Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

tvsmaci
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2020.11.11. 19:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: tvsmaci »

algreg írta: 2023.08.30. 18:23 Ami szerintem, újabb módon körülírva: ha valaki késsel fenyeget, a kés(nek a látványa, nem kötelező használni) akadályozza meg a leghatékonyabban, hogy a támadó lerohanjon, és belharcban össze-vissza szurkáljon az összes létező irányból, ugyanis késelőként tisztában van vele, hogy jó eséllyel ő is kaphatna közben az oldalába pár bökést.
Nagy az eltántorító ereje, az biztos. Épeszű ember nem kezd el karatézni késes támadóval.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

algreg írta: 2023.08.30. 18:23 Már bocs, de én sem azt írtam, amit te állítasz. Wildbear idézett valamit, aminek az utolsó mondata: "Ami lényeges, hogy a késnek nincs stophatása, azaz nem tekinthető önvédelmi eszköznek. Gyilkolni lehet vele, de a veréstől nem véd meg."

Az erre írt hozzászólásom elejét nagyvonalúan lehagytad: "Nekem is ez a véleményem, kiegészítve egy dologgal:"

Ami szerintem, újabb módon körülírva: ha valaki késsel fenyeget, a kés(nek a látványa, nem kötelező használni) akadályozza meg a leghatékonyabban, hogy a támadó lerohanjon, és belharcban össze-vissza szurkáljon az összes létező irányból, ugyanis késelőként tisztában van vele, hogy jó eséllyel ő is kaphatna közben az oldalába pár bökést.

ne kezdjük már újra ezt a méretes faszságot, bitteplíz!

leghatékonyabb ám egy faszt.

kisbalta? Vasvilla? Vipera? Sörétes puska? Láncfűrész?

url(1).jpg
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
algreg
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019.08.15. 08:52

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: algreg »

Hát ha ezek beférnek a zsebedbe, akkor igazad van.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

algreg írta: 2023.08.30. 19:21 Hát ha ezek beférnek a zsebedbe, akkor igazad van.
nem írtál helyszínt, hahó!

Ami meg kés EDC-re befér az meg nem lesz elrettentő (bár ez önmagában muhahaha), sem "hatékony". Ami lol.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Szerintem mindkettőtöknek igaza van.😊
Úgyhogy 🤝👬🏻😘😘kibékülni!😉

Laktam a 8-ban, el tudok képzelni olyan helyzetet, hogy ha betalálnak a kannibálok, akkor egy kellő határozottsággal előrántott kés ("Most szabadultam b+, de ha életfogytot is kapok érte akkor is kieresztem a véredet..!") (Vagy: "Gyere csak tesó, úgy megszúrlak hogy a véred nem kifolyik hanem ki ESIK!") megoldja a szitut, míg egy spray nem.
(Ld. "komolyabb sprékkel fújtak engem le a légióban..!").

Azért én inkább spray-t hordok első vonalbeli eszköznek, a kés meg marad az utolsó.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

aksurv írta: 2023.08.30. 17:44 Keress egy értelmező szótárt ha nem tudod mi különbség a hatékony és az ideális szavak között.
aksurv írta: ↑2023.08.27. 20:12
A kés tökéletes önvédelmi eszköz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2023.08.30. 20:23 aksurv írta: ↑2023.08.27. 20:12
A kés tökéletes önvédelmi eszköz...
Óóhh, kösz! Ezt nekem nem dobta ki a kereső.

Akkor bocs, MÉGSINCS IGAZA! ő is marhaságot írt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

szöged írta: 2023.08.30. 20:23 aksurv írta: ↑2023.08.27. 20:12
A kés tökéletes önvédelmi eszköz...
Gratulálok baszod, hogy hosszas visszaolvasás találtál valamit amibe belekapaszkodhatsz. Javaslom a helyesírási hibákat is abból jóval többet találsz.
Aztán ha azon is tul vagy akkor ideális és tökéletes közötti különbséget is tanulmányozd. Végül a. melléknevek fokozását is.
A többi hozzászólás ahol kifejezetten félreérthetlenül nem javasoltam önvédelmi eszközként az gondolom nem ment át.
Olyanok vagytok, mint egy szekta aki kibeszel a dogmákbol azt marjatok.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2023.08.30. 20:29 Óóhh, kösz! Ezt nekem nem dobta ki a kereső.

Akkor bocs, MÉGSINCS IGAZA! ő is marhaságot írt.
deja vu GASTON. nem unjátok?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

szöged írta: 2023.08.31. 19:46 ???
Szia,

Tobb Somorjai Gabor is volt, egy fiatal rendortisztrol neveztek el egy nemzetkozi jogvegrehajto versenyt.

Tavalyelott versenyzo voltam, tavaly (mint a felvetelen is latszik) biro, es iden is biro (ez az idei videon nem latszik, csak az egyik molinom, ahogy leereszkedik mellette az egyik versenyzo egy rudon).

Bel
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

sodoma írta: 2023.08.31. 19:52 deja vu GASTON. nem unjátok?
Az megvan hogy egy napja kiégett a téma szerencsére? :D
Kép
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

sodoma írta: 2023.08.31. 19:52 deja vu GASTON. nem unjátok?
Bőven elég lenne a vitathatatlan kinyilatkoztatásokat a KEZDŐK ide topikba leirni.
Olyanokat mint 0 megállitó erejű kés, meg többi hasonló nagy okosságot.
Azt akkor nem lesz vita ezektől.
Nagyon elkezdett beszükülni a fórum. Kár érte, pár éve még nem volt ilyen.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Mennyire fontos dolog a jó hallásvédelem!
3M: 6 milliárd dollár amerikai katonáknak HALLÁSSÉRÜLÉS miatt:

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/3m-6-mi ... les-miatt/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

bel írta: 2023.08.31. 19:58 Szia,

Tobb Somorjai Gabor is volt, egy fiatal rendortisztrol neveztek el egy nemzetkozi jogvegrehajto versenyt.

Tavalyelott versenyzo voltam, tavaly (mint a felvetelen is latszik) biro, es iden is biro (ez az idei videon nem latszik, csak az egyik molinom, ahogy leereszkedik mellette az egyik versenyzo egy rudon).

Bel
köszi a választ

azonban a válaszod generált bennem két kérdést

mit tett le az asztalra az a fiatal rendőrtiszt, amitől érdemessé vált arra, hogy nemzetközi versenyt nevezzenek el róla?
(logikus magyarázat lehet pl, hogy ő maga szervezte a versenyt és magáról nevezte el)

a másik kérdés nyelvológiai: mi a tököm az a jogvégrehajtás?
(logikus lenne pl: jogosulttá váltam személygépjármű vezetésére a jogsi mexerzésével, szóval azóta minden egyes alkalommal, mikor vezetek, végrehajtom a jogomat, hogy vezethessek)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

szöged írta: 2023.09.02. 08:56 köszi a választ

azonban a válaszod generált bennem két kérdést


a másik kérdés nyelvológiai: mi a tököm az a jogvégrehajtás?
(logikus lenne pl: jogosulttá váltam személygépjármű vezetésére a jogsi mexerzésével, szóval azóta minden egyes alkalommal, mikor vezetek, végrehajtom a jogomat, hogy vezethessek)
law enforcement félrefordítása.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
szöged
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2018.06.07. 17:53

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: szöged »

gvass1 írta: 2023.09.02. 09:01 law enforcement félrefordítása.
köszi
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

szöged írta: 2023.09.02. 08:56 mit tett le az asztalra az a fiatal rendőrtiszt, amitől érdemessé vált arra, hogy nemzetközi versenyt nevezzenek el róla?
(logikus magyarázat lehet pl, hogy ő maga szervezte a versenyt és magáról nevezte el)
Szia,

A rovid valasz: nem tudom.

Annyit tudok, hogy hallgatokent a Tonfa csoport nagyon aktiv tagja volt, es e mellett karatezott is.

A verseny foszervezoje a Tonfa csoport, ok adtak a nevet.

Egyszeru betegsegben halt meg, nagyon fiatal rendorkent.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2023.09.02. 09:01 law enforcement félrefordítása.
Szia,

Nem tudom mi lenne a jo forditasa. Talan rendorok es hasonlok?

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

bel írta: 2023.09.02. 16:53 Szia,

Nem tudom mi lenne a jo forditasa. Talan rendorok es hasonlok?

Bel
Rendvédelmi szerv magyarul.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Korabban par ember nem nagyon hitte el azt az adatot, hogy az USA katonak atlagosan 30 000 lovesenkent ernek el egy talalatot.

Most egy szamomra meg meglepobb adatot talaltam: szakasztampont 30%-os rombolasahoz (ertsd: 10 talalat eleresehez) 180-200 db loves kell - 122 mm-es repeszgranatbol, ami egyenkent kb 1000 db repeszt tartalmaz.

Utanaszamolva nem kellett volna meglepodnom, egesz kovetkezetes a 2 info, e szerint 18-20 000 repesz kell egy talalat eleresehez.

Bo 30 kg egy loszer, tehat 540-600 kg loszer kell egy fo veszteseg okozasahoz.
(a .223-as loszer konnyebb: kb 378 kg-bol kijon a 30 000 db).

152 mm-es loszerbol eleg celszakaszonkent "csak" 130-150 db, amit egy osztaly lo ki. Vagyis a teljes magyar tuzerseg (ami egy osztaly) egyszerre 1 szakaszt tud tamadni csak. Igaz, 24 cso van benne, es csovenkent 6 loves eleg; vagyis kevesebb mint egy perc alatt kivitelezheto ez. Illetve ha oldaliranyba szethuzzak, es 300x200 helyett 400x300 m meretu a szakasztampont, akkor mar keves a teljes magyar honvedseg tuzersege arra, hogy EGY SZAKASZT szabalyosan tamadjon (ekkor mar 2 osztaly a normalis mennyiseg)

Bel
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1733
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

bel írta: 2023.09.02. 18:35 Sziasztok,

Korabban par ember nem nagyon hitte el azt az adatot, hogy az USA katonak atlagosan 30 000 lovesenkent ernek el egy talalatot.

Most egy szamomra meg meglepobb adatot talaltam: szakasztampont 30%-os rombolasahoz (ertsd: 10 talalat eleresehez) 180-200 db loves kell - 122 mm-es repeszgranatbol, ami egyenkent kb 1000 db repeszt tartalmaz.

Utanaszamolva nem kellett volna meglepodnom, egesz kovetkezetes a 2 info, e szerint 18-20 000 repesz kell egy talalat eleresehez.

Bo 30 kg egy loszer, tehat 540-600 kg loszer kell egy fo veszteseg okozasahoz.
(a .223-as loszer konnyebb: kb 378 kg-bol kijon a 30 000 db).

152 mm-es loszerbol eleg celszakaszonkent "csak" 130-150 db, amit egy osztaly lo ki. Vagyis a teljes magyar tuzerseg (ami egy osztaly) egyszerre 1 szakaszt tud tamadni csak. Igaz, 24 cso van benne, es csovenkent 6 loves eleg; vagyis kevesebb mint egy perc alatt kivitelezheto ez. Illetve ha oldaliranyba szethuzzak, es 300x200 helyett 400x300 m meretu a szakasztampont, akkor mar keves a teljes magyar honvedseg tuzersege arra, hogy EGY SZAKASZT szabalyosan tamadjon (ekkor mar 2 osztaly a normalis mennyiseg)

Bel
Azon mélázom, hogy a drónok elterjedésével és a gyors, pontos célhelyesbítéssel mennyivel nő a hatékonyság... Szerintem pont a tüzéségnél kell majd újraírni, újramérni a dolgokat.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

swordmanus írta: 2023.09.02. 21:58 Azon mélázom, hogy a drónok elterjedésével és a gyors, pontos célhelyesbítéssel mennyivel nő a hatékonyság... Szerintem pont a tüzéségnél kell majd újraírni, újramérni a dolgokat.
Szia,

Igen, mar csak azert is, mert ez a klasszikus szabalyt ugy alkottak meg, hogy felteteleztek, a szakasztampont egeszenek koordinataja megvan a tuzersegnek, de azon belul az egyes celok nem ismertek (ertsd: erosen alcazottak).

Tehat onmagaban a jobb felderites javit ezen, a gyors/pontos celhelyesbites pedig tovabb javit rajta.

Bel
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

bel írta: 2023.09.02. 16:53 Szia,

Nem tudom mi lenne a jo forditasa. Talan rendorok es hasonlok?

Bel
Rendészet, rendészeti, rendészeti szervek.
Sapienti sat.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2023.09.02. 18:35 Sziasztok,

Korabban par ember nem nagyon hitte el azt az adatot, hogy az USA katonak atlagosan 30 000 lovesenkent ernek el egy talalatot.

Most egy szamomra meg meglepobb adatot talaltam: szakasztampont 30%-os rombolasahoz (ertsd: 10 talalat eleresehez) 180-200 db loves kell - 122 mm-es repeszgranatbol, ami egyenkent kb 1000 db repeszt tartalmaz.

Utanaszamolva nem kellett volna meglepodnom, egesz kovetkezetes a 2 info, e szerint 18-20 000 repesz kell egy talalat eleresehez.

Bo 30 kg egy loszer, tehat 540-600 kg loszer kell egy fo veszteseg okozasahoz.
(a .223-as loszer konnyebb: kb 378 kg-bol kijon a 30 000 db).

152 mm-es loszerbol eleg celszakaszonkent "csak" 130-150 db, amit egy osztaly lo ki. Vagyis a teljes magyar tuzerseg (ami egy osztaly) egyszerre 1 szakaszt tud tamadni csak. Igaz, 24 cso van benne, es csovenkent 6 loves eleg; vagyis kevesebb mint egy perc alatt kivitelezheto ez. Illetve ha oldaliranyba szethuzzak, es 300x200 helyett 400x300 m meretu a szakasztampont, akkor mar keves a teljes magyar honvedseg tuzersege arra, hogy EGY SZAKASZT szabalyosan tamadjon (ekkor mar 2 osztaly a normalis mennyiseg)

Bel

Nagyon érdekes, amit írtàl. A lőszer- és repeszgránát közötti párhuzam megtalálása pedig kifejezetten innovatív 👍

Nem új gondolat, és nem is az enyém, de ennek fényében, és hatékony célfelderítést feltételezve még a qrvadrága “okos ágyú lövedék (Guided munition, pl Excalibur) már egyáltalán nem tűnik annyira drágának. Ha a biztos találat eléréséhez elég belőle 2-3 , akkor mennyivel olcsóbb, mint a 100x annyi hagyományos lőszer a frontra szállítva. A bekerülési költséget látványosan megtoldja a logisztika - mennyivel több ember, teherautó, karbantartás, raktár, üzemanyag, rakodó eszköz, stb kell a 100x annyi hadianyaghoz?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Innen par erdekes idezet:

"A LYNX KF41 harcjárművek esetében az első 46 darab a németországi üzemben kerül legyártásra, azonban ez a mennyiség csak a konstrukció véglegesítésére szolgál. A Hódmezővásárhelyre érkező eszközök prototípusok, ...
A tervek szerint 2023-ban megérkező LYNX-ek közül csak néhánynak lesz tüzelésre alkalmas tornya például, ezért lőgyakorlatot eddig még nem is tudtak végrehajtani, csak vezetési gyakorlatokat. "

"a csavarokra, alátétekre ... azokat csak Német-országból tudják beszerezni, ... a karbantartás fogyó-anyagköltsége hamarosan meg fogja haladni a beszerzések nemzeti értékhatárát, már a LYNX-mennyiségek 2023-as évre tervezett beérkezésekor. ... Az éleslövészetek száma is csökkenni fog, ... vasúti berakás esetében pedig civil vállalattól kell darut bérelni, mivel a biztosítást nem tudja a Honvédség saját eszközzel megoldani."
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Balatonba zuhant rendőrségi helikopter. A személyzet szerencsére túlélte.

https://www.sonline.hu/helyi-kek-hirek/ ... balatonnal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2023.09.07. 16:52 Balatonba zuhant rendőrségi helikopter. A személyzet szerencsére túlélte.

https://www.sonline.hu/helyi-kek-hirek/ ... balatonnal
Van videó is, érdekes.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Lecserélik az L85t a britek az RMC nel és pár más egységnél.
https://www.portfolio.hu/global/2023090 ... PjMsIAQ9uU
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A [url=https://kiadvany.magyarhonvedseg.hu/ind ... ew/134/131]19. oldaltol egy eleg ritka tema: "A STUXNET HATÁSA IRÁN INFORMATIKAI HADVISELÉSÉRE", benne egy erdekes adat:
"olyan VPN-programokat készít, amelyekbe már eleve be van építve a megfigyelő modul, ... Szerény becsléssel számítva az Iránban használt VPN-programok mintegy háromnegyede ilyen manipulált szoftver"

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Amikor a fagyi visszanyal, avagy a politikusnál undorítóbb életforma nincsen.

https://www.foxnews.com/media/dem-party ... inneapolis
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Egy migráns lelőtt egy másikat a szabadkai Lidl parkolójában.

https://telex.hu/kulfold/2023/09/08/sza ... es-parkolo

Én meg reggel melóba menet láttam ahogyan nálunk a helyi Coop előtt kapnak el két rendőrautóval egy szakállas hátizsákos illegális határátlépőt.
Zajlik az élet.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.09.07. 18:36 Lecserélik az L85t a britek az RMC nel és pár más egységnél.
https://www.portfolio.hu/global/2023090 ... PjMsIAQ9uU
Akkor ezt megírtam hírként kissé szakszerűbben, számokkal, összegekkel, és persze az új gépkarabély képével illusztrálva:

---

A hulladék-bullpupok kikerülnek a brit elitkatonák kezéből végre?
Részleges lövészfegyvercsere a brit fegyveres erőknél

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/reszleg ... s-eroknel/



Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Változatlanul nem értem, mit keres a rendőrségi helikopteren a Légierő ékes-sávos jelzése? Tudomásom szerint nem egy "cég".
20230907helikopter-baleset-balaton-gyakorlat-balatonba40.jpg
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

zora írta: 2023.09.09. 13:21 Változatlanul nem értem, mit keres a rendőrségi helikopteren a Légierő ékes-sávos jelzése? Tudomásom szerint nem egy "cég".
20230907helikopter-baleset-balaton-gyakorlat-balatonba40.jpg
Jó kérdés, viszont az ék alakú felségjelzést nem csak a légvédelem használja
Csatolmányok
5f224a7dc6101627331409.jpg
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

RatRace írta: 2023.09.09. 13:57 Jó kérdés, viszont az ék alakú felségjelzést nem csak a légvédelem használja
Már gondoltam rá, hogy en is felfestem a kocsimra. Úgy tűnik, bárhova lehet.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2396
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: RatRace »

zora írta: 2023.09.09. 14:03 Már gondoltam rá, hogy en is felfestem a kocsimra. Úgy tűnik, bárhova lehet.
Légiós Military-ban szokott lenni 8X15 méretben, de most nincs.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

zora írta: 2023.09.09. 13:21 Változatlanul nem értem, mit keres a rendőrségi helikopteren a Légierő ékes-sávos jelzése? Tudomásom szerint nem egy "cég".
20230907helikopter-baleset-balaton-gyakorlat-balatonba40.jpg
Nem honvédségi jelzés, hanem felségjelzés.
Állami légijármű tehát kell lennie rajta. mivel ennek a rendeletnek a hatálya kiterjed minden állami légijarműre.
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99800021.hm
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.09.09. 07:19 Akkor ezt megírtam hírként kissé szakszerűbben, számokkal, összegekkel, és persze az új gépkarabély képével illusztrálva:

---

A hulladék-bullpupok kikerülnek a brit elitkatonák kezéből végre?
Részleges lövészfegyvercsere a brit fegyveres erőknél

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/reszleg ... s-eroknel/



Kép
Ezért tettem ide, hogy megird szakszerűen. 😀
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

aksurv írta: 2023.09.09. 14:35 Nem honvédségi jelzés, hanem felségjelzés.
Állami légijármű tehát kell lennie rajta. mivel ennek a rendeletnek a hatálya kiterjed minden állami légijarműre.
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99800021.hm
Köszönöm, így érthető.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

zora írta: 2023.09.09. 14:42 Köszönöm, így érthető.
Szívesen.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

https://index.hu/belfold/2023/09/11/sza ... a-terezia/

Átnevezik a Petőfi laktanyát... én még ott voltam ~30 éve sorozáson. :?

Mi baj van Petőfivel, ő is "háborúpárti"..?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: pogessor »

WildBear23 írta: 2023.09.12. 18:56 Átnevezik a Petőfi laktanyát... én még ott voltam ~30 éve sorozáson. :?

Mi baj van Petőfivel, ő is "háborúpárti"..?
Kicsit talán annak fényében wtf, hogy egyébként Petőfi emlékév van... :D
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

"A haderőfejlesztés eszközbeszerzései és szervezeti átalakításai nagyon fontosak, amikor a szomszédságban háború dúl, és fel kell készülnünk arra, hogy mindenáron és bármilyen körülmények között ezt a háborút Magyarország határain kívül tartsuk"

kicsit elgondolkodtam, fegyvertelen migransokat nem tudunk a hataron kivul tartani, vajon hogyan gondolta ezt a miniszterur?
ingyom bingyom tálib-e?
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: pogessor »

qqriq írta: 2023.09.12. 19:28 ezt a háborút Magyarország határain kívül tartsuk"

kicsit elgondolkodtam, fegyvertelen migransokat nem tudunk a hataron kivul tartani, vajon hogyan gondolta ezt a miniszterur?
Háború csak akkor lehetséges, ha a védekező fél ellenáll a támadónak...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

van benne valami, ez is megerositi azon feltetelezest miszerint a sok ezer milliardos "haderoreform" csak....
pogessor írta: 2023.09.12. 19:31 Háború csak akkor lehetséges, ha a védekező fél ellenáll a támadónak...
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

pogessor írta: 2023.09.12. 19:08 Kicsit talán annak fényében wtf, hogy egyébként Petőfi emlékév van... :D
Pontosan.

Egyrészt minek kell már Petőfit b.asztatni..?
A legnagyobb költőink egyike, nemzeti hősnek tekinti mindenki a saját pártállásától függetlenül.

Mária Terézia habsburg uralkodó volt, Petőfi ezek ellen harcolva adta az életét.. :oops:

Másrészt egy ilyen átnevezés milliókba kerül, és tökéletesen improduktív, semennyivel nem nő tőle a Honvédség harcértéke!

Vettek volna inkább tízezer db lőszert, gyakorolni..

Sword, Te tudsz erről valamit?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2023.09.12. 20:05 Pontosan.

Egyrészt minek kell már Petőfit b.asztatni..?
A legnagyobb költőink egyike, nemzeti hősnek tekinti mindenki a saját pártállásától függetlenül.

Mária Terézia habsburg uralkodó volt, Petőfi ezek ellen harcolva adta az életét.. :oops:

Másrészt egy ilyen átnevezés milliókba kerül, és tökéletesen improduktív, semennyivel nem nő tőle a Honvédség harcértéke!

Vettek volna inkább tízezer db lőszert, gyakorolni..

Sword, Te tudsz erről valamit?
Klasszikus gumicsont. Hogy ezen rugózzunk, és kevesebb sávszélesség maradjon az igazi, súlyos problémák kritizálására :(
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Javasolni fogom a T. HM részére az MH 1. Tűzszerész Folyami Ezred átnevezését Zubovics Fedor Szárazföldi Torpedós Ezred-re!
A Monarchia legendás huszár (!!) kapitánya volt az akkor szárazföldi torpedónak hívott gyalogsági aknák feltalájója.
Ez a hajózáshoz és a tűzszerészethez is kapcsolódik, így ideális név lehetne az ezrednek!

https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Zubovics_Fedor
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2023.09.12. 22:00 Javasolni fogom a T. HM részére az MH 1. Tűzszerész Folyami Ezred átnevezését Zubovics Fedor Szárazföldi Torpedós Ezred-re!
A Monarchia legendás huszár (!!) kapitánya volt az akkor szárazföldi torpedónak hívott gyalogsági aknák feltalájója.
Ez a hajózáshoz és a tűzszerészethez is kapcsolódik, így ideális név lehetne az ezrednek!

https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Zubovics_Fedor
Helyes, helyes!
Meghallgatásra érdemes róla:

https://open.spotify.com/episode/27XnYR ... p1AHnADLUQ
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2023.09.12. 22:26 Helyes, helyes!
Meghallgatásra érdemes róla:

Az összes részt meghallgattam és támogató tag is vagyok! :-)
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

qqriq írta: 2023.09.12. 19:28 kicsit elgondolkodtam, fegyvertelen migransokat nem tudunk a hataron kivul tartani, vajon hogyan gondolta ezt a miniszterur?
A határvédelmet a BM vagy a HM intézi?
Ha utóbbi, akkor mennyire kap szabad kezet a politikától?
Ha előbbi, akkor a honvédségnek pont semmi köze hozzá.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »


Ez sajnos már szinte komikus. "Mindenki hibás, csak mi nem!"
SIG Sauer P320-saga újabb epizód: figyelmeztetés egyes fegyvertokok veszélyeire


http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sig-sau ... szelyeire/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.09.13. 07:38
Ez sajnos már szinte komikus. "Mindenki hibás, csak mi nem!"
SIG Sauer P320-saga újabb epizód: figyelmeztetés egyes fegyvertokok veszélyeire


http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sig-sau ... szelyeire/


Kép
Izé, a billentyűbiztosító erre megoldás lenne (ahogy írod is), miért nem tervezik bele..?
Pont az ilyen esetek nagy részétől véd meg, hátránya meg szerintem nincs.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.09.13. 07:38
Ez sajnos már szinte komikus. "Mindenki hibás, csak mi nem!"
SIG Sauer P320-saga újabb epizód: figyelmeztetés egyes fegyvertokok veszélyeire


http://www.kaliberinfo.hu/hirek/sig-sau ... szelyeire/


Kép
Ettől pont nem véd a billentyűbiztositó lasd. glockleg.
Ettől a markolatbiztosító véd, ha user tudja, hogy hogyan kell tokba tenni pl. egy XDt. (csak markolat alját és a szán hátulját fogja, a markolatbiztosító teljes szabad, nincs benyomva.)
Kép
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2023.09.13. 08:13 Ettől pont nem véd a billentyűbiztositó lasd. glockleg.
Ettől a markolatbiztosító véd, ha user tudja, hogy hogyan kell tokba tenni pl. egy XDt. (csak markolat alját és a szán hátulját fogja, a markolatbiztosító teljes szabad, nincs benyomva.)
Hja, ha telibe megnyomja a begyűrődött ruha az els.billentyűt, az ellen tényleg nem véd a bill.biztosító, de ha csak a sarkába akad be a ruha, az ellen igen.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2023.09.13. 08:16 Hja, ha telibe megnyomja a begyűrődött ruha az els.billentyűt, az ellen tényleg nem véd a bill.biztosító, de ha csak a sarkába akad be a ruha, az ellen igen.
Így van, igenis tökjó dolog, de persze, hogy nem véd minden hülyeség ellen. Persze ha az ember otthagyja az ujját, vagy valami random lifegő a kabátról odakerül, akkor szívás van. De még akkor is, ha megszokod, hogy elrakásnál egy picit kitolod a csípőd, akkor már nem lábon lövöd magad. No meg elrakni mindig lassan, odafigyelve, akkor nem kell sietni már. Nem is szeretem látni, amikor valaki oda se nézve hatalmas svunggal nyomja a tokba a fegyvert.
Leejtéskor viszont fullosan véd a véletlen elsüléstől a bill. biztosító.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2023.09.13. 08:16 Hja, ha telibe megnyomja a begyűrődött ruha az els.billentyűt, az ellen tényleg nem véd a bill.biztosító, de ha csak a sarkába akad be a ruha, az ellen igen.
Elméletben.
Gyakorlatban kb. 1 mm különbség van a két szituáció között. Ha valóban védené, akkor meg se születik a glockleg kifejezés.
Védeni az véd tőle, hogy megtanítjak arra felhasználót, hogy csak azután teszi el a fegyvert amikor kitört a béke, így nem szükséges "szkennelnie" miközben a fegyvert vakon rakja el. Ehelyett mindig lenéz a tokra és ellenőrzi azt hogy nincs semmi útban, a fegyver útját végig követi a szemével a tokba, majd ellenőrzi, hogy a tok stabilan fogja a fegyvert.
Aztán lehet csak nézelődni.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2023.09.13. 08:23 Így van, igenis tökjó dolog, de persze, hogy nem véd minden hülyeség ellen. Persze ha az ember otthagyja az ujját, vagy valami random lifegő a kabátról odakerül, akkor szívás van. De még akkor is, ha megszokod, hogy elrakásnál egy picit kitolod a csípőd, akkor már nem lábon lövöd magad. No meg elrakni mindig lassan, odafigyelve, akkor nem kell sietni már. Nem is szeretem látni, amikor valaki oda se nézve hatalmas svunggal nyomja a tokba a fegyvert.
Leejtéskor viszont fullosan véd a véletlen elsüléstől a bill. biztosító.
+1
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nemi nemu ironia volt az irasomban, konkretan arra gondoltam hogy szerintem a jelenlegi hadero ahhoz keves hogy erdemben meg tudja vedeni az orszagot egy esetleges invaziotol akar csak egy esetleges NATO beavatkozasig is, ahhoz viszont kurvara sok hogy majus 9.en felvonuljanak.

Kojak írta: 2023.09.13. 07:30 A határvédelmet a BM vagy a HM intézi?
Ha utóbbi, akkor mennyire kap szabad kezet a politikától?
Ha előbbi, akkor a honvédségnek pont semmi köze hozzá.
ingyom bingyom tálib-e?
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2023.09.12. 18:56 https://index.hu/belfold/2023/09/11/sza ... a-terezia/

Átnevezik a Petőfi laktanyát... én még ott voltam ~30 éve sorozáson. :?

Mi baj van Petőfivel, ő is "háborúpárti"..?
A kaposvári Hunyadi János laktanyát is átnevezték.
Valaki olyannak a nevét kapta, aki igazi katona vót, nem mint ez a Jankó gyerek...
Bazmeg!
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.09.13. 07:59 Izé, a billentyűbiztosító erre megoldás lenne (ahogy írod is), miért nem tervezik bele..?
Pont az ilyen esetek nagy részétől véd meg, hátránya meg szerintem nincs.
Ez a helyes meghatározás, hogy az esetek NAGY részétől véd meg, nem mindentől.

Ugyanis pont az a lényege a Glock-jellegű billentyűbiztosítónak (és sütésnek), hogy HA csak kicsit, ha csak ferdén, ha csak a szélén nyomja meg valami az elsütőbillentyűt, akkor nem lesz lövés, csak ha kb. teljes keresztmetszetében egyszerre és határozottan nyomjuk meg. (Nem véletlenül lett kvázi iparági standard.)

Hülyeséget azzal is lehet csinálni, csak sokkal-sokkal kisebb eséllyel fog elsülni, mint amin nincs ilyen ÉS még lágyabb/rövidebb is a sütési út. Nyilván a P320-nál egy fontos selling point volt, hogy lágyabb ("jobb") érzetű a sütése, mint egy átlagos szolgálati Glocknak.

(Miért van az, hogy a valószínűleg több nagyságrenddel nagyobb számban és kb. 8x annyi ideje gyártásban levő Glockoknál az ilyen események sokkal ritkábbak, mint a P320-akkal?)


Kép

Kép

--

A markolatbiztosítós téma mótvá, de egyrészt sokkal komplexebb műszaki megoldás, sokkal ritkábban alkalmazzák modern fegyvereken, és hát arra kiképezni az átlag júzert, hogy fegyver elrakáskor váltson fogást és a szán végét nyomja, ne a természetes fogással tolja le a markolatot a tokba helyezéskor (pláne stressz alatt), szerintem problematikusabb.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.09.13. 08:13 Ettől pont nem véd a billentyűbiztositó lasd. glockleg.
Ettől a markolatbiztosító véd, ha user tudja, hogy hogyan kell tokba tenni pl. egy XDt. (csak markolat alját és a szán hátulját fogja, a markolatbiztosító teljes szabad, nincs benyomva.)
Kép
A markolatbiztosítóra reagáltam már, lásd alább.

De itt a KÉPEDEN pont nem egy markolatbiztosítós XD van, hanem egy markolatbiztosító nélküli, billentyűbiztosítós Arex Delta:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.09.13. 11:48 Ez a helyes meghatározás, hogy az esetek NAGY részétől véd meg, nem mindentől.

Ugyanis pont az a lényege a Glock-jellegű billentyűbiztosítónak (és sütésnek), hogy HA csak kicsit, ha csak ferdén, ha csak a szélén nyomja meg valami az elsütőbillentyűt, akkor nem lesz lövés, csak ha kb. teljes keresztmetszetében egyszerre és határozottan nyomjuk meg. (Nem véletlenül lett kvázi iparági standard.)

Hülyeséget azzal is lehet csinálni, csak sokkal-sokkal kisebb eséllyel fog elsülni, mint amin nincs ilyen ÉS még lágyabb/rövidebb is a sütési út. Nyilván a P320-nál egy fontos selling point volt, hogy lágyabb ("jobb") érzetű a sütése, mint egy átlagos szolgálati Glocknak.

(Miért van az, hogy a valószínűleg több nagyságrenddel nagyobb számban és kb. 8x annyi ideje gyártásban levő Glockoknál az ilyen események sokkal ritkábbak, mint a P320-akkal?)

--

A markolatbiztosítós téma mótvá, de egyrészt sokkal komplexebb műszaki megoldás, sokkal ritkábban alkalmazzák modern fegyvereken, és hát arra kiképezni az átlag júzert, hogy fegyver elrakáskor váltson fogást és a szán végét nyomja, ne a természetes fogással tolja le a markolatot a tokba helyezéskor (pláne stressz alatt), szerintem problematikusabb.
A kiképzésnek a fegyver elrakasa a legkevésbé problematikus része.
Az első órán illik az ilyesmit megtanítani, fegyvertipustol függetlenül. A xd se túl bonyolult.
Ahogy megtanulja hogy hova teszi az ujját, pont olyan nehéz ezt is megtanítani. A többi csak gyakorlás kérdése, mert stressz alatt csak a már beegett dolgok működnek.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.09.13. 11:55 A kiképzésnek a fegyver elrakasa a legkevésbé problematikus része.
Az első órán illik az ilyesmit megtanítani, fegyvertipustol függetlenül. A xd se túl bonyolult.
Ahogy megtanulja hogy hova teszi az ujját, pont olyan nehéz ezt is megtanítani. A többi csak gyakorlás kérdése, mert stressz alatt csak a már beegett dolgok működnek.
Én ezt vitatom, de nem veszünk össze rajta.

IMHO: A stressz alatt fogásváltás (pl. mert bilincseléshez el kell rakni a stukkert, és oda sem nézhetsz, hiszen a gyanúsítottat kell nézned) szerintem sokkal összetettebb (és +1) mozdulat, mint az amúgy is MINDIG ki az ujjat a sátorvasból alapszabály.

Nyilván azonban egyikünk sem rendőrségi lőkiképző, de szerintem nagyon-nagyon kevés olyan rendvédelmi szervet találunk a világban, ahol VAN markolatbiztosító a pisztolyon, ellenben rengeteg olyat, ahol billentyűbizt. van.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.09.13. 11:54 A markolatbiztosítóra reagáltam már, lásd alább.

De itt a KÉPEDEN pont nem egy markolatbiztosítós XD van, hanem egy markolatbiztosító nélküli, billentyűbiztosítós Arex Delta:-)
Nem magam találtam ki XDs oldalon láttam, csak nem egyszerű x éve látott egy darab képet megtalálni.
De a fogás ez.
Sőt ezt javasolják a kakasos DA/SA fegyverek appendixbe való elhelyezésére is. (Ellenőrzöd a kakas helyzetét véletlenül se maradjon SA illetve ha megakadna és benyomná a billentyűt azonnal éreznéd a kakas mozgasból.)
A glockhoz is van opcionális platebiztosító, azt is így kell megfogni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2023.09.13. 12:05 Nem magam találtam ki XDs oldalon láttam, csak nem egyszerű x éve látott egy darab képet megtalálni.
De a fogás ez.
Sőt ezt javasolják a kakasos DA/SA fegyverek appendixbe való elhelyezésére is. (Ellenőrzöd a kakas helyzetét véletlenül se maradjon SA illetve ha megakadna és benyomná a billentyűt azonnal éreznéd a kakas mozgasból.)
A glockhoz is van opcionális platebiztosító, azt is így kell megfogni.
Ismerem ezt a tokba helyezési megfogást, lőtérre tökéletes megfejtés.

Utcára, rendőrnek: nem hiszem, lásd alább.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2023.09.13. 12:05 Nem magam találtam ki XDs oldalon láttam, csak nem egyszerű x éve látott egy darab képet megtalálni.
De a fogás ez.
Sőt ezt javasolják a kakasos DA/SA fegyverek appendixbe való elhelyezésére is. (Ellenőrzöd a kakas helyzetét véletlenül se maradjon SA illetve ha megakadna és benyomná a billentyűt azonnal éreznéd a kakas mozgasból.)
A glockhoz is van opcionális platebiztosító, azt is így kell megfogni.
A Glock plate "biztosítót" én is meg akartam említeni, ha valaki nagyon paranoid lenne emiatt a kérdés miatt. Tökjó megoldás, de én tartok minden ilyen utólagos aftermarket cucctól. Sportfegyveren még elmegy, max egy versenyt buksz, de élesben az életed múlik ezeken.
https://youtu.be/Bz7xYMChXjo?si=eUxlSKAMkO8f0cp4
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

gvass1 írta: 2023.09.13. 12:06 Ismerem ezt a tokba helyezési megfogást, lőtérre tökéletes megfejtés.

Utcára, rendőrnek: nem hiszem, lásd alább.
Utcán intézkedés közben seggbe lőni magát szerintem rosszabb szituáció, mint lőtéren.
Megint a logika.
Fegyvert akkir tesz el ha béke van.
Fekszik megadó pózban stb. ha veszélyes még akkor nem lehet eltenni.
Lenézni és ellenőrizni a tokot pedig kb. egyetlen másodperc, pont ezekről szól a kiképzés hogy az ilyesmi ne gondolkodáson hanem beégett drillen alapuljon.
Egyébként a kakas ellenőrzése tokba rakáskor jó pár embert megmentett volna DQtol.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Fortitu írta: 2023.09.13. 12:22 A Glock plate "biztosítót" én is meg akartam említeni, ha valaki nagyon paranoid lenne emiatt a kérdés miatt. Tökjó megoldás, de én tartok minden ilyen utólagos aftermarket cucctól. Sportfegyveren még elmegy, max egy versenyt buksz, de élesben az életed múlik ezeken.
https://youtu.be/Bz7xYMChXjo?si=eUxlSKAMkO8f0cp4
+1
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3348
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

aksurv írta: 2023.09.13. 12:22 Utcán intézkedés közben seggbe lőni magát szerintem rosszabb szituáció, mint lőtéren.
Megint a logika.
Fegyvert akkir tesz el ha béke van.
Fekszik megadó pózban stb. ha veszélyes még akkor nem lehet eltenni.
Lenézni és ellenőrizni a tokot pedig kb. egyetlen másodperc, pont ezekről szól a kiképzés hogy az ilyesmi ne gondolkodáson hanem beégett drillen alapuljon.
Egyébként a kakas ellenőrzése tokba rakáskor jó pár embert megmentett volna DQtol.
Ne haragudj, de ezer és egy alkalom adódhat, amikor a maroklőt tokba kell visszahelyezni, de messze nincs még béke. A leg triviálisabb példa, amikor vállfegyverre vált, vagy taserre. És nagyon sok váratlan eszkaláció akkor indul, amikor bilincselni készülnek. A modern szolgálati (es civil kydex) tokok egyik fontos erénye pont az, hogy odatekintés nélkül egy mozdulattal rejthető a fegyver.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13920
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Szerintem tul van gondolva a tema, a fegyverkezeles veszelyes uzem, barmikor megeshet egy ilyen baleset.
Eleg sok versenyt lattam tobb ezer fegyver elrakassal, egyszer tortent vetlen loves, ez benne van a pakliban.
ingyom bingyom tálib-e?
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

zora írta: 2023.09.13. 16:20 Ne haragudj, de ezer és egy alkalom adódhat, amikor a maroklőt tokba kell visszahelyezni, de messze nincs még béke. A leg triviálisabb példa, amikor vállfegyverre vált, vagy taserre. És nagyon sok váratlan eszkaláció akkor indul, amikor bilincselni készülnek. A modern szolgálati (es civil kydex) tokok egyik fontos erénye pont az, hogy odatekintés nélkül egy mozdulattal rejthető a fegyver.
Ha annyi doboz lőszert kapnék ahány baromságot láttam fegyver modern kydex tokba rakasakor, jó darabig nem kellene erre költenem. Főleg ezzel tokba baszom technikánál.
A fegyver váltást és a bilincselest segíti a lablövés vagy a földön pattogó fegyver?
Olyan helyzet amikor gyorsan kell fegyvert rántani még
csak csak akad, de olyan hogy gyorsan keljen eltenni nem túl életszerű. Ha mégis akad ilyen akkor megoldja de nem ez az alap.
Nem véletlenül szólok érte. Láttam olyat aki kifejezetten úgy oktatott hogy scan van, nem nezhetsz le. A delikvensnek meg az beszorított pólója tartotta a fegyvert.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Már a Berettának is van AR-formátumú gépkarabélya!
Beretta NARP (New Assault Rifle Platform):


http://www.kaliberinfo.hu/hirek/beretta ... -platform/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2023.09.14. 07:12 Már a Berettának is van AR-formátumú gépkarabélya!
Beretta NARP (New Assault Rifle Platform):


http://www.kaliberinfo.hu/hirek/beretta ... -platform/


Kép
Valamit simán "Új"-nak elnevezni az csak szerintem kretén dolog? Amikor majd váltják a modellt, akkor a következőnek majd "mégújabb" meg "legeslegmégújább" lesz a neve? :p
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2023.09.14. 10:26 Valamit simán "Új"-nak elnevezni az csak szerintem kretén dolog? Amikor majd váltják a modellt, akkor a következőnek majd "mégújabb" meg "legeslegmégújább" lesz a neve? :p
Gondolom valakit felvettek, aki korábban a Glocknál a "Vevőket Összezavaró Típusjelzések Igazgatósága" munkatársa volt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Szia Sword!
Itt vagy Zalaszabaron? Országos Haditorna Verseny van.
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

aksurv írta: 2023.09.13. 17:10 Ha annyi doboz lőszert kapnék ahány baromságot láttam fegyver modern kydex tokba rakasakor, jó darabig nem kellene erre költenem. Főleg ezzel tokba baszom technikánál.
A fegyver váltást és a bilincselest segíti a lablövés vagy a földön pattogó fegyver?
Olyan helyzet amikor gyorsan kell fegyvert rántani még
csak csak akad, de olyan hogy gyorsan keljen eltenni nem túl életszerű. Ha mégis akad ilyen akkor megoldja de nem ez az alap.
Nem véletlenül szólok érte. Láttam olyat aki kifejezetten úgy oktatott hogy scan van, nem nezhetsz le. A delikvensnek meg az beszorított pólója tartotta a fegyvert.
Üdv!

Nehéz erre egy általános igazságot kimondani. Nyilván a fegyverrántásnak gyorsnak kell lennie, utána viszont kicsit "vissza kell lassulni" (helyes döntés meghozatala, pontos lövés leadása stb.).
Általánosan az javasolt, hogy a tekintet (a látással az infók kb. 80%-át szerezzük) az mindig a fő veszélyforrás felé irányul, ez leginkább az, akivel szemben intézkednek vagy a tesái.
Még egy statikus helyzetben sem ajánlatos, de dinamikusban mindenképp kerülendő az, hogy elveszítsem az infót a támadóról.

Ehelyett inkább azt érdemes trenírozni, hogy a "kéz lát", azaz anélkül teszel el/veszel elő kényszerítő eszközt, hogy annak a tokjára rá kellene nézni.
Természetesen annak is a képzés részének kell lenni, hogyca stukkert ne beleb.ssza a tokba (vagy épp mellé), hanem lehetőség szerint biztonságosan rejtse. Akár két kezet is használva.

Persze az elmélet mindig egy dolog, a gyakorlat meg a másik, még "szerencse", hogy nálunk cső alatt vannak a fegyverek.
Mondjuk azért az érdekelne, hogy egy csőre töltött, fesztelenített CZ-nél milyen eséllyel, milyen tárgy beiktatásával váltódna ki lövés egy óvatlan tokba helyezéstől.
(Ugyanis pont azt lett kiemelve a kollégák számára, hogy -ellentétben pl. a PA-val- a passzív ütőszegbiztosító/fesztelenítőkar miatt ezeket a fegyvereket biztonságosan lehet feszteleníteni. Amire valóban nagy szükség lehet, ha eszközt kell vàltani).
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Freddy Haflin írta: 2023.09.15. 22:08 Üdv!

Nehéz erre egy általános igazságot kimondani. Nyilván a fegyverrántásnak gyorsnak kell lennie, utána viszont kicsit "vissza kell lassulni" (helyes döntés meghozatala, pontos lövés leadása stb.).
Általánosan az javasolt, hogy a tekintet (a látással az infók kb. 80%-át szerezzük) az mindig a fő veszélyforrás felé irányul, ez leginkább az, akivel szemben intézkednek vagy a tesái.
Még egy statikus helyzetben sem ajánlatos, de dinamikusban mindenképp kerülendő az, hogy elveszítsem az infót a támadóról.

Ehelyett inkább azt érdemes trenírozni, hogy a "kéz lát", azaz anélkül teszel el/veszel elő kényszerítő eszközt, hogy annak a tokjára rá kellene nézni.
Természetesen annak is a képzés részének kell lenni, hogyca stukkert ne beleb.ssza a tokba (vagy épp mellé), hanem lehetőség szerint biztonságosan rejtse. Akár két kezet is használva.

Persze az elmélet mindig egy dolog, a gyakorlat meg a másik, még "szerencse", hogy nálunk cső alatt vannak a fegyverek.
Mondjuk azért az érdekelne, hogy egy csőre töltött, fesztelenített CZ-nél milyen eséllyel, milyen tárgy beiktatásával váltódna ki lövés egy óvatlan tokba helyezéstől.
(Ugyanis pont azt lett kiemelve a kollégák számára, hogy -ellentétben pl. a PA-val- a passzív ütőszegbiztosító/fesztelenítőkar miatt ezeket a fegyvereket biztonságosan lehet feszteleníteni. Amire valóban nagy szükség lehet, ha eszközt kell vàltani).
Na de a PA az nem "liftező" ütőszeges, meg szintén fesztelenítős?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Deeee...

Csak mivel öregek, mint az országút, meg "jól" karban voltak tartva, ezért simán be tudtak kopni úgy, hogy biztosításra lövést adtak le. Pl. az enyém is, egy a sok közül.
Volt olyan éves lövészet, ahol erre (ennek a tesztelésére) kicsit ráfeküdtek, és egy teljes megye lövetése során olyanbm 70 (!) körüli fegyvert szűrtek ki (bár arra már nem emlékszem, hogy mindegyiknek ez volt-e a baja).

A P9RC ebből a szempontból jobban muzsikált, bár az enyémnek sikerült elszárazgyakoroljam a forgóbiztosítóját, szépen kettétört.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Freddy Haflin írta: 2023.09.15. 22:08 Üdv!

Nehéz erre egy általános igazságot kimondani. Nyilván a fegyverrántásnak gyorsnak kell lennie, utána viszont kicsit "vissza kell lassulni" (helyes döntés meghozatala, pontos lövés leadása stb.).
Általánosan az javasolt, hogy a tekintet (a látással az infók kb. 80%-át szerezzük) az mindig a fő veszélyforrás felé irányul, ez leginkább az, akivel szemben intézkednek vagy a tesái.
Még egy statikus helyzetben sem ajánlatos, de dinamikusban mindenképp kerülendő az, hogy elveszítsem az infót a támadóról.

Ehelyett inkább azt érdemes trenírozni, hogy a "kéz lát", azaz anélkül teszel el/veszel elő kényszerítő eszközt, hogy annak a tokjára rá kellene nézni.
Természetesen annak is a képzés részének kell lenni, hogyca stukkert ne beleb.ssza a tokba (vagy épp mellé), hanem lehetőség szerint biztonságosan rejtse. Akár két kezet is használva.

Persze az elmélet mindig egy dolog, a gyakorlat meg a másik, még "szerencse", hogy nálunk cső alatt vannak a fegyverek.
Mondjuk azért az érdekelne, hogy egy csőre töltött, fesztelenített CZ-nél milyen eséllyel, milyen tárgy beiktatásával váltódna ki lövés egy óvatlan tokba helyezéstől.
(Ugyanis pont azt lett kiemelve a kollégák számára, hogy -ellentétben pl. a PA-val- a passzív ütőszegbiztosító/fesztelenítőkar miatt ezeket a fegyvereket biztonságosan lehet feszteleníteni. Amire valóban nagy szükség lehet, ha eszközt kell vàltani).
Én mondjuk tuti nem tenném el fegyvert ha tesói ott lennének annak aki ellen fegyvert kellett használni.
Az viszont kérdés mennyire van meg fesztelenítés éles szituációban az állománynál?
Mert nem egy sokkal gyakorlottabb sportlövő is sima nem odafigyelessel vagy versenydrukkal el tudja tenni a fegyvert megfeszített kakassal, az meg könnyen elsül.
Aki strikeres fegyverrel lőtt előtte, annak még nehezebb erre figyelni.
A CZ nel komoly melót kéne csak abba bele tenni. hogy fegyverhasznalat után azonnal fesztelenítsen még akkor is ha nem teszi el fegyvert. Lőni pont úgyanugy tud a fegyverrel, ha az újból szükséges, de nem felejtheti el a fesztelenítést es jóval kisebb az esélye egy vétlen lövésnek, csak mert füleből is folyik az adrenalin.
Ehhez képest biroztam, egyébként kifejezetten jól lövő rendőrt, akinek a versenyen előírt revolverező első lövésre az volt reakciója, hogy akadálya van.
Mi szóltunk, nincs akadály, revolverezes van, utána szépen végig lőtte a pályát. A verseny lezarulta után vissza jött gyakorolni, ahol gyönyörűen begyakorolta revolverezest és fesztelenítést. Maximális respect a hozzáállasához.
Ekkora kárt tesz az idióta cső alatti hordás, és ez csak egy verseny volt ahol ez kiderült.
Egy jó cikk a fesztelenítés témában amerikai rendőrökkel kapcsolatban.
https://www.activeresponsetraining.net/ ... -ccw-carry
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2697
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2023.09.15. 23:11 Aki strikeres fegyverrel lőtt előtte, annak még nehezebb erre figyelni.
A CZ nel komoly melót kéne csak abba bele tenni. hogy fegyverhasznalat után azonnal fesztelenítsen még akkor is ha nem teszi el fegyvert.
+1
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Freddy Haflin írta: 2023.09.15. 22:08 Üdv!

Nehéz erre egy általános igazságot kimondani. Nyilván a fegyverrántásnak gyorsnak kell lennie, utána viszont kicsit "vissza kell lassulni" (helyes döntés meghozatala, pontos lövés leadása stb.).
Általánosan az javasolt, hogy a tekintet (a látással az infók kb. 80%-át szerezzük) az mindig a fő veszélyforrás felé irányul, ez leginkább az, akivel szemben intézkednek vagy a tesái.
Még egy statikus helyzetben sem ajánlatos, de dinamikusban mindenképp kerülendő az, hogy elveszítsem az infót a támadóról.

Ehelyett inkább azt érdemes trenírozni, hogy a "kéz lát", azaz anélkül teszel el/veszel elő kényszerítő eszközt, hogy annak a tokjára rá kellene nézni.
Természetesen annak is a képzés részének kell lenni, hogyca stukkert ne beleb.ssza a tokba (vagy épp mellé), hanem lehetőség szerint biztonságosan rejtse. Akár két kezet is használva.

Persze az elmélet mindig egy dolog, a gyakorlat meg a másik, még "szerencse", hogy nálunk cső alatt vannak a fegyverek.
Mondjuk azért az érdekelne, hogy egy csőre töltött, fesztelenített CZ-nél milyen eséllyel, milyen tárgy beiktatásával váltódna ki lövés egy óvatlan tokba helyezéstől.
(Ugyanis pont azt lett kiemelve a kollégák számára, hogy -ellentétben pl. a PA-val- a passzív ütőszegbiztosító/fesztelenítőkar miatt ezeket a fegyvereket biztonságosan lehet feszteleníteni. Amire valóban nagy szükség lehet, ha eszközt kell vàltani).

Ez megint ilyen egyensúlyi/optimalizálási/kompromisszum kérdés:


- A kakasos DA/SA pisztolyt REVOLVEREZŐ üzemmódban gyakorlatilag kizárt, hogy elsüsd véletlenül, vagy hacsak nem egy vasrúd áll keresztbe a tokban, NEM fog elsülni magától.
Ugyanakkor, ha elfelejted a fesztelenítést, akkor meg nagyon is könnyen. Sokkal több időt kell rá szánni kiképzéskor, strassz alatt könnyű akkor is elbaszni. A kétféle sütés közti átmenetre képezni rettenetesen nehéz.

- Kakasos DAO sütésnek megvan a fenti előnye, könnyű a biztonságos kezelésre kiképezni, ellenben jellemzően borzasztó nehéz pontos és GYORS egymás utáni lövésekre használni/kiképezni.

- és akkor ott van a kettő közt a strikeres előfeszített/olyan érzést hozó sütések, mint kompromisszum.
(Plusz ezek mutációi, mint a DAK, LDA stb.)

ITT tartunk most, kérdés mi lesz a jövő, pl. elektromos rendszerek, amik esetleg az intellinges tokhoz közelítve akkor is blokkolják a sütést, ha a rendőr ujja a billentyűn van? Ki tudja?
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2023.09.16. 06:55
Ez megint ilyen egyensúlyi/optimalizálási/kompromisszum kérdés:
Igen.
Én annak a híve vagyok, hogy a fegyver kezelése legyen a lehető legesleges-legegyszerűbb.
Egy rendőri intézkedésnél úgyis sok dologra kell figyelni, ne legyen még plusz 1 hogy most akkor elrakás előtt fesztelenítem a karral, de akkor be is biztosítódik, tehát ha újra lőni akarok akkor ki kell biztosítani, és persze revolverezve indítok, de a második lövés már SA lesz..
gvass1 írta: 2023.09.16. 06:55 ITT tartunk most, kérdés mi lesz a jövő, pl. elektromos rendszerek, amik esetleg az intellinges tokhoz közelítve akkor is blokkolják a sütést, ha a rendőr ujja a billentyűn van? Ki tudja?
Nyugaton már 40 Wattos fázismodulált plazmafegyver lesz, mire itthon kikopik a szolgálatból a PA..
Lőttem olyan PA-63-al, ami fesztelenítésre elsült.
Tudtam, hogy ilyen, de ezt rohadt veszélyesnek tartom.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

gvass1 írta: 2023.09.16. 06:55 ITT tartunk most, kérdés mi lesz a jövő, pl. elektromos rendszerek, amik esetleg az intellinges tokhoz közelítve akkor is blokkolják a sütést, ha a rendőr ujja a billentyűn van? Ki tudja?
Erre zsigerből azt mondanám, hogy ilyen technológiára nem bíznám rá alkalomadtán az életemet, egy lőfegyver maradjon csak mechanikus, abban sokkal jobban megbízok.

Majd eszembe jut, hogy mennyi, ennél sokkal bonyolultabb technológiai megoldásra bízzák rá az emberek az életüket (repülőgép, lélegeztetőgép a kórházban, stb.), és elgondolkodom... :o
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2023.09.16. 07:57 Erre zsigerből azt mondanám, hogy ilyen technológiára nem bíznám rá alkalomadtán az életemet, egy lőfegyver maradjon csak mechanikus, abban sokkal jobban megbízok.

Majd eszembe jut, hogy mennyi, ennél sokkal bonyolultabb technológiai megoldásra bízzák rá az emberek az életüket (repülőgép, lélegeztetőgép a kórházban, stb.), és elgondolkodom... :o
Vagy eleve a rendőr lesz ROBOT?:-))

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2023.09.16. 07:47 Igen.
Én annak a híve vagyok, hogy a fegyver kezelése legyen a lehető legesleges-legegyszerűbb.
Egy rendőri intézkedésnél úgyis sok dologra kell figyelni, ne legyen még plusz 1 hogy most akkor elrakás előtt fesztelenítem a karral, de akkor be is biztosítódik, tehát ha újra lőni akarok akkor ki kell biztosítani, és persze revolverezve indítok, de a második lövés már SA lesz..



Nyugaton már 40 Wattos fázismodulált plazmafegyver lesz, mire itthon kikopik a szolgálatból a PA..
Lőttem olyan PA-63-al, ami fesztelenítésre elsült.
Tudtam, hogy ilyen, de ezt rohadt veszélyesnek tartom.
Az a p9rc volt.
A sima fesztelenítés ami a p09 az viszont teljesen jól használható rendszeres képzés után. A strikeres fegyvereknek pedig szintén megvannak a maguk gondjai.
Egyébként itthon ahol minimális a fegyverhasznalat esélye, egy 4 colos revolver minőségi lőszerrel bőven elég lenne járőr szintre. Természetesen normális rendszeres képzés mellett. Cserébe egyszerű rá a képzés, magas a megbízhatósaga, hülyebiztos az ürítése. És mindig csövön van.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2023.09.16. 09:30 Az a p9rc volt.
Micsoda volt?
A fesztelenítésre elsülő egy PA-63 volt, az ERVA lőtéren, '98 környékén, Nagy Béla lőtérvezető hívta fel rá a figyelmet.
aksurv írta: 2023.09.16. 09:30 Egyébként itthon ahol minimális a fegyverhasznalat esélye, egy 4 colos revolver minőségi lőszerrel bőven elég lenne járőr szintre. Természetesen normális rendszeres képzés mellett. Cserébe egyszerű rá a képzés, magas a megbízhatósaga, hülyebiztos az ürítése. És mindig csövön van.
Igen, erről már régebben is szó volt; a magyar rendőrök zöme jobban járna egy 4" .357essel, de nyilván ilyen soha nem lesz. A tendencia sem ez, hagyománya sincs, és a legtöbb rendőr zsigerből elutasítaná a cowboypisztolyt.

De szerintem egy Glock 19 is tökéletesen jó lenne.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2023.09.16. 12:28 Micsoda volt?
A fesztelenítésre elsülő egy PA-63 volt, az ERVA lőtéren, '98 környékén, Nagy Béla lőtérvezető hívta fel rá a figyelmet.



I
stimmel, a gyökér liftezős ütőszeg okán gyártási hanyagság miatt a PA-63 (és tsai) esetében sokkal gyakoribb a fesztelenítéskor elsülés, mint a P9R esetén.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

WildBear23 írta: 2023.09.16. 12:28 Micsoda volt?
A fesztelenítésre elsülő egy PA-63 volt, az ERVA lőtéren, '98 környékén, Nagy Béla lőtérvezető hívta fel rá a figyelmet.



Igen, erről már régebben is szó volt; a magyar rendőrök zöme jobban járna egy 4" .357essel, de nyilván ilyen soha nem lesz. A tendencia sem ez, hagyománya sincs, és a legtöbb rendőr zsigerből elutasítaná a cowboypisztolyt.

De szerintem egy Glock 19 is tökéletesen jó lenne.
A p9rc is fesztelenített biztosítaskor.
A 0.357 egy másik világ, felesleges drága és nehezen lőhető keveset lövő emberek számára.
Bőven elég lenne 9mmes revolver.
A g19nél megint ez szokni kellene glockot és. mellé a viszonylag rövid markolatot, neked se vált be.
Sima 17 v. 19x elég lenne nem kell melegvizet újra felfelfedezni.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6159
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

aksurv írta: 2023.09.16. 16:13 A p9rc is fesztelenített biztosítaskor.
A 0.357 egy másik világ, felesleges drága és nehezen lőhető keveset lövő emberek számára.
Bőven elég lenne 9mmes revolver.
A g19nél megint ez szokni kellene glockot és. mellé a viszonylag rövid markolatot, neked se vált be.
Sima 17 v. 19x elég lenne nem kell melegvizet újra felfelfedezni.
Igen, a G19 nekem rövid volt, de elég nagy kezem van.
Plusz én megengedhetem magamnak, hogy válogassak. ;) A G45 vált be végül, ami kb a G19X.

Régen a G17 volt a standard, a G19 a rejtett viselésű, de egyre inkább a G19 kezd standard lenni, a G17 meg oversized.
Én bármelyiket alkalmasnak találnám a rendőrségünknek.
A lényeg hogy egységesen egy modern, strikeres fegyver legyen. Ezt meg pont a szomszédunkban gyártják, plusz a fél világ ezt használja - kiforrott, elterjedt, jó megoldás, át kell venni.

Apropo a Gestamenről van valami hír..?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4402
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

aksurv írta: 2023.09.16. 09:30
Egyébként itthon ahol minimális a fegyverhasznalat esélye, egy 4 colos revolver minőségi lőszerrel bőven elég lenne járőr szintre. Természetesen normális rendszeres képzés mellett. Cserébe egyszerű rá a képzés, magas a megbízhatósaga, hülyebiztos az ürítése. És mindig csövön van.
+1!

Ha pedig mégsem, mert a kábojpisztoly nem elég menő, akkor akármelyik strikeres pisztoly.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1350
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Németország hadereje, a Bundeswehr két kitüntetéssel is méltatta Poprádi-Fazekas Olga őrnagy munkáját a közelmúltban

https://honvedelem.hu/hirek/nemet-kitun ... asert.html
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13617
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Ha valaki nem olvasná az elmebeteg topikot, a Magyar Honvédség szempontjából lényeges témát voltam kénytelen oda tenni, ha érdekes lehet, nézzetek rá. Kösz.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

aksurv írta: 2023.09.15. 23:11 Én mondjuk tuti nem tenném el fegyvert ha tesói ott lennének annak aki ellen fegyvert kellett használni.
Az viszont kérdés mennyire van meg fesztelenítés éles szituációban az állománynál?
Mert nem egy sokkal gyakorlottabb sportlövő is sima nem odafigyelessel vagy versenydrukkal el tudja tenni a fegyvert megfeszített kakassal, az meg könnyen elsül.
Aki strikeres fegyverrel lőtt előtte, annak még nehezebb erre figyelni.
A CZ nel komoly melót kéne csak abba bele tenni. hogy fegyverhasznalat után azonnal fesztelenítsen még akkor is ha nem teszi el fegyvert. Lőni pont úgyanugy tud a fegyverrel, ha az újból szükséges, de nem felejtheti el a fesztelenítést es jóval kisebb az esélye egy vétlen lövésnek, csak mert füleből is folyik az adrenalin.
Ehhez képest biroztam, egyébként kifejezetten jól lövő rendőrt, akinek a versenyen előírt revolverező első lövésre az volt reakciója, hogy akadálya van.
Mi szóltunk, nincs akadály, revolverezes van, utána szépen végig lőtte a pályát. A verseny lezarulta után vissza jött gyakorolni, ahol gyönyörűen begyakorolta revolverezest és fesztelenítést. Maximális respect a hozzáállasához.
Ekkora kárt tesz az idióta cső alatti hordás, és ez csak egy verseny volt ahol ez kiderült.
Egy jó cikk a fesztelenítés témában amerikai rendőrökkel kapcsolatban.
https://www.activeresponsetraining.net/ ... -ccw-carry
Üdv!

Valóban sok múlik a kiképzésen. Az sajnos egységenként eltérő, ahogy a fogadókészség is.
Épp ezért nem ideális a DA/SA rendszer, mondjuk az legalább haladás volt, hogy a CZ-k nem biztosítóval szerelve érkeztek.
A csőre töltve hordást nem tudom, hogy milyen szinten ugraná meg az állomány.

Ahhoz ugyanis fejben és fizikailag is ott kell lenni (a fegyver tűzkész, elrakom a tokba, nem piszkálom, akkor veszem elő, ha kell. Fizikailag is képes vagyok arra, hogy a fegyver megszerzésére irányuló támadást felismerjem és elháritsam).

Pontosabban ez alap lenne, de láttunk már karón varjút..
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Freddy Haflin írta: 2023.09.18. 18:36 Üdv!

Valóban sok múlik a kiképzésen. Az sajnos egységenként eltérő, ahogy a fogadókészség is.
Épp ezért nem ideális a DA/SA rendszer, mondjuk az legalább haladás volt, hogy a CZ-k nem biztosítóval szerelve érkeztek.
A csőre töltve hordást nem tudom, hogy milyen szinten ugraná meg az állomány.

Ahhoz ugyanis fejben és fizikailag is ott kell lenni (a fegyver tűzkész, elrakom a tokba, nem piszkálom, akkor veszem elő, ha kell. Fizikailag is képes vagyok arra, hogy a fegyver megszerzésére irányuló támadást felismerjem és elháritsam).

Pontosabban ez alap lenne, de láttunk már karón varjút..
Én annyira nem félnék a csőre töltve hordástól, mert a többség azért nagyon vigyáz a pisztollyal, szerintem leginkább ürítéskor/leadáskor lenne 1-2 plusz lyuk a radiátorban vagy ezekben a csoda lövedékcsapdákban, amiket most állítgatnak fel.
Sapienti sat.
Válasz küldése