Dinamikus/szituacios loveszet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

bel írta: 2024.01.09. 08:55 Sziasztok,

Reszemrol az osszes felsorolt megoldas rendben van.

(Szerintem a foldre vilagito lampa szort fenye eleg a dobcserehez, de ezt nyilvan annak kell eldontenie, aki vegrehajtja.)

Bel
Erős kéz oldali hónalj alá be szorított lámpa is tud működni kicsi gyakorlás után.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

HCZoli írta: 2024.01.09. 09:49 Erős kéz oldali hónalj alá be szorított lámpa is tud működni kicsi gyakorlás után.
Nyakba lógatott laposelemes zseblámpa? :-)

Még egészen modern kivitelben is létezik:

https://www.emag.hu/home-ol-5-led-led-e ... D93VHCBBM/
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

AndyA írta: 2024.01.09. 10:37 Nyakba lógatott laposelemes zseblámpa? :-)

Még egészen modern kivitelben is létezik:

https://www.emag.hu/home-ol-5-led-led-e ... D93VHCBBM/
Én a meglévő lámpákhoz javasoltam egy megoldást.
Nyakba akasztott lámpa engedélyezett?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

HCZoli írta: 2024.01.09. 10:54 Én a meglévő lámpákhoz javasoltam egy megoldást.
Nyakba akasztott lámpa engedélyezett?
Szia,

Nem, fejlampa sem, csak kezi vagy fegyverlampa.

Bel
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Kösz vato, a kézenfekvő nem jutott eszünkbe :)

Akkor legyen így, aki akar, nem cserél dobot, én meg cserélek, eredmény rosszabb lesz annak, aki nem cserél, de ahogy vato írta, ez gumissal úgyis gyakorlás.

Köszi mindenkinek, találkozunk ott remélem! https://belse.hu/reg/reg240127.php
vato írta: 2024.01.09. 08:46 Te csak hat lövéssel hajtod végre a pályákat, nem szabályellenes, nem zárnak ki érte, értékelésed lesz rossz, de szerintem főleg gumissal senki nem a verseny miatt csinálja, hanem hogy gyakorolj ;)
HandaBandy írta: 2024.01.08. 22:41
digiservice írta: 2024.01.07. 22:57
bel írta: 2024.01.09. 11:03
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

bel írta: 2024.01.09. 11:03 Szia,

Nem, fejlampa sem, csak kezi vagy fegyverlampa.

Bel
A korábban általam berakott, csuklóra rögzíthető taktikai lámpa sem?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2024.01.09. 09:49 Erős kéz oldali hónalj alá be szorított lámpa is tud működni kicsi gyakorlás után.
Sziasztok, egy nagy +1 , különösen a kiemelt részre.

Gyakorolni kell. Ez nem opcionális.

Ki kell próbálni - nem a versenyen, hanem előre, otthon - mi a neked bevált mozdulat sorozat , és azt begyakorolni. Ha ez megy csukott szemmel, már elég jó. Fel óránál kevesebb gyakorlás is - szerintem - elég arra, hogy az ember vaktában meg tudjon csinálni egy dobcserét. Nem villámgyorsan - csupán biztonságosan, biztosan megcsinálni. Ehhez egyetlenegyet sem kell lőni, verseny sem kell, semmi sem kell - csak a szándék.

Bele kell tenni némi időt, e nélkül nem megy ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Kojak írta: 2024.01.09. 12:41 A korábban általam berakott, csuklóra rögzíthető taktikai lámpa sem?
Szia,

Az se: kezi, vagy fegyverlampa.

Bel
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Most, hogy gyakoroltam kicsit, esett le, hogy ha nem is cserélsz dobot, akkor is gyakorold be valahogy, hova teszed a lámpát, amíg a dobot manipulálod. Ugyanis a revolvert dob nélkül kell elővenni a tokból és utána lehet tölteni, azaz behelyezni a dobot.
HandaBandy írta: 2024.01.08. 22:41 Dobok vannak persze, de pl. ezeket elég nehéz lenne szájba venni.
IMG_2388.jpeg
Így lógatva meg nem oda világít ahova kell dobcsere közben.
Én is minél többet szeretnék lőni, de DQ kockázat a dobcsere így nehezítve.
Vagy legyen rajtunk két bull? :D
Jól látom, hogy Airsoft kategória is lesz?
Legfejlettebb indulok ott.. azt még nem próbáltam…
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

montecarlo írta: 2024.01.09. 22:25 Most, hogy gyakoroltam kicsit, esett le, hogy ha nem is cserélsz dobot, akkor is gyakorold be valahogy, hova teszed a lámpát, amíg a dobot manipulálod. Ugyanis a revolvert dob nélkül kell elővenni a tokból és utána lehet tölteni, azaz behelyezni a dobot.
Szia,

Igen!
A legtobb palyan toltve szoktunk indulni, vagyis a fenti alatt me'g a birot meg lehet kerni, hogy tartsa a lampadat, de technikai okokbol Esztergomban elo szokott fordulni az ures fegyverrel indulas ismeretlenes palyan, ezert valoban, varhato olyan palya, ahol az elso toltes is mar a palya vegrehajtasa kozben van.

Az Esztergomi loter adottsagai miatt 2 szektorban is az a legjobb, ha az ismeretlenes palyatol jo messze gyulekeznek a lovok, onnan ures fegyverrel beszaladnak az elore nem is latott keretbe (10-15 meter tavolsag), ahol megtoltik a fegyvert, es vegrehajtjak a feladatot. Amikor vegeztek, akkor a kerettol kb 5 metert visszajonnek, es ott bevarjak a squad maradekat.
Ennek egyik elonye, hogy a korabban itt megszavazottnak megfeleloen pici fizikai terhelessel kezdodik a palya (10-15 m futas), ami a megemelt pulzus/vernyomas kovetkezteben eleg jol szimulalja a valos helyzetben meglevo magas stresszt,. Masik elonye, hogy egyszeruen az oldalgolyofogo takarja az ismeretlen palyat, igy nem kell kulon falat epiteni a rejteshez. Harmadik elonye, hogy fizikailag el vannak kulonitve egymastol azok, akik mar lottek es azok, akik meg nem az adott palyan, ami a beszedkenyszeres emberek nagyjabol johiszemu "informacio szivarogtatasat" megakadalyozza.

Bel
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Ez igen!
bel írta: 2023.11.29. 20:26 Miculek csalad USA:
Kép
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Szia Bel,

fedőruházat kötelező lesz a lámpás versenyen? Vagy a sötét úgyis takar lesz a logika?:)
bel írta: 2024.01.10. 11:12
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Kotelezo lesz a fedoruhazat.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

montecarlo írta: 2024.01.13. 08:03 Szia Bel,

fedőruházat kötelező lesz a lámpás versenyen? Vagy a sötét úgyis takar lesz a logika?:)
IDPA, SAS és hasonlóknál mindig kötelező, kivéve ha direkt említi a briefing, hogy nem 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Köszi! Drop baget használom dobtartónak, jó nagy, még sosem fedte a ruházat SAS-on

https://youtu.be/wjrg6MjfAiU?si=u26AKwzNCjcj2L2G

https://youtu.be/mWxHY3H2VqQ?si=B9g8ZG261WDXhiO2
Petya357 írta: 2024.01.21. 00:52 👍

Így kell ezt! Gyakorlással minden megoldható. Annak, aki nem hajlandó gyakorolni, pedig maradnak a kifogások 😂

Szépen, biztonságosan, felesleges mozdulatok nélkül újra tudtad tölteni. A sebesség növelése majd később jön. És már most gyorsabb leszel mindenkitől, aki nem gyakorolt dobot cserélni kifejezetten sötétben, lámpával. 😉

Arra érdemes ügyelni, hogy a tártartót/dobtartót a feladat megkezdése előtt még fedje a fedőruházat.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

montecarlo írta: 2024.01.21. 10:48 Köszi! Drop baget használom dobtartónak, jó nagy, még sosem fedte a ruházat SAS-on
Szia,

Igen, ebben kicsit kovetkezetlenek vagyunk: a gazgumisok tartalek dobjanak tartojat engedjuk fedetlenul viselni.

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Szóba került korábban, hogy vajon mennyivel gyorsabb az optika a fémirányzékhoz képest. Eszembe jutott, hogy a steel challenge világcsúcsokon elég jól lemérhető, hogy mi a maximum, amit ki lehet hozni egyes kategóriákból:
https://scsa.org/world-records
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Tegnap volt Esztergomban egy lámpás SAS verseny. Tanulságos volt, mert sokmindent elrontottam. A szervezésben volt egy kis szétcsúszás, de a verseny biztonságosan került lebonyolításra elejétől a végéig. Összevágtam a felvételeimet egy videóba:
https://youtu.be/U_0pNotSPqc
1. pálya: Itt az elején rosszul raktam a lámpás kezemet. Ez azért is vicces, mert az egyik poszteren pont ilyen hibás fogással volt kint egy kép, amin nem sokkal korábban még nevetgéltünk is, hogy hogyan lehet ilyet. Szerencsére kapcsoltam egyből és korrigáltam. A fémek tök jó ötletnek tűntek, de nemcsak nálam, hanem minden lövőnél problémás volt a találatok detektálása.
2. pálya (ismeretlen): Itt egyből csőre akartam tölteni, de tár nélkül indult a pálya, ezzel veszítettem némi időt, de aránylag gyorsan korrigáltam.
3. pálya (ismeretlen): Elkezdtem lőni a mozgó célt, de nem realizáltam, hogy mögötte mi is van, vétlen, vagy nem vétlen. Nagy időveszteség volt, hogy nem lőttem végig, hanem vártam, amíg kimozog. A statikus célt pedig nyugodtan lehetett volna a mozgón keresztül is lőni. A mozgóra feleslegesen rá is javítottam, mivel az se 0-ás találat lett...
4. pálya (ismeretlen): Itt nem realizáltam, hogy én vagyok a felkészülő, és nem ott voltam fejben hirtelen. Ez már korábban is tanulság volt számomra, hogy felkészülőként ne beszélgessek, akkor már csak a lövészet legyen a fejemben. Emiatt leléptem a kiejelölt területről, nem volt a fejemben, hogy erre is figyelni kellene. Azért volt érdekes ez a pálya, mert messzire kellett világítani, nem volt szórt fény sem, ami megvilágította volna az irányzékokat, ez olyan igazi sötétben lövészet volt, míg a többi pályán volt némi fényünk a folyosóról is, plusz ami a lámpából visszaverődött. A fémek messze voltak, és elég kicsik, a videón nem is látszik sokminden, az elsőnek sokat mellélőttem, aztán úgy tűnik elkaptam hogyan is kellene, és onnantól mindegyik elsőre megvolt. Ja és a papírra feleslegesen javítottam, csak annyira összeszakadt az első két lövés, hogy egy lyuknak láttam.

Köszönöm a szervezést, és hogy ott lehettem!

A versenyen való részvételem szponzorálását pedig ezúton szeretném megköszönni qqriq-nak ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

omajgad! eztet hogyan engedik? ez nem sporloveszet, ez kommandozas acelmagvas lovedekkel :o
rendorok vagytok? :shock:
ha meg mar kommandozas miert nem a stukkeren van a lampa? :idea:

Fortitu írta: 2024.01.28. 18:36 Tegnap volt Esztergomban egy lámpás SAS verseny. Tanulságos volt, mert sokmindent elrontottam. A szervezésben volt egy kis szétcsúszás, de a verseny biztonságosan került lebonyolításra elejétől a végéig. Összevágtam a felvételeimet egy videóba:

1. pálya: Itt az elején rosszul raktam a lámpás kezemet. Ez azért is vicces, mert az egyik poszteren pont ilyen hibás fogással volt kint egy kép, amin nem sokkal korábban még nevetgéltünk is, hogy hogyan lehet ilyet. Szerencsére kapcsoltam egyből és korrigáltam. A fémek tök jó ötletnek tűntek, de nemcsak nálam, hanem minden lövőnél problémás volt a találatok detektálása.
2. pálya (ismeretlen): Itt egyből csőre akartam tölteni, de tár nélkül indult a pálya, ezzel veszítettem némi időt, de aránylag gyorsan korrigáltam.
3. pálya (ismeretlen): Elkezdtem lőni a mozgó célt, de nem realizáltam, hogy mögötte mi is van, vétlen, vagy nem vétlen. Nagy időveszteség volt, hogy nem lőttem végig, hanem vártam, amíg kimozog. A statikus célt pedig nyugodtan lehetett volna a mozgón keresztül is lőni. A mozgóra feleslegesen rá is javítottam, mivel az se 0-ás találat lett...
4. pálya (ismeretlen): Itt nem realizáltam, hogy én vagyok a felkészülő, és nem ott voltam fejben hirtelen. Ez már korábban is tanulság volt számomra, hogy felkészülőként ne beszélgessek, akkor már csak a lövészet legyen a fejemben. Emiatt leléptem a kiejelölt területről, nem volt a fejemben, hogy erre is figyelni kellene. Azért volt érdekes ez a pálya, mert messzire kellett világítani, nem volt szórt fény sem, ami megvilágította volna az irányzékokat, ez olyan igazi sötétben lövészet volt, míg a többi pályán volt némi fényünk a folyosóról is, plusz ami a lámpából visszaverődött. A fémek messze voltak, és elég kicsik, a videón nem is látszik sokminden, az elsőnek sokat mellélőttem, aztán úgy tűnik elkaptam hogyan is kellene, és onnantól mindegyik elsőre megvolt. Ja és a papírra feleslegesen javítottam, csak annyira összeszakadt az első két lövés, hogy egy lyuknak láttam.

Köszönöm a szervezést, és hogy ott lehettem!

A versenyen való részvételem szponzorálását pedig ezúton szeretném megköszönni qqriq-nak ;)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Jó kis gyakorlás volt, köszönöm én is a szervezést!
Fortitu írta: 2024.01.28. 18:36 Tegnap volt Esztergomban egy lámpás SAS verseny. ...Köszönöm a szervezést, és hogy ott lehettem!
bel írta: 2024.01.21. 11:08 Szia,

Igen, ebben kicsit kovetkezetlenek vagyunk: a gazgumisok tartalek dobjanak tartojat engedjuk fedetlenul viselni.

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

qqriq írta: 2024.01.28. 18:43 omajgad! eztet hogyan engedik? ez nem sporloveszet, ez kommandozas acelmagvas lovedekkel :o
rendorok vagytok? :shock:
ha meg mar kommandozas miert nem a stukkeren van a lampa? :idea:
Volt olyan is.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Az ilyen éjszakai, lámpás versenyeken jól látszik, hogy ha az embert kimozdítják a komfortzónájából, mennyire romlik a teljesítménye - pedig itt előre tudtad, hogy hol vagy (versenyen), és mi a feladat.

Ezért vagyok szkeptikus azzal kapcsolatban, hogy éjszaka, álmodból felriadva majd lesz módod több féle eszközt használni.
A lámpát, és egy darab fegyvert tudsz felkapni.
Fortitu írta: 2024.01.28. 18:36
4. pálya (ismeretlen): Itt nem realizáltam, hogy én vagyok a felkészülő, és nem ott voltam fejben hirtelen. Ez már korábban is tanulság volt számomra, hogy felkészülőként ne beszélgessek, akkor már csak a lövészet legyen a fejemben.
Így van.
Még gumisként megtanultam, hogy miután végiglőttem a pályát, rögtön kezdjem újratölteni a dobokat, és ha ez megvan, csak akkor foglalkozunk mással (pl. a többiek után ragasztással).
Briefing alatt és felkészülőként nem beszélgetünk, hanem odafigyelünk.
Fortitu írta: 2024.01.28. 18:36 Azért volt érdekes ez a pálya, mert messzire kellett világítani, nem volt szórt fény sem, ami megvilágította volna az irányzékokat, ez olyan igazi sötétben lövészet volt, míg a többi pályán volt némi fényünk a folyosóról is, plusz ami a lámpából visszaverődött.
Ilyenem nekem is volt, hátrébb tartottam a lámpát, hogy a lámpa flood széle elérje az irányzékokat (tehát a spot a célra világít, a környező fényudvar (nem jut eszembe a neve) az irányzékokat.).
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2024.01.28. 20:43 Az ilyen éjszakai, lámpás versenyeken jól látszik, hogy ha az embert kimozdítják a komfortzónájából, mennyire romlik a teljesítménye - pedig itt előre tudtad, hogy hol vagy (versenyen), és mi a feladat.

Ezért vagyok szkeptikus azzal kapcsolatban, hogy éjszaka, álmodból felriadva majd lesz módod több féle eszközt használni.
A lámpát, és egy darab fegyvert tudsz felkapni.



Így van.
Még gumisként megtanultam, hogy miután végiglőttem a pályát, rögtön kezdjem újratölteni a dobokat, és ha ez megvan, csak akkor foglalkozunk mással (pl. a többiek után ragasztással).
Briefing alatt és felkészülőként nem beszélgetünk, hanem odafigyelünk.



Ilyenem nekem is volt, hátrébb tartottam a lámpát, hogy a lámpa flood széle elérje az irányzékokat (tehát a spot a célra világít, a környező fényudvar (nem jut eszembe a neve) az irányzékokat.).
Nem jó ötlet az irányzékot megvilágítani, kifejezetten rontja a látványt. A probléma inkább azzal volt, hogy többség gyakorlatlan a lámpa használataban. Mi szerencsések voltunk bellel, több képzést meg tudtunk csinalni rá, és még így is bőven van mit tanulni róla.
Amit bírókemt láttam, sokszor nem a cél volt megvilagítva és nem volt stabil fogás. . Ráadasul a fémek egy jelentős része szerintem 15 méter feletti távolságban volt amiket nappal is meg kell célozni. Éjjel, lámpával egyensúlyozva, ismeretlenes pályán komoly feladatok voltak. Sokszor előfordult hogy többször elmondott briefing is egyszerűen kiesett, nem lett indítva a mozgó, vagy kiléptek az "aknamezőre". Nem egyszerű dolog ez a lámpázás. Egyébként mindenki biztonságosan végrehajtotta és értékelhető teljesítményt nyújtott. Teljesen rendben volt az egész, talán bel nevében is mondhatom, köszönöm mindenkinek hogy eljott.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2024.01.28. 21:05 Nem jó ötlet az irányzékot megvilágítani, kifejezetten rontja a látványt.
Nem a látvány a fontos, hanem az eredmény. ;-)

Nem direktben az irányzékra kell világítani, hanem csak hogy a szórt fény széle elérje.
aksurv írta: 2024.01.28. 21:05 Amit bírókemt láttam, sokszor nem a cél volt megvilagítva és nem volt stabil fogás.
A(z ösztönös) cél mellé világítás egyik oka lehet az is, hogy némelyik lámpának túl fényes a spot-ja, és zavaró, ahogy a sötétben lévő irányzékokat próbálod rendezni a kápráztatóan fényes célra.

Figyelem a lámpás versenyeken, hogy ki, milyen lámpát használ, alig látni két egyformát.
Ami szerintem jó:

- Low-Med-High irányba változzon a fénye (tehát ne egyből a max fokozaton kezdjen)
- memóriás legyen (amelyik üzemmódban kikapcsoltad, onnan induljon bekapcsoláskor)
- ne legyen benne strobe, SOS, stb. üzemmód, vagy ezek permanensen kikapcsolhatók legyenek
- a középső, megvilágított rész (spot+corona) mellett legyen egy széles spill, szórt fény, ami pl. a talajt is enyhén megvilágítja
- súly: 1x18650 fölé ne menjünk, inkább kisebb (18350), hogy szükség esetén ha mindkét kezünkre szükség van, szájba tudjuk kapni. :-)
- ha van is rajta a töltéshez mikro USB, cserélhető legyen az akku, és legyen hozzá pót akkunk.
- extra: lehetőleg high CRI, helyes színvisszaadású fénye legyen.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2024.01.28. 18:36 Tegnap volt Esztergomban egy lámpás SAS verseny. Tanulságos volt, mert sokmindent elrontottam. A szervezésben volt egy kis szétcsúszás, de a verseny biztonságosan került lebonyolításra elejétől a végéig. Összevágtam a felvételeimet egy videóba:
https://youtu.be/U_0pNotSPqc
Huh, nekem az első benyomásom az volt, hogy “na ezt a versenyt nem lehetett egyszerű bírózni!” Jó móka lehetett.

Kár, hogy most nem tudtam részt venni. Mindenkinek gratula, aki DQ nélkül végigcsinálta, és a szervezőknek, hogy vállalják az ezzel járó extra terheket.

Az eddigi lámpás tapasztalataim;
1. Mindig működjön. Tökmindegy, milyen a lámpa, ha nem világít. Ne csak tartalek élem, de tartalék lámpa is legyen. Olcsó sz.rok mind off, sok felesleges mód mint SOS, Beacon stb mind off - ahogy WildBear23 is írta.

2. A fegyverre szerelt lámpa sokkal jobb, mint a kézben tartott. Nem véletlenül külön kategória! Annyival jobb, hogy már tisztességtelen lenne egybe venni. Egyetlen hátránya, hogy külön tok kell hozzá. Minden othonvédemi fegyverre, vagy fegyvernek látszó tárgyra kötelezővé tennem.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2024.01.28. 21:05 talán bel nevében is mondhatom, köszönöm mindenkinek hogy eljott.
+1
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Nagyon jo lett a video, es koszi a kis leirast is hozza!

Bel
Fortitu írta: 2024.01.28. 18:36 Összevágtam a felvételeimet egy videóba:
https://youtu.be/U_0pNotSPqc
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Gondolkodom rajta. De ez egy jó nagy, egésznapos meccs. :roll:

Jó lenne ráedzeni, és előtte kicsiben kipróbálni - milyen pár timera meg párbajban lőni, színes keretből csak olyan színű fémet amilyen a keret, ilyesmik. Még sosem lőttem ProAmet. Kis verseny szokott lenni előtte, vagy csak ez az egy nagy?

Tudtok ilyenről? Van valakinek személyes tapasztalata?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Petya357 írta: 2024.02.07. 20:09 Gondolkodom rajta. De ez egy jó nagy, egésznapos meccs. :roll:

Jó lenne ráedzeni, és előtte kicsiben kipróbálni - milyen pár timera meg párbajban lőni, színes keretből csak olyan színű fémet amilyen a keret, ilyesmik. Még sosem lőttem ProAmet. Kis verseny szokott lenni előtte, vagy csak ez az egy nagy?

Tudtok ilyenről? Van valakinek személyes tapasztalata?
B+ ojen vagy mint egy huje pitsa :) picsogsz itt jaj sose lottem keretből meg kis verseny ... tudsz gyorsan lőni ? tudsz biztonságosan átmozogni két pont kozt ? mer ha igen akkor menj nem banod meg ha nem akkor is menj nézőnek :) ez a verseny zseniális akiszeret loni ott a heje /és ugy tudom kisorsolnak egy HUGO t :) / ugyhogy ne gyere :)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

brh562 írta: 2024.02.07. 20:20 B+ ojen vagy mint egy huje pitsa :) picsogsz itt jaj sose lottem keretből meg kis verseny ... tudsz gyorsan lőni ? tudsz biztonságosan átmozogni két pont kozt ? mer ha igen akkor menj nem banod meg ha nem akkor is menj nézőnek :) ez a verseny zseniális akiszeret loni ott a heje /és ugy tudom kisorsolnak egy HUGO t :) / ugyhogy ne gyere :)
Voltál már ilyenen, vagy csak okoskocc? :lol: ha mész én is megyek - ki mersz állni párbajba tesa vagy csak a szád jár? ;)

A HUGO valóban egy nyomós érv 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Petya357 írta: 2024.02.07. 20:45 Voltál már ilyenen, vagy csak okoskocc? :lol: ha mész én is megyek - ki mersz állni párbajba tesa vagy csak a szád jár? ;)

A HUGO valóban egy nyomós érv 8-)
eddig mindegyiken ot voltam es ez nem valltozik iden se barkikivel parbajozok max vesztek ettol meg a nap ugyaugy felkel :) Bpro csinalt kicsiben tavaj kerdezd oket
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

brh562 írta: 2024.02.07. 21:04 eddig mindegyiken ot voltam es ez nem valltozik iden se barkikivel parbajozok max vesztek ettol meg a nap ugyaugy felkel :) Bpro csinalt kicsiben tavaj kerdezd oket
Thx, meggyőztél, megyek. Ez a gyávanyulazas működik! már a Vissza a Jövőben is működött :lol:

BProra szombaton úgyis terveztem benézni, köszi a tippet - megkérdezem.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2024.02.07. 20:09 Még sosem lőttem ProAmet.
Szia,

itt meg tudsz nezni par regi videot. :-)

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

versenyen ilyent lehet?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2024.02.08. 09:00 versenyen ilyent lehet?
https://www.youtube.com/shorts/kdKYfBYITRM
Persze, kétszer is!
Először és utoljára. ;)
Élessel szvsz túl balesetveszélyes ahhoz, hogy versenyen elfogadható legyen.
Airsofttal, paintball pisztollyal ki lehet próbálni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2024.02.08. 09:00 versenyen ilyent lehet?
Szia,

SAS versenyen nem, ami ehhez a legkozelebb all, az a zsebtok, de meg erre is ez az allasfoglalas:
Zsebtok csak akkor használható, ha az alábbiak mindegyike garantált (viszont csipőcsont előtt is lehet):
-zseben belül nincs söprés (nem mutat testrészre a fegyver)
-az elsütőbillentyűre nem lehet rátenni az ujjat a zseben belül (nem csak tilos, hanem nem lehet!)
-fegyver elrakásakor még a zseben kívül takarásba kerül az elsütőbillentyű
Kép

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Szia Bel,
Koszi, akkor nem is megyek mert nem realisztikus :twisted:
bel írta: 2024.02.08. 11:10 Szia,

SAS versenyen nem, ami ehhez a legkozelebb all, az a zsebtok, de meg erre is ez az allasfoglalas:
Zsebtok csak akkor használható, ha az alábbiak mindegyike garantált (viszont csipőcsont előtt is lehet):
-zseben belül nincs söprés (nem mutat testrészre a fegyver)
-az elsütőbillentyűre nem lehet rátenni az ujjat a zseben belül (nem csak tilos, hanem nem lehet!)
-fegyver elrakásakor még a zseben kívül takarásba kerül az elsütőbillentyű
Kép

Bel
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2024.02.08. 11:24 Szia Bel,
Koszi, akkor nem is megyek mert nem realisztikus :twisted:
Szia,

A biztonsag fontosabb.

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2024.02.08. 09:12 Persze, kétszer is!
Először és utoljára. ;)
Élessel szvsz túl balesetveszélyes ahhoz, hogy versenyen elfogadható legyen.
Airsofttal, paintball pisztollyal ki lehet próbálni.
IDPAn használhatsz appendix tokot, ha a helyi szabályok is engedik.
"Appendix carry is defined as inside the waistband worn on right-handed shooters between 12 and 2 o’clock (10 and 12 o’clock for left-handed)."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2024.02.08. 12:05 IDPAn használhatsz appendix tokot, ha a helyi szabályok is engedik.
"Appendix carry is defined as inside the waistband worn on right-handed shooters between 12 and 2 o’clock (10 and 12 o’clock for left-handed)."
+1

Az új szabálykönyv szerint lehet! Ha ha erős oldalon van, akkor OK az appendix. Cross-draw formában, gyenge oldalon sem az IWB, sem az OWB nem engedélyezett.
IMG_5523.jpeg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Sziasztok!

Akik holnap Gyálra jönnek SAS-bírói tanfolyamra, azokat kérdezném meg, hogy akad-e hely az autójukban szerénytelenségemnek.
A főbb közlekedési csomópontokat az Örs vezér teréről indulva tudom elérni holnap reggel.
Természetesen van más megoldásom, de az másfél óra tömegközlekedés.
Köszönöm. :-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Ma voltam egy tök jó steel challenge versenyen a Celeritason, és egyszer sem felejtettem el elindítani a fejkamerát (ami nem kis szó, úgy látszik még mindig fejlődőképes vagyok).
PCC open:
https://youtu.be/OIBGzbpWwLk?si=Eu2i7gWttoM0_1o1
Nagykal pisztoly:
https://youtu.be/dq_Wf2u5GGg?si=aFh-uBdY3JbGiNHf
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

A kiírásnál direkt néztem, hogy nem ír licenszet feltételként, ugye tényleg nem szükséges ezekre a versenyekre?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fortitu írta: 2024.02.12. 09:23 A kiírásnál direkt néztem, hogy nem ír licenszet feltételként, ugye tényleg nem szükséges ezekre a versenyekre?
MDLSZ verseny naptárban level2 ipsc versenykent szerepel, egyeztess telefonon a szervezovel szerintem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2024.02.12. 09:32 MDLSZ verseny naptárban level2 ipsc versenykent szerepel, egyeztess telefonon a szervezovel szerintem.
Így tettünk, köszi.
Lehet menni, de minősítést nem kapunk. Mondjuk akár meg is csinálhatnám a vizsgát, de csak a világ másik felén láttam a versenynaptárban ilyet...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Otisz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023.07.15. 18:09

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Otisz »

Sziasztok,

Kis nem reprezentatív közvélemény kutatás. Attilával(Bel) tegnap beszéltük, hogy a SAS versenyeket ismét(korábban szerepelt a kategória, de akkor én még nem versenyeztem) ki lehetne írni kis kal puskára is. Lenne rá igény? :)
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Otisz írta: 2024.02.20. 11:08 Sziasztok,

Kis nem reprezentatív közvélemény kutatás. Attilával(Bel) tegnap beszéltük, hogy a SAS versenyeket ismét(korábban szerepelt a kategória, de akkor én még nem versenyeztem) ki lehetne írni kis kal puskára is. Lenne rá igény? :)
Én kipróbálnám:)
Tokmányos Lomposzaurusz
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bandligy »

Otisz írta: 2024.02.20. 11:08 Sziasztok,

Kis nem reprezentatív közvélemény kutatás. Attilával(Bel) tegnap beszéltük, hogy a SAS versenyeket ismét(korábban szerepelt a kategória, de akkor én még nem versenyeztem) ki lehetne írni kis kal puskára is. Lenne rá igény? :)
Én is szívesen kipróbálnám.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Otisz írta: 2024.02.20. 11:08 Sziasztok,

Kis nem reprezentatív közvélemény kutatás. Attilával(Bel) tegnap beszéltük, hogy a SAS versenyeket ismét(korábban szerepelt a kategória, de akkor én még nem versenyeztem) ki lehetne írni kis kal puskára is. Lenne rá igény? :)
Én is kipróbálnám, ha valaki ad kölcsön egy öntöltő huszonkettest. Forgó-toló záras CZ-455-tel nem lesz az igazi.. :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2024.02.22. 17:03 Én is kipróbálnám, ha valaki ad kölcsön egy öntöltő huszonkettest. Forgó-toló záras CZ-455-tel nem lesz az igazi.. :lol:
De, pont hogy azzal lenne az igazi! (+hangtompító) :-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2024.02.22. 17:06 De, pont hogy azzal lenne az igazi! (+hangtompító) :-)
Ha Bel megengedi hogy egy fejlövéssel kiválthassam a kettő testet, esküszöm h megcsinálom! ;)

Ha nem engedi - akkor is meglövöm azzal, amim van, mert buli :lol: van 25-ös táram, ki kell használni.

az 5-25x távcső 5x minimum nagyítása szerintem még nagyobb kihívás 5 méterre, mint a forgó-tolózár korlátai.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Arh
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2019.05.10. 22:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Arh »

Petya357 írta: 2024.02.22. 17:40 Ha Bel megengedi hogy egy fejlövéssel kiválthassam a kettő testet, esküszöm h megcsinálom! ;)

Ha nem engedi - akkor is meglövöm azzal, amim van, mert buli :lol: van 25-ös táram, ki kell használni.

az 5-25x távcső 5x minimum nagyítása szerintem még nagyobb kihívás 5 méterre, mint a forgó-tolózár korlátai.
Reddotot felrakni arra az időre?

Illetve: https://youtu.be/RtfmHKQmIoM?si=txzURggsrbnxQeH5
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Petya357 írta: 2024.02.22. 17:40 Ha Bel megengedi hogy egy fejlövéssel kiválthassam a kettő testet, esküszöm h megcsinálom! ;)

Ha nem engedi - akkor is meglövöm azzal, amim van, mert buli :lol: van 25-ös táram, ki kell használni.

az 5-25x távcső 5x minimum nagyítása szerintem még nagyobb kihívás 5 méterre, mint a forgó-tolózár korlátai.
Nyiltiranyzek? En azzal indulok ha lesz ilyen verseny:)
Tokmányos Lomposzaurusz
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Vizimalac írta: 2024.02.22. 18:38 Nyiltiranyzek? En azzal indulok ha lesz ilyen verseny:)
Nincs rajta csak pőre cső első irányzék nélkül és weaver sin

Valszeg reddot lesz a válasz ahogy a Arh fórumtárs javasolta
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Petya357 írta: 2024.02.22. 19:51 Nincs rajta csak pőre cső első irányzék nélkül és weaver sin

Valszeg reddot lesz a válasz ahogy a Arh fórumtárs javasolta
5 méterre a pőre cső teljesen elég volna, de a weaver sín sajnos bezavar a képbe :)
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

G.D írta: 2024.02.22. 20:30 5 méterre a pőre cső teljesen elég volna, de a weaver sín sajnos bezavar a képbe :)
SAS és rapid versenyen pisztollyal nem is célzok jóformán, nagyon ritkán kell csak rájavítanom.
De puskával 10 méter a táv, vagy rosszul emlékszem? Bár ott is csak ilyen "kapás-lövés" jelleggel lőttem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Orulok a sok erdeklodonek .22-es puskaval kapcsolatban.

A marcius 9. SAS versenyre lehet nevezni .22-es puskaval is.

Az ido rovidsege miatt minositest nem lehet szerezni, de versenyezni igen. :-)

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Összevágtam a mai szombathelyi IDPA verseny felvételeit. Sokat hibáztam, nem igazán vagyok megelégedve a teljesítményemmel, de fantasztikusan jó volt a verseny! Profi pályák, nagyon ötletes pályaépítés, és példaszerű lebonyolítás. A nasi meg külön 5 csillag.
https://youtu.be/Mg-PhuaHyGY
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2024.02.25. 19:49 Összevágtam a mai szombathelyi IDPA verseny felvételeit. Sokat hibáztam, nem igazán vagyok megelégedve a teljesítményemmel, de fantasztikusan jó volt a verseny! Profi pályák, nagyon ötletes pályaépítés, és példaszerű lebonyolítás. A nasi meg külön 5 csillag.
https://youtu.be/Mg-PhuaHyGY
Az Underground zseniális. MINDIG tudnak valami újat. Szerintem az országban ők építik a legjobb pályákat. Most miért kellett megmutatni, hogy mit hagytunk ki?? 😂 utazhatok 5 órát oda-vissza Szombathelyre a következőre…

Utazó eltűnő lőlap 😮 , lehajló lőlap, függöny! a lőtér eleve jó adottságainak maximális kihasználása, 270 fokos pályák/mélységben/térben változatos elrendezés - wow. Grat a szervezőknek, és neked is, hogy vetted a fáradtságot. 👍 köszi a videót.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2024.02.23. 22:56 Sziasztok,

Orulok a sok erdeklodonek .22-es puskaval kapcsolatban.

A marcius 9. SAS versenyre lehet nevezni .22-es puskaval is.

Az ido rovidsege miatt minositest nem lehet szerezni, de versenyezni igen. :-)

Bel
Hol a rengeteg 22 puskás? Időközben kiderült, hogy Jani bácsi kölcsönadja az 512-esét, de lesz kivel versenyezni? Regisztráljatok lécci.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Felraktam egy halom videot a foto.belse.hura. Pl:
-SAS lampas verseny, sajnos az en videoim nem lettek olyan jok, mint 42 felvetele.
-CMA Gemini
-Steel Gemini
-IDPA Underground

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2024.02.25. 21:54 Hol a rengeteg 22 puskás? Időközben kiderült, hogy Jani bácsi kölcsönadja az 512-esét, de lesz kivel versenyezni? Regisztráljatok lécci.
Sziasztok,

Kozben megszerveztuk, hogy MSSz minosites is elerheto ezen a versenyen is .22-es puskaval.

Bel
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Petya357 írta: 2024.02.25. 21:54 Hol a rengeteg 22 puskás? Időközben kiderült, hogy Jani bácsi kölcsönadja az 512-esét, de lesz kivel versenyezni? Regisztráljatok lécci.
Én most neveztem:)
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
Otisz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023.07.15. 18:09

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Otisz »

Vizimalac írta: 2024.02.27. 09:35 Én most neveztem:)
Szintén ;)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

A Glock kupa teljesen megszűnt, mit tudtok róla?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Fortitu írta: 2024.03.11. 08:21 A Glock kupa teljesen megszűnt, mit tudtok róla?
igen
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Tegnapelőtt Esztergomban tök jó volt az ismeretlenes SAS verseny. A pályák sajátosságai miatt (csak az ragaszthatja aki lőtt, ill volt némi bíró hiány) miatt sajnos jóval lassabb volt minden a hagyományosnál, de megérte - nagyon érdekes, és tanulságos. Az ember ha túl sok mindenre kell, hogy figyeljen - van, hogy az orra előtti lőlapot sem veszi észre. :lol: az IPSCn/IDPAn szocializálódott lövő rohan, néz de nem lát. Akinek forog a feje, mint R2 D2nak, azt már nem éri annyi meglepetés, de így is lehet hibázni. 3 pálya nagyon jól ment, egyet csúnyán benéztem.

A tegnapi konzervgyári IDPA versenyen pedig volt olyan, amit még nem láttam.. se nem normál világos , se nem sötét lámpás, hanem lámpa nélküli félhomály pálya. :o 8-) hát ez nagyon nagyon tanulságos volt. A nehézség nem a cél azonosítása - annyira azért nem szokott sötét lenni, hogy ne látsszon ki a nagyi és ki a cél - hanem a fém irányzékot rendezni. Red dotos sporttársak is panaszkodtak, hogy a piros pont olyan fényes hogy pont attól nem látnak jól (ennél ellenére látványosan jobban ment a squadunkban a red dotosnsnak . De az tény, hogy komoly, stabil lőkészséggel bíró sporttársakat is láttam nem mindig eltalálni a 4 méterre levő :!: teljes, takarás és túsz mentes lőlapot :!: Nyilván ha jó , stabilan ugyanazt a fegyver fogasod , akkor irányzék nélkül kapaslövéssel is , félhomályban is megy az emberalak közepe 4 méterről. De nem mindenkinek - és nem vokt a squadban olyan aki ne tudna lőni. A 10 méterre, fedezékből bizonytalan irányzékképpel - oda kell figyelni. Túsz mögötti lőlspnál kis távolságon is kockázatos sötétben. Elégedett vagyok a low light teljesítményemmel - kivéve, hogy egy csett miatt elúszott a gondosan megkoreagrafált végrehajtás, és belegabalyodtam :roll: jobb lett volna nem számolgatni.

Részemről a tanulság - igaz, ez inkább már az Önvédelembe illik - minden fegyverhez lámpa kell, nincs mese. Meg akkor is kell, ha nincs teljesen sötét. Mindig. És a kistévé egy fegyveren pedig még jobb dolog, mint az ember gondolná.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Fortitu írta: 2024.03.11. 08:21 A Glock kupa teljesen megszűnt, mit tudtok róla?
Sajnos nem nagyon éri meg megrendezni ktg. oldalról.
Jó volt, nagyjából örülni kell,h volt részünk benne.
:(
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Mar 7 csapat nevezett a SAS medic versenyre. :-)

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2024.03.11. 10:20 Tegnapelőtt Esztergomban tök jó volt az ismeretlenes SAS verseny. A pályák sajátosságai miatt (csak az ragaszthatja aki lőtt, ill volt némi bíró hiány) miatt sajnos jóval lassabb volt minden a hagyományosnál, de megérte - nagyon érdekes, és tanulságos. Az ember ha túl sok mindenre kell, hogy figyeljen - van, hogy az orra előtti lőlapot sem veszi észre. :lol: az IPSCn/IDPAn szocializálódott lövő rohan, néz de nem lát. Akinek forog a feje, mint R2 D2nak, azt már nem éri annyi meglepetés, de így is lehet hibázni. 3 pálya nagyon jól ment, egyet csúnyán benéztem.

A tegnapi konzervgyári IDPA versenyen pedig volt olyan, amit még nem láttam.. se nem normál világos , se nem sötét lámpás, hanem lámpa nélküli félhomály pálya. :o 8-) hát ez nagyon nagyon tanulságos volt. A nehézség nem a cél azonosítása - annyira azért nem szokott sötét lenni, hogy ne látsszon ki a nagyi és ki a cél - hanem a fém irányzékot rendezni. Red dotos sporttársak is panaszkodtak, hogy a piros pont olyan fényes hogy pont attól nem látnak jól (ennél ellenére látványosan jobban ment a squadunkban a red dotosnsnak . De az tény, hogy komoly, stabil lőkészséggel bíró sporttársakat is láttam nem mindig eltalálni a 4 méterre levő :!: teljes, takarás és túsz mentes lőlapot :!: Nyilván ha jó , stabilan ugyanazt a fegyver fogasod , akkor irányzék nélkül kapaslövéssel is , félhomályban is megy az emberalak közepe 4 méterről. De nem mindenkinek - és nem vokt a squadban olyan aki ne tudna lőni. A 10 méterre, fedezékből bizonytalan irányzékképpel - oda kell figyelni. Túsz mögötti lőlspnál kis távolságon is kockázatos sötétben. Elégedett vagyok a low light teljesítményemmel - kivéve, hogy egy csett miatt elúszott a gondosan megkoreagrafált végrehajtás, és belegabalyodtam :roll: jobb lett volna nem számolgatni.

Részemről a tanulság - igaz, ez inkább már az Önvédelembe illik - minden fegyverhez lámpa kell, nincs mese. Meg akkor is kell, ha nincs teljesen sötét. Mindig. És a kistévé egy fegyveren pedig még jobb dolog, mint az ember gondolná.

A sötét pálya belassított rendesen ott, ahol nagyi volt a célok között.

https://youtu.be/X6q97Z4cNOQ?si=C7M1Jke_N5N7mwph
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Kikerult on-line is a SAS 2. cikk, ami jelentos reszben a SAS medicrol szol (es mostanra mar 9 csapat nevezett :-)).

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Az aktualis SAS, CMA, Steel Challenge, Rapid shooting szabalykonyv.

ui. az aprilisi minosito :-) CMA versenyen megemeltem a squad-letszamokat, mivel 2 betelt.

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2024.03.25. 16:03 Sziasztok,

Az aktualis SAS, CMA, Steel Challenge, Rapid shooting szabalykonyv.

ui. az aprilisi minosito :-) CMA versenyen megemeltem a squad-letszamokat, mivel 2 betelt.

Bel
Köszönjük.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

bel írta: 2024.03.25. 16:03 Sziasztok,

Az aktualis SAS, CMA, Steel Challenge, Rapid shooting szabalykonyv.

ui. az aprilisi minosito :-) CMA versenyen megemeltem a squad-letszamokat, mivel 2 betelt.

Bel
13 órás squad nincs, mint szokott?
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Idpa Big Game 2024

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Sziasztok.

Hétvégén "rövid" kirándulást tettünk Olaszországban, hogy részt vegyünk az IDPA Big Game 2024 Tier 2 versenyen.
A mérkőzés 14 nagyon technikás pályát és közel 200 lövést tartalmazott.
Hazánkat 12 versenyző képviselte, közülük többen is díjakkal tértek haza:

Molnár Kristóf
ESP divízió bajnok
ESP/MA 1. hely
High International

Sohajda Zoltán
CDP divízió bajnok
CDP/EX 1. hely

Győry Viktor
BUG divízió bajnok
BUG/MM 1. hely

Pap József
ESP/MA 2.

IMG_6135.jpeg
IMG_6134.jpeg
IMG_6133.jpeg
IMG_6132.jpeg
IMG_6131.jpeg
IMG_6133.jpeg
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

AndyA írta: 2024.03.25. 21:10 13 órás squad nincs, mint szokott?
Szia,

Altalaban a 13 oras squadba egeszen kevesen jelentkeztek Esztergomban, ezert most nincs tervezve.

Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

bel írta: 2024.03.26. 15:23 Szia,

Altalaban a 13 oras squadba egeszen kevesen jelentkeztek Esztergomban, ezert most nincs tervezve.

Bel
A FÉG P9R az Duty, gondolom?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Idpa Big Game 2024

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2024.03.26. 15:13 Sziasztok.

Hétvégén "rövid" kirándulást tettünk Olaszországban, hogy részt vegyünk az IDPA Big Game 2024 Tier 2 versenyen.
A mérkőzés 14 nagyon technikás pályát és közel 200 lövést tartalmazott.
Hazánkat 12 versenyző képviselte, közülük többen is díjakkal tértek haza:

Molnár Kristóf
ESP divízió bajnok
ESP/MA 1. hely
High International

Sohajda Zoltán
CDP divízió bajnok
CDP/EX 1. hely

Győry Viktor
BUG divízió bajnok
BUG/MM 1. hely

Pap József
ESP/MA 2.
Nagy gratula a nyerteseknek, résztvevőknek egyaránt!

Egy ilyen mutatványt letolni már önmagában is teljesítmény - logisztikailag, anyagilag, és idő ráfordítást tekintve is. Hát még a dobogóra kerülni. A divizió bajnoki címet megszerezni pedig akárhogy is nézzük, nagy szám. Grat!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Idpa Big Game 2024

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2024.03.26. 19:47 Nagy gratula a nyerteseknek, résztvevőknek egyaránt!

Egy ilyen mutatványt letolni már önmagában is teljesítmény - logisztikailag, anyagilag, és idő ráfordítást tekintve is. Hát még a dobogóra kerülni. A divizió bajnoki címet megszerezni pedig akárhogy is nézzük, nagy szám. Grat!
Köszi.

Közben elkészült a videóm is, kicsit döcögős, még szoknom kell a vasat.

https://youtu.be/4UC2FJ4k8CU?si=ZVWwZiQJeoD_D_UF
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Idpa Big Game 2024

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2024.03.26. 19:56 Köszi.

Közben elkészült a videóm is, kicsit döcögős, még szoknom kell a vasat.

https://youtu.be/4UC2FJ4k8CU?si=ZVWwZiQJeoD_D_UF
Mennyivel hosszabbak, és bonyolultabbak a pályák, mint a hazaiak
Milyen sok az ajtó-ablak vs amit idehaza szoktunk látni
a félig átlátszó függöny az utolsó időkben kezd trendi lenni - itthon meg nem volt szerencsém hozzá
Pólós célt már láttam - nekem meglepő volt, hogy mennyivel nehezebb “ megérezni”, hol az alfa! Ezt gyakrabban is használhatnák- hiszen a hús-vér embereken is szokott lenni ruha - a támadások nagy részét nem a Baywatch stábja szokta végrehajtani 8-)

Köszi, hogy a videót is megosztottad.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Idpa Big Game 2024

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2024.03.26. 19:56 Köszi.

Közben elkészült a videóm is, kicsit döcögős, még szoknom kell a vasat.

https://youtu.be/4UC2FJ4k8CU?si=ZVWwZiQJeoD_D_UF
Na ezt amint tudom meg fogom nézni, köszi szépen, és grat! :)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1110
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Idpa Big Game 2024

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

HCZoli írta: 2024.03.26. 19:56 Köszi.

Közben elkészült a videóm is, kicsit döcögős, még szoknom kell a vasat.

https://youtu.be/4UC2FJ4k8CU?si=ZVWwZiQJeoD_D_UF
Gratula a kiváló eredményhez!

Megnéztem a videót, pörgős, látványos! A pályákról van a verseny előtt valami előzetes leírás, esetleg bejárás, vagy készen kapjátok?

Bocs a nagyon kezdő kérdésért, ilyen műfajban sose lőttem. Sokkal összetettebbek a pályák, mint pl. a Globusos pince-versenyeken.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Idpa Big Game 2024

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Blekk Rájgó írta: 2024.03.27. 06:01 Gratula a kiváló eredményhez!

Megnéztem a videót, pörgős, látványos! A pályákról van a verseny előtt valami előzetes leírás, esetleg bejárás, vagy készen kapjátok?

Bocs a nagyon kezdő kérdésért, ilyen műfajban sose lőttem. Sokkal összetettebbek a pályák, mint pl. a Globusos pince-versenyeken.
Szia!

IDPA ( ez a sport - kicsit több megkötéssel, “életszerűbb”, és max lövésszám 18), IPSC (némileg hasonló - ott nyolcszög alakú lőlapok vannak és freestyle végrehajtás , max lövésszám 32) - mindig, kötelezően van pályabejárás. Ezt a versenyzők maximálisan ki is használják, végigjárják, átgondolják előre a sorrendet, hol fog tárat cserélni, hol fog többet lőni a minimálisan szükségesnél, stb stb.

Jobb helyeken/komolyabb versenyeken a pályarajzokat is közzéteszik, előre. Ez hol van, hol nincs. Pont HCZoli tanította nekem, hogy annyira nem érdemes már otthon kitalálni a végrehajtást, mert kisebb eltérések a pályaépítésben nagymértékben befolyásolják a lehetséges végrehajtásokat. De a bejárás alatt a komolyabb lövök mindent megterveznek - hol fékez, merre fordul, mikor tölt újra, fejre lő a túsz mögötti lőlapra vagy tesztre - majdnem mindent. Versenyelőnyt jelent.

Páran szoktunk itt ömledezni az “ismeretlenes” pályákról - ezek sokkal nagyobb kihívást jelentenek a lövőnek fejben, de technikailag jellemzően kevésbé kifinomultak, a végrehajtásuk is sokkal lassabb, kevésbé látványos. Más hazai sportágakban (Gyorskombinált, SAS) létezik ilyen ismeretlen taktikai pálya is - de ez a kivétel, a nagy, nemzetközileg elismert dinamikus sportokban mit IPSC iDPA minden pálya mindig előre bejárható. A “Globuszos pinceversenyeken“ is! (Egyébként ott ugyan beltéren van a lőtér, de az emeleten, nem pince :)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Idpa Big Game 2024

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Blekk Rájgó írta: 2024.03.27. 06:01 Gratula a kiváló eredményhez!

Megnéztem a videót, pörgős, látványos! A pályákról van a verseny előtt valami előzetes leírás, esetleg bejárás, vagy készen kapjátok?

Bocs a nagyon kezdő kérdésért, ilyen műfajban sose lőttem. Sokkal összetettebbek a pályák, mint pl. a Globusos pince-versenyeken.
Köszi.

Igen, van. Minden pályánál a bíró felolvassa a pálya szabályokat: hány cél, mennyi értékelt találat kell, hány büntető cél, ha van mozgó cél bemutatják a működését, megmutatják a kezdő pozíciót és ha nem simán állva indulsz akkor azt is bemutatják.
Ezután hivatalosan egyszer csoportosan végig mentek a pályán a bírok kíséretével, IDPA-ban elvileg nincs egyéni pálya bejárás, de Olaszország olyan amilyen, itt most adtak 3 percet.

A Globuson kettő locsatorna van, ott kell felépíteni 6 pályát, jóval korlátozottabbak a lehetőségek.
Egy szabadtéri lőtéren ahol van 20 szektor és a technikai feltételek adottak (mozgó célok, fém cél, autóval be lehet állni) sokkal bonyolultabb és változatosabb pályákat lehet felépíteni.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Idpa Big Game 2024

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2024.03.27. 07:31 Köszi.

A Globuson kettő locsatorna van, ott kell felépíteni 6 pályát, jóval korlátozottabbak a lehetőségek.
Egy szabadtéri lőtéren ahol van 20 szektor és a technikai feltételek adottak (mozgó célok, fém cél, autóval be lehet állni) sokkal bonyolultabb és változatosabb pályákat lehet felépíteni.
+1

A zárt lőterek jellemzően ilyenek. Szerintem a Globus maximálisan kihasználjàk az adottságokat! A két csatornában jellemzően 6 pálya van, párhuzamosan - egy kicsi, egy közepes és egy nagy, kreatívan újrahasználva a másik pálya elemeit, takarásokkal, már sorrenddel, stb az már tényleg egy tök más pálya. Nagyon profi, ahogy mgoldják a 6 pályát a viszonylag szerény lőtér adottságokkal.

Ahol erre emelnek még egyet, az a szombathelyi Underground. Hiteltelen, hogy mit ki nem hoznak egyetlen egy (vafy másfél?) szektorból. 4/5 pályát - és nagyon komoly, technikás pályákat.

A Fóti BTKn ritkán fordulok meg, de ott úgy láttam, hogy lehalább 12 szektor van, nagyon profi minden, és simán lehet ugyanolyan, vafy meg jobb versenyt rendezni, mint az olaszok vagy bárki más

Felsőtárkány ugyan kevésbé van kiépítve, mint Főt, de ott is sok szektor van, hosszú pálya is - olyan IPSC versenyeket leget csinálni ott us, hogy csak néz az ember. Szóval idehaza is lehet komoly versenyt szervezni. Szoktak is 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

AndyA írta: 2024.03.26. 16:06 A FÉG P9R az Duty, gondolom?
Szia,

Mivel 850 grammnal nehezebb, ezert Sport.

Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

bel írta: 2024.03.27. 16:08 Szia,

Mivel 850 grammnal nehezebb, ezert Sport.

Bel
Akkor majd javítsd ki a nevezésem, légy szíves!

Köszi!
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Idpa Big Game 2024

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2024.03.27. 06:40 Páran szoktunk itt ömledezni az “ismeretlenes” pályákról - ezek sokkal nagyobb kihívást jelentenek a lövőnek fejben, de technikailag jellemzően kevésbé kifinomultak, a végrehajtásuk is sokkal lassabb, kevésbé látványos. Más hazai sportágakban (Gyorskombinált, SAS) létezik ilyen ismeretlen taktikai pálya is - de ez a kivétel, a nagy, nemzetközileg elismert dinamikus sportokban mit IPSC iDPA minden pálya mindig előre bejárható.
Szia,

Termeszetesen 100%-osan igazad van.
Reges-regen mind az ISPC-ben, mind az IDPA-ban volt ismeretlenes palya. Egy oktato video Simonyi Ottoval, hogyan celszeru ismeretlenes IDPA palyat loni (a videoban szereplo palyat en terveztem/epitettem).

Bel
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1110
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Globus Easter IDPA

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Mai versenyvideóm:

https://youtu.be/xMjtgJENpNA

Korábban a növelt tárkioldó belső fele ha nagyon benyomtam neki feszült a tárnak és nem engedte kiesni, de levettünk annyit a belső feléből, hogy most már ez nem okoz gondot. (BIG GAME-n nagyon lassított).
Az egyik táram az utolsó lőszert gyakran szarul adja fel, jövő héten megjelölöm és megy edző tárnak.

Alaukul ez, remélem az EB-n már csak én leszek a gyenge láncszem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Globus Easter IDPA

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2024.04.07. 22:36 Mai versenyvideóm:

https://youtu.be/xMjtgJENpNA

Korábban a növelt tárkioldó belső fele ha nagyon benyomtam neki feszült a tárnak és nem engedte kiesni, de levettünk annyit a belső feléből, hogy most már ez nem okoz gondot. (BIG GAME-n nagyon lassított).
Az egyik táram az utolsó lőszert gyakran szarul adja fel, jövő héten megjelölöm és megy edző tárnak.

Alaukul ez, remélem az EB-n már csak én leszek a gyenge láncszem.
Szép lett, grat!

Korábban is láttam, hogy néha a minimálisnál eggyel többet lősz a jó tárcsere időzítés miatt, de most van ahol, mintha kettőt is ràhúztál volna! Korábban is csináltad, vagy fejlődött a taktika? ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Globus Easter IDPA

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2024.04.08. 00:03 Szép lett, grat!

Korábban is láttam, hogy néha a minimálisnál eggyel többet lősz a jó tárcsere időzítés miatt, de most van ahol, mintha kettőt is ràhúztál volna! Korábban is csináltad, vagy fejlődött a taktika? ;)
A taktika az divízió függő, szoknom kell meg a CDP-t. ;)
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

aki kihívast keres vagy csak ki akarja próbálni és élveznia 223 vagy 43 M karabélyát az regeljen jövő 7 szombatra :)9 jó móka becsapós :)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

brh562 írta: 2024.04.11. 21:04 aki kihívast keres vagy csak ki akarja próbálni és élveznia 223 vagy 43 M karabélyát az regeljen jövő 7 szombatra :)9 jó móka becsapós :)
Egy linket mondjuk bedobhatnál ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Fortitu írta: 2024.04.12. 15:06 Egy linket mondjuk bedobhatnál ;)
nem :) linknek itt vagyok én :)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2024.04.12. 15:06 Egy linket mondjuk bedobhatnál ;)
Szia,

Kapsz egybol 2-t: :-)

MSSz
Practiscore

Bel
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

A friss versenyengedélyemmel bizakodva nézek első minősítő versenyem elé: 2024. április 20., Páty, TSK Rapid Shooting minősitő.

De nem látom, hogy hogyan tudok nevezni! - Nem fórumozó cimborám állítja, hogy csak egyesület elnöke tud versenyzőket nevezni. Voltam már pár versenyen, de ilyenről még nem is hallottam. Szerintem túlzás, hogy a 21. században ennyire hülye legyen a világ, hogy ne tudjam online elintézni önmagamnak, hanem az egyesületem elnökét kelljen ezzel zaklatnom.

Tehát: mi legyen részemről a következő lépés?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2024.04.14. 21:15 A friss versenyengedélyemmel bizakodva nézek első minősítő versenyem elé: 2024. április 20., Páty, TSK Rapid Shooting minősitő.

De nem látom, hogy hogyan tudok nevezni! - Nem fórumozó cimborám állítja, hogy csak egyesület elnöke tud versenyzőket nevezni. Voltam már pár versenyen, de ilyenről még nem is hallottam. Szerintem túlzás, hogy a 21. században ennyire hülye legyen a világ, hogy ne tudjam online elintézni önmagamnak, hanem az egyesületem elnökét kelljen ezzel zaklatnom.

Tehát: mi legyen részemről a következő lépés?
MDLSZ versenyek nem érdekelnek?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Válasz küldése