Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Blekk Rájgó írta: 2020.04.27. 12:38 A Globserverék nem nyafognak, nem hivatkoznak munkaerőhiányra (=minimálbér közeli fizetésért esztergályost, minősített profi hegesztőt), hanem szép csendben gyártanak. Persze hogy nem látod készleten sehol, mert előjegyzésben elfogy minden, polcra nem kerül.

A Balaton partján kívül még hol vesznek fel előjegyzést?
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Pentastar írta: 2020.04.26. 23:59 Ezt nem értem. A fórumtagok 95%-át a Keserű termékek érdeklik. A Globserver emiatt itt kb. labdába sem rúghat, és szemérmesen távol is tartják magukat. Én is a Keserű cuccok miatt vagyok itt, hogy infót szerezzek. A gyártó nyilván full kivonhatja magát, érthető is, csak az okot nem értem, mikor ez a hely lényegében egy Keserű fan club.

Ezt én sem értem. Tényleg így van, a "Hazai Gyártású" oldalon a Keserű termékeket dominánsan kedvelők látogatják. Egy kicsit úgy érzem magam, mint egy utas az országúti buszmegállóban, akit a menetrendszerinti busz nem vett fel.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Route.66 írta: 2020.04.27. 23:46 A Balaton partján kívül még hol vesznek fel előjegyzést?
Konkrétan a Rezső téren voltam, oda vitték ki nekem a töltényűrtömböt. Akkor mondták, hogy az a tíz darab is eladva, ami még nincs is a polcon. Ha valaki szeretne gumist, várólistára kerül és értesítik!

Ma a százholdasban volt egy puska, szabadon vihetően.
HW88SA
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.02. 21:31

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: HW88SA »

művek-1 írta: 2020.04.26. 23:16 URAK! Most kértem a regisztrációm törlését, ez a hely számomra a " nem kívánatos " hely lett! Ez az oldal egyetlen cég reklámoldala lett, ha mi felteszünk valamit, ránk írnak, csak az a jó amit a 3 boltjuk értékesít, nem egyenlőek a feltételek, ezért nem folytatom tovább. Létrehozták a Hazait, de ott is csak egy személy és a ráíró, alákérdezői dominálhatnak, ilyen társaságra nem vagyok kíváncsi. Aki viszont kíváncsi ránk, tudja, hogy hol talál, ott esélye nincs hasonló méltánytalanságnak! Sajnálom a megtévesztett embereket! Szép estét, utolsó hozzászólásom volt itt! BÚCSÚZOM!e_gyar.jpg
Veszett kutya legyek, ha értem ezt a hozzáállást?! Személyes sértődés miatt ez csöppet sem fer a többi fórumozóval szemben!
Nagyon sajnálom, hogy ezt így kellett rendezni! Nagyon-nagyon furcsa egy országban élünk ez mindig bebizonyosodik!
kovizo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019.01.19. 22:02

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: kovizo »

Már a kéken is eljátszotta ezt anno.... :(
hakunamatata
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2018.06.25. 09:45

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: hakunamatata »

kovizo írta: 2020.04.28. 11:56 Már a kéken is eljátszotta ezt anno.... :(
Deja vu...
Avatar
Dugovics Titusz
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2020.03.28. 10:08
Tartózkodási hely: Nándorfehérvár

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dugovics Titusz »

Blekk Rájgó írta: 2020.04.27. 23:57 Konkrétan a Rezső téren voltam, oda vitték ki nekem a töltényűrtömböt. Akkor mondták, hogy az a tíz darab is eladva, ami még nincs is a polcon. Ha valaki szeretne gumist, várólistára kerül és értesítik!

Ma a százholdasban volt egy puska, szabadon vihetően.
Hogy lehet Globserver gumis puskát rendelni? Fel kell hívni a Rezső téri boltot (melyik is az?) és rá lehet kerülni várolistára?
Ez mondjuk már bizony egy nagy fokkal kulturáltabb eljárás, mint az "aki kapja marja" alapon a bolt előtt sátorozni meg sorszámokat osztani. Csókosok nyilván ott is vannak hiszen Magyarországról beszélünk. De azért ha ez tényleg működik, akkor ott megbecsülik a vevőt s én tőlük fogok vásárolni!
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Ingyen reklám a fórumnak. :)

"Csak a Gyöngysor utca tekintetében van válasz, mert, hogy a Fegyverboltokban mennyi lesz, azt mindig az üzlet tulajdonosa dönti el, mi 135-ért adjuk, bevizsgálva, jaffával. Kérem ne vigye az infót, nem véletlenül jöttünk el, köszönöm!"
Keseru.jpg
Keseru.jpg (169.83 KiB) Megtekintve 42371 alkalommal
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Dugovics Titusz írta: 2020.04.28. 18:24 Hogy lehet Globserver gumis puskát rendelni? Fel kell hívni a Rezső téri boltot (melyik is az?) és rá lehet kerülni várolistára?
Ez mondjuk már bizony egy nagy fokkal kulturáltabb eljárás, mint az "aki kapja marja" alapon a bolt előtt sátorozni meg sorszámokat osztani. Csókosok nyilván ott is vannak hiszen Magyarországról beszélünk. De azért ha ez tényleg működik, akkor ott megbecsülik a vevőt s én tőlük fogok vásárolni!
Legutóbb az volt az állásfoglalás, hogy legál bolt kiírható: Frommer. Hogy telefonon működik-e, nem tudom, beszélj velük!

Személyesen voltam náluk, akkor vitte a puskát egy úriember. Fölírnak egy várólistára, aztán ha beérkezett a holmi, értesítenek. Az OFF elöltöltőim is így jöttek másik boltból, csak le kellett előlegezni 30 vagy 100%-kal, utóbbi esetben van 5% kedvezmény a listaárból.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Kojak írta: 2020.04.28. 18:44 Ingyen reklám a fórumnak. :)

"Csak a Gyöngysor utca tekintetében van válasz, mert, hogy a Fegyverboltokban mennyi lesz, azt mindig az üzlet tulajdonosa dönti el, mi 135-ért adjuk, bevizsgálva, jaffával. Kérem ne vigye az infót, nem véletlenül jöttünk el, köszönöm!"

Keseru.jpg
135e nagyker ar? Az kiskerben 200 ezer Ft vagy feletti. OMG.

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

Kojak írta: 2020.04.28. 18:44 Ingyen reklám a fórumnak. :)

"Csak a Gyöngysor utca tekintetében van válasz, mert, hogy a Fegyverboltokban mennyi lesz, azt mindig az üzlet tulajdonosa dönti el, mi 135-ért adjuk, bevizsgálva, jaffával. Kérem ne vigye az infót, nem véletlenül jöttünk el, köszönöm!"

Keseru.jpg
Jöjjön vissza Bélabácsi!!! A trollokat meg odaadjuk Chucky kollégának céltárgynak ;) Csak Keserű gumisaim vannak évek óta (meg itt még másoknak is) és nagyon elégedett vagyok velük. A sárdobálás a francot se érdekli. Az újdonságok meg az érdekes szakmai fejtegetések, gyártói kommunikáció viszont igen.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Kojak írta: 2020.04.28. 18:44 Ingyen reklám a fórumnak. :)

"Csak a Gyöngysor utca tekintetében van válasz, mert, hogy a Fegyverboltokban mennyi lesz, azt mindig az üzlet tulajdonosa dönti el, mi 135-ért adjuk, bevizsgálva, jaffával. Kérem ne vigye az infót, nem véletlenül jöttünk el, köszönöm!"

Keseru.jpg
Gyorsan ki kell szórni, amíg az emberek 80-100-ért is képesek venni használt Revenge-et :) Én az acél Pitbull-t venném már.. de ettől függetlenül sansz, hogy menni fog az űrpuska, még giga árban is, főleg ha tényleg (és folyamatosan) biztosítani tudják az összeszereléshez a matériát.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Kojak írta: 2020.04.28. 18:44 Ingyen reklám a fórumnak. :)

"Csak a Gyöngysor utca tekintetében van válasz, mert, hogy a Fegyverboltokban mennyi lesz, azt mindig az üzlet tulajdonosa dönti el, mi 135-ért adjuk, bevizsgálva, jaffával. Kérem ne vigye az infót, nem véletlenül jöttünk el, köszönöm!"

Keseru.jpg
Ha tényleg ezt írta, akkor merő rosszindulat az az ember, azt kell mondjam.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Pattantyús írta: 2020.04.28. 19:50 Jöjjön vissza Bélabácsi!!! A trollokat meg odaadjuk Chucky kollégának céltárgynak ;) Csak Keserű gumisaim vannak évek óta (meg itt még másoknak is) és nagyon elégedett vagyok velük. A sárdobálás a francot se érdekli. Az újdonságok meg az érdekes szakmai fejtegetések, gyártói kommunikáció viszont igen.
A távozást megelőzőekben semmi trollkodás nem volt.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Sparrow írta: 2020.04.28. 20:10 Ha tényleg ezt írta, akkor merő rosszindulat az az ember, azt kell mondjam.
"Valamiért" eltűnt a komment, és ez a rá adott válasz is.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

Pattantyús írta: 2020.04.28. 19:50 Jöjjön vissza Bélabácsi!!! A trollokat meg odaadjuk Chucky kollégának céltárgynak ;) Csak Keserű gumisaim vannak évek óta (meg itt még másoknak is) és nagyon elégedett vagyok velük. A sárdobálás a francot se érdekli. Az újdonságok meg az érdekes szakmai fejtegetések, gyártói kommunikáció viszont igen.
Felnőtt ember, ezért el tudja dönteni, hogy mit akar. Nem akar itt lenni, ezt el kell fogadni. Sajnálom, de tudomásul veszem.
Piréz poéta.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Kojak írta: 2020.04.28. 20:17 "Valamiért" eltűnt a komment, és ez a rá adott válasz is.
Akkor nemcsak nálam :).
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Blekk Rájgó írta: 2020.04.28. 20:27 Akkor nemcsak nálam :).
De legalább van rá tanú, egy esetleges pernél ez hasznos. :D
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Pattantyús írta: 2020.04.28. 19:50 Csak Keserű gumisaim vannak évek óta (meg itt még másoknak is) és nagyon elégedett vagyok velük. A sárdobálás a francot se érdekli. Az újdonságok meg az érdekes szakmai fejtegetések, gyártói kommunikáció viszont igen.
+1, bár nemcsak Bélabá-termékem van. Nem azt nézem, ki gyártja, hanem azt, hogy mit. Nem az árcédula az elsődleges szempont.

A föltett "űrfegyvert" biztos nem veszek, nem jön be. Jobban tetszik a klasszikus fém+fa, vadászpuska és/vagy korai hadifegyver-jellegű irányvonal.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Kojak írta: 2020.04.28. 20:29 De legalább van rá tanú, egy esetleges pernél ez hasznos. :D
Fél OFF: miért lenne per? Viszont tetszik-nem tetszik, ami a netre egyszer kikerül, azt utána marha nehéz onnan eltüntetni :D. szerk: pláne, hogy a bejegyzést jó fél óráig az egész világ olvashatta-menthette :D.
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

Blekk Rájgó írta: 2020.04.28. 20:31 +1, bár nemcsak Bélabá-termékem van. Nem azt nézem, ki gyártja, hanem azt, hogy mit. Nem az árcédula az elsődleges szempont.

A föltett "űrfegyvert" biztos nem veszek, nem jön be. Jobban tetszik a klasszikus fém+fa, vadászpuska és/vagy korai hadifegyver-jellegű irányvonal.
A Megamax puska nekem is érdekesebbnek tűnt mint az"űrfegyver". Nyilván azért, mert az Onesta puskát is kedvelem.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Pentastar írta: 2020.04.28. 20:03 Gyorsan ki kell szórni, amíg az emberek 80-100-ért is képesek venni használt Revenge-et :) Én az acél Pitbull-t venném már.. de ettől függetlenül sansz, hogy menni fog az űrpuska, még giga árban is, főleg ha tényleg (és folyamatosan) biztosítani tudják az összeszereléshez a matériát.
van olyan Kes termék ami FOLYAMATOSAN kapható? nincs. felhypolta a törökből átalakítottakat, aztán megint belekapott vmibe. 15 éve ezt megy. kellene a fxomnak egy ilyen TESZTELETLEN cucc. (nem a művek által, hanem független ember által). Az új forgó gumisok is vagy működnek rendesen, vagy se. Nem befektetési aranyat akarnék venni, hanem megbízható cuccost.
Globserver cuccokról sincs OBJEKTÍV vélemény, azt se vennék.
konzumidiótizmus rulez.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Sparrow írta: 2020.04.28. 20:10 Ha tényleg ezt írta, akkor merő rosszindulat az az ember, azt kell mondjam.
Kojak írta: 2020.04.28. 20:17 "Valamiért" eltűnt a komment, és ez a rá adott válasz is.
Blekk Rájgó írta: 2020.04.28. 20:27 Akkor nemcsak nálam :).
Javaslom a képmetsző használatát. Eszméletlen hasznos és kijózanító anyagokat lehet megőrizni vele, és ezerszer egyszerűbb használni, mint a Print Screent.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Én a Pagony vadászboltban írattam fel magamnak egy 4Matic luparát, mielőtt megjelent
Route.66 írta: 2020.04.27. 23:46 A Balaton partján kívül még hol vesznek fel előjegyzést?
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

montecarlo írta: 2020.04.28. 21:41 Én a Pagony vadászboltban írattam fel magamnak egy 4Matic luparát, mielőtt megjelent
Én meg az AGS-t. 10 alatti sorszámú. Nézem a vakerás felhozatalt, 0195 a legmagasabb látott sorszámú, szóval csak készülget :).
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

Kép[/img]

Üdv Urak, remélem működik a kép.
Ott van publikus kommentben.
135 pénz lesz a boltban amikor és ha lesz.
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Poresz írta: 2020.04.28. 20:59 Javaslom a képmetsző használatát. Eszméletlen hasznos és kijózanító anyagokat lehet megőrizni vele, és ezerszer egyszerűbb használni, mint a Print Screent.

Nem került át az "Aréna, avagy vitatopik" topikba? Nekem is pár hozzászólásom ott tűnt fel.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Route.66 írta: 2020.04.28. 23:46 Nem került át az "Aréna, avagy vitatopik" topikba? Nekem is pár hozzászólásom ott tűnt fel.
Facebook kommentről beszéltek, ha jól értem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

Kép

bocs, így már jó. előzőt már nem tudtam szerkeszteni
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Ez az új.puska gondolom múzeális minősítésű, ugye?
Hogy oldottál meg, hogy nehogy valaki más anyagból készült rudat lőjön ki vele?
Gondolom a szűkítés a POM rúdnál nem játszik.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2020.04.29. 08:53 Ez az új.puska gondolom múzeális minősítésű, ugye?
Hogy oldottál meg, hogy nehogy valaki más anyagból készült rudat lőjön ki vele?
Gondolom a szűkítés a POM rúdnál nem játszik.
Igen, muzeális.

Nyugodtan lehet vele más anyagú lövedéket lőni, azzal csak gyengébb lesz. Alaposan ki lett kísérletezve az ideális lövedéktömeg.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Morcosrobot írta: 2020.04.29. 00:05 Kép

bocs, így már jó. előzőt már nem tudtam szerkeszteni

Ez érdekes. Soha nem szokott árat megadni a Facebookon.
Avatar
Morcosrobot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2020.03.30. 10:43
Tartózkodási hely: North Sentinel Island

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Morcosrobot »

Route.66 írta: 2020.04.29. 09:23 Ez érdekes. Soha nem szokott árat megadni a Facebookon.
Igaz. Az egész szituáció az. Kezd olyannak tűnni mint ha minden lépés tervezve lett volna :?: :|
Put your trust in God, my boys, and keep your powder dry!
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Thomaster írta: 2020.04.29. 08:57 Igen, muzeális.

Nyugodtan lehet vele más anyagú lövedéket lőni, azzal csak gyengébb lesz. Alaposan ki lett kísérletezve az ideális lövedéktömeg.
és melyik PAK töltény használata javasolt?
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

Fortitu írta: 2020.04.28. 23:58 Facebook kommentről beszéltek, ha jól értem.
Vettem az adást.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Route.66 írta: 2020.04.29. 09:43 és melyik PAK töltény használata javasolt?
passz... minden részletet nem jegyeztem meg.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Háát, na ezert nem volt rola normalis kep, eleg takolmany a kinezet szerintem, az a szogletes “csővég”???!!... egy külön pisztoly van beleteve, vagy hozzaepitve ahogy latom, mint az eles atalakitok
Csatolmányok
E84F8590-F8D2-4499-B01D-7DF2FBA47853.png
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2020.04.30. 14:09 Háát, na ezert nem volt rola normalis kep, eleg takolmany a kinezet szerintem... egy külön pisztoly van beleteve, vagy hozzaepitve ahogy latom, mint az eles atalakitok
sztem kurvajól néz ki, még ezen a nyomi képen is.

És immár jól felismerhető a POM-ot kilövő Blow TR17 is:-)))
evolvens pump valos2.jpg
evolvens pump valos.jpg
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára gvass1 2020.04.30. 14:17-kor.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: smith15 »

vato írta: 2020.04.30. 14:09 Háát, na ezert nem volt rola normalis kep, eleg takolmany a kinezet szerintem, az a szogletes “csővég”???!!... egy külön pisztoly van beleteve, vagy hozzaepitve ahogy latom, mint az eles atalakitok
Ez egy POM-ot lövi Roni kit egy Blow TR17-el :D Érdekes.. :D
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

vato írta: 2020.04.30. 14:09 Háát, na ezert nem volt rola normalis kep, eleg takolmany a kinezet szerintem, az a szogletes “csővég”???!!... egy külön pisztoly van beleteve, vagy hozzaepitve ahogy latom, mint az eles atalakitok
Zseniális. Mármint az alapötlet. Gumis "roni-szett". Lehetne gyártani bármelyik gázriogatóhoz, kinek épp milye van otthon. Glock-mániásoknak kötelező darab lenne a glock-hasonmásukhoz. :-)
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Az egész fegyver szögletes, Gondolom ezért szögletes a csővég is, egyezik a dizájn. nekem is tetszik Bár venni Nem fogok
vato írta: 2020.04.30. 14:09 Háát, na ezert nem volt rola normalis kep, eleg takolmany a kinezet szerintem, az a szogletes “csővég”???!!... egy külön pisztoly van beleteve, vagy hozzaepitve ahogy latom, mint az eles atalakitok
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Sparrow írta: 2020.04.30. 14:15 Zseniális. Mármint az alapötlet. Gumis "roni-szett". Lehetne gyártani bármelyik gázriogatóhoz, kinek épp milye van otthon. Glock-mániásoknak kötelező darab lenne a glock-hasonmásukhoz. :-)
Igen, ez volt az alapötlet.

De sajnos csak egyben, muzeálisként mehetett a laminálásosdi. Ezért kell engedélyes gyártó is, mint közreműködő a végszerelésnél.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.04.30. 14:10 sztem kurvajól néz ki, még ezen a nyomi képen is.

És immár jól felismerhető a POM-ot kilövő Blow TR17 is:-)))

evolvens pump valos2.jpg

evolvens pump valos.jpg
A POMot gravitációsan adogatja?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.04.30. 14:20 A POMot gravitációsan adogatja?
rugósan, látszik is több képen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.04.30. 14:22 rugósan, látszik is több képen.
A csőtár rugóját látom, de lővonalba is rugó nyomja be? Gondolom pumpálásnál felhúzod a szánt, leveszed a nyomást a legelső pomról, ami gondolom lővonalba kerül. Vagy simán a csőtár rugója nyomja azt is a lővonalba?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.04.30. 14:25 A csőtár rugóját látom, de lővonalba is rugó nyomja be? Gondolom pumpálásnál felhúzod a szánt, leveszed a nyomást a legelső pomról, ami gondolom lővonalba kerül. Vagy simán a csőtár rugója nyomja azt is a lővonalba?

én csak a prototípust láttam, ott egy megfelelően kiképzett mozgó elem a tárrugóval odaszorított lövedéket lefele kényszerítette a kinyitott csőszerkezet elé. Nem gravitációs.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Ez a Blow TR17 milyen anyagú/megbízhatóságú fegyver úgy alapban?
smith15 írta: 2020.04.30. 14:12 Ez egy POM-ot lövi Roni kit egy Blow TR17-el :D Érdekes.. :D
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.04.30. 14:10 sztem kurvajól néz ki, még ezen a nyomi képen is.

És immár jól felismerhető a POM-ot kilövő Blow TR17 is:-)))
Jól néz ki valóban!
Tipp: a cső alá én tettem volna egy sínt fegyverlámpának, mert erre a szögletes fegyvercsőre még a hagyományos bilinsceket sem lehet feltenni amivel sörétesnél csőre vagy csőtárra felfogadható egy lámpa. Vagy akár egy lézeres lámpa, hiszen erre, mivel nem éles fegyver, az is mehet.

Sőt szerintem ilyen árfekvésben eleve benne lehetne választható opcióként, az hogy 140 vagy 160 ezer, az már a lőtéri kutyát sem érdekli, ha ilyet vásárol az ember. Gumisra az airsoft lámpák is tökéltesen megfelelnének, vaaagy mivel ez űrpuska, talán valamilyen szín- és formavilágában a futurisztikus külsőhőz illeszkedő lámpa is passzolna hozzá a legjobban.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára TotoHU 2020.04.30. 14:58-kor.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

smith15 írta: 2020.04.30. 14:12 Ez egy POM-ot lövi Roni kit egy Blow TR17-el :D Érdekes.. :D
Mondjuk hatalmas ötlet ezt el kell ismerni!!! :D
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

montecarlo írta: 2020.04.30. 14:33 Ez a Blow TR17 milyen anyagú/megbízhatóságú fegyver úgy alapban?
Baszottul masszív a TR17, lásd alábbi videót - amiben dobálom is:-)). (korábban Carrera GT60 néven futott), a működtetése pedig itt nem öntöltő, hanem manuális ismétlő, tehát gáznyomásfüggetlen.

http://www.kaliberinfo.hu/fegyvervideok ... zpisztoly/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Timot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.09.26. 17:59

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Timot »

Kellene 90-100 rugóért,mire boltba ér ez lesz vagy 160-180 annyiért biztos nem érdekel.Sci-Fi,sajnos az ára is.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Timot írta: 2020.04.30. 15:42 Kellene 90-100 rugóért,mire boltba ér ez lesz vagy 160-180 annyiért biztos nem érdekel.Sci-Fi,sajnos az ára is.
Elvileg a mesében KB adja 135ert, gyakorlatban a keszthelyi boltba landol az elso “szeria”.. lesz az 200 is

Bocs 189 , mar fent is van az oldalon
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2020.04.30. 15:47 Elvileg a mesében KB adja 135ert, gyakorlatban a keszthelyi boltba landol az elso “szeria”.. lesz az 200 is

Bocs 189 , mar fent is van az oldalon
Mondtam, ugye? 😉
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

vato írta: 2020.04.30. 15:47 Elvileg a mesében KB adja 135ert, gyakorlatban a keszthelyi boltba landol az elso “szeria”.. lesz az 200 is

Bocs 189 , mar fent is van az oldalon
aztan meg vatera 230ert. 5db keszult, objektiv teszt nuku.
Omerta, onesta puska -ami bizonyitott- azt nem gyárt! és még ez képzeli magát fegyvergyárosnak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2020.04.30. 16:05 Mondtam, ugye? 😉
Majdnem annyi mint egy Night Hawk / Steel Eagle. ;-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2020.04.30. 16:05 Mondtam, ugye? 😉
...... :roll: de mar lett egy sajat vasarlo is gyorsan!:D megnyugodtam :lol:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Judge Dredd
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2018.06.06. 11:42

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Judge Dredd »

sodoma írta: 2020.04.30. 16:12 aztan meg vatera 230ert. 5db keszult, objektiv teszt nuku.
Omerta, onesta puska -ami bizonyitott- azt nem gyárt! és még ez képzeli magát fegyvergyárosnak.
Kezd személyeskedésbe hajlani! Attól, hogy nincs már itt, egy alapvető emberi tiszteletet tartsunk meg!
I am the law.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2020.04.30. 16:13 Majdnem annyi mint egy Night Hawk / Steel Eagle. ;-)
Vagy egy OFF Remi 1858 NMA, teljes indulókészlettel. Mégiscsak nagyobb mókafaktor :).

Ez a fegyver nem az én formavilágom, nem jön be, kihagyható.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: killertom »

sodoma írta: 2020.04.30. 16:12 aztan meg vatera 230ert. 5db keszult, objektiv teszt nuku.
Omerta, onesta puska -ami bizonyitott- azt nem gyárt! és még ez képzeli magát fegyvergyárosnak.
Alapvetően nem vagyok az említett cég rajongója és nem hiszem, hogy valaha is vennék tőle bármit de azért lássuk be, neki van egy fegyvereket gyártó cége neked meg nincs. Szóval erős muhaha.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Egyetértek, maradjunk elegánsak.
Még akkor is, ha az illető nem volt rest az itteni tábort - akinek nagy része vásárlója is - gvass alákérdezőinek minősíteni utolsó hozzászólásában. Ez azért látatlanul is rosszul esett.
Judge Dredd írta: 2020.04.30. 16:39 Kezd személyeskedésbe hajlani! Attól, hogy nincs már itt, egy alapvető emberi tiszteletet tartsunk meg!
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

montecarlo írta: 2020.04.30. 17:05 Egyetértek, maradjunk elegánsak.
Még akkor is, ha az illető nem volt rest az itteni tábort - akinek nagy része vásárlója is - gvass alákérdezőinek minősíteni utolsó hozzászólásában. Ez azért látatlanul is rosszul esett.
OFF
+1
Amit személyesen is vállalnánk az kerüljön ide ki. (Ehhez én is igyexem tartani magam) Maradjunk elegánsak, akkor is ha sokan éreznek sértettséget az utóbbi napok után.
ON

Mostanában meg az élesztő is szuperritkaságnak számít. Múlt héten hihetetlen módon kaptam, de csak 5 db-ot vehettem egyszerre. Azóta se láttam az Auchanban.
Lehet hogy a fejenkénti limitet kellene bevezetni a gumis fegyverekre is, mert ami meg érthetetlen, hogy a Vatera tele van zsír új Revenge-ekkel 80-90e Ft-os áron, és más Keserű fegyverrekkel. Mind riasztó tölténnyel gumigolyóval szilikon zsírral komplett szettben. Senki sem használja őket - vagy a kereskedelmi láncban valaki nepperellátóként működne? Nem tudom.
Jelen pillanatban egyébként 23 Keserű és 2 Atlas gumilövedékes fegyver van fenn a Vaterán. Nem értem miért kínálnak 10x annyit belőle a licitálós oldalon...
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

killertom írta: 2020.04.30. 16:50 Alapvetően nem vagyok az említett cég rajongója és nem hiszem, hogy valaha is vennék tőle bármit de azért lássuk be, neki van egy fegyvereket gyártó cége neked meg nincs. Szóval erős muhaha.
ja, régi lemez: ha nincs autógyártó cégem, akkor ne is kritizáljak semmilyen autót. pfff.
killertom
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2018.06.12. 09:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: killertom »

sodoma írta: 2020.04.30. 18:09 ja, régi lemez: ha nincs autógyártó cégem, akkor ne is kritizáljak semmilyen autót. pfff.
Nem erről van szó. De a mondat miszerint "és még ez képzeli magát fegyvergyárosnak" nem helyénvaló. Nem képzeli, mert tényleg van fegyvereket gyártó cége. Hogy jól csinálja-e, az egy másik téma. De működik elég régóta, és hiába megy mindig a nyavalygás hogy a legnépszerűbb cuccokat nem gyártják, csak nem akar tönkremenni a cég.
Mindezt mondom úgy, hogy nem tetszenek a termékei, nem fogok venni soha. De kritizálni is lehet úgy, hogy az ne ilyen pökhendi hőzöngés legyen.
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

killertom írta: 2020.04.30. 18:22 Nem erről van szó. De a mondat miszerint "és még ez képzeli magát fegyvergyárosnak" nem helyénvaló. Nem képzeli, mert tényleg van fegyvereket gyártó cége. Hogy jól csinálja-e, az egy másik téma. De működik elég régóta, és hiába megy mindig a nyavalygás hogy a legnépszerűbb cuccokat nem gyártják, csak nem akar tönkremenni a cég.
Mindezt mondom úgy, hogy nem tetszenek a termékei, nem fogok venni soha. De kritizálni is lehet úgy, hogy az ne ilyen pökhendi hőzöngés legyen.
Erről van szó. Köszönöm!
Tartsuk meg az elvárható minimális tiszteletet! Akkor is ha a tisztelet egyoldalú.

Ez nyílt fórum, és több százan olvassák a hozzászólásokat.
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Orion
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2020.04.25. 21:09

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Orion »

40 Joule-t tudó puska 189.000 - ért ? Volt valamikor Rubber Meteorite is, most miért nincs ? Volt már 240 Joule is , most 40 van 200 lepedő körül, néhány darab. 1 Lövésre lebontva a Globserver 4 Matic Long jelenleg a legnagyobb tűzerő legálisan Ruag Geco NC-vel , és 17,2-es fémporos gumilövedékkel, múzeális gumilövedékes kategóriában ?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Orion 2020.04.30. 23:54-kor.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Olvass vissza, ki lett targyalva
Orion írta: 2020.04.30. 23:37 40 Joule-t tudó puska 189.000 - ért ? Volt valamikor Rubber Meteorite is, most miért nincs ? Volt már 240 Joule is , most 40 van 200 lepedő körül, néhány darab. 1 Lövésre lebontva a Globserver 4 Matic Long jelenleg a legnagyobb tűzerő legálisan Ruag Geco NC-vel , és 17,2-es fémporos gumilövedékkel, múzeális gumilövedékes kategóriában ?
Timot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.09.26. 17:59

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Timot »

Orion írta: 2020.04.30. 23:37 40 Joule-t tudó puska 189.000 - ért ? Volt valamikor Rubber Meteorite is, most miért nincs ? Volt már 240 Joule is , most 40 van 200 lepedő körül, néhány darab. 1 Lövésre lebontva a Globserver 4 Matic Long jelenleg a legnagyobb tűzerő legálisan Ruag Geco NC-vel , és 17,2-es fémporos gumilövedékkel, múzeális gumilövedékes kategóriában ?
Főként annak fényében irreális az ár hogy egy huszonpárezerforintos török spiáter-műanyag gázpisztolyra épül az egész konstrukció,a többi lehet felőlem titánból is a legerősebb lánc is olyan erős mint a leggyengébb láncszeme.Ráadásul az egész fegyver tök homály,se egy független teszt a működési megbízhatóságáról,sem a várható tartósságáról,az erejét keveslem,bár lehetséges hogy a POM anyaga más és ez is elég,összességében ár, érték,használhatóság tekintetében bőven túlárazott, szvsz 100eft körül talán még kellene is majd 200ért biztos nem.
Orion
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2020.04.25. 21:09

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Orion »

Timot írta: 2020.05.01. 07:54 Főként annak fényében irreális az ár hogy egy huszonpárezerforintos török spiáter-műanyag gázpisztolyra épül az egész konstrukció,a többi lehet felőlem titánból is a legerősebb lánc is olyan erős mint a leggyengébb láncszeme.Ráadásul az egész fegyver tök homály,se egy független teszt a működési megbízhatóságáról,sem a várható tartósságáról,az erejét keveslem,bár lehetséges hogy a POM anyaga más és ez is elég,összességében ár, érték,használhatóság tekintetében bőven túlárazott, szvsz 100eft körül talán még kellene is majd 200ért biztos nem.
Oké, értem én hogy ki lett tárgyalva. Nekem olyan ez a 40 J mint amikor azt mondják , hogy havi 54.000 Ft-ból meg le lehet élni az elég. Valamire biztosan elég. Joule-ban kifejezve a jelenleg forgalmazott gumisok közül a Globserver 4 Matic-ok tudják a legtöbbet, fémporossal ? Mik a vélemények, kézzel fogható tények, tapasztalatok ?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Timot írta: 2020.05.01. 07:54 Főként annak fényében irreális az ár hogy egy huszonpárezerforintos török spiáter-műanyag gázpisztolyra épül az egész konstrukció,a többi lehet felőlem titánból is a legerősebb lánc is olyan erős mint a leggyengébb láncszeme.Ráadásul az egész fegyver tök homály,se egy független teszt a működési megbízhatóságáról,sem a várható tartósságáról,az erejét keveslem,bár lehetséges hogy a POM anyaga más és ez is elég,összességében ár, érték,használhatóság tekintetében bőven túlárazott, szvsz 100eft körül talán még kellene is majd 200ért biztos nem.
Bár a viszonteladoi 190-200e Ft-os arat en is sokallom, de:

A BLOW TR17 az egyik legmasszívabbra sikerult torok gp, és bőven 35 ezer Ft körül van már mindenhol. A többi része meg lézervágott alumínium meg acél.

40-60 joule meg 10 méterről is nagyon odabaszós egy ekkora POM-hengernél. A 16 lövés folyamatosan meg pláne.

Szerintem ez az Evolvens-puska egy nagyon jó termék, bár az eddig legyártott 5 db és az árazás nyilván vet fel kétségeket bennem is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

gvass1 írta: 2020.05.01. 08:38 Bár a viszonteladoi 190-200e Ft-os arat en is sokallom, de:

A BLOW TR17 az egyik legmasszívabbra sikerult torok gp, és bőven 35 ezer Ft körül van már mindenhol. A többi része meg lézervágott alumínium meg acél.

40-60 joule meg 10 méterről is nagyon odabaszós egy ekkora POM-hengernél. A 16 lövés folyamatosan meg pláne.

Szerintem ez az Evolvens-puska egy nagyon jó termék, bár az eddig legyártott 5 db és az árazás nyilván vet fel kétségeket bennem is.
A 40J POM erejére vonatkozó érveket első olvasatra kritika nélkül elfogadtam a "hagyományos" gumigolyókkal összehasonlítva. A POM nem lapul/deformálódik, így azon a 15mm (annyi, ugye?) átmérőn adja le az adott energiát.
OK. De beugrott, hogy a "stophatás" szempontjából a józan érvek pont a puhább és nagyobb átmérőjű (és azért lehetőleg nagyobb sebességű) gumigolyók mellett szóltak, amik becsapódáskor nagyobb felületen hatnak, nagyobb traumatikus hatást fejtenek ki, nem átütnek/sokk stb.
Így átgondolva ez a 40J 15mm felületen arányaiban egy Pitbull 12mm célt ért, "lapult" golyó ütésének tűnik (persze csak elképzelés szintjén), ami a mai gumisok közt talán "nem jó, de nem is tragikus". A 16 lövés gyors egymásutánja persze erősen kompenzál.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Pentastar írta: 2020.05.01. 10:05 A 40J POM erejére vonatkozó érveket első olvasatra kritika nélkül elfogadtam a "hagyományos" gumigolyókkal összehasonlítva. A POM nem lapul/deformálódik, így azon a 15mm (annyi, ugye?) átmérőn adja le az adott energiát.
OK. De beugrott, hogy a "stophatás" szempontjából a józan érvek pont a puhább és nagyobb átmérőjű (és azért lehetőleg nagyobb sebességű) gumigolyók mellett szóltak, amik becsapódáskor nagyobb felületen hatnak, nagyobb traumatikus hatást fejtenek ki, nem átütnek/sokk stb.
Így átgondolva ez a 40J 15mm felületen arányaiban egy Pitbull 12mm célt ért, "lapult" golyó ütésének tűnik (persze csak elképzelés szintjén), ami a mai gumisok közt talán "nem jó, de nem is tragikus". A 16 lövés gyors egymásutánja persze erősen kompenzál.
19x19 mm-es az Evolvens POM-ja, tehát a becsapódási felület inkább a 15 mm-es gumisokéhez hasonlít.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

gvass1 írta: 2020.05.01. 10:09 19x19 mm-es az Evolvens POM-ja, tehát a becsapódási felület inkább a 15 mm-es gumisokéhez hasonlít.
Értem, köszi a kiigazítást! Úgy viszont az energia még inkább eloszlik. Az mondjuk fix, hogy pontosabb lesz.

Nem tudom, hogy a Space puskához meddig tart majd az alapanyag, sansz hogy racionális döntés volt ennek a puskának a "priorizálása", mintha olvastam volna, hogy beszállítói akadozás, vagy megállás van a többi termék legyártásánál. Szerintem még ilyen drágán is vinni fogják rendesen, a dizájn majd elviszi.

Amúgy én is kb. 100-at adnék érte, de full érthető, hogy nem lehet ezt annyiból kihozni. Viszont így "Keserű fan" létemre is a készülő Zalán felé kezdtem kacsintgatni a (tervezett) paraméterek és tervezett ár összehasonlítása után. De ez majd kiderül. Amúgy szerintem Megamax se lesz már 100 alatt ahogy anno tervezték (már ha egyszer lesz).
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Azért nem olyan egyszerű ez a kérdés, mint a "toljuk fel jól a dzsúúúúlt" tábor hívei hiszik. Kis kereséssel egy csomó színvonalas tudományos munka található az interneten, ami kifejezetten a gumilövedékek és bean bag-ek rendvédelmi használatának hatásaival foglalkozik, elsősorban az okozott sérülések szempontjából.
Ez persze egy tök más világ, teljesen más eszközökről és más felhasználási területről szólnak ezek a tanulmányok, az viszont számunkra is tanulságos, hogy potenciálisan milyen hatása lehet a dzsúúúlok túltolásának, a marháskodásnak a vasporos guminak és ezeknek a számomra már erős túlzásnak tartott dolgoknak. Ezt mindenképpen jó szem előtt tartani, mielőtt azt gondoljuk hogy király a 120 joule-os Godfather, akkor most már a cél a 180-200 joule-os tartomány?

Na ott már ilyenek történnek, ami ez a tanulmány is szól. A korlát nélküli dzsúlbuzulás a gyakorlatban ilyen hatású, azért ezt állati jó ha a dzsúlmániás tábor szem előtt tartja.


"Death, injury and disability from kinetic impact projectiles in crowd-control settings: a systematic review"
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5736036/
Avatar
evolvens_design
Gyártó
Gyártó
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2020.05.01. 01:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: evolvens_design »

Mindenkit üdvözlünk a fórumon! Nagyon köszönjük a befogadást!
Bármilyen kérdéssel kapcsolatban forduljatok hozzánk bizalommal!

Üdvözlettel:
Evolvens Team ;)
SPACE-LINE_02.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Pentastar írta: 2020.05.01. 10:25 Értem, köszi a kiigazítást! Úgy viszont az energia még inkább eloszlik. Az mondjuk fix, hogy pontosabb lesz.


Én NAGYON-NAGYON durva közelítő becslésként (mint aki eléggé sokat lőtt POM-mal és gumival különféle céltárgyakra) úgy mondanám, hogy az Evolvens-cucc a nagy POM-hengerével 40-60 joule-lal kb. ugyanazt a hatást fejtheti ki humán célon, mint egy Revenge 15 mm gumival és 80-100 joulelal.

Csak ez 3-5 méter és 5 lövés helyett 10-12 méterről és 16 folyamatos lövés mellett tudja.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

evolvens_design írta: 2020.05.01. 10:34 Mindenkit üdvözlünk a fórumon! Nagyon köszönjük a befogadást!
Bármilyen kérdéssel kapcsolatban forduljatok hozzánk bizalommal!

Üdvözlettel:
Evolvens Team ;)

SPACE-LINE_02.jpg

Üdv itt!

VÉGRE egy profi fotó/rajz!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2020.05.01. 10:38 Csak ez 3-5 méter és 5 lövés helyett 10-12 méterről és 16 folyamatos lövés mellett tudja.
A POM külballisztikai tulajdonságai mások mint a gumigolyóé? Vagy miért tűnt jobbnak a szórásképe? A videón 15 cm-s szóráskép volt 12 méterről, ami azért eléggé fasza. Gumigolyóval ez 4-5 méteren szokott sikerülni, ott a 12 méter már a legtöbb fegyver számára értelmezhetetlen távolság.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

gvass1 írta: 2020.05.01. 10:38 Én NAGYON-NAGYON durva közelítő becslésként (mint aki eléggé sokat lőtt POM-mal és gumival különféle céltárgyakra) úgy mondanám, hogy az Evolvens-cucc a nagy POM-hengerével 40-60 joule-lal kb. ugyanazt a hatást fejtheti ki humán célon, mint egy Revenge 15 mm gumival és 80-100 joulelal.

Csak ez 3-5 méter és 5 lövés helyett 10-12 méterről és 16 folyamatos lövés mellett tudja.
Legyen úgy! Nyilván kipróbálni/látni kell. Majd csekkolom a videót, ha lesz! :)

TotoHU: Én nem dzsúlbuzulok, csak (és valóban a tárgyban mélyebb ismeretek nélkül) eltöprengtem, hogy felület/energia szinten vajon hova sorolható kb. a Space Line.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Isszy »

evolvens_design írta: 2020.05.01. 10:34 Mindenkit üdvözlünk a fórumon! Nagyon köszönjük a befogadást!
Bármilyen kérdéssel kapcsolatban forduljatok hozzánk bizalommal!

Üdvözlettel:
Evolvens Team ;)

SPACE-LINE_02.jpg
Sziasztok, udv a kéken!

Remelem az OFF topicban vagy az EDC-ben akik meg nem ismernek, megismerik (a virushelyzetre tekintettel) a vedomaszkotokat es az oraitokat. Nekem bejonnek.

Remelem ez elfer itt, nem reklam, ha igen kerem attenni mashova.

Koszi
Isszyállat
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5416
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Isszy írta: 2020.05.01. 10:53 Sziasztok, udv a kéken!

Remelem az OFF topicban vagy az EDC-ben akik meg nem ismernek, megismerik (a virushelyzetre tekintettel) a vedomaszkotokat es az oraitokat. Nekem bejonnek.

Remelem ez elfer itt, nem reklam, ha igen kerem attenni mashova.

Koszi
Isszyállat
OFF
Ezt jó is hogy mondtad, a maszk nagyon tuti, muszáj is volt rendelnem egyet. :D
ON
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2020.05.01. 10:45 A POM külballisztikai tulajdonságai mások mint a gumigolyóé? Vagy miért tűnt jobbnak a szórásképe? A videón 15 cm-s szóráskép volt 12 méterről, ami azért eléggé fasza. Gumigolyóval ez 4-5 méteren szokott sikerülni, ott a 12 méter már a legtöbb fegyver számára értelmezhetetlen távolság.
nyilvan,a gumi oszcillal, valtoztatja formajat repules kozben, plane miutan kijon az akasztozott, szukebb csobol.

A pom meg csak bukdacsol, de alakja fix.

Meglepoen pontos.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

TotoHU írta: 2020.05.01. 10:27 Azért nem olyan egyszerű ez a kérdés, mint a "toljuk fel jól a dzsúúúúlt" tábor hívei hiszik.
Nekem két bajom van a gumisokkal. Az első az, hogy csak rendszeres gyakorlással van esély éles stresszhelyzetben a találahoz.
A másik pedig a megfelelő trauma kiváltása találatkor, ami nézve pl. az amcsi videókat, eléggé nagy szórást mutat.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Isszy »

parazstaposo írta: 2020.05.01. 11:43 Nekem két bajom van a gumisokkal. Az első az, hogy csak rendszeres gyakorlással van esély éles stresszhelyzetben a találahoz.
A másik pedig a megfelelő trauma kiváltása találatkor, ami nézve pl. az amcsi videókat, eléggé nagy szórást mutat.
Ne maaar :))
Ezt annyiszor olvasom.
Ha lő valaki gumissal, az 2-3 meterrol nem TUD melleloni. Nem lehet. Ha meg agyek magassagban celoz (nemi szervek, hugyholyag) tuti a sokk/stop hatas egy 80-100 Joule-os gumissal is. Es nem lovi ki a szemet se az alacsony celzasnal.
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Isszy írta: 2020.05.01. 11:56 Ne maaar :))
Ezt annyiszor olvasom.
Ha lő valaki gumissal, az 2-3 meterrol nem TUD melleloni.
FASZT NEM.

Mint az állat.

Főleg stressz alatt. Ó, hányszor láttam lőtéren ilyent. És ott nem is szerte-szanaszéjjel hordó, betonkemény sütésű gumis cuccok szoknak lenni.

BTW: 2-3 méterről (hacsak nem szűk zárt térben vagy), a gáz MÁR biztosan hatásosabb, gyorsabban, tartósabban hat.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

evolvens_design írta: 2020.05.01. 10:34 Mindenkit üdvözlünk a fórumon! Nagyon köszönjük a befogadást!
Bármilyen kérdéssel kapcsolatban forduljatok hozzánk bizalommal!

Üdvözlettel:
Evolvens Team ;)

SPACE-LINE_02.jpg
Én is örömmel fogadom a regisztrációtokat. Rögtön lenne pár kérdésem. Lesz-e valamilyen bemutatója a fegyvernek? Milyen hivatalos nevet kapott a fegyver, amely az MKH kártyán is szerepel? A 40-60 Joule torkolati energia felső határa 50%-kal több. Mi eredményezheti ezt az elég jelentős többletet? Melyik PAK töltény javasolt a használathoz? A videón látott teszt során milyen PAK-ot használtatok? A PAK-okat teszteltétek? Pl. GECO, Sellier&Bellot, Black Mamba, Victory, Maxx Tech, stb.. Mikor lesz széles körben megvásárolható a fegyver? A teszt során milyen célzást segítő eszközt használtatok? A válaszokat előre is köszönöm.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

TotoHU írta: 2020.05.01. 10:45 A POM külballisztikai tulajdonságai mások mint a gumigolyóé? Vagy miért tűnt jobbnak a szórásképe? A videón 15 cm-s szóráskép volt 12 méterről, ami azért eléggé fasza. Gumigolyóval ez 4-5 méteren szokott sikerülni, ott a 12 méter már a legtöbb fegyver számára értelmezhetetlen távolság.
Amikor ez a POM dolog bejött, sokat teszteltem. 25 m-en felsőtest méretű cél simán meg volt RG69-ből indítva. Szerintem a POM-ban óriási potenciál van, kiküszöböli a gumis teljesítményszórás alapjait (pl. csőhossz, akasztó, kenés, átégés), cserébe pontosabb, és nagyobb a hatásos lőtáv. Viszont a halálos hatás is könnyebben átléphető, különösen fejet érő találat esetén.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

Isszy írta: 2020.05.01. 11:56 Ne maaar :))
Ezt annyiszor olvasom.
Ha lő valaki gumissal, az 2-3 meterrol nem TUD melleloni. Nem lehet.
Stresszhelyzetben simán, egymás után többször is, főleg marokfegyverrel. Vállfegyver ebből a szempontból hatványozottan jobb.
varde
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2018.06.20. 10:52

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: varde »

zora írta: 2020.05.01. 12:29 Stresszhelyzetben simán, egymás után többször is, főleg marokfegyverrel. Vállfegyver ebből a szempontból hatványozottan jobb.
Mindennel lehet jól is meg rosszul is lőni,-gyakorolni kell..
Családi háznál, vagy tanyán , telephelyen nem válogathatom meg a szélirányt akció közben, ilyenkor jobb a gumis..
A zsúúúlokat meg jobban szeretjük ha inkább több van, mint kevés....még jó ,hogy nem Szlovákiában élünk, mert nyitni kellene egy rovatot a sörétes puskák használata ellen, nehogy nagyon megsérüljön az éjszakai támadó..
Továbbra is várom a MEGAMAX és a mini HDM FEJLESZTÉSÉT ÉS GYÁRTÁSÁT azok számára /mint én is /-akik nem az utcán akarnak viselni valamit, hanem egy tényleg hatékony otthonvédelmi eszközt keresnek !!!
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Chuck Norris írta: 2020.04.30. 18:38 Erről van szó. Köszönöm!
Tartsuk meg az elvárható minimális tiszteletet! Akkor is ha a tisztelet egyoldalú.

Ez nyílt fórum, és több százan olvassák a hozzászólásokat.
+1! Úgy is nagyon leromlott az emberek közötti "kommunikáció", legalább itt, ne igy legyen.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

varde írta: 2020.05.01. 12:50 Továbbra is várom a MEGAMAX és a mini HDM FEJLESZTÉSÉT ÉS GYÁRTÁSÁT azok számára /mint én is /-akik nem az utcán akarnak viselni valamit, hanem egy tényleg hatékony otthonvédelmi eszközt keresnek !!!
Onesta RP! A gond csak annyi, mint a többivel: nincs. Ha lejön egy széria, max. 2-3 hétig elérhető, majd hosszú szünet. Akinek meg van, az nem válik meg tőle, okkal.
varde
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2018.06.20. 10:52

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: varde »

Pentastar írta: 2020.05.01. 13:08 Onesta RP! A gond csak annyi, mint a többivel: nincs. Ha lejön egy széria, max. 2-3 hétig elérhető, majd hosszú szünet. Akinek meg van, az nem válik meg tőle, okkal.
Szerintem az új törvényjavaslat miatt a KM-nek is a muzeális , otthonvédelmi cuccok felé lesz érdemes elmozdulni, az ORP 4x120j , a tervezett MEGAMAX 6X2X130 J, a mini HDM 7x130j...
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

varde írta: 2020.05.01. 12:50
A zsúúúlokat meg jobban szeretjük ha inkább több van, mint kevés...
Részemről az engedély nélkül tartható traumatikus eszközt szeretem, amit azért engednek, mert deklaráltan nem halálos hatású. Lehet ez még másképp is.
varde
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2018.06.20. 10:52

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: varde »

zora írta: 2020.05.01. 14:16 Részemről az engedély nélkül tartható traumatikus eszközt szeretem, amit azért engednek, mert deklaráltan nem halálos hatású. Lehet ez még másképp is.
Nincs véleménykülönbség közöttünk, én is ezeket támogatom /szeretném/-/ ORP 4x120j , a tervezett MEGAMAX 6X2X130 J, a mini HDM 7x130j/..ezek nem halálos eszközök.
De lássuk már be, hogy kell hogy legyen komoly elrettentő erő a bűnözők számára, hogy nem törhetnek be a magánszférádba súlyos következmények nélkül.
pl:Szlovákiában drasztikusan csökkent a sörétesek otthonvédelmi alkalmazása miatt a "magánlaksértés"
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

varde írta: 2020.05.01. 14:56 Nincs véleménykülönbség közöttünk, én is ezeket támogatom /szeretném/-/ ORP 4x120j , a tervezett MEGAMAX 6X2X130 J, a mini HDM 7x130j/..ezek nem halálos eszközök.
De lássuk már be, hogy kell hogy legyen komoly elrettentő erő a bűnözők számára, hogy nem törhetnek be a magánszférádba súlyos következmények nélkül.
pl:Szlovákiában drasztikusan csökkent a sörétesek otthonvédelmi alkalmazása miatt a "magánlaksértés"
Bocsánat, nem szeretnék kötözködni. Ha a Megamax duplán töltött, akkor 6X2X 80-90 Joule a képlet. Mintha Thomester kolléga ezt írta volna.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Route.66 írta: 2020.05.01. 15:18 Bocsánat, nem szeretnék kötözködni. Ha a Megamax duplán töltött, akkor 6X2X 80-90 Joule a képlet. Mintha Thomester kolléga ezt írta volna.
Phased plasma rifle in the 40-watt range...

https://www.youtube.com/watch?v=ZA_95_C6QKA

LOL
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

evolvens_design írta: 2020.05.01. 10:34 Mindenkit üdvözlünk a fórumon! Nagyon köszönjük a befogadást!
Bármilyen kérdéssel kapcsolatban forduljatok hozzánk bizalommal!

Üdvözlettel:
Evolvens Team ;)

SPACE-LINE_02.jpg
Ez meg még jobb kép, mert látszik a "cső" torkolat és ezzel a lövedék elhelyezkedésének újdonsága is:
evolvens pump grafika jo.jpg
Innovatív!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
varde
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2018.06.20. 10:52

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: varde »

Route.66 írta: 2020.05.01. 15:18 Bocsánat, nem szeretnék kötözködni. Ha a Megamax duplán töltött, akkor 6X2X 80-90 Joule a képlet. Mintha Thomester kolléga ezt írta volna.
Nem is vettem kötözködésnek, de emlékeim szerint 'Bélabá 1800 zsúúúlos fejlesztésről beszélt, amit Thomester fórumtárs elmagyarázott, mármint hogy az úgy jön ki , hogy 2x150x6=1800. CSak utólag kiderült, hogy semmilyen 9mm rk nem tud még hasonlót sem, ezért tudomásom szerint .45 rk lesz a meghajtó, de az is "csak "2x130 j-t tud...
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

varde írta: 2020.05.01. 16:15 Nem is vettem kötözködésnek, de emlékeim szerint 'Bélabá 1800 zsúúúlos fejlesztésről beszélt, amit Thomester fórumtárs elmagyarázott, mármint hogy az úgy jön ki , hogy 2x150x6=1800. CSak utólag kiderült, hogy semmilyen 9mm rk nem tud még hasonlót sem, ezért tudomásom szerint .45 rk lesz a meghajtó, de az is "csak "2x130 j-t tud...
Én is örülnék neki, ha az általad írtak megvalósulnának.
Avatar
Isszy
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2018.06.11. 13:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Isszy »

varde írta: 2020.05.01. 13:22 Szerintem az új törvényjavaslat miatt a KM-nek is a muzeális , otthonvédelmi cuccok felé lesz érdemes elmozdulni, az ORP 4x120j , a tervezett MEGAMAX 6X2X130 J, a mini HDM 7x130j...
+1
Vagy egy full acelos muzealis otthonvedelmi Revenge. Az sokat elbirna
Illúzió világunkban vastárgyakat dédelgető, tudat-tóban megmerülő előember, bimba. Gépidomár, rímfaragó, az Ördög hű katonája. Örök és érinthetetlen, kivételezett. Szólíts bátran Isszyállatnak, ha haver vagy rokon vagy. ;)
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2020.05.01. 16:07 Ez meg még jobb kép, mert látszik a "cső" torkolat és ezzel a lövedék elhelyezkedésének újdonsága is:

evolvens pump grafika jo.jpg

Innovatív!
Na igy mar csinosabb errol a keprol, de a zartszelveny csotorkolattal meg baratkoznom kell :)

Hordfogantyú leszedhető róla? egy picatiny sín red dot parositas ütős lenne a “tokfedélen”
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Lezárt