OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: FC1 »

Laci osztja az észt a fegyverekről. Ha van kedvetek és időtök nézzétek meg. :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=RTc3TZjGMHc
Ha nincs ló a szamár is jó!
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thunder »

WildBear23 írta: 2020.01.14. 13:21 Boltról nem tudok.
Én pont azért hozattam be az első edzett botomat (10+ éve), mert itthon nem volt boltban, illetve egy helyen ahol volt (Combat Zsarubolt), onnan elhajtottak, hogy csak rendőrigazolványra adnak el..
zshop-bol rendeltem egy 21 colost, ha minden igaz forgo tokkal - majd beszámolok róla, hogy végül milyen lett
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

FC1 írta: 2020.01.15. 17:40 Laci osztja az észt a fegyverekről. Ha van kedvetek és időtök nézzétek meg. :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=RTc3TZjGMHc
Időpazarlás, polgári önvédelemellenes ideológia.
Abba nem gondol bele, hogy lehetne objektív, teljesíthető feltételeket szabni szűrőként, inkább kollektíve csak olyan hülyéket vizionál, akik minden postán és boltban egymást lőnék. A társadalomkritikai videói szoktak tetszeni, talán annál kellene maradnia, meg a kidobózásnál, mert ezekre van is rálátása.

(lehet, hogy ez inkább fegyverliberóba való az előzményével együtt)
Sapienti sat.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

nemtokregelni írta: 2020.01.15. 19:02 Időpazarlás, polgári önvédelemellenes ideológia.
Abba nem gondol bele, hogy lehetne objektív, teljesíthető feltételeket szabni szűrőként, inkább kollektíve csak olyan hülyéket vizionál, akik minden postán és boltban egymást lőnék. A társadalomkritikai videói szoktak tetszeni, talán annál kellene maradnia, meg a kidobózásnál, mert ezekre van is rálátása.

(lehet, hogy ez inkább fegyverliberóba való az előzményével együtt)
Azért nem teljesen hülyeség amiről beszél, csak kicsit szélsőséges nézőpontból és kevésbé átgondoltan fogalmaz.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Dönci62 írta: 2020.01.15. 19:07 Azért nem teljesen hülyeség amiről beszél, csak kicsit szélsőséges nézőpontból és kevésbé átgondoltan fogalmaz.
Nyilván nem egy ostoba ember, de nem értek vele egyet, illetve kissé szűk a látókör. Ausztriában sem öli meg mindenki a szomszédját a szabad sörétesével a telekvita során és a szlovák útkereszteződésekben sincsenek hullahegyek az elsőbbség meg nem adása miatt.
Sapienti sat.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

nemtokregelni írta: 2020.01.15. 19:19 Nyilván nem egy ostoba ember, de nem értek vele egyet, illetve kissé szűk a látókör. Ausztriában sem öli meg mindenki a szomszédját a szabad sörétesével a telekvita során és a szlovák útkereszteződésekben sincsenek hullahegyek az elsőbbség meg nem adása miatt.
Én nem erre gondoltam!
Az régen is egy tévhit volt (már tucatszor bebizonyosodott, ám mostanában elég sűrűn olvasni az ellenkezőjéről), hogy nem fognak orba-szájba gázpisztolyt használni a tagok, ha engedélyezve lesz.
A többi, amiről beszélt (péniszpótlék, férfiasság, gének, stb.) viszont szvsz 100%-ban helytálló.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Cajga írta: 2020.01.14. 23:07 Áthoztam ide.

A hazai jogszabálytervezet

A tervezet a 150 kg alatti pilóta nélküli légijárműveket 3 kategóriára bontja föl, maximális felszállótömegük szerint. Így megállapításra került a 2 kg alatti, a 2-25 kg közötti, valamint a 25 kg feletti kategóriák. A nagyobb maximális felszállótömeggel rendelkező eszközök esetén – méretükből adódóan – jobban alkalmazhatóak a hagyományos, fedélzeti személyzettel rendelkező légijárművekre érvényes szabályok, valamint a biztonsági kockázatuk is sokkal magasabb, így ezekre a légijárművekre jóval szigorúbb előírások vonatkoznak. Mint sok más országban is, így hazánkban is a 250 g alatti játék drónokkal nem kíván foglalkozni a jogszabály, mivel azok méretükből adódóan minimális repülésbiztonsági kockázatot jelentenek.

Az 1. kategóriájú pilóta nélküli légijárművek

A tervezet alapján, az első kategória felső határát 2 kg maximális felszállótömegnél húzták meg. A jogalkotó ezekkel az eszközökkel szemben nem szabna szigorú követelményket.
A pilóta nélküli légijármű repülési magassága a földfelszíntől mért 50 métert nem haladhatja meg. A pilótának kötelessége a légiközlekedési hatóság honlapján közzétett, az Ügyfélkapun keresztül elérhető oktatóanyagot elsajátítania. Ebben az anyagban alapvető információkat kap a felhasználó az üzemeltetésre vonatkozóan. Egy online teszt kitöltését követően a program létrehoz egy igazolást, melyet a légijármű kezelőjének mindig magánál kell tartania.
A földfelszíntől mért 50 méteres határ kijelölésének oka, hogy ezen magasságon már nem csak fel- és leszálló légijárművekre kell számítani, hanem egyéb légtérfelhasználókra is, jellemzően forgószárnyas légijárművekre.


A 2. kategóriájú pilóta nélküli légijárművek

Ebbe a kategóriába sorolták a 2 és 25 kg maximális felszállótömeg közé eső pilóta nélküli légijárművek tartoznak, valamint azok az esetek is, amikor az eszköz – felszállótömegtől függetlenül – 50 m fölé emelkedik. Természetesen ezen kategória repülőeszközei már nagyobb biztonsági kockázatot jelentenek, így a biztonságos üzemelés érdekében a követelmények extra pontokkal egészülnek ki.

Képzési követelmények

A 2 kg maximális felszállótömeg feletti pilóta nélküli légijárművek köszönhetően a fejlettebb technológiájuknak és nagyobb akkumulátoraiknak, jóval szélesebb felhasználási lehetőségekkel és működési határokkal rendelkeznek. Emiatt célszerű a kezelők részéről megkövetelni egy alapfokú tanfolyam, képzés elvégzését.
A 2. kategóriába tartozó pilóta nélküli légijárművek tulajdonosainak száma napról-napra növekszik, azonban ezen felhasználók általában nincsenek tisztában a légiközlekedés alapvető szabályaival, így számukra mindenképp szükséges egy tanfolyam elvégzése a jogszabályi és működési környezet megismerése céljából.
A képzés érintené a repülés alapszabályait, általános előírásokat, a helymeghatározás témakörét, és a meteorológia területét, valamint alapvető műszaki ismereteket szerezne a pilóta nélküli légijárművekkel kapcsolatosan.
A képzés összességében rámutatna arra, hogy a pilóta nélküli légijárművek kezelői, operátorai is a légiközlekedés részeseivé válnak, ezáltal rájuk is vonatkoznak a repülésbiztonsággal kapcsolatos előírások és szigorú követelmények, melyek esetleges szándékos megsértése súlyos következményekkel járhat.


A 3. kategóriájú pilóta nélküli légijárművek

A 3. kategóriába tartoznak a 25 kg maximális felszállótömeg feletti pilóta nélküli légijárművek. Ezekre vonatkoznak a legszigorúbb előírások, hiszen általuk okozott károk mértéke jóval nagyobb lehet, mivel nem csak szerkezetileg nehezebbek, hanem technológiailag is jóval fejlettebbek, gyorsabbak, mint a kisebb társaik. Az EASA ajánlásai alapján úgy kell tekinteni ezekre az eszközökre, mintha a pilóta a fedélzeten tartózkodna, de azért természetesen még nem képesek megfelelni minden, a hagyományos légijárművekre vonatkozó előírásoknak.
Jelenleg a 3 kategóriába elenyésző számú polgári felhasználású pilóta nélküli légijármű esik, ezért várhatóan a légialkalmassági vizsgálatok minden esetben egyedi eljárást fognak igényelni, és a jogszabálytervezet csak iránymutatásul szolgál majd.

Ez a tervezet már több éves és még mindig pöcsölnek vele. Képtelenek ezt(is) normálisan rendbe tenni! :shock:

Egyébként a 250g határig is tilos 30m-nél magasabbra reptetni, és csak magánterületen, valamint a drónnal vizuális kapcsolatban kell lenni, nem lehet monitorral irányítani. (FPV) :lol:
Ezt megint a hozzá nem értők álmodták meg és arra megy ki az egész,hogy nyilvántartsák az embereket.Azért megkérdezném tőlük,hogy miért is pilóta nélküli repülőeszközök ezek???A Predator felderítő sem pilóta nélküli.Akkor lenne pilóta nélküli ha önállóan végezné el a feladatát a felszállástól a leszállásig.Útvonal repülést végre tud hajtani és talán önállóan fel és le is száll de folyamatos a pilóta jelenléte csak egy kicsit odébb van helyileg. A másik meg az,hogy az FPV-val való repülés sokkal biztonságosabb mint vizuálisan.30 méterről a kis racing drone-t alig látom már de ha ránézek a monitorra vagy felteszem a szemcsit,akkor olyan mintha rajta ülnék 8-)
Ezt kb ugyanúgy fogják ellenőrizni mint a ne cigizz 5 méteres körzetben meg a flóberteket :lol: :lol:
A felelőtlenül repkedőket büntessék azzal nincs is gond.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Dönci62 írta: 2020.01.15. 19:32 Én nem erre gondoltam!
Az régen is egy tévhit volt (már tucatszor bebizonyosodott, ám mostanában elég sűrűn olvasni az ellenkezőjéről), hogy nem fognak orba-szájba gázpisztolyt használni a tagok, ha engedélyezve lesz.
A többi, amiről beszélt (péniszpótlék, férfiasság, gének, stb.) viszont szvsz 100%-ban helytálló.
Nyilván az a része igaz, hogy a kisfiúk szeretnek játékpisztollyal játszani vagy fakarddal. De ha elmegyünk a polkorrekttől kicsit távolabb, szerintem ezzel semmi baj nincs.
De pl. az, hogy akinek fegyvere van, az minden piszlicsáré balhéba belemenne, mert attól nagyon erősnek érezné magát, szerintem nem igaz. Én valamilyen fegyvert mindig hordtam 23 évig, de engedélyesként pont az átlagnál konfliktuskerülőbb és más (jog)szabályok betartására is még jobban ügyelő lettem, nem pedig nagyarc. Akiket ismerek, azok is inkább így vannak ezzel.
Sapienti sat.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

chucky írta: 2020.01.15. 19:36 Ezt megint a hozzá nem értők álmodták meg és arra megy ki az egész,hogy nyilvántartsák az embereket.Azért megkérdezném tőlük,hogy miért is pilóta nélküli repülőeszközök ezek???A Predator felderítő sem pilóta nélküli.Akkor lenne pilóta nélküli ha önállóan végezné el a feladatát a felszállástól a leszállásig.Útvonal repülést végre tud hajtani és talán önállóan fel és le is száll de folyamatos a pilóta jelenléte csak egy kicsit odébb van helyileg. A másik meg az,hogy az FPV-val való repülés sokkal biztonságosabb mint vizuálisan.30 méterről a kis racing drone-t alig látom már de ha ránézek a monitorra vagy felteszem a szemcsit,akkor olyan mintha rajta ülnék 8-)
Ezt kb ugyanúgy fogják ellenőrizni mint a ne cigizz 5 méteres körzetben meg a flóberteket :lol: :lol:
A felelőtlenül repkedőket büntessék azzal nincs is gond.
A szabály megalkotója az EU. :) Persze most mondhatjuk hogy nahát az már megint az eurokraták, és lehet hogy részigazság van is benne.
250 grammos súly alatt teljesen szabad lesz a repkedés, sztem ésszerű megkötésekkel. Én pl ilyen kicsi, 250 grammos drónt szeretnék venni következő lépésként, mert nem akarok se regisztrálni se újabb kötelezettségeket vállalni.
Viszont az ilyen 250 grammos kis drónt szabadon vihetem az EU területén és szabadon csinálhatók vele szelfiket, vagyis pardon, drónikat. :lol:
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thunder »

Texasban ugy tartjak: 'an armed society is a polite society' .... :)
de ott azert ennek tobb szaz eves hagyomanya van - ld ket hettel ezelotti templomi lovoldozesnel a tamadot miutan kiiktatta a 70 eves rejtett fegyvert viselo bacsika egyetlen nyugodtan, amde annal pontosabban kivitelezett fejlovessel (15m), kb 5-10 ottlevonel kerult elo onvedelmi fegyver, szvl ha ott vki balhezik, arra szamithat hogy eleg gyorsan hathatos ellenallasba fog utkozni - es nem ugy hogy a hatosag reagal 911 hivasra ... :)

Masreszt pl a 4 millios Csehorszagban tobb, mint 300 ezer onvedelmi fegyver van kint polgaroknal, aztan megsincsenek tomeges utcai lovoldozesek, vitaelrendezesek - szvl nem fekete/feher a sztori, ez is kozep-kelet europa, hasonlo tortenelmi hatter stb

En szemely szerint abszolut tamogatnam, hogy megfelelo psziches ellenorzes utan, normalis honpolgarok onvedelmi fegyverhez tudjanak jutni. Sajnos ennek epp ellenkezoje figyelheto meg mostanaban Eu szabalyozoi illetve hazai szinten, pl a korabban onvedelmi fegyvererel rendelkezo eroszakszervi dolgozoktol sorra szedik be a vasakat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thunder írta: 2020.01.15. 20:06 Texasban ugy tartjak: 'an armed society is a polite society' .... :)
de ott azert ennek tobb szaz eves hagyomanya van - ld ket hettel ezelotti templomi lovoldozesnel a tamadot miutan kiiktatta a 70 eves rejtett fegyvert viselo bacsika egyetlen nyugodtan, amde annal pontosabban kivitelezett fejlovessel (15m), kb 5-10 ottlevonel kerult elo onvedelmi fegyver, szvl ha ott vki balhezik, arra szamithat hogy eleg gyorsan hathatos ellenallasba fog utkozni - es nem ugy hogy a hatosag reagal 911 hivasra ... :)

Masreszt pl a 4 millios Csehorszagban tobb, mint 300 ezer onvedelmi fegyver van kint polgaroknal, aztan megsincsenek tomeges utcai lovoldozesek, vitaelrendezesek - szvl nem fekete/feher a sztori, ez is kozep-kelet europa, hasonlo tortenelmi hatter stb

En szemely szerint abszolut tamogatnam, hogy megfelelo psziches ellenorzes utan, normalis honpolgarok onvedelmi fegyverhez tudjanak jutni. Sajnos ennek epp ellenkezoje figyelheto meg mostanaban Eu szabalyozoi illetve hazai szinten, pl a korabban onvedelmi fegyvererel rendelkezo eroszakszervi dolgozoktol sorra szedik be a vasakat.

Ööö, Csehorszag 10 millios, ne beszerjunk mar hulyesegeket!

Az idezet meg Robert Heinlein, vazzz
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thunder »

jogosak az észrevételek - köszönöm a kiegészítést
de nem ez volt a lényeg .... ha más is mondta, texasiak azonosultak ezzel a kijelentéssel és legtöbben így tartják.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Egun kalandok

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Sziasztok!

Egun kalandom lezárását leírom, hátha valakinek segítség lesz majd később.
Szóval: rendeltem 3 tárat Makarov pisztolyhoz tavaly októberben. Leütöttem, elutaltam, vártam. Semmi nem történt, december elején ráírtam az eladóra, hogy mi a helyzet? Semmi válasz.
December közepe felé felvettem a kapcsolatot az Egunnal. Megmondták mi a probléma jelzésének folyamata a rendszeren belül, aminek a végén kitiltják a felhasználót ha nem rendeződik a vita, nem kapom meg a tárakat.
Ezt meg is tettem. De sajnos már letiltott volt a státusza az eladómnak, valószínűleg másoknak is "elfelejtett" postázni dolgokat.
Január elején megírtam neki hogy utolsó figyelmeztetés: vagy árut vagy pénzt küldjön, vagy megyek feljelentem a rendőrségen a p*csába.
Láss csodát, az eladó előkerült. Nyaralni volt, állítólag. Egy hét múlva írt hogy visszajöttek a tárak mert rossz a címem - ez nyilván kamu, teljesen pontos címet adtam meg az eGunon, hetente jönnek csomagok innen-onnan.
Mára viszont visszautalta a pénzt, így a probléma rendeződött. Szóval megéri harcolni, akkor is ha csak 48 euróról van szó. És igen, simán feljelentettem volna, ha nem kerül elő 2 hónap után.

Megmutattam nekik, hogy több tiszteletet a magyaroknak! :lol: :lol: :lol:
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Egun kalandok

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2020.01.17. 13:32 Sziasztok!

Egun kalandom lezárását leírom, hátha valakinek segítség lesz majd később.
Szóval: rendeltem 3 tárat Makarov pisztolyhoz tavaly októberben. Leütöttem, elutaltam, vártam. Semmi nem történt, december elején ráírtam az eladóra, hogy mi a helyzet? Semmi válasz.
December közepe felé felvettem a kapcsolatot az Egunnal. Megmondták mi a probléma jelzésének folyamata a rendszeren belül, aminek a végén kitiltják a felhasználót ha nem rendeződik a vita, nem kapom meg a tárakat.
Ezt meg is tettem. De sajnos már letiltott volt a státusza az eladómnak, valószínűleg másoknak is "elfelejtett" postázni dolgokat.
Január elején megírtam neki hogy utolsó figyelmeztetés: vagy árut vagy pénzt küldjön, vagy megyek feljelentem a rendőrségen a p*csába.
Láss csodát, az eladó előkerült. Nyaralni volt, állítólag. Egy hét múlva írt hogy visszajöttek a tárak mert rossz a címem - ez nyilván kamu, teljesen pontos címet adtam meg az eGunon, hetente jönnek csomagok innen-onnan.
Mára viszont visszautalta a pénzt, így a probléma rendeződött. Szóval megéri harcolni, akkor is ha csak 48 euróról van szó. És igen, simán feljelentettem volna, ha nem kerül elő 2 hónap után.

Megmutattam nekik, hogy több tiszteletet a magyaroknak! :lol: :lol: :lol:
én bolgar webshoppal jartam igy csak az tele volt riasztoval meg hasonlokkal. nekem a fogy.védelem nemzetkozi csop.ja segitett.
kicsit pilláztak h mi az a,sok cucc de beirtam nekik a jogszabalyt h ezek legalisak.
odaszoltak a bolgar fogy.vedelemnek. majd azok a helyi rendorsegnek es hipphopp egyszer csak megjott a csomag.
220€korul volt.
nem szabad hagyni semmit!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Egun kalandok

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2020.01.17. 14:02 én bolgar webshoppal jartam igy csak az tele volt riasztoval meg hasonlokkal. nekem a fogy.védelem nemzetkozi csop.ja segitett.
kicsit pilláztak h mi az a,sok cucc de beirtam nekik a jogszabalyt h ezek legalisak.
odaszoltak a bolgar fogy.vedelemnek. majd azok a helyi rendorsegnek es hipphopp egyszer csak megjott a csomag.
220€korul volt.
nem szabad hagyni semmit!
Igen. Sajnos ez az a rizikó amit vállal az ember ha külföldről webshopozik. Viszont ha EU-n belülről rendelünk, ott azért sok lehetőségünk van. Ha nem nagyszabású csalásra szakosodott profi banda aki átvert, hanem egyébként működő cég vagy létező személy csak kicsit hülyének akarták nézni minket, akkor EU-n belül el kell menni a falig mert tudunk nekik kellemetlenségeket okozni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2020.01.17. 14:58-kor.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Egun kalandok

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2020.01.17. 14:50 Igen. Sajnos ez az a rizikó amit vállal az ember ha külföldről webshopozik. Viszont ha EU-n belülről rendelünk, ott azért sok lehetőségünk van. Ha nem egyértelmű nagyszabású csalásra szakosodott banda aki átvert, hanem egyébként működő cég vagy létező személy csak kicsit hülyének akarták nézni minket, akkor EU-n belül el kell menni a falig mert tudunk nekik kellemetlenségeket okozni.
igy van. ezektol 2x rendeltem rendben, 3xrra megggárgyultak..
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

https://breaking911.com/happening-now-a ... e-victims/

Újabb amcsi lövöldözés Vegasban. Természetesen a Fashion Show Mall sem enged be fegyvert, mégis lövöldözés volt.. furcsa.. lassan lehet nyitni topikot az Active Shooter-eknek :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2020.01.22. 09:53 https://breaking911.com/happening-now-a ... e-victims/

Újabb amcsi lövöldözés Vegasban. Természetesen a Fashion Show Mall sem enged be fegyvert, mégis lövöldözés volt.. furcsa.. lassan lehet nyitni topikot az Active Shooter-eknek :D

de ez nem ámokfutam - csak két banda veszekedett egymással. Ha nincs vétlen sérült, ez társadalmilag akár hasznos mutatvány is lehet.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.01.22. 10:00 de ez nem ámokfutam - csak két banda veszekedett egymással. Ha nincs vétlen sérült, ez társadalmilag akár hasznos mutatvány is lehet.
Juveniles = "fiatalok" a magyar médiában. Szóval jah.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2020.01.22. 10:00 de ez nem ámokfutam - csak két banda veszekedett egymással. Ha nincs vétlen sérült, ez társadalmilag akár hasznos mutatvány is lehet.
Nyilván,de itt inkább arra akartam hangsúlyt fektetni, hogy a Gun Free Zone megint elbukott.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Elképesztően gyors
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Olasz újságíró úgy tűnk magyar fegyvert talált lupara illusztrációnak :D

http://www.avellinotoday.it/cronaca/seq ... llino.html
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi magyar valóság rovat - avagy mi NEM ÉREM, hogy a futók miért ennyire életképtelenek???

Sokadik ilyen támadás pár év alatt, volt ami halállal, veréssel, nemi erőszakkal végződött, de egy nyomorult gázspray helyett füllhallgatóból ordít a zene, zombiként megy előre, körül sem néz, este 10-kor elmegy egyedül futni, és a legdurvább: nekiáll kilométerekre levő családtagot hívogatni telefonon. Hogy legalább azt elrabolják, ha komolyabb nem lesz. Jáááj.

https://www.blikk.hu/aktualis/belfold/r ... eBv3pXv-sk
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

gvass1 írta: 2020.01.24. 06:38 Napi magyar valóság rovat - avagy mi NEM ÉREM, hogy a futók miért ennyire életképtelenek???

Sokadik ilyen támadás pár év alatt, volt ami halállal, veréssel, nemi erőszakkal végződött, de egy nyomorult gázspray helyett füllhallgatóból ordít a zene, zombiként megy előre, körül sem néz, este 10-kor elmegy egyedül futni, és a legdurvább: nekiáll kilométerekre levő családtagot hívogatni telefonon. Hogy legalább azt elrabolják, ha komolyabb nem lesz. Jáááj.

https://www.blikk.hu/aktualis/belfold/r ... eBv3pXv-sk
Nemcsak a futók... sokszor a gyalogos átlag plebs is zombiként, hangos zenehallgatás és/vagy f@szbúkozás közepette kel át a síneken itt Budipesten. Nem egyszer csapta halálra már a Hév ezeket is. A legtöbb embernél a valós túlélési ösztön és az óvatosság konvergálnak a nullához.
Mindenki vár valamit...
Avatar
bokaccio
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.07.18. 20:24

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bokaccio »

Még régen, nagyon régen, volt a kék fórumon egy video. Azt mutatta be, hogy pár másodperc alatt hányszor lehet késsel szúrni. Ezt a videot keresem. Tud valaki segíteni, hol találom meg? Köszönöm!
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Tudom, nem nagy vigasz, de en is kerestem, es nem talaltam meg Kis Zombi forditott Tueller teszt videojat.

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

bel írta: 2020.01.25. 13:39 Szia,

Tudom, nem nagy vigasz, de en is kerestem, es nem talaltam meg Kis Zombi forditott Tueller teszt videojat.

Bel
Ez lenne az?

https://www.youtube.com/watch?v=MYrpWUxIVnY
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Lőfegyveres családirtás Németországban egy étteremben.

Ha a vendégek között lett volna rejtve viselt önvédelmi fegyver, ez sem így történt volna. De hát ez itt Európa...

https://hvg.hu/vilag/20200124_Hatan_meg ... tamadasban
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

HCZoli írta: 2020.01.25. 14:16 Ez lenne az?

https://www.youtube.com/watch?v=MYrpWUxIVnY
Szia,

Nem, de a 15. masodpercben felvillan, amit kerestunk.

Bel
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Keanu Reeves lövészete a John Wick 3-ra felkészülés közben.

https://www.youtube.com/watch?v=Xii9_oWQ7HY
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Jááj micsoda lőtéri személyzet yesyesyes :shock:
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

laci008 írta: 2020.01.26. 20:47 Jááj micsoda lőtéri személyzet yesyesyes :shock:
Havonta előkerül ez a vidi, de azért minden hónapban kicsit irigy tudok lenni :P
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Dönci62 írta: 2020.01.27. 23:16 OK!
Ezt értem is.
Kevéssel nyugdíj előtt állunk mindketten (ha jól emlékszem egy évjárat vagyunk), ha nem módosítják 72 évre, de ez független a témától.
Nekem eddig megvan szinte minden Keserű fejlesztésű fegyverem és ugyanúgy gyűjtöm, mint más gáz-riasztó, vagy muzeális besorolású márkákat.
Ez az új vonal az új "betétcsővel" kifejezetten felkeltette az érdeklődésem és ebből már csak a lapát és a céllövő 5,5 mm-es hiányzik.
Ezért is voltak a kérdéseim. Ha éppen távol leszek és nem jutok hozzá, vagy a többi újabb fejlesztéshez sem (majdcsak összeszedem apránként), nem nagy tragédia.
De roppantul bosszantana, ha olyanok, akik csak üzletet látnak benne, vagy csak kereskedni, nepperkedni szeretnének vele busás haszonnal, könnyebben jutnának hozzá, mint azok, akik ténylegesen megbecsülnék a márkát, a típus, vagy a szizsztéma szerinti besorolást, mint gyűjtők, régi és megbecsülendő vásárlóként!
Én csak annyit kérnék az itteni becsületes és segítőkész fórumozók nevében is, hogy légy szíves időben (pl. egy kicsivel előbb) jelezd itt, hogy mikor és mi lehet kapható és mennyiért a boltodban.
A viszonteladók majd úgy is jelzik, hogy mit és mennyiért tudnak forgalmazni!
70 év lesz, de fokozatosan, nekünk 65 év + 182 nap. Megoldjuk már csak a márkahűség miatt is!
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

művek-1 írta: 2020.01.28. 09:01 70 év lesz, de fokozatosan, nekünk 65 év + 182 nap. Megoldjuk már csak a márkahűség miatt is!
OFF
NINCS olyan h 65 év 182 nap!!! 65 év a max!
https://officina.hu/belfoeld/99-nyugdijkorhatar
ON
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

sodoma írta: 2020.01.28. 11:30 OFF
NINCS olyan h 65 év 182 nap!!! 65 év a max!
https://officina.hu/belfoeld/99-nyugdijkorhatar
ON
OFF
2025-től, 5 évente + 1 év, közte 182 nap.
ON
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

művek-1 írta: 2020.01.28. 11:42 OFF
2025-től, 5 évente + 1 év, közte 182 nap.
ON
hát pedig ilyen törvény NINCS!!
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

G.D írta: 2020.01.29. 18:43 https://youtu.be/taLvoVXFDmM
Valami ilyesmi kéne nekem is időnként, hogy ki tudjak menni a szőlőbe eső után.
.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

negyed év alatt 2 késes támadót lottek agyon a derék. brit rendorok
hirtv.hu/ahirtvhirei/keseleses-tamadas-tortent-londonban-2494530
kis siker, de siker
https://hirtv.hu/ahirtvhirei/keseleses- ... an-2494530
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Öregtüzér kapcsolat

Hozzászólás Szerző: Poresz »

A régi kéken a lapos elemes zseblámpák LED-átalakításával hírnevet és megbecsülést szerzett Öregtüzér fórumtárssal szeretném felvenni a kapcsolatot. (Öregtüzér vagy hasonló nick erre a fórumra nem regisztrált.) Aki ismeri, legyen szíves küldje el privát üzenetben az elérhetőségét, vagy jelezze neki, hogy felvenném vele a kapcsolatot. Köszönöm.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Öregtüzér kapcsolat

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Poresz írta: 2020.02.03. 19:11 A régi kéken a lapos elemes zseblámpák LED-átalakításával hírnevet és megbecsülést szerzett Öregtüzér fórumtárssal szeretném felvenni a kapcsolatot. (Öregtüzér vagy hasonló nick erre a fórumra nem regisztrált.) Aki ismeri, legyen szíves küldje el privát üzenetben az elérhetőségét, vagy jelezze neki, hogy felvenném vele a kapcsolatot. Köszönöm.
Tudok mutatni egy átalakítást, nekem van egy.
Lényeg: rendeltem egy olcsó X5 ledet. Ez került egy réz riasztóhüvelyre (márhogy ellőttre), ami pont a méret az izzó helyére. Így kb. jó a foncsor. Kis hővezetőpaszta, meg két pici kábel két kis saruval a laposelem füleire. Ennyi. A kapcsoló és a lámpakülső maradt az eredeti.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Öregtüzér kapcsolat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

swordmanus írta: 2020.02.03. 22:14 Tudok mutatni egy átalakítást, nekem van egy.
Lényeg: rendeltem egy olcsó X5 ledet. Ez került egy réz riasztóhüvelyre (márhogy ellőttre), ami pont a méret az izzó helyére. Így kb. jó a foncsor. Kis hővezetőpaszta, meg két pici kábel két kis saruval a laposelem füleire. Ennyi. A kapcsoló és a lámpakülső maradt az eredeti.
A lapos elem még létezik? Kapható még valahol?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Öregtüzér kapcsolat

Hozzászólás Szerző: Poresz »

jó ha van írta: 2020.02.04. 08:29 A lapos elem még létezik? Kapható még valahol?
Igen, kapható.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2020.02.02. 17:03 negyed év alatt 2 késes támadót lottek agyon a derék. brit rendorok
hirtv.hu/ahirtvhirei/keseleses-tamadas-tortent-londonban-2494530
kis siker, de siker
https://hirtv.hu/ahirtvhirei/keseleses- ... an-2494530
The Show Must Go On - de persze az amcsik a hülyék, mert a polgár ott hatásos eszközökkel megvédheti magát...

"A négy arab először cigit kért a kipát viselő férfitől a párizsi metrón, majd körbeállták és fenyegették. Több utas is közbelépett, így sikerült elmenekülnie. Belgiumban egy bicikliző nő késelt meg négy embert, órákkal a londoni támadást követően, Kelet-Franciaországban pedig egy rendőrőrsre ment be egy férfi, majd késsel megszúrt egy rendőrt."

https://neokohn.hu/2020/02/04/arabok-ta ... si-metron/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Nyussz :twisted:
Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: security89 »

Vótmá'? Gumist használva, rablás... A cikk szerint.

https://www.dehir.hu/debrecen/sulyos-bu ... m0ufghffOU
Piréz poéta.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

security89 írta: 2020.02.08. 18:09 Vótmá'? Gumist használva, rablás... A cikk szerint.

https://www.dehir.hu/debrecen/sulyos-bu ... m0ufghffOU
Viszont ez jó eséllyel szerelt lőszeres gumilövedékes lesz, mert az elkövető ukrajnai:

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... keressuk-2
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: security89 »

gvass1 írta: 2020.02.09. 08:25 Viszont ez jó eséllyel szerelt lőszeres gumilövedékes lesz, mert az elkövető ukrajnai:

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... keressuk-2
Ejha. Ha már úgyis OFF topik... Volt már rá példa, hogy rabláshoz tömködős gumist használtak itthon? Én nem tudok róla, és a hírekből nem rémlik, ezért is volt furcsa ez az eset. (Annak ellenére is, ha jó eséllyel szerelt lőszeres gumis volt ennél az ügynél.) Te jobban nyomon követed, jó eséllyel te tudhatsz róla.
Piréz poéta.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

security89 írta: 2020.02.09. 14:24 Ejha. Ha már úgyis OFF topik... Volt már rá példa, hogy rabláshoz tömködős gumist használtak itthon?
Ha nem is rabláshoz, de szórakozóhelynél támadáshoz (a porta betámadása, kemény emberek vs. kemény emberek) használtak Revenge-et. Komolyabb sérülèst nem okozott, a fegyverként használt szèkek annál többet.
specialized1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:04

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: specialized1 »

Mr. Senkiről nem tud senki semmit?
"Örülök annak, amim van, s nem búsulok azon, amim nincs." /Lev Tolsztoj/
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: security89 »

Kojak írta: 2020.02.09. 14:38 Ha nem is rabláshoz, de szórakozóhelynél támadáshoz (a porta betámadása, kemény emberek vs. kemény emberek) használtak Revenge-et. Komolyabb sérülèst nem okozott, a fegyverként használt szèkek annál többet.
Azt tudom. Szórakozóhelyek. Felbukkannak dílereknél, mikor házkutatások vannak a videókon néha látni. Kimondottan rablásról viszont eddig még nem hallottam.
Piréz poéta.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

specialized1 írta: 2020.02.09. 16:32 Mr. Senkiről nem tud senki semmit?
Nem aktív itt, de megvan.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
specialized1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:04

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: specialized1 »

Fortitu írta: 2020.02.09. 17:21 Nem aktív itt, de megvan.
Köszi!
Sajnálom, hogy nem aktív! :(
Emelte a színvonalat itt.
"Örülök annak, amim van, s nem búsulok azon, amim nincs." /Lev Tolsztoj/
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Túlméretes csomag

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Találós kérdés: a két doboz közül melyik a túlméretes, amit ezért dupla áron szállítanának?

tulmeretes.jpg
tulmeretes.jpg (38.42 KiB) Megtekintve 68863 alkalommal
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlméretes csomag

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2020.02.12. 17:36 Találós kérdés: a két doboz közül melyik a túlméretes, amit ezért dupla áron szállítanának?


tulmeretes.jpg
amelyikben a puska van, mindig az:-))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Búradurrantó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.09. 18:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Búradurrantó »

A posta maga egy rejtély meg téboly is ahogyan kalkulálnak . Kis dobozkákat fel lehet levélként adni ami valójaban csomag . A doboz küldemény kiterjedést nézik és a fekete hosszabb mint a futó gördülő rakodószalagjuk , emiatt túllog leeshet . Ez dobja meg a díjat , elforgatva simán elfér de ez jogszabály ellenes magatartás meg olcsó .
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Túlméretes csomag

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2020.02.12. 17:39 amelyikben a puska van, mindig az:-))
Dehát nem tudják hogy mi van benne... a belső szabályzatuk szerint nem vizsgálják a küldemények tartalmát :mrgreen:

Amúgy perszehogy a kisebb a nagyobb. 75 centi fölött túlméretes a csomag. A puskadoboz 79 centi. Az előzővel meg is copattak ezért. Gondoltam, most viszem a puskadobozt, meg a nagyobbat (70x50x30 cm). És ha belekötnek a kis dobozba hogy túlméretes, akkor visszakérem, és ott előttük csomagolom be a nagyba. Szerintem nem jutunk el odáig hogy leragasszam...
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlméretes csomag

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Thomaster írta: 2020.02.12. 17:52 Dehát nem tudják hogy mi van benne... a belső szabályzatuk szerint nem vizsgálják a küldemények tartalmát :mrgreen:

Amúgy perszehogy a kisebb a nagyobb. 75 centi fölött túlméretes a csomag. A puskadoboz 79 centi. Az előzővel meg is copattak ezért. Gondoltam, most viszem a puskadobozt, meg a nagyobbat (70x50x30 cm). És ha belekötnek a kis dobozba hogy túlméretes, akkor visszakérem, és ott előttük csomagolom be a nagyba. Szerintem nem jutunk el odáig hogy leragasszam...
Ezért jó a GLS, és a FoxPost. Nem kötekednek, és olcsóbb is.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Túlméretes csomag

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2020.02.12. 17:52 Dehát nem tudják hogy mi van benne... a belső szabályzatuk szerint nem vizsgálják a küldemények tartalmát :mrgreen:

Amúgy perszehogy a kisebb a nagyobb. 75 centi fölött túlméretes a csomag. A puskadoboz 79 centi. Az előzővel meg is copattak ezért. Gondoltam, most viszem a puskadobozt, meg a nagyobbat (70x50x30 cm). És ha belekötnek a kis dobozba hogy túlméretes, akkor visszakérem, és ott előttük csomagolom be a nagyba. Szerintem nem jutunk el odáig hogy leragasszam...
Huh, erre kíváncsi leszek hogy mit lépnek!! :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Túlméretes csomag

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2020.02.12. 17:52 Dehát nem tudják hogy mi van benne... a belső szabályzatuk szerint nem vizsgálják a küldemények tartalmát :mrgreen:

Amúgy perszehogy a kisebb a nagyobb. 75 centi fölött túlméretes a csomag. A puskadoboz 79 centi. Az előzővel meg is copattak ezért. Gondoltam, most viszem a puskadobozt, meg a nagyobbat (70x50x30 cm). És ha belekötnek a kis dobozba hogy túlméretes, akkor visszakérem, és ott előttük csomagolom be a nagyba. Szerintem nem jutunk el odáig hogy leragasszam...

fogkefét, fogkrémet, szappant vigyél, a cipődből meg vedd ki előre a fűzőt!😄
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Túlméretes csomag

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

RatRace írta: 2020.02.12. 17:59 Ezért jó a GLS, és a FoxPost. Nem kötekednek, és olcsóbb is.
Jó, de vidéken meg soxor egyszerűbb a Posta. Ha nincs otthon a címzett, akkor leadják a helyi kispostán. Foxpost csak a nagyobb városokban van. GLS-nél nem tudom mi van ha pont akkor pont nincs otthon a címzett.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Túlméretes csomag

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Thomaster írta: 2020.02.12. 18:42 Jó, de vidéken meg soxor egyszerűbb a Posta. Ha nincs otthon a címzett, akkor leadják a helyi kispostán. Foxpost csak a nagyobb városokban van. GLS-nél nem tudom mi van ha pont akkor pont nincs otthon a címzett.
Vannak csomagpontok,vagy újra kiviszik.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
David.xxi.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2020.01.27. 21:31

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: David.xxi. »

Avatar
David.xxi.
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2020.01.27. 21:31

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: David.xxi. »

gvass1 írta: 2020.02.15. 16:33 erre gondoltál?
:-)
Nekem ez az autentikus 8-)
maxresdefault.jpg
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

The Gent írta: 2020.02.17. 12:17 Olvasva, a commenteket, egyre inkább, az az érzésem, hogy én csináltam jól. Kiganyéztam a kasszát, nullára "új" crossover vásárlása miatt, ezért, nem izgatnak, az itteni problémák... 😁😁😁Azért hogy árnyaljam, a képet, tegnap a dédelgetett kocsimat, egy faszkupak barom kis híján szarrá törte, velem együtt, mert természetesen nem adott elsőbbséget a körforgalomban. Aztán meg nekiallt okoskodni, de mikor elmagyaraztam neki a jobbkezszabalyt, egye ide vonatkozó szabályokat, eloldalgott... De azért drukkolok Béla bátyámnak, hogy sikerüljön az igényeket kielégítenie és gratulálok a sok innovációs ötletéhez!! Jah, meg gyűjtögetni kezdtem a pénzt, igaz most meg egy fedett gépkocsi tárolóra, az udvarban, de ha az is kész, akkor jöhetnek a gumis termékek. 😉
Jobbkézszabályt? A körforgalomban?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

The Gent írta: 2020.02.17. 12:17 Olvasva, a commenteket, egyre inkább, az az érzésem, hogy én csináltam jól. Kiganyéztam a kasszát, nullára "új" crossover vásárlása miatt, ezért, nem izgatnak, az itteni problémák... 😁😁😁Azért hogy árnyaljam, a képet, tegnap a dédelgetett kocsimat, egy faszkupak barom kis híján szarrá törte, velem együtt, mert természetesen nem adott elsőbbséget a körforgalomban. Aztán meg nekiallt okoskodni, de mikor elmagyaraztam neki a jobbkezszabalyt, egye ide vonatkozó szabályokat, eloldalgott... De azért drukkolok Béla bátyámnak, hogy sikerüljön az igényeket kielégítenie és gratulálok a sok innovációs ötletéhez!! Jah, meg gyűjtögetni kezdtem a pénzt, igaz most meg egy fedett gépkocsi tárolóra, az udvarban, de ha az is kész, akkor jöhetnek a gumis termékek. 😉
Mi volt a szitu?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
oleg gontar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2018.06.16. 05:51
Tartózkodási hely: UAC

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: oleg gontar »

Thomaster írta: 2020.02.17. 12:24 Jobbkézszabályt? A körforgalomban?
Ha nincs macisajt a körforgalomba vezető úton, akkor a körforgalomban lévőknek a jobbkéz szabály szerint elsőbbséget kell adniuk a behajtók számára. Ilyen volt a Clark Ádám téri körforgalom is, a hídról (alagút felöl, stb.) simán menünk be, mert elsőbbségünk volt, mert nem volt sajtunk.
De ez már ott is megváltozott.
(Van sajtipajti.)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Tud valaki ajánlani olyan céget akik feketekróm bevonatot tudnak csinálni, Budapesten vagy közvetlen közelében :?:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

The Gent írta: 2020.02.17. 12:17 Olvasva, a commenteket, egyre inkább, az az érzésem, hogy én csináltam jól. Kiganyéztam a kasszát, nullára "új" crossover vásárlása miatt, ezért, nem izgatnak, az itteni problémák... 😁😁😁Azért hogy árnyaljam, a képet, tegnap a dédelgetett kocsimat, egy faszkupak barom kis híján szarrá törte, velem együtt, mert természetesen nem adott elsőbbséget a körforgalomban. Aztán meg nekiallt okoskodni, de mikor elmagyaraztam neki a jobbkezszabalyt, egye ide vonatkozó szabályokat, eloldalgott... De azért drukkolok Béla bátyámnak, hogy sikerüljön az igényeket kielégítenie és gratulálok a sok innovációs ötletéhez!! Jah, meg gyűjtögetni kezdtem a pénzt, igaz most meg egy fedett gépkocsi tárolóra, az udvarban, de ha az is kész, akkor jöhetnek a gumis termékek. 😉
Én is vagyok vele, csak én nem tudom megvenni álmaim járművét egyenlőre, de Neked drukkolok, a gumisok miatt! Ma a földi közúti közlekedésben résztvevők minimum 25%-a full alkalmatlan!
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

swordmanus írta: 2020.02.17. 14:11 Ez meg mi a rosseb volt? http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... rt-rabolni
Töltetlen Umarex 343, komoly szagértő kell ehhez..muhahaha
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Fortitu írta: 2020.02.17. 12:25Mi volt a szitu?
Külső sávon haladtam, a jó képességű meg a belső sávon ami egyébként a városba visszafordito, szépen kihaladt vagy 60-al...előttem, Tamás báttya, én jobbról jöttem neki, azért mondtam a jobbkezszabalyt, de persze ez csak árnyalta a gyorshajtás, elsőbbsé meg nem adasat, szerintem.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

művek-1 írta: 2020.02.17. 13:00 Én is vagyok vele, csak én nem tudom megvenni álmaim járművét egyenlőre, de Neked drukkolok, a gumisok miatt! Ma a földi közúti közlekedésben résztvevők minimum 25%-a full alkalmatlan!
Köszönöm!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

oleg gontar írta: 2020.02.17. 12:36 Ha nincs macisajt a körforgalomba vezető úton, akkor a körforgalomban lévőknek a jobbkéz szabály szerint elsőbbséget kell adniuk a behajtók számára. Ilyen volt a Clark Ádám téri körforgalom is, a hídról (alagút felöl, stb.) simán menünk be, mert elsőbbségünk volt, mert nem volt sajtunk.
De ez már ott is megváltozott.
(Van sajtipajti.)
A körforgalom bevezetése előtt volt macisajt tábla, sőt főútvonal volt az Alagút - Lánchíd vonalon haladóknak. Bocs, de 8 éven át jártam arra a Kapás utcába, biztosan tudom. Talán a nyolcvanas évek előtt volt ilyen jobbkezes szabály /maybe /. Tudnál keresni más példát?
Csatolmányok
clarkadam08-1024x713.jpg
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

The Gent írta: 2020.02.17. 14:41 Külső sávon haladtam, a jó képességű meg a belső sávon ami egyébként a városba visszafordito, szépen kihaladt vagy 60-al...előttem, Tamás báttya, én jobbról jöttem neki, azért mondtam a jobbkezszabalyt, de persze ez csak árnyalta a gyorshajtás, elsőbbsé meg nem adasat, szerintem.
Kétsávos körforgalom, jaaaj... az sok az átlag hazai sofőrnek.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Thomaster írta: 2020.02.17. 18:37 Kétsávos körforgalom, jaaaj... az sok az átlag hazai sofőrnek.
Látnád mi van Párizsban!
Mondjuk, 1-2hét alatt bele lehet jönni, ha valaki nem fatökű :D
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Ez milyen pittol?
( inkább kérdezek, mint hülyeséget mondjak másoknak)
https://444.hu/2020/02/17/egy-16-eves-f ... -az-utasat
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

regitiszt írta: 2020.02.18. 08:01 Ez milyen pittol?
( inkább kérdezek, mint hülyeséget mondjak másoknak)
https://444.hu/2020/02/17/egy-16-eves-f ... -az-utasat

kb. tegnapig kene ugyanitt visszaolvasnod, vazze

Töltetlen Umarex 343, komoly szagértő kell ehhez..muhahaha
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

gvass1 írta: 2020.02.18. 08:06 kb. tegnapig kene ugyanitt visszaolvasnod, vazze

Töltetlen Umarex 343, komoly szagértő kell ehhez..muhahaha
Nálam a fegyver ismeret kimerül a saját és lőtéri fegyverek használatával.
Nem vagyok nagy fegyver rajongó így az ismereteim hiányosak ( főleg a GR fegyverek területén) ezért inkább kérdezek.( még ha hülyeségnek is tünik)
Bocsi, hogy érdeklődni merészeltem.
Ennek ellenére köszönöm a választ.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

regitiszt írta: 2020.02.18. 08:37 Nálam a fegyver ismeret kimerül a saját és lőtéri fegyverek használatával.
Nem vagyok nagy fegyver rajongó így az ismereteim hiányosak ( főleg a GR fegyverek területén) ezért inkább kérdezek.( még ha hülyeségnek is tünik)
Bocsi, hogy érdeklődni merészeltem.
Ennek ellenére köszönöm a választ.
Szerintem a cikket kommentelte, hogy vizsgálgatják még. Gondolom ha kézbe kapnád azért feltűnne, hogy nem éles, nem flóbert.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Fortitu írta: 2020.02.18. 08:48 Szerintem a cikket kommentelte, hogy vizsgálgatják még. Gondolom ha kézbe kapnád azért feltűnne, hogy nem éles, nem flóbert.
Igen, ha a márkáját nem is de a jellegét igen.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.02.18. 08:48 Szerintem a cikket kommentelte, hogy vizsgálgatják még. Gondolom ha kézbe kapnád azért feltűnne, hogy nem éles, nem flóbert.
+1. Nyilván.

Nem sikerült szövegértelmezni, meg visszaolvasni sem...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

regitiszt írta: 2020.02.18. 08:37 Nálam a fegyver ismeret kimerül a saját és lőtéri fegyverek használatával.
Nem vagyok nagy fegyver rajongó így az ismereteim hiányosak ( főleg a GR fegyverek területén) ezért inkább kérdezek.( még ha hülyeségnek is tünik)
Bocsi, hogy érdeklődni merészeltem.
Ennek ellenére köszönöm a választ.
Már elnézést kérek, de nem rosszból, ha nem vagy fegyver meleg, mint itt a legtöbb kollégám, a gp-ket sem szereted, ismered, akkor miért vagy itt. Ne érts félre, nem zavar a jelenléted, tőlem aztán mindenki ott commntel ahol csak akar, csak a motivációd érdekelne.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

The Gent írta: 2020.02.18. 10:52 Már elnézést kérek, de nem rosszból, ha nem vagy fegyver meleg, mint itt a legtöbb kollégám, a gp-ket sem szereted, ismered, akkor miért vagy itt. Ne érts félre, nem zavar a jelenléted, tőlem aztán mindenki ott commntel ahol csak akar, csak a motivációd érdekelne.
Nos, valóban nem vagyok fegyver meleg, ilyen mélységben nem foglalkozok a témával de elolvasok mindent. Nem vagyok a fegyverek ellensége,( egyik fajtának sem) csak nekem egy eszköz nem több. Itt sokan a trendi fegyverekre, az újdonságokra hajtanak, én beérem az öreg Alfámmal.
Bocsi ,most mennem kell.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

regitiszt írta: 2020.02.18. 12:54 Nos, valóban nem vagyok fegyver meleg, ilyen mélységben nem foglalkozok a témával de elolvasok mindent. Nem vagyok a fegyverek ellensége,( egyik fajtának sem) csak nekem egy eszköz nem több. Itt sokan a trendi fegyverekre, az újdonságokra hajtanak, én beérem az öreg Alfámmal.
Bocsi ,most mennem kell.
Köszönöm szépen a correct választ.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Privát üzenetek

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Üdv

A privát üzeneteknél a "Kimenő" mappából mikor kerül át az üzenet az "Elküldött" mappába?
(Az üzenetem már egy órája ott áll, s korábban mintha nem így lett volna..)
Választ ksöz.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Privát üzenetek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

pogessor írta: 2020.02.20. 12:08 Üdv

A privát üzeneteknél a "Kimenő" mappából mikor kerül át az üzenet az "Elküldött" mappába?
(Az üzenetem már egy órája ott áll, s korábban mintha nem így lett volna..)
Választ ksöz.
Amikor a címzett elolvassa.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fuck. Lőfegyveres terrortámadás Németországban, 11 halott. Ráadásul a gyanúsított vadász, engedélye is volt. Fuck...

https://index.hu/kulfold/2020/02/20/lel ... _varosban/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.02.20. 14:08 Fuck. Lőfegyveres terrortámadás Németországban, 11 halott. Fuck...

https://index.hu/kulfold/2020/02/20/lel ... _varosban/

- Vannak-e itt újfasiszták, tessék mondani?
- hát kérem, újak azok nincsenek!


Szóval itt simán a kissé nácoid árja jóember picit besokallt és a maga szempontjából javította az etnikai arányokat, nagy népi felháborodás nem lesz belőle...és mivel vadász volt, nem sportlövő, fegyverjogi folytatásra sem számítok.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2020.02.20. 14:13
- Vannak-e itt újfasiszták, tessék mondani?
- hát kérem, újak azok nincsenek!


Hát ezen besírtam. :)
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.02.20. 14:13
- Vannak-e itt újfasiszták, tessék mondani?
- hát kérem, újak azok nincsenek!


Szóval itt simán a kissé nácoid árja jóember picit besokallt és a maga szempontjából javította az etnikai arányokat, nagy népi felháborodás nem lesz belőle...és mivel vadász volt, nem sportlövő, fegyverjogi folytatásra sem számítok.
Én összességében nem örülök sose, ha egy legális fegyvertartó bekattan, akár allahakbár-vonalon akár náci vonalon.
Az áldozatoknak pedig RIP, nyilván ha nem lelövi őket akkor felrobbantja, műtrágya és dízelolaj még könnyebben is hozzáférhető mint a lőfegyver.

T.köm az ilyen gyökerekbe.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Ennek a klubnak a gyűléseire szívesen járnék :lol:
Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5787
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

G.D írta: 2020.02.20. 14:52 Ennek a klubnak a gyűléseire szívesen járnék :lol:
Kép
Egy olyan ügy, ami mögé én is teljes mellszélsséggel be tudok állni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Cajga »

G.D írta: 2020.02.20. 14:52 Ennek a klubnak a gyűléseire szívesen járnék :lol:
Ez véletlenül nem a "Sherwood" lövész klub? :lol: :D :o :mrgreen:
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

G.D írta: 2020.02.20. 14:52 Ennek a klubnak a gyűléseire szívesen járnék :lol:
Kép
Én már benne vagyok. Sosem hordok melltartót! :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Válasz küldése