OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Hagyjátok abba légyszi. Senki senkit ne hallgat meg, senki nem győz meg mást, és sajnos újat sem tanulunk.

Az egyik tábor szerint az összecsukható vízvezetékcső (szerintem ez pontosabb hasonlat, mint a bot ;)) jó dolog, a másik szerinte nem jó dolog. Senki, semmi újat nem mond, csak vitatkoztok, és ugyanazt ismételni mindenki. Nem lehetne megegyezni, hogy ebben eltér a közösség véleménye, és továbblépni? Nagyon szépen közönöm. 🙏
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.11.04. 12:36 Hagyjátok abba légyszi. Senki senkit ne hallgat meg, senki nem győz meg mást, és sajnos újat sem tanulunk.

Az egyik tábor szerint az összecsukható vízvezetékcső (szerintem ez pontosabb hasonlat, mint a bot ;)) jó dolog, a másik szerinte nem jó dolog. Senki, semmi újat nem mond, csak vitatkoztok, és ugyanazt ismételni mindenki. Nem lehetne megegyezni, hogy ebben eltér a közösség véleménye, és továbblépni? Nagyon szépen közönöm. 🙏
Én rég leszarnám, de direkt tolják be triggerelni/hergelni a népet. Van még pár ilyen, amitől direkt megy a balhé. Gibson nem véletlenül törölte reflexből a témát.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.11.04. 12:38 Én rég leszarnám, de direkt tolják be triggerelni/hergelni a népet. Van még pár ilyen, amitől direkt megy a balhé. Gibson nem véletlenül törölte reflexből a témát.
Szerintem (és a fórumozók többsége szerint) semmi gond nincs a teleszkópos bottal, Te kezdted el pár másik fórumtaggal együtt démonizálni.

Ne akarj(unk) már okosabbak lenni a gyártónál, aki
ezt írja:

"ExB-16N ExB-21N
The baton serves for fast self-defense in different conflict situations. It is opened by sharp flick and stays firmly fixed in this position. The ESP non-hardened baton is recommended for personal self-defense – it is not designed for professional use
."

Nyilván időnként előkerül a téma a fórumon, hogy a francba ne kerülne elő, amikor a fegyverek és önvédelmi eszközök a közös érdeklődési körünk..!

Vagy mi másról szól ez a fórumcsoport..?

Szerinted a teleszkópos bot nem fegyver és/vagy önvédelmi eszköz?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.11.04. 13:15 Szerintem (és a fórumozók többsége szerint) semmi gond nincs a teleszkópos bottal, Te kezdted el pár másik fórumtaggal együtt démonizálni.



Ööö, végeztél közvéleménykutatást? Honnét veszed? Neked hobbid az érvelési hiba. Na, ez melyik is?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.11.04. 13:22 Ööö, végeztél közvéleménykutatást? Honnét veszed? Neked hobbid az érvelési hiba. Na, ez melyik is?
Onnét veszem, hogy visszatérően csak Te, és még 3-4 nick aki problémázik a viperával, másik 1600 nem.

És kurv@ra álságos dolognak tartom, hogy amíg a Gunboxban kapni lehetett, addig nem volt vele gond.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.11.04. 14:03 Onnét veszem, hogy visszatérően csak Te, és még 3-4 nick aki problémázik a viperával, másik 1600 nem.

És kurv@ra álságos dolognak tartom, hogy amíg a Gunboxban kapni lehetett, addig nem volt vele gond.
És másik 2 triggerel vele folyton.

(És a ki mit mikor és hol árul témakört nem kéne feszegetni egyeseknek, mert a Navos Nándi is olvashatja a fórumot. Ezt. Is.)

És sosem találsz tőlem olyan posztot, melyben utcai önvédelemre viselendő eszközként népszerűsítettem volna viperát, így ez amúgy is mellé ment.

Petyának van igaza, be kéne fejezni ezt a marháskodást.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem torolte, tiltott volt.
nem veletlenul...
gvass1 írta: 2023.11.04. 12:38 Gibson nem véletlenül törölte reflexből a témát.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.11.04. 14:31 És másik 2 triggerel vele folyton.
És? ONtopik? Az.
gvass1 írta: 2023.11.04. 14:31 (És a ki mit mikor és hol árul témakört nem kéne feszegetni egyeseknek, mert a Navos Nándi is olvashatja a fórumot. Ezt. Is.)
Szeretem az ilyen burkolt fenyegetéseket! ;)
Olvassa csak nyugodtan.
gvass1 írta: 2023.11.04. 14:31 És sosem találsz tőlem olyan posztot, melyben utcai önvédelemre viselendő eszközként népszerűsítettem volna viperát, így ez amúgy is mellé ment.
SOHA nem mondtam olyat, hogy Te önvédelemre népszerűsítetted volna a viperát!

Az írtam, hogy Te a Gunboxban ÁRULTAD (eladtad, stb) a viperát.
Nehogy már ezt le akard tagadni!!!

Én elfogadom, hogy szerinted nem jó önvédelemre, ez a Te véleményed.

Az viszont nem tetszik, hogy szerinted már szóba sem lehet hozni!
Egy fegyveres/önvédelmi fórumon!

Úgyhogy tisztelettel megkérdeznélek, hogy Szerinted a vipera fegyver, és/vagy önvédelmi eszköz?
Ha igen, akkor illik a fórum témájába!
Attól függetlenül, hogy önvédelemre ki mit tart róla.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2023.11.04. 16:29 És? ONtopik? Az.



Szeretem az ilyen burkolt fenyegetéseket! ;)
Olvassa csak nyugodtan.



SOHA nem mondtam olyat, hogy Te önvédelemre népszerűsítetted volna a viperát!

Az írtam, hogy Te a Gunboxban ÁRULTAD (eladtad, stb) a viperát.
Nehogy már ezt le akard tagadni!!!

Én elfogadom, hogy szerinted nem jó önvédelemre, ez a Te véleményed.

Az viszont nem tetszik, hogy szerinted már szóba sem lehet hozni!
Egy fegyveres/önvédelmi fórumon!

Úgyhogy tisztelettel megkérdeznélek, hogy Szerinted a vipera fegyver, és/vagy önvédelmi eszköz?
Ha igen, akkor illik a fórum témájába!
Attól függetlenül, hogy önvédelemre ki mit tart róla.
Otthoni önvédelem, az ok, mert otthon bármit használhatsz.
De egy KKVE eszközt az utcára ajánlani önvédelemre, hát....
Jogilag.....
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.11.04. 16:29 És? ONtopik? Az.





Az írtam, hogy Te a Gunboxban ÁRULTAD (eladtad, stb) a viperát.
Nehogy már ezt le akard tagadni!!!


Böfff.

Árulunk kifejezetten játékpisztolyt, meg teljesen halálos fegyvereket egyaránt, DE egyiket SEM közterületi önvédelemre propagáljuk.

Te meg duplán igen.

Mit nem értesz ezen?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ha megengedték, egyben válaszolok, mert ugyanazt írtátok, és ugyanazt a céget képviselitek.
gvass1 írta: 2023.11.04. 16:39 Böfff.

Árulunk kifejezetten játékpisztolyt, meg teljesen halálos fegyvereket egyaránt, DE egyiket SEM közterületi önvédelemre propagáljuk.
RatRace írta: 2023.11.04. 16:32 Otthoni önvédelem, az ok, mert otthon bármit használhatsz.
De egy KKVE eszközt az utcára ajánlani önvédelemre, hát....
Jogilag.....
Hát....... Jogilag..... Hát szabálysértés, mint a pirosban átmenés.

Mint a pepper spray, amit kutyasétáltatáshoz ajánl egy bolt.
Melyik is......?
Ja, az Önvédelmi Bolt!
De várjunk csak, az nem Ti vagytok...?
Screenshot_2023-11-04-16-49-21-358_com.android.chrome.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2023.11.04. 16:55 Ha megengedték, egyben válaszolok, mert ugyanazt írtátok, és ugyanazt a céget képviselitek.





Hát....... Jogilag..... Hát szabálysértés, mint a pirosban átmenés.

Mint a pepper spray, amit kutyasétáltatáshoz ajánl egy bolt.
Melyik is......?
Ja, az Önvédelmi Bolt!
De várjunk csak, az nem Ti vagytok...?

Screenshot_2023-11-04-16-49-21-358_com.android.chrome.jpg
És itt HOL van egyetlen betű arról hogy vidd az utcára?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára RatRace 2023.11.04. 16:59-kor.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.11.04. 16:55 Ha megengedték, egyben válaszolok, mert ugyanazt írtátok, és ugyanazt a céget képviselitek.





Hát....... Jogilag..... Hát szabálysértés, mint a pirosban átmenés.

Mint a pepper spray, amit kutyasétáltatáshoz ajánl egy bolt.
Melyik is......?
Ja, az Önvédelmi Bolt!
De várjunk csak, az nem Ti vagytok...?

Screenshot_2023-11-04-16-49-21-358_com.android.chrome.jpg
Nem ugyanazt írtuk, ne mosd össze!

Én leírtam, hogy mindkettő szabálysértés, csak éppen egyiket van értelme elkövetni, és használata miatt sem kerülsz könnyen sittre.

Tessék, itt az álláspontom:
http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/10-ind ... vedelemre/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2023.11.04. 16:57 És itt HOL van egyetlen betű arról hogy vidd az utcára?
Ne nézz már hülyének, hol "mentheti meg téged és a kutyádat" egy gyorsan előrántható gázspray, otthon a nappaliban???
gvass1 írta: 2023.11.04. 16:58 Én leírtam, hogy mindkettő szabálysértés, csak éppen egyiket van értelme elkövetni, és használata miatt sem kerülsz könnyen sittre.
Kihagytad azt, hogy "szerintem".
Mivel a jogban nincs olyan, hogy igen, ezt a szabálysértést gvass1 szerint van értelme elkövetni, ezt máshogy mérjük, a másikat meg... igen, megkérdezzük gvass1-et, nem, azt szerinte nem érdemes elkövetni.

Neked van egy véleményed, én ezt elfogadom, nem akarlak meggyőzni (téged sem, meg úgy általában mást sem), viszont te meg lásd be, hogy a véleményed csak egy a sok közül!

De ha még el is tér a véleményünk (hogy érdemes-e hordani) attól még a vipera ugyanúgy ONtopik a fegyverfórumon, mint a paprikaspray, boxer, sokkoló.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: numizmata »

Keresem a régi sárga fórumról Dietmar Clodo és chariot topiktársakat. Aki tud hozzájuk elérhetőséget kérem írjon rám.

Köszönet
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

numizmata írta: 2023.11.05. 19:16 Keresem a régi sárga fórumról Dietmar Clodo és chariot topiktársakat. Aki tud hozzájuk elérhetőséget kérem írjon rám.

Köszönet
Chariot sztem a Kapszliban dolgozik.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: numizmata »

Koszi, ez mar egy jonak tuno nyom.
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

numizmata írta: 2023.11.05. 19:16 Keresem a régi sárga fórumról Dietmar Clodo és chariot topiktársakat. Aki tud hozzájuk elérhetőséget kérem írjon rám.
gvass1 írta: 2023.11.05. 19:20 Chariot sztem a Kapszliban dolgozik.
Megerősítem.

Apropó: Pyromasterről, Lvízia piro- és qrv@ügyi miniszteréről tud valaki valamit? :)

FélOFF: Tibeti támadólepke, Brimestone és Szkíta fórumtársat is hiányolom.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

numizmata írta: 2023.11.05. 19:16 Keresem a régi sárga fórumról Dietmar Clodo és chariot topiktársakat. Aki tud hozzájuk elérhetőséget kérem írjon rám.

Köszönet
Chariot a PaPoLE hajólőtéren is elő szokott fordulni.
E-mail cím PÜben megy
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Poresz írta: 2023.11.05. 21:23 Megerősítem.

Apropó: Pyromasterről, Lvízia piro- és qrv@ügyi miniszteréről tud valaki valamit? :)

FélOFF: Tibeti támadólepke, Brimestone és Szkíta fórumtársat is hiányolom.
Brime él virul és kutyázik (facebook posztok alapján). De ezer éve nem láttam én se face to face, én is dolgozok állandóan.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1110
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

gvass1 írta: 2023.11.05. 19:20 Chariot sztem a Kapszliban dolgozik.


Valóban, ő szolgál ki. Pár napja voltam náluk.
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: numizmata »

Koszi mindenkinek, chariot meglett!
Clodo-rol senki semmit nem tud?
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

numizmata írta: 2023.11.06. 16:13 Koszi mindenkinek, chariot meglett!
Clodo-rol senki semmit nem tud?
Úgy 6-8 éve felhívott telefonon hogy messzire költözik és elköszön, nem értettem a hívását és fura is volt az egész, de azóta nem hívott és nem is tudtam elérni semmilyen formában.
Csak remélni tudom hogy minden OK vele és nem történt semmi szomorú vagy tragikus dolog.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Lőtéri gasztro: vadpörkölt

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2023.11.06. 21:37 Ellenben mindig kedvesek, korrektek, és finom szokott lenni a pörkölt. Két helyen mindig jó kaja - az Üllőieknél és a fenti Lovas lőtéren. Illetve azokon a SAS versenyeken, amelyeket Bel anyukája támogat a főztjével 8-)
Vagy tíz éve egy GM lőteres karácsony előtti fémpárbaj versenyen elkértem a receptet Lovaséktól… :) Tessék, a receptesfüzetemből:

"Vadpörkölt
Ezt a receptet egy idős vadász bácsi diktálta le nekem, aki 2011-ben és 2012-ben a GM lőtéren rendezett párbajlövészet versenyeken készítette nekünk a verseny- és évzáró, karácsonyi ebédet.
Sok lépés szembe megy az előző pörköltreceptben olvashatókkal, de az eredmény önmagáért beszélt: ezért változtatás nélkül közlöm.

Hozzávalók:
  • 10 kg vadhús
  • 1,5 kg sertéscsülök vagy sertésborda
  • …kerülhet még bele. – Tehát nem a vadhús rovására!
  • 70 dkg füstölt szalonna
  • 2,5 kg vöröshagyma
  • 4 db hámozott paradicsom
  • 3 db tölteni való paprika
  • 18-20 dkg őrölt fűszerpaprika
  • 2 dkg őrölt bors
  • 1 dkg őrölt kömény
  • 1 dkg majoranna
  • 1 nagy fej fokhagyma
  • 1 db jó nagy alma
  • A starking megfelel.


Elkészítés:
A vadhúst egy nappal a főzés előtt hagymás-sós vízben (pác: 3 nagy fej vöröshagyma, 15-20 dkg só)
nagyon ki kell áztatni: a hús nem lehet véres, mert ronda, barna színe lesz.
A füstölt szalonnát
nagyon apró kockákra kell vágni, majd kopogósra kell pirítani: ne égjen meg, a zsírja legyen barna, gyöngyös – az összes vizet kisütjük belőle.
A vöröshagymát apró kockákra kell vágni, meg kell pirítani, hogy összeálljon: összeáll, amikor a hagyma nem ragad meg a kondér oldalán, ez az egyik titka.
A hámozott paradicsomot, az egyben levő, nem aprított, kimagozott tölteni való paprikát (a héját később ki kell dobni) meg kell pirítani – akkor van készen, amikor lecsószaga van – a paprika héját ki kell dobni. Az őrölt fűszerpaprikát meg kell pirítani: csak annyira kicsit kell megkapatni, mint ha marhapörkölt készülne.
A kész paprikás alapra az összedarabolt vadhúst rá kell halmozni: nem kell lecsöpögtetni, amennyi víz marad a kézzel átszedett vadhúsban, annyi
kell. Az őrölt borsot, az őrölt köményt, a majorannát, az apró kockákra vágott vagy nyomott fokhagymát, a hámozott, kimagozott, apró kockákra vágott vagy turmixolt almát – vadhúshoz starking a legjobb a savanykás íze miatt – hozzá került.
Lassú tűzön kell főzni – mint a húslevest – míg le nem tisztul. Ha sűrű, maximum 1-2 dl szénsavmentes ásványvizet kell beletenni: a csapvíz nem jó, mert a klórtól keményedik, ez a másik titka. Egyébként nem kell víz, ereszt eleget.

Kunpörkölt (változat)
Vaddisznó-, őz-, és szarvashúsból készül.
A szarvashúst két nappal tovább kell pácolni (logikusan két nappal előbb kell elkezdeni pácolni, így egyszerre fejeződik be a különböző húsok pácolása), mint a többi húst: így a különböző húsok egyszerre puhulnak meg."
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőtéri gasztro: vadpörkölt

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2023.11.06. 22:45 Vagy tíz éve egy GM lőteres karácsony előtti fémpárbaj versenyen elkértem a receptet Lovaséktól… :) Tessék, a receptesfüzetemből:

"Vadpörkölt
Ezt a receptet egy idős vadász bácsi diktálta le nekem, aki 2011-ben és 2012-ben a GM lőtéren rendezett párbajlövészet versenyeken készítette nekünk a verseny- és évzáró, karácsonyi ebédet.
Sok lépés szembe megy az előző pörköltreceptben olvashatókkal, de az eredmény önmagáért beszélt: ezért változtatás nélkül közlöm.

Hozzávalók:
  • 10 kg vadhús
  • 1,5 kg sertéscsülök vagy sertésborda
  • …kerülhet még bele. – Tehát nem a vadhús rovására!
  • 70 dkg füstölt szalonna
  • 2,5 kg vöröshagyma
  • 4 db hámozott paradicsom
  • 3 db tölteni való paprika
  • 18-20 dkg őrölt fűszerpaprika
  • 2 dkg őrölt bors
  • 1 dkg őrölt kömény
  • 1 dkg majoranna
  • 1 nagy fej fokhagyma
  • 1 db jó nagy alma
  • A starking megfelel.


Elkészítés:
A vadhúst egy nappal a főzés előtt hagymás-sós vízben (pác: 3 nagy fej vöröshagyma, 15-20 dkg só)
nagyon ki kell áztatni: a hús nem lehet véres, mert ronda, barna színe lesz.
A füstölt szalonnát
nagyon apró kockákra kell vágni, majd kopogósra kell pirítani: ne égjen meg, a zsírja legyen barna, gyöngyös – az összes vizet kisütjük belőle.
A vöröshagymát apró kockákra kell vágni, meg kell pirítani, hogy összeálljon: összeáll, amikor a hagyma nem ragad meg a kondér oldalán, ez az egyik titka.
A hámozott paradicsomot, az egyben levő, nem aprított, kimagozott tölteni való paprikát (a héját később ki kell dobni) meg kell pirítani – akkor van készen, amikor lecsószaga van – a paprika héját ki kell dobni. Az őrölt fűszerpaprikát meg kell pirítani: csak annyira kicsit kell megkapatni, mint ha marhapörkölt készülne.
A kész paprikás alapra az összedarabolt vadhúst rá kell halmozni: nem kell lecsöpögtetni, amennyi víz marad a kézzel átszedett vadhúsban, annyi
kell. Az őrölt borsot, az őrölt köményt, a majorannát, az apró kockákra vágott vagy nyomott fokhagymát, a hámozott, kimagozott, apró kockákra vágott vagy turmixolt almát – vadhúshoz starking a legjobb a savanykás íze miatt – hozzá került.
Lassú tűzön kell főzni – mint a húslevest – míg le nem tisztul. Ha sűrű, maximum 1-2 dl szénsavmentes ásványvizet kell beletenni: a csapvíz nem jó, mert a klórtól keményedik, ez a másik titka. Egyébként nem kell víz, ereszt eleget.

Kunpörkölt (változat)
Vaddisznó-, őz-, és szarvashúsból készül.
A szarvashúst két nappal tovább kell pácolni (logikusan két nappal előbb kell elkezdeni pácolni, így egyszerre fejeződik be a különböző húsok pácolása), mint a többi húst: így a különböző húsok egyszerre puhulnak meg."
A starking alma pont édes. :-)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőtéri gasztro: vadpörkölt

Hozzászólás Szerző: Poresz »

AndyA írta: 2023.11.07. 07:33 A starking alma pont édes. :-)
Pont azért megy bele! A pörköltnek jót tesz egy-két szem kockacukor. Máshol is megtaláltam leírva, de konyhamészáros nagyapám finomított így nagyim pörköltjén. A pacalon is.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőtéri gasztro: vadpörkölt

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2023.11.07. 08:18 Pont azért megy bele! A pörköltnek jót tesz egy-két szem kockacukor. Máshol is megtaláltam leírva, de konyhamészáros nagyapám finomított így nagyim pörköltjén. A pacalon is.
A recept szerint a savanyűsága miatt kell bele, arra reagáltam.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Rendeltem UK-ből sörétes puskához choke-ot… Csak utólag jöttem rá, hogy nem biztos, hogy jó ötlet. Jelenleg Vecsésen áll… elvileg vámolásra (UPS szerint). Gyakorlatilag szerintem meg egyszerűen ráfogják, hogy fegyver alkatrész :-( valaki tud valami biztatót mondani? Mire számíthatok?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Sparrow írta: 2023.11.07. 10:39 Rendeltem UK-ből sörétes puskához choke-ot… Csak utólag jöttem rá, hogy nem biztos, hogy jó ötlet. Jelenleg Vecsésen áll… elvileg vámolásra (UPS szerint). Gyakorlatilag szerintem meg egyszerűen ráfogják, hogy fegyver alkatrész :-( valaki tud valami biztatót mondani? Mire számíthatok?
Kétlem, hogy probléma lenne belőle, nem fődarab. Szerintem simán ül rajta a Feketelyuk Zrt, majd kapsz értesítést a vámolásról. Mail címet, telefonszamot adtál meg a rendeléshez?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

biztos hogy vamoljak, az elmult evben par csomagom jott es mind megsarcoltak.
Sparrow írta: 2023.11.07. 10:39 Rendeltem UK-ből sörétes puskához choke-ot… Csak utólag jöttem rá, hogy nem biztos, hogy jó ötlet. Jelenleg Vecsésen áll… elvileg vámolásra (UPS szerint). Gyakorlatilag szerintem meg egyszerűen ráfogják, hogy fegyver alkatrész :-( valaki tud valami biztatót mondani? Mire számíthatok?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Fortitu írta: 2023.11.07. 10:44 Kétlem, hogy probléma lenne belőle, nem fődarab. Szerintem simán ül rajta a Feketelyuk Zrt, majd kapsz értesítést a vámolásról. Mail címet, telefonszamot adtál meg a rendeléshez?
Email-címet adtam csak meg. 100 Font cakkpakk, szóval elvileg csak ÁFA köteles. Aztán majd persze kiderül.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőtéri gasztro: vadpörkölt

Hozzászólás Szerző: Poresz »

AndyA írta: 2023.11.07. 08:18 A recept szerint a savanyűsága miatt kell bele, arra reagáltam.
...és tényleg.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Sparrow írta: 2023.11.07. 10:39 Rendeltem UK-ből sörétes puskához choke-ot… Csak utólag jöttem rá, hogy nem biztos, hogy jó ötlet. Jelenleg Vecsésen áll… elvileg vámolásra (UPS szerint). Gyakorlatilag szerintem meg egyszerűen ráfogják, hogy fegyver alkatrész :-( valaki tud valami biztatót mondani?
Azt se tudják mi az a fémdarab. Ha kérdezik: fúrópersely.
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: numizmata »

TotoHU írta: 2023.11.06. 16:18 Úgy 6-8 éve felhívott telefonon hogy messzire költözik és elköszön, nem értettem a hívását és fura is volt az egész, de azóta nem hívott és nem is tudtam elérni semmilyen formában.
Csak remélni tudom hogy minden OK vele és nem történt semmi szomorú vagy tragikus dolog.
Koszi az infot. Rossz erzesem van ezzel kapcsolatban… :(
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Sparrow írta: 2023.11.07. 10:39 Rendeltem UK-ből sörétes puskához choke-ot… Csak utólag jöttem rá, hogy nem biztos, hogy jó ötlet. Jelenleg Vecsésen áll… elvileg vámolásra (UPS szerint). Gyakorlatilag szerintem meg egyszerűen ráfogják, hogy fegyver alkatrész :-( valaki tud valami biztatót mondani? Mire számíthatok?
Ez még simén csak a szokásos ügymenet, engem is hetekig szivattak, pedig az csak használt karóra volt UK-ből.
Sapienti sat.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2023.11.07. 11:23 Azt se tudják mi az a fémdarab. Ha kérdezik: fúrópersely.
Szia,

Hat, en nem adnek ilyen tanacsot.
Helyette azt, hogy mondja meg az igazat: kör keresztmetszetű, varrat nélküli cső acélból.

Bel
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Sparrow írta: 2023.11.07. 10:39 Rendeltem UK-ből sörétes puskához choke-ot… Csak utólag jöttem rá, hogy nem biztos, hogy jó ötlet. Jelenleg Vecsésen áll… elvileg vámolásra (UPS szerint). Gyakorlatilag szerintem meg egyszerűen ráfogják, hogy fegyver alkatrész :-( valaki tud valami biztatót mondani? Mire számíthatok?
Hát, nekem a vámon simán átjött a Roni-szet mint "műanyag tok". A choke ez alapján "fém cső" és kész...
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Bátor srác. Nagy-Britannia, 1940, Február 7.
IMG_4916.jpeg
De komolyan - Februárban fagyizni? ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2023.11.07. 21:01 De komolyan - Februárban fagyizni? ;)
Állítólag Oroszországban télen is lehet fagyit kapni az utcán. -40 Celsius-fokban már az is olyan kellemes meleg. Irigylem is tőlük ezt, habár újabban olyan enyhe telek vannak, hogy szerintem itt is lesznek fagyispultok karácsonykor.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2023.11.08. 11:54 Állítólag Oroszországban télen is lehet fagyit kapni az utcán. -40 Celsius-fokban már az is olyan kellemes meleg. Irigylem is tőlük ezt, habár újabban olyan enyhe telek vannak, hogy szerintem itt is lesznek fagyispultok karácsonykor.
Fagyizni nulla fok alatt ideális. Nem kell izgulni, hogy megolvad, elfolyik lecsöppen - szépen, nyugisan meg lehet enni. :-P
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

regen mintha a rozsapatronbol ket meret lett volna, most mindehol csak a kicsit talalom.
rosszul emlekszek?

mod: nem arra gondolok hogy 8 vagy 12 lovetu hanem maga a patron volt nagyobb.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.11.08. 13:18 regen mintha a rozsapatronbol ket meret lett volna, most mindehol csak a kicsit talalom.
rosszul emlekszek?

mod: nem arra gondolok hogy 8 vagy 12 lovetu hanem maga a patron volt nagyobb.
Gyerekkoromban örültünk, ha kaptunk valahol, nemhogy ilyen finomságokkal törődjünk... :-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nekem is mindig a bucsuban lett beszerezve, sporolni kellet vele mert egy ev mulva jott a kovetkezo :roll:
az is igaz hogy tobbnyire a szalagot hasznaltam mert az volt jo a pisztolyokba.
AndyA írta: 2023.11.08. 13:44 Gyerekkoromban örültünk, ha kaptunk valahol, nemhogy ilyen finomságokkal törődjünk... :-)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Meanwhile jogos védelem az USA-ban:-)

jogos vedelem amerika tengereszgyalogos.jpg
jogos vedelem amerika tengereszgyalogos.jpg (233.22 KiB) Megtekintve 6511 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2023.11.08. 14:32 Meanwhile jogos védelem az USA-ban:-)


jogos vedelem amerika tengereszgyalogos.jpg
Először azt hittem full kitalálmány, de tényleg megtörtént az eset. Csupán az utolsó bekezdés egy vicces túlzás.
https://www.snopes.com/fact-check/marine-layer/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.11.08. 14:32 Meanwhile jogos védelem az USA-ban:-)


jogos vedelem amerika tengereszgyalogos.jpg
Marines... Nem jó velük huzakodni. Mert csak a rövidebbet húzhatja a balga lélek. Úgy is lett...! :-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: vato »

G.D írta: 2023.11.08. 19:55 Kép
Kép

De jo mozgasa van a tagnak 8-)
Ez melyik film?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2023.11.09. 11:10 De jo mozgasa van a tagnak 8-)
Ez melyik film?
Collateral.

Tom Cruise vs. Jamie Foxx.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

vato írta: 2023.11.09. 11:10 De jo mozgasa van a tagnak 8-)
Ez melyik film?
A rendező Michael Mann egy zseni, az összes filmje pl. Heat teljesen korrekt fegyver szempontból.
Ezt a jelenetet viszont emberek nélkül csak Tom Cruise-al green box technikaval vették fel, annak ellenére hogy gyakorolni elessel gyakorolt, még bőven a John Wick előtt ami ezt divatba hozta.
https://youtu.be/H8-P8sJNHk0?si=toOXcHHUFaDkvyIR
Egyébként rendszeresen megrendezett pálya a különböző lövészversenyeken.

Ha már filmjelenet. Ez is híres. Az első appendix viselés meg Miami Vice sorozatban. Ezt is Mann rendezte és 1984!! es.
Aki játsza Jim Zubiena versenyző és lőkikepző volt.
https://youtube.com/shorts/P0juFfruxP4? ... NX3pqkn-nB
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Sziasztok!

A fegyverellátónak nincs webshopja, vagy csak én vagyok béna?
Coop
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2018.06.03. 20:54

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Coop »

parazstaposo írta: 2023.11.11. 10:13 Sziasztok!

A fegyverellátónak nincs webshopja, vagy csak én vagyok béna?
https://www.fegyverellato.hu/
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fegyverbolt online nem értékesíthet.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Coop írta: 2023.11.11. 10:39 https://www.fegyverellato.hu/
Ez megvan, csak nincs kosár. :)
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

RatRace írta: 2023.11.11. 10:54 Fegyverbolt online nem értékesíthet.
Gumilövedéket sem? :o
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Mex »

parazstaposo írta: 2023.11.11. 11:17 Gumilövedéket sem? :o
Megvennéd a gumilövedéket, ha a postaköltség minimum 2-3-szor annyiba kerülne, mint a termék? 1 zacskó (50db) mondjuk 12mm-es lövedék ára 2.000.-Ft. Ezzel el kell sétálni, vagy kocsikázni a postára, az minimum oda-vissza, sorbanállás 1 óra, + üzemanyag, kocsi kopás, stb. Erre felszámít 5.000.-Ft-ot, és a tényleges postaköltség. Szerinted? Ki venné meg ennyiért? Na ezért nincs postázás egy fegyverboltban.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Mex írta: 2023.11.11. 15:33 Megvennéd a gumilövedéket, ha a postaköltség minimum 2-3-szor annyiba kerülne, mint a termék? 1 zacskó (50db) mondjuk 12mm-es lövedék ára 2.000.-Ft. Ezzel el kell sétálni, vagy kocsikázni a postára, az minimum oda-vissza, sorbanállás 1 óra, + üzemanyag, kocsi kopás, stb. Erre felszámít 5.000.-Ft-ot, és a tényleges postaköltség. Szerinted? Ki venné meg ennyiért? Na ezért nincs postázás egy fegyverboltban.
Ne haragudj de ezen a megoldáson már régen túlhaladt az idő. ;) Évek óta nem voltam postán :roll:
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

parazstaposo írta: 2023.11.11. 15:45 Ne haragudj de ezen a megoldáson már régen túlhaladt az idő. ;) Évek óta nem voltam postán :roll:
+1
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

parazstaposo írta: 2023.11.11. 11:17 Gumilövedéket sem? :o
felOFF

De, gumilövedéket, fegyvertokot, meg mondjuk tisztítókefét és efféléket. De kb. ennyit.

Fegyver, töltény, számszeríj, gázspray: mind TILOS

---

Posta: A futárcégek sem olcsók, és fegyverjellegű dolgok legtöbbüknél eleve ki vannak zárva a szállításból. És cégként nem tudsz sunnyogni, hogy ráírod, hogy "biciglialkatrész".

ON
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Mex »

parazstaposo írta: 2023.11.11. 15:45 Ne haragudj de ezen a megoldáson már régen túlhaladt az idő. ;) Évek óta nem voltam postán :roll:
Rendben, a posta tényleg elavult. Megnéztem, két futárszolgálatnál mennyibe kerül a legolcsóbb csomagfeladás belföldre.
Regisztrált céges partner esetén Foxpost automatából automatába 899.-Ft. DPD-nél nincs céges kedvezmény, ott 2.065.-Ft a szállítás. Tehát ha csak ezt számolná fel a boltos, akkor is a 2.000.-Ft-os gumibogyó 2.899.-Ft lenne. De bármelyik megoldásról lenne szó, oda kell menni. Amíg odamegyek, tudnék mással foglalkozni, ami sokkal több pénzt hoz. Az én esetemben, ha minden alkatrészem elő van készítve, egy csomag feladásának ideje alatt összerakok egy fegyvert. Ergo nem éri meg ezzel foglalkoznom.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mex írta: 2023.11.11. 20:42 Rendben, a posta tényleg elavult. Megnéztem, két futárszolgálatnál mennyibe kerül a legolcsóbb csomagfeladás belföldre.
Regisztrált céges partner esetén Foxpost automatából automatába 899.-Ft. DPD-nél nincs céges kedvezmény, ott 2.065.-Ft a szállítás. Tehát ha csak ezt számolná fel a boltos, akkor is a 2.000.-Ft-os gumibogyó 2.899.-Ft lenne. De bármelyik megoldásról lenne szó, oda kell menni. Amíg odamegyek, tudnék mással foglalkozni, ami sokkal több pénzt hoz. Az én esetemben, ha minden alkatrészem elő van készítve, egy csomag feladásának ideje alatt összerakok egy fegyvert. Ergo nem éri meg ezzel foglalkoznom.
Úgy számold, hogy mondjuk összevársz egy heti rendelést, és hetente egyszer kell odamenned, tehát ennek a költsége sokfelé oszlik szét.
Vásárlói oldalról meg az ország másik feléből felautózni egy nagyságrenddel drágább. Ha nekem kell egy 2000Ft-os gumibogyó csomag, akkor még mindig sokkal sokkal jobban jövök ki, ha akár összesen 4000-ért kézhez kapom. Vagy nem egy csomaggal rendelek ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2023.11.11. 20:51 Úgy számold, hogy mondjuk összevársz egy heti rendelést, és hetente egyszer kell odamenned, tehát ennek a költsége sokfelé oszlik szét.
Vásárlói oldalról meg az ország másik feléből felautózni egy nagyságrenddel drágább. Ha nekem kell egy 2000Ft-os gumibogyó csomag, akkor még mindig sokkal sokkal jobban jövök ki, ha akár összesen 4000-ért kézhez kapom. Vagy nem egy csomaggal rendelek ;)
GLS pl házhoz megy a csomagért.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Mex írta: 2023.11.11. 20:42 Rendben, a posta tényleg elavult. Megnéztem, két futárszolgálatnál mennyibe kerül a legolcsóbb csomagfeladás belföldre.
Regisztrált céges partner esetén Foxpost automatából automatába 899.-Ft. DPD-nél nincs céges kedvezmény, ott 2.065.-Ft a szállítás. Tehát ha csak ezt számolná fel a boltos, akkor is a 2.000.-Ft-os gumibogyó 2.899.-Ft lenne. De bármelyik megoldásról lenne szó, oda kell menni. Amíg odamegyek, tudnék mással foglalkozni, ami sokkal több pénzt hoz. Az én esetemben, ha minden alkatrészem elő van készítve, egy csomag feladásának ideje alatt összerakok egy fegyvert. Ergo nem éri meg ezzel foglalkoznom.
Neked nem, de van akinek igen. Elég is egy-két ilyen bolt az országban, hiszen majdnem mindegy, hova adja fel. Simán lehet az, hogy a boltos kolléga, ha nem egyedül van legalább egy fél nap a héten, akkor kiugrik az automatához a heti rendelésekkel, visszafelé meg elintézi a postát, saját ügyeit, vesz ebédet, mittudomén.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: smith15 »

parazstaposo írta: 2023.11.11. 10:13 Sziasztok!

A fegyverellátónak nincs webshopja, vagy csak én vagyok béna?
Alapvetően webshopos lenne az oldal a küldhető dolgokkal,de egy ideje szarakodott, ezért kikapcsoltuk a webshop lehetőséget. Azóta viszont nem nagyon hiányolják, és tényleg drága és sok volt vele a szívás/költség, úgyhogy egyelőre nem kapcsoltuk vissza. De ha írsz egy e-mailt,akkor elküldjük,csak sajnos drága lesz a postaköltség.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Mex írta: 2023.11.11. 20:42 Rendben, a posta tényleg elavult. Megnéztem, két futárszolgálatnál mennyibe kerül a legolcsóbb csomagfeladás belföldre.
Regisztrált céges partner esetén Foxpost automatából automatába 899.-Ft. DPD-nél nincs céges kedvezmény, ott 2.065.-Ft a szállítás. Tehát ha csak ezt számolná fel a boltos, akkor is a 2.000.-Ft-os gumibogyó 2.899.-Ft lenne. De bármelyik megoldásról lenne szó, oda kell menni. Amíg odamegyek, tudnék mással foglalkozni, ami sokkal több pénzt hoz. Az én esetemben, ha minden alkatrészem elő van készítve, egy csomag feladásának ideje alatt összerakok egy fegyvert. Ergo nem éri meg ezzel foglalkoznom.
Helló Mex és többiek!

A következő megoldás működik sok helyen:

- venni 1-1-1 tucat pufis borítékot a kicsi, közepes és nagy méretből;
- a futár házhoz jön érte! És a vevő kívánsága szerint szintén házhoz viszi, vagy csomagautomatába;
- elég csak hetente egyszer küldeni.

Ez tényleg gyors, olcsó, és nem kell elvinni sehová.

Én nyilván szívesen beugrom Hozzád, de átérzem a vidéki vásárlók problémáját, hogy az ember inkább áldoz 1500 Ft-ot a futárra, mint hogy felautózzon Budapestre, ott parkoljon, és elmenjen vele egy fél napja.

Aztán ha mégis feljön Pestre, szívesebben megy el személyesen egy olyan fegyverboltba nagyobb dolgot vásárolni, amelyiktől már rendelt online.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Yuil M-05 hüvelykbilincs

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Yuil M-05 hüvelykbilincs beszerzésében kérek segítséget. - A gyártó honlapján már nem szerepel, nem vacakolnék ezzel sokat. Ez egy "Amerikából jöttem" történet lesz, ha sikerül megkerülni azt, hogy a HandcuffWarehouse.com az USA-n kívülre csak 1.000 (ezer!) USD feletti rendelést szállít.

Megdumálható vagyok más hüvelykbilincsről, feltéve, ha véletlen rászorítást megakadályozó kettős zárral - "double lock" - rendelkezik.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: G.D »

zora írta: 2023.11.11. 21:22 GLS pl házhoz megy a csomagért.
Szerintem ma már az összes futárszolgálat vállal ilyet is.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Yuil M-05 hüvelykbilincs

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2023.11.12. 21:59 Yuil M-05 hüvelykbilincs beszerzésében kérek segítséget. - A gyártó honlapján már nem szerepel, nem vacakolnék ezzel sokat. Ez egy "Amerikából jöttem" történet lesz, ha sikerül megkerülni azt, hogy a HandcuffWarehouse.com az USA-n kívülre csak 1.000 (ezer!) USD feletti rendelést szállít.

Megdumálható vagyok más hüvelykbilincsről, feltéve, ha véletlen rászorítást megakadályozó kettős zárral - "double lock" - rendelkezik.
Ragaszkodsz ehhez a márkához?
Mert másmilyet lehet itthon is kapni.
https://www.arukereso.hu/bilincs-kotozo ... 392321025/
Meg az Alin.

Gyűjteménybe kell, vagy használni?
Használni nem jobb egy gyorskötöző?
Esetleg fém gyorskötöző?

Ha mindenképp ilyet szeretnél, akkor ha gondolod írok nekik, hogy gyűjtő vagyok, ez hiányzik még a gyűjteményemből, tegyenek kivételt.. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
blint
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2021.06.26. 15:26

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: blint »

qqriq írta: 2023.11.15. 07:22 montdam hogy priusz vagy teszla kell, azt nem allitjak meg :roll:
Vagy kidumálod
https://youtu.be/5JIFo3uw7vw
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

bel írta: 2023.11.07. 13:38 Szia,

Hat, en nem adnek ilyen tanacsot.
Helyette azt, hogy mondja meg az igazat: kör keresztmetszetű, varrat nélküli cső acélból.

Bel
Na csak a rekording kedvéért itt a folytatás (röviden: minden rendben).

Hosszabban:
Teague-től (UK) rendeltem 1 db 3/8-os super-extended ported szűkítést, kipróbálni, mert szkeptikus vagyok egy picit jó-e a ported cucc (kipróbálni még mondjuk nem tudtam). Webshop, fizetek, jött azonnal a levél, hogy nincs raktáron, de legyártják 2 hét alatt. 2 hét múlva írt egy hölgy, hogy röstelli nagyon, de bekrepált az egyik gépük, és látja, hogy kicsúsznak az időből, felsorolt inkább pár alternatívát helyette (pl: raktáron levő cucc, amit megcnc-znek nekem hogy jó legyen, főleg ha küldök képet egy meglévő choke-ról, hogy biztos ne rosszat küldjenek). Mondtam ok, 3 nap múlva már Vecsésen vesztegelt. Elvileg 100GBP, szóval nem vámköteles, de áfa-köteles. 2 nap múlva azt írta a UPS tracking oldal, hogy ok, átment a vámon. Eltelt egy hét, felhívott egy UPS-es hölgy, hogy bocsi, de fejetlenség van sofőr ügyben, ezért késnek, de most már tényleg jön :-D. Ma pedig itt van a cucc, áfá-t se kellett fizetnem, ami furcsa mondjuk, de persze nekem ez csak jó.

És a lényeg: a csomagon a felirat: stainless steel tube and wrench (szóval ja, rozsdamentes cső és csavarkulcs, és hát tényleg ez az igazság) :-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Sparrow írta: 2023.11.16. 08:56 Na csak a rekording kedvéért itt a folytatás (röviden: minden
….
És a lényeg: a csomagon a felirat: stainless steel tube and wrench (szóval ja, rozsdamentes cső és csavarkulcs, és hát tényleg ez az igazság) :-)
A lyelexerint nekik sem az első nemzetközi fuvaruk ;)

Örülök, h békésen megoldódott.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2023.11.16. 12:32 A lyelexerint nekik sem az első nemzetközi fuvaruk ;)

Örülök, h békésen megoldódott.
A lyelek az 2 l, kiscsikó! Lyellek. Tanúj meg irrni!
nedudgi
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2023.11.17. 21:45 A lyelek az 2 l, kiscsikó! Lyellek. Tanúj meg irrni!
nedudgi
Gyógyszerre töményet? 🤔enyje 😉
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2023.11.17. 21:52 Gyógyszerre töményet? 🤔enyje 😉
Lyelexerint te is élsz vele! :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2023.11.17. 21:52 Gyógyszerre töményet? 🤔enyje 😉
Lyelexerint te is élsz vele! :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2023.11.17. 22:00 Lyelexerint te is élsz vele! :mrgreen:
Dadogás, kettős látás - tipikus tünetek ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

jó ha van írta: 2023.11.17. 21:45 A lyelek az 2 l, kiscsikó! Lyellek. Tanúj meg irrni!
nedudgi
De dudom.
A török.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2023.11.21. 06:39 Az IDF Women FB oldal teljesen rendben van! :-)

https://fb.watch/or_ZV-65kj/
A csaj is rendben van... :-)
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2023.11.21. 08:04 A csaj is rendben van... :-)
Kóser! :D
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.11.21. 09:02Kóser! :D
Nagyonhűje... :lol:
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2023.11.21. 09:02Kóser! :D
Próbálkozz be nála! Hátha nem sóher! ;)
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

jó ha van írta: 2023.11.21. 14:47 Próbálkozz be nála! Hátha nem sóher! ;)
Egy közös lőgyakorlat...? :lol:
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2023.11.21. 14:47 Próbálkozz be nála! Hátha nem sóher! ;)
Jó, majd megkérdezem hogy szeretne-e egy ilyen kis macit..
Palestinian Teddy Bear
Palestinian Teddy Bear
Palestinian Teddy Bear.jpg (19.07 KiB) Megtekintve 5075 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.11.21. 15:20 Jó, majd megkérdezem hogy szeretne-e egy ilyen kis macit..
Palestinian Teddy Bear.jpg
Ezzel tutti befutó lennél nála. A lőtérre befutó, mozgó célnak... :lol:
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2023.11.22. 09:26 mar csak loterre kene kijutni valamikor :roll:
20231122_092446.jpg
Képes ennyire rövid zajhatásokat is mérni? Ha nem elég nagy az időbeli felbontása, akkor fals értékeket fogsz kapni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

elmeletileg igen, gyakorlatilag meg kiderul. van benne felvetel funkcio aminel a minimum es makszimum ertekeket ki lehet iratni a kijelzore vagy usb porton keresztul szamitogepen megjeleniteni. elmeletileg.
igazabol csak arra vagyok kivancsi mekkora elteres van a subsonic loszerek kozt.
amennyiben mas is akar vele vacakolni szivesen kolcsonadom ismert forumtarsnak.
Fortitu írta: 2023.11.22. 09:34 Képes ennyire rövid zajhatásokat is mérni? Ha nem elég nagy az időbeli felbontása, akkor fals értékeket fogsz kapni.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2023.11.22. 09:42 elmeletileg igen, gyakorlatilag meg kiderul. van benne felvetel funkcio aminel a minimum es makszimum ertekeket ki lehet iratni a kijelzore vagy usb porton keresztul szamitogepen megjeleniteni. elmeletileg.
igazabol csak arra vagyok kivancsi mekkora elteres van a subsonic loszerek kozt.
amennyiben mas is akar vele vacakolni szivesen kolcsonadom ismert forumtarsnak.
Igen, csak ugye a lövés hangja egy nagyon rövid nyomáscsúcs, és ha a műszer mondjuk 1 másodperces mintákat értékel, annak időben csak töredéke az a csúcs. Összehasonlítani akkor is jó lehet persze, hogy mi hangosabb, mi halkabb, de a logaritmikus dB skála miatt amúgy is nehéz normál ésszel felfogni mi mennyivel hangosabb.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: qqriq »

elmeletileg "gyors" uzemmodban ~10hz a mintavetelezesi frekvenciaja, meglatjuk mi fer bele. "normal" lovest biztos nem fog tudni merni mert 130db a max amit tud.
ertelme nem sok van csak szimplan miertne? :roll:
Fortitu írta: 2023.11.22. 09:56 Igen, csak ugye a lövés hangja egy nagyon rövid nyomáscsúcs, és ha a műszer mondjuk 1 másodperces mintákat értékel, annak időben csak töredéke az a csúcs. Összehasonlítani akkor is jó lehet persze, hogy mi hangosabb, mi halkabb, de a logaritmikus dB skála miatt amúgy is nehéz normál ésszel felfogni mi mennyivel hangosabb.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2023.11.22. 09:56 Összehasonlítani akkor is jó lehet persze, hogy mi hangosabb, mi halkabb, de a logaritmikus dB skála miatt amúgy is nehéz normál ésszel felfogni mi mennyivel hangosabb.
Szia,

Azt hittem, hogy az ember fule logaritmikus dB skala alapjan mukodik, vagyis ami dupla decibel, az dupla olyan hangosnak hallatszik.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2023.11.22. 10:05 "normal" lovest biztos nem fog tudni merni mert 130db a max amit tud.
Szia,

Akkor lehet vele messzirol merni. :-)

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2023.11.22. 12:54 Szia,

Azt hittem, hogy az ember fule logaritmikus dB skala alapjan mukodik, vagyis ami dupla decibel, az dupla olyan hangosnak hallatszik.

Bel
Tudtommal nem, meg frekvenciafüggő is. A szubjektív hangosságérzetet inkább a Sone érték írja le, de sokkal többet én se tudok hangtanból.
Gyorsan rákeresve:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sone
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2023.11.22. 13:06 Tudtommal nem, meg frekvenciafüggő is. A szubjektív hangosságérzetet inkább a Sone érték írja le, de sokkal többet én se tudok hangtanból.
Gyorsan rákeresve:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sone
Szia,

Koszi!

Bel
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1110
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Jó magyar szokás, amikor a védekezőből lesz gyanúsított.

https://metropol.hu/aktualis/2023/11/li ... kedes-utan
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Blekk Rájgó írta: 2023.11.24. 07:36 Jó magyar szokás, amikor a védekezőből lesz gyanúsított.

https://metropol.hu/aktualis/2023/11/li ... kedes-utan
A leírás alapján nemzetiségiek lehettek a támadók. Valószínűleg svábok. :roll:
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Blekk Rájgó írta: 2023.11.24. 07:36 Jó magyar szokás, amikor a védekezőből lesz gyanúsított.

https://metropol.hu/aktualis/2023/11/li ... kedes-utan
Ilyenkor mindig az a pofa jut az eszembe, aki a bankrablót futás közben elgáncsolta, hogy karikára esett pofára, keze-lába törött. Emiatt 8 napon túl gyógyuló stb. okozása miatt bevitték és rabosították az embert, eljárást indtottak ellene. Azután persze elengedték, nyilván, de akkor is...

Most ehhez képest egy ilyen helyzetben, amikor nem választás kérdése, hogy beavatkozol-e, hanem tucatnyian törnek nyíltan az életedre?! WTF?!?!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

parazstaposo írta: 2023.11.24. 08:01 A leírás alapján nemzetiségiek lehettek a támadók. Valószínűleg svábok. :roll:
Minden bizonnyal. Nem akarom az áldozatot hibáztatni, de azért ilyen "üzletekbe" nem szabad belemenni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Fortitu írta: 2023.11.24. 08:38 Minden bizonnyal. Nem akarom az áldozatot hibáztatni, de azért ilyen "üzletekbe" nem szabad belemenni.
Ilyen tetvektől nem veszünk semmit, nem adunk el nekik semmit, és ha teheti az ember szóba sem áll velük.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

iden uj ertelmet nyer :roll:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

SilentNightSanta.png
ingyom bingyom tálib-e?
Válasz küldése