Dinamikus/szituacios loveszet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

Fortitu írta: 2019.11.06. 09:32 Igazából ha a 3.-4. osztály is elég lesz a tartásihoz, akkor ez a része csak adminisztrációs kérdés. Ha a 2 versenyt előírják mindenhol, azt fogják elérni, hogy még többen mennek át az MDLSZ-hez.
u.i.: 2020-ra gondoltál szerintem
Bocs tényleg elírtam a dátumot, tehát helyesen 2020. január 1-től értendő az új minősítési szint
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

HCZoli írta: 2019.11.06. 09:45 Januárban már fent volt ez a szabályzat.. szerintem idén már ez alapján minősülnek a lövők.
Én nem számoltam össze, hogy ebben az évben mennyi verseny volt ezekben a szakágakban, de nem sok volt, főleg nem I.o szintű verseny.
A versenyek elégséges mennyiségénél szerintem figyelembe kell venni, hogy II. osztálynál fegyver kategóriánként kettő verseny kell. Ha valaki három vagy négy kategóriában is érdekelt, akkor az normál helyzetben 6-9 verseny évente. Ezt lehet tömöríteni ha egy versenyen több kategóriában indul valaki, de azt tudjuk, hogy az elég embert próbáló.
Épp az előbb gondoltam arra, hogy a 60-as generáció már eltűnt, az 50-es pedig erősen fogyóban van a dinamikus verseny ágban, és ha mellé veszem még a beharangozott közeledő gazdasági válságot, és persze a hatóságok várható ajándékcsomagját is, akkor ez a lemorzsolódás, csak erősödni fog. Nem kell ezt még megfejelni versenyszabályok eszetlen szigorításával
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2019.11.06. 09:32 Igazából ha a 3.-4. osztály is elég lesz a tartásihoz, akkor ez a része csak adminisztrációs kérdés.
Szia,

Mar sok eve eleg a 3.4. osztaly:

"253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről
23. § (1) E rendelet eltérő rendelkezése hiányában sportlövészetre lőfegyver tartása annak a sportolónak engedélyezhető, aki sportlövészet folytatása céljából nyilvántartásba vett sportegyesületnél (a továbbiakban: sportegyesület) leigazolt, az országos sportági szakszövetség által kiadott, érvényes versenyengedéllyel rendelkező minősített sportlövő és rendszeres sporttevékenysége alapján a saját tulajdonú lőfegyver tartását az országos sportági szakszövetség javasolja."

Ebben szo nincs arrol, hogy 2. osztalyu minositest kellene elerni, az MSSz legtobb szakagaban 4. osztaly is letezik evek ota:
https://www.hunshooting.hu/sites/defaul ... _01_01.pdf

Bel
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Talponálló írta: 2019.11.06. 10:04 Én nem számoltam össze, hogy ebben az évben mennyi verseny volt ezekben a szakágakban, de nem sok volt, főleg nem I.o szintű verseny.
A versenyek elégséges mennyiségénél szerintem figyelembe kell venni, hogy II. osztálynál fegyver kategóriánként kettő verseny kell. Ha valaki három vagy négy kategóriában is érdekelt, akkor az normál helyzetben 6-9 verseny évente. Ezt lehet tömöríteni ha egy versenyen több kategóriában indul valaki, de azt tudjuk, hogy az elég embert próbáló.
Épp az előbb gondoltam arra, hogy a 60-as generáció már eltűnt, az 50-es pedig erősen fogyóban van a dinamikus verseny ágban, és ha mellé veszem még a beharangozott közeledő gazdasági válságot, és persze a hatóságok várható ajándékcsomagját is, akkor ez a lemorzsolódás, csak erősödni fog. Nem kell ezt még megfejelni versenyszabályok eszetlen szigorításával
A dinamikis versenyzésnél a visszatartó erő szerintem a durva mennyiségű lőszer szükséglet.

Versenyenként 150-200 lőszer elmegy. Ez 75 Ft-jával számolva, 11-15Ft körül van. Plusz utazás, plus.nevezés.

Egy átlag dunamikus verseny 20e Ft/ alkalom.

Az edzések meg erre jönnek rá. Erre keveseknek futja. Igen, a megszállottak futja kisebb bérből is, mert inkább nem eszik, de kifizeti a szükségeseket.

A szabálykodás pedig mindennek gyilkosa. Nem szabálykodni kell, hanem egy egyszerű, betartható szabályrendszert kell hozni, ami MINDENKIRE, EGYFORMÁN VONATKOZIK!

Nincs haver, tesó, klubtárs, meg bíró koma. Aki versenyzik, arra a szabályok pontosan egyformán vonatkozzanak. Akkor is, ha senki sem ismeri, és akkor is, ha az MDLSZ elnök megy versenyre. Igen, ha szabálytalankodik többször, akkot őt is ki kell zárni, és nem a kevésbé ismert versenyzők buzerálásával kell fedőcirkuszokat generálni.

Nem kell letagadni, több ilyennek is szemtanúja voltam.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.11.06. 11:23 A dinamikis versenyzésnél a visszatartó erő szerintem a durva mennyiségű lőszer szükséglet.

Versenyenként 150-200 lőszer elmegy. Ez 75 Ft-jával számolva, 11-15Ft körül van. Plusz utazás, plus.nevezés.

Egy átlag dunamikus verseny 20e Ft/ alkalom.

Az edzések meg erre jönnek rá. Erre keveseknek futja. Igen, a megszállottak futja kisebb bérből is, mert inkább nem eszik, de kifizeti a szükségeseket.

A szabálykodás pedig mindennek gyilkosa. Nem szabálykodni kell, hanem egy egyszerű, betartható szabályrendszert kell hozni, ami MINDENKIRE, EGYFORMÁN VONATKOZIK!

Nincs haver, tesó, klubtárs, meg bíró koma. Aki versenyzik, arra a szabályok pontosan egyformán vonatkozzanak. Akkor is, ha senki sem ismeri, és akkor is, ha az MDLSZ elnök megy versenyre. Igen, ha szabálytalankodik többször, akkot őt is ki kell zárni, és nem a kevésbé ismert versenyzők buzerálásával kell fedőcirkuszokat generálni.

Nem kell letagadni, több ilyennek is szemtanúja voltam.
MDLSZ =/= IDPA és IPSC
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2019.11.06. 11:01 Szia,

Mar sok eve eleg a 3.4. osztaly:

"253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről
23. § (1) E rendelet eltérő rendelkezése hiányában sportlövészetre lőfegyver tartása annak a sportolónak engedélyezhető, aki sportlövészet folytatása céljából nyilvántartásba vett sportegyesületnél (a továbbiakban: sportegyesület) leigazolt, az országos sportági szakszövetség által kiadott, érvényes versenyengedéllyel rendelkező minősített sportlövő és rendszeres sporttevékenysége alapján a saját tulajdonú lőfegyver tartását az országos sportági szakszövetség javasolja."

Ebben szo nincs arrol, hogy 2. osztalyu minositest kellene elerni, az MSSz legtobb szakagaban 4. osztaly is letezik evek ota:
https://www.hunshooting.hu/sites/defaul ... _01_01.pdf

Bel
Kolléga viszont már rémeket lát. Ezért írtam, hogy ha ezen nem változtatnak, akkor ez csak adminisztrációs kérdés. És igazából ezután kár is volt beleugrani a dologba, hiszen ez egy darab ember félelme, nincs ezek szerint ilyen hivatalos információ sehonnan.
Magyarul vaklárma, egy kis adminisztrációs változás lesz/van.
mod.: És akkor elég az 1db verseny a 4. osztályhoz, ugye? És akkor így mindenki megnyugodhat tényleg ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

Fortitu írta: 2019.11.06. 11:30 Kolléga viszont már rémeket lát. Ezért írtam, hogy ha ezen nem változtatnak, akkor ez csak adminisztrációs kérdés. És igazából ezután kár is volt beleugrani a dologba, hiszen ez egy darab ember félelme, nincs ezek szerint ilyen hivatalos információ sehonnan.
Magyarul vaklárma, egy kis adminisztrációs változás lesz/van.
mod.: És akkor elég az 1db verseny a 4. osztályhoz, ugye? És akkor így mindenki megnyugodhat tényleg ;)
Természetesen nem azért írtam a fegyvertartás minősítési szinthez kötéséhez, mert valamiféle információm lenne, vagy pánikolni akarok, csak előjöttek az emlékek az akkori rendszerről amikor még hozzá volt kötve. Ez úgy 10-15 évvel ezelőtt létezett.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

A másik téma érdekesebb, amiről most hallottam. IDPA versenyen PCC kategóriában 10-es lőszerkorlátozás. Miért?...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2019.11.06. 11:30 És akkor elég az 1db verseny a 4. osztályhoz, ugye? És akkor így mindenki megnyugodhat tényleg ;)
Szia,

Persze, 3. osztalyhoz is eleg az 1 verseny, es a minosites eleresehez pont ugyanaz marad a feltetel (1 versenyen 20%).

Remelhetoleg nagyobb lesz a lelkesedes es a jo ertelemben vett versenyszellem, ha nem mindenki ugyanazt a minositest kapja egy 2. osztalyu minositest ado versenyen.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2019.11.06. 12:14 A másik téma érdekesebb, amiről most hallottam. IDPA versenyen PCC kategóriában 10-es lőszerkorlátozás. Miért?...
Szia,

A miertre a valasz nagyon egyszeru; mert Federiconak igy tetszik, es Del-Europa osszes Tier2 es Tier3 versenyet o engedelyezi.

Tehat a kisebb versenyeken nem kotelezo a szervezonek ezt eloirnia, de azok, akik menni szeretnenek egy Tier2-3 versenyre, azok azzal jarnak jol, ha mar a kisebb versenyeken is ez az eloiras, mert megszokjak a suru tarcseret.

Ezzel egyutt a Mikulas Kupan tele lehet rakni a 30-as tarakat. :-)

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2019.11.06. 12:25 Szia,

A miertre a valasz nagyon egyszeru; mert Federiconak igy tetszik, es Del-Europa osszes Tier2 es Tier3 versenyet o engedelyezi.

Tehat a kisebb versenyeken nem kotelezo a szervezonek ezt eloirnia, de azok, akik menni szeretnenek egy Tier2-3 versenyre, azok azzal jarnak jol, ha mar a kisebb versenyeken is ez az eloiras, mert megszokjak a suru tarcseret.

Ezzel egyutt a Mikulas Kupan tele lehet rakni a 30-as tarakat. :-)

Bel
Hm...Ok.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

bel írta: 2019.11.06. 12:25 Szia,

A miertre a valasz nagyon egyszeru; mert Federiconak igy tetszik, es Del-Europa osszes Tier2 es Tier3 versenyet o engedelyezi.

Tehat a kisebb versenyeken nem kotelezo a szervezonek ezt eloirnia, de azok, akik menni szeretnenek egy Tier2-3 versenyre, azok azzal jarnak jol, ha mar a kisebb versenyeken is ez az eloiras, mert megszokjak a suru tarcseret.

Ezzel egyutt a Mikulas Kupan tele lehet rakni a 30-as tarakat. :-)

Bel
Hát ez nagyon komoly érv bel. Ha meg mi itt Kelet-Európában úgy gondoljuk hogy ez a Federico hülyeséget határoz meg, akkor körberöhögjük, és mellőzzük a versenyen való részvételt. Az tudható különben, hogy a közeljövőben mi fog neki tetszeni?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

IDPA ertelemben Del-Europa Magyarorszag, Ukrajna, Szlovakia is, nem csak a "nagyon" deli orszagok.

Bel
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Salmo »

Talponálló írta: 2019.11.06. 12:48 Federico

Csak halkan kérdezem, Te egyébként ismered, tudod kicsoda, találkoztatok esetleg?
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Frederico val nem lehet beszelni ? Ertelmet nem nagyon latom ... de barki fenyt gyujthat nalam 😁😁
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Nem ő találta ki. már Amerikaban is emlegetik. Ugyanis sok helyen a puskakra is 10es tarkorlatozas van.
Egyébként mindannyiunk bírói engedélyen az ő neve van innentől sok értelme nincs vele vitatkozni.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2019.11.06. 17:05 Nem ő találta ki. már Amerikaban is emlegetik. Ugyanis sok helyen a puskakra is 10es tarkorlatozas van.
Egyébként mindannyiunk bírói engedélyen az ő neve van innentől sok értelme nincs vele vitatkozni.
+1
Minden technikai sportban (lásd F1) vannak néha kevéssé érthető vagy többek által kifogásolt szabályok amik néha bejönnek, vitákat szülnek, aztán újak lesznek helyettük, stb. De ettől csak érdekesebbé, izgalmasabbá válik az egész. Szerintem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.11.06. 17:33 +1
Minden technikai sportban (lásd F1) vannak néha kevéssé érthető vagy többek által kifogásolt szabályok amik néha bejönnek, vitákat szülnek, aztán újak lesznek helyettük, stb. De ettől csak érdekesebbé, izgalmasabbá válik az egész. Szerintem.
Hát azért el lehet rontani szabályozgatással versenyágakat. Nem mondom, hogy ez történik most, de egyáltalán nem igaz, hogy csak a jobb irányba lehet fejlődni a reformokkal, új szabályokkal.
Mondjuk ha valami nem tetszik, akkor is lehet edzéseket, népszerűsítőket, háziversenyeket csinálni oly módon, ahogy csak az ember szeretné. Élek is ezekkel a lehetőségekkel amikor csak lehet. Legyen szó akár a GBB pisztolyos gyakorlásainkról, vagy arról, hogy haverokkal kimegyünk, aztán kirakunk konzerveket és arra lövünk párbajt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Braun szerint akkor se fog elcsuszni a Mikulas kupa, ha kicsit tobben leszunk, ezert 4-gyel megnoveltem a slotok szamat, aki esetleg lemaradt volna eddig, az most tud nevezni.

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

bel írta: 2019.11.08. 10:25 Sziasztok,

Braun szerint akkor se fog elcsuszni a Mikulas kupa, ha kicsit tobben leszunk, ezert 4-gyel megnoveltem a slotok szamat, aki esetleg lemaradt volna eddig, az most tud nevezni.

Bel
Plusz van olyan lövő aki négyszer szerepel ugyanazon divízióval... 3 db helyet foglal... az már 7 szabad hely.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Tenyleg, Viktor 3 kulonbozo squadba lett regisztralva, javitom.

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

MDLSZ:

SAJTÓKÖZLEMÉNY

Az egyik legnagyobb létszámú amatőr sportolói tömeget számláló hazai sportági szakszövetség, a
Magyar Dinamikus Lövészsport Szövetség, 2019. november 7-én ünnepelte 1999-es alapításának 20
éves jubileumát, mely egyben a szövetség életének első két évtizedében kiemelkedő szerepet játszó
sportolók életműdíj kitüntetéseinek átadására is kitűnő lehetőséget adott. A 2018-as év nemzeti
bajnokai és nemzeti csúcsait beállító sportolói is most vehették át elismeréseiket.

Dr. Fábián Lajos MDLSZ alelnök megnyitóját követően a jubileumi megemlékezés fővédnöke, Dr.
Simicskó István országgyűlési képviselő, a hazafias és honvédelmi nevelés ügyéért felelős
kormánybiztos, a Honvédelmi Sportszövetség elnöke köszöntötte a résztvevőket. A jubileumi
rendezvény díszvendégei voltak Dr. Mészáros János, a Nemzeti Versenysport Szövetség elnöke,
Prof. Dr. Borbély Attila az MTTOSZ elnöke, a Honvédelmi Sportszövetség alelnöke, valamint
Mergancz Sándor tábornok, a Magyar Sportlövők Szövetségének alelnöke.

A fővédnöki köszöntőt és a díszvendégek kedves szavait követően kilenc olyan sportszakember
kapott értékes tárgyjutalmat, oklevelet, valamint örökös tiszteletbeli versenybírói címet, akik a
szövetség alapításában, építésében, összetartásában kiemelkedő szerepet vállaltak. A díjakat Szalai
László elnök méltatását követően Dr. Simicskó István fővédnök adta át, mely önmagában is emelte
a díjak értékét, és melyeket a díjazottak meghatottan vettek át. A kiemelkedő sportolói teljesítmények
díjazása után egy rövid és vidám stand-up show következett, majd baráti hangulatú vacsorával zárult
a jubileumi megemlékezés.

„Nagyon fontos mérföldkőhöz értünk szövetségünk történetében... Ma már 145 tagegyesületünk
több, mint 4300 aktív sportolóját szolgáljuk, évi 370 versenyt rendezünk, hat szakágunk versenyzői
egyre több éremmel térnek haza különböző európai, és világversenyekről... Steel Challenge és
IMSSU csapataink Európa élvonalában vannak, és IPSC csapataink is kiemelkedően szerepelnek
minden világversenyen, ahol csak magyar induló megfordul...” – mondja Dr. Fábián Lajos alelnök, a
rendezvény egyik szervezője.

„Egyértelmű célunk, hogy nagy európai és világversenyeket hozzunk Magyarországra, és a
szövetségünk nemzetközi eredményeinek fényében erre egyre nagyobb esély mutatkozik. Pár hete
nyertük el a 2021-es sziluett lövész EB megrendezésének jogát, melyre nagyon büszkék vagyunk és
készülünk rá, de további nagy versenyek hazánkba hozatalán is dolgozunk...” – teszi hozzá Szalai
László, az MDLSZ elnöke.

A rendezvényen készült fotóanyag elérhető itt:
https://www.icloud.com/sharedalbum/hu-h ... b0P0JPMO5f
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Gratulálok az elismeréshez BEL!

"Szövetség életének első két évtizedében kiemelkedő szerepet játszó
sportolók életműdíj kitüntetés."
BEL.JPG
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

HCZoli írta: 2019.11.08. 17:25 Gratulálok az elismeréshez BEL!

"Szövetség életének első két évtizedében kiemelkedő szerepet játszó
sportolók életműdíj kitüntetés."

+1! Csak így tovább!
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Koszi!

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

HCZoli írta: 2019.11.08. 17:25 Gratulálok az elismeréshez BEL!

"Szövetség életének első két évtizedében kiemelkedő szerepet játszó
sportolók életműdíj kitüntetés."
VItán felül jár ez az elismerés IS! Én is gratulálok Bel-nek!
Még kétszer ugyanezt a 20 éves elismerést az aktív lőporfüstös sportolói tevékenységért!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

HCZoli írta: 2019.11.08. 17:25 Gratulálok az elismeréshez BEL!

"Szövetség életének első két évtizedében kiemelkedő szerepet játszó
sportolók életműdíj kitüntetés."

BEL.JPG
Gratulálok!

(dikk mán, mekkora darab színesfém, tesa!)😆
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Bel, gratulálok!
És az összes díjazottnak is!
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2019.11.08. 17:25 Gratulálok az elismeréshez BEL!

"Szövetség életének első két évtizedében kiemelkedő szerepet játszó
sportolók életműdíj kitüntetés."

BEL.JPG
Megérdemelted, grat!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
KLT
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2018.06.12. 10:34

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: KLT »

HCZoli írta: 2019.11.08. 17:25 Gratulálok az elismeréshez BEL!

"Szövetség életének első két évtizedében kiemelkedő szerepet játszó
sportolók életműdíj kitüntetés."

BEL.JPG
+1 és további sok sikert!
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Bennem inkabb hanyinger van mint versenyszellem amikor a "sportlovok" elkezdik fikazni "hobbilovoket", es fennhangon vetelkednek azon hogy kinek van jobb otlete arra hogyan lehettelenitsek el a kezdok fegyverhez jutasat.
Valamint hanyingerem van a szinesfemgyujtoktol is, akiknek mashol nem teremne baber de bizonyos vesenyeken verre menoen "harcolnak" a kezdokkel...

bel írta: 2019.11.06. 12:20 Remelhetoleg nagyobb lesz a lelkesedes es a jo ertelemben vett versenyszellem, ha nem mindenki ugyanazt a minositest kapja egy 2. osztalyu minositest ado versenyen.

Bel
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2019.11.12. 16:53 kinek van jobb otlete arra hogyan lehettelenitsek el a kezdok fegyverhez jutasat
Ez mirol jutott az eszedbe?
Mert ahhoz semmi koze, amirol eddig szo volt.

Bel
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

qqriq írta: 2019.11.12. 16:53 Bennem inkabb hanyinger van mint versenyszellem amikor a "sportlovok" elkezdik fikazni "hobbilovoket", es fennhangon vetelkednek azon hogy kinek van jobb otlete arra hogyan lehettelenitsek el a kezdok fegyverhez jutasat.
Valamint hanyingerem van a szinesfemgyujtoktol is, akiknek mashol nem teremne baber de bizonyos vesenyeken verre menoen "harcolnak" a kezdokkel...
És azt hallotad-e már, hogy aki nem vesz részt legalább évi 10 versenyen, az nem is igazi sportlövő, csak fegyvert akar magának? Vagy azt, hogy aki nem egy bizonyos ágát műveli a dinamikus sportlövészetnek, hanem egy másikat, az nem tekinthető sportlövőnek. Sajnos akik ezeket mondják, azok rá vannak telepedve a szabadidős sportlövőkre, és ők akarják meghatározni a szabályokat- természetesen az egyéni érdekeik mentén. Úgy hoznak szabályokat, vagy módosítják azokat, hogy teljesen figyelmen kívül hagyják a napi realitásokat, és nem veszik figyelembe az egyszerű sportlövő véleményét. Egyre lehetetlenebb követelményeket állítanak, mint például egyes minősítési szintek 100%-os megemelése, amivel rákényszerítik a sportlövőt, hogy ha tartani akarja az elért szintjét, akkor a jövőben fegyverkategóriánként kettőször annyi versenyen vegyen részt, hogy meglegyen a fegyver kategóriánkénti minősítése. Természetesen e mögött is felismerhető a pénzügyi haszon realizálása. Belék nem régen leléptek az MDLSZ tisztségviselői köréből, és meghatározó tisztségeket elfoglalva beültek az MSSZ dinamikus ágához. Úgyhogy ez a kiszidolozott ágyúhüvely bel búcsúajándéka volt.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2019.11.12. 16:53 Bennem inkabb hanyinger van mint versenyszellem amikor a "sportlovok" elkezdik fikazni "hobbilovoket", es fennhangon vetelkednek azon hogy kinek van jobb otlete arra hogyan lehettelenitsek el a kezdok fegyverhez jutasat.
Valamint hanyingerem van a szinesfemgyujtoktol is, akiknek mashol nem teremne baber de bizonyos vesenyeken verre menoen "harcolnak" a kezdokkel...
A fegyver megtartásához nem kell semmivel többet vagy kevesebbet teljesíteni ha jól értem. Egy másik szám lesz a "szinted" mellett. Kit érdekel? A sportlövő boldog lehet, mert kisebb száma van, a hobbilövő meg leszarja.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Arrol amit a lotereken hallok...
bel írta: 2019.11.12. 17:28 Ez mirol jutott az eszedbe?
Mert ahhoz semmi koze, amirol eddig szo volt.
Bel
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nem vagyok regi sportlovo, de volt olyan idoszak amikor mindne hetvegen versenyen voltam.
Aztan jott a klikkesedes, a f@szmeregetes, a spicliskedes, a kopkodes.
Most meg az hogy ennek se adtam volna fegyvert, annak se, szigoritani kell mert ezek nem sportolok, boldog boldogtalan fegyverhez jut. Mindezt "sportlovok" szajabol.

Fortitu írta: 2019.11.12. 17:47 A fegyver megtartásához nem kell semmivel többet vagy kevesebbet teljesíteni ha jól értem. Egy másik szám lesz a "szinted" mellett. Kit érdekel? A sportlövő boldog lehet, mert kisebb száma van, a hobbilövő meg leszarja.
ingyom bingyom tálib-e?
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

Fortitu írta: 2019.11.12. 17:47 A fegyver megtartásához nem kell semmivel többet vagy kevesebbet teljesíteni ha jól értem. Egy másik szám lesz a "szinted" mellett. Kit érdekel? A sportlövő boldog lehet, mert kisebb száma van, a hobbilövő meg leszarja.
Rosszul érted. Van olyan versenyág, ahol duplájára emelkedett a minősítési szintek eléréséhez szükséges teljesítmény. E mellett az MSSZ más ágaiban meglévő korcsoport szerinti követelmény szinteket itt nem alkalmazzák, tehát a 70 évesnek is ugyanazt kell teljesíteni egy minősítési szinthez, mint egy 20 évesnek.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2019.11.12. 17:56 Nem vagyok regi sportlovo, de volt olyan idoszak amikor mindne hetvegen versenyen voltam.
Aztan jott a klikkesedes, a f@szmeregetes, a spicliskedes, a kopkodes.
Most meg az hogy ennek se adtam volna fegyvert, annak se, szigoritani kell mert ezek nem sportolok, boldog boldogtalan fegyverhez jut. Mindezt "sportlovok" szajabol.
Jó, hát ilyen mindig volt, de nem csak a lövészetben. Autósként gyűlöld a motorosokat és társai. Meg kell találni, vagy ki kell alakítani egy jó társaságot, ezeken meg röhögni, mást nem érdemelnek.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Talponálló írta: 2019.11.12. 18:14 Rosszul érted. Van olyan versenyág, ahol duplájára emelkedett a minősítési szintek eléréséhez szükséges teljesítmény. E mellett az MSSZ más ágaiban meglévő korcsoport szerinti követelmény szinteket itt nem alkalmazzák, tehát a 70 évesnek is ugyanazt kell teljesíteni egy minősítési szinthez, mint egy 20 évesnek.
Tehát jól értem, akkor a minimális szint is emelkedett, amit meg kell lőni? Tehát nem az van, hogy lőttél x eredményt, az eddig volt 2. osztály, most pedig 4. osztály, hanem konkrétan az az x teljesítmény már nem elég a fegyver megtartásához?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

Fortitu írta: 2019.11.12. 18:32 Tehát jól értem, akkor a minimális szint is emelkedett, amit meg kell lőni? Tehát nem az van, hogy lőttél x eredményt, az eddig volt 2. osztály, most pedig 4. osztály, hanem konkrétan az az x teljesítmény már nem elég a fegyver megtartásához?
A kérdésed azt mutatja. hogy tájékozott vagy e témában. Ez a történet nem a fegyver megtartásáról, vagy elvesztéséről szól.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2019.11.12. 18:32 Tehát jól értem, akkor a minimális szint is emelkedett, amit meg kell lőni? Tehát nem az van, hogy lőttél x eredményt, az eddig volt 2. osztály, most pedig 4. osztály, hanem konkrétan az az x teljesítmény már nem elég a fegyver megtartásához?
Szia,

Szerintem a szabalyt el tudod olvasni, tudod ertelmezni, nincs szukseged arra, hogy mas ertelmezze helyetted.

De ha megis szeretned: nem dehogy. Pontosan ugyanazt kell teljesiteni jovore a minosites eleresehez, mint eddig, es pontosan ugyanaz a megnevezes jar melle, mint 10, vagy 13 evvel ezelott.

Marmint 13 evvel ezelott (akkor lettem a szakag biroi bizottsaganak elnoke, amit akkor ugy hivtak, hogy MSSz IDPA-Rapid Shooting, most ugy hivjak, hogy MSSz Szituacios) ugyan ezek a szabalyok voltak ervenyben, aztan egy belugyi amokfutas miatt ossze lettek vonva a minositesi szintek, de ez (marmint az ok) jopar evvel ezelott megszunt. Es mivel nincs ok az osszevonasra, ezert jovo evtol kezdve visszaall a regi 4 szintu minosites.

Bel
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

bel írta: 2019.11.12. 18:57 Szia,

Szerintem a szabalyt el tudod olvasni, tudod ertelmezni, nincs szukseged arra, hogy mas ertelmezze helyetted.

De ha megis szeretned: nem dehogy. Pontosan ugyanazt kell teljesiteni jovore a minosites eleresehez, mint eddig, es pontosan ugyanaz a megnevezes jar melle, mint 10, vagy 13 evvel ezelott.

Marmint 13 evvel ezelott (akkor lettem a szakag biroi bizottsaganak elnoke, amit akkor ugy hivtak, hogy MSSz IDPA-Rapid Shooting, most ugy hivjak, hogy MSSz Szituacios) ugyan ezek a szabalyok voltak ervenyben, aztan egy belugyi amokfutas miatt ossze lettek vonva a minositesi szintek, de ez (marmint az ok) jopar evvel ezelott megszunt. Es mivel nincs ok az osszevonasra, ezert jovo evtol kezdve visszaall a regi 4 szintu minosites.

Bel
Most komolyan bel. Tényleg ugyanazt a követelményt kell teljesíteni jövőre is mint idén? Én elég nagy különbségeket látok az azonos osztályok között.

Minősítések 2019. december 31-ig
11.2.1. Másodosztályú minősítés: Egy alkalommal 20% feletti eredményt kell elérni legalább 35 lövéses rapid shooting, vagy 25 lövéses steel challenge versenyen.
11.2.2. Elsőosztályú minősítés: Legalább két alkalommal azonos divízióban mindkétszer 60% feletti eredményt kell elérni legalább 60 lövéses rapid shooting, vagy 50 lövéses steel challenge versenyen.

11.3. Minősítések 2020.január 01-től
11.3.1. Negyedosztályú minősítés: Egy alkalommal 20% feletti eredményt kell elérni legalább 35 lövéses rapid shooting, vagy 25 lövéses steel challenge versenyen.
11.3.2. Harmadosztályú minősítés: Egy alkalommal 40% feletti eredményt kell elérni legalább 35 lövéses rapid shooting, vagy 25 lövéses steel challenge versenyen.
11.3.3. Másodosztályú minősítés: Legalább két alkalommal azonos fegyverágban mindkétszer 60% feletti eredményt kell elérni legalább 35 lövéses rapid shooting, vagy 25 lövéses steel challenge versenyen.
11.3.4. Első osztályú minősítés: Legalább három alkalommal azonos fegyverágban mindháromszor 80% feletti eredményt kell elérni legalább 60 lövéses rapid shooting, vagy 50 lövéses steel challenge versenyen.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A http://foto.belse.hu/ra kikerult friss felvetelek: a szlovak IDPA, es a Voros Oktober.
Ez utobbi volt szamomra az elmult par ev legjobb IPSC versenye (persze egy CESO-val nehez osszehasonlitani).

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Pont ezt csinalom, evente 2-3 verseny a minosites miatt. Aztan mikor jobban sikerul, ne adj isten valami veletlen folytan nyerek, jon a sutyorgas meg a hatam mogotti kopkodes csalast emlegetve...
Ennyi, mar igy is boven kimeritettem az eves hozzaszolas keretemet.
Fortitu írta: 2019.11.12. 18:31 Meg kell találni, vagy ki kell alakítani egy jó társaságot, ezeken meg röhögni, mást nem érdemelnek.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Talponálló írta: 2019.11.12. 18:49 A kérdésed azt mutatja. hogy tájékozott vagy e témában. Ez a történet nem a fegyver megtartásáról, vagy elvesztéséről szól.
Szerettem volna ha leírod, hogy konkrétan mi a bajod, mert azt lehetne cáfolni. De ez így hiszti, simán az zavar, hogy egy nagyobb szám lesz a neved mellé írva...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2019.11.12. 20:02 Pont ezt csinalom, evente 2-3 verseny a minosites miatt. Aztan mikor jobban sikerul, ne adj isten valami veletlen folytan nyerek, jon a sutyorgas meg a hatam mogotti kopkodes csalast emlegetve...
Ennyi, mar igy is boven kimeritettem az eves hozzaszolas keretemet.
Ha mindenki szeretne, akkor valamit nagyon rosszul csinálnál az életben ;) Irigykedjenek csak.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Talponálló
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.10.03. 07:51

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Talponálló »

Fortitu írta: 2019.11.12. 20:06 Szerettem volna ha leírod, hogy konkrétan mi a bajod, mert azt lehetne cáfolni. De ez így hiszti, simán az zavar, hogy egy nagyobb szám lesz a neved mellé írva...
Már konkrétan leírtam neked címezve a "bajom", idézem: Rosszul érted. Van olyan versenyág, ahol duplájára emelkedett a minősítési szintek eléréséhez szükséges teljesítmény. E mellett az MSSZ más ágaiban meglévő korcsoport szerinti követelmény szinteket itt nem alkalmazzák, tehát a 70 évesnek is ugyanazt kell teljesíteni egy minősítési szinthez, mint egy 20 évesnek.

Ezen kívűl fentebb megtalálod bel-nek címezve a minősítési szintek követelményeit idén, és jövőre.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2019.11.12. 20:02 Pont ezt csinalom, evente 2-3 verseny a minosites miatt. Aztan mikor jobban sikerul, ne adj isten valami veletlen folytan nyerek, jon a sutyorgas meg a hatam mogotti kopkodes csalast emlegetve...
Ennyi, mar igy is boven kimeritettem az eves hozzaszolas keretemet.
Pedig hidd el, régi, jól ismert és szívesen látott arc vagy itt, hosszászólhatnál többet is. :-) (Én amúgy azt hittem, hogy kiszálltál a fórumról végleg)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Talponálló írta: 2019.11.12. 20:44 Már konkrétan leírtam neked címezve a "bajom", idézem: Rosszul érted. Van olyan versenyág, ahol duplájára emelkedett a minősítési szintek eléréséhez szükséges teljesítmény. E mellett az MSSZ más ágaiban meglévő korcsoport szerinti követelmény szinteket itt nem alkalmazzák, tehát a 70 évesnek is ugyanazt kell teljesíteni egy minősítési szinthez, mint egy 20 évesnek.

Ezen kívűl fentebb megtalálod bel-nek címezve a minősítési szintek követelményeit idén, és jövőre.
Nem halál mindegy hogy ugyanaz teljesitmeny 2. v. 4. osztályú?
A magyar minősítési rendszer valódi célja, a fegyvertartas feltetelenek teljesítése.
Az egyetlen versenyag az IDPA ahol van jelentősége van a minositeseknek mert itt elvileg azonos minősítési szinten állók versenyeznek egymassal. De ennek sincs nagy jelentősége a kevés lövő miatt.
Avatar
Gianni atya
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:24

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Gianni atya »

Talponálló írta: 2019.11.12. 17:40 Természetesen e mögött is felismerhető a pénzügyi haszon realizálása. Belék nem régen leléptek az MDLSZ tisztségviselői köréből, és meghatározó tisztségeket elfoglalva beültek az MSSZ dinamikus ágához. Úgyhogy ez a kiszidolozott ágyúhüvely bel búcsúajándéka volt.
Tévedsz. Bel-re sok fontos feladat vár az MDLSZ-nél nemzetközi bíróképzés, versenyrendezés területeken is.
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Salmo »

Sziasztok!

A mai naptól az MDLSZ weboldalán elérhető a jelenleg hatályos IDPA szabálykönyv magyar nyelvű fordítása. Olvassátok, forgassátok, használjátok. Ezúton köszönjük Illés Tominak és azoknak akik részt vettek ebben a munkában.

https://mdlsz.com/wp-content/uploads/20 ... ykonyv.pdf
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Salmo írta: 2019.11.14. 16:49 Sziasztok!

A mai naptól az MDLSZ weboldalán elérhető a jelenleg hatályos IDPA szabálykönyv magyar nyelvű fordítása. Olvassátok, forgassátok, használjátok. Ezúton köszönjük Illés Tominak és azoknak akik részt vettek ebben a munkában.

https://mdlsz.com/wp-content/uploads/20 ... ykonyv.pdf
Köszönjük!!!
sanders
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2019.07.10. 16:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: sanders »

Köszi! Tök szépen van lefordítva! (még épp olvasom)
Salmo írta: 2019.11.14. 16:49 Sziasztok!

A mai naptól az MDLSZ weboldalán elérhető a jelenleg hatályos IDPA szabálykönyv magyar nyelvű fordítása. Olvassátok, forgassátok, használjátok. Ezúton köszönjük Illés Tominak és azoknak akik részt vettek ebben a munkában.

https://mdlsz.com/wp-content/uploads/20 ... ykonyv.pdf
---
Sanders
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Egy steel challenge cikk: https://www.sonline.hu/kozelet/helyi-ko ... t-1931493/

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A szombati Kaposvari Steel felvetelek a foto.belse.hun.

Bel
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Sziasztok

IDPA- ban 38/357 revolver esetében a REV. divízióban 38.spec. wadcutter lőszerrel lehet versenyezni?
Ebben a divízióban eddig max 1-2 embert láttam lőni, de én is kipróbálnám a jövőben.
És nem árt, ha tudom milyen lőszert kell vennem versenyre...
Leírásnál vagy elkerülte a figyelmem, vagy nem tér ki rá a szabálykönyv....

Köszi ;)
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Kolonics írta: 2019.11.18. 21:56 Sziasztok

IDPA- ban 38/357 revolver esetében a REV. divízióban 38.spec. wadcutter lőszerrel lehet versenyezni?
Ebben a divízióban eddig max 1-2 embert láttam lőni, de én is kipróbálnám a jövőben.
És nem árt, ha tudom milyen lőszert kell vennem versenyre...
Leírásnál vagy elkerülte a figyelmem, vagy nem tér ki rá a szabálykönyv....

Köszi ;)
Erofaktorok.
SSP, ESP, CCP…. 125
CDP………………… 125
Gyári Rev……… 105
Mod. Rev. ……… 155
BUG…………………95
Lőszer adatai alapjan próbáld meg kiszamolni.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2019.11.19. 09:05 Erofaktorok.
SSP, ESP, CCP…. 125
CDP………………… 125
Gyári Rev……… 105
Mod. Rev. ……… 155
BUG…………………95
Lőszer adatai alapjan próbáld meg kiszamolni.
https://www.jbmballistics.com/cgi-bin/jbmpf-5.1.cgi
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Salmo »

Kolonics írta: 2019.11.18. 21:56 Ebben a divízióban eddig max 1-2 embert láttam lőni, de én is kipróbálnám a jövőben.
A kis Tier 1 klub meccseken ez valószínűleg ennyi lesz a későbbiekben is, de a már érdeklődött nálam más is, és pl. jelezte egy ismerős, hogy
Ő és a baráti társasága a jövő évi Tier 3-as OB -n revolverrel tervez indulni. Úgy hogy hajrá ! ;)
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Salmo írta: 2019.11.19. 10:34 A kis Tier 1 klub meccseken ez valószínűleg ennyi lesz a későbbiekben is, de a már érdeklődött nálam más is, és pl. jelezte egy ismerős, hogy
Ő és a baráti társasága a jövő évi Tier 3-as OB -n revolverrel tervez indulni. Úgy hogy hajrá ! ;)
Ha tudok kölcsönbe revolvert szerezni, megbeszélhetünk egy versenyre páran revolverezést. Csak a móka kedvéért, engem érdekelne.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Salmo »

aksurv írta: 2019.11.19. 09:05 Erofaktorok.
SSP, ESP, CCP…. 125
CDP………………… 125
Gyári Rev……… 105
Mod. Rev. ……… 155
BUG…………………95
Lőszer adatai alapjan próbáld meg kiszamolni.

Pontosítsunk, egészítsünk....
CDP: 165
PCC: 135
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Salmo »

Fortitu írta: 2019.11.19. 10:37 Ha tudok kölcsönbe revolvert szerezni, megbeszélhetünk egy versenyre páran revolverezést. Csak a móka kedvéért, engem érdekelne.
Engem is izgatott a téma és revolvert még csak-csak tudnék kölcsön kérni, bal oldali revolver tokot és töltő csillag tokot már nem annyira :(
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Salmo írta: 2019.11.19. 10:48 Engem is izgatott a téma és revolvert még csak-csak tudnék kölcsön kérni, bal oldali revolver tokot és töltő csillag tokot már nem annyira :(
Kifordított csuklóval veszed elő, vagy veszel egy Dobos tokot, meg lehet oldani. Ha meg komolyan mozgat a dolog, akkor nincs mese, kell egy rendes tokot csináltatni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Fortitu írta: 2019.11.19. 10:37 Ha tudok kölcsönbe revolvert szerezni, megbeszélhetünk egy versenyre páran revolverezést. Csak a móka kedvéért, engem érdekelne.
Nálunk, klub szinten már vagyunk 2-3 an, akik szeretnének revolverrel lőni.
Ebből én vagyok aki aktívabban idpa -t lő!
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »


Köszi, kiszámoljuk!
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Salmo írta: 2019.11.19. 10:48 Engem is izgatott a téma és revolvert még csak-csak tudnék kölcsön kérni, bal oldali revolver tokot és töltő csillag tokot már nem annyira :(
Dolgozok a dolgon.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Salmo írta: 2019.11.19. 10:48 Engem is izgatott a téma és revolvert még csak-csak tudnék kölcsön kérni, bal oldali revolver tokot és töltő csillag tokot már nem annyira :(
Szia,

Gyorstoltonek dobos gazspray tokot hasznalok, az ugyanugy jobb es balkezes. De persze lehet, hogy toltocsillagnak ezek tul melyek.

ui. fegyvertoknak az nagyon elborult otlet, hogy a nadrag es az ov koze berakni egy jobbkezes tokot bal oldalra?
(termeszetesen biztosito nelkuli tokra gondoltam)

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2019.11.19. 15:28 Szia,

Gyorstoltonek dobos gazspray tokot hasznalok, az ugyanugy jobb es balkezes. De persze lehet, hogy toltocsillagnak ezek tul melyek.

ui. fegyvertoknak az nagyon elborult otlet, hogy a nadrag es az ov koze berakni egy jobbkezes tokot bal oldalra?
(termeszetesen biztosito nelkuli tokra gondoltam)

Bel
Jól értelmezem, hogy 9x19-es revolverrel nem lehet indulni?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2019.11.19. 15:36 Jól értelmezem, hogy 9x19-es revolverrel nem lehet indulni?
Szia,

Hat, en nem javaslom a 155-os faktor elereset.
A nelkul meg tilos. :-(

Bel
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Fortitu írta: 2019.11.19. 15:36 Jól értelmezem, hogy 9x19-es revolverrel nem lehet indulni?
Igen, úgyhogy ne vegyél Alfát csak ezért
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

aksurv írta: 2019.11.19. 09:05 Erofaktorok.
SSP, ESP, CCP…. 125
CDP………………… 125
Gyári Rev……… 105
Mod. Rev. ……… 155
BUG…………………95
Lőszer adatai alapjan próbáld meg kiszamolni.
Erre jutottam:

Power Factor
Input Data
Bullet Weight: 148.0 gr Caliber: 30.200 mm
Muzzle Velocity: 218.0 m/sec
Output Data
IDPA Power Factor 106 TSA Power Factor 105853
IPSC Power Factor 105 USPSA Power Factor 105
SASS Power Factor 105.9
IDPA
Stock Service Pistol: No (-15.3%) Enhanced Service Pistol: No (-15.3%)
Stock Service Revolver: Yes (+0.8%) Enhanced Service Revolver: No (-35.8%)
Custom Defense Pistol: No (-35.8%)

Egyébként pl. Nagyon számolni sem kell, mert az SB oldalán minden fent van, de kipróbáltam Fortitu kolléga által belinkelt oldalon, és gyári revolver esetében is elvérzik a táblázat szerint, vagy a faktor az maximum??? Mert akkor belefér a .38 WC

https://www.sellier-bellot.cz/en/produc ... artridges/

Valaki legyen szíves utána kérdezni esetleg külföldi kollégáktól, mert ilyen alapon számoltam úgy is, hogy nem ment át....
SB gyári 38.wc 103,5 erőfaktorral van gyárilag írva...
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Egyébként a táblázat szerint és a Fortitu által linkelt oldalon a technikai adatokkal a versenyeken ez sem lenne használható, vagy valamit én nem értek?!

https://www.sellier-bellot.cz/en/produc ... etail/289/

124 gr. S&B FMJ para lőszer faktora 146,4
Ilyenkor mi a helyzet?
Hiszen SSP, ESP,CCP 125 a faktor!
Akkor holnaptól akit ilyennel látunk tárazni (márpedig ezt használják jó páran) nem lőhet ilyen divíziót?
:D :D :D
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kolonics írta: 2019.11.19. 20:05 Egyébként a táblázat szerint és a Fortitu által linkelt oldalon a technikai adatokkal a versenyeken ez sem lenne használható, vagy valamit én nem értek?!

https://www.sellier-bellot.cz/en/produc ... etail/289/

124 gr. S&B FMJ para lőszer faktora 146,4
Ilyenkor mi a helyzet?
Hiszen SSP, ESP,CCP 125 a faktor!
Akkor holnaptól akit ilyennel látunk tárazni (márpedig ezt használják jó páran) nem lőhet ilyen divíziót?
:D :D :D

Az általam MÉRT sebességek ezzel a lőszerrel:
1145, 1149, 1145, 1132, 1130 (átlag: 1140)

0,356-os átmérővel számolva ez: 141. Nagyobb mint 125, tehát bőven jó. Ezek minimum értékek, tehát hogy ne töltsd a lőszeredet unrealisztikusan gyengére, hanem valóban éles, normális lőszerrel lőj. Ha jóval felette vagy, ezért nagyobb a visszarúgásod, lassabb a duplázás, az már a te dolgot.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2019.11.19. 20:14 Az általam MÉRT sebességek ezzel a lőszerrel:
1145, 1149, 1145, 1132, 1130 (átlag: 1140)

0,356-os átmérővel számolva ez: 141. Nagyobb mint 125, tehát bőven jó. Ezek minimum értékek, tehát hogy ne töltsd a lőszeredet unrealisztikusan gyengére, hanem valóban éles, normális lőszerrel lőj. Ha jóval felette vagy, ezért nagyobb a visszarúgásod, lassabb a duplázás, az már a te dolgot.
A gyári értékek alapján (a valós sebesség általában alacsonyabb) a SB WC lőszere: 103. Ez nem sokkal, de elmarad a 105-től. Nem nagyon értek a revolver lőszerekhez, de ha WC lőszerrel akarsz lőni, szerintem ez alapján simán találsz olyat, ami éppen jó még. Vagy fene tudja, a 9x19 124gr lőszerük kifejezetten erősnek számít ebben a kaliberben...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Kolonics írta: 2019.11.19. 20:05 Egyébként a táblázat szerint és a Fortitu által linkelt oldalon a technikai adatokkal a versenyeken ez sem lenne használható, vagy valamit én nem értek?!

https://www.sellier-bellot.cz/en/produc ... etail/289/

124 gr. S&B FMJ para lőszer faktora 146,4
Ilyenkor mi a helyzet?
Hiszen SSP, ESP,CCP 125 a faktor!
Akkor holnaptól akit ilyennel látunk tárazni (márpedig ezt használják jó páran) nem lőhet ilyen divíziót?
:D :D :D
Szia,

A 125-os faktor MINIMUM ertek, tobb lehet!

ui. a PCC fegyverek altalaban nagyobb faktort ernek el ugyanazzal a loszerrel a hosszabb cso miatt, ezert jellemzoen ott nem gond a 135-t elerni azzal a loszerrel, amivel a pisztoly 125-t tud. Persze a biztos az, ha megmeritek a versennyel azonos korulemenyek kozott.

Bel
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

bel írta: 2019.11.19. 20:26 Szia,

A 125-os faktor MINIMUM ertek, tobb lehet!

ui. a PCC fegyverek altalaban nagyobb faktort ernek el ugyanazzal a loszerrel a hosszabb cso miatt, ezert jellemzoen ott nem gond a 135-t elerni azzal a loszerrel, amivel a pisztoly 125-t tud. Persze a biztos az, ha megmeritek a versennyel azonos korulemenyek kozott.

Bel
Szia
Köszönöm
Így már világos, tehát minimum érték...
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A belse.hu igen sok versnykiirassal frissult:

2020.03.14, szombat Márciusi IDPA jellegû verseny
2020.03.21., szombat Bibii IDPA verseny
2020.05.16., szombat MSSz IDPA OB Gemini
2020.06.13., szombat MSSz Pisztolykaliberû Fémpárbaj OB Gemini
Nemzetközi IDPA bírói tanfolyam 2020. július 1-én.
2020.07.04-05., szombat-vasárnap Tier3 MDLSZ IDPA OB
2020.07.18, szombat Júliusi IDPA jellegû verseny
2020.09.19, szombat Szeptember IDPA jellegû verseny
2020.09.26., szombat Bibii IDPA Tier 2 verseny
2020.11.14., szombat Bel SE Gemini November IDPA jellegû

Bel
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

bel írta: 2019.11.23. 18:54 Sziasztok,

A belse.hu igen sok versnykiirassal frissult:

2020.03.14, szombat Márciusi IDPA jellegû verseny
2020.03.21., szombat Bibii IDPA verseny
2020.05.16., szombat MSSz IDPA OB Gemini
2020.06.13., szombat MSSz Pisztolykaliberû Fémpárbaj OB Gemini
Nemzetközi IDPA bírói tanfolyam 2020. július 1-én.
2020.07.04-05., szombat-vasárnap Tier3 MDLSZ IDPA OB
2020.07.18, szombat Júliusi IDPA jellegû verseny
2020.09.19, szombat Szeptember IDPA jellegû verseny
2020.09.26., szombat Bibii IDPA Tier 2 verseny
2020.11.14., szombat Bel SE Gemini November IDPA jellegû

Bel
Szia Bel
Mi az, hogy IDPA jellegű, akkor ez valami vegyes vágott? Nem 100 % Idpa?
Egyébként üdvözlendő, hogy ilyen sok verseny lesz, és ez csak 1 rész.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Igen, pontosan ez a terv, de meg nem veglegesek a reszletek.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A Mikulas kupan a reszvetelt lemondta egy kisebb kommandoegyseg, igy lett 2 ures hely.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Az IDPA EB-t 2020. szeptember 25-26-27-re tervezik. Ugyanugy, mint a Bibii versenyt.

Hosszas latoltagatas utan :-) vegulis az EB maradt az eredeti idopontban, es Bibii versenye 2 hettel korabbra kerult.

Bel
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

bel írta: 2019.12.02. 19:51 Sziasztok,

A Mikulas kupan a reszvetelt lemondta egy kisebb kommandoegyseg, igy lett 2 ures hely.

Bel
Köszönjük a szervezést.
Nagyon jó kis évad záró Mikulás kupa volt.
A kalandlövész pályák nagyon szuperek voltak!
Várjuk az eredményeket 😎🎅🏼
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Kolonics írta: 2019.12.08. 22:16 Köszönjük a szervezést.
Nagyon jó kis évad záró Mikulás kupa volt.
A kalandlövész pályák nagyon szuperek voltak!
Várjuk az eredményeket 😎🎅🏼
Szia,

Orulok, hogy tetszett!

Az eredmenyek.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A videokra meg egy kicsit varni kell, de a fotok mar a foto.belse.hun.

Bel
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Megérkezett az IDPA -ra vásárolt, USA bol rendelt revolver gyorstöltőm. - Hks 10A
Hamarosan próba, egyenlőre tetszetős 8-)
AA908B63-D9AF-4609-B8A1-51C12F0E3C34.jpeg
238EC527-7F7F-4081-9414-355439508545.jpeg
D2A4476B-067D-40FA-ADB1-06E5995FE2FC.jpeg
4FD59E1E-CD6E-4DC8-8AE0-89C7C62823E9.jpeg
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: zora »

Kolonics írta: 2019.12.11. 20:12 Megérkezett az IDPA -ra vásárolt, USA bol rendelt revolver gyorstöltőm. - Hks 10A
Szép forgó, jó képek. Figyelj rá, hogy a hátsó irányzékot ne érje ütés. Spiáterből van, és ahol a magasság állító csavar átmegy rajta, nagyon vékony az anyagvastagság.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

zora írta: 2019.12.13. 09:37 Szép forgó, jó képek. Figyelj rá, hogy a hátsó irányzékot ne érje ütés. Spiáterből van, és ahol a magasság állító csavar átmegy rajta, nagyon vékony az anyagvastagság.
Szia
Megleptél, gyorsan meg is mágneseztem. Sajnos valóban java részt spiáter a hátsó irányzék!
Szerencsére a többi acél! Nem nagyon szoktam dobálni a fegyvereimet.
Köszönöm a jó tanácsot.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

bel írta: 2019.12.09. 14:28 Sziasztok,

A videokra meg egy kicsit varni kell, de a fotok mar a foto.belse.hun.

Bel
Sziasztok,

Mar a videok is fent vannak.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

IDPA biroi kepzes 2020.01.11.

IDPA EB: oktober 2-3-4, Olaszorszag.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Reszletes infok az IDPA EB-rol (a lenyeg: 2020.02.20. 20:00-tol regisztracio a nemzetkozi egyeni lovoknek).

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

bel írta: 2020.01.25. 09:56 Sziasztok,

Reszletes infok az IDPA EB-rol (a lenyeg: 2020.02.20. 20:00-tol regisztracio a nemzetkozi egyeni lovoknek).

Bel
THNX!
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Tarcsere es celok ismetelt megtamadasanak szabalyainak magyarazata angolul.

Bel
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

pár szóban magyarul ? :)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2020.01.28. 15:30 Sziasztok,

Tarcsere es celok ismetelt megtamadasanak szabalyainak magyarazata angolul.

Bel
Akkor számít egy cél megtámadottnak, ha minden megkövetelt lövést rátoltunk. Tehát nem elég egyszer odalőni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Az nagyon jo dolog, hogy meg lehet nezni az MDLSZ sportoloi portalon a mar elert minositeseket!

Es raadasul az egyesuletek a szamlaikat is megnezhetik ott.

Bel
Steve
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.02.01. 11:40

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Steve »

Tisztelt fórumtársak!
Használ közületek valaki Hatsan Escort Dynamic sörétes fegyvert?
Én elsősorban vadászati célra használnám, viszont idényen kívül lőtéren is gyakorolnék vele.
Kérdésem arra irányulna, hogy 28g-os(könnyű) lőszerrel akadálymentesen működike egy ilyen fegyver?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Ma 20 oratol lehet nevezni az EB-re:
https://www.practiscore.com/idpa-europe ... 1/register

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

bel írta: 2020.02.20. 13:17 Sziasztok,

Ma 20 oratol lehet nevezni az EB-re:
https://www.practiscore.com/idpa-europe ... 1/register

Bel
Bent vagyunk :)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

G.D írta: 2020.03.01. 00:38 https://youtu.be/ODwVY-fmnT4
Nagyon király! :D
Válasz küldése