Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.09.06. 18:58 Persze, a Sherwoodban.

Adjak telszámot?😂
Légy szíves! Annyit emlegettétek már, el kellene mennem végre megnézni a választékot. :-D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.09.06. 19:12 Légy szíves! Annyit emlegettétek már, el kellene mennem végre megnézni a választékot. :-D
No problemo! De csak munkaidőben hívjad!

06-1/264-2662
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.09.06. 19:15 No problemo! De csak munkaidőben hívjad!

06-1/264-2662
X. kerület, Kozma utca, nincs is nagyon messze. Majd valamelyik nap benézek. :-D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.09.06. 19:21 X. kerület, Kozma utca, nincs is nagyon messze. Majd valamelyik nap benézek. :-D
Adnak kabátot is ha fázol!😂
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.09.06. 19:24 Adnak kabátot is ha fázol!😂
Csupa nyájas ember, a jó hírük megelőzi őket! :-D
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Akkor módosítunk a kérdésen. :D
Beszerezhető bármilyen úton halandó magyarként?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

Kojak írta: 2023.09.06. 21:06 Akkor módosítunk a kérdésen. :D
Beszerezhető bármilyen úton halandó magyarként?
Töltesz egyet magadnak;) mint éles lőszer 38/357-be

(Ha van engedélyed tőtire, jah és ha még szerencsés voltál hogy osztott neked kártyát anno az igrend :lol: :lol: ))
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

vato írta: 2023.09.06. 21:17 Töltesz egyet magadnak;) mint éles lőszer 38/357-be

(Ha van engedélyed tőtire, jah és ha még szerencsés voltál hogy osztott neked kártyát anno az igrend :lol: :lol: ))
.38 Spec. kaliberű fegyverem van, töltésre engedély (és tudás) nincs, de egyébként is tesztelni szerettem volna.
Azért home made gumis lőszerre is kíváncsi lennék, de azt ugye a töltője nem adhatja át más személynek...
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

Kojak írta: 2023.09.06. 21:25 .38 Spec. kaliberű fegyverem van, töltésre engedély (és tudás) nincs, de egyébként is tesztelni szerettem volna.
Azért home made gumis lőszerre is kíváncsi lennék, de azt ugye a töltője nem adhatja át más személynek...
Szerintem kezdésnek töltsd bele előröl a gumit, hatra meg a riasztót;) probaltam már élesből, működött, bar akkor sebességet nem mértem még..

Egy jo töltő kell hozzá ami a 9es lyukba belöki a gumit (legalább 12es tegyél bele)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

vato írta: 2023.09.06. 21:31 Szerintem kezdésnek töltsd bele előröl a gumit, hatra meg a riasztót;) probaltam már élesből, működött, bar akkor sebességet nem mértem még..

Egy jo töltő kell hozzá ami a 9es lyukba belöki a gumit (legalább 12es tegyél bele)
Vagy 10-est, az könnyen belemegy, egymás mögé több is...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kojak írta: 2023.09.06. 21:25 .38 Spec. kaliberű fegyverem van, töltésre engedély (és tudás) nincs, de egyébként is tesztelni szerettem volna.
Azért home made gumis lőszerre is kíváncsi lennék, de azt ugye a töltője nem adhatja át más személynek...
A nem szép, de a Te helyzetedbeb teljesen törvényes megoldás, ami megközelíti a szóban forgó szereti gumis lőszer ballisztikát teljesítményét: 10, vagy 12mm az éles .38-as dobjába, hátulról pedig 9mm Knall riasztó. Légrést ne hagyjál közte. Így gyk kapsz egy éles Pitbullt :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.09.07. 00:46 A nem szép, de a Te helyzetedbeb teljesen törvényes megoldás, ami megközelíti a szóban forgó szereti gumis lőszer ballisztikát teljesítményét: 10, vagy 12mm az éles .38-as dobjába, hátulról pedig 9mm Knall riasztó. Légrést ne hagyjál közte. Így gyk kapsz egy éles Pitbullt :lol:
Ezeket az okosságokat sokszor próbáltuk, de igazából azon kívül, hogy erős és sokkal pontosabb, mint az akasztózott gumisok, más konzekvencia nem vonható le belőle.

Hiszen nem tudjuk a gyári .380 ME Gum esetében használt lőpor mennyiségét és fajtáját, a lövedék anyagát, shore keménységét, és nem tudjuk, hogy a az itthon illegális traumatikus fegyver, amiből kilövésre tervezték, milyen szűkítésekkel rendelkezik a dobban és csőben. Fogalmunk nincs.

Még ha tudnánk ilyen lőszert szerezni (ami .38-as éles revolverhez 100% legális), az éles, szűkítetlen dobos és huzagolt csövű revolverből lőve semmi köze nem lesz az elért energiának vagy szórásképnek a traumatikusból elérhetőre.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Úgy tűnik, ezen a héten csupa ilyen totálisan elmebaj fegyverújdonság jön szembe:-))
.44 Magnum Cyclops a Bond Arms-tól:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/44-magn ... -arms-tol/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Nézem pl. ezt a Manurhin M73 videót, hogy így segít a markolat a gyors ismétlésekben, meg milyen finom szerkezet, stb., csitrilliós árért cserébe.
https://www.youtube.com/watch?v=O0w2x3COYlk

Szerinted, mint Chiappa Rhino tulajdonos, miért nem tarolta le a revolverpiacot a Rhino sokkal jobban? Egy tippem van, hogy a kinézete nem tetszik sokaknak, én mondjuk imádom, az igaz.
Chiappa-Rhino-60DS.jpg
Petya357 írta: 2023.09.02. 16:55
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

montecarlo írta: 2023.09.08. 11:26 Nézem pl. ezt a Manurhin M73 videót, hogy így segít a markolat a gyors ismétlésekben, meg milyen finom szerkezet, stb., csitrilliós árért cserébe.


Szerinted, mint Chiappa Rhino tulajdonos, miért nem tarolta le a revolverpiacot a Rhino sokkal jobban? Egy tippem van, hogy a kinézete nem tetszik sokaknak, én mondjuk imádom, az igaz.
Rhino: most volt szerencsém lőni vele pár hete, Petya fórumtárs jóvoltából. Sikerült versenyen egyből 141 kört összebogarásznom vele, úgy hogy előtte még sosem lőttem a fegyverrel.
A markolata nekem kicsit csutka, de ez persze cserélhető. A hátrarúgása Fiocchi wad cutterrel minimális volt, köszönhetően az unortodox elrendezésének. Mintha egy .22-essel lőttem volna, elképesztő! Pokoli jó pisztoly, rákerült a "kell egy ilyen" listára, egyszer simán lehet hogy veszek egyet. :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

montecarlo írta: 2023.09.08. 11:26 Nézem pl. ezt a Manurhin M73 videót, hogy így segít a markolat a gyors ismétlésekben, meg milyen finom szerkezet, stb., csitrilliós árért cserébe.
https://www.youtube.com/watch?v=O0w2x3COYlk

Szerinted, mint Chiappa Rhino tulajdonos, miért nem tarolta le a revolverpiacot a Rhino sokkal jobban? Egy tippem van, hogy a kinézete nem tetszik sokaknak, én mondjuk imádom, az igaz.

Chiappa-Rhino-60DS.jpg
Mert a revolvervásárlók jellemzően konzervatívak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

montecarlo írta: 2023.09.08. 11:26 Nézem pl. ezt a Manurhin M73 videót, hogy így segít a markolat a gyors ismétlésekben, meg milyen finom szerkezet, stb., csitrilliós árért cserébe.
https://www.youtube.com/watch?v=O0w2x3COYlk

Szerinted, mint Chiappa Rhino tulajdonos, miért nem tarolta le a revolverpiacot a Rhino sokkal jobban? Egy tippem van, hogy a kinézete nem tetszik sokaknak, én mondjuk imádom, az igaz.

Chiappa-Rhino-60DS.jpg
Szia! Három okot látok

Az első, az amit Gvass1 írt. A revolvervásárlók konzervatívak, köztük is felülreprezentálva vannak az uncsi vén szivarok - mint pl én :) Az eleve kicsi revolver szegmens egy része western, ami eleve kizáró ok. Aki nagyon innoválni akar, az inkább vesz öntöltő Alient mint Rhinot.

A második, az az ára. Drága. Sokkal olcsóbb egy Taurus. A S&W-ból is nem a széria fegyverek, hanem inkább a Performance Center gyári tuning árazásához hasonlít, ami legalább ugyanolyan jó.

A harmadik, hogy túl későn érkezett. A revolverek kora hanyatlik. Minden, amit tud egy Rhino, megoldható öntöltőben. Minden. Önvédekem, revdvédelem, hadi cél - minden le van fedve - és jól, vagy jobban. Vadászatra erősebb maroklőfegyvert szoktak használni, Rhinoban az Alu tok miatt .357 mag és .40S&W a maximum.
A céllövészet lehetne egy nagyon jó nisé, de nem lehet - az ISSF szabályoknak nem felel meg, versenyelőnyt jelent a túl alacsonyan elhelyezkedő csőtengely - és hát valahol pont ez a fegyver lényeg :) szóval minden létező olimpiai szám , mindenhol a viágon kuka.
Amatőr szinten csak a hazait ismerem, de ott is. Az MSSZ nem engedélyezi 25 méter hazai pontra, “mert hogy ISSF”. Az MDKLSzben nincs ilyen ökörség gyorspontra, de ott 5 másodoercebként fel kell húzni minden lövéskor, gyors tempóban ugyanolyan jól lövök Shadowwal mert nem kell kizökkenni.
A sziluett lövészeten is csak a hazai, 50m-és lebutított számban használható, a komoly nemzetközi 100m és 200m számokban már az ISSF szabályok korlátozzák - úgy, mint az olimpiai sportoknál. Pedig nagyon jó lenne erre, és pl nem kellett volna még egy .44 magnum revolvert vennem ha lehetne.
IDPAra tökéletes - de alig versenyzik valaki revolverrel :(
A réteg piacban is jó réteg az IPSC revolver lövők. Ők azért többen vannak a világon mint IDPA lövők. a 9x19 és a .40S&W moonclipes szerintem direkt nekik készült - de ők is tudnak 8 lövetű smisszenvesszont venni, a Rhino pedig csak hatlövetű, ez sem segít, gyakrabban kell újratölteni.

Szóval ezért. Olcsón vettem eGunon, nagyon szeretem, imádok vele Steelt IDPAt , meg mindent is lőni, sörösdoboztól mikrohullámú Sütő ig :) nagyon szerethető és nagyon nagyon jó fegyver - de nem fog széles néprétegeket meghódítani.

Köszönöm a kérdést - remélem, hogy használható a válaszom
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

montecarlo írta: 2023.09.08. 11:26 Nézem pl. ezt a Manurhin M73 videót, hogy így segít a markolat a gyors ismétlésekben, meg milyen finom szerkezet, stb., csitrilliós árért cserébe.
https://www.youtube.com/watch?v=O0w2x3COYlk
Az MR73 lehet, hogy arra a célra, amire eredetileg készült (napi ~100 db, teljes töltetű .357 Magnum lőszer ellövése, minden nap, éveken keresztül), a legjobb (vagy inkább: az egyedüli) megoldás, de más célra szvsz vannak jobb választások, feleannyiért is. Nyilván ez a saját, egy példányos mintavételi eljáráson alapuló, némileg szubjektív véleményem - de ez van :twisted:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Petya357 írta: 2023.09.08. 12:19 Szia! Három okot látok

Az első, az amit Gvass1 írt. A revolvervásárlók konzervatívak, köztük is felülreprezentálva vannak az uncsi vén szivarok - mint pl én :) Az eleve kicsi revolver szegmens egy része western, ami eleve kizáró ok. Aki nagyon innoválni akar, az inkább vesz öntöltő Alient mint Rhinot.

A második, az az ára. Drága. Sokkal olcsóbb egy Taurus. A S&W-ból is nem a széria fegyverek, hanem inkább a Performance Center gyári tuning árazásához hasonlít, ami legalább ugyanolyan jó.

A harmadik, hogy túl későn érkezett. A revolverek kora hanyatlik. Minden, amit tud egy Rhino, megoldható öntöltőben. Minden. Önvédekem, revdvédelem, hadi cél - minden le van fedve - és jól, vagy jobban. Vadászatra erősebb maroklőfegyvert szoktak használni, Rhinoban az Alu tok miatt .357 mag és .40S&W a maximum.
A céllövészet lehetne egy nagyon jó nisé, de nem lehet - az ISSF szabályoknak nem felel meg, versenyelőnyt jelent a túl alacsonyan elhelyezkedő csőtengely - és hát valahol pont ez a fegyver lényeg :) szóval minden létező olimpiai szám , mindenhol a viágon kuka.
Amatőr szinten csak a hazait ismerem, de ott is. Az MSSZ nem engedélyezi 25 méter hazai pontra, “mert hogy ISSF”. Az MDKLSzben nincs ilyen ökörség gyorspontra, de ott 5 másodoercebként fel kell húzni minden lövéskor, gyors tempóban ugyanolyan jól lövök Shadowwal mert nem kell kizökkenni.
A sziluett lövészeten is csak a hazai, 50m-és lebutított számban használható, a komoly nemzetközi 100m és 200m számokban már az ISSF szabályok korlátozzák - úgy, mint az olimpiai sportoknál. Pedig nagyon jó lenne erre, és pl nem kellett volna még egy .44 magnum revolvert vennem ha lehetne.
IDPAra tökéletes - de alig versenyzik valaki revolverrel :(
A réteg piacban is jó réteg az IPSC revolver lövők. Ők azért többen vannak a világon mint IDPA lövők. a 9x19 és a .40S&W moonclipes szerintem direkt nekik készült - de ők is tudnak 8 lövetű smisszenvesszont venni, a Rhino pedig csak hatlövetű, ez sem segít, gyakrabban kell újratölteni.

Szóval ezért. Olcsón vettem eGunon, nagyon szeretem, imádok vele Steelt IDPAt , meg mindent is lőni, sörösdoboztól mikrohullámú Sütő ig :) nagyon szerethető és nagyon nagyon jó fegyver - de nem fog széles néprétegeket meghódítani.

Köszönöm a kérdést - remélem, hogy használható a válaszom
Még egy dolgot tennék a Rhino kérdéshez hozzá.

Ezzel bizony LŐNI KELL, hogy elhidd a reklámszövegeket. Anélkül senki nem lesz meggyőzve. És még az USA-ban is a fegyverboltok elenyésző részénél van ott helyben a lőtér, ahol van kipróbálható ilyen drága és ritka típus.

Mert KIPRÓBÁLÁS NÉLKÜL mit lát az egységsugarú redneck revolvervásárló?

Kép

vs.

Kép

A felső ijesztően ronda és többe kerül. And NOT Made in USA. Decided.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Petya357 írta: 2023.09.08. 12:19
Az első, az amit Gvass1 írt. A revolvervásárlók konzervatívak, köztük is felülreprezentálva vannak az uncsi vén szivarok - mint pl én :) Az eleve kicsi revolver szegmens egy része western, ami eleve kizáró ok. Aki nagyon innoválni akar, az inkább vesz öntöltő Alient mint Rhinot.
Vén szivarok ide, retró életérzés oda, veszettül jó lőni a Rhino-val! A sütését is piszkosul eltalálták, a hátrarúgása, vagyis inkább annak a hiánya, az pedig tényleg sápasztó. Nagy élmény volt, köszönet érte!

Csak eljátszom a gondolattal: ezt az elrendezést és működést végül is akár Samuel Colt is kitalálhatta volna, és akkor ez lenne a a vágyott a retró érzésre fogékonyak körében. :D
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Én még soha nem lőttem Rhino-val (sajnos), de nekem nagyon tetszik a futurisztikussága, az, hogy próbáltak valami újat, modernebbet összehozni egy forgóból, és hogy mindezt esztétikusan tették (alsó dobfurattal szintben lévő csővel én még ha megszakadok is, akkor sem tudtam volna ilyen szépen, arányosan megrajzolni a fegyvert).
Ennek ellenére amikor egy old school revolvert meglátok, akkor dobban meg a szívem, és nálam is egy rozsdamentes acél, j-frame .38 Spec. Rossi van otthon a szekrényben (Dupla Pitbull pedig az oldalamon).
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Szabályok nem engedik, értem, ez nagyon releváns, ezt nem tudtam. Plusz igen, az öntöltők viszik a prímet gyakorlatban, "hobbirevolverezők" jó része pedig valszeg a klasszikus vonalat szereti.
Petya357 írta: 2023.09.08. 12:19 Szia! Három okot látok

Az első, az amit Gvass1 írt. A revolvervásárlók konzervatívak, köztük is felülreprezentálva vannak az uncsi vén szivarok - mint pl én :) Az eleve kicsi revolver szegmens egy része western, ami eleve kizáró ok. Aki nagyon innoválni akar, az inkább vesz öntöltő Alient mint Rhinot.

A második, az az ára. Drága. Sokkal olcsóbb egy Taurus. A S&W-ból is nem a széria fegyverek, hanem inkább a Performance Center gyári tuning árazásához hasonlít, ami legalább ugyanolyan jó.

A harmadik, hogy túl későn érkezett. A revolverek kora hanyatlik. Minden, amit tud egy Rhino, megoldható öntöltőben. Minden. Önvédekem, revdvédelem, hadi cél - minden le van fedve - és jól, vagy jobban. Vadászatra erősebb maroklőfegyvert szoktak használni, Rhinoban az Alu tok miatt .357 mag és .40S&W a maximum.
A céllövészet lehetne egy nagyon jó nisé, de nem lehet - az ISSF szabályoknak nem felel meg, versenyelőnyt jelent a túl alacsonyan elhelyezkedő csőtengely - és hát valahol pont ez a fegyver lényeg :) szóval minden létező olimpiai szám , mindenhol a viágon kuka.
Amatőr szinten csak a hazait ismerem, de ott is. Az MSSZ nem engedélyezi 25 méter hazai pontra, “mert hogy ISSF”. Az MDKLSzben nincs ilyen ökörség gyorspontra, de ott 5 másodoercebként fel kell húzni minden lövéskor, gyors tempóban ugyanolyan jól lövök Shadowwal mert nem kell kizökkenni.
A sziluett lövészeten is csak a hazai, 50m-és lebutított számban használható, a komoly nemzetközi 100m és 200m számokban már az ISSF szabályok korlátozzák - úgy, mint az olimpiai sportoknál. Pedig nagyon jó lenne erre, és pl nem kellett volna még egy .44 magnum revolvert vennem ha lehetne.
IDPAra tökéletes - de alig versenyzik valaki revolverrel :(
A réteg piacban is jó réteg az IPSC revolver lövők. Ők azért többen vannak a világon mint IDPA lövők. a 9x19 és a .40S&W moonclipes szerintem direkt nekik készült - de ők is tudnak 8 lövetű smisszenvesszont venni, a Rhino pedig csak hatlövetű, ez sem segít, gyakrabban kell újratölteni.

Szóval ezért. Olcsón vettem eGunon, nagyon szeretem, imádok vele Steelt IDPAt , meg mindent is lőni, sörösdoboztól mikrohullámú Sütő ig :) nagyon szerethető és nagyon nagyon jó fegyver - de nem fog széles néprétegeket meghódítani.

Köszönöm a kérdést - remélem, hogy használható a válaszom
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Kojak írta: 2023.09.08. 15:30 Én még soha nem lőttem Rhino-val (sajnos), de nekem nagyon tetszik a futurisztikussága, az, hogy próbáltak valami újat, modernebbet összehozni egy forgóból, és hogy mindezt esztétikusan tették (alsó dobfurattal szintben lévő csővel én még ha megszakadok is, akkor sem tudtam volna ilyen szépen, arányosan megrajzolni a fegyvert).
Ennek ellenére amikor egy old school revolvert meglátok, akkor dobban meg a szívem, és nálam is egy rozsdamentes acél, j-frame .38 Spec. Rossi van otthon a szekrényben (Dupla Pitbull pedig az oldalamon).
Igen.
Lőttem már Rhinoval, megdöbbentő a különbség egy hagyományos revolverhez képest.
Tisztelem a benne lévő innovációt, mert okoskodni sokan tudnak, de a megszokottól eltérő (jobb) működő fegyvert létrehozni kevesen.
Ha 100 évvel korábban jelenik meg, lehet hogy a Rhino lett volna az elterjedt revolverforma, és azt látnánk szépnek. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Kojak írta: 2023.09.08. 15:30
Ennek ellenére amikor egy old school revolvert meglátok, akkor dobban meg a szívem, és nálam is egy rozsdamentes acél, j-frame .38 Spec. Rossi van otthon a szekrényben.
Nekem egy .357 mag (Rossi M711) van, csak szerelemből, a másik 2, funkcionális .357mellett. :D
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
waltherlg400
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2022.07.26. 16:20
Tartózkodási hely: /bin/yash
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: waltherlg400 »

Chiappa rhino vonalon itt van ez:
RDT_20230909_1805296664453503381005533_resized.jpg
12,7x55 mm kaliber :o
Rögtön szép a rhino :D
https://en.m.wikipedia.org/wiki/RSh-12
arch gnu/linux egyébként
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

waltherlg400 írta: 2023.09.09. 18:10 Chiappa rhino vonalon itt van ez:
RDT_20230909_1805296664453503381005533_resized.jpg
12,7x55 mm kaliber :o
Rögtön szép a rhino :D
https://en.m.wikipedia.org/wiki/RSh-12
Olyan szép, mint a khm.. egyik hazai gyártó nagyon korai termékei.

Odaát rengeteg ilyen érdekesség van, amit megálmod egy tehetséges mérnök, lefejleszt egy megszállott konstruktor csapat, gyártanak is egy kis szériát okosba’ - mindezt mondjuk a ЦНИИ ТочМаш és hasonló állami “Tula Performansz Szenter”ek. :lol: Utána szépen csendben elfelejtődik, mert nincs pénzt és igazi rendzseresítési szándék mögötte. :(

Hadonló műfaj, csak teljesen más, hangtalan lőszerhez:
https://en.wikipedia.org/wiki/OTs-38_St ... prov=sfti1
IMG_4351.jpeg
A látszat csal: a cső itt is alul van, fent egy beépített lézer kapott helyet :) Igen, “az a Sztecskin” tervezte.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Mzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2022.07.20. 06:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mzoli »

Van esetleg rá statisztika, hogy optikával/reddottal és nyílt irányzékkal mekkora a különbség? Gondolok arra, hogy pl. ugyanazon a napon, ugyanaz a versenyző, ugyanazzal a fegyverrel pontot lő, akkor mi lenne a különbség? Én érzésre 10-15%-ot gondolnék, azaz ha valaki mondjuk gyorspontban 100 pontot ér el nyílt irányzékkal akkor reddot-al 110/115 pontot. Ez csak egy tipp, lehet sokkal nagyobb a különbség. Érdekel bármi tapasztalat vagy statisztika. Illetve dinamikus lövészet esetén (mondjuk steel) ott időben hány százalék a különbség átlagban (ha van)?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mzoli írta: 2023.09.09. 20:52 Van esetleg rá statisztika, hogy optikával/reddottal és nyílt irányzékkal mekkora a különbség? Gondolok arra, hogy pl. ugyanazon a napon, ugyanaz a versenyző, ugyanazzal a fegyverrel pontot lő, akkor mi lenne a különbség? Én érzésre 10-15%-ot gondolnék, azaz ha valaki mondjuk gyorspontban 100 pontot ér el nyílt irányzékkal akkor reddot-al 110/115 pontot. Ez csak egy tipp, lehet sokkal nagyobb a különbség. Érdekel bármi tapasztalat vagy statisztika. Illetve dinamikus lövészet esetén (mondjuk steel) ott időben hány százalék a különbség átlagban (ha van)?
Pont egy ilyen kísérleten gondolkodtam, de még nem próbáltam ki. Pontot nem terveztem lőni, csak steelt, de lehet azt is kipróbálom majd. Érzésre azt mondanám, hogy köregységben nem hiszem, hogy akármi különbség lenne. Gyorsaságban biztos vagyok benne, hogy hoz, de fogalmam sincs mennyit.
Amúgy nagyon sokmindentől függ. Ha valakinek rossz a szeme, lehet, hogy a dot sokat segít, de lehet egy másik fémirányzék, vagy zárt irányzék adott esetben méginkább, ki tudja. Ha túl nagy a piros pont, akkor lehet, hogy egy jó fémmel sokkal precízebb tudsz lenni. Aztán ott az egyéni preferencia is, de a fényviszonyok sem elhanyagolható faktor. Szóval ez nem ilyen fekete-fehér dolog.
A nagyítós megoldások meg megint egy másik világ, ott meg a túl nagy nagyítás is zavaró lehet kézből lőve.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

waltherlg400 írta: 2023.09.09. 18:10 Chiappa rhino vonalon itt van ez:
RDT_20230909_1805296664453503381005533_resized.jpg
12,7x55 mm kaliber :o
Rögtön szép a rhino :D
https://en.m.wikipedia.org/wiki/RSh-12
Szerintem a tervezőcsapatot a Mateba Model 6 Unica ihlette meg: "öntöltőtlenítették", mert úgy egyszerűbb és olcsóbb.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Mzoli írta: 2023.09.09. 20:52 Van esetleg rá statisztika, hogy optikával/reddottal és nyílt irányzékkal mekkora a különbség? Gondolok arra, hogy pl. ugyanazon a napon, ugyanaz a versenyző, ugyanazzal a fegyverrel pontot lő, akkor mi lenne a különbség? Én érzésre 10-15%-ot gondolnék, azaz ha valaki mondjuk gyorspontban 100 pontot ér el nyílt irányzékkal akkor reddot-al 110/115 pontot. Ez csak egy tipp, lehet sokkal nagyobb a különbség. Érdekel bármi tapasztalat vagy statisztika. Illetve dinamikus lövészet esetén (mondjuk steel) ott időben hány százalék a különbség átlagban (ha van)?
Nem annyira bonyolult, mint amilyennek tűnik ;) Ránézésre is egészen jól lekövethető, ha megnézed több dinamikus versenynek a részletes eredményét practiscore-on , vagy a legegyszerűbb IDPAnál az összesítettet az MDLSZ honlapon. Egy verseny semmit sem számít - lehetnek jobb vagy rosszabb lövök mindkét divizióban, jobb vagy rosszabb napja az adott lövőnek, a pályák “fémirányzék barátok” vagy sem, stb stb. De ha megnézed mondjuk már 3-5 verseny jegyzékét, hogy mindegyikben a 3 legjobb iron sight ideje hogy viszonyul a 3 legjobb optic időhöz, akkor ezek mind kiegyenlítődnek, és elég biztosan kirajzolódik . A múltkor amikor néztem nekem kb 15-20% jött ki. de szinte mindig több, mint 10%!.

Ha nagyon tudományosan szeretnénk megmérni, konfidenciaintervallummal és hasonló úri huncutságokkal, az sem nehéz -de sokat kel lőni :) kell legalább 2 lövő, és mindketten 3x2 vagyis fejenként 6x , összesen 12x kell végig löni ugyanazt a pályát. Praktikusan egy qualifyert, (az egyszerűsített 5x5 vagy inkább a teljeset) - mert ezeket direkt úgy tervezték, hogy elég reprezentatívak legyenek. A fegyver legyen ugyanaz - először mindenki minden alkalmat optikával, utána levenni - hogy ne legyen fel-lecszerelési hiba. Célszoftrverbe (vagy bemakrózott Excellbe) beírod az eredményeket, és megvan 95%-os biztonsággal a két fegyverből adódó hiba, vs a lövő- a lövő hibája. Műszeres kézi méréseknél használatos ez a módszer, R&R (Repeatability and Reliability) vizsgálat - pint arra találták ki, hogy emberi hiba v műszer hiba között igazságot lehessen tenni. Megboldogult ifjú koromban a gyárban sokk ilyet csinálhattam a technikusokkal :)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Erdekes, hogy en nyilt iranyzekkal jobban lovok mint optikaval. Igaz ez pisztolyra es puskara egyarant. Pontra es dinamikusra is. Nem tudom mi az oka. Amikor meg lehetett sokszor indultam az optikai versenyszamban nyilt iranyzekkal:)
Tokmányos Lomposzaurusz
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Vizimalac írta: 2023.09.10. 08:59 Erdekes, hogy en nyilt iranyzekkal jobban lovok mint optikaval. Igaz ez pisztolyra es puskara egyarant. Pontra es dinamikusra is. Nem tudom mi az oka. Amikor meg lehetett sokszor indultam az optikai versenyszamban nyilt iranyzekkal:)
Szia,
ezt a szövegkörnyezetből ítélve inkább statikus lövészetre mondod, ugye?
Gyorsponton jó fegyverrel, jó irányzékkal nekem kb mindegy a pisztolynál. Puskánál jobban megy alacsony nagyítású távcsővel. Pontlövészetnél nagyon számít, hogy mit szokott meg az ember. Ott igazából csak a pontosság számít, a dinamikus an pedig a pontosság mellett legalább ugyanannyira a sebesség is - egy red főtt nem feltétlenül hiperpontos, sőt, de feltétlenül gyorsabb, és kielégítően pontos is. Én is nyílt irányzékon szocializálódtam, úgyhogy nem lép meg amit írsz.

Vagy dinamikusra is ez Nálad a helyzet? Ott szinte mindenkinek, szinte mindig jobban megy red dottal. LVPO (pl 1x-6x tavcső) kicsit rosszabb közelre, mint a red dot, de még mindig jobb szokott lenni, mint a fém. Dinamikusoknál is megszokás kell hozzá, de gyorsan (pár edzés) és nem lassan (évek) szoktak átállni a népek. A lenti írásom dinamikus szakágat feltételezett - elnézést kérek, hogy ezt nem emeltem ki.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Ilyet még nem láttam! Kár, hogy hétközben van. Banánból kehet pálinkát főzni? 🤔😂

https://portal.mdlsz.com/versenynaptar/2278


Gyorspont és hazai versenyszámok - Minősítő verseny BANÁN KUPA 1

Verseny típusa: Gyorspont
Divízió: Gyorspont - KKPI - Nyílt, Gyorspont - KKPI - Optika, Gyorspont - NKPI - Nyílt, Gyorspont - NKPI - Optika, Gyorspont - KKPU - Nyílt, Gyorspont - KKPU - Optika, Gyorspont - NKPU - Nyílt, Gyorspont - NKPU - Optika

A verseny sorozat 3 egymást követő héten a délutáni időpontokban kerül megtartásra.

A három versenyen résztvevők közül a legtöbb köregységet elérő versenyző /bármely versenyszámot tekintve/ BANÁNT kap :)

Az első helyezett 3 karton, a második 2 karton , a harmadik 1 karton mennyiségben :)

A nyeremény átvételére az utolsó versenynapon az eredmény hirdetés után van lehetőség 2023.09.28
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Mzoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2022.07.20. 06:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Mzoli »

Petya357 írta: 2023.09.10. 00:10 Nem annyira bonyolult, mint amilyennek tűnik ;) Ránézésre is egészen jól lekövethető, ha megnézed több dinamikus versenynek a részletes eredményét practiscore-on , vagy a legegyszerűbb IDPAnál az összesítettet az MDLSZ honlapon. Egy verseny semmit sem számít - lehetnek jobb vagy rosszabb lövök mindkét divizióban, jobb vagy rosszabb napja az adott lövőnek, a pályák “fémirányzék barátok” vagy sem, stb stb. De ha megnézed mondjuk már 3-5 verseny jegyzékét, hogy mindegyikben a 3 legjobb iron sight ideje hogy viszonyul a 3 legjobb optic időhöz, akkor ezek mind kiegyenlítődnek, és elég biztosan kirajzolódik . A múltkor amikor néztem nekem kb 15-20% jött ki. de szinte mindig több, mint 10%!.
Jó ötlet. Elkezdtem kíváncsiságból legyújteni azon versenyek, azon versenyszámait, ahol legalább 10-10 versenyző mért ideje szerepelt ugyanabban a kategóriában optikával és nélküle (mindenhol a top5-öt). Abbahagytam, amikor az egyik eredménynél az optikások roszabb időket produkáltak mint a nyílt irányzékkal lövők. Ami félrevitte/félreviszi az ebből adódó statisztikát, az amikor sokkal többen lőnek egy adott versenyszámot (mondjuk 30-an, 40-en lőnek nyílt irányzékkkal és mondjuk csak 10-en optikával). Ekkor jobbak a nyílt irányzék eredményei. De elmondható hogy az optikával lőtt értékek legtöbbször jobbak.

Egyértelmű értéket és vagy %ot nehéz így mérni, mert nagy a szórás, sok az eltérés, sok a változó. Lehetne névre keresni és egyezéseket találni (ugyanazon a versenyen, ugyanaz a versenyzó, ugyanabban a versenyszámban), de ez már több idő mint amit rászánok manuálisan. Ha meglenne az mdlsz adatbázisa (tavalyi és/vagy idei) akkor onnan lehetne szép statisztikákat legyűjteni, kézzel ez felejtős.

Érdekes amit Vizimalac és Petya is ír, a statikus és dinamikus közti különbség is releváns, illetve ki mivel szokta meg. És egyértelműen a jó/rossz szem(látás) egy másik tényező, lehetne korosztályokra is lebontani, hogy amint idővel romik a résztvevők szeme miként változik ez az arány. A sok versenyadatból sok érdekes adatot lehetne kimutatni.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

temahoz lazan kapcsolodik, csak ugy erdekesseg keppen.
1x eve mikor meg nem volt annyira elterjedve az optika azt vettem eszre hogy par egyebkent atlagos lovo elkezdett abban a szamban indulni mert igy jottek az ermek.
aztan kicsit jobb lovok is rajottek erre es ok is atnyergeltek, igy nekik kezdtek el jonni az ermek.
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Mzoli írta: 2023.09.10. 09:47 Jó ötlet. Elkezdtem kíváncsiságból legyújteni azon versenyek, azon versenyszámait, ahol legalább 10-10 versenyző mért ideje szerepelt ugyanabban a kategóriában optikával és nélküle (mindenhol a top5-öt). Abbahagytam, amikor az egyik eredménynél az optikások roszabb időket produkáltak mint a nyílt irányzékkal lövők. Ami félrevitte/félreviszi az ebből adódó statisztikát, az amikor sokkal többen lőnek egy adott versenyszámot (mondjuk 30-an, 40-en lőnek nyílt irányzékkkal és mondjuk csak 10-en optikával). Ekkor jobbak a nyílt irányzék eredményei. De elmondható hogy az optikával lőtt értékek legtöbbször jobbak.

Egyértelmű értéket és vagy %ot nehéz így mérni, mert nagy a szórás, sok az eltérés, sok a változó. Lehetne névre keresni és egyezéseket találni (ugyanazon a versenyen, ugyanaz a versenyzó, ugyanabban a versenyszámban), de ez már több idő mint amit rászánok manuálisan. Ha meglenne az mdlsz adatbázisa (tavalyi és/vagy idei) akkor onnan lehetne szép statisztikákat legyűjteni, kézzel ez felejtős.

Érdekes amit Vizimalac és Petya is ír, a statikus és dinamikus közti különbség is releváns, illetve ki mivel szokta meg. És egyértelműen a jó/rossz szem(látás) egy másik tényező, lehetne korosztályokra is lebontani, hogy amint idővel romik a résztvevők szeme miként változik ez az arány. A sok versenyadatból sok érdekes adatot lehetne kimutatni.
Vakami nem stimmel… Puskával mindig több optikás szokott lenni, mint nyílt irányzékos.. :o vagy csak pisztolyt néztél? ;)

Ha kevesebb, mint 5 induló van, az valóban torzít. Puskánál a nyílt irányzékosok, pisztolynál a carry opticosok vannak kesesebben. A red dotok aránya pedig folyamatosan nő, ahogy egyre megfizethetőbb és jobb lesz. Ez a megatrend.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: bel »

Mzoli írta: 2023.09.09. 20:52 Van esetleg rá statisztika, hogy optikával/reddottal és nyílt irányzékkal mekkora a különbség? Gondolok arra, hogy pl. ugyanazon a napon, ugyanaz a versenyző, ugyanazzal a fegyverrel pontot lő, akkor mi lenne a különbség? Én érzésre 10-15%-ot gondolnék, azaz ha valaki mondjuk gyorspontban 100 pontot ér el nyílt irányzékkal akkor reddot-al 110/115 pontot. Ez csak egy tipp, lehet sokkal nagyobb a különbség. Érdekel bármi tapasztalat vagy statisztika. Illetve dinamikus lövészet esetén (mondjuk steel) ott időben hány százalék a különbség átlagban (ha van)?
Szia,

A tobbiekkel egyetertve: ez nagyon egyeni.

Pl. en lottem mar versenyt kolcson CarryOptic pisztollyal, es meg annal is rosszabbat lottem vele, mint a sajat nyilt iranyzekos pisztolyommal. Vagyis ahogy (implicit) Petya irta, ha nincs elotte par edzes, akkor bizony dinamikus versenyen is rosszabb lesz az optikas eredmeny. Ugyanugy, mint ahogy egy jelentosen mas sutesu fegyverrel is rosszabb lenne az eredmeny: egyszeruen azert, mert szokatlan.

A kovetkezo nagyon egyeni dolog a szem alkalmazkodokepessege, ami atlagembernel 50 eves kora korul kezd igazan szamitani, mert ez elott tud felvaltva fokuszalni az elso iranyzekra es a celra, ez utan is, csak kozbe kell iktatni egy szemuvegcseret :-(.
Amikor meg "csak" ott tart az ember, hogy kizarolag nyujott kezzel tud olvasni (az utcai szemuvegben), akkor 5 even belul mar nyujtott kezzel sem fog tudni.

A harmadik szinten meghatorozo kerdes, hogy milyen jellegu loveszetre gondolsz?
Ezt en sem tudom jobban megfogalmazni a reddottal kapcsolatban: "nem feltétlenül hiperpontos, sőt, de feltétlenül gyorsabb, és kielégítően pontos is"
Tehat ha statikus pontloveszet, fiatal versenyzovel, akkor szerintem kifejezetten ROSSZABB a red-dot, mint a fem (nyilt) iranyzek.

Ha fontos az ido (SAS/IDPA/IPSC/Steel), akkor nagysagrendileg azonos gyakorlottsag mellett a fiatal lovo jobb eredmenyt fog elerni reddottal (az idos meg rosszabbat reddot nelkul).

Es nyilvanvaloan tavoli/kicsi celra a tavcso valo, minden mas hatalmas hatranyban van vele szemben; szerintem tobb kulonbozo tavolsagra loves eseten a klasszikus, pl. AK-n megszokott nyilt iranyzek rosszul hasznalhato, de a reddot meg meg rosszabbul (mivel egyetlen tavolsagra van belove).

Bel
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Petya357 írta: 2023.09.10. 09:24 Szia,
ezt a szövegkörnyezetből ítélve inkább statikus lövészetre mondod, ugye?
Gyorsponton jó fegyverrel, jó irányzékkal nekem kb mindegy a pisztolynál. Puskánál jobban megy alacsony nagyítású távcsővel. Pontlövészetnél nagyon számít, hogy mit szokott meg az ember. Ott igazából csak a pontosság számít, a dinamikus an pedig a pontosság mellett legalább ugyanannyira a sebesség is - egy red főtt nem feltétlenül hiperpontos, sőt, de feltétlenül gyorsabb, és kielégítően pontos is. Én is nyílt irányzékon szocializálódtam, úgyhogy nem lép meg amit írsz.

Vagy dinamikusra is ez Nálad a helyzet? Ott szinte mindenkinek, szinte mindig jobban megy red dottal. LVPO (pl 1x-6x tavcső) kicsit rosszabb közelre, mint a red dot, de még mindig jobb szokott lenni, mint a fém. Dinamikusoknál is megszokás kell hozzá, de gyorsan (pár edzés) és nem lassan (évek) szoktak átállni a népek. A lenti írásom dinamikus szakágat feltételezett - elnézést kérek, hogy ezt nem emeltem ki.
Gyorspont, gyorsloves, steel, rapid. Nekem valamiert pontossagban jobb a nyilt.
Tokmányos Lomposzaurusz
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Pont pár napja gondoltam arra, hogy egy verseny nagyon jó kísérleti terep. Vannak "talált fegyveres" pályák, amikor a versenyző nem a saját fegyverét és lőszerét használja: állhat egy egész verseny csupa ilyen talált fegyveres pályából, amikor a szervező biztosítja a tesztelni kívánt fegyvert, felszerelést, vagy lőszert.

Eszembe jutott ez azért, mert pár éve olvastam két egymással összefüggő cikket ugyanattól a szerzőpárostól:
Robert J. Burdge & Douglas A. Kerr: Parallax Suppression with a Target Rifle Aperture Sight
Robert J. Burdge & Douglas A. Kerr: Parallax Suppression with a Target Rifle Aperture Sight - An Optical Demonstration
Azt állítják - és a második cikkben egy állvánnyal és kamerával demonstráják -, hogy ha a zárt irányzék furatának átmérője kisebb a lövész pupillájának átmérőjénél, akkor nem kell pontosan a nézőke furatának középpontjába rendezni a célgömböt.
Ezt próbálgattam már én is, és helytállónak tűnik.

Például ezt lehetne egy AK segítségével tesztelni, úgy, hogy minden pályát a szervezők által biztosított fegyverrel és lőszerrel kell meglőni kétszer: egyszer gyári állapotban, nyílt irányzékkal, egyszer pedig zárt irányzékkal, ami lehet egy Tech Sights. De az alapfelszereltséggel nyílt irányzékos CZ 457-hez pedig a CZ gyárt zárt irányzékot.

Csillió sehova sem vezető vitának pontot lehetne így tenni a végére egy kellemes verseny keretében. (Valamint a nevezési díjba beépítve lehet a versenyzők között porlasztva szponzoráltatni a kipróbálni vágyott holmikat. ;)) - Mert mint tudjuk: "A mérnök mér".
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

Poresz írta: 2023.09.10. 20:46
Azt állítják - és a második cikkben egy állvánnyal és kamerával demonstráják -, hogy ha a zárt irányzék furatának átmérője kisebb a lövész pupillájának átmérőjénél, akkor nem kell pontosan a nézőke furatának középpontjába rendezni a célgömböt.
Ezt próbálgattam már én is, és helytállónak tűnik.
én sem szoktam rendezgetni, mivel olyan közelről használom a zárt irányzékot (M4 carry handle), hogy szinte eltűnik és csak az első irányzék tüskéjét teszem a célra. Dinamikus lövészetnél "kellően" pontos és baromi gyors :D Yeager (R.I.P :/) is ezt ecseteli itt:

https://youtu.be/yqI_zxLf7cg?si=w-e3jnKCy4kL9EPz

tr.png
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Megtaláltam! :)
Érdekesség.
WildBear23 írta: 2023.09.08. 17:37 Ha 100 évvel korábban jelenik meg, lehet hogy a Rhino lett volna az elterjedt revolverforma, és azt látnánk szépnek. ;)
Hát… Ez az 1850-es évekből van, és finoman szólva nem túl meggyőző: Shaw underhammer pistol. - Szóval, ha úgy nézem, hogy Colt 1836-ban kapott szabadalmat és kezdte el gyártani a Patersont, és 1848-ban a Walkerrel tért vissza egy csőd után, akkor ez egy egészen korai ötlet. De igen: a Mateba Unica 6, az ОЦ-38, és a Chiappa Rhino mind sokkal szebb, és emiatt alakulhatott volna másképp is a fejlődés.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Szerintem ez sokszor egy határozottan jó megoldás lenne ma is. :-D

Trigger pull.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2023.09.10. 21:43 Megtaláltam! :)
Érdekesség.

Hát… Ez az 1850-es évekből van, és finoman szólva nem túl meggyőző: Shaw underhammer pistol. - Szóval, ha úgy nézem, hogy Colt 1836-ban kapott szabadalmat és kezdte el gyártani a Patersont, és 1848-ban a Walkerrel tért vissza egy csőd után, akkor ez egy egészen korai ötlet. De igen: a Mateba Unica 6, az ОЦ-38, és a Chiappa Rhino mind sokkal szebb, és emiatt alakulhatott volna másképp is a fejlődés.
shaw underhammer revolver.jpg
shaw underhammer revolver.jpg (52.19 KiB) Megtekintve 10200 alkalommal
A borzalmas külseje ellenére a koncepció amúgy tényleg nem hülyeség, nem is a hátrarúgás-minimalizálás végett (.30-as elöltöltős, LOL), hanem a helytakarékosság okán.

Persze mindez lézerirányzékkal lenne valóban használható, ami 1853-ban annyira még nem létezett, illetve a csőfar-dob hézag pont a lövő keze felett van, így szépen megsüti a kezecskét a sok lőporgáz.

A kétbillentyűs megoldás is kuka, sima együtemű DAO kellett volna bele már akkor is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.09.11. 09:28 shaw underhammer revolver.jpg

A borzalmas külseje ellenére a koncepció amúgy tényleg nem hülyeség, nem is a hátrarúgás-minimalizálás végett (.30-as elöltöltős, LOL), hanem a helytakarékosság okán.

Persze mindez lézerirányzékkal lenne valóban használható, ami 1853-ban annyira még nem létezett, illetve a csőfar-dob hézag pont a lövő keze felett van, így szépen megsüti a kezecskét a sok lőporgáz.

A kétbillentyűs megoldás is kuka, sima együtemű DAO kellett volna bele már akkor is.
A hézaghoz csak egy kis gázterelő lemezke vagy nyúlvány kellett volna. Persze kérdés, hogy a helytakarékosságba ez hogyan fért volna bele.

Amúgy meg az ilyen pici holmit inkább a jó rejthetősége, ill. bárhová magával hurcolhatósága miatt csinálták --> önvédelmi cucc. Ha meg helyzet van, a kicsit megsült kézfej még mindig jobb, mint az utolsó kenet.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

A dunaszerdahelyi boltban már kapható az új S2 compact készletről, centre pontosan a sima S2 árában :)
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

layman írta: 2023.09.11. 10:53 A dunaszerdahelyi boltban már kapható az új S2 compact készletről, centre pontosan a sima S2 árában :)
:)

Egy csomagtartóban kézbe tudtam venni ma. (Nem az a csomagtartó)

IMG_5053.jpeg
IMG_5052.jpeg
Csatolmányok
IMG_5054.jpeg
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Cut Shell

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Ma is tanultam valamit, eddig még csak nem is hallottam a "Cut Shell" fogalomról.

https://www.youtube.com/shorts/0JDBs9JH ... ture=share
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

HCZoli írta: 2023.09.11. 13:39 :)

Egy csomagtartóban kézbe tudtam venni ma. (Nem az a csomagtartó)


IMG_5053.jpegIMG_5052.jpeg
kiengedték a google ot ?:)
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

HCZoli írta: 2023.09.11. 13:39 :)

Egy csomagtartóban kézbe tudtam venni ma. (Nem az a csomagtartó)


IMG_5053.jpegIMG_5052.jpeg
feltámad a kéne? :)
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Cut Shell

Hozzászólás Szerző: laci008 »

pogessor írta: 2023.09.11. 13:46 Ma is tanultam valamit, eddig még csak nem is hallottam a "Cut Shell" fogalomról.

https://www.youtube.com/shorts/0JDBs9JH ... ture=share
Parasztbrenekkének hívják mifelénk😁
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Cut Shell

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

pogessor írta: 2023.09.11. 13:46 Ma is tanultam valamit, eddig még csak nem is hallottam a "Cut Shell" fogalomról.

https://www.youtube.com/shorts/0JDBs9JH ... ture=share
Szerintem itt is volt téma, vészhelyzet esetére jó tudni, de azért csak át kell préselődnie az egész űrméret feletti lőszerdarabnak hüvelyestül. Működik, de nem erőltetném, inkább wax slug, ha már redneck tudományok. Az igényes megoldás meg a rendes öntőforma, bár láttam olyat is, hogy valaki simán megfelelő méretű dugókulcsban öntötte a slugot.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

layman írta: 2023.09.11. 14:59 feltámad a kéne? :)
Teljesen rendben van, töltetlenül orrnehéz amit szeretek, reset használható,

Én 1911/2011 parti vagyok, valószínűleg nem fogok venni ilyet, de IDPA-ra lett egy új alternatíva sokak számára.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mobiltelefonnak álcázott 22es pisztoly. A Keserű GSM, vagy mi volt a neve, jutott eszembe.
https://youtu.be/rFtW419VwtY?si=H6xszjnIw0HWSefq
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
laci008
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2018.06.29. 08:46

Re: Cut Shell

Hozzászólás Szerző: laci008 »

Fortitu írta: 2023.09.11. 18:21 Szerintem itt is volt téma, vészhelyzet esetére jó tudni, de azért csak át kell préselődnie az egész űrméret feletti lőszerdarabnak hüvelyestül. Működik, de nem erőltetném, inkább wax slug, ha már redneck tudományok. Az igényes megoldás meg a rendes öntőforma, bár láttam olyat is, hogy valaki simán megfelelő méretű dugókulcsban öntötte a slugot.
A wax slug sokkal kevésbé kíméletes a csőhöz mint a hüvelyanyag+sörét.A viasz minél hidegebb annál keményebb × idő alatti alakváltozás nehezebben megy végbe.A parasztbrenyában homogén a sörét.De ennek igazából egy fullos szűkítésű csőnél van jelentőssége.Cilinderből mindegy.
Avatar
layman
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2018.06.08. 17:07
Tartózkodási hely: Припять

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: layman »

HCZoli írta: 2023.09.11. 21:06 Teljesen rendben van, töltetlenül orrnehéz amit szeretek, reset használható,

Én 1911/2011 parti vagyok, valószínűleg nem fogok venni ilyet, de IDPA-ra lett egy új alternatíva sokak számára.
és a P10? :geek:
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Cut Shell

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

laci008 írta: 2023.09.11. 22:40 A wax slug sokkal kevésbé kíméletes a csőhöz mint a hüvelyanyag+sörét.A viasz minél hidegebb annál keményebb × idő alatti alakváltozás nehezebben megy végbe.A parasztbrenyában homogén a sörét.De ennek igazából egy fullos szűkítésű csőnél van jelentőssége.Cilinderből mindegy.
A wax slug általában kosárban van, tehát nem gond az alakváltozás, meg a súrlódás sem, legalábbis cilinderes csőnél, mivel űrméretes a lövedék. Ha nem kosárban van, akkor érintkezik a viasz a csővel, de maga a lövedék akkor is űrméretes.
Cut shellnél viszont a lőszer átmérője nagyobb, mint a cső átmérője - ugye a töltényűr után leszűkül a cső, a hüvely vastagsága pedig ekkor rárakódik a kosár köré.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

layman írta: 2023.09.12. 14:17 és a P10? :geek:
Az is egy zseni cucc, kellett a CCP divízió-hoz .
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Hogyan lehet egy CZ P-09 első irányzékát kiszerelni?

Persze, tudom, ki kell csavarni a csavarját. Eddig kitaláltam a nagy eszemmel.

És utána? Mert éppen csak 5 kilós bontókalapáccsal nem próbáltuk, de meg sem mozdul... :-(
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

AndyA írta: 2023.09.12. 16:09 Hogyan lehet egy CZ P-09 első irányzékát kiszerelni?

Persze, tudom, ki kell csavarni a csavarját. Eddig kitaláltam a nagy eszemmel.

És utána? Mert éppen csak 5 kilós bontókalapáccsal nem próbáltuk, de meg sem mozdul... :-(
Pedig ütni kell.
Faszán megfogatni és betámasztani a szánt orral lefelé, hogy ne tudjon lecsúszni, megfelelő célszerszámot ráilleszteni az irányzékra hátulról, és számottevő erőhatásnak kitenni.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

zora írta: 2023.09.12. 16:16 Pedig ütni kell.
Faszán megfogatni és betámasztani a szánt orral lefelé, hogy ne tudjon lecsúszni, megfelelő célszerszámot ráilleszteni az irányzékra hátulról, és számottevő erőhatásnak kitenni.
Mi az a megfelelő célszerszám? Van direkt erre valami?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

huzlak szankon

https://www.themccluskeyarmscompany.com ... isassembly
AndyA írta: 2023.09.12. 19:26 Mi az a megfelelő célszerszám? Van direkt erre valami?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

AndyA írta: 2023.09.12. 19:26 Mi az a megfelelő célszerszám? Van direkt erre valami?
Megfelelő méretű, az acélnál puhább, azaz bronz csapkiütő. Vagy ún. "sight pusher". Utóbbiból cimborám készített 3D nyomtató, csavar és anya segítségével egy sajátot.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2023.09.12. 21:02 Megfelelő méretű, az acélnál puhább, azaz bronz csapkiütő. Vagy ún. "sight pusher". Utóbbiból cimborám készített 3D nyomtató, csavar és anya segítségével egy sajátot.
El tudod kérni a receptet? :-)
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.09.12. 19:30 huzlak szankon

https://www.themccluskeyarmscompany.com ... isassembly
Ez szépen néz ki, ahogyan csinálja, de a konkrét irányzék, amit ki kellene ütni, az kb. 3 mm magas, ha van annyi egyáltalán. Pont ez a baja, hátul már nem lehet hová tekerni a magasságot, és még mindig a 8a tábla felső szélét lövi az ember 25 m-en, néha egy 1-essel... :-(
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

gyarilag ilyen? :shock:
pedig ugy kell kiutni

AndyA írta: 2023.09.13. 10:51 Ez szépen néz ki, ahogyan csinálja, de a konkrét irányzék, amit ki kellene ütni, az kb. 3 mm magas, ha van annyi egyáltalán. Pont ez a baja, hátul már nem lehet hová tekerni a magasságot, és még mindig a 8a tábla felső szélét lövi az ember 25 m-en, néha egy 1-essel... :-(
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.09.13. 10:58 gyarilag ilyen? :shock:
pedig ugy kell kiutni
https://www.youtube.com/watch?v=wNZFtiTF4ag
Nem. Ezt már cserélték, egy "hozzá valóra" a fegyverboltos szerint.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Jön valaki vasárnap a pécsi versenyre?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

regitiszt írta: 2023.09.15. 15:28 Jön valaki vasárnap a pécsi versenyre?
Regisztráltam 2 hónapja, de végül nem élesítettem egy befizetéssel… :roll: A fő ok a lustaság - a fővárostól messze van, 5 óra oda-vissza.

Drukkolok, hogy jó legyen az OB. Pécsett egy Steel versenyem volt, ott és akkor csalódást okozott a szervezés, azóta óvatos vagyok. 2 év viszont sok idő, biztosan kijavították a hibákat.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ideális lakásvédelmi SÖRÉTES revolver a szerencsésebb történelmi fejlődésű országoknak!
Taurus Judge Home Defender

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/taurus- ... -defender/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Petya357 írta: 2023.09.15. 23:29 Regisztráltam 2 hónapja, de végül nem élesítettem egy befizetéssel… :roll: A fő ok a lustaság - a fővárostól messze van, 5 óra oda-vissza.

Drukkolok, hogy jó legyen az OB. Pécsett egy Steel versenyem volt, ott és akkor csalódást okozott a szervezés, azóta óvatos vagyok. 2 év viszont sok idő, biztosan kijavították a hibákat.
Igen, messze van a fővárostól de multkor is voltak többen. Ismét kint leszek(most már szinte minden itteni versenyen) azért kérdeztem jön e valaki és találkozni, ismerkedni. A szervezés az meg változó.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

regitiszt írta: 2023.09.16. 08:08 Igen, messze van a fővárostól de multkor is voltak többen. Ismét kint leszek(most már szinte minden itteni versenyen) azért kérdeztem jön e valaki és találkozni, ismerkedni. A szervezés az meg változó.
Sajnálom, hogy ez most részemről nem jön össze - a fórumtársakkal mindig nagy örömmel ismerkedem élőben is.

A lőtér adottságai egyébként kíválóak, a távolság is csak kifogás - Szombathely vagy Napkor sem jön ki kevesebb idő akatt a fővárosból, oszt’ mégis megoldom - mert egészen biztos lehetek benne, hogy színvonalas verseny vár majd rám, és nem fogunk másfél órát lövés mentesen várni a napon mert a szervezők rosszul ítélték meg a létszámokat squadonként, illetve megengedték kedves ismerősöknek, hogy négyen három fegyverrel lőjenek (mindenki mindennel :shock: ) egy squadonnbelül - ilyesmikre gondolok.

Azóta eltelt 2 év, és mégiscsak egy OB - minden bizonnyal megadják a módját. kíváncsi vagyok a tapasztalataidta, és sok sikert - pengjen az acél! :D
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Új cucc a Savage-tól.
Csatolmányok
482083_savage-stance-pistol-01_hero_1200x800.jpg
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2023.09.16. 11:48 Új cucc a Savage-tól.
Miben más mint ez 2021-ből?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/savage- ... -pisztoly/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2023.09.16. 13:20 Miben más mint ez 2021-ből?

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/savage- ... -pisztoly/
https://www.firearmsnews.com/editorial/ ... cPWJiluO5E

2023.09.15 keltezésű a cikk.
De ezek szerint, csak nekem új.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

RatRace írta: 2023.09.16. 13:34 https://www.firearmsnews.com/editorial/ ... cPWJiluO5E

2023.09.15 keltezésű a cikk.
De ezek szerint, csak nekem új.
Most fizettek a hirdetésért.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

RatRace írta: 2023.09.16. 11:48 Új cucc a Savage-tól.
Valamiért egyből deja vu érzésem lett, de lehet csak mert túl sokszor járt XDS-9 3.3 a kezemben. :)
22356-DEFAULT-l.jpg
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Kojak írta: 2023.09.16. 14:24 Valamiért egyből deja vu érzésem lett, de lehet csak mert túl sokszor járt XDS-9 3.3 a kezemben. :)

22356-DEFAULT-l.jpg
Neked igen. 😀
Bár nekem is.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

AndyA írta: 2023.09.13. 10:50 El tudod kérni a receptet? :-)
El, de…
"az eléggé prototípus, tanultam belőle, a kövi jobb lesz, át kéne rajzolni a tanultak alapján"
…nem lesz megfelelő. Főleg, hogy TT33-hoz készült.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2023.09.17. 10:25 El, de…
"az eléggé prototípus, tanultam belőle, a kövi jobb lesz, át kéne rajzolni a tanultak alapján"
…nem lesz megfelelő. Főleg, hogy TT33-hoz készült.
A működési elv és kinézet érdekelne, hogy ne nekem kelljen újra feltalálni a spanyolviaszt.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Poresz »

AndyA írta: 2023.09.17. 10:43 A működési elv és kinézet érdekelne, hogy ne nekem kelljen újra feltalálni a spanyolviaszt.
"- Mik azok a pontok, amikkel elégedetlen vagy?
- A keretet meg kell erősíteni kicsit, meg a méretei nem mindenre alkalmasak. CZ, TT, Glock jó, SIG nem fér bele."
3D nyomtatott irányzékállító #1.jpg
3D nyomtatott irányzékállító #2.jpg
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

versenyen mondja egy csavo hogy jok ezek a kicsi stukkerek csak nem pontosak.
mondom lehet igaza van mert meg sose probaltam, a vegen lovok egy tarat 10 meterre hogy kideruljon.
erre mondjak hogy a csucson kell abbahagyni :lol:
20230917_180952.jpg
ingyom bingyom tálib-e?
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

qqriq írta: 2023.09.17. 18:19 versenyen mondja egy csavo hogy jok ezek a kicsi stukkerek csak nem pontosak.
mondom lehet igaza van mert meg sose probaltam, a vegen lovok egy tarat 10 meterre hogy kideruljon.
erre mondjak hogy a csucson kell abbahagyni :lol:
20230917_180952.jpg
De szeretem az ilyen szakértő arcokat.
Ez a dogma akkor dőlt meg, amikor a kisebb fegyverek ergonómiájára is elkezdtek odafigyelni a gyártók, meg rendes irányzékot raknak rá. Meg kell tanulni lőni.
Szép találat!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2023.09.17. 18:59 De szeretem az ilyen szakértő arcokat.
Ez a dogma akkor dőlt meg, amikor a kisebb fegyverek ergonómiájára is elkezdtek odafigyelni a gyártók, meg rendes irányzékot raknak rá. Meg kell tanulni lőni.
Szép találat!
+1

(és gyakran mechanikusan pontosabbak, a rövid cső merevsége miatt.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

zora írta: 2023.09.17. 18:59 De szeretem az ilyen szakértő arcokat.
Ez a dogma akkor dőlt meg, amikor a kisebb fegyverek ergonómiájára is elkezdtek odafigyelni a gyártók, meg rendes irányzékot raknak rá. Meg kell tanulni lőni.
Szép találat!
+1

Meg kell tanulni lőni
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

A HK P30 SK DA sütése mennyire vállalhatatlan? Volt már szerencséje valakinek LEM sütéshez? Az milyen?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2023.09.17. 18:09 "- Mik azok a pontok, amikkel elégedetlen vagy?
- A keretet meg kell erősíteni kicsit, meg a méretei nem mindenre alkalmasak. CZ, TT, Glock jó, SIG nem fér bele."
3D nyomtatott irányzékállító #1.jpg
3D nyomtatott irányzékállító #2.jpg
Nekem nem az a fele kellene, hanem az első...

Ilyet Alin is lehet kapni készen, fillérekért.

Azért köszi!
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

soklövetű.jpg
soklövetű.jpg (44.92 KiB) Megtekintve 9014 alkalommal
Uff! :-D
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

navosok p30at probaltam anno, furcsa volt a suteses de szerintem nem vallalhatatlan.
zora írta: 2023.09.17. 22:40 A HK P30 SK DA sütése mennyire vállalhatatlan? Volt már szerencséje valakinek LEM sütéshez? Az milyen?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Atyaeg, akkor mit tudhat ez a fegyver olyan kezeben aki tud loni? :o
Egy loves ket egybeszakadt lik? :roll:
Petya357 írta: 2023.09.17. 20:19 +1

Meg kell tanulni lőni
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2023.09.17. 22:40 A HK P30 SK DA sütése mennyire vállalhatatlan? Volt már szerencséje valakinek LEM sütéshez? Az milyen?
Mihez képest? Egy PA-63-éhoz képest csocsocsodálatos.

Egy SIG P226-hoz képest meg dögnehéz és igen kicsi az élvezeti értéke.


5 méterről mellbelőni valakit jó. Arra tervezték.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

qqriq írta: 2023.09.18. 07:18 Atyaeg, akkor mit tudhat ez a fegyver olyan kezeben aki tud loni? :o
Egy loves ket egybeszakadt lik? :roll:
Ugyan... Vak tyúk is talál szemészt. :-D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Sörétes a hátizsákba? Rec Arms Kombat taktikai egylövetű sörétes:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/rec-arm ... u-soretes/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.09.20. 07:12 Sörétes a hátizsákba? Rec Arms Kombat taktikai egylövetű sörétes:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/rec-arm ... u-soretes/


http://www.kaliberinfo.hu/wp-content/up ... 24x687.jpg
Ezt mire lehet itthon beíratni...? :-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

AndyA írta: 2023.09.20. 14:17 Ezt mire lehet itthon beíratni...? :-)
Igazából semmire nem jó. Vadászatra nem lehet, sportra meg kb. értelmetlen, meg nem is tudom minek a szabályainak felel meg. Korongozni mókás lenne:-)))

Olyan országokba való, ahol az egylövetű sörényes enyhébb jogi elbírálás alá esik. Hosszabb csővel pl. pont Ausztriában lenne eladható.

BTW: a formájából nyilvánvaló, hogy a táras kivitel is könnyen előállhat ebből.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

jók ezek a török mp5-ök? valakinek volt már a kezében?

ja és a lenti konfigot minek számít? :lol: elvileg csak 15cm a cső,, teljes hosszban szerintem megvan a 60cm + hangtompi :)

a rövid cső miatt A kategória?
mp5_.png
mp5_.png (138.55 KiB) Megtekintve 8681 alkalommal
https://www.vdb-waffen.de/de/waffenmark ... =Mp5&o=neu
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2023.09.20. 15:01 jók ezek a török mp5-ök? valakinek volt már a kezében?

ja és a lenti konfigot minek számít? :lol: elvileg csak 15cm a cső,, teljes hosszban szerintem megvan a 60cm + hangtompi :)

a rövid cső miatt A kategória?

mp5_.png

https://www.vdb-waffen.de/de/waffenmark ... =Mp5&o=neu
Mi a B+T 96 nem-SD kivitellel lődöztünk sokat (amig a gestapo be be nem vonta az összeset), az nyilván a SVÁJCIAK által erősen feljavított kivitel volt a török cuccból, de nagyon jól működött.

A sima MP5-semi fix tusával 680 mm, tehát nem A7 kategória.

Ez a hangtompítós motyó viszont pont a nem erőltetném kategória, úgysem fogják bejegyezni semmire, főként ki kéne már várni, hogy a nov 1. dátum meg a hozzá tartozó Vhr. megjöjjön.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2023.09.20. 15:12 Mi a B+T 96 nem-SD kivitellel lődöztünk sokat (amig a gestapo be be nem vonta az összeset), az nyilván a SVÁJCIAK által erősen feljavított kivitel volt a török cuccból, de nagyon jól működött.

A sima MP5-semi fix tusával 680 mm, tehát nem A7 kategória.

Ez a hangtompítós motyó viszont pont a nem erőltetném kategória, úgysem fogják bejegyezni semmire, főként ki kéne már várni, hogy a nov 1. dátum meg a hozzá tartozó Vhr. megjöjjön.
igen várom / várjuk a nov.1-et , ma voltam egy boltban már hangtompikat is lehetett taperolni, hát kíváncsi leszek:)
egy kis mp5 tompítva, jó sütéssel igen baba lenne, lehetne puttyogtatni vele:D
ehd4g01rroia1.jpg
ehd4g01rroia1.jpg (24.34 KiB) Megtekintve 8614 alkalommal
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: zora »

Eddig úgy tudtam, hogy csak vadászok számára nyílik meg a hangtompító lehetősége, és még azt sem tudjuk, hogyan. Vagy lemaradtam egy körrel?
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 527
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Lőfegyverek, elöltöltős fegyverek, lőterek, sportlövészet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

zora írta: 2023.09.20. 21:42 Eddig úgy tudtam, hogy csak vadászok számára nyílik meg a hangtompító lehetősége, és még azt sem tudjuk, hogyan. Vagy lemaradtam egy körrel?
reméljuk lemaradtál :):)
Válasz küldése