Lőszer újratöltés

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Ha nem vagy Mekgájver, és nem sajnálsz minőségi dolgokra áldozni, én is csak javasolni tudom a Frankford Arsenal rotary tumblert, nekem is az van (megboldogult lánykoromban még tellett rá). A forgatós szeparátor is jó dolog, a mozgathazó mágnes meg muszáj, mert a kis acél bizbaszokat nagyon macerás nélküle kezelni.
Kb 900 db .32-es fér bele, 38-asból is vagy 500-at bele lehet gyömöszölni.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Chronicus Magnumitis írta: 2024.03.23. 20:58 Ha nem vagy Mekgájver, és nem sajnálsz minőségi dolgokra áldozni, én is csak javasolni tudom a Frankford Arsenal rotary tumblert, nekem is az van (megboldogult lánykoromban még tellett rá). A forgatós szeparátor is jó dolog, a mozgathazó mágnes meg muszáj, mert a kis acél bizbaszokat nagyon macerás nélküle kezelni.
Kb 900 db .32-es fér bele, 38-asból is vagy 500-at bele lehet gyömöszölni.
Köszi a tippet! Úgy látom, van belőle Lite verzió is, ami csak 3 literes.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2024.03.24. 07:46 Köszi a tippet! Úgy látom, van belőle Lite verzió is, ami csak 3 literes.
Kicsi lesz az, higyj nekem... 5 l-es kell. :D
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2024.03.24. 08:27 Kicsi lesz az, higyj nekem... 5 l-es kell. :D
IMG_5960.jpeg
:lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: bandligy »

Petya357 írta: 2024.03.24. 08:31 IMG_5960.jpeg

:lol:
Vedd meg a nagyot, hogy a bérbe is tisztogathass nekünk ;).
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

bandligy írta: 2024.03.26. 11:33 Vedd meg a nagyot, hogy a bérbe is tisztogathass nekünk ;).
Ha van benne biznic ... Bár nem tudom , hogy menn,ire lenne gazdaságos .....
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Trailm írta: 2024.03.26. 13:25 Ha van benne biznic ... Bár nem tudom , hogy menn,ire lenne gazdaságos .....
Hint: nincs.

Jó esetben 2-2,5 centet lehet megkapni egy 9-es vagy 38-as hüvelyért, ha legalábbis egy gyártótól van az egész kupac, és gondosan megtisztítod, formázod töltésre készen. És ehhez kell mondjuk 3-4-500 db alsó hangon, de inkább 1000.

Ha gyári dobozában ugyanabból a gyártásból tudsz 500, esetleg 1000 ilyen hüvelyt ajánlani, akkor már a 3-4 cent sem elképzelhetetlen.

Az egzotikusabb kaliberekkel lehet valamivel többre menni, de azokkal sem nagyon sokkal. 45 ACP, a 44-es kaliberek, esetleg 32 S&W Long, 32 ACP. De azokat kevesebben ill. kevesebbet használják, így beszerezni is nehezebb és a potenciális vevőkör is kisebb.

223-ból még lehet sokat szerezni, de aki olyannal és annyit lő, az többnyire megveszi készen. 470-480 Euro körül van egy ezres tétel belőle.

A vadász kaliberekből meg megint viszonylag kevés fogy, mint 30-06 vagy 308, így ott sem lehet nagy boltot csinálni az alacsony darabszám miatt.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Kicsapizáskor ilyen lesz a hüvely... az sm és a ggg elég nagy erővel csapizható ki és mintha minimális sorja perem keletkezne, a fiocchi az könnyen csapizható ki ,nincs sorjás perem . Mitől lehet ? Univerzális kicsapizó matrica . Okozhat ez gondot ujratöltésnél ?

https://kephost.net/t/MTE2Njc3Mg.jpg

https://kephost.net/p/MTE2Njc3MQ.jpg
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

hadi loszer, krimpelve van a csapi.
also sorban szinten hadi loszer de marassal eltavolitottak a fenekjelzest mielott civil forgalomba kerult.

Trailm írta: 2024.03.27. 13:46 Kicsapizáskor ilyen lesz a hüvely... az sm és a ggg elég nagy erővel csapizható ki és mintha minimális sorja perem keletkezne, a fiocchi az könnyen csapizható ki ,nincs sorjás perem . Mitől lehet ? Univerzális kicsapizó matrica . Okozhat ez gondot ujratöltésnél ?

https://kephost.net/t/MTE2Njc3Mg.jpg

https://kephost.net/p/MTE2Njc3MQ.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

qqriq írta: 2024.03.27. 13:49 hadi loszer, krimpelve van a csapi.
also sorban szinten hadi loszer de marassal eltavolitottak a fenekjelzest mielott civil forgalomba kerult.
A ggg is és az sm is hadi lenne ?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nekem ring crimp-nek tunik, krimpelni meg asszem csak hadi loszert szoktak
mod: most nezem a ggg nato beszallito, nem hiszem hogy kulon gepsor lenne civil piacra
Trailm írta: 2024.03.27. 14:05 A ggg is és az sm is hadi lenne ?
ingyom bingyom tálib-e?
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Érdemes lehet megpróbálni újratölteni , vagy problémás lehet ?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Trailm írta: 2024.03.27. 14:27 Érdemes lehet megpróbálni újratölteni , vagy problémás lehet ?
Legrosszabb esetben a crimpet le kell faragni, hogy biztosan torzulás nélkül, egyenesen szaladjon bele a csapi a fészekbe.

Nekem 38-as S&B hüvelyekkel van rossz tapasztalatom, hogy az RWS csapi nem mindig szeret szép egyenesen beletalálni. Átlag százból egy annyira mellé megy, hogy ki kell tolni, dobhatom ki a deformálódott csappantyút.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Ez szerintem nem nagyon rossz ár. Ha valaki épp Bécsben jár (vagy holnap), benézhet érte. Csak 18 év fölöttinek kell hozzá lenni, semmi különlegesre nincs szükség. :-)

Ab sofort bis morgen Donnerstag 19:00 gilt bei uns folgender Sonderpreis:

FIOCCHI Small Pistol Zünder in der 12.000 Stk. Holzkiste
Preis: € 55,-/ 1000 Stk. inkl.
Ware ist tw. lagernd, tw. im Aussenlager und tw. noch im Zulauf.
Lieferzeit max. 3 Werktage
Mindestabnahme fuer den € 55,-/ 1000 Preis sind eine Kiste (12.000 Zünder)

doubleaction.at
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2024.03.27. 13:49 hadi loszer, krimpelve van a csapi.
also sorban szinten hadi loszer de marassal eltavolitottak a fenekjelzest mielott civil forgalomba kerult.
+0.5 :lol:

A fenti Fiocchi - az a jó, szeretjük.

Alsó két sor krimpelve - ez is stimmel. De ettől még nem lesz hadi!

Legalabbis a GGG biztosan nem az, másképpen nem lehetne ráírva, hogy “223 Rem”. Létezik direkt sorjátlsonító, azzal ki kellene belőle venni a krimpet, másképpen bizonytalan lesz a csapizás . Ha van helyette másik, egyszerűbb nem szórakozni vele.

Az alsó SM, az is krimpelve, és ahogy qqriq írta le van esztergálva róla az eredeti fenékjelzés. Állítólag (a Haverok a Fegyverben bolt forgalmazza, konkrétan a Leonidasz nevű eladótól származik a lenti aranyszarvas eredetlegenda) valami arab ország rendelt a biztonsági erőknek sok lőszert, és egy részét nem vette át, de ragaszkodott hozzá hogy a királyi jel/nemzeti fenékjelzés nem kerülhet kín országon kívülre, ezért távolították el . De állítólag ez sem NATO szabvány klasszik hadilőszer, hanem polgári .223 CIP szabvány mert a biztonsági erők az uralkodó szeszélye miatt 223 Rem fegyverekkel rendelkeznek és nem 5,56 NATOval. Hogy ez így van-e vagy sem nem tudom, de jó sztori volt 8-)

A helyedben kidibnám a lenti kettőt mert szerintem egyszerűbb valamelyik versenyen gyűjteni más , krimp nélküli hüvelyt , mint a krimp sorja eltávolításával sz.rakodni. Ha nincs más, akkor pedig kell egy deburring tool.

Utolsó infó morzsa: az üllői lőtéren találkoztam egy emberrel aki azt javasolta hogy ne gyűjtsem ezt az SMet mert nem jó újratölteni, és egyébként is gyanus cucc, csökkentett árú gyenge minőség. Neki sokkal zavarosabb volt a története mint a boltosé - de gondoltam leírom mint lőtéri pletykát
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Trailm írta: 2024.03.27. 14:27 Érdemes lehet megpróbálni újratölteni , vagy problémás lehet ?
Sorjázóval kizengolod és tökéletes lessz
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ha' de irtam hogy a ggg nato beszallito, valoszinu ugyanazon a soron keszul mint a hadi azert van krimpelve :roll:
Petya357 írta: 2024.03.28. 00:04 Legalabbis a GGG biztosan nem az, másképpen nem lehetne ráírva, hogy “223 Rem”. Létezik direkt sorjátlsonító, azzal ki kellene belőle venni a krimpet, másképpen bizonytalan lesz a csapizás . Ha van helyette másik, egyszerűbb nem szórakozni vele.
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2024.03.28. 06:26 ha' de irtam hogy a ggg nato beszallito, valoszinu ugyanazon a soron keszul mint a hadi azert van krimpelve :roll:
Persze, csak azért szerettem volna kihangsúlyozni hogy a krimptől önmagában még nem nátó mert van aki azért cidrizik a használt hüvelytől mert korábban nagyobb nyomásnak volt kitéve. 58000 PSI vs 550000 PSI . Nem tűnik soknak, de abban s tartományban már komoly erők dolgoznak..

Amikor gugliztam a fenti értékeket akkor találtam valami meg érdekesebbet. A NATO szabvány lőszerhez való töltényűr - a nyakresznél - hosszabb! Nem is kicsit, a Hornady szerint 1/8 hüveknyit ami közel 2 mm. Emiatt fér bele 1 grainnel több lőpor, ami a több szuflát biztosítja.

https://www.hornadyle.com/resources/le- ... ammunition

Ha a töltényűr nem kifejezetten 5.56mm NATO vagy .223 multicaliber/wylde hanem szigorúan csak .223 Rem, akkor a hosszabb lőszer és a több lőpor hatása hatványozódik, és 3 000 PSI helyett akar 10 000 PSIt is elérhet a többletnyomás - a 65 0000 PSInek pedig már fele sem tréfa egy nem erre méretezett puskában. Szóval csak óvatosan.

A jó hír, hogy az AR15 klónok jelentős része eleve multicaliber és nem lesz vele ilyen gond. De régebbi AR, precíziós AR, meg vadászpuska esetén simán lehet belőle baj.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

tul van gondolva, tolteni kell es loni. ennyi :roll:
Petya357 írta: 2024.03.28. 13:33 Persze, csak azért szerettem volna kihangsúlyozni hogy a krimptől önmagában még nem nátó mert van aki azért cidrizik a használt hüvelytől mert korábban nagyobb nyomásnak volt kitéve. 58000 PSI vs 550000 PSI . Nem tűnik soknak, de abban s tartományban már komoly erők dolgoznak..

Amikor gugliztam a fenti értékeket akkor találtam valami meg érdekesebbet. A NATO szabvány lőszerhez való töltényűr - a nyakresznél - hosszabb! Nem is kicsit, a Hornady szerint 1/8 hüveknyit ami közel 2 mm. Emiatt fér bele 1 grainnel több lőpor, ami a több szuflát biztosítja.

https://www.hornadyle.com/resources/le- ... ammunition

Ha a töltényűr nem kifejezetten 5.56mm NATO vagy .223 multicaliber/wylde hanem szigorúan csak .223 Rem, akkor a hosszabb lőszer és a több lőpor hatása hatványozódik, és 3 000 PSI helyett akar 10 000 PSIt is elérhet a többletnyomás - a 65 0000 PSInek pedig már fele sem tréfa egy nem erre méretezett puskában. Szóval csak óvatosan.

A jó hír, hogy az AR15 klónok jelentős része eleve multicaliber és nem lesz vele ilyen gond. De régebbi AR, precíziós AR, meg vadászpuska esetén simán lehet belőle baj.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

valogattam a hetvegi termest, eztet mi csinalta?
20240329_175021.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2024.03.29. 18:11 valogattam a hetvegi termest, eztet mi csinalta?
20240329_175021.jpg
Tudtommal ez teljesen általános a ruszki civil piacra gyártott AK-knál. Valamiért ilyen a töltényűr kialakítása. Vissza lehet formázni, de nem tudom "normál" puskába is rendesen csőre megy-e utána.
Petyának van vele tapasztalata.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

qqriq írta: 2024.03.29. 18:11 valogattam a hetvegi termest, eztet mi csinalta?
20240329_175021.jpg
Zárolási hézag?
Lehet, nem volt teljesen a helyén.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fortitu írta: 2024.03.29. 18:21 Tudtommal ez teljesen általános a ruszki civil piacra gyártott AK-knál. Valamiért ilyen a töltényűr kialakítása. Vissza lehet formázni, de nem tudom "normál" puskába is rendesen csőre megy-e utána.
Petyának van vele tapasztalata.
Nem AK-t használ.
Aztat csak én mondom, hogy milyezaxarak..
Czub van neki.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2024.03.29. 18:21 Tudtommal ez teljesen általános a ruszki civil piacra gyártott AK-knál. Valamiért ilyen a töltényűr kialakítása. Vissza lehet formázni, de nem tudom "normál" puskába is rendesen csőre megy-e utána.
Petyának van vele tapasztalata.
+1 én is csak annyit tudok

Ilyen a 7,62x39 MKK-104 Szajhàm is

Állítólag, hogy meg lehessen különböztetni a civil fegyver által kivetett hüvelyt a haditól. Hogy minek, ne kérdezd…
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

RatRace írta: 2024.03.29. 19:45 Nem AK-t használ.
Aztat csak én mondom, hogy milyezaxarak..
Czub van neki.
Korábban nem formáztam vissza teljesen, saját fegyverbe #jóvoktazúgy. Most inkább kenek, formázok- utána ugyanolyan lesz, mint a gyári - “matrica alakú” :)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Egy ideje idegesítően gyakran (stabil 3-4%, 400+ darabos mintán) fordultak elő csettek .38 Special kaliberben. Korábban ilyen nem volt.

Sok tesztet hajtottam végre , heteken keresztül, sok száz lőszerrel. A konklúzió: kifogtam egy sz.r sarzs Magtech SP csapit.

A csettek nagy része (mondjuk 3% a 4%-ból) nem megy el sehogy sem, még akkor sem, ha SA-ban ismétlem rá 5X :!: és akkora mélységű lesz az ütőszegnyom, mint a Mariana árok.

Sokáig a fegyverre gyanakodtam (a Rhinonál nem ismeretlen az, hogy érzékeny lehet kemény csapira), de a csapoantyú csere úgy látszik, hogy megoldotta a problémát. Ruag-ból tegnap és ma elment több, mint 100 db hibátlanul.

A Magteches csetteket pedig rommá csettegtettem, nagyon mélyen, a többség nem akart elmenni semmilyen erőhatasra.

Ha valaki szeretné feláldozni magát a tudomány oltárán, és 100-200 Magtech SP csapit letesztelne a saját fegyverében , tegye fel a kezét. 2 lehetőség van
1. 100-ból 3-4 sz.ar, mindegy milyen fegyverből
2. Más fegyverben (pl 9x19 öntöltők) hibátlan. A Magtech csapi talán vastagabb/keményebb, mint a többi, és a Chiappa Rhino DAban elsőre nem üt elég nagyot. Hogy utána miért nem megy el? Passz, talán túlmközel kerül az üllő a csapiban. De ez nagyon izzadságszagú így elsőre.

egyelőre úgy tűnik, hogy ha hápog, kacsázva jár, és úgy néz ki, mint egy kacsa — akkor az talán egy kacsa :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

tegyel felre egy adagot, kivancsi vagyok az usp megeszi-e :roll:
Petya357 írta: 2024.03.31. 00:27 Egy ideje idegesítően gyakran (stabil 3-4%, 400+ darabos mintán) fordultak elő csettek .38 Special kaliberben. Korábban ilyen nem volt.

Sok tesztet hajtottam végre , heteken keresztül, sok száz lőszerrel. A konklúzió: kifogtam egy sz.r sarzs Magtech SP csapit.

A csettek nagy része (mondjuk 3% a 4%-ból) nem megy el sehogy sem, még akkor sem, ha SA-ban ismétlem rá 5X :!: és akkora mélységű lesz az ütőszegnyom, mint a Mariana árok.

Sokáig a fegyverre gyanakodtam (a Rhinonál nem ismeretlen az, hogy érzékeny lehet kemény csapira), de a csapoantyú csere úgy látszik, hogy megoldotta a problémát. Ruag-ból tegnap és ma elment több, mint 100 db hibátlanul.

A Magteches csetteket pedig rommá csettegtettem, nagyon mélyen, a többség nem akart elmenni semmilyen erőhatasra.

Ha valaki szeretné feláldozni magát a tudomány oltárán, és 100-200 Magtech SP csapit letesztelne a saját fegyverében , tegye fel a kezét. 2 lehetőség van
1. 100-ból 3-4 sz.ar, mindegy milyen fegyverből
2. Más fegyverben (pl 9x19 öntöltők) hibátlan. A Magtech csapi talán vastagabb/keményebb, mint a többi, és a Chiappa Rhino DAban elsőre nem üt elég nagyot. Hogy utána miért nem megy el? Passz, talán túlmközel kerül az üllő a csapiban. De ez nagyon izzadságszagú így elsőre.

egyelőre úgy tűnik, hogy ha hápog, kacsázva jár, és úgy néz ki, mint egy kacsa — akkor az talán egy kacsa :roll:
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2024.03.31. 06:34 tegyel felre egy adagot, kivancsi vagyok az usp megeszi-e :roll:
Leütve. Intézzük!

Köszönöm.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Petya357 írta: 2024.03.31. 00:27 egyelőre úgy tűnik, hogy ha hápog, kacsázva jár, és úgy néz ki, mint egy kacsa — akkor az talán egy kacsa :roll:
Off.
Egészen pontosan:
" Lovag (Sir Bedevere): – Csendet! Aztán tudjátok-e, hogy több módja is van annak, hogy megtudjuk, boszorkány-e?
Tömeg: – Több is? Mondd el, halljuk, halljuk! Mondd el nekünk is, mi az?
Lovag: – Mondjátok meg: mit csinálnak egy boszorkánnyal?
Tömeg: – Elégetik... megégetik!
Lovag: – És mi egyebet szoktak még elégetni?
Tömeg: – Több boszorkányt! – Fát!
Lovag: – Helyes. Miért égnek a boszorkányok?
Bőrsapkás a tömegből: – Azért, mert fából vannak.
Lovag: – Úgy van! És hogyan győződhetünk meg róla, hogy ő fából van-e?
A kaszás a tömegből: – Ha hidat építünk belőle!
Lovag: – No-no fiam, kőből talán nem lehet hidat építeni?
A kaszás a tömegből: – Ööö... de igen...
Lovag: – Elmerül–e a fa a vízben?
Tömeg: – Nem. Nem, lebeg rajta... – Dobjuk a mocsárba! A mocsárba! Fogjátok meg!
Lovag: – Csendet! És mondjátok meg nekem, mi lebeg még a vízen?
Tömeg: – A kenyér! – Alma is! – Picike szikla! – Hulla! – Hasas bankó...
Lovag: – Na, na, nem... nem.
Tömeg: – Olaj! – A szöcske, a szöcske!
Lovag: – Nem, nem, nem!
Arthur: – A kacsa!
Lovag: – Ööö... Ez az! Ez az! Vonjuk le a logikus következtetést! No?
A kaszás a tömegből: – Ha ő... ugyanannyit nyom, mint egy kacsa...
Lovag: – Hmm. Na?
A kaszás a tömegből: – ...akkor fából van...
Lovag: – Következésképpen?
Tömeg: – Boszorkány! Boszorkány! Mérjük meg!
Lovag: – A legszebb vasár- és ünnepnapi mérlegemen! "

On
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Sörétes 38-as az új agybaj. :-)

Az úgy nagyjából helyes sorrend, hogy csappantyú - lőpor - fojtás - sörét - fojtás?

Vagy mindenképpen szükség lenne a lőpor fölé a fojtás helyett valami sörétkosárra, ami csak a cső elhagyása után engedi szét a sörétrajt?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nyomtass ilyent uregesben es megtoltod sorettel :roll:
https://www.thingiverse.com/thing:2154528
AndyA írta: 2024.03.31. 16:58 Sörétes 38-as az új agybaj. :-)

Az úgy nagyjából helyes sorrend, hogy csappantyú - lőpor - fojtás - sörét - fojtás?

Vagy mindenképpen szükség lenne a lőpor fölé a fojtás helyett valami sörétkosárra, ami csak a cső elhagyása után engedi szét a sörétrajt?
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2024.03.31. 18:04 nyomtass ilyent uregesben es megtoltod sorettel :roll:
https://www.thingiverse.com/thing:2154528
Mármint mondjuk két felében, közte a söréttel?

Úgy értem, alsó-felső fele, nem hosszában ketté vágva. :)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

attervezed hogy ureges legyen es az aljan lyuk.
alulrol megtoltod es egy hozza illo kerek lappal leragasztod. az alja vastagabb legyen mint a palastja.
vagy varsz ket hetet es megcsinalom :roll:
AndyA írta: 2024.03.31. 18:13 Mármint mondjuk két felében, közte a söréttel?
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

A Speer cucca így néz ki:

Kép
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2024.03.31. 16:58 Sörétes 38-as az új agybaj. :-)

Az úgy nagyjából helyes sorrend, hogy csappantyú - lőpor - fojtás - sörét - fojtás?

Vagy mindenképpen szükség lenne a lőpor fölé a fojtás helyett valami sörétkosárra, ami csak a cső elhagyása után engedi szét a sörétrajt?
Én az itt leírtak miatt csináltam nemrég. Lőpor, fölötte kartonkorong, sörét, majd kartonkorong és krimp. Meglepően jó volt a szóráskép, de elég harmatos volt az energia. Egyrészt kevés lőporral indítottam inkább, másrészt alulra egy filckorong lenne a tuti. Nem egy bonyolult dolog, és nem kell semmit nyomtatgatni.
Mod.: 357-esbe 110gr sörét fért.
20240313_124557.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2024.03.31. 18:44 Én az itt leírtak miatt csináltam nemrég. Lőpor, fölötte kartonkorong, sörét, majd kartonkorong és krimp. Meglepően jó volt a szóráskép, de elég harmatos volt az energia. Egyrészt kevés lőporral indítottam inkább, másrészt alulra egy filckorong lenne a tuti. Nem egy bonyolult dolog, és nem kell semmit nyomtatgatni.
Mod.: 357-esbe 110gr sörét fért.
20240313_124557.jpg
"Filckorong" :-)

https://vi.aliexpress.com/item/1005004980917193.html

Gondolom, ide valami gyorsabb por kellene, mondjuk N310 vagy hasonló?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2024.03.31. 19:36 "Filckorong" :-)

https://vi.aliexpress.com/item/1005004980917193.html

Gondolom, ide valami gyorsabb por kellene, mondjuk N310 vagy hasonló?
Ha az van, az jó lehet, de csak óvatosan.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2024.03.31. 19:46 Ha az van, az jó lehet, de csak óvatosan.
Azt számolgattam GRT-vel, hogy olyan első körben olyan 3gr bőven elég lesz bele. Bár itt a kihúzóerő lényegesen kisebb, mint mondjuk egy WC lövedéknél. :-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2024.03.31. 19:58 Azt számolgattam GRT-vel, hogy olyan első körben olyan 3gr bőven elég lesz bele. Bár itt a kihúzóerő lényegesen kisebb, mint mondjuk egy WC lövedéknél. :-)
Kéne egy kígyó a célballisztikához. 😂

Ha átviszi a virtuális hüllőt mindegyik sörétszem, akkor jó. Ha nem, növelni kell a lőpormennyiséget, vagy a legojtottságot (ne katronból legyen a fojtás, hanem vékony Alu lemez mint némelyik rakéta pisztolyban ?) 🤔

Itt annyira nem paráznám túl a nyomást: a Magnum hüvely bírja, és előre könnyebben tud távozni mint a tömör lövedéknél, kihúzóerő látványosan alacsonyabb.

A gyorsabb por pedig jó 5letnek tűnik.

Most már hajt a jó buliból kimaradástól való félelem, és jövő héten én is kipróbálom. .357 , és .44 Mag - abba több fér 😉
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2024.03.31. 20:11 Kéne egy kígyó a célballisztikához. 😂

Ha átviszi a virtuális hüllőt mindegyik sörétszem, akkor jó. Ha nem, növelni kell a lőpormennyiséget, vagy a legojtottságot (ne katronból legyen a fojtás, hanem vékony Alu lemez mint némelyik rakéta pisztolyban ?) 🤔

Itt annyira nem paráznám túl a nyomást: a Magnum hüvely bírja, és előre könnyebben tud távozni mint a tömör lövedéknél, kihúzóerő látványosan alacsonyabb.

A gyorsabb por pedig jó 5letnek tűnik.

Most már hajt a jó buliból kimaradástól való félelem, és jövő héten én is kipróbálom. .357 , és .44 Mag - abba több fér 😉
Szerintem Magyarországon az összes őshonos kígyó, sikló minimum védett. Pedig miattam nyugodtan a dínók sorsára juthatnának.

Minden esetre érdekes mentális maszturbáció volna az ideális ballisztikai zselé anyagának, formájának, meretének kidolgozása. :-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2024.03.31. 20:22
Minden esetre érdekes mentális maszturbáció volna az ideális ballisztikai zselé anyagának, formájának, meretének kidolgozása. :-)
Miért, szerinted pont a neurotipikus polgárok szoktak sörétes revolver lőszert tölteni? Ebben a társaságban senki még csak fel sem kapna a fejét egy ballisztikus zselatinnal és lazac gerinccel megtöltött bohóc lufira… :lol:

Persze ennek a kísérletnek van sokkal unalmasabb, de annál egyszerűbb változata - venni egy olcsó halat, és rálőni 🤔
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2024.03.31. 20:11 Kéne egy kígyó a célballisztikához. 😂

Ha átviszi a virtuális hüllőt mindegyik sörétszem, akkor jó. Ha nem, növelni kell a lőpormennyiséget, vagy a legojtottságot (ne katronból legyen a fojtás, hanem vékony Alu lemez mint némelyik rakéta pisztolyban ?) 🤔

Itt annyira nem paráznám túl a nyomást: a Magnum hüvely bírja, és előre könnyebben tud távozni mint a tömör lövedéknél, kihúzóerő látványosan alacsonyabb.

A gyorsabb por pedig jó 5letnek tűnik.

Most már hajt a jó buliból kimaradástól való félelem, és jövő héten én is kipróbálom. .357 , és .44 Mag - abba több fér 😉
A profi megoldás az a gas check, a szerszámom viszont tönkrement, ha valaha megjavul, akkor gyártok párat szívesen.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2024.03.31. 20:31 A profi megoldás az a gas check, a szerszámom viszont tönkrement, ha valaha megjavul, akkor gyártok párat szívesen.
A gas check se több, mint egy beképzelt alumínium fojtás :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2024.03.31. 21:20 A gas check se több, mint egy beképzelt alumínium fojtás :lol:
Sörösdoboz reinkarnálódva ;)
Bár valakinek hála van itthon rendes alulapom is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Megosztom a legutolsó töltés, és mérés jegyzőkönyvét - hátha jó valamire. Belnek köszönet a tesztben nyújtott segítségért, Ördögnek pedig a kedvezményes és rugalmas feltételekkel nyújtott lőterert.

3 konklúzió:

1. Hiába tölti ki a lőpor a hüvely nagy részét, és megfelelő a kaliberhez - ha tud mozogni a hüvelyben , látványos eltéréseket okozhat kezdősebességben. A minden lövés előtt gondosan le-, illetve fel- fordított csővel leadott lövések között majdnem 50 fps volt. A két eloszlás nem is fedte egymást. Az egyébként is túl nagy , 60 fps (nem pontra lett kifejlesztve a töltet, csak dinamikusra) terjedelem tovább nő, akár a duplájára !!! , ha megváltozik a cső irány a lövés előtt. Ez nem új - sokan csináltak ilyet. A mértéke az, ami meglepett.

2. Mindezek ellenére, ha a fegyvert egyenletesen - mindig ugyanúgy - használjuk, egészen de egészen jól lehet vele lőni. Nem csak dinamikusat (már régóta használom ezt a töltetet), hanem pontot, is! Konkrétan 50m rövidpályás Sziluettre való alkalmasságát voltam kíváncsi, ezért lőttem 3 csoportot 50 méterre, szabadkézből. Mindegyik 20-25 cm között volt stabilan, egy lövést kivéve meg DAban is (mondjuk úgy nem szoktunk sziluettet lőni, csak kíváncsi voltam). Ez jobb, mint amire számítottam, és ebben benne van a lövő hiba, mert nem volt feltámasztás (versenyen sem lesz)

3. Ugyanolyan pontosan lehet lassú DAban lőni. de kockázatosabb. Elmehet 1-1 találat a dzsindzsásba. De a pontosság meglepő módon ugyanaz.

Végső konklúzió nem kell ezt a pisztolylőszer dolgot annyira túllihegni, mint szoktam. Nem optimális, könnyű lővedék, a lőportöltet sincs kiprecízkedve, a COL is szór, mégis működik. 100 méteren valszeg már több minden számít, de 50-en még egyik sem kritikus. Sima IDPA faktorra töltött tucat lőszer is bőven jó. 8-)


=======
Töltés:,2024 Április 1

.38 Special

298db mosatlan vágatlan GFL 3x használt hüvely
Fiocchi SP csapoantyú

Zöld LTC 123 gr Lövedék
5.0gr N320 lőpor
Krimp - medium
COL 37,25-37,35 mm
IMG_6130.jpeg
Teszt Április 4 Gyál
Fegyver : 4” Chiappa Rhino

Cső le
896 884 867 902 841
ES: 61
Medián : 884

Cső fel
907 944 967 938 915
ES: 60
Medián: 938

Medián különbség: 54 fps
ES mindkét csoportra: 126 (!)

50 méteren, SAban - 20cm magas, oldalirány jó, szórás 20-25 cm - 2db 5 lövéses csoporton mérve.
IMG_6132.jpeg

(Lassú) DA- 15 cm magas, 4 legjobb - ugyanolyan szórás, de volt 1 leszakadó az 5 lövéses csoportból.
IMG_6131.jpeg
A célzási pont mindhárom esetben más-mas volt, azzal nem kell foglalkozni
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2024.04.07. 12:43 Engem inkább az érdekelne, hogyan lehetne ilyet házilag tölteni. :D
Pirotechnikus vagy-e? Ha nem, akkor sehogy.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2024.04.07. 15:21 Pirotechnikus vagy-e? Ha nem, akkor sehogy.
Még lehetek. Szóval hogyan is...? :-)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

AndyA írta: 2024.04.07. 16:37 Még lehetek. Szóval hogyan is...? :-)
Öszterrejkben van képzés?
Mert itthon 3-5 éve nincs.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mint a rokettas tizenkettest csak kicsit nagyobban :roll:
AndyA írta: 2024.04.07. 16:37 Még lehetek. Szóval hogyan is...? :-)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

Petya357 írta: 2024.04.07. 15:21 Pirotechnikus vagy-e? Ha nem, akkor sehogy.
A pirotechnikus nem "gyárthat" semmit. Vetőcsőbe bombát betolhat max. :D
Aki gyárthat is (pl Vasas Lajos) annak valami más a megnevezése :?:
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

RatRace írta: 2024.04.07. 18:03 Öszterrejkben van képzés?
Mert itthon 3-5 éve nincs.
Pár hónapja kifejezetten kerestem és én sem találtam :(

Pedig jó lenne.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2024.04.07. 10:38 Megosztom a legutolsó töltés, és mérés jegyzőkönyvét - hátha jó valamire. Belnek köszönet a tesztben nyújtott segítségért, Ördögnek pedig a kedvezményes és rugalmas feltételekkel nyújtott lőterert.
Tipikus az ingadozó sebesség az én tapasztalatom szerint ennél a kalibernél. Megpróbálkozhatsz magnum csapival, ha egyenletesebbé szeretnéd tenni, de ez a nyomást is megemelheti. Mondjuk a tölteteted eleve nem hajóágyú, 357 revkóból nagyon messze van akármi probléma akkor is.
Alább pár mérésem, kézműves 105gr-es SWC lövedék mögé töltöttem ugyanannyi port:

magnum csapival: 1263, 1228, 1267, 1296, 1235, 1297

normál csapival: 1160, 1098, 1233, 1054, 1208, 1178
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2024.04.09. 13:47 Tipikus az ingadozó sebesség az én tapasztalatom szerint ennél a kalibernél. Megpróbálkozhatsz magnum csapival, ha egyenletesebbé szeretnéd tenni, de ez a nyomást is megemelheti. Mondjuk a tölteteted eleve nem hajóágyú, 357 revkóból nagyon messze van akármi probléma akkor is.
Alább pár mérésem, kézműves 105gr-es SWC lövedék mögé töltöttem ugyanannyi port:

magnum csapival: 1263, 1228, 1267, 1296, 1235, 1297

normál csapival: 1160, 1098, 1233, 1054, 1208, 1178
Csappantyú gyártmány számíthat?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2024.04.09. 13:52 Csappantyú gyártmány számíthat?
Persze, de az szerintem kb elhanyagolható a prec lövészet kivételével.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

RatRace írta: 2024.04.07. 18:03 Öszterrejkben van képzés?
Mert itthon 3-5 éve nincs.
https://www.wifi-ooe.at/k/pyrotechnik#categoryCourses

https://www.wifiwien.at/kategorie/f-tec ... yrotechnik

Stb., stb., stb.

Van sok.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2024.04.09. 13:54 Persze, de az szerintem kb elhanyagolható a prec lövészet kivételével.
+1 köszi a beszámolót.

Viszont ez a 100 FPSnyi külônbség a Magnum és nem Magnum között meglepett. Ennyitől sima 25 pont lövészetnél is kicsit máshová fog már hordani , nem is kell hozzá sznájperkedni. Dinamikusnál tökmindegy, de fordítva (ha a Magnumról váltunk nem Magnumra ) már bukni lehet a faktorra töltött lőszer minősítését. Ezért is jó nem kicentizni!

Ha már: ami még jobban meglepett , az a gondosan kimért , stabil .44 Magnum töltetem mennyire más sebességet produkált tiszta csővel, mint nagyon szennyezettel. Nagyon retkes volt a cső, több száz Magnum töltet után, és még ólmos is pár túlméretes ólom lövedék miatt. A kronó nevetségesen alacsony sebességet mutatott. Kínomban tisztítottam a fegyvert, és csoda történt - ugyanaz a lőszer “vissza javult” 300 fps-el gyorsabbra. Ez nagyon sok, kb 100 m/s, sosem gondoltam volna.

Fegyver: Ruger Super Red Hawk, 9,5”
17.4gr N110
300gr Ares LTV felső crimp grooveba ültetve

Ólmos retkes csővel:
980
1010
1015
1070
929
1051

1046
1053
922

Tiszta fegyverrel woaaah
1308
1306
1296
1309
1296
1291

Ezt így hogy? 😮
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petya357 2024.04.09. 14:29-kor.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2024.04.09. 14:22 +1

Viszont ez a 100 FPSnyi külônbség a Magnum és nem Magnum között belépett . Ennyitől sima 25 pont lövészetnél is kicsit máshová fog már hordani , nem is kell hozzá sznájperkedni.

Ha már: ami még jobban meglepett , az a gondosan kimért , stabil stabil .44 Magnum töltetem mennyire más sebességet produkált tiszta csővel, mint nagyon szennyezettel. Nagyon retkes volt a cső, több száz Magnum töltet után, és még ólmos is pár túlméretes ólom lövedék miatt. A kronó nevetségesen alacsony sebességet mutatott. Kínomban tisztítottam a fegyvert, és csoda történt - ugyanaz a lőszer “vissza javult” 300 fps-el gyorsabbra. Ez nagyon sok, kb 100 m/s, sosem gondoltam volna.

Fegyver: Ruger Super Red Hawk, 9,5”
17.4gr N110
300gr Ares LTV felső crimp grooveba ültetve

Ólmos retkes csővel:
980
1010
1015
1070
929
1051

1046
1053
922

Tiszta fegyverrel woaaah
1308
1306
1296
1309
1296
1291

Ezt így hogy? 😮
Mi nem logikus benne számodra?

Legfeljebb a mértéke meglepő kicsit.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2024.04.09. 14:24 Mi nem logikus benne számodra?

Legfeljebb a mértéke meglepő kicsit.
Nyilván a mértéke. 30% (vagy 25%, ahogy számoljuk) - számomra nem csak meglepő, hanem ez döbbenetesen sok.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

retkes cso nem csuszik, csofardobhezagon jobban lefuj :roll:
Petya357 írta: 2024.04.09. 14:31 Nyilván a mértéke. 30% (vagy 25%, ahogy számoljuk) - számomra nem csak meglepő, hanem ez döbbenetesen sok.
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2024.04.09. 14:34 retkes cso nem csuszik, csofardobhezagon jobban lefuj :roll:
De hogy ennyire, azt nem gondoltam volna…. :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2024.04.09. 14:22 +1 köszi a beszámolót.

Viszont ez a 100 FPSnyi külônbség a Magnum és nem Magnum között meglepett. Ennyitől sima 25 pont lövészetnél is kicsit máshová fog már hordani , nem is kell hozzá sznájperkedni. Dinamikusnál tökmindegy, de fordítva (ha a Magnumról váltunk nem Magnumra ) már bukni lehet a faktorra töltött lőszer minősítését. Ezért is jó nem kicentizni!

Ha már: ami még jobban meglepett , az a gondosan kimért , stabil .44 Magnum töltetem mennyire más sebességet produkált tiszta csővel, mint nagyon szennyezettel. Nagyon retkes volt a cső, több száz Magnum töltet után, és még ólmos is pár túlméretes ólom lövedék miatt. A kronó nevetségesen alacsony sebességet mutatott. Kínomban tisztítottam a fegyvert, és csoda történt - ugyanaz a lőszer “vissza javult” 300 fps-el gyorsabbra. Ez nagyon sok, kb 100 m/s, sosem gondoltam volna.

Fegyver: Ruger Super Red Hawk, 9,5”
17.4gr N110
300gr Ares LTV felső crimp grooveba ültetve

Ólmos retkes csővel:
980
1010
1015
1070
929
1051

1046
1053
922

Tiszta fegyverrel woaaah
1308
1306
1296
1309
1296
1291

Ezt így hogy? 😮
A köpenyeletlen ólom vastag lerakódást csinálhat, ha ilyet lő valaki, akkor erre figyelni kell, mert szélsőséges esetben a nyomások veszélyesen megnőhetnek.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2024.04.09. 14:50 A köpenyeletlen ólom vastag lerakódást csinálhat, ha ilyet lő valaki, akkor erre figyelni kell, mert szélsőséges esetben a nyomások veszélyesen megnőhetnek.
Ebből a szempontból - lerakódás ill. csőben súrlódás minimalizálása - melyik fajta lövedék az optimum, a polimer köpenyes, galvánrezezett vagy FMJ?

Illetve a másik kérdés, hogy a 22-es lőszerek elég jelentős része sima ólom, ott ez mennyire játszhat szerepet? A Walther GSP-m továbbra sem kedveli a Lapua Midas+ lőszert, egy ötös tárból minimum egyszer, de inkább kétszer van olyan, hogy kiveti az üres hüvelyt, de nem tölt újra, és néha még akadályt is képes csinálni, annyira "fáradtan" repül ki az üres hüvely. De még a Geco Semi Rifle is jól hallhatóan "tompábban" puffan lövéskor, mint a fekete Topshot vagy a Magnum. A Chrony szerint is jóval lassabb a Lapua és a Geco.

Lehet, hogy alaposan ki kellene húznom a csövet, és mindjárt jobb lenne? :-)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Petya357 írta: 2024.04.09. 14:22 +1 köszi a beszámolót.

Viszont ez a 100 FPSnyi külônbség a Magnum és nem Magnum között meglepett. Ennyitől sima 25 pont lövészetnél is kicsit máshová fog már hordani , nem is kell hozzá sznájperkedni. Dinamikusnál tökmindegy, de fordítva (ha a Magnumról váltunk nem Magnumra ) már bukni lehet a faktorra töltött lőszer minősítését. Ezért is jó nem kicentizni!

Ha már: ami még jobban meglepett , az a gondosan kimért , stabil .44 Magnum töltetem mennyire más sebességet produkált tiszta csővel, mint nagyon szennyezettel. Nagyon retkes volt a cső, több száz Magnum töltet után, és még ólmos is pár túlméretes ólom lövedék miatt. A kronó nevetségesen alacsony sebességet mutatott. Kínomban tisztítottam a fegyvert, és csoda történt - ugyanaz a lőszer “vissza javult” 300 fps-el gyorsabbra. Ez nagyon sok, kb 100 m/s, sosem gondoltam volna.

Fegyver: Ruger Super Red Hawk, 9,5”
17.4gr N110
300gr Ares LTV felső crimp grooveba ültetve

Ólmos retkes csővel:
980
1010
1015
1070
929
1051

1046
1053
922

Tiszta fegyverrel woaaah
1308
1306
1296
1309
1296
1291

Ezt így hogy? 😮
Köszi szépen, ez nagyon hasznos / tanulságos volt!
Sapienti sat.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2024.04.09. 15:52
Illetve a másik kérdés, hogy a 22-es lőszerek elég jelentős része sima ólom, ott ez mennyire játszhat szerepet? A Walther GSP-m továbbra sem kedveli a Lapua Midas+ lőszert, egy ötös tárból minimum egyszer, de inkább kétszer van olyan, hogy kiveti az üres hüvelyt, de nem tölt újra, és néha még akadályt is képes csinálni, annyira "fáradtan" repül ki az üres hüvely. De még a Geco Semi Rifle is jól hallhatóan "tompábban" puffan lövéskor, mint a fekete Topshot vagy a Magnum. A Chrony szerint is jóval lassabb a Lapua és a Geco.

Lehet, hogy alaposan ki kellene húznom a csövet, és mindjárt jobb lenne? :-)
Tisztítsd meg a fegyvert! Nem (csak) a csövét, hanem mindenhol. Ezek a precíziós sportfegyverek nem viselik jól a koszt. A Frankónia 22 LR pisztolyom (leánykori nevén IZs-35) kb 3-4-5 verseny után (60-80-100 lövés) elkezd akadni, de ha tisztítom, akkor nem.

A gyors lőszer sem mindig jó. A céllövő kiskal sportpisztolyok nagy része valamilyen közepesen Match lőszerre lett optimalizálva. Az MCMem pl nem szerette a high-velocity lőszert.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2024.04.09. 17:08 Tisztítsd meg a fegyvert! Nem (csak) a csövét, hanem mindenhol. Ezek a precíziós sportfegyverek nem viselik jól a koszt. A Frankónia 22 LR pisztolyom (leánykori nevén IZs-35) kb 3-4-5 verseny után (60-80-100 lövés) elkezd akadni, de ha tisztítom, akkor nem.

A gyors lőszer sem mindig jó. A céllövő kiskal sportpisztolyok nagy része valamilyen közepesen Match lőszerre lett optimalizálva. Az MCMem pl nem szerette a high-velocity lőszert.
Nem szereti, bizony. A GSP sem. SV lőszert használok hozzá.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2024.04.09. 15:52 Ebből a szempontból - lerakódás ill. csőben súrlódás minimalizálása - melyik fajta lövedék az optimum, a polimer köpenyes, galvánrezezett vagy FMJ?

Illetve a másik kérdés, hogy a 22-es lőszerek elég jelentős része sima ólom, ott ez mennyire játszhat szerepet? A Walther GSP-m továbbra sem kedveli a Lapua Midas+ lőszert, egy ötös tárból minimum egyszer, de inkább kétszer van olyan, hogy kiveti az üres hüvelyt, de nem tölt újra, és néha még akadályt is képes csinálni, annyira "fáradtan" repül ki az üres hüvely. De még a Geco Semi Rifle is jól hallhatóan "tompábban" puffan lövéskor, mint a fekete Topshot vagy a Magnum. A Chrony szerint is jóval lassabb a Lapua és a Geco.

Lehet, hogy alaposan ki kellene húznom a csövet, és mindjárt jobb lenne? :-)
A nyers ólom kenődik, a rendes kenés ezt nagyon jelentősen csökkenti. 22esek is kenve vannak, más kalibereknél meg a horonyba felvitt kenőanyag a jellemző.
Ha van akármilyen köpenyed, akkor az ólom már nem kenődik, de rézköpenynél is rakódik némi réz a csőbe.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Nekem 300 22lr után jön kivetési hiba ... Puccerolás , és semmi gond utána ..
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

A szubszónikus löszergyártás irányában tett újabb lépés :
IMG_6219.jpeg
6 mm-es tömör rúd - baráti áron a Bauhasban. Szerintem nem bronz, hanem sárgaréz, de duguláselhárításra 7,62 csövekhez szerintem jó lesz. Nem merek valami lövedékkiütő segédeszköz nélkül belekezdeni.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2024.04.14. 19:27 A szubszónikus löszergyártás irányában tett újabb lépés :
Szia,

Az elso mondat es a kep alapjan azt hittem, hogy sajat lovedeket akarsz csinalni, arasznyi hosszal. :-)
(Legalis sajat celra a CIP szabvanynal hosszabb loszert kesziteni? Nyilvan egylovetukent lehet hasznalni csak, de technikailag semmi kockazatot sem latok benne.)

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2024.04.14. 19:39 Szia,

Az elso mondat es a kep alapjan azt hittem, hogy sajat lovedeket akarsz csinalni, arasznyi hosszal. :-)
(Legalis sajat celra a CIP szabvanynal hosszabb loszert kesziteni? Nyilvan egylovetukent lehet hasznalni csak, de technikailag semmi kockazatot sem latok benne.)

Bel
APS_underwater_rifle_REMOV.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2024.04.14. 19:41 APS_underwater_rifle_REMOV.jpg
Pszt! Most miért lőtted le ;) a poént? Egy lövés- egy béka ember :mrgreen:


Bel: ilyen projekt is lehetne, de csak csőcserével, huzagolt csőből irreálisan instabil lenne a lövedék, szerintem még azelőtt keresztbe fordulna, hogy teljesen kiérne a csőből

CIP -et meghaladó hossz - a precíziós lövészek rutinosan úgy szokták tölteni a lőszereket - szigorúan csak saját és csak ugyanabba a fegyverbe - hogy a hossz (COL), és a hüvely befoglaló méretei is meghaladják a szabványost!

Ilyenkor csak a hüvelynyakot formázzák (a fireformed hüvely értelemszerűen túlméretes marad), a lövedéket pedig van aki úgy ülteti be, hogy a lövedék éppen hogy majdnem hozzáér a huzaghoz. Egy ilyen lőszerben talán csak a hüvelytalp CIP szabványos. :lol: Semmi sem tiltja.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2024.04.14. 19:57 Bel: ilyen projekt is lehetne, de csak csőcserével, huzagolt csőből irreálisan instabil lenne a lövedék, szerintem még azelőtt keresztbe fordulna, hogy teljesen kiérne a csőből
Szia,

A kepen nem 6, hanem 7.62-esnek lattam a rudat. :-)
Akkor is instabil lenne?
Mas drall kell a kulonbozo lovedekhosszokhoz? Es akkor, ha szeteso tagu lovedekeink vannak? Buckshot, sorba rendezve. :-)

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2024.04.14. 20:20 Szia,

A kepen nem 6, hanem 7.62-esnek lattam a rudat. :-)
Akkor is instabil lenne?
Mas drall kell a kulonbozo lovedekhosszokhoz? Es akkor, ha szeteso tagu lovedekeink vannak? Buckshot, sorba rendezve. :-)

Bel
Egy űrméretes lövedéket nem tudsz csak úgy betölteni a cső huzagolt részébe, mivel a lövedék a nyomás hatására préselődik bele a huzagolásba.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2024.04.14. 20:21 Egy űrméretes lövedéket nem tudsz csak úgy betölteni a cső huzagolt részébe, mivel a lövedék a nyomás hatására préselődik bele a huzagolásba.
Szia,

Nem eleg, ha az oromzatok megtamasztjak korben az elejet-kozepet, es a hatulja preselodik csak bele a huzagolasba?

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2024.04.14. 20:33 Szia,

Nem eleg, ha az oromzatok megtamasztjak korben az elejet-kozepet, es a hatulja preselodik csak bele a huzagolasba?

Bel
A "csőre töltés" működhet persze ha a lövedék első része űrméret alatti. Feltéve, hogy ólom helyett csak rezet használsz, ugyanolyan tömeg mellett el tudnál érni jóval nagyobb lövedékhosszt. Az intuícióm azt mondja működhet, de nem lennék hajlandó ilyesmit kézből elsütni az is biztos.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2024.04.14. 19:27 A szubszónikus löszergyártás irányában tett újabb lépés :

IMG_6219.jpeg

6 mm-es tömör rúd - baráti áron a Bauhasban. Szerintem nem bronz, hanem sárgaréz, de duguláselhárításra 7,62 csövekhez szerintem jó lesz. Nem merek valami lövedékkiütő segédeszköz nélkül belekezdeni.
Én alucsövet vettem, mert abba bele lehet nyúlni egy elég hosszú fúróval. Könnyebben kijön a beragadt lövedék, ha megfúrja az ember. Ne kérdezd, honnan tudom... :lol:
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2024.04.14. 19:41 APS_underwater_rifle_REMOV.jpg
Ez durva jószág lehetett... :shock:
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Mennyire istentől-embertől elrugaszkodott ötlet egy 38 WC töltetet 357 hüvelybe tölteni, de a lövedéket annyival mélyebbre ültetve, mint ahogy a 38-asban a hüvelyszájig lenne? Így elvileg minden marad, lőportöltet is azonos lehet stb. Persze krimpelni így nem nagyon kell/lehet. :-)

Nyilván több gond is lehet vele, pl. melyik matrica tudja ilyen mélyre betolni a lövedéket (és azt hogyan méri-ellenőrzi az ember)?
Mi lesz a hüvelyben a gáznyomással, ami elvileg nekifeszítené a dobkamra falának a hüvelyt, hogy hátrafelé tömítsen? A 357 hüvely sokkal erősebb.

Az lenne az idea, hogy a lövedéket hosszabb ideig vezesse meg a hüvely, kevesebb legyen a dobban a hüvely elhagyása után az átmeneti kúpig szabadon repülve eltöltött idő.

Vagy ez kb. a tökmindegy kategória, a WC lövedék a maga 16 mm körüli hosszával még nem ér ki a hüvelyből, mire az elejét már fogja az átmeneti kúp, utána meg a huzagolás elintézi a többit, így kár ezen filózni?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2024.04.15. 09:25 Mennyire istentől-embertől elrugaszkodott ötlet egy 38 WC töltetet 357 hüvelybe tölteni, de a lövedéket annyival mélyebbre ültetve, mint ahogy a 38-asban a hüvelyszájig lenne? Így elvileg minden marad, lőportöltet is azonos lehet stb. Persze krimpelni így nem nagyon kell/lehet. :-)

Nyilván több gond is lehet vele, pl. melyik matrica tudja ilyen mélyre betolni a lövedéket (és azt hogyan méri-ellenőrzi az ember)?
Mi lesz a hüvelyben a gáznyomással, ami elvileg nekifeszítené a dobkamra falának a hüvelyt, hogy hátrafelé tömítsen? A 357 hüvely sokkal erősebb.

Az lenne az idea, hogy a lövedéket hosszabb ideig vezesse meg a hüvely, kevesebb legyen a dobban a hüvely elhagyása után az átmeneti kúpig szabadon repülve eltöltött idő.

Vagy ez kb. a tökmindegy kategória, a WC lövedék a maga 16 mm körüli hosszával még nem ér ki a hüvelyből, mire az elejét már fogja az átmeneti kúp, utána meg a huzagolás elintézi a többit, így kár ezen filózni?
Létezik gyári 357 WC is. Az is működik amit írtál, vagy szintbe is ültetheted.

Mod.: például:
https://magnumvadasz.hu/termek_reszletek/10144
Önvédelmibe is kitűnő választás lehet, jól uralható, de van már megfelelő sebessége.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2024.04.15. 10:04 Létezik gyári 357 WC is. Az is működik amit írtál, vagy szintbe is ültetheted.
A szintbe ültetésnél hozzá kellene nyúlni a töltethez is.

A 38-as töltet alacsonyabb nyomása nem lesz gond a vastagabb 357-es hüvelynél, nem fúj ki hátra? Vagy a csőfar-dob hézag ennél úgyis látványosan többet enged el, nem esélyes, hogy hátrafelé kifújjon?

És persze az örök kérdés: érdemes ezzel egyáltalán foglalkozni, vagy ahhoz előbb a jelenleginél sokkal jobban meg kellene tanulni lőni...? :-D
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2024.04.15. 10:04 Létezik gyári 357 WC is. Az is működik amit írtál, vagy szintbe is ültetheted.

Mod.: például:
https://magnumvadasz.hu/termek_reszletek/10144
Önvédelmibe is kitűnő választás lehet, jól uralható, de van már megfelelő sebessége.
P.s.: Meg van ára is... :-(
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2024.04.15. 10:15 A szintbe ültetésnél hozzá kellene nyúlni a töltethez is.

A 38-as töltet alacsonyabb nyomása nem lesz gond a vastagabb 357-es hüvelynél, nem fúj ki hátra? Vagy a csőfar-dob hézag ennél úgyis látványosan többet enged el, nem esélyes, hogy hátrafelé kifújjon?

És persze az örök kérdés: érdemes ezzel egyáltalán foglalkozni, vagy ahhoz előbb a jelenleginél sokkal jobban meg kellene tanulni lőni...? :-D
Nem lesz vele gond. Tudtommal semmivel sem vastagabb a 357-es hüvelyfala.

Mod.: Nem, semmi értelme nincs vele foglalkozni szerintem ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fortitu 2024.04.15. 10:44-kor.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2024.04.15. 10:16 P.s.: Meg van ára is... :-(
Nem vagyok tisztában a jelenlegi árakkal, mert csak töltöttel lövök, de van akárhol akármilyen kapható 357es lőszer olcsóbban?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2024.04.15. 10:20 Nem vagyok tisztában a jelenlegi árakkal, mert csak töltöttel lövök, de van akárhol akármilyen kapható 357es lőszer olcsóbban?
Azt nem tudom, de mivel én is töltöm a saját lőszereim és csak 22-est veszek boltban, ezért szíven ütött a dolog. :-D
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2024.04.15. 10:16 P.s.: Meg van ára is... :-(
Ez kifejezetten kedvezőnek mondható ár manapság :(

Nem, nem kell vele foglalkozni. A .357 hüvely teljesen jó irány, amikor még revolverrel lőttem a pontot, akkor áttértem .357 WCre mert állítólag pontosabb .357 revolverből. Nagy csodát nem láttam, de rosszabb nem lett, és tömített rendesen. Semmivel sem éreztem nagyobbnak a visszarúgást, mint a .38 WCt. Szerintem a lövedéknél a Vnull pontosan ugyanaz volt mint .38 Specialban, csak a töltetet növelték picit, vagy a lőport cserélték le, hogy ugyanaz legyen a ballisztikája mint a kistesónak. Én a helyedben síkba ültetném, mert így lesz konzisztens. UNHO Szánj rá kis időt kísérletezésre, hogy legyen egy új töltet, és ne ültesd mélyebbre. Biztonságosnak biztonságos lesz, de a mélyültetésnél nehezebb lesz ellenőrizni és betartani a COLt ami nem is COL 8-)

Akkor hagytam abba a magnumosdit, és tértem vissza .38 Wadcutterre, amikor azvegyik OBn az egyik cserépedény bíró elkezdett csesztetni, hogy a “Magnum” lőszer tilos. Magnum a kisf.szom, lepkefing wadcutter, amit mindenki tud - de legalább elrontotta a kedvemet és jó igeges és dekoncentrált lettem. A vicc az volt, hogy akkoriban gyengébben lőttem, nulla veszélyt jelentettem, 100 indulóból kb 60. szoktam lenni - de úgy kötözködtek (lőszer, nadrág!, cipő!) mintha olimpikon lennék. Ez jó régen volt, kb 10 éve , MSSz 20 lövéses 25m , OB.

Azóta lehet, hogy enyhült a szigor :lol: de egy életre elment a kedvem magnum lőszert használni ott, ahol nem szükséges magnum.
akkoriban még boltban vettem a lőszert, a .357 mindig kicsit (nem sokkal) drágább volt, de érzésre tök ugyanazt “tudta”, nem volt “magnumosabb”. Kronót akkoriban még csak nem is láttam, úgyhogy feelingre kellett hagyatkozni :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2024.04.15. 21:04 Ez kifejezetten kedvezőnek mondható ár manapság :(

Nem, nem kell vele foglalkozni. A .357 hüvely teljesen jó irány, amikor még revolverrel lőttem a pontot, akkor áttértem .357 WCre mert állítólag pontosabb .357 revolverből. Nagy csodát nem láttam, de rosszabb nem lett, és tömített rendesen. Semmivel sem éreztem nagyobbnak a visszarúgást, mint a .38 WCt. Szerintem a lövedéknél a Vnull pontosan ugyanaz volt mint .38 Specialban, csak a töltetet növelték picit, vagy a lőport cserélték le, hogy ugyanaz legyen a ballisztikája mint a kistesónak. Én a helyedben síkba ültetném, mert így lesz konzisztens. UNHO Szánj rá kis időt kísérletezésre, hogy legyen egy új töltet, és ne ültesd mélyebbre. Biztonságosnak biztonságos lesz, de a mélyültetésnél nehezebb lesz ellenőrizni és betartani a COLt ami nem is COL 8-)

Akkor hagytam abba a magnumosdit, és tértem vissza .38 Wadcutterre, amikor azvegyik OBn az egyik cserépedény bíró elkezdett csesztetni, hogy a “Magnum” lőszer tilos. Magnum a kisf.szom, lepkefing wadcutter, amit mindenki tud - de legalább elrontotta a kedvemet és jó igeges és dekoncentrált lettem. A vicc az volt, hogy akkoriban gyengébben lőttem, nulla veszélyt jelentettem, 100 indulóból kb 60. szoktam lenni - de úgy kötözködtek (lőszer, nadrág!, cipő!) mintha olimpikon lennék. Ez jó régen volt, kb 10 éve , MSSz 20 lövéses 25m , OB.

Azóta lehet, hogy enyhült a szigor :lol: de egy életre elment a kedvem magnum lőszert használni ott, ahol nem szükséges magnum.
akkoriban még boltban vettem a lőszert, a .357 mindig kicsit (nem sokkal) drágább volt, de érzésre tök ugyanazt “tudta”, nem volt “magnumosabb”. Kronót akkoriban még csak nem is láttam, úgyhogy feelingre kellett hagyatkozni :roll:
Megoldás: 38-asba tölteni a "magnum" loadot ;)
Amúgy ez számomra is nehezen értelmezhető, hogy a szabálykönyvekben a "magnumot" tiltják. Mi az a magnum?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2024.04.15. 21:32 Megoldás: 38-asba tölteni a "magnum" loadot ;)
Amúgy ez számomra is nehezen értelmezhető, hogy a szabálykönyvekben a "magnumot" tiltják. Mi az a magnum?
Hát nem nyilvánvaló? Az, amire rá van írva, hogy “Magnum” :lol: de inkább :?

Szerintem az ISSF által tömörített -jellemzően, de nem csak - statikus - lövészportokban nem power faktorban gondolkodnak, hanem gyári lőszerben, meg píárban. Muszáj figyelembe venni, hogy évszázados hagyományai vannak egyik-másik számbak, kikerülhetetlen az Olimpia, aminél kiemelten fontos, hogy elérhető legyen minden országban, minél több lőtéren - ergo minél gyengébb a lőszer, annál jobb mottóval. A légfegyver maga a Nirvana. A Magnum pedig a Sátán ármánykodása, belépődrog az erőszak világába. Ami valamilyen szinten érthető, ha sok fedyverbetiltós országban is működni kell. Ez nsgyon hálátlan feladat, sok kompromisszumot kell kötni. Ezek bejerülnek a szabákykönyvekbe, és a fejekbe - mert legyen egységes a világon.

Az IPSCben- és a farvizén kinőtt más dinamikus sportokban - nagyon sokat lőnek, ott eleve a házilagosan töltött lőszer volt a kiindulási alap, már akkor is, amikor kitalálták. Az elfogadhatóan nagy teljesítmény pedig elvárás, én nem pedig megtűrt mint az ISSFnél. Jelkemzően alaó limit can, és nem fekső. Ilyen helyzetben muszáj mérni, másképpen ki tudja mit csinálnak a versenyzők. Az ISSF pedig jobban megmaradt a könnyebben és olcsón számonkerhető külsőségeknél, nincs olyan erős hagyománya a pragmatizmusnak, ellenben komoly hagyománya van a hagyományoknak 8-)

A két hazai szövetség - szerintem - leképezi azokat a nemzetközi szervezeteket, amelyeket képviselnek. Más nemzetközi szövetségek, más vezetőség, ezért is más a kivitelezés. Azt nem írom, hogy más célok, mert ezt nem vizsgáltam - de egy kicsit talán az is.

Az egyéni gyökérség , kötözködési hajlam pedig - egyéni. Némi generációs jelleget vélek felfedezni - az “öregharcosok” többet okoskodnak, és hierarchikusabbak. Ez mindkét világban, minden szövetségben így van, szerintem.

Ha ezek összeadjuk, érthetővé válik, hogy - a spektrum két leges kegvégét méz e - ha pont kifogtam egy 60+ ISSF Olimpiai minősítésére igen büszke bírót, akkor érthető, miért b.szogat a Magnum (látszatáért), egy pre-matchben ugyanazt a versenyt lövő, gyárilag demokratikusabb szellemű fiatalabb IPSC bíró pedig miért csettint tök ugyanarra elismerően. Más a háttér, más a szabályzat, és ha még a a gép úgy dobja, hogy más az ember is, akkor nagy a kontraszt. Egy másik MSSZ OBn us ellenőrizték a lőszert, fegyvert, és teljesen OK volt a .357 Wadcutter. A teljes töktetű .357 JHPvel pedig elküldtek volna a fenébe - szerintem jogosan, mert zavarja a többi lövőt.

Ez a konteóm. 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Lövedék öntéshez ólmot honnan lehet szerezni, és milyen árban van?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2024.04.22. 13:51 Lövedék öntéshez ólmot honnan lehet szerezni, és milyen árban van?
Lődomb, lövedékfogók, légfegyveres lőterek, sugárárnyekoló eszközök, ólomcső.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2024.04.22. 13:56 Lődomb, lövedékfogók, légfegyveres lőterek, sugárárnyekoló eszközök, ólomcső.
+ ha ezek egyike sem elérhető, akkor venni is lehet . Pl itt szokott lenni:
https://maps.app.goo.gl/RNRzCCXoAPhNtNqS8?g_st=ic
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2024.04.22. 13:51 Lövedék öntéshez ólmot honnan lehet szerezni, és milyen árban van?
Amúgy mekkora mennyiséget keresel?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2024.04.22. 14:58 Amúgy mekkora mennyiséget keresel?
Egyelőre nem akarok ezzel foglalkozni, csak körülnézek, hogy lássam, érdemes lehet-e belevágni. :-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2024.04.22. 15:08 Egyelőre nem akarok ezzel foglalkozni, csak körülnézek, hogy lássam, érdemes lehet-e belevágni. :-)
Ok, annyit tudok adni :p
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

de rendes vagy, azt a 10-20 kilot majd en elviszem neki :roll:
Fortitu írta: 2024.04.22. 15:15 Ok, annyit tudok adni :p
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2024.04.22. 15:42 de rendes vagy, azt a 10-20 kilot majd en elviszem neki :roll:
Meglepően kevés ám 10 kiló. Csak alig több, mint 600 db 250 graines .454 lövedékre elég. Ha már eljátszani a bizalmat, akkor legalább érje meg :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Ha tudsz ötvözöttet is, akkor engem is érdekelne.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2024.04.22. 21:46 Ha tudsz ötvözöttet is, akkor engem is érdekelne.
Milyen ötvözet kellene?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fortitu írta: 2024.04.22. 21:46 Ha tudsz ötvözöttet is, akkor engem is érdekelne.
A lap alján vannak az előötvözött ólom tipusok.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1110
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Petya357 írta: 2024.04.22. 14:51 + ha ezek egyike sem elérhető, akkor venni is lehet . Pl itt szokott lenni:
https://maps.app.goo.gl/RNRzCCXoAPhNtNqS8?g_st=ic
Metalloglobus Fémöntő Kft., Bp. X. Sírkert utca. Tetszőleges ötvözetet is megcsinálnak.

(Egyszer vettem tőlük, korrektek.)
Válasz küldése