Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mex »

tvsmaci írta: 2023.10.02. 18:24 Vagy majd A kategóriává változik:

7. alkategória: az a vállból történő lövésre tervezett félautomata tűzfegyver, amelynek hossza – behajtható, összehajtható vagy betolható, avagy szerszámok nélkül eltávolítható válltámasz segítségével – a működőképesség megtartása mellett 60 cm alá csökkenthető.
+1
Szerintem is ez lesz a vége.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

vato írta: 2023.10.02. 18:12 ezért újra kell vizsgáztatni a vasat? :lol: gyártás ugye nem történik szerintem?!, csak egy támasz csere (rugós csap)

csak kupakkal teljes hossza 60 cm alatt lenne, (csöve 30 cm alatt)

mp5.png
Ne tedd, hacsak nem szeretnél A kat minősítést…
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Mex
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:26

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Mex »

Petya357 írta: 2023.10.02. 19:48 Ne tedd, hacsak nem szeretnél A kat minősítést…
Az a baj, hogy a PKLV-nél másképp értelmezik a törvényt, mint ahogy az le van írva. Nekik minden olyan fegyver "A" kategóriát kap, amire fel tudsz szerelni válltámaszt. Mit is ír a törvény? Idézem:
"1.7. 7. alkategória: az a vállból történő lövésre tervezett félautomata tűzfegyver, amelynek hossza - behajtható, összehajtható vagy betolható, avagy szerszámok nélkül eltávolítható válltámasz segítségével - a működőképesség megtartása mellett 60 cm alá csökkenthető."
Vató fegyvere beleesne ebbe a kategóriába, mert vállból történő lövésre lett tervezve, és a válltámaszt szerszámok nélkül eltávolítva 60cm alá csökkentené a működőképesség megtartása mellett.
Viszont ott van az MP5K. Azt igazából válltámasz nélkül tervezték, de ha fix válltámaszt is szerelnek rá, akkor sem lesz 60cm-nél hosszabb. Vagyis ami 60cm-nél rövidebb gyárilag egy fix válltámasszal, azt hogy csökkenteném 60cm alá? Na ez a fegyver is "A" kategóriát kapna náluk, pedig szerintem ez simán B1-es lenne.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Valaki veszekedhetne velük megint egy sort, hogy ne b@ssza már meg a jogszabályokat egy hatóságnak feljogosított magáncég, legalább azt tartsák má' be... :roll:
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kojak írta: 2023.10.02. 20:45 Valaki veszekedhetne velük megint egy sort, hogy ne b@ssza már meg a jogszabályokat egy hatóságnak feljogosított magáncég, legalább azt tartsák má' be... :roll:
Valaki? Mutathatná példát ;)

Senki sem fog eszkalálni, egyszerűen nem ér annyit. És ezt Te is tudod. Barnakönyv=Takonygerinc. Ilyen kétértelmű témában csak akkor érné meg kuruckodni, ha a előnyök arányosak lennének a kockázatokkal. Ennél a rétegproblémánál viszont sokkal nagyobb orvoslására váró bajaink is vannak.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Már párszor előkerült a kérdés, de egyértelmű választ én nem találtam rá.

Tervben van egy .22lr váltószett vásárlása az AR platformhoz, konkrétan egy cmmg bravo.
Ez plusz 1 fegyvert jelentene az igrend álláspontja szerint?
Ugye ez még csak nem is váltócső, csak egy zárszerkezet+betétcső(?)
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: zora »

tvsmaci írta: 2023.10.05. 22:12 Már párszor előkerült a kérdés, de egyértelmű választ én nem találtam rá.

Tervben van egy .22lr váltószett vásárlása az AR platformhoz, konkrétan egy cmmg bravo.
Ez plusz 1 fegyvert jelentene az igrend álláspontja szerint?
Ugye ez még csak nem is váltócső, csak egy zárszerkezet+betétcső(?)
Nincs rá egyértelmű válasz, még csak nem is megyénként, igrendenként változik. Nálunk a váltószett külön fegyverként van bejegyezve.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

tvsmaci írta: 2023.10.05. 22:12 Már párszor előkerült a kérdés, de egyértelmű választ én nem találtam rá.

Tervben van egy .22lr váltószett vásárlása az AR platformhoz, konkrétan egy cmmg bravo.
Ez plusz 1 fegyvert jelentene az igrend álláspontja szerint?
Ugye ez még csak nem is váltócső, csak egy zárszerkezet+betétcső(?)
Igrend függő, én is így tudom.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

direkt rakerdeztem mert tele volt a keret, azt mondtak a jogszabaly 10 fegyvert ir, a valtocso nem fegyver.
brfk
tvsmaci írta: 2023.10.05. 22:12 Már párszor előkerült a kérdés, de egyértelmű választ én nem találtam rá.

Tervben van egy .22lr váltószett vásárlása az AR platformhoz, konkrétan egy cmmg bravo.
Ez plusz 1 fegyvert jelentene az igrend álláspontja szerint?
Ugye ez még csak nem is váltócső, csak egy zárszerkezet+betétcső(?)
ingyom bingyom tálib-e?
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

tvsmaci írta: 2023.10.05. 22:12 Már párszor előkerült a kérdés, de egyértelmű választ én nem találtam rá.

Tervben van egy .22lr váltószett vásárlása az AR platformhoz, konkrétan egy cmmg bravo.
Ez plusz 1 fegyvert jelentene az igrend álláspontja szerint?
Ugye ez még csak nem is váltócső, csak egy zárszerkezet+betétcső(?)
Nekem önvédelminél azt mondták, nem számít plusz fegyvernek, mert nem a bejegyzés száma a lényeg, hanem, hogy fegyver-e vagy sem. Ergo ha pl önvire beíratok egy valamit, meg mondjuk egy kadet szettes CZ-t, az rendben van, pedig 3 élő bejegyzés.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

smith15 írta: 2023.10.06. 08:30 Nekem önvédelminél azt mondták, nem számít plusz fegyvernek, mert nem a bejegyzés száma a lényeg, hanem, hogy fegyver-e vagy sem. Ergo ha pl önvire beíratok egy valamit, meg mondjuk egy kadet szettes CZ-t, az rendben van, pedig 3 élő bejegyzés.
A laminát szerint ez hogyan néz ki? Lehet külön a fegyvertől, vagy azzal együtt kell a lamináton legyen, mint "hozzá tartozó" elem?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

kulon cetli
AndyA írta: 2023.10.06. 08:36 A laminát szerint ez hogyan néz ki? Lehet külön a fegyvertől, vagy azzal együtt kell a lamináton legyen, mint "hozzá tartozó" elem?
ingyom bingyom tálib-e?
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: smith15 »

AndyA írta: 2023.10.06. 08:36 A laminát szerint ez hogyan néz ki? Lehet külön a fegyvertől, vagy azzal együtt kell a lamináton legyen, mint "hozzá tartozó" elem?
Ez külön cucc, külön számmal, külön kaliberrel, külön mindennel. Mivel hogy ezt utólag is megveheted, ezért nem is lehetne együtt a fegyverrel.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Köszi a gyors válaszokat, akkor ebből lehet, hogy inkább külön fegyver lesz. Azt mégiscsak nagyobb felületen lehet simogatni. :)

Plusz, ha veszek váltószettet akkor kategóriát váltana a fegyver, ha a váltószettel használom?
Van egyáltalán kategóriája egy ilyen váltószettnek, ami csak egy zárszerkezet + betétcső?

Egyébként elsősorban plinkingre lett volna, van már 22-es forgó tolózáras sznájper puskám.
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Ftv leírja.
30. * tűzfegyver fődarab (lőfegyverdarab): a fegyvercső, a váltócső, a betétcső, a forgódob, az ezeket egybefoglaló tokszerkezet, a zár vagy zárszerkezet, valamint a szán; a tűzfegyver fődarab abba a tűzfegyver-kategóriába tartozik, amelyre felszerelték vagy amelyhez gyártották.
Roberto68
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:22

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Roberto68 »

qqriq írta: 2023.10.06. 06:09 direkt rakerdeztem mert tele volt a keret, azt mondtak a jogszabaly 10 fegyvert ir, a valtocso nem fegyver.
brfk
CZ75 + Kadet témában én is kértem állásfoglalást a BRFK-tól (bár tudtam hogy engem fog megerősíteni, de inkább legyen leírva...), és mivel a váltószett önmagában nem "működőképes" lőfegyver, így nem is számít külön darabnak a páncélban.
Annak ellenére sem, hogy nekem is külön oldalra van beírva és nem az alap fegyver mellé.
sama
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.02. 10:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: sama »

Viszont két eljárási díjat kell fizetni a beiratáshoz.
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

Az ólom betiltàssal kapcsolatban van ami már végleges ? Mit lehet eddig tudni konkrétan ?
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.10.07. 08:24 Ftv leírja.
30. * tűzfegyver fődarab (lőfegyverdarab): a fegyvercső, a váltócső, a betétcső, a forgódob, az ezeket egybefoglaló tokszerkezet, a zár vagy zárszerkezet, valamint a szán; a tűzfegyver fődarab abba a tűzfegyver-kategóriába tartozik, amelyre felszerelték vagy amelyhez gyártották.
Jogos, köszi!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

üGyészségi hír, benne egy vérforraló mondattal.

https://ugyeszseg.hu/lofegyver-es-losze ... ozlemenye/

"A vádirat szerint a vádlott 2010. áprilisától kezdődően vadászfegyverek tartására jogosító engedéllyel rendelkezett, vadászvizsgát, fegyverismereti vizsgát tett. A lőfegyverek megszerzésére, tartására vonatkozó jogszabályi rendelkezésekkel tisztában volt, vásárolt is vadász lőfegyvereket és lőszereket, amely fegyverek a fegyvertartási engedélybe szabályszerűen bejegyeztek.

A férfinak időközben a fegyverek annyira megtetszettek, hogy 2019. évtől elhatározta gyűjtő lesz és internetes hirdetőktől 2022. november végéig rendszeresen vásárolt különböző típusú pisztolyokat, puskákat, lőszereket. Ezeket a borsodi településen lévő családi házában tartott. A vádlott összesen 42 db lőfegyvert, 9 db hatástalanított fegyvert, 1302 db lőszert, továbbá több tűzfegyver fődarabot, illetőleg hangtompítókat vásárolt és tartott jogellenesen.

A hatástalanított fegyverek a hatástalanítási módosításokat figyelembe véve megfelelő szerszámozottság, szakmai tudás birtokában működőképes lőfegyverré alakíthatók."


Megfelelő szerszámozottság és szakmai tudás birtokában a mélyen tisztelt Ügyész Bácsi lakásában levő vízvezetékcső is lőfegyverré alakítható.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.10.10. 06:33 üGyészségi hír, benne egy vérforraló mondattal.

A hatástalanított fegyverek a hatástalanítási módosításokat figyelembe véve megfelelő szerszámozottság, szakmai tudás birtokában működőképes lőfegyverré alakíthatók."
A BTK úgy tesz különbséget hogy lőfegyver / nem lőfegyver, nincs benne olyan kitét, hogy szakmai tudás birtokában mivé alakítható... :shock:

Lehet tudni, hogy melyik szakértő írta ezt a Cziffra mondatot..?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.10.10. 06:33 üGyészségi hír, benne egy vérforraló mondattal.

https://ugyeszseg.hu/lofegyver-es-losze ... ozlemenye/

"A vádirat szerint a vádlott 2010. áprilisától kezdődően vadászfegyverek tartására jogosító engedéllyel rendelkezett, vadászvizsgát, fegyverismereti vizsgát tett. A lőfegyverek megszerzésére, tartására vonatkozó jogszabályi rendelkezésekkel tisztában volt, vásárolt is vadász lőfegyvereket és lőszereket, amely fegyverek a fegyvertartási engedélybe szabályszerűen bejegyeztek.

A férfinak időközben a fegyverek annyira megtetszettek, hogy 2019. évtől elhatározta gyűjtő lesz és internetes hirdetőktől 2022. november végéig rendszeresen vásárolt különböző típusú pisztolyokat, puskákat, lőszereket. Ezeket a borsodi településen lévő családi házában tartott. A vádlott összesen 42 db lőfegyvert, 9 db hatástalanított fegyvert, 1302 db lőszert, továbbá több tűzfegyver fődarabot, illetőleg hangtompítókat vásárolt és tartott jogellenesen.

A hatástalanított fegyverek a hatástalanítási módosításokat figyelembe véve megfelelő szerszámozottság, szakmai tudás birtokában működőképes lőfegyverré alakíthatók."


Megfelelő szerszámozottság és szakmai tudás birtokában a mélyen tisztelt Ügyész Bácsi lakásában levő vízvezetékcső is lőfegyverré alakítható.
Az ügyvéd helyében ezt megtámadnám a sten es az abból kifejlesztett port és carl gustav gyártási dokumentációjaval.
A palesztinok az analogjait konkrétan kis műhelyekben kézzel csinálják.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Carlo_(submachine_gun)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Izraelben tovább lazítjak a fegyver jogszabalyokat.

Ivritrol Google fordító.
"Ma arra utasítottam a Lőfegyver-engedélyezési Osztályt, hogy indítson sürgősségi hadműveletet annak érdekében, hogy a lehető legtöbb állampolgár felfegyverkezhessen.

A terv 24 órán belül életbe lép, főbb pontjait az alábbiakban közöljük:

1. Azon állampolgárok, akik önvédelemből és biztonsági erők szolgálatából megfelelnek a magán lőfegyver viselésére vonatkozó részletes teszteknek, és nincs büntetlen előéletű vagy egészségügyi előéletű, telefonos meghallgatáson kell részt venniük a fizikai meghallgatás helyett. egy héten belül kaphat engedélyt a lőfegyver viselésére.
(Önvédelmi tesztek: lakóhely jogosult településen, puskás veteránok 07-es és magasabb, hadnagyi és magasabb beosztású tisztek, valamint őrnagyi és magasabb rangú harcosok az IDF-nél és a biztonsági erőknél, szolgálat különleges alakulatoknál, tűzoltók, rendőrök, valamint a mentőerő dolgozói és önkéntesei).

2. Minden állampolgár, aki feltételes lőfegyvervásárlási engedélyt kapott, és 2023-ban nem vásárolt lőfegyvert, és a feltételes engedélye lejárt, most újabb kérelem benyújtása nélkül vásárolhat lőfegyvert. A mentesség körülbelül 4000 állampolgárra vonatkozik.

3. Bármely állampolgár, aki az elmúlt hat hónapban a felfrissítő vagy felújító oktatás elmulasztása miatt tette le fegyverét, visszakaphatja fegyverét. A mentesség körülbelül 1800 állampolgárra vonatkozik.

4. Ezen kívül jövő keddtől feltételes lőfegyverviselési engedélyeket adnak ki a mai 50 helyett legfeljebb 100 golyó vásárlását lehetővé tevő engedéllyel.

Mindez a kritériumok hamarosan bekövetkező változása mellett.

Köszönöm a Lőfegyverengedélyezési Osztály tagjainak, az Izraeli Rendőrség Polgári Reagálási Osztályának és az Egészségügyi Minisztérium munkatársainak azt a nagyon fontos elkötelezettséget, amely lehetővé teszi, hogy minél több állampolgár felfegyverkezhessen, megvédje magát és környezetét. amikor szükséges. "

Egyébként úgy gondolom, hogy fegyvertartási szabályok szigorítása az egyik oka a nagyszámú aldozatnak.
Izrael egyik jelképe a puskaval a hátán szántó kibucnyi volt . Régen alap volt hogy Svajchoz hasonlóan a fegyverek és lőszerek otthon voltak. Ugy tudom ez már nincs és a tenylegesek is egy v. két tarral de üresen viselik a fegyvert kimenőn.
A most módosított szabály előtt egy pisztoly és 50 töltény lehetett egy szigorú engedélyezési folyamat utan a polgaroknal.
Valószínűleg jóval kisebb pusztítás lett volna, ha városokban és falvakban a tetőkön koreai stílusban puskasok vannak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Elvileg a friss Magyar Közlönyben van konkrét jogszabálymódosítás a hangtompítókhoz (nekem most nincs időm felkutatni).
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2023.10.17. 11:22 Elvileg a friss Magyar Közlönyben van konkrét jogszabálymódosítás a hangtompítókhoz (nekem most nincs időm felkutatni).
Én nem találom, pedig okt. 6.-ig visszanéztem.
Ettől még lehet, mert:
a, okt 13. a legfrissebb felkerült a magyarkozlony.hu-n
b, bele lehet rejtve egy teljesen másról szóló kormányrendeletbe (pl: "643/2023 kormányrendelet a Rántotthús nemzetgazdasági fontosságúvá nyilvánításáról, különös tekintettel a koviubi és rizibizi termőföldek vadászati célú felhasználásának vonatkozásában")
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2023.10.17. 11:26 Én nem találom, pedig okt. 6.-ig visszanéztem.
Ettől még lehet, mert:
a, okt 13. a legfrissebb felkerült a magyarkozlony.hu-n
b, bele lehet rejtve egy teljesen másról szóló kormányrendeletbe (pl: "643/2023 kormányrendelet a Rántotthús nemzetgazdasági fontosságúvá nyilvánításáról, különös tekintettel a koviubi és rizibizi termőföldek vadászati célú felhasználásának vonatkozásában")
Ezt most leltem:

https://hangtompito-shop.hu/hogyan-tova ... -mw_k4yjEc
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2023.10.17. 12:49 Ezt most leltem:

https://hangtompito-shop.hu/hogyan-tova ... -mw_k4yjEc
de a 16.-ai magyar közlöny most került fel, és abban csak a vadászokról találni:

https://magyarkozlony.hu/dokumentumok/a ... egtekintes

https://njt.hu/jogszabaly/2023-57-20-7R

(2) A 79/2004. (V. 4.) FVM rendelet 69. §-a a következő (8) bekezdéssel egészül ki:
„(8) A hivatásos vadász munkaköri feladatai ellátása, valamint a vadász a vadászat során a vadászlőfegyverre szerelt, a lőfegyverekről és lőszerekről szóló törvény szerinti hangtompítót is használhat.”
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

https://www.vadasz-blog.hu/2023/10/17/h ... N4nIFDSQF8

Itt látszik a képen melyik rendeletben van benne.
gvass1 írta: 2023.10.17. 13:19 de a 16.-ai magyar közlöny most került fel, és abban csak a vadászokról találni:

https://magyarkozlony.hu/dokumentumok/a ... egtekintes

https://njt.hu/jogszabaly/2023-57-20-7R

(2) A 79/2004. (V. 4.) FVM rendelet 69. §-a a következő (8) bekezdéssel egészül ki:
„(8) A hivatásos vadász munkaköri feladatai ellátása, valamint a vadász a vadászat során a vadászlőfegyverre szerelt, a lőfegyverekről és lőszerekről szóló törvény szerinti hangtompítót is használhat.”
"..."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Nagyjából végig szaladtam a 57/2023-on benne van a hangtompító és minden amit Vadász-blog megírt.
gvass1 írta: 2023.10.17. 13:19 de a 16.-ai magyar közlöny most került fel, és abban csak a vadászokról találni:

https://magyarkozlony.hu/dokumentumok/a ... egtekintes

https://njt.hu/jogszabaly/2023-57-20-7R

(2) A 79/2004. (V. 4.) FVM rendelet 69. §-a a következő (8) bekezdéssel egészül ki:
„(8) A hivatásos vadász munkaköri feladatai ellátása, valamint a vadász a vadászat során a vadászlőfegyverre szerelt, a lőfegyverekről és lőszerekről szóló törvény szerinti hangtompítót is használhat.”
"..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TurboP írta: 2023.10.17. 18:44 Nagyjából végig szaladtam a 57/2023-on benne van a hangtompító és minden amit Vadász-blog megírt.
De mi van a sportlövőkkel?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Szokás szerint semmi.
Egyáltalán volt róla szó, hogy nekik is engedélyezik?

gvass1 írta: 2023.10.17. 19:53 De mi van a sportlövőkkel?
"..."
Trailm
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2018.06.10. 16:08

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Trailm »

A hivatásos vadász munkaköri feladatai ellátása, valamint a vadász a vadászat során a vadászlőfegyverre szerelt, a lőfegyverekről és lőszerekről szóló törvény szerinti hangtompítót is használhat.”

Hm. Izé... Akkor a vadász a lőtéren nem teheti fel új belövéshez ?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.10.17. 19:53 De mi van a sportlövőkkel?
Semmi.
Miután nem a fegyver kormányrendeletben szabályozták hanem agrárminisztérium rendeletében, akinek semmi köze sportlövőkhoz. .
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

en sehol nem olvastam ilyent, csak itt...
TurboP írta: 2023.10.17. 20:44 Szokás szerint semmi.
Egyáltalán volt róla szó, hogy nekik is engedélyezik?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2023.10.18. 07:31 en sehol nem olvastam ilyent, csak itt...
Ne legyünk már ennyire 19. századiak...

GUGLI.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/hangtom ... zoknak-is/


“A hangtompító engedélyezésére és használatára vonatkozó szabályok

35/B. § * (1) A lőfegyver munkavégzési célú tartására jogosult kérelmező számára hangtompító tartása engedélyezhető abban az esetben, ha igazolja, hogy a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal engedélye, illetve kijelölése alapján jogosult az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről szóló 2008. évi XLVI. törvény (a továbbiakban: Éltv.) 51. § (3) bekezdés i) pontjában meghatározott tevékenység végzésére.

(2) Az (1) bekezdés szerinti engedély alapján jogszerűen tartott hangtompító kizárólag az Éltv. 51. § (3) bekezdés i) pontjában meghatározott tevékenység szabályszerű végzése során használható.

35/C. § * (1) A 35/B. § (1) bekezdésének a hatálya alá nem tartozó esetben hangtompító tartása engedélyezhető

a) – feladatkörére tekintettel – igazságügyi fegyverszakértőnek, igazságügyi fegyverszakértői vizsgálati tevékenységet folytató vagy lőszergyártási engedéllyel rendelkező szervezetnek, az Ftv. 22. § (5) bekezdés b) és c) pontja alapján a vizsgálatra, a tanúsítvány, szakvélemény kiadására, illetve a lőfegyverek hatástalanításának végrehajtására kijelölt szervezetnek, valamint muzeális intézménynek,

b) a sportlőfegyver tartására jogosító engedéllyel rendelkező személynek vagy szervezetnek, valamint

c) a vadászlőfegyver tartására jogosító engedéllyel rendelkező személynek vagy szervezetnek.


(2) A hangtompító kizárólag az (1) bekezdés a) pontja szerinti tevékenység jogszerű végzése, illetve a sportlőfegyver vagy a vadászlőfegyver jogszerű használata során használható.”

Teljes jogszabály a friss módosítással:

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid= ... t=20231101



Nyilván itt mindenki a RÉSZLETSZABÁLYOKAT hiányolja, meg például tárolási szabályokat, meg a sarc mértékét. Azok külön jogszabályok és még nem módosultak le.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

eddig oke, de vegrehajtasi rendelet vagy mi nelkul ez neszesemmi fogdmegjol.
vadasz reszrol tolta a kamara, sportlovot meg majd az igrend fogja?
gvass1 írta: 2023.10.18. 07:35 Ne legyünk már ennyire 19. századiak...

GUGLI.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/hangtom ... zoknak-is/


“A hangtompító engedélyezésére és használatára vonatkozó szabályok

35/B. § * (1) A lőfegyver munkavégzési célú tartására jogosult kérelmező számára hangtompító tartása engedélyezhető abban az esetben, ha igazolja, hogy a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal engedélye, illetve kijelölése alapján jogosult az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről szóló 2008. évi XLVI. törvény (a továbbiakban: Éltv.) 51. § (3) bekezdés i) pontjában meghatározott tevékenység végzésére.

(2) Az (1) bekezdés szerinti engedély alapján jogszerűen tartott hangtompító kizárólag az Éltv. 51. § (3) bekezdés i) pontjában meghatározott tevékenység szabályszerű végzése során használható.

35/C. § * (1) A 35/B. § (1) bekezdésének a hatálya alá nem tartozó esetben hangtompító tartása engedélyezhető

a) – feladatkörére tekintettel – igazságügyi fegyverszakértőnek, igazságügyi fegyverszakértői vizsgálati tevékenységet folytató vagy lőszergyártási engedéllyel rendelkező szervezetnek, az Ftv. 22. § (5) bekezdés b) és c) pontja alapján a vizsgálatra, a tanúsítvány, szakvélemény kiadására, illetve a lőfegyverek hatástalanításának végrehajtására kijelölt szervezetnek, valamint muzeális intézménynek,

b) a sportlőfegyver tartására jogosító engedéllyel rendelkező személynek vagy szervezetnek, valamint

c) a vadászlőfegyver tartására jogosító engedéllyel rendelkező személynek vagy szervezetnek.


(2) A hangtompító kizárólag az (1) bekezdés a) pontja szerinti tevékenység jogszerű végzése, illetve a sportlőfegyver vagy a vadászlőfegyver jogszerű használata során használható.”

Teljes jogszabály a friss módosítással:

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid= ... t=20231101



Nyilván itt mindenki a RÉSZLETSZABÁLYOKAT hiányolja, meg például tárolási szabályokat, meg a sarc mértékét. Azok külön jogszabályok és még nem módosultak le.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Trailm írta: 2023.10.17. 21:00 A hivatásos vadász munkaköri feladatai ellátása, valamint a vadász a vadászat során a vadászlőfegyverre szerelt, a lőfegyverekről és lőszerekről szóló törvény szerinti hangtompítót is használhat.”

Hm. Izé... Akkor a vadász a lőtéren nem teheti fel új belövéshez ?
Szerintem az is munkaköri feladat, hogy belője a fegyvert, hiszen a munkájához szükséges eszköz beállítása.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: qqriq »

hivatasos vadasznak lehet, de a vadaszok 9x szazaleka sportvadasz
AndyA írta: 2023.10.18. 08:03 Szerintem az is munkaköri feladat, hogy belője a fegyvert, hiszen a munkájához szükséges eszköz beállítása.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2023.10.18. 08:01 eddig oke, de vegrehajtasi rendelet vagy mi nelkul ez neszesemmi fogdmegjol.
vadasz reszrol tolta a kamara, sportlovot meg majd az igrend fogja?
Én a vadászhoz sem látom a sarc összegét meg a tárolóhelyet meghatározva eleddig.

De szóljatok rögtön, ha valaki megtalálta vmi friss joganyagban!!!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kettő hét alatt 100 ezer új önvédelmi fegyver kérelmet adtak be a 9 milliós lakosságú Izraelben.
(Sajnos ott is borzalmas hullahegyek kellettek ahhoz, hogy a lakosság meg a kormányzat is rájöjjön, hogy az erőszakra mi a helyes válasz.)

"Israel's National Security Ministry said Friday that since the beginning of the war, the ministry has received approximately 100,000 requests for private weapons licenses from citizens in a drastic increase.

Since the beginning of the year, approximately 26,000 licenses to carry private weapons have been issued."


https://www.haaretz.com/israel-news/202 ... #973143730


izraeli gyakorol.jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.10.21. 08:07 Kettő hét alatt 100 ezer új önvédelmi fegyver kérelmet adtak be a 9 milliós lakosságú Izraelben.
(Sajnos ott is borzalmas hullahegyek kellettek ahhoz, hogy a lakosság meg a kormányzat is rájöjjön, hogy az erőszakra mi a helyes válasz.)

"Israel's National Security Ministry said Friday that since the beginning of the war, the ministry has received approximately 100,000 requests for private weapons licenses from citizens in a drastic increase.

Since the beginning of the year, approximately 26,000 licenses to carry private weapons have been issued."


https://www.haaretz.com/israel-news/202 ... #973143730



izraeli gyakorol.jpg
Ez a kormány folyamatosan liberalizálta a fegyvertartast.
Például az ünnepek előtt is felszolítottak az embereket, hogy mindenki viselje az önvédelmi fegyverét.
Izraelben polgárok egy részének kellett a gondolkodásán változtatni azon, hogy goa és a peace nem működik a terroristákkal szemben. Ehhez a buta szemlélethez pedig kifejezetten sok köze van a Haarecznek.
Tipikus fegyverellenes progresszív lap.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.10.21. 11:49 Ez a kormány folyamatosan liberalizálta a fegyvertartast.
Például az ünnepek előtt is felszolítottak az embereket, hogy mindenki viselje az önvédelmi fegyverét.
Izraelben polgárok egy részének kellett a gondolkodásán változtatni azon, hogy goa és a peace nem működik a terroristákkal szemben. Ehhez a buta szemlélethez pedig kifejezetten sok köze van a Haarecznek.
Tipikus fegyverellenes progresszív lap.
Akkor linkelj vmi jó kis izraeli szélsőjobbost😂

In English.

Igazábl a hír/számok alapján nem tökmindegy?😉
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.10.21. 12:04 Akkor linkelj vmi jó kis izraeli szélsőjobbost😂

In English.

Igazábl a hír/számok alapján nem tökmindegy?😉
Nem szélsőjobb ezeknek az ellensége, hanem az izraeli társadalom nagyobb normálisabb része.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Sziasztok

Rendkívül felpattintották az agyam a dabasi igrenden.
Mivel most lőtér ellenőtréseket tartanak k.vra nem tudtak fogadni ügyfélfogadási időben.
Nos a sportorvosim lejárt.
Ez rendben van, fel is töltöm a RI-0632 nyomtatványt.
Kifizetni nem tudom, mert nem jó az oldaluk. Mit tudok tenni?

A másik nagyobb probléma.
Várásoltam egy már a tartásimban szereplő kategóriájú maroklőfegyvert. Erre mondja, töltsem fel azt is online.
Azt milyen nyomtatvánnyal tudom benyújtani? Csinált már ilyet valaki?
Segítsetek lci.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

Kolonics írta: 2023.10.26. 16:49 Sziasztok

Rendkívül felpattintották az agyam a dabasi igrenden.
Mivel most lőtér ellenőtréseket tartanak k.vra nem tudtak fogadni ügyfélfogadási időben.
Nos a sportorvosim lejárt.
Ez rendben van, fel is töltöm a RI-0632 nyomtatványt.
Kifizetni nem tudom, mert nem jó az oldaluk. Mit tudok tenni?

A másik nagyobb probléma.
Várásoltam egy már a tartásimban szereplő kategóriájú maroklőfegyvert. Erre mondja, töltsem fel azt is online.
Azt milyen nyomtatvánnyal tudom benyújtani? Csinált már ilyet valaki?
Segítsetek lci.
Szerintem semmilyennel, nincs is erre online formula.
A beíratáskor be KELL mutatni a szerzés tárgyát, mégpedig személyesen.
Ugyanis szemrevételezi rajta a gyári számot az ügyintéző a saját szemével, tehát BE KELL VINNI BEMUTATNI.

Szóval ha ezt üf fogadási időben 8 napon belül elutasítják bármilyen okra hivatkozva, akkor ragaszkodj jegyzőkönyv felvételéhez ott a helyszínen az esetről, dátummal, pecséttel, stb. különben ugrik a 8 nap, és még téged fognak elővenni a végén.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

marcuswolf írta: 2023.10.26. 18:49 Szerintem semmilyennel, nincs is erre online formula.
A beíratáskor be KELL mutatni a szerzés tárgyát, mégpedig személyesen.
Ugyanis szemrevételezi rajta a gyári számot az ügyintéző a saját szemével, tehát BE KELL VINNI BEMUTATNI.

Szóval ha ezt üf fogadási időben 8 napon belül elutasítják bármilyen okra hivatkozva, akkor ragaszkodj jegyzőkönyv felvételéhez ott a helyszínen az esetről, dátummal, pecséttel, stb. különben ugrik a 8 nap, és még téged fognak elővenni a végén.
+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

marcuswolf írta: 2023.10.26. 18:49 Szerintem semmilyennel, nincs is erre online formula.
A beíratáskor be KELL mutatni a szerzés tárgyát, mégpedig személyesen.
Ugyanis szemrevételezi rajta a gyári számot az ügyintéző a saját szemével, tehát BE KELL VINNI BEMUTATNI.

Szóval ha ezt üf fogadási időben 8 napon belül elutasítják bármilyen okra hivatkozva, akkor ragaszkodj jegyzőkönyv felvételéhez ott a helyszínen az esetről, dátummal, pecséttel, stb. különben ugrik a 8 nap, és még téged fognak elővenni a végén.
Sziasztok

Régi igrendesem átküldte.
RI-0600
Fel tudod tölteni. A fizetés blockolt ablak miatt nem nyílotta meg.
A bejelntési kötelezettségednek eleget teszel, de ha nem tudnak fogadni, akkor nincs gond.
Így viszont 8 napon belül leszel.
Működhetne ez jól, de így teljesen felesleges kör, hiszen be kell majd menni beíratni értelmeszerűen, úgyan úgy mint a sportorvosi igazolást.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kolonics írta: 2023.10.26. 19:14 Sziasztok

Régi igrendesem átküldte.
RI-0600
Fel tudod tölteni. A fizetés blockolt ablak miatt nem nyílotta meg.
A bejelntési kötelezettségednek eleget teszel, de ha nem tudnak fogadni, akkor nincs gond.
Így viszont 8 napon belül leszel.
Működhetne ez jól, de így teljesen felesleges kör, hiszen be kell majd menni beíratni értelmeszerűen, úgyan úgy mint a sportorvosi igazolást.

Tehát a beíratás online NEM intézhető.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

Kolonics írta: 2023.10.26. 19:14 Sziasztok

Régi igrendesem átküldte.
RI-0600
Fel tudod tölteni. A fizetés blockolt ablak miatt nem nyílotta meg.
A bejelntési kötelezettségednek eleget teszel, de ha nem tudnak fogadni, akkor nincs gond.
Így viszont 8 napon belül leszel.
Működhetne ez jól, de így teljesen felesleges kör, hiszen be kell majd menni beíratni értelmeszerűen, úgyan úgy mint a sportorvosi igazolást.
Teljesen feleslegesen szopatnád magad ezzel, mert elbaxol vele egy csomó időt a gép előtt, viszont amikor bemész személyesen, minden ugyanúgy fog történni, mint ha semmit nem töltöttél volna fel.

Ez tényleg csak arra jó, hogy ne csússz ki a 8 napból - de csak ha a saját hibádból történik.
Viszont ha ők nem érnek rá a nem túl sűrű heti 1 plusz fél nap ügyfél-fogadási időben, akkor én bizony nem töltögetnék semmit, hanem jegyzőkönyveztetnék.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

gvass1 írta: 2023.10.26. 19:35 Tehát a beíratás online NEM intézhető.
Beíratás nem.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

Kolonics írta: 2023.10.26. 19:43 Beíratás nem.
A sportorvosi sem. Azt is beírják, mégpedig KÉK TOLLAL. :mrgreen:
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

marcuswolf írta: 2023.10.26. 19:40 Teljesen feleslegesen szopatnád magad ezzel, mert elbaxol vele egy csomó időt a gép előtt, viszont amikor bemész személyesen, minden ugyanúgy fog történni, mint ha semmit nem töltöttél volna fel.

Ez tényleg csak arra jó, hogy ne csússz ki a 8 napból - de csak ha a saját hibádból történik.
Viszont ha ők nem érnek rá a nem túl sűrű heti 1 plusz fél nap ügyfél-fogadási időben, akkor én bizony nem töltögetnék semmit, hanem jegyzőkönyveztetnék.
Szia

Rosszul értelmezed a helyzetemet. Az igrendes szopat.Én egyszerűen csak be akratam menni.
Ugyanis mikor betelefonáltam, hogy lejár a sportorvosim amit meghosszabíttattam és vettem egy fegyvert, erre jelezte, hogy Ők nem tudnak fogadni, majd csak nov. 6 után. amivel ugy nyilván kicsúsznék a kötelzettségem alól. Ezért azt mondta, ha van ügyfélkapum töltsem fel ott ezeket és majd szól mikor mehetek beíratni. Mivel rendkívül gyorsan rám b@szta a telefont így nem tudtam reagálni, bár lehet nem is baj.

Szóval most feltötltöttem ezeket a sz@rokat neki, kifizettem a pénzt és várom a telefont, mert ugye még csak fel sem veszik, vagy kinyomják, ha úgy van kedv.

Ez van. Arról, hogy persze mindenki saját felelőssége a sportorvosi érvényes megléte, az egy külön dolog, de persze nem szólt hogy le fog járni, pedig 30 nappal előtte kellett volna értesíteni. Na mind1

Sajnos most ezen nem tudok nevetni, mert idegesítő, hogy ilyen előfordul.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

Kolonics írta: 2023.10.26. 19:48 Szia

Rosszul értelmezed a helyzetemet. Az igrendes szopat.Én egyszerűen csak be akratam menni.
Ugyanis mikor betelefonáltam, hogy lejár a sportorvosim amit meghosszabíttattam és vettem egy fegyvert, erre jelezte, hogy Ők nem tudnak fogadni, majd csak nov. 6 után. amivel ugy nyilván kicsúsznék a kötelzettségem alól. Ezért azt mondta, ha van ügyfélkapum töltsem fel ott ezeket és majd szól mikor mehetek beíratni. Mivel rendkívül gyorsan rám b@szta a telefont így nem tudtam reagálni, bár lehet nem is baj.

Szóval most feltötltöttem ezeket a sz@rokat neki, kifizettem a pénzt és várom a telefont, mert ugye még csak fel sem veszik, vagy kinyomják, ha úgy van kedv.

Ez van. Arról, hogy persze mindenki saját felelőssége a sportorvosi érvényes megléte, az egy külön dolog, de persze nem szólt hogy le fog járni, pedig 30 nappal előtte kellett volna értesíteni. Na mind1

Sajnos most ezen nem tudok nevetni, mert idegesítő, hogy ilyen előfordul.
Betelefonáláskor időpontot kell kérni, mégpedig ügyintézésre. A telefonos operátornak köze nincs hozzá, hogy mit/miért ügyintézel.

Ha nincs időpont 8 napon belül, akkor bemész üf fogadási időben időpont nélkül, és jelzed nekik, hogy itt vagy, jöttél ügyintézni.
Ha elküldenének indokolással/indokolás nélkül -----> jegyzőkönyv felvétele, hogy megjelentél 8 napon belül üf fogadási időben, ők nem értek rá. (Ugyanis időpont foglalás csak a kovid alatt volt kötelező egy rövid ideig, jelenleg csak erősen ajánlott.)
Utána nyugodt várakozás az értesítésre, hogy mikor mehetsz be személyesen.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

marcuswolf írta: 2023.10.26. 19:59 Betelefonáláskor időpontot kell kérni, mégpedig ügyintézésre. A telefonos operátornak köze nincs hozzá, hogy mit/miért ügyintézel.

Ha nincs időpont 8 napon belül, akkor bemész üf fogadási időben időpont nélkül, és jelzed nekik, hogy itt vagy, jöttél ügyintézni.
Ha elküldenének indokolással/indokolás nélkül -----> jegyzőkönyv felvétele, hogy megjelentél 8 napon belül üf fogadási időben, ők nem értek rá. (Ugyanis időpont foglalás csak a kovid alatt volt kötelező egy rövid ideig, jelenleg csak erősen ajánlott.)
Utána nyugodt várakozás az értesítésre, hogy mikor mehetsz be személyesen.

+1

nincs az Ftv.-ben olyan határidő halasztó rendelkezés, hogy "a Zügyintéző nem ért rá."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Chronicus Magnumitis
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2020.12.01. 19:00

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Chronicus Magnumitis »

Höhöhö. A gödöllői igrendre én is vittem egy előre kinyomtatott nyilatkozatot, hogy igazolják, miért 25 napra kaptam időpontot <8 nap helyett. Kinevettek, leköptek, majd megmagyarázták, hogy mivel rajta van az ügyiraton az időpontkérelem dátuma, nem írják alá a nyilatkozatot.

Mondtam, hogy értem, de ez a papír náluk van, és ha eltűnik, a vádemelő ügyészség nem lesz ilyen megértő. Ismét kiröhögtek, és bezárták a kisablakot.
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

Chronicus Magnumitis írta: 2023.10.26. 21:34 Höhöhö. A gödöllői igrendre én is vittem egy előre kinyomtatott nyilatkozatot, hogy igazolják, miért 25 napra kaptam időpontot <8 nap helyett. Kinevettek, leköptek, majd megmagyarázták, hogy mivel rajta van az ügyiraton az időpontkérelem dátuma, nem írják alá a nyilatkozatot.

Mondtam, hogy értem, de ez a papír náluk van, és ha eltűnik, a vádemelő ügyészség nem lesz ilyen megértő. Ismét kiröhögtek, és bezárták a kisablakot.
Budapesti állandó lakcím a megoldás.
Tárolóhely maradhat a régi.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.10.26. 19:35 Tehát a beíratás online NEM intézhető.
Már az is egy jó kör, ha ezzel a 8 napos baxtatást ki lehet védeni. Ahhoz képest már smafu, hogy később egyszer majd még be kell menni személyesen is.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.10.27. 07:56 Már az is egy jó kör, ha ezzel a 8 napos baxtatást ki lehet védeni. Ahhoz képest már smafu, hogy később egyszer majd még be kell menni személyesen is.
Stockholm-szindróma
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.10.27. 07:59 Stockholm-szindróma
Nem véletlenül hívjuk a barnakönyvest takonygerincűnek. :-)
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

AndyA írta: 2023.10.27. 07:56 Már az is egy jó kör, ha ezzel a 8 napos baxtatást ki lehet védeni. Ahhoz képest már smafu, hogy később egyszer majd még be kell menni személyesen is.
Szia
Igazad van, nyersz vele, hiszen az ügyfélkapun keresztül visszaigazolást kapsz az ORFK - tol ( azon belül a választott igrendtől)
Na most a FTv- ben 8 napon belül kell bejelenteni a megszerzését eladást és minden egyéb változást. Nem pedig bejegyeztetni.
A bejelentés megtörténik online, akar ugye még aznap kezdemenyezhetd, így le vagy védve.
Nekem ez az első ilyen online ügyintézés az oldalon keresztül, vissza is igazoltak, h kifizettem az illetéket és befogadták az ügyet.
Idézem: “ Az e rendeletben előírt bejelentési kötelezettségeket a kötelezett elektronikus úton is teljesítheti.”
Na most eddig pánikoltak barnakönyves takonygerincűként, de szerencsére a volt igrendesem segített és megnyugodtam.
Szóval nem olyan hülyeség ez, mert ott ugye már a papírmunka pont ezen ezt töltsd ki azt töltsd ki része is le van tudva.
Odamész, bemutatod az adott ügyhöz tartozó dokumentumokat / fegyver vagy amit intezel és 5 perc alatt intézik.
Persze ez az elmélet, ha lefutott az ügy majd megírom, ha érdekel valakit a téma.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kolonics írta: 2023.10.27. 13:01 Szia
Igazad van, nyersz vele, hiszen az ügyfélkapun keresztül visszaigazolást kapsz az ORFK - tol ( azon belül a választott igrendtől)
Na most a FTv- ben 8 napon belül kell bejelenteni a megszerzését eladást és minden egyéb változást. Nem pedig bejegyeztetni.
A bejelentés megtörténik online, akar ugye még aznap kezdemenyezhetd, így le vagy védve.


Logikus lenne, meg igazad is lehetne, HA A HATÁLYOS JOGSZABÁLY szerint nem eképpen lenne:

"(3) * Az engedéllyel rendelkező az Ftv. 3. § (2) vagy (3) bekezdése alapján megszerzett eszközt – a lőfegyverhez tartozó lőszer kivételével – az engedélybe történő bejegyzés céljából nyolc napon belül köteles bemutatni a tartásának engedélyezésére jogosult rendőri szervnek."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

gvass1 írta: 2023.10.27. 13:08 Logikus lenne, meg igazad is lehetne, HA A HATÁLYOS JOGSZABÁLY szerint nem eképpen lenne:

"(3) * Az engedéllyel rendelkező az Ftv. 3. § (2) vagy (3) bekezdése alapján megszerzett eszközt – a lőfegyverhez tartozó lőszer kivételével – az engedélybe történő bejegyzés céljából nyolc napon belül köteles bemutatni a tartásának engedélyezésére jogosult rendőri szervnek."
No, tehát, vagy csúnyán + szivatnak és el fogunk pereskedni, vagy itt így működik.
Vagy valamit rosszul értelmezzünk.
Deee, tény és való, h a F.tv tartalmazza az alábbiakat:

5/D §
(2) Elektronikus ügyintézés hiányában az Ftv. 4/F. §-a szerinti bejelentést (ezen alcím alkalmazásában a továbbiakban: bejelentés) írásban kell megtenni.
(3) A bejelentésről az (1) bekezdés szerinti hatóság igazolást állít ki.
5/E. § * (1) A lőfegyverek központi nyilvántartásában kizárólag a jogszerűen bejelentett tűzfegyver rögzíthető.
(2) Az Ftv. 4/F. §-a szerinti bejelentés abban az esetben tekinthető jogszerűnek, ha
a) megfelel a vele szemben a jogszabály által támasztott követelményeknek, és abban nem közöltek valótlan, illetve nem hallgattak el valós adatot,

51/A. § * Az e rendeletben előírt bejelentési kötelezettségeket a kötelezett elektronikus úton is teljesítheti.
Nyilván én nem vagyok jogász meg szakértő, de sajnos nem tudok mit tenni ebben az ügyben. Kivárok, ha nálam bejegyzik így, akkor nekem ez a jövőben egy könnyebb útja a dolgoknak.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kolonics írta: 2023.10.27. 13:51 No, tehát, vagy csúnyán + szivatnak és el fogunk pereskedni, vagy itt így működik.
Vagy valamit rosszul értelmezzünk.
Deee, tény és való, h a F.tv tartalmazza az alábbiakat:

5/D §
(2) Elektronikus ügyintézés hiányában az Ftv. 4/F. §-a szerinti bejelentést (ezen alcím alkalmazásában a továbbiakban: bejelentés) írásban kell megtenni.
(3) A bejelentésről az (1) bekezdés szerinti hatóság igazolást állít ki.
5/E. § * (1) A lőfegyverek központi nyilvántartásában kizárólag a jogszerűen bejelentett tűzfegyver rögzíthető.
(2) Az Ftv. 4/F. §-a szerinti bejelentés abban az esetben tekinthető jogszerűnek, ha
a) megfelel a vele szemben a jogszabály által támasztott követelményeknek, és abban nem közöltek valótlan, illetve nem hallgattak el valós adatot,
Az a baj, hogy ROSSZ PARAGRAFUSRA HIVATKOZOL.

Ez tök másról szól:

A BEJELENTÉS SZABÁLYAI *

4/F. § * Az 1. melléklet szerinti „C” kategóriába tartozó tűzfegyvert tartó személy vagy szervezet, illetve az ezek képviseletére jogosult köteles bejelenteni a rendőrség számára a tűzfegyverrel összefüggésben az e törvény alapján a lőfegyverek központi nyilvántartásában nyilvántartandó – általa a bejelentés megtételének az időpontjában ismert – adatokat.



Ez a nem működőképes lőfegyver, tehát pl. EU szerinti hatástalanított lőfegyver bejelentésre vonatkozik!

1. Melléklet

3. „C” kategória („Bejelentéshez kötött”)

3.1. 1. alkategória: a 2. § 29. pont c) alpontjában meghatározott – az „A” vagy a „B” kategóriába nem tartozó – tűzfegyver.

3.2. 2. alkategória: a 2. § 29. pont d) alpontjában meghatározott tűzfegyver.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

gvass1 írta: 2023.10.27. 13:55 Az a baj, hogy ROSSZ PARAGRAFUSRA HIVATKOZOL.

Ez tök másról szól:

A BEJELENTÉS SZABÁLYAI *

4/F. § * Az 1. melléklet szerinti „C” kategóriába tartozó tűzfegyvert tartó személy vagy szervezet, illetve az ezek képviseletére jogosult köteles bejelenteni a rendőrség számára a tűzfegyverrel összefüggésben az e törvény alapján a lőfegyverek központi nyilvántartásában nyilvántartandó – általa a bejelentés megtételének az időpontjában ismert – adatokat.



Ez a nem működőképes lőfegyver, tehát pl. EU szerinti hatástalanított lőfegyver bejelentésre vonatkozik!
Mint említettem, már beszéltem velük, kérésüknek megfelelően jártam el, mivel időpontot nem tudtak adni ügyfél fogadási időben.
Majd, ha megütöm a bokám, biztos hogy jegyzőkonyveztetem.
Azért, ha bent leszek megkérdezem tőlük, mire hivatkozva fogják el így a bejelentést.
Zárójelben megjegyezném, november 1.-ig még beírhatják és az 8 napon belül lesz.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kolonics írta: 2023.10.27. 14:05 Mint említettem, már beszéltem velük, kérésüknek megfelelően jártam el, mivel időpontot nem tudtak adni ügyfél fogadási időben.
Majd, ha megütöm a bokám, biztos hogy jegyzőkonyveztetem.
Azért, ha bent leszek megkérdezem tőlük, mire hivatkozva fogják el így a bejelentést.
Zárójelben megjegyezném, november 1.-ig még beírhatják és az 8 napon belül lesz.
Az a baj, hogy a "beszéltem velük" az sajnos bíróság előtt nem létező érv. Csak, ami le van írva.

És ha leírnak valamit, akkor ott jogszabályi hivatkozás is kell...na, és akkor szokott kiderülni, hogy fingjuk nincs semmiről.

---

Én a helyedben bemennék erősen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

gvass1 írta: 2023.10.27. 14:08 Az a baj, hogy a "beszéltem velük" az sajnos bíróság előtt nem létező érv. Csak, ami le van írva.

És ha leírnak valamit, akkor ott jogszabályi hivatkozás is kell...na, és akkor szokott kiderülni, hogy fingjuk nincs semmiről.

---

Én a helyedben bemennék erősen.
+1
Mégpedig akkora lendülettel, hogy addig ki se gyere, amíg nincs beírva.
Minden ilyen igazgatási eljárás egy írásos történet, és vita esetén az nyer, aki írásos dokumentumokkal tudja alátámasztani az igazát.
A telefonban azt mondták, hogy még akkor sem lesz nyerő, ha felvetted a beszélgetést.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kolonics írta: 2023.10.27. 13:51 No, tehát, vagy csúnyán + szivatnak és el fogunk pereskedni, vagy itt így működik.
Vagy valamit rosszul értelmezzünk.
Deee, tény és való, h a F.tv tartalmazza az alábbiakat:

5/D §
(2) Elektronikus ügyintézés hiányában az Ftv. 4/F. §-a szerinti bejelentést (ezen alcím alkalmazásában a továbbiakban: bejelentés) írásban kell megtenni.
(3) A bejelentésről az (1) bekezdés szerinti hatóság igazolást állít ki.
5/E. § * (1) A lőfegyverek központi nyilvántartásában kizárólag a jogszerűen bejelentett tűzfegyver rögzíthető.
(2) Az Ftv. 4/F. §-a szerinti bejelentés abban az esetben tekinthető jogszerűnek, ha
a) megfelel a vele szemben a jogszabály által támasztott követelményeknek, és abban nem közöltek valótlan, illetve nem hallgattak el valós adatot,

51/A. § * Az e rendeletben előírt bejelentési kötelezettségeket a kötelezett elektronikus úton is teljesítheti.
Nyilván én nem vagyok jogász meg szakértő, de sajnos nem tudok mit tenni ebben az ügyben. Kivárok, ha nálam bejegyzik így, akkor nekem ez a jövőben egy könnyebb útja a dolgoknak.
Két dolgot kell összevetni.

Vagy
a) igen kicsi valószínűséggel, de nagyon megb.sznak (nem iratod be időben és ezzel direkt visszaélnek), vagy
b) nagy valószínűséggel fognak nagyon utálni, és apró dolgokban megkeseríteni az életed a jövőben (rájuk borítod az asztalt , és jelenetet rendezel). Nem irigyellek :roll:

Hogy és mit csinálnék a helyedben - de ez én vagyok, Te pedig Te vagy 8-) - írnék egy e-mail, amiben tényszerűen jegyzőkönyvezem, hogy megkíséreltél időpontot foglalni, XX sorszámú, YY fegyver beíratni, amit az NN ügyintéző ZZ indokkal megtagadott, és helyette WW utasítást kaptál. Tisztelettel kéred, hogy igazolják vissza a fentieket.

Még ha nem is írnak vissza - a szép szónál lekövethrtőbb bizonyíték azért legyen a Te kezedben is , ha bekövetkezne az elképzelhetetlen. Azt nem tudod igazolni, hogy mit mondtak - de azt igen, hogy megkísérelted, és jóhiszeműen jártál el. Ennél jobban nem tolnám túl, szerintem tök felesleges. De mindenki nyilván más fütyijével szívesebben veri a csalánt.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Petya357 írta: 2023.10.28. 10:22 Két dolgot kell összevetni.

Vagy
a) igen kicsi valószínűséggel, de nagyon megb.sznak (nem iratod be időben és ezzel direkt visszaélnek), vagy
b) nagy valószínűséggel fognak nagyon utálni, és apró dolgokban megkeseríteni az életed a jövőben (rájuk borítod az asztalt , és jelenetet rendezel). Nem irigyellek :roll:

Hogy és mit csinálnék a helyedben - de ez én vagyok, Te pedig Te vagy 8-) - írnék egy e-mail, amiben tényszerűen jegyzőkönyvezem, hogy megkíséreltél időpontot foglalni, XX sorszámú, YY fegyver beíratni, amit az NN ügyintéző ZZ indokkal megtagadott, és helyette WW utasítást kaptál. Tisztelettel kéred, hogy igazolják vissza a fentieket.

Még ha nem is írnak vissza - a szép szónál lekövethrtőbb bizonyíték azért legyen a Te kezedben is , ha bekövetkezne az elképzelhetetlen. Azt nem tudod igazolni, hogy mit mondtak - de azt igen, hogy megkísérelted, és jóhiszeműen jártál el. Ennél jobban nem tolnám túl, szerintem tök felesleges. De mindenki nyilván más fütyijével szívesebben veri a csalánt.
Szia
Be fogok menni hétfőn!
A telefonhívást rögzítik! Ezt a hívás alkalmával automata is jelzi, de én bemegyek!
A kötelezettségeknek eleget teszek, ha pedig nem írja be jegyzőkönyvet vetetek fel.
Ügyfélfogadási időben elmennek az anyukajukba, de tényleg.
Itt mindig mindenkit sz…patnak, egy barátomra elfogató parancs volt, veszélyes fegyveres kent, mert csúszott 7 napot az EÜ sportorvosival. Pest megyei kapitány b@szta le a némbert, mit képzel magáról. Le vették azonnal a körözést.
Ráadásul rendszerint, mint ahogy engem sem… nem jelzik, hogy le fog járni a sportorvosi.
Tudtommal kellene.

Eszembe jutott még 1 C verzió, nem fognak cirkuszolni, adják a hülyét és beírják!
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Kolonics írta: 2023.10.28. 12:19 Szia
Be fogok menni hétfőn!
A telefonhívást rögzítik! Ezt a hívás alkalmával automata is jelzi, de én bemegyek!
A kötelezettségeknek eleget teszek, ha pedig nem írja be jegyzőkönyvet vetetek fel.
Ügyfélfogadási időben elmennek az anyukajukba, de tényleg.
Itt mindig mindenkit sz…patnak, egy barátomra elfogató parancs volt, veszélyes fegyveres kent, mert csúszott 7 napot az EÜ sportorvosival. Pest megyei kapitány b@szta le a némbert, mit képzel magáról. Le vették azonnal a körözést.
Ráadásul rendszerint, mint ahogy engem sem… nem jelzik, hogy le fog járni a sportorvosi.
Tudtommal kellene.

Eszembe jutott még 1 C verzió, nem fognak cirkuszolni, adják a hülyét és beírják!
Inkább kedd, vagy csütörtök.
Akkor van az igrenden ügyfélfogadás.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

RatRace írta: 2023.10.28. 12:30 Inkább kedd, vagy csütörtök.
Akkor van az igrenden ügyfélfogadás.
Szia
Hol?
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
cujoe
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2018.06.02. 11:28

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: cujoe »

Kolonics írta: 2023.10.28. 12:19 Szia
Be fogok menni hétfőn!
A telefonhívást rögzítik! Ezt a hívás alkalmával automata is jelzi, de én bemegyek!
A kötelezettségeknek eleget teszek, ha pedig nem írja be jegyzőkönyvet vetetek fel.
Ügyfélfogadási időben elmennek az anyukajukba, de tényleg.
Itt mindig mindenkit sz…patnak, egy barátomra elfogató parancs volt, veszélyes fegyveres kent, mert csúszott 7 napot az EÜ sportorvosival. Pest megyei kapitány b@szta le a némbert, mit képzel magáról. Le vették azonnal a körözést.
Ráadásul rendszerint, mint ahogy engem sem… nem jelzik, hogy le fog járni a sportorvosi.
Tudtommal kellene.

Eszembe jutott még 1 C verzió, nem fognak cirkuszolni, adják a hülyét és beírják!
Ha ott így mennek a dolgok, akkor mindenképp menj be és vetesd fel a jegyzőkönyvet, hogy ott voltál!!
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Kolonics írta: 2023.10.28. 12:36 Szia
Hol?
Országosan, már pár éve.
Kivéve büdöspöst.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Kolonics írta: 2023.10.28. 12:19 Szia
Be fogok menni hétfőn!
A telefonhívást rögzítik! Ezt a hívás alkalmával automata is jelzi, de én bemegyek!
A kötelezettségeknek eleget teszek, ha pedig nem írja be jegyzőkönyvet vetetek fel.
Ügyfélfogadási időben elmennek az anyukajukba, de tényleg.
Itt mindig mindenkit sz…patnak, egy barátomra elfogató parancs volt, veszélyes fegyveres kent, mert csúszott 7 napot az EÜ sportorvosival. Pest megyei kapitány b@szta le a némbert, mit képzel magáról. Le vették azonnal a körözést.
Ráadásul rendszerint, mint ahogy engem sem… nem jelzik, hogy le fog járni a sportorvosi.
Tudtommal kellene.

Eszembe jutott még 1 C verzió, nem fognak cirkuszolni, adják a hülyét és beírják!
na akkor várom a hetfoi bunugyi hirekete vagy a bejegyzést itt :) (popcorn ready) :)
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

RatRace írta: 2023.10.28. 12:53 Országosan, már pár éve.
Kivéve büdöspöst.
Szia
Dabas
Hétfő-Szerda
Viszont, ha mégsem akkor kedden is bemegyek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kolonics 2023.10.28. 12:59-kor.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

brh562 írta: 2023.10.28. 12:53 na akkor várom a hetfoi bunugyi hirekete vagy a bejegyzést itt :) (popcorn ready) :)
Jó persze, majd mondom a százezredes asszonynak, h Te bujtogattál.
😂🤣😂🤣
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

brh562 írta: 2023.10.28. 12:53 na akkor várom a hetfoi bunugyi hirekete vagy a bejegyzést itt :) (popcorn ready) :)
+1

Nagyon kedvelünk kolonics fórumtárs, de … olyan régen vilt már ismerősről videó a police.hu-n ;)
#irónia

Drukkolunk , és remélem, h békésen rendeződik.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Kolonics írta: 2023.10.28. 12:19
Itt mindig mindenkit sz…patnak, egy barátomra elfogató parancs volt, veszélyes fegyveres kent, mert csúszott 7 napot az EÜ sportorvosival. Pest megyei kapitány b@szta le a némbert, mit képzel magáról. Le vették azonnal a körözést.
Össze kellene már írni az ilyen igrendes anomáliákat. Egy cikk is kijönne belőle, főleg ha a gödöllőiek beszélni kezdenek. :D
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Kojak írta: 2023.10.28. 15:49 Össze kellene már írni az ilyen igrendes anomáliákat. Egy cikk is kijönne belőle, főleg ha a gödöllőiek beszélni kezdenek. :D
Gödöllőt minek említeni?
Semmi értelme külföldi dolgokról beszélni.
Dödöllő nem tartozik Magyarországhoz.
:lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kolonics írta: 2023.10.28. 12:19

Itt mindig mindenkit sz…patnak, egy barátomra elfogató parancs volt, veszélyes fegyveres kent, mert csúszott 7 napot az EÜ sportorvosival. Pest megyei kapitány b@szta le a némbert, mit képzel magáról. Le vették azonnal a körözést.


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2023.10.28. 15:55 Gödöllőt minek említeni?
Semmi értelme külföldi dolgokról beszélni.
Dödöllő nem tartozik Magyarországhoz.
:lol:
Gödöllő egy másik tér-idő kontinuumban leledzik, ott a fizikai törvények sem érvényesek.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2023.10.28. 16:43 Gödöllő egy másik tér-idő kontinuumban leledzik, ott a fizikai törvények sem érvényesek.
Eztet-e mondom én.
:lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Petya357 írta: 2023.10.28. 14:35 +1

Nagyon kedvelünk kolonics fórumtárs, de … olyan régen vilt már ismerősről videó a police.hu-n ;)
#irónia

Drukkolunk , és remélem, h békésen rendeződik.
Hehehe!
Azért engem sem kell félteni. Csak nem leszek a kékfényben.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
marcuswolf
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2020.11.14. 12:43

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: marcuswolf »

Nem értem, mit kell ezen az időpontos témán ennyit rugózni.
NEM KÖTELEZŐ, csak ajánlott. Be kell menni a lábaddal és kész.

Szerdán voltam bent a Halálcsillagban, több volt az időpont nélküli, mint az időpontos.
(Oké, mondjuk a hétfői nap ugrott okt. 23. miatt, de jövő héten meg Nov. 1. szerda lesz ünnepnap)
Szóval hajrá, várjuk a beírásról szóló pozitív híreket!
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

marcuswolf írta: 2023.10.28. 21:40 Nem értem, mit kell ezen az időpontos témán ennyit rugózni.
NEM KÖTELEZŐ, csak ajánlott. Be kell menni a lábaddal és kész.

Szerdán voltam bent a Halálcsillagban, több volt az időpont nélküli, mint az időpontos.
(Oké, mondjuk a hétfői nap ugrott okt. 23. miatt, de jövő héten meg Nov. 1. szerda lesz ünnepnap)
Szóval hajrá, várjuk a beírásról szóló pozitív híreket!
Nekem eddig nagyon pozitiv tapasztalatom volt a BRFK-n. november 6-an megyek ujra a 11-et beiratni:)
Tokmányos Lomposzaurusz
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Vizimalac írta: 2023.10.28. 22:00 Nekem eddig nagyon pozitiv tapasztalatom volt a BRFK-n. november 6-an megyek ujra a 11-et beiratni:)
+1 a BRFKra. Hüledezve hallgatom a vidéki fórumtársak rémtörténeteit. Soha, semmilyen probléma 20+ év alatt. :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Még véleményezhető!!! Egységes szerkezetbe kéne tenni, mert lehetnek benne aknák! (és mit tesz isten, pont nem működik a Jogtár:-))

Nyilvános a hangtompító tartásával kapcsolatos Fegyver-kormányrendelet módosítás tervezete!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/nyilvan ... tervezete/

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.10.29. 07:30 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Még véleményezhető!!! Egységes szerkezetbe kéne tenni, mert lehetnek benne aknák! (és mit tesz isten, pont nem működik a Jogtár:-))

Nyilvános a hangtompító tartásával kapcsolatos Fegyver-kormányrendelet módosítás tervezete!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/nyilvan ... tervezete/

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na, tök jó, a sportlövészeknek is lehet.
Bár nekem kicsit nyakatekerten indul.. nem lenne úgy egyszerűbb, hogy bárki (magánszemély, szervezet) vehet hangtompítót, akinek van lőfegyverre tartási engedélye?
Használni meg ugyanott lehet, ahol az adott tartási célú lőfegyvert.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.10.29. 07:37 Na, tök jó, a sportlövészeknek is lehet.
Bár nekem kicsit nyakatekerten indul.. nem lenne úgy egyszerűbb, hogy bárki (magánszemély, szervezet) vehet hangtompítót, akinek van lőfegyverre tartási engedélye?
Használni meg ugyanott lehet, ahol az adott tartási célú lőfegyvert.
Nem tudjuk mennyiért lehet, nem tudjuk hogyan kell tárolni, nem tudjuk mikor lép ez hatályba = nem lehet.

(És csak engem zavar, hogy a szöveg szerint tartani jogosult lehetsz...de MEGSZEREZNI nem?:-), de lehet, hogy csak én nem olvasom figyelmesen...)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Nem vagyok jogi embör.
Az olvasatom szerint csak a lőtéren lövészet alkalmával rakhatom fel?
Minden esetben le kell vennem róla, tehát a tárolóhelyen nem lehet rajta?
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2023.10.29. 07:48 Nem vagyok jogi embör.
Az olvasatom szerint csak a lőtéren lövészet alkalmával rakhatom fel?
Minden esetben le kell vennem róla, tehát a tárolóhelyen nem lehet rajta?
"kizárólag...használható" Ha LŐSZ vele, és közben tompíccsa a hangot, AKKOR használod. Ha csak fent van, akkor nyilván nem.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.10.29. 07:44 Nem tudjuk mennyiért lehet, nem tudjuk hogyan kell tárolni, nem tudjuk mikor lép ez hatályba = nem lehet.

(És csak engem zavar, hogy a szöveg szerint tartani jogosult lehetsz...de MEGSZEREZNI nem?:-), de lehet, hogy csak én nem olvasom figyelmesen...)
Igen, ilyenkor kérdéses nekem, hogy direkt hagytak ki lényeget, vagy a szokásos módon trehányak.

A józan ész szerint ha nincs benne hogy mennyiért, akkor nyilván nem kell plusz pénzt fizetni érte. Tárolni meg ahogy jólesik, önmagában a hangtompi nem fegyver, alkatrész, stb.
Kb mint egy tár.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2023.10.29. 07:49 "kizárólag...használható" Ha LŐSZ vele, és közben tompíccsa a hangot, AKKOR használod. Ha csak fent van, akkor nyilván nem.
Oké. Akkor játszom a hülye Trollt.
Nem te vagy a kövi lövő a versenyen. Akkor sem használod.
És miért akadékoskodom?
Mert tuti sok sok szabs birság fog repkedni.
Ismerjükőket.....
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.10.29. 07:51 Igen, ilyenkor kérdéses nekem, hogy direkt hagytak ki lényeget, vagy a szokásos módon trehányak.

A józan ész szerint ha nincs benne hogy mennyiért, akkor nyilván nem kell plusz pénzt fizetni érte. Tárolni meg ahogy jólesik, önmagában a hangtompi nem fegyver, alkatrész, stb.
Kb mint egy tár.
1. nyilván azt mondják, hogy dehát ez még csak tervezet,
2. nyilván azt mondják, hogy tessék véleményezni, aztán megfogadjuk.
(3. a 2. miatt belehalsz a röhögőgörcsbe)
4. pontosan tudjuk, hogy ilyen a jogalkotási minőség, aki csinálja szarik bele, és semmit nem ért hozzá
5. pontosan tudjuk, hogy a józan észnek semmi köze nem volt és nem lesz sohasem a fegyveres (és rokon témák) jogalkotáshoz, lásd akár csak a paprikaspray közterületi tilalmát.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2023.10.28. 22:41 +1 a BRFKra. Hüledezve hallgatom a vidéki fórumtársak rémtörténeteit. Soha, semmilyen probléma 20+ év alatt. :roll:
A BRFK-sok egy teljesen normális csapat, persze csak amennyire az agyament jogszabályok lehetővé teszik nekik. De emberileg soha semmi gondom nem volt, sőt, előfordult, hogy valamelyik ügyintéző úgy futott egy külön kört az érdekemben, hogy nem kértem tőle ilyesmit, hogy könnyebb legyen az életem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2023.10.29. 07:30 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Még véleményezhető!!! Egységes szerkezetbe kéne tenni, mert lehetnek benne aknák! (és mit tesz isten, pont nem működik a Jogtár:-))

Nyilvános a hangtompító tartásával kapcsolatos Fegyver-kormányrendelet módosítás tervezete!

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/nyilvan ... tervezete/

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Hurrá!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Kojak »

WildBear23 írta: 2023.10.29. 07:51 A józan ész szerint ha nincs benne hogy mennyiért, akkor nyilván nem kell plusz pénzt fizetni érte. Tárolni meg ahogy jólesik, önmagában a hangtompi nem fegyver, alkatrész, stb.
Kb mint egy tár.
Kb. én is így értelmezem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kojak írta: 2023.10.29. 22:27 Kb. én is így értelmezem.
Kb mindegy, hogy értelmezzük. Majd lesz valahogy, és az lesz a tuti. Most még nem tudjuk.

De minden bizonytalanságot leszámítva - hát ez bizony örömlány jó hír, hogy valahogy, valahogyan de a spotlövőknek, és a vadászoknak is végre lehet tompettója. Ha ezzel a hatóságok trollkodni szerettek volna, akkor sokkal, de sokkal egyszerűbb lett volna nem módosítani a jogyszabályon, mint nyakatekert módon kib.szni a t. közönséggel. 🤔😉

Ha valaki ezt mondja - nem 25, de csak 5 éve - hogy legális lesz a hangtompító, akkor is kiröhögjük, és azt mondjuk, az emberünk menjen pihenni az árnyékba. :lol:

Ki járta érzet ki? Minek köszönhetjük? Kinek fizethetem a rekesz sőrt? Tudunk valamit erről?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2023.10.29. 21:08Hurrá!
Ezért nincs értelme bármiben is szofisztikáltan fogalmazni. Az emberek csak az alábbi kategóriákat értik meg.
- megajó
- hiperszar
- b@szdmeg


:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.10.29. 23:21 Kb mindegy, hogy értelmezzük. Majd lesz valahogy, és az lesz a tuti. Most még nem tudjuk.

De minden bizonytalanságot leszámítva - hát ez bizony örömlány jó hír, hogy valahogy, valahogyan de a spotlövőknek, és a vadászoknak is végre lehet tompettója. Ha ezzel a hatóságok trollkodni szerettek volna, akkor sokkal, de sokkal egyszerűbb lett volna nem módosítani a jogyszabályon, mint nyakatekert módon kib.szni a t. közönséggel. 🤔😉

Ha valaki ezt mondja - nem 25, de csak 5 éve - hogy legális lesz a hangtompító, akkor is kiröhögjük, és azt mondjuk, az emberünk menjen pihenni az árnyékba. :lol:

Ki járta érzet ki? Minek köszönhetjük? Kinek fizethetem a rekesz sőrt? Tudunk valamit erről?

Az ugye megvan, hogy ez megint csak egy TERVEZET, nem elfogadott, kihirdetett jogszabály?

Ami a november 1.-gyel amúgy hatályba lépő, KIHIRDETETT hangtompító-legalizációs bekezdés végrehajtási rendelete kellene, hogy legyen? És ennek is csak nov. 3.-án van a véleményezési idő vége.
Tehát ha ezt így ki is hirdetik, már nem léphet hatályba időben, és még ebben is akkora lyukak tátonganak, és több kérdést vet fel, mint amit megválaszol.


És akkor most helyezkedj picit bele annak a kereskedő kollégának a helyébe, aki ebbe szabad szemmel látható összeget fektetett be, és ki tudja meddig fog ott rohadni rajta a sok hangtompi? Mert ugye az újratöltést is képesek félévekre megállítani, vagy még mindig a megyék többségében szabotálni az elöltöltős vizsgát ésatöbbi.

Nyilván, a feudalizmusban nincs jogbiztonság, tudjuk jól.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Jog & Fegyver, fegyverliberalizáció

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2023.10.30. 06:20 Ezért nincs értelme bármiben is szofisztikáltan fogalmazni. Az emberek csak az alábbi kategóriákat értik meg.
- megajó
- hiperszar
- b@szdmeg


:-)))
Lassan, döcögősen, de ez egyértelműen azt jelenti, hogy legkésőbb jövőre lesz hamgtompim. Szóval hurrá ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Válasz küldése