Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

tvsmaci írta: 2023.10.24. 16:07 Nem olcsó.. :roll:
Manapság mi az ami olcsó? :o :cry:

Viszont itt szempont volt a BP közelség és a tömegközlekedéssel való megközelíthetőség, így sajnos túl sok lehetősége nem marad a jövendő lövészkollégának...
Van Pátyon is olyan lőtér ahol lehet korongozni https://patyiloter.hu/, de az oda kijutás sokkal macerásabb és ahogy nézem árban sem sokkal olcsóbb, 4000 Ft/rotte vs. 4800 Ft
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Roberto68 írta: 2023.10.24. 14:00 Én az elhíresült Budakeszi Lőteret ajánlanám https://loterkft.hu/
Igen, előfordult az a már párszor kitárgyalt durva malőr, de valszeg ettől csak még jobban odafigyelnek mindenre.

Személyes tapasztalat alapján (sok éve egy céges incentive programon volt skeet és egyéb lövészet) merem ajánlani, nagyon jó fej és segítőkész lövészetvezető volt a skeet pályán (a többi helyen csak felügyeltek, különösebben nem mondtak semmit).

A közlekedés is megoldható pl. a 188-as busszal a Budaörsi Technológiai és Ipari Parkig (BITEP), onnan kicsit kell tovább sétálni Budakeszi felé, nem egy nagy távolság.
Az árak egy külön kérdés, nincs összehasonlítási alapom...
Köszönöm szépen Roberto68 a konkrét tippet, és TotoHUnak az általános jótanácsokat!

Örömmel veszek még több alternatívát
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

verocen is lehet korongozni es a cuki is egesz jo a dunaparton
Petya357 írta: 2023.10.24. 17:26 Köszönöm szépen Roberto68 a konkrét tippet, és TotoHUnak az általános jótanácsokat!

Örömmel veszek még több alternatívát
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

amikor kezdtem a fegyverbuzulást/vadászatot, még nekem sem volt autóm
schwalbe volt a seggem alatt, azzal jártam lőtérre
vadászni is volt úgy, hogy messzebbre voltam hivatalos, ezért vonattal utaztam, aztán a fivérem felszedett a célunkhoz közeli állomáson, és onnan az ő autójával mentünk (akkoriban még pöstországban élt)

aki rámnézett, az látta a ruházatomból, hogy biztosan nem horgászni megyek
nem messze ült tőlem egy fiatal hölgy (valószínűleg egyetemista)
látszott a tekintetén, hogy baja van velem (ha már fegyver van nálam, akkor biztosan tenorista vagyok)
jött két rendőr, akik végigmentek a vonaton, és néhány embert igazoltattak
engem pont nem, mert találtak nálam gyanúsabb alakokat
pedig a lány nagyon szugerálta őket a tekintetével, és láttam a csalódottságot az arcán, amikor a rendőrök egy sima "jónapot" kíséretében elléptek mellettem

mindenestre az lett a vége, hogy ilyen vonatos kaland csak egyszer volt, mert ezután rövid úton csak összekapartam a pénzt életem első személygépjárművére
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2023.10.24. 17:47 verocen is lehet korongozni es a cuki is egesz jo a dunaparton
Verőce valóban jó hely, és nem is drága. De a semmi közepén van, autó nélkül elérhetetlen :shock:

Bármelyik útvonalat nézem, mindegyik úgy végződik hogy “… és 26 perc séta “ :?

https://maps.app.goo.gl/yWyNmy5rLNoRp6WVA?g_st=ic

Egyszer kivinni Tündéékhez persze én is tudom, de ez a lőtér sajnos nem felel meg a peremfeltételeknek
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Petya357 írta: 2023.10.24. 17:26
Örömmel veszek még több alternatívát
Szerintem keressen másik munkát. Ha nincs annyi pénz lóvéra (bocs!), hogy egy kisebb autót fenn tudjon tartani, akkor ez nem az ő sportja lesz.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Roberto68 írta: 2023.10.24. 17:23 Manapság mi az ami olcsó? :o :cry:

Viszont itt szempont volt a BP közelség és a tömegközlekedéssel való megközelíthetőség, így sajnos túl sok lehetősége nem marad a jövendő lövészkollégának...
Van Pátyon is olyan lőtér ahol lehet korongozni https://patyiloter.hu/, de az oda kijutás sokkal macerásabb és ahogy nézem árban sem sokkal olcsóbb, 4000 Ft/rotte vs. 4800 Ft
Ez sajnos igaz. Nekem csak a kezdőlapon lévő 30e/50 lövés csomagtól jojózott be a szemem.
Ahol lövök ott 3500 egy rotte, a lőszert meg 200 forintért adják, ami azért elég jutányos. (bár ez vidéken van)

De a klub, ahol tag vagyok 12000 forintot szokott kérni, amíg nem volt saját puskám és ebben már bent volt a verseny nevezési díja is.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

jó ha van írta: 2023.10.24. 20:35 Szerintem keressen másik munkát. Ha nincs annyi pénz lóvéra (bocs!), hogy egy kisebb autót fenn tudjon tartani, akkor ez nem az ő sportja lesz.
Nem feltétlen anyagi dolog húzódik meg a háttérben, Pesten lehet, hogy én sem tartanék fenn egy autót.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2023.10.24. 20:35 Szerintem keressen másik munkát. Ha nincs annyi pénz lóvéra (bocs!), hogy egy kisebb autót fenn tudjon tartani, akkor ez nem az ő sportja lesz.
Ezt valszeg nem gondoltad át ;) a szóban forgó munkatárs történetesen egy igen keresett szakmában szenior szakember, hétszámjegyű+ a fizetése - egészen biztosan nem anyagi okai vannak az azto nélküli létnek. Egyerűen nincs rá szüksége, nem szereti. Nyilván bármikor tud bérelni egy GrednGOt, MOL kulcsos autót, vagy hasonló car sharinget, de csak ezért hogy hetente 1x lőhessen pár korongot nem fog autót venni.

De az életmód tanácsadás szerencsére nem tartozik a tárgyhoz. 8-) Ha tudtok fővárosi / közeli lőteret megköszönöm ( a Budaőrsi pl remek ötlet), ha nem, nem, majd megoldja máshogy. De ne kezdjünk már vadidegeneket látatlanban skatulyázni pls. Keanu Reeves is általában metrózik -pedig lőni is tud és pénze is lenne verdára. ;) ez magánügy.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

AndyA írta: 2023.10.23. 21:23
Az abszolút szintek meghatározásával az a baj, hogy önkényesek: nem írta a Jóisten ujjaival arany betűkkel az égre a szintek határait. - Ha pedig statisztikai eszközökkel bűvöljük az eredmények adatbázisát, akkor már megint attól függ, hogy milyen a minta: milyen társaság verődött össze, csak éppen országos, kontinens, vagy világszinten, egy bizonyos időintervallumban (amiről megint vitatkozni lehet).
De az I., II., és a III. - meg az összes többi - helyezés is egy relatív szint, attól függően, hogy ott és akkor ki volt jelen, mégis évszázadok óta együtt tudunk élni vele.

Szerintem legyen meg a IV. osztályú minősítés a barna könyv kedvéért, aztán pedig egyszerűen csak lőjünk, és élvezzük! :)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Petya357 írta: 2023.10.24. 20:53 Ha tudtok fővárosi / közeli lőteret megköszönöm ( a Budaőrsi pl remek ötlet), ha nem, nem, majd megoldja máshogy.
Csodálkozom, hogy még nem hangzott el: Margit-sziget.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Poresz 2023.10.24. 21:15-kor.
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Petya357 írta: 2023.10.24. 20:53 Ezt valszeg nem gondoltad át ;) a szóban forgó munkatárs történetesen egy igen keresett szakmában szenior szakember, hétszámjegyű+ a fizetése - egészen biztosan nem anyagi okai vannak az azto nélküli létnek. Egyerűen nincs rá szüksége, nem szereti. Nyilván bármikor tud bérelni egy GrednGOt, MOL kulcsos autót, vagy hasonló car sharinget, de csak ezért hogy hetente 1x lőhessen pár korongot nem fog autót venni.

De az életmód tanácsadás szerencsére nem tartozik a tárgyhoz. 8-) Ha tudtok fővárosi / közeli lőteret megköszönöm ( a Budaőrsi pl remek ötlet), ha nem, nem, majd megoldja máshogy. De ne kezdjünk már vadidegeneket látatlanban skatulyázni pls. Keanu Reeves is általában metrózik -pedig lőni is tud és pénze is lenne verdára. ;) ez magánügy.
+1

Nekem pl. van autóm (a cég tolta alám, nagyon szabad magánhasználattal), de pénzem a mai gazdasági környezetben egyre kevesebb jut lövészetre :(
A sportot persze nem adom fel, gond nincs szerencsére, de már nem járok el hetente edzeni kicsit, maradnak csak a versenyek... Dehát ahány élet, annyi élethelyzet :)

Speciel fel sem merült bennem a kérdés miért akar tömegközlekedni a lőtérre, semmi jelentősége (max a helyszínt/lehetőségeket szűkíti), elég hogy LŐNI akar :lol:
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Poresz írta: 2023.10.24. 21:07 Csodálkozom, hogy még nem hangzott még el: Margit-sziget.
Ez is jó tipp, köszi! Egyszer nekiálltam kideríteni, oda mi kell már hogy bejusson az ember - kb 10 éve volt- de beletört a bicskám. Pedig sétálótávolságban lakom.

Más: a “hogy lehet élni aztó nélkül” témával átköltöztem az offba, mirlőtt a modik jogosan kitakarítanak. 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

tvsmaci írta: 2023.10.24. 20:49 Ez sajnos igaz. Nekem csak a kezdőlapon lévő 30e/50 lövés csomagtól jojózott be a szemem.
Ahol lövök ott 3500 egy rotte, a lőszert meg 200 forintért adják, ami azért elég jutányos. (bár ez vidéken van)

De a klub, ahol tag vagyok 12000 forintot szokott kérni, amíg nem volt saját puskám és ebben már bent volt a verseny nevezési díja is.
az 50 lövés ha jól számolom 17ezörre jönne ki
szerintem a fennmaradó 13-ba belefér, hogy: kapsz a kezedbe puskát (3ezör), odaáll melléd egy olyan csávó, akinek van fogalma arról, ami a téma (7ezör)...meg frekventált helyen van, tehát nem kell a fővárosaiknak elgurulni a viharsarokba (3ezör)
végülis egészen korrekt

ha majd nem kell mellé magyarázóember, akkor nem lesz korrekt

de kezdőnek ez szerintem tökéletes

kiegészítés: ha és amennyiben fővárosi/környékbeli lakos
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Poresz írta: 2023.10.24. 21:07 Csodálkozom, hogy még nem hangzott még el: Margit-sziget.
Tényleg, pedig cikk is volt róla a közelmúltban hogy ott van egy aktív koronglőtér.
Az még megvan, viszont a budaörsi Igaly-féle lőteret már nem lehet ajánlani, eléggé mocskos módon bezáratták (ott laktam a lőtérrel szembeni utcában, hozzám is jöttek aláírásért a petícióra az újonnan betelepülők, aztán nagyon nem tették zsebre amit kaptak...) :cry: :evil:
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Roberto68 írta: 2023.10.24. 21:12 +1

Nekem pl. van autóm (a cég tolta alám, nagyon szabad magánhasználattal), de pénzem a mai gazdasági környezetben egyre kevesebb jut lövészetre :(
A sportot persze nem adom fel, gond nincs szerencsére, de már nem járok el hetente edzeni kicsit, maradnak csak a versenyek... Dehát ahány élet, annyi élethelyzet :)

Speciel fel sem merült bennem a kérdés miért akar tömegközlekedni a lőtérre, semmi jelentősége (max a helyszínt/lehetőségeket szűkíti), elég hogy LŐNI akar :lol:
Egyre több embertől hallom, hogy a "verseny egyben gyakorlás is". Még egész komoly lövőktől is. Persze ez csak statikus versenyszámokban működhet (szerintem). A dinamikusban aki nem gyakorol, az lemarad.. (Vagy LaserAmmo, az kiválthatja valamennyire.) Gyorspont, sziluett még csak elmegy, de a dinamikusokban fel kell kötni a gatyát.

Még fiatalabb koromban ismertem olyan vadászokat akik vonattal jártak vadászni. Pl. duvadazni, ahol nem kell "rendbe tenni" a lőtt vadat. Vitték a vonaton a fegyvert. Leszálltak vadásztak, aztán igyekeztek elérni az utolsó vonatot. Ma ez már elképzelhetetlen lenne, pedig még nem volt ez olyan régen csak kb. 15 éve.
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Én úgy tudom, a margitszigeti koronglőtér már vagy 20 éve nem üzemel.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

cujoe írta: 2023.10.24. 21:37 Egyre több embertől hallom, hogy a "verseny egyben gyakorlás is". Még egész komoly lövőktől is. Persze ez csak statikus versenyszámokban működhet (szerintem). A dinamikusban aki nem gyakorol, az lemarad.. (Vagy LaserAmmo, az kiválthatja valamennyire.) Gyorspont, sziluett még csak elmegy, de a dinamikusokban fel kell kötni a gatyát.

Még fiatalabb koromban ismertem olyan vadászokat akik vonattal jártak vadászni. Pl. duvadazni, ahol nem kell "rendbe tenni" a lőtt vadat. Vitték a vonaton a fegyvert. Leszálltak vadásztak, aztán igyekeztek elérni az utolsó vonatot. Ma ez már elképzelhetetlen lenne, pedig még nem volt ez olyan régen csak kb. 15 éve.
Dinamikus, értsd ugri-bugri számokban is jól szinten tart a rendszeres versenyzés. Persze, nem ott fogsz megtanulni lőni, meg otthoni szárazolás, edzés nélkül nem leszel bajnok, de a rendszeres verseny szerintem igenis szinten tart.
Az olcsó, hatékony edzésre pedig régóta vallom, hogy a GBB airsoft a jó megoldás.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Naaa, en par honapos vagy eves pontlovosdi utan mentem rapid versenyekre az rszkk loterre es mondhatni ott tanitottak meg loni.
edzes kimerult a -ahogy profik mondtak- domboldalba valo puffogtatasban, szarazolast meg sose csinaltam :shock:
Fortitu írta: 2023.10.24. 22:00 Dinamikus, értsd ugri-bugri számokban is jól szinten tart a rendszeres versenyzés. Persze, nem ott fogsz megtanulni lőni, meg otthoni szárazolás, edzés nélkül nem leszel bajnok, de a rendszeres verseny szerintem igenis szinten tart.
Az olcsó, hatékony edzésre pedig régóta vallom, hogy a GBB airsoft a jó megoldás.
ingyom bingyom tálib-e?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

cujoe írta: 2023.10.24. 21:37 Egyre több embertől hallom, hogy a "verseny egyben gyakorlás is". Még egész komoly lövőktől is. Persze ez csak statikus versenyszámokban működhet (szerintem). A dinamikusban aki nem gyakorol, az lemarad.. (Vagy LaserAmmo, az kiválthatja valamennyire.) Gyorspont, sziluett még csak elmegy, de a dinamikusokban fel kell kötni a gatyát.

Még fiatalabb koromban ismertem olyan vadászokat akik vonattal jártak vadászni. Pl. duvadazni, ahol nem kell "rendbe tenni" a lőtt vadat. Vitték a vonaton a fegyvert. Leszálltak vadásztak, aztán igyekeztek elérni az utolsó vonatot. Ma ez már elképzelhetetlen lenne, pedig még nem volt ez olyan régen csak kb. 15 éve.
A hétvégén beszélgettem egy Eu szinten eredményes Ipsc versenyzővel. Minden lehetséges versenyre elmegy. Az, hogy nem magadnak kell pályát kitalálni, építeni, timert indítani és "bírózni", összehasonlíthatatlan, pont a dinamikus számoknál van jelentősége. Szinte csak annyi ideje marad, hogy otthon szárazoljon.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2023.10.24. 22:20 A hétvégén beszélgettem egy Eu szinten eredményes Ipsc versenyzővel. Minden lehetséges versenyre elmegy. Az, hogy nem magadnak kell pályát kitalálni, építeni, timert indítani és "bírózni", összehasonlíthatatlan, pont a dinamikus számoknál van jelentősége. Szinte csak annyi ideje marad, hogy otthon szárazoljon.
+1

Nekem is pontosan ez a tapasztalatom - a személyes is, és a nálam sokkal jobbaknak a gyakorlata is. Dinamikus versenyszámokban pont hogy jobban működik a “verseny maga az edzés”, mint statikusokban.

A versenyt - a fontos, amire éppen készülünk - semmi más nem szimulálja jobban, mint egy másik, kisebb téttel rendelkező, de igazi verseny. A pont számokban is segít, ha nem steril körülmények között “gyakorolsz” , de a dinamikusokban még többet segít.

Az airsoft mint olcsó gyakorlási lehetőség dinamikusra +1

Statikusra, ahol a pontosságon kívül semmi más nem számít, jó a légpisztoly, légpuska - de csak a valóban jó minőségűek.

Airsoftból , dinamikusra a közepes minőség/árfekvés is alkalmas, hiszen a dinamikusokban nem kell atom pontosan lőni, csak “elég pontosan”
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Sziasztok,

Most szombaton erre jön valaki? Nem szeretném szétspammelni a topikot a szívemnek kedves random kiragadott versenyekkel, de ezt kiemelném, merz:
- nagyon ritkán van ilyen,
- nem túl bonyolult (mert pl az IPRF az) , körkörös lőlapra kell lőni 3 távon
- mégis érdekes, meg sznájper :)
- és precíziós lövészethez képest kifejezetten olcsó .

Mini Sniper 3/1


Gyorspont és hazai versenyszámok - Minősítő verseny verseny

2023. október 28. Jászfelsőszentgyörgy


Verseny típusa: Gyorspont
Divízió: Gyorspont - KKPU - Optika

Szervező:
5 Fegyver Kupa Rendészeti Lövész Egyesület

Helyszín: Jászfelsőszentgyörgy Lőtér


Tisztelt Mini Sniperek !

Engedve a sok kérésnek csinálunk egy összevont mini sniper versenyt. Ami 3 fordulóból áll, egy napon egy lőtéren, 3 különböző 0,22 Lr- opt pu versenyből.

Mindhárom verseny a rendszerben minősítő lesz de a végén a 3 verseny összevonásából kerül ki az 1-2-3 helyezett.

Az engedmény annyi, hogy a lövő használhat 2 puskát is a versenyen. pl a gyorspontot lőheti félautomatával, és az 50 és 100 méterest meg tolózárassal.

A rendszer és a minősítések miatt muszáj ezt 3 külön versenynek berögzíteni, de ez egy nagy verseny.

25 m - gyorspont

50 m - precíziós

100 m - precíziós

Elöregelni kell az info@5fegyverkupa.hu oldalon de helyszíni fizetés van a verseny össz nevezési díja 13000 Ft.

Díjazás: üvegplakett az összesítettben, és érem a kis fordulókban.

A lőtér "A" kategóriás ( nem mintha ennek a 0,22- esnél lenne bármilyen jelentősége :D )
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Közben felkerült a Detonics honlapjára is az új zsebdörrentő. Megnyugtató, hogy végre csak azért nem lesz ilyenünk, mert csóró szarok vagyunk, nem törvényi tiltás okán:-)))

Tenyérnyi ágyú: Detonics.cz: új szubkompakt .500-as elöltöltő derringer

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/detonic ... derringer/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Petya357 írta: 2023.10.25. 00:38 Sziasztok,

Most szombaton erre jön valaki? Nem szeretném szétspammelni a topikot a szívemnek kedves random kiragadott versenyekkel, de ezt kiemelném, merz:
- nagyon ritkán van ilyen,
- nem túl bonyolult (mert pl az IPRF az) , körkörös lőlapra kell lőni 3 távon
- mégis érdekes, meg sznájper :)
- és precíziós lövészethez képest kifejezetten olcsó .
Na ez a versenyfajta érdekelne, ezen a hetvegen van a Szeged Grand Prix, de jövőre mindenképpen menni akarok ilyen .22 sznájperkedős versenyre!
Tokmányos Lomposzaurusz
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.10.24. 21:39 Én úgy tudom, a margitszigeti koronglőtér már vagy 20 éve nem üzemel.
Az vidám volt, amikor szélirány szerint arrafelé dobták a korongot és lőttek, a Dagály strandon (pardon, Szabadság strandfürdő) meg időnként potyogott a sörét a napozók közé.

A műszak végén meg a gyerekek beszórták az üres hüvelyeket a Dunába. Mi meg a kenuból pecáztuk őket kifelé. :-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Vizimalac írta: 2023.10.25. 07:49 Na ez a versenyfajta érdekelne, ezen a hetvegen van a Szeged Grand Prix, de jövőre mindenképpen menni akarok ilyen .22 sznájperkedős versenyre!
OKs. Jótanács - ilyen 100 méteres mutatványok előtt érdemes belőni a fegyvert, arra a távolságra, azzal a lőszerrel.

Dicsekvés ON: a hétvégén KK PU Optikával Gyálon lőttem 178-at, ami ugyan elég volt az első helyhez, de érme logisztikai okokból már nem jutott :lol:

IMG_4834.jpeg

A piros SK Rifle Match fogytán volt, ezért sárga SK standardit vittem, mondván 25 méterre bőven jó. Hát egy centivel lejjebb hordott :o próbán észrevettem, konpenzáltam, és a hibákat leszámítva szép is lett. Na ezt 100-on már nehéz lenne megcsinálni :roll:

Dicsekvés OFF


Akit érdekel - a kiírásban nincs benne, mert miért lenne :lol:, de kezdés 9:00
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Petya357 írta: 2023.10.25. 09:02 OKs. Jótanács - ilyen 100 méteres mutatványok előtt érdemes belőni a fegyvert, arra a távolságra, azzal a lőszerrel.

Dicsekvés ON: a hétvégén KK PU Optikával Gyálon lőttem 178-at, ami ugyan elég volt az első helyhez, de érme logisztikai okokból már nem jutott :lol:


IMG_4834.jpeg


A piros SK Rifle Match fogytán volt, ezért sárga SK standardit vittem, mondván 25 méterre bőven jó. Hát egy centivel lejjebb hordott :o próbán észrevettem, konpenzáltam, és a hibákat leszámítva szép is lett. Na ezt 100-on már nehéz lenne megcsinálni :roll:

Dicsekvés OFF


Akit érdekel - a kiírásban nincs benne, mert miért lenne :lol:, de kezdés 9:00
A jelenlegi .22 puskám egy Ruger 10/22 Target Lite. pontos meg jó de valahogy nekem nem tetszik, nem tudok jól lőni vele gyorsponton alig erem el a 140-150-et, varom ezt a 10-es limit felszabaditást és veszek egy másik puskat erre a 100 méterre. A fiam is szeretne lőni ilyen versenyszámot, jövőre a szezon indulásakor ott leszünk:)
Tokmányos Lomposzaurusz
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.10.24. 21:39 Én úgy tudom, a margitszigeti koronglőtér már vagy 20 éve nem üzemel.
Két-három hete még hallottam (valószínűleg) onnan a lövéseket a Marina Parton.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2023.10.25. 00:21 A versenyt - a fontos, amire éppen készülünk - semmi más nem szimulálja jobban, mint egy másik, kisebb téttel rendelkező, de igazi verseny.
Szia,

+1 midenre, amit irtal (nem csak a beidezetthez), de egy nagyon apro kiegeszites: szerintem a legjobb felkeszules a versenyre, egy eggyel nagyob verseny.
Nyilvanvalo okokbol ez nem egy jo tanacs, de ennek ellenere szerintem teljesen igaz. Szoval aki tud, menjen el nagy versenyre, ha meg nem volt. Ez a szobajoheto versenyek kozul egyedul IPSC pisztoly versenyen szokott problemas lenni, a tobbi versenyen orulnek a sok lovonek (elmeletben az IPSC versenyeken is orulnek a sok lovonek, de a gyakorlatban 1200 fo felett nem tudnak EB-t rendezni, ezert muszaly limitalni a resztvevok szamat).

Az eredeti gonodlatmenethez visszaterve: egy idoben egy egeszen gazdag ember is eljott egy csomo magyar IPSC versenyre. Szamomra ez kicsit meglepo volt akkor, de aztan atgondoltam: barmennyi penze is van, nem tud maganak olyan edzest csinalni, amit hozza kepest mas stilusu emberek terveztek es epitettek meg, es amin valos ellenfelekhez kepest le tudja merni a teljesitmenyet.

(Az egeszen gazdag definicioja ebben a hozzaszolasban: altalaban egy nagyobb versenyre menet megallt megloni penteken a magyar prematchet, es mar ment is tovabb a maganrepulojen egy masik orszagba a hetvegi versenyre.)

Bel
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

szöged írta: 2023.10.24. 21:15 az 50 lövés ha jól számolom 17ezörre jönne ki
szerintem a fennmaradó 13-ba belefér, hogy: kapsz a kezedbe puskát (3ezör), odaáll melléd egy olyan csávó, akinek van fogalma arról, ami a téma (7ezör)...meg frekventált helyen van, tehát nem kell a fővárosaiknak elgurulni a viharsarokba (3ezör)
végülis egészen korrekt

ha majd nem kell mellé magyarázóember, akkor nem lesz korrekt

de kezdőnek ez szerintem tökéletes

kiegészítés: ha és amennyiben fővárosi/környékbeli lakos
Amennyiben tényleg korrekt oktatást kapsz, úgy végülis nem rossz.. De az ilyen "érezd a puskát, válj eggyé a puskával" meg hasonló okosságokat felkenheti az ember a hajára. :lol:
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Vizimalac írta: 2023.10.25. 09:47 A jelenlegi .22 puskám egy Ruger 10/22 Target Lite. pontos meg jó de valahogy nekem nem tetszik, nem tudok jól lőni vele gyorsponton alig erem el a 140-150-et, varom ezt a 10-es limit felszabaditást és veszek egy másik puskat erre a 100 méterre. A fiam is szeretne lőni ilyen versenyszámot, jövőre a szezon indulásakor ott leszünk:)
Sima occó gyári CZ -455, abból a Varmint kivitel - ami nehezebb, rövidebb csövet takar

Hehe - pont hogy egy Ruger 10/22-re fenem a fogam, mert gyorsponton nem kellene ismételgetni, (ez nice to have, nem fontos), és tudnék vele Steel challengezni - na ez a mostani forgó-tolózáras fegyverrel életszerűtlen (alsókulcsossal nem lenne lehetetlen)

Mi lenne, ha a következő gyorsponton cserélnénk? 🤔 na nem örökre 😂 csak kipróbálni. Én sem helyette, hanem mellé gondoltam.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

tvsmaci írta: 2023.10.25. 19:54 Amennyiben tényleg korrekt oktatást kapsz, úgy végülis nem rossz.. De az ilyen "érezd a puskát, válj eggyé a puskával" meg hasonló okosságokat felkenheti az ember a hajára. :lol:
a legutóbbi (második) alkalommal, mikor ott voltam, a csávókámról (sajnos nem emléxek a nevére, de innen is üdvözlöm!) aki nyomta az indítógombot az a véleményem alakult ki, hogy: igen sajnálatos, hogy nem akkor kerültem a közelébe, amikor még nagyon kezdő voltam (mostanra felfejlődtem odáig, hogy csak kicsit vagyok kezdő)

sok újat akkor már nem tanultam tőle, meg a berögződött hülyeségeim is megvannak azóta is, de ha kezdőként ő oktatott volna, akkor most jobb lövész lennék

szóval: nem csak a lőtér számít

a tanár személye legalább ugyanolyan fontos...ha nem fontosabb
főleg az alapok lefektetésénél
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

szöged írta: 2023.10.25. 21:05 a legutóbbi (második) alkalommal, mikor ott voltam, a csávókámról (sajnos nem emléxek a nevére, de innen is üdvözlöm!) aki nyomta az indítógombot az a véleményem alakult ki, hogy: igen sajnálatos, hogy nem akkor kerültem a közelébe, amikor még nagyon kezdő voltam (mostanra felfejlődtem odáig, hogy csak kicsit vagyok kezdő)

sok újat akkor már nem tanultam tőle, meg a berögződött hülyeségeim is megvannak azóta is, de ha kezdőként ő oktatott volna, akkor most jobb lövész lennék

szóval: nem csak a lőtér számít

a tanár személye legalább ugyanolyan fontos...ha nem fontosabb
főleg az alapok lefektetésénél
Igen ezzel egyetértek,mert kezdőnek az se mond sokat, hát elé kell lőni fél métert. Nah vazze sokra megy vele
"..."
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Thunder »

Sziasztok,

sörétes fegyver vásárlását tervezem. Amit kinéztem Beretta 1301 Com Pro. Nagyon jókat hallottam, olvastam róla - de azért a puding próbája az evés :) Tud vki segíteni abban, ha van olyan ismerőse, aki birtokol ilyen fegyvert, hogy egy rövid próba erejéig összehozna az illető sporttárssal? Ha Bp-en ill. a környéken van, az még plusz pont :)
Köszönet!
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Thunder írta: 2023.10.26. 16:54 Sziasztok,

sörétes fegyver vásárlását tervezem. Amit kinéztem Beretta 1301 Com Pro. Nagyon jókat hallottam, olvastam róla - de azért a puding próbája az evés :) Tud vki segíteni abban, ha van olyan ismerőse, aki birtokol ilyen fegyvert, hogy egy rövid próba erejéig összehozna az illető sporttárssal? Ha Bp-en ill. a környéken van, az még plusz pont :)
Köszönet!
Ez ugyan nem Beretta, de olasz és nagyon dögös:
Maci22hun írta: 2023.10.25. 20:08 Sziasztok,

hibátlan állapotú Benelli M2SP félautomata sörétes eladó.
Kapacitás: 10+1 lőszer
Kaliber: 12/76
Műszaki érvénysség: 2029

Minden gyári tartozékával, és a képen látható Tony System kiegészítőkkel (megnövelt felhúzókar, zárakasztó, cső bilincs), 3 chooke, tustoldatok, cserélhető első irányzék. 1000 alatti lövésszám. Csere, köszönöm nem!

Érdeklődni privát üzenetben!
Ár: 690.000 Ft

8184F21B-67EE-4E2A-8BCE-B15BB92D9C4A.jpeg

5639E0DE-193B-4A32-94F3-89A11B718AD2.jpeg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Érdekes keverék! “AR15-HK33 hibrid”: Zenith ZF-56

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/ar15-hk ... ith-zf-56/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Thunder írta: 2023.10.26. 16:54 Sziasztok,

sörétes fegyver vásárlását tervezem. Amit kinéztem Beretta 1301 Com Pro. Nagyon jókat hallottam, olvastam róla - de azért a puding próbája az evés :) Tud vki segíteni abban, ha van olyan ismerőse, aki birtokol ilyen fegyvert, hogy egy rövid próba erejéig összehozna az illető sporttárssal? Ha Bp-en ill. a környéken van, az még plusz pont :)
Köszönet!
elmész bármilyen sörétes versenyre és minden második ilyen lesz :) ha egy héttel ezelőtt irtad volna akkor gyálon meg is tehetted volna :)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

SÓS lőtér vasárnap Budapest

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Sziasztok!

Ki kellene próbàlnom egy fegyvert, és ezt könnyen és gyorsan csak holnap tudjuk megejteni, a fővárosban.

A tuti biztos helyeim: Celeritas, Főt Magnum - mindkettő vasárnap zárva.

Tudtok olyan helyet és elérhetőséget a fővárosban vagy vonzáskörzetében, ami a) nyitva van holnap délelőtt, és b) a magamfajta utcáról jött niemand arcokat pályabérlet ellenében beengednek. 20 perc is elég lenne, csak lőhessek párat :roll:

Köszönöm!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: SÓS lőtér vasárnap Budapest

Hozzászólás Szerző: G.D »

Petya357 írta: 2023.10.28. 11:53 Tudtok olyan helyet és elérhetőséget a fővárosban vagy vonzáskörzetében, ami a) nyitva van holnap délelőtt, és b) a magamfajta utcáról jött niemand arcokat pályabérlet ellenében beengednek. 20 perc is elég lenne, csak lőhessek párat :roll:
Verőce?
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2395
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: SÓS lőtér vasárnap Budapest

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Petya357 írta: 2023.10.28. 11:53 Sziasztok!

Ki kellene próbàlnom egy fegyvert, és ezt könnyen és gyorsan csak holnap tudjuk megejteni, a fővárosban.

A tuti biztos helyeim: Celeritas, Főt Magnum - mindkettő vasárnap zárva.

Tudtok olyan helyet és elérhetőséget a fővárosban vagy vonzáskörzetében, ami a) nyitva van holnap délelőtt, és b) a magamfajta utcáról jött niemand arcokat pályabérlet ellenében beengednek. 20 perc is elég lenne, csak lőhessek párat :roll:

Köszönöm!
Bányavölgyi lőtér Galgamácsa?
ZEN Sport lőtér Mogyoród?
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: SÓS lőtér vasárnap Budapest

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Petya357 írta: 2023.10.28. 11:53 Sziasztok!

Ki kellene próbàlnom egy fegyvert, és ezt könnyen és gyorsan csak holnap tudjuk megejteni, a fővárosban.

A tuti biztos helyeim: Celeritas, Főt Magnum - mindkettő vasárnap zárva.

Tudtok olyan helyet és elérhetőséget a fővárosban vagy vonzáskörzetében, ami a) nyitva van holnap délelőtt, és b) a magamfajta utcáról jött niemand arcokat pályabérlet ellenében beengednek. 20 perc is elég lenne, csak lőhessek párat :roll:

Köszönöm!
Milyen kaliber?
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: SÓS lőtér vasárnap Budapest

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kolonics írta: 2023.10.28. 13:51 Milyen kaliber?
12 Ga sörétes, nem slug

Verőce, Galgamácsa - mindenkinek köszi a tippeket, de nagyon sajnos kiesik rossz irányba - az emberünk el M1/ nyugat felé kell továbbmenni

Mogyoród határeset :roll:


Már ötlet esetleg? 8-)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: SÓS lőtér vasárnap Budapest

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Petya357 írta: 2023.10.28. 14:28 12 Ga sörétes, nem slug

Verőce, Galgamácsa - mindenkinek köszi a tippeket, de nagyon sajnos kiesik rossz irányba - az emberünk el M1/ nyugat felé kell továbbmenni

Mogyoród határeset :roll:


Már ötlet esetleg? 8-)
Sajna nalunk csak 22 es jatszik vasarnap.
Egyebkent kinyitottam volna.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: SÓS lőtér vasárnap Budapest

Hozzászólás Szerző: vato »

Petya3j7 írta: 2023.10.28. 14:28 12 Ga sörétes, nem slug

Verőce, Galgamácsa - mindenkinek köszi a tippeket, de nagyon sajnos kiesik rossz irányba - az emberünk el M1/ nyugat felé kell továbbmenni

Mogyoród határeset :roll:


Már ötlet esetleg? 8-)
13-ban az udvaron egyet kettőt elpukkanthattok szerintem ;) csak pakoltatok :lol:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: SÓS lőtér vasárnap Budapest

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2023.10.28. 11:53 Sziasztok!

Ki kellene próbàlnom egy fegyvert, és ezt könnyen és gyorsan csak holnap tudjuk megejteni, a fővárosban.

A tuti biztos helyeim: Celeritas, Főt Magnum - mindkettő vasárnap zárva.

Tudtok olyan helyet és elérhetőséget a fővárosban vagy vonzáskörzetében, ami a) nyitva van holnap délelőtt, és b) a magamfajta utcáról jött niemand arcokat pályabérlet ellenében beengednek. 20 perc is elég lenne, csak lőhessek párat :roll:

Köszönöm!
Újpesten szerintem ott tudnak lenni, ha még ma megbeszéled velük.

https://btkse.hu/kapcsolat-es-idopontfoglalas/
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: SÓS lőtér vasárnap Budapest

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kolonics írta: 2023.10.28. 14:37 Sajna nalunk csak 22 es jatszik vasarnap.
Egyebkent kinyitottam volna.
Köszönöm, irtó rendes vagy! 🤝
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Megoldódott a lőtér - csodával határos módon még a ma estébe sikerült betuszkolni a tesztet, és a Celeritason is befogadtak pont záróra előtt 8-)

Mindenkinek köszönöm törődést, és a segítséget - a fórumon is, privátban is érkeztek jótanácsok. Jólesik nagyon🤝
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2023.10.28. 18:22 Megoldódott a lőtér - csodával határos módon még a ma estébe sikerült betuszkolni a tesztet, és a Celeritason is befogadtak pont záróra előtt 8-)

Mindenkinek köszönöm törődést, és a segítséget - a fórumon is, privátban is érkeztek jótanácsok. Jólesik nagyon🤝
Lesz sörétesed?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2023.10.28. 18:38Lesz sörétesed?
Lesz.

Maci22hunnak pedig nemlesz :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2023.10.28. 20:47 Lesz.

Maci22hunnak pedig nemlesz :lol:
Jó is az. Ugyemegmondtam.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2023.10.28. 21:07 Jó is az. Ugyemegmondtam.
+1
Meg hát :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Jó volt a mai .22 LR puska Mini- sniper. 3 verseny egy helyen :
-gyorspont
A szokásos 3x5 lövés 3x25mp, 25 m, állva

- 50 méteres precíziós
Na ez izgalmasabb, eddig csak 1x lőttem ilyet.
5x10 lövés, 10m-20m-30m-40m-50m, ülve (asztal, babzsák) mindenre van 12 perc. Ez nagyon kevés, mert közben 50+ lőszert tárazni is kell, 5 távolságra ballisztikát, parallaxist és nygyítás is állítani, és ha lősz próbát, azt is az idődből kell megoldani. A cél pegig nagyon kicsi. Jópár lövő el sdm tudta lőni az ötvenet, vagy az utolsó lövéseket nagyon kapkodva adta le.

- 100 méteres precíziós. Fekve vagy ülve, 10-10 lövés 25m-50m-75m-100m, 20 perc alatt - ami bőséges, előtte maximum 5 próba legfeljebb 1 perc alatt, kizárólag 50 métere.

A gyorspont egész jól ment:
IMG_4859.jpeg

A másik kettő so-so, vállalhatóan - de bőven voltak nálam sokkal rutinosabbak. A legnagyobb kihívást az 50 méteres (10-20-30-40-50) jelentette, az idő korlát miatt.
IMG_4861.jpeg

Ilyen ki pics.nyi lőlapra kell lőni
IMG_4877.jpeg
Ami önmagában feltámasztással, babzsákkal még nem
vészes. De ilyen kevés idő alat megizzaszt mindenkit 8-)

Az utóbbi 2 számot kb esélytelen úgy lőni, hogy nem tudod hová hord milyen távon. Főleg a 10 m és a 100m táv izgalmas.

Jó volt, máskor is megyek, és nektek is ajánlom! Olcsó, és érdekes verziója a precíziós lövészetnek. Remélem, h SziTa máskor is rendez ilyet.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Petya357 írta: 2023.10.29. 00:59 Jó volt a mai .22 LR puska Mini- sniper. 3 verseny egy helyen :
Marha jó buli lehetett, nagyon el akartam menni, de sajnos nekem messze volt, plusz előző nap volt a melóhelyes búcsúbulim. :)

Remélem majd a Dunántúlon is rendeznek hasonlót, mert tényleg jó lehet és realtive olcsó is, szeretek kis .22-es puskával lövöldözni.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Tudom, huje vagyok...
Eloszedtem a sznajpert mert megyek egy versenyre de mar nem emlekszek melyik szalkereszttel rendeltem a tavcsovet.
A torony MOA-s, hogyan lehet egyszeruen kideriteni hogy a szalkereszt MOA vagy MRAD? Fontos lenne mert tavolsagot kell merni :cry:
mod: vortex viper 6-24x50 pst-rol van szo VMR-1 szalkereszttel
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2023.10.30. 11:14 Tudom, huje vagyok...
Eloszedtem a sznajpert mert megyek egy versenyre de mar nem emlekszek melyik szalkereszttel rendeltem a tavcsovet.
A torony MOA-s, hogyan lehet egyszeruen kideriteni hogy a szalkereszt MOA vagy MRAD? Fontos lenne mert tavolsagot kell merni :cry:
mod: vortex viper 6-24x50 pst-rol van szo VMR-1 szalkereszttel
Általában amilyen a torony, olyan a szállkereszt - de messze nem mindig :( Ha nem vagy biztos, akkor érdemes konkrétan lemérni. Hogyan?

10 Változik a célkereszt, ha tekersz a nagyításon? Ha igen, GOTO 20
ha nem, akkor ki kell keresni a használati utiban, melyik nagyításon lesz pontos - ez mindig csak egy érték, ilyen 6-24 tartományban reálisan vagy a 20x, vagy a 24x nagyítás
20 ragassz ki pontosan 100 méterre egy 3 cm (ha precizkedünk, akkor 29mm-es) és egy 10 cm tárgyat - szigszalag db, stb
30 ha a 3 centis tárgy tölt ki egy nagy osztást, akkor MOA. Ha a 10 centis, akkor MRAD ;)

Ha nincs 100 m, akkor 25 méteres pályán: MOA 29mm/4 = ~~7mm, MRAD pedig 100mm/4 = pontosan 25 mm

Közelebbre nem erőltetném, mert túl nagy lesz a mérési hiba és nem is minden távcső tudja 10 méterre a parallaxist állítani
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Ennel a kukkernel csak mildot torony van viszont mindket szalkereszttel lehet rendelni es mar nem emlekszek melyik az :(
Nem valtozik, masodik kepsikon van, 18x-os nagyitasnal lehet merni vele, jelolve is van a tekerentyun.
Loteren ki tudnam merni de jelenleg a tanyan vagyok a puska meg odahaza a pancelban, hetvegen megyek haza aztan a lakasban kellene kitalalni mivel is allunk szemben :roll:
Petya357 írta: 2023.10.30. 16:09 Általában amilyen a torony, olyan a szállkereszt - de messze nem mindig :( Ha nem vagy biztos, akkor érdemes konkrétan lemérni. Hogyan?

10 Változik a célkereszt, ha tekersz a nagyításon? Ha igen, GOTO 20
ha nem, akkor ki kell keresni a használati utiban, melyik nagyításon lesz pontos - ez mindig csak egy érték, ilyen 6-24 tartományban reálisan vagy a 20x, vagy a 24x nagyítás
20 ragassz ki pontosan 100 méterre egy 3 cm (ha precizkedünk, akkor 29mm-es) és egy 10 cm tárgyat - szigszalag db, stb
30 ha a 3 centis tárgy tölt ki egy nagy osztást, akkor MOA. Ha a 10 centis, akkor MRAD ;)

Ha nincs 100 m, akkor 25 méteres pályán: MOA 29mm/4 = ~~7mm, MRAD pedig 100mm/4 = pontosan 25 mm

Közelebbre nem erőltetném, mert túl nagy lesz a mérési hiba és nem is minden távcső tudja 10 méterre a parallaxist állítani
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2023.10.30. 16:56 Ennel a kukkernel csak mildot torony van viszont mindket szalkereszttel lehet rendelni es mar nem emlekszek melyik az :(
Nem valtozik, masodik kepsikon van, 18x-os nagyitasnal lehet merni vele, jelolve is van a tekerentyun.
Loteren ki tudnam merni de jelenleg a tanyan vagyok a puska meg odahaza a pancelban, hetvegen megyek haza aztan a lakasban kellene kitalalni mivel is allunk szemben :roll:
Ez nem lesz egyszerű. Akkor az utámaosvasós megoldás még elvi szinten sem járható út - hacsak nincs meg vagy a doboz, vagy a számla

A mérés szobában felejtős. Viszont a helyzet nem reménytelen. Ablak csak van? Kinézel, és keresel egy ismert méretű tárgyat. Pl ablak, aztó, vagy még jobb panelház - egy panel négyzet elem az pont 3x3 méter. , 2–3-4-5 emeket ennek az arányos többszöröse.

Ha van lézeres távolságmérőd, leméred a távolságot. Ha nincs, akkor megbecsülöd, vagy megnézed Google mapsen. Nem kell atom pontosan - 50% saccográf hiba mellett még működik a módszer. Kiszámolod, hány MRAD kéne hogy legyen a szögméret a távolságon. Pl 4,5 méteres autó 300 méteren 15 MRAD (100 méteren 10 cm az 1 MRAD , 450 cm 45 MRAD , de ha nem 100 hanem 300 méteren nézed - akkor nyilván csak harmadannyi = 15 MRAD) .

Kiveszed a zárdugattyut/zárat (mert mink nem vagyunk hivatásos vadászok iskolai karriernapon… :roll: ), az üres, bizonyítottan lőképten sznájperrel diszkréten megcélzod a céltárgyat, megméred. Ha nagyjából annyi, amennyit fent nagyon tudományosan kiszámoltál, akkor MRAD. Ha nagyjából 3x annyi, akkor MOA.

Ha még ez sem működik - akkor hivatalosan is kifogytam sz ötletekből. Remélem, hogy tudtam segíteni.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

tvsmaci írta: 2023.10.29. 17:48
Remélem majd a Dunántúlon is rendeznek hasonlót, mert tényleg jó lehet és realtive olcsó is, szeretek kis .22-es puskával lövöldözni.
Látrányban volt idén is, talán Kaposváron is, Buzsákon pedig tuti lesz!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

jó ha van írta: 2023.10.30. 20:58 Látrányban volt idén is, talán Kaposváron is, Buzsákon pedig tuti lesz!
Király, közeledünk hozzám! Ez már simán vállalható távolság egy verseny miatt. (amit Petya írt az 500+ oda vissza, az nekem sajnos sok)
Buzsáki lőteret néztem, marha jól néz ki, még cikk is volt róla valamelyik online médiumban.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Vissza a MÚLTBA? Feltámasztott klasszikus: Taurus 917C

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/feltama ... urus-917c/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

jó ha van írta: 2023.10.30. 20:58 Látrányban volt idén is, talán Kaposváron is, Buzsákon pedig tuti lesz!
Pont ilyet - 3 különböző kispuskás “sniper” versenyszám egy tető alatt - kétlem... :roll: Tudtommal eddig csak az 5 Fegyver rendezett ilyet, és a főszervezőnek most vagy 2 évig megint nem lesz hozzá kedve…

De az 50 méteres számot évente többször is lövik, több klub, országszerte. A Ti környéketeket sajnos nem követtem, de idén volt már Tatabányán, és a Viharsarokban is. Figyelni kell az MDLSZ versenynaptárat, “50 méter precíziós” név alatt fut.

Jó móka nagyon. Önmagában még csak időben befejezni is egy teljesítmény - 50 értékelhető találat - ott, ahol kell szintidőn belül. Mint egy maratont végig futni - mindegy milyen idővel, önmagában egy tiszteletre méltó tett.

Körkörös lőlapra, ismert távolságra, feltámasztva minden hülye tud lőni. De gyorsan, sokat, sok tárazással, 5 távra es mindenhol máshová hord a fegyver - célpontot azonosítani mert sok hasonló van közel egymáshoz - és beleférni az időbe - na ezt nem mindenki. Volt több versenytárs, akinek kimaradt pár lövés, vagy elkapkodta a végét és emiatt kilőtt a lőlap szélére..
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

na vett ma már vki hangtompitót ? :)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

brh562 írta: 2023.11.02. 10:17 na vett ma már vki hangtompitót ? :)
Max olajszűrő van a kocsiban, ha az számít :p
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
algreg
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019.08.15. 08:52

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: algreg »

Mi is szoktunk rendezni ilyent (Tab-Bábonymegyer), idén egyik nap 10-50m-es, másnap 150-200m-es verseny volt.

Jövőre tervben van egy 100m-es verseny is.
tvsmaci írta: 2023.10.30. 21:32 Király, közeledünk hozzám! Ez már simán vállalható távolság egy verseny miatt. (amit Petya írt az 500+ oda vissza, az nekem sajnos sok)
Buzsáki lőteret néztem, marha jól néz ki, még cikk is volt róla valamelyik online médiumban.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

brh562 írta: 2023.11.02. 10:17 na vett ma már vki hangtompitót ? :)
na hazafelé bepróbálkozok :) meglátjuk :D
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
algreg
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019.08.15. 08:52

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: algreg »

Idéntől kiemelt és országos eseményen már 10 perc a 12, miután a Botta Zsófi tavaly meglőtte a max köregységet :)
Petya357 írta: 2023.10.31. 10:14
Jó móka nagyon. Önmagában még csak időben befejezni is egy teljesítmény - 50 értékelhető találat - ott, ahol kell szintidőn belül. Mint egy maratont végig futni - mindegy milyen idővel, önmagában egy tiszteletre méltó tett.

Körkörös lőlapra, ismert távolságra, feltámasztva minden hülye tud lőni. De gyorsan, sokat, sok tárazással, 5 távra es mindenhol máshová hord a fegyver - célpontot azonosítani mert sok hasonló van közel egymáshoz - és beleférni az időbe - na ezt nem mindenki. Volt több versenytárs, akinek kimaradt pár lövés, vagy elkapkodta a végét és emiatt kilőtt a lőlap szélére..
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

na vett ma már vki hangtompitót ?
vato írta: 2023.11.02. 10:40 na hazafelé bepróbálkozok :) meglátjuk :D
Majd mesélj, sikerült-e, kihívták-e a TEK-et, mikor engedtek ki a fogdáról.., ilyesmi:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

gvass1 írta: 2023.11.02. 10:54 na vett ma már vki hangtompitót ?
Én csak befoglaltam:) Viszont a 11 és 12 fegyver már a csomagtartóban van:)
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Vizimalac írta: 2023.11.02. 11:26 Én csak befoglaltam:) Viszont a 11 és 12 fegyver már a csomagtartóban van:)
Grat, a 20-darabig akkor még van 8 helyed:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

gvass1 írta: 2023.11.02. 11:32 Grat, a 20-darabig akkor még van 8 helyed:-)
Hamar be fog telni:) Amit most még vennék az egy Ruger Precision .22LR kaliberben.
Tokmányos Lomposzaurusz
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

algreg írta: 2023.11.02. 10:42 Idéntől kiemelt és országos eseményen már 10 perc a 12, miután a Botta Zsófi tavaly meglőtte a max köregységet :)
Erről hallottam :) 650 kör :o nagyon ügyes!

Életemben másodszor lőttem 50-és precizióst. Pár hónapja az első eredményem 565 lett, most Jászfelsőszentgyörgyön pedig 599.. meg vagyok vele elégedve, és már a mezőny erősebbik felében voltam vele, De ez még arra sem volt elég, hogy belekerüljek az top 10be :roll:

Úgyhogy indokolt a 10 perc, de rutin nélkül már 12-be is kifejezetten nehéz beleférni.

Ha nálatok lesz 50-es precíziós , esetleg megtennéd, hogy megírod ide, reklám formájában? A fórumon, és privátban is sokan kérdeztek róla, egész nagy az érdeklődés - de nem mindenki nézi a versenynaptárt heti szinten.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2023.11.02. 10:54 na vett ma már vki hangtompitót ?



Majd mesélj, sikerült-e, kihívták-e a TEK-et, mikor engedtek ki a fogdáról.., ilyesmi:-)))
Nem volt olyan ami nekem kell:((

de elvileg eladjak (“mint a lőszert”) hétfőtől már
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

vato írta: 2023.11.02. 16:08 Nem volt olyan ami nekem kell:((

de elvileg eladjak (“mint a lőszert”) hétfőtől már
Bátor.. a bolt részéről :roll:

Na, ki mer venni? Bevállani egyet a közösségért? ;) A természetben élő népek is ezt a módszert követték. Egyik törzs tag eszik a piros bogyóból, és vagy beválik-finom-nem halnak éhen-nem pusztulnak el skorbutban, vagy nem nyert -és a többiek soha nem esznek belőle, sőt, a gyerekeiknek is megtiltják…. 3 generációnként pedig valaki újrapróbálkozik. Evolúció waze… :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

az en meretembe se volt ocso, de hetfore lesz :roll:
vato írta: 2023.11.02. 16:08 Nem volt olyan ami nekem kell:((

de elvileg eladjak (“mint a lőszert”) hétfőtől már
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

qqriq írta: 2023.11.02. 17:51 az en meretembe se volt ocso, de hetfore lesz :roll:
nekem ilyen lukú :D kellene, de eddig 4ből nulla az eredmény :/
tompi.jpg
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

lehet ocsobb es egyszerubb lenne menetet vagatni a cso vegere ha van eleg hely :roll:
vato írta: 2023.11.02. 18:04 nekem ilyen lukú :D kellene, de eddig 4ből nulla az eredmény :/
tompi.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
algreg
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019.08.15. 08:52

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: algreg »

Petya357 írta: 2023.11.02. 12:53 Erről hallottam :) 650 kör :o nagyon ügyes!

Életemben másodszor lőttem 50-és precizióst. Pár hónapja az első eredményem 565 lett, most Jászfelsőszentgyörgyön pedig 599.. meg vagyok vele elégedve, és már a mezőny erősebbik felében voltam vele, De ez még arra sem volt elég, hogy belekerüljek az top 10be :roll:

Úgyhogy indokolt a 10 perc, de rutin nélkül már 12-be is kifejezetten nehéz beleférni.
Én csak egyszer lőttem ezt a számot, én sem fértem bele :). Sokat el lehet piszmogni a tárazással, és ha csak egy tárad van, folyton kiesel a ritmusból. Az ember jobban jár egy olyan egylövetű puskával, amit nem kell töltéskor nézni, csak beejteni a következő lőszert és csukni a zárdugattyút, a szemed maradhat a kukker mögött.

Engem amúgy zavar is, hogy nincs idő rendesen kidolgozni a lövést, kb. mint Jackson közlegénynek a templomtoronyban - ami nem is lenne feltétlenül baj, de ilyen lőszerárak mellett azért nem jó szájízzel pörzsölök el ész nélkül egy doboz skulót a jobbikból.
Petya357 írta: 2023.11.02. 12:53 Ha nálatok lesz 50-es precíziós , esetleg megtennéd, hogy megírod ide, reklám formájában? A fórumon, és privátban is sokan kérdeztek róla, egész nagy az érdeklődés - de nem mindenki nézi a versenynaptárt heti szinten.
Oké, igyekszem nem elfelejteni :)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

qqriq írta: 2023.11.02. 18:08 lehet ocsobb es egyszerubb lenne menetet vagatni a cso vegere ha van eleg hely :roll:
megkerdeztem a szakit. De nem olyan egyszeru kiszedni a csovet az empé öcsiböl:/ csapolva préselve van..

Szóval próbálok keresni ra valami surplus hadit, hatha..
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Petya357 írta: 2023.11.02. 17:21 Na, ki mer venni? Bevállani egyet a közösségért? ;)
Ha összedobja a közösség, akkor holnap délután már veszem is az XDM-re. :D
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

3lug adpter nagyvizen tulrol nem opcio?
vagy megrajzolod es kinyomtattatod acelbol:roll:
vato írta: 2023.11.02. 18:34 megkerdeztem a szakit. De nem olyan egyszeru kiszedni a csovet az empé öcsiböl:/ csapolva préselve van..

Szóval próbálok keresni ra valami surplus hadit, hatha..
ingyom bingyom tálib-e?
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Petya357 írta: 2023.11.02. 17:21
Na, ki mer venni? Bevállani egyet a közösségért? ;)
Én most kicsit szívom a fogam, hogy egyik pisztolyra se jó, pláne a .22esre.
AR-re viszont venni fogok, növelve a tactical feelinget. :)

BTW, lesz ez valamilyen szinten is regisztrálva, tartásiba bejegyezve?
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pogessor »

tvsmaci írta: 2023.11.02. 20:03 BTW, lesz ez valamilyen szinten is regisztrálva, tartásiba bejegyezve?
:)
Ez az, amit nem tudhatunk e pillanatban. És mivel nem tudjuk, garantált a popsikuki, bármihez is fog most az ember ezügyben...
czbence
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.06.03. 08:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: czbence »

tvsmaci írta: 2023.11.02. 20:03 Én most kicsit szívom a fogam, hogy egyik pisztolyra se jó, pláne a .22esre.
AR-re viszont venni fogok, növelve a tactical feelinget. :)

BTW, lesz ez valamilyen szinten is regisztrálva, tartásiba bejegyezve?
253/2004. 32. §(3)Az engedéllyel rendelkező az Ftv. 3. § (2) vagy (3) bekezdése alapján megszerzett eszközt – a lőfegyverhez tartozó lőszer, valamint a hangtompító kivételével – az engedélybe történő bejegyzés céljából nyolc napon belül köteles bemutatni a tartásának engedélyezésére jogosult rendőri szervnek.

E szerint nem jegyzik be.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára czbence 2023.11.02. 20:37-kor.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2395
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

vato írta: 2023.11.02. 18:34 megkerdeztem a szakit. De nem olyan egyszeru kiszedni a csovet az empé öcsiböl:/ csapolva préselve van..

Szóval próbálok keresni ra valami surplus hadit, hatha..
És adapter, vagy közdarab?
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

RatRace írta: 2023.11.02. 20:27 És adapter, vagy közdarab?
Jó lenne az is, de 200$ ert talaltam egyelőre adatert :/

Ha tudsz olcsóbbat akkor johetne egy link:)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

vato írta: 2023.11.02. 20:31 Jó lenne az is, de 200$ ert talaltam egyelőre adatert :/

Ha tudsz olcsóbbat akkor johetne egy link:)
szolnok reintex B&T ?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Akinek van kedve, holnap 15 oratol reaktiv video a Gemini loteren.

Bel
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

bel írta: 2023.11.02. 20:52 Sziasztok,

Akinek van kedve, holnap 15 oratol reaktiv video a Gemini loteren.

Bel
Szia
Saját felszereléssel mennyibe kerül a műsor?
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Petya357 írta: 2023.11.02. 17:21 Bátor.. a bolt részéről :roll:

Na, ki mer venni? Bevállani egyet a közösségért? ;) A természetben élő népek is ezt a módszert követték. Egyik törzs tag eszik a piros bogyóból, és vagy beválik-finom-nem halnak éhen-nem pusztulnak el skorbutban, vagy nem nyert -és a többiek soha nem esznek belőle, sőt, a gyerekeiknek is megtiltják…. 3 generációnként pedig valaki újrapróbálkozik. Evolúció waze… :mrgreen:
Ma delutan mar hangtopitoval fogom beloni az uj puskat:)
Sajnos munka miatt csak 14 ora utan indulhatok a hangtompitoert:(
Tokmányos Lomposzaurusz
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Sziasztok megosztom a mai hangtompitos loveszet eredmenyet.
Az uj puskaval tegnap lottem eloszor, 15 lovest volt lehetosegem leadni es beloni.
Ma a gyorspont versenyen az ertekelt lolapra hangtompito nelkul lottem. Nem volt tacsovem (itthon felejtettem) igy csak a szorast lehet megitelni:
[image][/image]

Szerencsere megengedtek, hogy versenyen kivul lohessek meg egy sorozatot. A ket sorozat kozott 42 perc telt el, a fenyviszonyok valtozatlanok voltak. Pontosan ugyanoda celoztam, ugyan ug lottem ahogy versenyen, hoszen a tobbi loallasban eles verseny folyt. Igy pontosan ossze tudtam hasonlitani a ket szorast. Nem latszik, de ebben is 15 loves van. Erdekes, hogy hangtopitoval jobb a szoras (?), valamint a talalati pont magadabbra kerult:
[image][/image]

Termeszetesen meg sok tesztet kell elvegeznem a hangtopito hatasarol a ballisztikara, ez volt az elso, raadasul igazi versenykorulmenyek kozott, 0 ismerettel ami a puskat es a hangtopitot illeti.
Minden esetre nagyon jo volt a tompival loni:)
Csatolmányok
20231104_112729.jpg
20231104_121545.jpg
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Vizimalac írta: 2023.11.04. 18:02 Sziasztok megosztom a mai hangtompitos loveszet eredmenyet.
Az uj puskaval tegnap lottem eloszor, 15 lovest volt lehetosegem leadni es beloni.
Ma a gyorspont versenyen az ertekelt lolapra hangtompito nelkul lottem. Nem volt tacsovem (itthon felejtettem) igy csak a szorast lehet megitelni:
[image][/image]

Szerencsere megengedtek, hogy versenyen kivul lohessek meg egy sorozatot. A ket sorozat kozott 42 perc telt el, a fenyviszonyok valtozatlanok voltak. Pontosan ugyanoda celoztam, ugyan ug lottem ahogy versenyen, hoszen a tobbi loallasban eles verseny folyt. Igy pontosan ossze tudtam hasonlitani a ket szorast. Nem latszik, de ebben is 15 loves van. Erdekes, hogy hangtopitoval jobb a szoras (?), valamint a talalati pont magadabbra kerult:
[image][/image]

Termeszetesen meg sok tesztet kell elvegeznem a hangtopito hatasarol a ballisztikara, ez volt az elso, raadasul igazi versenykorulmenyek kozott, 0 ismerettel ami a puskat es a hangtopitot illeti.
Minden esetre nagyon jo volt a tompival loni:)

Köszi, úgy is mint a fórum első (csendes) fecskéjének!😉

milyen lőszer, milyen fegyver, milyen tompi?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

gvass1 írta: 2023.11.04. 18:05 Köszi, úgy is mint a fórum első (csendes) fecskéjének!😉

milyen lőszer, milyen fegyver, milyen tompi?
Fegyver: CZ 512 Tactical
Loszer SK Standard Plus (sarga)
Tompi: aimSport Rimfire II 22
Tokmányos Lomposzaurusz
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Meg azt is elmomdom, az elobbiekhez, hogy visszakaptam a 16 eve egy boltban piheno MCM pisutolyomat. Ezt a pisztolyt en valamikor 94-95 korul vettem, leharcolt volt szegeny. Rengeteg versenyt lottem vele. Megszamlalhatatlan lovest tettem bele, azokban az idokben heti 500 lovest siman leadtam eveken ketesztul. Szegeny MCM birta, pihent 16 evet es most ujra itthon van es versenyeztem vele. Letorolgettem, megolajoztam es lesz ami lesz alapon a mai versenyen megjarattam.
Az elso ot lovest elrontottam, a tarral volt valami, igy 3-4 masodperc alatt szortam ra a lolapra, eppen a sipszo elott vegeztem. A tobbi loves szepen a helyen van. Hiaba oreg es nyuzott, de pontos a kis MCM:)

[image][/image]
Csatolmányok
20231104_120300.jpg
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

helyezzuk kontextusba a csendesitot :roll:
adott egy .30-a kaliberu tompi ami szepen feltekerheto egy 5/8-24 menettel ellatott .308-as sznajper puskara.
ezt fel tudom rakni egy m14/5/8-24 adapterrel a vz58 daralora?
a csavar most jon mert a tompi ~8 centit ralog a csore nem fer el az iranyzektol.
tehat a kerdes az, ismer-e valaki olyan femmuvest aki kello precizitassal el tud kesziteni egy ~10cm hosszu "adaptert" ami tokeletesen egytengelyu hogy ne lojjem ki a tompi belsejet? :roll:
ingyom bingyom tálib-e?
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

qqriq írta: 2023.11.04. 18:53 helyezzuk kontextusba a csendesitot :roll:
adott egy .30-a kaliberu tompi ami szepen feltekerheto egy 5/8-24 menettel ellatott .308-as sznajper puskara.
ezt fel tudom rakni egy m14/5/8-24 adapterrel a vz58 daralora?
a csavar most jon mert a tompi ~8 centit ralog a csore nem fer el az iranyzektol.
tehat a kerdes az, ismer-e valaki olyan femmuvest aki kello precizitassal el tud kesziteni egy ~10cm hosszu "adaptert" ami tokeletesen egytengelyu hogy ne lojjem ki a tompi belsejet? :roll:
Farka Jozsi baratom meg tudja csinalni.
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

koszi, hetfon felhivom mit gondol rola
Vizimalac írta: 2023.11.04. 18:57 Farka Jozsi baratom meg tudja csinalni.
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Vizimalac írta: 2023.11.04. 18:52 Meg azt is elmomdom, az elobbiekhez, hogy visszakaptam a 16 eve egy boltban piheno MCM pisutolyomat.

[image][/image]
Gratulálok mindkettőhöz - az emcémmel és a cézétaktikállal is bitang jól lyukasztottad a lőlapot. 👍

Mondjuk Te tudsz is lőni - ez azért segít 8-) nagyon szép mindkét eredmény. Én nem láttam akkora különbséget szórásban, több teszt kéne. Mindenesetre bíztató, hogy tompettóval nem romlott a szórás.

A tompival kapcsolatban még csak annyit kérdeznék, hogy pizzát, vagy kocsonyát vigyünk a Markó utcába? Ez a két kaja, amit függőlegesen elfordítva is át tudok adni a rácson :mrgreen:

Komolyra fordítva a szót - mi volt a vásárlás menete? Bemegyek, veszek, “mint a lőszert” - ahogyan egy másik fórumtárs írta?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Petya357 írta: 2023.11.05. 00:48 Komolyra fordítva a szót - mi volt a vásárlás menete? Bemegyek, veszek, “mint a lőszert” - ahogyan egy másik fórumtárs írta?
A vasarlas menete a kovetkezo volt: masodikkan bementem a boltba a fegyverekert. Lattam a tompikat akartam venni egyet, de senki nem tudta a vasarlas mikentjet. Vad telefonalgatas az illetekeseknek, a bolt es a reszemrol is. A dontes az lett, hogy varni kell egy kicsit. Harmadikan delben jott a telefon tobb helyrol, hogy felszallt a feher fust, mehetek es vihetem, nem kell hozza semmi a barna konyves vasarlotol.
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Vizimalac írta: 2023.11.05. 06:50 A vasarlas menete a kovetkezo volt: masodikkan bementem a boltba a fegyverekert. Lattam a tompikat akartam venni egyet, de senki nem tudta a vasarlas mikentjet. Vad telefonalgatas az illetekeseknek, a bolt es a reszemrol is. A dontes az lett, hogy varni kell egy kicsit. Harmadikan delben jott a telefon tobb helyrol, hogy felszallt a feher fust, mehetek es vihetem, nem kell hozza semmi a barna konyves vasarlotol.

Legyen tényleg így, és legyen mindenhol így az országban!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Válasz küldése