OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Szumoo írta: 2019.07.25. 07:13 Neked, meg értelmes embernek nem éri meg, de van az a réteg amelyik nyaralni jár a sittre, sőt emeli a renoméját ha illegális fegyvertartásért ül pár évet.
Arról nem is beszélve hogy amilyen sikeres a rendőrség, valószínűleg (több)tucatnyi kisebb-nagyobb bűncselekmény van mögötte, egyszerűen nem is hiszi hogy őt valaha is elkapják.
Szvsz van Magyarországon egy rakás ember, akinek az alábbi eszmefuttatások valamelyike révén birtokol "élesnek" minősülő fegyvert, mert neki ez így jó, majd valamikor hasznára válik, amúgy meg úgy sem tudja senki.
Még a rendszerváltás környékén kedvenc időtöltésem volt a hétvégi látogatásom a gyáli "KGST" piacra. Sok jópofa dolgot lehetett beszerezni jóval olcsóbban, mint a hivatalos kereskedelemben. Még értékes és divatos holmik is előfordultak. Ledöbbentem, mikor alig rejtve AK-t, AMD-t, Makarovot és PA 63-mat árultak, nomeg a hozzávaló lőszereket.
Miért ne lehetett volna ez ugyan Így más felkapott hasonló piacokon?
Van egy sanda gyanúm azzal kapcsolatban, hogy elég sokan rendelkeznek az ilyen helyeken anno beszerzett kütyükkel.
Lehet már néhányuk azt sem tudja mit, miért vásárolt, de azért dugdossa valahol, hátha egyszer majd nagyon jó szolgálatot tesz.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Dönci62 írta: 2019.07.25. 08:50 Még a rendszerváltás környékén kedvenc időtöltésem volt a hétvégi látogatásom a gyáli "KGST" piacra. Sok jópofa dolgot lehetett beszerezni jóval olcsóbban, mint a hivatalos kereskedelemben. Még értékes és divatos holmik is előfordultak. Ledöbbentem, mikor alig rejtve AK-t, AMD-t, Makarovot és PA 63-mat árultak, nomeg a hozzávaló lőszereket.
Miért ne lehetett volna ez ugyan Így más felkapott hasonló piacokon?
A szovjet csapatkivonás környékén a szigethalmi piacon dettó. Nekem nem AK, hanem a rávaló bajonett kellett volna, az bezzeg nem volt.

A helyi lakosság azóta is visszasírja az oroszokat...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2019.07.24. 23:58 Persze a PV az továbbra is nagyon tilós mert emberiesség ellenes, koszos civil kezébe nem való, blablabla.
Ja, szégyen, hogy az önvédelemre első vonalban legalkalmasabb Pfeffer KO itthon KKVE.. :-/
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

Volt már?

Vadász bement Kecskeméten a boltba végezni exével.

https://www.baon.hu/kek-hirek/helyi-kek ... tRtDhTsqB8
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

BreakerHUN írta: 2019.07.25. 12:45 Volt már?

Vadász bement Kecskeméten a boltba végezni exével.

https://www.baon.hu/kek-hirek/helyi-kek ... tRtDhTsqB8
te most trollkodsz, heee?

Pont a tied alatt IS ez van tárgyalva.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
BreakerHUN
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2018.06.08. 22:28

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: BreakerHUN »

gvass1 írta: 2019.07.25. 12:50 te most trollkodsz, heee?

Pont a tied alatt IS ez van tárgyalva.
Nem.. :)csak a kezem gyosrabb volt a szememnel
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Ma van a harckocsizók napja😁, kár hogy már nem vagyok az. :D
Még nagyobb, hogy nincs itthon egy😋
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2019.07.25. 15:01 Ma van a harckocsizók napja😁, kár hogy már nem vagyok az. :D
Még nagyobb, hogy nincs itthon egy😋
Heinz Guderian likes this!

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Szumoo írta: 2019.07.23. 12:59 Nem fejlesztésnél, de supportnál a mai napig gond, hogy magyar kiosztású gépről megyek angol nyelvű rendszerekre rdp-vel, ssh-val, esetleg előbb egy lokálisan futtatott, ügyfélhez dedikált virtuális gépbe és onnan tovább, akkor néha egyszerűen elvesznek a spec karakterek.
Vagy van amikor egy weboldalról indul egy javas rémálom ahonnan kapsz egy shellt és ott kell dolgoznod.
Konkrétan jártam úgy hogy az összes gombot az összes módosítóval végigpróbáltam és nem lett meg ezek közül semmi: - ; | & < > , amik nélkül nagyon -nagyon nehéz mondjuk egy unix shellben egerészni.
És nem kezdhetem el átállítgatni a rendszert, hisz az nem az enyém, hanem az ügyfélé, én csak contractorként húzom ki épp a szarból, nem azért vagyok hogy otthon érezzem magam.
Érdekes módon angolra állítva és úgy bejelentkezve már működik hiba nélkül minden.
És ha egyszer megszokom azt akkor szar utána az ékezetest használni magyar kiosztással.
Hát.... Őszintén, ebben nem vagyok otthon, ill. régen "bűvészkedtem" szerencsére ilyenekben, így lehet, hogy ezekben az esetekben igazad van. És el tudom képzelni, hogy Neked mondjuk sok ilyen esettel van dolgod, vagy sok ilyen problémát kell megoldanod, esetleg kifejezetten erre vagy specializálva. Viszont a honi fejlesztők úgy 90%-a szerintem nem. Plusz a honi felhasználók mondjuk úgy nagyjából 100%-a sem. :D Tehát maradjunk annyiban, hogy mondjuk a magyar felhasználók 100%-nak, illetve a fejlesztők 90%-nak semmi értelme angolra váltogatni. Neked, az általad említett esetekben valóban hasznos lehet, mondjuk az összes többiben viszont sztem. Neked sem. :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Sparrow írta: 2019.07.23. 09:13 Nekem mac-em van, magyar billentyűzettel, és netbeanst használok. Nincs értelme váltogatni, mindent meg lehet szokni. Szerintem is csak menőzés angol kiosztásra váltani (mert az olyan cool mostanában mint a sötét téma... ja VAX 6000-esen meg mindnki színeket akart)
Jaj bakker ez a sötét téma.... :lol: :lol: Hát igen.... ez most a menőzés egyik legismertebb formája. Az iOS legújabb verzióján is azon volt a hangsúly, hogy jaj, immáron van sötét téma is. :lol: :lol: Az, hogy kékfoggal továbbra sem kommunikál semmi mással az ájfon, meg hogy továbbra sem lehet MP3-t csengőhangnak beállítani, meg hogy a telefonra való töltögetésnél továbbra sem használható a Fájlkezelő, az iTunes-el kell baszakodni, vagy trükközgetni, az nem számít, miközben ezeket már egy gagyibb Androidos cucc is tudja. :twisted: Az ember nem tudja, hogy sírjon-e vagy nevessen....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

RatRace írta: 2019.07.25. 15:01 Ma van a harckocsizók napja
Kép
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Mr. Senki írta: 2019.07.25. 16:38Szerintem a törzstagoknak minden létező hazai titkoltszolgálatnál külön akta szobája lehet...
Szia,

Bizzunk benne, hogy modernek, haladnak a korral, es mar hasznalnak szamitogepet. :-)

A valosagban persze mar a 70-es evekben is a fontos adatokat szamitogepen tartottak, es digitalisan feldolgoztak ezeket.
Persze azert ez is megvolt akkor meg:
Kép

Ha meg nem lattad, ezt ajanlom megnezesre: https://port.hu/adatlap/film/tv/az-ugyn ... ovie-66529

Bel
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Gaston Glock írta: 2019.07.25. 19:13 Jaj bakker ez a sötét téma.... :lol: :lol: Hát igen.... ez most a menőzés egyik legismertebb formája. Az iOS legújabb verzióján is azon volt a hangsúly, hogy jaj, immáron van sötét téma is. :lol: :lol: Az, hogy kékfoggal továbbra sem kommunikál semmi mással az ájfon, meg hogy továbbra sem lehet MP3-t csengőhangnak beállítani, meg hogy a telefonra való töltögetésnél továbbra sem használható a Fájlkezelő, az iTunes-el kell baszakodni, vagy trükközgetni, az nem számít, miközben ezeket már egy gagyibb Androidos cucc is tudja. :twisted: Az ember nem tudja, hogy sírjon-e vagy nevessen....
pedig álltál Te sorban már ájfon f.szomtugggya hányasért éjjeltől :-)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

bel írta: 2019.07.25. 20:25 Szia,

Bizzunk benne, hogy modernek, haladnak a korral, es mar hasznalnak szamitogepet. :-)

A valosagban persze mar a 70-es evekben is a fontos adatokat szamitogepen tartottak, es digitalisan feldolgoztak ezeket.
Persze azert ez is megvolt akkor meg:
Kép

Ha meg nem lattad, ezt ajanlom megnezesre: https://port.hu/adatlap/film/tv/az-ugyn ... ovie-66529

Bel
Véleményem szerint a digitális technika adat feldolgozásra kitűnő! Ám hosszútávú adattárolásra a mai IT rendszereknél pocsékabb megoldást keresve sem találni...

Egyáltalán nem stabil, és időtálló. Valamint túlságosan könyen manipulálható. A fontos iratok ma is papír alapon vannak a legtöbb hatóságnál, és állami cégnél. Továbbá vannak más elektronikusan olvasható, de elektromos áramot nem igénylő tárolási formák is. Tény, hogy ezeknek az adattömörsége csekély a modern technikákhoz képest.

Tegyél fel magadnak egy kérdést. Mi történne a világgal, ha csak egy hétre sehol a világon nem lenne elektromos áram? Nem, az aggregátorok sem működnének. Ugye?

Nem kell ehhez nagy esemény. Elég egyX faktoros napkitörés, ami betalál. Ez azért párszáz évente be szokott következni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Mr. Senki írta: 2019.07.25. 20:47 Véleményem szerint a digitális technika adat feldolgozásra kitűnő! Ám hosszútávú adattárolásra a mai IT rendszereknél pocsékabb megoldást keresve sem találni...

Tegyél fel magadnak egy kérdést. Mi történne a világgal, ha csak egy hétre sehol a világon nem lenne elektromos áram? Nem, az aggregátorok sem működnének. Ugye?

Nem kell ehhez nagy esemény. Elég egyX faktoros napkitörés, ami betalál. Ez azért párszáz évente be szokott következni.
Szia,

A felevel egyetertek. :-)

A hosszu tavu adattarolasra a mai IT rendszerek, azon belul a modern szalagok kivaloak.

Az IBM szerint a varhato elettartama egy szalagnak 30 ev. Azt termeszetesen nem tudom, hogy a mai szalagokra ez mennyire igaz, de iden volt olyan ugyfelunk, aki 1994-ben kiirt szalagot masoltatott le velunk, es problema mentesen tudtuk leolvasni.
Tehat a 25 evvel ezelotti szalagot gond nelkul leolvastuk.

Az adatsuruseg jo (20 TB/szalag, amit sok esetben duplaz-triplaz a tomorites), a sebesseg is (400 MB/sec, persze csak akkor, ha nem kell pozicionalni, mert az nagyon lassu).

Ha fontos az adat sertetlensege, akkor lehet olyat is venni, ami csak egyszer irhato, vagyis garantalt, hogy utolag nem lesz letorolve (egy masik ugyfelunk digitalis idobelyeget tesz ra, ezzel garantalva, hogy az elolvasott adat valoban akkori, es nem utolag modositott).

A jelenlegi ajanlas az, hogy a hosszu tavra tarolando adatok egyik (nem az elso :-)) peldanya tuz es EMP allo pancelszekrenyben legyen, igy sem informatikai tamadas, sem EMP, sem tuz nem tud kert tenni benne.

Kis magyarazat: 20 TB= 20 000 GB= 20 millio MB. Egy MB szovegbol az kb 4000 oldal (A/4-es meretu).
Szoval 4000 oldalas konyvbol 40 millio db fer el egyetlen kazettan (tomoritessel egyutt).

Ha egy hetig nem lenne aram, akkor a legkisebb problema az lenne, hogy a hatosagi nyilvantartasok nem elerhetoek.
A valodi gond az lenne, hogy a panelhazakban szomjan halnak, vagy ha ezt tulelik valahogy, akkor a fertozesekbe halnak bele csatornarendszer nelkul.

Bel
pepe00
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2018.06.10. 17:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: pepe00 »

Sziasztok! Érdekes. Nem volt napfolt tevékenység, áramkimaradás sem, mégis állítólag a 2000 év előtti nyelvvizsga dokumentumok nincsenek archiválva. Ezzel csak arra szeretnék kilyukadni, hogy minden biztonsági rendszer annyit ér, mint az azt betartók fegyelme. (leggyengébb láncszem)
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

pepe00 írta: 2019.07.26. 10:58 Sziasztok! Érdekes. Nem volt napfolt tevékenység, áramkimaradás sem, mégis állítólag a 2000 év előtti nyelvvizsga dokumentumok nincsenek archiválva. Ezzel csak arra szeretnék kilyukadni, hogy minden biztonsági rendszer annyit ér, mint az azt betartók fegyelme. (leggyengébb láncszem)
Légy erős, hogy minden nyelvvizsgázót regisztráltak a potenciális külföldi kapcsolódások okán, ami kockázati tényező... Az már más lapra tartozik, hogy egy 3 betűs állami hatóság nem igazolhatja ezt hivatalosan...

A nyelvvizsga intézmények nyilvántartása meg olyan, amilyen...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.07.26. 12:27 Légy erős, hogy minden nyelvvizsgázót regisztráltak a potenciális külföldi kapcsolódások okán, ami kockázati tényező...

Megint tultoltad a konteo-biciklit.

Biztos regisztaltak engem 17 eves kozepiskolaskent, amikor nyelvizsgaztam, a gyanus kulfoldi kapcsolodasaim okan, meg masik tobb tizezer kozepiskolast, akinek felvetelihez kellett. Muhahahahaha
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.07.26. 12:30 Megint tultoltad a konteo-biciklit.

Biztos regisztaltak engem 17 eves kozepiskolaskent, amikor nyelvizsgaztam, a gyanus kulfoldi kapcsolodasaim okan, meg masik tobb tizezer kozepiskolast, akinek felvetelihez kellett. Muhahahahaha
Lepődtem én már meg... Egyebet nem mondthatok, kérem kapcsolja ki! :-D
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Scaty
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.13. 11:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Scaty »

bel írta: 2019.07.26. 10:34 Szia,

A felevel egyetertek. :-)

A hosszu tavu adattarolasra a mai IT rendszerek, azon belul a modern szalagok kivaloak.

Az IBM szerint a varhato elettartama egy szalagnak 30 ev. Azt termeszetesen nem tudom, hogy a mai szalagokra ez mennyire igaz, de iden volt olyan ugyfelunk, aki 1994-ben kiirt szalagot masoltatott le velunk, es problema mentesen tudtuk leolvasni.
Tehat a 25 evvel ezelotti szalagot gond nelkul leolvastuk.

Az adatsuruseg jo (20 TB/szalag, amit sok esetben duplaz-triplaz a tomorites), a sebesseg is (400 MB/sec, persze csak akkor, ha nem kell pozicionalni, mert az nagyon lassu).

Ha fontos az adat sertetlensege, akkor lehet olyat is venni, ami csak egyszer irhato, vagyis garantalt, hogy utolag nem lesz letorolve (egy masik ugyfelunk digitalis idobelyeget tesz ra, ezzel garantalva, hogy az elolvasott adat valoban akkori, es nem utolag modositott).

A jelenlegi ajanlas az, hogy a hosszu tavra tarolando adatok egyik (nem az elso :-)) peldanya tuz es EMP allo pancelszekrenyben legyen, igy sem informatikai tamadas, sem EMP, sem tuz nem tud kert tenni benne.

Kis magyarazat: 20 TB= 20 000 GB= 20 millio MB. Egy MB szovegbol az kb 4000 oldal (A/4-es meretu).
Szoval 4000 oldalas konyvbol 40 millio db fer el egyetlen kazettan (tomoritessel egyutt).

Ha egy hetig nem lenne aram, akkor a legkisebb problema az lenne, hogy a hatosagi nyilvantartasok nem elerhetoek.
A valodi gond az lenne, hogy a panelhazakban szomjan halnak, vagy ha ezt tulelik valahogy, akkor a fertozesekbe halnak bele csatornarendszer nelkul.

Bel
A HP 60 év garanciát vállal a szalag megőrzési idejére… Voltam kint Bristolban a HP R&D részlegénél egy kis látogatáson. Ott láttam pár fotót. A HP 2006-ban megszponzorált egy hegymászóküldetést, és felvittek a Mount Everestre szalagos egységeket, csináltak mentést, majd lehozták és probléma nélkül visszaolvasták…
Kép
Kép
Kép
A winchesterek korán halnak… EMC=Evil Machine Company...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mr. Senki írta: 2019.07.26. 12:27 Légy erős, hogy minden nyelvvizsgázót regisztráltak a potenciális külföldi kapcsolódások okán, ami kockázati tényező...
Én a multkor a Rendőrség anonim vonalát hívtam fel egy utcai fülkéből, és úgy vették fel, hogy "Tessék Bear miben segíthetünk..?"
:-)
Kicsit túlzásba viszed a paranoiát.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2019.07.26. 13:00 Én a multkor a Rendőrség anonim vonalát hívtam fel egy utcai fülkéből, és úgy vették fel, hogy "Tessék Bear miben segíthetünk..?"
:-)
Kicsit túlzásba viszed a paranoiát.
Pedig már csak az üldözési mánia nicket választhatja, a ratrace már foglalt! 8-)
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2019.07.26. 13:00 Én a multkor a Rendőrség anonim vonalát hívtam fel egy utcai fülkéből, és úgy vették fel, hogy "Tessék Bear miben segíthetünk..?"
:-)
Aztán felháborodtál, bementél a Teve utcába, átvetted a hatalmat, és azóta csak BeaRFK-nak hívják. Bizony.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2019.07.26. 12:30 Megint tultoltad a konteo-biciklit.

Biztos regisztaltak engem 17 eves kozepiskolaskent, amikor nyelvizsgaztam, a gyanus kulfoldi kapcsolodasaim okan, meg masik tobb tizezer kozepiskolast, akinek felvetelihez kellett. Muhahahahaha
Ebben nem lennék biztos ;)
Téged tuti!
:lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1326
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

WildBear23 írta: 2019.07.26. 13:00 Én a multkor a Rendőrség anonim vonalát hívtam fel egy utcai fülkéből, és úgy vették fel, hogy "Tessék Bear miben segíthetünk..?"
:-)
Kicsit túlzásba viszed a paranoiát.
Múltkor barátnőm megkérdezte, hogy miért beszélek otthon suttogva. Elmondtam neki, hogy szerintem a TEK lehallgat engem.
Nevetni kezdett. Én is nevettem. Hajdú János is nevetett.
Csodás nap volt. :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Én otthon f.ingottam egyet, és a Teve utca alagsorában lett büdös. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2019.07.26. 14:18 Én otthon f.ingottam egyet, és a Teve utca alagsorában lett büdös. :-)
NEM! a rendőrség végzi a lehallgatásokat, és egyéb vizsgálatokat. Ők maximum megrendelik azt a megfelelő helyen.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Kedves Fórumtársak!

Máté Bence természetfotós kiállítását augusztus 5-ig a keszthelyi Festetics kastély parkjában ingyen megcsodálhatják azon szerencsések, akik errefelé nyaralnak. Végig lehet rajta rohanni ha nyűgős a gyerkőc, de én három órát simán eltöltöttem leesett állal. :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi magyar valóság rovat - ismét a csodálatos budapesti tömegközlekedés és környéke.

VIDEÓ OLYAN, HOGY MINDEN VIKTIMOLÓGIAI ELŐADÁSON LE KÉNE VETÍTENI!

De LEGINKÁBB: NE LEGYÉL HÜLYE! Mert itt bizony a sértett igazi idióta volt. Ott kóricál egy láthatóan zavart delikvens egy nagydarab karóval, de beletemetkezik éjjel az okostelefonjába.

HA körültekintő lett volna, és VAN nála önvédelmi eszköz, akkor simán meg tudta volna magát védeni!


"Ahogy az a videón is jól látszik az erősen ittas és gyógyszer hatása alatt is álló büntetett előéletű férfi egy 140 cm hosszúságú kihegyezett fakaróval ütötte le hátulról a padon ülő tinit. A felvételen látható fiatal a Ferihegyi út 40. szám alatti 98-as járat megállójában várta a buszt, és pont üzenetet írt az édesanyjának telefonon, amikor a férfi odament hozzá és hátulról fejbe vágta a karóval."

https://24.hu/belfold/2019/07/26/verfag ... s-karoval/

Ja, és hiába van kamera, az megint nem védett meg senkit.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.07.30. 07:31 Napi magyar valóság rovat - ismét a csodálatos budapesti tömegközlekedés és környéke.

VIDEÓ OLYAN, HOGY MINDEN VIKTIMOLÓGIAI ELŐADÁSON LE KÉNE VETÍTENI!

De LEGINKÁBB: NE LEGYÉL HÜLYE! Mert itt bizony a sértett igazi idióta volt. Ott kóricál egy láthatóan zavart delikvens egy nagydarab karóval, de beletemetkezik éjjel az okostelefonjába.

HA körültekintő lett volna, és VAN nála önvédelmi eszköz, akkor simán meg tudta volna magát védeni!


"Ahogy az a videón is jól látszik az erősen ittas és gyógyszer hatása alatt is álló büntetett előéletű férfi egy 140 cm hosszúságú kihegyezett fakaróval ütötte le hátulról a padon ülő tinit. A felvételen látható fiatal a Ferihegyi út 40. szám alatti 98-as járat megállójában várta a buszt, és pont üzenetet írt az édesanyjának telefonon, amikor a férfi odament hozzá és hátulról fejbe vágta a karóval."

https://24.hu/belfold/2019/07/26/verfag ... s-karoval/

Ja, és hiába van kamera, az megint nem védett meg senkit.
Ezzel az a baj, hogy egy csapás után abbahagyta az agresszív viselkedést. Jogtalan lett volna az "önvédelem"... Esetleg a telefon visszakövetelése okozott volna egy újabb jogtalan támadást, ami miatt már le lehetett volna gázosítani ezt a vadbarmot. Ilyen szituban viszont aki nem nyúl, az felpattan, és a harctéri ideg miatt kérdés nélkül fogja fejbeduplázni a rablót, aki majd a bíróságon fog hüppögni, és ujjal mutogatni, hogy akkor már nem tett semmit amikor fejbelövöldözték...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.07.30. 07:56 Ezzel az a baj, hogy egy csapás után abbahagyta az agresszív viselkedést. Jogtalan lett volna az "önvédelem"... Esetleg a telefon visszakövetelése okozott volna egy újabb jogtalan támadást, ami miatt már le lehetett volna gázosítani ezt a vadbarmot. Ilyen szituban viszont aki nem nyúl, az felpattan, és a harctéri ideg miatt kérdés nélkül fogja fejbeduplázni a rablót, aki majd a bíróságon fog hüppögni, és ujjal mutogatni, hogy akkor már nem tett semmit amikor fejbelövöldözték...
Öööö.

Itt a hangsúly azon van, hogy ne temetkezzunk bele a telefonunkba, hanem szkenneljuk a kornyezetunket
. Ha egy husanggal koroz korulottunk egy lathatoan drogos delikvens, akkor kezunk mar legyen az onvedelmi eszkozon, es ha 3 meternel jobban megkozelit, akkor kiteres es TUZ!


(Ha elolvasod, koponyarepedese lett a csavonak, csak a szerencse mentette meg a sulyosabb kimeneteltol.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.07.30. 07:31 Napi magyar valóság rovat - ismét a csodálatos budapesti tömegközlekedés és környéke.

VIDEÓ OLYAN, HOGY MINDEN VIKTIMOLÓGIAI ELŐADÁSON LE KÉNE VETÍTENI!

De LEGINKÁBB: NE LEGYÉL HÜLYE! Mert itt bizony a sértett igazi idióta volt. Ott kóricál egy láthatóan zavart delikvens egy nagydarab karóval, de beletemetkezik éjjel az okostelefonjába.

HA körültekintő lett volna, és VAN nála önvédelmi eszköz, akkor simán meg tudta volna magát védeni!


"Ahogy az a videón is jól látszik az erősen ittas és gyógyszer hatása alatt is álló büntetett előéletű férfi egy 140 cm hosszúságú kihegyezett fakaróval ütötte le hátulról a padon ülő tinit. A felvételen látható fiatal a Ferihegyi út 40. szám alatti 98-as járat megállójában várta a buszt, és pont üzenetet írt az édesanyjának telefonon, amikor a férfi odament hozzá és hátulról fejbe vágta a karóval."

https://24.hu/belfold/2019/07/26/verfag ... s-karoval/

Ja, és hiába van kamera, az megint nem védett meg senkit.
Hát nem'tom, én sajnálom a szegény gyereket, igen gyerek, nem felnőtt... Aki védtelen gyereket ver, azt karóba kellene húzni, átvitt értelemben, majd a sitten úgyis megkapja. Persze lehetett volna figyelmesebb a gyerek, de hát mindig a rohadt telefont buzerálják. Viszont ez akkor sem ok arra, hogy egy ruhos patkány tarkón bassza, mint egy nyulat.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

The Gent írta: 2019.07.30. 08:22 Hát nem'tom, én sajnálom a szegény gyereket, igen gyerek, nem felnőtt... Aki védtelen gyereket ver, azt karóba kellene húzni, átvitt értelemben, majd a sitten úgyis megkapja. Persze lehetett volna figyelmesebb a gyerek, de hát mindig a rohadt telefont buzerálják. Viszont ez akkor sem ok arra, hogy egy ruhos patkány tarkón bassza, mint egy nyulat.
+1

És ilyenkor ha esetleg megfogják, majd lesz valami sts + kifosztás. Az én olvasatomban ez simán emberölési kísérlet volna.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.07.30. 08:03 Öööö.

Itt a hangsúly azon van, hogy ne temetkezzunk bele a telefonunkba, hanem szkenneljuk a kornyezetunket
. Ha egy husanggal koroz korulottunk egy lathatoan drogos delikvens, akkor kezunk mar legyen az onvedelmi eszkozon, es ha 3 meternel jobban megkozelit, akkor kiteres es TUZ!


(Ha elolvasod, koponyarepedese lett a csavonak, csak a szerencse mentette meg a sulyosabb kimeneteltol.)
Szomorú, de teljesen igazad van. Én több okból sem hallgatok pl zenét közterületen, de telót is csak indokolt esetben veszek elő. (A videót még nem tudtam megnézni.) De sajnos így is előfordulhat, hogy pont nem veszem észre a gyökeret és abban a pár percben talál be, amikor pont hazaírok, hogy úton vagyok. Ezt azonban igyekezni kell a minimumra szűkíteni.
A gyilkossági kísérlettel egyetértek, fejre mért ütés, ütést növelő eszközzel, koponyatöréssel.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2019.07.30. 08:38 +1

És ilyenkor ha esetleg megfogják, majd lesz valami sts + kifosztás. Az én olvasatomban ez simán emberölési kísérlet volna.
A Fővárosi Főügyészség életveszélyt okozó testi sértés kísérlete és felfegyverkezve elkövetett rablás miatt vádat emelt...7 évet kértek rá. Büntetett előéletű volt a bedrogozott elkövető.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2019.07.30. 08:03 Öööö.

Itt a hangsúly azon van, hogy ne temetkezzunk bele a telefonunkba, hanem szkenneljuk a kornyezetunket
. Ha egy husanggal koroz korulottunk egy lathatoan drogos delikvens, akkor kezunk mar legyen az onvedelmi eszkozon, es ha 3 meternel jobban megkozelit, akkor kiteres es TUZ!
Pontosan.
Az utcán/buszon/villamoson látom, hogy sokan "beletemetkeznek" az okostelefonba, plusz még zenét is hallgatnak.
Figyelni kell a környezetet (akkor is, ha van jegyünk/bérletünk :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2019.07.30. 10:10 Pontosan.
Az utcán/buszon/villamoson látom, hogy sokan "beletemetkeznek" az okostelefonba, plusz még zenét is hallgatnak.
Figyelni kell a környezetet (akkor is, ha van jegyünk/bérletünk :)
Korábban elég sokat rollereztem, mostanában keveset. A gyalogosok teljesen kiszámíthatatlanná váltak a járdán, bő felük a telefonba temetkezve kódorog, mint egy agynélküli zombi se jobbra se balra nem néz, megjósolhatatlanul irányt vált. Ha jelzés nélkül elmentem mellettük, megsértődtek, "mit száguldozol már járdán?'. Ha csengettem előtte akkor megsértődtek "ne csengessél le már ez járda!"'. Úgyhogy igen, részben emiatt a jelenség miatt is már kevesebbet rollerezem.
phonezombies 2.jpg
phonezombies.jpg
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

gvass1 írta: 2019.07.30. 07:31 Napi magyar valóság rovat
Valamennyire tompíthatta az ütést a lány hosszú haja.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

parazstaposo írta: 2019.07.30. 10:52 Valamennyire tompíthatta az ütést a lány hosszú haja.
főként mert fiú:-)

olvassuk már el a cikket is!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

gvass1 írta: 2019.07.30. 10:54 főként mert fiú:-)

olvassuk már el a cikket is!
Ja, csak a videót néztem. :) De a haj a lényeg. 8-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2019.07.30. 10:31 Korábban elég sokat rollereztem, mostanában keveset. A gyalogosok teljesen kiszámíthatatlanná váltak a járdán, bő felük a telefonba temetkezve kódorog, mint egy agynélküli zombi se jobbra se balra nem néz, megjósolhatatlanul irányt vált. Ha jelzés nélkül elmentem mellettük, megsértődtek, "mit száguldozol már járdán?'. Ha csengettem előtte akkor megsértődtek "ne csengessél le már ez járda!"'. Úgyhogy igen, részben emiatt a jelenség miatt is már kevesebbet rollerezem.
Még telefonozás sem kell hozzá; sok gyalogos nem számít arra, hogy a járdán hozzájuk képest nagy sebességgel elmegy mellettük egy roller.
(Pláne elektromos, ami még gyorsabb.)
A roller sajnos úttestre lassú, járdára gyors.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2019.07.30. 11:37 Még telefonozás sem kell hozzá; sok gyalogos nem számít arra, hogy a járdán hozzájuk képest nagy sebességgel elmegy mellettük egy roller.
(Pláne elektromos, ami még gyorsabb.)
A roller sajnos úttestre lassú, járdára gyors.
Soha nem rollereztem, de szerintem megfelelő egymásra figyeléssel járdán használható kultúráltan. Elsősorban ez persze a rollerező felelőssége. Ha nagyon tömött a járda, akkor tolni kell inkább, vagy sétatempóra lassítani.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

WildBear23 írta: 2019.07.30. 11:37 Még telefonozás sem kell hozzá; sok gyalogos nem számít arra, hogy a járdán hozzájuk képest nagy sebességgel elmegy mellettük egy roller.
(Pláne elektromos, ami még gyorsabb.)
A roller sajnos úttestre lassú, járdára gyors.
Részemről rengeteget rollerezek.
Lehet vele járdán kultúráltan menni. Engem nem szoktak megszólni. Nyilván tömött járdán vagy lépésben megyek, vagy tolom. A rollernek nagy előnye, hogy simán megy gyalog tempóban is. Az átlagsebessége kb futás sebességű. (12-15km/h)

Ami valóban lehet zavaró a járdán, azok az elekromos rollerek. Azoknál a vezető sebességérzete alacsonyabb, mert nem kell hajtania. Így őket már zavarják a gyalogosok. Valamint ezek az elektromos rollerek jellemzően 25-30km/h sebességet tudnak. Az már kerékpár sebesség. Nekik már tényleg jobb a bringaút. Ezzel együtt ahol van bringaút, ott én is azt használom a rolival, csak akkor jobban odalépek. Hogy ne zavarjam a bringásokat. (Nekem elvből nincs elektromos rollerem. Csak a lábbal hajtóst szeretem.)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2019.07.30. 11:50 Soha nem rollereztem, de szerintem megfelelő egymásra figyeléssel járdán használható kultúráltan. Elsősorban ez persze a rollerező felelőssége. Ha nagyon tömött a járda, akkor tolni kell inkább, vagy sétatempóra lassítani.
Pontosan.
Keskenyek az utak, és sokan vannak a közlekedők; toleránsnak kell lennünk egymáshoz gyalogosként, rolleresként, biciklisként, motorosként, és autósként, oda-vissza.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2019.07.30. 11:37
A roller sajnos úttestre lassú, járdára gyors.
Ez a másik ok amiért kevesebbet járok vele, bár én csak a hagyományos lábhajtásúval közlekedtem. A gyalogosokhoz képest sokkal gyorsabb, a kerékpárhoz viszont lassú. De mivel a Kresz szerint sporteszköz, a kerékpársávot nem lehet használni vele mert nem kerékpár (próbáltam, balhéztak a bringások többször) de az autóút sem használható. Marad a járda, ahol viszont vissza az 1. számú probélmához. A lábbal hajtott rollerrel is simán mentem 15-20 km/h sebnességgel, ami a három-négyszerese a gyalogosokénak. Ha úgy nekiütközöm valakinek a közel mázsás súlyommal, ott bizony problémák lennének.

A roller egyébként jó kis közlekedési eszköz lenne, de tartok tőle hogy az elektromos rollerek terjedése és a balesetek miatt előbb-utóbb betiltomozás lesz ebből is, valamilyen korlátozás formájában (csak zárt pályán, vagy csak lakó-pihenő övezetben, stb). Mert nálunkfelé mindig ez az egyszerűbb út.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.07.30. 11:50 Soha nem rollereztem, de szerintem megfelelő egymásra figyeléssel járdán használható kultúráltan. Elsősorban ez persze a rollerező felelőssége. Ha nagyon tömött a járda, akkor tolni kell inkább, vagy sétatempóra lassítani.
+1
Gyaloggerek között nagyon óvatosan szabad csak menni. De mivel rollere mindenkinek lehet, gyökerek is rollereznek. Az elektromos rollerek terjedése meg újfajta "veszély", a jogilag szabályozatlan eszközzel 30-40 km-vel száguldozni a járdán kifejezetten veszélyes. De máshol meg nem mehet ugye, tehát betiltom lesz a sorsa előre láthatóan.

Tudom-tudom, sünlogika. :lol:
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.07.30. 12:57 +1
Gyaloggerek között nagyon óvatosan szabad csak menni. De mivel rollere mindenkinek lehet, gyökerek is rollereznek. Az elektromos rollerek terjedése meg újfajta "veszély", a jogilag szabályozatlan eszközzel 30-40 km-vel száguldozni a járdán kifejezetten veszélyes. De máshol meg nem mehet ugye, tehát betiltom lesz a sorsa előre láthatóan.

Tudom-tudom, sünlogika. :lol:
A járdán csak a gyalogosok járjanak, ha biciklist, rolleres fölényeskedőt látok, nem örülök neki... Éljen a PC...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2019.07.30. 12:57 +1
Gyaloggerek között nagyon óvatosan szabad csak menni. De mivel rollere mindenkinek lehet, gyökerek is rollereznek. Az elektromos rollerek terjedése meg újfajta "veszély", a jogilag szabályozatlan eszközzel 30-40 km-vel száguldozni a járdán kifejezetten veszélyes. De máshol meg nem mehet ugye, tehát betiltom lesz a sorsa előre láthatóan.

Tudom-tudom, sünlogika. :lol:
Már sok helyen be van tiltva:

https://m.origo.hu/itthon/20190620-a-be ... nsaga.html


https://pestisracok.hu/az-v-kerulet-az- ... sznalatat/


De nem csak Magyarországon, pl Madrid, és Franciaország egyes területein is.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

TotoHU írta: 2019.07.30. 12:55 ...De mivel a Kresz szerint sporteszköz, a kerékpársávot nem lehet használni vele mert nem kerékpár (próbáltam, balhéztak a bringások többször) de az autóút sem használható. Marad a járda, ahol viszont vissza az 1. számú problémához....
Aki azt állítja hogy a roller a Kresz szerint sporteszköz, az idézze már a jogszabályhelyet. A Kresz-ben nincs is olyan hogy sporteszköz! Ellenben a kerékpár definíciója benne van:

" 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet
a közúti közlekedés szabályairól

1. számú függelék az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelethez

II. A közúti járművekkel kapcsolatos fogalmak

r/1. Kerékpár: olyan, legalább kétkerekű jármű, amelyet emberi erő hajt, és ezt legfeljebb 300 W teljesítményű motor segíti. A kerékpáron a kerékpárt nem hajtó személy is szállítható erre alkalmas ülésen. A kerékpáron utánfutó vontatására alkalmas berendezés helyezhető el. "

Mert aki azt mondja hogy a roller az nem kerékpár, az azzal szokja indokolni, hogy nincs áttételes hajtása. Ez műszakilag helytálló, de a Kresz-ben ez nem szerepel! Lásd még: gumilövedék kilövésére alkalmas gáz-riasztó fegyver.

És mivel a roller az kerékpár, ezért járdán jogszerűen pont annyira semmi keresnivalója, mint a többi kerékpárnak. Jogszerűen ahol nincs kerékpárút, ott a rolleres menjen az úttesten, autók-buszok-kamionok között, az útszéli kátyúkon át a tenyérnyi kerekével. Azért ez is elég életszerűtlen...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thomaster írta: 2019.07.30. 14:16 Aki azt állítja hogy a roller a Kresz szerint sporteszköz, az idézze már a jogszabályhelyet. A Kresz-ben nincs is olyan hogy sporteszköz! Ellenben a kerékpár definíciója benne van:

" 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet
a közúti közlekedés szabályairól

1. számú függelék az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelethez

II. A közúti járművekkel kapcsolatos fogalmak

r/1. Kerékpár: olyan, legalább kétkerekű jármű, amelyet emberi erő hajt, és ezt legfeljebb 300 W teljesítményű motor segíti. A kerékpáron a kerékpárt nem hajtó személy is szállítható erre alkalmas ülésen. A kerékpáron utánfutó vontatására alkalmas berendezés helyezhető el. "

Mert aki azt mondja hogy a roller az nem kerékpár, az azzal szokja indokolni, hogy nincs áttételes hajtása. Ez műszakilag helytálló, de a Kresz-ben ez nem szerepel! Lásd még: gumilövedék kilövésére alkalmas gáz-riasztó fegyver.

És mivel a roller az kerékpár, ezért járdán jogszerűen pont annyira semmi keresnivalója, mint a többi kerékpárnak. Jogszerűen ahol nincs kerékpárút, ott a rolleres menjen az úttesten, autók-buszok-kamionok között, az útszéli kátyúkon át a tenyérnyi kerekével. Azért ez is elég életszerűtlen...
Emlékeim szerint van egy ilyen kitétel, hogy ahol nem alkalmas az úttest a kerékpárral való közlekedésre, ott a járda használható.
Továbbra is azt mondom, hogy normálisan, egymásra odafigyelve a rollerrel (meg a bringával) sincs semmi gond. Gyalogosok között tolni, vagy sétatempó, aztán kész. Sok a gyökér, persze, őket kell betiltani.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Fortitu írta: 2019.07.30. 14:21 Emlékeim szerint van egy ilyen kitétel, hogy ahol nem alkalmas az úttest a kerékpárral való közlekedésre, ott a járda használható.
Nekem is rémlik, de ha még létezik is ilyen kitétel, az akkor is gumijogszabály. Ki állapítja meg, hogy egy adott úttest alkalmas-e kerékpáros közlekedésre? Mitől válik alkalmatlanná?
Fortitu írta: 2019.07.30. 14:21 Továbbra is azt mondom, hogy normálisan, egymásra odafigyelve a rollerrel (meg a bringával) sincs semmi gond. Gyalogosok között tolni, vagy sétatempó, aztán kész. Sok a gyökér, persze, őket kell betiltani.
A "normálisan, egymásra odafigyelve" az alapelv (kéne hogy legyen) az élet minden területén.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Thomaster írta: 2019.07.30. 14:16 Aki azt állítja hogy a roller a Kresz szerint sporteszköz, az idézze már a jogszabályhelyet. A Kresz-ben nincs is olyan hogy sporteszköz! Ellenben a kerékpár definíciója benne van:

" 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet
a közúti közlekedés szabályairól

1. számú függelék az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelethez

II. A közúti járművekkel kapcsolatos fogalmak

r/1. Kerékpár: olyan, legalább kétkerekű jármű, amelyet emberi erő hajt, és ezt legfeljebb 300 W teljesítményű motor segíti. A kerékpáron a kerékpárt nem hajtó személy is szállítható erre alkalmas ülésen. A kerékpáron utánfutó vontatására alkalmas berendezés helyezhető el. "

Mert aki azt mondja hogy a roller az nem kerékpár, az azzal szokja indokolni, hogy nincs áttételes hajtása. Ez műszakilag helytálló, de a Kresz-ben ez nem szerepel! Lásd még: gumilövedék kilövésére alkalmas gáz-riasztó fegyver.

És mivel a roller az kerékpár, ezért járdán jogszerűen pont annyira semmi keresnivalója, mint a többi kerékpárnak. Jogszerűen ahol nincs kerékpárút, ott a rolleres menjen az úttesten, autók-buszok-kamionok között, az útszéli kátyúkon át a tenyérnyi kerekével. Azért ez is elég életszerűtlen...

Nos ez egy nagyon jó kérdés. Elolvastam én is a kerékpár definícióját a Kresz-ben, és az alapján akár lehetne az kerékpár is.
Azonban szvsz itt is az a helyzet, hogy amíg egy balesetnél eljut valaki idáig, hogy ja kérem ez egy szabályozatlan kérdés, addig sok pénzt kell elköltenie ügyvédre hogy a rendőrség véleményét lenyomja. Egy újságcikket találtam ahol egy címzetes rendőr alezredes nyilatkozik a rollerekről:

https://www.veol.hu/vezeto-hirek/ismeri ... m-2152309/

"A fiatalok körében nagy népszerűségnek örvendenek a rollerek, a görkorcsolyák, a gördeszkák és különböző elektromos sporteszközök, például az elektromos rollerek. [b]Ezen eszközök használói szintén gyalogosnak minősülnek, így a közúti közlekedésben a gyalogosok számára előírt szabályok vonatkoznak rájuk is[/b]. A balesetmentes közlekedés érdekében az elektromos sporteszközöket célszerűbb egy zárt pályán, kizárólag sportolás és szórakozás céljából használni, a közúti közlekedésben pedig jobb mellőzni őket – mutatott rá"

Találtam egy beidézett egy hatósági állásfoglalást is a Jogi Fórumon.
https://www.jogiforum.hu/forum/34/36750

Ott is ugyanezt a témát rágják.
Szóval szvsz ez szerintem ugyanez mint a gumis revolver. Nincs szabályozva, nincs egyértelműen tiltva, ha baleset van akkor az adott esetet egyedileg bírálják el, és kurvasokat kell költeni ügyvédre.
Ezért sem hordok gumis revolvert, és sokkal kevesebbet is rollerezem már. (szinte soha)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Fortitu írta: 2019.07.30. 14:21 Emlékeim szerint van egy ilyen kitétel, hogy ahol nem alkalmas az úttest a kerékpárral való közlekedésre, ott a járda használható.
És megtaláltam. Hol? A Kresz-ben :D

"Kerékpárok és segédmotoros kerékpárok

54. § (1) * Kerékpárral a kerékpárúton, a kerékpársávon vagy erre utaló jelzés (117/c. ábra) esetében az autóbusz forgalmi sávon, ahol ilyen nincs, a leállósávon vagy a kerékpározásra alkalmas útpadkán, illetőleg - ha az út és forgalmi viszonyok ezt lehetővé teszik - a lakott területen kívüli úton, a főútvonalként megjelölt úton az úttest jobb széléhez húzódva kell közlekedni.

(2) * Lakott területen levő olyan úton, ahol az úttest kerékpár közlekedésre alkalmatlan, továbbá ahol a (7) bekezdés a) pontja szerint tilos, kerékpárral a gyalogos forgalom zavarása nélkül és legfeljebb 10 km/óra sebességgel a járdán is szabad közlekedni."

Ééés ha csak a 10 km/órát betartanák a járdán a rolleresek, máris kb. semmi baj nem lenne velük. Úgyhogy ismét beigazolódott egy általános elv: nem "a" rolleresekkel, kerékpárosokkal, (autósokkal, kutyatartókkal, fegyvertartókkal...) van a gond, hanem azokkal az egyénekkel, akik se az írott, se az íratlan szabályokat nem tartják be. Aztán miattuk jönnek a mindenkire vonatkozó, egyre értelmetlenebb szintű korlátozások, betiltások - amelyek miatt ugye megint csak a szabálykövetők sz.pnak, pedig miattuk pont semmi szükség nem lenne rá.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Thomaster írta: 2019.07.30. 14:16 Aki azt állítja hogy a roller a Kresz szerint sporteszköz, az idézze már a jogszabályhelyet. A Kresz-ben nincs is olyan hogy sporteszköz! Ellenben a kerékpár definíciója benne van:

" 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet
a közúti közlekedés szabályairól

1. számú függelék az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelethez

II. A közúti járművekkel kapcsolatos fogalmak

r/1. Kerékpár: olyan, legalább kétkerekű jármű, amelyet emberi erő hajt, és ezt legfeljebb 300 W teljesítményű motor segíti. A kerékpáron a kerékpárt nem hajtó személy is szállítható erre alkalmas ülésen. A kerékpáron utánfutó vontatására alkalmas berendezés helyezhető el. "

Mert aki azt mondja hogy a roller az nem kerékpár, az azzal szokja indokolni, hogy nincs áttételes hajtása. Ez műszakilag helytálló, de a Kresz-ben ez nem szerepel! Lásd még: gumilövedék kilövésére alkalmas gáz-riasztó fegyver.

És mivel a roller az kerékpár, ezért járdán jogszerűen pont annyira semmi keresnivalója, mint a többi kerékpárnak. Jogszerűen ahol nincs kerékpárút, ott a rolleres menjen az úttesten, autók-buszok-kamionok között, az útszéli kátyúkon át a tenyérnyi kerekével. Azért ez is elég életszerűtlen...
Muhahaaa!

Lehet még agyalogni, meg jogászkodni ezen órákat... Attól még épeszű ember egy 200-as PU kerekű rollerrel nem megy mozgó gépjárművek közé, mert tudhatóan balesetet fog szenvedni. Ezek a rollerek síma járdákra vannak fejlesztve. Akárki akármit mond.

Egy 16"-os, fújt, gumikerekes roller, már lehet biztonságosan közkekedni úttesten is. Ezzel együtt nagyon nem ajánlott, pláne főúton...

Kemény műanyag kerékkel csak járdán lehet közlekedni. Ott is sűrű a tanya, mert némely esetben elég egy kavics az úton, és már repül is le az ember a rollerről.

Az elektromos rolkerek általában fújt gumisak, azok más történetek.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.07.30. 16:27 Muhahaaa!

Lehet még agyalogni, meg jogászkodni ezen órákat... Attól még épeszű ember egy 200-as PU kerekű rollerrel nem megy mozgó gépjárművek közé, mert tudhatóan balesetet fog szenvedni. Ezek a rollerek síma járdákra vannak fejlesztve. Akárki akármit mond.

Egy 16"-os, fújt, gumikerekes roller, már lehet biztonságosan közkekedni úttesten is. Ezzel együtt nagyon nem ajánlott, pláne főúton...

Kemény műanyag kerékkel csak járdán lehet közlekedni. Ott is sűrű a tanya, mert némely esetben elég egy kavics az úton, és már repül is le az ember a rollerről.

Az elektromos rolkerek általában fújt gumisak, azok más történetek.
Hát, izé én egy vén fasz vagyok, de ez a rollelezés nekem nem smakkol, mert felnőtt embereknek szerintem hülyén áll a rollelezés, de mondom : én még egy múlt századi bükkfa gatyás figura vagyok...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2019.07.30. 15:15 Úgyhogy ismét beigazolódott egy általános elv: nem "a" rolleresekkel, kerékpárosokkal, (autósokkal, kutyatartókkal, fegyvertartókkal...) van a gond, hanem azokkal az egyénekkel, akik se az írott, se az íratlan szabályokat nem tartják be.
Pontosan.
Nem a rolleresekkel (autósokkal, kerékpárosokkal, stb.) van a baj, hanem az emberekkel, akik nem tartják be a városban együttélés szabályait;
- a dohányossal, aki az orrod alá füstöl (szerencsére ezt már egyre inkább visszaszorítják..)
- a kutyással, aki az utcára sz.aratja a kutyáját;
- a biciklissel/e-rolleressel, aki a járdán a gyalogosok között suhan nagy sebességgel;
stb.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

sodoma írta: 2019.07.25. 20:44 pedig álltál Te sorban már ájfon f.szomtugggya hányasért éjjeltől :-)
Jah, de az a buli kedvéért volt. :lol: Az ájfon a 4-től felfelé csalódás. Mondjuk az X az valamivel jobb lett a többitől, de azóta is stagnálnak.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Gaston Glock írta: 2019.07.31. 21:25 Jah, de az a buli kedvéért volt. :lol: Az ájfon a 4-től felfelé csalódás. Mondjuk az X az valamivel jobb lett a többitől, de azóta is stagnálnak.
Én csak két napig s.ggeltem a büdaörsi hülyeazértnemvagyok áruház bejáratánál, harmadik voltam. Egyhavi fizetést megért két órával a nyitás előtt átadni :). Ez volt a cél, vásárolni nem akartam.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

gvass1 írta: 2019.07.30. 08:03 Öööö.

Itt a hangsúly azon van, hogy ne temetkezzunk bele a telefonunkba, hanem szkenneljuk a kornyezetunket
. Ha egy husanggal koroz korulottunk egy lathatoan drogos delikvens, akkor kezunk mar legyen az onvedelmi eszkozon, es ha 3 meternel jobban megkozelit, akkor kiteres es TUZ!


(Ha elolvasod, koponyarepedese lett a csavonak, csak a szerencse mentette meg a sulyosabb kimeneteltol.)
Hát.... Figyelni nyilván sosem árt és ez esetben mondjuk ha nem a telefonját b.sztatja lehet észreveszi, de az a gond, hogy az ember, ember, nem egy gép, előre-hátra radarral, vagy egy szurikáta, ami minden pillanatban azt figyeli honnan jöhet valami veszély. Ha valaki mögé lopódzik egy embernek, aki mondjuk nem telefon zombi, de pl. fizetni szeretne egy jegyautomatánál, a lopakodás neszét meg elnyomja az utcazaj, esetleg hátra se néz, mert épp a jegyvásárlással van elfoglalva és meg se fordul a fejében, hogy aki mögé állt nem sorbaáll mögötte, hanem le akarja csapni, akkor kb. ugyanez lenne a végeredmény. Mégse mondaná senki, hogy ő a hibás, mer miért akart jegyet venni, vagy hogy jegyvásárló zombi. Tehát felejtsük már el az áldozathibáztatást szerintem, mert ha esetleg valaki lehetne is előrelátóbb, ez akkor sem fog jóra vezetni. Mit szólnál, ha pl. a bíró az ítélkezésnél is így gondolkozna? Mondjuk úgy ítélkezne, hogy hát miért nem figyelt a fickó? Legközelebb figyeljen a fiatalember, a gennyláda aki meg a karóval ütött megúszná mondjuk egy pénzbüntivel, mivel az áldozat is hibás, mer mér hagyta magát, vagy mérnem figyelt, stb.... Szóval az áldozathibáztatás nem OK, attól legfeljebb bunkónak fognak tartani és esélyesen több fegyvert sem fognak emiatt venni.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Blekk Rájgó írta: 2019.07.31. 21:37 Én csak két napig s.ggeltem a büdaörsi hülyeazértnemvagyok áruház bejáratánál, harmadik voltam. Egyhavi fizetést megért két órával a nyitás előtt átadni :). Ez volt a cél, vásárolni nem akartam.
Na én meg aznap mentem oda, f.sztuggya hanyadik voltam (már nem emléxem de asszem kettöszázvalahány állt a nyakbaakasztómon), viszont közben megismertem több tök jó fej embert, három interjút készítettek velem, ittunk, meg dumáltunk jókat, megnéztük a műsort - mert volt - hepajoztunk a babzsákokon és egy csajt is összeszedtem. 8-) Nekem meg ez volt a lényeg. Havi fizetés meg a munkámért van, nem vagyok belőle krőzus, de elég. ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gaston Glock 2019.07.31. 22:35-kor.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

TotoHU írta: 2019.07.30. 10:31 Korábban elég sokat rollereztem, mostanában keveset. A gyalogosok teljesen kiszámíthatatlanná váltak a járdán, bő felük a telefonba temetkezve kódorog, mint egy agynélküli zombi se jobbra se balra nem néz, megjósolhatatlanul irányt vált. Ha jelzés nélkül elmentem mellettük, megsértődtek, "mit száguldozol már járdán?'. Ha csengettem előtte akkor megsértődtek "ne csengessél le már ez járda!"'. Úgyhogy igen, részben emiatt a jelenség miatt is már kevesebbet rollerezem.

phonezombies 2.jpgphonezombies.jpg
Hát azért izé.... OK, akadnak mobil zombik, de azt semmi sem tiltja a járdán. Nézd kicsit a másik szempontjából is szerintem. Teljesen szabályosan gyalog közlekedsz a járdán, meg se fordul a fejedben, hogy ott is elüthet valami, közben megpróbálod elmagyarázni a nődnek a viberen, hogy momentán nem azért nem etted meg a reggelit, mert utálod a főztjét, hanem mert épp nem voltál éhes és eközben meg elsuhan melletted 40-nel valaki, aki majdnem fellök és még téged hibáztat, mert szabályosan közlekedsz gyalog a járdán. ;)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Gaston Glock írta: 2019.07.31. 22:34 Hát azért izé.... OK, akadnak mobil zombik, de azt semmi sem tiltja a járdán. Nézd kicsit a másik szempontjából is szerintem. Teljesen szabályosan gyalog közlekedsz a járdán, meg se fordul a fejedben, hogy ott is elüthet valami, közben megpróbálod elmagyarázni a nődnek a viberen, hogy momentán nem azért nem etted meg a reggelit, mert utálod a főztjét, hanem mert épp nem voltál éhes és eközben meg elsuhan melletted 40-nel valaki, aki majdnem fellök és még téged hibáztat, mert szabályosan közlekedsz gyalog a járdán. ;)
Látod, öregszünk. Mert - dobpergés - ebben igazad van. ;)
A járdán a gyalogosnak van elsőbbsége és pont. Úgyhogy ja, mindig inkább fékezek és utána gyorsítok, és nem 20-al hasítok el mellette. Mert ha egyszercsak kilép és elütöm, akkor mindettőnknek fáj, és amúgy meg az én felelősségem. MÁrpedig bármikor mehet bármerre, mert a járdán elsőbbsége van.
Csak fura mint jelenség, hogy az emberek teljseene elmerülnek a virtuális világban, és nem ott vannak ahol a testük.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Gaston Glock írta: 2019.07.31. 22:15 Hát.... Figyelni nyilván sosem árt és ez esetben mondjuk ha nem a telefonját b.sztatja lehet észreveszi, de az a gond, hogy az ember, ember, nem egy gép, előre-hátra radarral, vagy egy szurikáta, ami minden pillanatban azt figyeli honnan jöhet valami veszély. Ha valaki mögé lopódzik egy embernek, aki mondjuk nem telefon zombi, de pl. fizetni szeretne egy jegyautomatánál, a lopakodás neszét meg elnyomja az utcazaj, esetleg hátra se néz, mert épp a jegyvásárlással van elfoglalva és meg se fordul a fejében, hogy aki mögé állt nem sorbaáll mögötte, hanem le akarja csapni, akkor kb. ugyanez lenne a végeredmény. Mégse mondaná senki, hogy ő a hibás, mer miért akart jegyet venni, vagy hogy jegyvásárló zombi. Tehát felejtsük már el az áldozathibáztatást szerintem, mert ha esetleg valaki lehetne is előrelátóbb, ez akkor sem fog jóra vezetni. Mit szólnál, ha pl. a bíró az ítélkezésnél is így gondolkozna? Mondjuk úgy ítélkezne, hogy hát miért nem figyelt a fickó? Legközelebb figyeljen a fiatalember, a gennyláda aki meg a karóval ütött megúszná mondjuk egy pénzbüntivel, mivel az áldozat is hibás, mer mér hagyta magát, vagy mérnem figyelt, stb.... Szóval az áldozathibáztatás nem OK, attól legfeljebb bunkónak fognak tartani és esélyesen több fegyvert sem fognak emiatt venni.
Nem "hibás", de tehet ellene. Tanácsot adni meg nem bunkóság, hanem empatikus cselekedet.
Bankautomatánál, stb én pl háttal a gépnek várom, amíg dolgozik.
Eleve ez az "áldozathibáztatás" kifejezés valami libsi szörnyszülött fogalom. "Én semmiért nem vagyok felelős, körülöttem forog a világ." Pedig rohadtul nem, hiába van nekem elsőbbségem a zebrán, akkor is bedarál a kamion, ha nem adja meg, ez van. Igazam lesz? Persze. Darált hús leszek? Igen.
Na jöhet a gasztonizáció ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Fortitu írta: 2019.08.01. 07:55 Nem "hibás", de tehet ellene. Tanácsot adni meg nem bunkóság, hanem empatikus cselekedet.
Bankautomatánál, stb én pl háttal a gépnek várom, amíg dolgozik.
Eleve ez az "áldozathibáztatás" kifejezés valami libsi szörnyszülött fogalom. "Én semmiért nem vagyok felelős, körülöttem forog a világ." Pedig rohadtul nem, hiába van nekem elsőbbségem a zebrán, akkor is bedarál a kamion, ha nem adja meg, ez van. Igazam lesz? Persze. Darált hús leszek? Igen.
Na jöhet a gasztonizáció ;)
Szvsz Gastonnak most igaza van, ne provokáld! :D
Normálisan és érthetően kifejtette a véleményét, amit előtte már többen is, csak másként megfogalmazva.
A "Gastonizáció" most szvsz ennek további firtatása.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2019.08.01. 07:55 Nem "hibás", de tehet ellene. Tanácsot adni meg nem bunkóság, hanem empatikus cselekedet.
Bankautomatánál, stb én pl háttal a gépnek várom, amíg dolgozik.
Eleve ez az "áldozathibáztatás" kifejezés valami libsi szörnyszülött fogalom. "Én semmiért nem vagyok felelős, körülöttem forog a világ." Pedig rohadtul nem, hiába van nekem elsőbbségem a zebrán, akkor is bedarál a kamion, ha nem adja meg, ez van. Igazam lesz? Persze. Darált hús leszek? Igen.
Na jöhet a gasztonizáció ;)
+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2019.08.01. 07:55
Eleve ez az "áldozathibáztatás" kifejezés valami libsi szörnyszülött fogalom. "
Én ezt eddig csak nemi erőszak kapcsán hallottam használni.
Persze lehet hogy máshol is előfordul, nem tudom egyáltalán mennyire létező, valós kriminológiai fogalom, vagy csak valami polkorrekt faszkodás.

Valós háttere szvsz annyi van, hogy a nemi erőszak megítélése a korábbi évtizedekben úgy tudom eléggé egyértelmű volt: a nő szégyene, az ő hibája, miért nem tett ellene - és ennyi. Hajlamos volt az igazságtalanság-szolgáltatás ehhez az egyszerű képlethez fordulni.
Mondom ezt úgy, hogy nem voltam rendőr a 70-es években, tehát az is lehet hogy fasságot gondolok.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2019.08.01. 10:12 Én ezt eddig csak nemi erőszak kapcsán hallottam használni.
Persze lehet hogy máshol is előfordul, nem tudom egyáltalán mennyire létező, valós kriminológiai fogalom, vagy csak valami polkorrekt faszkodás.

Valós háttere szvsz annyi van, hogy a nemi erőszak megítélése a korábbi évtizedekben úgy tudom eléggé egyértelmű volt: a nő szégyene, az ő hibája, miért nem tett ellene - és ennyi. Hajlamos volt az igazságtalanság-szolgáltatás ehhez az egyszerű képlethez fordulni.
Mondom ezt úgy, hogy nem voltam rendőr a 70-es években, tehát az is lehet hogy fasságot gondolok.

egen, itt most sztem fogalmi zavar van. A VIKTIMOLOGIA (áldozattan) egy tudomanyag, az "aldozathibaztatas" meg leginkabb polkorrektsegi buzzword.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Viktimol%C3%B3gia

Itt a karoval lecsapott kis balfaszgyerek kapcsan a VIKTIMOLOGIA alapelveivel ment szembe a sertett, nem bűnös, nyilvan, hanem balfasz. Mert a video alapjan az elkoveto majdhogynem csak azt nem irta ki a sajat fejere egy 2 meteres neonöld kivilagitott tablara, hogy "tamadni fogok, rabolok". Megis csak ult a hulyeje a telefonba temetkezve, ejjel, Budapesten.

Ez tipikusan az "EZT KI NEM LÁTTA ELŐRE?" szituáció!

Minden epelmeju, kicsit is odafigyelo ember egyszeruen elhuzott volna es NEM VALIK ALDOZATTA. Aki meg szinte barmilyen onvedelmi eszkozzel rendelkezik, az sikeresen bevethette volna ellene, ha nem az elpucolas mellett dont.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2019.08.01. 10:19 egen, itt most sztem fogalmi zavar van. A VIKTIMOLOGIA (áldozattan) egy tudomanyag, az "aldozathibaztatas" meg leginkabb polkorrektsegi buzzword.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Viktimol%C3%B3gia

Itt a karoval lecsapott kis balfaszgyerek kapcsan a VIKTIMOLOGIA alapelveivel ment szembe a sertett, nem bűnös, nyilvan, hanem balfasz. Mert a video alapjan az elkoveto majdhogynem csak azt nem irta ki a sajat fejere egy 2 meteres neonöld kivilagitott tablara, hogy "tamadni fogok, rabolok". Megis csak ult a hulyeje a telefonba temetkezve, ejjel, Budapesten.

Ez tipikusan az "EZT KI NEM LÁTTA ELŐRE?" szituáció!

Minden epelmeju, kicsit is odafigyelo ember egyszeruen elhuzott volna es NEM VALIK ALDOZATTA. Aki meg szinte barmilyen onvedelmi eszkozzel rendelkezik, az sikeresen bevethette volna ellene, ha nem az elpucolas mellett dont.
Na én azért ennyire durván nem fogalmaztam, meg nem is fogok.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi magyar valóság rovat - a Nyugati téri aluljáróba csak hosszas tüzérségi előkészítést követően érdemes bemenni. Hiszen a bekamerázás és az úgynevezett "állandó rendőri jelenlét" pont SEMENNYIRE NEM VÉD MEG.

Ja, és persze evidencia, hogy most is azt állították elő, AKIT megtámadtak:

"A BRFK tájékoztatása szerint két férfi sörösüveggel megdobott egy 48 éves budapesti férfit, amiből először szóváltás, majd verekedés lett.

A terézvárosi járőrök a helyszínen elfogták a 48 éves férfit, a másik két verekedő azonban addigra már meglépett, mire kiértek a helyszínre."

https://24.hu/belfold/2019/07/31/bunyo- ... 5W1B-DpvnY
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2019.08.01. 11:15 Napi magyar valóság rovat - a Nyugati téri aluljáróba csak hosszas tüzérségi előkészítést követően érdemes bemenni. Hiszen a bekamerázás és az úgynevezett "állandó rendőri jelenlét" pont SEMENNYIRE NEM VÉD MEG.

Ja, és persze evidencia, hogy most is azt állították elő, AKIT megtámadtak:

"A BRFK tájékoztatása szerint két férfi sörösüveggel megdobott egy 48 éves budapesti férfit, amiből először szóváltás, majd verekedés lett.

A terézvárosi járőrök a helyszínen elfogták a 48 éves férfit, a másik két verekedő azonban addigra már meglépett, mire kiértek a helyszínre."

https://24.hu/belfold/2019/07/31/bunyo- ... 5W1B-DpvnY
Utcai balhé esetén aki áll, és FŐLEG OTT VAN, azt viszik kihallgatni. Aki fekszik, azt küldik kórházba, majd viszik kihallgatni.

A rendőr nem bíró, nem dönthet a helyszínen. Kihallgat, jegyzőkönyvez, bizonyítékot gyűjt. Majd jelentést küld az ügyészségre. Aztán majd ott eldől, hogy mi lesz az ügyből.

Éppen ezért célszerű nem ottmaradni a balhé után várni a csodára. Kivétel, ha komoly sérülés van. Akkor muszáj megtenni a kötelezőket, mert annak elmúlasztása is komoly zrityózást von maga után.

Mindig is azt szoktam mondani az önvédelemre okítottaknak, hogy a védelem első vonala az, ha az ember nem ott van, ahol a balhé. Minden más ezután jön.

Pl az aluljáró tudhatóan fertőzött terület. Ha valaki ki akarja kerülni a balhét, másik útvonalat választ. Ha mindenképpen ott van dolga, akkor is próbálja kerülni a gyanúsan, vagy egyértelműen hülyén viselkedő humanoidokat.

Amennyiben meg bekövetkezik a balhé, azzal számolni kell, hogy a hatóság senkit sem fog pátyolgatni. A fentiek szerint jár el, mert minden másból csak török bazár lesz.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2019.08.01. 11:15 Napi magyar valóság rovat - a Nyugati téri aluljáróba csak hosszas tüzérségi előkészítést követően érdemes bemenni. Hiszen a bekamerázás és az úgynevezett "állandó rendőri jelenlét" pont SEMENNYIRE NEM VÉD MEG.

Ja, és persze evidencia, hogy most is azt állították elő, AKIT megtámadtak:

"A BRFK tájékoztatása szerint két férfi sörösüveggel megdobott egy 48 éves budapesti férfit, amiből először szóváltás, majd verekedés lett.

A terézvárosi járőrök a helyszínen elfogták a 48 éves férfit, a másik két verekedő azonban addigra már meglépett, mire kiértek a helyszínre."

https://24.hu/belfold/2019/07/31/bunyo- ... 5W1B-DpvnY
Megint az eszköz hiánya. Mennyire más volna a hír, miszerint két férfi megdobott egy harmadikat sörösüveggel, mire az lefújta őket gázsprével, folyadéksugaras eszközzel, majd továbbált. A rendőrség eljárást indított a helyszínen begyűjtött két kisírt szemű maki ellen, és keresik a képen látható pacnira hasonlító harmadikat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2019.08.01. 11:51 Megint az eszköz hiánya. Mennyire más volna a hír, miszerint két férfi megdobott egy harmadikat sörösüveggel, mire az lefújta őket gázsprével, folyadéksugaras eszközzel, majd továbbált. A rendőrség eljárást indított a helyszínen begyűjtött két kisírt szemű maki ellen, és keresik a képen látható pacnira hasonlító harmadikat.

de ne is almodozzunk.

Azt nem értem, hogy ott ez meglehetős rendszerességgel fordul elő - mégsem tesznek semmit: https://index.hu/belfold/2019/06/20/nyu ... s_korozes/

Mikozben ott van a palyaudvar sarkan a rendorors. Es nem igaz, hogy nem lehetne ott rendet tartani, ez az aluljaro azert nem egy tobb kilometeres valami. Es Budapest egyik legfontosabb kozlekedesi csompontja. Legyen ott allandoan 30 rendor, 10 meterenkent 1, es aki nem odavalo, azt vigyek el, aki balhezik, drogozik stb. azt csapjak szejjel. Ennyi.

Ordnung Muss Sein.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2019.08.01. 12:15-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2019.08.01. 12:01 de ne is almodozzunk.

Azt nem értem, hogy ott ez meglehetős rendszerességgel fordul elő - mégsem tesznek semmit: https://index.hu/belfold/2019/06/20/nyu ... s_korozes/

Mikozben ott van a palyaudvar sarkan a rendorors. Es nem igaz, hogy nem lehetne ott rendet tartani, ez az aluljaro azert nem egy tobb kilometeres valami. Es Budapest egyik legfontosabb kozlekedesi csompontja. Legyen ott allandoan 30 rendor, 10 meterenkent 1, es aki nem odavalo, azt vigyek el, aki balhezik, drogozik stb. azt csapjak szejjel. Ennyi.

Ordnung Muss Sein.
Ja, natürlich, Herr Generalfeldmarschal!!
Ahol nagy a rend, ott kicsi a szabadság, ahol nagy a szabadság, ott kicsi a rend. Erről szólt az egész XX.század,meg úgy tűnik a XXI. is...
nhgal0yE2i1.jpeg
nhgal0yE2i1.jpeg (61.32 KiB) Megtekintve 39418 alkalommal
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

The Gent írta: 2019.08.01. 12:57 Ja, natürlich, Herr Generalfeldmarschal!!
Ahol nagy a rend, ott kicsi a szabadság, ahol nagy a szabadság, ott kicsi a rend. Erről szólt az egész XX.század,meg úgy tűnik a XXI. is...
nhgal0yE2i1.jpeg
Szerintem lehet szabadság rend mellett is.

Csak nem szabad összekeverni a szabadság, és a szabadosság fogalmait.

Szabadság, hogy megtehetsz valamit akárhogy, senki sem felügyeli, ajadályoz ebben. Ellenben Te élve a szabadságoddal, és tekintettel másokra, ezt csak a megfelelő helyen, módon, és időben teszed.

Mostanában viszont egyre többen úgy gondolják, hogy akármit megtehetnek, amíg az nincs egyértelműen megtiltva, azonnal, és statáriálisan szankcionálva. Illetve van aki.még akkor is megteszi, ha meg van tiltva.

Ilyenkor jön elő a túlszabályozás, a betiltások. Ilyenkor jönnek elő a "másnak minden tilos, nekem azért fű alatt szabad" típusú szabályozások. Na meg az ősgonoszok, a jogászok. Amikor ők előkerülnek egy ügyben, ott megszűnik minden józan ész, jönnek a "se füle, se farka" sokszáz oldalas mellébeszélések. Nettó gasztonikum...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.08.01. 13:26 Szerintem lehet szabadság rend mellett is.

Csak nem szabad összekeverni a szabadság, és a szabadosság fogalmait.

Szabadság, hogy megtehetsz valamit akárhogy, senki sem felügyeli, ajadályoz ebben. Ellenben Te élve a szabadságoddal, és tekintettel másokra, ezt csak a megfelelő helyen, módon, és időben teszed.

Mostanában viszont egyre többen úgy gondolják, hogy akármit megtehetnek, amíg az nincs egyértelműen megtiltva, azonnal, és statáriálisan szankcionálva. Illetve van aki.még akkor is megteszi, ha meg van tiltva.

Ilyenkor jön elő a túlszabályozás, a betiltások. Ilyenkor jönnek elő a "másnak minden tilos, nekem azért fű alatt szabad" típusú szabályozások. Na meg az ősgonoszok, a jogászok. Amikor ők előkerülnek egy ügyben, ott megszűnik minden józan ész, jönnek a "se füle, se farka" sokszáz oldalas mellébeszélések. Nettó gasztonikum...

Nekem ezen a téren Svájc a minta. Rendet tartanak, szép tiszta minden, barátiak a fegyvertartási szabályok, de akinek arra van gusztusa az otthon füvet is szívogathat vagy szivárványos felvonulgathat. Ugyanakkor nincs káosz, aki száguldozik azt qrvakeményen megbüntizik, van minőségi sör- és alkohol kultúra mégsincsenek alkesz hőbörgő hordák az utcákon, és nincsenek összehugyozott összehányt élhetetlen bulinegyedek. Van fasza hadseregük és nem fekszenek be boldog-boldogtalannak.
Ugyanakkor van vitakultúra, kőkeményen veszik a vélemény nyilvánítási szabadságot, elismerik az ellenvélemény jogosságát, tudnak nyer-nyerben gondolkodni, és nem egymás torkán akarják lenyomni a pacikukit folyamatosan, mint itt K-Európában.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.08.01. 13:35 Nekem ezen a téren Svájc a minta. Rendet tartanak, szép tiszta minden, barátiak a fegyvertartási szabályok, de akinek arra van gusztusa az otthon füvet is szívogathat vagy szivárványos felvonulgathat. Ugyanakkor nincs káosz, aki száguldozik azt qrvakeményen megbüntizik, van minőségi sör- és alkohol kultúra mégsincsenek alkesz hőbörgő hordák az utcákon, és nincsenek összehugyozott összehányt élhetetlen bulinegyedek. Van fasza hadseregük és nem fekszenek be boldog-boldogtalannak.
Ugyanakkor van vitakultúra, kőkeményen veszik a vélemény nyilvánítási szabadságot, elismerik az ellenvélemény jogosságát, tudnak nyer-nyerben gondolkodni, és nem egymás torkán akarják lenyomni a pacikukit folyamatosan, mint itt K-Európában.
Igenám, de ott a hullarablások óta kicsit másképpen van a létbiztonság. Itthon kb szerződéses rabszolgaság van, ott meg polgári élet. A kettő nem hasonlítható össze. Más dimenzió... Kár is ahhoz mérni magunkat, többm int 100 év elmaradás van.'...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mr. Senki írta: 2019.08.01. 13:59 Igenám, de ott a hullarablások óta kicsit másképpen van a létbiztonság. Itthon kb szerződéses rabszolgaság van, ott meg polgári élet. A kettő nem hasonlítható össze. Más dimenzió... Kár is ahhoz mérni magunkat, többm int 100 év elmaradás van.'...
Cseheknel is tokre rend van es remek fegyverjog es hasonlok, pont ugyanazzal a tortenelmi hatterrel, mint nalunk.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.08.01. 13:59 Igenám, de ott a hullarablások óta kicsit másképpen van a létbiztonság. Itthon kb szerződéses rabszolgaság van, ott meg polgári élet. A kettő nem hasonlítható össze. Más dimenzió... Kár is ahhoz mérni magunkat, többm int 100 év elmaradás van.'...
Mondom: minta. Ami felé törekedni kellENE. De nem fogunk, mert ez itt K-Európa, Agyarország. Itt zsigerből tolják az emberek az erősebb kutya taktikát. Itt mindenki a másik lenyomásán, letaposásán, "oldd meg okosba" ügyeskedéssel gondol előre haladni.
Meg lehet nézni milyen egy bécsi bármilyen üzlet, legyen akár a sarki pék. Udvarias, köszön belépéskor, mosolyog, megköszöni a vásárlást, elköszön. Itthon majdhogynem lehánynak amiért munkaidőben zavarni mered az eladót, odab@ssza az árut neszeparaszt, és máris a következővel foglalkozik. Mindezt mogorva, mufurc fejjel mint akinek karót dugtak a s.ggébe. És ez csak egy példa a hétköznapokból, minden kb így működik.
olddmegokosba.jpg
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2019.08.01. 13:35 Nekem ezen a téren Svájc a minta. Rendet tartanak, szép tiszta minden, barátiak a fegyvertartási szabályok, de akinek arra van gusztusa az otthon füvet is szívogathat vagy szivárványos felvonulgathat. Ugyanakkor nincs káosz, aki száguldozik azt qrvakeményen megbüntizik, van minőségi sör- és alkohol kultúra mégsincsenek alkesz hőbörgő hordák az utcákon, és nincsenek összehugyozott összehányt élhetetlen bulinegyedek. Van fasza hadseregük és nem fekszenek be boldog-boldogtalannak.
Ugyanakkor van vitakultúra, kőkeményen veszik a vélemény nyilvánítási szabadságot, elismerik az ellenvélemény jogosságát, tudnak nyer-nyerben gondolkodni, és nem egymás torkán akarják lenyomni a pacikukit folyamatosan, mint itt K-Európában.
Csak épp feljelent a szomszéd ha este 10 után le mered húzni a klotyót...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

G.D írta: 2019.08.01. 15:29 Csak épp feljelent a szomszéd ha este 10 után le mered húzni a klotyót...
Meg amennyi pénzt benyeltek már, a bankok, (pld a kadhafi örökösöknek sem tejelnek), abból persze, hogy élnek mint Marci Hevesen... Inkább a cseh, szlovén példát kellene követni, de úgysem úgy lesz, mert itthon a pénz , soxor elvesziti közpénz jellegét...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2019.08.01. 14:09 Mondom: minta. Ami felé törekedni kellENE. De nem fogunk, mert ez itt K-Európa, Agyarország. Itt zsigerből tolják az emberek az erősebb kutya taktikát. Itt mindenki a másik lenyomásán, letaposásán, "oldd meg okosba" ügyeskedéssel gondol előre haladni.
Meg lehet nézni milyen egy bécsi bármilyen üzlet, legyen akár a sarki pék. Udvarias, köszön belépéskor, mosolyog, megköszöni a vásárlást, elköszön. Itthon majdhogynem lehánynak amiért munkaidőben zavarni mered az eladót, odab@ssza az árut neszeparaszt, és máris a következővel foglalkozik. Mindezt mogorva, mufurc fejjel mint akinek karót dugtak a s.ggébe. És ez csak egy példa a hétköznapokból, minden kb így működik.

olddmegokosba.jpg
"Kis pénz, kis foci"
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2019.08.01. 14:09 Mondom: minta. Ami felé törekedni kellENE. De nem fogunk, mert ez itt K-Európa, Agyarország. Itt zsigerből tolják az emberek az erősebb kutya taktikát. Itt mindenki a másik lenyomásán, letaposásán, "oldd meg okosba" ügyeskedéssel gondol előre haladni.
Meg lehet nézni milyen egy bécsi bármilyen üzlet, legyen akár a sarki pék. Udvarias, köszön belépéskor, mosolyog, megköszöni a vásárlást, elköszön. Itthon majdhogynem lehánynak amiért munkaidőben zavarni mered az eladót, odab@ssza az árut neszeparaszt, és máris a következővel foglalkozik. Mindezt mogorva, mufurc fejjel mint akinek karót dugtak a s.ggébe. És ez csak egy példa a hétköznapokból, minden kb így működik.

olddmegokosba.jpg
a faxom se élne abban a sterilorszagaban ahol a tarsashazba mosogepet csak ENGEDELLYEL vehetsz! Svájc nem Ausztria.
mindjart jon Gaston es elmondja a kolbaszkeites-t és én max egyetértek. akinek nem tecc mehet . aki marad az meg viselkedjen és cselekedjen EMBERKÉNT
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

sodoma írta: 2019.08.01. 17:03 a faxom se élne abban a sterilorszagaban ahol a tarsashazba mosogepet csak ENGEDELLYEL vehetsz!
mindjart jon Gaston es elmondja a kolbaszkeites-t és én max egyetértek. akinek nem tecc mehet . aki marad az meg viselkedjen és cselekedjen EMBERKÉNT
Azért annak is van értelme:
Van mosoda, amit használhatsz mint az ami filmekben, nem kell megvenned a mosógépet, ( több marad lőszerre), egyszerre több ruhát mosol, kevesebb vizet, energiát használsz, mást is hagysz megélni (mosoda tulajdonos) és igen, Én sem örültem annak idején, hogy délutános műszakból hazaérve még halgathattam a szomszéd szar mosógépét amitől az egész lépcsőház remegett a centrizés alatt.

Különben is, vigyék a mosógépet, lexarom, csak itt is olyan fegyvertörvény legyen!
(Max az asszony ezentúl kínai bugyit kap, nem Triumph-ot! :lol: (használat után eldobandó)
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

RatRace írta: 2019.08.01. 17:14 Azért annak is van értelme:
Van mosoda, amit használhatsz mint az ami filmekben, nem kell megvenned a mosógépet, ( több marad lőszerre), egyszerre több ruhát mosol, kevesebb vizet, energiát használsz, mást is hagysz megélni (mosoda tulajdonos) és igen, Én sem örültem annak idején, hogy délutános műszakból hazaérve még halgathattam a szomszéd szar mosógépét amitől az egész lépcsőház remegett a centrizés alatt.

Különben is, vigyék a mosógépet, lexarom, csak itt is olyan fegyvertörvény legyen!
(Max az asszony ezentúl kínai bugyit kap, nem Triumph-ot! :lol: (használat után eldobandó)
értem a koncepciót de egy tarsadalomban nem a fegyvertorveny a legfőbb érv. - tudom ez a kijelentés itt eretnekség lehet máglyázni-
én nem vagyok turbomagyar de tokom tele van az állandó "bezzegodakintmindenjobb" rinyával
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

sodoma írta: 2019.08.01. 17:26 értem a koncepciót de egy tarsadalomban nem a fegyvertorveny a legfőbb érv. - tudom ez a kijelentés itt eretnekség lehet máglyázni-
én nem vagyok turbomagyar de tokom tele van az állandó "bezzegodakintmindenjobb" rinyával
Egy szóval sem mondtam, hogy kint minden jobb, hidd el van tapasztalatom, éltem és dolgoztam Franciahonban, és dajcslandban is.
Az a nagyobb baj, hogy itthon hiába érvelsz ésszerűen, ha valakinek sérted az érdekeit, akkor tutira keresztbe tesznek, de nem csak az adott ügyben, hanem mindenhol, mert eretnek vagy, a nép ellensége.
Kint legalább mérlegelik amit ötletelsz, megvitatják, esetleg elmondják mit változtass, és LESZ BELŐLE VALAMI!
Itthon ez kizárt. Lásd paprikaspray legalizáció.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2019.08.01. 17:03 a faxom se élne abban a sterilorszagaban ahol a tarsashazba mosogepet csak ENGEDELLYEL vehetsz! Svájc nem Ausztria.
mindjart jon Gaston es elmondja a kolbaszkeites-t és én max egyetértek. akinek nem tecc mehet . aki marad az meg viselkedjen és cselekedjen EMBERKÉNT
Ennek van egy nagyon racionális oka. Nemrég dumáltam valakivel aki élt pár évig Genfben. Az ő elmondása szerint szinte a legtöbb társasházban van kialakított külön alagsori helyiség, ahol a tárasház közös használatú mosógépei működtek. Mindenki lement, mosott, majd felvitte száradni a cuccost. A mosógépek így nem a lakásban zakatolnak hanem lent a tárolóknál, pincében, bárhol. Ez azért okos! Szerintem sokan tudnánk mesélni a barom szomszédról, akinél rendszeresen vasárnap este 8-kor kezdett el táncolni a centrifuga, mert neki így esett jól, a szomszédjai meg rohadjanak meg.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2019.08.02. 01:12 Ennek van egy nagyon racionális oka. Nemrég dumáltam valakivel aki élt pár évig Genfben. Az ő elmondása szerint szinte a legtöbb társasházban van kialakított külön alagsori helyiség, ahol a tárasház közös használatú mosógépei működtek. Mindenki lement, mosott, majd felvitte száradni a cuccost. A mosógépek így nem a lakásban zakatolnak hanem lent a tárolóknál, pincében, bárhol. Ez azért okos! Szerintem sokan tudnánk mesélni a barom szomszédról, akinél rendszeresen vasárnap este 8-kor kezdett el táncolni a centrifuga, mert neki így esett jól, a szomszédjai meg rohadjanak meg.
Nálam Németországban is így volt, de volt hely lent teregetni is. Nem biztos, hogy rossz rendszer.
Mostanában úgy szoktam, hogy reggel bepakolom, aztán időzítővel úgy beállítom, hogy mire hazaérek kb legyen készen. Bár van egy rémálmom, hogy egy elárasztott lakásba érek haza egyszer.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.08.02. 08:33 Nálam Németországban is így volt, de volt hely lent teregetni is. Nem biztos, hogy rossz rendszer.
Mostanában úgy szoktam, hogy reggel bepakolom, aztán időzítővel úgy beállítom, hogy mire hazaérek kb legyen készen. Bár van egy rémálmom, hogy egy elárasztott lakásba érek haza egyszer.
Gondolod nem áraszthat el a gép akkor is, ha áll, vagy otthon vagy?

De, simán! Ott fogsz állni, és max kinyírod a gépet egy idegesség okán elkövetett intézkedés sorral.

A mosógépeket fél.évente ki kell takarítani mosószódával kis terheléssel, vagy üresen amenyikkel azt lehet. Mosogatógép dettó.

Úgy maximum a gép szoftvere fogja megölni a gépet, ahogy nálunk is tette ezt már többször. De az ne' árasztós, hanem egyszerű működés leállással jár. Ez mondjuk a hűtőnél okozott némi kárt.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

RatRace írta: 2019.08.01. 17:44 Egy szóval sem mondtam, hogy kint minden jobb, hidd el van tapasztalatom, éltem és dolgoztam Franciahonban, és dajcslandban is.
Az a nagyobb baj, hogy itthon hiába érvelsz ésszerűen, ha valakinek sérted az érdekeit, akkor tutira keresztbe tesznek, de nem csak az adott ügyben, hanem mindenhol, mert eretnek vagy, a nép ellensége.
Kint legalább mérlegelik amit ötletelsz, megvitatják, esetleg elmondják mit változtass, és LESZ BELŐLE VALAMI!
Itthon ez kizárt. Lásd paprikaspray legalizáció.
+1
Nekem ez a víz alá nyomósdi, erősebb kutya b@vszik elv nem tetszik, ami az élet minden területén érvényesülni látszik. A legtöbben a másik hátán és kárára akar érvényesülni. És baromi gyakran megy a bunkózás: a forgalomban, a buszon, a boltban, a munkahelyeken. Mintha muszáj lenne.
A pénztelenség önmagában nem zavaró, éltem bő fél évig Észak-Indiában és Nepálban ami a világ egyik legszegényebb régiója egyes sorrendek alapján. Poloskás penészes szobában, mint mindenki arrafelé. Esténként volt 4-5 fok a szobában, fűtés ohne, és áram se volt max napi 8-10 órában. Gyertyáztunk esténként. Szóval harmadik világ vastagon. Mégis a legtöbb ember állandóan vigyorgott és halál nyugis volt szinte mindig, és egymással is jó fejek voltak nem csak velem a fehér nyugatival. (tekintsünk el attól hogy a problémák megoldásakor is vigyorogtak, de csak azt... ami viszont qrva idegesítő volt nekem) Szóval azért mert életszínvonalban messze vagyunk a Nyugathoz képest, még nem kell parasztnak lenni, mint ezt itthon tesszük. (Én is.)
Egy Magyarországon is járt nepáli ismerősöm egyébként azt mondta, az a baj hogy túl közel vagyunk Nyugat Európához. És ettől be vagyunk feszülve. Itt vagyunk a nagy jólét kapujában, de csak a kapujában. Ez egy érdekes vélemény...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.08.02. 10:11 +1
Nekem ez a víz alá nyomósdi, erősebb kutya b@vszik rendszer nem tetszik, ami az élet minden területén érvényesülni látszik. A legtöbben a másik hátán és kárára akar érvényesülni. És baromi gyakran megy a bunkózás: a forgalomban, a buszon, a boltban, a munkahelyeken. Mintha muszáj lenne.
A pénztelenség önmagában nem zavaró, éltem bő fél évig Észak-Indiában és Nepálban ami a világ egyik legszegényebb régiója egyes sorrendek alapján. Poloskás penészes szobában, mint mindenki arrafelé. Esténként volt 4-5 fok a szobában, fűtés ohne, és áram se volt max napi 8-10 órában. Gyertyáztunk esténként. Szóval harmadik világ vastagon. Mégis a legtöbb ember állandóan vigyorgott és halál nyugis volt szinte mindig, és egymással is jó fejek voltak nem csak velem a fehér nyugatival. (tekintsünk el attól hogy a problémák megoldásakor is vigyorogtak, de csak azt... ami viszont qrva idegesítő volt nekem) Szóval azért mert életszínvonalban messze vagyunk a Nyugathoz képest, még nem kell parasztnak lenni, mint ezt itthon tesszük. (Én is.)
Egy Magyarországon is járt nepáli ismerősöm egyébként azt mondta, az a baj hogy túl közel vagyunk Nyugat Európához. És ettől be vagyunk feszülve. Itt vagyunk a nagy jólét kapujában, de csak a kapujában. Ez egy érdekes vélemény...
Azért vigyorognak a nepáliak, mert ugyan kilóg a seggük a gatyából, de a seggükben nincs póráz.

Neked, meg nekem van több is. Egyik a nagytesóé, a másik meg a munkáltatódé. 20 éve körberöhögtük volna azt, aki azt mondja, hogy GPS-el mfogjék figyelni a mozgásunkat a munkáltatók, és a munkaidőnk egy részét ezen mozgások indoklásának igazolásaival kell eltölteni.

Pedig ez itthon elég sok helyen már realitás. Persze emiatt sok a felmondás, és a munkaerőhiény is, mert ez totál bizalmatlanság, és rabszolgatartás.

Részemről ettől is vagyok kicsit befeszülve. Illetve attól, hogy tisztességes módon itthon csak durva adósságokat felhalmozva, életed végéig kötelékbe verve tudsz jutni. Modern rabszolgatartás zajlik, nem más.

Na de befogom, mert jelentik.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2019.08.02. 01:12 Ennek van egy nagyon racionális oka. Nemrég dumáltam valakivel aki élt pár évig Genfben. Az ő elmondása szerint szinte a legtöbb társasházban van kialakított külön alagsori helyiség, ahol a tárasház közös használatú mosógépei működtek. Mindenki lement, mosott, majd felvitte száradni a cuccost. A mosógépek így nem a lakásban zakatolnak hanem lent a tárolóknál, pincében, bárhol. Ez azért okos! Szerintem sokan tudnánk mesélni a barom szomszédról, akinél rendszeresen vasárnap este 8-kor kezdett el táncolni a centrifuga, mert neki így esett jól, a szomszédjai meg rohadjanak meg.
ja megvan adva h a 10es lakás kedden 6kor moshat. annyi! de megsmétlem: a lehetőség adott, utlevel van.
van olyan topiktárs aki a kéken 8 éve hörörgve szervezte h ő aztan itthagyja ezt a pöcegödröt! nem hagyta....
Te is mondtad h tervezed. bejártad a világot. nem talaltál megfelelő országot?
Svájc pffff.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2019.08.02. 11:24 ja megvan adva h a 10es lakás kedden 6kor moshat. annyi! de megsmétlem: a lehetőség adott, utlevel van.
van olyan topiktárs aki a kéken 8 éve hörörgve szervezte h ő aztan itthagyja ezt a pöcegödröt! nem hagyta....
Te is mondtad h tervezed. bejártad a világot. nem talaltál megfelelő országot?
Svájc pffff.
Látom nem ment át a mondandóm lényege. Pont ez a beszólogatós beugatós kekeckedő, f@szméregető stílus ami nekem túl sok itthon.
Úgyhogy részemről befejeztem mert megint kapok eltiltást mint a moderátor "kedvence".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.08.02. 11:24 ja megvan adva h a 10es lakás kedden 6kor moshat. annyi! de megsmétlem: a lehetőség adott, utlevel van.
van olyan topiktárs aki a kéken 8 éve hörörgve szervezte h ő aztan itthagyja ezt a pöcegödröt! nem hagyta....
Te is mondtad h tervezed. bejártad a világot. nem talaltál megfelelő országot?
Svájc pffff.
Az ország itthagyás nem egyszerű. Egyetlen kint nem biztosított hozzátartozó, egyetlen ittho..maradó beteg hozzátartozó meghiúsíthatja az egészet.

- ERGO a még, vagy a má család nélküliek tudnak menni. - Vagy akinel vannak kint olyan / itthon olyan lehetőségei, amivel át tudja hidalni ezeket a problémákat.
- Vagy egy jellemtelen hernyó, szarik az egészre, kimegy, 1-2 évig itthagyva minden hozzartozóját, jobb esetben megalapozva a kinti létet nekik is, majd amikor az már megvan, kiviszi őket is. A valóságban általában ez abba szokot torkolni, hogy kint új családot alapít, az itthonit meg hagyja nyomorogni.

Mindegyikre van példám.

Ellenben ha neked jó ez a sírva vigadós, alkesz, seftelgetős ország, ahol az uram-bátyám rendszer mindennek alapja, akkoe sok boldogságot kívánok Neked ehhez. Nem tartalak ettől én rossz embernek, csak nem látjuk azonosan a világot.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2019.08.02. 11:40 Látom nem ment át a mondandóm lényege. Pont ez a beszólogatós beugatós kekeckedő, f@szméregető stílus ami nekem túl sok itthon.
Úgyhogy részemről befejeztem mert megint kapok eltiltást mint a moderátor "kedvence".
ne ba..már hogy ezért pihi legyen mert vitatkozunk kulturáltan! Csak nem!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

" Mostanában úgy szoktam, hogy reggel bepakolom, aztán időzítővel úgy beállítom, hogy mire hazaérek kb legyen készen. "

Így legalább nem hallod, ha a szomszédok őrjöngenek a dübörgő mosógép miatt! :lol:
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2019.08.02. 12:07 " Mostanában úgy szoktam, hogy reggel bepakolom, aztán időzítővel úgy beállítom, hogy mire hazaérek kb legyen készen. "

Így legalább nem hallod, ha a szomszédok őrjöngenek a dübörgő mosógép miatt! :lol:
Társasházban hallani egymást. Aki ezt nem viseli, annak javaslom a prérit. Ott meg a farkasordítás miatt fog háborogni... 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

"Ellenben ha neked jó ez a sírva vigadós, alkesz, seftelgetős ország, ahol az uram-bátyám rendszer mindennek alapja, akkoe sok boldogságot kívánok Neked ehhez. Nem tartalak ettől én rossz embernek, csak nem látjuk azonosan a világot."

Azért Sodoma topiktársnak sokban nagyon durván igaza van, még ha rosszul is esik néhányunknak!
Olyan nagyon nem értem, mi a lópimpula bajod van időnként, főleg, ha megélhetés, vagy egyéb hasonló téma jön szóba???
Mi tart itthon, ha ennyire szar minden???
Van boldog családod, otthonod, olyan szakmád és szaktudásod, amivel bármikor találsz jól fizető állást, simán elköltöd rendszeresen azt az összeget a hobbidra (Én is csak nem rinyálok, hogy rohadt szar itt élni), ami egyes családok havi létfenntartására megmaradó összeg.
Utóbbi években divat lett rinyálni és a külföldi megélhetésekkel példálózni, de ott sem ám, hogy kolbászból a kerítés, csak erről nagyon kevesen nyilatkoznak, akik megtapasztalták azt az oldalt is, mert az már ciki.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mr. Senki írta: 2019.08.02. 12:20 Társasházban hallani egymást. Aki ezt nem viseli, annak javaslom a prérit. Ott meg a farkasordítás miatt fog háborogni... 😃
Hidd el jobb a préri, sokat segít. Még a házaséletem is jobb lett, sikíthat az asszony, nem dübörögnek átt a falon! :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Dönci62 írta: 2019.08.02. 12:22 "Ellenben ha neked jó ez a sírva vigadós, alkesz, seftelgetős ország, ahol az uram-bátyám rendszer mindennek alapja, akkoe sok boldogságot kívánok Neked ehhez. Nem tartalak ettől én rossz embernek, csak nem látjuk azonosan a világot."

Azért Sodoma topiktársnak sokban nagyon durván igaza van, még ha rosszul is esik néhányunknak!
Olyan nagyon nem értem, mi a lópimpula bajod van időnként, főleg, ha megélhetés, vagy egyéb hasonló téma jön szóba???
Mi tart itthon, ha ennyire szar minden???
Van boldog családod, otthonod, olyan szakmád és szaktudásod, amivel bármikor találsz jól fizető állást, simán elköltöd rendszeresen azt az összeget a hobbidra (Én is csak nem rinyálok, hogy rohadt szar itt élni), ami egyes családok havi létfenntartására megmaradó összeg.
Utóbbi években divat lett rinyálni és a külföldi megélhetésekkel példálózni, de ott sem ám, hogy kolbászból a kerítés, csak erről nagyon kevesen nyilatkoznak, akik megtapasztalták azt az oldalt is, mert az már ciki.
Ebben is van valami, nem azt mondom, hogy nincs, sokunknak sok apró részletben igaza van, és a nagyobb baj az, hogy ezt sokan nem akarják meglátni, tudomásul venni.
De!

Az itthoni fizetésből veszel 300db Big Mac-et, Dajcsban meg veszel 1000 db-ot, és ezt nem én találtam ki. (BMI index)
Mindenütt elvileg meg kell dolgozni a bérért alapesetben, le kell tenni valamit az asztalra( az esetek70%) csak k..ra nem mindegy, mire jutsz a fizuból.
Az hogy ezt ki hogy értelmezi, az már más kérdés..
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

RatRace írta: 2019.08.02. 12:24 Hidd el jobb a préri, sokat segít. Még a házaséletem is jobb lett, sikíthat az asszony, nem dübörögnek átt a falon! :lol:
Én komolyan latolgatom hogy a jövőben nem lakást keresek magamnak hanem egy tanyát, ahol senki nem b@szogat, és a madarakat hallom nem a szomszédokat. Csak ugye ott nem tudom, hogy egy magamfajta irodai patkány meddig húzná, aki a billentyű püfölésen és okoskodáson kívül nagyjából semmi kézzel fogható dologhoz nem ért, egy ház pedig folyamatosan adja a tennivalókat. Mindent meg kellene tanulni nulláról.
Megfelelő partner kérdése is, na az még nincs hozzá.
Válasz küldése