OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

sodoma írta: 2019.08.02. 11:54 ne ba..már hogy ezért pihi legyen mert vitatkozunk kulturáltan! Csak nem!
Azért biztos nem. Lehet szólni, megbeszélni, ha valamivel valaki nem ért egyet, válaszolni fogunk.
I am the law.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

RatRace írta: 2019.08.02. 12:30 Ebben is van valami, nem azt mondom, hogy nincs, sokunknak sok apró részletben igaza van, és a nagyobb baj az, hogy ezt sokan nem akarják meglátni, tudomásul venni.
De!

Az itthoni fizetésből veszel 300db Big Mac-et, Dajcsban meg veszel 1000 db-ot, és ezt nem én találtam ki. (BMI index)
Mindenütt elvileg meg kell dolgozni a bérért alapesetben, le kell tenni valamit az asztalra( az esetek70%) csak k..ra nem mindegy, mire jutsz a fizuból.
Az hogy ezt ki hogy értelmezi, az már más kérdés..
+1!
Egy mondatban:a bérek nagyon nem, de az napi fogyasztási cikkek árai, a szolgáltatások árai, stb. már régóta európaiak, itt a szeretett banániában, ezért a zemberek flusztráltak,ergo egymást izelgetik kínjukban...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2019.08.02. 13:02 Én komolyan latolgatom hogy a jövőben nem lakást keresek magamnak hanem egy tanyát, ahol senki nem b@szogat, és a madarakat hallom nem a szomszédokat. Csak ugye ott nem tudom, hogy egy magamfajta irodai patkány meddig húzná, aki a billentyű püfölésen és okoskodáson kívül nagyjából semmi kézzel fogható dologhoz nem ért, egy ház pedig folyamatosan adja a tennivalókat. Mindent meg kellene tanulni nulláról.
Megfelelő partner kérdése is, na az még nincs hozzá.
Belejössz. Lényeg: jó tető legyen ne ázz. Ültess sok gyümölcsfát, alatta gyep, havonta 1x fűnyírás. van gyümölcs amit nem b.xtak tele vegyszerrel, öregségedre meg biztos forrás, kiülsz a kapuba és árulod!
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

RatRace írta: 2019.08.02. 13:39 Belejössz. Lényeg: jó tető legyen ne ázz. Ültess sok gyümölcsfát, alatta gyep, havonta 1x fűnyírás. van gyümölcs amit nem b.xtak tele vegyszerrel, öregségedre meg biztos forrás, kiülsz a kapuba és árulod!
Faterom ugyanezt csinálta, nagjyából az én koromban. Vettek egy házat vidéken, első dolga volt gyümölcsfákat ültetni.
A ma már a 15-20 éves fák ontják a cseresznyét, meggyet, barackot, szilvát, almát, körtét. Folyamatosan fő a pálinka és a lekvár. A fák alatt fű, lenyírja és kész. Kerítések mellett kicsi szőlő, pártíz liter bor is van belőle. Korábban próbálkoztak mindenféle zöldség termesztéssel, de ugyanerre jutott: fű és jó fűnyíró. Egy jó kút fontos, ősök is fúrattak egyet. Amiben én mást szeretnék: ők a faluban vettek házat, én viszont nem akarok egy szomszédot se. :lol:
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2019.08.02. 13:47 Faterom ugyanezt csinálta, nagjyából az én koromban. Vettek egy házat vidéken, első dolga volt gyümölcsfákat ültetni.
A ma már a 15-20 éves fák ontják a cseresznyét, meggyet, barackot, szilvát, almát, körtét. Folyamatosan fő a pálinka és a lekvár. A fák alatt fű, lenyírja és kész. Kerítések mellett kicsi szőlő, pártíz liter bor is van belőle. Korábban próbálkoztak mindenféle zöldség termesztéssel, de ugyanerre jutott: fű és jó fűnyíró. Egy jó kút fontos, ősök is fúrattak egyet. Amiben én mást szeretnék: ők a faluban vettek házat, én viszont nem akarok egy szomszédot se. :lol:
Nekem mákom van, kisváros,100 m körzetben nincs ház. Így tök jó. kerítés helyett homoktövis, mézalmácska. Igen főhet a pálesz, arra mindig van kereslet, más kérdés, hogy eladásra nem főzheted :) Mi is leminimalizáltuk a konyhakertet, ősszel folyik tovább a fatelepítés.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

RatRace írta: 2019.08.02. 13:52 Nekem mákom van, kisváros,100 m körzetben nincs ház. Így tök jó. kerítés helyett homoktövis, mézalmácska. Igen főhet a pálesz, arra mindig van kereslet, más kérdés, hogy eladásra nem főzheted :) Mi is leminimalizáltuk a konyhakertet, ősszel folyik tovább a fatelepítés.
"Vissza a természetbe..."
Meg a tököm, én városi farkas vagyok, szeretem, ha kopog a flaszter a talpam alatt... 8-) Nem csak a lakóhely a lényeg, hanem a belső egyensúly, ha azt elvesztetted, akkor bárhová költözhetsz, a gondok belül, mindig ott lesznek veled.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

The Gent írta: 2019.08.02. 15:46 "Vissza a természetbe..."
Meg a tököm, én városi farkas vagyok, szeretem, ha kopog a flaszter a talpam alatt... 8-) Nem csak a lakóhely a lényeg, hanem a belső egyensúly, ha azt elvesztetted, akkor bárhová költözhetsz, a gondok belül, mindig ott lesznek veled.
A mondatom kezdetét is elolvastad? Mondom kisváros :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2019.08.02. 13:02 Én komolyan latolgatom hogy a jövőben nem lakást keresek magamnak hanem egy tanyát, ahol senki nem b@szogat, és a madarakat hallom nem a szomszédokat. Csak ugye ott nem tudom, hogy egy magamfajta irodai patkány meddig húzná, aki a billentyű püfölésen és okoskodáson kívül nagyjából semmi kézzel fogható dologhoz nem ért, egy ház pedig folyamatosan adja a tennivalókat. Mindent meg kellene tanulni nulláról.
Megfelelő partner kérdése is, na az még nincs hozzá.
Van egy ismerősöm. Informatikus, félig távmunkában dolgozik (heti pár nap Pest, amúgy otthonról). Vett egy tanyát Lajosmizse és Felsőlajos közt, az ötös fűúttól nem messze (gyalog kisétál a buszig, ha megy dolgozni). Tipikus 6000 nm-es tanyahely, egy skót ürgéé volt, aki fullba kipifozta: tetőtér, felújítva, szaletli, ahova nagyobb társaság is kiülhet, borospince, kemence, meg amit akarsz. Beszarás. Valami 15 millióért vette. van vele füves udvarrész, virágoskert, a többi akácos, amiből már lehet kiszedegetni tűzre is. Tőlem vett két birkát, ami rendben tartja az akácos alját, mert ez a legjobb fűnyíró megoldás. Szomszéd van, hogy ha gáz van, legyen kihez kiment bokával is átbicegni (meg kivel csereberélni termést), de pont elég messze ahhoz, hogy ne zavarjon. Neked valami ilyen gyöngyszem kellene! Lajosmizsén a Közös, Buckó részeken érdemes lenne nézelődnöd! Az autópálya is olyan közel van, és az utak is jók (kivéve a végén az a kicsi földút, de azt meg meg kell beszélni a szomszéd traktoros Pistabácsival, hogy milyen bort/sört/pálinkát szeret, csak ha olyan, szaladjon már végig rajta tolólappal, hogy jó legyen).
Agent Smith

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Agent Smith »

Mielőtt a politika lenne a következő téma.... csaxoltam!
No Politics.jpg
No Politics.jpg (40.24 KiB) Megtekintve 47400 alkalommal
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi magyar valóság ismét - ámokfutamszerű(?) késelés házi őrizetből megszökött elkövetővel, 2 életveszélyes állapotban levő sértettel!

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... itette-egy

(persze lehet, hogy családon belüli a móka, de annyira nem visszatartó erejű a levehető nyomkövető "házi őrizet")
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

Az angoloknál is veszélyes állat a fehér fugonos.

https://news.sky.com/story/pc-stabbed-w ... y-11779893
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

(moderátori javaslatra :) )
Ha valaki rendelkezik saját tapasztalattal gyömbérsör készítéssel kapcsolatban, kérem, ossza meg velem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2019.08.09. 12:01 (moderátori javaslatra :) )
Ha valaki rendelkezik saját tapasztalattal gyömbérsör készítéssel kapcsolatban, kérem, ossza meg velem.
Na ez engem is érdekel!! Más söröket is szoktál otthon főzni?
Egyébként jókor jött a téma, mert éppen tegnap este kevertem és oltottam be életem legelső saját cefréjét. :lol:
Sárgabarack pálesz lesz, a gyümölcs szegedi piacos bácsitól, kb 90%-os érettségű. Nyilván magozva, darálva. A cefre pont 3-asra beállított PH-val, kevés borélesztővel pektin bontóval és élesztő tápanyaggal beoltva. Az éjszaka elkezdődött az előerjedés, kíváncsi vagyok meddig tart.
Azért használok ám ennyi szakkifejezést, mert most olvastam el egy páleszfőzési kézikönyvet, lelkes kis pöcsös kezdő vagyok. :D 2 napja még fingom sem volt az egészről csak nagyon nagyon érdekelt mindig ez a pálinka főzés dolog :) Egyébként a pálinka nem is a fő kedvencem, de maga a folyamat izgat. Ha egyszer lesz egy kis tanyám valahol, az a minimum hogy addigra már tudnom kell pálinkát főzni. :lol:
Tervezek brandy-t (ha szerzek hordót akkor konyakot) és egyszer talán valamilyen bourbon whisky-vel is megpróbálkozom majd.

A sör készítésbe nem mentem bele, de valamiért azt bonyolultabbnak gondolom a pálinkáénál.
20190809_073714.jpg
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

TotoHU írta: 2019.08.09. 12:11 Na ez engem is érdekel!! Más söröket is szoktál otthon főzni?
Egyébként jókor jött a téma, mert éppen tegnap este kevertem és oltottam be életem legelső saját cefréjét. :lol:
Sárgabarack pálesz lesz, a gyümölcs szegedi piacos bácsitól, kb 90%-os érettségű. Nyilván magozva, darálva. A cefre pont 3-asra beállított PH-val, kevés borélesztővel pektin bontóval és élesztő tápanyaggal beoltva. Az éjszaka elkezdődött az előerjedés, kíváncsi vagyok meddig tart.
Azért használok ám ennyi szakkifejezést, mert most olvastam el egy páleszfőzési kézikönyvet, lelkes kis pöcsös kezdő vagyok. :D 2 napja még fingom sem volt az egészről csak nagyon nagyon érdekelt mindig ez a pálinka főzés dolog :) Egyébként a pálinka nem is a fő kedvencem, de maga a folyamat izgat. Ha egyszer lesz egy kis tanyám valahol, az a minimum hogy addigra már tudnom kell pálinkát főzni. :lol:
Tervezek brandy-t (ha szerzek hordót akkor konyakot) és egyszer talán valamilyen bourbon whisky-vel is megpróbálkozom majd.

A sör készítésbe nem mentem bele, de valamiért azt bonyolultabbnak gondolom a pálinkáénál.

20190809_073714.jpg
Hány kiló van benne? És mekkora a hordó?

(jav: helyesírás)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Sparrow írta: 2019.08.09. 12:36 Hány kiló van benne? És mekkora a hordó?

(jav: helyesírás)
Eredetileg 7 kg gyümölcsöt vettem, magozás és darálás után lemértem, 5,5 kg van egy 10l-s hordóban. Minden nagyon kicsi, társasház, nincs sok hely. A főző maga is csak 5 literes, szóval legfeljebb fél liter pálnka lesz egy-egy főzés eredménye. Nem mennyiséget szeretnék előállítani, hanem hanem kevéske de annál finomabb pálinkákat kikísérletezni.

Kint az erkélyen éreget még pár napig 5-6 kiló szilva, az lesz a következő menet. :D Idén szeretnék még barackot, almát, esetleg sárgadinnyét de annak azt olvastam macerásabb a cefrézése.
pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

TotoHU írta: 2019.08.09. 12:44 Eredetileg 7 kg gyümölcsöt vettem, magozás és darálás után lemértem, 5,5 kg van egy 10l-s hordóban. Minden nagyon kicsi, társasház, nincs sok hely. A főző maga is csak 5 literes, szóval legfeljebb fél liter pálnka lesz egy-egy főzés eredménye. Nem mennyiséget szeretnék előállítani, hanem hanem kevéske de annál finomabb pálinkákat kikísérletezni.

Kint az erkélyen éreget még pár napig 5-6 kiló szilva, az lesz a következő menet. :D Idén szeretnék még barackot, almát, esetleg sárgadinnyét de annak azt olvastam macerásabb a cefrézése.
Nem szabad tele tölteni (80%-ig csak), inkább kétszerre, felfogni az alszeszt és azt már egyszerre lehet lepárolni
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

zora írta: 2019.08.09. 12:01 (moderátori javaslatra :) )
Ha valaki rendelkezik saját tapasztalattal gyömbérsör készítéssel kapcsolatban, kérem, ossza meg velem.
Gyömbérből még nem főztem, csak malátából.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

pepe00 írta: 2019.08.09. 13:21 Nem szabad tele tölteni (80%-ig csak), inkább kétszerre, felfogni az alszeszt és azt már egyszerre lehet lepárolni
Igen, majd erre figyelek az alszesz főzésénél, hogy ne legyen tele. Bár teszek bele ajánlott habzásgátlót, de ezt be fogom tartani.
Próbálok mindent a "nagy könyv" szerint csinálni, ami elvileg garantálja a jó minőségű, élvezhető pálinkát.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Sparrow írta: 2019.08.09. 13:27 Gyömbérből még nem főztem, csak malátából.
Ez a következő projekt. :D
Ehhez milyen felszerelés kell nagyjából? A kisüstihez azért nem volt olcsó a réz főzőedény és a mindenféle beszerzése (mérőműszerek, stb)
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

TotoHU írta: 2019.08.09. 13:31 Ez a következő projekt. :D
Ehhez milyen felszerelés kell nagyjából? A kisüstihez azért nem volt olcsó a réz főzőedény és a mindenféle beszerzése (mérőműszerek, stb)
Filléres a project. Persze lehet drágán is csinálni :-) Ami nekem kezdetben volt:
egy fehér műaynag vödör (önteni, szűrni, jó ha van)
egy másik fehér műanyag vödör, ez az erjesztő vödör. Ennek van teteje is. Ezek eddig 1-2 ezer Ft, sima műanyagboltból. Az erjesztő vödörnek az alját ki kell fúrni, és tenni bele egy 300 Ft-os műanyag csapot (a palackozáshoz jól jön, netről rendelhető). A tetőt is ki kell fúrni, abba meg egy 200 Ft-os kotyogó kell (vagy egy műanyag cső S alakban meghajlítva).
Van egy roszdamentes edényem, abban főzök. Meg egy aprószemű tésztaszűrő, nem törekszem a túlságosan leszűrt sörre, különben is, a jó élesztő ülepít. Kb ennyi. Ja, van egy cukorfokolóm, az nem árt, meg egy kétkarú palackozóm, de ez utóbbi nem szükséges, ha műanyag palackba töltöd (kipróbálásnak, az elején, utána úgyis igényli az ember majd a sörösüveget). Ez a minimális csomag, ez eddig 10-15 ezer max. De meg lehet kapni professzionális csomagban is (neten rendelhető, de a 14. kerületben bolt is van). Olyanom is van, meg azóta van egykarú kupak-présem is, meg infra hőmérőm, apránként sok összejön, de kipróbálni én is minimál csomaggal kezdtem.

Aztán már csak maláta kell, komló, meg élesztő (meg víz persze). Saját IPA receptem is van:
4 Kg Pale Ale maláta
30 g Magnum komló
30 g Cascade komló
US-4 élesztő

A malátát a főzőedényben 15 liter hideg vízbe teszem, felmelegítem 52 fokra, pihentetem fél órát (kikapcsoloma a gázt is, nem baj ha hűl). Utána felmelegítem 62 fokra, majd pihentetem 1 órát. Aztán felmelegítem 72 fokra, ott is pihen 1 órát. Majd a tésztaszűrőn átöntöm a vödörbe. Kevesebb lesz mint 15 liter, úgyhogy a leszűrt malátát vízbe teszem megint (vagy a főzőedénybe, vagy másik vödörbe), had jöjjön még ki ami tud, és abból a vízből visszapótlom a 15 litert. Ezután elmosom a főzőedényt, beleöntöm a szűrt levet, elkezdem forralni. Amikor már forr, beleteszem a Magnum komlót, és elkezdem mérni az időt. 55 Perc után beleteszem a Cascade felét. 5 perc után beleteszem a Cascade másik felét, majd lekapcsolom a gázt, hagyom eg picit pihenni (5-10 perc, csak hogy hűljön annyit, hogy ne égjen le a kezem). Majd a tésztaszűrőn át átöntöm az elmosott és patyolat tiszta erjesztő vödörbe. Visszapótlom 15 literre, és megpróbálom gyorsan lehűteni (télen beteszem a hóba, nyáron meg egy kád hideg vízbe). Ha kb 30 fok alá csökkent, megmérem a cukorfokot. Ha 8 fölött van, akkor jó, ha alatta akkor gyenge lesz a sör, de hát ez van. Cukorral lehet emelni rajta, ha valaki úgy szereti. Beleszórom az élesztőt, megy rá a tető, kotyogó, és 8 nap múlva lehet palackozni. Fél literenként 5 gram cukrot kell hozzáadni (magyarul fogok egy sörösüveget, beleszórok egy kiskanál cukrot), ráengedem a csapból a sört, lezárom, és elrakom 1-2 hétre. 15 liter az kb 30 palack. 1 hét után amúgy már iható.

Direkt nem szaknyelven írtam, hogy cefrézés, fehérjepihentetés, máslás, kicefrézés (az pont nem is szoktam csinálni) stbstb... ha az első söröd sikerül, akkor úgyis utánaolvasol. Ha meg nem, akkor lett egy új felmosóvödröd max. Én 3 éve főzők, és nem bántam meg.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2019.08.09. 12:11 Na ez engem is érdekel!! Más söröket is szoktál otthon főzni?
Egyébként jókor jött a téma, mert éppen tegnap este kevertem és oltottam be életem legelső saját cefréjét. :lol:
Sárgabarack pálesz lesz, a gyümölcs szegedi piacos bácsitól, kb 90%-os érettségű. Nyilván magozva, darálva. A cefre pont 3-asra beállított PH-val, kevés borélesztővel pektin bontóval és élesztő tápanyaggal beoltva. Az éjszaka elkezdődött az előerjedés, kíváncsi vagyok meddig tart.
Azért használok ám ennyi szakkifejezést, mert most olvastam el egy páleszfőzési kézikönyvet, lelkes kis pöcsös kezdő vagyok. :D 2 napja még fingom sem volt az egészről csak nagyon nagyon érdekelt mindig ez a pálinka főzés dolog :) Egyébként a pálinka nem is a fő kedvencem, de maga a folyamat izgat. Ha egyszer lesz egy kis tanyám valahol, az a minimum hogy addigra már tudnom kell pálinkát főzni. :lol:
Tervezek brandy-t (ha szerzek hordót akkor konyakot) és egyszer talán valamilyen bourbon whisky-vel is megpróbálkozom majd.

A sör készítésbe nem mentem bele, de valamiért azt bonyolultabbnak gondolom a pálinkáénál.

20190809_073714.jpg
A whisky nem főzhető házilag, még a vodka sem, bünti jár érte. :lol: :lol:
Ha jót akarsz, a fele gyümölcsszesz, a fele gabonaszesz házasítva. Én már csináltam malátát próbakêpp, de vehetsz is, tőzegen szárítottat. 8-)

Ha bejön, nekem különleges kukoricám lesz hozzá, ez az 5. év, hogy nemesítem.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Közben rákerestem, olasznál (webshop) a starter szett (START SZETT Basic) 9900 Ft (23 literes vödör, kétkarú palackozó, 100db koronazár, üvegmosó, kotyogó, keverő, csap, fertőtlenítő). Szóval kb minden benne van, már csak egy főzőedény kell, meg egy tlésztaszűrő, de az biztos van a konyhában, nem? Egy ballinfok mérő meg 1800Ft.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Sparrow írta: 2019.08.09. 14:18 Közben rákerestem, olasznál (webshop) a starter szett (START SZETT Basic) 9900 Ft (23 literes vödör, kétkarú palackozó, 100db koronazár, üvegmosó, kotyogó, keverő, csap, fertőtlenítő). Szóval kb minden benne van, már csak egy főzőedény kell, meg egy tlésztaszűrő, de az biztos van a konyhában, nem? Egy ballinfok mérő meg 1800Ft.
Köszi az infót! Esetleg privátban tudsz webcímet küldeni? Nem most tervezem a sörfőzést, de erősen bakancslistás. Elsőként a pálinka jött, ez már nagyban megy a családban és kitűnő italok születtek.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

RatRace írta: 2019.08.09. 14:13 A whisky nem főzhető házilag, még a vodka sem, bünti jár érte. :lol: :lol:
Ahh tényleg. :D Pedig odafigyelek a részletekre, a főző átvétele után egyből beregisztráltam a főzőt ügyfélkapun a NAV J27-es nyomtatvánnyal, az idénre tervezett mennyiségre az adójegyet is átutaltam. (Feljelentő Ferencek, nameg főleg a szomszédok kedvéért ;-) )
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Внимание!


Bútor asztalost keresek konyhabútor készítéséhez!
Nem kell egyszerre megcsinálni, folyamatosan lehet, méretezés megvan, szabvány szekrények kellenek.

Privátban keressenek a mesterek, az asszony boldog legyen jeligére! :P
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Elvileg a győmbérsört nem főzik, csak a reszelt gyömbért valamennyi vízzel, cukorral elindítják, és egyszerű erjedés után kész. De a netes találatok helyett gondoltam hátha van valakinek saját tapasztalata.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2019.08.09. 14:45 Elvileg a győmbérsört nem főzik, csak a reszelt gyömbért valamennyi vízzel, cukorral elindítják, és egyszerű erjedés után kész. De a netes találatok helyett gondoltam hátha van valakinek saját tapasztalata.
De sörélesztőt és ilyesmit nem adnak hozzá?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Akkor másik, moderátori javaslatra. :lol:
girlswithbooze.jpg
girlswithbooze.jpg (33.75 KiB) Megtekintve 46998 alkalommal
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

TotoHU írta: 2019.08.09. 14:38 Köszi az infót! Esetleg privátban tudsz webcímet küldeni? Nem most tervezem a sörfőzést, de erősen bakancslistás. Elsőként a pálinka jött, ez már nagyban megy a családban és kitűnő italok születtek.
Ok, küldtem privátot.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2019.08.09. 14:38 Köszi az infót! Esetleg privátban tudsz webcímet küldeni? Nem most tervezem a sörfőzést, de erősen bakancslistás. Elsőként a pálinka jött, ez már nagyban megy a családban és kitűnő italok születtek.
Itt egy kis olvasnivaló:


http://www.sorfozobolt.hu/spg/522944,12 ... UujWMMTbe8
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2019.08.09. 14:52 De sörélesztőt és ilyesmit nem adnak hozzá?
Van recept, ahol pár napig kis adag gyömbért kis adag cukrot adagolnak folyamatosan egymásra majd ezt keverik a teljes adag gyömbéres vízhez, ez már elindítja az erjedést. Aztán találtam olyat is, ahol sörélesztőt adnak hozzá.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Ha már kérték a modik:
Csatolmányok
1d2a70116030f7ce76f36717491a790c.jpg
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

RatRace írta: 2019.08.09. 14:43 Внимание!


Bútor asztalost keresek konyhabútor készítéséhez!
Nem kell egyszerre megcsinálni, folyamatosan lehet, méretezés megvan, szabvány szekrények kellenek.

Privátban keressenek a mesterek, az asszony boldog legyen jeligére! :P
https://www.marosszekybutor.hu/kepgaleria/
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
ivecós
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.06.26. 11:22

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: ivecós »

gvass1 írta: 2019.08.10. 14:15 Imho 120e korul.

de az kb. 0,2-0,3 m2 ingatlan manapság.
Köszönöm szépen Gvass! Tudom az ingatlan árakat:D Csak ha tényleg sor kerülne rá akkor lehet kis segítség volna az átírási költségekhez. :-)

Üdv: ivecós
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2019.08.10. 14:15 Imho 120e korul.

de az kb. 0,2-0,3 m2 ingatlan manapság.
Az úgy van, hogy megveszed az ingatlant, kifizetsz mindent, majd megkapod a kulcsot, és rájössz, hogy az élet csupa meglepetés... :oops:
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.08.10. 14:15 Imho 120e korul.

de az kb. 0,2-0,3 m2 ingatlan manapság.
1m2=1 misi, hoppácska...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Isszy »

The Gent írta: 2019.08.10. 19:15 1m2=1 misi, hoppácska...
Lipótvárosban
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kutya téma on.

Társasházban mit lehet tenni, ha van egy kis fehér szobacirkáló, amelyik brutálisan éles hangon minden reggel fél 6.... 9 közt ugat, vonyít. (Agresszívan, nem panaszosan) Továbbá többedszerre hugyozza össze a lépcsőházat. A gazdái igazi vadbarmok, semmi sem érdekli őket.

A kutyakínzós / kiinyírós dolgok nem játszanak, mert arra nem vagyok hajlandó.

A jogi lehetőségek érdekelnének.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.08.12. 06:49 Kutya téma on.

Társasházban mit lehet tenni, ha van egy kis fehér szobacirkáló, amelyik brutálisan éles hangon minden reggel fél 6.... 9 közt ugat, vonyít. (Agresszívan, nem panaszosan) Továbbá többedszerre hugyozza össze a lépcsőházat. A gazdái igazi vadbarmok, semmi sem érdekli őket.

A kutyakínzós / kiinyírós dolgok nem játszanak, mert arra nem vagyok hajlandó.

A jogi lehetőségek érdekelnének.
Közös képviselő mit mond? A többi lakótárs?
Vagy pl birtokvédelem jegyzőnél?
De nagy eredményre ne számíts szvsz. Persze annyiban hagyni is kár, mert ha többeket zavar a kutya akkor lehet csak adódik megoldás.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.08.12. 08:52 Közös képviselő mit mond? A többi lakótárs?
Vagy pl birtokvédelem jegyzőnél?
De nagy eredményre ne számíts szvsz. Persze annyiban hagyni is kár, mert ha többeket zavar a kutya akkor lehet csak adódik megoldás.
A szervezeti működési szabályzat melléklete általában a házirend, ott szoktak ezeket a dolgokat szabályozni. Közgyulest kell összehivni és ott kell megvitatni ezt a problémát. Első körben a közös képviselőt keresd meg.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Mr. Senki írta: 2019.08.12. 06:49 Kutya téma on.

Társasházban mit lehet tenni, ha van egy kis fehér szobacirkáló, amelyik brutálisan éles hangon minden reggel fél 6.... 9 közt ugat, vonyít. (Agresszívan, nem panaszosan) Továbbá többedszerre hugyozza össze a lépcsőházat. A gazdái igazi vadbarmok, semmi sem érdekli őket.

A kutyakínzós / kiinyírós dolgok nem játszanak, mert arra nem vagyok hajlandó.

A jogi lehetőségek érdekelnének.
Sajnos mi vidéken (szhely) már ezt végig játszottuk, tulajjal beszéltünk többen a lépcsőházban semmi, közös képviselő szintén beszélt vele ugyanúgy semmi. Nem az ugatás volt a probléma, hanem a szaros lépcsőház.
Egy szomszéd kihívta az állatvédőket és megmutatták a lépcsőházat utána ők beszéltek a tulajjal, hogy jogi eljárás lesz ellenük. Utána enyhült de nem szűnt meg a szarakodásuk.

Szerencsétlen állat nem tehet az idióta gazdáról.
Azóta mi elköltöztük de amikor haverhoz megyünk látom a tulajt új kutyával és a helyzet változatlan maradt. :oops:
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

ZOLKET írta: 2019.08.12. 09:57 Sajnos mi vidéken (szhely) már ezt végig játszottuk, tulajjal beszéltünk többen a lépcsőházban semmi, közös képviselő szintén beszélt vele ugyanúgy semmi. Nem az ugatás volt a probléma, hanem a szaros lépcsőház.
Egy szomszéd kihívta az állatvédőket és megmutatták a lépcsőházat utána ők beszéltek a tulajjal, hogy jogi eljárás lesz ellenük. Utána enyhült de nem szűnt meg a szarakodásuk.

Szerencsétlen állat nem tehet az idióta gazdáról.
Azóta mi elköltöztük de amikor haverhoz megyünk látom a tulajt új kutyával és a helyzet változatlan maradt. :oops:
Ilyenkor a közegészségügyi, járványügyi hivatalt kell baxlatni, nem az állatvédőket, mert ha a blöki kap enni, inni, sétáltatják, akkor s "gondos" gazdi nem vét az állattartás szabályai ellen. Viszont, ha odapiszkít folyamatosan a lépcsőhàzba, az fertőzés vedzély, ilyenkor a fennti hivatal járhat el.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

RatRace írta: 2019.08.12. 10:04 Ilyenkor a közegészségügyi, járványügyi hivatalt kell baxlatni, nem az állatvédőket, mert ha a blöki kap enni, inni, sétáltatják, akkor s "gondos" gazdi nem vét az állattartás szabályai ellen. Viszont, ha odapiszkít folyamatosan a lépcsőhàzba, az fertőzés vedzély, ilyenkor a fennti hivatal járhat el.
Ettől függetlenül valamivel megfenyíthették mert volt egy kis változás de nem a végleges.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mr. Senki írta: 2019.08.12. 06:49 Kutya téma on.

Társasházban mit lehet tenni, ha van egy kis fehér szobacirkáló, amelyik brutálisan éles hangon minden reggel fél 6.... 9 közt ugat, vonyít. (Agresszívan, nem panaszosan) Továbbá többedszerre hugyozza össze a lépcsőházat. A gazdái igazi vadbarmok, semmi sem érdekli őket.

A kutyakínzós / kiinyírós dolgok nem játszanak, mert arra nem vagyok hajlandó.

A jogi lehetőségek érdekelnének.
birtokvédelem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

RatRace írta: 2019.08.12. 10:04 Ilyenkor a közegészségügyi, járványügyi hivatalt kell baxlatni, nem az állatvédőket, mert ha a blöki kap enni, inni, sétáltatják, akkor s "gondos" gazdi nem vét az állattartás szabályai ellen. Viszont, ha odapiszkít folyamatosan a lépcsőhàzba, az fertőzés vedzély, ilyenkor a fennti hivatal járhat el.
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Ebből nekem az jön le, hogy lehet kapálózni, de jó sok utánajrással, még több pénzért lehet elérni a semmit. Innentől maradnak az alternatív megoldások, mert a jogi út ismét járhatatlannak bizonyult.

A kutya nem bűnös, mert a gazdája a gyökér. Tehát arra kell hatni a megfelelő módon. Szerintem finom célzásként beteszek egy böszme elektromágnest, ami egy acél darabot rángat gumi ágyban 50Hz-el. Ezt berögzítem a betonfalhoz. Aztán amikor elmegyek otthonról, bekapcsolom. Amikor hazaérek, kikapcsolom. Illetve időkapcsolóval ütemezve szaggatom a hangot. Had őrüljön meg...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
stevesmith79
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2018.06.03. 14:15
Tartózkodási hely: A térkép szélén

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: stevesmith79 »

Adott a probléma: van ötletetek, hogy honnan tudnék élelmiszeripari minőségű, nagy nyomáson készült darabos keményfaszenet szerezni, lehetőleg Mo-on belül? :?:
"Laws that forbid the carrying of arms disarm only those who are neither inclined nor determined to commit crimes." – Thomas Jefferson
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.08.12. 14:08 Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Ebből nekem az jön le, hogy lehet kapálózni, de jó sok utánajrással, még több pénzért lehet elérni a semmit. Innentől maradnak az alternatív megoldások, mert a jogi út ismét járhatatlannak bizonyult.
Laktam egyszer olyan társasházban ahol tilos volt kutyát tartani, igaz ezt kimondta a társasház szabályzata, lakók megszavazták, stb. Aki háziállatot akart, vett macskát, hörcsögöt, ilyesmit.

Ehhez képest ahol most lakom ott brutális 50+ kilós rotweiler is adódik lakásban, igaz ő pont a nagy spanom, a szomszéd kutyája. Néha "kölcsönkérem" és kiviszem sétálni, futni, úszni a Dunára, stb. (Kutyaiskolában képzett engedelmes kutya, és elfogad.)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Mr. Senki írta: 2019.08.12. 14:08 Szerintem finom célzásként beteszek egy böszme elektromágnest, ami egy acél darabot rángat gumi ágyban 50Hz-el. Ezt berögzítem a betonfalhoz. Aztán amikor elmegyek otthonról, bekapcsolom. Amikor hazaérek, kikapcsolom. Illetve időkapcsolóval ütemezve szaggatom a hangot. Had őrüljön meg...
De attól a szegény kutya is megőrül. Meg a lenti-fenti szomszédok is. A beton jól vezeti a hangot.

Meg neked már nincs macskád?

(Nehéz dolog ez a gyökérkezelés...)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2019.08.12. 14:27 De attól a szegény kutya is megőrül. Meg a lenti-fenti szomszédok is. A beton jól vezeti a hangot.

Meg neked már nincs macskád?

(Nehéz dolog ez a gyökérkezelés...)
Van egy födémrész ami külön mozog az épületben... Oda kapja a búgóját.... A macska az Asszony játéka. Én részemről rühellem a macskákat. Ha rajtam múlna, már nem lenne.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.08.12. 15:05 Van egy födémrész ami külön mozog az épületben... Oda kapja a búgóját.... A macska az Asszony játéka. Én részemről rühellem a macskákat. Ha rajtam múlna, már nem lenne.
Amúgy azzal nem próbálkoztatok, hogy bekopogni, elmondani mi a helyzet, és megkérni hogy valahogy próbáljon meg változtatni rajta. 8-) Jó lehet hogy kecseg vagyok, de ki tudja tán már ez is használ. Meg ha mindenki akit a házban zavar, bekopog és megkéri.
Első lépésként.

Aztán jöhet a bosszú, ellenhang geneárlása, stb stb. :)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Élőben közvetítette az utasa fészbúkon ahogyan 3 embert és egy magzatot kinyír az őrült BMW-s.

Tícsukbe a BMW-t mert az a hibás a száguldozásokért!!!

https://index.hu/kulfold/2019/08/12/rom ... s_baleset/
stevesmith79
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2018.06.03. 14:15
Tartózkodási hely: A térkép szélén

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: stevesmith79 »

TotoHU írta: 2019.08.12. 15:38 Élőben közvetítette az utasa fészbúkon ahogyan 3 embert és egy magzatot kinyír az őrült BMW-s.

Tícsukbe a BMW-t mert az a hibás a száguldozásokért!!!

https://index.hu/kulfold/2019/08/12/rom ... s_baleset/
Tíccsákbe a faszbúkot is!!! ;)
"Laws that forbid the carrying of arms disarm only those who are neither inclined nor determined to commit crimes." – Thomas Jefferson
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.08.12. 15:38 Élőben közvetítette az utasa fészbúkon ahogyan 3 embert és egy magzatot kinyír az őrült BMW-s.

Tícsukbe a BMW-t mert az a hibás a száguldozásokért!!!

https://index.hu/kulfold/2019/08/12/rom ... s_baleset/
Pusztuljon a BMW, éljen a Suzuki.
6d5c35f4372d1307bfdcec8c600cf2ab7a05198f6faac0eb0b9a276cbcd80be3.jpg
6d5c35f4372d1307bfdcec8c600cf2ab7a05198f6faac0eb0b9a276cbcd80be3.jpg (77.87 KiB) Megtekintve 46831 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

TotoHU írta: 2019.08.12. 15:18 Amúgy azzal nem próbálkoztatok, hogy bekopogni, elmondani mi a helyzet, és megkérni hogy valahogy próbáljon meg változtatni rajta. 8-) Jó lehet hogy kecseg vagyok, de ki tudja tán már ez is használ. Meg ha mindenki akit a házban zavar, bekopog és megkéri.
Első lépésként.

Aztán jöhet a bosszú, ellenhang geneárlása, stb stb. :)
Mr. Senki írta: 2019.08.12. 06:49 A gazdái igazi vadbarmok, semmi sem érdekli őket.
Ebből én arra következtetek, hogy volt próba diskurzusra. :?
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Mr. Senki írta: 2019.08.12. 15:05 Van egy födémrész ami külön mozog az épületben... Oda kapja a búgóját.... A macska az Asszony játéka. Én részemről rühellem a macskákat. Ha rajtam múlna, már nem lenne.
Társasházi bosszúhadjárat volt más ügyből, matricázás, szinte minden nap a másodikon lakó szomszéd postaládája vagy a bejárati ajtó volt felmatricázva, hogy a lopott bringa alkatrészeket add vissza.
Senki nem kapta vissza sajnos de a közös bringatárolóból 1 hét múlva nem tűntek el alkatrészek, kiegészítők. Mindenki tudta a gyerekről, még a szülei is, amikor kérdőre lett vonva akkor röhögve mondta, hogy bizonyítsuk be.
A srác szülei úgylátszik megnevelték, miután valaki este a kocsit is felmatricázta.
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

ZOLKET írta: 2019.08.12. 20:27 Társasházi bosszúhadjárat volt más ügyből, matricázás, szinte minden nap a másodikon lakó szomszéd postaládája vagy a bejárati ajtó volt felmatricázva, hogy a lopott bringa alkatrészeket add vissza.
Senki nem kapta vissza sajnos de a közös bringatárolóból 1 hét múlva nem tűntek el alkatrészek, kiegészítők. Mindenki tudta a gyerekről, még a
Ráadásként nem nyomták ki neki purhabbal a postaládáját? Egykori házunk közös képviselője párszor megkapta, nem ok nélkül.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Index cikk: Lőfegyverrel a kézben várta a 24-es villamost egy férfi

Természetesen semmiféle lőfegyverről nem volt szó, hanem gázriasztó pisztollyal a kézben várta a villamost a barom.

Írtam a cikk szerzőjének hogy módosítsa a félrevezető címet, jogszabályi hivatkozást mellékeltem. De nyilván le fogja szarni, Index színvonal.

https://index.hu/belfold/2019/08/13/nag ... _alldogal/

Guide-to-Firearms1.jpg
Guide-to-Firearms1.jpg (110.57 KiB) Megtekintve 46620 alkalommal
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TotoHU írta: 2019.08.14. 12:42 Index cikk: Lőfegyverrel a kézben várta a 24-es villamost egy férfi

Természetesen semmiféle lőfegyverről nem volt szó, hanem gázriasztó pisztollyal a kézben várta a villamost a barom.

Írtam a cikk szerzőjének hogy módosítsa a félrevezető címet, jogszabályi hivatkozást mellékeltem. De nyilván le fogja szarni, Index színvonal.

https://index.hu/belfold/2019/08/13/nag ... _alldogal/

Meglepetés: válaszolt a cikk szerzője, azt írta hogy a Rendőrség közleményében is lőfegyvert írtak. (Rendőrség oldalát nem túrtam fel még) De állítólag rövidesen javítani fogja a cikk címét.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.08.14. 13:54 Meglepetés: válaszolt a cikk szerzője, azt írta hogy a Rendőrség közleményében is lőfegyvert írtak. (Rendőrség oldalát nem túrtam fel még) De állítólag rövidesen javítani fogja a cikk címét.
police pont hu-n nincs.

De a lőfegyverrel kapcs. szabalysertes hulyenevu tenyalladekbol gondolhatta.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

TotoHU írta: 2019.08.14. 13:54 Meglepetés: válaszolt a cikk szerzője, azt írta hogy a Rendőrség közleményében is lőfegyvert írtak. (Rendőrség oldalát nem túrtam fel még) De állítólag rövidesen javítani fogja a cikk címét.
" A rendőrség Indexnek eljuttatott levele..."
A rendőrök maguk írták meg hogy gáz-riasztott találtak.
Szóval mi van?
Eh, hagyjuk.
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Valahol kezdenek ébredezni az emberek?

https://888.hu/amerika-london-parizs/ha ... n-4197248/
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2019.08.18. 16:23 Valahol kezdenek ébredezni az emberek?

https://888.hu/amerika-london-parizs/ha ... n-4197248/
nyónyócnyóc és az egykettede mondjuk mindketten féknyúzgyárak, de ami igaznak tűnik az kiábrándító azért:

" A rendőrség éppen ezért azt ajánlja a gyengébbik nem képviselőinek, hogy naplemente után kerüljék el az ilyen környékeket, a szórakozni vágyó fiatalokat pedig arra kérik, hogy maradjanak józanok és minél korábban térjenek nyugovóra."

A helyi nyomorult sün ott sem önvédelmet pártol, nem ígér védelmet, hanem bűnözők előtti meghunyászkodást propagál.


Ja, és amint mondtam FÉKNYÚZ az egész.
elolvastam az eredeti cikket és úgy van, ahogy sejtettem:

a, nincsen benne egy gramm migráncs sem
b, a pepperspray, CS-spray nem legalis az onvedelemellenes, utopisztikus alomvilagban elo Svédországban
c, amiket ott önvédelmi spray cimen arusitanak azok i-propil-alkohol-mentol keverékű valamik vagy festéktartalmú jelölő sprayk (mondjuk arcba fújva az is mukodgethet)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2019.08.18. 16:34 nyónyócnyóc és az egykettede mondjuk mindketten féknyúzgyárak, de ami igaznak tűnik az kiábrándító azért:

" A rendőrség éppen ezért azt ajánlja a gyengébbik nem képviselőinek, hogy naplemente után kerüljék el az ilyen környékeket, a szórakozni vágyó fiatalokat pedig arra kérik, hogy maradjanak józanok és minél korábban térjenek nyugovóra."

A helyi nyomorult sün ott sem önvédelmet pártol, nem ígér védelmet, hanem bűnözők előtti meghunyászkodást propagál.


Ja, és amint mondtam FÉKNYÚZ az egész.
elolvastam az eredeti cikket és úgy van, ahogy sejtettem:

a, nincsen benne egy gramm migráncs sem
b, a pepperspray, CS-spray nem legalis az onvedelemellenes, utopisztikus alomvilagban elo Svédországban
c, amiket ott önvédelmi spray cimen arusitanak azok i-propil-alkohol-mentol keverékű valamik vagy festéktartalmú jelölő sprayk (mondjuk arcba fújva az is mukodgethet)
Pont most beszélgettem egy Dán-Magyar házaspárral, DETTÓ azt mondták, mint amit írtál, ott semmi sem legális az utcán, se CS, PV, semmi, még a fejüket is elfordítják a rendőrök, csak akkor intézkednek, ha már vér folyik, gondolkoznak, hogy ideköltöznek, mert nincs megfelelő jogi álláspont sem!
Na ennyit a "fejlett" társadalmakról...
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2019.08.18. 16:46 Pont most beszélgettem egy Dán-Magyar házaspárral, DETTÓ azt mondták, mint amit írtál, ott semmi sem legális az utcán, se CS, PV, semmi, még a fejüket is elfordítják a rendőrök, csak akkor intézkednek, ha már vér folyik, gondolkoznak, hogy ideköltöznek, mert nincs megfelelő jogi álláspont sem!
Na ennyit a "fejlett" társadalmakról...

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/dania-2 ... rikaspray/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Újabb áldozatot szedett a kés! Vajon mikor tiltják be végre már a gyilkos fémeket?
Régebbi korokban fontos szerepe volt, ma azinban már semmi szükség ezekre a kiélezett fenevadakra.
Tiltsák be a késeket!!!

https://index.hu/gazdasag/2019/08/20/me ... _polgaron/
Búradurrantó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.09. 18:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Búradurrantó »

RatRace írta: 2019.08.18. 16:46 Pont most beszélgettem egy Dán-Magyar házaspárral, DETTÓ azt mondták, mint amit írtál, ott semmi sem legális az utcán, se CS, PV, semmi, még a fejüket is elfordítják a rendőrök, csak akkor intézkednek, ha már vér folyik, gondolkoznak, hogy ideköltöznek, mert nincs megfelelő jogi álláspont sem!
Na ennyit a "fejlett" társadalmakról...
Sajnos a nyugati modelleket måsoljuk és tippem szerint átvesszük azt a hivatali módit egyéb mozzanatokat mint ami kint zajlik pl óvadék felköhögés vagy asszonytartás . A rendőrök százával lépnek le a testülettől mert nulla az amit a pálya kínál meg a smasszerek is mert megunták a kannibálok állandó terelgetését . A jogszolgáltatás útvesztőjėbe bekeveredett mezei szavazôk helyzete nehezedik míg az elkövetők visszaélése kimosdatása reneszanszát éli . Kékfényben több esetnél a sikkasztót felmentették vagy enyhe felfügesztett kapott mert azt állapították meg az ügyészek hogy a hozzá nem értése volt az ok a karokozásnak nem szandékos csalás .Azért fura nekem mert a tag visszaeső volt mert 10 éve kapott hasonlóért 2 évet 5év fügire és most ez nem tűnt fel a hivatalnak mert ott nem kotnyeleskednek ilyen dolgokba sem vonnak párhuzamot abból ami evidens . Ítelet kihírdetve ami jogerős a több 100 milliónak sanyi ihatnak rá hűs vizet , azt nem nyomozták hová lett és nem fogják csak másik feljelentés esetén új vádirat stb . Hmmmm . Aztán a darabolós darnózseli hentes esete aki elégette az aráját azt mondta nála rosszul lett és meghalt ő annyira megijedt hogy eszébe sem jutott mentőt hívni hanem emberünk betette a holttestet a kocsijába és egy messzi réten elégette benyával rongyokkal . Igen hihető . Erre a zsenik milyen eredményt hoztak ? A tag nem gyilkolt mivel a korpusz nem vizsgálható tanú bizonyíték nincs ellene, a hullaégetés pedig nem bűncselekmény . . . De van nyugati példa par hete olvastam: Usában egy kis kertvárosban a lakók krónikus fogyatkozásba kezdtek pár hónap alatt utcák néptelenedtek el , a sheriffnek feltűnt hogy azóta ütötte fel a fejét ez a járvány mióta új magányos szomszéd költözött egy vadászházba amit gyanúsan hord teli lomokkal másik autókkal jön másokkal távozik és parkol le szabálytalanul. Ráállítottak megfigyelésre embereket akik elérték felszólították rakjon rendet és tűntesse el a földbuckákat mert rontja a városképet . Erre csekély bírságokat szabtak . Egyik frissen eltűnt hozzátartozója felismerte az egyik autót más rendszámmal meg a lomok között egy bőröndöt amit a rokon vakációra vitt miközben hónapok óta nyoma veszett . Ezt jelentette a sheriffnel aki komoly segítséggel kivonult és kérdőre vonta fazont . Mese hegyekbe kezdett stopposokat vett fel turiból vesz bontóból dogokat stb . A sok dombocska meg micsoda kérdezte a hivatal az mind vakondtúrás ami bosszant emiatt forgatom át a talajt . Nosza kértek telefonon engedélyeket megrohanták a házat kommandósok kutatócsoport a kertet forgatta fel . A nagy buzgalomban 30 néhány hulla előbukkant az udvarról alig 25 cm elhantolva , mind a környéken tengődtek amíg nem lettek begyűjtve . Erőszakos kimúlásra utaló jelek a maradványokon . A lakásban régiségek hagyatékok kések fegyverek tucatjai legálisan . Semmi dns egyéb nyom . Utána kerestek főhősünknek ahol járt élt ott rejtélyes sorozatos eltűnések övezték jelenlétét . Csuda mód másik állambeli elhagyatott tanyáján közel 50 holttest került elő . A sok évet nyomozás vádemelés nem hozott eredményt mert a védelem kidumcsizta hogy sorozat és tömegyilkosok százával hemzsegnek az államokban és miért ne pont a gyanúsított telkén áshatták el a tetemeket ? Brilliáns . A faszi kapott figyelmeztetést és súlyos bírságot ILLEGÁLIS TEMETŐ ÜZEMELTETÉSE miatt . Jó éjszakát gyerekek .
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Búradurrantó írta: 2019.08.20. 22:21 Aztán a darabolós darnózseli hentes esete aki elégette az aráját azt mondta nála rosszul lett és meghalt ő annyira megijedt hogy eszébe sem jutott mentőt hívni hanem emberünk betette a holttestet a kocsijába és egy messzi réten elégette benyával rongyokkal . Igen hihető . Erre a zsenik milyen eredményt hoztak ? A tag nem gyilkolt mivel a korpusz nem vizsgálható tanú bizonyíték nincs ellene, a hullaégetés pedig nem bűncselekmény . . .
óóó... ez az ítélet hozzáférhető valahol? Eltenném, betörőkkel szemben alkalmazandó protokoll gyanánt.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2019.08.20. 23:17 óóó... ez az ítélet hozzáférhető valahol? Eltenném, betörőkkel szemben alkalmazandó protokoll gyanánt.
Ebben az ügyben még mindig nincs jogerős ítélet. Addig meg ugye kár ajvékolnunk.

Mod: egyébként tényleg egy elég kétséges történet. Tanú nincs, kamerafelvétl nincs, közvetlen bizonyíték nincs. Minden jel szerint ő volt a gyilkos, de bizonyíték nincs ellene, illetve semmi sem támasztja alá hogy nem úgy történt ahogy ő mondja. Rosszul lett és meghalt a nő, ő megijedt és elégette a holttestet. Erre van bizonyíték másra nem. Vérnyom nincs, valszeg megfojtotta.
Ez alapján elítélni életfogytra valakit, hát öööö.... És ha tényleg igaza van?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Búradurrantó írta: 2019.08.20. 22:21 Sajnos a nyugati modelleket måsoljuk és tippem szerint átvesszük azt a hivatali módit egyéb mozzanatokat mint ami kint zajlik pl óvadék felköhögés vagy asszonytartás . A rendőrök százával lépnek le a testülettől mert nulla az amit a pálya kínál meg a smasszerek is mert megunták a kannibálok állandó terelgetését . A jogszolgáltatás útvesztőjėbe bekeveredett mezei szavazôk helyzete nehezedik míg az elkövetők visszaélése kimosdatása reneszanszát éli . Kékfényben több esetnél a sikkasztót felmentették vagy enyhe felfügesztett kapott mert azt állapították meg az ügyészek hogy a hozzá nem értése volt az ok a karokozásnak nem szandékos csalás .Azért fura nekem mert a tag visszaeső volt mert 10 éve kapott hasonlóért 2 évet 5év fügire és most ez nem tűnt fel a hivatalnak mert ott nem kotnyeleskednek ilyen dolgokba sem vonnak párhuzamot abból ami evidens . Ítelet kihírdetve ami jogerős a több 100 milliónak sanyi ihatnak rá hűs vizet , azt nem nyomozták hová lett és nem fogják csak másik feljelentés esetén új vádirat stb . Hmmmm . Aztán a darabolós darnózseli hentes esete aki elégette az aráját azt mondta nála rosszul lett és meghalt ő annyira megijedt hogy eszébe sem jutott mentőt hívni hanem emberünk betette a holttestet a kocsijába és egy messzi réten elégette benyával rongyokkal . Igen hihető . Erre a zsenik milyen eredményt hoztak ? A tag nem gyilkolt mivel a korpusz nem vizsgálható tanú bizonyíték nincs ellene, a hullaégetés pedig nem bűncselekmény . . . De van nyugati példa par hete olvastam: Usában egy kis kertvárosban a lakók krónikus fogyatkozásba kezdtek pár hónap alatt utcák néptelenedtek el , a sheriffnek feltűnt hogy azóta ütötte fel a fejét ez a járvány mióta új magányos szomszéd költözött egy vadászházba amit gyanúsan hord teli lomokkal másik autókkal jön másokkal távozik és parkol le szabálytalanul. Ráállítottak megfigyelésre embereket akik elérték felszólították rakjon rendet és tűntesse el a földbuckákat mert rontja a városképet . Erre csekély bírságokat szabtak . Egyik frissen eltűnt hozzátartozója felismerte az egyik autót más rendszámmal meg a lomok között egy bőröndöt amit a rokon vakációra vitt miközben hónapok óta nyoma veszett . Ezt jelentette a sheriffnel aki komoly segítséggel kivonult és kérdőre vonta fazont . Mese hegyekbe kezdett stopposokat vett fel turiból vesz bontóból dogokat stb . A sok dombocska meg micsoda kérdezte a hivatal az mind vakondtúrás ami bosszant emiatt forgatom át a talajt . Nosza kértek telefonon engedélyeket megrohanták a házat kommandósok kutatócsoport a kertet forgatta fel . A nagy buzgalomban 30 néhány hulla előbukkant az udvarról alig 25 cm elhantolva , mind a környéken tengődtek amíg nem lettek begyűjtve . Erőszakos kimúlásra utaló jelek a maradványokon . A lakásban régiségek hagyatékok kések fegyverek tucatjai legálisan . Semmi dns egyéb nyom . Utána kerestek főhősünknek ahol járt élt ott rejtélyes sorozatos eltűnések övezték jelenlétét . Csuda mód másik állambeli elhagyatott tanyáján közel 50 holttest került elő . A sok évet nyomozás vádemelés nem hozott eredményt mert a védelem kidumcsizta hogy sorozat és tömegyilkosok százával hemzsegnek az államokban és miért ne pont a gyanúsított telkén áshatták el a tetemeket ? Brilliáns . A faszi kapott figyelmeztetést és súlyos bírságot ILLEGÁLIS TEMETŐ ÜZEMELTETÉSE miatt . Jó éjszakát gyerekek .
Ezekre tudsz forrást is adni? Mert számomra ezek full urban legendek, amiket nem kellene itt terjeszteni...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.08.21. 09:03 Ezekre tudsz forrást is adni? Mert számomra ezek full urban legendek, amiket nem kellene itt terjeszteni...
+1

Források nélkül eleve minden álhír. És még a források hitelessége is erősen kétségbe vonható manapság igen sok esetben.
Búradurrantó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.09. 18:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Búradurrantó »

Kékfényt keressétek vissza M1 médiatárban május közepetől rémlik , mindegyik elején Olajos G ismerteti a tartalmat . A darnózseli darabolós (meg egy másik hullaégető hentes aki nyakon verte és beismerte ) esete a neten is siman fent van de egyik adásban hivatkoznak a hasonlóságokra .Ezek tények . Mellékesen a notorius sikkasztós sztori bírónője Zsuzsa pont a szomszédom itt a IV. kerben a társasban. Az utolsó történetet a youtubeon adta ki valamely hivatkozásoknál .
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Fortitu írta: 2019.08.21. 09:03 Ezekre tudsz forrást is adni? Mert számomra ezek full urban legendek, amiket nem kellene itt terjeszteni...
Milyen városi legenda? Ezek közismert tények, annak aki nézi a tv-t, olvas újságot...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2019.08.21. 13:47 Milyen városi legenda? Ezek közismert tények, annak aki nézi a tv-t, olvas újságot...
"A Te érvelési hibád: a közvélekedésre hivatkozás

Mit tettél?
Azt mondtad, hogy egy állítás igaz vagy igazabb, mint egy másik, mert a benne foglaltak úgymond köztudottak, vagy mert többen értenek egyet vele, mint egy másikkal.

Miért hibás az érvelésed?
Egy objektív eldönthető, ellenőrizhető állítás igazságát vagy hamisságát semmilyen mértékben sem befolyásolja az, hogy hányan értenek egyet vele vagy hányan vitatják azt. Egy állítás tökéletesen igaz lehet akkor is, ha az emberek többségének - nem feltétlenül megalapozott - véleménye szerint az nem igaz; és ugyanígy lehet valójában teljesen hamis is az állítás, akkor is ha a legtöbb ember véleménye szerint igaz, ill. annak kellene lennie."

Forrás:
https://a.te.ervelesi.hibad.hu/kozvelek ... hivatkozas

Eddig az idézet. A saját példám: "A fegyvertartók agresszív állatok. Egyértelmű hogy börtönbe vagy elmegyógyintézetbe kell zárni (jobb esetben!) mindegyiket, hisz teljesen köztudott, hogy azért halmoznak fel mindenféle fegyvereket, mert alig várják hogy így vagy úgy, de használhassák azokat! Lásd az amerikai példák azokkal a szörnyű mészárlásokkal. Na kérem, ide vezet a fegyvertartás, ezt mindenki láthatja!"
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

The Gent írta: 2019.08.21. 13:47 Milyen városi legenda? Ezek közismert tények, annak aki nézi a tv-t, olvas újságot...
Apám erre azt szokta mondani, hogy "Az újság azt is megírta, hogy Rákosi elvtárs népünk bölcs vezére..." :-)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Thomaster írta: 2019.08.20. 23:17 óóó... ez az ítélet hozzáférhető valahol? Eltenném, betörőkkel szemben alkalmazandó protokoll gyanánt.
Az üdülőterületünkön helyszíneléskor (természetesen a rendőrök jelenlétében) a hurkatöltő+kutyamenhely opciót ajánlottam föl az elfogott és végigkísért delikvenseknek. Híre mehetett, mert a megszokott terepszemlék (kisteherautó platójáról árult, feltehetőleg lopott fa) is elmaradtak :).
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2019.08.21. 07:43 semmi sem támasztja alá hogy nem úgy történt ahogy ő mondja. Rosszul lett és meghalt a nő, ő megijedt és elégette a holttestet. Erre van bizonyíték másra nem.
Sziasztok,

Azert ez alapjan 2 evre elitelheto:

BTK 166§
"Aki nem nyújt tőle elvárható segítséget sérült vagy olyan személynek, akinek az élete vagy testi épsége közvetlen veszélyben van, vétség miatt 2 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
A büntetés bűntett miatt 3 évig terjedő szabadságvesztés, ha a sértett meghal, és életét a segítségnyújtás megmenthette volna.
A büntetés bűntett miatt az (1) bekezdés esetén három évig, a (2) bekezdés esetén egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a veszélyhelyzetet az elkövető idézte elő, vagy ha a segítségnyújtásra egyébként is köteles."

Es hogy ontopic legyen a hozzaszolasom, mindket szovetseg eloirja a loveszetvezetoi szamara, hogy "Baleset, fegyelmezetlenség esetén leállítja a lövészetet és megteszi a szükséges intézkedéseket." Nyilvanvalo, hogy baleset eseten az elsosegelynyujtas szukseges, vagyis ez a mondat elsosegelynyujtasra kotelezi a loveszetvezetoket, ezert mikozben az atlag lovokre a 2 vagy 3 ev, addig a loveszetvezetokre a 3 vagy 5 ev szabadsagvesztes vonatkozik.

Persze aki nem tett elsoseglynyujtasbol vizsgat (vagyis nincs jogositvanya), attol a mentok ertesitese varhato el.

(Szerintem akinek van jogsija, attol ilyen helyzetben a mento ertesitesen felul nyomokotes felhelyezese, es eszmeletvesztes eseten stabil oldalfektetes varhato el. Egyebkent ez a 3 dolog a mentheto eletveszelyes serulesek jelentos reszeben meg is menti az eletet.)

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2019.08.21. 14:48 Sziasztok,

Azert ez alapjan 2 evre elitelheto:

BTK 166§
"Aki nem nyújt tőle elvárható segítséget sérült vagy olyan személynek, akinek az élete vagy testi épsége közvetlen veszélyben van, vétség miatt 2 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
A büntetés bűntett miatt 3 évig terjedő szabadságvesztés, ha a sértett meghal, és életét a segítségnyújtás megmenthette volna.
A büntetés bűntett miatt az (1) bekezdés esetén három évig, a (2) bekezdés esetén egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a veszélyhelyzetet az elkövető idézte elő, vagy ha a segítségnyújtásra egyébként is köteles."

Es hogy ontopic legyen a hozzaszolasom, mindket szovetseg eloirja a loveszetvezetoi szamara, hogy "Baleset, fegyelmezetlenség esetén leállítja a lövészetet és megteszi a szükséges intézkedéseket." Nyilvanvalo, hogy baleset eseten az elsosegelynyujtas szukseges, vagyis ez a mondat elsosegelynyujtasra kotelezi a loveszetvezetoket, ezert mikozben az atlag lovokre a 2 vagy 3 ev, addig a loveszetvezetokre a 3 vagy 5 ev szabadsagvesztes vonatkozik.

Persze aki nem tett elsoseglynyujtasbol vizsgat (vagyis nincs jogositvanya), attol a mentok ertesitese varhato el.

(Szerintem akinek van jogsija, attol ilyen helyzetben a mento ertesitesen felul nyomokotes felhelyezese, es eszmeletvesztes eseten stabil oldalfektetes varhato el. Egyebkent ez a 3 dolog a mentheto eletveszelyes serulesek jelentos reszeben meg is menti az eletet.)

Bel
Persze, teljesen igazad van nem vitatom. A segítségnyújtás elmulasztása is bcs. A fazon számítógépén ráadásul egy csomó keresési előzményt találtak a holttest darabolásra savazásra holttest eltüntetésre vonatkozóan.
De a hosszú időre hűvésre tételhez ez azért szerintem is kevés. Csak az bizonyított, hogy a nő meghalt, és a faszi elégette. Az hogy miben halt meg és mi történt vele, semmi nem bizonyítja egyértelműen, ő meg nem ismeri el a gyilkosságot. A vélekedés és valószínűsítés meg önmagában nem elég.
Pedig biztosan bevetettek a zsaruk mindent - bepoloskázott zárkát, beépített cellatársat, de ha ennyire kiművelte magát, akkor valószínűleg ezekre is számított és nem mondott senkinek semmit.
Búradurrantó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.09. 18:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Búradurrantó »

[quote=TotoHU post_id=20509 time=1566389695 user_id=48]
"A Te érvelési hibád: a közvélekedésre hivatkozás

Mit tettél?
Azt mondtad, hogy egy állítás igaz vagy igazabb, mint egy másik, mert a benne foglaltak úgymond köztudottak, vagy mert többen értenek egyet vele, mint egy másikkal......
- Ő azt állította hogy a média ezeket az eseteket sokszor leadta több formában ezért a városi legendához nincs köze .. Nem azt hogy akik olvasták meg nézték a Tvben mindenki egyetértett és egyoldalú állástfoglaltak valamiben . Kékfény Híradók tartalma egyelőre hitelesnek mondható hasznos a tájékoztatása még nincs Blikk szintjén de ha sokan szorgos kezekkel azon munkqlkodnak még lezuhanhat oda .
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.08.21. 14:14 "A Te érvelési hibád: a közvélekedésre hivatkozás

Mit tettél?
Azt mondtad, hogy egy állítás igaz vagy igazabb, mint egy másik, mert a benne foglaltak úgymond köztudottak, vagy mert többen értenek egyet vele, mint egy másikkal.

Miért hibás az érvelésed?
Egy objektív eldönthető, ellenőrizhető állítás igazságát vagy hamisságát semmilyen mértékben sem befolyásolja az, hogy hányan értenek egyet vele vagy hányan vitatják azt. Egy állítás tökéletesen igaz lehet akkor is, ha az emberek többségének - nem feltétlenül megalapozott - véleménye szerint az nem igaz; és ugyanígy lehet valójában teljesen hamis is az állítás, akkor is ha a legtöbb ember véleménye szerint igaz, ill. annak kellene lennie."

Forrás:
https://a.te.ervelesi.hibad.hu/kozvelek ... hivatkozas

Eddig az idézet. A saját példám: "A fegyvertartók agresszív állatok. Egyértelmű hogy börtönbe vagy elmegyógyintézetbe kell zárni (jobb esetben!) mindegyiket, hisz teljesen köztudott, hogy azért halmoznak fel mindenféle fegyvereket, mert alig várják hogy így vagy úgy, de használhassák azokat! Lásd az amerikai példák azokkal a szörnyű mészárlásokkal. Na kérem, ide vezet a fegyvertartás, ezt mindenki láthatja!"
Most akkor, hány éves a kapitány??
Viccet félre téve, az, hogy Te filozófus is vagy aztat én nem is gondoltam... Kisebb iskolázottságú közegben, ezt a szöveget mindig hatásosan el tudtam sütni... Te meg jössz itt a" tudományos "szöveggel... Szégyelljed magadat :lol:
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

zora írta: 2019.08.21. 14:42 Apám erre azt szokta mondani, hogy "Az újság azt is megírta, hogy Rákosi elvtárs népünk bölcs vezére..." :-)
Édesapád, nagyon bölcs, tudós ember volt!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

TotoHU írta: 2019.08.21. 15:32 Persze, teljesen igazad van nem vitatom. A segítségnyújtás elmulasztása is bcs. A fazon számítógépén ráadásul egy csomó keresési előzményt találtak a holttest darabolásra savazásra holttest eltüntetésre vonatkozóan.
De a hosszú időre hűvésre tételhez ez azért szerintem is kevés. Csak az bizonyított, hogy a nő meghalt, és a faszi elégette. Az hogy miben halt meg és mi történt vele, semmi nem bizonyítja egyértelműen, ő meg nem ismeri el a gyilkosságot. A vélekedés és valószínűsítés meg önmagában nem elég.
Pedig biztosan bevetettek a zsaruk mindent - bepoloskázott zárkát, beépített cellatársat, de ha ennyire kiművelte magát, akkor valószínűleg ezekre is számított és nem mondott senkinek semmit.
Üdv!

Talán ilyenkor jönne jól az ítéletet hozó bírónak némi józan paraszt ész. Nyilván a jog biztosította kulcslyukon átnézve rohadtul nem lesz tiszta a kép, de ha az ítéletet hozó az "életszagúságát" is figyelembe venné az előadott sztorinak, akkor könnyebben tudna dönteni.

Veszélyes lehet egy ilyen ügyben egy sima bizonyíték-hiányos felmentés, mert könnyen ötletet adhat egy 8 általánosnál már kicsivel többet tanult valamikori eĺkövetőnek arra, hogy hogyan ússzon meg egy gyilokot.

Ok, ártatlanul senki ne kerüljön börtönbe, de aķkor lehet mibdjuk módosítani a Btk.-t, hogy egy holttest ilyetén eltüntetése egyenrangú legyen az öléssel.
Kapu becsukva, aztán jóccakát. Nem kell hülyének lenni.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Freddy Haflin írta: 2019.08.21. 23:50
Ok, ártatlanul senki ne kerüljön börtönbe, de aķkor lehet mibdjuk módosítani a Btk.-t, hogy egy holttest ilyetén eltüntetése egyenrangú legyen az öléssel.
Kapu becsukva, aztán jóccakát. Nem kell hülyének lenni.

Igen, de a jelenlegi joxabályok alapján a bíróságok úgy tűnik, nem tudják bűnösnek találni a fazont. Még akkor is, ha a sztorit átolvasva mindenkinek egyértelműniek TŰNIK, hogy mi történt.
Tűnik. Látszat, következtetés.
Ez alapján évtizedekre vagy éppen életfogytra bevarrni valakit.... vajon ér?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Börtönben lefoglalt bökők..
Aki ölni akar, az a legbiztonságosabban őrzött, fegyvermentes helyen is talál hozzá fegyvert..
prison.jpg
prison.jpg (88.58 KiB) Megtekintve 45825 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.08.23. 12:44 Börtönben lefoglalt bökők..
Aki ölni akar, az a legbiztonságosabban őrzött, fegyvermentes helyen is talál hozzá fegyvert..
prison.jpg
ez remek, lopom.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2354
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
FC1
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2018.12.13. 20:37

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: FC1 »

storno
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FC1 2019.08.23. 18:52-kor.
Ha nincs ló a szamár is jó!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

FC1 írta: 2019.08.23. 18:37 Megverték és kirabolták a kapitányhelyettest Miskolcon!
https://www.origo.hu/itthon/20190822-me ... ttest.html
Hol volt a fegyvere? Piálni ment és nem merte magával vinni? Akkor miért nem visz magával sprayt?
Renvedelmiben 1 napja kitargyalva.

(rendor sem kaphat onvedelmi fegyvert mar regota amugy,)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.08.23. 18:42 Renvedelmiben 1 napja kitargyalva.

(rendor sem kaphat onvedelmi fegyvert mar regota amugy,)
Ide egy paprika spray elég lett volna... Jah, azt betiltotta a BM....
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

RatRace írta: 2019.08.23. 18:18 Na itt is volt minden:

http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... otthonaban
Az. Micsoda terrorista arzenál. Iszonyatos... még szerencse, hogy van TEK az ilyenek ellen.
Sapienti sat.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

nemtokregelni írta: 2019.08.23. 19:03 Az. Micsoda terrorista arzenál. Iszonyatos... még szerencse, hogy van TEK az ilyenek ellen.
+1! Borzalmas, de most már nyugodt vagyok, hogy Tek megvéd, az ilyen állig felfegyverzett, mániákus ámokfutok ellen...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Haverom küldte a Kaukázusból az Elbrusz 3800 méteres alaptáborából. Ural reklámfotó is lehetne bakker, már csak egy AK47-et szorongató katona hiányzik a képre.
Ural 3850.jpg
Avatar
captain
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2018.06.09. 21:49
Tartózkodási hely: L.Catargiu

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: captain »

A mai napon ismerősömnek ellopták pénztárcáját, benne pénzével és az összes irataival.
Kártyaletiltás után rendőrségi feljelentéssel próbálkozott, ahonnan elhajtották, mint a nem kívánt magzatot, mivel " most éppen nincs forró nyomos kolléga bent, senki sincs bent, meg igazolja magát személyi igazolvánnyal, panaszfelvétel meg nincs, jöjjön vissza később, a jövő héten".
Jelenleg egyetlen érvényes irattal sem rendelkezik, közterületen bármikor büntethető.
Új iratok készítéséhez viszont tudtommal be kell mutatni az elvesztéséről, ellopásáról készített jegyzőkönyvet.
"Szolgálunk és védünk!"
"Szar a világ, tök a tromf!"
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

captain írta: 2019.08.24. 12:29 A mai napon ismerősömnek ellopták pénztárcáját, benne pénzével és az összes irataival.
Kártyaletiltás után rendőrségi feljelentéssel próbálkozott, ahonnan elhajtották, mint a nem kívánt magzatot, mivel " most éppen nincs forró nyomos kolléga bent, senki sincs bent, meg igazolja magát személyi igazolvánnyal, panaszfelvétel meg nincs, jöjjön vissza később, a jövő héten".
Jelenleg egyetlen érvényes irattal sem rendelkezik, közterületen bármikor büntethető.
Új iratok készítéséhez viszont tudtommal be kell mutatni az elvesztéséről, ellopásáról készített jegyzőkönyvet.
"Szolgálunk és védünk!"
Amikor a telefonomat hagytam el, ugyanez volt. Nem is vártam, hogy nyomozzanak, de ha esetleg valaki leadja, vagy előkerül, akkor lehessen már hozzám kötni. Kb kiröhögtek, aztán elzavartak. Aztán egy kisvárosi kapitányságon végtelenül kedvesen foglalkoztak az üggyel. A nyomozó még fel is hívott, hogy felhívta a busztársaságot, meg elérte a konkrét buszsofőrt is, de sajnos nincs meg. Szóval úgy tűnik nagyon függ attól, hogy hol akar boldogulni az ember, de nekem úgy tűnik a kisvárosokban még "emberebbek" a rendőrök.
mod.: Természetesen én is felhívtam a buszosokat előtte, hogy elérnek, ha esetleg leadja a sofőr.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.08.24. 13:01 Amikor a telefonomat hagytam el, ugyanez volt. Nem is vártam, hogy nyomozzanak, de ha esetleg valaki leadja, vagy előkerül, akkor lehessen már hozzám kötni. Kb kiröhögtek, aztán elzavartak. Aztán egy kisvárosi kapitányságon végtelenül kedvesen foglalkoztak az üggyel. A nyomozó még fel is hívott, hogy felhívta a busztársaságot, meg elérte a konkrét buszsofőrt is, de sajnos nincs meg. Szóval úgy tűnik nagyon függ attól, hogy hol akar boldogulni az ember, de nekem úgy tűnik a kisvárosokban még "emberebbek" a rendőrök.
mod.: Természetesen én is felhívtam a buszosokat előtte, hogy elérnek, ha esetleg leadja a sofőr.

Már a családirtáshoz sem mennek ki.

https://index.hu/belfold/2019/08/24/ii. ... _fegyelmi/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
captain
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2018.06.09. 21:49
Tartózkodási hely: L.Catargiu

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: captain »

gvass1 írta: 2019.08.24. 13:07 Már a családirtáshoz sem mennek ki.

https://index.hu/belfold/2019/08/24/ii. ... _fegyelmi/
A baj csak az, hogy az iratok között ott volt az adókártya is, elég hülyén nézne ki, ha valaki a személyivel és az adókártyával venne gyorsan egy fél raklapnyi telefont...
"Szar a világ, tök a tromf!"
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

[quote=captain post_id=20614 time=1566642599 user_id=254]
A mai napon ismerősömnek ellopták pénztárcáját, benne pénzével és az összes irataival.
Kártyaletiltás után rendőrségi feljelentéssel próbálkozott, ahonnan elhajtották, mint a nem kívánt magzatot, mivel " most éppen nincs forró nyomos kolléga bent, senki sincs bent, meg igazolja magát személyi igazolvánnyal, panaszfelvétel meg nincs, jöjjön vissza később, a jövő héten".
Jelenleg egyetlen érvényes irattal sem rendelkezik, közterületen bármikor büntethető.
Új iratok készítéséhez viszont tudtommal be kell mutatni az elvesztéséről, ellopásáról készített jegyzőkönyvet.
"Szolgálunk és védünk!"
[/quote]

én meg kértem volna egy igazolast h. elhajtottak és kozoltem volna h ez alapján fogok ellenük feljelentést tenni!
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Már a családirtáshoz sem mennek ki.

https://index.hu/belfold/2019/08/24/ii. ... _fegyelmi/
[/quote]
tanultak román kollégáiktól.
Válasz küldése