Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Vizimalac írta: 2023.10.10. 12:26 Hiaba kerdeztem, hogy van-e valakinek tapasztalata a GSP500-al, senki nem valaszolt :( Igy vennem kellett egyet:)

kép_2023-10-10_122506408.png
És milyenek a tapasztalatok...? :-D
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

TurboP írta: 2023.10.10. 09:31 Hát azért Móron rendesen meg kell nézni mit veszel meg. (ha most a vadászboltról van szó).
Igen, a boltra gondoltam, de ez meglepett amit írtál…
Persze akkor csak nagy körültekintéssel kell ott bármit is venni
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

brh562 írta: 2023.10.10. 13:23 Az igazi magyar sportlövő nem versenyezni megy egy versenyre , hanem kiélvezni a függőségét :) ha elér valamit az csak a véletlen műve :):) FN FAL rulez :)
+1

A SAS Puska OB-n többünket is nèztek hülyének - és nem teljesen alaptalanul. Azért .454 Casull alsókulcsos puskában indulni sem ép elmére utal :mrgreen: nyerni nyilván nem nyertem de bitang jól éreztem magamat. És egészen vállalható helyezést sikerült elérni - nyílt irányzékos 125 (?) éves konstrukcióval amit minden lőszerrel egyenként kell újratölteni, és nagyobbat rúg mint három AK ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Bementem körülnézni, akartam egy 308-as kaliberű puskát venni. Találtam egy Savage 308-ast. Jó volt az ára 10-20e volt olcsóbb mint általában a listaár. Megvolt minden hozzá, kivéve a doboza, de adtak hozzá egy tokot, így igazából haza tudtam vinni. Rákérdeztem hogy új -e. Igen volt a válasz, egyetlen egyszer sem hangzott el, hogy használt. A kártya sem volt gyanús, 1 éves volt, hiszen álhhat egy boltban annyit egy fegyver, nem olyan sokan vesznek olcsóbb puskát. Mindegy megvettem, használtam, nem jött be. A rugerekhez vagyok szokva, ahhoz képest egy fos volt. Meghirdettem, mint egy fél éves puskát. Jött is érte egy srác, majd amikor írtuk a papírokat, mondja ismerős a gyári szám. Mutatja a könyvét, és tényleg az ővé volt. Ő számíttatta be Móron, egy drágább psukába. Mondtam neki akkor tudod mire számíthatsz. Nah így derült ki hogy nem új puskát vettem. És nem az a gond hogy használt volt, hanem hogy ez nem hangzott el.
Nah hát röviden annyi a sztori.

Azért ez nem ugyanaz a kategória mint amit cujoe írt.
Fortitu írta: 2023.10.10. 11:01 Na ezt meséld el légyszi!
"..."
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2023.10.10. 06:04 a kocka cso mire jo?
Szerintem csak arra, hogy olcso, mert egy lepest megsporolnak.

Bel
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Petya357 írta: 2023.10.10. 14:06 +1

A SAS Puska OB-n többünket is nèztek hülyének - és nem teljesen alaptalanul. Azért .454 Casull alsókulcsos puskában indulni sem ép elmére utal :mrgreen: nyerni nyilván nem nyertem de bitang jól éreztem magamat. És egészen vállalható helyezést sikerült elérni - nyílt irányzékos 125 (?) éves konstrukcióval amit minden lőszerrel egyenként kell újratölteni, és nagyobbat rúg mint három AK ;)
+1 vagyis +3 :) az mindent vitt :)
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

AndyA írta: 2023.10.10. 13:53 És milyenek a tapasztalatok...? :-D
Nagyon jok, azt tudja amit kell:) A hetvegi gyorsponton versenyen is kiprobalom.
Tokmányos Lomposzaurusz
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

bel írta: 2023.10.10. 15:09 Szerintem csak arra, hogy olcso, mert egy lepest megsporolnak.

Bel
Az olcsó ebben az esetben viszonylagos, mivel 5000 eurós árat említett az ember. :-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Vizimalac írta: 2023.10.10. 16:49 Nagyon jok, azt tudja amit kell:) A hetvegi gyorsponton versenyen is kiprobalom.
Melyikre mész?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

emliteni barmit lehet, balekok mindig lesznek :roll:
AndyA írta: 2023.10.10. 16:51 Az olcsó ebben az esetben viszonylagos, mivel 5000 eurós árat említett az ember. :-)
ingyom bingyom tálib-e?
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

AndyA írta: 2023.10.10. 16:54Melyikre mész?
A kiemeltre. Napkor loter.
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TurboP írta: 2023.10.10. 14:21 Bementem körülnézni, akartam egy 308-as kaliberű puskát venni. Találtam egy Savage 308-ast. Jó volt az ára 10-20e volt olcsóbb mint általában a listaár. Megvolt minden hozzá, kivéve a doboza, de adtak hozzá egy tokot, így igazából haza tudtam vinni. Rákérdeztem hogy új -e. Igen volt a válasz, egyetlen egyszer sem hangzott el, hogy használt. A kártya sem volt gyanús, 1 éves volt, hiszen álhhat egy boltban annyit egy fegyver, nem olyan sokan vesznek olcsóbb puskát. Mindegy megvettem, használtam, nem jött be. A rugerekhez vagyok szokva, ahhoz képest egy fos volt. Meghirdettem, mint egy fél éves puskát. Jött is érte egy srác, majd amikor írtuk a papírokat, mondja ismerős a gyári szám. Mutatja a könyvét, és tényleg az ővé volt. Ő számíttatta be Móron, egy drágább psukába. Mondtam neki akkor tudod mire számíthatsz. Nah így derült ki hogy nem új puskát vettem. És nem az a gond hogy használt volt, hanem hogy ez nem hangzott el.
Nah hát röviden annyi a sztori.

Azért ez nem ugyanaz a kategória mint amit cujoe írt.
Oof...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Mex »

TurboP írta: 2023.10.10. 14:21 Bementem körülnézni, akartam egy 308-as kaliberű puskát venni. Találtam egy Savage 308-ast. Jó volt az ára 10-20e volt olcsóbb mint általában a listaár. Megvolt minden hozzá, kivéve a doboza, de adtak hozzá egy tokot, így igazából haza tudtam vinni. Rákérdeztem hogy új -e. Igen volt a válasz, egyetlen egyszer sem hangzott el, hogy használt. A kártya sem volt gyanús, 1 éves volt, hiszen álhhat egy boltban annyit egy fegyver, nem olyan sokan vesznek olcsóbb puskát. Mindegy megvettem, használtam, nem jött be. A rugerekhez vagyok szokva, ahhoz képest egy fos volt. Meghirdettem, mint egy fél éves puskát. Jött is érte egy srác, majd amikor írtuk a papírokat, mondja ismerős a gyári szám. Mutatja a könyvét, és tényleg az ővé volt. Ő számíttatta be Móron, egy drágább psukába. Mondtam neki akkor tudod mire számíthatsz. Nah így derült ki hogy nem új puskát vettem. És nem az a gond hogy használt volt, hanem hogy ez nem hangzott el.
Nah hát röviden annyi a sztori.

Azért ez nem ugyanaz a kategória mint amit cujoe írt.
Nálam ma már csak "használt" fegyvert tudsz venni. Sajna előfordult olyan hiba általunk összerakott fegyvernél, ami sosem fordul elő, ha kipróbálom, mielőtt eladom. Azóta minden fegyvert kipróbálok 5-5 lövéssel. Már ennek is látszanak a nyomai a fegyveren, a zárkeret alján, és a zárfejeken is. De én ezt minden vevőmnek elmondom, sőt a próbalövésekről készített videófelvételt is megmutatom. Mindezt csak azért, hogy hozzám senki se jöhessen vissza a továbbiakban, hogy nem ismétel a fegyvere.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mex írta: 2023.10.10. 20:18 Mindezt csak azért, hogy hozzám senki se jöhessen vissza a továbbiakban, hogy nem ismétel a fegyvere.
Tudom, hogy nem úgy érted, de azért 5 lövés után is jöhetnek elő gyártási hibák, vagy tárankét egy akadály is bőven túl sok.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Mex »

Fortitu írta: 2023.10.10. 20:23 Tudom, hogy nem úgy érted, de azért 5 lövés után is jöhetnek elő gyártási hibák, vagy tárankét egy akadály is bőven túl sok.
Mint minden "gép", amit ember, vagy robot szerel össze, meghibásodhat. Ősi mondás, hogy "ami elromolhat, az el is fog". De a posztom nem erről szólt. Előfordulhat olyan kereskedő, aki használt fegyvert újként elad, és erről "elfelejti" tájékoztatni a vásárlót. A hozzászólásom igazából arról szólt, hogy csak 5-öt lövök a fegyverekkel, és mindegyiken meg van ennek a nyoma. Ettől még új a fegyver, csak a működése lett ellenőrizve. Ez is igazából a a vásárlók megnyugtatása miatt, hogy ne legyen keserű a szájízük, mert kimentek az új fegyverrel a lőtérre, és akadály akadály hátán lesz.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: vato »

Mex írta: 2023.10.10. 20:51 Mint minden "gép", amit ember, vagy robot szerel össze, meghibásodhat. Ősi mondás, hogy "ami elromolhat, az el is fog". De a posztom nem erről szólt. Előfordulhat olyan kereskedő, aki használt fegyvert újként elad, és erről "elfelejti" tájékoztatni a vásárlót. A hozzászólásom igazából arról szólt, hogy csak 5-öt lövök a fegyverekkel, és mindegyiken meg van ennek a nyoma. Ettől még új a fegyver, csak a működése lett ellenőrizve. Ez is igazából a a vásárlók megnyugtatása miatt, hogy ne legyen keserű a szájízük, mert kimentek az új fegyverrel a lőtérre, és akadály akadály hátán lesz.
Vettem már úgy új fegyvert boltból év elején, hogy lőtérre érve vártam a bum-ot és nem jött:(( biztos a lőszer?!

Újra, megint semmi.. szétszed gyorsan, meg is volt a hiba törött ütőszeggel adták el;) (700+ eft-os vasrol beszélünk:))
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Mex írta: 2023.10.10. 20:51 Mint minden "gép", amit ember, vagy robot szerel össze, meghibásodhat. Ősi mondás, hogy "ami elromolhat, az el is fog". De a posztom nem erről szólt. Előfordulhat olyan kereskedő, aki használt fegyvert újként elad, és erről "elfelejti" tájékoztatni a vásárlót. A hozzászólásom igazából arról szólt, hogy csak 5-öt lövök a fegyverekkel, és mindegyiken meg van ennek a nyoma. Ettől még új a fegyver, csak a működése lett ellenőrizve. Ez is igazából a a vásárlók megnyugtatása miatt, hogy ne legyen keserű a szájízük, mert kimentek az új fegyverrel a lőtérre, és akadály akadály hátán lesz.
Ácsi! Te GYÁRTÓ vagy. 8-) A CZ gyárban is lőnek a fegyverekkel, amit gyártanak. Ez tök normális, a próbalövéstől még újnak számít. Az lenne a bizarr, ha nem próbálnád ki.

Amit lent leírtak a fórumtársak, az tök más. Egy KERESKEDŐ miért kéne, hogy lőjön egy másvalaki által legyártott a fegyverrel? Pláne olyat, hogy tudvalevően használtat adjon el újként - ez utóbbi nagyon nem OK. 5% kedvezmény és “ki lett próbálva de visszadták” -és máris nincs senkinek keserű szájíze, hanem a puska is elmegy, és az ügyfél is úgy érzi jól járt.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mex írta: 2023.10.10. 20:51 Mint minden "gép", amit ember, vagy robot szerel össze, meghibásodhat. Ősi mondás, hogy "ami elromolhat, az el is fog". De a posztom nem erről szólt. Előfordulhat olyan kereskedő, aki használt fegyvert újként elad, és erről "elfelejti" tájékoztatni a vásárlót. A hozzászólásom igazából arról szólt, hogy csak 5-öt lövök a fegyverekkel, és mindegyiken meg van ennek a nyoma. Ettől még új a fegyver, csak a működése lett ellenőrizve. Ez is igazából a a vásárlók megnyugtatása miatt, hogy ne legyen keserű a szájízük, mert kimentek az új fegyverrel a lőtérre, és akadály akadály hátán lesz.
Én ezt teljesen rendben lévő dolognak tartom, sőt igazából el is várom, hogy próbálja ki a gyártó a fegyvert. A CZ puskámhoz adták is a belövési lapot például.
Ha átvesznek valakitől egy használt fegyvert, majd újként adják el, az viszont valóban meredek. Gyanakszom van ott még valami részlet ebben a sztoriban, amit nem egészen ismerünk.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

vato írta: 2023.10.10. 21:07
Újra, megint semmi.. szétszed gyorsan, meg is volt a hiba törött ütőszeggel adták el;) (700+ eft-os vasrol beszélünk:))
És itt mi volt a "rejtély" megfejtése? Azért egy fegyverrel nem lősz annyi használati nyomok nélkül, hogy eltörjön az ütőszeg.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: vato »

tvsmaci írta: 2023.10.10. 21:22 És itt mi volt a "rejtély" megfejtése? Azért egy fegyverrel nem lősz annyi használati nyomok nélkül, hogy eltörjön az ütőszeg.
Nem tudom, kaptam egy uj szeget hozza nyilvan.

De Szerintem sokat csettegtették a boltban vagy gyarilag torott hegyűt tettek bele (de akkor mkh-n hogy ment át? :roll: :) )
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Mex »

vato írta: 2023.10.10. 21:31 (de akkor mkh-n hogy ment át? :roll: :) )
Ha EU-s országból lett behozva, csak szemle van a fegyveren. Igazából a gyártó országot, a gyártót, a típust, és a kaliberjelzést nézik meg. Ezen felül megkeresik benne az EU-s beütőjelet. Nem lőnek vele, még zárolást sem néznek.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mex írta: 2023.10.10. 22:06 Ha EU-s országból lett behozva, csak szemle van a fegyveren. Igazából a gyártó országot, a gyártót, a típust, és a kaliberjelzést nézik meg. Ezen felül megkeresik benne az EU-s beütőjelet. Nem lőnek vele, még zárolást sem néznek.
CIP-országot akartál írni.

Nem minden EU ország CIP-tag.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2023.10.10. 21:14 Én ezt teljesen rendben lévő dolognak tartom, sőt igazából el is várom, hogy próbálja ki a gyártó a fegyvert. A CZ puskámhoz adták is a belövési lapot például.
Ha átvesznek valakitől egy használt fegyvert, majd újként adják el, az viszont valóban meredek.
Ez egészen konkrétan kimeríti a csalás fogalmát.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

A fegyvertartásellenes államok százmillió dolláros beruházásokat és munkahelyek ezreit vesztik el. JERRY BÁCSI MEG MEGINT GYORSABB, MINT EGY GÉPPISZTOLY:-)) (vIDEÓVAL)
Tennessee-be költözött a Smith&Wesson központja:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/tenness ... kozpontja/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Vizimalac írta: 2023.10.10. 18:47 A kiemeltre. Napkor loter.
Az a világ végén van. Nekem mindenesetre túl messze.
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Mex »

gvass1 írta: 2023.10.11. 05:21 CIP-országot akartál írni.

Nem minden EU ország CIP-tag.
Bocsánatot kívánok! :D
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Ha már nemrég feljött a pcc téma: cz scorpioról mik a vélemények?

Nem vagyok nagy rajongója ezeknek a műanyag fegyvereknek, de elég jó áron van, így elgondolkodtam rajta.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Kojak »

cujoe írta: 2023.10.10. 11:32 Igen, ilyet én is tudok. Konkrétan nem arról a boltról, de vannak helyek, ahol az új puskát/fegyvert még azért kipróbálgatják a VIP ügyfelek/boltos stb.., illetve vannak dolgok, amik újként vannak eladva, de azért már páran hazavitték kipróbálni. Figyelni kell a jeleket, de nagyon és a legapróbb bizonytalanság esetén azonnal visszakozni. Újat veszek, azért fizetek, akkor legyen is az. Igaz a gyárban általában szoktak lőni a fegyverből, és előfordul, hogy nem takarítják ki. Ilyet láttam már pl CZ esetén, de ez nagyon nem egészséges..
Amikor a menetes csővégű XDM-9 3.8-at vettem, az elsőt szétszedve azért látszott rajta pár tucat lövés nyoma itt-ott.
A második már valóban új volt. :roll:
brh562 írta: 2023.10.10. 13:23 Az igazi magyar sportlövő nem versenyezni megy egy versenyre , hanem kiélvezni a függőségét :) ha elér valamit az csak a véletlen műve :):) FN FAL rulez :)
Én is ismerek olyan hülyét, aki Rapid Shooting minősítőt VZ61-essel lőtte meg, az épp tesztfázisban lévő, 3d nyomtatott szereléksínnel és optikával felszerelve. :D
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

tvsmaci írta: 2023.10.11. 09:57 Ha már nemrég feljött a pcc téma: cz scorpioról mik a vélemények?

Nem vagyok nagy rajongója ezeknek a műanyag fegyvereknek, de elég jó áron van, így elgondolkodtam rajta.
Qrvajó. A hosszú csövű EU konform változat szerintem nem az igazi - előnye az extra hosszú cső el nincs, megfogni sem
Lehet jobban mint m, és cserébe (szerintem) furán néz ki - de a kompakt nagyon baba, szuper kis mindenes, ha a kicsi, és jó áron van akkor meg kell venni. Ha nem szeretnéd, pls adj elérhetőséget mert érdekelne 8-)

Mire kell? GyPre szerintem aabszlót alkalmas, nem wow de jó.

Szituációsra kiváló, ideális átmozgásokra, olcsó és jó a tár, stb

Steel Challenge is tök jó, habár erre a szakágat specializálódott elsportolótól hallottam hogy arra egy AR9 pl Schmeisser picit még jobb.

Fortitunak van és nem csak imádja (ezt úgyis el fogja mondani) de országos szinten is komoly eredményeket is elért vele (ezt már nem biztos, hogy elmondja)

Szerintem se Skorpióval, se Schmeisserrel nem tudsz mellényúlni.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: vato »

Mex írta: 2023.10.10. 22:06 Ha EU-s országból lett behozva, csak szemle van a fegyveren. Igazából a gyártó országot, a gyártót, a típust, és a kaliberjelzést nézik meg. Ezen felül megkeresik benne az EU-s beütőjelet. Nem lőnek vele, még zárolást sem néznek.
köszi, akkor előfordulhat hogy szemlét követően egy működésképtelen (törött ütőszeg például), sőt még egy balesetveszélyes vas (nem megfelelő zárolás) is kaphat MKH kártyát ;) 👍
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

tvsmaci írta: 2023.10.11. 09:57 Ha már nemrég feljött a pcc téma: cz scorpioról mik a vélemények?

Nem vagyok nagy rajongója ezeknek a műanyag fegyvereknek, de elég jó áron van, így elgondolkodtam rajta.
mennyi az annyi?;) főleg ha bébi skorpióról van szó akkor érdekes:)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Petya357 írta: 2023.10.11. 10:31 Qrvajó. A hosszú csövű EU konform változat szerintem nem az igazi - előnye az extra hosszú cső el nincs, megfogni sem
Lehet jobban mint m, és cserébe (szerintem) furán néz ki - de a kompakt nagyon baba, szuper kis mindenes, ha a kicsi, és jó áron van akkor meg kell venni. Ha nem szeretnéd, pls adj elérhetőséget mert érdekelne 8-)

Mire kell? GyPre szerintem aabszlót alkalmas, nem wow de jó.

Szituációsra kiváló, ideális átmozgásokra, olcsó és jó a tár, stb

Steel Challenge is tök jó, habár erre a szakágat specializálódott elsportolótól hallottam hogy arra egy AR9 pl Schmeisser picit még jobb.

Fortitunak van és nem csak imádja (ezt úgyis el fogja mondani) de országos szinten is komoly eredményeket is elért vele (ezt már nem biztos, hogy elmondja)

Szerintem se Skorpióval, se Schmeisserrel nem tudsz mellényúlni.
Steelre, GYP-re, de méginkább örömködni lenne. :)

Sajnos a rövid verzió kiesik, mert új vásárlás lenne az meg A kategóriába kerülne vizsgáztatáskor.

Egyébként 1150€ a nepo-ban, az mindennel együtt megállna fél millából, szerintem jó ár érte.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Kojak »

vato írta: 2023.10.11. 10:48 köszi, akkor előfordulhat hogy szemlét követően egy működésképtelen (törött ütőszeg például), sőt még egy balesetveszélyes vas (nem megfelelő zárolás) is kaphat MKH kártyát ;) 👍
Szemlééét? Hallottam olyan maroklőfegyverről, ami szántörötten ment át a vizsgán is. :lol:
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

tvsmaci írta: 2023.10.11. 10:53 Steelre, GYP-re, de méginkább örömködni lenne. :)

Sajnos a rövid verzió kiesik, mert új vásárlás lenne az meg A kategóriába kerülne vizsgáztatáskor.

Egyébként 1150€ a nepo-ban, az mindennel együtt megállna fél millából, szerintem jó ár érte.
Most olvasom, le voltam maradva. Esztétikai kérdés - ha teszik akkor vedd, jó fegyver. Nekem nem sikerült beleszeretni a hosszúba se képen, de kézbe véve - de ez egyéni. AR9 minden csőhosszal szép, Skorpió csak kicsiben teszik -szubjektíven.

Az ár egész jó.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

tvsmaci írta: 2023.10.11. 10:53 Steelre, GYP-re, de méginkább örömködni lenne. :)

Sajnos a rövid verzió kiesik, mert új vásárlás lenne az meg A kategóriába kerülne vizsgáztatáskor.

Egyébként 1150€ a nepo-ban, az mindennel együtt megállna fél millából, szerintem jó ár érte.
Mi a behozatal menete? Hogy zajlik?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

cujoe írta: 2023.10.11. 12:21 Mi a behozatal menete? Hogy zajlik?
Ha magad csinálod, akkor kell a rendőröktől egy 16-os importengedély. Azon rajta kell lennie annak, hogy ki adja el a milyen számú fegyvert (előre le kell tárgyalni a részleteket), és kinek. Ez 90 napig érvényes.

Ezzel kimész a boltoshoz, ahol megtörténik az adásvétel, és a magyar 16-os papírt egy külföldi 16-osra kell cserélni (exportengedély). Hogy ez hogyan megy, azt is a boltossal kell letárgyalni, hogy ő intézi vagy neked kell, hol, hogyan, kell-e valamiből hivatalos fordítás külföldi nyelvre stb.

Azután a külföldi 16-ossal és a fegyverrel mész a PKLV-hez (célszerű előre időpontot foglalni), meg a szövetséghez a sportcél igazolásáért, és végül a lamináttal és a szövetségi igazolással a rendőrségre beíratni.

Szokás szerint az adásvétel napjától számítva (fegyver megszerzése) van 8 napod, hogy beírasd, PKLV-vel, szövetséggel, mindennel együtt.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

AndyA írta: 2023.10.11. 12:48 Ha magad csinálod, akkor kell a rendőröktől egy 16-os importengedély. Azon rajta kell lennie annak, hogy ki adja el a milyen számú fegyvert (előre le kell tárgyalni a részleteket), és kinek. Ez 90 napig érvényes.

Ezzel kimész a boltoshoz, ahol megtörténik az adásvétel, és a magyar 16-os papírt egy külföldi 16-osra kell cserélni (exportengedély). Hogy ez hogyan megy, azt is a boltossal kell letárgyalni, hogy ő intézi vagy neked kell, hol, hogyan, kell-e valamiből hivatalos fordítás külföldi nyelvre stb.

Azután a külföldi 16-ossal és a fegyverrel mész a PKLV-hez (célszerű előre időpontot foglalni), meg a szövetséghez a sportcél igazolásáért, és végül a lamináttal és a szövetségi igazolással a rendőrségre beíratni.

Szokás szerint az adásvétel napjától számítva (fegyver megszerzése) van 8 napod, hogy beírasd, PKLV-vel, szövetséggel, mindennel együtt.
Nagyon köszönöm!
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

cujoe írta: 2023.10.11. 14:58 Nagyon köszönöm!
Fel kell őket hívni, én úgy tudom elég segítőkészek a papírozás intézésében, dokumentumok fordításában.
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: cujoe »

tvsmaci írta: 2023.10.11. 15:16 Fel kell őket hívni, én úgy tudom elég segítőkészek a papírozás intézésében, dokumentumok fordításában.
Egyszer vásároltam már tőlük - nem fegyvert - akkor kommunikatívak voltak és korrektek.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

tvsmaci írta: 2023.10.11. 09:57 Ha már nemrég feljött a pcc téma: cz scorpioról mik a vélemények?

Nem vagyok nagy rajongója ezeknek a műanyag fegyvereknek, de elég jó áron van, így elgondolkodtam rajta.
Rövid változatom van. Nagyon szerethető, jól használható puska. Megpróbálom összeszedni a negatívumokat elsősorban.
Lényegében két műanyag héj összecsavarozva, benne egy nagy vasdarab (szabad tömegzár), kakasos elsütőszerkezet, meg egy cső. Tökegyszerű, tökjó felépítés, bár azt én se értem ezen mi kerül ennyibe.
Lehet hozzá mindenféle utólagos kiegészítőket kapni, ha igazán ki akarod használni, akkor érdemes is legózni. Én nem igazán nyúltam hozzá, mivel airosftra is Skorpiót használok, akkor meg már legyen egyforma amennyire lehet.
A válltámasz lötyögésre hajlamos, bár ezzel együtt is tökjól használható nagyobb távra is. 200 méterre is lőttem vele a fém kongatót, de tudni kell hova kell fölé tartani, természetesen sokat esik már a lövedék. Airsofthoz lehet kapni egy fixáló betétet, ez nekem az éles válltámaszában van, a hosszanti holtjátékot megszünteti, cserébe nehezebb a válltámasz hosszát állítani.
https://www.redwolfairsoft.com/accessor ... black.html
A sütés gyárilag "hadifegyveres", ezen a legegyszerűbben, legolcsóbban egy HB Industries rugó szettel lehet javítani, de van hozzá sokféle tuningsütés. Amúgy a gyárival is lehet simán jókat lőni, szóval nem kötelező hozzányúlni.
https://hbindustries.net/store/product- ... -products/
A polgári félautomata verzión hajlamos elmúlni a passzív ütőszegbiztosítás felverődés miatt. A legtöbb puskában amúgy sincs ilyen, de ez az egyetlen dolog, ami engem azért tényleg zavar benne. Ezt mintha összecsapták volna, szerintem a full autóban jelen lévő megszakító hiánya miatt tervezték bele kissé elkapkodva. Sorjázással javítható amúgy, de jó eséllyel párszáz lövés és megint hozzá kell nyúlni.
Szeretem az átlátszó tárakat. Elvileg ezek érzékenyebbek, ne dobd úgy földre, ha van benne lőszer még, nehogy törjön a tárajak. Van hozzá mindenféle utángyártott tár is, 35-ös, meg csigatár is akár.
A markolatot sokan nem szeretik a dőlésszöge miatt, igazából miután napokat rohangáltam az airsoft verzióval játékokon, nekem nem szokatlan. Nem egészen fent, hanem kicsit lejjebb kell fogni. Te is érezni fogod, hogy amúgy a külső oldalon a biztosító útban lehet. A megoldás, hogy simán úgy fogod, ahogy "kell", vagy lehet kapni "pöcök" nélküli biztosítót, az utángyártott markolat meg egyben változtat a dőlésszögön, meg ezen is.
Micro dotot javasolok rá, közel rakva a szemhez, co-witness a gyári fémirányzékkal, ami szintén nagyon jó dizájn.
Szíj rögzítéséhez paracordot fűzz át a rögzítési pontokon, aztán csomózd össze két bowline csomóval. Lehet látni fém karikákat is, de az idővel eszi a tok anyagát, sima paracord tökéletes, abba tudsz akasztani.
Javaslom, hogy rövid változatot vegyél, a válltámaszt pedig fixáltatni kellene még behozatal előtt. Így 60cm fölötti hosszú puska lenne simán, és szerintem 20-as tárat is lehetne bele használni talán(?) Ez most nem egy biztos kijelentés, erről beszéljünk kicsit, lásd alább.

Lazán kapcsolódó téma, erről már egyszer beszélgettünk gvassal itt.
"rövid lőfegyver: olyan lőfegyver, amelynek csöve nem haladja meg a 30 cm hosszúságot, vagy amelynek teljes hossza nem haladja meg a 60 centimétert;"
"hosszú lőfegyver: a rövid lőfegyvernek nem minősülő lőfegyver;"
Én ezt a mondatot még mindig úgy értem, hogy ha 30cm-nél rövidebb a cső, akkor mindegy a teljes hossz, az egy rövid lőfegyver.
A kategória:
"olyan rövid tűzfegyver, amely képes újratöltés nélkül legalább 21 lőszer kilövésére, feltéve, hogy részét képezi egy 20 lőszert meghaladó befogadóképességű töltőszerkezet vagy a tűzfegyverhez egy eltávolítható, 20 lőszert meghaladó befogadóképességű töltőberendezést csatlakoztattak, vagy..."
Tehát rövid lőfegyverhez nemcsak 10-es, hanem 20-as tárat is lehet használni(?) Gvass ezzel nem értett egyet, DE az én vizsgakártyámon azt nézem, hogy rövid lőfegyver szerepel.
"Rövid Huzagolt cső Központi gyújtású"
Meg tiltás előtti, tehát amúgy se vonatkozik rá a korlát, de azért fontos kérdés lenne ez. Másnak, akinek rövid csövű vállfegyvere van, mi van a vizsgakártyára írva?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

hosszu huzagolt cso, kozponti gyujtasu
Fortitu írta: 2023.10.11. 18:41 Másnak, akinek rövid csövű vállfegyvere van, mi van a vizsgakártyára írva?
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2023.10.11. 18:41 A válltámasz lötyögésre hajlamos, bár ezzel együtt is tökjól használható nagyobb távra is. 200 méterre is lőttem vele a fém kongatót, de tudni kell hova kell fölé tartani, természetesen sokat esik már a lövedék. Airsofthoz lehet kapni egy fixáló betétet, ez nekem az éles válltámaszában van, a
Nem szorosan a fegyverhez kapcsolódik, de intuíció alapján nem nagyon tudom eldönteni. Mondjuk ennél a példánál maradva 9 Luger és 200 m, 14-16 collos PCC-ből lőve.

Messzire lőni melyik a jobb, a kisebb tömegű, gyorsabb lövedék vagy a nagyobb tömegű, de pont ezért lassabb lövedék? A könnyebb gyorsabb, de gyorsabban is lassul, haladási sebességre és forgásra is. A nehezebb lassabb, nagyobbat esik, de kevésbé lassul, stabilabban tud repülni.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2023.10.11. 18:55 Nem szorosan a fegyverhez kapcsolódik, de intuíció alapján nem nagyon tudom eldönteni. Mondjuk ennél a példánál maradva 9 Luger és 200 m, 14-16 collos PCC-ből lőve.

Messzire lőni melyik a jobb, a kisebb tömegű, gyorsabb lövedék vagy a nagyobb tömegű, de pont ezért lassabb lövedék? A könnyebb gyorsabb, de gyorsabban is lassul, haladási sebességre és forgásra is. A nehezebb lassabb, nagyobbat esik, de kevésbé lassul, stabilabban tud repülni.
9es mindenhogy szar már ilyen távon, szóval kb mindegy, hogy picivel fölé, vagy ála kell még tartani, ha tudod hova.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

qqriq írta: 2023.10.11. 18:53 hosszu huzagolt cso, kozponti gyujtasu
Mp5nek ez a kartyaja (30cm alatti cső) 68teljes hossz
1FC475FC-CD2F-4A10-8919-46B04FEDF0D8.jpeg
Akkor ebbe mehet a 20as tar?;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.10.11. 19:18 9es mindenhogy szar már ilyen távon, szóval kb mindegy, hogy picivel fölé, vagy ála kell még tartani, ha tudod hova.
+1
ki kell kísérletezni (vagy ballisztikus kalkulátorral kiszámolni ha tudsz sebességet mérni) -de sacc 20+ centiméterekről beszélünk , mindenképpen szívás

A konkrét kérdésre a válasz, hogy a könnyebb gyorsabb lövedék jobb - összességében laposabb a röppálya, kisebb lesz az esése mint a nehéznek - gyorsabbnak arányaiban még mindig gyorsabb , mint amennyivel a könnyebb nagyobb ütemben veszít a sebességből.

Nem csak az esés számít ilyen távon - azt még csak-csak lehet kompenzálni, ha tudod mennyi. A normál 123 graines lövedéknél könnyebbet azért nem használnék, mert a huzagemelkedést ahhoz tervezték, és sokkal könnyebbel a pontosság is leromolhat. A 25 méteren még jelentéktelen különbségeket nagyon, gyakran aránytalanul felnagyítja a távolság. Szóval a gyakorlatban inkább “normál” lövedék az ajánlott, a “subsonic”147 grainesek már túl sokat esnek. Ja és legyen FMJ és nem JHP mert jobb a BC/kisebb a légellenállás.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

vz58, 25cm cso, mehet bele 20as tar? :roll:
vato írta: 2023.10.11. 19:18 Mp5nek ez a kartyaja (30cm alatti cső) 68teljes hossz

1FC475FC-CD2F-4A10-8919-46B04FEDF0D8.jpeg

Akkor ebbe mehet a 20as tar?;)
ingyom bingyom tálib-e?
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Fortitu írta: 2023.10.11. 18:41 Másnak, akinek rövid csövű vállfegyvere van, mi van a vizsgakártyára írva?
PKLV-nél hasraütés-szerű. Volt két ugyanolyan VZ61-em, az egyik B1, a másik B7 kategóriát kapott.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2023.10.11. 20:23

+1
ki kell kísérletezni (vagy ballisztikus kalkulátorral kiszámolni ha tudsz sebességet mérni) -de sacc 20+ centiméterekről beszélünk , mindenképpen szívás

A konkrét kérdésre a válasz, hogy a könnyebb gyorsabb lövedék jobb - összességében laposabb a röppálya, kisebb lesz az esése mint a nehéznek - gyorsabbnak arányaiban még mindig gyorsabb , mint amennyivel a könnyebb nagyobb ütemben veszít a sebességből.

Nem csak az esés számít ilyen távon - azt még csak-csak lehet kompenzálni, ha tudod mennyi. A normál 123 graines lövedéknél könnyebbet azért nem használnék, mert a huzagemelkedést ahhoz tervezték, és sokkal könnyebbel a pontosság is leromolhat. A 25 méteren még jelentéktelen különbségeket nagyon, gyakran aránytalanul felnagyítja a távolság. Szóval a gyakorlatban inkább “normál” lövedék az ajánlott, a “subsonic”147 grainesek már túl sokat esnek. Ja és legyen FMJ és nem JHP mert jobb a BC/kisebb a légellenállás.
20 centit hehe, 200 méteren már inkább méteres a tartomány. Ha kétféle 9-es lőszer közti különbségre értetted, akkor igen, az reális lehet.

Hozzávetőlegesen ez jó lehet megnézni mi mennyi: http://gundata.org/ballistic-calculator/
Petya357 írta: 2023.10.11. 20:23 Ja és legyen FMJ és nem JHP mert jobb a BC/kisebb a légellenállás.
Szerintem a JHP pontosabb alapvetően.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2023.10.11. 20:25 vz58, 25cm cso, mehet bele 20as tar? :roll:
Attól eltekintve, hogy ez az egész szabályozás agyfasz, ha hosszúnak írták, akkor 10-es, de a 25cm-es cső az 30 alatt lenne szerintem...
A legviccesebb, amikor Glock táras PCC-d van, meg Glock pisztolyod. Vagy esetleg .40-es pisztolyhoz használod a 9-es tárat. Vagy .300AAC-t AR tárból. És a többi...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.10.11. 20:37 20 centit hehe, 200 méteren már inkább méteres a tartomány. Ha kétféle 9-es lőszer közti különbségre értetted, akkor igen, az reális lehet.

Hozzávetőlegesen ez jó lehet megnézni mi mennyi: http://gundata.org/ballistic-calculator/



Szerintem a JHP pontosabb alapvetően.
Jaja a különbségekre gondoltam

JHP vs FMJ - elméletben akár, a gyakorlatban IMHO attól függ. Ki kell próbálni. Nekem eddig csak a drága, minőségi JHP volt valóban jobb az FNJnél, az olcsó JHP már nem.

A HPBT - puskalövedékben - mindenképpen jobb, de az nem igazi JHP csak úgy néz ki. 8-)

Tesztelnünk majd!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2023.10.11. 20:46 Jaja a különbségekre gondoltam

JHP vs FMJ - elméletben akár, a gyakorlatban IMHO attól függ. Ki kell próbálni. Nekem eddig csak a drága, minőségi JHP volt valóban jobb az FNJnél, az olcsó JHP már nem.

A HPBT - puskalövedékben - mindenképpen jobb, de az nem igazi JHP csak úgy néz ki. 8-)

Tesztelnünk majd!
Nem csináltam összehasonlító tesztet, a gyakorlatban 9x19-nél nincs igazából különbség szerintem. "Laborkörülmények" közt persze, de amúgy nem igazán releváns. Feltételzve persze, hogy normális minőségű a lőszer, és csak a lövedék kialakítása más.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Gyári Magtech lőszer érdekesség. Nem tudom okozott-e volna akadályt.
20231011_160350.jpg
20231011_160348.jpg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Offline sporttársat is kérdeztem:
"Szia, nekem 8” Stribogom van (SP9A2), B7., ami azért vicces, mert: “Rövid huzagolt cső Központi gyújtású”, 2018. 04.09. Egyébként lecseréltem a behajtható váltámaszt egy ar15-re, így most 64,5 cm, szerszám nélkül nem bontható."
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mex »

Fortitu írta: 2023.10.11. 18:41 Másnak, akinek rövid csövű vállfegyvere van, mi van a vizsgakártyára írva?
Ha a fegyver teljes mérete csőtorkolattól (lángrejtő nem számít bele) a betolt válltámaszig meghaladja a 60cm-t, és 30cm-nél rövidebb a cső, akkor "Rövid Huzagolt Cső Központi Gyűjtású", és B9-es kategória. Ilyen például az általam gyártott 8,3"-os csővel rendelkező 9mm Luger kaliberű BTS-15-ös.
Ez nem jelenti azt, hogy rövid lőfegyver, mert a teljes hossza meghaladja a 60cm-t, és a törvény vagylagosan fogalmaz. A PKLV kártya, és a törvény, illetve a sündőrség nincsenek köszönőviszonyban sem.
Tehát ha a fenti szöveg van a kártyán, nekem, mint kereskedőnek készletrevételkor miután kiválasztottam a legördülő menüből, hogy LŐFEGYVER, a több lehetőség közül választhatok MAROK lőfegyvert, vagy GOLYÓS lőfegyvert. Nekem azt a fegyvert, ami B9-es kategóriát kap, és a söralátéten "Rövid Huzagolt Cső Központi Gyűjtású" szerepel, golyós lőfegyverként KELL készletre vennem.
Az a fegyver, ami teljes hossza (csőhossztól függetlenül) 60cm alatt van, mnd "A" kategóriát kap.
Tehát, a törvény hiába mondja ki, hogy mi számít rövid lőfegyvernek, és ami nem tartozik ide az hosszú lőfegyver, a PKLV kártya alapján golyós lőfegyver lesz.
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mex »

Fortitu írta: 2023.10.11. 18:41 DE az én vizsgakártyámon azt nézem, hogy rövid lőfegyver szerepel.
A te kártyádon nem szerepel az, hogy rövid lőfegyver. Neked az szerepel a kártyádon, hogy félautomata központi gyújtású rövid huzagolt cső. A kettő sajna nem ugyanaz.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mex írta: 2023.10.11. 21:57 Ha a fegyver teljes mérete csőtorkolattól (lángrejtő nem számít bele) a betolt válltámaszig meghaladja a 60cm-t, és 30cm-nél rövidebb a cső, akkor "Rövid Huzagolt Cső Központi Gyűjtású", és B9-es kategória. Ilyen például az általam gyártott 8,3"-os csővel rendelkező 9mm Luger kaliberű BTS-15-ös.
Ez nem jelenti azt, hogy rövid lőfegyver, mert a teljes hossza meghaladja a 60cm-t, és a törvény vagylagosan fogalmaz. A PKLV kártya, és a törvény, illetve a sündőrség nincsenek köszönőviszonyban sem.
Tehát ha a fenti szöveg van a kártyán, nekem, mint kereskedőnek készletrevételkor miután kiválasztottam a legördülő menüből, hogy LŐFEGYVER, a több lehetőség közül választhatok MAROK lőfegyvert, vagy GOLYÓS lőfegyvert. Nekem azt a fegyvert, ami B9-es kategóriát kap, és a söralátéten "Rövid Huzagolt Cső Központi Gyűjtású" szerepel, golyós lőfegyverként KELL készletre vennem.
Az a fegyver, ami teljes hossza (csőhossztól függetlenül) 60cm alatt van, mnd "A" kategóriát kap.
Tehát, a törvény hiába mondja ki, hogy mi számít rövid lőfegyvernek, és ami nem tartozik ide az hosszú lőfegyver, a PKLV kártya alapján golyós lőfegyver lesz.
Köszi az infókat!
"rövid lőfegyver: olyan lőfegyver, amelynek csöve nem haladja meg a 30 cm hosszúságot, vagy amelynek teljes hossza nem haladja meg a 60 centimétert;"
Na itt vesztem el. A vagylagos kapcsolat azt jelenti, hogy a két feltétel közül bármelyik, vagy mindkettő teljesül, akkor ebbe a halmazba tartozik a fegyver.
Az én fejemben ez van, OR kapcsolat, de akkor ez téves:
20 centis cső, 70 centis teljes hossz: teljesül a rövid cső kitétel -> rövid
40 centis cső, 50 centis teljes hossz: teljesül a rövid teljes hossz kitétel -> rövid
20 centis cső, 50 centis teljes hossz: mindkét feltétel teljesül -> rövid
40 centis cső, 70 centis teljes hossz: egyik feltétel sem teljesül -> hosszú

Az XOR kapcsolat lenne a kizárólagos vagy, amikor ha mindkét bemenet igaz, akkor hamis kimenetet kapunk. A "köznyelvben" tehát XOR kapcsolatot jelent ez a megfogalmazás. Jól raktam össze magamban?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mex írta: 2023.10.11. 22:02 A te kártyádon nem szerepel az, hogy rövid lőfegyver. Neked az szerepel a kártyádon, hogy félautomata központi gyújtású rövid huzagolt cső. A kettő sajna nem ugyanaz.
Ez is világos már így.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

vato írta: 2023.10.11. 19:18 Mp5nek ez a kartyaja (30cm alatti cső) 68teljes hossz

1FC475FC-CD2F-4A10-8919-46B04FEDF0D8.jpeg

Akkor ebbe mehet a 20as tar?;)
Szerintem ez elég egyértelmű, figyeljetek a nagybetűkre.
Fajta/jelleg: Lőfegyver
ezen belül: rövid lőfegyver; huzagolt a csöve; központi gyújtású lőszert tüzel.
Nem a huzagolt cső a rövid, hanem a lőfegyver.
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Persze érthetőbb lenne, ha vesszővel tagolnák az alkategóriákat, nem nagybetűvel, de az is lehet, hogy a szoftver nem veszi be a vesszőt ebbe a mezőbe. Jó lenne, ha valamelyik PKLV-s efendi is regisztrálna a fórumra...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2023.10.11. 21:39 Egyébként lecseréltem a behajtható váltámaszt egy ar15-re, így most 64,5 cm, szerszám nélkül nem bontható."
Ezt hogy?? Nekem is SP9A2 van, és simán cserélhető a válltámasz a fegyver részleges szétszereltése után. Szétszedő stift kézzel benyom, másik oldalon kihúz, uppert felhajtom és válltámaszt lefelé kihúzom a tokból. Simán szerszám nélkül bontható.

Ezen a videón 4:00-nál mutatják. Furcsa lenne ha neki ez máshogy működne.


Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

1.7. 7. alkategória: az a vállból történő lövésre tervezett félautomata tűzfegyver, amelynek hossza -... - a működőképesség megtartása mellett 60 cm alá csökkenthető.

A fegyver hossza nem csökkenthető úgy, hogy közben megtartja működőképességét. Így.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

(Nem, ezeket nem a hentespatronos vasporos gumival küldtük meg, mert gyáva kis csírák vagyunk:-))

Szóval két _kínai_, NIJIIIA fokozatúnak mondott PLATE-et vizsgáltunk, nyilván erős szkepszissel a származási hely és az árazás okán.
Az egyik egy 1100 grammos, huzattal 6 mm-es plate, a másik egy 420 grammos kevlar kompozit plate, kb. 12 mm vastag.

Alant a .22 LR (puskából, gyakorlatilag semmi hatás, csak kis foltot hagy), .38 Special (4"), 9 mm Luger (szubkompakt és full size pisztolyból), és .357 Magnum (4"), a közp. gy. mind FMJ hatása, platenként alsó hangon 30-40 lövéssel. Lőtáv: 10 m.


NINCS penetráció. Egyik sem ütötte át.
A felgombásodott lövedékek a soft plate felboncolása után kerültek elő.

Engem nagyon meggyőzött, váratlanul jó az eredmény!
plate mindketto.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2023.10.12. 08:10 (Nem, ezeket nem a hentespatronos vasporos gumival küldtük meg, mert gyáva kis csírák vagyunk:-))

Szóval két _kínai_, NIJIIIA fokozatúnak mondott PLATE-et vizsgáltunk, nyilván erős szkepszissel a származási hely és az árazás okán.
Az egyik egy 1100 grammos, huzattal 6 mm-es plate, a másik egy 420 grammos kevlar kompozit plate, kb. 12 mm vastag.

Alant a .22 LR (puskából, gyakorlatilag semmi hatás, csak kis foltot hagy), .38 Special (4"), 9 mm Luger (szubkompakt és full size pisztolyból), és .357 Magnum (4"), a közp. gy. mind FMJ hatása, platenként alsó hangon 30-40 lövéssel. Lőtáv: 10 m.


NINCS penetráció. Egyik sem ütötte át.
A felgombásodott lövedékek a soft plate felboncolása után kerültek elő.

Engem nagyon meggyőzött, váratlanul jó az eredmény!

plate mindketto.jpg
Másnak is jó tapasztalata volt:
https://youtu.be/R4a-yHkSaVQ?si=HZQqyYOCE3T_c_58
https://youtu.be/hxnBpjOAsTk?si=UOvVIyP288FysSLs
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

link?
gvass1 írta: 2023.10.12. 08:10 (Nem, ezeket nem a hentespatronos vasporos gumival küldtük meg, mert gyáva kis csírák vagyunk:-))

Szóval két _kínai_, NIJIIIA fokozatúnak mondott PLATE-et vizsgáltunk, nyilván erős szkepszissel a származási hely és az árazás okán.
Az egyik egy 1100 grammos, huzattal 6 mm-es plate, a másik egy 420 grammos kevlar kompozit plate, kb. 12 mm vastag.

Alant a .22 LR (puskából, gyakorlatilag semmi hatás, csak kis foltot hagy), .38 Special (4"), 9 mm Luger (szubkompakt és full size pisztolyból), és .357 Magnum (4"), a közp. gy. mind FMJ hatása, platenként alsó hangon 30-40 lövéssel. Lőtáv: 10 m.


NINCS penetráció. Egyik sem ütötte át.
A felgombásodott lövedékek a soft plate felboncolása után kerültek elő.

Engem nagyon meggyőzött, váratlanul jó az eredmény!

plate mindketto.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2023.10.12. 08:31link?
Mihez?

A platekhez? Ratrace kolléga szerezte őket be.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Igen, mert sok elado van nehogy egy hamisitvanyba fussak bele :roll:
Koszi, beszelek vele
gvass1 írta: 2023.10.12. 08:32 Mihez?

A platekhez? Ratrace kolléga szerezte őket be.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

gvass1 írta: 2023.10.12. 08:10 (Nem, ezeket nem a hentespatronos vasporos gumival küldtük meg, mert gyáva kis csírák vagyunk:-))

Szóval két _kínai_, NIJIIIA fokozatúnak mondott PLATE-et vizsgáltunk, nyilván erős szkepszissel a származási hely és az árazás okán.
Az egyik egy 1100 grammos, huzattal 6 mm-es plate, a másik egy 420 grammos kevlar kompozit plate, kb. 12 mm vastag.

Alant a .22 LR (puskából, gyakorlatilag semmi hatás, csak kis foltot hagy), .38 Special (4"), 9 mm Luger (szubkompakt és full size pisztolyból), és .357 Magnum (4"), a közp. gy. mind FMJ hatása, platenként alsó hangon 30-40 lövéssel. Lőtáv: 10 m.


NINCS penetráció. Egyik sem ütötte át.
A felgombásodott lövedékek a soft plate felboncolása után kerültek elő.

Engem nagyon meggyőzött, váratlanul jó az eredmény!

plate mindketto.jpg
Tudom tudom III A, de nem küldtétek meg 223 vagy 7.62 vel?
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kolonics írta: 2023.10.12. 10:18 Tudom tudom III A, de nem küldtétek meg 223 vagy 7.62 vel?

Az biztosan átvitte volna, nem lett volna információértéke. (Tudom, csak mókás:-))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

qqriq írta: 2023.10.12. 08:34 Igen, mert sok elado van nehogy egy hamisitvanyba fussak bele :roll:
Koszi, beszelek vele
Pont EZ volt a lényeg, hogy egy bizonyos gyártó, adott üzletéből milyen cucc szerezhető be.
Az acél 22E, a kompozit 38E- re jön ki szállítással, biztosítással, jaffával egyetemben.
És ez a kissebb méret, 10"X12"


De behozatali engedélyköteles a cucc, csak óvatosan a rendelgetéssel.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

SwissArmy írta: 2023.10.06. 12:17 Írj a gyárnak. Még lehet válaszolnak is.
Válaszoltak is, kb. egy órán belül. +1 Carl Waltheréknak. :-D

1958 óta a német gyártású fegyverekben nem a sorszámban, hanem a német hitelesítő jel mellett (nem tudom, hogy hívják rendesen magyarul) van két betű. A=0, B=1 stb., így lehet belőle kitalálni az évet, amikor a fegyvert újonnan belőtték.

Eszerint 1979-ben még a 106 mm-es, rövidebb csővel gyártották a GSP-t, 1983-ban viszont már a 117 mm-es, hosszabb csővel.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.10.12. 11:23 Válaszoltak is, kb. egy órán belül. +1 Carl Waltheréknak. :-D

1958 óta a német gyártású fegyverekben nem a sorszámban, hanem a német hitelesítő jel mellett (nem tudom, hogy hívják rendesen magyarul) van két betű. A=0, B=1 stb., így lehet belőle kitalálni az évet, amikor a fegyvert újonnan belőtték.

Eszerint 1979-ben még a 106 mm-es, rövidebb csővel gyártották a GSP-t, 1983-ban viszont már a 117 mm-es, hosszabb csővel.
Sztem az 1985 lesz. Számos 1970-es évekbeli német fegyverem van, ahol nem betűkód van, hanem rendesen évszám.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Sziasztok,

Újabb kérdésem lenne, van-e tapasztalatotok a CZ Scorpio-val .22LR kaliberben, valamint .22 kaliberben milyen AR15 alapú fegyvert ajánlotok?
A versenyszám amire használnám gyorspont lenne.
Tokmányos Lomposzaurusz
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.10.12. 11:27 Sztem az 1985 lesz. Számos 1970-es évekbeli német fegyverem van, ahol nem betűkód van, hanem rendesen évszám.
“Since 1958 on German weapons the corresponding year is marked next to the German proof mark. These are the last 2 numbers of the corresponding year. From 1968 the year is coded by 2 letters. The code is translated as follows: A=0; B=1; C=2; D=3; E=4; F=5; G=6; H=7; I=8; K=9. In order to prevent confusion, only the letter “I” but no “J” is used. Therefore, a weapon with code HK was proof-fired in the year 1979.”

Német pofa, de szrintem a folytatás tükrében így sem cserélte el az 1985 végét 58-ra.

Amúgy a 32-es váltócsövön simán "76" van.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.10.12. 12:10 “Since 1958 on German weapons the corresponding year is marked next to the German proof mark. These are the last 2 numbers of the corresponding year. From 1968 the year is coded by 2 letters. The code is translated as follows: A=0; B=1; C=2; D=3; E=4; F=5; G=6; H=7; I=8; K=9. In order to prevent confusion, only the letter “I” but no “J” is used. Therefore, a weapon with code HK was proof-fired in the year 1979.”

Német pofa, de szrintem a folytatás tükrében így sem cserélte el az 1985 végét 58-ra.

Amúgy a 32-es váltócsövön simán "76" van.
Ettől még nem igaz. Később volt a váltás, bizonyíthatóan.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.10.12. 12:14 Ettől még nem igaz. Később volt a váltás, bizonyíthatóan.
Ha a 79 és a 83 passzos a betűk szerint, akkor viszont mégsem 85-ben.

A 76 viszont számjegyekkel szerepel.

1978...? Elírta a hetest. :-)
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Vizimalac írta: 2023.10.12. 12:07 Sziasztok,

Újabb kérdésem lenne, van-e tapasztalatotok a CZ Scorpio-val .22LR kaliberben, valamint .22 kaliberben milyen AR15 alapú fegyvert ajánlotok?
A versenyszám amire használnám gyorspont lenne.
Felöltöztetett 10/22 esetleg?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Fortitu írta: 2023.10.12. 12:47 Felöltöztetett 10/22 esetleg?
Az van...
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Vizimalac írta: 2023.10.12. 12:49Az van...
Hát, nem sok a lehetőség.
Hammerli, MP15-22, Tippmann.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Fortitu írta: 2023.10.11. 18:41 ...
Köszi a részletes írást a scorpióról.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2023.10.11. 18:41
A polgári félautomata verzión hajlamos elmúlni a passzív ütőszegbiztosítás felverődés miatt. A legtöbb puskában amúgy sincs ilyen, de ez az egyetlen dolog, ami engem azért tényleg zavar benne. Ezt mintha összecsapták volna, szerintem a full autóban jelen lévő megszakító hiánya miatt tervezték bele kissé elkapkodva. Sorjázással javítható amúgy, de jó eséllyel párszáz lövés és megint hozzá kell nyúlni.
Elég csúnyán nézett ki, ezen nem változattak azóta?
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Vizimalac írta: 2023.10.12. 12:07 Sziasztok,

Újabb kérdésem lenne, van-e tapasztalatotok a CZ Scorpio-val .22LR kaliberben, valamint .22 kaliberben milyen AR15 alapú fegyvert ajánlotok?
A versenyszám amire használnám gyorspont lenne.
Esetleg cz 512 tactical?

Sima fatusás van a klubban 2 is, jó puska.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2023.10.12. 13:50 Elég csúnyán nézett ki, ezen nem változattak azóta?
Ha valakinek van újabb példány, akkor lőhetne egy fotót a zártömb aljáról.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

tvsmaci írta: 2023.10.12. 13:50 Esetleg cz 512 tactical?

Sima fatusás van a klubban 2 is, jó puska.
Köszönöm a tippeket, ha tudom kipróbálom az ajánlott típusokat.
Tokmányos Lomposzaurusz
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Vizimalac írta: 2023.10.12. 12:07 Sziasztok,

Újabb kérdésem lenne, van-e tapasztalatotok a CZ Scorpio-val .22LR kaliberben, valamint .22 kaliberben milyen AR15 alapú fegyvert ajánlotok?
A versenyszám amire használnám gyorspont lenne.
csiappa ha magfelelő koszerrel lősz alkalmas rá , ár érték ban a legjobb, ha péz nem számit tippman
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

RatRace írta: 2023.10.12. 13:38 Hát, nem sok a lehetőség.
Hammerli, MP15-22, Tippmann.
hamerli rémálom takaritani... már aki szokta :)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

10mm tul eros volt az fbinak :shock:
ingyom bingyom tálib-e?
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

brh562 írta: 2023.10.12. 20:29 csiappa ha magfelelő koszerrel lősz alkalmas rá , ár érték ban a legjobb, ha péz nem számit tippman
Koszonom, utanna olvasok az ajanlott tipusoknak. Kozeleg a november es bizom a 10-es korlat megemeleseben:)
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2023.10.12. 08:31link?
A lustasági díj mai nyertesének, és mindenkinek aki szereti. 8-)
Gugli, Raptor Tactical néven a második találat.

https://m.aliexpress.com/store/910722156
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2023.10.12. 22:43 A lustasági díj mai nyertesének, és mindenkinek aki szereti. 8-)
Gugli, Raptor Tactical néven a második találat.

https://m.aliexpress.com/store/910722156
Hát...
Az a Raptor nem az a raptor.🙃
https://raptortactical.com/
A Strike Face "vaslemez" az onnan jött.
A másik, viszont hosszas levelezés után tajvanról, de nem vagyok biztos benne, hogy megegyezik a kettő, mert akkor egyszerűbb lett volna az alis linket elküldeniük.
És igen, nem 1300 usd- be fájt.....
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Thunder »

Roberto68 írta: 2023.10.10. 09:01 Mennyiért adják ott, hogy inkább bevállalod az importtal járó macerát egy móri utazás helyett?
Direkt nem szo...ást írtam, mert attól azért messze van egy EU-s behozatal, de mindenképpen kényelmesebb hazai boltból elhozni.

Persze ha pont vmi másik modell kellene mint ami Móron polcon van (régen jártam arra, most nem tudom mi van klten), az teljesen érthető...

Kint 1070€ - itthon 560 eFt .... van némi különbség.
Nyilván csomó utánajárás, meg a szervíz is nyűgös, mert itthoni importőr nem szereti ha nem a nála vásároltat viszik oda
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

Thunder írta: 2023.10.13. 17:56 Kint 1070€ - itthon 560 eFt .... van némi különbség.
Nyilván csomó utánajárás, meg a szervíz is nyűgös, mert itthoni importőr nem szereti ha nem a nála vásároltat viszik oda
Köszi az infót, ekkora különbség esetén valóban megéri a szomszédból behozni, nem akkora távolság.
Ha összekötöd egy Eurospin nagybevásárlással, még azon is tudsz nyerni súlyos pénzeket a hazai élelmiszer árakhoz képest és így a család is örül ha veszel egy új vasat külföldön :lol:
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Adás-vétel

Hozzászólás Szerző: Thunder »

Roberto68 írta: 2023.10.13. 19:04 Köszi az infót, ekkora különbség esetén valóban megéri a szomszédból behozni, nem akkora távolság.
Ha összekötöd egy Eurospin nagybevásárlással, még azon is tudsz nyerni súlyos pénzeket a hazai élelmiszer árakhoz képest és így a család is örül ha veszel egy új vasat külföldön :lol:
háááát, hogy a család mennyire örül az újabb vasaknak, na azt inkább hagyjuk - úgy mondanám, hogy nem őszinte a mosoly az arcukon.
De nem baj :lol:
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

qqriq írta: 2023.10.12. 21:04 10mm tul eros volt az fbinak :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=OIx9dk_iNIA
Nekem kiscsaj orrából kilőtt 10 mm-es takonypóc volt túl erős.
Mindenki vár valamit...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

ITT a kínai plate-es tesztecske rövid CIKKént, több képpel (teljes verzió majd vmelyik print Kaliberben lesz):

ÚJ CIKK! Az ellen nem véd? De! (Kínai lövedékálló betétek tesztje)

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/az-ell ... k-tesztje/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.10.14. 08:16 ITT a kínai plate-es tesztecske rövid CIKKént, több képpel (teljes verzió majd vmelyik print Kaliberben lesz):

ÚJ CIKK! Az ellen nem véd? De! (Kínai lövedékálló betétek tesztje)

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/az-ell ... k-tesztje/



Kép

Jó cikk!

Két elírás:
Screenshot_20231014-091214_Chrome.jpg
Screenshot_20231014-091214_Chrome.jpg (27.14 KiB) Megtekintve 7029 alkalommal
Én simán magyarul írnám (kételkedésünk).
A cikk elején a "szkepszissel" is nekem furán hangzik, bár helyes.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.10.14. 09:17 Jó cikk!

Két elírás:
Screenshot_20231014-091214_Chrome.jpg

Én simán magyarul írnám (kételkedésünk).
A cikk elején a "szkepszissel" is nekem furán hangzik, bár helyes.
Elgépelés javítva, kösz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.10.14. 08:16 ITT a kínai plate-es tesztecske rövid CIKKént, több képpel (teljes verzió majd vmelyik print Kaliberben lesz):

ÚJ CIKK! Az ellen nem véd? De! (Kínai lövedékálló betétek tesztje)

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/az-ell ... k-tesztje/



Kép
Lehetne esetleg linket feltenni hogy honnan rendeltétek?
Egy kört megsporolnatok, mert valószínűleg nem küldenének később se szutykot onnan.
Köszönöm.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.10.14. 10:30 Lehetne esetleg linket feltenni hogy honnan rendeltétek?
Egy kört megsporolnatok, mert valószínűleg nem küldenének később se szutykot onnan.
Köszönöm.
ÍRtam, h fingom nincs, Ratrace kolléga hozta. Én csak szétlőttem😂
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.10.14. 10:39 ÍRtam, h fingom nincs, Ratrace kolléga hozta. Én csak szétlőttem😂
Köszi. Akkor hozzá fordulok.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Hamár plate-ek-
Olcsó és egyszerű tesztelni, hogy működik-e?
Lásd alábbi video.
Kb mindne háztartásban elérhető néhány mgemaradt járólap.
https://www.youtube.com/watch?v=Azt0uak ... 04TACTICAL
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Válasz küldése