Dinamikus/szituacios loveszet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

vato írta: 2023.09.24. 11:30 ennyire nem elemeztem ki:):D inkább csak érdekességképpen vágtam így össze (valakit legutóbb érdekelt dot vs iron sights), nem jelent semmit, csak annyit hogy dot-tal többet bénáztam most :lol:

de ha megnézed a tegnapi verseny eredményét az első helyezett optikás 1 másodperccel lőtt jobbat mint az első helyezett gyári induló, lényegtelen a különbség szerintem, gyakorlás kérdése csak :) sőt a sztenderd (szintén fémirányzékos) kategória első lőtte a legjobbat (amugy ugyanaz a személy mint az open első :D )
Az is kérdés, hogy az optika pontosabb-e. Éles helyzetben nem csak az számít, hogy mennyi idő alatt küzdjük le a támadót, de az is elég erősen, hogy megy-e mellé célt tévesztett lövés, ami ki tudja, kit, hogyan talál meg.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

gyakorlas kerdese, ha valaki optikaval gyakorol akkor gyorsabban tud pontosabb tud lenni mint nyilt iranyzekkal. szerintem.
AndyA írta: 2023.09.25. 10:38 Az is kérdés, hogy az optika pontosabb-e. Éles helyzetben nem csak az számít, hogy mennyi idő alatt küzdjük le a támadót, de az is elég erősen, hogy megy-e mellé célt tévesztett lövés, ami ki tudja, kit, hogyan talál meg.
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2023.09.25. 10:38 Az is kérdés, hogy az optika pontosabb-e. Éles helyzetben nem csak az számít, hogy mennyi idő alatt küzdjük le a támadót, de az is elég erősen, hogy megy-e mellé célt tévesztett lövés, ami ki tudja, kit, hogyan talál meg.
A szóban forgó sportok időben mérik a pontosságot is ! :roll: ezért az idő az nem csak effektíve magát időt jelenti, hanem egy komplex hatasosságot jól mutató szám , amit csak gyors és pontos lövésekkel lehet alacsonyan tartanni.

A kevésbé pontos találatok vagyis Alfa helyett Charlie, Dektavagy miss) büntetőidőt kapnak. IDPAban 1-3-5 mp, SASban 2 ill 5 mp, IPSCben bonyibb de a lényeg az hogy ott is beleszámít a pontosság a végeredménybe. Gyorsan mellélőni = ne tudsz így nyerni.

A tapasztalatom inkább csak kistévés PCCvel van, nem carry optic pisztollyal, de a pontosság kb ugyanazt a sebességben láttam eltérést, a red dot javára. És ahogy qqriq megírta - amivel gyakorol sz, azzal leszel jobb. Ugyanannyi gyakorlást feltételezve azt láttam, hogy a red dot picit gyorsabb.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: vato »

Petya357 írta: 2023.09.25. 11:20 A szóban forgó sportok időben mérik a pontosságot is ! :roll: ezért az idő az nem csak effektíve magát időt jelenti, hanem egy komplex hatasosságot jól mutató szám , amit csak gyors és pontos lövésekkel lehet alacsonyan tartanni.

A kevésbé pontos találatok vagyis Alfa helyett Charlie, Dektavagy miss) büntetőidőt kapnak. IDPAban 1-3-5 mp, SASban 2 ill 5 mp, IPSCben bonyibb de a lényeg az hogy ott is beleszámít a pontosság a végeredménybe. Gyorsan mellélőni = ne tudsz így nyerni.

A tapasztalatom inkább csak kistévés PCCvel van, nem carry optic pisztollyal, de a pontosság kb ugyanazt a sebességben láttam eltérést, a red dot javára. És ahogy qqriq megírta - amivel gyakorol sz, azzal leszel jobb. Ugyanannyi gyakorlást feltételezve azt láttam, hogy a red dot picit gyorsabb.
+1
jól összefoglaltad, és PCC-nél valóban dob a sebességen szerintem is.
ha nem csak versenyben gondolkozunk, akkor a red dot-ra tenném le a voksomat, rosszabb/ rossz látási viszonyok között egyértelmű az előnye. De azért a co-witness mint backup-nak ajánlott szerintem..
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Mex »

bel írta: 2023.09.23. 19:20 Sziasztok,

SAS OB eredmenyek.

Bel
Szia Bel!

Először azt szeretném megköszönni, hogy bár a nevezési határidőről lecsúsztam, mégis megengedted, hogy részt vegyek a versenyen.
Másodjára a rendezést, és a zökkenőmentes lebonyolítást. Nekem ez volt a második SAS versenyem, így nagy tapasztalattal nem rendelkezem. Nagyon élveztem a pályákat, a csapattársak segítőkészségét, és az egész verseny hangulatát. Sikerült előrébb végeznem, mint a magammal szembeni előzetes elvárásaim voltak, így teljesen elégedetten jöttem haza.

Üdv:
Mex
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

vato írta: 2023.09.25. 11:25 +1
jól összefoglaltad, és PCC-nél valóban dob a sebességen szerintem is.
ha nem csak versenyben gondolkozunk, akkor a red dot-ra tenném le a voksomat, rosszabb/ rossz látási viszonyok között egyértelmű az előnye. De azért a co-witness mint backup-nak ajánlott szerintem..
Bizony. A Co-witnesses red dot áll a legközelebb a tökélyhez. Egyesíti a két iskola előnyeit.

Emlékszel amikor két AKval toktuk a sötétben? 8-) tanulságos Ha nem látjuk az irányzékot, akkor nem tudunk célozni, kb semennyire. Kell a lámpa, és “jó ha van”* red dot.

Jó fényviszonyok között, jó szemmel majdnem mindegy, az is igaz.

* a fórumtárstól ezúton is elnézést kérek, nem direkt volt
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Mex »

Fortitu írta: 2023.09.25. 10:02 Sziasztok!

Szombaton lesz a Geminin egy steel verseny:
https://portal.mdlsz.com/racecalendar/2301

A versennyel párhuzamosan csinálunk egy koncepció tesztelő puskás nagytávolságú steel lövészetet. 50 méterre rakunk ki 20 és 30 cm kör alakú fémeket, amiket steel challenge szabályok szerint kell meglőni (5x5 lövés). A kihagyott fém büntetése 10 sec lesz. A fémek bírják a puskakalibert is, ezért mindenféle központi gyújtású vállfegyverrel lehet jönni.
Ez tehát nem verseny, a mellette futó minősítő versenyhez nincs köze. A lőtér 3000Ft-ot kér a szektorért, én nem kérek semmit, csak építő visszajelzéseket, amit nagyon megköszönünk. Érdekelne valakit? Örülnék, ha minél többen odaugranának, lehetne egy mini fórumtali is belőle akár :)
Ha aznap nem kellene mennem bírónak egy rapid versenyre, ott lenne a helyem. A saját 16"-os .223-asomat kipróbáltam volna. :cry:
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: vato »

Petya357 írta: 2023.09.25. 11:53 Bizony. A Co-witnesses red dot áll a legközelebb a tökélyhez. Egyesíti a két iskola előnyeit.

Emlékszel amikor két AKval toktuk a sötétben? 8-) tanulságos Ha nem látjuk az irányzékot, akkor nem tudunk célozni, kb semennyire. Kell a lámpa, és “jó ha van”* red dot.

Jó fényviszonyok között, jó szemmel majdnem mindegy, az is igaz.

* a fórumtárstól ezúton is elnézést kérek, nem direkt volt
emlékszem persze :D közelre lámpacsóvával azért lehet vele találni, messzebbre kell a dot + lámpa,
de a tökély a hangtompi + night vision + IR laser... na majd november 1-től :D :lol:
.
https://youtu.be/3skJXVWU9s8
.
IMG_1077.JPG
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mex írta: 2023.09.25. 12:44 Ha aznap nem kellene mennem bírónak egy rapid versenyre, ott lenne a helyem. A saját 16"-os .223-asomat kipróbáltam volna. :cry:
Annak úgyis az lenne a vége, hogy vennék tőled egy puskát. Szerencsére eddig sikerült ellenállni a teljesen értelmetlen, de nagyon is létező csábításnak ;)
Remélhetőleg lesz még ilyen, ha van rá érdeklődés. Bár az eddigiek alapján nem tolonganak a jelentkezők, de azért lesz 7-8 ember talán így is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.09.25. 11:01 gyakorlas kerdese, ha valaki optikaval gyakorol akkor gyorsabban tud pontosabb tud lenni mint nyilt iranyzekkal. szerintem.
Nekem az valahol a kérdéses pontja, hogy előbb "normál" látással fel kell mérni, hol a célpont, utána pedig az optikán keresztül egy másik nézőpontból kell célba venni és rálőni. Nyílt irányzéknál szinte csak a felfedezett és szemmel tartott cél vonalához kell emelni a fegyvert, és durr. Nincs oda-vissza váltás a "felderítés" és a "cél leküzdése" üzemmódok között.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

miert kellene masik nezopontbol celozni? normal esetben a pirospotty pont ott van ahol a fem lenne
nem normal esetben meg lenyegtelen mert fent optika van 45 fokban meg pirospotty.
AndyA írta: 2023.09.25. 15:07 Nekem az valahol a kérdéses pontja, hogy előbb "normál" látással fel kell mérni, hol a célpont, utána pedig az optikán keresztül egy másik nézőpontból kell célba venni és rálőni. Nyílt irányzéknál szinte csak a felfedezett és szemmel tartott cél vonalához kell emelni a fegyvert, és durr. Nincs oda-vissza váltás a "felderítés" és a "cél leküzdése" üzemmódok között.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2023.09.25. 15:18 miert kellene masik nezopontbol celozni? normal esetben a pirospotty pont ott van ahol a fem lenne
Ő nagyítós optikáról, távcsőről beszélt szerintem, de alapvetően red dotról/holoról/1x prizmáról beszéltél.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

vato videojabol indult a flame, ott meg pirospotty van nem? :roll:
Fortitu írta: 2023.09.25. 15:20 Ő nagyítós optikáról, távcsőről beszélt szerintem, de alapvetően red dotról/holoról/1x prizmáról beszéltél.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2023.09.25. 15:42 vato videojabol indult a flame, ott meg pirospotty van nem? :roll:
Én tudom :p
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Fortitu írta: 2023.09.25. 16:03Én tudom :p
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2023.09.25. 15:20 Ő nagyítós optikáról, távcsőről beszélt szerintem, de alapvetően red dotról/holoról/1x prizmáról beszéltél.
Az ő itt Andyt jelenti, de lehet elbeszéltünk egymás mellett, meg ő is... Mindegy, a video érdekes volt és tanulságos, azzal együtt is, hogy nem egészen ugyanaz a két pisztoly, meg fémmel ki tudja hány ezer lövés van Van vato kezében, dottal meg alig. Aki fémmel nem tud jól lőni, az dottal se fog tudni - számomra ez a lényeg, Vato meg mindegy mivel is tud.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Nálam nagyon sokat hozott a red dot, mind időben mind pontossagban.

Viszont kozelre nagyon gyors loveseknel a nyílt iranyzek gyorsabb volt, most nem merek lőni amíg nem látom a pontot.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2023.09.24. 17:03 Rangos, komoly versenyzőket vonzó (Tier 3) IPSC és IDPA versenyeken hétköznapinak mondható az akár a másodpercnél kisebb különbségek a dobogósok között. HCZoli, ha jó tévedek, Neked vannak erről (is) jó sztorijaid ;)

Szerintem most az látjuk, hogy ahogy komolyodik a SAS, és örvendetes módon egyre többen űzik, és egyre profibb lesz minden (pl a bírói képzés javulásával remélhetőleg nemigen fordul már elő az, hogy egyik bíró 5, a másik pedig 10 mp büntetést adjon tökugyanarra a missre ;) ) , és egyre több komolyan vehető sportolót is vonzz, úgy fog élesedni a verseny, és egyre többet fog számítani minden apróbb különbség.

IMHO ez az élet rendje. 8-) (Már HA egyáltalán igazam lesz) Csatlakozom Fortitu korábbi kommentjéhez - a profizmus javulása mellett nagyon szeretnénk, hogy maradjon meg családias, jó hangulatú, fun, és főleg életszagú sportágnak, ami továbbra is nagyon komolyan veszi az életszerűséget, nem áldozza fel a bírózhatóság oltárán a realizmust.ld hibavonal és társai. “Sportosabb sportnak” ott az IDPA, és az IPSC.
Klub versenyeken sokszor előfordultak százados különbségek, de ugyanúgy a majd 30 mp és akár nagyobb különbség is.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Eger Agria IDPA

Ajánlom figyelmetekbe az első két pályán a mozgó célokat... nagyon nem szerettem őket :D

https://youtu.be/wsFW6rkTsq0
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.09.25. 15:18 miert kellene masik nezopontbol celozni? normal esetben a pirospotty pont ott van ahol a fem lenne
nem normal esetben meg lenyegtelen mert fent optika van 45 fokban meg pirospotty.
Emlékszel arra a videóra, ahol az volt a feladat, hogy megszámold, hányszor passzolják a labdát az össze-vissza ugráló emberek? A lényeg nem ez volt, hanem az, hogy miközben számoltad, átsétált a képen keresztbe egy mackójelmezes fickó, akit az emberek 99%-a nem vesz észre.

Valami ilyesmitől tartok a reddot esetében, hogy vagy "azon kívül" nézek, és soká tart az átállás a célzásra, vagy pedig túlságosan beszűkíti a látóteret, ha csak azon keresztül néz az ember.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2023.09.26. 07:42 Emlékszel arra a videóra, ahol az volt a feladat, hogy megszámold, hányszor passzolják a labdát az össze-vissza ugráló emberek? A lényeg nem ez volt, hanem az, hogy miközben számoltad, átsétált a képen keresztbe egy mackójelmezes fickó, akit az emberek 99%-a nem vesz észre.

Valami ilyesmitől tartok a reddot esetében, hogy vagy "azon kívül" nézek, és soká tart az átállás a célzásra, vagy pedig túlságosan beszűkíti a látóteret, ha csak azon keresztül néz az ember.
Akkor mindenki elbeszélt mindenki mellett...
A red dot körül is látod a világot attól, hogy átnézel rajta, és a kétszemes célzást is könnyebb vele megszokni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2023.09.26. 07:42 Emlékszel arra a videóra, ahol az volt a feladat, hogy megszámold, hányszor passzolják a labdát az össze-vissza ugráló emberek? A lényeg nem ez volt, hanem az, hogy miközben számoltad, átsétált a képen keresztbe egy mackójelmezes fickó, akit az emberek 99%-a nem vesz észre.

Valami ilyesmitől tartok a reddot esetében, hogy vagy "azon kívül" nézek, és soká tart az átállás a célzásra, vagy pedig túlságosan beszűkíti a látóteret, ha csak azon keresztül néz az ember.
AndyA, lőttél már red dottal? Tisztában vagy vele, mi a különbség egy tipikus red dot, és egy tipikus távcső között?

Nem trollkodásból kérdezem - mert ezek nem elméleti, hanem gyakorlati kérdések. A kommebtekből ítélve nagyon elcsúszott a kommunikáció. Lehet, hogy összemosódik a “mindenféle optika” fogalma. 🤔
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nyilt iranyzekkal ha pontosan akarsz celozni akkor is beszukul a latotered, ha meg csak gyorsan rarakod a celra a celgombot akkor tok mindegy hogy nyilt iranyzek vagy optika.
vagyis nem mindegy mert nyilt iranyzekkal csak akkor lesz kb jo a talalat ha mar a "kezedben van" hogy kiszurasnal rendezed az iranyzekokat, pirospotty eseteben pedig egybol mutatja jo esetben hova fog becsapodni a lovedek
szerintem

AndyA írta: 2023.09.26. 07:42 Emlékszel arra a videóra, ahol az volt a feladat, hogy megszámold, hányszor passzolják a labdát az össze-vissza ugráló emberek? A lényeg nem ez volt, hanem az, hogy miközben számoltad, átsétált a képen keresztbe egy mackójelmezes fickó, akit az emberek 99%-a nem vesz észre.

Valami ilyesmitől tartok a reddot esetében, hogy vagy "azon kívül" nézek, és soká tart az átállás a célzásra, vagy pedig túlságosan beszűkíti a látóteret, ha csak azon keresztül néz az ember.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2023.09.26. 08:09 AndyA, lőttél már red dottal? Tisztában vagy vele, mi a különbség egy tipikus red dot, és egy tipikus távcső között?

Nem trollkodásból kérdezem - mert ezek nem elméleti, hanem gyakorlati kérdések. A kommebtekből ítélve nagyon elcsúszott a kommunikáció. Lehet, hogy összemosódik a “mindenféle optika” fogalma. 🤔
Igen, lőttem. És lehet, hogy bennem van a hiba, gyakorlással lehetne ezen is javítani, de nekem ez volt az élményem vele, hogy nagyon "belebújok", és kicsit megszűnik körülöttem a világ olyankor.

Bár igaz az is, hogy nem dinamikusat lőttem, hanem céltáblára, és ott egy szemmel céloztam.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2023.09.26. 08:54 Igen, lőttem. És lehet, hogy bennem van a hiba, gyakorlással lehetne ezen is javítani, de nekem ez volt az élményem vele, hogy nagyon "belebújok", és kicsit megszűnik körülöttem a világ olyankor.

Bár igaz az is, hogy nem dinamikusat lőttem, hanem céltáblára, és ott egy szemmel céloztam.
Céltáblára nem való a red dot. Alkalmas, én is szoktam gyorponton gasználni karabélyon mert nincs más optikát, de mind a távcső, mind az igazán jó minőségű fémirányzék jobb céllövészetre.

Dinamikus / taktikai műfajra lett kitalálva, és arra tökéletes.

A “situational awareness”-hez amit felhoztál hozzátartozik az is, hogy körülnézünk, és sokat segít, ha megtanul az ember 2 nyitott szemmel lőni. Ez nem lehetetlen nyílt irányzékkal , de red dotot kifejezetten erre találták ki.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2023.09.26. 11:05 Céltáblára nem való a red dot. Alkalmas, én is szoktam gyorponton gasználni karabélyon mert nincs más optikát, de mind a távcső, mind az igazán jó minőségű fémirányzék jobb céllövészetre.

Dinamikus / taktikai műfajra lett kitalálva, és arra tökéletes.

A “situational awareness”-hez amit felhoztál hozzátartozik az is, hogy körülnézünk, és sokat segít, ha megtanul az ember 2 nyitott szemmel lőni. Ez nem lehetetlen nyílt irányzékkal , de red dotot kifejezetten erre találták ki.
Majd ha hozzájutok, kipróbálom. :-)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

AndyA írta: 2023.09.26. 07:42 Emlékszel arra a videóra, ahol az volt a feladat, hogy megszámold, hányszor passzolják a labdát az össze-vissza ugráló emberek? A lényeg nem ez volt, hanem az, hogy miközben számoltad, átsétált a képen keresztbe egy mackójelmezes fickó, akit az emberek 99%-a nem vesz észre.

Valami ilyesmitől tartok a reddot esetében, hogy vagy "azon kívül" nézek, és soká tart az átállás a célzásra, vagy pedig túlságosan beszűkíti a látóteret, ha csak azon keresztül néz az ember.
Gorilla, nem mackó.
Sapienti sat.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

nemtokregelni írta: 2023.09.26. 17:17 Gorilla, nem mackó.
A lényegen nem sokat változtat... :-)
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

IPSC Európa bajnokság Classic divízió senior csapat 3. helyezés!
IMG_5109.jpeg
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1110
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

HCZoli írta: 2023.09.25. 20:33 Eger Agria IDPA

Ajánlom figyelmetekbe az első két pályán a mozgó célokat... nagyon nem szerettem őket :D

https://youtu.be/wsFW6rkTsq0
Megnéztem, pörgős, látványos! Viszont ismét lett egy láma kérdésem. Az utolsó percben kb. 45 fokban, vagy még meredekebb szögben lövöd a célokat, nem gond az esetlegesen (akár többszörösen) visszapattanó, gurulatot kapó lövedék? Nekünk mindig azt sulykolták, hogy csak a fő lőirányba lőni, a lőtér oldalával párhuzamosan. Azért is "harapott" a lövészetvezető, ha véletlenül a szomszéd lőlapját célozta valaki.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Blekk Rájgó írta: 2023.09.30. 23:29 Megnéztem, pörgős, látványos! Viszont ismét lett egy láma kérdésem. Az utolsó percben kb. 45 fokban, vagy még meredekebb szögben lövöd a célokat, nem gond az esetlegesen (akár többszörösen) visszapattanó, gurulatot kapó lövedék? Nekünk mindig azt sulykolták, hogy csak a fő lőirányba lőni, a lőtér oldalával párhuzamosan. Azért is "harapott" a lövészetvezető, ha véletlenül a szomszéd lőlapját célozta valaki.
Ezen a lőtéren ez belefért. A tulaj építette a pályákat az adottságokat figyelembe véve.
Amikor először jártam ott én is rákérdeztem erre, mert furcsa volt az oldalfalra lőni.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2023.09.30. 22:57 IPSC Európa bajnokság Classic divízió senior csapat 3. helyezés!

IMG_5109.jpeg
Gratula a csapatnak! M. Gyula is köztük van, ha jól tévedek :)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Petya357 írta: 2023.10.01. 00:42 Gratula a csapatnak! M. Gyula is köztük van, ha jól tévedek :)
Igen, láttam a fotókon. :)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2023.09.25. 10:02 Sziasztok!

Szombaton lesz a Geminin egy steel verseny:
https://portal.mdlsz.com/racecalendar/2301

A versennyel párhuzamosan csinálunk egy koncepció tesztelő puskás nagytávolságú steel lövészetet. 50 méterre rakunk ki 20 és 30 cm kör alakú fémeket, amiket steel challenge szabályok szerint kell meglőni (5x5 lövés). A kihagyott fém büntetése 10 sec lesz. A fémek bírják a puskakalibert is, ezért mindenféle központi gyújtású vállfegyverrel lehet jönni.
Ez tehát nem verseny, a mellette futó minősítő versenyhez nincs köze. A lőtér 3000Ft-ot kér a szektorért, én nem kérek semmit, csak építő visszajelzéseket, amit nagyon megköszönünk. Érdekelne valakit? Örülnék, ha minél többen odaugranának, lehetne egy mini fórumtali is belőle akár :)
Köszönjük a lehetőséget a lőtérnek, sikerült összehozni ezt a hardcore fémlövészetet. így néztek ki a célok:
HC steel.jpg
Sajnos pont az MSSZ steel challenge OB napján sikerült megcsinálni, lehet amúgy többen eljöttek volna, de így is kipróbálta a koncepciót összesen 8 ember.
Az első probléma az volt, hogy az állvány alapból túl alacsony, a célok a nem látszottak a lőállásból. Ezt hirtelen sufnimegoldással úgy oldottuk meg, hogy a lábakat random dolgokkal alápolcoltuk, így már pont jó magasságban volt minden.
A koncepció az volt, hogy nagyjából (MSSZ*) steel challenge szabályok szerint meglőjük a célokat, tehát 5 sorozat, amiből a legrosszabbat kihúzzuk, és a 4 legjobb eredmény összege lesz a végeredmény. Amit egy rendes versenynél mindenképpen változtatni kellene, és itt is így számoltunk, hogy a max időt 60 másodpercre emeltük, a kihagyott cél büntetése pedig 10 másodperc fémenként. Ja és a megállító fém most piros volt, amúgy a lábat kellene csak lefújni, nem magát a fémet. A "hivatalossá" tételhez tehát elég lenne ennyi módosítás a szabálykönyvben, hogy 50 méter feletti céloknál ezek az időértékek legyenek érvényesek.
A 30 centis fémet nem extrém kihívás eltalálni, de a 20as már határozottan nehéz 50 méteren - persze, ha máskor hosszabb táv áll rendelkezésre, akkor a 30-ast is lehet messzebbe rakni. Volt olyan sorozatom, ahol fel is adtam, mert csak locsoltam mellé a lőszert... Egészen más stratégia kell, mint a hagyományos steel challengen, ahol csak elnagyolva céloz az ember. Határozottan idegesítő tud lenni, amikor pörög az idő, nincs meg a lövés, és egyre jobban sietne az ember, és emiatt aztán még inkább hajlamos hibázni. Készült néhány felvétel, én is meglőttem 223-as AR-rel, valamint 7,62-es AK-val "funnyban" pár lövést. A kamera szöge nem mindig a legjobb, de azért szemléltetésnek remélem jó az alábbi videó:
https://youtu.be/N7jUWhIuxtQ

*A 20 centis fém úgy tudom az MDLSZ-nél nem szabvány méret.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

HCZoli írta: 2023.09.30. 22:57 IPSC Európa bajnokság Classic divízió senior csapat 3. helyezés!

IMG_5109.jpeg
Sziasztok,

Gratula nekik!

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.10.01. 09:39 Köszönjük a lehetőséget a lőtérnek, sikerült összehozni ezt a hardcore fémlövészetet. így néztek ki a célok:
HC steel.jpg
Sajnos pont az MSSZ steel challenge OB napján sikerült megcsinálni, lehet amúgy többen eljöttek volna, de így is kipróbálta a koncepciót összesen 8 ember.
Az első probléma az volt, hogy az állvány alapból túl alacsony, a célok a nem látszottak a lőállásból. Ezt hirtelen sufnimegoldással úgy oldottuk meg, hogy a lábakat random dolgokkal alápolcoltuk, így már pont jó magasságban volt minden.
A koncepció az volt, hogy nagyjából (MSSZ*) steel challenge szabályok szerint meglőjük a célokat, tehát 5 sorozat, amiből a legrosszabbat kihúzzuk, és a 4 legjobb eredmény összege lesz a végeredmény. Amit egy rendes versenynél mindenképpen változtatni kellene, és itt is így számoltunk, hogy a max időt 60 másodpercre emeltük, a kihagyott cél büntetése pedig 10 másodperc fémenként. Ja és a megállító fém most piros volt, amúgy a lábat kellene csak lefújni, nem magát a fémet. A "hivatalossá" tételhez tehát elég lenne ennyi módosítás a szabálykönyvben, hogy 50 méter feletti céloknál ezek az időértékek legyenek érvényesek.
A 30 centis fémet nem extrém kihívás eltalálni, de a 20as már határozottan nehéz 50 méteren - persze, ha máskor hosszabb táv áll rendelkezésre, akkor a 30-ast is lehet messzebbe rakni. Volt olyan sorozatom, ahol fel is adtam, mert csak locsoltam mellé a lőszert... Egészen más stratégia kell, mint a hagyományos steel challengen, ahol csak elnagyolva céloz az ember. Határozottan idegesítő tud lenni, amikor pörög az idő, nincs meg a lövés, és egyre jobban sietne az ember, és emiatt aztán még inkább hajlamos hibázni. Készült néhány felvétel, én is meglőttem 223-as AR-rel, valamint 7,62-es AK-val "funnyban" pár lövést. A kamera szöge nem mindig a legjobb, de azért szemléltetésnek remélem jó az alábbi videó:
https://youtu.be/N7jUWhIuxtQ

*A 20 centis fém úgy tudom az MDLSZ-nél nem szabvány méret.

Gratulálok, ez egy komoly mérföldkő. Akkor 10mp bünti is bevált! Hiába, a puding próbája…

Mennyire volt fontos bemondani azt, hogy “hit” és “mellé”? Amikor Bel lőtt AKval, a kamerafelfételen elég jól látszott, ahogy belengett a cél. .223 -nál is?

A C-clamp IMHO nagyon gyors, de nem ideàlis precíziós(abb) lövèszethez - úgy látom ezeknél az időknél már nem annyira fontos hiper gyorsan átvinni a következő célra - egy kis plusz pontosság jobban jött volna.

Sajnálom, hogy nem tudtam részt venni. A következő ott leszek. Gratula, menő lett! 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2023.10.01. 09:39 A 20 centis fém úgy tudom az MDLSZ-nél nem szabvány méret.
Szia,

Igen, jol tudod.
Nem emlekszek ra, hogy mikor kerult ki a 20 cm-es, 2015ben meg benne volt, 2017ben mar nem.

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2023.10.01. 10:47 Gratulálok, ez egy komoly mérföldkő. Akkor 10mp bünti is bevált! Hiába, a puding próbája…

Mennyire volt fontos bemondani azt, hogy “hit” és “mellé”? Amikor Bel lőtt AKval, a kamerafelfételen elég jól látszott, ahogy belengett a cél. .223 -nál is?

A C-clamp IMHO nagyon gyors, de nem ideàlis precíziós(abb) lövèszethez - úgy látom ezeknél az időknél már nem annyira fontos hiper gyorsan átvinni a következő célra - egy kis plusz pontosság jobban jött volna.

Sajnálom, hogy nem tudtam részt venni. A következő ott leszek. Gratula, menő lett! 8-)
Fira adta kölcsön a puskáját, én nem szeretem ezt a nagyon kinyújtott kézzel megfogást, 1 perc alatt kifáraszt, de az AFG markolat így volt nála felrakva. Én minél közelebb szeretem fogni gyenge kézzel a fegyvert. "De a kontrollálhatóság" - akkor is, nekem sokkal kényelmesebb úgy.

Bemondás: Igazából nagykalnál tökfelesleges, 22essel is próbáltuk, akkor azért mindenképp szükséges, PCC-vel sem árt, de láható, hallható azért (mármint aktív fülessel). Ezt pont beszéltük, hogy hogyan lenne ideális, de végül abban maradtunk, hogy ezt most így csináljuk. Legközelebb ezt a lövő feladata lesz figyelni szerintem, de még gondolkodunk rajta.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: vato »

Fortitu írta: 2023.10.01. 09:39 Köszönjük a lehetőséget a lőtérnek, sikerült összehozni ezt a hardcore fémlövészetet. így néztek ki a célok:
HC steel.jpg
Sajnos pont az MSSZ steel challenge OB napján sikerült megcsinálni, lehet amúgy többen eljöttek volna, de így is kipróbálta a koncepciót összesen 8 ember.
Az első probléma az volt, hogy az állvány alapból túl alacsony, a célok a nem látszottak a lőállásból. Ezt hirtelen sufnimegoldással úgy oldottuk meg, hogy a lábakat random dolgokkal alápolcoltuk, így már pont jó magasságban volt minden.
A koncepció az volt, hogy nagyjából (MSSZ*) steel challenge szabályok szerint meglőjük a célokat, tehát 5 sorozat, amiből a legrosszabbat kihúzzuk, és a 4 legjobb eredmény összege lesz a végeredmény. Amit egy rendes versenynél mindenképpen változtatni kellene, és itt is így számoltunk, hogy a max időt 60 másodpercre emeltük, a kihagyott cél büntetése pedig 10 másodperc fémenként. Ja és a megállító fém most piros volt, amúgy a lábat kellene csak lefújni, nem magát a fémet. A "hivatalossá" tételhez tehát elég lenne ennyi módosítás a szabálykönyvben, hogy 50 méter feletti céloknál ezek az időértékek legyenek érvényesek.
A 30 centis fémet nem extrém kihívás eltalálni, de a 20as már határozottan nehéz 50 méteren - persze, ha máskor hosszabb táv áll rendelkezésre, akkor a 30-ast is lehet messzebbe rakni. Volt olyan sorozatom, ahol fel is adtam, mert csak locsoltam mellé a lőszert... Egészen más stratégia kell, mint a hagyományos steel challengen, ahol csak elnagyolva céloz az ember. Határozottan idegesítő tud lenni, amikor pörög az idő, nincs meg a lövés, és egyre jobban sietne az ember, és emiatt aztán még inkább hajlamos hibázni. Készült néhány felvétel, én is meglőttem 223-as AR-rel, valamint 7,62-es AK-val "funnyban" pár lövést. A kamera szöge nem mindig a legjobb, de azért szemléltetésnek remélem jó az alábbi videó:
https://youtu.be/N7jUWhIuxtQ

*A 20 centis fém úgy tudom az MDLSZ-nél nem szabvány méret.

Koszi a beszamolot! Kedvet kaptam hozzá:)

((Ha csak 30as van kirakva szerintem bőven elég, gyakorlassal jobban lehet gyorsulni rajta mint a kisebb 20ason))
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2023.10.01. 11:06 Fira adta kölcsön a puskáját, én nem szeretem ezt a nagyon kinyújtott kézzel megfogást, 1 perc alatt kifáraszt, de az AFG markolat így volt nála felrakva. Én minél közelebb szeretem fogni gyenge kézzel a fegyvert. "De a kontrollálhatóság" - akkor is, nekem sokkal kényelmesebb úgy.

Bemondás: Igazából nagykalnál tökfelesleges, 22essel is próbáltuk, akkor azért mindenképp szükséges, PCC-vel sem árt, de láható, hallható azért (mármint aktív fülessel). Ezt pont beszéltük, hogy hogyan lenne ideális, de végül abban maradtunk, hogy ezt most így csináljuk. Legközelebb ezt a lövő feladata lesz figyelni szerintem, de még gondolkodunk rajta.
Most nézem, hogy akkor kezdtem el össze vissza hibázni, amikor rendes C clamp fogásra váltottam.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

vato írta: 2023.10.01. 11:08 Koszi a beszamolot! Kedvet kaptam hozzá:)

((Ha csak 30as van kirakva szerintem bőven elég, gyakorlassal jobban lehet gyorsulni rajta mint a kisebb 20ason))
Egyrészt ennek a koncepciónak az lenne a lényege, hogy a kapkodást nagyon büntesse, tehát valamennyi 20ast én mindenképp hagynék a pályában, másrészt ennyi 30as fémünk van összesen, és a Badonenál sincs raktáron perpillanat. Ha pénz lesz rá, akkor tervezek fejleszteni, szabvány téglalap is jó lenne, azt ki lehetne pakolni akár 150+ méterre is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.10.01. 11:15 Egyrészt ennek a koncepciónak az lenne a lényege, hogy a kapkodást nagyon büntesse, tehát valamennyi 20ast én mindenképp hagynék a pályában, másrészt ennyi 30as fémünk van összesen, és a Badonenál sincs raktáron perpillanat. Ha pénz lesz rá, akkor tervezek fejleszteni, szabvány téglalap is jó lenne, azt ki lehetne pakolni akár 150+ méterre is.
A szabvány téglalap valóban jó lenne, de bazi nagy, és amiiatt 500-as hardoxból mát zsebbenyúlósabb mutatvány.

Olcsőbb megtanulni lőni ;) :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1110
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

HCZoli írta: 2023.09.30. 23:35 Ezen a lőtéren ez belefért. A tulaj építette a pályákat az adottságokat figyelembe véve.
Amikor először jártam ott én is rákérdeztem erre, mert furcsa volt az oldalfalra lőni.
Köszi! Így világos, csak kicsit fura volt a dolog.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Blekk Rájgó írta: 2023.09.30. 23:29 Megnéztem, pörgős, látványos! Viszont ismét lett egy láma kérdésem. Az utolsó percben kb. 45 fokban, vagy még meredekebb szögben lövöd a célokat, nem gond az esetlegesen (akár többszörösen) visszapattanó, gurulatot kapó lövedék?
Szia,

Nyilvan sok mulik a konkret golyofogo kialakitason, de szerintem a szokasos/egyszeru golyofogok eseteben ez kifejezetten a lovotol ELpattan, vagyis nekem meg biztonsagosabbnak tunik, mint 90 fokban loni ra.

ui. sok golyofogo ugy van megcsinalva, hogy amikor latszolag 90 fokban lo ra az ember, akkor a valosagban 45 fokos szogben erkezik a talalat, pont azert, mert ekkor nagyobb mertekben josolhato, hogy milyen iranyba mennek tovabb a repeszek. Nyilvan, ha egy ilyen golyofogoban fuggolegesen van kialakitva a 45 fokos belso elteres, akkor 45 fokban ralove 90 fokra valtozik a talalat beesesi szoge, ami nem biztos, hogy jo.
Hogy erthetobb legyen, itt lathato a palya szelen 2 regi, tonkrement golyofogo, ahol visszintesen vannak berakva a 45 fokos szogben a vasak:
Kép

Bel
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2023.10.15. 08:16 Nemtom vót-e má':
https://www.sonline.hu/helyi-kozelet/20 ... kaja-fotok
Jól hangzik! Köszönjük az infót. Eddig is hallottam pletykákat, de ez már egészen konkrét! 8-)

Vakaki megosztana esetleg személyes tapasztalatokat? Milyen a lőtér? Milyen volt a Balaton Cup?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Petya357 írta: 2023.10.15. 11:26 Jól hangzik! Köszönjük az infót. Eddig is hallottam pletykákat, de ez már egészen konkrét! 8-)

Vakaki megosztana esetleg személyes tapasztalatokat? Milyen a lőtér? Milyen volt a Balaton Cup?
G.ci JÓ :)

300 m re a vasat és paprt veretni huje testhejzetekből 100m re nullázott karabéllyal :) atom :) nagy kibaszott nagy lőtér és még nincs kész
megközelités: Pest M7 aztán kis falvakon át , sztem jó
hely: kis falu után egy régi homokbányából lett kialakitva tehet az alap az a föld szinje alatt van erre jönnek a homokdombok
nem is számoltam meg mennyi szektor de sok, felépitett 6 karabéj pája és nem tudom mennyi pcc pálya és volt üres szektor
WC toj toj , nagy étkező sátor
parkoló a füvön nem kellett sokat menno de kis kocsi nem árt /terep gumikkal/
Balaton Cup : én karabéjpozni mentem (AUG) nagyon jó pályák vooltak szembejött a valóság amikor jáccok akkor bum bumm van a 10 méteres ipsc célra itt bumm 2mp és bumm :):) de csak én voltam ilyen :)
a fém célok ravasz sárga szinnel festve :)) homok és sárga hááát nem mindent láttam elsőre :):)
jó lőhető pályák fasza birózás
amin javitani kell a segítők .. na volt olyan kiscsaj aki a 100 as pályán oda vissza rohant dolgozott de volt aki az 50 esen szinte csak téblábolt ...

összeségében ? megyek még oda tuti :)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

brh562 írta: 2023.10.15. 12:00 G.ci JÓ :)

300 m re a vasat és paprt veretni huje testhejzetekből 100m re nullázott karabéllyal :) atom :) nagy kibaszott nagy lőtér és még nincs kész
megközelités: Pest M7 aztán kis falvakon át , sztem jó
hely: kis falu után egy régi homokbányából lett kialakitva tehet az alap az a föld szinje alatt van erre jönnek a homokdombok
nem is számoltam meg mennyi szektor de sok, felépitett 6 karabéj pája és nem tudom mennyi pcc pálya és volt üres szektor
WC toj toj , nagy étkező sátor
parkoló a füvön nem kellett sokat menno de kis kocsi nem árt /terep gumikkal/
Balaton Cup : én karabéjpozni mentem (AUG) nagyon jó pályák vooltak szembejött a valóság amikor jáccok akkor bum bumm van a 10 méteres ipsc célra itt bumm 2mp és bumm :):) de csak én voltam ilyen :)
a fém célok ravasz sárga szinnel festve :)) homok és sárga hááát nem mindent láttam elsőre :):)
jó lőhető pályák fasza birózás
amin javitani kell a segítők .. na volt olyan kiscsaj aki a 100 as pályán oda vissza rohant dolgozott de volt aki az 50 esen szinte csak téblábolt ...

összeségében ? megyek még oda tuti :)
Nagyon jól hangzik, annyira jó, hogy ilyen szépen fejlődik ez az egész dinamikus lövészet! Egyre több az MDLSZ-nél is az igazolt versenyző, meg a tagklubok; lőterek is nyílnak, nem bezárnak, rengeteg a verseny. Én tényleg örülök, hogy egy ilyen jobb időszakban tudok sportlőni. Fegyverből is lehet 20, talán a hangtompik is bejönnek, lőszert is lehet tölteni, bár a hülye 20-as/10-es korlát, meg az 1000 lőszer az sajnos valóság - bár a klub segítségével (ha van tárolója), akkor ezen is lehet talán segíteni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.10.15. 16:07 Nagyon jól hangzik, annyira jó, hogy ilyen szépen fejlődik ez az egész dinamikus lövészet! Egyre több az MDLSZ-nél is az igazolt versenyző, meg a tagklubok; lőterek is nyílnak, nem bezárnak, rengeteg a verseny. Én tényleg örülök, hogy egy ilyen jobb időszakban tudok sportlőni. Fegyverből is lehet 20, talán a hangtompik is bejönnek, lőszert is lehet tölteni, bár a hülye 20-as/10-es korlát, meg az 1000 lőszer az sajnos valóság - bár a klub segítségével (ha van tárolója), akkor ezen is lehet talán segíteni.
+1

Továbbra sem egyszerű az élet, sportlövőként sosem volt az. De fényévekkel jobb mint 20-25 éve volt!

Lehet AK-m, 9,5 colos 44 Magnumom, nem szól be senki ha éppen egy 2-3 colos pisztoly tetszik meg , nem szól be senki ha “túl gyorsan lövök” (sőt bizonyos szakágakban mrgdícsérnek), rengeteg nagyon eltérő sportág létezik statikus-dinamikus-taktikai-vadász vonalon, egy részük nemzetközi. De ha alibiből vagy sportlövő -akkor is ott a van megúszós sport vonal . Ha tele van a tököd valamelyik sportszövetséggel - van másik! Ez nagy csoda ám. Ja és bájdevéj lehet újratölteni - ez qrvára nem így volt 10+ éve!

Pénz sajnos akkor is, most is kell - nem kisnyuddíjasnak való a barnakönyv. :( Lőtér nem csak nyílik - be is zártak párat. De összességében - szerintem is sokkal jobb, mint régen.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2023.10.15. 11:26 Jól hangzik! Köszönjük az infót. Eddig is hallottam pletykákat, de ez már egészen konkrét! 8-)

Vakaki megosztana esetleg személyes tapasztalatokat? Milyen a lőtér? Milyen volt a Balaton Cup?
Jövőre sörényes EB, azután IPSC EB...
Addig meg csak nem hagyjuk üresen! :mrgreen: Sajnos a Fonyódi Lőtér ma tartotta uccsó versenyét, a városi Önkívület lenyúlta tőlük a telket. Píz beszél, sportlüvő ugat... :cry:
Buzsáki lőtér:
M7 fonyódi lehajtó (150-es km), onnan már táblák után eltalálsz Buzsákra (első településen, a Buzsák táblánál jobbra). GPS nélkül sem kell hozzá földrajztanári diploma. ;)
És ide költözött át a néhai Fonyódi Családi Lövész Egyesület is.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2023.10.15. 21:37 Jövőre sörényes EB, azután IPSC EB...
Addig meg csak nem hagyjuk üresen! :mrgreen: Sajnos a Fonyódi Lőtér ma tartotta uccsó versenyét, a városi Önkívület lenyúlta tőlük a telket. Píz beszél, sportlüvő ugat... :cry:
Buzsáki lőtér:
M7 fonyódi lehajtó (150-es km), onnan már táblák után eltalálsz Buzsákra (első településen, a Buzsák táblánál jobbra). GPS nélkül sem kell hozzá földrajztanári diploma. ;)
És ide költözött át a néhai Fonyódi Családi Lövész Egyesület is.
Jó ha van, brh562 - köszönet a beszámolókért.

Menni kell. Lehetőleg mielőtt meg nagyon hideg lenne. Van mit belőni 10-400 m között.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2023.10.15. 16:07 Nagyon jól hangzik, annyira jó, hogy ilyen szépen fejlődik ez az egész dinamikus lövészet! Egyre több az MDLSZ-nél is az igazolt versenyző, meg a tagklubok; lőterek is nyílnak, nem bezárnak, rengeteg a verseny. Én tényleg örülök, hogy egy ilyen jobb időszakban tudok sportlőni. Fegyverből is lehet 20, talán a hangtompik is bejönnek, lőszert is lehet tölteni, bár a hülye 20-as/10-es korlát, meg az 1000 lőszer az sajnos valóság - bár a klub segítségével (ha van tárolója), akkor ezen is lehet talán segíteni.
Egy klub, ha van rendesen fegyverszoba, riasztó, akármi, az hány lőszert tárolhat szabályosan?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2023.10.16. 09:19 Egy klub, ha van rendesen fegyverszoba, riasztó, akármi, az hány lőszert tárolhat szabályosan?
Attól függ mennyire kért engedélyt. Általában korlátlan.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2023.10.16. 09:20 Attól függ mennyire kért engedélyt. Általában korlátlan.
Akkor csak van egy értelmes pontja is a fegyvertörvénynek... :-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2023.10.16. 09:57 Akkor csak van egy értelmes pontja is a fegyvertörvénynek... :-)
Ezt hogy érted?... Te is építhetsz tárolót magánemberként.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2023.10.16. 10:19 Ezt hogy érted?... Te is építhetsz tárolót magánemberként.
Korlátlan mennyiségű lőszer tárolására...?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2023.10.16. 10:35 Korlátlan mennyiségű lőszer tárolására...?
Persze. Meg tarthatsz A kategóriát is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Nem nagyon tudok regiszrálni a CMA (cma-sport.com) oldalon. Próbálta már valaki? Mindig visszadob, hogy valami technikai hiba van, próbáljam később újra.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: smith15 »

AndyA írta: 2023.10.16. 10:35 Korlátlan mennyiségű lőszer tárolására...?
Kialakítasz egy helyiséget, annak az ablakára (ha van) biztonsági rácsot, vagy ultraerős fóliát rakatsz, műbizonylattal. Az ajtóra is rácsot rakatsz, de van, hogy a sima biztonsági ajtót is elfogadják rács nélkül. Távfelügyeletbe kötött riasztót szereltetsz be, legfőképp a tárolóhelyre. Ezután beadod az engedélyeztetést (Polgári üzemeltetésű tárolóhely), ahol megbecsülöd, hogy milyen lőszerekből(golyós,sörétes,pisztoly,stb.) hány darab fér el, illetve fegyverekből (golyós,sörétes,pisztoly) hány darab fér el. Ezt ellenőrzéskor leokézzák vagy megvétózzák. Ha 1 helyiséged van lőszernek és fegyvernek egyben, akkor a helyiségen belül külön zárható szekrényt is kell rakj, amibe vagy a lőszereket, vagy a fegyvereket tárolod, hogy elkülönítve legyenek (legalábbis BRFK-nál). Ugyan az a folyamat, mint a boltoknál, lőtereknél, stb, ahol van tárolóhely.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

smith15 írta: 2023.10.16. 11:26 Kialakítasz egy helyiséget, annak az ablakára (ha van) biztonsági rácsot, vagy ultraerős fóliát rakatsz, műbizonylattal. Az ajtóra is rácsot rakatsz, de van, hogy a sima biztonsági ajtót is elfogadják rács nélkül. Távfelügyeletbe kötött riasztót szereltetsz be, legfőképp a tárolóhelyre. Ezután beadod az engedélyeztetést (Polgári üzemeltetésű tárolóhely), ahol megbecsülöd, hogy milyen lőszerekből(golyós,sörétes,pisztoly,stb.) hány darab fér el, illetve fegyverekből (golyós,sörétes,pisztoly) hány darab fér el. Ezt ellenőrzéskor leokézzák vagy megvétózzák. Ha 1 helyiséged van lőszernek és fegyvernek egyben, akkor a helyiségen belül külön zárható szekrényt is kell rakj, amibe vagy a lőszereket, vagy a fegyvereket tárolod, hogy elkülönítve legyenek (legalábbis BRFK-nál). Ugyan az a folyamat, mint a boltoknál, lőtereknél, stb, ahol van tárolóhely.
Mielőtt akárminek nekiáll az ember mindenképpen egyeztessen a helyi igrenddel, mert ők jönnek ki ellenőrizni. Nálunk a fegyver és a lőszer külön elzárását is kérték, máshol meg lehet más dolgokat kérnek.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2023.10.16. 11:30 Mielőtt akárminek nekiáll az ember mindenképpen egyeztessen a helyi igrenddel, mert ők jönnek ki ellenőrizni. Nálunk a fegyver és a lőszer külön elzárását is kérték, máshol meg lehet más dolgokat kérnek.
Nálam is. Viszont a korlátlan az korlátlan, nem kellett megbecsülni semmit.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2023.10.16. 11:36 Nálam is. Viszont a korlátlan az korlátlan, nem kellett megbecsülni semmit.
Itt ment az alkudozás, de azzal az indokkal, hogy a lőszer miatt kell, hiába nem fér el 200 fegyver, engedték.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: vato »

AndyA írta: 2023.10.16. 10:59 Nem nagyon tudok regiszrálni a CMA (cma-sport.com) oldalon. Próbálta már valaki? Mindig visszadob, hogy valami technikai hiba van, próbáljam később újra.
Nekem sikerult, illetve az ingyenes licence is megvan.

Remélem lesz belőle decemberben verseny,

Bel majd varjuk az infokat;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

AndyA írta: 2023.10.16. 10:59 Nem nagyon tudok regiszrálni a CMA (cma-sport.com) oldalon. Próbálta már valaki? Mindig visszadob, hogy valami technikai hiba van, próbáljam később újra.
Szia,

En igen, akkor gond nelkul ment.

ui. latom, azota mar neked is sikerult. :-)

Bel
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

bel írta: 2023.10.16. 18:17 Szia,

En igen, akkor gond nelkul ment.

ui. latom, azota mar neked is sikerult. :-)

Bel
mi ez a cma izé?
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

brh562 írta: 2023.10.16. 20:53 mi ez a cma izé?
Ha jól sejtem svájci SAS kb.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

vato írta: 2023.10.16. 18:04 Nekem sikerult, illetve az ingyenes licence is megvan.

Remélem lesz belőle decemberben verseny,

Bel majd varjuk az infokat;)
A Firefox nem tetszett neki, de annyira, hogy a Chrome reg után belogolni sem enged FF alól...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

brh562 írta: 2023.10.16. 20:53 mi ez a cma izé?
IDPA kicsit átgyúrva, meg némi SAS hozzákeverve. :-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Összevágtam a tegnapi steel challenge verseny felvételeit. A sörétes nagyon nagy fun, ilyet még akarok :)
https://youtu.be/UZtJSwaKMTc
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Fortitu írta: 2023.10.22. 12:40 Összevágtam a tegnapi steel challenge verseny felvételeit. A sörétes nagyon nagy fun, ilyet még akarok :)
https://youtu.be/UZtJSwaKMTc
Még sosem voltam steel versenyen. De most már meg kell néznem élőben is, mi fun terem! :D
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

jó ha van írta: 2023.10.23. 10:50 Még sosem voltam steel versenyen. De most már meg kell néznem élőben is, mi fun terem! :D
Mi tart vissza?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Fortitu írta: 2023.10.23. 18:59Mi tart vissza?
Semmi. Max a távolság, esetleg az időpont.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2023.10.23. 20:46 Semmi. Max a távolság, esetleg az időpont.
A távolság nem vészes, min 8, max 32 méterre találhatóak a célok… de jellemzően 8-20 m között. ekkora nagy vadásznak, mint Te, ez nem okozhat gondot ;) :lol:

… bocs :mrgreen:

Az időpont sem lehet annyira szűk keresztmetszet, éves szinten 40+ versenyt rendeznek országszerte, és idén még lesz 9 db:
https://portal.mdlsz.com/versenynaptar?spec=6&year=2023

Gyere, tetszeni fog! Én sem tudok lőni, oszt’ mégis élvezem 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2023.10.24. 00:18 A távolság nem vészes, min 8, max 32 méterre találhatóak a célok…
Szia,

Szerintem MDLSZben 6.3 m-re is legalis celt tenni (MSSzben nem).

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2023.10.24. 13:06 Szia,

Szerintem MDLSZben 6.3 m-re is legalis celt tenni (MSSzben nem).

Bel
Köszi!

Viszont a trollkodásom tényén (jó ha van fórumtárs minden bizonnyal az utazási távolságra gondolhatott, nem a céltávolságra :) ) ez érdemben nem változtat.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2023.10.24. 13:36 Köszi!

Viszont a trollkodásom tényén (jó ha van fórumtárs minden bizonnyal az utazási távolságra gondolhatott, nem a céltávolságra :) ) ez érdemben nem változtat.
Szia,

Ertem en a viccet, csak azt gondoltam, hogy a tobbiekben ne maradjon meg pontatlan ertek.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

bel írta: 2023.10.24. 13:06 Szia,

Szerintem MDLSZben 6.3 m-re is legalis celt tenni (MSSzben nem).

Bel
Szia,

Es tevedtem: 6.4, nem 6.3 a szabvany roundabout. :-(

Bel
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2023.10.24. 13:36 Köszi!

Viszont a trollkodásom tényén (jó ha van fórumtárs minden bizonnyal az utazási távolságra gondolhatott, nem a céltávolságra :) ) ez érdemben nem változtat.
Hát nem. És rettenetes bosszúszomjamat sem csökkenti! :twisted: :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A november 18. IDPA versennyel kapcsolatban felmerult par kerdes, amit nem csak privatban valaszolok meg:

1. Elirtam az evszamot, termeszetesen iden lesz. :-)

2. Mivel nem szamit hazai minositonek, ezert semelyik hazai szovetseg versenyengedelye sem szukseges.

3. Az IDPA-ban 3 versenyen reszt lehet venni nemzetkozi IDPA versenyengedely nelkul, tehat akinek nincs ilyenje, azok is johetnek, de termeszetesen nekik nem lesz feltoltve az idpa.com-ra az eredmenyuk.

A verseny pisztollyal 72 loves, PCCvel 54 loves. Kivetelesen nem a BelSE-n, hanem a practiscore-on lehet regisztralni.

Termeszetesen mindket verseny a nemzetkozi classifier szabalyok szerint lesz: pisztoly, pcc palyak.

Bel
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

bel írta: 2023.10.26. 14:39 Sziasztok,

A november 18. IDPA versennyel kapcsolatban felmerult par kerdes, amit nem csak privatban valaszolok meg:

1. Elirtam az evszamot, termeszetesen iden lesz. :-)

2. Mivel nem szamit hazai minositonek, ezert semelyik hazai szovetseg versenyengedelye sem szukseges.

3. Az IDPA-ban 3 versenyen reszt lehet venni nemzetkozi IDPA versenyengedely nelkul, tehat akinek nincs ilyenje, azok is johetnek, de termeszetesen nekik nem lesz feltoltve az idpa.com-ra az eredmenyuk.

A verseny pisztollyal 72 loves, PCCvel 54 loves. Kivetelesen nem a BelSE-n, hanem a practiscore-on lehet regisztralni.

Termeszetesen mindket verseny a nemzetkozi classifier szabalyok szerint lesz: pisztoly, pcc palyak.

Bel
ez nam csak ilyen hazai varázslás ? hajól emlékszem Frederico azt mondta hogy nincs ilyen korlát csak nem kerül fel az eredmény a idpa.com ra vagy roszul emkélkszem?
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Thunder »

Sziasztok,

sörétes fegyver vásárlását tervezem. Amit kinéztem Beretta 1301 Com Pro. Nagyon jókat hallottam, olvastam róla - de azért a puding próbája az evés :) Tud vki segíteni abban, ha van olyan ismerőse, aki birtokol ilyen fegyvert, hogy egy rövid próba erejéig összehozna az illető sporttárssal? Ha Bp-en ill. a környéken van, az még plusz pont :)
Köszönet!
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

IDPA Classifier mikor, hol lesz mostanában? Nem látok ilyet a versenynaptárban. Köszönöm!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: vato »

Petya357 írta: 2023.10.26. 17:40 IDPA Classifier mikor, hol lesz mostanában? Nem látok ilyet a versenynaptárban. Köszönöm!
Hm?:)
69EDCCFC-5671-43BC-857F-76B3C893B6AB.jpeg
69EDCCFC-5671-43BC-857F-76B3C893B6AB.jpeg (47.64 KiB) Megtekintve 9980 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

vato írta: 2023.10.26. 17:45 Hm?:)

69EDCCFC-5671-43BC-857F-76B3C893B6AB.jpeg
Oh B+….

Rosszul szűrtem rá. Köszönöm!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2023.10.26. 17:40 IDPA Classifier mikor, hol lesz mostanában? Nem látok ilyet a versenynaptárban. Köszönöm!
OVBM ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Tegnap voltam Szombathelyen IDPA versenyen. Nagyon profi a szervezés, fantasztikusan jó kellékekkel, díszletekkel, eszközökkel. Hatalmas élmény volt, nagyon ajánlom a helyet és az ottani csapatot.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Köszönjük a szervezőknek és bíróknak a mai lámpás verseny lebonyolítását! 😊
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.11.12. 00:07 Köszönjük a szervezőknek és bíróknak a mai lámpás verseny lebonyolítását! 😊
+1
Esztergom, SAS éjszakai verseny.

Mindig tanulságos lámpával lőni. Amit ma este hazavittem:

Ezt a műfajt külön gyakorolni kell
Egy új lámpával ugyancsak mindent újra kell tanulni
Vato féle hybrid (kydex+bőr) tok fényesen muzsikált. Ugyan az elkészítése több munka, és 2 külön készséget igényel, de jól tolerálja a lámpa modell cserét újra, más alakúra mert sokkal rugalmasabb, mint a 100% kydex. Egy kyedexessel biztosan új tok kellett volna..
A fegyverre szerelt lámpákkal mért átlagidők szignifikánsan jobbal voltak, mint a kézben tartott lámpákkal. Tárcseréknél különösen ezződött. Egyértelműen jobb a fegyverlámpa, ha van rá lehetőség, azt érdemes választani. Ha nincs, akkor taktikai gyűrű, fogást könnyítő biszbaszok valóban hasznosak. Ennek fényében :) egy otthonvédelmi fegyverre egyenesen bűn nem tenni lámpát
A távoli (30m+) lövéseknél a pisztoly lámpám (olight Valkyre) alap fénye már nem volt elég, nem világította meg jól a célokat. A verseny hevében nem jutott eszembe, hogy fényesebbre is lehet kapcsolni. Így is megvoltak a távoli célok, de eghez egy közeli célon kellett hozzá rendezni a nyílt irányzékot = időveszteség
Az egyik pályán ki-ki kapcsolt a lámpám. Miért? Mert rajta hagytam az ujjamat - gyenge kézzel kapcsoltam be, és úgy maradt. Hát ne maradjon úgy!

Bitang jó minden egyes éjszakai verseny. Most sem ért minket csalódás. Az ismeretlenes pályák külön örömöt okoztak. Nagy köszönet Belnek és az Esztergomiaknak.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2023.11.12. 00:07 Köszönjük a szervezőknek és bíróknak a mai lámpás verseny lebonyolítását! 😊
Sajnos nem tudtam most ott lenni, de az éjszakai lövészet mindig egy igazi ritka csemege. Örülök, ha jól sikerült!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2023.11.12. 08:08 Sajnos nem tudtam most ott lenni, de az éjszakai lövészet mindig egy igazi ritka csemege. Örülök, ha jól sikerült!
Nagyon hasznosnak tartom a szituációs lövészetet, és azon belül kiemelten az éjszakai, lámpás lövészetet.

Mosolygó napsütéses időben, nyugisan beállva: nagy levegő..kifújom, fél levegő..benntartom...lassan elsütöm (ahogy '95-ben Pista bácsi tanította nekem, nyugodjon békében) mindenki tud lőni [valahogy] ;) )

A stresszhelyzet ezen nagyot változtat, még akkor is, ha csak a szituációs verseny enyhe izgalma, nem egy valós "éjjel, félálomban kiugrok az ágyból, és ott áll előttem három betörő vasalóval a kezében" helyzet.

A másik fontos eredménye a versenynek az eszközök tesztje, láttam már pisztolyról lerepülő fegyverlámpát, illetve most Petya villogását.
Azt sikerült otthon reprodukálni?
Hogy melyik ujjad volt rossz helyen?
(Nagy kezem van, és a szánakasztó véletlen felnyomásán kívül ezek szerint erre is figyelni kell..)

Kérdezte egy sporttárs a lámpámat, Convoy S2+, olcsó (~10e Ft) megbízható, elnyűhetetlen típus.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Petya357 írta: 2023.11.12. 00:56
A fegyverre szerelt lámpákkal mért átlagidők szignifikánsan jobbal voltak, mint a kézben tartott lámpákkal. Tárcseréknél különösen ezződött. Egyértelműen jobb a fegyverlámpa, ha van rá lehetőség, azt érdemes választani. Ha nincs, akkor taktikai gyűrű, fogást könnyítő biszbaszok valóban hasznosak. Ennek fényében :) egy otthonvédelmi fegyverre egyenesen bűn nem tenni lámpát
Meglep, hogy még nem merült fel a kérdés.
Csuklólámpákkal mi a helyzet? Elvileg pont olyan szögben világít, hogy normál pisztolyfogásnál lőirányba néz.
Lamp.jpg
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: vato »

Kojak írta: 2023.11.12. 11:15 Meglep, hogy még nem merült fel a kérdés.
Csuklólámpákkal mi a helyzet? Elvileg pont olyan szögben világít, hogy normál pisztolyfogásnál lőirányba néz.

Lamp.jpg
En is gondolkoztam ezen, probalgattam orara szerelt lampaval, de nem olyan jó a szög, altalában gyengébb fenyerejűek ezek a megoldások, plusz nem tudsz vele tacticoolkodni, mert fontos szerintem hogy Kenyelmesen gyorsan le fel tudd kapcsolgatni a lampat ha kell. Allando fenynel könnyebben kitalalhato hol a lövő.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Teljesen egyetértek, a lámpás lövészetet gyakorolni kell, mind fegyverlámpás mind taktikai lámpás verzióban :)
A múlt heti 24 órás versenyen (szintén az Esztergomi klub szervezésében) is a pályák felénél (éjszakai pályák) 12 órán keresztül kötelező volt a lámpa használat, viszont itt a taktikai, nem pedig a fegyverre szerelt verzió.
A korábban begyakorolt és izommemóriába épített mozdulatokat (céláthelyezés, fegyver elővétel, tárcsere...) egy lámpahasználat nagyban meg tud nehezíteni :)
Petya357 írta: 2023.11.12. 00:56 +1
Esztergom, SAS éjszakai verseny.

Mindig tanulságos lámpával lőni. Amit ma este hazavittem:

Ezt a műfajt külön gyakorolni kell
Egy új lámpával ugyancsak mindent újra kell tanulni

...

Bitang jó minden egyes éjszakai verseny. Most sem ért minket csalódás. Az ismeretlenes pályák külön örömöt okoztak. Nagy köszönet Belnek és az Esztergomiaknak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Maci22hun írta: 2023.11.12. 19:49 Teljesen egyetértek, a lámpás lövészetet gyakorolni kell, mind fegyverlámpás mind taktikai lámpás verzióban :)
A múlt heti 24 órás versenyen (szintén az Esztergomi klub szervezésében) is a pályák felénél (éjszakai pályák) 12 órán keresztül kötelező volt a lámpa használat, viszont itt a taktikai, nem pedig a fegyverre szerelt verzió.
A korábban begyakorolt és izommemóriába épített mozdulatokat (céláthelyezés, fegyver elővétel, tárcsere...) egy lámpahasználat nagyban meg tud nehezíteni :)
Azt csiripelik, hogy meg is nyerted ám a 24 órás versenyt. A program végigcsinálása már önmagában is egy komoly kihívás - több, mint egy napig nem aludni, mindezek mellett kapod a komoly terhelést, éjjel napoal lőni, sok pályát, pihenés nélkül, sok meglepetéssel. Gratulálok! 🤝🏆🥇
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Maci22hun
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2019.07.08. 23:30

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Maci22hun »

Köszi Petya, ☺️ tényleg nagy élmény volt, és egy nagyon profi szervezés. Kicsit kimozdítja az embert a komfortzónából.
Ezért is jó hogy vannak lámpás versenyek amit Bel is csinál, van célja hogy gyakorolni “kelljen” és ilyen versenyeken ki tudod próbálni magad.
Petya357 írta: 2023.11.12. 20:36 Azt csiripelik, hogy meg is nyerted ám a 24 órás versenyt. A program végigcsinálása már önmagában is egy komoly kihívás - több, mint egy napig nem aludni, mindezek mellett kapod a komoly terhelést, éjjel napoal lőni, sok pályát, pihenés nélkül, sok meglepetéssel. Gratulálok! 🤝🏆🥇
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2023.11.12. 00:56 Az egyik pályán ki-ki kapcsolt a lámpám. Miért? Mert rajta hagytam az ujjamat - gyenge kézzel kapcsoltam be, és úgy maradt. Hát ne maradjon úgy!

Bitang jó minden egyes éjszakai verseny. Most sem ért minket csalódás. Az ismeretlenes pályák külön örömöt okoztak. Nagy köszönet Belnek és az Esztergomiaknak.
http://foto.belse.hu/231111/mvi_0556.mp4
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

IDPA EB

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Nyitva a regisztráció az IDPA EB-Re:

https://practiscore.com/idpa-european-c ... 4/register
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ezdejo, idehaza biztos nem engednek :roll:
Fortitu írta: 2023.11.18. 17:20 Reaktív videó:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Válasz küldése