Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Váltócső

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

AndyA írta: 2024.01.29. 22:29 Persze én logikusan gondolkodom, és mint tudjuk, azért van kapuőrség az összes rend és őrségen, hogy a logika be ne jusson
Pont emiatt kérdeztem. :)
"hogy lenne már ez váltócső, hát ugyan az a kaliber" stb. kérdéseket simán eltudnék képzelni.
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Sziasztok,

ha hatástalaníttatni szeretnék egy éles maroklőfegyvert akkor mi lenne aktuálisan a folyamata, tudna segíteni esetleg valaki?

Köszönöm!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Váltócső

Hozzászólás Szerző: AndyA »

tvsmaci írta: 2024.01.30. 09:15 Pont emiatt kérdeztem. :)
"hogy lenne már ez váltócső, hát ugyan az a kaliber" stb. kérdéseket simán eltudnék képzelni.
"Persze, hogy azonos kaliber! Hiszen a géppuskának is volt váltócsöve, hogyha felforrósodott az egyik, legyen mivel tovább lőni.

Na, pont ezért kell nekem is ugyanabból a kaliberből egy másik példány is."

:-D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Maci22hun írta: 2024.01.30. 10:01 Sziasztok,

ha hatástalaníttatni szeretnék egy éles maroklőfegyvert akkor mi lenne aktuálisan a folyamata, tudna segíteni esetleg valaki?

Köszönöm!
Erre jogosult gyártónak/javítónak leadással erre vonatkozó írásbeli megbízással kezded (ezután kiíratod a barnakönyvből). Ő engedélyt kér rá, elvégzi, majd levizsgáztatja A PKLV-nél. vagyis egy összehegesztett, mozgó részt nem tartalmazó, kb. fegyver alakú vasdarab jön létre. Nagyságrendileg vhol 50-100e közti költségért.


Ezután SEM KAPHATOD AZONBAN MEG, MERT BEJELENTÉSHEZ KÖTÖTT! C-kategóriás, online be kell jelentened, lásd: http://www.kaliberinfo.hu/hirek/van-mar ... jelentese/


---

(Kb. ezerszer okosabb MUZEÁLIS fegyverré átalakítania az erre jogosultnak, ha az műszakilag lehetséges (pl. revolver), de sztem merev csövű pisztolyból is lehet egylövetű perkusszióst csinálni.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Váltócső

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nekem semmit nem kerdeztek csak beirtak.
tvsmaci írta: 2024.01.30. 09:15 Pont emiatt kérdeztem. :)
"hogy lenne már ez váltócső, hát ugyan az a kaliber" stb. kérdéseket simán eltudnék képzelni.
ingyom bingyom tálib-e?
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Váltócső

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

qqriq írta: 2024.01.30. 10:21 nekem semmit nem kerdeztek csak beirtak.
Király, köszi az infót!
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Köszi a gyors és részletes választ, akkor a muzeális irány ami a racionálisabb! Köszi mégegyszer!
gvass1 írta: 2024.01.30. 10:17
---

(Kb. ezerszer okosabb MUZEÁLIS fegyverré átalakítania az erre jogosultnak, ha az műszakilag lehetséges (pl. revolver), de sztem merev csövű pisztolyból is lehet egylövetű perkusszióst csinálni.)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2024.01.30. 10:17
(Kb. ezerszer okosabb MUZEÁLIS fegyverré átalakítania az erre jogosultnak, ha az műszakilag lehetséges (pl. revolver), de sztem merev csövű pisztolyból is lehet egylövetű perkusszióst csinálni.)
van valaki Magyarországon aki egy modern DA/SA revolverből (lőfegyver) csinálna muzeálisat (fekaporos ólmosat mondjuk)? akkor ma megyek hozzá:)

(régebben sokat próbálkoztam de elhajtottak...)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2024.01.31. 10:32 van valaki Magyarországon aki egy modern DA/SA revolverből (lőfegyver) csinálna muzeálisat (fekaporos ólmosat mondjuk)? akkor ma megyek hozzá:)

(régebben sokat próbálkoztam de elhajtottak...)
Ha éles sörényesből lehet muzeálisat csinálni, akkor JOGILAG egy éles revolverből sem lehet akadálya. Hogy van-e, aki a fizetőképes keresletet elégnek érzi, hogy ilyent megtervezzen/lepapírozzon/készítsen/gyártson az már másik kérdés.

(A hatástalanítás gyakorlatilag nem járható - teljesen értelmetlenné vált - út.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2024.01.31. 10:37 Ha éles sörényesből lehet muzeálisat csinálni, akkor JOGILAG egy éles revolverből sem lehet akadálya. Hogy van-e, aki a fizetőképes keresletet elégnek érzi, hogy ilyent megtervezzen/lepapírozzon/készítsen/gyártson az már másik kérdés.

(A hatástalanítás gyakorlatilag nem járható - teljesen értelmetlenné vált - út.)
engem inkább az aggaszt hogy a kiskirály PKLV mint mond rá...
teszek egy próbát, hátha lesz az a mester :)
dobot kell jól megcsinálni, 209-es központi gyújtású csapihoz. máshoz nem nyúlnék?! mert kell hogy bírja a terhelést (igaz nem akkorát mint fénykorában..)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2024.01.31. 10:43 engem inkább az aggaszt hogy a kiskirály PKLV mint mond rá...
teszek egy próbát, hátha lesz az a mester :)
dobot kell jól megcsinálni, 209-es központi gyújtású csapihoz. máshoz nem nyúlnék?! mert kell hogy bírja a terhelést (igaz nem akkorát mint fénykorában..)
Na, az biztos nem fog menni, a söréteseknél is minden fődarabon kell változtatásnak lennie, hogy az éles fődarabokkal ne lehessen roncsolásmentes módosítás nélkül összeépíteni.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

vato írta: 2024.01.31. 10:43 engem inkább az aggaszt hogy a kiskirály PKLV mint mond rá...
teszek egy próbát, hátha lesz az a mester :)
dobot kell jól megcsinálni, 209-es központi gyújtású csapihoz. máshoz nem nyúlnék?! mert kell hogy bírja a terhelést (igaz nem akkorát mint fénykorában..)
Én anno bock sörétesből szerettem volna elöltöltős sörétest csináltatni. Nem gumisat, hanem tényleg, normális, vadászatra is használható fekaporos, inline 4mm-es csappantyúst (nem PAK, nem 9mmK, nem startpatronos, semmi kanyar nem volt a kérésben). A fegyvermester megérdeklődte a PKLV-nél, és elég érdekes számok jöttek ki. Arra hivatkozva, hogy ez ugye új gyártás, típusengedélytől kezdve minden vackot ki kellett volna fizetni, és már többe jött ki (a fizikai átalakítás költségei nélkül is) mint egy bolti Pedersoli dupla. Aztán ki tudja, lehet más fegyvermester más napon szerencsével járt volna, és max egy bevizsgálást fizet. Mindenesetre én inkább eladtam 20eFt-ért a bock-ot.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Sparrow írta: 2024.01.31. 11:14 Én anno bock sörétesből szerettem volna elöltöltős sörétest csináltatni. Nem gumisat, hanem tényleg, normális, vadászatra is használható fekaporos, inline 4mm-es csappantyúst (nem PAK, nem 9mmK, nem startpatronos, semmi kanyar nem volt a kérésben). A fegyvermester megérdeklődte a PKLV-nél, és elég érdekes számok jöttek ki. Arra hivatkozva, hogy ez ugye új gyártás, típusengedélytől kezdve minden vackot ki kellett volna fizetni, és már többe jött ki (a fizikai átalakítás költségei nélkül is) mint egy bolti Pedersoli dupla. Aztán ki tudja, lehet más fegyvermester más napon szerencsével járt volna, és max egy bevizsgálást fizet. Mindenesetre én inkább eladtam 20eFt-ért a bock-ot.
Nyilván 1 darabnál nem éri meg a járulékos költség miatt, de ha mondjuk 50 darabra oszlik szét, mert adott eszközkategóriát ugyanúgy kell/lehet átalakítani, akkor esetleg már igencsak.

(Persze itt én kívülállóként pofázok bele, nem vagyok gyártó/javító. Nem tudom van-e tőke 50 db fegyvert -mondjuk olcsó revolvert - megfinanszírozni.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

vato írta: 2024.01.31. 10:32 van valaki Magyarországon aki egy modern DA/SA revolverből (lőfegyver) csinálna muzeálisat (fekaporos ólmosat mondjuk)? akkor ma megyek hozzá:)

(régebben sokat próbálkoztam de elhajtottak...)
A PKLV-től is olvassák a fórumot, 100% többeknek nickje is van, ilyenkor tök jó lenne tőlük egy állásfoglalás.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2024.01.31. 13:16 A PKLV-től is olvassák a fórumot, 100% többeknek nickje is van, ilyenkor tök jó lenne tőlük egy állásfoglalás.
Szerintem nem véletlenül hallgatnak. Ha a saját nevében beszél, akkor azért, ha meg a cég nevében, akkor azért kerülhet bajba...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2024.01.31. 11:19 Nyilván 1 darabnál nem éri meg a járulékos költség miatt, de ha mondjuk 50 darabra oszlik szét, mert adott eszközkategóriát ugyanúgy kell/lehet átalakítani, akkor esetleg már igencsak.

(Persze itt én kívülállóként pofázok bele, nem vagyok gyártó/javító. Nem tudom van-e tőke 50 db fegyvert -mondjuk olcsó revolvert - megfinanszírozni.)
Kérdezem: amikor egyedileg épít egy arra jogosult fegyvert, vadász vonalon mondjuk egy egyedi Mauser puskát, ilyen mélyvésett tok, amolyan cső, emilyen faragott agyazás... akkor erre minden alkalommal típusengedélyt kell kérnie, akár 1 példányra is?
Vagy Mex topiktársnak az alkatrészekből épített AR-jeit is típusengedélyeztetni kellett, hogy ez az AR15 az más mint egy Ruger AR15-je, hiába úgy néz ki és úgy is működik?
Nem vagyok képben ezzel kapcsolatban, tudom olvassam el a jogszabályt... :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2024.01.31. 13:30 Kérdezem: amikor egyedileg épít egy arra jogosult fegyvert, vadász vonalon mondjuk egy egyedi Mauser puskát, ilyen mélyvésett tok, amolyan cső, emilyen faragott agyazás... akkor erre minden alkalommal típusengedélyt kell kérnie, akár 1 példányra is?
Vagy Mex topiktársnak az alkatrészekből épített AR-jeit is típusengedélyeztetni kellett, hogy ez az AR15 az más mint egy Ruger AR15-je, hiába úgy néz ki és úgy is működik?
Nem vagyok képben ezzel kapcsolatban, tudom olvassam el a jogszabályt... :D
itt teljes kategóriaváltás van, élesből ráadásul szabadon tartható lesz. Nem sima gyártás.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: vato »

Sparrow írta: 2024.01.31. 11:14 Én anno bock sörétesből szerettem volna elöltöltős sörétest csináltatni. Nem gumisat, hanem tényleg, normális, vadászatra is használható fekaporos, inline 4mm-es csappantyúst (nem PAK, nem 9mmK, nem startpatronos, semmi kanyar nem volt a kérésben). A fegyvermester megérdeklődte a PKLV-nél, és elég érdekes számok jöttek ki. Arra hivatkozva, hogy ez ugye új gyártás, típusengedélytől kezdve minden vackot ki kellett volna fizetni, és már többe jött ki (a fizikai átalakítás költségei nélkül is) mint egy bolti Pedersoli dupla. Aztán ki tudja, lehet más fegyvermester más napon szerencsével járt volna, és max egy bevizsgálást fizet. Mindenesetre én inkább eladtam 20eFt-ért a bock-ot.
jóó, akkor felébredtem, ugyanaz a helyzet évek óta --> nem lesz ilyenem ... elvileg, jogilag lehetne, gyakorlatban meg nem működik..

((De akkor nem értettem hogy a kollégának miért az lett javasolva hogy muzeálissá legyen átalakítva az éles vasa, hiszen biztos nem fog kifizetni xxx ezer forintot típusjóváhagyásra?! ))

pedig egy ilyen feketelőporosban, szabadon milyen cool lenne :roll:
smith-wesson-model-49-bodyguard-revolver-f.jpg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

vato írta: 2024.01.31. 10:32 van valaki Magyarországon aki egy modern DA/SA revolverből (lőfegyver) csinálna muzeálisat (fekaporos ólmosat mondjuk)? akkor ma megyek hozzá:)

(régebben sokat próbálkoztam de elhajtottak...)
Venter Tibor, Debrecen.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

vato írta: 2024.01.31. 15:23 jóó, akkor felébredtem, ugyanaz a helyzet évek óta --> nem lesz ilyenem ... elvileg, jogilag lehetne, gyakorlatban meg nem működik..

((De akkor nem értettem hogy a kollégának miért az lett javasolva hogy muzeálissá legyen átalakítva az éles vasa, hiszen biztos nem fog kifizetni xxx ezer forintot típusjóváhagyásra?! ))

pedig egy ilyen feketelőporosban, szabadon milyen cool lenne :roll:

smith-wesson-model-49-bodyguard-revolver-f.jpg
Itt szerintem a Muzeális vs Elöltöltős dolog forog fent. Muzeális (startpatronos diabólós és 9mmRK gumis pl) az szerintem le lett tipusengedélyeztetve, mert abból kismillió készült, olcsó éles cuccokból, és a végtermék alapvetően kis energiákkal operál. A nagyenergiájú elöltöltős (feketelőporos 44-es mondjuk) átalakítást meg senki nem vállalta be (akár az energia, akár egyéb jogi/erkölcsi dolgok miatt), és így prototípus se készült.
rob26
Újonnan regisztrált felhasználó
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2024.01.08. 11:47

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: rob26 »

Sziasztok!

Újként egy kis segítséget szeretnék tőletek kérni.

Elöltöltős vizsgát elvégeztem, EÜ2-es orvosi papír is megvan. A megfelelő lemezszekrényt megvásároltam lőpor és csappantyú tárolásához.
Szeretném a helyi hatóságnál elindítani a folyamatot, ezért a szekrényt is szeretném már előre felszerelni a megfelelő helyre.
Egy társasház 2. emeletén lakom, ahol a tárolóhely is el lenne helyezve, az egyik szobába. Kérdésem, hogy ilyen esetben hogyan és hova helyezhetem, rögzíthetem, hogy az elfogadott legyen a helyi hatóságnak is?

Köszönöm segítségeteket!

Üdv:
Róbert
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: chucky »

Leadtam egy viselésit és rákérdeztem,hogy kell-e adás-vételit írni ha eladnám.
Azt a választ kaptam,hogy nem kötelező de ha akarok,akkor csináljak.
Há' én úgy vagyok vele,hogy nem adom meg egy idegennek a személyes adataimat........... :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

rob26 írta: 2024.02.01. 15:00 Sziasztok!

Újként egy kis segítséget szeretnék tőletek kérni.

Elöltöltős vizsgát elvégeztem, EÜ2-es orvosi papír is megvan. A megfelelő lemezszekrényt megvásároltam lőpor és csappantyú tárolásához.
Szeretném a helyi hatóságnál elindítani a folyamatot, ezért a szekrényt is szeretném már előre felszerelni a megfelelő helyre.
Egy társasház 2. emeletén lakom, ahol a tárolóhely is el lenne helyezve, az egyik szobába. Kérdésem, hogy ilyen esetben hogyan és hova helyezhetem, rögzíthetem, hogy az elfogadott legyen a helyi hatóságnak is?

Köszönöm segítségeteket!

Üdv:
Róbert
A saját igrendedet kérdezd meg, hogy mik az ő feltételeik.

Kb. mindegy, hogy mi itt mit mondjunk, és az is, hogy másik igrendhez tartozó embereknek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban.

Nekem az ikeás nyitott könyvespolc egyik "kockáját" ajtóval felszerelve, érintős kártyás elektronikus zárral ellátva elfogadták por+csapi tárolónak (csapihoz egy külön lemezkazetta, mint "fémlemez elválasztás"). Nincs a falhoz szögelve, de még a mellette álló másik szekrényhez sem.
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

rob26 írta: 2024.02.01. 15:00 Egy társasház 2. emeletén lakom, ahol a tárolóhely is el lenne helyezve, az egyik szobába. Kérdésem, hogy ilyen esetben hogyan és hova helyezhetem, rögzíthetem...
Röviden:
- ablak legyen a szobán
- rögzíteni nem szükséges (de, ha jót akarsz, odacsavarod valamihez)
- ne legyen nyílt lánggal üzemelő készülék a szobában (a yard nem épületgépész, nem ismeri a különbséget a nyílt égésterű tüzelőberendezés és a nyílt lánggal üzemelő készülék között, úgyhogy falikazán se legyen)
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

rob26 írta: 2024.02.01. 15:00 Sziasztok!

Újként egy kis segítséget szeretnék tőletek kérni.

Elöltöltős vizsgát elvégeztem, EÜ2-es orvosi papír is megvan. A megfelelő lemezszekrényt megvásároltam lőpor és csappantyú tárolásához.
Szeretném a helyi hatóságnál elindítani a folyamatot, ezért a szekrényt is szeretném már előre felszerelni a megfelelő helyre.
Egy társasház 2. emeletén lakom, ahol a tárolóhely is el lenne helyezve, az egyik szobába. Kérdésem, hogy ilyen esetben hogyan és hova helyezhetem, rögzíthetem, hogy az elfogadott legyen a helyi hatóságnak is?

Köszönöm segítségeteket!

Üdv:
Róbert
Én a társasház 2. emeleti lakás szobájában ide helyeztem el. De oda tedd, ahova elfér/befér. ;)
A lényeget sporttársak leírták. Nem kell túl gondolni. :)
Tarolo_1.jpg
Tarolo_1.jpg (22 KiB) Megtekintve 3451 alkalommal
Tarolo_2.jpg
Tarolo_2.jpg (28.53 KiB) Megtekintve 3451 alkalommal
Avatar
captain
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2018.06.09. 21:49
Tartózkodási hely: L.Catargiu

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: captain »

Cajga írta: 2024.02.02. 00:33 Én a társasház 2. emeleti lakás szobájában ide helyeztem el. De oda tedd, ahova elfér/befér. ;)
A lényeget sporttársak leírták. Nem kell túl gondolni. :)

Tarolo_1.jpg
Tarolo_2.jpg
Nem kellett a szekrènyre lefúvónyílás, vagy furat?
"Szar a világ, tök a tromf!"
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

captain írta: 2024.02.02. 08:06 Nem kellett a szekrènyre lefúvónyílás, vagy furat?
Nem, mert nem lemezszekrény.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Uraim, meddig rugóznak még a témán. :D

https://www.trezor.hu/Loszerelem-tarolo
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

cujoe írta: 2024.02.02. 09:34 Uraim, meddig rugóznak még a témán. :D

https://www.trezor.hu/Loszerelem-tarolo
Nem rugózunk. Kérdez-felelek volt. :lol:
Igen a másik topikban pár napja már kitárgyaltuk, de nem mindenki olvassa el/végig az összes hozzászólást. És kezdő az illető, hát nosza, megkapta a segítséget. Legalább is remélem. :roll:
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Cajga írta: 2024.02.02. 09:43 Nem rugózunk. Kérdez-felelek volt. :lol:
Igen a másik topikban pár napja már kitárgyaltuk, de nem mindenki olvassa el/végig az összes hozzászólást. És kezdő az illető, hát nosza, megkapta a segítséget. Legalább is remélem. :roll:
Csak azért írtam, mert megvesz, felrak, kész, örül.
Nem tudnak belekötni, nem kell szerelni, barkácsolni, "hivatalos". Ráadásul annyira nem is drága.
Egyébként anno. én is barkácsoltam, mivel az elsők között vizsgáztam, így még nem volt gyári szekrény, de ha lett volna, biztosan nem "tákolok".
Avatar
Otisz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023.07.15. 18:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Otisz »

Sziasztok,

Sokszor járok Esztergomba a CEBA lőtérre, és mivel jelenleg odaát az üzem anyag már látható mértékben olcsóbb, ezért össze kötném a kellemest a hasznossal és dolgom végeztével át ugranák Párkányba tankolni. A fegyvereim ugye nálam lennének, de semmilyen tapasztalatom nincs határátlépéssel velük. Ilyen esetben szükségem lenne egy fegyver útlevélre, vagy mi lenne a teendő?

Köszi előre is!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Otisz 2024.02.02. 12:41-kor.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Otisz írta: 2024.02.02. 12:20 Sziasztok,

... fegyvereim ugye nálam lennének, de semmilyen tapasztalatom nincs határátlépéssel velük. Ilyen esetben szükségem lenne egy fegyver útlevélre, vagy mi lenne a teendő?

Köszi előre is!
Hááát, javítson majd ki, aki valóban bölcs, de szerintem sportcélú lőfegyvert határon túlra csak akkor vihetsz legálisan, ha onnan/oda meghívnak téged valamiféle legális lőfegyveres okból. (Vagy valami egyéb országváltós-kitöltözős folyamat van, ami ugye most nincs.)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

Otisz írta: 2024.02.02. 12:20 Sziasztok,

Sokszor járok Esztergomba a CEBA lőtérre, és mivel jelenleg odaát az üzem anyag már látható mértékben olcsóbb, ezért össze kötném a kellemest a hasznossal és dolgom végeztével át ugranák Párkányba tankolni. A fegyvereim ugye nálam lennének, de semmilyen tapasztalatom nincs határátlépéssel velük. Ilyen esetben szükségem lenne egy fegyver útlevélre, vagy mi lenne a teendő?

Köszi előre is!
Szia,

Fegyverutlevel + meghivo versenyre.

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2024.02.02. 13:12 Szia,

Fegyverutlevel + meghivo versenyre.

Bel
Edzés nem játszik?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2024.02.02. 13:14 Edzés nem játszik?
Szia,

Szerintem ennek a PARJAT kellene megnezi a szlovak jogszabalyban:
253/2004:"48. § (2) * Az a személy, aki európai lőfegyvertartási engedéllyel rendelkezik, jogosult – a hozzá tartozó lőszerrel, illetve az Ftv. 3. § (3) bekezdésében meghatározott töltőszerkezettel együtt – az abba bejegyzett,
b) a Magyarországon jogszerűen tartható, egyedi jóváhagyást igénylő sportlőfegyverét sportlövő versenyre behozni, kivinni, illetve az ország területén átszállítani.
(5) A sportlövészeten való részvételt a meghívó sportegyesület meghívólevelével kell igazolni."

De lehet, hogy ez mar tul bonyolult ahhoz, hogy biztosan megertsem, mert igazabol azt nem talaltam meg, hogy KIvitelhez milyen engedely szukseges a fegyvertartasi engedellyel rendelkezok szamara.

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mikor horvatba mentunk versenyekre a hataron kertek meghivolevelet.
bel írta: 2024.02.02. 13:51 Szia,

Szerintem ennek a PARJAT kellene megnezi a szlovak jogszabalyban:
253/2004:"48. § (2) * Az a személy, aki európai lőfegyvertartási engedéllyel rendelkezik, jogosult – a hozzá tartozó lőszerrel, illetve az Ftv. 3. § (3) bekezdésében meghatározott töltőszerkezettel együtt – az abba bejegyzett,
b) a Magyarországon jogszerűen tartható, egyedi jóváhagyást igénylő sportlőfegyverét sportlövő versenyre behozni, kivinni, illetve az ország területén átszállítani.
(5) A sportlövészeten való részvételt a meghívó sportegyesület meghívólevelével kell igazolni."

De lehet, hogy ez mar tul bonyolult ahhoz, hogy biztosan megertsem, mert igazabol azt nem talaltam meg, hogy KIvitelhez milyen engedely szukseges a fegyvertartasi engedellyel rendelkezok szamara.

Bel
ingyom bingyom tálib-e?
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Otisz írta: 2024.02.02. 12:20 Sziasztok,

Sokszor járok Esztergomba a CEBA lőtérre, és mivel jelenleg odaát az üzem anyag már látható mértékben olcsóbb, ezért össze kötném a kellemest a hasznossal és dolgom végeztével át ugranák Párkányba tankolni. A fegyvereim ugye nálam lennének, de semmilyen tapasztalatom nincs határátlépéssel velük. Ilyen esetben szükségem lenne egy fegyver útlevélre, vagy mi lenne a teendő?

Köszi előre is!
Álljunk meg egy "pajkaszegi" szóra. Azt nem írtad, hogy milyen fegyverek. Lőfegyverek, vagy elöltöltős muzeális fegyverek? :shock:
Mert ha lőfegyvertartó valaki, akkor még egy kezdőnek is illik tudni, mit, hova, hogyan!
Tehát? :roll:
Avatar
captain
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2018.06.09. 21:49
Tartózkodási hely: L.Catargiu

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: captain »

Cajga írta: 2024.02.02. 09:43 Nem rugózunk. Kérdez-felelek volt. :lol:
Igen a másik topikban pár napja már kitárgyaltuk, de nem mindenki olvassa el/végig az összes hozzászólást. És kezdő az illető, hát nosza, megkapta a segítséget. Legalább is remélem. :roll:
Köszönöm a választ.
Most már tiszta.
"Szar a világ, tök a tromf!"
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ikeaban vettem egy furdoszoba szekrenyt, raktam ra egy ikeas kartyazarat oszt joccakat.
cujoe írta: 2024.02.02. 09:48 Csak azért írtam, mert megvesz, felrak, kész, örül.
Nem tudnak belekötni, nem kell szerelni, barkácsolni, "hivatalos". Ráadásul annyira nem is drága.
Egyébként anno. én is barkácsoltam, mivel az elsők között vizsgáztam, így még nem volt gyári szekrény, de ha lett volna, biztosan nem "tákolok".
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Otisz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023.07.15. 18:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Otisz »

Cajga írta: 2024.02.02. 16:50 Álljunk meg egy "pajkaszegi" szóra. Azt nem írtad, hogy milyen fegyverek. Lőfegyverek, vagy elöltöltős muzeális fegyverek? :shock:
Mert ha lőfegyvertartó valaki, akkor még egy kezdőnek is illik tudni, mit, hova, hogyan!
Tehát? :roll:
Köszönöm, ez megtisztelő. Mindig is irigyeltem az olyan embereket akik született totum factum-k és mindent IS tudnak, én inkább kérdezek rutinosabbaktól mielőtt hülyeséget csinálok olyan dologban amivel nincs tapasztalatom. ;)

Amúgy FYI:
A kérdést ma megfuttattam a rendőrségnél is, és ők az útlevelen kívül semmi mást nem említettek ami kötelező ilyen helyzetben.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Otisz írta: 2024.02.02. 12:20 Sziasztok,

Sokszor járok Esztergomba a CEBA lőtérre, és mivel jelenleg odaát az üzem anyag már látható mértékben olcsóbb, ezért össze kötném a kellemest a hasznossal és dolgom végeztével át ugranák Párkányba tankolni. A fegyvereim ugye nálam lennének, de semmilyen tapasztalatom nincs határátlépéssel velük. Ilyen esetben szükségem lenne egy fegyver útlevélre, vagy mi lenne a teendő?

Köszi előre is!
Fegyverútlevél nélkül garantált a probléma, ha megállítanak. Ha "régi" fegyvereid vannak B1-ben, és nincs útleveled hozzájuk, akkor újravizsga PKLV-nél B5-re, anélkül nem írják be őket.

Hogy ezen kívül pl. verseny meghívó, hasonló is kell-e, az ki van zárva, mert nem tudom. :D
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2024.02.02. 13:14 Edzés nem játszik?
"Háziverseny."

Az nincs benne a jogszabályban, hogy milyen versenynek kell lennie. :D
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Otisz írta: 2024.02.02. 21:31 Köszönöm, ez megtisztelő. Mindig is irigyeltem az olyan embereket akik született totum factum-k és mindent IS tudnak, én inkább kérdezek rutinosabbaktól mielőtt hülyeséget csinálok olyan dologban amivel nincs tapasztalatom. ;)

Amúgy FYI:
A kérdést ma megfuttattam a rendőrségnél is, és ők az útlevelen kívül semmi mást nem említettek ami kötelező ilyen helyzetben.
A Bel által beidézett jogszabály egyértelműen említi a kivitelt is. Nem tudom, Szlovákiában vannak-e egyéb szabályok, de alapvetően úgy szokás, hogy kell egy meghívólevél a külföldi egyesülettől a fegyverútlevél mellé.

A rendőrök sajnos sokszor kevéssé vannak tisztában a jogszabályokkal, szóval azért óvatosan az ilyen helyről származó információkkal. Főleg ha csak szóban hangzott el valami. A szlovák gyakorlatot kellene tudni ezügyben.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Otisz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023.07.15. 18:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Otisz »

bel írta: 2024.02.02. 13:51 Szia,

Szerintem ennek a PARJAT kellene megnezi a szlovak jogszabalyban:
253/2004:"48. § (2) * Az a személy, aki európai lőfegyvertartási engedéllyel rendelkezik, jogosult – a hozzá tartozó lőszerrel, illetve az Ftv. 3. § (3) bekezdésében meghatározott töltőszerkezettel együtt – az abba bejegyzett,
b) a Magyarországon jogszerűen tartható, egyedi jóváhagyást igénylő sportlőfegyverét sportlövő versenyre behozni, kivinni, illetve az ország területén átszállítani.
(5) A sportlövészeten való részvételt a meghívó sportegyesület meghívólevelével kell igazolni."

De lehet, hogy ez mar tul bonyolult ahhoz, hogy biztosan megertsem, mert igazabol azt nem talaltam meg, hogy KIvitelhez milyen engedely szukseges a fegyvertartasi engedellyel rendelkezok szamara.

Bel
Viszont itt konkrét eseményt említ “sportlövészet én való részvétel”. Ez esetben viszont semmilyen részvétel nincs csak egy átutazás kvázi. Tehát be és kivitel történik.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Otisz írta: 2024.02.02. 23:44 Viszont itt konkrét eseményt említ “sportlövészet én való részvétel”. Ez esetben viszont semmilyen részvétel nincs csak egy átutazás kvázi. Tehát be és kivitel történik.
Erre a jogszabály igy nevesítve nem ad lehetőséget.
Avatar
Otisz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023.07.15. 18:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Otisz »

zora írta: 2024.02.02. 23:54 Erre a jogszabály igy nevesítve nem ad lehetőséget.
Hát szerintem ez a rész le fedi ezt:

"illetve az ország területén átszállítani"
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Otisz írta: 2024.02.03. 00:05 Hát szerintem ez a rész le fedi ezt:

"illetve az ország területén átszállítani"
"sportlövő versenyre"

De sajnos nem engem kell meggyőznöd.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Ha kizárólag csak magyar fegyvertartasival viszel be a szlovákokhoz fegyvert, eljárást fognak indítanak ellened fegyvercsempészet és tiltott fegyvertartas miatt. Le fogják foglalni a fegyvert és a magyar barnakonyvet bizonyítékként, egyszerűen azon okból, hogy külön egyezmény nélkül ez önmagában nem jogosít fel a szlovák birtoklásra. Miután lehet a könyv akár hamis is, biztos hogy megkeresik magyar hatóságot is.
A cseheknek nincs ilyen problémája, meg a viselésit elfogadjak egymásnak.
Szerintem meg egy tartálykocsi benzin se éri meg, hogy ilyenbe menjen bele az ember.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: pogessor »

aksurv írta: 2024.02.03. 00:30 Szerintem meg egy tartálykocsi benzin se éri meg, hogy ilyenbe menjen bele az ember.
+1
Avatar
Otisz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023.07.15. 18:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Otisz »

aksurv írta: 2024.02.03. 00:30 Ha kizárólag csak magyar fegyvertartasival viszel be a szlovákokhoz fegyvert, eljárást fognak indítanak ellened fegyvercsempészet és tiltott fegyvertartas miatt. Le fogják foglalni a fegyvert és a magyar barnakonyvet bizonyítékként, egyszerűen azon okból, hogy külön egyezmény nélkül ez önmagában nem jogosít fel a szlovák birtoklásra. Miután lehet a könyv akár hamis is, biztos hogy megkeresik magyar hatóságot is.
A cseheknek nincs ilyen problémája, meg a viselésit elfogadjak egymásnak.
Szerintem meg egy tartálykocsi benzin se éri meg, hogy ilyenbe menjen bele az ember.
Természetesen a "kizárólag csak magyar fegyvertartásival" eset meg se fordult a felyemben, tisztában vagyok vele, hogy az Magyarország területén érvényes okmány. Az egész történet egyelőre teoretikus, viszont mivel az európai uniós fegyver szabályozás az irányadó, azt se gondolom, hogy ilyen kérdésekben olyan nagy eltérés lenne országonként. Főleg az EU területén belül.
Avatar
Otisz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023.07.15. 18:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Otisz »

zora írta: 2024.02.03. 00:25 "sportlövő versenyre"

De sajnos nem engem kell meggyőznöd.
Nem is akarok senkit meggyőzni, csak érdeklődöm, kinek mi a tapasztalata. Nem vagyok jogász de mivel az "illetve az ország területén átszállítani" is szerepel külön megjegyezve ezért bizakodom, hogy valóban külön esetként lehet értelmezni. Viszont konzultálni fogok eggyel, hogy ő mit gondol. :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Otisz írta: 2024.02.03. 05:46 Nem is akarok senkit meggyőzni, csak érdeklődöm, kinek mi a tapasztalata. Nem vagyok jogász de mivel az "illetve az ország területén átszállítani" is szerepel külön megjegyezve ezért bizakodom, hogy valóban külön esetként lehet értelmezni. Viszont konzultálni fogok eggyel, hogy ő mit gondol. :)
Ne RENDŐRI JOGSZABÁLYOLVASÁST TARTS! Az nem vezet sehova. Teljes mondatot/bekezdést olvass, összefüggésben.

Mert a beidézett szövegből (szavanként, betűnként) KIRAKHATÓ az is, hogy: "b, Magyarországon ingyen van a sör."


Valójában meg az általad meghivatkozott negyed mondat szövegösszefüggésben azt jelenti, hogy pl. szlovák sportlövő egy horvátországi IPSC-versenyre utazva, az EWP-vel és verseny-meghívólevelével átutazhat Magyarországon. (Ahol azonban NEM ingyen van a sör:-(()
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2024.02.03. 06:19 Ne RENDŐRI JOGSZABÁLYOLVASÁST TARTS! Az nem vezet sehova. Teljes mondatot/bekezdést olvass, összefüggésben.

Mert a beidézett szövegből (szavanként, betűnként) KIRAKHATÓ az is, hogy: "b, Magyarországon ingyen van a sör."


Valójában meg az általad meghivatkozott negyed mondat szövegösszefüggésben azt jelenti, hogy pl. szlovák sportlövő egy horvátországi IPSC-versenyre utazva, az EWP-vel és verseny-meghívólevelével átutazhat Magyarországon. (Ahol azonban NEM ingyen van a sör:-(()
+1
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Otisz írta: 2024.02.03. 05:46 Nem is akarok senkit meggyőzni, csak érdeklődöm, kinek mi a tapasztalata. Nem vagyok jogász de mivel az "illetve az ország területén átszállítani" is szerepel külön megjegyezve ezért bizakodom, hogy valóban külön esetként lehet értelmezni. Viszont konzultálni fogok eggyel, hogy ő mit gondol. :)
Ne haragudj, de itt pont nulla relevanciája van a személyes tapasztalatnak!
100-ból 99 esetben vidáman átsétálhatsz sportfegyvertel Szlovákiába, de ha Te pont azt az esetet fogod ki hogy elkapnak vele, akkor nagyon sokat bukhatsz!

Közúti ellenőrzés, karambol, bármi. Kiderül hogy fegyver van nálad, beindul a gépezet.

A fegyverjog szvsz az a terület, ahol betüről betűre pontosan ismerni kell a rád vonatkozó szabályokat!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Otisz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023.07.15. 18:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Otisz »

WildBear23 írta: 2024.02.03. 09:35 Ne haragudj, de itt pont nulla relevanciája van a személyes tapasztalatnak!
100-ból 99 esetben vidáman átsétálhatsz sportfegyvertel Szlovákiába, de ha Te pont azt az esetet fogod ki hogy elkapnak vele, akkor nagyon sokat bukhatsz!

Közúti ellenőrzés, karambol, bármi. Kiderül hogy fegyver van nálad, beindul a gépezet.

A fegyverjog szvsz az a terület, ahol betüről betűre pontosan ismerni kell a rád vonatkozó szabályokat!
Az utolsó kijelentéssel vigyáznék, mert komoly összeget mernék rá tenni, hogy bőven van olyan területe amibe ha bele kérdeznének itt is a nagy része a közönségnek szintén el hasalna. Sőt tapasztalat, hogy gyakran akiknek a legjobban kellene ismernie(rendőrök) is sokszor fogalmatlanok. De kb írhatnám ezt az élet bármely területére is. Senki nem jogi enciklopédia és a jogtudomány adjunktusa egyszemélyben. Azt fogja behatóan ismerni (áltlaban) az ember amit nagyon gyakran használ, csinál, vagy találkozik vele. Ergo tapasztalattal rendelkezik.

Mivel látszólag rengeteg értelmezés van, senki nem tudja 100% pontosan megmondani, hogy mi a helyzet. Ezért számít(ana) a fizikai tapasztalat.


Példának okáért: Szlovákiában iszonyat jó áron lehetne 9-s pisztoly hangtompítót venni. Itthon ugye kb semmi nem kell hozzá, be sétálsz, igazolod a kelibert és megveszed. Na már most kint haditechnikának számít ezért csak behozatali engedélyre adnák el neked. De a rendőrség ilyet hangtompítóra nem fog kiállítani mert itthon bármi féle plusz papír nélkül vásárolható, szállítható. Nincs műszaki kártyája, semmi. Na és itt jön a kérdés, hogy hogyan fogod esetleg ki vinni magaddal a szlovák versenyre, mert az útlevélbe nem lesz beírva, gyakorlatilag semmi papírja nincs, mégis viheted itthon magaddal bárhova. Kint meg valószínűleg kellemetlen kérdések fognak fel tenni. De amíg ezen nem megy keresztül 1-2 ember adott esetben, csak a találgatás megy...
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Otisz írta: 2024.02.03. 11:00 Az utolsó kijelentéssel vigyáznék, mert komoly összeget mernék rá tenni, hogy bőven van olyan területe amibe ha bele kérdeznének itt is a nagy része a közönségnek szintén el hasalna. Sőt tapasztalat, hogy gyakran akiknek a legjobban kellene ismernie(rendőrök) is sokszor fogalmatlanok. De kb írhatnám ezt az élet bármely területére is. Senki nem jogi enciklopédia és a jogtudomány adjunktusa egyszemélyben. Azt fogja behatóan ismerni (áltlaban) az ember amit nagyon gyakran használ, csinál, vagy találkozik vele. Ergo tapasztalattal rendelkezik.

Mivel látszólag rengeteg értelmezés van, senki nem tudja 100% pontosan megmondani, hogy mi a helyzet. Ezért számít(ana) a fizikai tapasztalat.


Példának okáért: Szlovákiában iszonyat jó áron lehetne 9-s pisztoly hangtompítót venni. Itthon ugye kb semmi nem kell hozzá, be sétálsz, igazolod a kelibert és megveszed. Na már most kint haditechnikának számít ezért csak behozatali engedélyre adnák el neked. De a rendőrség ilyet hangtompítóra nem fog kiállítani mert itthon bármi féle plusz papír nélkül vásárolható, szállítható. Nincs műszaki kártyája, semmi. Na és itt jön a kérdés, hogy hogyan fogod esetleg ki vinni magaddal a szlovák versenyre, mert az útlevélbe nem lesz beírva, gyakorlatilag semmi papírja nincs, mégis viheted itthon magaddal bárhova. Kint meg valószínűleg kellemetlen kérdések fognak fel tenni. De amíg ezen nem megy keresztül 1-2 ember adott esetben, csak a találgatás megy...
Sztem nem kell találgatni.
Csak egyszerűen el kell olvasni a kinti verseny szabálykönyvet.
És rögtön kiderül, hogy egyáltalán ott használható, vagy sem versenyen.
Ha igen, akkor simán a verseny meghívóba bele kell iratni, ezt az extra felszerelést.
Ha nem, akkor megint csak fingreszelés az egész.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Otisz írta: 2024.02.03. 11:00 Az utolsó kijelentéssel vigyáznék, mert komoly összeget mernék rá tenni, hogy bőven van olyan területe amibe ha bele kérdeznének itt is a nagy része a közönségnek szintén el hasalna.
Ez biztosan így van, de nem is állítottam az ellenkezőjét! ;)

Ez volt az utolsó mondatom (kijelentésem):
WildBear23 írta: 2024.02.03. 09:35 A fegyverjog szvsz az a terület, ahol betüről betűre pontosan ismerni kell a rád vonatkozó szabályokat!
Utólag vastagítottam: a rád vonatkozó szabályokat!

Magyarul ha nem viszel fegyvert külföldre, nem kell ismerned a szabályait. Ha nem adsz át fegyvert, nem kell ismerned annak a szabályait.
De ha valami érint (fegyvert viszel külföldre, átadsz fegyvert, stb.) akkor annak a szabályait MUSZÁJ pontosan ismered!
Mert sok mindent nem lehet kilogikázni, és q. nagyot lehet vele bukni.
Otisz írta: 2024.02.03. 11:00 Sőt tapasztalat, hogy gyakran akiknek a legjobban kellene ismernie(rendőrök) is sokszor fogalmatlanok.
Ez az ősidők óta közismert ezen a fórumon is!
De Te kezdted a rendőrökkel A kérdést ma megfuttattam a rendőrségnél is, erre ketten is megírták (Fortitu, gvass1), hogy a rendőrők sokszor kevésbé vannak tisztában a jogszabályokkal.

De pontosan megírták, hogy mi a jogi helyzet a fegyver külföldre vitelével, innentől kár találgatni.

Ami biztos, és minden esetre igaz:

1. Azt, hogy a rendőr mit mond, gyakran irreleváns. A két kulcsszó: "rendőr", és "mond".
2. Tapasztalat: ez sem döntő. Simán lehet, hogy valaki 50 évig csinálta "így", működött, de neked máshol, egy másik megyében nem fog.
Találkoztam olyan vadásszal, aki amikor eladta a puskáit simán átadta a vevőnek a lőszereket.
Nem bukott meg vele, nem is tudta (hitte el), hogy ez minek számít.
Ugye tudod, hogy minek..?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Otisz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023.07.15. 18:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Otisz »

WildBear23 írta: 2024.02.03. 11:58 Ez biztosan így van, de nem is állítottam az ellenkezőjét! ;)

Ez volt az utolsó mondatom (kijelentésem):



Utólag vastagítottam: a rád vonatkozó szabályokat!

Magyarul ha nem viszel fegyvert külföldre, nem kell ismerned a szabályait. Ha nem adsz át fegyvert, nem kell ismerned annak a szabályait.
De ha valami érint (fegyvert viszel külföldre, átadsz fegyvert, stb.) akkor annak a szabályait MUSZÁJ pontosan ismered!
Mert sok mindent nem lehet kilogikázni, és q. nagyot lehet vele bukni.



Ez az ősidők óta közismert ezen a fórumon is!
De Te kezdted a rendőrökkel A kérdést ma megfuttattam a rendőrségnél is, erre ketten is megírták (Fortitu, gvass1), hogy a rendőrők sokszor kevésbé vannak tisztában a jogszabályokkal.

De pontosan megírták, hogy mi a jogi helyzet a fegyver külföldre vitelével, innentől kár találgatni.

Ami biztos, és minden esetre igaz:

1. Azt, hogy a rendőr mit mond, gyakran irreleváns. A két kulcsszó: "rendőr", és "mond".
2. Tapasztalat: ez sem döntő. Simán lehet, hogy valaki 50 évig csinálta "így", működött, de neked máshol, egy másik megyében nem fog.
Találkoztam olyan vadásszal, aki amikor eladta a puskáit simán átadta a vevőnek a lőszereket.
Nem bukott meg vele, nem is tudta (hitte el), hogy ez minek számít.
Ugye tudod, hogy minek..?
Ezzel csak az a gond, hogy mint végrehajtó hatóság ők fognak eljárni, tehát első körben az lesz amit mondanak. Utána lehet ide-oda fordulni jogorvoslatért. Ez viszont tény.

A lőszeres kérdésedre a válasz, az előző mondatomból adódik. Vettem már fegyvert rendőrtől akitől át vettem a hozzá tartozó lőszert is. Meg futatta a cégnél a kérdést és azt a választ kapta, hogy őket csak a fegyver érdekli a lőszer nem... Hát ennyit róla, de vizsgáztassuk még egymást pls!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Otisz írta: 2024.02.03. 12:11 Ezzel csak az a gond, hogy mint végrehajtó hatóság ők fognak eljárni, tehát első körben az lesz amit mondanak. Utána lehet ide-oda fordulni jogorvoslatért. Ez viszont tény.
Első körben nyilván. Ha úgy alakul, a játékpisztolyt is lefoglalják.
De azután az ügyészség dönt a vádemelésről, a bíróság meg az ítéletről.
Otisz írta: 2024.02.03. 12:11 A lőszeres kérdésedre a válasz, az előző mondatomból adódik. Vettem már fegyvert rendőrtől akitől át vettem a hozzá tartozó lőszert is. Meg futatta a cégnél a kérdést és azt a választ kapta, hogy őket csak a fegyver érdekli a lőszer nem...
Ja, csak aztán egy másik rendőrt meg igenis érdekelni fogja, hogy miért van nálad olyan lőszer, ami nem szerepel az engedélyedben. :)
Ami bűncselekmény, amíg nincs beírva az engedélyedbe az adott kaliberű fegyver (ha egyébként nincs arra a kaliberre már engedélyed.)

Meséljem el, hogy van ahol direkt utaztak erre..? :)
Otisz írta: 2024.02.03. 12:11 Hát ennyit róla, de vizsgáztassuk még egymást pls!
Ez nem vizsgáztatás. Ez a valóság.

Egy sportlövő ismerős hord magával paprikaspray-t, megkérdezett róla pár rendőrt akik legyintettek rá.
De ha pont egy olyat fog ki, aki nem legyint, hanem feljelenti miatta, akkor ugrik az engedélye!
Erről tudnia _KELL_.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Otisz írta: 2024.02.03. 12:11 Ezzel csak az a gond, hogy mint végrehajtó hatóság ők fognak eljárni, tehát első körben az lesz amit mondanak. Utána lehet ide-oda fordulni jogorvoslatért. Ez viszont tény.

A lőszeres kérdésedre a válasz, az előző mondatomból adódik. Vettem már fegyvert rendőrtől akitől át vettem a hozzá tartozó lőszert is. Meg futatta a cégnél a kérdést és azt a választ kapta, hogy őket csak a fegyver érdekli a lőszer nem... Hát ennyit róla, de vizsgáztassuk még egymást pls!
Jogilag bukhattad volna egy ilyen miatt az engedélyedet, fegyvereidet. Pont. Tény. A gyakorlatban nem foglalkoznak vele, sok adasvétel során sem foglalkoznak vele, mindenki tudja. Ettől még szabálytalan. Meg mindenki tud még felsorolni ilyen "szürke" területeket, mint a tárkorlát, online értekesítés, kölcsönadás előző napra dátumozva, 8 napon belüli ügyintézés lehetetlensége, otthoni fegyverszerelgetések, stb, stb, de a J&F topikban vagyunk, meg is kaptad a kérdésre a hivatalos választ. Minden felnőtt ember el tudja dönteni, hogy mit vállal be, például, hogy az üres M0-n megtolja-e 130-140-ig a sebességet, attól még nem szabályos.
A magam részéről azt mondom, hogy ha ki akarod vinni a fegyvert, akkor az abszolút minimum a fegyverútlevél, a meghívólevelet meg vagy bevállalod, vagy nem, a gyakorlatban nagy gondod nem lesz belőle jó eséllyel (ami nem 100% azért).
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Otisz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023.07.15. 18:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Otisz »

Fortitu írta: 2024.02.03. 12:28 Jogilag bukhattad volna egy ilyen miatt az engedélyedet, fegyvereidet. Pont. Tény. A gyakorlatban nem foglalkoznak vele, sok adasvétel során sem foglalkoznak vele, mindenki tudja. Ettől még szabálytalan. Meg mindenki tud még felsorolni ilyen "szürke" területeket, mint a tárkorlát, online értekesítés, kölcsönadás előző napra dátumozva, 8 napon belüli ügyintézés lehetetlensége, otthoni fegyverszerelgetések, stb, stb, de a J&F topikban vagyunk, meg is kaptad a kérdésre a hivatalos választ. Minden felnőtt ember el tudja dönteni, hogy mit vállal be, például, hogy az üres M0-n megtolja-e 130-140-ig a sebességet, attól még nem szabályos.
A magam részéről azt mondom, hogy ha ki akarod vinni a fegyvert, akkor az abszolút minimum a fegyverútlevél, a meghívólevelet meg vagy bevállalod, vagy nem, a gyakorlatban nagy gondod nem lesz belőle jó eséllyel (ami nem 100% azért).
Pontosan ezért kérdezek, én még abszolút nem számítok rutinos fegyvertartónak, de azért gondolom vannak itt jó páran akik láttak, megéltek már ezt meg azt.

Az elemét és a gyakorlat ebben az országban sajnos gyakran köszönő viszonyban sincs egymással.

Arról nem is beszélve, hogy mivel nincs precedens jog ezért adott esetben akár több egymásnak ellentmondó ítélet is születhet akár ugyan abban az ügyben bíróságtól függően amíg nincs jogegységi határozat(sajnos tapasztalat, MÁV biztosító ha még esetleg emlékszik rá valaki).

Amúgy az általam említett esetben természetesen volt már bejegyzett fegyverem az adott kategóriára, tehát nem szürke zónás vásárlás volt, mondjuk a kérdés sem volt így pontos.

De köszönöm le írtad a lényeget, útlevél mindenképpen kell(amivel ez esetben tisztában voltam), a meghívó meg az a bizonyos szürke zóna.


Köszi azért mindenkinek, ez után már tényleg csak fing szeletelés lenne a téma.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Otisz írta: 2024.02.03. 12:53


De köszönöm le írtad a lényeget, útlevél mindenképpen kell(amivel ez esetben tisztában voltam), a meghívó meg az a bizonyos szürke zóna.


Köszi azért mindenkinek, ez után már tényleg csak fing szeletelés lenne a téma.
Nem szürke zóna a meghívó, hanem KELL, mert a jogszbály azt írja elő. Pont.

Te nemcsak fingreszelsz, hanem baszol rá mit mondanak és idéznek a jogszabályból.
Akkor minek kérdezel? Csinálj, amit akarsz!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2024.02.03. 13:07 Nem szürke zóna a meghívó, hanem KELL, mert a jogszbály azt írja elő. Pont.

Te nemcsak fingreszelsz, hanem baszol rá mit mondanak és idéznek a jogszabályból.
Akkor minek kérdezel? Csinálj, amit akarsz!
+1

Megkérdezed, emberek időt, fáradságot nem kímélve válaszolnak. Különböző módon, más-más intenzitással, de mindegyik válasz lényege ugyanaz: “azért inkább nem kéne”. Megb.szHATNAK. Szóval jobb lenne nem erőltetni. Sokkal, sokkal jobb megoldás egyáltalán nem menni Szlovákiába szürkezónás fegyverrel, vagy pedig megkérni Keriéket a CEBAn, hogy (papírral) tegyék már be a páncélba a fegyveredet, ameddig shoppingolsz a Párksnyi Billában. Mindegyik megoldás jobb, mint kockáztatni.

Megmondta ugyanazt már több, rutinos megmondó ember. Ha ezt nem fogadod el, az magánügy, de akkor lécci ne rugózzunk már rajta ennyit, mert nettó fingreszelés.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Otisz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023.07.15. 18:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Otisz »

Petya357 írta: 2024.02.03. 14:20 +1

Megkérdezed, emberek időt, fáradságot nem kímélve válaszolnak. Különböző módon, más-más intenzitással, de mindegyik válasz lényege ugyanaz: “azért inkább nem kéne”. Megb.szHATNAK. Szóval jobb lenne nem erőltetni. Sokkal, sokkal jobb megoldás egyáltalán nem menni Szlovákiába szürkezónás fegyverrel, vagy pedig megkérni Keriéket a CEBAn, hogy (papírral) tegyék már be a páncélba a fegyveredet, ameddig shoppingolsz a Párksnyi Billában. Mindegyik megoldás jobb, mint kockáztatni.

Megmondta ugyanazt már több, rutinos megmondó ember. Ha ezt nem fogadod el, az magánügy, de akkor lécci ne rugózzunk már rajta ennyit, mert nettó fingreszelés.
Igen pontosan ez lett volna a lényeg, amit szerettem volna be gyűjtöttem, kaptam nem kevés személyeskedést és kioktatást is. Mind1 ez van, ilyen az internet. Majd születni fog egy döntés amit én fogok meghozni ennyi és nem több. Részemről kiszálltam a témából.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

kerdeztel, kaptal "gyakorlati" valaszt, aztan okokodtal a rendor pajtasaidra hivatkozva.
mindegy, ilyen az internet...
Otisz írta: 2024.02.03. 14:52 Igen pontosan ez lett volna a lényeg, amit szerettem volna be gyűjtöttem, kaptam nem kevés személyeskedést és kioktatást is. Mind1 ez van, ilyen az internet. Majd születni fog egy döntés amit én fogok meghozni ennyi és nem több. Részemről kiszálltam a témából.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

Otisz írta: 2024.02.03. 12:11 Ezzel csak az a gond, hogy mint végrehajtó hatóság ők fognak eljárni, tehát első körben az lesz amit mondanak.
Szia,

Europaban tobb rendor is van.
Tehat ha megkerdezel egyet, akkor nem biztos, hogy o fog eljarni elso korben.

Illetve a szovegkornyezet alapjan azt tippelem, hogy a te esetedben biztosan nem, mert nekem ugy tunik, hogy magyar rendort kerdeztel szlovak jogszabalyrol.

Bel
Avatar
Otisz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023.07.15. 18:09

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Otisz »

bel írta: 2024.02.03. 18:34 Szia,

Europaban tobb rendor is van.
Tehat ha megkerdezel egyet, akkor nem biztos, hogy o fog eljarni elso korben.

Illetve a szovegkornyezet alapjan azt tippelem, hogy a te esetedben biztosan nem, mert nekem ugy tunik, hogy magyar rendort kerdeztel szlovak jogszabalyrol.

Bel
Abszolút igazad van, a BRFK igrend osztályával beszéltem mint illetékes. A szlovák oldalt mint a mellékelt ábra mutatja senki nem ismeri, bár pont Esztergomba szokott járni versenyekre egy felvidéki srác, ha össze futok vele rá kérdezek.

Ezt a mondatot inkább arra értettem, hogy bár sokszor le nézzük a rendőrök felkészültségét, és elég sok stroy-t tudnánk mesélni ahol fogalmuk nincs a jogszabályi környezetről(nem csak fegyver ügyben), mégis ők fognak eljárni első körben bármi történik.

Amúgy neked külön köszönöm a segítséget, ugyanis a sok válaszadó közül te voltál az egyik(persze volt még azért 1-2) aki tárgyilagosan, mindennemű kötözködés nélkül próbáltál segíteni.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szlovak torveny erre vonatkozo reszlete:

Zbrojný sprievodný list podľa odseku 1 nemusí mať držiteľ európskeho zbrojného pasu vydaného iným členským štátom na zbraň uvedenú v § 6 ods. 1 písm. a) až c), g) alebo dlhú samonabíjaciu palnú zbraň s neodnímateľným zásobovacím zariadením, ktorej neodnímateľné zásobovacie zariadenie a komora môžu pojať najviac tri náboje a ktorá nie je uvedená v § 4 ods. 2 a strelivo do tejto zbrane na účely výkonu práva poľovníctva alebo účasti na rekonštrukcii historickej udalosti, a zbraň uvedenú v § 4 ods. 2 písm. l) až p), § 5 ods. 1 písm. a) až f), h), § 6 ods. 1 písm. a) až c) a e) až g) a strelivo do tejto zbrane na účel účasti na podujatí, ktorého súčasťou je športová streľba, ak má v európskom zbrojnom pase vydanom iným členským štátom zapísanú prevážanú zbraň, a ak preukáže účel svojej cesty, najmä predložením pozvánky.

gugli forditoval:

The holder of a European firearms passport issued by another member state for the weapon listed in § 6 par. 1 letter a) to c), g) or a long self-loading firearm with a non-removable supply device, whose non-detachable supply device and chamber can hold no more than three rounds and which is not listed in § 4 par. 2 and ammunition for this weapon for the purpose of exercising the right to hunt or participating in the reconstruction of a historical event, and the weapon specified in § 4 par. 2 letters l) to p), § 5 par. 1 letter a) to f), h), § 6 par. 1 letter a) to c) and e) to g) and ammunition for this weapon for the purpose of participating in an event, which includes shooting sports, if the transported weapon is registered in the European firearms passport issued by another member state, and if he proves the purpose of his trip, in particular by presenting invitations.

szivesen


Otisz írta: 2024.02.03. 18:57 Abszolút igazad van, a BRFK igrend osztályával beszéltem mint illetékes. A szlovák oldalt mint a mellékelt ábra mutatja senki nem ismeri, bár pont Esztergomba szokott járni versenyekre egy felvidéki srác, ha össze futok vele rá kérdezek.

Ezt a mondatot inkább arra értettem, hogy bár sokszor le nézzük a rendőrök felkészültségét, és elég sok stroy-t tudnánk mesélni ahol fogalmuk nincs a jogszabályi környezetről(nem csak fegyver ügyben), mégis ők fognak eljárni első körben bármi történik.

Amúgy neked külön köszönöm a segítséget, ugyanis a sok válaszadó közül te voltál az egyik(persze volt még azért 1-2) aki tárgyilagosan, mindennemű kötözködés nélkül próbáltál segíteni.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2024.02.03. 19:07 szlovak torveny erre vonatkozo reszlete:

Zbrojný sprievodný list podľa odseku 1 nemusí mať držiteľ európskeho zbrojného pasu vydaného iným členským štátom na zbraň uvedenú v § 6 ods. 1 písm. a) až c), g) alebo dlhú samonabíjaciu palnú zbraň s neodnímateľným zásobovacím zariadením, ktorej neodnímateľné zásobovacie zariadenie a komora môžu pojať najviac tri náboje a ktorá nie je uvedená v § 4 ods. 2 a strelivo do tejto zbrane na účely výkonu práva poľovníctva alebo účasti na rekonštrukcii historickej udalosti, a zbraň uvedenú v § 4 ods. 2 písm. l) až p), § 5 ods. 1 písm. a) až f), h), § 6 ods. 1 písm. a) až c) a e) až g) a strelivo do tejto zbrane na účel účasti na podujatí, ktorého súčasťou je športová streľba, ak má v európskom zbrojnom pase vydanom iným členským štátom zapísanú prevážanú zbraň, a ak preukáže účel svojej cesty, najmä predložením pozvánky.

gugli forditoval:

The holder of a European firearms passport issued by another member state for the weapon listed in § 6 par. 1 letter a) to c), g) or a long self-loading firearm with a non-removable supply device, whose non-detachable supply device and chamber can hold no more than three rounds and which is not listed in § 4 par. 2 and ammunition for this weapon for the purpose of exercising the right to hunt or participating in the reconstruction of a historical event, and the weapon specified in § 4 par. 2 letters l) to p), § 5 par. 1 letter a) to f), h), § 6 par. 1 letter a) to c) and e) to g) and ammunition for this weapon for the purpose of participating in an event, which includes shooting sports, if the transported weapon is registered in the European firearms passport issued by another member state, and if he proves the purpose of his trip, in particular by presenting invitations.

szivesen

haggyad már! 50 liter benya 20 cent/liter megtakarítással simán megéri a 2-8 évet!
😂
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2024.02.03. 12:28 Első körben nyilván. Ha úgy alakul, a játékpisztolyt is lefoglalják.
De azután az ügyészség dönt a vádemelésről, a bíróság meg az ítéletről.



Ja, csak aztán egy másik rendőrt meg igenis érdekelni fogja, hogy miért van nálad olyan lőszer, ami nem szerepel az engedélyedben. :)
Ami bűncselekmény, amíg nincs beírva az engedélyedbe az adott kaliberű fegyver (ha egyébként nincs arra a kaliberre már engedélyed.)

Meséljem el, hogy van ahol direkt utaztak erre..? :)



Ez nem vizsgáztatás. Ez a valóság.

Egy sportlövő ismerős hord magával paprikaspray-t, megkérdezett róla pár rendőrt akik legyintettek rá.
De ha pont egy olyat fog ki, aki nem legyint, hanem feljelenti miatta, akkor ugrik az engedélye!
Erről tudnia _KELL_.
Kell átadáshátvételi is, meg adásvételi is. Akkor jogszerű a lőszer birtoklása is.
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Ezt logikailag miből vezetted le? Csak kérdezem.
Az adásvételi aláírásakor automatikusan megszűnik az átadás érvényessége, mivel az átadó tulajdonából kikerül az átadott fegyver, de a tiedbe még nem kerülhet a hozzá tartozó lőszer. (Ha nincs rá engedélyed.)
Vagy úgy gondolod, hogy az adásvételi szerződésbe beírod, hogy a birtokbavétel időpontja a fegyver bejegyzésének pillanata? Nem hinném, hogy elfogadnák, de nem vagyok jogász...
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Urak, lőfegyver átengedéssel kapcsolatban lenne kérdésem, mert nem igazán értem a dolgot. Láttam volt már szó hasonlóról, de abban sem találtam választ.
Adott vagyok én mint sportlövő, saját vasakkal. Van az egyszem csemetém, aki friss egyesületi tag, egyelőre minősítés nélküli, de érvényes versenyengedéllyel.
Ahhoz hogy tudjon minősülni, indulnia kellene versenyen, logikusan velem együtt és az én fegyvereimmel.
Viszont ahogy olvastam a törvényben, csak annak engedhetem át a vasat, aki jogosult sp fegyver tartására. Ez pedig minősített sportoló lehet (az egyebek mellett…).
Jól gondolom hogy ez az ellentmondás csak egyesületi fegyverrel feloldható? Vagy van rá vmi mód hogy az enyémekkel induljon versenyen és szerezzen minősítést?
Többször láttam már szülő-gyerek párost versenyeken, nyilván ugyanazokat a vasakat használták, de persze azt nem tudom náluk mi a pontos háttér ez ügyben, szóval ha vki tudja a tutit, megköszönném a segítséget.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Roberto68 írta: 2024.02.03. 21:20 Urak, lőfegyver átengedéssel kapcsolatban lenne kérdésem, mert nem igazán értem a dolgot. Láttam volt már szó hasonlóról, de abban sem találtam választ.
Adott vagyok én mint sportlövő, saját vasakkal. Van az egyszem csemetém, aki friss egyesületi tag, egyelőre minősítés nélküli, de érvényes versenyengedéllyel.
Ahhoz hogy tudjon minősülni, indulnia kellene versenyen, logikusan velem együtt és az én fegyvereimmel.
Viszont ahogy olvastam a törvényben, csak annak engedhetem át a vasat, aki jogosult sp fegyver tartására. Ez pedig minősített sportoló lehet (az egyebek mellett…).
Jól gondolom hogy ez az ellentmondás csak egyesületi fegyverrel feloldható? Vagy van rá vmi mód hogy az enyémekkel induljon versenyen és szerezzen minősítést?
Többször láttam már szülő-gyerek párost versenyeken, nyilván ugyanazokat a vasakat használták, de persze azt nem tudom náluk mi a pontos háttér ez ügyben, szóval ha vki tudja a tutit, megköszönném a segítséget.
Igen, hivatalosan csak egyesületi fegyverrel tud minősítést lőni, valamint edzéseken is csak azt használhat. Ahhoz hogy átengedd neki a saját fegyveredet, neki is kell legyen barna könyve, nem elég a minősítés. (Persze nem valószínű, hogy egy rendesen nevelt gyerek feljelenti az apját ilyen miatt, de lehet rosszakaró a közelben...)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

Roberto68 írta: 2024.02.03. 21:20 Ahhoz hogy tudjon minősülni, indulnia kellene versenyen, logikusan velem együtt és az én fegyvereimmel.
Szia,

Sajnos nem tud, kizarolag egyesuleti vagy loteri oktato fegyverrel lohet, amig nincs sajat fegyvertartasi engedelye.

Bel
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Köszi mindkettőtöknek a megerősítést.
Ez így sajnos nem a legjobb, mert saját fegyverre és ezzel barna könyvre nem látok esélyt. Nagyon gáz hogy csak egyesületi vasakat tud használni, közben meg itt vannak a remek cuccok amikkel bármikor szárazolni is tudna…
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Roberto68 írta: 2024.02.03. 21:46 Köszi mindkettőtöknek a megerősítést.
Ez így sajnos nem a legjobb, mert saját fegyverre és ezzel barna könyvre nem látok esélyt. Nagyon gáz hogy csak egyesületi vasakat tud használni, közben meg itt vannak a remek cuccok amikkel bármikor szárazolni is tudna…
Szerintem nincs veszve a dolog, egyesületi fegyverrel is meg lehet lőni a minősítést!
A legtöbb sportlövő így kezdte.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Roberto68 írta: 2024.02.03. 21:46 Köszi mindkettőtöknek a megerősítést.
Ez így sajnos nem a legjobb, mert saját fegyverre és ezzel barna könyvre nem látok esélyt. Nagyon gáz hogy csak egyesületi vasakat tud használni, közben meg itt vannak a remek cuccok amikkel bármikor szárazolni is tudna…
Sajnos ez ilyen. Pontosan ugyanebben a cipőben járok, egy hete töltötte be a tizennégyet a kölök. Emiatt alaposan utánajártam, ténykeg mondanak mindenfélét, “ilyen az internet” 8-) , de sajna az a pontos rögvalóság amit 42 és Bel írtak. A többi megoldás pedig kockázatos, elég egy rosszakaró és buktad az engedélyed.

Addig, ameddig a gyereknek nem lesz barnakönyve (legkorábban 16 éves korában lehet, kiskaliberre), addig csak nyalhatja a fagyit a kirakaton keresztül :( és nézegetheti Apa arzenálját. sajnálom :roll:

Viszon ha van versenyengedélye, ÉS sportorvosija, akkor a saját egyesület átengedett fegyvereivel lőhet , mindennel, nagykaliberrel is. Makacsul él a tévhit, hogy 16 éves koráig csak kiskal - de ez nem így van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petya357 2024.02.03. 22:27-kor.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2024.02.03. 22:24 Szerintem nincs veszve a dolog, egyesületi fegyverrel is meg lehet lőni a minősítést!
A legtöbb sportlövő így kezdte.
Nem. Nem a legtöbb, hanem MINDEGYIK sportlövő így kezdte. …máshogy nem tudná meglőni a minősítést. ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2024.02.03. 22:27 Nem. Nem a legtöbb, hanem MINDEGYIK sportlövő így kezdte. …máshogy nem tudná meglőni a minősítést. ;)
Várjuk meg amíg előkerül "jó ha van", ő majd leírja, hogy előbb volt szolgálati fegyvere... ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2024.02.03. 22:35 Várjuk meg amíg előkerül "jó ha van", ő majd leírja, hogy előbb volt szolgálati fegyvere... ;-)
Ez nem fair példa - Jó ha van olyan mint Chuck Norris - ő a kaputelefonra is tud SMSt fogadni és már az oviban is egy 30-30 -as volt a jele :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

WildBear23 írta: 2024.02.03. 22:24 Szerintem nincs veszve a dolog, egyesületi fegyverrel is meg lehet lőni a minősítést!
A legtöbb sportlövő így kezdte.
Nyilván ez is járható út, de mennyivel egyszerűbb lenne az enyémmel ha már úgyis velem megy a versenyre…
Na mindegy, ezzel kénytelenek leszünk együtt élni
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Petya357 írta: 2024.02.03. 22:25 Sajnos ez ilyen. Pontosan ugyanebben a cipőben járok, egy hete töltötte be a tizennégyet a kölök. Emiatt alaposan utánajártam, ténykeg mondanak mindenfélét, “ilyen az internet” 8-) , de sajna az a pontos rögvalóság amit 42 és Bel írtak. A többi megoldás pedig kockázatos, elég egy rosszakaró és buktad az engedélyed.

Addig, ameddig a gyereknek nem lesz barnakönyve (legkorábban 16 éves korában lehet, kiskaliberre), addig csak nyalhatja a fagyit a kirakaton keresztül :( és nézegetheti Apa arzenálját. sajnálom :roll:

Viszon ha van versenyengedélye, ÉS sportorvosija, akkor a saját egyesület átengedett fegyvereivel lőhet , mindennel, nagykaliberrel is. Makacsul él a tévhit, hogy 16 éves koráig csak kiskal - de ez nem így van.
Az utolsó mondaton elgondolkodtam, CSAK a saját egyesület fegyvereivel indulhat, vagy esetleg a rendező egyesület vagy lőtér vasaival is?
Vagy az csak kiképzési ill. oktatási célú lövészetre vonatkozik hogy a lőtéri cuccot használhatja és versenyre kifejezetten más érvényes?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Roberto68 írta: 2024.02.03. 23:22 Az utolsó mondaton elgondolkodtam, CSAK a saját egyesület fegyvereivel indulhat, vagy esetleg a rendező egyesület vagy lőtér vasaival is?
Vagy az csak kiképzési ill. oktatási célú lövészetre vonatkozik hogy a lőtéri cuccot használhatja és versenyre kifejezetten más érvényes?
18 alatt nem ismerem a részleteket, de amúgy belép aznapra az ember abba az egyesületbe, és onnantól versenyezhet az ottani sportfegyverekkel is. (Az oktatófegyver az meg megint más.)
A legegyszerűbb az lenne, hogy a saját egyesület fegyverét elvinni versenyre.

Mod.: 14-18 közt az egyesületi fegyver átengedéséhez is kell a versenyengedély, az meg csak egy egyesületnél lehet.

253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről
37. §
***
(6) * A sportegyesület az egyedi jóváhagyást igénylő lőfegyverét és a lőszerét
a) átengedheti
aa) a tizennegyedik életévét betöltött, versenyengedéllyel vagy rajtengedéllyel rendelkező sportolójának – a tizennyolcadik életév betöltéséig az ab) alpontban vagy a b) pontban meghatározott személyek valamelyikének folyamatos felügyelete mellett – a sporttevékenység (edzés, verseny) végzésének időtartamára, továbbá
ab) a tizennyolcadik életévét betöltött tagjának az edzés időtartamára, valamint
b) átadhatja a tizennyolcadik életévét betöltött, versenyengedéllyel vagy rajtengedéllyel rendelkező sportolójának a lőfegyver és a lőszer tárolásának helye és a sporttevékenység (edzés, verseny) végzésének helyszíne közötti közvetlen szállítás időtartamára.
***
38/A. § * A 37. § (6) bekezdés b) pontja szerinti szállítás esetén
a) a 38. § (1) bekezdés a) pontjában foglalt rendelkezést is megfelelően alkalmazni kell, valamint
b) a szállítás jogszerű voltát a lőfegyvert, lőszert saját jogon tartó által kiállított – a szállítás jogcímére is kiterjedő – igazolás igazolja, amelyet a szállító a szállítás során mindvégig köteles magánál tartani.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fortitu 2024.02.03. 23:47-kor.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Az életkor a hó végétől már nem lenne akadály, meg ez a gyakorlatban valszeg úgy nézne ki, hogy az egyesület vasai egyébként is valakivel (persze illetékes kezelő személlyel) már eleve ott vannak a versenyen.
Az nagy macera lenne hogy verseny előtt elmenni a klubhoz, átvenni a motyót, majd verseny után visszavinni.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Roberto68 írta: 2024.02.03. 23:44 Az életkor a hó végétől már nem lenne akadály, meg ez a gyakorlatban valszeg úgy nézne ki, hogy az egyesület vasai egyébként is valakivel (persze illetékes kezelő személlyel) már eleve ott vannak a versenyen.
Az nagy macera lenne hogy verseny előtt elmenni a klubhoz, átvenni a motyót, majd verseny után visszavinni.
Jól látod. De sajnos ez van. :roll:

Persze lehet tojni ez egészre, és reálisan - ahogy Bel mondta - a fiad csak nem jelenti fel az apját ;) de ha valami történik, pl egy random baleset verseny közben, vagy Feljelentő Ferenc proaktívan akcióba lendül mert pl a lőteret vagy az egyesületet szivatni akarja, és kijön a Yard ellenőrizni - akkor szívni fogsz. Ha kiderül, stabálysértés. Ha szabs, akkor be KELL vonniuk az engedélyedet. Megéri? Ha komolyan gondolja a fiad, úgyis érdemes megcsinálni a barnakönyvet. Ha nemkomolyan gondolja, akkor ki lehet bírni évente párszor a macerát. Szerintem.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
viricsi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2022.08.17. 20:59

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: viricsi »

Roberto68 írta: 2024.02.03. 23:44 Az életkor a hó végétől már nem lenne akadály, meg ez a gyakorlatban valszeg úgy nézne ki, hogy az egyesület vasai egyébként is valakivel (persze illetékes kezelő személlyel) már eleve ott vannak a versenyen.
Az nagy macera lenne hogy verseny előtt elmenni a klubhoz, átvenni a motyót, majd verseny után visszavinni.
Csak úgy elméleti síkon felvetném, hogy az nem lenne járható út számotokra, hogy "eladod, elajándékozod" az adott fegyvered az egyesületednek? Az egyesület pedig csak neked, vagy a gyermekednek adja ki a fegyvert az edzés, vagy a verseny idejére?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

viricsi írta: 2024.02.04. 07:44 Csak úgy elméleti síkon felvetném, hogy az nem lenne járható út számotokra, hogy "eladod, elajándékozod" az adott fegyvered az egyesületednek? Az egyesület pedig csak neked, vagy a gyermekednek adja ki a fegyvert az edzés, vagy a verseny idejére?
Az ötlet jó.

Csak szerintem sokan megéltek/tünk már olyat, hogy az ilyen klubfegyvert MÉGIS, VÉLETLENÜL kiadták másnak. EltekerŐDÖTT az irányzéka, kicserélŐDÖTT egy-két alkatrésze, eltűnt a póttárja, sőt, volt, hogy a lőtér (egyesület) tulajdonosváltásakor a többivel egyben el is adták az egészet.

Persze, le lehet/kell papírozni, de egy használt pisztoly/puska értéke és az ügyvédi költség árának aránya ezt a végén úgyis értelmetlenné teszi.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2024.02.04. 00:11 Jól látod. De sajnos ez van. :roll:

Persze lehet tojni ez egészre, és reálisan - ahogy Bel mondta - a fiad csak nem jelenti fel az apját ;) de ha valami történik, pl egy random baleset verseny közben, vagy Feljelentő Ferenc proaktívan akcióba lendül mert pl a lőteret vagy az egyesületet szivatni akarja, és kijön a Yard ellenőrizni - akkor szívni fogsz. Ha kiderül, stabálysértés. Ha szabs, akkor be KELL vonniuk az engedélyedet. Megéri? Ha komolyan gondolja a fiad, úgyis érdemes megcsinálni a barnakönyvet. Ha nemkomolyan gondolja, akkor ki lehet bírni évente párszor a macerát. Szerintem.
+1
Ha amúgy is ott vannak a versenyen a klubfegyverek, akkor nincs nagy gond.
Meg azért pedagógiai szempontból sem árt 1-2 évet klubfegyverrel lőni, jobban értékeli majd a spéci, saját fegyvert.
Emlékszem gvassal hogy örültünk ~30 éve, amikor először kaptunk ki a lövészklubban nagy kaliberű pisztolyt.. ;)
Ott is előbb kiskal MCM-el kellett valami virítani, hogy megkapja az ember a parát. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mar nagyon regen hasznaltam klubfegyvert de akor ugy mukodott hogy volt egy naplo amibe be kellett irnom mikor vittem el es mikor adtam le a fegyvert. igy ha valami nalam volt azt nem adhattam oda masnak. ma mar nem igy megy?
ingyom bingyom tálib-e?
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Köszi mindenkinek a segítséget.
Nyilván azért is kérdezek mert nem akarom bukni a saját arzenált egy baki vagy egy rosszindulatú nyomorult miatt.

Egyébként lányról van szó és valóban kicsi az esélye hogy ő nyomja fel az apját, de éppen emiatt az sem igazán reális hogy saját cucca és barna könyve legyen. Ha csak arról lenne szó hogy addig kibírjuk guggolva míg klubfegyverrel megszerzi a jogosultságot saját vasra, nem is problémáznék ezzel
De mivel Neki tényleg csak hobbi lenne ez a sport, csak a kölcsön fegyver játszik, ezért lett volna jó megoldani családon belül.

Na mindegy, ma valszeg úgyis találkozom a klubja vezetőjével, majd megkérdezem hogy tudjuk megoldani vele.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2024.02.04. 09:02 mar nagyon regen hasznaltam klubfegyvert de akor ugy mukodott hogy volt egy naplo amibe be kellett irnom mikor vittem el es mikor adtam le a fegyvert. igy ha valami nalam volt azt nem adhattam oda masnak. ma mar nem igy megy?
Szerintem más jogosult is nyugodtan használhatja. A lentebb beidézett paragrafus kifejezetten előírja másik 18 év feletti jogosul felügyeletét a kiskorú mellett.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2024.02.04. 09:18 Szerintem más jogosult is nyugodtan használhatja.
Nem így van (Dr. Bokrostól megkérdeztem). A jogszabály szerint sem, lásd birtokos ragok.

Az egyesület saját fegyverét saját versenyzőjének adhatja át. Akinek átadták, az nem adhatja tovább az egyesület fegyverét.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Fortitu írta: 2024.02.04. 09:18 Szerintem más jogosult is nyugodtan használhatja. A lentebb beidézett paragrafus kifejezetten előírja másik 18 év feletti jogosul felügyeletét a kiskorú mellett.
Meg ez azért többnyire úgy szokott történni hogy a klub illetékes tisztségviselője viszi ki a lőtérre és átengedi a klub tagjainak a versenyszám idejére, nem a sportolók egymás között adogatják a vasakat.

Nekünk is ez lesz a járható út, remélem ma ki tudom deríteni hogy is megy ez konkrétan a lányom klubjában.

Közben gvass megelőzött, ezt az egymás közti átadást én sem éreztem frankónak
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2024.02.04. 09:28 Nem így van (Dr. Bokrostól megkérdeztem). A jogszabály szerint sem, lásd birtokos ragok.

Az egyesület saját fegyverét saját versenyzőjének adhatja át. Akinek átadták, az nem adhatja tovább az egyesület fegyverét.
Tehát ha elmennek négyen versenyre egy egyesületből, akkor csak egyikük lőhet a kivitt fegyverrel? Ez teljesen életszerűtlen. Meg akkor az aa) pontban a kiskorút hogyan hozod össze a b) ponttal? Egyértelműen azt jelenti, hogy Apu kiviszi az egyesületi fegyvert a lőtérre, aztán a gyerek a felügyelete mellett lő.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2024.02.04. 09:39 Tehát ha elmennek négyen versenyre egy egyesületből, akkor csak egyikük lőhet a kivitt fegyverrel? Ez teljesen életszerűtlen. Meg akkor az aa) pontban a kiskorút hogyan hozod össze a b) ponttal? Egyértelműen azt jelenti, hogy Apu kiviszi az egyesületi fegyvert a lőtérre, aztán a gyerek a felügyelete mellett lő.
mikor számított az életszerűség a fegyverjogban? Lol.

A jogszabály betűje egyértelmű ez esetben.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

anno ez ugy mukodott hogy fegyver kiadasert felelos szemely jott velunk a versenyre.
a szabalyozasnak nem celja hogy apu lovesse a kolkot egyesuleti fegyverrel...
Fortitu írta: 2024.02.04. 09:39 Tehát ha elmennek négyen versenyre egy egyesületből, akkor csak egyikük lőhet a kivitt fegyverrel? Ez teljesen életszerűtlen. Meg akkor az aa) pontban a kiskorút hogyan hozod össze a b) ponttal? Egyértelműen azt jelenti, hogy Apu kiviszi az egyesületi fegyvert a lőtérre, aztán a gyerek a felügyelete mellett lő.
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2024.02.04. 09:51 anno ez ugy mukodott hogy fegyver kiadasert felelos szemely jott velunk a versenyre.
+1 ez a kulcsszó.

Viszont a gyakorlatban láttunk már olyat, hogy világvégén rendezett versenyre kiment egy autónyi sportoló, és mindenki mindent ugyanazokkal a fegyverekkel lő. Kétlem, hogy mindig, minden csapatban valaki fegyverkezelő lenne.

Ez is olyan, mint sokminden más- az életszerűség miatt bevett gyakorlat, de ha valami történik (pl kocsiból benzinkút on kávézás közben kilopják a fegyvert, baleset történik a versenyen, kapnak egy ellenőrzést feljelentés alapján, stb) és vizsgálat indul, akkor irgumburgum lehet belőle. Ha nincs dráma, akkor mindenki elnéző, és a gyakorlatban nem szokta soha senki sem feszegetni. kiskorúnál viszont automatikusan több kérdés merül fel egyszerre, ezért esélyesebb, hogy valaki belekérdez. Jobb a békesség.

Barnakönyv = takonygerinc :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ertem en, de most az volt a kerdes mi a szabalyos megoldas nem az hogy mi a bevett szokas :roll:
Petya357 írta: 2024.02.04. 10:16 +1 ez a kulcsszó.

Viszont a gyakorlatban láttunk már olyat, hogy világvégén rendezett versenyre kiment egy autónyi sportoló, és mindenki mindent ugyanazokkal a fegyverekkel lő. Kétlem, hogy mindig, minden csapatban valaki fegyverkezelő lenne.

Ez is olyan, mint sokminden más- az életszerűség miatt bevett gyakorlat, de ha valami történik (pl kocsiból benzinkút on kávézás közben kilopják a fegyvert, baleset történik a versenyen, kapnak egy ellenőrzést feljelentés alapján, stb) és vizsgálat indul, akkor irgumburgum lehet belőle. Ha nincs dráma, akkor mindenki elnéző, és a gyakorlatban nem szokta soha senki sem feszegetni. kiskorúnál viszont automatikusan több kérdés merül fel egyszerre, ezért esélyesebb, hogy valaki belekérdez. Jobb a békesség.

Barnakönyv = takonygerinc :lol:
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2024.02.04. 08:45 +1
Ha amúgy is ott vannak a versenyen a klubfegyverek, akkor nincs nagy gond.
Meg azért pedagógiai szempontból sem árt 1-2 évet klubfegyverrel lőni, jobban értékeli majd a spéci, saját fegyvert.
Emlékszem gvassal hogy örültünk ~30 éve, amikor először kaptunk ki a lövészklubban nagy kaliberű pisztolyt.. ;)
Ott is előbb kiskal MCM-el kellett valami virítani, hogy megkapja az ember a parát. :)
Addig para volt, hogy lesz-e para? :D
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2024.02.04. 09:28 Nem így van (Dr. Bokrostól megkérdeztem). A jogszabály szerint sem, lásd birtokos ragok.

Az egyesület saját fegyverét saját versenyzőjének adhatja át. Akinek átadták, az nem adhatja tovább az egyesület fegyverét.
Szia,

Amit irtal, az egyertelmuen ugy van, de en nem erzem ellentmondasnak azzal, hogy egyesuleti tagnak ATENGEDJE a fegyvert az, akinek atadtak. Es szerintem a tobbiek errol az esetrol beszelnek.

Bel
Válasz küldése