Lőszer újratöltés

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2023.09.07. 09:34 És EZT írásba adták?
Ha nem, akkor nem történt semmi.
Ilyenkor kéne a sportlövő szövetségeknek ott verni az asztalt az ORFK igrend vezetésénél, hogy vagy legyen káryta gyártás, vagy találják meg a jogos lehetőségét annak hogy papíralapú határozatokra / barna könyvben bejegyzésre elkezdhessen tölteni az, aki már letette a vizsgát de a kártyájára vár, emellett ne szabotálják el az újratöltő és elöltöltős vizsgákat sem!

Sajnos nálunkfelé ilyesmire csak a vadászok képesek, a többi fegyveres szöveccség nem más mint rettegő barnakönyves fegyvertartók csoportja, akikkel úgy játszadozik az igrend, ahogyan csak akar.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2023.09.07. 09:42 Ilyenkor kéne a sportlövő szövetségeknek ott verni az asztalt az ORFK igrend vezetésénél, hogy vagy legyen káryta gyártás, vagy találják meg a jogos lehetőségét annak hogy papíralapú határozatokra / barna könyvben bejegyzésre elkezdhessen tölteni az, aki már letette a vizsgát de a kártyájára vár, emellett ne szabotálják el az újratöltő és elöltöltős vizsgákat sem!

Sajnos nálunkfelé ilyesmire csak a vadászok képesek, a többi fegyveres szöveccség nem más mint rettegő barnakönyves fegyvertartók csoportja, akikkel úgy játszadozik az igrend, ahogyan csak akar.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

TotoHU írta: 2023.09.07. 09:42 Ilyenkor kéne a sportlövő szövetségeknek ott verni az asztalt az ORFK igrend vezetésénél, hogy vagy legyen káryta gyártás, vagy találják meg a jogos lehetőségét annak hogy papíralapú határozatokra / barna könyvben bejegyzésre elkezdhessen tölteni az, aki már letette a vizsgát de a kártyájára vár, emellett ne szabotálják el az újratöltő és elöltöltős vizsgákat sem!

Sajnos nálunkfelé ilyesmire csak a vadászok képesek, a többi fegyveres szöveccség nem más mint rettegő barnakönyves fegyvertartók csoportja, akikkel úgy játszadozik az igrend, ahogyan csak akar.
Rá kellene venni a Kopaszt, alias becsületesneppert, hogy kezdjen el sportlőni aztán álljon bele ebbe a témába is.
Zseniálisak a videói az NKH-val kapcsopatban, meg lassan talán el is ér valamit azon a téren. :)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

tvsmaci írta: 2023.09.07. 10:05 Rá kellene venni a Kopaszt, alias becsületesneppert, hogy kezdjen el sportlőni aztán álljon bele ebbe a témába is.
Zseniálisak a videói az NKH-val kapcsopatban, meg lassan talán el is ér valamit azon a téren. :)
Azért az lényegesen könnyebb felállás, az ügyfelet a hatóság jóval kevesebb ponton tudja cseszegetni vagy zsarolni.
Az NKH nem szállhat ki bármikor az autó tárolóhelyét ellenőrizni, nem kell évente megújítani a jogsihoz szükséges orvosi vizsgálatot, és nem kell évente 3 tesztvezetésen igazolni a vezetési készségeket sem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

A fostorgás mellett gyorsan írtam egy levelet az MDLSZ-nek és az OMVK-nak valamint az illetékes vármegyei vadászkamarának, kérdezve őket hogy tudnak-e valamit erről?
Ha valaki válaszra méltat, azt beteszem ide. Esetleg ha valaki szeretné hasonlóan megpingetni az érdekvédelmi szervezeteinket, és nem akar saját levelet írni, az használhatja ezt is, értelemszerűen kiválasztva a vadászathoz vagy sportlövészethez való részeket:

Tisztelt #####,

A lőszer újratöltő vizsgákkal kapcsolatos kérdéssel fordulok Önhöz.

Több sporttársamhoz/vadásztársamhoz hasonlóan tapasztaltam, hogy a rendőrség már több mint egy éve nem tart lőszer újratöltő vizsgákat és az oktatás-szervezőknek sem adnak ehhez időpontot. Akinek pedig mégis sikerült idén valahol levizsgáznia, az nem kapja meg az erről szóló plasztik kártyát - így hiába vizsgázott le, nem tud lőszerelemet vásárolni és nem tud otthon lőszert tölteni.

Az ismert problémák miatt elszabadult lőszerárak okán egyre többek számára lenne fontos segítség a lőszer újratöltés abban, hogy aránylag változatlan lövésszámmal folytatni tudjuk a sportlövészetet / szinten tartani vadászfegyvereinkkel a lőtudásunkat. A rendőrség azonan úgy tűnik, mintha szándékosan szabotálná a vizsgáztatást- és a kártyák kiadását. A plasztik kártyák gyártásának elakadását említették többeknek indokként, ez azonban alig hihető, hiszen milyen technikai probléma az ami bő egy éve egyáltalán nem oldódik meg, ugyanakkor más jogszerű lehetőséget sem talált a rendőrség arra, hogy a levizsgázottak lőszerelemet vásárolhassanak? (Pl. határozat- vagy barna könyvbe történt bejegyzés alapján)

Az a kérdésem hogy van-e a Szövetségnek / Kamarának ezzel kapcsolatos állásfoglalása, vagy folynak-e egyeztetések erről az ORFK-val?
Várható-e ennek a tarthatatlan helyzetnek a megoldása?

Sporttársi üdvözlettel / Vadászüdvözlettel,

TotoHU
Cím, tagsági szám, e-mail cím
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2023.09.07. 12:14 A fostorgás mellett gyorsan írtam egy levelet az MDLSZ-nek és az OMVK-nak valamint az illetékes vármegyei vadászkamarának, kérdezve őket hogy tudnak-e valamit erről?
Ha valaki válaszra méltat, azt beteszem ide. Esetleg ha valaki szeretné hasonlóan megpingetni az érdekvédelmi szervezeteinket, és nem akar saját levelet írni, az használhatja ezt is, értelemszerűen kiválasztva a vadászathoz vagy sportlövészethez való részeket:

Tisztelt #####,

A lőszer újratöltő vizsgákkal kapcsolatos kérdéssel fordulok Önhöz.

Több sporttársamhoz/vadásztársamhoz hasonlóan tapasztaltam, hogy a rendőrség már több mint egy éve nem tart lőszer újratöltő vizsgákat és az oktatás-szervezőknek sem adnak ehhez időpontot. Akinek pedig mégis sikerült idén valahol levizsgáznia, az nem kapja meg az erről szóló plasztik kártyát - így hiába vizsgázott le, nem tud lőszerelemet vásárolni és nem tud otthon lőszert tölteni.

Az ismert problémák miatt elszabadult lőszerárak okán egyre többek számára lenne fontos segítség a lőszer újratöltés abban, hogy aránylag változatlan lövésszámmal folytatni tudjuk a sportlövészetet / szinten tartani vadászfegyvereinkkel a lőtudásunkat. A rendőrség azonan úgy tűnik, mintha szándékosan szabotálná a vizsgáztatást- és a kártyák kiadását. A plasztik kártyák gyártásának elakadását említették többeknek indokként, ez azonban alig hihető, hiszen milyen technikai probléma az ami bő egy éve egyáltalán nem oldódik meg, ugyanakkor más jogszerű lehetőséget sem talált a rendőrség arra, hogy a levizsgázottak lőszerelemet vásárolhassanak? (Pl. határozat- vagy barna könyvbe történt bejegyzés alapján)

Az a kérdésem hogy van-e a Szövetségnek / Kamarának ezzel kapcsolatos állásfoglalása, vagy folynak-e egyeztetések erről az ORFK-val?
Várható-e ennek a tarthatatlan helyzetnek a megoldása?

Sporttársi üdvözlettel / Vadászüdvözlettel,

TotoHU
Cím, tagsági szám, e-mail cím

NAGYON JÓ!

Ez valódi CSELEKVÉS*, nem csak rinya.


Egyébként cc-zhetnéd a Semjén-féle titikárságra is (erkeztetok@me.gov.hu), valami olyan kísérőlevéllel, hogy a minelnhely Úr köztudottan szívén viseli a vadászok és sportlövők sorsát, illetve linkelhetnéd a drBokros-féle írást a Kaliberinfóról, miszerint a rendőrség viselkedése jogvégzett embernek is jogellenesnek tűnik.

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/az-ugy ... nem-adasa/


*azért illúzióink ne legyenek, a rendőrség állam az államban, az igrend pedig annak is legmozdíthatatlanabb kiskirálysága. De ha érzik a törődést, az már féken tartja őket.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2023.09.07. 12:14 A fostorgás mellett gyorsan írtam egy levelet az MDLSZ-nek és az OMVK-nak valamint az illetékes vármegyei vadászkamarának, kérdezve őket hogy tudnak-e valamit erről?
Ha valaki válaszra méltat, azt beteszem ide. Esetleg ha valaki szeretné hasonlóan megpingetni az érdekvédelmi szervezeteinket, és nem akar saját levelet írni, az használhatja ezt is, értelemszerűen kiválasztva a vadászathoz vagy sportlövészethez való részeket:

Tisztelt #####,

A lőszer újratöltő vizsgákkal kapcsolatos kérdéssel fordulok Önhöz.

Több sporttársamhoz/vadásztársamhoz hasonlóan tapasztaltam, hogy a rendőrség már több mint egy éve nem tart lőszer újratöltő vizsgákat és az oktatás-szervezőknek sem adnak ehhez időpontot. Akinek pedig mégis sikerült idén valahol levizsgáznia, az nem kapja meg az erről szóló plasztik kártyát - így hiába vizsgázott le, nem tud lőszerelemet vásárolni és nem tud otthon lőszert tölteni.

Az ismert problémák miatt elszabadult lőszerárak okán egyre többek számára lenne fontos segítség a lőszer újratöltés abban, hogy aránylag változatlan lövésszámmal folytatni tudjuk a sportlövészetet / szinten tartani vadászfegyvereinkkel a lőtudásunkat. A rendőrség azonan úgy tűnik, mintha szándékosan szabotálná a vizsgáztatást- és a kártyák kiadását. A plasztik kártyák gyártásának elakadását említették többeknek indokként, ez azonban alig hihető, hiszen milyen technikai probléma az ami bő egy éve egyáltalán nem oldódik meg, ugyanakkor más jogszerű lehetőséget sem talált a rendőrség arra, hogy a levizsgázottak lőszerelemet vásárolhassanak? (Pl. határozat- vagy barna könyvbe történt bejegyzés alapján)

Az a kérdésem hogy van-e a Szövetségnek / Kamarának ezzel kapcsolatos állásfoglalása, vagy folynak-e egyeztetések erről az ORFK-val?
Várható-e ennek a tarthatatlan helyzetnek a megoldása?

Sporttársi üdvözlettel / Vadászüdvözlettel,

TotoHU
Cím, tagsági szám, e-mail cím
Nagyon szépen köszi! Megtetted, amin csak gondolkodtam, és nem is biztos, hogy megléptem volna. Szuper vagy!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fortitu írta: 2023.09.07. 09:12 Megkérdeztem az egyik vidéki igrenden. Szintén azt a tájékoztatást adták, hogy a töltőihez nincs kártya alapanyag. 60 nap után sem adnak papíron határozatot.
Hát....
Pont úgy hozta a sors, hogy kedden megyek az igrendre Vácon.
Megnézzük, Ők mit mondanak
Van tárolóhely, vizsga, stb
Elindítom az eljárást, de húzzatok akkor szánkón, hol, hogy kezdjem.
😉
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Baross ter 17
RatRace írta: 2023.09.07. 12:57 Elindítom az eljárást, de húzzatok akkor szánkón, hol, hogy kezdjem.
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2023.09.07. 12:14 A fostorgás mellett gyorsan írtam egy levelet az MDLSZ-nek és az OMVK-nak valamint az illetékes vármegyei vadászkamarának, kérdezve őket hogy tudnak-e valamit erről?
Ha valaki válaszra méltat, azt beteszem ide. Esetleg ha valaki szeretné hasonlóan megpingetni az érdekvédelmi szervezeteinket, és nem akar saját levelet írni, az használhatja ezt is, értelemszerűen kiválasztva a vadászathoz vagy sportlövészethez való részeket:

Tisztelt #####,

A lőszer újratöltő vizsgákkal kapcsolatos kérdéssel fordulok Önhöz.

Több sporttársamhoz/vadásztársamhoz hasonlóan tapasztaltam, hogy a rendőrség már több mint egy éve nem tart lőszer újratöltő vizsgákat és az oktatás-szervezőknek sem adnak ehhez időpontot. Akinek pedig mégis sikerült idén valahol levizsgáznia, az nem kapja meg az erről szóló plasztik kártyát - így hiába vizsgázott le, nem tud lőszerelemet vásárolni és nem tud otthon lőszert tölteni.

Az ismert problémák miatt elszabadult lőszerárak okán egyre többek számára lenne fontos segítség a lőszer újratöltés abban, hogy aránylag változatlan lövésszámmal folytatni tudjuk a sportlövészetet / szinten tartani vadászfegyvereinkkel a lőtudásunkat. A rendőrség azonan úgy tűnik, mintha szándékosan szabotálná a vizsgáztatást- és a kártyák kiadását. A plasztik kártyák gyártásának elakadását említették többeknek indokként, ez azonban alig hihető, hiszen milyen technikai probléma az ami bő egy éve egyáltalán nem oldódik meg, ugyanakkor más jogszerű lehetőséget sem talált a rendőrség arra, hogy a levizsgázottak lőszerelemet vásárolhassanak? (Pl. határozat- vagy barna könyvbe történt bejegyzés alapján)

Az a kérdésem hogy van-e a Szövetségnek / Kamarának ezzel kapcsolatos állásfoglalása, vagy folynak-e egyeztetések erről az ORFK-val?
Várható-e ennek a tarthatatlan helyzetnek a megoldása?

Sporttársi üdvözlettel / Vadászüdvözlettel,

TotoHU
Cím, tagsági szám, e-mail cím
Köszönjük szépen! 🙏

Szeptember hetedikét mostantól Szt TotoHU nappá nyilváníthatjuk! 👍
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

qqriq írta: 2023.09.07. 13:04Baross ter 17
Muhahahaha.
Sztem ezért megbüntizlek a kövi versenyen.
😂
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: smith15 »

Sziasztok!

Kérdés. .45-70-et töltenék Vihtavouri N130 porral. Hornady Sub-X 410gr lövedékhez megtaláltam töltőtáblázatban az adatokat, de van Nosler Ballistic Silvertip 300gr lövedékem is. Az istenért se találok sehol párosítást lever action fegyverhez, N130-al, ehhez a lövedékhez. Paraszti logikából kiindulva, ha más, nagyon hasonló, azonos lövedékhosszal bíró, 300gr-es lövedékhez tartozó N130 mennyiséget kiolvasok táblázatból, akkor az jó lehet? Vagy esetleg tud valaki segíteni ilyen párosítási adatok megtalálásában?

Köszönöm!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

smith15 írta: 2023.09.15. 12:42 Sziasztok!

Kérdés. .45-70-et töltenék Vihtavouri N130 porral. Hornady Sub-X 410gr lövedékhez megtaláltam töltőtáblázatban az adatokat, de van Nosler Ballistic Silvertip 300gr lövedékem is. Az istenért se találok sehol párosítást lever action fegyverhez, N130-al, ehhez a lövedékhez. Paraszti logikából kiindulva, ha más, nagyon hasonló, azonos lövedékhosszal bíró, 300gr-es lövedékhez tartozó N130 mennyiséget kiolvasok táblázatból, akkor az jó lehet? Vagy esetleg tud valaki segíteni ilyen párosítási adatok megtalálásában?

Köszönöm!
Itt értekeznek ilyesmiről, hátha:

https://thefiringline.com/forums//showt ... p?t=598422

Itt meg ugyan más porok vannak, de a mennyiségeket összehasonlítva talán ez is segíthet valamit:

https://www.nosler.com/45-70-govt-strong-actions-only

Ez meg N120-ra szól:

https://www.xxl-reloading.com/.45-70-Go ... -Nosler-MZ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

smith15 írta: 2023.09.15. 12:42 Sziasztok!

Kérdés. .45-70-et töltenék Vihtavouri N130 porral. Hornady Sub-X 410gr lövedékhez megtaláltam töltőtáblázatban az adatokat, de van Nosler Ballistic Silvertip 300gr lövedékem is. Az istenért se találok sehol párosítást lever action fegyverhez, N130-al, ehhez a lövedékhez. Paraszti logikából kiindulva, ha más, nagyon hasonló, azonos lövedékhosszal bíró, 300gr-es lövedékhez tartozó N130 mennyiséget kiolvasok táblázatból, akkor az jó lehet? Vagy esetleg tud valaki segíteni ilyen párosítási adatok megtalálásában?

Köszönöm!
Ilyenkor érdemes lehet megnézni az eggyel nagyobb tömegű lövedék adatait is. A gyári táblázatok alapján én onnan lépegetnék felfelé, de a legbiztosabb, ha megkeresed a gyártót a kérdéssel. Írj egy mailt nekik szerintem, az a biztos. Vagy ha itt valaki megnézi ballisztikai kalkulátorban, az is jó kiindulópont lehet, de egy mailt akkor is megér a gyártó felé.
https://www.vihtavuori.com/reloading-da ... rtridge=57
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: smith15 »

AndyA írta: 2023.09.15. 13:14 Itt értekeznek ilyesmiről, hátha:

https://thefiringline.com/forums//showt ... p?t=598422

Itt meg ugyan más porok vannak, de a mennyiségeket összehasonlítva talán ez is segíthet valamit:

https://www.nosler.com/45-70-govt-strong-actions-only

Ez meg N120-ra szól:

https://www.xxl-reloading.com/.45-70-Go ... -Nosler-MZ
Köszönöm, ezeket megtaláltam, de ugye ezek nem ezek a pontos párosítások, ezért is kérdeztem rá.
Fortitu írta: 2023.09.15. 13:21
Ilyenkor érdemes lehet megnézni az eggyel nagyobb tömegű lövedék adatait is. A gyári táblázatok alapján én onnan lépegetnék felfelé, de a legbiztosabb, ha megkeresed a gyártót a kérdéssel. Írj egy mailt nekik szerintem, az a biztos. Vagy ha itt valaki megnézi ballisztikai kalkulátorban, az is jó kiindulópont lehet, de egy mailt akkor is megér a gyártó felé.
https://www.vihtavuori.com/reloading-da ... rtridge=57
Köszönöm, egyelőre töltök Hornady-t, ahhoz pontosan megvan minden. Megírtam az e-maileket a Vihtavuori-nak is, meg a Nosler-nek is. Két helyről legyen válasz, az a biztos.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

50 grain N130-al kb jo lesz.
11.JPG
11.JPG (32.84 KiB) Megtekintve 10251 alkalommal
smith15 írta: 2023.09.15. 12:42 Sziasztok!

Kérdés. .45-70-et töltenék Vihtavouri N130 porral. Hornady Sub-X 410gr lövedékhez megtaláltam töltőtáblázatban az adatokat, de van Nosler Ballistic Silvertip 300gr lövedékem is. Az istenért se találok sehol párosítást lever action fegyverhez, N130-al, ehhez a lövedékhez. Paraszti logikából kiindulva, ha más, nagyon hasonló, azonos lövedékhosszal bíró, 300gr-es lövedékhez tartozó N130 mennyiséget kiolvasok táblázatból, akkor az jó lehet? Vagy esetleg tud valaki segíteni ilyen párosítási adatok megtalálásában?

Köszönöm!
ingyom bingyom tálib-e?
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: smith15 »

qqriq írta: 2023.09.15. 13:52 50 grain N130-al kb jo lesz.
11.JPG
Köszönöm!
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Heten vagy jovo heten rendelek az ares gyartol lovedeket, ha kell valakink jelezze.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.09.18. 15:21 Heten vagy jovo heten rendelek az ares gyartol lovedeket, ha kell valakink jelezze.
Mi a választék, és mibe kerül?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

https://www.ares-gun.com/
AndyA írta: 2023.09.19. 09:51 Mi a választék, és mibe kerül?
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Hasznos holmi, és látványosan olcsóbb, mint a gyári példányok:

https://www.aliexpress.com/item/4000380909577.html

11,5 mm benne a lyuk, így 38/357 vagy akár 7,62x39 töltéséhez is alkalmas. Mivel 22 mm magas, 9mm Lugerhez nem. Ahhoz lapjával kétfelé kellene vágni, de arra még nem találtam alkalmas módszert. :-)

A 60 lyukú kivitel meg azért jó, mert ha 50 lőszert tölt benne egyszerre az ember, van hová egy sorral odébb visszetenni azt, amit éppen kivett az ember. Így meg lehet spórolni a fogpiszkálózást, hatékonyabban megy a töltés.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ezt nem ertem :roll:
AndyA írta: 2023.09.20. 09:29 Így meg lehet spórolni a fogpiszkálózást, hatékonyabban megy a töltés.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

AndyA írta: 2023.09.20. 09:29 Hasznos holmi, és látványosan olcsóbb, mint a gyári példányok:

https://www.aliexpress.com/item/4000380909577.html

11,5 mm benne a lyuk, így 38/357 vagy akár 7,62x39 töltéséhez is alkalmas. Mivel 22 mm magas, 9mm Lugerhez nem. Ahhoz lapjával kétfelé kellene vágni, de arra még nem találtam alkalmas módszert. :-)

A 60 lyukú kivitel meg azért jó, mert ha 50 lőszert tölt benne egyszerre az ember, van hová egy sorral odébb visszetenni azt, amit éppen kivett az ember. Így meg lehet spórolni a fogpiszkálózást, hatékonyabban megy a töltés.
Sőt, van párban jóárasítva is:

https://www.aliexpress.com/item/1005005987544882.html
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.09.20. 09:44 ezt nem ertem :roll:
Az üres hüvelyekbe fogpiszkálót szokás állítani, amit a portöltéskot kiveszel belőle. Onnan tudod, hogy melyikben van, melyikben nincs, nehogy dupla adagot kapjon valamelyik vagy éppen üresen maradjon.

Mondjuk én az első pillanatban kitaláltam magamnak ezt az "egy sorral szélesebb tábla-egy sorral odébb rakom, ami kész" módszert, és nyomtattam hozzá magamnak 3D-ben ilyet, úgyhogy én egyelőre egyetlen fogpiszkálót sem fogyasztottam még ilyen céllal. :-)
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

jah, en nem keverem ossze mert a por utan egybol megy bele a mag es bele se ferne dupla adag :)
AndyA írta: 2023.09.20. 10:38 Az üres hüvelyekbe fogpiszkálót szokás állítani, amit a portöltéskot kiveszel belőle. Onnan tudod, hogy melyikben van, melyikben nincs, nehogy dupla adagot kapjon valamelyik vagy éppen üresen maradjon.

Mondjuk én az első pillanatban kitaláltam magamnak ezt az "egy sorral szélesebb tábla-egy sorral odébb rakom, ami kész" módszert, és nyomtattam hozzá magamnak 3D-ben ilyet, úgyhogy én egyelőre egyetlen fogpiszkálót sem fogyasztottam még ilyen céllal. :-)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

qqriq írta: 2023.09.20. 10:44 jah, en nem keverem ossze mert a por utan egybol megy bele a mag es bele se ferne dupla adag :)
Ja, nekem is egy munkafolyamat a por adagolása, majd rakom is bele a lövedéket.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
bzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2019.02.10. 23:10

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: bzoli »

Sziasztok!
A komáromi Artemis boltról van valakinek infója? (Költözés, bezárás, tel.szám változás, stb.)
Hetek óta sikertelenül próbálom őket felhívni.
Andor88
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:25

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Andor88 »

Sziasztok! Kicsit offtopic lesz a kérdésem. Tudja esetleg valaki, hogy a Ruag 7,62x39mm FMJ BT jelzésű lőszer acélmagos lehet?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

TotoHU írta: 2023.09.07. 12:14 A fostorgás mellett gyorsan írtam egy levelet az MDLSZ-nek és az OMVK-nak valamint az illetékes vármegyei vadászkamarának, kérdezve őket hogy tudnak-e valamit erről?
Ha valaki válaszra méltat, azt beteszem ide. Esetleg ha valaki szeretné hasonlóan megpingetni az érdekvédelmi szervezeteinket, és nem akar saját levelet írni, az használhatja ezt is, értelemszerűen kiválasztva a vadászathoz vagy sportlövészethez való részeket:
. . .
Az MDLSZ-től kaptam választ, az OMVK-tól még nem. (Mivel nem főelvtárs vagyok hanem gyalogparaszt, valszeg nem is fogok)
Gyakorlatilag nem foglalkoznak egyáltalán a lőszer újratöltés problémáinak kérdéseivel. De legalább válaszoltak, ami viszont korrekt.
A kérdés viszont az, hogy ha a szövetség nem foglalkozik vele,sőt nem is tud róla, akkor ki az, aki igen? Ki más képviselhetné az engedélyesek érdekeit?

Kezdem azt gondolni, hogy égetően szükség volna egy hatékonyan működő érdekvédelmi szervezetre. Pl: MAFÉSZ = Magyar Fegyvertartók Érdekvédelmi Szervezete. Vadász, sportlövő, nem-halálos fegyvertartó vonalon. Ami maguknak a fegyvertartóknak az érdekeit fogja össze és artikulálja a jogalkotók felé, és nem kötődik egyik szakosított tevékenységhez sem, főként nem befolyásolják az ilyen-olyan üzleti érdekek.


Kedves TotoHU,



A lőszertöltő tanfolyamok szervezéséhez -vizsgáztatáshoz a szövetségnek nincs ráhatása, ezek elmaradásának okai ismeretlenek számunkra.

Két tanfolyamot szerveztünk, pontosabban a résztvevőket szerveztük le annak érdekében, hogy az adott képzésen MDLSZ tagok legyenek kizárólagosan, de a szervezést-vizsgáztatást az adott gazdasági társaság végezte.

Tudtommal a szövetség nem folytat egyeztetést lőszertöltő tanfolyamokkal - vizsgáztatásokkal kapcsolatban.

Haiszky Ernő Zoltán

MDLSZ Főtitkár
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2023.09.25. 11:31-kor.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TotoHU írta: 2023.09.25. 11:24 Az MDLSZ-től kaptam választ, az OMVK-tól még nem. (Mivel nem főelvtárs vagyok hanem gyalogparaszt, valszeg nem is fogok)
Gyakorlatilag nem foglalkoznak egyáltalán a lőszer újratöltés kérdésével. De legalább válaszoltak.


Kedves TotoHU,



A lőszertöltő tanfolyamok szervezéséhez -vizsgáztatáshoz a szövetségnek nincs ráhatása, ezek elmaradásának okai ismeretlenek számunkra.

Két tanfolyamot szerveztünk, pontosabban a résztvevőket szerveztük le annak érdekében, hogy az adott képzésen MDLSZ tagok legyenek kizárólagosan, de a szervezést-vizsgáztatást az adott gazdasági társaság végezte.

Tudtommal a szövetség nem folytat egyeztetést lőszertöltő tanfolyamokkal - vizsgáztatásokkal kapcsolatban.
Beadtam én is, simán küldték a 60 naposra való áttételt....
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: bel »

Andor88 írta: 2023.09.25. 11:13 Sziasztok! Kicsit offtopic lesz a kérdésem. Tudja esetleg valaki, hogy a Ruag 7,62x39mm FMJ BT jelzésű lőszer acélmagos lehet?
Szia,

Elmeleti valasz: ami boltban kaphato, az nem lehet acelmagvas.

A kerdes gyakorlatban magnessel nem eldontheto, mivel a magnes vonza az acelKOPENYt is. Szetszereles eseten loszerelem (csappanytuzot huvely) kerul a szetszedo birtokaba, aminek kerdeses a jogszerusege.

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Andor88 írta: 2023.09.25. 11:13 Sziasztok! Kicsit offtopic lesz a kérdésem. Tudja esetleg valaki, hogy a Ruag 7,62x39mm FMJ BT jelzésű lőszer acélmagos lehet?
A BT boat tailt jelent, nem utal rá semmi, hogy acélmagvas lenne.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Andor88 írta: 2023.09.25. 11:13 Sziasztok! Kicsit offtopic lesz a kérdésem. Tudja esetleg valaki, hogy a Ruag 7,62x39mm FMJ BT jelzésű lőszer acélmagos lehet?
Zinternet azt írja, hogy ólommagos.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

bel írta: 2023.09.25. 14:37 Szia,

Elmeleti valasz: ami boltban kaphato, az nem lehet acelmagvas.

A kerdes gyakorlatban magnessel nem eldontheto, mivel a magnes vonza az acelKOPENYt is. Szetszereles eseten loszerelem (csappanytuzot huvely) kerul a szetszedo birtokaba, aminek kerdeses a jogszerusege.

Bel
Házilagos lőszerszerelő engedélyes akkor szétszedheti a lőszert, nem?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

figreszeles, boltban nem kapsz acelmagos loszert foleg nem gekot.
AndyA írta: 2023.09.25. 15:03 Házilagos lőszerszerelő engedélyes akkor szétszedheti a lőszert, nem?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2023.09.25. 15:03 Házilagos lőszerszerelő engedélyes akkor szétszedheti a lőszert, nem?
Igen.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

van egy doboz bontatlan D073.4 puderem, nem csereli el valaki valami gyors porra? :roll:
bullseye, reddot, s015 vagy hasonlo
ingyom bingyom tálib-e?
gjocek
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023.05.30. 18:01

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: gjocek »

Jó hír a kártyára váróknak. Megmozdult az állóvíz! Ma hívtak a kapitányságról, hogy megérkezett a kártyám! :) :mrgreen:
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gjocek írta: 2023.09.27. 21:33 Jó hír a kártyára váróknak. Megmozdult az állóvíz! Ma hívtak a kapitányságról, hogy megérkezett a kártyám! :) :mrgreen:
Csak el ne fogyjon, mire sorra kerülök... Hétfőn jönnek tárolóhelyet ellenőrizni. :-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Van valami jelentősége annak, hogy a különféle S&B, Magtech CBC stb. 38 SPL WC hüvelyeken nyomnak körbe egy csíkot? Van, amikor a talphoz közelebb - odáig biztosan nem ér le a WC lövedék. Van, hogy a hüvelyszájhoz közelebb, akkor kb. a WC lövedék vonalában van. De láttam már olyan hüvelyt is, ahol a száj alatt kb. 3 mm-rel volt - ez valószínűleg nem WC, hanem normál RN lehetett.

Ez csak egy dísz, vagy egy jelölés, hogy "oldalról" is látsszon, miféle lőszer, vagy éppenséggel pont az újratöltés ellen egy "beépített elavulás"...?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

cannelure
AndyA írta: 2023.09.28. 11:45 Van valami jelentősége annak, hogy a különféle S&B, Magtech CBC stb. 38 SPL WC hüvelyeken nyomnak körbe egy csíkot? Van, amikor a talphoz közelebb - odáig biztosan nem ér le a WC lövedék. Van, hogy a hüvelyszájhoz közelebb, akkor kb. a WC lövedék vonalában van. De láttam már olyan hüvelyt is, ahol a száj alatt kb. 3 mm-rel volt - ez valószínűleg nem WC, hanem normál RN lehetett.

Ez csak egy dísz, vagy egy jelölés, hogy "oldalról" is látsszon, miféle lőszer, vagy éppenséggel pont az újratöltés ellen egy "beépített elavulás"...?
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.09.28. 11:51cannelure
A lövedéken, a hüvelyszájnál, a krimpeléshez. De a hüvelyen kívülről? Ráadásul hol itt, hol ott?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

"A cannelure is a groove or channel around ammunition, either bullets[1] or cartridge cases."
AndyA írta: 2023.09.28. 12:35 A lövedéken, a hüvelyszájnál, a krimpeléshez. De a hüvelyen kívülről? Ráadásul hol itt, hol ott?
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.09.28. 12:41 "A cannelure is a groove or channel around ammunition, either bullets[1] or cartridge cases."
A lényeg, hogy ezek szerint szándékos, és hogy nem csak díszítő szerepe van. :-)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

09.19. engedély iránti kérelem benyújtása.
09.20 visszaigazolás az illetékes kapitányságtól.
09.27. Értesítés, hogy 60 napos az ügyintézés.
09.29. tárolóhely ellenőrzés.

Kiváncsi leszek a kártya kézhezvételének időpontjára.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

RatRace írta: 2023.09.30. 13:17 09.19. engedély iránti kérelem benyújtása.
09.20 visszaigazolás az illetékes kapitányságtól.
09.27. Értesítés, hogy 60 napos az ügyintézés.
09.29. tárolóhely ellenőrzés.

Kiváncsi leszek a kártya kézhezvételének időpontjára.
Nekem hétfőn lesz két hetes a kérelem, tegnap nézték a tárolóhelyet, és dacára annak, hogy 3 hónapos a kártyám és nemrég nézték, a fegyver tárolót is megnézték újra a fegyverekkel együtt.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gjocek írta: 2023.09.27. 21:33 Jó hír a kártyára váróknak. Megmozdult az állóvíz! Ma hívtak a kapitányságról, hogy megérkezett a kártyám! :) :mrgreen:
Ez melyik kapitányság volt?
gjocek
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023.05.30. 18:01

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: gjocek »

AndyA írta: 2023.10.02. 16:54 Ez melyik kapitányság volt?
Az egri.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gjocek írta: 2023.10.02. 21:56Az egri.
Nekem a BRFK-ról kellenének ilyen jó hírek... :-(
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Idén 80 éves az RCBS lőszerújratöltő-felszerelés gyártó:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/iden-80 ... es-gyarto/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Mondjuk kicsit lettem csak ideges ma:
Hétfőn kértem új személyit a lányomnak, ma átvettem. Egy kibaszott kártyát sikerült legyártani 3 nap alatt.
Valahogy a lőszertöltős kártyám május óta nem készül el.
"..."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TurboP írta: 2023.10.05. 15:26 Mondjuk kicsit lettem csak ideges ma:
Hétfőn kértem új személyit a lányomnak, ma átvettem. Egy kibaszott kártyát sikerült legyártani 3 nap alatt.
Valahogy a lőszertöltős kártyám május óta nem készül el.
Mér', má van mivel tőttened? :mrgreen:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: TurboP »

jó ha van írta: 2023.10.05. 15:42 Mér', má van mivel tőttened? :mrgreen:
Amíg nincs papír addig semmi sem lesz.
Minek?
"..."
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

TurboP írta: 2023.10.05. 18:48 Amíg nincs papír addig semmi sem lesz.
Minek?
Papír már van, nem? Csak plasztik nincs. :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TurboP írta: 2023.10.05. 15:26 Mondjuk kicsit lettem csak ideges ma:
Hétfőn kértem új személyit a lányomnak, ma átvettem. Egy kibaszott kártyát sikerült legyártani 3 nap alatt.
Valahogy a lőszertöltős kártyám május óta nem készül el.
Reszkessetek, egerek! :-)

2,5 hete hétfőn volt, hogy beadtam, most hétfőn lett volna a tárolóhely ellenőrzés, helyette előző pénteken lett, és ma telefonáltak, hogy mehetek a kártyámért.

Teve utca.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

jó ha van írta: 2023.10.05. 19:02 Papír már van, nem? Csak plasztik nincs. :lol:
A papír kell, a határozat. Nem a kártyán múlik a dolog. Ha az megvan, nem csak a kérelem, akkor sínen van az ügy, mint József Attila.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: TurboP »

AndyA írta: 2023.10.05. 20:44 A papír kell, a határozat. Nem a kártyán múlik a dolog. Ha az megvan, nem csak a kérelem, akkor sínen van az ügy, mint József Attila.
Nincs papír, amíg nincs kártya nem adnak nálunk semmit.
"..."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TurboP írta: 2023.10.05. 22:19 Nincs papír, amíg nincs kártya nem adnak nálunk semmit.
Így van, nem fognak határozatot adni külön, pont ez volt a gond...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: numizmata »

Nem is tudtam, hogy a winchester soretes loszer ilyen igenyes manufakturalis modon keszul:

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 3629858312
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: laci008 »

numizmata írta: 2023.10.07. 18:05 Nem is tudtam, hogy a winchester soretes loszer ilyen igenyes manufakturalis modon keszul:

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 3629858312
Hát nem😂😂😂.De úgy látom Pakisztániában mindent is megmokkantanak😁😁😁
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

AndyA írta: 2023.09.28. 11:45 Van valami jelentősége annak, hogy a különféle S&B, Magtech CBC stb. 38 SPL WC hüvelyeken nyomnak körbe egy csíkot? Van, amikor a talphoz közelebb - odáig biztosan nem ér le a WC lövedék.
Biztosan pontosan odáig ér le a WC lövedék.
Csatolmányok
IMG_20231009_223622.jpg
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.10.09. 22:41 Biztosan pontosan odáig ér le a WC lövedék.
Van olyan 38-as hüvelyem, ahol nem ott van a krimpelés, hanem jóval magasabban, eléggé biztosan több mm-rel mélyebben van a lövedék a hüvelyben. Ez volt az alapkérdés, ezért nem értettem a dolgot. De végülis ott is meg lehet fogni a lövedéket, ahogyan akár a hüvelyszájat is lehet krimpelni ugyanazért, hogy ne pottyanhasson ki a lövedék a hüvelyből. Más gyártóknál meg semmi ilyesminek még csak nyoma sincs.
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Nem is az alapkérdésre reflektáltam, hanem az "odáig biztosan nem ér le a WC lövedék" kijelentést cáfoltam meg.

Azt gyanítom, ennek a hüvely-krimpnek nem az a feladata, hogy ne ugorjon ki a lövedék a hüvelyből (arra a hüvelyszáj krimp való), hanem hogy ne tudjon mélyebbre csúszni.
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

numizmata írta: 2023.10.07. 18:05 Nem is tudtam, hogy a winchester soretes loszer ilyen igenyes manufakturalis modon keszul:

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 3629858312
Kalapáccsal beütögetni a csappantyút a hüvelyfenékbe!?!? :shock:
Mindenki vár valamit...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

siman, en is azzal csinaltam mikor meg nem volt toltom :roll:
tornas78 írta: 2023.10.11. 06:11 Kalapáccsal beütögetni a csappantyút a hüvelyfenékbe!?!? :shock:
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

tornas78 írta: 2023.10.11. 06:11 Kalapáccsal beütögetni a csappantyút a hüvelyfenékbe!?!? :shock:
A kalapács = szegény ember Lee prése :mrgreen: De Legalább munkavédelmi eszköz van rajta… Ja nincs. És úgy általában mezitlàb tolja a koszban, miközben szemre :!: adagolja a lőport :shock: nekem az utóbbi legalább annyira veszélyesnek tűnik, mint a csappantyúbeültetési technikája.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2023.10.11. 07:12 A kalapács = szegény ember Lee prése :mrgreen: De Legalább munkavédelmi eszköz van rajta… Ja nincs. És úgy általában mezitlàb tolja a koszban, miközben szemre :!: adagolja a lőport :shock: nekem az utóbbi legalább annyira veszélyesnek tűnik, mint a csappantyúbeültetési technikája.
Én úgy láttam valami kupakkal méri, szóval nem csak simán szemre, bár nem tűnik a legprecízebbnek valóban. Amíg nem volt présem, én is ellőtt pisztolyhüvelyekben mértem a port a söréteshez. Egész pontos, de legalábbis túltölteni nem lehet így.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

pudert valami kupakkal merte, amit szemre rakott az puffer volt mert sporolt az olommal :roll:
Petya357 írta: 2023.10.11. 07:12 A kalapács = szegény ember Lee prése :mrgreen: De Legalább munkavédelmi eszköz van rajta… Ja nincs. És úgy általában mezitlàb tolja a koszban, miközben szemre :!: adagolja a lőport :shock: nekem az utóbbi legalább annyira veszélyesnek tűnik, mint a csappantyúbeültetési technikája.
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2023.10.11. 07:31 pudert valami kupakkal merte, amit szemre rakott az puffer volt mert sporolt az olommal :roll:
Ez lesz az! Ugyanarra jutottam.
IMG_4734.png
A puffert néztem lőpornak.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Nah végre március óta, de előbb lett karácsony, megjött a kártya. + visszakapom a pénzt is. (pedig ebben azért nem nagyon bíztam)
"..."
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TurboP írta: 2023.10.12. 11:45 Nah végre március óta, de előbb lett karácsony, megjött a kártya. + visszakapom a pénzt is. (pedig ebben azért nem nagyon bíztam)
A Teve utcában azt mondták, hogy országosan beindul végre a dolog, mindenhová jut az új kártyákból.

Ha meg 60 napnál tovább húzták, ami ugye elvileg nem jogszerű, akkor az a minimum, hogy a pénzt visszaadják. :-)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

RatRace írta: 2023.09.30. 13:17 09.19. engedély iránti kérelem benyújtása.
09.20 visszaigazolás az illetékes kapitányságtól.
09.27. Értesítés, hogy 60 napos az ügyintézés.
09.29. tárolóhely ellenőrzés.

Kiváncsi leszek a kártya kézhezvételének időpontjára.
Most hívtak.
Kész a kártya, fáradjak be érte.
Ezek szerint rástartoltak, nekem 24 nap alatt összejött.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: TurboP »

RatRace írta: 2023.10.12. 15:04 Most hívtak.
Kész a kártya, fáradjak be érte.
Ezek szerint rástartoltak, nekem 24 nap alatt összejött.

Erre most a Hadházinak a fogorvos stand-upja jutott eszembe:
Protekciós beteg,
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"..."
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

TurboP írta: 2023.10.12. 16:10 Erre most a Hadházinak a fogorvos stand-upja jutott eszembe:
Protekciós beteg,
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Igazából, ez inkább azt jelenti, hogy ténylegesen országosan tolják ki a kártya elmaradásokat.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem ertem minek az a kartya, eppen minap szamoltam hogy oromlanyra nem eri meg toltikezni :(
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: RatRace »

qqriq írta: 2023.10.12. 16:24 nem ertem minek az a kartya, eppen minap szamoltam hogy oromlanyra nem eri meg toltikezni :(
Van más előnye, de majd személyesen elmondom.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

RatRace írta: 2023.10.12. 15:04 Most hívtak.
Kész a kártya, fáradjak be érte.
Ezek szerint rástartoltak, nekem 24 nap alatt összejött.
Nekem három hét volt, de abból 10 vagy 11 nap a várakozás volt a tárolóhely ellenőrzésre, ami így is korábban lett meg, mert el akartam halasztani. :-)
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

qqriq írta: 2023.10.12. 16:24 nem ertem minek az a kartya, eppen minap szamoltam hogy oromlanyra nem eri meg toltikezni :(
Horgászni sem, de nem is azért csináljuk. A gyerekvállalásról nem is beszélve...

Egyébként a németeknek van erre egy mondása: Sparen, egal was es kostet.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.10.13. 17:27 Horgászni sem, de nem is azért csináljuk. A gyerekvállalásról nem is beszélve...

Egyébként a németeknek van erre egy mondása: Sparen, egal was es kostet.
+1

Még nem találkoztam olyan emberrel, aki spórolt vele. Jellemzően többet lőnek , nem pedig kevesebbet költenek. :lol:

Az egzotikus kaliberekről nem is beszélve - egy csomó kihalt volna ha nincs házilagos újratöltés.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nem horgaszok, gyereket se tartok, a regi arakkal boven megerte tolteni. ma ahogy szamolom kb2/3ad aron jon ki a matek plusz az elizelt ido...
Chronicus Magnumitis írta: 2023.10.13. 17:27 Horgászni sem, de nem is azért csináljuk. A gyerekvállalásról nem is beszélve...

Egyébként a németeknek van erre egy mondása: Sparen, egal was es kostet.
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2023.10.14. 13:46 nem horgaszok, gyereket se tartok, a regi arakkal boven megerte tolteni. ma ahogy szamolom kb2/3ad aron jon ki a matek plusz az elizelt ido...
Mit?

9x19-nél egyetértek. Egyéni döntés, hogy a kicsit olcsóbban, vagy a kicsit kényelmesebben a fontosabb, de nem lesz feleannyi, az tény.

Drágább kalibereknél pl 454 Magnum, .44 Mag, a bolti ár exponenciálisan nőtt, a komponensek ára pedig lineárisan. Négyöntvennégyet házilag ötödáron ki lehet hozni, mint a legolcsóbb bolti.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2023.10.14. 17:39 Mit?

9x19-nél egyetértek. Egyéni döntés, hogy a kicsit olcsóbban, vagy a kicsit kényelmesebben a fontosabb, de nem lesz feleannyi, az tény.

Drágább kalibereknél pl 454 Magnum, .44 Mag, a bolti ár exponenciálisan nőtt, a komponensek ára pedig lineárisan. Négyöntvennégyet házilag ötödáron ki lehet hozni, mint a legolcsóbb bolti.
Mennyibe kerül ma itthon egy 9-est újratölteni? Írjon már valaki árakat, csappantyú, lövedék és por mibe kerülne?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2023.10.14. 20:23 Mennyibe kerül ma itthon egy 9-est újratölteni? Írjon már valaki árakat, csappantyú, lövedék és por mibe kerülne?
80Ft a vége anyagban.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2023.10.14. 20:46 80Ft a vége anyagban.
Jelen pillanatban annyiért kapni kész lőszert is.

1000 db-os tételben Scorpion STV 124gr 205 Euro.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Jut is eszembe. (gvass1 megint imádni fog... :-) )

20/A. §
(3) A lőszer házilagos szerelése és újratöltése jogosító engedély birtokában sem engedélyezett
b) a házilagosan szerelt, illetve újratöltött lőszer forgalmazása és átadása, ide nem értve a lőfegyverek és lőszerek vizsgálatára kijelölt szervezet részére történő átadást, valamint

A házilag töltött lőszer tehát nem adható át másnak, ez OK. Ha megtöltöm a házilag töltött lőszerrel a fegyvert, és azt a lőtéren odaadom valakinek, hogy lőjön vele, akkor azzal elkövettem-e valami törvénybe ütközőt? Az újratöltött lőszert ebben a formában nem adtam át másnak, csak átengedtem a fegyverrel együtt, amit nem tilt a jogszabály:

37. §

(4) Sportlőfegyver és a hozzá tartozó lőszer sportlövészetre sportlőfegyver tartására jogosultnak átengedhető.

Nos?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2023.10.15. 11:06 Jelen pillanatban annyiért kapni kész lőszert is.

1000 db-os tételben Scorpion STV 124gr 205 Euro.
Figyu! 8-) Az emberek túlnyomó többségének teljesen mindegy, mit mennyiért lehet venni Ausztriában. Becsszóra. Nem tudja megvenni. Ha meg is tudná, akkor sem érné meg autózni 1000 darabért. Többet pedig az átlag magyar barnakönyves nem mer venni, lévén a nyomasztó többségnek nincs A kategóriás tárolóhelye. Úgyhogy bocs, ezt nem valid érv, és valid ár. Tudsz 205 Eurós 9x19 lőszert, megbízható elérhetőséggel, kiskerben, “valahol Magyarországon”? Mert én nem tudok. Minden lehetséges forrás - beleértve a speciális szervezést, sok egyeztetést igénylő gyárilag újratöltött lőszer beszerzését nagy tételben - kivétel nélkül bőven 100 Ft fölött van. A “bármikor megyek a boltba és vészek 1000 darabot” kb 120 Forinttól kezdődik. Ennyi erővel én is tudok mondani meg sokkal olcsóbb lőszert Kentuckyban, Lexington külvárosában - de ez nem segít a fórumtársakon, ebben a threadben értelmezve csak érdekesség - nem pedig érv az újratöltés mellett vagy ellen.

/Fél-OFF ON
Teljesen más téma: sajnos igen vegyes tapasztalataim vannak az STVvel, fórumtársnak (talán HCZoli, talán squib load - ha jól emlékszem?) is volt komoly problémája STVvel. Ezer darabot lőttem el, nagyon kószolt a lőpor (ezzel gond nélkül lehet együtt élni), és volt egy kifelé vissza hajlott hüvelyszáj , ami nehezen elhárítható akadályt okozott (eztel nem tudok együtt élni). Nem véletlenül olcsó… Azóta nem veszek. Aki újratölt, az -szerintem - odafigyeléssel sokkal jobb, biztonságosabb lőszert tud házilagosan gyártani, mint a “cseszlovák” STV.
/Fél-OFF OFF
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2023.10.15. 11:51 . Aki újratölt, az -szerintem - odafigyeléssel sokkal jobb, biztonságosabb lőszert tud házilagosan gyártani, mint a “cseszlovák” STV.
/Fél-OFF OFF
Egyetlen egyszer volt a Glockommal akadály a 3200 lövésből amit lőttem vele, az is STV lőszer volt. Azzal produkált egyszer egy stovepipe-ot, semmi mással soha nem akadt.
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

AndyA írta: 2023.10.15. 11:06 Jelen pillanatban annyiért kapni kész lőszert is.
Jelen pillanatban vasárnap van a Föld nevű szarkupacnak ezen a felén. Jelen pillanatban legfeljebb fejfájást lehet kapni, lőszert nem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2023.10.15. 11:51 Figyu! 8-) Az emberek túlnyomó többségének teljesen mindegy, mit mennyiért lehet venni Ausztriában. Becsszóra. Nem tudja megvenni. Ha meg is tudná, akkor sem érné meg autózni 1000 darabért. Többet pedig az átlag magyar barnakönyves nem mer venni, lévén a nyomasztó többségnek nincs A kategóriás tárolóhelye. Úgyhogy bocs, ezt nem valid érv, és valid ár. Tudsz 205 Eurós 9x19 lőszert, megbízható elérhetőséggel, kiskerben, “valahol Magyarországon”? Mert én nem tudok. Minden lehetséges forrás - beleértve a speciális szervezést, sok egyeztetést igénylő gyárilag újratöltött lőszer beszerzését nagy tételben - kivétel nélkül bőven 100 Ft fölött van. A “bármikor megyek a boltba és vészek 1000 darabot” kb 120 Forinttól kezdődik. Ennyi erővel én is tudok mondani meg sokkal olcsóbb lőszert Kentuckyban, Lexington külvárosában - de ez nem segít a fórumtársakon, ebben a threadben értelmezve csak érdekesség - nem pedig érv az újratöltés mellett vagy ellen.

/Fél-OFF ON
Teljesen más téma: sajnos igen vegyes tapasztalataim vannak az STVvel, fórumtársnak (talán HCZoli, talán squib load - ha jól emlékszem?) is volt komoly problémája STVvel. Ezer darabot lőttem el, nagyon kószolt a lőpor (ezzel gond nélkül lehet együtt élni), és volt egy kifelé vissza hajlott hüvelyszáj , ami nehezen elhárítható akadályt okozott (eztel nem tudok együtt élni). Nem véletlenül olcsó… Azóta nem veszek. Aki újratölt, az -szerintem - odafigyeléssel sokkal jobb, biztonságosabb lőszert tud házilagosan gyártani, mint a “cseszlovák” STV.
/Fél-OFF OFF
Mondjuk ez tényleg nem a "bármikor bemegyek a boltba" kategória. Az ott is 240-260, gyártótól függően.

Meg persze az otthoni töltésben benne van annak a mókafaktora is, hogy vlamit maga csinál magának az ember, olyan gondossággal és annyi időt rászánva, ahogyan és amennyit neki tetszik. :-)
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Ha már homár, megosztok egy friss tapasztalatot.
Lee Classic Powder Measure-rel Lovex D037.1-et mérek mostanság (mert drága a bolti 44-es magnum, és etetni kell a gyereket és a PCC-t is). Szerdán töltöttem fel, nyomtam vele 20 darabot, aztán ott hagytam isten hírével, feltöltve (kb. 3 ujjnyi lőporral).
Tegnap aládugtam a hüveyt, kar le-föl, por semmi. Megismételtem ötször, semmi. Megnéztem, nem zártam-e el a portartályt, de nem. Felemeltem állványostul, odacsaptam finoman az asztalhoz háromszor, és láss csodát, következőre jött a 15,4 grain, ahogy kell.
A büdös lőpor beboltozódott a töltőbe.
Vihtavouri N310-zel ilyenem még sosem volt, bár az homogén szemcseszerkezetű, a Lovex meg vegyesvágott, por és apró golyók. Csak gondoltam, leírom.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.10.15. 15:36 Ha már homár, megosztok egy friss tapasztalatot.
Lee Classic Powder Measure-rel Lovex D037.1-et mérek mostanság (mert drága a bolti 44-es magnum, és etetni kell a gyereket és a PCC-t is). Szerdán töltöttem fel, nyomtam vele 20 darabot, aztán ott hagytam isten hírével, feltöltve (kb. 3 ujjnyi lőporral).
Tegnap aládugtam a hüveyt, kar le-föl, por semmi. Megismételtem ötször, semmi. Megnéztem, nem zártam-e el a portartályt, de nem. Felemeltem állványostul, odacsaptam finoman az asztalhoz háromszor, és láss csodát, következőre jött a 15,4 grain, ahogy kell.
A büdös lőpor beboltozódott a töltőbe.
Vihtavouri N310-zel ilyenem még sosem volt, bár az homogén szemcseszerkezetű, a Lovex meg vegyesvágott, por és apró golyók. Csak gondoltam, leírom.
A kész lőszereket szoktad még ellenőrízni, pl. súlyméréssel?
Mert ez a "kimaradt lőpor" a legrohadtabb veszélyek ennyire.. forgónál talán kevésbé, de ha öntöltővel gyorsan lősz, és duplázáskor véletlenül ráismételsz egy csőbe ragadt lövedékre, az....... nem jó. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2023.10.15. 15:47 A kész lőszereket szoktad még ellenőrízni, pl. súlyméréssel?
Mert ez a "kimaradt lőpor" a legrohadtabb veszélyek ennyire.. forgónál talán kevésbé, de ha öntöltővel gyorsan lősz, és duplázáskor véletlenül ráismételsz egy csőbe ragadt lövedékre, az....... nem jó. :)
Hüvelybe belenéz, üres - tölt - hüvelybe belenéz, szemre megfelelő a szint - lövedék belerak. Nekem ez a művelet, így van vizuális kontroll. Palacknyakúnál persze kevésbé látható jól.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.10.15. 15:36 Ha már homár, megosztok egy friss tapasztalatot.
Lee Classic Powder Measure-rel Lovex D037.1-et mérek mostanság (mert drága a bolti 44-es magnum, és etetni kell a gyereket és a PCC-t is). Szerdán töltöttem fel, nyomtam vele 20 darabot, aztán ott hagytam isten hírével, feltöltve (kb. 3 ujjnyi lőporral).
Tegnap aládugtam a hüveyt, kar le-föl, por semmi. Megismételtem ötször, semmi. Megnéztem, nem zártam-e el a portartályt, de nem. Felemeltem állványostul, odacsaptam finoman az asztalhoz háromszor, és láss csodát, következőre jött a 15,4 grain, ahogy kell.
A büdös lőpor beboltozódott a töltőbe.
Vihtavouri N310-zel ilyenem még sosem volt, bár az homogén szemcseszerkezetű, a Lovex meg vegyesvágott, por és apró golyók. Csak gondoltam, leírom.
Talán nem is véletlen, hogy a Lovex kicsit olcsóbb.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2023.10.15. 11:18 Jut is eszembe. (gvass1 megint imádni fog... :-) )

20/A. §
(3) A lőszer házilagos szerelése és újratöltése jogosító engedély birtokában sem engedélyezett
b) a házilagosan szerelt, illetve újratöltött lőszer forgalmazása és átadása, ide nem értve a lőfegyverek és lőszerek vizsgálatára kijelölt szervezet részére történő átadást, valamint

A házilag töltött lőszer tehát nem adható át másnak, ez OK. Ha megtöltöm a házilag töltött lőszerrel a fegyvert, és azt a lőtéren odaadom valakinek, hogy lőjön vele, akkor azzal elkövettem-e valami törvénybe ütközőt? Az újratöltött lőszert ebben a formában nem adtam át másnak, csak átengedtem a fegyverrel együtt, amit nem tilt a jogszabály:

37. §

(4) Sportlőfegyver és a hozzá tartozó lőszer sportlövészetre sportlőfegyver tartására jogosultnak átengedhető.

Nos?
Pont nemrég néztem ugyanezt. Az én értelmezésemben is így van, de akkor se tedd! A hozzászólásaid alapján kezdő szinten is vagy a lőszertőltésben, de amúgy is más testi épségével játszanál, nagy felelősség. Ne!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

AndyA írta: 2023.10.15. 15:53 Talán nem is véletlen, hogy a Lovex kicsit olcsóbb.
Én mással nem is töltöttem még talán, teljesen rendben van, de mint infó nagyon hasznos volt ez.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.10.15. 15:47 A kész lőszereket szoktad még ellenőrízni, pl. súlyméréssel?
Mert ez a "kimaradt lőpor" a legrohadtabb veszélyek ennyire.. forgónál talán kevésbé, de ha öntöltővel gyorsan lősz, és duplázáskor véletlenül ráismételsz egy csőbe ragadt lövedékre, az....... nem jó. :)
Nekem ezért nem 5 sor / 20 hüvely, hanem 6 x 20-as a töltőtálcám, amit nyomtattam magamnak. Ami kész, azt nem oda teszem vissza, ahonnan elvettem, hanem egy sorral odébb. Így tévedés kizárva, nem maradhat ki egy hüvely sem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Fortitu írta: 2023.10.15. 15:53 Pont nemrég néztem ugyanezt. Az én értelmezésemben is így van, de akkor se tedd! A hozzászólásaid alapján kezdő szinten is vagy a lőszertőltésben, de amúgy is más testi épségével játszanál, nagy felelősség. Ne!
Csak egy újabb apró pontatlanság a jogszabályban... :-)

Nem tudom, hogy hány lőszert kell elkészíteni ahhoz, hogy "szintet lépjen" az ember. Mindenesetre legalább 5000 darab biztosan kikerült már a kezem alól. Két doboz 1500-as Fiocchi csappantyút és 2 doboz ezres RWS-t már eltöltöttem. Ebből úgy 1000 db körül még megvan, várja a lőteret, hogy ellőjem.
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

"A számítógép buta, mint a cipőtalp, de baromi szorgalmas."
(asszem Neumann János)

No offence...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

+1

igen, stvvel nekem is rossz tapasztalatom van, qrva nagy makom volt hogy versenyen a mag rogton a toltenyur elott akadt meg es nem zarolt a fegyve rmikor csorerantottam.
Petya357 írta: 2023.10.15. 11:51 Figyu! 8-) Az emberek túlnyomó többségének teljesen mindegy, mit mennyiért lehet venni Ausztriában. Becsszóra. Nem tudja megvenni. Ha meg is tudná, akkor sem érné meg autózni 1000 darabért. Többet pedig az átlag magyar barnakönyves nem mer venni, lévén a nyomasztó többségnek nincs A kategóriás tárolóhelye. Úgyhogy bocs, ezt nem valid érv, és valid ár. Tudsz 205 Eurós 9x19 lőszert, megbízható elérhetőséggel, kiskerben, “valahol Magyarországon”? Mert én nem tudok. Minden lehetséges forrás - beleértve a speciális szervezést, sok egyeztetést igénylő gyárilag újratöltött lőszer beszerzését nagy tételben - kivétel nélkül bőven 100 Ft fölött van. A “bármikor megyek a boltba és vészek 1000 darabot” kb 120 Forinttól kezdődik. Ennyi erővel én is tudok mondani meg sokkal olcsóbb lőszert Kentuckyban, Lexington külvárosában - de ez nem segít a fórumtársakon, ebben a threadben értelmezve csak érdekesség - nem pedig érv az újratöltés mellett vagy ellen.

/Fél-OFF ON
Teljesen más téma: sajnos igen vegyes tapasztalataim vannak az STVvel, fórumtársnak (talán HCZoli, talán squib load - ha jól emlékszem?) is volt komoly problémája STVvel. Ezer darabot lőttem el, nagyon kószolt a lőpor (ezzel gond nélkül lehet együtt élni), és volt egy kifelé vissza hajlott hüvelyszáj , ami nehezen elhárítható akadályt okozott (eztel nem tudok együtt élni). Nem véletlenül olcsó… Azóta nem veszek. Aki újratölt, az -szerintem - odafigyeléssel sokkal jobb, biztonságosabb lőszert tud házilagosan gyártani, mint a “cseszlovák” STV.
/Fél-OFF OFF
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőszer újratöltés

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nekem anno nem lovex soretes pornal volt ilyen
Chronicus Magnumitis írta: 2023.10.15. 15:36 Ha már homár, megosztok egy friss tapasztalatot.
Lee Classic Powder Measure-rel Lovex D037.1-et mérek mostanság (mert drága a bolti 44-es magnum, és etetni kell a gyereket és a PCC-t is). Szerdán töltöttem fel, nyomtam vele 20 darabot, aztán ott hagytam isten hírével, feltöltve (kb. 3 ujjnyi lőporral).
Tegnap aládugtam a hüveyt, kar le-föl, por semmi. Megismételtem ötször, semmi. Megnéztem, nem zártam-e el a portartályt, de nem. Felemeltem állványostul, odacsaptam finoman az asztalhoz háromszor, és láss csodát, következőre jött a 15,4 grain, ahogy kell.
A büdös lőpor beboltozódott a töltőbe.
Vihtavouri N310-zel ilyenem még sosem volt, bár az homogén szemcseszerkezetű, a Lovex meg vegyesvágott, por és apró golyók. Csak gondoltam, leírom.
ingyom bingyom tálib-e?
Válasz küldése