Túlélés

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

Fortitu írta: 2020.03.19. 17:32 A lakás elgázosítás nem biztos akkora hülyeség, ha azzal elkergeted az élősködőket. Mindenképpen jobb mint gumival mellélőni.
Sokan ilyenkor kapnának észbe, de azért valljuk be, alakulhat úgy a szitu, hogy a tücskök fosztogatni kezdenek jobban. Direkt írom, hogy jobban, mert amúgy is előfordul, és amúg se baj ha van otthon valami, amit használni is tud az ember. Full kezdőnek szerintem a medvespré egy tökjó opció pl.
Ha tudja kezelni, vagy legalább némi affinitása van a készülék tulajdonságainak megismeréséhez.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Fortitu írta: 2020.03.19. 17:32 Full kezdőnek szerintem a medvespré egy tökjó opció pl.
Pontosabban a nagyméretű, nagy hatótávolságú jet vagy foam spray. A medvespré az fog, szabad téren (ahol medvével lehet találkozni) előnyös hogy nem kell vele pontosan célozni. Lakásba jobb valami olyan ami nem gázosítja el az egész lakóteret.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Otthon.jpg
Otthon.jpg (63.94 KiB) Megtekintve 61135 alkalommal
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2020.03.19. 17:22 Tőlem is kérdeztek. Co-s légpisztolytól indultunk, ajánlottam gázsprét, max gázpisztolyt. Nem, neki végülis gumis kell. Szerencsére már nem fog kapni.
Ez a gumilövedékes fegyver valami szent grálként van sokaknak beégve a retinájába. Nekem a saját testvéremnél is egy kisebb győzködés kellett, hogy ne gumisat akarjon venni, mert nem fog gyakorolni és úgyse fog eltalálni semmit. De onnan indultunk, magától azt akart, de nagyon.
Végül megértette, így vettem neki egy PAK-képes gázrevolvert.
pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

Az utóbbi napok, hetek tanulságosak voltak.
Mint hobby prepperistát alapból kinevettek az emberek, nem tudják ezt a műfajt hová tenni. Ugye nálunk alapból megvannak azok az eszközök, amik egy ilyen karantén, vagy akár erősebb vészhelyzet esetén szükségesek. (alapvető élelmiszer, víz tartalék, önvédelmi eszközök, kommunikációs eszközök, kibővített elsősegély készletek). A vásárlási láznál nekem csak egy készletkiegészítésre volt szükség. Mi nem készletezünk ész nélkül, általábal tudjuk miből mennyit egyéni igényeknek megfelelően.
Valahogyan már most másképpen néznek ránk, belátják, hogy szükségszerű felkészülni ésszerű határokon belül, mert bármi lehet. Sőt, már tanácsot is kérnek olyanok, akik eddig burkoltan lehülyéztek.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: G.D »

Thomaster írta: 2020.03.19. 16:31 Amúgy tényleg lófrálnak emberek mindenhol, ahol biztos nem munkaügyben vagy vásárolni járnak... Duna part, Gellérthegy...
Ha nem sűrű tömött sorokban sétálgatnak, akkor nem hótf@szmindegy? A boltban(előtte), benzinkúton sokkal közelebb állnak egymáshoz az emberek...
Ráadásul ma sütött a nap, a D-vitamin jól jön - az UV sugárzás meg amúgy is fertőtlenít.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2020.03.19. 17:39 Pontosabban a nagyméretű, nagy hatótávolságú jet vagy foam spray. A medvespré az fog, szabad téren (ahol medvével lehet találkozni) előnyös hogy nem kell vele pontosan célozni. Lakásba jobb valami olyan ami nem gázosítja el az egész lakóteret.

csak eppen ilyent itthon, legalisan nem vasarolhat a gyalogpolgar sajnos. (Atomot a BM-re!)

Most meg a kulfoldrol rendeles is lehallt eppen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.03.19. 18:54 csak eppen ilyent itthon, legalisan nem vasarolhat a gyalogpolgar sajnos. (Atomot a BM-re!)

Most meg a kulfoldrol rendeles is lehallt eppen.
Há de otthonra nem tilos. Az egy dolog, hogy zsebben nem hordhatod :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.03.19. 18:55 Há de otthonra nem tilos. Az egy dolog, hogy zsebben nem hordhatod :D
szövegértelmezés?

"NEM VÁSÁROLHAT"

és most éppen az áruhiányból indult ki a csevej.

Marhaság olyat ajánlani, amit
a, eleve nem veheti meg itthon boltban
b, ha kulfoldrol a viruspanik miatt berendelne, most az SEM jon meg.

Lásd:
https://24.hu/kulfold/2020/03/18/nemzet ... ronavirus/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Összefoglaló a vírusról:
https://youtu.be/BtN-goy9VOY
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

pepe00 írta: 2020.03.19. 16:42 Nem rossz az elgondolás, talán már most is hazaküldenek embereket, de inkább a következő szint bevezetését fogják meglépni, ami tényleg mindenkinek zokon fog esni rövid és hosszabb távon egyaránt.
https://index.hu/belfold/2020/03/20/ami ... _a_bkv_is/
Ez alapján azért hallgat a szóra a magyar igenis. Az más kérdés, hogy nem mindenki, és lehet valóban a veszélyeztetett korosztályból nagyobb arányban nem... Nagyanyám is elvileg felfogta, hogy picit maradjon a fenekén, miután 37 fokos hőemelkedést mért. Valszeg semmi, de azért tanulságos, hogy az ember a baj után kezdene el gondolkodni. Ez amúgy is jellemző, ugyanígy hiába mondom anyámnak is, neki is, hogy zárják az ajtót.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2020.03.20. 10:26 https://index.hu/belfold/2020/03/20/ami ... _a_bkv_is/
Ez alapján azért hallgat a szóra a magyar igenis. Az más kérdés, hogy nem mindenki, és lehet valóban a veszélyeztetett korosztályból nagyobb arányban nem... Nagyanyám is elvileg felfogta, hogy picit maradjon a fenekén, miután 37 fokos hőemelkedést mért. Valszeg semmi, de azért tanulságos, hogy az ember a baj után kezdene el gondolkodni. Ez amúgy is jellemző, ugyanígy hiába mondom anyámnak is, neki is, hogy zárják az ajtót.
Nekem a 80 éves szomszéd néni ma is elújságolta hogy minden nap megy a városba.
Meggyőzni úgysem tudom, úgyhogy inkább tovább mentem mielőtt leordítom a fejét. Romba döntik a komplett világgazdaságot a védelmükben, több százezer munkanélküli lesz emiatt csak itthon, csak éppen pon az elég nagy százalékuk szarik az egészbe bele és makacs öszvér módjára nem hajlandó változtatni a szokásain.

Valaki írta a szerbek példáját. Igen, pontosan azt kellett volna nálunk is, NEKIK elrendelni a kijárási tilalmat. Ezt így kellene nálunk is.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.03.20. 18:25 Nekem a 80 éves szomszéd néni ma is elújságolta hogy minden nap megy a városba.
Meggyőzni úgysem tudom, úgyhogy inkább tovább mentem mielőtt leordítom a fejét. Romba döntik a komplett világgazdaságot a védelmükben, több százezer munkanélküli lesz emiatt csak itthon, csak éppen pon az elég nagy százalékuk szarik az egészbe bele és makacs öszvér módjára nem hajlandó változtatni a szokásain.

Valaki írta a szerbek példáját. Igen, pontosan azt kellett volna nálunk is, NEKIK elrendelni a kijárási tilalmat. Ezt így kellene nálunk is.
Én ma koradélután léptem melóból, ki tudja meddig, ki tudja lesz-e fizetetlen része is a mókának. Nem megyek haza családhoz sem, hacsak nincs vészhelyzet. Mindegy, van pár, ezer éve halogatott projekt, amit most legalább nem tudok az időhiányra fogni, ha nem készül el...

Azt igazából el tudom fogadni, ha valaki öreg, átlátja a helyzetet, és úgy dönt, hogy vállalja a kockázatot. Na most a stat szerint amit ismerek, 15%-uk elpatkol (aki elkapja, de 80%+ elkaphatja ugye), azt nem tudom mekkora részük fog fulldokolva szenvedni aztán felépülni. Szóval ha ezt így érti, vállalja, akkor felőlem legyen öngyilkos (ez gyakorlatilag az), de ne legyen sírás ha kitolják az udvarra, aztán otthagyják. Mástól nem vesz el erőforrást, a legutolsó helyre fognak sorolni egy 80 éves embert, szóval végülis oké. Csak hát szerintem nem értik, vagy nem tudom mi van a fejükben. Felnőve volt egy pont az életemben, amikor elkezdtem nem érteni, bizonyos nagy és komoly felnőttek, akik ugye gyerekként a mindentudás erős bástyáinak tűntek, hogy a picsába maradtak életben 30-40-80 évekig.
Na de azért abba is gondoljunk bele, hogy a kivételeket látjuk az utcán, meg mindig a primitívek a leghangosabbak a kommentszekciókban is. Én szeretném hinni, hogy azért a legtöbb idős polgártársunk megértette, hogy komoly veszélyben vannak, és elfogadják a segítséget, amit most a fiatalabbaknak kell nyújtaniuk feléjük. Lehet egyszer fordítva lesz, meg volt is már fordítva, hiszen valahogy fel is neveltek minket, akkor nekünk volt nagyobb szükségünk rájuk.

Kép
Forrás: www.businessinsider.com
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

https://444.hu/2020/03/20/akar-harminc- ... g-ellatasa

Én nem értek hozzá, de egy igen elgondolkodtató irás arról, hogy a lélegeztető gép önmagában nem fog megmenteni bennünket, ezért kell odafigyelni.
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

A fenti görbét nem lehet, hogy a protokoll is torzítja? Az mikor választani kellett ki kapja az intenzív terápiás támogatást a 80+ vagy az 50- beteg...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HandaBandy írta: 2020.03.20. 20:32 A fenti görbét nem lehet, hogy a protokoll is torzítja? Az mikor választani kellett ki kapja az intenzív terápiás támogatást a 80+ vagy az 50- beteg...
De, ez tuti benne van. A végeredmény viszont pont ezzel együtt lesz valós.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

pepe00 írta: 2020.03.20. 19:56 https://444.hu/2020/03/20/akar-harminc- ... g-ellatasa

Én nem értek hozzá, de egy igen elgondolkodtató irás arról, hogy a lélegeztető gép önmagában nem fog megmenteni bennünket, ezért kell odafigyelni.
Szia,

Szerintem is nagyon jo iras!

A cimeben szereplo konkret szamot tulzasnak erzem (persze ha egy korhazban egyetlen lelegeztetett beteg lenne, ugy stimmelhet, de ha van pl. 8 lelegeztett beteg az osztalyon, akkor egyertelmuen nem kell 240 fo az ellatasukhoz), de az biztos, hogy rengeteg ember kell a lelegeztetogepek melle, es _nincs_ plusz letszam az egeszsegugyben (ertsd: a mindennapokban heti 60-80 orat dolgozok fizikailag keptelenek ennel sokkal tobbet dolgozni).

Szerintem mar most el kellene kezdeni toborozni segedapolokat, akik egy par napos tanfolyam utan az egyszerubb feladatokat el tudjak vegezni; es persze a korhazakon belul gyorstalpalo tanfolyamokat, hogy az "egyszeru" apolok szakapoloi feladatokat el tudjanak vegezni (az egyik blog szerint ez utobbit az egyik korhazban mar megkezdtek egyszeruen azzal, hogy a surgossegi osztalyra attettek korabban nem ott dolgozokat, igy fokozatosan begyakoroljak az ottani feladatokat).

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Kaptam egy erdekes tanulmanyt: https://bmjopen.bmj.com/content/bmjopen ... 7.full.pdf

Roviden osszefoglalva a lenyeget:
-A kezmosas nagyon fontos, minden maszk eseten sokat javit!
-Napi egyszeri szappanos mosasa a maszkoknak keves (szerintem naponta tobbszor, es kifejezetten fertotlenito folyadekban aztatas szukseges).
-A vietnamban hasznalt pamut maszkok kis mertekben szurtek csak (szerintem ebbol NEM kovetkezik, hogy a filc maszkok is csak kis mertekben szurnek).

Bel
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

bel írta: 2020.03.21. 09:02 Szia,

Szerintem is nagyon jo iras!

A cimeben szereplo konkret szamot tulzasnak erzem (persze ha egy korhazban egyetlen lelegeztetett beteg lenne, ugy stimmelhet, de ha van pl. 8 lelegeztett beteg az osztalyon, akkor egyertelmuen nem kell 240 fo az ellatasukhoz), de az biztos, hogy rengeteg ember kell a lelegeztetogepek melle, es _nincs_ plusz letszam az egeszsegugyben (ertsd: a mindennapokban heti 60-80 orat dolgozok fizikailag keptelenek ennel sokkal tobbet dolgozni).

Szerintem mar most el kellene kezdeni toborozni segedapolokat, akik egy par napos tanfolyam utan az egyszerubb feladatokat el tudjak vegezni; es persze a korhazakon belul gyorstalpalo tanfolyamokat, hogy az "egyszeru" apolok szakapoloi feladatokat el tudjanak vegezni (az egyik blog szerint ez utobbit az egyik korhazban mar megkezdtek egyszeruen azzal, hogy a surgossegi osztalyra attettek korabban nem ott dolgozokat, igy fokozatosan begyakoroljak az ottani feladatokat).

Bel
erős túlzás! A protokol az lenne h 1beteg/1 int. ápoló. a valóság 2-4 beteg/1 ápoló. a lélegezetetettnél az is fontos mennyit kell szívni a nyákot. amúgy szedálva van. a mai gépek qrva okosak, ha jól vannak beállítva akkor kevés velük a gond.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

sodoma írta: 2020.03.21. 11:40 erős túlzás! A protokol az lenne h 1beteg/1 int. ápoló. a valóság 2-4 beteg/1 ápoló. a lélegezetetettnél az is fontos mennyit kell szívni a nyákot. amúgy szedálva van. a mai gépek qrva okosak, ha jól vannak beállítva akkor kevés velük a gond.
Szia,

A munka torvenykonyvet betartva az 1 dolgozo munkajat 5 dolgozo lathatja el, mivel a munkahet 40 ora, ennek a 4-szerese 160 ora, ami kevesebb mint egy het (168 ora), es akkor szabadsag/betegallomanyrol meg nem is volt szo.

Szoval igy nezve, a protokol szerint kijonne 6 fo betegenkent (folyamatosan 1 apolo mellette, es kb 5 betegenkent egy orvos) kozvetlenul mellette, es persze a kozvetett letszamban is valamekkora emeles szukseges (marmint laboros, takaritono, sterilizalo, ...) ha no az intenziv a'gyak szama, de ez utobbiak persze jo esellyel meg egy kisebb osztaly eseten is toredek szamok.

Az szomoru, hogy a 6 fo helyett mar most is 1 vagy 2 jut csak. :-(

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2020.03.21. 12:00 Szia,

A munka torvenykonyvet betartva az 1 dolgozo munkajat 5 dolgozo lathatja el, mivel a munkahet 40 ora, ennek a 4-szerese 160 ora, ami kevesebb mint egy het (168 ora), es akkor szabadsag/betegallomanyrol meg nem is volt szo.

Szoval igy nezve, a protokol szerint kijonne 6 fo betegenkent (folyamatosan 1 apolo mellette, es kb 5 betegenkent egy orvos) kozvetlenul mellette, es persze a kozvetett letszamban is valamekkora emeles szukseges (marmint laboros, takaritono, sterilizalo, ...) ha no az intenziv a'gyak szama, de ez utobbiak persze jo esellyel meg egy kisebb osztaly eseten is toredek szamok.

Az szomoru, hogy a 6 fo helyett mar most is 1 vagy 2 jut csak. :-(

Bel
Ez itt a rohadt nagy baj tehát, hogy az egészségügyünk döglődik békeidőben is, már eleve túlterhelik magukat a dolgozók. Hiába intéznek, szerveznek most mindent profin, ha egyszer nemhogy tartalék nincs az egészségügyben, hanem már eleve abból működött :(
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2020.03.21. 09:35 Sziasztok,

Kaptam egy erdekes tanulmanyt: https://bmjopen.bmj.com/content/bmjopen ... 7.full.pdf

Roviden osszefoglalva a lenyeget:
-A kezmosas nagyon fontos, minden maszk eseten sokat javit!
-Napi egyszeri szappanos mosasa a maszkoknak keves (szerintem naponta tobbszor, es kifejezetten fertotlenito folyadekban aztatas szukseges).
-A vietnamban hasznalt pamut maszkok kis mertekben szurtek csak (szerintem ebbol NEM kovetkezik, hogy a filc maszkok is csak kis mertekben szurnek).

Bel
Van egy gondolatom a fertőtlenítésre. A maszkot mikrohullámú sütőbe rakva 5-10 percre hülyeség? Utánakeresve mosogatószivacsnál pl ajánlják ezt a fajta fertőtlenítést.
Még csak most kezdtem el rákeresni, de úgy gondolkodnék, hogy a frissen használt maszkkal működhetne jól, hiszen maga a mikrohullámú sütő a vizet melegíti. Valakinek van erről valami valós infója?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Nekem fogalmam sincs rola, hogy a mikro fertotlenit-e vagy sem.

De pl. a hypo az biztosan igen.

Bel
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fortitu írta: 2020.03.21. 16:15 Van egy gondolatom a fertőtlenítésre. A maszkot mikrohullámú sütőbe rakva 5-10 percre hülyeség? Utánakeresve mosogatószivacsnál pl ajánlják ezt a fajta fertőtlenítést.
Még csak most kezdtem el rákeresni, de úgy gondolkodnék, hogy a frissen használt maszkkal működhetne jól, hiszen maga a mikrohullámú sütő a vizet melegíti. Valakinek van erről valami valós infója?
Szerintem nem!

Hirtelen nem ad le elég meleget a mikró, és csak kipárolog a nedvesség, hiába teszed hosszú időre, a vírus nem fő meg.
Az UV sterilizáló sokkal hatásosabb.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
protect
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2018.09.02. 08:09

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: protect »

Más téma: követendő példa lenne az onvedelmibolt.hu hozzáállása a kialakult helyzethez, miszerint gázpatront fegyverrel együtt lehet csak vásárolni, és azt is csak korlátozott mennyiségben. Milyen jó, hogy így tudtam segíteni egy ismerősömnek egy zsebpisztoly és hozzá való munició beszerzésével.
Lehet, hogy az életben nem fogja használni de ha már egy kis lelki megnyugvása lesz, megérte. Szóval respekt!
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: vato »

Fortitu írta: 2020.03.21. 16:15 Van egy gondolatom a fertőtlenítésre. A maszkot mikrohullámú sütőbe rakva 5-10 percre hülyeség? Utánakeresve mosogatószivacsnál pl ajánlják ezt a fajta fertőtlenítést.
Még csak most kezdtem el rákeresni, de úgy gondolkodnék, hogy a frissen használt maszkkal működhetne jól, hiszen maga a mikrohullámú sütő a vizet melegíti. Valakinek van erről valami valós infója?
Pl. Baba/gyerek cuccokat mikroval is szoktak sterilizalni, kell hozza ilyen zacsko vagy doboz:

https://www.brendon.hu/medela-quick-cle ... ko-5909601

https://www.brendon.hu/mikrohullamu-sterilizalok
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
peterun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2020.03.21. 20:16

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: peterun »

Nem jó a sebészeti maszkhoz, az orr-résznél lévő fémszál a sterilezés során túlhevült és szétolvasztotta a maszkot, meg egy kicsit magát a sterilizátor pohártartóját is (amire a sterilezendő cuccot rakod) megolvasztotta.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

peterun írta: 2020.03.21. 21:26 Nem jó a sebészeti maszkhoz, az orr-résznél lévő fémszál a sterilezés során túlhevült és szétolvasztotta a maszkot, meg egy kicsit magát a sterilizátor pohártartóját is (amire a sterilezendő cuccot rakod) megolvasztotta.
Ja hát fémet nem szabad berakni. Közben úgy tűnik, hogy ha benedvesíted, akkor fel tud melegedni a szövet, tehát úgy lehet értelme. De akkor már valóban akár ki is főzheted hagyományos módon. Ahogy bel írta a hypo fasza, ha már úgyis el kell áztatni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
peterun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2020.03.21. 20:16

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: peterun »

Csak szövetre vagy műanyagra valszeg tökéletes a mikrós sterilező, de maszkra nem jó... olyan maszkot még nem találtam, amiben nincs fémszál.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

protect írta: 2020.03.21. 17:46 Lehet, hogy az életben nem fogja használni de ha már egy kis lelki megnyugvása lesz, megérte. Szóval respekt!
Ez a vásárlók 95%-ára igaz szerintem. Lelki megnyugvást vásárol. Mert:
- a gumis fegyverrel nem gyakorol, nem talál célba
- nem hordja mindig magával, mondván "Á most csak tankolni a kútra, megyek most nem kell fegyver!"
- a gáz-riasztót alkalmatlan tokban/módon hordja és fogalma sincs milyen gyorsan tudja előrántani
- öntöltőt hord cső alá töltve/nem tudja készség szinten tűszkésszé tenni az öntöltő fegyverét
- nem figyel a patronok lejáratára
- nem figyel a fegyver tisztán tartására (zsebpiszok)
- szükség esetén idő előtt "fenyegetőleg elővenné"

Így hát legtöbb gumis-gázriasztó tulaj voltaképpen tényleg nem vásárol többet a pénzéért, mint lelki nyugalmat. Hiszen fegyverét nagy valószínűséggel a szilvesztereken, vagy haverok előtti menőzésen kívül soha nem kell használnia, és ha igen, akkor sem lenne képes rá.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Ha még csak gumis....

Voltam a helyi vadászboltban, semmi féle lőszer nincsen mindent felvásároltak. (a gumis puskákat meg minden ilyesmit onnan is elhordtak)
Mesélte az eladóhölgy, hogy olyan emberek akik évente egy dobozzal sem vettek, (meg 5-10 darabot vennének), azok most 3-4 dobozzal is vettek. Azzal indokolták, hogy majd eljárnak a sok szabadidőben lőtérre.
Én meg aki vadászhoz képest nagy lőszer fogyasztó vagyok, az meg nem kap lőszert, agyfaszt kapok a sok hülyétől.

A másik:
Bevásároltam édesanyámnak, megyek a Lidl-be pár dologért, hogy neki ne kelljen kutyatáp meg ilyesmi. A barom két bevásárlókocsiba pakolja a konzerv macskakaját, hogy nem lehet odaférni tőle. Szépen mondom neki, elnézést de odaférhetnék én is (nem is olyan fajta kellett mint neki), erre neki áll feljebb, hogy ő volt itt előbb, és hogy kell még neki. Nah akkor megkérdeztem tőle, hogy hány macskája van 600 esetleg, mert ha nem akkor nagyon gyorsan takarodjon odébb mert esetleg rárakom a bevásárlókocsit.
Ennyi idiótát, de most komolyan.

TotoHU írta: 2020.03.21. 21:56 Ez a vásárlók 95%-ára igaz szerintem. Lelki megnyugvást vásárol. Mert:
- a gumis fegyverrel nem gyakorol, nem talál célba
- nem hordja mindig magával, mondván "Á most csak tankolni a kútra, megyek most nem kell fegyver!"
- a gáz-riasztót alkalmatlan tokban/módon hordja és fogalma sincs milyen gyorsan tudja előrántani
- öntöltőt hord cső alá töltve/nem tudja készség szinten tűszkésszé tenni az öntöltő fegyverét
- nem figyel a patronok lejáratára
- nem figyel a fegyver tisztán tartására (zsebpiszok)
- szükség esetén idő előtt "fenyegetőleg elővenné"

Így hát legtöbb gumis-gázriasztó tulaj voltaképpen tényleg nem vásárol többet a pénzéért, mint lelki nyugalmat. Hiszen fegyverét nagy valószínűséggel a szilvesztereken, vagy haverok előtti menőzésen kívül soha nem kell használnia, és ha igen, akkor sem lenne képes rá.
"..."
protect
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2018.09.02. 08:09

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: protect »

Remélhetőleg minél hamarabb túl leszünk ezen az őrületen és majd akkor nézzétek meg mennyi gumis fegyver lesz a vaterán. A következő szöveggel: "Sosem használt, csak nézegetve volt." Érdekes, hogy bizonyos rossz tulajdonságok kéz a kézben járnak. Önzőség, kishitűség, irigység, befolyásolhatóság és még sorolhatnám. Tök érdekes, hogy pár nap alatt asz ÖSSZES létező fegyverboltot, vadászboltot, gumicsizmaboltot kifosztották (gumis fegyver és PV, CS gázpatron). Amúgy egész évben lehetett volna venni szatyorszámra, de nem vesz az idióta évközben, még egy darabot sem.
No nem mintha saját részre kellett volna valami, mert én folyamatosan szinten tartottam magam mindenből. És ami nagyon fontos, nem veszek semmit ami később feleslegessé válhat, és ésszerű keretek között vásárolok. De mire is számíthattunk volna, ha már a hosszú hétvégék előtt is pánik volt...
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

protect írta: 2020.03.22. 01:00Remélhetőleg minél hamarabb túl leszünk ezen az őrületen
Szia,

http://pandemia.hu/mekkora-lesz-a-koron ... el-szamol/ szerint a legjobb (legkevesebb halaleset) eseteben augusztus 1-en negyedmillio fertozott lesz (marmint aki mar megkapta, de meg nem gyogyult/halt meg), kozepes esetben junius 10 korul megy 100 000 ala (abban bizok, hogy a legrosszabb eset nem lesz).

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2020.03.22. 06:20 Szia,

http://pandemia.hu/mekkora-lesz-a-koron ... el-szamol/ szerint a legjobb (legkevesebb halaleset) eseteben augusztus 1-en negyedmillio fertozott lesz (marmint aki mar megkapta, de meg nem gyogyult/halt meg), kozepes esetben junius 10 korul megy 100 000 ala (abban bizok, hogy a legrosszabb eset nem lesz).

Bel
Egyre többektől olvasom hogy ez nem egy 2 hetes, 1 hónapos, de nem is 2 hónapos járvány lesz.

Egy MIT-s kutató modellje szerint ciklikusan fog támadni a vírus, amikor csökken az esetszám és lazítanak az emberek, újra rohamosan terjedni kezd.
Amíg nem lesz ellene vakcina, ami 12-18 hónap, addig ez lesz a helyzet nagyjából, mint most van.

Melllékeltem az eredeti cikket:
https://www.technologyreview.com/s/6153 ... 18-months/

Persze sokféle verzió van, ez csak egy. Annyira ismeretlen ez az egész járvány, hogy még mindig nem lehet pontosan prognosztizálni a kimenetelét, csak zuhanunk a sötéte tovább.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: security89 »

TotoHU írta: 2020.03.22. 07:44 Egyre többektől olvasom hogy ez nem egy 2 hetes, 1 hónapos, de nem is 2 hónapos járvány lesz.

Egy MIT-s kutató modellje szerint ciklikusan fog támadni a vírus, amikor csökken az esetszám és lazítanak az emberek, újra rohamosan terjedni kezd.
Amíg nem lesz ellene vakcina, ami 12-18 hónap, addig ez lesz a helyzet nagyjából, mint most van.

Melllékeltem az eredeti cikket:
https://www.technologyreview.com/s/6153 ... 18-months/

Persze sokféle verzió van, ez csak egy. Annyira ismeretlen ez az egész járvány, hogy még mindig nem lehet pontosan prognosztizálni a kimenetelét, csak zuhanunk a sötéte tovább.

Pár nappal ezelőtti német járványügy 2 évre prognosztizálta, mire a vírus lecseng, hacsak nem sikerül hamarabb vakcinát gyártani... Szóval komoly a helyzet, de közben a gazdasági helyzet is szétforgácsolja az embereket.
Piréz poéta.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mai cikk a várható vakcináról és mellette pár igen érdekes adat.

https://qubit.hu/2020/03/22/mikor-lesz-gyogyszer

Az eredeti angol forrás (Imperial College - ezek nem a "brittudósok" kategória)
https://www.imperial.ac.uk/media/imperi ... 3-2020.pdf

Fontosabb gondolatok, az angol kutató csoporttól:

"Az Imperial College COVID-19 munkacsoportja úgy számol, hogy a SARS-CoV-2-vel megfertőzöttek 95.6 százaléka nem igényel majd kórházi kezelést, a SARS-CoV-2 fertőzés összes korcsoportra átlagolt halálozási rátáját pedig 0,9 százalékban állapítják meg."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.03.22. 13:14 Mai cikk a várható vakcináról és mellette pár igen érdekes adat.

https://qubit.hu/2020/03/22/mikor-lesz-gyogyszer

Az eredeti angol forrás (Imperial College - ezek nem a "brittudósok" kategória)
https://www.imperial.ac.uk/media/imperi ... 3-2020.pdf

Fontosabb gondolatok, az angol kutató csoporttól:

"Az Imperial College COVID-19 munkacsoportja úgy számol, hogy a SARS-CoV-2-vel megfertőzöttek 95.6 százaléka nem igényel majd kórházi kezelést, a SARS-CoV-2 fertőzés összes korcsoportra átlagolt halálozási rátáját pedig 0,9 százalékban állapítják meg."
Még nem olvstam végig, de köszi a linket.
Arra reagálva, amit elolvastam. Tehát ha ezeket a statokat le akarom fordítani, jó eséllyel nagy részünk már át is eshetett ezen a fertőzésen. Valamint ha nem alakul ki immunitás, és visszatérő lesz, akkor meg kell ásni a tömegsírokat, a népesség 1%-a el lesz temetve, aztán kénytelenek vagyunk így folytatni az életet, mivel évekre nem lehet megállni. Ki tudja ebből a pár hétből egyáltalán hogyan tudunk talpraállni... Viszont ha kialakul valamilyen szintű immunitás, tehát aki most élet halál között felépül, az nem betegszik meg pár hónap múlva újra, akkor van értelme a mostani izolációs kampánynak.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

Nálunk a lakótelepen most a hétvégén teljes csend van, 1-2 ember kivételével senki nincs az utcán, csoportosulást meg nem láttam egyáltalán. Lehet mostanra sikerült megérteni mekkora a baj.
Ha igy maradna, nem kellene fokozni a szigorítást, a gazdaság mégha alapjáraton is, de pötyögnetne tovább.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2020.03.22. 13:14"Az Imperial College COVID-19 munkacsoportja úgy számol, hogy a SARS-CoV-2-vel megfertőzöttek 95.6 százaléka nem igényel majd kórházi kezelést, a SARS-CoV-2 fertőzés összes korcsoportra átlagolt halálozási rátáját pedig 0,9 százalékban állapítják meg."
Szia,

Ez meglepoen jol hangzik, remeljuk nekik van igazuk, es nem az olaszoknak.

Vegulis ha az olaszok csak minden 10. fertozottrol vettek eszre, hogy az, akkor kb. stimmelhet is ez a szam.

ui. cseheknel: 995 fertozottbol senki sem halt meg, nalunk 131-bol 6-an hunytak el. :-(

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2020.03.22. 15:31 Szia,

Ez meglepoen jol hangzik, remeljuk nekik van igazuk, es nem az olaszoknak.

Vegulis ha az olaszok csak minden 10. fertozottrol vettek eszre, hogy az, akkor kb. stimmelhet is ez a szam.

ui. cseheknel: 995 fertozottbol senki sem halt meg, nalunk 131-bol 6-an hunytak el. :-(

Bel

Én hajlamos vagyok briteknek jobban hinni mint az olaszoknak. :-)
A csekkel kapcsolatban: lehet hogy ők többet teszteltek. Egy másik cikkben olvastam hogy a kimutatott fertőzöttekhez képest valószínűleg 30-szor annyian vannak akik teljesen tünetmentesek vagy csak enyhe tüneteik vannak ( a fertőzöttek közel 50%_át mondják teljesen tünetmentesnek) ezért soha nem is derül ki róluk, hogy fertőzöttek.
Ez alapján nálunk 3900 fertőzött lehet, de mivel az átlaghoz képest is sokkal kevesebbet tesztelnek (nyilván szándékkal) a valós szám valszeg ennél is magasabb.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Személyes tapasztalat:

A húgom beteg több mint 1 hete, láz izomfájdalom nehéz légzés, fejfájás, (úgy köhög,beszél hogy hallani hogyan reszel tüdeje.)
Bement az UZSOKI-ba, mert már nem kap rendesen levegőt. Mindent megcsinálnak neki kivéve a tesztet a vírusra. Majd a röntgen után közlik vele, hogy nincs tüdőgyulladása még, úgyhogy nem csinálják meg a vírus tesztet, mert a protokoll nem engedi. Menjen haza, ha rosszabbul lesz menjen vissza. + azt mondják neki, nincs kizárva hogy korona vírusos, de azért menjen haza, mert ha mégsem az akkor ott biztos elkapja. Háziorvos ír fel neki antibotikumot szedje be, ha rosszabbul lesz akkor jelentkezzen. (amúgy Ő harminc éves szinte 100% hogy túléli, de ha mégis korona vírusos akkor hány helyen hagyta ott vírust, hány embert fertőzhetett meg csak a kórházban?)
Szerencsére javul.
Így szerintetek van bármi értelme és köze a valósághoz a kormány által közölt számoknak?

TotoHU írta: 2020.03.22. 15:54 Én hajlamos vagyok briteknek jobban hinni mint az olaszoknak. :-)
A csekkel kapcsolatban: lehet hogy ők többet teszteltek. Egy másik cikkben olvastam hogy a kimutatott fertőzöttekhez képest valószínűleg 30-szor annyian vannak akik teljesen tünetmentesek vagy csak enyhe tüneteik vannak ( a fertőzöttek közel 50%_át mondják teljesen tünetmentesnek) ezért soha nem is derül ki róluk, hogy fertőzöttek.
Ez alapján nálunk 3900 fertőzött lehet, de mivel az átlaghoz képest is sokkal kevesebbet tesztelnek (nyilván szándékkal) a valós szám valszeg ennél is magasabb.
"..."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Jah és az elmondása szerint volt influenzás ősszel 40 fokos lázzal, és ez most nagyon nem olyan érzés amit átél mint amikor influenzás volt.
TurboP írta: 2020.03.22. 16:18 Személyes tapasztalat:

A húgom beteg több mint 1 hete, láz izomfájdalom nehéz légzés, fejfájás, (úgy köhög,beszél hogy hallani hogyan reszel tüdeje.)
Bement az UZSOKI-ba, mert már nem kap rendesen levegőt. Mindent megcsinálnak neki kivéve a tesztet a vírusra. Majd a röntgen után közlik vele, hogy nincs tüdőgyulladása még, úgyhogy nem csinálják meg a vírus tesztet, mert a protokoll nem engedi. Menjen haza, ha rosszabbul lesz menjen vissza. + azt mondják neki, nincs kizárva hogy korona vírusos, de azért menjen haza, mert ha mégsem az akkor ott biztos elkapja. Háziorvos ír fel neki antibotikumot szedje be, ha rosszabbul lesz akkor jelentkezzen. (amúgy Ő harminc éves szinte 100% hogy túléli, de ha mégis korona vírusos akkor hány helyen hagyta ott vírust, hány embert fertőzhetett meg csak a kórházban?)
Szerencsére javul.
Így szerintetek van bármi értelme és köze a valósághoz a kormány által közölt számoknak?
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TurboP írta: 2020.03.22. 16:23 Jah és az elmondása szerint volt influenzás ősszel 40 fokos lázzal, és ez most nagyon nem olyan érzés amit átél mint amikor influenzás volt.
Hát ennyit is arról, mennyire készítették fel a magyar egészségügyet erre a járványra.
Valamelyik portálon is volt egy cikk, hogy a koronavírus gyanús betegeket milyen körülmények között tesztelik. Maszkot nem adnak, fertőtlenítő nincs, ugyan azt a tollat fogdosva töldöd ki az adatlapot - ha addig nem voltál koronavírusos, akkor itt biztosan leszel.
Gáz. És ez nem az ott dolgozókat minősíti, hamem akik az eszközöket kéne biztosítsák, és a tesztelési protokollokat kialakítják.

Sok cikk jelent meg hogy a tesztelés nem drága, és rengeteg labor képes lenne rá itthon. Mégsem tesztelünk - ha nem tudom nem fáj alapon.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TurboP írta: 2020.03.22. 16:18 Személyes tapasztalat:

A húgom beteg több mint 1 hete, láz izomfájdalom nehéz légzés, fejfájás, (úgy köhög,beszél hogy hallani hogyan reszel tüdeje.)
Bement az UZSOKI-ba, mert már nem kap rendesen levegőt. Mindent megcsinálnak neki kivéve a tesztet a vírusra. Majd a röntgen után közlik vele, hogy nincs tüdőgyulladása még, úgyhogy nem csinálják meg a vírus tesztet, mert a protokoll nem engedi. Menjen haza, ha rosszabbul lesz menjen vissza. + azt mondják neki, nincs kizárva hogy korona vírusos, de azért menjen haza, mert ha mégsem az akkor ott biztos elkapja. Háziorvos ír fel neki antibotikumot szedje be, ha rosszabbul lesz akkor jelentkezzen. (amúgy Ő harminc éves szinte 100% hogy túléli, de ha mégis korona vírusos akkor hány helyen hagyta ott vírust, hány embert fertőzhetett meg csak a kórházban?)
Szerencsére javul.
Így szerintetek van bármi értelme és köze a valósághoz a kormány által közölt számoknak?
miért ment BE a korhazba??
telefonon kellett volna jelezni a h.orvosnak!
vagy ugyeletnek!!!
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Azért bazdmeg mert a háziorvosnak telefonált már 2x-er, és azt mondta neki, hogy tünetek alapján maximum influenzás. De ha megnyugtatja akkor menjen be egy kórházba ott majd megvizsgálják. De ahogy olvastam az indexen, hogy mit ér ha az ügyeletnek telefonálnak, és bevisz a mentő akkor sem járt volna jobban.
Jah és miért ment be végülis, mert nem kapott rendesen levegőt, azért. De te nyugodtan telefonálj majd ilyen esetben a háziorvosodnak 3x-or is.

Attól biztosan sokkal jobban lett volna, hogyha újból felhív valakit telefonon.
sodoma írta: 2020.03.22. 18:17 miért ment BE a korhazba??
telefonon kellett volna jelezni a h.orvosnak!
vagy ugyeletnek!!!
"..."
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TurboP írta: 2020.03.22. 18:24 Azért bazdmeg mert a háziorvosnak telefonált már 2x-er, és azt mondta neki, hogy tünetek alapján maximum influenzás. De ha megnyugtatja akkor menjen be egy kórházba ott majd megvizsgálják. De ahogy olvastam az indexen, hogy mit ér ha az ügyeletnek telefonálnak, és bevisz a mentő akkor sem járt volna jobban.
Jah és miért ment be végülis, mert nem kapott rendesen levegőt, azért. De te nyugodtan telefonálj majd ilyen esetben a háziorvosodnak 3x-or is.

Attól biztosan sokkal jobban lett volna, hogyha újból felhív valakit telefonon.
aztán most mégis otthon van..
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Hát ez nem az Ő döntése volt, de azóta nem megy sehova, betartja a karantént annak ellenére, hogy hivatalosan influenzás.
:D :D
sodoma írta: aztán most mégis otthon van..
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TurboP írta: 2020.03.22. 18:24 De ahogy olvastam az indexen, hogy mit ér ha az ügyeletnek telefonálnak, és bevisz a mentő akkor sem járt volna jobban.
Jah és miért ment be végülis, mert nem kapott rendesen levegőt, azért. De te nyugodtan telefonálj majd ilyen esetben a háziorvosodnak 3x-or is.
Így. Ha addig tényleg csak influenzás volt, ott ahol tesztelnek, elkapta volna a koronavírust is. Gyalázatos körülmények között tesztelik a koronavírusosokat, sztm írtam lentebb is. Hármásával viszik be őket a külön mentővel, se maszk se fertőtlenítő egyik teszt alanyon se, a kórházban ugyanazt a tollat tapizzák végig mind, egymás hegyén hátán állnak-ülnek a tesztre várva mert nincs elég hely, nem tájékoztatják őket előre a tesztelés előtti evés-ivás tiltásáról, stb. Elképesztő.

Itt a cikk egyébként:
https://index.hu/belfold/2020/03/22/kor ... _tortenik/
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.03.22. 20:52 Így. Ha addig tényleg csak influenzás volt, ott ahol tesztelnek, elkapta volna a koronavírust is. Gyalázatos körülmények között tesztelik a koronavírusosokat, sztm írtam lentebb is. Hármásával viszik be őket a külön mentővel, se maszk se fertőtlenítő egyik teszt alanyon se, a kórházban ugyanazt a tollat tapizzák végig mind, egymás hegyén hátán állnak-ülnek a tesztre várva mert nincs elég hely, nem tájékoztatják őket előre a tesztelés előtti evés-ivás tiltásáról, stb. Elképesztő.

Itt a cikk egyébként:
https://index.hu/belfold/2020/03/22/kor ... _tortenik/
https://youtu.be/Khyd7yLda0M
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

bel írta: 2020.03.21. 17:06 Szia,

Nekem fogalmam sincs rola, hogy a mikro fertotlenit-e vagy sem.

De pl. a hypo az biztosan igen.

Bel
Sziasztok,

Kozben olvasom a kinai Covid19 kezikonyvet, es azt irjak, hogy 1g/l klortartalmu fertotlenitovel kell fertotleniteni, majd 30 perc mulva tiszta vizzel atobliteni. Ha jol szamolom, akkor a normal haztartasi hypo az 5%-os, vagyis 50 g/l, szoval az altalanosan javasolt (a hypo dobozat szereplo) 2%-os oldat (2 ml hypo 1 dl vizbe) az pont ilyen erossegu.

(Persze ha lathato hanyas, ver, stb. van a fertotlenitendo dolgon, akkor szigorubbak a fertotlenitesi szabalyok.)

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2020.03.22. 22:04 Sziasztok,

Kozben olvasom a kinai Covid19 kezikonyvet, es azt irjak, hogy 1g/l klortartalmu fertotlenitovel kell fertotleniteni, majd 30 perc mulva tiszta vizzel atobliteni. Ha jol szamolom, akkor a normal haztartasi hypo az 5%-os, vagyis 50 g/l, szoval az altalanosan javasolt (a hypo dobozat szereplo) 2%-os oldat (2 ml hypo 1 dl vizbe) az pont ilyen erossegu.

(Persze ha lathato hanyas, ver, stb. van a fertotlenitendo dolgon, akkor szigorubbak a fertotlenitesi szabalyok.)

Bel
komoly szamitasi hibák vannak ebben!

5% alatti az nem az aktív klórtartalom, hanem az NaOCl és maradék NaOH tartalom összesen!

Tehát kb. ne higítsd sokkal tovább a bolti hypot fertőtlenítéshez!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Tegnap volt téma a rádión a szájmaszkok használata. Elméletileg 4-6 óráig lehet használni, viszont kevés van.
A covid-19 viszont külső környezetben 30-35 fok körül megpusztul, tehát a maszkot rárakva bizonyos típusú passzív hősugárzóra szigorúan felügyelet mellet( ki ne gyulladjon!!!!) a maszkot néhányszor újra hasznosíthatjuk.
Vélemény?

Ja igen, és szóba került a vasalással történő fertőtlenítés is újra felhasználásra.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.03.23. 05:56 komoly szamitasi hibák vannak ebben!

5% alatti az nem az aktív klórtartalom, hanem az NaOCl és maradék NaOH tartalom összesen!

Tehát kb. ne higítsd sokkal tovább a bolti hypot fertőtlenítéshez!
Én egyet nem értek. Ha a szappanos kézmosás OK és fertőtlenít (még a hatásmechanizmusát is leírták valahol, a kőegyszerű felépítésű vírus külső burkát tönkreteszik elpusztul) akkor miért nem elég szappanos vízben fertőtleníteni?
Mondjuk a kézmosásnál ott van egy mechanikus hatás, ami az eszköz fertőtlenítésénél meg nincs általában, csak bevágják a fertőtlenítő folyadékba oszt annyi.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2020.03.23. 08:18 Én egyet nem értek. Ha a szappanos kézmosás OK és fertőtlenít (még a hatásmechanizmusát is leírták valahol, a kőegyszerű felépítésű vírus külső burkát tönkreteszik elpusztul) akkor miért nem elég szappanos vízben fertőtleníteni?
Mondjuk a kézmosásnál ott van egy mechanikus hatás, ami az eszköz fertőtlenítésénél meg nincs általában, csak bevágják a fertőtlenítő folyadékba oszt annyi.
a szappanos kézmosás NEM fertőtlenít, hanem lemossa a kórokozót! a fertőtlenítő meg elpusztítja ha JÓL csinálod a kézmosást.
nem ugyanaz! Cecília elég jól elmagyarázta valamelyik nap.
a többször használatos eszközöket is EL KELL MOSNI sterilizálás előtt.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2020.03.23. 08:35 a szappanos kézmosás NEM fertőtlenít, hanem lemossa a kórokozót! a fertőtlenítő meg elpusztítja ha JÓL csinálod a kézmosást.
nem ugyanaz! Cecília elég jól elmagyarázta valamelyik nap.
a többször használatos eszközöket is EL KELL MOSNI sterilizálás előtt.
Ja abban igazad van hogy a klasszikus értelemben nem fertőtlenít, mert nyilván nem mindent pusztít el.
De, a vírusok esetében fertőtlenítő hatású. Konkrétan feloldja a védőburkát, ezzel megsemmisíti, elpusztítja a vírusokat. Hogy a baktériumokkal gombákkal stb mi a helyzet, azt nemtom de jah sanszos azért nem szappannal fertőtlenítenek kórházban mert arra nem jó. A vírusokra viszont igen.

"Thordarson szerint a vírusokat nanozsírcseppként is leírhatjuk, mert a genetikai információjukat zsír- és fehérjeburok védi. Vagyis a szappan ugyanúgy bontja le ezeket, mint az olajcseppet. És miután a zsíros védőburkát feloldotta, a vírus belseje már vízben is feloldódik."

"A szappannál ilyen megkötés nincs. Sőt, az amerikai gyógyszerészeti hatóság kifejezetten nem is ajánlja az antibakteriálisként hirdetett szappanokat, mert semmi sem igazolja azok hatékonyságát. Ellenben még a legegyszerűbb szappan is lazán oldja a zsírt, így a vírusok védőburkát is."

https://www.vox.com/science-and-health/ ... WGPMPJsdgk

és

https://444.hu/2020/03/12/a-szappannal- ... ezmosashoz
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

A koronavírusnak lipidtartalmú a külső köpenye, ezt ugyanúgy oldja (vagy legalábbis "felnyitja") a szappan, ahogy a koszt is micellaképződéssel oldatba viszi.
A gond az, hogy a vírus nem magában van, hanem beszáradt nyálban/köpetben, ezért nehezebben érik el a fertőtlenítőszerek.
Ezért nem elég magában a szappanos víz, hanem kell a dörzsölés is.

És ezen kívül nyilván le is mossa őket a felületről.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2020.03.23. 05:56 Tehát kb. ne higítsd sokkal tovább a bolti hypot fertőtlenítéshez!
Szia,

Koszi!!!

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2020.03.23. 14:57 Off,
Zavar van a fejekben, nem az a fő probléma hogy az idősekre veszélyeseb...
A fertőzőttek 20-30 százalékánál komoly komplikáció léphet fel, ami korházi ellátás nélkül nagy eséllyel halálos lehet.
Az olaszoknál már ~10%-os a halálozási ráta, pedig náluk "kicsit" erősebb az egészségügy...
Itt válaszolok. Statisztikát nehéz mondani, hiszen minek a 10%-át veszed, rengeteg a be nem jelentett eset. De mindenképpen durva a helyzet ott.
Nem csak az idősekre veszélyes, de rájuk két nagyságrenddel veszélyesebb. A súlyos esetek megoszlása is feléjük billen.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2020.03.23. 15:08 Itt válaszolok. Statisztikát nehéz mondani, hiszen minek a 10%-át veszed, rengeteg a be nem jelentett eset. De mindenképpen durva a helyzet ott.
Nem csak az idősekre veszélyes, de rájuk két nagyságrenddel veszélyesebb. A súlyos esetek megoszlása is feléjük billen.
Pontosan.

Mindegy, meg kell tenni amit lehet (home office, ha muszáj lemenni akkor pedig maszk, kesztyű).
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

A hivatalos adatok alapjan.
https://www.worldometers.info/coronavir ... try/italy/
Fortitu írta: 2020.03.23. 15:08 Itt válaszolok. Statisztikát nehéz mondani, hiszen minek a 10%-át veszed, rengeteg a be nem jelentett eset. De mindenképpen durva a helyzet ott.
Nem csak az idősekre veszélyes, de rájuk két nagyságrenddel veszélyesebb. A súlyos esetek megoszlása is feléjük billen.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2020.03.23. 16:03 A hivatalos adatok alapjan.
https://www.worldometers.info/coronavir ... try/italy/
Igen, de mint írtam ebben a hordozók, enyhe esetek nincsenek benne, ez nagyon erősen lefele viszi a számot. Valamint rengeteg a kezelés alatt álló, akik meg felfele vihetik még ezt a számot. Szóval óvatosan ezzel a 10%-al, mert bár jelen állás szerint igaz némi kerekítéssel, de nem ad teljes képet.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Lehet forgatni a szavakat es szamokat, de a tenyek makacs dolgok.
Nagyon remelem hogy idoben "reagaltunk" es sikerul kicsit lapositani a gorbet, ha nem nagyon csunya vege lesz es nem csak a "nyuggerek" koreben.
Fortitu írta: 2020.03.23. 16:09 Igen, de mint írtam ebben a hordozók, enyhe esetek nincsenek benne, ez nagyon erősen lefele viszi a számot. Valamint rengeteg a kezelés alatt álló, akik meg felfele vihetik még ezt a számot. Szóval óvatosan ezzel a 10%-al, mert bár jelen állás szerint igaz némi kerekítéssel, de nem ad teljes képet.
ingyom bingyom tálib-e?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

qqriq írta: 2020.03.23. 16:15 Lehet forgatni a szavakat es szamokat, de a tenyek makacs dolgok.
Nagyon remelem hogy idoben "reagaltunk" es sikerul kicsit lapositani a gorbet, ha nem nagyon csunya vege lesz es nem csak a "nyuggerek" koreben.
Idézek, pontosabban bemásolok ide tegnapról:

Szerző: TotoHU » 2020.03.22. 13:14

Mai cikk a várható vakcináról és mellette pár igen érdekes adat.

https://qubit.hu/2020/03/22/mikor-lesz-gyogyszer

Az eredeti angol forrás (Imperial College - ezek nem a "brittudósok" kategória)
https://www.imperial.ac.uk/media/imperi ... 3-2020.pdf

Fontosabb gondolatok, az angol kutató csoporttól:

"Az Imperial College COVID-19 munkacsoportja úgy számol, hogy a SARS-CoV-2-vel megfertőzöttek 95.6 százaléka nem igényel majd kórházi kezelést, a SARS-CoV-2 fertőzés összes korcsoportra átlagolt halálozási rátáját pedig 0,9 százalékban állapítják meg."

Itt azért szó sincs 10%-ról, ami BIZTOSAN marhaság! Esetleg, mondom még egyszer: esetleg (!) a kórházban kezelt betegek 10%-a lehet, de megfelelő ellátás mellet még azt is erősen sokallom.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Egy gondolat:
eddig 6077-en haltak meg Olaszországban, ez olyan 3-4 napi átlagos halálozási napnak számít ott. (és ez is kb 2 hónap alatt jött össze), vagyis az éves halálozási ráta eddig még 16 db-al sem nőtt naponként hiszen ezek közül valszeg enélkül is meghalt volna pár.

Ugyanez Magyarországon eddig 7 halálos áldozattal járt ami a napi átlagos 355 db-hoz képest sehol sincs.
Értem, hogy ez sokkal de sokkal rosszabb is lehetne, de azért ha őszintén belegondolunk akkor ez még nem egy spanyolnátha, mint 1920 környékén.
Ennél sokkal de sokkal többen halnak meg balesetben, vagy éhezésben napi szinten (ami ellen szintén sok mindent lehetne tenni), de ezekért mégse lőjük agyon a gazdaságot.
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2020.03.23. 19:36 Egy gondolat:
eddig 6077-en haltak meg Olaszországban, ez olyan 3-4 napi átlagos halálozási napnak számít ott. (és ez is kb 2 hónap alatt jött össze), vagyis az éves halálozási ráta eddig még 16 db-al sem nőtt naponként hiszen ezek közül valszeg enélkül is meghalt volna pár.

Ugyanez Magyarországon eddig 7 halálos áldozattal járt ami a napi átlagos 355 db-hoz képest sehol sincs.
Értem, hogy ez sokkal de sokkal rosszabb is lehetne, de azért ha őszintén belegondolunk akkor ez még nem egy spanyolnátha, mint 1920 környékén.
Ennél sokkal de sokkal többen halnak meg balesetben, vagy éhezésben napi szinten (ami ellen szintén sok mindent lehetne tenni), de ezekért mégse lőjük agyon a gazdaságot.

+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TurboP írta: 2020.03.23. 19:36 Egy gondolat:
eddig 6077-en haltak meg Olaszországban, ez olyan 3-4 napi átlagos halálozási napnak számít ott. (és ez is kb 2 hónap alatt jött össze), vagyis az éves halálozási ráta eddig még 16 db-al sem nőtt naponként hiszen ezek közül valszeg enélkül is meghalt volna pár.

Ugyanez Magyarországon eddig 7 halálos áldozattal járt ami a napi átlagos 355 db-hoz képest sehol sincs.
Értem, hogy ez sokkal de sokkal rosszabb is lehetne, de azért ha őszintén belegondolunk akkor ez még nem egy spanyolnátha, mint 1920 környékén.
Ennél sokkal de sokkal többen halnak meg balesetben, vagy éhezésben napi szinten (ami ellen szintén sok mindent lehetne tenni), de ezekért mégse lőjük agyon a gazdaságot.
Valóban kevéssé halálos, bár sokszor okoz maradandó tüdőkárosodást is. De vajon mennyi halott lenne ezek nélkül az intézkedések nélkül. Hogy jól csináljuk-e, vagy miről nem tudunk, majd később derül ki. No meg lesz-e 2. kör ősszel, és akkor mi lesz.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Na jah, azok a hires brit tudosok...
Olvasni tudol-e?
https://www.worldometers.info/coronavir ... 3-2020.jpg
Eddig 63927 igazolt fertozes tortent,
eddig 6077 halaleset tortent.
Reszemrol a tema lezarva mert itt ugy tunik mindenki virologus es kutato biologus...

jó ha van írta: 2020.03.23. 18:36 Idézek, pontosabban bemásolok ide tegnapról:

Szerző: TotoHU » 2020.03.22. 13:14

Mai cikk a várható vakcináról és mellette pár igen érdekes adat.

https://qubit.hu/2020/03/22/mikor-lesz-gyogyszer

Az eredeti angol forrás (Imperial College - ezek nem a "brittudósok" kategória)
https://www.imperial.ac.uk/media/imperi ... 3-2020.pdf

Fontosabb gondolatok, az angol kutató csoporttól:

"Az Imperial College COVID-19 munkacsoportja úgy számol, hogy a SARS-CoV-2-vel megfertőzöttek 95.6 százaléka nem igényel majd kórházi kezelést, a SARS-CoV-2 fertőzés összes korcsoportra átlagolt halálozási rátáját pedig 0,9 százalékban állapítják meg."

Itt azért szó sincs 10%-ról, ami BIZTOSAN marhaság! Esetleg, mondom még egyszer: esetleg (!) a kórházban kezelt betegek 10%-a lehet, de megfelelő ellátás mellet még azt is erősen sokallom.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Terjunk erre vissza 2-3 het mulva...
TurboP írta: 2020.03.23. 19:36 Ugyanez Magyarországon eddig 7 halálos áldozattal járt ami a napi átlagos 355 db-hoz képest sehol sincs.
Értem, hogy ez sokkal de sokkal rosszabb is lehetne, de azért ha őszintén belegondolunk akkor ez még nem egy spanyolnátha, mint 1920 környékén.
Magyarorszagon??
TurboP írta: 2020.03.23. 19:36 Ennél sokkal de sokkal többen halnak meg balesetben, vagy éhezésben napi szinten (ami ellen szintén sok mindent lehetne tenni), de ezekért mégse lőjük agyon a gazdaságot.
ingyom bingyom tálib-e?
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

És hány olyan fertőzött lehet az olaszoknál, akiről nem tudnak? Aki lábon kihordta, mert semmi tünete se volt? Az igazolt fertőzöttek közül valóban majdnem 10% a halálozási ráta, a ténylegesen megfertőzöttek számát viszont kb sose tudjuk meg.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Sjani86 írta: 2020.03.23. 20:24 És hány olyan fertőzött lehet az olaszoknál, akiről nem tudnak? Aki lábon kihordta, mert semmi tünete se volt? Az igazolt fertőzöttek közül valóban majdnem 10% a halálozási ráta, a ténylegesen megfertőzöttek számát viszont kb sose tudjuk meg.
Hosszú távon számolhatsz nagyjából a teljes lakossággal is akár. Lasd herpesz vírusok, amit gyakorlatilag 100% mindenki elkap, vagy a különböző HPV vírusok, ami közül szintén a többség megfertőződik valamelyik törzzsel.

https://m.webbeteg.hu/cikkek/borbetegse ... betegsegek
https://m.webbeteg.hu/cikkek/fertozo_be ... fertozesek

Sőt, a DNS-ed jó része is virális eredetű (HERV). Ez amúgy marha érdekes téma. Ja és evolució persze nem létezik...
https://blogs.biomedcentral.com/on-biol ... e-thought/

Nem, rohadtul nem értek a témához, bár marha érdekes. És pont ezért hiszek inkább azoknak, akik értenek hozzá, itt most nagyon egységes a konszenzus a hozzáértők között. Kérdéseket persze mindig fel kell tenni, mindig szkeptikusnak kell lenni, erről szól a tudomány.
Az olasz adatokat pedig én sem vitatom, de széleskörűbben értelmezem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2020.03.23. 19:46 Valóban kevéssé halálos, bár sokszor okoz maradandó tüdőkárosodást is. De vajon mennyi halott lenne ezek nélkül az intézkedések nélkül. Hogy jól csináljuk-e, vagy miről nem tudunk, majd később derül ki. No meg lesz-e 2. kör ősszel, és akkor mi lesz.
Ja de arra is lesz példa, hogy mi történik ha nem vezetnek be intézkedéseket:
https://index.hu/kulfold/2020/03/23/kin ... t_jarvany/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TurboP »

És még náluk is elenyésző a 2000 halott.
irán.JPG
Fortitu írta: 2020.03.23. 20:58 Ja de arra is lesz példa, hogy mi történik ha nem vezetnek be intézkedéseket:
https://index.hu/kulfold/2020/03/23/kin ... t_jarvany/
"..."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Ezt a világra értettem, de Magyarországon 530-an halnak meg balesetben évente ez 1,45 ember naponta, vagyis ebben az esetben még ez is áll.
qqriq írta: 2020.03.23. 20:11 Magyarorszagon??
"..."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

qqriq írta: 2020.03.23. 20:10 Na jah, azok a hires brit tudosok...
Olvasni tudol-e?
https://www.worldometers.info/coronavir ... 3-2020.jpg
Eddig 63927 igazolt fertozes tortent,
eddig 6077 halaleset tortent.
Reszemrol a tema lezarva mert itt ugy tunik mindenki virologus es kutato biologus...
Tudok. Hát te?
Ja, a teljes mintaszám pedig 275.468. Eszerint kb minden 4. minta pozitív lett. Vagy piszok ügyesen válogattak, vagy minden 4. olasz fertőzött. Vagy szar az egész statisztika, vagy nem tudjuk pontosan, miről is szól.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Jajj edes husom, van baj rendesen, ezert tart itt ez az orszag...
jó ha van írta: 2020.03.23. 21:43 Tudok. Hát te?
Ja, a teljes mintaszám pedig 275.468. Eszerint kb minden 4. minta pozitív lett. Vagy piszok ügyesen válogattak, vagy minden 4. olasz fertőzött. Vagy szar az egész statisztika, vagy nem tudjuk pontosan, miről is szól.
ingyom bingyom tálib-e?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: G.D »

TurboP írta: 2020.03.23. 19:36 Egy gondolat:
eddig 6077-en haltak meg Olaszországban, ez olyan 3-4 napi átlagos halálozási napnak számít ott. (és ez is kb 2 hónap alatt jött össze), vagyis az éves halálozási ráta eddig még 16 db-al sem nőtt naponként hiszen ezek közül valszeg enélkül is meghalt volna pár.
Ráadásul a digóknál azt is beleszámolják a statisztikába, aki nem is a koronába halt bele, hanem valami másba, de azzal a vírus nélkül még pár napot-hetet (talán) eltengődött volna.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TurboP írta: 2020.03.23. 21:17 És még náluk is elenyésző a 2000 halott.
El ne hidd már amit az ajatollahok hazudnak!
Még durvábban tolják mint a magyar politikusok, kb semmi nem igaz abból amit mondanak. Csak azt nem tudod, hogy amikor állítanak valamit akkor éppen harmadolni kell vagy gyököt vonni belőle, netalán nettó hazugság az egész?

Sokak szerint Irán a legdurvábban fertőzött országok egyike. Nyugati sajtóban kiszivárgott iráni videók jelentek meg halomba rakott holttestekről a hullaházakban, és műhold felvételek számos vársoban újonnan ásott hosszú tömegsírokról.
Iszonyú durva ami ott mehet, de egyenlőre fogalmunk sincs a valósz számaikról. Csak amit hazudnak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2020.03.23. 23:34 El ne hidd már amit az ajatollahok hazudnak!
Még durvábban tolják mint a magyar politikusok, kb semmi nem igaz abból amit mondanak. Csak azt nem tudod, hogy amikor állítanak valamit akkor éppen harmadolni kell vagy gyököt vonni belőle, netalán nettó hazugság az egész?
Hát amúgy dolgozom arabokkal, és nekem is ez a tapasztalatom velük... Nem mintha a kínai statokban sokkal jobban megbíznék...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2020.03.23. 22:21 Jajj edes husom, van baj rendesen, ezert tart itt ez az orszag...
Na még egyszer, mert nem értem mit nem értek. Szerintem:
Te az összes halálesetet látod (60,5M-ból), mivel aki ilyen szinten beteg, az szinte kivétel nélkül kórházba kerül. Nem összesen 60000-ből hal meg 6000, hanem a diagnosztizált 60000-ből hal meg 6000. A teljes olasz népesség 60,5 millió. A statod alapján a pozitív tesztek aránya 23,2%. Jó, ezek jórészt valószínűleg nem random tesztek, de semmiképpen nem 60000 az összes fertőzött, ezek csak a diagnosztizáltak! Ez alapján (ami tudom nem reprezentatív, mivel nem random a mintavétel valószínűleg) te egy hatalmas, akár 15 milliós fertőzött tömegből látsz jelenleg, egyelőre 6000 halottat. Ennek persze még messze nincs vége, ha valóban 1% a halálozás, akkor ez jelenthetne akár félmilló embert is a végén - ha majdnem az egész országon végigmegy... A lényeg, hogy itt ebből így nem lehet végleges statot mondani, Kína felé kell nézelődni, ahol már lecseng, de ott meg ugye nem lehet elhinni a számokat...
Nálunk is már bőven 5-6 számjegyű lehet azok száma, akik már elkapták, hiába csak 167 a diagnosztizált per pillanat.

A MERS 2012-ben 30-40%-ban gyilkolt a statisztika szerint a diagnosztizáltak között, ehhez képest azért még mindig jól állunk... (forrás: https://www.cdc.gov/coronavirus/mers/about/index.html)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Amúgy pont leszarom hányan halnak meg ott, úgyis sokan vannak. :lol: :lol: :lol:
TotoHU írta: 2020.03.23. 23:34 El ne hidd már amit az ajatollahok hazudnak!
Még durvábban tolják mint a magyar politikusok, kb semmi nem igaz abból amit mondanak. Csak azt nem tudod, hogy amikor állítanak valamit akkor éppen harmadolni kell vagy gyököt vonni belőle, netalán nettó hazugság az egész?

Sokak szerint Irán a legdurvábban fertőzött országok egyike. Nyugati sajtóban kiszivárgott iráni videók jelentek meg halomba rakott holttestekről a hullaházakban, és műhold felvételek számos vársoban újonnan ásott hosszú tömegsírokról.
Iszonyú durva ami ott mehet, de egyenlőre fogalmunk sincs a valósz számaikról. Csak amit hazudnak.
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TurboP írta: 2020.03.24. 00:12 Amúgy pont leszarom hányan halnak meg ott, úgyis sokan vannak. :lol: :lol: :lol:
Ajjaj, ilyesmivel vigyázz, mert
Dzsihádleszbm.gif
Dzsihádleszbm.gif (62 KiB) Megtekintve 60099 alkalommal
:lol: :lol:
peterun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2020.03.21. 20:16

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: peterun »

Fortitu írta: 2020.03.23. 23:42 Hát amúgy dolgozom arabokkal, és nekem is ez a tapasztalatom velük... Nem mintha a kínai statokban sokkal jobban megbíznék...
Az irániak egyébként perzsák, nem arabok. Volt velük munkatapasztalat. Irtózatos, már az ajánlattételbe be kellett tenni a 10% baksist, erre külön figyelmeztetett az üzletkötő. Nem is mentünk sokkal tovább.
Szóval nem alaptalan az a felvetés, hogy nem feltétlenül az van Iránban, amit hivatalosan kifelé kommunikálnak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

peterun írta: 2020.03.24. 07:43 Az irániak egyébként perzsák, nem arabok. Volt velük munkatapasztalat. Irtózatos, már az ajánlattételbe be kellett tenni a 10% baksist, erre külön figyelmeztetett az üzletkötő. Nem is mentünk sokkal tovább.
Szóval nem alaptalan az a felvetés, hogy nem feltétlenül az van Iránban, amit hivatalosan kifelé kommunikálnak.
Igazad van.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Fortitu írta: 2020.03.23. 23:46 Na még egyszer, mert nem értem mit nem értek. Szerintem:
Te az összes halálesetet látod (60,5M-ból), mivel aki ilyen szinten beteg, az szinte kivétel nélkül kórházba kerül. Nem összesen 60000-ből hal meg 6000, hanem a diagnosztizált 60000-ből hal meg 6000. A teljes olasz népesség 60,5 millió. A statod alapján a pozitív tesztek aránya 23,2%. Jó, ezek jórészt valószínűleg nem random tesztek, de semmiképpen nem 60000 az összes fertőzött, ezek csak a diagnosztizáltak! Ez alapján (ami tudom nem reprezentatív, mivel nem random a mintavétel valószínűleg) te egy hatalmas, akár 15 milliós fertőzött tömegből látsz jelenleg, egyelőre 6000 halottat. Ennek persze még messze nincs vége, ha valóban 1% a halálozás, akkor ez jelenthetne akár félmilló embert is a végén - ha majdnem az egész országon végigmegy... A lényeg, hogy itt ebből így nem lehet végleges statot mondani, Kína felé kell nézelődni, ahol már lecseng, de ott meg ugye nem lehet elhinni a számokat...
Nálunk is már bőven 5-6 számjegyű lehet azok száma, akik már elkapták, hiába csak 167 a diagnosztizált per pillanat.

A MERS 2012-ben 30-40%-ban gyilkolt a statisztika szerint a diagnosztizáltak között, ehhez képest azért még mindig jól állunk... (forrás: https://www.cdc.gov/coronavirus/mers/about/index.html)
Hagyd rá, 42!
Kár a bötüér'!
Ha neki úgy jó, hogy minden 4. olasz fertőzött és abból minden 10. meghótt, akkor hagyjuk meg ebben a hitében. Aki meg nem hótt meg, azt a piócás ember gyógyította ki. Nincs ebben semmi furcsa, csak mi nem értjük....
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Arany bogaram, draga viragszalam!
Nekem aztan annyira mindegy ki hogy csuri csavarja a szamokat, nagyon remelem nektek lesz igazatok es ez az egesz felhajtas felesleges lesz.
De ha csak egy ember eletet megmenti mar megerte....
Na pusszantas okoska.

jó ha van írta: 2020.03.24. 12:37 Hagyd rá, 42!
Kár a bötüér'!
Ha neki úgy jó, hogy minden 4. olasz fertőzött és abból minden 10. meghótt, akkor hagyjuk meg ebben a hitében. Aki meg nem hótt meg, azt a piócás ember gyógyította ki. Nincs ebben semmi furcsa, csak mi nem értjük....
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2020.03.24. 19:26 Arany bogaram, draga viragszalam!
Nekem aztan annyira mindegy ki hogy csuri csavarja a szamokat, nagyon remelem nektek lesz igazatok es ez az egesz felhajtas felesleges lesz.
De ha csak egy ember eletet megmenti mar megerte....
Na pusszantas okoska.
Nem, én nem állítom, hogy felesleges.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Fortitu írta: 2020.03.23. 20:48 Hosszú távon számolhatsz nagyjából a teljes lakossággal is akár. Lasd herpesz vírusok, amit gyakorlatilag 100% mindenki elkap, vagy a különböző HPV vírusok, ami közül szintén a többség megfertőződik valamelyik törzzsel.

https://m.webbeteg.hu/cikkek/borbetegse ... betegsegek
https://m.webbeteg.hu/cikkek/fertozo_be ... fertozesek

Sőt, a DNS-ed jó része is virális eredetű (HERV). Ez amúgy marha érdekes téma. Ja és evolució persze nem létezik...
https://blogs.biomedcentral.com/on-biol ... e-thought/

Nem, rohadtul nem értek a témához, bár marha érdekes. És pont ezért hiszek inkább azoknak, akik értenek hozzá, itt most nagyon egységes a konszenzus a hozzáértők között. Kérdéseket persze mindig fel kell tenni, mindig szkeptikusnak kell lenni, erről szól a tudomány.
Az olasz adatokat pedig én sem vitatom, de széleskörűbben értelmezem.
És akkor jöttek a gyíkemberek... OMG...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

The Gent írta: 2020.03.24. 19:58 És akkor jöttek a gyíkemberek... OMG...
Ha a HERV-es témára gondolsz az tudományosan elfogadott dolog, nem Hihetetlen magazinos agymenés.
Nem nagyon találtam hirtelen magyar nyelvű forrást, de talán az ipon nem egy mindenegyben blog szintjén áll (az elejét olvastam csak el, nem végig):
https://ipon.hu/magazin/cikk/hatmillio- ... retrovirus

Angol nyelvű források, wiki bejegyzés is van:
https://en.wikipedia.org/wiki/Endogenous_retrovirus
ScienceDirect:
https://www.sciencedirect.com/topics/me ... retrovirus
Pharmaceutical Journal
https://www.pharmaceutical-journal.com/ ... Pass=false
Nature:
https://www.nature.com/articles/s41579-019-0189-2
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Fortitu írta: 2020.03.24. 20:06 Ha a HERV-es témára gondolsz az tudományosan elfogadott dolog, nem Hihetetlen magazinos agymenés.
Nem nagyon találtam hirtelen magyar nyelvű forrást, de talán az ipon nem egy mindenegyben blog szintjén áll (az elejét olvastam csak el, nem végig):
https://ipon.hu/magazin/cikk/hatmillio- ... retrovirus

Angol nyelvű források, wiki bejegyzés is van:
https://en.wikipedia.org/wiki/Endogenous_retrovirus
ScienceDirect:
https://www.sciencedirect.com/topics/me ... retrovirus
Pharmaceutical Journal
https://www.pharmaceutical-journal.com/ ... Pass=false
Nature:
https://www.nature.com/articles/s41579-019-0189-2
Nem akartalak mesérteni. Csak a vírus hisztéria már kicsit kiakasztott. Reggelente, rajtam, (én felaldózható vagyok, ezért dolgoznom kell) meg a utcaseprőkön kívül mást nem látok,az utcán. A gazdasági összeomlás itt liheg a nyakunkban.Az durvább lesz mint a vírus... Bár ki tudja, tisztul az emberiségnek nevezett portfólió, talán...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: The Gent »

G.D írta: 2020.03.25. 10:29 Kép
Odab.asz...
MV5BNTU5NjkyNTM3MV5BMl5BanBnXkFt.jpeg
MV5BNTU5NjkyNTM3MV5BMl5BanBnXkFt.jpeg (23.71 KiB) Megtekintve 59772 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

The Gent írta: 2020.03.25. 10:08 Nem akartalak mesérteni. Csak a vírus hisztéria már kicsit kiakasztott. Reggelente, rajtam, (én felaldózható vagyok, ezért dolgoznom kell) meg a utcaseprőkön kívül mást nem látok,az utcán. A gazdasági összeomlás itt liheg a nyakunkban.Az durvább lesz mint a vírus... Bár ki tudja, tisztul az emberiségnek nevezett portfólió, talán...
Semmi gond, mindenki feszültebb. Nekem is be kell mennem ügyeletbe valszeg pár napra jövő héten, aztán a jövőben most mindenkinek bizonytalan az anyagi helyzete :(
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Fortitu írta: 2020.03.25. 12:01 Semmi gond, mindenki feszültebb. Nekem is be kell mennem ügyeletbe valszeg pár napra jövő héten, aztán a jövőben most mindenkinek bizonytalan az anyagi helyzete :(
Ne is mondd. Én már borítékoltam, hogy legalább két hónapig fizetés nélküli szabadságon leszek. :(
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Ez is egy érdekes cikk. A svédek a többi országéhoz képest lórum intézkedést vezetnek be, és hagyják hadd vonuljon át minél előbb a nyavalya a lakosságon, legyen minél többeknek minél hamarabb védettsége a vírus ellen. Nem a görbe ellaposítása és az EÜ ellátorendszer elnyújtottabb terhelése mellett tették le a voksukat. És ki is tartanak a nyájimmunitás elmélete mellett. Kevésbé korlátozzák a mindennapi életet, mondván egyszerre több lesz a beteg, cserébe viszont nem omlasztják össze az egész gazdaságot a hosszú távú karanténnal.

Hát kíváncsi leszek kinek lesz jobban igaza. A tévedésnek rengeteg emberélet lehet az ára, de ők valamiért nagyon hisznek abban, amit csinálnak.
Vagy sokkal jobbak vagy sokkal gyengébb döntéshozóik vannak, mint az EU-átlagnak.

https://hvg.hu/vilag/20200326_svedorsza ... s_karanten
pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

TotoHU írta: 2020.03.26. 22:17 Ez is egy érdekes cikk. A svédek a többi országéhoz képest lórum intézkedést vezetnek be, és hagyják hadd vonuljon át minél előbb a nyavalya a lakosságon, legyen minél többeknek minél hamarabb védettsége a vírus ellen. Nem a görbe ellaposítása és az EÜ ellátorendszer elnyújtottabb terhelése mellett tették le a voksukat. És ki is tartanak a nyájimmunitás elmélete mellett. Kevésbé korlátozzák a mindennapi életet, mondván egyszerre több lesz a beteg, cserébe viszont nem omlasztják össze az egész gazdaságot a hosszú távú karanténnal.

Hát kíváncsi leszek kinek lesz jobban igaza. A tévedésnek rengeteg emberélet lehet az ára, de ők valamiért nagyon hisznek abban, amit csinálnak.
Vagy sokkal jobbak vagy sokkal gyengébb döntéshozóik vannak, mint az EU-átlagnak.

https://hvg.hu/vilag/20200326_svedorsza ... s_karanten
Ott sokkal egészségesebb a lakosság, meg lehet csinálni
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Kijárási korlátozás holnaptól.

https://www.origo.hu/itthon/20200327-it ... asrol.html
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: G.D »

pepe00 írta: 2020.03.27. 09:05 Ott sokkal egészségesebb a lakosság, meg lehet csinálni
Inkább csak annyi hogy Stockholmon kívül annyira alacsony a népsűrűség (10 millióan élnek egy 5 Mo-nyi területen) hogy igazából nem oszt-nem szoroz a dolog.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

parazstaposo írta: 2020.03.27. 09:17 Kijárási korlátozás holnaptól.

https://www.origo.hu/itthon/20200327-it ... asrol.html
= szerencsére NULLA.

Azon kívül, hogy végképp csődbe viszik az éttermeket és az élelmiszerboltok ajtajában a buta droidok fognak igazoltatni 9-12 között (vagy leszarják), pont zéró értelmű pótcselekvés, szemfényvesztés.

EL KÉNE ENGEDNI!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

gvass1 írta: 2020.03.27. 09:46 = szerencsére NULLA.

Azon kívül, hogy végképp csődbe viszik az éttermeket és az élelmiszerboltok ajtajában a buta droidok fognak igazoltatni 9-12 között (vagy leszarják), pont zéró értelmű pótcselekvés, szemfényvesztés.

EL KÉNE ENGEDNI!
Minden marad a régiben, ez annyi változás, hogy most már hazaküldhetik a csámborgót hivatalosan is.
Amúgy tényleg el kéne engedni, mert mindenki hámfára fog szarni.
Az idős a családtagjával legyen otthon, a többinek meg HELÓ MELÓ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlélés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pepe00 írta: 2020.03.27. 09:53 Minden marad a régiben, ez annyi változás, hogy most már hazaküldhetik a csámborgót hivatalosan is.
Amúgy tényleg el kéne engedni, mert mindenki hámfára fog szarni.
Az idős a családtagjával legyen otthon, a többinek meg HELÓ MELÓ
ennyi.

Amugy barki kimehet ezen fosjogszabaly alapjan is barhova is.

HITELETI tevekenyseg is felmento ok. Imadkozni megyek a zsinibe, baszod.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése