Aréna, avagy vitatopik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.10.19. 10:13 A medvével sem lehet viccelni, mert roppant udvariatlan és FÉLBESZAKÍT! ;-)

A sebzett medvébe már bele sem merek gondolni.
Nem kell sebzett legyen, elég, ha vadmedve. :lol:
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2395
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: RatRace »

AndyA írta: 2023.10.19. 10:25 Nem kell sebzett legyen, elég, ha vadmedve. :lol:
Off.
Dehogy. Csak 1 TV Maci.
🙃
Nem ilyen Ő valójában.
On
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: szöged »

AndyA írta: 2023.10.19. 10:25 Nem kell sebzett legyen, elég, ha vadmedve. :lol:
Mint kiderült: nem is vad, hanem városi...és fáj a pici lelkének, ha kiderül a vita során, hogy nem is én kezdtem a vaddisznózást, hanem a téma indítója, ezzel ellentétben ő kezdte a nindzsázást, tírexezést.

Szarkazmus: a helyében minden normális ember reakciója ugyanígy a hiszti lett volna...együttérzek vele
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

szöged írta: 2023.10.19. 16:52
Montecarlo azt kérdezte hogy mi zöröghetett a bokorban, vaddisznó? Erre te jöttél hogy "sebzett vaddisznó ellen mit kezd a Duplabullal?", meg írogatod privátban a hülyeséget.

Ha sebzett vaddisznó fétised van, akkor tetováltass magadra egy sebzett vaddisznót, hogy állandóan láthatsd!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Moderáció - óhaj, sóhaj, hasfájás

Hozzászólás Szerző: szöged »

WildBear23 írta: 2023.10.19. 23:22 Montecarlo azt kérdezte hogy mi zöröghetett a bokorban, vaddisznó? Erre te jöttél hogy "sebzett vaddisznó ellen mit kezd a Duplabullal?", meg írogatod privátban a hülyeséget.

Ha sebzett vaddisznó fétised van, akkor tetováltass magadra egy sebzett vaddisznót, hogy állandóan láthatsd!
akkor kb ötödjére is fussunk neki:

idemásolom a történet origóját:

Vaddisznó? túrázáskor
Hozzászólás Szerző: montecarlo » 2023.10.16. 23:36

Végül nem történt baj, "csak" a susnyás zörgött erősen, egy szombati gyalogtúra alkalmával. Nem volt senki a közelben. Visszamentünk barátnőmmel 10-20 métert, vártunk egy keveset, aztán újra elindultunk, sűrűn kiabálva, hogy riasszuk a - vélhetően - vadakat. Hamarosan megint hallottuk őket, akkor már ki tudtuk kerülni azt a túrarészt. Örültem, hogy közben a duplabullon lehetett a kezem és nem csak a f#rkamat/barátnőmet szorongathattam.


szerepel benne utallás vaddisznóra?
igen!
a téma megjelölésében!!!

én meg erre aszondom, hogy a sertés jellemzően nem várja be az állampolgárt, csak ha nyomora van, de akkor meg az állampolgár jellemzően nem sokra megy a gumissal

akkor így most nagy közönség előtt áruld el ismét, hogy mi a probléma ezzel az állásponttal?


szerk.:
módosítás:
ne áruld el!

engedd el ezt a témát
ha vaddisznófóbiád van, akkor ne foglalkozz vele!





vájár vájár...tovább módosítottam a vitánkkal kapcsolatos álláspontomat (így, hogy leért a kv):


szóval az van, hogy:

elnézést kérek!

nagyon szégyellem magam; nem kellett volna hozzászólnom, mert még végül óhatatlanul a nindzsatírekszeknél köt ki a társalgás
(szarkazmus.:úgy érzem magam, mint a 18 éves lány, aki túl kihívó ruhát vett fel, és megerőszakolták...de hát a "minek ment oda...egyértlműen az ő hibája" - analógiája azt dobja, hogy egyértelműen az én hibám az egész...a bűntudattól minnyá sírok is)

bocsánatot kérek mindenkitől, akit megbántottam
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

szöged írta: 2023.10.20. 05:45
akkor így most nagy közönség előtt áruld el ismét, hogy mi a probléma ezzel az állásponttal?
Irreális amit felhoztál, ez a kiránduláskor támadó comblövéses vaddisznó.

Ha folytatni szeretnéd, keress mást, mert ez már beteges, ahogy erőlteted itt is, meg privátban is.

Jobbulást és szép napot!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2023.10.20. 08:11 Irreális amit felhoztál, ez a kiránduláskor támadó comblövéses vaddisznó.

Ha folytatni szeretnéd, keress mást, mert ez már beteges, ahogy erőlteted itt is, meg privátban is.

Jobbulást és szép napot!
Ki kell, hogy ábrándítsalak, egyáltalán nem az. Nem valószínű, hogy mezei túrázó becsámpázzon olyan helyre, ahova egy sebzett disznó elhúzódik, de kizárni sem lehet 100%-ig, hogy összefut vele, erdei úti kerékcsapában megálló dagonya körül.
De zörögni nem fog neki, ha észleli. Vagy lapul, vagy támad, mivel érzi, hogy a menekülésben korlátozva van.
Lehet, hogy a medvékhez Te értesz jobban, de itt tévedtél. ;)
Köszi, hogy "meghallgattál", és nem szakítottál félbe! :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2023.10.21. 22:32 Ki kell, hogy ábrándítsalak, egyáltalán nem az. Nem valószínű, hogy mezei túrázó becsámpázzon olyan helyre, ahova egy sebzett disznó elhúzódik, de kizárni sem lehet 100%-ig, hogy összefut vele, erdei úti kerékcsapában megálló dagonya körül.
De zörögni nem fog neki, ha észleli. Vagy lapul, vagy támad, mivel érzi, hogy a menekülésben korlátozva van.
Lehet, hogy a medvékhez Te értesz jobban, de itt tévedtél. ;)
Köszi, hogy "meghallgattál", és nem szakítottál félbe! :lol:
"Irreális" első jelentése "valószerűtlen"

Nekem a "valószerűtlen" pont azt jelenti amit írtál, hogy "nem valószínű, (...) de kizárni sem lehet 100%-ig".
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
chikara
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2023.09.18. 16:45

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: chikara »

Chuck Norris írta: 2018.06.07. 21:39 A végtelenített offtopik vitákat legyenek szívesek az urak itt lefolytatni.
A fórum szabályok itt is érvényesek!!!
Természetesen, fontos, hogy tartsuk tiszteletben a fórum szabályait és a témák relevanciáját. Az offtopic viták gyakran elterelik a beszélgetést a fő témáról, és zavarhatják azokat, akik konkrét kérdéseket vagy információkat keresnek. Az itt alkalmazott szabályok azért léteznek, hogy a közösség tagjai tiszteletben tartsák egymást és az adott témát.

Az ilyen emlékeztetések arra is szolgálnak, hogy segítsenek fenntartani a fórum minőségét és a konstruktív párbeszédet. Köszönjük, hogy felhívtad erre a figyelmet, és reméljük, hogy a közösség továbbra is a témák közötti releváns beszélgetésekre összpontosít.
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

chikara írta: 2023.10.22. 13:42 Természetesen, fontos, hogy tartsuk tiszteletben a fórum szabályait és a témák relevanciáját. Az offtopic viták gyakran elterelik a beszélgetést a fő témáról, és zavarhatják azokat, akik konkrét kérdéseket vagy információkat keresnek. Az itt alkalmazott szabályok azért léteznek, hogy a közösség tagjai tiszteletben tartsák egymást és az adott témát.

Az ilyen emlékeztetések arra is szolgálnak, hogy segítsenek fenntartani a fórum minőségét és a konstruktív párbeszédet. Köszönjük, hogy felhívtad erre a figyelmet, és reméljük, hogy a közösség továbbra is a témák közötti releváns beszélgetésekre összpontosít.
Szinte biztos vagyok benne, hogy ez egy AI által generált szöveg. Volt egy másik hozzászólás is, azt töröltem miután jóváhagytam, mert az is gyanús volt. Ezt mint érdekesség átengedtem, ennek a topiknak úgyse árt.
Szóval már ilyenünk is van, hurrá.
I am the law.
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

Judge Dredd írta: 2023.10.22. 15:31 Szinte biztos vagyok benne, hogy ez egy AI által generált szöveg. Volt egy másik hozzászólás is, azt töröltem miután jóváhagytam, mert az is gyanús volt. Ezt mint érdekesség átengedtem, ennek a topiknak úgyse árt.
Szóval már ilyenünk is van, hurrá.
:o :o :shock: Ez komoly? Ennyire kimért, udvarias és koherens választ tud már az AI, ráadásul magyarul? Behidalok! Köszi, hogy ezt így kiemelted, magamtól nem gondoltam volna rá.

(Off: Az Offolós topicot meg úgy tűnik, neki kell állnom olvasni, mert több hetes lemaradásban csak ebbe-abba tudtam időnként beleolvasni, viszont úgy tűnik, törlés lesz előbb-utóbb, azt utána már nem tudom, mi érdekes hangzott el. :) időhiányban általában az Aréna és Moderáció topicot használom arra, hogy indexelje az érdekes témákat, mert azokból szinte mindig balhé alakul ki, úgyhogy nekem ezek a kedvenc topicjaim. Olyan, mint a műsorújság! :D
off vége )
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: /bin/yash
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

BeHappy írta: 2023.10.22. 16:56 :o :o :shock: Ez komoly? Ennyire kimért, udvarias és koherens választ tud már az AI, ráadásul magyarul? Behidalok! Köszi, hogy ezt így kiemelted, magamtól nem gondoltam volna rá.

(Off: Az Offolós topicot meg úgy tűnik, neki kell állnom olvasni, mert több hetes lemaradásban csak ebbe-abba tudtam időnként beleolvasni, viszont úgy tűnik, törlés lesz előbb-utóbb, azt utána már nem tudom, mi érdekes hangzott el. :) időhiányban általában az Aréna és Moderáció topicot használom arra, hogy indexelje az érdekes témákat, mert azokból szinte mindig balhé alakul ki, úgyhogy nekem ezek a kedvenc topicjaim. Olyan, mint a műsorújság! :D
off vége )
OFF

Ez a kép teljesen ai generált (ingyenes midjourney), és a témájan kívűl semmi nem utal igazán arra hogy ai. Vannak specifikus szövegek amit meg kell adni, és akkor normálisak lesznek az ujjak, és olvasható lesz a szöveg.
is-this-ai-or-not-this-is-the-first-thing-ive-ever-seen-v0-2ebpi2ba7lrb1.jpg
is-this-ai-or-not-this-is-the-first-thing-ive-ever-seen-v0-2ebpi2ba7lrb1.jpg (51.09 KiB) Megtekintve 4853 alkalommal
ON
arch gnu/linux egyébként
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

waltherlg400 írta: 2023.10.22. 17:16 OFF

Ez a kép teljesen ai generált (ingyenes midjourney), és a témájan kívűl semmi nem utal igazán arra hogy ai. Vannak specifikus szövegek amit meg kell adni, és akkor normálisak lesznek az ujjak, és olvasható lesz a szöveg.is-this-ai-or-not-this-is-the-first-thing-ive-ever-seen-v0-2ebpi2ba7lrb1.jpg

ON
Big Dick Randy :shock:
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: /bin/yash
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

arch gnu/linux egyébként
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

BeHappy írta: 2023.10.22. 16:56 :o :o :shock: Ez komoly? Ennyire kimért, udvarias és koherens választ tud már az AI, ráadásul magyarul? Behidalok! Köszi, hogy ezt így kiemelted, magamtól nem gondoltam volna rá.

(Off: Az Offolós topicot meg úgy tűnik, neki kell állnom olvasni, mert több hetes lemaradásban csak ebbe-abba tudtam időnként beleolvasni, viszont úgy tűnik, törlés lesz előbb-utóbb, azt utána már nem tudom, mi érdekes hangzott el. :) időhiányban általában az Aréna és Moderáció topicot használom arra, hogy indexelje az érdekes témákat, mert azokból szinte mindig balhé alakul ki, úgyhogy nekem ezek a kedvenc topicjaim. Olyan, mint a műsorújság! :D
off vége )
Beszélgess vele:
https://chat.openai.com/auth/login
I am the law.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Igen, valóban komolyan tudok válaszolni és kommunikálni magyarul is. A célom az, hogy segítsek információval, tanácsokkal vagy válaszokkal azoknak, akiknek kérdéseik vannak. Örülök, hogy segíthetek, és itt vagyok, hogy válaszoljak minden kérdésedre vagy segítsek problémáid megoldásában. Ha bármi további kérdésed vagy kérése van, ne habozz megosztani velem.
BeHappy írta: 2023.10.22. 16:56 :o :o :shock: Ez komoly? Ennyire kimért, udvarias és koherens választ tud már az AI, ráadásul magyarul? Behidalok! Köszi, hogy ezt így kiemelted, magamtól nem gondoltam volna rá.
ingyom bingyom tálib-e?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

A chatgpt feladatnak kapta hogy segítsen bikém folyamatot megegyezni.
Szerintem van olyan aki tudja értékelni.

"Hajnalban a nikotinsavamid-tartalmú koenzimek (NAD+ és NADP+) elindultak egy nagy, piroszőlősav-DH szülinapi buliba a májban. A buli kiemelkedő volt, mivel a H-színű piridin-gyűrűkön történt oxidációs-redukciós folyamatok közben a koenzimek felvették és átadták a hidrogéneket, miközben az aromás rendszer felbomlott, kinoidális szerkezet alakult ki.

Közben a Flavin-adenin dinukleotid, vagyis FAD, megérkezett, szukcinát-DH-val kezében, és elkezdett egy kis szökőkútban lubickolni. A szukcinát-DH hozta a hangulatot, hiszen a riboflavin (ami a B2-vitamin része) és az adenozin-difoszfát remek párost alkotott.

A buliban feltűnt a sztárfaktor, Acetil-CoA, amit a híres pantoténsav alkotott. Pantoténsav szólóban is elővette a legjobb dalait, miközben a koenzim-A, mint egy igazi rocksztár, acetilcsoportokat szállított a színpadon.

Az összevissza táncoló SAM (S-adenozil-metionin) és THF (tetrahidrofólsav) egy kicsit távolabb ültek, de még mindig folyamatosan katalizálták az enzimatikus metilálási és transzferálási olyamatokat. SAM még néhány kémiai trükköt is bemutatott, például az adrenalin képződését noradrenalinnal, hogy a buli még izgalmasabb legyen.

A buli ébredése után a koenzimek és vitaminok eldöntötték, hogy újra találkoznak a következő biokémiai partin. A koenzimek közötti kapcsolatok és a bulis történetek segítettek nekik a szerepüket a sejtek életében könnyedén megjegyezni."
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

Judge Dredd írta: 2023.10.22. 19:32 Beszélgess vele:
https://chat.openai.com/auth/login
Köszi, ki fogom próbálni!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

BeHappy írta: 2023.10.22. 20:52 Köszi, ki fogom próbálni!
ChatGPT 4.0 -t próbáltam, volt amire korrekt választ adott, volt amire bullshitet, és volt amire hót hülyeséget.

Ez a legveszélyesebb kombináció.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: /bin/yash
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

WildBear23 írta: 2023.12.03. 20:10 ChatGPT 4.0 -t próbáltam, volt amire korrekt választ adott, volt amire bullshitet, és volt amire hót hülyeséget.

Ez a legveszélyesebb kombináció.
Én amikor próbálgattam, akkor az írta hogy a himnuszt Petőfi írta :shock:
arch gnu/linux egyébként
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Helyen kell kezelni a dolgot. A chatgpt ami nyilvanosan elerheto egy nyelvi modul nem az a fo funkcioja hogy mindig minden temaban helyes informaciot adjon.
WildBear23 írta: 2023.12.03. 20:10 ChatGPT 4.0 -t próbáltam, volt amire korrekt választ adott, volt amire bullshitet, és volt amire hót hülyeséget.

Ez a legveszélyesebb kombináció.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

waltherlg400 írta: 2023.12.03. 20:21 Én amikor próbálgattam, akkor az írta hogy a himnuszt Petőfi írta :shock:
A Himnuszt már tudja, a vipera még "visszaüt".. :o
teleszkópos bot.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

waltherlg400 írta: 2023.12.03. 20:21 Én amikor próbálgattam, akkor az írta hogy a himnuszt Petőfi írta :shock:
Fehér Klára szerinte balettáncos. :-)

És a A földrengések szigete című könyvet ennek tükrében Verne Gyula írta... :o
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Hátha valakinek érdekes. Osztrák fegyverjog egy témában járatos ügyvédtől. (Angolul.)

https://youtu.be/S_uElRX76jA
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2024.01.16. 09:33 Hátha valakinek érdekes. Osztrák fegyverjog egy témában járatos ügyvédtől. (Angolul.)

https://youtu.be/S_uElRX76jA
Kedves AndyA...de most te tényleg fogyatékos vagy? Vagy csak szopatol itt mindenkit?
andy ovbmg.jpg
andy ovbmg.jpg (109.17 KiB) Megtekintve 3971 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2024.01.16. 09:36 Kedves AndyA...de most te tényleg fogyatékos vagy? Vagy csak szopatol itt mindenkit?

andy ovbmg.jpg
Ha rám hallgatsz, azt gondolsz, amit akarsz.

Amúgy elég lett volna egy mótvá.
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

AndyA írta: 2024.01.16. 09:40 Ha rám hallgatsz, azt gondolsz, amit akarsz.

Amúgy elég lett volna egy mótvá.
Oké, de ez nem hetekkel, hónapokkal ezelőtt mótvá, hanem közvetlenül az előző hozzászólás volt. :roll:
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

marcuswolf írta: 2024.01.16. 09:43 Oké, de ez nem hetekkel, hónapokkal ezelőtt mótvá, hanem közvetlenül az előző hozzászólás volt. :roll:
gvass1 már úgyis kinevezett agyatlan trollnak, úgyhogy sokat ez már nem ront a megitélésemen. :-)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

AndyA írta: 2024.01.16. 09:48 gvass1 már úgyis kinevezett agyatlan trollnak, úgyhogy sokat ez már nem ront a megitélésemen. :-)
Normális, lelkes, érdeklődő formának tartalak, de azért vannak néha furcsa kommentjeid. :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kojak írta: 2024.01.16. 12:16 Normális, lelkes, érdeklődő formának tartalak, de azért vannak néha furcsa kommentjeid. :D
Rendes srác Andy, közte és gvass között már kezdetektől van egy láthatatlan kötelék.. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2024.01.16. 13:23 Rendes srác Andy, közte és gvass között már kezdetektől van egy láthatatlan kötelék.. ;-)
Láthatatlan...?! :lol:
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

jó ha van írta: 2024.02.11. 15:09 Valójában így konkrétan nevesítve semmi. Azonban nem így nevesítve, mégis tiltja jogszabály.
"1996. évi LV. törvény 28. §
(2) A vadászaton kívül a vad nyugalmát mindenki köteles megóvni. Tilos vadászaton kívül a vad fennmaradását bármilyen módon veszélyeztetni.

(3) A vad védelme érdekében tilos a vad búvó-, lakó-, és táplálkozási, valamint szaporodási vagy költési helyét zavarni. Nem minősül zavarásnak az okszerű mező- és erdőgazdálkodással összefüggő tevékenység, ideértve a halastavak lehalászását is.
...
77. § * Aki a vad szándékos elpusztításával, befogásával, zavarásával, vagy bizonyíthatóan erre irányuló kísérletével a vadászatra jogosultat a vadászati jog gyakorlásában akadályozza, köteles az ebből eredő kárt megtéríteni."
Szóval nem csámpázhat be bárki bárhova, ahol a vadat zavarja, vagy a vadászt a vadászat gyakorlásában akadályozza.
Ettől még nyilván nem szabad meglődözni, még véletlenül sem.
De az erdőben sátorozást, ha nem kijelölt helyen történik, azt konkrétan is tiltja egy csomó joxabály.
Ugye ezt most csak trollkodásból írtad?

Szerinted a turistákról szól az általad beidézett paragrafus?
1996. évi LV. törvény a vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról
28. § (1) A vadászatra jogosult nem veszélyeztetheti a vadászható és nem vadászható állatfajok, valamint az egyéb élő szervezetek fennmaradását. (NEM A TURISTA!)
A továbbiakban is minden általad idézett jogszabályhely a vadászatra jogosultra vonatkozik, kivéve a 77. §, ami a rapsicokra utal, de még véletlenül sem a turistákra, meg a PET palackokat gyűjtő aktivistákra.

Szeretnélek tájékoztatni, hogy bárki bármikor letérhet a turista útvonalról, kivéve amikor az erdészetek az év kiemelt időszakaiban erdőlátogatási tilalmat, részleges tilalmat vagy korlátozásokat vezetnek be, illetve figyelmeztetéseket adnak ki, pl. intenzív vadászat vagy fakitermelés miatt.

Szóval DE, bárki becsámpázhat bárhova tilalmi/korlátozott időszakon kívül, de még a tilalmi időszakban becsámpázók csontját sem lőjük szilánkosra SZEMÉLYGÉPJÁRMŰ lehúzott ablakából.

Csak remélni tudom, hogy te nem vadász vagy....
(Jóisten gyere le!)
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

mindenki szerint az érintett vadász hibázott qwa nagyot

még az érintett vadász szerint is

akkor most miről is szól a fingreszelés?
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

szöged írta: 2024.02.11. 17:42 mindenki szerint az érintett vadász hibázott qwa nagyot

még az érintett vadász szerint is

akkor most miről is szól a fingreszelés?
Arról, hogy az áldozat hibáztatás jelen esetben a hibáztatót minősíti, mert orbitális baromságokat írkál.

Idézet: "Remélem, ebben az ügyben mindenki megkapja a neki járó felelősségre vonást!
Az ökör barom vadász is, meg a vadkempingező "természetjáró" is, aki tényleg mifacér ment oda? Turistának ott a kijelölt turistaút.
Mielőtt valaki kitalálja, hogy ez áldozat hibáztatás: nem, nem az! Az áldozat nem abban hibás, hogy meglőtte egy hülye, hanem egyebekben vétett, más szabályok ellen. Hogy a kettő dolog között mennyi összefüggés van, az ebből a szempontból lényegtelen."

De az, áldozat hibáztatás. Semmilyen szabály ellen nem vétett a meglőtt áldozat. Pont.

Az meg hogy "hibázott-e" az érintett vadász, azt mindenki döntse el maga, amennyiben hibának nevezhető a SZEMÉLYGÉPÁRMŰ üléséről lehúzott ablaknál leadott célzott lövés félvakon azonosított (=NEM azonosított) célpontra, és nem szándékos bűncselekménynek (v.ö. 0,25 ezrelék véralkohol szint feletti gépjárművezetés).
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szöged 2024.02.11. 18:23-kor.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: qqriq »

arrol hogy egy vadasz szerint az erdoben csak kijelolt turistauton lehet kozlekedni, ha letersz rola akkor jogosan agyonlohet egy zudzubbonyos...
szöged írta: 2024.02.11. 17:42 mindenki szerint az érintett vadász hibázott qwa nagyot

még az érintett vadász szerint is

akkor most miről is szól a fingreszelés?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

qqriq írta: 2024.02.11. 18:23 arrol hogy egy vadasz szerint az erdoben csak kijelolt turistauton lehet kozlekedni, ha letersz rola akkor jogosan agyonlohet egy zudzubbonyos...
jogosaaaaan?

szerintm senki nem gondolta, hogy jogos
még csak azt sem, hogy felmentő körülmény lehetne

esetleg (feltételes módban!!!) enyhítő körülmény lehetne...talán
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

marcuswolf írta: 2024.02.11. 17:56 Az meg hogy "hibázott-e" az érintett vadász, azt mindenki döntse el maga, amennyiben hibának nevezhető a SZEMÉLYGÉPÁRMŰ üléséről lehúzott ablaknál leadott célzott lövés félvakon azonosított (=NEM azonosított) célpontra, és nem szándékos bűncselekménynek (v.ö. 0,25 ezrelék véralkohol szint feletti gépjárművezetés).
Nyilván vitathatatlan a vadász felelőssége és a bűncselekmény is, de ez akkor sem szándékosság.
Sapienti sat.
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

nemtokregelni írta: 2024.02.11. 20:17 Nyilván vitathatatlan a vadász felelőssége és a bűncselekmény is, de ez akkor sem szándékosság.
Szó szerint véve természetesen nem az, mint ahogy az sem szándékosság, ha Mr. Alkohol hazafelé a kocsmából bekómázva véletlenül elgázol egy kivilágítatlan biciklistát, ám a törvény mégis annak veszi. Erre próbáltam utalni.

No és még az Afrikában gepárdra vadászók is minimum felmásznak a Land Rover tetejére, és nem az autó lehúzott ablakán keresztül kezdenek el lövöldözni, szóval ez az én olvasatomban több, mint hiba vagy gondatlan veszélyeztetés.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

marcuswolf írta: 2024.02.11. 20:35 Szó szerint véve természetesen nem az, mint ahogy az sem szándékosság, ha Mr. Alkohol hazafelé a kocsmából bekómázva véletlenül elgázol egy kivilágítatlan biciklistát, ám a törvény mégis annak veszi. Erre próbáltam utalni.

No és még az Afrikában gepárdra vadászók is minimum felmásznak a Land Rover tetejére, és nem az autó lehúzott ablakán keresztül kezdenek el lövöldözni, szóval ez az én olvasatomban több, mint hiba vagy gondatlan veszélyeztetés.
Ezt a törvény sem veszi annak.
Sapienti sat.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

marcuswolf írta: 2024.02.11. 17:11 Ugye ezt most csak trollkodásból írtad?

Szerinted a turistákról szól az általad beidézett paragrafus?
1996. évi LV. törvény a vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról
28. § (1) A vadászatra jogosult nem veszélyeztetheti a vadászható és nem vadászható állatfajok, valamint az egyéb élő szervezetek fennmaradását. (NEM A TURISTA!)
A továbbiakban is minden általad idézett jogszabályhely a vadászatra jogosultra vonatkozik, kivéve a 77. §, ami a rapsicokra utal, de még véletlenül sem a turistákra, meg a PET palackokat gyűjtő aktivistákra.

Szeretnélek tájékoztatni, hogy bárki bármikor letérhet a turista útvonalról, kivéve amikor az erdészetek az év kiemelt időszakaiban erdőlátogatási tilalmat, részleges tilalmat vagy korlátozásokat vezetnek be, illetve figyelmeztetéseket adnak ki, pl. intenzív vadászat vagy fakitermelés miatt.

Szóval DE, bárki becsámpázhat bárhova tilalmi/korlátozott időszakon kívül, de még a tilalmi időszakban becsámpázók csontját sem lőjük szilánkosra SZEMÉLYGÉPJÁRMŰ lehúzott ablakából.

Csak remélni tudom, hogy te nem vadász vagy....
(Jóisten gyere le!)
Ha tudnál olvasni, látnád, hogy a (2) bekezdést idéztem be, ami NEM vadászatra jogosultra vonatkozik, henem MINDENKIRE.
A 77. sem csak rabsicokra vonatkozik, hanem MINDENKIRE.
Abból pedig, hogy kinyilatkoztatod, hogy ez áldozat hibáztatás, pedig EGYÉRTELMŰEN NEM AZ, az látszik, hogy gôzöd nincs róla, mit jelent ez a fogalom.. Azt meg senki, sehol NEM írta, hogy a vadkempingezőket le kell lőni, kivéve te, mert a rosszindulatod eszközének a demagógiát választottad. Igyekszel kiforgatni és félremagyarázni azt, amit írtam, és olyan dolgokat rám fogni, amiket nem írtam, sőt deklaráltan elhatárolódtam tőlük.
És itt már kérem a modikat, tegyék ezt az egész ganét, amit idefostál, a dilitopikba, az egész körítéssel együtt, mert már nem szól sem vadászfegyverekről, sem vadászatról.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Fortitu írta: 2024.02.11. 22:07 Vadkempingről:
https://www.turistamagazin.hu/hir/vadke ... lis-kaland
Köszi Fortitu!
Ez elég jó összeállítás!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

jó ha van írta: 2024.02.12. 00:24 tegyék ezt az egész ganét, amit idefostál, a dilitopikba, az egész körítéssel együtt
LOL.
A stílus maga az ember.

Ezek után remélem, hogy az általad leírt mondatot, miszerint „Az áldozat nem abban hibás, hogy meglőtte egy hülye, hanem egyebekben vétett, más szabályok ellen” visszavonod, és megegyezhetünk abban, hogy semmilyen szabály ellen nem vétett a meglőtt szerencsétlen.
Nehéz szülés volt, de köszönöm a konstruktív hozzáállást. ;)
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: szöged »

tanmese:

16 éves koromban, mikor egy erdőben bivakoltunk nyáron, nem messze tőlünk lövés dördült az éj közepén
a fivérem a következő szavakat intézte hozzám halkan:
-öcsi! meg ne mozdulj! ha hugyoznod kell, akkor is lassan az oldaladra fordulsz, lehúzod a hálózsákod cipzárját, és kilógatod magad mellé, ...de nem állsz fel!

és így is történt

akkor emeltük fél méternél magasabbra a fejünket, amikor hajnalban már szabad szemmel is tisztán el lehetett látni több100 méterre
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

marcuswolf írta: 2024.02.12. 17:15 LOL.
A stílus maga az ember.

Ezek után remélem, hogy az általad leírt mondatot, miszerint „Az áldozat nem abban hibás, hogy meglőtte egy hülye, hanem egyebekben vétett, más szabályok ellen” visszavonod, és megegyezhetünk abban, hogy semmilyen szabály ellen nem vétett a meglőtt szerencsétlen.
Nehéz szülés volt, de köszönöm a konstruktív hozzáállást. ;)
Úgy látom, te azok közé tartozol, akik azt vallják, hogy mindenkinek joga van a véleményedhez. Emiatt veled érvekkel, tényekkel, jogszabályi hivatkozásokkal, szakcikkekkel vitatkozni, kb kimeríti a galambbal történő sakkozás minősített esetét, amiben én a továbbiakban nem kívánok részt venni.
Szívesen!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

jó ha van írta: 2024.02.12. 21:07 Úgy látom, te azok közé tartozol, akik azt vallják, hogy mindenkinek joga van a véleményedhez. Emiatt veled érvekkel, tényekkel, jogszabályi hivatkozásokkal, szakcikkekkel vitatkozni, kb kimeríti a galambbal történő sakkozás minősített esetét, amiben én a továbbiakban nem kívánok részt venni.
Szívesen!
Úgy látom, te pedig még mindig nem érted, hogy ezen a táblán te vagy a galamb.
Jogszabályi hivatkozások tekintetében mindenképp, de nem kezdelek el okítani, mert az pénzbe kerülne neked, és egy galambnak nincs pénze tanulásra.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2024.02.15. 06:14
"Tibibácsi Commemorial" (IYKYK)
Újdonság: Umarex P2P Core “acélmagvas” pepperball

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ujdonsa ... epperball/



Kép
Abból nem lehet baj, ha valakit arcon/szemen lőnek egy ilyen acélmagvas pepperballal, abban a tudatban hogy csak egy pepperball..?
Valaki mutatott ilyen paintball lövedéket, abban szemből kiállt a csapágygolyó.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2024.02.15. 12:03 Abból nem lehet baj, ha valakit arcon/szemen lőnek egy ilyen acélmagvas pepperballal, abban a tudatban hogy csak egy pepperball..?
Valaki mutatott ilyen paintball lövedéket, abban szemből kiállt a csapágygolyó.
Szélsőséges esetben biztosan lehet belőle baj. De ha valóban jogos védelmi helyzet volt, akkor a védekezőre nézve nem lesz jogi következménye, a támadó meg így járt.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2024.02.15. 12:03 Abból nem lehet baj, ha valakit arcon/szemen lőnek egy ilyen acélmagvas pepperballal, abban a tudatban hogy csak egy pepperball..?
Valaki mutatott ilyen paintball lövedéket, abban szemből kiállt a csapágygolyó.
MUHAHAHAHAHAHAAAAAAA*


Ha szemen lősz valakit, az pont egy 1 J-os airsofttól is megvakul. Nem véletlen, hogy azt is, meg a paintballt is csak szem/arcvédelem mellett szabad játszani.

(Nyilván, van az a helyzet, amikor a pepperball alkalmazásakor a szemsérülés kockázata is beleférhet.)

EZ a fejlesztés viszont kifejezetten arról szól, hogy BIZTOSAN elég legyen felsőtest tetejére lőni, hogy BIZTOSABBAN nyíljon-szakadjon szét a lövedék még szoft felső ruházat esetén is, jobban beterítve a célt. És ne kelljen a következőt mondjuk a fejre lőnie a rendőrnek. Ez egy kifejezett testi épséget védő fejlesztés.


De ha elolvastad a hírt, ez pontosan benne is van!


---

*értem, hogy úgy érzed, hogy "törleszteni" kell a 200+ J-os sima csövű, HALÁLOS HATÁSÚ, DE NEM HALÁLOSNAK HAZUDOTT sima csövű "gumis muzeális" fegyverek kritikával illetéséért, de ez most ÖNGÓL volt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2024.02.15. 12:13 MUHAHAHAHAHAHAAAAAAA*
Köszi a választ!
gvass1 írta: 2024.02.15. 12:13 *értem, hogy úgy érzed, hogy "törleszteni" kell a 200+ J-os sima csövű, HALÁLOS HATÁSÚ, DE NEM HALÁLOSNAK HAZUDOTT sima csövű "gumis muzeális" fegyverek kritikával illetéséért, de ez most ÖNGÓL volt.
He? :o
Én törlesztek? Miért?? :?
Én nem gyártok, és nem is forgalmazok semmi ilyet!

Basszus, te egyre paranoidabb vagy.. :-(

Engem pont NULLÁRA érint, hogy ki mit gyárt, és mit forgalmaz.
SEMMI közöm se a gyártókhoz, se a forgalmazókhoz, se ezekhez az új(?) 200 Joule-os(?) fegyverekhez.

A kaliberes véleménycikknél azért kérdeztem rá, hogy MELYIK gyártók MILYEN fegyvereiről van szó, mert érdekel, és ha valamelyik "túl jó ahhoz, hogy ne vegyek", akkor veszek. :)

A Keserű Művektől van jópár fegyverem (gázriasztó Pitbullok, HDM) szeretem őket, de hát Te is forgalmaztad ezeket..
A Farkas Józsitól nincs semmim, gondolkoztam hogy kéne venni, de annyira azért nem tetszett, mint az ára.
A titokzatos harmadik gyártó(?) érdekelne, de ha nem írod meg, akkor nem.

Viszont tényleg rossz irányba haladsz ezzel a paranoiával, hogy minden kérdés mögött trollt, provokátort látsz!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2024.02.15. 13:07 Köszi a választ!



He? :o
Én törlesztek? Miért?? :?
Én nem gyártok, és nem is forgalmazok semmi ilyet!

Basszus, te egyre paranoidabb vagy.. :-(

Engem pont NULLÁRA érint, hogy ki mit gyárt, és mit forgalmaz.
SEMMI közöm se a gyártókhoz, se a forgalmazókhoz, se ezekhez az új(?) 200 Joule-os(?) fegyverekhez.

A kaliberes véleménycikknél azért kérdeztem rá, hogy MELYIK gyártók MILYEN fegyvereiről van szó, mert érdekel, és ha valamelyik "túl jó ahhoz, hogy ne vegyek", akkor veszek. :)

A Keserű Művektől van jópár fegyverem (gázriasztó Pitbullok, HDM) szeretem őket, de hát Te is forgalmaztad ezeket..
A Farkas Józsitól nincs semmim, gondolkoztam hogy kéne venni, de annyira azért nem tetszett, mint az ára.
A titokzatos harmadik gyártó(?) érdekelne, de ha nem írod meg, akkor nem.

Viszont tényleg rossz irányba haladsz ezzel a paranoiával, hogy minden kérdés mögött trollt, provokátort látsz!

Figyu, legalább ne szó szerint idéznél bizonyos forrásból, az úgy hitelesebb.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2024.02.15. 13:09 Figyu, legalább ne szó szerint idéznél bizonyos forrásból, az úgy hitelesebb.
Mi?
Hogy bemásoltam, amit Keserű Béla írt a FB-on?
Miért ne, ha egyszer egyetértek azzal, amit épp leírt?
Bemásollak téged is, ha olyat írsz, amivel egyetértek.

Ettől függetlenül nekem semmi közöm a gyártókhoz, forgalmazókhoz, boltokhoz, NULLA érdekem fűződik hozzájuk!
Azt gyártanak / árulnak / forgalmaznak amit akarnak, NEKEM TELJESEN MINDEGY!
Ahogy az is, hogy mit írsz róluk.
Viszont szakmailag érdekelnek az új fegyverek!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2024.02.15. 13:14 Mi?

Miért ne, ha egyszer egyetértek azzal, amit épp leírt?
Bemásollak téged is, ha olyat írsz, amivel egyetértek.

Ettől függetlenül nekem semmi közöm a gyártókhoz, forgalmazókhoz, boltokhoz, NULLA érdekem fűződik hozzájuk!
Azt gyártanak / árulnak / forgalmaznak amit akarnak, NEKEM TELJESEN MINDEGY!
Ahogy az is, hogy mit írsz róluk.
Viszont szakmailag érdekelnek az új fegyverek!
Én nem nevesítek sehol senkit, de ahogy érzed.

De egyre jobban kezdesz kiborulni, szerintem a mi korunkban már veszélyes a magas vérnyomás.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

Ugy tudtam hogy 180jnal megall a gumisok legjobbja is, mi tud 200+ leadni?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2024.02.15. 13:17 Én nem nevesítek sehol senkit, de ahogy érzed.

De egyre jobban kezdesz kiborulni, szerintem a mi korunkban már veszélyes a magas vérnyomás.
Egyre inkább ámulatba ejtesz.. én miért borulnék ki?
Csak nem értem, hogy ha bajod van az üzlettársaddal, akkor miért nem neki szólsz.
A "véleménycikk" alapján problémád van:

1. Keserű Bélával (nyilván ő a Nr.1. a muzeális fegyverek piacán)
2. Farkas Józsival (ő gyártja az akasztó nélküli puska-konverziókat)
3. Sz. Gyulával, a ceglédberceli fegyvermester-fegyverboltossal (ő forgalmazza Farkas Józsi puskáit)
4. Azzal a fegyverbolttal, aki a véleménycikkben leírt kemény gumi lövedéket a puskához ajánlja (Combat?)
5. Minden fegyverbolttal, aki marhapatront árul
6. Az MKH-val, mert engedi
7. A törvénnyel, mert nem szabályozza
8. A fórumtársakkal, mert nem értik mire gondolsz (pl. ki a harmadik gyártó..?)
...
n+1 És most velem, mert a véleményed szerint én "bosszút állok" a véleménycikked miatt.

Én nem akarok rajtad bosszút állni semmiért, a véleménycikkért meg pláne nem, mert nem érint; nekem hót mindegy, hogy múzeális fegyvereket gyártanak-e, forgalmaznak-e, stb.

De egy ingyenes tanács; miért nem veszed fel a kapcsolatot a fenti gyártókkal, forgalmazókkal?
Lehet, hogy meg lehetne beszélni velük a dolgot.

Az Neked nem tesz jót, ha minden nick, bokor, és fa mögött Keserű Bélát, Farkas Józsit, Sz. Gyulát, Combatot, (stb.) látod.

Ülj le velük, beszéljétek meg!

Engem (minket) meg hagyj ki a paranoiádból.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2024.02.15. 14:39 Egyre inkább ámulatba ejtesz.. én miért borulnék ki?
Csak nem értem, hogy ha bajod van az üzlettársaddal, akkor miért nem neki szólsz.
A "véleménycikk" alapján problémád van:

1. Keserű Bélával (nyilván ő a Nr.1. a muzeális fegyverek piacán)
2. Farkas Józsival (ő gyártja az akasztó nélküli puska-konverziókat)
3. Sz. Gyulával, a ceglédberceli fegyvermester-fegyverboltossal (ő forgalmazza Farkas Józsi puskáit)
4. Azzal a fegyverbolttal, aki a véleménycikkben leírt kemény gumi lövedéket a puskához ajánlja (Combat?)
5. Minden fegyverbolttal, aki marhapatront árul
6. Az MKH-val, mert engedi
7. A törvénnyel, mert nem szabályozza
8. A fórumtársakkal, mert nem értik mire gondolsz (pl. ki a harmadik gyártó..?)
...
n+1 És most velem, mert a véleményed szerint én "bosszút állok" a véleménycikked miatt.

Én nem akarok rajtad bosszút állni semmiért, a véleménycikkért meg pláne nem, mert nem érint; nekem hót mindegy, hogy múzeális fegyvereket gyártanak-e, forgalmaznak-e, stb.

De egy ingyenes tanács; miért nem veszed fel a kapcsolatot a fenti gyártókkal, forgalmazókkal?
Lehet, hogy meg lehetne beszélni velük a dolgot.

Az Neked nem tesz jót, ha minden nick, bokor, és fa mögött Keserű Bélát, Farkas Józsit, Sz. Gyulát, Combatot, (stb.) látod.

Ülj le velük, beszéljétek meg!

Engem (minket) meg hagyj ki a paranoiádból.
off

Ez elég zavaros lett (milyen üzlettársak? Ki az az Sz. Gyula? miért kéne bárkivel bármit megbeszélnie nekik? mit találgatsz és lősz mellé vastagon? ha téged nem érint, min pörögsz már több, mint egy hete? már mindenki nagy ívben leszarta, te hoztad elő...), majd előtte csinálj róla excelt, hogy kiket akartok még belevonni a szarkeverésbe. Kösz.

"Attól, hogy paranoid vagy, még üldözhetnek."

ON

KÉRNÉK ÁRÉNÁSÍTÁST!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
gabor86
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2022.11.18. 09:40

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gabor86 »

De milyen kezi gumis tud 200j? Pitbull egyik valtozata se foleg nem gecoval ami cikkben volt leirva
Toti78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.13. 12:24

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Toti78 »

gvass1 írta: 2024.02.15. 12:13 MUHAHAHAHAHAHAAAAAAA*


Ha szemen lősz valakit, az pont egy 1 J-os airsofttól is megvakul. Nem véletlen, hogy azt is, meg a paintballt is csak szem/arcvédelem mellett szabad játszani.

(Nyilván, van az a helyzet, amikor a pepperball alkalmazásakor a szemsérülés kockázata is beleférhet.)

EZ a fejlesztés viszont kifejezetten arról szól, hogy BIZTOSAN elég legyen felsőtest tetejére lőni, hogy BIZTOSABBAN nyíljon-szakadjon szét a lövedék még szoft felső ruházat esetén is, jobban beterítve a célt. És ne kelljen a következőt mondjuk a fejre lőnie a rendőrnek. Ez egy kifejezett testi épséget védő fejlesztés.


De ha elolvastad a hírt, ez pontosan benne is van!


---

*értem, hogy úgy érzed, hogy "törleszteni" kell a 200+ J-os sima csövű, HALÁLOS HATÁSÚ, DE NEM HALÁLOSNAK HAZUDOTT sima csövű "gumis muzeális" fegyverek kritikával illetéséért, de ez most ÖNGÓL volt.
Leegyszerüsítve vèlemènyed szerint ebben az esetben nem gond az acélgolyós töltet balesetveszèly szempontjából,csak hatèkonyabb lesz a fegyver,de gumisnàl baj,ha hatèkonyabb a fegyver akasztó nèlkül. Mindkettő legàlis hatásnövelès.
Fegyverbaràtkènt nyilván örülök mindkét fejlesztésnek, hiszen az eszközöm hatékonyabb lesz, nem értem mi a problèma ezzel vagy azzal🤷‍♂️

Szerintem kicsit túl lett ez szakértve, senki nem várja el hogy mindenről jól gondolkodj, te pedig ne vàrd el, hogy mindenki úgy gondolkodjon ahogy te😀

(Bár ha csak az egyiket terveznèm forgalmazni boltoskènt, lehet másképp làtnàm😉)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Toti78 írta: 2024.02.15. 15:11 Leegyszerüsítve vèlemènyed szerint ebben az esetben nem gond az acélgolyós töltet balesetveszèly szempontjából,csak hatèkonyabb lesz a fegyver,de gumisnàl baj,ha hatèkonyabb a fegyver akasztó nèlkül. Mindkettő legàlis hatásnövelès.
Fegyverbaràtkènt nyilván örülök mindkét fejlesztésnek, hiszen az eszközöm hatékonyabb lesz, nem értem mi a problèma ezzel vagy azzal🤷‍♂️

Szerintem kicsit túl lett ez szakértve, senki nem várja el hogy mindenről jól gondolkodj, te pedig ne vàrd el, hogy mindenki úgy gondolkodjon ahogy te😀

(Bár ha csak az egyiket terveznèm forgalmazni boltoskènt, lehet másképp làtnàm😉)
Tényleg ennyire nehéz értelmezni?...:
"Az acélgolyótól természetesen nem az átütése nő meg, hiszen nem ez a célja (és kevés is hozzá az energia), hanem elsősorban az, hogy a lövedék becsapódásakor a tehetetlenségétől előrecsapódó acélgolyó biztosabban szétnyissa a műanyag héjat, és segítse a hatóanyagos por szétszóródását, még akkor is, ha puhább felületbe (vastagabb ruházat) csapódik a nem halálos lövedék."
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2024.02.15. 15:19 Tényleg ennyire nehéz értelmezni?...:
"Az acélgolyótól természetesen nem az átütése nő meg, hiszen nem ez a célja (és kevés is hozzá az energia), hanem elsősorban az, hogy a lövedék becsapódásakor a tehetetlenségétől előrecsapódó acélgolyó biztosabban szétnyissa a műanyag héjat, és segítse a hatóanyagos por szétszóródását, még akkor is, ha puhább felületbe (vastagabb ruházat) csapódik a nem halálos lövedék."
Pont így.

Egyébként csináltam egy tanulságos videót, paintball markerrel, legál 15 J alatt, hogy a nehezebb, vasmagos lövedéktől nem megnő, hanem LECSÖKKEN az átütése. Hiszen a sűrített CO2 pont sokkal lassabban tolja ki a dögnehéz, nagy átmérőjű lövedéket.

Majd ha lesz rá időm jövő héten, akkor összevágom a videót és felnyesem.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Toti78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.13. 12:24

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Toti78 »

Fortitu írta: 2024.02.15. 15:19 Tényleg ennyire nehéz értelmezni?...:
"Az acélgolyótól természetesen nem az átütése nő meg, hiszen nem ez a célja (és kevés is hozzá az energia), hanem elsősorban az, hogy a lövedék becsapódásakor a tehetetlenségétől előrecsapódó acélgolyó biztosabban szétnyissa a műanyag héjat, és segítse a hatóanyagos por szétszóródását, még akkor is, ha puhább felületbe (vastagabb ruházat) csapódik a nem halálos lövedék."
Nem nehéz,nem a hatásmechanizmusát vitattam, azt nem értettem hogy mint hatásnövelès egy termèknèl üdvös, egy másik termèknèl ördögtől való, holott rendeltetèsszerű használat esetén mindkettő ugyanúgy legális innovàció a hatèkonysàg növelèsènek érdekèben. Acèl”betét” kontra akasztó nèlküli gumis.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Toti78 2024.02.15. 15:30-kor.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2024.02.15. 14:45 off

Ez elég zavaros lett (milyen üzlettársak?
Ne viccelj már, hát a Keserű Béla! Vagy nem az ő termékeit forgalmaztad éveken keresztül..?
Le ne tagadd már ezt is, basszus, mert nem tudom mit csinálok.. :-)
gvass1 írta: 2024.02.15. 14:45 "Attól, hogy paranoid vagy, még üldözhetnek."
Ki üldözne téged?
Miért?

Látom így nem jutsz előre, nézzük a másik oldaláról: szerinted én bosszút akartam állni Rajtad azzal, hogy megkérdeztem(!!) nem veszélyes-e az acélmag ebben a paintball lövedékben.

A kérdésem: mi a bánatos fittyfenéért akarnék én bosszút állni??
Soha nem bántottál, nem okoztál nekem kárt, hátrányt, stb.
Vagy tudsz ilyenről?

Írd már meg, vagy az is üzleti titok? :)

Egyszerűen nincs OKOM rá, hogy rajtad bosszút álljak bármiért is, meg amúgy sem vagyok bosszúálló.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Toti78 írta: 2024.02.15. 15:29 Nem nehéz,nem a hatásmechanizmusát vitattam, azt nem értettem hogy mint hatásnövelès egy termèknèl üdvös, egy másik termèknèl ördögtől való, holott rendeltetèsszerű használat esetén mindkettő ugyanúgy legális innovàció a hatèkonysàg növelèsènek érdekèben. Acèl”betét” kontra akasztó nèlküli gumis.
Szerintem azzal nincsen gond. Amikor a tuning gumisból ugyanolyan mélyre szalad a lövedék a zselatinba, mint az 12ga slug, arról viszont már lehet vitatkozni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

OFF

Ez elég zavaros lett (milyen üzlettársak?
WildBear23 írta: 2024.02.15. 15:29 Ne viccelj már, hát a Keserű Béla! Vagy nem az ő termékeit forgalmaztad éveken keresztül..?
Le ne tagadd már ezt is, basszus, mert nem tudom mit csinálok.. :-)


Izé, most komolyan: JÓZAN VAGY?

Az elmúlt 23 évben kb. 100 cég termékeit forgalmazták különféle cégeim, de attól azok tulajdonosai mi a bánatos fasztól lennének az ÜZLETTÁRSAIM???

A Teszkónak az üzlettársa a Coca Cola vagy a Pick??? Mert árulják a termékeiket? MIFFFAN?

ON

KÉNE MÁR NAGYON AZ ARÉNÁSÍTÁS!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Toti78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.13. 12:24

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Toti78 »

Fortitu írta: 2024.02.15. 15:32 Szerintem azzal nincsen gond. Amikor a tuning gumisból ugyanolyan mélyre szalad a lövedék a zselatinba, mint az 12ga slug, arról viszont már lehet vitatkozni.
Egyetértek, csak nem a szèlsősègekről szólt a vèlemènnyilvànitàs, hanem magárol a gyàri kivitelezèsről. Az hogy ki mibe mit gyömöszöl, az màr egyèni intelligencia ès felelőssègvàllalàs kérdèse
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

OFF - arénásítsunk már, b+
Toti78 írta: 2024.02.15. 15:29 Nem nehéz,nem a hatásmechanizmusát vitattam, azt nem értettem hogy mint hatásnövelès egy termèknèl üdvös, egy másik termèknèl ördögtől való, holott rendeltetèsszerű használat esetén mindkettő ugyanúgy legális innovàció a hatèkonysàg növelèsènek érdekèben. Acèl”betét” kontra akasztó nèlküli gumis.
Tényleg ezzel a szellemi fogyatékos szinttel kell itt vitatkozni???

Az egyik terméknek a veszélyessége mit sem változik a "fejlesztéstől" (sőt, valószínűleg CSÖKKEN), a másik meg NEM HALÁLOSBÓL BIZTOSAN HALÁLOSSÁ VÁLIK. Ha nem érzed a különbséget, akkor tényleg kezeltesd magad.

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2024.02.15. 15:34
Az elmúlt 23 évben kb. 100 cég termékeit forgalmazták különféle cégeim, de attól azok tulajdonosai mi a bánatos fasztól lennének az ÜZLETTÁRSAIM???

KÉNE MÁR NAGYON AZ ARÉNÁSÍTÁS!
Velem lehet beszélni: akkor nem üzlettársad a Keserű Béla, csak éveken keresztül a viszonteladója voltál.
Így már jó? Megnyugodtál? :)

Vedd már észre, hogy nem akarunk téged bántani!
Olyan vagy mint egy kutya, amit nem lehet megszólítani, mert egyből azt hiszi hogy bele akarnak rúgni.
És acsarkodik, vicsorog.
Nyugi. ;) Easy. ;)

Akkor megkérdezem még egyszer: mi a bántatos fittyfenéért akarnék én rajtad "bosszút állni"?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Toti78 írta: 2024.02.15. 15:36 Egyetértek, csak nem a szèlsősègekről szólt a vèlemènnyilvànitàs, hanem magárol a gyàri kivitelezèsről. Az hogy ki mibe mit gyömöszöl, az màr egyèni intelligencia ès felelőssègvàllalàs kérdèse
Hmmm… A 38 spec kaliberű revolver el tudja működtetni a 9mmRK CS gázpatront. Tehát akkor nyugodtan lehessen engedélymentesen vásárolni 38 spec revolvert, ha a boltos (gyártó, bárki) ráírja, hogy csak és kizárólag gázpatronnal üzemeltethető, nemhalálos (muhaha) revolver? És a usertől várjuk majd el, hogy nem rak bele csak gázpatront?
Toti78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.13. 12:24

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Toti78 »

gvass1 írta: 2024.02.15. 15:36 OFF - arénásítsunk már, b+



Tényleg ezzel a szellemi fogyatékos szinttel kell itt vitatkozni???

Az egyik terméknek a veszélyessége mit sem változik a "fejlesztéstől" (sőt, valószínűleg CSÖKKEN), a másik meg NEM HALÁLOSBÓL BIZTOSAN HALÁLOSSÁ VÁLIK. Ha nem érzed a különbséget, akkor tényleg kezeltesd magad.

ON
Na pajtás, azért mert valaki nem ért egyet az üzletileg megszakértett egyèni vèlemtgyeddel, nem feltétlen fogyatèkos csak vitatja az àltalad szentíràsnak hirdetett igèt.
Ahogy más megadja neked a tiszteletet és nem minősít, probàld te is. Nem vagy itt senkinek a senkije hogy ilyen stilust megengedj magadnak rendszeresen.
Erről ennyit.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Toti78 írta: 2024.02.15. 15:48 Na pajtás, azért mert valaki nem ért egyet az üzletileg megszakértett egyèni vèlemtgyeddel, nem feltétlen fogyatèkos csak vitatja az àltalad szentíràsnak hirdetett igèt.
Ahogy más megadja neked a tiszteletet és nem minősít, probàld te is. Nem vagy itt senkinek a senkije hogy ilyen stilust megengedj magadnak rendszeresen.
Erről ennyit.
pedig de. Amit írtál, az objektíve szellemi fogyatékosságra utal. Aki nem érti egy életveszélyes dolog vagy a vele való cselekedet emberéletre való veszélyességének mértékét, az veszélyes a társadalomra és általában zárt intézményekben tartják.

Autóval ne menj a járdára, mert értjük, hogy az is aszfalt, de a gyalogosok sajnos sérülékenyek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Toti78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.13. 12:24

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Toti78 »

gvass1 írta: 2024.02.15. 15:51 pedig de. Amit írtál, az objektíve szellemi fogyatékosságra utal. Aki nem érti egy életveszélyes dolog vagy a vele való cselekedet emberéletre való veszélyességének mértékét, az veszélyes a társadalomra és általában zárt intézményekben tartják.

Autóval ne menj a járdára, mert értjük, hogy az is aszfalt, de a gyalogosok sajnos sérülékenyek.
Egyelőre ez egy vèlemèny rèszedről, ami mint tudjuk olyan mint a segglyuk, van mindenkinek,csak fújod mint a pereces…
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nyugi mar nem sokaig lesz tema, ugy fog jarni mint a floberci aztan lehet sirni-rini
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: bel »

Toti78 írta: 2024.02.15. 16:01 Egyelőre ez egy vèlemèny rèszedről, ami mint tudjuk olyan mint a segglyuk, van mindenkinek,csak fújod mint a pereces…
Szia,

Akkor legyen 2. velemeny: szerintem is a gyalogosok serolekenyek, a jardan ne hajts at rajtuk.

Hany velemeny kell, hogy elhidd?

Bel
Józsi bácsi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2024.02.12. 14:40

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Józsi bácsi »

Toti78 írta: 2024.02.15. 15:48 Na pajtás, azért mert valaki nem ért egyet az üzletileg megszakértett egyèni vèlemtgyeddel, nem feltétlen fogyatèkos csak vitatja az àltalad szentíràsnak hirdetett igèt.
Ahogy más megadja neked a tiszteletet és nem minősít, probàld te is. Nem vagy itt senkinek a senkije hogy ilyen stilust megengedj magadnak rendszeresen.
Erről ennyit.
Azért, nem egészen így van, ahogyan leírtad,ugyanis Gábornak köszönhetően van Alfa gumis revolver, szerintem anno ' a Röhm Rg 89 S -t is Ő kezdte forgalmazni,az is egy korai jó kis gumis revolver volt.Nem beszélve a Kaliber magazinról,szóval nagyon sokat köszönhet Neki a mi kis gumis "szektánk".
Most is igaza van neki ,véleményem szerint, azért mert nem túl jó irány az esztelen tuning, rossz vége lehet... akár betiltás is.Vadmedve Úr szerintem , nagyon rendes, jóindulatú ember.
Csak ö éppen ezt másképp látja.
Talán nem is kellene tovább vinni ezt a témát.
Elnézést kérek, hogy "member" státusszal hozzá szóltam!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Abból nem lehet baj, ha valakit arcon/szemen lőnek egy ilyen acélmagvas pepperballal, abban a tudatban hogy csak egy pepperball..?
Valaki mutatott ilyen paintball lövedéket, abban szemből kiállt a csapágygolyó.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2024.02.15. 16:38 Abból nem lehet baj, ha valakit arcon/szemen lőnek egy ilyen acélmagvas pepperballal, abban a tudatban hogy csak egy pepperball..?
Valaki mutatott ilyen paintball lövedéket, abban szemből kiállt a csapágygolyó.
Ott a válasz. Végtelen ciklusba kerülsz.

...
Ha szemen lősz valakit, az pont egy 1 J-os airsofttól is megvakul. Nem véletlen, hogy azt is, meg a paintballt is csak szem/arcvédelem mellett szabad játszani.

(Nyilván, van az a helyzet, amikor a pepperball alkalmazásakor a szemsérülés kockázata is beleférhet.)

EZ a fejlesztés viszont kifejezetten arról szól, hogy BIZTOSAN elég legyen felsőtest tetejére lőni, hogy BIZTOSABBAN nyíljon-szakadjon szét a lövedék még szoft felső ruházat esetén is, jobban beterítve a célt. És ne kelljen a következőt mondjuk a fejre lőnie a rendőrnek. Ez egy kifejezett testi épséget védő fejlesztés.


De ha elolvastad a hírt, ez pontosan benne is van!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Toti78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.13. 12:24

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Toti78 »

bel írta: 2024.02.15. 16:09 Szia,

Akkor legyen 2. velemeny: szerintem is a gyalogosok serolekenyek, a jardan ne hajts at rajtuk.

Hany velemeny kell, hogy elhidd?

Bel
Szia, nyilvàn nem a roppant okos magyarázatára gondoltam szent gvassnak, hanem a koràbban kifejtett állàspontjàra, de köszi 😀
Toti78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.13. 12:24

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Toti78 »

Józsi bácsi írta: 2024.02.15. 16:10 Azért, nem egészen így van, ahogyan leírtad,ugyanis Gábornak köszönhetően van Alfa gumis revolver, szerintem anno ' a Röhm Rg 89 S -t is Ő kezdte forgalmazni,az is egy korai jó kis gumis revolver volt.Nem beszélve a Kaliber magazinról,szóval nagyon sokat köszönhet Neki a mi kis gumis "szektánk".
Most is igaza van neki ,véleményem szerint, azért mert nem túl jó irány az esztelen tuning, rossz vége lehet... akár betiltás is.Vadmedve Úr szerintem , nagyon rendes, jóindulatú ember.
Csak ö éppen ezt másképp látja.
Talán nem is kellene tovább vinni ezt a témát.
Elnézést kérek, hogy "member" státusszal hozzá szóltam!
Szia,
Elöször is üdv a fórumon,ne kérj elnézést, azèrt fórum hogy mindenki elmondhassa itt, mit gondol.
Nem Gàbor munkássàgàt vitattam, hanem a gondolataival, a tèmàban alkotott vèlemènyèvel nem èrtettem egyet ès ezt sajnos nem nagyon tudja kezelni, rögtön àtmegyünk szemèlyeskedős, lekezelősbe.
Eddig is volt tuning, ezutàn is lesz, tök mindegy hogy van akasztó vagy nincs, nem kell kategorikusan rögtön Halàlossá Tett fegyverekről hisztizni, hiszen nem azok rendeltetèsszerű hasznàlat mellett. Az ilyen kéretlen megfejtèsekkel azt éri csak el, hogy mèg a vègèn az se lesz mert a “gàzpisztolyceleb is megmondta hogy halàlos”. Ez volt a bajom.
Üdv
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

igazad van, lehet belole baj ha szemen lonek vele valakit.
viszont az acelmagvas hentespatronos szarokkal biztos hogy baj lesz ha valakit fejbe/mellbe/hasba/hatba lonek vele.
ketto kozt van neminemu kulonbseg.
WildBear23 írta: 2024.02.15. 16:38 Abból nem lehet baj, ha valakit arcon/szemen lőnek egy ilyen acélmagvas pepperballal, abban a tudatban hogy csak egy pepperball..?
Valaki mutatott ilyen paintball lövedéket, abban szemből kiállt a csapágygolyó.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2024.02.15. 15:51 pedig de. Amit írtál, az objektíve szellemi fogyatékosságra utal.
Nem utal.
Egyszer elviszlek valahová, ahol tényleg szellemi fogyatékosok vannak.
Nem egy vidám hely.
Nem nevezzük szellemi fogyatékosnak a vitapartnerünket, ebben teljesen igaza van a fórumtársnak!
Mindig írom, hogy olyan stílusban kell a fórumban kommunikálni, ahogy élőben is tennéd.

Ha Toti élőben egy 2 méteres, 140 kilós kopasz MMA-s, akkor nyilván nem fogod élőben szellemi fogyatékosnak nevezni!

Na mindegy.
A közös nevező szerintem:

- gumisok, a gyártói ajánlással: nem halálos
- gumisok, túlhúzva a tuningot: halálos
- számszeríj: halálos
- csigás íj: halálos
- szigonypuska: halálos
- BP revolver, szlovák porral és csapival: halálos

Ez így O.K.?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Légyszi ne szellemi fogyatékosozzuk egymást, se oda se vissza, mert van a közvetlen családomban fogyatékkal élő, és totál triggerelődöm a fogyatékosozásra. (Szépen mondtam - csúnyán mondva full felb@szom az agyam rajta...)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Józsi bácsi írta: 2024.02.15. 16:10 Azért, nem egészen így van, ahogyan leírtad,ugyanis Gábornak köszönhetően van Alfa gumis revolver, szerintem anno ' a Röhm Rg 89 S -t is Ő kezdte forgalmazni,az is egy korai jó kis gumis revolver volt.Nem beszélve a Kaliber magazinról,szóval nagyon sokat köszönhet Neki a mi kis gumis "szektánk".
Most is igaza van neki ,véleményem szerint, azért mert nem túl jó irány az esztelen tuning, rossz vége lehet... akár betiltás is.Vadmedve Úr szerintem , nagyon rendes, jóindulatú ember.
Csak ö éppen ezt másképp látja.
Talán nem is kellene tovább vinni ezt a témát.
Elnézést kérek, hogy "member" státusszal hozzá szóltam!
Nincs miért elnézést kérned, úgy vélem, a témában a tied legbölcsebb hozzászólás ma.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nemtokregelni 2024.02.15. 18:09-kor.
Sapienti sat.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2024.02.15. 17:34 A másodikat egy pillanatig sem vitatta senki, de akkor az első is igaz, köszi!
Szia,

Biztos csak atfutottam, ezert nem vettem eszre, hogy amikor Gvass megirta ezt, akkor neki is megkoszonted. :-))
gvass1 írta: 2024.02.15. 16:48 Ha szemen lősz valakit, az pont egy 1 J-os airsofttól is megvakul. Nem véletlen, hogy azt is, meg a paintballt is csak szem/arcvédelem mellett szabad játszani.
Bel
Józsi bácsi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2024.02.12. 14:40

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Józsi bácsi »

nemtokregelni írta: 2024.02.15. 18:06 Nincs miért elnézést kérned, úgy vélem, a témában a tied legbölcsebb hozzászólás ma.
Köszönöm szépen.
Józsi bácsi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2024.02.12. 14:40

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Józsi bácsi »

Toti78 írta: 2024.02.15. 17:09 Szia,
Elöször is üdv a fórumon,ne kérj elnézést, azèrt fórum hogy mindenki elmondhassa itt, mit gondol.
Nem Gàbor munkássàgàt vitattam, hanem a gondolataival, a tèmàban alkotott vèlemènyèvel nem èrtettem egyet ès ezt sajnos nem nagyon tudja kezelni, rögtön àtmegyünk szemèlyeskedős, lekezelősbe.
Eddig is volt tuning, ezutàn is lesz, tök mindegy hogy van akasztó vagy nincs, nem kell kategorikusan rögtön Halàlossá Tett fegyverekről hisztizni, hiszen nem azok rendeltetèsszerű hasznàlat mellett. Az ilyen kéretlen megfejtèsekkel azt éri csak el, hogy mèg a vègèn az se lesz mert a “gàzpisztolyceleb is megmondta hogy halàlos”. Ez volt a bajom.
Üdv
Köszönöm,a kedves üdvözlést, de talán a korom miatt ,már óvatosabb/ aggodósabb vagyok...Napi szinten alumínium "Szuper"Pitbull-t viselek,Ruag-geco patronnal, tömítésgyári gumival, nekem megfelelő 😉
Toti78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.13. 12:24

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Toti78 »

Józsi bácsi írta: 2024.02.15. 18:41 Köszönöm,a kedves üdvözlést, de talán a korom miatt ,már óvatosabb/ aggodósabb vagyok...Napi szinten alumínium "Szuper"Pitbull-t viselek,Ruag-geco patronnal, tömítésgyári gumival, nekem megfelelő 😉
Nekem is és szerintem a tagok nagy része is így van ezzel, felelősen töltjük, hasznàljuk az eszközeinket a józan èsz hatàrain belül.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

nemtokregelni írta: 2024.02.15. 18:06 Nincs miért elnézést kérned, úgy vélem, a témában a tied legbölcsebb hozzászólás ma.
+1 és Józsi bácsi üdv a fórumon! 8-)

Elolvastam a napi termést. Nem kellett volna :(

Olyan szinten elszomorítanak az általam mélyen tisztelt fórumtársak hozzászólásai, hogy megyek, és iszom valami töményet.

Soha többet nem olvasok Arénát. :? A modikat pedig nem irigylem.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Petya357 írta: 2024.02.15. 19:56 +1 és Józsi bácsi üdv a fórumon! 8-)

Elolvastam a napi termést. Nem kellett volna :(

Olyan szinten elszomorítanak az általam mélyen tisztelt fórumtársak hozzászólásai, hogy megyek, és iszom valami töményet.

Soha többet nem olvasok Arénát. :? A modikat pedig nem irigylem.
Velem ez már megtörtént egy másik topicban. Foe-ra tettem az egész bagázst, így tök olvasható maradt minden :-)
Józsi bácsi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2024.02.12. 14:40

Re: Nem-halálos (gázpisztoly, gázspray, folyadéksugár kilövők, traumatikus fegyverek, stb.)

Hozzászólás Szerző: Józsi bácsi »

Petya357 írta: 2024.02.15. 19:56 +1 és Józsi bácsi üdv a fórumon! 8-)

Elolvastam a napi termést. Nem kellett volna :(

Olyan szinten elszomorítanak az általam mélyen tisztelt fórumtársak hozzászólásai, hogy megyek, és iszom valami töményet.

Soha többet nem olvasok Arénát. :? A modikat pedig nem irigylem.
🙋
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Előzmény:

"A német Walther p88 Me Sig szán elhasad gyenge vékony anyaga miatt , Zoraki billentyű rugója eltörhet . "


Olyan kib.szott jó lenne, ha egyesek vennék a fáradtságot és az ÉRTHETŐSÉG MINIMUMÁT legalább írásban összehoznák, ez most sem sikerült.


A fenti nem értelmes mondat magyar nyelven.

Ezen kívül, még ha sejtjük is mit akart ezzel mondani a költő, akkor is hülyeség ebben a formában.

Szerintem így lenne értelmes:

A német Walther P88 szánjának eleje aktívabb használattól lereped, az ME SIG P239 esetében - ha kihagyják az egyik helyretoló rugót - akkor ugyancsak. A Zoraki (KONKRÉTAN) 914 TÍPUSÁNAK elsütőbillentyű-visszatérítő rugója eltörhet.
Versecki Csaba írta: 2024.03.11. 13:15 Magyar nyelv az egyetlen ami a legtöbb kifejezést is hasznáhatja egy dologra jelenségek leírására . Egyszerűsithető
bővithető . Felcserelhető az alany állitmány jelző stb sorrendje mondaton belül . A szerintem vélemenyed egy a sok közül , aki nem 90 IQ alatt létezik sem Grétsy László tanitványa az nem akad fent apró felesleges részleteken . A netes ostoba idegen röviditéseket mémeket te is gazdagon terited az összes médiafelületen ., ez nem magyar nyelvtanóra hanem fórum . Ismered biztosan a közmondást így kezd a suszter ....

SZERINTED a fenti kivastagított mondat az ÉRTELMES? Érthető egy laikusnak, hogy mi a f.aszról beszélsz?

NEM, rohadtul nem.


Mint ahogy ez is vartyogás csak:

"Magyar nyelv az egyetlen ami a legtöbb kifejezést is hasznáhatja egy dologra jelenségek leírására ."


Tagolatlan állati hangok betűkbe öntve: sem vessző, sem egyes szám/többes szám nincs egyeztetve. Betűhalmaz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

Csippants vissza a gyökér ^stiusodból^ banyek mert piti ügyön rugózol, amúgy is közelít a nullához a népszerűtlenségi indexed . Önkritika gyakorlása ajánlott , keress fel elmeorvost vagy a gyógyszert mert nem használ .
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Aréna, avagy vitatopik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Versecki Csaba írta: 2024.03.11. 13:41 Csippants vissza a gyökér ^stiusodból^ banyek mert piti ügyön rugózol, amúgy is közelít a nullához a népszerűtlenségi indexed . Önkritika gyakorlása ajánlott , keress fel elmeorvost vagy a gyógyszert mert nem használ .
epic fail.jpg
epic fail.jpg (83.09 KiB) Megtekintve 1103 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése