Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.05.06. 07:38 Van példa 9*19 Luger kaliberű szabad tömegzáras pisztolyra is....

van, de azoknak téglaméretű szánja és/vagy bitangerős helyretoló rugója van.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Mr. Senki írta: 2019.05.06. 07:38 Van példa 9*19 Luger kaliberű szabad tömegzáras pisztolyra is....
Anno még a PA 63 néhány példánya is tudott ilyen lőszert kilőni. Kísérleteztek vele de a fellépő brutális erőket nehezen viselte a szerkezet, hiába voltak erősített alkatrészek. A kirepülő hüvely 10 méternél is távolabbra került. Szerencsére hamar rájöttek ez a projekt nem bulis.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Kojak »

WildBear23 írta: 2019.05.06. 07:21 Az eredeti, 7,62x25 lőszert tüzelte, tömegzárral? :-o
Annyira nehezebb lett a szán, hogy elég volt hozzá a tömege (tehetetlensége)?
De fura.
Azért írtam, hogy valószínűleg ismétlőként használták. :) Reteszelhető a szán a markolat mögötti elforgatható karral.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: G.D »

Mr. Senki írta: 2019.05.06. 07:38 Van példa 9*19 Luger kaliberű szabad tömegzáras pisztolyra is....
Aminek a torkolati energiája alig több mint fele a Tokarevének...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2019.05.06. 10:30 Aminek a torkolati energiája alig több mint fele a Tokarevének...


Ugyanmar. Kb ugyanannyi. A max gaznyomasuk is.

ne geppisztoly hosszusagu csobol nezd az adatokat!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: G.D »

gvass1 írta: 2019.05.06. 10:52 ne geppisztoly hosszusagu csobol nezd az adatokat!
Nézném én, de a f@szkalap gyártók mind kizárólag 250 mm-es csőből mért adatokat publikálnak - "handgun ammunitions" kategóriában.

BTW észrevehetően durvább a hátrarúgása a 7,62×25-ös mint a 9×19-es TT-nek vagy PPS-nek, szóval nem hinném hogy kíméletesebb lenne a fegyverhez sem.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2019.05.06. 12:02 Nézném én, de a f@szkalap gyártók mind kizárólag 250 mm-es csőből mért adatokat publikálnak - "handgun ammunitions" kategóriában.

BTW észrevehetően durvább a hátrarúgása a 7,62×25-ös mint a 9×19-es TT-nek vagy PPS-nek, szóval nem hinném hogy kíméletesebb lenne a fegyverhez sem.

Tokagypt-58

Csocserevel/tarcserevel tudja mindkettot. Kozel ugyanaz a teljesitmeny.

BTW: itt egy megbizhatobb adatsor, mert adatokkal stb.:
http://www.readcube.com/articles/10.593 ... hg66-16534
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: G.D »

Nem Tokagypt volt, "rendes" TT, meg PPS, egyik 7,62-es, másik 9×19-es. Igencsak észrevehető volt a különbség a két kaliber között, hátrarúgásban (és megbízhatóságban is).
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mr. Senki írta: 2019.05.06. 07:38 Van példa 9*19 Luger kaliberű szabad tömegzáras pisztolyra is....
Igen, csak annak olyan súlyú a szánja, és olyan erejű a helyretoló-rugója..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2019.05.06. 15:09 Igen, csak annak olyan súlyú a szánja, és olyan erejű a helyretoló-rugója..
Ilyen hosszú szánnal meg lehet csinálni a megfeleően hosszú hátrafutást. Az tény, hogy ahhoz a hüvelyvetőt kb a kakashoz kéne tenni... Úgy lehetne elég hosszú kifutást csinálni neki. Viszont az elég komoly átalakítás lenne egy gyári modellnél.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Idén újra!

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Tavaly is jó buli volt!
Csatolmányok
honfoglalas_plakat_1.jpg
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: smith15 »

The Gent írta: 2019.09.30. 22:19 Szép gyűjti, grat! Majd kinövőd... Hogy mér gizdaskodok? Mer'aztán jön az elöltöltős fegyverek gyűjtése, ha nagyon bekattantál, akkor meg az "" igazi " hardcor fegyverek gyűjtése... Na azt már nem növőd ki, majd a sárga föld kiszivja..
KB. Ennyike nhgalXY3VjO.jpeg
Áh..nem véletlen mondtam a lejtőt..ez kinőhetetlen :D

Kép
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: zora »

smith15 írta: 2019.09.30. 22:54 Áh..nem véletlen mondtam a lejtőt..ez kinőhetetlen :D

Kép
Nálad is egy autó ára, rendben van.

Amúgy egy ilyen kép készítésének mi a titka, speciális objektív, vagy 10m-es belmagasság létrával?
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: smith15 »

zora írta: 2019.09.30. 23:14 Nálad is egy autó ára, rendben van.

Amúgy egy ilyen kép készítésének mi a titka, speciális objektív, vagy 10m-es belmagasság létrával?
Semmi,2,5 belmagasság, szék, telefon,jó látószög
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2019.09.30. 22:54 Áh..nem véletlen mondtam a lejtőt..ez kinőhetetlen :D

Kép
Masszív elmebetegnek lenni jo, gratula!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.10.01. 05:04 Masszív elmebetegnek lenni jo, gratula!
Köszönöm ,igyekszik az ember elmebeteg lenni. Csak így lehet élni ebben a világban..
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: TurboP »

smith15 írta: Áh..nem véletlen mondtam a lejtőt..ez kinőhetetlen :D
Már látom a police.hu-n.
Illegális fegyverkereskedőt tartoztatott le a TEK. (vagy valami ilyesmi)

:-)
"..."
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TurboP írta: 2019.10.01. 08:43 Már látom a police.hu-n.
Illegális fegyverkereskedőt tartoztatott le a TEK. (vagy valami ilyesmi)

:-)
Nomen est omen... :lol:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: The Gent »

smith15 írta: 2019.09.30. 22:54 Áh..nem véletlen mondtam a lejtőt..ez kinőhetetlen :D

Kép
Baszki, több pukkad van 1-el mint nekem.. Francba. Bele kellene húznom.bár elöltöltősben jobban állok 😎
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Idén újra!

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Blekk Rájgó írta: 2019.09.27. 10:05 Tavaly is jó buli volt!
Majd az OB. hétvégén nálunk, az milyen lesz, bár azt hallottam, hogy a bíró egy kecci...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: smith15 »

The Gent írta: 2019.10.01. 08:49 Baszki, több pukkad van 1-el mint nekem.. Francba. Bele kellene húznom.bár elöltöltősben jobban állok 😎
Tetszenek az elöltöltősek, de nem vagyok akkora fanja, mint mondjuk sörétesnek :lol:
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

smith15 írta: 2019.09.30. 22:54 Áh..nem véletlen mondtam a lejtőt..ez kinőhetetlen :D

Kép
Csak ennyi???
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

smith15 írta: 2019.10.01. 09:11 Tetszenek az elöltöltősek, de nem vagyok akkora fanja, mint mondjuk sörétesnek :lol:
Megoldás: elöltöltő sörétes :). A végén új lesz, harmadszor csúszok le róla az utolsó másodpercekben.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Blekk Rájgó írta: 2019.10.01. 11:11 Megoldás: elöltöltő sörétes :). A végén új lesz, harmadszor csúszok le róla az utolsó másodpercekben.
nem ér annyit újonnan....

én most adtam el, és vettem az árából inkább egy 870-est. Pedig az enyém az a hírhedt "elveszett"-megkerült Pedersoli dupla volt.... 1 teljes évet állt a szekrényben. Egy darabig én is gyűjtöttem mindent, de a meglévő 18 ilyen-olyan vas mellet amiket nem veszek elő fél évig, azokat vagy eladom, vagy sűlyesztőbe teszem ha már értéktelen... most "dobtam ki" egy krómozott ME 69 Springfieldet... eladhatatlan, megbízhatatlan papírnehezék eltört biztosítóval, ment a garázsba a lomok feliratú dobozba)
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Blekk Rájgó írta: 2019.10.01. 11:11 Megoldás: elöltöltő sörétes :). A végén új lesz, harmadszor csúszok le róla az utolsó másodpercekben.
Szerintem nagyon drágák. Teljesen más, tudom, meg életérzés, de inkább akkor rendes, éles, szerelt lőszeres, ha már lehet.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Sparrow írta: 2019.10.01. 11:55 nem ér annyit újonnan....
Nem véletlen, hogy a használtak között nézelődöm, már harmadszorra jön föl ugyanaz a pukkancs, ugyanattól az eladótól. Majdnem új áron kel el, szó nem lehet arról, hogy másik nicken az ember önmagára licitál :). Drága, persze, az igények addig tartanak... mégis fogynak! Nem a műszaki tartalom miatt drága, hanem a viszonylag kis széria, manufaktúra-jellegű gyártás és az engedélymentesség miatt.

Bár hozzáteszem, ebben a műfajban egycsövűt néztem ki, valahogy szimpatikusabb.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Blekk Rájgó írta: 2019.10.01. 22:12 Nem véletlen, hogy a használtak között nézelődöm, már harmadszorra jön föl ugyanaz a pukkancs, ugyanattól az eladótól. Majdnem új áron kel el, szó nem lehet arról, hogy másik nicken az ember önmagára licitál :). Drága, persze, az igények addig tartanak... mégis fogynak! Nem a műszaki tartalom miatt drága, hanem a viszonylag kis széria, manufaktúra-jellegű gyártás és az engedélymentesség miatt.

Bár hozzáteszem, ebben a műfajban egycsövűt néztem ki, valahogy szimpatikusabb.
Emiatt pont nem kéne drágának lennie, max a kis széria miatt, ha így van. Hiszen ha megveszi az egyszerű polgár, mert tetszik neki és fegyverbuzi, akkor vesz egy nagy vasdarabot konkrétan, amit kirakhat a falra 2-3-400 ezerért, és ennyi, mert üzemanyag nincs hozzá, használni nem tudja. Ha megcsinálja a töltő vizsgát és lesz lőpora meg csappantyúja, akkor sem használhatja.. szóval ez az engedélymentesség..
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

smith15 írta: 2019.10.02. 08:11 Emiatt pont nem kéne drágának lennie, max a kis széria miatt, ha így van. Hiszen ha megveszi az egyszerű polgár, mert tetszik neki és fegyverbuzi, akkor vesz egy nagy vasdarabot konkrétan, amit kirakhat a falra 2-3-400 ezerért, és ennyi, mert üzemanyag nincs hozzá, használni nem tudja. Ha megcsinálja a töltő vizsgát és lesz lőpora meg csappantyúja, akkor sem használhatja.. szóval ez az engedélymentesség..
Ha megcsinálja az elöltöltős vadászvizsgát, akkor használhatja.... nade, a fácán repül, és ha valaki már próbált lőni korongra, tudja, hogy nem fogja eltalálni a fácánt se, csak ha sokat gyakorol... elöltőssel meg nehéz, a töltés miatt, ezért vesz egy bock-ot, megtanul lőni, és menni fog a fácán is... az elöltöltőst meg eladja...

gyűjteménybe meg nagyon túlárazott... egy ardesa deerhunter meg egy pedersoli dise-by-side között nincs akkora különbség, hogy 5-szörös áron kelljen eladni a pedersolit... ha valaki alakítana át 30-ezres orosz külsőkakasos söréteseket feketelőporos elöltöltősre (leheggeszteni az egész zárszerkezetet a csőhöz, töltényűrt szűkebbre venni betéttel, az ütöszeg helyét kifúrni és lőkúpot bele), az szerintem sokat keresne nagyon....
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Sparrow írta: 2019.10.02. 09:17 Ha megcsinálja az elöltöltős vadászvizsgát, akkor használhatja.... nade, a fácán repül, és ha valaki már próbált lőni korongra, tudja, hogy nem fogja eltalálni a fácánt se, csak ha sokat gyakorol... elöltőssel meg nehéz, a töltés miatt, ezért vesz egy bock-ot, megtanul lőni, és menni fog a fácán is... az elöltöltőst meg eladja...

gyűjteménybe meg nagyon túlárazott... egy ardesa deerhunter meg egy pedersoli dise-by-side között nincs akkora különbség, hogy 5-szörös áron kelljen eladni a pedersolit... ha valaki alakítana át 30-ezres orosz külsőkakasos söréteseket feketelőporos elöltöltősre (leheggeszteni az egész zárszerkezetet a csőhöz, töltényűrt szűkebbre venni betéttel, az ütöszeg helyét kifúrni és lőkúpot bele), az szerintem sokat keresne nagyon....
Ha tudsz normális állapotú, éles, beíratható külső kakasos sörétest 30-ért, már viszem is. Akár orosz, akár magyar.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Sparrow írta: 2019.10.02. 09:17 Ha megcsinálja az elöltöltős vadászvizsgát, akkor használhatja....
Lőtéren az se kell, ettől függetlenül megcsináltam :-).

Na jó, valami ON is legyen, most szombaton:
ampolfe.jpg
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Blekk Rájgó írta: 2019.11.28. 18:48 Lőtéren az se kell, ettől függetlenül megcsináltam :-).

Na jó, valami ON is legyen, most szombaton:
ampolfe.jpg
Illik megcsinálni, szoktam volt mondani.... Én is levizsgàztam kétszer is :-)... Egyébként egy ilyen használt adok-veszek sarok (nem csak elöltöltősben) simán elférne a fehova-n is...
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Sparrow írta: 2019.11.28. 19:24 Illik megcsinálni, szoktam volt mondani.... Én is levizsgàztam kétszer is :-)...
OFF

Igen, illett. Ha először megyek valamelyik lőtérre, jó néven veszik, ha megvan. Friss, ropogós.
biz.jpg
ON
Sparrow írta: 2019.11.28. 19:24 Egyébként egy ilyen használt adok-veszek sarok (nem csak elöltöltősben) simán elférne a fehova-n is...
Nekünk, buzzancsoknak, örömlövészeknek igen. A kiállítás fő célközönségét nézve, nem igazán lenne életképes. A mostani "arzenálom" (muzeálisok+GR-ek+lég-rom+dezodor+sallangok+papírok) nem kerül összesen annyiba, mint némely kiállított céltávcső.
művek-1

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Sokan érdeklődtek, ezért itt is, a Művek nem állít ki a Fehován idén sem. Sajnos nincs rá személyzetünk.
2010Fehova.JPG
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

A várva várt játék!
FEHOVA 2020 játék!

Hagyományainkhoz híven idén is lesz játék, ahol értékes jegyeket lehet nyerni a 2020-as FEHOVA kiállítás- és vásárra!

A játékban résztvevők automatikusan hozzájárulnak ahhoz, hogy a nyeremény átvételéhez szükséges adataikat (név, e-mailcím, személyi azonosságukat igazoló igazolványuk száma) kezeljük és megosszuk a FEHOVA szervezőivel.

A játékra nevezni csak név és személyi azonosság igazolására alkalmas arcképes igazolvány számának megadásával lehet, CSAK e-mailben, az info@kalasnyikov.hu címen.

Íme a játék:

Idén 55 éves az AMD-65. A FEHOVA kezdetéig 25 napon át minden este a legjobb beküldött AMD-65 kép beküldője nyer 1 db jegyet. Egy ember csak egy jegyet nyerhet, de próbálkozni többször is lehet. Egy nap csak egy képet küldjön be egy ember. A kép CSAK SAJÁT kép lehet. Lehet fotó, rajz, grafika, a fotón lehet éles, hatástalanított, airsoft, gáz-riasztó, metszet, stb. variáns is. Jöhetnek a régi katonaképek, montázsok, stb, csak kérlek ne netről lopott képekkel bombázzatok...

A nyeremény átvehető a FEHOVA ideje alatt a Hungexpo K épületének portáján, igazolvány felmutatása után, szokás szerint.

A nyertesek fotóit minden este 9 és 10 óra között megosztjuk facebook oldalunkon, a nyerteseket e-mailben is értesítjük. A nyeremény NEM ruházható át.

Jó játékot!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

IDÉN IS KINT VAN A FEHOVA vadászkiállításon a KALIBER MAGAZIN!
(2020. február 13-16.)

Mód van kedvezményes Kaliber előfizetésre a standunkon idén is!


Én nem vagyok kint, a kint levő kollégák a kiadót képviselik, a fegyverekről fogalmuk sincsen!
fehova kaliber2020.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Az IWA elhalasztva. :-(

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2020.02.27. 15:34 Sziasztok,

Az IWA elhalasztva. :-(

Bel
:-(((((((((((((((((((((((((((((((((((((
És valószínűleg nem is lesz idén már.

Mert ugye leszervezni újra az export/importengedélyeket, szállodákat, repjegyeket és ha megnézed szinte nincs luk a Nürnberg-Messe naptárában. Elképesztő kibaszás ez az egész szakmával néhány beijedt picsogo vadbarom miatt.

Ezzel a fossal csinalnak gazdasagi valsagot, aminek sokkal tobb halottja lesz, mint ennek az izmosabb influenzanak.

Basszakmeg anyjukat.

Kozlemeny:


Aufgrund der neuen Sachlage in Bezug auf die Verbreitung des Corona-Virus hat sich die NürnbergMesse entschieden, die IWA OutdoorClassics 2020 zu verschieben, vom geplanten Termin 6.-9. März 2020 auf ein noch konkret festzulegendes Datum in 2020.

Wir hoffen auf Ihr Verständnis für die getroffene Entscheidung. Ziel einer jeden Messe muss es sein, für Aussteller und Besucher gleichermaßen ein besonderes Erlebnis zu schaffen und den vielfältigen Auf- und Ausbau von Geschäftsbeziehungen zu ermöglichen. Dieses Ziel lässt sich unter den derzeit gegebenen Umständen leider nicht realisieren.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.02.27. 15:40
Ezzel a fossal csinalnak gazdasagi valsagot, aminek sokkal tobb halottja lesz, mint ennek az izmosabb influenzanak.
Amúgy ez sztm a nagyobb gyártók-kiállítók miatt van. Csomó multi cégnél (nálunk is) az anyavállalat szintjétől lefújták a külföldi utakat, senki ne utazzon sehová, mindenki Skype-oljon stb.

Át kell állni konzerv gyártásra, az most nagyon megy. :) Az urban legend szerint a konzervgyárak amúgy is rejtett hadiüzemek, mert ugye a konzerv átmérője és az ágyú lőszer átmérője.... ugye-ugye, semmi sem véletlen. :lol:
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2020.02.27. 15:56 Amúgy ez sztm a nagyobb gyártók-kiállítók miatt van. Csomó multi cégnél (nálunk is) az anyavállalat szintjétől lefújták a külföldi utakat, senki ne utazzon sehová, mindenki Skype-oljon stb.

Át kell állni konzerv gyártásra, az most nagyon megy. :) Az urban legend szerint a konzervgyárak amúgy is rejtett hadiüzemek, mert ugye a konzerv átmérője és az ágyú lőszer átmérője.... ugye-ugye, semmi sem véletlen. :lol:
Gyíkhús-kézigránát.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

gvass1 írta: 2020.02.27. 15:40 :-(((((((((((((((((((((((((((((((((((((
És valószínűleg nem is lesz idén már.

Mert ugye leszervezni újra az export/importengedélyeket, szállodákat, repjegyeket és ha megnézed szinte nincs luk a Nürnberg-Messe naptárában. Elképesztő kibaszás ez az egész szakmával néhány beijedt picsogo vadbarom miatt.

Ezzel a fossal csinalnak gazdasagi valsagot, aminek sokkal tobb halottja lesz, mint ennek az izmosabb influenzanak.

Basszakmeg anyjukat.
Egy költő veszett el benned, Kufár! :lol:
Egyébként meg teljesen igazad van! :twisted:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2020.02.27. 15:56

Az urban legend szerint a konzervgyárak amúgy is rejtett hadiüzemek, mert ugye a konzerv átmérője és az ágyú lőszer átmérője.... ugye-ugye, semmi sem véletlen. :lol:
Nem urban legend, de nem ágyú lőszer, hanem a nyeles kézigránát feje, meg a vagdalthús konzerv doboza csereszabatos.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: RatRace »

jó ha van írta: 2020.02.27. 17:18 Nem urban legend, de nem ágyú lőszer, hanem a nyeles kézigránát feje, meg a vagdalthús konzerv doboza csereszabatos.
Már nem, kisebb lett a konzerves doboz.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

RatRace írta: 2020.02.27. 17:49 Már nem, kisebb lett a konzerves doboz.
Akkor az ágyú lőszernek sem túl combos! :lol:
Én még 88-89-ben vótam kommandósnindzsafegyvermestermesterlövész! És gránátszakértőgyíkhúsevő. :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: RatRace »

jó ha van írta: 2020.02.27. 20:20 Akkor az ágyú lőszernek sem túl combos! :lol:
Én még 88-89-ben vótam kommandósnindzsafegyvermestermesterlövész! És gránátszakértőgyíkhúsevő. :lol:
Jah, még az én időben is 150g volt a tavaszi vagdalt konzerv.
De már semmi sem a régi.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2020.02.27. 15:56
OFF

Állítom…
1. …a pánik és pánikkeltés sokkal nagyobb károkat és komolyabb következményeket okoz, mint pusztán a koronavírusos megbetegedések;
2. …ha eltitkolták volna, a kutya se venné észre, hogy járvány van. "Tél van, influenzaszezon, mindenki beteg." Ugyanúgy, ahogy a többi médiafigyelmet nem kapó járvány, ez is észrevétlenül végigsöpört volna a Földön.
3. …már megint annak a következményeit szenvedjük, hogy az újságírók elsöprő többsége semmihez sem ért az újságíráson kívül, és semmilyen témával szemben sincs annyi alázatuk, hogy belássák a tudatlanságukat és megkíméljenek tőle (=ne írjanak róla). A cikkek "99%"-a olyan szintű, amit én írnék egy átguglizott este után.

Basszus, kitört rajtam a riggsizmus: ez ragályos! :-)
Visszaolvasva önmagam: ez a három pont azt is mutatja, hogy én se vagyok különb náluk…
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Poresz írta: 2020.02.27. 22:53 OFF

Állítom…
1. …a pánik és pánikkeltés sokkal nagyobb károkat és komolyabb következményeket okoz, mint pusztán a koronavírusos megbetegedések;
2. …ha eltitkolták volna, a kutya se venné észre, hogy járvány van. "Tél van, influenzaszezon, mindenki beteg." Ugyanúgy, ahogy a többi médiafigyelmet nem kapó járvány, ez is észrevétlenül végigsöpört volna a Földön.
3. …már megint annak a következményeit szenvedjük, hogy az újságírók elsöprő többsége semmihez sem ért az újságíráson kívül, és semmilyen témával szemben sincs annyi alázatuk, hogy belássák a tudatlanságukat és megkíméljenek tőle (=ne írjanak róla). A cikkek "99%"-a olyan szintű, amit én írnék egy átguglizott este után.

Basszus, kitört rajtam a riggsizmus: ez ragályos! :-)
Visszaolvasva önmagam: ez a három pont azt is mutatja, hogy én se vagyok különb náluk…
OFF folyt.

Ezzel a Pulitzer-díjat nem, de a vásári újságíróknak járó wurlitzer-díjat neked adományozom! Bátran és jogosan tehetem, mert én alapítottam, ebben a posztban! :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Kelenvölgy újra:

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

revolvernapja.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

HUBANA2021: IWA-pótlék “civileknek”?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/hubana2 ... ivileknek/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: G.D »

"vírusügyi gazdaságmegsemmisítő intézkedések"

Ezt én sem írhattam volna szebben :D :evil:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2020.10.30. 11:17 HUBANA2021: IWA-pótlék “civileknek”?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/hubana2 ... ivileknek/


Kép
Úgy olvasom, Shot Show se lesz a nagy vizen túl.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

swordmanus írta: 2020.10.30. 20:38 Úgy olvasom, Shot Show se lesz a nagy vizen túl.
Teljes elmebaj! Igen.

SHOT Show 2021 – COVID miatt törölve!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/shot-sh ... t-torolve/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

IWA-2021: az is ELMARAD!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/iwa-2021-az-is-elmarad/


Kép


hogy a szájbabasztottretkeskurvanyjukat.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

smith15 írta: 2020.11.24. 13:51 Semmi nem elég már ahogy látom.. Mindent és mindenkit tönkre kell tenni...
és ha a NürnbergMesse beleáll a földbe (2 év bevétel nélkül után eléggé meglepő lesz, ha fennmarad), akkor nem is lesz hol/ki által megrendezni 2022-ben sem. Ja, és szállodák/éttermek csődjével ha lesz is, hol fogunk lakni, enni?

(Generálisan ezt nem értik a viruspánikolók/gazdaságmegsemmisítők.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Idén is lesz Fehova!
(kalasnyikov.hu játék is lesz!)
2021-ben ismét FeHoVa

2021. március 18-21. között
immár 28. alkalommal kerül megrendezésre a
Fegyver, horgászat, vadászat nemzetközi kiállítás
a HUNGEXPO Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központban.

A HUNGEXPO a 2021-es FeHoVa előkészületei mellett azon is dolgozik, hogy a járvány kockázatait minimalizáló környezetet biztosítson kiállításainak lebonyolításának idejére.

A Hungexpo összeállított egy POST COVID kézikönyvet, valamint meghatározta a Kiállítási Központ területére vonatkozó belépési szabályzatot. A kialakított koncepció tartalmazza a központilag előírt, alapvető higiéniai szabályokat, segíti ezen szabályok betartását, minimalizálja a fertőzés kockázatát a Kiállítási Központban tartott üzleti tárgyalások, konferenciák, kiállítások lebonyolításának ideje alatt.

Bővebb információ: COVID-19 TÁJÉKOZTATÓ
Egyidejű rendezvények:

Budapest Boat Show Nemzetközi hajókiállítás

Karaván Szalon
A hazai lakókocsi és lakóautó kínálat egészét felvonultató kiállítás
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

:-(

https://fehova.hu/

Ha jól olvasom akkor ez a digitálisan-tarjuk-meg ez azt jelenti, hogy nem lesz.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Sparrow írta: 2021.02.01. 14:22 :-(

https://fehova.hu/

Ha jól olvasom akkor ez a digitálisan-tarjuk-meg ez azt jelenti, hogy nem lesz.
virtuálisan szarvasbőgni lehet, bepálinkázni azt nem. Így elmarad.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Sparrow írta: 2021.02.01. 14:22 :-(

https://fehova.hu/

Ha jól olvasom akkor ez a digitálisan-tarjuk-meg ez azt jelenti, hogy nem lesz.
Senki nem tudja megmondani hogy mi lesz lehetséges márciusban, így a leginkább ésszerű döntést hozták.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

TotoHU írta: 2021.02.01. 14:42 Senki nem tudja megmondani hogy mi lesz lehetséges márciusban, így a leginkább ésszerű döntést hozták.
Elfogadom a döntést, sőt, életem egyetlen influenzáját egy fehova-n kaptam el valószínűleg, szóval egyetértek vele. De az, hogy sok bolt készlete egyszerre egy helyen volt elérhető, az nekem hiányozni fog. Mert az digitálisan nem helyettesíthető.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ezen a kiállításon el tudnék nézelődni sokáig :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=z4soVvP4Dw8
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Online se lesz FEHOVA.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

swordmanus írta: 2021.03.08. 21:08 Online se lesz FEHOVA.
PONTOSABBAN:

TALÁN lesz valami Fehova-pótlék az ősszel? Más kérdés, hogy biztosra mondani a szeptemberi Világkiállítást a jelen elenyésző átoltottság és teljes határzár prognosztizálható tartóssága mellett erősen optimistának tűnik:-(((

A Hungexpo közleménye:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/fehova- ... egen-lesz/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Poresz »

swordmanus írta: 2021.03.08. 21:08 Online se lesz FEHOVA.
Nem sok értelme lett volna: mint hab, sör nélkül.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2021.03.09. 06:31 PONTOSABBAN:

TALÁN lesz valami Fehova-pótlék az ősszel? Más kérdés, hogy biztosra mondani a szeptemberi Világkiállítást a jelen elenyésző átoltottság és teljes határzár prognosztizálható tartóssága mellett erősen optimistának tűnik:-(((

A Hungexpo közleménye:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/fehova- ... egen-lesz/

Kép
Az meg napra pontosan egybeesik az Adihex-szel. Szóval aki agancsoskólázni akar, idejön, aki tevegelni, az meg odamegy? Elszervezték ezt egy kicsit...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

swordmanus írta: 2021.03.09. 09:31 Az meg napra pontosan egybeesik az Adihex-szel. Szóval aki agancsoskólázni akar, idejön, aki tevegelni, az meg odamegy? Elszervezték ezt egy kicsit...
háát, kötve hiszem, hogy túl nagy átfedés lenne a kettő látogatói között. Utazni meg úgysem lehet idén sem sehova, úgyhogy szerintem ez (fehova+) is el fog maradni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2021.03.09. 09:39 háát, kötve hiszem, hogy túl nagy átfedés lenne a kettő látogatói között. Utazni meg úgysem lehet idén sem sehova, úgyhogy szerintem ez (fehova+) is el fog maradni.
Állítólag repülőnap is lesz aug. utolsó hetén Kecskeméten, legalábbis tervezik. Aztán lehet, hogy csak oltási igazolvánnyal...
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Sziasztok. Állítólag megrendezik a vadászati világkiállítást .
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Trailm írta: 2021.05.06. 19:46 Sziasztok. Állítólag megrendezik a vadászati világkiállítást .
HMFeszt viszont idén se lesz.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

HA lenne itthon gyűjtői kategória és elég gazdag lenne valaki...Eladó Al Pacino pisztolya a HEAT-ből! :twisted:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/elado-a ... -heat-bol/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2021.06.18. 07:51 HA lenne itthon gyűjtői kategória és elég gazdag lenne valaki...Eladó Al Pacino pisztolya a HEAT-ből! :twisted:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/elado-a ... -heat-bol/
Van itthon gyűjtői kategória, úgy hívják hogy gáz-riasztó konverzió. *sírvanevet*
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2021.06.18. 07:59 Van itthon gyűjtői kategória, úgy hívják hogy gáz-riasztó konverzió. *sírvanevet*
ez már majdnem az...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2021.06.18. 08:00 ez már majdnem az...
Tudom. :) Kis pénzért szabadon tartható lenne.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Kojak írta: 2021.06.18. 08:06 Tudom. :) Kis pénzért szabadon tartható lenne.
Hát a 100e dollárhoz képest a 45e Ft valóban kis pénz :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Képriport: V4 Airshow Dunakeszi 2021

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/keprip ... eszi-2021/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új vadászfegyver-történeti kiállítás a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-vada ... muzeumban/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Ez is hagyománnyá válik:
kelenplakat2021.jpg
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Fórumtársak, holnap a repülőnapon össze lehet futni velem (és kisfiammal).
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Na, Bellel összefutottam, aztán nem győztem gondolni rá, hogy az eü részleget remélem megnézte!
http://bren2.hu/2021/08/28/repulonap-es ... s-szemmel/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

swordmanus írta: 2021.08.28. 20:50 Na, Bellel összefutottam, aztán nem győztem gondolni rá, hogy az eü részleget remélem megnézte!
http://bren2.hu/2021/08/28/repulonap-es ... s-szemmel/
Sword kolléga, ezekről tudsz valami bővebbet?

Kép

Kép

Kép

Új pisztoly, gépkarabély, géppisztoly, golyószóró?

WTF?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: brh562 »

gvass1 írta: 2021.08.29. 06:40 Sword kolléga, ezekről tudsz valami bővebbet?

Kép

Kép

Kép

Új pisztoly, gépkarabély, géppisztoly, golyószóró?

WTF?
a magyar ipar remekei :) ctrl c ctrl v mindenhonnan :) az LMG re feltétlenül egy oriási SB távcső kell :):):)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gvass1 írta: 2021.08.29. 06:40 Sword kolléga, ezekről tudsz valami bővebbet?

Kép

Kép

Kép

Új pisztoly, gépkarabély, géppisztoly, golyószóró?

WTF?

https://www.ceginformacio.hu/cr9311877463

Gestamen Zrt., Csongrád.

https://www.origo.hu/itthon/20210829-uj ... zagon.html
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: bel »

swordmanus írta: 2021.08.28. 20:50 Na, Bellel összefutottam, aztán nem győztem gondolni rá, hogy az eü részleget remélem megnézte!
http://bren2.hu/2021/08/28/repulonap-es ... s-szemmel/
Szia,

Koszi, igen lattam. :-)

Bel
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Most értem gép elé, kinn van a honvedelem.hu-n.
Igazából nálunk kisebb országok is gyártanak remek fegyvereket, mi miért is ne lennénk rá képesek. Ráadásul az AK családon szocializálódott generáció után immár felcseperedtek a CNC-csibészek is, és alaposan betekinthettek a BREN2 és egyéb cseh remekek gyártási kultúrájába.
Hogy miért is született a magyar kézbe magyar fegyvert gondolat? Lehet köze ahhoz, hogy a CZ-vel esetleg nem lett őszinte mosolyú a szerelem... Mióta is ígértek csőkovácsoló gépet? Megjött már, tudja valaki?
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Nincs ennél olcsóbb jegy:
FEHOVA Plusz - JÁTÉK

Szokásunkhoz híven ismét jegyeket nyerhetnek a szerencsések és ügyesek a FEHOVA Pluszra!

Ezúttal 10x2 jegyet lehet nyerni! 10 napon át minden nap az aznapi legjobb kép beküldője nyer két jegyet a Vadászati Világkiállításra, és így a FEHOVA Pluszra is! Figyelem, a dolgok jelen állása szerint csak védettségi igazolvánnyal látogatható a rendezvény, tehát csak ennek birtokában érdemes játszani!

Hogyan lehet nyerni? E-mailben kérünk egy SAJÁT fotót egy saját magyar, vagy Kalasnyikovból, esetleg Dragunovból átalakított vagy eleve annak gyártott vadászfegyverről! Jöhetnek a konvertált AK-55-ök, Saigák, de különösen örülünk majd a szép FÉG Monte Carloknak, és sorolhatnánk!

Az érvényes nevezéshez az e-mailnek tartalmaznia kell: a nevező nevét, arcképes igazolvány számát és a fegyver típusát (előbbiek a jegy átvételéhez szükséges, és zártan kezeljük, a kezeléshez a nevező a nevezéssel hozzájárul).

A képeket és adatokat az info@kalasnyikov.hu címre várjuk, minden este 21:00 után hirdetünk nyertest. A nyertest e-mailben értesítjük, a nyertes képet a facebook oldalunkon megosztjuk! Az első nyertest leghamarabb 2021. szeptember 10. este hirdetjük, a játék a jegyek erejéig tart.

Fényképezésre, játékra fel!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Volt kint valaki a Fehova+/Vadaszkiállításon?

Mert tegnap volt kint egy kollégám, és azt mesélte, hogy kiállítói belépője ellenére fémkeresős átvizsgálással szopatták, és mindenkit aki akkor ment be, azt mondta.

Ami egy fegyveres-késes stb rendezvényen a világ ostobaságának tűnik, de lehet, hogy nem mindennapos, csak valami fontos elvtársat vártak.

Tapasztalatok vkitől?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.10.01. 15:37 Volt kint valaki a Fehova+/Vadaszkiállításon?

Mert tegnap volt kint egy kollégám, és azt mesélte, hogy kiállítói belépője ellenére fémkeresős átvizsgálással szopatták, és mindenkit aki akkor ment be, azt mondta.

Ami egy fegyveres-késes stb rendezvényen a világ ostobaságának tűnik, de lehet, hogy nem mindennapos, csak valami fontos elvtársat vártak.

Tapasztalatok vkitől?
Általánosnak tűnik:
1. "Vadászati Világkiállítás, hétköznap délután. A bejáratnál biztonsági ellenőrzés: készséges fiatalemberek fémdetektorral vizsgálják az érkezők (nem sokan vannak) táskáját és ruházatát, fegyver után kutatva. A felvetésre, hogy odabent rengeteg fegyver van, kicsit tanácstalanul néznek össze. Ez a szabály."
2. "A biztonsági ellenőrzés során egy fémdetektor kapun haladunk át, a fényképezőt azonban alaposan megnézik a biztonságiak, mert az objektív egy rejtett fegyvert takarhat. Miután lövünk egy képet, és bebizonyosodik, hogy a fényképező működőképes, tovább is engednek."
(Linkek nincsenek a politizálás tilalma miatt. Aki kíváncsi forrásaimra, másolja az idézeteket a keresőbe.)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Vadászati Világkiállítás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Valaki volt ezen a Vadászati Világkiállításon?

A költségét először 70 milliónak hallottam (kicsit soknak tünt), majd amikor meghallottam hogy 70 milliárd, akkor beestem az asztal alá..
2300 darab olyan panellakást lehetne venni az árából, mint amiben felnőttem.
36 komplett lépcsőháznyit.
12 panelház tömbnyit.

Iszonyat összegnek tünik első (második, harmadik) hallásra... arányban volt ezzel maga a kiállítás?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: zora »

Fegyverrel nem is engednek be?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Vadászati Világkiállítás

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2021.10.01. 16:20 Valaki volt ezen a Vadászati Világkiállításon?

A költségét először 70 milliónak hallottam (kicsit soknak tünt), majd amikor meghallottam hogy 70 milliárd, akkor beestem az asztal alá..
2300 darab olyan panellakást lehetne venni az árából, mint amiben felnőttem.
36 komplett lépcsőháznyit.
12 panelház tömbnyit.

Iszonyat összegnek tünik első (második, harmadik) hallásra... arányban volt ezzel maga a kiállítás?
Plusz a belépő ára. Ennyi állami pénzből úgy illene megrendezni, hogy minden magyar állampolgárt térítésmentesen beengednek. Ugyanis egyszer már kifizettük.
Ebben a kérdésben dogmatikus vagyok: a kocsmát a kocsmába járók, a mozit a moziba járók tartják és tartsák el. Arányos akkor lenne, ha abból a pénzből rendezik meg, amit a kiállítók és a látogatók kifizetnek.
Itt a befejezem, itt a határ.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vadászati Világkiállítás

Hozzászólás Szerző: chucky »

WildBear23 írta: 2021.10.01. 16:20 Valaki volt ezen a Vadászati Világkiállításon?

A költségét először 70 milliónak hallottam (kicsit soknak tünt), majd amikor meghallottam hogy 70 milliárd, akkor beestem az asztal alá..
2300 darab olyan panellakást lehetne venni az árából, mint amiben felnőttem.
36 komplett lépcsőháznyit.
12 panelház tömbnyit.

Iszonyat összegnek tünik első (második, harmadik) hallásra... arányban volt ezzel maga a kiállítás?
Most adtam fel az országos mentőszolgálatnak a 2000 forintos segítségemet :shock:
70 milliárd............ :?
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: chucky »

zora írta: 2021.10.01. 16:23 Fegyverrel nem is engednek be?
Csak ha van standod is hozzá :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: chucky »

Poresz írta: 2021.10.01. 15:55 Általánosnak tűnik:
1. "Vadászati Világkiállítás, hétköznap délután. A bejáratnál biztonsági ellenőrzés: készséges fiatalemberek fémdetektorral vizsgálják az érkezők (nem sokan vannak) táskáját és ruházatát, fegyver után kutatva. A felvetésre, hogy odabent rengeteg fegyver van, kicsit tanácstalanul néznek össze. Ez a szabály."
2. "A biztonsági ellenőrzés során egy fémdetektor kapun haladunk át, a fényképezőt azonban alaposan megnézik a biztonságiak, mert az objektív egy rejtett fegyvert takarhat. Miután lövünk egy képet, és bebizonyosodik, hogy a fényképező működőképes, tovább is engednek."
(Linkek nincsenek a politizálás tilalma miatt. Aki kíváncsi forrásaimra, másolja az idézeteket a keresőbe.)
Ez most világkiállítás? Vagy virág :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Vadászati Világkiállítás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

chucky írta: 2021.10.01. 16:54 Most adtam fel az országos mentőszolgálatnak a 2000 forintos segítségemet :shock:
70 milliárd............ :?
Ha mentőben számolunk: egy vadi új mentőautó (Mercedes-Benz Sprinter 419 CDI) netto 11 milla, hozzá a Profile Genios mentőfelépítmény netto 23 milla, összesen 34 milla + ÁFA = 43 milla.

70 MRD-ból lehetne kb. 1700 darab vadonat új mentőautót lehetne venni.
Ami elég jó szám, tekintve hogy egyész Magyarországon összesen nincs ennyi mentőautó. (Kb. 1000 van).

Szóval a vadásdzsembörire fordított pénz feléből le lehetne cserélni Magyarország összes mentőautóját zsír újra.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászati Világkiállítás

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.10.01. 17:05 Ha mentőben számolunk: egy vadi új mentőautó (Mercedes-Benz Sprinter 419 CDI) netto 11 milla, hozzá a Profile Genios mentőfelépítmény netto 23 milla, összesen 34 milla + ÁFA = 43 milla.

70 MRD-ból lehetne kb. 1700 darab vadonat új mentőautót lehetne venni.
Ami elég jó szám, tekintve hogy egyész Magyarországon összesen nincs ennyi mentőautó. (Kb. 1000 van).

Szóval a vadásdzsembörire fordított pénz feléből le lehetne cserélni Magyarország összes mentőautóját zsír újra.

félOFF

ezzel kapcsolatban igazi kommunikációs öngyilkosségot követtek el a szervezők.

Mert a vadászkiállításba beleszámolták a komplett újraállamosított Hungexpo teljes rekonstrukcióját, új csarnokok építését. Maga a kiállítás 1X mrd forint volt, ami persze szintén bőőőődületesen durva*, de nem 7X mrd.

*ha valaki unatkozik, rákereshetne a NürnbergMesse éves beszámolóira pre-covid időkből. Ami kb. 8x akkora, mint a Hungexpo.

ON


Fémdetektoros beléptetés: komplett elmebaj. Eddig megfordult a fejemben, hogy kinézek, de ezután ez 10000%-ig ki van csukva. Retardált seggfejek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5415
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászati Világkiállítás

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2021.10.01. 16:20 Valaki volt ezen a Vadászati Világkiállításon?

A költségét először 70 milliónak hallottam (kicsit soknak tünt), majd amikor meghallottam hogy 70 milliárd, akkor beestem az asztal alá..
2300 darab olyan panellakást lehetne venni az árából, mint amiben felnőttem.
36 komplett lépcsőháznyit.
12 panelház tömbnyit.

Iszonyat összegnek tünik első (második, harmadik) hallásra... arányban volt ezzel maga a kiállítás?
Ma este volt a királyi TV2-n hogy már 90 ezer látogatónál tartanak, hatalmas siker... :lol:
Máshol azt olvastam, hogy komplett osztályokat vezényeltek ki, nyilván a látogató szám pörgetése miatt, nem hiszem hogy attól lesznek jobbak az iskolások biológia jegyei, hogy kitömött állatok garmadáját látják.
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: bandligy »

Nem tudtam hova irjam, ezt tűnt a legjobb topicnak.

A Fehova Plusz-os kalandunkról szerettem volna beszámoln. Kezdésnek annyit, hogy a bizti őrök szerint nem vettek parkolót a rendezvényhez, ezert mindkét irányból behajtani tilos van. Máshol parkolast és az ExpoBuszt javasolták. Az Örsön a busz nem a 10 helyén áll meg hanem a metró túloldalán a Volán megállóban. A letező legmeszebb a P+R-től. (Azthiszem van még 3 v 4 féle busz a belvarosból, reptéről v a stadionoktól is.)

Az Egyben a természettel kiállításból 2 részt néztünk meg a vadászatit és a vizeset. A vadaszatinál az elöltöltős és az orvvadász rész is érdekes volt. A vizesnél kevesebb erdekesség volt. Erre szerintem a németeknek sics szava:
20210930_145502.jpg
4 cső, 4 kakas, 4 elsütőbillentyű.

A FehovaPlusz nekem inkább fehova mínusz volt. Egy kicsike csarnokban volt a kiállítás, a régi nagy helyett. Reddotokat szerettem volna nézni, de a választék nem volt túl nagy Vector, Khales, Akah. Engen inkább a Holosun, Vortex stb. érdekelt volna. A fegyveres standok közül 2re emlékszem, a Frommernél hallottam, hogy azért van ilyen kevés kiállító es termék, mert az utolsó pillantban dobták össze. Itt volt lehetőségem a CZ pisztolyokat kézbe venni (kiírták, hogy elsütni nem szabad...). Egyetlen pozitívum, hogy sikerült választanom a P10 modellek közül nekem a C állt kézre jobban mint az F, mivel az alján a kisújamat jobban ki tudtam támasztani a megnövelt részre.

Hazafelé átmentünk az agancskapun, van egy szaga... A buszok kb a kincsem park elől indulnak. Gondoltam nem várunk 25p-et a 10es buszra megyünk Expóssal... mentünk is a stadionokig aztán az Örsre. Végül a 10es beért az autó felé sétálva.

Btw a 90e-es látogatoszámot szerintem a sok iskolás csoport is erősíti, ha cinikus lennék azt hihetném, hogy kötelező nekik, de biztos nagy élmény nekik is.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bandligy írta: 2021.10.03. 12:57 Nem tudtam hova irjam, ezt tűnt a legjobb topicnak.

A Fehova Plusz-os kalandunkról szerettem volna beszámoln. Kezdésnek annyit, hogy a bizti őrök szerint nem vettek parkolót a rendezvényhez, ezert mindkét irányból behajtani tilos van. Máshol parkolast és az ExpoBuszt javasolták. Az Örsön a busz nem a 10 helyén áll meg hanem a metró túloldalán a Volán megállóban. A letező legmeszebb a P+R-től. (Azthiszem van még 3 v 4 féle busz a belvarosból, reptéről v a stadionoktól is.)

Az Egyben a természettel kiállításból 2 részt néztünk m A vizesnél kevesebb erdekesség volt.

Erre szerintem a németeknek sics szava:
20210930_145502.jpg
4 cső, 4 kakas, 4 elsütőbillentyű.

A FehovaPlusz nekem inkább fehova mínusz volt. Egy kicsike csarnokban volt a kiállítás, a régi nagy helyett. Reddotokat szerettem volna nézni, de a választék nem volt túl nagy Vector, Khales, Akah. Engen inkább a Holosun, Vortex stb. érdekelt volna. A fegyveres standok közül 2re emlékszem, a Frommernél hallottam, hogy azért van ilyen kevés kiállító es termék, mert az utolsó pillantban dobták össze. Itt volt lehetőségem a CZ pisztolyokat kézbe venni (kiírták, hogy elsütni nem szabad...). Egyetlen pozitívum, hogy sikerült választanom a P10 modellek közül nekem a C állt kézre jobban mint az F, mivel az alján a kisújamat jobban ki tudtam támasztani a megnövelt részre.

Hazafelé átmentünk az agancskapun, van egy szaga... A buszok kb a kincsem park elől indulnak. Gondoltam nem várunk 25p-et a 10es buszra megyünk Expóssal... mentünk is a stadionokig aztán az Örsre. Végül a 10es beért az autó felé sétálva.

Btw a 90e-es látogatoszámot szerintem a sok iskolás csoport is erősíti, ha cinikus lennék azt hihetném, hogy kötelező nekik, de biztos nagy élmény nekik is.

a német szó VIERLING = négycsövű puska
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: sama »

Tegnap én is voltam a kiállításon. Rengetegen voltak. Pozitív a tömeg szépen elosztott hogy több csarnokra bontották szét. A beléptetés káosz de mi fél óra alatt beértünk előre megváltott belépővel. A fémdetektoros ellenőrzés, belépőellenőrzés elvérzett délre. Rugalmasak voltak. A Frommernél korrekt felkészült eladók. A hagyományos vadászati módoknál jót beszélgettünk az elöltöltős kollégával aki a huzagolást készített.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Az árak mennyire voltak elszálva ? Egyszer voltam Fehován, az katasztrófa volt. Az egyik ismert vadászbolt pl. 20 ezerrel adott drágábban egy céltávcsövet (bolti ár 35 ezer, Fehova ár 55 ezer !).
Válasz küldése