Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

zora írta: 2020.01.09. 22:02 Most ha jól értem, folyik a fejlesztés az elsütőszerkezet feljavítására. Amiért még páran aggódnak, az az alu dobforgató, amit ha acélbetétezve gyártanának, nagyon drága volna.
Akkor 3 féle opcióban adnám a fegyvert:
Alu tok barnított acél dobbal, ami az LCR hurkás formájú, könnyű, tartós, legolcsóbb.
Alu tok inox dobbal a klasszikus formával, nehezebb, drágább.
Full Inox, full extra.
Az aludobot meg elfelejteném.
Én nem felejteném el az alu dobot, inkább a dobforgató koszorúját módosítanám stiftesre, mint pl. az Alfa-knál, vagy az Onesta-knál (szvsz egyszerűbb lenne, mint az acél dobforgató koszorú külön beépítése és máris örök élet +1 nap, ha valamelyik dzsulbuzulós szét nem küldi, valami urán-töltettel!
A full-rozsdamentes meg legyen a sznobok, gyűjtők, vagy dzsulbuzulók külön privilégiuma, melyiknek miért tetszik!

A magam részéről biztosan beneveznék egy full-alu verzióra, ami acél dobforgatással (legyen fogas-koszorú, vagy stiftes megoldással) lett feljavítva és egy full rozsdamentesre.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2020.01.10. 10:37 Most érkezett! A puska mind3 boltunkban, a rövid csövű CSAK AZ ASIA CENTERBEN ELÉRHETŐ!

Godfather-19M Single: éles török sörétesből átalakított egylövetá 18 mm gumi/9 mm R Knall, 120 joule gumis muzeális fegyverek, 2 kivehető mobil betétcsővel.

69.900- Ft

MKH benne van!

Budapesten 3 helyen is - HÉTVÉGÉN IS NYITVA!
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** www.onvedelmibolt.hu ***

godfather-19MS hosszu.jpg

godfather-19ms rovid.jpg
Kár, hogy már ittam, mert indulnék is a puska tusásért! Egy órával előbb is betehetted volna!
Holnapra már biztos nem lesz belőle. :(
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Dönci62 írta: 2020.01.10. 11:45 Kár, hogy már ittam, mert indulnék is a puska tusásért! Egy órával előbb is betehetted volna!
Holnapra már biztos nem lesz belőle. :(
Regisztrálj már a facebookra... a Művek ott már tegnap délután meghirdette. És a hosszúból még egy órája is volt.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Thomaster írta: 2020.01.10. 12:41 Regisztrálj már a facebookra... a Művek ott már tegnap délután meghirdette. És a hosszúból még egy órája is volt.
A Művek boltjával évekkel ezelőtt telefonon egyeztettem, hogy most és azonnal indulok (kb. 1-1,5 óra lenne míg odaérek) és tutira viszem a ritkaságot, plusz 2 db másik raktáron lévő tucatfegyvert kp.-re, csak a (mostanihoz hasonló) ritkaságot tartsák fenn számomra! Ígéretet kaptam rá, hogy tuti a dolog, csak menjek bátran!
Megadtam a nevem, telefonszámom és elindultam!
Mire odaértem, már híre-hamva sem volt a típus egyetlen darabjának sem.
Mikor számon-kértem az ígéretet, csak válvonogatás és szkeptikus vigyor volt a válasz.
Szerencsére éppen akkor egy viszonteladójuk is hozzájutott egy-két példányhoz, akit kétségbeesésemben a Művek boltja elől felhívva érdeklődtem, hogy van-e még náluk ilyen? Volt, 2 db fél órányira tőlem az adott forgalmi helyzetben. Becsületszóra (mármint hivatkozva a topikra, nicknevemre, stb.) félretették, úgy, hogy már addigra plusz 2 példány is elkelt volna náluk.
Azóta nem érdekel, hogy hol olcsóbb pár ezerrel valamelyik fegyver, csakis náluk vásárolok, ha van készleten az, amit szeretnék.
Üzletkötő/Értékesítési vezető/irodavezető koromból megszoktam, hogy ha valakinek ígérek egy termékkel kapcsolatban valamit, az szentírás, még ha közben a feletteseim változtatni is szeretnének rajta.
Nálam az adott szó és a becsület az első ilyen esetekben!
Rusty
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2019.12.24. 12:30

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Rusty »

Szervusztok.
A Művek face oldala látható regisztráció nélkül is.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2020.01.10. 12:41 Regisztrálj már a facebookra... a Művek ott már tegnap délután meghirdette. És a hosszúból még egy órája is volt.
Nem lehetne valami egyszerű kártyás fizetési lehetőség a bolt weboldalára?
Pl most is topiktárs nem tud érte menni - de kurrens cikk, éppen most került ki. MIt lehet tenni? Felhívja a boltot, megvan még? Megvan. Kártyával kifizeti online seperc alatt. Boltos megnézi a tranzakciós listát, fizetés látható (azonnal látható) Leszámlázzák, leveszik a polcról, és félreteszik neki. Aztán amikor arra jár, akkor felveszi személyesen.
Ez NEM webshop, mert nem postáznak semmit, csak online fizetési lehetőség . Kőegyszerű, PayPal-nak most is van ilyen kereskedői felülete (PayPal for business). Egy link egy gombbal, meg a másik oldalo a boltos belép és nézi a fizetéseket.
Ja, márciustól meg online azonnali utalás lesz, tehát ezt utalással is ki lehetne fizetni ami azonnal odaér. És az még olcsóbb is.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

TotoHU írta: 2020.01.10. 13:02 Nem lehetne valami egyszerű kártyás fizetési lehetőség a bolt weboldalára?
Pl most is topiktárs nem tud érte menni - de kurrens cikk, éppen most került ki. MIt lehet tenni? Felhívja a boltot, megvan még? Megvan. Kártyával kifizeti online seperc alatt. Boltos megnézi a tranzakciós listát, fizetés látható (azonnal látható) Leszámlázzák, leveszik a polcról, és félreteszik neki. Aztán amikor arra jár, akkor felveszi személyesen.
Ez NEM webshop, mert nem postáznak semmit, csak online fizetési lehetőség . Kőegyszerű, PayPal-nak most is van ilyen kereskedői felülete (PayPal for business). Egy link egy gombbal, meg a másik oldalo a boltos belép és nézi a fizetéseket.
Ja, márciustól meg online azonnali utalás lesz, tehát ezt utalással is ki lehetne fizetni ami azonnal odaér. És az még olcsóbb is.
Szerintem ha utalással fizetsz a termékért, még ha személyes átvétellel is, az már online értékesítés. Annyira biztos hasonlít rá, hogy egy beépített ember segítségével feljelentsék. De legjobb lenne ha ezt egy jogász tisztázná.
Rusty
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2019.12.24. 12:30

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Rusty »

Ezt nagyon tudnánk támogatni innen a határvidékről :oops:
Fórumtárs sem hoz el egyszerűen egy puskát villamoson, nem is lehet elvárni.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Thomaster írta: 2020.01.10. 13:07 Szerintem ha utalással fizetsz a termékért, még ha személyes átvétellel is, az már online értékesítés. Annyira biztos hasonlít rá, hogy egy beépített ember segítségével feljelentsék. De legjobb lenne ha ezt egy jogász tisztázná.
Szvsz ez nagyon nem igaz!
A cégek java része utalással fizet a még nem is teljesített, vagy a már régen teljesített szállításokért, átvételekért!
Furcsa lenne, ha ha a cégek között is csak a hoci-nesze kp.-s fizetés és értékesítés lenne a megszokott!
Kb. megdöglene a kereskedelem!
Ennek pont az ellentéte a való-világ!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Dönci62 írta: 2020.01.10. 13:33 Szvsz ez nagyon nem igaz!
A cégek java része utalással fizet a még nem is teljesített, vagy a már régen teljesített szállításokért, átvételekért!
Furcsa lenne, ha ha a cégek között is csak a hoci-nesze kp.-s fizetés és értékesítés lenne a megszokott!
Kb. megdöglene a kereskedelem!
Ennek pont az ellentéte a való-világ!
Nem az utalással van gond, hanem hogy ezek a cuccok online nem értkesíthetők.
Na most ha online fizetsz érte, de személyesen veszed át.. nem tudom, az minek minősül.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

WildBear23 írta: 2020.01.10. 13:37 Nem az utalással van gond, hanem hogy ezek a cuccok online nem értkesíthetők.
Na most ha online fizetsz érte, de személyesen veszed át.. nem tudom, az minek minősül.
Évtizedek óta eddig minek minősült a kereskedelemben?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2020.01.10. 13:37 Nem az utalással van gond, hanem hogy ezek a cuccok online nem értkesíthetők.
Na most ha online fizetsz érte, de személyesen veszed át.. nem tudom, az minek minősül.
Tuti mehetne ez így. Ha mégsem, akkor előleget kell kérni, ami mindig a vételár -5Ft
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Rusty írta: 2020.01.10. 13:11 Ezt nagyon tudnánk támogatni innen a határvidékről :oops:
Fórumtárs sem hoz el egyszerűen egy puskát villamoson, nem is lehet elvárni.
én hévvel meg vonattal hoztam haza anno a gorkij 47et.
hanyszor segitettem topiktarsaknak beszerzesben. rg89s, omerta stb. őrület.
és nekem se tettek felre semmit a muvekben.
hiaba mondtam zaraskor h nyitasra ott vagyok 70kmről.
csak a szerencsenek koszonhettem ha volt ami kellet.
sztem ki kell várni h beinduljon rendesen ezeknek a cuccoknak a gyártása és lemenjen a láz.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Van benne valami szerintem is. 4Matic-nél is mekkora csődület volt eleinte.
sodoma írta: 2020.01.10. 14:19 sztem ki kell várni h beinduljon rendesen ezeknek a cuccoknak a gyártása és lemenjen a láz.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2020.01.10. 13:44 Tuti mehetne ez így. Ha mégsem, akkor előleget kell kérni, ami mindig a vételár -5Ft
+1
Zseniális ötlet.
Simán lehet valami jogi kiskapu, amivel nem online értékesítés, csak a fizetés történik meg online. Vagy, ahogy írod is, csak az "előlegezése" és ezzel a foglalózása. A tulajdonjog ezzel még nem száll át a kereskedőről a vásárlóra, az csak opciót szerez a vásárlásra, és a lehetőséget hogy azzal félreteszik neki.
Maga az értékesítés sem webshopon keresztül történik hanem telefonos érdeklődés alapján, és a tranzakció nem is válik befejezetté, a vételár fennmaradó utolsó ezer Ft-ját személyesen kell átadni, akkor kapja meg a vevő az árut és a számlát is.
Persze ezt jogásznak kell megnéznie, és esetleg a jóhiszeműség bizonyítására előzetes rendőrségi állásfoglalás is jó lehet hozzá. Mert ahogy Thomaster is írta, a becsületes névtelen feljelentések orszávában azonnal betámadná valaki. Ez egy ilyen ország.

Technikailag nem egy nagy dolog, mondom egy kereskedői PayPal regisztráció a weboldalra, meg a boltban az eladónak kell belépnie hozzá.
De ha nem akarnék külföldi elfogadót és külföldre fizetni a jutalékot, akkor itt az OTP-féle Simple Pay, ugyanez pepitában. Egy gyors szerződéskötés és kész.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


ÚJ VIDEÓ! Godfather-19M gumilövedékes muzeális hátultöltős puska



http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... tos-puska/

és

http://www.fegyvervideo.hu/godfather-19 ... tos-puska/


Kép


A Keresztapa bosszúja nem mindig halálos, van, amikor csak nagyon fáj! A jó néhány évvel ezelőtt új és használt sörétes puskákból átalakított, gumilövedékre nézve elöltöltő töltési módú fegyverek modernizált utódja a Keserű Műveknél a Godfather-19M család.


Ezek közül most a török ARMED bock söréteseiből készültet mutatjuk be – a lényeg mindegyiknél ugyanaz, a kivehető, mobil betétcső, mely tartalmazza a riasztópatront (9 mm R Knall) és a 19,3 mm-es gumilövedéket. Így ha ezeket szépen előre betöltjük, akkor már szinte egy modern sörétes kétcsövűével azonos sebességgel tudunk újratölteni, ami felettébb praktikus és szórakoztató.


A betétcsövek sokszor újrafelhasználhatóak, tömör alumíniumból vannak, rajtuk próbajel is található. Az eredeti lőfegyver összes fődarabját “tönkre kellett persze tenni”, hogy az eredeti 12/76 kaliberű sörétes lőszer sem betölthető, sem elsüthető ne legyen, valamint arra ezek az alkatrészek vissza már ne legyenek alakíthatóak. A betétcső mérete eltér a sörétes lőszerétől, így az egykori töltényűrt nagyobb átmérőre fúrták, de rövidebb lett, mert utána egy átmeneti kúp és szűkítés került, melyet oldalról a furatba belógó, behegesztett acélstifttel is rögzítettek. A cső reteszelőfelületeit meggyengítették, az alumínium baszkülön pedig olyan acélbetétek kaptak helyet, melyek csak a módosított csőpár befogadására teszik alkalmassá.


A fegyver kezelése, használata azonban nem módosult, tökéletesen élethű maradt, csakúgy, mint a külső, mely kifejezetten pofás, noha nyilván nem egy egymilliós Beretta vagy Browning sörétes volt a kiindulási alap.


A mi általunk használt RWS/Geco 9 mm R Knall riasztópatronnal, tömítésgyári 19,3 mm-es gömblövedékkel és Gazpromneft lítiumos kenőzsírral 5 méteren egybeszakad a két lövés, 7 méteren 10-15 centin belül van, és még 8-10 méteren is mellkas méretű, de balra és lefele elkezd elmozdulni a szóráskép középpontja. A 120 joule környéki csőtorkolati energia megnőző, amit üres és vízzel teli 1240 grammos kutyaeledeles dobozokkal is szemléltetünk.


A fő gond az, hogy a gumis mezőnyben hiába drága luxuscikk ez a fegyver, mégsem készül elegendő belőle az igények kielégítésére.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Szerintem meg nem, hiszen odamész, kapsz egy utalásos számlát akkor is online fizetsz. Akkor miben különbözik ha bankkártyával fizeted.
Az online értékesítés attól online hogy nincs benne személyes találkozás.

Itt ebben az esetben meg lenne.
Thomaster írta: Szerintem ha utalással fizetsz a termékért, még ha személyes átvétellel is, az már online értékesítés. Annyira biztos hasonlít rá, hogy egy beépített ember segítségével feljelentsék. De legjobb lenne ha ezt egy jogász tisztázná.
"..."
belatibi
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:31

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: belatibi »

Dönci62 írta: 2020.01.10. 12:57 A Művek boltjával évekkel ezelőtt telefonon egyeztettem, hogy most és azonnal indulok (kb. 1-1,5 óra lenne míg odaérek) ...
Az idézett rész stimmel rám is! Revenget vettem. Két nap múlva teszt, minden második lövésnél "sült el" csak. Telefon, vigyem vissza, megjavítják! De csak 2-ig van fegyvermester! Elkéredzkedtem melóból és gó pestre, kb 80km. A bevezetőn rohadt nagy dugó! Telefon, jövök, sietek, várjon már pár percet a fegyvermester, ha késnék! Jó, mondják neki. Kb 10-15 perc késéssel érkeztem. Hát a "FEGYVERMESTER" már elment. De szóltam, hogy jövök. Oda-vissza 160km, csak ezért... Az pultban lévő kolléga ismét, szinte vallásos áhítattal kiejtve a fegyvermester szót, hogy ő nem vár! Letelik a munkaidő, akkor ő megy... Pfff, én is lógó orral haza. Majd két nap múlva szabi, újra 160km, hogy a nagyságos fegyvermester urat ott találjam... Kb netto 3 perc múlva hozta a Revengét, hogy kész...
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

Pont gondolkodtam, hogy rövid csővel lenne jó A Godfather 19M single erre tessék már itt is van/vagyis volt.
Na most lett minden faxa:
Untitled.jpg
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

Pattantyús írta: 2020.01.10. 21:55 Pont gondolkodtam, hogy rövid csővel lenne jó A Godfather 19M single erre tessék már itt is van/vagyis volt.
Na most lett minden faxa:
Untitled.jpg
Így full feketén, kurta csővel menő.
Piréz poéta.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Egy érdekes kérdés vetődött fel a gyártó FB oldalán; Rubber Protectort lehetne-e gyártani ilyen betétcsöves kivitelben.. érdekes ötlet.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

WildBear23 írta: 2020.01.11. 12:15 Egy érdekes kérdés vetődött fel a gyártó FB oldalán; Rubber Protectort lehetne-e gyártani ilyen betétcsöves kivitelben.. érdekes ötlet.
Én sok értelmét nem látnám, hasonló kategóriában ott lesz a pisztolymarkolatos egylövetű, ami vélhetően sokkal pontosabb (bár nyilván nem olyan erős).
Azzal kár áltatnia magát az embernek, hogy szituációban bármikor lenne ideje kicserélni a betétcsövet egy újabb lövéshez. Ezek akkor egyet tudnak és kész. A betétcsöves egylövetű max. céllövéshez, játszani ok, hogy ne kelljen a tömködni, arra viszont a pontatlan Protector minek.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Pattantyús írta: 2020.01.10. 21:55 Pont gondolkodtam, hogy rövid csővel lenne jó A Godfather 19M single erre tessék már itt is van/vagyis volt.
Na most lett minden faxa:
Untitled.jpg
Ami az Önvédelmi Boltba ment, GF19M Single pisztoly, a Gyöngysor utcában van hozzá tusa szett.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Egymás mellé tettem a Revenge-14M -et, és a Pitbull-19M-et.
Érdekes, hogy a Revenge a Pitbullhoz képest milyen szögletesnek hat.
Pedig éveken keresztül hordom, de eddig nem tünt fel, megszoktam..

A Revengének nem tervezik a "ráncfelvarrását"?
Pitbull 19M Revenge 14M.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

Pentastar írta: 2020.01.11. 13:29 Én sok értelmét nem látnám, hasonló kategóriában ott lesz a pisztolymarkolatos egylövetű, ami vélhetően sokkal pontosabb (bár nyilván nem olyan erős).
Azzal kár áltatnia magát az embernek, hogy szituációban bármikor lenne ideje kicserélni a betétcsövet egy újabb lövéshez. Ezek akkor egyet tudnak és kész. A betétcsöves egylövetű max. céllövéshez, játszani ok, hogy ne kelljen a tömködni, arra viszont a pontatlan Protector minek.
Otthonvédelmi puska szerepkörre nálam még mindig az Onesta puska a befutó. Nekem is csak az maradt a puskák közül (pedig a Godfathert nehezen áldoztam be egy feketelőporos Pedersoli miatt). Viszont "játszósnak" ezek az új egylövetűek ár-érték arányban meg "feeling"-re a töltési mód miatt és hogy éles sörétesből vannak nagyon jók.
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

művek-1 írta: 2020.01.11. 14:41 Ami az Önvédelmi Boltba ment, GF19M Single pisztoly, a Gyöngysor utcában van hozzá tusa szett.
Köszi a tippet. Sajnos csak sorban megy: Jelenleg az újfajta sniperre tettem félre, mert azzal lehet a kertben is lődözni de a feeling hasonló. Az lesz a "nagykaliberű konzervdobozvadász" - mármint a légpuskáim mellett :D Eddig hidegen hagytak ezek a tömködős startpatronosok de most ez az újdonság nagyon tetszik.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2020.01.11. 12:15 Egy érdekes kérdés vetődött fel a gyártó FB oldalán; Rubber Protectort lehetne-e gyártani ilyen betétcsöves kivitelben.. érdekes ötlet.
Műszakilag lehetne. Anno hallottam olyat, hogy valaki csinált is ilyen betétcsövet, nagy titokban, mert hiszen akkor még szereltlőszernek minősítették volna ha megtalálják... De nem volt vele elégedett.

Először is, szinte lehetetlen volt betölteni a gumit. Hiába csak kis lépcsőn kellett volna áttolni, és bevezető kúpos rész is volt, az erőszükséglet az átmérő négyzetével arányosan nő. Végül egy sziloplaszt kinyomóból meg seprűnyél darabból tákolt préssel töltött be 1 gumit. Ami kilövéskor is szánalmasan gyenge volt.

Mondjuk ha a rakétavető töltényűrét is felfúrnák, és abba gyártanának egy 26-os belsejű betétcsövet... de szerintem nem éri meg a fáradságot.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Thomaster 2020.01.11. 15:40-kor.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

WildBear23 írta: 2020.01.11. 14:54 Egymás mellé tettem a Revenge-14M -et, és a Pitbull-19M-et.
Érdekes, hogy a Revenge a Pitbullhoz képest milyen szögletesnek hat.
Pedig éveken keresztül hordom, de eddig nem tünt fel, megszoktam..

A Revengének nem tervezik a "ráncfelvarrását"?

Pitbull 19M Revenge 14M.jpg
Én már akartam, de Főmérnök úr felmondott.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára művek-1 2020.01.11. 15:41-kor.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Pattantyús írta: 2020.01.11. 15:34 Köszi a tippet. Sajnos csak sorban megy: Jelenleg az újfajta sniperre tettem félre, mert azzal lehet a kertben is lődözni de a feeling hasonló. Az lesz a "nagykaliberű konzervdobozvadász" - mármint a légpuskáim mellett :D Eddig hidegen hagytak ezek a tömködős startpatronosok de most ez az újdonság nagyon tetszik.
Az talán a hónap végén lesz megint, most éppen tekergetik a betétcsöveket eloxálásra.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2020.01.11. 14:54 Egymás mellé tettem a Revenge-14M -et, és a Pitbull-19M-et.
Érdekes, hogy a Revenge a Pitbullhoz képest milyen szögletesnek hat.
Pedig éveken keresztül hordom, de eddig nem tünt fel, megszoktam..

A Revengének nem tervezik a "ráncfelvarrását"?

Pitbull 19M Revenge 14M.jpg
Nyilván nem értek hozzá, de én a további fejlesztések előtt annak örülnék a legjobban, ha a jelenlegi, igen sokak által kedvelt újdonságokból (19M pitbull minden változata, bock, lapát, egylövetű puskák, ólomlövedékes puskák) olyan mennyiség készülne, hogy folyamatosan, szinte bármikor megvehetők legyenek több üzletben.
Sapienti sat.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Pattantyús írta: 2020.01.11. 15:25 Otthonvédelmi puska szerepkörre nálam még mindig az Onesta puska a befutó. Nekem is csak az maradt a puskák közül (pedig a Godfathert nehezen áldoztam be egy feketelőporos Pedersoli miatt). Viszont "játszósnak" ezek az új egylövetűek ár-érték arányban meg "feeling"-re a töltési mód miatt és hogy éles sörétesből vannak nagyon jók.
Az új Onesta revolverpuska szerintem a Művek legjobb terméke. Otthonvédelemre 100/100. Egyet már vettem, de nem magamnak, szóval épp' várok, hogy vihessek egy másikat a mintaboltból. De addig is előbb Pitbullból! :twisted:
Avatar
Marcinko
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2019.02.27. 11:24

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Marcinko »

Anélkül, hogy vissza olvasnám az internetet, arról van valami infó, hogy pontosan mikortól lesz elérhető, illetve hogyan szerezhető be nem mordori, akarom mondani, pesti lakosok számára majd az acélos Pitbull?
Jó tudom lusta disznó vagyok. :mrgreen:
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2020.01.11. 15:26 ...csak hogy lássa akinek kell, hogy volna mit dizájnolni a Revenge-en 8-) :lol:
Ha mondjuk Te terveznéd át a Revenge külsejét, akkor hogy csinálnád? :)
Arányosan felnagyított Pitbull-19M ?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2020.01.11. 20:59 Ha mondjuk Te terveznéd át a Revenge külsejét, akkor hogy csinálnád? :)
Arányosan felnagyított Pitbull-19M ?
Első körben nem tudok jobbat...
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Marcinko írta: 2020.01.11. 19:53 Anélkül, hogy vissza olvasnám az internetet, arról van valami infó, hogy pontosan mikortól lesz elérhető, illetve hogyan szerezhető be nem mordori, akarom mondani, pesti lakosok számára majd az acélos Pitbull?
Jó tudom lusta disznó vagyok. :mrgreen:
Pontos infó a jövőről? Ott még nem tart a tudomány :-)

A Művek facebook oldalán vannak a leginkább naprakész infók (a kommentek-kérdések-válaszok között bogarászva). Most a legfrissebb az, hogy "talán január vége". Tehát ami biztosra vehető az az, hogy előbb nem.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Thomaster írta: 2020.01.09. 11:28 De van rejtett minimálár, amit még nem értek el, pedig 60-nál tart a licit.

68-ig nem nepper, beszámítva a vaterás jutalékot is. Ha még akkor se érték el a minimálárat, akkor nepper.
Na, hogy tudok jósolni? (vaterás Pitbull)

68 ezer a minimálár, elérték.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

:(
Thomaster írta: 2020.01.11. 21:44 Na, hogy tudok jósolni? (vaterás Pitbull)

68 ezer a minimálár, elérték.
OFF
Kérem a jövő heti nyerő lottó számokat privát üzenetben elküldeni számomra.
ON
Ami meglepő, hogy azt írta a Globserver gumis pisztolyát kívánja megvenni, ezért adja el a Pitbullt. Lehet csak nekem fura, de szerintem a Pitbull minden tekintetben jobb annál. Ízlések és pofonok...
Piréz poéta.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Thomaster írta: 2020.01.11. 21:44 Na, hogy tudok jósolni? (vaterás Pitbull)

68 ezer a minimálár, elérték.
Most éjfélkor már 70 000 Ft a minimál ár. Ezek szerint már kétszer emelte. Törölt pár választ és hozzászólást. Ja és megváltoztatta a minősítést újszerűről újra.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

Route.66 írta: 2020.01.12. 00:07 Most éjfélkor már 70 000 Ft a minimál ár. Ezek szerint már kétszer emelte. Törölt pár választ és hozzászólást. Ja és megváltoztatta a minősítést újszerűről újra.
Rosszul értelmezed. A minimál árat elérték. A 70000 ft az a köv.legkisebb licit összege csupán. Egyébként, ha van érvényes licit nem enged a rendszer minimál árat emelni.
Piréz poéta.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

security89 írta: 2020.01.12. 00:21 Rosszul értelmezed. A minimál árat elérték. A 70000 ft az a köv.legkisebb licit összege csupán. Egyébként, ha van érvényes licit nem enged a rendszer minimál árat emelni.
Így van köszönöm!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

security89 írta: 2020.01.11. 22:49
Ami meglepő, hogy azt írta a Globserver gumis pisztolyát kívánja megvenni, ezért adja el a Pitbullt. Lehet csak nekem fura, de szerintem a Pitbull minden tekintetben jobb annál. Ízlések és pofonok...
Ez csak trollkodás szerintem.
tittadili
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:47

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: tittadili »

Nekem tetszik a Revenge formája. Én inkább a Pittbul-ból fejlesztenék egy 4 lövetű Revenge-t. Csak a dobot és a csövet módosítva. Így lenne egy Revenge teljesítményű, de jobban rejthető, kényelmesebben hordható Pitbull méretű revolver.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Thomaster írta: 2020.01.11. 21:24 Első körben nem tudok jobbat...
Első körben lehet elegendő lenne némi ráncfelvarrás pl. alacsonyabb irányzékok, vmi kézreállóbb műanyag markolat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

parazstaposo írta: 2020.01.12. 08:23 Első körben lehet elegendő lenne némi ráncfelvarrás pl. alacsonyabb irányzékok, vmi kézreállóbb műanyag markolat.
Szerintem ha már hozzányúlunk, akkor tervezzük át a véglegesre.

Az irányzékokat házilag is le lehet reszelni (ezen is le vannak), a markolatot házilag is le lehet cserélni (ezen is le van).

"Én inkább a Pittbul-ból fejlesztenék egy 4 lövetű Revenge-t. "

A négylövetű dob nem sokkal keskenyebb mint az ötlövetű, viszont elég problémás a beforgatása (90 fokot kell forgatni).

Az áttervezésnél szerintem nem reális a mechanizmust is változtatni (újra kellene engedélyeztetni a gyártást), "csak" a külsőt.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Thomaster írta: 2020.01.09. 19:21 Lehet hogy olyan is lesz. De ha lesz, akkor az lesz a legdrágább.
Ez azt jelenti, hogy az alap alu dob mellé lehet majd vásárolni aludobot acél dobforgatóval? Az már a harmadik dob lenne. Vannak ilyen tervek?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Route.66 írta: 2020.01.13. 12:41 Ez azt jelenti, hogy az alap alu dob mellé lehet majd vásárolni aludobot acél dobforgatóval? Az már a harmadik dob lenne. Vannak ilyen tervek?
A hangsúly azon van hogy "lehet". Ezesetben nem úgy értve hogy lehetőség lesz rá, hanem hogy talánesetleg. Tervek, azok vannak ládaszámra.

Ha majd lesz, akkor majd az acélkoszorús alu lesz az alapdob. A tervek szerint.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

zora írta: 2020.01.09. 22:02 Most ha jól értem, folyik a fejlesztés az elsütőszerkezet feljavítására. Amiért még páran aggódnak, az az alu dobforgató, amit ha acélbetétezve gyártanának, nagyon drága volna.
Akkor 3 féle opcióban adnám a fegyvert:
Alu tok barnított acél dobbal, ami az LCR hurkás formájú, könnyű, tartós, legolcsóbb.
Alu tok inox dobbal a klasszikus formával, nehezebb, drágább.
Full Inox, full extra.
Az aludobot meg elfelejteném.
A fenti írás szerint az elsütő szerkezet fejlesztése már konkrétabb. Erről vannak új fejlemények?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Route.66 írta: 2020.01.13. 13:14 A fenti írás szerint az elsütő szerkezet fejlesztése már konkrétabb. Erről vannak új fejlemények?
Nem tudok róla, abban már nem veszek részt.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJRA ÉRKEZIK A MAI NAP FOLYAMÁN AZ ÖNVÉDELMI BOLTOKBA!

Godfather-19M Single: éles török sörétesből átalakított egylövetŰ 18 mm gumi/9 mm R Knall, 120 joule gumis muzeális LAKÁSVÉDELMI PUSKA, 2 kivehető mobil betétcsővel.

69.900- Ft

MKH benne van!

Budapesten 3 helyen is - HÉTVÉGÉN IS NYITVA!
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** www.onvedelmibolt.hu ***
godfather-19MS hosszu.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2020.01.14. 09:38 ÚJRA ÉRKEZIK A MAI NAP FOLYAMÁN AZ ÖNVÉDELMI BOLTOKBA!

Godfather-19M Single: éles török sörétesből átalakított egylövetŰ 18 mm gumi/9 mm R Knall, 120 joule gumis muzeális LAKÁSVÉDELMI PUSKA, 2 kivehető mobil betétcsővel.

69.900- Ft

MKH benne van!

Budapesten 3 helyen is - HÉTVÉGÉN IS NYITVA!
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
*** www.onvedelmibolt.hu ***
Dehát ez hogy? A gyártó a facebookon 2 napja azt írta, hogy legközelebb márciusban. Már azt se lehet elhinni, hogy kettőhónapmúlva? 8-)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Globserver 4Matic teszt, már több videót is készített ez a vadászboltos ürge gumilövedékes fegyverekkel előtte.

Gumilövedék zsírzása:
"Nyilván ezt sehol nem olvastam, hogy kötelező kenni a dolgokat, miért is kellet volna ezt olvasnom"
"Nem feltétlenül kell ehhez az embernek fórumot olvasnia"

Hát, nem ártana XD
ürge.png
ürge.png (151.96 KiB) Megtekintve 54980 alkalommal
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2020.01.14. 10:28 Dehát ez hogy? A gyártó a facebookon 2 napja azt írta, hogy legközelebb márciusban. Már azt se lehet elhinni, hogy kettőhónapmúlva? 8-)

most tudtam eljutni az utolso, cegeim szamara kert peldanyokert, elobb nem. Tenyleg nincs tobb (márciusig?), ha ez elmegy.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

montecarlo írta: 2020.01.14. 10:29 Globserver 4Matic teszt, már több videót is készített ez a vadászboltos ürge gumilövedékes fegyverekkel előtte.

Gumilövedék zsírzása:
"Nyilván ezt sehol nem olvastam, hogy kötelező kenni a dolgokat, miért is kellet volna ezt olvasnom"
"Nem feltétlenül kell ehhez az embernek fórumot olvasnia"

Hát, nem ártana XD

ürge.png
És az olvasástól esetleg nem hívná a válltámaszt "tusnak" amivel tele vannak a fegyverboltok honlapjai is :? :lol:
Láttam pár videóját és igen olvassa a fórumokat 8-)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

montecarlo írta: 2020.01.14. 10:29 Globserver 4Matic teszt, már több videót is készített ez a vadászboltos ürge gumilövedékes fegyverekkel előtte.

Gumilövedék zsírzása:
"Nyilván ezt sehol nem olvastam, hogy kötelező kenni a dolgokat, miért is kellet volna ezt olvasnom"
"Nem feltétlenül kell ehhez az embernek fórumot olvasnia"

Hát, nem ártana XD

ürge.png
ZiegnerJagd alias gunshop. Láttam pár videójukat.
Piréz poéta.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Egyébként a sótlan előadásmódjától eltekintve korrekt kis videókat szokott készíteni sztem, éppen ezért lepett meg ez a gumizsírozásos "felfedezése "
security89 írta: 2020.01.14. 20:00 ZiegnerJagd alias gunshop. Láttam pár videójukat.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

ÁLLÁSLEHETŐSÉG KÉT TERÜLETEN A KESERŰ MŰVEKBEN!
Felvételt hirdetünk az alábbi munkakörök betöltésére,

1, fegyverbolti eladó, hetes váltásban, hétvégén is! Jelentkezni kizárólag keseru1@t-online.hu címen, részletes, fényképes önéletrajzzal lehet. Meglévő vizsga előnyt jelent, de nem kizáró ok, ha nincsen jelenleg.

2, gépi forgácsoló, lehet nyugdíjas vagy részmunkaidős is, csak a megfelelő szakértelem az elvárás és, hogy önálló, pontos munkavégzésre alkalmas legyen.

Jelentkezni a keseru1@t-online.hu címen vagy a hétköznap 9-16 óráig a 06-1-3881557 telefonszámon lehet .

Mindkét munkakör betöltéséhez erkölcsi bizonyítvány szükséges!

Már nem hiszek benne, de talán!
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

vato írta: 2020.01.12. 20:05IMG_0183.jpg
A lámpa felfogatás nagyon komoly :D De végülis működik és olcsó.
Ha lámpa helyett felkötegelőzöd azt a tőrt még lőni sem kell, mindenki menekül az tuti. Aki nem az meg kaphat egy duplát ha annyira akarja :D
Egyébként szép puska, nekem nagyon tetszik.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: vato »

Pattantyús írta: 2020.01.15. 08:04 A lámpa felfogatás nagyon komoly :D De végülis működik és olcsó.
Ha lámpa helyett felkötegelőzöd azt a tőrt még lőni sem kell, mindenki menekül az tuti. Aki nem az meg kaphat egy duplát ha annyira akarja :D
Egyébként szép puska, nekem nagyon tetszik.
.... nincs új a nap alatt :D régi IZS bockomon (kaliberben is szerepelt nem olyen régen 8-) ) volt Bajonett, meg taktikai kabelbinder-es lámpa :D szemből elég meggyőző volt, nem nagyon szaladtam volna neki, ha ilyet fognak rám :D
izzsi.jpg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2020.01.15. 09:23 .... nincs új a nap alatt :D régi IZS bockomon (kaliberben is szerepelt nem ilyen régen 8-) ) volt Bajonett, meg taktikai kabelbinder-es lámpa :D szemből elég meggyőző volt, nem nagyon szaladtam volna neki, ha ilyet fognak rám :D

izzsi.jpg
Ez is egy vándorpuska :) Eszerint régen a tied volt, én egy sárgafórumostól vettem, aztán gvasshoz került, és már ő is árulja.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2020.01.15. 09:28 Ez is egy vándorpuska :) Eszerint régen a tied volt, én egy sárgafórumostól vettem, aztán gvasshoz került, és már ő is árulja.
én már eladtam.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2020.01.15. 09:28 Ez is egy vándorpuska :) Eszerint régen a tied volt, én egy sárgafórumostól vettem, aztán gvasshoz került, és már ő is árulja.
... pedig jó kondiban volt a puska kora ellenére (70-es évek?!), szerette a az S&B töltényt :D
izhhh.jpg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

OFF
vato írta: 2020.01.15. 09:48 ... pedig jó kondiban volt a puska kora ellenére (70-es évek?!), szerette a az S&B töltényt :D

izhhh.jpg
nem volt rossz darab, de minden gumit ategetett es harmatgyenge volt, ha nem tomtel ala valamit (alufoliagolyot, soretes kosarat vagy ilyesmit).

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2020.01.15. 09:53 OFF

nem volt rossz darab, de minden gumit ategetett es harmatgyenge volt, ha nem tomtel ala valamit (alufoliagolyot, soretes kosarat vagy ilyesmit).

ON
OFF

én kosárral és dupla gumival használtam azt szerette, de már megmosolyogtató az új betétcsöveshez képest a tunkolósdi :)


ON
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

vato írta: 2020.01.15. 09:59 OFF

én kosárral és dupla gumival használtam azt szerette, de már megmosolyogtató az új betétcsöveshez képest a tunkolósdi :)


ON
A 20.3-as gumit próbálta már valaki Onesta revolverpuskából? Ha igen mik a tapasztalatok?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Pattantyús írta: 2020.01.15. 13:23 A 20.3-as gumit próbálta már valaki Onesta revolverpuskából? Ha igen mik a tapasztalatok?
(nem a 20.3-asra, hanem úgy ÁLTALÁNOSSÁGBAN)

Szerintem gumisra egyáltalán nem kéne semmiféle garanciát adni egyetlen gyártónak és forgalmazónak sem, mert úgyis felrobbantják:-)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2020.01.15. 13:48-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2020.01.15. 13:26 Szerintem gumisra egyáltalán nem kéne semmiféle garanciát adni egyetlen gyártónak és forgalmazónak sem, mert úgyis felrobbantják:-)
Bocsika, de a 20,3-ast a Művek gyártatja és forgalmazza, kifejezetten a saját fegyvereihez.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

gvass1 írta: 2020.01.15. 13:26 Szerintem gumisra egyáltalán nem kéne semmiféle garanciát adni egyetlen gyártónak és forgalmazónak sem, mert úgyis felrobbantják:-)
A gyártó maga ajánlotta a fb-on anno a 20,3-as gumit az Onestákhoz... bár jelezték, hogy gyakorláshoz maradjon a 19,3.
Amúgy én próbáltam az újabb Onesta RP-t 20,3-al, ugyan úgy erős, mint az állat, mint 19,3-al: bár én nem vettem észre, valószínűleg erősebb. Csak felesleges.
Sima Onesta revolvernél talán van értelme, mert ott a 7mm-es átömlő miatt jelentősen visszaestek a zsúlok.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2020.01.15. 13:36 Bocsika, de a 20,3-ast a Művek gyártatja és forgalmazza, kifejezetten a saját fegyvereihez.
ez most ettől függetlenül, csak kapcsolódva jutott eszembe.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Pentastar írta: 2020.01.15. 13:37 A gyártó maga ajánlotta a fb-on anno a 20,3-as gumit az Onestákhoz... bár jelezték, hogy gyakorláshoz maradjon a 19,3.
Amúgy én próbáltam az újabb Onesta RP-t 20,3-al, ugyan úgy erős, mint az állat, mint 19,3-al: bár én nem vettem észre, valószínűleg erősebb. Csak felesleges.
Sima Onesta revolvernél talán van értelme, mert ott a 7mm-es átömlő miatt jelentősen visszaestek a zsúlok.
Igen, ez egyfajta pánikreakció volt a Művektől, amikor kiderült hogy az első Onesta puskák harmatgyengék. Aztán kiderült hogy a 7 mm-es átömlő a ludas, ami az MKH szerint a gáz-riasztó minősítés feltétele. Egyszer már elolvashatnák a CIP előírásban az apróbetűs részt is, mert azon az ábrán a MÉRŐCSŐ (Proof Barrel) átmérőjét adják meg, az a 7 mm. Simán mehetne minden gáz-riasztó gumis 4 mm-es átömlővel. A Pitbull és a Revenge is.

Azóta több intézkedés is született: egyrészt kijött a 20,3-as gumi, aztán az átömlő 4 mm lett (cserébe muzeálisra vizsgáztatják, de így a csőben sincs benyomott akasztó), a 7 mm-es furatú dobokban meg ha visszaviszik, akkor mélyebbre fúrják a lövedékkamrákat, eltüntetik a gáz tágulási teret. Ettől megjön a 130 J (mértem, az enyém is ilyen), és majjjdnem duplagumis... az egyikből picit vágni kell.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Thomaster írta: 2020.01.15. 13:55 Igen, ez egyfajta pánikreakció volt a Művektől, amikor kiderült hogy az első Onesta puskák harmatgyengék. Aztán kiderült hogy a 7 mm-es átömlő a ludas, ami az MKH szerint a gáz-riasztó minősítés feltétele. Egyszer már elolvashatnák a CIP előírásban az apróbetűs részt is, mert azon az ábrán a MÉRŐCSŐ (Proof Barrel) átmérőjét adják meg, az a 7 mm. Simán mehetne minden gáz-riasztó gumis 4 mm-es átömlővel. A Pitbull és a Revenge is.

Azóta több intézkedés is született: egyrészt kijött a 20,3-as gumi, aztán az átömlő 4 mm lett (cserébe muzeálisra vizsgáztatják, de így a csőben sincs benyomott akasztó), a 7 mm-es furatú dobokban meg ha visszaviszik, akkor mélyebbre fúrják a lövedékkamrákat, eltüntetik a gáz tágulási teret. Ettől megjön a 130 J (mértem, az enyém is ilyen), és majjjdnem duplagumis... az egyikből picit vágni kell.
Ezek szerint sima revolvernél is megoldás lehet a lövedékkamrák mélyítése, ha jól értem!
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

Thomaster írta: 2020.01.15. 13:55 Igen, ez egyfajta pánikreakció volt a Művektől, amikor kiderült hogy az első Onesta puskák harmatgyengék. Aztán kiderült hogy a 7 mm-es átömlő a ludas, ami az MKH szerint a gáz-riasztó minősítés feltétele. Egyszer már elolvashatnák a CIP előírásban az apróbetűs részt is, mert azon az ábrán a MÉRŐCSŐ (Proof Barrel) átmérőjét adják meg, az a 7 mm. Simán mehetne minden gáz-riasztó gumis 4 mm-es átömlővel. A Pitbull és a Revenge is.

Azóta több intézkedés is született: egyrészt kijött a 20,3-as gumi, aztán az átömlő 4 mm lett (cserébe muzeálisra vizsgáztatják, de így a csőben sincs benyomott akasztó), a 7 mm-es furatú dobokban meg ha visszaviszik, akkor mélyebbre fúrják a lövedékkamrákat, eltüntetik a gáz tágulási teret. Ettől megjön a 130 J (mértem, az enyém is ilyen), és majjjdnem duplagumis... az egyikből picit vágni kell.
Köszi. Érdekességből kérdeztem, mert hallottam hogy van olyan de nem próbáltam még. Nekem már az újabb tusás mélyített dobos muzeálisnak vizsgáztatott van. Erős, pontos így is. A piros Geco-val a tömítésgyári 19.3-as gumit hajlamos átégetni. Viszont a fekete kaucsuk profi bírja a Geco-t is.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Pentastar írta: 2020.01.15. 14:05 Ezek szerint sima revolvernél is megoldás lehet a lövedékkamrák mélyítése, ha jól értem!
Igen, ha 7 mm-es az átömlő, akkor visszaviszed, és ha szerencséd van meg is várhatod.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Thomaster írta: 2020.01.15. 14:40 Igen, ha 7 mm-es az átömlő, akkor visszaviszed, és ha szerencséd van meg is várhatod.
Szuper! Köszi a tippet! (Örülni fognak nekem az amùgy is elhavazott, munkaerőhiànnyal kűzdő Műveknèl, mikor beàllìtok ezzel a kèrèssel:D)
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

[quote=gvass1 post_id=27645 time=1579091196 user_id=68]
(nem a 20.3-asra, hanem úgy ÁLTALÁNOSSÁGBAN)

Szerintem gumisra egyáltalán nem kéne semmiféle garanciát adni egyetlen gyártónak és forgalmazónak sem, mert úgyis felrobbantják:-)
[/quote

Ez igaz lenne az éles sörétesből átalakítottakra is? Látott már valaki felrobbantott godfathert?
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2020.01.15. 13:26 Szerintem gumisra egyáltalán nem kéne semmiféle garanciát adni egyetlen gyártónak és forgalmazónak sem, mert úgyis felrobbantják:-)
Most miért mondod ezt? :lol:
Revenge.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Route.66 írta: 2020.01.15. 15:29 Ez igaz lenne az éles sörétesből átalakítottakra is? Látott már valaki felrobbantott godfathert?
látni nem, de a sok hülye a betonacélgumival meg a hentesipari pirossal kb. ott motoszkal, ahol a kb. az eredeti reteszelő keresztmetszet egyharmadára meggyengitett reteszeles elobb-utobb feladja.

(A 12-es sörétes alacsony gaznyomasu es alacsony intenzitasu (nem hirtelen a gaznyomasemelkedes) loszer.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

gvass1 írta: 2020.01.15. 15:36 látni nem, de a sok hülye a betonacélgumival meg a hentesipari pirossal kb. ott motoszkal, ahol a kb. az eredeti reteszelő keresztmetszet egyharmadára meggyengitett reteszeles elobb-utobb feladja.

(A 12-es sörétes alacsony gaznyomasu es alacsony intenzitasu (nem hirtelen a gaznyomasemelkedes) loszer.)

Szerintem az új fajta betétcsövek kevésbé bírják a hírtelen keletkező hatalmas nyomást, mint a régebbi fajta tömködős puskák.? /ez az én feltételezésem/ Az új típusok esetében nem lennék annyira vagány, hogy több száz piros patronnal terheljek egy töltényűrköteget, anélkül, hogy deformálódna vagy szétrobbanna.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: vato »

Route.66 írta: 2020.01.15. 16:22 Szerintem az új fajta betétcsövek kevésbé bírják a hírtelen keletkező hatalmas nyomást, mint a régebbi fajta tömködős puskák.? /ez az én feltételezésem/ Az új típusok esetében nem lennék annyira vagány, hogy több száz piros patronnal terheljek egy töltényűrköteget, anélkül, hogy deformálódna vagy szétrobbanna.
A régiek meg fel voltak vagdosva, itt a betétcső mint hüvely funkcionál, és a puskacső ad neki támaszt. gondosabb inkább a zárolás gyengítése, a régieknél nem emlékszem, hogy az meg volt-e gyengítve.. valaki tudja?!
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

kipróbáltam egy lámpatartót a kötegelő helyett, emlékeztem, hogy van egy weaver adapterem lapátra és feltúrtam a szekrényt:

weaver.jpg
weaver.jpg (38.55 KiB) Megtekintve 54550 alkalommal
IMG_0195.jpg

ha valakit érdekel innen tud rendelni:

https://www.inyoursights.co.uk/products ... bb8c&_ss=r

De maradok a gettó kötegelős verziónál az jobban kézre áll 8-)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2020.01.15. 16:55 kipróbáltam egy lámpatartót a kötegelő helyett, emlékeztem, hogy van egy weaver adapterem lapátra és feltúrtam a szekrényt:

De maradok a gettó kötegelős verziónál az jobban kézre áll 8-)
Sokkal jobban néz ki a kötegelős. Szépen belesimul a fegyverbe.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Kojak írta: 2020.01.15. 15:36 Most miért mondod ezt? :lol:

Revenge.jpg
váááóóó... esetleg műszaki részleteket lehet tudni (akár privátban is), hogy ezt mivel sikerült megvalósítani?
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2020.01.15. 16:45 A régiek meg fel voltak vagdosva, itt a betétcső mint hüvely funkcionál, és a puskacső ad neki támaszt. gondosabb inkább a zárolás gyengítése, a régieknél nem emlékszem, hogy az meg volt-e gyengítve.. valaki tudja?!
A zárolás mindig is gyengítve volt a gumis átalakításoknál.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2020.01.15. 15:36 látni nem, de a sok hülye a betonacélgumival meg a hentesipari pirossal kb. ott motoszkal, ahol a kb. az eredeti reteszelő keresztmetszet egyharmadára meggyengitett reteszeles elobb-utobb feladja.

(A 12-es sörétes alacsony gaznyomasu es alacsony intenzitasu (nem hirtelen a gaznyomasemelkedes) loszer.)
A vasporos gumi szerencsére akkora, hogy a 12-es sörétesekből alakított puskák csövében lötyög. ( .68-as paintball méret, azaz 17,2 mm)

A hentesipari pirossal meg szívesen látnék egy csúcsnyomás mérést, a .380R Blanc riasztó mérőcsövében. Mert a hentesiparit egészen más (konkrétan zárt) készülékben mérik, abban tudja azt az 1450 bar-t. A riasztót meg egy nyitott mérőcsőben mérik.

Merthogy a marhaerős az persze hogy erősebb mint a riasztó, de soha, semmilyen fegyverből, semmilyen gumival meg se közelíti azt az erőt, amit az 1450 bar vs. 250 bar-ból egyesek álmodnak. Mondjuk jobb is ez így.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2020.01.15. 17:34 A zárolás mindig is gyengítve volt a gumis átalakításoknál.
Köszi!

A lentebb emlitett 20,3-as puha gumit próbáltad esetleg godfather-ből?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

vato írta: 2020.01.15. 18:00 Köszi!

A lentebb emlitett 20,3-as puha gumit próbáltad esetleg godfather-ből?
Semmiből se próbáltam. Pedig vettem egy zacskóval...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Bekattant az agyamba egy gondolat és nem hagy nyugodni!
A Godfather 19 M, amit szettben árultak, hosszú puska és rövid pisztolymarkolatos legózható változatban, az 2 db MKH cetlivel szerepelt külön sorozatszámmal tokonként, vagy azonos sorozatszámmal 1 db MKH kártyával?
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Dönci62 írta: 2020.01.15. 19:05 Bekattant az agyamba egy gondolat és nem hagy nyugodni!
A Godfather 19 M, amit szettben árultak, hosszú puska és rövid pisztolymarkolatos legózható változatban, az 2 db MKH cetlivel szerepelt külön sorozatszámmal tokonként, vagy azonos sorozatszámmal 1 db MKH kártyával?
Két kártya, két bevizsgálás.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

művek-1 írta: 2020.01.15. 19:08 Két kártya, két bevizsgálás.
Köszönöm a gyors választ!
Tehát külön-külön fegyverként összelegózva is akár megállják a helyüket.
A tok és a csövet magába foglaló egység számazonossága a legózásnál nem gond?
Gondolom az alkatrészek csereszabatosság szempontjából megfelelően vannak összeillesztve, hogy bármelyik variációnál rendben legyen a működés.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

20191106_153528.jpg
Dönci62 írta: 2020.01.15. 19:13 Köszönöm a gyors választ!
Tehát külön-külön fegyverként összelegózva is akár megállják a helyüket.
A tok és a csövet magába foglaló egység számazonossága a legózásnál nem gond?
Gondolom az alkatrészek csereszabatosság szempontjából megfelelően vannak összeillesztve, hogy bármelyik variációnál rendben legyen a működés.
Hónap végén lesz 10 darab. Igen úgy rakod össze ahogy úri kedved tartja. Számokat dobnám, nem emlékszem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2020.01.15. 17:42 A vasporos gumi szerencsére akkora, hogy a 12-es sörétesekből alakított puskák csövében lötyög. ( .68-as paintball méret, azaz 17,2 mm)

A hentesipari pirossal meg szívesen látnék egy csúcsnyomás mérést, a .380R Blanc riasztó mérőcsövében. Mert a hentesiparit egészen más (konkrétan zárt) készülékben mérik, abban tudja azt az 1450 bar-t. A riasztót meg egy nyitott mérőcsőben mérik.

Merthogy a marhaerős az persze hogy erősebb mint a riasztó, de soha, semmilyen fegyverből, semmilyen gumival meg se közelíti azt az erőt, amit az 1450 bar vs. 250 bar-ból egyesek álmodnak. Mondjuk jobb is ez így.
nem a gaznyomasrol regeltem, nem is az energiarol. Hanem nyomasnovekedes sebessegerol. Dp/dt differencialhanyados, azaz brizancia, hevesseg. Az bassza szet a fegyvereket leginkabb.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

művek-1 írta: 2020.01.15. 19:31 20191106_153528.jpg

Hónap végén lesz 10 darab. Igen úgy rakod össze ahogy úri kedved tartja. Számokat dobnám, nem emlékszem.
Ismét köszönet a gyors válaszért!
Másként vetem fel a kérdést, valószínűleg nem jól fogalmaztam!
Ha veszek egy ilyen szettet, a hosszú csövű puska-tusás tokja és a csövet magába foglaló egység számazonos lesz-e magában és a pisztolymarkolatos rövid csövű (lupara) változat szintén az lesz-e egységeit nézve?
Tehát kezelhető, szállítható, alkalmazható-e külön-külön gond nélkül?
Vagy milyen párosításban fognak stimmelni a sorszámok?
Mert az szvsz logikus lenne számomra, hogy pl. 00001-es sorszámmal a fődarabokban passzolna a hosszú cső a puska tusás tokkal és pl. 22102 sorszámmal passzolna a luparásított változatnál a pisztolymarkolatos tokrész a csővel. Az már más kérdés, hogy mindegyik passzolna mindegyikkel az illesztéseket nézve, mert szvsz ez nyilvánvaló.
Aztán ezen belül mindenki úgy legózza össze, ahogy neki jólesik.
Rusty
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2019.12.24. 12:30

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Rusty »

Ha veszel ilyen szettet, 1 db tok lesz benne, két csővel, és kétféle tusával.
Elöagyból is egy db van.
Ha tévedek bocsánat, én is csak képen láttam még.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Így van. Thomaster szettje.
Rusty írta: 2020.01.15. 20:27 Ha veszel ilyen szettet, 1 db tok lesz benne, két csővel, és kétféle tusával.
Elöagyból is egy db van.
Ha tévedek bocsánat, én is csak képen láttam még.
szett1.jpg
szett1.jpg (46.62 KiB) Megtekintve 54402 alkalommal
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

montecarlo írta: 2020.01.15. 21:23 Így van. Thomaster szettje.



szett1.jpg
Akkor ez hogy jön össze belőle??????????
Vagy legalábbis két használható variáció!
Mert nekem az volna az eddigiek alapján a logikus, hogy volna egy db hosszú cső, egy db tusa a hozzá tartozó mechanikával, plusz volna egy db rövid cső és egy db pisztolymarkolat a hozzá tartozó mechanikával és ez volna a "szett".
Tehát 2 db komplett fegyver ami használható!
No lehet, hogy Én vagyok a selejtes agyilag, de szvsz ezt nagyon sokan értelmezhetik úgy, ahogy Én gondoltam első ránézésre és próbáltam többször is konkretizálni!
Nem ártana sokkal egyértelműbben és konkrétabban leírni, hogy most akkor miről is volt szó, vagy ha később is elérhető lesz, miről is van szó??????
Mert akkor most szerelgetni kell a tusa, vagy a pisztolymarkolat szerinti felhasználás érdekében a 4 db elem megfelelő részeit, a tokról a tusát, vagy a markolatot házilag, vagy csak össze kell akasztani a meglévő 4 db külön elemet.
Tehát vagy 4 darabból áll a szett? A 4 db elemből 2 db a különféle cső méret és egy elem ami a tok, de kétféle fa rész tartozik hozzá, vagy 2 db különféle csőméret és 2 db különféle tusa/markolat tartozik hozzá mindegyik megfelelő a fegyver működéséhez fontos szerkezettel (tokkal)!
Godfather 19 M szett.jpg
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dönci62 2020.01.15. 21:49-kor.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Úgy hogy egyszerre csak egy lehet, nem pedig mind a négy.

Dönci62 írta: Akkor ez hogy jön össze belőle??????????
"..."
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

TurboP írta: 2020.01.15. 21:39 Úgy hogy egyszerre csak egy lehet, nem pedig mind a négy.
A négy sehogy sem jöhet össze, max. a kettő!
Úgy látom, nem csak Én zavarodtam bele a kombinációk lehetőségeibe! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Dönci62 írta: 2020.01.15. 21:51 A négy sehogy sem jöhet össze, max. a kettő!
Úgy látom, nem csak Én zavarodtam bele a kombinációk lehetőségeibe! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
1 db tok, tusa + pisztolymarkolat
1 db hosszúcső + előagy
1 db rövidcső

ezeket ha akarod négyféleképpen tudod összerakni

( bocsánat most értem vissza )
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

művek-1 írta: 2020.01.15. 22:02 1 db tok, tusa + pisztolymarkolat
1 db hosszúcső + előagy
1 db rövidcső

ezeket ha akarod négyféleképpen tudod összerakni

( bocsánat most értem vissza )
Köszönöm!
Végre kezd összeállni a kép!
Tehát, ha veszem a szettet, kapok hozzá egy hosszú csövet, egy rövid csövet, egy pisztoly markolatot, egy puska tusát és egy tokot.
Ha használni szeretném, a tokra saját magam, a felhasználás és összelegózás mértékében vagy a tusát, vagy a pisztoly-markolatot szerelem rá.
Ahányszor csak akarom, amíg a menet és a tartóelem bírja károsodás nélkül.

Viszont, akkor szvsz nem ezzel a képpel kellene hirdetni, mert baromira félreérthető.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Dönci62 írta: 2020.01.15. 22:51 Köszönöm!
Végre kezd összeállni a kép!
Tehát, ha veszem a szettet, kapok hozzá egy hosszú csövet, egy rövid csövet, egy pisztoly markolatot, egy puska tusát és egy tokot.
Ha használni szeretném, a tokra saját magam, a felhasználás és összelegózás mértékében vagy a tusát, vagy a pisztoly-markolatot szerelem rá.
Ahányszor csak akarom, amíg a menet és a tartóelem bírja károsodás nélkül.

Viszont, akkor szvsz nem ezzel a képpel kellene hirdetni, mert baromira félreérthető.
Bocsi, de szerintem mind a 4 játszik, vagy tévedek?
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Dönci62 írta: 2020.01.15. 22:51 Köszönöm!
Végre kezd összeállni a kép!
Tehát, ha veszem a szettet, kapok hozzá egy hosszú csövet, egy rövid csövet, egy pisztoly markolatot, egy puska tusát és egy tokot.
Ha használni szeretném, a tokra saját magam, a felhasználás és összelegózás mértékében vagy a tusát, vagy a pisztoly-markolatot szerelem rá.
Ahányszor csak akarom, amíg a menet és a tartóelem bírja károsodás nélkül.

Viszont, akkor szvsz nem ezzel a képpel kellene hirdetni, mert baromira félreérthető.
Pedig világos, hogy a kép a 4-féle kombinációt illusztrálja (amit nyilván látni akarunk)!
Lezárt