Dinamikus/szituacios loveszet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

idehaza mar abbol is hiszti volt hogy anatomiai lolapra lottek sportlovok, ebbol biztos hogy botrany lenne :roll:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

SAS-on eddig mindig a reaktív videó volt a kedvencem!
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: vato »

bel írta: 2023.11.18. 17:58 ...
Fortitu altal hozott video nagyon jol nez ki!

Bel
+1

Ez a megengedett biztonsági szög (~160 fok?) nagyon jónak tűnik, még élethűbb így a megvalósítás, illetve, hogy tovább megy a videó adott támadó leküzdése után, több támadót is le kell küzdeni, ez már tényleg cool lehet 8-)

((kezdésnek airsofttal még egész könnyen meg lehetne valósítani (nem kell rendes golyófogó) bár a videókat felvenni az melós lenne))
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2023.11.18. 18:08 idehaza mar abbol is hiszti volt hogy anatomiai lolapra lottek sportlovok, ebbol biztos hogy botrany lenne :roll:
A két szövetség érzékenysége nem egyforma. 8-)

MDLSZ: IDPAban, Gyorskombinnáltban eleve van emberalak. A szabálykönyv része. Te őket nem szereted, nem jársz ilyenekre - ezért tűnik úgy, hogy ;) Csak az MSSZben tiltott.

A reaktív videó ettől függetkenül is megosztja a fórumtársakat. Én mindenkit megértek, sok érvet hallgattam meg pro és kontra. Kiképzési célra, gyakorlásra egyenesen zseniális. Sportra Bel sem erőlteti, opcionális rekreációs foglalkozás szokott lenni. Nagyon jó cucc.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Közszolgálati Kézifegyver Kupa

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Idei Közszolgálati Kézifegyver Kupa videó.

Kettő IDPA közeli pálya és két “brutality” pálya.

https://youtu.be/nKbOZANu9Ds?si=WOssZQ-NBw8ozcrl
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Közszolgálati Kézifegyver Kupa

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2023.11.26. 21:38 Idei Közszolgálati Kézifegyver Kupa videó.

Kettő IDPA közeli pálya és két “brutality” pálya.

https://youtu.be/nKbOZANu9Ds?si=WOssZQ-NBw8ozcrl
Gratulálok! Régen láttunk már fémirányzékkal lőni.

Idén nekem ez kimaradt, ami kár - a fél kecske alakú zsák dobálása verseny közben nem mindennapi élmény.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Közszolgálati Kézifegyver Kupa

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2023.11.26. 22:10 Gratulálok! Régen láttunk már fémirányzékkal lőni.

Idén nekem ez kimaradt, ami kár - a fél kecske alakú zsák dobálása verseny közben nem mindennapi élmény.
Köszi.

Kb egy éve nem lőttem fém irányzékkal, a shadow egyessel pedig 3 éve, de jó móka volt.
A ketlebelles pálya nehezebb volt mint a bolgár zsákok, ott csak össze kellett rakni, hogy me hagyd ott a pisztolyt :)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Közszolgálati Kézifegyver Kupa

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2023.11.26. 22:19 Köszi.

Kb egy éve nem lőttem fém irányzékkal, a shadow egyessel pedig 3 éve, de jó móka volt.
A ketlebelles pálya nehezebb volt mint a bolgár zsákok, ott csak össze kellett rakni, hogy me hagyd ott a pisztolyt :)
Még jó, hogy közben nem lőttek rátok paitbollal a még brutálisabb, még élethűbb életérzésért.. :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Közszolgálati Kézifegyver Kupa

Hozzászólás Szerző: G.D »

Petya357 írta: 2023.11.26. 23:52 Még jó, hogy közben nem lőttek rátok paitbollal a még brutálisabb, még élethűbb életérzésért.. :mrgreen:
Azért így is volt, akinek elég mutatványosra sikerült a végrehajtás :D
bel, várjuk a videót!
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Közszolgálati Kézifegyver Kupa

Hozzászólás Szerző: bel »

G.D írta: 2023.11.27. 15:15 Azért így is volt, akinek elég mutatványosra sikerült a végrehajtás :D
bel, várjuk a videót!
Sziasztok,

A KKK-n nagyon jo es erdekes versenyt csinaltak a szervezok. A palyak kozul ketto teljesen ujszeru volt, mivel komoly fizikai terheles mellett kellett loni.

A verseny "Idpa jellegu" volt, ez abbol is latszott, hogy 151 versenyzo vett reszt itt, es nem 58 magyar versenyzo volt, ahogy ujabban az MDLSZ Tier 3 IDPA versenyeken szokas. :-)

Szerencsere serules nem volt a versenyen! Ez foleg azert jo, mivel mindig jo, ha nincs serules a versenyen, de raadasul most epp van igeny arra, hogy az IDPA versenyen megserultek korhazi ellatasat ne a TB finanszirozza, hanem a rendezo egyesulet vagy a szovetseg. :-(
Szerencsere hivatalosan MEG nem lett ez leirva, remeljuk nem is lesz.

Es akkor jojjenek a konkret videok:

Doglott kecske bosszuja, ahol a 10. masodpercnel illedelmes palankot atszokelles helyett visszatamadt a versenyzore a kecsketetem.

Matyi felrelepeseA felvetel nem lett tokeletes, mert operatorkent nem szamitottam arra, hogy a palyan kivuli reszen is erdemes lesz rogziteni az esemenyeket - de azert erdemes megnezni az arcat annak, aki a szeken bekesen uldogeles kozben egyszercsak a foldon talalta magat.

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Közszolgálati Kézifegyver Kupa

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

bel írta: 2023.11.27. 18:20 Sziasztok,

A KKK-n nagyon jo es erdekes versenyt csinaltak a szervezok. A palyak kozul ketto teljesen ujszeru volt, mivel komoly fizikai terheles mellett kellett loni.

A verseny "Idpa jellegu" volt, ez abbol is latszott, hogy 151 versenyzo vett reszt itt, es nem 58 magyar versenyzo volt, ahogy ujabban az MDLSZ Tier 3 IDPA versenyeken szokas. :-)

Szerencsere serules nem volt a versenyen! Ez foleg azert jo, mivel mindig jo, ha nincs serules a versenyen, de raadasul most epp van igeny arra, hogy az IDPA versenyen megserultek korhazi ellatasat ne a TB finanszirozza, hanem a rendezo egyesulet vagy a szovetseg. :-(
Szerencsere hivatalosan MEG nem lett ez leirva, remeljuk nem is lesz.

Es akkor jojjenek a konkret videok:

Doglott kecske bosszuja, ahol a 10. masodpercnel illedelmes palankot atszokelles helyett visszatamadt a versenyzore a kecsketetem.

Matyi felrelepeseA felvetel nem lett tokeletes, mert operatorkent nem szamitottam arra, hogy a palyan kivuli reszen is erdemes lesz rogziteni az esemenyeket - de azert erdemes megnezni az arcat annak, aki a szeken bekesen uldogeles kozben egyszercsak a foldon talalta magat.

Bel

A 151 versenyzőből mennyi volt MDLSZ tag? Mennyi hallgató?
Mennyi hivatásos?
A fennmaradók merről jöttek?

Egyébként kb 100 al kevesebben lőttek mint amikor én lottem legutóbb.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Közszolgálati Kézifegyver Kupa

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

bel írta: 2023.11.27. 18:20
--- de raadasul most epp van igeny arra, hogy az IDPA versenyen megserultek korhazi ellatasat ne a TB finanszirozza, hanem a rendezo egyesulet vagy a szovetseg. :-(
Szerencsere hivatalosan MEG nem lett ez leirva, remeljuk nem is lesz.

E

Bel
Ezt hol terezik és miért csak IDPA versenyen????
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

HCZoli írta: 2023.11.27. 19:25

Ezt hol terezik és miért csak IDPA versenyen????
Tekintve, hogy ez az ügy személyes ellentétek miatt alatt alakult ki, ezt szerintem jobb lenne zárt ajtók mögött megbeszélni. Aztán majd a végeredményről tájékoztatni a nyilvánosságot.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fortitu írta: 2023.11.27. 19:31 Tekintve, hogy ez az ügy személyes ellentétek miatt alatt alakult ki, ezt szerintem jobb lenne zárt ajtók mögött megbeszélni. Aztán majd a végeredményről tájékoztatni a nyilvánosságot.
Erről itt és most hallok előszőr.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.11.27. 19:31 Tekintve, hogy ez az ügy személyes ellentétek miatt alatt alakult ki, ezt szerintem jobb lenne zárt ajtók mögött megbeszélni. Aztán majd a végeredményről tájékoztatni a nyilvánosságot.
+1

Telefont javaslok. Médiálni kellene, az oda vezető út pedig olyan rögös, hogy nem tartozik mindenkire.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Mzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2022.07.20. 06:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Mzoli »

Az mdlsz honlapjarol, nyilvanos adatok aggregalasa (szeretem a szamokat :))

mdlsz 2019-2023 táblázat.jpg
mdlsz 2019-2023 táblázat.jpg (37.22 KiB) Megtekintve 7014 alkalommal
mdlsz 2019-2023 chart3.jpg
mdlsz 2019-2023 chart3.jpg (12.72 KiB) Megtekintve 7014 alkalommal
mdlsz 2019-2023 chart2.jpg
mdlsz 2019-2023 chart2.jpg (19.65 KiB) Megtekintve 7014 alkalommal
mdlsz 2019-2023 chart1.jpg
mdlsz 2019-2023 chart1.jpg (16.99 KiB) Megtekintve 7014 alkalommal
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Közszolgálati Kézifegyver Kupa

Hozzászólás Szerző: AndyA »

bel írta: 2023.11.27. 18:20 Sziasztok,

A KKK-n nagyon jo es erdekes versenyt csinaltak a szervezok. A palyak kozul ketto teljesen ujszeru volt, mivel komoly fizikai terheles mellett kellett loni.

A verseny "Idpa jellegu" volt, ez abbol is latszott, hogy 151 versenyzo vett reszt itt, es nem 58 magyar versenyzo volt, ahogy ujabban az MDLSZ Tier 3 IDPA versenyeken szokas. :-)

Szerencsere serules nem volt a versenyen! Ez foleg azert jo, mivel mindig jo, ha nincs serules a versenyen, de raadasul most epp van igeny arra, hogy az IDPA versenyen megserultek korhazi ellatasat ne a TB finanszirozza, hanem a rendezo egyesulet vagy a szovetseg. :-(
Szerencsere hivatalosan MEG nem lett ez leirva, remeljuk nem is lesz.

Es akkor jojjenek a konkret videok:

Doglott kecske bosszuja, ahol a 10. masodpercnel illedelmes palankot atszokelles helyett visszatamadt a versenyzore a kecsketetem.

Matyi felrelepeseA felvetel nem lett tokeletes, mert operatorkent nem szamitottam arra, hogy a palyan kivuli reszen is erdemes lesz rogziteni az esemenyeket - de azert erdemes megnezni az arcat annak, aki a szeken bekesen uldogeles kozben egyszercsak a foldon talalta magat.

Bel
Nem tűnik őszintének a mosolya... :-D
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Mzoli írta: 2023.11.28. 08:28 Az mdlsz honlapjarol, nyilvanos adatok aggregalasa (szeretem a szamokat :))


mdlsz 2019-2023 táblázat.jpg

mdlsz 2019-2023 chart3.jpg

mdlsz 2019-2023 chart2.jpg

mdlsz 2019-2023 chart1.jpg
mit látunk mi akik nem szeressuk a szamokat? vagyis mit kéne látni?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

HCZoli írta: 2023.11.27. 19:33 Erről itt és most hallok előszőr.
Szia,

Ha rakeresel arra a neten, hogy "veszelyes sport", akkor ehhez hasonlo talalatokat fogsz kapni:
"az állam nem vállal felelősséget az ily módon bekövetkezett balesetekért. Tehát a társadalombiztosítás ingyenes szolgáltatásai nem terjednek ki a veszélyes sportok közben történt balesetekre.
Vagyis hiába fizetjük egyébként az egészségügyi járulékot, ha például mondjuk falmászás során egy esés következtében sérülést szenvedünk. Ez esetben a kórházi költségek, a vizsgálatok, illetve a gyógyszerek teljes ára is a mi zsebünket terheli."


Ebben a honapban volt egy beadvany arra, hogy az illetekes elnokseg olyan hatarozatot hozzon, ami tenykent allitja, hogy az IDPA veszelyes sport. Ezt sikerult elharitanom, a hatarozat nem szuletett meg.

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

az hogy az illetekes elnokseg miyen hatarozatot hoz kutyat nem erdekel, majd ha a kozlonybe lejon akkor lehet vakarozni...
bel írta: 2023.11.28. 12:53 Szia,

Ha rakeresel arra a neten, hogy "veszelyes sport", akkor ehhez hasonlo talalatokat fogsz kapni:
"az állam nem vállal felelősséget az ily módon bekövetkezett balesetekért. Tehát a társadalombiztosítás ingyenes szolgáltatásai nem terjednek ki a veszélyes sportok közben történt balesetekre.
Vagyis hiába fizetjük egyébként az egészségügyi járulékot, ha például mondjuk falmászás során egy esés következtében sérülést szenvedünk. Ez esetben a kórházi költségek, a vizsgálatok, illetve a gyógyszerek teljes ára is a mi zsebünket terheli."


Ebben a honapban volt egy beadvany arra, hogy az illetekes elnokseg olyan hatarozatot hozzon, ami tenykent allitja, hogy az IDPA veszelyes sport. Ezt sikerult elharitanom, a hatarozat nem szuletett meg.

Bel
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2023.11.28. 12:53 Szia,

Ha rakeresel arra a neten, hogy "veszelyes sport", akkor ehhez hasonlo talalatokat fogsz kapni:
"az állam nem vállal felelősséget az ily módon bekövetkezett balesetekért. Tehát a társadalombiztosítás ingyenes szolgáltatásai nem terjednek ki a veszélyes sportok közben történt balesetekre.
Vagyis hiába fizetjük egyébként az egészségügyi járulékot, ha például mondjuk falmászás során egy esés következtében sérülést szenvedünk. Ez esetben a kórházi költségek, a vizsgálatok, illetve a gyógyszerek teljes ára is a mi zsebünket terheli."


Ebben a honapban volt egy beadvany arra, hogy az illetekes elnokseg olyan hatarozatot hozzon, ami tenykent allitja, hogy az IDPA veszelyes sport. Ezt sikerult elharitanom, a hatarozat nem szuletett meg.

Bel
Szia,

Hangosan gondolkodom: nem lehet erre olyasmi biztosítást kötni, mint amilyen a vadászoknak is van? Nem vagyok tisztában annak a pontos tartalmával, de a kamarai tagság mellé kvázi kötelező egy Groupama-s vadász felelősségi biztosítást megkötni. (Vagyis nem kötelező pont azt, csak a biztosítás kötelező, de tudtommal kizárólag a Groupama-nak van erre ajánlata, tehát lehet választani 1-ből 1-et )
Egy ilyen nem oldaná fel a helyzetet? Persze ezt le kell tárgyalni a biztosítóval a szövetségnek. A vadász bizti díja nem túl magas, 3 ezer Ft per év.

Egyébként ez nekem nem tűnik ördögtől való dolognak, más extrém sportolóknak, pl. a hegymászóknak, sőt még a síelőknek sem fizet az alap TB biztosítás nagyon sok mindent. Aki kiegészítő biztosítás nélkül megy síelni vagy hegyet mászni, ha baleset éri és légi mentés szükséges, akkor milliós számlára számíthat, mert #minekmentoda.

Toto
Mzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2022.07.20. 06:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Mzoli »

brh562 írta: 2023.11.28. 11:24 mit látunk mi akik nem szeressuk a szamokat? vagyis mit kéne látni?
Az elmult 5 év versenyei, melyik versenyszám mennyire népszerű, mennyi a változás, stb. Semmi különös, csak érdekelt és ha már leválogattam, akkor megosztom.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

A vadasz biztositas akkor fizet ha a vadasz okoz kart.
Itt meg arrol van szo ha a lovo megserul a versenyen, raadasul a jogszabaly eleg pontosan definialja mi tartozik extrem sportnak:

5/B. § * (1) * Az Ebtv. 18. §-a (6) bekezdésének e) pontja alkalmazásában különösen veszélyes (extrém) sportnak, szórakoztató-szabadidős tevékenységnek minősül: *
a) vízisízés,
b) jet-ski,
c) vadvízi evezés,
d) hegy- és sziklamászás az V. foktól,
e) magashegyi expedíció,
f) *
g) bázisugrás, mélybe ugrás (bungee jumping),
h) falmászás,
i) roncsautó (auto-crash) sport, rally,
j) hőlégballonozás,
k) félkezes és nyílttengeri vitorlázás,
l) sárkányrepülés, ejtőernyőzés, paplanernyőzés, műrepülés.

Itt szerintem megint a szokasos gittegylet f@szmeregetesrol van szo....

TotoHU írta: 2023.11.28. 13:31 Szia,

Hangosan gondolkodom: nem lehet erre olyasmi biztosítást kötni, mint amilyen a vadászoknak is van? Nem vagyok tisztában annak a pontos tartalmával, de a kamarai tagság mellé kvázi kötelező egy Groupama-s vadász felelősségi biztosítást megkötni. (Vagyis nem kötelező pont azt, csak a biztosítás kötelező, de tudtommal kizárólag a Groupama-nak van erre ajánlata, tehát lehet választani 1-ből 1-et )
Egy ilyen nem oldaná fel a helyzetet? Persze ezt le kell tárgyalni a biztosítóval a szövetségnek. A vadász bizti díja nem túl magas, 3 ezer Ft per év.

Egyébként ez nekem nem tűnik ördögtől való dolognak, más extrém sportolóknak, pl. a hegymászóknak, sőt még a síelőknek sem fizet az alap TB biztosítás nagyon sok mindent. Aki kiegészítő biztosítás nélkül megy síelni vagy hegyet mászni, ha baleset éri és légi mentés szükséges, akkor milliós számlára számíthat, mert #minekmentoda.

Toto
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

bel írta: 2023.11.28. 12:53 Szia,

Ha rakeresel arra a neten, hogy "veszelyes sport", akkor ehhez hasonlo talalatokat fogsz kapni:
"az állam nem vállal felelősséget az ily módon bekövetkezett balesetekért. Tehát a társadalombiztosítás ingyenes szolgáltatásai nem terjednek ki a veszélyes sportok közben történt balesetekre.
Vagyis hiába fizetjük egyébként az egészségügyi járulékot, ha például mondjuk falmászás során egy esés következtében sérülést szenvedünk. Ez esetben a kórházi költségek, a vizsgálatok, illetve a gyógyszerek teljes ára is a mi zsebünket terheli."


Ebben a honapban volt egy beadvany arra, hogy az illetekes elnokseg olyan hatarozatot hozzon, ami tenykent allitja, hogy az IDPA veszelyes sport. Ezt sikerult elharitanom, a hatarozat nem szuletett meg.

Bel
Szia Bel
Saját tpasztalatot írok le.
Igaz nem volt olyan nagy a baj, de lövészet közben (csapatversenyen) sajnos le estem 2-3 méter magasból felszereléssel.
Ott ugyan úgy tűnt nincs nagy baj, azon kívül, hogy fájt a bal karom és a lábaim is zúzódtak, de másnap kénytelen voltam bemenni a kórházba mert olyan mértékben dagadt be este és már mozogatni is alig tudtam a fájdalomtól....
Elmondtam mi történt és simán elláttak, röntgen, kötözés stb... aztán mehettem haza. Fizetnem nem kellett.
Pedig sportolás közben történt.

Annó hallottam olyat, hogy versenyen át lőtte a kezét a delikvens ajtó nyitás közben (gondolom rossz volt a nyitás :) )
Ez ugyan lehet urbán legenda és csak a lövészek körében terjedt ez a hír, de kíváncsi elnnék rá, hogy miután ellátták, kellett-e fizetni?

Ezzel csak arra szeretnék kilyukadni, hogy nem lehetésges az, hogy a gyakorlatban más az eljárási rend, mint amit egy biztosító honlapján olvasunk, akinek nyilván érdekében áll téged egy bizonyos összeggel levenni?
Nyilván nem mondom, hogy hazudnak és nincs ilyen szabály, de pl a lőtéren örténik a baleset, akiknek szintén kell rendelkezni valmilyen biztosítással, amely a lőtéren bekövetkeztt balesetek esetén térít....
Vagy rosszul gondolom?
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

qqriq írta: 2023.11.28. 13:52 A vadasz biztositas akkor fizet ha a vadasz okoz kart.
Itt meg arrol van szo ha a lovo megserul a versenyen, raadasul a jogszabaly eleg pontosan definialja mi tartozik extrem sportnak:

5/B. § * (1) * Az Ebtv. 18. §-a (6) bekezdésének e) pontja alkalmazásában különösen veszélyes (extrém) sportnak, szórakoztató-szabadidős tevékenységnek minősül: *
a) vízisízés,
b) jet-ski,
c) vadvízi evezés,
d) hegy- és sziklamászás az V. foktól,
e) magashegyi expedíció,
f) *
g) bázisugrás, mélybe ugrás (bungee jumping),
h) falmászás,
i) roncsautó (auto-crash) sport, rally,
j) hőlégballonozás,
k) félkezes és nyílttengeri vitorlázás,
l) sárkányrepülés, ejtőernyőzés, paplanernyőzés, műrepülés.

Itt szerintem megint a szokasos gittegylet f@szmeregetesrol van szo....
+1.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Mzoli írta: 2023.11.28. 13:48 Az elmult 5 év versenyei, melyik versenyszám mennyire népszerű, mennyi a változás, stb. Semmi különös, csak érdekelt és ha már leválogattam, akkor megosztom.
aha akkor megáálapithatjuk ahogyaz idpa folyamatosan astagnal , mig a gyp és a steel növekedést mutat :) lehet több idpa versenyt kéne engedni :) /ezt nem kellett volna :) / de igen :)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Kolonics írta: 2023.11.28. 13:58 Ezzel csak arra szeretnék kilyukadni, hogy nem lehetésges az, hogy a gyakorlatban más az eljárási rend, mint amit egy biztosító honlapján olvasunk, akinek nyilván érdekében áll téged egy bizonyos összeggel levenni?
Szia,

Eddig egyertelmuen nem volt veszelyes sport a loveszet, ennek megfeleloen a beidezett resz sem arrol szolt, hogy eddig a loveszetre mi vonatkozott.

Csak most volt igeny arra, hogy a loveszet atkeruljon ebbe a kategoriaba. Amugy az igazan donto szo Qqirq-e: az o jogszabalyi idezete egyertelmuen leirja, hogy ha let volna hatarozat, az nem lett volna ervenyes.

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mert egyre tobb a hobbilovo?
brh562 írta: 2023.11.28. 14:20 mig a gyp és a steel növekedést mutat
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Közszolgálati Kézifegyver Kupa

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

HCZoli írta: 2023.11.27. 18:50 A 151 versenyzőből mennyi volt MDLSZ tag? Mennyi hallgató?
Mennyi hivatásos?
A fennmaradók merről jöttek?

Egyébként kb 100 al kevesebben lőttek mint amikor én lottem legutóbb.
Kérdésemre válaszolva:

Eredmény jegyzék alapján 93 hivatásos kategória lövő volt és 57 sportoló kategória lövő.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Közszolgálati Kézifegyver Kupa

Hozzászólás Szerző: bel »

HCZoli írta: 2023.11.28. 15:37 Kérdésemre válaszolva:

Eredmény jegyzék alapján 93 hivatásos kategória lövő volt és 57 sportoló kategória lövő.
Szia,

De a lenyeg, hogy te az osszesitett versenyt is megnyerted, gratula hozza itt is. :-)
Kép

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

brh562 írta: 2023.11.28. 14:20 aha akkor megáálapithatjuk ahogyaz idpa folyamatosan astagnal , mig a gyp és a steel növekedést mutat :) lehet több idpa versenyt kéne engedni :) /ezt nem kellett volna :) / de igen :)
+1
A sok sportlövő által megvetett és lenézett hobbilövők masszív előretörését látjuk, a wannabe kommandósokkal szemben. :lol:
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2023.11.28. 17:28 +1
A sok sportlövő által megvetett és lenézett hobbilövők masszív előretörését látjuk, a wannabe kommandósokkal szemben. :lol:
A gyp "szegmens" totál homály számomra, viszont a steel-nek abban a részében, amire valamennyire rálátok, igen csekély azok hányada, akik kizárólag a minősítés megszerzéséhez elegendő mennyiségű versenyen vesznek részt.
Röviden: nem :D
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

G.D írta: 2023.11.28. 17:46 A gyp "szegmens" totál homály számomra, viszont a steel-nek abban a részében, amire valamennyire rálátok, igen csekély azok hányada, akik kizárólag a minősítés megszerzéséhez elegendő mennyiségű versenyen vesznek részt.
Röviden: nem :D
A GyP az 95%-ban a minősítés gyártásáról szól. 8-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2023.11.28. 19:11 A GyP az 95%-ban a minősítés gyártásáról szól. 8-)
Akkor felesleges lenne ennyi verseny, csak mondom ;)
Simán csak ezt a legegyszerűbb rendezni, meg a régi MSSZ-es pontlövész számokon nevelkedetteknek is ismerősebb a világa. Sok embert lehet egyszerre lövetni -> kisebb nevezési díjakból is jó a per órára számolt bevétele -> az olcsóság mégtöbb embert vonz, amihez hozzátesz, hogy 15 lövésből meg lehet úszni egy versenyt. Szóval szerintem igenis sokan szeretik, mert jó értelemben véve nem kell rajta agyalni sem rendezői, sem versenyzői oldalon. Én gyorspontra már inkább csak akkor járok, ha olyan a társaság, szóval nem is a verseny miatt megyek, ha megyek, de ettől függetlenül örülök, ha minél több lövészeti ág virágzik idehaza.
Én amúgy a steelt javaslom általában, ha valaki csak minősítést szeretne farmolni. Elsősorban mert hamar lehet végezni, egyszerű, de élvezetes is, meg vizsgál alapvető önálló fegyverkezelési képességeket is. Ha valaki komolyan csinálja, akkor persze ez is tud sokkal többről szólni.
MSSZ-nél meg a rapid való erre.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2023.11.28. 19:29 Akkor felesleges lenne ennyi verseny, csak mondom ;)
Simán csak ezt a legegyszerűbb rendezni, meg a régi MSSZ-es pontlövész számokon nevelkedetteknek is ismerősebb a világa. Sok embert lehet egyszerre lövetni -> kisebb nevezési díjakból is jó a per órára számolt bevétele -> az olcsóság mégtöbb embert vonz, amihez hozzátesz, hogy 15 lövésből meg lehet úszni egy versenyt. Szóval szerintem igenis sokan szeretik, mert jó értelemben véve nem kell rajta agyalni sem rendezői, sem versenyzői oldalon. Én gyorspontra már inkább csak akkor járok, ha olyan a társaság, szóval nem is a verseny miatt megyek, ha megyek, de ettől függetlenül örülök, ha minél több lövészeti ág virágzik idehaza.
Én amúgy a steelt javaslom általában, ha valaki csak minősítést szeretne farmolni. Elsősorban mert hamar lehet végezni, egyszerű, de élvezetes is, meg vizsgál alapvető önálló fegyverkezelési képességeket is. Ha valaki komolyan csinálja, akkor persze ez is tud sokkal többről szólni.
MSSZ-nél meg a rapid való erre.
Én most hirtelenbe GyP-t lőttem, hogy meglegyen még év vége előtt a minősítésem, de érdekel a steel is. Előbb persze gyakorlás szintjén - csak ugye hol is...?
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

AndyA írta: 2023.11.28. 20:53 Én most hirtelenbe GyP-t lőttem, hogy meglegyen még év vége előtt a minősítésem, de érdekel a steel is. Előbb persze gyakorlás szintjén - csak ugye hol is...?
attól füg merre lakol :) mer pesten meg kornyeken van egy csomo szinte minden 7 en
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

G.D írta: 2023.11.28. 17:46 A gyp "szegmens" totál homály számomra, viszont a steel-nek abban a részében, amire valamennyire rálátok, igen csekély azok hányada, akik kizárólag a minősítés megszerzéséhez elegendő mennyiségű versenyen vesznek részt.
Röviden: nem :D
+1

Évente minimum 50 versenyt szoktam letolni, 7 különböző szakágban, ezért úgy vélem, hitelesen tudok a témához hozzászólni. Meg tudom erősíteni, hogy nagyon sokszor látom ugyanazokat az arcokat. de Steelen, GyPn, IDPAn, sziluetten, Gyorskombinálton, F-class/IPRFen, és SASon * is a társaság több mint fele mindig ugyanaz (szakáganként). Van, aki 3-4 szakágat lő. Mondjuk még egy olyan őrültet, aki MINDENT IS lő, nem nagyon láttam :mrgreen: Vidéki, fővárosi versenyeken is ugyanazt a helyzet, legfeljebb más-más emberek látogatják regionálisan, de a társaság fele-háromnegyede stabilan mindenhol kb ugyanaz.

*Most vettem észre, hogy IPSCt szégyen, de szerintem még nem is lőttem idén :roll: enyje

Ahol feltűnően sok a koca lövő, akit elsősorban csak a minősítés érdekel, azok a kisebb háziversenyek. Jelnemzően valóban a GyP, kisebb mértékben a Steelt használják minősítés farmolásra.

Az összes többi MDLSZ szakágat túl nehéznek találják a megúszásra gyúró sporttársak ;) Úgy láttam, hogy a dinamikusoktól a biztonsági okokból történő kizárás riasztja el a kevésbé rutinosabbakat, a sziluettől és a precíziósoktól pedig az, hogy mesziről qrva nehéz ám az a kis valamit eltalálni… :lol:

MSSZt kevésbé ismerem már, 3 éve nem vagyok tag, de jellemzően a 25m hazai pont, és a Rapid az, ahol a túlélő sporttársak megmentik a barnakönyvet.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2023.11.28. 20:53 Én most hirtelenbe GyP-t lőttem, hogy meglegyen még év vége előtt a minősítésem, de érdekel a steel is. Előbb persze gyakorlás szintjén - csak ugye hol is...?
https://portal.mdlsz.com/versenynaptar?spec=6&year=2023

Gyál, Páty, XXIII ker - van bőven. Idén már csak kettő maradt.

Dec 10 a Celeritason (XXIII ker)? talán meg van 1-2 hely. A Celeritas honlapján lehet regisztrálni, előre kell fizetni hitelkártyával.

Közp. Gyújtású pisztolyhoz kötelező egy biztonságos tok! Minden máshoz még az sem kell, mert kézből, 45 fokos szögből kell indítani. Szabálykönyvet határozottan illik elolvasni! Minden mást pedig remekül el lehet lesni magán a versenyen. Szólsz, hogy az első, és akkor hátrébb raknak a squadban, hogy megfigyelhesd a többieket. Maga a sport egyszerű, mint a faek - de jól és gyorsan csinálni persze már nagyon nem egyszerű ;) az élvezeti faktor magas, sokkal jobb fun, mint a statikus szakágak. A squadtársak között tuti lesz olyan, aki segít, válaszol pár kérdésre.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

brh562 írta: 2023.11.28. 21:25 attól füg merre lakol :) mer pesten meg kornyeken van egy csomo szinte minden 7 en
Bp., de eléggé hátrányos helyzetű helyen, Rómaifürdőn. :-)

Errefelé hol van valami a közelben?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2023.11.29. 08:07 Bp., de eléggé hátrányos helyzetű helyen, Rómaifürdőn. :-)

Errefelé hol van valami a közelben?
Az ország másik végébe utazgatunk néha versenyre, szerintem Budapesten belül is el lehet menni a szomszéd utcánál messzebbre rövid idő alatt ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2023.11.29. 08:34 Az ország másik végébe utazgatunk néha versenyre, szerintem Budapesten belül is el lehet menni a szomszéd utcánál messzebbre rövid idő alatt ;)
Először gyakorlás szintjén érdekelne a dolog, alighanem nem nagy baj, ha nem csak a versenyeken lövök ilyet. Ahhoz viszont olyan kell, ami belátható távolságon belül van, ahová viszonylag rendszeresen és nem túl komoly erőforrásigénnyel el lehet járni.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2023.11.29. 08:37 Először gyakorlás szintjén érdekelne a dolog, alighanem nem nagy baj, ha nem csak a versenyeken lövök ilyet. Ahhoz viszont olyan kell, ami belátható távolságon belül van, ahová viszonylag rendszeresen és nem túl komoly erőforrásigénnyel el lehet járni.
Fémre lőni nagyon jó móka, én is szeretem, ha kijutok nagyritkán mostanában lőtérre, ki is kérem mindig a fémcélokat a lövészetvezetőtől.
De nem jutna ezen a téren eszembe versenyezni másokkal, jó ez így, a saját örömömre lövöldözni, időnyomás és teljesítmény-kényszer nélkül. Just for fun.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2023.11.29. 08:39 Fémre lőni nagyon jó móka, én is szeretem, ha kijutok nagyritkán mostanában lőtérre, ki is kérem mindig a fémcélokat a lövészetvezetőtől.
De nem jutna ezen a téren eszembe versenyezni másokkal, jó ez így, a saját örömömre lövöldözni, időnyomás és teljesítmény-kényszer nélkül. Just for fun.
Tudom, lőttem már ilyet Pátyon. Két órára kibéreltük a lőteret, azután eszelős mennyiségű lőszert ellocsoltunk... :-D
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.11.29. 08:34 Az ország másik végébe utazgatunk néha versenyre, szerintem Budapesten belül is el lehet menni a szomszéd utcánál messzebbre rövid idő alatt ;)
+1

Ha rest vagy autózni fél órát :!: akkor attól tartok, nem fogsz steelezni ;) lent léirtam hol szokott lenni Bp és környékén
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2023.11.29. 08:42 Tudom, lőttem már ilyet Pátyon. Két órára kibéreltük a lőteret, azután eszelős mennyiségű lőszert ellocsoltunk... :-D
Na ez az, ez jó játék, tök jó szórakozás! Ezt én is ezerrel adom. De versenyezni ebben másokkal - nemtom, bennem nem mozdul meg rá semmi.
A versenyzés számomra az a kötelező nyűg, amit le kell tudni ahhoz, hogy ki tudjak járni a saját örömömre a lőtérre, és ott ne valami legyalázott klubfegyverrel lőhessek, hanem a sajátommal.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2023.11.29. 09:16 +1

Ha rest vagy autózni fél órát :!: akkor attól tartok, nem fogsz steelezni ;) lent léirtam hol szokott lenni Bp és környékén
Budafokon van a lőterünk, ahová járok (Rómaifürdőről). Onnan Gyál majdnem még egyszer annyi, csak kicsit másfelé, Páty itthonról kb. 3/4 óra, ha éppen jól járható minden (ha nem, akkor +15-20 perc alsó hangon, plusz dugóban dugulás). Viszont oda mostanában nem jutok el olyankor, amikor még világos van, legfeljebb hétvégén. XXIII. talán egy hangyányival közelebb van, mint Gyál, de így sem igazán optimális Óbudáról.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2023.11.29. 14:20 Budafokon van a lőterünk, ahová járok (Rómaifürdőről). Onnan Gyál majdnem még egyszer annyi, csak kicsit másfelé, Páty itthonról kb. 3/4 óra, ha éppen jól járható minden (ha nem, akkor +15-20 perc alsó hangon, plusz dugóban dugulás). Viszont oda mostanában nem jutok el olyankor, amikor még világos van, legfeljebb hétvégén. XXIII. talán egy hangyányival közelebb van, mint Gyál, de így sem igazán optimális Óbudáról.
Akkor reménytelen - Ha 3/4 óra nem fér bele - soha nem fogsz steel challengezni :roll: közelebb tudtommal nincs.
Márpedig a szabvány fém célok és a tudás, hogy kell berendezni egy pályát, az olyan helyeken van meg, akik versenyt is szoktak rendezni.

Motiváció kérdése. Ha valóban szeretnéd, megoldódik. ha nem, akkor pedig nem volt annyira fontos ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

AndyA írta: 2023.11.29. 14:20 Budafokon van a lőterünk, ahová járok (Rómaifürdőről). Onnan Gyál majdnem még egyszer annyi, csak kicsit másfelé, Páty itthonról kb. 3/4 óra, ha éppen jól járható minden (ha nem, akkor +15-20 perc alsó hangon, plusz dugóban dugulás). Viszont oda mostanában nem jutok el olyankor, amikor még világos van, legfeljebb hétvégén. XXIII. talán egy hangyányival közelebb van, mint Gyál, de így sem igazán optimális Óbudáról.
ott nem rendeztek steelt ? mer akkor megoldodna minden :)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2023.11.29. 14:20 Budafokon van a lőterünk, ahová járok (Rómaifürdőről). Onnan Gyál majdnem még egyszer annyi, csak kicsit másfelé, Páty itthonról kb. 3/4 óra, ha éppen jól járható minden (ha nem, akkor +15-20 perc alsó hangon, plusz dugóban dugulás). Viszont oda mostanában nem jutok el olyankor, amikor még világos van, legfeljebb hétvégén. XXIII. talán egy hangyányival közelebb van, mint Gyál, de így sem igazán optimális Óbudáról.
Rómaifürdőről BFokra?? Azta... Én amíg a rómain laktam, átmentem a Dunán a BTK SE lőterére a Fóti útra, az kb 20 perc volt kocsival. Bárka jó arc, rugalmas, felveszi a telefont (ez ma sajnos nem mindig egyértelmű). Kicsit kijjebb Fóton a BTK shooting arena is nagyon komoly, igaz az csak jó időben opció.
Vagy Szentendre HKLK lőtere, az sincs messze tőled. De persze ha valahova szeret az ember járni, akkor oda jár, nincs mese. :-)
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Fóti út már nincs, Bárka visszaadta. Talán valaki előbb-utóbb megint átveszi üzemeltetésre. Ha valakinek van friss infója, ne tartsa magában...
Mzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2022.07.20. 06:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Mzoli »

TotoHU írta: 2023.11.29. 17:01 BTK SE lőterére a Fóti útra, az kb 20 perc volt kocsival.
Vagy Szentendre HKLK lőtere, az sincs messze tőled. De persze ha valahova szeret az ember járni, akkor oda jár, nincs mese. :-)
Btk a fóti úton nov.1tol már nem működik. Sajnos. Btk-nál már csak kint fóton lehet lőni, ami már más távolság.
A hklk jó lenne, de nincs steel, csak papír célra lehet pontot, azt is csak este 6ig (h-p), hetvegén zárva. Elég korlátos annak aki dolgozik normál munkaidőben.

C96 van a városban, illetve a bpro, gemini és a magnumról tudok +Budafokiak. Eszakon sajnos nincs más (tudtommal), pedig nagyon jó lenne, lenne igény rá. Miután btk bezárt én is folyamatosan keresgélek, de vagy aranyáron van a tagság, vagy távol. Ilyen ez, idő és pénzigényes hobbi.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

brh562 írta: 2023.11.29. 16:43 ott nem rendeztek steelt ? mer akkor megoldodna minden :)
Nem alkalmas. 25m, 4 állás, egy pince, de nincs tér oldalra, nem lehet kicsit sem "keresztbe" lőni, mert csak a végén van golyófogó (a hegy :D ).
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2023.11.29. 17:01 Rómaifürdőről BFokra?? Azta... Én amíg a rómain laktam, átmentem a Dunán a BTK SE lőterére a Fóti útra, az kb 20 perc volt kocsival. Bárka jó arc, rugalmas, felveszi a telefont (ez ma sajnos nem mindig egyértelmű). Kicsit kijjebb Fóton a BTK shooting arena is nagyon komoly, igaz az csak jó időben opció.
Vagy Szentendre HKLK lőtere, az sincs messze tőled. De persze ha valahova szeret az ember járni, akkor oda jár, nincs mese. :-)
A HKLK-t néztem én is. Ott van fedett-zárt részleg télire, ahol 25m pont és GyP lőhető? Mik a tagsági feltételek, havi/alkalmankénti díjak?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

AndyA írta: 2023.11.28. 20:53de érdekel a steel is. Előbb persze gyakorlás szintjén - csak ugye hol is...?
Ha Bp. megfelel, akkor Celeritas.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.11.29. 17:24 Fóti út már nincs, Bárka visszaadta.
Pedig milyen jó kis meccseket csináltak ott telente :(
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

AndyA írta: 2023.11.29. 14:20 Budafokon van a lőterünk, ahová járok (Rómaifürdőről). Onnan Gyál majdnem még egyszer annyi, csak kicsit másfelé, Páty itthonról kb. 3/4 óra, ha éppen jól járható minden (ha nem, akkor +15-20 perc alsó hangon, plusz dugóban dugulás). Viszont oda mostanában nem jutok el olyankor, amikor még világos van, legfeljebb hétvégén. XXIII. talán egy hangyányival közelebb van, mint Gyál, de így sem igazán optimális Óbudáról.
Szia,

Mostanaban csak Szombathelyig megyek, regebben azert volt pelda Romara, Csehorszagra, Gorogorszagra (ennek nem talalom a fotoit), Portugaliara, USA-ra is.

Szoval egyetertek Petya357-tel.

ui.
Steel challenge csapatverseny Portugaliaban:
Kép

Miculek csalad USA:
Kép

Portugal "vitorlashajos" palya:
Kép

Cseh Femparbaj (nezd a golyofogot is):
Kép

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2023.11.29. 20:26
Cseh Femparbaj (nezd a golyofogot is):
Kép
Ez sörétesre van ugye?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2023.11.29. 21:02 Ez sörétesre van ugye?
Szia,

Igen.

A legdurvabb soretes palya ez volt az USA-ban: konkretan egy ut, aminek a tuloldalara ra volt irva, hogy maganterulet, ahol fegyvereket hasznalnak; vagyis fizikailag egyalatalan nem volt lezarva.
Kép

Bel
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Látom közben bekerültek a naptárba a december 9-i gyáli versenyek.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.11.30. 22:34 Látom közben bekerültek a naptárba a december 9-i gyáli versenyek.
Köszi az infót!

brh562, most már lesz érem, vagy ne is fáradjunk pontosan lőni? ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Petya357 írta: 2023.12.01. 07:59 Köszi az infót!

brh562, most már lesz érem, vagy ne is fáradjunk pontosan lőni? ;)
megvannak , ha tudnék képet feltölteni feltenném de azt hiszem boomer vagyok vagy rossszabb :)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2023.12.02. 18:42 Mivel nem érkezett más, még pontosabb megfejtés, győztest hírdetnek. Gvass1, gratulálok!

Jeff Cooper. 1996. Durva, hogy amikor harmadmagával ő találta ki az egészet, vegytiszta praktikumra törekedett - és már közel 30 éve is úgy gondolta, hogy az IPSC elsportosodott, és menthetetlenül, reménytelenül elszakadt a valóságtól. (Több ilyen írása van, most olvasom újra)

Szegény, ha tudná, hogy nálunk még mindig a végtagra leadott lövést oktatják, statikus helyzetből :? ennél a bicikliruhába öltözős, Open race gun-os, mágneses tártartós IPSC is sokkal sokkal hasznosabb.
Ha már a nagy öregekről van szó, Massad Ayoob:
Competition Shooting Translate to Real-World Shooting?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2023.12.05. 15:20 Ha már a nagy öregekről van szó, Massad Ayoob:
Competition Shooting Translate to Real-World Shooting?
+1
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.12.05. 15:20 Ha már a nagy öregekről van szó, Massad Ayoob:
Competition Shooting Translate to Real-World Shooting?
Zseniális az az ember - tudja, miről beszél, és beszélni is tud. Köszi, hogy elő hoztad a régi emlékeket! Most is pontosan ugyanúgy egyetértek minden szóval.

Jeff Coopert tisztázandó - soha nem mondta, hogy a sport verseny nem hasznos, még akkor is ha nem lőnek vissza és van hibavonal. Ezt mindig is elismerte. Azt is, hogy a versenystressznél meg mindig nem találtak ki jobb szimulaciót, ami felkészít egy éles helyzetre.

A kesergésének az elsődleges oka az volt, hogy versenyzést nem csak kiképzési eszközként, hanem szervezői oldalról amolyan örökké tartó, folyamatosan futó kísérletként kezelte. A több évtizednyi kísérletezek és kutatások eredménye : mi a legjobb fegyver, irányzék, tok, technika.

Ez egy ideig működött - egészen addig, amikor már nem. Egy félméteres, kizárólag kicentizett, faktorra töltött tuninglőszerrel működő Open pisztoly, félméteres tárral, egy csak a sátorvasat takaró hipergyors tokkal nyilvánvalóan nem lehet jó válasz a “mi az optimális önvédelmi vagy szolgálati fegyver” kérdésre - mégis azzal lehet a legjobban meccset nyerni. Ezt egészen haláláig nem tudta elengedni.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

MDLSz sportolói regisztráció

Hozzászólás Szerző: Poresz »

MDLSz sportolói regisztráció: "Tisztelt Sportoló! Amennyiben MDLSZ versenyengedéllyel rendelkezik, a felhasználói fiókját elkészítettük. A hozzá tartozó felhasználói nevét és jelszavát hamarosan átveheti sportklubjának vezetőjétől." - De ha még nincs? Egyszerűen csak nem akarom szivatni az adminiszrációval, hanem regisztrálnék - hiszen van kékkönyvem MDLSz-tagegyesülettől, benne friss sportorvosi pecséttel -, és előkészíteném neki a "versenyengedély igénylésére irányuló eljárás"-t.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: MDLSz sportolói regisztráció

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Poresz írta: 2023.12.08. 15:39 MDLSz sportolói regisztráció: "Tisztelt Sportoló! Amennyiben MDLSZ versenyengedéllyel rendelkezik, a felhasználói fiókját elkészítettük. A hozzá tartozó felhasználói nevét és jelszavát hamarosan átveheti sportklubjának vezetőjétől." - De ha még nincs? Egyszerűen csak nem akarom szivatni az adminiszrációval, hanem regisztrálnék - hiszen van kékkönyvem MDLSz-tagegyesülettől, benne friss sportorvosi pecséttel -, és előkészíteném neki a "versenyengedély igénylésére irányuló eljárás"-t.
Az MDLSz-nél a klubod kapcsolattartója tud regisztrálni vagyis új sportolót felvenni. Ezután tudsz majd belépni. Nálunk ez így van, én tudom felvenni az új sportolókat, stb.
Tokmányos Lomposzaurusz
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: MDLSz sportolói regisztráció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Vizimalac írta: 2023.12.08. 16:14 Az MDLSz-nél a klubod kapcsolattartója tud regisztrálni vagyis új sportolót felvenni. Ezután tudsz majd belépni. Nálunk ez így van, én tudom felvenni az új sportolókat, stb.
Úgy, úgy.

És elég gyorsan megy, MSSz-hez képest legalábbis fényévekkel...
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: MDLSz sportolói regisztráció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2023.12.08. 19:54 Úgy, úgy.

És elég gyorsan megy, MSSz-hez képest legalábbis fényévekkel...
Hát azt nem nehéz :roll:

+1 arra hogy MDLSZnél klub intézi
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: MDLSz sportolói regisztráció

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

AndyA írta: 2023.12.08. 19:54 És elég gyorsan megy, MSSz-hez képest legalábbis fényévekkel...
Az nem egy megugorhatatlan szint sajnos.. :)
Egy évközi minősítés kikéréssel sajnos lecsúsztam egy bomba hk mp5 vételről. (nyilván ez az én hibám is volt, azóta is szívom a fogam..) :( :?
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: MDLSz sportolói regisztráció

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

Poresz írta: 2023.12.08. 15:39 MDLSz sportolói regisztráció: "Tisztelt Sportoló! Amennyiben MDLSZ versenyengedéllyel rendelkezik, a felhasználói fiókját elkészítettük. A hozzá tartozó felhasználói nevét és jelszavát hamarosan átveheti sportklubjának vezetőjétől." - De ha még nincs? Egyszerűen csak nem akarom szivatni az adminiszrációval, hanem regisztrálnék - hiszen van kékkönyvem MDLSz-tagegyesülettől, benne friss sportorvosi pecséttel -, és előkészíteném neki a "versenyengedély igénylésére irányuló eljárás"-t.
Elvileg meg tudod oldani a klubvezető zargatása nélkül is, azt a jelszót úgyis illene megváltoztatni.

Próbáld meg az elfelejtett jelszó funkciót, azaz kérj egy újat mail-ben.
A felhasználónév = az MDLSZ számod, ami a versenyengedély kártyád bal alsó sarkában található (csak a szám).
https://portal.mdlsz.com/login
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Idei utolsó szombathelyi IDPA verseny rendkívül pörgős pályákkal.

https://youtu.be/gE0l9ya-8fU?si=fM3B5FBLVogTt32C
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A Gemini CMA verseny felvetelei.

Es egy egeszen kivalo vegyes szabalyrendszeren alapulo, nagyon sokoldalu airsoft verseny felvetelei Veszpremben.
Gyors, porgos lebonyolitas, sokfele palya (steel, ipsc, idpa, sas jellegu is volt), jo hangulat.

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2023.12.20. 20:01 Sziasztok,

A Gemini CMA verseny felvetelei.

Es egy egeszen kivalo vegyes szabalyrendszeren alapulo, nagyon sokoldalu airsoft verseny felvetelei Veszpremben.
Gyors, porgos lebonyolitas, sokfele palya (steel, ipsc, idpa, sas jellegu is volt), jo hangulat.

Bel
A CMA felvételei:
https://youtu.be/mI79LpkTBMw?si=AHrtwAkr2hD8TeZg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Szia Bel,

CMA versenyeken van értelme / lehet gumissal indulni?

Néztem a belse.hu-t és a többség ilyen CMA idén.
bel írta: 2023.12.20. 20:01 Sziasztok,

A Gemini CMA verseny felvetelei.

Es egy egeszen kivalo vegyes szabalyrendszeren alapulo, nagyon sokoldalu airsoft verseny felvetelei Veszpremben.
Gyors, porgos lebonyolitas, sokfele palya (steel, ipsc, idpa, sas jellegu is volt), jo hangulat.

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Gyorskombiban idén mik a főbb változások? Jól tudom, hogy versenyeken már csak akkor lehet indulni, ha az ember meglő minden évben egy classifiert előtte?
Majd átolvasom perszr a szabálykönyvet, de nem a napokban...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

montecarlo írta: 2024.01.03. 00:25 Szia Bel,

CMA versenyeken van értelme / lehet gumissal indulni?

Néztem a belse.hu-t és a többség ilyen CMA idén.
Szia,

Azert lesz SASis boven, foleg Esztergomban. Az elso (jan 27. lampas verseny) kifejezetten ugy van kiirva, hogy a gumisoknak is.

Mostanaban kisebb letszam szokott osszejonni a gumis mezonyben, ezert arra gondoltam, hogy nem hirdetem meg az osszes versenyre a gumis diviziot, hatha akkor a meghirdetettre koncentraltabban jelentkeznek.
De mondjatok, hogy melyikre szeretnetek gazgumissal jonni.

Bel
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Igen kötelező lesz, a videóban benne vannak a pályák is, nemrég találtam:

Gyorskombi Standard Minősítő-Kavlifikáló versenyek:
https://youtu.be/nr43jEqUFIs?si=75lNi24wZzG4zT-c
Fortitu írta: 2024.01.03. 10:59 Gyorskombiban idén mik a főbb változások? Jól tudom, hogy versenyeken már csak akkor lehet indulni, ha az ember meglő minden évben egy classifiert előtte?
Majd átolvasom perszr a szabálykönyvet, de nem a napokban...
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Szuper, köszi!
bel írta: 2024.01.03. 11:30 Szia,

Azert lesz SASis boven, foleg Esztergomban. Az elso (jan 27. lampas verseny) kifejezetten ugy van kiirva, hogy a gumisoknak is.

Mostanaban kisebb letszam szokott osszejonni a gumis mezonyben, ezert arra gondoltam, hogy nem hirdetem meg az osszes versenyre a gumis diviziot, hatha akkor a meghirdetettre koncentraltabban jelentkeznek.
De mondjatok, hogy melyikre szeretnetek gazgumissal jonni.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2024.01.03. 10:59 Gyorskombiban idén mik a főbb változások? Jól tudom, hogy versenyeken már csak akkor lehet indulni, ha az ember meglő minden évben egy classifiert előtte?
Majd átolvasom perszr a szabálykönyvet, de nem a napokban...
A szabálykönyvig - bevallom - még én sem jutottam el, viszont SziTa-val beszéltem.

A lényeg, hogy qualifier kell, kötelező évente meglőni, és nem mehetsz versenyre anélkül.

3 féle van:
Pisztoly

Puska (vagy PCC) + pisztoly

Sörétes + pisztoly

Amit szeretnél lőni, arra kell qualifier. Évente többszőr rendezik, már bent van az MDLSZ versenynaptárban!

Azért van mindhárom mindig egy nap, egy helyen, hogy ha szeretnéd, akkor mindet meg tudd lőni egyszerre. Mellesleg, ez 3 különböző versenynek számít, ezért aki a megúszásra játszik/“kamusportlövő”, az is egy nap letudhatja az évi 3 versenyt, és megszerezheti a NKPI, NKPU, és sörétes minősítést.

A szinteknek - tudtommal - jelenleg még nincs sok gyakorlati jelentősége, de később még lehet. A szintidőkért állítólag összesen 40 fővel tesztelték, úgyhogy reálisnak mondhatóak.

Ja és a régi szabálykönyvben is ott volt, hogy beugrónak egy bólyas, sztenderd rutin pályát meg kell lőni mindenkinek, aki meg nem vol egy gyorskombi versenyen sem - csak hát ezt nemigen hajtották be. Mostantól koncepcionálisan ugyanez lesz, de sokkal jobban formalizálva, és évente számonkérve.

Kb ennyi. Remélem, tudtam segíteni.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Petya357 írta: 2024.01.03. 12:41 A szabálykönyvig - bevallom - még én sem jutottam el, viszont SziTa-val beszéltem.

A lényeg, hogy qualifier kell, kötelező évente meglőni, és nem mehetsz versenyre anélkül.

3 féle van:
Pisztoly

Puska (vagy PCC) + pisztoly

Sörétes + pisztoly

Amit szeretnél lőni, arra kell qualifier. Évente többszőr rendezik, már bent van az MDLSZ versenynaptárban!

Azért van mindhárom mindig egy nap, egy helyen, hogy ha szeretnéd, akkor mindet meg tudd lőni egyszerre. Mellesleg, ez 3 különböző versenynek számít, ezért aki a megúszásra játszik/“kamusportlövő”, az is egy nap letudhatja az évi 3 versenyt, és megszerezheti a NKPI, NKPU, és sörétes minősítést.

A szinteknek - tudtommal - jelenleg még nincs sok gyakorlati jelentősége, de később még lehet. A szintidőkért állítólag összesen 40 fővel tesztelték, úgyhogy reálisnak mondhatóak.

Ja és a régi szabálykönyvben is ott volt, hogy beugrónak egy bólyas, sztenderd rutin pályát meg kell lőni mindenkinek, aki meg nem vol egy gyorskombi versenyen sem - csak hát ezt nemigen hajtották be. Mostantól koncepcionálisan ugyanez lesz, de sokkal jobban formalizálva, és évente számonkérve.

Kb ennyi. Remélem, tudtam segíteni.
miért ha eccer meglotted akkor jovore elfelejted vagy mi ?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2024.01.03. 12:41 A szabálykönyvig - bevallom - még én sem jutottam el, viszont SziTa-val beszéltem.

A lényeg, hogy qualifier kell, kötelező évente meglőni, és nem mehetsz versenyre anélkül.

3 féle van:
Pisztoly

Puska (vagy PCC) + pisztoly

Sörétes + pisztoly

Amit szeretnél lőni, arra kell qualifier. Évente többszőr rendezik, már bent van az MDLSZ versenynaptárban!

Azért van mindhárom mindig egy nap, egy helyen, hogy ha szeretnéd, akkor mindet meg tudd lőni egyszerre. Mellesleg, ez 3 különböző versenynek számít, ezért aki a megúszásra játszik/“kamusportlövő”, az is egy nap letudhatja az évi 3 versenyt, és megszerezheti a NKPI, NKPU, és sörétes minősítést.

A szinteknek - tudtommal - jelenleg még nincs sok gyakorlati jelentősége, de később még lehet. A szintidőkért állítólag összesen 40 fővel tesztelték, úgyhogy reálisnak mondhatóak.

Ja és a régi szabálykönyvben is ott volt, hogy beugrónak egy bólyas, sztenderd rutin pályát meg kell lőni mindenkinek, aki meg nem vol egy gyorskombi versenyen sem - csak hát ezt nemigen hajtották be. Mostantól koncepcionálisan ugyanez lesz, de sokkal jobban formalizálva, és évente számonkérve.

Kb ennyi. Remélem, tudtam segíteni.
Az a baj ezzel, hogy minden löveszetre szánt időm értékes, és el kell utaznom az ország másik végébe egy classifierre. Erre rámegy egy nap és sok pénz, mindez azért, hogy majd legközelebb versenyezhessek. Ha lenne egy rendes verseny mellette, és ezt előtte kellene meglőni, az azért más lenne - tehát ami eddig volt papíron. Még az se lenne nagy gond, ha ezt egyszer így meg kellene csinálni, de akkor ezt minden évben szükséges, annak is, aki mint én, évente többször jár gyorskombi versenyekre.
Remélem nem esik nagyon vissza a lövők létszáma, mert amúgy a kedvenc szakágam.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

brh562 írta: 2024.01.03. 13:21 miért ha eccer meglotted akkor jovore elfelejted vagy mi ?
Simán benne van, hogy egy évvel később már nem tudod meglőni. Mindenki fölött elszáll az idő vasfoga... :-(
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Sziasztok!

Srácok, ezt a gyorskombi classifiert nem én találtam ki - légyszi ne nekem, hanem direktben a szakágvezetőnek panaszkodjatok 8-)

Fortitu megkérdezte, mi a változás - elmondtam, amit tudok, ennyi :roll: Más közöm nincs a témához, érdekeltségem se…

Privát vélemény:
Nem tudom, miért kell évente - annál jobb indoklás, mint “de hát az IDPAban is így van” nem hangzott el.. nekem is elég gyorsnak tűnik a váltás - tavaly nem kellett semmi, idén szofisztikált classifier, kötelező jelleggel :? Lehet, hogy kell a bevétel? 🤔

Megíri/nem éri meg rászánni a napot. Hát, ez valóban egyéni. Kíváncsiságból megnéztem a szabálykönyvet
NKPI és NKPU 3 pálya, 42 😉 lövés.
NKPI és Sörétes 2pálya, 25 lövés
NKPI 3 pálya, 47 lövés

Na most ha elautózok egy ilyenre, akkor több pálya, és több lövés, mint egy CMA qualifier, vagy egy IDPA qualifier, és ott is mindig ugyanazok a pályák. Megkockáztatom, hogy méretben, feladatmennyiségben a tipikus Tier 1 IDPA / SAS versenyekkel lesz egy kategóriában ahol max 4-6 pálya szokott lenni. Ezekre mind nem szoktuk sajnálni az időt.

Az nagy kérdés, hogy annak ellenére, hogy ez teljesen hivatalos verseny is egyben nem csak qualifier - lesz-e teljes körű versenyélmény helyezéssel, eredményhírdetéssel, stb - szerintem nem. Nincs a pályákban fedezékhasználat (szerintem ez nagy baj! A CMAn sokkal jobban oldották meg), és nincs semmi ismeretlen eleme (mondjuk az egyik IDPA pályán sincs, nem csak a qualifieren)

Szóval nemtom… majd meglátjuk. Van pár furcsaság, az biztos, de nekem speciel nincsenek erős negatív érzelmeim. Jóslat következik:
Ha működik, mindenki majd szépen beáll a sorba.
Ha nem, akkor pedig a szakág lesz rákényszerítve enyhítésekre.
#meglassuk
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2024.01.03. 12:41 A szabálykönyvig - bevallom - még én sem jutottam el, viszont SziTa-val beszéltem.

A lényeg, hogy qualifier kell, kötelező évente meglőni, és nem mehetsz versenyre anélkül.

3 féle van:
Pisztoly

Puska (vagy PCC) + pisztoly

Sörétes + pisztoly

Amit szeretnél lőni, arra kell qualifier. Évente többszőr rendezik, már bent van az MDLSZ versenynaptárban!

Azért van mindhárom mindig egy nap, egy helyen, hogy ha szeretnéd, akkor mindet meg tudd lőni egyszerre. Mellesleg, ez 3 különböző versenynek számít, ezért aki a megúszásra játszik/“kamusportlövő”, az is egy nap letudhatja az évi 3 versenyt, és megszerezheti a NKPI, NKPU, és sörétes minősítést.

A szinteknek - tudtommal - jelenleg még nincs sok gyakorlati jelentősége, de később még lehet. A szintidőkért állítólag összesen 40 fővel tesztelték, úgyhogy reálisnak mondhatóak.

Ja és a régi szabálykönyvben is ott volt, hogy beugrónak egy bólyas, sztenderd rutin pályát meg kell lőni mindenkinek, aki meg nem vol egy gyorskombi versenyen sem - csak hát ezt nemigen hajtották be. Mostantól koncepcionálisan ugyanez lesz, de sokkal jobban formalizálva, és évente számonkérve.

Kb ennyi. Remélem, tudtam segíteni.
Sok értelme nincs az évenkénti beugrónak. Még a rigolyás IPSC-ben sem kell, ha legalább egy versenyt végig lősz.
Sima versenylétszám növelő intézkedés, pont mint az idióta 3 versenyes lehúzás.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: zora »

Túl sok a sportlövő, kellenek a jogszabályokon és hatóságokon túli követelmények.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

anno divatba jott a megelhetesi birozas, ugy tunik most a megelhetesi versenyszervezes indul be...
ingyom bingyom tálib-e?
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Fortitu írta: 2024.01.03. 13:48 Az a baj ezzel, hogy minden löveszetre szánt időm értékes, és el kell utaznom az ország másik végébe egy classifierre. Erre rámegy egy nap és sok pénz, mindez azért, hogy majd legközelebb versenyezhessek. Ha lenne egy rendes verseny mellette, és ezt előtte kellene meglőni, az azért más lenne - tehát ami eddig volt papíron. Még az se lenne nagy gond, ha ezt egyszer így meg kellene csinálni, de akkor ezt minden évben szükséges, annak is, aki mint én, évente többször jár gyorskombi versenyekre.
Remélem nem esik nagyon vissza a lövők létszáma, mert amúgy a kedvenc szakágam.
vmikor a őskorban amikor még nem is igy nevezték nagyon jó volt ... most mán háát sztem romlott a szinvonal ... de persze jó moka csak más... régen mindenjobvolt :)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

zora írta: 2024.01.03. 16:13 Túl sok a sportlövő, kellenek a jogszabályokon és hatóságokon túli követelmények.
+1
Semmi olyat nem támogatok ami a törvényben előirtakon kívül a törvénynek való megfeleléshez plusz követelményeket állít.
Ettől függetlenül, ha nem is tartom jónak Tomi döntését, akkor is annak náluk, azaz szakágak vezetőinel kellene megjelennie, hogy egy adott versenyen kit engednek elindulni. Aki adott szakágra nem alkalmas, keressen másik szakágat.

Eleve semmi keresnivalója nincs allamigazgatasi eljárás bármilyen döntési szakaszában, döntési pozícióban magánszemélynek v. civil szervezetnek.
Normalis esetben csak adatot szolgaltathatnak, mint más áig. eljárásokban pl. ahol kötelező kamarai tagság van.
Béla bá nem ír alá, kinél felebbezzel a döntése ellen?
Egy működő rendszer esetén szigorúan meghatározott körben elektronikus adat szolgáltatás van, amire rálát a jogszabályban kijelölt ügyintéző.
Tehát az igrend látja a egyesületi tagság adatait, látja versenyengedely meglétét és látja, hogy ügyfélnek (igen a sportlövő ügyfél) mire van minősítése.
Ezután meghozza azt a bonyolult döntést, hogy az előtte az asztalon heverő tárgy az egy maroklőfegyver, sörétes puska, v. puska. Ha ez nem dönthető el, mert vannak trükkös sporttarsak, akkor az aig. szabályai alapján szakértőt von be. A kis és nagy kaliber különbség tétel teljesen felesleges, mert mind a két eszközzel való visszaélés btk. 325.
A szomorú mégis az egészben az, hogy nem pszicho, priusz és a fegyvervizsga tehát az állami rész , hanem az egyesületek tagjai és vezetői legkomolyabb szűrés arra, hogy lehető legkevesebb idióta jusson fegyverhez, mert erre az állam apparátusa alkalmatlan.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Jelenkeztem is, szerzek egy kézilámpát :)
bel írta: 2024.01.03. 11:30 Szia,

Azert lesz SASis boven, foleg Esztergomban. Az elso (jan 27. lampas verseny) kifejezetten ugy van kiirva, hogy a gumisoknak is.

Mostanaban kisebb letszam szokott osszejonni a gumis mezonyben, ezert arra gondoltam, hogy nem hirdetem meg az osszes versenyre a gumis diviziot, hatha akkor a meghirdetettre koncentraltabban jelentkeznek.
De mondjatok, hogy melyikre szeretnetek gazgumissal jonni.

Bel
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

Szia Bel!

Ugyebár muzeális besorolású (pl. HD) nem versenyezhet?
Lehetne esetleg, hogy gumissal ne legyen szükséges dobcsere?

THX!


bel írta: 2024.01.03. 11:30 Szia,

Azert lesz SASis boven, foleg Esztergomban. Az elso (jan 27. lampas verseny) kifejezetten ugy van kiirva, hogy a gumisoknak is.

Mostanaban kisebb letszam szokott osszejonni a gumis mezonyben, ezert arra gondoltam, hogy nem hirdetem meg az osszes versenyre a gumis diviziot, hatha akkor a meghirdetettre koncentraltabban jelentkeznek.
De mondjatok, hogy melyikre szeretnetek gazgumissal jonni.

Bel
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

zora írta: 2024.01.03. 16:13 Túl sok a sportlövő, kellenek a jogszabályokon és hatóságokon túli követelmények.
???? mitől túl sok ?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: zora »

brh562 írta: 2024.01.07. 20:15 ???? mitől túl sok ?
Nem tudom, kérdezd azokat, akik ritkítani akarják.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Szia!

Így van, gáz-riasztóval lehet csak indulni.

Dobcserénél elemlámpa szájba, és mehet a csere, én erre gondoltam :) Tartalék dobod neked is van gondolom a bullokhoz.
HandaBandy írta: 2024.01.07. 19:27 Szia Bel!

Ugyebár muzeális besorolású (pl. HD) nem versenyezhet?
Lehetne esetleg, hogy gumissal ne legyen szükséges dobcsere?

THX!
bel írta: 2024.01.03. 11:30
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

HandaBandy írta: 2024.01.07. 19:27 Lehetne esetleg, hogy gumissal ne legyen szükséges dobcsere?
Szia,

Beszeljetek meg egymas kozott, ugy lesz, ahogy a tobbseg szeretne.

Bel
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Én úgy vagyok vele, hogy ha már megyek, tudjak lőni minél többet, nekem nem gond a dobcsere.
bel írta: 2024.01.08. 10:59 Szia,

Beszeljetek meg egymas kozott, ugy lesz, ahogy a tobbseg szeretne.

Bel
HandaBandy írta: 2024.01.07. 19:27
digiservice írta: 2024.01.07. 22:57
Avatar
HandaBandy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2019.12.20. 19:34

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HandaBandy »

Dobok vannak persze, de pl. ezeket elég nehéz lenne szájba venni.
IMG_2388.jpeg
Így lógatva meg nem oda világít ahova kell dobcsere közben.
Én is minél többet szeretnék lőni, de DQ kockázat a dobcsere így nehezítve.
Vagy legyen rajtunk két bull? :D
Jól látom, hogy Airsoft kategória is lesz?
Legfejlettebb indulok ott.. azt még nem próbáltam…
montecarlo írta: 2024.01.08. 09:09 Szia!

Így van, gáz-riasztóval lehet csak indulni.

Dobcserénél elemlámpa szájba, és mehet a csere, én erre gondoltam :) Tartalék dobod neked is van gondolom a bullokhoz.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: vato »

HandaBandy írta: 2024.01.08. 22:41 Dobok vannak persze, de pl. ezeket elég nehéz lenne szájba venni.
IMG_288.jpeg
Így lógatva meg nem oda világít ahova kell dobcsere közben.
Én is minél többet szeretnék lőni, de DQ kockázat a dobcsere így nehezítve.
Vagy legyen rajtunk két bull? :D
Jól látom, hogy Airsoft kategória is lesz?
Legfejlettebb indulok ott.. azt még nem próbáltam…
Te csak hat lövéssel hajtod végre a pályákat, nem szabályellenes, nem zárnak ki érte, értékelésed lesz rossz, de szerintem főleg gumissal senki nem a verseny miatt csinálja, hanem hogy gyakorolj ;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Reszemrol az osszes felsorolt megoldas rendben van.

(Szerintem a foldre vilagito lampa szort fenye eleg a dobcserehez, de ezt nyilvan annak kell eldontenie, aki vegrehajtja.)

Bel
Válasz küldése