Kések, lámpák, EDC-holmik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Minden ami kés és EDC!!
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Avatar
mvazowski
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2018.06.08. 23:45

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: mvazowski »

Kershaw Clash és Viharlámpa
Igazából csak az egyik EDC :)
Sehová nem megyek viharlámpa nélkül...
20180609_001318.jpg
╭( ・ㅂ・)و
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

(Most ugrik a majom a vízbe... :twisted: )

Akkor lássuk az ősidőkből azokat, akiknek nem volt egy vasa sem...


A PTA Késmúzeum egy nagyon ritka Melanéziai* cargo-késsel gyarapodott. A kést a Makikula sziget királya, II.Popókokó egy barterüzlet keretében juttatta el a PTA-hoz. A varázsló azóta is keresi, de a király olyan részeg, hogy megszólalni sem tud.
A Csendes-óceáni háborúk alatt sok apró szigetet megszálltak a katonák, akik a helybéliek szerint az égből jöttek. Az istenfiak, számukra semmi hasznosnak tűnő munkát nem végeztek, mégis varázslatos módon az égből kaptak** bőséges ellátmányt, míg ők, a bennszülöttek, alig ettek valamit, pedig egész életükben dolgozgattak. Most viszont rövid ideig bővilág lett.
cargo1.JPG
cargo1.JPG (172.05 KiB) Megtekintve 79127 alkalommal
A katonák távozása után megszűntek Cargo isten ajándékai, valamit sürgősen tenni kellett.
Szimbolikus leszállópályákat azaz sehonnan sehová vezető utakat, magaslati megfigyelőpontot, azaz irányítótornyot építettek bambuszból. A legfontosabb pedig hogy repülőgép-utánzatokat is építettek, hogy így csalogassák oda Cargo-isten ajándékait szállító égi vasmadarakat.
Persze figyeltek az apró kiegészítőkre, így készült ez a bambusz kés is, amit az Istenek Kalapja nevű oltáron tartottak.
cargo2.JPG
cargo2.JPG (185.79 KiB) Megtekintve 79127 alkalommal
Az eszköz a BASZKI (Bambusz Alapú Szerszámok és Kések Intézete) kutatásai alapján pontosan ehhez az úgynevezett cargo-valláshoz tartozó szakrális tárgy, pidgin nyelven rombóvli. Nemzetközi szakértők megállapítása szerint a név valószínű alapja a rambowie, azaz a Rambo-Bowie kés, amit az istenek kegyeltjeinél láthattak.
cargo3.JPG
cargo3.JPG (170.52 KiB) Megtekintve 79127 alkalommal
A kés csak ősi helyi anyagokat, bambuszt, kókuszt, csontfogat és pálmatakony ragasztót tartalmaz. Ezekből mindössze a csontfogak különlegesek, hiszen az istenfiak által az égből hozott Kétszarvú***, az isteni elnevezés szerint a "tíeszef" **** csontjaiból készültek. Az istenfiak távozása után ugyanis a Kétszarvú megdöglött. Húsát, mivel rohadt rágós volt, áldozatul adták a Cápaistennek, a csontjat viszont megőrizték és különféle tárgyak készítésére használták.
cargo3b.JPG
cargo3b.JPG (172.35 KiB) Megtekintve 79127 alkalommal
A penge hossza 135 mm, vastagsága 7 mm, a fogak száma 7 db. A kés teljes hossza 235 mm.
A kés tesztelését, felbecsülhetetlen kultúrális értéke és vallási tárgy lévén a valósághoz semmi köze okán senki sem vállalta.





* Melanézia, eredeti ősmagyar nevén a "Mélánnéző Málék Szigetei". A mélánnézők, Pál vezér népéből a sok fűszívástól elbambult és a Csendes-óceán szigetein szétszóródott kis embercsoport. Nem tévesztendők össze a főcsapattal, a Pál vezérre felnéző palinézőkkel (ma polinézek).

** Csak az istenek tudnak semmittevésért megfelelő javakat adományozni. Ez a vallás - istenek nélkül - itthon is elterjedőben van, sőt európaszerte kezd erősödni... Nyilvánvaló hogy: "Az istenek a fejükre estek".

*** Az egyszarvú mindközönségesen előfordult a vizeikben, de ez a nagy marha a legendabéli csodás Kétszarvú volt.

**** Svájci, angol és lumbágóföldi tudósok elemzése szerint a tíeszef azaz a TSF, a Terribly Smelly Farting jenki szokás szerinti rövidítése, a magyar RBF-nek megfelelő. (Rettenetesen Büdöseket Fingó)
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
TGS
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:05
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: TGS »

A PTA Késmúzeum egy nagyon ritka Melanéziai* cargo-késsel gyarapodott.
Hát figos rövidítéseden már tegnap este röhigcséltem.
Csak kitörölted a képek miatt.
Viszont ahogy nézem fésűnek is jó lenne. :lol:
Avatar
TGS
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:05
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: TGS »

IMG_20180511_190555-1024x1365.jpg
Ezzel a képpel még a "kékről adós vagyok.
A szent tehén nyoma is ott van. ;)
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

TGS írta: 2018.06.10. 18:07 A PTA Késmúzeum egy nagyon ritka Melanéziai* cargo-késsel gyarapodott.
Hát figos rövidítéseden már tegnap este röhigcséltem.
Csak kitörölted a képek miatt.
Viszont ahogy nézem fésűnek is jó lenne. :lol:
Én már vonalzóval fésülködöm. ;)
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Wow... tegnap sikeresen kimosták a nadrágomat, zsebében az Olight m23-assal... Semmi baja... Tényleg vízálló...
Glasser
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2018.06.01. 21:11

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Glasser »

Sparrow írta: 2018.06.13. 07:36 Wow... tegnap sikeresen kimosták a nadrágomat, zsebében az Olight m23-assal... Semmi baja... Tényleg vízálló...
Nekem a Nitecore MT10C járta meg a mosógyürő gépet, minden gond nélkül. :o
No.1 Lőkészség nélküli balfasz.
HW88SA
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.02. 21:31

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: HW88SA »

Merre lehet olcsó és jó minőségű bilincset venni?
Tudna valaki tanácsot adni?
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

HW88SA írta: 2018.06.13. 21:43 Merre lehet olcsó és jó minőségű bilincset venni?
Tudna valaki tanácsot adni?
Frommerben próbáltad már?
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
HW88SA
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.02. 21:31

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: HW88SA »

Az a baj, hogy én csak rendelni tudok és ott nincs kép róla... nem tudom a lemez bilincsek mennyire erősek? Vagy csak acélt éri meg venni?
forest
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:55

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: forest »

Sziasztok!
Regebbi Maglite 2D vagy 2A lámpához vett már valaki LED modult? Melyiket éri meg? Elég nagy szórást látok mind árban, mind markában. Pl a Frommernél gyanúsan olcsónak tűnik.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Gaston Glock írta: 2018.06.13. 22:46 Frommerben próbáltad már?
Asszem csak szolgálati igazolványra adnak.

Lehet, hogy egy szexshopban jobban jár. (NINCS smiley.)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HW88SA írta: 2018.06.14. 18:14 Az a baj, hogy én csak rendelni tudok és ott nincs kép róla... nem tudom a lemez bilincsek mennyire erősek? Vagy csak acélt éri meg venni?
Én ilyet használok, tökéletesen megfelel :D
Rozsaszinu-pluss-bilincs.jpg
Rozsaszinu-pluss-bilincs.jpg (45.06 KiB) Megtekintve 79063 alkalommal
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
HW88SA
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.02. 21:31

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: HW88SA »

Ezt vártam valakitől :D
Azért ennél komolyabb kéne :)
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

HW88SA írta: 2018.06.15. 22:14 Ezt vártam valakitől :D
Azért ennél komolyabb kéne :)
Én anno 500 Ft-ért vettem egy MN (MP-s ;) ) bilincset. Szuper! Persze az nem ma volt, akkor még a reggeli merevedés nem a derekamban jelentkezett. :lol:
Persze ezzel nem mégy sokra, de betontornyos kis szülőfalumban havonta rendezett "régiségvásáron" már többször láttam ilyet. Árat nem tudok mondani, de most rákerestem az "átb@szodán" és leállt a szívverésem az ottani ártól. Hát attól jóval kevesebbért láttam, bár elég ritkán...
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

forest írta: 2018.06.14. 19:23 Sziasztok!
Regebbi Maglite 2D vagy 2A lámpához vett már valaki LED modult? Melyiket éri meg? Elég nagy szórást látok mind árban, mind markában. Pl a Frommernél gyanúsan olcsónak tűnik.
Ilyesmin én is spekuláltam... Aztán egy vasárnap Aldisten templomában vettem egy ilyet. Olcsóbb volt mint egy LED-modul.

http://www.aldi-sued.de/fileadmin/_proc ... 90b47b.jpg

Szvsz megérte...
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2018.06.15. 21:17 Asszem csak szolgálati igazolványra adnak.

Lehet, hogy egy szexshopban jobban jár. (NINCS smiley.)
Az Asia Centerben az Onvedelmi Bolttal szemben pont van egy szexshop:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
forest
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:55

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: forest »

Pithecus írta: 2018.06.16. 13:56 Ilyesmin én is spekuláltam... Aztán egy vasárnap Aldisten templomában vettem egy ilyet. Olcsóbb volt mint egy LED-modul.

http://www.aldi-sued.de/fileadmin/_proc ... 90b47b.jpg

Szvsz megérte...
Biztos nem rossz, sok jobb lámpa van már, de ha már vannak Maglitejaim, nem dobnám ki őket másik miatt. Így sem rossz, csak azért kérdeztem, hátha van már tapasztalat ledesítés terén.
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

forest írta: 2018.06.16. 22:51 Biztos nem rossz, sok jobb lámpa van már, de ha már vannak Maglitejaim, nem dobnám ki őket másik miatt. Így sem rossz, csak azért kérdeztem, hátha van már tapasztalat ledesítés terén.
No igen, világos, csak gondoltam szólok... ;)

Én a "nagyot" elajándékoztam, az illető úgy örült, hogy hozzá képest abban a majom és a farka sztoriban a majom csak egy lepisilt kilométerkő volt.
A Mag-talan, de robbanásbiztos gumiburkolatút meghagytam emlékbe. Úgy ahogy kaptam. Jó, már nem hiteles, de akkoris. Sok szar helyen bújkáltam vele.
Egy Maglite-ot átalakítottam, mert más nem fért el az RG59 faltokjában. De ott se gyári, csak barkács - SHTF utáni - módszerrel. ;-)
lamp3.JPG
lamp3.JPG (173.02 KiB) Megtekintve 79063 alkalommal
lamp2.JPG
lamp2.JPG (136.52 KiB) Megtekintve 79063 alkalommal
lamp1.JPG
lamp1.JPG (117.18 KiB) Megtekintve 79063 alkalommal
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Pithecus írta: 2018.06.10. 17:41 (Most ugrik a majom a vízbe... :twisted: )

Akkor lássuk az ősidőkből azokat, akiknek nem volt egy vasa sem...


A PTA Késmúzeum egy nagyon ritka Melanéziai* cargo-késsel gyarapodott. A kést a Makikula sziget királya, II.Popókokó egy barterüzlet keretében juttatta el a PTA-hoz. A varázsló azóta is keresi, de a király olyan részeg, hogy megszólalni sem tud.
A Csendes-óceáni háborúk alatt sok apró szigetet megszálltak a katonák, akik a helybéliek szerint az égből jöttek. Az istenfiak, számukra semmi hasznosnak tűnő munkát nem végeztek, mégis varázslatos módon az égből kaptak** bőséges ellátmányt, míg ők, a bennszülöttek, alig ettek valamit, pedig egész életükben dolgozgattak. Most viszont rövid ideig bővilág lett.

cargo1.JPG

A katonák távozása után megszűntek Cargo isten ajándékai, valamit sürgősen tenni kellett.
Szimbolikus leszállópályákat azaz sehonnan sehová vezető utakat, magaslati megfigyelőpontot, azaz irányítótornyot építettek bambuszból. A legfontosabb pedig hogy repülőgép-utánzatokat is építettek, hogy így csalogassák oda Cargo-isten ajándékait szállító égi vasmadarakat.
Persze figyeltek az apró kiegészítőkre, így készült ez a bambusz kés is, amit az Istenek Kalapja nevű oltáron tartottak.

cargo2.JPG

Az eszköz a BASZKI (Bambusz Alapú Szerszámok és Kések Intézete) kutatásai alapján pontosan ehhez az úgynevezett cargo-valláshoz tartozó szakrális tárgy, pidgin nyelven rombóvli. Nemzetközi szakértők megállapítása szerint a név valószínű alapja a rambowie, azaz a Rambo-Bowie kés, amit az istenek kegyeltjeinél láthattak.

cargo3.JPG

A kés csak ősi helyi anyagokat, bambuszt, kókuszt, csontfogat és pálmatakony ragasztót tartalmaz. Ezekből mindössze a csontfogak különlegesek, hiszen az istenfiak által az égből hozott Kétszarvú***, az isteni elnevezés szerint a "tíeszef" **** csontjaiból készültek. Az istenfiak távozása után ugyanis a Kétszarvú megdöglött. Húsát, mivel rohadt rágós volt, áldozatul adták a Cápaistennek, a csontjat viszont megőrizték és különféle tárgyak készítésére használták.

cargo3b.JPG

A penge hossza 135 mm, vastagsága 7 mm, a fogak száma 7 db. A kés teljes hossza 235 mm.
A kés tesztelését, felbecsülhetetlen kultúrális értéke és vallási tárgy lévén a valósághoz semmi köze okán senki sem vállalta.





* Melanézia, eredeti ősmagyar nevén a "Mélánnéző Málék Szigetei". A mélánnézők, Pál vezér népéből a sok fűszívástól elbambult és a Csendes-óceán szigetein szétszóródott kis embercsoport. Nem tévesztendők össze a főcsapattal, a Pál vezérre felnéző palinézőkkel (ma polinézek).

** Csak az istenek tudnak semmittevésért megfelelő javakat adományozni. Ez a vallás - istenek nélkül - itthon is elterjedőben van, sőt európaszerte kezd erősödni... Nyilvánvaló hogy: "Az istenek a fejükre estek".

*** Az egyszarvú mindközönségesen előfordult a vizeikben, de ez a nagy marha a legendabéli csodás Kétszarvú volt.

**** Svájci, angol és lumbágóföldi tudósok elemzése szerint a tíeszef azaz a TSF, a Terribly Smelly Farting jenki szokás szerinti rövidítése, a magyar RBF-nek megfelelő. (Rettenetesen Büdöseket Fingó)
Most mar acilbol is csinalj. :) Vagy elfogytak a reszelok? :))
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
TGS
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:05
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: TGS »

Sárkány ellen sárkány fű.
Csatolmányok
IMG_20180516_180050-1146x1802.jpg
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Isszy írta: 2018.06.21. 10:31 Most mar acilbol is csinalj. :) Vagy elfogytak a reszelok? :))
Van még bőven reszelő, sőt egy csomó más vicik-vacak, amiből kés lesz.
Csak hát a korom. Hiába mosom le, lustává tesz... :)

Most éppen alkotói válságban vagyok, ahogy a nagy művészek nevezik a lustaságot. ;)

Van egy, a Pithec Művek saját konstrukciós acélkése, de még nincs hozzá szöveg.
Van duma, de a Makikula szigetről Chechepitcha kiályné szakrális "mituu" bambuszkése még nem ért ide.
A gyengélkedő Spacetime Slider is programozásra vár. Mivel beb@szott egy villám, így egy párhuzamos cyberpunk univerzumból származó késre van esély. Majd. Egyszer. Talán a jövő hónapban... :lol:
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
TGS
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:05
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: TGS »

TGS írta: 2018.06.21. 11:01 Sárkány ellen sárkány fű.
Csak,hogy látszódjon mekkora a sárkány gyílok.
IMG_20180516_170811_crop_559x503.jpg
IMG_20180516_170811_crop_559x503.jpg (280.59 KiB) Megtekintve 78957 alkalommal
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Evridéjchopping... Mondjuk kis híján egész nyárra EDC is lett belőle, egész aug 20-ig, szép terepruhámmal, de meggyőztük a vezetőséget, hogy szebb szál hadnagyokat is lehetne mutogatni a Kossuth téren nálam.
A kardcsatlék, az valami szupertitkos felszerelés lehet, mert: ami hivatalos forrásom lett, az 100+ éves szabályzatból van, azóta teljesen más övek, szíjak vannak. Az aktuális meg a videókon sosem látszik, mert az alaki fogásoknak megfelelően a kéz takarja, fotót meg sehonnan sem kaptam. Boltban meg pláne nem kapható.
Úgyhogy apám cipész barátjával "reprodukáltuk", azaz készítettünk hozzá egy csatlékrendszert. Sima övhöz egy D karikás bújtató készült, ha meg antant szíj, akkor arra is át lehet akasztani. Továbbá ha az ember leül pl. enni, akkor övről az öv kicsatolása nélkül le lehet akasztani. (Pl. Jász világtalálkozóó, díszebéd)
Ja, és busás borravalóval együtt 2000 Ft volt.
kardcsatlek1.jpg
kardcsatlek2.jpg
Azért tettem fel, hogyha másnak is ilyen nyűgje van, bátran másolhassa a megoldást. A szíjaknak köszönhetően állítható hosszban minden...
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

swordmanus írta: 2018.06.22. 14:31 Evridéjchopping... Mondjuk kis híján egész nyárra EDC is lett belőle, egész aug 20-ig, szép terepruhámmal, de meggyőztük a vezetőséget, hogy szebb szál hadnagyokat is lehetne mutogatni a Kossuth téren nálam.
A kardcsatlék, az valami szupertitkos felszerelés lehet, mert: ami hivatalos forrásom lett, az 100+ éves szabályzatból van, azóta teljesen más övek, szíjak vannak. Az aktuális meg a videókon sosem látszik, mert az alaki fogásoknak megfelelően a kéz takarja, fotót meg sehonnan sem kaptam. Boltban meg pláne nem kapható.
Úgyhogy apám cipész barátjával "reprodukáltuk", azaz készítettünk hozzá egy csatlékrendszert. Sima övhöz egy D karikás bújtató készült, ha meg antant szíj, akkor arra is át lehet akasztani. Továbbá ha az ember leül pl. enni, akkor övről az öv kicsatolása nélkül le lehet akasztani. (Pl. Jász világtalálkozóó, díszebéd)
Ja, és busás borravalóval együtt 2000 Ft volt.
kardcsatlek1.jpg

kardcsatlek2.jpg
Azért tettem fel, hogyha másnak is ilyen nyűgje van, bátran másolhassa a megoldást. A szíjaknak köszönhetően állítható hosszban minden...
Huu, gratulalok hozza! :)
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Sziasztok!
Multi tool-t keresek és a Ganzo márkára gondoltam (a bicskámmal nagyon meg vagyok elégedve). A multi tooljaikról mik a tapasztalatok? Vannak olyan jók mint a késeik? Melyiket ajánlanátok?
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

A tömegek türelmetlen, forradalmi követelőzését teljesítve: ecce ferrum.
Recipe ferrum! :lol:


Régen volt már, hogy a Pithec Művek saját konstrukciójú késsel jelentkezett a PTA Késmúzeumában.
A magyar származású főkonstruktőr, dr. Almás Pithe az ars poeticának megfelelően egy SHTF után rendelkezésre állható anyagokat keltette új életre.
A penge egy rávágó ágvágó darabja, anyaga TSTM acél, a hármashalmot jelképező kialakítással és természetesen fekete TAF bevonattal. A bevonat a tokból kivonatkori csillogást hivatott megakadályozni. A nyél csontanyaga viszont marha fehér, hogy a sötétben is megtalálható legyen.
vago_k2.JPG
vago_k2.JPG (152.84 KiB) Megtekintve 78830 alkalommal
Az első ami feltűnik, a felette sütő Nap által a sötétből kivilágló Életfa, az örök megújulás jelképe. Ehhez természetesen kell a szerencse is, a négylevelű lóhere alakjában.
A békegalamb jelképezi tiszta gondolatainkat, amihez az ellenségnek nagy szerencse kell. Ezt mutatja itt is a négylevelű lóhere, különben úgy járnak mint Pórul.
vago_k1.JPG
vago_k1.JPG (194.58 KiB) Megtekintve 78830 alkalommal
A csillagok jelentés nagyon különleges. Mint irodalmi adatokból tudjuk, "négy csillag közt" aludni maga a mágia és varázslat. Persze ha a késen vannak a csillagok és nem a páciensben van a kés.
A méretek, mert a közszájon forgó babonasággal ellentétben a méret igenis fontos: pengehossz 85 mm, pengevastagság 5 mm, a teljes késhossz 175 mm.
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Pithecus írta: 2018.06.24. 17:45 A tömegek türelmetlen, forradalmi követelőzését teljesítve: ecce ferrum.
Recipe ferrum! :lol:


Régen volt már, hogy a Pithec Művek saját konstrukciójú késsel jelentkezett a PTA Késmúzeumában.
A magyar származású főkonstruktőr, dr. Almás Pithe az ars poeticának megfelelően egy SHTF után rendelkezésre állható anyagokat keltette új életre.
A penge egy rávágó ágvágó darabja, anyaga TSTM acél, a hármashalmot jelképező kialakítással és természetesen fekete TAF bevonattal. A bevonat a tokból kivonatkori csillogást hivatott megakadályozni. A nyél csontanyaga viszont marha fehér, hogy a sötétben is megtalálható legyen.

vago_k2.JPG

Az első ami feltűnik, a felette sütő Nap által a sötétből kivilágló Életfa, az örök megújulás jelképe. Ehhez természetesen kell a szerencse is, a négylevelű lóhere alakjában.
A békegalamb jelképezi tiszta gondolatainkat, amihez az ellenségnek nagy szerencse kell. Ezt mutatja itt is a négylevelű lóhere, különben úgy járnak mint Pórul.

vago_k1.JPG

A csillagok jelentés nagyon különleges. Mint irodalmi adatokból tudjuk, "négy csillag közt" aludni maga a mágia és varázslat. Persze ha a késen vannak a csillagok és nem a páciensben van a kés.
A méretek, mert a közszájon forgó babonasággal ellentétben a méret igenis fontos: pengehossz 85 mm, pengevastagság 5 mm, a teljes késhossz 175 mm.
Na emmmár döfi! :)
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Kis szépség. Papp féle fejesgörbe.
FB_IMG_15298560566419860.jpg
FB_IMG_15298560566419860.jpg (212.26 KiB) Megtekintve 78849 alkalommal
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Lidliben 1290 ert vasak. Hajra.
FB_IMG_15299119394488103.jpg
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Isszy írta: 2018.06.25. 09:32 Lidliben 1290 ert vasak. Hajra.
Én a jobb felsőt vettem meg. Mert olyan cuki. Mert csavaros. Mert már láttam a steampunk pimpet benne. Mert alig van még késem... :lol:

A burkolat lebontásakor a feltaláló anyjának sűrű emlegetése - erkölcsi szinten - már természetesnek számít.
Az anyag ránézésre a szokásos TSTM azaz "kínai440c" acél. Nemes, vagyis Sir Steel.
Persze az árban bele vannak építve az extrák.
Először ami feltűnik, hogy az egész kés, pengeháttól nyélig egy kaparóélt kapott. :shock:
A másik a gyerekbiztos hátsó zár. Erről a gyártó hátsója és egy bizonyos lóalkatrész kívánatos kapcsolata jut az ember eszébe. Persze akinek van otthon hidraulikus kocsiemelője, az megfelelően betámasztva röhögve nyitja. A zárás már megy simán, elsőre 5 ujjal... :roll:
Tesztelés a kibontásra és néhány nyitó-záró ciklusra továbbá kari szőrborotválási kísérletre korlátozódott, majd bekerült az "ezen még dolgozni kell" feliratú fiókba.
Köznapi használatra, kellő gyártásbefejezés és finomhangolás után - megfelelő barkácskészséggel rendelkező embernek - elveszett, ellopták, párhuzamos dimenzióba távozott késnek tökéletes. Büfé-ruhatár szakon diplomázott hivatalnok ne vegye meg. :P
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Pithecus írta: 2018.06.25. 13:48 Én a jobb felsőt vettem meg. Mert olyan cuki. Mert csavaros. Mert már láttam a steampunk pimpet benne. Mert alig van még késem... :lol:

A burkolat lebontásakor a feltaláló anyjának sűrű emlegetése - erkölcsi szinten - már természetesnek számít.
Az anyag ránézésre a szokásos TSTM azaz "kínai440c" acél. Nemes, vagyis Sir Steel.
Persze az árban bele vannak építve az extrák.
Először ami feltűnik, hogy az egész kés, pengeháttól nyélig egy kaparóélt kapott. :shock:
A másik a gyerekbiztos hátsó zár. Erről a gyártó hátsója és egy bizonyos lóalkatrész kívánatos kapcsolata jut az ember eszébe. Persze akinek van otthon hidraulikus kocsiemelője, az megfelelően betámasztva röhögve nyitja. A zárás már megy simán, elsőre 5 ujjal... :roll:
Tesztelés a kibontásra és néhány nyitó-záró ciklusra továbbá kari szőrborotválási kísérletre korlátozódott, majd bekerült az "ezen még dolgozni kell" feliratú fiókba.
Köznapi használatra, kellő gyártásbefejezés és finomhangolás után - megfelelő barkácskészséggel rendelkező embernek - elveszett, ellopták, párhuzamos dimenzióba távozott késnek tökéletes. Büfé-ruhatár szakon diplomázott hivatalnok ne vegye meg. :P
Neha mar azt gondolom, hogy tanito celzattal gyartjak ilyenre vagy van itt a newblue-n egy kinai kém, aki ihletet akar adni neked, pompas termekcsaladukkal. :)
FB_IMG_15299285427076322.jpg
FB_IMG_15299285427076322.jpg (326.25 KiB) Megtekintve 78800 alkalommal
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Jol birja a kis madarpok a mindennapi szolgalatot.
FB_IMG_15300999925568513.jpg
FB_IMG_15300999925568513.jpg (256.47 KiB) Megtekintve 78758 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Isszy 2018.06.27. 13:51-kor.
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Kis mokány
FB_IMG_15301002167808933.jpg
FB_IMG_15301002167808933.jpg (283.5 KiB) Megtekintve 78794 alkalommal
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Sziasztok!

Na, szerintem ilyen EDC kérdés sem volt még a régi fórumon…
Lvízt már megtaláltam ezzel a kérdéssel. Ajándékba kaptam egy elég jó hírű szivart - Cohiba ("azt" a havannát, nem a másikat) -, és már ünnepi alkalom is van. Kell még egy szivarvágó.
Hajrá, letámadtam a Google-t és az eBay-t, és… Fogalmam sincs, hol tart még a gagyi és hol kezdődik a jó vétel. Ugye én se vagyok annyira gazdag, hogy a legolcsóbbat vegyem, egy szivarvágó jó esetben mégis csak egy életre szól, unoka megörökölheti… De tudjuk, egy bizonyos összeg felett már funkcióban nem kapunk többet - na, ezt a felárat már nem vagyok hajlandó megfizetni. Rólam nem fognak szivarfajtát elnevezni, mert a néhai brit miniszterelnökkel ellentétben nem fogok szivarhegyeket elfüstölni: de amikor pár évente, havonta előkerül a célszerszám, az alkalmatlansága okozta bosszúság ne zökkentsen ki a hangulatból.
Javaslat?
Jeffrey Chow

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Poresz írta: 2018.06.28. 00:31 Sziasztok!

Na, szerintem ilyen EDC kérdés sem volt még a régi fórumon…
Lvízt már megtaláltam ezzel a kérdéssel. Ajándékba kaptam egy elég jó hírű szivart - Cohiba ("azt" a havannát, nem a másikat) -, és már ünnepi alkalom is van. Kell még egy szivarvágó.
Hajrá, letámadtam a Google-t és az eBay-t, és… Fogalmam sincs, hol tart még a gagyi és hol kezdődik a jó vétel. Ugye én se vagyok annyira gazdag, hogy a legolcsóbbat vegyem, egy szivarvágó jó esetben mégis csak egy életre szól, unoka megörökölheti… De tudjuk, egy bizonyos összeg felett már funkcióban nem kapunk többet - na, ezt a felárat már nem vagyok hajlandó megfizetni. Rólam nem fognak szivarfajtát elnevezni, mert a néhai brit miniszterelnökkel ellentétben nem fogok szivarhegyeket elfüstölni: de amikor pár évente, havonta előkerül a célszerszám, az alkalmatlansága okozta bosszúság ne zökkentsen ki a hangulatból.
Javaslat?
SZERINTEM!

Duplapengés, guillottine tipusú legyen. ÉN max. 15-öt adnék érte. Mondjuk az enyémet kaptam, de annyi volt, és semmi baja. Full rozsdamentes acél, semmi extra. Az olló nekem nem jó, ráadásul, ha nem jó a szivar, akkor pláne elbarmolja a vágást.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Jeffrey Chow írta: 2018.06.28. 08:25 SZERINTEM!

Duplapengés, guillottine tipusú legyen. ÉN max. 15-öt adnék érte. Mondjuk az enyémet kaptam, de annyi volt, és semmi baja. Full rozsdamentes acél, semmi extra. Az olló nekem nem jó, ráadásul, ha nem jó a szivar, akkor pláne elbarmolja a vágást.
Nekem ilyen van. Nattingtu szpesöl. Solingen Germany. Vág. Amíg nincs meg az igazi, jól szolgál szvsz.
FB_IMG_15301735068314766.jpg
FB_IMG_15301735068314766.jpg (249.06 KiB) Megtekintve 78752 alkalommal
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Poresz írta: 2018.06.28. 00:31 Sziasztok!

Na, szerintem ilyen EDC kérdés sem volt még a régi fórumon…
Lvízt már megtaláltam ezzel a kérdéssel. Ajándékba kaptam egy elég jó hírű szivart - Cohiba ("azt" a havannát, nem a másikat) -, és már ünnepi alkalom is van. Kell még egy szivarvágó.
Hajrá, letámadtam a Google-t és az eBay-t, és… Fogalmam sincs, hol tart még a gagyi és hol kezdődik a jó vétel. Ugye én se vagyok annyira gazdag, hogy a legolcsóbbat vegyem, egy szivarvágó jó esetben mégis csak egy életre szól, unoka megörökölheti… De tudjuk, egy bizonyos összeg felett már funkcióban nem kapunk többet - na, ezt a felárat már nem vagyok hajlandó megfizetni. Rólam nem fognak szivarfajtát elnevezni, mert a néhai brit miniszterelnökkel ellentétben nem fogok szivarhegyeket elfüstölni: de amikor pár évente, havonta előkerül a célszerszám, az alkalmatlansága okozta bosszúság ne zökkentsen ki a hangulatból.
Javaslat?
Ott egy fotó, csak nem neked valaszoltam.
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Balintix
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2018.06.09. 17:18

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Balintix »

Poresz írta: 2018.06.28. 00:31 Sziasztok!

Na, szerintem ilyen EDC kérdés sem volt még a régi fórumon…
Lvízt már megtaláltam ezzel a kérdéssel. Ajándékba kaptam egy elég jó hírű szivart - Cohiba ("azt" a havannát, nem a másikat) -, és már ünnepi alkalom is van. Kell még egy szivarvágó.
Hajrá, letámadtam a Google-t és az eBay-t, és… Fogalmam sincs, hol tart még a gagyi és hol kezdődik a jó vétel. Ugye én se vagyok annyira gazdag, hogy a legolcsóbbat vegyem, egy szivarvágó jó esetben mégis csak egy életre szól, unoka megörökölheti… De tudjuk, egy bizonyos összeg felett már funkcióban nem kapunk többet - na, ezt a felárat már nem vagyok hajlandó megfizetni. Rólam nem fognak szivarfajtát elnevezni, mert a néhai brit miniszterelnökkel ellentétben nem fogok szivarhegyeket elfüstölni: de amikor pár évente, havonta előkerül a célszerszám, az alkalmatlansága okozta bosszúság ne zökkentsen ki a hangulatból.
Javaslat?
Jól mondja a kolléga, guillotine, duplapengés. Úgy tudom, a Xicar, Colibri jó márkának számít, az Ebayos kínaiakkal inkább ne foglalkozz. Amúgy van a szivarhoz humidorod? Anélkül ugyanis pár nap alatt tönkremehet a szivar
Kicsit OFF, de ajánlom figyelmedbe ezeket az oldalakat, ha érdekel a szivaros szubkultúra:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9025920
http://szivaros.blog.hu/
Jeffrey Chow

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Balintix írta: 2018.06.28. 11:05 Jól mondja a kolléga, guillotine, duplapengés. Úgy tudom, a Xicar, Colibri jó márkának számít, az Ebayos kínaiakkal inkább ne foglalkozz. Amúgy van a szivarhoz humidorod? Anélkül ugyanis pár nap alatt tönkremehet a szivar
Kicsit OFF, de ajánlom figyelmedbe ezeket az oldalakat, ha érdekel a szivaros szubkultúra:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9025920
http://szivaros.blog.hu/
A Colibrit tényleg jónak mondják. Ez a fajta V vágás állítólag az egyik legjobb vágás nagyobb méretű szivaroknál. Bár még nem volt alkalmam kipróbálni.
De sima vágóból is mindenképp csak dupla pengés!

Kép
Balintix
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2018.06.09. 17:18

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Balintix »

Jeffrey Chow írta: 2018.06.28. 11:17 A Colibrit tényleg jónak mondják. Ez a fajta V vágás állítólag az egyik legjobb vágás nagyobb méretű szivaroknál. Bár még nem volt alkalmam kipróbálni.
De sima vágóból is mindenképp csak dupla pengés!
Ah, igen; az ékvágót kifelejtettem. Állítólag ékvágással erősebben lehet érezni a szivar aromáját.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Balintix írta: 2018.06.28. 15:02 Ah, igen; az ékvágót kifelejtettem. Állítólag ékvágással erősebben lehet érezni a szivar aromáját.
Ez a kolibri is jo :)
nhgall3GvrW.jpg
nhgall3GvrW.jpg (9.3 KiB) Megtekintve 78739 alkalommal
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1002
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: szöged »

Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Ezt a kést a Makikula sziget királyának, II.Popókokónak az egyik felesége, Chechepitcha királyné ajándékolta a PTA Késmúzeumnak.

A Cargo valláshoz egyértelműen kapcsolódó eszköz, a pidgin-raga felirata szerint egy "mituu" kés. A felkért angol kutatóintézet és a svájci szakértők az írás legvalószínűbb fordításának a "me too" kifejezést találták, amit értelmezve a "nekem is!" felszólítást jelentheti. Arrafelé ugyanis "A kis Muff kalandjai" már serdülőkorban kötelező olvasmány, így löttyedt csöcsű szikkadt banyák nyavajgásaként nem értelmezhető. Tehát abbéli igényüket fejezi ki, hogy a muff rendszeres kefélgetéssel történő portalanításán túl az istenfiak késéhez hasonló, női változatot is megkapják. Természetesen a sámán-pap szertartási rombóvli (= rambo-bowie) kése mintájára. De nem csak a sámánkunyhó-járók, hanem mindenki. Így a PTA-nak is jutott egy példány, munkatársaink múltbeli ottani tevékenységének elismeréseképp.
mituu1.JPG
mituu1.JPG (171.07 KiB) Megtekintve 78749 alkalommal
Természetesen a kések a női szépérzéknek megfelelő kialakításban készültek. Azaz a szent Kétszarvú csontja fogak formájában, továbbá kagyló és kókuszdió ékíti a príma, kemény és rugalmas bambuszból készült eszközt.
Persze ez sem konyhai használatra készült. A különböző vallási szertartások alkalmával a sámán jelére csak felmutatták, ez volt a női egyenjogúság manifesztációja, a "késfelmutatás". Persze hiába. Az istenfiak többé nem jöttek, pedig a lányaik (és fiaik) ma is várják őket vissza. De ez már egy másik történet...
mituu2.JPG
mituu2.JPG (179.6 KiB) Megtekintve 78749 alkalommal
A késnek öt foga van, mint az öreg sámánnak, aki még látta Cargo isten fiait. Egyéb méretei nőiesek, (nem a sámánnak, a késnek) a pengehossz 88 mm, pengevastagság 6 mm, a teljes késhossz 170 mm.
Tesztelés - mint a teljes méretű sámánkésnél - tekintettel a kés felbecsülhetetlen értékére itt sem történt. Nyilván a rendszeres késfelmutatási szertartás a kés nemlétező borotvaélén semmit sem ront.
mituu3.JPG
mituu3.JPG (205.16 KiB) Megtekintve 78749 alkalommal
A kés végszükséghelyzetben, korlátoltaknak önvédelemre is alkalmas. Lévén kicsi, könnyű és fémmentes. De ezt talán ne részletezzük...
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Jeffrey Chow

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Pithecus írta: 2018.06.30. 13:51 Ezt a kést a Makikula sziget királyának, II.Popókokónak az egyik felesége, Chechepitcha királyné ajándékolta a PTA Késmúzeumnak.

A Cargo valláshoz egyértelműen kapcsolódó eszköz, a pidgin-raga felirata szerint egy "mituu" kés. A felkért angol kutatóintézet és a svájci szakértők az írás legvalószínűbb fordításának a "me too" kifejezést találták, amit értelmezve a "nekem is!" felszólítást jelentheti. Arrafelé ugyanis "A kis Muff kalandjai" már serdülőkorban kötelező olvasmány, így löttyedt csöcsű szikkadt banyák nyavajgásaként nem értelmezhető. Tehát abbéli igényüket fejezi ki, hogy a muff rendszeres kefélgetéssel történő portalanításán túl az istenfiak késéhez hasonló, női változatot is megkapják. Természetesen a sámán-pap szertartási rombóvli (= rambo-bowie) kése mintájára. De nem csak a sámánkunyhó-járók, hanem mindenki. Így a PTA-nak is jutott egy példány, munkatársaink múltbeli ottani tevékenységének elismeréseképp.

mituu1.JPG

Természetesen a kések a női szépérzéknek megfelelő kialakításban készültek. Azaz a szent Kétszarvú csontja fogak formájában, továbbá kagyló és kókuszdió ékíti a príma, kemény és rugalmas bambuszból készült eszközt.
Persze ez sem konyhai használatra készült. A különböző vallási szertartások alkalmával a sámán jelére csak felmutatták, ez volt a női egyenjogúság manifesztációja, a "késfelmutatás". Persze hiába. Az istenfiak többé nem jöttek, pedig a lányaik (és fiaik) ma is várják őket vissza. De ez már egy másik történet...

mituu2.JPG

A késnek öt foga van, mint az öreg sámánnak, aki még látta Cargo isten fiait. Egyéb méretei nőiesek, (nem a sámánnak, a késnek) a pengehossz 88 mm, pengevastagság 6 mm, a teljes késhossz 170 mm.
Tesztelés - mint a teljes méretű sámánkésnél - tekintettel a kés felbecsülhetetlen értékére itt sem történt. Nyilván a rendszeres késfelmutatási szertartás a kés nemlétező borotvaélén semmit sem ront.

mituu3.JPG

A kés végszükséghelyzetben, korlátoltaknak önvédelemre is alkalmas. Lévén kicsi, könnyű és fémmentes. De ezt talán ne részletezzük...
Pithecus úr!

Üdvözlöm!

Csupán érdeklődés szintjén kérdem, hogy szokott-e ön, iparművészeti tevékenysége részeként ékszereket is alkotni? Fegyveres témában persze.
https://www.google.com/search?q=ammo+je ... 80&bih=686

Köszönöm előre is a megtisztelő válaszát, maradva nagy tisztelője.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Mivel nincs fegyverkarbantartós... krómozott felületet mivel célszerű karbantartani? A kardom hüvelye és markolatkosara rozsdapettyes kezd lenni, simán szobai páratartalomtól.
Jeffrey Chow

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

swordmanus írta: 2018.06.30. 20:58 Mivel nincs fegyverkarbantartós... krómozott felületet mivel célszerű karbantartani? A kardom hüvelye és markolatkosara rozsdapettyes kezd lenni, simán szobai páratartalomtól.
Szalmiákszesz.
Avatar
TGS
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:05
Tartózkodási hely: Dombóvár

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: TGS »

swordmanus írta: 2018.06.30. 20:58 Mivel nincs fegyverkarbantartós... krómozott felületet mivel célszerű karbantartani? A kardom hüvelye és markolatkosara rozsdapettyes kezd lenni, simán szobai páratartalomtól.
A cif nagyon megfelelő, nem karcolja össze.
A szappanos acél gyapot is tökéletes.
Utánna vékonyan fujd be szilikonnal az egészet,sokáig birja majd.
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Jeffrey Chow írta: 2018.06.30. 15:07 Pithecus úr!

Üdvözlöm!

Csupán érdeklődés szintjén kérdem, hogy szokott-e ön, iparművészeti tevékenysége részeként ékszereket is alkotni? Fegyveres témában persze.
https://www.google.com/search?q=ammo+je ... 80&bih=686

Köszönöm előre is a megtisztelő válaszát, maradva nagy tisztelője.
Kedves Chow úr!

Csupán tájékoztatási szinten tájékoztatlak, hogy neeeeem! ;)
Ötletszinten többször felmerült (WOS), de egyelőre elhessegettem és maradtam az ilyen elemek kési alkalmazása mellett. Merthogy ásatag vén csontként a múlt dicsőséges, de fogyó darabjaiból élek.
Ugyanez vonatkozik a steampunk és a cyberpunk ékszerekre is. Bár ez utóbbihoz egy villámgyors alkatrészutánpótlást kaptam nemrég. Mindegy, abból is kés lesz. Majd egyszer.
Soha nem mondom hogy soha. De én már tudom, hogy ami késik az múlik, meg az Intercity.

Köszönöm a megtisztelgést, melyhez hasonló jókat kívánok!

Üdvlövöldözéssel: Pithecus
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

swordmanus írta: 2018.06.30. 20:58 Mivel nincs fegyverkarbantartós... krómozott felületet mivel célszerű karbantartani? A kardom hüvelye és markolatkosara rozsdapettyes kezd lenni, simán szobai páratartalomtól.
No erről már Alexander Sztyepanovics Petrovics is megemlékezett:

"....
Fogason függ, rozsda marja,
Rozsda marja, nem ragyog.
...."

Egy jószagú CIF + filcdarab + türelem. A varázsszivacsot, fogkrémet és egyéb úri huncutságot felejtsd el.
Utána zsír, olaj és - sajnos (?) - a rendszeres karbantartás sem maradhat el.
Bizony a kardtartás felelősségteljes dolog, áldozatokkal jár. :D
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Jeffrey Chow

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Jeffrey Chow »

Pithecus írta: 2018.06.30. 23:29 Kedves Chow úr!

Csupán tájékoztatási szinten tájékoztatlak, hogy neeeeem! ;)
Ötletszinten többször felmerült (WOS), de egyelőre elhessegettem és maradtam az ilyen elemek kési alkalmazása mellett. Merthogy ásatag vén csontként a múlt dicsőséges, de fogyó darabjaiból élek.
Ugyanez vonatkozik a steampunk és a cyberpunk ékszerekre is. Bár ez utóbbihoz egy villámgyors alkatrészutánpótlást kaptam nemrég. Mindegy, abból is kés lesz. Majd egyszer.
Soha nem mondom hogy soha. De én már tudom, hogy ami késik az múlik, meg az Intercity.

Köszönöm a megtisztelgést, melyhez hasonló jókat kívánok!

Üdvlövöldözéssel: Pithecus
"Soha nem mondom hogy soha. De én már tudom, hogy ami késik az múlik, meg az Intercity."

Fórumnyelven: "Kettőhétmúlvakorlátlanmennyiségben." :)

Jó éjt!
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Ma megint kezembe kerult, Klein Tools munkakes from USA. Nem tul gyakori itthon, gyarilag egy ollo is volt benne.
FB_IMG_15310513735381838.jpg
FB_IMG_15310513735381838.jpg (241.39 KiB) Megtekintve 78624 alkalommal
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Isszy írta: 2018.07.08. 14:04 Ma megint kezembe kerult, Klein Tools munkakes from USA. Nem tul gyakori itthon, gyarilag egy ollo is volt benne.
Hát ilyen kleinjeim vannak nekem is (kisebb mint a macsete).
farag1.JPG
farag1.JPG (159.63 KiB) Megtekintve 78590 alkalommal
Van fix és folder, sőt tok is. :lol:
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Pithecus írta: 2018.07.09. 15:11 Hát ilyen kleinjeim vannak nekem is (kisebb mint a macsete).

farag1.JPG

Van fix és folder, sőt tok is. :lol:
De tök jók! Fincsi! :)
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Kis ősmasszívum CRKT Batum, 8cr13mov acélból. Jó fogás, könnyen nyílik, nem kotyog és gyári borotvaéle van.
Ajánlva EDC-re, valamint Generalhasmarsallnak, aki köztudottan CRKT b.uzi.
FB_IMG_15313334120864341.jpg
FB_IMG_15313334120864341.jpg (200.17 KiB) Megtekintve 78608 alkalommal
FB_IMG_15313334163613006.jpg
FB_IMG_15313334163613006.jpg (203.31 KiB) Megtekintve 78608 alkalommal
FB_IMG_15313334210207219.jpg
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Isszy írta: 2018.07.11. 20:34 Kis ősmasszívum CRKT Batum, 8cr13mov acélból. Jó fogás, könnyen nyílik, nem kotyog és gyári borotvaéle van.
Ajánlva EDC-re, valamint Generalhasmarsallnak, aki köztudottan CRKT b.uzi.
FB_IMG_15313334120864341.jpg

FB_IMG_15313334163613006.jpg
FB_IMG_15313334210207219.jpg

És jessz, van egy ilyenem! Mondjuk már a picit kicsi a nem tul nagy kezembe, de atommassziv mini tankhamozo.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Még egy szép ívű EDC, Kershaw Strobe, szintén a strapabíró madárpók acéljából.
FB_IMG_15313334300709458.jpg
FB_IMG_15313334300709458.jpg (160.01 KiB) Megtekintve 78697 alkalommal
FB_IMG_15313334341511895.jpg
FB_IMG_15313334341511895.jpg (186.01 KiB) Megtekintve 78697 alkalommal
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Isszy írta: 2018.07.11. 20:39 Még egy szép ívű EDC, Kershaw Strobe, szintén a strapabíró madárpók acéljából.
FB_IMG_15313334300709458.jpg
FB_IMG_15313334341511895.jpg
És most éppen egy Crkt fossil log rajtam:-) lessed meg, cool. 8centi+, de sajat kertemben tokmindegy.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

gvass1 írta: 2018.07.11. 20:44 És most éppen egy Crkt fossil log rajtam:-) lessed meg, cool. 8centi+, de sajat kertemben tokmindegy.
Meglestem. Zombibelező folder. :) Ilyen serrated pengém még nem volt, hogy vág?
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Isszy írta: 2018.07.11. 21:03 Meglestem. Zombibelező folder. :) Ilyen serrated pengém még nem volt, hogy vág?
Jol. Kartondoboz, nejlonkotel, ragasztoszalag, kabelszigeteles sima ugy, napi szinten. Viszont a hegyebol mar torott le. munkakes, leszarom.

a fogasa meglepoen jo!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Van egy husos konvex pengevel rendelkezo kesem amit kicsit slankitani kellene, de en inkabb nem fogok neki :mrgreen:
Kire lehetne rabizni aki nem horror aron dolgozik?
Egy elmax f1 replikarol lenne szo.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Isszy írta: 2018.07.11. 20:34 Kis ősmasszívum CRKT Batum, 8cr13mov acélból. Jó fogás, könnyen nyílik, nem kotyog és gyári borotvaéle van.
Ajánlva EDC-re, valamint Generalhasmarsallnak, aki köztudottan CRKT b.uzi.
FB_IMG_15313334120864341.jpg

FB_IMG_15313334163613006.jpg
FB_IMG_15313334210207219.jpg
retay t205 nikkel edc.jpg
No, itt a Batum (Batumom:-)) minimál nyári EDC szettbe foglalva.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

gvass1 írta: 2018.07.14. 07:33 retay t205 nikkel edc.jpg

No, itt a Batum (Batumom:-)) minimál nyári EDC szettbe foglalva.
Háháá, ismerős, de klassz kép! Én a klipszet átraktam, így tuti nem nyílik ki zsebben. Kerámiakéssel nagyon finoman áthúztam, most atoméles.
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

qqriq írta: 2018.07.13. 19:05 Van egy husos konvex pengevel rendelkezo kesem amit kicsit slankitani kellene, de en inkabb nem fogok neki :mrgreen:
Kire lehetne rabizni aki nem horror aron dolgozik?
Egy elmax f1 replikarol lenne szo.
Ha másnak nincs ötlete: Bartuschek?

http://fogarasi105.hu

Mondjuk én nem vagyok egy nagy kés-szakértő, de vittem már hozzá pár háztájiban (munkahelyi fusiban) készült kést befejezésre. Meg egy bálnalovas-féle, pont Elmax-ból készült félkész kést is. Nekem teljesen megfelelt ahogy megcsinálta. Árazás szempontból meg konkrétan félénk a srác... hát, én centinként (ha jól emlékszem) 80 forintért szoktam élezni... oké, de ez nem sima élezés volt, itt te alakítottad ki a levezetőéltől kezdve az egészet, a felületet, mindent. Ezresnél kevesebbet ne mondj.

Igazi régimódi háztáji műhely, a családi ház mögötti melléképületben. Mondjuk csúcsdizájn kést nem bíznék rá, de egy F1 stílusú munkakést, azt bármikor.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nekifutok megint, hatha most atmegy...
Egyszer voltam mar naluk, ezen a kesen csinaltak konvex leelezest.
20140828_141004.jpg
Olyan lett az el mint az okorhugyozas, az viszont teny hogy nem volt draga :shock:
Lehet hogy az ipari keseket profin csinaljak, de ezt inkabb masra biznam.
20180715_13130.jpg
Thomaster írta: 2018.07.14. 11:49 Ha másnak nincs ötlete: Bartuschek?

http://fogarasi105.hu

Mondjuk én nem vagyok egy nagy kés-szakértő, de vittem már hozzá pár háztájiban (munkahelyi fusiban) készült kést befejezésre. Meg egy bálnalovas-féle, pont Elmax-ból készült félkész kést is. Nekem teljesen megfelelt ahogy megcsinálta. Árazás szempontból meg konkrétan félénk a srác... hát, én centinként (ha jól emlékszem) 80 forintért szoktam élezni... oké, de ez nem sima élezés volt, itt te alakítottad ki a levezetőéltől kezdve az egészet, a felületet, mindent. Ezresnél kevesebbet ne mondj.

Igazi régimódi háztáji műhely, a családi ház mögötti melléképületben. Mondjuk csúcsdizájn kést nem bíznék rá, de egy F1 stílusú munkakést, azt bármikor.
ingyom bingyom tálib-e?
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

qqriq írta: 2018.07.13. 19:05 Van egy husos konvex pengevel rendelkezo kesem amit kicsit slankitani kellene, de en inkabb nem fogok neki :mrgreen:
Kire lehetne rabizni aki nem horror aron dolgozik?
Egy elmax f1 replikarol lenne szo.
Beszélhetünk róla, ha nem sürgős, de inkább privátban. Igazság szerint nem akartam itt is belefolyni a késes munkákba. Ide pihenni járok, nem dolgozni. :)
Avatar
Roti
Kézműves Veterán
Kézműves Veterán
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2018.06.25. 22:26
Tartózkodási hely: Szigetvár
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Roti »

Kiridashi
Csatolmányok
EJF_0063KV.jpg
Avatar
Roti
Kézműves Veterán
Kézműves Veterán
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2018.06.25. 22:26
Tartózkodási hely: Szigetvár
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Roti »

Igaz ez nem az enyém... de egy kis damaszk.
Csatolmányok
EJF_0040KV.jpg
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

FB_IMG_15318601158085646.jpg
FB_IMG_15318601158085646.jpg (221.1 KiB) Megtekintve 78615 alkalommal
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

"Tath's a knife" :)
FB_IMG_15319020491985569.jpg
FB_IMG_15319020491985569.jpg (193.92 KiB) Megtekintve 78608 alkalommal
FB_IMG_15319020538078991.jpg
FB_IMG_15319020538078991.jpg (185.37 KiB) Megtekintve 78608 alkalommal
FB_IMG_15319020442853292.jpg
FB_IMG_15319020442853292.jpg (199.98 KiB) Megtekintve 78608 alkalommal
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
bokaccio
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.07.18. 20:24

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: bokaccio »

Vélemény, erről?


Kép
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Új játékom

Cold Steel Grik
76 /3,5mm Legal méret
AUS8A acél.
GFL markolat
Gyárilag borotváló él
Tri-Ad Lock

Itthon az EM adja a legolcsóbban, kint akcijóban feléért megvan. (19 500Ft itthon az EM-ban)

Nagyon szeretnivaló, könnyű, nyári EDC folder.
IMG_20180719_155309.jpg
IMG_20180719_155309.jpg (202.91 KiB) Megtekintve 78506 alkalommal
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Martin Riggs írta: 2018.07.20. 14:50 Új játékom

Cold Steel Grik
76 /3,5mm Legal méret
AUS8A acél.
GFL markolat
Gyárilag borotváló él
Tri-Ad Lock

Itthon az EM adja a legolcsóbban, kint akcijóban feléért megvan. (19 500Ft itthon az EM-ban)

Nagyon szeretnivaló, könnyű, nyári EDC folder.

Ez nem rossz, megnézem magamnak. :D
"..."
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Martin Riggs írta: 2018.07.20. 14:50 Új játékom

Cold Steel Grik
76 /3,5mm Legal méret
AUS8A acél.
GFL markolat
Gyárilag borotváló él
Tri-Ad Lock

Itthon az EM adja a legolcsóbban, kint akcijóban feléért megvan. (19 500Ft itthon az EM-ban)

Nagyon szeretnivaló, könnyű, nyári EDC folder.

IMG_20180719_155309.jpg
Klipszet rakhattak volna rá
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
hegyespenge
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.09. 07:39

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: hegyespenge »

Isszy írta: 2018.07.20. 21:11 Klipszet rakhattak volna rá
Raktak, csak nem látszik. A jobb oldali panel hátsó fele maga a clip. :)

https://www.youtube.com/watch?v=KXn0npy5IjI
b4xter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:35

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: b4xter »

hegyespenge írta: 2018.07.20. 21:13 Raktak, csak nem látszik. A jobb oldali panel hátsó fele maga a clip. :)

https://www.youtube.com/watch?v=KXn0npy5IjI
Én is hiányoltam volna a klipszet, de ez így akkor OK. A pengében az a kerek műanyag basz szerintem randa, első dolgom lenne kipiszkálni onnan egy Spyderco hegyével :) ettől eltekintve tényleg korrekt darabnak tűnik, és legalább nem rejtik véka alá a származást se. Ebayen 9k HUF, csak azért nem rendelek egyet, mert úton van két bicsak amúgyis :D
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

hegyespenge írta: 2018.07.20. 21:13 Raktak, csak nem látszik. A jobb oldali panel hátsó fele maga a clip. :)

https://www.youtube.com/watch?v=KXn0npy5IjI
Tenyleg! Igy viszont rendben a kis kroko. :)
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Kosztya
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.06.11. 16:11

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Kosztya »

Igaza van Isszyállatnak :lol: :lol: :lol:
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Kosztya írta: 2018.07.20. 21:40 Igaza van Isszyállatnak :lol: :lol: :lol:
Na te is idetalaltal exelit? :) :)
Off
Azt miert nem vagy veteran?
On
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Kosztya
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.06.11. 16:11

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Kosztya »

Rég jártam erre. :)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Jáááj drágá dezsvíreim, színarany a bicskám he. Anyámnak se ann'ám grammját 10000 alatt..:)
FB_IMG_15327059364992088.jpg
FB_IMG_15327059364992088.jpg (254.61 KiB) Megtekintve 78314 alkalommal
FB_IMG_15327060132739020.jpg
FB_IMG_15327060132739020.jpg (245.88 KiB) Megtekintve 78314 alkalommal
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Kerti munkat kivaloan birta. Hiaba brazil gepsoron keszult. :D
FB_IMG_15327060177331341.jpg
FB_IMG_15327060177331341.jpg (216.79 KiB) Megtekintve 78333 alkalommal
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
b4xter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:35

Késélezőt keresek

Hozzászólás Szerző: b4xter »

Szeretnék egy olyan késélező alkalmatosságot, amivel minden bénaságom mellett sem tudom elcseszni a pengét sehogyse, tehát egy sima kő nem igazán jó nekem (tapasztalat). Nem kell high-end eszköz, a legdrágább kés/bicsak a háztartásban jelenleg egy titánium nyelű Spyderco Byrd Robin :) Mit ajánlanak a hozzáértők?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Késélezőt keresek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

b4xter írta: 2018.07.31. 20:37 Szeretnék egy olyan késélező alkalmatosságot, amivel minden bénaságom mellett sem tudom elcseszni a pengét sehogyse, tehát egy sima kő nem igazán jó nekem (tapasztalat). Nem kell high-end eszköz, a legdrágább kés/bicsak a háztartásban jelenleg egy titánium nyelű Spyderco Byrd Robin :) Mit ajánlanak a hozzáértők?
Én tök láma voltam az élezéshez, de Spyderco Sharpmakerrel nagyon jól megy. Gondolom nem ilyesmit keresel, mert ma már mocskosul drága lehet, de nekem bevált.
Sapienti sat.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Késélezőt keresek

Hozzászólás Szerző: vato »

b4xter írta: 2018.07.31. 20:37 Szeretnék egy olyan késélező alkalmatosságot, amivel minden bénaságom mellett sem tudom elcseszni a pengét sehogyse, tehát egy sima kő nem igazán jó nekem (tapasztalat). Nem kell high-end eszköz, a legdrágább kés/bicsak a háztartásban jelenleg egy titánium nyelű Spyderco Byrd Robin :) Mit ajánlanak a hozzáértők?
Lansky élező szerintem jó választás lehet. Én azon tanultam meg élezni, most már simán kővel is "tudok", amennyire kell nekem (szőrt borotválja:)).

https://www.youtube.com/watch?v=OK4mEmOH7PA

szerintem olyan 20-25K körül már lehet venni egy alapszettet. tartóként én a satupadba szoktam fogatni, vagy csak kézben tartom..
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
b4xter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:35

Re: Késélezőt keresek

Hozzászólás Szerző: b4xter »

Köszi mindkettőtöknek, megnéztem őket, biztosan nagyon jók, de nekem szerintem overkill. Nagyságrendi ára ezeknek ott van, mint amibe az élezendő három bicska összesen került, aránytalannak érzem a befektetést... Elkezdtem utánaolvasgatni úgy általában az élezésnek, de hát bakker az egy külön szakma :shock:
sornyito
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2018.06.05. 07:13

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: sornyito »

Én egy Lansky LS33-at használok már jó régóta. Nekem teljesen elég.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Késélezőt keresek

Hozzászólás Szerző: vato »

b4xter írta: 2018.08.01. 14:40 Köszi mindkettőtöknek, megnéztem őket, biztosan nagyon jók, de nekem szerintem overkill. Nagyságrendi ára ezeknek ott van, mint amibe az élezendő három bicska összesen került, aránytalannak érzem a befektetést... Elkezdtem utánaolvasgatni úgy általában az élezésnek, de hát bakker az egy külön szakma :shock:
hat akkor vidd el késeshez aki pár rugóért megélezi őket
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Késélezőt keresek

Hozzászólás Szerző: G.D »

b4xter írta: 2018.08.01. 14:40 Köszi mindkettőtöknek, megnéztem őket, biztosan nagyon jók, de nekem szerintem overkill. Nagyságrendi ára ezeknek ott van, mint amibe az élezendő három bicska összesen került, aránytalannak érzem a befektetést... Elkezdtem utánaolvasgatni úgy általában az élezésnek, de hát bakker az egy külön szakma :shock:
Még a régi kéken linkelt valaki (swordmanus talán?) Lansky-hez hasonló eredeti kínai élezőberendezést kicsi pénzért...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Késélezőt keresek

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

G.D írta: 2018.08.01. 17:46 Még a régi kéken linkelt valaki (swordmanus talán?) Lansky-hez hasonló eredeti kínai élezőberendezést kicsi pénzért...
Akkor itt is.
https://www.aliexpress.com/item/Stainle ... autifyAB=0
Van sokféle, lehet nézelődni, ötezer körül van. ha csak magadnak bogarászol, akkor elég tartós.
b4xter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:35

Re: Késélezőt keresek

Hozzászólás Szerző: b4xter »

Köszi, egy hasonlót meg is vettem hirtelen felindulásból. Nem egész 6k szállítással együtt, igaz ebayről inkább. Eredeti Ruixinpro, négy kővel :D Ha megérkezik, majd beszámolok róla.
Glasser
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2018.06.01. 21:11

Re: Késélezőt keresek

Hozzászólás Szerző: Glasser »

G.D írta: 2018.08.01. 17:46 Még a régi kéken linkelt valaki (swordmanus talán?) Lansky-hez hasonló eredeti kínai élezőberendezést kicsi pénzért...
Nem Lansky hanem Apex pro copy, de a lényegen nem változtat.
Létezik már Lansky másolat is.
No.1 Lőkészség nélküli balfasz.
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Menjünk melegebb éghajlatra...

Tuthiphingész ókori történetíró már a híres Kólikájában megírta Jóser fáraó, Alsó- és Felsőerjesztés ura történetét. Ethanoliai barbárok, élükön Arcszesztishmegisz vezérrel megtámadták az országot. Merevkhór tábornokot és csapatát csúnyán, merev részegre itatták le. Innentől számítjuk a Szeszisz-kort, ahogy Detoxicus ógörög szépíró szépen leírta a Destillátium című drámájában.
A Szeszisz-kor első fáraója I.Rumszesz volt, aki amellett hogy támogatta Jóser fáraó tiszteletét, külföldi szokásokat is igyekezett meghonosítani. Ebben nagy segítségére volt a Retrográdi Rusz nagykövete, Vodkupityov és a Nagyvizelésen túli Vizilopocsi király, Cumórum Toltakupán nevű szakembere. De ez már egy másik történet... *

A lényeg, I.Rumszesz fáraó maszturbájában megtaláltak a gyerekkori uzsonnakését, amit külsős tagkutatónk Mehemed ben Puki kalandos úton juttatott el a PTA Késmúzeumba. A megtalálás, az út és a kalandok hogyan-mikéntjét fedje örök homály.
A fáraó karcolnoka által gazdagon dekorált vágóeszközt svájci, angol és stíriai metélő-kutatóintézetek támogatásával a PTA-Késmúzeum munkatársai vizsgálták.
rumfk.JPG
rumfk.JPG (230.64 KiB) Megtekintve 78071 alkalommal
A nyél felső részén a szakértők felismerhetik a djed-jelet, ami a jedik fénykardját mintázza és utal a Föld és a Coruscant közötti réges-régi, galaxisközi kereskedelmi kapcsolatra. Mögötte a gyártómű, a Scarabco (Scarabeus Corporation) márkajele, utána a minőségtanúsítási bekarcolás - a "Napra lehet nézni, de minek" - a kifogástalan minőség jele.
rumbk.JPG
rumbk.JPG (212.35 KiB) Megtekintve 78071 alkalommal
A két oldalán különféle istenekre való hivatkozást láthatunk és a két égitest, a Nap és a Hold örök fogócskáját. A két fényadót nemes citrinkövek jelképezik, a Nap erejét és a Hold boldogságát szimbolizálva.
A baloldal két isten nevét is mutatja, Thoth a bölcsesség, gyógyítás istene és Aton a napisten, közöttük az ankh, ami mint köztudjuk az élet jele.
rumjk.JPG
rumjk.JPG (231.6 KiB) Megtekintve 78071 alkalommal
A jobboldal Ízisz anyaistennő és Iah holdisten áldását kéri, mert Hórusz szeme minden holdfényes románcot, minden megújulást lát. És akkoriban még szerettek az emberek holdfényben szaporán megújulni. Akár többször is.
rumak.JPG
rumak.JPG (235.56 KiB) Megtekintve 78071 alkalommal
Az alsó sáv Apophisz figyelmeztetését tartalmazza és egyben tisztelgés Jóser fáraó emléke előtt. Elmondja hogy milyen káosz keletkezhet odabenn, ha a halandó végtelen mennyiségű sört fogyaszt.

A vaspenge égi fém, meteoritvas, amit az ügyes mesterek meglehetős hevítgetés után, szintén egy meteoritdarabbal kalapálgattak, csiszoltak, savanyú borral savaztak, majd ráöntötték a könnyen olvadó ezüstpótló nyélanyagot, majd jött a karcolnok munkája.
Felnőve a fáraó kapott egy rendes ezüst majd aranynyelű uzsonnakést, de azt már halála után legott ellopták mint a komplett piramist is a feje felől.

Mert a méret is fontos, a penge hossza 53 mm, vastagsága max. 2 mm - min. 0,7 mm, a teljes késhossz 122 mm.



* forrás: PNV (Pithecus Nagy Világtörténelme)
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Pithecus írta: 2018.08.06. 13:10 Menjünk melegebb éghajlatra...

Tuthiphingész ókori történetíró már a híres Kólikájában megírta Jóser fáraó, Alsó- és Felsőerjesztés ura történetét. Ethanoliai barbárok, élükön Arcszesztishmegisz vezérrel megtámadták az országot. Merevkhór tábornokot és csapatát csúnyán, merev részegre itatták le. Innentől számítjuk a Szeszisz-kort, ahogy Detoxicus ógörög szépíró szépen leírta a Destillátium című drámájában.
A Szeszisz-kor első fáraója I.Rumszesz volt, aki amellett hogy támogatta Jóser fáraó tiszteletét, külföldi szokásokat is igyekezett meghonosítani. Ebben nagy segítségére volt a Retrográdi Rusz nagykövete, Vodkupityov és a Nagyvizelésen túli Vizilopocsi király, Cumórum Toltakupán nevű szakembere. De ez már egy másik történet... *

A lényeg, I.Rumszesz fáraó maszturbájában megtaláltak a gyerekkori uzsonnakését, amit külsős tagkutatónk Mehemed ben Puki kalandos úton juttatott el a PTA Késmúzeumba. A megtalálás, az út és a kalandok hogyan-mikéntjét fedje örök homály.
A fáraó karcolnoka által gazdagon dekorált vágóeszközt svájci, angol és stíriai metélő-kutatóintézetek támogatásával a PTA-Késmúzeum munkatársai vizsgálták.

rumfk.JPG

A nyél felső részén a szakértők felismerhetik a djed-jelet, ami a jedik fénykardját mintázza és utal a Föld és a Coruscant közötti réges-régi, galaxisközi kereskedelmi kapcsolatra. Mögötte a gyártómű, a Scarabco (Scarabeus Corporation) márkajele, utána a minőségtanúsítási bekarcolás - a "Napra lehet nézni, de minek" - a kifogástalan minőség jele.

rumbk.JPG

A két oldalán különféle istenekre való hivatkozást láthatunk és a két égitest, a Nap és a Hold örök fogócskáját. A két fényadót nemes citrinkövek jelképezik, a Nap erejét és a Hold boldogságát szimbolizálva.
A baloldal két isten nevét is mutatja, Thoth a bölcsesség, gyógyítás istene és Aton a napisten, közöttük az ankh, ami mint köztudjuk az élet jele.

rumjk.JPG

A jobboldal Ízisz anyaistennő és Iah holdisten áldását kéri, mert Hórusz szeme minden holdfényes románcot, minden megújulást lát. És akkoriban még szerettek az emberek holdfényben szaporán megújulni. Akár többször is.

rumak.JPG

Az alsó sáv Apophisz figyelmeztetését tartalmazza és egyben tisztelgés Jóser fáraó emléke előtt. Elmondja hogy milyen káosz keletkezhet odabenn, ha a halandó végtelen mennyiségű sört fogyaszt.

A vaspenge égi fém, meteoritvas, amit az ügyes mesterek meglehetős hevítgetés után, szintén egy meteoritdarabbal kalapálgattak, csiszoltak, savanyú borral savaztak, majd ráöntötték a könnyen olvadó ezüstpótló nyélanyagot, majd jött a karcolnok munkája.
Felnőve a fáraó kapott egy rendes ezüst majd aranynyelű uzsonnakést, de azt már halála után legott ellopták mint a komplett piramist is a feje felől.

Mert a méret is fontos, a penge hossza 53 mm, vastagsága max. 2 mm - min. 0,7 mm, a teljes késhossz 122 mm.



* forrás: PNV (Pithecus Nagy Világtörténelme)
Ecset vonasaidban felfedeztem a muveszt! :)
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Isszy írta: 2018.08.10. 20:44 Ecset vonasaidban felfedeztem a muveszt! :)
Itten kérlek egy deka ecset sem volt! :D
A karcok - autentikus egyiptomi módon - egy kínai dremellel mélyítve készültek, a színezés - I. Rumszesz tiszteletére - alkoholos filccel, a szétkalapált Widmanstatten minták egy gerletollból faragott rajztoll-fáraókori zománcfesték-sósav közös munkája. Nekem meg már a hócipőm is tele volt a végére. (meg a tököm is) :lol:
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Pithecus írta: 2018.08.10. 22:09 Itten kérlek egy deka ecset sem volt! :D
A karcok - autentikus egyiptomi módon - egy kínai dremellel mélyítve készültek, a színezés - I. Rumszesz tiszteletére - alkoholos filccel, a szétkalapált Widmanstatten minták egy gerletollból faragott rajztoll-fáraókori zománcfesték-sósav közös munkája. Nekem meg már a hócipőm is tele volt a végére. (meg a tököm is) :lol:
8-) :D
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Új játékaim. :-)

spy replicas.JPG
spy replicas.JPG (131.05 KiB) Megtekintve 77878 alkalommal
A kicsinek visszavettem a gyári 86mm-ről 79-re a szúróhosszát.
Ilyen lett a moddingon pengehát.
military pengehát.JPG
military pengehát.JPG (117.91 KiB) Megtekintve 77878 alkalommal
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Martin Riggs írta: 2018.08.12. 15:21 Új játékaim. :-)


spy replicas.JPG

A kicsinek visszavettem a gyári 86mm-ről 79-re a szúróhosszát.
Ilyen lett a moddingon pengehát.

military pengehát.JPG

Mod: A oaránam nagyon jó a metszőképessége, főleg a mutatóujjon. Éppen csak beleértem, és már vágta is ketté a pitttsába a húst is! 😃 úgy jöttem el túristák által sűrűn látogatott hekyről, mint a böllér a disznóvágásról! 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Kések, lámpák, EDC-holmik

Hozzászólás Szerző: Isszy »

Jordan de nem Majkl. A felirat megy a talald ki rovatba. :)
FB_IMG_15343248576297989.jpg
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Válasz küldése