Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Hazai gyártású traumatikus fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.01.02. 21:50 Egy gumis puskánál akár lehetne értelme az alacsony impulzusok miatt. De szerintem milliószor jobb a forgódobos megoldás, vagy egy pump action puska, ha már álmodozunk. Bár ez nem is álmodozás feltétlenül, hiszen létezik már nálunk mobil töltényűr, vagy mi a neve.
mobil betétcső
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Cajga »

gvass1 írta: 2020.01.03. 07:27mobil betétcső
Váltócsőnek minősül!! :shock: :shock:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Cajga írta: 2020.01.03. 11:44 Váltócsőnek minősül!! :shock: :shock:
A Művek szerint:
"önálló betétcsöves"

szó szerinti idézet:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Cajga írta: 2020.01.03. 11:44 Váltócsőnek minősül!! :shock: :shock:
Váltócső nem lehet, mert ez a fogalom csak tűzfegyvereknél értelmezhető.

2004. évi XXIV. törvény
a lőfegyverekről és lőszerekről

2. § E törvény, valamint a végrehajtására kiadott jogszabályok alkalmazásában:

30. tűzfegyver fődarab (lőfegyverdarab): fegyvercső, váltócső, betétcső, zár vagy zárszerkezet, forgódob és az ezeket egybefoglaló tokszerkezet. A tűzfegyver fődarab abba a tűzfegyver kategóriába tartozik, amelyre felszerelték vagy amelyhez gyártották
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Thomaster írta: 2020.01.03. 13:43 Váltócső nem lehet, mert ez a fogalom csak tűzfegyvereknél értelmezhető.

2004. évi XXIV. törvény
a lőfegyverekről és lőszerekről

2. § E törvény, valamint a végrehajtására kiadott jogszabályok alkalmazásában:

30. tűzfegyver fődarab (lőfegyverdarab): fegyvercső, váltócső, betétcső, zár vagy zárszerkezet, forgódob és az ezeket egybefoglaló tokszerkezet. A tűzfegyver fődarab abba a tűzfegyver kategóriába tartozik, amelyre felszerelték vagy amelyhez gyártották
Ugyanitt látszik, hogy a betétcső is csak tűzfegyvernél értelmezhető mint fődarab (ami gyártási engedély, egyedi azonosító és vizsga köteles). Ezért lehet külön vásárolni a Godfatherhez betétcsöveket, sorszám és MKH adókártya nélkül.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2020.01.03. 13:47 Ugyanitt látszik, hogy a betétcső is csak tűzfegyvernél értelmezhető mint fődarab (ami gyártási engedély, egyedi azonosító és vizsga köteles). Ezért lehet külön vásárolni a Godfatherhez betétcsöveket, sorszám és MKH adókártya nélkül.
Igazából az, hogy ez a gumitöcskölős, csőbe dugható, cső izé micsoda, csak iü szakértő véleményére van bízva, mivel a vonatkozó jogszabály nem tartalmaz erre vonatkozó definiálást.

Tehát ha a PKLV iü szakértője így dönt, akkor így van. Pont. Ha esetleg ügy lesz egy ilyen eszközzel, akkor egy másk iü szakértő esetleg ezt felülkefélheti, de ennek az esélye kb a meteorbecsapódással egyenértékű.

A magunkfajta gyalogparasztnak annyi a dolga, hogy a boltban megveszi amit ott árulnak, elteszi minden fecnijét, nem mókolja azt, és a használatijának megfelelően használja. Akkor ha nem követ el vele egyéb jogsértést, akkor nem lehet elővenni. Ennyi.

Azt meg bízzuk a hivatalra, hogy mi miként kerülhet be a boltok polcaira.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
művek-1

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Thomaster írta: 2020.01.03. 13:47 Ugyanitt látszik, hogy a betétcső is csak tűzfegyvernél értelmezhető mint fődarab (ami gyártási engedély, egyedi azonosító és vizsga köteles). Ezért lehet külön vásárolni a Godfatherhez betétcsöveket, sorszám és MKH adókártya nélkül.
Muzeális fegyverben betétcső, jelölésekkel és vizsgálati jellel, bevizsgálva. Önállóan egy darab alumíniumrúd furattal, külön nagyjából semmire sem jó, legfeljebb asztali dísznek. Igen, van róla igazságügyi szakértői vélemény, nem is egy.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára művek-1 2020.01.03. 14:48-kor.
művek-1

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

gvass1 írta: 2020.01.03. 11:48 A Művek szerint:
"önálló betétcsöves"

szó szerinti idézet:-)

Keveri a szabadalmi bejelentést a szakvéleménnyel!
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Cajga »

gvass1 írta: 2020.01.03. 11:48 A Művek szerint:
"önálló betétcsöves"

szó szerinti idézet:-)
művek-1 írta: 2020.01.03. 14:41 Muzeális fegyverben betétcső, jelölésekkel és vizsgálati jellel, bevizsgálva. Önállóan egy darab alumíniumrúd furattal, külön nagyjából semmire sem jó, legfeljebb asztali dísznek. Igen, van róla igazságügyi szakértői vélemény, nem is egy.
Na, álljon meg a lakodalmas menet, pöcse van a menyasszonynak! :o Tisztázzuk ezt a témát.

Az adapter csomagolásában az áll, hogy" asztali dísztárgy" és ha "másra" akarom használni, forduljak bizalommal a PKLV-hez. Fordultam.

Idézet.


Tisztelt ....... ......!
Köszönöm a gyors választ. A kérdéses hüvely adapter fényképét mellékeltem.
Pontosító kérdéseim a következők.
1. A hüvely adaptert vizsgáztatni kell, vagy szemlézni?
2. A hüvely adaptert váltócsőnek kell tekinteni? Igen/Nem
3. Ha igen, akkor 1db adapter 1db váltócső, 10db adapter 10db váltócső? Igen/Nem"

és a válasz.

Kedves .......!
1. A hüvely adaptert vizsgáztatni kell, vagy szemlézni?
2. A hüvely adaptert váltócsőnek kell tekinteni? Igen/Nem
3. Ha igen, akkor 1db adapter 1db váltócső, 10db adapter 10db váltócső? Igen/Nem

1. vizsgáztatni
2. váltócső
3. igen

Idézet vége.

Akkor ismét kérdezném itt a fórumon a hozzáértőket. Ha legálisan szeretném használni a külön vásárolt adaptereket a GF 19M gumis puskámhoz, akkor mi a teendőm??? :roll:
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Cajga írta: 2020.01.03. 17:22 Na, álljon meg a lakodalmas menet, pöcse van a menyasszonynak! :o Tisztázzuk ezt a témát.

Az adapter csomagolásában az áll, hogy" asztali dísztárgy" és ha "másra" akarom használni, forduljak bizalommal a PKLV-hez. Fordultam.

Idézet.


Tisztelt ....... ......!
Köszönöm a gyors választ. A kérdéses hüvely adapter fényképét mellékeltem.
Pontosító kérdéseim a következők.
1. A hüvely adaptert vizsgáztatni kell, vagy szemlézni?
2. A hüvely adaptert váltócsőnek kell tekinteni? Igen/Nem
3. Ha igen, akkor 1db adapter 1db váltócső, 10db adapter 10db váltócső? Igen/Nem"

és a válasz.

Kedves .......!
1. A hüvely adaptert vizsgáztatni kell, vagy szemlézni?
2. A hüvely adaptert váltócsőnek kell tekinteni? Igen/Nem
3. Ha igen, akkor 1db adapter 1db váltócső, 10db adapter 10db váltócső? Igen/Nem

1. vizsgáztatni
2. váltócső
3. igen

Idézet vége.

Akkor ismét kérdezném itt a fórumon a hozzáértőket. Ha legálisan szeretném használni a külön vásárolt adaptereket a GF 19M gumis puskámhoz, akkor mi a teendőm??? :roll:
A válasz nagyon egyszerű.Használod.Egymás után.Nem kell ezt túlbonyolítani.Ami kijött az üzletből azt használni lehet.A többivel ne foglalkozz.
Többször szemrevételezték nálam az Onesta Revolverpuskát és sosem kérték a fecnit vagy bármi mást.És miért nem?Mert magánterületen voltam.
Ha közterületen használod,akkor minden darabhoz lehet vizsga mégis megb..nak :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"A válasz nagyon egyszerű.Használod.Egymás után.Nem kell ezt túlbonyolítani.Ami kijött az üzletből azt használni lehet.A többivel ne foglalkozz."

Pontosan. Nem érdemes ezt túlbonyolítani.

Egyébként sok más dolognál is így van, hogy ha túl közelről nézzük, akkor elvész a lényeg.
A Playboyban látod a meztelen csajt, de ha erősen ránagyítasz, akkor csak szines pontokat látsz.

"8 centinél hosszabb vágóélű / szúrómélységű kés"
Ránagyítasz: a fogazott pengét hogy számolják? "Kiegyenesítik" a fogakat?
A kétélű tőrt hogy számolják, összeadják a két élt?

"Szilárd lövedék"
Rázoomolsz: milyen hőfokon szilárd? Az üveg szilárdnak tekinthető? Nem inkább nagy viszkozitású folyadéknak?
De a füst is szilárd (részecskékből áll), akkor az szilárd lövedék?

Szóval vannak dolgok, amiket felesleges túlbonyolítani, és túldefiniálni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
művek-1

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Cajga írta: 2020.01.03. 17:22 Na, álljon meg a lakodalmas menet, pöcse van a menyasszonynak! :o Tisztázzuk ezt a témát.

Az adapter csomagolásában az áll, hogy" asztali dísztárgy" és ha "másra" akarom használni, forduljak bizalommal a PKLV-hez. Fordultam.

Idézet.


Tisztelt ....... ......!
Köszönöm a gyors választ. A kérdéses hüvely adapter fényképét mellékeltem.
Pontosító kérdéseim a következők.
1. A hüvely adaptert vizsgáztatni kell, vagy szemlézni?
2. A hüvely adaptert váltócsőnek kell tekinteni? Igen/Nem
3. Ha igen, akkor 1db adapter 1db váltócső, 10db adapter 10db váltócső? Igen/Nem"

és a válasz.

Kedves .......!
1. A hüvely adaptert vizsgáztatni kell, vagy szemlézni?
2. A hüvely adaptert váltócsőnek kell tekinteni? Igen/Nem
3. Ha igen, akkor 1db adapter 1db váltócső, 10db adapter 10db váltócső? Igen/Nem

1. vizsgáztatni
2. váltócső
3. igen

Idézet vége.

Akkor ismét kérdezném itt a fórumon a hozzáértőket. Ha legálisan szeretném használni a külön vásárolt adaptereket a GF 19M gumis puskámhoz, akkor mi a teendőm??? :roll:

Feltételezem lett vásárolva kettessével csomagolt "adapter", nem volt hozzá írásbeli tájékoztatás, mert ott minden le van írva, vagy tévedek?
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: security89 »

WildBear23 írta: 2020.01.03. 19:02 "A válasz nagyon egyszerű.Használod.Egymás után.Nem kell ezt túlbonyolítani.Ami kijött az üzletből azt használni lehet.A többivel ne foglalkozz."

Pontosan. Nem érdemes ezt túlbonyolítani.

Egyébként sok más dolognál is így van, hogy ha túl közelről nézzük, akkor elvész a lényeg.
A Playboyban látod a meztelen csajt, de ha erősen ránagyítasz, akkor csak szines pontokat látsz.

"8 centinél hosszabb vágóélű / szúrómélységű kés"
Ránagyítasz: a fogazott pengét hogy számolják? "Kiegyenesítik" a fogakat?
A kétélű tőrt hogy számolják, összeadják a két élt?

"Szilárd lövedék"
Rázoomolsz: milyen hőfokon szilárd? Az üveg szilárdnak tekinthető? Nem inkább nagy viszkozitású folyadéknak?
De a füst is szilárd (részecskékből áll), akkor az szilárd lövedék?

Szóval vannak dolgok, amiket felesleges túlbonyolítani, és túldefiniálni.
A fogazott pengét "nem egyenesítik ki", nem úgy számolják és a dupla pengét se. Én így tudom. Az írás többi részével egyet értek. Szerintem is túl van bonyolítva a kérdés, alaptalannak vélem a félelmet.
Piréz poéta.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

művek-1 írta: 2020.01.03. 19:16 Feltételezem lett vásárolva kettessével csomagolt "adapter", nem volt hozzá írásbeli tájékoztatás, mert ott minden le van írva, vagy tévedek?
Mi szerepel a tájékoztatóban?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Cajga »

művek-1 írta: 2020.01.03. 19:16 Feltételezem lett vásárolva kettessével csomagolt "adapter", nem volt hozzá írásbeli tájékoztatás, mert ott minden le van írva, vagy tévedek?
Cajga írta: 2020.01.03. 17:22Az adapter csomagolásában az áll, hogy" asztali dísztárgy" és ha "másra" akarom használni, forduljak bizalommal a PKLV-hez. Fordultam.
A hozzászólásom elején a kettesével csomagolt termék "Írásbeli tájékoztatás"a alapján jártam el, megkerestem a PKLV-t. :shock:
Nem értem, hogy mit nem értesz? :roll:
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Cajga írta: 2020.01.03. 17:22 Na, álljon meg a lakodalmas menet, pöcse van a menyasszonynak! :o Tisztázzuk ezt a témát.

Az adapter csomagolásában az áll, hogy" asztali dísztárgy" és ha "másra" akarom használni, forduljak bizalommal a PKLV-hez. Fordultam.

Idézet.


Tisztelt ....... ......!
Köszönöm a gyors választ. A kérdéses hüvely adapter fényképét mellékeltem.
Pontosító kérdéseim a következők.
1. A hüvely adaptert vizsgáztatni kell, vagy szemlézni?
2. A hüvely adaptert váltócsőnek kell tekinteni? Igen/Nem
3. Ha igen, akkor 1db adapter 1db váltócső, 10db adapter 10db váltócső? Igen/Nem"

és a válasz.

Kedves .......!
1. A hüvely adaptert vizsgáztatni kell, vagy szemlézni?
2. A hüvely adaptert váltócsőnek kell tekinteni? Igen/Nem
3. Ha igen, akkor 1db adapter 1db váltócső, 10db adapter 10db váltócső? Igen/Nem

1. vizsgáztatni
2. váltócső
3. igen

Idézet vége.

Akkor ismét kérdezném itt a fórumon a hozzáértőket. Ha legálisan szeretném használni a külön vásárolt adaptereket a GF 19M gumis puskámhoz, akkor mi a teendőm??? :roll:
Ez komoly??? Egy fegyvergyár dísztárgynak álcázza az általa árult betétcsövet??? Ez azért elég ronda! Álmomban sem gondoltam volna, hogy miután megvettem egy betétcsövet, utána azt nekem.még vizsgáztatnom kell külön egy ilyen eszköznél.

Lehet, hogy ez így jogilag védhető, de azért számomra ez egy nettó agybaj, ha tényleg így van! Dísztárgy... beszarok! De komolyan!

Egyébként több boltot is bezártak anno mkh kártya bojkottért. Ez esetben ennek nincs kockázata?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Mr. Senki írta: 2020.01.03. 20:25 Ez komoly??? Egy fegyvergyár dísztárgynak álcázza az általa árult betétcsövet??? Ez azért elég ronda! Álmomban sem gondoltam volna, hogy miután megvettem egy betétcsövet, utána azt nekem.még vizsgáztatnom kell külön egy ilyen eszköznél.

Lehet, hogy ez így jogilag védhető, de azért számomra ez egy nettó agybaj, ha tényleg így van! Dísztárgy... beszarok! De komolyan!

Egyébként több boltot is bezártak anno mkh kártya bojkottért. Ez esetben ennek nincs kockázata?
Ne kezdjétek már megint a b@szogatást, mert megint besértődés és ........... lesz a vége!
Talán jogosan is!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Dönci62 írta: 2020.01.03. 20:36 Ne kezdjétek már megint a b@szogatást, mert megint besértődés és ........... lesz a vége!
Talán jogosan is!
Borítékolom a végeredményt! :( :cry:
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mr. Senki írta: 2020.01.03. 20:25 Ez komoly??? Egy fegyvergyár dísztárgynak álcázza az általa árult betétcsövet??? Ez azért elég ronda! Álmomban sem gondoltam volna, hogy miután megvettem egy betétcsövet, utána azt nekem.még vizsgáztatnom kell külön egy ilyen eszköznél.
Szerintem teljesen O.K.
Megveheted, és használhatod MKH gravírozás nélkül, de ha szeretnéd és kifizeted, a szomszédban tesznek rá MKH gravírt.
Ez jobb megoldás, mint ha kötelezően rajta lenne az MKH gravír, veled meg kifizettetnék.
(Illetve nem veled, hanem a vevővel.)

Ha valamire nem akarok viselésit kérni, azt minek MKH-ztassam..?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
művek-1

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Dönci62 írta: 2020.01.03. 20:36 Ne kezdjétek már megint a b@szogatást, mert megint besértődés és ........... lesz a vége!
Talán jogosan is!
A kérdéses alumíniumrúd, mely kivan fúrva, ha egy tölténytartóövbe a szoba falára fel van akasztva az dísztárgy, mivel muzeális fődarab nincs, és magánterületen ha nem használják, semminek nem minősül. Amennyiben lőtéren kívánják használni, úgy betétcső és be kell vizsgálni. Lehet, hogy ez egyeseknek sok ismeretlenes, de az igazságügyi szakértők ellentétben az itt semmilyen szakirányú kompetenciával nem bíró hőbörgővel szemben ezt állapították meg, és gondolom az ő szakértői véleményük hitelesebb mint a mindenféle szakirányú végzettség nélkül, fröcsögő személy magánvéleményénél. Már nem veszem fel, mert nem azt nézem mivel vádolnak, hanem hogy ki teszi azt.

mod: a "hanem" az utolós mondatból kimaradt
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára művek-1 2020.01.03. 21:39-kor.
művek-1

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Cajga írta: 2020.01.03. 20:06 A hozzászólásom elején a kettesével csomagolt termék "Írásbeli tájékoztatás"a alapján jártam el, megkerestem a PKLV-t. :shock:
Nem értem, hogy mit nem értesz? :roll:
Akkor gondolom mindent elmondtak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Mr. Senki írta: 2020.01.03. 20:25 Ez komoly??? Egy fegyvergyár dísztárgynak álcázza az általa árult betétcsövet??? Ez azért elég ronda! Álmomban sem gondoltam volna, hogy miután megvettem egy betétcsövet, utána azt nekem.még vizsgáztatnom kell külön egy ilyen eszköznél.
Szerintem ez pont egy jó gesztus. Tudtommal 4 db vizsgáztatott betétcsövet ad a gyártó a fegyverhez. Az, hogy emellett még biztosítja, hogy elérhető legyen tartalék, amit akár le is vizsgáztathatsz, kifejezetten pozitív a szememben.
Sapienti sat.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

nemtokregelni írta: 2020.01.03. 23:58 Szerintem ez pont egy jó gesztus. Tudtommal 4 db vizsgáztatott betétcsövet ad a gyártó a fegyverhez. Az, hogy emellett még biztosítja, hogy elérhető legyen tartalék, amit akár le is vizsgáztathatsz, kifejezetten pozitív a szememben.
Védekezés során meg lehet használni a papírozott csöveket, szóval igazából az sem kockázat, hogy meg lesz miatta rángatva az ember. Persze értem ha valakinek eszébe jut, hogy az MKH fecnis balhénál hogyan lettek kereskedők megrángatva, de mint fogyasztó ez most nekünk valóban jó dolog végülis.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
művek-1

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Szóval mindenki azt írogat amit akar, nem baj, hogy nem ért hozzá, csak írjon valamit? Nem kell ide ellenség itt van az!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

művek-1 írta: 2020.01.04. 00:10 Szóval mindenki azt írogat amit akar, nem baj, hogy nem ért, hogy hozzá, csak írjon valamit? Nem kell ide ellenség itt van az! Szánalmas!
Mivel nem ért egyet? Ez egy fórum, itt le lehet írni véleményeket, ellenvéleményeket. (A "szánalmas" jelző nem vélemény, azt alá is kell támasztani.) Itt a lehetőség akárki számára, hogy érvekkel, ellenérvekkel éljen.
Ha valaki le akarja írni, hogy nem szereti egy gyár termékeit, mert rossz tapasztalatai voltak vele, megteheti.
Ha valaki le akarja írni, hogy szereti egy bizonyos gyár kreatív ötleteit, szereti a termékeit, megteheti.
Ha valaki meg akarja kérdezni, hogy egy másik kereskedőnek lehet-e gondja dísztárgyak forgalmazásából, megteheti.
És igenis ÉRTÜNK HOZZÁ.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
művek-1

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Fortitu írta: 2020.01.04. 00:17 Mivel nem ért egyet? Ez egy fórum, itt le lehet írni véleményeket, ellenvéleményeket. (A "szánalmas" jelző nem vélemény, azt alá is kell támasztani.) Itt a lehetőség akárki számára, hogy érvekkel, ellenérvekkel éljen.
Ha valaki le akarja írni, hogy nem szereti egy gyár termékeit, mert rossz tapasztalatai voltak vele, megteheti.
Ha valaki le akarja írni, hogy szereti egy bizonyos gyár kreatív ötleteit, szereti a termékeit, megteheti.
Ha valaki meg akarja kérdezni, hogy egy másik kereskedőnek lehet-e gondja dísztárgyak forgalmazásából, megteheti.
És igenis ÉRTÜNK HOZZÁ.
Nem az volt a téma amiket felsorolt, olvasson vissza! Ennél többet feltételeztem, nem érdekel a felsorolása, nem abból indult ki a vita, de ez megint nem engem minősít! Nem forgalmazunk illegális termékeket!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

művek-1 írta: 2020.01.04. 00:32 Nem az volt a téma amiket felsorolt, olvasson vissza! Ennél többet feltételeztem, nem érdekel a felsorolása, nem abból indult ki a vita, de ez megint nem engem minősít! Nem forgalmazunk illegális termékeket!
Soha, senki nem állította, hogy illegális lenne. Egy átfúrt aludarab nehezen lenne az.

Arra próbáltam rávilágítani, hogy régebben hasonló események miatt a hatóságok beindultak. Természetesen nem teljesen azonos a két eset.

Alapjában félreértés van az.ügyben. nincs senkivel sem személyes bajom, és nem szeretnék senkinek sem bajt. Pont fordítva. Kérdeztem, nem állítottam. Valóban szerencsésebb lett volna, ha a "dísztárgy, bexarok" után betettem volna egy smiley-t. Így nem ment át, hogy ezen én inkább mosolyogtam, mint sérelmezném.

Jogilag nem támadható a dolog, ez egyértelmű. A termék leírásában egyértelműen ott van, hogy az mi, és mit kell tenni, ha használni is akarja valaki.

Szóval ha megsértettem volna valakit, azért elnézést kérek, nem volt szándékomban senkit sem bántani.

Egyszerűen meglepődtem az ügyön.

Ami a moderációs topicban leírt reakciót illeti, az pont azért tettem oda, mert olyan folyamatok vannak, amit nem teljesen értek, és neveltetésemnél fogva gyanítom nem is fogok. Ezért jobb, ha nem szólok bele.

Úgy gondolom nem minősítettem senkit sem, de hiába. Ezért még a fórumos személyemet, és becsületemet támadás érte. Természetesen ezen nem sértődök meg, mert azt is értem mi volt a mondandómban félreérthető.

Száz szónak is egy a vége, nem volt szándékomban ártani senkinek sem.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Cajga »

művek-1 írta: 2020.01.03. 21:35 Akkor gondolom mindent elmondtak.
Igen, leírtak mindent, amit tudomásul is vettem. Ezek alapján javítottam ki egy fórumtársat, hogy nevezett adapter nem betétcső, hanem váltócső a PKLV információja alapján.
Véleményem szerint tisztába tettük ezt a kérdést, amelyek alapján mindenki saját belátása szerint használja a nevezett terméket. ;)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Annyit sikeresen elértetek ezzel az eszmefuttatással, hogy utánanéztem kicsit jobban ezeknek a betétcsöves konverzióknak, és egyre jobban tetszenek..! :)
A rozsdamentes acél Pitbull után ez lesz következő a listámon.

Ami megfontolandó kérdés: olyan sok fajta terméke van a Műveknek, hogy érdemes lenne egy külön topikot nyitni nekik.
Itt jelen lenne Target (aki emlékszik a régi nevére), és a Művek Főmérnöke is.

Én egyébként a többi gyártót is szivesen látnám egy-egy saját topikban, pl. a Globserverhez lennének kérdéseim.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
művek-1

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Mr. Senki írta: 2020.01.04. 00:58 Soha, senki nem állította, hogy illegális lenne. Egy átfúrt aludarab nehezen lenne az.

Arra próbáltam rávilágítani, hogy régebben hasonló események miatt a hatóságok beindultak. Természetesen nem teljesen azonos a két eset.

Alapjában félreértés van az.ügyben. nincs senkivel sem személyes bajom, és nem szeretnék senkinek sem bajt. Pont fordítva. Kérdeztem, nem állítottam. Valóban szerencsésebb lett volna, ha a "dísztárgy, bexarok" után betettem volna egy smiley-t. Így nem ment át, hogy ezen én inkább mosolyogtam, mint sérelmezném.

Jogilag nem támadható a dolog, ez egyértelmű. A termék leírásában egyértelműen ott van, hogy az mi, és mit kell tenni, ha használni is akarja valaki.

Szóval ha megsértettem volna valakit, azért elnézést kérek, nem volt szándékomban senkit sem bántani.

Egyszerűen meglepődtem az ügyön.

Ami a moderációs topicban leírt reakciót illeti, az pont azért tettem oda, mert olyan folyamatok vannak, amit nem teljesen értek, és neveltetésemnél fogva gyanítom nem is fogok. Ezért jobb, ha nem szólok bele.

Úgy gondolom nem minősítettem senkit sem, de hiába. Ezért még a fórumos személyemet, és becsületemet támadás érte. Természetesen ezen nem sértődök meg, mert azt is értem mi volt a mondandómban félreérthető.

Száz szónak is egy a vége, nem volt szándékomban ártani senkinek sem.
"Ez komoly??? Egy fegyvergyár dísztárgynak álcázza az általa árult betétcsövet??? Ez azért elég ronda! Álmomban sem gondoltam volna, hogy miután megvettem egy betétcsövet, utána azt nekem.még vizsgáztatnom kell külön egy ilyen eszköznél."

Lehetett volna kicsit szebben is kérdezni, pusztán érdeklődő jelleggel, és nem reagáltam volna túl, amiért elnézést kérek most, itt. Minden termékünket igazságügyi szakértő vagy szakértők véleményezik forgalomba hozatal előtt, így a vége felé nem fogok hibázni.
művek-1

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

WildBear23 írta: 2020.01.04. 09:20 Annyit sikeresen elértetek ezzel az eszmefuttatással, hogy utánanéztem kicsit jobban ezeknek a betétcsöves konverzióknak, és egyre jobban tetszenek..! :)
A rozsdamentes acél Pitbull után ez lesz következő a listámon.

Ami megfontolandó kérdés: olyan sok fajta terméke van a Műveknek, hogy érdemes lenne egy külön topikot nyitni nekik.
Itt jelen lenne Target (aki emlékszik a régi nevére), és a Művek Főmérnöke is.

Én egyébként a többi gyártót is szivesen látnám egy-egy saját topikban, pl. a Globserverhez lennének kérdéseim.
Nem szeretném.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

művek-1 írta: 2020.01.04. 10:04 "Ez komoly??? Egy fegyvergyár dísztárgynak álcázza az általa árult betétcsövet??? Ez azért elég ronda! Álmomban sem gondoltam volna, hogy miután megvettem egy betétcsövet, utána azt nekem.még vizsgáztatnom kell külön egy ilyen eszköznél."

Lehetett volna kicsit szebben is kérdezni, pusztán érdeklődő jelleggel, és nem reagáltam volna túl, amiért elnézést kérek most, itt. Minden termékünket igazságügyi szakértő vagy szakértők véleményezik forgalomba hozatal előtt, így a vége felé nem fogok hibázni.
Egy percig nem gondoltam, hogy akár egy csavar is kimenne úgy a gyárból, hogy arról ne lenne iü szakértői vélemény. Pláne, hogy háznál rendel kettő is. Jogilag teljesen biztos vagyok abban, hogy ez rendben van. Mindössze elüt az eddigi gyakorlattól.

Egyébként átgondolva, nem új dolog ez. Régebben is volt.ilyen muzeális fegyvereknél. Anno rengeteg elöltöltős revolvert, és pisztolyt árultak vizsga nélkül, dísztárgykánt. Most nem tudom hogy árulják, mert minimum 8 éve nem vettem ilyet. Vizsgáztatni caak akkor kellett, ha az ember klubtaggá vált egy hagyományörző / feketelőporos klubbam, és ott használni akarta a fegyvert.

Nekem az volt a furcsa, hogy egy kortárs fegyver átalakított NH vonalú fegyver egy fődarabjánál találkoztam ugyanezzel a jelenséggel. Ami ilyen módon egyébként jogszerű is. Mindössze meglepő megoldás...

A fegyverhez gyárilag is jár vizagáztatott váltócső, égy annak használhatósága megoldott.

A hatóságnak is meg kell, hogy feleljen a történet, pláne, hogy minden le van írva a dísztárgyak használatijában.

Tehát félrekommunikáltunk egymás mellett. Ebben az ügyben hibásnak érzem magam, mert nem megfelelően írtam le a gondolataimat.

Csatabárd részemről elásva.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

Üdv.

művek-1-től kérdezem,hogy van esetleg lehetőség Omerta RP-hoz plusz dob beszerzésére? Poénosabb lenne a céltábla lukasztgatás :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
művek-1

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Mr. Senki írta: 2020.01.04. 10:20 Egy percig nem gondoltam, hogy akár egy csavar is kimenne úgy a gyárból, hogy arról ne lenne iü szakértői vélemény. Pláne, hogy háznál rendel kettő is. Jogilag teljesen biztos vagyok abban, hogy ez rendben van. Mindössze elüt az eddigi gyakorlattól.

Egyébként átgondolva, nem új dolog ez. Régebben is volt.ilyen muzeális fegyvereknél. Anno rengeteg elöltöltős revolvert, és pisztolyt árultak vizsga nélkül, dísztárgykánt. Most nem tudom hogy árulják, mert minimum 8 éve nem vettem ilyet. Vizsgáztatni caak akkor kellett, ha az ember klubtaggá vált egy hagyományörző / feketelőporos klubbam, és ott használni akarta a fegyvert.

Nekem az volt a furcsa, hogy egy kortárs fegyver átalakított NH vonalú fegyver egy fődarabjánál találkoztam ugyanezzel a jelenséggel. Ami ilyen módon egyébként jogszerű is. Mindössze meglepő megoldás...

A fegyverhez gyárilag is jár vizagáztatott váltócső, égy annak használhatósága megoldott.

A hatóságnak is meg kell, hogy feleljen a történet, pláne, hogy minden le van írva a dísztárgyak használatijában.

Tehát félrekommunikáltunk egymás mellett. Ebben az ügyben hibásnak érzem magam, mert nem megfelelően írtam le a gondolataimat.

Csatabárd részemről elásva.
Alkalmazkodi próbálunk a jog adta lehetőségeinkhez, részemről is. Szép napot!
művek-1

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

chucky írta: 2020.01.04. 10:26 Üdv.

művek-1-től kérdezem,hogy van esetleg lehetőség Omerta RP-hoz plusz dob beszerzésére? Poénosabb lenne a céltábla lukasztgatás :roll:
Omerta Revolver Puska, nem Onesta?
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

művek-1 írta: 2020.01.04. 11:05 Omerta Revolver Puska, nem Onesta?
Igaz,igaz folyton keverem az O-betűsöket :lol: Onesta Revolverpuskához.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
művek-1

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

chucky írta: 2020.01.04. 11:11 Igaz,igaz folyton keverem az O-betűsöket :lol: Onesta Revolverpuskához.
Igen, van lehetőség, legyártják, és beillesztik, időpontot kellene egyeztetni, hogy mikorra tudjuk és mikor lenne jó.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

művek-1 írta: 2020.01.04. 11:21 Igen, van lehetőség, legyártják, és beillesztik, időpontot kellene egyeztetni, hogy mikorra tudjuk és mikor lenne jó.
Nagyszerű.Akkor majd telefonálok.Köszi ;)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Én ahogy öregszem úgy vagyok egyre háklisabb meg sértődékenyebb meg hisztisebb. Lásd múlt heti történet. Ezt elismerem. Mindenkinek elgurul a gyógyszer néha,vagy csak nagyon ragaszkodik a véleményéhez, ez is OK.

De ezt a tartalék betétcsövet (vagy váltócsövet?) le kell vizsgáztatni-vitát most nem éreztem olyan szuper tragikusnak.
Számomra nem az az elmebaj hogy nem betétcső néven forgalmazzák a tartalék betétcsövet (vagy váltócsövet), hanem a hazai jogszabályi környezet, na az aaaz a komplett elmebaj! Hogy a lőtéri használathoz még külön le kellene vizsgáztatni és gravíroztatni kelljen az egyébként oda gyártott alkatrészt. És gondolom azért nincs levizsgáztatva, hogy épelméjű áron lehessene adni a tartalék betétcsövet is. Ha kell a vizsga, akkor át lehet sétálni a szomszédba és megoldják. Pénzért, természetesen.

De most őszintén, szerintem tök mindegy. Lőtérre ott van a fegyverhez kapott vizsgáztatott betétcső, otthonra meg a "dísztárgy". Ha használni kellen magánterületen, a bűnöző nem fog visszakérdezni, bármelyik meg fogja borítani megbízhatóan.

Viszont elég sok ilyen vagy inkább még ilyenebb elmebajról tudunk fegyverjogi téren, nem?
OFF
Van egy sportlövő ismerősöm, akinek van történetesen önvédelmi fegyvere is. De azzal nem lőhet sportversenyen, mert ott a fegyvertartási cél az engedélyben önvédelem, nem sport! Lőtéren gyakorolni gyakorolhat vele, de nem versenyen nem indulhat, mert nem sportra van beírva az adott fegyver, és hiába van egyébként rajtengedélye, sportorvosija, tagságija, miegyéb. Ezért muszájból vett egy pontosan koppra koccra ugyanolyan fegyvert, ami mellé az van beírva az engedélybe hogy "sportcélú maroklőfegyver". Na azzal a hatóságnak már nincs semmi problémája, azzal már lőhet sportversenyen. Így most van neki kettő hajszálpontosan ugyanolyan pisztolya a szekrényben, és az egyikkel önvédekezhet, a másikkal sportolhat.
ON

Hát valami hasonló hungarikum is nekem a betétcső meg a dísztárgy. Nem direktből meg kiszúrásból ilyen, hanem kényszerből. Magyar fegyverjogszabályok = komplett elmebaj!
művek-1

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

chucky írta: 2020.01.04. 11:25 Nagyszerű.Akkor majd telefonálok.Köszi ;)
Hétfőn ha leírod nekem a keseru@keseru.hu ra elérhetőséggel, elkezdem intézni, én köszönöm!

mod:ha leírod
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára művek-1 2020.01.04. 12:43-kor.
művek-1

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

TotoHU írta: 2020.01.04. 11:37 Én ahogy öregszem úgy vagyok egyre háklisabb meg sértődékenyebb meg hisztisebb. Lásd múlt heti történet. Ezt elismerem. Mindenkinek elgurul a gyógyszer néha,vagy csak nagyon ragaszkodik a véleményéhez, ez is OK.

De ezt a tartalék betétcsövet (vagy váltócsövet?) le kell vizsgáztatni-vitát most nem éreztem olyan szuper tragikusnak.
Számomra nem az az elmebaj hogy nem betétcső néven forgalmazzák a tartalék betétcsövet (vagy váltócsövet), hanem a hazai jogszabályi környezet, na az aaaz a komplett elmebaj! Hogy a lőtéri használathoz még külön le kellene vizsgáztatni és gravíroztatni kelljen az egyébként oda gyártott alkatrészt. És gondolom azért nincs levizsgáztatva, hogy épelméjű áron lehessene adni a tartalék betétcsövet is. Ha kell a vizsga, akkor át lehet sétálni a szomszédba és megoldják. Pénzért, természetesen.

De most őszintén, szerintem tök mindegy. Lőtérre ott van a fegyverhez kapott vizsgáztatott betétcső, otthonra meg a "dísztárgy". Ha használni kellen magánterületen, a bűnöző nem fog visszakérdezni, bármelyik meg fogja borítani megbízhatóan.

Viszont elég sok ilyen vagy inkább még ilyenebb elmebajról tudunk fegyverjogi téren, nem?
OFF
Van egy sportlövő ismerősöm, akinek van történetesen önvédelmi fegyvere is. De azzal nem lőhet sportversenyen, mert ott a fegyvertartási cél az engedélyben önvédelem, nem sport! Lőtéren gyakorolni gyakorolhat vele, de nem versenyen nem indulhat, mert nem sportra van beírva az adott fegyver, és hiába van egyébként rajtengedélye, sportorvosija, tagságija, miegyéb. Ezért muszájból vett egy pontosan koppra koccra ugyanolyan fegyvert, ami mellé az van beírva az engedélybe hogy "sportcélú maroklőfegyver". Na azzal a hatóságnak már nincs semmi problémája, azzal már lőhet sportversenyen. Így most van neki kettő hajszálpontosan ugyanolyan pisztolya a szekrényben, és az egyikkel önvédekezhet, a másikkal sportolhat.
ON

Hát valami hasonló hungarikum is nekem a betétcső meg a dísztárgy. Nem direktből meg kiszúrásból ilyen, hanem kényszerből. Magyar fegyverjogszabályok = komplett elmebaj!
Sajnos túlreagáltam, én is öregszem, a beidegződéseket kell csillapítanom a későbbiekben az álláspontom leírásakor.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

TotoHU írta: 2020.01.04. 11:37 Én ahogy öregszem úgy vagyok egyre háklisabb meg sértődékenyebb meg hisztisebb. Lásd múlt heti történet. Ezt elismerem. Mindenkinek elgurul a gyógyszer néha,vagy csak nagyon ragaszkodik a véleményéhez, ez is OK.

De ezt a tartalék betétcsövet (vagy váltócsövet?) le kell vizsgáztatni-vitát most nem éreztem olyan szuper tragikusnak.
Számomra nem az az elmebaj hogy nem betétcső néven forgalmazzák a tartalék betétcsövet (vagy váltócsövet), hanem a hazai jogszabályi környezet, na az aaaz a komplett elmebaj! Hogy a lőtéri használathoz még külön le kellene vizsgáztatni és gravíroztatni kelljen az egyébként oda gyártott alkatrészt. És gondolom azért nincs levizsgáztatva, hogy épelméjű áron lehessene adni a tartalék betétcsövet is. Ha kell a vizsga, akkor át lehet sétálni a szomszédba és megoldják. Pénzért, természetesen.

De most őszintén, szerintem tök mindegy. Lőtérre ott van a fegyverhez kapott vizsgáztatott betétcső, otthonra meg a "dísztárgy". Ha használni kellen magánterületen, a bűnöző nem fog visszakérdezni, bármelyik meg fogja borítani megbízhatóan.

Viszont elég sok ilyen vagy inkább még ilyenebb elmebajról tudunk fegyverjogi téren, nem?
OFF
Van egy sportlövő ismerősöm, akinek van történetesen önvédelmi fegyvere is. De azzal nem lőhet sportversenyen, mert ott a fegyvertartási cél az engedélyben önvédelem, nem sport! Lőtéren gyakorolni gyakorolhat vele, de nem versenyen nem indulhat, mert nem sportra van beírva az adott fegyver, és hiába van egyébként rajtengedélye, sportorvosija, tagságija, miegyéb. Ezért muszájból vett egy pontosan koppra koccra ugyanolyan fegyvert, ami mellé az van beírva az engedélybe hogy "sportcélú maroklőfegyver". Na azzal a hatóságnak már nincs semmi problémája, azzal már lőhet sportversenyen. Így most van neki kettő hajszálpontosan ugyanolyan pisztolya a szekrényben, és az egyikkel önvédekezhet, a másikkal sportolhat.
ON

Hát valami hasonló hungarikum is nekem a betétcső meg a dísztárgy. Nem direktből meg kiszúrásból ilyen, hanem kényszerből. Magyar fegyverjogszabályok = komplett elmebaj!
Dísztárgy téma: egyetértek, örülni kell annak hogy már lehet, nem háborogni azon, hogy régen nem lehetett, ez igazságtalan. Úgy látszik, a jogalkalmazás próbál közeledni a józan ész igényeihez.

Régen barnakönyv kellett egy gázpisztolyhoz. Még régebben aki nemesi családba született, annak előjogai voltak. Még régebben, ha rád mutatott valaki az utcán hogy "Az ördöggel cimborál", akkor máglyán égettek el.

Örüljünk, hogy valaki kijárta, hogy ma már nem így van.

Mondjuk most belenyúlok a darázsfészekbe: arra kíváncsi leszek, hogy vajon a Globserver fegyvereihez is lehet-e majd kapni asztali dísztárgyakat... vagy azok nem elég szépek dísztárgynak, ezért azokat továbbra is vizsgáztatni kell.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Dísztárgy

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Dísztárgy témában van egy upgrade ötletem, csupán a fegyverjogszabályok és az életszerűség viszonyának szemléltetésére.

Előrebocsátom, nyilvánvaló hogy soha senki ép elmével nem fogja se megcsinálni, se forgalmazni. De a hatályos jogszabályok BETŰJÉNEK megfelelne!

A Godfather 19-M-et betétcsövek nélkül kellene forgalmazni. Mert úgy micsoda? Fegyver? Dehogy fegyver. Hát mit tud elsütni, működtetni, kilőni abban az állapotában? Semmit. Összes egykor lőfegyver fődarabja át van alakítva, már nem lőfegyver fődarab. Fali dísztárgy.

Nem kell vizsgáztatni, webshopból árulható, sőt, akár a hipermarketek lakásdísz osztályán is ki lehet tenni a polcra.

A másik polcra meg azokat a kis cuki asztali dísztárgyakat.

Na? Tényleg kíváncsi vagyok, hogy bárki is látná-e ennek JOGI akadályát.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dísztárgy

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thomaster írta: 2020.01.04. 15:19 Dísztárgy témában van egy upgrade ötletem, csupán a fegyverjogszabályok és az életszerűség viszonyának szemléltetésére.

Előrebocsátom, nyilvánvaló hogy soha senki ép elmével nem fogja se megcsinálni, se forgalmazni. De a hatályos jogszabályok BETŰJÉNEK megfelelne!

A Godfather 19-M-et betétcsövek nélkül kellene forgalmazni. Mert úgy micsoda? Fegyver? Dehogy fegyver. Hát mit tud elsütni, működtetni, kilőni abban az állapotában? Semmit. Összes egykor lőfegyver fődarabja át van alakítva, már nem lőfegyver fődarab. Fali dísztárgy.

Nem kell vizsgáztatni, webshopból árulható, sőt, akár a hipermarketek lakásdísz osztályán is ki lehet tenni a polcra.

A másik polcra meg azokat a kis cuki asztali dísztárgyakat.

Na? Tényleg kíváncsi vagyok, hogy bárki is látná-e ennek JOGI akadályát.
Vaaagy, esetleg lehetne eleve hasonló kaliberű (nem tudom mi a kb 12ga-nak megfelelő gumis lőszer kaliberjele) puskákat árulni webshopból, merthogy rendezve lenne ez a mostani állapot... De valami .410-es duplagumis revkók is érdekesek lennének. Ezek még úgy is érdekesek lennének, ha élesből lehetne ilyenre átalakítani akár mostani tömködősre.
Amúgy érdekes ötlet, hasonló működik amcsiknál is. Befejezetlen x%-os fődarabokat lehet vásárolni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: chucky »

művek-1 írta: 2020.01.04. 12:39 Hétfőn ha leírod nekem a keseru@keseru.hu ra elérhetőséggel, elkezdem intézni, én köszönöm!

mod:ha leírod
Köszönöm,hétfőn jelentkezek ;) :D
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Thomaster írta: 2020.01.04. 15:02
Mondjuk most belenyúlok a darázsfészekbe: arra kíváncsi leszek, hogy vajon a Globserver fegyvereihez is lehet-e majd kapni asztali dísztárgyakat... vagy azok nem elég szépek dísztárgynak, ezért azokat továbbra is vizsgáztatni kell.
Nem nyúltál bele. Lehet kapni boltokban a Globserver fegyverhez is további dupla töltényűröket. De ezek le vannak vizsgáztatva és emberi áron árulják!
Nem tudom, Ők hogy tudták ezt megoldani. :roll:
Ha a 19M "dísztárgy" töltényadaptert le szeretném vizsgáztatni, a jelenlegi szabályok szerint potom 8890Ft/db áron meg is tehetem. Tehát a GS dupla bevizsgált adaptert a boltban 8000Ft körül lehet kapni, akkor a bevizsgált 2db 19M "dísztárgyat" 23700Ft körüli áron kellene árulni??? :shock:

Ezért nem értem, miért nem lehet(ett) ezt a dolgot a gyártó és az PKLV között elrendezni. ;)

Off
Apropó darázsfészek.Most már elég hideg van, le lehet szedni a fészket és elégetni! :shock: :D
20190913_darazsfeszek.jpg
On
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Mr. Senki írta: 2020.01.04. 10:20

Tehát félrekommunikáltunk egymás mellett. Ebben az ügyben hibásnak érzem magam, mert nem megfelelően írtam le a gondolataimat.

Csatabárd részemről elásva.
Tiszteletre méltó gesztus.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Dísztárgy

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Fortitu írta: 2020.01.04. 15:55 (nem tudom mi a kb 12ga-nak megfelelő gumis lőszer kaliberjele)
18,5 mm körüli átmérő. Szélső értékben 18-20 mm között, gyártója/típusa válogatja.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dísztárgy

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

jó ha van írta: 2020.01.04. 17:45 18,5 mm körüli átmérő. Szélső értékben 18-20 mm között, gyártója/típusa válogatja.
Nem a gumiátmérő, hanem milyen létező gumis lőszer kaliber felel meg neki kb.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Dísztárgy

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Fortitu írta: 2020.01.04. 17:53 Nem a gumiátmérő, hanem milyen létező gumis lőszer kaliber felel meg neki kb.
Aha! Lehet, még mindig nem értelek: szerelt gumisra gondolsz? Mert az ugye 12-es. :lol: Amit írtam méreteket, azok egyébként a sörétes cső belső átmérőjének értékei. Gondolom, pár mm+ gumigolyó dukál bele.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Dísztárgy

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fortitu írta: 2020.01.04. 17:53 Nem a gumiátmérő, hanem milyen létező gumis lőszer kaliber felel meg neki kb.
Erre gondolsz?
Csatolmányok
dsc03629.jpg
dsc03629.jpg (34.72 KiB) Megtekintve 109988 alkalommal
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dísztárgy

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

RatRace írta: 2020.01.04. 18:27Erre gondolsz?
Ha nem kompatibilis az éles kaliberekkel, akkor erre. Rémlik hogy van ilyen, de amúgy kb semmit se tudok róla.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Dísztárgy

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Fortitu írta: 2020.01.04. 18:58 Ha nem kompatibilis az éles kaliberekkel, akkor erre. Rémlik hogy van ilyen, de amúgy kb semmit se tudok róla.
Amérete szerint (17,5 mm) az élesben lötyögne, a szűkítésig biztosan. Sok gázveszteség lenne, mire odáig elér. Lehet, a perem is beesne az éles töltényűrbe.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Dísztárgy

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fortitu írta: 2020.01.04. 18:58 Ha nem kompatibilis az éles kaliberekkel, akkor erre. Rémlik hogy van ilyen, de amúgy kb semmit se tudok róla.
Ez szabvány 12-be tölthető, csak a gumi átmérője kisebb. Öszterrejkben sokfélét árulnak,lásd waffengebraucht.at
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dísztárgy

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2020.01.04. 15:55 hasonló működik amcsiknál is. Befejezetlen x%-os fődarabokat lehet vásárolni.
Szia,

Ha jol tudom, naluk allampolgari jog a (sajat celra torteno) fegyvergyartas, nalunk nagyon nem.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bel »

Pentastar írta: 2020.01.04. 12:34 "szórt fényével szvsz tökéletesen alkalmatlan fegyverlámpának. "
Lakáson belül, illetve kisebb kerthez? Teljesen jó, hogy az ember lásson. Az Onesta revolver 3 méter felett amúgy se pontos, nem kell pro fegyverlámpa, ellenben súlyra, bármire, mintha ott se volna.
Szia,

Szerintem egy jo fegyverlampa pont olyan, mint altalaban a taktikai lampak: van egy szuk koncentralt fenye, es egy szep nagy szort fenye.
De nem azert, hogy 100 m-re elvilagitson a koncentralt fenysugaraval, hanem azert, hogy 3 m-rol egy nagyon jol lathato, osztonosen jol vezetheto 10-20 cm-es atmeroju eles fenyt vetitsen, amivel celozni lehet (tehat nem az iranyzekkal, hanem magaval a belso fenykorrel).

Bel
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dísztárgy

Hozzászólás Szerző: G.D »

OFF
bel írta: 2020.01.04. 19:58 Szia,

Ha jol tudom, naluk allampolgari jog a (sajat celra torteno) fegyvergyartas, nalunk nagyon nem.

Bel
Ráadásul ott ugye csak és kizárólag a tokalsórész ("lower receiver") a fődarab.

ON
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Az utóbbi napokban nagyon sok megkeresést kaptunk hogy jó lenne újra egy olyan topik ami csak a hazai gyártású nem halálos fegyverekről szól.
Sokan kérték hogy legyen újra csak Keserű fegyverek topik mint a régi kéken.
Első körben elleneztük az ötletet mert egyrészt az előző fórumon is volt egy hasonló topik ami bezárt, másrészt meg próbáljuk elkerülni a topikok szétaprózódását, és azt gondoltuk erre van egy nem-halálos fegyveres topik már. Végül mivel az aktív tagok közül tényleg nagyon sokan nyilvánították ki ezt a szándékukat, ezért megnyitjuk ezt a topikot.

Ezzel egyfajta kiemelt státuszt is kapnak azok a kifejezetten nemhalálos (gumis, gázos, gázgumis, ólomlövedékes, startpatronos) fegyverek amik hazai fejlesztésűek és gyártásúak. Rengeteg innováció és érdekes fejlesztés történt mostanában, megérdemlik a kiemelt figyelmet!!

Kérünk Titeket, hogy a hazai gyártású gumilövedékes- és gázriasztó fegyverekről ezt követően csak ebben a topikban posztoljatok!

Az utóbbi 1-2 nap ezzel kapcsolatos beszélgetései átkerülnek ide, ha lesz időnk meg energiánk akkor a későbbiek is.

Kieg: a fanyalgó "ne már miért kellett ezt" tartalmú posztokat automatikusan töröljük. Úgyhogy légyszi ne.
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
művek-1

Re: Hazai gyártású gumilövedékes és gáz-riasztó fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Chuck Norris írta: 2020.01.04. 22:09 Az utóbbi napokban nagyon sok megkeresést kaptunk hogy jó lenne újra egy olyan topik ami csak a hazai gyártású nem halálos fegyverekről szól.
Sokan kérték hogy legyen újra csak Keserű fegyverek topik mint a régi kéken.
Első körben elleneztük az ötletet mert egyrészt az előző fórumon is volt egy hasonló topik ami bezárt, másrészt meg próbáljuk elkerülni a topikok szétaprózódását, és azt gondoltuk erre van egy nem-halálos fegyveres topik már. Végül mivel az aktív tagok közül tényleg nagyon sokan nyilvánították ki ezt a szándékukat, ezért megnyitjuk ezt a topikot.

Ezzel egyfajta kiemelt státuszt is kapnak azok a kifejezetten nemhalálos (gumis, gázos, gázgumis) fegyverek amik hazai fejlesztésűek és gyártásúak. Rengeteg innováció és érdekes fejlesztés történt mostanában, megérdemlik a kiemelt figyelmet!!

Kérünk Titeket, hogy a hazai gyártású gumilövedékes- és gázriasztó fegyverekről ezt követően csak ebben a topikban posztoljatok!

Az utóbbi 1-2 nap ezzel kapcsolatos beszélgetései átkerülnek ide, ha lesz időnk meg energiánk akkor a későbbiek is.

Kieg: a fanyalgó "ne már miért kellett ezt" tartalmú posztokat automatikusan töröljük. Úgyhogy légyszi ne.

+ ólomlövedékes , starpatronos hazai? ;)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású gumilövedékes és gáz-riasztó fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Hazai gyártású nem-halálos fegyverek lehet valóban jobb lenne címnek.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
művek-1

Re: Hazai gyártású gumilövedékes és gáz-riasztó fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Fortitu írta: 2020.01.04. 22:15 Hazai gyártású nem-halálos fegyverek lehet valóban jobb lenne címnek.

(Arme Bt, Bartal Úr, Globserver Kft)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású gumilövedékes és gáz-riasztó fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

művek-1 írta: 2020.01.04. 22:16 (Arme Bt, Bartal Úr, Globserver Kft)
Ha velük kapcsolatban van valaki, értesíthetné őket, hogy itt van lehetőségük beregisztrálni, és a vásárlókkal tartani a kapcsolatot.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: Hazai gyártású gumilövedékes és gáz-riasztó fegyverek

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Fortitu írta: 2020.01.04. 22:15 Hazai gyártású nem-halálos fegyverek lehet valóban jobb lenne címnek.
Csináltam egy új topikot és átpakoltam a hozzászólásokat ide.
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

Keserű Sniper 19M/S

28-32 m-ről kb. átlagos vagy átlag alatti lőkészséggel ma plinkingeltünk kicsit. Sörösdobozra vadásztunk, Norica rezezett 5,5mm-es gömblövedékkel, amit 6mm-es Pobjeda start patron hajtott meg. Én magam átlagos vagy átlag alatti lőkészségűnek tartom magam. A másik lövész társam egy igazi "Village Sniper". (Volt több Slavia légpuskája meg légpisztolya is anno és kb. 15 éve nem lőtt semmivel se.)
A gyári adatokhoz képest erről a távról, nyílt irányzékkal kellemes meglepetést okozott Ajsa, mivel a sörösdobozt minden lövéssel eltaláltuk. (Mivel eredetileg török .410-es sörétesből készült és "Armed" van a fegyverre írva, így kapta az Ajsa nevet, ami süküdüméknél női névként funkcionál. Egyébként Ajsa volt Mohamed próféta legkedvesebb felesége azaz a "hívők édesanyja". Ennyit a választott név eredetéről. Ja, és minden pusekomnak van női neve. Van aki a kocsiját becézgeti, én a puskáimat. XD)

Negatívumként annyit írnék, hogy a 6mm-es Pobjeda start patron nem megy bele rendesen az alumínium "dísztárgyba", kilóg belőle, de ettől még használható, csak kicsit zavaró. Kilövés után frankón beleszorul alig tudom kipiszkálni. Valamint hiába a start patron "kitoló eszköz" nem mindig sikerül kitolni belőle, jól jön egy bicska, ha kéznél van. Mellékelek fotót milyen a patron bele téve kilövés előtt, után.
Csatolmányok
20200105_164715.jpg
Piréz poéta.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

Keserű Sniper 19M/S

28-32 m-ről kb. átlagos vagy átlag alatti lőkészséggel ma plinkingeltünk kicsit. Sörösdobozra vadásztunk, Norica rezezett 5,5mm-es gömblövedékkel, amit 6mm-es Pobjeda start patron hajtott meg. Én magam átlagos vagy átlag alatti lőkészségűnek tartom magam. A másik lövész társam egy igazi "Village Sniper". (Volt több Slavia légpuskája meg légpisztolya is anno és kb. 15 éve nem lőtt semmivel se.)
A gyári adatokhoz képest erről a távról, nyílt irányzékkal kellemes meglepetést okozott Ajsa, mivel a sörösdobozt minden lövéssel eltaláltuk. (Mivel eredetileg török .410-es sörétesből készült és "Armed" van a fegyverre írva, így kapta az Ajsa nevet, ami süküdüméknél női névként funkcionál. Egyébként Ajsa volt Mohamed próféta legkedvesebb felesége azaz a "hívők édesanyja". Ennyit a választott név eredetéről. Ja, és minden pusekomnak van női neve. Van aki a kocsiját becézgeti, én a puskáimat. XD)

Negatívumként annyit írnék, hogy a 6mm-es Pobjeda start patron nem megy bele rendesen az alumínium "dísztárgyba", kilóg belőle, de ettől még használható, csak kicsit zavaró. Kilövés után frankón beleszorul alig tudom kipiszkálni. Valamint hiába a start patron "kitoló eszköz" nem mindig sikerül kitolni belőle, jól jön egy bicska, ha kéznél van. Mellékelek fotót milyen a patron bele téve kilövés előtt, után.
Csatolmányok
20200105_164715.jpg
Piréz poéta.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

security89 írta: 2020.01.05. 16:52 Keserű Sniper 19M/S

28-32 m-ről kb. átlagos vagy átlag alatti lőkészséggel ma plinkingeltünk kicsit. Sörösdobozra vadásztunk, Norica rezezett 5,5mm-es gömblövedékkel, amit 6mm-es Pobjeda start patron hajtott meg. Én magam átlagos vagy átlag alatti lőkészségűnek tartom magam. A másik lövész társam egy igazi "Village Sniper". (Volt több Slavia légpuskája meg légpisztolya is anno és kb. 15 éve nem lőtt semmivel se.)
A gyári adatokhoz képest erről a távról, nyílt irányzékkal kellemes meglepetést okozott Ajsa, mivel a sörösdobozt minden lövéssel eltaláltuk. (Mivel eredetileg török .410-es sörétesből készült és "Armed" van a fegyverre írva, így kapta az Ajsa nevet, ami süküdüméknél női névként funkcionál. Egyébként Ajsa volt Mohamed próféta legkedvesebb felesége azaz a "hívők édesanyja". Ennyit a választott név eredetéről. Ja, és minden pusekomnak van női neve. Van aki a kocsiját becézgeti, én a puskáimat. XD)

Negatívumként annyit írnék, hogy a 6mm-es Pobjeda start patron nem megy bele rendesen az alumínium "dísztárgyba", kilóg belőle, de ettől még használható, csak kicsit zavaró. Kilövés után frankón beleszorul alig tudom kipiszkálni. Valamint hiába a start patron "kitoló eszköz" nem mindig sikerül kitolni belőle, jól jön egy bicska, ha kéznél van. Mellékelek fotót milyen a patron bele téve kilövés előtt, után.
nem a fegyver hibája, a pobjeda startpatron meretszorasa iszonyatos. Bartalba (ontopic) is 10-bol 4-5 fer be.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

security89 írta: 2020.01.05. 16:54 Keserű Sniper 19M/S

28-32 m-ről kb. átlagos vagy átlag alatti lőkészséggel ma plinkingeltünk kicsit. Sörösdobozra vadásztunk, Norica rezezett 5,5mm-es gömblövedékkel, amit 6mm-es Pobjeda start patron hajtott meg. Én magam átlagos vagy átlag alatti lőkészségűnek tartom magam. A másik lövész társam egy igazi "Village Sniper". (Volt több Slavia légpuskája meg légpisztolya is anno és kb. 15 éve nem lőtt semmivel se.)
A gyári adatokhoz képest erről a távról, nyílt irányzékkal kellemes meglepetést okozott Ajsa, mivel a sörösdobozt minden lövéssel eltaláltuk.
Szerintem ennél többet egy hobbicéllövő fegyvertől nem lehet várni. Kíváncsi voltam hogy mit fog tudni a sörétes csőbe illesztett légpuskacső, de a 30 méterről sörösdoboz mindig, az jól hangzik.
security89 írta: 2020.01.05. 16:54 Negatívumként annyit írnék, hogy a 6mm-es Pobjeda start patron nem megy bele rendesen az alumínium "dísztárgyba", kilóg belőle, de ettől még használható, csak kicsit zavaró. Kilövés után frankón beleszorul alig tudom kipiszkálni. Valamint hiába a start patron "kitoló eszköz" nem mindig sikerül kitolni belőle, jól jön egy bicska, ha kéznél van. Mellékelek fotót milyen a patron bele téve kilövés előtt, után.
Szerintem ez se baj a gyakorlatban, mert a puska becsukásakor a töltény mindenképp befekszik a helyére, addig meg nem esik ki. Az a gumi O gyűrűs startpatron rögzítés egy zseniális ötlet.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

Thomaster írta: 2020.01.05. 17:06 Szerintem ennél többet egy hobbicéllövő fegyvertől nem lehet várni. Kíváncsi voltam hogy mit fog tudni a sörétes csőbe illesztett légpuskacső, de a 30 méterről sörösdoboz mindig, az jól hangzik.



Szerintem ez se baj a gyakorlatban, mert a puska becsukásakor a töltény mindenképp befekszik a helyére, addig meg nem esik ki. Az a gumi O gyűrűs startpatron rögzítés egy zseniális ötlet.

Persze, hogy befekszik. Csak így nem veszek tusra húzható patron tartót, mert a start patron a dísztárgyból kiesik. A kb.30 m-es távon amit tud nyílt irányzékkal plinkingre, az meg messze felülmúlta minden várakozásomat. Összességében a negatívumokat beleszámítva is sokkalta jobban teljesít, mint vártam.
Piréz poéta.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

security89 írta: 2020.01.05. 17:17 Persze, hogy befekszik. Csak így nem veszek tusra húzható patron tartót, mert a start patron a dísztárgyból kiesik. A kb.30 m-es távon amit tud nyílt irányzékkal plinkingre, az meg messze felülmúlta minden várakozásomat. Összességében a negatívumokat beleszámítva is sokkalta jobban teljesít, mint vártam.
Csiptess mellé egy kis pzs darabot, nem esik ki, vagy egy picit nyomd meg, hogy ovális legyen a patron.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

gvass1 írta: 2020.01.05. 17:02 nem a fegyver hibája, a pobjeda startpatron meretszorasa iszonyatos. Bartalba (ontopic) is 10-bol 4-5 fer be.
Régi Sniperba anno, az S&B, Walther patronoknak volt nagy szórása. Eddig azt hittem a Pobjedánál kisebb a szórás. De nem eget rengető negatívum még így se, és 28-32m sörösdoboz plinkingre nyílt irányzékkal egy kiváló fegyver.
Piréz poéta.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

RatRace írta: 2020.01.05. 17:20 Csiptess mellé egy kis pzs darabot, nem esik ki, vagy egy picit nyomd meg, hogy ovális legyen a patron.
Kipróbálom legközelebb ezeket a tippeket. Köszönöm.
Piréz poéta.
művek-1

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

security89 írta: 2020.01.05. 16:54 Keserű Sniper 19M/S

28-32 m-ről kb. átlagos vagy átlag alatti lőkészséggel ma plinkingeltünk kicsit. Sörösdobozra vadásztunk, Norica rezezett 5,5mm-es gömblövedékkel, amit 6mm-es Pobjeda start patron hajtott meg. Én magam átlagos vagy átlag alatti lőkészségűnek tartom magam. A másik lövész társam egy igazi "Village Sniper". (Volt több Slavia légpuskája meg légpisztolya is anno és kb. 15 éve nem lőtt semmivel se.)
A gyári adatokhoz képest erről a távról, nyílt irányzékkal kellemes meglepetést okozott Ajsa, mivel a sörösdobozt minden lövéssel eltaláltuk. (Mivel eredetileg török .410-es sörétesből készült és "Armed" van a fegyverre írva, így kapta az Ajsa nevet, ami süküdüméknél női névként funkcionál. Egyébként Ajsa volt Mohamed próféta legkedvesebb felesége azaz a "hívők édesanyja". Ennyit a választott név eredetéről. Ja, és minden pusekomnak van női neve. Van aki a kocsiját becézgeti, én a puskáimat. XD)

Negatívumként annyit írnék, hogy a 6mm-es Pobjeda start patron nem megy bele rendesen az alumínium "dísztárgyba", kilóg belőle, de ettől még használható, csak kicsit zavaró. Kilövés után frankón beleszorul alig tudom kipiszkálni. Valamint hiába a start patron "kitoló eszköz" nem mindig sikerül kitolni belőle, jól jön egy bicska, ha kéznél van. Mellékelek fotót milyen a patron bele téve kilövés előtt, után.
Hát még ha Geco tölténnyel lesz használva, nem lesz mire panaszkodni!:-) ( Geco mindig kijön a hozzá adott eszközzel) Remélem, hogy sokáig örömöt fog okozni a puska!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

security89 írta: 2020.01.05. 17:21 Régi Sniperba anno, az S&B, Walther patronoknak volt nagy szórása. Eddig azt hittem a Pobjedánál kisebb a szórás. De nem eget rengető negatívum még így se, és 28-32m sörösdoboz plinkingre nyílt irányzékkal egy kiváló fegyver.
GECO start töltény, ha kérhetem szépen, és minde rendben lesz, mint nálunk a gyári lőtéren. Örülök, hogy megfelel a puska!
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

művek-1 írta: 2020.01.05. 18:21 GECO start töltény, ha kérhetem szépen, és minde rendben lesz, mint nálunk a gyári lőtéren. Örülök, hogy megfelel a puska!
Pobjedám volt itthon, de köszönöm Béla bá a tippet, ki fogom azzal próbálni.
Piréz poéta.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

művek-1 írta: 2020.01.05. 18:17 Hát még ha Geco tölténnyel lesz használva, nem lesz mire panaszkodni!:-) ( Geco mindig kijön a hozzá adott eszközzel) Remélem, hogy sokáig örömöt fog okozni a puska!
Köszönöm.
Piréz poéta.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Bár én elsősorban más projekt miatt voltam lőtéren, de ha már így alakult, megnéztem alaposabban az alu Pitbullt. Kézbevéve oltárira meglepett, hogy mennyire könnyű! Gyönyörűen néz ki, kényelmes, profi a markolat, a sütés sem rossz (legalábbis lövés közben nem tűnt fel, hogy túl kemény lenne, de egy gyengébb kezű embert is meg kellene kérdezni.)
Ugye az előző teszten timeing errorja volt. Thomaster elvileg kicsit hajtott a továbbítókaron, de sajnos csetteg. Sokat. Minden dobban 1-2 legalább. Ez valszeg nem gyári hiba, lehet túlforgat így:
IMG_20200105_092921.jpg
Mondjuk ha a dobreteszelő nyom felfele, akkor számomra érdekes kérdés, hogy ez hogyan is lehetséges. Hm... Na de ha ez már a javításból következő hiba, akkor is ott az eredeti, nem eléggé forgat be hiba. Ezt ugye tudtuk, hogy van, a gyártó is tud róla, na de sajnos előjött egy másik gond (sacc a lövések 50%-nál):
IMG_20200105_093511.jpg
Így hátulmarad a billentyű sütés után :( Ez tudtommal a régebbi modelleknél is előfordult.

Amúgy a szórás az én kezemből rendkívül jó volt. Hideg voltam (ezzel a fegyverrel lőttem először a lőtéren aznap, ezt a 6 lövést):
IMG_20200105_094506.jpg
Az X a célzott pont, bekereteztem a szórásomat. A két karikázott lövés korábbi. Egybeszakadó lövések vannak, szóval nehezen követhető, de mind a 6 ezen a kereten belül csapódott be 5 méterről.
Thomaster kipróbálta a dupla vágott gumijait, így az energia 60J/gumira jött ki kb. A duplagumis 12-es dob erősen érdekes lenne.

Összegzés: az állam leesett amikor először kézbe fogtam. Ha sikerül befejezni a fejlesztést (mert én ezt nem tekintem kész terméknek, ez egy proto max), akkor ez egy brutál jó kis eszköz lesz/lenne.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

security89 írta: 2020.01.05. 18:50 Pobjedám volt itthon, de köszönöm Béla bá a tippet, ki fogom azzal próbálni.
Igazság, hogy a GECO bizonyult a legjobbnak, erős, és nem kormól, valamint mérettartó. Kollégáimmal nagyon sokat lőttünk,mindenkinek tetszett a gyors újratöltés, igaz, mi csak 8 méterre lőttünk vele, mondván szobai céllövő, de örömmel olvasom, hogy tud többet is.:-)
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Fortitu írta: 2020.01.05. 20:18 Bár én elsősorban más projekt miatt voltam lőtéren, de ha már így alakult, megnéztem alaposabban az alu Pitbullt. Kézbevéve oltárira meglepett, hogy mennyire könnyű! Gyönyörűen néz ki, kényelmes, profi a markolat, a sütés sem rossz (legalábbis lövés közben nem tűnt fel, hogy túl kemény lenne, de egy gyengébb kezű embert is meg kellene kérdezni.)
Ugye az előző teszten timeing errorja volt. Thomaster elvileg kicsit hajtott a továbbítókaron, de sajnos csetteg. Sokat. Minden dobban 1-2 legalább. Ez valszeg nem gyári hiba, lehet túlforgat így:
IMG_20200105_092921.jpg
Mondjuk ha a dobreteszelő nyom felfele, akkor számomra érdekes kérdés, hogy ez hogyan is lehetséges. Hm... Na de ha ez már a javításból következő hiba, akkor is ott az eredeti, nem eléggé forgat be hiba. Ezt ugye tudtuk, hogy van, a gyártó is tud róla, na de sajnos előjött egy másik gond (sacc a lövések 50%-nál):
IMG_20200105_093511.jpg
Így hátulmarad a billentyű sütés után :( Ez tudtommal a régebbi modelleknél is előfordult.

Amúgy a szórás az én kezemből rendkívül jó volt. Hideg voltam (ezzel a fegyverrel lőttem először a lőtéren aznap, ezt a 6 lövést):
IMG_20200105_094506.jpg
Az X a célzott pont, bekereteztem a szórásomat. A két karikázott lövés korábbi. Egybeszakadó lövések vannak, szóval nehezen követhető, de mind a 6 ezen a kereten belül csapódott be 5 méterről.
Thomaster kipróbálta a dupla vágott gumijait, így az energia 60J/gumira jött ki kb. A duplagumis 12-es dob erősen érdekes lenne.

Összegzés: az állam leesett amikor először kézbe fogtam. Ha sikerül befejezni a fejlesztést (mert én ezt nem tekintem kész terméknek, ez egy proto max), akkor ez egy brutál jó kis eszköz lesz/lenne.
Főmérnök Úr hajtott a dobválton és csodálkozás van, hogy szorul. Mivel meg lett hajtva, törvényszerű, hogy a csavarok meghúzása után nem lesz elegendő hely az oldallemez és a tok között, ami gátolja a billentyű visszaforgását azon van a dobváltó ugyanis. Túlforgat, mert a dobváltó befelé meg lett hajlítva, a fogas koszorún nagyobbat tud fordítani. Röviden. Igen be kell fejezni, vannak elképzelések, átültetjük a gyakorlatba ha lesz rá idő, mert ebből megélni nem lehet egyenlőre. Amúgy örülök, hogy tetszett!
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Várom a javitott verziót! Az első eresztésről lecsúsztam, így mostmár megvárom, míg kigyógyul a gyermekbetegségeiből. :)
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

fgabesz írta: 2020.01.05. 21:38 Várom a javitott verziót! Az első eresztésről lecsúsztam, így mostmár megvárom, míg kigyógyul a gyermekbetegségeiből. :)
12-es gumival, vagy Walther gáztölténnyel, ha nem módosítanak rajta "házilag" elmegy 1000 lövésig, vagy tovább. Dolgozunk rajta, a gáz, hogy nekem sem jutott belőle!:-) ( és nincs kedvem bemenni engedélyt kérni rá, mert már nincs hol parkolni, marad a jó öreg 8 lövetű Revenge, mert én gumist nem viselhetek )
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Fortitu írta: 2020.01.05. 20:18 Bár én elsősorban más projekt miatt voltam lőtéren, de ha már így alakult, megnéztem alaposabban az alu Pitbullt. Kézbevéve oltárira meglepett, hogy mennyire könnyű! Gyönyörűen néz ki, kényelmes, profi a markolat, a sütés sem rossz (legalábbis lövés közben nem tűnt fel, hogy túl kemény lenne, de egy gyengébb kezű embert is meg kellene kérdezni.)
Ugye az előző teszten timeing errorja volt. Thomaster elvileg kicsit hajtott a továbbítókaron, de sajnos csetteg. Sokat. Minden dobban 1-2 legalább. Ez valszeg nem gyári hiba, lehet túlforgat így:
IMG_20200105_092921.jpg
Mondjuk ha a dobreteszelő nyom felfele, akkor számomra érdekes kérdés, hogy ez hogyan is lehetséges. Hm... Na de ha ez már a javításból következő hiba, akkor is ott az eredeti, nem eléggé forgat be hiba. Ezt ugye tudtuk, hogy van, a gyártó is tud róla, na de sajnos előjött egy másik gond (sacc a lövések 50%-nál):
IMG_20200105_093511.jpg
Így hátulmarad a billentyű sütés után :( Ez tudtommal a régebbi modelleknél is előfordult.

Amúgy a szórás az én kezemből rendkívül jó volt. Hideg voltam (ezzel a fegyverrel lőttem először a lőtéren aznap, ezt a 6 lövést):
IMG_20200105_094506.jpg
Az X a célzott pont, bekereteztem a szórásomat. A két karikázott lövés korábbi. Egybeszakadó lövések vannak, szóval nehezen követhető, de mind a 6 ezen a kereten belül csapódott be 5 méterről.
Thomaster kipróbálta a dupla vágott gumijait, így az energia 60J/gumira jött ki kb. A duplagumis 12-es dob erősen érdekes lenne.

Összegzés: az állam leesett amikor először kézbe fogtam. Ha sikerül befejezni a fejlesztést (mert én ezt nem tekintem kész terméknek, ez egy proto max), akkor ez egy brutál jó kis eszköz lesz/lenne.
Ahogy azt Bélabá is leírta, a timing error is meg a billentyű hátulakadás is azért volt, mert hajlítgattam a dobváltón. Ugye a múltkori teszten elkezdett olyan timing errort csinálni, hogy nem forgat be eléggé. Ez ott és akkor egy tisztítással kezelve lett. De azért otthon megnéztem, és nagyon lassan húzva a billentyűt, fennállt a hiba. Na akkor főmérnökúr tapasztaltan megjavítja, tokfedél le, dobváltó hajlít, próba, jólesszaz.

Aztán a lőtéren derült ki hogy nem jó, túlhajlítottam, most meg olyan timing errorja van, hogy túlforgat. Plusz, némi koszolódás után már meg is szorult a dobváltó, hátul tartva az elsütőbillentyűt. Most visszahajlítottam a dobváltót, most megint jónak tűnik.

Tanulság: jó dolog a tesztelés, de ha elromlik, ne buheráld, vidd vissza.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Thomaster írta: 2020.01.06. 06:26 Ahogy azt Bélabá is leírta, a timing error is meg a billentyű hátulakadás is azért volt, mert hajlítgattam a dobváltón. Ugye a múltkori teszten elkezdett olyan timing errort csinálni, hogy nem forgat be eléggé. Ez ott és akkor egy tisztítással kezelve lett. De azért otthon megnéztem, és nagyon lassan húzva a billentyűt, fennállt a hiba. Na akkor főmérnökúr tapasztaltan megjavítja, tokfedél le, dobváltó hajlít, próba, jólesszaz.

Aztán a lőtéren derült ki hogy nem jó, túlhajlítottam, most meg olyan timing errorja van, hogy túlforgat. Plusz, némi koszolódás után már meg is szorult a dobváltó, hátul tartva az elsütőbillentyűt. Most visszahajlítottam a dobváltót, most megint jónak tűnik.

Tanulság: jó dolog a tesztelés, de ha elromlik, ne buheráld, vidd vissza.
Vagy tervezz új forgatókoszorút... valami Smith&Wesson-osat:

uj_dob.JPG
uj_dob.JPG (22.4 KiB) Megtekintve 109204 alkalommal
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

fgabesz írta: 2020.01.05. 21:38 Várom a javitott verziót! Az első eresztésről lecsúsztam, így mostmár megvárom, míg kigyógyul a gyermekbetegségeiből. :)
Az nevezhető gyerekbetegségnek, hogy dupla vágott gumival, vagy 14 mm-es gumikkal lőttetek? Miközben a művekben tesztelt szerkezet 1000 db elsütést és forgatást is kibírt?
Avatar
Nazaroff
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2018.06.12. 13:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Nazaroff »

Route.66 írta: 2020.01.06. 09:33 Az nevezhető gyerekbetegségnek, hogy dupla vágott gumival, vagy 14 mm-es gumikkal lőttetek? Miközben a művekben tesztelt szerkezet 1000 db elsütést és forgatást is kibírt?
Nem a dupla/14mm-es gumi okozott problémát, hanem a koszolódás.
Az első teszten gondos tisztítás után mindig meggyógyult.
Valószínűleg a túl pontos illesztés miatt rosszul tűri, ha koszolós patront használunk bele.
Ott pedig volt vegyesen minden :)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

+1
Route.66 írta: 2020.01.06. 09:33 Az nevezhető gyerekbetegségnek, hogy dupla vágott gumival, vagy 14 mm-es gumikkal lőttetek? Miközben a művekben tesztelt szerkezet 1000 db elsütést és forgatást is kibírt?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Route.66 írta: 2020.01.06. 09:33 Az nevezhető gyerekbetegségnek, hogy dupla vágott gumival, vagy 14 mm-es gumikkal lőttetek? Miközben a művekben tesztelt szerkezet 1000 db elsütést és forgatást is kibírt?
Nem az okozta a gondot, a dobforgatás tudottan gyengébb pont a konstrukcióban. No meg a tervező eleve úgy tervezte, hogy a 14-es is opció lehessen.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Route.66 írta: 2020.01.06. 09:33 Az nevezhető gyerekbetegségnek, hogy dupla vágott gumival, vagy 14 mm-es gumikkal lőttetek? Miközben a művekben tesztelt szerkezet 1000 db elsütést és forgatást is kibírt?
Sőt, ha jól emlékszem a gyári tesztre 1500 elcsettentést írtak egy protóval.
Tehát simán lehet, hogy szokás szerint a dzsúúúlb.zulás és a nem belevaló muníció használata (14mm gumi) a hétvégén tapasztalt problémák forrása?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

TotoHU írta: 2020.01.06. 10:15 Sőt, ha jól emlékszem a gyári tesztre 1500 elcsettentést írtak egy protóval.
Tehát simán lehet, hogy szokás szerint a dzsúúúlb.zulás és a nem belevaló muníció használata (14mm gumi) a hétvégén tapasztalt problémák forrása?
+1

illetve koszolós töltény okozott már nekem is triger reset hibát nem Keserű gumisnál (sok-sok lövés után, takarítás nélkül)... Codex török patront használtam, azóta csak nitrós Geco-t kap, az a legjobb jelenleg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Coop »

Eme vendég marasztalók mikor lesznek elérhetőek!?
00000000.jpg
11111111111111.jpg
11111111111111.jpg (43.2 KiB) Megtekintve 109116 alkalommal
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Január végére ígérte a Művek.
Coop írta: 2020.01.06. 10:53 Eme vendég marasztalók mikor lesznek elérhetőek!?

00000000.jpg
11111111111111.jpg
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2020.01.06. 10:27 +1
illetve koszolós töltény okozott már nekem is triger reset hibát nem Keserű gumisnál (sok-sok lövés után, takarítás nélkül)... Codex török patront használtam, azóta csak nitrós Geco-t kap, az a legjobb jelenleg
Nekem a HW37-nél volt, hogy szilveszterkor sok riasztópatron ellövése után nem forgatott be rendesen.
Megpucoltam, aztán jól működött. Nem tudom, mi volt az oka.
(Vegyesen volt többfajta patron.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2020.01.06. 11:22 Nekem a HW37-nél volt, hogy szilveszterkor sok riasztópatron ellövése után nem forgatott be rendesen.
Megpucoltam, aztán jól működött. Nem tudom, mi volt az oka.
(Vegyesen volt többfajta patron.)
Akinek volt feketelőporos fegyvere az jól ismeri ezt a jelenséget. A Colt 1860 forgatása pár dob ellövése után beáll teljesen.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Coop írta: 2020.01.06. 10:53 Eme vendég marasztalók mikor lesznek elérhetőek!?

00000000.jpg
11111111111111.jpg
Basszus, én nem vagyok valami nagy egylövetű rajongó, de ezek nagyon vagányul néznek ki...
Sapienti sat.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

nemtokregelni írta: 2020.01.06. 15:09 Basszus, én nem vagyok valami nagy egylövetű rajongó, de ezek nagyon vagányul néznek ki...
Ugye? Én se kedveltem az egylövetűeket, amíg elölről kellett tömködni. De most már a betétcsövekkel gyorsan újratölthetőek, így már jáccósnak is hangulatosak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Revolvereknél sok lövés után "főleg rakétázás vagy gumizásnál" lerakódik a hüvely elé és köré a vékony trutyi amitől a következő lövésnél hátramozdul a hüvely és belesúrol a tűzfalba és máris nem forog a dob pozícióba rendesen.Én azt szoktam csinálni,hogy fülpucival+szilikonzsír 3-4 újratöltés után kihúzom a dobfuratot.Azóta megszűnt ez a problémám és még a hüvelyek is könnyebben kijönnek :roll:
Ez Ruag Nitronál is fennál ha sokat lő az ember egyszerre.
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Coop írta: 2020.01.06. 10:53 Eme vendég marasztalók mikor lesznek elérhetőek!?

00000000.jpg
11111111111111.jpg
A mai napon kellett szembesülnöm, kevesen vagyunk, lesz januárban 2 darab, de az a halottnak a csók. Most úgy néz ki, hogy február vége legjobb esetben. Normál csövűek lesznek, 20 darab. Ha addig senki nem betegszik meg.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

művek-1 írta: 2020.01.06. 18:41 A mai napon kellett szembesülnöm, kevesen vagyunk, lesz januárban 2 darab, de az a halottnak a csók. Most úgy néz ki, hogy február vége legjobb esetben. Normál csövűek lesznek, 20 darab. Ha addig senki nem betegszik meg.
:cry: :cry: :cry:
Pedig már biztosan mindenkinek ott a malacperselyben erre (+ új Pitbullokra) a félretett kápé! :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Jó, szép sorjában. :)
Januárban rozsdamentes Pitbull + egy rozsdamentes cseredob az alu Pitbullhoz
Februárban az egylövetű puska
Március? :-)
Akkor befizetem az elmaradt számlákat. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Coop »

művek-1 írta: 2020.01.06. 18:41 A mai napon kellett szembesülnöm, kevesen vagyunk, lesz januárban 2 darab, de az a halottnak a csók. Most úgy néz ki, hogy február vége legjobb esetben. Normál csövűek lesznek, 20 darab. Ha addig senki nem betegszik meg.
Köszönöm, reméljük minden a terv szerint alakul!
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 317
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Coop »

Thomaster írta: 2020.01.06. 17:08 Ugye? Én se kedveltem az egylövetűeket, amíg elölről kellett tömködni. De most már a betétcsövekkel gyorsan újratölthetőek, így már jáccósnak is hangulatosak.
+ 20 db betétcső, ... :D
Lezárt