Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fortitu írta: 2024.03.30. 22:19 Ezeknél mindig a tartósság a kérdés, remélhetőleg bírni fogja a tartós igénybevételt is.

Szerdán megjáratom, ha utána működik akkor jó vétel.
Az általam űzött szakágakban nem igazán van lámpás verseny, ha meg egyéb esetben kell, utána már nem releváns, egy zacskóban lesz számmal :)
Andor88
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:25

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Andor88 »

bandligy írta: 2024.03.25. 11:28 Aki esetleg tompihoz keres tokot, ami minden elől sines fegyverhez jó jobb és balkezes is: https://a.aliexpress.com/_EzsGqvP
20240325_105418.jpg
20240325_105440.jpg
Ez az izraeli recover g7 kínai koppintása jelentősen olcsóbban. Rotos így az alap cserélhető és a szög állítható.
Köszi az ötletet! Én is most vettem P10C-t. Neked volt a dobozban hozzá +2-es tárfenék vagy külön vettél? Az enyémben csak pufferpatron volt...
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Andor88 írta: 2024.03.31. 09:10 Köszi az ötletet! Én is most vettem P10C-t. Neked volt a dobozban hozzá +2-es tárfenék vagy külön vettél? Az enyémben csak pufferpatron volt...
Igaz nem tolem kerdezted, az enyemben volt ket tarfenek, pufferpatron es a patronhoz cseremuanyagok.
Tokmányos Lomposzaurusz
Andor88
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:25

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Andor88 »

Vizimalac írta: 2024.03.31. 16:25 Igaz nem tolem kerdezted, az enyemben volt ket tarfenek, pufferpatron es a patronhoz cseremuanyagok.
Az jó...az enyémben csak a patron meg hozzá a műanyag "csappantyúk".
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4445
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Keresd a hibát ;)
IMG_6031.jpeg


(Nem, nem a szennyezett alsógatya az.. és eggyébként is a folt az fegyverolaj!!)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13948
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: qqriq »

fazisceruza? :roll:
Petya357 írta: 2024.04.01. 12:36 Keresd a hibát ;)

IMG_6031.jpeg



(Nem, nem a szennyezett alsógatya az.. és eggyébként is a folt az fegyverolaj!!)
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4445
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2024.04.01. 12:38 fazisceruza? :roll:
Nem. Az csak improvizált csavarhúzó 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13948
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: qqriq »

malnas asvanyviz? :roll:
Petya357 írta: 2024.04.01. 12:39 Nem. Az csak improvizált csavarhúzó 8-)
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4445
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2024.04.01. 12:41 malnas asvanyviz? :roll:
Jó a szemed. Tényleg málnás. Após két éve kint hagyta a napon. Az UVtól kifakult a színe, és szétmállott rajta a zsugor. Mi baja lenne?

A probléma:
IMG_6032.jpeg
És a megoldas:
IMG_6033.jpeg
Mindig legyen az embernél minimum két kompatibilis tisztítókészlet.

Van 45ös csőkígyöm is, korábban azzal tisztítottam, de milyen már revolvert kígyóval.. ez Ruger, nem Anaconda :lol:
Egyébként is, kinek kell kilenc és fél colos cső? Normális ember aki nem kompenzál valamit nem vesz ilyet.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: bandligy »

Andor88 írta: 2024.03.31. 09:10 Köszi az ötletet! Én is most vettem P10C-t. Neked volt a dobozban hozzá +2-es tárfenék vagy külön vettél? Az enyémben csak pufferpatron volt...
Nekem járt minden tárhoz a gyári dobozban a +2 tárfenék.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4445
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

:o :shock:

https://youtu.be/hNGid7tMCo0?si=vOXu1Xzk842jtTKH
IMG_6053.jpeg
Még nem sikerült kideríteni, hogy ez az izé mire jó - minden bizonnyal a matryoshka-baba gyűjtők képezhetik a piac oroszlánrészét. Vagy a Gyorskombinált szakágat céloszták volna meg magyar sport vonalon ? 🤔😂
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13948
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Kép
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5921
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Van valakinek lámpás Glock pisztolymodellje 3D nyomtatáshoz kydex tok készítéséhez?
Tehát a modellt szeretném kinyomtatni, és arra préselni a kydexet.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5921
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2024.04.02. 14:01 Van valakinek lámpás Glock pisztolymodellje 3D nyomtatáshoz kydex tok készítéséhez?
Tehát a modellt szeretném kinyomtatni, és arra préselni a kydexet.
Surefire X300 elsősorban, de máshoz is érdekes lehet, vagy akár natúr.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
algreg
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2019.08.15. 08:52

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: algreg »

Pimp-action :)
Maverick 88.jpg
saddle1.jpg
saddle2.jpg
saddle2.jpg (40.29 KiB) Megtekintve 734 alkalommal
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Trailm »

algreg írta: 2024.04.06. 10:26 Pimp-action :)

Maverick 88.jpg

saddle1.jpg

saddle2.jpg
Ez jó. Honnam lehet beszerezni ?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3356
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: zora »

algreg írta: 2024.04.06. 10:26 Pimp-action :)

Maverick 88.jpg

saddle1.jpg

saddle2.jpg
Nagyon menő!
algreg
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2019.08.15. 08:52

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: algreg »

Trailm írta: 2024.04.06. 12:35 Ez jó. Honnam lehet beszerezni ?
Ali, Monstrum Tactical klón (?)
algreg
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2019.08.15. 08:52

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: algreg »

algreg írta: 2024.04.06. 13:43 Ali, Monstrum Tactical klón (?)
https://www.aliexpress.com/item/1005006568517861.html

A tokon amúgy nagyon frankón illeszkedik, a belső élek szépen le vannak törve, nem karistolt össze semmit. Egyetlen problémám, hogy elég keményen fogja a lőszereket, slugot kb. esélytelen a belső helyekre beszuszakolni. A szekrényben is gondot jelenthet, ha valami duci fegyver a szomszéd.

Mondjuk én elsősorban a sín miatt vettem, a tartó leszerelhető. A mai lőtéri session alkalmával az is kiderült, hogy a kis ablak segít az első irányzékot oldalban középre behozni.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4445
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Első benyomások Atech H3 .30 cal 14x1 tompiról

Vezetőségi összefoglaló: .308 Winchesterrel f.sza, megéri a pénzét.

Bővebben:

Sokkal nagyobb, és sokkal komolyabb , mint a .22 puskához való Atech.

Itt a csőtorkolathoz igazítottam a tompikat. A nagytesó rálóg a csőre.
Ez lehet jó (Steyr Scouton meg úgy általában minden modern forgó-toló zárás fegyveren) rövidebb, csak 150 cm-t lóg túl, és lehet nagyon nem jó (a Kalasnyikov Saigara meg sok régi, csőtorkolathoz közeli első nyílt irányzékkal ellátott vadász- és taktikális puskára ilyen típus nem használható, hiába van menet)
IMG_6143.jpeg
Fontos, hogy könnyen szétszerelhető legyen tisztításhoz
IMG_6141.jpeg
A belső kialakítás nem csak szellősebb, hanem sokkal , sokkal komplikáltabb is, mint a kistesóé, dolgoznia kell annak a CNCnek
IMG_6142.jpeg
Puskára szerelve (a Scoutrol majd külön írok, ha felkerül rá az optika). Praktikus és igényes kis koffert adnak hozzá - balra lent. Az eladó panaszkodott, hogy a H2höz bezzeg miért nem adnak. A kofferben meglepetés - volt egy menetvédő is, amit baromi jó ötletnek tartok - szerintem sokan fogják elveszíteni az eredetit a puskájukról.
IMG_6076.jpeg
A lényeg persze a lövés dörej tompítása - jól működik! Tompít rendesen. Egyelőre még nem töltöttem szubszónikus lőszert , így csak nagyon szuperszónikus,a hangsebesség több, mint duplájával hasító 2500-2700 fps 145 és 167 graines gyári lőszerrel tudtam tesztelni. Összesen 60lövés, ebből több, mint negyvenet tompival adtam le

Így is hozzá, ami elvárható. A félig zárt térben (nyitott lőtér, betonfalas lőcsatorna) elviselhetetlenr elviselhetővé szelídült, még nagyon rövid, 50 cm alatti (pontosan 19”)csőből is. Teszteltük Bellel - kicsit hangosabb, mint a 22 LR puska tompi nélkül, de nem sokkal. Füles így is határozottan ajánlott. Erdőben, mezőben - szerintem - már nem kell.

A 22 LR nem meglepő módon sokkal könnyebben tompítható - a viszonylag primitív, és kicsi tompi is levitte rugós légpuska szint alá. Itt szó sincs ilyenről - félreérthetetlenül lövés hangja marad, hangrobbanással, meg minden - viszon nagyon látványosan halkabban.

Lövés közben melegszik. Heccből meglőttem vele egy gyorspont versenyt - 3 próba, utána gyorsz egymásutánban 3x5 lövés - nem lehetett megfogni. Miráge is van - ez sznájperkedésnél lehet fontos.
IMG_6114.jpeg
Ami számomra a leglátványosabb volt - brutálisan csökkentette a visszarugást. Aki ismer, tudja - tényleg vagyok egy recoil-shy (visszarugastól tartó) fajta, teljes töltetű .44 Magnum revolverrel szoktam lőni 45-őt és utána kérek még :mrgreen: de a haromkilós új Scout puska visszarúgása teljes töltetű .308 Win lőszerrel már zavart. A tompi a visstarugást az “aztaqrva’, ez már fájt!” szintről levitte a “nincs it semmi látnivaló, örömmel várom a következő lövést” szintre. :o kb mint a legjobb kompenzátorok.

Masszív lájk a vasra (alumínium rá) 8-)

Ha valakit érdekel bármi más, írjatok. A hetekben jönnek új tesztek, pl szubszónikus lőszerrel, szóráskép-találati pont, ilyesmik - ezeket most nem vizsgàltam.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: sama »

Petya357 írta: 2024.04.07. 23:15 Első benyomások Atech H3 .30 cal 14x1 tompiról

Vezetőségi összefoglaló: .308 Winchesterrel f.sza, megéri a pénzét.

Bővebben:

Sokkal nagyobb, és sokkal komolyabb , mint a .22 puskához való Atech.

Itt a csőtorkolathoz igazítottam a tompikat. A nagytesó rálóg a csőre.
Ez lehet jó (Steyr Scouton meg úgy általában minden modern forgó-toló zárás fegyveren) rövidebb, csak 150 cm-t lóg túl, és lehet nagyon nem jó (a Kalasnyikov Saigara meg sok régi, csőtorkolathoz közeli első nyílt irányzékkal ellátott vadász- és taktikális puskára ilyen típus nem használható, hiába van menet)

IMG_6143.jpeg

Fontos, hogy könnyen szétszerelhető legyen tisztításhoz IMG_6141.jpeg

A belső kialakítás nem csak szellősebb, hanem sokkal , sokkal komplikáltabb is, mint a kistesóé, dolgoznia kell annak a CNCnek
IMG_6142.jpeg

Puskára szerelve (a Scoutrol majd külön írok, ha felkerül rá az optika). Praktikus és igényes kis koffert adnak hozzá - balra lent. Az eladó panaszkodott, hogy a H2höz bezzeg miért nem adnak. A kofferben meglepetés - volt egy menetvédő is, amit baromi jó ötletnek tartok - szerintem sokan fogják elveszíteni az eredetit a puskájukról.

IMG_6076.jpeg

A lényeg persze a lövés dörej tompítása - jól működik! Tompít rendesen. Egyelőre még nem töltöttem szubszónikus lőszert , így csak nagyon szuperszónikus,a hangsebesség több, mint duplájával hasító 2500-2700 fps 145 és 167 graines gyári lőszerrel tudtam tesztelni. Összesen 60lövés, ebből több, mint negyvenet tompival adtam le

Így is hozzá, ami elvárható. A félig zárt térben (nyitott lőtér, betonfalas lőcsatorna) elviselhetetlenr elviselhetővé szelídült, még nagyon rövid, 50 cm alatti (pontosan 19”)csőből is. Teszteltük Bellel - kicsit hangosabb, mint a 22 LR puska tompi nélkül, de nem sokkal. Füles így is határozottan ajánlott. Erdőben, mezőben - szerintem - már nem kell.

A 22 LR nem meglepő módon sokkal könnyebben tompítható - a viszonylag primitív, és kicsi tompi is levitte rugós légpuska szint alá. Itt szó sincs ilyenről - félreérthetetlenül lövés hangja marad, hangrobbanással, meg minden - viszon nagyon látványosan halkabban.

Lövés közben melegszik. Heccből meglőttem vele egy gyorspont versenyt - 3 próba, utána gyorsz egymásutánban 3x5 lövés - nem lehetett megfogni. Miráge is van - ez sznájperkedésnél lehet fontos.

IMG_6114.jpeg

Ami számomra a leglátványosabb volt - brutálisan csökkentette a visszarugást. Aki ismer, tudja - tényleg vagyok egy recoil-shy (visszarugastól tartó) fajta, teljes töltetű .44 Magnum revolverrel szoktam lőni 45-őt és utána kérek még :mrgreen: de a haromkilós új Scout puska visszarúgása teljes töltetű .308 Win lőszerrel már zavart. A tompi a visstarugást az “aztaqrva’, ez már fájt!” szintről levitte a “nincs it semmi látnivaló, örömmel várom a következő lövést” szintre. :o kb mint a legjobb kompenzátorok.

Masszív lájk a vasra (alumínium rá) 8-)

Ha valakit érdekel bármi más, írjatok. A hetekben jönnek új tesztek, pl szubszónikus lőszerrel, szóráskép-találati pont, ilyesmik - ezeket most nem vizsgàltam.
A kérdés : Kellett-e összelőni a tompit a puskával? Vegyesek a tapasztalatok baráti körben.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13948
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nekem nem valtozott erdemben a talalati pont.
ne legyel en, ne lodd ossze :roll:
20240324_194831.jpg
sama írta: 2024.04.08. 08:08 A kérdés : Kellett-e összelőni a tompit a puskával? Vegyesek a tapasztalatok baráti körben.
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4445
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

sama írta: 2024.04.08. 08:08 A kérdés : Kellett-e összelőni a tompit a puskával? Vegyesek a tapasztalatok baráti körben.
Nem tudom egzakt módon megválaszolni. Új volt a puska is, a tompi is, távcső sincs meg rajta. Nyílt irányzékkal nem észleltem semmi különbséget , de a Ghost ring és szabadkéz nem elég pontos , hogy ez erződjön.

Távcsővel, feltámasztva ki fogom mérni.

A baráti körben megélt vegyes tapasztalatok összevágnak a sajtjaimmal. Egy precíziós fegyvert - szerintem - mindig be kell lőni tompival. Vagy befolyásolja a találatokat, vagy nem -de előre ezt nem lehet megmondani!

A .22 cal puskámon 25 méteren nem agyon volt érzékelhető különbség (lőszer fajta váltás pedig igen) , de 50 méteren már igen, 0.1 miliradiánt állítani kellett
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: sama »

Nem reklám de egy jó megoldás aki nem akar/tud kydexelni . Sajnos csak övön belüli viseléshez:https://www.tactical.hu/TecGrip-FormLok ... fegyvertok#
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4445
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

sama írta: 2024.04.11. 13:10 Nem reklám de egy jó megoldás aki nem akar/tud kydexelni . Sajnos csak övön belüli viseléshez:https://www.tactical.hu/TecGrip-FormLok ... fegyvertok#
Ez nagyon érdekes, köszi!

Gyanítom hogy itt sem ártana maszkolni? :roll:

A kydexezésben nagyon kezdetlegesek az ismereteim - annyit tudok, amit workshopon láttam Roberto és Vato fórumtársaktól - de emlékeim szerint a maszkolás volt a munka több, mint fele.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13652
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvertokok, fegyvermarkolatok, kiegészítők

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ide is betenném: Petya remek kis bemutatója új hangtompítójáról immár szerkesztve, cikként is elérhető:

Mini TESZTCIKK: A-Tec H3 hangtompító .308 Win. puskával

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/mini-t ... -puskaval/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése