Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

RatRace írta: 2023.10.17. 17:13 Lesz egy kis gyakorlat:
https://enbudapestem.hu/2023/10/17/ha-c ... cKEtN0gb-4
Vaklöszerrel. Komoly felkészítés.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: layman »

aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

layman írta: 2023.10.20. 12:01 Még nem hallottam róluk
https://raketa.hu/izrael-tuszszabadito- ... ret-matkal
Izraelben volt olyan kormány aminek tagjai több harci tapasztalatot szereztek ilyen egységek katonáiként mint az őket őrző személyvédők.
A jelenlegi miniszterelnök is SM tag volt.
https://tiboru.blogrepublik.eu/2011/02/ ... ek-vilaga/
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: layman »

aksurv írta: 2023.10.20. 12:12 Izraelben volt olyan kormány aminek tagjai több harci tapasztalatot szereztek ilyen egységek katonáiként mint az őket őrző személyvédők.
A jelenlegi miniszterelnök is SM tag volt.
https://tiboru.blogrepublik.eu/2011/02/ ... ek-vilaga/
érdekes volt, köszi a cikket!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Emlékezzünk az '56-os hősökre..


144e041e37b00debaba97237e4586066.jpg
144e041e37b00debaba97237e4586066.jpg (51.68 KiB) Megtekintve 10301 alkalommal
https://youtu.be/7SD-lVhO-GM?si=gQqxdGJSaQ9Kv-i4

"Six days, six nights of glory
This victory of us lasted
By the seventh day they arrived
The russians and their tanks.

The tanks crushed our bones,
No one is going to help us.
The world has just watched
On the edge of our ditch"
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Szokásos balf.sz angol sünök
https://youtu.be/LfOZRjdmXAc?si=stOQ_9nnQebVfTT8
Csak mint itthon.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

A magyar határhoz közel újra összecsaptak egymással a migránsbandák, ezúttal a lövöldözésben hárman haltak meg.

https://telex.hu/kulfold/2023/10/27/hor ... rom-halott
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

TotoHU írta: 2023.10.27. 14:49 A magyar határhoz közel újra összecsaptak egymással a migránsbandák, ezúttal a lövöldözésben hárman haltak meg.

https://telex.hu/kulfold/2023/10/27/hor ... rom-halott
Túl ritkán csinálják, így sohasem fogynak el. :roll:
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Cajga »

Talán végre valamit lépnek a szomszédok.Korábban felvetettem, hogy miért nem lépnek fel a taxisokkal szemben, hiszen tulajdon képpen embercsempészek ők is. :cry: Erre kellett várni éveket? :shock:

"Az illegális bevándorlókat szállító taxisofőröknek pedig azt üzente, a belügyminisztérium el fogja kobozni a járműveiket, mert ők is bűnrészesei az embercsempészetnek azáltal, hogy szállítják a migránsokat"

https://www.origo.hu/itthon/20231028-to ... hatar.html
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Cajga írta: 2023.10.29. 18:07 Talán végre valamit lépnek a szomszédok.Korábban felvetettem, hogy miért nem lépnek fel a taxisokkal szemben, hiszen tulajdon képpen embercsempészek ők is. :cry: Erre kellett várni éveket? :shock:

"Az illegális bevándorlókat szállító taxisofőröknek pedig azt üzente, a belügyminisztérium el fogja kobozni a járműveiket, mert ők is bűnrészesei az embercsempészetnek azáltal, hogy szállítják a migránsokat"

https://www.origo.hu/itthon/20231028-to ... hatar.html
Bár régen volt, de én úgy emlékszem, hogy .hu a szabadjelző egyben fuvarkényszert is jelent. Csak komoly indokkal tagadja meg a taxis a fuvart.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Talán ide illik legjobban (most nem O-U téma):
Megszagértették' jó alaposan az újabb lejárató képet:
UZI.jpg
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Kojak írta: 2023.10.30. 19:13 Talán ide illik legjobban (most nem O-U téma):
Megszagértették' jó alaposan az újabb lejárató képet:
UZI.jpg
Kicsinalta ezt?
Az a balfasz Trautmann aki a Szakértő nevű fost nyomja a facebookon?
Egy idióta fegyverellenes majom, nem egyszer osszehajtottam vele össze polgári fegyverügyben. Szerinte csak katonák értenek fegyverekhez a polgároknal ne legyen. Mert ő ahhoz pont annyira ért, mint Ukrajnahoz. TOP GUN szakértő meg katonai szakujsagiró, közbe meg a abból él, hogy másolja a sokadik Ardennek konzervanyagot karácsonykor, kiszamithatoan mint a reszkessetek betörők. Remélem előbb utóbb megugorja az AH, mert ingyen nem lehet ennyire hülye.
Nem egy és kettő ismerősömnek van sarga jelzés a pisztolyán. Gondolom játékpisztollyal lőtték lukakat előttem a lőlapba, és ez magyar találmány amiről kizárt hogy Izraelben hallottak volna.
Ez a fasz annyira hülye a fegyverekhez hogy keveri a csővégi műanyagot a jelző cimkevel.
Gondolom ezek is airsofttal nyomjak. Teljes kettő perc volt. megtalalni. De van egy rakás mistaravim videó, ott is sok fegyveren rajta van jelzés. .
https://youtu.be/swveA-_1dus?si=YbbFRsKjbXB8TxTv

Ez meg éles akció.
https://youtu.be/b1WNOFefBjY?si=CLu54adLqOgfdp4I
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

Kojak írta: 2023.10.30. 19:13 Talán ide illik legjobban (most nem O-U téma):
Megszagértették' jó alaposan az újabb lejárató képet:
UZI.jpg
És az az atom durva, hogy tízezrek isszák ennek az elmebetegnek a szavait...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Sjani86 írta: 2023.10.30. 21:23 És az az atom durva, hogy tízezrek isszák ennek az elmebetegnek a szavait...
Te is értesz hozzá. Esetleg nézd a videókat amiket linkeltem.
Egyébként őszintén érdekelne honnan lehet sárga címkékből eldönteni, hogy egy fegyver kamu.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Kojak írta: 2023.10.30. 19:13 Talán ide illik legjobban (most nem O-U téma):
Megszagértették' jó alaposan az újabb lejárató képet:
UZI.jpg
Köszönöm hogy oltod a barmát.
Még be is vallja, hogy nem ért a fegyverekhez, de okoskodik.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

aksurv írta: 2023.10.30. 20:55 Kicsinalta ezt?
Az a balfasz Trautmann aki a Szakértő nevű fost nyomja a facebookon?
Igen, ő. Amúgy nem ismerem, csak idegesített a hozzá nem értés, ezért megint FB forradalmárt játszom. :roll: Nem mindig bírom megállni.
aksurv írta: 2023.10.30. 21:42 Köszönöm hogy oltod a barmát.
Még be is vallja, hogy nem ért a fegyverekhez, de okoskodik.
Engedelmeddel a videókat is belinkeltem neki.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Sjani86 írta: 2023.10.30. 21:23 És az az atom durva, hogy tízezrek isszák ennek az elmebetegnek a szavait...
Iskolapéldája annak, amikor valaki annyira próbál fogást találni valakin, hogy még abba is beleköt az ismeret hiánya miatt, amibe amúgy nem lehet.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Kojak írta: 2023.10.31. 13:45 Igen, ő. Amúgy nem ismerem, csak idegesített a hozzá nem értés, ezért megint FB forradalmárt játszom. :roll: Nem mindig bírom megállni.


Engedelmeddel a videókat is belinkeltem neki.
+1
Én is vívtam vele egyet. Reménytelen.
Arra is csak pattogott, hogy nem innen a biztonságból kellene egy az ukránokhoz hasonlóan háborúban lévő izraelinek beszolnia, és főleg nem hülyeséget.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Gidrán

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Azt hittem, hogy a Gidrán fű alatt már rég kimúlt...

https://telex.hu/belfold/2023/10/31/hon ... orokorszag

Tldr: "A jövőben teljes egészében Magyarországon gyártják majd a török páncélozott harcjárműveket"
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Egy angol nyelvu cikk a mesterloveszet fejlodeserol, benne par konkret lotavval: https://euro-sd.com/2023/10/articles/34 ... evolution/

ui. nyilvan az ebben szereplo szamok "state of the art" tavolsagok, az atlag nehez-meszterlovesz katona messze kisebb tavra lo, es akik ilyen tavokra sikeresen lottek, azoknak egyszer szerencsejuk volt, es eltalaltak.
Szoval szerintem jogos, hogy 1800 m-es lotavot irnak a BMG loszeres fegyverekhez, mikozben 3540 m-rol is ertek mar el talalatot.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2023.11.01. 12:55 Sziasztok,

Egy angol nyelvu cikk a mesterloveszet fejlodeserol, benne par konkret lotavval: https://euro-sd.com/2023/10/articles/34 ... evolution/

ui. nyilvan az ebben szereplo szamok "state of the art" tavolsagok, az atlag nehez-meszterlovesz katona messze kisebb tavra lo, es akik ilyen tavokra sikeresen lottek, azoknak egyszer szerencsejuk volt, es eltalaltak.
Szoval szerintem jogos, hogy 1800 m-es lotavot irnak a BMG loszeres fegyverekhez, mikozben 3540 m-rol is ertek mar el talalatot.

Bel
Köszi. Érdekes olvasmány.

Nekem a legmeglepőbb az “IR tracer round” volt - még sosem hallottam róla, hogy létezik csak infrában látszó nyomjelző. Cseles. Low tech ellenfél ellen jó lehet.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2023.11.02. 00:31 Köszi. Érdekes olvasmány.

Nekem a legmeglepőbb az “IR tracer round” volt - még sosem hallottam róla, hogy létezik csak infrában látszó nyomjelző. Cseles. Low tech ellenfél ellen jó lehet.
Egyébként is. A nyomjelző jellemzően csak hátulról látható igazán jól (bár én a sajátaimat sosem láttam, míg ha más lőtt vele, és én csak hátrább állva néztem, akkor kiválóan :-) ). Ha ehhez még hozzátesszük, hogy infra gukkerral kell nézni, hogy lásson valamit az ember, az szerintem elég sok helyen beválik.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Beretta Holding: .50 BMG és 7,62×51 mm lőszerek gyártása itthon a HM részére

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/beretta ... m-reszere/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
algreg
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019.08.15. 08:52

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: algreg »

Mit csinálhatott vajon a bácsi 0:35-nél? A kitakarás miatt (ami érdekes módon csak a rosszfiúkat illeti meg) nem nagyon látni.

Egészen hatásosnak tűnt, a gyerek sem nagyon ficergett utána... jó az öreg a háznál, na :)
sodoma írta: 2023.10.26. 12:28 Szokásos balf.sz angol sünök
https://youtu.be/LfOZRjdmXAc?si=stOQ_9nnQebVfTT8
Csak mint itthon.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sama »

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

A Hamász vezetői milliárdosok fényűző életét élik - - BILD.

A Gázai övezetben több mint 2 millió ember él, akiknek 39%-ának nincs munkája. Mégis vannak köztük dolláros milliárdosok. Ők a Hamász vezetői, akik luxusvillákban laknak, a közösségi oldalakon dicsekednek limuzinokkal, és a legdrágább szállodákban szállnak meg.

"A Hamasz hatalmas bevételekre tett szert titkos befektetési portfólióján keresztül, miközben destabilizálta Gázát, amely kemény élet- és gazdasági körülményekkel néz szembe" - Elizabeth Rosenberg, az Egyesült Államok Pénzügyminisztériumának tisztviselője.

Íme a Hamász elit főbb tagjai:

🔻 Ismail Haniyeh, A Hamász vezetője és a gázai kormány vezetője 2019 óta él külföldön. A 13 gyermekes apa katari és törökországi luxusszállodák biztonsági személyzeteit irányítja. Teherán, Isztambul, Moszkva és Kairó között utazik magánrepülőgépen. Fia, Maaz jelentős ingatlantulajdonos Gázában, ahol "a házak atyjának" nevezik. Törökországban gyakran látják nőkkel és alkohollal, ami ellenkezik az iszlám törvényeivel. A Haniyeh család vagyonát 2,5 milliárd dollárra becsülik.

🔻Khaled Mashal, A Hamász politikai iroda volt vezetője 2012-ben 1,5 milliárd dollárral menekült Damaszkuszból Katarba. Jelenleg ő irányítja a dohai csoportosulás ingatlan- és pénzügyi műveleteit.

🔻Mousa Abu Marzouk, A Hamász második legfontosabb vezetője a nemzetközi kapcsolatokért. 14 évig élt az Egyesült Államokban, ahol hat gyermeke született. Vagyonát 2 milliárd dollárra becsülik.

🔻Yunis Kafisheh, A Hamasz pénzügyeiért felelős, Isztambulban él. A török elnök Hashemet Aslan néven török útlevelet adott ki neki. A Hamasz megbízásából egy építőipari cég dolgozik ott, amely 2022-ben körülbelül 2 millió eurót keresett.

A gázai palesztinok a Hamász túszai, amely nem törődik a hétköznapi emberekkel. Szenvedéseik érdeklik őket, és az ő szenvedéseikből keresnek pénzt és erősítik hatalmukat.

Minél szegényebb és nincstelenebb a lakosság, annál inkább ki van téve a propagandának és a megfélemlítésnek, és annál könnyebben irányítható.

Hasonló helyzetet látunk más diktatúrákban is, ahol a vagyon, a hatalom és a biztonsági erők egy kis csoportban összpontosulnak, amely egy teljesen jogtalan és engedelmes lakosságot irányít.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

sama írta: 2023.11.05. 13:07 Tènyleg ez a jövő?https://mandiner.hu/belfold/2023/11/lat ... es-mukodik
Jövő? Pár hónapja volt hír, hogy már rendelik, rendszeresítik (nem .hu, nem kell azért aggódni).
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.11.05. 15:09 A Hamász vezetői milliárdosok fényűző életét élik - - BILD.

A Gázai övezetben több mint 2 millió ember él, akiknek 39%-ának nincs munkája. Mégis vannak köztük dolláros milliárdosok. Ők a Hamász vezetői, akik luxusvillákban laknak, a közösségi oldalakon dicsekednek limuzinokkal, és a legdrágább szállodákban szállnak meg.

"A Hamasz hatalmas bevételekre tett szert titkos befektetési portfólióján keresztül, miközben destabilizálta Gázát, amely kemény élet- és gazdasági körülményekkel néz szembe" - Elizabeth Rosenberg, az Egyesült Államok Pénzügyminisztériumának tisztviselője.

Íme a Hamász elit főbb tagjai:

🔻 Ismail Haniyeh, A Hamász vezetője és a gázai kormány vezetője 2019 óta él külföldön. A 13 gyermekes apa katari és törökországi luxusszállodák biztonsági személyzeteit irányítja. Teherán, Isztambul, Moszkva és Kairó között utazik magánrepülőgépen. Fia, Maaz jelentős ingatlantulajdonos Gázában, ahol "a házak atyjának" nevezik. Törökországban gyakran látják nőkkel és alkohollal, ami ellenkezik az iszlám törvényeivel. A Haniyeh család vagyonát 2,5 milliárd dollárra becsülik.

🔻Khaled Mashal, A Hamász politikai iroda volt vezetője 2012-ben 1,5 milliárd dollárral menekült Damaszkuszból Katarba. Jelenleg ő irányítja a dohai csoportosulás ingatlan- és pénzügyi műveleteit.

🔻Mousa Abu Marzouk, A Hamász második legfontosabb vezetője a nemzetközi kapcsolatokért. 14 évig élt az Egyesült Államokban, ahol hat gyermeke született. Vagyonát 2 milliárd dollárra becsülik.

🔻Yunis Kafisheh, A Hamasz pénzügyeiért felelős, Isztambulban él. A török elnök Hashemet Aslan néven török útlevelet adott ki neki. A Hamasz megbízásából egy építőipari cég dolgozik ott, amely 2022-ben körülbelül 2 millió eurót keresett.

A gázai palesztinok a Hamász túszai, amely nem törődik a hétköznapi emberekkel. Szenvedéseik érdeklik őket, és az ő szenvedéseikből keresnek pénzt és erősítik hatalmukat.

Minél szegényebb és nincstelenebb a lakosság, annál inkább ki van téve a propagandának és a megfélemlítésnek, és annál könnyebben irányítható.

Hasonló helyzetet látunk más diktatúrákban is, ahol a vagyon, a hatalom és a biztonsági erők egy kis csoportban összpontosulnak, amely egy teljesen jogtalan és engedelmes lakosságot irányít.
https://twitter.com/Gerashchenko_en/sta ... 915sA&s=19
Nagyrészt egyetértek. A gázaiakat viszont nem lehet felmenteni, hogy szegény megtevedt emberek.
A hamasz az gázai palesztinokból áll. A tamadasban tobb százan vettek részt a "civilek" közül is például a túszok nagy részét civilek hurcolták át a kerítésen a saját videóik szerint.
Különösen akkor kell vigyázni a felmentésükkel, ha összevetjuk azokkal az európai apartheid intézkedésekkel, amik az oroszok kollektív büntetését szolgálják.
Oroszországban bőven van olyan aki nem szereti Putyint és nem akar egy testvérneppel háborúzni. Gázában viszont nincs olyan aki elismeri Izrael létét és nem kívánja a zsidók kipusztítasat. A népszerű Free Palestine jelszó tökéletes megegyezik az Endlösunggal. Ugyanis egy olyan országot jelent ami Izrael helyén van.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2023.11.05. 20:51 A gázaiakat viszont nem lehet felmenteni, hogy szegény megtevedt emberek.

Gázában viszont nincs olyan aki elismeri Izrael létét és nem kívánja a zsidók kipusztítasat.
Ez így egy nagyon csúnya általánosítás. Nem mondhatod ezt minden egyes emberre csak azért mert oda született. Vedd figyelembe, hogy például egy kisgyerek nem is érti mi folyik körülötte. Valamint, hogy innen nem is láthatjuk egészen tisztán a helyzetet. Itt most nem a véleményedet szeretném vitatni, meg azt ahogy látod a helyzetet egészében, de ez sem fekete-fehér dolog azért. Annyit kérek csak, hogy ne söpörd le ilyen könnyedén minden civil halálát.
(Amúgy ez is már inkább aktuál poltikai téma, nem haditechnika, hadmozdulatok kibeszélése. A behozott ukrán orosz vonallal együtt)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2023.11.05. 21:26 Ez így egy nagyon csúnya általánosítás. Nem mondhatod ezt minden egyes emberre csak azért mert oda született. Vedd figyelembe, hogy például egy kisgyerek nem is érti mi folyik körülötte. Valamint, hogy innen nem is láthatjuk egészen tisztán a helyzetet. Itt most nem a véleményedet szeretném vitatni, meg azt ahogy látod a helyzetet egészében, de ez sem fekete-fehér dolog azért. Annyit kérek csak, hogy ne söpörd le ilyen könnyedén minden civil halálát.
(Amúgy ez is már inkább aktuál poltikai téma, nem haditechnika, hadmozdulatok kibeszélése. A behozott ukrán orosz vonallal együtt)
Kisgyerekkortól folyik az indoktrináció, a vallási agymosás.
Már kora tini koruktól képeznek ki srácokat. Aztán amikor lelőnek közülük, akkor beindul a mártír biznisz és turnéznak az elesett fiúval a sajtóban.
Ettől persze még vannak ártatlanok bőven az elesettek között, ami tragikus dolog. De ezekért mind kivétel nélkül a Hamász felelős.
Réges régen békét köthettek volna, és lehetne ott is olyan gazdasági fellendülés és jólét mint Izraelben. De nem, nekik a kurva vallásháború a fontos, az alagutak ásása, a rakéták gyártása meg az alvó civilek lemészárlása. Mert ne legyenek illúzióink, ott nem csak Izrael állam aki ellen harcolnak. A nyugati életmód, a szellemiség és az egész szekularizált világ ellen küzdenek.
20231105_223513.jpg
20231105_223513.jpg (22.56 KiB) Megtekintve 9179 alkalommal
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2023.11.05. 21:26 Ez így egy nagyon csúnya általánosítás. Nem mondhatod ezt minden egyes emberre csak azért mert oda született. Vedd figyelembe, hogy például egy kisgyerek nem is érti mi folyik körülötte. Valamint, hogy innen nem is láthatjuk egészen tisztán a helyzetet. Itt most nem a véleményedet szeretném vitatni, meg azt ahogy látod a helyzetet egészében, de ez sem fekete-fehér dolog azért. Annyit kérek csak, hogy ne söpörd le ilyen könnyedén minden civil halálát.
(Amúgy ez is már inkább aktuál poltikai téma, nem haditechnika, hadmozdulatok kibeszélése. A behozott ukrán orosz vonallal együtt)
Jól hangzó dolog. Csak van egy apróság. Izraelnek pont annyi köze van az arab gyerekekhez, mint Malinovszkijnak volt a budapesti gyerekekhez. Ne az ő dolga volt őket megvedeni hanem a vedoknek. A különbség hogy itt óvóhelyeket építettek, Gázában meg alagutakat ahhoz hogy mások gyerekeit öljék. Nem ez volt az első körük ebben témában.
Amikor Hitler döntött a Budapest Erődről akkor döntött a magyar gyerekekről is. A hamas pontosan ugyanezt tette a saját gyerekeikről. A legújabb propaganda az hogy az adataikat a kezükre írjak hogy könnyebb legyen azonosítani őket . Magyarán. humán pajzsok.
Másfel éve megy az ukrán háború sok mocsok dolog történt de olyan nem, hogy orosz v. ukrán katona a saját gyereke mögé bujjon.
Csak, hogy tiszta legyen a képlet. Bementek a zsidokhoz megtetettek olyanokat amit ember nem tesz meg, most pedig saját civiljeik mögül beszélnek népirtásról.
A kérdés az hogy Izrael mit tehet? Hagyja őket futni mert a saját gyerekeiket is túszul ejtették a 40 mai napig túsz zsidó kisgyerek mellett?
A hamasz megtehette volna, hogy tisztán katonai akciót csinál, ami hatalmas haditett lett volna. Helyette mészárlást csinált csak azért, hogy az utana biztosan bekovetkezo háborúban meghaljanak a saját gyerekei és ezzel elerje a politikai céljait.
Nos ha a világ ezt hagyja akkor bármit is megtehetnek az ilyen lények, ha kellő számú túszuk van.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

aksurv írta: 2023.11.06. 00:15 Jól hangzó dolog. Csak van egy apróság. Izraelnek pont annyi köze van az arab gyerekekhez, mint Malinovszkijnak volt a budapesti gyerekekhez. Ne az ő dolga volt őket megvedeni hanem a vedoknek. A különbség hogy itt óvóhelyeket építettek, Gázában meg alagutakat ahhoz hogy mások gyerekeit öljék. Nem ez volt az első körük ebben témában.
Amikor Hitler döntött a Budapest Erődről akkor döntött a magyar gyerekekről is. A hamas pontosan ugyanezt tette a saját gyerekeikről. A legújabb propaganda az hogy az adataikat a kezükre írjak hogy könnyebb legyen azonosítani őket . Magyarán. humán pajzsok.
Másfel éve megy az ukrán háború sok mocsok dolog történt de olyan nem, hogy orosz v. ukrán katona a saját gyereke mögé bujjon.
Csak, hogy tiszta legyen a képlet. Bementek a zsidokhoz megtetettek olyanokat amit ember nem tesz meg, most pedig saját civiljeik mögül beszélnek népirtásról.
A kérdés az hogy Izrael mit tehet? Hagyja őket futni mert a saját gyerekeiket is túszul ejtették a 40 mai napig túsz zsidó kisgyerek mellett?
A hamasz megtehette volna, hogy tisztán katonai akciót csinál, ami hatalmas haditett lett volna. Helyette mészárlást csinált csak azért, hogy az utana biztosan bekovetkezo háborúban meghaljanak a saját gyerekei és ezzel elerje a politikai céljait.
Nos ha a világ ezt hagyja akkor bármit is megtehetnek az ilyen lények, ha kellő számú túszuk van.
+1
Sapienti sat.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2023.11.06. 00:15 A hamasz megtehette volna, hogy tisztán katonai akciót csinál, ami hatalmas haditett lett volna. Helyette mészárlást csinált csak azért, hogy az utana biztosan bekovetkezo háborúban meghaljanak a saját gyerekei és ezzel elerje a politikai céljait.
Nos ha a világ ezt hagyja akkor bármit is megtehetnek az ilyen lények, ha kellő számú túszuk van.
+1
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2023.11.05. 22:36 Ettől persze még vannak ártatlanok bőven az elesettek között, ami tragikus dolog. De ezekért mind kivétel nélkül a Hamász felelős.
Szia,

Igen, a civil tuszok ejtese akkor is haborus bun, ha "sajat" a tusz.

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.11.06. 00:15 Jól hangzó dolog. Csak van egy apróság. Izraelnek pont annyi köze van az arab gyerekekhez, mint Malinovszkijnak volt a budapesti gyerekekhez. Ne az ő dolga volt őket megvedeni hanem a vedoknek. A különbség hogy itt óvóhelyeket építettek, Gázában meg alagutakat ahhoz hogy mások gyerekeit öljék. Nem ez volt az első körük ebben témában.
Amikor Hitler döntött a Budapest Erődről akkor döntött a magyar gyerekekről is. A hamas pontosan ugyanezt tette a saját gyerekeikről. A legújabb propaganda az hogy az adataikat a kezükre írjak hogy könnyebb legyen azonosítani őket . Magyarán. humán pajzsok.
Másfel éve megy az ukrán háború sok mocsok dolog történt de olyan nem, hogy orosz v. ukrán katona a saját gyereke mögé bujjon.
Csak, hogy tiszta legyen a képlet. Bementek a zsidokhoz megtetettek olyanokat amit ember nem tesz meg, most pedig saját civiljeik mögül beszélnek népirtásról.
A kérdés az hogy Izrael mit tehet? Hagyja őket futni mert a saját gyerekeiket is túszul ejtették a 40 mai napig túsz zsidó kisgyerek mellett?
A hamasz megtehette volna, hogy tisztán katonai akciót csinál, ami hatalmas haditett lett volna. Helyette mészárlást csinált csak azért, hogy az utana biztosan bekovetkezo háborúban meghaljanak a saját gyerekei és ezzel elerje a politikai céljait.
Nos ha a világ ezt hagyja akkor bármit is megtehetnek az ilyen lények, ha kellő számú túszuk van.
Ritkán értek veled teljesen egyet, de most igen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.11.06. 13:23 Ritkán értek veled teljesen egyet, de most igen.
Úgy van. Én már annyira nem, hogy nem is olvasom a leveleit, csak ha valaki visszaidézi, de erre én is csak annyit tudok mondani, hogy "+1"...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2023.11.06. 00:15 Jól hangzó dolog. Csak van egy apróság. Izraelnek pont annyi köze van az arab gyerekekhez, mint Malinovszkijnak volt a budapesti gyerekekhez. Ne az ő dolga volt őket megvedeni hanem a vedoknek. A különbség hogy itt óvóhelyeket építettek, Gázában meg alagutakat ahhoz hogy mások gyerekeit öljék. Nem ez volt az első körük ebben témában.
Amikor Hitler döntött a Budapest Erődről akkor döntött a magyar gyerekekről is. A hamas pontosan ugyanezt tette a saját gyerekeikről. A legújabb propaganda az hogy az adataikat a kezükre írjak hogy könnyebb legyen azonosítani őket . Magyarán. humán pajzsok.
Másfel éve megy az ukrán háború sok mocsok dolog történt de olyan nem, hogy orosz v. ukrán katona a saját gyereke mögé bujjon.
Csak, hogy tiszta legyen a képlet. Bementek a zsidokhoz megtetettek olyanokat amit ember nem tesz meg, most pedig saját civiljeik mögül beszélnek népirtásról.
A kérdés az hogy Izrael mit tehet? Hagyja őket futni mert a saját gyerekeiket is túszul ejtették a 40 mai napig túsz zsidó kisgyerek mellett?
A hamasz megtehette volna, hogy tisztán katonai akciót csinál, ami hatalmas haditett lett volna. Helyette mészárlást csinált csak azért, hogy az utana biztosan bekovetkezo háborúban meghaljanak a saját gyerekei és ezzel elerje a politikai céljait.
Nos ha a világ ezt hagyja akkor bármit is megtehetnek az ilyen lények, ha kellő számú túszuk van.
Pontosan így van!
Plusz még arra is rávilágított, hogy az EU-ba menekült muszlimok egy része nem tette magáévá az európai értékrendet.
És nem is akarja, és nem is fogja.

Egy Svédországban élő kedves ismerősöm véleményével egyetértve:
Idejönnek, mint "szegény, szerencsétlen menekültek", átmászva a kerítésen, hamis útlevéllel.
Nem állnak meg az első biztonságos országnál, nekik a jóléti országok (Németo., Svédo.) pénze kell.
Követelik az ellátást, a halal (vallási előírásoknak megfelelő) élelmiszert, majd a "családegyesítést", a mecsetet, és hogy "ne bántsd meg őket" a karácsonykor kirakott saját keresztény jelképeddel.
Ha nem tetszik valami, törnek zúznak gyújtogatnak.
De a fehér lányok tetszenek nekik, fogdosni, megerőszakolni..
El kell fogadnod a "kultúrájukat", de amikor többségbe kerülnek akkor nem fogják elfogadni a tiédet, fel kell vegye a lányod a csadort..

Nem a saját országukban oldják meg a problémákat, hanem idehozzák az EU-ba.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2023.11.06. 14:12 Pontosan így van!
Plusz még arra is rávilágított, hogy az EU-ba menekült muszlimok egy része nem tette magáévá az európai értékrendet.
És nem is akarja, és nem is fogja.

Egy Svédországban élő kedves ismerősöm véleményével egyetértve:
Idejönnek, mint "szegény, szerencsétlen menekültek", átmászva a kerítésen, hamis útlevéllel.
Nem állnak meg az első biztonságos országnál, nekik a jóléti országok (Németo., Svédo.) pénze kell.
Követelik az ellátást, a halal (vallási előírásoknak megfelelő) élelmiszert, majd a "családegyesítést", a mecsetet, és hogy "ne bántsd meg őket" a karácsonykor kirakott saját keresztény jelképeddel.
Ha nem tetszik valami, törnek zúznak gyújtogatnak.
De a fehér lányok tetszenek nekik, fogdosni, megerőszakolni..
El kell fogadnod a "kultúrájukat", de amikor többségbe kerülnek akkor nem fogják elfogadni a tiédet, fel kell vegye a lányod a csadort..

Nem a saját országukban oldják meg a problémákat, hanem idehozzák az EU-ba.
+1
Nem vagyok iszlamofóbiával vádolható, azonban a fentiekkel egyet kell érteni. A nyugati kultúra kollektíven egyfajta Stockholm-szindrómában szenved, azt gondolván hogyha szimpatizál a túszul ejtőivel, megpróbálja megérteni őket, akkor azok majd nem fogják őt bántani.
Hát egy a pacikukit nem fogja.... Lásd 2010-es évek nagy európai merényletei, lásd a Hamász tébolyult gyilkolása októberben Izraelben.

A fundamentalista iszlám nem ismer el senkit és semmit, kivéve egyetlen dolgot: ha az egész világ az ő törvényei szerint éli az életét. Akik az iszlámnak ezeket az ágait követik, azok számára elfogadhatatlan a nyugati életmód és értékrend, és mindent meg fognak tenni azért, hogy a világot a saját értékrendjéhez igazítsa. Akár erőszakkal is.
Ezt pedig nem engedhetjük meg, mert nem azért harcoltak Európában az őseink évszázadokon át a felvilágosodás óta, hogy most egy újabb vallási téboly előtt fejet hajtsunk. Aki idejön hozzánk az EU-ba, pláne ha az európaiak adójából él, az fogadja el az itteni értékrendet, és igazodjon ahhoz.
Ha pedig nem tetszik neki, akkor baromi egyszerű a képlet: az út nyiva áll haza, ott lehet járni csadorban és mindenhol betiltani a disznóhúst, nem kell nézni a karácsonyfákat, és utcákon max hangerővel lehet nyomatni az imára hívó éneket.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.11.06. 14:12 Pontosan így van!
Plusz még arra is rávilágított, hogy az EU-ba menekült muszlimok egy része nem tette magáévá az európai értékrendet.
És nem is akarja, és nem is fogja.

Egy Svédországban élő kedves ismerősöm véleményével egyetértve:
Idejönnek, mint "szegény, szerencsétlen menekültek", átmászva a kerítésen, hamis útlevéllel.
Nem állnak meg az első biztonságos országnál, nekik a jóléti országok (Németo., Svédo.) pénze kell.
Követelik az ellátást, a halal (vallási előírásoknak megfelelő) élelmiszert, majd a "családegyesítést", a mecsetet, és hogy "ne bántsd meg őket" a karácsonykor kirakott saját keresztény jelképeddel.
Ha nem tetszik valami, törnek zúznak gyújtogatnak.
De a fehér lányok tetszenek nekik, fogdosni, megerőszakolni..
El kell fogadnod a "kultúrájukat", de amikor többségbe kerülnek akkor nem fogják elfogadni a tiédet, fel kell vegye a lányod a csadort..

Nem a saját országukban oldják meg a problémákat, hanem idehozzák az EU-ba.
Így van, sajnos. A németek is most kezdenek rájönni, hogy az másfél millió menekült, akiket merlelanyu beengedett, meg plusz azóta ki tudja, mennyi, meg a Wilkommenskultur, az mennyire nagy marhaság (volt és van).
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2023.11.06. 14:43 +1
Nem vagyok iszlamofóbiával vádolható, azonban a fentiekkel egyet kell érteni. A nyugati kultúra kollektíven egyfajta Stockholm-szindrómában szenved, azt gondolván hogyha szimpatizál a túszul ejtőivel, megpróbálja megérteni őket, akkor azok majd nem fogják őt bántani.
Hát egy a pacikukit nem fogja.... Lásd 2010-es évek nagy európai merényletei, lásd a Hamász tébolyult gyilkolása októberben Izraelben.

A fundamentalista iszlám nem ismer el senkit és semmit, kivéve egyetlen dolgot: ha az egész világ az ő törvényei szerint éli az életét. Akik az iszlámnak ezeket az ágait követik, azok számára elfogadhatatlan a nyugati életmód és értékrend, és mindent meg fognak tenni azért, hogy a világot a saját értékrendjéhez igazítsa. Akár erőszakkal is.
Ezt pedig nem engedhetjük meg, mert nem azért harcoltak Európában az őseink évszázadokon át a felvilágosodás óta, hogy most egy újabb vallási téboly előtt fejet hajtsunk. Aki idejön hozzánk az EU-ba, pláne ha az európaiak adójából él, az fogadja el az itteni értékrendet, és igazodjon ahhoz.
Ha pedig nem tetszik neki, akkor baromi egyszerű a képlet: az út nyiva áll haza, ott lehet járni csadorban és mindenhol betiltani a disznóhúst, nem kell nézni a karácsonyfákat, és utcákon max hangerővel lehet nyomatni az imára hívó éneket.
Ehhez még annyit fűznék hozzá, hogy aki itteni, európainak ez tetszik, és lehurrog, ha ilyeneket hall, fellázad, ha valaki ez ellen tenni próbál:

Tessék, tudja, merre van a repülőtér, lehet odamenni és ott, közöttük ezek szerint a szabályok szerint élni.

:( :( :( :( :(
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2023.11.06. 14:50 Ehhez még annyit fűznék hozzá, hogy aki itteni, európainak ez tetszik, és lehurrog, ha ilyeneket hall, fellázad, ha valaki ez ellen tenni próbál:

Tessék, tudja, merre van a repülőtér, lehet odamenni és ott, közöttük ezek szerint a szabályok szerint élni.

:( :( :( :( :(
Pedig teljesen racionális és előítélettől mentes szabályokról van szó, amikben nincs a világon semmi amit le kellene hurrogni.
Európában a vallás, és annak intézményei az államtól szigorúan elválasztva működnek, a vallását bárki szabadon gyakorolhatja, de ez lényegében magánügy. Az életünkre vonatkozó rendezőelvet és szabályokat a jogszabályok mondják ki. Itt ebben hiszünk, a jogszabályok uralmában, nem pedig a vallási előírások uralmában. Ebben egy csöpp kirekesztés vagy előítélet nincsen.

Aki a vallási szabályokat a jogszabályok helyére szeretné állítani, és a vallási szabályok szerint élni, az rossz helyen keresgél Európában.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.11.05. 22:36 Kisgyerekkortól folyik az indoktrináció, a vallási agymosás.
Már kora tini koruktól képeznek ki srácokat. Aztán amikor lelőnek közülük, akkor beindul a mártír biznisz és turnéznak az elesett fiúval a sajtóban.
Ettől persze még vannak ártatlanok bőven az elesettek között, ami tragikus dolog. De ezekért mind kivétel nélkül a Hamász felelős.
Réges régen békét köthettek volna, és lehetne ott is olyan gazdasági fellendülés és jólét mint Izraelben. De nem, nekik a kurva vallásháború a fontos, az alagutak ásása, a rakéták gyártása meg az alvó civilek lemészárlása. Mert ne legyenek illúzióink, ott nem csak Izrael állam aki ellen harcolnak. A nyugati életmód, a szellemiség és az egész szekularizált világ ellen küzdenek.

20231105_223513.jpg
+1
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

aksurv írta: 2023.11.06. 00:15 Jól hangzó dolog. Csak van egy apróság. Izraelnek pont annyi köze van az arab gyerekekhez, mint Malinovszkijnak volt a budapesti gyerekekhez. Ne az ő dolga volt őket megvedeni hanem a vedoknek. A különbség hogy itt óvóhelyeket építettek, Gázában meg alagutakat ahhoz hogy mások gyerekeit öljék. Nem ez volt az első körük ebben témában.
Amikor Hitler döntött a Budapest Erődről akkor döntött a magyar gyerekekről is. A hamas pontosan ugyanezt tette a saját gyerekeikről. A legújabb propaganda az hogy az adataikat a kezükre írjak hogy könnyebb legyen azonosítani őket . Magyarán. humán pajzsok.
Másfel éve megy az ukrán háború sok mocsok dolog történt de olyan nem, hogy orosz v. ukrán katona a saját gyereke mögé bujjon.
Csak, hogy tiszta legyen a képlet. Bementek a zsidokhoz megtetettek olyanokat amit ember nem tesz meg, most pedig saját civiljeik mögül beszélnek népirtásról.
A kérdés az hogy Izrael mit tehet? Hagyja őket futni mert a saját gyerekeiket is túszul ejtették a 40 mai napig túsz zsidó kisgyerek mellett?
A hamasz megtehette volna, hogy tisztán katonai akciót csinál, ami hatalmas haditett lett volna. Helyette mészárlást csinált csak azért, hogy az utana biztosan bekovetkezo háborúban meghaljanak a saját gyerekei és ezzel elerje a politikai céljait.
Nos ha a világ ezt hagyja akkor bármit is megtehetnek az ilyen lények, ha kellő számú túszuk van.
A bejegyzés minden részével egyetértek. A vastag betűs részre viszont van egy válaszom: Kivonulhatna végre a megszállt arab területekről, és beérhetné a saját, nemzetközileg elismert területével. Felhagyhatna az illegális telepek létrehozásának nem csak a támogatásával, de még a megtűrésével is a Golan-fennsíkon. Ha ezt meglépték volna, mondjuk 10 éve, most nem létezne Gázai övezet, nem kellene erről az egész tragédiáról agyalognunk, amiben mindkét fél, ha nem is azonos módon és mértékben, gátlástalanul pusztítja másikat, korra, nemre, bármire való tekintet nélkül. Akárcsak a derék római katolikus anyaszentegyház tette, még a sajátjaival is, nagyjából 1400 éven át, isten nagyobb dicsőségére és a lemészároltak, megnyomorítottak lelki üdve érdekében.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

jó ha van írta: 2023.11.06. 21:00 A bejegyzés minden részével egyetértek. A vastag betűs részre viszont van egy válaszom: Kivonulhatna végre a megszállt arab területekről, és beérhetné a saját, nemzetközileg elismert területével. Felhagyhatna az illegális telepek létrehozásának nem csak a támogatásával, de még a megtűrésével is a Golan-fennsíkon. Ha ezt meglépték volna, mondjuk 10 éve, most nem létezne Gázai övezet, nem kellene erről az egész tragédiáról agyalognunk, amiben mindkét fél, ha nem is azonos módon és mértékben, gátlástalanul pusztítja másikat, korra, nemre, bármire való tekintet nélkül. Akárcsak a derék római katolikus anyaszentegyház tette, még a sajátjaival is, nagyjából 1400 éven át, isten nagyobb dicsőségére és a lemészároltak, megnyomorítottak lelki üdve érdekében.
Szerintem hiába lépték volna meg, sokaknak arrafele csak az lenne elég, ha Izrael en bloc eltűnne.
Sapienti sat.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

jó ha van írta: 2023.11.06. 21:00 A bejegyzés minden részével egyetértek. A vastag betűs részre viszont van egy válaszom: Kivonulhatna végre a megszállt arab területekről, és beérhetné a saját, nemzetközileg elismert területével. Felhagyhatna az illegális telepek létrehozásának nem csak a támogatásával, de még a megtűrésével is a Golan-fennsíkon. Ha ezt meglépték volna, mondjuk 10 éve, most nem létezne Gázai övezet, nem kellene erről az egész tragédiáról agyalognunk, amiben mindkét fél, ha nem is azonos módon és mértékben, gátlástalanul pusztítja másikat, korra, nemre, bármire való tekintet nélkül. Akárcsak a derék római katolikus anyaszentegyház tette, még a sajátjaival is, nagyjából 1400 éven át, isten nagyobb dicsőségére és a lemészároltak, megnyomorítottak lelki üdve érdekében.
Semmi köze nincs hozzá. A free palesztina az egy országot jelent Izrael helyén. 67 határok se határok hanem ott értek véget akkor harcok. Az arra való visszatérés nem több mint egy nyert lépés Izrael teljes elpusztítasa útján.
Ez tragédia pont azért következett be, mert kivonultak Gázából. A gázai dolgokra Izraelnek nincs hatása. A kerítés is később épült mikor már túl sok volt a merénylet. Arról nem is beszélve hogy Izrael kizárólag maga felé épített Egyiptom felé nem. Ott Egyiptom épített, mert neki se kellettek a gázaiak. Megy a free Palesztina, de nagy büdös igazság, hogy senkinek nem kellenek, mert bárhova mennek ott elbaszodnak a dolgok és kivagjak őket onnan. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Black_September
A többi helyen pedig pont azért van kuss mert ott ott vannak az izraeliek.
A Golant egy orvtamadas utan, vérrel szerezték meg, az ilyesmit nem szokás visszaadni, főleg nem úgy hogy az egy stratégiai terület és onnan gyakorlatilag az egész ország belőhető és akinek visszaadnak azzal amúgy a mai napig hadi állapot van.
Az arabok ha engedsz nekik , azt az ő kultúrájuk szerint gyengeségnek veszik. Gyengét pedig tovább kell ütni. Oslo után rögtön kitort az intifada.
A két állam pedig hanvaban holt dolog, mert az izrael létének elismerésével járna ilyet pedig nem írnak alá.
Sok kör volt rá, minden esetben az arabok léptek vissza.
Az a közel kelet a maga törvényeivel. A háborúk egyik oka hogy az egyik félre a nyugat az ott teljesen értelmezhetetlen saját szabályait akarja rakenyszeríteni és csak az egyik félre.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Cajga »

jó ha van írta: 2023.11.06. 21:00 A bejegyzés minden részével egyetértek. A vastag betűs részre viszont van egy válaszom: Kivonulhatna végre a megszállt arab területekről, és beérhetné a saját, nemzetközileg elismert területével. Felhagyhatna az illegális telepek létrehozásának nem csak a támogatásával, de még a megtűrésével is a Golan-fennsíkon. Ha ezt meglépték volna, mondjuk 10 éve, most nem létezne Gázai övezet, nem kellene erről az egész tragédiáról agyalognunk, amiben mindkét fél, ha nem is azonos módon és mértékben, gátlástalanul pusztítja másikat, korra, nemre, bármire való tekintet nélkül. Akárcsak a derék római katolikus anyaszentegyház tette, még a sajátjaival is, nagyjából 1400 éven át, isten nagyobb dicsőségére és a lemészároltak, megnyomorítottak lelki üdve érdekében.
Az úgy kezdődött, hogy........

https://dolgozattar.uni-bge.hu/27781/1/ ... 3%A9se.pdf

Az igazság odaát van!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Gondoltam, itt lehet jó helye.

Érdekes holmi. Sok tíz méterig elmegy a víz alatt, és még célozni is lehet vele, ballisztikai zselében meg 4 m-t (!!!).

https://youtu.be/ruh9lj7MOCo
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2023.11.06. 22:52 A háborúk egyik oka hogy az egyik félre a nyugat az ott teljesen értelmezhetetlen saját szabályait akarja rakenyszeríteni és csak az egyik félre.
Szia,

En azt nem ertem, hogy a hamasz vezetoi miert Katarban vannak, es miert nem Hagaban?

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2023.11.07. 12:29 Szia,

En azt nem ertem, hogy a hamasz vezetoi miert Katarban vannak, es miert nem Hagaban?

Bel
Azért, mert Hága csak egy vicc, ők pedig terroristák és nem bohócok.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Az ilyen vajon miben reménykedik? Vagy ennyire primitív, hogy nem képes felfogni sem, mit csinál, és hogy pillanatok alatt rajta veszt?

Vagy jön a tél és a hideg, kell az ingyen ellátás...? :o
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2023.11.07. 15:04 Az ilyen vajon miben reménykedik? Vagy ennyire primitív, hogy nem képes felfogni sem, mit csinál, és hogy pillanatok alatt rajta veszt?

Vagy jön a tél és a hideg, kell az ingyen ellátás...? :o
Szerintem be voltak mindenezve, ilyenkor nem működik az analitikus gondolkodás..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.11.07. 15:09 Szerintem be voltak mindenezve, ilyenkor nem működik az analitikus gondolkodás..
Mondjuk az is simán lehet.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Azért a “hőzöngve” szó helyett jobb lett volna pl. az ingerülten és társai. Móricka.hu oldalon ez elmegy. Egy rendőrségi oldalon is meg vannak a szövegkörnyezetek amibe ez a “hőzöngés” meg a “hőbölgés” és társai nem odavalók. Néha elég érdekesen fogalmaznak az oldalon.
Mindenki vár valamit...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Az IDF elérte Gázában a tengert, ezzel ketté vágta az övezet északi és déli részét.

AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

tornas78 írta: 2023.11.07. 17:05 Azért a “hőzöngve” szó helyett jobb lett volna pl. az ingerülten és társai. Móricka.hu oldalon ez elmegy. Egy rendőrségi oldalon is meg vannak a szövegkörnyezetek amibe ez a “hőzöngés” meg a “hőbölgés” és társai nem odavalók. Néha elég érdekesen fogalmaznak az oldalon.
Hőbö_R_ög, nem?

A többi meg nagyon +1. A rendőröknek nem áll jól (meg úgy általában semmilyen hivatalnak, hasonlónak), ha valamilyen szleng nyelvezettel akar szimpatikusabb lenni a mindegykik körében...
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

AndyA írta: 2023.11.07. 19:02 Hőbö_R_ög, nem?

A többi meg nagyon +1. A rendőröknek nem áll jól (meg úgy általában semmilyen hivatalnak, hasonlónak), ha valamilyen szleng nyelvezettel akar szimpatikusabb lenni a mindegykik körében...
Direkt írtam L betűvel. :)
Mindenki vár valamit...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.11.07. 18:20 Az IDF elérte Gázában a tengert, ezzel ketté vágta az övezet északi és déli részét.

https://www.facebook.com/10006756345525 ... 383540971/
Trautmann képzelgése Bibi bukásáról. Megint nem lát a gyűlölettől, csakhogy Orbán haverja bukjon. A békefeltételeket a győztesek diktálják igy azt is, hogy kik közvetítenek. Törökország pontosan olyan elfogult álláspontot képvisel ebben, mint a lengyelek a másikban. Ráadásul az igazi nagy játékosokhoz képest mindegyik kishal, egyik se fog semmiről se tárgyalni.
Itt biztosan az Usa, Katar és esetleg Egyiptom és Jordánia (őket közvetlenül érinti Gáza sorsa) fog játszani. Az a bazári majom itt nem fog labdába rúgni, kurvára nem fog senkit érdekelni, hogy ő kivel akar tárgyalni. Sokat elmond róla, hogy Putyinnal tárgyal, egy megtámadott ország vezetőjével meg nem akar.
Az hogy Bibi marad-e az kizárólag az izraeli szavazókon múlik.
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

TotoHU írta: 2023.11.07. 18:20 Az IDF elérte Gázában a tengert, ezzel ketté vágta az övezet északi és déli részét.

https://www.facebook.com/10006756345525 ... 383540971/
Én láttam fél szemmel már olyan ma esti infókat is, ahol az IDF elindult befelé Gaza citybe... Hátööö, nem lesz egy nászmenet, ehhez képest Bahmut ostroma is kutyafüle volt, pedig az se volt semmi húsdaráló. Ugyanakkor az első jelentésekből én merem prognoztizálni, hogy a nagy számú alagút miatt rá fogunk jönni, mire is jók igazán a kisebb-nagyobb robotkutyák és társaik. A kamerákkal, LIDAR rendszerekkel, hogy az esetleges ártó dolgokról ne is beszéljünk. Meg mernék kockáztatni akkora ugrásszerű fejlődést esetükben egy elhúzódó művelet esetén, mint a katonai (célra felhasznált civil) drónok esetében az elmúlt két évben. Persze ha egy-két hét alatt lefő a kávé nagyja, akkor nem feltétlen...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.11.08. 08:09 Végtaglövések.
https://www.atv.hu/belfold/20231107/bru ... sodi-ferfi
Azt tette, amire kiképezték :roll: az érvényes protokollok szerint szakszerűen kezelték a helyzetet, fokozatosan eszkalálva a kényszerítő eszközök alkalmazását. De legalább eredményes volt az intézkedés, és nem sérült meg más. Ez önmagában elismerést kíván.

A “de” része:
3x levegőbe lőtt, 1x a lábára, 2x a kezére - ez 6 előrejelezhetetlen irányba távozó lövedék. :shock: A teste leadott lövésnél korlátozottan, de “golyófogóként” is működik az elkövető.

A 3x alkalmazta a könnygázt, de eredménytelenül infó is érdekes. Vagy túl messziről fújta, vagy mégsem olyan hatékonyak a lakromátorok, mint azt Móricka magának elképzelte. :?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2023.11.08. 08:39 Azt tette, amire kiképezték :roll: az érvényes protokollok szerint szakszerűen kezelték a helyzetet, fokozatosan eszkalálva a kényszerítő eszközök alkalmazását. De legalább eredményes volt az intézkedés, és nem sérült meg más. Ez önmagában elismerést kíván.

A “de” része:
3x levegőbe lőtt, 1x a lábára, 2x a kezére - ez 6 előrejelezhetetlen irányba távozó lövedék. :shock: A teste leadott lövésnél korlátozottan, de “golyófogóként” is működik az elkövető.

A 3x alkalmazta a könnygázt, de eredménytelenül infó is érdekes. Vagy túl messziről fújta, vagy mégsem olyan hatékonyak a lakromátorok, mint azt Móricka magának elképzelte. :?
Igen, happy end, megoldódott jól a szitu végeredményben, a rendőrre egy rossz szót nem is lehet szólni.

Spré: egyrészt nem küld földre, egy drogosnál csak a látást korlátozza, aminek hála el tudsz menekülni. Kényszerítő eszközként viszont erősen kérdéses, hogy az ellenállást teljesen megtöri-e. Másrészt a zsaruk új spréi úgy tudom valamiért gyengébb verziók jóval. Valamikor láttam is róla konkrét százalékokat úgy emlékszem. Vagy hát ki tudja, lehet nem is újjal voltak felszerelve.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.11.08. 08:39 Azt tette, amire kiképezték :roll: az érvényes protokollok szerint szakszerűen kezelték a helyzetet, fokozatosan eszkalálva a kényszerítő eszközök alkalmazását. De legalább eredményes volt az intézkedés, és nem sérült meg más. Ez önmagában elismerést kíván.

A “de” része:
3x levegőbe lőtt, 1x a lábára, 2x a kezére - ez 6 előrejelezhetetlen irányba távozó lövedék. :shock: A teste leadott lövésnél korlátozottan, de “golyófogóként” is működik az elkövető.

A 3x alkalmazta a könnygázt, de eredménytelenül infó is érdekes. Vagy túl messziről fújta, vagy mégsem olyan hatékonyak a lakromátorok, mint azt Móricka magának elképzelte. :?
Igen, de sajnos az "érvényes protokoll" kb. 50-70 évvel ezelőtti gondolkodásmód/színvonal. A mázlifaktor inkább játszik az eredményességben, mint bármi más.

Spray: ahogy írta 42 - nem tudjuk milyen spray, milyen messziről, hova talált ésatöbbi.

És hangsúlyozni kell, hogy a spray tökéletesen hatásos alkalmazása után sem bénul meg az elkövető keze meg lába, mozogni, hadonászni eszközzel akkor is tudni fog. Csak éppen amíg esetleg nem lát és fuldoklik, addig szépen el lehet menekülni HA civil vagy.

HA azonban rendőr vagy, akkor meg intézkedned KELL, az intézkedést be kell fejezni. Embert megbilincselni/leteperni meg legfeljebb KÖNNYEBB sprayzés után, de nem magától értetődő.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2023.11.08. 08:46 Igen, happy end, megoldódott jól a szitu végeredményben, a rendőrre egy rossz szót nem is lehet szólni.

Spré: egyrészt nem küld földre, egy drogosnál csak a látást korlátozza, aminek hála el tudsz menekülni. Kényszerítő eszközként viszont erősen kérdéses, hogy az ellenállást teljesen megtöri-e. Másrészt a zsaruk új spréi úgy tudom valamiért gyengébb verziók jóval. Valamikor láttam is róla konkrét százalékokat úgy emlékszem. Vagy hát ki tudja, lehet nem is újjal voltak felszerelve.
Igen, a sündőrség direkt, maga kért gyengébbet:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/gazspra ... s-helyett/

A forgalmazó nyilatkozata:

"Az Ajánlatkérő a műszaki leírásban konkrétan behatárolta a termék hatóanyag tartalmát „CAS szám 404-86-4 (Oleoresin Capsicum max. 10%) 0,18 – 0,41 tömeg% között”.
A tömeg% (major capsaicinoids) mennyisége határozza meg az eszköz erősségét (csípősségét). Mivel a Tisztelt Ajánlatkérő a legalacsonyabb tömeg%-os mértéket határozta meg, ami a kereskedelmi forgalomban kapható paprika sprayknél előfordul, így a humán tesztek folyamán az egyéni érzékenységi különbségek fokozottan jelentkezhetnek.
Piacvezető gyártók rendvédelmi használatra 1,3-1,34 tömeg% közötti eszközöket javasolnak, mivel az ilyen hatóanyag tartalommal rendelkező termékek esetén az egyéni érzékenységi különbségek elvesznek, ittas, vagy drog hatása alatt álló személy ellen is hatásosak úgy, hogy egészségügyi károsodást nem okoznak.
Ez könnyfakasztó hab esetében fokozottan érvényes, mivel belélegzési hatása elenyésző (a hab formátum miatt), így hatását elsősorban bőr irritáló és szem-szájba jutás esetén nyálkahártya irritáló hatásként kell kifejtenie."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.11.08. 09:27 Igen, a sündőrség direkt, maga kért gyengébbet:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/gazspra ... s-helyett/

A forgalmazó nyilatkozata:

"Az Ajánlatkérő a műszaki leírásban konkrétan behatárolta a termék hatóanyag tartalmát „CAS szám 404-86-4 (Oleoresin Capsicum max. 10%) 0,18 – 0,41 tömeg% között”.
A tömeg% (major capsaicinoids) mennyisége határozza meg az eszköz erősségét (csípősségét). Mivel a Tisztelt Ajánlatkérő a legalacsonyabb tömeg%-os mértéket határozta meg, ami a kereskedelmi forgalomban kapható paprika sprayknél előfordul, így a humán tesztek folyamán az egyéni érzékenységi különbségek fokozottan jelentkezhetnek.
Piacvezető gyártók rendvédelmi használatra 1,3-1,34 tömeg% közötti eszközöket javasolnak, mivel az ilyen hatóanyag tartalommal rendelkező termékek esetén az egyéni érzékenységi különbségek elvesznek, ittas, vagy drog hatása alatt álló személy ellen is hatásosak úgy, hogy egészségügyi károsodást nem okoznak.
Ez könnyfakasztó hab esetében fokozottan érvényes, mivel belélegzési hatása elenyésző (a hab formátum miatt), így hatását elsősorban bőr irritáló és szem-szájba jutás esetén nyálkahártya irritáló hatásként kell kifejtenie."
Azt lehet tudni, hogy miért kértek gyengébbet?
A rendvédelemre javasolt 1,3-as helyett 0,18-0,41est..?

Tesztelték mindegyiket, vagy megint csak q okosak akarnak lenni, és ahelyett hogy átvennék a világszerte bevett gyakorlatot, variálnak?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.11.08. 10:24 Azt lehet tudni, hogy miért kértek gyengébbet?
A rendvédelemre javasolt 1,3-as helyett 0,18-0,41est..?

Tesztelték mindegyiket, vagy megint csak q okosak akarnak lenni, és ahelyett hogy átvennék a világszerte bevett gyakorlatot, variálnak?
A magyar rendőri/belügyi vezetők agyában a paprikaspray lényegesen veszélyesebb, mint a lángszóró. Tudjuk, mert ezt kb. írásba adták ugye.


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2023.11.08. 10:24 Azt lehet tudni, hogy miért kértek gyengébbet?
A rendvédelemre javasolt 1,3-as helyett 0,18-0,41est..?

Tesztelték mindegyiket, vagy megint csak q okosak akarnak lenni, és ahelyett hogy átvennék a világszerte bevett gyakorlatot, variálnak?
Szerinted?
Mod.: v.ö.: pisztolyra muszáj a kakas
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2023.11.08. 08:39 Azt tette, amire kiképezték :roll: az érvényes protokollok szerint szakszerűen kezelték a helyzetet, fokozatosan eszkalálva a kényszerítő eszközök alkalmazását. De legalább eredményes volt az intézkedés, és nem sérült meg más. Ez önmagában elismerést kíván.

A “de” része:
3x levegőbe lőtt, 1x a lábára, 2x a kezére - ez 6 előrejelezhetetlen irányba távozó lövedék. :shock: A teste leadott lövésnél korlátozottan, de “golyófogóként” is működik az elkövető.

A 3x alkalmazta a könnygázt, de eredménytelenül infó is érdekes. Vagy túl messziről fújta, vagy mégsem olyan hatékonyak a lakromátorok, mint azt Móricka magának elképzelte. :?
Mivel lőtt? FMJ vagy expanzív, azt lehet tudni?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2023.11.08. 10:24 Azt lehet tudni, hogy miért kértek gyengébbet?
A rendvédelemre javasolt 1,3-as helyett 0,18-0,41est..?

Tesztelték mindegyiket, vagy megint csak q okosak akarnak lenni, és ahelyett hogy átvennék a világszerte bevett gyakorlatot, variálnak?
Amúgy komolyra fordítva. A legvalószínűbb, hogy olyan ember dönt ezügyben, akiknek alapvető biológiai és kémiai ismeretei hiányosak. Érzi, hogy csíp az erőspaprika, nem érti, hogy nem azért csíp, mert kémiailag maró anyag, hanem mert egy receptort ingerel. Ami például a madarakból hiányzik, tehát hiába ugyanolyan biológiai anyagból vannak, etetheted tiszta kapszaicinnel, nem fogja őket különösebben érdekelni, mert nem érzik, a szöveteket pedig nem roncsolja.
Tehát szerintem ismerethiány és a vasárnapi húslevesben a Haragos Pista által okozott érzet az oka ennek a butaságnak.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2023.11.08. 13:05 Amúgy komolyra fordítva. A legvalószínűbb, hogy olyan ember dönt ezügyben, akiknek alapvető biológiai és kémiai ismeretei hiányosak. Érzi, hogy csíp az erőspaprika, nem érti, hogy nem azért csíp, mert kémiailag maró anyag, hanem mert egy receptort ingerel. Ami például a madarakból hiányzik, tehát hiába ugyanolyan biológiai anyagból vannak, etetheted tiszta kapszaicinnel, nem fogja őket különösebben érdekelni, mert nem érzik, a szöveteket pedig nem roncsolja.
Tehát szerintem ismerethiány és a vasárnapi húslevesben a Haragos Pista által okozott érzet az oka ennek a butaságnak.
Szóval akkor: BUSINESS AS USUAL.
Olyan dönt(ött) aki nem ért hozzá.

Pedig nem kell feltalálni a spanyolviaszt, meg kell nézni, hogy az adott feladatra milyen kipróbált, elterjedt, bevált jó megoldás van, és azt ÁTVENNI.

De nem, f.szkodunk: a szomszédban gyártott, világszerte bevált Glock helyett nekiállunk saját Gesztenye pisztolyt fejleszteni, sprayből pedig a leges leggyengébb legyen a rendőreinknél.. :(
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2023.11.08. 09:27 Igen, a sündőrség direkt, maga kért gyengébbet:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/gazspra ... s-helyett/

A forgalmazó nyilatkozata:

"Az Ajánlatkérő a műszaki leírásban konkrétan behatárolta a termék hatóanyag tartalmát „CAS szám 404-86-4 (Oleoresin Capsicum max. 10%) 0,18 – 0,41 tömeg% között”.
A tömeg% (major capsaicinoids) mennyisége határozza meg az eszköz erősségét (csípősségét). Mivel a Tisztelt Ajánlatkérő a legalacsonyabb tömeg%-os mértéket határozta meg, ami a kereskedelmi forgalomban kapható paprika sprayknél előfordul, így a humán tesztek folyamán az egyéni érzékenységi különbségek fokozottan jelentkezhetnek.
Piacvezető gyártók rendvédelmi használatra 1,3-1,34 tömeg% közötti eszközöket javasolnak, mivel az ilyen hatóanyag tartalommal rendelkező termékek esetén az egyéni érzékenységi különbségek elvesznek, ittas, vagy drog hatása alatt álló személy ellen is hatásosak úgy, hogy egészségügyi károsodást nem okoznak.
Ez könnyfakasztó hab esetében fokozottan érvényes, mivel belélegzési hatása elenyésző (a hab formátum miatt), így hatását elsősorban bőr irritáló és szem-szájba jutás esetén nyálkahártya irritáló hatásként kell kifejtenie."
Rendőrség: Ilyet kérek.
Beszállító: Ez így drogos és ittas ember ellen nem lesz jó.
Rendőrség: Értem. Ilyet kérek.
Beszállító: K
Rendőrség, amikor Lakatos Vinetú gyűjtsd össze mindet játszik a tudatmódosító szerekkel, idegállapotba kerül, és nem igen hat rá a rendszeresített gázspray:
Ideas_Surprised_Pikachu_HD.jpg
Ideas_Surprised_Pikachu_HD.jpg (26.89 KiB) Megtekintve 8821 alkalommal

Meg ez is beugrott:
https://youtu.be/3XqxSmhoYfY?si=JTDRHH_NjRH4GVMo
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Andor88
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:25

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Andor88 »

AndyA írta: 2023.11.08. 12:51 Mivel lőtt? FMJ vagy expanzív, azt lehet tudni?
Expanzív lőszerrel lőtt.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Már van nekik? Cool...

Az expanzív lőszer mit ér, ha lábat, vagy pláne kart, kezet talál? Mennyire tud expandálni, mielőtt már maga mögött is hagyja az aktuális testrészt?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

AndyA írta: 2023.11.08. 19:22 Az expanzív lőszer mit ér, ha lábat, vagy pláne kart, kezet talál? M
Szia,

Ez a konkret loszertipustol fugg, ezek pl. eleg durvak:
Kép
Kép

Es ez se kicsi luk:
Kép

Vagy ez (kevesebb mint 2"-os csobol :-)):
Kép

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2023.11.08. 19:22 Már van nekik? Cool...

Az expanzív lőszer mit ér, ha lábat, vagy pláne kart, kezet talál? Mennyire tud expandálni, mielőtt már maga mögött is hagyja az aktuális testrészt?
A rendszeresített típus nagyon hamar expandál, nem is teljesíti az FBI standardot, ami így szintén szembe megy a nemzetközi normákkal. Combtalálatnál, vállnál, erősebb felkarnál elképzelhető, hogy már biztonságban van mögötte egy civil. Sejtésem szerint pont a nálunk preferált láblövések miatt választották ezt.
Ha hatásosságot értesz alatta, akkor ugyanúgy csontot kell érjen a lövés, hogy igazán korlátozza a végtag használhatóságát. Vagy kivérzés miatt állhat meg a támadó, ekkor ugyanúgy el kell hogy találjon egy elég vastag ütőeret, vagy vénát, ám ekkor is hosszú* percekben mérhető ez az idő. Combartériánál talán 2 perc ha jól emlékszem. Az expanzió ennek az esélyét némileg növeli, de igazából egy néhány milliméterrel nagyobb sebcsatornáról beszélhetünk (persze a keresztmetszeti felület, meg a sebcsatorna térfogata sem lineárisan változik az átmérő függvényében). Valamivel másabb a szituáció, ha fragmentálódik is a lövedék, nem pedig csak expandál. Amit mondani akarok, hogy expanzív lövedéknél a roncsolás nagyobb lesz, de ha egy centivel elvéti a lövés a csontot, vagy az ütőeret, akkor az azonnali hatásosságot tekintve szinte mindegy, hogy FMJ-vel, vagy JHP-val teszi azt. Ez azért persze egy kis túlzás, mivel a szövetek sérülése komolyabb, tehát valóban korlátozhatja jobban a végtag használhatóságát.
Itt most a fizikai hatásról írtam, a pszichés reakció egyén és herbálszint függő.

*Ha meg ellátásról beszélünk, akkor ez nagyon rövid idő. Egy reméljük soha be nem következő lőtéri balesetnél élet és halál a különbség ha a tourniquet a kocsiban van, vagy a lőszektorban.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Fortitu írta: 2023.11.08. 19:59 A rendszeresített típus nagyon hamar expandál, nem is teljesíti az FBI standardot, ami így szintén szembe megy a nemzetközi normákkal. Combtalálatnál, vállnál, erősebb felkarnál elképzelhető, hogy már biztonságban van mögötte egy civil. Sejtésem szerint pont a nálunk preferált láblövések miatt választották ezt.
Ha hatásosságot értesz alatta, akkor ugyanúgy csontot kell érjen a lövés, hogy igazán korlátozza a végtag használhatóságát. Vagy kivérzés miatt állhat meg a támadó, ekkor ugyanúgy el kell hogy találjon egy elég vastag ütőeret, vagy vénát, ám ekkor is hosszú* percekben mérhető ez az idő. Combartériánál talán 2 perc ha jól emlékszem. Az expanzió ennek az esélyét némileg növeli, de igazából egy néhány milliméterrel nagyobb sebcsatornáról beszélhetünk (persze a keresztmetszeti felület, meg a sebcsatorna térfogata sem lineárisan változik az átmérő függvényében). Valamivel másabb a szituáció, ha fragmentálódik is a lövedék, nem pedig csak expandál. Amit mondani akarok, hogy expanzív lövedéknél a roncsolás nagyobb lesz, de ha egy centivel elvéti a lövés a csontot, vagy az ütőeret, akkor az azonnali hatásosságot tekintve szinte mindegy, hogy FMJ-vel, vagy JHP-val teszi azt. Ez azért persze egy kis túlzás, mivel a szövetek sérülése komolyabb, tehát valóban korlátozhatja jobban a végtag használhatóságát.
Itt most a fizikai hatásról írtam, a pszichés reakció egyén és herbálszint függő.

*Ha meg ellátásról beszélünk, akkor ez nagyon rövid idő. Egy reméljük soha be nem következő lőtéri balesetnél élet és halál a különbség ha a tourniquet a kocsiban van, vagy a lőszektorban.
Illusztrálandó a karlövést, itt egy videó.
https://youtube.com/shorts/97d-yDlUVZo? ... hTYL42cVyn
Ha mégis fake, akkor jelezzétek.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

AndyA írta: 2023.11.08. 19:22 Már van nekik? Cool...

Az expanzív lőszer mit ér, ha lábat, vagy pláne kart, kezet talál? Mennyire tud expandálni, mielőtt már maga mögött is hagyja az aktuális testrészt?
Már kint van járőröknél.
https://www.google.hu/amp/www.kaliberin ... sitve/amp/
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2023.11.08. 19:59 Vagy kivérzés miatt állhat meg a támadó, ekkor ugyanúgy el kell hogy találjon egy elég vastag ütőeret, vagy vénát, ám ekkor is hosszú* percekben mérhető ez az idő. Combartériánál talán 2 perc ha jól emlékszem.
Szia,

CLS tanfolyam 3. fejezet 15. slide szerint 3 perc a halalig.
De ennel joval kevesebb ido az eszmeletvesztes (szerintem allva 1 percen belul), es szerintem ezen a herbal sem valtoztat.

A ket szam atlagara jol emlekeztel. :-)

ui. nekem extrem valoszinutlen, hogy igaz legyen a video.

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2023.11.08. 20:07 Már kint van járőröknél.
https://www.google.hu/amp/www.kaliberin ... sitve/amp/
Konkrétan ez a típus elérhető civilnek? Szeretném tesztelni.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2023.11.08. 21:14 Konkrétan ez a típus elérhető civilnek? Szeretném tesztelni.
Persze. Magadhoz veszel kést, kalapácsot, piszkavasat, ordibálsz.
A szomszédok hívják a yardot, és ők már küldik is fénypostán.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2023.11.08. 21:19 Persze. Magadhoz veszel kést, kalapácsot, piszkavasat, ordibálsz.
A szomszédok hívják a yardot, és ők már küldik is fénypostán.
Kockázatos… Mi van ha FMJ maradt annál a konkrét járőrnél?🥺 tök feleslegesen löveti le magát az ember , és nem tudunk meg semmi újat

Sokkal tutibb mindezt fegyverrel csinálni, mert akkor a TEKet riasztják és náluk már régóta kicserélődött expanzívra a lőszer 🤔
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Petya357 írta: 2023.11.08. 21:23 Kockázatos… Mi van ha FMJ maradt annál a konkrét járőrnél?🥺 tök feleslegesen löveti le magát az ember , és nem tudunk meg semmi újat

Sokkal tutibb mindezt fegyverrel csinálni, mert akkor a TEKet riasztják és náluk már régóta kicserélődött expanzívra a lőszer 🤔
Már itt Mordorban és az irodaiaknak is van, nyugodtan próbáljátok ;)
Sapienti sat.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

nemtokregelni írta: 2023.11.09. 11:33 Már itt Mordorban és az irodaiaknak is van, nyugodtan próbáljátok ;)
Ez tök jó hír! Kár, hogy egy rendőrnek életveszélyesen meg kellett hozzá sérülnie, hogy végre legyen is valami az expanzív cuccból. Viszont nagyon jó, hogy már mindenkinek jutott belőle - nem csak a pizsamásoknak és a pösti ficsúroknak 👍
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Petya357 írta: 2023.11.09. 13:09 Ez tök jó hír! Kár, hogy egy rendőrnek életveszélyesen meg kellett hozzá sérülnie, hogy végre legyen is valami az expanzív cuccból. Viszont nagyon jó, hogy már mindenkinek jutott belőle - nem csak a pizsamásoknak és a pösti ficsúroknak 👍
Valóban ez a lőszer és a CZ-k (kakas ide vagy oda) elég jó előrelépés volt a cégtől.

Persze magyarosan, dobozt és más méretű markolatpaneleket nem kapod meg, plusz kapsz egy dupla tártartót, miközben 1 db póttárat adnak, tokhoz meg vegyél saját kiegészítőket, ha kocsiba vagy székbe is leülnél :lol:
Sapienti sat.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

nemtokregelni írta: 2023.11.09. 13:33 Valóban ez a lőszer és a CZ-k (kakas ide vagy oda) elég jó előrelépés volt a cégtől.

Persze magyarosan, dobozt és más méretű markolatpaneleket nem kapod meg, plusz kapsz egy dupla tártartót, miközben 1 db póttárat adnak, tokhoz meg vegyél saját kiegészítőket, ha kocsiba vagy székbe is leülnél :lol:
Nincs amúgy a kakassal se semmi baj, jó pisztolyok ezek, csak "érdekes" ezzel kizárni a legelterjedtebb ma standardnak számító strikeres pisztyolyokat. Meg a kiképzés is nehezebb, gyengén képzett lövő pedig biztosabban kezel egy egyszerű strikeres pisztolyt.
A Gestamen pisztolynál is érdekes, hogy mennyi melót tettek abba, hogy át lehessen alakítani strikeresről kakasosra... Műszakilag nagyon érdekes, de nem látom igazán a gyakorlati értelmét.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2023.11.09. 13:46 Nincs amúgy a kakassal se semmi baj, jó pisztolyok ezek, csak "érdekes" ezzel kizárni a legelterjedtebb ma standardnak számító strikeres pisztyolyokat. Meg a kiképzés is nehezebb, gyengén képzett lövő pedig biztosabban kezel egy egyszerű strikeres pisztolyt.
A Gestamen pisztolynál is érdekes, hogy mennyi melót tettek abba, hogy át lehessen alakítani strikeresről kakasosra... Műszakilag nagyon érdekes, de nem látom igazán a gyakorlati értelmét.
A kokas azért került be, mert eredetileg a közbeszerzést annak idején úgy írták ki, hogy a világon egyetlen típussal lehessen indulni, amiből valakinek nagy eladatlan készletei voltak, mert nem volt sikeres a típus. De itt már annyira kilógott a lóláb, hogy inkább elkaszálták.

Aztán valahogy a kakas benne maradt, mint elvárás.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Fortitu írta: 2023.11.09. 13:46 Nincs amúgy a kakassal se semmi baj, jó pisztolyok ezek, csak "érdekes" ezzel kizárni a legelterjedtebb ma standardnak számító strikeres pisztyolyokat. Meg a kiképzés is nehezebb, gyengén képzett lövő pedig biztosabban kezel egy egyszerű strikeres pisztolyt.
A Gestamen pisztolynál is érdekes, hogy mennyi melót tettek abba, hogy át lehessen alakítani strikeresről kakasosra... Műszakilag nagyon érdekes, de nem látom igazán a gyakorlati értelmét.
Abból végül lett valami?

1. Nem gondolom, hogy igény lenne ilyen átszerelhető pisztolyra.
Az egyik fajtát veszem (kakasos vagy strikeres), azzal gyakorlok, nem cserélgetem oda-vissza.
2. Ha a SIG, Glock, vagy valamelyik nagy gyártó kísérletezne ilyen átszerelhető elsütőszerkezettel.. akkor talán.
3. Még a kiforrott elsütőszerkezetű kakasos/strikeres fegyvereknél is belefutnak a nagyok olyasmibe, mint a SIG P320, t.i. hogy leejtéskor elsül.
Na most egy hót új elsütőszerkezetnek mennyi ilyen hibája lehet majd..?

" A pisztolyokhoz mindkét készletet legyártják, így szállítják le majd a megrendelő számára. A felhasználó döntheti el, melyiket alkalmazza éppen. Bár az kérdés, hogy a katona, vagy rendőr egyénileg dönthet-e erről, vagy központi utasításba adják a konfigurációt. "
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2023.11.09. 15:14-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2023.11.09. 14:55 Abból végül lett valami?

1. Nem gondolom, hogy igény lenne ilyen átszerelhető pisztolyra.
Az egyik fajtát veszem (kakasos vagy strikeres), azzal gyakorlok, nem cserélgetem oda-vissza.
2. Ha a SIG, Glock, vagy valamelyik nagy gyártó kísérletezne ilyen átszerelhető elsütőszerkezettel.. akkor talán.
3. Még a kiforrott elsütőszerkezetű kakasos/strikeres fegyvereknél is belefutnak a nagyok olyasmibe, mint a SIG P320, t.i. hogy leejtéskor elsül.
Na most egy hót új elsütőszerkezetnek mennyi ilyen hibája lehet majd..?
Csapatpróbáig eljutottak, ahol ígéretes prototípusnak tűntek. Azt nem tudom, hogy már véglegesnek szánták-e, remélem nem, és most folyik a tapasztalatok alapján a tervek befejezése.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2023.11.09. 15:06 Csapatpróbáig eljutottak, ahol ígéretes prototípusnak tűntek. Azt nem tudom, hogy már véglegesnek szánták-e, remélem nem, és most folyik a tapasztalatok alapján a tervek befejezése.
Szia,

Hat, eddig egy emberrel talakoztam, aki erdemben kiprobalta, neki nagyon nem tetszett.
Igaz, azt nem kerdeztem, hogy melyik (pisztoly/golyoszoro/...) nem tetszett neki.

Bel
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2023.11.09. 15:06 Csapatpróbáig eljutottak, ahol ígéretes prototípusnak tűntek. Azt nem tudom, hogy már véglegesnek szánták-e, remélem nem, és most folyik a tapasztalatok alapján a tervek befejezése.
Pontosabban:
... kevésbé ígéretes prototípusnak tűntek
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2023.11.09. 21:30 Pontosabban:
... kevésbé ígéretes prototípusnak tűntek
Amúgy azt lehet tudni, hogy miért akarnak két különböző elsütési módot beletenni egy fegyverbe?
Volt ilyenre igény?
A Honvédségnél?
20231109_223812.jpg
20231109_223812.jpg (46.56 KiB) Megtekintve 8359 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

Sziasztok, találtam egy ilyen videót, nyilván nem értek hozzá, de ez valódi légiharcnak tűnik (valahol, ami lehet, hogy egyébként független helyszín és történet a videó címétől):

https://youtu.be/5SGHc0ASGdg?si=kO0KF8c_0Xru3Q0S

Azt szeretném kérdezni témában járatos fórumtagtól, hogy a videó alapján be lehet azonosítani, milyen gépek küzdenek az égen? És (nyilván az sem látszik, hogy a nagyobb gépekből mennyi volt és pottyant-e le néhány) az valós, hogy néhány fejlettebb típus ilyen könnyen lelövöldözi a másikat?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

BeHappy írta: 2023.11.10. 13:41 Sziasztok, találtam egy ilyen videót, nyilván nem értek hozzá, de ez valódi légiharcnak tűnik (valahol, ami lehet, hogy egyébként független helyszín és történet a videó címétől):

https://youtu.be/5SGHc0ASGdg?si=kO0KF8c_0Xru3Q0S

Azt szeretném kérdezni témában járatos fórumtagtól, hogy a videó alapján be lehet azonosítani, milyen gépek küzdenek az égen? És (nyilván az sem látszik, hogy a nagyobb gépekből mennyi volt és pottyant-e le néhány) az valós, hogy néhány fejlettebb típus ilyen könnyen lelövöldözi a másikat?
Nyilvánvalóan számítógépes animáció, talán egy szimulátoros játékból földi nézetből kivágva.

Amúgy manapság a klasszikus dog fight előfordulása kb. nulla, az ellenfelek látótávolságon kívül vannak egymáshoz képest.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

BeHappy írta: 2023.11.10. 13:41 Sziasztok, találtam egy ilyen videót, nyilván nem értek hozzá, de ez valódi légiharcnak tűnik (valahol, ami lehet, hogy egyébként független helyszín és történet a videó címétől):

https://youtu.be/5SGHc0ASGdg?si=kO0KF8c_0Xru3Q0S

Azt szeretném kérdezni témában járatos fórumtagtól, hogy a videó alapján be lehet azonosítani, milyen gépek küzdenek az égen? És (nyilván az sem látszik, hogy a nagyobb gépekből mennyi volt és pottyant-e le néhány) az valós, hogy néhány fejlettebb típus ilyen könnyen lelövöldözi a másikat?

ööö, minek itt NYILVÁNVALÓAN fake propagandavideót megosztani???
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

gvass1 írta: 2023.11.10. 14:04 ööö, minek itt NYILVÁNVALÓAN fake propagandavideót megosztani???
Szia, mert nem tudtam, hogy ez az. Azért is kérdeztem, mert nem értek hozzá. Most már tudom.
Béke!
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

zora írta: 2023.11.10. 13:49 Nyilvánvalóan számítógépes animáció, talán egy szimulátoros játékból földi nézetből kivágva.

Amúgy manapság a klasszikus dog fight előfordulása kb. nulla, az ellenfelek látótávolságon kívül vannak egymáshoz képest.
Köszi szépen! Ezt nem gondoltam, hogy animáció. Beszoptam.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

BeHappy írta: 2023.11.10. 14:10 Szia, mert nem tudtam, hogy ez az. Azért is kérdeztem, mert nem értek hozzá. Most már tudom.
Béke!
Izé, de itt nem érteni kell hozzá, HANEM TUDNI OLVASNI.

Mert oda van írva alá:

"15 perccel ezelőtt! Orosz vadászgép lelőtte izraeli F-16-ost libanoni terület felett

Segítsünk imádkozni Palesztinában élő muszlim testvéreinkért. Legyen mindig Allah védelmében S.W.T. AAMEN

- REMÉLEM, EZ A SZIMULÁCIÓ VALÓSÁGRA válik. AAMEN -

Ez a videó egy virtuális játékszimuláció.
A csata szimuláció eltérhet a ténylegestől.
A hírekben megjelenő cikkeket szimuláljuk.
ARMA játék videó.

"Ez a videó a Bohemia Interactive a.s tartalmának felhasználásával készült."
"Szerzői jog © 2013 Bohemia Interactive a.s. Minden jog fenntartva."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
BeHappy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2022.07.19. 20:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: BeHappy »

gvass1 írta: 2023.11.10. 14:11 Izé, de itt nem érteni kell hozzá, HANEM TUDNI OLVASNI.

Mert oda van írva alá:

"15 perccel ezelőtt! Orosz vadászgép lelőtte izraeli F-16-ost libanoni terület felett

Segítsünk imádkozni Palesztinában élő muszlim testvéreinkért. Legyen mindig Allah védelmében S.W.T. AAMEN

- REMÉLEM, EZ A SZIMULÁCIÓ VALÓSÁGRA válik. AAMEN -

Ez a videó egy virtuális játékszimuláció.
A csata szimuláció eltérhet a ténylegestől.
A hírekben megjelenő cikkeket szimuláljuk.
ARMA játék videó.

"Ez a videó a Bohemia Interactive a.s tartalmának felhasználásával készült."
"Szerzői jog © 2013 Bohemia Interactive a.s. Minden jog fenntartva."
Igazad van, nem olvastam. Eléggé szőke nősen néztem a videót....
Screenshot_20231110-103725_Chrome.jpg
Köszönöm a helyreigazítást!
Válasz küldése