Vadászfegyverek, vadászat

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: qqriq »

most.
vannak akik meg mar 50 eve vadasznak...
TotoHU írta: 2023.11.15. 15:40 Csak a szubjektív véleményemet tudom leírni erről: a szép lassan, fokozatosan kötelezővé tétel sem volna ördögtől való dolog. Egy vadászvizsga 500e, egy olcsóbb használt puska + távcső szintén hasonló nagyságrendű tétel, és akkor a millió egyéb felszerelési tárgyról ami a vadászathoz kell, még nem is beszéltünk. Ahol alsó hangon ~1,5m akad egy hobbira, ott +2-300e is akadni fog, a csendesítő pedig tényleg mindenkinek előnyös. Jó a vadásznak, jó az erdőnek.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

TotoHU írta: 2023.11.15. 15:40 Csak a szubjektív véleményemet tudom leírni erről: a szép lassan, fokozatosan kötelezővé tétel sem volna ördögtől való dolog. Egy vadászvizsga 500e, egy olcsóbb használt puska + távcső szintén hasonló nagyságrendű tétel, és akkor a millió egyéb felszerelési tárgyról ami a vadászathoz kell, még nem is beszéltünk. Ahol alsó hangon ~1,5m akad egy hobbira, ott +2-300e is akadni fog, a csendesítő pedig tényleg mindenkinek előnyös. Jó a vadásznak, jó az erdőnek.
200e??
Nálunk azért nem veszünk több fácánt a tagi vadászatra, mert a tagság nem hajlandó 20e forintot áldozni rá egyszer egy évben.

Ettől függetlenül miattam lehetne kötelező, hiszen nekem úgyis fent lesz nemsokára.
"..."
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

TotoHU írta: 2023.11.15. 15:40 Jó a vadásznak, jó az erdőnek.
az erdőnek miért jó?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

szöged írta: 2023.11.15. 16:57 az erdőnek miért jó?
Ha sokkal kisebb körben zavarja fel a lövés hangja vadat, az csak jó, nem?
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

TotoHU írta: 2023.11.15. 17:01 Ha sokkal kisebb körben zavarja fel a lövés hangja vadat, az csak jó, nem?
alapvetően a vad pont úgy nem tud mit kezdeni a lövés hangjával, mint ahogyan azzal sem, ha dörög az ég

ha meg soxor vadásznak a környéken, és megtanulta, hogy mi az (durranásra érdemes szaladni, nehogy felboruljunk, mint a múltkor a másik), az sem az erdőnek/vadnak jó, hanem az embernek

...szerintem
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: cujoe »

TotoHU írta: 2023.11.15. 15:40 Csak a szubjektív véleményemet tudom leírni erről: a szép lassan, fokozatosan kötelezővé tétel sem volna ördögtől való dolog. Egy vadászvizsga 500e, egy olcsóbb használt puska + távcső szintén hasonló nagyságrendű tétel, és akkor a millió egyéb felszerelési tárgyról ami a vadászathoz kell, még nem is beszéltünk. Ahol alsó hangon ~1,5m akad egy hobbira, ott +2-300e is akadni fog, a csendesítő pedig tényleg mindenkinek előnyös. Jó a vadásznak, jó az erdőnek.
Nem nem lehet/szabad kötelezővé tenni. Személy szerint mindig a jó értelemben vett technikai fejlődés mellett vagyok, de a hangtompítós vadászatnak megvannak a maga korlátai. Egyrészt egy cső akkor a legpontosabb, ha mindenféle "kolonctól" mentes. Nagy távolságra biztosan rontja a szórásképet, nem beszélve arról, hogy a hangtompítóhoz szükséges subsonic lőszerek jelentősen gyengébbek mint a normal vadászlőszerek és ezáltal az ölőerő már száz méteren is csak töredéke annak.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: sama »

cujoe írta: 2023.11.16. 09:51 Nem nem lehet/szabad kötelezővé tenni. Személy szerint mindig a jó értelemben vett technikai fejlődés mellett vagyok, de a hangtompítós vadászatnak megvannak a maga korlátai. Egyrészt egy cső akkor a legpontosabb, ha mindenféle "kolonctól" mentes. Nagy távolságra biztosan rontja a szórásképet, nem beszélve arról, hogy a hangtompítóhoz szükséges subsonic lőszerek jelentősen gyengébbek mint a normal vadászlőszerek és ezáltal az ölőerő már száz méteren is csak töredéke annak.
Nem fontos subonic lőszer hozzá ,tegnap lőttek mellettem 8x57 kaliberrel levettem a fülest direkt kb 22lr volt a hang. A pontosság sem biztos hogy romlik lásd kompenzátor öszzébb húzza a szórásképet általában.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

cujoe írta: 2023.11.16. 09:51 Nem nem lehet/szabad kötelezővé tenni. Személy szerint mindig a jó értelemben vett technikai fejlődés mellett vagyok, de a hangtompítós vadászatnak megvannak a maga korlátai. Egyrészt egy cső akkor a legpontosabb, ha mindenféle "kolonctól" mentes. Nagy távolságra biztosan rontja a szórásképet, nem beszélve arról, hogy a hangtompítóhoz szükséges subsonic lőszerek jelentősen gyengébbek mint a normal vadászlőszerek és ezáltal az ölőerő már száz méteren is csak töredéke annak.
A kérdésben nem foglalok állást, mert nem értek a vadászathoz.
Szórásképet elvileg nem növeli, a subsonic lőszer pedig nem szükséges feltétlenül. Mindössze annyi, hogy a hangrobbanás miatt nem lesz annyira halk a lövés, mint egy hangsebesség alatti lőszerrel lenne.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Lehet valahol kapni valamilyen 12-es jelzőfényt, rakétát, ilyesmit? Elvileg létezik...
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2023.11.16. 10:56 Lehet valahol kapni valamilyen 12-es jelzőfényt, rakétát, ilyesmit? Elvileg létezik...
Régebben (sok éve) tartottak a Budapesti Frommerben, most más miatt pont felhívtam őket, úgyhogy ezt is megkérdeztem - nincs, és ötletük sem volt, hol lehetne. Ha találsz, kérlek oszd meg, mert érdekelne!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2023.11.16. 14:13 Régebben (sok éve) tartottak a Budapesti Frommerben, most más miatt pont felhívtam őket, úgyhogy ezt is megkérdeztem - nincs, és ötletük sem volt, hol lehetne. Ha találsz, kérlek oszd meg, mert érdekelne!
https://www.kieferle.com/Waffen/Munitio ... 12/032.009

Ha ráér, alighanem el tudom intézni, hogy eljusson hozzám Ausztriába. Ez szabadon hazahozható, vagy ehhez is kellene egy bejegyzett 12-es sörétes?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

AndyA írta: 2023.11.16. 14:32 https://www.kieferle.com/Waffen/Munitio ... 12/032.009

Ha ráér, alighanem el tudom intézni, hogy eljusson hozzám Ausztriába. Ez szabadon hazahozható, vagy ehhez is kellene egy bejegyzett 12-es sörétes?
Kellene bizony...
Itthon is csak engedélyre adták anno. Még a 12 cal risztót is.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Szuperkönnyű, de nem éppen szuperolcsó: Savage 110 KLYM és Impulse KLYM

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/savage- ... ulse-klym/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: bel »

jó ha van írta: 2023.11.30. 19:53 Egyéni vadászaton nem nagyon van kit közvetlenül veszélyeztetni (nem 5-6 másik lövő között topogsz a töltött fegyvereddel). Az azért elég életszerűtlen, hogy pár száz m-en (jól belátható távolságon) túl menjen egy vadra leadott golyós lövés. Tudom, a 2 km-es lövés esete. Hülyék mindenhol vannak, egy golyófogóval ellátott lőtérről is ki tud lőni egy ilyen idióta, ha akar. Ez az ökör is kb 45 fokos szögben lőtt, "csak úgy".
Szia,

Azert kerdezem, mert nem ertek hozza:
Tenyleg par szaz m a jol belathato tavolsag? En kirandulas kozben nagyon gyakran nem latok el par 10 m-nel messzebb az erdoben.

Bel
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Mező, szántóföld.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.12.01. 14:05 Mező, szántóföld.
Plusz a lesvadászat, a magasleseket eleve olyan helyen állítják fel ahonnan jó belátás nyílik egy- vagy több irányba, ahol a vad mozogni szokott. Erdőben a les és a szóró közti területen sokszor kivágnak pár fát is / megtisztítják az alnövényzettől, a belátás megkönnyítése érdekében.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

TotoHU írta: 2023.12.01. 14:22 Plusz a lesvadászat, a magasleseket eleve olyan helyen állítják fel ahonnan jó belátás nyílik egy- vagy több irányba, ahol a vad mozogni szokott. Erdőben a les és a szóró közti területen sokszor kivágnak pár fát is / megtisztítják az alnövényzettől, a belátás megkönnyítése érdekében.
Ha pedig nincs más mód, akkor fentről lefelé lövetnek erdőben a szervezők. Ez ugye vagy magasles ahogy mondtad, vagy pedig völgy, domboldal, vízmosás, stb. A cél, hogy lássuk, mi van a vad mögött, azaz ha nem talál (vagy átszalad rajta), akkor is kb föld (golyófogó) van pár méterre mögötte. Olyan, hogy alföldi erdőben vízszintesen lőne egy (éppeszű) vadász, olyan nem fordulhat elő.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: bel »

Sparrow írta: 2023.12.01. 14:33 Olyan, hogy alföldi erdőben vízszintesen lőne egy (éppeszű) vadász, olyan nem fordulhat elő.
Szia,

Koszi, ezt nem tudtam.

Bel
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Megnéztem mi van adventi naptár első ablaka mögött.
IMG_20231201_182441.jpg
IMG_20231201_182438.jpg
"..."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TurboP írta: 2023.12.01. 18:34 Megnéztem mi van adventi naptár első ablaka mögött.
IMG_20231201_182441.jpg
IMG_20231201_182438.jpg
Grat!!
Kipróbáltad már?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

bel írta: 2023.12.01. 15:32 Szia,

Koszi, ezt nem tudtam.

Bel
Amúgy meg a vadász lőszerek lövedékei expanzívak. Általában már egy muatóujj vasatagságú ágon expandálnak, jelentős mértékben csökketve ezzel a hatralévő röppályája hosszát.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

TotoHU írta: 2023.12.01. 18:38 Grat!!
Kipróbáltad már?
Nem még,majd holnap
"..."
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

jó ha van írta: 2023.12.01. 18:55 Amúgy meg a vadász lőszerek lövedékei expanzívak. Általában már egy muatóujj vasatagságú ágon expandálnak, jelentős mértékben csökketve ezzel a hatralévő röppályája hosszát.
általában így van

nekem pl tavaly volt egy olyan esetem, hogy azért nem sikerült terítékre hoznom egy tőlem 40 méterre álló nagyvadat, mert a lágy ólom lövedék nem ment át a vad előtt elhelyezkedő bokron...amin egyébként simán keresztül lehetett látni
(.30-30)

ellenpélda: néhány éve volt egy halálos baleset abból, hogy vagy tucatnyi ágon megpattant a nem annyira expanzív lövedék, ezzel nagyon jelentős mértékben megváltoztatván az irányát
(nemtom milyen kaliber volt)
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Youtube, Iraqveteran888 "What is a Brush Gun?" videó, pont erről szól, nagyon tanulságos. Az a vége, hogy bozótban .577 Snidert kell használni, az nem megy sehova.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.12.02. 07:42 Youtube, Iraqveteran888 "What is a Brush Gun?" videó, pont erről szól, nagyon tanulságos. Az a vége, hogy bozótban .577 Snidert kell használni, az nem megy sehova.
+1
A .454 Casull meg a 45-70 is csak-csak elvánszorog 30-40 métert a bózóton ketesztül is… szegény ember Snidere - és ezek legalább elérhetőek idehaza.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

TotoHU írta: 2023.12.01. 18:38 Grat!!
Kipróbáltad már?
Nah akkor mégegyszer mert előzőt megette a fórum.
Hangtompító: A-Tec H2 Mega 39decibel 596gramm A-lock
Puskák Ruger American .308 Win (Geco Express 10,7gr) és Ruger Predator .223 (Sako 3,56gr)
A lövések hangja szinte a normál emberi hangra redukálódott. A 308-as visszarúgása egy 22lr-re csökkent, a 223-asé szinte teljesen megszünt. A lövés hangjából csak egy csattanás marad, majd a lövedék fütyülése, és teljesen tisztán a 100méterre levő céltáblán a becsapódás hangja. Mindkét puskát újra be kellett lőni, mert a cső elejére került súly miatt a találati pontok elmozdultak 6-8cm lefelé 100 méteren. Oldalirányú elmozdulás semennyi nem volt.

Meg vagyok vele elégedve, jobb mint vártam. Majd egyik este vadászaton megmérem hány decibel maradt a teljes csöndben, közvetlen mellette, és kb 30-50 méterről.
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Frissült a népszerű amerikai "olcsóvadászpuska" - Ruger American Rifle: Generation II

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ruger-a ... ration-ii/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Ránézésre végre elköszönnek attól a fos tártól is.
Meglesem ha lehet majd kapni.

gvass1 írta: 2024.01.03. 06:55 Frissült a népszerű amerikai "olcsóvadászpuska" - Ruger American Rifle: Generation II

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ruger-a ... ration-ii/


Kép
"..."
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

A tökéletes bozótpuska:
https://youtu.be/Ne32RQ_6Dj8?si=oZ1v9kwkZDaZQJVc
Ha kevés az .577, de nem akarod tömködni a .72-es elöltöltőst.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

A fórumtársak közül vadàszik valaki előltöltőssel?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2024.01.03. 15:29 A fórumtársak közül vadàszik valaki előltöltőssel?
Én tervezek. (Magyarul nem. Még. Plusz apróvaddal illeik kezdeni a vadásziskolát.) Az elöltöltő puskámat (.50-es csappantyús Pedersoli Traditional Hawken Hunter) is úgy választottam ki, hogy lőlaplyuggatáson kívül vadászatra is alkalmas legyen.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: sama »

Petya357 írta: 2024.01.03. 15:29 A fórumtársak közül vadàszik valaki előltöltőssel?
Igen
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

sama írta: 2024.01.03. 20:55Igen
Köszi, hogy coming outoltál! :D

Érdekelne, hogy a való életben miben más, mint a hagyományos, nitró fegyverekkel?

Az élmelettel nagyjából tisztában vagyok :íveltebb a röppálya, lassabb a lövedék, jellemzően csak egy lövésed van - mindezekből következik, hogy közelebb kell menni a vadhoz, biztosabb lövést kell leadni, nagyobb a kihívás. Na de ez az elmélet…

A gyakorlatban hogy van? Nagyjából milyennek tapasztalod az ölőhatást? Jobb, rosszabb, vagy ugyanaz mint a hagyományos modern vadász fegyvereknél? Látsz különbséget sebzésben, utókeresében?

Milyen fegyverrel, lövedékkel, töltettel szoktál vadászni?

Van bármi más, amit fontosnak tartasz? Pl azt, hogy mi vonzz az előltöltős vadászatban? Kérlek ne hagyd magadban! 8-)

Előre is köszönöm szépen!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2024.01.03. 23:52
A kapszlis világverő Németh "Space Cowboy" Balázs Youtube-csatornáját (capandball) átböngészted már? Több kérdésedre ott is választ találsz, és az már két forrás.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2024.01.04. 09:42 A kapszlis világverő Németh "Space Cowboy" Balázs Youtube-csatornáját (capandball) átböngészted már? Több kérdésedre ott is választ találsz, és az már két forrás.
Szia Poresz,
Abban teljesen igazad van, hogy kettő vélemény az jobb mint egy. De nem véletlenül kérdeztem, hogy kinek van a fórumon, személyes tapasztalata :)

Persze, megvan a csatorna, sőt látásból ismerem is Space Cowboyt. Nála autentikusabb ős-forrást idehaza lehetetlen találni! De Balázs NEM egy reprezentatív minta.

Egyrészt túl jó, és túl régóta csinálja (olyan mintha Simonyi Ottót kérdezném, hogy egy bizonyos trükkös lövést most akkor könnyű vagy nehéz kivitelezni 8-) ),
Másrészt elfogult ( személyesen az Ő érdeme, hogy egyáltalán létezik ilyen Magyarországon!).

Ha valaki a gyermekekről beszél, ott nehéz 100% objektívnak maradni. :roll: Engem az érdekel, milyen valójában, hogyan éli meg egy nem-én-találtam-ki-ezt-az-egészet ember. :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2024.01.03. 15:29 A fórumtársak közül vadàszik valaki előltöltőssel?
Dehogy! :roll: :lol:
A Vtv-ben írt minimum E szinteket és csőhosszakat figyelembe kell venni.
Praktikusan ez .50 cal, vagy efölött. Sokkal fölötte nem érdemes. Igen, tudom,.45-tel is lehet, őzre biztosan, némi erőszakkal más nagyvadra is, de azért ez inkább kivétel.
Lehet gömbbel is, de a Minié hatásosabb (nagyobb tömeg), viszont lassabb, íveltebb, rövidebb pálya.
Nagy sebcsatorna, bő vérzés, jól követhető csapajelek.
Gondos előkészületek: pl lőpor kimérése a szórás miatt.
Macera: a kence a legszarabb, utálom, de hasznos.
Apró praktikák ismerete: pl kakas felhúzása kattanás nélkül.
Bakker, ennyit pötyögni... :roll:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

jó ha van írta: 2024.01.04. 12:15 Praktikusan ez .50 cal, vagy efölött. Sokkal fölötte nem érdemes.
:( Kár, pedig medvére milyen jó lenne:

https://www.davide-pedersoli.com/en/pro ... ri-express

Vagy te a 4 Bore-ra gondoltál?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2024.01.04. 12:15 Dehogy! :roll: :lol:
A Vtv-ben írt minimum E szinteket és csőhosszakat figyelembe kell venni.
Praktikusan ez .50 cal, vagy efölött. Sokkal fölötte nem érdemes. Igen, tudom,.45-tel is lehet, őzre biztosan, némi erőszakkal más nagyvadra is, de azért ez inkább kivétel.
Lehet gömbbel is, de a Minié hatásosabb (nagyobb tömeg), viszont lassabb, íveltebb, rövidebb pálya.
Nagy sebcsatorna, bő vérzés, jól követhető csapajelek.
Gondos előkészületek: pl lőpor kimérése a szórás miatt.
Macera: a kence a legszarabb, utálom, de hasznos.
Apró praktikák ismerete: pl kakas felhúzása kattanás nélkül.
Bakker, ennyit pötyögni... :roll:
Na látod, pontosan ilyesmik érdekeltek! Köszi, hogy leírtad.

Távokról mit tudsz mondani? Gondolom közelebb kell menni.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Chronicus Magnumitis írta: 2024.01.04. 12:34 :( Kár, pedig medvére milyen jó lenne:

https://www.davide-pedersoli.com/en/pro ... ri-express

Vagy te a 4 Bore-ra gondoltál?
Azt nem írta, hogy nem szabad - csak azt, hogy nem érdemes ;)

nyugodtan vegyél ilyen .72-est, az asszonynak mondhatod, hogy a fórumtársak megengedték… :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Az a baj, hogy egyrészt nem vadászok, másrészt meg korlátozott a hazai vadmedve-populáció. Ha kilövöm, ki fog nekünk a fórumra írogatni?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Chronicus Magnumitis írta: 2024.01.04. 12:34 :( Kár, pedig medvére milyen jó lenne:

https://www.davide-pedersoli.com/en/pro ... ri-express

Vagy te a 4 Bore-ra gondoltál?
Az anno Afrika kaliber volt, elefántra, bivalyra, rinóra.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2024.01.04. 12:41 Na látod, pontosan ilyesmik érdekeltek! Köszi, hogy leírtad.

Távokról mit tudsz mondani? Gondolom közelebb kell menni.
Igen. Gyakorlati és etikai okokból egyaránt.
70 m fölött nem erőltetjük. Ez egy tapasztalati, mondhatni szokásjogon alapuló érték, "ökölszabály" nem jogszabály, nem bel- kül- és célballisztikai abszolút, egzakt számításokon alapuló érték. Mielőtt még kérdeznéd, hogy "mé pont annyi". :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2024.01.04. 13:02 Az anno Afrika kaliber volt, elefántra, bivalyra, rinóra.
https://zoobudapest.com/ !

Most látom, nem lesz jó vége… :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2024.01.04. 13:08 https://zoobudapest.com/ !

Most látom, nem lesz jó vége… :mrgreen:
Afrika, bammeg! Nem Zoo! Nem csak az írásmód más, a kiejtés és a jelentés is!
Tudom, nyelvtannáci vagyok! :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: sama »

Petya357 írta: 2024.01.03. 23:52 Köszi, hogy coming outoltál! :D

Érdekelne, hogy a való életben miben más, mint a hagyományos, nitró fegyverekkel?

Az élmelettel nagyjából tisztában vagyok :íveltebb a röppálya, lassabb a lövedék, jellemzően csak egy lövésed van - mindezekből következik, hogy közelebb kell menni a vadhoz, biztosabb lövést kell leadni, nagyobb a kihívás. Na de ez az elmélet…

A gyakorlatban hogy van? Nagyjából milyennek tapasztalod az ölőhatást? Jobb, rosszabb, vagy ugyanaz mint a hagyományos modern vadász fegyvereknél? Látsz különbséget sebzésben, utókeresében?

Milyen fegyverrel, lövedékkel, töltettel szoktál vadászni?

Van bármi más, amit fontosnak tartasz? Pl azt, hogy mi vonzz az előltöltős vadászatban? Kérlek ne hagyd magadban! 8-)

Előre is köszönöm szépen!
Az előttem szóló kolléga jól megválaszolta. Én egy 50 és Woodsmannel vadászom . 50 -70 m simán tudja a modern fegyverek ölőerejét. Bő vérzés jó lövés esetén. Néha szeretek visszalassulni a sok modern dologtól. A vad közelébe jutni nem egyszerű,de nem lehetetlen. Figyelni kell a szélre takarásra óvatosan lopni a távolságot. A lövés nyílt irányzékkal sok emberkének nem megy. Sokan belekezdenek a fekete lőporos lövésztbe de hamar váltanak szereltre mert amazzal sok a macera takarítás.A lőtérre is szivesen járok black powderre főleg mert ott örömlövészet van . Pedig van pár kiváló lövő versenyző.M indenkinek ajánlom.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

sama írta: 2024.01.04. 21:20 Az előttem szóló kolléga jól megválaszolta. Én egy 50 és Woodsmannel vadászom . 50 -70 m simán tudja a modern fegyverek ölőerejét. Bő vérzés jó lövés esetén. Néha szeretek visszalassulni a sok modern dologtól. A vad közelébe jutni nem egyszerű,de nem lehetetlen. Figyelni kell a szélre takarásra óvatosan lopni a távolságot. A lövés nyílt irányzékkal sok emberkének nem megy. Sokan belekezdenek a fekete lőporos lövésztbe de hamar váltanak szereltre mert amazzal sok a macera takarítás.A lőtérre is szivesen járok black powderre főleg mert ott örömlövészet van . Pedig van pár kiváló lövő versenyző.M indenkinek ajánlom.
Köszönöm Sama a kimerítő választ, nagyon érdekes!

A lőtérre járás pedig, úgy látszik, nálad is, jó ha van fórumtársnál is egy ismétlődő motívum. 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Chronicus Magnumitis írta: 2024.01.04. 12:34 :( Kár, pedig medvére milyen jó lenne:

https://www.davide-pedersoli.com/en/pro ... ri-express

Vagy te a 4 Bore-ra gondoltál?
Kár, pedig a medvének milyen jó lenne. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Bizony, negyven év után újra Old Shatterhandnak érezhetné magát az ember, legalábbis én így emlékeztem a Medveölőre.
Vagy az egylövetű volt? Kopnak az emlékek...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Chronicus Magnumitis írta: 2024.01.05. 11:00 Bizony, negyven év után újra Old Shatterhandnak érezhetné magát az ember, legalábbis én így emlékeztem a Medveölőre.
Vagy az egylövetű volt? Kopnak az emlékek...
A Medveölő szerintem kétcsövű volt, de azt szerintem nem részletezte Karl May, hogy milyen konfigurációban.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2024.01.05. 11:55 A Medveölő szerintem kétcsövű volt, de azt szerintem nem részletezte Karl May, hogy milyen konfigurációban.
Jaja, duplacsövű.
https://en.wikipedia.org/wiki/Old_Shatterhand

(A képen a középső)
Barentoter.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2024.01.05. 12:40 Jaja, duplacsövű.
https://en.wikipedia.org/wiki/Old_Shatterhand

(A képen a középső)
Barentoter.jpg
Az alsókulcsos nem autentikus. Emlékszem, hogy a kedvenc fegyvermestere egy "sokszögletű" valamit reszelget éppen a soklövetű puskához, ami saccra revolver-féle lehet. És arra is, hogy 25 lövést tud egyhuzamban, újratöltés nélkül leadni.

Az egyik filmben valami olyasmit csináltak, hogy kétfelől volt egy-egy dobra hasonlító dolog, bár azt nem tudom, hogyan képzelték el a működését. :-D
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2024.01.05. 13:00 Az alsókulcsos nem autentikus.
Ugye viccelsz? Karl May regényeiben gyk semmi sem autentikus. Nem is járt Amerikában, csak miután befutott mint író . A Tronok Harca hozzá képest egy korhű dokumentum :lol:

Nem is ezért szerettük, hanem a feelingje miatt.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Chronicus Magnumitis írta: 2024.01.05. 11:00 Bizony, negyven év után újra Old Shatterhandnak érezhetné magát az ember, legalábbis én így emlékeztem a Medveölőre.
Vagy az egylövetű volt? Kopnak az emlékek...
Egylövetűvel igen nagy optimizmusra vall veszélyes ragadozóra vadászni. Akkor kell egy kísérő még egy nagy puskával - vagy inkább valami modern backuppal :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2024.01.05. 15:26 Egylövetűvel igen nagy optimizmusra vall veszélyes ragadozóra vadászni. Akkor kell egy kísérő még egy nagy puskával - vagy inkább valami modern backuppal :roll:
Elég jól kell tudni lőni.

Meg az sem baj, ha qrva nagy szerencséje is van a vadásznak. :-D
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ovatosan a mai medvekkel...
20240107_170333.jpg
Petya357 írta: 2024.01.05. 15:26 Egylövetűvel igen nagy optimizmusra vall veszélyes ragadozóra vadászni. Akkor kell egy kísérő még egy nagy puskával - vagy inkább valami modern backuppal :roll:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

https://index.hu/sport/futball/2024/01/ ... tipperary/
Vadászbaleset Írországban, nem csak nálunk tévednek el lövedékek.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2024.01.07. 22:17 https://index.hu/sport/futball/2024/01/ ... tipperary/
Vadászbaleset Írországban, nem csak nálunk tévednek el lövedékek.
Úgy alakult, hogy jártam arrafelé. Klasszikus redneck környék. Mivel nem amerikaiak, mégsem lövik szét a KRESz táblákat, de a többi stimmel: a faluban mindenkinek ugyanaz a vezetékneve, a kocsmában mindenki barátságos ameddig nem nézel a csajára, és a bármi-is-előfordulhat jellegű bukolikus környék. Simán el tudok képzelni egy “Paddy, fogd meg a Guinnesemet, megmutatom milyen f.sza az új Szevidzs puskám” jellegű jelenetet ;)

Tréfát félretéve - az emberek mindenhol kb ugyanolyanok - a haranggörbét követi az eloszlás… bárhol előfordulhat.

Tematikus ráadás:
https://youtu.be/ztwNogPha6I?si=M19q5Sm2Fr9MBbBJ
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Poresz »

OFF
Petya357 írta: 2024.01.07. 22:59 Úgy alakult, hogy jártam arrafelé. Klasszikus redneck környék. Mivel nem amerikaiak
Na-na! Honnan is vándoroltak ki rengetegen Amerikába? :)
Petya357 írta: 2024.01.07. 22:59 Úgy alakult, hogy jártam arrafelé. Klasszikus redneck környék. Mivel nem amerikaiak, mégsem lövik szét a KRESz táblákat, de a többi stimmel: a faluban mindenkinek ugyanaz a vezetékneve, a kocsmában mindenki barátságos ameddig nem nézel a csajára, és a bármi-is-előfordulhat jellegű bukolikus környék. Simán el tudok képzelni egy “Paddy, fogd meg a Guinnesemet, megmutatom milyen f.sza az új Szevidzs puskám” jellegű jelenetet ;)
Ez ide kapcsolódik, a szövegre figyelve hallgassátok: Highland Bastards - Falucska. :)
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2024.01.05. 15:23 Ugye viccelsz? Karl May regényeiben gyk semmi sem autentikus. Nem is járt Amerikában, csak miután befutott mint író . A Tronok Harca hozzá képest egy korhű dokumentum :lol:

Nem is ezért szerettük, hanem a feelingje miatt.
Kiről mintázta a figurát a fáma szerint??
Nem egy írről, annyit segítek. :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Poresz »

jó ha van írta: 2024.01.08. 16:13 Kiről mintázta a figurát a fáma szerint??
Nem egy írről, annyit segítek. :mrgreen:
Xantus.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ezt már a magyar vadász is megveheti és beírathatja! Winchester nagygolyós pump-action ismétlő: SXR2 Pump

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/winches ... sxr2-pump/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Poresz írta: 2024.01.08. 20:52Xantus.
Úgy, úgy!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Smith & Wesson: újra van Lever Action fegyverük (M1854)

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/smithwe ... ruk-m1854/

sw m1854 lever action.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Itt a 404 utódja: a Sauer 505 vadászpuska

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/itt-a-4 ... daszpuska/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2024.02.03. 21:04 Vadászbaleset.
https://index.hu/belfold/2024/02/03/vad ... et-turazo/
Gyönyörű.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: qqriq »

farsang szezon van de azert nem kell tulzasba vinni.
az almoskony szerint nem jo otlet erdoben vaddiszno jelmezbe maszkalni :roll:
Fortitu írta: 2024.02.03. 21:04 Vadászbaleset.
https://index.hu/belfold/2024/02/03/vad ... et-turazo/
ingyom bingyom tálib-e?
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

qqriq írta: 2024.02.03. 21:19 farsang szezon van de azert nem kell tulzasba vinni.
az almoskony szerint nem jo otlet erdoben vaddiszno jelmezbe maszkalni :roll:
Nem vicces, ha te lettél volna a túrázó, vajon mit tettél volna a vadásszal, miután túlélted?

"A vadászról pedig kijelentették, hogy a lövés idején nem volt ittas állapotban, volt vadászengedélye, és a helyi vadásztársaság vadászati naplójába is bejegyezte vadászati tevékenységét, nem szándékosan lőtt rá a túrázóra, véletlen történt."

Valamint tiszteletreméltó elvtárs is egyúttal, és a szemorvosa is nyilatkozta, hogy épp tegnap cserélték le azt a vizsgálótáblát, amit 10 éve mindenki fejből tudott mindkét letakart szemmel olvasni.

Botrány, hogy kik járkálnak éles fegyverrel az erdőkben. :cry:
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

marcuswolf írta: 2024.02.03. 23:25 Nem vicces, ha te lettél volna a túrázó, vajon mit tettél volna a vadásszal, miután túlélted?

"A vadászról pedig kijelentették, hogy a lövés idején nem volt ittas állapotban, volt vadászengedélye, és a helyi vadásztársaság vadászati naplójába is bejegyezte vadászati tevékenységét, nem szándékosan lőtt rá a túrázóra, véletlen történt."

Valamint tiszteletreméltó elvtárs is egyúttal, és a szemorvosa is nyilatkozta, hogy épp tegnap cserélték le azt a vizsgálótáblát, amit 10 éve mindenki fejből tudott mindkét letakart szemmel olvasni.

Botrány, hogy kik járkálnak éles fegyverrel az erdőkben. :cry:
Próbáltam utána olvasni a vadászati idényeknek, és ez alapján valami mindig vadászható, szóval nincs olyan időszak az évben, amikor ne lenne meg a veszélye annak, hogy valami félkegyelmű beléd lő a természetben. Ja, ki se kell mozdulni, a saját udvarodon is kinyírhatnak véletlenül.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

marcuswolf írta: 2024.02.03. 23:25
Botrány, hogy kik járkálnak éles fegyverrel az erdőkben. :cry:
Meg az utcákon is. Tiltsunk be mindent azonnal. Le a sportlövészettel is!
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

Sparrow írta: 2024.02.04. 08:04 Meg az utcákon is. Tiltsunk be mindent azonnal. Le a sportlövészettel is!
természetesen

továbbá még jobb lenne, ha a gépjárműveket is betíccsukolnánk
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

Ha a biztonságos fegyverkezelés megugorhatatlan feladat, és elvárhatósága egyesek számára a betiltással egyenlő, az nagyon sajnálatos.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: cujoe »

marcuswolf írta: 2024.02.03. 23:25 Nem vicces, ha te lettél volna a túrázó, vajon mit tettél volna a vadásszal, miután túlélted?
Megbocsájtanék.
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

zora írta: 2024.02.04. 09:59 Ha a biztonságos fegyverkezelés megugorhatatlan feladat, és elvárhatósága egyesek számára a betiltással egyenlő, az nagyon sajnálatos.
+1
Nem tudom, hogy jön ide a sportlövészet, személy szerint én még nem láttam sportlövőt éles töltött fegyverrel mászkálni sem erdőben, sem az utcákon. Az megvan ugye, hogy a sportlövő hol használhatja a fegyverét?

De nyilván az előző hozzászólásokban gúnyolódók ők vadászok, s felveszik azt az inget magukra, amit nem kellene, hiszen remélhetőleg nem ilyen félvak elvtársak, akik fényes nappal túrázókat találnak el.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

cujoe írta: 2024.02.04. 10:00Megbocsájtanék.
Ha leadja a vadászengedélyét, és bocsánatot kér, igen.
Ha mint a kertjében lelőtt ember gyilkosa, még csak bocsánatot sem kér, nem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2024.02.04. 10:14 Ha leadja a vadászengedélyét, és bocsánatot kér, igen.
Ha mint a kertjében lelőtt ember gyilkosa, még csak bocsánatot sem kér, nem.
Azért a legutóbbi hírben a "stabil állapotban kórházba szállították " sokmindent jelenthet, a bőre alá becsúszott pár szem apró söréttől a tolószékig. De ha "csak" három hét táppénz, az sem buli.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

kíváncsi lennék rá, h létezik-e reprezentatív statisztika bárhol a világban arra vonatkozólag, hogy különböző veszélyes üzemek során hány "munkaóránként" van egy súlyos/halálos baleset (amit túlnyomórészt nyilván a szabályok be nem tartása okoz), és a vadászat a saját statisztikájával hol helyezkedik el pl a favágáshoz, hídépítéshez, satöbbihez képest
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: AndyA »

szöged írta: 2024.02.04. 11:16 kíváncsi lennék rá, h létezik-e reprezentatív statisztika bárhol a világban arra vonatkozólag, hogy különböző veszélyes üzemek során hány "munkaóránként" van egy súlyos/halálos baleset (amit túlnyomórészt nyilván a szabályok be nem tartása okoz), és a vadászat a saját statisztikájával hol helyezkedik el pl a favágáshoz, hídépítéshez, satöbbihez képest
Nemérted, hogy nemtökmindegy? Ez fegyver! Ticcsukbe... :(
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

Kifasz beszélt betiltásról, basszátokmeg?!
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

zora írta: 2024.02.04. 13:55 Kifasz beszélt betiltásról, basszátokmeg?!
Ehh. Irónia.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

marcuswolf írta: 2024.02.04. 10:12 +1
Nem tudom, hogy jön ide a sportlövészet, személy szerint én még nem láttam sportlövőt éles töltött fegyverrel mászkálni sem erdőben, sem az utcákon. Az megvan ugye, hogy a sportlövő hol használhatja a fegyverét?

De nyilván az előző hozzászólásokban gúnyolódók ők vadászok, s felveszik azt az inget magukra, amit nem kellene, hiszen remélhetőleg nem ilyen félvak elvtársak, akik fényes nappal túrázókat találnak el.
Ne haragudj, de te kezdted.
Te jelentetted ki, hogy ismered a vadász háziorvosát, aki tegnap cserélte le a táblát a rendelőjében.
Gondoltam, ha te viccelődsz, nekem is lehet, nem?

De viccet félretéve, ott volt valaki? Tudjuk mi történt? Nem. Akkor miért is ítélkezünk azonnal? Ha emberi hiba volt, történjen meg a felelősségrevonás. Ennyi.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2024.02.04. 13:55 Kifasz beszélt betiltásról, basszátokmeg?!
Irónia nem egy egzotikus ország Ázsiában. :D
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

marcuswolf írta: 2024.02.04. 10:12 +1
Nem tudom, hogy jön ide a sportlövészet, személy szerint én még nem láttam sportlövőt éles töltött fegyverrel mászkálni sem erdőben, sem az utcákon. Az megvan ugye, hogy a sportlövő hol használhatja a fegyverét?

De nyilván az előző hozzászólásokban gúnyolódók ők vadászok, s felveszik azt az inget magukra, amit nem kellene, hiszen remélhetőleg nem ilyen félvak elvtársak, akik fényes nappal túrázókat találnak el.
Én sajnos már láttam sportlövőt töltött fegyverrel mászkálni, még fenyegetőzni is, olyat is tud mindenki, amikor kinyírt vele valakit. Ettől még a sportolók döntő többsége szabálytisztelő, korrekt ember.

Viszont a vadászokat sem kell fikázni, mert hülye vagy felelőtlen ember mindenhol van, ha ott többről hallani, akkor tessék csak belegondolni, hogy hány sportlövő vs vadász van.

Pl. fegyvert hivatásszerűen használók bőven csináltak lyukat nem szándékosan radiátorba, iroda ajtajába, más személybe és egymásba, attól még az sem általános és ki merek menni az utcára.
Sapienti sat.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

nemtokregelni írta: 2024.02.04. 16:00 Én sajnos már láttam sportlövőt töltött fegyverrel mászkálni, még fenyegetőzni is, olyat is tud mindenki, amikor kinyírt vele valakit. Ettől még a sportolók döntő többsége szabálytisztelő, korrekt ember.

Viszont a vadászokat sem kell fikázni, mert hülye vagy felelőtlen ember mindenhol van, ha ott többről hallani, akkor tessék csak belegondolni, hogy hány sportlövő vs vadász van.

Pl. fegyvert hivatásszerűen használók bőven csináltak lyukat nem szándékosan radiátorba, iroda ajtajába, más személybe és egymásba, attól még az sem általános és ki merek menni az utcára.
És ott sem delirál az ember betiltást, csak a biztonságos fegyverkezelés szabályainak betartását szeretné.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Én nem tudom srácok mi van veletek. Marcus meg Zora elkezdte a mantrát, hogy milyen félkegyelműek a vadászok. Én azt hittem tényleg viccből írjátok, ezért azonnal vágtam rá, hogy így van, tiltsunk be mindent, hisz az a következő strófa a mantrában. Szerintem egyedül Andy vette a lapot, de ti úgy tűnik komolyan gondoltátok.

Ha hibázik valaki, vonják felelősségre, az összes többit pedig nemtokregelni jól leírta.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: qqriq »

no igen...
Kép
nemtokregelni írta: 2024.02.04. 16:00 Én sajnos már láttam sportlövőt töltött fegyverrel mászkálni, még fenyegetőzni is, olyat is tud mindenki, amikor kinyírt vele valakit. Ettől még a sportolók döntő többsége szabálytisztelő, korrekt ember.

Viszont a vadászokat sem kell fikázni, mert hülye vagy felelőtlen ember mindenhol van, ha ott többről hallani, akkor tessék csak belegondolni, hogy hány sportlövő vs vadász van.

Pl. fegyvert hivatásszerűen használók bőven csináltak lyukat nem szándékosan radiátorba, iroda ajtajába, más személybe és egymásba, attól még az sem általános és ki merek menni az utcára.
ingyom bingyom tálib-e?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

Sparrow írta: 2024.02.04. 16:46 Én nem tudom srácok mi van veletek. Marcus meg Zora elkezdte a mantrát, hogy milyen félkegyelműek a vadászok. Én azt hittem tényleg viccből írjátok, ezért azonnal vágtam rá, hogy így van, tiltsunk be mindent, hisz az a következő strófa a mantrában. Szerintem egyedül Andy vette a lapot, de ti úgy tűnik komolyan gondoltátok.

Ha hibázik valaki, vonják felelősségre, az összes többit pedig nemtokregelni jól leírta.
Nem, nem a vadászok félkegyelműek úgy általában, hanem azok, akik túrázót lőnek vacsorára.
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

Sparrow írta: 2024.02.04. 16:46 Én nem tudom srácok mi van veletek. Marcus meg Zora elkezdte a mantrát, hogy milyen félkegyelműek a vadászok. Én azt hittem tényleg viccből írjátok, ezért azonnal vágtam rá, hogy így van, tiltsunk be mindent, hisz az a következő strófa a mantrában. Szerintem egyedül Andy vette a lapot, de ti úgy tűnik komolyan gondoltátok.

Ha hibázik valaki, vonják felelősségre, az összes többit pedig nemtokregelni jól leírta.
Nem tudom, hol olvastad, hogy az összes vadászra írtam, amit írtam, sőt utána még jeleztem is, hogy nem kéne felvenni az inget magatokra. Továbbá ha nem jött volna át, engem inkább az igazi felelősségre vonás hiánya késztetett hozzászólásra.

"A rendőrkapitányság foglalkozás körében elkövetett, gondatlan veszélyeztetés vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt ugyan eljárást indított, az 58 éves vadászt a kihallgatása után azonban nem vették őrizetbe."

Vajon a fegyverét sem vették el, és az engedélyét sem vonták be? Nem tudjuk, de máshol egy sima garázdaság után úgy viszik el előzetesbe 30 napra delikvenst, mint a huzat.

No és végül szerintem ez nem az a tényállás, amit végül ráhúztak, hiába mantrázza az ember, hogy "véletlenül" volt. Nem, ő nem lát rendesen, vakon lövöldöz mozgó célpontra, anélkül, hogy meggyőződne róla, hogy mi az/ki az, és íly módon alkalmatlan a foglalkozása/feladata ellátására.

https://vidakovics.hu/foglalkozas-koreb ... s-btk-165/
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

marcuswolf írta: 2024.02.04. 17:12 Nem tudom, hol olvastad, hogy az összes vadászra írtam, amit írtam, sőt utána még jeleztem is, hogy nem kéne felvenni az inget magatokra. Továbbá ha nem jött volna át, engem inkább az igazi felelősségre vonás hiánya késztetett hozzászólásra.

"A rendőrkapitányság foglalkozás körében elkövetett, gondatlan veszélyeztetés vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt ugyan eljárást indított, az 58 éves vadászt a kihallgatása után azonban nem vették őrizetbe."

Vajon a fegyverét sem vették el, és az engedélyét sem vonták be? Nem tudjuk, de máshol egy sima garázdaság után úgy viszik el előzetesbe 30 napra delikvenst, mint a huzat.

No és végül szerintem ez nem az a tényállás, amit végül ráhúztak, hiába mantrázza az ember, hogy "véletlenül" volt. Nem, ő nem lát rendesen, vakon lövöldöz mozgó célpontra, anélkül, hogy meggyőződne róla, hogy mi az/ki az, és íly módon alkalmatlan a foglalkozása/feladata ellátására.

https://vidakovics.hu/foglalkozas-koreb ... s-btk-165/
azért kell lecsukni valakit, mert veszélyt jelent a társadalomra
vagy azért kell előzetesbe rakni, mert ennek az esélye nagy

namármost ha az ominózus vadász felnőtt ember módjára képes volt beismerni, h qwa nagyot hibázott, akkor teljesen jogos lesz, ha örökre eltiltják a vadászattól (ellenpélda: stólbuci is vadászik évek óta), ellnben nem feltétlenül kell böribe zárni, mert nem valószínű, hogy ezt a qwa nagy hibát valaha is megismételné (ellentétben pl stólbucival)

kiegészítés:
ugyanez fordítva; ha bármilyen módon megpróbálta volna lemosni magáról a felelősséget, akkor teljesen jogos lenne az előzetes
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: bel »

marcuswolf írta: 2024.02.04. 17:12 máshol egy sima garázdaság után úgy viszik el előzetesbe 30 napra delikvenst, mint a huzat.
Szia,

Hat, szerintem ez NAGYON nem jellemzo.
Esetleg akkor tudom elkepzelni, ha mondjuk ervenyben van egy felfuggesztett szabadsagvesztese, es korabban mar elszokott a rendorseg elol.

Veszelyeztetesnel inkabb csak akkor szokas elozetesbe tenni a gyanusitottat, ha pl. o a sertettek parancsnoka, ezert felmerulhet az esellye annak, hogy erdemben akadalyozni tudja a sertettek kihallgatasat.

De szerintem ugy altalaban a gondatlansaggal gyanusitas eseteben nagyon szembemegy a jogelvekkel, hogy birosagi itelet nelkuli korlatozzak a szabadsagat buntetlen eloeletu, a hatosaggal egyutmukodo gyanusitottnak.

Bel
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

bel írta: 2024.02.04. 18:34 Szia,

Hat, szerintem ez NAGYON nem jellemzo.
Esetleg akkor tudom elkepzelni, ha mondjuk ervenyben van egy felfuggesztett szabadsagvesztese, es korabban mar elszokott a rendorseg elol.

Veszelyeztetesnel inkabb csak akkor szokas elozetesbe tenni a gyanusitottat, ha pl. o a sertettek parancsnoka, ezert felmerulhet az esellye annak, hogy erdemben akadalyozni tudja a sertettek kihallgatasat.

De szerintem ugy altalaban a gondatlansaggal gyanusitas eseteben nagyon szembemegy a jogelvekkel, hogy birosagi itelet nelkuli korlatozzak a szabadsagat buntetlen eloeletu, a hatosaggal egyutmukodo gyanusitottnak.

Bel
Ezért mondtam, hogy szerintem ez nem gondatlanság.

A garázdaságra meg itt egy friss példa, még csak személyi sérülés sem történt.
https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... isztollyal
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Higgadtság van, olvtársak.

Nem tudjuk mi történt pontosan.
Nem ismerjük se a baleset sem a sérülés részleteit.
Gyalogosokat napi szinten gázolnak szimpla figyelmetlenségből, mégsem követeljük virtuális lincselés keretében a példás megbüntetésüket.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2024.02.04. 19:46 Higgadtság van, olvtársak.

Nem tudjuk mi történt pontosan.
Nem ismerjük se a baleset sem a sérülés részleteit.
Gyalogosokat napi szinten gázolnak szimpla figyelmetlenségből, mégsem követeljük virtuális lincselés keretében a példás megbüntetésüket.
Sátorverés közben lábonlőtték.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: szöged »

TotoHU írta: 2024.02.04. 19:46 Higgadtság van, olvtársak.

Nem tudjuk mi történt pontosan.
Nem ismerjük se a baleset sem a sérülés részleteit.
Gyalogosokat napi szinten gázolnak szimpla figyelmetlenségből, mégsem követeljük virtuális lincselés keretében a példás megbüntetésüket.
dehogynem

TÍCCSUKOJJUK BE A ZÖSSZES GÉPJÁRMŰVET!!!
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2024.02.04. 19:46 Higgadtság van, olvtársak.

Nem tudjuk mi történt pontosan.
Nem ismerjük se a baleset sem a sérülés részleteit.
Gyalogosokat napi szinten gázolnak szimpla figyelmetlenségből, mégsem követeljük virtuális lincselés keretében a példás megbüntetésüket.
Az árpadhídi gázoló esetében nem így emlékszem.
Ne keverjük össze a figyelmetlenséget a szabályok súlyos telibeszarásával.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2024.02.04. 19:53 Az árpadhídi gázoló esetében nem így emlékszem.
Ne keverjük össze a figyelmetlenséget a szabályok súlyos telibeszarásával.
Itt konkrétan semmilyen részletet nem tudunk.
Vadász barátom aki tanítgatni próbált vadászni, mesélte hogy egy alkalommal majdnem lelőtte a faluszéli problémás cigány embert, amikor az segg részegen az erdőn keresztül tartott hazafelé a kocsmából, és négykézláb mászott be a szóróba a bokorból.
Szóval a részletek tisztázásáig akár ez is lehetett, amit felfújt a média.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2024.02.04. 20:36 Itt konkrétan semmilyen részletet nem tudunk.
Vadász barátom aki tanítgatni próbált vadászni, mesélte hogy egy alkalommal majdnem lelőtte a faluszéli problémás cigány embert, amikor az segg részegen az erdőn keresztül tartott hazafelé a kocsmából, és négykézláb mászott be a szóróba a bokorból.
Szóval a részletek tisztázásáig akár ez is lehetett, amit felfújt a média.
"3. Mindig tudd mi a cél, és mi van mögötte!"
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zora 2024.02.04. 20:54-kor.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2024.02.04. 20:36 Itt konkrétan semmilyen részletet nem tudunk.
Vadász barátom aki tanítgatni próbált vadászni, mesélte hogy egy alkalommal majdnem lelőtte a faluszéli problémás cigány embert, amikor az segg részegen az erdőn keresztül tartott hazafelé a kocsmából, és négykézláb mászott be a szóróba a bokorból.
Szóval a részletek tisztázásáig akár ez is lehetett, amit felfújt a média.
. A figyelmetlen sportvadász szinte vakon, erős alkonyatban húzta meg a ravaszt, azt hitte, egy vaddisznó mozgatja a bokrot. Hőkamerája is volt a balesetet okozó vadásznak, de nagyot tévedett. Csupán centimétereken múlott, hogy nem sebezte halálra az ismerősét. Hátulról, a combja felső részén érte a lövés, ha viszont törzsre, mellbe, esetleg fejre megy, akkor esélye sem lett volna a túlélésre, de ha a térdét találja el a lövedék, le is szakíthatta volna a végtagot.

Mint a Blikk írja, a környékbeli vadászok szerint az alföldi bérvadászt elkaphatta a „lődüh”, nem győződött meg arról, mire ad le lövést, ráadásul erős szürkületi, alkonyodó látási körülmények voltak.

https://www.google.hu/amp/s/nlc.hu/elet ... ndulo/amp/
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: TurboP »

zora írta: 2024.02.04. 20:43 "3. Mindig tudd mi a cél, és mi van mögötte!"
Ez alap kellene hogy legyen minden vadásznak.
Mert ez nem olyan mint horgászat hogy ha nem jó akkor majd vissza dobjuk.
"..."
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Vadászfegyverek, vadászat

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

TotoHU írta: 2024.02.04. 20:36 Itt konkrétan semmilyen részletet nem tudunk.
Vadász barátom aki tanítgatni próbált vadászni, mesélte hogy egy alkalommal majdnem lelőtte a faluszéli problémás cigány embert, amikor az segg részegen az erdőn keresztül tartott hazafelé a kocsmából, és négykézláb mászott be a szóróba a bokorból.
Szóval a részletek tisztázásáig akár ez is lehetett, amit felfújt a média.
No hát most már tudjuk.
https://www.blikk.hu/aktualis/krimi/vad ... er/54s3zld

Baromi szerencséje van a "lődüh"-ös vakegérnek, hogy nem csekkolt ki ott helyben a célpont, és akár maradandó fogyatékosság nélkül felépülhet.

Vajon a "lődüh" mit takarhat?
Azt hogy "itt szobrozok már órák óta és nem jön semmi, de hoppá, most mozog a bokor, odadurrantok egyet, hátha kidől belőle egy vaddisznó/őz/szarvas"? Aztán meg jön az, hogy "jájj baszki, ez egy ember volt"? :roll:
Válasz küldése