Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2024.02.29. 23:37 Mekkora szerencse, hogy ha valaki kizárólag Magyarország irányában elfogult, mert így nem kicsit tisztább a kép.
Az embernek ugyanis nincs két hazája, döntsd el, neked melyik az. Ugyanis a mi érdekeink és ukránok érdekei között kb. zéró az atfedés. Úgy kellenek az EUba és NATOba, mint náthára a rák.
Egyik fél se volt soha a barátunk, háború végső kimenetelében pedig csak rossz opciók vannak számunkra, bármelyik is nyer.
Az egyetlenegy lehetőségunk a károk minimalizalasára való törekvés, de ehhez rohadt kevés eszközünk van és kicsik vagyunk, tehát nem számítok sok jóra.
Hát persze. Nagy szerencse, hogy ilyen jól tudod, mi a jó Magyarországnak. Ki sz igazi hazafi, és ki az idegenszívű.

Abban egyetértünk, hogy sok jóra ne számítsunk. Sikerült elég sok mindenkivel összeveszni. Remélem, hogy megérte.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2024.02.29. 23:49 Hát persze. Nagy szerencse, hogy ilyen jól tudod, mi a jó Magyarországnak. Ki sz igazi hazafi, és ki az idegenszívű.

Abban egyetértünk, hogy sok jóra ne számítsunk. Sikerült elég sok mindenkivel összeveszni. Remélem, hogy megérte.
Nem mondtam, azt hogy idegen szívű vagy. Csak azt, hogy nem lehet egyszerre mindenkinek jót akarni.
Maximálisan elfogadom, hogy téged nagyon személyes érint. Csak azt kérem, hogy te is fogad el hogy én más szempontból nézem. Az a "mindentudás" pedig nek más mint mindennap sok óra olvasás a konfliktusrol.
Mindegyikünk szorong ettől a konfliktustol, csak más megoldást választottunk magunknak ennek feloldasara.. Én a 3 lépés távolságot és lehető legtöbb információ beszerzését, még akkor is ha azok nem okoznak örömet vagy fájnak. A többség itt viszont a teljes érzelmi azonosulás mellett, az áldozat mellé állt és személyes ügyeként kezeli az egész konfliktust. Ez pedig nagyon torzít. Én kizárólag háború végét akarom a lehető leghamarabb, mert az Magyarország érdeke. Az is torzít, de kicsit kevésbé.
Wz egy amerikai elemzés Maidanrol a tegnapig a háború politikai okairól. Szépen buknak ki a valós tények, mint Szaddam tömegpusztító fegyvereiről.
https://weapons.substack.com/p/nato-nee ... XO_PnJRMXM
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Két nagyon érdekes poszt ukrán oldalról.
Az ukrán vojenkor azt feszegeti miért kelett így bekuldeni az Abramst.
https://www.facebook.com/share/p/CaERYNYLE8JacLH6/
Az ukrán katonák válasza.
https://www.facebook.com/share/p/BGjsCxS3qKuQ77ih/
Ami számomra kiderül ezekből a mennyiség hatalma. Néha tudatosan kell elsőre értelmetlennek tűnő kockázatot vállalni, de ezt csak akkor lehet, ha van miből.
Innentől pedig a tank típusa kora stb. lényegtelen.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2024.02.29. 13:18 Petya szépen elmondta mit éreznek a fronton lévők. Respect maximálisan nekik. A valóságban viszont ilyenekert folyik a háború.
Figyi nem kell ezt ám túlgondolni.
Ami úgy néz ki mint a szar és úgy is bűzlik mint a szar, azt nem kell még meg is kóstoltni is ahhoz, hogy biztosak legyünk benne: ez szar!

A mikropöcsű tömeggyilkos diktátor és sleppje hegemón törekvései mellé nem kell belelátni világméretű összeesküvést és rejtett nagy titkot.

Főleg nem érdemes lefikázni és lazán átlépni azt a pótolhatatlan személyes tapasztalatot és tudást, amit csak az szerezhet meg és érthet igazán, aki elég sokat eltöltött egy kultúrában. No pláne ott szocializálódott és nőtt fel!
Én csodálom a topiktárs végtelen türelmét, hogy nem oltott le.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2024.03.01. 07:49 Figyi nem kell ezt ám túlgondolni.
Ami úgy néz ki mint a szar és úgy is bűzlik mint a szar, azt nem kell még meg is kóstoltni is ahhoz, hogy biztosak legyünk benne: ez szar!

A mikropöcsű tömeggyilkos diktátor és sleppje hegemón törekvései mellé nem kell belelátni világméretű összeesküvést és rejtett nagy titkot.

Főleg nem érdemes lefikázni és lazán átlépni azt a pótolhatatlan személyes tapasztalatot és tudást, amit csak az szerezhet meg és érthet igazán, aki elég sokat eltöltött egy kultúrában. No pláne ott szocializálódott és nőtt fel!
Én csodálom a topiktárs végtelen türelmét, hogy nem oltott le.
Csak egy egyszerű kérdésre valaszolj, szerinted merre mennek a dolgok, arra amerre ti gondoljátok, v. arra amerre én?
Nos nekem sokan és sokat hazudtak. Van némi tapasztalatom a felismerésében. Ti viszont gyerekek szintjen hisztek a nagy Narativaban.
A valóságot viszont ez baromira nem érdekli.
Egy versenyt se tudsz befejezni v. megnyerni, ha nincs elég lőszered, nem hogy egy haborut.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2024.03.01. 05:23 Nem mondtam, azt hogy idegen szívű vagy.
aksurv írta: 2024.02.29. 23:37 Mekkora szerencse, hogy ha valaki kizárólag Magyarország irányában elfogult, mert így nem kicsit tisztább a kép.
Az embernek ugyanis nincs két hazája, döntsd el, neked melyik az.
…..
Hát nem is tudom. Azon túl tudok lépni, hogy sértegetsz, személyeskedsz, és ez még tagadod is . Azon is , hogy kioktatsz mindenkit. Azon is, hogy döbbenetes mennyiségű csacsiságot posztolsz. Az, hogy az átlagnál több ökörséget elolvasol, csak a tudàs illúzióját adja. Mindenkit sok stressz éri, és ezt mind máshogyan dolgozzuk fel. Van, aki kényszeresen túl sok csokit eszik, van, aki híreket fogyaszt túl.

Amin nehezebb túllépni, az az elfecsérelt idő. Ahhoz, hogy az ember kiválogassa a tényleg érdekeset, hasznosat a posztjaidból, nem jó az arány, hogy megérje elolvasni. Ennek semmimköze ahhoz, hogy örülök, vagy nem egy hírnek, hanem arról szól, hogy hasznos/nemhasznos, releváns/nem releváns. Túl sok, túlságosan alacsony minőségű zavaros konteó. Linket mindenhez lehet találni - és annak az ellenkezőjéhez is. A te posztjaid mindig ugyanabba az irányba mutatnak. Nem tekinthető függetlennek a véleményed. Úgy, mint másé sem. Viszont a tiedből mindig több van, és ingyen kapunk hozzá egy konteót - vagy hármat.

Ezért nem szoktam olvasni ezt ezt az egész rovatot. Amikor pedig beleolvasok, akkor mindig megbánom. Mert egyik fórumtárs - én sem - tud semmit. Véleménye van, nem tudása. Csak van, aki ezt meg tudja tömören is fogalmazni, és van, aki nem.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2024.03.01. 09:04 Hát nem is tudom. Azon túl tudok lépni, hogy sértegetsz, személyeskedsz, és ez még tagadod is . Azon is , hogy kioktatsz mindenkit. Azon is, hogy döbbenetes mennyiségű csacsiságot posztolsz. Az, hogy az átlagnál több ökörséget elolvasol, csak a tudàs illúzióját adja. Mindenkit sok stressz éri, és ezt mind máshogyan dolgozzuk fel. Van, aki kényszeresen túl sok csokit eszik, van, aki híreket fogyaszt túl.

Amin nehezebb túllépni, az az elfecsérelt idő. Ahhoz, hogy az ember kiválogassa a tényleg érdekeset, hasznosat a posztjaidból, nem jó az arány, hogy megérje elolvasni. Ennek semmimköze ahhoz, hogy örülök, vagy nem egy hírnek, hanem arról szól, hogy hasznos/nemhasznos, releváns/nem releváns. Túl sok, túlságosan alacsony minőségű zavaros konteó. Linket mindenhez lehet találni - és annak az ellenkezőjéhez is. A te posztjaid mindig ugyanabba az irányba mutatnak. Nem tekinthető függetlennek a véleményed. Úgy, mint másé sem. Viszont a tiedből mindig több van, és ingyen kapunk hozzá egy konteót - vagy hármat.

Ezért nem szoktam olvasni ezt ezt az egész rovatot. Amikor pedig beleolvasok, akkor mindig megbánom. Mert egyik fórumtárs - én sem - tud semmit. Véleménye van, nem tudása. Csak van, aki ezt meg tudja tömören is fogalmazni, és van, aki nem.
Tőled is kérdem, melyik irányba mennek a dolgok? Abba amiben ti hisztek, vagy abba amibe en?
Lehet itt csacsiskodni meg bármit írni, a tények azok tények. Lehet hogy nem tudok ukránul v. oroszul, de olvasni tudok és össze tudok adni 2+2t. A146 millió pedig nagyobb, mint a 30 millio, ez pedig alapjaban döntötte el az első percben a dolgokat, teljesen függetlenül attól hogy a 30 millió mögött mennyi GDP van. Ha a háborúkat csak a pénz döntené el, akkor pénzkotegekkel harcolnának és nem fegyverekkel.
Amit pedig mondtam, fenntartom. Nem lehet egy fenékkel két lovat megulni. Döntsd el, hova tartozol. A mi érdekeink nem az ő erdekeik, és ez fordítva is igaz.. Bár banoltak érte, megint kimondom, lehet olyan, hogy velük kell harcolnunk. Az elmúlt 80 évben ez már ketszer megtörtént, semmi nem zárja ki, hogy harmadszor is ők a másik oldalon legyenek.
Lehet hogy nem pc. de ettől, még ez van.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

engem kurvara nem erdekel ki kivel van de az teny hogy mar ket eve tart ez az ize es valahogy nem latszik annak a hu de nagy macinak az ereje...
Kép
ingyom bingyom tálib-e?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

qqriq írta: 2024.03.01. 10:28 engem kurvara nem erdekel ki kivel van de az teny hogy mar ket eve tart ez az ize es valahogy nem latszik annak a hu de nagy macinak az ereje...
Kép
Szerintem meg mostanra látszik már.
Az elején sokat dilemaztam, hogy biztos en látom rosszul, mert itt mindenki az ukrán győzelem mellé tette le a garast. Jelenleg viszont egyszerűen nem látom, mi hozná el az ukránok és a nyugat győzelmét.

Most hallgatok egy podcast t. .
Ebben egy ukrán blogger számait mondják Avdiyivkaról.
Szerinte az oroszok itt
.460-480 tankot
1300-1500 pszht
1200 löveget
300 rakétavetőt
máshol leirva pedig 47 000 fő élőerőt vontak össze.
Ez az erokonceracio 1:6 erofolenyt adott a tamadoknak.
A többi fronton maradt emellett a parítas.
Az ukrán blogger szerint az orosz tankok felét lőtték ki, viszont a lovegekben alig bírtak kart okozni. Emiatt az oroszok atlagosan napi 200 tonna robbanóanyagot lőttek, v. dobtak le Avdiyivkara az utolsó két hétben a nap 24 órájában.

Viszonyításkent egy amerikai osint elemző összesítette az Európában az egyik legnagyobb erőt képviselő francia hadsereg képességeit Macron küldjük katonákat otletere válaszul.
Nyers google fordítás.
"Íme a tények, mivel a teljesen hülye és képzeletbeli ötlethez kapcsolódik, hogy a „Franciaország” egyenesen el fogja ijeszteni Oroszországot.

1-Franciaország nem nagy katonai hatalom. Franciaországnak körülbelül 130 ezer fő állománya van a hadseregben, további 30 000 tartalékkal. Csupán 7 mérnöki zászlóaljjal rendelkezik, amelyek közül kettő nem képes nagy intenzitású konfliktusokban „harcmérnöki küldetéseket” végrehajtani. A francia hadseregnek mindössze 200 aktív tankja van néhány ezer kerekes jármű mellett, amelyek nem alkalmasak a páncélos erők elleni nagy intenzitású konfliktusokra. Franciaország csak 3000 tüzérségi lövedéket gyárt havonta, és kevesebb mint 30 cirkálórakétát évente. Franciaországban is nagyon korlátozott lőszerkészlet van. A nagy intenzitású konfliktus esetén előre bevetett katonai erőiket reális ellátás és fenntartás képessége nélkül az Ukrajnába küldött francia erők rövid időn belül hatástalanná válnának és katasztrofális veszteségeket szenvednének.

Továbbá a francia légierő csak 160 frontvonal 4. és 4.5 generációs harcost tud pályára állni, amelyek közül nem mindet lehetett Ukrajnába küldeni. Tekintettel a harci sugaruk korlátaira, a légi felszerelések hiányára, valamint a francia légierő korlátozott képességére, hogy támogatja a fenntartható légi műveleteket, valamint az orosz légierő több mint 1000 4. generációs vadászgépet birtokol, minden lehetséges bevetés gyorsan megsemmisülne abban az esetben, ha Oroszország úgy döntene hogy találkozzak a francia erőkkel a csatában.

A 2-francia vertikális emelőeszközök és a rakomány rögzített szárnyas eszközei szánalmasan elégtelenek a fenntartható, teljesítményvetítési műveletekhez vitatott környezetben. Ezekre a kritikus eszközökre lenne szükség ahhoz, hogy megfeleljenek a Macron csőálom ötletéhez kötődő működési skálának, és így működési hatékonyság szempontjából alig megvalósítható. Ezért a földi LOGPAC az egyetlen életképes módszer a folyamatos és hatékony utánpótlás folyamatos utánpótlására, mivel a francia hadsereg logisztikai rendszerére vonatkozik, amely támogatja a francia hadsereg Ukrajnában az ukrán fegyveres erők harci kiképzésével, valamint olyan harci mérnöki küldetések végrehajtásával, mint például "De bányászat"...... "

Mas kiegészítése a poszthoz.
"To put it into perspective France has 2 combat divisions of approx 50000. That’s 6 BDEs. 200 odd MBTs and a few dozen 155mm SPGs all of which would not be operational and little ammunition for them.
That’s less than what Russia had in the assault on Avdiivka.."

Nyilván ők is rosszul látják.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2024.03.01. 09:04 Hát nem is tudom. Azon túl tudok lépni, hogy sértegetsz, személyeskedsz, és ez még tagadod is . Azon is , hogy kioktatsz mindenkit. Azon is, hogy döbbenetes mennyiségű csacsiságot posztolsz. Az, hogy az átlagnál több ökörséget elolvasol, csak a tudàs illúzióját adja. Mindenkit sok stressz éri, és ezt mind máshogyan dolgozzuk fel. Van, aki kényszeresen túl sok csokit eszik, van, aki híreket fogyaszt túl.

Amin nehezebb túllépni, az az elfecsérelt idő. Ahhoz, hogy az ember kiválogassa a tényleg érdekeset, hasznosat a posztjaidból, nem jó az arány, hogy megérje elolvasni. Ennek semmimköze ahhoz, hogy örülök, vagy nem egy hírnek, hanem arról szól, hogy hasznos/nemhasznos, releváns/nem releváns. Túl sok, túlságosan alacsony minőségű zavaros konteó. Linket mindenhez lehet találni - és annak az ellenkezőjéhez is. A te posztjaid mindig ugyanabba az irányba mutatnak. Nem tekinthető függetlennek a véleményed. Úgy, mint másé sem. Viszont a tiedből mindig több van, és ingyen kapunk hozzá egy konteót - vagy hármat.

Ezért nem szoktam olvasni ezt ezt az egész rovatot. Amikor pedig beleolvasok, akkor mindig megbánom. Mert egyik fórumtárs - én sem - tud semmit. Véleménye van, nem tudása. Csak van, aki ezt meg tudja tömören is fogalmazni, és van, aki nem.
Anno én is elkezdtem etetni a trollt, de rájöttem, hogy nemhogy nem érdemes, de még olvasni sem.

Ezért van az, hogy jó rég letiltottam az üzeneteit. Akkor látom, ha valaki visszaidézi, mint most te.

Hidd el, tisztább és szárazabb érzés. :-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

AndyA írta: 2024.03.01. 12:15 Anno én is elkezdtem etetni a trollt, de rájöttem, hogy nemhogy nem érdemes, de még olvasni sem.

Ezért van az, hogy jó rég letiltottam az üzeneteit. Akkor látom, ha valaki visszaidézi, mint most te.

Hidd el, tisztább és szárazabb érzés. :-)
P.s.: Persze erre majd mindjárt jön tőle a válasz, ahogyan várható, hogy csak azt a hírt akarom elolvasni, ami alátámasztja az én nézeteimet, és nem vagyok hajlandó befogadni az ettől szögesen eltérő véleményeket (melyekkel kapcsolatban ő olyan elfogulatlan, hogy szinte csak olyanokat posztol ide).
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2024.03.01. 12:17 P.s.: Persze erre majd mindjárt jön tőle a válasz, ahogyan várható, hogy csak azt a hírt akarom elolvasni, ami alátámasztja az én nézeteimet, és nem vagyok hajlandó befogadni az ettől szögesen eltérő véleményeket (melyekkel kapcsolatban ő olyan elfogulatlan, hogy szinte csak olyanokat posztol ide).
Az itteni szemléletet Virág Elvtárs örökbecsű szavaival lehet jellemezni.
"Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló."
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

ismétlődő oktatás keretében felhívnám a nagyérdemű figyelmét (akinek nem inge...), hogy a "hisz valamiben", "remél valamit", "vágyik valamire", "sötöbö" sok esetben olyannyira NEM rokonértelmű szavak/kifejezések, mint a "valószínű" és a "lehetséges", ezért súlyos tévedés összemosni őket

én személy szerint ukrajna győzelmét tartom a kisebb rossznak (=nem fos, csak szar) hazánkra, ezáltal szerénynek cseppet sem nevezhető személyemre vonatkoztatva

mindezt a "Reméld a legjobbat, de készülj fel a legrosszabbra!" elvet követvén, ahol a legjobb= a legkevésbé szar



a leteszi a garasthoz egy link:
https://palocprovence.blogspot.com/2009 ... arast.html
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

"Itt a próba, az utósó
Nagy próba;
Jön az orosz, jön az orosz,
Itt is van már valóba'.
Eljött tehát az utósó
Itélet,
De én attól sem magamért,
Sem hazámért nem félek."

Petőfi Sándor, 1849
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Ez a topik nagyon jó hogy van Azt látjátok hogy lassan de biztosan olyan ellentétek alakulnak ki ami már olyan mély sértődésekhez vezethet amit nagyon nehéz szinte lehetetlen visszacsinálni?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

laci008 írta: 2024.03.02. 05:16 Ez a topik nagyon jó hogy van Azt látjátok hogy lassan de biztosan olyan ellentétek alakulnak ki ami már olyan mély sértődésekhez vezethet amit nagyon nehéz szinte lehetetlen visszacsinálni?
+1
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

A csecsen háború egy csatájának az elemzése. Az ukránok csinálták de semmi köze a mostanihoz.
Érdemes elolvasni.
https://amp.censor.net/ru/resonance/430 ... xKWIaDopts
Avatar
Harry Callahan
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2020.01.13. 11:45

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Harry Callahan »

laci008 írta: 2024.03.02. 05:16 Ez a topik nagyon jó hogy van Azt látjátok hogy lassan de biztosan olyan ellentétek alakulnak ki ami már olyan mély sértődésekhez vezethet amit nagyon nehéz szinte lehetetlen visszacsinálni?
A háború témája több másik topicot folyamatosan, párhuzamosan mérgezett. Azért hoztuk ezt létre, hogy máshol béke legyen.
Do you feel lucky?
Go ahead, make my day!
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Harry Callahan írta: 2024.03.02. 07:24 A háború témája több másik topicot folyamatosan, párhuzamosan mérgezett. Azért hoztuk ezt létre, hogy máshol béke legyen.
Törölni kellene és banolni az egész témát. Kifejezetten haditechnikai fórumon is megtették a békesség kedvéért.
Gyökeresen más véleményem van mondjuk Petyaval bellel v GDvel a háborúról, hogy példaként mondjak pár nevet azok közül akiket személyesen régóta ismerek.
Habozás nélkül bármelyikükért bemennék a tűzbe, ha leghalovanyabb esélyét látnám, hogy ezzel segíthetek rajtuk.
Nem jó velük barmiért konfliktusban lenni.
Itt a vitak nem a háborúról szólnak, hanem inkább világnézeti viták.
Egy normális világban van annyi pluralizmus, hogy ezektől függetlenül meg marad a barátság és a baráti hangnem.
Avatar
Harry Callahan
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2020.01.13. 11:45

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Harry Callahan »

aksurv írta: 2024.03.02. 07:51 Törölni kellene és banolni az egész témát.
Hogy érthető legyen, gyökeresen más véleményem van mondjuk Petyaval bellel v GDvel a háborúról, hogy példaként mondjak pár nevet azok közül akiket személyesen régóta ismerek.
Habozás nélkül bármelyikükért bemennék a tűzbe, ha leghalovanyabb esélyét látnám, hogy segíthetek rajtuk.
Nem jó velük barmiért konfliktusban lenni.
Itt a vitak nem háborúról szólnak, hanem inkább világnézeti viták.
Egy normális világban van annyi pluralizmus, hogy ezektől függetlenül meg marad a barátság és a baráti hangnem.
Ez a többi topic állandó moderálását, törleseket es tiltást eredményezne.
Semmi nem tiltja, hogy magunkban tartsuk a véleményünk egy ponton túl.
Do you feel lucky?
Go ahead, make my day!
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Harry Callahan írta: 2024.03.02. 08:09 Ez a többi topic állandó moderálását, törleseket es tiltást eredményezne.
Semmi nem tiltja, hogy magunkban tartsuk a véleményünk egy ponton túl.
Semmivel se kellene többet moderálni. A téma érintése ban.
Ha valamiért egészen más okból szoba kerül. pl. fegyvertartas Ukrajnában ott a hozzászólás írójának a dolga hogy csak a témáról beszéljen, illetve indokolja miért ezt a példát használja. Ha az indoklás nem áll meg, törlés. Én majd egy évig nem szóltam hozzá ehhez a topikhoz, mostanában kezdtem el újra írni, de már bánom. Ha nekem ment, másnak is megy.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

Harry Callahan írta: 2024.03.02. 07:24 A háború témája több másik topicot folyamatosan, párhuzamosan mérgezett. Azért hoztuk ezt létre, hogy máshol béke legyen.
ez a téma itt erősen OFF
meg a rá érkezett reakciók is
kérem a modikat, hogy helyezzék át a modis hasfájósba



kiegészítés: írásjeleket sem szoktam használni nemhgy szmájlikat
képzeljétek ide a megfelelőt
Avatar
Harry Callahan
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2020.01.13. 11:45

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Harry Callahan »

aksurv írta: 2024.03.02. 08:28 Semmivel se kellene többet moderálni. A téma érintése ban.
Ha valamiért egészen más okból szoba kerül. pl. fegyvertartas Ukrajnában ott a hozzászólás írójának a dolga hogy csak a témáról beszéljen, illetve indokolja miért ezt a példát használja. Ha az indoklás nem áll meg, törlés. Én majd egy évig nem szóltam hozzá ehhez a topikhoz, mostanában kezdtem el újra írni, de már bánom. Ha nekem ment, másnak is megy.
Lezárhatom ezt a topicot, és abban a pillanatban, ahogy megjelenik a téma máshol, törlöm a hszt, és figyelmeztetés nélkül tiltom a felhasználót. Két évvel ezelőt volt a moderáció részéről ilyen megoldási javaslat is.
Vagy kulturált mederben engedjük itt a téma folytatását.
A kultúrált viselkedés talán elvárható olyan közösség tagjaitól, akik komoly, felelősségteljes sportot, hobbit, fogkalkozást választottak maguknak.
Ezért én sem írom le amit elsőre szerettem volna.
Do you feel lucky?
Go ahead, make my day!
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Harry Callahan írta: 2024.03.02. 09:18 Lezárhatom ezt a topicot, és abban a pillanatban, ahogy megjelenik a téma máshol, törlöm a hszt, és figyelmeztetés nélkül tiltom a felhasználót. Két évvel ezelőt volt a moderáció részéről ilyen megoldási javaslat is.
Vagy kulturált mederben engedjük itt a téma folytatását.
A kultúrált viselkedés talán elvárható olyan közösség tagjaitól, akik komoly, felelősségteljes sportot, hobbit, fogkalkozást választottak maguknak.
Ezért én sem írom le amit elsőre szerettem volna.
Első verziót javaslom, annyi kiegészítéssel, hogy a törlés és kitiltas előtt legyen akerdezes hogy mi miért. Például a Groza ukrán gépkarabély ha szóba kerülne, mint fegyver, kár lenne érte bárkit kitiltani.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

laci008 írta: 2024.03.02. 05:16 Ez a topik nagyon jó hogy van Azt látjátok hogy lassan de biztosan olyan ellentétek alakulnak ki ami már olyan mély sértődésekhez vezethet amit nagyon nehéz szinte lehetetlen visszacsinálni?
OFF

ezzel a megközelítéssel kapcsolatban akadt némi fenntartásom

némi analógiát vélek felfedezni aközött, hogy tíccsukojjuk be a topicot, mert ez okozza a valamit, meg aközött, hogy tíccsukojjuk be a fegyvereket, mert azok okozzák a bármit

márpedig ezen fórum látogatói jellemzően pont hogy nem a betíccsukolásban látják a megoldást

ON
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: pogessor »

szöged írta: 2024.03.02. 10:21 OFF

ezzel a megközelítéssel kapcsolatban akadt némi fenntartásom

ON
+1
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

szöged írta: 2024.03.02. 10:21 OFF

ezzel a megközelítéssel kapcsolatban akadt némi fenntartásom

ON
+1
Önmérséklet kellene csak az olvtársaknak.

Neki pedig egy kényszerzubbony, megfelelően zárt intézetben.
https://magyarnemzet.hu/kulfold/2024/03 ... arorszagot
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: laci008 »

szöged írta: 2024.03.02. 10:21 OFF

ezzel a megközelítéssel kapcsolatban akadt némi fenntartásom

némi analógiát vélek felfedezni aközött, hogy tíccsukojjuk be a topicot, mert ez okozza a valamit, meg aközött, hogy tíccsukojjuk be a fegyvereket, mert azok okozzák a bármit

márpedig ezen fórum látogatói jellemzően pont hogy nem a betíccsukolásban látják a megoldást

ON
Az honnét jött le hogy a hozzászólásom a topik betiltásáta irányulna.Én csak föltettem egy kérdést.Remélem senkit nem érint bántóan.Arról nem beszélve hogy akinek nem inge minek lép bele.De jobb ha hagyom a francba azt nem olvasom többet.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

laci008 írta: 2024.03.02. 12:40 Az honnét jött le hogy a hozzászólásom a topik betiltásáta irányulna.Én csak föltettem egy kérdést.Remélem senkit nem érint bántóan.Arról nem beszélve hogy akinek nem inge minek lép bele.De jobb ha hagyom a francba azt nem olvasom többet.
OFF

bocsi

nyilván nem fejtettem ki mélységében
csupán arról van szó, hogy a te hozzászólásod következménye lett a betíccsukolás mint olyan felvetése

legalábbis én a csökevényes képességeimmel úgy éreztem, hogy ott van a gyökere a dolognak
ezért arra reagáltam

nem gondolnám, hogy bárki az idézett hozzászólásodat bántónak érezné
és főleg nem gondolnám, hogy bárki a személyedet okolná a betíccsukolás felvetéséért

én legalábbis biztosan nem

ON
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: bel »

AndyA írta: 2024.02.27. 12:58 Olyasformán, mint az ENSZ békefenntartók? És gondolom, nem most, hanem akkor, ha hivatalosan kitör a fegyverszünet (mert "béke", lássuk be, nem hamar lesz, ha egyáltalán).
Szia,

A "bekefenntarto" szo nem kamu: csak es kizarolag oda mennek, ahova minden (fontos) oldal HIVJA oket.
Tehat ha nem lenne az ENSZ BT tagja az oroszok, akkor is csak orosz engedellyel mehetnenek olyan helyre bekefenntartok, ahhol oroszok harcoltak korabban.

Pont ugyanugy, ahogy Boszniaba is csak es kizarolag ugy mehettek be az ENSZ bekefenntartok, hogy a szerbek is hivtak oket. (Az teny, hogy amikor vege lett a bekefenntarto misszionak, akkor csak a sapkak mentek haza, az emberek nem - de ettol meg onnantol kezdve mar nem bekefenntartok voltak, hogy a szerbek nem lattak oket szivesen.)

ui. termeszetesen a fenti csak szuk ertelemben veve a bekefenntartokra vonatkozik, pl. a "beketeremtes" szo teljesen mas jellegu.

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2024.03.02. 10:21 OFF

ezzel a megközelítéssel kapcsolatban akadt némi fenntartásom

némi analógiát vélek felfedezni aközött, hogy tíccsukojjuk be a topicot, mert ez okozza a valamit, meg aközött, hogy tíccsukojjuk be a fegyvereket, mert azok okozzák a bármit

márpedig ezen fórum látogatói jellemzően pont hogy nem a betíccsukolásban látják a megoldást

ON
Gondolom ismered az oregotthonban a falból kialló kampó és öngyilkosságok összefüggését.
Ez a topik is egy kampó.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

bel írta: 2024.03.02. 21:01 Szia,

A "bekefenntarto" szo nem kamu: csak es kizarolag oda mennek, ahova minden (fontos) oldal HIVJA oket.
Tehat ha nem lenne az ENSZ BT tagja az oroszok, akkor is csak orosz engedellyel mehetnenek olyan helyre bekefenntartok, ahhol oroszok harcoltak korabban.

Pont ugyanugy, ahogy Boszniaba is csak es kizarolag ugy mehettek be az ENSZ bekefenntartok, hogy a szerbek is hivtak oket. (Az teny, hogy amikor vege lett a bekefenntarto misszionak, akkor csak a sapkak mentek haza, az emberek nem - de ettol meg onnantol kezdve mar nem bekefenntartok voltak, hogy a szerbek nem lattak oket szivesen.)

ui. termeszetesen a fenti csak szuk ertelemben veve a bekefenntartokra vonatkozik, pl. a "beketeremtes" szo teljesen mas jellegu.

Bel
És fontos aspektus, hogy békefenntartó csak oda megy, ahol béke van. tehát ahol a főmuftik eldöntötték, hogy eleget gyilkolászta egymást a pórnép, ellenben kell egy semleges harmadik fél, aki visszatartja az amúgy felcukkolt és sérelmekkel teli pórnépet attól, hogy újrakezdje a műsort.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2024.03.02. 22:26 Gondolom ismered az oregotthonban a falból kialló kampó és öngyilkosságok összefüggését.
Ez a topik is egy kampó.
OFF

nem ismer(t)em

DE
mindent érdemes rendeltetéssszerűen használni (ami egy cselekvő és döntésképes felelős fegyvertarónak nem kellene, hogy picit is kihívás legyen)
ne akarjál pl fogkefével fésülködni
és ne használd kampónak ezt a topicot

ennyike

ON
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Par veszteseg adat, a sebesultek hany szazaleka halt meg:
-Vietnam (USA reszrol): 7%
-2001 utani USA muveletek: 2%
-Ukrajna: 10%
-Izrael 2023.10.07-26: 23%
-Izrael 2023.10.27-2024.01.29: 4%

Ukrajnaban az elsodleges ellatasig eltelt ido: 1.5 ora, NATO elvaras:10 perc
Az elsodleges ellatas ideje Ukrajnaban: 3 ora, NATO elvaras:1 ora

Sulyos serultek halalozasi ara'nya Ukrajnaban: 66%.



Foldrengesnel a tulelok ara'nya:
-fel oran belul: 93.3%
-5. napon: 7.5%

Forras: Háborúk és katasztrófák – mit tegyünk és mit tehetünk? / Sürgősségi ellátási feladatok rendszere katasztrófa esetén – Dr. Svéd László PhD, altábornagy, NKE Egyetemi Magántanár

Bel
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: laci008 »

bel írta: 2024.03.03. 12:51 Sziasztok,

Par veszteseg adat, a sebesultek hany szazaleka halt meg:
-Vietnam (USA reszrol): 7%
-2001 utani USA muveletek: 2%
-Ukrajna: 10%
-Izrael 2023.10.07-26: 23%
-Izrael 2023.10.27-2024.01.29: 4%

Ukrajnaban az elsodleges ellatasig eltelt ido: 1.5 ora, NATO elvaras:10 perc
Az elsodleges ellatas ideje Ukrajnaban: 3 ora, NATO elvaras:1 ora

Sulyos serultek halalozasi ara'nya Ukrajnaban: 66%.



Foldrengesnel a tulelok ara'nya:
-fel oran belul: 93.3%
-5. napon: 7.5%

Forras: Háborúk és katasztrófák – mit tegyünk és mit tehetünk? / Sürgősségi ellátási feladatok rendszere katasztrófa esetén – Dr. Svéd László PhD, altábornagy, NKE Egyetemi Magántanár

Bel
Pont senkit nem érdekel hogy hány ukrán hal meg.Főleg azokat nem érdekli akik lerántották a fekália tetelyéről a bőrit azt megkeverték.Majd küldenek helyettük szíriai menekülteket :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

"Ebben már egy ideje pro szinten nyomjuk. Lásd 2017-es kormány határozat 100 lőtér építéséről. Mennyi is lett meg ebből? Négy honvédelmi sportközpont, ahol is csak katonák légpuskázhatnak, olyan frekventált és sokak által elérhető helyeken mint Baja, Újfehértó, Szigetvár, Balassagyarmat? "
aksurv írta: 2024.03.04. 07:41 Egyetértek.
A kormány viszont igazából tehetetlen.
Nem azért nem veszünk részt a dolgokban, mert elfogultak valamelyik irányban. Sokkal egyszerűbb lenne nekik az árral utazni. Azért nem veszünk részt, mert a magyar lakosság zsigeri szinten elutasítja a háborút, és abszolút nem vevő a háborús propagandara. Innentől minden katonai v. lőtéri fejlesztés nagyon meg van lőve.
Aki itt háborúzni akar az politikailag halott ember.

Tehát 2017-2022 közti 5 évben azért nem épültek lőterek, MERT a Zemberek ellenzik MAJD a 2022-ben elkezdődött háborúban a megtámadott fél bármiféle segítését.


Jövőbe látnak, vagy ezt így hogy? Matematikus Ön, vagy hogy számolta ezt ki?


Vagy hétfő reggel csak én nem vagyok még részeg?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2024.03.04. 08:25 "Ebben már egy ideje pro szinten nyomjuk. Lásd 2017-es kormány határozat 100 lőtér építéséről. Mennyi is lett meg ebből? Négy honvédelmi sportközpont, ahol is csak katonák légpuskázhatnak, olyan frekventált és sokak által elérhető helyeken mint Baja, Újfehértó, Szigetvár, Balassagyarmat? "

Tehát 2017-2022 közti 5 évben azért nem épültek lőterek, MERT a Zemberek ellenzik MAJD a 2022-ben elkezdődött háborúban a megtámadott fél bármiféle segítését.


Jövőbe látnak, vagy ezt így hogy? Matematikus Ön, vagy hogy számolta ezt ki?


Vagy hétfő reggel csak én nem vagyok még részeg?
Mindenki hülye, csak te vagy helikopter...? :lol:
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2024.03.04. 08:25 "Ebben már egy ideje pro szinten nyomjuk. Lásd 2017-es kormány határozat 100 lőtér építéséről. Mennyi is lett meg ebből? Négy honvédelmi sportközpont, ahol is csak katonák légpuskázhatnak, olyan frekventált és sokak által elérhető helyeken mint Baja, Újfehértó, Szigetvár, Balassagyarmat? "




Tehát 2017-2022 közti 5 évben azért nem épültek lőterek, MERT a Zemberek ellenzik MAJD a 2022-ben elkezdődött háborúban a megtámadott fél bármiféle segítését.


Jövőbe látnak, vagy ezt így hogy? Matematikus Ön, vagy hogy számolta ezt ki?


Vagy hétfő reggel csak én nem vagyok még részeg?
Csak kérdezem erősebb volt a sereg támogatása 2017ben? Tömegével jelentkeztek az emberek katonának?
Szerette volna mindenki, hogy vaj helyett agyura koltsenek?
A háború csak felerosítette ezt, és kozrohej tárgya az északi es lengyel fosas.
Hiba volt az egész program, mert várható volt, hogy nem lesz belőle semmi.
Ha valóban akarták volna őket, akkor megépittik a létesítményeket a honvédség költségvetésen belül es büszken beleszamoljak a 2% ba.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2024.03.04. 08:45 Csak kérdezem erősebb volt a sereg támogatása 2017ben? Tömegével jelentkeztek az emberek katonának?
Szerette volna mindenki, hogy vaj helyett agyura koltsenek?
A háború csak felerosítette ezt, és kozrohej tárgya az északi es lengyel fosas.
Hiba volt az egész program, mert várható volt, hogy nem lesz belőle semmi.
Ha valóban akarták volna őket, akkor megépittik a létesítményeket a honvédség költségvetésen belül es büszken beleszamoljak a 2% ba.
Tehát ezen szócunamival beismerted, hogy ostobaságot írtál. Kösz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2024.03.04. 08:47 Tehát ezen szócunamival beismerted, hogy ostobaságot írtál. Kösz.
Ha már beidézted és elolvastam, mire válaszoltál, én is visszakérdeznék:

Most, hogy egy vagy két éve kb. a csapból is az folyik, hogy de jó lenni katonának, gyere a seregbe, extra fizetés, jó csapat, és még a hazádat is megvédheted, mennyivel többen jelentkeznek (N.B., akik alkalmasak is)?

A határvédelemre kellett volna összesen valami 4000 ember, és sikerült sok-sok hónap alatt már majdnem a felét összeverbuválni...?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Érdekes cikk az ukrán hadiiparról, múltjáról, tervekről, számokkal, hivatkozásokkal, infografikákkal, cégnevekkel, városnevekkel (egészen kiegyensúlyozottnak tűnik, és hangsúlyoznám, a szerző alapítvány nem kifejezetten egy libsiwoke társaság, hiszen nem állnak messze a kormányzattól, sőt. De a politika OFF):

https://www.oeconomus.hu/irasok/ukrajna ... kkenesere/

Ukrajna a saját lábára áll, hogy felkészüljön a nyugati fegyverellátás csökkenésére


"Szovjet tagköztársaságként jelentős hadipar koncentrálódott Ukrajna területére. A Szovjetunió széthullását követően az ágazat gyári kapacitásainak 25-40 százaléka került az újonnan függetlenedett államhoz. A katonai fejlesztések területén ennél is magasabb volt a részesedésük. 1991-ben az ukrán hadipar közel 750 gyárüzemet örökölt, amelyekben 500 ezer – egymillió munkavállalót foglalkoztattak. A fokozatos gyárbezárásoknak köszönhetően 2014-re már csak 300 üzemben 250 ezer főt alkalmaztak. A leépítések ellenére Ukrajna továbbra is kiemelt szereplője volt a nemzetközi fegyverkereskedelemnek. 2012-ben a világ negyedik legnagyobb fegyverexportőrei voltak, 2015-re azonban a kilencedik helyre csúsztak vissza. Összességében 2010-2014 között a nemzetközi fegyverpiacon 3 százalékos részesedéssel rendelkeztek (2014-ben 1,3 milliárd dollárnyi export). A fordulat a Krím-félsziget 2014-es annexióját követően történt, amikor a belföldi szükségletek váltak prioritássá. Piaci súlyuk fokozatosan visszaszorult, 2019-re már csak a 12. legnagyobb fegyverexportőrök voltak. 2023-ban az ágazati foglalkoztatottak száma elérte a 300 ezer főt, mintegy 500 vállalatban, amelynek 80 százaléka magántulajdonban áll.

Az elmúlt három évtizedben bizonyos magas technológiai színvonalat megtestesítő alkatrészeket (például repülőgépek, sugárhajtóművek, ballisztikus rakéták) jelentős mértékben Ukrajnából szerezte be Oroszország. A függőség kétoldalú volt, mivel a fizetésképesség fenntartásának érdekében az ukrán ágazati szereplők is rászorultak az orosz megrendelésekre."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

AndyA írta: 2024.03.04. 09:34 A határvédelemre kellett volna összesen valami 4000 ember, és sikerült sok-sok hónap alatt már majdnem a felét összeverbuválni...?
És mennyien le is léptek közülük hamar. Lóf.sz pénz, fos munkakörülmények, de a legnagyobb baj, hogy az alkalmasságin a jelentkezők többsége már elbukik. (megjegyzem, túlzás is, mert a nincsnél az is jobb, ha nem csak atlétákat veszek fel, főleg, amikor egy olyan korosztályból és rétegből akarok meríteni, akik olyanok, amilyenek).
Sapienti sat.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

nemtokregelni írta: 2024.03.04. 12:30 És mennyien le is léptek közülük hamar. Lóf.sz pénz, fos munkakörülmények, de a legnagyobb baj, hogy az alkalmasságin a jelentkezők többsége már elbukik. (megjegyzem, túlzás is, mert a nincsnél az is jobb, ha nem csak atlétákat veszek fel, főleg, amikor egy olyan korosztályból és rétegből akarok meríteni, akik olyanok, amilyenek).
A 4000 fele volt az, akit egyáltalán felvettek, mert úgy-ahogy alkalmas volt a tesztek szerint. Hogy meddig maradt... Az már csak hab a tortán.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2024.03.04. 11:59 Érdekes cikk az ukrán hadiiparról, múltjáról, tervekről, számokkal, hivatkozásokkal, infografikákkal, cégnevekkel, városnevekkel (egészen kiegyensúlyozottnak tűnik, és hangsúlyoznám, a szerző alapítvány nem kifejezetten egy libsiwoke társaság, hiszen nem állnak messze a kormányzattól, sőt. De a politika OFF):

https://www.oeconomus.hu/irasok/ukrajna ... kkenesere/

Ukrajna a saját lábára áll, hogy felkészüljön a nyugati fegyverellátás csökkenésére


"Szovjet tagköztársaságként jelentős hadipar koncentrálódott Ukrajna területére. A Szovjetunió széthullását követően az ágazat gyári kapacitásainak 25-40 százaléka került az újonnan függetlenedett államhoz. A katonai fejlesztések területén ennél is magasabb volt a részesedésük. 1991-ben az ukrán hadipar közel 750 gyárüzemet örökölt, amelyekben 500 ezer – egymillió munkavállalót foglalkoztattak. A fokozatos gyárbezárásoknak köszönhetően 2014-re már csak 300 üzemben 250 ezer főt alkalmaztak. A leépítések ellenére Ukrajna továbbra is kiemelt szereplője volt a nemzetközi fegyverkereskedelemnek. 2012-ben a világ negyedik legnagyobb fegyverexportőrei voltak, 2015-re azonban a kilencedik helyre csúsztak vissza. Összességében 2010-2014 között a nemzetközi fegyverpiacon 3 százalékos részesedéssel rendelkeztek (2014-ben 1,3 milliárd dollárnyi export). A fordulat a Krím-félsziget 2014-es annexióját követően történt, amikor a belföldi szükségletek váltak prioritássá. Piaci súlyuk fokozatosan visszaszorult, 2019-re már csak a 12. legnagyobb fegyverexportőrök voltak. 2023-ban az ágazati foglalkoztatottak száma elérte a 300 ezer főt, mintegy 500 vállalatban, amelynek 80 százaléka magántulajdonban áll.

Az elmúlt három évtizedben bizonyos magas technológiai színvonalat megtestesítő alkatrészeket (például repülőgépek, sugárhajtóművek, ballisztikus rakéták) jelentős mértékben Ukrajnából szerezte be Oroszország. A függőség kétoldalú volt, mivel a fizetésképesség fenntartásának érdekében az ukrán ágazati szereplők is rászorultak az orosz megrendelésekre."
Most meg majd Kínából fogja, sokkal kevésbé kétoldalú függőségben...
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

AndyA írta: 2024.03.04. 12:41 A 4000 fele volt az, akit egyáltalán felvettek, mert úgy-ahogy alkalmas volt a tesztek szerint. Hogy meddig maradt... Az már csak hab a tortán.
Van pizsamás volt csoporttársam, aki foglalkozott a projekttel, nem irigyeltem.
Sapienti sat.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

nemtokregelni írta: 2024.03.04. 12:46 Van pizsamás volt csoporttársam, aki foglalkozott a projekttel, nem irigyeltem.
Gondolom... Meg azt is, hogy tudna mit mesélni, ha nem lenne minden ezer évre titkossá téve. :(
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2024.03.04. 11:59 Érdekes cikk az ukrán hadiiparról, múltjáról, tervekről, számokkal, hivatkozásokkal, infografikákkal, cégnevekkel, városnevekkel (egészen kiegyensúlyozottnak tűnik, és hangsúlyoznám, a szerző alapítvány nem kifejezetten egy libsiwoke társaság, hiszen nem állnak messze a kormányzattól, sőt. De a politika OFF):

https://www.oeconomus.hu/irasok/ukrajna ... kkenesere/

Ukrajna a saját lábára áll, hogy felkészüljön a nyugati fegyverellátás csökkenésére


"Szovjet tagköztársaságként jelentős hadipar koncentrálódott Ukrajna területére. A Szovjetunió széthullását követően az ágazat gyári kapacitásainak 25-40 százaléka került az újonnan függetlenedett államhoz. A katonai fejlesztések területén ennél is magasabb volt a részesedésük. 1991-ben az ukrán hadipar közel 750 gyárüzemet örökölt, amelyekben 500 ezer – egymillió munkavállalót foglalkoztattak. A fokozatos gyárbezárásoknak köszönhetően 2014-re már csak 300 üzemben 250 ezer főt alkalmaztak. A leépítések ellenére Ukrajna továbbra is kiemelt szereplője volt a nemzetközi fegyverkereskedelemnek. 2012-ben a világ negyedik legnagyobb fegyverexportőrei voltak, 2015-re azonban a kilencedik helyre csúsztak vissza. Összességében 2010-2014 között a nemzetközi fegyverpiacon 3 százalékos részesedéssel rendelkeztek (2014-ben 1,3 milliárd dollárnyi export). A fordulat a Krím-félsziget 2014-es annexióját követően történt, amikor a belföldi szükségletek váltak prioritássá. Piaci súlyuk fokozatosan visszaszorult, 2019-re már csak a 12. legnagyobb fegyverexportőrök voltak. 2023-ban az ágazati foglalkoztatottak száma elérte a 300 ezer főt, mintegy 500 vállalatban, amelynek 80 százaléka magántulajdonban áll.

Az elmúlt három évtizedben bizonyos magas technológiai színvonalat megtestesítő alkatrészeket (például repülőgépek, sugárhajtóművek, ballisztikus rakéták) jelentős mértékben Ukrajnából szerezte be Oroszország. A függőség kétoldalú volt, mivel a fizetésképesség fenntartásának érdekében az ukrán ágazati szereplők is rászorultak az orosz megrendelésekre."
Az intézet igazgatója Bendarzsevszkij Anton. Az ukrán álláspontot képviseli bármilyen beszélgetésbe hívják meg, ami annyira nem csoda, mert a családja belorusz politikai menekültként jött Magyarországra.
Intelligens, művelt ember, de elfogult ukrán párti, ami az általad idézett cikkből is lejön.
Az egész cikk nettó légvár.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: bel »

laci008 írta: 2024.03.04. 07:02 Pont senkit nem érdekel hogy hány ukrán hal meg.Főleg azokat nem érdekli akik lerántották a fekália tetelyéről a bőrit azt megkeverték.Majd küldenek helyettük szíriai menekülteket :D
Szia,

Hat, sziriai menekulteket eddig csak az oroszok es a beloruszok szerveztek az EU-ba, oket meg igencsak erdekli, hogy hany ukran hal meg.

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ize, bagoly mondja verebnek hogy nagyfeju :roll:
aksurv írta: 2024.03.04. 13:21 Az egész cikk nettó légvár.
ingyom bingyom tálib-e?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

qqriq írta: 2024.03.04. 13:34 ize, bagoly mondja verebnek hogy nagyfeju :roll:
Gondolom szeretnél a Rheinmetal ukrán gyárában alkalmazott lenni.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

a zalaegerszegin elgondolkoztam mert allitolag jol fizetnek :roll:
aksurv írta: 2024.03.04. 13:51 Gondolom szeretnél a Rheinmetal ukrán gyárában alkalmazott lenni.
ingyom bingyom tálib-e?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

qqriq írta: 2024.03.04. 13:53 a zalaegerszegin elgondolkoztam mert allitolag jol fizetnek :roll:
Jól gondold meg, Iván úgy indított, hogy legyalazta ezeket Ukrajnában.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

foldrajzbol nem voltam tul jo de ugy remlik zalaegerszeg nem ukrajna :shock:
aksurv írta: 2024.03.04. 13:56 Jól gondold meg, Iván úgy indított, hogy legyalazta ezeket Ukrajnában.
ingyom bingyom tálib-e?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

qqriq írta: 2024.03.04. 13:59 foldrajzbol nem voltam tul jo de ugy remlik zalaegerszeg nem ukrajna :shock:
Két éve és két hete még Ukrajna se volt Ukrajna.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

akkor ez kamu? :shock:
"Oroszország után Európa második legnagyobb területű állama. 1991-ig a Szovjetunió tagállama volt. A Szovjetunió felbomlása után visszanyerte szuverenitását"
aksurv írta: 2024.03.04. 14:08 Két éve és két hete még Ukrajna se volt Ukrajna.
ingyom bingyom tálib-e?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

qqriq írta: 2024.03.04. 14:15 akkor ez kamu? :shock:
"Oroszország után Európa második legnagyobb területű állama. 1991-ig a Szovjetunió tagállama volt. A Szovjetunió felbomlása után visszanyerte szuverenitását"
Ukrajna akkor lett Ukrajna amikor amikor kitört a haború. A világ boldogabb resze addig még a létezéséről se tudott. Lásd amikor az amerikai vezetők még velünk is osszekeverték őket, de kiálltak ertük.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2024.03.04. 15:15 Ukrajna akkor lett Ukrajna amikor amikor kitört a haború. A világ boldogabb resze addig még a létezéséről se tudott. Lásd amikor az amerikai vezetők még velünk is osszekeverték őket, de kiálltak ertük.
Ez azért nem teljesen igaz, mert én néztem a Keresztanyu sorozatot az RTL-en, és abban is voltak ukránok meg Ukrajna, és a Tatarenkóék akik csempészek voltak.... tehát már akkor biztosan kellett, hogy létezzen Ukrajna, nem csak utána lett!!! :twisted:
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Hulyeseg, legbolkapott dezinformaciot terjesztesz, mar elotte is hiresek voltak...
https://en.wikipedia.org/wiki/Ukrainian_mafia

aksurv írta: 2024.03.04. 15:15 Ukrajna akkor lett Ukrajna amikor amikor kitört a haború. A világ boldogabb resze addig még a létezéséről se tudott. Lásd amikor az amerikai vezetők még velünk is osszekeverték őket, de kiálltak ertük.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2024.03.04. 17:16 Hulyeseg, legbolkapott dezinformaciot terjesztesz, mar elotte is hiresek voltak...
https://en.wikipedia.org/wiki/Ukrainian_mafia
Azok meg veletlenul se voltak ukranok, akik 907-ben szetneztek a fekete tengeren. :-)

Kép

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Szomoru dolog, hogy ilyen meretu mellenyre is van igeny - de legalabb a szinebol az kovetkezik, hogy celzott tamadast nem varnak:
Kép

Bel
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

aksurv írta: 2024.03.04. 15:15 Ukrajna akkor lett Ukrajna amikor amikor kitört a haború. A világ boldogabb resze addig még a létezéséről se tudott. Lásd amikor az amerikai vezetők még velünk is osszekeverték őket, de kiálltak ertük.
LOL.
Nyilván a sok hasznos idióta USA képviselő azt sem tudja, mi van Párizson túl, de azért voltak ott mozgolódások a fű alatt, és hát Vadász Bödön sem véletlenül került be a Burisma nevű ukrán "gazpromba". Nagyon is tudták ők már több mint 10 éve, hogy mit tesznek, Nuland volt a végrehajtó, a vén hugyos és a félkegyelmű drogos fia csak a kirakat, az igazi haszonélvezők (akiké már fél Ukrajna papíron is) pedig még nem kerültek napvilágra, de ami késik, az nem múlik.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Euromajdan

Épp ebből van most a probléma odaát, mert már kezdi megérteni az egybites amerikai is, hogy eddig kb. 200 milliárd USD-t locsoltak el egy általuk ismeretlen ország határvédelmére, miközben Mexikó felől a saját határukat sem tudják megvédeni, és özönlik be komplett Latin-Amerika immáron 4 éve (eddig kb. 6 millió illegális migránsról beszélünk), ezért joggal akasztják fel a szemöldököt, hogy kik ezek az ukránok, akik miatt itthonra nem jut pénz határvédelemre és mindeközben 3X-os lett a benzinár.
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

bel írta: 2024.03.04. 17:52 Azok meg veletlenul se voltak ukranok, akik 907-ben szetneztek a fekete tengeren. :-)

Kép

Bel
Jó poén, de egyébként a pólón szereplők véletlenül se voltak szlávok, azt ugye tudjuk? 🙂 [Innentől saját véleményem következik:] A szlávok akkoriban ezeknek az északi népeknek legfeljebb a rabszolgái voltak. Az ukrán, mint identitás pedig nagyjából a XIX. századi nacionalista mozgalmak eredménye, jórészt a Monarchia támogatásával. Az előtte jópár száz évig ott élt, etnikailag és nyelvében sem egységes kozákság az éppen uralkodó atamán népeként identifikálta magát, igazodva annak származásához (ha ismert volt). Népek olvasztótégelye volt az a terület és ha került is bele normann vér, semmiképpen sem tekinthető azok leszármazottjának a mai ukrán nép. Természetesen az orosz sem. Nyilván mindkettő nyálát csorgatja a jó pedigré iránt, de ez mindkét esetben pont annyira megalapozott, mint a dák-román kontinuitás. :ugeek:
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

marcuswolf írta: 2024.03.04. 18:33 LOL.
Nyilván a sok hasznos idióta USA képviselő azt sem tudja, mi van Párizson túl, de azért voltak ott mozgolódások a fű alatt, és hát Vadász Bödön sem véletlenül került be a Burisma nevű ukrán "gazpromba". Nagyon is tudták ők már több mint 10 éve, hogy mit tesznek, Nuland volt a végrehajtó, a vén hugyos és a félkegyelmű drogos fia csak a kirakat, az igazi haszonélvezők (akiké már fél Ukrajna papíron is) pedig még nem kerültek napvilágra, de ami késik, az nem múlik.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Euromajdan

Épp ebből van most a probléma odaát, mert már kezdi megérteni az egybites amerikai is, hogy eddig kb. 200 milliárd USD-t locsoltak el egy általuk ismeretlen ország határvédelmére, miközben Mexikó felől a saját határukat sem tudják megvédeni, és özönlik be komplett Latin-Amerika immáron 4 éve (eddig kb. 6 millió illegális migránsról beszélünk), ezért joggal akasztják fel a szemöldököt, hogy kik ezek az ukránok, akik miatt itthonra nem jut pénz határvédelemre és mindeközben 3X-os lett a benzinár.
+1.
Arról az apróságrol nem beszélve, hogy CIA 12 lehallgato központot hozott létre a határ mellett, teljesen uralma alá vonta az ukrán hírszerzést és emellett a lengyelekkel és ukránokkal egy komplett diverzans hálózatot hozott létre Oroszországban. Az ellopott titanrol termőföldről gázról meg többi aprópenzről nem is szólva.
Ők így terjesztik a emberi jogokat.
De mint tudjuk Putyin akarja meghódítani Európat.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: bel »

BeHappy írta: 2024.03.04. 19:56 Jó poén, de
Szia,

Persze, ez csak egy vicces polo.

Bel
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

bel írta: 2024.03.04. 17:54 Sziasztok,

Szomoru dolog, hogy ilyen meretu mellenyre is van igeny - de legalabb a szinebol az kovetkezik, hogy celzott tamadast nem varnak:
Kép

Bel
Egyszerűen szörnyű. Komolyan mondom.
Igyekszem nem követni már napi szinten ezeket az eseményeket. Viszont elmenni nem lehet már melletük szó nélkül.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Kolonics írta: 2024.03.04. 20:29 Egyszerűen szörnyű. Komolyan mondom.
Igyekszem nem követni már napi szinten ezeket az eseményeket. Viszont elmenni nem lehet már melletük szó nélkül.
Nem gyengék propagandába.
Ebben a háborúban a polgári áldozatok messze alatta maradnak az elmúlt 25 év háborúhoz képest, abból az egyszerű oknál fogva hogy frontvonalak vannak nem pedig gerillaellenes műveletek ahol a gyanúsnak talált egyébként a saját földjén élő helyi paraszttal a felesége és tíz gyereke is ment a levesbe, ahogy azt Kabulban búcsúzóul tankönyvi módon bemutattak.
Ha mégis kellene valakinek azok az orosz gyerekek. Az ukránok valamiért úgy gondolták hogy donyecki lakótelepek elaknásitasa és a belgorodi karácsonyi vásár agyúzása hasznos az orosz gyalogság ellen, mert hol máshol is lennének, mint ezeken a helyeken.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

jaja, a ruszkik is igy csinaltak sziriaban...
aksurv írta: 2024.03.04. 20:45 Nem gyengék propagandába.
Ebben a háborúban a polgári áldozatok messze alatta maradnak az elmúlt 25 év háborúhoz képest, abból az egyszerű oknál fogva hogy frontvonalak vannak nem pedig gerillaellenes műveletek ahol a gyanúsnak talált egyébként a saját földjén élő helyi paraszttal a felesége és tíz gyereke is ment a levesbe, ahogy azt Kabulban búcsúzóul tankönyvi módon bemutattak.
Ha mégis kellene valakinek azok az orosz gyerekek. Az ukránok valamiért úgy gondolták hogy donyecki lakótelepek elaknásitasa és a belgorodi karácsonyi vásár agyúzása hasznos az orosz gyalogság ellen, mert hol máshol is lennének, mint ezeken a helyeken.
ingyom bingyom tálib-e?
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

aksurv írta: 2024.03.04. 20:10 Ők így terjesztik a emberi jogokat.
De mint tudjuk Putyin akarja meghódítani Európat.
Ők meg így.
https://www.pravda.ru/world/1962618-medvedev/

Nyilvánvaló, hogy a Medvegyev mögött látható térkép a beharangozott tavalyi "nagy ukrán ellentámadás" eredménytelensége okán felbátorodott ruszki terveket vázolja. Mivel ez az egész agyrém egy USA-Orosz proxyháború (ahol a jelenlegi kongresszusi huzavona miatt pillanatnyilag az EU-ra hárul a teljes finanszírozás), az fog előnyösebb pozícióból tárgyalóasztalhoz ülni, akinél egységesebb a hátország. Tekintettel arra hogy mindkét országban választások lesznek idén, a háború kimenetelét a hivatalos választási eredmények fogják eldönteni (ne legyenek illúzióink, esetleges változás csak USA oldalról elképzelhető), ezért ha marad a jelenlegi felállás (Biden-Putyin), a ruszkik minimum el fognak menni a Medvegyev mögött látható térkép pozíciókig 2025-re, azonban ha Trump kerülne elnöki pozícióba, azonnal befagyasztaná a konfliktust a jelenlegi határoknál.

Akik Ukrajna (azaz USA) győzelemre fogadnak, azoknak van egy rossz hírem, a 4 (részben) elcsatolt megyét a ruszkik már soha nem adják vissza, és elvenni sem tudja tőlük senki, max. ha az USA (ami ugye egyenlő a NATO-val) beszáll a saját haderejével és a repülőgép-hordozó flottáival a konfliktusba. Ez azonban szinte biztosan atomcsapást jelentene a ruszkik részéről, és ezáltal utat nyitna a civilizációnk megsemmisítéséhez.

Fentiek alapján a ruszkik addig fognak elmenni, amíg nem kapnak egy tűzszünet/béke ajánlatot az USA-tól. És ha nem érkezik ajánlat, akkor a NATO határai fogják megállítani őket, mert azért annyira nem hülyék, hogy nekimenjenek a NATO-nak, hiába riogat ezzel szakmányban a német sajtó.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

qqriq írta: 2024.03.04. 21:05 jaja, a ruszkik is igy csinaltak sziriaban...
Nem így csinaltak Sziriaban.
Azt úgy csinálták mint az amerikaiak Raqqaban, tehát szőnyegbombáztak.
https://vm.tiktok.com/ZGeUqwMcN/
Jó a zene, illik hozzá, mert ez is Vietnam style volt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2024.03.04. 21:24-kor.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

marcuswolf írta: 2024.03.04. 21:21 Ők meg így.
https://www.pravda.ru/world/1962618-medvedev/

Nyilvánvaló, hogy a Medvegyev mögött látható térkép a beharangozott tavalyi "nagy ukrán ellentámadás" eredménytelensége okán felbátorodott ruszki terveket vázolja. Mivel ez az egész agyrém egy USA-Orosz proxyháború (ahol a jelenlegi kongresszusi huzavona miatt pillanatnyilag az EU-ra hárul a teljes finanszírozás), az fog előnyösebb pozícióból tárgyalóasztalhoz ülni, akinél egységesebb a hátország. Tekintettel arra hogy mindkét országban választások lesznek idén, a háború kimenetelét a hivatalos választási eredmények fogják eldönteni (ne legyenek illúzióink, esetleges változás csak USA oldalról elképzelhető), ezért ha marad a jelenlegi felállás (Biden-Putyin), a ruszkik minimum el fognak menni a Medvegyev mögött látható térkép pozíciókig 2025-re, azonban ha Trump kerülne elnöki pozícióba, azonnal befagyasztaná a konfliktust a jelenlegi határoknál.

Akik Ukrajna (azaz USA) győzelemre fogadnak, azoknak van egy rossz hírem, a 4 (részben) elcsatolt megyét a ruszkik már soha nem adják vissza, és elvenni sem tudja tőlük senki, max. ha az USA (ami ugye egyenlő a NATO-val) beszáll a saját haderejével és a repülőgép-hordozó flottáival a konfliktusba. Ez azonban szinte biztosan atomcsapást jelentene a ruszkik részéről, és ezáltal utat nyitna a civilizációnk megsemmisítéséhez.

Fentiek alapján a ruszkik addig fognak elmenni, amíg nem kapnak egy tűzszünet/béke ajánlatot az USA-tól. És ha nem érkezik ajánlat, akkor a NATO határai fogják megállítani őket, mert azért annyira nem hülyék, hogy nekimenjenek a NATO-nak, hiába riogat ezzel szakmányban a német sajtó.
Nem mernék ilyen bátor kijelentéseket tenni a háborúról, hogy ki meddig jut el.
Sok idióta van játékban mindegyik oldalon.
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

aksurv írta: 2024.03.04. 21:23 Sok idióta van játékban mindegyik oldalon.
Ez igaz, de ez az én saját véleményem, amit tartok egy sör erejéig.
(A támadás elején volt már egy fogadásom, amiben kijelentettem, hogy a két "segítségkérő" megyénél megállnak. Mivel ezt már elbuktam, ezért csak próbálom visszaszerezni a sörömet :lol: )
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Egy egyre népszerűbb elmélet szerint a drogfüggőség nemcsak az általános orosz vezetőket, hanem konkrétan Vlagyimir Putyint, Dmitrij Medvegyevet és Szergej Lavrovet is érinti. Állítják, hogy ezek a vezetők a kábítószer-kereskedelem hálózatában szerepelnek, és a függőségük miatt könnyen manipulálhatóak a titkos nemzetközi szervezet által. Azt sugallják, hogy ez a függőség befolyásolja döntéseiket és tevékenységeiket, lehetővé téve számukra, hogy az orosz kormány és politikai intézmények mozgatórugójaként működjenek. Ennek eredményeként a kábítószer-kereskedelem és az orosz vezetők függősége közvetett módon hozzájárulhat az ukrán-orosz konfliktus folytatásához és az instabilitás fenntartásához a régióban.
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

T-14 Armata az AEK es An-94 sorsara jutott, program elkaszalva mert nincs penz (szetloptak putyinek es a haverok) Ennyit az uj wunderwafferol

Su 57 mikor jut ide vajon
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gabor86 írta: 2024.03.05. 00:45 T-14 Armata az AEK es An-94 sorsara jutott, program elkaszalva mert nincs penz (szetloptak putyinek es a haverok) Ennyit az uj wunderwafferol

Su 57 mikor jut ide vajon

Az ukránok sírnak tőlük. A KH69 rakétákat azokra tervezték és nagy részüket azok lövik ki rájuk. Az orosz SS jellegű rakétákkal pedig végképp semmit se tudnak kezdeni.
Az Armata a nyugati harckocsi koncepcióra épült amiről Ukrajna megmutatta, hogy zsákutca. Újabb abrams lett mínusz, ezzel már 3. A ruszkik röhögnek rajtuk és gunyolodó videót csinalnak Bidennak hogy küldjön még, kell nekik a prémium.
Egyébként az amerikaiak és szépen torogetik a programjaikat.
Ugrott a legújabb abrams felújítás.
Ez is kuka lett.
https://htka.hu/2024/02/09/nem-ker-a-ha ... pterekbol/
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

aksurv írta: 2024.03.05. 06:34 Az ukránok sírnak tőlük. A KH69 rakétákat azokra tervezték és nagy részüket azok lövik ki rájuk. Az orosz SS jellegű rakétákkal pedig végképp semmit se tudnak kezdeni.
Az Armata a nyugati harckocsi koncepcióra épült amiről Ukrajna megmutatta, hogy zsákutca. Újabb abrams lett mínusz, ezzel már 3. A ruszkik röhögnek rajtuk és gunyolodó videót csinalnak Bidennak hogy küldjön még, kell nekik a prémium.
Egyébként az amerikaiak és szépen torogetik a programjaikat.
Ugrott a legújabb abrams felújítás.
Ez is kuka lett.
https://htka.hu/2024/02/09/nem-ker-a-ha ... pterekbol/
Ha a nyugati tank koncepcio zsakutca mert 3 M1 odaveszett akkor az orosz mi 6000+ pancelos elvesztese utan? T tankok orommel dobaljak a tornyukat
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gabor86 írta: 2024.03.05. 08:26 Ha a nyugati tank koncepcio zsakutca mert 3 M1 odaveszett akkor az orosz mi 6000+ pancelos elvesztese utan? T tankok orommel dobaljak a tornyukat
Ne tévedj. Azt nem mondta, hogy az orosz koncepció jó lenne. Csak azt, hogy a nyugati nem (sem?) az, a jelen háború tanulságai alapján.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

AndyA írta: 2024.03.05. 08:30 Ne tévedj. Azt nem mondta, hogy az orosz koncepció jó lenne. Csak azt, hogy a nyugati nem (sem?) az, a jelen háború tanulságai alapján.
N.B. kíváncsi lennék az adatokra, hogy annak a 3 Abramsnek a legénységéből hányan és milyen sérülésekkel élték túl (vagy nem :-( ) a HK kilövését.
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

AndyA írta: 2024.03.05. 08:30 Ne tévedj. Azt nem mondta, hogy az orosz koncepció jó lenne. Csak azt, hogy a nyugati nem (sem?) az, a jelen háború tanulságai alapján.
De mas MBT koncepcio meg nincs
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gabor86 írta: 2024.03.05. 08:26 Ha a nyugati tank koncepcio zsakutca mert 3 M1 odaveszett akkor az orosz mi 6000+ pancelos elvesztese utan? T tankok orommel dobaljak a tornyukat
Szerintem 12000 veszett oda.
Nem ez a lényeg.
Tegnap olvastam hogy a leok valami fele áll karbantartási gondok miatt, mert kényesek.
https://hu.euronews.com/2024/03/04/leop ... l-tuzerseg
A nyugati tankok a kevés, de jó minőség, maximális védelem jegyében születtek, technológiai mélyen lejjebb lévő ellenség ellen.
A háború bebizonyította, hogy egy konvencionális háborúban ez nem működik.
A minőségi atgm ellen ugyanúgy nincs esélyük viszont az áruk és a gyakorlatilag kézműves elkészítési módjuk miatt kevés áll rendelkezésre.
Mar pedig egy rozsdas t55 is jobb, mint a semmi tank.
Átmenetileg jobb lenne ha esetleg mi gyártjuk a Panthereket az eredeti Panther koncepció jegyében inkább a T90M irányába eltolni tehát több olcsóbb, de még elegendő tudású tank irányába eltolni, mint méregdrága Leó2 irányába.
Az emberi személyzettel rendelkező tank szerintem amúgy már idejétmúlt koncepció.
Talán összel láttam egy olyan videót ahol Ivánék azt mutatták be, hogy régi vasakra teljesertekű drón irányítást próbálnak fabrikálni. Egy zavarmentes Wot módjára irányítható régi vas nagyobb harcértékű, mint egy modern de személyzettel rendelkező tank , mert olyan helyre is be lehet küldeni ahova embert küldeni szimpla gyilkosság.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2024.03.05. 08:54-kor.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2024.03.05. 08:32 N.B. kíváncsi lennék az adatokra, hogy annak a 3 Abramsnek a legénységéből hányan és milyen sérülésekkel élték túl (vagy nem :-( ) a HK kilövését.
+1
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gabor86 írta: 2024.03.05. 08:44 De mas MBT koncepcio meg nincs
Azt gondolom, hogy vagy hamarosan lesz, mert már ezerrel dolgoznak rajta, vagy a teljes MBT koncepciót dobják. Ez utóbbit egyelőre nehezen tudom elképzelni.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Hagyjátok, hogy tovább meséljek erről a legendás történetről, mely az összeesküvés és a hatalom sötét játszmái közé vezet benneteket. Mert nemcsak az orosz vezetők drogfüggősége és manipulálhatósága volt a kulcs ebben a drámában, hanem a távoli Kelet titokzatos szövetségesei, a kínaiak is belekeveredtek a történetbe.

A kínai birodalom ravasz urai lassan szőtték hálójukat az orosz birodalom körül, azzal a céllal, hogy megszerezzék az ukrán földgázt és a kriptonit ásványkincset. A kínaiak ügyes manipulációval és árulással gyengítették az orosz vezetőket, miközben néha gyalázkodó és pocskondiázó szavakkal illették őket. Vlagyimir Putyint, Dmitrij Medvegyevet és Szergej Lavrovet drogos, semmirevaló, felpuffadt arcú, idióta, gyengeelméjű vezetőként jellemzették, hogy az emberek figyelmét eltereljék a valódi titkokról és manipulációkról.

Így hát, miközben az orosz vezetők belesodródtak a kábítószer- és manipulációs hálóba, a kínai birodalom halkan, de határozottan növelte befolyását az Ukrajna feletti csatározásokban. És miközben az emberek vérét ontották a csatatéren, az orosz birodalom vezetői továbbra is a kínaiak árnyékában táncoltak, mint a bábjátékosok egy sötét színházban. De még mindig vannak azonban bátrak, akik elutasítják a sötétséget és a manipulációt, és hősökként emelkednek ki a sötétség hálójából, hogy az igazság fényét hozzák a világba.
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

AndyA írta: 2024.03.05. 09:10 Azt gondolom, hogy vagy hamarosan lesz, mert már ezerrel dolgoznak rajta, vagy a teljes MBT koncepciót dobják. Ez utóbbit egyelőre nehezen tudom elképzelni.
Szerintem (de ez nyilván fantáziálás meg sci-fi), de az MBT koncepció hibája maga a hardver. Egész egyszerűen egy villámgyors, nagyszámú drónokkal támadó vagy védekező és mélységből is viszonylag pontosan rakétázó harci környezetben a lánctalpas (és minden egyéb kerekeken guruló) jelenlegi eszköz egészen egyszerűen lassú.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: aksurv »

BeHappy írta: 2024.03.05. 09:56 Szerintem (de ez nyilván fantáziálás meg sci-fi), de az MBT koncepció hibája maga a hardver. Egész egyszerűen egy villámgyors, nagyszámú drónokkal támadó vagy védekező és mélységből is viszonylag pontosan rakétázó harci környezetben a lánctalpas (és minden egyéb kerekeken guruló) jelenlegi eszköz egészen egyszerűen lassú.
A tankokra szükség van, mert ahova nem megy tank oda ember megy es az sokkal sebezhetőbb. A ruszkik sorban testik fel a videokat, hogy egyes embereket robbantanak darabokra drónokkal, az ukik dettó.
Az a nem mindegy, hogy a tank milyen legyen. Pl. kisebb fpv de az ellenséges drónoktol vedett tank nagyon ütős lenne a harctéren. A páncéltörő eszközök hatékonysága ellenük meg nem újdonság. Szintén nem rég olvastam, hogy Berlin ostromanal az orosz tank veszteségek talán 30% rol a Panzerfaust 150 tehetett.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2024.03.05. 10:06 A tankokra szükség van, mert ahova nem megy tank oda ember megy es az sokkal sebezhetőbb.
+1

Kivancsi vagyok, hogy egy mai csucstechnologiaju harckocsi (pl. Leo2-A8, ujabb Merkava, de akar kis joindulattal ide sorolva egy 90-es evekben tervezett T-90-t is) hogy szerepelne a hadszinteren, mivel elmeletben az APS-en csak uremeret alatti granat jut at, azt meg mas nem nagyon lovi, mint egy masik harckocsi.

Persze a NATO nem ajandekoz el csucstechnikat, az oroszok meg 30 ev alatt sem kepesek gyartasba vinni azt; szoval egyik oldal sem fog ilyet bevetni.

Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

BeHappy írta: 2024.03.05. 09:56 Szerintem (de ez nyilván fantáziálás meg sci-fi), de az MBT koncepció hibája maga a hardver. Egész egyszerűen egy villámgyors, nagyszámú drónokkal támadó vagy védekező és mélységből is viszonylag pontosan rakétázó harci környezetben a lánctalpas (és minden egyéb kerekeken guruló) jelenlegi eszköz egészen egyszerűen lassú.
Anno egy sci-fi regényben még az volt az elképzelés, hogy pici lánctalpas felderítő "drónok" kúsznak be észrevétlenül a csatatérre, és leadják a drótot a tüzérségnek, akik részben a háttérből, részben az előretörő tankokból azokat precíziós tűzzel elpusztítják. Emiatt mindennél fontosabb volt, hogy a felderítő drónt mielőbb megtalálják és kilőjék a védekező oldalról.

Nos, a kicsi lánctalpas felderítő drónok helyett a repülő drónok már megvannak, le is adják a drótot a tüzérségnek...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

lattam egy filmet amiben volt egy nagy ize ami magasan repult, jottek a kicsi ellenseges dronok aztan volt egy nagy villanas es mind leeset. tuti van mar ilyen az amcsiknak csak nem akarjak odaadni szegeny ukranoknak :(
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: bel »

AndyA írta: 2024.03.05. 10:41 Anno egy sci-fi regényben még az volt az elképzelés, hogy pici lánctalpas felderítő "drónok" kúsznak be észrevétlenül a csatatérre, és leadják a drótot a tüzérségnek, akik részben a háttérből, részben az előretörő tankokból azokat precíziós tűzzel elpusztítják. Emiatt mindennél fontosabb volt, hogy a felderítő drónt mielőbb megtalálják és kilőjék a védekező oldalról.

Nos, a kicsi lánctalpas felderítő drónok helyett a repülő drónok már megvannak, le is adják a drótot a tüzérségnek...
Szia,

Lanctalpas is van, igaz kevesebb, mint lactalp nelkuli:

Kép
Kép
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Az oroszok is megerősítették, hogy elsüllyedt a csupán 2 éves, nagyon korszerűnek tekintett Szergej Kotov tengeri járőrhajó (valójában korvett).
Majdnem 100 méter hosszú, 80 fős személyzettel.


Ukrán vízi drónok süllyesztették el ezt is.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

aksurv írta: 2024.03.05. 10:06 A tankokra szükség van, mert ahova nem megy tank oda ember megy es az sokkal sebezhetőbb. A ruszkik sorban testik fel a videokat, hogy egyes embereket robbantanak darabokra drónokkal, az ukik dettó.
Az a nem mindegy, hogy a tank milyen legyen. Pl. kisebb fpv de az ellenséges drónoktol vedett tank nagyon ütős lenne a harctéren. A páncéltörő eszközök hatékonysága ellenük meg nem újdonság. Szintén nem rég olvastam, hogy Berlin ostromanal az orosz tank veszteségek talán 30% rol a Panzerfaust 150 tehetett.
Ezzel egyetértek, tank (meg nagy hadihajó stb) valóban kell, de nem a jelenlegi technológia szintjén, mert a mobilitásnak ez a szintje XX. század eleji színvonal, most meg látható a harctéren is, hogy egyre erőteljesebben XXI. századot írunk. Egyszer korábban már írtam, hogy forradalmi átalakulás jön (kell, hogy jöjjön) a haditechnikában, részint a mostani háborúnak is "köszönhetően". Nyilvánvalóan látszik, hogy a régimódi technika szenved a drónoktól és ez az új fegyvernemi irány még igazából be se indult: a százas rajokban támadó, lassú emberi reakcióidőt kiküszöbölő autonóm fegyverrendszerek még csak a túl erős fantáziával megáldott tervezői agyakban léteznek.

PS: amikor a mai harceszközök zömét feltalálták, még bakelit lemezről hallgatták a zenét.....
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Ez is elég xarul hangzik:

https://www.telegraph.co.uk/news/2024/0 ... d-changed/

(Paywall mögött van, de az oldalt újratöltve és ESC-pel leállítva a töltést gyorsan ki lehet másolni a szöveget egy Ctrl-A/Ctrl-C kombóval, és utána egy Notepadben elolvasható.)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2024.03.05. 10:54 Az oroszok is megerősítették, hogy elsüllyedt a csupán 2 éves, nagyon korszerűnek tekintett Szergej Kotov tengeri járőrhajó (valójában korvett).
Majdnem 100 méter hosszú, 80 fős személyzettel.


Ukrán vízi drónok süllyesztették el ezt is.

https://i.ytimg.com/vi/5ey1xjO3qmY/maxresdefault.jpg
https://twitter.com/wartranslated/statu ... XaZjA&s=19
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

BeHappy írta: 2024.03.05. 11:12 Ezzel egyetértek, tank (meg nagy hadihajó stb) valóban kell, de nem a jelenlegi technológia szintjén, mert a mobilitásnak ez a szintje XX. század eleji színvonal, most meg látható a harctéren is, hogy egyre erőteljesebben XXI. századot írunk. Egyszer korábban már írtam, hogy forradalmi átalakulás jön (kell, hogy jöjjön) a haditechnikában, részint a mostani háborúnak is "köszönhetően". Nyilvánvalóan látszik, hogy a régimódi technika szenved a drónoktól és ez az új fegyvernemi irány még igazából be se indult: a százas rajokban támadó, lassú emberi reakcióidőt kiküszöbölő autonóm fegyverrendszerek még csak a túl erős fantáziával megáldott tervezői agyakban léteznek.

PS: amikor a mai harceszközök zömét feltalálták, még bakelit lemezről hallgatták a zenét.....
Mondjuk repcsikben is érdekes lehet egy FPV pilóta nélküli.

Egyrészt irgalmatlan g-ket tudna elviselni, hiszen ebből a szempontból ma (már) a pilóta a leggyengébb láncszem, másrészt egy csomó cucc kimaradhat a gépből, ami egyrészt maga a kabin, másrészt a pilótát életben tartó cucc. Vagy jóval kisebb, vagy nagyobb terhelhetőségű lehetne a gép. A formája is megváltozna, nem kellene rá egy "buborék", ahol kilát a pilóta stb.
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

AndyA írta: 2024.03.05. 11:52 Mondjuk repcsikben is érdekes lehet egy FPV pilóta nélküli.

Egyrészt irgalmatlan g-ket tudna elviselni, hiszen ebből a szempontból ma (már) a pilóta a leggyengébb láncszem, másrészt egy csomó cucc kimaradhat a gépből, ami egyrészt maga a kabin, másrészt a pilótát életben tartó cucc. Vagy jóval kisebb, vagy nagyobb terhelhetőségű lehetne a gép. A formája is megváltozna, nem kellene rá egy "buborék", ahol kilát a pilóta stb.
Valószínűleg, bár az én véleményem szerint az FPV technológia is csupán haditechnikai hagyományőrzés. (Mert abból a tévhitből indul ki, hogy az emberi irányítás jobb, mint az autonóm gépi, ráadásul állandó, megbízható adatforgalom szükséges hozzá). A jelenlegi háborúban persze az FPV nagy ász, de a következő időkben már elavult vacak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

BeHappy írta: 2024.03.05. 12:13 Valószínűleg, bár az én véleményem szerint az FPV technológia is csupán haditechnikai hagyományőrzés. (Mert abból a tévhitből indul ki, hogy az emberi irányítás jobb, mint az autonóm gépi, ráadásul állandó, megbízható adatforgalom szükséges hozzá). A jelenlegi háborúban persze az FPV nagy ász, de a következő időkben már elavult vacak.
Attól szerintem még tartanak a nagyokosok, hogy teljesen autonóm cuccot szabadítsanak rá az ellenre...

Mondjuk nem is örülnék neki. Elég könnyű lenne eljutni a Skynet scenarioig :-(
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem mostanaban lesz hogy a gepek mindenben ki tudjak valtani az embert.
a gep csak azt tudja amire felkeszitettek, az emberi helyzetfelismereshez kepest a fasorban sincs.
BeHappy írta: 2024.03.05. 12:13 Valószínűleg, bár az én véleményem szerint az FPV technológia is csupán haditechnikai hagyományőrzés. (Mert abból a tévhitből indul ki, hogy az emberi irányítás jobb, mint az autonóm gépi, ráadásul állandó, megbízható adatforgalom szükséges hozzá). A jelenlegi háborúban persze az FPV nagy ász, de a következő időkben már elavult vacak.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: bel »

BeHappy írta: 2024.03.05. 12:13 Mert abból a tévhitből indul ki, hogy az emberi irányítás jobb, mint az autonóm gépi
Szia,

Hat, szerintem minden jelenleg kozismert MI sokkal-sokkal tobbet NEMtud, mint egy ember.

Es amint ember ellen lesz bevetve, azonnal azt fogjak keresni, hogy mi az, amit nem tud.

Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

bel írta: 2024.03.05. 12:28 Szia,

Hat, szerintem minden jelenleg kozismert MI sokkal-sokkal tobbet NEMtud, mint egy ember.

Es amint ember ellen lesz bevetve, azonnal azt fogjak keresni, hogy mi az, amit nem tud.

Bel
Azután szépen megtanulja (vagy megtanítják neki), és a végén már a gazdája sem lesz igazán biztosan az ura... :-(
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

AndyA írta: 2024.03.05. 12:24 Attól szerintem még tartanak a nagyokosok, hogy teljesen autonóm cuccot szabadítsanak rá az ellenre...

Mondjuk nem is örülnék neki. Elég könnyű lenne eljutni a Skynet scenarioig :-(
De vannak azért átmenetek, pl jelenleg is egy rakás fegyver részben autonóm módon működik. Mondhatnám példaként a hajók védelmi rendszerét, de amint látjuk, a Fekete-tengeren ez nem igazán remekel. Szóval az FPV-ben azt látom felesleges körnek, hogy egy ember szeme és keze vezesse célra a drónt, amikor ezt egy számítógép szerintem jobban meg tudná oldani.
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Orosz-ukrán háború (katonai altopik)

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

qqriq írta: 2024.03.05. 12:28 nem mostanaban lesz hogy a gepek mindenben ki tudjak valtani az embert.
a gep csak azt tudja amire felkeszitettek, az emberi helyzetfelismereshez kepest a fasorban sincs.
Lehet, hogy nem mostanában és lehet, hogy nem mindenben, de a trendek szerint a gépi közreműködés erősödni fog. Az pedig leginkább egy valamit jelent: a gyorsaságot. Ez az, ami miatt én forradalmi változást várok sok mindenben, mert egy olyan eszköz (mai tankok, páncélosok, hadihajók stb), ami nem tud elmenekülni a támadó drónok elől (vagy előbb támadni, mint hogy a drónok odaérnek), az az eszköz védekezésre kényszerül és szerintem nincs olyan védelem, ami ne lenne sebezhető (ha máshogyan nem, mert elfogy a muníciója).
Válasz küldése