OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2023.09.09. 20:50 Schobert Norbi 2 éve stroke-ot kapott, a házuk előtt összeesett. Majd az autók és bringások vidáman elmentek a földön fekvő ember mellett, ezért 23 percen át csak ott feküdt és senki sem értesítette a mentőket.
Azért ez nagyon sokat elárul a hazai állapotokról.

https://telex.hu/belfold/2023/09/09/sch ... a-felvetel
A kocsiból simán lehet, hogy nem vették észre, de bringáról tuti, nekik a jó büdös kurva anyjukat.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

TotoHU írta: 2023.09.09. 20:50 Schobert Norbi 2 éve stroke-ot kapott, a házuk előtt összeesett. Majd az autók és bringások vidáman elmentek a földön fekvő ember mellett, ezért 23 percen át csak ott feküdt és senki sem értesítette a mentőket.
Azért ez nagyon sokat elárul a hazai állapotokról.
Sziasztok,

Stroke-nal nagyon-nagyon sokat szamit az eltelt ido, siman elofordulhat, hogy azon a 23 percen mulik az, hogy valaki az elete vegeig apolasra szorulo rokkant lesz!

Tipikus stroke jelek: asszimetrikus arc (pl. nem tudja felfujni az arcat, vagy egyszeruen a mosolya felemas), elkent vagy ertelmetlen (halandzsa) beszed, egyik oldalon gyengeseg (ha egyszerre megszoritja a 2 kezevel a 2 kezunket, akkor jol erezheto kulonbseg). Ha ezek barmelyike van, az mar stroke gyanu, azonnal mentot kell hivni, elmondva a tunetet, es jo esetben azt is, hogy mikortol van tunet es mikor volt utoljara tunetmentesen latva (pl. fel oraja koszont, de 2 perce ossze-vissza beszel ertelmetlen szavakat).

Sokan sokszor emlegetik, hogy a surgossegi osztalyon 2-8 orat kellet varnia az elso orvosi vizsgalatra; de amikor friss stroke-os beteget hoznak, akkor altalaban mire beer a mento, addigra varja 3 orvos, es a 4-el is meg van szervezve a vizsgalat (szakterulet szerint: vizsgalo orvos, muszakvezeto surgossegi szakorvos es neurologus szakorvos varja egy gyors vizsgalatra, majd utana azonnal viszik a CT-be, ahol csatlakoznak a kepalkoto diagnosztikai szakorvoshoz, ez utan 4-en kozosen dontenek a terapiarol - vagy ha lassan kerult be a korhazba, akkor arrol, hogy nem kap terapiat, csak apoljak).

Idoben megkapott terapia altalaban azonnali es teljes gyogyulast okoz.
E nelkul ha eleg fiatal a szervezet, akkor van ra esely, hogy 0-rol megtanitjak jarni es beszelni - de ez 1 even belul nem fejezodik be.

Bel
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Valami hozzáértő világosítson már fel legyen oly' jó:
ennek az utcai "szúnyoggyérítő" permetezgetésnek mégis mi a lóf@sz értelme van?
Azt értem, hogy nem szabad kémiai úton írtani már a férgeket, mert hogy az minden mást (pl. méhecske) is megöl - de a biológiai cuccot mi a bánatért nem lehet ugyanúgy repülőről kipermetezni? Mert úgy még talán érne is valamit? Egyáltalán, mit gondolnak, hol tenyészik a szúnyog bzmeg, az aszfalton?!?
Mióta ez a b@ziskodás megy, nálunk a kertben tavasztól őszig konkrétan nem lehet megmaradni, fényes nappal is felhőkben rajzanak a csíkoshátú dögök és marják össze-vissza az embert...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2023.09.09. 20:50 Schobert Norbi 2 éve stroke-ot kapott, a házuk előtt összeesett. Majd az autók és bringások vidáman elmentek a földön fekvő ember mellett, ezért 23 percen át csak ott feküdt és senki sem értesítette a mentőket.
Azért ez nagyon sokat elárul a hazai állapotokról.

https://telex.hu/belfold/2023/09/09/sch ... a-felvetel
Két éve ezzel haknizik ez a pumpafejű retek, de nincs két egyforma változata! Másnap már a kórházból élőzött a fosatós cuccaival GVH bírságot máig nem fizette be a senkiházi hazug celebhulladék.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

sodoma írta: 2023.09.10. 12:39 Két éve ezzel haknizik ez a pumpafejű retek, de nincs két egyforma változata! Másnap már a kórházból élőzött a fosatós cuccaival GVH bírságot máig nem fizette be a senkiházi hazug celebhulladék.
Én se szeretem, de azért akkor se hagyja ott ép lelkű ember az utcán meghalni.
Vagy ez a felvétel megrendezett lenne talán szerinted?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Fortitu írta: 2023.09.10. 12:42 Én se szeretem, de azért akkor se hagyja ott ép lelkű ember az utcán meghalni.
Vagy ez a felvétel megrendezett lenne talán szerinted?
Sztem igen. Azt is mondta hogy a kutyája "szólt" a szomszédnak.
Ez a család soha nem mond igazat. Lsd. Fosbúk a nagy norbiréka biznisz csoport. Valamint a tv2 szolgálatában állnak, a bulvármédia legsötétebb bugyrában.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

sodoma írta: 2023.09.10. 13:09 Sztem igen. Azt is mondta hogy a kutyája "szólt" a szomszédnak.
Ez a család soha nem mond igazat. Lsd. Fosbúk a nagy norbiréka biznisz csoport. Valamint a tv2 szolgálatában állnak, a bulvármédia legsötétebb bugyrában.
Ööö igen, nekem is erős a gyanúm.. a FB Norbiréka csoportban elég meggyőzően állították a Schobertéket jól ismerők..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2023.09.10. 13:09 Sztem igen. Azt is mondta hogy a kutyája "szólt" a szomszédnak.
Ez a család soha nem mond igazat. Lsd. Fosbúk a nagy norbiréka biznisz csoport. Valamint a tv2 szolgálatában állnak, a bulvármédia legsötétebb bugyrában.
Én azért nem alapoznék egy FB csoportban leírt tuti infóra. ;-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2023.09.10. 15:19 Én azért nem alapoznék egy FB csoportban leírt tuti infóra. ;-)
megélhetési celebhulladék szavára méginkább nem!!
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Nincs jó napja a repülőknek. A szegedi légiparádén is volt egy kényszerleszállás.

https://szeged365.hu/2023/09/10/kenysze ... rt-foldet/
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

TotoHU írta: 2023.09.10. 17:19 Nincs jó napja a repülőknek. A szegedi légiparádén is volt egy kényszerleszállás.

https://szeged365.hu/2023/09/10/kenysze ... rt-foldet/
Mondjuk egy Ancsának a szántás teljesen jó terep a leszállásra. :) Öreg igásló.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Nem a Humorba való, inkább ide válaszolok
numizmata írta: 2023.09.10. 17:56 Mint pancelszekreny, szef, fegyverszekreny nyitassal foglalkozo szagember mondom, hogy elegge homalyosak az ismereteink az uggyel kapcsolatban.

A Liberty egy szefgyarto vallalat, aki a zarat a piacon elerheto szefzar kinalatbol szerzi be.

Van olyan amerikai zargyarto, aki mellekeli a zarhoz a MRC-ot. (management reset code) ez neha hasznos lehet, de europai szemmel nezve sosem ertettem. Ez egyebkent minden zarhoz egy egyedi kod, nem univerzalis.

Egyebkent meg teljesen elkepzelhetetlen szamomra, hogy egy adott szefgyarto hogyan tarthatna ezt nyilvan. Legyartanak egy csomo szekrenyt, amiba raktarban varakozik, mig aztan az ertekesitesi lancon at honapokkal, evekkel kesobb, tobb kereskedon at egyszer csak eljut a vegfelhasznalohoz. Mr Smith kulonleges ugynok pedig kitudja eztan mennyivel kedobb felhivja a a gyartot es elmondja, hogy itt allok John Dow hazaban, kerem a kodot? Nem tunik eletszerunek.

Elmondom, hogy ez az eletben hogy megy errefele. Sajat tapaztalat alapjan.

Ha hazkutatasi parancs van, akkor kimegy a megfelelo szerv, majd konstatalja hogy van pancelszekreny. (Ha jo volt a muveleti felderites, akkor nem eri oket meglepeteskent)

Amennyiben a celos nem egyuttmukodo es nem hajlando atadni a kodot/kulcsot akkor megkeresnek engem es egy hatarozatban kirendelnek a bunugyi koltseg terhere.

Ezutan jovok en a helyszinre munkat vegezni.

Szoval, ha van biroi engedely, igy vagy ugy fel lesz nyitva a pancelszekreny.

Bizonyos digitalis zarak meg lettek b@szva az idok folyaman, igy letezik hozzajuk celeszkoz ami csatlakoztatva a billentyuzetre kepes nyitni a zarat. Nekem is van ilyenem, a megfelelo 3betus szolgalatoknal is van, de ez ertelem szeruen mar mas tema.

Az europai, minositessel rendlekezo digitalis zaraknal nincs semmi jel arra, hogy volna szandekos backdoor a zarakban.

Ettol fuggetlenul a szakmai velemenyem az, hogy a mechanikus megoldasok meg mindig jobbak. Kulcsos szefzarhoz, tekergetos szamzarhoz a felepitesnel fogva nem letezhet “mesterkulcs” vagy “mesterkod”.

CEC87281-3C6E-407B-8712-B6F092E14380.jpeg
Megboldogult, 15 éves, részben elavult :) banksutomata gyártási múltam alapján vastag +1 mindenre. Igen jó írás, köszönet érte! Kombinációs zár - a “tekerős”, mint a filmekben -rúlz!

Az erópai vs amerikai zárfilozófiához pedig annyit, hogy minden bankautomatábab van égy EPP - a billentyűzet, amin beírod a PIN-t, az nem csak egy billentyűzet, hanem egy igen ravkós kódoló egység. A meghekkelése igen komoly anyagi előnyökkel járna, ezért van benne egy kondenzátor -ha megbontod a tokját, megsüti az elektronikát. Nagyon nagyon ritkán, de volt gyári hibás. A gyártó (egyébként a francia Sagem dán részlege) nagyon sajnálta, mindig kaptunk újat, de de soha nem tudott hibaelemzést végrehajtani, hiába küldtük vissza - nekik sem volt rá módszerük. Ha megbontották, nekik is ugyanúgy tönkrement - szinte tökéletes “csapdát” építettek bele a fejlesztőik.

Ezt beszállítói minőségbiztosítási mérnöki munkakörben ügyes kifogásnak tartottam, mondván lusták kielemezni a hibákat, biztosan csak van valami backdoor, vagy praktika. Mégiscsak mi vagyunk a vevő, bakket, és 400 euróért legyen ma’ jó felkiáltással el Is mentem hozzájuk a Kopoenhágai gyárba, beszéltem a technikusokkal hogy ne sz.rakodjanak már, csináljanak hibaelemzést, nem kelll elmondani hogyan, de vizsgálják meg, és adjanak végre korrektív/preventív intézkedést mint minden más beszállító. Meggyőzték, hogy ők sem tudják roncsolásoebtesen kinyitni, a backdoor pedig “milyen már, ha lenne, előbb utóbb kiszivárogna pl elégedetlen munkatárson keresztül”, úgyhogy nincs. Lehet, hogy azóta változtak az idők, de ennyit a mentalitásról - teljes egyetértésben Numizmata fórumtárssal meglepődnek, ha európai gyártónál lenne mesterkód mindenhez.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

G.D írta: 2023.09.10. 12:29 Valami hozzáértő világosítson már fel legyen oly' jó:
ennek az utcai "szúnyoggyérítő" permetezgetésnek mégis mi a lóf@sz értelme van?
Azt értem, hogy nem szabad kémiai úton írtani már a férgeket, mert hogy az minden mást (pl. méhecske) is megöl - de a biológiai cuccot mi a bánatért nem lehet ugyanúgy repülőről kipermetezni? Mert úgy még talán érne is valamit? Egyáltalán, mit gondolnak, hol tenyészik a szúnyog bzmeg, az aszfalton?!?
Mióta ez a b@ziskodás megy, nálunk a kertben tavasztól őszig konkrétan nem lehet megmaradni, fényes nappal is felhőkben rajzanak a csíkoshátú dögök és marják össze-vissza az embert...
Az, hogy végre van ideológia, miért nem költenek erre. A vegyi gyérítés mumus, hát nem csinálják. A biológiai meg drága, tehát azt meg azért nem.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1110
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Petya357 írta: 2023.09.11. 00:08 Nem a Humorba való, inkább ide válaszolok

Megboldogult, 15 éves, részben elavult :) banksutomata gyártási múltam alapján vastag +1 mindenre. Igen jó írás, köszönet érte! Kombinációs zár - a “tekerős”, mint a filmekben -rúlz!

Az erópai vs amerikai zárfilozófiához pedig annyit, hogy minden bankautomatábab van égy EPP - a billentyűzet, amin beírod a PIN-t, az nem csak egy billentyűzet, hanem egy igen ravkós kódoló egység. A meghekkelése igen komoly anyagi előnyökkel járna, ezért van benne egy kondenzátor -ha megbontod a tokját, megsüti az elektronikát.
Az egyik volt jugoszláv utódállamban nem szarakodtak vele, plazmavágóval egy kis ablakot vágtak a gépre, laptoppal+megfelelő interfésszel rácsatlakoztak a buszkábelre, majd a diszpenzer felé, az üzemszerű kijáraton keresztül kipörgették a pénzt.

Pont úgy egyszer volt Budán kutyavásár, mint a hazai, drótkötéllel-furgonnal kirántós módszernél is, már megvan a hatékony ellenszere, hardveres és szoftveres is.
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: numizmata »

Blekk Rájgó írta: 2023.09.11. 07:10 Az egyik volt jugoszláv utódállamban nem szarakodtak vele, plazmavágóval egy kis ablakot vágtak a gépre, laptoppal+megfelelő interfésszel rácsatlakoztak a buszkábelre, majd a diszpenzer felé, az üzemszerű kijáraton keresztül kipörgették a pénzt.

Pont úgy egyszer volt Budán kutyavásár, mint a hazai, drótkötéllel-furgonnal kirántós módszernél is, már megvan a hatékony ellenszere, hardveres és szoftveres is.
Hat igen, vannak erdekes sztorik….

Ami meg lenyeges, hogy a digitalis zarral szerelt szefek eseteben - amennyiben az napi szinten hasznalatban van-, 2-3 evente erdemes zarat cserelni, mert a tapasztalat azt mutatja, hogy a prevencio kifizetodobb, mint a tuzoltas.
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

numizmata írta: 2023.09.11. 21:22 Hat igen, vannak erdekes sztorik….

Ami meg lenyeges, hogy a digitalis zarral szerelt szefek eseteben - amennyiben az napi szinten hasznalatban van-, 2-3 evente erdemes zarat cserelni, mert a tapasztalat azt mutatja, hogy a prevencio kifizetodobb, mint a tuzoltas.
Láttam már olyan ajtónyitó billentyűzetet falon, ahol totál lászott melyik gombok vannak lekopva, és hát a sorrendet se volt nehéz kitalálni.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

numizmata írta: 2023.09.11. 21:22 Hat igen, vannak erdekes sztorik….

Ami meg lenyeges, hogy a digitalis zarral szerelt szefek eseteben - amennyiben az napi szinten hasznalatban van-, 2-3 evente erdemes zarat cserelni, mert a tapasztalat azt mutatja, hogy a prevencio kifizetodobb, mint a tuzoltas.
Egy egészen részletes, TÖBB OLDALRÓL az esetet megvilágító cikk a Liberty/FBI-féle széfbotrányról (angolul).

https://www.recoilweb.com/liberty-safe- ... 81488.html
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: numizmata »

Fortitu írta: 2023.09.11. 21:28 Láttam már olyan ajtónyitó billentyűzetet falon, ahol totál lászott melyik gombok vannak lekopva, és hát a sorrendet se volt nehéz kitalálni.
Ez gyakoribb mint hondolna az ember. Ennek a sulyosbitott esete, amikor egy szambol all a kod (pl 111111) es le van kopva/el van koszolodva az az egy gomb :)
Aut inveniam viam, aut faciam!
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1110
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Fortitu írta: 2023.09.11. 21:28 Láttam már olyan ajtónyitó billentyűzetet falon, ahol totál lászott melyik gombok vannak lekopva, és hát a sorrendet se volt nehéz kitalálni.
Sok gyorsétterem mosdója ilyen 🙂.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2023.09.11. 21:28 Láttam már olyan ajtónyitó billentyűzetet falon, ahol totál lászott melyik gombok vannak lekopva, és hát a sorrendet se volt nehéz kitalálni.
Szegény ember James Bondja - a billentyűzetet minden nyitás után letörölni. Az ujjlenyomat ugyan kevésbé feltűnő, de sajnos gyorsan, könnyen láthatóvá varázsolható. Egy sima törlés megvéd ettől.

Haladóbb fokozat: a törlés után random számokat megnyomni egymás után sorszor, hogy úgy tűnjön, mintha ..
minél ravaszabbnak érzi magát a betörő, annál több időt fog elpazarolni ;)
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2023.09.12. 21:25 Klasszikus gumicsont. Hogy ezen rugózzunk, és kevesebb sávszélesség maradjon az igazi, súlyos problémák kritizálására :(
/OFF
Közben egy Tok-Tok videós bejelentéssel (WTF?!) próbáltak a hazai ~250ezer napelemesnek alávágni, de nem jött be.

https://kiszamolo.hu/meghatralt-a-korma ... lem-ugyben
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

WildBear23 írta: 2023.09.13. 07:47 /OFF
Közben egy Tok-Tok videós bejelentéssel (WTF?!) próbáltak a hazai ~250ezer napelemesnek alávágni, de nem jött be.

https://kiszamolo.hu/meghatralt-a-korma ... lem-ugyben
Pont ez hiányzik nekünk, fegyvereseknek. Az érdekérvényesítés.
Amikor 250.000 érintett ember hördül fel (és még pár százezer együttérző), médiumok tucatjai cikkeznek róla, szakértőket és szakmabeli vállalkozókat szólaltatnak meg a publikum előtt, annak van ereje. Azon elgondolkodnak, hogy tényleg jó döntés volt-e meglépni, nem lesz-e nagyobb a politikai veszteség, mint az anyagi nyereség.
Sajnos pár száz, vagy egy-két ezer fegyvertartó füstölgése el sem éri az ingerküszöbüket.

Ez iránymutatónak is jó, nagyjából ekkora hullámot kell felverni a változáshoz pl. a kapszaicin hatóanyagú gázsprayk dekriminalizálásához is.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Kojak írta: 2023.09.13. 07:54.
Ez iránymutatónak is jó, nagyjából ekkora hullámot kell felverni a változáshoz pl. a kapszaicin hatóanyagú gázsprayk dekriminalizálásához is.
Ez kb. akkor lesz csak, ha valamikor egy medve széttép egy kiránduló családot.
Ezen az áron viszont nem vágyok rá.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

aksurv írta: 2023.09.13. 08:58 Ez kb. akkor lesz csak, ha valamikor egy medve széttép egy kiránduló családot.
Ezen az áron viszont nem vágyok rá.
Szerintem akkor sem. Elintéznék annyival, hogy legyen mindenki körültekintő; ha medvét lát, akkor csapjon zajt, meg egyébként is "minekmentoda".
Leginkább akkor kerülne ki a KKVE rendeletből, ha itt is hasonló mértékű közfelháborodás történne (vagy érdekük fűződne hozzá, mondjuk valamelyik kormánypárti politikus családtagját megbüntetnék kapszaicin hatóanyagú gázspray viselése miatt :roll: ).
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Kojak írta: 2023.09.13. 09:37 Szerintem akkor sem. Elintéznék annyival, hogy legyen mindenki körültekintő; ha medvét lát, akkor csapjon zajt, meg egyébként is "minekmentoda".
Leginkább akkor kerülne ki a KKVE rendeletből, ha itt is hasonló mértékű közfelháborodás történne (vagy érdekük fűződne hozzá, mondjuk valamelyik kormánypárti politikus családtagját megbüntetnék kapszaicin hatóanyagú gázspray viselése miatt :roll: ).
+1
A rokonyok meg pisztolyt hordanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.09.13. 07:47 /OFF
Közben egy Tok-Tok videós bejelentéssel (WTF?!) próbáltak a hazai ~250ezer napelemesnek alávágni, de nem jött be.

https://kiszamolo.hu/meghatralt-a-korma ... lem-ugyben
Azért azt még várjuk ki. Hiába van egy szöveg, ami elvileg a január 1-től érvényes rendelet lesz, ez a szöveg még nem jogerős, nincs kihírdetve, nem jelent meg a Közlönyben. Január 1-ig még akármi is lehet belőle. Pl. ez a bedobott szeptember 7-e éjféli határidő, ezt most így hogyan is...? Ami jelenleg nicns benne a szövegben, de még beletehetik. Ami meg nagyon nem mindegy, mert én is csak vártam a 12 éves rendszeremmel, hogy mi lesz, mikor lehet végre bővíteni, hogy újrainduljon a tíz év a szaldóban, erre bedobnak egy ilyen dátumot a semmiből... 8-án beadtam az igényt a bővítésre, de ha a végleges változat valóban tartalmazni fogja a 7-e éjfélt, akkor én pl. beszoptam.

Ennyit a jól átlátható törvénykezésről, meg arról, hogyan tervezzen az ember hosszú távra.

Ha bruttó elszámolás lesz, akkor lebontom az egészet és eladom a francba, mert jobban járok vele, mintha üzemeltetem és hosszú évek alatt rám rohad.

149 kWh-ért akartak 761 Ft-on (mínusz SZJA!) fizetni. WTF...?!?!

És ha az is marad, hogy a rendszerhasználati díjakat irányonként elkülönítve kell elszámolni, akkor ezt a +5 Ft/kWh-t megfejelik egy 23 Ft/kWh díjjal, azaz én fogok 18 Ft-ot fizetni azért, hogy odaadhassam a villanyom az elműnek. Hát egy faxt.
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

Aki nem akar unatkozni ne nézze meg a friss Kékfényt , 2 hónap után érdektelen orvosiműszer igénylés túlkapások egy társasház perlekedése , milyen körülmények változtak a sitten régebbi sorozatok folytatása . Teljesen feleslegesek . Ezer baleset csalás gyilkosságok botrányok régi komoly perek lezárása történt a nyáron .
Csatolmányok
Screenshot_2023-09-13-10-42-11.png
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2023.09.13. 09:54 És ha az is marad, hogy a rendszerhasználati díjakat irányonként elkülönítve kell elszámolni, akkor ezt a +5 Ft/kWh-t megfejelik egy 23 Ft/kWh díjjal, azaz én fogok 18 Ft-ot fizetni azért, hogy odaadhassam a villanyom az elműnek. Hát egy faxt.
Az nagyon sok sebből vérezne, lévén a saját házi rendszerünktől kb pártíz métert kell megtennie az áramnak addig a szomszédig, aki elfogyasztja a rendszerbe táplált túltermelésünket és fizet érte 30 vagy 70 forintot.
Ez azért nagyon de nagyon nem egyenlő azzal, mintha Pakstól kell elszállítani az áramot, távvezeték rendszerek és kisebb-nagyobb transzformátor állomások láncolatán keresztül.

Nekem idén 2200 kWh túltermelésem volt, ezt tőlem megvették 11.550 Ft-ért, a szomszédomnak eladták rezsivédett áron 79.200 Ft-ért vagyis 680%-os haszonnal. Ha viszont a szomszéd nem fért bele a havi 210 kWh fogyasztásba (az egyik fóliasátrazik és állandóan locsol, szóval ő valszeg nem) akkor neki 147.000-ért adták el ugyanezt, ami 1270%-os profitot jelent. Ez azért már qrvajó üzlet! Költség semmi nem volt, az áram mindkét esetben pár tíz métert tett csak meg.

Erre már monthatjuk azt, hogy extraprofit, nem? Vajon mi lenne, ha egyes szektorokban más szolgáltatók is 680% vagy 1270%-os profitrátával értékesítenének termékeket vagy szolgáltatásokat? (Költői kérdés)
Szerintem ennyiért bőven belefér az MVM-nek, hogy akksiként használjam a hálózatot, és télen visszakapjam azt amit nyáron betermeltem, cserébe ezt ő busás haszonnal eladhatja.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2023.09.13. 11:08-kor.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2023.09.13. 11:00 Az nagyon sok sebből vérezne, lévén a saját házi rendszerünktől kb pártíz métert kell megtennie az áramnak addig a szomszédig, aki elfogyasztja a rendszerbe táplált túltermelésünket és fizet érte 30 vagy 70 forintot.
Ez azért nagyon de nagyon nem egyenlő azzal, mintha Pakstól kell elszállítani az áramot, távvezeték rendszerek és kisebb-nagyobb transzformátor állomások láncolatán keresztül.
Tökmindegy hogy egy sarokkal odébb, vagy egy várossal odébb kerülnek az elektronjaid. Ez a hálozat lényege.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2023.09.13. 09:37 Szerintem akkor sem. Elintéznék annyival, hogy legyen mindenki körültekintő; ha medvét lát, akkor csapjon zajt, meg egyébként is "minekmentoda".
Leginkább akkor kerülne ki a KKVE rendeletből, ha itt is hasonló mértékű közfelháborodás történne (vagy érdekük fűződne hozzá, mondjuk valamelyik kormánypárti politikus családtagját megbüntetnék kapszaicin hatóanyagú gázspray viselése miatt :roll: ).
alapvetően egyetértve, de én sem hiszem, hogy a Vezető Elvtársak és Nagyfőméltóságú Földesurak bármely családtagját magától megbüntetné a Sündőrség mifelénk, ezer évre visszamenőleg nem szokás ilyesmi a feudalizmusban.

Azokat a fontos és felsőbbrendő lényeket testőrök hada védi amúgy is, meg bármikor kapnak bármennyi éles önvédelmi fegyverre engedélyt.

De ha esetleg történne is bármi fennforgás, akkor sem lenne média felé kommunikálva semmi, hiszen a jobbágy ilyesmiről nem tudhat, még gondolkozni kezdene.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2023.09.13. 11:00 Az nagyon sok sebből vérezne, lévén a saját házi rendszerünktől kb pártíz métert kell megtennie az áramnak addig a szomszédig, aki elfogyasztja a rendszerbe táplált túltermelésünket és fizet érte 30 vagy 70 forintot.
Ez azért nagyon de nagyon nem egyenlő azzal, mintha Pakstól kell elszállítani az áramot, távvezeték rendszerek és kisebb-nagyobb transzformátor állomások láncolatán keresztül.

Nekem idén 2200 kWh túltermelésem volt, ezt tőlem megvették 11.550 Ft-ért, a szomszédomnak eladták rezsivédett áron 79.200 Ft-ért vagyis 680%-os haszonnal. Ha viszont a szomszéd nem fért bele a havi 210 kWh fogyasztásba (az egyik fóliasátrazik és állandóan locsol, szóval ő valszeg nem) akkor neki 147.000-ért adták el ugyanezt, ami 1270%-os profitot jelent. Ez azért már qrvajó üzlet! Költség semmi nem volt, az áram mindkét esetben pár tíz métert tett csak meg.

Erre már monthatjuk azt, hogy extraprofit, nem? Vajon mi lenne, ha egyes szektorokban más szolgáltatók is 680% vagy 1270%-os profitrátával értékesítenének termékeket vagy szolgáltatásokat? (Költői kérdés)
Szerintem ennyiért bőven belefér az MVM-nek, hogy akksiként használjam a hálózatot, és télen visszakapjam azt amit nyáron betermeltem, cserébe ezt ő busás haszonnal eladhatja.
Ha meg két saroknyira a Spar vagy az aldilidi használta el a villanyod, akkor meg 270 Ft-ot fizettek érte. Az hány %-os haszon...? :-(
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: szöged »

zora írta: 2023.09.13. 11:04 Tökmindegy hogy egy sarokkal odébb, vagy egy várossal odébb kerülnek az elektronjaid. Ez a hálozat lényege.
tudom, hogy irreleváns, de kikívánkozik belőlem az okoska:
azok az elektronok nem mászkálnak messzire
a mocorgás mászkál igazán, nem az elektron
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

30 éve volt a Jós utcai robbanás.

„Vegyi üzem a Jós utcában – Robbanóanyagot gyártott a lakatos

Megközelítőleg 30 kilogramm TNT erejével volt egyenértékű az adetonáció, amely szeptember 14-re virradóra romba döntötte Bé­kásmegyeren a Jós utca 8. számú ház IX. és X. emeletének több la­kását. A BRFK-n hétfőn ismertették az első, még nem véglegesszakértői jelentéseket. Eszerint Mády Lajos otthonában kisebb ve­gyi labor maradványaira bukkantak a rendőrök, s olyan nyomok­ra, amelyek arra utalnak, hogy a lakásban TNT-t is tárolhattak.
Bodrácska János, Budapest rendőrfőkapitánya tucatnyi szakértői jelentésre és 94 tanú vallomására hivatkozva az alábbiak szerint rekonstruálta a Jós utcában történteket. Haj­nali 3 óra 30 és 3 óra 40 perc kö­zött tűz ütött ki Mády Lajos IX. emelet 28. számú lakásában. A tűz fészke a fürdőszobában volt; szakértők szerint Mády mosógépe centrifugáját használta a vegyszerek kiszárítására, illetve bizonyos anyagok szétválasztására. A tűz hatására a lakásban felhalmozott vegyszerek egy része felrobbant. E robbanás zajára felébredt Mády, és elindult a fürdőszoba felé; vélhetően ő maga sem tudta, mi történt. Kétlépésnyire járt a fürdőszobától, amikor a második robbanás történt.
A detonáció leomlasztotta a IX. emeleti födémpanelt, kidöntötte az utca felőlit, az erkélyre betonozott vaskorlátot pedig a lakástól 130 méterre repítette el. A robbanás ereje kitörte Mády Lajos ajtaját, beszakította az azzal szemben lévő liftajtót; a lift vasajtóit egészen az V. emeletig beszakította a 30 kiló TNT erejével azonos nagyságú robbanás.
Mády Lajos lakásában ama­tőr vegyi üzem nyomaira bukkantak a helyszínelő rendőrök, valamint rövidre vágott csövekre, amiből arra lehet következtetni, hogy Mády pirotechnikai eszközöket gyártott lakásában. A teljesen kiégett lakásban talált anyagminták alapján a szakértők úgy nyilatkoztak, hogy Mády nemcsak pirotechnikai eszközöket és robbanóanyagokat készített lakásában, de vélhetően megkísérelt TNT-t is előállítani, vagy jelentős mennyiséget tartott otthon ebből a robbanóanyagból.
Időközben kiderült, hogy Mády Lajost, aki 1991-ig, leszázalékolásáig lakatosként dolgozott, az utóbbi két évben a kerületi ideggondozóban kezelték. A skizofrén Mádynak üldözési mániája volt. Egy alkalommal bejelentést tett a rendőrségen is, hogy meg akarják mérgezni, de állítása megalapozatlannak bizonyult.” (Népszabadság, 1993. szeptember 28., fotó: MTI/Ilovszky Béla)
FB_IMG_1694783659560.jpg
FB_IMG_1694783659560.jpg (61.23 KiB) Megtekintve 11798 alkalommal
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: numizmata »

WildBear23 írta: 2023.09.15. 15:15 30 éve volt a Jós utcai robbanás.

„Vegyi üzem a Jós utcában – Robbanóanyagot gyártott a lakatos
Ez egy igen szomoru tortenet, de errol eszembe jutott ezaz.

A Petrikbe jartam, vegyesz szakiranyra. Nem allt tavol a tema tolem, olyannyira hogy kesobb robbantastechnikabol diplomaztam. Egyszer kalciumkarbidot dobtam a suli budijaba, a hulye osztalytars meg begyujtotta, igy lett egy 2-3 meter magas, meter szeles koromfolt a klozetban. Olyan hangja volt, hogy vloholooooo :)

Aztan Szranyinet meggyoztem, hogy teliszunet elotti napon gyartsunk csillagszorot a laborban, es ebbe belement! Nagy dolog volt ez….

Legendak voltak, hogy az egyik mosdoban a porcelanon levo lyukat tobb evfolyammal elottunk tanult kollega keszitette. volt egy evfolyamtars, akit nagyon erdekelt az aceton-peroxid. Az anyja vegyesz volt, igy otthon elkeszitette a vegyuletet neki, bizva abban hogy inkabb kontrollalt keretek kozott, mint a gyerek stikaban. Szerencsetlen nonek lerobbant a fel karja. :(
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

numizmata írta: 2023.09.15. 15:27 Ez egy igen szomoru tortenet, de errol eszembe jutott ezaz.

A Petrikbe jartam, vegyesz szakiranyra. Nem allt tavol a tema tolem,

Ki nem?😂
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: numizmata »

gvass1 írta: 2023.09.15. 15:45Ki nem?😂
Jah, ezen a forumon felulreprezentaltak vagyunk.
20eve meg emlekezett rad Suranyine, mikor kerdeztem :)
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

numizmata írta: 2023.09.15. 15:54 Jah, ezen a forumon felulreprezentaltak vagyunk.
20eve meg emlekezett rad Suranyine, mikor kerdeztem :)
Szerintem Wildbearra és B. Ferire is sokan emlékeznek, bár a mi egykori tanáraink jelentős része már eltávozott.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

numizmata írta: 2023.09.15. 15:27 Legendak voltak, hogy az egyik mosdoban a porcelanon levo lyukat tobb evfolyammal elottunk tanult kollega keszitette. volt egy evfolyamtars, akit nagyon erdekelt az aceton-peroxid. Az anyja vegyesz volt, igy otthon elkeszitette a vegyuletet neki, bizva abban hogy inkabb kontrollalt keretek kozott, mint a gyerek stikaban. Szerencsetlen nonek lerobbant a fel karja. :(
Erről nem is tudtam. :(
Az a veszélyes sz.ar egy másik srácnak is (B.... Feri) levitte három és fél ujját.

(Surányiné pár éve csatlakozott Golopencza, és Somlai tanárnőkhöz az égi laborban..)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.09.15. 15:56 Szerintem Wildbearra és B. Ferire is sokan emlékeznek, bár a mi egykori tanáraink jelentős része már eltávozott.
Ja! Már 30 éve volt!

De a kókuszgolyó szerintem még ott van a folyosó plafonján, ahová felb...... feldobódott. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: numizmata »

WildBear23 írta: 2023.09.15. 16:01 Erről nem is tudtam. :(

https://index.hu/bulvar/1112jpst/

:(
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Itt azt mondják, hogy a srác kezében robbant fel valami. :-o

Az írásodból úgy értettem, hogy a mama kezében robbant fel.
("Szerencsetlen nonek lerobbant a fel karja.")
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1110
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2023.09.15. 16:05 Ja! Már 30 éve volt!
Kb. mint mi a műszaki szakközépben, a kémia-szakkör keretében a "szakácskönyvben" leírtakat elkezdtük megcsinálni. Különféle lőporok, lőgyapot, mindenféle látványos szikraszóró pirotechnikai cucc. Alumínium pigment meg magnézium minden mennyiségben, tíz kiló termit a suli udvarán begyújtva. 16 évesen merészebb volt az ember 🙂. (minden ujjam megvan)
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: numizmata »

WildBear23 írta: 2023.09.15. 16:45 Itt azt mondják, hogy a srác kezében robbant fel valami. :-o

Az írásodból úgy értettem, hogy a mama kezében robbant fel.
("Szerencsetlen nonek lerobbant a fel karja.")
Akkor ez egy masik eset lehet, vagy ugyanaz de rosszul emlekztem. Vegeredmenyben mindegy :(
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

numizmata írta: 2023.09.15. 17:10 Akkor ez egy masik eset lehet, vagy ugyanaz de rosszul emlekztem. Vegeredmenyben mindegy :(
Itt a fórumról még Clodo mesélte, hogy elesett motorozás közben, a farmerzsebében egy adag aceton-peroxiddal. Nemtom pontosan mi volt, a másik oldalára eset vagy hogy történt, de nem robbant fel.
Vele sem tudom már hosszú évek óta, hogy mi van.
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: numizmata »

TotoHU írta: 2023.09.15. 17:17 Itt a fórumról még Clodo mesélte, hogy elesett motorozás közben, a farmerzsebében egy adag aceton-peroxiddal. Nemtom pontosan mi volt, a másik oldalára eset vagy hogy történt, de nem robbant fel.
Vele sem tudom már hosszú évek óta, hogy mi van.
Clodo is egy erdekes pofa volt. Utolag visszagondolva, rendkivul bolcs dontes volt egy fegyveres forumot egy alvilagi bombakeszito nevevel hasznalni 🤣

Szinten remlik egy forumos masik arc, aki egy elegge lepukkant kocsival jart, a karosszeriara tuzijatek vetocsovet applikalt es menet kozben lotte az 50mmes golyos bombat :) nem emleketek ki volt?
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

numizmata írta: 2023.09.15. 17:22 Clodo is egy erdekes pofa volt. Utolag visszagondolva, rendkivul bolcs dontes volt egy fegyveres forumot egy alvilagi bombakeszito nevevel hasznalni 🤣

Szinten remlik egy forumos masik arc, aki egy elegge lepukkant kocsival jart, a karosszeriara tuzijatek vetocsovet applikalt es menet kozben lotte az 50mmes golyos bombat :) nem emleketek ki volt?
Csak azt a fazont ismerem, akinek az előző autóján hátul elektromosan indítható füst volt.....
:lol:

Valamikor a Pimp My Ride egyik epizódjában volt, hogy egy paintball markert applikáltak a kocsi alá.

https://www.dailymotion.com/video/x5v2afa
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

numizmata írta: 2023.09.15. 17:22 Clodo is egy erdekes pofa volt. Utolag visszagondolva, rendkivul bolcs dontes volt egy fegyveres forumot egy alvilagi bombakeszito nevevel hasznalni 🤣

Szinten remlik egy forumos masik arc, aki egy elegge lepukkant kocsival jart, a karosszeriara tuzijatek vetocsovet applikalt es menet kozben lotte az 50mmes golyos bombat :) nem emleketek ki volt?
Személyesen ismerem, mai napig minden ujja , szeme füle stb megvan, szabad làbon. Amúgy itt is fenn van, csak nem igen ìrogat. Neo007
Sjani86
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2018.06.04. 09:52

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Sjani86 »

Sjani86 írta: 2023.09.15. 18:07 Személyesen ismerem, mai napig minden ujja , szeme füle stb megvan, szabad làbon. Amúgy itt is fenn van, csak nem igen ìrogat. Neo007
Sőt, még a szerkezet is megvan neki, most kotorta elő
received_3584707555150384.jpeg
received_905989460907327.jpeg
Avatar
neo007
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2018.06.20. 01:46

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: neo007 »

Kémeim jelentették hogy emlegetve lettem👍😆 :)
Élek és virulok. :D
Üdvözlöm az öreg rókákat, látom azert megvagyunk szép számban.
Ha valaki keres , az egyik emailemen megtalálhat .
Szeentes@freemail.hu
Avatar
numizmata
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2022.07.23. 22:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: numizmata »

neo007 írta: 2023.09.15. 18:21 Kémeim jelentették hogy emlegetve lettem👍😆 :)
Élek és virulok. :D
Üdvözlöm az öreg rókákat, látom azert megvagyunk szép számban.
Ha valaki keres , az egyik emailemen megtalálhat .
Szeentes@freemail.hu
Dejo! Megegy regi, eltuntnek hitt arc!
Aut inveniam viam, aut faciam!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.09.17. 08:17 Petya, a fegyverboltosok rengeteg állatságot írnak a webshopjukban, szoktam berakni példákat, "bors hab" (pepper foam), 30 kg fegyvertömeg, múzeális fegyverbe ajánlott állatkábító, stb.

Alapvetően (azért hoztam át az OFFba), nem csak a fegyverboltok, hanem mindenfajta webshopnál, műszaki cikket értékesítő cégnél az a tipikus gyakorlat, hogy egyszerűen guglifordítják az eredeti nyelvű műszaki leírást és bekopizzák.
Nyilvánvalóan ettől magyartalanná válnak, és a szakkifejezések helyett döbbenetes baromságok jelennek meg tömegével.

Egyszerűen kicsi a magyar piac (és nagy a lustaság), hogy igényes és drága szakfordítások kerüljenek föl esetleg több száz vagy több ezer termékhez.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

gvass1 írta: 2023.09.17. 08:27 Alapvetően (azért hoztam át az OFFba), nem csak a fegyverboltok, hanem mindenfajta webshopnál, műszaki cikket értékesítő cégnél az a tipikus gyakorlat, hogy egyszerűen guglifordítják az eredeti nyelvű műszaki leírást és bekopizzák.
Nyilvánvalóan ettől magyartalanná válnak, és a szakkifejezések helyett döbbenetes baromságok jelennek meg tömegével.

Egyszerűen kicsi a magyar piac (és nagy a lustaság), hogy igényes és drága szakfordítások kerüljenek föl esetleg több száz vagy több ezer termékhez.
https://jatektenger.hu/s70761-schleich- ... rnis-csiko

A különféle Schleich figurák leírásai között van egy pár valódi gyöngyszem. Jó szórakozást! :-D
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2023.09.16. 19:05 Szia,

Ezt mennyire latod szaggatottnak?

Kép

Bel
A mozgást látom összefolyni folyamatos képpé persze, de az ember igenis érzékeli a különbséget 20 meg 120 közt egy kijelzőn.
Nem volt még időm normálisabban utánanézni, de:
https://youtu.be/8XK6syUQdjU?si=bQ6o-_Kx5yHMs-IY
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Fortitu írta: 2023.09.17. 13:29 A mozgást látom összefolyni folyamatos képpé persze, de az ember igenis érzékeli a különbséget 20 meg 120 közt egy kijelzőn.
Nem volt még időm normálisabban utánanézni, de:
https://youtu.be/8XK6syUQdjU?si=bQ6o-_Kx5yHMs-IY
Szia,

Az abran 12 fps van, ami nagyjabol a hatar; elvileg van aki 12 onallo kepkockat lat, es van aki (pl. en) egybefuggo mozgasnak latja.
Szoval mi kettonknek ha megvan a 12 fps, akkor mar nem szaggat, egybefuggu mozgasnak latjuk. A jobb szemuek ezt meg epp nem, de a 18 fps-t mar igen. Tehat nekik sem szaggat a 18 fps.

Ami szaggatasnak latunk, az joval kevesebb, mint 18 fps. Ennek egy logikus oka (nyilvan nem az egyetlen) az lehet, hogy ami lejatsza a videot, az nem kepes 30 fps-sel lejatszani, ezert neha eldob nehany frame-t, marpedig ha 3 egymast koveto frame-t eldob, akkor mar azon a rovid reszen 10 fps-se valik a lejatszas - ami eszreveheto szaggatas. Ha erre valaszul 30 helyett 60 fps-es video lesz, akkor azt meg sokkal kevesbe lesz kepes ugyanaz lejatszani, ezert meg jobban fog szaggatni.

Nyilvan az ember szeme kepes eszlelni egy zavaro vibralast ennel sokkal gyorsabban is, tehat ha a kijelzon pl. valtakozik egy nagy fekete es egy nagy feher paca, azt eszleli az ember akkor is, ha 20 vagy 30 fps-sel jon a kep, vagyis igen, szerintem is eszlel kulonbseget az ember szeme 20 es 120 fps kozott - de szerintem ez nem szaggatas.

Es csak hogy bonyolultabb legyen az elet, meg az elozo bekezdes is csak a "modern" eszkozokre vonatkozik: valaha (boven egy masik evezredben) hasznaltam olyan monitort, aminek egeszen alacsony volt az fps erteke (szerintem 20 korul, de reg volt, a konkret szamban mar nem vagyok biztos), es teljesen jol (orakon at faradas nelkul) lehetett olvasni a rajta levo szoveget. Ennek az volt a trukje, hogy a monitor feluleten a fenyt kisugarzo anyagnak olyan volt a karakterisztikaja, hogy a katodsugar hatasara felvillant, es kb 2 masodperc alatt szep folyamatosan kialudt. Amikor egy masodperc alatt 20-szor felvillant, akkor mindegyik utan ici-picit halvanyodott csak el, egyszeruen azert, mert az elso 1/20-ad masodpercben meg nem nagyon valtozott a feny intenzitasa. Igy szoveg olvasasra teljesen jo volt - szamitogepes jatekra meg totalisan hasznalhatatlan, mivel az 1 masodpercel korabbi allas meg siman "szellemkepkent" ott volt a kepernyon.

Bel
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

bel írta: 2023.09.17. 20:49 Szia,

Az abran 12 fps van, ami nagyjabol a hatar; elvileg van aki 12 onallo kepkockat lat, es van aki (pl. en) egybefuggo mozgasnak latja.
Szoval mi kettonknek ha megvan a 12 fps, akkor mar nem szaggat, egybefuggu mozgasnak latjuk. A jobb szemuek ezt meg epp nem, de a 18 fps-t mar igen. Tehat nekik sem szaggat a 18 fps.

Ami szaggatasnak latunk, az joval kevesebb, mint 18 fps. Ennek egy logikus oka (nyilvan nem az egyetlen) az lehet, hogy ami lejatsza a videot, az nem kepes 30 fps-sel lejatszani, ezert neha eldob nehany frame-t, marpedig ha 3 egymast koveto frame-t eldob, akkor mar azon a rovid reszen 10 fps-se valik a lejatszas - ami eszreveheto szaggatas. Ha erre valaszul 30 helyett 60 fps-es video lesz, akkor azt meg sokkal kevesbe lesz kepes ugyanaz lejatszani, ezert meg jobban fog szaggatni.

Nyilvan az ember szeme kepes eszlelni egy zavaro vibralast ennel sokkal gyorsabban is, tehat ha a kijelzon pl. valtakozik egy nagy fekete es egy nagy feher paca, azt eszleli az ember akkor is, ha 20 vagy 30 fps-sel jon a kep, vagyis igen, szerintem is eszlel kulonbseget az ember szeme 20 es 120 fps kozott - de szerintem ez nem szaggatas.

Es csak hogy bonyolultabb legyen az elet, meg az elozo bekezdes is csak a "modern" eszkozokre vonatkozik: valaha (boven egy masik evezredben) hasznaltam olyan monitort, aminek egeszen alacsony volt az fps erteke (szerintem 20 korul, de reg volt, a konkret szamban mar nem vagyok biztos), es teljesen jol (orakon at faradas nelkul) lehetett olvasni a rajta levo szoveget. Ennek az volt a trukje, hogy a monitor feluleten a fenyt kisugarzo anyagnak olyan volt a karakterisztikaja, hogy a katodsugar hatasara felvillant, es kb 2 masodperc alatt szep folyamatosan kialudt. Amikor egy masodperc alatt 20-szor felvillant, akkor mindegyik utan ici-picit halvanyodott csak el, egyszeruen azert, mert az elso 1/20-ad masodpercben meg nem nagyon valtozott a feny intenzitasa. Igy szoveg olvasasra teljesen jo volt - szamitogepes jatekra meg totalisan hasznalhatatlan, mivel az 1 masodpercel korabbi allas meg siman "szellemkepkent" ott volt a kepernyon.

Bel
Szerintem azt viszont észreceszed a 30 fps-ben is, ha kimarad egy képkocka, "rebben" egyet a kép. Ez még nem szaggatás, de már (még?) látod.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ejnye, no...... ;)
(Villamoson)
20230918_180509.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Jaj te EU, szopass még hülyeségekkel. Ilyesmi szerintem se mehet át, de miért jut egyáltalán ilyen valaki eszébe? Az európai autóipart féltik talán a kínai elektromos járművektől? Vagy?...

https://index.hu/kulfold/2023/09/19/jog ... stervezet/

https://www.economx.hu/nemzetkozi-gazda ... 77583.html
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Fortitu írta: 2023.09.19. 22:58 Jaj te EU, szopass még hülyeségekkel. Ilyesmi szerintem se mehet át, de miért jut egyáltalán ilyen valaki eszébe? Az európai autóipart féltik talán a kínai elektromos járművektől? Vagy?...
Az egész EU kezd olyan lenni, mintha óvodások vezetnék. :roll:
Sőt, igazából már hosszú évek óta olyan. A bármiféle szakmaiságot nélkülöző, autógyártáshoz kapcsolódó követelményekkel kezdve.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

"Egymás mellé préselt, egymásnak ellensége,
Az utolsó vacsorához ültünk a székre,
És most köszönnöm kéne az asztalnál a helyet?
Hát köpök rátok, Brüsszeli seggfejek!

A változás szele nálatok csak puki,
Szánalmas hakni ez a brüsszeli buli.
Inkább tanázia mint EU ez a szerkezet,
Döglött lóval tesó, ne húzzál szekeret!
Látott már a világ ilyen brigádot,
Szövetségbe forrt szabad köztársaságok.
A nagy tömörülés, nem áldás, hanem átok,
Ebben a cserkészcsapatban, sem nagy jövőt látok.

Brüsszelben a farok, de keleten a vége,
A multik lehúzzák a sliccüket, mi meg rogyhatunk térdre.
Mert a rabszolga s a piac, mindent megér.
A multiknak kellünk, mint egy falat kenyér,"
Fortitu írta: 2023.09.19. 22:58 Jaj te EU, szopass még hülyeségekkel. Ilyesmi szerintem se mehet át, de miért jut egyáltalán ilyen valaki eszébe? Az európai autóipart féltik talán a kínai elektromos járművektől? Vagy?...

https://index.hu/kulfold/2023/09/19/jog ... stervezet/

https://www.economx.hu/nemzetkozi-gazda ... 77583.html
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Fortitu írta: 2023.09.19. 22:58 Jaj te EU, szopass még hülyeségekkel. Ilyesmi szerintem se mehet át, de miért jut egyáltalán ilyen valaki eszébe? Az európai autóipart féltik talán a kínai elektromos járművektől? Vagy?...

https://index.hu/kulfold/2023/09/19/jog ... stervezet/

https://www.economx.hu/nemzetkozi-gazda ... 77583.html
Hogyan lehet ilyen farokságot támogatni majd anélkül, hogy aztán az illető politikust ne akarja majd a saját országában lámpavasra húzni az érintett polgárok többsége? Mert ez gyak. kib@szás mindenkivel.
Sapienti sat.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

politika nelkul, mashol lehet hogy igy mukodik :roll:
nemtokregelni írta: 2023.09.20. 09:20 Hogyan lehet ilyen farokságot támogatni majd anélkül, hogy aztán az illető politikust ne akarja majd a saját országában lámpavasra húzni az érintett polgárok többsége? Mert ez gyak. kib@szás mindenkivel.
ingyom bingyom tálib-e?
tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

nemtokregelni írta: 2023.09.20. 09:20 Hogyan lehet ilyen farokságot támogatni majd anélkül, hogy aztán az illető politikust ne akarja majd a saját országában lámpavasra húzni az érintett polgárok többsége? Mert ez gyak. kib@szás mindenkivel.
Ennél jóval nagyobb kib@szásokat is letoltak már az emberek torkán idehaza..
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

tvsmaci írta: 2023.09.20. 10:29 Ennél jóval nagyobb kib@szásokat is letoltak már az emberek torkán idehaza..
+1
"Hamvas Béla Ugyanis című kisregényében van egy olyan jelenet, hogy az elit tagjai felmennek egy emelvényre, és onnan lehugyozzák a begyűjtött embereket, az úgynevezett népet. És ez természetes napi rutin.
. . . . .
Hamvas kisregényében, aki felnézett a rá hugyozókra, azonnal lelőtték. A többiek viszont boldogan kitátották a szájukat."
(Közbeszerezve: Martin Ethelwolf, Facebook)

Na, kb. ez zajlik itthon idehaza, napi szinten. Ez a B+-os jogsi fel sem fog tűnni senkinek, lehajtott fejjel beállunk a sorba ahol a sorszámot osztják a tanfolyamra, és a vizsgára. És közben boldogan kitátjuk a szánkat.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2023.09.20. 10:38-kor.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

qqriq írta: 2023.09.20. 09:24 politika nelkul, mashol lehet hogy igy mukodik :roll:
Itthon a könnyűgépkezelői igazolványt IS megszüntették egy tollvonással.
Hiába volt valakinek több tipusvizsgája, mellé OKJ-s könnyűgépkezelőije, újra kellett vizsgázni.
A magyarok is tudnak, nem csak Brüxxxxel...
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

eppen minap nezegettem a jogsi arakat mert kellene egy E, fel illa folott van a sima B :o :shock: :evil:
lassan az autozas is uri kivaltsag lesz...
TotoHU írta: 2023.09.20. 10:35 Na, kb. ez zajlik itthon idehaza, napi szinten. Ez a B+-os jogsi fel sem fog tűnni senkinek, lehajtott fejjel beállunk a sorba ahol a sorszámot osztják a tanfolyamra, és a vizsgára. És közben boldogan kitátjuk a szánkat.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

igen, ezt is hallottam. meg jo hogy elore megyunk nem hatra...
RatRace írta: 2023.09.20. 10:37 Itthon a könnyűgépkezelői igazolványt IS megszüntették egy tollvonással.
Hiába volt valakinek több tipusvizsgája, mellé OKJ-s könnyűgépkezelőije, újra kellett vizsgázni.
A magyarok is tudnak, nem csak Brüxxxxel...
ingyom bingyom tálib-e?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2023.09.20. 10:35 +1
"Hamvas Béla Ugyanis című kisregényében van egy olyan jelenet, hogy az elit tagjai felmennek egy emelvényre, és onnan lehugyozzák a begyűjtött embereket, az úgynevezett népet. És ez természetes napi rutin.
. . . . .
Hamvas kisregényében, aki felnézett a rá hugyozókra, azonnal lelőtték. A többiek viszont boldogan kitátották a szájukat."
(Közbeszerezve: Martin Ethelwolf, Facebook)

Na, kb. ez zajlik itthon idehaza, napi szinten. Ez a B+-os jogsi fel sem fog tűnni senkinek, lehajtott fejjel beállunk a sorba ahol a sorszámot osztják a tanfolyamra, és a vizsgára. És közben boldogan kitátjuk a szánkat.
Ezt konkrétan cáfolnám, de az már olyan szinten lenne politika, hogy kb. jövőre jöhetnék vissza legközelebb, ha egyáltalán...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Hehe, amúgy most esik le, hogy még a neve is milyen beszédes.
B+
Bazmeg
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2023.09.20. 14:16 Ezt konkrétan cáfolnám, de az már olyan szinten lenne politika, hogy kb. jövőre jöhetnék vissza legközelebb, ha egyáltalán...
Annyit azért leírhatsz hogy velem nem értesz egyet, az EU-val, vagy Hamvas Bélával? :?
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2023.09.20. 17:31 Annyit azért leírhatsz hogy velem nem értesz egyet, az EU-val, vagy Hamvas Bélával? :?
A cáfolat annyi, hogy Hamvas Béla leírása ugyan rendkívül plasztikus, de a valóságot meg sem közelíti, ebben az esetben még a szabadon szárnyaló írói fantázia sem ér a nyomában a valóságnak. :-(
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2456
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2023.09.19. 22:58 Jaj te EU, szopass még hülyeségekkel. Ilyesmi szerintem se mehet át, de miért jut egyáltalán ilyen valaki eszébe? Az európai autóipart féltik talán a kínai elektromos járművektől? Vagy?...
Kojak írta: 2023.09.19. 23:32 Az egész EU kezd olyan lenni, mintha óvodások vezetnék. :roll:
Sőt, igazából már hosszú évek óta olyan. A bármiféle szakmaiságot nélkülöző, autógyártáshoz kapcsolódó követelményekkel kezdve.
Figyeljetek… Ha ezt megfejtitek, akkor megértettétek a problémát.
Figyeljétek a reakciókat (a) fórumon, Facebookon, munkahelyen, kocsmában, rokoni ebédnél, amikor elhangzik az alábbiak egyike:
- a sebességkorlátozásnak csak egy ajánlásnak kellene lennie, csak akkor kellene büntetni a túllépését, ha valaki balesetet okoz;
- el kellene törölni, hogy utcán 8 cm feletti pengehosszú kés hordása szabálysértés;
- ugyanez paprikasprével;
- a hagyományos kötelező olvasmányokat a diákok utálják, nincs rájuk szükség;
- miért csak pálinkát lehet szabadon főzni, whiskyt miért nem?
- legalizálni kellene a füvet, mint a cseheknél.
Az emberek egy látható és hangos része valósággal pánikba esik, hogy összeomlana a civilizáció, ha ezekből bármelyik bekövetkezne. Ennyire elfranciabulldogosodtunk: rettegünk a szabadságtól, rettegünk önmagunktól.

Utóirat: ültem egyetemistaként az iskolapszichológusnál.
- Tudja Péter, nagyon könnyű mindig a legrosszabb lehetőséget elképzelni. "Ha egyes lesz a zh-m, akkor megbukom mechanikából, kirúgnak az egyetemről, nem lesz munkám, nem lesz hol laknom, és az aluljáróban fogok kannásborra kéregetni." Pedig leendő mérnökként Ön is tudja, hogy a szélsőséges esetek bekövetkezésének a legkisebb a valószínűsége.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

AndyA írta: 2023.09.20. 18:15 A cáfolat annyi, hogy Hamvas Béla leírása ugyan rendkívül plasztikus, de a valóságot meg sem közelíti, ebben az esetben még a szabadon szárnyaló írói fantázia sem ér a nyomában a valóságnak. :-(
:D
Hát ennyi.
Mentségére legyen mondva, több tíz évvel ezelőtt élt. Ma talán már azt írná, hogy az elit a 120 méteres jacht
fedélzetéről felszálló helikopterekről f.sott volna bele az alatta álló nép arcába.
Jó, befejeztem.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Poresz írta: 2023.09.20. 21:59 Figyeljetek… Ha ezt megfejtitek, akkor megértettétek a problémát.
Figyeljétek a reakciókat (a) fórumon, Facebookon, munkahelyen, kocsmában, rokoni ebédnél, amikor elhangzik az alábbiak egyike:
- a sebességkorlátozásnak csak egy ajánlásnak kellene lennie, csak akkor kellene büntetni a túllépését, ha valaki balesetet okoz;
- el kellene törölni, hogy utcán 8 cm feletti pengehosszú kés hordása szabálysértés;
- ugyanez paprikasprével;
- a hagyományos kötelező olvasmányokat a diákok utálják, nincs rájuk szükség;
- miért csak pálinkát lehet szabadon főzni, whiskyt miért nem?
- legalizálni kellene a füvet, mint a cseheknél.
Az emberek egy látható és hangos része valósággal pánikba esik, hogy összeomlana a civilizáció, ha ezekből bármelyik bekövetkezne. Ennyire elfranciabulldogosodtunk: rettegünk a szabadságtól, rettegünk önmagunktól.

Utóirat: ültem egyetemistaként az iskolapszichológusnál.
- Tudja Péter, nagyon könnyű mindig a legrosszabb lehetőséget elképzelni. "Ha egyes lesz a zh-m, akkor megbukom mechanikából, kirúgnak az egyetemről, nem lesz munkám, nem lesz hol laknom, és az aluljáróban fogok kannásborra kéregetni." Pedig leendő mérnökként Ön is tudja, hogy a szélsőséges esetek bekövetkezésének a legkisebb a valószínűsége.
Tudja Péter, azért a listából nem minden ugyanaz. A többségnek semmi káros hatása nem lenne (pl. paprikaspray tiltás feloldása, legális - de emiatt kontrollált, jó minőségű és drága fű, whisky főzés, etc.), de pl.:
- ha sehol semmilyen sebességkorlátozás nem lenne, a súlyos / halálos balesetek száma azért nőne valamelyest, mert nem mindegy, hogy ötvennel mérek el valamit vagy százzal
- a diákok úgy en bloc olvasni nem szeretnek, mert túl korán engedjük a képernyős eszközökre őket és megszokják a vizuális tartalmakat, mielőtt rendesen megtanulnának olvasni vagy az alapján elképzelni - meg kell nézni, hogy szövegértés terén milyen gyalázatos eredmények születnek, pedig nekünk anno ez volt a bónusz feladat, amihez tanulni nem kellett, csak olvasni figyelmesen
Sapienti sat.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

Poresz írta: 2023.09.20. 21:59 Figyeljetek… Ha ezt megfejtitek, akkor megértettétek a problémát.
Figyeljétek a reakciókat (a) fórumon, Facebookon, munkahelyen, kocsmában, rokoni ebédnél, amikor elhangzik az alábbiak egyike:
- a sebességkorlátozásnak csak egy ajánlásnak kellene lennie, csak akkor kellene büntetni a túllépését, ha valaki balesetet okoz;
- el kellene törölni, hogy utcán 8 cm feletti pengehosszú kés hordása szabálysértés;
- ugyanez paprikasprével;
- a hagyományos kötelező olvasmányokat a diákok utálják, nincs rájuk szükség;
- miért csak pálinkát lehet szabadon főzni, whiskyt miért nem?
- legalizálni kellene a füvet, mint a cseheknél.
Az emberek egy látható és hangos része valósággal pánikba esik, hogy összeomlana a civilizáció, ha ezekből bármelyik bekövetkezne. Ennyire elfranciabulldogosodtunk: rettegünk a szabadságtól, rettegünk önmagunktól.

Utóirat: ültem egyetemistaként az iskolapszichológusnál.
- Tudja Péter, nagyon könnyű mindig a legrosszabb lehetőséget elképzelni. "Ha egyes lesz a zh-m, akkor megbukom mechanikából, kirúgnak az egyetemről, nem lesz munkám, nem lesz hol laknom, és az aluljáróban fogok kannásborra kéregetni." Pedig leendő mérnökként Ön is tudja, hogy a szélsőséges esetek bekövetkezésének a legkisebb a valószínűsége.
Ebből a kötelező olvasmányokra van némi rálátásom. Való igaz, hogy elavultak, nem szereti őket a tanulók jelentős része. A kötelező olvasmány intézménye éppen nem ördögtől való, de az ördög szokás szerint a részletekben bújik meg: nem mindegy, hogy mit olvastatnak. Minden szinten, ált. isk. alsó tagozattól a gimiig bezárólag olyan kötelezők kellenének, amikkel le lehet foglalni a gyerekeket, kortárs művek, a mai gyereke számára érthető dolgokról és módon írnak.
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

TotoHU írta: 2023.09.20. 22:11 :D
Hát ennyi.
Mentségére legyen mondva, több tíz évvel ezelőtt élt. Ma talán már azt írná, hogy az elit a 120 méteres jacht
fedélzetéről felszálló helikopterekről f.sott volna bele az alatta álló nép arcába.
Jó, befejeztem.
Na, pont ezt nem akartam leírni.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

van itt haztartasi gepszerelo?
konkretan arra lennek kivancsi erdemes-e a 4 eves mikrot javitani vagy kuka :oops:
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

qqriq írta: 2023.09.22. 11:39 van itt haztartasi gepszerelo?
konkretan arra lennek kivancsi erdemes-e a 4 eves mikrot javitani vagy kuka :oops:
Tekerős, vagy digitális?
Mert ha tekerős, megveszik alkatrésznek.
:D
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

tekerosdigitalis :roll:
RatRace írta: 2023.09.22. 12:00 Tekerős, vagy digitális?
Mert ha tekerős, megveszik alkatrésznek.
:D
ingyom bingyom tálib-e?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

nemtokregelni írta: 2023.09.21. 00:18 - a diákok úgy en bloc olvasni nem szeretnek, mert túl korán engedjük a képernyős eszközökre őket és megszokják a vizuális tartalmakat, mielőtt rendesen megtanulnának olvasni vagy az alapján elképzelni
Szerintem nem ez a gond, ennyi erővel nekem is utálnom kéne olvasni.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

AndyA írta: 2023.09.21. 06:55A kötelező olvasmány intézménye éppen nem ördögtől való, de az ördög szokás szerint a részletekben bújik meg: nem mindegy, hogy mit olvastatnak. Minden szinten, ált. isk. alsó tagozattól a gimiig bezárólag olyan kötelezők kellenének, amikkel le lehet foglalni a gyerekeket
+1
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

G.D írta: 2023.09.22. 19:13 Szerintem nem ez a gond, ennyi erővel nekem is utálnom kéne olvasni.
Kivételek mindig vannak, illetve amikor te gyerek voltál, nem is volt okostelefon, de még internet se nagyon, nem?
Sapienti sat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2023.09.21. 06:55 Ebből a kötelező olvasmányokra van némi rálátásom. Való igaz, hogy elavultak, nem szereti őket a tanulók jelentős része. A kötelező olvasmány intézménye éppen nem ördögtől való, de az ördög szokás szerint a részletekben bújik meg: nem mindegy, hogy mit olvastatnak. Minden szinten, ált. isk. alsó tagozattól a gimiig bezárólag olyan kötelezők kellenének, amikkel le lehet foglalni a gyerekeket, kortárs művek, a mai gyereke számára érthető dolgokról és módon írnak.
Pontosan.
Sajnos, egyetlen kötelező olvasmány címét sem írhatom le anélkül, hogy valakinek ne pont az lenne a kedvence.. mint amikor a kötelező énekóra helyett tartottam volna célszerűbbnek mást tanítani.

100+, 150+ éves, mai szemmel együgyű, vagy q nehéz olvasmányok.
Magyartanárok hahó, 2023-at írunk!!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

G.D írta: 2023.09.22. 19:13 Szerintem nem ez a gond, ennyi erővel nekem is utálnom kéne olvasni.
+1

Szerintem se kéne túltolni ezt a “mai fiatalok” témát. A múltkor egy konferencián annyira felb.sztam az agyam, amikor már a negyedik alfa-Z -generációs közhelyet olvasták fel, hogy a szünetben átírtam a saját előadásomat, teletoltam #maifiatalok idézetekkel, és kvízműsort tartottunk a közönséggel - na vajon ki mondhatta? Reneszánsz filozófus volt a legbátrabb tipp. Felfedtem a szerzőket: Arisztotelész. Szókratész, Hészeidosz :lol: már az ókori görögök is úgy gondolták, hogy az ő gyerekeik elbutultak, eltnyukrak, nem tisztelik az idősebbeket, és csak a bor, a bulizás, és az azonnali sikerélmény vonzza őket. (Ez mind igaz szerintem.. és? :) )

3 gyerekem van. Ugyanazzal a technológiával ;), ugyanazokból az alap anyagokból készültek, ugyanazt a neiektetést kaptak, mégis:

1. Lány , 16 éves, falja a könyveket, imád olvasni. Magyarul, angolul, 10 centi vastag könyveket, kizárólag papíron, sokat.
2. Fiú, 13. Éves. Utál olvasni, max rövid cikket hajlandó, YouTube videókból és a wikipédiából él, semmilyen módon nem megy az olvasás, olyan könyv sem, aminek a témáját imádja.
3. fiú, 11 éves : falja a könyveket, imád olvasni. Magyarul, angolul, 10 centi vastag könyveket, kizárólag papíron, sokat. :)

A tanulmányi eredményeik, műveltségűk, és szelkemimkéoességeik - korra korrigálva - kb ugyanolyanok.

Mindhárom mai fiatal, telefonnal nőtt fel. Mi a különbség? Alkati + szerintem a középsőnek voltak a legrosszabb tanárai.

Tök egyetértek a korral haladással. Jobb gimikben kortárs irodalom is van, valóban vicces Varró Dániel versek, stb. Nálunk? Unalmas őskövület verselemzés. Aki olvas, az nak ellenére teszi, amit sz iskolában művelnek velük, nem annak köszönhetően.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

nemtokregelni írta: 2023.09.22. 19:56 Kivételek mindig vannak, illetve amikor te gyerek voltál, nem is volt okostelefon, de még internet se nagyon, nem?
Az nem, de mondjuk amikor anno kölökként anyámék meg akartak büntetni valamiért, akkor nem nézhettem TV-t mondjuk egy hétig...
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Petya357 írta: 2023.09.22. 21:34Aki olvas, az nak ellenére teszi, amit sz iskolában művelnek velük, nem annak köszönhetően.
+1
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

nemtokregelni írta: 2023.09.22. 19:56 Kivételek mindig vannak, illetve amikor te gyerek voltál, nem is volt okostelefon, de még internet se nagyon, nem?
+1
Ez így megy egy ideje. A mi időnkben a TV volt az új , a mumus, attól féltettek minket.
A szüleinket meg a miniszoknya és a beat zene miatt cseszegették, mert akkor még az volt az új, a forradalmi.
Most meg a tiktok fiatalságot nem értjük, meg a mai szlenget.
Már nem azt mondják hogy vágom a témát, hanem azt hogy adom. Nem király ha valami jó, hanem pacek. Nem depis vagyok, hanem lejövök az életről.
A változás tekinthető az egyetlen állandó dolognak. A megváltozott dolgok meg nem jobbak vagy rosszabbak, egyszerűen csak mások. Mi meg egyre kevésbé értjük őket.
Így megy ez.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2023.09.22. 22:25 +1
Ez így megy egy ideje. A mi időnkben a TV volt az új , a mumus, attól féltettek minket.
A szüleinket meg a miniszoknya és a beat zene miatt cseszegették, mert akkor még az volt az új, a forradalmi.
Most meg a tiktok fiatalságot nem értjük, meg a mai szlenget.
Már nem azt mondják hogy vágom a témát, hanem azt hogy adom. Nem király ha valami jó, hanem pacek. Nem depis vagyok, hanem lejövök az életről.
A változás tekinthető az egyetlen állandó dolognak. A megváltozott dolgok meg nem jobbak vagy rosszabbak, egyszerűen csak mások. Mi meg egyre kevésbé értjük őket.
Így megy ez.
Így van, én sem minősítettem, csak mások. Tény, kutatások, eredmények vannak, amelyek mutatják, hogy általánosságban a szövegértés romlik, a szükségletek késleltetésének képessége is a korai online médiafogyasztás miatt. De attól még ez lehet egy változás és eredményezhet egy olyan világot, ahol másféle készségek jutnak majd nagyobb szerephez.
Sapienti sat.
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

A modern korral eltűnik a természetes normális optimalis , mesterséges izek terjednek, ezek a viselkedesek kultuszok giccsek rombolnak. Anno par ezer éve nem volt folyamatos képernyő video bámulás , amin többnyire élvezetre szélsőséges viselkedésre költésre sarkalták a nezőt . Tudatalatti beszippantja a folyamatos ismetlődő dolgot legyen az épitő vagy haszontalan moslék . 20-30 éve a magamutogatás a sötét elme szégyen kivetnivaló volt ,hóbortosokat bolondnak kerülendőnek tartották. Mára pedig tömegjelenség . A cimborákkal összejártunk egymáshoz a valóvilág beszavazasokra Balazs shown nevetgelesekre , ittunk pecsenyeztünk . Akkor azt gondoltuk ez a nyomorult jelenseg le fog futni kiveszik , fenét elterjedt trend példakövető lett . A tudás tájékozottság önálló dolgok ritkák különc kategóriaba került . Van különbség a korszakok között , trógerek a tiszteletlenek aljanépek mindig voltak . Médiaeszközökön lehet fanatizálni zaklatni sokkal könnyebben terjed a rossz mint nélküle . Vannak veszélyek mert a technika rá3robban a lakossagra aki erkölcsileg lassabban fejlődik mint a modern újitások , 4ipari forradalmat éljük még az elején járunk .
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.09.22. 20:12 Pontosan.
Sajnos, egyetlen kötelező olvasmány címét sem írhatom le anélkül, hogy valakinek ne pont az lenne a kedvence.. mint amikor a kötelező énekóra helyett tartottam volna célszerűbbnek mást tanítani.

100+, 150+ éves, mai szemmel együgyű, vagy q nehéz olvasmányok.
Magyartanárok hahó, 2023-at írunk!!
Nem magyartanárok. Ők ezzel tökéletesen tisztában vannak.

Hanem NAT, ami előírja, hogy mit kötelező tanítaniuk...
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

AndyA írta: 2023.09.23. 19:50 Nem magyartanárok. Ők ezzel tökéletesen tisztában vannak.

Hanem NAT, ami előírja, hogy mit kötelező tanítaniuk...
Igen, a NAT-ot ki más tudná megvaltoztatni, mint a tanárok?

Ők ismerik, ők tudják hogy nem jó, értelmiségiek és sokan vannak.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.09.23. 19:53 Igen, a NAT-ot ki más tudná megvaltoztatni, mint a tanárok?

Ők ismerik, ők tudják hogy nem jó, értelmiségiek és sokan vannak.
A tanárok biztos nem, mert már rég megtették volna.

De ezt hagyjuk, mert ez már a politika ingoványos talajára visz... :(
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.09.23. 19:53 Igen, a NAT-ot ki más tudná megvaltoztatni, mint a tanárok?

Ők ismerik, ők tudják hogy nem jó, értelmiségiek és sokan vannak.
A tanárok pontosan annyira tudják megváltoztatni a NAT-ot, mint az altisztek a seregben egy haditechnika beszerzést. Semennyire.

Az oktatási minisztérium munkatársa írják a NAT-ot, nem pedig a tanárok. Az aktakukacok még csak nem is konzultálnak a tanárokkal - legalábbis nem mindig, és nem kötelező megtenniük.

Abszurdisztánban így megy ez :( hogy mióta, azt pedig a fórumszabályzat miatt nem szabad leírni.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Petya357 írta: 2023.09.23. 20:46 A tanárok pontosan annyira tudják megváltoztatni a NAT-ot, mint az altisztek a seregben egy haditechnika beszerzést. Semennyire.

Az oktatási minisztérium munkatársa írják a NAT-ot, nem pedig a tanárok. Az aktakukacok még csak nem is konzultálnak a tanárokkal - legalábbis nem mindig, és nem kötelező megtenniük.
Tudom, hogy nem ők írják, de ők tudnának szervezetten fellépni ellene - mert ki más?
A buszvezetők?
A pincérek?

A tanárok ismerik a NAT-ot, ők alkalmazzák, és nekik van hozzá szakmai tudásuk.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Versecki Csaba írta: 2023.09.23. 12:04 A modern korral eltűnik a természetes normális optimalis , mesterséges izek terjednek, ezek a viselkedesek kultuszok giccsek rombolnak. Anno par ezer éve nem volt folyamatos képernyő video bámulás , amin többnyire élvezetre szélsőséges viselkedésre költésre sarkalták a nezőt . Tudatalatti beszippantja a folyamatos ismetlődő dolgot legyen az épitő vagy haszontalan moslék . 20-30 éve a magamutogatás a sötét elme szégyen kivetnivaló volt ,hóbortosokat bolondnak kerülendőnek tartották. Mára pedig tömegjelenség . A cimborákkal összejártunk egymáshoz a valóvilág beszavazasokra Balazs shown nevetgelesekre , ittunk pecsenyeztünk . Akkor azt gondoltuk ez a nyomorult jelenseg le fog futni kiveszik , fenét elterjedt trend példakövető lett . A tudás tájékozottság önálló dolgok ritkák különc kategóriaba került . Van különbség a korszakok között , trógerek a tiszteletlenek aljanépek mindig voltak . Médiaeszközökön lehet fanatizálni zaklatni sokkal könnyebben terjed a rossz mint nélküle . Vannak veszélyek mert a technika rá3robban a lakossagra aki erkölcsileg lassabban fejlődik mint a modern újitások , 4ipari forradalmat éljük még az elején járunk .
„A fiatalemberek, akiknek még nem serkedt ki a szakálluk, képtelenek az előrelátásra, elpazarolják a pénzüket” – vélekedett az egyik leghíresebb római költő, Horatius a Kr. e. 1. században. „Szüleink rosszabbak voltak, mint nagyszüleink, mi pedig magunknál is gyengébb gyermekeinknek adjuk tovább a világot.”

„A sok szenny, amihez az ifjúság jelentős része szabadon hozzáfér – érzelmes könyvek, színdarabok és társaik – sok ígéretes fiatalnak mérgezte meg az elméjét, és térítette le őket az erkölcs útjáról” – adott hangot panaszának egy amerikai tiszteletes, Enos Hitchcock atya 1790-ben.

„Soha korábban nem voltak a fiatalok kitéve ennyi különböző perverziónak, mint napjainkban és ebben az országban” – vélekedik egy 1904-ben megjelent könyvében Granville Stanley Hall amerikai pedagógus, pszichológus, filozófus


„Az emberek öltözködése és beszéde egyre csak romlik manapság: míg régen szép, kerek mondatokban fejezték ki magukat, ma már csak indulatszavakat használnak, pusztítva a nyelvet” – panaszkodott Josida Kenkó középkori japán szerzetes-költő az 1300-as években

„A fiatalok sosem voltak még annyira elfajzottak, mint manapság” – írja Thomas Barnes 17. századi angol prédikátor egyik vallásos útmutató könyvében – „Nem tisztelik a hagyományokat, átkozzák mindazt, ami jó és becsületes, és nem félik a hatalmat.”

„A fiatalok inkább moziba járnak ahelyett, hogy bokszolnának, birkóznának, vagy más testedzést végeznének. A filmvászon keményfiúit dicsőítik, de amikor saját maguknak kéne kockázatot vállalniuk vagy fizikai aktivitást végezniük, nem fűlik hozzá a foguk” – írja egy szintén skót sajtóforrás, a Dundee Evening Telegraph 1945-ben

Forrás: https://divany.hu/offline/fiatalok-korholasa/
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2023.09.23. 19:53 Igen, a NAT-ot ki más tudná megvaltoztatni, mint a tanárok?

Ők ismerik, ők tudják hogy nem jó, értelmiségiek és sokan vannak.
Logikai szempontból tök igazad van.
A magyar valóságban annyira van hatása a NAT-ra a tanároknak, mint a fegyvertartóknak az Ftv-re. Lásd 200e flóbert bűnöző, paprikaspray kriminalizálasa, vicces ezres lőszer korlát, a mostani szivatás az ujratolto vizsgákkal...
WildBear23 írta: 2023.09.23. 20:51 Tudom, hogy nem ők írják, de ők tudnának szervezetten fellépni ellene - mert ki más?
A buszvezetők?
A pincérek?
Pont ők azok akikről mostanában sokat hallani, hogy szervezetten fellépnek.
De síkos pályára tévedtem mert ettől egy lépés és politika, szóval részemről befejeztem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2023.09.23. 21:43 Logikai szempontból tök igazad van.
A magyar valóságban annyira van hatása a NAT-ra a tanároknak, mint a fegyvertartóknak az Ftv-re. Lásd 200e flóbert bűnöző, paprikaspray kriminalizálasa, vicces ezres lőszer korlát, a mostani szivatás az ujratolto vizsgákkal...
Az egy dolog, hogy nincs a tanároknak hatásuk a NAT-ra.
Bár úgy végképp biztosan nincs, ha nem is tesznek semmit.

De ki ismeri a NAT-ot?
A tanárok.
Ki tudja, hogy nem jó a NAT?
Mindenki :) , de szakmailag a tanárok tudják megítélni.
Ki más lépne fel ellene? Mint a tanárok.
Én szivesen csatlakozom hozzájuk, de ez az ő szakterületük, ők ismerik, az ő mindennapi munkájuk.

Én mérnökként beleugathatok, hogy a Csínom palkó, csínom Jankó helyett inkább idegen nyelvet, informatikát, KRESZ-t tanítsanak többet, de én ebben laikus vagyok, a tanárok -elvileg- nem, ők tudják szakmailag megítélni.

Igen, igazad van, hogy pl. az 1000 darabos lőszerkorlát ellen nekünk, slortlövészeknek kell fellépnünk, és nem a fodrászoknak. ;)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
AndyA
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 3665
Csatlakozott: 2021.10.08. 12:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: AndyA »

WildBear23 írta: 2023.09.23. 20:51 Tudom, hogy nem ők írják, de ők tudnának szervezetten fellépni ellene - mert ki más?
A buszvezetők?
A pincérek?

A tanárok ismerik a NAT-ot, ők alkalmazzák, és nekik van hozzá szakmai tudásuk.
... és mindez - stílszerűen - a lőtéri kutyát sem érdekli.

Már nagyon régen nem a szakmai tudás és hozzáértés a lényeg, és sajnos nem csak a NAT megírásában.
Válasz küldése