Lőszer újratöltés

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Petya357 írta: 2024.01.15. 11:34 A szaktopikban reflektálnék.

Az egyik legérdekesebb, valódi tudást adó tanfolyam. Össze sem lehet hasonlítani a többi hatósági vizsgával mint pl fegyverismereti.

Akkor sem értelmetlen, ha végül úgy döntesz, hogy nem fogsz tölteni. A belballisztikai ismeretek mellett olyan úri huncutságok, jogosultságok is járnak a plasztik kártyával, mint pl feketelőpor és csappantyú tartása, használata, illetve legálisan szétszedhetsz lőszert, stb. Nem nagy dolog, de jól esik.
Igen, tényleg vonzó egy dolog és érdekel is a téma.
Elöltöltős dolgok is érdekelnének, de ennyi mindent nem lehet egyszerre. :)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Élmenybeszamoló következik

Egyik fővárosi lőtéren a minap fél szemmel láttam majdnem teljesen automata progresszív berendezést. Kompletten hüvelyadagolóval: rezgő adagoló 2 méter magasan, kicsapoantyűzás, primer pocket flaring is ha jól láttam, csapizás, tágítás, lőporadagolás, lövedék (na ez kézi), krimpelés. csak bele kell szórni a lőtér padlójáról összesöpört hüvelyeket, csapit lőport betölteni, beállítani, és egy karlehúzás = egy lőszer, olyan gyorsan, ahogy a kart meg tudod húzni.A lövedék adagolás volt csak kézi(nem fér el lövedékadagoló), meg maga a léptetés. Woaah. Maga a Halálcsillag ! :mrgreen:

Olyan volt a kis Single stage présemhez képest, mint egy Gatling Minigun vs vadászpuska. Gyanítom, hogy nem tud jobb lőszert - viszont ugyanazt szórja nagyon durva termelékenységgel. Nyilván egy ilyen csak akkor éri meg, ha sokat kell tölteni. De nagyon érdekes volt megnézi élőben, meg hogy egyáltalán létezik. Képet sajnos nem tudtam készíteni. Márkát sem figyeltem - csak tátott am a számat :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

anno mikor meg ugribugrilodoztem eleg sok fogyott ezert vettem egy lee loadmaster progresszivet. haaaat, rament jo par napom mire rendesen be tudtam allitani es javitottam a gyartasi hianyossagokat :?
a dilon allitolag outofbox hasznalhato de nem is egy arkategoria :shock:

ilyene, lehet eladom :roll:
71YskTY78dL._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg
Petya357 írta: 2024.01.15. 13:58 Élmenybeszamoló következik

Egyik fővárosi lőtéren a minap fél szemmel láttam majdnem teljesen automata progresszív berendezést. Kompletten hüvelyadagolóval: rezgő adagoló 2 méter magasan, kicsapoantyűzás, primer pocket flaring is ha jól láttam, csapizás, tágítás, lőporadagolás, lövedék (na ez kézi), krimpelés. csak bele kell szórni a lőtér padlójáról összesöpört hüvelyeket, csapit lőport betölteni, beállítani, és egy karlehúzás = egy lőszer, olyan gyorsan, ahogy a kart meg tudod húzni.A lövedék adagolás volt csak kézi(nem fér el lövedékadagoló), meg maga a léptetés. Woaah. Maga a Halálcsillag ! :mrgreen:

Olyan volt a kis Single stage présemhez képest, mint egy Gatling Minigun vs vadászpuska. Gyanítom, hogy nem tud jobb lőszert - viszont ugyanazt szórja nagyon durva termelékenységgel. Nyilván egy ilyen csak akkor éri meg, ha sokat kell tölteni. De nagyon érdekes volt megnézi élőben, meg hogy egyáltalán létezik. Képet sajnos nem tudtam készíteni. Márkát sem figyeltem - csak tátott am a számat :lol:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2024.01.15. 13:58 Képet sajnos nem tudtam készíteni.
Szia,

Ez sajnos csak 3 masodperces video, nem is ertem, hogy miert nem vettem fel hosszabban.

Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2024.01.15. 13:58 Élmenybeszamoló következik

Egyik fővárosi lőtéren a minap fél szemmel láttam majdnem teljesen automata progresszív berendezést. Kompletten hüvelyadagolóval: rezgő adagoló 2 méter magasan, kicsappantyűzás, primer pocket flaring is ha jól láttam, csapizás, tágítás, lőporadagolás, lövedék (na ez kézi), krimpelés. csak bele kell szórni a lőtér padlójáról összesöpört hüvelyeket, csapit lőport betölteni, beállítani, és egy karlehúzás = egy lőszer, olyan gyorsan, ahogy a kart meg tudod húzni.A lövedék adagolás volt csak kézi(nem fér el lövedékadagoló), meg maga a léptetés. Woaah. Maga a Halálcsillag ! :mrgreen:

Olyan volt a kis Single stage présemhez képest, mint egy Gatling Minigun vs vadászpuska. Gyanítom, hogy nem tud jobb lőszert - viszont ugyanazt szórja nagyon durva termelékenységgel. Nyilván egy ilyen csak akkor éri meg, ha sokat kell tölteni. De nagyon érdekes volt megnézi élőben, meg hogy egyáltalán létezik. Képet sajnos nem tudtam készíteni. Márkát sem figyeltem - csak tátott am a számat :lol:
Amikor az első adag csapimat vettem életemben, a kollégának, akitől vettem, a komplett pincéje volt lőszergyártásra berendezve. Mindenfelé vödörszám a hüvely, lövedék, kész lőszer, 3 ilyen "félautomata" + 2 db egyállásos prés, láthatóan mind fix kaliberekre beállítva, 9 mm, 45 ACP stb.

Azután kinyitotta a szekrényt, hogy kivegye a doboz csapit... És volt benne még kb. 30-40 dobozzal. :-D (Magtech 1 1/2, 5000 db/doboz)

Az még hozzátartozik a sztorihoz, nehogy a TEK jöjjön kérdezősködni, hogy hol lakik ez az ember, hogy mindez Ausztriában, Salzburgtól nem messze történt.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2024.01.15. 13:58 Márkát sem figyeltem
Par 2014-es foto, hatha felismered a Dillon Precision markat: :-)

Kép
Kép
Kép

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Ginex csappantyúkkal van valakinek személyes tapasztalata? Merjék venni? 🤔😊
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

bosnyak cucc, rossz nem lehet :roll:
nekem szerb van, kicsit kemenyebb mint a markasabbak
Petya357 írta: 2024.01.18. 11:52 Ginex csappantyúkkal van valakinek személyes tapasztalata? Merjék venni? 🤔😊
ingyom bingyom tálib-e?
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

IPSC-s ismerős csak Ginexet használ évi n x 10'000 darabot (ahol 3<n<6), ő esküszik rá, hogy még nem volt csettes, a neten ettől eltérő véleményeket is olvasni, úgyhogy sokat segítettünk most is ..
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Köszönöm Qqriq és C. Magnumitis fórumtársaknak.

Irónia nélkül - ez is segít. Minden bizonnyal fegyver függő, pl a csapi keménysége miatt. Vagy jó, vagy nem.

Normál eljárás ez lenne: kis mennyiség, teszt, ha jó akkor nagy mennyiség.

Egyszerűsített eljárás: mivel nem sürgős, inkább veszek máskor mástól mást, olyat, aminél nulla kérdőjel merül fel.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Már úton a tompi adapter a Hűséges Szajhához (Polgári AK), a fura menete miatt e nélkül nem működik, úgyhogy hamarosan elkezdődik a subsonic 7,62x39 fejlesztési projekt.

Minden irodalom szerint veszélyes, kétes kimenetelű foglalatosság. Úgyhogy lassan, óvatosan. Minden lövés után csőellenőrzés.

Kérdés - ha a nagy kísérletezés során megtörténik az elképzelhetetlen, és beragad egy lövedék a csőbe, a gyakorlatban hogy érdemes azt onnét kiszedni? Kb 400 mm cső, .311 köpeny nélküli nehéz, 195 gr festett/szinterezett ólom.

Fém AK töltőpálcával, kalapáccsal kiütni hátulról előre? Vagy ennél jobb megoldás is van?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2024.01.18. 14:14 Már úton a tompi adapter a Hűséges Szajhához (Polgári AK), a fura menete miatt e nélkül nem működik, úgyhogy hamarosan elkezdődik a subsonic 7,62x39 fejlesztési projekt.

Minden irodalom szerint veszélyes, kétes kimenetelű foglalatosság. Úgyhogy lassan, óvatosan. Minden lövés után csőellenőrzés.

Kérdés - ha a nagy kísérletezés során megtörténik az elképzelhetetlen, és beragad egy lövedék a csőbe, a gyakorlatban hogy érdemes azt onnét kiszedni? Kb 400 mm cső, .311 köpeny nélküli nehéz, 195 gr festett/szinterezett ólom.

Fém AK töltőpálcával, kalapáccsal kiütni hátulról előre? Vagy ennél jobb megoldás is van?
Csak úgy, hogy megfúrod a lövedéket. Másképp én nem próbálnám...

Ahhoz meg kell egy elég hosszú fúrószár (akár egy rövid fúró is megfelelően megtoldva), és kell valami, ami nem engedi a huzagoláshoz, a cső falához érni fúrás közben, vagyis egy olyan cső, ami belefér a fegyvercsőbe és amibe belefér a fúró, és puhább, mint a huzagolás, vagyis célszerűen alu, esetleg réz. Ennek elég olyan hosszúnak lenni, hogy a fúró hegyét vezesse, bár pont ebből könnyebb 40 centiset szerezni, mint fúróból. :-)

(Azt ne kérdezd, hogyan tettem szert ezekre az ismeretekre... :D

Mindenesetre van egy 20 centis, 4 mm-es fúrószáram, és 5 db 5/8 mm-es, 15 centis alucsövem a 6" Taurushoz.)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nekem a szerb cucc csettegett, az elado tanacsara annyira megnyomtam hogy mar latszott a szerszam nyoma a csapin, ugy mar mukodik :roll:

Petya357 írta: 2024.01.18. 14:04 Köszönöm Qqriq és C. Magnumitis fórumtársaknak.

Irónia nélkül - ez is segít. Minden bizonnyal fegyver függő, pl a csapi keménysége miatt. Vagy jó, vagy nem.

Normál eljárás ez lenne: kis mennyiség, teszt, ha jó akkor nagy mennyiség.

Egyszerűsített eljárás: mivel nem sürgős, inkább veszek máskor mástól mást, olyat, aminél nulla kérdőjel merül fel.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

akrol beszelunk, kicsit meglocsolni olajjal hogy csusszon, aztan acel ruddal es kalapaccsal adni neki :twisted:
AndyA írta: 2024.01.18. 14:27 Csak úgy, hogy megfúrod a lövedéket. Másképp én nem próbálnám...

Ahhoz meg kell egy elég hosszú fúrószár (akár egy rövid fúró is megfelelően megtoldva), és kell valami, ami nem engedi a huzagoláshoz, a cső falához érni fúrás közben, vagyis egy olyan cső, ami belefér a fegyvercsőbe és amibe belefér a fúró, és puhább, mint a huzagolás, vagyis célszerűen alu, esetleg réz. Ennek elég olyan hosszúnak lenni, hogy a fúró hegyét vezesse, bár pont ebből könnyebb 40 centiset szerezni, mint fúróból. :-)

(Azt ne kérdezd, hogyan tettem szert ezekre az ismeretekre... :D

Mindenesetre van egy 20 centis, 4 mm-es fúrószáram, és 5 db 5/8 mm-es, 15 centis alucsövem a 6" Taurushoz.)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

egy kis marhafaggyu biztos nem fog artani a lovedeknek, csak hogy jobban csusszon :roll:
Petya357 írta: 2024.01.18. 14:14 Már úton a tompi adapter a Hűséges Szajhához (Polgári AK), a fura menete miatt e nélkül nem működik, úgyhogy hamarosan elkezdődik a subsonic 7,62x39 fejlesztési projekt.

Minden irodalom szerint veszélyes, kétes kimenetelű foglalatosság. Úgyhogy lassan, óvatosan. Minden lövés után csőellenőrzés.

Kérdés - ha a nagy kísérletezés során megtörténik az elképzelhetetlen, és beragad egy lövedék a csőbe, a gyakorlatban hogy érdemes azt onnét kiszedni? Kb 400 mm cső, .311 köpeny nélküli nehéz, 195 gr festett/szinterezett ólom.

Fém AK töltőpálcával, kalapáccsal kiütni hátulról előre? Vagy ennél jobb megoldás is van?
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2024.01.18. 14:32 nekem a szerb cucc csettegett, az elado tanacsara annyira megnyomtam hogy mar latszott a szerszam nyoma a csapin, ugy mar mukodik :roll:
Az RWS is hasonló...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2024.01.18. 14:52 Az RWS is hasonló...
9x19-ben nem volt vele semmi gondom. Lehet valóban keményebb valamivel, 38-asban RWS-sel volt pár csettem, de a revolver se egy Popeye a beütés erejét tekintve. Pl Magtechkel is előfordult csett, de csak elvétve. Mindenesetre most fut a DA sütés megerősítése projekt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Petya357 írta: 2024.01.18. 14:14 Kérdés - ha a nagy kísérletezés során megtörténik az elképzelhetetlen, és beragad egy lövedék a csőbe, a gyakorlatban hogy érdemes azt onnét kiszedni? Kb 400 mm cső, .311 köpeny nélküli nehéz, 195 gr festett/szinterezett ólom.

Fém AK töltőpálcával, kalapáccsal kiütni hátulról előre? Vagy ennél jobb megoldás is van?
Én csak wadcuttert, meg galvanizált ólom ogivált ütöttem ki revolverből, ahhoz elég volt egy fapálca és egy pár határozottabb kalapácsütés. Szerintem ha szerzel egy űrméret alatti rézrudat, az megoldja.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Chronicus Magnumitis írta: 2024.01.18. 18:33 Én csak wadcuttert, meg galvanizált ólom ogivált ütöttem ki revolverből, ahhoz elég volt egy fapálca és egy pár határozottabb kalapácsütés. Szerintem ha szerzel egy űrméret alatti rézrudat, az megoldja.
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat.

Ne legyen rá szükség. De ha igen, akkor a rézkúd+kenés lesz a megoldás. A lövedék tiszta ólom, köpenyessel kicsit jobban aggódnék.


Jöl sejtem, hogy inkább előre, lövésiranybs ütjük? Vagy abba az irányba, ahová közelebb esik a kijárat? 🤔
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Petya357 írta: 2024.01.18. 20:18 Köszönöm mindenkinek a tanácsokat.

Ne legyen rá szükség. De ha igen, akkor a rézkúd+kenés lesz a megoldás. A lövedék tiszta ólom, köpenyessel kicsit jobban aggódnék.


Jöl sejtem, hogy inkább előre, lövésiranybs ütjük? Vagy abba az irányba, ahová közelebb esik a kijárat? 🤔
Vaktölténnyel kilőni, esetleg…?
Mindenki vár valamit...
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

tornas78 írta: 2024.01.18. 20:28 Vaktölténnyel kilőni, esetleg…?
Veszélyes… kaboom veszély :roll:

Erősen lefojtott vaktölténnyel talán
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Francokat. Annyira nem szorul az a lövedék, meglepően könnyen kijön. Legalábbis én nem püföltem túl sokat.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2024.01.18. 20:18 Köszönöm mindenkinek a tanácsokat.

Ne legyen rá szükség. De ha igen, akkor a rézkúd+kenés lesz a megoldás. A lövedék tiszta ólom, köpenyessel kicsit jobban aggódnék.


Jöl sejtem, hogy inkább előre, lövésiranybs ütjük? Vagy abba az irányba, ahová közelebb esik a kijárat? 🤔
AK esetében nem tudsz hátulról csőtengely irányba merev rudat bedugni. Pedig az fontos. Közel űrméretes, merőleges végű, tömör réz (ha minden kötél szakad lágyacél) rúd, értelem szerűen a torkolat irányából.
Egyszer egy hasonló művelet után célszerszámot kellet gyártsak, hogy el tudjam távolítani a csőből, amit az egyre kétségbeesettebb tulaj beleütött.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2024.01.18. 15:02 9x19-ben nem volt vele semmi gondom. Lehet valóban keményebb valamivel, 38-asban RWS-sel volt pár csettem, de a revolver se egy Popeye a beütés erejét tekintve. Pl Magtechkel is előfordult csett, de csak elvétve. Mindenesetre most fut a DA sütés megerősítése projekt.
Amivel kb. 3000 db-os mintában még nem volt csettem, az a Fiocchi.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2024.01.18. 23:37 AK esetében nem tudsz hátulról csőtengely irányba merev rudat bedugni. Pedig az fontos. Közel űrméretes, merőleges végű, tömör réz (ha minden kötél szakad lágyacél) rúd, értelem szerűen a torkolat irányából.
Egyszer egy hasonló művelet után célszerszámot kellet gyártsak, hogy el tudjam távolítani a csőből, amit az egyre kétségbeesettebb tulaj beleütött.
Elsőre ez hihetetlennek tűnt, mert hátulról tudom pálcával tisztítani , de természetesen igazad van - a pálca az flexibilis, a rézrűd pedig nem.

C. Magnumitis : nagyon örülök majd, ha tényleg olyan könnyen megy ki, de láttam már olyat, ami nagyon beragadt. :roll: Továbbá nem revolver , hanem sokkal hosszabb puska cső. Jobb félni, mint megijedni.

Hol a manóban lehet Budapesten rézrűd bolt? barkácsáruházban tuti nem tartanak. Valszeg Metallo Globus Kft, Színesfémek boltja lesz belőle. A legviccesebb persze az lesz, ha ennyi előkészület után egy subsonic lövedék sem ragad a csőbe :lol: de ebben az esetben is örülünk.

Mindenkinek köszönöm szépen a sok jótanácsot. Lehet, hogy túltolom, de nem szeretnék a lőtéren , egy óra autózás után, egy 50 lőszeres, nagyon tudományosan megtervezett kíséret terv alapján letöltött létrával, 2 lövés után csomagolni és autózni haza egy működésképtelen fegyverrel :roll:

Offline élénk értekezletek zajlanak nálam okosabb fórumtársakkal: extranehéz (200 gr vagy több 123 helyett), lövedék, kenés, milyen por, magnum csapi normál helyet, nagyobbra felfúrt gyűjtő lyuk , und so weiter. Olyan lőszer kell, ami újratöltő az AKt, de még mindig hangsebesség alatti, és konzisztens amennyire lehet. Ez egy szép, és nem egyszerű - de annál érdekesebb projectnek ígérkezik. Megosztom a tapasztalatokat, amint lesz mit megosztani.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2024.01.19. 07:51 Elsőre ez hihetetlennek tűnt, mert hátulról tudom pálcával tisztítani , de természetesen igazad van - a pálca az flexibilis, a rézrűd pedig nem.

C. Magnumitis : nagyon örülök majd, ha tényleg olyan könnyen megy ki, de láttam már olyat, ami nagyon beragadt. :roll: Továbbá nem revolver , hanem sokkal hosszabb puska cső. Jobb félni, mint megijedni.

Hol a manóban lehet Budapesten rézrűd bolt? barkácsáruházban tuti nem tartanak. Valszeg Metallo Globus Kft, Színesfémek boltja lesz belőle. A legviccesebb persze az lesz, ha ennyi előkészület után egy subsonic lövedék sem ragad a csőbe :lol: de ebben az esetben is örülünk.

Mindenkinek köszönöm szépen a sok jótanácsot. Lehet, hogy túltolom, de nem szeretnék a lőtéren , egy óra autózás után, egy 50 lőszeres, nagyon tudományosan megtervezett kíséret terv alapján letöltött létrával, 2 lövés után csomagolni és autózni haza egy működésképtelen fegyverrel :roll:

Offline élénk értekezletek zajlanak nálam okosabb fórumtársakkal: extranehéz (200 gr vagy több 123 helyett), lövedék, kenés, milyen por, magnum csapi normál helyet, nagyobbra felfúrt gyűjtő lyuk , und so weiter. Olyan lőszer kell, ami újratöltő az AKt, de még mindig hangsebesség alatti, és konzisztens amennyire lehet. Ez egy szép, és nem egyszerű - de annál érdekesebb projectnek ígérkezik. Megosztom a tapasztalatokat, amint lesz mit megosztani.
Bronzker a barátod.

https://www.bronzker.hu/kapcsolat.html
pisztel
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2018.12.02. 19:07

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: pisztel »

Petya357 írta: 2024.01.19. 07:51 Elsőre ez hihetetlennek tűnt, mert hátulról tudom pálcával tisztítani , de természetesen igazad van - a pálca az flexibilis, a rézrűd pedig nem.

C. Magnumitis : nagyon örülök majd, ha tényleg olyan könnyen megy ki, de láttam már olyat, ami nagyon beragadt. :roll: Továbbá nem revolver , hanem sokkal hosszabb puska cső. Jobb félni, mint megijedni.

Hol a manóban lehet Budapesten rézrűd bolt? barkácsáruházban tuti nem tartanak. Valszeg Metallo Globus Kft, Színesfémek boltja lesz belőle. A legviccesebb persze az lesz, ha ennyi előkészület után egy subsonic lövedék sem ragad a csőbe :lol: de ebben az esetben is örülünk.

Mindenkinek köszönöm szépen a sok jótanácsot. Lehet, hogy túltolom, de nem szeretnék a lőtéren , egy óra autózás után, egy 50 lőszeres, nagyon tudományosan megtervezett kíséret terv alapján letöltött létrával, 2 lövés után csomagolni és autózni haza egy működésképtelen fegyverrel :roll:

Offline élénk értekezletek zajlanak nálam okosabb fórumtársakkal: extranehéz (200 gr vagy több 123 helyett), lövedék, kenés, milyen por, magnum csapi normál helyet, nagyobbra felfúrt gyűjtő lyuk , und so weiter. Olyan lőszer kell, ami újratöltő az AKt, de még mindig hangsebesség alatti, és konzisztens amennyire lehet. Ez egy szép, és nem egyszerű - de annál érdekesebb projectnek ígérkezik. Megosztom a tapasztalatokat, amint lesz mit megosztani.


Üdv!

Egy ismerőst tölti !
A 200gr közeli vagy a feletti súlyú lövedékkel fog csak újratölteni ! A 220gr-es Sierra lövedékre esküszik ( nincs hangja, csak a zár csattog) , de próbált már többet is ! Port VV n310-320 , ill lovex D032 , S011, S015 -öt használ ! csapit azt nem tudom , de majd megkérdezem !
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2024.01.19. 07:51 Elsőre ez hihetetlennek tűnt, mert hátulról tudom pálcával tisztítani , de természetesen igazad van - a pálca az flexibilis, a rézrűd pedig nem.

C. Magnumitis : nagyon örülök majd, ha tényleg olyan könnyen megy ki, de láttam már olyat, ami nagyon beragadt. :roll: Továbbá nem revolver , hanem sokkal hosszabb puska cső. Jobb félni, mint megijedni.

Hol a manóban lehet Budapesten rézrűd bolt? barkácsáruházban tuti nem tartanak. Valszeg Metallo Globus Kft, Színesfémek boltja lesz belőle. A legviccesebb persze az lesz, ha ennyi előkészület után egy subsonic lövedék sem ragad a csőbe :lol: de ebben az esetben is örülünk.

Mindenkinek köszönöm szépen a sok jótanácsot. Lehet, hogy túltolom, de nem szeretnék a lőtéren , egy óra autózás után, egy 50 lőszeres, nagyon tudományosan megtervezett kíséret terv alapján letöltött létrával, 2 lövés után csomagolni és autózni haza egy működésképtelen fegyverrel :roll:

Offline élénk értekezletek zajlanak nálam okosabb fórumtársakkal: extranehéz (200 gr vagy több 123 helyett), lövedék, kenés, milyen por, magnum csapi normál helyet, nagyobbra felfúrt gyűjtő lyuk , und so weiter. Olyan lőszer kell, ami újratöltő az AKt, de még mindig hangsebesség alatti, és konzisztens amennyire lehet. Ez egy szép, és nem egyszerű - de annál érdekesebb projectnek ígérkezik. Megosztom a tapasztalatokat, amint lesz mit megosztani.
Mi a vihar az az - általad konzekvensen emlegetett - "rézrűd"? :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

jó ha van írta: 2024.01.19. 13:33 Mi a vihar az az - általad konzekvensen emlegetett - "rézrűd"? :lol:
Gépelési huba. :-D
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

pisztel írta: 2024.01.19. 13:20 Üdv!

Egy ismerőst tölti !
A 200gr közeli vagy a feletti súlyú lövedékkel fog csak újratölteni ! A 220gr-es Sierra lövedékre esküszik ( nincs hangja, csak a zár csattog) , de próbált már többet is ! Port VV n310-320 , ill lovex D032 , S011, S015 -öt használ ! csapit azt nem tudom , de majd megkérdezem !
Milyen átmérőjű lövedék kell az AK-ba? Wiki szerint 0,309-0,311.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

cso fuggo.
AndyA írta: 2024.01.19. 13:47 Milyen átmérőjű lövedék kell az AK-ba? Wiki szerint 0,309-0,311.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nem kell vacakolni, megmondtak a hangok is. Nehez mag, gyors puder, magnum csapi es minden okes. De csak klasszikus tompikaval cycle the ak mert kell neki a backpressure :roll:
ja es kend meg hogy jobban csusszon, az sose art :twisted:
Petya357 írta: 2024.01.19. 07:51 Offline élénk értekezletek zajlanak nálam okosabb fórumtársakkal: extranehéz (200 gr vagy több 123 helyett), lövedék, kenés, milyen por, magnum csapi normál helyet, nagyobbra felfúrt gyűjtő lyuk , und so weiter. Olyan lőszer kell, ami újratöltő az AKt, de még mindig hangsebesség alatti, és konzisztens amennyire lehet. Ez egy szép, és nem egyszerű - de annál érdekesebb projectnek ígérkezik. Megosztom a tapasztalatokat, amint lesz mit megosztani.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2024.01.19. 13:49cso fuggo.
.308? Pláne, ha az a félelem, hogy beragad a csőbe.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2024.01.19. 13:33 Mi a vihar az az - általad konzekvensen emlegetett - "rézrűd"? :lol:
Rézből készült rűd.
Régen rúd-nak mondták, vidéken, idősek még használják ezt a kifejezést. ;-)

Van otthon seprűd..?
Az is innen ered: seprésre használt, rűd (régiesen: rúd) alakú eszköz: sep-rűd, seprűd.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2024.01.19. 14:10-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

en is gondoltam ra van is egy doboz lapua mega, de az okos redneckek azt irjak hogy lefujhat mellette az meg nem tul jo ha a gaz megelozi a magot.
AndyA írta: 2024.01.19. 13:53 .308? Pláne, ha az a félelem, hogy beragad a csőbe.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2024.01.19. 13:58 en is gondoltam ra van is egy doboz lapua mega, de az okos redneckek azt irjak hogy lefujhat mellette az meg nem tul jo ha a gaz megelozi a magot.
Eddig mivel lőttél belőle? Mármint saját töltöttel, ha volt ilyen.
pisztel
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2018.12.02. 19:07

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: pisztel »

AndyA írta: 2024.01.19. 13:47 Milyen átmérőjű lövedék kell az AK-ba? Wiki szerint 0,309-0,311.
Már lett rajt cső cserélve .30 as cső van benne !
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

124gres sb 7.62est, ha jol remlik .311
meg jaccasibol szetutott tt lovedekkel, az vekonyabb volt mert eleg konnyen beesett a huvelybe.
qqriq írta: 2024.01.19. 13:58 en is gondoltam ra van is egy doboz lapua mega, de az okos redneckek azt irjak hogy lefujhat mellette az meg nem tul jo ha a gaz megelozi a magot.
ingyom bingyom tálib-e?
pisztel
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2018.12.02. 19:07

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: pisztel »

A hornady tölt 255gr-es lövedékkel 7,62x39 subsonic-ot !

itt az eredeti
https://tarkov-database.com/item/ammuni ... 1776641ac7
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

pisztel írta: 2024.01.19. 14:48 A hornady tölt 255gr-es lövedékkel 7,62x39 subsonic-ot !

itt az eredeti
https://tarkov-database.com/item/ammuni ... 1776641ac7
Ez nem számít itthon ejnyebejnyének az ólomköpenyes edzett acél mag miatt (értsd: páncéltörő)? Mondjuk a sebessége meg ahhoz alighanem pont kevés, de a jogszabályt az ilyesmi nem szokta érdekelni.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

az ugye megvan hogy ez egy jatek oldala? :roll:
pisztel írta: 2024.01.19. 14:48 A hornady tölt 255gr-es lövedékkel 7,62x39 subsonic-ot !

itt az eredeti
https://tarkov-database.com/item/ammuni ... 1776641ac7
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2024.01.19. 14:51 Ez nem számít itthon ejnyebejnyének az ólomköpenyes edzett acél mag miatt (értsd: páncéltörő)? Mondjuk a sebessége meg ahhoz alighanem pont kevés, de a jogszabályt az ilyesmi nem szokta érdekelni.
Olyannyira nem, hogy az 576 shopban kapható. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Kép
WildBear23 írta: 2024.01.19. 14:59 Olyannyira nem, hogy az 576 shopban kapható. ;)
ingyom bingyom tálib-e?
pisztel
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2018.12.02. 19:07

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: pisztel »

AndyA írta: 2024.01.19. 14:51 Ez nem számít itthon ejnyebejnyének az ólomköpenyes edzett acél mag miatt (értsd: páncéltörő)? Mondjuk a sebessége meg ahhoz alighanem pont kevés, de a jogszabályt az ilyesmi nem szokta érdekelni.
De biztos ! Amúgy se tudsz venni sehol !! Csak az adatok végett linkeltem !
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2024.01.19. 13:55 Rézből készült rűd.
Régen rúd-nak mondták, vidéken, idősek még használják ezt a kifejezést. ;-)

Van otthon seprűd..?
Az is innen ered: seprésre használt, rűd (régiesen: rúd) alakú eszköz: sep-rűd, seprűd.
OFF
Nem vagyok prűd, elhiheted!
Rúddal, vagy rűdddel seperni viszont nem túl hatékony. Esetleg ha egy medve van a végén. Hogy melyiken, azt rád bízom! :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2024.01.19. 13:53 .308? Pláne, ha az a félelem, hogy beragad a csőbe.
Subsonicban ezt nem kéne, a fórumtárs által leírt ok miatt.

A tipikus AK lövedék átmérő az .311. A csövek valóban szórnak kicsit, de ez a célerték, nem a .308! Nehéz lövedékből a .303 Lee-Enfieldhez való játszhat még, az hasonló átmérőjű.

Pont ma este töltöttem le 150+ db ot 123gr S&B FMJvel. (.311) 18gr Vihta N110. Ez a töltet már bevált, jól működik a Saigából. 17 grain is rendesen újratöltött, de amolyan lomhán történt minden. Úgyhogy felment 18-ra, letesztektem, és ezzel lezártuk a kísérletezés fázist.

Jó ez a N110, alkalmas AKba és .44 Magnumba is. Köszi Fortitunak az eredeti tippet.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

hatha valaki mas is akar ezustlovedeket a verfarkasok/vampirok ellen :roll:
https://www.patriciabriggs.com/articles ... lets.shtml
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2024.01.25. 10:03 hatha valaki mas is akar ezustlovedeket a verfarkasok/vampirok ellen :roll:
https://www.patriciabriggs.com/articles ... lets.shtml
Vov. :-D
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mar epites alatt van egy weboldal amin toltesi adatokat lehet megosztani, eddig az alabbi adatokat gondoltam felvenni:
huvely: gyarto, teljes hossz
lovedek: gyarto, tipus, tomeg, kivitel
lopor: gyarto, tipus, tomeg
csapi: gyarto, tipus
loszer: teljes hossz, crimp, sebesseg
fegyver: tipus, csohossz.

egyeb otlet? :roll:
Chronicus Magnumitis írta: 2024.01.28. 12:24 Szóval akkor töltöttél egy 45 Coltot?
Legyél megosztó személyiség! Oszd meg velünk a töltési adatokat! (Persze a megfelelő topicban.)
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

7,65 Browning / 32 ACP kilőtt hüvely akad esetleg valakinél 1-200 db?
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

qqriq írta: 2024.01.28. 16:38 egyeb otlet? :roll:
PKLV által: bevizsgált / nem bevizsgált
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2024.01.28. 16:38 mar epites alatt van egy weboldal amin toltesi adatokat lehet megosztani, eddig az alabbi adatokat gondoltam felvenni:
huvely: gyarto, teljes hossz
lovedek: gyarto, tipus, tomeg, kivitel
lopor: gyarto, tipus, tomeg
csapi: gyarto, tipus
loszer: teljes hossz, crimp, sebesseg
fegyver: tipus, csohossz.

egyeb otlet? :roll:
A kész lőszer szórása, egyéb megjegyzések, túlnyomás jelek, felrobbantál-e
mod.: igen, bevizsgált-e, mert hát különben potenciálisan te is felelős lehetsz egy balesetért
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nyilvan csak megfeleloen mukodo loszerek parametereit lehetne feltolteni, kulon kategoria lenne a hulyevoltameztnecsinald loszereknek.
regen volt egy nagyon jo amcsi oldal ami errol szolt, mara fizetos lett :(

Fortitu írta: 2024.01.28. 16:56 A kész lőszer szórása, egyéb megjegyzések, túlnyomás jelek, felrobbantál-e
mod.: igen, bevizsgált-e, mert hát különben potenciálisan te is felelős lehetsz egy balesetért
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

hogy oszinte legyek en meg nem talalkoztam olyan toltovel aki bevizsgalasra vitt volna loszert, de ez minden bizonnyal az en hianyossagom :roll:
Chronicus Magnumitis írta: 2024.01.28. 16:55 PKLV által: bevizsgált / nem bevizsgált
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2024.01.28. 17:01 hogy oszinte legyek en meg nem talalkoztam olyan toltovel aki bevizsgalasra vitt volna loszert, de ez minden bizonnyal az en hianyossagom :roll:
Én egyszer akartam buckshotot, de elhajtottak vele, hogy ha nem mezőőr vagyok, akkor ne legyen ilyenem. Később lényegében bocsánatot kértek, amikor írtam nekik ezzel kapcsolatban, merthogy nem vadász vagyok, hanem sportlövő. Nincs harag bennem egyáltalán, nem azért írom le, csak mint sztori. Aztán nem robbantam fel vele versenyen sem - merthogy pl Bel egyik versenyén buckshottal is kellett lőni, de amúgy máshol is előfordul.
És ja, én se vittem semmit beméretni azóta sem, és másról sem tudok...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

naluk voltam oktatason, elso nap az egyik mkhs oktato mondta hogy ha nem vagyunk biztosak valamiben nyugodtan menjunk be hozzajuk konzultaciora es toltott loszert is lehet vinni bevizsgalasra.
masnap masik oktato volt, mikor rakerdeztunk a bevizsgalasra kozolte ha odavisuznk valami szart ami tonkreteszi a meroeszkozoket akkor annak a koltsegeit a tolto viseli. nem igy hangzott el de a lenyege ez volt...

hallomas alapjan anno egy ipsis lovo aki eleg sokat lo bevitt egy doboz 40-est hogy nezzek meg milyen a szorasa, rex puderral toltotte.
kozolte az ember hogy olyan puder mar nincs es nem is lehet vele pisztoly loszert tolteni vigye innen a picsaba. hiaba mondta hogy mar evek ota ezt lovi es mar tobb mint tizezer kiment gond nelkul a csovon.
Fortitu írta: 2024.01.28. 17:08 Én egyszer akartam buckshotot, de elhajtottak vele, hogy ha nem mezőőr vagyok, akkor ne legyen ilyenem. Később lényegében bocsánatot kértek, amikor írtam nekik ezzel kapcsolatban, merthogy nem vadász vagyok, hanem sportlövő. Nincs harag bennem egyáltalán, nem azért írom le, csak mint sztori. Aztán nem robbantam fel vele versenyen sem - merthogy pl Bel egyik versenyén buckshottal is kellett lőni, de amúgy máshol is előfordul.
És ja, én se vittem semmit beméretni azóta sem, és másról sem tudok...
ingyom bingyom tálib-e?
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Én már mérettem, nem is egyet. Ritkább kaliberekhez nincs mérőcsövük, azokat elküldik Bécsbe, van szerződésük az ottani vizsgálóhivatallal. Én inkább kifizettem a párezer forintot, minthogy tönkretegyem a Wildeyt...

Sőt, ott is töltöttünk helyben, és be is mértük azon melegében, de az egy szakmai együttműködés volt, az "egyszer volt Budán kutyavásár" esete. Konkrétan pont Rex Magnummal töltöttem 357-est, arra tényleg nem jó, de IPSC-sek mondták, hogy kompenzátoros 9mm majorra tökéletes volt.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

en is toltottem rex magnummal kilencest, a "gyari" toltesi tablazata anyi volt hogy belemerited, televan, joazugy.
es tenyleg jo volt ugy :lol:

mod: en ugy tapasztaltam hogy ha kiszamolok valami kviklodban akkor az kb jo, inkabb ala lo mint fole.

Chronicus Magnumitis írta: 2024.01.28. 18:19 Én már mérettem, nem is egyet. Ritkább kaliberekhez nincs mérőcsövük, azokat elküldik Bécsbe, van szerződésük az ottani vizsgálóhivatallal. Én inkább kifizettem a párezer forintot, minthogy tönkretegyem a Wildeyt...

Sőt, ott is töltöttünk helyben, és be is mértük azon melegében, de az egy szakmai együttműködés volt, az "egyszer volt Budán kutyavásár" esete. Konkrétan pont Rex Magnummal töltöttem 357-est, arra tényleg nem jó, de IPSC-sek mondták, hogy kompenzátoros 9mm majorra tökéletes volt.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2024.01.28. 17:01 hogy oszinte legyek en meg nem talalkoztam olyan toltovel aki bevizsgalasra vitt volna loszert, de ez minden bizonnyal az en hianyossagom :roll:
Negyedórára dolgozom Bécsben a Beschussamttól, és amúgy nem mellesleg a Gyöngysorban leadott bevizsgálandót is oda viszik ki. :D
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2024.01.28. 16:38 mar epites alatt van egy weboldal amin toltesi adatokat lehet megosztani, eddig az alabbi adatokat gondoltam felvenni:
huvely: gyarto, teljes hossz
lovedek: gyarto, tipus, tomeg, kivitel
lopor: gyarto, tipus, tomeg
csapi: gyarto, tipus
loszer: teljes hossz, crimp, sebesseg
fegyver: tipus, csohossz.

egyeb otlet? :roll:
Szia!
Remek ötlet.
Bazi nagy disclaimerrel az elején, hogy semmiért senki sem vállal felelősséget

Az adatokhoz hozzá tennem még -
Kötelezően : nem csak az átlagsebességgel, de az ES is (Extreme Spread - a legmagasabb és legalacsonyabb sebesség értek közötti különbség)

Opcionális mezők:
Szórás / találati pontosság : milyen távolságról, mekkora szórás, hány lövésből

Lövedék: BC

Hüvely formázás : teljes, vagy csak nyak

Lövedék stabilitás: volt-e kulcslyukazás, milyen távolságon

környezeti hőmérséklet- télen a mínuszokban tök más kehet az FPS mint rekkenő hőségben

Szabad szöveges megjegyzés lehetőség

Kép feltöltési, vagy link megosztási lehetőség
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Na, olyankor mi van, ha a Lovex Reloading Data szerint egy S&B 158gr FMJ lövedék alá a 357 Magnum hüvelybe az induló töltet 6,9gr a D032-ből, viszont Gordon erre azt mondja, hogy nem kéne, mert 2794 bar a csúcsnyomás a 3000-es Pmaxhoz képest...? 6,6gr-re mondja a Pmax-15%-ot, és 6,2gr lenne a Pmax-25%.

Most akkor kinek van igaza?

Közben pl. a D036-ra megadott Lovex érték Gordon szerint is rendben van, de még a max. load is éppencsak belekarcol a Pmax-15%-be.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2024.01.30. 21:32 Na, olyankor mi van, ha a Lovex Reloading Data szerint egy S&B 158gr FMJ lövedék alá a 357 Magnum hüvelybe az induló töltet 6,9gr a D032-ből, viszont Gordon erre azt mondja, hogy nem kéne, mert 2794 bar a csúcsnyomás a 3000-es Pmaxhoz képest...? 6,6gr-re mondja a Pmax-15%-ot, és 6,2gr lenne a Pmax-25%.

Most akkor kinek van igaza?

Közben pl. a D036-ra megadott Lovex érték Gordon szerint is rendben van, de még a max. load is éppencsak belekarcol a Pmax-15%-be.
Nyilvánvaloan a Lovex Reloading Manual a mérvadó.

Az konkrét teszten, igazi lőszer igazi mérésén alapul, amiért felelősséget vállal a gyártó. Kizárt, hogy a starting loaddal minden más betartása mellett (krimp, COL) , jö minőségű modern fegyverrel ne legyen biztonságos.

A másik egy matematikai szimuláció, ami vagy jó, vagy nem.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

AndyA írta: 2024.01.30. 21:32 Most akkor kinek van igaza?
A PKLV-nek, vagy a Wiener Beschussamtnak. Ez a hatezer forintos kérdés.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ez most komoly? :shock:
gyari adat vs valami ize a kerdes?
AndyA írta: 2024.01.30. 21:32 Most akkor kinek van igaza?
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Chronicus Magnumitis fórumtárs kérésére közzéteszem a .454 Casull hüvelybe töltött pszeudó-45LongColt töltet jegyzőkönyvét.

A 3 és 4 töltetek maradnak. A könnyebb, 200 graines Steel Challengere és sörösdobozt irtani, a 250 graines nehezebb pedig nagyobb távolságokhoz, és céllövészetre.

Fontos: 20 colos PUSKACSŐBŐL történt a mérés, nem maroklőfegyverből

A vatelin mint filler sz.rt sem er, igaza volt C.M. Fórumtársnak de ki kellett próbálni

Kicsit kormosak voltak, az alultöltöttség enyhe jeleit mutatva, de nem vészesen

A .454 hüvelybe hivatalosan való SR csapi helyett SP ment béle mert az alacsony nyomáshoz #jóleszazúgy és a fizikai méret ugyanaz (ekterően az LR és az LP párostól)


===============
Töltés:
2023 Dec 28
Többször hasnált Magtech .454 Casull hüvely, Magtech small pistol primer, 1,674” COL, erős krimp
S015 Lovex sörétes lőpor 6,2 gr

Teszt: 2023 Dec 30 10 fok Celsius szélcsend
Fegyver: Rossi Puma .454 Casull alsókulcsos puska, 20” cső

1 sarzs 10 db Jelölés: csappantyú: nincs, lövedék - nincs. (1 db pontatlan lőportöltet - fekete filc mindenhol)
240 gr RNFP régi (kék lube) ismeretlen gyártás
FPS 992, 995, 960, 969,
Szórás: 10 m-én egybefüggő
Ellenőrizni 25méteren

2 sarzs 10db Jelölés: csappantyú: kék filc, lövedék - nincs
240 gr RNFP régi (kék lube) ismeretlen gyártás + vatelin
FPS 991, 1015, Err, Err
Kormolás: nincs különbség
Szórás: 10 m-én egybefüggő
Ellenőrizni 25 méteren

3 sarzs 10db Jelölés: csappantyú: nincs, lövedék - piros filc
250 gr Ares RNFPBB PB új (sárga lube) 2023.11.9 gyártás
954, 985, Err, Err
Szórás: 10 m-én egybefüggő
Ellenőrizni 50 méteren

4 sarzs 10db Jelölés: csappantyú: nincs, lövedék - zöld epoxi
200 gr RNFPBB EPRX (zöld szinter ólom fenék ) 2023.11.9 gyártás
949, 959, 958, 963
Szórás: Magasabb, 10 m-én 3 cm
Ellenőrizni 25 méteren

5 sarzs 10db Jelölés: csappantyú: kék filc, lövedék - zöld epoxi
200 gr RNFPBB EPRX (zöld szinter ólom fenék ) 2023.11.9 gyártás + vatelin
1052, 989, 1037, 1015
Kormolás -
Szórás: Magasabb, 10 m-én 3 cm
Ellenőrizni 25 méteren

===========
Szórás újraellenőrzés Januárban 25 méteren - mindegyik elfogadható, szabadkézből nincs különbség!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petya357 2024.01.30. 22:12-kor.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2024.01.30. 22:06 ez most komoly? :shock:
gyari adat vs valami ize a kerdes?
+1 :shock:
Megnéztem a dátumot de nem Április 1
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2024.01.30. 22:06 ez most komoly? :shock:
gyari adat vs valami ize a kerdes?
Amikor a "valami izé" sem egészen légből kapott adatok alapján dolgozik, és azt mondja, baj lehet belőle, akkor inkább óvatos az ember, semmint tényleg baj legyen belőle.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2024.01.30. 22:21 Amikor a "valami izé" sem egészen légből kapott adatok alapján dolgozik, és azt mondja, baj lehet belőle, akkor inkább óvatos az ember, semmint tényleg baj legyen belőle.
Indulj alulról, és mérj sebességet, figyeld a nyomásjeleket felfelé lépkedve.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

AndyA írta: 2024.01.30. 21:32 Na, olyankor mi van, ha a Lovex Reloading Data szerint egy S&B 158gr FMJ lövedék alá a 357 Magnum hüvelybe az induló töltet 6,9gr a D032-ből...
Csak szólok, hogy a Lovex manual nem induló töltetet ír, hanem "recommended loads"-ot, azaz ők ennyit javasolnak, ez bőven egy középerős töltet. A "max load" meg a 3000 baros csúcsnyomás alatti mennyiség.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Amerikai lövedéköntős kultúrkörben kultikus fogalom az kerék centírozó súly. Valaki próbálta már? Milyen az összetétele?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Petya357 írta: 2024.02.08. 12:58 Amerikai lövedéköntős kultúrkörben kultikus fogalom az kerék centírozó súly. Valaki próbálta már? Milyen az összetétele?
Már évek óta nem ólom a keréksúly.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

RatRace írta: 2024.02.08. 13:04 Már évek óta nem ólom a keréksúly.
És mi? :o Ón?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2024.02.08. 13:11 És mi? :o Ón?
Vas. Az sokkal olcsóbb.

A régi, lemezfelni szélére rugóval felpattintós súlyok voltak még valamilyen ólom-ón ötvözetből. De manapság már az sem nagyon jellemző, azt is simán vasból csinálják.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

AndyA írta: 2024.02.08. 13:50 Vas. Az sokkal olcsóbb.

A régi, lemezfelni szélére rugóval felpattintós súlyok voltak még valamilyen ólom-ón ötvözetből. De manapság már az sem nagyon jellemző, azt is simán vasból csinálják.
Illetve a lemezfelnire felüthető, most néztem, az cink.

De az alufelnire ragasztós az festett vagy epoxi bevonatos vas.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Petya357 írta: 2024.02.08. 13:11 És mi? :o Ón?
Ja ón, akarom mondani : Ön.
😆
Bezony, vas. Me ócsóbb.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Van valakinek otthon 2 kg-os dobozban Vihtavouri pora? Mindegy, milyen, csak a doboz méretei kellenének, hogy mekkora téglatestben fér el pici ráhagyással (kb. felfelé kerekített egész centiben megadva).

Köszi!
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

AndyA írta: 2024.02.09. 12:30 Van valakinek otthon 2 kg-os dobozban Vihtavouri pora? Mindegy, milyen, csak a doboz méretei kellenének, hogy mekkora téglatestben fér el pici ráhagyással (kb. felfelé kerekített egész centiben megadva).

Köszi!
google szánkónhúzás, gyártói oldalas méretekkel-adatokkal:

https://www.vihtavuori.com/powders/n300-powders/

De ha van valakinek fizikális valójában, az a mérés lesz a tuti.
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Morcosrobot írta: 2024.02.10. 01:26 google szánkónhúzás, gyártói oldalas méretekkel-adatokkal:

https://www.vihtavuori.com/powders/n300-powders/

De ha van valakinek fizikális valójában, az a mérés lesz a tuti.
Őszintén: a fax se gondolta, hogy ott így megadják...

Maxiriszpekt. :)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

AndyA írta: 2024.02.09. 12:30 Van valakinek otthon 2 kg-os dobozban Vihtavouri pora? Mindegy, milyen, csak a doboz méretei kellenének, hogy mekkora téglatestben fér el pici ráhagyással (kb. felfelé kerekített egész centiben megadva).

Köszi!
Miért? Miben akarod becsempészni? :lol:
Gondolom, a tároló kazetta mérethez kell. Mielőtt heves magyarázatba kezdenél! :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2024.02.10. 10:49 Miért? Miben akarod becsempészni? :lol:
Gondolom, a tároló kazetta mérethez kell. Mielőtt heves magyarázatba kezdenél! :mrgreen:
Ikea Exoedit fakkba tuti belefér. A fórumtársnak azt mondta, olyan van
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

jó ha van írta: 2024.02.10. 10:49 Miért? Miben akarod becsempészni? :lol:
Gondolom, a tároló kazetta mérethez kell. Mielőtt heves magyarázatba kezdenél! :mrgreen:
Egy szekrényt akarok méretre szabatni neki.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nagyon gaz ha nem trimmelem a 308as nyakat? :roll:
kellene tolteni par teszt skulot de a koltozesnel elkevertem valahova trimmereket :oops:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2024.02.11. 09:00 nagyon gaz ha nem trimmelem a 308as nyakat? :roll:
kellene tolteni par teszt skulot de a koltozesnel elkevertem valahova trimmereket :oops:
Válogasd össze tolómérővel a rövidebbeket, amúgy hát elvileg okozhat, ha előrenyúlik a hüvelyszáj az átmeneti kúpba. Legalábbis ezt tanítják, aztán a gyakorlatban nem tudom mennyi a tűrés, meg milyen a te konkrét puskád töltényűrje.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

a huje szerencseje, talaltam egy doboz elokeszitett huvelyt 8-)
51.05-re vannak trimmelve, kicsit rovid de jo lesz :roll:
20240211_094530.jpg
Fortitu írta: 2024.02.11. 09:23 Válogasd össze tolómérővel a rövidebbeket, amúgy hát elvileg okozhat, ha előrenyúlik a hüvelyszáj az átmeneti kúpba. Legalábbis ezt tanítják, aztán a gyakorlatban nem tudom mennyi a tűrés, meg milyen a te konkrét puskád töltényűrje.
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2024.02.11. 09:50 a huje szerencseje, talaltam egy doboz elokeszitett huvelyt 8-)
51.05-re vannak trimmelve, kicsit rovid de jo lesz :roll:
20240211_094530.jpg
A rövidből egészen biztosan nem lesz baj, a legrosszabb esetben is csak a pontosság láthatja karát.

A túl hosszaknál sem reménykedtem a helyzet - formázás után egyesével bele lehet próbálni a töltényűrbe, ha kényelmesen belefér hosszirányban, nem aggódnék.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

volt egy berdan a valogatottak kozt.
20240211_114535.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

a pontossag most nem szempont 8-)
Petya357 írta: 2024.02.11. 10:22 A rövidből egészen biztosan nem lesz baj, a legrosszabb esetben is csak a pontosság láthatja karát.

A túl hosszaknál sem reménykedtem a helyzet - formázás után egyesével bele lehet próbálni a töltényűrbe, ha kényelmesen belefér hosszirányban, nem aggódnék.
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2024.02.11. 11:49 a pontossag most nem szempont 8-)
Egy lövés - egy halál - de csendesen, és 10 méterről? :lol:

A berdan csapis balszerencsét sajnálom :( - de ha jól látom, nem tört el, csak beljebb csúszott a tüske?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

elobb a sebesseget kell beloni aztan lehet gurmekodni :roll:
letort csak kiengedtem hogy latszon
Petya357 írta: 2024.02.11. 11:52 Egy lövés - egy halál - de csendesen, és 10 méterről? :lol:

A berdan csapis balszerencsét sajnálom :( - de ha jól látom, nem tört el, csak beljebb csúszott a tüske?
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2024.02.11. 11:48 volt egy berdan a valogatottak kozt.
20240211_114535.jpg
Én egy esztergálni tudó ismerőssel csináltattam egy ilyen tüskét úgy, hogy lyukas a hegye. Oda meg valami passzos szöget, hasonlót beragasztok pillanatragasztóval. Ha elnyaklik, egy öngyufával ki tudom belőle melegíteni, megy bele egy új szög, csók.

A popszegecsekből visszamaradó "fejetlen szög" elég jó cucc, masszív és tartós, azt szoktam használni. És pótolni sem nehéz, mindig elrakok párat tartalékba, amikor popszegecselek valamit. :D
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

"univerzalis" tuskem van par de ez ugy egyben visszaformazza a huvelyszajat is. most csinalhatom ket lepesben
AndyA írta: 2024.02.11. 11:55 Én egy esztergálni tudó ismerőssel csináltattam egy ilyen tüskét úgy, hogy lyukas a hegye. Oda meg valami passzos szöget, hasonlót beragasztok pillanatragasztóval. Ha elnyaklik, egy öngyufával ki tudom belőle melegíteni, megy bele egy új szög, csók.

A popszegecsekből visszamaradó "fejetlen szög" elég jó cucc, masszív és tartós, azt szoktam használni. És pótolni sem nehéz, mindig elrakok párat tartalékba, amikor popszegecselek valamit. :D
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2024.02.11. 11:55 Én egy esztergálni tudó ismerőssel csináltattam egy ilyen tüskét úgy, hogy lyukas a hegye. Oda meg valami passzos szöget, hasonlót beragasztok pillanatragasztóval. Ha elnyaklik, egy öngyufával ki tudom belőle melegíteni, megy bele egy új szög, csók.

A popszegecsekből visszamaradó "fejetlen szög" elég jó cucc, masszív és tartós, azt szoktam használni. És pótolni sem nehéz, mindig elrakok párat tartalékba, amikor popszegecselek valamit. :D
Hát nemtom.. én szoktam válogatni a hüvelyeket, és akkor kb garantáltan nincs ilyen meglepetés.. :roll: fenékjelzés alapján - a tempó miatt (na jó kicsit a korom miatt is… 8-) ) nagyítóval - gyorsabb, mint fentről belevilágítva számolni a lyukakat.

QQRIQ .308-ast nem töltök, matricám sincs - de van universal decapper die-on, az nem bántja a hüvelyt ha fenn vagy Budapesten meg ma kölcsön tudom adni!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2024.02.11. 12:03 "univerzalis" tuskem van par de ez ugy egyben visszaformazza a huvelyszajat is. most csinalhatom ket lepesben
A formázó-kicsapizó matricában cseréltem ki a gyári tüskét az utángyártottra.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ezek is valogatott hethatvankettes huvelyek voltak de valahogy koze keveredett egy zvs is :(
Petya357 írta: 2024.02.11. 12:06 Hát nemtom.. én szoktam válogatni a hüvelyeket, és akkor kb garantáltan nincs ilyen meglepetés.. :roll: fenékjelzés alapján - a tempó miatt (na jó kicsit a korom miatt is… 8-) ) nagyítóval - gyorsabb, mint fentről belevilágítva számolni a lyukakat.

QQRIQ .308-ast nem töltök, matricám sincs - de van universal decapper die-on, az nem bántja a hüvelyt ha fenn vagy Budapesten meg ma kölcsön tudom adni!
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2024.02.11. 12:06 (na jó kicsit a korom miatt is… 8-) ) nagyítóval
Szia,

Hat, ha kormos a huvely, akkor nem tokeletes a loporgazok hatrafujasanak megakadalyozasa. :-)

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2024.02.11. 12:43 Szia,

Hat, ha kormos a huvely, akkor nem tokeletes a loporgazok hatrafujasanak megakadalyozasa. :-)

Bel
Bel szerintem Te is elsőre kitaláltad a retró zsarus filmeket a “Felismered-e” rovatban, csak szerénységből nem írtad a megfejtést .. vagy feledékenység? 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Jól tudom, hogy a 32 ACP (7,65 Browning) csak taper crimpet kaphat, roll crimpet nem, mert a hüvelyszájon támaszkodik fel a töltényűrben, ugyanúgy, mint a 9 Luger?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

jol
AndyA írta: 2024.02.12. 13:25 Jól tudom, hogy a 32 ACP (7,65 Browning) csak taper crimpet kaphat, roll crimpet nem, mert a hüvelyszájon támaszkodik fel a töltényűrben, ugyanúgy, mint a 9 Luger?
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2024.02.12. 13:26jol
Köszi!
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: TurboP »

A strobl.cz-nél lehet ÁFA nélkül vásárolni céges számlára? (vagy ÁFÁ-san kell, és itthon kell intézni).
"..."
Válasz küldése