Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Titala írta: 2019.06.26. 18:38 Köszönöm szépen a választ! Kéthétmúlvakorlátlanul ;)
ja. Ezért nincs értelme ígérgetni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.06.26. 18:08 A CO2-ösökhöz képest szerintem igenis nem hangosabb, de ez szubjektiv. Mi is ellottunk zart terben, irodaban 50+ lovest, senkit nem zavart, ugy, hogy a mellette levo irodaban dolgoztak.
Na jó, titeket már megszoktak az irodaszomszédok ;)

Amúgy át lehet lőni vele 2 gipszkartont?
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Titala »

Titala írta: 2019.06.26. 17:56 Nos akkor egy független kezdő első tapasztalatai.

Régen kerestem ilyesmit, amit itthon a kertben tudnék használni és köze van az Alfához. Nekem számít, hogy többé kevésbé releváns módon tudjak úgymond gyakorolni vele.

DE:

Ár:
Egyszerűen csak drága, de legalább ezt előre tudtam, nincs meglepetés.

Patron:
RWS.jpg
Kiderült, hogy CSAK RWS patronnal működik. (Kézikönyvben utólag kézzel javítva) Az S&B-t nem ajánlották a boltban.
Saját szakállamra vettem Walthert. A 100 patronból 43-at tudtam kiválogatni ami nagyjából passzolt bele. (3 db. úgy elgurult, hogy többé nem lehetett megtalálni, a többi megy a kukába.) Hamupipőke a borsóival és lencséivel elbújhatott volna hozzám képest.
A boltban lehetett vásárolni a fegyverhez max. 20 azaz húsz db. RWS patront. Budapesten találtam ugyan még egy helyet ahol lehetett kapni, ott gyorsan felvásároltam a szintén szűkös készletet. Bele sem merek gondolni, hogy mi lesz, ha egyszer csak valamiért nem lesz RWS patron többé. A fegyver is megy a kukába? Azt gondolom, hogy így vagy úgy de a forgalmazónak gondoskodnia illene erről hosszabb távon is!

Ólomgolyó:
Gamo.jpg
A boltban lehetett vásárolni a fegyverhez max. 20 azaz húsz db. ólomgolyót. Ez mondjuk annyira nem gáz, mert szintén tudtam venni a fent említett helyen gond nélkül és még maradt is abban az üzletben. Valamint a fenti leírás szerint jó bele a diaboló is.

Hangerő:
Ne legyenek illúzióink. Sokszorosa a hangerő a nem túl drága CO2 légpisztolyomhoz képest és ez a legnagyobb probléma, mert hát szomszéd barát megoldásnak vettem, ez volt a fő vonzereje. Így ez a beruházás nem érte el a célját!
Ez van, ha kissé fölé megy
Kapocs.jpg
Kapocs.jpg (118.84 KiB) Megtekintve 65365 alkalommal
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.06.26. 18:08 A CO2-ösökhöz képest szerintem igenis nem hangosabb, de ez szubjektiv. Mi is ellottunk zart terben, irodaban 50+ lovest, senkit nem zavart, ugy, hogy a mellette levo irodaban dolgoztak.

(A 6 mm RWS riaszto nem erkezett meg idore a rendeles, kesobb lesz, diabolo az van, szobai lodozesre tokeletes, olcso. Az Umarex 6 mm Walther riaszto egyszeruen tul nagy, de szinte barmibe szorul/nem megy bele, nem is ertem WTF. Magyar probajeles. Nem forgalmazzuk.)
Őőőő izé!

Azért az igen fura, hogy egy fegyver három tölténygyártóból kettőét nem eszi. Szerintem itt fordítva ülünk a lovon. Én biztosan a fegyver gyártójánál reklamálnék, hogy vegye tágabbra a töltényűrt.

Anno nekem a K56, és az összes starrpisztoly is megvett minden startpatront, és azok is gond nélkül műszakiztak le. Úgyhogy itt nekem az az érzésem, hogy nettóban elbökték a töltényűr méretét. Tipikus garanciális hiba!

Ha a saját fegyverem lenne, már biztosan a fegyvermesternél lenne.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mr. Senki írta: 2019.06.29. 16:08 Őőőő izé!

Azért az igen fura, hogy egy fegyver három tölténygyártóból kettőét nem eszi. Szerintem itt fordítva ülünk a lovon. Én biztosan a fegyver gyártójánál reklamálnék, hogy vegye tágabbra a töltényűrt.

Anno nekem a K56, és az összes starrpisztoly is megvett minden startpatront, és azok is gond nélkül műszakiztak le. Úgyhogy itt nekem az az érzésem, hogy nettóban elbökték a töltényűr méretét. Tipikus garanciális hiba!

Ha a saját fegyverem lenne, már biztosan a fegyvermesternél lenne.
80k-ért jó sok komromisszum! ez olyan "deja vu" egy másik gyártói koncepciobol..
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Titala »

Mr. Senki írta: 2019.06.29. 16:08 Őőőő izé!

Azért az igen fura, hogy egy fegyver három tölténygyártóból kettőét nem eszi. Szerintem itt fordítva ülünk a lovon. Én biztosan a fegyver gyártójánál reklamálnék, hogy vegye tágabbra a töltényűrt.

Anno nekem a K56, és az összes starrpisztoly is megvett minden startpatront, és azok is gond nélkül műszakiztak le. Úgyhogy itt nekem az az érzésem, hogy nettóban elbökték a töltényűr méretét. Tipikus garanciális hiba!

Ha a saját fegyverem lenne, már biztosan a fegyvermesternél lenne.
Ráadásul majd minden alkalommal egyszer elakad a dob, mert kifordul egy még ellövetlen patron (RWS is). @gvass1?
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.06.29. 17:51 80k-ért jó sok komromisszum! ez olyan "deja vu" egy másik gyártói koncepciobol..
Volt már az Alfának sikeresebb, és jobb ár/érték arányú fegyvere is, az biztos...

90k-s pisztoly amiben huzagolatlan cső van.... Ez nálam még most is verdesi a WTF csengőt...

Egyébként tök jó lenne, csak nem ilyen áron, huzagolt csővel, normális töltényűrrel.

Igen, túl magasak az elvárásaim, és bennem van a hiba...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Titala írta: 2019.06.29. 18:29 Ráadásul majd minden alkalommal egyszer elakad a dob, mert kifordul egy még ellövetlen patron (RWS is). @gvass1?
és még nem vitted vissza?
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Titala »

sodoma írta: 2019.06.29. 19:19 és még nem vitted vissza?
Szerintem gvass1 mindjárt nagyvonalúan magától felajánlja, hogy persze, kicseréli egy hibátlan darabra, sőt kárpótlásul ad a készletből egy általam szabadon választott gp-t.
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Titala »

Titala írta: 2019.06.29. 19:36 Szerintem gvass1 mindjárt nagyvonalúan magától felajánlja, hogy persze, kicseréli egy hibátlan darabra, sőt kárpótlásul ad a készletből egy általam szabadon választott gp-t.
(Lehet, hogy elrontottam a topicot)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Titala írta: 2019.06.29. 19:36 Szerintem gvass1 mindjárt nagyvonalúan magától felajánlja, hogy persze, kicseréli egy hibátlan darabra, sőt kárpótlásul ad a készletből egy általam szabadon választott gp-t.
Hát persze! 😃
Azért erre nagy összegben ne nagyon fogadj! 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Titala »

Mr. Senki írta: 2019.06.29. 21:59 Hát persze! 😃
Azért erre nagy összegben ne nagyon fogadj! 😃
Basszus, még ez is. Már késő :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Titala írta: 2019.06.29. 18:29 Ráadásul majd minden alkalommal egyszer elakad a dob, mert kifordul egy még ellövetlen patron (RWS is). @gvass1?

Tegnap csaladi rendezvenyen voltam (ertsd: nem voltunk szomjasak), bocs, hogy csak most reagalok.

Termeszetesen a garancia el, ha problema van a fegyverrel, hozd vissza, megnezzuk. Ez a normalis eljaras, semmi problema nincs vele.

Riggs musorahoz: sajnos az teny, hogy a permegyujtasu toltenyes fegyverek sokkal-sokkal toltenyerzekenyebbek, mint a kozponti gyujtasuak, ez elesfegyvernel es riasztonal egyarant tapasztalhato. Igen, a K-56 meg a Viper 550 ugyanigy igenyel nemi probalgatast (muzealis fegyverkent plane, minta tobbi eloltoltos cucc), hogy mivel fog legjobban mukodni.

A gumisokkal, gaz-riasztokkal szemben ezek nem onvdelmi celu cuccok, alacsonyabb az elvarhato megbizhatosag is.

A huzagolatlan csovon lehet rugozni, de enelkul is tokeletes a pontossaga plinkingre, es mivel a riasztopatronok teljesitmenyszorasa eleve jelentos, tul sokat nem adna hozza a valos kepessegekhez, csak a tudat lenne jobb. Ettol persze meg el lehet mondani minden megemliteskor, hogy draga szar, okozzon ez oromot:-).
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.06.30. 08:23 Tegnap csaladi rendezvenyen voltam (ertsd: nem voltunk szomjasak), bocs, hogy csak most reagalok.

Termeszetesen a garancia el, ha problema van a fegyverrel, hozd vissza, megnezzuk. Ez a normalis eljaras, semmi problema nincs vele.

Riggs musorahoz: sajnos az teny, hogy a permegyujtasu toltenyes fegyverek sokkal-sokkal toltenyerzekenyebbek, mint a kozponti gyujtasuak, ez elesfegyvernel es riasztonal egyarant tapasztalhato. Igen, a K-56 meg a Viper 550 ugyanigy igenyel nemi probalgatast (muzealis fegyverkent plane, minta tobbi eloltoltos cucc), hogy mivel fog legjobban mukodni.

A huzagolatlan csovon lehet rugozni, de enelkul is tokeletes a pontossaga plinkingre, es mivel a riasztopatronok teljesitmenyszorasa eleve jelentos, tul sokat nem adna hozza a valos kepessegekhez, csak a tudat lenne jobb. Ettol persze meg el lehet mondani minden megemliteskor, hogy draga szar, okozzon ez oromot:-).
Sokmindenben egyetértünk. Tény, hogy a peremgyújtású fegyverek nyűgösebbek mind éles, mind muzális vonalon. Tény, hogy próbálgatás szükséges.
Viszont itt kiderült, hogy a három kereskedelmi forgalomban kapható kaliberes töltényből kettőt nem tüzel a fegyver, mert konkrétan be sem tölthetőek a fegyverbe. Ez az én olvasatomban nem kis hiba, hanem egyértelmű gyermekbetegség. Nem hinném, hogy a cseheknél nem kapható a nevezett három gyártó tölténye. Egyszerűen nem tesztelték le az eszközt, ezrért az még nem tökéletes.

Erre annyi lenne a korrekt megoldás, hogy a gyártó visszahívja saját költségén az eladott fegyvereket, és vagy küld cserébe azonnal cseredarabot, vagy kijavítja a hibás darabokat, és azkat küldi vissza. De nem, itt most megy a rugózás, hogy a júzer a hülye, mert nem szeretne 90e Ft-ért szopoldázni.
Ezt nehezen veszi be a gyomrom. PErsze lehet ezt még fokozni, de most ki fogok tartani a véleményem mellett, hogy ez a termék most nem sikerült az Alfának. Azzal együtt, hogy az Alfa az egyik legjobb gyártó NH vonalon. Élesben ez már nem igaz, de az itt irreleváns.

A huzagolt cső meg nekem szúrja a szemem. Volt huzagolt, és huzagolatlan csövű K56-om is. A huzagolttal RWS patronnal, H&N gömbbel 25m-re egy 8*8cm-es fémlapot kongattunk. A huzagolatlannal meg 10m-en megvolt a sörösdoboz, többet nem tudott. Úgyhogy nekem meggyőződésem, hogy igenis számít a huzagolt cső még ilyen patronok, és gömblövedék mellett is. Természetesen csak állítható irányzékkal szerelt fegyver esetén. Fix irányzéknál nem számít annyit. Tény, hogy a laikus lövészek többsége 10m-en sem nagyon tud eltalálni egy 140*140-es légpisztolyos lőlapot, de szerintem a termékfejlesztéskor nem a félvak, parkinsonos lövészek teljesítőképességét kellene megcélozni.

Ne értsd félre, semmi személyes nincs ebben a véleményben, nem Veled van a bajom. A terméket gondolom még kiforratlannak. Egyébként a legtöbb első szériás fegyvernél van hiba. Némelyiknél több is. Ez most egy olyan lett. Nincs ebben semmi tragédia. Majd fog fejlődni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mr. Senki írta: 2019.06.30. 10:04 Sokmindenben egyetértünk. Tény, hogy a peremgyújtású fegyverek nyűgösebbek mind éles, mind muzális vonalon. Tény, hogy próbálgatás szükséges.
Viszont itt kiderült, hogy a három kereskedelmi forgalomban kapható kaliberes töltényből kettőt nem tüzel a fegyver, mert konkrétan be sem tölthetőek a fegyverbe. Ez az én olvasatomban nem kis hiba, hanem egyértelmű gyermekbetegség. Nem hinném, hogy a cseheknél nem kapható a nevezett három gyártó tölténye. Egyszerűen nem tesztelték le az eszközt, ezrért az még nem tökéletes.

Erre annyi lenne a korrekt megoldás, hogy a gyártó visszahívja saját költségén az eladott fegyvereket, és vagy küld cserébe azonnal cseredarabot, vagy kijavítja a hibás darabokat, és azkat küldi vissza. De nem, itt most megy a rugózás, hogy a júzer a hülye, mert nem szeretne 90e Ft-ért szopoldázni.
Ezt nehezen veszi be a gyomrom. PErsze lehet ezt még fokozni, de most ki fogok tartani a véleményem mellett, hogy ez a termék most nem sikerült az Alfának. Azzal együtt, hogy az Alfa az egyik legjobb gyártó NH vonalon. Élesben ez már nem igaz, de az itt irreleváns.

A huzagolt cső meg nekem szúrja a szemem. Volt huzagolt, és huzagolatlan csövű K56-om is. A huzagolttal RWS patronnal, H&N gömbbel 25m-re egy 8*8cm-es fémlapot kongattunk. A huzagolatlannal meg 10m-en megvolt a sörösdoboz, többet nem tudott. Úgyhogy nekem meggyőződésem, hogy igenis számít a huzagolt cső még ilyen patronok, és gömblövedék mellett is. Természetesen csak állítható irányzékkal szerelt fegyver esetén. Fix irányzéknál nem számít annyit. Tény, hogy a laikus lövészek többsége 10m-en sem nagyon tud eltalálni egy 140*140-es légpisztolyos lőlapot, de szerintem a termékfejlesztéskor nem a félvak, parkinsonos lövészek teljesítőképességét kellene megcélozni.

Ne értsd félre, semmi személyes nincs ebben a véleményben, nem Veled van a bajom. A terméket gondolom még kiforratlannak. Egyébként a legtöbb első szériás fegyvernél van hiba. Némelyiknél több is. Ez most egy olyan lett. Nincs ebben semmi tragédia. Majd fog fejlődni.
+1
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.06.30. 10:04 Viszont itt kiderült, hogy a három kereskedelmi forgalomban kapható kaliberes töltényből kettőt nem tüzel a fegyver, mert konkrétan be sem tölthetőek a fegyverbe.
de EZ nem igaz.

Az Umarex-Walther Pobjeda 6 mm start NEM megy bele rendesen a doboz kb. fele, de az pl. a Record B1S-be meg a Trainerembe sem megy bele. Ennyi.

A tobbi kb. igaz. Ez van, mindig kell probalkozni uj termekekkel, es nem mindig lesz tokeletes, es nem mindig fogja a piac pozitivan fogadni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Titala »

gvass1 írta: 2019.06.30. 08:23 Tegnap csaladi rendezvenyen voltam (ertsd: nem voltunk szomjasak), bocs, hogy csak most reagalok.

Termeszetesen a garancia el, ha problema van a fegyverrel, hozd vissza, megnezzuk. Ez a normalis eljaras, semmi problema nincs vele.

Riggs musorahoz: sajnos az teny, hogy a permegyujtasu toltenyes fegyverek sokkal-sokkal toltenyerzekenyebbek, mint a kozponti gyujtasuak, ez elesfegyvernel es riasztonal egyarant tapasztalhato. Igen, a K-56 meg a Viper 550 ugyanigy igenyel nemi probalgatast (muzealis fegyverkent plane, minta tobbi eloltoltos cucc), hogy mivel fog legjobban mukodni.

A gumisokkal, gaz-riasztokkal szemben ezek nem onvdelmi celu cuccok, alacsonyabb az elvarhato megbizhatosag is.

A huzagolatlan csovon lehet rugozni, de enelkul is tokeletes a pontossaga plinkingre, es mivel a riasztopatronok teljesitmenyszorasa eleve jelentos, tul sokat nem adna hozza a valos kepessegekhez, csak a tudat lenne jobb. Ettol persze meg el lehet mondani minden megemliteskor, hogy draga szar, okozzon ez oromot:-).
Köszönöm szépen! Mindegy, hogy melyik boltba viszem?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Titala írta: 2019.06.30. 11:03 Köszönöm szépen! Mindegy, hogy melyik boltba viszem?
Ahol vetted.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Titala »

gvass1 írta: 2019.06.30. 10:57 de EZ nem igaz.

Az Umarex-Walther Pobjeda 6 mm start NEM megy bele rendesen a doboz kb. fele, de az pl. a Record B1S-be meg a Trainerembe sem megy bele. Ennyi.

A tobbi kb. igaz. Ez van, mindig kell probalkozni uj termekekkel, es nem mindig lesz tokeletes, es nem mindig fogja a piac pozitivan fogadni.
A boltban a az S&B-t is problémásnak mondták (nem próbáltam) valamint a kézikönyv szerint:
Alfa folbert kézikönyv - töltés.jpg
Milyen van még a kereskedelemben, ami jó lehet?
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Titala »

Mr. Senki írta: 2019.06.30. 10:04 Tény, hogy a laikus lövészek többsége 10m-en sem nagyon tud eltalálni egy 140*140-es légpisztolyos lőlapot,...
Na látod, ezért vettem én 170x170-est. Mindenre van megoldás :)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Titala írta: 2019.06.30. 12:58 Na látod, ezért vettem én 170x170-est. Mindenre van megoldás :)
Ezen logika alapján Neked egy Lov 2-es légpisztolyt kéne venned. Az 5m / tévésdoboz szórást tud. Tökéletes! 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Titala »

Mr. Senki írta: 2019.06.30. 16:49 Ezen logika alapján Neked egy Lov 2-es légpisztolyt kéne venned. Az 5m / tévésdoboz szórást tud. Tökéletes! 😃
Csak ha megvan 55"
Titala
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2019.05.03. 15:31

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Titala »

gvass1 írta: 2019.06.30. 08:23 Tegnap csaladi rendezvenyen voltam (ertsd: nem voltunk szomjasak), bocs, hogy csak most reagalok.

Termeszetesen a garancia el, ha problema van a fegyverrel, hozd vissza, megnezzuk. Ez a normalis eljaras, semmi problema nincs vele.

Riggs musorahoz: sajnos az teny, hogy a permegyujtasu toltenyes fegyverek sokkal-sokkal toltenyerzekenyebbek, mint a kozponti gyujtasuak, ez elesfegyvernel es riasztonal egyarant tapasztalhato. Igen, a K-56 meg a Viper 550 ugyanigy igenyel nemi probalgatast (muzealis fegyverkent plane, minta tobbi eloltoltos cucc), hogy mivel fog legjobban mukodni.

A gumisokkal, gaz-riasztokkal szemben ezek nem onvdelmi celu cuccok, alacsonyabb az elvarhato megbizhatosag is.

A huzagolatlan csovon lehet rugozni, de enelkul is tokeletes a pontossaga plinkingre, es mivel a riasztopatronok teljesitmenyszorasa eleve jelentos, tul sokat nem adna hozza a valos kepessegekhez, csak a tudat lenne jobb. Ettol persze meg el lehet mondani minden megemliteskor, hogy draga szar, okozzon ez oromot:-).
Fülem farkam behúzom, de RWS-el eddig nem tudtam reprodukálni a hibát. 3 dobból egyszer sem akadt el.
Szeretek olyat kérdezni, amit mások csak ritkán. Ezeknek kis része hülyeség, másik része a bennfentes közösségnek nyilvánvaló, de akad amit mások még nem tettek fel! Kérdéseimet többségükben komolyan gondolom akkor is, ha időnként szarkasztikusak.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

2019 Field Target Európa-Bajnokság Görögország.

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Nincs fészbukom, a hivatalos oldal nem elérhető, de ha jól értelmezzem az első két helyen magyar végzett openba.

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5DA9F3C1

mod: meg rugósban is magyar az első, meg csapatban is?
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: 2019 Field Target Európa-Bajnokság Görögország.

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

parazstaposo írta: 2019.07.06. 17:41
Ft Europa Bajnokság 2019, Görögország.
Eredmények:

PCP felnőtt:
1. Sutyinszki István
2. Sas Ferenc

PCP csapat:
1. Magyarorszag

PCP Junior:
1. Nyilasi Csanád

Rugós felnőtt:
1. Fejes-Tóth István
5. Tóth Ferenc

Rugós csapat:
3. Magyarorszag


Gratulálok minden magyar versenyzőnek!
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Graula nekik!

Bel
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: 2019 Field Target Európa-Bajnokság Görögország.

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

parazstaposo írta: 2019.07.08. 16:31 Ft Europa Bajnokság 2019, Görögország.
Eredmények:

PCP felnőtt:
1. Sutyinszki István
2. Sas Ferenc

PCP csapat:
1. Magyarorszag

PCP Junior:
1. Nyilasi Csanád

Rugós felnőtt:
1. Fejes-Tóth István
5. Tóth Ferenc

Rugós csapat:
3. Magyarorszag


Gratulálok minden magyar versenyzőnek!
Ez igen!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Bullpup forgótáras légGÉPfegyver az USA-ból:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/leggepf ... rms-sk-19/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

gvass1 írta: 2019.07.16. 07:18 Bullpup forgótáras légGÉPfegyver az USA-ból:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/leggepf ... rms-sk-19/

Kép
Oszt a sorozatlövésnek mi értelme van egy légfegyvernél, ha 3 másodperc alatt kiürül a tár?
Jópofa, meg elég csúnya is ahhoz, hogy kedvelhető legyen, de vannak ennél sokkal jobb játszós sorozatlövők töredék árért.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dönci62 írta: 2019.07.16. 11:53 Oszt a sorozatlövésnek mi értelme van egy légfegyvernél, ha 3 másodperc alatt kiürül a tár?
Jópofa, meg elég csúnya is ahhoz, hogy kedvelhető legyen, de vannak ennél sokkal jobb játszós sorozatlövők töredék árért.
Kalasnyikovnal is 3 masodperc alatt urul ki, az is jo moka:-)

Ez egy 80 joule-os legpuska, ilyenunk ugysem lehet, de gazdag amcsiknak azert felettebb szorakoztato lehet, a gyarto oldalan van fent video rola, 3-5 loveses sorozatok konnyeden tolhatoak vele.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2019.07.16. 11:53 Oszt a sorozatlövésnek mi értelme van egy légfegyvernél, ha 3 másodperc alatt kiürül a tár?
Jópofa, meg elég csúnya is ahhoz, hogy kedvelhető legyen, de vannak ennél sokkal jobb játszós sorozatlövők töredék árért.
Arrafelé ezekkel írtják a kártevőket... Podgány, mókus, stb.

Arra meg az automata jóval hatékonyabb, pláne ilyen majdnem visszarúgásmentesen. Illetve hááát 80 J.... Őőőőőbaz már akár rugdalózhat is...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.07.16. 12:02 Kalasnyikovnal is 3 masodperc alatt urul ki, az is jo moka:-)

Ez egy 80 joule-os legpuska, ilyenunk ugysem lehet, de gazdag amcsiknak azert felettebb szorakoztato lehet, a gyarto oldalan van fent video rola, 3-5 loveses sorozatok konnyeden tolhatoak vele.
Jahh. A VZ61 skorpió is 1,2 mp alatt tolja ki a 20-as tárat. Egy hosszú brrrrrrrr - és ennyi.

Azért az vicces hogy Magyarisztánban ez A kategóriájú sorozatlövő lőfegyver lenne, AK47-el egy besorolás, még sportra sem jegyezhető be akkora emberirtó halálfegyver, bruhahahahaha! :lol:

Mod: hangtompi miatt kétszeresen A kategória. Merthogy jogilag lőfegyveren van. Ááábazz, elveszek egy dagadt amerikai csajt és kiköltözök Texasba!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Már van G17Gen5 alakú CO2-os légpisztoly is az Umarexnél:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/mar-van ... umarexnel/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

FT Világbajnokság 2019 Aug 7-11, Anglia, Coventry

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

World Field Target Championship 2019 Anglia, Coventry

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... A/htmlview

PCP OPEN: 9. Sas Ferenc

Rugós: 9. Tóth Ferenc

PCP Junior: 6. Nyilasi Csanád

Gratula a résztvevőknek!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Stoeger X20 S2 – integrált hangtompítós légpuska, megfizethető és 7,5 J alatti is van már:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/stoeger ... -legpuska/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.08.14. 07:21 Stoeger X20 S2 – integrált hangtompítós légpuska, megfizethető és 7,5 J alatti is van már:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/stoeger ... -legpuska/

Kép
Nálunk ez simán 90k környékén menne... Annyiért meg csőtörős, török-olaszt, sok míjanyagal?

Nekem nem hangzik az év piznicének...

Egyébként a cikkekbe nem lehetne hazai becsült árat írni? A külföldit pont telibe rakom, nem ott élek, onnan nem tudok vásárolni fegyverfélét...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.08.14. 10:27 Nálunk ez simán 90k környékén menne... Annyiért meg csőtörős, török-olaszt, sok míjanyagal?

Nekem nem hangzik az év piznicének...

Egyébként a cikkekbe nem lehetne hazai becsült árat írni? A külföldit pont telibe rakom, nem ott élek, onnan nem tudok vásárolni fegyverfélét...
német/cseh/szlovak webshopból siman tudsz.

De a 180 eurós német kisker árból azért te is tudsz kalkulalni, nem?
180X330 fT/EUR+8%-KAL NAGYOBB ÁFA+6000 Ft kornyeki laminatum= kb. 70 ezer.

Innentől ha mégsem ennyi, akkor az sem feltetlenul netto profitehseg, hanem az itthon eladhato rohejes mennyisegek miatt a kisebb rendelt mennyisegre elerheto kisebb diszkont okan van.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
gabrielarchangel
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.06.09. 09:25

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gabrielarchangel »

Sziasztok!

Kaphato lesz meg az Alfa startpatronos revolvere?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gabrielarchangel írta: 2019.08.14. 15:48 Sziasztok!

Kaphato lesz meg az Alfa startpatronos revolvere?

Elfogyott, nem lesz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: FT Világbajnokság 2019 Aug 7-11, Anglia, Coventry

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

parazstaposo írta: 2019.08.11. 07:11 World Field Target Championship 2019 Anglia, Coventry
https://youtu.be/kiH-rlyeCmA
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.08.14. 15:50 Elfogyott, nem lesz.
Akkor mostantól lehet felrakni az adásvételbe, új ár + 20% :twisted:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A peremgyújtású töltények atyjának 200. születésnapját ünnepli az Alfa ezzel a flóbert-revolverrel. NÁLUNK PERSZE JÓL BETILTOTTÁK A BM-es #@&ˇ˘^-ok.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/alfa-em ... s-flobert/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2019.08.22. 06:12 A peremgyújtású töltények atyjának 200. születésnapját ünnepli az Alfa ezzel a flóbert-revolverrel.
Akkor a napokban felmerült kérdésem pont aktuális: flóberttöltényekben csak a hüvelytalp peremében van gyúelegy, vagy a hüvelytalpat teljesen kitölti?

Rávágnám, hogy csak a hüvelytalp peremében van, de a következő gondolatmenet elbizonytalanít.
→Mind a lőkúpra szánt, mind a boxer, berdan, és 209-es sörétes csappantyúk csészéjének fenekét teljesen kitölti a gyúelegy.
→A 19. században léteztek in-line, csak csappantyúval, lőpor nélkül lövedéket kilövő elöltöltő szobai gyakorlófegyverek.
→Louis Nicolas Auguste Flobert találta fel a peremgyújtású töltényeket: elöltöltő fegyverek csappantyúját lövedékkel és peremmel látta el. (Szabadalom és más érdekességek.) Ha csappantyú volt a kiindulópont, kérdés: cél volt-e a kevesebb gyúelegy alkalmazásával a teljesítmény- és önköltség-csökkentés? (A peremgyújtású sörétes flóbertlőszerek létezése nem feltétlen ezt erősíti meg.)
→A peremgyújtású lőszereknek csak a peremében van gyúelegy, amit a következő cikkben röviden bemutatott "centrifugával" préselnek bele: Michael BUSSARD: The Impossible .22 Rimfire.
→Ritkaságnak számít az olyan peremgyújtású töltény, aminek hüvelytalpát teljesen kitölti a gyúelegy: ilyen a perem- és központi gyújtású 4 mm GECO (nem azonos a 4 mm M20 tölténnyel!) és a szintén perem- és központi gyújtású "29 M. 6 m/m központos gyujtásu céllövő töltény".
→Legjobb tudásom szerint minden flóbertfegyver elsütőszerkezete peremgyújtású, és a C.I.P. szabvány is peremgyújtásúként utal a flóberttöltényekre. Biztosan csak azt merem állítani, megkerülhetetlen, hogy a flóberttöltények hüvelytalpának peremében legyen gyúelegy; de az nem kizárható, hogy gyártótól és egy kaliberen belül tölténytípustól függően több gyúelegy kerüljön a tölténybe. A hírben is olvasható: "A 6 mm flobert töltényben csak növelt mennyiségű csappantyúelegy volt".
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Poresz 2019.08.22. 19:12-kor.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2019.08.22. 19:03 Akkor a napokban felmerült kérdésem pont aktuális: flóberttöltényekben csak a hüvelytalp peremében van gyúelegy, vagy a hüvelytalpat teljesen kitölti?

Rávágnám, hogy csak a hüvelytalp peremében van, de a következő gondolatmenet elbizonytalanít.
→Mind a lőkúpra szánt, mind a boxer, berdan, és 209-es sörétes csappantyúk csészéjének fenekét teljesen kitölti a gyúelegy.
→A 19. században léteztek in-line, csak csappantyúval, lőpor nélkül lövedéket kilövő elöltöltő szobai gyakorlófegyverek.
→Louis Nicolas Auguste Flobert találta fel a peremgyújtású töltényeket: elöltöltő fegyverek csappantyúját lövedékkel és peremmel látta el. (Szabadalom és más érdekességek.) Ha csappantyú volt a kiindulópont, kérdés: cél volt-e a kevesebb gyúelegy alkalmazásával a teljesítmény- és önköltség-csökkentés? (A peremgyújtású sörétes flóbertlőszerek létezése nem feltétlen ezt erősíti meg.)
→A peremgyújtású lőszereknek csak a peremében van gyúelegy, amit a következő cikkben röviden bemutatott "centrifugával" préselnek bele: Michael BUSSARD: The Impossible .22 Rimfire.
→Ritkaságnak számít az olyan peremgyújtású töltény, aminek hüvelytalpát teljesen kitölti a gyúelegy: ilyen a perem- és központi gyújtású 4 mm GECO (nem azonos a 4 mm M20 tölténnyel!) és a szintén perem- és központi gyújtású "29 M. 6 m/m központos gyujtásu céllövő töltény".
→Legjobb tudásom szerint minden flóbertfegyver elsütőszerkezete peremgyújtású, és a C.I.P. szabvány is peremgyújtásúként utal a flóberttöltényekre. Biztosan csak azt merem állítani, megkerülhetetlen, hogy a flóberttöltények hüvelytalpának peremében legyen gyúelegy; de az nem kizárható, hogy gyártótól és egy kaliberen belül tölténytípustól függően több gyúelegy kerüljön a tölténybe.

Imadom ezeket a hatalmas elmeleti okfejteseid.:-)

De en meg rengeteg flobert toltenyt szedtem szet A GYAKORLATBAN, es tobbseguknek az egesz fenekben van gyuelegy, nem csak a peremben, hiszen itt egyben az is a hajitotoltet!

Lasd pl. .22 LR pisztolyban süssél el magozott 6 mm flobert huvelyt meg magozott-loportalanitott .22 LR-t, a flobert sokkal nagyobbat fog durranni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2019.08.22. 19:11 De en meg rengeteg flobert toltenyt szedtem szet A GYAKORLATBAN, es tobbseguknek az egesz fenekben van gyuelegy, nem csak a peremben, hiszen itt egyben az is a hajitotoltet! Lasd pl. .22 LR pisztolyban süssél el magozott 6 mm flobert huvelyt meg magozott-loportalanitott .22 LR-t, a flobert sokkal nagyobbat fog durranni.
Köszönöm, világos válasz. :-)
gvass1 írta: 2019.08.22. 19:11 Imadom ezeket a hatalmas elmeleti okfejteseid.:-)
Úgy keletkeznek ezek, hogy meg akarom mutatni: nem lustaságból kérdezek. Foglalkoztam a házi feladattal, csak elakadtam.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2019.08.22. 19:23
Úgy keletkeznek ezek, hogy meg akarom mutatni: nem lustaságból kérdezek. Foglalkoztam a házi feladattal, csak elakadtam.
Cinizmus nélkül irtam, hogy nagyra ertekelem az alapossagod, de lassuk be: az elmeleti kutatomunkat mindig felulmulja a gyakorlati tapasztalat:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Poresz írta: 2019.08.22. 19:23 Köszönöm, világos válasz. :-)



Úgy keletkeznek ezek, hogy meg akarom mutatni: nem lustaságból kérdezek. Foglalkoztam a házi feladattal, csak elakadtam.
Régebben én is sokat "kutattam". Aztán rájöttem, hogy a lőtéren, és a műhelyben sokszorosan hatékonyabb a tanulási folyamat, mint a net előtt / környvtárban. Persze az is kell, de a gyakorlati dolgokat nem lehet ott megtanulni.

Számoltam szakítószilárdságokat, kritikus keresztmetszeteket. Aztán pislogtam, hogy hogy a retekbe tudnak fegyverek papírvékony csőfal vastagságokkal működni, amikor a számítások szerint ezeknek a csöveknek szanaszét kellene hullaniuk. Kiderült, hogy az elméleti számításoknál egy sor folyamatot kihagynak, sötét foltként, lineárisan, avagy konstansként kezelnek. Ezeket aztán a GYAKORLATI képletekkel lehetett kiváltani. Amik a GYAKORLATI tapasztalati értékeket vették alapul. Így már sorra jöttek ki a valós cső keresztmetszetet, tok keresztmetszetek.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.08.23. 08:22 Régebben én is sokat "kutattam". Aztán rájöttem, hogy a lőtéren, és a műhelyben sokszorosan hatékonyabb a tanulási folyamat, mint a net előtt / környvtárban. Persze az is kell, de a gyakorlati dolgokat nem lehet ott megtanulni.

Számoltam szakítószilárdságokat, kritikus keresztmetszeteket. Aztán pislogtam, hogy hogy a retekbe tudnak fegyverek papírvékony csőfal vastagságokkal működni, amikor a számítások szerint ezeknek a csöveknek szanaszét kellene hullaniuk. Kiderült, hogy az elméleti számításoknál egy sor folyamatot kihagynak, sötét foltként, lineárisan, avagy konstansként kezelnek. Ezeket aztán a GYAKORLATI képletekkel lehetett kiváltani. Amik a GYAKORLATI tapasztalati értékeket vették alapul. Így már sorra jöttek ki a valós cső keresztmetszetet, tok keresztmetszetek.
felOFF

Sok helyen oktatott iskolapelda erre:

Amikor a Manhattan-terv soran a klasszikus gun-type uranbombat megterveztek, szepen kiszamoltak, hogy mekkora uranlovedeknek mekkora sebesseggel kell a masik felebe csapodnia, hogy eppen eleg gyorsan legyen meg a kritikus tomeg a robbanashoz, es ne csak "sercegjen".
Meg is talaltak az ilyen tomegu lovedeket ekkora sebessegre gyorsitani kepes agyut a haditengereszet arzenaljaban.

Aztan ketsegbe estek, mert az az agyu olyan sulyos volt, hogy semmilyen akkori repulogep nem birta volna el. Honapokig gondolkodtak, mire rajottek, hogy az az agyu azert olyan rohadt nehez, mert tobb ezer loves elettartammal kell birnia. Nekik meg EGYETLEN lovest kell tudnia a bombahoz, aztan elparolog!

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

6,35mm-es Bartal puskánál kinek, melyik léglövedék vált be legjobban feketelőpor használata nélkül?
Piréz poéta.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

security89 írta: 2019.09.13. 07:11 6,35mm-es Bartal puskánál kinek, melyik léglövedék vált be legjobban feketelőpor használata nélkül?
Feka lőpor nélkül szerintem a 6.35-nek túlságosan íves pályája lesz. Pláne, hogy a legtöbb startpatron fingggyenge. Az RWS még jó, a többi max 5,5-es léglövedéket, vagy golyót indít értelmes energiával.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

:arrow:
Mr. Senki írta: 2019.09.13. 17:45 Feka lőpor nélkül szerintem a 6.35-nek túlságosan íves pályája lesz. Pláne, hogy a legtöbb startpatron fingggyenge. Az RWS még jó, a többi max 5,5-es léglövedéket, vagy golyót indít értelmes energiával.
Akkor 6,35-ös golyót használjak, jól értem?
Piréz poéta.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

security89 írta: 2019.09.13. 19:13 :arrow:

Akkor 6,35-ös golyót használjak, jól értem?
Minél könnyebb lövedéket keress. A startpatron gyengusz a 6.35-ös lövedék indításához.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

Mr. Senki írta: 2019.09.13. 19:21 Minél könnyebb lövedéket keress. A startpatron gyengusz a 6.35-ös lövedék indításához.
Köszi
Piréz poéta.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

security89 írta: 2019.09.13. 07:11 6,35mm-es Bartal puskánál kinek, melyik léglövedék vált be legjobban feketelőpor használata nélkül?
Popjeda 6mm start is hozza az RWS szintjét. Lőporozni meg meg a S&B is jó, azt kapni szinte mindenhol. Sima starthoz 5,5mm a legjobb. 6,35-el is el lehet szórakozni, de neki kicsit kevés csak maga a start. Ha lőporozol majd vele , akkor valami szoknya nélküli lövedékrkkel próbáld, ne tépje le a szoknyát. Sima starthoz meg a JSB a legjobb.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

SwissArmy írta: 2019.09.14. 05:03 Popjeda 6mm start is hozza az RWS szintjét. Lőporozni meg meg a S&B is jó, azt kapni szinte mindenhol. Sima starthoz 5,5mm a legjobb. 6,35-el is el lehet szórakozni, de neki kicsit kevés csak maga a start. Ha lőporozol majd vele , akkor valami szoknya nélküli lövedékrkkel próbáld, ne tépje le a szoknyát. Sima starthoz meg a JSB a legjobb.
Köszönöm.
Piréz poéta.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ CIKK & Videó!

THE EXPENDABLES – Stallone Coltja - CO2-légpisztoly-változatban:


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/the-ex ... ne-coltja/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.09.14. 06:46 ÚJ CIKK & Videó!

THE EXPENDABLES – Stallone Coltja - CO2-légpisztoly-változatban:


http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/the-ex ... ne-coltja/

Kép
Stallone Coltjain nem volt halálfej? Mintha minden cuccán lett volna a filmben.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

SwissArmy írta: 2019.09.14. 05:03 Popjeda 6mm start is hozza az RWS szintjét. Lőporozni meg meg a S&B is jó, azt kapni szinte mindenhol. Sima starthoz 5,5mm a legjobb. 6,35-el is el lehet szórakozni, de neki kicsit kevés csak maga a start. Ha lőporozol majd vele , akkor valami szoknya nélküli lövedékrkkel próbáld, ne tépje le a szoknyát. Sima starthoz meg a JSB a legjobb.
Kb. mi az a távolság ameddig a 6,35-ös fekapor mentesen pontos? 20m? 30m? 40m?
Piréz poéta.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mr. Senki írta: 2019.09.14. 09:52 Stallone Coltjain nem volt halálfej? Mintha minden cuccán lett volna a filmben.
nem nyert :)
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

security89 írta: 2019.09.14. 10:00 Kb. mi az a távolság ameddig a 6,35-ös fekapor mentesen pontos? 20m? 30m? 40m?
Lőhetsz vele 50 m-re is, de értelme nem lesz...
Fekaporral 100-on kellene próbázni, már ha lesz rá lehetőséged.
Sima 6mm startal , 20-25 méter kb.
5,5-el már 40-50 m is kihozható korrektül. Bár fegyvere válogatja. Mert ebből is láttam , olyat ami tudott 40-en 2cm szórást meg olyat is ami 5-6 cm tudott "csak". 6.35 nem sok lövedékből válogathatsz. Biztos mondta a készítő a szappanozást, de lehet venni PTFE Teflon sprayt asszem, de lehet rosszul emlékszem.... na azzal befujkálva is meg van a kenés. Vagy sűrűn takarítod. Fekapornál meg lehet subickolni.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

SwissArmy írta: 2019.09.14. 15:00 Lőhetsz vele 50 m-re is, de értelme nem lesz...
Fekaporral 100-on kellene próbázni, már ha lesz rá lehetőséged.
Sima 6mm startal , 20-25 méter kb.
5,5-el már 40-50 m is kihozható korrektül. Bár fegyvere válogatja. Mert ebből is láttam , olyat ami tudott 40-en 2cm szórást meg olyat is ami 5-6 cm tudott "csak". 6.35 nem sok lövedékből válogathatsz. Biztos mondta a készítő a szappanozást, de lehet venni PTFE Teflon sprayt asszem, de lehet rosszul emlékszem.... na azzal befujkálva is meg van a kenés. Vagy sűrűn takarítod. Fekapornál meg lehet subickolni.
Kb. 1 órát töltöttem a mesternél. Beszéltünk a szappanozásról is. Szappanozni fogok. Elvileg 50 km-re van fekaporos lőtér ott fekaporral is kipróbálom. A legkönnyebb súlyú JSB léglövedéket rendeltem hozzá, még mielőtt feltettem a kérdést itt, tehàt jól választottam. Mellé meg Pobjedát indítónak. Érdekes volt, hogy a mester a kicsit gyengébb, ám egyenletesebb erejű Pobjedát ajánlja az RWS helyett, mert pl. kevésbé koszol és kíméletesebb a cső számára ilyen szempontból. Így én kizárólag Pobjedával fogom használni. Céltávcsőnél meg azt ajánlotta, ne netről látatlanba, hanem mindenképp szemèlyesen vásároljak.
Piréz poéta.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

Minden tiszteletem a mesteré, de a Popjedát ő sem ismerte addig, amíg egy vásárlója nem ajánlotta neki. Ez a teflon spray, sokkal jobb mint a szappanozás. Tálcan ráfújsz és kész, sokkal jobb a szórás is, mint a szappanozásnál volt. Nálam ez volt a tapasztalat, valamint kevesebb idő , egyenletesebb bevonat . Egy 5 skálán az RWS 5* , míg a Popjeda mondjuk 4,5*. Ez utóbbi olcsóbb is, DE a legnagyobb probléma ezeknél ,amit a mester sem tud megoldani.... hogy minden töltény egyenletes teljesítményű legyen. Max feka porra tudod beállítani egyenletesre, mert ott ugye , csak begyújt a start .
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

security89 írta: 2019.09.14. 15:30 Kb. 1 órát töltöttem a mesternél. Beszéltünk a szappanozásról is. Szappanozni fogok. Elvileg 50 km-re van fekaporos lőtér ott fekaporral is kipróbálom. A legkönnyebb súlyú JSB léglövedéket rendeltem hozzá, még mielőtt feltettem a kérdést itt, tehàt jól választottam. Mellé meg Pobjedát indítónak. Érdekes volt, hogy a mester a kicsit gyengébb, ám egyenletesebb erejű Pobjedát ajánlja az RWS helyett, mert pl. kevésbé koszol és kíméletesebb a cső számára ilyen szempontból. Így én kizárólag Pobjedával fogom használni. Céltávcsőnél meg azt ajánlotta, ne netről látatlanba, hanem mindenképp szemèlyesen vásároljak.
6mm start nem fog szétvetni semmilyen kukkert. Azt meg nem állapítod meg személyesen se , hogy belül mennyire van széthullva az optika. Vagy végállásba tekerve stb stb.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: sama »

[quote=security89 post_id=21502 time=1568448001 user_id=186]
Kb. mi az a távolság ameddig a 6,35-ös fekapor mentesen pontos? 20m? 30m? 40m?
[/quote]

Ha feketelőporral akarod használni sokat ki kell húzni a csövet kell takarítani a lövedèkkamrát. Nagyon koszol ill hamar megszorul ha felmelegszik. Ez a precíz illesztèsek miatt van .
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ! ML040/041 2.0

A héten megérkezett az Alfa ML040 és ML041 muzeális startpatronos ólomlövedékes hobbi céllövő revolverek MÁSODIK GENERÁCIÓJA.


Az első pilot szériával kapcsolatos negatív vásárlói kritikák hatására a gyártóval egyeztetve upgradelve lett a fegyver, és az új szállítmány MÁR HUZAGOLT CSÖVŰ!!!

(Továbbá tágabb lett a töltényűr és már az Umarex/Walther (POBJEDA) 6 mm Start töltény is passzol bele (ami például a Bartalba sem jó).)

Áruk NEM VÁLTOZOTT:
- 79.900- Ft fekete 4", fix irányzékos
- 89.900- Ft nikkel 4", állítható nézőkével
+4000 Ft MKH

FONTOS! Mi úgy érezzük korrektnek, hogy aki az első szériából vásárolt és elégedetlen (pedig sima csővel is olyan pontos volt, ami itt több, mint elégséges), ANNAK INGYEN ÉS BÉRMENTVE BECSERÉLJÜK AZ 1.0-ás ML revolverét 2.0 verzióra.
(Természetesen csak akkor, ha a fegyver a normál használattól eltekintve sértetlen, gyári állapotú, módosítatlan, és megvan hozzá az MKH kártya meg a doboz és az összes kiegészítő.)


Azt hiszem most már végképp elmondhatjuk, hogy az éles .22-es revolverhez ennél közelebb legálisan nem lehet jutni lőfegyvertartási nélkül...

CSAK NÁLUNK!
Budapesten 3 helyen is - HÉTVÉGÉN IS NYITVA!
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
www.onvedelmibolt.hu
ml040 es ml041 2.0 semtex.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.09.15. 12:52 ÚJ! ML040/041 2.0

A héten megérkezett az Alfa ML040 és ML041 muzeális startpatronos ólomlövedékes hobbi céllövő revolverek MÁSODIK GENERÁCIÓJA.


Az első pilot szériával kapcsolatos negatív vásárlói kritikák hatására a gyártóval egyeztetve upgradelve lett a fegyver, és az új szállítmány MÁR HUZAGOLT CSÖVŰ!!!

(Továbbá tágabb lett a töltényűr és már az Umarex/Walther (POBJEDA) 6 mm Start töltény is passzol bele (ami például a Bartalba sem jó).)

Áruk NEM VÁLTOZOTT:
- 79.900- Ft fekete 4", fix irányzékos
- 89.900- Ft nikkel 4", állítható nézőkével
+4000 Ft MKH

FONTOS! Mi úgy érezzük korrektnek, hogy aki az első szériából vásárolt és elégedetlen (pedig sima csővel is olyan pontos volt, ami itt több, mint elégséges), ANNAK INGYEN ÉS BÉRMENTVE BECSERÉLJÜK AZ 1.0-ás ML revolverét 2.0 verzióra.
(Természetesen csak akkor, ha a fegyver a normál használattól eltekintve sértetlen, gyári állapotú, módosítatlan, és megvan hozzá az MKH kártya meg a doboz és az összes kiegészítő.)


Azt hiszem most már végképp elmondhatjuk, hogy az éles .22-es revolverhez ennél közelebb legálisan nem lehet jutni lőfegyvertartási nélkül...

CSAK NÁLUNK!
Budapesten 3 helyen is - HÉTVÉGÉN IS NYITVA!
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
www.onvedelmibolt.hu

ml040 es ml041 2.0 semtex.jpg
Nagyon korrekt!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.09.15. 12:52 ÚJ! ML040/041 2.0

A héten megérkezett az Alfa ML040 és ML041 muzeális startpatronos ólomlövedékes hobbi céllövő revolverek MÁSODIK GENERÁCIÓJA.


Az első pilot szériával kapcsolatos negatív vásárlói kritikák hatására a gyártóval egyeztetve upgradelve lett a fegyver, és az új szállítmány MÁR HUZAGOLT CSÖVŰ!!!

(Továbbá tágabb lett a töltényűr és már az Umarex/Walther (POBJEDA) 6 mm Start töltény is passzol bele (ami például a Bartalba sem jó).)

Áruk NEM VÁLTOZOTT:
- 79.900- Ft fekete 4", fix irányzékos
- 89.900- Ft nikkel 4", állítható nézőkével
+4000 Ft MKH

FONTOS! Mi úgy érezzük korrektnek, hogy aki az első szériából vásárolt és elégedetlen (pedig sima csővel is olyan pontos volt, ami itt több, mint elégséges), ANNAK INGYEN ÉS BÉRMENTVE BECSERÉLJÜK AZ 1.0-ás ML revolverét 2.0 verzióra.
(Természetesen csak akkor, ha a fegyver a normál használattól eltekintve sértetlen, gyári állapotú, módosítatlan, és megvan hozzá az MKH kártya meg a doboz és az összes kiegészítő.)


Azt hiszem most már végképp elmondhatjuk, hogy az éles .22-es revolverhez ennél közelebb legálisan nem lehet jutni lőfegyvertartási nélkül...

CSAK NÁLUNK!
Budapesten 3 helyen is - HÉTVÉGÉN IS NYITVA!
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
www.onvedelmibolt.hu

ml040 es ml041 2.0 semtex.jpg
Csatlakozom az előttem szólóhoz, nagyon korrekt az eljárás. De wazze, mérnem lehetett már a kezdetektől huzagolt? Tudtommal az Alfa a csúcsminőség képviselője. Én az Alfa helyében nem is gyártottam volna le sima csővel, mert rontja a márka imidzsét.

Meg persze az is mind hüjje (velem együtt), aki így is megvette.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.09.15. 17:00 Csatlakozom az előttem szólóhoz, nagyon korrekt az eljárás. De wazze, mérnem lehetett már a kezdetektől huzagolt? Tudtommal az Alfa a csúcsminőség képviselője. Én az Alfa helyében nem is gyártottam volna le sima csővel, mert rontja a márka imidzsét.

Meg persze az is mind hüjje (velem együtt), aki így is megvette.
Teljesen szuksegtelen a huzagolt cso, de oruljunk, hogy bele tudtam alkudni, ES meg 330-as euro elott ki lett fizetve.

:-)

Kép

itt mindjart olyan ge.ccidraga lesz minden...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kép

Amugy a kepen 6 meterrol 6 loves eredmenye a kepen levo diaboloval es SB riasztóval, revolverezve az ML040-nel, kimeneti nyílások. Jó móka.

(Ehhez nem kell huzag:-))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2019.09.15. 17:22 Teljesen szuksegtelen a huzagolt cso, de oruljunk, hogy bele tudtam alkudni, ES meg 330-as euro elott ki lett fizetve.
Teljesen szükségtelen maga az Alfa ML040 is. De ha már van, és ha már Alfa, akkor legyen benne minden ami műszakilag belefér.
gvass1 írta: 2019.09.15. 17:22 itt mindjart olyan ge.ccidraga lesz minden...
Igen, én is számítok rá, minden árucikknél, hogy mivel az euró megdrágult a grafikonon jelzett idő alatt 3 százalékot, ezért mindennek az ára fel fog menni 15-20 százalékot :evil:
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2019.09.15. 17:25
Amugy a kepen 6 meterrol 6 loves eredmenye a kepen levo diaboloval es SB riasztóval, revolverezve az ML040-nel, kimeneti nyílások. Jó móka.

(Ehhez nem kell huzag:-))
Azmiaz az enerdzsi drink?
Való világ emblem, Durranó anyag név,és még equaliser is van :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2019.09.15. 18:38 Azmiaz az enerdzsi drink?
Való világ emblem, Durranó anyag név,és még equaliser is van :lol:
Off.

cseh helyi vérnyomásemelő.

on
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.09.15. 12:52 ÚJ! ML040/041 2.0

A héten megérkezett az Alfa ML040 és ML041 muzeális startpatronos ólomlövedékes hobbi céllövő revolverek MÁSODIK GENERÁCIÓJA.


Az első pilot szériával kapcsolatos negatív vásárlói kritikák hatására a gyártóval egyeztetve upgradelve lett a fegyver, és az új szállítmány MÁR HUZAGOLT CSÖVŰ!!!

(Továbbá tágabb lett a töltényűr és már az Umarex/Walther (POBJEDA) 6 mm Start töltény is passzol bele (ami például a Bartalba sem jó).)

Áruk NEM VÁLTOZOTT:
- 79.900- Ft fekete 4", fix irányzékos
- 89.900- Ft nikkel 4", állítható nézőkével
+4000 Ft MKH

FONTOS! Mi úgy érezzük korrektnek, hogy aki az első szériából vásárolt és elégedetlen (pedig sima csővel is olyan pontos volt, ami itt több, mint elégséges), ANNAK INGYEN ÉS BÉRMENTVE BECSERÉLJÜK AZ 1.0-ás ML revolverét 2.0 verzióra.
(Természetesen csak akkor, ha a fegyver a normál használattól eltekintve sértetlen, gyári állapotú, módosítatlan, és megvan hozzá az MKH kártya meg a doboz és az összes kiegészítő.)


Azt hiszem most már végképp elmondhatjuk, hogy az éles .22-es revolverhez ennél közelebb legálisan nem lehet jutni lőfegyvertartási nélkül...

CSAK NÁLUNK!
Budapesten 3 helyen is - HÉTVÉGÉN IS NYITVA!
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon
www.onvedelmibolt.hu
Több mint korrekt kereskedői hozzáállás, elismerésem!

Ma láttam a friss gyártmányokat huzagolt csővel, mélyebb töltényűrrel. Erősen csábultam.

Pláne a pöttylövő OB-ról frissen kizuhanva. 😃

Nem mondom, hogy kiváltana egy 0.22-es pontlövő cuccot, de szerintem ezzel rendes patronnal, és lövedékkel, 25m-en simán 9-esen belül kell lőni a 8a lőlapon. Minőségileg kb egy középkategóriás éles vas minősége. Ezzel bátran lehet gyakorolni. Hitelben is több 10 000 lövés élettartamot jósolnék neki. Vagyis gyári konfigban ez kb tönkretehetetlennek néz ki.

Pontosságra azért egyszer megnézném mit tud 25m-en...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Első Gergő
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:53

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Első Gergő »

Én ma cseréltem evo 2-re. Köszönöm a gavallér ajánlatot, és le a kalappal a mi égövünkön nem annyira elterjedt példás kereskedői hozzáállás előtt!(Reggel mondtam a nejemnek, hogy a facebook-on láttam, hogy kicserélitek egy komolyabbra, ő a teljesen helytálló magyar mentalitás okán annyit kérdezett: és te ezt elhiszed?, hámondom persze, csak figyeldoda, és lőn.)
Még egyszer köszi!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Első Gergő írta: 2019.09.17. 15:23 Én ma cseréltem evo 2-re. Köszönöm a gavallér ajánlatot, és le a kalappal a mi égövünkön nem annyira elterjedt példás kereskedői hozzáállás előtt!(Reggel mondtam a nejemnek, hogy a facebook-on láttam, hogy kicserélitek egy komolyabbra, ő a teljesen helytálló magyar mentalitás okán annyit kérdezett: és te ezt elhiszed?, hámondom persze, csak figyeldoda, és lőn.)
Még egyszer köszi!
Mi köszönjük a bizalmat, lőjjél vele SOKAT!:-)


alfa ml040 es 41.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Első Gergő
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:53

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Első Gergő »

Drága Főszerkesztő Úr! Még annyi iránymutatást adjon, hogy az Evo 2-es diabolóval ugyanúgy szoknyával előre töltendő, mint a serie 1?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Első Gergő írta: 2019.09.19. 08:26 Még annyi iránymutatást adjon, hogy az Evo 2-es diabolóval ugyanúgy szoknyával előre töltendő, mint a serie 1?
persze, mivel a szoknya leszakadasa az a légfegyverekhez képest sokkal durvabb indulasi gyprsulasnak es gaznyomasemelkedesnek koszonheto.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Egy kis szórásképezés Alfa ML040 és ML041 2.0, huzagolt csővel, single actionben.

1. 10 méter ML040 2.0, S&B riasztó, HN 5,5 mm ólom gömblöv, 6 lövés
ml040 2.0 10 m SA.jpg
ml040 2.0 10 m SA.jpg (139.75 KiB) Megtekintve 62345 alkalommal

1. 20 méter ML041 2.0, RWS riasztó, HN 5,5 mm ólom gömblöv, 6 lövés
ml041 2.0 20m 6 lov.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.09.19. 10:48 Egy kis szórásképezés Alfa ML040 és ML041 2.0, huzagolt csővel, single actionben.

1. 10 méter ML040 2.0, S&B riasztó, HN 5,5 mm ólom gömblöv, 6 lövés

ml040 2.0 10 m SA.jpg


1. 20 méter ML041 2.0, RWS riasztó, HN 5,5 mm ólom gömblöv, 6 lövés

ml041 2.0 20m 6 lov.jpg
Ez elég meggyőző!
Kb hány dzsúúúúl egyébként ez a cucc, erre van valami infó vagy adat? Ha már volt korábban akkor öndzsihád.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.09.15. 19:56
Nem mondom, hogy kiváltana egy 0.22-es pontlövő cuccot, de szerintem ezzel rendes patronnal, és lövedékkel, 25m-en simán 9-esen belül kell lőni a 8a lőlapon
25m 9-es? 15 méterről és 12-esen belül. :lol:

VIccen kívül, 25 méterre azért ez szerintem energia ügyileg már kevés. De nem is erre van kitalálva, hanem örömlövészetre. Szvsz inkább egy iszonyú jó szórású plinker, mint pontlövő cucc.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Alfa ML040/ML041
TotoHU írta: 2019.09.19. 10:54 Ez elég meggyőző!
Kb hány dzsúúúúl egyébként ez a cucc, erre van valami infó vagy adat? Ha már volt korábban akkor öndzsihád.
15-25 J kozott, nagyban fugg az alkalmazott lovedektol es riasztopatrontol. Nem lehet megolni vele senkit, de konzervdoboz/energiatalos flakon luggatásra/tancoltatasra hatarozottan utosebb, mint egy legpisztoly.

A 20 m az nem gyakorlati ertelmu dolog, az 5-10 meterrol plinking tokeletesen elethuen az igazi terepe.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2019.09.19. 11:07 Alfa ML040/ML041



15-25 J kozott, nagyban fugg az alkalmazott lovedektol es riasztopatrontol. Nem lehet megolni vele senkit, de konzervdoboz/energiatalos flakon luggatásra/tancoltatasra hatarozottan utosebb, mint egy legpisztoly.

A 20 m az nem gyakorlati ertelmu dolog, az 5-10 meterrol plinking tokeletesen elethuen az igazi terepe.
Hát én is csábulok rendesen. Ezt nem kell eladni ha később úgy alakul, vagy az ember úgy dönt befejezi a barnakönyves pénzégetést. (Vegyük az optimista forgatókönyvet, és ne a pesszimistát, hogy a hatóság dönt úgy...) Úgyhogy erősen gombolkozom a fekete változaton, mert addig köll venni ilyet amíg van. Az ideális a fekete + állítható nézőke lenne, de persze lehet nincs sok értelme 5-10 méteren.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.09.19. 10:59 25m 9-es? 15 méterről és 12-esen belül. :lol:

VIccen kívül, 25 méterre azért ez szerintem energia ügyileg már kevés. De nem is erre van kitalálva, hanem örömlövészetre. Szvsz inkább egy iszonyú jó szórású plinker, mint pontlövő cucc.
3J-os légpisztollyal is szoktam lőni 25-re.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Alfa ML040 téma. Aki már próbálgatott más startpatronos huzagolt csövű fegyvereket: milyen lövedékkel érdemes próbálkozni? Könnyű, nehéz, műanyagburkolatos (annak nem szakad le a szoknyája mert nincs neki), ultranehéz vastagszoknyájú (H&N Rabbit Magnum)?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2019.09.19. 13:50 Alfa ML040 téma. Aki már próbálgatott más startpatronos huzagolt csövű fegyvereket: milyen lövedékkel érdemes próbálkozni? Könnyű, nehéz, műanyagburkolatos (annak nem szakad le a szoknyája mert nincs neki), ultranehéz vastagszoknyájú (H&N Rabbit Magnum)?

IMHO, ha nem vagy pontlövő félisten (höhö), akkor a legolcsóbb 5,5 mm-es diaboló fejjel lefele és a legolcsóbb sallerbéla startpatron az optimális, mert 5-10 méterről a sörösdoboznak tökmindegy, h kisebb a szórás és biztosan keresztülcsapja ez is.
Minden mas csak dragabb, esetleg hangosabb, de nem lesz több móka.

10 meter felett egyertelmuen ólom gömblövedék+RWS riasztó lesz a jobb, leginkabb mert legstabilabb a toltete.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.09.19. 13:23 3J-os légpisztollyal is szoktam lőni 25-re.
OK elrepül addig, de értelmezhető a szórása, vagy a lőlapot átcsapja? Nem tudom, kérdezem. Tippelném, hogy koppan egyet a lőlapon vagy megpöcögteti a dobozt, de a szórása már plötty.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.09.19. 14:47 OK elrepül addig, de értelmezhető a szórása, vagy a lőlapot átcsapja? Nem tudom, kérdezem. Tippelném, hogy koppan egyet a lőlapon vagy megpöcögteti a dobozt, de a szórása már plötty.
IMHO amivel 25 m-re el mer loni az őrmester, az valami ujonnan 6-8xML040 arban levo precizios PCP versenystukker, ami tenyleg minden lovesnel pont azonos mennyisegu es nyomasu gazt tol a lovedek moge.

De ez is akkor mukodik onnan, ha zart terben, legmozgas mentesen, azonos homersekletnel csinalja. Papirt meg eppen atuti.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Thomaster írta: 2019.09.19. 13:50 Alfa ML040 téma. Aki már próbálgatott más startpatronos huzagolt csövű fegyvereket: milyen lövedékkel érdemes próbálkozni?
Nekem az 5,5-es Bartal puskához a JSB Jumbo Heavy vált be a legjobban a próbált lövedékek közül. Puhább az általános lövedékekhez képest, ezáltal gondolom jobban besimul a huzagolásba és a szoknyája is részben fel van töltve ólommal.

Kép
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

parazstaposo írta: 2019.09.19. 15:04 Nekem az 5,5-es Bartal puskához a JSB Jumbo Heavy vált be a legjobban a próbált lövedékek közül. Puhább az általános lövedékekhez képest, ezáltal gondolom jobban besimul a huzagolásba és a szoknyája is részben fel van töltve ólommal.

Kép
Több helyen is olvastam, hogy a JSB puhább a többinél. Startpatron terén, pedig a Pobjeda a legegyenletesebb, de ezt Thomaster tudja :)
Piréz poéta.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

security89 írta: 2019.09.19. 15:09 Több helyen is olvastam, hogy a JSB puhább a többinél. Startpatron terén, pedig a Pobjeda a legegyenletesebb, de ezt Thomaster tudja :)
Nekem hosszabb távra az RWS vált be.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.09.19. 14:51 IMHO amivel 25 m-re el mer loni az őrmester, az valami ujonnan 6-8xML040 arban levo precizios PCP versenystukker, ami tenyleg minden lovesnel pont azonos mennyisegu es nyomasu gazt tol a lovedek moge.

De ez is akkor mukodik onnan, ha zart terben, legmozgas mentesen, azonos homersekletnel csinalja. Papirt meg eppen atuti.
Ezzel lövök, pincelőtéren. Tehát zárt, légmozgás mentes lőtéren.
IMG_20190919_173549.jpg
A szórás a 8a lőlapon bőven belső 10-esen belül van.

A 10m-re beállított pisztollyal a 8a lőlap 10es kör tetejére kell célozni, akkor lesz belső 10-es a lövés. Tehát ott már lejtő pályán mozog a lövedék.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

security89 írta: 2019.09.19. 15:09 Több helyen is olvastam, hogy a JSB puhább a többinél. Startpatron terén, pedig a Pobjeda a legegyenletesebb, de ezt Thomaster tudja :)
Thomaster a startpatronos-ólmos cuccokról kb. semmit se tud, ezért kérdezősködik most is. A startpatronokról is csak annyit tud, amennyit Bartal Bélabá mesélt neki, amikor egy fórumtársnak vett nála puskát. Bartal úr is csak azért favorizálta a Pobjeda startpatront az RWS-sel szemben, mert nála az RWS-nek néha leszakadt a hüvelytalpa. És akkor hangosat durran, a lövő arcához közel, és akkor a lövő megijed. (Más bajt nem okoz.)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

security89 írta: 2019.09.19. 15:09 Több helyen is olvastam, hogy a JSB puhább a többinél. Startpatron terén, pedig a Pobjeda a legegyenletesebb, de ezt Thomaster tudja :)
Nekem meg RWS és ez a párosítás. A JSB lőlapra, a hegyes meg "vadászni". (kipurcant tapitelefonokra stb.) A Jumbo Monstert idehaza művészet beszerezni.
lovedekek.jpg
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Blekk Rájgó írta: 2019.09.19. 17:42 Nekem meg RWS és ez a párosítás. A JSB lőlapra, a hegyes meg "vadászni". (kipurcant tapitelefonokra stb.) A Jumbo Monstert idehaza művészet beszerezni.
A Jumbo Monstert ma is láttam a Frommernél. (Vettem egy doboz műanyagzoknis ólommentes lövedéket. Valamiért úgy érzem hogy az lőlap lyuggatásra jó lesz. Úgyhogy most már muszáj lesz elmenni egy lőtérre. Még jobb lenne valaki olyannal, aki tud is lőni, és rendesen letesztelné az Alfa ML040-esemet.)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2019.09.19. 17:46 A Jumbo Monstert ma is láttam a Frommernél. (Vettem egy doboz műanyagzoknis ólommentes lövedéket. Valamiért úgy érzem hogy az lőlap lyuggatásra jó lesz. Úgyhogy most már muszáj lesz elmenni egy lőtérre. Még jobb lenne valaki olyannal, aki tud is lőni, és rendesen letesztelné az Alfa ML040-esemet.)
Bazzzz szátok meg, ne csámcsogjatok már ilyen ízesen erről a slukkerről! 😃😃😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Thomaster írta: 2019.09.19. 17:46 A Jumbo Monstert ma is láttam a Frommernél. (Vettem egy doboz műanyagzoknis ólommentes lövedéket. Valamiért úgy érzem hogy az lőlap lyuggatásra jó lesz. Úgyhogy most már muszáj lesz elmenni egy lőtérre. Még jobb lenne valaki olyannal, aki tud is lőni, és rendesen letesztelné az Alfa ML040-esemet.)
Bezzeg amikor nekem kellett, egy darab nem volt. A kombatzóna honlapján készleten volt, de boltban nem, szlovákoktól hoztam végül.

Szívesen elmegyek, kipróbálhatsz még párfajta lövedéket, ingyé. Ajándékba kaptam én is promó készletet, 50-es csomagokat. Meg kipróbálhatod a Szent Grált :). (Trainer)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mr. Senki írta: 2019.09.19. 17:50 Bazzzz szátok meg, ne csámcsogjatok már ilyen ízesen erről a slukkerről! 😃😃😃
Nocsak-nocsak. :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

RatRace írta: 2019.09.19. 17:54 Nocsak-nocsak. :lol:
Ne reménykedj! Aaaannyi pééénz a világon nincseeen! 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Légfegyverek, flóbert fegyverek, startpatronos céllövő fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Mr. Senki írta: 2019.09.19. 17:56 Ne reménykedj! Aaaannyi pééénz a világon nincseeen! 😃
Két-három terek spijáterszörny ára... azért az nem egy NASA költségvetési tétel...
Válasz küldése