Önvédelem, megtörtént esetek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

qqriq írta: 2023.10.20. 10:19 tok szep es jo, de mi ertelme van egy valag penzt kifizetni hogy vadasz lehessek, aztan egy valag penzt kifizetni hogy lohessek egy vadat, aztan egy valag penzert megvenni a husat hogy megehessem?
Hát mert a vadgazdálkodás jelenlegi törvényi keretei miatt (márhogy a vad az államé, de a vadászatra jogosult kötelessége azt fenntartani), csak ilyen bevételi forrás mellett lehet megoldani azt gazdaságosan.

Egyébként ha jó tanárt fogsz ki, akkor erről is (vadgazdálkodás) mond pár érdekes dolgot (nagyon szép matematikai hátteret is lehet hozzá adni). Szóval a sportvadászok azok, akik a pénzükkel támogatják azt, hogy az éhbéren tengődő hivatásos vadász és tájegységi fővadász fenntarthassa azt a vadállományt, amit az amúgy álltavédő/nem vadász emberek a civilizációs terjeszkedésükkel már kiirtottak volna. (Kicsit sarkítok, tudom).
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.10.20. 10:19 tok szep es jo, de mi ertelme van egy valag penzt kifizetni hogy vadasz lehessek, aztan egy valag penzt kifizetni hogy lohessek egy vadat, aztan egy valag penzert megvenni a husat hogy megehessem?
Ööö... Mert finom? :lol:
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

bemegyek a botba es sokkal olcsobban megveszem...
AndyA írta: 2023.10.20. 10:41 Ööö... Mert finom? :lol:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

tisztaban vagyok vele, de nekem nem eri meg azert a par kilo husert amit evente megeszunk.
Sparrow írta: 2023.10.20. 10:32 Hát mert a vadgazdálkodás jelenlegi törvényi keretei miatt (márhogy a vad az államé, de a vadászatra jogosult kötelessége azt fenntartani), csak ilyen bevételi forrás mellett lehet megoldani azt gazdaságosan.

Egyébként ha jó tanárt fogsz ki, akkor erről is (vadgazdálkodás) mond pár érdekes dolgot (nagyon szép matematikai hátteret is lehet hozzá adni). Szóval a sportvadászok azok, akik a pénzükkel támogatják azt, hogy az éhbéren tengődő hivatásos vadász és tájegységi fővadász fenntarthassa azt a vadállományt, amit az amúgy álltavédő/nem vadász emberek a civilizációs terjeszkedésükkel már kiirtottak volna. (Kicsit sarkítok, tudom).
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

qqriq írta: 2023.10.20. 10:44 bemegyek a botba es sokkal olcsobban megveszem...
Szerencsére azzal is támogatod a vadgazdálkodást (főleg ha nem külföldi, hanem mondjuk Vadex-es soponyai húst veszel, Auchanban egész jó áron szokott lenni). Bár a vadfeldolgozóba leadott húsból származó bevétel eltörpül a vadásztatás bevételeitől, de az is bevétel azért.

És azt hiszem mozoghatunk a vadászos topikba, mert ez itt már erősen off.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

osanba nem veszek hust, soponyai vagyok :roll:
Sparrow írta: 2023.10.20. 10:57 Szerencsére azzal is támogatod a vadgazdálkodást (főleg ha nem külföldi, hanem mondjuk Vadex-es soponyai húst veszel, Auchanban egész jó áron szokott lenni). Bár a vadfeldolgozóba leadott húsból származó bevétel eltörpül a vadásztatás bevételeitől, de az is bevétel azért.

És azt hiszem mozoghatunk a vadászos topikba, mert ez itt már erősen off.
ingyom bingyom tálib-e?
bcsob
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2018.06.03. 15:49

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: bcsob »

Fortitu írta: 2023.10.19. 08:18 Vaddisznóról nekem ez a kedvencem 2:25-nél:
https://youtu.be/2in1Wb284Bc?si=a4rZdwOY9bPZUt7u
Avagy önvédelmi mosdókagyló.
Ez zseniális :lol: :lol:
Aki az AK-at szereti, rossz ember nem lehet.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

EZEN SZAKADOK :D
Fortitu írta: 2023.10.19. 08:18 Vaddisznóról nekem ez a kedvencem 2:25-nél:
https://youtu.be/2in1Wb284Bc?si=a4rZdwOY9bPZUt7u
Avagy önvédelmi mosdókagyló.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2023.10.31. 11:18 Csak éppen a magyar lakosság 99,993%-ának nincs és soha nem is lesz barnakönyve.


(És barnakönyvesként sem szeretnék sittre menni, mert mondjuk 4x mellbelőttem .357 Magnummal egy agresszívabb besurranó tolvajt.)
Sziasztok! Másik threadben , más miatt íródott posztra reagálok. Szokás szerint a hozzászólás leglényegtelenebb elemét kiragadva :lol:

Nyilván úgy általában kevés embert érinti idehaza, de a fórumon igen magasan felülreprezentálva vannak a barnakönyvesek - sportolók, vadászok, elszórva önvédelmisek.

Nyilván ha valaki lelő egy betörőt, akkor nagyon nagy kakiban van - akár jogos volt, akár nem az önvédelem, nem fogják megdicsérni, mint a vidéki Amerikában. A 4x mellbelőttem élesen az való életben mennyire számít súlyosbító tényezőnek?

Többször halllottam, hogy a bírói gyakorlat az, hogy aki önvédelmi helyezetben 1, legfeljebb 2 lövésnél többet lő, akkor “megtorló lövésként” könyvelik el. Ennek mennyi az alapja? Vagy csak városi legenda.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2023.10.31. 12:12 Sziasztok! Másik threadben , más miatt íródott posztra reagálok. Szokás szerint a hozzászólás leglényegtelenebb elemét kiragadva :lol:

Nyilván úgy általában kevés embert érinti idehaza, de a fórumon igen magasan felülreprezentálva vannak a barnakönyvesek - sportolók, vadászok, elszórva önvédelmisek.

Nyilván ha valaki lelő egy betörőt, akkor nagyon nagy kakiban van - akár jogos volt, akár nem az önvédelem, nem fogják megdicsérni, mint a vidéki Amerikában. A 4x mellbelőttem élesen az való életben mennyire számít súlyosbító tényezőnek?

Többször halllottam, hogy a bírói gyakorlat az, hogy aki önvédelmi helyezetben 1, legfeljebb 2 lövésnél többet lő, akkor “megtorló lövésként” könyvelik el. Ennek mennyi az alapja? Vagy csak városi legenda.
Újabb érv az egy darab buckshot mellett.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nekem regen egy okos ember azt mondta vagy el kell asni vagy kettonel tobbet ne loj mert azt nehez kimagyarazni. ES elobb engem hivj aztan a hatosagot :roll:
Petya357 írta: 2023.10.31. 12:12 Sziasztok! Másik threadben , más miatt íródott posztra reagálok. Szokás szerint a hozzászólás leglényegtelenebb elemét kiragadva :lol:

Nyilván úgy általában kevés embert érinti idehaza, de a fórumon igen magasan felülreprezentálva vannak a barnakönyvesek - sportolók, vadászok, elszórva önvédelmisek.

Nyilván ha valaki lelő egy betörőt, akkor nagyon nagy kakiban van - akár jogos volt, akár nem az önvédelem, nem fogják megdicsérni, mint a vidéki Amerikában. A 4x mellbelőttem élesen az való életben mennyire számít súlyosbító tényezőnek?

Többször halllottam, hogy a bírói gyakorlat az, hogy aki önvédelmi helyezetben 1, legfeljebb 2 lövésnél többet lő, akkor “megtorló lövésként” könyvelik el. Ennek mennyi az alapja? Vagy csak városi legenda.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.10.31. 12:12 Sziasztok! Másik threadben , más miatt íródott posztra reagálok. Szokás szerint a hozzászólás leglényegtelenebb elemét kiragadva :lol:

Nyilván úgy általában kevés embert érinti idehaza, de a fórumon igen magasan felülreprezentálva vannak a barnakönyvesek - sportolók, vadászok, elszórva önvédelmisek.

Nyilván ha valaki lelő egy betörőt, akkor nagyon nagy kakiban van - akár jogos volt, akár nem az önvédelem, nem fogják megdicsérni, mint a vidéki Amerikában. A 4x mellbelőttem élesen az való életben mennyire számít súlyosbító tényezőnek?

Többször halllottam, hogy a bírói gyakorlat az, hogy aki önvédelmi helyezetben 1, legfeljebb 2 lövésnél többet lő, akkor “megtorló lövésként” könyvelik el. Ennek mennyi az alapja? Vagy csak városi legenda.
Urban legend.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.10.31. 12:14 Újabb érv az egy darab buckshot mellett.
:mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2023.10.31. 12:14 Újabb érv az egy darab buckshot mellett.
+1
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2023.10.31. 12:14 Újabb érv az egy darab buckshot mellett.
Én nem hiszek az ilyen nagy szavakban, hogy "bár nem merek gumist hordani, de otthon majd az élessel lelövöm és elásom."

Először is senkinek nincs az ágya mellett a shotgun bucksotra töltve.
Fel kell kelni, elővenni a zárt fegyverszekrényből, betárazni.
Hosszú fegyver, nem kényelmes vele lakásban mozogni.

Másodszor normális ember (és zömmel ilyenek vagyunk, nem pszichopaták) nem fog könnyedén embert ölni,
márpedig akinek puskája van, az pontosan tudja, hogy potenciálisan halálos egy embert, közelről mellkason lőni vele.
A saját nappalidban/hálószobádban.

A harmadik, az elásás. Még egy faluban is felriadnak az emberek egy buckshot lövés hangjára, városban pláne.
Ha a betörő nincs egyedül, akkor a társa elmenekül (vagy azt is lelövöd..?), kiderül az eset, és nagyon-nagyon rosszul veszi ki magát, hogy agyonlőtted ÉS elástad a betörőt!
Az elásás sem egyszerű: hol? Kiviszed az erdőbe?
Ha nem elég mélyre ásod, kitúrják a vadállatok, megtalálják a kutyasétáltatók.
Jópár évig DNS azonosításra alkalmas marad a holttest.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2023.10.31. 13:42 Én nem hiszek az ilyen nagy szavakban, hogy "bár nem merek gumist hordani, de otthon majd az élessel lelövöm és elásom."

Először is senkinek nincs az ágya mellett a shotgun bucksotra töltve.
Fel kell kelni, elővenni a zárt fegyverszekrényből, betárazni.
Hosszú fegyver, nem kényelmes vele lakásban mozogni.

Másodszor normális ember (és zömmel ilyenek vagyunk, nem pszichopaták) nem fog könnyedén embert ölni,
márpedig akinek puskája van, az pontosan tudja, hogy potenciálisan halálos egy embert, közelről mellkason lőni vele.
A saját nappalidban/hálószobádban.

A harmadik, az elásás. Még egy faluban is felriadnak az emberek egy buckshot lövés hangjára, városban pláne.
Ha a betörő nincs egyedül, akkor a társa elmenekül (vagy azt is lelövöd..?), kiderül az eset, és nagyon-nagyon rosszul veszi ki magát, hogy agyonlőtted ÉS elástad a betörőt!
Az elásás sem egyszerű: hol? Kiviszed az erdőbe?
Ha nem elég mélyre ásod, kitúrják a vadállatok, megtalálják a kutyasétáltatók.
Jópár évig DNS azonosításra alkalmas marad a holttest.
Én nem írtam elásásáról. Én egylövéses megállításra utaltam, ugyanis a buckshotból nem jellemző, hogy duplázni lenne szükséges.
A többi pontban igazad lehet, de inkább járok pszichológushoz, mint hogy a családomnak baja essen. Medvespré és vipera van nálam is kéznél első körben, mert azt nem kell annyira elzárni. A puskát pedig nem feltétlenül szükséges így tárolni. A déli határ közelében pl én mostanában igenis kitenném minden este a sarokba.
A hosszú fegyverrel otthon rossz manőverezni. Igen. De. Nagyon sok házat pucoltak ki hosszú fegyverekkel. Másrészt eszemben se lenne manőverezni egy ilyen szituban. Ha sarokba szorítva nincs más lehetőség, akkor viszont azt szeretném, hogy a lehető legesleghatásosabb eszköz legyen a kezemben.
De azért egyetértünk, hogy ez eléggé larpozás. Több értelme van a jó nyílászárókról beszélgetni. Összesen négy olyan esetről tudok a közvetlen környezetemben, amikor otthon lévő ismerőst ért "támadás". El is mesélem őket.
Nagyszüleim négylakásos társasházban laktak, valami részeg, kábszis alak jött fel a lakáshoz tartozó lépcsőn, és nem akarta megérteni, hogy semmi keresnivalója nincs ott. Nagyapám elintézte testi erővel a kérdést. A részletek már a múlt ködébe vesznek, megkérdezni sajnos már nem tudom, de a nem elég erős ajtó itt is megvolt.
Barátomék kint éltek Írországban, drogos emberek úgy döntöttek, hogy ők oda be akarnak menni. Fira majd elmeséli részletesen, ha akarja. Hulladék semmit nemérő ajtót tartottak testi erővel, fegyver egyedül a serpenyő volt náluk, amivel esetleg védekezni tudtak volna. Rendőrök kiértek szerencsére időben.
Munkatárasamhoz megpróbálta befeszíteni társasházban az ajtót egy drogos, az ajtó bőven ellenállt. Mire a rendőrök kiértek, már sehol nem volt az elkövető.
Szüleim vidéki kisvárosban csesznek zárni az ajtót. Részeg mongol vendégmunkás éjszaka közepén bemászott a kertbe, tacskó van a háznál, de ezek szerint nem igazán érdekelték egymást. A sztori vége, hogy egy random mongol embert találtak a nappaliban a kanapén aludni. Ki lett tessékelve erélyesen, szerencsére erőszak nélkül.
Számomra a tanulság, hogy jóféle ajtó kell, amit ha be akarnak rúgni, addig legyen időm elővenni valamit.

Ja közben még egy eszembe jutott. Egyetem alatt albérletben laktam 3 másik sráccal. Egyikük tudatmódosító szerektől erősen befolyasolt nő ismerőse a földszinti erkélyre éjszaka közepén bemászott, benyomta az üvegajtót, arra keltem, hogy már bent van. Rémlett, hogy félálomban hallottam, hogy valaki nyomta a kapucsengőt előtte, de nem keltünk fel. Ki lett dobva, nem kellett erőszakot alkalmazni.
Ez is csak azt támasztja alá, hogy a legjobb önvédelmi szitu az az, ami meg sem történik! Ajtó, ablak, meg persze zárni mindent!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2023.10.31. 14:31 Én nem írtam elásásáról. Én egylövéses megállításra utaltam, ugyanis a buckshotból nem jellemző, hogy duplázni lenne szükséges.
Jah hát az nyilván vitán felüli, hogy buckshotnak a legjobb a stophatása. Ez nem kérdéses.
A kérdés az, hogy ez mennyire passzol össze a reális(!) otthonvédelemmel.
Fortitu írta: 2023.10.31. 14:31 "Medvespré és vipera van nálam is kéznél első körben, mert azt nem kell annyira elzárni."
A medvespray jó ötlet, a vipera mindjárt triggereli az "egy ütés - egy halál" fórumtársakat.. ;-)
Fortitu írta: 2023.10.31. 14:31 A puskát pedig nem feltétlenül szükséges így tárolni.
Persze, hogy nem feltétlenül szükséges. Én sem írtam, hogy "feltétlenül szükséges".
Viszont józan ész szerint én nem tartok otthon töltött lőfegyvert.
Pl. azért sem, mert nem fogom minden otthonról elmenéskor kitárazni és fegyvert-lőszert külön elzárni, aztán amikor hazaérkezem újra előszedni, és betárazni.
Igen, igen, tudom, hogy ha otthon vagy, akkor elől lehet a fegyver, és pont kézügyben lehet a lőszer.. de a gyakorlatban a fentiek szerint nincs így.
Fortitu írta: 2023.10.31. 14:31 A déli határ közelében pl én mostanában igenis kitenném minden este a sarokba.
A déli határ közelében laksz?
Vagy konkrétabban: Te most minden este "igenis" kiteszed a sarokba?
Fortitu írta: 2023.10.31. 14:31 A hosszú fegyverrel otthon rossz manőverezni. Igen. De. Nagyon sok házat pucoltak ki hosszú fegyverekkel.
És? Sok embert meg megöltek késsel. Ettől a kés jó önvédelmi eszköz?
Kik "pucolták ki" a házakat?
Katonák? Azoknak adott, hogy milyen fegyverük van.
Mi ugye nem katonák vagyunk, és nem házakat akarunk kipucolni.
Fortitu írta: 2023.10.31. 14:31 Másrészt eszemben se lenne manőverezni egy ilyen szituban.
Ja, hát önvédelmi szituban nem mindig az van, amit Te szeretnél..!
Pl. ha a bejárati ajtó reccsenésére ébredsz, akkor valahogy oda kell menned megnézni, hogy mi van.
Fortitu írta: 2023.10.31. 14:31 Ha sarokba szorítva nincs más lehetőség, akkor viszont azt szeretném, hogy a lehető legesleghatásosabb eszköz legyen a kezemben.
Ebben teljesen egyetértünk.
Fortitu írta: 2023.10.31. 14:31 Ha sarokba szorítva nincs más lehetőség, akkor viszont azt szeretném, hogy a lehető
Több értelme van a jó nyílászárókról beszélgetni.
Ebben is.
Az otthonvédelem a megfelelő nyílászáróknál, riasztónál kezdődik.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2023.10.31. 13:42 Én nem hiszek az ilyen nagy szavakban, hogy "bár nem merek gumist hordani, de otthon majd az élessel lelövöm és elásom."

Először is senkinek nincs az ágya mellett a shotgun bucksotra töltve.
Fel kell kelni, elővenni a zárt fegyverszekrényből, betárazni.
Hosszú fegyver, nem kényelmes vele lakásban mozogni.

Másodszor normális ember (és zömmel ilyenek vagyunk, nem pszichopaták) nem fog könnyedén embert ölni,
márpedig akinek puskája van, az pontosan tudja, hogy potenciálisan halálos egy embert, közelről mellkason lőni vele.
A saját nappalidban/hálószobádban.

A harmadik, az elásás. Még egy faluban is felriadnak az emberek egy buckshot lövés hangjára, városban pláne.
Ha a betörő nincs egyedül, akkor a társa elmenekül (vagy azt is lelövöd..?), kiderül az eset, és nagyon-nagyon rosszul veszi ki magát, hogy agyonlőtted ÉS elástad a betörőt!
Az elásás sem egyszerű: hol? Kiviszed az erdőbe?
Ha nem elég mélyre ásod, kitúrják a vadállatok, megtalálják a kutyasétáltatók.
Jópár évig DNS azonosításra alkalmas marad a holttest.
Nem árt pár dolgot pontosítani. Az éles lőfegyver nem szabadon tartható nem halálos eszköz.
Ahol éles lőfegyver van, ott minden behatolás egyben egy lőfegyver megszerzésere irányuló kísérlet is.
Innentől mérlegelned kell azt is, hogy mire fogják használni fegyvert azután, hogy elvették tőled.
Az alaphozzáállasnak annak kell lennie, hogy soha semmilyen körülmények között sem fordulhat az elő, hogy valaki elviszi a fegyvert, úgy hogy te ott vagy. A széf meg a többi felejtős, mert mindenkit meg lehet győzni, főleg ha gyerekei is vannak.

"....tartásra jogosult személy köteles megtenni az illetéktelen hozzáférés megelőzése, illetve megakadályozása érdekében az adott helyzetben szükséges intézkedéseket."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2023.10.31. 15:19
A déli határ közelében laksz?
Vagy konkrétabban: Te most minden este "igenis" kiteszed a sarokba?

És? Sok embert meg megöltek késsel. Ettől a kés jó önvédelmi eszköz?
Kik "pucolták ki" a házakat?
Katonák? Azoknak adott, hogy milyen fegyverük van.
Mi ugye nem katonák vagyunk, és nem házakat akarunk kipucolni.

Ja, hát önvédelmi szituban nem mindig az van, amit Te szeretnél..!
Pl. ha a bejárati ajtó reccsenésére ébredsz, akkor valahogy oda kell menned megnézni, hogy mi van.

Nem és nem.

Arról beszélek, hogy nagyon túl van izgulva ez a kérdés, hogy hát úristen hosszú fegyverrel lakásban kényelmetlen mozogni. Előnyök-hátrányok. Olyan nagyságrendnyi különbség van használhatóságban és hatásosságban a hosszú fegyverek javára, hogy megfontolandó, hogy bőven ellensúlyozza a valamivel rosszabb manőverezhetőséget. Ami szerintem a civil világban amúgy se túl súlyos szempont (nem swatos behatoló vagy, aki szobákat pucol, és ők is puskát visznek az ilyen melóhoz). Gy.k.: nem rossz választás a rövid fegyver sem, de legyenek tiszták az előnyök-hátrányok. Ez egyéni és helyzettfüggő döntés.

Puskával is oda fogsz tudni menni, nem fizikai képtelenség kisétálni vele, hidd el ;) Alapvetően ha feszítik az ajtót, akkor inkább messzebb szeretnék tőle elhelyezkedni, miután jeleztem valami módon, hogy itthon vagyok, nem üres a lakás. Ha ezután is be akarnak jönni, akkor joggal feltétlezem, hogy nem érdekli, hogy nem csupán lopás, hanem rablás lesz-e az esti program, és persze riasztom a rendőröket is. Ez persze szintén sokváltozós dolog. Hol a gyerek szobája, hol a ház, stb stb stb...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2023.10.31. 15:19 A déli határ közelében laksz?
Vagy konkrétabban: Te most minden este "igenis" kiteszed a sarokba?
Esetemben igen. Ahol most lőttek agyon 3 migránst, az a szerbiai falu (Horgos) közelebb van hozzám mint a magyar oldalon a legközelebbi település, légvonalban 4-5 km. A kisvárosunk határában lőttek rá a magyar oldalon lévő rendőrökre is, gépkarabélyokkal, sorozatot. Ha ott ahol lőttek, belelőnek egy sorozatot a levegőbe, az a lövedék akár az én kertemben is leeshet, ahol a gyerek szokott játszani. Vagy valamelyik ablakon is beköszönhet, négy nagy ablakunk épp a határ felé néz dél felé.

Szóval itt most kicsit fosnak az emberek. Majdnem minden egyes reggel, amikor bemegyek Szegedre az irodába, látom az út mellett a migránsok kergetőzését a rendőrökkel, vagy az út mellett ültetett rabomobilra váró migránsokat, vagy az úton csapatokban átrohanó még nem elfogott migránsokat, vagy az embercsempészeket ahogyan a bekötőutakon felveszik a "rakományt". Meg a hétről hétre megjelenő majd eltűnő esetleg gyorsan kibelezett, felgyújtott rendszám nélküli kisteherautókat, amiket a lebukott embercsempészek használtak.
Így akinek van itt bármilyen éles vasa, az este előveszi, betárazza, és betámasztja a sarokba/beteszi az éjjeliszekrény fiókjába. Aztán reggel elpakolja.

De igazából ez is inkább a biztonságérzetről szól, a migránsok nem civilek házából akarják elvinni az értékeket éjszaka, hanem minél gyorsabban eljutni Ausztriába, Németországba, Svédországba. Akivel szemben erőszakosan léphetnek fel, az max. az, aki akadályozza őket ebben. A helyieket pont leszarják. Vasárnap reggel ment el épp egy nagyobb csapat a házunk előtt, szerintem eltévedtek mert itt a városon belül nagyon gyorsan begyűjtik őket.
De azért mindig ott bújkál a kisördög: igen, eddig leszartak minket, ez a racionális, de mi van ha egyszer majd nem fognak? Ahogyan eddig nem voltak jelentősebb fegyveres összecsapások és nem jöttek át magyar oldalra sem a fegyverekkel, vagy nem lőttek át hozzánk. De most már igen, átjönnek AK-val, átlőnek magyar oldalra, és most már egymást is mészárolják. Hová fog ez még eszkalálódni? Eddig azt gondoltuk hogy ennél nem lesz tovább, aztán mégis szépen fokozatosan forrósodik a helyzet.

Szóval es ez valóban speciális eset, ez most pár tízezer embert érint max. És egyébként itt sem ez van, tök jó környék barátságos emberekkel, csak most kicsit elviselhetetlenné vált a migránshelyzet. (Van jó oldala is ennek, rengeteg a rendőr, a hagyományos értelemben vett bűnözés megszűnt, aki kicsit is gyanús azt egyből megállítják és igazoltatják.)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2023.10.31. 15:19 A medvespray jó ötlet, a vipera mindjárt triggereli az "egy ütés - egy halál" fórumtársakat.. ;-)
Szia,

Ha ram celzol :-), akkor engem egyaltalan nem triggerelt semmire se, hogy a sok dedikaltan halalos fegyver (pl. buckshot) mellett megjelenik egy potencialisan halalos fegyver is.

Bel
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

bel írta: 2023.10.31. 16:42 Szia,

Ha ram celzol :-), akkor engem egyaltalan nem triggerelt semmire se, hogy a sok dedikaltan halalos fegyver (pl. buckshot) mellett megjelenik egy potencialisan halalos fegyver is.

Bel
Biztos nem :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2023.10.31. 16:42 Szia,

Ha ram celzol :-), akkor engem egyaltalan nem triggerelt semmire se, hogy a sok dedikaltan halalos fegyver (pl. buckshot) mellett megjelenik egy potencialisan halalos fegyver is.

Bel
Helló Bel,

nem céloztam senkire, csak feldobtam az inget, aztán aki akarja, magára veszi. ;)

A medve spray mellett említette 42:

"Medvespré és vipera van nálam is kéznél első körben, mert azt nem kell annyira elzárni"

A medve spray tudtommal nemhalálos.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Milyen messzire jutottunk az eredeti, egyszerű kérdésemtől - hogy most akkor OK, vagy nem OK élessel több mint egyet lőni az otthonokban megtámadóra? Ja és még csak a tuti választ sem tudom - mert eltérnek a vélemények 8-)

Máskor inkább nem kérdezek :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2023.10.31. 19:17 Milyen messzire jutottunk az eredeti, egyszerű kérdésemtől - hogy most akkor OK, vagy nem OK élessel több mint egyet lőni az otthonokban megtámadóra? Ja és még csak a tuti választ sem tudom - mert eltérnek a vélemények 8-)

Máskor inkább nem kérdezek :lol:
A fenének teszel fel ilyen provokatív kérdéseket..! :D ;)

Nyilván otthon az életét félti az ember, és menthető felindulás, ha élessel többet lő.
De én alapból nem élessel mennék megnézni, hogy ki motoz a bejárati ajtónál, hacsak nem "helyzet van" (déli határnál lakás, zombiapokalipszis, stb.)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Ez hasznos infó, sárgán is olvastam valakitől nagyon hasonlót. Vigyázzatok magatokra!
TotoHU írta: 2023.10.31. 15:59 Esetemben igen. Ahol most lőttek agyon 3 migránst, az a szerbiai falu (Horgos) közelebb van hozzám mint a magyar oldalon a legközelebbi település, légvonalban 4-5 km. A kisvárosunk határában lőttek rá a magyar oldalon lévő rendőrökre is, gépkarabélyokkal, sorozatot. Ha ott ahol lőttek, belelőnek egy sorozatot a levegőbe, az a lövedék akár az én kertemben is leeshet, ahol a gyerek szokott játszani. Vagy valamelyik ablakon is beköszönhet, négy nagy ablakunk épp a határ felé néz dél felé.

Szóval itt most kicsit fosnak az emberek. Majdnem minden egyes reggel, amikor bemegyek Szegedre az irodába, látom az út mellett a migránsok kergetőzését a rendőrökkel, vagy az út mellett ültetett rabomobilra váró migránsokat, vagy az úton csapatokban átrohanó még nem elfogott migránsokat, vagy az embercsempészeket ahogyan a bekötőutakon felveszik a "rakományt". Meg a hétről hétre megjelenő majd eltűnő esetleg gyorsan kibelezett, felgyújtott rendszám nélküli kisteherautókat, amiket a lebukott embercsempészek használtak.
Így akinek van itt bármilyen éles vasa, az este előveszi, betárazza, és betámasztja a sarokba/beteszi az éjjeliszekrény fiókjába. Aztán reggel elpakolja.

De igazából ez is inkább a biztonságérzetről szól, a migránsok nem civilek házából akarják elvinni az értékeket éjszaka, hanem minél gyorsabban eljutni Ausztriába, Németországba, Svédországba. Akivel szemben erőszakosan léphetnek fel, az max. az, aki akadályozza őket ebben. A helyieket pont leszarják. Vasárnap reggel ment el épp egy nagyobb csapat a házunk előtt, szerintem eltévedtek mert itt a városon belül nagyon gyorsan begyűjtik őket.
De azért mindig ott bújkál a kisördög: igen, eddig leszartak minket, ez a racionális, de mi van ha egyszer majd nem fognak? Ahogyan eddig nem voltak jelentősebb fegyveres összecsapások és nem jöttek át magyar oldalra sem a fegyverekkel, vagy nem lőttek át hozzánk. De most már igen, átjönnek AK-val, átlőnek magyar oldalra, és most már egymást is mészárolják. Hová fog ez még eszkalálódni? Eddig azt gondoltuk hogy ennél nem lesz tovább, aztán mégis szépen fokozatosan forrósodik a helyzet.

Szóval es ez valóban speciális eset, ez most pár tízezer embert érint max. És egyébként itt sem ez van, tök jó környék barátságos emberekkel, csak most kicsit elviselhetetlenné vált a migránshelyzet. (Van jó oldala is ennek, rengeteg a rendőr, a hagyományos értelemben vett bűnözés megszűnt, aki kicsit is gyanús azt egyből megállítják és igazoltatják.)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2023.10.31. 19:17 Milyen messzire jutottunk az eredeti, egyszerű kérdésemtől - hogy most akkor OK, vagy nem OK élessel több mint egyet lőni az otthonokban megtámadóra? Ja és még csak a tuti választ sem tudom - mert eltérnek a vélemények 8-)

Máskor inkább nem kérdezek :lol:
Szvsz konkrét eseteket és bírói döntést kellene vizsgálni, az új Btk (2012) életbe lépése óta, hiszen ott változott jelentősebben a jogos védelem kérdése. Erre egy büntetőjogban jártas jogász lenne alkalmas, aki értőn tudja böngészni a bírósági határozatok gyűjteményét, bár őrült nagy számú esetre szerintem nem kell számítani.
Vagy egyszer beszélgess fél órát Bokros dokival, ő nagyon képben van és szerintem fejből ismeri ezeket az ügyeket, és az ügyészi, bírói gyakorlatot.
Laikus hozzá nem értő tippem: ha megáll a jogos védelem, akkor tök mindegy hogy csak egyet lő valaki vagy négyet, esetleg kitáraz a bűnözőre.
Ha viszont a bíróság előtt nem áll meg a jogos védelem, akkor cseszheti, egy kíméletesnek szánt lábon lövésért is megmérik és megy a sittre.
A jog szépsége, hogy ez majd csak utólag, évekkel később fog kiderülni. Az egyszeri ember meg a hirtelen fellépő stressz és az adrenalin hatása alatt, mindössze tizedmásodpercek leforgása alatt kell olyan döntést hozzon, amit később a rendőr, ügyész, bíró majd hosszasan mérlegel.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Ajtó témához . ...
Kertesházas övezet , beugranak a kerítésen kiszedni a katalizátort a kocsi alól , de az utcán se zavartatják magukat , 2 év alatt kb 15 eset , amiről tudok a huszonezres településen , Bp mellett ...
A müanyag ajtót gázpalackos forrasztóval kiolvasztják a kilincs mellett , és belülről nyitják , ha benne a kulcs , arra aztán fel nem ébredsz ... A szobák ajtajai csukva vannak , tehát még kevésbé hallani bármit is ... Megoldás ?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Trailm írta: 2023.11.01. 09:48 Ajtó témához . ...
Kertesházas övezet , beugranak kiszedni a katalizátort a kocsi alól , de az utcán se zavartatják magukat , 2 év alatt kb 15 eset , amiről tudok a huszonezres településen , Bp mellett ...
A müanyag ajtót gázpalackos forrasztóval kiolvasztják a kilincs mellett , és belülről nyitják , ha benne a kulcs , arra aztán fel nem ébredsz ... A szobák ajtajai csukva vannak , tehát még kevésbé hallani bármit is ... Megoldás ?
Bezarod az ajtót és soha nem hagyod a zarban a kulcsot. Az egész ajtót már nem lehet hangtalanul bontani.
Filléres dolog vezeték nélküli belépésjelzot venni aminek a szenzorát bárhova leteheted mondjuk a teraszon csak a villogót kell rajta leragasztani, hogy ne lehessen kiszúrni. Visít, mint az állat, frászt kapnak tőle. Meg van vagy tíz éve gond nélkül működik, csak macskákra és a mozgó falevelekre kell ügyelni, hogy ne riasszon feleslegesen.
Meg sátorozáshoz is jó de az autót is vedheted vele a kertben. Víz azért ne érje. De teheted a lakáson belül eredeti funkcióban az ajtóra nézve.
https://kaputelefon.biz/termek/vezetek- ... b82d2dc218
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2023.10.31. 14:31
A többi pontban igazad lehet, de inkább járok pszichológushoz, mint hogy a családomnak baja essen.
. . . . .

.Összesen négy olyan esetről tudok a közvetlen környezetemben, amikor otthon lévő ismerőst ért "támadás". El is mesélem őket.
+1
Ha én is érek, akkor öt, én is elmesélem.
Apám sokat járt külföldre dolgozni, mindenféle vizsgáló laborokat építettek Ázsiától Amerikáig. A 90-es években nagyon kellett a pénz, így sokat volt távol.
Egy alkalommal a szomszéd aki egyébként valamilyen ingatlan ügy miatt tartozott a szüleimnek és már perelték is, bekattant és ránk rúgta az ajtót. Anyámat úgy összeverte a sodrófával hogy súlyos fejsérüléssel 3 hétig volt kórházban, mi megúsztuk pár monoklival és pofonnal. Én 15 éves voltam a testvérem 11. A fickó megúszta, mert mindent tagadott és a két gyerek vallomása nem sokat ért, lényegében egy állítás állt szemben egy másik állítással, semmilyen más bizonyíték nem volt arra hogy ő tört be. Soha nem marasztalták el erte. Természetesen helyszínelés sem volt pedig már vér is folyt, de elég szar környéken laktunk, ott az ilyesmivel nem nagyon foglalkoztak akkoriban zsaruk.
Azóta az az elvem hogy aki az ajtón belülre került erőszakkal, azt ott helyben kell marasztalni, az elérhető legbrutálisabb eszközökkel. Ha belehal a támadó, hát belehal, c'est la vie. Se a rendőr se senki más nem fog rajtad segíteni, nem fog igazságot szolgáltatni senki, csak saját magadra számíthatsz senki másra. Jól megtanultam a leckét.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

TotoHU írta: 2023.11.01. 12:02 +1
Ha én is érek, akkor öt, én is elmesélem.
Apám sokat járt külföldre dolgozni, mindenféle vizsgáló laborokat építettek Ázsiától Amerikáig. A 90-es években nagyon kellett a pénz, így sokat volt távol.
Egy alkalommal a szomszéd aki egyébként valamilyen ingatlan ügy miatt tartozott a szüleimnek és már perelték is, bekattant és ránk rúgta az ajtót. Anyámat úgy összeverte a sodrófával hogy súlyos fejsérüléssel 3 hétig volt kórházban, mi megúsztuk pár monoklival és pofonnal. Én 15 éves voltam a testvérem 11. A fickó megúszta, mert mindent tagadott és a két gyerek vallomása nem sokat ért, lényegében egy állítás állt szemben egy másik állítással, semmilyen más bizonyíték nem volt arra hogy ő tört be. Soha nem marasztalták el erte. Természetesen helyszínelés sem volt pedig már vér is folyt, de elég szar környéken laktunk, ott az ilyesmivel nem nagyon foglalkoztak akkoriban zsaruk.
Azóta az az elvem hogy aki az ajtón belülre került erőszakkal, azt ott helyben kell marasztalni, az elérhető legbrutálisabb eszközökkel. Ha belehal a támadó, hát belehal, c'est la vie. Se a rendőr se senki más nem fog rajtad segíteni, nem fog igazságot szolgáltatni senki, csak saját magadra számíthatsz senki másra. Jól megtanultam a leckét.
Nem is értem azokat a kollégákat, akik azt képzelik lesz választási lehetőségük.
Aki fegyvert tart otthon.:
1. Igen is tudja már / tanulja meg használni.
2. Nem hiszem, hogy mikor meg kell tenni mindent annak érdekeben, h illetéktelen ne férjen hozzá az éles lőfegyverhez mert fegyver csak életellenes bűncselekmenyt lehet ugye használni, ha azt illegálisan szerzik meg., akkor én még jajj a szegény támadó meg h kevesebbet kapjunk, meg majd megtarthatom a fegyvereket ha gumissal lövöm le a rendorsegen figyelembe veszik. Egeszen a bírósági döntésig nem lesz fegyver otthon, ha csak nem volt annyi eszed, h a feleség is sportlövő.
Nem, nem fogják figyelembe venni, nem érdekli őket. Ugrik a sportfegyver meg minden, amig meg nem állapitjak h jogszerű volt az önvédelem.
Most tényleg... Nálunk éjszaka volt, h eldőlt a vasalódeszka lent. (130m2 es ház)
K. va nagy hangja van, pont olyan mint ha berúgnák az ajtót. Kamera offline... Elég nagy a ház 2 szintes, volt idő gyorsan megtekinteni.
Kutya ugat. Az akkor 1 éves kisfiam sírt a másik szobában.
Felesegem át lett telepítve telefonnal a kezébe meg még 1 GF. 19 M el megtörve.
Én lementem közben hívtuk a távfelügyeletet és át lett nézve a fentről lefelé haladva az alsó szint azzal amivel kell. Nem erdekelt volna ki jött be. A kutya csak jelző kutya fizikalisan nem tud megvedeni. Raadasul benti...
Na kiért a járőr és együtt persze nem mutogattam a portékát megnéztük az udvart is meg a melléképületet.
Szerencsére a vendegszobaban volt a vasalodeszka ami eldőlt. Az volt a bűnös, amit azóta mindíg elrakunk a helyére.
Szóval, ha valaki azt mondja, h válogatni fog az eszközök közt az vagy butus, vagy nem volt felfokozott helyzetben.
Ui: mivel abban az időben megszaporodtak a betörések, fel sem merült bennem, hogy ez nem éles eksön. Aki szembe jött volna, biztos h meglepődik.
Azóta tanultam sokmindent az esetből és képezgettem is magam, már másképp járnék el. Ne légy rambó, ha csak nem hallod hogy nyúzzák a kutyát odalent.
A saját házadban Te vagy előnyben.
Nyilván, ha képzett emberek jönnek akkor ugy is mindegy.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2023.11.04. 02:41 Ha bajban vagy és van melletted egy karó azzal védekezel v. azt mondod nem tanultál botvívást, ezért jelentős esélye van kárt teszel a támadóban így maradsz a puszta kéznél?
+1
Mert mikor használsz önvédelmi eszközt..?
Amikor MUSZÁJ, mert már nem tudsz kitérni a támadás elől, elfutni, stb, hanem a testi épségedet véded (és esetleg az életedet - mert nem tudhatod előre, hogy meddig fogják a földön fekve a fejedet rugdosni..)
Kolonics írta: 2023.11.01. 12:42 Nem is értem azokat a kollégákat, akik azt képzelik lesz választási lehetőségük.
(...)
Szóval, ha valaki azt mondja, h válogatni fog az eszközök közt az vagy butus, vagy nem volt felfokozott helyzetben.
Pontosan.
Nagy tévhit, hogy a gyenge, vagy kevés lövetű fegyver is jó otthonvédelemre, mert "úgyis van mellette más is".

Éles helyzetben egy, max két eszközt tudsz felkapni, hogy megnézd, mi az a zaj.
Ha nem működik ami nálad van, nem fogsz visszaszaladgálni újabb és újabb eszközökért, kiszedni a páncélból, megtölteni.

Reálisan egy pisztoly+lámpa páros, vagy egy hosszabb fegyver a rászerelt lámpával, amit tudsz használni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

WildBear23 írta: 2023.11.04. 08:17 +1
Mert mikor használsz önvédelmi eszközt..?
Amikor MUSZÁJ, mert már nem tudsz kitérni a támadás elől, elfutni, stb, hanem a testi épségedet véded (és esetleg az életedet - mert nem tudhatod előre, hogy meddig fogják a földön fekve a fejedet rugdosni..)



Pontosan.
Nagy tévhit, hogy a gyenge, vagy kevés lövetű fegyver is jó otthonvédelemre, mert "úgyis van mellette más is".

Éles helyzetben egy, max két eszközt tudsz felkapni, hogy megnézd, mi az a zaj.
Ha nem működik ami nálad van, nem fogsz visszaszaladgálni újabb és újabb eszközökért, kiszedni a páncélból, megtölteni.

Reálisan egy pisztoly+lámpa páros, vagy egy hosszabb fegyver a rászerelt lámpával, amit tudsz használni.
Igen, teljesen megértem amit írtál.

Mondjuk egy ötlet hozzá. Fejlámpa, egy duplabull, vagy egy jobb fajta deo, és/vagy egy összecsukható "bot". Én szerintem ebből lehet a leg optimálisabban kihozni a dolgokat, egy hatalmas marék szerencsével :)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ben77 írta: 2023.11.04. 10:57 Igen, teljesen megértem amit írtál.

Mondjuk egy ötlet hozzá. Fejlámpa, egy duplabull, vagy egy jobb fajta deo, és/vagy egy összecsukható "bot". Én szerintem ebből lehet a leg optimálisabban kihozni a dolgokat, egy hatalmas marék szerencsével :)
Igen, így van.
Amit lehet még mérlegelni az az, hogy egy külön elemlámpa helyett érdemes egy lámpa véggel ellátott teleszkópos botot a kézben tartani.
Lámpa, de egy mozdulattal ütőeszköz is (kb mint a régi, sok D cellás Maglite rúdlámpák is. ;) )
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2023.11.04. 08:17 +1
Mert mikor használsz önvédelmi eszközt..?
Amikor MUSZÁJ, mert már nem tudsz kitérni a támadás elől, elfutni, stb, hanem a testi épségedet véded (és esetleg az életedet - mert nem tudhatod előre, hogy meddig fogják a földön fekve a fejedet rugdosni..)



Pontosan.
Nagy tévhit, hogy a gyenge, vagy kevés lövetű fegyver is jó otthonvédelemre, mert "úgyis van mellette más is".

Éles helyzetben egy, max két eszközt tudsz felkapni, hogy megnézd, mi az a zaj.
Ha nem működik ami nálad van, nem fogsz visszaszaladgálni újabb és újabb eszközökért, kiszedni a páncélból, megtölteni.

Reálisan egy pisztoly+lámpa páros, vagy egy hosszabb fegyver a rászerelt lámpával, amit tudsz használni.
Annak alapján, amit erőszakba torkolló szitukból láttam állami szervnél és a magánbiztonságban (nem kevés), úgy vélem, hibás a logika, illetve csak szélsőségekben gondolkodsz. Igen, amikor váratlanul, álmodban, otthon támadnak rád, az életed kioltásának egyenes vagy eshetőleges szándékával, illetve az ehhez szükséges képességekkel felvértezett támadók, akkor valóban, teljesen igazad van, azonnal a leghatékonyabb eszközre van szükség (mondjuk akkor már az inkább a Glock mint a HD gumis).

De: a fenti helyzet, eleve az otthonodban ért támadás a legritkább, ami viszont sokkal gyakoribb pl. (a teljesség igénye nélkül):
- ébren, napközben észleled a besurranó tolvajt a garázsodnál, esetleg hazaérve látod meg
- eltévedt részeg rugdossa a kaput, aki nem tudja hol van
- támadni akar az egyértelműen gyengébb bolond kéregető, opportunista tolvaj, de nincs kedved kézzel fogdosni
- pofozza/rugdossa az egyébként rendes, tisztességes a szomszédodat a ház előtt valami hülye

Nem tartom jó dolognak, hogy az eszközök diverzifikálása ellen érvelsz állandóan, mert igenis van létjogosultsága, hogy többféle és enyhébb védelmi eszközből IS tudj választani. Még magánemberként is gyakran lehet - a következmények szempontjából pedig ajánlott - disztingválni, hogy mikor, mibe mész bele és milyen eszközzel. Persze, lehet kitérni (ami egyébként nem kötelességed) vagy mindent tűrni, ami nem közvetlenül életveszély a bezárt ajtó mögött, de a való élet ennél sokszínűbb.
Sapienti sat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

nemtokregelni írta: 2023.11.04. 15:38 Annak alapján, amit erőszakba torkolló szitukból láttam állami szervnél és a magánbiztonságban (nem kevés), úgy vélem, hibás a logika, illetve csak szélsőségekben gondolkodsz. Igen, amikor váratlanul, álmodban, otthon támadnak rád, az életed kioltásának egyenes vagy eshetőleges szándékával, illetve az ehhez szükséges képességekkel felvértezett támadók, akkor valóban, teljesen igazad van, azonnal a leghatékonyabb eszközre van szükség (mondjuk akkor már az inkább a Glock mint a HD gumis).

De: a fenti helyzet, eleve az otthonodban ért támadás a legritkább, ami viszont sokkal gyakoribb pl. (a teljesség igénye nélkül):
- ébren, napközben észleled a besurranó tolvajt a garázsodnál, esetleg hazaérve látod meg
- eltévedt részeg rugdossa a kaput, aki nem tudja hol van
- támadni akar az egyértelműen gyengébb bolond kéregető, opportunista tolvaj, de nincs kedved kézzel fogdosni
- pofozza/rugdossa az egyébként rendes, tisztességes a szomszédodat a ház előtt valami hülye

Nem tartom jó dolognak, hogy az eszközök diverzifikálása ellen érvelsz állandóan, mert igenis van létjogosultsága, hogy többféle és enyhébb védelmi eszközből IS tudj választani. Még magánemberként is gyakran lehet - a következmények szempontjából pedig ajánlott - disztingválni, hogy mikor, mibe mész bele és milyen eszközzel. Persze, lehet kitérni (ami egyébként nem kötelességed) vagy mindent tűrni, ami nem közvetlenül életveszély a bezárt ajtó mögött, de a való élet ennél sokszínűbb.
Amit írtál az mind igaz, én az éjszakai otthonvédelemre írtam, hogy ott nem tartom reálisnak egy (max két) eszköznél többet használni.

Lightosabb helyzetben, azaz ha pl. nappal látsz meg egy 12 éves besurranót, akkor lightosabb eszköz is elég, de pont ugyanez igaz az utcai önvédelemre is, ezért írom mindig, hogy a legelső eszköz ami nálunk legyen, az a gázspray.

Az autómban is van ABS, ESP :D , légzsák, de azért be van kötve a biztonsági öv is.
Nyilván egy enyhe fékezésnél nem kell légzsák, de ha hirtelen kell, nincs már idő becsatolni a biztonsági övet.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Bojka
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2018.06.10. 08:51

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Bojka »

Nov.1-e budafok a helyszín. Idős rokonomat vittem ki a temetőbe, de megállni pár utcával odébb tudtam. (Ha jön ki, telefonál, visszamegyek érte). Parkolok, ülök a kocsiban. Megáll mellettem az úton a kanc.gó és ordít hogy ide akarok állni. Mondom nem tudsz, mert én állok itt. De itt lakom, prdítja. Mondom oké, és? Nem állok kapubejáróba. Kocsiból kipattan , odajön az ablakhoz, és obégat hogy ne pofázzak, menjek el. Spray kézbe volt, de mivel szorult helyzetbe voltam, mondtam hogy jó, itt a hely elmegyek. Visszaült, hátrébbtolatott, és kiálltam onnan.
Azért nem fújtam le, mert nem tudtam volna kihajtani a kocsimmal tőle. Pedig a legjobb szitu ez, autóban ülve bevárni és az ablakon fújni vagy gp-vel kilőni. Ha már ütött volna akkor fújok. Normál esetben, ha van terem az elmozgáshoz, akkor biztos hogy kitárazok a fejére. Tanulság az is, hogy nem kell a bajt keresni, megtalál. Illetve hogy 90+ kilós vagyok, mokányabb, és ez sem számít ha kifogsz egy baromállatot. Végülis csak pici csorba esett az egómon, de nincs ügy, nincs gond. Gp, spray és guardian angel nélkül a kapun nem megyek ki többé. Amin még elgondolkoztam, vipera nem a legokosabb döntés utcára. Szélsőséges lehet. Vagy nem mered használni azonnal habozás nélkül, vagy túlzásba viszed. Indulatból vagy félelemből akár. Csak olyan eszköz jó, amit meglepiből habozás nélkül tudok/merek használni.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: G.D »

Bojka írta: 2023.11.05. 10:12 Nov.1-e budafok a helyszín.
...
Én mondjuk a közeljövőben visszasétálnék és pár darab rozsdás szöggel csak kitámasztgatnám az autója kerekeit :twisted:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Bojka írta: 2023.11.05. 10:12 Nov.1-e budafok a helyszín. Idős rokonomat vittem ki a temetőbe, de megállni pár utcával odébb tudtam. (Ha jön ki, telefonál, visszamegyek érte). Parkolok, ülök a kocsiban. Megáll mellettem az úton a kanc.gó és ordít hogy ide akarok állni. Mondom nem tudsz, mert én állok itt. De itt lakom, prdítja. Mondom oké, és? Nem állok kapubejáróba. Kocsiból kipattan , odajön az ablakhoz, és obégat hogy ne pofázzak, menjek el. Spray kézbe volt, de mivel szorult helyzetbe voltam, mondtam hogy jó, itt a hely elmegyek. Visszaült, hátrébbtolatott, és kiálltam onnan.
Azért nem fújtam le, mert nem tudtam volna kihajtani a kocsimmal tőle. Pedig a legjobb szitu ez, autóban ülve bevárni és az ablakon fújni vagy gp-vel kilőni. Ha már ütött volna akkor fújok. Normál esetben, ha van terem az elmozgáshoz, akkor biztos hogy kitárazok a fejére. Tanulság az is, hogy nem kell a bajt keresni, megtalál. Illetve hogy 90+ kilós vagyok, mokányabb, és ez sem számít ha kifogsz egy baromállatot. Végülis csak pici csorba esett az egómon, de nincs ügy, nincs gond. Gp, spray és guardian angel nélkül a kapun nem megyek ki többé. Amin még elgondolkoztam, vipera nem a legokosabb döntés utcára. Szélsőséges lehet. Vagy nem mered használni azonnal habozás nélkül, vagy túlzásba viszed. Indulatból vagy félelemből akár. Csak olyan eszköz jó, amit meglepiből habozás nélkül tudok/merek használni.
Teljesen jól megoldottad.

Én max. mosolyogva kérdeztem volna tőle, hogy Wie bitte, was möchten Sie, Herr Donnenwetter..?, aztán nézem a pantomint ahogy elmutogatja amit akar. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Bojka
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2018.06.10. 08:51

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Bojka »

Nem vagyok benne biztos hogy ott lakik tényleg.
Bojka
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2018.06.10. 08:51

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Bojka »

Teljesen jól megoldottad.

Én max. mosolyogva kérdeztem volna tőle, hogy Wie bitte, was möchten Sie, Herr Donnenwetter..?, aztán nézem a pantomint ahogy elmutogatja amit akar. ;)

😀😀😀
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Bojka írta: 2023.11.05. 12:56 Teljesen jól megoldottad.

Én max. mosolyogva kérdeztem volna tőle, hogy Wie bitte, was möchten Sie, Herr Donnenwetter..?, aztán nézem a pantomint ahogy elmutogatja amit akar. ;)

😀😀😀
Anulu mammaa 😂🤣😂🤣
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2023.11.05. 12:38 Teljesen jól megoldottad.

Én max. mosolyogva kérdeztem volna tőle, hogy Wie bitte, was möchten Sie, Herr Donnenwetter..?, aztán nézem a pantomint ahogy elmutogatja amit akar. ;)
Szerintem az orosz és ukrán nyelvű kommunikáció jobban atmegy nekik.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: vato »

aksurv írta: 2023.11.05. 14:28 Szerintem az orosz és ukrán nyelvű kommunikáció jobban atmegy nekik.

A tesóra ráfordulhatot volna egy ilyen külföldi :lol:

https://youtube.com/shorts/gLmPyL3E6_s? ... GiRH0BY_xs


(( Bojka forumtars jol csinalta, ha legyűrte volna akkor be kellett volna ülni a bátya kocsijába arrébbhajtani, ki tudja mit kap el onnan :lol: ))
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

vato írta: 2023.11.05. 16:24 A tesóra ráfordulhatot volna egy ilyen külföldi :lol:

https://youtube.com/shorts/gLmPyL3E6_s? ... GiRH0BY_xs


(( Bojka forumtars jol csinalta, ha legyűrte volna akkor be kellett volna ülni a bátya kocsijába arrébbhajtani, ki tudja mit kap el onnan :lol: ))
...közbe' olyan lúdtalpa van, hogy nem tudod hanyatt lökni. :-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Bojka írta: 2023.11.05. 10:12 Nov.1-e budafok a helyszín. Idős rokonomat vittem ki a temetőbe, de megállni pár utcával odébb tudtam. (Ha jön ki, telefonál, visszamegyek érte). Parkolok, ülök a kocsiban. Megáll mellettem az úton a kanc.gó és ordít hogy ide akarok állni. Mondom nem tudsz, mert én állok itt. De itt lakom, prdítja. Mondom oké, és? Nem állok kapubejáróba. Kocsiból kipattan , odajön az ablakhoz, és obégat hogy ne pofázzak, menjek el. Spray kézbe volt, de mivel szorult helyzetbe voltam, mondtam hogy jó, itt a hely elmegyek. Visszaült, hátrébbtolatott, és kiálltam onnan.
Azért nem fújtam le, mert nem tudtam volna kihajtani a kocsimmal tőle. Pedig a legjobb szitu ez, autóban ülve bevárni és az ablakon fújni vagy gp-vel kilőni. Ha már ütött volna akkor fújok. Normál esetben, ha van terem az elmozgáshoz, akkor biztos hogy kitárazok a fejére. Tanulság az is, hogy nem kell a bajt keresni, megtalál. Illetve hogy 90+ kilós vagyok, mokányabb, és ez sem számít ha kifogsz egy baromállatot. Végülis csak pici csorba esett az egómon, de nincs ügy, nincs gond. Gp, spray és guardian angel nélkül a kapun nem megyek ki többé. Amin még elgondolkoztam, vipera nem a legokosabb döntés utcára. Szélsőséges lehet. Vagy nem mered használni azonnal habozás nélkül, vagy túlzásba viszed. Indulatból vagy félelemből akár. Csak olyan eszköz jó, amit meglepiből habozás nélkül tudok/merek használni.
Gratulálok, tökéletesen megoldottad a szituációt! Nagyon kevés eset van, amikor a kitérés nem a jobb megoldás.
Ha esetleg még ott lenne a tüske az önérzetedben, erre gondolj: az ilyen baromarcok mindig beleállnak a szituációkba, amikor csak lehet. Így csak idő kérdése hogy találkozzon egy hozzá hasonló megtalitású tesókával, akivel lerendezik egymást.
Élőben egy ilyet láttam eddig: már jó pár éve estefelé a 13. ker. Váci úton hazafelé két sportkocsiban ülő, hasonlóan kakaskodó mentalitású baromarc betalálta egymást. Elkezdték a büntetőfékezgetést, ment a dudálás és az ökölrázva anyázás. A következő lámpánál utolértem őket: mind a két autó vezető oldali ajtajai nyitva, a legények a szaggatott vonalon birkóztak a földön, és gyapálták egymást tiszta erőből. Csak sok sikert kívántam nekik hozzá. :lol:
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

TotoHU írta: 2023.11.05. 18:32 Gratulálok, tökéletesen megoldottad a szituációt! Nagyon kevés eset van, amikor a kitérés nem a jobb megoldás.
Ha esetleg még ott lenne a tüske az önérzetedben, erre gondolj: az ilyen baromarcok mindig beleállnak a szituációkba, amikor csak lehet. Így csak idő kérdése hogy találkozzon egy hozzá hasonló megtalitású tesókával, akivel lerendezik egymást.
Élőben egy ilyet láttam eddig: már jó pár éve estefelé a 13. ker. Váci úton hazafelé két sportkocsiban ülő, hasonlóan kakaskodó mentalitású baromarc betalálta egymást. Elkezdték a büntetőfékezgetést, ment a dudálás és az ökölrázva anyázás. A következő lámpánál utolértem őket: mind a két autó vezető oldali ajtajai nyitva, a legények a szaggatott vonalon birkóztak a földön, és gyapálták egymást tiszta erőből. Csak sok sikert kívántam nekik hozzá. :lol:
Így is kell.
Popcorn esetleg nachos, mert ez mindíg szívet melengető látvány, ha 2 baromarc intézi el egymást.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Kolonics írta: 2023.11.05. 18:35 Így is kell.
Popcorn esetleg nachos, mert ez mindíg szívet melengető látvány, ha 2 baromarc intézi el egymást.
Az a jó, ha a párját ritkítja. :-D
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Kezdenek a cseh infók szivarogni.
Teljesen igazuk van az eset kezelésében.
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5012431413
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Cseh javaslatok az ilyen esetek ellen a magyar sajtóban. Érdemes lenne terjeszteni jobban.
https://www.vg.hu/kozelet/2023/12/szake ... aggregator
.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2023.12.23. 10:37 Kezdenek a cseh infók szivarogni.
Teljesen igazuk van az eset kezelésében.
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5012431413
Eléggé inkonzisztens írás.

"Ez az a fegyver, ami 15 ember életét vette el."

"A fegyver nem tudja elsütni magát, nem a fegyver öl, hanem az ember."

WTF?!?!
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Ide szerintem jobban illik
WildBear23 írta: 2024.01.24. 18:27 Élest csak akkor hordanék, ha meglenne hozzá a jogi háttér: az lönvédelemhez való jog.
Addig inkább csak gumist.
(A mai PowerGumisoknak jobb is szvsz a stophatása egy fmj 7,65Br-nál..)
Ettől szép a világ - ha mindenkinek ugyanaz kellene, meg összevesznénk ;)

Nekem egy gázspré és egy éles kombója lenne maga a Kánaán. A power spektrum lefedésre a létező legkevesebb eszközzel. Lusta vagyok gumist hordani a spré mellé - a nyűg pontosan ugyanakkora, mint az élesnél, a spektrum kiszélesítése (milyen helyzeteket tudok ezekkel megoldani) mérsékelt.

Éles + valami nemhalálos pedig megold szinte minden elképzelhető helyzetet, ami egyáltalán eszközzel megoldható.

Ez nyilván csal egy vélemény, egy pillanatig sem gondolom úgy hogy másoknak is így kell gondolkodnia, és az egész egyenként is elméleti mert úgysem lehet éles önvédelm. Úgyhogy általános célokra boldog vagyok a sprével.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2024.01.24. 20:12 Ide szerintem jobban illik



Ettől szép a világ - ha mindenkinek ugyanaz kellene, meg összevesznénk ;)

Nekem egy gázspré és egy éles kombója lenne maga a Kánaán. A power spektrum lefedésre a létező legkevesebb eszközzel. Lusta vagyok gumist hordani a spré mellé - a nyűg pontosan ugyanakkora, mint az élesnél, a spektrum kiszélesítése (milyen helyzeteket tudok ezekkel megoldani) mérsékelt.

Éles + valami nemhalálos pedig megold szinte minden elképzelhető helyzetet, ami egyáltalán eszközzel megoldható.

Ez nyilván csal egy vélemény, egy pillanatig sem gondolom úgy hogy másoknak is így kell gondolkodnia, és az egész egyenként is elméleti mert úgysem lehet éles önvédelm. Úgyhogy általános célokra boldog vagyok a sprével.
+1
Annyi, hogy több spray.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2024.01.24. 20:12 Ide szerintem jobban illik



Ettől szép a világ - ha mindenkinek ugyanaz kellene, meg összevesznénk ;)

Nekem egy gázspré és egy éles kombója lenne maga a Kánaán. A power spektrum lefedésre a létező legkevesebb eszközzel. Lusta vagyok gumist hordani a spré mellé - a nyűg pontosan ugyanakkora, mint az élesnél, a spektrum kiszélesítése (milyen helyzeteket tudok ezekkel megoldani) mérsékelt.

Éles + valami nemhalálos pedig megold szinte minden elképzelhető helyzetet, ami egyáltalán eszközzel megoldható.

Ez nyilván csal egy vélemény, egy pillanatig sem gondolom úgy hogy másoknak is így kell gondolkodnia, és az egész egyenként is elméleti mert úgysem lehet éles önvédelm. Úgyhogy általános célokra boldog vagyok a sprével.
Egyetértek az elméleteddel.
A gyakorlatban viszont:
Ma reggel kinéztem az ablakon; olyan szél van, hogy a fejemet majd' leviszi.
A spray hatékonysága így szinte nulla, ki is rakhatom a kabatzsebből.
Nyilván a 4/6-os villamoson is szinte használhatatlan, ha FOG szorófejes.
Viszont kutya ellen meg pont a FOG jó. :?

Ilyen esetekben (szél, zsúfolt BKV) jó a gumis.
Jah, kb akkora macera a hordása mint egy élesé, de ez teljesen irreleváns, mert nem hordhatsz élest, így felesleges ahhoz hasonlítani, hogy mi lenne ha hordhatnánk.. Nem hordhatunk, pont, azzal kell boldogulni amit lehet.

Aksurv, Te 2db sprayt hordasz?
Milyet, és milyen hordmóddal?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2024.01.25. 08:00 Egyetértek az elméleteddel.
A gyakorlatban viszont:
Ma reggel kinéztem az ablakon; olyan szél van, hogy a fejemet majd' leviszi.
A spray hatékonysága így szinte nulla, ki is rakhatom a kabatzsebből.
Nyilván a 4/6-os villamoson is szinte használhatatlan, ha FOG szorófejes.
Viszont kutya ellen meg pont a FOG jó. :?

Ilyen esetekben (szél, zsúfolt BKV) jó a gumis.
Jah, kb akkora macera a hordása mint egy élesé, de ez teljesen irreleváns, mert nem hordhatsz élest, így felesleges ahhoz hasonlítani, hogy mi lenne ha hordhatnánk.. Nem hordhatunk, pont, azzal kell boldogulni amit lehet.

Aksurv, Te 2db sprayt hordasz?
Milyet, és milyen hordmóddal?
Többet. Majd szombaton megbeszéljuk.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2024.01.25. 08:00 Egyetértek az elméleteddel.
A gyakorlatban viszont:
A gyakorlat - szerintem - az, amikor effektíve önvédekezel ;) ezek a megtörtént estek aranyat érnek, és érdemes kiveséznünk. Ide sorolom azokat az esteket, amiket megoldunk eszkaláció nélkül, de “helyzet” volt.

Minden más az elmélet - csak mások a modellek. Más életmód - más kockázatok-más orioritasok-más megoldások. Az ezekre adott megoldás pedig inkább csak egy megalapozott vélemény.

A “nyűg” - azt hiszem, itt magyarázattal tartozom. mindenkinek nagyon más súllyal esik a latba. Kifejezetten szerettem vasat hordani amikor még ifjú voltam és bohó. Jól esett, hogy van nálam egy fegyvernek látszó tárgy. :) Most már nagyobb a pocakom, appendix carry off, és semennyire nem érdekel már a feeling. Ellenben a munkám miatt mások az öltözködési szokások, ez nagyban korlátozza a mozgásteret. Továbbra megkockáztatom, hogy legalább 10x annyi fém kereső kapun megyek át és a csomagjaimat, ruhámat is hasonló gyakorisággal világítanak át. Normális ember :) évente egyszer elrepült nyaralni és egyszer elmegy a Teve utcába ügyintézni (ahová semmi gond nincs ha vassal mész, csak add le) kb ennyire kell szamítaníja motozás ügyileg. Sajnos nem vagyok normális :) legalábbis ilyen tekintetben nem.

Soha, egyszer sem kellet meg használnom semmit. Nem éreztem hiányát annak, hogy kevés nálam az eszköz. Viszont nálam, az én körülményeim között nagy mennyiségű mikromenedzsmebtet igényel egy plusz vas, mert mindig, minden nap külön gondolnom hová megyek, repülők, éppen mit mikor vihettek. Minden ilyen alkalom egy hibalehetőség. A hibaráta - akármennyire figyelünk Ida - nem nulla. Pláne ha fáradt az ember, és kapkod. Egy spré - ha nálad marad - kutyát nem érdekel, legrosszabb estben elveszik, kidobod, ennyi. Egy Alfát vagy egy más drága eszközt nem szívesen dobnék ki a kukába ha véletlenül nálam marad és úton a reptérre eszembe jut hogy hű basszus. (Megtörtént eset) . Egy éles olyan mértékben kiszékesíti a power spektrumot, annyival “többet tud”, hogy vállalnám az ezzel járó mindennapi kellemetlenségeket. Egy gumis, vagy gáz pedig nem hoz annyi extrát, hogy nekem megérje . A nyűg viszont ugyanaz. Nekem ez igenis releváns. Attól, hogy Neked nem fontos, másoknak az.

Úgy gondolom, hogy mindenkinek mások a körülményei, más a veszélyérzete, és mások a kockázatai. Pont emiatt nem szoktam erőltetni a saját nézeteimet. Mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja. 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2024.01.25. 10:38 A gyakorlat - szerintem - az, amikor effektíve önvédekezel ;) ezek a megtörtént estek aranyat érnek, és érdemes kiveséznünk. Ide sorolom azokat az esteket, amiket megoldunk eszkaláció nélkül, de “helyzet” volt.

Minden más az elmélet - csak mások a modellek. Más életmód - más kockázatok-más orioritasok-más megoldások. Az ezekre adott megoldás pedig inkább csak egy megalapozott vélemény.

A “nyűg” - azt hiszem, itt magyarázattal tartozom. mindenkinek nagyon más súllyal esik a latba. Kifejezetten szerettem vasat hordani amikor még ifjú voltam és bohó. Jól esett, hogy van nálam egy fegyvernek látszó tárgy. :) Most már nagyobb a pocakom, appendix carry off, és semennyire nem érdekel már a feeling. Ellenben a munkám miatt mások az öltözködési szokások, ez nagyban korlátozza a mozgásteret. Továbbra megkockáztatom, hogy legalább 10x annyi fém kereső kapun megyek át és a csomagjaimat, ruhámat is hasonló gyakorisággal világítanak át. Normális ember :) évente egyszer elrepült nyaralni és egyszer elmegy a Teve utcába ügyintézni (ahová semmi gond nincs ha vassal mész, csak add le) kb ennyire kell szamítaníja motozás ügyileg. Sajnos nem vagyok normális :) legalábbis ilyen tekintetben nem.

Soha, egyszer sem kellet meg használnom semmit. Nem éreztem hiányát annak, hogy kevés nálam az eszköz. Viszont nálam, az én körülményeim között nagy mennyiségű mikromenedzsmebtet igényel egy plusz vas, mert mindig, minden nap külön gondolnom hová megyek, repülők, éppen mit mikor vihettek. Minden ilyen alkalom egy hibalehetőség. A hibaráta - akármennyire figyelünk Ida - nem nulla. Pláne ha fáradt az ember, és kapkod. Egy spré - ha nálad marad - kutyát nem érdekel, legrosszabb estben elveszik, kidobod, ennyi. Egy Alfát vagy egy más drága eszközt nem szívesen dobnék ki a kukába ha véletlenül nálam marad és úton a reptérre eszembe jut hogy hű basszus. (Megtörtént eset) . Egy éles olyan mértékben kiszékesíti a power spektrumot, annyival “többet tud”, hogy vállalnám az ezzel járó mindennapi kellemetlenségeket. Egy gumis, vagy gáz pedig nem hoz annyi extrát, hogy nekem megérje . A nyűg viszont ugyanaz. Nekem ez igenis releváns. Attól, hogy Neked nem fontos, másoknak az.

Úgy gondolom, hogy mindenkinek mások a körülményei, más a veszélyérzete, és mások a kockázatai. Pont emiatt nem szoktam erőltetni a saját nézeteimet. Mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja. 8-)
A fémkereső detektálja a sprét is?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fortitu írta: 2024.01.25. 10:55 A fémkereső detektálja a sprét is?
Persze, a flakon fém...
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2024.01.25. 10:38 A gyakorlat - szerintem - az, amikor effektíve önvédekezel ;) ezek a megtörtént estek aranyat érnek, és érdemes kiveséznünk. Ide sorolom azokat az esteket, amiket megoldunk eszkaláció nélkül, de “helyzet” volt.

Minden más az elmélet - csak mások a modellek. Más életmód - más kockázatok-más orioritasok-más megoldások. Az ezekre adott megoldás pedig inkább csak egy megalapozott vélemény.

A “nyűg” - azt hiszem, itt magyarázattal tartozom. mindenkinek nagyon más súllyal esik a latba. Kifejezetten szerettem vasat hordani amikor még ifjú voltam és bohó. Jól esett, hogy van nálam egy fegyvernek látszó tárgy. :) Most már nagyobb a pocakom, appendix carry off, és semennyire nem érdekel már a feeling. Ellenben a munkám miatt mások az öltözködési szokások, ez nagyban korlátozza a mozgásteret. Továbbra megkockáztatom, hogy legalább 10x annyi fém kereső kapun megyek át és a csomagjaimat, ruhámat is hasonló gyakorisággal világítanak át. Normális ember :) évente egyszer elrepült nyaralni és egyszer elmegy a Teve utcába ügyintézni (ahová semmi gond nincs ha vassal mész, csak add le) kb ennyire kell szamítaníja motozás ügyileg. Sajnos nem vagyok normális :) legalábbis ilyen tekintetben nem.

Soha, egyszer sem kellet meg használnom semmit. Nem éreztem hiányát annak, hogy kevés nálam az eszköz. Viszont nálam, az én körülményeim között nagy mennyiségű mikromenedzsmebtet igényel egy plusz vas, mert mindig, minden nap külön gondolnom hová megyek, repülők, éppen mit mikor vihettek. Minden ilyen alkalom egy hibalehetőség. A hibaráta - akármennyire figyelünk Ida - nem nulla. Pláne ha fáradt az ember, és kapkod. Egy spré - ha nálad marad - kutyát nem érdekel, legrosszabb estben elveszik, kidobod, ennyi. Egy Alfát vagy egy más drága eszközt nem szívesen dobnék ki a kukába ha véletlenül nálam marad és úton a reptérre eszembe jut hogy hű basszus. (Megtörtént eset) . Egy éles olyan mértékben kiszékesíti a power spektrumot, annyival “többet tud”, hogy vállalnám az ezzel járó mindennapi kellemetlenségeket. Egy gumis, vagy gáz pedig nem hoz annyi extrát, hogy nekem megérje . A nyűg viszont ugyanaz. Nekem ez igenis releváns. Attól, hogy Neked nem fontos, másoknak az.

Úgy gondolom, hogy mindenkinek mások a körülményei, más a veszélyérzete, és mások a kockázatai. Pont emiatt nem szoktam erőltetni a saját nézeteimet. Mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja. 8-)
+1.
A gumi és gáz az átlagembernek éles szintű rettegés. Viselni pont ugyanannyi felesleges konfliktus lehetőség. Plusz durrannak tehát használatkor "lövöldözés" van. Ahova a spray nem elég, az már letális eszköz kategória.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

RatRace írta: 2024.01.25. 11:05 Persze, a flakon fém...
Anno a datacenterben még a mobilt is ki kellett pakolni (Nokia 6110 és társai), mert már arra beriasztott, vagy egy komolyabb, elejétől végéig fémből készült tollra is.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2024.01.25. 10:55 A fémkereső detektálja a sprét is?
Beállítás függő. Kaput lehet úgy állítani, hogy becsipog egy db rágónak a fémfóliájára! Tényleg, ennyire érzékenyek. De ezt nem szokták kihasználni.

Be lehet állítani konkrét fém mennyiségre, sőt van amin a fém fajtája (paramágneses/ferromágneses aránya) is állítható. Amikor mobiltelefon akkumulátorokat gyártottunk, akkor beállítottuk a gyár kijáratához a kaput - pontosan egy darab akkumulatorra kalibráltuk, az annál kisebbeket nem jelezte

A profibb kapukon van direkt fegyverkereső program, az egy kisebb pisztolyt garantáltan megtalál, de kulcsra, apróra még nem jelez, így egy gázsprére már nem biztos, hogy bejelez.

Illetve ha az őrök lusták, de kreatívak, akkor suttyomban leveszik az érzékenységet hogy ne legyen annyi munkájuk :lol: ezért nem lehet megmondani úgy általában, hogy gázeprére akkor most bejelez a kapu, vagy sem. “Attól függ”
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2024.01.25. 10:38 (...)
Igen, értelek.
Mindennél mérlegelni kell az előnyöket - hátrányokat.
Pl. lehet éles sportfegyvered (maga az is öröm hogy VAN, illetve a versenyeken részt venni is jó) versus a nyűgök, sportorvosi, tárolóhely, stb.
Ugyanez a helyzet az önvédelmi gázgumis viselésénél: és Nálad (ahogy írod) nagyobb súllyal esnek latba a hátrányok, mint másnál.
Érthető.
Én ritkán megyek át fémkereső kapun, és igyekszem észben tartani, hogy hová NE menjek fegyverrel, úgyhogy nekem nem nagy nyűg, hogy a 90 kilóm mellett nálam van egy 36 dekás Pitbull-19M.
Petya357 írta: 2024.01.25. 10:38 "Soha, egyszer sem kellet meg használnom semmit. Nem éreztem hiányát annak, hogy kevés nálam az eszköz."
Az utcai támadások áldozatainak 90%-a ugyanezt mondaná.. Soha nem kellett önvédelmi eszközt használnia addig az egy esetig, amikor viszont jó lett volna, ha ott van nála..

Nekem a biztonsági öv az analógiám: soha nem volt rá szükségem rá hogy megvédjen a kirepüléstől, meg amúgy is ott van a légzsák, ABS, ESP, stb., de mégis becsatolom. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2024.01.25. 18:31
Az utcai támadások áldozatainak 90%-a ugyanezt mondaná.. Soha nem kellett önvédelmi eszközt használnia addig az egy esetig, amikor viszont jó lett volna, ha ott van nála..

Nekem a biztonsági öv az analógiám: soha nem volt rá szükségem rá hogy megvédjen a kirepüléstől, meg amúgy is ott van a légzsák, ABS, ESP, stb., de mégis becsatolom. :)
As èn analógiám még jobb ;) :lol: biztonságinövem (spré) már van.

Mekkora előnyre testek szert, ha az öv mellé veszek légszákot? És ha becsövezem az az autót?
Neked a Pitbull “légzsák” szintű terhet jelent . Egy olyan baráttal, aki azt mondotta vokt hogy az Onesta is “nagy de hordható” nem állunk le vitatkozni.
Nekem “rali csövezest“ jelent macerában.

Mindketten jogosan nézhetjük hülyének azt aki meg egy nyamvadt övet sem hajlandó be kattintani :lol: és mindeközben tisztelettel elfogadhatjuk hogy vakaki bele sem mer ülni légzsák nélküli autóba, és valakinek ez belefér.

Jut eszembe: aksurv akartam írni hogy sok spré az sok, és rájöttem hogy bakker én is mindig kettőt hordok! Egy a téli kabát zsebben és egy zsebben/zakóban. Igaz, csak télen, de ösztönösen én is ezt csinálom. Szóval egyetértek.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2024.01.25. 20:19 As èn analógiám még jobb ;) :lol: biztonságinövem (spré) már van.

Mekkora előnyre testek szert, ha az öv mellé veszek légszákot? És ha becsövezem az az autót?
Neked a Pitbull “légzsák” szintű terhet jelent . Egy olyan baráttal, aki azt mondotta vokt hogy az Onesta is “nagy de hordható” nem állunk le vitatkozni.
Nekem “rali csövezest“ jelent macerában.

Mindketten jogosan nézhetjük hülyének azt aki meg egy nyamvadt övet sem hajlandó be kattintani :lol: és mindeközben tisztelettel elfogadhatjuk hogy vakaki bele sem mer ülni légzsák nélküli autóba, és valakinek ez belefér.

Jut eszembe: aksurv akartam írni hogy sok spré az sok, és rájöttem hogy bakker én is mindig kettőt hordok! Egy a téli kabát zsebben és egy zsebben/zakóban. Igaz, csak télen, de ösztönösen én is ezt csinálom. Szóval egyetértek.
Ugyanez teszem en is, csak redundanciával. Tehát rétegenként kettő, mert egy spray nem spray, és kabát alatti se az. Nem bízok bennük méghozzá a gvass1 intelmei miatt. Nyomás alatti tartály tehát vagy van vagy nincs nyomás, ráadásul 20 g töltőtomeg nem egy eget verő mennyiség, érdemes többet viselni.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2024.01.25. 21:45 Ugyanez teszem en is, csak redundanciával. Tehát rétegenként kettő, mert egy spray nem spray, és kabát alatti se az. Nem bízok bennük méghozzá a gvass1 intelmei miatt. Nyomás alatti tartály tehát vagy van vagy nincs nyomás, ráadásul 20 g töltőtomeg nem egy eget verő mennyiség, érdemes többet viselni.
Akkor 4 sprayt hordasz?
4 ugyanolyat?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2024.01.27. 16:29 Akkor 4 sprayt hordasz?
4 ugyanolyat?
Legalább 4 különbözőt.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2024.01.28. 11:43 Legalább 4 különbözőt.
Woah! A 4 az nem kevés. De volt már rá precedens 8-)


IMG_5465.jpeg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: aksurv »

"Ezekkel a módszerekkel Budapesten több támadást is végre tudtak hajtani. Először a Nyugati pályaudvarnál, ahol a helyszűke miatt "csupán" ketten támadtak a vonat utasterében a sértettre. Paprikaspray-vel lefújták, majd összeverték. Még aznap teleszkópos bottal rohantak meg egy másik áldozatot, akit úgy vertek össze, hogy a sípcsontja darabokra tört. Végül a második támadás nem tartott harminc másodpercig sem, mert az áldozatnál volt paprikaspray, azzal pedig el tudta riasztani támadóit."
https://m.hvg.hu/itthon/20240129_antifa ... s_budapest
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2024.01.25. 20:19
Mindketten jogosan nézhetjük hülyének azt aki meg egy nyamvadt övet sem hajlandó be kattintani :lol: és mindeközben tisztelettel elfogadhatjuk hogy vakaki bele sem mer ülni légzsák nélküli autóba, és valakinek ez belefér.
A már-már vallásos jellegű, irracionális alapokon nyugvó, mély és rendíthetetlen meggyőződéssel nem is nagyon lehet mit kezdeni észérvekkel.

Nekem volt olyan kollégám, aki szentül állította: azért úszott meg élve egy súlyos autóbalesetet, mert nem volt bekötve és az ütközéskor átesett az anyósülésre, így nem fogta meg az öv a vezetőülésben, ahol "a könyöktámaszig behajlott a karosszéria".
Lehet hogy így volt lehet hogy nem, az állítása ellenőrizhetetlen, viszont azóta sem hajlandó bekötni magát, ha megbüntetik akkor inkább fizet.

Ugyanez vonatkozik azokra, akik jönnek a jól ismert bullshitekkel, mantrákkal és meggyőződésekkel: az erőszak erőszakot szül, akkor van esélyed ha nem állsz ellen és gyorsan elmennek a támadók, egy fegyverrel "bevonzod" az erőszakot (ez a spiri-ezo megközelítés a kedvencem) stb stb.

Nincs mit tenni, el kell fogadnunk hogy vannak akik szerint a föld lapos, vagy Magyarország nem egy állam hanem egy New-York-ban bejegyzett izraeli tulajdonú cég :lol: - aki viszont az önvédelmi kérdésekre fogékony és érdeklődik, azoknak szívesen mesélünk a jogszerű, szürkezónás és mandineres önvédelmi lehetőségeiről, aki pedig nem, annak sok szerencsét lehet csak kívánni. Szüksége lesz rá.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2024.01.31. 09:27 "Ezekkel a módszerekkel Budapesten több támadást is végre tudtak hajtani. Először a Nyugati pályaudvarnál, ahol a helyszűke miatt "csupán" ketten támadtak a vonat utasterében a sértettre. Paprikaspray-vel lefújták, majd összeverték. Még aznap teleszkópos bottal rohantak meg egy másik áldozatot, akit úgy vertek össze, hogy a sípcsontja darabokra tört. Végül a második támadás nem tartott harminc másodpercig sem, mert az áldozatnál volt paprikaspray, azzal pedig el tudta riasztani támadóit."
https://m.hvg.hu/itthon/20240129_antifa ... s_budapest
Néhány tanulság:

- Ha védekezel (pláne eszközzel), az látszámfölényben lévő támadók ellen is sikeres lehet.
- Találomra választották ki az áldozataikat, az öltözködésük alapján. Ennyit arról, hogy ha kerülöd a bajt, nem találnak meg.
- Szerintem az elkövetők ugyanúgy terroristák, mint azok az arabok, akik késsel támadtak izraeli zsidókra, csak azért mert zsidók.
- Jellemző kórkép, hogy a fogvatartási körülményekre panaszkodnak, miközben ők darabosra törték egy ismeretlen ember sípcsontját.

Németek, és olaszok jönnek ide antifasisztáskodni... remélem, az áldozataik igényelnek majd tőlük pár millió EUR kártérítést.

Szivesen megnéztem volna, ha a paprikaspray-al önvédelkező (innen is gratulálok neki, remélem nem büntetik meg a KKVE miatt) nem paprikaspray-t, hanem izmosabb gumist kap elő, és rutinos SAS-ként leküzdi a támadókat..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2024.01.31. 10:41 Néhány tanulság:

- Ha védekezel (pláne eszközzel), az látszámfölényben lévő támadók ellen is sikeres lehet.
- Találomra választották ki az áldozataikat, az öltözködésük alapján. Ennyit arról, hogy ha kerülöd a bajt, nem találnak meg.
- Szerintem az elkövetők ugyanúgy terroristák, mint azok az arabok, akik késsel támadtak izraeli zsidókra, csak azért mert zsidók.
- Jellemző kórkép, hogy a fogvatartási körülményekre panaszkodnak, miközben ők darabosra törték egy ismeretlen ember sípcsontját.

Németek, és olaszok jönnek ide antifasisztáskodni... remélem, az áldozataik igényelnek majd tőlük pár millió EUR kártérítést.

Szivesen megnéztem volna, ha a paprikaspray-al önvédelkező (innen is gratulálok neki, remélem nem büntetik meg a KKVE miatt) nem paprikaspray-t, hanem izmosabb gumist kap elő, és rutinos SAS-ként leküzdi a támadókat..
+1
Én meg nem gumival néztem volna meg ugyanezt, hanem az izraeli eljárással.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

aksurv írta: 2024.01.31. 10:52 +1
Én meg nem gumival néztem volna meg ugyanezt, hanem az izraeli eljárással.
Vagy Mozambique Drill...? :o
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2024.01.31. 12:25 Vagy Mozambique Drill...? :o
+1
Bojka
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2018.06.10. 08:51

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Bojka »

Nem mindenkinek ugyanaz az eszköz a jó opció. A gázstukkerre reagálva írom. Sokan járnak bkv-val, a budapesti belvárosban,..stb ilyen helyzetekben valóban a lövöldözés hátrány lehet.(főleg nappal, sok ember jelenlétében).
Azonban pl én szinte mindenhovà kocsival járok, illetve külterületi részen lakom. Nekem opció a gázrevkó. Autóból lehúzott ablakon is ki lehet tárazni egy ordibáló baromra, ha kiszállt és odajött. Persze van még guardian a. is nálam ha szél van vagy kell a diszkréció.
Magam részéről én nem írnám le a gázgézás megoldást sem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: aksurv »

"Kedves Mindenki ! És polgármester úr ! Velem történt az egész 3 ukrán erősen ittas férfi leült a mellettem levő ülésekre velem szemben egy fiatal 35 körüli hölgy ült . Felszálltam az Örs vezér terén , ők azt hiszem Rákosfalván ,de nem emlékszem tisztán még sokkos állapotban vagyok . Egyszer ukránul beszéltek egyszer magyarul aztán az egyik férfi elkezdte fogdosni a lábam , mondtam “uram ha nem fejezi be rendőrt hívok magára. Erre a férfi elkezdett velem csúnyán beszélni “Cigány fa..szópó k.. meg basz..lak kurv.. ilyesmi trágár szavakkal illetett egész úton , igen elsírtam magam tehetetlenek éreztem magam .. és azt mondta ez az sírj te kis k..va meg ilyesmi ..hozzá teszem támadt meg akart ütni többször is , azt tudni kell rólam hogy egy 150 cm , 40kg-os 21 éves lány vagyok . 3 középkorú férfi ellen nem tudtam volna mit tenni sőt 1 -el szemben sem . Mivel megijedtem egyből édesapámat és anyámat hívtam . Mert hozzájuk tartottam éppen mivel én már külön élek . Elértünk Zsofialigethez felálltam és azt mondta nekem hogy ne szálj le cigány ku..va stb ha le szállsz meg ba..lak stb. Leszálltam édesapám ott ált a HÉV-megállónál meglátott és azt kérdezte “kislányom melyik volt az?” Rá mutatattam felkérdezte Apukám hogy hogy mered molesztálni a lányom és a férfi meglökte megütötte aztán sajnos igen édesapám megvágta , anyám mindennek ellenére segítséget nyújtott azonnal mentőt és rendőrt hívott . Éppen a rendőrségen ülünk , nem tudjuk mi lesz , nem szeretném ha édesapám börtönbe kerülne mert megvédett engem . Kérem a kedves Gyuricza László polgármester urat és mindekit hogy érjük el hogy más fiatal nővel / lánnyal ilyen ne történhessen főleg fényes nappal . És hogy édesapámat ne hurcolják meg kérem Keressük meg azt a hölgyet aki velem szemben ült szemtanúként ! És aki a héven volt ! Köszönöm .Azért nem hívtam rendőrt mert ugye mindenki tudja amikor kellene elég későn érnek oda hozzá teszem hév rendészek SEHOL sem voltak ! Köszönöm !"
https://mandiner.hu/belfold/2024/02/egy ... megalloban
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: brh562 »

bel írta: 2023.10.08. 10:49 Szia,

Nalam hozzaertobb azt mondta, hogy a vipera fegyverkent kepzetlen rendor szamara is jo opcio (tehat ha fennall a lofegyver hasznalatat megalopozo korulmeny).

Ellenben kenyszerito eszkozkent csak arra kepzett rendornek engedne a viseleset.

Bel
csak arra kepzett rendornekk
azért mert egyszer oktatnak valamit nem esz képzett senki... lasd lövészet :)
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2024.02.04. 22:28 "Kedves Mindenki ! És polgármester úr ! Velem történt az egész 3 ukrán erősen ittas férfi leült a mellettem levő ülésekre velem szemben egy fiatal 35 körüli hölgy ült . Felszálltam az Örs vezér terén , ők azt hiszem Rákosfalván ,de nem emlékszem tisztán még sokkos állapotban vagyok . Egyszer ukránul beszéltek egyszer magyarul aztán az egyik férfi elkezdte fogdosni a lábam , mondtam “uram ha nem fejezi be rendőrt hívok magára. Erre a férfi elkezdett velem csúnyán beszélni “Cigány fa..szópó k.. meg basz..lak kurv.. ilyesmi trágár szavakkal illetett egész úton , igen elsírtam magam tehetetlenek éreztem magam .. és azt mondta ez az sírj te kis k..va meg ilyesmi ..hozzá teszem támadt meg akart ütni többször is , azt tudni kell rólam hogy egy 150 cm , 40kg-os 21 éves lány vagyok . 3 középkorú férfi ellen nem tudtam volna mit tenni sőt 1 -el szemben sem . Mivel megijedtem egyből édesapámat és anyámat hívtam . Mert hozzájuk tartottam éppen mivel én már külön élek . Elértünk Zsofialigethez felálltam és azt mondta nekem hogy ne szálj le cigány ku..va stb ha le szállsz meg ba..lak stb. Leszálltam édesapám ott ált a HÉV-megállónál meglátott és azt kérdezte “kislányom melyik volt az?” Rá mutatattam felkérdezte Apukám hogy hogy mered molesztálni a lányom és a férfi meglökte megütötte aztán sajnos igen édesapám megvágta , anyám mindennek ellenére segítséget nyújtott azonnal mentőt és rendőrt hívott . Éppen a rendőrségen ülünk , nem tudjuk mi lesz , nem szeretném ha édesapám börtönbe kerülne mert megvédett engem . Kérem a kedves Gyuricza László polgármester urat és mindekit hogy érjük el hogy más fiatal nővel / lánnyal ilyen ne történhessen főleg fényes nappal . És hogy édesapámat ne hurcolják meg kérem Keressük meg azt a hölgyet aki velem szemben ült szemtanúként ! És aki a héven volt ! Köszönöm .Azért nem hívtam rendőrt mert ugye mindenki tudja amikor kellene elég későn érnek oda hozzá teszem hév rendészek SEHOL sem voltak ! Köszönöm !"
https://mandiner.hu/belfold/2024/02/egy ... megalloban
és előzetesben van az apa?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

szöged írta: 2024.02.05. 13:20 és előzetesben van az apa?
mandiner, mint hiteles forrás...? :o

Mondjuk attól még lehet épp igaz, de én azért előbb megvárnám, hogy legyen máshonnan is hír róla.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

AndyA írta: 2024.02.05. 13:51 mandiner, mint hiteles forrás...? :o

Mondjuk attól még lehet épp igaz, de én azért előbb megvárnám, hogy legyen máshonnan is hír róla.
Hitelesebb forrásból:
" Tisztelt Lakosság!
A legendák elkerülése érdekében tájékoztatom Önöket:
Egy ukrán származású férfi zaklatott egy fiatal lányt a kerepesi HÉV megállóban.
A lány apja dulakodásba keveredett a támadóval és torok magasságában megvágta.
A támadó jelenleg mentőben van, nincs életveszélyben. A rendőrség nagy erőkkel kezdte meg a nyomozást az ügyben. "
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

RatRace írta: 2024.02.05. 14:05 Hitelesebb forrásból:
" Tisztelt Lakosság!
A legendák elkerülése érdekében tájékoztatom Önöket:
Egy ukrán származású férfi zaklatott egy fiatal lányt a kerepesi HÉV megállóban.
A lány apja dulakodásba keveredett a támadóval és torok magasságában megvágta.
A támadó jelenleg mentőben van, nincs életveszélyben. A rendőrség nagy erőkkel kezdte meg a nyomozást az ügyben. "
Nagy erőkkel nyomoznak? Ki vagy mi után...?! :o
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

AndyA írta: 2024.02.05. 14:06 Nagy erőkkel nyomoznak? Ki vagy mi után...?! :o
Mit nem értesz?
Rohadtul nem mind1, hogy önvédelem, vagy önbíráskodás-bosszú.
Azon a környéken igen sok az atrocitás, ami hamar elindíthatja a lavinát.
Rengetek hasonló eset történt, könnyen törik a jég.

" 1,5 évvel ezelőtt történt „mézpergető” eset kapcsán rámutattam a HÉV ( HÉV megállók) utasbiztonságot érintő problémáira!
Akkoriban többször javasoltam a „védett kocsik” megvalósítását, de a MÁV-HÉV Zrt sajnos ebben mint láthatják nem partner.
Megpróbálják élőerővel kiszűrni a renites viselkedésű személyeket, de annyira kevesen vannak az őrök, hogy továbbra sincs megoldás.
Megpróbálják a Rendőrségre hárítani a feladatot, akik az országosan tapasztalható alacsony létszámukból próbálnak segíteni, de mint látható ez sem megoldás!
Polgárőrök próbálnak a szabadidejükben járőrözni, de nyilván csak munka után érnek rá!
Tény ami tény! Szinte nincs olyan HÉV-en utazó aki ne tapasztalt volna megbotránkoztató, erőszakos viselkedést és sajnos egyre jobban gyarapszik azoknak a tábora akiknek el kell viselniük a zaklatásokat, támadásokat!
A rendőrség olyan esetekben tud intézkedni amelyek már megtörténtek! Úgy gondolom, hogy a nyomozások gyorsak, hatékonyak, de a rendőrségi prevenció nem működik a HÉV-en! (Az alacsony létszám miatt országosan se nagyon).
Mit tehet egy apa akinek a lányát zaklatják, molesztálják, esetleg „pergetik rá a mézet”?
Mit tehet egy utas, ha azt tapasztalja, hogy a HÉV-en sokszor nem utazhat biztonságban?
Mit tehet egy polgármester, ha a sok panaszos megkeresést ugyan megpróbálja képviselni a MÁV-HÉV ZRT. vezetőségénél, de nem történik változás?
Az önbíráskodás bűncselekmény! A rendőrség jelenleg kiemelten kezeli az ügyet és komoly nyomozás van folyamatban! Függetlenül a nyomozás eredményétől az utazók, apák és talán én mint polgármester is jogosan teszem fel a kérdést!
Mi a megoldás, ha a MÁV-HÉV ZRT nem tudja, akarja biztosítani a nyugodt, biztonságos utazási körülményeket?
Gyuricza László
polgármester "
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2024.02.05. 13:51 mandiner, mint hiteles forrás...? :o

Mondjuk attól még lehet épp igaz, de én azért előbb megvárnám, hogy legyen máshonnan is hír róla.
+1
Legyen rendőrségi mondás az ügyről, a politikailag erősen motivált forrásokat mindig kételkedéssel kezelem, úgy ahogyan a bulvárt is. Mind a kettő manipulál, az egyik egy narratívát akar erősíteni, a másik simán csak szenzációhajhász tartalmat gyárt az olvasottság növelése érdekében.
A "szakmai" vonatkozása a sztorinak: már megint az a kib..ott kés, mennyirel jobban járt volna az apuka ha spray-vel lefújja vagy gázpisztollyal arcon lövi, akkor kap egy garázdaságot vagy STS kísérletet, és ha a másik ügyben megáll a zaklatás, akkor talán a felindultságot is megértőbben veszik figyelembe - a késelésért így sokkal súlyosabb minősítés alá fog esni az egész dolog.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2024.02.05. 14:33 +1
Legyen rendőrségi mondás az ügyről, a politikailag erősen motivált forrásokat mindig kételkedéssel kezelem, úgy ahogyan a bulvárt is. Mind a kettő manipulál, az egyik egy narratívát akar erősíteni, a másik simán csak szenzációhajhász tartalmat gyárt az olvasottság növelése érdekében.
A "szakmai" vonatkozása a sztorinak: már megint az a kib..ott kés, mennyirel jobban járt volna az apuka ha spray-vel lefújja vagy gázpisztollyal arcon lövi, akkor kap egy garázdaságot vagy STS kísérletet, és ha a másik ügyben megáll a zaklatás, akkor talán a felindultságot is megértőbben veszik figyelembe - a késelésért így sokkal súlyosabb minősítés alá fog esni az egész dolog.
Állítólag rátámadt az ukrán, utána került elő a kés. De mondjuk így sincs jó helyzetben.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2024.02.05. 14:36 Állítólag rátámadt az ukrán, utána került elő a kés. De mondjuk így sincs jó helyzetben.
Sniccer volt. Biztosan nincs jó helyzetben az apa, mert most életveszélyt okozó STS miatt nyomoznak.

https://telex.hu/belfold/2024/02/05/hev-molesztalas-kes

Egyébként honnan tudják hogy ukrán, és nem szerbiai, vagy orosz? Klasszikust idézve: nyelvész Ön? :D
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2024.02.05. 14:43 Sniccer volt. Biztosan nincs jó helyzetben az apa, mert most életveszélyt okozó STS miatt nyomoznak.

https://telex.hu/belfold/2024/02/05/hev-molesztalas-kes

Egyébként honnan tudják hogy ukrán, és nem szerbiai, vagy orosz? Klasszikust idézve: nyelvész Ön? :D
Abszolút hiteles a forrás! Megírta a mandiner!

"Egy ukrán származású férfi zaklatott egy fiatal lányt a kerepesi HÉV megállóban"
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2024.02.05. 15:14 Abszolút hiteles a forrás! Megírta a mandiner!

"Egy ukrán származású férfi zaklatott egy fiatal lányt a kerepesi HÉV megállóban"
Úgy kb. minden megirta.
Ráadásul beszéltek magyarul ami az átlag ukránra nem jellemző.
Teljesen lényegtelen kik csinálták. Lány sértett, 3 támadó és az apa késsel ment nekik, ezek ami miatt felkerült ide.
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

AndyA írta: 2024.02.05. 14:36 Állítólag rátámadt az ukrán, utána került elő a kés. De mondjuk így sincs jó helyzetben.

Biztos dekoros, azért volt nála sniccer.
Azért volt nála valszeg, mert bekalkulálta, hogy használja, és használta is, kérdés mennyire volt kontrol alatt, felelnie kell azért....
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Ben77 írta: 2024.02.06. 06:59 Biztos dekoros, azért volt nála sniccer.
Azért volt nála valszeg, mert bekalkulálta, hogy használja, és használta is, kérdés mennyire volt kontrol alatt, felelnie kell azért....
Na igen. Ez bennem is felmerült, hogy miért volt nála? De mint elhangzott, jobban járt volna egy spray-vel, vagy akár GP-vel. Ráadásul hatékonyabb cucc is három ember ellen, mert ha éppen van egy kés valamelyiknél, akkor most nem a vágott nyakú ukrán lenne a kórházban, hanem emberünk a stiglincben.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

AndyA írta: 2024.02.06. 07:58 De mint elhangzott, jobban járt volna egy spray-vel, vagy akár GP-vel.
Vagy azzal, ha rendőrt hív... Nyilván ha én kerülnék ilyen helyzetbe lehet, hogy nekem sem ez lenne az első gondolatom.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

tvsmaci írta: 2024.02.06. 08:24 Vagy azzal, ha rendőrt hív... Nyilván ha én kerülnék ilyen helyzetbe lehet, hogy nekem sem ez lenne az első gondolatom.
Szerinted mi történik ma Magyarországon, ha betelefonálsz a rendőrségre, hogy három ifjonc zaklatja a lányodat a HÉV-en, most telefonált a lány, és jöjjenek 6 percen belül az X. HÉV-megállóhoz, hogy fülön csípjék őket?

Sajnos az ilyen önbíráskodásra hajazó dolgok hátterében nagyon sokszor (túl sokszor) az áll, hogy akinek a dolga lenne rendet tartani, az, hát, finoman szólva nem áll a helyzet magaslatán, és/vagy xarik bele a dolgába, nem törődik vele.

Tudom, hogy nem mindenki ilyen, sőt, az állomány nagy többsége próbálja a lehetőségekhez képest normálisan végezni a dolgát, de ők is csak addig tudnak nyújtózkodni, ameddig ér a takaró, és hiába kellene, nem tudnak egyszerre három helyen lenni.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

tvsmaci írta: 2024.02.06. 08:24 Vagy azzal, ha rendőrt hív... Nyilván ha én kerülnék ilyen helyzetbe lehet, hogy nekem sem ez lenne az első gondolatom.
Azért érdemes rendőrt hívni, hogy ha leküzdötted a támadokat, ott van hogy előtte hívtad a rendőröket, de nem értek ki.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Szerintem ismét ékes példája, hogy mennyire egy egyre jobban beteg és főleg elkorcsosúlt világban élünk, ahol egy 3 fős ukrán lánymolesztálási cselekmény után azon kell jobban rugózni, hogy a lány apja önbíráskodott-e vagy sem...
Nem tudom, hogy melyik apa az, aki ha tetten tudja érni a lánya molesztálóit, az békésen tudja kezelni a dolgot. "Önbíráskodásként" a kb torkon metszés lehet kicsit túlzás (bár nem is tudom..), rendben, ha önvédelem volt, akkor ennyi, de ilyenkor talán kicsit fordítva kéne működni a dolgoknak és azzal foglalkozni jobban, hogy a 3 ukrán **öncenzúra** mit fog kapni ezért.
Egyáltalán nem tudom hibáztatni az apát, és megértem, bármi is volt a helyzet. A rendszer a beteg.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

smith15 írta: 2024.02.06. 09:51 Szerintem ismét ékes példája, hogy mennyire egy egyre jobban beteg és főleg elkorcsosúlt világban élünk, ahol egy 3 fős ukrán lánymolesztálási cselekmény után azon kell jobban rugózni, hogy a lány apja önbíráskodott-e vagy sem...
Nem tudom, hogy melyik apa az, aki ha tetten tudja érni a lánya molesztálóit, az békésen tudja kezelni a dolgot. "Önbíráskodásként" a kb torkon metszés lehet kicsit túlzás (bár nem is tudom..), rendben, ha önvédelem volt, akkor ennyi, de ilyenkor talán kicsit fordítva kéne működni a dolgoknak és azzal foglalkozni jobban, hogy a 3 ukrán **öncenzúra** mit fog kapni ezért.
Egyáltalán nem tudom hibáztatni az apát, és megértem, bármi is volt a helyzet. A rendszer a beteg.
HA igaz, meg minden így volt ahogy hazudják, akkor azért remélem senki nem hullajt könnyeket egy erőszakoskodóért. HA így történt, gennymédia ugye.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

Nem igazán értem a t. Úri Közönséget! :) Nem is olyan régen a békéscsabai esetnél teljesen kósernek találtátok, hogy az előzetesen hőzöngő, asszociális vendég halálra késelte a kivonuló erősembert egy állonvágás miatt. A többség véleménye szerint az ott önvédelem volt.

Akkor ez miért ne lehetne az? :?: persze a késnél sok jobb megoldás is van, de nem attól önvédelem vagy önbíráskodás, hogy kés volt a kézben.

(Nyilván igaza van Gvassnak, pedig még le sem írta, hogy felesleges beleképzelni bármit a sztoriba, hiszen nem ismerjük a tényeket, márpedig büntetőjogi elbírálásra a konkrét tényállás alkalmas.)

Béke! 🏳
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

BeHappy írta: 2024.02.06. 10:05 Nem igazán értem a t. Úri Közönséget! :) Nem is olyan régen a békéscsabai esetnél teljesen kósernek találtátok, hogy az előzetesen hőzöngő, asszociális vendég halálra késelte a kivonuló erősembert egy állonvágás miatt. A többség véleménye szerint az ott önvédelem volt.

Akkor ez miért ne lehetne az? :?: persze a késnél sok jobb megoldás is van, de nem attól önvédelem vagy önbíráskodás, hogy kés volt a kézben.

(Nyilván igaza van Gvassnak, pedig még le sem írta, hogy felesleges beleképzelni bármit a sztoriba, hiszen nem ismerjük a tényeket, márpedig büntetőjogi elbírálásra a konkrét tényállás alkalmas.)

Béke! 🏳
Arról az esetről volt kamerafelvétel, amit másodpercről másodpercre tudtunk elemezni. Itt vakon tapogatózunk, csak félinformációk vannak eddig.
Simán lehet, hogy itt is megáll a jogos védelmi helyzet.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Ben77 írta: 2024.02.06. 06:59 Biztos dekoros, azért volt nála sniccer.
Azért volt nála valszeg, mert bekalkulálta, hogy használja, és használta is, kérdés mennyire volt kontrol alatt, felelnie kell azért....
A sniccer az pont munkaeszkoz, amit millió helyen hasznalnak pl. árufeltöltők.
Bármilyen bicskaval rosszabbul járt volna delikvens, ha megszúrja vele.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kojak írta: 2024.02.06. 10:45 Arról az esetről volt kamerafelvétel, amit másodpercről másodpercre tudtunk elemezni. Itt vakon tapogatózunk, csak félinformációk vannak eddig.
Simán lehet, hogy itt is megáll a jogos védelmi helyzet.
+1
Kizárólag újsághírekről tudunk, amikben a történet különféle színezetű verziói olvashatók, attól függően hogy "ki kivel van", vagy mit akar belelátni a dolgokba, vagy kihozni belőlük. Közben úgy teszünk mintha nem jogállamban élnénk, ahol a bíróság jogerős ítéletéig mindenkit megillet az ártatlanság vélelme. Az állítólagos ukránokat is éppen úgy, mint a lány apját.

Mielőtt virtuális lincselésbe kezdünk, próbáljunk meg higgadtak maradni és megvárni hogy a sajtóban leírtakhoz képest tényszerűen mi történhetett?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Szabadlábon az erőszakoskodó, börtönben az apa
A Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője ma elmondta: a lányát védelmező apát letartóztatták, előzetesben van, az erőszakoskodó pedig szabadlábon védekezhet.

https://kekvillogo.hu/eroszak-a-hev-en- ... KnscSCpVWE
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: AndyA »

RatRace írta: 2024.02.06. 11:06 Szabadlábon az erőszakoskodó, börtönben az apa
A Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője ma elmondta: a lányát védelmező apát letartóztatták, előzetesben van, az erőszakoskodó pedig szabadlábon védekezhet.

https://kekvillogo.hu/eroszak-a-hev-en- ... KnscSCpVWE
Na ja. Hogy mi az igazságos, és mi jogszerű, az a valóságban gyakran egymástól nagyon messze van...
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Önvédelem, megtörtént esetek

Hozzászólás Szerző: bel »

Kojak írta: 2024.02.06. 10:45 Arról az esetről volt kamerafelvétel, amit másodpercről másodpercre tudtunk elemezni.
Szia,

Amit a vedo ugyvedje megvagott nyilvanossagra hozatal elott.

Bel
Válasz küldése