OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.09.23. 20:51 Tudom, hogy nem ők írják, de ők tudnának szervezetten fellépni ellene - mert ki más?
A buszvezetők?
A pincérek?

A tanárok ismerik a NAT-ot, ők alkalmazzák, és nekik van hozzá szakmai tudásuk.
Csak példa: a fegyvertörvény megírásában ki tudna legjobban segíteni, mint a szakmai szervezetek, meg az olyanok, mint pl. gvass1? És mennyire kérik ki a véleményüket...?

Kopasz (Becsületes Nepper) több videóban sorolta, hogy az Mozaik utcában mi mindennel szívatták meg, és felajánlotta, hogy segít rendezni a jogszabályokban lévő hiányosságokat, szürke zónákat. Eredmény: amikor belefut valamibe, amire nincs egyértelmű definíció, arra fél év múlva lesz: TILOS!

Ennyi...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2023.09.24. 09:59 ... és mindez - stílszerűen - a lőtéri kutyát sem érdekli.

Már nagyon régen nem a szakmai tudás és hozzáértés a lényeg, és sajnos nem csak a NAT megírásában.
Nyilván nem nagy az esély a változtatásra, de ha senki nem tesz semmit, abból garantáltan nem lesz semmilyen változás.

Ld. a mostani napelemes balhé: a nevetgélve előadott TikTok kormánybejelentés hatására ~250ezer napelemes egy emberként hördült fel, rögtön a fejéhez kapott a kormány.

Pedagógusból is van ~150 ezer, és ha ők tesznek valamit, többször ennyi szülő állna melléjük.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.09.24. 14:02 Nyilván nem nagy az esély a változtatásra, de ha senki nem tesz semmit, abból garantáltan nem lesz semmilyen változás.

Ld. a mostani napelemes balhé: a nevetgélve előadott TikTok kormánybejelentés hatására ~250ezer napelemes egy emberként hördült fel, rögtön a fejéhez kapott a kormány.

Pedagógusból is van ~150 ezer, és ha ők tesznek valamit, többször ennyi szülő állna melléjük.
Ööö

Szülőből még több van, és nekik fontosabb is, mint a tanároknak. Ha már forradalmat szeretnénk ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2023.09.24. 16:09 Ööö

Szülőből még több van, és nekik fontosabb is, mint a tanároknak. Ha már forradalmat szeretnénk ;)
Ja, csak a nagy különbség az, hogy én szülőként
- nem dolgozom a NAT-tal (-ból)
- nem látom át a NAT tartalmát
- oktatásban nem olyan releváns a véleményem, mint annak, akinek ez a szakmája, mert ezt tanulta évekig az egyetemen.

Nem forradalmat szeretnék, csak hogy kicsit jobban menjenek a dolgok.

Nyilván lehet legyinteni hogy "úgysem változik semmi", meg másra mutogatni, de NAT kérdésben a tanárok a kompetensek - ki más..?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2023.09.24. 16:15 Nyilván lehet legyinteni hogy "úgysem változik semmi", meg másra mutogatni, de NAT kérdésben a tanárok a kompetensek - ki más..?
Szia,

Pl. azok az aktatologatok, akik kitalaltak, letrehoztak, es fokent kotelezove tettek?

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2023.09.24. 16:24 Szia,

Pl. azok az aktatologatok, akik kitalaltak, letrehoztak, es fokent kotelezove tettek?

Bel
Pontosan.

Erről a témáról sajnos sokkal többet tudok, mint valaha szerettem volna, és úgy érzem, hogy konkrétumokban mérve sokkal többet tettem is érte, mint az általam ismert emberek többsége. A konverziós arány elkeserítő - a politikai akarat és a minisztériumbeli inkompetencia kombinációja felülírja szinte az összes nemzetközileg is bevált, széles körben elfogadott szakmai javaslatot. Privátban mesélek, mert itt a fórumon ütközne a szabályzatba.

Le lehet szállni a tanárokról, nem tehetnek róla. Nem ők hozták létre a problémát - nem is ők fogják megoldani. Nagy mennyiségű szavazónak a felhördülés kellene ahhoz, hogy megváltozzon bármi. A t. lakosságot viszont szemmel láthatóan jobban érdeklik a napelemeik, mint a gyermekeik, úgyhogy a NAT marad, és (minden bizonnyal a szakmailag indokolt természettudományos tárgyak, a nyelvtanulás, és az informatika rovására ) még bővül további torna-, ének-, és most legújabban a nép- és honismeret tantárgyakkal. Az utóbbihoz tankönyv sincs, úgyhogy suttyomban a tanárok plusz történelemórát tartanak helyette mert az legalább segít a felvételiben.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Petya357 írta: 2023.09.24. 16:43 Pontosan.

Erről a témáról sajnos sokkal többet tudok, mint valaha szerettem volna, és úgy érzem, hogy konkrétumokban mérve sokkal többet tettem is érte, mint az általam ismert emberek többsége. A konverziós arány elkeserítő - a politikai akarat és a minisztériumbeli inkompetencia kombinációja felülírja szinte az összes nemzetközileg is bevált, széles körben elfogadott szakmai javaslatot. Privátban mesélek, mert itt a fórumon ütközne a szabályzatba.

Le lehet szállni a tanárokról, nem tehetnek róla. Nem ők hozták létre a problémát - nem is ők fogják megoldani. Nagy mennyiségű szavazónak a felhördülés kellene ahhoz, hogy megváltozzon bármi. A t. lakosságot viszont szemmel láthatóan jobban érdeklik a napelemeik, mint a gyermekeik, úgyhogy a NAT marad, és (minden bizonnyal a szakmailag indokolt természettudományos tárgyak, a nyelvtanulás, és az informatika rovására ) még bővül további torna-, ének-, és most legújabban a nép- és honismeret tantárgyakkal. Az utóbbihoz tankönyv sincs, úgyhogy suttyomban a tanárok plusz történelemórát tartanak helyette mert az legalább segít a felvételiben.
+1
Sapienti sat.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

a nat jo, tokeletesen alkalmas arra hogy adott helyen adott idoben sormintaba pakolhato kockakat kepezzen. pont.
Petya357 írta: 2023.09.24. 16:43 Pontosan.

Erről a témáról sajnos sokkal többet tudok, mint valaha szerettem volna, és úgy érzem, hogy konkrétumokban mérve sokkal többet tettem is érte, mint az általam ismert emberek többsége. A konverziós arány elkeserítő - a politikai akarat és a minisztériumbeli inkompetencia kombinációja felülírja szinte az összes nemzetközileg is bevált, széles körben elfogadott szakmai javaslatot. Privátban mesélek, mert itt a fórumon ütközne a szabályzatba.

Le lehet szállni a tanárokról, nem tehetnek róla. Nem ők hozták létre a problémát - nem is ők fogják megoldani. Nagy mennyiségű szavazónak a felhördülés kellene ahhoz, hogy megváltozzon bármi. A t. lakosságot viszont szemmel láthatóan jobban érdeklik a napelemeik, mint a gyermekeik, úgyhogy a NAT marad, és (minden bizonnyal a szakmailag indokolt természettudományos tárgyak, a nyelvtanulás, és az informatika rovására ) még bővül további torna-, ének-, és most legújabban a nép- és honismeret tantárgyakkal. Az utóbbihoz tankönyv sincs, úgyhogy suttyomban a tanárok plusz történelemórát tartanak helyette mert az legalább segít a felvételiben.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2023.09.24. 16:24 Szia,

Pl. azok az aktatologatok, akik kitalaltak, letrehoztak, es fokent kotelezove tettek?

Bel
Nyilvánvaló, hogy ők nem tesznek semmit.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2023.09.24. 16:43 Pontosan.

Erről a témáról sajnos sokkal többet tudok, mint valaha szerettem volna, és úgy érzem, hogy konkrétumokban mérve sokkal többet tettem is érte, mint az általam ismert emberek többsége. A konverziós arány elkeserítő - a politikai akarat és a minisztériumbeli inkompetencia kombinációja felülírja szinte az összes nemzetközileg is bevált, széles körben elfogadott szakmai javaslatot. Privátban mesélek, mert itt a fórumon ütközne a szabályzatba.

Le lehet szállni a tanárokról, nem tehetnek róla. Nem ők hozták létre a problémát - nem is ők fogják megoldani. Nagy mennyiségű szavazónak a felhördülés kellene ahhoz, hogy megváltozzon bármi. A t. lakosságot viszont szemmel láthatóan jobban érdeklik a napelemeik, mint a gyermekeik, úgyhogy a NAT marad, és (minden bizonnyal a szakmailag indokolt természettudományos tárgyak, a nyelvtanulás, és az informatika rovására ) még bővül további torna-, ének-, és most legújabban a nép- és honismeret tantárgyakkal. Az utóbbihoz tankönyv sincs, úgyhogy suttyomban a tanárok plusz történelemórát tartanak helyette mert az legalább segít a felvételiben.
Senki nem írta, hogy a tanárok tehetnének róla, és azt sem írta senki, hogy ők hozták volna létre a problémát, nem értem mire jó ez a szalmabáb érvelési hiba..

A Tisztelt Lakosságot érdekli (a napelemek mellett), csak az átlag ember a NAT-ot nem látja át, és nem tudja megítélni.

Nem az a kérdés, hogy itt X, vagy Y tett többet (járok be iskolába előadást tartani, szerelt fel a cégünk iskolai kémiaszertárt), de a tanárok szervezetten, egy tömegben többet érhetnének el, mint mi az ilyen szórvány akciókkal..

Van egy pár pedagógus szervezet.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2023.09.24. 17:50 Senki nem írta, hogy a tanárok tehetnének róla
Hat, abbol, hogy rossz a NAT + "NAT kérdésben a tanárok a kompetensek" ebbol szamomra az kovetkezik, hogy a tanarok tehetnek rola - marmint a szerint, aki az idezett mondatot irta. Ezert tiltakozunk hevesen.

Bel
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2023.09.24. 17:50
Nem az a kérdés, hogy itt X, vagy Y tett többet (járok be iskolába előadást tartani, szerelt fel a cégünk iskolai kémiaszertárt), de a tanárok szervezetten, egy tömegben többet érhetnének el, mint mi az ilyen szórvány akciókkal..

Van egy pár pedagógus szervezet.
Nem kellene egy hónapig tanítaniuk, és akkor ők is elérhetnének kb mindent. Sőt lehet hogy már a második hét iskolazár után megegyezés születne... Tüntikézni teljesen felesleges, azzal nem érnek el semmit, mert a magyar ember nem szolidáris senkivel, nem áll melléjük senki.
Csak ehhez sajnos kellene az, hogy átlagosan legalább egy havi bér összegét elérő megtakarításuk legyen a tanároknak ami viszont nincs.
Szánalmas az egész
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2023.09.24. 20:07 Hat, abbol, hogy rossz a NAT + "NAT kérdésben a tanárok a kompetensek" ebbol szamomra az kovetkezik, hogy a tanarok tehetnek rola - marmint a szerint, aki az idezett mondatot irta. Ezert tiltakozunk hevesen.

Bel
Ööö.. hát fura, hogy ezt láttátok bele.
De hát kalapba is bele lehet képzelni a kígyót, ami lenyelt egy elefántot.

Természetesen a tanárok nem hibásak abban, hogy sz.ar a NAT. Ilyet senki nem írt. Nem ők állították össze, és pontosan látják, hogy miért sz.ar - legalábbis akikkel én beszéltem erről, azok így ítélték meg.

Viszont fenntartom, hogy a pedagógusok kompetenciája a NAT véleményezése, mivel az ő szakterületük, ők dolgoznak vele, és ők ismerik teljes terjedelmében!

És egyszerűen az ő véleményük kompetens - az enyém nem.

Továbbá ha én mondom, hogy felesleges 10 éven keresztül énekórát tartani (elsőtől tizedikig), hanem elég lenne csak 5 év, a többi helyett meg lehetne valami aktuálisat, akkor leugatnak hogy én azt hogy képzelem! Hiszen a zene! A népdalok!! A szolmizálás!!! De ha valamelyik pedagógus szakmai csoport tenne ilyen javaslatot, az talán emészthetőbb lenne az énektanároknak is..

Szóval én megkerülhetetlennek tartom a tanárokat, mivel egy 150ezres, értelmiségiekből álló csoport, akinek pont az oktatás a szakmája..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

bel írta: 2023.09.24. 20:07 Hat, abbol, hogy rossz a NAT + "NAT kérdésben a tanárok a kompetensek" ebbol szamomra az kovetkezik, hogy a tanarok tehetnek rola - marmint a szerint, aki az idezett mondatot irta. Ezert tiltakozunk hevesen.

Bel
Sajnos a NAT kérdésben a tanárok abszolút nem kompetensek, hiszen meg sincsenek róla kérdezve. Ezért pontosan ugyanannyit tudnak ebben tenni, mint mi a fegyvertörvénnyel kapcsolatban.
"..."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TurboP írta: 2023.09.24. 23:44 Sajnos a NAT kérdésben a tanárok abszolút nem kompetensek, hiszen meg sincsenek róla kérdezve. Ezért pontosan ugyanannyit tudnak ebben tenni, mint mi a fegyvertörvénnyel kapcsolatban.
+1

A minisztériumban senkit sem érdekel, ki miben kompetens. NEM KÉRDEZIK MEG őket. Tényleg nem.

A tanároknak egyékként nagyobb problémáik is vannak, mint a NAT. A bérük kb az éhenhaláshoz elég. A Maslow piramisban a kaja az eszméknél alapvetőbb szintet képvisel. Ha a szülőknek nem elég fontos a túl sok ének, hogy az utcára vonuljanak (ehhez megjegyzem nem kell pedagógusi végzettség) , miért várjuk pont s tanároktól, hogy a NATot a saját megélhetésük elé tegyék?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2135
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

TurboP írta: 2023.09.24. 23:44 Sajnos a NAT kérdésben a tanárok abszolút nem kompetensek...
Úgy látom, hogy itt mindenkinek igaza van. Azoknak is, akik szerint NAT kérdésben a tanárok kompetensek, és azoknak is, akik szerint nem.

http://janus.ttk.pte.hu/tamop/tananyago ... entse.html

"A mai köznyelvben a kompetencia szónak kettős jelentése van: 1) illetékesség, hatáskör, jogosultság; 2) szakértelem, hozzáértés, alkalmasság."

A 2) jelentés szerint igen, a tanárok a kompetensek. Az 1) jelentés szerint nem, és soha nem is lesznek azok, erre a döntéshozó politikusok saját érdekükben gondosan ügyelnek.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2023.09.24. 23:54 +1

A minisztériumban senkit sem érdekel, ki miben kompetens. NEM KÉRDEZIK MEG őket. Tényleg nem.

A tanároknak egyékként nagyobb problémáik is vannak, mint a NAT. A bérük kb az éhenhaláshoz elég. A Maslow piramisban a kaja az eszméknél alapvetőbb szintet képvisel. Ha a szülőknek nem elég fontos a túl sok ének, hogy az utcára vonuljanak (ehhez megjegyzem nem kell pedagógusi végzettség) , miért várjuk pont s tanároktól, hogy a NATot a saját megélhetésük elé tegyék?
+1
Ott a testvérem, kitűnő példa. Rühelli a NAT-ot és le is szarja, mert eddig másodállásokkal és hétvégi munkával (tehát a Maslow piramis szerinti életben maradással) majd álláskereséssel volt elfoglalva, meg az állandó zsonglőrködéssel hogy ne kelljen a családtól folyamatosan kölcsön kérnie hó végén, 42 évesen, három gyerekkel. Rohadtunk nulla pont nulla volt a kreativitása meg általában a tenni akarása az oktatásügy terén.
Most meg ha jól tudom már a D kategóriás jogsijára készül, hogy végre buszvezető lehessen 2,5x-szeres fizetésért. (Egyúttal -1 informatika tanár és tanítóbácsi az általános iskolájukban, de ezt is leszarja már. Majd beültetik az órára a tanarítónőt, ami szintén bevett gyakorlat náluk.)
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Thomaster írta: 2023.09.25. 01:34 Úgy látom, hogy itt mindenkinek igaza van. Azoknak is, akik szerint NAT kérdésben a tanárok kompetensek, és azoknak is, akik szerint nem.

http://janus.ttk.pte.hu/tamop/tananyago ... entse.html

"A mai köznyelvben a kompetencia szónak kettős jelentése van: 1) illetékesség, hatáskör, jogosultság; 2) szakértelem, hozzáértés, alkalmasság."

A 2) jelentés szerint igen, a tanárok a kompetensek. Az 1) jelentés szerint nem, és soha nem is lesznek azok, erre a döntéshozó politikusok saját érdekükben gondosan ügyelnek.
Szia,

Koszi!

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2023.09.25. 09:07 Egyúttal -1 informatika tanár és tanítóbácsi az általános iskolájukban, de ezt is leszarja már. Majd beültetik az órára a tanarítónőt, ami szintén bevett gyakorlat náluk.
Szia,

Szerintem az egesz beszelgetesben ez a legfontosabb info. :-(
Mert ez mutatja meg igazan, hogy teljesen mindegy, mit akarnak a tanarok a NATba, es teljesen mindegy, mi van a NATban, mert a takaritono ugyse tudja.

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2023.09.25. 09:07 +1
Ott a testvérem, kitűnő példa. Rühelli a NAT-ot és le is szarja, mert eddig másodállásokkal és hétvégi munkával (tehát a Maslow piramis szerinti életben maradással) majd álláskereséssel volt elfoglalva, meg az állandó zsonglőrködéssel hogy ne kelljen a családtól folyamatosan kölcsön kérnie hó végén, 42 évesen, három gyerekkel. Rohadtunk nulla pont nulla volt a kreativitása meg általában a tenni akarása az oktatásügy terén.
Most meg ha jól tudom már a D kategóriás jogsijára készül, hogy végre buszvezető lehessen 2,5x-szeres fizetésért. (Egyúttal -1 informatika tanár és tanítóbácsi az általános iskolájukban, de ezt is leszarja már. Majd beültetik az órára a tanarítónőt, ami szintén bevett gyakorlat náluk.)
A némettanárom is otthagyta a suliban tanítást, többször annyiért, kiszámíthatóan, kényelmesen home officeból tolja már egy külföldi multinak. Kiba szomorú, dehát sajnos megértem...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.09.24. 14:02 Nyilván nem nagy az esély a változtatásra, de ha senki nem tesz semmit, abból garantáltan nem lesz semmilyen változás.

Ld. a mostani napelemes balhé: a nevetgélve előadott TikTok kormánybejelentés hatására ~250ezer napelemes egy emberként hördült fel, rögtön a fejéhez kapott a kormány.

Pedagógusból is van ~150 ezer, és ha ők tesznek valamit, többször ennyi szülő állna melléjük.
Tökmindegy a felhördülés, ha 8-án kitiktököllik, hogy 7-e éjfél _volt_ a határidő, és utána a kormányrendeletben is pontosan ez jelenik meg.

Engem pl. jól megszívattak ezzel, és nem csak engem, azt hiszem.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.09.24. 16:15 Ja, csak a nagy különbség az, hogy én szülőként
- nem dolgozom a NAT-tal (-ból)
- nem látom át a NAT tartalmát
- oktatásban nem olyan releváns a véleményem, mint annak, akinek ez a szakmája, mert ezt tanulta évekig az egyetemen.

Nem forradalmat szeretnék, csak hogy kicsit jobban menjenek a dolgok.

Nyilván lehet legyinteni hogy "úgysem változik semmi", meg másra mutogatni, de NAT kérdésben a tanárok a kompetensek - ki más..?
Az azért megvan, NAT-tal vagy anélkül, hogy qrvára nagy a baj a közoktatásban...? Ez magában már indok lehetne az utcára vonulni.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2023.09.24. 16:43 Pontosan.

Erről a témáról sajnos sokkal többet tudok, mint valaha szerettem volna, és úgy érzem, hogy konkrétumokban mérve sokkal többet tettem is érte, mint az általam ismert emberek többsége. A konverziós arány elkeserítő - a politikai akarat és a minisztériumbeli inkompetencia kombinációja felülírja szinte az összes nemzetközileg is bevált, széles körben elfogadott szakmai javaslatot. Privátban mesélek, mert itt a fórumon ütközne a szabályzatba.

Le lehet szállni a tanárokról, nem tehetnek róla. Nem ők hozták létre a problémát - nem is ők fogják megoldani. Nagy mennyiségű szavazónak a felhördülés kellene ahhoz, hogy megváltozzon bármi. A t. lakosságot viszont szemmel láthatóan jobban érdeklik a napelemeik, mint a gyermekeik, úgyhogy a NAT marad, és (minden bizonnyal a szakmailag indokolt természettudományos tárgyak, a nyelvtanulás, és az informatika rovására ) még bővül további torna-, ének-, és most legújabban a nép- és honismeret tantárgyakkal. Az utóbbihoz tankönyv sincs, úgyhogy suttyomban a tanárok plusz történelemórát tartanak helyette mert az legalább segít a felvételiben.
"A kormány* minden intézkedése megmagyarázható a lopás, az öncélú szemétkedés és a dilettantizmus megfelelő kombinációjával. Nincs kivétel. Ha elsőre nem nyilvánvaló egy kormányintézkedés indítéka, akkor lopni akarnak."

* Ez nem országspecifikus ránk szabva. Bármely ország bármely kormányára többé vagy kevésbé, de ugyanúgy vonatkozik.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Jaj, most meg van mentve minden, megvan az új státusz törvény a tanárok megkapták az egymilliós fizetéseket. Mi gond lehet itt?
Valahogy a nejem csak 17e forint emelést kapott VÁRHATÓ-an januártól. az eddig 300e fizetésére. Meg is lett az eredménye, éppen állást keres, mert most lett elege.

Fortitu írta: 2023.09.25. 10:10 A némettanárom is otthagyta a suliban tanítást, többször annyiért, kiszámíthatóan, kényelmesen home officeból tolja már egy külföldi multinak. Kiba szomorú, dehát sajnos megértem...
"..."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2023.09.25. 01:34 "A mai köznyelvben a kompetencia szónak kettős jelentése van: 1) illetékesség, hatáskör, jogosultság; 2) szakértelem, hozzáértés, alkalmasság."
Köszi Tamás!
(Nem gondoltam, hogy ezt még magyarázni kell miután már többször leírtam: nem a tanárok tehetnek a NAT-ról, de nekik van szakértelmük hozzá.)
Petya357 írta: 2023.09.24. 23:54 A minisztériumban senkit sem érdekel, ki miben kompetens. NEM KÉRDEZIK MEG őket. Tényleg nem.
Ööö.. sehol nem volt szó arról, hogy a tanárokat megkérdeznék. :?
Ha megkérdeznék őket, már megoldódott volna ez a probléma.
Petya357 írta: 2023.09.24. 23:54 Ha a szülőknek nem elég fontos a túl sok ének, hogy az utcára vonuljanak (ehhez megjegyzem nem kell pedagógusi végzettség) , miért várjuk pont s tanároktól, hogy a NATot a saját megélhetésük elé tegyék?
Amit írtál, annak az első része abszurd. Senki nem fog az utcára vonulni amiatt, hogy túl sok énekóra van!
Mert az csak egy probléma a sok közül, ráadásul szerintem van túl sok ének, de én mondjuk utáltam az énekórákat, lehet hogy pedagógiailag fontos a sok trallala, fejleszt valamit, mit tudom én; nem vagyok tanár, nem tanultam, elfogadom hogy nem releváns a véleményem.

A második része a mondatodnak hamis állítás: SENKI nem várja el a tanároktól, "hogy a NATot a saját megélhetésük elé tegyék"!
Ez is hogy jött ide..?
Miért tennék a NAT-ot a saját megélhetésük elé..?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TurboP írta: 2023.09.25. 10:36 Jaj, most meg van mentve minden, megvan az új státusz törvény a tanárok megkapták az egymilliós fizetéseket. Mi gond lehet itt?
Valahogy a nejem csak 17e forint emelést kapott VÁRHATÓ-an januártól. az eddig 300e fizetésére. Meg is lett az eredménye, éppen állást keres, mert most lett elege.
Jól teszi. Sajnos... :-(

A mi családunkban kt tanár esett ki az állami szolgálatból a státusztörvénynek köszönhetően. Ráadásul mind a ketten huszonévesek, és ezzel kb. végleg elvesztette őket az oktatási rendszer.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

WildBear23 írta: 2023.09.25. 15:10 A második része a mondatodnak hamis állítás: SENKI nem várja el a tanároktól, "hogy a NATot a saját megélhetésük elé tegyék"!
Ez is hogy jött ide..?
Miért tennék a NAT-ot a saját megélhetésük elé..?
Szia,

A sajat megelhetesukert harcolnak, es vesztesre allnak.
Ha meg egy dologba beleallnak, akkor az energiajuk egy resze arra megy el => kevesebb energiajuk marad arra, hogy a megelhetesukert harcoljanak.

Amugy (ez nyilvan NEM neked szol) engem nagyon irital, amikor azt irja egy ujsag, hogy (a hivalatosan 25% koruli tavalyi inflacio utan) atlagosan 5% fizetesemelest kaptak a tanarok; mert ez ugy lenne korrekt, ha azt irnak, hogy nominalisan 5% emelest, vagyis a fizetes erteket tekintve 20%-os csokkentest kaptak atlagosan a tanarok idenre, es jovore is fizetesertek csokkenest igernek nekik atlagosan (a kezdoknek kevesbe, a rutinosaknak nagyobb mertekben csokkentik a fizetes erteket varhatoan).

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

bel írta: 2023.09.25. 15:59 Szia,

A sajat megelhetesukert harcolnak, es vesztesre allnak.
Ha meg egy dologba beleallnak, akkor az energiajuk egy resze arra megy el => kevesebb energiajuk marad arra, hogy a megelhetesukert harcoljanak.

Amugy (ez nyilvan NEM neked szol) engem nagyon irital, amikor azt irja egy ujsag, hogy (a hivalatosan 25% koruli tavalyi inflacio utan) atlagosan 5% fizetesemelest kaptak a tanarok; mert ez ugy lenne korrekt, ha azt irnak, hogy nominalisan 5% emelest, vagyis a fizetes erteket tekintve 20%-os csokkentest kaptak atlagosan a tanarok idenre, es jovore is fizetesertek csokkenest igernek nekik atlagosan (a kezdoknek kevesbe, a rutinosaknak nagyobb mertekben csokkentik a fizetes erteket varhatoan).

Bel
Szia Bel!

Emlékszem, a benzinár-emelésnél a taxisok milyen határozottan kiálltak magukért, és el is érték amit akartak (kompenzációt).
Tavaly beszántották a KATÁ-t, kivéve... na kiknek maradt meg..? A taxisoknak.

Kb. hússzor(!) annyi tanár van Magyarországon mint taxis, az egyik legnagyobb értelmiségi réteg, összehasonlíthatatlanul fontosabb munkát végeznek mint a taxisok, miért hagyják magukat szívatni orrba-szájba?
Alacsony fizu, reálbér-csökkenés, minősítési rendszer, szerintük is szar NAT tanítása..
Jól tudom, hogy már sztrájkolni sem sztrájkolhatnak?

Én melléjük állok (voltam már párszor tüntetni), de ha ők maguk elfogadják a szar feltételeket, a szar fizetést, és tanítanak a szar NAT szerint, akkor én, helyettük nem tudok mit tenni.

Mit tudnak a taxisok, amit a tanárok nem?
Mit tudnak a napelemesek, amit a tanárok nem?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

taxis lezarja a hidat mindenki sziv.
tanar sztrajkol kirugjak a picsaba.
a jelenlegi tanarok nagy resze mar nat hivo mert a tobbiek leleptek.
WildBear23 írta: 2023.09.25. 16:17 Szia Bel!

Emlékszem, a benzinár-emelésnél a taxisok milyen határozottan kiálltak magukért, és el is érték amit akartak (kompenzációt).
Tavaly beszántották a KATÁ-t, kivéve... na kiknek maradt meg..? A taxisoknak.

Kb. hússzor(!) annyi tanár van Magyarországon mint taxis, az egyik legnagyobb értelmiségi réteg, összehasonlíthatatlanul fontosabb munkát végeznek mint a taxisok, miért hagyják magukat szívatni orrba-szájba?
Alacsony fizu, reálbér-csökkenés, minősítési rendszer, szerintük is szar NAT tanítása..
Jól tudom, hogy már sztrájkolni sem sztrájkolhatnak?

Én melléjük állok (voltam már párszor tüntetni), de ha ők maguk elfogadják a szar feltételeket, a szar fizetést, és tanítanak a szar NAT szerint, akkor én, helyettük nem tudok mit tenni.

Mit tudnak a taxisok, amit a tanárok nem?
Mit tudnak a napelemesek, amit a tanárok nem?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

Kérem, hogy ne csússzunk bele jobban a politikába!
I am the law.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2023.09.25. 16:26 taxis lezarja a hidat mindenki sziv.
tanar sztrajkol kirugjak a picsaba.
a jelenlegi tanarok nagy resze mar nat hivo mert a tobbiek leleptek.
Ha a tanárok elég nagy része (50+%) sztrájkol, őket nem tudják mind kirúgni.. meg mit féltenek? A 17 ezer Ft emelést?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

mas f@szaval csalanveres esete, szerintem hagyjuk.
WildBear23 írta: 2023.09.25. 17:53 Ha a tanárok elég nagy része (50+%) sztrájkol, őket nem tudják mind kirúgni.. meg mit féltenek? A 17 ezer Ft emelést?
ingyom bingyom tálib-e?
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

WildBear23 írta: 2023.09.25. 17:53 Ha a tanárok elég nagy része (50+%) sztrájkol, őket nem tudják mind kirúgni.. meg mit féltenek? A 17 ezer Ft emelést?
Volt sztrájk, meg tüntetés is jött is a válasz a státusztörvény formájában.
Egyébként meg a megélhetésüket féltik.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Pontosan, így ahogy mondod.
A nejem sosem a pénzért csinálta, ugyanis nem volt rá szükségünk. Egyszerűen szereti a gyerekeket, és szeret tanítani.
Izé a második az már múlt idő.
Elege lett és kész. Csinál majd mást.

qqriq írta: 2023.09.25. 18:07 mas f@szaval csalanveres esete, szerintem hagyjuk.
"..."
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

tvsmaci írta: 2023.09.25. 18:16 Volt sztrájk, meg tüntetés is jött is a válasz a státusztörvény formájában.
Egyébként meg a megélhetésüket féltik.
milyen megélhetés?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

aki 40 eve tanar annak eleg nehez lenne mas szakmaban elhelyezkednie...
szöged írta: 2023.09.25. 19:07 milyen megélhetés?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

qqriq írta: 2023.09.25. 18:07 mas f@szaval csalanveres esete, szerintem hagyjuk.
Jah, ha ők nem állnak ki magukért akkor én miért tegyem?
Nem én kapok 17 ezer Ft emelést.
Szerintem is hagyjuk.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

szöged írta: 2023.09.25. 19:07 milyen megélhetés?
Na igen.. :?

Egyébként két végletet látok: az egyik az, akinek a tantárgyára nagy a kereslet magánórák formájában is, ők ha van egy kis eszük ezt meglovagolják és relative marha jól keresnek.
Meg a másik, ahol az ilyesmire kb 0 az érdeklődés, és a munkaerő piacon se ér kb semmit a szaktudása, na ők kínlódnak és kényszerpályán vannak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

tvsmaci írta: 2023.09.25. 19:42 Na igen.. :?

Egyébként két végletet látok: az egyik az, akinek a tantárgyára nagy a kereslet magánórák formájában is, ők ha van egy kis eszük ezt meglovagolják és relative marha jól keresnek.
Meg a másik, ahol az ilyesmire kb 0 az érdeklődés, és a munkaerő piacon se ér kb semmit a szaktudása, na ők kínlódnak és kényszerpályán vannak.
hát ja

én sem igazán értem, hogy miért kell túltolni a magyar irodalmat az iskolákban, mikor a fizika és a kémiatudás az, ami piacképes önerőből is...meg az idegennyelv
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

gratulalok, szepen leegyszerusitetted a kepletet...
szöged írta: 2023.09.25. 20:08 hát ja
én sem igazán értem, hogy miért kell túltolni a magyar irodalmat az iskolákban, mikor a fizika és a kémiatudás az, ami piacképes önerőből is...meg az idegennyelv
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

szöged írta: 2023.09.25. 20:08 hát ja

én sem igazán értem, hogy miért kell túltolni a magyar irodalmat az iskolákban, mikor a fizika és a kémiatudás az, ami piacképes önerőből is...meg az idegennyelv
Mondjuk mert a helyesíráson kívül lehet, hogy ezen keresztül tanulod meg érteni amit olvasol.
Amúgy meg pont az a két tantárgy amit említesz, nah azt nem lesz lassan aki tanítani fogja.
"..."
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TurboP írta: 2023.09.25. 20:41 Mondjuk mert a helyesíráson kívül lehet, hogy ezen keresztül tanulod meg érteni amit olvasol.
Amúgy meg pont az a két tantárgy amit említesz, nah azt nem lesz lassan aki tanítani fogja.
Akkor az irodalomórák ellenére miért van ennyi funkcionális analfabéta?

(Amúgy a helyesírás az a nyelvtan óra, nem irodalom.)

Szükség van irodalom tanításra, bár ma este ezt a verset kellett tanulni.. de biztos ennek is van haszna.
(Ált.isk. 8. osztály)

"Már vénülő kezemmel
Fogom meg a kezedet,
Már vénülő szememmel
Őrizem a szemedet.

Világok pusztulásán
Ősi vad, kit rettenet
Űz, érkeztem meg hozzád
S várok riadtan veled.

Már vénülő kezemmel
Fogom meg a kezedet,
Már vénülő szememmel
Őrizem a szemedet.

Nem tudom, miért, meddig
Maradok meg még neked,
De a kezedet fogom
S őrizem a szemedet."
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

TurboP írta: 2023.09.25. 20:41 Mondjuk mert a helyesíráson kívül lehet, hogy ezen keresztül tanulod meg érteni amit olvasol.
Amúgy meg pont az a két tantárgy amit említesz, nah azt nem lesz lassan aki tanítani fogja.
ne vedd nagyon zokon, de:

nem lehet!

neked sem sikerült értelmezned a TÚLtolás kifejezést (=fele ennyi is bőven elég volna belőle, de azért valamennyire mégiscsak szükséges ebben az országban)
a hejjessirás meg a lakóság tulnjomó töbsége zsámára zsintén nem bisztósit megéhetéstet ... még akkor sem, ha egyébként ötöst kapott gimiben belőle
és itt is meg kell különböztetnünk az aktív tudást a passzívtól
ismerek olyan személyt, akinek borzalmas a helyesírása, mégis van egy diplomája, amire rá van írva, hogy az illető mérnök
az értő olvasás bőven átlag feletti szintem megy neki

ad fizika/kémia tanárhiány:
igen; ez a vég kezdete
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

WildBear23 írta: 2023.09.25. 20:48 Akkor az irodalomórák ellenére miért van ennyi funkcionális analfabéta?
Mindig ámulok a PISA tesztek eredményén.
Valahogy sosem értettem a szövegértéses feladatok miértjét.. le van írva amit kérdeznek, b.sszameg!

Marha kíváncsi lennék egy szakvéleményre, hogy hol csúszik el a dolog..
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

qqriq írta: 2023.09.25. 16:26 taxis lezarja a hidat mindenki sziv.
tanar sztrajkol kirugjak a picsaba.
a jelenlegi tanarok nagy resze mar nat hivo mert a tobbiek leleptek.
Nat hívő...
Idéntől áltsuliban is zsibbasztok agyakat matekra. Ami a nat2020-at illeti, pont mindegy a véleményem, ezt kell tanítani, és kész. Mert az összes felvételi, érettségi, stb. erre fog alapozni, hogy ezt tanították. Hozzá nyilván rakhatsz, ha belefér, de elvenni nem szerencsés. A sorrenddel se érdemes játszani az anyagok közt.
Más, mint az előző? Az. Jobb? Megoszlanak a vélemények. Ettől még ezt kell tanítani? Igen.
A legszebb, hogy a suliban nem rendelt a kettővel ezelőtti elődöm nat2020-as (ingyenes) könyveket, mert az apósa írta a mozaikost, és akkor azt használják. A tankönyvrendelős néni odavetette nekem, hogy a jó tanár könyv nélkül is tanít. Jah, de a gyerek hogy tanul? Szerencsére a diri támogat abban, hogy rend legyen a kuplerájban... Még jó, hogy az új könyvek fenn vannak online. Így keservesen is, de tudunk haladni. A kettővel ezelőtti elődöm meg pont letojta, ki hogy szívja meg, mert már nincs itt, az utódja se, meg annak utódja se. De mi azzal dolgozunk, amit Ő összeírt (füzetek, stb), hogy ez évre vegyenek. Meg a vegyenek számológépet, de azt nem mondta, hogy milyet, a gyerekek meg jöttek ezekkel a batár nagy buta csipogós gépekkel. Bár a legszebb az volt, akinek papírja van, hogy használhat számológépet, de nem hoz dolgozatra. :-D
Naszóval ami a natot illeti, nem hit kérdése, mivel középsulisokat is gyötrök, látom, hogy az egész rendszer felmenő jelleggel erre lett tervezve, így a gyerekkel tolunk ki, ha mást tanítunk.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

swordmanus írta: 2023.09.26. 00:00 A tankönyvrendelős néni odavetette nekem, hogy a jó tanár könyv nélkül is tanít.
"Akkor önre nincs is szükség, csókolom." Észlény.

Azért kellene látványos, tisztességes fizetésemelést adni a tanároknak, hogy ki lehessen válogatni a búzát az ocsútól.

Maximális respect neked, Sword! Amennyire ismerősöktől hallom, a tanítást sok helyen a kollégák is megnehezítik nem csak a külső körülmények.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

tvsmaci írta: 2023.09.25. 21:54 Mindig ámulok a PISA tesztek eredményén.
Valahogy sosem értettem a szövegértéses feladatok miértjét.. le van írva amit kérdeznek, b.sszameg!

Marha kíváncsi lennék egy szakvéleményre, hogy hol csúszik el a dolog..
Miért, itt a fórumban hol csúszik el..?
Felületes olvasás, felületes gondolkodás, passz.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.09.25. 16:17 Szia Bel!

Emlékszem, a benzinár-emelésnél a taxisok milyen határozottan kiálltak magukért, és el is érték amit akartak (kompenzációt).
Tavaly beszántották a KATÁ-t, kivéve... na kiknek maradt meg..? A taxisoknak.

Kb. hússzor(!) annyi tanár van Magyarországon mint taxis, az egyik legnagyobb értelmiségi réteg, összehasonlíthatatlanul fontosabb munkát végeznek mint a taxisok, miért hagyják magukat szívatni orrba-szájba?
Alacsony fizu, reálbér-csökkenés, minősítési rendszer, szerintük is szar NAT tanítása..
Jól tudom, hogy már sztrájkolni sem sztrájkolhatnak?

Én melléjük állok (voltam már párszor tüntetni), de ha ők maguk elfogadják a szar feltételeket, a szar fizetést, és tanítanak a szar NAT szerint, akkor én, helyettük nem tudok mit tenni.

Mit tudnak a taxisok, amit a tanárok nem?
Mit tudnak a napelemesek, amit a tanárok nem?
Na igen. De ha két tucat taxis (tényleg nem kell több!) elállja Bp-n az Erzsébet meg a Margit-hidat, akkor megáll az élet Budapesten.

Ezt a tanárok nem tudják. Szép kifejezéssel élve "sokkal gyengebb az érdekérvényesítő képességük".
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

szöged írta: 2023.09.25. 20:08 hát ja

én sem igazán értem, hogy miért kell túltolni a magyar irodalmat az iskolákban, mikor a fizika és a kémiatudás az, ami piacképes önerőből is...meg az idegennyelv
A sztereotip kérdésre a sztereotip válasz: hogy ne szakbarbárokat neveljünk.

Lásd még az "Általános műveltség" címszó alatt az értelmező szótárban.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

tvsmaci írta: 2023.09.25. 21:54 Mindig ámulok a PISA tesztek eredményén.
Valahogy sosem értettem a szövegértéses feladatok miértjét.. le van írva amit kérdeznek, b.sszameg!

Marha kíváncsi lennék egy szakvéleményre, hogy hol csúszik el a dolog..
Funkcionális analfabetizmus. El tudja olvasni, akár hangosan is, de nem érti meg, hogy mit olvasott. Komoly gond manapság, hogy kezd visszatérni.

Erre mi a megoldás? Kiveszik az érettségiből, mert egyre többeknek egyre rosszabb lett. A szövegalkotási feladattal (régen: fogalmazás) együtt, mert abban sem remekelnek a gyerkőcök...
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2395
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Lézer kérdés.
Azt értem, hogy van piros, zöld, kék, és különböző a hullámhosszuk.
De melyik az, amit jobban látni nappal, és melyiket éjszaka?
Van pár pointer i5hon, de mivel a teljesítményük nem azonos, így maradt a kérdés.
A legjobb az a zöld, aminek végig látszik a fénysugara, nem csak a pötty.
Azzal fénykardosat is lehet játszani. :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Lathatosagi gorbe nappali fenyben
Kép
RatRace írta: 2023.09.26. 12:00 Lézer kérdés.
Azt értem, hogy van piros, zöld, kék, és különböző a hullámhosszuk.
De melyik az, amit jobban látni nappal, és melyiket éjszaka?
Van pár pointer i5hon, de mivel a teljesítményük nem azonos, így maradt a kérdés.
A legjobb az a zöld, aminek végig látszik a fénysugara, nem csak a pötty.
Azzal fénykardosat is lehet játszani. :lol:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2395
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

qqriq írta: 2023.09.26. 12:05 Lathatosagi gorbe nappali fenyben
Kép
Köszi, közben megtaláltam az esti- éjszakai részt is.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

tenyleg, az lemaradt, bocsi :(
RatRace írta: 2023.09.26. 12:11 Köszi, közben megtaláltam az esti- éjszakai részt is.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

zora írta: 2023.09.26. 03:13 "Akkor önre nincs is szükség, csókolom." Észlény.

Azért kellene látványos, tisztességes fizetésemelést adni a tanároknak, hogy ki lehessen válogatni a búzát az ocsútól.

Maximális respect neked, Sword! Amennyire ismerősöktől hallom, a tanítást sok helyen a kollégák is megnehezítik nem csak a külső körülmények.
Az a szerencséjük, hogy szeretem csinálni, meg szó szerint pihenni járok be (a többi melóhoz képest). :-D Mondjuk ma a reggeli hatodik osztályt úgy sorbaraktam, hogy a szomszédos hetedik utána órán félve kérdezte, mi volt a baj, a nyolcadik osztályban meg utánuk a duplaórán vágni lehetett a csendet! Az a szerencsém, hogy az igazgató maximálisan támogatólag áll hozzám, az osztályfőnökök még civilként is rendfokozaton szólítanak, és velem ijesztgetik a kölköket. Azok meg ilyeneket mondanak, hogy eddig nem értette a matekot, de mostmár ez a kedvenc tantárgya... :-) Mindezt szeptember végén. Szerintem pár évig elleszek ott. :-) Persze a pénzt azt hagyjuk. :-D
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

AndyA írta: 2023.09.26. 07:36 Funkcionális analfabetizmus. El tudja olvasni, akár hangosan is, de nem érti meg, hogy mit olvasott. Komoly gond manapság, hogy kezd visszatérni.

Erre mi a megoldás? Kiveszik az érettségiből, mert egyre többeknek egyre rosszabb lett. A szövegalkotási feladattal (régen: fogalmazás) együtt, mert abban sem remekelnek a gyerkőcök...
Közben basszus anno mi az ilyen feladatoknak örültünk a legjobban, mert írni, olvasni tudtunk és ezekhez nem kellett tanulni.
Sapienti sat.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2023.09.26. 07:31 Na igen. De ha két tucat taxis (tényleg nem kell több!) elállja Bp-n az Erzsébet meg a Margit-hidat, akkor megáll az élet Budapesten.

Ezt a tanárok nem tudják. Szép kifejezéssel élve "sokkal gyengebb az érdekérvényesítő képességük".
Tudnák, ha nagyon akarnák.
Egy hónapig sztrájkolnak. Nem tanítanak, nem felügyelik a gyerekeket, minden család oldja meg azt az egy hónapot, ahogy tudja.
Kettő héten belül meglenne a konkrét az alku a bérükről, mert több százezer család mindennapi élete borulna fel, azonnal.

Csak sajnos azt az egy hónapot sem tudják kibekkelni fizu nélkül, a legtöbbjüknek ennyi tartalékuk sincsen. Valamint sokukra azért jellemző az értelmiségi, eltartott kisujjú hozzáállás, az ilyen fellépés nekik már túl radikális. A sztrájkot is sokan emiatt nem tartották be, tüntetni sem minden tanár ment el.
Tehát még ők maguk sem egységesek.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Ez igy nem igaz, a tanarokra teljesen mas szabalyok vonatkoznak sztrajk eseten.
Oktatasi intezmenyekben sztrajk alatt is biztositani kell a meg elegseges szolgaltatast.

"14. § (1) A nemzeti köznevelésről szóló törvény hatálya alá tartozó köznevelési intézmények tekintetében a sztrájkról szóló törvény szerinti még elégséges szolgáltatás körébe – a sztrájkkal érintett köznevelési intézménnyel jogviszonyban álló gyermek, tanuló vonatkozásában – az e §-ban meghatározott szolgáltatások tartoznak.

(2) A gyermek, tanuló felügyeletét a sztrájkkal érintett munkanapon

a) óvoda esetében a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 8. § (6) bekezdése szerint,

b) általános iskola esetében reggel 7 órától 17 óráig,

c) egyéb iskola esetében reggel 7 órától 16 óráig

szükséges biztosítani.

(3) A gyermek, tanuló felügyelete abban a köznevelési intézményben biztosítandó, ahol a gyermek, tanuló a jogviszonyánál fogva nevelésben, oktatásban részesül.

(4) Járványügyi készültség, járvány, egészségügyi válsághelyzet vagy veszélyhelyzet esetén a felügyelet biztosítása során a gyermek, tanuló azon társával tartózkodhat egy helyiségben, akivel a sztrájkot megelőzően a tanórák, a foglalkozások során együtt tartózkodott.

(5) A (4) bekezdésben meghatározott esetekben a különböző csoportba, osztályba tartozó gyermekek, tanulók keveredését a sztrájk alatt el kell kerülni.

(6) A (4) bekezdésben meghatározott esetekben a felügyeletet abban a helyiségben kell biztosítani, ahol a gyermek, tanuló a sztrájkot megelőzően a foglalkozások, tanórák során tartózkodott.

(7) Járványügyi készültség, járvány, egészségügyi válsághelyzet vagy veszélyhelyzet esetén jogszabály vagy államigazgatási szerv határozata egyéb kötelezettséget is megállapíthat.

(8) Abban a csoportban, osztályban, ahol a felügyeletet biztosítják, legalább egy

a) szakképesítéssel rendelkező óvodapedagógus,

b) pedagógus,

c) gyógypedagógus,

d) kollégiumi nevelő, oktató vagy

e) pedagógiai, gyógypedagógiai asszisztens

rendelkezésre állása biztosítandó.

(9) A felügyelet időtartama alatt, ha az időjárási körülmények megengedik, délelőtt és délután is egy-egy óra szabad levegőn tartózkodást szükséges biztosítani a gyermek, tanuló számára.

(10) A sztrájkkal érintett köznevelési intézményben a felügyelet ideje alatt biztosítandó a gyermek, tanuló számára az étkeztetés a sztrájk előtti időszakra jellemző, megszokott helyen, módon, alkalommal és időpontban.

(11) Az óvodai foglalkozások megtartása – az iskolakezdés előtt álló gyermekek felkészítése kivételével – a sztrájk ideje alatt nem kötelező.

(12) Az érettségiző középiskolai osztály tanulója számára a kötelező érettségi tantárgy tekintetében az érettségi vizsgáról szóló jogszabályban meghatározott felkészítési óraszám 100%-a megtartandó.

(13) A (12) bekezdés hatálya alá nem tartozó tanuló számára valamennyi tantárgyra vonatkozóan megtartandó a tanítási órák 50%-a.

(14) A kollégiumi ellátás során a tanuló a sztrájkot megelőző elhelyezése szerinti kollégiumban részesül – a sztrájkot megelőzően nyújtott szolgáltatással egyező mértékben – lakhatásban, felügyeletben és étkeztetésben.

(15) A sajátos nevelési igényű vagy a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő gyermek, tanuló életének, testi és lelki épségének megóvása érdekében biztosítandó a sztrájkot megelőzően fennállt körülmények között és helyszínen a szakmai szabályoknak megfelelő, változatlan személyek által nyújtott ellátás, ideértve valamennyi foglalkozást, fejlesztést és felzárkóztatást.

(16) Az esedékes, jogszabályon alapuló fogászati, szemészeti vagy általános szűrővizsgálaton a gyermek, tanuló részvételét biztosítani kell.

(17) A sztrájkban érintett köznevelési intézményben sztrájkot szervező helyi sztrájkbizottság, ennek hiányában a helyi sztrájkszervező (a továbbiakban együtt: helyi sztrájkbizottság) a tervezett sztrájkot megelőző ötödik munkanapon legkésőbb 16 óráig tájékoztatja a köznevelési intézmény vezetőjét a sztrájk szándékról, majd legkésőbb a tervezett sztrájk napját megelőző harmadik munkanapon 16 óráig a sztrájkban várhatóan résztvevő közalkalmazottak és egyéb munkavállalók létszámáról és személyéről.

(18) Az intézményvezető a tervezett sztrájkot megelőző napon legkésőbb 16 óráig közli a sztrájk első napjára érvényes munkaidő-beosztást a még elégséges szolgáltatás biztosítása érdekében; a sztrájk esetleges további napjai tekintetében szintén előző nap 16 óráig tájékoztatja a helyi sztrájkbizottságot arról, hogy a sztrájk időtartama alatt a sztrájkkal érintett óvodai csoportban, iskolai osztályban, kollégiumi csoportban, valamint pedagógiai szakszolgálati intézményben, illetve a pedagógiai szakmai szolgáltatást nyújtó intézményben várhatóan hány fő gyermek, tanuló lesz jelen a tervezett sztrájk időtartama alatt.

(19) A sztrájk időtartamáról, a sztrájkban részt vevők várható létszámáról, a sztrájknak a gyermekek, tanulók nevelése, felügyelete kapcsán releváns részleteiről az intézményvezető legkésőbb a sztrájkot megelőző második munkanapon 16 óráig tájékoztatja az érintett gyermekek, tanulók szüleit.

(20) Az intézményvezető a még elégséges szolgáltatás biztosítása érdekében a sztrájkoló közalkalmazottat, munkavállalót munkavégzési kötelezettség teljesítésére kötelezheti. A még elégséges szolgáltatás biztosítása érdekében munkavégzésre utasított közalkalmazott, munkavállaló erre az időszakra arányos illetményére, munkabérére jogosult.

15. § A nemzeti köznevelésről szóló törvény hatálya alá tartozó köznevelési intézményben foglalkoztatott, a munkavégzési kötelezettségének egyébként eleget nem tevő közalkalmazottal, munkavállalóval szemben a munkáltató a kötelezettségszegéstől számított nyolc napon belül a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény 56. §-a szerinti hátrányos jogkövetkezményt alkalmazhatja."

TotoHU írta: 2023.09.26. 14:51 Tudnák, ha nagyon akarnák.
Egy hónapig sztrájkolnak. Nem tanítanak, nem felügyelik a gyerekeket, minden család oldja meg azt az egy hónapot, ahogy tudja.
Kettő héten belül meglenne a konkrét az alku a bérükről, mert több százezer család mindennapi élete borulna fel, azonnal.

Csak sajnos azt az egy hónapot sem tudják kibekkelni fizu nélkül, a legtöbbjüknek ennyi tartalékuk sincsen. Valamint sokukra azért jellemző az értelmiségi, eltartott kisujjú hozzáállás, az ilyen fellépés nekik már túl radikális. A sztrájkot is sokan emiatt nem tartották be, tüntetni sem minden tanár ment el.
Tehát még ők maguk sem egységesek.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.09.26. 15:06 Ez igy nem igaz, a tanarokra teljesen mas szabalyok vonatkoznak sztrajk eseten.
Oktatasi intezmenyekben sztrajk alatt is biztositani kell a meg elegseges szolgaltatast.
Magyarul és röviden:

A tanársztrájk "jogszerű" módon végrehajtva ugyanolyan tanítási nap, mint bármikor máskor, ugyanabban az osztályban kell ugyanazokra a gyerekekre felügyelnie, de közben nem tanít, mivel sztrájkol, és így ezért nem kap fizetést sem arra a napra, de az elmaradt tanítási napot a gyerekek érdekében (!) valamikor (hétvégén?) be kell pótolnia, amire ugyanúgy nem kap fizetést, hiszen az a sztrájk miatt elmaradt nap pótlása, nem "rendes" munkanap.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2023.09.26. 15:06 Ez igy nem igaz, a tanarokra teljesen mas szabalyok vonatkoznak sztrajk eseten.
Oktatasi intezmenyekben sztrajk alatt is biztositani kell a meg elegseges szolgaltatast.
Na akkor ez az igazság, köszi.
Így viszont nem sok esélyük van szerintem. Nincs igazán nyomóereje annak ha sztrájkolnak, nem fáj senkinek különösebben, csak nekik - még az ultra f.s fizetésüket sem kapják meg.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2023.09.26. 15:16 Na akkor ez az igazság, köszi.
Így viszont nem sok esélyük van szerintem. Nincs igazán nyomóereje annak ha sztrájkolnak, nem fáj senkinek különösebben, csak nekik - még az ultra f.s fizetésüket sem kapják meg.
Szia,

A taxisok sem sztrajkoltak!

Bel
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

Hol lehet vidéken cukrozott sűrített tejet kapni? Tubusos/konzerv tökmindegy.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nemreg cbaban lattam
zora írta: 2023.09.26. 18:15 Hol lehet vidéken cukrozott sűrített tejet kapni? Tubusos/konzerv tökmindegy.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

zora írta: 2023.09.26. 18:15 Hol lehet vidéken cukrozott sűrített tejet kapni? Tubusos/konzerv tökmindegy.
A szlovákiai Komárnóban volt többféle. Cukros, cukrozatlan, kakaós, tubusos, konzervdobozos.

Kíváncsiságból: mire kell?
Én kiskoromban imádtam tubusból kiszipkázni.😀

Kávéba szerintem nem jó, Marlenka sütéshez használható, de ahhoz szerintem drága.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

WildBear23 írta: 2023.09.26. 21:47 A szlovákiai Komárnóban volt többféle. Cukros, cukrozatlan, kakaós, tubusos, konzervdobozos.

Kíváncsiságból: mire kell?
Én kiskoromban imádtam tubusból kiszipkázni.😀

Kávéba szerintem nem jó, Marlenka sütéshez használható, de ahhoz szerintem drága.
Legújabb bűnös élvezetemhez: vietnámi kávé.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2023.09.26. 21:47 Kíváncsiságból: mire kell?
Én kiskoromban imádtam tubusból kiszipkázni.😀
Tippjeim:
1. Eltaláltad. :)
2. Karamellizált tubus, házilagDulce de leche lustáknak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2023.09.26. 18:15 Hol lehet vidéken cukrozott sűrített tejet kapni? Tubusos/konzerv tökmindegy.
A Fővárosban a «Смак» posztszovjet árúkat forgalmazó (orosz? ukrán? ezt még én sem tudtam megállapítani.. legyen fúziós ex szovjet) boltokban. A hozzám legközelebbi a Benczúr utcában található. Ha kéred, veszek, és majd csak elkerül Hozzád.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

bel írta: 2023.09.26. 16:20 Szia,

A taxisok sem sztrajkoltak!

Bel
Taxisblokád 1990. (vagy 91?) Napokra bénították meg az egész országot. A taxisok jól szervezettek és ha kell kissé (?) erőszakosak is.
A taxisblokád óta kb. érinthetetlenek, a mindenkori kormányok tartanak tőlük. Minden kedvezményt megkapnak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2023.09.27. 13:21 Taxisblokád 1990. (vagy 91?) Napokra bénították meg az egész országot. A taxisok jól szervezettek és ha kell kissé (?) erőszakosak is.
A taxisblokád óta kb. érinthetetlenek, a mindenkori kormányok tartanak tőlük. Minden kedvezményt megkapnak.
Az Ubert is kigolyózták :( pedig más országokban megoldották. A felhasználó pedig szívhat a magas árakkal.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

autoban szoktam hallgatni a taxis frekvenciakat, tisztelet a kivetelnek de inkabb nem mondok semmit...
TotoHU írta: 2023.09.27. 13:21 Taxisblokád 1990. (vagy 91?) Napokra bénították meg az egész országot. A taxisok jól szervezettek és ha kell kissé (?) erőszakosak is.
A taxisblokád óta kb. érinthetetlenek, a mindenkori kormányok tartanak tőlük. Minden kedvezményt megkapnak.
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2023.09.27. 14:18 Az Ubert is kigolyózták :( pedig más országokban megoldották. A felhasználó pedig szívhat a magas árakkal.
Nem tudom, tényleg így van-e, de azt hallottam, hogy a budapesti "nagy" taxiscégeknek általában nerközeli tulajdonosaik vannak. Akkor pedig minden érthető, KATA-tól Überig...
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2023.09.27. 15:29 Nem tudom, tényleg így van-e, de azt hallottam, hogy a budapesti "nagy" taxiscégeknek általában nerközeli tulajdonosaik vannak. Akkor pedig minden érthető, KATA-tól Überig...
Én sem kedvelem a NER lovagokat, de politizàljunk pls.

Nagy cég mint mumus - ez sem mindenkire igaz. Egy időben munka miatt sokat kellett távoznom, és sokat beszélgettem, sok taxissal - nagyon tanulságos.

Az egyik legnagyobb a City taxi, és az egy szövetkezet - konkrétan a taxisok tulajdonában van. 500+ taxisé, nincs többségi tulajdonos, nincs külsős tulajdonos, csak a taxisok, köztük egyenletesen elosztva. A teljes menedzsment taxisokból áll, 1 éves megbízatással dolognak, átlag taxis bevétel fizetésért - utána, és előtte beülnek a volán mögé - így biztosítják, hogy a vezetőség a nép közelében maradjon. Érdekes modell, de 30+ éve működik, és náluk a taxisok is valahogy válogatottabbak, és elégedettebbek a tapasztalataim szerint.

Ha bele gondolunk, ez a működési mód maga a megtestesült proletár világforradalom :)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1110
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Petya357 írta: 2023.09.27. 14:18 Az Ubert is kigolyózták :( pedig más országokban megoldották. A felhasználó pedig szívhat a magas árakkal.
Több országban is kigolyózták, mert nem arra kezdték használni, amire eredetileg kitalálák. Eredendően egy autómegosztó, magyarosabban telekocsi-hirdető felület lett volna, mondjunk megyek Békéscsabára és megfelezzük a költségeket. Sokan viszont főállású megélhetésnek kezdték használni, kvázi taxi-szolgáltatás lett belőle, ezt nem nézték jó szemmel a "rendes" taxisok.

Jó analógia a fegyverbolt vs. nepper témában is.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Blekk Rájgó írta: 2023.09.27. 18:15 Több országban is kigolyózták, mert nem arra kezdték használni, amire eredetileg kitalálák. Eredendően egy autómegosztó, magyarosabban telekocsi-hirdető felület lett volna, mondjunk megyek Békéscsabára és megfelezzük a költségeket. Sokan viszont főállású megélhetésnek kezdték használni, kvázi taxi-szolgáltatás lett belőle, ezt nem nézték jó szemmel a "rendes" taxisok.

Jó analógia a fegyverbolt vs. nepper témában is.
Oké de közben itt a technológiai forradalom! Robbanásszerűen terjed a shared economy, nem birtoklod a használati eszközöket hanem bérled amíg használod. Applikacioval bérelhető autók (GreenGO, MOL Bubi, ShareNow) és mikromobilitási eszközök, rollerek és biciklik.
Gyökeresen átalakul a világ és a gazdaság körülöttünk, meg lehet próbálni megállítani a Földet hogy ne forogjon és maradjon minden úgy ahogy volt, csak éppen nem lehet. Aki kimarad, az lemarad.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

TotoHU írta: 2023.09.27. 19:58 Oké de közben itt a technológiai forradalom! Robbanásszerűen terjed a shared economy, nem birtoklod a használati eszközöket hanem bérled amíg használod. Applikacioval bérelhető autók (GreenGO, MOL Bubi, ShareNow) és mikromobilitási eszközök, rollerek és biciklik.
Gyökeresen átalakul a világ és a gazdaság körülöttünk, meg lehet próbálni megállítani a Földet hogy ne forogjon és maradjon minden úgy ahogy volt, csak éppen nem lehet. Aki kimarad, az lemarad.
+1

Voltam olyan külföldi városban , ahol konkrétan nem is értették hogy 2021-ben épeszű ember miért rendelne taxit, ha lehet Ubert. 2 (kettő) taxi maradt egy 400 000 fős városban, amit forgalmasabb szezonban napokra előre kellet foglalni. Nem két taxis cég - hanem kéttő db jármű. Kizárólag a nyugdíjasok használják, akik nem tudnak megbirkózni egy okostelefonnal, és a telefonos rendelés luxusért hajlandóak kb dupla árat fizetni. Az Uber és más sharing szolgálltatók nem nepperek - legálisan működnek, fizetnek adót, csak sokkal hatékonyabban működnek a hagyományos taxinál. Miért a végfelhasználó fizesse meg a hatékonyatlanságot? Nem is beszélve a pontozásos rendszerről, a nyomonkövehetőségről, a magasabb biztonságról (sofőrnek is - nincs pénz az sütőben , semmilyen, de még kártyás terminál sem, utasnak is - előre látod ki jön, fényképpel, értékelésekkel - sőt Te válaszod ki azt, aki szimpatikus! és közel van).

A fiákeresek is minden bizonnyal tök igazságtalannak tarthatták a robbanómotoros autókat és a villamost, de mégis kihaltak. Biztosan ha jobban lobbiznak, akkor még mindig szedhetnénk a lócitromot a körúton. :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2023.09.28. 00:30 A fiákeresek is minden bizonnyal tök igazságtalannak tarthatták a robbanómotoros autókat és a villamost, de mégis kihaltak. Biztosan ha jobban lobbiznak, akkor még mindig szedhetnénk a lócitromot a körúton. :roll:
Jah, volt egy időszak még az USA-ban is, amikor az autók megjelenése nagyon sokakból nem csak simán ellenérzéseket, de kőkemény ellenállást is váltott ki! Ezt a törvényhozók igyekeztek meglovagolni (no pláne), és több államban is direkt az autósokat szivató szabályokat hoztak.

Vermontban az autó előtt kellett mennie egy személynek, piros zászlót lobogtatva a kezében, hogy jelezze a veszélyt: itt egy autó közlekedik.
Pennsylvania-ban, Keystone megyébenn ezt találták ki az autók közlekedésének megnehezítésére (mert megtiltani azért mégsem tudták):

"1. Az országutakon éjszaka közlekedő gépkocsiknak mérföldenként egy rakétát kell felküldeniük, majd tíz percet kell várniuk, amíg az út elnéptelenedik. A sofőr ezután óvatosan, dudálva és római gyertyákat lövöldözve haladhat tovább, ahogy korábban is.

2. Ha a gépkocsivezető egy lovascsapatot lát közeledni, meg kell állnia, félre kell húzódnia az út egyik oldalára, és gépét takaróval vagy porvédővel kell letakarnia, amelyet úgy festenek vagy színeznek, hogy beleolvadjon a tájba, és így kevésbé legyen feltűnő a gép.

3. Abban az esetben, ha egy ló nem hajlandó elhaladni az úton haladó gépkocsi mellett, a gépkocsivezetőnek a lehető leggyorsabban szét kell szednie a gépet, és a részeket a bokrok közé kell rejtenie."

(Forrás: https://dangerousminds.net/comments/100 ... troduction)

És ugye ott voltak Angliában a Ludditák a 19. században, a technofóbok, akik felgyújtották a gyárakat és elpusztították a gépeket.
Szvsz. ahogy a fenti baromságokon ma nevetünk, úgy fogják unokáink kinevetni a mostani próbálkozásokat az Uber, Bolt stb. betiltására.

Én külföldön ahol lehet, Uber-el megyek mindenhová. Egyszer pár éve Bahrein-ben az ottani exem meglátogatása során kómásan vitettem magam a reptérről A-ból B-be az Uber-el. Kicsit sokkaltam a végén az árat - lecsekkoltam a térképen merre vitt, és kiderült hogy a paki sofőr szó szerint az egész várost megkerülte velem a hajnali nulla forgalomban, hogy kicsit pörgesse az üzletet. Reklamáltam az appon keresztül, és pár órán belül vissza is kaptam az utazás árát az Ubertől, az elnézéskérő levéllel együtt.
Na EZT próbálná meg az ember egy klasszik taxis céggel...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

qqriq írta: 2023.09.26. 18:31 nemreg cbaban lattam
Köszönöm, ez bejött,és csak 6 km-re van tőlem a legközelebbi...

Mindenki másnak is köszönöm a segítséget!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2023.09.28. 10:01 Jah, volt egy időszak még az USA-ban is, amikor az autók megjelenése nagyon sokakból nem csak simán ellenérzéseket, de kőkemény ellenállást is váltott ki! Ezt a törvényhozók igyekeztek meglovagolni (no pláne), és több államban is direkt az autósokat szivató szabályokat hoztak.

Vermontban az autó előtt kellett mennie egy személynek, piros zászlót lobogtatva a kezében, hogy jelezze a veszélyt: itt egy autó közlekedik.
Pennsylvania-ban, Keystone megyébenn ezt találták ki az autók közlekedésének megnehezítésére (mert megtiltani azért mégsem tudták):

"1. Az országutakon éjszaka közlekedő gépkocsiknak mérföldenként egy rakétát kell felküldeniük, majd tíz percet kell várniuk, amíg az út elnéptelenedik. A sofőr ezután óvatosan, dudálva és római gyertyákat lövöldözve haladhat tovább, ahogy korábban is.

2. Ha a gépkocsivezető egy lovascsapatot lát közeledni, meg kell állnia, félre kell húzódnia az út egyik oldalára, és gépét takaróval vagy porvédővel kell letakarnia, amelyet úgy festenek vagy színeznek, hogy beleolvadjon a tájba, és így kevésbé legyen feltűnő a gép.

3. Abban az esetben, ha egy ló nem hajlandó elhaladni az úton haladó gépkocsi mellett, a gépkocsivezetőnek a lehető leggyorsabban szét kell szednie a gépet, és a részeket a bokrok közé kell rejtenie."

(Forrás: https://dangerousminds.net/comments/100 ... troduction)

És ugye ott voltak Angliában a Ludditák a 19. században, a technofóbok, akik felgyújtották a gyárakat és elpusztították a gépeket.
Szvsz. ahogy a fenti baromságokon ma nevetünk, úgy fogják unokáink kinevetni a mostani próbálkozásokat az Uber, Bolt stb. betiltására.

Én külföldön ahol lehet, Uber-el megyek mindenhová. Egyszer pár éve Bahrein-ben az ottani exem meglátogatása során kómásan vitettem magam a reptérről A-ból B-be az Uber-el. Kicsit sokkaltam a végén az árat - lecsekkoltam a térképen merre vitt, és kiderült hogy a paki sofőr szó szerint az egész várost megkerülte velem a hajnali nulla forgalomban, hogy kicsit pörgesse az üzletet. Reklamáltam az appon keresztül, és pár órán belül vissza is kaptam az utazás árát az Ubertől, az elnézéskérő levéllel együtt.
Na EZT próbálná meg az ember egy klasszik taxis céggel...
Ismerős ez a taktika valahonnan, nem is tudom honnan...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.09.28. 10:32 Ismerős ez a taktika valahonnan, nem is tudom honnan...
Mire gondolsz, kedves 42? 🤔

Talán arra, hogy sörösdobozok rekreációs célú lövöldözéséhez kell pszichológia, orvosi, klubtagság, kiskönyvecske s klubtagsághoz, versenyengedèly, minősítés, tárolóhely, klubvezető ajánlása, sportszövetség ajánlása, Ja persze büntetlen előélet, szabálysértés mentes életmód - kihagytam valamit? :oops:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Petya357 írta: 2023.09.28. 12:47 Mire gondolsz, kedves 42? 🤔

Talán arra, hogy sörösdobozok rekreációs célú lövöldözéséhez kell pszichológia, orvosi, klubtagság, kiskönyvecske s klubtagsághoz, versenyengedèly, minősítés, tárolóhely, klubvezető ajánlása, sportszövetség ajánlása, Ja persze büntetlen előélet, szabálysértés mentes életmód - kihagytam valamit? :oops:
Sörösdoboz ellen mehetsz diabolóval vagy akár BB-vel is, ahhoz nem kell semmi ilyen.

Sőt, ha a sörösdobozt oldalra fekteted a szájával magad felé, és elég pontosan lősz, akkor össze tudod benne gyűjteni a BB-t, és újrafelhasználható. :-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2023.09.28. 12:50 Sörösdoboz ellen mehetsz diabolóval vagy akár BB-vel is, ahhoz nem kell semmi ilyen.

Sőt, ha a sörösdobozt oldalra fekteted a szájával magad felé, és elég pontosan lősz, akkor össze tudod benne gyűjteni a BB-t, és újrafelhasználható. :-)
…Ja és akkor ott vannak még a kollaboránsok, akik kontextusból kiragadott saját példákkal még segítik is a hivatalos fegyverbetiltós narratívát… :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.09.28. 13:10 …Ja és akkor ott vannak még a kollaboránsok, akik kontextusból kiragadott saját példákkal még segítik is a hivatalos fegyverbetiltós narratívát… :mrgreen:
Ejj, ha ezt én írtam volna, mit kapnék a fejemre!!!:-))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2395
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2023.09.28. 13:12 Ejj, ha ezt én írtam volna, mit kapnék a fejemre!!!:-))
Ha nem ismerném Petya357-et, most gyanús lenne, hogy ez Gvass1 másodnickje.
:lol: :lol:
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2023.09.28. 13:12 Ejj, ha ezt én írtam volna, mit kapnék a fejemre!!!:-))
De Te nem ezt írtad volna. Itt egy az alternatív lehetőségek közül:

“ostoba paraszt , OVBMG - 1000x ki lett tárgyalva a szaktopikban! A Kaliber magazin 2016 májusi (már nem kapható) számában tökegyertelműen leírta Bokros doki, hogy! Egyébként rendőr-e vagy???”

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2023.09.28. 10:32 Ismerős ez a taktika valahonnan, nem is tudom honnan...
Adminisztratív eszközökkel egy adott tevékenység ellehetetlenítése.
"Ne tiltsuk be, csak nehezítsük meg az életét annyira, hogy magától abbahagyja."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

766185-YXtqKBSubu.jpg
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

likas a stukker nyelenek alja, erszoft? :roll:
G.D írta: 2023.09.28. 22:09 766185-YXtqKBSubu.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

qqriq írta: 2023.09.28. 22:22 likas a stukker nyelenek alja, erszoft? :roll:
Sajnos nem én fotóztam
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2023.09.28. 22:22 likas a stukker nyelenek alja, erszoft? :roll:
A fórumtárs a dresszkódra összpontosított
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

Petya357 írta: 2023.09.28. 22:58 A fórumtárs a dresszkódra összpontosított
sehogy sem jó

ha erszoft, akkor hol a szemüveg?

ha hómdífenz akkor meg mégiscsak jobb lett volna egy rem870
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2395
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

G.D írta: 2023.09.28. 22:09 766185-YXtqKBSubu.jpg
Régi mondás:
- Ahol rozsdás a tető, ott nedves a pince.....
:D
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

RatRace írta: 2023.09.29. 07:54 Régi mondás:
- Ahol rozsdás a tető, ott nedves a pince.....
:D
Illetve : “a szőnyeg passzoljon a függönyhöz” :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Autórablás + Happy Finish (Brazília):-)))

https://www.instagram.com/reel/CxjVfqkO8Uy/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2395
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2023.09.29. 13:39 Autórablás + Happy Finish (Brazília):-)))

https://www.instagram.com/reel/CxjVfqkO8Uy/
Ilyenek ezek a Suzuki Jimny-sek....
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

A törvényhozóink itt sem tudnak helyesen írni..

Egy vesszőhiba miatt bukhatja a Líra elleni pert a kormány. A Magyar Közlönyben úgy jelent meg a fóliázásra vonatkozó rendelet, hogy a „termék a többi terméktől elkülönítve csak zárt csomagolásban forgalmazható”. = Ez pedig a magyar nyelv helyesírási szabályai szerint azt jelenti, hogy ha a könyvet elkülönítve tartják a többitől, akkor kell lefóliázni.

https://telex.hu/belfold/2023/09/29/lir ... vesszohiba
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

qqriq írta: 2023.09.28. 22:22 likas a stukker nyelenek alja, erszoft? :roll:
Szerintem nem lyukas, csak a tártalp rögzítője látszik középen.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2023.09.29. 19:23 A törvényhozóink itt sem tudnak helyesen írni..

Egy vesszőhiba miatt bukhatja a Líra elleni pert a kormány. A Magyar Közlönyben úgy jelent meg a fóliázásra vonatkozó rendelet, hogy a „termék a többi terméktől elkülönítve csak zárt csomagolásban forgalmazható”. = Ez pedig a magyar nyelv helyesírási szabályai szerint azt jelenti, hogy ha a könyvet elkülönítve tartják a többitől, akkor kell lefóliázni.

https://telex.hu/belfold/2023/09/29/lir ... vesszohiba
Nagy balfékség, de nem hiszem, hogy bejön, mert a jogszabályt elsősorban a jogalkotói szándék és az indokolása alapján kell értelmezni.
Sapienti sat.
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

WildBear23 írta: 2023.09.29. 19:23 A törvényhozóink itt sem tudnak helyesen írni..

Egy vesszőhiba miatt bukhatja a Líra elleni pert a kormány. A Magyar Közlönyben úgy jelent meg a fóliázásra vonatkozó rendelet, hogy a „termék a többi terméktől elkülönítve csak zárt csomagolásban forgalmazható”. = Ez pedig a magyar nyelv helyesírási szabályai szerint azt jelenti, hogy ha a könyvet elkülönítve tartják a többitől, akkor kell lefóliázni.

https://telex.hu/belfold/2023/09/29/lir ... vesszohiba
A vesszők fontossága:

Egyesek kellemetlenül érzik magukat, mások f.szán.

Vessző nélkül egészen más értelmet nyer a mondat. :)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

nemtokregelni írta: 2023.09.29. 20:03 Nagy balfékség, de nem hiszem, hogy bejön, mert a jogszabályt elsősorban a jogalkotói szándék és az indokolása alapján kell értelmezni.
Szerintem pont nem. Ha nem azt írta le a jogalkotó, amit akart, akkor így járás. Aki a másik végén van, annak a leírt szöveg a szentírás, betű és jel szerint pontosan.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

AndyA írta: 2023.09.30. 10:55 Szerintem pont nem. Ha nem azt írta le a jogalkotó, amit akart, akkor így járás. Aki a másik végén van, annak a leírt szöveg a szentírás, betű és jel szerint pontosan.
Alaptv 28. cikk
Sapienti sat.
Válasz küldése