Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Egy régi ismerős új, tengerentúli ruhában: SIG Sauer P226 X-5 Legion (Made in USA):

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sig-sau ... de-in-usa/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.10.16. 06:35 Egy régi ismerős új, tengerentúli ruhában: SIG Sauer P226 X-5 Legion (Made in USA):

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sig-sau ... de-in-usa/


Kép
Az amerikai áráért még érdekelne is... :-)
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pogessor »

gvass1 írta: 2023.10.16. 06:35 Egy régi ismerős új, tengerentúli ruhában: SIG Sauer P226 X-5 Legion (Made in USA):
http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sig-sau ... de-in-usa/
"a nézőke pedig red dot szerelékre lehet cserélni."

Gondolom mire a 2200 dolláros fegyver ideballag a nagy vízen át, addigra már 3500 euró a vége...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pogessor írta: 2023.10.16. 10:05 "a nézőke pedig red dot szerelékre lehet cserélni."

Gondolom mire a 2200 dolláros fegyver ideballag a nagy vízen át, addigra már 3500 euró a vége...
3969 eur az X-5 a SIG cégcsoport német leányvállalatánál, ami az importőr, de nincs készleten.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Ha hétvégén a Napkor lőtéren rendezett kiemelt gyorsponton kipróbáltam a GSP500-at. A tapasztalataim nagyon jók. A sütése jobb mint a Pardininak, úgy törik mint a Mathguns. A felépítése érdekes, vannak benne az SSP-re és a sima GSP-re emlékeztető elemek. Látszik, hogy az egyszerűségre és a megbízhatóságra törekedtek. Sikerült egy hatékony puffert beépíteni, ami a gyár szerint 2000 lövést bír. Lövéskor a fegyver visszarúgása nagyon kicsiny és a célról való elmozdulás is elenyésző, kisebb mint a Pardini esetében. Összességében hozza azt amit vártam.
Sajnos a versenyeredmény nem lett a legjobb, volt egy lőszerhibám (SK Pistol Match), alig hallhatóan pukkant, elvánszorgott a lőlapig (feketébe ment alulra), a fegyvert nem húzta fel, a csöretöltéssel még éppen belefértem az időbe de elrántottam magasra a feketébe. A lényeg, hogy a fegyverben nem csalódtam, jövőre majd a klasszikus pontlövészetben (Spi 30+30, Spi20+20+20) is kipróbálom.
Ma voltam beíratni és újra pozitívan csalódtam, a kiíratás-beíratás procedúra csekkbefizetéssel együtt 7 perc volt:)
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

Sziasztok,
Már egy ideje tervezgetem hogy vegyek egy karabélyt is, talán jövőre abszolválni is tudom a dolgot ha minden jól megy.
Eddig csak pisztolyos vonalon mozogtam, a jelenleg hatályos karabélyokra vonatkozó jogszbályokat nem igazán követtem.
A tárolására vonatkozóan mi jelenleg az előírás? A fegyverismereti vizsgám megvan hosszú löfegyverre is, a minősítő sztem nem fog gondot okozni :)
Az AR vonal szimpatikusabb, mit ajánlanátok elsőre? (van elképzelésem, de kiváncsí vagyok a véleményetekre, tapasztalatokra)
Köszönöm szépen előre a válaszokat!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

layman írta: 2023.10.16. 12:19 Sziasztok,
Már egy ideje tervezgetem hogy vegyek egy karabélyt is, talán jövőre abszolválni is tudom a dolgot ha minden jól megy.
Eddig csak pisztolyos vonalon mozogtam, a jelenleg hatályos karabélyokra vonatkozó jogszbályokat nem igazán követtem.
A tárolására vonatkozóan mi jelenleg az előírás? A fegyverismereti vizsgám megvan hosszú löfegyverre is, a minősítő sztem nem fog gondot okozni :)
Az AR vonal szimpatikusabb, mit ajánlanátok elsőre? (van elképzelésem, de kiváncsí vagyok a véleményetekre, tapasztalatokra)
Köszönöm szépen előre a válaszokat!
Ugyanúgy veszed/tartod, mint a sportpisztolyt. DE!!!
- csak max. 10-es tárat vehetsz/birtokolhatsz hozzá és tehetsz bele (ha közp. gy.)
VAGY
- erődítési munkák/fegyverszoba kialakítása, engedélyeztetése után A-kategóriásként kell megvenned és akkor mehet a 10+-os tár.

Továbbá: A7 kategóriást már egyáltalán nem vehetsz (30/60 cm szabály, üzemképesen összecsukhatóság mellett)

AR-ben szerintem keresd Mex fórumtársat bizalommal!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pogessor »

layman írta: 2023.10.16. 12:19 Sziasztok,
Már egy ideje tervezgetem hogy vegyek egy karabélyt is, talán jövőre abszolválni is tudom a dolgot ha minden jól megy.
Eddig csak pisztolyos vonalon mozogtam, a jelenleg hatályos karabélyokra vonatkozó jogszbályokat nem igazán követtem.
A tárolására vonatkozóan mi jelenleg az előírás? A fegyverismereti vizsgám megvan hosszú löfegyverre is, a minősítő sztem nem fog gondot okozni :)
Az AR vonal szimpatikusabb, mit ajánlanátok elsőre? (van elképzelésem, de kiváncsí vagyok a véleményetekre, tapasztalatokra)
Köszönöm szépen előre a válaszokat!

kiegészítve gvass-t:
Vagy nem próbálsz meg új karabélyt venni, hanem rámégy a használt piacra és olyan központi gyújtású karabélyt veszel (országon belül), ami még az előző számozási rendszerben lett vizsgáztatva és akkor megszerezte a B7 kategóriát. Akkor tehetsz bele 10+ méretű tárat is és nem kell hozzá bunkert építeni, elég a közönséges fegyverszekrény.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

pogessor írta: 2023.10.16. 12:49 kiegészítve gvass-t:
Vagy nem próbálsz meg új karabélyt venni, hanem rámégy a használt piacra és olyan központi gyújtású karabélyt veszel (országon belül), ami még az előző számozási rendszerben lett vizsgáztatva és akkor megszerezte a B7 kategóriát. Akkor tehetsz bele 10+ méretű tárat is és nem kell hozzá bunkert építeni, elég a közönséges fegyverszekrény.
Igen, ez is egy jó szempont, (bár ezek ára meg elég ijesztően elszállt).
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

Köszönöm!
A BTS-eket nézegettem én is :)
Van jeletősége a 10.5 vs 16-os csőnek ha nem sniper olimpiára készül az ember?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

layman írta: 2023.10.16. 14:13 Köszönöm!
A BTS-eket nézegettem én is :)
Van jeletősége a 10.5 vs 16-os csőnek ha nem sniper olimpiára készül az ember?
Ha nagyobb távra lősz, akkor igen, a kisebb sebesség miatt. És persze hangosabb a 10.5.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

Fortitu írta: 2023.10.16. 14:18 Ha nagyobb távra lősz, akkor igen, a kisebb sebesség miatt. És persze hangosabb a 10.5.
Gondolom ez a távolság bőven 100m felett van...
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.10.16. 13:00 Igen, ez is egy jó szempont, (bár ezek ára meg elég ijesztően elszállt).
Külföld meg nem játszik, ha jól sejtem, mert új laminát kell, és ott az új kategóriát fogja megkapni?
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: pogessor »

layman írta: 2023.10.16. 14:13 Köszönöm!
A BTS-eket nézegettem én is :)
Van jeletősége a 10.5 vs 16-os csőnek ha nem sniper olimpiára készül az ember?
10.5 felett egyre kevésbé számít a csőhössz .223 esetén; inkább csak többszáz méter esetén jelentkezik a "probléma", hogy na akkor 15 vagy 20 centit esik-e a lövedék...

https://www.everydaymarksman.co/wp-cont ... locity.png
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.10.16. 14:50 Külföld meg nem játszik, ha jól sejtem, mert új laminát kell, és ott az új kategóriát fogja megkapni?
így.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

layman írta: 2023.10.16. 14:39 Gondolom ez a távolság bőven 100m felett van...
Ha nem tervezel messzebbre lőni, akkor szerintem kár vele foglalkozni. Nagyobb távon annyi, hogy jobban fölé kell tartani, de szórásban lehet a rövidebb cső még többet is tud akár.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

pogessor írta: 2023.10.16. 14:59 10.5 felett egyre kevésbé számít a csőhössz .223 esetén; inkább csak többszáz méter esetén jelentkezik a "probléma", hogy na akkor 15 vagy 20 centit esik-e a lövedék...

https://www.everydaymarksman.co/wp-cont ... locity.png
köszi!
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

layman írta: 2023.10.16. 12:19 jövőre ... a minősítő sztem nem fog gondot okozni
Szia,

Az idei minosito olcsobb!

Ha jol emlekszek, akkor az MSSzben 15 000 Ft, az MDLSZben 6 000 Ft az evkozi minosites dijja.
Mindketto felesleges extra kiadas, ha meg az iden meglovod a minositest, hiszen ez a dolgok normalis menete: az idei versenyeredmeny a jovo evi minosites alapja.

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Lassan az övék a fél világ lőszergyártása: A csehek (CSG) felvásárolják CCI, Speer, Federal, Remington lőszergyártókat!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/a-csehe ... gyartokat/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: glock 19

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2023.10.17. 12:43 Ennyiért akár meg is venném, de nem kedvelem a klokkot, pont meséltem is Vatonak a hétvégén. :-)
Én is már majdnem eladtam az enyémet, aztán betetettem a Glock Performance Triggert, és azota wooww!! Egy jó nagyságrenddel jobb lett az egész. El nem adnám most már.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: glock 19

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2023.10.17. 12:58 Én is már majdnem eladtam az enyémet, aztán betetettem a Glock Performance Triggert, és azota wooww!! Egy jó nagyságrenddel jobb lett az egész. El nem adnám most már.
Attól még műanyag. Egy fegyver először legyen jó, de ha már az, akkor utána legyen szép is. Ez egyáltalán nem lehetetlen, de a Glockra sajnos csak az első fele igaz. Értem, hogy miért olyan, értem, ogy az miért jó, de attól nekem még nem tetszik.

Mondjuk az ebbéli véleményemet erősen formálja, hogy a legelső komoly fegyver, amit a kezembe fogtam (a sereget, az AMD-65-öt meg a PA63-at most hagyjuk), az egy Tanfoglio Limited volt. :-D
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

FélOFF
Máshol is nyomulnak a Csehek:
https://www.upmedia.mg/news_info.php?Ty ... lNo=184559

A CZ P-10C az osztrák Glockot, az amerikai Smith & Wessont és a horvát HS2000-et verte a tenderen.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: glock 19

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2023.10.17. 13:18 Attól még műanyag. Egy fegyver először legyen jó, de ha már az, akkor utána legyen szép is. Ez egyáltalán nem lehetetlen, de a Glockra sajnos csak az első fele igaz. Értem, hogy miért olyan, értem, ogy az miért jó, de attól nekem még nem tetszik.

Mondjuk az ebbéli véleményemet erősen formálja, hogy a legelső komoly fegyver, amit a kezembe fogtam (a sereget, az AMD-65-öt meg a PA63-at most hagyjuk), az egy Tanfoglio Limited volt. :-D
OFF
Beismerem, Glocknál a buy factor 70%-a nálam is az volt, hogy a kedvenc sorozatomban Glockot használtak, és számos fegyveres szerv, többek közt a TEK tagjainak kezében is ezt látni. Tehát nekem is ez KELl. A minősítést meg tudom lőni vele, és állhat a cerka hogy olyan pisztolyom van mint a profiknak. :D A 30% a legendás megbízhatóság, amit viszont én itthon GYP lövőként soha a büdös életben nem fogok kihasználni.
ON
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: glock 19

Hozzászólás Szerző: smith15 »

TotoHU írta: 2023.10.17. 14:03 OFF
Beismerem, Glocknál a buy factor 70%-a nálam is az volt, hogy a kedvenc sorozatomban Glockot használtak, és számos fegyveres szerv, többek közt a TEK tagjainak kezében is ezt látni. Tehát nekem is ez KELl. A minősítést meg tudom lőni vele, és állhat a cerka hogy olyan pisztolyom van mint a profiknak. :D A 30% a legendás megbízhatóság, amit viszont én itthon GYP lövőként soha a büdös életben nem fogok kihasználni.
ON
Tőlem is néha kérdezik, hogy miért Glock-ozok, amikor vannak már mondjuk ergonómikusabb és gyárilag is jobb sütésű fegyverek, hasonló árban, hasonló képeségekkel. Nálam a Glockozás fő csapásvonala leginkább a faék egyszerűség, de méginkább, hogy minden IS van hozzá. Idézőjelbe bárhova megyek, Glock-hoz bárhol kapok bármit. Tárat, alkatrészeket, kiegészítőket,stb. Egy tokgyártó cég biztos hogy Glock-hoz minden formában fog tokot csinálni. Egy lámpagyártó cég először a Glock-hoz fog igazodni. Kb az egész alkatrész és kiegészítőgyártó piac először a Glock vonalat veszi föl. Ha lemegyek egy lőtérre, és teszemazt hirtelen kéne egy tár, lehet, hogy XDM-hez vagy Arex Deltához, esetleg SFP9-hez, és még sorolhatnám, nem lesz tárjuk, de Glockhoz biztos hogy lesz valakinek. Én leginkább ezért ülök a Glock vonalon. Ha ezt más gyártó is tudná, akkor lehet váltanék. De nekem fontos a hozzáférhetőség és ellátás.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: glock 19

Hozzászólás Szerző: AndyA »

smith15 írta: 2023.10.17. 15:25 Tőlem is néha kérdezik, hogy miért Glock-ozok, amikor vannak már mondjuk ergonómikusabb és gyárilag is jobb sütésű fegyverek, hasonló árban, hasonló képeségekkel. Nálam a Glockozás fő csapásvonala leginkább a faék egyszerűség, de méginkább, hogy minden IS van hozzá. Idézőjelbe bárhova megyek, Glock-hoz bárhol kapok bármit. Tárat, alkatrészeket, kiegészítőket,stb. Egy tokgyártó cég biztos hogy Glock-hoz minden formában fog tokot csinálni. Egy lámpagyártó cég először a Glock-hoz fog igazodni. Kb az egész alkatrész és kiegészítőgyártó piac először a Glock vonalat veszi föl. Ha lemegyek egy lőtérre, és teszemazt hirtelen kéne egy tár, lehet, hogy XDM-hez vagy Arex Deltához, esetleg SFP9-hez, és még sorolhatnám, nem lesz tárjuk, de Glockhoz biztos hogy lesz valakinek. Én leginkább ezért ülök a Glock vonalon. Ha ezt más gyártó is tudná, akkor lehet váltanék. De nekem fontos a hozzáférhetőség és ellátás.
Ez is tökéletesen érvényes (és a valóságban is működő :-) )érvelés.

De én meg úgy vagyok vele, hogy ha már hobbi, akkor ne a praktikum számítson mindenek előtt, hanem a móka faktor.

A cipőm, nadrágom, kabátom, telefonom, autóm stb. úgy választom ki - férfiként :-) -, hogy előbb legyen jó és praktikus, alkalmas a megcélzott feladatra. Ezért akár felárat is hajlandó vagyok fizetni. Utána már akár szép is lehet, de az alapvetően akkor már mindegy.

A hobbi meg olyan, hogy azért csinálom, mert jól akarom érezni magam. Abba meg belefér, hogy azt nem az adott feladatra feltétlenül legtökéletesebben alkalmas eszközzel művelem, pusztán azért, mert jobban tetszik valami más.

Mondjuk ebbe a logikába nehéz beleilleszteni, hogy a S&W revolverektől idegenkedem, közben van egy Taurusom. :-) Vagy mégsem...?
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: glock 19

Hozzászólás Szerző: smith15 »

AndyA írta: 2023.10.17. 15:45 Ez is tökéletesen érvényes (és a valóságban is működő :-) )érvelés.

De én meg úgy vagyok vele, hogy ha már hobbi, akkor ne a praktikum számítson mindenek előtt, hanem a móka faktor.

A cipőm, nadrágom, kabátom, telefonom, autóm stb. úgy választom ki - férfiként :-) -, hogy előbb legyen jó és praktikus, alkalmas a megcélzott feladatra. Ezért akár felárat is hajlandó vagyok fizetni. Utána már akár szép is lehet, de az alapvetően akkor már mindegy.

A hobbi meg olyan, hogy azért csinálom, mert jól akarom érezni magam. Abba meg belefér, hogy azt nem az adott feladatra feltétlenül legtökéletesebben alkalmas eszközzel művelem, pusztán azért, mert jobban tetszik valami más.

Mondjuk ebbe a logikába nehéz beleilleszteni, hogy a S&W revolverektől idegenkedem, közben van egy Taurusom. :-) Vagy mégsem...?
Én úgy vagyok, hogy ami nem (csak) hobbi, ott elsősorban a praktikum álljon. Nekem a Glock önvédelmi. Ott nekem a megbízhatóság és a praktikum álljon elöl. A többi, hobbi fegyveremnél nem ezek az első szempontok feltétlen.
Kocsinál én is úgy vagyok, hogy az elsődleges autó az praktikus és megbízható legyen (nyilván tetszen is). Emellett meg van hobbi autóm, ami meg inkább "célszerszám", ahol a cél a fülig érő mosoly, ha beleülök, viszont nem annyira megbízható, mint az elsődleges.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: glock 19

Hozzászólás Szerző: G.D »

TotoHU írta: 2023.10.17. 12:58 Én is már majdnem eladtam az enyémet, aztán betetettem a Glock Performance Triggert, és azota wooww!!
De az a Gen4-be nem jó...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ÚJ VIDEÓ! Canik TP9 SFx Rival-S (Steel) – Acéltokos Rivális, 9 mm Luger pisztoly 2. rész

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... ly-2-resz/

és

http://www.fegyvervideo.hu/canik-tp9-sf ... ly-2-resz/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: glock 19

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

TotoHU írta: 2023.10.17. 12:58 Én is már majdnem eladtam az enyémet, aztán betetettem a Glock Performance Triggert, és azota wooww!! Egy jó nagyságrenddel jobb lett az egész. El nem adnám most már.
Megszokod a könnyebb-jobb sütést, utána egy gyári glockal nem biztos ,hogy olyan eredményes leszel. Ez csak az én véleményem, ne vedd bántásnak, de valamilyen szinten az ember becsapja magát.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Jó pár embert ismerek akik fapados glockokkal végig verik a mezőnyt.
Glock van rendszeresítve gyakorlatilag az összes tier1 szintű egységnél a világon.
Ugye nem gondolja senki hogy ott ahol élet és halál múlik a fegyveren ott glockot használnának, ha az nem lenne tökéletesen megfelelő a feladatra?
Nekik azért megy lövészet, mert átlagosan évi 100 ezer felett lőnek, és ha ennyit lősz, akkor megtanulsz lőni.
A mi szintünkön meg főleg értelmetlen ezen hesszelni, hogy mennyire jó.
Ha bejon akkor veszel ha nem nem, akkor veszel mást.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: glock 19

Hozzászólás Szerző: Kojak »

SwissArmy írta: 2023.10.18. 11:29 Megszokod a könnyebb-jobb sütést, utána egy gyári glockal nem biztos ,hogy olyan eredményes leszel.
Én is így voltam az XDM-mel. Inkább megtanultam a gyári sütéssel "jól" lőni, és 2500 lövés alatt az is elég jól bekopott, egy új példányhoz képest sokkal-sokkal jobb.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: glock 19

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Én ezt most nem értem, miért kellene visszatérnie a gyári glockra? Miért kellene hogy azzal is eredményes legyen mikor van egy fasza sütése, ha cseréli a pisztolyt majd cseréli azt is. vagy nem? Vagy én nem értek valamit.
SwissArmy írta: 2023.10.18. 11:29 Megszokod a könnyebb-jobb sütést, utána egy gyári glockal nem biztos ,hogy olyan eredményes leszel. Ez csak az én véleményem, ne vedd bántásnak, de valamilyen szinten az ember becsapja magát.
"..."
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

bel írta: 2023.10.16. 15:49 Szia,

Az idei minosito olcsobb!

Ha jol emlekszek, akkor az MSSzben 15 000 Ft, az MDLSZben 6 000 Ft az evkozi minosites dijja.
Mindketto felesleges extra kiadas, ha meg az iden meglovod a minositest, hiszen ez a dolgok normalis menete: az idei versenyeredmeny a jovo evi minosites alapja.

Bel
Köszi a tippet!
Az igaz hogy ha mondjuk 3 kategória esetén (kiskal, nagykal, hosszú) meglövöm év közben a minősítőt 1x bármelyikből(MDLSZ)
akkor nem kell mindhárom kategóriából 3x meglőni?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

layman írta: 2023.10.18. 15:09 Köszi a tippet!
Az igaz hogy ha mondjuk 3 kategória esetén (kiskal, nagykal, hosszú) meglövöm év közben a minősítőt 1x bármelyikből(MDLSZ)
akkor nem kell mindhárom kategóriából 3x meglőni?
3 versenyen kell részt vegyél az év során, és minden kívánatos kategóriából egyszer meg kell lődd a minősítést. Én így értettem a szabálykönyv alapján.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

layman írta: 2023.10.18. 15:09 Köszi a tippet!
Az igaz hogy ha mondjuk 3 kategória esetén (kiskal, nagykal, hosszú) meglövöm év közben a minősítőt 1x bármelyikből(MDLSZ)
akkor nem kell mindhárom kategóriából 3x meglőni?
Igen.
Legyen meg legalább egyszer a minősítés, valamint összesen legalább 3 verseny.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

AndyA írta: 2023.10.18. 15:24 3 versenyen kell részt vegyél az év során, és minden kívánatos kategóriából egyszer meg kell lődd a minősítést. Én így értettem a szabálykönyv alapján.
akkor jó , köszönöm!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2023.10.18. 12:04 Jó pár embert ismerek akik fapados glockokkal végig verik a mezőnyt.
Milyen versenyszámban?
Én GYP-ben lövök, ott azért kizártnak tartom hogy komoly versenyen (OB, kiemelt minősítő) egy fapados Glock-al végigverik a mezőnyt.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: glock 19

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TurboP írta: 2023.10.18. 14:38 Én ezt most nem értem, miért kellene visszatérnie a gyári glockra? Miért kellene hogy azzal is eredményes legyen mikor van egy fasza sütése, ha cseréli a pisztolyt majd cseréli azt is. vagy nem? Vagy én nem értek valamit.
+1
Miért dobnánk ki az autóból a szervót meg a menetstabilizátort, csak mert nem érezzük az erőket közvetlenül, és ha átülünk egy szervó/elektronika nélküli autóba, akkor azzal nehezebb lesz vezetni?
Nem igazán értem én sem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2023.10.18. 15:41-kor.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

jah, en is jobban szeretem a kortet mint az almat!
aksurv írta: 2023.10.18. 12:04 Glock van rendszeresítve gyakorlatilag az összes tier1 szintű egységnél a világon.
Ugye nem gondolja senki hogy ott ahol élet és halál múlik a fegyveren ott glockot használnának, ha az nem lenne tökéletesen megfelelő a feladatra?
ingyom bingyom tálib-e?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.10.18. 15:32 Milyen versenyszámban?
Én GYP-ben lövök, ott azért kizártnak tartom hogy komoly versenyen (OB, kiemelt minősítő) egy fapados Glock-al végigverik a mezőnyt.
A bel egyik versenyen úgy hogy ort volt kb. mindenki aki számított egy tartolcser miatt standardbe került glockkal az egyik srác végig verte a teljes standard mezőnyt ipsiben.
De vannak olyanok akik ezt a szolgálati glockkal tették meg.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

aksurv írta: 2023.10.18. 15:47 A bel egyik versenyen úgy hogy ort volt kb. mindenki aki számított egy tartolcser miatt standardbe került glockkal az egyik srác végig verte a teljes standard mezőnyt ipsiben.
De vannak olyanok akik ezt a szolgálati glockkal tették meg.
Melyik verseny volt is mikor?
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: glock 19

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

TurboP írta: 2023.10.18. 14:38 Én ezt most nem értem, miért kellene visszatérnie a gyári glockra? Miért kellene hogy azzal is eredményes legyen mikor van egy fasza sütése, ha cseréli a pisztolyt majd cseréli azt is. vagy nem? Vagy én nem értek valamit.
Mindenki szereti a jó sütést, meg könnyen megszokja az ember. De elmész mondjuk egy versenyre ahol beszarik a fasza pisztolyod (legyen mondjuk egy Glock a példa kedvéért), ne adj isten egy sporttárs ad egy gyári Glockot a kezedbe, amivel közel sem biztos ,hogy ugyan azt az eredményt elfogod érni. Pláne ha te jónak érezted az aznapi felkészültséged és tényleg csak a fegyverre tudod fogni a hibát. De számtalan ilyen példa van még.
Másik példa, saját példa;
Elkezdtem jobban foglalkozni a késekkel,használni, bushcraft stb. Ezeket fenni élezni is kellene hébe hóba.
Na most kézből fenőkövön nem megy, türelem meg idő kellene, vettem egy jó késélezőt. Borotva éles minden késem. De ugye az erdőn , ha helyzet van ott nem fog állványozni meg stb. Ha nem kézből kövön , egérpadon stb élezel. Magamat csapom én is be, és meg kell tanulnom élezni ! (Meg is fogok ,csak idő ,idő ,idő).
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

az nem szamit, a lenyeg hogy vegigverte :roll:
HCZoli írta: 2023.10.18. 16:17 Melyik verseny volt is mikor?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: glock 19

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

TotoHU írta: 2023.10.18. 15:36 +1
Miért dobnánk ki az autóból a szervót meg a menetstabilizátort, csak mert nem érezzük az erőket közvetlenül, és ha átülünk egy szervó/elektronika nélküli autóba, akkor azzal nehezebb lesz vezetni?
Nem igazán értem én sem.
Évekig szervó nélküli terepjárót vezettem , sok extra elektronikai szar nélkül. Most egy modern autóm van. Szerinted melyiket szerettem jobban ? Bár ez megint más, csak feljött az autó. A lőtéri élmények alapján , sokan a tuningal sem tudnak egy mssz minősítőt meglőni jól. Az első nagykal pisztolyom egy XDM volt. Gyári volt minden, majd nem lett tuning, de vettem abból a pénzből lőszert inkább és gyakoroltam. Volt eredménye. Megértelek benneteket is, mindenki más a nézőpont . El kell fogadni.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

HCZoli írta: 2023.10.18. 16:17 Melyik verseny volt is mikor?
Szia,

Nem tudom, de reg volt, az biztos.

Nem 2021-ben volt, mert ott a std-t Marcin nyerte (valami .40-es 2011 jellegu pisztollyal), a prod-ot Timi nyerte Shadow2-vel. Egyebkent ha jol szamolom, akkor ez volt a 33. IPSC verseny, amit rendeztem.

Az elott az utolso IPSC versenyt 2018-ban rendeztem, de mar nem emlekszek ra, hogy Mocza Sanyi milyen pisztollyal nyerte a STD-t.

Bel
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: glock 19

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

SwissArmy írta: 2023.10.18. 16:40 Mindenki szereti a jó sütést, meg könnyen megszokja az ember. De elmész mondjuk egy versenyre ahol beszarik a fasza pisztolyod (legyen mondjuk egy Glock a példa kedvéért), ne adj isten egy sporttárs ad egy gyári Glockot a kezedbe, amivel közel sem biztos ,hogy ugyan azt az eredményt elfogod érni. Pláne ha te jónak érezted az aznapi felkészültséged és tényleg csak a fegyverre tudod fogni a hibát. De számtalan ilyen példa van még.
Másik példa, saját példa;
Elkezdtem jobban foglalkozni a késekkel,használni, bushcraft stb. Ezeket fenni élezni is kellene hébe hóba.
Na most kézből fenőkövön nem megy, türelem meg idő kellene, vettem egy jó késélezőt. Borotva éles minden késem. De ugye az erdőn , ha helyzet van ott nem fog állványozni meg stb. Ha nem kézből kövön , egérpadon stb élezel. Magamat csapom én is be, és meg kell tanulnom élezni ! (Meg is fogok ,csak idő ,idő ,idő).
Nettó spekuláció. Mert mi van, ha pont beszarik a fasza gyári Glock, és egy harcoló német alakulat van ott akik jófejségből adnak egy gyári P08-at. A gyári Glock-hoz szokott kezeddel közel sem biztos hogy ugyanazt az eredményt fogod elérni. Pláne ha te jónak érezted az aznapi felkészültséged és tényleg csak a fegyverre, meg a németekre tudod fogni a hibát. De számtalan ilyen példa van még.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: glock 19

Hozzászólás Szerző: G.D »

SwissArmy írta: 2023.10.18. 16:40 Mindenki szereti a jó sütést, meg könnyen megszokja az ember. De elmész mondjuk egy versenyre ahol beszarik a fasza pisztolyod (legyen mondjuk egy Glock a példa kedvéért)
Erre kb. statisztikai hibahatár alatti az esély - és nem csak a Glock, de kb. bármelyik műanyagtokos strikeres sütésű pisztoly esetében is.
SwissArmy írta: 2023.10.18. 16:40ne adj isten egy sporttárs ad egy gyári Glockot a kezedbe
Akkor másfél perc alatt átrakom bele a saját "tuning" sütésemet.
SwissArmy írta: 2023.10.18. 16:40De számtalan ilyen példa van még.
Inkább kímélj meg tőlük minket légyszi.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.10.18. 15:41 jah, en is jobban szeretem a kortet mint az almat!
Bizony! Finom az alma is, de a körte még finomabb. :-P
Avatar
SwissArmy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.07.10. 23:36

Re: glock 19

Hozzászólás Szerző: SwissArmy »

G.D írta: 2023.10.18. 20:10 Erre kb. statisztikai hibahatár alatti az esély - és nem csak a Glock, de kb. bármelyik műanyagtokos strikeres sütésű pisztoly esetében is.



Akkor másfél perc alatt átrakom bele a saját "tuning" sütésemet.



Inkább kímélj meg tőlük minket légyszi.
De csak mert te kéred.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Ez a “tuning elkényeztet” szerintem szituáció gyártás. “Mi lenne, ha” ha más fegyver kerül a kezedbe mert muszáj, akkor egy pálya alatt belejön az ember, alkalmazkodik. Ha nem saját a fegyver, akkor eleve alacsonyabb az ambíció szint. Miért kellene mindig minden pályát kicsit előnytelenebb sütessel lőni, csak emiatt?

A fontos infó, hogy Gyorspontot lő TotoHU. Pontlövészet. Nem dinamikus. Pontnál tényleg számít a sütés. Jobban, mint a dinamikus számban.

Nyertem már GyP versenyt full gyári Shadow1-gyel, de a) a Shadow azért mégsem Glock, hanem eleve sportra gyártott , eleve egész jó sütésű pisztoly és
B) akkor és ott éppen nem jött nálam jobb lövő jobb fegyverrel . Na bumm. A Hammerlimmel még sokkal jobbat lőttem volna :)

Glocckal nem szívesen lőnék pontot, csak ha muszáj, de ha igen, akkor a gyárinál jobb sütése vágynék. Dinamikus számokban nem éreztem fontosnak, de pontban igen.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

HCZoli írta: 2023.10.18. 16:17 Melyik verseny volt is mikor?
Jo rég még a gepardon.
M. Sanyi. Azért tudom, mert konkrétan rákérdeztem tőle fegyverre.
Egyébként lehetnél te is példa.
A p10c is csak jobb glock aztán mindenkit megvertél vele, bár nem tudom, hogy mennyire tuningolod a fegyvereket, de nem hiszem hogy azon múlik.
Azon múlik hogy tudod, hogy mit csinálsz a pályán és nem vesztesz olyanokon időt amin mi viszont igen.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

Erős P10C beütés PPQ markolatszöggel :lol:
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

layman írta: 2023.10.19. 14:07 Erős P10C beütés PPQ markolatszöggel :lol:
és P320 vázrendszerrel.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2023.10.19. 06:30 Új lengyel pisztoly: Radom MPS

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-leng ... radom-mps/


Kép
Műanyagtokos, strikeres, acél vázrendszerrel, 15 lövetű?
Sose' hallottunk ilyet! :D

Igazából kíváncsi lennék mi mozgatja a gyárakat a millió plusz egyedik Glock klón legyártására?? Első gondolatom az volt, hogy talán a dinamikusan (vagy inkább robbanásszerűen) felfutó lengyel haderőfejlesztésre akarnak felkapaszkodni ők is - de hát ott éppen most cserélték/cserélik a szolgálati pisztolyokat a szintén Radom által gyártott VIST 100-ra, a már leszállított 20 ezer mellé most kapnak még 28 ezret.
Akkor mi lehet ezzel a cél? Pár tízezret csak eladnak amerikai gyűjtőknek?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2023.10.19. 15:41 Műanyagtokos, strikeres, acél vázrendszerrel, 15 lövetű?
Sose' hallottunk ilyet! :D

Igazából kíváncsi lennék mi mozgatja a gyárakat a millió plusz egyedik Glock klón legyártására?? Első gondolatom az volt, hogy talán a dinamikusan (vagy inkább robbanásszerűen) felfutó lengyel haderőfejlesztésre akarnak felkapaszkodni ők is - de hát ott éppen most cserélték/cserélik a szolgálati pisztolyokat a szintén Radom által gyártott VIST 100-ra, a már leszállított 20 ezer mellé most kapnak még 28 ezret.
Akkor mi lehet ezzel a cél? Pár tízezret csak eladnak amerikai gyűjtőknek?
Szinte biztos, hogy hazai állami katonai/belügyi megrendelésre gyúrnak, nyilván vastagon fog majd árazáskor a ceruza. Kelet-Európaiak vagyunk, tudjuk hogy megy ez:-)

(Olyan szempontból persze nem kárhoztathatóak, hogy legalább megtartják a belföldi gyártókapacitást, amit mi beszántottunk. De az innovációnak ez nem táptalaja. Piaci verseny csak ott tud kialakulni, ahol van piac.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.10.19. 06:30 Új lengyel pisztoly: Radom MPS

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-leng ... radom-mps/


Kép
Összegyúrtak minden újítást ami az utóbbi 15 évben kijött. Ha nem lesz p320 jellegű bánata akkor el lehet őket adni.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2023.10.19. 15:41 Műanyagtokos, strikeres, acél vázrendszerrel, 15 lövetű?
Sose' hallottunk ilyet! :D

Igazából kíváncsi lennék mi mozgatja a gyárakat a millió plusz egyedik Glock klón legyártására?? Első gondolatom az volt, hogy talán a dinamikusan (vagy inkább robbanásszerűen) felfutó lengyel haderőfejlesztésre akarnak felkapaszkodni ők is - de hát ott éppen most cserélték/cserélik a szolgálati pisztolyokat a szintén Radom által gyártott VIST 100-ra, a már leszállított 20 ezer mellé most kapnak még 28 ezret.
Akkor mi lehet ezzel a cél? Pár tízezret csak eladnak amerikai gyűjtőknek?
Egy bizonyos idő után eljut az eszközök evolúciója egy minden szempontból optimális állapotra. Egyszerűen rájövünk valami hogyan a legjobb, mi a legoptimálisabb kompromisszum. Lásd telefonok, mind tökegyforma, de ha eléd raknak egy laptopot, az is kb mind egyforma. Igaz ez a kaliberekre is, minden 9x19 már, de ha az ember erre a feladatra keres pisztolyt, akkor egyszerűen ez a kialakítás az optimum. Legalábbis amíg nem jön valami forradammi újítás. Szóval összefoglalva, azért gyárt mindenki ilyen varinásokat, mert erre a feladatra ezek a paraméterek a legoptimálisabbak, nem kezdik elölről a kerék feltalálásától. Meg mert el lehet adni, és profit van belőle.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fortitu 2023.10.19. 15:53-kor.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2023.10.19. 15:48 Összegyúrtak minden újítást ami az utóbbi 15 évben kijött. Ha nem lesz p320 jellegű bánata akkor el lehet őket adni.
Úgy látom ott a billentyűbiztositó tengelye, szóval remélhetőleg nem lesz vele gond.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.10.19. 15:46 Szinte biztos, hogy hazai állami katonai/belügyi megrendelésre gyúrnak, nyilván vastagon fog majd árazáskor a ceruza. Kelet-Európaiak vagyunk, tudjuk hogy megy ez:-)

(Olyan szempontból persze nem kárhoztathatóak, hogy legalább megtartják a belföldi gyártókapacitást, amit mi beszántottunk. De az innovációnak ez nem táptalaja. Piaci verseny csak ott tud kialakulni, ahol van piac.)
Ott a sportönvédelmik miatt akár értékelhető hazai piaca is lehet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.10.19. 15:52 Ott a sportönvédelmik miatt akár értékelhető hazai piaca is lehet.
Egy új típus kifejlesztését/gyártását a belpiacról optimális esetben rájuk eső párszáz darabos évi eladás biztosan nem finanszírozza.

De majd meglátjuk mennyit vesz a lengyel LE/Mil szektor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Nocsak, a S&W is beszállt az olcsó, műanyagtokos PCC-k piacára! Ebből még nálunk is el lehetne adni (évi nyolcésfél darabot, Muhahaha). Új Smith&Wesson PCC: Response:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/uj-smit ... -response/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

A korábbi CZ Skorpió EVO3 threadhez

Ma Gyálon ismét találkoztam egy hosszú oéldánnyal - egyre jobban megbarátkozok az alakjával 8-)

A sporttárs személyes tapasztalata:imádja, kezes, pontos, kényelmes, stabil - hibátlan

Némi unszolására negatívumból kettőt tudott mondani:
1. Nem szereti a Skorpió lőszert (igen, az az STV, amit itt a fórumon többen is ekéztünk) - na jó nálam ez nem igazán komoly negatívum
2. A gyári sütést nagyon keménynek találta. Vett bele 80 000 forintért versenysütést, azóta woaah és wow.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Petya357 írta: 2023.10.21. 14:29 A korábbi CZ Skorpió EVO3 threadhez

Ma Gyálon ismét találkoztam egy hosszú oéldánnyal - egyre jobban megbarátkozok az alakjával 8-)

A sporttárs személyes tapasztalata:imádja, kezes, pontos, kényelmes, stabil - hibátlan

Némi unszolására negatívumból kettőt tudott mondani:
1. Nem szereti a Skorpió lőszert (igen, az az STV, amit itt a fórumon többen is ekéztünk) - na jó nálam ez nem igazán komoly negatívum
2. A gyári sütést nagyon keménynek találta. Vett bele 80 000 forintért versenysütést, azóta woaah és wow.
Meg az itthoni ára a legnagyobb negatívum. A forgalmazónál 720.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

cujoe írta: 2023.10.22. 09:06 Meg az itthoni ára a legnagyobb negatívum. A forgalmazónál 720.
Igazad van, sajnos tényleg nem mindenki engedhet meg magának háromnegyed millát egy úri passziórá :roll:

De akit interjúztattam, ő egy szóval sem sem említette az árát, sőt a tuning költségeket sem fájlalta. A posztban nem a saját véleményemet népszerűsítettem - hanem valós user tapasztalatokat tettem közkinccsé. 8-)

Sajnos a minőségi PCCk mind drágák. Ami sokkal olcsóbb, ott kompromisszumokat is vállal az ember.a hazai piacon jelenleg Nincs “feleannyibakerülő, de majdnemolyanjó” :lol:

Pisztolyban létezik több, kompromisszumoktól szinte mentes, “budget” alternatíva. Pl egy Glock qrvslyó és nem drága, főleg ha vato-et veszi meg valaki 165-ért ;)

A PCC mint műfaj - sajnos - “luxuscikk” aminek elkérik az árát, még használtan is drága az, ami nem kompromisszumos -és emiatt sajnos valóban nem mindenki engedheti meg magának :( de ez a szegmens sajátossága IMHO, nem a Skorpióé.

A magán import nem mindenkinek való, de többen ezzel hidalták át a problémát. Ill kell nézni használtat - az sem olcsó, de olcsóbb. Ilyen ez a showbiznisz - a pisztolyt még lehet olcsóba’ csinálni, a nagykal öntöltő sport puskát nemigen. A hadi karabélyokba a lőszer drága, a PCCknél pedig maga a fegyver :?

“Az egyetlen nyerő lépés - nem játszani”
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Petya357 írta: 2023.10.22. 09:55 Igazad van, sajnos tényleg nem mindenki engedhet meg magának háromnegyed millát egy úri passziórá :roll:

De akit interjúztattam, ő egy szóval sem sem említette az árát, sőt a tuning költségeket sem fájlalta. A posztban nem a saját véleményemet népszerűsítettem - hanem valós user tapasztalatokat tettem közkinccsé. 8-)

Sajnos a minőségi PCCk mind drágák. Ami sokkal olcsóbb, ott kompromisszumokat is vállal az ember.a hazai piacon jelenleg Nincs “feleannyibakerülő, de majdnemolyanjó” :lol:

Pisztolyban létezik több, kompromisszumoktól szinte mentes, “budget” alternatíva. Pl egy Glock qrvslyó és nem drága, főleg ha vato-et veszi meg valaki 165-ért ;)

A PCC mint műfaj - sajnos - “luxuscikk” aminek elkérik az árát, még használtan is drága az, ami nem kompromisszumos -és emiatt sajnos valóban nem mindenki engedheti meg magának :( de ez a szegmens sajátossága IMHO, nem a Skorpióé.

A magán import nem mindenkinek való, de többen ezzel hidalták át a problémát. Ill kell nézni használtat - az sem olcsó, de olcsóbb. Ilyen ez a showbiznisz - a pisztolyt még lehet olcsóba’ csinálni, a nagykal öntöltő sport puskát nemigen. A hadi karabélyokba a lőszer drága, a PCCknél pedig maga a fegyver :?

“Az egyetlen nyerő lépés - nem játszani”

Félreérted: Az ár-érték arányra gondoltam. A "fanatikus" lövész úgyis megveszi, akinek van pénze rögtön, akinek nincs az meg összeköhögi a rávalót. Én az indokolatlanul magas magyarországi árra gondoltam. A kinti ár megfelelő egy "műanyag" puskáért, ami tudod, hogy évekig jól szolgál, van hozzá minden tuning, megbízható, stb.. De alig többért itthon már Schmeissert kapsz, ami nagyon más kategória (tapasztalat).
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

cujoe írta: 2023.10.22. 10:21 Félreérted: Az ár-érték arányra gondoltam. A "fanatikus" lövész úgyis megveszi, akinek van pénze rögtön, akinek nincs az meg összeköhögi a rávalót. Én az indokolatlanul magas magyarországi árra gondoltam. A kinti ár megfelelő egy "műanyag" puskáért, ami tudod, hogy évekig jól szolgál, van hozzá minden tuning, megbízható, stb.. De alig többért itthon már Schmeissert kapsz, ami nagyon más kategória (tapasztalat).
Abban egyetértünk, hogy ennyiért én us inkább Schmeissert vennék. Nem éreztem fényévekre köztük, de a mostani árakkal nézve - valóban jobb az ár/érték aránya.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

Petya357 írta: 2023.10.22. 15:40 Abban egyetértünk, hogy ennyiért én us inkább Schmeissert vennék. Nem éreztem fényévekre köztük, de a mostani árakkal nézve - valóban jobb az ár/érték aránya.
de neked van már PCC-d petya, csak még gyakorolni kell vele ;) :D

https://www.youtube.com/shorts/7nU5lE7EeXM
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

vato írta: 2023.10.22. 15:45 de neked van már PCC-t petya, csak még gyakorolni kell vele ;) :D

https://www.youtube.com/shorts/7nU5lE7EeXM
Fújj bazári mutatványos :lol:

Csupán biztonsági okokból nem szoktam ilyet csinálni az alsókulcsossal - mert az égben nincs golyófogó ;)

Lever action - az eredeti PCC :mrgreen: fogok tölteni enyhe lőszert, és akkor majd meglátjuk h MP5 vagy Rossi a nyerő

Kapcsolódó Jeff Cooper történet:

A Gunsite Ranchon bazi nagy terület állt revdelkezésre - közel 2 mérföldes biztonsági zónában rendelkezett az egyik lőirány

Ott szórakoztatta a vendégeket az egyik haverja, aki simán a leszedte az égből a skeet korongokat - golyós puskával, egy nyílt irányzékos 44 Magnum Winchesterrel :o az ezredes saját maga nem tudta ezt a trükköt megcsinálni, de nagyon elismerően nyilatkozott a “tehetséges fiatalemberről”.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.10.22. 15:40 Abban egyetértünk, hogy ennyiért én us inkább Schmeissert vennék. Nem éreztem fényévekre köztük, de a mostani árakkal nézve - valóban jobb az ár/érték aránya.
Mex fórumtársunk is kiposztolt valami izgalmasat a BTS facséjára PCC témában.
img_1_1697985055240.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2023.10.22. 16:24 Mex fórumtársunk is kiposztolt valami izgalmasat a BTS facséjára PCC témában.

img_1_1697985055240.jpg
Nekem nem kell BTS PCC.
Mert már van.😎
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

cujoe írta: 2023.10.22. 09:06 Meg az itthoni ára a legnagyobb negatívum. A forgalmazónál 720.
Szlovákiában meg nincs 450e forint.. szerintem az marhajó ár érte. :roll:
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

vadaszapron van egy b7es vz58 ha valaki ingerenciat erezne ra.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

Petya357 írta: 2023.10.22. 15:55
Ott szórakoztatta a vendégeket az egyik haverja, aki simán a leszedte az égből a skeet korongokat - golyós puskával, egy nyílt irányzékos 44 Magnum Winchesterrel :o az ezredes saját maga nem tudta ezt a trükköt megcsinálni, de nagyon elismerően nyilatkozott a “tehetséges fiatalemberről”.
koronglövészet is megy a bátyának :D

https://youtube.com/shorts/FBbowG9gEYI? ... KPpj0oqTlp

petya ilyen kúcsos puskával jó eredményt elérni PCC versenyen, na az arcpirító lenne :D bár alultöltött 38-assal kellene ahhoz próbálkozni, nagyobb tárkapacitás nulla hátrarúgás
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

vato írta: 2023.10.22. 16:52 koronglövészet is megy a bátyának :D

https://youtube.com/shorts/FBbowG9gEYI? ... KPpj0oqTlp

petya ilyen kúcsos puskával jó eredményt elérni PCC versenyen, na az arcpirító lenne :D bár alultöltött 38-assal kellene ahhoz próbálkozni, nagyobb tárkapacitás nulla hátrarúgás
Az ismétlési sebesség valóban nem ugyanaz mint egy öntöltőnél, de ez még simán behozható /Márkón steelen simán vertem volna a mezőny felét - csak (jogosan) kizártak mert az ezer zsúlos “lájtos” load is kráteresítette a fémcélt. :roll:

A hátrány akkor válik valóban súlyossá , amikor tíznél többet kell lőni. Nem tudok gyorsabban tölteni egyesével, mint Vato ráismételni empéöttel :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

"A Magyar Dinamikus Lövészsport Szövetség általános minősítési szabályzata alapján
meghatározottak szerint a Steel Challenge szakág minősítéseire az alábbi szabályok
vonatkoznak:

(1) A minősítés alapja az összes időmegtakarítás százalékos eredménye. A verseny
győztesének elért pontszáma a 100 százalék. Minden további versenyző annyi százalékot kap,
ahány százalékát megszerezte a győztes időmegtakarításának. A minősüléshez legalább 3
versenyzőnek kell eredményt elérnie divíziónkként."

Ezt magyarázza el nekem valaki, PLS, hogy mit jelent, de lassan gépeljen, hogy meg is értsem... :-)
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

AndyA írta: 2023.10.23. 12:11 "A Magyar Dinamikus Lövészsport Szövetség általános minősítési szabályzata alapján
meghatározottak szerint a Steel Challenge szakág minősítéseire az alábbi szabályok
vonatkoznak:

(1) A minősítés alapja az összes időmegtakarítás százalékos eredménye. A verseny
győztesének elért pontszáma a 100 százalék. Minden további versenyző annyi százalékot kap,
ahány százalékát megszerezte a győztes időmegtakarításának. A minősüléshez legalább 3
versenyzőnek kell eredményt elérnie divíziónkként."

Ezt magyarázza el nekem valaki, PLS, hogy mit jelent, de lassan gépeljen, hogy meg is értsem... :-)
Az adott verseny legjobb idejét lövő versenyző eredménye jelenti a maximumot, vagy is a 100%-ot. Mindenki más ehhez viszonyítódik (százalékosan) és ennek tekintetében éri el a helyezéseket, minősítési fokozatokat.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

cujoe írta: 2023.10.23. 12:24 Az adott verseny legjobb idejét lövő versenyző eredménye jelenti a maximumot, vagy is a 100%-ot. Mindenki más ehhez viszonyítódik (százalékosan) és ennek tekintetében éri el a helyezéseket, minősítési fokozatokat.
Vagyis ha jól válogatom meg az ellenfeleimet, akkor simán lehet, hogy egy erős mezőnyben II. osztályú minősítésre elegendő idővel mesterfokozatot kapok...? Ezt mégis hogyan?!

Az egy dolog, hogy nyertem már idén 25 m 20 lövés kiskaliberben versenyt 169 körrel. Máskor meg 174 körrel csak második lettem, vagy éppen 168 körrel az első hatba sem kerültem be, mert erős volt a mezőny. De attól még ez az MSSz-nél 1:1 alapon abszolútértékben összevethető másvalaki máshol elért eredményével, és mindegyik esetben I. osztályú minpsítést jelent.

Mondjuk a magyarázatot annak ellenére nem értem, mert utána úgy vannak a fokozatok, hogy 30% nagymester, 40% mester stb. Vagy ez úgy értendő, hogy a 100%-hoz képest 130%-on belül, 140%-on belül stb.?
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

AndyA írta: 2023.10.23. 12:30 Vagyis ha jól válogatom meg az ellenfeleimet, akkor simán lehet, hogy egy erős mezőnyben II. osztályú minősítésre elegendő idővel mesterfokozatot kapok...? Ezt mégis hogyan?!

Az egy dolog, hogy nyertem már idén 25 m 20 lövés kiskaliberben versenyt 169 körrel. Máskor meg 174 körrel csak második lettem, vagy éppen 168 körrel az első hatba sem kerültem be, mert erős volt a mezőny. De attól még ez az MSSz-nél 1:1 alapon abszolútértékben összevethető másvalaki máshol elért eredményével, és mindegyik esetben I. osztályú minpsítést jelent.

Mondjuk a magyarázatot annak ellenére nem értem, mert utána úgy vannak a fokozatok, hogy 30% nagymester, 40% mester stb. Vagy ez úgy értendő, hogy a 100%-hoz képest 130%-on belül, 140%-on belül stb.?
Az "ellenfeleket" nem én válogatom.. Az adott divízió összes indulója, ha viszonylag "gyengén" lő (értsd = nincs jelen "profi" steel-es), akkor lehet, hogy egy egyébként nem túl jó steel lövő lesz az első, aki automatikusan nagymester lesz, hiszen az övé a 100% és a többiek arányosan ehhez a százalékhoz képest minősülnek. A második egyébként még gyengébb lövő még mondjuk nagymester lesz a harmadik már csak mester. Ugyanezek a lövők egy olyan versenyen, ahol jelen van egy olyan lövő, aki egyébként steel-re edz és jól lő, már csak mondjuk egy másodosztályt vagy jobb esetben elsőt fognak ebben az esetben elérni, mert a viszonyítási alap a profi lövő nagyon gyors eredménye lesz. Ha egy versenyen odaállok és 10 másodperc alatt lövöm a pályát és nincs jobb a jelenlévők között, akkor én leszek a mérvedó. Ha jön egy igazán jó lövő, akkor ugyanezt a pályát teljesíti 3 másodperc alatt és akkor már mindjárt ő lesz a mérvadó, akihez viszonyul a minősítési szint.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

cujoe írta: 2023.10.23. 12:46 Az "ellenfeleket" nem én válogatom.. Az adott divízió összes indulója, ha viszonylag "gyengén" lő (értsd = nincs jelen "profi" steel-es), akkor lehet, hogy egy egyébként nem túl jó steel lövő lesz az első, aki automatikusan nagymester lesz, hiszen az övé a 100% és a többiek arányosan ehhez a százalékhoz képest minősülnek. A második egyébként még gyengébb lövő még mondjuk nagymester lesz a harmadik már csak mester. Ugyanezek a lövők egy olyan versenyen, ahol jelen van egy olyan lövő, aki egyébként steel-re edz és jól lő, már csak mondjuk egy másodosztályt vagy jobb esetben elsőt fognak ebben az esetben elérni, mert a viszonyítási alap a profi lövő nagyon gyors eredménye lesz. Ha egy versenyen odaállok és 10 másodperc alatt lövöm a pályát és nincs jobb a jelenlévők között, akkor én leszek a mérvedó. Ha jön egy igazán jó lövő, akkor ugyanezt a pályát teljesíti 3 másodperc alatt és akkor már mindjárt ő lesz a mérvadó, akihez viszonyul a minősítési szint.
Igen, pont ez a kérdésem lényege. Hogy nem csak és kizárólag az én egyéni teljesítményem a minősítés alapja, hanem az is, hogy mások mellettem milyen eredményt értek el.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

cujoe írta: 2023.10.23. 12:46 Az "ellenfeleket" nem én válogatom.. Az adott divízió összes indulója, ha viszonylag "gyengén" lő (értsd = nincs jelen "profi" steel-es), akkor lehet, hogy egy egyébként nem túl jó steel lövő lesz az első, aki automatikusan nagymester lesz, hiszen az övé a 100% és a többiek arányosan ehhez a százalékhoz képest minősülnek. A második egyébként még gyengébb lövő még mondjuk nagymester lesz a harmadik már csak mester. Ugyanezek a lövők egy olyan versenyen, ahol jelen van egy olyan lövő, aki egyébként steel-re edz és jól lő, már csak mondjuk egy másodosztályt vagy jobb esetben elsőt fognak ebben az esetben elérni, mert a viszonyítási alap a profi lövő nagyon gyors eredménye lesz. Ha egy versenyen odaállok és 10 másodperc alatt lövöm a pályát és nincs jobb a jelenlévők között, akkor én leszek a mérvedó. Ha jön egy igazán jó lövő, akkor ugyanezt a pályát teljesíti 3 másodperc alatt és akkor már mindjárt ő lesz a mérvadó, akihez viszonyul a minősítési szint.
Ez pl. SAS esetében is hasonló elven működik, a legjobb lövő eredménye alapján osztják a többieknek a szintet? Mert akkor nulla esélyem van IV. osztálynál jobbra, ha pl. Vato is ott van. :-D
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

AndyA írta: 2023.10.23. 12:58 Igen, pont ez a kérdésem lényege. Hogy nem csak és kizárólag az én egyéni teljesítményem a minősítés alapja, hanem az is, hogy mások mellettem milyen eredményt értek el.
Igen, pontosan így van. Az egyéni teljesítményt nézik, de a mások teljesítményének tükrében (ahhoz viszonyítva).
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

cujoe írta: 2023.10.23. 12:46 Az adott divízió összes indulója, ha viszonylag "gyengén" lő (értsd = nincs jelen "profi" steel-es), akkor lehet, hogy egy egyébként nem túl jó steel lövő lesz az első, aki automatikusan nagymester lesz, hiszen az övé a 100%
Szia,

Apro kiegeszites: ilyen esetben a lovo az adott versenyen eleri a nagymesteri szintet, de tenylegesen csak akkor lesz nagymester, ha 3 versenyen eleri ezt.

Pl. ha valaki 2 versenyen eler 100%-t (a 3. versenyen meg 0%-t), akkor az o igazi minositese mester lesz, mert a nagymesterhez 3-szor kell elerni tobb mint 80%-t, a mesterhez 2-szer kell elerni tobb mint 60%-t.

Az I. es a II. osztalyt (MDLSZ-ben!) eleg egyszer elerni.
AndyA írta: 2023.10.23. 13:01 Ez pl. SAS esetében is hasonló elven működik, a legjobb lövő eredménye alapján osztják a többieknek a szintet? Mert akkor nulla esélyem van IV. osztálynál jobbra, ha pl. Vato is ott van. :-D
Igen: nem azonosan, de hasonloan: egy alkalommal 20+% a IV. osztaly (ez eleg mindenre, amire a II. osztaly eleg!), egy alkalommal 40+% a III. osztaly, ket alkalommal 60+% a II. osztaly, ket alkalommal 80+% az I. osztaly (ez utobbinal meg kulon kitetel, hogy legalabb 50 lovesesnek kell lennie a versenynek).

Tehat ha Vato 100 masodperc alatt teljesiti a versenyt, akkor 125 masodpercen belul kell teljesitened az I. osztalyhoz (es egy masik versenyen is, es mindketto legalabb 50 loveses), 166 masodpercen belul a II. osztalyhoz (es egy masik versenyen is), 250 masodpercen belul a III. osztalyhoz, es 500 masodpercen belul a IV. osztalyhoz, ami jogilag a legfontosabb.

ui. mivel minden palya mas, ezert nem lehet abszolut szinteket leirni ezekben a versenyagakban.

Bel
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

bel írta: 2023.10.23. 13:36 Tehat ha Vato 100 masodperc alatt teljesiti a versenyt, akkor 125 masodpercen belul kell teljesitened az I. osztalyhoz (es egy masik versenyen is, es mindketto legalabb 50 loveses), 166 masodpercen belul a II. osztalyhoz (es egy masik versenyen is), 250 masodpercen belul a III. osztalyhoz, es 500 masodpercen belul a IV. osztalyhoz, ami jogilag a legfontosabb.

ui. mivel minden palya mas, ezert nem lehet abszolut szinteket leirni ezekben a versenyagakban.

Bel
Szerintem ennél világosabban nem lehet elmagyarázni, köszi! :)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

bel írta: 2023.10.23. 13:36 Szia,

Apro kiegeszites: ilyen esetben a lovo az adott versenyen eleri a nagymesteri szintet, de tenylegesen csak akkor lesz nagymester, ha 3 versenyen eleri ezt.

Pl. ha valaki 2 versenyen eler 100%-t (a 3. versenyen meg 0%-t), akkor az o igazi minositese mester lesz, mert a nagymesterhez 3-szor kell elerni tobb mint 80%-t, a mesterhez 2-szer kell elerni tobb mint 60%-t.

Az I. es a II. osztalyt (MDLSZ-ben!) eleg egyszer elerni.



Igen: nem azonosan, de hasonloan: egy alkalommal 20+% a IV. osztaly (ez eleg mindenre, amire a II. osztaly eleg!), egy alkalommal 40+% a III. osztaly, ket alkalommal 60+% a II. osztaly, ket alkalommal 80+% az I. osztaly (ez utobbinal meg kulon kitetel, hogy legalabb 50 lovesesnek kell lennie a versenynek).

Tehat ha Vato 100 masodperc alatt teljesiti a versenyt, akkor 125 masodpercen belul kell teljesitened az I. osztalyhoz (es egy masik versenyen is, es mindketto legalabb 50 loveses), 166 masodpercen belul a II. osztalyhoz (es egy masik versenyen is), 250 masodpercen belul a III. osztalyhoz, es 500 masodpercen belul a IV. osztalyhoz, ami jogilag a legfontosabb.

ui. mivel minden palya mas, ezert nem lehet abszolut szinteket leirni ezekben a versenyagakban.

Bel
A SAS esetében el tudom fogadni ezt az érvelést, hiszen mindenkinek "új" a pálya olyan értelemben, hogy pontosan azt a pályát előtte biztosan nem tudta begyakorolni.

De a steelben fix pályák vannak, bárki megépítheti otthon magának, gyakorolhat rajta. Így akinek van lőtere (gyakorlási lehetősége), az előnybe tud kerülni azzal szemben, akinek nincs, ill. le tudja húzni annak az értékelését.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2023.10.23. 21:23 A SAS esetében el tudom fogadni ezt az érvelést, hiszen mindenkinek "új" a pálya olyan értelemben, hogy pontosan azt a pályát előtte biztosan nem tudta begyakorolni.

De a steelben fix pályák vannak, bárki megépítheti otthon magának, gyakorolhat rajta. Így akinek van lőtere (gyakorlási lehetősége), az előnybe tud kerülni azzal szemben, akinek nincs, ill. le tudja húzni annak az értékelését.
Ha steelt akarsz lőni, akkor a szabvány pályákon hozzá tudod magad hasonlítani a nemzetközi mezőnyhöz, ez tökjó dolog.
Ha valaki gyakorlott lövő, mert álmából felkeltve is pontosan benne van, hogy melyik célra hogyan kell fordulni, akkor le fog alázni, és 2. osztályú minősítésed lesz. Ha ezzel nem tudsz együttélni, akkor lőjj minősítést gyorspontban. Én addig is kongatom a fémeket ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

AndyA írta: 2023.10.23. 21:23 De a steelben fix pályák vannak
Szia,

A nagy MDLSZ versenyeken a 14 szabvany palya kozul valasztanak, de a kisebb MDLSZ es az MSSz versenyek tobbsegeben valtozatos palyak vannak Steel challengben is.

Pl. ez vagy ez, vagy akar ez.

Bel
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Fortitu írta: 2023.10.23. 21:37 Ha steelt akarsz lőni, akkor a szabvány pályákon hozzá tudod magad hasonlítani a nemzetközi mezőnyhöz, ez tökjó dolog.
Ha valaki gyakorlott lövő, mert álmából felkeltve is pontosan benne van, hogy melyik célra hogyan kell fordulni, akkor le fog alázni, és 2. osztályú minősítésed lesz. Ha ezzel nem tudsz együttélni, akkor lőjj minősítést gyorspontban. Én addig is kongatom a fémeket ;)
Kivéve a sörétes steel, mert az kizárólag csak magyar sajátosság. Csak magyarországon létezik ilyen, külön engedéllyel.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

cujoe írta: 2023.10.23. 22:20 Kivéve a sörétes steel, mert az kizárólag csak magyar sajátosság. Csak magyarországon létezik ilyen, külön engedéllyel.
Persze, szabvány pályákat írtam. A sörétes csak nemzeti versenyszám, nincsenek szabvány pályák, de más kategóriákban is vannak fantázia pályák, ami szintén hazai dolog - ahogy Bel is írta, bár 8 darab szabvány pálya létezik tudtommal, nem 14. Ezeket hívják B kategóriás versenyeknek. A "hivatalos", nemzetközi steel challenge az ez a 8 darab pálya, semmi más.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2023.10.23. 21:23 A SAS esetében el tudom fogadni ezt az érvelést, hiszen mindenkinek "új" a pálya olyan értelemben, hogy pontosan azt a pályát előtte biztosan nem tudta begyakorolni.

De a steelben fix pályák vannak, bárki megépítheti otthon magának, gyakorolhat rajta. Így akinek van lőtere (gyakorlási lehetősége), az előnybe tud kerülni azzal szemben, akinek nincs, ill. le tudja húzni annak az értékelését.
Rossz hírem van: nem fognak megkérdezni, hogy mit fogadsz el. Felesleges ilyesmiken fingreszelni. Egészen jól
működik ez a rendszer. Ha tetszik a Steel, menj steelezni. Ha nem, akkor lőj valami mást. Ennyi. A világforradalmat nem kell ilyen csacsiságok miatt kirobbantani, hiába volt Okt 23. amikor írtad ;)

Valóban van némi ellentmondás a rejatív vs abszolút pontozásos, de kevesebb, mint gondolnád. Sok hazai versenyen pl fantáziapályákat építenek (a versenyek
bő egyharmada ilyen
, a helyi adottságok miatt) . Ott nem létezik, nem is létezhet sztenderd szintidő. A kiemelt versenyek persze a szabvány 8 pálya közül válogatnak. Nirmál verseny 2-3-5 pálya, OB és nemzetközi - mind a 8 pálya

A minősítési szintek pedig úgy vannak meghatározva, hogy ha éppen ott van az országos bajnok, egy átlagosnál kicsit gyengébb lövő jellemzően még akkor is meg tudja lőni a másodosztályt. Tényleg extrém szerencsétlen kombináció kell ahhoz, hogy ez gondot okozzon. Ha mégis, akkor a delikvens elmegy egy másik versenyre, ennyi.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Minden relatív. Az olcsóság is:-))
Új, “Olcsósított” Colt Pythonok:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/olcsosi ... -pythonok/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2023.10.24. 07:10 Minden relatív. Az olcsóság is:-))
Új, “Olcsósított” Colt Pythonok:
FélOFF
Ha megkockáztatom, hogy belesétálok az önreferencia csapdájába, akkor a Colt termékpalettájából a Magnum Carry feltámasztását preferálnám és priorizálnám, mint a szerintem várhatóan legpiacképesebb terméket.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

AndyA írta: 2023.10.23. 12:58 Igen, pont ez a kérdésem lényege. Hogy nem csak és kizárólag az én egyéni teljesítményem a minősítés alapja, hanem az is, hogy mások mellettem milyen eredményt értek el.
Ez egy ilyen játék.
De mondok még "rosszabbat": 6-8 éve még simán tudtam OB harmadik lenni 70%-kal (KKPI), utoljára meg amikor voltam, csak 7. lettem ugyanolyan eredménnyel, pedig mindkétszer ugyanaz a lövő (vajon ki :D ) lett az első.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2023.10.24. 07:47 FélOFF
Ha megkockáztatom, hogy belesétálok az önreferencia csapdájába, akkor a Colt termékpalettájából a Magnum Carry feltámasztását preferálnám és priorizálnám, mint a szerintem várhatóan legpiacképesebb terméket.
Tulképpen megtették, csak nem úgy hívják, lásd:

https://www.colt.com/detail-page/colts- ... obra-sb2bb

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Sziasztok.

Munkatársam kérését tolmácsolom, mert korongban sajnos nincs semmilyen tapasztalatom. :roll:

Full kezdő, lelkes, felelősségteljes, Budapesti, és nincs autója.

Élménylövészet szinten szeretné kipróbálni a korongot, “hogy milyen”. Tudnátok javasolni olyan lőteret, ahol kulturáltan ki tudja próbálni (skeet, trap, mindegy mit), klubfegyverrel, olyan oktatóval, aki nem bunkó, és nem okoskodik hanem segítőkész? Ha megtetszik, maradna klubtagnak - de ezt még korai megmondani.

Komoly előnyben olyan helyek, ahová a fővárosból is lehet tömegközlekedni. Ha ez nem megoldható, akkor szerez fuvart, de nyilván jobb lenne ha nincs erre szükség

Köszönöm a segítséget!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Petya357 írta: 2023.10.24. 13:45 Sziasztok.

Munkatársam kérését tolmácsolom, mert korongban sajnos nincs semmilyen tapasztalatom. :roll:

Full kezdő, lelkes, felelősségteljes, Budapesti, és nincs autója.

Élménylövészet szinten szeretné kipróbálni a korongot, “hogy milyen”. Tudnátok javasolni olyan lőteret, ahol kulturáltan ki tudja próbálni (skeet, trap, mindegy mit), klubfegyverrel, olyan oktatóval, aki nem bunkó, és nem okoskodik hanem segítőkész? Ha megtetszik, maradna klubtagnak - de ezt még korai megmondani.

Komoly előnyben olyan helyek, ahová a fővárosból is lehet tömegközlekedni. Ha ez nem megoldható, akkor szerez fuvart, de nyilván jobb lenne ha nincs erre szükség

Köszönöm a segítséget!
Én az elhíresült Budakeszi Lőteret ajánlanám https://loterkft.hu/
Igen, előfordult az a már párszor kitárgyalt durva malőr, de valszeg ettől csak még jobban odafigyelnek mindenre.

Személyes tapasztalat alapján (sok éve egy céges incentive programon volt skeet és egyéb lövészet) merem ajánlani, nagyon jó fej és segítőkész lövészetvezető volt a skeet pályán (a többi helyen csak felügyeltek, különösebben nem mondtak semmit).

A közlekedés is megoldható pl. a 188-as busszal a Budaörsi Technológiai és Ipari Parkig (BITEP), onnan kicsit kell tovább sétálni Budakeszi felé, nem egy nagy távolság.
Az árak egy külön kérdés, nincs összehasonlítási alapom...
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: szöged »

Roberto68 írta: 2023.10.24. 14:00
Az árak egy külön kérdés, nincs összehasonlítási alapom...
összesen két alkalommal voltam ott

kb 10 és kb 5 éve

meglehetősen drágák voltak

de kipróblásra bátran merem ajánlani!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2023.10.24. 13:45 Sziasztok.

Munkatársam kérését tolmácsolom, mert korongban sajnos nincs semmilyen tapasztalatom. :roll:

Full kezdő, lelkes, felelősségteljes, Budapesti, és nincs autója.

Élménylövészet szinten szeretné kipróbálni a korongot, “hogy milyen”.
A kérdés lényegi részében (hogy hol?) sajnos nem tudok segíteni, de látom a topiktársaknak van bőven tippje.

A "milyen" részéhez: nekem (!!) a korongozás nehéz volt, küzdöttem vele. Anno 10 éve a vadászvizsgához teljesíteni kellett egy minimum szintet, talán 25-ből 8 találatot kellett elérni. Persze megvan a maga technikája amit elmagyaráznak és meg is mutatnak, de a 8/25 találathoz nekem gyakorolni kellett keményen. Az elején ha 1-2 találat volt a 25-ből, már nagyon örültünk magunknak, így hát külön kijártunk a vadásziskolás társakkal a lőtérre plusz órákat venni.
Vannak akiknek ez ösztönösen jól megy, és már a második-harmadik alkalommal simán 50%-os találati arányt érnek el, nekem valahogy sosem állt kézre az egész, küzdöttem is vele rendesen. (Ebben sokat számít az is, hogy a lövő méreteihez passzoló és neki kézreálló tusa van-e a fegyveren, vagy valamilyen szir-szar lelakott lőtéri söripusekkel megy-e a lövészet?)
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Roberto68 írta: 2023.10.24. 14:00 Az árak egy külön kérdés, nincs összehasonlítási alapom...
Nem olcsó.. :roll:
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2023.10.23. 22:30 8 darab szabvány pálya létezik tudtommal, nem 14.
Petya357 írta: 2023.10.24. 00:37 A kiemelt versenyek persze a szabvány 8 pálya közül válogatnak.
Sziasztok,

Elmeletben igazatok lenne: a steel challengben 8 szabvany palya van.

Csak van egy verseny, amit az altalatok felidezett szabalyok szerint "B" kategoriasnak neveznenek, mivel a loter adottsagai kovetkezteben nem tudjak felepiteni a 8 szabvany palyat, ezert a palyak egy reszet atterveztek olyanra, hogy naluk megepitheto legyen.

De nem "B" kategoriasnak nevezik, hanem Europa Bajnoksagnak.

Es mivel Europaban vagyunk, es a legjobb versenyzoink Europa bajnokok (ertsd: nem jarnak vilagbajnoksagra), ezert Magyarorszagon nem mindig szokas szabvany palyakat hasznalni, helyette inkabb a nem-szabvany EB palyakat hasznaljak.
6 ilyen vilagszintrol nezve nem-szabvany palya van, a 8 eredetivel egyutt ez kiadja az altalam irt 14-t.

Es gyorsan raneztem az MDLSZ szabalykonyvre, hogy mennyire irtam hulyeseget: "2.8.1 ... „A” kategóriájú verseny:
„A” kategóriába kizárólag azon Steel Challenge verseny sorolható, mely a szabálykönyvben meghatározott 8 nemzetközi standard pályából, vagy a 6
Európa Bajnoksági pályából (továbbiakban EB. pálya) kerül összeállításra. „A” kategóriás versenyen legkisebb pályaszám három standard, vagy EB.
pálya. Szabálykönyvtől eltérő „fantázia” pályák ezen versenykategóriában nem engedélyezettek."

Bel
Válasz küldése