Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

bel írta: 2019.10.24. 14:51 Fura, hogy a Varsoi szerzodesben nem a magatol ertetodo TT loszerre esett a valasztas, mint rendszerben allo, nagy atutesu, nagy hatotavolsagu loszer.
A második világháború után a varsói szerződés államai mind fejlesztettek tömegzáras, revolverező elsütőszerkezetű öntöltő pisztolyokat (vajon a Walther PP tett ennyire mély benyomást?). Mivel 7,65 mm Browning kaliberben is fejlesztettek ilyeneket (a csehszlovákok és románok), feltételezem, nem magyarázható ez az irányzat kizárólagosan a 9×18 mm lőszer rendszeresítésével. Arra tippelek, ragaszkodtak a revolverező elsütőszerkezethez, ami együtt a 7,62×25 mm lőszerrel kényelmetlen, nagyon elöl elhelyezkedő elsütőbillentyűt eredményezett volna. Talán a csehszlovák vz. 52 pisztoly is ezért vesztette el a revolverező elsütését, amikor fejlesztés közben a 9×19 mm kaliberről 7,62×25 mm kaliberre áttértek.

Egyébként a 7,62×25 mm lőszer hírhedt az átütéséről, a kínaiak hegyes lövedékkel is szerelik (igaz, pont a szubszonikus változatot - nem is értem), és feltételezem, rövidebb csőhöz jobban illő, gyorsabban égő lőpor is akad (már) hozzá. Számomra kérdés, miért nem alkalmazták a "páncéltörő" PDW-khez.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2019.10.24. 14:51 Fura, hogy a Varsoi szerzodesben nem a magatol ertetodo TT loszerre esett a valasztas, mint rendszerben allo, nagy atutesu, nagy hatotavolsagu loszer. E helyett a (szerintem) semmire se jo 7.65 (VZ-61) es a hadiloszernek gyenge 9x18 (Sztecskin) loszereket valasztottak.

Bel
Szerintem is jobb lőszer hadi célra a 7,62x25TT, mint a Makarov, vagy pláne a 7,65Br.
Jobb szélen a tracer. :)
tt33.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2019.10.24. 14:51 Fura, hogy a Varsoi szerzodesben nem a magatol ertetodo TT loszerre esett a valasztas, mint rendszerben allo, nagy atutesu, nagy hatotavolsagu loszer.
Bel
+1.

Tovabba az is ertehetetlen, hogy miert nem szereltek hegyes lovedekkel, kulbalisztikailag mindent vert volna.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

most, hogy olvasgattam ezt a PDW históriát, eszembe jutott, hogy régen olvastam egy kalibermagazinban valami 22lr csodáról
talán jugó gyártmány volt, és dobtáras (asszem)
az mi is volt?

(az ezen a fórumon tapasztalható rendszeres félreértések elkerülése érdekében: nem állítom, hogy pdw, csak azt, hogy erről jutott eszembe)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Gorenje MGV-176
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2019.10.24. 15:47 Gorenje MGV-176
Az volt az első Kaliber újságom.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2019.10.24. 15:32 Tovabba az is ertehetetlen, hogy miert nem szereltek hegyes lovedekkel, kulbalisztikailag mindent vert volna.
Jó lenne tudni, kísérleteztek-e hegyes lövedékkel. Mert ha kísérleteztek vele, akkor valószínűsíthető, hogy megbukott. Tipp: abból kiindulva, hogy a kínaiak hangsebesség alatti lövedéksebességű 7,62×25 mm lőszert szerelnek hegyes lövedékkel, amikor a lövedék hangsebesség feletti sebességről hangsebesség alatti sebességre lassul, ott felléphet valami nem túl kedvező jelenség. (Ugyanezért nehéz hangsebességnél gyorsabb repülőgépet tervezni: nem ugyanaz a forma kedvező hangsebesség felett és hangsebesség alatt, márpedig legalább fel- és leszállásnál elkerülhetetlen ez a váltás. Mach-egyenlet, ugye.)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2019.10.24. 15:50 Jó lenne tudni, kísérleteztek-e hegyes lövedékkel. Mert ha kísérleteztek vele, akkor valószínűsíthető, hogy megbukott. Tipp: abból kiindulva, hogy a kínaiak hangsebesség alatti lövedéksebességű 7,62×25 mm lőszert szerelnek hegyes lövedékkel, amikor a lövedék hangsebesség feletti sebességről hangsebesség alatti sebességre lassul, ott felléphet valami nem túl kedvező jelenség. (Ugyanezért nehéz hangsebességnél gyorsabb repülőgépet tervezni: nem ugyanaz a forma kedvező hangsebesség felett és hangsebesség alatt, márpedig legalább fel- és leszállásnál elkerülhetetlen ez a váltás. Mach-egyenlet, ugye.)
Haaat, minden lehet, de a sajat gondolkodas korlatainak atlepese mindig a legnehezebb.

Es a .30 Carbine-nel sem csinaltak hegyes lovedeket, pedig ott mar kozelebb lettek volna a 7,62x39 mm vagy a 7,92x33 mm teljesitmenyehez.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2019.10.24. 15:58 Haaat, minden lehet, de a sajat gondolkodas korlatainak atlepese mindig a legnehezebb.
Abszolút. Az összes mérnök és költő ölne azért, ha tudhatnánk, hogyan keletkezik az ötlet, és ez hogyan segíthető elő. (Ha megfigyeljük, hogyan csinálunk hülyeséget, észrevehető: a hülyeségünk feltűnően gyakran annak következménye, hogy nem jut eszünkbe egy ötlet. Ami akár egy kérdés vagy kétség is lehet.)
gvass1 írta: 2019.10.24. 15:58 Es a .30 Carbine-nel sem csinaltak hegyes lovedeket, pedig ott mar kozelebb lettek volna a 7,62x39 mm vagy a 7,92x33 mm teljesitmenyehez.
Igen, már feltűnt, hogy nem tudok kapásból olyan lőszert mondani, aminek hengeres a hüvelye és hegyes lövedékkel (is) szerelik. Nem kizárható, hogy a .30 Carbine lőszer esetén is egy nem-tudatosult hagyomány működött. A mérnök megnéz és megvizsgál kismillió meg egy megoldást - ahogy gépelemek-gépszerkezettan tanárom mondta: "feltölti az akkumulátorait" -, és jó eséllyel ezek vagy ezekhez hasonló fog eszébe jutni megoldásként. Elmaradt az ötlet. Meg közeledett a határidő.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Poresz írta: 2019.10.24. 16:18 Igen, már feltűnt, hogy nem tudok kapásból olyan lőszert mondani, aminek hengeres a hüvelye és hegyes lövedékkel (is) szerelik.
460/500 S&W Magnum
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

[quote. Elmaradt az ötlet. Meg közeledett a határidő.
[/quote]

Így van. Ezt én is tapasztalom.

Az ötletet leghatékonyabban határidők felállításával, és azok betartatásával lehet megölni.

A határidő az elme fogsága.

Közgizdák mániája a határidő, és a költségkeret. Ezekkel lehet mindent a leghatékonyabban leépíteni, megölni.

Nem határokat kellene nekik állítani a fejlődés útjába, hanem megoldásokat keresni a fejlődésre. Ahogyan a mérnök is azt tenné, ha nem kötnék össze kezét lábát, vakítanák meg, tennének dugót a fülébe,, majd várják tőle, hogy ezen állapotban nyerjen az olimpián...

Bár lehet, hogy ezért tud érvényesülni a Magyar mérnök KÜLFÖLDÖN, mert ott nem megkötözve, kiszúrt szemekkel indul a versenyen?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2019.10.24. 16:47 460/500 S&W Magnum
.350 Legend

de ezek egyike sem létezett a .30 Carbine rendszeresítése idejen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

WildBear23 írta: 2019.10.24. 15:47 Gorenje MGV-176
az lesz az

köszi
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Hiperdögös spanyol kiskaliberű "minisniper":

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/bergara ... ska-b-14r/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Rövid kérdés. Az éles Makarovom sütése sokkal kevésbé jó mint a gázriasztó verziójé. MIvel az élesesel néha viccből is elindulnék, így vajon érdemes fegyvermesterrel átszereltetni az egyik sütést a másikba? Elvileg az elsütőszerkezet teljesen csereszabatos az éles és a gáz verziókon.
Vagy az "if ain't broke don't fix it" elv alapján, ami nem romlott el azt felesleges javíttatni? :lol:
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

TotoHU írta: 2019.10.26. 16:26 Rövid kérdés. Az éles Makarovom sütése sokkal kevésbé jó mint a gázriasztó verziójé. MIvel az élesesel néha viccből is elindulnék, így vajon érdemes fegyvermesterrel átszereltetni az egyik sütést a másikba? Elvileg az elsütőszerkezet teljesen csereszabatos az éles és a gáz verziókon.
Vagy az "if ain't broke don't fix it" elv alapján, ami nem romlott el azt felesleges javíttatni? :lol:
...lehet hogy a tok sorjásabb az élesnél és nincs értelme áttenni a gr-ből?! fegyvermester biztos többet tudna mondani ha belenézne ;)

( én 1x fogtam makarovot a kezemben, hát borzalmas volt a sütése DA-ban, úgy ahogy a vzor 50-ek is meg a PA-knak is , ez szerintem konstrukciós korabeli sajátosság :lol: )
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

vato írta: 2019.10.26. 16:52 ...lehet hogy a tok sorjásabb az élesnél és nincs értelme áttenni a gr-ből?! fegyvermester biztos többet tudna mondani ha belenézne ;)

( én 1x fogtam makarovot a kezemben, hát borzalmas volt a sütése DA-ban, úgy ahogy a vzor 50-ek is meg a PA-knak is , ez szerintem konstrukciós korabeli sajátosság :lol: )
Nem leányálom a DA sütése valóban, de a PA-nál mindenképpen jobb szvsz pláne a 48M-nél. Ahhoz "munkás ököl vasököl" kell. Na ja, nem versenyen tokból rántva DA-ból tüzelésre tervezték ezeket a pisztolyokat, cső alá töltve hordásnál meg tökmindegy.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2019.10.26. 16:26 Rövid kérdés. Az éles Makarovom sütése sokkal kevésbé jó mint a gázriasztó verziójé. MIvel az élesesel néha viccből is elindulnék, így vajon érdemes fegyvermesterrel átszereltetni az egyik sütést a másikba? Elvileg az elsütőszerkezet teljesen csereszabatos az éles és a gáz verziókon.
Vagy az "if ain't broke don't fix it" elv alapján, ami nem romlott el azt felesleges javíttatni? :lol:
A kakas más (van benne egy kivágás, de ettől még lehet, hogy működik az élesben), egyébként áttehető.
Csak a tisztítóvessző kell hozzá, pár perc a csere.
(Mod: mármint a teljes elsütőszerkezet cseréje.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

vato írta: 2019.10.26. 16:52 én 1x fogtam makarovot a kezemben, hát borzalmas volt a sütése DA-ban, úgy ahogy a vzor 50-ek is meg a PA-knak is , ez szerintem konstrukciós korabeli sajátosság :lol:
Most hirtelen a Walther PP és a makarov revolverező sütésére nem emlékszem - akkor talán nem lehetett olyan botrányos -, a lengyel 9×18 mm-es pisztolyokhoz nem volt szerencsém, de kis méretű és borzalmas revolverezésű pisztolyokként emlegetik őket. Tipp: kis méretben kis erőkarok nagy működtető erőket igényelnek (kemény boxercsappantyúk elsütéséhez).

Apropó: ismert magyarázat arra, hogy a varsói szerződés államaiban miért szinte csak kompakt méretű öntöltő pisztolyokat rendszeresítettek a TT33 után?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Poresz írta: 2019.10.26. 20:33

Apropó: ismert magyarázat arra, hogy a varsói szerződés államaiban miért szinte csak kompakt méretű öntöltő pisztolyokat rendszeresítettek a TT33 után?
Gazdaságosság? Kevesebb anyag, több darab :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Szerintem ez korfüggő is.

At 1953-as Makarovomnak nagyon kellemes, sima a sütése, a későbbi (pláne post-CCCP) Makarovoknak reszelősebb, és az egész kidolgozásuk (pl. felületkezelés) is igénytelenebb kicsit.

"Apropó: ismert magyarázat arra, hogy a varsói szerződés államaiban miért szinte csak kompakt méretű öntöltő pisztolyokat rendszeresítettek a TT33 után?"

Szerintem nem tulajdonítottak az AK rendszerű lövészfegyverek mellett nagy jelentőséget a pisztolynak.
Inkább csak jelkép, és utolsó utáni esély fegyver.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.10.26. 16:26 Rövid kérdés. Az éles Makarovom sütése sokkal kevésbé jó mint a gázriasztó verziójé. MIvel az élesesel néha viccből is elindulnék, így vajon érdemes fegyvermesterrel átszereltetni az egyik sütést a másikba? Elvileg az elsütőszerkezet teljesen csereszabatos az éles és a gáz verziókon.
Vagy az "if ain't broke don't fix it" elv alapján, ami nem romlott el azt felesleges javíttatni? :lol:

Mert ez szokott nálad működni?😋
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2019.10.26. 20:33 Apropó: ismert magyarázat arra, hogy a varsói szerződés államaiban miért szinte csak kompakt méretű öntöltő pisztolyokat rendszeresítettek a TT33 után?
A 2. vh. után ihletet kaptak a szovjetek a Walther elfoglalt Zella-Mehlis-i gyárából, a kezükbe kerültek a tervek, prototípusok, minden. Az alábbi link szerint a Makarov lőszert a Walther 9mm Ultra lőszer alapján fejlesztették. Az elképzelés az volt, hogy semmilyen, az impirilisták által használt fegyverrel nem kompatibilis lőszert fejlesszenek ki.

https://www.militaryfactory.com/smallar ... rms_id=355

A miértre sztm az a válasz amit alább is leírtak - katonai alkalmazásban kb utolsó esély volt úgyis a pisztoly, a rendvédelemnél meg úgyse került gyakran elő, az egyenruha és az elefántfüles bőr pisztolyáska önmagában elrettentő erővel bírt azokban az időkben. Plusz a kisebb, kompaktabb méretű fegyvert így ki tudták osztani a pártfunkcionáriusoknak, nem egyenruhás állománynak is.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.10.26. 20:41 Mert ez szokott nálad működni?😋
Neem. Az ismert kézügyességem okán én az évek során kifejlesztettem egy készséget, megtanultam együttélni a problémákkal.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"Az elképzelés az volt, hogy semmilyen, az impirilisták által használt fegyverrel nem kompatibilis lőszert fejlesszenek ki"

Ez miért lett volna szempont?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

WildBear23 írta: 2019.10.27. 06:28 "Az elképzelés az volt, hogy semmilyen, az impirilisták által használt fegyverrel nem kompatibilis lőszert fejlesszenek ki"

Ez miért lett volna szempont?
Tényleg, ki lehet lőni a 9x18 Makarovból a 9x19 Lugert? Fordítva tuti nem, mert a Makarov az nagyobb mint 9mm, csőre se tölt (egyszer véletlenül belekeveredett a lőtéren a dobozba, amit kaptam). De elvileg ha kicsit benyomódik a mag a Lugerbe, lehet belőle probléma, nem? Mármint hogy elsüti mint a 40-es Glokk is ahogy itt volt róla szó.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Sparrow írta: 2019.10.27. 06:45 Tényleg, ki lehet lőni a 9x18 Makarovból a 9x19 Lugert? Fordítva tuti nem, mert a Makarov az nagyobb mint 9mm, csőre se tölt (egyszer véletlenül belekeveredett a lőtéren a dobozba, amit kaptam). De elvileg ha kicsit benyomódik a mag a Lugerbe, lehet belőle probléma, nem? Mármint hogy elsüti mint a 40-es Glokk is ahogy itt volt róla szó.
https://youtu.be/zGRtEFH7VFg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Sparrow írta: 2019.10.27. 06:45 Tényleg, ki lehet lőni a 9x18 Makarovból a 9x19 Lugert? Fordítva tuti nem, mert a Makarov az nagyobb mint 9mm, csőre se tölt (egyszer véletlenül belekeveredett a lőtéren a dobozba, amit kaptam). De elvileg ha kicsit benyomódik a mag a Lugerbe, lehet belőle probléma, nem? Mármint hogy elsüti mint a 40-es Glokk is ahogy itt volt róla szó.
9 mm Browning Short az, amivel tobbe-kevesbe mukodni tud a Makaov.

A 9 mm Luger elsulhet, de tarba nem fer, es nem is biztonsagos.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ha már Makarov..
Tegnap este néztem meg a Hardcore Harry c. Filmet, q jó!
Van benne Makarov, TT33, PPS, AK47, AKSU, stb, plusz aki játszott a DOOM, Duke Nukem, Blood játékokkal annak be fog jönni.😉
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2019.10.27. 06:28 "Az elképzelés az volt, hogy semmilyen, az impirilisták által használt fegyverrel nem kompatibilis lőszert fejlesszenek ki"

Ez miért lett volna szempont?
Ezt írták vagy a linken, vagy abban a könyvben amit átküldtem, most nem néztem meg pontosan hol.
Ennek lehet hogy volt logikus katonai-logisztikai oka is, pl az elfoglalt lőszer készleteket nehogymár probléma nélkül használhassa az ellenség a saját rendszeresített fegyvereiben. Nem tudom, ennek a feltételezésnek az a gyengéje, hogy ez visszafelé is működhetett volna, az ellenségtől megszerzett lőszerek is szépen ketyeghettek volna a saját fegyvereikben.

Van egy olyan gyanúm hogy szerepet kapott benne a késő 40-es kora 50-es évekre jellemző elmebeteg módon paranoid, kifordult szellemiség is. Lásd Tanú című film ma már abszurdnak ható világa. Pl: átnevezzük az Angol parkot VIdám parkká, igaz hogy 1910-1950 között tök jól elvolt a park ezzel a névvel, de nehogy már ANGOL park legyen.
"A torkánál ragadta meg a kérdést Pelikán elvtárs… Angol Park? Hogy az angol imperialista világbirodalom röhögjön a markába?? Egy frászt!! Vidámpark! Ez kell a dolgozóknak!"

Mod: megnéztem, az előző hsz-omban lévő linken szerepel a Makarov lőszer- és fegyver tervezésének sztorija. Erősen építettek a Walther PP-re formavilágban, működési elvben, de a lőszerben erősebbet kerestek. Ehhez is a Walther 9mm Ultra kísérleti lőszert használták fel. És dettó itt írják, hogy kifejezetten azért terveztek eltérő lőszert, hogy egy újabb világháború esetén, amire akkor gőzerővel készültek, ne lehessen azt használni az impirilisták fegyvereiben.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2019.10.27. 15:47 És dettó itt írják, hogy kifejezetten azért terveztek eltérő lőszert, hogy egy újabb világháború esetén, amire akkor gőzerővel készültek, ne lehessen azt használni az impirilisták fegyvereiben.
..amivel (ahogy írod is) az jár együtt, hogy MI sem tudjuk használni a zsákmányolt fegyvert a saját lőszerünkkel.

Az eltérés oka az, hogy a szovjetek máshogy számolják az űrméretet: az oromzatok közötti távolságot veszi 9mm-nek, nem a barázdák távolságát.

A kérdés; ez a többi kalibernél is így van?
A 7.62x39 (43M) lőszer lövedéke is nagyobb átérőjű, mint pl. a 7.62x51 Nato?

Mod: a wiki (és CIP) szerint az első 7,92, a második 7,82mm lövedékátmérőjű.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.10.27. 17:13 ..amivel (ahogy írod is) az jár együtt, hogy MI sem tudjuk használni a zsákmányolt fegyvert a saját lőszerünkkel.

Az eltérés oka az, hogy a szovjetek máshogy számolják az űrméretet: az oromzatok közötti távolságot veszi 9mm-nek, nem a barázdák távolságát.

A kérdés; ez a többi kalibernél is így van?
A 7.62x39 (43M) lőszer lövedéke is nagyobb átérőjű, mint pl. a 7.62x51 Nato?

Mod: a wiki (és CIP) szerint az első 7,92, a második 7,82mm lövedékátmérőjű.

Mondjuk puska/karabely kalibereknel a huvelyhosszok/formak drasztikus elterese eleve kizar minden ilyesfajta probalkozast amugy is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ja, csak arra lett volna válasz, hogy direkt lett nagybb átmérőjű a Makarov lövedéke, mint a többi 9mm-es, vagy eleve a szovjetek más lőszereknél is így számolták a kalibert.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Magtech 124gr JHP lőszert próbáltunk vizespalackokra. Ez a redneck zselé teszt, nagyon közel van ahhoz az átütés és a deformáció is.
Erről a lőszerről lehet találni rövidebb csővel teszteket, azzal nem igazán működik jól. A mi tesztünk szerint egy G17-ből már elegendő a sebessége a megfelelő expanzióhoz. Az átütés az FBI által előírt 12-18" között van ez alapján. Ez persze csak egy darab lőszer eredménye, a végleges konklúzióhoz kellene 5-6 lövés legalább.
A réz köpeny ez alapján leszakad darabokban, de ettől függetlenül szépen lapul, a lövedék lövés után az asztalra pottyant az egyik palackból, majd a víz lemosta a földre:
IMG_20191027_140803.jpg
IMG_20191027_140747.jpg
IMG_20191027_140759.jpg
Szóval ez alapján ez egy jó otthonvédelmi lőszer lehet, igen kedvező áron. Nem annyira profi mint egy HST vagy Critical Duty, de teszi a dolgát, kedvezőbb az ára, no meg beszerezhető. Mert megnézem azt, aki itthon képes HST-t szerezni, ami amúgy szerintem ennek a kategóriának a királya.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Fortitu írta: 2019.10.27. 19:33 Magtech 124gr JHP lőszert próbáltunk vizespalackokra. Ez a redneck zselé teszt, nagyon közel van ahhoz az átütés és a deformáció is.
Erről a lőszerről lehet találni rövidebb csővel teszteket, azzal nem igazán működik jól. A mi tesztünk szerint egy G17-ből már elegendő a sebessége a megfelelő expanzióhoz. Az átütés az FBI által előírt 12-18" között van ez alapján. Ez persze csak egy darab lőszer eredménye, a végleges konklúzióhoz kellene 5-6 lövés legalább.
A réz köpeny ez alapján leszakad darabokban, de ettől függetlenül szépen lapul, a lövedék lövés után az asztalra pottyant az egyik palackból, majd a víz lemosta a földre:
IMG_20191027_140803.jpg
IMG_20191027_140747.jpg
IMG_20191027_140759.jpg
Szóval ez alapján ez egy jó otthonvédelmi lőszer lehet, igen kedvező áron. Nem annyira profi mint egy HST vagy Critical Duty, de teszi a dolgát, kedvezőbb az ára, no meg beszerezhető. Mert megnézem azt, aki itthon képes HST-t szerezni, ami amúgy szerintem ennek a kategóriának a királya.
Megnyugtató volt élőben látni, nekem bevált. Teszi a dolgát.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3435
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2019.10.27. 19:33 Magtech 124gr JHP lőszert próbáltunk vizespalackokra. Ez a redneck zselé teszt, nagyon közel van ahhoz az átütés és a deformáció is.
Erről a lőszerről lehet találni rövidebb csővel teszteket, azzal nem igazán működik jól. A mi tesztünk szerint egy G17-ből már elegendő a sebessége a megfelelő expanzióhoz. Az átütés az FBI által előírt 12-18" között van ez alapján. Ez persze csak egy darab lőszer eredménye, a végleges konklúzióhoz kellene 5-6 lövés legalább.
A réz köpeny ez alapján leszakad darabokban, de ettől függetlenül szépen lapul, a lövedék lövés után az asztalra pottyant az egyik palackból, majd a víz lemosta a földre:
IMG_20191027_140803.jpg
IMG_20191027_140747.jpg
IMG_20191027_140759.jpg
Szóval ez alapján ez egy jó otthonvédelmi lőszer lehet, igen kedvező áron. Nem annyira profi mint egy HST vagy Critical Duty, de teszi a dolgát, kedvezőbb az ára, no meg beszerezhető. Mert megnézem azt, aki itthon képes HST-t szerezni, ami amúgy szerintem ennek a kategóriának a királya.
Ez a magtech meg a önvédelminek is elmegy, mert nem hp.
https://youtu.be/_RmCoD54oM8
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Kolonics írta: 2019.10.27. 19:42 Megnyugtató volt élőben látni, nekem bevált. Teszi a dolgát.
Erre a tesztre emlékeztem:
https://www.luckygunner.com/9mm-124-gra ... ds#geltest
Fura, hogy ennyire nem működött, mert most találtam rövid csővel tesztet, ami alapján nem teljesített rosszul:
https://youtu.be/5MDJ5WyMaFk
Érdekes, mert a mérések alapján nem volt nagy különbség a sebességekben (1051 és 1035). Lehet pont ez a sebességtartomány lehet az expanzió határán? A műszerek pontatlanságát beleszámolva lehet, hogy az egyik tesztnél pont a kellő sebesség alatt volt, a másiknál pedig pont felette? Lucky Gunneréknél lehet látni valami kezdeti kinyílást, ez is alátámaszthatja ezt. Más magyarázat nem jut eszembe. (Kellett volna G17-ből is mérni a sebességet, főleg hogy erre lett volna lehetőség is.)

Ez alapján úgy látom van belőle bonded verzió (kémiailag kötik az ólomhoz a köpenyt valamilyen módon):
https://youtu.be/lkb0dFDSGrw

mod.: Közben eszembe jutott, hogy LG-ék vastagabb ruházatot használhattak, mint a youtube videóban. Inkább ez lehet a magyarázat. A régebbi JHP lőszereknél ez elvileg gyakran probléma volt. Konklúzió: tesztelni kell vastag ruhaanyagon keresztül lőve is ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Fortitu írta: 2019.10.27. 19:33 Magtech 124gr JHP lőszert próbáltunk vizespalackokra.
Nekem Federal 115 gr Hi-Shok JHP van itthon agresszív lőlapok ellen. Még nem volt alkalmam kipróbálni a hatását, de tervben van, csak sokat kell főzni hozzá. :roll:
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Pont mostanában néztem: egy nemtom milyen videóban, ugyan abból a dobozból az egyik lövedék expandált a másik nem. Van ez így.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2019.10.27. 07:44 9 mm Browning Short az, amivel tobbe-kevesbe mukodni tud a Makaov. A 9 mm Luger elsulhet, de tarba nem fer, es nem is biztonsagos.
Plusz nem működhet az automata biztosítás, ami megakadályozza a fegyver elsütését a csőfar nem megfelelő lezárása esetén. A hüvelytalp-tűzfal távolság kedvező esetben pár tizedmilliméter, sok a milliméter nagyságrendű hüvelyhossz-különbség sok.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2019.10.27. 18:09 Ja, csak arra lett volna válasz, hogy direkt lett nagyobb átmérőjű a makarov lövedéke, mint a többi 9 mm-es, vagy eleve a szovjetek más lőszereknél is így számolták a kalibert.
FélOFF

Megjegyzem, világszerte nagyon népszerű dolog fegyverekről beszélgetni, írni, videót készíteni, de csak nagyon kevesen veszik a fáradtságot és ásnak le a (tagadhatatlanul nehezen hozzáférhető) forrásokig, végeznek komolyan vehető teszteket. Legtöbben újra és újra elismétlik azt, amit hallottak vagy olvastak, ezzel akaratlanul újabb és újabb hivatkozható tartalmat hoznak létre a téves információknak (is). Ebben a témában (is - ?) ezerrel pörög a mítoszgyártás.

Ez onnan jutott eszembe, hogy már másfél évtizede tudni vélem, hogy az oroszok az oromzatok között mért átmérőből képzik a kaliberjelzést, ami pusztán névleges méret, szimbólum. Terjesztettem ezt az információt úgy, hogy soha semmilyen komolyan vehető forrást nem kerestem róla.

ON

Most átfutottam a C. I. P. honlapján az összes orosz kaliber szabványát. Ha az F-fel jelölt méret tényleg az, aminek látszik - a cső oromzatok között mért átmérője -, akkor akár igaz is lehet. Csak a 5,45×39 mm a kivétel, ahol az F-fel jelölt méret 5,40 mm; illetve az 5,45×18 mm esetében 5,45 mm alapméret mellet van +0,02 mm tűrés.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2019.10.28. 09:15 Plusz nem működhet az automata biztosítás, ami megakadályozza a fegyver elsütését a csőfar nem megfelelő lezárása esetén. A hüvelytalp-tűzfal távolság kedvező esetben pár tizedmilliméter, sok a milliméter nagyságrendű hüvelyhossz-különbség sok.
Amit linkeltem, ott simán kilőtte a 9x19-est PA63-ból. És lövés előtt még mutatta is a hézagot a kivetőnyílásnál.
A topictárs anno azt kérdezte, hogy ha a lövedék véletlenül benyomódik a hüvelybe, akkor mi van. Az van, hogy betárazható, kilőhető, hogy a fegyver miként tolerálja az más kérdés.
Volt egy doboz jó minőségű lőszerem, amit vész esetére táraztam, aztán feltűnt, hogy mintha néhány lőszer mintha rövidebb volna. Simán becsúsztak, kézzel is beljebb lehetett tolni a lövedéket. Szóval a jelenség előfordulhat, ezért szabály a lôszerek szemrevételezése tárazáskor, és ezért utálom az ömlesztett zacskós lőszereket.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2019.10.27. 17:13 ..amivel (ahogy írod is) az jár együtt, hogy MI sem tudjuk használni a zsákmányolt fegyvert a saját lőszerünkkel.
Szia,

Mind a legendak szerint, mind pedig a valosagban a makarov (9x18) loszerre tervezett fegyverbol kiloheto a browning short (9x17), de termeszetesen a szan kisebb erovel megy hatra, mint azt terveztek.

ui. a legendak szerint a MIG-29-esnek teljesen mas ellatasra van szuksege, mint pl. a MIG-23-nak. Ez komoly kenyelmetlenseg azoknak, akik a MIG-23 utan MIG-29-t rendszeresitenek, viszont minimalis extra felszerelessel uzemeltetheto nyugati repuloteren ez utobbi. A szempont az volt, hogy amikor a III. vilaghaboruban elfoglaljak a NATO repulotereket, akkor minimalis mennyisegu felszerelest (pl. oxigen tartaly, uzemanyag szivattyu) kelljen csak elore szallitani.

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2019.10.28. 15:34 Mind a legendak szerint, mind pedig a valosagban a makarov (9x18) loszerre tervezett fegyverbol kiloheto a browning short (9x17), de termeszetesen a szan kisebb erovel megy hatra, mint azt terveztek.
Igen. És? :)
Amikor a Makarov PM-et rendszeresítették, már a 9x19 Lüger volt a NATO rendszeresített pisztolylőszere (meg az amerikaiaknál a .45ACP), így ahhoz kellett volna mérni.

Szvsz ez az "azért nagyobb a mi 9-esünk, hogy mi tudjuk használni az ő lőszerüket, de ők nem a miénket" ugyanolyan legenda, mint hogy "a cigeretta azért 7.62mm átmérőjű, mert..", illetve hogy "a Csepel bicikli váza mert pont 12-es kaliberű, mert..."

A Makarovhoz visszatérve;
- így viszont az ellenség tudja használni a zsákmányolt fegyvereket a saját lőszerével (és fordítva mi nem).. tehát amit nyertünk volna a réven, elvesztettük volna a vámon..
- melyik NATO ország használt 9x17 Browning kaliberű fegyvert az 50-es évek után, hogy ez ilyen komoly szempont legyen?
- ha ez a lőszer "oda nem, vissza igen" csereszabatosság fontos lett volna, akkor a lövészfegyvereknél, vagy a lövegeknél vezetik be.
I love Makarov PM, de mekkora harcértéke van egy Makarov pisztolynak a vele egykorú lövészfegyverekkel (AK fegyvercsalád), tüzérséggel, páncélosokkal, atomfegyverekkel összevetve..?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sodoma »

miert nem gyartjak a P 08-t v. Mauser 1912 v. 1898at? most divat a retro. mekkora feeling lenne már egy mauserral lőni.!
vagy vmi jogi izé van?
1911et meg minden 10 évben gyartanak. vmi régiest. pfff.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2019.10.28. 17:30 miert nem gyartjak a P 08-t v. Mauser 1912 v. 1898at? most divat a retro. mekkora feeling lenne már egy mauserral lőni.!
vagy vmi jogi izé van?
1911et meg minden 10 évben gyartanak. vmi régiest. pfff.
Mert gyemant arban lenne, azert.
19. Szazadi gepekre szabott gyartastechnologia.

(meg ezek altalaban loni veluk fosok, a legenda-faktor dominal csak)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2019.10.28. 17:45 Mert gyemant arban lenne, azert.
19. Szazadi gepekre szabott gyartastechnologia.

(meg ezek altalaban loni veluk fosok, a legenda-faktor dominal csak)
kinaiak megoldanák
igaz h akcijjofilben keveset szerepeltek de mauser volt a S.Holmesban P08 meg a vilaghaborusokban.
lőttél már mauserral? milyen? engem erdeklene.
árányozott burettára meg van igény. qrva világ ez
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

sodoma írta: 2019.10.28. 17:30 miert nem gyartjak a P 08-t v. Mauser 1912 v. 1898at? most divat a retro. mekkora feeling lenne már egy mauserral lőni.!
vagy vmi jogi izé van?
1911et meg minden 10 évben gyartanak. vmi régiest. pfff.
Tipp: amit az USA polgári fegyverpiacon nem lehet eladni, az valószínűleg nem jön ki nullszaldóra. Az említettek közül vélhetően a P08-at lehetne elegendő darabszámban eladni, hogy alacsony legyen az egy darabra eső önköltség.
Az alacsony önköltség természetesen a többinél is szempont, amit a nehezen megszerezhető megbízható dokumentációk drágítanak. Ha dokumentáció hiányában eredeti darab(ok) alapján újra kell alkotni és megbízható működésűre kell kikísérletezni - mert semmi sem garantálja, hogy a 100%-osan azonos lesz az eredetivel, sőt! Inkább nem fog csereszabatos alkatrészekből állni, visszafele nem kompatibilis 2.0 változatok lesznek. -, az még jobban növeli a költségeket. Végül: ténylegesen megvennék, vagy az eredeti példányok bőven elegek a piacra? Ugye az igények addig tartanak, amíg nem kell fizetni értük…
Ha kaliberük ritka vagy feltámasztandó, akkor a nehezen beszerezhető és így drága lőszer is eltántorít potenciális vevőket a megvásárlástól.
Az M1911 az USA szellemi tulajdona, és egy idő után nyilvánossá vált a teljes dokumentációja, "mindenki" elkezdhette gyártani. Plusz úgy vélem, a rendszeresítés kb. 75 éve alatt bőven volt elég kiképzett fegyvermester, akinek már volt tapasztalata a típussal. Lőszere pedig minden fegyverboltban kapható azóta is.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2019.10.28. 17:49 kinaiak megoldanák
igaz h akcijjofilben keveset szerepeltek de mauser volt a S.Holmesban P08 meg a vilaghaborusokban.
lőttél már mauserral? milyen? engem erdeklene.
árányozott burettára meg van igény. qrva világ ez
Nem, C96-tal még nem. P08, tüzérségi Luger, Kar98k, Moszin-Nagant, Nagant, SzVT, M1 stb-stb megvolt.

Ezekbol a pre-1945 hadi cuccokbol a nem full auto mezonybol az SMLE, az M1 Carbine, meg Walther P38, amikkel mai szemmel is fasza loni, a TT meg mokas.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"a TT meg mokas."

Hogy érted hogy mókás?
Szerintem király. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.10.28. 19:40 "a TT meg mokas."

Hogy érted hogy mókás?
Szerintem király. :)
Olyan mint egy eloltoltos revolver. Gépszerű, nagy láng, nyersesség, és a harctéren érzed magad 3 lövés után GURRÁ -GURRRÁÁÁÁÁÁ!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2019.10.28. 19:40 "a TT meg mokas."

Hogy érted hogy mókás?
Szerintem király. :)
Legyen cool ! :D
E97093E8-2F86-4684-ABF5-422987D9A45B.gif
E97093E8-2F86-4684-ABF5-422987D9A45B.gif (878.1 KiB) Megtekintve 49309 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ja, sok féle pisztollyal lőttem már, de egyik sem volt olyan feelinges, mint a TT.. :-)
Bár volt közöttük pár nyers erő (pl. 454 Casull).

TT-ből még a 10mm Auto változatot próbálnám ki egyszer..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2019.10.28. 19:54 Ja, sok féle pisztollyal lőttem már, de egyik sem volt olyan feelinges, mint a TT.. :-)
Bár volt közöttük pár nyers erő (pl. 454 Casull).

TT-ből még a 10mm Auto változatot próbálnám ki egyszer..
Hat egy jo pump action sem utolso feelingben;)

TT-ből ki gyártott 10mm auto változatot?? 9pararól tudok csak.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2019.10.28. 20:01 TT-ből ki gyártott 10mm auto változatot?? 9pararól tudok csak.
Zastava Arms.
Felvettem velük a kapcsolatot, amikor utánajártam ennek a "10mm Auto TT" kérdésnek.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2019.10.28. 20:01 Hat egy jo pump action sem utolso feelingben;)

TT-ből ki gyártott 10mm auto változatot?? 9pararól tudok csak.
Zastava
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2019.10.28. 20:02 Zastava Arms.
Felvettem velük a kapcsolatot, amikor utánajártam ennek a "10mm Auto TT" kérdésnek.
gondolom nem nagy darabszámban készült, meg inkább csak érdekességnek?!
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

vato írta: 2019.10.28. 20:08 gondolom nem nagy darabszámban készült, meg inkább csak érdekességnek?!
Nem tudom, a darabszámra nem kérdeztem rá. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dübörög a retro-láz - Colt 1911 Classic 2019-es modell:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/vilagha ... 11a1-ujra/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2019.10.31. 06:55 Dübörög a retro-láz - Colt 1911 Classic 2019-es modell:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/vilagha ... 11a1-ujra/


Kép
Legalább nem piros.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2019.10.31. 08:30 Legalább nem piros.
8-)
De zöld még lehet, zombie edition márkanévvel.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

TotoHU írta: 2019.10.31. 11:46 8-)
De zöld még lehet, zombie edition márkanévvel.
Tessék:

https://www.caspianarms.com/photogaller ... dition-001
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.10.31. 11:46 8-)
De zöld még lehet, zombie edition márkanévvel.

A retró-láz meg a színezgetősdi jelentős mértékben az innováció meg a kreativitás teljes hiányáról és kib.aszott lustaságról árulkodik.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.10.31. 11:52 A retró-láz meg a színezgetősdi jelentős mértékben az innováció meg a kreativitás teljes hiányáról és kib.aszott lustaságról árulkodik.
Jahh, a műanyag tok és safe action elsutoszerkezet óta forradalmi újítás, vagy jelentősebb áttörés nem nagyon volt. Csak ráncfelvarrás meg pimpelés megy.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.10.31. 14:20 Jahh, a műanyag tok és safe action elsutoszerkezet óta forradalmi újítás, vagy jelentősebb áttörés nem nagyon volt. Csak ráncfelvarrás meg pimpelés megy.

nem is ilyen übernagy paradigmaváltó "revolutionary" dolgokra gondolok.

De például csak kijöttek olyan dolgokkal az utóbbi 10-15 évben is a pisztolypiacon, mint a SIG P365, ami elképesztő tűzerőt passzírozott hihetetlenül miniatűr csomagba, vagy a megfizethető árazású gázzal késleltetett Walther CCP, a sörétes Taurus Judge, vagy a játékpisztoly tömegű és méretű .380 ACP Ruger LCP/Kel-Tec P3AT.

Ezek mind izgalmas, kreatív, maguk szintjén innovatív és sikeres cuccok is lettek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Modern és klasszikus (vadász)puska-újdonság egyben:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/chiappa ... aszpuskak/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Jópofa .22 LR revolverpuska, gombokért - van tippem, hogy az EU-ban gyártják, így talán nem teljesen elérhetetlen:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/heritag ... lverpuska/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2019.11.07. 09:34 Jópofa .22 LR revolverpuska, gombokért - van tippem, hogy az EU-ban gyártják, így talán nem teljesen elérhetetlen:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/heritag ... lverpuska/

Kép
régebben nagyon szerettem volna egy revolverpuskát
szerintem most is vennék egy ilyet, ha kapható lenne, de azért nem ugrott meg nagyon a pulzusom

lehetne ergonómikusabb kettővel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Pontlövészetre és PPC-re kihegyezett Chiappa luxusrevolver. Millásreggeli.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/chiappa ... trevolver/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.11.09. 09:41 Pontlövészetre és PPC-re kihegyezett Chiappa luxusrevolver. Millásreggeli.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/chiappa ... trevolver/

Kép
Biztosan finomabb szerkezetű, jó sütésű, és nulla szórású fegyver ez, de ezzel pontkövő versenyen el nem indulnék.

Mintha egy paraolipikon akarna indulni a rendes olimpián. A többi bicebóca közt lehet, hogy ő a király, de attól még marad bicebóca.

Miért?
-Sem tenyér éltámasz, sem tenyértámasz nincs a markolaton.

-A célgömb ótvar nagy a pontlövész számokhoz.

- A billentyű geometriája nem állítható.

Ezek mind elengedhetetlenek egy pontlövő fegyvernél. Így csak egy jó sütésű, szuperdrága revolver, amit be lehet tenni pár sci-fi-be a rendhagyó formája miatt. Ezt viszont egy Nerf pisztoly is tuggya ötezeré.... 😃😃😃

Szóval nekem nem bejövős annak ellenére, hogy az alapmodellel lőttem, és az az innovatív megoldásai miatt tetszett. Pontlövő fegyverként ezt én kevésnek érzem.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.11.09. 10:57 Biztosan finomabb szerkezetű, jó sütésű, és nulla szórású fegyver ez, de ezzel pontkövő versenyen el nem indulnék.

Mintha egy paraolipikon akarna indulni a rendes olimpián. A többi bicebóca közt lehet, hogy ő a király, de attól még marad bicebóca.

Miért?
-Sem tenyér éltámasz, sem tenyértámasz nincs a markolaton.

-A célgömb ótvar nagy a pontlövész számokhoz.


- A billentyű geometriája nem állítható.

Ezek mind elengedhetetlenek egy pontlövő fegyvernél. Így csak egy jó sütésű, szuperdrága revolver, amit be lehet tenni pár sci-fi-be a rendhagyó formája miatt. Ezt viszont egy Nerf pisztoly is tuggya ötezeré.... 😃😃😃

Szóval nekem nem bejövős annak ellenére, hogy az alapmodellel lőttem, és az az innovatív megoldásai miatt tetszett. Pontlövő fegyverként ezt én kevésnek érzem.
sokban egyetertve, de amit te tul nagy celgombnek nezel, az csak celgombvedo 2 ful.

lasd:

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pine »

gvass1 írta: 2019.11.09. 16:18 sokban egyetertve, de amit te tul nagy celgombnek nezel, az csak celgombvedo 2 ful.

lasd:

Kép
De Ő célgömb-ről ír! "-A célgömb ótvar nagy a pontlövész számokhoz".
Szerinte nagy a célgömb.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pine írta: 2019.11.09. 17:01 De Ő célgömb-ről ír! "-A célgömb ótvar nagy a pontlövész számokhoz".
Szerinte nagy a célgömb.
Mert csak OLDALRÓL látta.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pine
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2018.06.15. 20:25

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pine »

gvass1 írta: 2019.11.09. 17:10 Mert csak OLDALRÓL látta.
Bruhaha :lol:
Na mindegy. Chiappa letojva, szerintem okádék, de másnak attól még szép lehet. És persze jó is lehet, amire tervezték. Viszont az sokat jelent szerintem, hogy alsó csöves, nem hagyományosan a felső töltényűrt használja.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2019.11.09. 17:10 Mert csak OLDALRÓL látta.
A szokásos elhamarkodott vélmény Riggs-től. :)
("A billentyű geometriája nem állítható." - és? Ha jó a sütése, akkor mit kell állítni a "geometrián"..? :)
Hosszú csövű Korth revolverrel lőttem egyszer, nagyon pontosnak találtam, pedig ott sem állítható sem a billentyű geometriája, sem az elsütőerő, kihúzóerő, torlónyomás, előretartás, utánégés, stb. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2019.11.09. 20:30 A szokásos elhamarkodott vélmény Riggs-től. :)
("A billentyű geometriája nem állítható." - és? Ha jó a sütése, akkor mit kell állítni a "geometrián"..? :)
Hosszú csövű Korth revolverrel lőttem egyszer, nagyon pontosnak találtam, pedig ott sem állítható sem a billentyű geometriája, sem az elsütőerő, kihúzóerő, torlónyomás, előretartás, utánégés, stb. ;-)
Pontlövészetnél a geometrián a következőket kell dudni állítani.

Billentyű két irányú dőlés
Sütő felület tengelyirányú fordíthatósága
Billentyűfelület függőleges helyzete
Ami a legfontosabb: billentyű sütőfelületének vízszintes helyzete.

Ezek mind befolyásolják a sütési pontot, és a fegyver behúzását.

Hobbilövőknél ezek nem jönnek ki annyira, de egy bizonyos szint fölött (nemzeti 20 lövése versenyszám esetén 180 feletti eredménynél) már komoly különbségeket tud okozni a billentyű megfelelő beállítása. Esetenként 2-5 köregységet is jelenthet egy sima nemzeti számban. Nemzetközi számokban viszont 10-20 köregységet is beletolhat, vagy elveszíthet egy rossz beállítás.

Amit tapasztaltál, az a markolaton múlt. Véletlen olyan pozicióban volt a markolathoz képest a billentyű, amiben Te, éppen, azzal a fegyverrel jót tudtál löni önmagadhoz képest.

Ne feletsd el, pontlövészetről beszélünk. Ott 25m-en néha pár mm is tud dönteni. Aminek nem szabad a technikán múlnia.

Ez a revolver állítólag erre van kitalálva. Erre írtam, hogy ez a revolver az átlag revolverekhez képest valóban pontosabb lehet, de sok olyan képessége hiányzik, amitől igazán versenyképes pontlövő fegyver lenne.

Pl az a fegyver ami tud revolverezni, az nem lehet jó pontlövő fegyver. Lehet vele pontot lőni, de egy komolyabb versenyen nem versenyképes.

Hobbizni jó, de 1M Ft-ért hobbi pontlövögető fegyvert én biztosan nem vennék.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Sziasztok srácok

Hol tudok venni esetleg rendelni revolverhez 6 x 357 gyorstöltőt?
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kolonics írta: 2019.11.10. 13:40 Sziasztok srácok

Hol tudok venni esetleg rendelni revolverhez 6 x 357 gyorstöltőt?
Frommer? Mintha HKS speedloader regebben lett volna.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

gvass1 írta: 2019.11.10. 14:32 Frommer? Mintha HKS speedloader regebben lett volna.
A honlapjuk harmat gyenge!
Nincs feltöltve 1 csomó termék.....
Megkérdezem őket majd holnap.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Új Weatherby Carbonmark precíziós- és vadászpuskák:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/weather ... aszpuskak/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Amikor frankón nem hiszed el, hogy ilyesmit sorozatban gyártanak lakossági piacra - légkulcs alakú 9 mm-es WTF:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/altor-e ... -pisztoly/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.11.12. 07:04 Amikor frankón nem hiszed el, hogy ilyesmit sorozatban gyártanak lakossági piacra - légkulcs alakú 9 mm-es WTF:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/altor-e ... -pisztoly/

Kép
A világháborúban bombahélyakban dobtak le hasonlókat a lakosság részére Liberator néven, .45ACP kaliberben. Az is csak utolsó esély / orvgyilkos eszköznek volt jó.

Megjegyzem háborús körülmények közt, ahol a katonák rajokban közlekednek, egy katonát egy ilyesmivel agyonlőni nem más mint öngyilkosságot elkövetni szuper perverz módon. Az első lövés után a többi katona be fog menni, és a delikvensbe átlag 30 ólmot belepumpálnak. Kb nem marad benne ép szerv, aorta, és idegpálya. Egyszerre lőnek ki belőle mindsnt. A vére meg nem elfolyni fog, hanem kiesik belőle...

Szóval ennek a lövő eszköz izének én sem látom túl sok értelmét.

Illetve.egy dologra jó még. Öngyiböngyi emo-s ökróknek szuicid gyógyszernek.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.11.12. 07:04 Amikor frankón nem hiszed el, hogy ilyesmit sorozatban gyártanak lakossági piacra - légkulcs alakú 9 mm-es WTF:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/altor-e ... -pisztoly/

Ez inkább valami vidéki, haszonállat fejbelövésre használatos "fegyvernek" tudom elképzelni. Másra nem igazán :/
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Mr. Senki írta: 2019.11.12. 09:17 A világháborúban bombahéjakban dobtak le hasonlókat a lakosság részére Liberator néven, .45 ACP kaliberben. Az is csak utolsó esély/orvgyilkos eszköznek volt jó. Megjegyzem háborús körülmények közt, ahol a katonák rajokban közlekednek, egy katonát egy ilyesmivel agyonlőni nem más mint öngyilkosságot elkövetni szuper perverz módon. Az első lövés után a többi katona be fog menni, és a delikvensbe átlag 30 ólmot belepumpálnak.
Mindig rajokban közlekednek? Csak katonák a célpontok?
Ez a gondolat azért hibás, mert ugyan az FP-45 "Liberator" és a "DEAR gun" adhat egy utolsó esélyt, de nem a védekezés eszközének tervezték őket. Ezek a szó szoros értelmében vett terrorizmus céljára szolgáló célszerszámok. (Terrorizmus: megfélemlítés céljából alkalmazott erőszak.) Ezek a fegyverek orgyilkosságra szolgálnak gondosan mérlegelt helyzetekben gondosan kiválasztott célpontok ellen (magányos őrök, kollaboránsok etc.). Elsődlegesen pszichológiai hadviselés a céljuk: hatalmas tömegben eljuttatva több tízezer, százezer, millió veszélyes civillel kell számolnia az ellenségnek, erőforrásokat lekötve saját biztonságának, biztonságérzetének megteremtésére. (A halott katonát, rendőrt, milicistát, kollaboránst nem vigasztalja, ha gyilkosa is meghal.) Vélhetően pont ezért nem vetették be nagy számban ezeket, nem került sor a terv megvalósítására (USA kormány kidobott egy halom pénzt - kétszer): miután egy terület gazdát cserél, a saját csapatok ellen fordíthatják őket.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Már annyira telített az USA fegyverpiac, hogy nehéz valami újdonsággal betörni rá, ezért találnak ki ilyen haszontalan dolgokat. :)
Egy értelmét látom; ráragasztani egy Proxxon felíratot, és akkor egy szerszámos ládában bárhová be lehet vinni. :-)

Orvgyilkos fegyvernek inkább egy hangtompítós .22-es lenne alkalmas; ennek azért van (lehet) hangja rendesen.
(9x17 Browning, 9x19 Lüger, de a videóban említik a .223Rem verziót is.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2019.11.12. 11:49 Orvgyilkos fegyvernek inkább egy hangtompítós .22-es lenne alkalmas; ennek azért van (lehet) hangja rendesen.
(9x17 Browning, 9x19 Lüger, de a videóban említik a .223Rem verziót is.)
Ez az a fegyver, amit lazán fel lehet adni csomagban repülőgépen, és talán még nemzetközi viszonylatban sem szúrják ki szétszerelve, mert semmi fegyveralakú nincs benne.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.11.12. 13:37 Ez az a fegyver, amit lazán fel lehet adni csomagban repülőgépen, és talán még nemzetközi viszonylatban sem szúrják ki szétszerelve, mert semmi fegyveralakú nincs benne.
A fegyvert lehet, hogy nem szúrják ki, de a lőszert biztosan!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

Mr. Senki írta: 2019.11.12. 13:40 A fegyvert lehet, hogy nem szúrják ki, de a lőszert biztosan!
egy használt eszközön valószínűleg kiszagolják a lőport is
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.11.12. 13:40 A fegyvert lehet, hogy nem szúrják ki, de a lőszert biztosan!
Vagy nem. Offline vadász ismerősöm Thaiföldre ment nyaralni, asszony bőrönddel, ő hátizsákkal ment. Sokszori átszállás után Laoszban a zsákban turkáláskor került elő neki egy cal 4-es fényjelző rakéta, mert olyannal lődözött indulás előtt szilveszterkor. Na azt nem sok különbözteti meg egy lőszertől. És mégis simán átvitte 3-4 poggyász szekuruti ellenőrzéskor. Ráadásul ha az beindul a repgép csomagterében, akkor az kurva nagy baj.... Észrevétel után írt nekem, és tanácsomra szakértő módon az oldalát bicskával alaposan kiszúrva bekúrta a legközelebbi folyóba azonnal. :lol:
.22-es lőszert ugyanúgy nála egy másik útján kiszúrtak Ázsiában átszálláskor a hátizsákjában. Megkérdezték tőle mi ez, mondta fox hunting volt nemrég. Mivel csak egy darab .22 volt, elvették tőle, leszarták, továbbmehetett.
Nem olyan ritka dolog ez a világ repterein, csak mi gondoljuk annak. Ettől függetlenül én - okulva a példáján - kurvára átkutatom a hátizsákjaimat repülőtérre indulás előtt, mert ha bent marad egy lőszer és megtalálják, abból nagy probléma is lehet!
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2019.11.13. 01:06 Vagy nem.
Nekem is mesélte anno ügyfél hogy ő simán elrepült Szkopjéból Londonba többszöri átszállással vagy 5-6 darab, zsebében felejtett 9×19-essel, amiket aztán csak a szállodában talált meg...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

G.D írta: 2019.11.13. 13:52 Nekem is mesélte anno ügyfél hogy ő simán elrepült Szkopjéból Londonba többszöri átszállással vagy 5-6 darab, zsebében felejtett 9×19-essel, amiket aztán csak a szállodában talált meg...
Hogy mindenkinek van egy ismerőse, akivel lehetetlen,és vállalhatatlan dolgok történnek meg.

Majd ha E/1-ben íródik egy ilyen történet, akkor majd elgondolkodom rajta. Addig népmese kategória... 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Par honappal 9/11 utan repultem krakkoba. Ferihegyen a laptoptaskabol kipakoltattak a laptopot, a toltojet be kellet dugni es bekapcsolni.
Ketszer is atvilagitottak, krakkoban a szallason meg kiesett belole a boker bicska. Ott maradt szuvenirnek...

Mr. Senki írta: 2019.11.13. 15:40 Hogy mindenkinek van egy ismerőse, akivel lehetetlen,és vállalhatatlan dolgok történnek meg.

Majd ha E/1-ben íródik egy ilyen történet, akkor majd elgondolkodom rajta. Addig népmese kategória... 😃
ingyom bingyom tálib-e?
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.11.15. 12:03 ilyen volt a régi:

szerintem ez dögösebb és a fogása is tök jó. A markolathosszabítós tárra ráfér a kisujjam is.
Alapjáraton vágom, hogy mik a különbségek, inkább a markolatra voltam kíváncsi.
És az XDM és az XD között használati különbség? Nyilván a kicsikben.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

OFF - lassan mehet élesfegyveresbe!
smith15 írta: 2019.11.15. 12:08 Alapjáraton vágom, hogy mik a különbségek, inkább a markolatra voltam kíváncsi.
És az XDM és az XD között használati különbség? Nyilván a kicsikben.
az XDM full kétkezes, az XD Mod2 esetében a szánakasztó NINCS jobb oldalon, és hiányoznak a cserélhető markolatpanelek is.

(ellenben az USA-ban olcsóbb is az XDM-nél)

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2019.11.15. 12:24
az XDM full kétkezes, az XD Mod2 esetében a szánakasztó NINCS jobb oldalon
Az XDM-nél sincs jobb oldalon szánakasztó.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2019.11.15. 13:08 Az XDM-nél sincs jobb oldalon szánakasztó.


és baszki tényleg. Akkor mivel keverem?

(Grand Powerrel, b+, annak van mindkét oldalon) bocs.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2019.11.15. 13:15 és baszki tényleg. Akkor mivel keverem?

(Grand Powerrel, b+, annak van mindkét oldalon) bocs.
Én is csodálkoztam most olvasva :D Azt hittem én vagyok a hülye (ami egyébként így van :D )
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Jó látni, hogy a kihaló állatfajnak tekintett revolverekből is újabbak születnek a 21. században. Klasszikus 4"-es DA/SA Kimber-újdonság:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/kimber- ... 6s-verzio/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Hozzá értőket,sportlövőket kérdezném.
Közel egy órás szemműtét után két héttel meglátogattam a lőteret, viszont csak az ötvenes pálya volt szabadon így ott lőttem MCM-el.
Meglepően jól sikeredet és úgy döntöttem hogy szabályok szerint is megpróbálom.
A kérdésem tehát, milyen lőlap,kaliber,idő és egyéb szabályok vannak.(én is keresgéltem de nem igazán találtam)
Köszönöm
Válasz küldése