Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2135
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Petya357 írta: 2024.04.05. 18:35 Azt hittem, vért fogok vizelni, ameddig betöltöttem 6 darabot a Duplabullhoz adott tőltővel, de bementek :) a tenyeremre papír zsepit hajtottam, mert másként fájt, és teljes testsúlyal kellett nyomni az applikátort :o nem tudom, hogy ez mindig ilyen-e, de hogy nem volt kedvem még 6x megcsinálni, az biztos.
Érdekes ez a gumi... Korábban meg azt írtad, hogy "Tapintása nem túl kemény, közepes". A duplabull töltővel még a vasporos 12,7-est se ekkora küzdelem betölteni.

De az általános tapasztalat, hogy minél keményebb a gumi, annál jobb a szórása. Most abba ne menjünk bele, hogy de a gyári ajánlás a puha, meg annak a traumatikus hatása is jobb.

Csettegés: most lőttél először ezzel a Pitbullal, vagy eddig jól működött? Bár a keményebb gumi nem tudom hogy mitől okozna azonnali csettegést. Hosszú távon, ha megnyúlik tőle a tok, úgy igen, de nem így azonnal.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2135
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Ja, csettegés: ugye tapasztalat, hogy az elcsettent riasztók másodikra mindig elsülnek. Úgyhogy én egy ideje külön dobozba gyűjtöm az elcsettent Geco-kat. Azok vannak betöltve harckészültségbe.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2135
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2024.03.28. 05:28 Egy kis folytatás!


ÚJ CIKK! NE legyen ebbűl baj, more! KONKRÉT megoldási javaslatok MUZEÁLIS/GUMIS ügyekben:

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/ne-leg ... -ugyekben/



Kép
Juteszembe, mert mostanság divat az EU szabályozást (akár túltolva is) átvenni: az EU országokban hogy vannak szabályozva a traumatikus fegyverek?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3691
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Thomaster írta: 2024.04.05. 22:05 Juteszembe, mert mostanság divat az EU szabályozást (akár túltolva is) átvenni: az EU országokban hogy vannak szabályozva a traumatikus fegyverek?
Ausztriában és Németországban a mi tömködős gumisainkhoz hasonló traumatikus fegyverek, meg persze a szerelt gumis is, mivel potenciálisan halálos sérülést képesek okozni, B-kat-ba tartoznak. Ezért viszont rejtve viselni sem szabad őket.

Ugyanakkor egy gumi képes GP, ha van PTB-je, és ha sima gáztöltényre van töltve, az "csak" egy GP ott is.

Ausztriában a GP önvédelmi célú rejtett viselése 18 éves kortól állampolgári.jog (kivéve a szokásos, bank, reptér, tömegrendezvények stb.), a paprikaspray-vel együtt.

Németországban "kis fegyverjogosítvány" kell, hogy közterületre vihesse az ember a GP-t.

Élesre önvédelmit - az a mission impossible mindkét országban.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Hali, egy ilyen töltőt ajánlok beszerzésre, "albi" kollégától. Még a 15-öst is betölti duplabullba,, nem pillekönnyen, de megy.
2024-04-05 22.48.57.jpg
Petya357 írta: 2024.04.05. 18:35 Azt hittem, vért fogok vizelni, ameddig betöltöttem 6 darabot a Duplabullhoz adott tőltővel, de bementek :) a tenyeremre papír zsepit hajtottam, mert másként fájt, és teljes testsúlyal kellett nyomni az applikátort :o nem tudom, hogy ez mindig ilyen-e, de hogy nem volt kedvem még 6x megcsinálni, az biztos.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13643
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

*** FIGYELEM: Az ÖNVÉDELMI BOLT KÖKI !!! ÚJ, nagyobb ÜZLETHELYISÉGBE KÖLTÖZÖTT – LE, a Földszintre !!! ***

!!! KÖKI Üzletközpont _FÖLDSZINT_ 024/a (egyes térképeken: 027), közvetlenül a BUSZPÁLYAUDVARNÁL! !!!


Budapesten 4+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon, ÚJ: SUGÁR/Örs
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****

onvbolt koki uj foldszinti foto.jpg
koki-foldszint-terkep-onvbolt-JPG.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4429
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Thomaster írta: 2024.04.05. 20:59 Érdekes ez a gumi... Korábban meg azt írtad, hogy "Tapintása nem túl kemény, közepes". A duplabull töltővel még a vasporos 12,7-est se ekkora küzdelem betölteni.

De az általános tapasztalat, hogy minél keményebb a gumi, annál jobb a szórása. Most abba ne menjünk bele, hogy de a gyári ajánlás a puha, meg annak a traumatikus hatása is jobb.

Csettegés: most lőttél először ezzel a Pitbullal, vagy eddig jól működött? Bár a keményebb gumi nem tudom hogy mitől okozna azonnali csettegést. Hosszú távon, ha megnyúlik tőle a tok, úgy igen, de nem így azonnal.
Szia!

Most lőttem előszőr, nem volt ideje megnyúlni.

Töltés: lehet, hogy csak én vagyok gyenge? :lol: A gumi nem kopogós kemény “műanyag” érzetű, van benne némi rugalmasság.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4429
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Thomaster írta: 2024.04.05. 21:06 Ja, csettegés: ugye tapasztalat, hogy az elcsettent riasztók másodikra mindig elsülnek. Úgyhogy én egy ideje külön dobozba gyűjtöm az elcsettent Geco-kat. Azok vannak betöltve harckészültségbe.
Úgy érted, hogy ezeket az “egyszer elcsettent” patronokat hordod önvédelemre? :o
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Interceptor
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2023.10.04. 07:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Interceptor »

Thomaster írta: 2024.03.20. 01:48 Az Onestához és a HDM-hez gyári ajánlás a 19,3-as gumi. De a 20,3-ast is ezekhez kezdték gyártani, amikor egyszer a Geco patronok is gyengélkedtek. Tulajdonképpen a 18-as gumit nem tudom hogy mihez kezdték el gyártani. Lehet hogy az a Tömítésgyárnak egy standard ipari mérete volt, még mielőtt lövedéknek kezdett volna gumigolyót gyártani.

A Revenge 14-M-hez a 15 és a 16 a gyári ajánlás... de a 17,6 és a 18 is belemegy a ma már a Revenge 21-M-hez adott töltővel. És tudok olyan példányról, ami 300+ lövés után kezdett csettegni 17,6-os és 18-as gumikkal. A nagyobb gumikkal az ereje kb milliméterenként 10J-lal növekszik, és a szórása is valamennyit javul.

Ez alapján :👆 Amit a revengehez írtál/ajánlottál !
Érdekel. Mi a véleményed a duplabull töltését illetően ?
Ott is érdemes akkor inkább 12mm helyett 14mm es 15mm es puha fehér gumival tölteni. Egyáltalán elbírja még a 15mm es puhát? Nem állandó gyakorlásra ! Csak egy dobot lakásvédelemre így töltve, tartani. Vagy hatásosabb az eredeti 2x12 es ajánlás ?
Válaszod előre is köszönöm….
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4429
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

LoneStar írta: 2024.04.05. 20:21 Nekem is volt anno problémám a "normál" keserű pitbullal 3", (alu tok, acél dob, acél elsütőszerkezet). Ugyanezt csinálta mint amit nálad is produkált. Teljesen mindegy volt, hogy ruag geco vagy umarex riasztó volt betöltve neki. Visszavittem gariba, foglalkoztak vele ez tény és való, de utána is 6 lövésből 2 nem ment el csak másodikra revolverezve mikor újra körbeért a dob. Újra visszavittem a művekbe, valamit állítottak rajta, akkor jó lett. A rugókkal nem volt baj mert akkorát rácsapott a csappantyúra, hogy rendes kráter volt benne. A hiba ott volt, hogy nagyon a szélét találta el. Itt az adogatási mechanizmus lehetett sz..r, mert a második garis látogatásom után már minden nyom pont a csappantyú közepén volt.
….
Köszi, hogy megosztottad!

Hát, nekem még egy db Művek látogatás is a jó képet vágunk hozzá tolerancia küszöb fölött van. :roll: Ez nem normális - minimum morgás jár érte. Miért nem csinálják meg elsőre?? Ez nagyon gáz. Értem én, hogy a rajongók szeretik tuningolgatni, meg a mintaboltot látogatni - de én nem csináld magad kit-et vettem, hanem önvédelmi eszközt.

Tényleg lehet, hogy elkurvultam az éles fegyverek világában. De sehogyan sem tudom kikapcsolni azt, hogy ugyanebben az ár kategóriában az olcsó “igazi” fegyverek általában működnek, dobozból kivéve, finomhangolás nélkül. Senki sem fogadja el , hogy ez “benne van a pakliban”.

Csett arányok: ebben van konkrét benchmarkom. Csak fél-OFF mert szorosan kapcsolódik a témához. Sok ezret lőttem revolverrel az utolsó pár évben. Egy jó ideje saját magam töltöm a lőszert. A tipikus csett arany 1:1000-hez áll közel, mind gyári, mint otthoni töltéssel. Gyári picit jobb, de nem látványosan. A legrosszabb estben is 1:500 körül van a házilagos. Illetve volt, mert kifogtam egy széria csapit ahol zavaróan gyakoriak lettek a csettek. Nem tudtam csett nélkül meglőni egy 50-60-70 lövéses versenyt, 3 ilyen után kimondtam, hogy baj van, ha nem jó a fegyver, nem mehetek így EBre, javítani kell, vagy venni kell újat, vagy kölcsönkérni. Lázas oknyomozó, tesztelő és K+F tevékenységbe kezdtem, most leszűkítettem egy vélhetően rossz (vagy csak az én fegyveremben rossz) Magtech csapi sarzsra , ahol a csett arány stabilan 3%, több száz lövés alapján kielemezve, nem három dobnyit lőttem ;) . Két másik gyártót is teszteltem, egyelőre csak 100-200 darabokkal, ott jónak tűnik, és annyi kijelenthető, hogy nagy baj nincs, és a fegyver is OK. De sarzsonként minimum 300 lövés után tudom majd csak azt mondani, hogy nincs itt semmi látnivaló. Ha nem sörösdobozt lövünk, és van tét, akkor legyen atom megbízható.

A 3% csett nem elfogadható meg versenyzésre sem. Csak gyakorlásra - arra bőven belefér. Önvédelemre pedig nem tudom, ki hol húzza meg a határt, de biztosan szigorúbban venném, mint a sportot. Ehhez képest most arról beszélünk, hogy minden hatodik egy csett. WTF? :?

Na lövök meg egy doboz riasztót, de most nem kapkodva, és félre teszem a csetteket elemzésre, ill filccel jelölöm a kamrat, hátha van összefüggés. Sajnos már volt lehetőségem kidolgozni a módszertant, és a kísérlet tervet, a fenti eset miatt. Ha töltény sarzs váltás után is fennáll a probléma, és akár egy csett is van 50-ből, viszem a Gyöngysor utcába befejezni a gyártást :(
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Interceptor
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2023.10.04. 07:49

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Interceptor »

gvass1 írta: 2024.03.29. 07:15 Nagy tisztelettel, de ezt meg én butaságnak és tipikus stockholm-szindrómás rendőri gondolkodásnak tartom.

Mert:
1. pont LEFELE történne a váltás a kezelés komplexitását, bonyolultságát, hibalehetőségeit tekintve. Hiszen a most SZABADON KAPHATÓ "muzeális" tunkolós gumisokhoz képest a szerelt lőszeres pont egyszerűbb lenne.

(Itt éppen, hogy lábváltós nagymotorról kellene automata váltós robogóra vagy villanykerékpárra áttérni.)

És még ugye a veszélyessége is töredéke lenne.

2. Mindketten pontosan tudjuk, hogy a jelen fegyverismereti vizsgarendszer az NULLA mértékben vizsgálja a biztonságos fegyverkezelést, tehát végképp szükségtelen lenne. (Az, hogy halálos LŐfegyverek tekintetében radikálisan meg kell reformálni a vizsgarendszert: nincs köztünk vita!)

3. Ha bármilyen vizsgához, engedélyhez kötöd = betiltás. Hiszen senki nem gyárt, importál, forgalmaz ilyet a kis eladható volumen miatt. Pontosan, mint a flóbertnél, amelynél még a vizsga nélküli engedélyes szopatás miatt is NULLA az eladható mennyiség és NULLA a boltokban levő ilyen új fegyver van gyakorlatilag.

Tehát ilyen esetben kár változtatni bármi, sőt: jó a teljes betiltás is.

(Egyébként, ha a sünök lelkének attól jobb, akkor a bejelentés utáni visszaigazolásra lehet ráirni, hogy "gumisputtyantó engedély":-).. De már a bejelentési megoldás is tizedére csökkenti a piac méretét.)
Igazad van. Fegyver vizsgát illetően ( annak színvonala , képzése milyensége , vizsgán elvárása/követelmény végett ). A felhasználó semmivel ( nulla ) nem lenne biztonságosabb fegyverkezelő tőle . Sajnos….
Én egy dolgon változtatnánk, igaz már veszett fejszenyele az egész. Mindegy hogy muzeális, gáz-riasztó , vagy egyszer majd talán szerelt gumisról beszélünk. Vásárlásukat még egy feltételhez kötném: Szintén csak párezer forintos tétel lenne a papír kikérése, tiszta erkölcsi…. Persze hogy ennek értelme is legyen az már bejelentési kötelezettséggel is járna hogy ne legyen kéz alatt tovább adható.

A probléma ami miatt szükséges lenne hogy manapság nagy divat lett azok körében a vásárlásuk akik ellen nagy eséllyel majd pont szüksége lesz az önvédekező polgárnak otthon vagy az utcán.
Az elmúlt 2 évben szintén bevett szokásuk lett az utcán ezekkel az eszközökkel ( gumizva is ) rendezni a nézeteltéréseiket egymással illetve másokkal . Nem titok hogy a jogalkotó mikor meghozta azt a módosítást hogy a gumiképes eszközöket át kényszerítette muzeális kategóriába az volt a célja hogy teljesen kiszorítsa az utcáról ezeket a gumiképes eszközöket . Mert ugye muzeális nem kaphat kártyát rejtett viselésre.
Ugye a gyakorlatban ebből lett egy nesze semmi fogd meg jól…..
Ugyanis ezek az emberek eddig is pont l.szarták a viselési kártya kiváltását gáz riasztó jellegnél és mentek rendezni a problémájukat , ezek után sem fogja érdekelni őket hogy muzeális ( ezáltal nem vihető közterületre ) vagy sem . Ahogy méret sem visszatartó , mert már láthattunk videót róla hogy hd 22m et is kivették az auto üléséről a belvárosi utca közepén és használták is ahogy a begumizott revolvert is fényes nappal egy óvoda sarkán tartott vita rendezésénél . Ahol 5-6m re gyerekek játszottak volna a kerítés másik oldalán ,ha éppen előbb vagy később történik ez 1-2 órával .
Vagy említhetnék a belvárosi társasház sarkánál történt esetet. Vagy mikor a szórakozóhely előtti társaságra adtak le autóból lövéseket begumizott revolverből . Az ólom golyóval előröl töltött esett és még sorolhatnánk….
Szóval azt lenne ( lett volna ) jó elérni hogy ezek az eszközök ne kerülhessenek ilyen kezekbe. Amit csak büntetlen előélettel lehetne szűrni. Meg utána bejelentési kötelezettséggel ( teszem azt a viselési kártya kiváltása )
Persze ha most készülne erre valami megoldás , annak sem lenne nagyon már értelme mert ugyan az lenne az eddig eladott eszközök jó részével mint anno a flóbert es storynál.
Annyi hogy tovább nem nőne az ilyen célú vásárlók száma…

Csak egy gondolat volt jelenlegi problémával kapcsolatosan….
Mert érdekelne a te véleményed is! Illetve természetesen a többi fórumtársé is !
Avatar
LoneStar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2024.03.03. 13:54

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: LoneStar »

Petya357 írta: 2024.04.06. 09:40 Köszi, hogy megosztottad!

Hát, nekem még egy db Művek látogatás is a jó képet vágunk hozzá tolerancia küszöb fölött van. :roll: Ez nem normális - minimum morgás jár érte. Miért nem csinálják meg elsőre?? Ez nagyon gáz. Értem én, hogy a rajongók szeretik tuningolgatni, meg a mintaboltot látogatni - de én nem csináld magad kit-et vettem, hanem önvédelmi eszközt.

Tényleg lehet, hogy elkurvultam az éles fegyverek világában. De sehogyan sem tudom kikapcsolni azt, hogy ugyanebben az ár kategóriában az olcsó “igazi” fegyverek általában működnek, dobozból kivéve, finomhangolás nélkül. Senki sem fogadja el , hogy ez “benne van a pakliban”.

Csett arányok: ebben van konkrét benchmarkom. Csak fél-OFF mert szorosan kapcsolódik a témához. Sok ezret lőttem revolverrel az utolsó pár évben. Egy jó ideje saját magam töltöm a lőszert. A tipikus csett arany 1:1000-hez áll közel, mind gyári, mint otthoni töltéssel. Gyári picit jobb, de nem látványosan. A legrosszabb estben is 1:500 körül van a házilagos. Illetve volt, mert kifogtam egy széria csapit ahol zavaróan gyakoriak lettek a csettek. Nem tudtam csett nélkül meglőni egy 50-60-70 lövéses versenyt, 3 ilyen után kimondtam, hogy baj van, ha nem jó a fegyver, nem mehetek így EBre, javítani kell, vagy venni kell újat, vagy kölcsönkérni. Lázas oknyomozó, tesztelő és K+F tevékenységbe kezdtem, most leszűkítettem egy vélhetően rossz (vagy csak az én fegyveremben rossz) Magtech csapi sarzsra , ahol a csett arány stabilan 3%, több száz lövés alapján kielemezve, nem három dobnyit lőttem ;) . Két másik gyártót is teszteltem, egyelőre csak 100-200 darabokkal, ott jónak tűnik, és annyi kijelenthető, hogy nagy baj nincs, és a fegyver is OK. De sarzsonként minimum 300 lövés után tudom majd csak azt mondani, hogy nincs itt semmi látnivaló. Ha nem sörösdobozt lövünk, és van tét, akkor legyen atom megbízható.

A 3% csett nem elfogadható meg versenyzésre sem. Csak gyakorlásra - arra bőven belefér. Önvédelemre pedig nem tudom, ki hol húzza meg a határt, de biztosan szigorúbban venném, mint a sportot. Ehhez képest most arról beszélünk, hogy minden hatodik egy csett. WTF? :?

Na lövök meg egy doboz riasztót, de most nem kapkodva, és félre teszem a csetteket elemzésre, ill filccel jelölöm a kamrat, hátha van összefüggés. Sajnos már volt lehetőségem kidolgozni a módszertant, és a kísérlet tervet, a fenti eset miatt. Ha töltény sarzs váltás után is fennáll a probléma, és akár egy csett is van 50-ből, viszem a Gyöngysor utcába befejezni a gyártást :(
Tökéletesen egyetértünk! Én is azt vallom, hogy ha csak sörös dobozra pufogtat az ember egy hobbi fegyverrel és ott becsúszik egy-két hiba, ok. Nem történik semmi baj. De bizony egy önvédelmi fegyvernél legyen az csak egy gáz-riasztó az egy csett is sok, nemhogy a 2-3 táranként. Az élet vagy egy súlyos sérülés, adott esetben a menekülés lehetősége múlik rajta.
torokb
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2022.10.01. 04:24

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: torokb »

montecarlo írta: 2024.04.05. 22:50 Hali, egy ilyen töltőt ajánlok beszerzésre, "albi" kollégától. Még a 15-öst is betölti duplabullba,, nem pillekönnyen, de megy.

2024-04-05 22.48.57.jpg
Én is ezt az Albi féle töltőt használom és kíváló a Pitbull-19M, a Pitbull-23M és a Duplabullhoz. Ugyanakkor a 2 db 12,7 mm-es gumi egyidejű betöltése ezzel is nehéz. Én azt csinálaom hogy egyenként, külön töltöm be a 2 gumit ügyelve arra, hogy ne kerüljön levegő a kettő közé. Ez úgy lehetséges, hogy igyekszem az 1. gumit addig tölteni, hogy a dobfurat tetején/elején megálljon és rátöltöm a másodikat. Némi gyakorlással ez tud működni.
torokb
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2022.10.01. 04:24

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: torokb »

LoneStar írta: 2024.04.06. 12:27 Tökéletesen egyetértünk! Én is azt vallom, hogy ha csak sörös dobozra pufogtat az ember egy hobbi fegyverrel és ott becsúszik egy-két hiba, ok. Nem történik semmi baj. De bizony egy önvédelmi fegyvernél legyen az csak egy gáz-riasztó az egy csett is sok, nemhogy a 2-3 táranként. Az élet vagy egy súlyos sérülés, adott esetben a menekülés lehetősége múlik rajta.
Nekem újonnan vásárolt 1 db Revenge-22M és 2 db Pitbull-19M esetében voltak csettegési problémáim (1 tárból 2-3 csett). A Revenge-t visszavittem a Györngysor utcába gariba, visszakaptam, hogy semmi baja sincs és otthon ugyanúgy csettegett. A Pitbullokat a kereskedő kicserélte nekem hibátlanra. Rájöttem, hogy hol a probléma. A gyári teszteknél a fegyvermester mindig gyors egymásutáni sütéseket produkál, én pedig otthon célzott, lassú sütéssel lövök célba. A csettek minden esetben abból adódtak, hogy az ütőszeg a csappantyú szélére ütött. Szerintem az ilyen árfekvésű fegyvereknél elvárható lenne, hogy a gyár ne adjon el csettegő revolvereket, amiket aztán gariban vagy meg tud javítani, vagy keríthetsz magadnak egy másik mestert, aki kijavítja a gyár hibáját.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

+1

Így van, ha túltolod az elsőt és lemegy a lövedékkamra aljára, akkor nem megy rá a második légrés nélkül és lehet kivenni az elsőt is és újrakezdeni
torokb írta: 2024.04.06. 14:50 Én azt csinálaom hogy egyenként, külön töltöm be a 2 gumit ügyelve arra, hogy ne kerüljön levegő a kettő közé. Ez úgy lehetséges, hogy igyekszem az 1. gumit addig tölteni, hogy a dobfurat tetején/elején megálljon és rátöltöm a másodikat. Némi gyakorlással ez tud működni.
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

torokb írta: 2024.04.06. 15:19 Nekem újonnan vásárolt 1 db Revenge-22M és 2 db Pitbull-19M esetében voltak csettegési problémáim (1 tárból 2-3 csett). A Revenge-t visszavittem a Györngysor utcába gariba, visszakaptam, hogy semmi baja sincs és otthon ugyanúgy csettegett. A Pitbullokat a kereskedő kicserélte nekem hibátlanra. Rájöttem, hogy hol a probléma. A gyári teszteknél a fegyvermester mindig gyors egymásutáni sütéseket produkál, én pedig otthon célzott, lassú sütéssel lövök célba. A csettek minden esetben abból adódtak, hogy az ütőszeg a csappantyú szélére ütött. Szerintem az ilyen árfekvésű fegyvereknél elvárható lenne, hogy a gyár ne adjon el csettegő revolvereket, amiket aztán gariban vagy meg tud javítani, vagy keríthetsz magadnak egy másik mestert, aki kijavítja a gyár hibáját.
Revenge nekemis csettem ha nem rancigalom a ravaszt, de igy meg az alapbol rossz szorasa megrosszabb
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2135
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Interceptor írta: 2024.04.06. 09:20 Ez alapján :👆 Amit a revengehez írtál/ajánlottál !
Érdekel. Mi a véleményed a duplabull töltését illetően ?
Ott is érdemes akkor inkább 12mm helyett 14mm es 15mm es puha fehér gumival tölteni. Egyáltalán elbírja még a 15mm es puhát? Nem állandó gyakorlásra ! Csak egy dobot lakásvédelemre így töltve, tartani. Vagy hatásosabb az eredeti 2x12 es ajánlás ?
Válaszod előre is köszönöm….
Duplabull töltés: a 2x12 és a 15 egyaránt gyári ajánlás, mindkettővel örök élet +1 nap. A 14 az fölöslegesen kicsi, az a méret a normál Pitbull 19-M-hez készül, abba a 15 nem fér bele.

Hogy a 2x12 vagy az 1x15 a hatásosabb? Én úgy érzem hogy az 1x15. De ha megkérdezed hogy miért... nem tudom. Tényleg csak megérzés.
torokb
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2022.10.01. 04:24

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: torokb »

torokb írta: 2024.04.06. 15:19 Nekem újonnan vásárolt 1 db Revenge-22M és 2 db Pitbull-19M esetében voltak csettegési problémáim (1 tárból 2-3 csett). A Revenge-t visszavittem a Györngysor utcába gariba, visszakaptam, hogy semmi baja sincs és otthon ugyanúgy csettegett. A Pitbullokat a kereskedő kicserélte nekem hibátlanra. Rájöttem, hogy hol a probléma. A gyári teszteknél a fegyvermester mindig gyors egymásutáni sütéseket produkál, én pedig otthon célzott, lassú sütéssel lövök célba. A csettek minden esetben abból adódtak, hogy az ütőszeg a csappantyú szélére ütött. Szerintem az ilyen árfekvésű fegyvereknél elvárható lenne, hogy a gyár ne adjon el csettegő revolvereket, amiket aztán gariban vagy meg tud javítani, vagy keríthetsz magadnak egy másik mestert, aki kijavítja a gyár hibáját.
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy a forgótár léptetési hibái -- amik miatt az ütőszeg nem középre, hanem a csappantyú szélére üt -- gyors sütési sorozatnál nem jönnek elő, csak lassú sütéseknél. Ezek a hibák a KM gyári teszjeinél is kiszűrhetők lennének, ha a gyár erre ügyelne és még a végellenőrzésnél korrigálna.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4429
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

torokb írta: 2024.04.07. 17:24 Ezzel csak azt akartam mondani, hogy a forgótár léptetési hibái -- amik miatt az ütőszeg nem középre, hanem a csappantyú szélére üt -- gyors sütési sorozatnál nem jönnek elő, csak lassú sütéseknél. Ezek a hibák a KM gyári teszjeinél is kiszűrhetők lennének, ha a gyár erre ügyelne és még a végellenőrzésnél korrigálna.
Kifejezetten gyorsan lőttem DAban. Így is 18-ból 3 csett.

Holnap ha hagynak ellövök pár tucatot és megnézem, mi a bibi. Lehet, hogy tényleg a dob időzítés (timing) - ezt így mondjàk? :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13643
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

20 éves a legsikeresebb gumilövedékes, a Makarics

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/20-eves ... -makarics/

(Tudom, hogy banánisztánt ez nem érinti, de az eladási számok lakosságarányosan elképesztően impozánsak.)


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: numizmata »

Thomaster írta: 2024.04.05. 21:06 Ja, csettegés: ugye tapasztalat, hogy az elcsettent riasztók másodikra mindig elsülnek. Úgyhogy én egy ideje külön dobozba gyűjtöm az elcsettent Geco-kat. Azok vannak betöltve harckészültségbe.
Ez egy megkesett aprilis elsejei poen?
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13643
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJDONSÁG! Az ASIA Center Önvédelmi Boltba már megérkezett, a héten várható a többibe is!
Piexon Guardian Angel 4 Pro folyadéksugár-kilövő: 24.900- Ft

(A GA2 markolatkialakítása kombinálva a GA3 övklipszével és lézerirányzék
rögzítési lehetőségével.)

https://www.onvedelmibolt.hu/termek/pie ... gel-4-pro/

Folyadéksugár-kilövő aloldalunk: https://www.onvedelmibolt.hu/termekkate ... r-kilovok/

Budapesten 4+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon, ÚJ: SUGÁR/Örs
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****

GA4 pro.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
LoneStar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2024.03.03. 13:54

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: LoneStar »

Petya357 írta: 2024.04.07. 21:51 Kifejezetten gyorsan lőttem DAban. Így is 18-ból 3 csett.

Holnap ha hagynak ellövök pár tucatot és megnézem, mi a bibi. Lehet, hogy tényleg a dob időzítés (timing) - ezt így mondjàk? :roll:
Szerintem igen, ez ilyen "dob léptetési hiba" biztos van erre valami nyakatekert szakszó is. :lol: 2.-ra már sikerült a KM-nek elhárítani, azóta jó. Teljesen mind1, hogy lassan vagy gyorsan tüzelsz, azóta mindegyik lövés elmegy. Nem tudom a mit csinált vele a fegyvermester a KM-ben, mintha valami olyasmit mondott volna, hogy reszelt rajta egy kicsit, de hogy mit és hol, az rejtély.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13939
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

en csak azt nem ertem ha van egy valami ami cncvel gyartanak akkor hogyan lehet hogy az egyik jo a masikat meg reszelni kell? nem az a cnc lenyege hogy minden darab tokre ugyanaz? :roll:
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3691
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2024.04.09. 19:08 en csak azt nem ertem ha van egy valami ami cncvel gyartanak akkor hogyan lehet hogy az egyik jo a masikat meg reszelni kell? nem az a cnc lenyege hogy minden darab tokre ugyanaz? :roll:
...a tűrésen belül. :D
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13939
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

na schon, szoval ez olyan preciz eszkoz hogy szazados elteres is hibat okoz :roll:
AndyA írta: 2024.04.09. 19:49 ...a tűrésen belül. :D
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5915
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2024.04.09. 19:08 en csak azt nem ertem ha van egy valami ami cncvel gyartanak akkor hogyan lehet hogy az egyik jo a masikat meg reszelni kell? nem az a cnc lenyege hogy minden darab tokre ugyanaz? :roll:
Gondolom azon is lehet spórolni, hogy milyen képességű ember kezeli a gépet...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3691
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2024.04.09. 20:40 Gondolom azon is lehet spórolni, hogy milyen képességű ember kezeli a gépet...
Ha nem hozzáértő kezeli, rossz lesz az alkatrész, ha meg igen, akkor jó lesz... Nincs közte szürke zóna, hogy kicsit jó, kicsit rossz...
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4429
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2024.04.09. 19:08 en csak azt nem ertem ha van egy valami ami cncvel gyartanak akkor hogyan lehet hogy az egyik jo a masikat meg reszelni kell? nem az a cnc lenyege hogy minden darab tokre ugyanaz? :roll:

Igénytelen ipari fémhulladék színvonal belülről megnèzve. A fegyvermesterem megmutatta, amikor szét volt kapva.

A CNC akkor jó, ha a program jól meg van írva, jól van befogva, és hozzáértő (=drága) ember kezeli. Ezzel nyilvánvalóan nem foglalkoznak.

Ezért kell reszelni, illeszteni, meg hézagolni. A komolyabb fegyvergyártók már a múlt évszázad első felében megugrották azt, hogy csereszabatosak legyenek az alkatrészek, es ne kelljen illeszteni, A Keserű Művek NEM komoly fegyvergyártó, és vagy nem képesek, vagy nem akarnak konzisztensen magas minőségű terméket előállítani. Hiába tervez Thomaster tök jó vasat, ha a gyárba úgy csapjàk össze, mert #jólvanazúgy - a paraszt oedig így is megveszi.

Meglepően sok fórumtárs megkeresett privátban azzal, hogy mit kell csinálnom, mert a problémák sajnos jól ismertek. Te fejeted be a gyártást. Ezért ilyen olcsó - Ja, nem… :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13643
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Umarex új nem halálos LE eszköz: UMX414

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/umarex- ... oz-umx414/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1111
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

LoneStar írta: 2024.04.09. 18:54 Szerintem igen, ez ilyen "dob léptetési hiba" biztos van erre valami nyakatekert szakszó is. :lol: 2.-ra már sikerült a KM-nek elhárítani, azóta jó. Teljesen mind1, hogy lassan vagy gyorsan tüzelsz, azóta mindegyik lövés elmegy. Nem tudom a mit csinált vele a fegyvermester a KM-ben, mintha valami olyasmit mondott volna, hogy reszelt rajta egy kicsit, de hogy mit és hol, az rejtély.
Amikor harmadszorra vittem vissza a Revenge 14M-et, utána adtam el és szoktam le a tőlük való vásárlásról. Az OFF-topik Ubertinél ismerik a tűrés-illesztés fogalmát, a "spontán" megvett plusz dobot betettem a fegyverbe, játékbolti műanyag "csappantyúval" körbecsettegtettem, hibátlanul elsült mind! Ha CNC-vel készül minden alkatrész, akkor a hazainál is így kéne lennie!
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2148
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Blekk Rájgó írta: 2024.04.10. 11:22 Amikor harmadszorra vittem vissza a Revenge 14M-et, utána adtam el és szoktam le a tőlük való vásárlásról. Az OFF-topik Ubertinél ismerik a tűrés-illesztés fogalmát, a "spontán" megvett plusz dobot betettem a fegyverbe, játékbolti műanyag "csappantyúval" körbecsettegtettem, hibátlanul elsült mind! Ha CNC-vel készül minden alkatrész, akkor a hazainál is így kéne lennie!
OFF
Lehet, hogy egyes magyar vállalkozásokban a CNC annak a rövidítése, hogy Cent Nélkül Csináljuk. Szemre jó! :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13643
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ CIKK! Derringer Düsseldorfból – gáz-riasztó RETRÓ

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/derrin ... zto-retro/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13939
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

elovettem az .50es umarex pisztolyt, racsaptam a patronkiszurora es elkezdte kifujni a gazt a stukker tetejen :shock:
mi lehet a problemaja?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5915
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2024.04.13. 14:57 elovettem az .50es umarex pisztolyt, racsaptam a patronkiszurora es elkezdte kifujni a gazt a stukker tetejen :shock:
mi lehet a problemaja?
Gondolom tömítés (?)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2405
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

qqriq írta: 2024.04.13. 14:57 elovettem az .50es umarex pisztolyt, racsaptam a patronkiszurora es elkezdte kifujni a gazt a stukker tetejen :shock:
mi lehet a problemaja?
A leeresztő szelep nem ragadt le?
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3691
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Ha már...

P320 4,5 diabolo CO2 replika.

Egy ideig állt, és most azt csinálja, hogy vagy lő rendesen, vagy csak megmocorgatja előre a lövedéket, hogy kimozdul az adagoló láncból, de nem megy ki. Közben a blowback rendesen mozgatja a szánt. Ilyenkor vesszővel vissza kell tolni a láncba a lövedéket, hogy egyáltalán kivehető legyen a tár.

Ilyenkor mi van?

Nyomást nem ereszti, egy hét múlva is olyan a CO2 patron, mintha frissen tettem volna bele.
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

AndyA írta: 2024.04.13. 16:44 Ha már...

P320 4,5 diabolo CO2 replika.

Egy ideig állt, és most azt csinálja, hogy vagy lő rendesen, vagy csak megmocorgatja előre a lövedéket, hogy kimozdul az adagoló láncból, de nem megy ki. Közben a blowback rendesen mozgatja a szánt. Ilyenkor vesszővel vissza kell tolni a láncba a lövedéket, hogy egyáltalán kivehető legyen a tár.

Ilyenkor mi van?

Nyomást nem ereszti, egy hét múlva is olyan a CO2 patron, mintha frissen tettem volna bele.
Tolj át rajta egy olajozó patront. Valószínűleg kiszáradtak benne az apróbb tömítések és az okozza a hibát.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3691
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Megnézem, köszi!
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13939
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

valoszinu de egy ev utan kampec? :roll:
Fortitu írta: 2024.04.13. 16:08 Gondolom tömítés (?)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13939
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

piros bizbasz kijon es eleg nehez benyomni mikor raadom a gazt
RatRace írta: 2024.04.13. 16:14 A leeresztő szelep nem ragadt le?
ingyom bingyom tálib-e?
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

qqriq írta: 2024.04.13. 19:43 valoszinu de egy ev utan kampec? :roll:
Nem ismerem a .50 Umarexet, de szerintem Te is csavarj bele egy szilikonos patront. Nekem több CO2-es stukkernél is előfordult már hasonló lefújás és eddig ez mindig bejött.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13643
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mivel már többen kérdezték, hogy mi a különbség, itt egy rövid magyarázókártya!
Őrangyal-generációk:

http://www.kaliberinfo.hu/nap-kepe/orangyal-generaciok/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13643
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

*** SZERETNÉL AZ ÖNVÉDELMI BOLTOKBAN DOLGOZNI? Fegyverbolti eladót keresünk! (fegyverkereskedő) (Budapest) ***

Feladatok:

- szokásos kereskedelmi feladatok
- árukészlet mozgatása, nyilvántartása a hatályos jogszabályok szerint
- honlap készletnyilvántartás napi aktualizálása
- e-mail-es, telefonos kommunikáció az ügyfelekkel

Főbb elvárásaink:

- a rövid lőfegyverek és főként a szabadon tartható fegyverek (gáz-riasztó, gumilövedékes, légfegyver), önvédelmi eszközök (gázspray) területén való jártasság
- lehetőleg rendelkezzen érvényes fegyverismereti ÉS fegyverkereskedelmi vizsgával (de annak hiánya nem kizáró ok a jelentkezéshez)
- rendszeres hétvégi munkavégzés elvállalása
- alkalmazotti hozzájárulás részére kiváltható legyen (feddhetetlenségi követelmények a 2004./XXIV. tv. alapján)
- jó kommunikációs készség
- Hölgyek Jelentkezését Is Várjuk!

Előny:

- angol és/vagy német nyelvismeret
- számítógépes alapismeretek, internet használat
- szakmai tapasztalat hasonló területen
- gépjárművezetői engedély/saját gépjármű

Kínálunk:

- fix alapbér+jutalék az értékesítések után
- kulturált munkakörnyezet

Jelentkezés módja:

- Pontosan megjelölve milyen vizsgákkal rendelkezik és részletes, fényképes önéletrajzzal e-mailben:
fegyb2016 KUKAC gmail PONT com


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2108
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: G.D »

09:10-től jön az ide tartozó rész:
https://playeur.com/v/d37ihnhgT3C
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13643
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2024.04.16. 23:00 09:10-től jön az ide tartozó rész:
https://playeur.com/v/d37ihnhgT3C
Itt a nyomorult káeurópában a gengszterváltások után mindenhol megpróbálta ezt szinte a nagy állami hadifegyvergyártó, hogy gázpisztolyosítson szolgálati pisztolyt, amire nem volt már állami kereslet.

Lásd lengyel a P-83 meg a TT, nálunk a GRP-k, a szovjeteknél a rengeteg Makarov-verzió, a románoknál a Carpati.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2405
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Ha nem ide passzol, kérem áttenni.
Okos kamera, paintball market kombó:
https://firstclass.hu/life/2024/04/16/m ... lo-kamera/
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13643
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2024.04.17. 07:46 Ha nem ide passzol, kérem áttenni.
Okos kamera, paintball market kombó:
https://firstclass.hu/life/2024/04/16/m ... lo-kamera/
Atomkirály, de szinte biztosan:
- megfizethetetlen lesz
- jogilag ez egy fegyver (pb marker), csak fegyverboltból lehetne nálunk árusítani
- jogilag megfelel ugyan a megelőző jogos védelem feltételrendszerének, de ugye tudjuk, hogy a féreghatóságok mindig a védekező ellen járnak el, az ügyvédi költség meg horror lenne.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Máshol szóba került:

az IZS-79-8 Makarov gázpisztoly megfelelne a mostani magyar szabályozásnak?

Ha nem lenne háború, és biztosan gyártanák, és valaki tenne bele pénzt, be lehetne hozatni?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13643
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2024.04.17. 12:10 Máshol szóba került:

az IZS-79-8 Makarov gázpisztoly megfelelne a mostani magyar szabályozásnak?

Ha nem lenne háború, és biztosan gyártanák, és valaki tenne bele pénzt, be lehetne hozatni?
Az akasztó keménységét és rögzítésének szilárdságát egy konkrét fegyver szétverése és műszeres mérés nélkül nem lehet megmondani.

A többi dolognak sztem megfelelne: gr-kaliberjelű, a szánja nem csereszabatos az élesével, a tokhoz a cső rögzítve van, a cső nem cserélhető, az akasztó majdnem végig kiér.

(Más kérdés, hogy tudtommal már sok éve nincs gyártásban (én a Kalasnyikov Konszern honlapján és katalógusában sem találom)...a szankciókat meg te is megírtad.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2024.04.17. 12:18 Az akasztó keménységét és rögzítésének szilárdságát egy konkrét fegyver szétverése és műszeres mérés nélkül nem lehet megmondani.

A többi dolognak sztem megfelelne: gr-kaliberjelű, a szánja nem csereszabatos az élesével, a tokhoz a cső rögzítve van, a cső nem cserélhető, az akasztó majdnem végig kiér.

(Más kérdés, hogy tudtommal már sok éve nincs gyártásban (én a Kalasnyikov Konszern honlapján és katalógusában sem találom)...a szankciókat meg te is megírtad.)
Köszi!
Akkor nem valószínű, hogy valaha (belátható időn belül) kapható legyen.
(A "sárgán" vett egy srác 230 pénzért IZH-79-8 -at (és egy éles konverziót 400-ért), onnan indult a diszkurzus, amiben ez felmerült.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13643
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ismét érkezett mind2!

Budapesten 4+1 helyen!!!
HÉTVÉGÉN IS NYITVA:
Asia Center, KÖKI Terminál, Oktogon, ÚJ: SUGÁR/Örs
*** CSAK HÉTKÖZNAP: ***
!!!! MÓRICZ!!!!!!
***** www.onvedelmibolt.hu *****
OnvBolt313 borner pdw50 es snowpeak defender50.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13643
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

OnvBolt313 feloldal 9 mm pak 200db 15990.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13643
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

digiservice írta: 2024.04.20. 22:24 Húzzatok szánkón lécci!
Startpisztoly (6mm, bármiféle egyéb jelzestől mentes) viselése - pl asszony kutyasétáltatáskor, gyerek kerékpározáskor - legal??

Jogilag egyszerű: ahogy írták is - a startpisztoly gáz- és riasztófegyver, viselése engedélyhez kötött.

Fontosabb talán azonban ennél, hogy fejtsd már ki bővebben, hogy miért merült ez fel egyáltalán, mint kérdés?

Hacsak nem valami sportversenyen kell tényleg startot indítani, vagy jelzőrakétát kilőni, akkor teljesen értelmetlen magadnál tartani, még akár engedéllyel is.

A 6 mm fb. pl. hanghatása aránylag csekély, az elérhető CN-patronok harmatgyengék (mind hatóanyagra, mind hatótávra/gáztérfogatra).

Ha kutyatámadás vagy hasonló ellen kell, akkor viselési engedéllyel 9 mm-es gázfegyver pepperre töltve a javasolt.

(Mondanám, hogy a második legjobb opció a paprikaspray, de az ugye KKVE, és ott sincs elriasztó hanghatás, és a kutyasétáltatásból/kerékpározásból én elsősorban a kutyatámadás problémájára asszociálok.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13643
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2024.04.17. 07:46 Ha nem ide passzol, kérem áttenni.
Okos kamera, paintball market kombó:
https://firstclass.hu/life/2024/04/16/m ... lo-kamera/
Fellőtték a cucc Kikstarter kampányát:
https://www.kickstarter.com/projects/pa ... -prelaunch

Szolid 1290 euró az early bird árazás, a regular meg 1990 euró. A LEGOLCSÓBB KIVITEL. Asszem most nem veszek:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2405
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2024.04.23. 16:35 Fellőtték a cucc Kikstarter kampányát:
https://www.kickstarter.com/projects/pa ... -prelaunch

Szolid 1290 euró az early bird árazás, a regular meg 1990 euró. A LEGOLCSÓBB KIVITEL. Asszem most nem veszek:-)
mivel 6-8 darab adna ki igazából egy rendszert, így kihagyom. :lol:
Volt már más okos paintball próbálkozás, a SENTINEL, de nagyon csönd van.
Egy magyar paintballos is igért Arduino fejlesztést, az is elhalt... :|
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13643
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2024.04.23. 16:57 mivel 6-8 darab adna ki igazából egy rendszert, így kihagyom. :lol:
Volt már más okos paintball próbálkozás, a SENTINEL, de nagyon csönd van.
Egy magyar paintballos is igért Arduino fejlesztést, az is elhalt... :|
Amíg ezt Kínában nem koppintják le (és megáll 3-400 euró alatt), addig ez halott ügy.

Pedig ez 3-400 euró a reális árazás, mert maga a kamera, a mozgatható fejjel, éjjellátóval, zoomolással, motion detectorral, kétirányú hangkommunikációval, felhőbe töltéssel stb. kapható 100 euró alatt, egy marker meg 150 euró alatti kiskerben, most.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2405
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2024.04.23. 17:02 Amíg ezt Kínában nem koppintják le (és megáll 3-400 euró alatt), addig ez halott ügy.

Pedig ez 3-400 euró a reális árazás, mert maga a kamera, a mozgatható fejjel, éjjellátóval, zoomolással, motion detectorral, kétirányú hangkommunikációval, felhőbe töltéssel stb. kapható 100 euró alatt, egy marker meg 150 euró alatti kiskerben, most.
Maga a szoftver, ami dob az áron, mert kizárja az olyan használatot, amikor elrepül egy gólya :)

Maga a projekt, több mint tíz éve működik, csak nem volt befektető.

https://www.youtube.com/watch?v=nTs7VRFV36c
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Mex »

RatRace írta: 2024.04.23. 17:10 Maga a szoftver, ami dob az áron, mert kizárja az olyan használatot, amikor elrepül egy gólya :)

Maga a projekt, több mint tíz éve működik, csak nem volt befektető.

https://www.youtube.com/watch?v=nTs7VRFV36c
Megnéztem a videót. Ez alapján nem csodálom, hogy nem volt befektető. Az egész szerkezet működésében azt láttam, hogy esélytelen eltalálni a mozgó céltárgyat, behatolót. Semmi cél elé tartás, a mozgása töredezett.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3350
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: zora »

qqriq írta: 2024.04.13. 14:57 elovettem az .50es umarex pisztolyt, racsaptam a patronkiszurora es elkezdte kifujni a gazt a stukker tetejen :shock:
mi lehet a problemaja?
Evvel mi lett?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13939
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

fujtam a markolatba kis szilikon spret de nem oldotta meg a problemat. legkozelebb megyek szetszedem.
zora írta: 2024.04.23. 22:37Evvel mi lett?
ingyom bingyom tálib-e?
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

qqriq írta: 2024.04.24. 05:15 fujtam a markolatba kis szilikon spret de nem oldotta meg a problemat. legkozelebb megyek szetszedem.
Szia, tényleg próbáld ki az olajozó patront. A markolatba fújni nem mindig elég, az legfeljebb a nyitószelepet olajozza, a belső tömítéseket nem. Nálad meg valószínűleg ott megy el a nyomás.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13939
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nincs olajos patronom, korulnezek hatha van valahol a kozelben boot :roll:
BeHappy írta: 2024.04.24. 08:57 Szia, tényleg próbáld ki az olajozó patront. A markolatba fújni nem mindig elég, az legfeljebb a nyitószelepet olajozza, a belső tömítéseket nem. Nálad meg valószínűleg ott megy el a nyomás.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2184
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: vato »

Csak visszakerülnek az akasztók a muzealisokba, megmenekült a világ!!!
IMG_0323.gif
IMG_0323.gif (895.63 KiB) Megtekintve 918 alkalommal

Faszom mkh -hoz ezert kell mar harmadjara vizsgara vinni a konverziót, mert remegnek hogy mit lehet/ mit nem … gratulalok
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13939
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

varhato volt, kezdett elszaladni az a bizonyos lo...
vato írta: 2024.04.25. 08:05 Csak visszakerülnek az akasztók a muzealisokba, megmenekült a világ!!!
IMG_0323.gif
Faszom mkh -hoz ezert kell mar harmadjara vizsgara vinni a konverziót, mert remegnek hogy mit lehet/ mit nem … gratulalok
ingyom bingyom tálib-e?
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Kojak »

vato írta: 2024.04.25. 08:05 Csak visszakerülnek az akasztók a muzealisokba, megmenekült a világ!!!

IMG_0323.gif


Faszom mkh -hoz ezert kell mar harmadjara vizsgara vinni a konverziót, mert remegnek hogy mit lehet/ mit nem … gratulalok
Mi a sztori?
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Töröltem egy hozzászólást, mert a témával kapcsolatos súlyos állításokat és vádaskodásokat tartalmazott, ráadásul a Facebookról valaki másnak a véleményét bemásolva. Ezek megvitatásának nem ez a felület az útja-módja.
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5915
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Chuck Norris írta: 2024.04.25. 15:33 Töröltem egy hozzászólást, mert a témával kapcsolatos súlyos állításokat és vádaskodásokat tartalmazott, ráadásul a Facebookról valaki másnak a véleményét bemásolva. Ezek megvitatásának nem ez a felület az útja-módja.
Én még olvastam. Keserű facebook oldalán megtalálható akit érdekel.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13939
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

melyik volt, amelyikben gvass a bm? :lol:
Fortitu írta: 2024.04.25. 15:44 Én még olvastam. Keserű facebook oldalán megtalálható akit érdekel.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

aha
qqriq írta: 2024.04.25. 15:48 melyik volt, amelyikben gvass a bm? :lol:
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2024.04.25. 15:44 Én még olvastam. Keserű facebook oldalán megtalálható akit érdekel.
Ez az a sztori, hogy egy bizonyos magazin főszerkesztője írt a BM-nek bizonyos gyártók termékeivel kapcsolatban?
Vagy már valami újabb?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

WildBear23 írta: 2024.04.25. 15:56 Ez az a sztori, hogy egy bizonyos magazin főszerkesztője írt a BM-nek bizonyos gyártók termékeivel kapcsolatban?
Vagy már valami újabb?
Pls ne boncolgassuk újra a témát, mert a bizonyos magazin főszerkesztője is triggerelődik, és megint kész a flamewar.
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5915
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2024.04.25. 15:56 Ez az a sztori, hogy egy bizonyos magazin főszerkesztője írt a BM-nek bizonyos gyártók termékeivel kapcsolatban?
Vagy már valami újabb?
Az. De ok, aki szeretne, akkor reagáljon rá ott, zárjuk le itt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
LoneStar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2024.03.03. 13:54

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: LoneStar »

qqriq írta: 2024.04.25. 08:28 varhato volt, kezdett elszaladni az a bizonyos lo...
S a már kint lévő akasztó nélküliekkel mi lesz? Úgy járnak mint anno a flóbertek, vagy az mkh kártya megújítása válik lehetetlenné?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13939
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

hat azt en honnan tudjam? nem az en dolgom meg nem is erint
LoneStar írta: 2024.04.25. 18:57 S a már kint lévő akasztó nélküliekkel mi lesz? Úgy járnak mint anno a flóbertek, vagy az mkh kártya megújítása válik lehetetlenné?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
LoneStar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2024.03.03. 13:54

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: LoneStar »

qqriq írta: 2024.04.25. 19:04 hat azt en honnan tudjam? nem az en dolgom meg nem is erint
Nem is konkrétan neked szegeztem a kérdést elnézésedet kérem, csak gondoltam bekapcsolódom a párbeszédbe :D Minden esetre valami készülődik, vagy valakik/valakik által jól meg lett keverve a sz..r, ha a vato kollégának már harmadszorra kell visszavinnie a konverziót vizsgára az mkh-hoz. :oops:
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

Meg egy jo eros tokonrugas az igyis felig halott fegyverkulturanak. Tiltassuk mar be gumist is akkor :|
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13643
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

gabor86 írta: 2024.04.26. 00:03 Tiltassuk mar be gumist is akkor :|

Megnézted melyik topikban vagy? NEM HALÁLOS.


És akkor most itt mutass egyetlen olyan hsz-t is, amiben a NEM HALÁLOS gumisokat akarta itt bárki is betiltani.

A _HALÁLOS_ fegyverek meg itt nem téma. Úgyhogy nem tudom mire vélni a hozzászólásodat, mint ahogy Vatoét sem.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

A vizsgáztatás gyakorlatát, meg a fegyvertémát nyugodtan tárgyaljátok ki. A személyes ellentéteket pedig ne itt vitassuk meg.
I am the law.
torokb
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2022.10.01. 04:24

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: torokb »

Fortitu írta: 2024.04.25. 15:44 Én még olvastam. Keserű facebook oldalán megtalálható akit érdekel.
Kerestem, de nem találom. Meg tudnád mondani a bejegyzés dátumát?
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 407
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

torokb írta: 2024.04.26. 12:00 Kerestem, de nem találom. Meg tudnád mondani a bejegyzés dátumát?
Erre én is kiváncsi lennék, bàr azóta biztos hogy törölve lett
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5915
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Sjani86 írta: 2024.04.26. 14:54 Erre én is kiváncsi lennék, bàr azóta biztos hogy törölve lett
Már többen kérdezték, szóval... Április 16-i poszt, de akkor itt tényleg zárjuk le a témát teljesen. Vagyis a témának ezt a személyeskedő részét.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Válasz küldése