Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Cajga »

WildBear23 írta: 2023.09.26. 18:43 Sajnos ez annak folyamatnak eredménye, hogy Magyarország (és az EU) nem lépett fel kellő eréllyel az illegális(!) migráció ellen.
Te mit gondolnál "kellő erély"-nek?
Mikor a kerítés elkészült, mondtam ismerősöknek, hogy a következő lépés könnygáz, majd gumilövedék és végül lőfegyver. Hogy mit fogunk majd kapni ezért az EU-tol! :shock:


Szerbek bevetettek ( nem is egyszer) több száz katonát, helikoptert stb. kitakarítva a területet. Buszokkal elszállították az egész brancsot.
Másnap a TAXISOK hordták és hordják vissza a határhoz az illegál migránsokat.
Tehát megállapítható, hogy Szerbiát a TAXI-sok irányítják, vagy mi lehet a háttérben? :roll:

Szerinted miért nem tesznek ez ellen a szerb hatóságok? Fosnak az EU-tol? :oops:
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

További infók, konkrétan a magyar rendőrökre lőttek automata fegyverekböl. Tőlünk pár km-re.


"Automata fegyverekkel lőtték a szerb-magyar közös járőrcsoportot.

Szerbia irányából a légtérbe, majd feléjük leadott legalább négy egyes, majd több rövid sorozatlövést észlelt Mórahalom térségében az ideiglenes biztonsági határzárnál szeptember 21-én 22 óra 30 perckor egy négy főből álló szerb-magyar közös járőrcsoport - írja a rendőrség.

"Szerbia irányából a légtérbe, majd feléjük leadott legalább négy egyes, majd több rövid sorozatlövést észlelt Mórahalom térségében az ideiglenes biztonsági határzárnál szeptember 21-én 22 óra 30 perckor egy négy főből álló szerb-magyar közös járőrcsoport - írja a rendőrség.
A rendőrök egy, a közvetlen közelükben becsapódó lövedék hangját is jelentették parancsnokaiknak, akik azonnali kivonásukról határoztak, így a rendőrök kihátráltak a tűzvonalból, személyi sérülés nem történt."

https://infostart.hu/belfold/2023/09/26 ... BAzdArFSMs#
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Cajga írta: 2023.09.26. 19:17 Te mit gondolnál "kellő erély"-nek?
Mikor a kerítés elkészült, mondtam ismerősöknek, hogy a következő lépés könnygáz, majd gumilövedék és végül lőfegyver.
Pontosan ezeket.
Az államhatár nem vicc, hogy csak úgy átsasszézom rajta, aztán ungabunga.
Hanem pont olyan, mint a házam/lakásom bejárata. Végülis ugyanaz, csak nagyban.
Őrízni kell, és aki illegálisan át akar törni rajta, azt erőszakkal is meg kell akadályozni.

Nem hiszek abban, hogy hagyjuk beáramlani az illegális migránsokat, mert úgysem tudjuk megállítani őket.

Az mondjuk csak a személyes véleményem, hogy nem szeretnék 10 gyerekes afrikai családokat az utcánkban, se shariát a Teve utcában.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2023.09.26. 21:31 Az államhatár nem vicc, hogy csak úgy átsasszézom rajta, aztán ungabunga.
Én ehhez túlzottan 19. századi és angolszász módon vagyok szabadelvű…

"Amerikai első napomnak szinte tündérálomként lefolyt órái után, midőn estve számot vetettem magammal azon napi történeteimről, két nevezetes tárgy lett előttem igen figyelmessé, s az nekem hosszas elmélkedésre adott okot. Az első az: hogy midőn Amerikába beléptünk, senki tőlünk, sem egyik útitársunktól is passzust nemcsak hogy nem kért, hanem még csak nevünket sem kérdezte, s odamenetelünk senki figyelmét magára nem vonta. A második az, hogy a vámháznál az utazók becsületszavát elégségesnek tartják portékáikra nézve, s azt senki fel nem bontja, s nem hányja ki darabonként, ha vajon igazat mondott-e az utazó; s a kereskedők portékáit is csupán a hitök szerint feladottakról vámolják. Ki legalább hallomásból ismeri az európai országok nagyobb részének harmincadi, políciai és passzusbeli rendszerét, gondolni fogja, miért lettek oly figyelmesek reám nézve ezen tárgyak. Ki pedig utazott is, az velem együtt bámulni fog az amerikaiak ezen módján." - Bölöni Farkas Sándor: Utazás Észak-Amerikában

De!
Aki annyit tud költeni az útra és az embercsempészekre - több ezer dollárt! -, amennyiből már útlevelet csináltathat (az elcseszett országában a hivatalnokok megvesztegetését is beleszámítva), turistavízumot* igényelhet és repülő- vagy hajójegyet vehet, de mégsem él a lehetőséggel, az komoly kérdéseket, és még komolyabb kételyeket vet fel bennem.

* Legálisan idejön "üdülni", és kevésbé legálisan "elfelejt" hazamenni.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Poresz írta: 2023.09.26. 22:01 Én ehhez túlzottan 19. századi és angolszász módon vagyok szabadelvű…

"Amerikai első napomnak szinte tündérálomként lefolyt órái után, midőn estve számot vetettem magammal azon napi történeteimről, két nevezetes tárgy lett előttem igen figyelmessé, s az nekem hosszas elmélkedésre adott okot. Az első az: hogy midőn Amerikába beléptünk, senki tőlünk, sem egyik útitársunktól is passzust nemcsak hogy nem kért, hanem még csak nevünket sem kérdezte, s odamenetelünk senki figyelmét magára nem vonta. A második az, hogy a vámháznál az utazók becsületszavát elégségesnek tartják portékáikra nézve, s azt senki fel nem bontja, s nem hányja ki darabonként, ha vajon igazat mondott-e az utazó; s a kereskedők portékáit is csupán a hitök szerint feladottakról vámolják. Ki legalább hallomásból ismeri az európai országok nagyobb részének harmincadi, políciai és passzusbeli rendszerét, gondolni fogja, miért lettek oly figyelmesek reám nézve ezen tárgyak. Ki pedig utazott is, az velem együtt bámulni fog az amerikaiak ezen módján." - Bölöni Farkas Sándor: Utazás Észak-Amerikában

De!
Aki annyit tud költeni az útra és az embercsempészekre - több ezer dollárt! -, amennyiből már útlevelet csináltathat (az elcseszett országában a hivatalnokok megvesztegetését is beleszámítva), turistavízumot* igényelhet és repülő- vagy hajójegyet vehet, de mégsem él a lehetőséggel, az komoly kérdéseket, és még komolyabb kételyeket vet fel bennem.

* Legálisan idejön "üdülni", és kevésbé legálisan "elfelejt" hazamenni.
Azért "Amerikába" bejutni manapság már a legkevésbé sem tündérálom szerű. Ehhez kellene igazodnunk.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2023.09.26. 22:01

De!
Aki annyit tud költeni az útra és az embercsempészekre - több ezer dollárt! -, amennyiből már útlevelet csináltathat (az elcseszett országában a hivatalnokok megvesztegetését is beleszámítva), turistavízumot* igényelhet és repülő- vagy hajójegyet vehet, de mégsem él a lehetőséggel, az komoly kérdéseket, és még komolyabb kételyeket vet fel bennem.

* Legálisan idejön "üdülni", és kevésbé legálisan "elfelejt" hazamenni.
Ez sajnos nem megy ilyen egyszerűen.
Konkrét példa. Egy barátom az egyik ázsiak ország magyar követségen dolgozott hosszabb ideig külszolgálaton. Nagyon jóba lett a követség biztonsági őrségét adó cég vezetőjével és annak családjával, akik egyébként ottani keresztény kisebbségiek voltak.
Hazatérte után az ismerősöm meghívta őket a feleségével Magyarországra két hétre saját magához vendégeskedni, hogy viszonozza a sok segítséget és a barátságot. A vízumigénylést az ottani magyar nagykövet is aláírta és támogatta.
Azonban a hazai idegenrendészet ezzel együtt elutasította a vízum igénylést, hiába támogatta az ottani nagykövet is az összeköttetéseivel, hiába dolgozott az érintett éveken át a magyar követség biztonságáért.

Mod: van egy nepáli barátom, kint találkoztam vele. A családja nagy része Svájcban el, és már ottani állampolgárok. Az egyik évben megkapja a schengeni vízumot és eljön, akkor néha találkozom is vele, a másik évben viszont elutasítják és nem jöhet. Nem lehet tudni miért, pedig mindig visszatér haza Nepalba.
A harmadik világból nagyon-nagyon nehéz ügy a vízum legálisan.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2023.09.26. 22:28-kor.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

zora írta: 2023.09.26. 22:09 Azért "Amerikába" bejutni manapság már a legkevésbé sem tündérálom szerű. Ehhez kellene igazodnunk.
Igen, barátaim meséltek róla, hogyan rohangáltak és mennyit fizettek HPV vakcináért…

Ez már ízlésbeli kérdés. Ha választanom kell a kettő között, hogy nekem jó legyen, vagy mással akár alapos okkal kiszúrjak, az előbbit választom. - Főleg, hogy az utóbbi hozzáállás a hülye fegyveres jogszabályoknak is kiindulópontja. (Ők fegyvert tartani nem akarnak, és a tisztességes emberektől nem lesznek nagyobb biztonságban azzal, hogy hülye szabályokat hoznak - például mérőszalaggal mérik a PCC-ket -: számukra ez közömbös, számunkra kitolás.)

Én jobban szeretem a szabadságot még akkor is, ha másnak is jut belőle. Mert a hiányából van bőven, jutott, jut és biztosan jutni fog nekem is…
Csatolmányok
Liberté vs. Securité.jpg
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Poresz 2023.09.26. 22:35-kor.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2023.09.26. 22:23 Ez sajnos nem megy ilyen egyszerűen.
Konkrét példa. Egy barátom az egyik ázsiak ország magyar követségen dolgozott hosszabb ideig külszolgálaton. Nagyon jóba lett a követség biztonsági őrségét adó cég vezetőjével és annak családjával, akik egyébként ottani keresztény kisebbségiek voltak.
Hazatérte után az ismerősöm meghívta őket a feleségével Magyarországra két hétre saját magához vendégeskedni, hogy viszonozza a sok segítséget és a barátságot. A vízumigénylést az ottani magyar nagykövet is aláírta és támogatta.
Azonban a hazai idegenrendészet ezzel együtt elutasította a vízum igénylést, hiába támogatta az ottani nagykövet is az összeköttetéseivel, hiába dolgozott az érintett éveken át a magyar követség biztonságáért.
Harmadik világból nagyon-nagyon nehéz ügy a vízum legálisan.
Azt ugye tudod, hogy most konkrét példával megválaszoltad nekem azt a kérdést, amivel hivatásos újságírók évek óta nem foglalkoznak? - Hát így már értem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2023.09.26. 15:48 "Röszke térségében 2023. szeptember 22-én 6 óra után pár perccel figyelt fel a térfigyelő kamerarendszert kezelő operátor egy Szerbia felől az ideiglenes biztonsági határzár kerítései között létesített manőverútra létrán átmászó férfire. A férfi megállt a manőverúton, leemelt a válláról egy gépkarabélyt és annak fedezetével biztosította az utána érkező 13 illegális migránsnak a határzáron történő átjutást - a közelben nem voltak a helyszínre irányítható járőrök, ugyanabban az időben egy kicsit távolabb két másik illegális migráns csoportot tartóztattak fel."

Tehát az embercsempész BEmászott Magyarország területére egy gépkarabéllyal, majd a csoport átjuttatása után visszamászott.
Szép új világ.

https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... tarsertest

A BM megoldása: fegyvertelen polgárőrök határra vezénylése "önkéntes alapfeladat" alapon (LOL).

https://24.hu/belfold/2023/09/25/polgar ... n-kormany/


" A kormány a polgárőröknek is feladatul szabná a határvédelmet. A jövőben a polgárőr egyesület alapfeladata lenne „az államhatár védelmében és az illegális migráció megakadályozásában történő közreműködés érdekében közterületi járőrszolgálatot, figyelőszolgálatot” ellátni."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2023.09.26. 22:26 Igen, barátaim meséltek róla, hogyan rohangáltak és mennyit fizettek HPV vakcináért…
Ez is bolondokháza... A Gardasil-9 (a 9 leggyakoribb HPV törzs elleni oltás) erősen javasolt lenne, főleg a nőknek, de férfiaknak is, hogy a fertőzés terjesztését megakadályozzák. Azután alig lehet hozzájutni, nemhogy esetleg központilag dotálva adatnák be annak, aki kéri. pedig még 100-120 ezerért is olcsóbb a három oltás, mint egy méhnyakrák kezelése. Unokanővérem gyógyszerész, amikor szóltam neki, hogy kellene, onnan volt három hónap, mire sikerült. Mert persze volt annyi eszem, hogy amikor éppen kapható volt, akkor nem vettem meg a teljes oltási sort. :-(
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2023.09.27. 07:41 A BM megoldása: fegyvertelen polgárőrök határra vezénylése "önkéntes alapfeladat" alapon (LOL).

https://24.hu/belfold/2023/09/25/polgar ... n-kormany/


" A kormány a polgárőröknek is feladatul szabná a határvédelmet. A jövőben a polgárőr egyesület alapfeladata lenne „az államhatár védelmében és az illegális migráció megakadályozásában történő közreműködés érdekében közterületi járőrszolgálatot, figyelőszolgálatot” ellátni."

A fegyvertelen polgárőrökre szerintem már az embercsempészeknek is van megoldása:

"Szerbia irányából a légtérbe, majd feléjük leadott legalább négy egyes, majd több rövid sorozatlövést észlelt Mórahalom térségében az ideiglenes biztonsági határzárnál szeptember 21-én 22 óra 30 perckor egy négy főből álló szerb-magyar közös járőrcsoport - írja a rendőrség.

A rendőrök egy, a közvetlen közelükben becsapódó lövedék hangját is jelentették parancsnokaiknak, akik azonnali kivonásukról határoztak, így a rendőrök kihátráltak a tűzvonalból, személyi sérülés nem történt."
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2023.09.27. 10:05 A fegyvertelen polgárőrökre szerintem már az embercsempészeknek is van megoldása:

"Szerbia irányából a légtérbe, majd feléjük leadott legalább négy egyes, majd több rövid sorozatlövést észlelt Mórahalom térségében az ideiglenes biztonsági határzárnál szeptember 21-én 22 óra 30 perckor egy négy főből álló szerb-magyar közös járőrcsoport - írja a rendőrség.

A rendőrök egy, a közvetlen közelükben becsapódó lövedék hangját is jelentették parancsnokaiknak, akik azonnali kivonásukról határoztak, így a rendőrök kihátráltak a tűzvonalból, személyi sérülés nem történt."
Azután majd bevonják a honvédséget is, és a katonák ilyenkor kivonulnak egy BMP-vel, vagy mi lesz? Mire odaérnek, árkon-bokron túl lesz mindenki...

De az sem jobb forgítókönyv, ha ott érik őket. A menekültekre nyilván nem lőhetnek, az embercsempészek el fognak mögéjük bújni, amennyire tudnak majd, és onnan lőnek. Ráadásul Szerbiával nem állunk hadban, jogilag még az sem egyszerű eset, hogy a szerb oldalról tüzet nyitó embercsempészre visszalőjenek.

Szóval van baj azért ezzel, oda is, vissza is, tétre-helyre-befutóra.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2023.09.27. 12:50 Azután majd bevonják a honvédséget is, és a katonák ilyenkor kivonulnak egy BMP-vel, vagy mi lesz? Mire odaérnek, árkon-bokron túl lesz mindenki...

De az sem jobb forgítókönyv, ha ott érik őket. A menekültekre nyilván nem lőhetnek, az embercsempészek el fognak mögéjük bújni, amennyire tudnak majd, és onnan lőnek. Ráadásul Szerbiával nem állunk hadban, jogilag még az sem egyszerű eset, hogy a szerb oldalról tüzet nyitó embercsempészre visszalőjenek.

Szóval van baj azért ezzel, oda is, vissza is, tétre-helyre-befutóra.
Ez megint olyan téma, amiben csak a civil és kívülálló véleményünket tudjuk elmondani.
De szerintem (!) az ilyesmire azért kell legyen működő megoldás. Közös akció, megfigyelés, hőkamerás drónok, mittudomén.
Nem hiszem, hogy a szerbeket nem idegesíti rohadtul, hogy gépkarabélyos közel-keleti bűnözők grasszálnak az erdeikben, akik hol egymással háborúzgatnak hol a szerb rendőrökkel, hol Szabadka belterületén a Lidl parkolóban lövöldöznek egymásra.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.09.27. 12:50 Azután majd bevonják a honvédséget is, és a katonák ilyenkor kivonulnak egy BMP-vel, vagy mi lesz?
BMP már sok-sok éve nincsen rendszerben. Kerekes BTR-ek vannak, mint nyuszibuszok.

(Aztán majd a mesében egyszer, kettőhétmúlvakorlátlanmennyiségben esetleg lesznek Lynxek.:-))))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2023.09.27. 13:05 BMP már sok-sok éve nincsen rendszerben. Kerekes BTR-ek vannak, mint nyuszibuszok.

(Aztán majd a mesében egyszer, kettőhétmúlvakorlátlanmennyiségben esetleg lesznek Lynxek.:-))))
Az a lánctalpas 45 tonnás böszme dög határmenti járőrözésre? Nem látom magam előtt, de nem értek ehhez sem. :lol:
HMWW inkább, esetleg Gidran bár ebből nemtom mennyi van ténylegesen rendszerben, a hazai gyárral problémák vannak. (nem követem)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2023.09.27. 13:13 Az a lánctalpas 45 tonnás böszme dög határmenti járőrözésre? Nem látom magam előtt, de nem értek ehhez sem. :lol:
HMWW inkább, esetleg Gidran bár ebből nemtom mennyi van ténylegesen rendszerben, a hazai gyárral problémák vannak. (nem követem)
ez nem a határőrizetre volt válasz, hanem arra, hogy a Honvédség BMP-vel már sehova sem megy.

A Gidran program meg kuka lett, többször volt itt is:
https://atlatszo.hu/impakt/2023/09/22/a ... -allamnak/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.09.27. 13:05
(Aztán majd a mesében egyszer, kettőhétmúlvakorlátlanmennyiségben esetleg lesznek Lynxek.:-))))
Jah, egy Honvédségtől épp leszerelni készülő ismerősnek mutattam a toborzási plakátot, amelyen Lynx-re keresnek ember 7+ kilóért; elkezdett tikkelni a szeme, hogy egy q. Lynx sincs a Honvédségnél, tehát egy ember sem kap Lynx-vezetőként ennyi lóvét.

(Amúgy van egy Marttiini Lynx késem, amit amúgy sem hordok, lehet hogy odaadom a Honvédségnek, legalább ez legyen.)
Screenshot_20230927-140249_Google.jpg
Screenshot_20230927-140249_Google.jpg (57.65 KiB) Megtekintve 10416 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.09.27. 14:04 Jah, egy Honvédségtől épp leszerelni készülő ismerősnek mutattam a toborzási plakátot, amelyen Lynx-re keresnek ember 7+ kilóért; elkezdett tikkelni a szeme, hogy egy q. Lynx sincs a Honvédségnél, tehát egy ember sem kap Lynx-vezetőként ennyi lóvét.

(Amúgy van egy Marttiini Lynx késem, amit amúgy sem hordok, lehet hogy odaadom a Honvédségnek, legalább ez legyen.)
Screenshot_20230927-140249_Google.jpg
1 db KF41 Lynx van itthon.
Pontosabban egy mozgóképes páncéltest, melynek tornya nem forgatható, a fegyverzet és az aktív védelmi rendszer nem működik rajta. rendezvényeken parasztvakításra használják.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.09.27. 13:05 BMP már sok-sok éve nincsen rendszerben. Kerekes BTR-ek vannak, mint nyuszibuszok.

(Aztán majd a mesében egyszer, kettőhétmúlvakorlátlanmennyiségben esetleg lesznek Lynxek.:-))))
Nem a konkrét eszköz volt a lényeg, hanem valami jármű, ami egy gépkarabély ellen kellően lőhatlan.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

tiszta amerika, rendorok lovoldoznek menekulo autokra :o
https://index.hu/belfold/2023/09/27/ren ... ovoldozes/
ingyom bingyom tálib-e?
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

qqriq írta: 2023.09.27. 16:26 tiszta amerika, rendorok lovoldoznek menekulo autokra :o
https://index.hu/belfold/2023/09/27/ren ... ovoldozes/
biztos nem kapta meg a körlevelet...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Komoly német üzleti lap szerint Banánisztán tényleg vesz Panthereket.

(mondjuk a cikkben gigantikus mennyiségű faszség is van, mint 200 magyar T-72-es, lol)

https://www.handelsblatt.com/unternehme ... 14058.html
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2023.09.27. 17:38 Komoly német üzleti lap szerint Banánisztán tényleg vesz Panthereket.

(mondjuk a cikkben gigantikus mennyiségű faszség is van, mint 200 magyar T-72-es, lol)

https://www.handelsblatt.com/unternehme ... 14058.html
kiemelném a lényeget a cikkből:

"Da die Verträge noch nicht unterzeichnet sind, könnte die Kooperation noch scheitern,..."
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

szöged írta: 2023.09.27. 18:01 kiemelném a lényeget a cikkből:

"Da die Verträge noch nicht unterzeichnet sind, könnte die Kooperation noch scheitern,..."
Nagyon goni jéghegy vagy... :-D
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.09.27. 13:28 ez nem a határőrizetre volt válasz, hanem arra, hogy a Honvédség BMP-vel már sehova sem megy.

A Gidran program meg kuka lett, többször volt itt is:
https://atlatszo.hu/impakt/2023/09/22/a ... -allamnak/
Jó döntés volt a kuka.
Az ukrán háború kb. mindent felülirt amit háborúkrol gondoltunk az elmúlt 30 évben.
Ezeknek az ultradraga egyedi gyártású fegyvereknek semmivel sincs nagyobb túlélési esélye egy szimmetrikus háborúban mint az oroszok tomeggyartott cuccainak. Cserébe drágák és kevés van belőlük.
Nem véletlenül törölte az usa a m1 sep4 programot és teljesen atdolgozza a tank tervezést.
Itthon is ez kellene, csak nagyon nem egyszerű a dolog.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Poresz írta: 2023.09.26. 22:01 Én ehhez túlzottan 19. századi és angolszász módon vagyok szabadelvű…

"Amerikai első napomnak szinte tündérálomként lefolyt órái után, midőn estve számot vetettem magammal azon napi történeteimről, két nevezetes tárgy lett előttem igen figyelmessé, s az nekem hosszas elmélkedésre adott okot. Az első az: hogy midőn Amerikába beléptünk, senki tőlünk, sem egyik útitársunktól is passzust nemcsak hogy nem kért, hanem még csak nevünket sem kérdezte, s odamenetelünk senki figyelmét magára nem vonta. A második az, hogy a vámháznál az utazók becsületszavát elégségesnek tartják portékáikra nézve, s azt senki fel nem bontja, s nem hányja ki darabonként, ha vajon igazat mondott-e az utazó; s a kereskedők portékáit is csupán a hitök szerint feladottakról vámolják. Ki legalább hallomásból ismeri az európai országok nagyobb részének harmincadi, políciai és passzusbeli rendszerét, gondolni fogja, miért lettek oly figyelmesek reám nézve ezen tárgyak. Ki pedig utazott is, az velem együtt bámulni fog az amerikaiak ezen módján." - Bölöni Farkas Sándor: Utazás Észak-Amerikában
Van egy aprócska különbség az akkori, meg a mostani szitu között. Akkoriban toborozták az embereket, hogy menjenek Amerikába, töltsék fel az országot európaiakkal, hogy legyen aki dolgozik, akár farmer, akár gyári munkás, akár mérnök, legyenek pionírok. Ja, és fehér, keresztény értékrendet vallók.
Mi most ezeket a határon tolongókat annyira nem toborozzuk. Valszeg azért, mert, kevesen vannak, akik dolgozni akarnak, akár mint farmer, akár gyári munkásként, akár mérnökként. A bőrszínt hagyjuk, de az értékrend sem passzol a mienkhez.
Mindössze ennyi. Még ha ez kevésbé romantikus is...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Az ukránok szerint a nyugati tankokat nem erre tervezték. Nem kicsit kéne a nyugati fegyveripart atalakitani.
https://www.businessinsider.com/western ... g_77ZlWbTi
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!

Amerika teljesen más kategória. Könnyen járhatóak át gond nélkül a szövetségi államok határai, ugyanaz a nép, nyelv.
Ehhez kèpest nekem már a határok nélküli Európa is egy működésképtelen koncepció.
Sok, elkülönülő történelmű, fejlődésű, nyelvű àllam, amelyek ráadásul egy nagy csomó régi sérelmet hurcolnak.
Maga az elv persze tetszetős, sőt az Unió is lehetne jó, csak ahhoz olyan szabályokat kellene hozni, amik a valódi világ valódi problémáira adnak valódi válaszokat.

Egy példaszerűség.
A belső határok eltörlése mellett minden tagállam letette a nagyesküt, hogy mindent megtesz, hogy a területén kúlönböző intézkedésekkel kompenzálja az ezzel járó biztonsági deficitet.
Na most ez a gyakorlatban nem tudom, hogy mennyire valósult meg, azt viszont igen, hogy schengeni külső határos országként ömlik hozzánk a keletre tartó mocsok.
Körözött autók, személyek a határátkelőkön akadnak fenn, úgyhogy mondjuk a spanyoloktól idáig a kutya nem foglalkozik velük.
(Nem mellesleg ezek az esetek egy valag pénzbe kerülnek az államnak).

El tudnám fogadni, ha a zunijó azt mondaná, hogy a belső tagállamok rendvédelmi/katonai egységeiből rotálna a külső határra, és nem csak làtványpékségkènt küldene néhány Frontexest.

Meg aztán az sem ártana, ha a menekültpolitika nem csak abból állna, hogy a migrantékat egy határral arrébb nyomjuk.
A szerbeket hol érdekli, hogy valaki tőlük EL akar szökni? Úgy van vele hadd menjen.
A taxis probléma is kezelhető volna, ha akarnák (nem jöhetsz a határ közelébe taxival, csak a hivatalos átkelőhöz. Kamera figyel, ha megállsz, a taxit elkobozzák).
Európai összefogással oda kellene őket visszaszállítani, ahonnan indultak. Vagy amit mondanak, hogy onnan indultak.

Egyébként a határon már régóta nagy a gáz, csak nincs ez publikálva. Mármint az a tehetetlenség, amit állami szinten produkálunk. Szétbarmolt járművek (tiszta Mad Max érzés), szétvagdosott kerítés, sok száz fős meg nem fogott csapatok. És a fegyverek se most kerültek elő.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

jó ha van írta: 2023.09.28. 23:02 Van egy aprócska különbség az akkori, meg a mostani szitu között. Akkoriban toborozták az embereket, hogy menjenek Amerikába, töltsék fel az országot európaiakkal, hogy legyen aki dolgozik, akár farmer, akár gyári munkás, akár mérnök, legyenek pionírok. Ja, és fehér, keresztény értékrendet vallók.
Mi most ezeket a határon tolongókat annyira nem toborozzuk. Valszeg azért, mert, kevesen vannak, akik dolgozni akarnak, akár mint farmer, akár gyári munkásként, akár mérnökként. A bőrszínt hagyjuk, de az értékrend sem passzol a mienkhez.
Mindössze ennyi. Még ha ez kevésbé romantikus is...
Pontosan.
Az ég világon semmi bajom nincs egy feketével (mármint nem kávéval, hanem fekete bőrüvel) kollégaként, eladóként, szakácsként, stb.

De azzal igenis bajom van, ha illegálisan, kontrollálatlanul özönlenek be ide, ha nem akarnak beilleszkedni.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Freddy Haflin írta: 2023.09.29. 07:03 Üdv!

Amerika teljesen más kategória. Könnyen járhatóak át gond nélkül a szövetségi államok határai, ugyanaz a nép, nyelv.
Ehhez kèpest nekem már a határok nélküli Európa is egy működésképtelen koncepció.
Sok, elkülönülő történelmű, fejlődésű, nyelvű àllam, amelyek ráadásul egy nagy csomó régi sérelmet hurcolnak.
Maga az elv persze tetszetős, sőt az Unió is lehetne jó, csak ahhoz olyan szabályokat kellene hozni, amik a valódi világ valódi problémáira adnak valódi válaszokat.

Egy példaszerűség.
A belső határok eltörlése mellett minden tagállam letette a nagyesküt, hogy mindent megtesz, hogy a területén kúlönböző intézkedésekkel kompenzálja az ezzel járó biztonsági deficitet.
Na most ez a gyakorlatban nem tudom, hogy mennyire valósult meg, azt viszont igen, hogy schengeni külső határos országként ömlik hozzánk a keletre tartó mocsok.
Körözött autók, személyek a határátkelőkön akadnak fenn, úgyhogy mondjuk a spanyoloktól idáig a kutya nem foglalkozik velük.
(Nem mellesleg ezek az esetek egy valag pénzbe kerülnek az államnak).

El tudnám fogadni, ha a zunijó azt mondaná, hogy a belső tagállamok rendvédelmi/katonai egységeiből rotálna a külső határra, és nem csak làtványpékségkènt küldene néhány Frontexest.

Meg aztán az sem ártana, ha a menekültpolitika nem csak abból állna, hogy a migrantékat egy határral arrébb nyomjuk.
A szerbeket hol érdekli, hogy valaki tőlük EL akar szökni? Úgy van vele hadd menjen.
A taxis probléma is kezelhető volna, ha akarnák (nem jöhetsz a határ közelébe taxival, csak a hivatalos átkelőhöz. Kamera figyel, ha megállsz, a taxit elkobozzák).
Európai összefogással oda kellene őket visszaszállítani, ahonnan indultak. Vagy amit mondanak, hogy onnan indultak.

Egyébként a határon már régóta nagy a gáz, csak nincs ez publikálva. Mármint az a tehetetlenség, amit állami szinten produkálunk. Szétbarmolt járművek (tiszta Mad Max érzés), szétvagdosott kerítés, sok száz fős meg nem fogott csapatok. És a fegyverek se most kerültek elő.
Amig ellátja a feladatát, azaz Magyarországon nem nagyon vannak, addig nem lesz változás.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Egy cikk arról hogy a drónok tömeges alkalmazása miatt a harcmezőn egy mozgásban lévő tank vagy gyalogos átlagos túlélési ideje 10 perc.
Ezt nem elméleti szagértők számolgatják ki, ez a tapasztalat.

Mi meg épp most tárazunk be a világ legdrágább tankjaiból. Végül is logikus...

https://www.wsj.com/world/drones-everyw ... e-bf5d531b
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Freddy Haflin írta: 2023.09.29. 07:03 Egyébként a határon már régóta nagy a gáz, csak nincs ez publikálva. Mármint az a tehetetlenség, amit állami szinten produkálunk. Szétbarmolt járművek (tiszta Mad Max érzés), szétvagdosott kerítés, sok száz fős meg nem fogott csapatok. És a fegyverek se most kerültek elő.
Szia,

Nagyon ide lenne, hogy az emberszempeszesre felbujtok boronbe keruljenek.
Persze erre nincs realis esely, hiszen mentelmi joguk van a buntetlenseget adoknak.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2023.09.29. 09:02 Mi meg épp most tárazunk be a világ legdrágább tankjaiból. Végül is logikus...
Szia,

A helyzet szerintem egy fokkal rosszabb: nem a vilag legdragabb tankja, csak a 2. legdragabb, amihez kepest kb 5% koltseget megsporolva felezve van a harcerteke. :-(

Reszletesebben kifejtve: A Leopard 2A8 a Magyarország által 2018-ban megrendelt 2A7HU változatra épül. Az új harckocsi várhatóan az izraeli Rafael cég Trophy aktív védelmi rendszerét [APS] integrálja, amely képes elfogni a lövedékeket, mielőtt azok célba találnának,

Persze az igazsaghoz hozza tartozik, hogy Nemetorszag csak 2 eve rendelte meg a Tophy-t a Leo 2A6-ok szamara, vagyis amikor megrendeltuk a Leo 2A7HU-kat, akkor meg ilyet nem lehetett rendelni, "csak" a rendeles es (az altalunk kerten lassu) leszallitas kozott avultak el.

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.09.29. 09:02 Egy cikk arról hogy a drónok tömeges alkalmazása miatt a harcmezőn egy mozgásban lévő tank vagy gyalogos átlagos túlélési ideje 10 perc.
Ezt nem elméleti szagértők számolgatják ki, ez a tapasztalat.

Mi meg épp most tárazunk be a világ legdrágább tankjaiból. Végül is logikus...

https://www.wsj.com/world/drones-everyw ... e-bf5d531b
Csak szólok akkor a lengyelek még hülyébbek, mert ők százával veszik.
Kb. mindenkinek újra kell terveznie mindent.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2023.09.29. 10:18 Szia,

Nagyon ide lenne, hogy az emberszempeszesre felbujtok boronbe keruljenek.
Persze erre nincs realis esely, hiszen mentelmi joguk van a buntetlenseget adoknak.

Bel
Milyen alapon akarod más országok politikusait letartóztatni?
Amig az üzenet, hogy befogadás van, addig jönni fognak.
Mi csak annyit tudunk tenni, hogy itt ne legyen sok.
Amig visszakisérés van addig nem fognak a csomagtartóból kiszállni.
Ennyi.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2023.09.29. 12:35 Milyen alapon akarod más országok politikusait letartóztatni?
Amig az üzenet, hogy befogadás van, addig jönni fognak.
Mi csak annyit tudunk tenni, hogy itt ne legyen sok.
Amig visszakisérés van addig nem fognak a csomagtartóból kiszállni.
Ennyi.
Szia,

Egyetlen orszag van az egesz EUban, ahol nem buntetik az embercsempeszeket.
Mindenhol mashol evekre bortonbe kerulnek.

Szoval ez most nem Putyin szervezte, felesleges ra celozgatnod.

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2023.09.29. 13:10 Szia,

Egyetlen orszag van az egesz EUban, ahol nem buntetik az embercsempeszeket.
Mindenhol mashol evekre bortonbe kerulnek.

Szoval ez most nem Putyin szervezte, felesleges ra celozgatnod.

Bel
Büntetik.
Csak a külföldiekkel kapcsolatban van lehetőség elkuldeni őket, ha visszajonnek akkor pedig rájuk rohad a műanyag lakat.
Más problémája, pedig rohadtul másodlagos, mivel az egésznek kizárólag az idióta EU-s bevándorláspolitika az oka.
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 933
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

Légyszi legyen elég a napi politikából (Orbán, migráns, Brüsszel, ukrán, stb), ez itt tényleg se nem katonai, se nem rendvédelmi téma már. Kösz.
I am the law.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

jottem hazafele es a marjaterezia laktanya elot megelozott egy dusszeldorfi rendszamu birodalmi szurke kubelwagen. haroms szurke pufajkas kopasz ult benne zold sapkaval :shock:
ingyom bingyom tálib-e?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

qqriq írta: 2023.10.01. 19:03 jottem hazafele es a marjaterezia laktanya elot megelozott egy dusszeldorfi rendszamu birodalmi szurke kubelwagen. haroms szurke pufajkas kopasz ult benne zold sapkaval :shock:
"Kuruc-e, vagy labanc?"
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

qqriq írta: 2023.10.01. 19:03 jottem hazafele es a marjaterezia laktanya elot megelozott egy dusszeldorfi rendszamu birodalmi szurke kubelwagen. haroms szurke pufajkas kopasz ult benne zold sapkaval :shock:
Hagyományőrző ismerősök hadijátékok, bemutatók előtt szoktak poénkodni, hogy a Kübelwagennel mennek McDrive-ba, egyenruhában, és németül próbálnak rendelni. :)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Kojak írta: 2023.10.01. 21:06 Hagyományőrző ismerősök hadijátékok, bemutatók előtt szoktak poénkodni, hogy a Kübelwagennel mennek McDrive-ba, egyenruhában, és németül próbálnak rendelni. :)
Feltétlenül vegyék videóra! :)
Ja, és reklamálják meg, hogy nincs virsli, káposzta, generálszósz és fekete kenyér.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Poresz írta: 2023.10.02. 21:06 Feltétlenül vegyék videóra! :)
Ja, és reklamálják meg, hogy nincs virsli, káposzta, generálszósz és fekete kenyér.
Vagy szalonna és kenyér.
A svábok amikor meglátták a magyar ellátmányt a keleti fronton, (kajabol próbálta a legjobbat küldeni az ország, más kérdés hogy a nagy része már nem jutott ki a frontra és meg kellett semmisíteni a visszavonuláskor) egyszerűek közölték nekik is az kell.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2023.10.02. 21:06 Feltétlenül vegyék videóra! :)
Ja, és reklamálják meg, hogy nincs virsli, káposzta, generálszósz és fekete kenyér.
Követeljétek, hogy küldje ki a parancsnokát!

Búcsúzóul kérdezzétek meg, hogy merre van a keleti front.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 648
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

gvass1 írta: 2023.09.27. 14:13 1 db KF41 Lynx van itthon.
Pontosabban egy mozgóképes páncéltest, melynek tornya nem forgatható, a fegyverzet és az aktív védelmi rendszer nem működik rajta. rendezvényeken parasztvakításra használják.

Kép
Akár a. WT-ben 🤣😂🤣

https://youtu.be/McgKjvJk3kk?feature=shared
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 648
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

gvass1 írta: 2023.09.27. 17:38 Komoly német üzleti lap szerint Banánisztán tényleg vesz Panthereket.

(mondjuk a cikkben gigantikus mennyiségű faszség is van, mint 200 magyar T-72-es, lol)

https://www.handelsblatt.com/unternehme ... 14058.html
Akár a 2.vh. előtt vásárolt cseh T-21 aka. 40M Turán esete. 😏
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Tessék, csak tessék
Kötelezhetővé váltak a cégek?

https://telex.hu/belfold/2023/10/05/dro ... 64gpziLL-w
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

RatRace írta: 2023.10.05. 16:19 Tessék, csak tessék
Kötelezhetővé váltak a cégek?

https://telex.hu/belfold/2023/10/05/dro ... 64gpziLL-w
Ilike!
Tessék már a fodrászata fölé kirakni ezt a 136 millió forintos kütyüt, amit nagy kegyesen odaadok hitelre!
Aztán nehogy áram nélkül maradjon ám, mert még a végén szomjanhal, és akkor minnyá vehet még kettőt belőle!
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Cajga »

WildBear23 írta: 2023.09.26. 21:31 Pontosan ezeket.
Az államhatár nem vicc, hogy csak úgy átsasszézom rajta, aztán ungabunga.
Hanem pont olyan, mint a házam/lakásom bejárata. Végülis ugyanaz, csak nagyban.
Őrízni kell, és aki illegálisan át akar törni rajta, azt erőszakkal is meg kell akadályozni.

Nem hiszek abban, hogy hagyjuk beáramlani az illegális migránsokat, mert úgysem tudjuk megállítani őket.

Az mondjuk csak a személyes véleményem, hogy nem szeretnék 10 gyerekes afrikai családokat az utcánkban, se shariát a Teve utcában.
Valami mozdul. ;)

"A HírTV stúdiójában Kósa Lajos úgy fogalmazott,

ami a déli határon zajlik, az tényleg olyan, mint egy szabályos háború. Balogh János országos rendőrfőkapitány jelezte, hogy beszereznek néhány új eszközt, amelyek kényszerítő eszközök és lehetővé teszik azt, hogy 20-30 méteres távolságról is lehessen hatékonyan használni.

A politikus úgy látja, erősíteni kell az együttműködést a szerb rendőrséggel és meg kell értetni az Európai Unióval, hogy az egyetlen lehetséges módja a migráció megfékezésének, az a határok őrizete.

Sokkal szigorúbban, sokkal keményebb eszközökkel, mint eddig

- tette hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Cajga írta: 2023.10.05. 21:33 Valami mozdul. ;)

"A HírTV stúdiójában Kósa Lajos úgy fogalmazott,

ami a déli határon zajlik, az tényleg olyan, mint egy szabályos háború. Balogh János országos rendőrfőkapitány jelezte, hogy beszereznek néhány új eszközt, amelyek kényszerítő eszközök és lehetővé teszik azt, hogy 20-30 méteres távolságról is lehessen hatékonyan használni.

A politikus úgy látja, erősíteni kell az együttműködést a szerb rendőrséggel és meg kell értetni az Európai Unióval, hogy az egyetlen lehetséges módja a migráció megfékezésének, az a határok őrizete.

Sokkal szigorúbban, sokkal keményebb eszközökkel, mint eddig

- tette hozzá."
FN303
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

RatRace írta: 2023.10.05. 16:19 Tessék, csak tessék
Kötelezhetővé váltak a cégek?

https://telex.hu/belfold/2023/10/05/dro ... 64gpziLL-w
Teljesen logikus döntés.
Probalja bárki elképzelni mivel járna egy vegyi gyár, finomító stb. elleni dróntámadás. A management viszont nem hülye, hogy magától erre költene, mert megnyuznák érte a részvényesek.
Igy nincs más lehetősége.
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Cajga »

gvass1 írta: 2023.10.05. 21:47FN303
Köszi, rákerestem. Ez olyan mint a mi TR .68-as játékunk, csak nagyobbat üt. :lol:

https://fnamerica.com/products/less-let ... nforcement
Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Cajga »

aksurv írta: 2023.10.05. 22:12 Teljesen logikus döntés.
Probalja bárki elképzelni mivel járna egy vegyi gyár, finomító stb. elleni dróntámadás. A management viszont nem hülye, hogy magától erre költene, mert megnyuznák érte a részvényesek.
Igy nincs más lehetősége.
Szerintem is logikus. De mi van a lakosság védelmével? Korábban kérdeztem itt a fórumon, ( válasz nem jött), hogy a lakóhelyeteken, vagy környékén hol van, tudtok-e polgári óvóhelyről?
A háború kapcsán mindenhol csak azt hallani, hogy légvédelmi rendszer, drónok stb., de a lakosságról mindig elfelejtkeznek. :oops:
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 648
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

U.S. F-16 shoots down Turkish drone flying over American troops in Syria


https://www.politico.com/news/2023/10/0 ... a-00120166


https://youtu.be/TlUmwON6vQw?feature=shared
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

aksurv írta: 2023.10.05. 22:12 Teljesen logikus döntés.
Probalja bárki elképzelni mivel járna egy vegyi gyár, finomító stb. elleni dróntámadás. A management viszont nem hülye, hogy magától erre költene, mert megnyuznák érte a részvényesek.
Igy nincs más lehetősége.
+1

Nem újdonság az állam működése / lakosság ellátása szempontjából kiemelten fontos létesítmények - legyenek azok akár gazdasági társaság kezében - számára előírni kötelezettségeket a védelem terén, eszközökben, tervekben, fbő létesítésében, úgyhogy ebben a hírben csak a laikusoknak van nóvum.

Itt legfeljebb az lesz mutyi, hogy milyen és kinek az érdekeltségi körébe tartozó cégek fognak ehhez eszközt, szolgáltatást nyújtani.
Sapienti sat.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

nemtokregelni írta: 2023.10.06. 02:40 +1

Nem újdonság az állam működése / lakosság ellátása szempontjából kiemelten fontos létesítmények - legyenek azok akár gazdasági társaság kezében - számára előírni kötelezettségeket a védelem terén, eszközökben, tervekben, fbő létesítésében, úgyhogy ebben a hírben csak a laikusoknak van nóvum.

Itt legfeljebb az lesz mutyi, hogy milyen és kinek az érdekeltségi körébe tartozó cégek fognak ehhez eszközt, szolgáltatást nyújtani.
Off
Mert napi politika felszinesen.
A 4IG alapított drónvédelmi céget, és láss csodát, 2 nap múlva megjelent a rendelet.
ON
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Brit speciálisok 6,5 mm CM DMR-puskája után itt van annak amerikai megfelelője, vagyis egy srófra jár az agyuk:-)
A US SOCOM új DMR-puskája a Geissele-től:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/a-us-so ... ssele-tol/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Cajga írta: 2023.10.05. 21:33 Valami mozdul. ;)

"A HírTV stúdiójában Kósa Lajos úgy fogalmazott,

ami a déli határon zajlik, az tényleg olyan, mint egy szabályos háború. Balogh János országos rendőrfőkapitány jelezte, hogy beszereznek néhány új eszközt, amelyek kényszerítő eszközök és lehetővé teszik azt, hogy 20-30 méteres távolságról is lehessen hatékonyan használni.

A politikus úgy látja, erősíteni kell az együttműködést a szerb rendőrséggel és meg kell értetni az Európai Unióval, hogy az egyetlen lehetséges módja a migráció megfékezésének, az a határok őrizete.

Sokkal szigorúbban, sokkal keményebb eszközökkel, mint eddig

- tette hozzá."
...és akkor nekünk is? Hiszen nekünk is meg kellene tudni védeni magunkat azoktól, akik mégis bejutottak.

Vagy majd felébredek, amikor a bilibe lóg a kezem?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Cajga írta: 2023.10.05. 22:52 Szerintem is logikus. De mi van a lakosság védelmével? Korábban kérdeztem itt a fórumon, ( válasz nem jött), hogy a lakóhelyeteken, vagy környékén hol van, tudtok-e polgári óvóhelyről?
A háború kapcsán mindenhol csak azt hallani, hogy légvédelmi rendszer, drónok stb., de a lakosságról mindig elfelejtkeznek. :oops:
Az nem a katonáék dolga, hanem a PV-é... Foglalkozzanak pk vele. :-(
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

AndyA írta: 2023.10.06. 08:31 ...és akkor nekünk is? Hiszen nekünk is meg kellene tudni védeni magunkat azoktól, akik mégis bejutottak.

Vagy majd felébredek, amikor a bilibe lóg a kezem?
Racionális katonai ellenfelet (és nem terroristákat) feltétekzve a kiemelt katonai, vagy kettős rendeltetésű objektumokat szokás támadni. Ez a racionális döntés.

A lakóházak, bevásárlóközpontok, és egyéb szigorúan polgári célpontok direkt (nem járulékos veszetségként, hanem célzottan - terror, megtorlás jelleggel) drónokkal támadni atipikus stratégia. Ugyan most a szomszédban sajnos pint ezt látjuk, de alapvetően a lakóházat dróntól védelmi az terrorvedelmi és nem katonai feladat - szerintem.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 648
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

Cajga
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2018.08.11. 21:28

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Cajga »

AndyA írta: 2023.10.06. 08:32 Az nem a katonáék dolga, hanem a PV-é... Foglalkozzanak pk vele. :-(
Off

Miért, van még olyan hogy Polgári Védelem? :shock: :o
Régen volt ilyen, apám sokszor ment "légó szolgálatba. 24 órás szolgálat, a Kossuth rádiót kellet hallgatni, mert ott mondták be, hogy melyik megyére adtak ki légiríasztást. Aztán ők továbbították az illetékesek felé az infót. De mint sok mindent, ezt is megszüntették (tudtommal). :roll:

On
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

Cajga írta: 2023.10.05. 21:33 Valami mozdul. ;)

"A HírTV stúdiójában Kósa Lajos úgy fogalmazott,

ami a déli határon zajlik, az tényleg olyan, mint egy szabályos háború. Balogh János országos rendőrfőkapitány jelezte, hogy beszereznek néhány új eszközt, amelyek kényszerítő eszközök és lehetővé teszik azt, hogy 20-30 méteres távolságról is lehessen hatékonyan használni.

A politikus úgy látja, erősíteni kell az együttműködést a szerb rendőrséggel és meg kell értetni az Európai Unióval, hogy az egyetlen lehetséges módja a migráció megfékezésének, az a határok őrizete.

Sokkal szigorúbban, sokkal keményebb eszközökkel, mint eddig

- tette hozzá."
Szerintem elég lenne pár paintball marker meg pepperball.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Cajga írta: 2023.10.06. 19:53 Miért, van még olyan hogy Polgári Védelem? :shock: :o
Szia,

Szerintem beleolvadt ez is a katasztrofavedelembe.

Bel
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Még egyszer a Petőfi laktanya átnevezéséről..

"Október 6 - a margójára🇭🇺

Gondol mindenki azt, amit akar….
Én most mégis megalázva és lenézve érzem magam nemzetemmel együtt.
Magyar anyaként Mária Teréziáról semmiképp sem a féltő, óvó és gondoskodó női minőség jut eszembe, hanem egy olyan dinasztia uralkodó tagja, aki magyar férfiak véráldozatával növelte birodalmát, tartotta meg és betelepítéssel csökkentette színtiszta magyar területeink lakósságának arányát.

A legfájdalmasabb “emlék” mégis - az elmúlt hetekben többször emlegetett - Madefalvi vérengzés, ami 1764 óta gyásznap a magyar történelemben. Mária Terézia parancsára a székelyeket azért mészárolta le, mert ősi jogukat kívánták érvényesíteni akkor, amikor Erdély és a Magyar Királyság keleti határának védelmében nem voltak hajlandók idegen földön a Habsburgok érdekeit kiszolgálva katonai szolgálatot teljesíteni. Ez szerepelt a 48’ - as 12 pontban. Semmiképp sem gondolhattuk volna, hogy 175 év múltán is fricskát vágva nemzetünk arcába - ilyen gyalázatal, de meg lehet tudatlansággal vagy tájékozatlansággal nézünk szemet…. Éppen a csatatéren hősi halált halt Petőfi Sándor Emlékévében, aki megírta a Nemzeti dalt🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺 és részt vett a 12 pont kidolgozásában is🖊️
Habsburg parancsra történt meg első felelős kormányunk miniszterelnökének gr. Batthyány Lajos és az aradi Vértanúk kivégzése számtalan más, a magyar szabadságharcért küzdő nemzettársunk kivégzése, s a legfájdalmasabb “emlék”, amely összeköt bennünket a Habsburg dinasztiával, a Trianont megelőző I. világháború során több százezer magyar fiú, férj, édesapa, testvér értelmetlen véráldozata.
Ajánlhat nemzetünk történelme olyan asszonyokat, nőket, akik valóban méltók lehetnének az intézmény névadójaként féltűnni. Ilyen például a munkácsi hősnő Zrínyi Ilona - rögtön elsőként a sorban- aki másfél évig védte Munkács várát épp a Habsburgokkal szemben, s akkor a 12 éves Rákóczi Ferenc nővérérével együtt nézte végig édesanyja gigászi harcát a túlerővel szemben. Ez igen, ez PÉLDAMUTATÁS!
De mondhatnánk a fejedelemasszonyt Lóránffy Zsuzsannát, vagy az első hadikórház alapítót Kossuth Zsuzsát.
Igen, ők valóban nemzetünk féltő, óvó, gondoskodó anyai szolgálatát teljesítették életművükkel. "
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 648
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

WildBear23 írta: 2023.10.07. 07:44 Még egyszer a Petőfi laktanya átnevezéséről..

"Október 6 - a margójára🇭🇺

Gondol mindenki azt, amit akar….
Én most mégis megalázva és lenézve érzem magam nemzetemmel együtt.
Magyar anyaként Mária Teréziáról semmiképp sem a féltő, óvó és gondoskodó női minőség jut eszembe, hanem egy olyan dinasztia uralkodó tagja, aki magyar férfiak véráldozatával növelte birodalmát, tartotta meg és betelepítéssel csökkentette színtiszta magyar területeink lakósságának arányát.

A legfájdalmasabb “emlék” mégis - az elmúlt hetekben többször emlegetett - Madefalvi vérengzés, ami 1764 óta gyásznap a magyar történelemben. Mária Terézia parancsára a székelyeket azért mészárolta le, mert ősi jogukat kívánták érvényesíteni akkor, amikor Erdély és a Magyar Királyság keleti határának védelmében nem voltak hajlandók idegen földön a Habsburgok érdekeit kiszolgálva katonai szolgálatot teljesíteni. Ez szerepelt a 48’ - as 12 pontban. Semmiképp sem gondolhattuk volna, hogy 175 év múltán is fricskát vágva nemzetünk arcába - ilyen gyalázatal, de meg lehet tudatlansággal vagy tájékozatlansággal nézünk szemet…. Éppen a csatatéren hősi halált halt Petőfi Sándor Emlékévében, aki megírta a Nemzeti dalt🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺 és részt vett a 12 pont kidolgozásában is🖊️
Habsburg parancsra történt meg első felelős kormányunk miniszterelnökének gr. Batthyány Lajos és az aradi Vértanúk kivégzése számtalan más, a magyar szabadságharcért küzdő nemzettársunk kivégzése, s a legfájdalmasabb “emlék”, amely összeköt bennünket a Habsburg dinasztiával, a Trianont megelőző I. világháború során több százezer magyar fiú, férj, édesapa, testvér értelmetlen véráldozata.
Ajánlhat nemzetünk történelme olyan asszonyokat, nőket, akik valóban méltók lehetnének az intézmény névadójaként féltűnni. Ilyen például a munkácsi hősnő Zrínyi Ilona - rögtön elsőként a sorban- aki másfél évig védte Munkács várát épp a Habsburgokkal szemben, s akkor a 12 éves Rákóczi Ferenc nővérérével együtt nézte végig édesanyja gigászi harcát a túlerővel szemben. Ez igen, ez PÉLDAMUTATÁS!
De mondhatnánk a fejedelemasszonyt Lóránffy Zsuzsannát, vagy az első hadikórház alapítót Kossuth Zsuzsát.
Igen, ők valóban nemzetünk féltő, óvó, gondoskodó anyai szolgálatát teljesítették életművükkel. "

+1
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

WildBear23 írta: 2023.10.07. 07:44 Még egyszer a Petőfi laktanya átnevezéséről..

"Október 6 - a margójára🇭🇺

Gondol mindenki azt, amit akar….
Én most mégis megalázva és lenézve érzem magam nemzetemmel együtt.
Magyar anyaként Mária Teréziáról semmiképp sem a féltő, óvó és gondoskodó női minőség jut eszembe, hanem egy olyan dinasztia uralkodó tagja, aki magyar férfiak véráldozatával növelte birodalmát, tartotta meg és betelepítéssel csökkentette színtiszta magyar területeink lakósságának arányát.

A legfájdalmasabb “emlék” mégis - az elmúlt hetekben többször emlegetett - Madefalvi vérengzés, ami 1764 óta gyásznap a magyar történelemben. Mária Terézia parancsára a székelyeket azért mészárolta le, mert ősi jogukat kívánták érvényesíteni akkor, amikor Erdély és a Magyar Királyság keleti határának védelmében nem voltak hajlandók idegen földön a Habsburgok érdekeit kiszolgálva katonai szolgálatot teljesíteni. Ez szerepelt a 48’ - as 12 pontban. Semmiképp sem gondolhattuk volna, hogy 175 év múltán is fricskát vágva nemzetünk arcába - ilyen gyalázatal, de meg lehet tudatlansággal vagy tájékozatlansággal nézünk szemet…. Éppen a csatatéren hősi halált halt Petőfi Sándor Emlékévében, aki megírta a Nemzeti dalt🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺 és részt vett a 12 pont kidolgozásában is🖊️
Habsburg parancsra történt meg első felelős kormányunk miniszterelnökének gr. Batthyány Lajos és az aradi Vértanúk kivégzése számtalan más, a magyar szabadságharcért küzdő nemzettársunk kivégzése, s a legfájdalmasabb “emlék”, amely összeköt bennünket a Habsburg dinasztiával, a Trianont megelőző I. világháború során több százezer magyar fiú, férj, édesapa, testvér értelmetlen véráldozata.
Ajánlhat nemzetünk történelme olyan asszonyokat, nőket, akik valóban méltók lehetnének az intézmény névadójaként féltűnni. Ilyen például a munkácsi hősnő Zrínyi Ilona - rögtön elsőként a sorban- aki másfél évig védte Munkács várát épp a Habsburgokkal szemben, s akkor a 12 éves Rákóczi Ferenc nővérérével együtt nézte végig édesanyja gigászi harcát a túlerővel szemben. Ez igen, ez PÉLDAMUTATÁS!
De mondhatnánk a fejedelemasszonyt Lóránffy Zsuzsannát, vagy az első hadikórház alapítót Kossuth Zsuzsát.
Igen, ők valóban nemzetünk féltő, óvó, gondoskodó anyai szolgálatát teljesítették életművükkel. "
én meg azt nem értem, hogy miért kellene BÁRMIT halott (durva esetben élő) emberekről elnevezni?
miért nem elég egy utcánál vagy éppen egy laktanyánál egy szám?
pl nyújork 6. utca
egyértelmű?
igen!
akkor minek bonyolítani?
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Laserbeak írta: 2023.10.07. 12:42 A Moszadnál fejek fognak hullani
Puszta véletlen, de hogy ez mennyire áldásjól jön az izraeli kormány számára, az elmondhatatlan; a közvélemény végre nem a kormány jogtiprásával van-lesz elfoglalva, hanem felsorakozhat közös zászló alá a közös ellenség ellen.
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

WildBear23 írta: 2023.10.07. 07:44 Még egyszer a Petőfi laktanya átnevezéséről..

"Október 6 - a margójára🇭🇺

Gondol mindenki azt, amit akar….
Én most mégis megalázva és lenézve érzem magam nemzetemmel együtt.
Magyar anyaként Mária Teréziáról semmiképp sem a féltő, óvó és gondoskodó női minőség jut eszembe, hanem egy olyan dinasztia uralkodó tagja, aki magyar férfiak véráldozatával növelte birodalmát, tartotta meg és betelepítéssel csökkentette színtiszta magyar területeink lakósságának arányát.

A legfájdalmasabb “emlék” mégis - az elmúlt hetekben többször emlegetett - Madefalvi vérengzés, ami 1764 óta gyásznap a magyar történelemben. Mária Terézia parancsára a székelyeket azért mészárolta le, mert ősi jogukat kívánták érvényesíteni akkor, amikor Erdély és a Magyar Királyság keleti határának védelmében nem voltak hajlandók idegen földön a Habsburgok érdekeit kiszolgálva katonai szolgálatot teljesíteni. Ez szerepelt a 48’ - as 12 pontban. Semmiképp sem gondolhattuk volna, hogy 175 év múltán is fricskát vágva nemzetünk arcába - ilyen gyalázatal, de meg lehet tudatlansággal vagy tájékozatlansággal nézünk szemet…. Éppen a csatatéren hősi halált halt Petőfi Sándor Emlékévében, aki megírta a Nemzeti dalt🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺 és részt vett a 12 pont kidolgozásában is🖊️
Habsburg parancsra történt meg első felelős kormányunk miniszterelnökének gr. Batthyány Lajos és az aradi Vértanúk kivégzése számtalan más, a magyar szabadságharcért küzdő nemzettársunk kivégzése, s a legfájdalmasabb “emlék”, amely összeköt bennünket a Habsburg dinasztiával, a Trianont megelőző I. világháború során több százezer magyar fiú, férj, édesapa, testvér értelmetlen véráldozata.
Ajánlhat nemzetünk történelme olyan asszonyokat, nőket, akik valóban méltók lehetnének az intézmény névadójaként féltűnni. Ilyen például a munkácsi hősnő Zrínyi Ilona - rögtön elsőként a sorban- aki másfél évig védte Munkács várát épp a Habsburgokkal szemben, s akkor a 12 éves Rákóczi Ferenc nővérérével együtt nézte végig édesanyja gigászi harcát a túlerővel szemben. Ez igen, ez PÉLDAMUTATÁS!
De mondhatnánk a fejedelemasszonyt Lóránffy Zsuzsannát, vagy az első hadikórház alapítót Kossuth Zsuzsát.
Igen, ők valóban nemzetünk féltő, óvó, gondoskodó anyai szolgálatát teljesítették életművükkel. "
+1. Ráadásul Petőfi emlékév lenne...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2023.10.05. 21:47FN303
Nem csak az eszköz a probléma, ember nem lesz elég, aki használja.
Hacsak nem a határra vezényelt polgárőrök kezébe is adnak belőle.

Irónia ON
Én már várom hogy mikor születik a rendelet, hogy a vadászok is a határra vezényelhetők. Nekik még fegyvert és ruhát sem kéne beszerezni, viszi amije van, csak kap egy kukásmellényt és beosztják a rendőrök mellé, oszt jónapot.
Irónia OFF

(Visszaolvasva már nem is látom ezt annyira elképzelhetetlennek....)
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2023.10.07. 07:44 Még egyszer a Petőfi laktanya átnevezéséről..

"Október 6 - a margójára🇭🇺

Gondol mindenki azt, amit akar….
Én most mégis megalázva és lenézve érzem magam nemzetemmel együtt.
Magyar anyaként Mária Teréziáról semmiképp sem a féltő, óvó és gondoskodó női minőség jut eszembe, hanem egy olyan dinasztia uralkodó tagja, aki magyar férfiak véráldozatával növelte birodalmát, tartotta meg és betelepítéssel csökkentette színtiszta magyar területeink lakósságának arányát.

A legfájdalmasabb “emlék” mégis - az elmúlt hetekben többször emlegetett - Madefalvi vérengzés, ami 1764 óta gyásznap a magyar történelemben. Mária Terézia parancsára a székelyeket azért mészárolta le, mert ősi jogukat kívánták érvényesíteni akkor, amikor Erdély és a Magyar Királyság keleti határának védelmében nem voltak hajlandók idegen földön a Habsburgok érdekeit kiszolgálva katonai szolgálatot teljesíteni. Ez szerepelt a 48’ - as 12 pontban. Semmiképp sem gondolhattuk volna, hogy 175 év múltán is fricskát vágva nemzetünk arcába - ilyen gyalázatal, de meg lehet tudatlansággal vagy tájékozatlansággal nézünk szemet…. Éppen a csatatéren hősi halált halt Petőfi Sándor Emlékévében, aki megírta a Nemzeti dalt🇭🇺🇭🇺🇭🇺🇭🇺 és részt vett a 12 pont kidolgozásában is🖊️
Habsburg parancsra történt meg első felelős kormányunk miniszterelnökének gr. Batthyány Lajos és az aradi Vértanúk kivégzése számtalan más, a magyar szabadságharcért küzdő nemzettársunk kivégzése, s a legfájdalmasabb “emlék”, amely összeköt bennünket a Habsburg dinasztiával, a Trianont megelőző I. világháború során több százezer magyar fiú, férj, édesapa, testvér értelmetlen véráldozata.
Ajánlhat nemzetünk történelme olyan asszonyokat, nőket, akik valóban méltók lehetnének az intézmény névadójaként féltűnni. Ilyen például a munkácsi hősnő Zrínyi Ilona - rögtön elsőként a sorban- aki másfél évig védte Munkács várát épp a Habsburgokkal szemben, s akkor a 12 éves Rákóczi Ferenc nővérérével együtt nézte végig édesanyja gigászi harcát a túlerővel szemben. Ez igen, ez PÉLDAMUTATÁS!
De mondhatnánk a fejedelemasszonyt Lóránffy Zsuzsannát, vagy az első hadikórház alapítót Kossuth Zsuzsát.
Igen, ők valóban nemzetünk féltő, óvó, gondoskodó anyai szolgálatát teljesítették életművükkel. "
Teljes értelmetlen lamentalas.
Ez volt a laktanya neve vagy 70 évig. A mai fogalmak szerint hibátlan ember pedig nincs a múltban. Ez az írás ugyanolyan ideológiai nyavalygás, mint a BLM szobordöntögetés. Egyébként a Mária Terézia Rend volt az egyik legelőször létrehozott és egyben legmagasabb magyar katonai kitüntetés 1945 ig. Nagyobb tisztelete volt a maga idején Viktória keresztnél, mert még annál is szigorúbbak voltak az odaítélés feltételei.
Szurmay Sándor akinek nevét viseli most az ott lévő alakulat kitüntetetje volt.
A kommunista berendezés nevezte át Petőfire. Most meg visszakeresztelték. Értelme nem volt, jobb lett volna ha 32. gyalogezred nevét kapja ami az egyik első önálló magyar katonai egység volt és annak a laktanyája volt.
Petőfire pedig sok mindenben büszkék lehetünk a katonai tevékenysége,viszont nem tartozik ezek közé.
Politikai kinevezett volt (honvéd örnagy) és gyakorlatilag antikatona.
Konkrétan majdnem elpusztult egy egység, mert idő előtt indul támadásra, de volt olyan hogy csata előtt egyszerűen csak bezárták egy szobába, hogy egy gonddal kevesebb legyen. Osszeveszett Klapkaval és mind a három honvedelmi miniszterrel ami azóta is rekord. Csak Bem miatt nem vágták ki. .
A, Petőfi" pedig nem híres hanem hírhedt laktanya volt azoknak akik voltak katonák.
Ott volt a helyőrsegi fogda a futkosó és a budapesti VAP.. Kifejezetten szívás volt ráadásul ott szolgálni, mert híres volt szivatasról. A haver ott volt, kirohadtak náluk a szekrények alja a sok ultrázástol.
Velem külön kicsesztek, mert amikor őrpkt. adtam , éjjel háromkor hoztak egy seggreszeg katonazenekart dobostól rezfuvostól. Tágra nyílt szemmel néztem, hogy ilyen nincs., de közölték a fogda nem fogad most embereket.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2023.10.07. 16:25-kor.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2023.10.07. 16:12 Teljes értelmetlen lamentalas.
Ez volt a laktanya neve vagy 70 évig. A mai fogalmak szerint hibátlan ember pedig nincs a múltban. Ez az írás ugyanolyan ideológiai nyavalygás, mint a BLM szobordöntögetés. Egyébként a Mária Terézia Rend volt az egyik legelőször létrehozott és egyben legmagasabb magyar katonai kitüntetés 1945 ig. Nagyobb tisztelete volt a maga idején Viktória keresztnél, mert még annál is szigorúbbak voltak az odaítélés feltételei.
Szurmai Sándor akinek nevét viseli egyébként az ott lévő alakulat kitüntetett volt.
A kommunista berendezés nevezte át Petőfire. Most meg visszakeresztelték. Értelme nem volt, jobb lett volna ha 32. gyalogezred nevét kapja ami az egyik első önálló magyar katonai egység volt és annak a laktanyája volt.
Petőfire pedig sok mindenben büszkék lehetünk a katonai tevékenysége,viszont nem tartozik ezek közé.
Politikai kinevezett volt (honvéd örnagy) és gyakorlatilag antikatona.
Konkrétan majdnem elpusztult egy egység, mert idő előtt indul támadásra, de volt olyan hogy csata előtt egyszerűen csak bezárták egy szobába, hogy egy gonddal kevesebb legyen. Osszeveszett Klapkaval és mind a három honvedelmi miniszterrel ami azóta is rekord. Csak Bem miatt nem vágták ki. .
A, Petőfi" pedig nem híres hanem hírhedt laktanya volt azoknak akik voltak katonák.
Ott volt a helyőrsegi fogda a futkosó és a budapesti VAP.. Kifejezetten szívás volt ráadásul ott szolgálni, mert híres volt szivatasról. A haver ott volt, kirohadtak náluk a szekrények alja a sok ultrázástol.
Velem külön kicsesztek, mert amikor őrpkt. adtam , éjjel háromkor hoztak egy seggreszeg katonazenekart dobostól rezfuvostól. Tágra nyílt szemmel néztem, hogy ilyen nincs., de közölték a fogda nem fogad most embereket.
Teljesen jogos!
Sőt, én még Mária Teréziát is kevésnek tartom! Tovább kellett volna menni, és az alkoholista proli rímfaragó helyett I. Szulejmán laktanyának átnevezni, aki anno megmentette a magyarokat a belső viszálykodástól és oltalmába vette Budát.
Ez a keleti orientációnkat is jól tükrözné egyúttal, és barátságunkat a testvéri és szintén NATO tag szövetségesünk, Törökország felé.
Mellesleg az emberek imádják a szintén ezen a néven futó sorozatot is...
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Na-na csak óvatosan az ötletekkel.
:lol: :lol: :lol: :shock: :shock: :shock:

TotoHU írta: 2023.10.07. 16:05 Nem csak az eszköz a probléma, ember nem lesz elég, aki használja.
Hacsak nem a határra vezényelt polgárőrök kezébe is adnak belőle.

Irónia ON
Én már várom hogy mikor születik a rendelet, hogy a vadászok is a határra vezényelhetők. Nekik még fegyvert és ruhát sem kéne beszerezni, viszi amije van, csak kap egy kukásmellényt és beosztják a rendőrök mellé, oszt jónapot.
Irónia OFF

(Visszaolvasva már nem is látom ezt annyira elképzelhetetlennek....)
"..."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.10.07. 16:25 Teljesen jogos!
Sőt, én még Mária Teréziát is kevésnek tartom! Tovább kellett volna menni, és az alkoholista proli rímfaragó helyett I. Szulejmán laktanyának átnevezni, aki anno megmentette a magyarokat a belső viszálykodástól és oltalmába vette Budát.
Ez a keleti orientációnkat is jól tükrözné egyúttal, és barátságunkat a testvéri és szintén NATO tag szövetségesünk, Törökország felé.
Mellesleg az emberek imádják a szintén ezen a néven futó sorozatot is...
Ez a te velemenyed, amire meg válaszoltál az meg az enyém. Amelyik nép elfelejti a múltját annak jövője se lesz. Nem véletlenül írják át a haladárok a történelmet.
Gondoltam azzal is bajod lesz, ha a létre jövő huszáregyseg (gyengébbek kedvéért a lovassági és huszár elnevezés a nyugati hadrendben a legnagyobb harcertekű, nagy mozgékonyságú ejtőernyős és gépesített egységeket jelenti) Hadik nevét kapja, mert megsarcolta a nagyon demokratikus és haladó Berlint méghozzá Mária Terézia parancsára.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2023.10.07. 16:55 Ez a te velemenyed, amire meg válaszoltál az meg az enyém. Amelyik nép elfelejti a múltját annak jövője se lesz. Nem véletlenül írják át a haladárok a történelmet.
Gondoltam azzal is bajod lesz, ha a létre jövő huszáregyseg (gyengébbek kedvéért a lovassági és huszár elnevezés a nyugati hadrendben a legnagyobb harcertekű, nagy mozgékonyságú ejtőernyős és gépesített egységeket jelenti) Hadik nevét kapja, mert megsarcolta a nagyon demokratikus és haladó Berlint méghozzá Mária Terézia parancsára.
Nem, a huszárok tökre érthető. Egy csomó huszár egységnek is van más országokban modern megfelelője, az amcsi lovasság úgy emlékszem helikopteren repül. Ez visszacsatolás egy több évszázados létező katonai hagyományhoz, ezt teljesen adom.

A véreskezű Habsburg elnyomó ribanctól, akit az egész testőrsége levarrt, viszont hányingerem van.
Ha Ferenc Józsefnek hívnák a laktanyát akkor is hasonló lenne véleményem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.10.07. 17:39 Nem, a huszárok tökre érthető. Egy csomó huszár egységnek is van más országokban modern megfelelője, az amcsi lovasság úgy emlékszem helikopteren repül. Ez visszacsatolás egy több évszázados létező katonai hagyományhoz, ezt teljesen adom.

A véreskezű Habsburg elnyomó ribanctól, akit az egész testőrsége levarrt, viszont hányingerem van.
Ha Ferenc Józsefnek hívnák a laktanyát akkor is hasonló lenne véleményem.
Ha elolvastad volna amit írtam akkor láttad volna, hogy a 32. gyalogezred nevet jobbnak tartottam volna.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: pogessor »

aksurv írta: 2023.10.07. 17:52 Ha elolvastad volna amit írtam akkor láttad volna, hogy a 32. gyalogezred nevet jobbnak tartottam volna.
Elfogadom, hogy ez valóban jó név lenne. De miért kell erről egyáltalán beszélni?

Az egész pont úgy lett volna minden szempontból a legjobb, ha hozzá sem nyúlnak az egészhez. De ehelyett hozzányúltak, közpénzből; biztosan ez (mármint a laktanya neve) volt a honvédségünk legégetőbb problémája, ami azonnali intézkedést igényelt.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: pogessor »

aksurv írta: 2023.10.07. 17:52 Ha elolvastad volna amit írtam akkor láttad volna, hogy a 32. gyalogezred nevet jobbnak tartottam volna.
Elfogadom, hogy ez valóban jó név lenne. De miért kell erről egyáltalán beszélni?

Az egész pont úgy lett volna minden szempontból a legjobb, ha hozzá sem nyúlnak az egészhez. De ehelyett hozzányúltak, közpénzből; biztosan ez (mármint a laktanya neve) volt a honvédségünk legégetőbb problémája, ami azonnali intézkedést igényelt.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

pogessor írta: 2023.10.07. 18:00 Elfogadom, hogy ez valóban jó név lenne. De miért kell erről egyáltalán beszélni?

Az egész pont úgy lett volna minden szempontból a legjobb, ha hozzá sem nyúlnak az egészhez. De ehelyett hozzányúltak, közpénzből; biztosan ez (mármint a laktanya neve) volt a honvédségünk legégetőbb problémája, ami azonnali intézkedést igényelt.
Nem én kereszteltem át, biztos, hogy nem tettem volna ebbe energiát.
Szerintem csak a létrejövő új egységeknek kellenek régi neveket pl Hadik nevét adni.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2023.10.07. 16:55 Gondoltam azzal is bajod lesz, ha a létre jövő huszáregyseg (gyengébbek kedvéért a lovassági és huszár elnevezés a nyugati hadrendben a legnagyobb harcertekű, nagy mozgékonyságú ejtőernyős és gépesített egységeket jelenti) Hadik nevét kapja, mert megsarcolta a nagyon demokratikus és haladó Berlint méghozzá Mária Terézia parancsára.
Szia,

Mar van most is, gróf Nádasdy Ferenc Huszárosztály.
Termeszetesen loval.
Kép

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2023.10.07. 18:42 Szia,

Mar van most is, gróf Nádasdy Ferenc Huszárosztály.
Termeszetesen loval.
Kép

Bel
Hagyományőrzők.
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 648
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

pogessor írta: 2023.10.07. 13:13 Puszta véletlen, de hogy ez mennyire áldásjól jön az izraeli kormány számára, az elmondhatatlan; a közvélemény végre nem a kormány jogtiprásával van-lesz elfoglalva, hanem felsorakozhat közös zászló alá a közös ellenség ellen.
Vagy nem. Golda Meir is belebukott Jom kippuri háborúba. 🤔

https://telex.hu/kulfold/2023/10/07/sok ... -emlegetik

https://www.timesofisrael.com/liveblog_ ... t-analyst/
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2023.10.07. 18:53 Hagyományőrzők.
Szia,

Sajnos nem.

Bel
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 648
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

aksurv írta: 2023.10.07. 16:12 Teljes értelmetlen lamentalas.
Nem az. A név választás, de főleg az indoklás arcon köpése a honvédségnek.
aksurv írta: 2023.10.07. 16:12 Petőfire pedig sok mindenben büszkék lehetünk a katonai tevékenysége,viszont nem tartozik ezek közé.
Whataboutism ON
MariTerka családja meg "reggel húgom-este dugom" inbreederek gyűjteménye. Annak minden következményével.
Whataboutism OFF
🥱
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

Jól megkavarták azt a bizonyosat most, ez kicsit több, mint ami amúgy szokásos arrafelé. Az izraeli harckocsizók helyében tuti nem lennék, láttam videót, ahol szedik ki őket az égő Merkavából a palesztinok, 44-ben a náci Németország kellős közepén nagyobb esélyük lett volna a túlélésre...
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 648
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

Sjani86 írta: 2023.10.07. 19:55 Jól megkavarták azt a bizonyosat most, ez kicsit több, mint ami amúgy szokásos arrafelé. Az izraeli harckocsizók helyében tuti nem lennék, láttam videót, ahol szedik ki őket az égő Merkavából a palesztinok, 44-ben a náci Németország kellős közepén nagyobb esélyük lett volna a túlélésre...
Azt láttam én is. 😬

A Trophy nem működött/az érzékelők holtteréből támadtak.

https://twitter.com/ME_Observer_/status ... ukraine%2F
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

A laktanya névváltoztatása számomra is visszázs. De azért elég sok farokságot sikerült ideböfögni Mária Teréziáról.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2023.10.07. 21:11 A laktanya névváltoztatása számomra is visszázs. De azért elég sok farokságot sikerült ideböfögni Mária Teréziáról.
+1
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2023.10.07. 19:08 Szia,

Sajnos nem.

Bel
Díszhuszárok.
Pontosan ugyanaz a szerepük, mint a petőfis diszelgőknek.
Felesleges vele foglalkozni.
Egyébként egyáltalán nem rossz dolog hogy seregben van lovasegység. A határtól kezdve van. még mindig egy csomó dolog ahol a ló hasznos. eszköz.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára aksurv 2023.10.07. 21:58-kor.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Laserbeak írta: 2023.10.07. 19:15 Nem az. A név választás, de főleg az indoklás arcon köpése a honvédségnek.



Whataboutism ON
MariTerka családja meg "reggel húgom-este dugom" inbreederek gyűjteménye. Annak minden következményével.
Whataboutism OFF
🥱
Nem erősséged továbbra se a történelem.
Csak szólok kb. az összes nemesi és királyi családra igaz hogy egymás között házasodtak.
Abban meg, hogy mi honvédség arcon köpése kb. a te velemenyed az utolsó ami számít.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Versecki Csaba írta: 2023.10.07. 20:48 Mit reagáltok a friss izraeli helyzetre ?
Bemegy egy ember a kocsmába. Meglátja a pultot támasztó kigyúrt kopaszt. Fogja a darts nyilakat, és nekiáll beledobálni. A kigyúrt kopasznak nyilván fáj ez, de ennyi kevés a harcképtelenné tételéhez, és csak nagyon dühös lesz. $z@rrá veri a kötekedőt. Majd bemegy a sebészetre egy tetanusz oltásért.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Poresz írta: 2023.10.07. 22:20 Bemegy egy ember a kocsmába. Meglátja a pultot támasztó kigyúrt kopaszt. Fogja a darts nyilakat, és nekiáll beledobálni. A kigyúrt kopasznak nyilván fáj ez, de ennyi kevés a harcképtelenné tételéhez, és csak nagyon dühös lesz. $z@rrá veri a kötekedőt. Majd bemegy a sebészetre egy tetanusz oltásért.
Ez nem verés lesz. Az izraeliek 50 évre akarják a problémát lerendezni tehát Mariupol 2 egy több., mint félmilliós városban.
"Fifteen years ago, as Head of the Southern Command, I came close to 'breaking the neck' [destroying] of Hamas. I was stopped by the political echelon. This phenomenon will not continue. We will change reality on the ground in Gaza for the next 50 years. What was before, will be no more. We will operate at full force. "
https://twitter.com/JoeTruzman/status/1 ... zik-644269
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Motoros sárkánnyal támadó Hamasz fegyveres, kezében magyar AMD-vel? Bár az eloágyat és a markolatát cserélték.
(Faszbukrol közbeszerezve)
FB_IMG_1696735163303.jpg
FB_IMG_1696735184303.jpg
FB_IMG_1696735195126.jpg
FB_IMG_1696735195126.jpg (13.17 KiB) Megtekintve 7975 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2023.10.08. 05:43-kor.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

aksurv írta: 2023.10.07. 23:03 Ez nem verés lesz. Az izraeliek 50 évre akarják a problémát lerendezni tehát Mariupol 2 egy több., mint félmilliós városban.
"Fifteen years ago, as Head of the Southern Command, I came close to 'breaking the neck' [destroying] of Hamas. I was stopped by the political echelon. This phenomenon will not continue. We will change reality on the ground in Gaza for the next 50 years. What was before, will be no more. We will operate at full force. "
Sajnos ezt rohadtul benézték az izraeliek. Egy ekkora támadást megszervezni és véghezvinni nem kis munka lehetett; csúfos, arcpirító kudarc az egész.
Egyébként tényleg nem értem. Mire számítottak a Dzsihád Joe-k, mi lesz? Megölnek rengeteg civilt, elrabolnak sokakat, allahuakbároznak zenei fesztiválról elhurcolt fiatal lányok hullái mellett - ezzel mit is érnek el?
Tudják jól hogy az izraelieket nem igazán a "tartsd oda a másik arcodat is" erkölcse vezeti, és brutális bosszút fognak állni. Amiben meg majd közülük halnak meg sokan, ártatlan civilek is.
Kurva hosszú már így is mindkét oldal sérelem listája, most újabb fejezetet írnak hozzá mindkét oldalon.
Ez miért volt jó? Mit old meg az hogy nosza, öljünk meg közülük nagyon sok embert, amire ők is megölnek közülünk sok embert, és akkor még keményebben gyűlölhetjük egymást??
Ott kell születni ahhoz, hogy ezt értsük.

Ilyenkor mindig eszembe jut ez a kis videó ami számomra tökéletesen kifejezi, mi megy arrafelé már több ezer éve.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

vagy megtoltak oket kicsit hirszerzessel es teknikaval hogy meg tudjak csinalni, elterelik a vilag figyelmet masrol...
TotoHU írta: 2023.10.08. 05:38 Sajnos ezt rohadtul benézték az izraeliek. Egy ekkora támadást megszervezni és véghezvinni nem kis munka lehetett; csúfos, arcpirító kudarc az egész.
Egyébként tényleg nem értem. Mire számítottak a Dzsihád Joe-k, mi lesz? Megölnek rengeteg civilt, elrabolnak sokakat, allahuakbároznak zenei fesztiválról elhurcolt fiatal lányok hullái mellett - ezzel mit is érnek el?
Tudják jól hogy az izraelieket nem igazán a "tartsd oda a másik arcodat is" erkölcse vezeti, és brutális bosszút fognak állni. Amiben meg majd közülük halnak meg sokan, ártatlan civilek is.
Kurva hosszú már így is mindkét oldal sérelem listája, most újabb fejezetet írnak hozzá mindkét oldalon.
Ez miért volt jó? Mit old meg az hogy nosza, öljünk meg közülük nagyon sok embert, amire ők is megölnek közülünk sok embert, és akkor még keményebben gyűlölhetjük egymást??
Ott kell születni ahhoz, hogy ezt értsük.

Ilyenkor mindig eszembe jut ez a kis videó ami számomra tökéletesen kifejezi, mi megy arrafelé már több ezer éve.
ingyom bingyom tálib-e?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

TotoHU írta: 2023.10.08. 05:38 Sajnos ezt rohadtul benézték az izraeliek. Egy ekkora támadást megszervezni és véghezvinni nem kis munka lehetett; csúfos, arcpirító kudarc az egész.
Egyébként tényleg nem értem. Mire számítottak a Dzsihád Joe-k, mi lesz? Megölnek rengeteg civilt, elrabolnak sokakat, allahuakbároznak zenei fesztiválról elhurcolt fiatal lányok hullái mellett - ezzel mit is érnek el?
Tudják jól hogy az izraelieket nem igazán a "tartsd oda a másik arcodat is" erkölcse vezeti, és brutális bosszút fognak állni. Amiben meg majd közülük halnak meg sokan, ártatlan civilek is.
Kurva hosszú már így is mindkét oldal sérelem listája, most újabb fejezetet írnak hozzá mindkét oldalon.
Ez miért volt jó? Mit old meg az hogy nosza, öljünk meg közülük nagyon sok embert, amire ők is megölnek közülünk sok embert, és akkor még keményebben gyűlölhetjük egymást??
Ott kell születni ahhoz, hogy ezt értsük.

Ilyenkor mindig eszembe jut ez a kis videó ami számomra tökéletesen kifejezi, mi megy arrafelé már több ezer éve.
https://youtu.be/8tIdCsMufIY?si=SVl1VQJIKJNyXrKT
Az arabok se tudatlan terroristák, mint sokan gondolják.
Pl a palesztin hatóságnak évekkel ezelőtt az FBI tanított zseniális módon kémelhárítást erre pedig rájött az iráni tudás.
Izraelben pedig több mint egy éve kormányt akarnak buktatni és általános közeleti válság van, azon hogy legfelső bíróság hozhat napi szintű politikai és kinevezési döntéseket csak az ésszerűségre, mint teljesen szubjektív tényezőre hivatkozva..Mivel legmagasabb szinteken pl. pilóták hírszerzés is ment a vita, ez biztos, hogy nem használt a hatékonysagnak.
Olyan szintű volt szethuzas, hogy akár tudatos dolog is lehetett, mert az biztos akármi lesz vége, ez a kormány bukni fog.
A háború pedig Mariupol 2 lesz orosz stílusban..
A cél Irán részéről a teljes Ábrahám békefolyamat megtorpedozasa volt ami sikerült is, mert abban városban két kő nem fog egymáson maradni.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2023.10.08. 07:17 A cél Irán részéről a teljes Ábrahám békefolyamat megtorpedozasa volt ami sikerült is, mert abban városban két kő nem fog egymáson maradni.
+1

Szerintem is a cel a beke megakadalyozasa volt.

Valoszinuleg egy haborus teruleten sok olyan kozepvezeto hadur van, aki szamara konkret veszelyt jelent az, ha megjelenik az adott helyszinen egy "bekebeli" igazsagszolgaltatas, ami pl. a rablogyilkossagokat bunteti; elsodlegesen azert, mert igy a rablogyilkossag megelozesere kizsarolt vedelmi penztol is elesik.

Remelem, hogy a tamadasnak legalabb a kozepszintu tervezoi/parancsnokai nem elik tul a honapot. Ezzel hosszu tavon bizonyitjak, hogy jobb a bekefolyamatot nem megakasztani - de nyilvan ennek csak nagyon hosszu tavon lesz hatasa, az elkovetkezo honapok/evek sokkal rosszabbak lesznek, mint a tamadas nelkul. :-(

Bel
Válasz küldése