Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

qqriq írta: 2023.06.28. 22:08 hetfon jarok arrafele, majd megkerdem :roll:
Poénból ránéztem Splitre google térképen.
Csak nehogy a hordozó is ilyen pixeles legyen a valóságban :D
Kép
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Morcosrobot írta: 2023.06.28. 22:31 Poénból ránéztem Splitre google térképen.
Csak nehogy a hordozó is ilyen pixeles legyen a valóságban :D
Kép
Lopakodó :D
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2023.06.28. 21:56 Kizártnak tartom, hogy csak úgy fel lehessen menni. Kívülről megcsodálni - azt lehet.

Tavaly Helsinkiben megnéztük a USS Kearsage-t - ami sokkal
Kisebb, mint egy “rendes” anyahajó - attól is elállt a lélegzetem, annyira menő volt.

Körbekerítették, senkit sem engedtek fel, az eltávra oda vissza menő tengerészek egy ideiglenes checkpointon kerest tudtak csak ki-be menni, kutya, kerítés, plates-m4es őrök - minden. pedig labdába sem rúghat egy Ford osztályú anyahajó mellett. Nem hiszem, hogy Fordék nyitottabbak lennének AndyA érdeklődésére, mint a kistesó volt a miénkre ;)

IMG_0599.jpegIMG_0604.jpegIMG_0596.jpegIMG_0592.jpeg
Pedig nem példátlan még manapság sem. Sajnos a weboldalán nincs info, amit azt sugallja, hogy itt és most nem lesz. :-(
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2023.06.29. 07:06 Pedig nem példátlan még manapság sem. Sajnos a weboldalán nincs info, amit azt sugallja, hogy itt és most nem lesz. :-(
Ha ennyire izgat a téma, miért nem írsz nekik / hívod fel őket? :roll: tényleg nem értem.

Ismét azt látjuk, hogy random internetes fél-idegenek tanácsát kéred ki, úgy, hogy szinte biztosan nem értünk hozzá, (találgatunk, hogy “vajon mire gondolhatott a költő, amikor..”) ahelyett hogy utánanéznél és megkérdeznéd közvetlenül a költőt.

Egyébként itt van az általad belinkelt honlapon: b.szki:

https://www.airlant.usff.navy.mil/Tour-Requests/
Tour van, de East Coast only, máshol nem.

Most komolyan, miért mások csesszék el a - nem mindig olcsó - idejüket egy olyan forrás olvasásával, mint már ráadásul meg is találtál? Ne haragudj, 1-1 ilyen belefér, mindannyian szoktuk elbambulni - de minden második kérdésnél már úgy érzem, hogy nem érdemes a kérdéseidre időt, energiát szánni.
:(
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

AndyA írta: 2023.06.28. 15:06 https://www.airlant.usff.navy.mil/cvn78/

Splitben horgonyoz.

Nem tudja véletlenül valaki, csinálnak-e nyílt napot, és ha igen, mikor? :-)
Igen, hétfőn ért oda.
http://www.shiptraffic.net/current-posi ... /338803000

Június elején még Oslóban volt hadgyakorlaton, aztán szépen gyorsan megkerülte Európát.

https://24.hu/kulfold/2023/05/25/vilag- ... nato-oslo/

Nyílt nap is lesz majd úgy 40-50 év múlva, amikor beáll Norfolkban a dokkba szétszerelésre várva... :)
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: /bin/yash
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

marcuswolf írta: 2023.06.29. 09:57 Igen, hétfőn ért oda.
http://www.shiptraffic.net/current-posi ... /338803000

Június elején még Oslóban volt hadgyakorlaton, aztán szépen gyorsan megkerülte Európát.

https://24.hu/kulfold/2023/05/25/vilag- ... nato-oslo/

Nyílt nap is lesz majd úgy 40-50 év múlva, amikor beáll Norfolkban a dokkba szétszerelésre várva... :)
OFF

Mi alapján megy valahova egy repülőgéphordozó? Gondolom elég drága lehet egy ilyet mozgatni.

ON
arch gnu/linux egyébként
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: pogessor »

waltherlg400 írta: 2023.06.29. 12:18 OFF

Mi alapján megy valahova egy repülőgéphordozó? Gondolom elég drága lehet egy ilyet mozgatni.

ON
Ahol kiköt, ott +10 pont a politikai kapcsolatokra és +5 pont a katonai megrendelésekre.
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: /bin/yash
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

pogessor írta: 2023.06.29. 12:40 Ahol kiköt, ott +10 pont a politikai kapcsolatokra és +5 pont a katonai megrendelésekre.
Köszi
arch gnu/linux egyébként
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

waltherlg400 írta: 2023.06.29. 12:18 OFF

Mi alapján megy valahova egy repülőgéphordozó? Gondolom elég drága lehet egy ilyet mozgatni.

ON
Persze, hogy drága, de aki rajzolja hozzá a pénzt, annak annyira azért nem. :)

Az amerikai haditengerészet hívatott biztosítani az amerikai birodalom tengerek/óceánok feletti (világ)uralmát, ezért nem össze-vissza küldözgetik, hanem állomásoztatják őket különböző flották kíséretében. Ennek megfelelően a Földközi-tengeren is mindig tartózkodik egy flotta, amelynek minden esetben van legalább 1 db. hordozó is a kötelékében.

Jelen hír kapcsán a hatodik flottához tartozó hordozóról beszélünk, amely a korábban kivont és karbantartásra hazahívott CVN-75 (USS Harry S. Truman) helyét vette át a 6. flotta élén. (Tehát eredetileg is a Földközi-tengerre tartott, csak előtte még beugrott az északi NATO hadgyakorlatra, majd elfoglalta állomáshelyét.)

Kérlek olvasd el ezeket, és ha további kérdésed van, ne habozz feltenni.

https://www.nemzetesbiztonsag.hu/cikkek ... eszete.pdf

https://hu.wikipedia.org/wiki/Az_Amerik ... C3%A9szete

https://mandiner.hu/cikk/20220808_ameri ... engereszet

https://www.jetfly.hu/egyeb-repulos-hir ... o-uj-ezred
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: brh562 »

jó ha van írta: 2023.05.26. 20:49 Teheránban:
IMG_20230526_143749_329.jpgIMG_20230526_143839_265.jpgIMG_20230526_143937_779.jpgIMG_20230526_153619_441.jpgIMG_20230526_145423_385.jpg
Vagy 6 féle MBT, 3 féle helikopter (Cobra, Bell 205, 206) lövegek, aknavető, F4, F5 vadászok, gyalogsági harcjárművek, ilyesmi.
ez mind különboző RPG ? vag valami insstalláció?
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: /bin/yash
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

marcuswolf írta: 2023.06.29. 13:59
Köszi a kimerítő választ :)
arch gnu/linux egyébként
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: szöged »

marcuswolf írta: 2023.06.29. 13:59 Persze, hogy drága, de aki rajzolja hozzá a pénzt, annak annyira azért nem. :)
nukleáris meghajtású --> tervezett üzemidőn belül ugyanolyan drága, mindegy hogy mozog vagy sem
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

brh562 írta: 2023.06.29. 14:19 ez mind különboző RPG ? vag valami insstalláció?
Ez ennyi db RPG.
A terem mennyezetéről lógnak le. Nincs vitrin körülötte. Az Irak-Irán háború múzeumában van.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Sziasztok!


Ezt néztük ki mai programnak a gyerekekkel.

Megy esetleg más is a fórumról? Aki már járt a RepTár-ban - mit érdemes megnézni?

https://www.reptar.hu/rendezvenyeink.html

https://m.facebook.com/events/194362736 ... LwTqeAI1Vl

Köszönöm
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: szöged »

Petya357 írta: 2023.09.02. 08:33 Sziasztok!


Ezt néztük ki mai programnak a gyerekekkel.

Megy esetleg más is a fórumról? Aki már járt a RepTár-ban - mit érdemes megnézni?

https://www.reptar.hu/rendezvenyeink.html

https://m.facebook.com/events/194362736 ... LwTqeAI1Vl

Köszönöm
Én 2 éve egy sima kellemes nyári szombati napon voltam, amikor nem volt extra program. Akkor is qwa sokan voltak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem is tudtam hogy idehaza is van ilyen, koszi az infot :o
Petya357 írta: 2023.09.02. 08:33 Sziasztok!


Ezt néztük ki mai programnak a gyerekekkel.

Megy esetleg más is a fórumról? Aki már járt a RepTár-ban - mit érdemes megnézni?

https://www.reptar.hu/rendezvenyeink.html



Köszönöm
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

szöged írta: 2023.09.02. 08:39 Én 2 éve egy sima kellemes nyári szombati napon voltam, amikor nem volt extra program. Akkor is qwa sokan voltak.
Köszönöm a hasznos infót! Ennek fényében inkább egy nyugodtabb hétvégén megyünk majd.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Petya357 írta: 2023.09.02. 08:33 Sziasztok!


Ezt néztük ki mai programnak a gyerekekkel.

Megy esetleg más is a fórumról? Aki már járt a RepTár-ban - mit érdemes megnézni?

https://www.reptar.hu/rendezvenyeink.html

https://m.facebook.com/events/194362736 ... LwTqeAI1Vl

Köszönöm
A Reptár egy remek hely. nem olcsó, de... a parkolóval szemben egy minőségi hamburgerező van. ha van bármilyen igazolványod (szolgálati, diák), vidd! A plusz dolgokért külön kell fizetni, de ha nem akarsz 4d mozizni meg szimulátorozni, nem kell fizetni. Családi proginak is jó, egy bő fél napot el lehet tolni.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

swordmanus írta: 2023.09.02. 22:47 A Reptár egy remek hely. nem olcsó, de... a parkolóval szemben egy minőségi hamburgerező van. ha van bármilyen igazolványod (szolgálati, diák), vidd! A plusz dolgokért külön kell fizetni, de ha nem akarsz 4d mozizni meg szimulátorozni, nem kell fizetni. Családi proginak is jó, egy bő fél napot el lehet tolni.
Köszönöm szépen Sword. Szöged fórumtárs tanácsát követve egy nem-kiemelt-napon, de mindenképpen megyünk.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Borostyánkő Fesztivál

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Jónak ígérkezik, talán még időben szólok: Borostyánkő Fesztivál.
Borostyánkő Fesztivál 2023.jpg
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

20. Nemzetközi Késkiállítás és Vásár

Hozzászólás Szerző: Poresz »

A huszadik: itt is össze lehet futni velem (nem kiállítóként, hanem bámészkodóként).
20. Nemzetközi Késkiállítás és Vásár.jpg
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Makrai "Ales" Tibor emléktúra

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Gyertek, szívvel-lélekkel szervezem: Makrai "Ales" Tibor emléktúra. :)

Tíz éve halt meg Makrai "Ales" Tibor. Tanárom volt és máig is az az írásaival, anélkül, hogy a létezésemről valaha tudott volna. Amikor tíz éve elkezdtem levelet írni neki, akkor olvastam a friss hírt, hogy elhunyt.
Gyuricza „Papica” László úr létrehozta a Bozótmíves Tanösvényt, és tiszteletére az egyik pihenőt róla nevezte el. Régóta terveztem a tanösvény meglátogatását. Makrai alezredes több ismerősét és tisztelőjét is ismerem, ez, és az évforduló adta az ötletet, hogy ne egyedül járjam végig a tanösvényt. Az emléktúra kezdetben az én baráti körömnek szólt volna, de mindenki ismert valakit, akit én ugyan nem ismerek, de vélhető, hogy szívesen jönne, és tudható, hogy valaki hiányolná.
Sok szeretettel meghívom és várom a Makrai "Ales" Tibor emléktúrára az alezredes úr tisztelőit, a bozótmíveseket, és minden érdeklődőt, aki szeret a természetben járni.
Időpont: 2023. október 28., szombat.
Esőnap: 2023. november 4., szombat. – Előre jelzett rossz idő, vagy sár miatt nehezen járható útvonal esetén jelezni fogom az esőnap élesedését.
A túra útvonala a turistautvonalak.openstreetmap.hu-n megtekinthető.
Táv: 12,2 km. - Kb. 3 óra kényelmes séta. Plusz 2-3 óra ebéddel, pihenőkkel, kilátózással. Mozgunk valamennyit a jó levegőn, de az se hal bele, aki kiesett az erőnlétből.
A program főbb pontjai:
9:20: gyülekező az Örs vezér terén a HÉV peronján. A 9:33-kor induló HÉV-vel megyünk a Szilasliget megállóig, ahova menetrend szerint 9:59-kor érkezünk. Lehetőleg mindenki a menetirány szerinti első kocsiban foglaljon helyet.
10:15-ig minden itt csatlakozni szándékozót bevárunk Szilasligetnél, majd elindulunk, elsőként a Látó-hegy kilátópontjához.
Nagyjából 11 órakor fogunk megérkezni a Makrai „Ales” pihenőhöz. Itt elidőzünk, megebédelünk, akár tűzön sütögetéssel.
A társaság egy része – én biztosan - nem lesz bozótmíves, de biztosan érdeklődéssel fogják figyelni, ha az említettek "produkálják" magukat (ahogy a helyzet adja), és lehet tőlük kérdezni és tanulni egy ad hoc „bozótmíves-simogató” keretében.
A túra végéhez – Szilasliget megálló – várhatóan 15-16 óra között érkezünk. HÉV indul az Örs vezér terére: 14:54, 15:24, 15:54, 16:24, 16:54.
Annyi különlegesebb kívánságom van, hogy csak a lábnyomainkat hagyjuk magunk után: amit hoztunk, annak az erdei szemetesnél jobb helye van az otthoniban - pláne, ha szelektív -, vigyük haza!
Köszönöm a figyelmet, várlak Titeket!

Üdvözlettel, Porkoláb „Poresz” Péter
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Makrai "Ales" Tibor emléktúra

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2023.09.21. 22:17 Gyertek, szívvel-lélekkel szervezem: Makrai "Ales" Tibor emléktúra. :)

Tíz éve halt meg Makrai "Ales" Tibor. Tanárom volt és máig is az az írásaival, anélkül, hogy a létezésemről valaha tudott volna. Amikor tíz éve elkezdtem levelet írni neki, akkor olvastam a friss hírt, hogy elhunyt.
Gyuricza „Papica” László úr létrehozta a Bozótmíves Tanösvényt, és tiszteletére az egyik pihenőt róla nevezte el. Régóta terveztem a tanösvény meglátogatását. Makrai alezredes több ismerősét és tisztelőjét is ismerem, ez, és az évforduló adta az ötletet, hogy ne egyedül járjam végig a tanösvényt. Az emléktúra kezdetben az én baráti körömnek szólt volna, de mindenki ismert valakit, akit én ugyan nem ismerek, de vélhető, hogy szívesen jönne, és tudható, hogy valaki hiányolná.
Sok szeretettel meghívom és várom a Makrai "Ales" Tibor emléktúrára az alezredes úr tisztelőit, a bozótmíveseket, és minden érdeklődőt, aki szeret a természetben járni.
Időpont: 2023. október 28., szombat.
Esőnap: 2023. november 4., szombat. – Előre jelzett rossz idő, vagy sár miatt nehezen járható útvonal esetén jelezni fogom az esőnap élesedését.
A túra útvonala a turistautvonalak.openstreetmap.hu-n megtekinthető.
Táv: 12,2 km. - Kb. 3 óra kényelmes séta. Plusz 2-3 óra ebéddel, pihenőkkel, kilátózással. Mozgunk valamennyit a jó levegőn, de az se hal bele, aki kiesett az erőnlétből.
A program főbb pontjai:
9:20: gyülekező az Örs vezér terén a HÉV peronján. A 9:33-kor induló HÉV-vel megyünk a Szilasliget megállóig, ahova menetrend szerint 9:59-kor érkezünk. Lehetőleg mindenki a menetirány szerinti első kocsiban foglaljon helyet.
10:15-ig minden itt csatlakozni szándékozót bevárunk Szilasligetnél, majd elindulunk, elsőként a Látó-hegy kilátópontjához.
Nagyjából 11 órakor fogunk megérkezni a Makrai „Ales” pihenőhöz. Itt elidőzünk, megebédelünk, akár tűzön sütögetéssel.
A társaság egy része – én biztosan - nem lesz bozótmíves, de biztosan érdeklődéssel fogják figyelni, ha az említettek "produkálják" magukat (ahogy a helyzet adja), és lehet tőlük kérdezni és tanulni egy ad hoc „bozótmíves-simogató” keretében.
A túra végéhez – Szilasliget megálló – várhatóan 15-16 óra között érkezünk. HÉV indul az Örs vezér terére: 14:54, 15:24, 15:54, 16:24, 16:54.
Annyi különlegesebb kívánságom van, hogy csak a lábnyomainkat hagyjuk magunk után: amit hoztunk, annak az erdei szemetesnél jobb helye van az otthoniban - pláne, ha szelektív -, vigyük haza!
Köszönöm a figyelmet, várlak Titeket!

Üdvözlettel, Porkoláb „Poresz” Péter
Köszi a szervezést!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Én is felraktam hírként, ez a link is osztható, ha valaki kényelmesebbnek ítéli.

Emléktúra a 10 éve elhunyt Makrai “Ales” Tibor emlékére!!!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/emlektu ... -emlekere/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 403
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Molnaszecsőd 2023 okt07.png
Több év kihagyás után ismét nyílt napot szervezünk.
Kérlek regisztrálj ha Te és csapatod szeretnétek kipakolást és megmutatni az érkező vendégeknek, felszerelést és az arsenalt. Ha szeretnél eladni venni, akkor arra is van lehetőséged.
https://www.facebook.com/events/8876882 ... f=newsfeed

https://magyarairsoftkozosseg.hu/forms. ... vent=26080
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Közeleg a FEHOVA, indul is a játék, rekord számú jeggyel!
FEHOVA 2024 - kalasnyikov.hu játék

Hagyományainkhoz híven idén is játékot hirdetünk. Mivel idén jubileumi, 30. alkalommal kerül megrendezésre a FEHOVA, ezért rekord számú, 30 darab jegyet lehet nyerni!
A feladat: készíts egy képet, rajzot, grafikát, fotómontázst, amin minimum egy darab 30-as AK tár szerepel (kalibertől függetlenül), és küldd el nekünk az info@kalasnyikov.hu címre! Az e-mailben szerepeljen a neved, igazolványszámod (ez a nyeremény átvételéhez kell), és a beküldéssel hozzájárulsz, hogy ezeket a szervezőkkel megosszuk, a nyeremény átvételének érdekében.
Minden nap az aznap este 22:00-ig beérkezett legjobb kép nyer, egy személy több képpel is nevezhet, de csak egy jegyet nyerhet! A nyertes képeket megosztjuk közösségi oldalunkon és honlapunkon, a nyerteseket e-mailben is értesítjük.
A játék 2024. január 5-én indul és 2024. február 4. 22:00-kor zárul. A jegyeket a Hungexpo Főépületének recepcióján tudják átvenni a nyertesek a FEHOVA ideje alatt, 2024. február 8-11. között, személyazonosságuk igazolásával. A jegyeket regisztrációval kell majd érvényesíteni a díjmentes belépéshez.
Jó játékot, várjuk a képeket!
Avatar
GoZs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: GoZs »

Fehova Las Vegasban
Csatolmányok
IMG_8308.jpeg
IMG_8309.jpeg
IMG_8312.jpeg
IMG_8315.jpeg
IMG_8324.jpeg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

GoZs írta: 2024.01.28. 08:06 Fehova Las Vegasban
Grat, ezért irigyellek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
GoZs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: GoZs »

Fegyverbörze
Csatolmányok
IMG_8452.jpeg
IMG_8503.jpeg
IMG_8465.jpeg
IMG_8458.jpeg
IMG_8469.jpeg
Avatar
GoZs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: GoZs »

Hazánkat is képviselték
Csatolmányok
IMG_8318.jpeg
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

GoZs írta: 2024.01.28. 08:12 Hazánkat is képviselték
Menő! A Fehován meg kolbászból van a kerítés:
https://www.youtube.com/watch?v=KaeLSSkNoFY
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

swordmanus írta: 2024.02.08. 20:25 Menő! A Fehován meg kolbászból van a kerítés:
https://www.youtube.com/watch?v=KaeLSSkNoFY
zuper lett a 30. jubileumi FEHOVA! Az elmúlt éveket több tekintetben is felülmúlva igen sok látnivalót találhat magának a fegyverek szerelmese idén. A Magyar Honvédség már tavaly is nagy standdal települt ki, de idén szinte minden eddigit felülmúlt: a toborzóknál a fegyversimogató gazdag kézifegyver választékkal készült, mellettük a Gidrán erősítette a járműves vonalat. A kicsi, nagy és örök gyerekek számára hatalmas élmény a lövész szimulátor! Mindezt megkoronázza az A pavilon sarkánál megtekinthető PZH2000! A kézifegyveres vonalat erősíti a Diana Technikum, ahol az oktató metszeteknek köszönhetően kívül-belül is megismerkedhetünk a fegyverekkel. A szokásosan gazdag vadász és sport szortimentet színesíti a jogszabályi változásoknak köszönhetően a hangtompítók széles választéka! A kések szerelmeseinek sem lehet okuk panaszra, mert több hazai mester és nagy márka mellett a pakisztáni késárusok is eljöttek szebbnél szebb portékáikkal, és inflációt meghazudtoló áraikkal. A vadászmadarak pedig szintén testközelbe hozták a természetet! Persze ne feledkezzünk meg a horgászokról sem, hiszen a G pavilonban sem lehetett panaszunk a látnivalókra és a választékra, illetve szebbnél szebb kutyákból sem volt hiány. Sok FEHOVÁn voltunk már kinn, de ez volt eddig a legjobb!
Képeink!
https://www.kalasnyikov.hu/index.php?pa ... &album=143
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

swordmanus írta: 2024.02.08. 20:25 zuper lett a 30. jubileumi FEHOVA! Az elmúlt éveket több tekintetben is felülmúlva igen sok látnivalót találhat magának a fegyverek szerelmese idén. A Magyar Honvédség már tavaly is nagy standdal települt ki, de idén szinte minden eddigit felülmúlt: a toborzóknál a fegyversimogató gazdag kézifegyver választékkal készült, mellettük a Gidrán erősítette a járműves vonalat. A kicsi, nagy és örök gyerekek számára hatalmas élmény a lövész szimulátor! Mindezt megkoronázza az A pavilon sarkánál megtekinthető PZH2000! A kézifegyveres vonalat erősíti a Diana Technikum, ahol az oktató metszeteknek köszönhetően kívül-belül is megismerkedhetünk a fegyverekkel. A szokásosan gazdag vadász és sport szortimentet színesíti a jogszabályi változásoknak köszönhetően a hangtompítók széles választéka! A kések szerelmeseinek sem lehet okuk panaszra, mert több hazai mester és nagy márka mellett a pakisztáni késárusok is eljöttek szebbnél szebb portékáikkal, és inflációt meghazudtoló áraikkal. A vadászmadarak pedig szintén testközelbe hozták a természetet! Persze ne feledkezzünk meg a horgászokról sem, hiszen a G pavilonban sem lehetett panaszunk a látnivalókra és a választékra, illetve szebbnél szebb kutyákból sem volt hiány. Sok FEHOVÁn voltunk már kinn, de ez volt eddig a legjobb!
Képeink!
https://www.kalasnyikov.hu/index.php?pa ... &album=143
En holnap megyek szetnezni a csaladdal:)
Tokmányos Lomposzaurusz
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: smith15 »

swordmanus írta: 2024.02.08. 20:25 zuper lett a 30. jubileumi FEHOVA! Az elmúlt éveket több tekintetben is felülmúlva igen sok látnivalót találhat magának a fegyverek szerelmese idén. A Magyar Honvédség már tavaly is nagy standdal települt ki, de idén szinte minden eddigit felülmúlt: a toborzóknál a fegyversimogató gazdag kézifegyver választékkal készült, mellettük a Gidrán erősítette a járműves vonalat. A kicsi, nagy és örök gyerekek számára hatalmas élmény a lövész szimulátor! Mindezt megkoronázza az A pavilon sarkánál megtekinthető PZH2000! A kézifegyveres vonalat erősíti a Diana Technikum, ahol az oktató metszeteknek köszönhetően kívül-belül is megismerkedhetünk a fegyverekkel. A szokásosan gazdag vadász és sport szortimentet színesíti a jogszabályi változásoknak köszönhetően a hangtompítók széles választéka! A kések szerelmeseinek sem lehet okuk panaszra, mert több hazai mester és nagy márka mellett a pakisztáni késárusok is eljöttek szebbnél szebb portékáikkal, és inflációt meghazudtoló áraikkal. A vadászmadarak pedig szintén testközelbe hozták a természetet! Persze ne feledkezzünk meg a horgászokról sem, hiszen a G pavilonban sem lehetett panaszunk a látnivalókra és a választékra, illetve szebbnél szebb kutyákból sem volt hiány. Sok FEHOVÁn voltunk már kinn, de ez volt eddig a legjobb!
Képeink!
https://www.kalasnyikov.hu/index.php?pa ... &album=143
Idén is megvan a teljes agybaj, hogy ha szeretnék kézbe fogni egy fegyvert, akkor tartásit kérnek, mert jelszóval ez fegyverátengedés?
Tavaly full kiakadtam ettől..
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: AndyA »

smith15 írta: 2024.02.09. 08:40 Idén is megvan a teljes agybaj, hogy ha szeretnék kézbe fogni egy fegyvert, akkor tartásit kérnek, mert jelszóval ez fegyverátengedés?
Tavaly full kiakadtam ettől..
Ha ennyire hülyék a jogszabályok, és van olyan hülye is rakásra, aki betartatja ill. besúgóként kikényszeríti a betartását, akkor kénytelen ilyen hülye lenni a standon álló ember is, jobb meggyőződése ellenére.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: smith15 »

AndyA írta: 2024.02.09. 08:57 Ha ennyire hülyék a jogszabályok, és van olyan hülye is rakásra, aki betartatja ill. besúgóként kikényszeríti a betartását, akkor kénytelen ilyen hülye lenni a standon álló ember is, jobb meggyőződése ellenére.
Pár éve miért tudták akkor megoldani, hogy csomó helyen, nyílván kikötve, de ki voltak rakva a fegyverek és lehetett fogdosni simán? Összesen kb annyi volt, hogy ki volt szedve az ütőszeg, vagy strikeresekbe (pl Glocknál) kamu színes műanyag (training) cső volt.
Pont a kiállítás lényegét veszití így el, mert az a vadász, aki pl most csinálja a tanfolyamot, még ugye nyílván nincs tartásija, de szeretne megfoni pár puskát, hogy melyik lenne neki a legjobb, akkor minden itt van egy helyen, nem kell millió helyre elmennie. De itt meg megy ez a szerencsétlenkedés...
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

smith15 írta: 2024.02.09. 10:06 Pár éve miért tudták akkor megoldani, hogy csomó helyen, nyílván kikötve, de ki voltak rakva a fegyverek és lehetett fogdosni simán? Összesen kb annyi volt, hogy ki volt szedve az ütőszeg, vagy strikeresekbe (pl Glocknál) kamu színes műanyag (training) cső volt.
Pont a kiállítás lényegét veszití így el, mert az a vadász, aki pl most csinálja a tanfolyamot, még ugye nyílván nincs tartásija, de szeretne megfoni pár puskát, hogy melyik lenne neki a legjobb, akkor minden itt van egy helyen, nem kell millió helyre elmennie. De itt meg megy ez a szerencsétlenkedés...
Az a baj, hogy ha egy normálisnak megengeded, akkor a hülyegyerek is akarja. Egyszerűbb az, hogy senkinek, vagy tartásival, és az erős szűrő, meg az potenciális vevő. Tegnap elvileg szakmai nap volt, de volt olyan középiskolás csávó, aki hangos nótaszóval énekelt már délben a pavilonok közt, mert milyen jó az akusztika. Néztem is, hogy ez hogy jött be ilyen jegyár mellett, meg miért nem rakják ki. Bepálinkázott vadász az megszokott, de ez nekem sok volt.
Ezzel együtt most lehetett bőven mit taperolni, a katonák tényleg sok vasat hoztak, és lehetett fogdosni őket, még a Gepárdot is.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: smith15 »

swordmanus írta: 2024.02.09. 11:03 Az a baj, hogy ha egy normálisnak megengeded, akkor a hülyegyerek is akarja. Egyszerűbb az, hogy senkinek, vagy tartásival, és az erős szűrő, meg az potenciális vevő.
Szóval akkor inkább a kb ticcsukbe van itt is..
Persze, egy engedélyesből is lehet potenciális vevő, de szerintem pont az engedélyét éppen szerző ember lenne a potenciális vevő. Nesze semmi, fogd meg jól.
Értem, hogy a toborzónál lehet fogdosni, de magamból kiindulva, ha potenciális vevőkről beszélünk, akkor olyat akarok fogdosni, amit majd meg is vennék.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

smith15 írta: 2024.02.09. 11:45 Szóval akkor inkább a kb ticcsukbe van itt is..
Persze, egy engedélyesből is lehet potenciális vevő, de szerintem pont az engedélyét éppen szerző ember lenne a potenciális vevő. Nesze semmi, fogd meg jól.
Értem, hogy a toborzónál lehet fogdosni, de magamból kiindulva, ha potenciális vevőkről beszélünk, akkor olyat akarok fogdosni, amit majd meg is vennék.
Tökéletesen értelek, de voltam eleget pult mögött ilyen "falunapokon" és egyéb sátras eseményeken, és szerintem örüljünk, hogy most a Honvédség ilyen lazára és lelkesre vette a figurát.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: szöged »

swordmanus írta: 2024.02.09. 11:03
Ezzel együtt most lehetett bőven mit taperolni, a katonák tényleg sok vasat hoztak, és lehetett fogdosni őket, még a Gepárdot is.
és azokat miért lehetett engedély nélkül fogdosni?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: bel »

szöged írta: 2024.02.09. 17:52 és azokat miért lehetett engedély nélkül fogdosni?
Szia,

Nem vonatkozik ra a fegyvertorveny.

Bel
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

bel írta: 2024.02.09. 18:16 Szia,

Nem vonatkozik ra a fegyvertorveny.

Bel
Miért tilos egyébként kiállításon, vásáron odaadni a töltetlen fegyvert felügyelet mellett valaki érdeklődő kezébe, azaz mi tiltja? Én ezt átengedésnek nem nevezném, mert sem használatról, sem lőszerről nincs szó.
Sapienti sat.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: bel »

nemtokregelni írta: 2024.02.09. 19:20 Miért tilos egyébként kiállításon, vásáron odaadni a töltetlen fegyvert felügyelet mellett valaki érdeklődő kezébe, azaz mi tiltja? Én ezt átengedésnek nem nevezném, mert sem használatról, sem lőszerről nincs szó.
Szia,

Nem azt mondtam, hogy a tobbit tilos. :-)

Bel
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: szöged »

bel írta: 2024.02.09. 18:16 Szia,

Nem vonatkozik ra a fegyvertorveny.

Bel
jaaaa

na ebből is látszik, hogy a jog felülírja a fizikát

a büdös életben nem gondoltam volna magamtól, hogy egy katonai fegyver, az nem fegyver...vagy legalábbis jogilag nem abban az értelemben
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2024.02.09. 20:27 jaaaa

na ebből is látszik, hogy a jog felülírja a fizikát

a büdös életben nem gondoltam volna magamtól, hogy egy katonai fegyver, az nem fegyver...vagy legalábbis jogilag nem abban az értelemben
Fegyvertörvény 1. §

csak senki nem olvassa el, b+
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2024.02.09. 20:33 Fegyvertörvény 1. §

csak senki nem olvassa el, b+
kikérem magamnak

volt már rá precedens, hogy elolvastam

az más kérdés, hogy qwára nem emléxek a felére sem, mert így évtizedes távlatból csak az marad meg a fejemben, ami rám vonatkozik és/vagy az a tudás, amit ismétlődő jelleggel használok

a fegyverekkel történő foglalkozás a szabadidős tevékenységem egy része, nem pedig a megélhetésem forrása

b+
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: szöged »

arra pl emléxek, hogy minimum 45 cm

https://www.egun.de/market/item.php?id=19456536

ezzel most fel is b@sztam magam agyilag, mert ugye 0,5 cm hiányzik jogilag

aztán szóljatok, ha hülye wok és mégsem 45!!!

(monnyuk egy sörényes jobb lenne, de ha itthon lenne kapható ennyi pénzért és bizton beírat6ó lenne, már lecsaptam volna rá)
Balintix
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2018.06.09. 17:18

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Balintix »

szöged írta: 2024.02.21. 20:25 arra pl emléxek, hogy minimum 45 cm

https://www.egun.de/market/item.php?id=19456536

ezzel most fel is b@sztam magam agyilag, mert ugye 0,5 cm hiányzik jogilag

aztán szóljatok, ha hülye wok és mégsem 45!!!

(monnyuk egy sörényes jobb lenne, de ha itthon lenne kapható ennyi pénzért és bizton beírat6ó lenne, már lecsaptam volna rá)
Ez gázriogató, ha minden igaz.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: AndyA »

szöged írta: 2024.02.21. 20:25 arra pl emléxek, hogy minimum 45 cm

https://www.egun.de/market/item.php?id=19456536

ezzel most fel is b@sztam magam agyilag, mert ugye 0,5 cm hiányzik jogilag

aztán szóljatok, ha hülye wok és mégsem 45!!!

(monnyuk egy sörényes jobb lenne, de ha itthon lenne kapható ennyi pénzért és bizton beírat6ó lenne, már lecsaptam volna rá)
https://www.waffengebraucht.at/suche/Revolvergewehr

Ezek tutter nem gázosak. :D
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: szöged »

Balintix írta: 2024.02.21. 20:34 Ez gázriogató, ha minden igaz.
igazad lehet

nincs odaírva pirossal, hogy kell hozzá fegyvertartási
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Megtudnátok nekem mondani, hogy miként lehet kijutni az IWA-ra? Van egy ismerősöm akinek ez a vágya.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

cujoe írta: 2024.02.24. 17:19 Megtudnátok nekem mondani, hogy miként lehet kijutni az IWA-ra? Van egy ismerősöm akinek ez a vágya.
https://iwa.info/en/visitors/admission

szigorúan csak igazoltan szakmai látogatók mehetnek be!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: cujoe »

gvass1 írta: 2024.02.24. 17:41 https://iwa.info/en/visitors/admission

szigorúan csak igazoltan szakmai látogatók mehetnek be!
Igen, ez rémlett, de mi/ki minősül szakmainak? Lövészklub tulajdonos már játszik? Hogy lehet azt bizonyítani?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

cujoe írta: 2024.02.24. 18:09 Igen, ez rémlett, de mi/ki minősül szakmainak? Lövészklub tulajdonos már játszik? Hogy lehet azt bizonyítani?
Izé, ezen a linken van a válasz.

Lövészklub tulajdonos sima liba.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: cujoe »

gvass1 írta: 2024.02.24. 18:15 Izé, ezen a linken van a válasz.
Persze megnéztem és szerintem igen.
Csak a "szerintem" és a több éves tapasztalattal rendelkező látogatók véleménye között van némi súlybeli különbség.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2024.02.24. 18:15 Lövészklub tulajdonos
Sziasztok,

A loveszklubok demokratikus szervezetek, a teljes tagsaguk egyben a tulajdonosuk is.
Szerintem vagy loveszklub elnokre, vagy loter tulajdonosra gondoltatok.

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Lehet, hogy rosszul számolták az 50.-et, de nem is kellett rohamsisakban érkezni😂
iwa 50.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2024.02.29. 09:09 Lehet, hogy rosszul számolták az 50.-et, de nem is kellett rohamsisakban érkezni😂

iwa 50.jpg
Az csak egy kép 1934-ből. Alkalmasint semmi köze ahhoz, hogy hanyadik évforduló?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2024.02.29. 09:20 Az csak egy kép 1934-ből. Alkalmasint semmi köze ahhoz, hogy hanyadik évforduló?
Poén. Mert a HELYSZÍN ugyanaz.
Resizer_17091950189401.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Poresz »

cujoe írta: 2024.02.24. 17:19 Megtudnátok nekem mondani, hogy miként lehet kijutni az IWA-ra? Van egy ismerősöm akinek ez a vágya.
gvass1 írta: 2024.02.24. 17:41 https://iwa.info/en/visitors/admission

szigorúan csak igazoltan szakmai látogatók mehetnek be!
Kapcsolatokkal sok minden megoldható, ez is. Cimborám kétszeres IWA-látogató, csóri egyetemistaként volt kint először több éve. Össze kell haverkodni valakivel, aki már "elég szakmai" és megy.

Utóirat: engem is hívtak az ideire, és csak azért nem mentem, mert úgy gondoltam, kb. 200-300 ezer forint lesz a jegy+utazás+szállás+evés. Most fogom megkérdezni a cimborámat, hogy ellenőrizzem a kalkulációmat.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

szöged írta: 2024.02.09. 20:27 jaaaa

na ebből is látszik, hogy a jog felülírja a fizikát

a büdös életben nem gondoltam volna magamtól, hogy egy katonai fegyver, az nem fegyver...vagy legalábbis jogilag nem abban az értelemben
MKH fecni sem kell katonai, rendőrségi fegyverre.
Csak minket szopatnak vele.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2024.03.16. 21:33 Kapcsolatokkal sok minden megoldható, ez is. Cimborám kétszeres IWA-látogató, csóri egyetemistaként volt kint először több éve. Össze kell haverkodni valakivel, aki már "elég szakmai" és megy.

Utóirat: engem is hívtak az ideire, és csak azért nem mentem, mert úgy gondoltam, kb. 200-300 ezer forint lesz a jegy+utazás+szállás+evés. Most fogom megkérdezni a cimborámat, hogy ellenőrizzem a kalkulációmat.
Persze, kelet-európaiak vagyunk, okosba' minden megoldható.

(De ez a kiállítás tényleg nem feltétlenül arról szól, hogy a végfelhasználó recskázhasson néhány fegyverre (SzTFO-kban van bőven "civileknek" szán hasonló kiállítás (nem Fehova szintű), börze stb.), hanem sokunknak ez meló/üzletkötés helye.

És az, hogy melyik évben mennyire veszik komolyan a beléptetést az folyton változik, én láttam elzavart embert a bejáratnál pár éve.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1110
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Poresz írta: 2024.03.16. 21:33 Kapcsolatokkal sok minden megoldható, ez is. Cimborám kétszeres IWA-látogató, csóri egyetemistaként volt kint először több éve. Össze kell haverkodni valakivel, aki már "elég szakmai" és megy.

Utóirat: engem is hívtak az ideire, és csak azért nem mentem, mert úgy gondoltam, kb. 200-300 ezer forint lesz a jegy+utazás+szállás+evés. Most fogom megkérdezni a cimborámat, hogy ellenőrizzem a kalkulációmat.
Pár éve ugyanígy meg tudtam oldani, ZMNE "delegált". Nem vagyunk "SZTFO", a Fehova meg inkább pofavizit és rongyrázás (de legalább ingyen van nekem), így maradt a magyarosch okos megoldás.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Blekk Rájgó írta: 2024.03.17. 07:56 Pár éve ugyanígy meg tudtam oldani, ZMNE "delegált". Nem vagyunk "SZTFO", a Fehova meg inkább pofavizit és rongyrázás (de legalább ingyen van nekem), így maradt a magyarosch okos megoldás.
Jópár éve lehetett, mert ugye 12 éve nincs ZMNE, akkor integrálták a Nemzeti Közszolgálati Egyetembe karként (HHK).
Sapienti sat.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1110
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Fegyvergyűjtés, múzeumok, kiállítások, események

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

nemtokregelni írta: 2024.03.17. 15:07 Jópár éve lehetett, mert ugye 12 éve nincs ZMNE, akkor integrálták a Nemzeti Közszolgálati Egyetembe karként (HHK).
Nekem mindig "Zalka" marad, függetlenül attól, hogy már BJKMF-ként fejeztem be 🙂. De így jutottam ki anno a hasonlóan megszűrt látogató-körű C+D kiállításra is!
Válasz küldése