Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Bíró Ferenc
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2020.01.12. 12:50

Re: Török lapát

Hozzászólás Szerző: Bíró Ferenc »

smith15 írta: 2020.03.24. 18:32 Erről szerintem Keserű Úr jobban tud nyilatkozni, de hirtelen ránézés alapján a baszkül alumínium, a többi acél, de hülyeséget nem akarok mondani.
Üdv. Köszönöm.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

művek-1 írta: 2020.03.24. 19:02 Most minden kiszámíthatatlanná vált, igen, aki biztosra akart menni, korábban jött, de ez nekünk sem jó! Amint tudunk puskát venni, ismét lesz, meg lett rendelve, ha lesz infó, közzé teszem, talán 24 darab elég lesz, egyenlőre.

Köszönöm!
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

művek-1 írta: 2020.03.24. 19:02 Most minden kiszámíthatatlanná vált, igen, aki biztosra akart menni, korábban jött, de ez nekünk sem jó! Amint tudunk puskát venni, ismét lesz, meg lett rendelve, ha lesz infó, közzé teszem, talán 24 darab elég lesz, egyenlőre.
Bár nem értek hozzá, és lehetett általam nem ismert akadálya, de talán az előző fokozott érdeklődés (gyak. cirkusz pár hónapja) idején jobb lett volna kettőször annyit megrendelni. Most 50 db-ot pár nap alatt el lehetne adni akár 200-ért is. Az is pozitívum lenne, hogy nem megy el a termékeket régóta kedvelő, rendszeresen vásárló embereknek végleg a kedve az egésztől.
Sapienti sat.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Route.66 írta: 2020.03.24. 20:24Köszönöm!
Kérem!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

nemtokregelni írta: 2020.03.24. 20:27 Bár nem értek hozzá, és lehetett általam nem ismert akadálya, de talán az előző fokozott érdeklődés (gyak. cirkusz pár hónapja) idején jobb lett volna kettőször annyit megrendelni. Most 50 db-ot pár nap alatt el lehetne adni akár 200-ért is. Az is pozitívum lenne, hogy nem megy el a termékeket régóta kedvelő, rendszeresen vásárló embereknek végleg a kedve az egésztől.
Biztosan lehetne jobban csinálni, nem vitatom, nekem ennyire tellett.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

dobermann79 Creative Commons License 3 napja -4 0 48037




Keserű Mikromax alu kivitel első széria. Tokkal, dobozzal.

85.000 Ft



doberamann@gmail.com
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

művek-1 írta: 2020.03.24. 23:42 dobermann79 Creative Commons License 3 napja -4 0 48037




Keserű Mikromax alu kivitel első széria. Tokkal, dobozzal.

85.000 Ft



doberamann@gmail.com
dobermann79 Creative Commons License 27 órája 0 0 48066
Mikromax elkelt, köszönöm.

Előzmény: dobermann79 (48037)
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

művek-1 írta: 2020.03.24. 23:43 dobermann79 Creative Commons License 27 órája 0 0 48066
Mikromax elkelt, köszönöm.

Előzmény: dobermann79 (48037)
Ezt nem hittem volna, jobban kamatozik, mint a betétszámla! :lol: :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Köszönet Thomasternek, hogy kölcsönadta nézegetésre az AGS-15M-et!

Első benyomások:
- kényelmetlen a fogása
- nehéz
- hosszú az elsütési út.

Nem lenne rossz koncepció pedig, a következő változtatásokkal:
- emberi markolat (akár Alfa :-)
- alu tok, csak a kritikus helyeken acél
- jobb elsütés (bár ez megszokható)

Ha már vállaljuk az alacsony tárkapacitást, akkor viszont legyen valami brutál kaliberű, 18 vagy 20mm.
És persze GR minősítés.

A betéttöltényes megoldás működne itt?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Urak! Akit érint, talán már délután lesz Omerta-T eladó a Gyöngysor utcai Mintaboltunkban, tehát nem most, csak ha jelentem! :lol: :D
511539_2.jpg
511539_2.jpg (82.37 KiB) Megtekintve 49668 alkalommal
511539_3.jpg
511539_3.jpg (73.6 KiB) Megtekintve 49668 alkalommal
Bíró Ferenc
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2020.01.12. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Bíró Ferenc »

[quote=művek-1 post_id=32547 time=1585128421 user_id=1303]
Urak! Akit érint, talán már délután lesz Omerta-T eladó a Gyöngysor utcai Mintaboltunkban, tehát nem most, csak ha jelentem! :lol: :D

511539_2.jpg511539_3.jpg
[/quote Űdv.Kőszőnjűk.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2020.03.25. 10:14 Köszönet Thomasternek, hogy kölcsönadta nézegetésre az AGS-15M-et!

Első benyomások:
- kényelmetlen a fogása
- nehéz
- hosszú az elsütési út.

Nem lenne rossz koncepció pedig, a következő változtatásokkal:
- emberi markolat (akár Alfa :-)
- alu tok, csak a kritikus helyeken acél
- jobb elsütés (bár ez megszokható)
Egyetértek. A boltban tapiztam, ott el is döntöttem, hogy ennek ellenére kell :). Az enyém 10 alatti sorszámú, a bemutató videóban a 0130-as szerepel, csak fogy :).

Ma egy másik boltban ugyanezen gyártó másik termékét vizslatta egy vevő, majd meg is vette. Furcsállottam, hogy nekik van készleten. Felvilágosítottak, várólista van, az a következő tíz is eladva, ami még nincs is a polcon.

Három hete nem hittem volna...
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Blekk Rájgó írta: 2020.03.25. 16:56 Egyetértek. A boltban tapiztam, ott el is döntöttem, hogy ennek ellenére kell :). Az enyém 10 alatti sorszámú, a bemutató videóban a 0130-as szerepel, csak fogy :).

Ma egy másik boltban ugyanezen gyártó másik termékét vizslatta egy vevő, majd meg is vette. Furcsállottam, hogy nekik van készleten. Felvilágosítottak, várólista van, az a következő tíz is eladva, ami még nincs is a polcon.

Három hete nem hittem volna...
Ha nincs más, akkor viszi aki viszi ezt is....
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Cajga »

művek-1 írta: 2020.03.24. 09:18 A vásárlásokat köszönöm, én is így vagyok ezzel, nagyjából egy rózsadombi villa árát égettem el fent az égen, de ha megkérdezik, bármikor, gondolkodás nélkül azt mondom, megérte!
Kedves Béla!

Ahogy a reklám is mondja: Az a lényeg, hogy egészség legyen, meg elég kerozin a REPCSIBE!! :shock: :lol: :roll:

Jó egészséget és vigyázzatok magatokra! ;)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Úgy látszik nem a Globserver lesz a marketingverseny győztese, itt legalábbis.
Itt semmi hír, nem reagálnak a tesztekre, bezzeg Facebook-ra mennek fel a Zalán prototípusról (?) a képek.
Valamiért nem látom reálisnak, hogy nyár vége előtt forgalomba fog kerülni...
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Cajga írta: 2020.03.25. 19:26 Kedves Béla!

Ahogy a reklám is mondja: Az a lényeg, hogy egészség legyen, meg elég kerozin a REPCSIBE!! :shock: :lol: :roll:

Jó egészséget és vigyázzatok magatokra! ;)
Kedves Cajga!

Amennyiben a Gyöngysor utcában is nőne egy "pénztermő fa" vagy akár több is, könnyebb lenne az életünk! :D :lol:

Hasonló jókat és próbálunk egészségesnek maradni és dolgozni!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

A héten elvileg lesz Sniper-19-M-Single rövid és normál csövű, ha vihető, jelentem! ( leghamarabb csütörtök délután, ha nem jön közbe semmi )
20191106_151206.jpg
Avatar
David.xxi.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2020.01.27. 21:31

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: David.xxi. »

Kojak írta: 2020.03.25. 20:28 Úgy látszik nem a Globserver lesz a marketingverseny győztese, itt legalábbis.
Itt semmi hír, nem reagálnak a tesztekre, bezzeg Facebook-ra mennek fel a Zalán prototípusról (?) a képek.
Valamiért nem látom reálisnak, hogy nyár vége előtt forgalomba fog kerülni...
pedig már "árulják" is
https://ferfiakjatekboltja.hu/id/13622- ... -12-lovetu
Avatar
captain
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2018.06.09. 21:49
Tartózkodási hely: L.Catargiu

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: captain »

David.xxi. írta: 2020.03.25. 22:05 pedig már "árulják" is
https://ferfiakjatekboltja.hu/id/13622- ... -12-lovetu
Szerintem még nem: "A fegyver még nincs készleten, gyártás alatt van, várható beérkezési ideje április vége.
Előjegyzéseket e-mailben vagy telefonon keresztül felveszünk rá."
"Szar a világ, tök a tromf!"
Avatar
David.xxi.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2020.01.27. 21:31

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: David.xxi. »

captain írta: 2020.03.25. 22:12 Szerintem még nem: "A fegyver még nincs készleten, gyártás alatt van, várható beérkezési ideje április vége.
Előjegyzéseket e-mailben vagy telefonon keresztül felveszünk rá."
azért az idézőjel. nekem fura, hogy még teljesen bizonytalan de már hirdetik árral
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

David.xxi. írta: 2020.03.25. 22:18 azért az idézőjel. nekem fura, hogy még teljesen bizonytalan de már hirdetik árral
Ezt az AGS15-tel is eljátszották, meghirdetés után kb. két héttel lett ténylegesen készleten.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Omerta-T Gyöngysor utcában elérhető mostantól.
Avatar
Atlas
Gyártó
Gyártó
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2020.03.05. 07:10

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Atlas »

Kojak írta: 2020.03.25. 20:28 Úgy látszik nem a Globserver lesz a marketingverseny győztese, itt legalábbis.
Itt semmi hír, nem reagálnak a tesztekre, bezzeg Facebook-ra mennek fel a Zalán prototípusról (?) a képek.
Valamiért nem látom reálisnak, hogy nyár vége előtt forgalomba fog kerülni...
Tisztelt Kojak!
Cégünk nem marketing célból van jelen a fórumon.
Célunk az újdonságok és fejlesztések bemutatása, valamint a technikai kérdések megválaszolása.
A Zalánnal kapcsolatban pedig ezt azért nevezzük PROTÓNAK mert ez már CNC és lézer technológiával készül nem pedig manuális módon.
A forgalomba kerülés időpont sok mindentől függhet, de ha ratunk múlik akkor tartjuk az április végi időpontot.
Az árával kapcsolatban a viszonteladóink tudnak tájékoztatást adni.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

David.xxi. írta: 2020.03.25. 22:18 azért az idézőjel. nekem fura, hogy még teljesen bizonytalan de már hirdetik árral
Szerintem egy teljesen elfogadható, hogy már bereklámozzák árral.
Műszaki cikkes web oldalakon is elő lehet előrendelni olyan telefont ami még Európa közebén sem lesz egy jó ideig. ez talán arra utal, hogy már lebeszélte a gyártóval az első szériákat ők kapják.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Atlas írta: 2020.03.26. 14:40 Tisztelt Kojak!
Cégünk nem marketing célból van jelen a fórumon.
Célunk az újdonságok és fejlesztések bemutatása, valamint a technikai kérdések megválaszolása.
Helló!
(Tegeződjünk szerintem, itt az az általános)
Ezt írtam alább az AGS-15M-ről:

"Első benyomások:
- kényelmetlen a fogása
- nehéz
- hosszú az elsütési út.

Nem lenne rossz koncepció pedig, a következő változtatásokkal:
- emberi markolat (akár Alfa :-)
- alu tok, csak a kritikus helyeken acél
- jobb elsütés (bár ez megszokható)

Ha már vállaljuk az alacsony tárkapacitást, akkor viszont legyen valami brutál kaliberű, 18 vagy 20mm."

Írtok rá választ?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
protect
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2018.09.02. 08:09

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: protect »

AGS-15M-en annyit változtatnék, hogy a sátorvasnak lehetne egy normál, megszokott íve. Továbbá lehetne recézett a markolat. Ezekkel a változtatásokkal jobb lenne a fogása. Nekem tetszik, hogy van súlya. A sütése valóban lehetne egy kicsit finomabb (könnyebb, rövidebb út).
Nálam a Revenge-t jól kiegészíti, mindkettőt remek önvédelmi fegyvernek tartom a maga nemében.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Urak! Akit érint, holnap 9 órakor, érkezési sorrendben van 20 db 500mm és 10 rövidebb Sniper 19-M- Single, önálló betétcsöves 5.5 mm/ 6 mm start töltényes , éles, .410-ből alakított céllövő puska a Gyöngysor utcában. 65.000.- bruttó, bevizsgálva. 5.5 mm gömb, vagy rezezett gömb garantált szórása, 8 m-re 30 mm körön belül, ennél többet tud, 25-30 Joule! Maradt 2 darab Omerta-T is, ha lényeges.
20200326_160247.jpg
20191126_123325.jpg
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

ZOLKET írta: 2020.03.26. 15:22 Szerintem egy teljesen elfogadható, hogy már bereklámozzák árral.
Műszaki cikkes web oldalakon is elő lehet előrendelni olyan telefont ami még Európa közebén sem lesz egy jó ideig. ez talán arra utal, hogy már lebeszélte a gyártóval az első szériákat ők kapják.


Állítólag ma zárásra 40 db Zalánra történt előjegyzés a keszthelyi boltban. Akkor fognak sokan koppanni, amikor rájönnek, hogy le kell utazniuk a puskákért.
Avatar
Atlas
Gyártó
Gyártó
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2020.03.05. 07:10

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Atlas »

WildBear23 írta: 2020.03.26. 15:44 Helló!
(Tegeződjünk szerintem, itt az az általános)
Ezt írtam alább az AGS-15M-ről:

"Első benyomások:
- kényelmetlen a fogása
- nehéz
- hosszú az elsütési út.

Nem lenne rossz koncepció pedig, a következő változtatásokkal:
- emberi markolat (akár Alfa :-)
- alu tok, csak a kritikus helyeken acél
- jobb elsütés (bár ez megszokható)

Ha már vállaljuk az alacsony tárkapacitást, akkor viszont legyen valami brutál kaliberű, 18 vagy 20mm."

Írtok rá választ?
Rendben, köszi 🙂
A markolat és a fogás megszokás -és persze kézméret- kérdése, kicsi lett és kompakt
A tok hegesztett acéllemezekből épül fel, így optimalizáltuk a költségeket, ez mart tokkal lényegesen magasabb lenne, így a súlya is marad (nyílván a megbízhatóság jele 😉)
A hosszú elsütési út a szerkezet, az ütőelemváltás és a kakas mozgatásának velejárója
Nagyobb gumival előfordulhat, hogy túl ormótlan lenne a formája, a "csupán" 2 gyorsduplával leadható lövést kompenzálja mind a 100 joule és a gyors tárcsere 🙂
Avatar
Atlas
Gyártó
Gyártó
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2020.03.05. 07:10

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Atlas »

protect írta: 2020.03.26. 16:00 AGS-15M-en annyit változtatnék, hogy a sátorvasnak lehetne egy normál, megszokott íve. Továbbá lehetne recézett a markolat. Ezekkel a változtatásokkal jobb lenne a fogása. Nekem tetszik, hogy van súlya. A sütése valóban lehetne egy kicsit finomabb (könnyebb, rövidebb út).
Nálam a Revenge-t jól kiegészíti, mindkettőt remek önvédelmi fegyvernek tartom a maga nemében.
Köszönjük, a markolat formája marad, a raktáron lévő 6 zsák leöntött felet elnézve 🙂
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

művek-1 írta: 2020.03.26. 16:20 Urak! Akit érint, holnap 9 órakor, érkezési sorrendben van 20 db 500mm és 10 rövidebb Sniper 19-M- Single, önálló betétcsöves 5.5 mm/ 6 mm start töltényes , éles, .410-ből alakított céllövő puska a Gyöngysor utcában. 65.000.- bruttó, bevizsgálva. 5.5 mm gömb, vagy rezezett gömb garantált szórása, 8 m-re 30 mm körön belül, ennél többet tud, 25-30 Joule! Maradt 2 darab Omerta-T is, ha lényeges.
waaazeee... reggel... a dolgozó nép megint esélytelen, délutánra mindet elviszik a bótosok, meg akiknek otthon kéne maradniuk.

Pedig én is mennék vásárolni vidéki sporttársaknak, 1 hosszú + 1 rövid... készpénz a tárcában... dehát tudom, nincs félretevés.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Thomaster írta: 2020.03.26. 17:33 waaazeee... reggel... a dolgozó nép megint esélytelen, délutánra mindet elviszik a bótosok, meg akiknek otthon kéne maradniuk.

Pedig én is mennék vásárolni vidéki sporttársaknak, 1 hosszú + 1 rövid... készpénz a tárcában... dehát tudom, nincs félretevés.
Akik idejönnek nyitásra, azokkal szemben elfogadhatatlan lenne, vagy tévedek?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

művek-1 írta: 2020.03.26. 17:43 Akik idejönnek nyitásra, azokkal szemben elfogadhatatlan lenne, vagy tévedek?
Nyilván. Amíg a kereslet nagyobb mint a kínálat, addig nincs igazságos megoldás.

Ha azok kapnak, akik ráérnek nyitás előtt ott sorbaállni, az igazságtalan azokkal szemben, akik reggel dolgoznak és nincs lehetőségük ott sorbaállni.

Ha az ismerősöknek félrerakják, az igazságtalan azokkal szemben, akik odautaznak nyitás előtt egy órával sorbaállni.

A bótosok nyilván tudnak telefonon rendelni és utalással fizetni, aztán majd érte mennek valamikor. Ez nyilván igazságtalan az előző két csoporttal szemben.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2020.03.26. 18:01 A bótosok nyilván tudnak telefonon rendelni és utalással fizetni, aztán majd érte mennek valamikor.
Ez miért van így..? :-o
Nem az lenne az első, hogy a mintaboltban legyen?
Már csak presztizs szempontból is.
Aztán ha már ott fixen van, akkor jöhetnek a boltosok.
(Teljeen kívülállóként írom, én most nem akarok ilyet venni, másra várok.. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Atlas írta: 2020.03.26. 14:40 Tisztelt Kojak!
Cégünk nem marketing célból van jelen a fórumon.
Célunk az újdonságok és fejlesztések bemutatása, valamint a technikai kérdések megválaszolása.
Mivel a fórum tagsága a célközönség egy valószínűleg meghatározó részét képezi (főleg hogy sok fórumtagtól informálódik az ő ismerősei körük), ezért feltételeztem hogy az itteni marketing sem elhanyagolható, (lásd: hányan csorgatják a nyálukat már most a készülőfélben lévő acél Pitbull 19M-re és Megamax-ra), és esetleg pár mondattal a Facebookos fotók ide is feltölthetőek lennének. De ez természetesen az Önök döntése.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Atlas írta: 2020.03.26. 16:49 Köszönjük, a markolat formája marad, a raktáron lévő 6 zsák leöntött felet elnézve 🙂
Abból mi lenne a módja egy páros megvásárlásának? Nem fődarab...
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

Atlas írta: 2020.03.26. 16:44 Rendben, köszi 🙂
A markolat és a fogás megszokás -és persze kézméret- kérdése, kicsi lett és kompakt
A tok hegesztett acéllemezekből épül fel, így optimalizáltuk a költségeket, ez mart tokkal lényegesen magasabb lenne, így a súlya is marad (nyílván a megbízhatóság jele 😉)
A hosszú elsütési út a szerkezet, az ütőelemváltás és a kakas mozgatásának velejárója
Nagyobb gumival előfordulhat, hogy túl ormótlan lenne a formája, a "csupán" 2 gyorsduplával leadható lövést kompenzálja mind a 100 joule és a gyors tárcsere 🙂
Hát, meg lett magyarázva az "igénytelenség" . Az utolsó mondat meg , inkább hagyjuk....
A nép már ezen a minőségen túl van kényeztetve :).
Nem a bántásból írtam, hanem a kissé cinikus hangnem nem jött be. Béke!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Thomaster írta: 2020.03.26. 18:01 Nyilván. Amíg a kereslet nagyobb mint a kínálat, addig nincs igazságos megoldás.

Ha azok kapnak, akik ráérnek nyitás előtt ott sorbaállni, az igazságtalan azokkal szemben, akik reggel dolgoznak és nincs lehetőségük ott sorbaállni.

Ha az ismerősöknek félrerakják, az igazságtalan azokkal szemben, akik odautaznak nyitás előtt egy órával sorbaállni.

A bótosok nyilván tudnak telefonon rendelni és utalással fizetni, aztán majd érte mennek valamikor. Ez nyilván igazságtalan az előző két csoporttal szemben.
1, ha nem tudtad eddig, most felvilágosítalak, a Földön nincs igazság. ( és egy nagyon rossz hely )

2, Bótosok nem tehetik meg, mert én is ugyanezt gondolom, igazságtalan!

( egészségedre ! )
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ben77 írta: 2020.03.26. 22:03 Hát, meg lett magyarázva az "igénytelenség" . Az utolsó mondat meg , inkább hagyjuk....
A nép már ezen a minőségen túl van kényeztetve :).
Nem a bántásból írtam, hanem a kissé cinikus hangnem nem jött be. Béke!
+1
'96 óta vagyok sportlövész, én sem ma kezdtem.
Egy önvédelmi fegyvernél nagyon fontos, hogy önvédelmi helyzetben, gyorsan rámarkolva is jó, biztos legyen a fogása.
Hát ez a kis AGS-15M iszonyat sz.r fogású, plusz még sima is a markolata..
Ez sajnos nem kézméret, vagy megszokás kérdése.
Fogj meg egy Alfa markolatos revolvert, aztán egy 15M-et! Érzed a különbséget..?
Mielőtt a hat zsáknyi markolatot műanyagból kiöntöttétek, oda kellett volna adni a protót egy olyan embernek, akinek már volt pisztoly a kezében.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2020.03.26. 18:21 Ez miért van így..? :-o
Nem az lenne az első, hogy a mintaboltban legyen?
Már csak presztizs szempontból is.
Aztán ha már ott fixen van, akkor jöhetnek a boltosok.
(Teljeen kívülállóként írom, én most nem akarok ilyet venni, másra várok.. ;-)
Kapitalista körülmények között ha nagyobb a kereslet mint a kínálat akkor addig mennek felfele az árak, amíg el nem érik azt a pontot amíg még éppen lesznek, akik az termék árát hajlandók megfizetni. Ld Marshall-kereszt.
Mivel az árak alacsonyan vannak tartva, plusz a kínálat az ismert okok miatt nem bővülhet, így gyakorlatilag hiány van, az alábbi ábrán ez a túlkereslet. Ez sem jó állapot, de ha meg az lenne hogy van Godfather meg Pitbull, és az összes keresett termék csak éppen a mostanihoz képest háromszoros áron, mert akkora a kereslet rá, hogy oda árazta be a piac, még ennyiért is éppen elviszik - az sem lenne jó.

Igen valóban, nincs igazság. Illetve van, de csak mint filozófiai kategória.

Marshall_kereszt.jpg
Marshall_kereszt.jpg (17.75 KiB) Megtekintve 48588 alkalommal
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

TotoHU írta: 2020.03.26. 22:25 Kapitalista körülmények között ha nagyobb a kereslet mint a kínálat akkor addig mennek felfele az árak, amíg el nem érik azt a pontot amíg még éppen lesznek, akik az termék árát hajlandók megfizetni. Ld Marshall-kereszt.
Mivel az árak alacsonyan vannak tartva, plusz a kínálat az ismert okok miatt nem bővülhet, így gyakorlatilag hiány van, az alábbi ábrán ez a túlkereslet. Ez sem jó állapot, de ha meg az lenne hogy van Godfather meg Pitbull, és az összes keresett termék csak éppen a mostanihoz képest háromszoros áron, mert akkora a kereslet rá, hogy oda árazta be a piac, még ennyiért is éppen elviszik - az sem lenne jó.

Igen valóban, nincs igazság. Illetve van, de csak mint filozófiai kategória.


Marshall_kereszt.jpg
Mike Pompeo mondta és teljesen azonosulok vele, a Föld, egy nagy sze.... hely, Tamáskám legközelebb talán jobb helyen dob valik hatost nekünk!
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2020.03.26. 22:17 +1
'96 óta vagyok sportlövész, én sem ma kezdtem.
Egy önvédelmi fegyvernél nagyon fontos, hogy önvédelmi helyzetben, gyorsan rámarkolva is jó, biztos legyen a fogása.
Hát ez a kis AGS-15M iszonyat sz.r fogású, plusz még sima is a markolata..
Ez sajnos nem kézméret, vagy megszokás kérdése.
Fogj meg egy Alfa markolatos revolvert, aztán egy 15M-et! Érzed a különbséget..?
Mielőtt a hat zsáknyi markolatot műanyagból kiöntöttétek, oda kellett volna adni a protót egy olyan embernek, akinek már volt pisztoly a kezében.
Egy öntöltő formán igen hülyén mutatna egy revolver markolat... A fogása meg elsősorban azért olyan amilyen, mert kicsi. Ha nagyobb lenne a markolat, akkor nagyobb lenne a fegyver, akkor meg az lenne a baj. Kétlövetűhöz képest így is elég nagy.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2020.03.27. 06:09 Egy öntöltő formán igen hülyén mutatna egy revolver markolat... A fogása meg elsősorban azért olyan amilyen, mert kicsi. Ha nagyobb lenne a markolat, akkor nagyobb lenne a fegyver, akkor meg az lenne a baj. Kétlövetűhöz képest így is elég nagy.
Na, akkor konstruktívan.

Én ezeket változtatnám meg ergonómia terén az AGS-15M-en, minimál költséggel, az alapkonstrukció megtartása mellett.

Ezek közül (ha elfogy a 6 zsáknyi), az öntőforma módosításával elérhető az érdesítés meg még pár dolog, de ezeket a júzer is megcsinálhatja egy dremel tolllal (kivéve Toto:-))), illetve egy forrasztópákával (befejezve a gyártást:-)).
atlas ags-15m MODOSITANDOK.jpg
A töltényűrtöm rögzítő nyomógomb nagyon bántja a szemem, de az mélyrehatóbb megoldással módosítható csak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Esetleg még a töltény űr tömb rugóján finomítanék.
Szinte lyukat vág az újjamban.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Gvass: pontosan.
Töltényűr-kioldó gomb: szerintem éles helyzetben amúgy is felejtős a tárcsere. Lehetne valami elegánsabb megoldás, de én még ezt látom a legkisebb hibának.

Próbáljátok meg gyorsan előkapni (zsebből, asztalról, fiókból), és úgy lőni!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.03.27. 07:01 Na, akkor konstruktívan.

Én ezeket változtatnám meg ergonómia terén az AGS-15M-en, minimál költséggel, az alapkonstrukció megtartása mellett.

Ezek közül (ha elfogy a 6 zsáknyi), az öntőforma módosításával elérhető az érdesítés meg még pár dolog, de ezeket a júzer is megcsinálhatja egy dremel tolllal (kivéve Toto:-))), illetve egy forrasztópákával (befejezve a gyártást:-)).

atlas ags-15m MODOSITANDOK.jpg

A töltényűrtöm rögzítő nyomógomb nagyon bántja a szemem, de az mélyrehatóbb megoldással módosítható csak.
+ elsütőbillentyű szélessége, hossza, íve. A mostani az borzalmas. Lecsúszhat az ujjad, becsípi.
+ elsütési erő. Betonkemény.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.03.27. 08:36 + elsütőbillentyű szélessége, hossza, íve. A mostani az borzalmas. Lecsúszhat az ujjad, becsípi.
+ elsütési erő. Betonkemény.
a billentyű lehetne ívesebb, valóban, bár az én kezemben nem zavaró.

A sütést azonban lövés közben tessék próbálni, teljesen használható. Nehez ugyan, de nem reszel, korrekten kontrollalhato, ha DA-ban gyakorlott vagy revolverrel, nem okoz gondot.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

TotoHU írta: 2020.03.27. 08:36 + elsütőbillentyű szélessége, hossza, íve. A mostani az borzalmas. Lecsúszhat az ujjad, becsípi.
+ elsütési erő. Betonkemény.
Az elsütési erő szerintem nem is vészes. Főleg a billentyű (és kisebb részben a markolat) formája miatt rossz érzés.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2020.03.27. 08:43 Az elsütési erő szerintem nem is vészes. Főleg a billentyű (és kisebb részben a markolat) formája miatt rossz érzés.
Az elsütés nem vészes, inkább az a gond, hogy szokatlanul hosszú a billentyűút.
Tehát már rég el kellett volna sülnie, de még mindig húzod.
Ha ez a szerkezetből adódik, akkor O.K., meg lehet szokni.
Nekem a markolat fogása nagyon nem O.K.
Kényelmetlen, és a sima felület miatt csúszik.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2020.03.27. 10:06 Az elsütés nem vészes, inkább az a gond, hogy szokatlanul hosszú a billentyűút.
Tehát már rég el kellett volna sülnie, de még mindig húzod.
TÉVEDÉS.

Azért van ez az érzésed, mert a sütési pont után még mindig húzható az elütőbillentyű. Ezért kéne triggerstop (-nak kiképzeni a tok billentyű mögötti részét). Sokkal kisebb eséllyel rántana be az ember lövés közben.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2020.03.27. 10:13 TÉVEDÉS.

Azért van ez az érzésed, mert a sütési pont után még mindig húzható az elütőbillentyű. Ezért kéne triggerstop (-nak kiképzeni a tok billentyű mögötti részét). Sokkal kisebb eséllyel rántana be az ember lövés közben.
Mindenesetre zavaró.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

reggel 10 után még volt a mintaboltban sniperből. bocs, hogy kicsit megkésve szólok.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Köszi.

Úgy látszik a játékfegyverre (=ólomlövedékes) nem harapnak annyira.
mlaca írta: 2020.03.27. 13:28 reggel 10 után még volt a mintaboltban sniperből. bocs, hogy kicsit megkésve szólok.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

montecarlo írta: 2020.03.27. 15:15 Köszi.

Úgy látszik a játékfegyverre (=ólomlövedékes) nem harapnak annyira.
#csakagumis
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Kicsit egyetértek a gyártókkal amikor úgy tesznek megjegyzéseket a termékükre,hogy nemhogy 100-at de egyet sem lőttek vele!A fegyverrel mint minden egyéb használati tárgyakkal össze kell "barátkozni". Mindegyiknek van jó és rossz tulajdonsága de ezeket használat közben kiismeri az ember és felülkerekedik rajta.Nem lehet mindent megreszelni meg átalakítani.Hozzá kell szokni gyakorlat szerzéssel.Személyre szabható ameddig a jogszabály engedi "cső rövidítés,fa tusa,markolat vékonyítás stb" de önmagában a fegyvert meg kell szokni.Nincs rajta lámpatartó,első markolat vagy recézés?Tegyél rá magadnak oda ahová szeretnéd és még egyedi is lesz tőle.Ne várjuk el a gyártóktól,hogy arra is gondoljanak amit egy otthoni "nemhasználó" megálmod magának.Lehet jelezni az ötleteket de csak az ésszerűség határain belül és nem szériagyártás után.
Ezt most senki ne vegye magára mert nem személyeskedésnek szánom :roll: :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

montecarlo írta: 2020.03.27. 15:15 Köszi.

Úgy látszik a játékfegyverre (=ólomlövedékes) nem harapnak annyira.
Pedig kiváló prepper puska. Prepper csoportban azt olvastam. Én plinkernek vettem és elégedett vagyok vele.
Piréz poéta.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

chucky írta: 2020.03.27. 15:24 Kicsit egyetértek a gyártókkal amikor úgy tesznek megjegyzéseket a termékükre,hogy nemhogy 100-at de egyet sem lőttek vele!A fegyverrel mint minden egyéb használati tárgyakkal össze kell "barátkozni". Mindegyiknek van jó és rossz tulajdonsága de ezeket használat közben kiismeri az ember és felülkerekedik rajta.Nem lehet mindent megreszelni meg átalakítani.Hozzá kell szokni gyakorlat szerzéssel.Személyre szabható ameddig a jogszabály engedi "cső rövidítés,fa tusa,markolat vékonyítás stb" de önmagában a fegyvert meg kell szokni.Nincs rajta lámpatartó,első markolat vagy recézés?Tegyél rá magadnak oda ahová szeretnéd és még egyedi is lesz tőle.Ne várjuk el a gyártóktól,hogy arra is gondoljanak amit egy otthoni "nemhasználó" megálmod magának.Lehet jelezni az ötleteket de csak az ésszerűség határain belül és nem szériagyártás után.
Ezt most senki ne vegye magára mert nem személyeskedésnek szánom :roll: :mrgreen:
vita helyett adnek vonatkozo olvasnivalot:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/top3-o ... eriparban/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Urak! Holnap még 9-15-ig 2 darab hosszú, 7 darab rövid Sniper-19-M a Gyöngysor utcában elérhető, legközelebb majd május, ha minden rendben lesz. Ezen kivül Zoraki és Blow gázpisztolyok igen kedvező árakon!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

A ,(többek közt) műszaki cikkeket árusító üzletekben való vásárlás kifejezetten az indokolt lakhelyelhagyások elején levő felsorolás (4. § (1) a) alapján ENGEDÉLYEZETT.

Szóval, egyenlőre 9-15 ig nyitva lehetünk. Így holnap, szombaton is nyitva tartunk!
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

security89 írta: 2020.03.27. 15:27 Pedig kiváló prepper puska. Prepper csoportban azt olvastam. Én plinkernek vettem és elégedett vagyok vele.
Amire te gondolsz az a 12-es sörétes. A “sniper” plinkelésen túl másra nem használható.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

Sparrow írta: 2020.03.27. 18:48 Amire te gondolsz az a 12-es sörétes. A “sniper” plinkelésen túl másra nem használható.
A Sniperre gondoltam. Ebbe ne menjünk bele mélyebben szerintem. Hidd azt amit gondolsz. Isten/Jehova/,Jahve/Allah/JHVH áldjon!
Piréz poéta.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Szombaton még 9-15-ig 2 darab hosszú, 7 darab rövid Sniper-19-M a Gyöngysor utcában elérhető, legközelebb majd május, ha minden rendben lesz. Ezen kivül Zoraki és Blow gázpisztolyok igen kedvező árakon! Amit nem visztek, déltől odaígértem egy kollégának a boltjába, köszönöm!
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Engem érdekelne, mire használható? Mókusra?
security89 írta: 2020.03.27. 21:08 A Sniperre gondoltam. Ebbe ne menjünk bele mélyebben szerintem. Hidd azt amit gondolsz. Isten/Jehova/,Jahve/Allah/JHVH áldjon!
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

montecarlo írta: 2020.03.28. 00:36 Engem érdekelne, mire használható? Mókusra?
Magyarországon a mókus nem vadászható faj!
Jah, és védett.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

security89 írta: 2020.03.27. 21:08 A Sniperre gondoltam. Ebbe ne menjünk bele mélyebben szerintem. Hidd azt amit gondolsz. Isten/Jehova/,Jahve/Allah/JHVH áldjon!
Nem hiszek én semmit. Bicskával is lehet fát vágni, csak a fa legyen inkább bot. 100 J alatt max békát lehet "vadászni". Már egy madárnak is szenvedést okozol egy startpatronossal. (Még ha a végén bele is hal. Persze tudom, az ősember meg szakócával vadászott mammutra.) De ennyi erővel akkor a Lov2 légpisztoly is tökéletes.

Nem kéne itt törvénysértést terjeszteni. A sniper csak egy erősebb légpuskával egyenértékű, bármit hiszel vagy olvasol bármilyen fórumon. És nagyon remélem, hogy senki nem akar ilyenekkel állatra lőni.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

Sparrow írta: 2020.03.28. 07:43 Nem hiszek én semmit. Bicskával is lehet fát vágni, csak a fa legyen inkább bot. 100 J alatt max békát lehet "vadászni". Már egy madárnak is szenvedést okozol egy startpatronossal. (Még ha a végén bele is hal. Persze tudom, az ősember meg szakócával vadászott mammutra.) De ennyi erővel akkor a Lov2 légpisztoly is tökéletes.

Nem kéne itt törvénysértést terjeszteni. A sniper csak egy erősebb légpuskával egyenértékű, bármit hiszel vagy olvasol bármilyen fórumon. És nagyon remélem, hogy senki nem akar ilyenekkel állatra lőni.

Én állatra nem lövök. Nekem plinkingre kell. Csak megjegyeztem, hogy kivàló prepper puskaként hivatkoznak rá "prepperek". Ők vagy értenek hozzá vagy nem. Én ilyen szinten nem értek hozzá, de sörösdoboz vadászatra elsőrangú eszköz. Aki vadászni akar meg tegyen vadászvizsgát szerintem.
Piréz poéta.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Urak! Nyitás után a 7 darab rövid Sniper van csak, azok is csak délig, akkor viszik.
HW88SA
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.02. 21:31

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: HW88SA »

Tisztelt Művek!

A hosszú és a rövid csövű Sniper esetén van mérhető különbség a szórásképben?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Kicsi, nagy, rövid, hosszú...

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

sniperek.jpg
sniperek.jpg (62.06 KiB) Megtekintve 47593 alkalommal
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Kicsi, nagy, rövid, hosszú...

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Thomaster írta: 2020.03.28. 10:36sniperek.jpg
Fentről a másodikat kérem! :D
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kicsi, nagy, rövid, hosszú...

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

parazstaposo írta: 2020.03.28. 10:42 Fentről a másodikat kérem! :D
De ez még régi elöltömködős IZS-27...
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: smith15 »

HW88SA írta: 2020.03.28. 09:59 Tisztelt Művek!

A hosszú és a rövid csövű Sniper esetén van mérhető különbség a szórásképben?
A szóráskép kérdésre én is kíváncsi lennék :)
Főmérnök Úr? :?: :geek:
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

smith15 írta: 2020.03.28. 10:48 A szóráskép kérdésre én is kíváncsi lennék :)
Főmérnök Úr? :?: :geek:
Nekem nincs Sniperem... a kép megtévesztő, ezek csak ideiglenesen állomásoznak nálam.

Egyáltalán eddig vett itt valaki rövidet?
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Kicsi, nagy, rövid, hosszú...

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Thomaster írta: 2020.03.28. 10:46 De ez még régi elöltömködős IZS-27...
Nem hiszek az újratöltés lehetőségében éles szituban, max. gyakorlásnál praktikus.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Thomaster írta: 2020.03.28. 10:52 Nekem nincs Sniperem... a kép megtévesztő, ezek csak ideiglenesen állomásoznak nálam.

Egyáltalán eddig vett itt valaki rövidet?
Oh,bocsánat, azt hittem van :)
Akkor várunk tovább :D
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kicsi, nagy, rövid, hosszú...

Hozzászólás Szerző: zora »

parazstaposo írta: 2020.03.28. 10:53 Nem hiszek az újratöltés lehetőségében éles szituban, max. gyakorlásnál praktikus.
+1
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Reméljük nem a tegnap délután itt Thomaster által hirdetett Godfather került fel máris a Jófogásra tegnap este, csak 40e-vel drágábban...

https://www.jofogas.hu/budapest/Keseru_ ... 771122.htm

Ugyanitt ugyanettől a jóembertől

https://www.jofogas.hu/budapest/Full_ac ... 770103.htm

és még

https://www.jofogas.hu/budapest/10lovet ... 770725.htm

Ráadásul a hirdetései céges h irdetésként van beállítva!!
Nem azért a tépett szélű ötezresért, de mi ez ha nem teljseen jogszabály ellenes webshopozás? Toll-papír, valaki?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2020.03.28. 11:16-kor.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

TotoHU írta: 2020.03.28. 11:12 Reméljük nem a tegnap délután itt Thomaster által hirdetett Godfather került fel máris a Jófogásra tegnap este, csak 40e-vel drágábban...

https://www.jofogas.hu/budapest/Keseru_ ... 771122.htm

Ugyanitt ugyanettől a jóembertől

https://www.jofogas.hu/budapest/Full_ac ... 770103.htm

és még

https://www.jofogas.hu/budapest/10lovet ... 770725.htm

Ráadásul a hirdetései cégesként van beállítva!!
Nem azért a tépett szélű ötezresért, de mi ez ha nem teljseene jogszabály ellenes webshopozás? Toll-papír, valaki?
Amit én adtam el tegnap, az még nálam van, ennyire nem gyors a futár.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kicsi, nagy, rövid, hosszú...

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

És a kicsi Sniper ilyet is tud:
sniperek2.jpg
sniperek2.jpg (58.04 KiB) Megtekintve 47715 alkalommal
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kicsi, nagy, rövid, hosszú...

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

parazstaposo írta: 2020.03.28. 10:53 Nem hiszek az újratöltés lehetőségében éles szituban, max. gyakorlásnál praktikus.
New York Reload Über Alles
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2020.03.28. 11:12 Reméljük nem a tegnap délután itt Thomaster által hirdetett Godfather került fel máris a Jófogásra tegnap este, csak 40e-vel drágábban...

https://www.jofogas.hu/budapest/Keseru_ ... 771122.htm

Ugyanitt ugyanettől a jóembertől

https://www.jofogas.hu/budapest/Full_ac ... 770103.htm

és még

https://www.jofogas.hu/budapest/10lovet ... 770725.htm

Ráadásul a hirdetései céges h irdetésként van beállítva!!
Nem azért a tépett szélű ötezresért, de mi ez ha nem teljseen jogszabály ellenes webshopozás? Toll-papír, valaki?
Van ennél vadabb is, direkt nem elérhetőséggel mentettem le.
Csatolmányok
Screenshot_20200327-232922.png
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Blekk Rájgó írta: 2020.03.28. 11:23 Van ennél vadabb is, direkt nem elérhetőséggel mentettem le.
Nem baj, épp elég toll-papír létforma lebeg itt a fórum körül, azok majd teszik amit tenniük kell. :twisted:
művek-1

Re: Kicsi, nagy, rövid, hosszú...

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Thomaster írta: 2020.03.28. 10:36sniperek.jpg
És még mondják ezek után, hogy nincs a hazai értelmiség gazdagon megfizetve! :lol: :D
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

smith15 írta: 2020.03.28. 10:48 A szóráskép kérdésre én is kíváncsi lennék :)
Főmérnök Úr? :?: :geek:
Tisztelt Uram!

Igen, az egyikben egy 430 mm cső van a másikban 320 mm, 8 méterre nincs, de mint olvashatjuk ennél nagyobb távolságra is használják, ott nőni fog a szórásképe a rövidebbnek.
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Blekk Rájgó írta: 2020.03.28. 11:23 Van ennél vadabb is, direkt nem elérhetőséggel mentettem le.
No, ez mehet a humortopikba! :D
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

A Gyöngysor utcában az összes Sniper és a két darab Omerta-T is elfogyott. Köszönjük a vásárlásokat, használjátok sokáig örömmel és egészséggel!
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

művek-1 írta: 2020.03.28. 16:11 A Gyöngysor utcában az összes Sniper és a két darab Omerta-T is elfogyott. Köszönjük a vásárlásokat, használjátok sokáig örömmel és egészséggel!
Pereg a forint. :)
Piréz poéta.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

security89 írta: 2020.03.28. 16:24 Pereg a forint. :)
Hála Istennek! ( meglesz a böjtje )
Avatar
roland7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:15

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: roland7 »

TotoHU írta: 2020.03.28. 11:12 Reméljük nem a tegnap délután itt Thomaster által hirdetett Godfather került fel máris a Jófogásra tegnap este, csak 40e-vel drágábban...

https://www.jofogas.hu/budapest/Keseru_ ... 771122.htm

Ugyanitt ugyanettől a jóembertől

https://www.jofogas.hu/budapest/Full_ac ... 770103.htm

és még

https://www.jofogas.hu/budapest/10lovet ... 770725.htm

Ráadásul a hirdetései céges h irdetésként van beállítva!!
Nem azért a tépett szélű ötezresért, de mi ez ha nem teljseen jogszabály ellenes webshopozás? Toll-papír, valaki?
A Jófogáson hogy lehet fent? Amikor még a fegyver alakú kulcstartót sem engedik hirdetni? (Saját tapasztalat.)
Kéágás.JPG
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

roland7 írta: 2020.03.28. 19:58 A Jófogáson hogy lehet fent? Amikor még a fegyver alakú kulcstartót sem engedik hirdetni? (Saját tapasztalat.)
Kéágás.JPG
Átment a szűrőn. Airsoft pisztolyt próbáltam én is és le is tiltottak, jogosan mert figyelmetlen voltam. Utána ment a vakretyára ahol hamar elment a jószág csak mint kezdő nem számoltam a jattolással. :x
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Ok, tehát a nagy sejtetésed mögött semmi nem volt, értem. Plinkingelésre jó.
security89 írta: 2020.03.28. 08:07 Én állatra nem lövök. Nekem plinkingre kell. Csak megjegyeztem, hogy kivàló prepper puskaként hivatkoznak rá "prepperek". Ők vagy értenek hozzá vagy nem. Én ilyen szinten nem értek hozzá, de sörösdoboz vadászatra elsőrangú eszköz. Aki vadászni akar meg tegyen vadászvizsgát szerintem.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

montecarlo írta: 2020.03.29. 01:04 Ok, tehát a nagy sejtetésed mögött semmi nem volt, értem. Plinkingelésre jó.
Meg nézegetni. Meg tapizni.
Piréz poéta.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Urak! Gyöngysor utcában 1 darab Sniper-19-M Single, csak magánszemélynek!
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

montecarlo írta: 2020.03.28. 00:36 Engem érdekelne, mire használható? Mókusra?


Mókus, na ne már! Van egy a kertünkben, annál aranyosabb jószág kevés van...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

The Gent írta: 2020.03.30. 15:53 Mókus, na ne már! Van egy a kertünkben, annál aranyosabb jószág kevés van...


Ha szürke mókus, akkor bizony max. csak külsőre olyan aranyos!
Kártékony rohadék!
Kipusztítja a környezetében a madárfajokat, elüldözi a tényleg aranyos őshonos vörös mókust, egy erőszakos inváziós faj.
Nem véletlen, hogy sok országban a patkányhoz hasonlóan irtják.
Avatar
TGS
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:05
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TGS »

művek-1 írta: 2020.03.28. 16:11 A Gyöngysor utcában az összes Sniper és a két darab Omerta-T is elfogyott. Köszönjük a vásárlásokat, használjátok sokáig örömmel és egészséggel!
Köszönöm szépen!
Az új játékot!
Csatolmányok
IMG_20200330_140146-1920x2560.jpg
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

TGS írta: 2020.03.30. 17:02 Köszönöm szépen!
Az új játékot!
Én köszönöm a vásárlást! Legyen benne sok örömöd, kiváló egészséggel sokáig! :lol:
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Kicsi, nagy, rövid, hosszú...

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

parazstaposo írta: 2020.03.28. 10:53 Nem hiszek az újratöltés lehetőségében éles szituban, max. gyakorlásnál praktikus.


Azért, ha a kettő között lehet választani, akkor talán előnyösebb az új típusú Godfather, mert lehet olyan éles helyzet, amikor a gyors újra töltés lehetőségét ki lehet használni.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Kicsi, nagy, rövid, hosszú...

Hozzászólás Szerző: zora »

Route.66 írta: 2020.03.30. 21:50 Azért, ha a kettő között lehet választani, akkor talán előnyösebb az új típusú Godfather, mert lehet olyan éles helyzet, amikor a gyors újra töltés lehetőségét ki lehet használni.
Igen, lehet elméletben olyan szituációt gyártani, amikor újratölthetünk. Gyakorlatban bármi, ami nehezebb egy korszerű szolgálati/önvédelmi maroklő vagy karabély újratöltésénél, az komoly stresszhelyzetben felejtős. Sokszor még a begyakorolt tárcsere se jön össze, vagy nagyon furán.
Komoly stresszhelyzet alatt nem a hajtóvadászat során egymás után sorra jövő vadat értem, hanem amikor az életedet félted, és a támadód kimondottan céltudatosan, vagy ami még rosszabb, minden realitás érzékét elvesztve cselekszik.
művek-1

Re: Kicsi, nagy, rövid, hosszú...

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Route.66 írta: 2020.03.30. 21:50 Azért, ha a kettő között lehet választani, akkor talán előnyösebb az új típusú Godfather, mert lehet olyan éles helyzet, amikor a gyors újra töltés lehetőségét ki lehet használni.
Legfeljebb házfoglalás közben, biztos fedezék mögül. Nem véletlen a kézifegyverek fejlődése az egylövetű fegyverektől a sorozatlövő fegyverekig. A mi kezünk meg van kötve, maximum ismétlő. Ezért a tömegét leszámítva a HD-M a legjobb választás, ha ez nehéz a ORP a maga töltés nélküli 4 lövésével. Nem csak a lövések száma, de a lövedék átmérője, keménysége és mozgási energiája is fontos, hiába tud 200 J-t valami, ha kicsi az űrmérete, és nagy a lövedék keménysége, de ezt az ügyész részletesen fogja ismertetni a tárgyaláson az érintettel. Még ha csak a lövedék kemény, de nagy a felület becsapódásnál az elmegy, de egyben minden tényező szerintem nem. Nem véletlenül kísérletezünk a Megamax projekttel, 19.3 mm puha ( max.50 shore ) dupla gumigolyó, 6x2, lövés, lövedékenként 130- Joule energiával. Egyenlőre kísérleti fázisban, keressük az alumíniumot, ami kibírja ezt a terhelést. Van más, alvó fejlesztésünk is, csak még nem lett befejezve, 7x130 Joule, 1.7 kg, de egyszer mindennek eljön az ideje! És készül a csodafegyver! (szupertitkos!!!!)
apps.61065.63880563995711673.aa2ee0f7-70bc-4804-92e9-e3dfb7b95026.jpg
Lezárt