OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

nemtokregelni írta: 2023.09.30. 14:44 Alaptv 28. cikk
???

Ez hogy jön ide?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2023.09.29. 19:23 A törvényhozóink itt sem tudnak helyesen írni..

Egy vesszőhiba miatt bukhatja a Líra elleni pert a kormány. A Magyar Közlönyben úgy jelent meg a fóliázásra vonatkozó rendelet, hogy a „termék a többi terméktől elkülönítve csak zárt csomagolásban forgalmazható”. = Ez pedig a magyar nyelv helyesírási szabályai szerint azt jelenti, hogy ha a könyvet elkülönítve tartják a többitől, akkor kell lefóliázni.

https://telex.hu/belfold/2023/09/29/lir ... vesszohiba
Az egész betiltosdi egy baromság a net korában.
A mindenkori kormány meg legfeljebb atveszi a jól bevált módon a német szabályozást és betiltja azt, ami az aktuális kurzusnak nem tetszik.
https://mandiner.hu/kulfold/2023/09/nem ... ugy-a-tuti
Sokat elárul egyébként a fejlett nyugati tarsadalmunkrol, hogy ilyesmikről vitatkozunk.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Aki ma nem tartotta egy percig a feje fölé a bukósisakját - az biztos nem járt a Pilisben :!:
IMG_20230930_120150.jpg
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

G.D írta: 2023.09.30. 19:02 Aki ma nem tartotta egy percig a feje fölé a bukósisakját - az biztos nem járt a Pilisben :!:
IMG_20230930_120150.jpg
vagy nincs neki

egyébként a félpályás útlezárásnak (ami a képen is látható) komoly hagyománya van
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

szöged írta: 2023.10.01. 05:50 egyébként a félpályás útlezárásnak (ami a képen is látható) komoly hagyománya van
Olyasmi...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Az ultragazdagság előnyei: Elon Musk csípőből tolja .50 BMG Barrettel

https://m.youtube.com/watch?v=KckrX4UnvvA
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Sziasztok!
Keresek valakit Budapesten, aki esztergál műanyagokat is (POM vagy hasonló), és jól dolgozik.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Egy abszolút pozitív dolog. Kariko Katalin Nobel díjat kapott.
https://index.hu/techtud/2023/10/02/orv ... F-gaOZQgYo
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.10.02. 12:35 Egy abszolút pozitív dolog. Kariko Katalin Nobel díjat kapott.
https://index.hu/techtud/2023/10/02/orv ... F-gaOZQgYo
+1

Habár a covid körüli hisztitől agyfaszt kaptam, de az mRNS orvosi célú felhasználását célzó kutatásaiért nagyon is megérdemli. Apró sirám, hogy ezt a tudományos eredményt már évtizedek óta külföldön kutatva érte el, sajnos nem itthonról.

És elmondhatom, hogy van bennem is egy (kettő) löket Nobel díj, vakcina formájában:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.10.02. 12:45 +1

Habár a covid körüli hisztitől agyfaszt kaptam, de az mRNS orvosi célú felhasználását célzó kutatásaiért nagyon is megérdemli. Apró sirám, hogy ezt a tudományos eredményt már évtizedek óta külföldön kutatva érte el, sajnos nem itthonról.

És elmondhatom, hogy van bennem is egy (kettő) löket Nobel díj, vakcina formájában:-)))
Tévedés.
Itthon hozta össze az alapjait a Szegedi Biológiai Kutató Központban, kint csak felhasználva és továbbfejlesztve lett. .
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.10.02. 12:56 Tévedés.
Itthon hozta össze az alapjait a Szegedi Biológiai Kutató Központban, kint csak felhasználva és továbbfejlesztve lett. .
1985 óta nem dolgozik itthon.

A technológia valódi és konkrét orvosi alkalmazhatósága csak 2 évtizeddel későbbi fejlesztés, melyet a szintén djíazott Drew Weissmannal együtt végzett el.
Lásd saját szavai:

"A kiutat a most Karikóval együtt Nobel-díjat kapó Drew Weissmannal való véletlen megismerkedése jelentette az egyetemi fénymásolószobában, akivel ezután együtt dolgoztak egy olyan megoldáson, amely nem vált ki olyan gyulladásos immunválaszt, hogy az lehetetlenné teszi az mRNS bejuttatását a célszervezetbe. A megoldást az mRNS-t alkotó egyik nukleozid cseréje jelentette, amely megnyitotta az utat a gyakorlati alkalmazások előtt. Amikor 2005-ben végre sikerültek az első egérkísérletek, felcsillant a remény. „Abban a pillanatban megértettük, hogy ez nagyon fontos felfedezés, amit vakcinákban és terápiákban is lehet majd használni. Megjelentettünk egy tanulmányt, beadtunk egy szabadalmat, alapítottunk egy vállalatot – és továbbra sem érdekelt senkit. Senki nem hívott meg, hogy beszéljünk róla, nem történt semmi” – mondta erről a magyar kutató."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.10.02. 12:45 +1

Habár a covid körüli hisztitől agyfaszt kaptam, de az mRNS orvosi célú felhasználását célzó kutatásaiért nagyon is megérdemli. Apró sirám, hogy ezt a tudományos eredményt már évtizedek óta külföldön kutatva érte el, sajnos nem itthonról.

És elmondhatom, hogy van bennem is egy (kettő) löket Nobel díj, vakcina formájában:-)))
Hiába olyan dúrva büszkék "nagyjaink" arra, hogy millió lakosra számítva Magyarországon van a legtöbb Nobel-díjas, sajnos ezek túlnyomó többsége már olyankor született, amikor az elnyerője idétlen idők óta még turistaként sem látogatott Magyarországra... :-(
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2023.10.02. 12:35 Egy abszolút pozitív dolog. Kariko Katalin Nobel díjat kapott.
Szia,

Szerintem nagyon megerdemli, koszi hogy megosztottad!

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

AndyA írta: 2023.10.02. 13:06 Hiába olyan dúrva büszkék "nagyjaink" arra, hogy millió lakosra számítva Magyarországon van a legtöbb Nobel-díjas, sajnos ezek túlnyomó többsége már olyankor született, amikor az elnyerője idétlen idők óta még turistaként sem látogatott Magyarországra... :-(
Ez az egész kutatás itthon Szegeden az akkori JATEn indult a 70-es évek végén, abba kapcsolódott bele hallgatóként.
.
"Karikó Katalin 1976-ban, még egyetemi hallgatóként Farkas Tibor lipid laboratóriumában (SZBK Biokémiai Intézet) kezdett szakdolgozni. Szarvason a Haltenyésztési Kutató Intézetben (HAKI) is eltöltött egy nyarat nyári gyakorlat keretében, ahol a halak zsírjait tanulmányozta. Duda Ernő és Kondorosi Éva azzal kereste fel ezt a lipid kutatócsoportot, hogy segítsenek nekik olyan foszfolipideket találni, amelyek segítségével emlős sejtekbe tudnak DNS-t juttatni. Karikó Katalin csatlakozott a kutatáshoz, mely a '70-es évek végén korát megelőző, úttörő jellegű volt. A '80-as évek elejére kutatásuk sikerrel járt, a liposzóma segítségével bejuttatott DNS-ről mRNS, majd fehérje képződött a sejtekben. "

85-ben munkanélküli lett es ezután került külföldre.
Utána már ismert a sztori.
A kutatás pedig a hozzáállás mellett amivel itthon tényleg komoly gondok vannak, durván pénzkérdés is, amiből nyilván kint bőven több van.
Egyébként a somolygás helyett elég lenne egyszerűen csak örülni, ahogy bel tette, ugyanis a díjat Karikó Katalin kapta, nem pedig az ország és nagyon megérdemelte.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2023.10.02. 13:47-kor.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2023.10.02. 12:45 +1

Habár a covid körüli hisztitől agyfaszt kaptam, de az mRNS orvosi célú felhasználását célzó kutatásaiért nagyon is megérdemli. Apró sirám, hogy ezt a tudományos eredményt már évtizedek óta külföldön kutatva érte el, sajnos nem itthonról.

És elmondhatom, hogy van bennem is egy (kettő) löket Nobel díj, vakcina formájában:-)))
Karcsú...
Bennem több adag Nobel díj van...
Nagyrápolti Szent-Györgyi Albert Imrének hála.... :D
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

RatRace írta: 2023.10.02. 13:46 Karcsú...
Bennem több adag Nobel díj van...
Nagyrápolti Szent-Györgyi Albert Imrének hála.... :D
Hétnél is több? :-)

Bár az igaz, hogy abból az első három az nem mRNS volt, hanem 2 Szputnyik és egy Janssen.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

AndyA írta: 2023.10.02. 14:02 Hétnél is több? :-)

Bár az igaz, hogy abból az első három az nem mRNS volt, hanem 2 Szputnyik és egy Janssen.
NEEEM.
C-vitamin.
Te buta fijjú. / mondotta az eksz Fülig Jimmy, sajátulag. /
:lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2023.10.02. 12:35 Egy abszolút pozitív dolog. Kariko Katalin Nobel díjat kapott.
https://index.hu/techtud/2023/10/02/orv ... F-gaOZQgYo
+1

Jól megérdemelten. Követem a munkásságát - sokat tett nem csak a fő kutatási területén (mRNS technológia), de talál időt a tudománytalan gondolkodás elleni küzdelemre, és a fiatal kutatók mentorálasa is belefér. Nőként különösen nem volt egyszerű dolga - de minden akadály ellenére megcsinálta azt, amiről mások csak álmodhatnak.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

FélOFF
aksurv írta: 2023.10.02. 13:36 elég lenne egyszerűen csak örülni, ahogy bel tette, ugyanis a díjat Karikó Katalin kapta, nem pedig az ország és nagyon megérdemelte.
Pontosan.
1. Rengeteg felesleges és értelmetlen, nemzedékről nemzedékre örökített frusztráció hatástalanítható annak belátásával, hogy racionálisan csak arra a teljesítményre lehetünk büszkék, amihez közvetlenül hozzátettük a sajátunkat.
2. Mégis van mindek örülni, mert a kutatásaiból szinte mindenki profitál, azáltal, hogy közvetve jobbá teszi az életünket, ahogy például a tűzgyújtás, a kerék, a vitorláshajó, a gőzgép, a számítógép, az érzéstelenítés feltalálói tették.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Poresz írta: 2023.10.02. 21:03 FélOFF

Pontosan.
1. Rengeteg felesleges és értelmetlen, nemzedékről nemzedékre örökített frusztráció hatástalanítható annak belátásával, hogy racionálisan csak arra a teljesítményre lehetünk büszkék, amihez közvetlenül hozzátettük a sajátunkat.
2. Mégis van mindek örülni, mert a kutatásaiból szinte mindenki profitál, azáltal, hogy közvetve jobbá teszi az életünket, ahogy például a tűzgyújtás, a kerék, a vitorláshajó, a gőzgép, a számítógép, az érzéstelenítés feltalálói tették.
+1
Egyébként lehet másért is örülni.
Sok kislánynak példakép és motiváció, hogy nőként és magyarként ilyen eredményt el lehet érni, ugyanis a munkája kint se volt fáklyásmenet ott is keményen meg kellett küzdeniük mindenért, pedig hatalmas tudományos felfedezést tettek. Ő minden beszédjében, ezért a kitartást hangsúlyozza.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

aksurv írta: 2023.10.02. 22:15 +1
Egyébként lehet másért is örülni.
Sok kislánynak példakép és motiváció, hogy nőként és magyarként ilyen eredményt el lehet érni, ugyanis a munkája kint se volt fáklyásmenet ott is keményen meg kellett küzdeniük mindenért, pedig hatalmas tudományos felfedezést tettek. Ő minden beszédjében, ezért a kitartást hangsúlyozza.
Borzasztóan közhellyé koptatott az állítólagos Edison-idézet, de megszívlelendő: "A zseni 1% ihlet, 99% izzadtság".
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Éééés, ismét egy Nobel-díj:

https://index.hu/techtud/2023/10/03/nob ... -elektron/

"A 61 esztendős Krausz Ferenc a müncheni Max Planck Kvantumoptikai Intézet igazgatója, a Ludwig Maximilians Egyetem kísérleti fizikai vezetője, az MTA külső tagja. Krausz és munkatársai 2001-ben elsőként állítottak elő és mértek attoszekundumok fényimpulzusokat."


Holnap ki kapja?:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.10.03. 12:17 Éééés, ismét egy Nobel-díj:

https://index.hu/techtud/2023/10/03/nob ... -elektron/

"A 61 esztendős Krausz Ferenc a müncheni Max Planck Kvantumoptikai Intézet igazgatója, a Ludwig Maximilians Egyetem kísérleti fizikai vezetője, az MTA külső tagja. Krausz és munkatársai 2001-ben elsőként állítottak elő és mértek attoszekundumok fényimpulzusokat."


Holnap ki kapja?:-)
Még az irodalmi Nobel díjban érdekeltek vagyunk.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ismeri valaki a husabergeket?
regi fe470-et erdemes venni vagy hulladek?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

qqriq írta: 2023.10.03. 14:37 ismeri valaki a husabergeket?
regi fe470-et erdemes venni vagy hulladek?
Minek?
" jaszkarizas, felesleges penzszoras "
:D
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

qqriq írta: 2023.10.03. 14:37 ismeri valaki a husabergeket?
regi fe470-et erdemes venni vagy hulladek?
A konkrét típust nem ismerem, de ugye maga a márka is megszűnt 10 éve létezni, szóval ha bármi típusspecifikus alkatrész kell esetleg hozzá...hát, azt nem tudom hol fogsz találni. És mivel versenymotorról beszélünk, előbb-utóbb (de inkább előbb) biztos kelleni fog hozzá valami.
Amúgy biztos tök jó gép, anno egyik tesztnapon végigpróbálgattam az akkor új, előredöntött blokkos enduróikat, a 390-esről alig akartam leszállni, legszívesebben haza már azzal mentem volna...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

akkor egy uj katemet vennek es nem egy regi oco husaberget :roll:
RatRace írta: 2023.10.03. 15:14 Minek?
" jaszkarizas, felesleges penzszoras "
:D
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

koszi, alapvetoen a tanyara kellene valami negyutemu rohangalos gep amivel tudom kiserni a kolkoket es nem szakad ossze alattam.
van ahol azt olvastam hogy uzemoras, van ahol azt ha nem versenyszeruen hasznalod akkor csak olajcsere es orokelet meg egy nap, jo lenne tudni merre lakik az igazsag.
ez jott szembe viszonylag olcson, allitolag a motor eros es szep a hangja visoznt az elso telo elfosta magat.
376739896_6901039866641851_7083347642710684415_n.jpg
G.D írta: 2023.10.03. 15:14 A konkrét típust nem ismerem, de ugye maga a márka is megszűnt 10 éve létezni, szóval ha bármi típusspecifikus alkatrész kell esetleg hozzá...hát, azt nem tudom hol fogsz találni. És mivel versenymotorról beszélünk, előbb-utóbb (de inkább előbb) biztos kelleni fog hozzá valami.
Amúgy biztos tök jó gép, anno egyik tesztnapon végigpróbálgattam az akkor új, előredöntött blokkos enduróikat, a 390-esről alig akartam leszállni, legszívesebben haza már azzal mentem volna...
ingyom bingyom tálib-e?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

qqriq írta: 2023.10.03. 15:20 ez jott szembe viszonylag olcson, allitolag a motor eros es szep a hangja visoznt az elso telo elfosta magat.
376739896_6901039866641851_7083347642710684415_n.jpg
A teló az ugyanaz a WP mint a KTM-ekben is volt/van, meg az ilyen dedikált kopó-fogyó alkatrészek (szimmering, porvédő, lég/olajszűrő stb.) mind kaphatók "utángyártottban", meg javítani sem agysebészet, szóval azzal nincs gond.

De tanyára birka/gyerekkergetősnek a nagy víz túloldalán sem versenymotort használnak, hanem ilyen Honda XL- Suzi DR(Z) 125-250 és tsait.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Alapvetoen honda parti vagyok ezert azt kezdtem el nezegetnie de valami elmebeteg arakat lattam. az ezer eves crm, xr, nx csotanyokat olyan aron hirdetik hogy a ~15 eves cbr600asomat nem tudnam lecserelni rajuk :shock:
fel van fordulva a piac, ~20 eve vettem egy 94-es aprilia rx125-os 400e-ert, most megtalaltam ugyanazt a motort 600e-ert :shock:
G.D írta: 2023.10.03. 15:50 A teló az ugyanaz a WP mint a KTM-ekben is volt/van, meg az ilyen dedikált kopó-fogyó alkatrészek (szimmering, porvédő, lég/olajszűrő stb.) mind kaphatók "utángyártottban", meg javítani sem agysebészet, szóval azzal nincs gond.

De tanyára birka/gyerekkergetősnek a nagy víz túloldalán sem versenymotort használnak, hanem ilyen Honda XL- Suzi DR(Z) 125-250 és tsait.
ingyom bingyom tálib-e?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

qqriq írta: 2023.10.03. 17:38 fel van fordulva a piac, ~20 eve vettem egy 94-es aprilia rx125-os 400e-ert, most megtalaltam ugyanazt a motort 600e-ert :shock:
Ez mondjuk számomra is érthetetlen, mert oké hogy itthon, forintban felmentek az árak (2012-ben félM-nál olcsóbban vettem meg az akkor 10éves KTM-et, amit ma a duplájáért el lehetne adni), hát annyit ér a pénzünk, amennyit...na de külföldön, €-ban mégis mitől :?:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

aksurv írta: 2023.10.03. 06:20 Vagy szalonna és kenyér.
A svábok amikor meglátták a magyar ellátmányt a keleti fronton, (kajabol próbálta a legjobbat küldeni az ország, más kérdés hogy a nagy része már nem jutott ki a frontra és meg kellett semmisíteni a visszavonuláskor) egyszerűek közölték nekik is az kell.
Úgy ismerem a történetet másik felét, hogy a magyar katonák számára annyira más ízvilág volt a német ellátmány, hogy ennek következtében alultápláltak lettek. - Nem csodálom: a német fekete kenyérről tudom, hogy hiperszuper egészséges, de még úgy sem vagyok képes megenni, hogy farkaséhes vagyok és egyébként barna rozskenyéren nőttem fel. (Nekem a fehér kenyér az nem az úri kenyér, hanem amiből minden jót kiloptak.)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Poresz írta: 2023.10.03. 21:09 Úgy ismerem a történetet másik felét, hogy a magyar katonák számára annyira más ízvilág volt a német ellátmány, hogy ennek következtében alultápláltak lettek. - Nem csodálom: a német fekete kenyérről tudom, hogy hiperszuper egészséges, de még úgy sem vagyok képes megenni, hogy farkaséhes vagyok és egyébként barna rozskenyéren nőttem fel. (Nekem a fehér kenyér az nem az úri kenyér, hanem amiből minden jót kiloptak.)
Én konkrétan úgy ismerem, hogy svábok a Hitler szalonnás kenyeret ették a magyarok meg a szalonnást.
Azt ezen lázadtak fel krautok.
Gyakorlatilag meg szerintem a szokásos módon levették erre is Magyarországot, etetthettük őket is.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nagyanyam ugy meselte a nemetek jottek es hitlerszalonnat, cukrot, lisztet adtak cserebe a szalonnaert kolbaszert.
aztan jottek a ruszkik es vittek mindent aki odaszolt lelottek
aksurv írta: 2023.10.03. 22:43 Én konkrétan úgy ismerem, hogy svábok a Hitler szalonnás kenyeret ették a magyarok meg a szalonnást.
Azt ezen lázadtak fel krautok.
Gyakorlatilag meg szerintem a szokásos módon levették erre is Magyarországot, etetthettük őket is.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

qqriq írta: 2023.10.03. 23:05 nagyanyam ugy meselte a nemetek jottek es hitlerszalonnat, cukrot, lisztet adtak cserebe a szalonnaert kolbaszert.
aztan jottek a ruszkik es vittek mindent aki odaszolt lelottek
kiegészítés: a ruszkik a németekkel ellentétben sorra erőszakolták a nőket
anyám mesélte, hogy nagyanyám mesélte, hogy a faluban, ahol élt, azt csinálták, amikor bevonult a vörös sereg, hogy nagyanyámat és a hozzá hasonló fiatal eladósorban lévő nőket bújtatták a padláson, míg a 60-70 éves özvegyasszonyok addig nézelődtek az utcán, míg az összes vörös katona, akiben erőszakolhatnék volt, ki nem élte az ilyen irányú vágyait
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

qqriq írta: 2023.10.03. 17:38 Alapvetoen honda parti vagyok ezert azt kezdtem el nezegetnie de valami elmebeteg arakat lattam. az ezer eves crm, xr, nx csotanyokat olyan aron hirdetik hogy a ~15 eves cbr600asomat nem tudnam lecserelni rajuk :shock:
fel van fordulva a piac, ~20 eve vettem egy 94-es aprilia rx125-os 400e-ert, most megtalaltam ugyanazt a motort 600e-ert :shock:
20 éve 400 000 forint jóval többet ért, mint most a 600 000 forint. Effektíve “olcsóbb” is lett. A használt autó piac is borult nem is kicsit. A sógorom a 4 éve vett hibrid autóját most többért tudná eladni.
Mindenki vár valamit...
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

qqriq írta: 2023.10.03. 23:05 nagyanyam ugy meselte a nemetek jottek es hitlerszalonnat, cukrot, lisztet adtak cserebe a szalonnaert kolbaszert.
aztan jottek a ruszkik es vittek mindent aki odaszolt lelottek
A két csapat között az volt különbség, hogy az egyik "szövetséges", volt a másik meg ellenség.
A ruszkikhoz meg mi mentünk először hasonló stílusban bevasarolni.

Egyébként ha már Don és ellatmany ezek patkány németek okozták sok magyar halálát, mert kizavartak őket fegyverrel a fagyba, elvettek felszerelesuket lerugdostak őket teherautórol.

"Több összecsapásra került sor a szintén visszavonuló, de rendezettebb és jobban felszerelt német csapatokkal, akik a honvédek maradék felszerelését erőszakkal elvették, illetve nem engedték őket az általuk megszállt falvakban éjszakázni.
A rendkívüli hidegben minden éjszaka a legyengült, lerongyolódott emberek ezrei fagytak halálra, az életben maradottak pedig tovább vánszorogtak. Melegedni, megpihenni az elpusztított, felgyújtott falvak tüzénél tudtak, táplálékul a megfagyott lovak húsát ették."

Nem árt megegyezni hogy álltak hozzánk akkor a szovetsegeseink, most se szamíthatnánk többre tőlük.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2023.10.04. 03:02 kiegészítés: a ruszkik a németekkel ellentétben sorra erőszakolták a nőket
anyám mesélte, hogy nagyanyám mesélte, hogy a faluban, ahol élt, azt csinálták, amikor bevonult a vörös sereg, hogy nagyanyámat és a hozzá hasonló fiatal eladósorban lévő nőket bújtatták a padláson, míg a 60-70 éves özvegyasszonyok addig nézelődtek az utcán, míg az összes vörös katona, akiben erőszakolhatnék volt, ki nem élte az ilyen irányú vágyait
A németekkel állítólag egy oldalon voltunk, lehet hogy ehhez is volt köze, de kérdezd meg a lengyel, belorusz, orosz nőket is arról, hogy hányat erőszakoltak meg.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

szöged írta: 2023.10.04. 03:02

kiegészítés: a ruszkik a németekkel ellentétben sorra erőszakolták a nőket
anyám mesélte, hogy nagyanyám mesélte, hogy a faluban, ahol élt, azt csinálták, amikor bevonult a vörös sereg, hogy nagyanyámat és a hozzá hasonló fiatal eladósorban lévő nőket bújtatták a padláson, míg a 60-70 éves özvegyasszonyok addig nézelődtek az utcán, míg az összes vörös katona, akiben erőszakolhatnék volt, ki nem élte az ilyen irányú vágyait
Nekem is hasonlókat meséltek. Bújtatni kellett a nőket, nagymamám egészen kislány volt még, amikor széterőszakoltak, raboltak mindent a ruszkik. Nem volt igazán téma az ellátmány, simán kipakolták a spájzot, meg ami épp kellett. Dédapám bognár volt, nagy bánata volt a családnak, hogy eltüzelték a speciális alapanyag fákat, nem érdekelte őket, hogy lenne amúgy rendes tüzelő is. Eszembe jutott még, hogy azt is mesélték, hogy mivel a család felmenői közt van tót, dédapám pedig beszélt szlovákul, meg talán más szláv nyelven is valamennyire, tolmácsnak is használták, mert valamennyire meg tudták érteni egymást a ruszkikkal. Aztán a megszállás évtizedei alatt meg kulákká lettek nyilvánítva a kis műhely miatt...

Nagyapám tizenpáréves volt akkoriban, katonai iskolába járt, ő aztán végül amerikai hadifogságba került. A nyugatra vezető vonatút során megfagyott az egyik lábujja, de kint alapvetően rendes bánásmódban részesült, ha minden igaz Garmischban(?) volt kórházban.
Végül aztán az amerikaiak rábízták a döntést, hogy visszajön-e az oroszok által megszállt Magyarországra, megpróbálni megkeresni a családját, vagy örökbefogadókat próbálnak keresni. Kisgyerekként tehát felapkolták egy vonatra, és sikerült is hazajönnie a tomboló ruszki diktatúrába. Pár kitérő után végül tanár lett, mamámat az egyetemen ismerte meg.

Nagyapám részéről a család másik része meg a délvidéki mészárlások elől menekült el éppencsak, arról sikerült is legépeltetnem még vele pár oldalt. Sajnos hiába kértem, hogy írja le rendesen a visszaemlékezéseit, a legnagyobb része már csak a fejünkben létezik, és egyre kopik.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

qqriq írta: 2023.10.03. 17:38 Alapvetoen honda parti vagyok ezert azt kezdtem el nezegetnie de valami elmebeteg arakat lattam. az ezer eves crm, xr, nx csotanyokat olyan aron hirdetik hogy a ~15 eves cbr600asomat nem tudnam lecserelni rajuk :shock:
fel van fordulva a piac, ~20 eve vettem egy 94-es aprilia rx125-os 400e-ert, most megtalaltam ugyanazt a motort 600e-ert :shock:
Biztos, hogy japánt vennék.
Volt rengeteg hondám főleg XR, XL de volt CR is, soha nem volt gond egyikkel se.

De tényleg az egekben vannak az árak. 30+ éves lekotlott endurókért akarnak milliós összegeket elkérni.
Elfogytak egész egyszerűen, akinek meg van miért adná el?
Csatolmányok
xl250.jpg
xl250.jpg (86.15 KiB) Megtekintve 9228 alkalommal
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

tvsmaci írta: 2023.10.04. 08:02 De tényleg az egekben vannak az árak. 30+ éves lekotlott endurókért akarnak milliós összegeket elkérni.
Elfogytak egész egyszerűen, akinek meg van miért adná el?
Mondjuk endurok esetében némileg még érthető is lehet a dolog, mert néhány éve tényleg nem is árulnak Európában "normális" endurot, csak operettverzió ("túraenduro") van, meg versenygép - csilliókért.
De a teljesen kommersz, alsópolcos utcai használtmotorok árai is az egekben vannak, lassan alig van különbség a tízéves meg az új között...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

lehet hogy akkor tobbet ert 400e ft, de a motor meg oregebb lett 20 evvel
tornas78 írta: 2023.10.04. 06:07 20 éve 400 000 forint jóval többet ért, mint most a 600 000 forint. Effektíve “olcsóbb” is lett. A használt autó piac is borult nem is kicsit. A sógorom a 4 éve vett hibrid autóját most többért tudná eladni.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.10.03. 17:38 Alapvetoen honda parti vagyok ezert azt kezdtem el nezegetnie de valami elmebeteg arakat lattam. az ezer eves crm, xr, nx csotanyokat olyan aron hirdetik hogy a ~15 eves cbr600asomat nem tudnam lecserelni rajuk :shock:
fel van fordulva a piac, ~20 eve vettem egy 94-es aprilia rx125-os 400e-ert, most megtalaltam ugyanazt a motort 600e-ert :shock:
Na de 20 év alatt mennyi volt az infláció! :-D
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Ennek úgy ehhez mi köze van?
Ugyanis pont úgy használták a szövetséges szót mint előtte, és az általuk kinevezett magyar kormány együtt működött velük. És valóban onnantól elveszett teljesen az addig is korlátozott magyar szuvenerítas es további magyar százezrek haltak meg. Többek között ezért se népszerű itthon a háborús retorika.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2023.10.04. 12:14 Ennek úgy ehhez mi köze van?
Szia,

Az onrendelkezes egyik modja szovettsegesi viszonyban lenni.
Tehat akinek/aminek nincs onrendelkezese, az nem lehet szovetseges.

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2023.10.04. 12:30 Szia,

Az onrendelkezes egyik modja szovettsegesi viszonyban lenni.
Tehat akinek/aminek nincs onrendelkezese, az nem lehet szovetseges.

Bel
Nem voltunk akkor és most se vagyunk szövetségesek.
Bármilyen szövetséget egyenlő felek alkotnak , ahol megegyezés van és nem diktálas. lásd 1335. visegrádi királytalalkozó.
Mi jelenleg a nyugati kliensrendszerben vagyunk kliensek, aminek vannak előnyei és hátrányai is.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2023.10.04. 13:01 Nem voltunk akkor és most se vagyunk szövetségesek.
Bármilyen szövetséget egyenlő felek alkotnak , ahol megegyezés van és nem diktálas. lásd 1335. visegrádi királytalalkozó.
Mi jelenleg a nyugati kliensrendszerben vagyunk kliensek, aminek vannak előnyei és hátrányai is.
OFF
Miért kell minden témának ide kilyukadnia?...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

azert mert minden ut romaba vezet...
Fortitu írta: 2023.10.04. 13:17 OFF
Miért kell minden témának ide kilyukadnia?...
ingyom bingyom tálib-e?
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

aksurv írta: 2023.10.02. 22:15 +1
Egyébként lehet másért is örülni.
Sok kislánynak példakép és motiváció, hogy nőként és magyarként ilyen eredményt el lehet érni, ugyanis a munkája kint se volt fáklyásmenet ott is keményen meg kellett küzdeniük mindenért, pedig hatalmas tudományos felfedezést tettek. Ő minden beszédjében, ezért a kitartást hangsúlyozza.
Ez azért kellemetlen hogy ügynöknéniskedett , de biztosan fiatal volt kellett a stex stb
Csatolmányok
720_678062_1621611804_Kariko_ok.jpg
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

miert is kellemetlen?
ezek szerint III/IIes volt, abban nincs semmi kivetnivalo...
Versecki Csaba írta: 2023.10.04. 13:52 Ez azért kellemetlen hogy ügynöknéniskedett , de biztosan fiatal volt kellett a stex stb
ingyom bingyom tálib-e?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Csehország jelenlegi elnöke állambiztonsági tiszt volt az átkosban.
Abban a világban valószínűleg ez volt az ára, hogy Karikó Katalint külföldre engedjék, és kint kutathasson.
Szerintem minden egyes magyarnak meg lehet ez ügyben bocsatani, ha megkapja a Nobel díjat.
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

? A kommunizmus jelenség és ideál önmagában a probléma , az hogy a terrorrendszert védte .
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

akkor ennek fuss neki meg egyszer, kemelharito volt nem spicli...
Versecki Csaba írta: 2023.10.04. 15:03 ? A kommunizmus jelenség és ideál önmagában a probléma , az hogy a terrorrendszert védte .
ingyom bingyom tálib-e?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Versecki Csaba írta: 2023.10.04. 15:03 ? A kommunizmus jelenség és ideál önmagában a probléma , az hogy a terrorrendszert védte .
Attól még, hogy az ország abban rendszerben volt, még voltak érdekei, a kémelhárítás pedig ebbe a körbe tartozik.
Elég tapló dolognak tartom egyébként a Nobel dij kapcsán ezt emlegetni.
Krausz Ferencről is van aktád?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

qqriq írta: 2023.10.04. 14:04 miert is kellemetlen?
ezek szerint III/IIes volt, abban nincs semmi kivetnivalo...
+1

Amugy az "ugynok" es a "titkos megbizott" 2 kulon fogalom.


gyk:
1. Tipikusan az ugynokot vagy lefizetik, vagy elengedik a bunteteset (ertsd: gyakran piti bunozok kozott toborozzak oket).

2. a III/2-nek a mai napig van jogutodja, eloszor NBH, majd AH neven.

ui. V.Cs-nek: ilyen alapon minden szobafesto, komuves, festo is problemas, akik a kommunizmost epitettek.

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2023.10.04. 13:17 OFF
Miért kell minden témának ide kilyukadnia?...
Annyira nem bonyolult eddig eljutni ha a nacikat és a ruszkikat hasonlítgatjuk össze a 2. vh. kapcsán.
Akkor is kényszerhelyzetben voltunk, most is abban vagyunk, az okok pedig hasonlók.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2023.10.04. 15:17 +1

Amugy az "ugynok" es a "titkos megbizott" 2 kulon fogalom.


gyk:
1. Tipikusan az ugynokot vagy lefizetik, vagy elengedik a bunteteset (ertsd: gyakran piti bunozok kozott toborozzak oket).

2. a III/2-nek a mai napig van jogutodja, eloszor NBH, majd AH neven.

ui. V.Cs-nek: ilyen alapon minden szobafesto, komuves, festo is problemas, akik a kommunizmost epitettek.

Bel
+1
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2023.10.04. 13:01 Nem voltunk akkor és most se vagyunk szövetségesek.
A szavazok 85.33%-a nem igy gondolta.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2023.10.04. 15:22 A szavazok 85.33%-a nem igy gondolta.
A szövetségeseink imádják a szövetséges szót használni, mert ezzel kitűnően lehet legitimalni mocskos dolgokat, de ettől még leszünk azok.
Jelenleg szövetséget maximum a 3-4 nagy tudna kötni.
Mi legfeljebb az mondjuk, amit a kisegér mondott az elefántnak.
Ugye milyen jól dübörgünk együtt?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

bel írta: 2023.10.04. 15:17 +1

Amugy az "ugynok" es a "titkos megbizott" 2 kulon fogalom.


gyk:
1. Tipikusan az ugynokot vagy lefizetik, vagy elengedik a bunteteset (ertsd: gyakran piti bunozok kozott toborozzak oket).

2. a III/2-nek a mai napig van jogutodja, eloszor NBH, majd AH neven.

ui. V.Cs-nek: ilyen alapon minden szobafesto, komuves, festo is problemas, akik a kommunizmost epitettek.

Bel
Bevallom, én még voltam kisdobos/úttörő. Kérem a kötelet.
Sapienti sat.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

enis. rajvezetois :shock:
nemtokregelni írta: 2023.10.04. 16:33 Bevallom, én még voltam kisdobos/úttörő. Kérem a kötelet.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

qqriq írta: 2023.10.04. 16:39 enis. rajvezetois :shock:
Egy dolog megmaradt bennem az akkori mindsetről: általános iskolában megmondták, hogy ha nagyon nagy disznóságot csinálunk, el fogják venni az úttörőnyakkendőnket. És ennek volt visszatartó ereje a többségnél baszki.
Sapienti sat.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nekem elvettek, egybol az avatas utan, a kovetkezo unnepseg elott kaptam csak vissza:shock:
nemtokregelni írta: 2023.10.04. 16:53 Egy dolog megmaradt bennem az akkori mindsetről: általános iskolában megmondták, hogy ha nagyon nagy disznóságot csinálunk, el fogják venni az úttörőnyakkendőnket. És ennek volt visszatartó ereje a többségnél baszki.
ingyom bingyom tálib-e?
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

bel írta: 2023.10.04. 15:17 +1

Amugy az "ugynok" es a "titkos megbizott" 2 kulon fogalom.


gyk:
1. Tipikusan az ugynokot vagy lefizetik, vagy elengedik a bunteteset (ertsd: gyakran piti bunozok kozott toborozzak oket).

2. a III/2-nek a mai napig van jogutodja, eloszor NBH, majd AH neven.

ui. V.Cs-nek: ilyen alapon minden szobafesto, komuves, festo is problemas, akik a kommunizmost epitettek.

Bel
Olvasd el a második érved és rajössz mekkora baromság .
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

aksurv írta: 2023.10.04. 15:15 Attól még, hogy az ország abban rendszerben volt, még voltak érdekei, a kémelhárítás pedig ebbe a körbe tartozik.
Elég tapló dolognak tartom egyébként a Nobel dij kapcsán ezt emlegetni.
Krausz Ferencről is van aktád?
Az ország múltja a szerves tartozéka , a komcsiterror tény . A nő életének ez is a része a Nobel díj nem ment fel senkit semmi alól . WHO vezér Tedros G pedig polgárháborús bűnös , politikai etnikai tisztogatóbrigádokat vezetett Afrikában , ez a taplóság .
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.10.04. 13:17 OFF
Miért kell minden témának ide kilyukadnia?...
A mocskosnyugatozás a fórumtársnál olyan, mint a sampon a reklámbeli modell zakójában - pont van nála egy flakonnal, és ha már így rákérdeztél - tényleg jó korpa ellen ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2023.10.04. 15:17 +1

Amugy az "ugynok" es a "titkos megbizott" 2 kulon fogalom.


gyk:
1. Tipikusan az ugynokot vagy lefizetik, vagy elengedik a bunteteset (ertsd: gyakran piti bunozok kozott toborozzak oket).

2. a III/2-nek a mai napig van jogutodja, eloszor NBH, majd AH neven.

ui. V.Cs-nek: ilyen alapon minden szobafesto, komuves, festo is problemas, akik a kommunizmost epitettek.

Bel
+1
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

akkor fuss neki meg egyszer, mi is az eletenek a resze? mifele komcsiterror? hogy jon ide a who?
szerintem ma mar ne igyal tobbet...

Versecki Csaba írta: 2023.10.04. 18:24 Az ország múltja a szerves tartozéka , a komcsiterror tény . A nő életének ez is a része a Nobel díj nem ment fel senkit semmi alól . WHO vezér Tedros G pedig polgárháborús bűnös , politikai etnikai tisztogatóbrigádokat vezetett Afrikában , ez a taplóság .
ingyom bingyom tálib-e?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Versecki Csaba írta: 2023.10.04. 18:24 Az ország múltja a szerves tartozéka , a komcsiterror tény . A nő életének ez is a része a Nobel díj nem ment fel senkit semmi alól . WHO vezér Tedros G pedig polgárháborús bűnös , politikai etnikai tisztogatóbrigádokat vezetett Afrikában , ez a taplóság .
A katolikus terror is tény. Lásd pl Szent Inkvizíció (ami csak egy a sok közül). Akkor most szerinted minden pap szemétláda?
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

nemtokregelni írta: 2023.10.04. 16:53 Egy dolog megmaradt bennem az akkori mindsetről: általános iskolában megmondták, hogy ha nagyon nagy disznóságot csinálunk, el fogják venni az úttörőnyakkendőnket. És ennek volt visszatartó ereje a többségnél baszki.
Nekem annyiszor elvették, hogy apám bement a suliba, hogy párat adjanak már vissza, mert ő bizony nem vesz többet. Nem is vett, úgyhogy 6.-tól nem volt piros nyakkendőm. Fenemód fájlaltam, bánatomban nem tudtam többé sem csúzlizni, sem nyilazni, sem gyufafejjel szekrény/pince/bármilyen lyukas kulcsot robbantani... :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Versecki Csaba írta: 2023.10.04. 18:24 Az ország múltja a szerves tartozéka , a komcsiterror tény . A nő életének ez is a része a Nobel díj nem ment fel senkit semmi alól . WHO vezér Tedros G pedig polgárháborús bűnös , politikai etnikai tisztogatóbrigádokat vezetett Afrikában , ez a taplóság .
Tök jó.
Voltál úttörő, elvtárs? Mett akkor része voltál a komcsi terrornak.
Félelmetes mekkora faszságokkal van tele a net a díjjal kapcsolatban, ahelyett hogy örülne mindenki.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2023.10.04. 18:55 A mocskosnyugatozás a fórumtársnál olyan, mint a sampon a reklámbeli modell zakójában - pont van nála egy flakonnal, és ha már így rákérdeztél - tényleg jó korpa ellen ;)
Tévedsz Petya. Csak a helyén kezelem. Ti vagytok idealisták, mondjuk ez egy egyszerűbb megoldás.
Például itt egy friss cikk Líbiarol és NATOrol és mostani aradasokról.
Amerikai geopolitikai elemzés.
https://responsiblestatecraft.org/libya ... h_1ClNDYKs
Ezt pedig egy másik amerikai írta.
"I call it the reverse Midas touch: Everything Washington touches turns to sh*t. Kosovo, Bosnia, Iraq, Syria, Libya, Ukraine..."
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

nemtokregelni írta: 2023.10.04. 16:33 Bevallom, én még voltam kisdobos/úttörő. Kérem a kötelet.
Büszkén...!!! :-)

Talán szépít valamit, hogy a KISZ-be a Kandón csak azért léptünk be 1986 szeptemberében, hogy az első ülésen feloszlassuk a tanszéki alapszervezetet. :D :D :D
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2023.10.04. 21:39 Tévedsz Petya. Csak a helyén kezelem. Ti vagytok idealisták, mondjuk ez egy egyszerűbb megoldás.
Például itt egy friss cikk Líbiarol és NATOrol és mostani aradasokról.
Amerikai geopolitikai elemzés.
https://responsiblestatecraft.org/libya ... h_1ClNDYKs
Ezt pedig egy másik amerikai írta.
"I call it the reverse Midas touch: Everything Washington touches turns to sh*t. Kosovo, Bosnia, Iraq, Syria, Libya, Ukraine..."
Hát persze. Tényleg egyszerű így élni, tudatlanul.

Mekkora szerencse, hogy itt vagy nekünk Te, aki tényleg tudja a frankót, átlát háttérhatalmak ármánykodásán, és az égvilágon mindenre van egy alternatív valósága. Mindezt elfogulatlanul. Ráadásul még kérni sem kell, úgy is kap az ember tanácsot. ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Emeljük a tétet. Egyenesen a Szovjetúnióban voltam úttörő. 10%-kal pirosabb volt a nyakkendőm, mint a Tiétek, és még Lenin mellszobor előtt is álltam díszőrsegben*

Mindez még azelőtt volt, mielőtt gazdasági bevándorlóként átjöttem ide, és eladtam a lelkemet petrodollárért a karvalytőkének. :mrgreen:

Eszem-f@szom megáll. A T fórumtárs pedig gyógyszerre ne igyon töményet. :roll:

Mi jön ezután? Tipp: Szent-Györgyi Albertről is van szaftos terhelő bizonyíték bőven: a Szovjet Tudományos Akadémia tagja, 47-ig Nemzetgyűlési képviselő volt, és a Magyar Népköztársaság rubintokkal ékesített Zászlórendjét is megkapta. A rubint súlyosbító tényező - mélyvörös színe önmagában is komcsi szagot áraszt. Hogy nem akadt a kollaboráns torkán a C vitaminos paprika!

* a lázadó szellem utat tör magának: bajszot rajzoltunk a kis kopasznak - olajfestékkel. Nyilván nem akkor, amikor én voltam ügyeletes, és az A osztályra kentük :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

jó ha van írta: 2023.10.04. 20:16 Nekem annyiszor elvették, hogy apám bement a suliba, hogy párat adjanak már vissza, mert ő bizony nem vesz többet. Nem is vett, úgyhogy 6.-tól nem volt piros nyakkendőm. Fenemód fájlaltam, bánatomban nem tudtam többé sem csúzlizni, sem nyilazni, sem gyufafejjel szekrény/pince/bármilyen lyukas kulcsot robbantani... :lol:
Nálunk nem lett volna megoldás, mert az úttörőcsapat jelvényét valahogy rányomták - ráfestették, olyat nem tudtál venni :)
Sapienti sat.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2023.10.05. 00:17 Hát persze. Tényleg egyszerű így élni, tudatlanul.

Mekkora szerencse, hogy itt vagy nekünk Te, aki tényleg tudja a frankót, átlát háttérhatalmak ármánykodásán, és az égvilágon mindenre van egy alternatív valósága. Mindezt elfogulatlanul. Ráadásul még kérni sem kell, úgy is kap az ember tanácsot. ;)
Ennek semmi köze nincs hozzá.
Nem igazán hiszek összeesküvés elmélettekben.
Csak nyugaton is az érdek az önzés és a hülyeség a rendező.elv és nem pedig a sokat említett értékek. Holott ha valóban komolyan vennénk őket jobb hely lehetne a világ. Pl. sokat jelenete a nil nocere ne árts élvenek a betartasa, azaz ne legyen rosszabb a helyzet beavatkozás után, mint anélkül.
Olvasd el amit küldtem. úgy tízezres halott lett az aradssok miatt, és ehhez kemény köze volt az értelmetlen NATO beavatkozasnak.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

aksurv írta: 2023.10.04. 21:27 Tök jó.
Voltál úttörő, elvtárs? Mett akkor része voltál a komcsi terrornak.
Félelmetes mekkora faszságokkal van tele a net a díjjal kapcsolatban, ahelyett hogy örülne mindenki.
El se lehet képzelni, hogy nem önként csinálta?
Úgy gondolom abban az időben kurvára nem volt választása az embernek, vagy beszereztek, vagy ugrott a munkahely, az iskola, a karrier stb.

Amúgy meg nem kurva mindegy már? A vezetőink között hány ilyen lehet, nem véletlenül nincsenek az ügynök akták nyilvánosságra hozva. Dehát mindenkire lehet találni valamit a múltjában amire nem lenne büszke.

A következőt nem én írtam de ide illik pontosan

Ágoston László írása
Pontosan emlékszem hol voltam és mit csináltam, amikor meghallottam, hogy Kertész Imre Nobel-díjat kapott. Sóletet ettem Debrecenben, egy szavalóverseny szünetében.

Karikó Katalin Nobel-díjának hírére is mindig emlékezni fogok: éppen videót vettem fel, és egy mikrofonállványt vittem az emeletre.

Nyilván nem a sólet és nem is a mikrofonállvány a fontos ebben - de a nagy, nagyon nagy dolgokra való ráeszmélés pillanata mindig nyomot hagy az emberben.

Arra is emlékszem, mit mondtak körülöttem, amikor Kertész nyert.

"Zsidó... Ha nem zsidó lenne, lószart nem kapott volna. Egyébként is miért nem Kosztolányi vagy Ady? Hülyeség ez a Nobel-díj is..."

Hiába, az utca embere 8 általánossal mindig jobban tudta és mindig jobban is fogja tudni, mint a Svéd Királyi Akadémia.

Most az első komment, amit láttam (nem viccelek, tényleg az első):

"Gyilkos"

Nem sokkal később:

"Sintér"

És itt be is zártam a kommenteket.

Azon gondolkodom, mikor tudtunk valaki sikerének legutóbb köpködés nélkül örülni. Mert ugye a Saul fia Oscar-díja is "zsidó", a fociválogatottnak ellenszurkol az ország fele, a külföldre száműzött művészek meg ha sikeresek, akkor is gyalázni kell őket, ha meg nem... na akkor pláne.

Karikó Katalin egy nemzeti kincs - lehetne, ha nem lett volna egyből "asszonyság".

Karikó Katalin így viszont az amerikai álom (és a magyar rémálom) megtestesítője: az ember, aki egy darab semmivel kellett, hogy elhagyja a hazáját, és hosszú szívós munkával, tudással és tehetséggel felért a világ csúcsára.

Aki senkit nem érdekelt, amíg haszna nem lehetett belőle. Választott új hazájában lett igazán példakép.

Magyarországon ha valaki példát akar venni róla, az a példa, hogy menni kell, ha valamit nemzetközi szinten akarsz elérni.

Emlékszem, amikor Dárdait kimevezték a magyar válogatott élére és Bognár György a "magyar futballszakma meggyalázásáról beszélt ", hogy egy tapasztalatlan "senkit" választottak a magyar "nagyságok" helyett.

Karikó Katalin nem lenne Nobel-díjas, ha 1985-ben nem gyűjti össze a bátorságát és nem hagy mindent hátra. Nem azért jutott fel a csúcsra, mert magyar, hanem annak ellenére.

A világ rengeteget vesztett volna, ha Magyarországon marad. Ez valahol talán az ő személyes tragédiája is, de egy népé minden bizonnyal.

Magyarország pedig tovább dobálja a szemétbe a gyémántjait, hogy a salakot emelje a magasba. És fúrja, nyúzza, zsidózza, köpködi, ha valaki a középszernél jobb akarna lenni.

Maradj puha. Maradj langyos. Maradj szürke. Hagyd meg a nagyszerűt a többinek.
"..."
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TurboP írta: 2023.10.05. 07:01 El se lehet képzelni, hogy nem önként csinálta?
Úgy gondolom abban az időben kurvára nem volt választása az embernek, vagy beszereztek, vagy ugrott a munkahely, az iskola, a karrier stb.

Amúgy meg nem kurva mindegy már? A vezetőink között hány ilyen lehet, nem véletlenül nincsenek az ügynök akták nyilvánosságra hozva. Dehát mindenkire lehet találni valamit a múltjában amire nem lenne büszke.

A következőt nem én írtam de ide illik pontosan

Ágoston László írása
[...]
• „A tanáraimtól tanultam meg, hogyan kell kérdezni, rácsodálkozni valamire, felfedezni valamit, önállóan gondolkodni. A tanáraimtól tanultam meg, hogyan haladjak előre: hogyan használjam fel a megszerzett tudást arra, hogy valami újat alkossak. A tanárok munkája tette lehetővé, hogy a háború utáni kommunista Magyarország egyik alföldi kisvárosában két munkás gyermeke jobban megértse a világot, hogy aztán a maga módján hozzájáruljon ahhoz, hogy a világ megváltozzon” – idézte fel a biokémikus Karikó Katalin.

• „Apám utolért az ajtóban és hihetetlenül megvert, belém is rúgott néhányat. Nagyon utáltam ebben az időben az öregemet. Apám egy erőszakos ember. Igazából nem tanultam nagyon sokat, mert akkor még fociztam. Azon gondolkodtam, hogy tovább tanuljak, vagy próbáljak valami szerződést kapni egy csapatba. Állandóan mentem edzésre, volt, hogy szombaton nem mentem iskolába, mert edzésre mentem. Mindig volt egy skizofrén hajlamom, képes voltam teljesen kívülről szemlélni magamat. A KISZ-ben én nagyon aktív voltam, voltam még KISZ-titkár is harmadikos gimnazista koromig. Büszke voltam arra, hogy fölvettek a KISZ-be, nem kellett Kilián próbát tennem, mert kiváló úttörő voltam (…) Azon voltunk, hogy csináljunk egy jó közéletet. Itt a pénz, itt a klubhelyiség. Egyre komolyabb formát öltött az a baráti társaság, ahová jártunk. Voltak, akik máshonnan jöttek. Ahonnan én jöttem, az kulturálatlan, nincs semmiféle kulturális tradíciója. Egy ilyen alkalmazotti réteg, a parasztsághoz sincsen semmiféle köze, állatokat tartottunk, de a paraszti kultúráról már rég nem volt szó abban a faluban, munkáskultúra semmilyen nem volt. Polgári kultúra elő sem jött. Én egy ilyen kulturálatlanságból jöttem. De voltak abban a társaságban olyanok, akik nem, akiknek lelkész volt az apjuk, református tradíciókból jöttek.” (Orbán Viktor)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TurboP írta: 2023.10.05. 07:01 El se lehet képzelni, hogy nem önként csinálta?
Úgy gondolom abban az időben kurvára nem volt választása az embernek, vagy beszereztek, vagy ugrott a munkahely, az iskola, a karrier stb.

Amúgy meg nem kurva mindegy már? A vezetőink között hány ilyen lehet, nem véletlenül nincsenek az ügynök akták nyilvánosságra hozva. Dehát mindenkire lehet találni valamit a múltjában amire nem lenne büszke.

A következőt nem én írtam de ide illik pontosan

Ágoston László írása
Pontosan emlékszem hol voltam és mit csináltam, amikor meghallottam, hogy Kertész Imre Nobel-díjat kapott. Sóletet ettem Debrecenben, egy szavalóverseny szünetében.

Karikó Katalin Nobel-díjának hírére is mindig emlékezni fogok: éppen videót vettem fel, és egy mikrofonállványt vittem az emeletre.

Nyilván nem a sólet és nem is a mikrofonállvány a fontos ebben - de a nagy, nagyon nagy dolgokra való ráeszmélés pillanata mindig nyomot hagy az emberben.

Arra is emlékszem, mit mondtak körülöttem, amikor Kertész nyert.

"Zsidó... Ha nem zsidó lenne, lószart nem kapott volna. Egyébként is miért nem Kosztolányi vagy Ady? Hülyeség ez a Nobel-díj is..."

Hiába, az utca embere 8 általánossal mindig jobban tudta és mindig jobban is fogja tudni, mint a Svéd Királyi Akadémia.

Most az első komment, amit láttam (nem viccelek, tényleg az első):

"Gyilkos"

Nem sokkal később:

"Sintér"

És itt be is zártam a kommenteket.

Azon gondolkodom, mikor tudtunk valaki sikerének legutóbb köpködés nélkül örülni. Mert ugye a Saul fia Oscar-díja is "zsidó", a fociválogatottnak ellenszurkol az ország fele, a külföldre száműzött művészek meg ha sikeresek, akkor is gyalázni kell őket, ha meg nem... na akkor pláne.

Karikó Katalin egy nemzeti kincs - lehetne, ha nem lett volna egyből "asszonyság".

Karikó Katalin így viszont az amerikai álom (és a magyar rémálom) megtestesítője: az ember, aki egy darab semmivel kellett, hogy elhagyja a hazáját, és hosszú szívós munkával, tudással és tehetséggel felért a világ csúcsára.

Aki senkit nem érdekelt, amíg haszna nem lehetett belőle. Választott új hazájában lett igazán példakép.

Magyarországon ha valaki példát akar venni róla, az a példa, hogy menni kell, ha valamit nemzetközi szinten akarsz elérni.

Emlékszem, amikor Dárdait kimevezték a magyar válogatott élére és Bognár György a "magyar futballszakma meggyalázásáról beszélt ", hogy egy tapasztalatlan "senkit" választottak a magyar "nagyságok" helyett.

Karikó Katalin nem lenne Nobel-díjas, ha 1985-ben nem gyűjti össze a bátorságát és nem hagy mindent hátra. Nem azért jutott fel a csúcsra, mert magyar, hanem annak ellenére.

A világ rengeteget vesztett volna, ha Magyarországon marad. Ez valahol talán az ő személyes tragédiája is, de egy népé minden bizonnyal.

Magyarország pedig tovább dobálja a szemétbe a gyémántjait, hogy a salakot emelje a magasba. És fúrja, nyúzza, zsidózza, köpködi, ha valaki a középszernél jobb akarna lenni.

Maradj puha. Maradj langyos. Maradj szürke. Hagyd meg a nagyszerűt a többinek.
Kariko Katalinnal volt egy elbeszélgetes az RTL en. Simán elmondta ha nem rúgják ki négyszer élete során nincs ott ahol most van.
De gondolom a francia kémikust is elnyomták Franciaországban ezért kutatott az usaban.
Hallgattam a híradóban Krausz Ferencet, ahol nagyon részletesen elmagyarázta felfedezésüket.
Valahogy nem volt eddig elmondva , hogy magyar állam évekkel ezelőtt elkezdte támogatni a kutatásait ugyanis ez lehetővé teszi vermintakbol a nagyon korai rakszűrést.
Van eddig két boldog Nobel dijasunk, egyszerűen csak velük kellene örülnünk.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

aksurv írta:
Van eddig két boldog Nobel dijasunk, egyszerűen csak velük kellene örülnünk.
Én is pontosan így gondolom.
"..."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TurboP írta: 2023.10.05. 08:12 Én is pontosan így gondolom.
+1
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2023.10.05. 07:59 Van eddig két boldog Nobel dijasunk, egyszerűen csak velük kellene örülnünk.
+1

Ennyi.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2023.10.05. 12:16 +1

Ennyi.
Egyébként tényleg magyaros a Nobel díj fogadtatása.

2013-ban ELI APS néven Szegeden az SZTEn belül kutatóintézet épült erre az eljárásra.
https://u-szeged.hu/eli-alps
2019 ben mindenki támadta kormányzatot és magát Krausz Ferencet amiért 20 milliárdot kapott ez a kutatás azzal, hogy mekkora felelőtlenség ennyit költeni rá.
https://index.hu/techtud/2019/04/08/sze ... an_viktor/

https://index.hu/techtud/2019/04/10/eli ... rd_mourou/
Úgy kíváncsi lennék mi kellene még ahhoz, hogy magyar legyen egy Nobel dij és örülni lehessen neki.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

aksurv írta: 2023.10.05. 07:59 Van eddig két boldog Nobel dijasunk, egyszerűen csak velük kellene örülnünk.
+1

Nagyon igaz.
Sapienti sat.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2023.10.05. 07:59 Van eddig két boldog Nobel dijasunk, egyszerűen csak velük kellene örülnünk.
+1
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

Mit reagáltok a friss izraeli helyzetre ?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Versecki Csaba írta: 2023.10.07. 20:48 Mit reagáltok a friss izraeli helyzetre ?
Ez a kat/rendvéd topik? B+
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

gvass1 írta: 2023.10.07. 20:57 Ez a kat/rendvéd topik? B+
Off topikba írtam , de volt aki Humorba kommentelt Bmeg .
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: /bin/yash
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

Versecki Csaba írta: 2023.10.07. 21:30 Off topikba írtam , de volt aki Humorba kommentelt Bmeg .
Mert oda tartozik a kommetem.
arch gnu/linux egyébként
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Amikor a nyúl viszi a (gép)puskát
Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Adat-visszaállítás

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Kedves IT-sabb fórumtársak!

Kérésem röviden: javasoljatok könyyen hozzáférhető adat-visszaállító szoftvert! Lehetőleg olyat, amihez nem kell több év rendszergazdai tapasztalat és/vagy mérök-informatikus diploma.

Van egy pendrive-om, amiről tévedésből töröltem egy csak átmenetileg rajta tartani vágyott mappát. - Persze hogy azt gondotlam, hogy már átmásoltam! Pedig nem.
Tudom, hogy a törölt fájlok nem addig nem tűnnek el ténylegesen, amíg a helyük nem kerül felülírásra egy másik fájllal. Mivel a baleset óta nem piszkáltam ezt a pendrive-ot, jó eséllyel még megtalálható rajta.
Ezt a pendrive-ot használtam az előző munkahelyemen, úgyhogy mivel bizalmas információkat is előáshat a szoftver, offline kellene működnie, hogy csak én lássam az eredményt. Vagy legalább azt higgyem.
Avatar
ablaz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2021.03.21. 20:14

Re: Adat-visszaállítás

Hozzászólás Szerző: ablaz »

Poresz írta: 2023.10.08. 21:34 Kedves IT-sabb fórumtársak!

Kérésem röviden: javasoljatok könyyen hozzáférhető adat-visszaállító szoftvert! Lehetőleg olyat, amihez nem kell több év rendszergazdai tapasztalat és/vagy mérök-informatikus diploma.

Van egy pendrive-om, amiről tévedésből töröltem egy csak átmenetileg rajta tartani vágyott mappát. - Persze hogy azt gondotlam, hogy már átmásoltam! Pedig nem.
Tudom, hogy a törölt fájlok nem addig nem tűnnek el ténylegesen, amíg a helyük nem kerül felülírásra egy másik fájllal. Mivel a baleset óta nem piszkáltam ezt a pendrive-ot, jó eséllyel még megtalálható rajta.
Ezt a pendrive-ot használtam az előző munkahelyemen, úgyhogy mivel bizalmas információkat is előáshat a szoftver, offline kellene működnie, hogy csak én lássam az eredményt. Vagy legalább azt higgyem.
Én ezeket ismerem:

Getdataback: ez fizetős, a cégnél megvettük rengeteget állítottam vissza vele serdülő koromban
Photorec-Testdisk páros: ingyenes, a mai napig ezt használom, régen ez volt a legjobb tool linux alatt, első ránézésre kicsit ijesztőbb lehet a használata, de van Win GUI-ja is
Recuva: ez egyszerű ingyenes Windows-os, ezzel is volt sikerem

Azt szokták mondani hogy mielőtt nekiesünk az adatvisszaállításnak első lépésként érdemes egy bitről bitre image-t csinálni az eszközről valami tool-lal. - Ennek szerintem inkább sérült adathordozóknál van több jelentősége.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Adat-visszaállítás

Hozzászólás Szerző: AndyA »

ablaz írta: 2023.10.09. 05:29 Én ezeket ismerem:

Getdataback: ez fizetős, a cégnél megvettük rengeteget állítottam vissza vele serdülő koromban
Photorec-Testdisk páros: ingyenes, a mai napig ezt használom, régen ez volt a legjobb tool linux alatt, első ránézésre kicsit ijesztőbb lehet a használata, de van Win GUI-ja is
Recuva: ez egyszerű ingyenes Windows-os, ezzel is volt sikerem

Azt szokták mondani hogy mielőtt nekiesünk az adatvisszaállításnak első lépésként érdemes egy bitről bitre image-t csinálni az eszközről valami tool-lal. - Ennek szerintem inkább sérült adathordozóknál van több jelentősége.
Bármilyen adathordozónál van jelentősége... Sose tudni, mit barkácsol el a "visszaállító" szoftver a legjobb indulattal.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Hiába takargatják, egy pillanatra látszik a rendszáma. TX-AB-stb.
blint
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2021.06.26. 15:26

Re: Adat-visszaállítás

Hozzászólás Szerző: blint »

AndyA írta: 2023.10.09. 09:45 Bármilyen adathordozónál van jelentősége... Sose tudni, mit barkácsol el a "visszaállító" szoftver a legjobb indulattal.
+1 És ha teheted inkább a lemásolt image-en dolgozz, ne at eredeti adathordozón.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1110
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Mótvá?

https://minap.hu/cikk/jogellenesen-gyuj ... tak-ellene

De ki az a merész, aki neten nyíltan illegális lőfegyvert és lőszert árul?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Adat-visszaállítás

Hozzászólás Szerző: AndyA »

blint írta: 2023.10.09. 11:47 +1 És ha teheted inkább a lemásolt image-en dolgozz, ne at eredeti adathordozón.
Az bizony! Ezt elfelejtettem az előbb.

Nyilván ehhez kell egy pontosan ugyanakkor SD kártya (nem, nem biztos, hogy jó, ha eggyel nagyobb).
Válasz küldése