Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

WildBear23 írta: 2023.11.16. 16:52 Miért van kihangsúlyozva hogy 19,5 gramm (<20), ha egyszer PAPRIKA..?Screenshot_2023-11-13-17-16-54-000_com.android.chrome.jpg
Nincs az kihangsúlyozva, a WD40-hez is és a többi hasonló termékhez is oda van írva, hogy mennyi az annyi, viszont ehhez korrekten odaírják, hogy KKVE (lehet, telefonon nem látszik rendesen)
"Önvédelmi paprika spray.
A 175/2003. (IX. 28.) Korm. rendelet szerint a közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek minősül. A terméket közterületen, nyilvános helyen - ide értve az ott lévő járművek belső tereit is - , valamint közforgalmú közlekedési eszközökön birtokolni tilos."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.11.16. 16:52 Miért van kihangsúlyozva hogy 19,5 gramm (<20), ha egyszer PAPRIKA..?Screenshot_2023-11-13-17-16-54-000_com.android.chrome.jpg
Főként mert 20 g felett nem lehetne forgalmazni, azért.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.11.16. 16:52 Miért van kihangsúlyozva hogy 19,5 gramm (<20), ha egyszer PAPRIKA..?Screenshot_2023-11-13-17-16-54-000_com.android.chrome.jpg
Szerinted tudják, hogy mit árulnak? Ugyan már, királlyány...

Vagy a másik lehetőség, hogy csak a nevében az, amúgy CS.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.11.17. 07:42 Szerinted tudják, hogy mit árulnak? Ugyan már, királlyány...

Vagy a másik lehetőség, hogy csak a nevében az, amúgy CS.
Megint fullba nyomod kretént, Andy.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2023.11.17. 07:42 Szerinted tudják, hogy mit árulnak? Ugyan már, királlyány...

Vagy a másik lehetőség, hogy csak a nevében az, amúgy CS.
Szerintem paprika lesz az ;), bár a kereskedők tudnak érdekes dolgokat, pl. "bors-spray", "bors-hab", stb.

(Az, hogy a kereskedő hány grammosat forgalmazhat, miért érdekelné a vevőt? Főleg amikor egyes kereskedők simán árulnak nagyobbat is..)

Itt van még egy gyöngyszem, bénító spray:
Screenshot_20231117-075727_Chrome.jpg
60ml az hány gramm..? ;)

"Fontos megemlíteni, hogy ez a bénító spray teljesen legális, és a helyi szabályok és előírások betartásával önvédelmi célokra is használható. Kiváló minőségű védelemben részesül, anélkül, hogy megszegné a törvényt."
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bandligy »

Brfk-nál van valakinek tapasztalat 11. fegyver megszerzéssel, fegyverszoba nélkül? Ha fizikailag befér a szekrénybe az elég vagy kitalálhatnak vmit?

Tartok tőle, hogy beirásnál kitalálják mennyi fér szerintük a szekrényembe.

Érdemes megkérdezni őket vásárlás előtt? Ha igen milyen formában?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bandligy írta: 2023.11.17. 10:14 Brfk-nál van valakinek tapasztalat 11. fegyver megszerzéssel, fegyverszoba nélkül? Ha fizikailag befér a szekrénybe az elég vagy kitalálhatnak vmit?

Tartok tőle, hogy beirásnál kitalálják mennyi fér szerintük a szekrényembe.

Érdemes megkérdezni őket vásárlás előtt? Ha igen milyen formában?
Írásban.

De mintha Vízimalac topiktársnak lenne már pozitív tapasztalata nov1 óta.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

gvass1 írta: 2023.11.17. 10:16 Írásban.

De mintha Vízimalac topiktársnak lenne már pozitív tapasztalata nov1 óta.
A BRFK-n bármilyen kérdés nélkül beírták a 12 fegyvert is.
Tokmányos Lomposzaurusz
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

gvass1 írta: 2023.11.17. 10:16 Írásban.

De mintha Vízimalac topiktársnak lenne már pozitív tapasztalata nov1 óta.
Ezúton szeretném jelezni, hogy akinek a kovid óta (2020-2021) nem volt semmiféle felülvizsgálata, az számítson rá max. fél - 1 éven belül.
Értem ezalatt az összes nyilvántartás vs valóság összevetését, valamint a hatósági tárhelyellenőrzést is.
Minden engedélyesnél. (BRFK és Pest Megye, az info a Halálcsillagról származik.)
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

marcuswolf írta: 2023.11.17. 13:21 Ezúton szeretném jelezni, hogy akinek a kovid óta (2020-2021) nem volt semmiféle felülvizsgálata, az számítson rá max. fél - 1 éven belül.
Értem ezalatt az összes nyilvántartás vs valóság összevetését, valamint a hatósági tárhelyellenőrzést is.
Minden engedélyesnél. (BRFK és Pest Megye, az info a Halálcsillagról származik.)
Én ez év tavaszán amikor beíratni mentem akkor nézték, hogy az elmúlt 5 évben nem volt tárhely ellenőrzés és gyorsan ki is jöttek. Nagyon kedvesek és alaposak voltak, példásan korrektül, ahogy kell minden alaposan végignéztek.
Tokmányos Lomposzaurusz
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2023.11.16. 16:52 Miért van kihangsúlyozva hogy 19,5 gramm (<20), ha egyszer PAPRIKA..?Screenshot_2023-11-13-17-16-54-000_com.android.chrome.jpg
Lehet, hogy nem kapszaicin, hanem C vitamin a hatóanyaga... :roll: :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

marcuswolf írta: 2023.11.17. 13:21 Ezúton szeretném jelezni, hogy akinek a kovid óta (2020-2021) nem volt semmiféle felülvizsgálata, az számítson rá max. fél - 1 éven belül.
Értem ezalatt az összes nyilvántartás vs valóság összevetését, valamint a hatósági tárhelyellenőrzést is.
Minden engedélyesnél. (BRFK és Pest Megye, az info a Halálcsillagról származik.)
Nekem az újratöltő tárolóhely ellenőrzés alkalmából us csináltak fegyver ellenőrzést, pedig négy hónapos volt a barna könyvem, nincs fél éve, hogy megnézték...
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

AndyA írta: 2023.11.17. 23:18 Nekem az újratöltő tárolóhely ellenőrzés alkalmából us csináltak fegyver ellenőrzést, pedig négy hónapos volt a barna könyvem, nincs fél éve, hogy megnézték...
Nálam is voltak, mindent is megnéztek. Mondjuk letudták egyben a lőszertöltő vizsgálattal egyben. (Somogy)
"..."
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: numizmata »

Vasarnap reggeli teoretikus kerdes:

ez a dedikaltan jelzes celjara valo kaliber, ha gumigolyoval van toltve, loszernek minosul e?
85802F71-E3E2-486A-B0C5-99DBBC777E47.jpeg
85802F71-E3E2-486A-B0C5-99DBBC777E47.jpeg (50.82 KiB) Megtekintve 6447 alkalommal
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

numizmata írta: 2023.11.19. 08:21 Vasarnap reggeli teoretikus kerdes:

ez a dedikaltan jelzes celjara valo kaliber, ha gumigolyoval van toltve, loszernek minosul e?

85802F71-E3E2-486A-B0C5-99DBBC777E47.jpeg
Szerintem kielégíti a lőszer definícióját ("olyan egybeszerelt töltény, amely lövedéket, lőport, továbbá gyúelegyet tartalmaz;"), kalibertől függetlenül.
Mivel csak magánál az eszköznél (jelzőpisztoly) van ez a kivétel: "aa) riasztásra, jelzésre, életmentésre, állatok leölésére vagy szigonnyal történő halászatra, illetve ipari vagy műszaki célokra tervezték, feltéve, hogy rendeltetésszerűen csak e célokra használható."

Magyarul, ha gyártanának Kal4 sörétes lőszert, az lőszer lenne attól függetlenül, hogy a Kal4 jelzőpisztoly nem minősül lőfegyvernek.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

numizmata írta: 2023.11.19. 08:21 Vasarnap reggeli teoretikus kerdes:

ez a dedikaltan jelzes celjara valo kaliber, ha gumigolyoval van toltve, loszernek minosul e?

85802F71-E3E2-486A-B0C5-99DBBC777E47.jpeg
Pontosan ugyanúgy értelmezem a helyzetet, mint WildBear23. A helyedben nem piszkálnám azt a töltényt.

Még akkor sem, ha egy marék postasörét módra szabályos sorokba rendezett kisebb gumibogyó, vagy 3 db bazi nagy közel űrméretes gumi mind mind csábító ötletek :lol:

Egy szebb világban lenne szeret gumisunk. De nem élünk szebb világban.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Lőszerelem-tartás: "muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára jogosító engedély"

Hozzászólás Szerző: Poresz »

"Leltár":
  • Elöltöltő fegyveres vizsgabizonyítvány: kipipálva.
  • Házilagos lőszerszerelésre és újratöltésre vonatkozó vizsgabizonyítvány: kipipálva.
  • Sportegyesületi tagság: kipipálva. - Köszi bel! :)
  • Ablakkal rendelkező helyiségben két* lőszerelem-tároló felszerelése: a mai nappal kipipálva.
Tehát akkor most ott tartok, hogy II. csoportos egészségügyi alkalmassági vizsgán meg kell felelnem. - Irány a háziorvos, és ő majd mondja, hogy merre tovább?

Még nincs barnakönyvem, de jó lenne egy füst alatt a versenyengedélyhez szükséges sportorvosi vizsgálatot is letudni. - Hogyan érdemes tovább haladnom?

Most kicsit mérges vagyok önmagamra, mert elfelejtettem, hogy a lőszerelem-tartási engedélynek is feltétele a két pszichológiai vizsgálat hat hónap különbséggel. Még fél évig "élvezhetem", hogy az elérhető lőtéren dafke nem hajlandóak lőport és csappantyút tartani. - Nagyon szeretnék ebben tévedni…

* Bizakodva tekintek a jövőbe, hogy a nitrolőporhoz is szükségem lesz a barnakönyv és a lőszertöltő engedély megszerzése után.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Lőszerelem-tartás: "muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára jogosító engedély"

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Poresz írta: 2023.11.19. 21:32 "Leltár":
  • Elöltöltő fegyveres vizsgabizonyítvány: kipipálva.
  • Házilagos lőszerszerelésre és újratöltésre vonatkozó vizsgabizonyítvány: kipipálva.
  • Sportegyesületi tagság: kipipálva. - Köszi bel! :)
  • Ablakkal rendelkező helyiségben két* lőszerelem-tároló felszerelése: a mai nappal kipipálva.
Tehát akkor most ott tartok, hogy II. csoportos egészségügyi alkalmassági vizsgán meg kell felelnem. - Irány a háziorvos, és ő majd mondja, hogy merre tovább?

Még nincs barnakönyvem, de jó lenne egy füst alatt a versenyengedélyhez szükséges sportorvosi vizsgálatot is letudni. - Hogyan érdemes tovább haladnom?

Most kicsit mérges vagyok önmagamra, mert elfelejtettem, hogy a lőszerelem-tartási engedélynek is feltétele a két pszichológiai vizsgálat hat hónap különbséggel. Még fél évig "élvezhetem", hogy az elérhető lőtéren dafke nem hajlandóak lőport és csappantyút tartani. - Nagyon szeretnék ebben tévedni…

* Bizakodva tekintek a jövőbe, hogy a nitrolőporhoz is szükségem lesz a barnakönyv és a lőszertöltő engedély megszerzése után.
Igen, háziorvoshoz kell menned. Ő fog elküldeni 2 db pszichóra. Ha az megvan, kérheted a "Fegyverhasználati engedély"-t muzeális fegyver sportlövészeti célú használatához. Ennek birtokában vehetsz feketelőport és elöltöltős csappantyút.
Közben szerezd meg a fegyvervizsgát, legyen rajtengedélyed, legyen minősítésed és máris mehetsz a sportorvoshoz lőfegyver tartásra. A meglévő két pszichót el fogja fogadni.Utána már kérheted a lőszertöltő engedélyt az általad birtokolt lőfegyverhez.
Ha lesz sportorvosid, évente kell menned, tehát a háziorvoshoz nem kell menned.
Én pont fordítva oldottam meg a dolgot. Először fegyvertartási, aztán az igrendes kérdezte, nem akarom a muzeális fegyver engedélyt is kiváltani?
Hát akartam! :lol:
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőszerelem-tartás: "muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára jogosító engedély"

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Cajga írta: 2023.11.19. 23:35 Igen, háziorvoshoz kell menned. Ő fog elküldeni 2 db pszichóra. Ha az megvan, kérheted a "Fegyverhasználati engedély"-t muzeális fegyver sportlövészeti célú használatához. Ennek birtokában vehetsz feketelőport és elöltöltős csappantyút.
Közben szerezd meg a fegyvervizsgát, legyen rajtengedélyed, legyen minősítésed és máris mehetsz a sportorvoshoz lőfegyver tartásra. A meglévő két pszichót el fogja fogadni.Utána már kérheted a lőszertöltő engedélyt az általad birtokolt lőfegyverhez.
Ha lesz sportorvosid, évente kell menned, tehát a háziorvoshoz nem kell menned.
Én pont fordítva oldottam meg a dolgot. Először fegyvertartási, aztán az igrendes kérdezte, nem akarom a muzeális fegyver engedélyt is kiváltani?
Hát akartam! :lol:
Köszönöm a megerősítő válaszod. Kérek időpontot a háziorvostól, hogy induljon a folyamat.

A balfácánságom miatt elvesztett fél évet megpróbálom visszanyerni:
"Lövészegyesületek keretei között: A sportegyesület kérhet engedélyt muzeális fegyverekkel történő lövészetre, mellyel együtt megkéri a feketelőpor és csappantyú megszerzésére, birtoklására és felhasználására vonatkozó engedélyt is. Az engedélyt az egyesület “határozat” formájában kapja meg. Birtokában az egyesület tagjai minden olyan muzeális fegyverüket használhatják az egyesület lőterén, az egyesület lőporával, melyek rendelkeznek érvényes műszaki tanúsítvánnyal. Az egyesületi lőport és csappantyút az egyesület tárolóhelyén kell tartani, a kiadott lőport a lőtéren fel kell használnia lövésznek, vagy lövészet végeztével vissza kell adja. A lőport csak az egyesület engedély alapján feljogosított tisztségviselője szerezheti be, kezelheti, de az egyesület több tagját is felruházhatja ilyen megbízással." - Elöltöltő fegyveres lövészet és jog (Kapszli.hu)

Ennek mi a konkrét menete?
1. Megbeszélem az egyesület elnökével, nyilván.
2. Police.hu → E-ügyintézés → Új ügy indítása → Igazgatásrendészet → Polgári lőfegyver ügyintézés - Engedélykérelmek → RI-0622 Muzeális fegyver sportlövészeti célú használata iránti engedélykérelem (szervezet esetén) ⇒ Ezzel gondolom az egyesület valamelyik tisztségviselőjét kell macerálnom, mert én nem csinálhatom meg (még a beleegyezésükkel sem). Az Ügyféltájékoztatóból ez nem derül ki, gondolom a nyilvánvaló volta miatt.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszerelem-tartás: "muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára jogosító engedély"

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2023.11.20. 21:31 Köszönöm a megerősítő válaszod. Kérek időpontot a háziorvostól, hogy induljon a folyamat.

A balfácánságom miatt elvesztett fél évet megpróbálom visszanyerni:
"Lövészegyesületek keretei között: A sportegyesület kérhet engedélyt muzeális fegyverekkel történő lövészetre, mellyel együtt megkéri a feketelőpor és csappantyú megszerzésére, birtoklására és felhasználására vonatkozó engedélyt is. Az engedélyt az egyesület “határozat” formájában kapja meg. Birtokában az egyesület tagjai minden olyan muzeális fegyverüket használhatják az egyesület lőterén, az egyesület lőporával, melyek rendelkeznek érvényes műszaki tanúsítvánnyal. Az egyesületi lőport és csappantyút az egyesület tárolóhelyén kell tartani, a kiadott lőport a lőtéren fel kell használnia lövésznek, vagy lövészet végeztével vissza kell adja. A lőport csak az egyesület engedély alapján feljogosított tisztségviselője szerezheti be, kezelheti, de az egyesület több tagját is felruházhatja ilyen megbízással." - Elöltöltő fegyveres lövészet és jog (Kapszli.hu)

Ennek mi a konkrét menete?
1. Megbeszélem az egyesület elnökével, nyilván.
2. Police.hu → E-ügyintézés → Új ügy indítása → Igazgatásrendészet → Polgári lőfegyver ügyintézés - Engedélykérelmek → RI-0622 Muzeális fegyver sportlövészeti célú használata iránti engedélykérelem (szervezet esetén) ⇒ Ezzel gondolom az egyesület valamelyik tisztségviselőjét kell macerálnom, mert én nem csinálhatom meg (még a beleegyezésükkel sem). Az Ügyféltájékoztatóból ez nem derül ki, gondolom a nyilvánvaló volta miatt.
Kell hozzá az egyesület ügyfélkapuja, ha van neki. Ha ott ül melletted és beírja a jelszót, fizikailag te is meg tudod csinálni.

Nálunk ez úgy megy, hogy az egylet vezetőjének van privát ügyfélkapuja, és erre akasztották rá az egylet adószámával egy második fiókként a céges dolgokat.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Lőszerelem-tartás: "muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára jogosító engedély"

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Poresz írta: 2023.11.20. 21:31 Ennek mi a konkrét menete?
1. Megbeszélem az egyesület elnökével, nyilván.
2. Police.hu → E-ügyintézés → Új ügy indítása → Igazgatásrendészet → Polgári lőfegyver ügyintézés - Engedélykérelmek → RI-0622 Muzeális fegyver sportlövészeti célú használata iránti engedélykérelem (szervezet esetén) ⇒ Ezzel gondolom az egyesület valamelyik tisztségviselőjét kell macerálnom, mert én nem csinálhatom meg (még a beleegyezésükkel sem). Az Ügyféltájékoztatóból ez nem derül ki, gondolom a nyilvánvaló volta miatt.
Fogalmam nincs. Mikor 2011-ben belecsöppentem az elöltöltős lövészetbe, az egyesületnek (PLE Zeg.) már meg volt az engedélye. :roll:
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőszerelem-tartás: "muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára jogosító engedély"

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Cajga írta: 2023.11.19. 23:35 Igen, háziorvoshoz kell menned. Ő fog elküldeni 2 db pszichóra.
Most ott tartok, hogy a háziorvosom szerint sportlövészek esetén egyenesen sportorvoshoz kell mennem. Utánanéztem az egeszsegvonal.gov.hu-h (Lőfegyver egészségi alkalmassági vizsgálat), és úgy tűnik, tényleg (lásd: Ki adja a beutalót? pont). A vadászok és az önvédelmi fegyvertartók vizsgálatát végzi a háziorovos.

Megtaláltam a hatályos jogszabályt - 22/1991. (XI. 15.) NM rendelet a kézilőfegyverek, lőszerek, gáz- és riasztófegyverek megszerzésének és tartásának egészségi alkalmassági feltételeiről és vizsgálatáról -, beleolvastam, és olyan egyértelmű és ízesen magyaros a nyelvezete, hogy aki elolvassa, az garantáltan minősítést szerez: mazochistát.

Akkor most az OSEI.hu-n keresek sportorvost.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Lőszerelem-tartás: "muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára jogosító engedély"

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Poresz írta: 2023.11.21. 22:43 Most ott tartok, hogy a háziorvosom szerint sportlövészek esetén egyenesen sportorvoshoz kell mennem. Utánanéztem az egeszsegvonal.gov.hu-h (Lőfegyver egészségi alkalmassági vizsgálat), és úgy tűnik, tényleg (lásd: Ki adja a beutalót? pont). A vadászok és az önvédelmi fegyvertartók vizsgálatát végzi a háziorovos.

Megtaláltam a hatályos jogszabályt - 22/1991. (XI. 15.) NM rendelet a kézilőfegyverek, lőszerek, gáz- és riasztófegyverek megszerzésének és tartásának egészségi alkalmassági feltételeiről és vizsgálatáról -, beleolvastam, és olyan egyértelmű és ízesen magyaros a nyelvezete, hogy aki elolvassa, az garantáltan minősítést szerez: mazochistát.

Akkor most az OSEI.hu-n keresek sportorvost.
Behalt a PC-s Netem, mobilról írok. Nem a sportorvos rendezi, mert nem feltétele a versenyengedéy.
A tagságnak nem feltétele a sportorvosi.
A többit ha rendbe jött a Net!
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Lőszerelem-tartás: "muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára jogosító engedély"

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Cajga írta: 2023.11.22. 00:50 Behalt a PC-s Netem, mobilról írok. Nem a sportorvos rendezi, mert nem feltétele a versenyengedéy.
A tagságnak nem feltétele a sportorvosi.
A többit ha rendbe jött a Net!
Gyorsan összeszedtem a lényeget. Elnézést a szerkesztés miatt, másoltam.

Muzeális fegyver sportlövészeti célú használatának feltételei természetes személy esetén.
1. Sportegyesületi tagság ( nem versenyzel, nem kell sportorvosi, versenyengedély, minősítés, csak kedvedre lövöldöznél).
2. Elöltöltős fegyveres hatósági vizsga.
3. Fegyveredhez érvényes műszaki kártya.
4. Egészségügyi alkalmasság (alább részletezve).
5. A jogszabályban előírt lőpor és csapi tároló hely.
6. Rendőrhatósági engedély ( ha minden feltétel megvan). :lol:

Tehát az alábbiak szerint a muzeális fegyver sportlövészethez a II. eü. csoportba tartozik és a háziorvosod ad eü. igazolást. Nyomtasd ki a jogszabályt, ha nem tudja, és add a kezébe.

22/1991. (XI. 15.) NM rendelet a kézilőfegyverek, lőszerek, gáz- és riasztófegyverek megszerzésének és tartásának egészségi alkalmassági feltételeiről és vizsgálatáról
1.§
A muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára jogosító engedély feltételeként előírt egészségi alkalmasság vizsgálatának a célja annak a megállapítása, hogy az engedélyt kérelmező vagy az engedéllyel rendelkező személynek nincs-e olyan betegsége, testi vagy szellemi, érzékszervi fogyatékossága, amely őt a muzeális fegyver sportlövészeti célú biztonságos használatára egészségi szempontból alkalmatlanná teszi.

(2b) A fegyverekről és lőszerekről szóló 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet (a továbbiakban: KR1.) 30. § (1) bekezdés b) pontja szerinti, a muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára jogosító engedélyt kérelmező személy – az engedély kiadása iránti kérelmének benyújtása előtt – előzetes egészségi alkalmassági vizsgálaton, a muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára jogosító engedéllyel már rendelkező természetes személy pedig az időszakos vagy soron kívüli egészségi alkalmassági vizsgálaton köteles megjelenni az orvosi alkalmasságot vizsgáló szervnél, és köteles magát a szükséges orvosi és pszichológiai vizsgálatoknak alávetni.

(6) Ha a muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára jogosító engedéllyel rendelkező a két vizsgálat időpontja között egészségi állapotában olyan mértékű állapotromlást észlel, amely a muzeális fegyver sportlövészeti célú biztonságos használatára időlegesen vagy véglegesen alkalmatlanná teheti, illetve azt hátrányosan befolyásolhatja, köteles az orvosi alkalmasságot vizsgáló, a 8. § (1) bekezdés a) pontja szerinti elsőfokú szervnél orvosi vizsgálatra jelentkezni annak megállapítása érdekében, hogy a muzeális fegyver biztonságos használatára alkalmas-e.

2. § * (1) A lőfegyvertartási engedélyt kérelmező vagy az engedéllyel rendelkező személyt az előzetes, az időszakos és a soron kívüli alkalmassági vizsgálat alkalmával az elvégzendő vizsgálatok szempontjából az alábbi két alkalmassági csoport valamelyikébe kell sorolni:
a) * az I. alkalmassági csoportba kell sorolni a KR1. 22. §-ában és 29. §-ában meghatározott személyeket;
b) * a II. alkalmassági csoportba kell sorolni a KR1. 23. § (1) bekezdésében, 24. §-ában, 25. § (1) bekezdésében és 30. § (1) bekezdés b) pontjában meghatározott személyeket.

253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről
( 30. § (1) * Muzeális fegyver sportlövészeti célú használata
a) sportegyesület, vagy
b) az (1a) bekezdés a)–d) pontjában meghatározott feltételeknek megfelelő természetes személy
számára engedélyezhető.)

(2) Az egészségi alkalmasságot arra az alkalmassági csoportra vonatkozóan kell megállapítani, amelyikre azt az orvosi vizsgálaton megjelent személy kérte.
(3) * Az elöltöltő fegyver vadászati célú használatára, illetve a muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára jogosító engedélyt kérelmezőt vagy az engedéllyel rendelkező személyt az előzetes, az időszakos és a soron kívüli alkalmassági vizsgálat alkalmával az (1) bekezdés b) pontja szerinti alkalmassági csoportba kell sorolni.

8. § * (1) Az orvosi alkalmassági vizsgálatot első fokon végző egészségügyi szerv:
a) a II. alkalmassági csoport esetében – a KR1. 23. § (1) bekezdésében meghatározott személy kivételével – a vizsgált személy háziorvosa,
b) az I. alkalmassági csoport esetében az az egészségügyi szerv, amely az érintett személy foglalkozás-egészségügyi ellátására a foglalkozás-egészségügyi szolgáltatásról szóló jogszabály szerint jogosult.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőszerelem-tartás: "muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára jogosító engedély"

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Cajga írta: 2023.11.22. 10:27
Köszi.

22/1991. (XI. 15.) NM rendelet a kézilőfegyverek, lőszerek, gáz- és riasztófegyverek megszerzésének és tartásának egészségi alkalmassági feltételeiről és vizsgálatáról
"2. § (1) A lőfegyvertartási engedélyt kérelmező vagy az engedéllyel rendelkező személyt az előzetes, az időszakos és a soron kívüli alkalmassági vizsgálat alkalmával az elvégzendő vizsgálatok szempontjából az alábbi két alkalmassági csoport valamelyikébe kell sorolni:
[…]
b) a II. alkalmassági csoportba kell sorolni a KR1. 23. § (1) bekezdésében, 24. §-ában , 25. § (1) bekezdésében és 30. § (1) bekezdés b) pontjában meghatározott személyeket.
[…]
(3) Az elöltöltő fegyver vadászati célú használatára, illetve a
muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára jogosító engedélyt kérelmezőt vagy az engedéllyel rendelkező személyt az előzetes, az időszakos és a soron kívüli alkalmassági vizsgálat alkalmával az (1) bekezdés b) pontja szerinti alkalmassági csoportba kell sorolni.
[…]
8. § (1) Az orvosi alkalmassági vizsgálatot első fokon végző egészségügyi szerv:
a) a II. alkalmassági csoport esetében – a KR1. 23. § (1) bekezdésében meghatározott személy kivételével – a vizsgált személy háziorvosa"


253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről
"23. § (1) E rendelet eltérő rendelkezése hiányában sportlövészetre lőfegyver tartása annak a sportolónak engedélyezhető, aki sportlövészet folytatása céljából nyilvántartásba vett sportegyesületnél (a továbbiakban: sportegyesület) leigazolt, az országos sportági szakszövetség által kiadott, érvényes versenyengedéllyel rendelkező minősített sportlövő és rendszeres sporttevékenysége alapján a saját tulajdonú lőfegyver tartását az országos sportági szakszövetség javasolja."

Mindkettő sportlövészetről szól, csak az egyik lőfegyver, a másik muzeális fegyver. - Nem csodálom, hogy a háziorvost és engem is megkavarta a szöveg.

Várjunk, mert még mindig nem tiszta!

22/1991. (XI. 15.) NM rendelet a kézilőfegyverek, lőszerek, gáz- és riasztófegyverek megszerzésének és tartásának egészségi alkalmassági feltételeiről és vizsgálatáról
"8. § (1a) A II. alkalmassági csoportba tartozó, lőfegyvertartási engedélyt kérelmező vagy lőfegyvertartási engedéllyel rendelkező, illetve az elöltöltő fegyver vadászati célú használatára, illetve a muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára jogosító engedélyt kérelmező vagy az ilyen engedéllyel rendelkező személy – a KR1. 23. § (1) bekezdésében meghatározott személy kivételével –, továbbá az ifjúsági vadász orvosi alkalmasságának megállapítása a gépjárművezetői egészségi alkalmassági vizsgálatával egyidejűleg is történhet"

…akkor most mégsem kell pszichológiai vizsgálat? Jogosítványom van, és pszichológusnál nem jártam ezzel összefüggésben.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Lőszerelem-tartás: "muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára jogosító engedély"

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Poresz írta: 2023.11.26. 13:25

Mindkettő sportlövészetről szól, csak az egyik lőfegyver, a másik muzeális fegyver. - Nem csodálom, hogy a háziorvost és engem is megkavarta a szöveg.

Várjunk, mert még mindig nem tiszta!

22/1991. (XI. 15.) NM rendelet a kézilőfegyverek, lőszerek, gáz- és riasztófegyverek megszerzésének és tartásának egészségi alkalmassági feltételeiről és vizsgálatáról
"8. § (1a) A II. alkalmassági csoportba tartozó, lőfegyvertartási engedélyt kérelmező vagy lőfegyvertartási engedéllyel rendelkező, illetve az elöltöltő fegyver vadászati célú használatára, illetve a muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára jogosító engedélyt kérelmező vagy az ilyen engedéllyel rendelkező személy – a KR1. 23. § (1) bekezdésében meghatározott személy kivételével –, továbbá az ifjúsági vadász orvosi alkalmasságának megállapítása a gépjárművezetői egészségi alkalmassági vizsgálatával egyidejűleg is történhet"

…akkor most mégsem kell pszichológiai vizsgálat? Jogosítványom van, és pszichológusnál nem jártam ezzel összefüggésben.
Kell a pszichológiai vizsgálat. A 23.§ azért kivétel, mert az a sportlőfegyver tartásival rendelkező esete. Mert ha ven fegyvertertásid, nem is kell elmenned a házisámánhoz, hanem kérheted a muzeális engedélyt. Ha meglesz a saját sporlőfegyvered, Te is évente fogsz a sportdokihoz járni, nem a házisámánhoz.
Ha viszont van versenyengedélyed, jársz versenyekre, akkor is kell a sportorvosi évente, de nincs még lőfegyvered, tehát a muzeális alkalmasságot a házisámán végzi.
Nem tesz különbséget lőfegyver és muzeális között. Ezért írtam, ha megvan a két pszichó, és a többi feltétel is adott, kérheted a saját lőfegyver tartásit is. Barátom dokija simán elküldte a két pszichóra, majd megadta az igazolást. Az igrenden kiváltotta a muzeális engedélyt, rá egy hétre ment a saját lőfegyver engedélyt kérni.De hallottam olyan esetről is, hogy a házisámán simán kiállította az alkalmasságit pszichó nélkül, az Ő baja. ( Meg a páciensé, mert sportfegyvernél kérik a pszichó bemutatását.)
Az összevont vizsgálat arra vonatkozik, hogy ha akarod, akkor a jogsival együtt megcsináltathatod azt is, és addig érvényes. A beidézett jogszabályban le van írva az érvényességi idő is. Ugyan ez a lehetőség a vadász alkalmasságinál is régóta meg van. Sőt, ha jól emlékszem csak a drágábbikat kell kifizetni, nem mind a kettőt.( Legalábbis a vadásznál, jobb a lobbijuk.) :shock: :oops:

Ennél jobban nem tudom elmondani, minden ott van a jogszabályokban. ;)
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Valaki húzzon szánkón MDLSZ minősítéssel kapcsolatban, legyen szíves!

"(5) Bármelyik minősítés csak akkor érvényes, ha a sportoló az adott évben legalább HÁROM,
bármely MDLSZ szakágban rendezett minősítő versenyen részt vesz és legalább egyszer
minősítést szerzett."

Itt a 3 úgy értendő, hogy adott fegyvernemből pld. nagykal pisztoly kell 3 versenyen indulni?
Vagy elég csak 3 versenyen indulni, de különböző kategóriában és egyszer meglőni a minősítést az adott fegyvernemből?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

tvsmaci írta: 2023.11.26. 20:13 Valaki húzzon szánkón MDLSZ minősítéssel kapcsolatban, legyen szíves!

"(5) Bármelyik minősítés csak akkor érvényes, ha a sportoló az adott évben legalább HÁROM,
bármely MDLSZ szakágban rendezett minősítő versenyen részt vesz és legalább egyszer
minősítést szerzett."

Itt a 3 úgy értendő, hogy adott fegyvernemből pld. nagykal pisztoly kell 3 versenyen indulni?
Vagy elég csak 3 versenyen indulni, de különböző kategóriában és egyszer meglőni a minősítést az adott fegyvernemből?
Szerintem a második.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

tvsmaci írta: 2023.11.26. 20:13 Valaki húzzon szánkón MDLSZ minősítéssel kapcsolatban, legyen szíves!

"(5) Bármelyik minősítés csak akkor érvényes, ha a sportoló az adott évben legalább HÁROM,
bármely MDLSZ szakágban rendezett minősítő versenyen részt vesz és legalább egyszer
minősítést szerzett."

Itt a 3 úgy értendő, hogy adott fegyvernemből pld. nagykal pisztoly kell 3 versenyen indulni?
Vagy elég csak 3 versenyen indulni, de különböző kategóriában és egyszer meglőni a minősítést az adott fegyvernemből?
Második.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Köszönöm!
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

tvsmaci írta: 2023.11.26. 20:13 Valaki húzzon szánkón MDLSZ minősítéssel kapcsolatban, legyen szíves!

"(5) Bármelyik minősítés csak akkor érvényes, ha a sportoló az adott évben legalább HÁROM,
bármely MDLSZ szakágban rendezett minősítő versenyen részt vesz és legalább egyszer
minősítést szerzett."

Itt a 3 úgy értendő, hogy adott fegyvernemből pld. nagykal pisztoly kell 3 versenyen indulni?
Vagy elég csak 3 versenyen indulni, de különböző kategóriában és egyszer meglőni a minősítést az adott fegyvernemből?
Ahogy a fórumtársak megírták, a második.

Anivel szeretném kiegészíteni - szokott lenni olyan verseny, ami egyszerre 3 verseny ;)

Példa: a múktkor Gyálon a Gemini több divizióban kiiírt egy versenyt Steel Challengere, vele egyidőben és egy helyszínen egy másikat, kifejezetten Sörétes Steel Chalengere, és ugyanott, ugyanakkor Gyorspont is volt egy harmadik pályán. Nettő 2 óra alatt le lehet tolni 3 versenyt, és egy évig más verseny közelébe sem menni, ha valakinek ez a nemszeretem része.

Hasonlóan Jászfelsőszentgyőrgyön egy délelőtt alatt volt 3 fordulós mini-sniper verseny. 25 m GyP, 50 m precíziós, és 100m precíziós - de facto egy verseny, egy nevezéssel, nem is nagyon lehetett külön-külön meglőni, de-jure viszont 3 minősítő verseny.

Az IPSC versenyeket is úgy írják ki, hogy külön pisztoly, és külön PCC - általában ugyanazokon a pályákon, ugyanakkor. De 2 külön versenynek számít, és egy nap meglőhető.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

tvsmaci írta: 2023.11.26. 20:13 Valaki húzzon szánkón MDLSZ minősítéssel kapcsolatban, legyen szíves!

"(5) Bármelyik minősítés csak akkor érvényes, ha a sportoló az adott évben legalább HÁROM,
bármely MDLSZ szakágban rendezett minősítő versenyen részt vesz és legalább egyszer
minősítést szerzett."

Itt a 3 úgy értendő, hogy adott fegyvernemből pld. nagykal pisztoly kell 3 versenyen indulni?
Vagy elég csak 3 versenyen indulni, de különböző kategóriában és egyszer meglőni a minősítést az adott fegyvernemből?
3 verseny részvétel + kategóriánként egy olyan eredmény, ami elég a minősítéshez.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Petya357 írta: 2023.11.26. 21:46 Ahogy a fórumtársak megírták, a második.

Anivel szeretném kiegészíteni - szokott lenni olyan verseny, ami egyszerre 3 verseny ;)

Példa: a múktkor Gyálon a Gemini több divizióban kiiírt egy versenyt Steel Challengere, vele egyidőben és egy helyszínen egy másikat, kifejezetten Sörétes Steel Chalengere, és ugyanott, ugyanakkor Gyorspont is volt egy harmadik pályán. Nettő 2 óra alatt le lehet tolni 3 versenyt, és egy évig más verseny közelébe sem menni, ha valakinek ez a nemszeretem része.

Hasonlóan Jászfelsőszentgyőrgyön egy délelőtt alatt volt 3 fordulós mini-sniper verseny. 25 m GyP, 50 m precíziós, és 100m precíziós - de facto egy verseny, egy nevezéssel, nem is nagyon lehetett külön-külön meglőni, de-jure viszont 3 minősítő verseny.

Az IPSC versenyeket is úgy írják ki, hogy külön pisztoly, és külön PCC - általában ugyanazokon a pályákon, ugyanakkor. De 2 külön versenynek számít, és egy nap meglőhető.
Állitólag dec 9 is lesz ilyen :):)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

brh562 írta: 2023.11.26. 22:01 Állitólag dec 9 is lesz ilyen :):)
Ez jó hír! Jól látom, hogy még nincs kint a naptárban?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Fortitu írta: 2023.11.27. 11:27 Ez jó hír! Jól látom, hogy még nincs kint a naptárban?
a mdlsz utjai kifurkezhetetlenek :)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

A hírek szerint februárban tárgyalnak az ólomlövedékek használatának korlátozásáról. Mik most az esélyek?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.11.28. 14:03 A hírek szerint februárban tárgyalnak az ólomlövedékek használatának korlátozásáról. Mik most az esélyek?
angolul

https://www.all4shooters.com/en/shootin ... -decision/

németül:

https://www.all4shooters.com/de/shootin ... erhindern/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Ezt olvastam én is, de a német linket kaptam csak meg, azért nem idéztem be.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Izraelben más fontos felelős beosztásba helyezték a fegyverosztály vezetőjét, mert problemazott a fegyver engedélyek kiadásán.
"A miniszter fegyverkiadási politikája világos, csak a kritériumoknak megfelelő izraeli civil állampolgárok kaphatnak fegyvert. Aki nem a miniszter utasítása és a fenyegetettségi térkép szerint folytatja ennek a politikának a megvalósítását, és akire nyomást gyakorolnak mindenféle bizottságokban a baloldaliak, az valóban nem folytathatja a lőfegyverosztály vezetőjeként olyan időszakban, amikor Izrael háborúban áll, és minél több, a kritériumoknak megfelelő civilt fel kell fegyverezni. "

https://hirado.hu/kulfold/cikk/2023/12/ ... -izraelben
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2023.11.26. 21:46 Az IPSC versenyeket is úgy írják ki, hogy külön pisztoly, és külön PCC - általában ugyanazokon a pályákon, ugyanakkor. De 2 külön versenynek számít, és egy nap meglőhető.
Az én értésem szerint a versenynap számít, nem az hogy ki hány kategóriában indul.
Tehát ha aznap valaki odamegy a versenyre, és pont ugyan azt a pályát meglövi pisztollyal és PCC-vel, akkor ha teljesítette a szinteket, akkor minősült erre és arra is, de csak 1 versenyen vett részt, mert egyazon versenynapról beszélünk.

Mod: pontosítok, a három önálló azonosító azonosító számmal rendelkező verseny a megkülönböztetési feltétel, nem a naptári nap. Ha egyazon napon három eltérő azonosító számmal nyilvántartott versenyt rendeznek ugyanott, akkor az valóban 3 verseny. De ha ugyanazon azonosító alatt futnak, akkor egy versenyről beszélünk.
407156535_838715321194094_681020726041870540_n.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

NYC a Bruen-döntés* után: a kisboltok tulajdonosainak kb. negyede visel már fegyvert önvédelemre.

https://nypost.com/2023/12/02/metro/nyc ... big-apple/

*Az USA Legfelsőbb Bíróságának azon ítélete, mely megtiltotta a fegyverviselési engedélyek kiadásánál a hatósági mérlegelési jogkört/veszélyeztetettség bizonyításának megkövetelését.
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/breakin ... birosagan/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2023.12.05. 11:11 Mod: pontosítok, a három önálló azonosító azonosító számmal rendelkező verseny a megkülönböztetési feltétel, nem a naptári nap. Ha egyazon napon három eltérő azonosító számmal nyilvántartott versenyt rendeznek ugyanott, akkor az valóban 3 verseny. De ha ugyanazon azonosító alatt futnak, akkor egy versenyről beszélünk.
Szia,

Igen, es IPSC-ben ujabban kulon versenyszamot kapnak a PCC versenyek.

Gyorspontban elvben nem, a gyakorlatban a meguszasra hajto egyesuletek neha lepapirozzak igy.

Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Ha Ausztriából importálok egy GSP-t és hozzá váltócsövet, hogyan kell úgy lepapírozni, hogy a váltócső külön eladható legyen? Külön laminát kell neki, gondolom. Utána úgy is kell beíratni a yardon, külön lapra, mintha önálló fegyver lenne?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ugy irjak be
AndyA írta: 2023.12.05. 16:25 Ha Ausztriából importálok egy GSP-t és hozzá váltócsövet, hogyan kell úgy lepapírozni, hogy a váltócső külön eladható legyen? Külön laminát kell neki, gondolom. Utána úgy is kell beíratni a yardon, külön lapra, mintha önálló fegyver lenne?
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.12.05. 16:33ugy irjak be
Anno én pont az ellenkezőjét kérdeztem a Teve ucában, hogy GSP és 22 + 32-es cső, ha egy lamináton van, akkor csak együtt mozoghat, de egy fegyvernek is számít.

Ebből gondoltam, hogy külön laminát és külön beírás esetén önmagában is eladható a váltócső, ha a vevőnek van GSP-je.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mondom, ugy irjak be ahogy a kartyan van es a cso nem szamit fegyvernek
AndyA írta: 2023.12.05. 16:38 Anno én pont az ellenkezőjét kérdeztem a Teve ucában, hogy GSP és 22 + 32-es cső, ha egy lamináton van, akkor csak együtt mozoghat, de egy fegyvernek is számít.

Ebből gondoltam, hogy külön laminát és külön beírás esetén önmagában is eladható a váltócső, ha a vevőnek van GSP-je.
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2023.12.05. 11:11 ..,
Mod: pontosítok, a három önálló azonosító azonosító számmal rendelkező verseny a megkülönböztetési feltétel, nem a naptári nap. Ha egyazon napon három eltérő azonosító számmal nyilvántartott versenyt rendeznek ugyanott, akkor az valóban 3 verseny. De ha ugyanazon azonosító alatt futnak, akkor egy versenyről beszélünk.

407156535_838715321194094_681020726041870540_n.jpg
Pontosan ezt írtam, csak kevésbé tudományosan. ;) A versenynaptárban külön versenyként szerepel = külön versenyszámot kap. Az MDLSZnél minden digitalizálva van, pár klikkel teljesen egyértelműen megvan az ellenőrzés, és nincs benne semmilyen mérlegelés meg értelmezés.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

qqriq írta: 2023.12.06. 11:15 milyen bomba?
"Castelman hiába vette le a kabátját, hogy mutassa nincs rajta robbanóeszköz, hiába tette le a fegyvert, hiába emelte fel a kezeit és könyörgött, hogy ne lőjék le, a katona lelőtte és súlyosan megsebesítette"
Így van. Meg is fogják ezért mérni.
Nem védem. Csak arra hoztam példát, hogy a látszólag magatehetetlen v. fegyvertelen az még bőven veszélyes lehet Izraelben. Egy magyar rendőrt viszont megbuntettek volna linkelt videóban lévő fekvő, félig eszméletlen ember lelovéséért.
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

gvass1 írta: 2023.12.05. 11:45 NYC a Bruen-döntés* után: a kisboltok tulajdonosainak kb. negyede visel már fegyvert önvédelemre.

https://nypost.com/2023/12/02/metro/nyc ... big-apple/

*Az USA Legfelsőbb Bíróságának azon ítélete, mely megtiltotta a fegyverviselési engedélyek kiadásánál a hatósági mérlegelési jogkört/veszélyeztetettség bizonyításának megkövetelését.
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/breakin ... birosagan/
A 2nd Amendment to the US Constitution (Az USA Alkotmányának második kiegészítése) szerint "the right of the people to keep and bear Arms, shall not be infringed", azaz nem sérülhet a nép fegyvertartási és viselési joga. Tehát a SCOTUS jól döntött, és mindig is így fog dönteni, ameddig ez marad az USA alkotmánya, nincs ebben semmi különös bréking nyúz.

A kutya ott van elásva (és azért tűnik bréking nyúznak minden ilyen döntés), hogy a fegyver- és önvédelem-ellenes politikai erők (demokraták) mindenhol és mindig megpróbálják feszegetni a tűréshatárt a különböző korlátozó/betiltó jogszabályok kreálásával, mivel tudják, hogy mire a jogi huzavonák után végül úgyis eljut a SCOTUS-hoz, addig eltelik pár év, pedig pontosan tisztában vannak vele, hogy mi lesz a vége az ab ovo alkotmányellenes jogszabályaik beiktatásakor. Ehhez persze mindig és mindenkor felhasználják az épp aktuális lövöldözés - számukra hasznos - részleteit betiltós narratívájuk erősítésére és alkotmányellenes jogszabályaik meghozatalára ( a nem hasznos részleteket, mint pl. pszichokezelt-megfigyelt/illegális bevándorló/LMBTQBLMstb./körözött bűnöző/allahozóterrorista volt épp a lövöldöző, és/vagy jogszerűen fegyvert viselő civil állampolgárok iktatják ki a lövöldözőt, azokat meg mélyen elhallgatják).
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!

Ha már esik a hó, húzzatok picit szánkón légyszi MSSz / Teve utca viszonylatában. :-)

Január 8.-án jár le a sportorvosim.
Dec. 18.-án megyek sportorvoshoz, oda a kék könyvet viszem, abba bepecsétel, majd megyek vele a Tevébe.
Még idén mehetek (ha van időpont)?

A rajtengedély jan. 31-ig érvényes.
A minősítést be kell íratni a kék könyvbe?

Köszi!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nekem utoljara nem a konyvet kertek hanem az sportorvosi kartont, szerintem meg iden vidd mert ev elejen fu se no.
Minositest nekem sose neztek a konyvben, a versenyengedelyt meg volt hogy meg marciusban sem kaptam meg, az igrendes holgy elottem felhivta a szoveccseget es 15 percen belul megkapta faxon :roll:

WildBear23 írta: 2023.12.07. 12:05 Sziasztok!

Ha már esik a hó, húzzatok picit szánkón légyszi MSSz / Teve utca viszonylatában. :-)

Január 8.-án jár le a sportorvosim.
Dec. 18.-án megyek sportorvoshoz, oda a kék könyvet viszem, abba bepecsétel, majd megyek vele a Tevébe.
Még idén mehetek (ha van időpont)?

A rajtengedély jan. 31-ig érvényes.
A minősítést be kell íratni a kék könyvbe?

Köszi!
ingyom bingyom tálib-e?
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: pogessor »

WildBear23 írta: 2023.12.07. 12:05 Dec. 18.-án megyek sportorvoshoz, oda a kék könyvet viszem, abba bepecsétel, majd megyek vele a Tevébe.
A minősítést be kell íratni a kék könyvbe?
Ha fegyvertartásról is szó van, akkor a tagkönyv mellett és ELSŐSORBAN a fehér papírka a fontos, hogy az be legyen pecsételve. Ha nincs ilyen papírod, akkor azt a lövészklub tud adni (azt hiszem.) El ne felejtsd azt a sportorvosnál átadni... Rendőrségnek az kell leginkább.

A minősítés a tagkönyvben szinte érdektelen. Én mindig beíratom, hogy legyen - de még embert nem láttam, aki azt nézegette volna; sem rendőrt, sem mást.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Az a sportorvosi karton, a szoveccseg adja.
pogessor írta: 2023.12.07. 12:50 Ha fegyvertartásról is szó van, akkor a tagkönyv mellett és ELSŐSORBAN a fehér papírka a fontos, hogy az be legyen pecsételve. Ha nincs ilyen papírod, akkor azt a lövészklub tud adni (azt hiszem.) El ne felejtsd azt a sportorvosnál átadni... Rendőrségnek az kell leginkább.

A minősítés a tagkönyvben szinte érdektelen. Én mindig beíratom, hogy legyen - de még embert nem láttam, aki azt nézegette volna; sem rendőrt, sem mást.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

pogessor írta: 2023.12.07. 12:50 Ha fegyvertartásról is szó van, akkor a tagkönyv mellett és ELSŐSORBAN a fehér papírka a fontos, hogy az be legyen pecsételve. Ha nincs ilyen papírod, akkor azt a lövészklub tud adni (azt hiszem.) El ne felejtsd azt a sportorvosnál átadni... Rendőrségnek az kell leginkább.

A minősítés a tagkönyvben szinte érdektelen. Én mindig beíratom, hogy legyen - de még embert nem láttam, aki azt nézegette volna; sem rendőrt, sem mást.
Milyen "fehér papírka" ez, amit mondasz?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

16864487_1077441062366312_4829420991413907369_n.jpg
16864487_1077441062366312_4829420991413907369_n.jpg (45.31 KiB) Megtekintve 4658 alkalommal
Fortitu írta: 2023.12.07. 12:52 Milyen "fehér papírka" ez, amit mondasz?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2023.12.07. 12:55 16864487_1077441062366312_4829420991413907369_n.jpg
Soha életemben nem láttam ilyet, gondolom ez MSSZ-es doksi akkor csak, ugye?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem, minden sportagban ilyesmi vanik :shock:
Fortitu írta: 2023.12.07. 13:32 Soha életemben nem láttam ilyet, gondolom ez MSSZ-es doksi akkor csak, ugye?
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2023.12.07. 13:36 nem, minden sportagban ilyesmi vanik :shock:
De, csak MSSZben van ilyen!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.12.07. 13:32 Soha életemben nem láttam ilyet, gondolom ez MSSZ-es doksi akkor csak, ugye?
Igen. Az MDLSZnél egy A4 lap van, amit le tudsz tölteni a honlapról, fénykép nem kell

Az MSSZnél “karton” van, a csatolt minta alapján. Minden sportlövésznek kell - de csak az MSSZnél
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.12.07. 14:36 Igen. Az MDLSZnél egy A4 lap van, amit le tudsz tölteni a honlapról, fénykép nem kell

Az MSSZnél “karton” van, a csatolt minta alapján. Minden sportlövésznek kell - de csak az MSSZnél
Manapság sok megyében már az igrend nem a kékkönyvbe meg cetlikre ütött pecsétet nézegeti (lásd hamisításos botrány), hanem az OSEI közhiteles online nyilvántartását (Sportorvosi engedélyek érvényességét lekérdező rendszer):

https://online.osei.hu/engedely-ellenorzes/

(Érdemes egyébként lekérdezni magadat, és kinyomtatva azt is vinni.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2023.12.07. 14:58 Manapság sok megyében már az igrend nem a kékkönyvbe meg cetlikre ütött pecsétet nézegeti (lásd hamisításos botrány), hanem az OSEI közhiteles online nyilvántartását (Sportorvosi engedélyek érvényességét lekérdező rendszer):

https://online.osei.hu/engedely-ellenorzes/

(Érdemes egyébként lekérdezni magadat, és kinyomtatva azt is vinni.)
Ja, teljes online adatbázis van az érvényes sportorvosival rendelkezőkről. Halkan súgva kérdezem, mi értelme van a beiratós cincogtatásnak?
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

zora írta: 2023.12.07. 15:35 Ja, teljes online adatbázis van az érvényes sportorvosival rendelkezőkről. Halkan súgva kérdezem, mi értelme van a beiratós cincogtatásnak?
Jah ez olyan mintha nekem be kellene vinnem minden évben a vadászjegyet, hogy kiváltottam. Halkan jegyzem meg, addig se kellett amíg nem volt on-line adatbázis.
Bár ugye az orvosit azt nekem is be kell vinni, pedig aztán az is bekerül on-line egy rendszerbe. (lehetne abból is teljesen automatikus feltöltés valahova).

Úgyis folyamatosan ilyeneket fejlesztek az EESZT-hez, meg mindenféle kormányzati oldalra.
"..."
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

zora írta: 2023.12.07. 15:35 Ja, teljes online adatbázis van az érvényes sportorvosival rendelkezőkről. Halkan súgva kérdezem, mi értelme van a beiratós cincogtatásnak?
Zéró. Egyébként is az igrenden belül az engedélyügy tevékenységének döntő része egy minden nyilvántartáshoz hozzáférő kártyanyomtató automatával az RK váróhelyiségében vagy online megoldással kiváltható lenne.
Sapienti sat.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

nemtokregelni írta: 2023.12.07. 16:34 Zéró. Egyébként is az igrenden belül az engedélyügy tevékenységének döntő része egy minden nyilvántartáshoz hozzáférő kártyanyomtató automatával az RK váróhelyiségében vagy online megoldással kiváltható lenne.
Enyje - akkor az egész osztály 80%-a leépítésre kerülne :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

zora írta: 2023.12.07. 15:35 Ja, teljes online adatbázis van az érvényes sportorvosival rendelkezőkről. Halkan súgva kérdezem, mi értelme van a beiratós cincogtatásnak?
Az az "értelme", hogy beíratáskor szépen perkálod a 3000Ft díjat. Olvasd el azt a papírt amit eléd tesznek, hogy írd alá. Ebben Te kéred, hogy a tartásiba jegyezzék be az érvényes sportorvosit! :lol: ;) :D
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2023.12.07. 16:45 Enyje - akkor az egész osztály 80%-a leépítésre kerülne :roll:
Rendőrhiány van.
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

WildBear23 írta: 2023.12.07. 12:05 Sziasztok!

Ha már esik a hó, húzzatok picit szánkón légyszi MSSz / Teve utca viszonylatában. :-)

Január 8.-án jár le a sportorvosim.
Dec. 18.-án megyek sportorvoshoz, oda a kék könyvet viszem, abba bepecsétel, majd megyek vele a Tevébe.
Még idén mehetek (ha van időpont)?

A rajtengedély jan. 31-ig érvényes.
A minősítést be kell íratni a kék könyvbe?

Köszi!
2024. január 8. hétfőre esik, ha Bp.-i vagy, akkor még az is menne, hogy reggel sportorvos, aztán délig beíratás a Tevében.

Mivel dec. 18.-án (hétfőn) meglesz a sportorvosid, onnantól kezdve bármikor mehetsz beíratni 2024. jan. 8-ig (akár még aznap is) amikor van üf fogadás, viszont azzal számolj, hogy a jövő évi határidőd eszerint módosul, mert ugye 1 év az egy év, tehát 2024-ben december 17-én fog lejárni a sportorvosid. Mivel neked pont itt az ünnepkörben van az évfordulód, érdemes ebből minél hamarabb kikerülni, ez az előrehozatal jó iránynak tűnik, annak ellenére, hogy némi időt veszítesz. Kék könyvbe csak a sportorvosit kell beíratni, minősítést nem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Köszi Mindenkinek!

(Olyanokért nem bosszankodom, hogy miért kell a sportorvosi évente, amikor a jogsihoz elég 10 évente (50 alatt), és hogy miért nem tudja az IgRend a közhiteles rendszerből lekérni (ha már annyira fontos nekik, hogy golyóstollal beírják a fegyvertartásiba..), miért kell nekem személyesen bezarándokolnom..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2023.12.07. 15:35 Ja, teljes online adatbázis van az érvényes sportorvosival rendelkezőkről. Halkan súgva kérdezem, mi értelme van a beiratós cincogtatásnak?
Nem találtam benne magamat... Ilyenkor mi van?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.12.07. 21:29 Köszi Mindenkinek!

(Olyanokért nem bosszankodom, hogy miért kell a sportorvosi évente, amikor a jogsihoz elég 10 évente (50 alatt), és hogy miért nem tudja az IgRend a közhiteles rendszerből lekérni (ha már annyira fontos nekik, hogy golyóstollal beírják a fegyvertartásiba..), miért kell nekem személyesen bezarándokolnom..
Már akinek. :-D

Az én jogosítványomban ennyi szerepel a 7-es sorban:
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Petya357 írta: 2023.12.07. 14:36 Igen. Az MDLSZnél egy A4 lap van, amit le tudsz tölteni a honlapról, fénykép nem kell

Az MSSZnél “karton” van, a csatolt minta alapján. Minden sportlövésznek kell - de csak az MSSZnél
Múltkor bepróbálkoztam Gödöllő City igrenden, az MDLSZ-es sportorvosi mellé az MSSZ rajtengedélyt adtam oda. Rögtön reklamáltak, hogy ez így nem érvényes, kérik az MDLSZ rajtengedélyt. Kérdeztem, hogy az OSEI-nek mi köze van bármelyik sportlövőszövetséghez, de nem óhajtottak érdemi választ adni rá.
Szóval, ez a megye nem nézeget online nyilvántartást.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2023.12.07. 21:29 Köszi Mindenkinek!

(Olyanokért nem bosszankodom, hogy miért kell a sportorvosi évente, amikor a jogsihoz elég 10 évente (50 alatt), és hogy miért nem tudja az IgRend a közhiteles rendszerből lekérni (ha már annyira fontos nekik, hogy golyóstollal beírják a fegyvertartásiba..), miért kell nekem személyesen bezarándokolnom..
És hogy az egy év miért nem egy év. Ha valaki folyamatosan ráhagy, és nem az utolsó pillanatokban intézi a sportorvosit, tizenpárév alatt bukik egy évet.
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

WildBear23 írta: 2023.12.07. 21:29 Köszi Mindenkinek!

(Olyanokért nem bosszankodom, hogy miért kell a sportorvosi évente, amikor a jogsihoz elég 10 évente (50 alatt), és hogy miért nem tudja az IgRend a közhiteles rendszerből lekérni (ha már annyira fontos nekik, hogy golyóstollal beírják a fegyvertartásiba..), miért kell nekem személyesen bezarándokolnom..
Miért, miért....
Ezek ilyen évente visszatérő közösség-összetartó, szertartás-szerű dolgok. :lol:
Elzarándokolsz hozzájuk jókedvűen, hogy már megint átmentél a sportorvosin, viszel magaddal pénzt, amit a kérelem kitöltése és aláírása után befizetsz SÁRGA CSEKKEN ott helyben a néninél (ha forradalmár vagy, akkor kártyával, ha rendes régi jobbágy vagy, akkor készpénzzel - szigorúan kiszámolva, hogy ne kelljen visszaadni, ugye), majd végül boldogan átveszed a barna könyved a kék tollal beírt jövő évi dátummal, hogy remélhetőleg addig békén hagynak. Erről szól, nem többről. :mrgreen:
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

zora írta: 2023.12.07. 21:36 És hogy az egy év miért nem egy év. Ha valaki folyamatosan ráhagy, és nem az utolsó pillanatokban intézi a sportorvosit, tizenpárév alatt bukik egy évet.
A koviddal vissza lehetett csalni az elvesztett időt. ;)
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Cajga »

marcuswolf írta: 2023.12.07. 21:37 Miért, miért....
Ezek ilyen évente visszatérő közösség-összetartó, szertartás-szerű dolgok. :lol:
Elzarándokolsz hozzájuk jókedvűen, hogy már megint átmentél a sportorvosin, viszel magaddal pénzt, amit a kérelem kitöltése és aláírása után befizetsz SÁRGA CSEKKEN ott helyben a néninél (ha forradalmár vagy, akkor kártyával, ha rendes régi jobbágy vagy, akkor készpénzzel - szigorúan kiszámolva, hogy ne kelljen visszaadni, ugye), majd végül boldogan átveszed a barna könyved a kék tollal beírt jövő évi dátummal, hogy remélhetőleg addig békén hagynak. Erről szól, nem többről. :mrgreen:
+1 ;) :D
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

marcuswolf írta: 2023.12.07. 21:37 Miért, miért....
Ezek ilyen évente visszatérő közösség-összetartó, szertartás-szerű dolgok. :lol:
Elzarándokolsz hozzájuk jókedvűen, hogy már megint átmentél a sportorvosin, viszel magaddal pénzt, amit a kérelem kitöltése és aláírása után befizetsz SÁRGA CSEKKEN ott helyben a néninél (ha forradalmár vagy, akkor kártyával, ha rendes régi jobbágy vagy, akkor készpénzzel - szigorúan kiszámolva, hogy ne kelljen visszaadni, ugye), majd végül boldogan átveszed a barna könyved a kék tollal beírt jövő évi dátummal, hogy remélhetőleg addig békén hagynak. Erről szól, nem többről. :mrgreen:
Ha ott az ügyintézőt kp-val kínálgatod, mindjárt ott is fognak vesztegetési kísérletért!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Sziasztok!

A múltkor vita alakult ki arról, hogy bevonhatják-e a barnakönyvet akkor, ha megkéstél a sportorvosival, vagy sem.

A 45 napos türelmi időt a BRFKn evidenciaként kezelik, de van megye, ahol nem ilyen rugalmasak.

Nem voltam rest szépen megkérni, és kikerestetni az ügyintézővel, hogy mégis milyen jogszabály alapján járnak el, mert hogy más megyékben nem ilyen felvilágosultak a kollégái. Súgok: semmi köze a fegyverörvényekhez, ezért nem találtuk.
Tadaam:

2016. évi CL. törvény az általános közigazgatási rendtartásról - avagy akr

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a1600150.tv

53. § [Az igazolási kérelem előterjesztése]
(1) Aki az eljárás során valamely határnapot, határidőt önhibáján kívül elmulasztott, igazolási kérelmet terjeszthet elő.
(2) Az igazolási kérelemről az a hatóság dönt, amelynek eljárása során a mulasztás történt. A jogorvoslatra megállapított határidő elmulasztásával kapcsolatos igazolási kérelmet a jogorvoslati kérelmet elbíráló szerv bírálja el.
(3) Az igazolási kérelmet a mulasztásról való tudomásszerzést vagy az akadály megszűnését követően, de legkésőbb az elmulasztott határnaptól vagy a határidő utolsó napjától számított, az igazolni kívánt eljárási cselekményre előírt határidővel megegyező időtartamon, de legfeljebb negyvenöt napon belül lehet előterjeszteni.
(4) A határidő elmulasztása esetén az igazolási kérelemmel egyidejűleg pótolni kell az elmulasztott cselekményt is, ha ennek feltételei fennállnak.
(5) * Az igazolási kérelem előterjesztése és a kérelem alapján megismételt eljárási cselekmény határidejének vagy határnapjának elmulasztása miatt nincs helye igazolásnak.


Szívesen 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

jó ha van írta: 2023.12.07. 22:14 Ha ott az ügyintézőt kp-val kínálgatod, mindjárt ott is fognak vesztegetési kísérletért!
A "helyben a néninél" nem az ügyintézőt jelenti.
Tevében van helyszíni postásnéni, aki sokat dohányzik, olyankor türelmesen várni illik. :)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.12.07. 21:32 Múltkor bepróbálkoztam Gödöllő City igrenden, az MDLSZ-es sportorvosi mellé az MSSZ rajtengedélyt adtam oda. Rögtön reklamáltak, hogy ez így nem érvényes, kérik az MDLSZ rajtengedélyt. Kérdeztem, hogy az OSEI-nek mi köze van bármelyik sportlövőszövetséghez, de nem óhajtottak érdemi választ adni rá.
Szóval, ez a megye nem nézeget online nyilvántartást.
Gödöllő az egy külön bolygó, ott a tér és az idő is máshogy görbül. Hét évig jártam oda, de szerencsére már nem.
Még mindig nem lehet kártyával fizetni ott, és garantált a minimum plusz 15 perces kitérő a gödöllői postára?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.12.07. 22:32 Sziasztok!

A múltkor vita alakult ki arról, hogy bevonhatják-e a barnakönyvet akkor, ha megkéstél a sportorvosival, vagy sem.

A 45 napos türelmi időt a BRFKn evidenciaként kezelik, de van megye, ahol nem ilyen rugalmasak.

Nem voltam rest szépen megkérni, és kikerestetni az ügyintézővel, hogy mégis milyen jogszabály alapján járnak el, mert hogy más megyékben nem ilyen felvilágosultak a kollégái. Súgok: semmi köze a fegyverörvényekhez, ezért nem találtuk.
Tadaam:

2016. évi CL. törvény az általános közigazgatási rendtartásról - avagy akr

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a1600150.tv

53. § [Az igazolási kérelem előterjesztése]
(1) Aki az eljárás során valamely határnapot, határidőt önhibáján kívül elmulasztott, igazolási kérelmet terjeszthet elő.
(2) Az igazolási kérelemről az a hatóság dönt, amelynek eljárása során a mulasztás történt. A jogorvoslatra megállapított határidő elmulasztásával kapcsolatos igazolási kérelmet a jogorvoslati kérelmet elbíráló szerv bírálja el.
(3) Az igazolási kérelmet a mulasztásról való tudomásszerzést vagy az akadály megszűnését követően, de legkésőbb az elmulasztott határnaptól vagy a határidő utolsó napjától számított, az igazolni kívánt eljárási cselekményre előírt határidővel megegyező időtartamon, de legfeljebb negyvenöt napon belül lehet előterjeszteni.
(4) A határidő elmulasztása esetén az igazolási kérelemmel egyidejűleg pótolni kell az elmulasztott cselekményt is, ha ennek feltételei fennállnak.
(5) * Az igazolási kérelem előterjesztése és a kérelem alapján megismételt eljárási cselekmény határidejének vagy határnapjának elmulasztása miatt nincs helye igazolásnak.


Szívesen 8-)

De ennek semmi köze "türelmi időhöz". Ez arról szól, hogy a mulasztás napjához képest az igazolási kérelmet 45 napon belül lehet beadni, később NEM.
Ha nem adja be a páciens, akkor nincs semmilyen türelmi idő, tehát amit a rendőrség mondott neked, az 100%-osan jogellenes.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

De, van kártya. A technikai fejlődés zajlik, csak a logika jár még gyerekcipőben.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2023.12.08. 06:26 De ennek semmi köze "türelmi időhöz". Ez arról szól, hogy a mulasztás napjához képest az igazolási kérelmet 45 napon belül lehet beadni, később NEM.
Ha nem adja be a páciens, akkor nincs semmilyen türelmi idő, tehát amit a rendőrség mondott neked, az 100%-osan jogellenes.
A teljes bekezdést érdemes elolvasni, a kiemelés csak a 45 napra vonatkozik.

A türelmi idő az én szóhasználatom, nem a hatóságé - elismerem, hogy nem a legszerencsésebb. Nem érdemes ezen lovagolni. Az igazi kérdés, hogy megmérném-e ha egy héttel később hozod a sportorvosit, vagy csak iratnak veled egy kérelmet, oszt’ csókolom. Ha még mindig 45 napon belül vagyunk, akkor nincs baj. Ha túlléped, akkor be kell vonni a barnakönyvet. Ez a lényeg.

A gyakorlatban a már késedelembe esett, de még 45 napon belül levő barnakönyvesek iratnak egy kérelmet. Sőt, van rá egy formanyomtatvány (én szabad formátumú kérelemmel mentem). Ez a gyakorlat, egyformát mondott 3 különböző ember a hatóságnál az elöljárót beleértve, és ezt meg is tudták indokolni, miért csinálják így. Nekem elég meggyőző volt. Az, hogy Te nem értesz vele egyet, nem hiszem hogy érdekelni fogja a BRFKt.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2023.12.08. 06:56 A teljes bekezdést érdemes elolvasni, a kiemelés csak a 45 napra vonatkozik.

A türelmi idő az én szóhasználatom, nem a hatóságé - elismerem, hogy nem a legszerencsésebb. Nem érdemes ezen lovagolni. Az igazi kérdés, hogy megmérném-e ha egy héttel később hozod a sportorvosit, vagy csak iratnak veled egy kérelmet, oszt’ csókolom. Ha még mindig 45 napon belül vagyunk, akkor nincs baj. Ha túlléped, akkor be kell vonni a barnakönyvet. Ez a lényeg.

A gyakorlatban a már késedelembe esett, de még 45 napon belül levő barnakönyvesek iratnak egy kérelmet. Sőt, van rá egy formanyomtatvány (én szabad formátumú kérelemmel mentem). Ez a gyakorlat, egyformát mondott 3 különböző ember a hatóságnál az elöljárót beleértve, és ezt meg is tudták indokolni, miért csinálják így. Nekem elég meggyőző volt. Az, hogy Te nem értesz vele egyet, nem hiszem hogy érdekelni fogja a BRFKt.
"A kérelemről a hatóság dönt"
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.12.08. 06:56 A teljes bekezdést érdemes elolvasni, a kiemelés csak a 45 napra vonatkozik.

A türelmi idő az én szóhasználatom, nem a hatóságé - elismerem, hogy nem a legszerencsésebb. Nem érdemes ezen lovagolni. Az igazi kérdés, hogy megmérném-e ha egy héttel később hozod a sportorvosit, vagy csak iratnak veled egy kérelmet, oszt’ csókolom. Ha még mindig 45 napon belül vagyunk, akkor nincs baj. Ha túlléped, akkor be kell vonni a barnakönyvet. Ez a lényeg.

A gyakorlatban a már késedelembe esett, de még 45 napon belül levő barnakönyvesek iratnak egy kérelmet. Sőt, van rá egy formanyomtatvány (én szabad formátumú kérelemmel mentem). Ez a gyakorlat, egyformát mondott 3 különböző ember a hatóságnál az elöljárót beleértve, és ezt meg is tudták indokolni, miért csinálják így. Nekem elég meggyőző volt. Az, hogy Te nem értesz vele egyet, nem hiszem hogy érdekelni fogja a BRFKt.
Ahogy TE leírtad a sztoridat, az alapján nem engedték leadni az igazolási kérelmedet, valamiféle 45 napos türelmi időre hivatkozva.

Tehát ez alapján az jogellenes volt.

Csak akkor van 45 nap határidő, ha azon belül irásbeli igazolási kérelem kerül leadásra (és persze, ha azt el is fogadják:-))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

gvass1 írta: 2023.12.08. 07:17
Csak akkor van 45 nap határidő, ha azon belül irásbeli igazolási kérelem kerül leadásra (és persze, ha azt el is fogadják:-))
A gyakorlatban bármilyen indokot elfogadnak, nem szarakodnak vele, mert pontosan tudják, hogy a nem túl sűrű, végletekig kifinomult ügyfél-fogadási rendjük miatt a határidők szinte betarthatatlanok. Pl. Ha ma jár le a sportorvosid, de tegnap, azaz csütörtökön már voltál dokinál, és kezedben van a bepecsételt kék könyv, hogy versenyezhetsz 2024. december 6.-ig, akkor is csak leghamarabb hétfőn tudod beíratni.

Így tehát amint hétfőn reggel odagördülsz az ügyintézőhöz a cuccaiddal, szemrevételezés után már tolja is eléd a formapapírt, hogy "írjon valamit szabad kézzel, miért nem tudott határidőben befáradni". Mivel az "azért b+, mert soha nem vagytok nyitva" indokolás eléggé önsorsrontó lenne - annak ellenére, hogy igaz, beírásra kerül valami kamu indok, amit nagyjából el sem olvasnak, aláírják lent, hogy elfogadja a T. Hatóság, és már iktatja is. Nyilván aki feszegeti a 45 napos határidőt, ott azért már kell valami értelmes sztori is mögé, mert lehet, hogy nem lesznek ilyen elnézőek.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2023.12.07. 22:32 Sziasztok!

A múltkor vita alakult ki arról, hogy bevonhatják-e a barnakönyvet akkor, ha megkéstél a sportorvosival, vagy sem.

A 45 napos türelmi időt a BRFKn evidenciaként kezelik, de van megye, ahol nem ilyen rugalmasak.

Nem voltam rest szépen megkérni, és kikerestetni az ügyintézővel, hogy mégis milyen jogszabály alapján járnak el, mert hogy más megyékben nem ilyen felvilágosultak a kollégái. Súgok: semmi köze a fegyverörvényekhez, ezért nem találtuk.
Tadaam:

2016. évi CL. törvény az általános közigazgatási rendtartásról - avagy akr

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a1600150.tv

53. § [Az igazolási kérelem előterjesztése]
(1) Aki az eljárás során valamely határnapot, határidőt önhibáján kívül elmulasztott, igazolási kérelmet terjeszthet elő.
(2) Az igazolási kérelemről az a hatóság dönt, amelynek eljárása során a mulasztás történt. A jogorvoslatra megállapított határidő elmulasztásával kapcsolatos igazolási kérelmet a jogorvoslati kérelmet elbíráló szerv bírálja el.
(3) Az igazolási kérelmet a mulasztásról való tudomásszerzést vagy az akadály megszűnését követően, de legkésőbb az elmulasztott határnaptól vagy a határidő utolsó napjától számított, az igazolni kívánt eljárási cselekményre előírt határidővel megegyező időtartamon, de legfeljebb negyvenöt napon belül lehet előterjeszteni.
(4) A határidő elmulasztása esetén az igazolási kérelemmel egyidejűleg pótolni kell az elmulasztott cselekményt is, ha ennek feltételei fennállnak.
(5) * Az igazolási kérelem előterjesztése és a kérelem alapján megismételt eljárási cselekmény határidejének vagy határnapjának elmulasztása miatt nincs helye igazolásnak.


Szívesen 8-)
"az igazolni kívánt eljárási cselekményre előírt határidővel megegyező időtartamon"

Ez mennyi a sportorvosi esetében?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Csak érdekesség, cseh újság különszáma engedély nélkül* tartható fegyverekről:
zbrane bez zbrojaku.jpg
*a címlapon szereplők egy része C-1, bejelentéshez kötött ott.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2023.12.08. 10:04 Csak érdekesség, cseh újság különszáma engedély nélkül* tartható fegyverekről:

zbrane bez zbrojaku.jpg

*a címlapon szereplők egy része C-1, bejelentéshez kötött ott.
Hol érhető el a lap?
Csak kiváncsiságból, mert látok valami " survival " feliratot.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2023.12.08. 10:29 Hol érhető el a lap?
Csak kiváncsiságból, mert látok valami " survival " feliratot.
Csehországban.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: G.D »

marcuswolf írta: 2023.12.08. 08:02 A gyakorlatban bármilyen indokot elfogadnak, nem szarakodnak vele, mert pontosan tudják, hogy a nem túl sűrű, végletekig kifinomult ügyfél-fogadási rendjük miatt a határidők szinte betarthatatlanok. Pl. Ha ma jár le a sportorvosid, de tegnap, azaz csütörtökön már voltál dokinál, és kezedben van a bepecsételt kék könyv, hogy versenyezhetsz 2024. december 6.-ig, akkor is csak leghamarabb hétfőn tudod beíratni.

Így tehát amint hétfőn reggel odagördülsz az ügyintézőhöz a cuccaiddal, szemrevételezés után már tolja is eléd a formapapírt, hogy "írjon valamit szabad kézzel, miért nem tudott határidőben befáradni". Mivel az "azért b+, mert soha nem vagytok nyitva" indokolás eléggé önsorsrontó lenne
Pár éve velem pontosan ez fordult elő:
szerdán járt le a sportorvosim, aznap mentem el meghosszabbíttatni, de nem értem oda utána a Camel streetre, hétfőn mentem, mondják hogy akkor adjak be ig. kérelmet, én meg leírtam, hogy "x. napon lejárt sportorvosimat x. napon meghosszabbítottam, azóta meg nem volt ügyfélfogadás". Szó nélkül elfogadták.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

G.D írta: 2023.12.08. 17:17 Pár éve velem pontosan ez fordult elő:
szerdán járt le a sportorvosim, aznap mentem el meghosszabbíttatni, de nem értem oda utána a Camel streetre, hétfőn mentem, mondják hogy akkor adjak be ig. kérelmet, én meg leírtam, hogy "x. napon lejárt sportorvosimat x. napon meghosszabbítottam, azóta meg nem volt ügyfélfogadás". Szó nélkül elfogadták.
Nekem volt, hogy a "meghalt a sportorvos, más városba kellett mennem, oda meg nehezen kaptam időpontot" indoklást 2 héttel a lejárat után is elfogadták...
Sajnos tényleg pontosan ez történt.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőszerelem-tartás: "muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára jogosító engedély"

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Cajga írta: 2023.11.26. 14:23
Köszönöm a segítséged. Most ott tartok, hogy a sportorvosi és az első pszichológiai alkalmassági vizsgálaton megfeleltem, és… Már megint meg vagyok zavarodva, mint vasorrú bába a mágneses viharban.
Ma voltam a Kapszliban, és - nem Space Cowboy-tól - azt az információt(?) kaptam, hogy feketelőpor és csappantyú tartáshoz elegendő egyetlen pszichológiai alkalmassági vizsgálat. Mert a II. kategória alkalmassági vizgsálata ugyanaz, mint az úrvezetők vizsgálata. (Mióta kell pszichológiai alkalmassági vizsgálat a jogosítványhoz?!)
Szerintem ez egy orbitális tévedés. - De ha mégsem, akkor megvan a jövő heti programom.

Utóirat: a jogszabályokban minden le van írva, csak több tucat oldalnyi "kínai" szövegből kell kitalálni azt a választ, ami egy-két mondat. Az ókori rómaiaknak elég volt tizenkét tábla…
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőszerelem-tartás: "muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára jogosító engedély"

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2023.12.14. 21:07 Köszönöm a segítséged. Most ott tartok, hogy a sportorvosi és az első pszichológiai alkalmassági vizsgálaton megfeleltem, és… Már megint meg vagyok zavarodva, mint vasorrú bába a mágneses viharban.
Ma voltam a Kapszliban, és - nem Space Cowboy-tól - azt az információt(?) kaptam, hogy feketelőpor és csappantyú tartáshoz elegendő egyetlen pszichológiai alkalmassági vizsgálat. Mert a II. kategória alkalmassági vizgsálata ugyanaz, mint az úrvezetők vizsgálata. (Mióta kell pszichológiai alkalmassági vizsgálat a jogosítványhoz?!)
Szerintem ez egy orbitális tévedés. - De ha mégsem, akkor megvan a jövő heti programom.

Utóirat: a jogszabályokban minden le van írva, csak több tucat oldalnyi "kínai" szövegből kell kitalálni azt a választ, ami egy-két mondat. Az ókori rómaiaknak elég volt tizenkét tábla…
Én a jogszabályokat olvasva sokszor magam előtt látom az íróját, ahogy kínlódva, a ceruzáját rágva próbálja minél nyakatekertebben és érthetetlenebbül megfogalmazni a jogszabályt, időnként modorosan beszúrva az "illetve", "mindazonáltal", és egyéb kétértelmüsítő kifejezést..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Lőszerelem-tartás: "muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára jogosító engedély"

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Poresz írta: 2023.12.14. 21:07 Köszönöm a segítséged. Most ott tartok, hogy a sportorvosi és az első pszichológiai alkalmassági vizsgálaton megfeleltem, és… Már megint meg vagyok zavarodva, mint vasorrú bába a mágneses viharban.
Ma voltam a Kapszliban, és - nem Space Cowboy-tól - azt az információt(?) kaptam, hogy feketelőpor és csappantyú tartáshoz elegendő egyetlen pszichológiai alkalmassági vizsgálat. Mert a II. kategória alkalmassági vizgsálata ugyanaz, mint az úrvezetők vizsgálata. (Mióta kell pszichológiai alkalmassági vizsgálat a jogosítványhoz?!)
Szerintem ez egy orbitális tévedés. - De ha mégsem, akkor megvan a jövő heti programom.

Utóirat: a jogszabályokban minden le van írva, csak több tucat oldalnyi "kínai" szövegből kell kitalálni azt a választ, ami egy-két mondat. Az ókori rómaiaknak elég volt tizenkét tábla…
Jogsihoz valóban nem kell a pszicho. Mint írtam, egyik házisámán pszichó nélkül is kiadta az alkalmasságit, másik meg nem. Csináld meg a 2. dilidokit is és a korábban leírtak alapján saját sportfegyver, és ha arra már van engedély, simán 2000FT ellenében megkéred a "Fegyverhasználati engedélyt".Sok mende-monda van a témában, ezért körmöltem ide a jogszabályokat. A jogszabályok alapján megszerzett engedélyekbe a jövőben sem tudnak belekötni, teljesen védve vagy! Más meg azt csinál amit akar.
Pont. ;)

Fegyvervizsga megvan már? :cry:
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőszerelem-tartás: "muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára jogosító engedély"

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2023.12.14. 21:30 Én a jogszabályokat olvasva sokszor magam előtt látom az íróját
A jogszabályokat olvasva én is sokszor magam előtt látom a kodifikátort. Az én kezemben korbács van.
Cajga írta: 2023.12.14. 22:18
Köszi.
Cajga írta: 2023.12.14. 22:18 Fegyvervizsga megvan már?
Persze, még az újság is megírta! :) Riport a fegyverismereti vizsgáról – Bohózat, 2. felvonás.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Lőszerelem-tartás: "muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára jogosító engedély"

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Poresz írta: 2023.12.14. 23:11 A jogszabályokat olvasva én is sokszor magam előtt látom a kodifikátort. Az én kezemben korbács van.

Köszi.

Persze, még az újság is megírta! :) Riport a fegyverismereti vizsgáról – Bohózat, 2. felvonás.
Gratula! Akkor már csak a lőszer újratöltési vizsga van hátra, addig sem unatkozol a II. pszichoig.! Kapszli gyakran szervez tanfolyamot vizsgával.:shock: :lol: ;)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőszerelem-tartás: "muzeális fegyver sportlövészeti célú használatára jogosító engedély"

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Cajga írta: 2023.12.15. 00:03 Gratula! Akkor már csak a lőszer újratöltési vizsga van hátra, addig sem unatkozol a II. pszichoig.! Kapszli gyakran szervez tanfolyamot vizsgával.:shock: :lol: ;)
Olyanom is van, csak ott nem botránkoztattak meg, nem volt mit kiszerkeszt(t)etni. :-)
JeffCooper
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2018.10.19. 18:35

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: JeffCooper »

Jól értelmezem a törvény mellékletét, hogy minden ismétlő, hosszú lőfegyver B10 kategóriába esik?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

JeffCooper írta: 2023.12.15. 13:47 Jól értelmezem a törvény mellékletét, hogy minden ismétlő, hosszú lőfegyver B10 kategóriába esik?
Ez alapján a B7 és a B10 némileg üti egymást (sörényes ismét ló esetén ugye).

2.7. 7. alkategória: az ismétlő és félautomata hosszú tűzfegyver huzagolatlan, 60 cm-t meg nem haladó hosszúságú csővel.
2.10. 10. alkategória: az „A” kategóriába nem tartozó ismétlő hosszú tűzfegyver.


(De igazából tökmindegy, mert a magyar kategorizálás úgysem felel meg az EU-direktívának, mert sokkal tiltóbb (ami meg megengedett sajnos, mert mi még úgyabb fütyülünk a BM-ben.))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
JeffCooper
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2018.10.19. 18:35

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: JeffCooper »

gvass1 írta: 2023.12.15. 14:18 Ez alapján a B7 és a B10 némileg üti egymást (sörényes ismét ló esetén ugye).

2.7. 7. alkategória: az ismétlő és félautomata hosszú tűzfegyver huzagolatlan, 60 cm-t meg nem haladó hosszúságú csővel.
2.10. 10. alkategória: az „A” kategóriába nem tartozó ismétlő hosszú tűzfegyver.


(De igazából tökmindegy, mert a magyar kategorizálás úgysem felel meg az EU-direktívának, mert sokkal tiltóbb (ami meg megengedett sajnos, mert mi még úgyabb fütyülünk a BM-ben.))
Ennek értelmében B10 minden huzagolt csövű, ismétlő, hosszú tűzfegyver a cső hosszúságátol függetlenül?
Gyakorlatban B10 ugynaz a puska ha 16" (41 cm) és akkor is ha 18" (46 cm) hosszúságú csöve van?
Válasz küldése