Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: SzPs-2 karbantartás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2023.11.26. 16:15 Utóirat: inkább megkérdezem és inkább többet kérdezek, mint amennyi bizonytalanságom van, és akkor másnak is itt lesz a válasz.

Benzinkuti gázolaj vagy benzin is megfelel? Vagy az üzemanyagokban van olyan adalék, ami kevésbé alkalmassá teszi őket? - Az alkoholtól biztosan nem lesznek rosszabb zsíroldók. De abban is biztos vagyok, hogy a tiszta benzin és a gázolaj színtelen folyadék, nem olyan takonyzöld lötyi, mint az említettek.
Lakkbenzin, vagy benzines folttisztító: jó, vagy ezeknél már olcsóbb megoldás is van?
Azt sejtem, hogy a gyógyszertári sebbenzinnek zsebmetsző ára van.
Bármelyik jó!
A gázolajtól büdös lesz, sima benzinkúton tankolható benzin jó.
Aztán töröld át olajos ronggyal.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.11.26. 16:08 Sziasztok!

Ilyen szétporló lövedékkel szerelt lőszert használ valaki?

Fémcélokat nem biztonságosabb ilyennel lőni?
20231126_160453.jpg
Nincs impulzusa, nem nagyon borítja, főleg a full műanyag Fiocchi PRN.

Meg ahhoz drága.

(Ezek, ha jól emléxem ilyen reptéri meg egyéb nagyon átütés/gurulatveszélyes helyekre szánt rendvédelmi cuccok.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2023.11.26. 16:08 Sziasztok!

Ilyen szétporló lövedékkel szerelt lőszert használ valaki?

Fémcélokat nem biztonságosabb ilyennel lőni?
20231126_160453.jpg
Szerintem ez elég ritka, de jobb persze.
Használj rézköpeny nélküli lövedéket: sima kent ólmot, vagy szinterezettet, de a galvanizált is jobb lehet ilyen szempontból az FMJ-hez képest.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: SzPs-2 karbantartás

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2023.11.26. 16:22 Bármelyik jó!
A gázolajtól büdös lesz, sima benzinkúton tankolható benzin jó.
Aztán töröld át olajos ronggyal.
Én a benzines oldószerezés után meleg ultrás / mosószeres vízzel mosnám át az egészet, majd szárítás hajszáríróval (esetleg kandalló, fűtőtest tetején), utana telenyomni fegyverolajjal, és végül letörölni a felesleget.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

1x eve vettem par dobozzal de nem igazan mukodott a gyari rugoval, raadasul pofatlanul draga volt.
szerintem felesleges, meg nem volt problemam a femek miatt, max a repteren van ertelme

ez az:
20231126_171211.jpg
WildBear23 írta: 2023.11.26. 16:08 Sziasztok!

Ilyen szétporló lövedékkel szerelt lőszert használ valaki?

Fémcélokat nem biztonságosabb ilyennel lőni?
20231126_160453.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: SzPs-2 karbantartás

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Poresz írta: 2023.11.26. 16:15 Utóirat: inkább megkérdezem és inkább többet kérdezek, mint amennyi bizonytalanságom van, és akkor másnak is itt lesz a válasz.

Benzinkuti gázolaj vagy benzin is megfelel? Vagy az üzemanyagokban van olyan adalék, ami kevésbé alkalmassá teszi őket? - Az alkoholtól biztosan nem lesznek rosszabb zsíroldók. De abban is biztos vagyok, hogy a tiszta benzin és a gázolaj színtelen folyadék, nem olyan takonyzöld lötyi, mint az említettek.
Lakkbenzin, vagy benzines folttisztító: jó, vagy ezeknél már olcsóbb megoldás is van?
Azt sejtem, hogy a gyógyszertári sebbenzinnek zsebmetsző ára van.
sima benzin, gázolaj.
nem kell túlgondolni.
vagy akár hideg zsíroldót is használhatsz.
ha van gőzborotvád , akkor a Brigéciol is jó. :D
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: SzPs-2 karbantartás

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2023.11.26. 17:20 sima benzin, gázolaj.
nem kell túlgondolni.
vagy akár hideg zsíroldót is használhatsz.
ha van gőzborotvád , akkor a Brigéciol is jó. :D
A hideg zsíroldó szerintem nem jó.
Abban kálilúg (kálium-hidroxid) van, ami a növényi és állati odaégett zsírokat bontja (amelyek zsírsavak glicerin észterei), de az ásványi zsírokat (amelyek kőolajszármazékok) nem.
Valamennyire esetleg dúzzaszthatja, lazíthatja, de hosszú távon az acélnak sem tesz jót a visszamaradt lúg.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.11.26. 16:44 Nincs impulzusa, nem nagyon borítja, főleg a full műanyag Fiocchi PRN.

Meg ahhoz drága.

(Ezek, ha jól emléxem ilyen reptéri meg egyéb nagyon átütés/gurulatveszélyes helyekre szánt rendvédelmi cuccok.)
Köszi mindenkinek!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bandligy »

A menetes csövű MCM pisztolyokon milyen menet szokott lenni?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.11.26. 16:44 Szerintem ez elég ritka, de jobb persze.
Használj rézköpeny nélküli lövedéket: sima kent ólmot, vagy szinterezettet, de a galvanizált is jobb lehet ilyen szempontból az FMJ-hez képest.
+1

Továbbá a legnagyobb kockázati tényező nem is annyira maga a lövedék, hanem inkább a fémcél. Ha át van lőve, szigorúan tilos használni. Durva kráterek - dettó. Az szokott történni, hogy vagy a lőtér sóher jó anyagból legyártatni, vagy pedig a nyájas vendég lő rá 7,92mm Mauser hadipuskával a pisztolycélra. Utána selejtezni kéne, az árát pedig bevasalni a rongálón - néha mindkettő elmarad, #jólvanazúgy hashtaggel :(

Ilyen PRN (pult alatti marketingnéven “porkohászati kerámia” :mrgreen: ) lőszerrel egyszer nagyon régen lőttem CZ-75-tel - nem húzta fel. Hasonlóan, mint az OJ fenékjelésű, Ódor-féle sörétes 9x19. Mindkét lőszer egy olyan megoldás, ami még mindig keresi a hozzá való megoldandó problémát ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Petya357 írta: 2023.11.26. 21:27 Ódor-féle sörétes 9x19. Mindkét lőszer egy olyan megoldás, ami még mindig keresi a hozzá való megoldandó problémát ;)
Kígyók ellen szoktak használni sörétes pisztolylőszert. Bár erre itthon elég kevés az igény. :)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

tvsmaci írta: 2023.11.26. 21:41 Kígyók ellen szoktak használni sörétes pisztolylőszert. Bár erre itthon elég kevés az igény. :)
Rákosi vipera! :mrgreen: Ja, ezzel a bulshittel adták el nekem is ;)
Értelme -szerintem- csak forgóval van, amivel rá is tudsz ismételni. Olyan mikroszkópikusan kicsi a sörét töltet egy 9x19-ben, hogy egy szem lövés max gekkó meg db ebihal ellen lehet hatásos - ha egyáltalán eltalálod . :lol: egy lövés után pedig elakad.

Mint minden rendes háztartásban, nálunk is kallódik valahol 6 db sörétes CCI . 38 Spec lőszer ;) Alu hüvely, kék műanyag kapszulában a sörét. Első két-három sörétes, a maradék JHP - ilyesmit táraz az egyszeri sportember a saját tanyáján, ha kígyóktól tart. Sajnos nincs tanyám…
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: SzPs-2 karbantartás

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2023.11.26. 16:46 Én a benzines oldószerezés után meleg ultrás / mosószeres vízzel mosnám át az egészet, majd szárítás hajszáríróval (esetleg kandalló, fűtőtest tetején), utana telenyomni fegyverolajjal, és végül letörölni a felesleget.
WildBear23 írta: 2023.11.26. 17:42 A hideg zsíroldó szerintem nem jó.
Abban kálilúg (kálium-hidroxid) van, ami a növényi és állati odaégett zsírokat bontja (amelyek zsírsavak glicerin észterei), de az ásványi zsírokat (amelyek kőolajszármazékok) nem.
Valamennyire esetleg dúzzaszthatja, lazíthatja, de hosszú távon az acélnak sem tesz jót a visszamaradt lúg.
Zora biztos tapasztaltabb, és nem csak mondja, hanem csinálja, de ilyen zeg-zugos, szétszerelhetetlen alkatrészek esetén engem is zavarna a saját képzelőerőm: vajon mit csinálhat ott a maradék ultra?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: SzPs-2 karbantartás

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2023.11.26. 22:23 Zora biztos tapasztaltabb, és nem csak mondja, hanem csinálja, de ilyen zeg-zugos, szétszerelhetetlen alkatrészek esetén engem is zavarna a saját képzelőerőm: vajon mit csinálhat ott a maradék ultra?
Poresz, jó szokásod szerint túlgondolod 8-)

Bele a benzinbe, elpárolg, fegyverolajat bele hogy tocsogjon, letörölni, oszt’ csókolom. Milyen havonta olajozás?? WTF?

2 SzPS-em van. Az egyik lengyel klón, a másik eredeti szovjet, asszem (nem itthon tartom) talán 1958-as A csövében akkora kráterek, mint a Kopernikusz a Holdon - az első 15 db tulajdonosa gondolom nem takarította a feketelőporos rakéták után :( mert csak a hüvely utáni rész kráteres, durván. Így is biztonságosan működik. Tuti hogy senki sem olajozták havonta ;) a csövén kívül máshol mégsem vészes - 65 év nem volt elég, hogy tönkretegye. Hidd el, túl fog Téged élni az a vas, havi fegyverwellness nélkül is.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: SzPs-2 karbantartás

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2023.11.27. 00:04 Poresz, jó szokásod szerint túlgondolod 8-)

Bele a benzinbe, elpárolg, fegyverolajat bele hogy tocsogjon, letörölni, oszt’ csókolom. Milyen havonta olajozás?? WTF?

2 SzPS-em van. Az egyik lengyel klón, a másik eredeti szovjet, asszem (nem itthon tartom) talán 1958-as A csövében akkora kráterek, mint a Kopernikusz a Holdon - az első 15 db tulajdonosa gondolom nem takarította a feketelőporos rakéták után :( mert csak a hüvely utáni rész kráteres, durván. Így is biztonságosan működik. Tuti hogy senki sem olajozták havonta ;) a csövén kívül máshol mégsem vészes - 65 év nem volt elég, hogy tönkretegye. Hidd el, túl fog Téged élni az a vas, havi fegyverwellness nélkül is.
15978312403262.jpeg.jpg
15978312403262.jpeg.jpg (122.6 KiB) Megtekintve 4706 alkalommal
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Cajga írta: 2023.11.08. 15:16 Gyorsan átnéztem az anyagot. A mostanában életbe lépett módosítások a kérdésekben nem szerepelnek, tehát még jó az anyag szerintem.
Ha esetleg valami elkerülte a figyelmemet, kérlek jelezzétek és javítani fogom! :roll:

Jó felkészülést és sikeres vizsgát! ;)
Sziasztok!
Frissítettem a fegyvervizsga anyagot. Fegyvertárolás, 18 év alatti vadászat, fegyver átengedés-átadás. A hangtompítóval nem foglalkoztam, nem vizsga kérdés. (Még). ;)
https://www.plezeg.hu/2023/PEL-fegyveri ... a-2023.pdf
Ha találtok pontatlanságot, jelezzétek. ( Az elmúlt két hétben nem jelzett senki, pedig aztán ....!) :o :D

A fenti képen látható hozzá állással nem fog sikerülni a vizsga!! :lol: :D :shock: :o
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Cajga írta: 2023.11.27. 17:47 Sziasztok!
Frissítettem a fegyvervizsga anyagot. Fegyvertárolás, 18 év alatti vadászat, fegyver átengedés-átadás. A hangtompítóval nem foglalkoztam, nem vizsga kérdés. (Még). ;)
https://www.plezeg.hu/2023/PEL-fegyveri ... a-2023.pdf
Ha találtok pontatlanságot, jelezzétek. ( Az elmúlt két hétben nem jelzett senki, pedig aztán ....!) :o :D

A fenti képen látható hozzá állással nem fog sikerülni a vizsga!! :lol: :D :shock: :o
Köszi szépen, klassz dolog tőled :)
Sapienti sat.
bzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2019.02.10. 23:10

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bzoli »

WildBear23 írta: 2023.11.26. 16:08 Sziasztok!

Ilyen szétporló lövedékkel szerelt lőszert használ valaki?

Fémcélokat nem biztonságosabb ilyennel lőni?
Elég kicsi a tömege, ezért ahol le kell dönteni a fémet, ott ez biztosan hátrány.
Ha csak megpendíteni kell a fémet (steel challege), ott a kisebb hátrarúgás miatt előnyt jelenthet (már ha a szabályok megengedik az ilyen kis tömegű lövedéket). Az ára viszont biztosan akkora hártány, amit kevesen vállalnának. Én biztosan nem.
Még nem próbáltam, hogy becsapódásnál hogyan megy szét, de szerintem lesznek belőle szilánkok is, nem csak úgy szétporlad. Ha igen, akkor viszont a biztonságos távolság és a védőszeműveg elengedhetetlen.
A képen látható lövedék tömege 97 grain (6,3g) hossza 17,5 mm. Bal oldalon egy 158, jobbra egy 125 graines lövedék van.
Csatolmányok
Lőszer.jpg
Lövedék.jpg
bzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2019.02.10. 23:10

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bzoli »

qqriq írta: 2023.11.26. 17:05 1x eve vettem par dobozzal de nem igazan mukodott a gyari rugoval, raadasul pofatlanul draga volt.
szerintem felesleges, meg nem volt problemam a femek miatt, max a repteren van ertelme

ez az:
Itt az a réz szoknya és központi rész együtt repül ki?
Feltételezem, hogy igen, mert az az űrméret alatti rész önmagábabn csak kóvályogna a csőben és pontatlan lenne.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Egy érdekes videó trendi témában: átlátszó, akril burkolattal ellátott hangtompítók akcióban - ultra slow motion felvételen

https://youtu.be/7pOXunRYJIw?si=52vQ6V0Uc2riXz_d

A tervező mérnöknek is mekkora segítség - tök más lehet találgatni, és más látni, mi történik.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bzoli írta: 2023.11.28. 22:35 Itt az a réz szoknya és központi rész együtt repül ki?
Feltételezem, hogy igen, mert az az űrméret alatti rész önmagábabn csak kóvályogna a csőben és pontatlan lenne.
Kétféle ilyen Fiocchi lőszer volt. az egyiknél a műanyagpor-kompozit lövedék full kaliberes, a huzagolást a műanyag érinti, a huzagolás megforgatja. Ennek a lövedéknek tényleg szinte nincsen tömege.

A másiknál ott a tömeget is adó kaliberes fém alsórész és csak a kisebb átmérőjű lövedékcsúcs (elülső fél) van műanyagból, de ez is csak 89 grain.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Sziasztok!

Van vkinek infója hol lehet lövészetvezetői vizsgát tenni, hol vannak ezek előre meghirdetve? Guglizás után csak múltbelieket találtam, azt nem hogy hol lehet ezekre jelentkezni előre, és megtudni hogy mikor lesz? Tudom hogy kérhető az 1. o. minősítés mellé, de azt évente újítani kell.
Idén többször belefutottam olyan szituba, hogy mivel nem volt lövészetvezetőim, ezért kaptam egyet magam mögé, amivel 2x-esére emelkedett a lőállásbérlet díja. Szeretnék nyugodtan magamban lőni, ha már csillagok ritka együttállása révén éppen nincs rohanás és eljutok lőtérre (ez jelenleg évente pár alkalom), ha ehhez vizsga kell, hát hajrá leteszem. De hol lehet ilyet?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

elsos lovokent vizsga nelkul is kivalthatod a vezetoit, viszont magadnak nem vezethetsz...
egyebkent meg mindket szoveccseg szervez vizsgakat.
TotoHU írta: 2023.11.29. 08:45 Sziasztok!

Van vkinek infója hol lehet lövészetvezetői vizsgát tenni, hol vannak ezek előre meghirdetve? Guglizás után csak múltbelieket találtam, azt nem hogy hol lehet ezekre jelentkezni előre, és megtudni hogy mikor lesz? Tudom hogy kérhető az 1. o. minősítés mellé, de azt évente újítani kell.
Idén többször belefutottam olyan szituba, hogy mivel nem volt lövészetvezetőim, ezért kaptam egyet magam mögé, amivel 2x-esére emelkedett a lőállásbérlet díja. Szeretnék nyugodtan magamban lőni, ha már csillagok ritka együttállása révén éppen nincs rohanás és eljutok lőtérre (ez jelenleg évente pár alkalom), ha ehhez vizsga kell, hát hajrá leteszem. De hol lehet ilyet?
ingyom bingyom tálib-e?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2023.11.29. 08:45 Sziasztok!

Van vkinek infója hol lehet lövészetvezetői vizsgát tenni, hol vannak ezek előre meghirdetve? Guglizás után csak múltbelieket találtam, azt nem hogy hol lehet ezekre jelentkezni előre, és megtudni hogy mikor lesz? Tudom hogy kérhető az 1. o. minősítés mellé, de azt évente újítani kell.
Idén többször belefutottam olyan szituba, hogy mivel nem volt lövészetvezetőim, ezért kaptam egyet magam mögé, amivel 2x-esére emelkedett a lőállásbérlet díja. Szeretnék nyugodtan magamban lőni, ha már csillagok ritka együttállása révén éppen nincs rohanás és eljutok lőtérre (ez jelenleg évente pár alkalom), ha ehhez vizsga kell, hát hajrá leteszem. De hol lehet ilyet?
Butaság. Nem kell évente megújítani. Óvazsd végig a fotózott szöveget!
Csinálj bíróit, ha van kedved. De van lövészetvezetői is.
MDLSZ honlap.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

negy lovedek a csoben gyari loszerrel :shock:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2023.11.29. 08:45 Sziasztok!

Van vkinek infója hol lehet lövészetvezetői vizsgát tenni, hol vannak ezek előre meghirdetve? Guglizás után csak múltbelieket találtam, azt nem hogy hol lehet ezekre jelentkezni előre, és megtudni hogy mikor lesz? Tudom hogy kérhető az 1. o. minősítés mellé, de azt évente újítani kell.
Idén többször belefutottam olyan szituba, hogy mivel nem volt lövészetvezetőim, ezért kaptam egyet magam mögé, amivel 2x-esére emelkedett a lőállásbérlet díja. Szeretnék nyugodtan magamban lőni, ha már csillagok ritka együttállása révén éppen nincs rohanás és eljutok lőtérre (ez jelenleg évente pár alkalom), ha ehhez vizsga kell, hát hajrá leteszem. De hol lehet ilyet?
A fóti Magnum honlapján nézz körül, vagy írj nekik!
Nekem egy szabadnapba és huszonnéhányezer forintomba került. - Vélemény: csak az jelentkezzen, aki kifogástalanul képes fegyvert biztonságosan kezelni, lőtéren “létezni”! Nem a vizsga sikeressége miatt, hanem hogy biztonságban legyek mellette, ha összehoz lőtéren a sors. (Én tudom, hogy mit nem tanítottak meg nekem, mert akkor azt már tudtam.)
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

qqriq írta: 2023.11.29. 08:50 elsos lovokent vizsga nelkul is kivalthatod a vezetoit, viszont magadnak nem vezethetsz...
2004. évi XXIV. törvény a lőfegyverekről és lőszerekről
3. § * (1) A rendőrség által kiadott engedély szükséges:
f) a polgári rendeltetésű lőtér, a lőfegyver- és lőszertárolóhely üzemeltetéséhez, valamint lövészetvezetői tevékenység végzéséhez.

49/2004. (VIII. 31.) BM rendelet
5. § (1) * Lövészetet olyan személy vezethet, aki
a) lövészetvezetői vizsgát tett,
b) első osztályú minősítéssel rendelkező versenyző,
c) lövészedzői, lövész-szakedzői képesítése van,
d) lövészverseny-bírói minősítése van, vagy...

Valóban, ezek alapján az első osztályú lövő kérvényezhetné a lövészetvezetői engedélyt vizsga nélkül is, de megadták már valakinek is ezen az alapon?

Valamint: a "tevékenység" üzleti tevékenységre utal, vagy általánosan értendő?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nekem? :roll:
Chronicus Magnumitis írta: 2023.11.29. 12:56 Valóban, ezek alapján az első osztályú lövő kérvényezhetné a lövészetvezetői engedélyt vizsga nélkül is, de megadták már valakinek is ezen az alapon?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2023.11.29. 13:06nekem? :roll:
De ezt kérvényezni kell minden évben - vagy ha megvan, akkor onnantól érvényes, amennyiben a feltételek (I. o. eredmény) fennállnak?

Valamint, idézet a 49/2004 BM rendeletből:

"5. § (1) Lövészetet olyan személy vezethet, aki megfelel a biztonsági
követelményeknek és lövészetvezetői vizsgát tett, vagy első osztályú minősítéssel
rendelkező versenyző
, vagy lövészedzői, lövész-szakedzői képesítése, vagy
lövészverseny-bírói minősítése van."

Tehát ezek szerint: az MDLSZ minősítési rendszerében mester- és nagymester osztályt szerzettek nem vezethetnek lövészetet képesítés híján, hiszen a jogszabály betűje szerint kifejezetten az első osztályt említi, azt már nem, hogy ez az ennél magasabb osztályban teljesítő lövészek számára is lehetséges a lövészet vezetés? ;)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.11.29. 12:56 2004. évi XXIV. törvény a lőfegyverekről és lőszerekről
3. § * (1) A rendőrség által kiadott engedély szükséges:
f) a polgári rendeltetésű lőtér, a lőfegyver- és lőszertárolóhely üzemeltetéséhez, valamint lövészetvezetői tevékenység végzéséhez.

49/2004. (VIII. 31.) BM rendelet
5. § (1) * Lövészetet olyan személy vezethet, aki
a) lövészetvezetői vizsgát tett,
b) első osztályú minősítéssel rendelkező versenyző,
c) lövészedzői, lövész-szakedzői képesítése van,
d) lövészverseny-bírói minősítése van, vagy...

Valóban, ezek alapján az első osztályú lövő kérvényezhetné a lövészetvezetői engedélyt vizsga nélkül is, de megadták már valakinek is ezen az alapon?

Valamint: a "tevékenység" üzleti tevékenységre utal, vagy általánosan értendő?
Megadják.
Ha jól tudom a sztorit, régen az 1. osztály volt a legmagasabb, amit ma nagymesternek hívnak (MDLSZ). Jött valami törvénymódosítás, hogy saját fegyvert csak bizonyos minősítési szint felett adtak meg, 2. osztály ha jól tudom. Akkor hát az eddigi 4. osztály neve lett 2. osztály. Aztán ismét módosítottak, elég simán a minősítés, de az MDLSZ-nél maradtak ezek a kategóríák. Jól emlékszem?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2023.11.29. 13:22 De ezt kérvényezni kell minden évben - vagy ha megvan, akkor onnantól érvényes, amennyiben a feltételek (I. o. eredmény) fennállnak?

Valamint, idézet a 49/2004 BM rendeletből:

"5. § (1) Lövészetet olyan személy vezethet, aki megfelel a biztonsági
követelményeknek és lövészetvezetői vizsgát tett, vagy első osztályú minősítéssel
rendelkező versenyző
, vagy lövészedzői, lövész-szakedzői képesítése, vagy
lövészverseny-bírói minősítése van."

Tehát ezek szerint: az MDLSZ minősítési rendszerében mester- és nagymester osztályt szerzettek nem vezethetnek lövészetet képesítés híján, hiszen a jogszabály betűje szerint kifejezetten az első osztályt említi, azt már nem, hogy ez az ennél magasabb osztályban teljesítő lövészek számára is lehetséges a lövészet vezetés? ;)
Minimum 1. osztály a gyakorlati értelmezés, és nem kell újra kérvényezni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2023.11.29. 13:28 Minimum 1. osztály a gyakorlati értelmezés, és nem kell újra kérvényezni.
Na jövő héten megyek is a jardra sportorvosit beíratni, ezt megkérdezem! Ha ez működik akkor megúszható a tanfolyam díja + ideje. :D
(És az erre érzékeny lőtereken is békén hagynak, nem kell dupla zsét fizetni)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

20231129_134723~3.jpg
TotoHU írta: 2023.11.29. 13:22 De ezt kérvényezni kell minden évben - vagy ha megvan, akkor onnantól érvényes, amennyiben a feltételek (I. o. eredmény) fennállnak?

Valamint, idézet a 49/2004 BM rendeletből:

"5. § (1) Lövészetet olyan személy vezethet, aki megfelel a biztonsági
követelményeknek és lövészetvezetői vizsgát tett, vagy első osztályú minősítéssel
rendelkező versenyző
, vagy lövészedzői, lövész-szakedzői képesítése, vagy
lövészverseny-bírói minősítése van."

Tehát ezek szerint: az MDLSZ minősítési rendszerében mester- és nagymester osztályt szerzettek nem vezethetnek lövészetet képesítés híján, hiszen a jogszabály betűje szerint kifejezetten az első osztályt említi, azt már nem, hogy ez az ennél magasabb osztályban teljesítő lövészek számára is lehetséges a lövészet vezetés? ;)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2023.11.29. 13:58 20231129_134723~3.jpg
Zsííír!!
A kérelmet ott szóban előterjesztetted, vagy kellett hozzá alkotni egy pár soros levelet?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Jol.
Fortitu írta: 2023.11.29. 13:28 Ha jól tudom a sztorit, régen az 1. osztály volt a legmagasabb, amit ma nagymesternek hívnak (MDLSZ). Jött valami törvénymódosítás, hogy saját fegyvert csak bizonyos minősítési szint felett adtak meg, 2. osztály ha jól tudom. Akkor hát az eddigi 4. osztály neve lett 2. osztály. Aztán ismét módosítottak, elég simán a minősítés, de az MDLSZ-nél maradtak ezek a kategóríák. Jól emlékszem?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

onvedelmi papirra irtam egy kerelmet jogszabalyi hivatkozassal hogy kerem a loveszetvezetoi engedely kiadasat.
csatoltam melle a minositesi igazolast.
TotoHU írta: 2023.11.29. 13:59 Zsííír!!
A kérelmet ott szóban előterjesztetted, vagy kellett hozzá alkotni egy pár soros levelet?
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2023.11.29. 08:45 Sziasztok!

Van vkinek infója hol lehet lövészetvezetői vizsgát tenni, hol vannak ezek előre meghirdetve? Guglizás után csak múltbelieket találtam, azt nem hogy hol lehet ezekre jelentkezni előre, és megtudni hogy mikor lesz? Tudom hogy kérhető az 1. o. minősítés mellé, de azt évente újítani kell.
Idén többször belefutottam olyan szituba, hogy mivel nem volt lövészetvezetőim, ezért kaptam egyet magam mögé, amivel 2x-esére emelkedett a lőállásbérlet díja. Szeretnék nyugodtan magamban lőni, ha már csillagok ritka együttállása révén éppen nincs rohanás és eljutok lőtérre (ez jelenleg évente pár alkalom), ha ehhez vizsga kell, hát hajrá leteszem. De hol lehet ilyet?
Nekem MSSz-féle van. Írj nekik, hogy mikor és hol lesz legközelebb, megmondják. Én is onnan tudtam meg. :-)

Biztos vagy benne, hogy saját magad mögött állva egyedül is lövetheted magad? Én nem emlékszem ilyesmire...

Ráadásul egy adott lőtéren akkor vezethetsz lövészetet, ha hivatalosan felkérnek rá. Az kevés, hogy van vizsgád és hozzá engedélyed. Nálunk pl. három ember van, akik erre Innovában be vannak jelentve, évente kell orvosit, kétévente pszichót leadni nekik, hogy érvényes legyen a lövészetvezetőijük.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára AndyA 2023.11.29. 14:07-kor.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2023.11.29. 14:05 Nekem MSSz-féle van. Írj nekik, hogy mikor és hol lesz legközelebb, megmondják. Én is onnan tudtam meg. :-)
Ha I. o. minősítésre beírják a lövvezetőit akkor megspórolom az időt és a pénzt, ésjövő héten beadom a kérelmet erre is. I. o. minősítésem már régóta van minden évben.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2023.11.29. 14:07 Ha I. o. minősítésre beírják a lövvezetőit akkor megspórolom az időt és a pénzt, ésjövő héten beadom a kérelmet erre is. I. o. minősítésem már régóta van minden évben.
Ne szivasd magad, ennyi.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2023.11.29. 14:53 Ne szivasd magad, ennyi.
Kiderült végül, lövészetvezetőivel saját magadnak vezethetsz lövészetet?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem
WildBear23 írta: 2023.11.29. 15:07 Kiderült végül, lövészetvezetőivel saját magadnak vezethetsz lövészetet?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2023.11.29. 15:07 Kiderült végül, lövészetvezetőivel saját magadnak vezethetsz lövészetet?
Nem vezethetsz.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2023.11.29. 15:10 Nem vezethetsz.
Akkor Totonak nem megoldás az eredeti problémájára a lövészetvezetői, nem?

"Idén többször belefutottam olyan szituba, hogy mivel nem volt lövészetvezetőim, ezért kaptam egyet magam mögé, amivel 2x-esére emelkedett a lőállásbérlet díja."
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2023.11.29. 15:07 Kiderült végül, lövészetvezetőivel saját magadnak vezethetsz lövészetet?
Lövészetvezető jelenlétében lehet lőni. Önmagad jelenélétében vagy. Na ezt add be a hatóságoknak... Balesetvédelmi szempontból se érdemes ilyet tenni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Fortitu írta: 2023.11.29. 15:14 Lövészetvezető jelenlétében lehet lőni. Önmagad jelenélétében vagy. Na ezt add be a hatóságoknak... Balesetvédelmi szempontból se érdemes ilyet tenni.
Ebben csak az az ellentmondásos, hogy vadász az erdőben éjszaka egyedül nagykaliberű puskával lőhet. Sportlövő zárt, ellenőrzött körülmények között lőtéren nem. Érdekes?
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

qqriq írta: 2023.11.29. 14:02 onvedelmi papirra irtam egy kerelmet jogszabalyi hivatkozassal hogy kerem a loveszetvezetoi engedely kiadasat.
csatoltam melle a minositesi igazolast.
No, erre nem számítottam... De örülök neki, őszintén szólva nem hittem volna, hogy képesek lesznek a jogszabály alapján eljárni. Bár 20-25 éve fel sem merült, hogy ne tegyük le a lövészetvezetőit, mert az első osztály földi halandónak elérhetetlen volt, MSSZ kiskal sportpisztolyban 195, kpgyp-ben 196 volt a szint.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

most meg hiaba nyer meg az ember egy obt ha adott evben nem indult mas elso osztalyu minositest ado versenyen csak masodikos lehet :roll:
Chronicus Magnumitis írta: 2023.11.29. 17:19 No, erre nem számítottam... De örülök neki, őszintén szólva nem hittem volna, hogy képesek lesznek a jogszabály alapján eljárni. Bár 20-25 éve fel sem merült, hogy ne tegyük le a lövészetvezetőit, mert az első osztály földi halandónak elérhetetlen volt, MSSZ kiskal sportpisztolyban 195, kpgyp-ben 196 volt a szint.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

RatRace írta: 2023.11.29. 15:10 Nem vezethetsz.
A gyakorlatban de. Több helyen kérdezték tőlem: "Van lövészetvezetőid? Nincs? Akkor kollégával tudsz csak lőni."
És ilyenkor jött a 2x szorzó a lőállásbérletre, a másik a lövészetvezető díja. A gyakorlatban ez azt jelenti hogy a jellemző 5-6e helyett ilyenkor 10-12e-t kell fizetni. Ami azért már hátööö....

És van ahol meg ezzel nem sz.roznak, "Tessék mennyé' a 3-as szektorba, az a tied, ha készen vagy / kell valami gyere, egy óra múlva jön oda a következő lövő".
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ez netto atbaszas, oda ne menj tobbet...
TotoHU írta: 2023.11.29. 17:41 A gyakorlatban de. Több helyen kérdezték tőlem: "Van lövészetvezetőid? Nincs? Akkor kollégával tudsz csak lőni."
És ilyenkor jött a 2x szorzó a lőállásbérletre, a másik a lövészetvezető díja.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Gvass1 most ne olvassa tovább. :D

Elöltöltős csappantyú hány féle van? Egy mindenhez, vagy külön pisztoly-puska-akármi méretben?

Egy hatlövetű forgóhoz milyen kellhet?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2023.11.29. 17:41 A gyakorlatban de. Több helyen kérdezték tőlem: "Van lövészetvezetőid? Nincs? Akkor kollégával tudsz csak lőni."
És ilyenkor jött a 2x szorzó a lőállásbérletre, a másik a lövészetvezető díja. A gyakorlatban ez azt jelenti hogy a jellemző 5-6e helyett ilyenkor 10-12e-t kell fizetni. Ami azért már hátööö....

És van ahol meg ezzel nem sz.roznak, "Tessék mennyé' a 3-as szektorba, az a tied, ha készen vagy / kell valami gyere, egy óra múlva jön oda a következő lövő".
Hát....
HA egyedül vagy nem lőhetsz.
tehát, hiába van lövészet vezetőid.
A lövészet vezetőé a felelőség, ha valaki az, akkor Ő addig nem lőhet.
De mindenhol más a gyakorlat, van aki betartja, betartatja, van aki nem.
Addig nincs baj, míg nincs gebasz.
Ha gebasz van, ott a magyarázkodás,az én így tudtam, ezt mondták az rohadtul nem segít.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.11.29. 18:27 Gvass1 most ne olvassa tovább. :D

Elöltöltős csappantyú hány féle van? Egy mindenhez, vagy külön pisztoly-puska-akármi méretben?

Egy hatlövetű forgóhoz milyen kellhet?
Háháháááá.

többféle van. Revkóhoz 4 mm-es lesz a jó.


...mennyéeltanfolyamra!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.11.29. 18:36 Háháháááá.

többféle van. Revkóhoz 4 mm-es lesz a jó.


...mennyéeltanfolyamra!
Minek? Már megnéztem a videót a kapszli.hu-n... :D

(Nem az enyém a cucc, nyugi.)
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

TotoHU írta: 2023.11.29. 17:41 A gyakorlatban de. Több helyen kérdezték tőlem: "Van lövészetvezetőid? Nincs? Akkor kollégával tudsz csak lőni."
És ilyenkor jött a 2x szorzó a lőállásbérletre, a másik a lövészetvezető díja. A gyakorlatban ez azt jelenti hogy a jellemző 5-6e helyett ilyenkor 10-12e-t kell fizetni. Ami azért már hátööö....

És van ahol meg ezzel nem sz.roznak, "Tessék mennyé' a 3-as szektorba, az a tied, ha készen vagy / kell valami gyere, egy óra múlva jön oda a következő lövő".
Ilyen esetben szerintem szorozzák meg a nullát kettővel, és a gyakorlatban egy feltartott középső ujj kíséretében keress normális helyet.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

AndyA írta: 2023.11.29. 19:07 Minek? Már megnéztem a videót a kapszli.hu-n... :D

(Nem az enyém a cucc, nyugi.)
Sőőőőt…. 4mm (közeliből) is sok van… pl ott van az RWS ami leginkább 11-es méretben van piacon (RWS1075 talán?), vagy cci amiből már volt kezemben 10-es is, 11-es is… (cci 0310 talán?) mindegyik kb 4mm (a sellier bellot pl ki is írja, hogy 4.0), aztán van amelyik revkó az egyiket szereti, van ami a másikat (jellemzően a 11-est mindenre rá lehet tenni, max lötyög egy picit)… van amelyik gyorsabban gyújt, van amelyik lassabban (úgyse érzed a különbséget)…. aztán a vége mindig az persze, hogy azt vesszük ami van :-D De karabélyra, hadipuskára van 6mm is….
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2023.11.29. 13:28 Ha jól tudom a sztorit, régen az 1. osztály volt a legmagasabb, amit ma nagymesternek hívnak (MDLSZ). Jött valami törvénymódosítás, hogy saját fegyvert csak bizonyos minősítési szint felett adtak meg, 2. osztály ha jól tudom. Akkor hát az eddigi 4. osztály neve lett 2. osztály. Aztán ismét módosítottak, elég simán a minősítés, de az MDLSZ-nél maradtak ezek a kategóríák. Jól emlékszem?
Szia,

Jol.

Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Sparrow írta: 2023.11.29. 19:35 Sőőőőt…. 4mm (közeliből) is sok van… pl ott van az RWS ami leginkább 11-es méretben van piacon (RWS1075 talán?), vagy cci amiből már volt kezemben 10-es is, 11-es is… (cci 0310 talán?) mindegyik kb 4mm (a sellier bellot pl ki is írja, hogy 4.0), aztán van amelyik revkó az egyiket szereti, van ami a másikat (jellemzően a 11-est mindenre rá lehet tenni, max lötyög egy picit)… van amelyik gyorsabban gyújt, van amelyik lassabban (úgyse érzed a különbséget)…. aztán a vége mindig az persze, hogy azt vesszük ami van :-D De karabélyra, hadipuskára van 6mm is….
https://shop.taro.at/index.php?main_pag ... ts_id=8328

De van "Plus" is:

https://shop.taro.at/index.php?main_pag ... ts_id=8329
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Fortitu írta: 2023.11.29. 13:28 Ha jól tudom a sztorit, régen az 1. osztály volt a legmagasabb, amit ma nagymesternek hívnak (MDLSZ). Jött valami törvénymódosítás, hogy saját fegyvert csak bizonyos minősítési szint felett adtak meg, 2. osztály ha jól tudom. Akkor hát az eddigi 4. osztály neve lett 2. osztály. Aztán ismét módosítottak, elég simán a minősítés, de az MDLSZ-nél maradtak ezek a kategóríák. Jól emlékszem?
Az MSSz meg úgy oldotta meg, hogy beáldozott nemzeti versenyszámokat. Pl 25m, központi gyújtás, férfi kategóriában, 10 lövésből az első osztály 65%-os eredménye (65 kör) az ugyanazon fegyverosztály nemzetközi versenyén (25m, kp.gy. ffi, 60 lövés) a futottak még kategóriába se fér bele, mert ott a 3-ad osztály is 89%-tól (535 kör) indul :-D
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2023.11.29. 13:28 Megadják.
Ha jól tudom a sztorit, régen az 1. osztály volt a legmagasabb, amit ma nagymesternek hívnak (MDLSZ). Jött valami törvénymódosítás, hogy saját fegyvert csak bizonyos minősítési szint felett adtak meg, 2. osztály ha jól tudom. Akkor hát az eddigi 4. osztály neve lett 2. osztály. Aztán ismét módosítottak, elég simán a minősítés, de az MDLSZ-nél maradtak ezek a kategóríák. Jól emlékszem?
Tehát MSSz III-IV. minősítéssel nem lehet fegyvert kapni/megtartani? Vagy ez már elmúlt? MDLSZ más, ott a leggyengébb a II.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2023.11.29. 20:00 Tehát MSSz III-IV. minősítéssel nem lehet fegyvert kapni/megtartani? Vagy ez már elmúlt? MDLSZ más, ott a leggyengébb a II.
"Aztán ismét módosítottak, elég simán a minősítés, de az MDLSZ-nél maradtak ezek a kategóríák."
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: laci008 »

TotoHU írta: 2023.11.29. 17:41 A gyakorlatban de. Több helyen kérdezték tőlem: "Van lövészetvezetőid? Nincs? Akkor kollégával tudsz csak lőni."
És ilyenkor jött a 2x szorzó a lőállásbérletre, a másik a lövészetvezető díja. A gyakorlatban ez azt jelenti hogy a jellemző 5-6e helyett ilyenkor 10-12e-t kell fizetni. Ami azért már hátööö....

És van ahol meg ezzel nem sz.roznak, "Tessék mennyé' a 3-as szektorba, az a tied, ha készen vagy / kell valami gyere, egy óra múlva jön oda a következő lövő".
És nem ez a normális történet.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2023.11.29. 14:07 Ha I. o. minősítésre beírják a lövvezetőit akkor megspórolom az időt és a pénzt, ésjövő héten beadom a kérelmet erre is. I. o. minősítésem már régóta van minden évben.
Ez lemaradt délelőtt:
IMG_20231129_092844_138.jpg
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

qqriq írta: 2023.11.29. 17:29 most meg hiaba nyer meg az ember egy obt ha adott evben nem indult mas elso osztalyu minositest ado versenyen csak masodikos lehet :roll:
Hát, aki OB-t nyer, az csak elindul más kiemelt versenyen is egy évben... (Kivéve én :))
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chronicus Magnumitis 2023.11.29. 21:39-kor.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TotoHU írta: 2023.11.29. 13:59 Zsííír!!
A kérelmet ott szóban előterjesztetted, vagy kellett hozzá alkotni egy pár soros levelet?
Versenyengedélyen szerepel a minősítés. Azt vittem, és talán ott helyben írtam 2 sort, kézzel, helyben kapott papírra. Vagy szóban kértem. Erre már nem emléxem pontosan...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem indultam :roll:
Chronicus Magnumitis írta: 2023.11.29. 21:39 Hát, aki OB-t nyer, az csak elindul más kiemelt versenyen is egy évben... (Kivéve én :))
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.11.29. 21:39 Hát, aki OB-t nyer, az csak elindul más kiemelt versenyen is egy évben... (Kivéve én :))
Nem kell ám menősködni, itt ki nem nyert már OBt… :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.11.29. 21:39 Hát, aki OB-t nyer, az csak elindul más kiemelt versenyen is egy évben... (Kivéve én :))
Hianyzol a versenyekrol, nelkuled nem izgalmas:)
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2023.11.29. 15:07 Kiderült végül, lövészetvezetőivel saját magadnak vezethetsz lövészetet?
Én is várom, hogy idézze valaki a jogszabályt.

Valószínűsítem, a jogalakotó szándéka az volt - "mire gondolt a költő?" -, hogy ha lőtéren egynél több lövész van, akkor a lövészetvezető figyelmét ne a saját lövészete vonja el, hanem figyeljen a másikra, a többiekre. Szerintem itt valami olyan félreértés van, hogy ennek a szerencsétlen megfogalmazásába magyarázzák bele azt, hogy egyedül nem képes figyelni arra, hogy mi van a fegyvere csöve előtt. Mert ez Magyarország, nehogy megengedően értelmezzünk valamit: máshol mindent szabad, amit nem tilos, itt pedig azt szabad (esetleg), amit explicite megengednek. Egyébként pedig tökmindegy, mert megoldjuk okosba'.
Bezzeg a vadászok, azok úri népek, tudnak vigyázni: bóklászhatnak egyedül az erdőben, töltött fegyverrel.*

De jogszabályban logikát nem keresünk, mert a jogalkotáshoz nem ész kell, hanem elegendő füttyentésre pattanó felfegyverkezett ember, aki betartatja. Mondjuk a tömegvonzás törvényét így is nehéz hatályon kívül helyezni.

* Nehogy belemagyarázza valaki, hogy ezzel a vadászokat froclizom!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2023.11.29. 23:10 Én is várom, hogy idézze valaki a jogszabályt.

Valószínűsítem, a jogalakotó szándéka az volt - "mire gondolt a költő?" -, hogy ha lőtéren egynél több lövész van, akkor a lövészetvezető figyelmét ne a saját lövészete vonja el, hanem figyeljen a másikra, a többiekre. Szerintem itt valami olyan félreértés van, hogy ennek a szerencsétlen megfogalmazásába magyarázzák bele azt, hogy egyedül nem képes figyelni arra, hogy mi van a fegyvere csöve előtt. Mert ez Magyarország, nehogy megengedően értelmezzünk valamit: máshol mindent szabad, amit nem tilos, itt pedig azt szabad (esetleg), amit explicite megengednek. Egyébként pedig tökmindegy, mert megoldjuk okosba'.
Bezzeg a vadászok, azok úri népek, tudnak vigyázni: bóklászhatnak egyedül az erdőben, töltött fegyverrel.*

De jogszabályban logikát nem keresünk, mert a jogalkotáshoz nem ész kell, hanem elegendő füttyentésre pattanó felfegyverkezett ember, aki betartatja. Mondjuk a tömegvonzás törvényét így is nehéz hatályon kívül helyezni.

* Nehogy belemagyarázza valaki, hogy ezzel a vadászokat froclizom!
Ausztriában a lövészetvezető kb. ismeretlen fogalom. Nyilván, ha élménylövészetre beállít valaki, akinek életében akkor van először fegyver a kezében, akkor odaállítanak mögé valakit, hogy figyeljen rá, de ennyi. Lőtéren a magad ura vagy, és saját felelősségre csinálod, amit csinálsz. Ez persze nem jelenti azt, hogy ha melletted lő másvalaki, akkor nem tartjátok szemmel egymást, sőt. De ez kb. így lenne kerek, amikor a jogszabály (és a jogalkotó) felnőttnek tartja az állampolgárt, aki képes bizonyos döntéseket egyedül is meghozni, anélkül, hogy ehhez vezetni kellene a kezét...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

49/2004. (VIII. 31.) BM rendelet
a lőterekről, a lőfegyverek, lőszerek hatósági tárolásáról, a fegyvertartáshoz szükséges elméleti és jártassági követelményekről

3. számú melléklet a 49/2004. (VIII. 31.) BM rendelethez
Lőtérszabályzat

4. Lövészetet csak lövészetvezető jelenlétében szabad végrehajtani.

Poresz írta: 2023.11.29. 23:10 Én is várom, hogy idézze valaki a jogszabályt.

Valószínűsítem, a jogalakotó szándéka az volt - "mire gondolt a költő?" -, hogy ha lőtéren egynél több lövész van, akkor a lövészetvezető figyelmét ne a saját lövészete vonja el, hanem figyeljen a másikra, a többiekre. Szerintem itt valami olyan félreértés van, hogy ennek a szerencsétlen megfogalmazásába magyarázzák bele azt, hogy egyedül nem képes figyelni arra, hogy mi van a fegyvere csöve előtt. Mert ez Magyarország, nehogy megengedően értelmezzünk valamit: máshol mindent szabad, amit nem tilos, itt pedig azt szabad (esetleg), amit explicite megengednek. Egyébként pedig tökmindegy, mert megoldjuk okosba'.
Bezzeg a vadászok, azok úri népek, tudnak vigyázni: bóklászhatnak egyedül az erdőben, töltött fegyverrel.*

De jogszabályban logikát nem keresünk, mert a jogalkotáshoz nem ész kell, hanem elegendő füttyentésre pattanó felfegyverkezett ember, aki betartatja. Mondjuk a tömegvonzás törvényét így is nehéz hatályon kívül helyezni.

* Nehogy belemagyarázza valaki, hogy ezzel a vadászokat froclizom!
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.11.30. 08:33 49/2004. (VIII. 31.) BM rendelet
a lőterekről, a lőfegyverek, lőszerek hatósági tárolásáról, a fegyvertartáshoz szükséges elméleti és jártassági követelményekről

3. számú melléklet a 49/2004. (VIII. 31.) BM rendelethez
Lőtérszabályzat

4. Lövészetet csak lövészetvezető jelenlétében szabad végrehajtani.
Na de ha valaki maga is vizsgázott lövészetvezető, akkor jelen van akkor is, ha éppen egyedül van a lőtéren és úgy végez lőgyakorlatot...?
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

AndyA írta: 2023.11.30. 08:39 Na de ha valaki maga is vizsgázott lövészetvezető, akkor jelen van akkor is, ha éppen egyedül van a lőtéren és úgy végez lőgyakorlatot...?
Illetve az a kérdés még nekem, hogy mi a jelenlét pontosan? Ha én lövészetvezető vagyok, tehát feltételezzük, hogy a fegyverbiztonsági dolgokkal tisztába vagyok, ezért nem akarnék plusz díjat fizetni, hogy egy másik lövészetveztő ott álljon mellettem és erre figyeljen, de balesetbiztonsági okokból "jelen kell lennie", akkor elegendő-e jelenlétnek az, hogy mondjuk kintről kamerán figyeli a dolgokat?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

fingreszeles, jozan esszel belathato hogy biztonsagi szempontbol jo ha a lovon kivul van ott valaki aki figyelni tudja a kornyezetet/lovot es barmi nemu anomalia eseten jelzeni tud.

a plusz dij meg szimpla lehuzas, az elmult ~20 evben egyik loteren sem merult fel ahol jartam...

smith15 írta: 2023.11.30. 09:01 Illetve az a kérdés még nekem, hogy mi a jelenlét pontosan? Ha én lövészetvezető vagyok, tehát feltételezzük, hogy a fegyverbiztonsági dolgokkal tisztába vagyok, ezért nem akarnék plusz díjat fizetni, hogy egy másik lövészetveztő ott álljon mellettem és erre figyeljen, de balesetbiztonsági okokból "jelen kell lennie", akkor elegendő-e jelenlétnek az, hogy mondjuk kintről kamerán figyeli a dolgokat?
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

smith15 írta: 2023.11.30. 09:01 Illetve az a kérdés még nekem, hogy mi a jelenlét pontosan? Ha én lövészetvezető vagyok, tehát feltételezzük, hogy a fegyverbiztonsági dolgokkal tisztába vagyok, ezért nem akarnék plusz díjat fizetni, hogy egy másik lövészetveztő ott álljon mellettem és erre figyeljen, de balesetbiztonsági okokból "jelen kell lennie", akkor elegendő-e jelenlétnek az, hogy mondjuk kintről kamerán figyeli a dolgokat?
A kamerás figyelés egyértelműen nem "jelenlét" a jogszabály szempontjából, hiszen nincs ott, nem tud beavatkozni, ha szükséges.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.11.30. 09:39 A kamerás figyelés egyértelműen nem "jelenlét" a jogszabály szempontjából, hiszen nincs ott, nem tud beavatkozni, ha szükséges.
Jó, de akkor mi a jelenlét? Honnét tud közbeavatkozni és mibe? 10 méterről? 5 méterről? Érintő távolságból? És ha nem 1 lövő van, hanem mondjuk 18 egyszerre? Mind mögé kéne lövészetvezető? Fingreszelés.

Nyilván kell a lőtéren egy vezető, aki szemmel tartja a lövőket, ha nem biztonságos vagy jogellenes tevékenységet észlel, akkor tudjon érte szólni, esetleges baleset esetén elsősegélyt nyújtani és mentőt hívni.

De ennek módja már számtalan egyéb dologtól, pl. a lőtér adottságaitól, a céloktól, az adott lövészeti formától, a lövő képzettségétől függ. Egy nulla lövéses kezdő élménylövő mellett ott kell állni és "fogni a kezét", míg mondjuk egy pontlövő országos bajnok lövészete esetén elég talán egy kamerával követni mi folyik abban a szektorban, ahol lő.

Nem kell ezt túllihegni - Totót meg valószínűleg lehúzták jól, hiszen aki kinyitotta neki a lőteret az nyilván rendelkezik minden vonatkozó jogosultsággal.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2023.11.30. 09:55
Nem kell ezt túllihegni - Totót meg valószínűleg lehúzták jól, hiszen aki kinyitotta neki a lőteret az nyilván rendelkezik minden vonatkozó jogosultsággal.
+1
Ez egyedi eset. nyúlni már nyúltak le (Dabas, anybody? ;) ) de 25 év lövészet akatt egyszer sem olyan címszóval, hogy pluszba fizessem a lövészetvezetőt. Ez egy rétegprobléma, és aránytalanul sokat foglalkozunk vele :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petya357 2023.11.30. 10:02-kor.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Petya357 írta: 2023.11.30. 10:00 +1
Ez egyedi eset. nyúlni már nyúltak le (Dabas, anybody? ;) ) de 25 év lövészet akatt egyszer sem olyan címszóval, hogy pluszba fizessem a lövészetvezetőt. Ez egy rétegprobléma, és aránytalanul sokat foglalkozunk vele :roll:
Mi a sztori, ha meg szabad kérdezni?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

cujoe írta: 2023.11.30. 10:05 Mi a sztori, ha meg szabad kérdezni?
Fizetésnél mindenkinek arcára fagyott a mosoly. Mi voltunk annyira buták, hogy előre nem egyeztünk meg az árban, mert nem sokkal régebben voltunk már ott. A lövészet végén pedig bemondtak egy olyan fizetendő összeget, ami aránytalanul több volt, mint a korábbi összegek. Mindezt azután, hogy egy fedetlen lőállásban lőttünk, saját cuccal, esőben, és mivel az elején kérték, a sárból összecsipegettük az összes hüvelyt is - ezzel nem is lett volna gond, én ritka jól éreztem magamat.
A lecke, hogy mindig előre meg kell beszélni minden részletet, hogy ki mit ad és mit kér.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

qqriq írta: 2023.11.30. 08:33 49/2004. (VIII. 31.) BM rendelet
a lőterekről, a lőfegyverek, lőszerek hatósági tárolásáról, a fegyvertartáshoz szükséges elméleti és jártassági követelményekről

3. számú melléklet a 49/2004. (VIII. 31.) BM rendelethez
Lőtérszabályzat

4. Lövészetet csak lövészetvezető jelenlétében szabad végrehajtani.
1. Én mindig önmagam jelenlétében voltam, vagyok, és leszek.
2. Van lövészetvezetői engedélyem.
3. A lőgyakorlat végrehajtásáért felelős személyként kijelölésre kerülök a lőtér személyzete által - "Persze, menjél csak, lőjél!" -, vagy kijelölöm magam, ha egyedül vagyok.
4. Nem szerepel a jogszabályban, hogy egyedül tilos lőtéren lőni.
5. A veszélyesebb egyéni vadászat miatt sem problémázik senki, pedig ott aztán se lövedékfogó, se kerítés nincs.
⇒QED.

Ha nem írják elő, nem fogok a saját érdekem ellenében a gvass1 által sokat emlegetett rendőri logikával gondolkodni. - Pláne nem, ha egyedül vagyok egy légfegyveres lőtéren.

Ettől függetlenül…
qqriq írta: 2023.11.30. 09:08 fingreszeles, jozan esszel belathato hogy biztonsagi szempontbol jo ha a lovon kivul van ott valaki aki figyelni tudja a kornyezetet/lovot es barmi nemu anomalia eseten jelzeni tud.
…egyetértek: több szem többet lát, és néha jól jön egy harmadik kéz.
(Továbbá vizsgán is azt válaszoltam, amit hallani akartak: "add meg a császárnak, ami császáré".)

De átadhatjuk Bokros dokinak a kérdést: végülis közérdekű és közérdeklődésre tarthat számot a tisztázása.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Poresz 2023.11.30. 11:09-kor.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

1. Én mindig önmagam jelenlétben voltam, vagyok, és leszek.

Ez már szolipszizmus a javából. :D

Mindennel egyetértek.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Fortitu írta: 2023.11.30. 10:19 Fizetésnél mindenkinek arcára fagyott a mosoly. Mi voltunk annyira buták, hogy előre nem egyeztünk meg az árban, mert nem sokkal régebben voltunk már ott. A lövészet végén pedig bemondtak egy olyan fizetendő összeget, ami aránytalanul több volt, mint a korábbi összegek. Mindezt azután, hogy egy fedetlen lőállásban lőttünk, saját cuccal, esőben, és mivel az elején kérték, a sárból összecsipegettük az összes hüvelyt is - ezzel nem is lett volna gond, én ritka jól éreztem magamat.
A lecke, hogy mindig előre meg kell beszélni minden részletet, hogy ki mit ad és mit kér.
Elég meredek. Köszi, hogy megosztottad.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

rendben, sok sikert hozza

mod: javaslom jarj utana milyen jogviszonyban kell allnod az adott sportegyesulettel hogy a loteren loveszetet vezethess mielott belevagnal.


Poresz írta: 2023.11.30. 10:54 1. Én mindig önmagam jelenlétben voltam, vagyok, és leszek.
2. Van lövészetvezetői engedélyem.
3. A lőgyakorlat végrehajtásáért felelős személyként kijelölésre kerülök a lőtér személyzete által - "Persze, menjél csak, lőjél!" -, vagy kijelölöm magam, ha egyedül vagyok.
4. Nem szerepel a jogszabályban, hogy egyedül tilos lőtéren lőni.
5. A veszélyesebb egyéni vadászat miatt sem problémázik senki, pedig ott aztán se lövedékfogó, se kerítés nincs.
⇒QED.

Ha nem írják elő, nem fogok a saját érdekem ellenében a gvass1 által sokat emlegetett rendőri logikával gondolkodni. - Pláne nem, ha egyedül vagyok egy légfegyveres lőtéren.

Ettől függetlenül…

…egyetértek: több szem többet lát, és néha jól jön egy harmadik kéz.
(Továbbá vizsgán is azt válaszoltam, amit hallani akartak: "add meg a császárnak, ami császáré".)

De átadhatjuk Bokros dokinak a kérdést: végülis közérdekű és közérdeklődésre tarthat számot a tisztázása.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára qqriq 2023.11.30. 11:12-kor.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

cujoe írta: 2023.11.30. 11:06 1. Én mindig önmagam jelenlétben voltam, vagyok, és leszek.

Ez már szolipszizmus a javából. :D

Mindennel egyetértek.
Már csak a pikírt szellemeskedés kedvéért le kellett írnom. :)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2023.11.30. 10:54 1. Én mindig önmagam jelenlétben voltam, vagyok, és leszek.
2. Van lövészetvezetői engedélyem.
3. A lőgyakorlat végrehajtásáért felelős személyként kijelölésre kerülök a lőtér személyzete által - "Persze, menjél csak, lőjél!" -, vagy kijelölöm magam, ha egyedül vagyok.
4. Nem szerepel a jogszabályban, hogy egyedül tilos lőtéren lőni.
5. A veszélyesebb egyéni vadászat miatt sem problémázik senki, pedig ott aztán se lövedékfogó, se kerítés nincs.
⇒QED.

Ha nem írják elő, nem fogok a saját érdekem ellenében a gvass1 által sokat emlegetett rendőri logikával gondolkodni. - Pláne nem, ha egyedül vagyok egy légfegyveres lőtéren.

Ettől függetlenül…

…egyetértek: több szem többet lát, és néha jól jön egy harmadik kéz.
(Továbbá vizsgán is azt válaszoltam, amit hallani akartak: "add meg a császárnak, ami császáré".)

De átadhatjuk Bokros dokinak a kérdést: végülis közérdekű és közérdeklődésre tarthat számot a tisztázása.
Ha a lőtér engedi, szó szerint értelmezve nem megy szembe a szabályokkal, de kár reklámozni. Ha nem engedi, akkor nincs miről beszélni, úgyse lőhetsz egyedül. Ehhez nem szükséges ügyvédi véleményt kérni szerintem. A magánvéleményem, hogy éles löveszetnél jobb, ha van veled valaki, a gyakorlat is ez.
Ahol valóban jogos kérdés lehet, azok a pincében kialakított privát lőterek, pl Keserűnek is van ilyenje úgy tudom.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2023.11.30. 10:00 +1
Ez egyedi eset. nyúlni már nyúltak le (Dabas, anybody? ;) ) de 25 év lövészet akatt egyszer sem olyan címszóval, hogy pluszba fizessem a lövészetvezetőt. Ez egy rétegprobléma, és aránytalanul sokat foglalkozunk vele :roll:
Fóton a Magnumon lőttél már versenyen kívül? Ha igen, akkor ott is ilyen rendszer működik, csak nem kértél számla részletezést. Fizeted a lőállást és PLUSZBAN fizeted a lövészetvezetőt. ;-)
Nem néztem meg most az árlistájukat, de ez korábban kint volt (és téma is volt itt a fórumon), hogy 6e/óra a lőállás és PLUSZ 6e/óra a lövészetvezető.
Ez az egyik ilyen lőtér, a másik a BPro, ott talán 1-1,5 hónapja voltam így, 6e lőállás és 6e a lövészetvezető, 12e/óra. De ha lett volna lövészet vezetőim, akkor csak a felét fizetem és mehetek egyedül lőni. Feltételezem aki nem tag, az mind ennyit kell fizessen ott. Mivel a lőtér maga klassz, ezért mennék még oda, csak nem 12/óra áron. Illetve az infó némileg közérdekű is, aki oda téved az ilyen árra számítson, hacsak nincs lövészetvezetőije.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ilyen arak vannak mostanaban??? :shock:
utoljara mikor fizettem loallasert 5e volt/nap :roll:
TotoHU írta: 2023.11.30. 11:31 Fóton a Magnumon lőttél már versenyen kívül? Ha igen, akkor ott is ilyen rendszer működik, csak nem kértél számla részletezést. Fizeted a lőállást és PLUSZBAN fizeted a lövészetvezetőt. ;-)
Nem néztem meg most az árlistájukat, de ez korábban kint volt (és téma is volt itt a fórumon), hogy 6e/óra a lőállás és PLUSZ 6e/óra a lövészetvezető.
Ez az egyik ilyen lőtér, a másik a BPro, ott talán 1-1,5 hónapja voltam így, 6e lőállás és 6e a lövészetvezető, 12e/óra. De ha lett volna lövészet vezetőim, akkor csak a felét fizetem és mehetek egyedül lőni. Feltételezem aki nem tag, az mind ennyit kell fizessen ott. Mivel a lőtér maga klassz, ezért mennék még oda, csak nem 12/óra áron. Illetve az infó némileg közérdekű is, aki oda téved az ilyen árra számítson, hacsak nincs lövészetvezetőije.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2023.11.30. 11:34 ilyen arak vannak mostanaban??? :shock:
utoljara mikor fizettem loallasert 5e volt/nap :roll:
Ha nem vagy tag akkor 5-6e/óra teljesen általános Pesten. Erre fel sem szalad a szemem, mindenhol ennyi.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.11.30. 11:34 ilyen arak vannak mostanaban??? :shock:
utoljara mikor fizettem loallasert 5e volt/nap :roll:
Nem tegnap lehetett...

BKE-nél már egy éve 4000 Ft volt megkezdett óránként, Papole is ennyi, ha nem vagy tag.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

loteret kell csinalni...
TotoHU írta: 2023.11.30. 11:36 Ha nem vagy tag akkor 5-6e/óra teljesen általános Pesten. Erre fel sem szalad a szemem, mindenhol ennyi.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

qqriq írta: 2023.11.30. 11:52 loteret kell csinalni...
…ahova a tagok kapnának kulcsot. Máris kisebb a rezsi.
Röngtön van jelentősége annak a kérdésnek, hogy valaki vezetheti-e önmaga lövészetét. De ezt nem kezdem újra, Bokros doki majd kibogozza.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.11.30. 11:52 loteret kell csinalni...
Bizony, jó lenne... Nemrég az osztrák fórumon volt egy eladó pincelőtér, 15 m-es 12500 Euróért. Nem volt kinn egy napot a hirdetés... :-D
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mar evek ota torpolok rajta hogy a tanyan a telek vegeben kellene csinalni egy privat soretes loteret, elmeletileg azt sokkal egyszerubb mint a golyost :roll:
AndyA írta: 2023.11.30. 12:19 Bizony, jó lenne... Nemrég az osztrák fórumon volt egy eladó pincelőtér, 15 m-es 12500 Euróért. Nem volt kinn egy napot a hirdetés... :-D
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2023.11.30. 10:19 Fizetésnél mindenkinek arcára fagyott a mosoly. Mi voltunk annyira buták, hogy előre nem egyeztünk meg az árban, mert nem sokkal régebben voltunk már ott. A lövészet végén pedig bemondtak egy olyan fizetendő összeget, ami aránytalanul több volt, mint a korábbi összegek. Mindezt azután, hogy egy fedetlen lőállásban lőttünk, saját cuccal, esőben, és mivel az elején kérték, a sárból összecsipegettük az összes hüvelyt is - ezzel nem is lett volna gond, én ritka jól éreztem magamat.
A lecke, hogy mindig előre meg kell beszélni minden részletet, hogy ki mit ad és mit kér.
Szia,

Szinten Dabasra szerveztek soretes versenyt sok eve, verseny utan kozolte a tulaj, hogy a megbeszelt fix osszeg ugy ertendo, hogy azon felul plusz X Ft/fo (ez kb. duplazta az arat). :-(

Mar megszunt loteren is volt IPSC verseny, ahol a verseny utan kozoltek, hogy felment az ara. :-(

Ugyanitt Bibi jobban csinalta, amikor verseny utan kozoltek vele, hogy ha a birok ettek, akkor dragabb a loter, es amugy is 27%-kal dragabb minden, mint ahogy megbeszeltek: o kozolte, hogy nem, es odaadta a megbeszelt osszeget.

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2023.11.30. 12:23 mar evek ota torpolok rajta hogy a tanyan a telek vegeben kellene csinalni egy privat soretes loteret, elmeletileg azt sokkal egyszerubb mint a golyost :roll:
Kolléga régi álma, hogy egy 7 m hosszú használt de jó állapotú raktárkonténert ellát korrózió védelemmel, és beásatja a házuk mellett a földbe. Szellőztető rendszert tesz bele, lejárót az elejébe és golyófogót a végibe, és engedélyezteti pincelőtérnek. (Bár nyilván nem ilyen egyszerűen megy a dolog)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2023.11.30. 14:19 Kolléga régi álma, hogy egy 7 m hosszú használt de jó állapotú raktárkonténert ellát korrózió védelemmel, és beásatja a házuk mellett a földbe. Szellőztető rendszert tesz bele, lejárót az elejébe és golyófogót a végibe, és engedélyezteti pincelőtérnek. (Bár nyilván nem ilyen egyszerűen megy a dolog)
Hát ha ez "egyszerűnek" számít, akkor de, ezt pont így kellene.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2023.11.30. 14:25 Hát ha ez "egyszerűnek" számít, akkor de, ezt pont így kellene.
Nem tudom milyen műszaki, tűzbiztonsági, stb stb. feltételeket kell teljesíteni egy lőtérnek minősítéshez, milyen nehézségű- és gyakoriságú kötelező adminisztrációs köröket kell megfutni (gondoljunk az éves sportorvosira...), mennyire drága a rendszeres fenntartása, ezért írtam hogy szinte biztos, hogy nem csak ennyiből áll a dolog.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2023.11.30. 14:29 Nem tudom milyen műszaki, tűzbiztonsági, stb stb. feltételeket kell teljesíteni egy lőtérnek minősítéshez, milyen nehézségű- és gyakoriságú kötelező adminisztrációs köröket kell megfutni (gondoljunk az éves sportorvosira...), mennyire drága a rendszeres fenntartása, ezért írtam hogy szinte biztos, hogy nem csak ennyiből áll a dolog.
Kell egy szakértői vélemény, annak van egy költsége, aztán nem tudom milyen időközönként van ellenőrzés, de persze akkor kijönnek körülnézni. Meg persze magának az engedélyeztetésnek is van díja, de nem olyan veszélyes szerintem (meg lehet nézni). Golyófogónak 2 sor autógumi homokkal töltve tökéletes minden szempontból. Ha nincs jelentős kijutó hanghatás, akkor szerintem ez ennyi.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2023.11.30. 14:19 Kolléga régi álma, hogy egy 7 m hosszú használt de jó állapotú raktárkonténert ellát korrózió védelemmel, és beásatja a házuk mellett a földbe. Szellőztető rendszert tesz bele, lejárót az elejébe és golyófogót a végibe, és engedélyezteti pincelőtérnek. (Bár nyilván nem ilyen egyszerűen megy a dolog)
Legalább 3 kell. 15 M + lőállás nem jön ki még kettőből sem.

Amúgy meg "tengeri" konténer kell, az jobban bírja a korróziót. Fél milla körül van darabja.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2023.11.30. 15:12 Legalább 3 kell. 15 M + lőállás nem jön ki még kettőből sem.

Amúgy meg "tengeri" konténer kell, az jobban bírja a korróziót. Fél milla körül van darabja.
Miért kellene 15 méter?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2023.11.30. 15:16 Miért kellene 15 méter?
A gyorspont annyi. És akkor még a 25m pontról nem beszéltünk. :-)
Válasz küldése