kalasnyikov.hu

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: brh562 »

megvan a kariajim :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Bocs, csekély értelmű medvebocs vagyok: ezt PRINT könyvként is meg lehet venni? Link esetleg? (Mert akkor rögtön kell.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: qqriq »

szerzoi magankiadas, nem valoszinu hogy nyomdaba kerult.
gvass1 írta: 2023.11.28. 07:55 Bocs, csekély értelmű medvebocs vagyok: ezt PRINT könyvként is meg lehet venni? Link esetleg? (Mert akkor rögtön kell.)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.11.28. 07:55 Bocs, csekély értelmű medvebocs vagyok: ezt PRINT könyvként is meg lehet venni? Link esetleg? (Mert akkor rögtön kell.)
Ha megveszed e-book formában, ki lehet nyomtatni és beköttetni.
Én is csináltam már ilyet, bár nem 🐻 bocsnak, hanem öreg 🐻-nek. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.11.28. 10:53 Ha megveszed e-book formában, ki lehet nyomtatni és beköttetni.
Én is csináltam már ilyet, bár nem 🐻 bocsnak, hanem öreg 🐻-nek. ;)
Hááát, öööö Ja, akár azt is, csak mennyi lesz a vége?


---
Simán megveszek 50-60 eurós szakkönyveket, de egy fájlért nem szívesen fizetem ki töredékét sem, és nem is szeretek könyvet olvasni másként, csak papíron.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.11.28. 10:59 Hááát, öööö Ja, akár azt is, csak mennyi lesz a vége?


---
Simán megveszek 50-60 eurós szakkönyveket, de egy fájlért nem szívesen fizetem ki töredékét sem, és nem is szeretek könyvet olvasni másként, csak papíron.
Ahhoz, hogy ez papíros könyv formájába kerüljön, még rendesen bele kellene nyúlni. Rettentő sok a hiba benne, szerintem nem szabad így, változatlanul kiadni, annál többet érdemel. Azután persze kérdés, hogy mennyi az annyi. Sok szép színes oldal, dobálja ám felfelé az árat rendesen. Esetleg némi kompromisszummal, hogy nem minden lesz színes, ami most az, helyette 1 szín szürkeárnyalatos képek. De ezt mind előre egyeztetni kellene a szerzővel, akit ráadásul rá kellene venni, hogy ideadja az anyagot, és közben megbízzon a tördelőben, hogy ő nem fogja másnak odaadni, ellopni...

Szóval vannak apró, objektív akadályai a dolognak.

De ha odafordul a dolog, a nyelvhelyességi részt vállalom, ill. részben akár a tördelésit is, de legalábbis tudok benne segíteni.
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

gvass1 írta: 2023.11.28. 10:59 Simán megveszek 50-60 eurós szakkönyveket, de egy fájlért nem szívesen fizetem ki töredékét sem, és nem is szeretek könyvet olvasni másként, csak papíron.
+1
legalább a könyveket ne kelljen már képernyőn olvasni
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: AndyA »

marcuswolf írta: 2023.11.28. 19:39 +1
legalább a könyveket ne kelljen már képernyőn olvasni
Nyomdát/nyomdászt ismer valaki, aki ha nem is ingyen, de baráti áron megcsinálna pár száz példányt? Annál kevesebbel nem érdemes kezdeni.

Azután lehetne árat kalkuláltani vele, és utána lehet elgondolkodni rajta, hogy megérné-e.

Sajnos az én pomázi nyomdász ismerősöm három éve meghalt Covidban... :-(
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Angol nyelven Karácsonyra kinyomtatva a könyvesboltokban lesz várhatóan, én írtam hozzá az előszót. Ugyanaz a csapat adja ki, mint a Vickers Guide-ot is. Volt szerencsém összehozni őket a szerzővel.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Poresz »

AndyA írta: 2023.11.28. 20:52 Nyomdát/nyomdászt ismer valaki, aki ha nem is ingyen, de baráti áron megcsinálna pár száz példányt? Annál kevesebbel nem érdemes kezdeni.

Azután lehetne árat kalkuláltani vele, és utána lehet elgondolkodni rajta, hogy megérné-e.

Sajnos az én pomázi nyomdász ismerősöm három éve meghalt Covidban... :-(
Az Underground Kiadó pont ezt a piaci rést tölti be.
AndyA írta: 2023.11.28. 12:38 Ahhoz, hogy ez papíros könyv formájába kerüljön, még rendesen bele kellene nyúlni. Rettentő sok a hiba benne, szerintem nem szabad így, változatlanul kiadni, annál többet érdemel.
Majdnem rosszul lettem, amikor így, nagybetűvel írták: "Honvédelmi Miniszter". - Elaludt a korrektor?
Egyre több olyan könyvet olvasok, amiket nagyon jó lett volna, ha egy lelkiismeretes és hozzáértő korrektor és lektor gondozásba vett volna. - Petya357 adott kölcsön nekem úgy egy könyvet, hogy előre szólt: a fogalmazásgátló szedése miatti suta és fésületlen mondatoktól lehetőleg ne kapjak agyvérzést.
A frissen megjelenő szépirodalom esetében még tartja magát az igényesség, de amikor bemegyek a könyvtárba, tapasztalom, hogy három évtizede komoly hanyatlás kezdődött a szakirodalmi kiadványokban.
gvass1 írta: 2023.11.28. 10:59 Simán megveszek 50-60 eurós szakkönyveket, de egy fájlért nem szívesen fizetem ki töredékét sem, és nem is szeretek könyvet olvasni másként, csak papíron.
marcuswolf írta: 2023.11.28. 19:39 +1
legalább a könyveket ne kelljen már képernyőn olvasni
+1, kiegészítéssel.

Könyvet olvasni holt fa-formátumban jó: kiméli a szemet, a kék fény nem zavarja az elalvást, nem vonja el a figyelmet más (pl. Youtube), jó illata van. Továbbá sokkal több fájlom vált köddé, mint könyvem.

De én megválogatom a könyveimet - amit csak egyszer olvasok el, azt kölcsönzöm -, és pont ezért sokat dolgoz(gat)ok a szövegükkel. Én már kerestem papír alapon több száz oldalon át egy kulcsmondatot, és az sem a legkellemesebb, amikor be kell gépelni egy idézetet.
Általában inkább fizetek többet, de a könyv legyen meg papír alapon, és elektronikusan is.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Poresz írta: 2023.11.28. 22:32
Továbbá sokkal több fájlom vált köddé, mint könyvem.
A megoldás, hogy minimum két helyen kell tárolni a digitális anyagokat. Pl. PC plusz egy külső merevlemez. Én a PC-men nem tárolok semmilyen anyagot, hanem csak a külső merevlemezeken. Még nem vesztettem el fájlokat.

…és erős +1 a papíralapú könyvekre, de a digitalizált könyveknek és tartalmaknak ott az hatalmas előnye, hogy egész digitális könyvtár fér el a zsebedben és még könnyebben lehet keresni bennük.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tornas78 2023.11.29. 06:14-kor.
Mindenki vár valamit...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

swordmanus írta: 2023.11.28. 21:34 Angol nyelven Karácsonyra kinyomtatva a könyvesboltokban lesz várhatóan, én írtam hozzá az előszót. Ugyanaz a csapat adja ki, mint a Vickers Guide-ot is. Volt szerencsém összehozni őket a szerzővel.
Légyszíves adjál majd linket hozzá, ha elérhető lesz könyvként, boltból! Köszi
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: AndyA »

tornas78 írta: 2023.11.29. 06:11 A megoldás, hogy minimum két helyen kell tárolni a digitális anyagokat. Pl. PC plusz egy külső merevlemez. Én a PC-men nem tárolok semmilyen anyagot, hanem csak a külső merevlemezeken. Még nem vesztettem el fájlokat.

…és erős +1 a papíralapú könyvekre, de a digitalizált könyveknek és tartalmaknak ott az hatalmas előnye, hogy egész digitális könyvtár fér el a zsebedben és még könnyebben lehet keresni bennük.
Ami elektronikus adat egyetlen példányban létezik, az nem létezik.

Nekem van az eredeti a gépemen, mint első példány, van egy viszonylag gyakran frissülő példány egy USB-s SSD-n (NEM pendrive!!!), mint második, és közben megy az egész a felhőbe is pár naponta szinkronálva, mint harmadik. Ez így kb. az alapvetés, hogy adatvesztés esetén, ha nem is pont 100%-ban, de nagyjából minden visszaköltözzön valahonnan.
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 648
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

FEHOVA 2024 - kalasnyikov.hu játék

Hagyományainkhoz híven idén is játékot hirdetünk. Mivel idén jubileumi, 30. alkalommal kerül megrendezésre a FEHOVA, ezért rekord számú, 30 darab jegyet lehet nyerni!
A feladat: készíts egy képet, rajzot, grafikát, fotómontázst, amin minimum egy darab 30-as AK tár szerepel (kalibertől függetlenül), és küldd el nekünk az info@kalasnyikov.hu címre! Az e-mailben szerepeljen a neved, igazolványszámod (ez a nyeremény átvételéhez kell), és a beküldéssel hozzájárulsz, hogy ezeket a szervezőkkel megosszuk, a nyeremény átvételének érdekében.
Minden nap az aznap este 22:00-ig beérkezett legjobb kép nyer, egy személy több képpel is nevezhet, de csak egy jegyet nyerhet! A nyertes képeket megosztjuk közösségi oldalunkon és honlapunkon, a nyerteseket e-mailben is értesítjük.
A játék 2024. január 5-én indul és 2024. február 4. 22:00-kor zárul. A jegyeket a Hungexpo Főépületének recepcióján tudják átvenni a nyertesek a FEHOVA ideje alatt, 2024. február 8-11. között, személyazonosságuk igazolásával. A jegyeket regisztrációval kell majd érvényesíteni a díjmentes belépéshez.
Jó játékot, várjuk a képeket!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Tokfedél nélkül hibátlanul működik, újratölt, minden csinál - ahogy az közismert 8-)

Helyretoló rugó nélkül elsütni viszont már bátor volt, nem kéne kategória.

Azt, hogy kólás üveg pufferrel ismétlő, ismét nem meglepő. Ha a zártömb nem tud teljesen hátramenni, akkor ki se vehető, nem tudja elhagyni a vezetősínt.

Köszi hogy megosztottad, érdekes volt. Beletesszük a “gyerekek ezt ne próbáljátok meg otthon” rovatba.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: bel »

Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

bel írta: 2024.01.21. 21:27 Feg-defense

Kép
Ez még mindig egy jó kép. :-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2024.01.21. 21:27 Feg-defense

Kép
Ilyet hol lehet venni? Mennyiért? Vagy annyira titkos és hadi hogy nemeladó? ;)

Hogy Gvass1 szava járásával éljek - mára már végtelenül elavult távcsöves puska :lol: - de cuki, retró , és elférne a páncélban
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2024.01.22. 09:34 Ilyet hol lehet venni? Mennyiért? Vagy annyira titkos és hadi hogy nemeladó? ;)

Hogy Gvass1 szava járásával éljek - mára már végtelenül elavult távcsöves puska :lol: - de cuki, retró , és elférne a páncélban
Egy kis háttérsztori:-)):

https://www.theakforum.net/threads/mili ... es.321806/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Petya357 írta: 2024.01.22. 09:34 Ilyet hol lehet venni? Mennyiért? Vagy annyira titkos és hadi hogy nemeladó? ;)
G.cidrága (bőven millió felett), és tudomásom szerint csak USA exportra megy jelenleg.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kojak írta: 2024.01.22. 13:16 G.cidrága (bőven millió felett), és tudomásom szerint csak USA exportra megy jelenleg.
Köszi. Azért ANNYIRA nem lehet jó. 8-)

akinek erre all fel, idehaza hasonló árfekvésben - alternatíva Steinernél a made by Kalasnyikov Koncern polgári SzVD és leszármazottjai.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2024.01.22. 09:34 Ilyet hol lehet venni? Mennyiért? Vagy annyira titkos és hadi hogy nemeladó? ;)

Hogy Gvass1 szava járásával éljek - mára már végtelenül elavult távcsöves puska :lol: - de cuki, retró , és elférne a páncélban
Szia,

Hat, itt nem 100% volt az inflacio, amilyen arakat manapsag mondanak, en meg hasznaltan se vennek, nemhogy ujat.

Igaz, nekem konnyu, mivel en "meg idoben" vettem egyet. :-)

Bel
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: cujoe »

bel írta: 2024.01.21. 21:27 Feg-defense

Kép
Ez komoly? (Mert viccnek durva volna. :D ) A honlap szerint a termékpaletta része a FÉG P9M, íme:

https://feg-defense.com/products/
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Petya357 írta: 2024.01.22. 13:56 Köszi. Azért ANNYIRA nem lehet jó. 8-)

akinek erre all fel, idehaza hasonló árfekvésben - alternatíva Steinernél a made by Kalasnyikov Koncern polgári SzVD és leszármazottjai.
Ez kifejezetten exportra készül, USA piacra, ott (legalábbis mikor kiment az első szállítmány), nem volt más alternatívája. Kifejezetten gyűjtői darab. El is kapkodták a gyűjtők, meg hajba is kaptak rajta.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: Kojak »

cujoe írta: 2024.01.22. 16:38 Ez komoly? (Mert viccnek durva volna. :D ) A honlap szerint a termékpaletta része a FÉG P9M, íme:

https://feg-defense.com/products/
Rákérdeztem neked. Ha valaki befektet a gyártásba egy nagyobb összeget, akkor legyártanak százas-ezres nagyságrendben.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2024.01.23. 07:39 Rákérdeztem neked. Ha valaki befektet a gyártásba egy nagyobb összeget, akkor legyártanak százas-ezres nagyságrendben.
Vaaagy rendelsz a Tisas-tól, gombokért. Sokféle konfigban van náluk modern CNC-gépeken készülő Hi-Power.
(és van EU-s lerakatuk is.)

Szóval én a P9M wannabe feltámasztását nem értem üzletileg egyáltalán.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

gvass1 írta: 2024.01.23. 07:45 Vaaagy rendelsz a Tisas-tól, gombokért. Sokféle konfigban van náluk modern CNC-gépeken készülő Hi-Power.
(és van EU-s lerakatuk is.)

Szóval én a P9M wannabe feltámasztását nem értem üzletileg egyáltalán.
Ők se, ezért nem csinálták meg maguktól. De minden adott hozzá, csak pénz és fizetőképes kereslet legyen. A Dragunov sztori is piackutatással indult, azt mondták a nagy vízen túl, hogy kell, és lett.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
blint
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2021.06.26. 15:26

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: blint »

G.D írta: 2024.02.26. 18:59 Kép
Modernizált davajgitár? :D
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: kalasnyikov.hu

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Válasz küldése