OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: pogessor »

gabor86 írta: 2024.02.06. 22:31 HBO Róma, annal jobb talan nem is letezik
Némi történelemgörbítés van abban is, de még úgy is bőven +1
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gabor86 írta: 2024.02.06. 22:31 HBO Róma, annal jobb talan nem is letezik
Háromszor néztem eddig végig, de szerintem még párszor meg fogom. A legjobb!!!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

swordmanus írta: 2024.02.06. 22:16 nem, csak nem vagy hozzáedződve a Netflixhez. Nézzetek Vikingeket, bár abban se klappol minden, de simán élvezhető. :-)
Vikingek is atom jó, abból az összes évadot végignéztem.
Igaz az nem annyira asszonnyal nézős, nem bírja az erőszakot a képernyőn.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

TotoHU írta: 2024.02.06. 22:10 Rákattantunk asszonnyal a történelmi doku sorozatokra. Engem is érdekel, ő meg eleve történész. Végig néztük a Nagy Sándort, nekünk tetszett, jól bemutatta a zseniális hadvezér személyiségének árnyalatait, a dilemmákat amikkel szembesült.
Ma elkezdtük nézni a Kleopátrát is a Netflixen. És bakker Kleopátra ott egy fekete nő. A főpapok is feketék, a gonosz hódító rómaiak meg úgy germánosan fehérek, nem mint a mai olaszok.
Ha ez nekem így nem igazán tetszik és minimum lightos történelem hamisításnak tartom, akkor most rasszista vagyok?
Nem biztos, hogy nem nekik van igazuk. Kb 2000 éve teljesen mások voltak a rasszok elterjedései (nem volt ekkora globalizáció). Szóval lehet, hogy Afrikában feketébbek voltak az emberek (akár Egyiptomban is). Hogy Európa mennyire volt fehér, az jó kérdés, valószínűleg az is jobban, mint gondolnánk (germánok, kelták, avarok, gepidák, lehetne még sorolni az akkori népcsoportokat). Az olasz, illetve görög területen élők (meg úgy általában az az égöv) az bronzosabb lehetett persze (mediterrán típus). De Ázsia se volt ekkora. Mármint az ottani rassz sokkal keletebben volt jellemző, az Urálon túl is valószínűleg az europid (lásd kaukázusi embertípus) volt elterjedve. Utána indultak meg főleg a nyugat felé haladó vándorlások (akár ideiglenes hódítás, akár letelepedés jelleggel). Aztán persze az adott kor embere mindig a saját képére formálta az addigi történelmet (pl Anonymus is ki tudja mennyi minden mesét rakott a tények mellé), így lettünk mi ugorokból hunok, Kleopátra meg afro-mediterránból hófehér. De amúgy a Netflix meg szeret túlságosan pc lenni, szóval az is benne lehet igen. Én úgy vagyok vele, hogy felőlem a Télapó is lehet fekete nő (hisz a pirosruhás fehér szakállú öreget is valójában a Coca-Cola találta ki), a karakterek jellemét, vagy egy adott szerepet szerintem nem befolyásolja a dolog.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Sparrow írta: 2024.02.07. 06:51 Nem biztos, hogy nem nekik van igazuk. Kb 2000 éve teljesen mások voltak a rasszok elterjedései (nem volt ekkora globalizáció). Szóval lehet, hogy Afrikában feketébbek voltak az emberek (akár Egyiptomban is). Hogy Európa mennyire volt fehér, az jó kérdés, valószínűleg az is jobban, mint gondolnánk (germánok, kelták, avarok, gepidák, lehetne még sorolni az akkori népcsoportokat). Az olasz, illetve görög területen élők (meg úgy általában az az égöv) az bronzosabb lehetett persze (mediterrán típus). De Ázsia se volt ekkora. Mármint az ottani rassz sokkal keletebben volt jellemző, az Urálon túl is valószínűleg az europid (lásd kaukázusi embertípus) volt elterjedve. Utána indultak meg főleg a nyugat felé haladó vándorlások (akár ideiglenes hódítás, akár letelepedés jelleggel). Aztán persze az adott kor embere mindig a saját képére formálta az addigi történelmet (pl Anonymus is ki tudja mennyi minden mesét rakott a tények mellé), így lettünk mi ugorokból hunok, Kleopátra meg afro-mediterránból hófehér. De amúgy a Netflix meg szeret túlságosan pc lenni, szóval az is benne lehet igen. Én úgy vagyok vele, hogy felőlem a Télapó is lehet fekete nő (hisz a pirosruhás fehér szakállú öreget is valójában a Coca-Cola találta ki), a karakterek jellemét, vagy egy adott szerepet szerintem nem befolyásolja a dolog.
Biztos, hogy nem nekik volt igazuk. Konkrétan Egyiptom betiltotta ezt a woke szart történelem hamísitás miatt. Gyaníthatóan azért, mert nagyobb tudással rendelkeznek egyiptológiából, mint a netflix forgatókönyv írói.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Sparrow írta: 2024.02.07. 06:51 Nem biztos, hogy nem nekik van igazuk. Kb 2000 éve teljesen mások voltak a rasszok elterjedései (nem volt ekkora globalizáció). Szóval lehet, hogy Afrikában feketébbek voltak az emberek (akár Egyiptomban is). Hogy Európa mennyire volt fehér, az jó kérdés, valószínűleg az is jobban, mint gondolnánk (germánok, kelták, avarok, gepidák, lehetne még sorolni az akkori népcsoportokat). Az olasz, illetve görög területen élők (meg úgy általában az az égöv) az bronzosabb lehetett persze (mediterrán típus). De Ázsia se volt ekkora. Mármint az ottani rassz sokkal keletebben volt jellemző, az Urálon túl is valószínűleg az europid (lásd kaukázusi embertípus) volt elterjedve. Utána indultak meg főleg a nyugat felé haladó vándorlások (akár ideiglenes hódítás, akár letelepedés jelleggel). Aztán persze az adott kor embere mindig a saját képére formálta az addigi történelmet (pl Anonymus is ki tudja mennyi minden mesét rakott a tények mellé), így lettünk mi ugorokból hunok, Kleopátra meg afro-mediterránból hófehér. De amúgy a Netflix meg szeret túlságosan pc lenni, szóval az is benne lehet igen. Én úgy vagyok vele, hogy felőlem a Télapó is lehet fekete nő (hisz a pirosruhás fehér szakállú öreget is valójában a Coca-Cola találta ki), a karakterek jellemét, vagy egy adott szerepet szerintem nem befolyásolja a dolog.
Igen ez a kérdés nem teljesen tisztázott, és most a woke miatt a viták előterébe került.
Viszont már korábban foglalkoztak vele kutatók, éa tudják hogy Kleopátra makedón és perzsa felmenőkkel rendelkezett. A kutatási eredményeikről Wikipedia szócikk is készült, aminek az alján egy csomó más témába vágó hivatkozás is olvasható.
Hacsak nem voltak fekete afrikaiak is a perzsa és makedón ősök között, úgy igen valószínű hogy a készítők tudatosan hágták meg a történelmi hűséget, a nekik kedvező aktuális identitáspolitikai (woke) színezet kedvéért. *

Kiemelnék egy részletet:

"Joyce Tyldesley egyetért ezzel, megjegyezve, hogy bár voltak szőke makedón uralkodók, mint például II. Ptolemaiosz, Kleopátra ismert makedón és perzsa felmenői valószínűsítik, hogy "sötét haja és olajbarna vagy világos fehér bőrszíne volt"."

https://en.wikipedia.org/wiki/Ethnicity_of_Cleopatra

*: ezzel eléri a woke/PC/LMBTQ kurzus (és az őket támogató globális vállalatok), hogy a rasszok közti ellentét kerüjön a viták középpontjába, erről beszéljünk, ahelyett hogy a világ javainak 43%-át a top 1%-ba tartozó szupergazdagok birtokolják. Ez az egész szarság egy qrva nagy terelés a lényegről.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2024.02.07. 10:29 Igen ez a kérdés nem teljesen tisztázott, és most a woke miatt a viták előterébe került.
Viszont már korábban foglalkoztak vele kutatók, éa tudják hogy Kleopátra makedón és perzsa felmenőkkel rendelkezett. A kutatási eredményeikről Wikipedia szócikk is készült, aminek az alján egy csomó más témába vágó hivatkozás is olvasható.
Hacsak nem voltak fekete afrikaiak is a perzsa és makedón ősök között, úgy igen valószínű hogy a készítők tudatosan hágták meg a történelmi hűséget, a nekik kedvező aktuális identitáspolitikai (woke) színezet kedvéért. *

Kiemelnék egy részletet:

"Joyce Tyldesley egyetért ezzel, megjegyezve, hogy bár voltak szőke makedón uralkodók, mint például II. Ptolemaiosz, Kleopátra ismert makedón és perzsa felmenői valószínűsítik, hogy "sötét haja és olajbarna vagy világos fehér bőrszíne volt"."

https://en.wikipedia.org/wiki/Ethnicity_of_Cleopatra

*: ezzel eléri a woke/PC/LMBTQ kurzus (és az őket támogató globális vállalatok), hogy a rasszok közti ellentét kerüjön a viták középpontjába, erről beszéljünk, ahelyett hogy a világ javainak 43%-át a top 1%-ba tartozó szupergazdagok birtokolják. Ez az egész szarság egy qrva nagy terelés a lényegről.
Kleopátra a Ptolemaida dinasztia tagja volt, egyenes ági leszármazottja III. Alexandrosznak azaz Nagy Sándornak.
A többivel is egyetértek.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

netflix-polar-bears.jpg
Meg amikor a homokos munkatársam panaszkodik, hogy minden szerepbe homokosokat erőltetnek be, akkor azért tényleg gond lehet.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Hogy is szokták mondani?
- A kutyából nem lesz szalonna.
Jah, ezek a fránya sztereotípiák.
Várom a kövi műsort.

https://magyarnemzet.hu/belfold/2024/02 ... 1706979220
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2024.02.06. 22:10 Rákattantunk asszonnyal a történelmi doku sorozatokra. Engem is érdekel, ő meg eleve történész. Végig néztük a Nagy Sándort, nekünk tetszett, jól bemutatta a zseniális hadvezér személyiségének árnyalatait, a dilemmákat amikkel szembesült.
Ma elkezdtük nézni a Kleopátrát is a Netflixen. És bakker Kleopátra ott egy fekete nő. A főpapok is feketék, a gonosz hódító rómaiak meg úgy germánosan fehérek, nem mint a mai olaszok.
Ha ez nekem így nem igazán tetszik és minimum lightos történelem hamisításnak tartom, akkor most rasszista vagyok?
Nem vagy rasszista, a világ normálisabb része nem is nézi jó szemmel. Kleopátra származása alapján nem lehetett fekete, az említett sorozaton az Egyiptomiak is fel vannak háborodva. Disney már kezd keményen ráfázni a woke túltolására (durva bukások), ráfázik majd a többi is.
Sapienti sat.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2024.02.06. 22:10 Ha ez nekem így nem igazán tetszik és minimum lightos történelem hamisításnak tartom, akkor most rasszista vagyok?
Szia,

Szerintem egyertelmu, hogy a netflix a rasszista.

Bel
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

https://magyarnemzet.hu/belfold/2024/02 ... e_vignette

B@szki, itt is gáz-riasztó VZ61.
Ezért megy fel rohamosan az áruk, lassan több lesz lefoglalva, mint a gyűjtőknél. :lol:
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

TotoHU írta: 2024.02.07. 10:29

Kleopátra ismert makedón és perzsa felmenői valószínűsítik, hogy "sötét haja és olajbarna vagy világos fehér bőrszíne volt"."

Igen, ez eléggé valószínűsíthető.

De én továbbra is azt mondom, hogy nem kéne, hogy ez számítson. (A spagettiwesternek is teljesen hamis képet mutatnak az indiánokról, de még a “fehér”? telepesekről is. Tudom, az egyik dokumentumfilm, a másik meg szórakoztató film, de bennem már évekkel ezelőtt kialakult az, hogy bármi ami nem referált folyóíratban jelenik meg, az max szórakoztató irodalom. A dokumentumfilmek is, ugyanis hatványozottan igaz ez azokra, ahol képet is közvetítenek mellé pl. tv, mozi, streaming, internet. A streaming az amúgy is a 21. század ponyvairodalma.)

De hogy a kérdésre is válaszoljak, ha neked nem tetszik egy színész játéka, előadásmódja, jelmeze (és ebben a kontextusban a bőrszín és a rassz a jelmez része), az nem rasszizmus, hanem kritika.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Sparrow írta: 2024.02.07. 19:28 Igen, ez eléggé valószínűsíthető.

De én továbbra is azt mondom, hogy nem kéne, hogy ez számítson. (A spagettiwesternek is teljesen hamis képet mutatnak az indiánokról, de még a “fehér”? telepesekről is. Tudom, az egyik dokumentumfilm, a másik meg szórakoztató film, de bennem már évekkel ezelőtt kialakult az, hogy bármi ami nem referált folyóíratban jelenik meg, az max szórakoztató irodalom. A dokumentumfilmek is, ugyanis hatványozottan igaz ez azokra, ahol képet is közvetítenek mellé pl. tv, mozi, streaming, internet. A streaming az amúgy is a 21. század ponyvairodalma.)

De hogy a kérdésre is válaszoljak, ha neked nem tetszik egy színész játéka, előadásmódja, jelmeze (és ebben a kontextusban a bőrszín és a rassz a jelmez része), az nem rasszizmus, hanem kritika.
A spagetti western nem akart nevelni, a netflix viszont igen. Ha van valami amire hasonlít, azok az 50 évek kommunista filmjei.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Sparrow írta: 2024.02.07. 19:28 Igen, ez eléggé valószínűsíthető.

De én továbbra is azt mondom, hogy nem kéne, hogy ez számítson. (A spagettiwesternek is teljesen hamis képet mutatnak az indiánokról, de még a “fehér”? telepesekről is. Tudom, az egyik dokumentumfilm, a másik meg szórakoztató film, de bennem már évekkel ezelőtt kialakult az, hogy bármi ami nem referált folyóíratban jelenik meg, az max szórakoztató irodalom. A dokumentumfilmek is, ugyanis hatványozottan igaz ez azokra, ahol képet is közvetítenek mellé pl. tv, mozi, streaming, internet. A streaming az amúgy is a 21. század ponyvairodalma.)

De hogy a kérdésre is válaszoljak, ha neked nem tetszik egy színész játéka, előadásmódja, jelmeze (és ebben a kontextusban a bőrszín és a rassz a jelmez része), az nem rasszizmus, hanem kritika.
Igen a dokufilm is max ismeretterjesztő műfaj, de valahogy esti szórakozásnak is jobban esik mint a hagyományos játékfilmek.
Egy csipetnyi művészet, építészet, régészet, korabeli politika, több árnyalat. Ezek a játékfilmekben nincsenek benne.
Történetesen a Kleopátrában ez is gyengére sikerült, kb egy Wikipédia szócikkek olvastak fel a beszélő fejek, így összességében egy harmatgyenge sorozat lett. Ehhez adódik hogy egy politikai üzenetet is közvetített a fekete szereplővel. Az előtte nézett Nagy Sándor viszont tetszett, noha abban is erzekenyitettek kicsit Alexandrosz meleg kapcsolatának bemutatásával, de az összes többi érdekes volt, az egyéni drámák (Dareiosz bukása, a makedonok belső ellentétei) is árnyaltak voltak mellette
A mai alexandriai adatasokkal foglalkozó régészeti szál pedig kifejezetten erős volt, így nem voltak zavaróak a meleg jelenetek.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kojak írta: 2024.02.07. 17:48 https://magyarnemzet.hu/belfold/2024/02 ... e_vignette

B@szki, itt is gáz-riasztó VZ61.
Ezért megy fel rohamosan az áruk, lassan több lesz lefoglalva, mint a gyűjtőknél. :lol:
Visszakerül majd a gyűjtőkhöz, vagy így, vagy úgy.. ;-)

Amúgy miért olyan nagy Was ist das szabadon tartható gázriasztókat lefoglalni..?
A VZ61 mellett ott van az MKH kártya is.
TEK3.jpg
TEK2.jpg
TEK1.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

loksi67 írta: 2024.02.07. 13:41 sziasztok,

bemutatkozasnak egy kis fejtörö: ez mi fija borja lehet?

kalibert elarulom, talan ugykönnyebb: 22lr

megfejtes 1 het mulva :-)

01.jpg

02.jpg

03.jpg

üdv

loksi
Jééé Loksi! Üdv a fórumon! 🤝😊
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Nem igazán értem ezt a problémát. A Netflix nekem néha túl sok, a fekete Kleopátra pedig egy vicc - de akkor ne nézzük ha nem teszik. És ez a rassz ferdítés dolog se nem új, és még csak nem is woke specialitás.

Felekezeti hovátartozástól függetlenül sem agnosztikus, sem hívő nem szokott panaszkodni a hófehér, szőke, kékszemű Jézus ábrázolásokra - pedig hát na, azért ez a sztereotípia minden, csak nem autentikus ha a 2000 èvvel ezelőtti Judeáról beszélünk :roll:

Egy tankönyvben, pláne egy tudományos folyóiratban tőkre zavarna egy nem arab/közel-keleti kinézetű Kleopátra. De egy historizálo szórakoztató sorozatban? Ugyan már. Ez egy mese. Nevetséges, tovább kapcsolok, ennyi.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2024.02.07. 20:40 Nem igazán értem ezt a problémát. A Netflix nekem néha túl sok, a fekete Kleopátra pedig egy vicc - de akkor ne nézzük ha nem teszik. És ez a rassz ferdítés dolog se nem új, és még csak nem is woke specialitás.

Felekezeti hovátartozástól függetlenül sem agnosztikus, sem hívő nem szokott panaszkodni a hófehér, szőke, kékszemű Jézus ábrázolásokra - pedig hát na, azért ez a sztereotípia minden, csak nem autentikus ha a 2000 èvvel ezelőtti Judeáról beszélünk :roll:

Egy tankönyvben, pláne egy tudományos folyóiratban tőkre zavarna egy nem arab/közel-keleti kinézetű Kleopátra. De egy historizálo szórakoztató sorozatban? Ugyan már. Ez egy mese. Nevetséges, tovább kapcsolok, ennyi.

A Brian életén kívül nincs autentikus történelmi film!😅
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2024.02.07. 20:48 A Brian életén kívül nincs autentikus történelmi film!😅
miért?

mit adtak nekünk a rómaiak?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

szöged írta: 2024.02.07. 21:03 miért?

mit adtak nekünk a rómaiak?
Ti mind egyéniségek vagytok!
Én nem

:lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

szöged írta: 2024.02.07. 21:03 miért?

mit adtak nekünk a rómaiak?
Min kívül?
"..."
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

TurboP írta: 2024.02.07. 22:18Min kívül?
Lehet hogy nem láttad? :D

https://youtu.be/J2Bx19qJ_Vs?t=53
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Morcosrobot írta: 2024.02.08. 01:39 Lehet hogy nem láttad? :D

https://youtu.be/J2Bx19qJ_Vs?t=53
Láttam ezért kérdeztem.
Hogy a hosszú listán kívül mit adtak nekünk a rómaiak.
Ha csak a békét akkor ugye demagóg az ember.
😂😂😂😂😂
"..."
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

RatRace írta: 2024.02.03. 19:02 Régebben esett szó a lőzsákokról.
Mivel a régit elkunyerálták, rendeltem másikat.
Ismét ilyen műanyag granulátummal töltöm meg.
Könnyebb cipelni, de még mindig stabil.
Ha megérkezik a zsák, csinálok akkor is képeket, és meg is mérem.
Ma megérkezett, jól kitömtem.💪
Stabil, mint a magyar forint. :lol:
Csatolmányok
17073863525765517121631443127974.jpg
17073864084191169869646483139677.jpg
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

mlaca írta: 2024.02.08. 09:28 jó lenne végre egy normális fegyvertörvény, ami nem az állam érdekeit tartja szem előtt, hanem a polgárokét,
Szia,

Hat, az altalad irottakon elgondolkoztam: mi az allam? Szerintem hatarozottan nem az allamigazgatas az allam, hanem ahogy a wikipediaban talaltam: "Emberek meghatározott földterületen élő csoportjának közös kormányzattal valamint belső és külső szuverenitással rendelkező közössége, jelentős, de (a többi állam szerepe miatt) viszonylagos önállósággal rendelkező társadalmi szervezet. Feladata az adott társadalmi és gazdasági viszonyok rendszerének lényegi fenntartása, a külső védelem biztosítása, a társadalom szervezése, irányítása és vezetése".

Ez alapjan nem ertek egyet veled: a normalis fegyvertorveny az allam erdekeit tartsa szem elott, es mivel az allam az itt elo emberek kozossege, ez azt jelenti, hogy a polgarok erdekeit tartja szem elott.

Bel
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

bel írta: 2024.02.08. 11:05 Szia,

Hat, az altalad irottakon elgondolkoztam: mi az allam? Szerintem hatarozottan nem az allamigazgatas az allam, hanem ahogy a wikipediaban talaltam: "Emberek meghatározott földterületen élő csoportjának közös kormányzattal valamint belső és külső szuverenitással rendelkező közössége, jelentős, de (a többi állam szerepe miatt) viszonylagos önállósággal rendelkező társadalmi szervezet. Feladata az adott társadalmi és gazdasági viszonyok rendszerének lényegi fenntartása, a külső védelem biztosítása, a társadalom szervezése, irányítása és vezetése".

Ez alapjan nem ertek egyet veled: a normalis fegyvertorveny az allam erdekeit tartsa szem elott, es mivel az allam az itt elo emberek kozossege, ez azt jelenti, hogy a polgarok erdekeit tartja szem elott.

Bel
Az államot nehéz definiálni, leginkább a sajátosságait lehet felsorolni. Azok között pedig a mai államoknál szerepel, hogy a néptől és a társadalomtól elkülönült szuverén közhatalom, ehhez képest a fenti meghatározás viráglelkű kissé.
Sapienti sat.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

bel írta: 2024.02.08. 11:05 Szia,

Hat, az altalad irottakon elgondolkoztam: mi az allam? Szerintem hatarozottan nem az allamigazgatas az allam, hanem ahogy a wikipediaban talaltam: "Emberek meghatározott földterületen élő csoportjának közös kormányzattal valamint belső és külső szuverenitással rendelkező közössége, jelentős, de (a többi állam szerepe miatt) viszonylagos önállósággal rendelkező társadalmi szervezet. Feladata az adott társadalmi és gazdasági viszonyok rendszerének lényegi fenntartása, a külső védelem biztosítása, a társadalom szervezése, irányítása és vezetése".

Ez alapjan nem ertek egyet veled: a normalis fegyvertorveny az allam erdekeit tartsa szem elott, es mivel az allam az itt elo emberek kozossege, ez azt jelenti, hogy a polgarok erdekeit tartja szem elott.

Bel
igazad van, rosszul fogalmaztam. állam helyében inkább a (pártállástól függetlenül) regnáló réteget lehetne mondani.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Nem akarok monomániásnak tűnni, de hát ismét elém került egy gyöngyszem a Facebookon.
Jane Austen - Értelem és érzelem c. művét a Hallmark streaming szolgáltató újszerűen adaptálta a képernyőre, ezzel nyilván megfelelve a woke kultúrpolitikai irányvonalának.

A 19. századi brit arisztokrácia itt ábrázolt tagjai nagyrészt feketék - már csak az a kérdés, hogy a rabszolgáik akkor egy halom fehérből álltak?
Ez már egy kicsit duplagondol, teljesen szürreális az egész. Sosem gondoltam volna, hogy a kommunizmus után újra erővel elkezdődik a tudatos történelemhamisítás.

https://www.npr.org/2024/02/01/12281563 ... k-loveuary
426674115_7197840920333340_1052557422457057575_n.jpg
426674115_7197840920333340_1052557422457057575_n.jpg (82.21 KiB) Megtekintve 3949 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2024.02.08. 17:57-kor.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

TotoHU írta: 2024.02.08. 17:52 ...
426674115_7197840920333340_1052557422457057575_n.jpg
Remélem eljön az a pont, ahol az emberek nagy része megunja ezt a fajta agymosást, és bojkottálnak minden hasonlót.
Remek példa erre a bud light sör.
Amin csodálkozom, hogy a ford egy ilyen fiaskó után szivárványos f150 reklámot csinált.. Pedig a célközönség kb ugyan az, mint az említett sörnél.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

TotoHU írta: 2024.02.08. 17:52 Nem akarok monomániásnak tűnni, de hát ismét elém került egy gyöngyszem a Facebookon.
Jane Austen - Értelem és érzelem c. művét a Hallmark streaming szolgáltató újszerűen adaptálta a képernyőre, ezzel nyilván megfelelve a woke kultúrpolitikai irányvonalának.

A 19. századi brit arisztokrácia itt ábrázolt tagjai nagyrészt feketék - már csak az a kérdés, hogy a rabszolgáik akkor egy halom fehérből álltak?
Ez már egy kicsit duplagondol, teljesen szürreális az egész. Sosem gondoltam volna, hogy a kommunizmus után újra erővel elkezdődik a tudatos történelemhamisítás.

https://www.npr.org/2024/02/01/12281563 ... k-loveuary

426674115_7197840920333340_1052557422457057575_n.jpg

Én megint csak azt mondom erre, hogy ez egy irodalmi feldolgozás.
Hiba ezt erőltetni igen, de hiba ezt történelemhamisításnak is nevezni. Ez olyan, mint amikor Brittney Spears (remélem jól írtam a nevét) énekli a We will rock you-t. Elhisszük neki? Nem! De attól még énekelheti. Max nem hallgatom meg.

Ez most egy divat. El fog ez is múlni. Ne húzd fel magad rajta.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

tvsmaci írta: 2024.02.08. 17:57 Remélem eljön az a pont, ahol az emberek nagy része megunja ezt a fajta agymosást, és bojkottálnak minden hasonlót.
Remek példa erre a bud light sör.
Amin csodálkozom, hogy a ford egy ilyen fiaskó után szivárványos f150 reklámot csinált.. Pedig a célközönség kb ugyan az, mint az említett sörnél.
Igen, simán csak bojkottálni kell, nem kell rá előfizetni, nem kell megnézni, és majd abbahagyják. De idegeskedni felesleges.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

A szomorú az , hogy lehetne ebben a témában komoly értékes filmeket is csinalni. Gyerekkoromban láttam a Gyökerek (Roots) című sorozatot, a mai napig emlékszem belőle dolgokra akkora hatása volt.
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Gy%C3%B ... lex_Haley)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Sparrow írta: 2024.02.08. 18:11 Én megint csak azt mondom erre, hogy ez egy irodalmi feldolgozás.
Hiba ezt erőltetni igen, de hiba ezt történelemhamisításnak is nevezni. Ez olyan, mint amikor Brittney Spears (remélem jól írtam a nevét) énekli a We will rock you-t. Elhisszük neki? Nem! De attól még énekelheti. Max nem hallgatom meg.

Ez most egy divat. El fog ez is múlni. Ne húzd fel magad rajta.
Ezzel szoktak a woke-osok is védekezni, hogy de hát ezek művészi feldolgozások. :-)
Az a bajom ezzel, hogy ez, bár valóban egy irodalmi mű feldolgozása, de egy adott történelmi korba- és környezetbe ágyazott. Ami teljesen biztosan nem volt, és nem is lehetett olyan, mint amilyennek ebben a woke-os remekműben ábrázolják. És itt most nem arról van szó, hogy az a mélyen rasszista, kizsákmányoló és nyomorult úri világ ott a 19. században jobb lett volna, mert egyáltalán nem! Pusztán annyi, hogy ez a történet akkor és ott úgy egészen biztosan nem történhetett meg.

Az is világos, hogy csak azért csinálták meg ilyennek, hogy mindaz akinek ez az arcába tolt politikai üzenet nem tetszik, epét hányjon tőle.
A céljukat biztosan nem fogják elérni vele, mert az ugyan tény hogy gyalázatos bűn volt a rabszolgatartás és az utána következő intézményesített elnyomás ami az USA-ban egészen a 60-as évek közepéig tartott, de az is biztos, hogy az ilyen szándékosan provokatív feldolgozásoktól nem lesz konszenzus és megbékélés a kérdésben.
A másik pedig: ez az egész történet az amerikak dolga, itt nem nyomták el a színesbőrűeket, itt másfajta elnyomás volt, nekünk speciel ehhez nem sok közünk van.
Csak ugye a tudatipar okán ezt muszáj néznem, és lassan nem lehet egy filmet sem elindítani anélkül, hogy az arcomba tolt és maximális hangerőn üvöltetett LMBTQ érzékenyítéssel vagy woke-BLM politikai üzenetekkel ne lenne csurig teletömve.

Ilyen fokú szervezett és tudatos agymosás, ilyen erővel tolt kultúrkampf szvsz. utoljára a 60-as 70-es években volt a komancs országokban.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Sparrow írta: 2024.02.08. 18:11 Én megint csak azt mondom erre, hogy ez egy irodalmi feldolgozás.
Hiba ezt erőltetni igen, de hiba ezt történelemhamisításnak is nevezni. Ez olyan, mint amikor Brittney Spears (remélem jól írtam a nevét) énekli a We will rock you-t. Elhisszük neki? Nem! De attól még énekelheti. Max nem hallgatom meg.

Ez most egy divat. El fog ez is múlni. Ne húzd fel magad rajta.
Nem értek Veled egyet, mert ez 100% politikai célokat szolgál. Semmi köze az irodalomhoz, művészethez, de feldolgozáshoz sem.

Két gondolat: mi történne szerinted azzal a filmmel és alkotóival, akik feldolgozásukban fehér színészre cserélnék Muhammad Ali, esetleg Little Richard alakítóját? Lámpavasra akarnák húzni őket és megint felgyújtanák fél Amerikát.
Ellenben az valóban senkit nem zavart, hogy a Remény rabjaiban Redet - aki ugye azért Red, mert ír és nem fekete - Morgan Freeman játssza, mert az a film és a szereplők játéka valóban alkotás, művészet és nem öncélú politikai fricska.
Sapienti sat.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TotoHU írta: 2024.02.08. 19:37
Ilyen fokú szervezett és tudatos agymosás, ilyen erővel tolt kultúrkampf szvsz. utoljára a 60-as 70-es években volt a komancs országokban.
Utolsó gondolat, és befejeztem. :-)
Persze, elismerem hogy létező probléma a kirekesztés, a rasszizmus, a melegek gyerekvállalása, a nők elnyomása, és még sok más dolog. Tök oké hogy beszéljünk róla, cserélődjenek ki a vélemények, legyen része a közbeszédnek. Legyen téma cikkekben, szóljanak róla műsorok, legyenek viták.
De a narratívát ne már egy szórakoztató filmben egy történetbe csomagolva kapjuk meg, úgy hogy mi nem is arra ültünk le hanem szórakozni. Ne akarjanak lopakodva elültetni egy gondolatot bennem, mint az Eredet c..filmben, mert az úgy már manipuláció, és agymosás.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

TotoHU írta: 2024.02.08. 20:44 Utolsó gondolat, és befejeztem. :-)
Persze, elismerem hogy létező probléma a kirekesztés, a rasszizmus, a nők elnyomása, és még sok más dolog. Tök oké hogy beszéljünk róla, cserélődjenek ki a vélemények, legyen része a közbeszédnek. Legyen téma cikkekben, szóljanak róla műsorok, legyenek viták.
De a narratívát ne már egy szórakoztató filmben egy történetbe csomagolva kapjuk meg, úgy hogy mi nem is arra ültünk le hanem szórakozni. Ne akarjanak lopakodva elültetni egy gondolatot bennem, mint az Eredet c..filmben, mert az úgy már manipuláció, és agymosás.
amire kereslet, arra kínálat

ne fizess nekik, ha nem ezt a lovat akartad

kb olyan, mint egy étterem
bemész, teszteled

ha jó, visszamész

ha nem jó, akkor máshova viszed a forintot
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Gyesznóvágás illegál TOZ-17-tel. Hungary is not a slavic country:-))

https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... -hentesnek
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mennyire eletszeru hogy megallitanak mert utanfuton letakarva szallitasz valamit amit raadasul igazolni tudsz, aztan atvizsgaljak az autot es fegyvert talalnak? :roll:
gvass1 írta: 2024.02.09. 06:42 Gyesznóvágás illegál TOZ-17-tel. Hungary is not a slavic country:-))

https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... -hentesnek
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2024.02.09. 07:03 mennyire eletszeru hogy megallitanak mert utanfuton letakarva szallitasz valamit amit raadasul igazolni tudsz, aztan atvizsgaljak az autot es fegyvert talalnak? :roll:
Bizonyára félrekúrt és az asszony ezt tudta kitalálni.

A megcsalt feleség/csalódott szerető a lőfegyverrel és lőszerrel való visszaélés miatti bukták leggyakoribb kiváltó oka, nem a jó nyomozati és titkosszolgálati munka. (copyright by drBokros)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: numizmata »

gvass1 írta: 2024.02.09. 07:11 Bizonyára félrekúrt és az asszony ezt tudta kitalálni.

A megcsalt feleség/csalódott szerető a lőfegyverrel és lőszerrel való visszaélés miatti bukták leggyakoribb kiváltó oka, nem a jó nyomozati és titkosszolgálati munka. (copyright by drBokros)
Egy ideig gyujtottem azokat a kommunikacios fordulatokat, amikkel az informacio forrasat probaltak fedni: pl rutinellenorzes soran,
a sofor ideges viselkedese miatt,
kockazatertekeles alapjan,
lakossagi bejelentes nyoman stb

ha ezek szerepelnek a kozlemenyben, akkor joesellyel maszkirovka van :)

de nincsen ezzel semmi baj, tegyek csak a dolgukat a jo ugy erdekeben.
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

szöged írta: 2024.02.08. 20:59 amire kereslet, arra kínálat

ne fizess nekik, ha nem ezt a lovat akartad

kb olyan, mint egy étterem
bemész, teszteled

ha jó, visszamész

ha nem jó, akkor máshova viszed a forintot
Nehéz ügy.
A streaming szolgáltatások eddig is olyanok voltak mint a kuka. Egy óriási halom értéktelen szemétben kell turkálni ahhoz, hogy találjunk valami kicsit is érdekeset.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2024.02.09. 07:03 mennyire eletszeru hogy megallitanak mert utanfuton letakarva szallitasz valamit amit raadasul igazolni tudsz, aztan atvizsgaljak az autot es fegyvert talalnak? :roll:
Feldobta valaki?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2024.02.09. 07:11 Bizonyára félrekúrt és az asszony ezt tudta kitalálni.

A megcsalt feleség/csalódott szerető a lőfegyverrel és lőszerrel való visszaélés miatti bukták leggyakoribb kiváltó oka, nem a jó nyomozati és titkosszolgálati munka. (copyright by drBokros)
Az önvédelem ritkán emlegetett, de annál fontosabb dimenziója. Jól választani asszonyt, ÉS nem k.rni félre 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

:lol:
Petya357 írta: 2024.02.09. 09:09 Az önvédelem ritkán emlegetett, de annál fontosabb dimenziója. Jól választani asszonyt, VAGY nem k.rni félre 8-)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

nemtokregelni írta: 2024.02.08. 20:14 Nem értek Veled egyet, mert ez 100% politikai célokat szolgál. Semmi köze az irodalomhoz, művészethez, de feldolgozáshoz sem.

Két gondolat: mi történne szerinted azzal a filmmel és alkotóival, akik feldolgozásukban fehér színészre cserélnék Muhammad Ali, esetleg Little Richard alakítóját? Lámpavasra akarnák húzni őket és megint felgyújtanák fél Amerikát.
Ellenben az valóban senkit nem zavart, hogy a Remény rabjaiban Redet - aki ugye azért Red, mert ír és nem fekete - Morgan Freeman játssza, mert az a film és a szereplők játéka valóban alkotás, művészet és nem öncélú politikai fricska.
Elfogadom a véleményedet, csak egy gondolat: pont ez a baj, hogy a túloldal (is) azonnal ugrik. Mert szerintem igenis le lehet cserélni Muhammad Ali bőrszínét is a művészi szabadság kifejezéseként. Ha ezt nem értik meg és emiatt gyújtogatnak, akkor sajnos velük van a baj.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Sparrow írta: 2024.02.09. 11:03 Elfogadom a véleményedet, csak egy gondolat: pont ez a baj, hogy a túloldal (is) azonnal ugrik. Mert szerintem igenis le lehet cserélni Muhammad Ali bőrszínét is a művészi szabadság kifejezéseként. Ha ezt nem értik meg és emiatt gyújtogatnak, akkor sajnos velük van a baj.
Én is befejezem, csak még egy mondat, hogy jobban érhető legyen az álláspontom: ha a feketék meg a fehérek kiakadnak ezen, hogy ennyi erővel ki lehetne akadni azon is, hogy egy filmben egy amerikai szereplőt angol színész játszik el.

Sőt, jönnek a földönkívüliek, megtetszik nekik az Antigoné színdarab, előadják a saját színházukban, és erre az emberiség felgyújtja a Földet,, mert miazmár hogy egy marslakó játszik el egy embert… (szerintem kiröhögnek majd minket, és hagyják hogy kiírtsuk magunkat).
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Sparrow írta: 2024.02.09. 11:10 Én is befejezem, csak még egy mondat, hogy jobban érhető legyen az álláspontom: ha a feketék meg a fehérek kiakadnak ezen, hogy ennyi erővel ki lehetne akadni azon is, hogy egy filmben egy amerikai szereplőt angol színész játszik el.

Sőt, jönnek a földönkívüliek, megtetszik nekik az Antigoné színdarab, előadják a saját színházukban, és erre az emberiség felgyújtja a Földet,, mert miazmár hogy egy marslakó játszik el egy embert… (szerintem kiröhögnek majd minket, és hagyják hogy kiírtsuk magunkat).
Ha az az angol színész Washingtont játszaná a Függetlenségi Nyilatkozat idején ugyanígy kiakadnának.
Probléma itt nem az, hogy feketék, hanem az hogy azért ők játsszák a szerepet, mert feketék. Közben meg megy az Otellón a black face-ezés, ha azt fehér játsza el.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Sparrow írta: 2024.02.09. 11:10 Én is befejezem, csak még egy mondat, hogy jobban érhető legyen az álláspontom: ha a feketék meg a fehérek kiakadnak ezen, hogy ennyi erővel ki lehetne akadni azon is, hogy egy filmben egy amerikai szereplőt angol színész játszik el.

Sőt, jönnek a földönkívüliek, megtetszik nekik az Antigoné színdarab, előadják a saját színházukban, és erre az emberiség felgyújtja a Földet,, mert miazmár hogy egy marslakó játszik el egy embert… (szerintem kiröhögnek majd minket, és hagyják hogy kiírtsuk magunkat).
Sajnos egyáltalán nem példátlan a dolog. Az egyik legismertebb ilyen eset a Doktor House, amikor az amerikai doki szerepét Hugh Laurie, egy angol színész játszotta el. Volt belőle nagy skandallum a fanok között.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

igen, az amerikai doki szerepet egy indiannak kellett volna jatszania
AndyA írta: 2024.02.09. 12:23 Sajnos egyáltalán nem példátlan a dolog. Az egyik legismertebb ilyen eset a Doktor House, amikor az amerikai doki szerepét Hugh Laurie, egy angol színész játszotta el. Volt belőle nagy skandallum a fanok között.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

néhány éve volt egy ilyen kezdeményezés, h csak az a film kaphasson oszkárt, amiben közreműködik színesbőrű és/vagy diszszexuális stábtag (nyilván a színészt mindenki látja, így ez a legkézenfekvőbb)
nemtom végülis bevezetésre került-e, és ha igen milyen formában

bennem akkor az a kérdés merült fel, hogy akinek az egyik felmenője nem kaukázusi, az ugye nyilván színesbőrűnek számít
az is, akinek csak az egyik nagyszülője nem fehér
akkor mégis hol húzódik a 6ár, amikortól színesbőrűnek számít valaki?
mert szigorúan véve mindeninek színesbőrűek voltak az ősei, hiszen az összes ember afrikából származik kivétel nélkül
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

szöged írta: 2024.02.09. 17:47 néhány éve volt egy ilyen kezdeményezés, h csak az a film kaphasson oszkárt, amiben közreműködik színesbőrű és/vagy diszszexuális stábtag (nyilván a színészt mindenki látja, így ez a legkézenfekvőbb)
nemtom végülis bevezetésre került-e, és ha igen milyen formában

bennem akkor az a kérdés merült fel, hogy akinek az egyik felmenője nem kaukázusi, az ugye nyilván színesbőrűnek számít
az is, akinek csak az egyik nagyszülője nem fehér
akkor mégis hol húzódik a 6ár, amikortól színesbőrűnek számít valaki?
mert szigorúan véve mindeninek színesbőrűek voltak az ősei, hiszen az összes ember afrikából származik kivétel nélkül
"Mindenki színes bőrű, különben nem látszana."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

szöged írta: 2024.02.09. 17:47 néhány éve volt egy ilyen kezdeményezés, h csak az a film kaphasson oszkárt, amiben közreműködik színesbőrű és/vagy diszszexuális stábtag (nyilván a színészt mindenki látja, így ez a legkézenfekvőbb)
nemtom végülis bevezetésre került-e, és ha igen milyen formában

bennem akkor az a kérdés merült fel, hogy akinek az egyik felmenője nem kaukázusi, az ugye nyilván színesbőrűnek számít
az is, akinek csak az egyik nagyszülője nem fehér
akkor mégis hol húzódik a 6ár, amikortól színesbőrűnek számít valaki?
mert szigorúan véve mindeninek színesbőrűek voltak az ősei, hiszen az összes ember afrikából származik kivétel nélkül
Plusz hát ugye az amerikai feketéknek azért túlnyomó többségben bőőőőven akad fehér felmenője. Inkább kapucsinók, nem tisztán feketék. Szóval már csak ezért is rohadt rasszista ez az egész vergődés, amit antirasszizmusként marketingelnek.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

szöged írta: 2024.02.09. 17:47 néhány éve volt egy ilyen kezdeményezés, h csak az a film kaphasson oszkárt, amiben közreműködik színesbőrű és/vagy diszszexuális stábtag (nyilván a színészt mindenki látja, így ez a legkézenfekvőbb)
nemtom végülis bevezetésre került-e, és ha igen milyen formában

bennem akkor az a kérdés merült fel, hogy akinek az egyik felmenője nem kaukázusi, az ugye nyilván színesbőrűnek számít
az is, akinek csak az egyik nagyszülője nem fehér
akkor mégis hol húzódik a 6ár, amikortól színesbőrűnek számít valaki?
mert szigorúan véve mindeninek színesbőrűek voltak az ősei, hiszen az összes ember afrikából származik kivétel nélkül
Úgy ennek az inverze:
Csatolmányok
famguy.JPG
famguy.JPG (20.32 KiB) Megtekintve 3846 alkalommal
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2024.02.09. 12:23 Sajnos egyáltalán nem példátlan a dolog. Az egyik legismertebb ilyen eset a Doktor House, amikor az amerikai doki szerepét Hugh Laurie, egy angol színész játszotta el. Volt belőle nagy skandallum a fanok között.
Fél-OFF ON

Azért ezt ne keverjük ide.

A brit színészek nagy általánosságban sokkal jobbak, mint az amerikaiak. Klasszisokkal jobb képzésben részesülnek. A tipikus karrierút az igazán komoly sulin, klasszikus képzésen, színházi deszkákon, Shakespeare darabokon vezet, és csak utána mehetnek filmbe szerepelni. A színész megjelenése másodlagos, lehet szép, csúnya, karakteres, átlagos - akármilyen. A tehetsége és képzettsége arrafelé komolyabb súlya esik a latba. Az abszolút elvárás, hogy bárkit és bármit el tudjon játszani. Ha ez nem megy, szóba sem állnak vele. Ugyan nem elvárás, de gyakori, hogy hibátlan amerikai akcentusokat is megtanulják. Nem akcentust - akcentusokat. Keleti parti, midwest, nyugati parti, és persze a déli. Logopédussal, kiejtés coach-al, ahogy kell.

Amerikában tök máshogy történik minden. A mainstream színész kötelezően jóképű, ez a beugró - meg se hallgatják a nem modelleket. Játszani majd megtanul, elég ha tud énekelni és táncolni. Szereposztó dívány mindenhol a világon van ;) , de ott jobban ott van mint a briteknél. A karakteresebb arcvonásokkal , vagy megjelenéssel rendelkezik, akkor már első castingon beskatulyázzák, hogy “bűnöző” vagy “háziasszony” vagy “ázsiai” vagy akármilyen zsáner és kb ott marad örökre. Persze vannak zseniális színészek ott is, és van aki bitang jól megtanulja a klasszikus brit received pronunciationt, cockneyt, és skót akcentust- de ez ritka, mint a fehér holló.

EZÉRT szoktak angol, brit színészek játszani néha amerikai filmekben. Mert ijesztően jók.

Fél-OFF OFF
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2024.02.09. 21:53 Fél-OFF ON

Azért ezt ne keverjük ide.

A brit színészek nagy általánosságban sokkal jobbak, mint az amerikaiak. Klasszisokkal jobb képzésben részesülnek. A tipikus karrierút az igazán komoly sulin, klasszikus képzésen, színházi deszkákon, Shakespeare darabokon vezet, és csak utána mehetnek filmbe szerepelni. A színész megjelenése másodlagos, lehet szép, csúnya, karakteres, átlagos - akármilyen. A tehetsége és képzettsége arrafelé komolyabb súlya esik a latba. Az abszolút elvárás, hogy bárkit és bármit el tudjon játszani. Ha ez nem megy, szóba sem állnak vele. Ugyan nem elvárás, de gyakori, hogy hibátlan amerikai akcentusokat is megtanulják. Nem akcentust - akcentusokat. Keleti parti, midwest, nyugati parti, és persze a déli. Logopédussal, kiejtés coach-al, ahogy kell.

Amerikában tök máshogy történik minden. A mainstream színész kötelezően jóképű, ez a beugró - meg se hallgatják a nem modelleket. Játszani majd megtanul, elég ha tud énekelni és táncolni. Szereposztó dívány mindenhol a világon van ;) , de ott jobban ott van mint a briteknél. A karakteresebb arcvonásokkal , vagy megjelenéssel rendelkezik, akkor már első castingon beskatulyázzák, hogy “bűnöző” vagy “háziasszony” vagy “ázsiai” vagy akármilyen zsáner és kb ott marad örökre. Persze vannak zseniális színészek ott is, és van aki bitang jól megtanulja a klasszikus brit received pronunciationt, cockneyt, és skót akcentust- de ez ritka, mint a fehér holló.

EZÉRT szoktak angol, brit színészek játszani néha amerikai filmekben. Mert ijesztően jók.

Fél-OFF OFF
Napokban futottam bele. Liam Neeson. Bár ő ír.
https://youtube.com/shorts/UzfHDLbttlc? ... s5DBgt7nsk
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Nem tudja valaki, jófogáson lehet jelenteni valahogy? Átbasztak egyszer, akkor nem találtam ilyen lehetőséget, de a hirdető most újra ugyanúgy hirdet, jó volna, ha mást nem tudna megszivatni.
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

zora írta: 2024.02.10. 15:18 Nem tudja valaki, jófogáson lehet jelenteni valahogy? Átbasztak egyszer, akkor nem találtam ilyen lehetőséget, de a hirdető most újra ugyanúgy hirdet, jó volna, ha mást nem tudna megszivatni.
A nyitóoldal aljára görgettem, és a biztonságos vásárlásra kattintottam. Ezt adta be:
Kép
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2024.02.09. 21:53 Fél-OFF ON

Azért ezt ne keverjük ide.

A brit színészek nagy általánosságban sokkal jobbak, mint az amerikaiak. Klasszisokkal jobb képzésben részesülnek. A tipikus karrierút az igazán komoly sulin, klasszikus képzésen, színházi deszkákon, Shakespeare darabokon vezet, és csak utána mehetnek filmbe szerepelni. A színész megjelenése másodlagos, lehet szép, csúnya, karakteres, átlagos - akármilyen. A tehetsége és képzettsége arrafelé komolyabb súlya esik a latba. Az abszolút elvárás, hogy bárkit és bármit el tudjon játszani. Ha ez nem megy, szóba sem állnak vele. Ugyan nem elvárás, de gyakori, hogy hibátlan amerikai akcentusokat is megtanulják. Nem akcentust - akcentusokat. Keleti parti, midwest, nyugati parti, és persze a déli. Logopédussal, kiejtés coach-al, ahogy kell.

Amerikában tök máshogy történik minden. A mainstream színész kötelezően jóképű, ez a beugró - meg se hallgatják a nem modelleket. Játszani majd megtanul, elég ha tud énekelni és táncolni. Szereposztó dívány mindenhol a világon van ;) , de ott jobban ott van mint a briteknél. A karakteresebb arcvonásokkal , vagy megjelenéssel rendelkezik, akkor már első castingon beskatulyázzák, hogy “bűnöző” vagy “háziasszony” vagy “ázsiai” vagy akármilyen zsáner és kb ott marad örökre. Persze vannak zseniális színészek ott is, és van aki bitang jól megtanulja a klasszikus brit received pronunciationt, cockneyt, és skót akcentust- de ez ritka, mint a fehér holló.

EZÉRT szoktak angol, brit színészek játszani néha amerikai filmekben. Mert ijesztően jók.

Fél-OFF OFF
Ez nagyon klassz összefoglaló volt, köszi!!
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Morcosrobot írta: 2024.02.10. 16:14 A nyitóoldal aljára görgettem, és a biztonságos vásárlásra kattintottam. Ezt adta be:
Kép
Köszönöm!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi magyar valóság rovat - ilyen egy támadás a villamoson és utána. Nem pénzért, csak a balhé kedvéért.

(Természetesen nem kaptak semmit az elkövetők, csak halkan elsuttogott az ügyészség egy ejnyebejnyét.)

Van videó is a linken. Vérforraló.


"A járművön utazott a fiatal nő is, aki egyszemélyes ülésen ült. A fiatalok odamentek a nőhöz, és leültek köré. Vele szemben a fiatalkorú lány foglalt helyet, aki szinte azonnal inzultálni kezdte, és feltette a lábát a nő ülésére. A másik lány ezután a társa ülésre feltett cipőjének a talpát törölgetni kezdte a sértett pólójával, miközben mindannyian jót vihorásztak.

A fiatal utas ekkor már felállt, és el akart távolodni a kötekedő fiataloktól, de fiú kitette elé a lábát. A nő határozottan kérte, hogy engedje el, miközben a kezével hárító mozdulatot is tett az elkövető felé. A fiú ekkor felállt, az áldozata után lépett, és ököllel arcon ütötte, miközben társai káromkodva szidalmazták. Az ütés erejétől a nőnek vérezni kezdett a szája, és leesett a szemüvege.

A megtámadott nő a következő megállónál leszállt, de a három fiatal követte, lökdöste és fenyegette. Amikor utolérték a nőt, akkor azt követelték tőle, hogy térdeljen le előttük. A nő próbált tovább menni, a fiatalok azonban nem engedték, mindhárman körbevették, majd az egyikük meglökte, aminek hatására a nő egyensúlyát vesztve a bokorba esett."


https://24.hu/belfold/2024/02/09/beleko ... tek-video/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2024.02.11. 07:48 Napi magyar valóság rovat - ilyen egy támadás a villamoson és utána. Nem pénzért, csak a balhé kedvéért.

(Természetesen nem kaptak semmit az elkövetők, csak halkan elsuttogott az ügyészség egy ejnyebejnyét.)

Van videó is a linken. Vérforraló.
Az.

Nagy kérdés, hogy ilyenkor utastársként mit lehet tenni..?

"Odamegyek, leverem a támadó hímet és a két nőstény" - egyenes út ahhoz, hogy kést kapjak az oldalamba, ráadásul én léptem fel támadóan, még posztumusz meg is büntetnek, plusz rasszista támadástól lesz hangos a sajtó.

Elkezdjem telefonnal felvenni az esetet? Hátha az visszatartja őket?

Odamegyek a megtámadotthoz mint ha ismerősök lennénk, hogy "Szia Szilvi, de jó hogy látlak, mi van veled.." hátha akkor leállnak a hiénák?

Mindenesetre gratulálok az ügyészségnek. :cry:

Az a lány lehetett volna bármelyikünk párja, édesanyja, lánya, unokája.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2024.02.11. 07:48 Napi magyar valóság rovat - ilyen egy támadás a villamoson és utána. Nem pénzért, csak a balhé kedvéért.

(Természetesen nem kaptak semmit az elkövetők, csak halkan elsuttogott az ügyészség egy ejnyebejnyét.)

Van videó is a linken. Vérforraló.


"A járművön utazott a fiatal nő is, aki egyszemélyes ülésen ült. A fiatalok odamentek a nőhöz, és leültek köré. Vele szemben a fiatalkorú lány foglalt helyet, aki szinte azonnal inzultálni kezdte, és feltette a lábát a nő ülésére. A másik lány ezután a társa ülésre feltett cipőjének a talpát törölgetni kezdte a sértett pólójával, miközben mindannyian jót vihorásztak.

A fiatal utas ekkor már felállt, és el akart távolodni a kötekedő fiataloktól, de fiú kitette elé a lábát. A nő határozottan kérte, hogy engedje el, miközben a kezével hárító mozdulatot is tett az elkövető felé. A fiú ekkor felállt, az áldozata után lépett, és ököllel arcon ütötte, miközben társai káromkodva szidalmazták. Az ütés erejétől a nőnek vérezni kezdett a szája, és leesett a szemüvege.

A megtámadott nő a következő megállónál leszállt, de a három fiatal követte, lökdöste és fenyegette. Amikor utolérték a nőt, akkor azt követelték tőle, hogy térdeljen le előttük. A nő próbált tovább menni, a fiatalok azonban nem engedték, mindhárman körbevették, majd az egyikük meglökte, aminek hatására a nő egyensúlyát vesztve a bokorba esett."


https://24.hu/belfold/2024/02/09/beleko ... tek-video/
és vajon hány ugyanilyen eset van, amiből nem lesz hír, mert az áldozat hazasunnyog, és nem tesz feljelentést
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2024.02.11. 08:26 Az.

Nagy kérdés, hogy ilyenkor utastársként mit lehet tenni..?

"Odamegyek, leverem a támadó hímet és a két nőstény" - egyenes út ahhoz, hogy kést kapjak az oldalamba, ráadásul én léptem fel támadóan, még posztumusz meg is büntetnek, plusz rasszista támadástól lesz hangos a sajtó.

Elkezdjem telefonnal felvenni az esetet? Hátha az visszatartja őket?

Odamegyek a megtámadotthoz mint ha ismerősök lennénk, hogy "Szia Szilvi, de jó hogy látlak, mi van veled.." hátha akkor leállnak a hiénák?

Mindenesetre gratulálok az ügyészségnek. :cry:

Az a lány lehetett volna bármelyikünk párja, édesanyja, lánya, unokája.

Szerintem ilyenkor a VILLAMOSON külsősként semmit nem lehet tenni, mert ha be van kamerázva, csak te járhatsz rosszul.

Ilyenkor az a tanulság, hogy a hölgyek hordjanak gázsprayt és tartsák mindig elérhető helyen és használják bátran.

(Teljesen más eset, ha a cikkben leírt folytatólagos bántalmazásnak vagy tanúja, nem bekamerázott helyen. Na, akkor rábasztak az elkövetők.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

p390330.jpg
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Sparrow írta: 2024.02.09. 11:10ennyi erővel ki lehetne akadni azon is, hogy egy filmben egy amerikai szereplőt angol színész játszik el.
A mostanában látott európai sorozatok (pl. Das Boot) ebben azért már egészen biztató irányt mutatnak, ott a német karaktert német, a franciát francia, az amerikait amerikai színész játszotta, ráadásul mindegyik a saját anyanyelvén.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ha már film..

96 éve, 1928. február 8-án született Vjacseszlav Tyihonov (Vjacseszlav Vasziljevics Tyihonov, elhunyt: Moszkva, 2009. december 4.) orosz színész.
Egyik leghíresebb szerepét A tavasz tizenhét pillanata című 12 részes orosz tévéfilmsorozatban játszotta. Tyihonov Makszim Makszimovics Iszajev ezredest, a zseniális orosz kémet alakította, aki Max Otto von Stirlitz néven férkőzött a náci vezetők közelébe.
Tyihonov 80. születésnapját egész Oroszországban ünnepelték: számos újságcikkben írtak róla, a televíziók vetítették filmjeit és a vele készült portréfilmeket.
Stirliz.jpg
Stirliz.jpg (58.92 KiB) Megtekintve 3612 alkalommal
"Stirlitz a német "Kugel" tükörfordításaként "golyó"-nak nevezte a lövedéket a kék fórumon. Nem is sejtette, milyen közel került ezzel egy oltári leb@száshoz.."
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

WildBear23 írta: 2024.02.12. 20:34 "Stirlitz a német "Kugel" tükörfordításaként "golyó"-nak nevezte a lövedéket a kék fórumon. Nem is sejtette, milyen közel került ezzel egy oltári leb@száshoz.."
:lol:
https://www.viccesviccek.hu/Stirlitz_viccek
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2024.02.12. 20:34 Ha már film..

96 éve, 1928. február 8-án született Vjacseszlav Tyihonov (Vjacseszlav Vasziljevics Tyihonov, elhunyt: Moszkva, 2009. december 4.) orosz színész.
Egyik leghíresebb szerepét A tavasz tizenhét pillanata című 12 részes orosz tévéfilmsorozatban játszotta. Tyihonov Makszim Makszimovics Iszajev ezredest, a zseniális orosz kémet alakította, aki Max Otto von Stirlitz néven férkőzött a náci vezetők közelébe.
Tyihonov 80. születésnapját egész Oroszországban ünnepelték: számos újságcikkben írtak róla, a televíziók vetítették filmjeit és a vele készült portréfilmeket.
Stirliz.jpg

"Stirlitz a német "Kugel" tükörfordításaként "golyó"-nak nevezte a lövedéket a kék fórumon. Nem is sejtette, milyen közel került ezzel egy oltári leb@száshoz.."
:lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Ezermesterek figyelem!

Túl vagyok életem első lakáskifestetésén, és bizony jobb lett volna, ha előbb tudom: minden dübelbe (tiplibe) bele kell tekerni a belevaló csavart úgy, hogy egy centiméterre kiálljon. - Mert bizony nem csinálják meg helyettem, és lefestik.
Szóval négy dübelből egyet látok, egyet látni vélek: még kettőre vadászok.

1. Van-e megkeresésüknek valami bevált trükkje? - Nagyjából tudom hol voltak, talán tapizni kellene a falat.

2. Lehet-e újra használni őket? - Tudtommal csak festékréteg van rajtuk. Az egyik furatából látok annyit, hogy meg merek próbálni beletekerni egy csavart.

Utóirat: amíg van remény, nem csinálok ementálit a lakásból.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2024.02.13. 19:39 Ezermesterek figyelem!

Túl vagyok életem első lakáskifestetésén, és bizony jobb lett volna, ha előbb tudom: minden dübelbe (tiplibe) bele kell tekerni a belevaló csavart úgy, hogy egy centiméterre kiálljon. - Mert bizony nem csinálják meg helyettem, és lefestik.
Szóval négy dübelből egyet látok, egyet látni vélek: még kettőre vadászok.

1. Van-e megkeresésüknek valami bevált trükkje? - Nagyjából tudom hol voltak, talán tapizni kellene a falat.

2. Lehet-e újra használni őket? - Tudtommal csak festékréteg van rajtuk. Az egyik furatából látok annyit, hogy meg merek próbálni beletekerni egy csavart.

Utóirat: amíg van remény, nem csinálok ementálit a lakásból.
Súrlófény.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2024.02.13. 19:49Súrlófény.
Rá kellett gugliznom mi ez - és hogy nem olyan szívatás, mint például a fázisegyengető kalapács -, jót ötletnek tűnik. Köszi. :)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2024.02.13. 19:39 Ezermesterek figyelem!

Túl vagyok életem első lakáskifestetésén, és bizony jobb lett volna, ha előbb tudom: minden dübelbe (tiplibe) bele kell tekerni a belevaló csavart úgy, hogy egy centiméterre kiálljon. - Mert bizony nem csinálják meg helyettem, és lefestik.
Szóval négy dübelből egyet látok, egyet látni vélek: még kettőre vadászok.

1. Van-e megkeresésüknek valami bevált trükkje? - Nagyjából tudom hol voltak, talán tapizni kellene a falat.

2. Lehet-e újra használni őket? - Tudtommal csak festékréteg van rajtuk. Az egyik furatából látok annyit, hogy meg merek próbálni beletekerni egy csavart.

Utóirat: amíg van remény, nem csinálok ementálit a lakásból.
Ha szabályosan voltak felfúrva, akkor vízmérce is segíthet megtalálni, merre vannak, ill. ha valami holminak a négy csavarja, akkor azon a dolgon tudsz távolságot mérni a furatok között.

Nem muszáj amúgy csavart, lehet egy fogpiszkáló vagy gyufaszál is, de igen, kell bele valami. :-)
algreg
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019.08.15. 08:52

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: algreg »

A gond az, hogy a festők nem szívesen kerülgetik a falból kiálló bigyókat, sokkal egyszerűbb telibe glettelni. Festés előtt még van esély megtalálni a lyukat, mert a belekent vastagabb anyag lassabban szárad, egy darabig még kirajzolódik. Ilyenkor tipli gyorsan kipucol és semmi nem beledug, mert a májszter úgyis kiszedi, hogy ne akadjon el benne a henger :)

Festés után már csak a méricskélés/bútor visszapróbálás marad, bár négyből két tipli az határozottan ígéretes.
AndyA írta: 2024.02.13. 20:16 Ha szabályosan voltak felfúrva, akkor vízmérce is segíthet megtalálni, merre vannak, ill. ha valami holminak a négy csavarja, akkor azon a dolgon tudsz távolságot mérni a furatok között.

Nem muszáj amúgy csavart, lehet egy fogpiszkáló vagy gyufaszál is, de igen, kell bele valami. :-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

algreg írta: 2024.02.13. 23:20 A gond az, hogy a festők nem szívesen kerülgetik a falból kiálló bigyókat, sokkal egyszerűbb telibe glettelni. Festés előtt még van esély megtalálni a lyukat, mert a belekent vastagabb anyag lassabban szárad, egy darabig még kirajzolódik. Ilyenkor tipli gyorsan kipucol és semmi nem beledug, mert a májszter úgyis kiszedi, hogy ne akadjon el benne a henger :)

Festés után már csak a méricskélés/bútor visszapróbálás marad, bár négyből két tipli az határozottan ígéretes.
Azért kell bele a csavar, hogy alig kiáll, mert azon átgurul. Vagy a fogpiszkáló/gyufa, mert az még vékonyabb, még könnyebben veszi a henger az akadályt.

Ha meg a mester kiszedi onnan, a kezére ütök, de gyorsan ám...!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Versecki Csaba írta: 2024.02.16. 20:11 Folytatás az ellőbiből .
"A fórumon történt beszélgetések során nem oszthatók meg természetes személyekre vonatkozó személyes adatok.

Az érintett felhasználó hozzájárulása nélkül bármilyen valós személy személyes adatának fórumon való közzététele (pl. egy felhasználó nick név mögött lévő valódi neve, fényképe, vagy címe) szigorúan tilos."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Versecki Csaba írta: 2024.02.16. 20:09 Vigyázzatok ! Úgy tűnik a csalók itt is megjelentek . Az illető vagy nincs tisztában azzal mit tesz vagy pedig tudatos . Előre utaltam 5 napja 46 500 Ft, Érdre mpl automatába kértem pontos cím elérhetőségeim. Jelezte hogy küldi hamarosan a csomagszámot követés végett . 2 nap után írt hogy mindjárt érkezik a csomag a depoból. Nem kaptam semmilyen rendszerértesítést , ezt megírtam . Szerinte átvették , 3 csomagadatot küldött és látja hogy kézbesitve . Írtam hogy elkeverhette a cuccomat és korrigáljon . A csomagokat GLS n feladta , gondolom más vevőknek. Megirtam hogy mpl automatába kértem de eddig semmi hivatalos hír pótolja a mulsztást vagy utalja vissza a stexet . Ma már teteti az ártatlant ....
Te, Chucky 100%, hogy nem csaló.
Valahol félremehetett a dolog.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

privat uzenet publikalasa tilos, csaxolok...
egyebkent meg inkabb tudom elkepzelni rolad hogy scammer vagy mint csakirol...
Versecki Csaba írta: 2024.02.16. 20:11 Folytatás az ellőbiből .
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2024.02.16. 20:18 Te, Chucky 100%, hogy nem csaló.
Valahol félremehetett a dolog.
+1

Sokan személyesen ismerjük, senkit sem baszott még át. Jó arc.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Töröltem az érintett üzeneteket, Csabát egy napra pihenni küldtem.
Most felfokozott állapotban van, utána segítünk rendezni a vitás kérdést vagy a félreértést.
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
algreg
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019.08.15. 08:52

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: algreg »

Kollégám adott fel egyszer csomagot GLS automatába, utána egy hét alatt háromszor (!) keresték futárok, hogy mennek hozzá felvenni a csomagot. Türelmes, csendes, jó fej srác, de a harmadik alkalommal már kb. habzó szájjal ordibált :D

További egy hét telt el, mire megtalálták a pakkot a saját depójukban és kézbesítették.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2024.02.13. 20:10 Rá kellett gugliznom mi ez - és hogy nem olyan szívatás, mint például a fázisegyengető kalapács -, jót ötletnek tűnik. Köszi. :)
Na?
PlZ880YIYA44yiUCi22k8cKfEygmJkkwp72kaG651vE.jpg
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2024.02.16. 20:18 Te, Chucky 100%, hogy nem csaló.
Valahol félremehetett a dolog.
+1!

Nem tom pontosan mi történt, és honnét fakad a dráma (a személyeskedő hozzászólás nagyon helyesen törölve lett) de Chucky jó elvtárs, pont tegnap reggel hajtottam vele végre ülteti tranzakciót - személyesen.

Versecki Úrnak - nem kell minden félreértésre vagy technikai hibára azonnal DEFCON2 riasztási fokozatba kapcsolni. Beszéljétek meg, tuti megoldódik. 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

Tisztázodott az ügy , a 3. résztvevő félreértés mulasztás miatt elhibázta sorozatosan a kézbesitést . Együttműködünk megoldjuk valahogy , múlt héten neki és nekem is folyamatos zavar jellemezte az üzleteléseket . Emiatt is értetlenül vettük én már gyanakodva a sikertelenséget . Kérném minden topikból törölni a felvetett témámat stb . Köszönöm
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Versecki Csaba írta: 2024.02.17. 13:27 Tisztázodott az ügy , a 3. résztvevő félreértés mulasztás miatt elhibázta sorozatosan a kézbesitést . Együttműködünk megoldjuk valahogy , múlt héten neki és nekem is folyamatos zavar jellemezte az üzleteléseket . Emiatt is értetlenül vettük én már gyanakodva a sikertelenséget . Kérném minden topikból törölni a felvetett témámat stb . Köszönöm
Örülök, hogy rendben megoldódott!! ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Versecki Csaba írta: 2024.02.17. 13:27 Tisztázodott az ügy , a 3. résztvevő félreértés mulasztás miatt elhibázta sorozatosan a kézbesitést . Együttműködünk megoldjuk valahogy , múlt héten neki és nekem is folyamatos zavar jellemezte az üzleteléseket . Emiatt is értetlenül vettük én már gyanakodva a sikertelenséget . Kérném minden topikból törölni a felvetett témámat stb . Köszönöm
"Ezúton kérek elnézést mindenkitől a drámáért, valamint Chucky-tól is, mert olyat is felvetettem vele kapcsolatban, amiről szó sincs."
Sapienti sat.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

nemtokregelni írta: 2024.02.17. 13:49 "Ezúton kérek elnézést mindenkitől a drámáért, valamint Chucky-tól is, mert olyat is felvetettem vele kapcsolatban, amiről szó sincs."
Köszönjük ;)

Örülök, hogy tisztázódott. Minden jó, ha jó a vége.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

IT-s kérdésem van: DropBox vagy Google Drive a biztonságosabb?

Mondom, milyen szempontból.
2010 szeptemberében-októberében úgy lettem DropBox-felhasznló, hogy a rendszergazda azt mondta, hogy a "felhőbe" - értsük: más számítógépére - a DropBox már titkosított fájlként tölti fel a fájljaimat. Azaz: rajtam kívül mindenki más számára csak egy értelmetlen bithalmaz. (Most ne bonyolódjunk bele abba, hogy megosztok egy fájlt vagy betörnek a fiókomba.) - Ez az állítás helytálló? A Google Drive is ezt csinálja?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2024.02.18. 14:37 IT-s kérdésem van: DropBox vagy Google Drive a biztonságosabb?

Mondom, milyen szempontból.
2010 szeptemberében-októberében úgy lettem DropBox-felhasznló, hogy a rendszergazda azt mondta, hogy a "felhőbe" - értsük: más számítógépére - a DropBox már titkosított fájlként tölti fel a fájljaimat. Azaz: rajtam kívül mindenki más számára csak egy értelmetlen bithalmaz. (Most ne bonyolódjunk bele abba, hogy megosztok egy fájlt vagy betörnek a fiókomba.) - Ez az állítás helytálló? A Google Drive is ezt csinálja?
Szia,

Ha a goggle drive ezt csinalna, akkor mivel fizetnel a szolgaltatasert? (Tudod, ha egy aruert nem kell fizetned, akkor te vagy az aru.)

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Keresd a hibát a képen.
IMG_20240218_163630.jpg
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2024.02.18. 17:30 Keresd a hibát a képen.

IMG_20240218_163630.jpg
Örülj, hogy nem nagyburettát adtak a kezébe. Hitelesség rlz.
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

TotoHU írta: 2024.02.18. 17:30 Keresd a hibát a képen.

IMG_20240218_163630.jpg
Pillanatnyilag nem volt raktáron Rumcájsz pisztoly de a szakértő rendező gárda sem a helyzet magaslatán .
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2024.02.18. 17:30 Keresd a hibát a képen.

IMG_20240218_163630.jpg
Most mé'? 12 év alatt akár még elő is fordulhatott, hogy egy forgó került valaki kezébe... :D
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

AndyA írta: 2024.02.18. 19:39 Most mé'? 12 év alatt akár még elő is fordulhatott, hogy egy forgó került valaki kezébe... :D
Milyen 12 év alatt? 48-ban állították rendszerbe, a nagy vizen túl.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2024.02.18. 19:47 Milyen 12 év alatt? 48-ban állították rendszerbe, a nagy vizen túl.
36-os a patent, és abban az évben már volt belőle működő példány is.

Ja, és még annyit, hogy Irónia nem egy egzotikus ázsiai ország... :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2024.02.18. 19:39 Most mé'? 12 év alatt akár még elő is fordulhatott, hogy egy forgó került valaki kezébe... :D
Ezt személyesen Walker kapitány hozta VOLNA át PESTRE 1847-ben, de még az év októberben telibeverte egy ideges mexikói egy shotgunnal.

(muhahaha)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2024.02.18. 20:00-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2024.02.18. 19:51 36-os a patent, és abban az évben már volt belőle működő példány is.

Ja, és még annyit, hogy Irónia nem egy egzotikus ázsiai ország... :D
A Walker 1847-es, a Dragoon 1848-as.

De gyakorlatilag világcsoda lett volna, ha 1848 március idusán itt bárkinek ilyen lett volna.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2024.02.18. 19:54 A Walker 1847-es, a Dragoon 1848-as.

De gyakorlatilag világcsoda lett volna, ha 1848 március idusán itt bárkinek ilyen lett volna.
A képen szerintem az egy Dragoon.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2024.02.18. 19:39 Most mé'? 12 év alatt akár még elő is fordulhatott, hogy egy forgó került valaki kezébe... :D
De nem ezt, a Paterson-on nem volt még satorvas, a képen lévőn meg van. Ez elméletileg egy Walker lehetne, de szerintem teljesen kizárt hogy ilyen rövid idő alatt jött volna a nagy vízen túl egy működő darab.
A texasrangers.org szerint 1100 darab készült a Walker-ből a texasi rangerek számára.

https://www.google.com/url?sa=t&source= ... eoAUgGcLtj
Válasz küldése