Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Lezárt
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

gvass1 írta: 2020.01.30. 14:36 Szoval NEM KÉSZÜLT EL. Igéret van rá.

Ugyanúgy, mint stainless sorozatgyártott szuperpitbullra is csak az van, hogy semmiképpen ne legyünk részrehajlóak.

Az van készen, amit sorozatgyártanak és kapni a boltokban. És esetleg működik is:-)))
Sorozatgyártott acélpitbull 10 darab februárban és utánna amennyi idő lesz rá. A naptárra nézve még csak január van!:-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

művek-1 írta: 2020.01.30. 14:50 Sorozatgyártott acélpitbull 10 darab februárban és utánna amennyi idő lesz rá. A naptárra nézve még csak január van!:-)

tehát: ÍGÉRET.
https://mek.oszk.hu/adatbazis/magyar-ny ... etu=%C3%8D


:lol: :lol: :lol:
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

művek-1 írta: 2020.01.30. 14:47 Jön 12 darab február közepére, ha kell 120 darab, de egyenlőre ennyit kértem. Amennyiben jól gondolom ez a termék már bizonyított mind élesben, mind gumisban, forgalomban van és nem volt rá panasz, éles IZS-43-ból gyártva, ismert, neves gyártó terméke, kiemelkedő minőség, hibátlan anyagokból minőségi fatusával és barnított fényes fekete felület, két billentyű. 20200129_131903.jpg
Köszönjük szépem! Erről már nem szeretnék lemaradni.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

művek-1 írta: 2020.01.30. 14:50 Sorozatgyártott acélpitbull 10 darab februárban és utánna amennyi idő lesz rá. A naptárra nézve még csak január van!:-)
Ha lehet kérni, itt legyen először meghirdetve ;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Route.66 írta: 2020.01.30. 15:15 Köszönjük szépem! Erről már nem szeretnék lemaradni.
Nem is kell, ha elkészül február végén, március elején felteszem.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

vato írta: 2020.01.30. 15:19 Ha lehet kérni, itt legyen először meghirdetve ;)
Egy részét itt, de vannak olyan viszonteladóink akik éves szinten a bevételeink 25%-át hozzák, rájuk is gondolnom kell.
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

Üdv.

Aki tegnap megvette a 1702516 szériaszámú Godfather 19M-et, megnézhetné a dobozán, és a gyári (orosz) tájékoztatóján (26. oldal) milyen szériaszám szerepel.

Előre is köszönöm.

PRTVIII
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

PRTVIII írta: 2020.01.30. 17:13 Üdv.

Aki tegnap megvette a 1702516 szériaszámú Godfather 19M-et, megnézhetné a dobozán, és a gyári (orosz) tájékoztatóján (26. oldal) milyen szériaszám szerepel.

PRTVIII
Oh, ezek szerint Neked sikerült venni egyet! Gratula!
Írhatnál többet róla, milyen élőben, stb.😉
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
PRTVIII
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2018.06.10. 09:35

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: PRTVIII »

Szép darab, de csak gyűjteményi célra lesz (32nm-es minigarzonban jobban lehet mozogni egy Pitbullal).
Nem mostanában lesz lehetőségem kipróbálni (a Godfather 19M Bock-ot sem tudtam még, pedig az már egy ideje megvan).
A cserélhető csövű Bock-ot akartam megvenni, de az nem volt (annak is örülni kell ami van).
WildBear23 írta: 2020.01.30. 17:28 Oh, ezek szerint Neked sikerült venni egyet! Gratula!
Írhatnál többet róla, milyen élőben, stb.😉
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

gvass1 írta: 2020.01.30. 14:34 jó, ez erősen szubjektív acélfetisiszta faroksag, bocs.

Egy Onesta-RP például belevalóval lövéstől ugyan mitől menne tönkre fekvőnyólcas lövésszám mellett is akár?

A lenyitható csövű mobil töltényűrköteges éleskonverziók tényleg k.rvajok, mert minőségeiek, esztétikusak, remek élespótlékok. De GYAKORLATI előnyük NULLA, akár egy Omerta-T-vel szemben is.

Abból indulok ki, hogy a normál, belevaló R Knall kevésbé veszi igénybe a fegyvert, mint a jóval erősebb sörétes lőszer amire eleve tervezve van. A direkt gumisnak gyártottak pedig az R Knall-ra vannak tervezve anyagminőség szempontjából. Úgy gondolom a fegyveracélnál, kevésbé jó minőségű fémekkel dolgoznak gumisnak gyártott fegyvereknél. Tudom van ellenpélda is, ami erősíti a szabályt. (Alfa G030 ami nem konverzió, mégis 2500 lövést kibírt.)
Piréz poéta.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

security89 írta: 2020.01.30. 18:41 Abból indulok ki, hogy a normál, belevaló R Knall kevésbé veszi igénybe a fegyvert, mint a jóval erősebb sörétes lőszer amire eleve tervezve van. A direkt gumisnak gyártottak pedig az R Knall-ra vannak tervezve anyagminőség szempontjából. Úgy gondolom a fegyveracélnál, kevésbé jó minőségű fémekkel dolgoznak gumisnak gyártott fegyvereknél. Tudom van ellenpélda is, ami erősíti a szabályt. (Alfa G030 ami nem konverzió, mégis 2500 lövést kibírt.)
Tapasztalat és példa hiányában ugyan, de van egy olyan érzésem, hogy az említett Onesta RP és Omerta-T is kibírna 2500 lövést.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

security89 írta: 2020.01.30. 18:41 Abból indulok ki, hogy a normál, belevaló R Knall kevésbé veszi igénybe a fegyvert, mint a jóval erősebb sörétes lőszer amire eleve tervezve van. A direkt gumisnak gyártottak pedig az R Knall-ra vannak tervezve anyagminőség szempontjából. Úgy gondolom a fegyveracélnál, kevésbé jó minőségű fémekkel dolgoznak gumisnak gyártott fegyvereknél. Tudom van ellenpélda is, ami erősíti a szabályt. (Alfa G030 ami nem konverzió, mégis 2500 lövést kibírt.)

Ja, ez butasag. Az egyik vegtelent, a masik 2 vegtelent bir ki😆

(onesta-rp vs. gf19m viszonylatban. mindketto rettenetesen túlméretezett.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Pentastar írta: 2020.01.30. 18:47 Tapasztalat és példa hiányában ugyan, de van egy olyan érzésem, hogy az említett Onesta RP és Omerta-T is kibírna 2500 lövést.
+1.

sokkal tobbet is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Hétvégén teszek fel majd képeket, ha van rá igény.
WildBear23 írta: 2020.01.30. 17:28 Oh, ezek szerint Neked sikerült venni egyet! Gratula!
Írhatnál többet róla, milyen élőben, stb.😉
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2020.01.30. 18:58 Ja, ez butasag. Az egyik vegtelent, a masik 2 vegtelent bir ki😆

(onesta-rp vs. gf19m viszonylatban. mindketto rettenetesen túlméretezett.)
Ajaj, betriggerelted a PTSD-met. Megszámlálható végtelen. Számosság. Alef null. Jönnek elő az elnyomott emlékek :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

gvass1 írta: 2020.01.30. 18:58 Ja, ez butasag. Az egyik vegtelent, a masik 2 vegtelent bir ki😆

(onesta-rp vs. gf19m viszonylatban. mindketto rettenetesen túlméretezett.)
Értem. Köszönöm az infót.
Piréz poéta.
security89
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2018.06.08. 19:46

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: security89 »

Pentastar írta: 2020.01.30. 18:47 Tapasztalat és példa hiányában ugyan, de van egy olyan érzésem, hogy az említett Onesta RP és Omerta-T is kibírna 2500 lövést.
Ámen.
Piréz poéta.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Mi nem tudunk kiállítani a Fehován, de a Gyöngysor utcában igen! Elvileg cső, tűzfal illeszt, és mehet polírozni. A rozsdamentes kakas, billentyű a jövő héten. Semmi akadálya nincs, hogy az első február közepére összeálljon és a maradék 9 darab is! Vannak még bőven CNC-darabok! Alapból Alfa markolat, Cnc mart markolatok külön vásárolhatóak. Elvileg a jövő héten megkapom a spéci dobot, alumínium dob, rozsdamentes koszorú, ha megfelel, egy hét alatt gyártanak 100 darabot!
20200130_161811[1].jpg
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Yeah! Tűkön ülök!
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

művek-1 írta: 2020.01.30. 21:41 Mi nem tudunk kiállítani a Fehován, de a Gyöngysor utcában igen! Elvileg cső, tűzfal illeszt, és mehet polírozni.
Na a polírozástól félek. Remélem jó szakember fogja csinálni, mert az alu példányokon is vannak elnyalt élek, hullámos síkok... Legalább egyet meg kéne próbálni homokfújni és elektropolírozni.

Kép
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2020.01.31. 06:16 Na a polírozástól félek. Remélem jó szakember fogja csinálni, mert az alu példányokon is vannak elnyalt élek, hullámos síkok... Legalább egyet meg kéne próbálni homokfújni és elektropolírozni.
+1
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2020.01.31. 06:37+1
Akkor kettőt? ;)

Még ha jól sikerül is a polír, nekünk jobban tetszik a selyemfényű, mint a csilivili. Egyébként a nagyvilágban is a stainless revolverek többsége selyemfényű.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Thomaster írta: 2020.01.31. 06:53 Akkor kettőt? ;)

Még ha jól sikerül is a polír, nekünk jobban tetszik a selyemfényű, mint a csilivili. Egyébként a nagyvilágban is a stainless revolverek többsége selyemfényű.
+1

Igen a "selyemfényű" a menő és praktikusabb.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2020.01.31. 06:53 Akkor kettőt? ;)
Pontosan! 😉
Szerintem ilyen precíz, minőségi anyagból készített fegyver megérdemel egy olyan felületkezelest amit beraktál.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

WildBear23 írta: 2020.01.31. 08:03 Pontosan! 😉
Szerintem ilyen precíz, minőségi anyagból készített fegyver megérdemel egy olyan felületkezelest amit beraktál.
+2 :)
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

WildBear23 írta: 2020.01.31. 08:03 Pontosan! 😉
Szerintem ilyen precíz, minőségi anyagból készített fegyver megérdemel egy olyan felületkezelest amit beraktál.
+2 :)
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Thomaster írta: 2020.01.31. 06:16 Na a polírozástól félek. Remélem jó szakember fogja csinálni, mert az alu példányokon is vannak elnyalt élek, hullámos síkok... Legalább egyet meg kéne próbálni homokfújni és elektropolírozni.

Kép
Hajrá, összekészítjük és visszük!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Thomaster írta: 2020.01.31. 06:53 Akkor kettőt? ;)

Még ha jól sikerül is a polír, nekünk jobban tetszik a selyemfényű, mint a csilivili. Egyébként a nagyvilágban is a stainless revolverek többsége selyemfényű.
Ellent mondanék az 500 S&W revolverem is fényes felületű.......
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

művek-1 írta: 2020.01.31. 09:34 Ellent mondanék az 500 S&W revolverem is fényes felületű.......
Mert Te sose tartoztál a többséghez :P
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

művek-1 írta: 2020.01.31. 09:33 Hajrá, összekészítjük és visszük!
Homokfúvás (inkább szemcseszórás) előtt:
- tokra rácsavarozva a tokfedél, markolat csavarok helyére ideiglenes csavarok betekerve,
- dobkidöntő kar mindkét tengelye ragasztószalaggal betekerve
- dobnyitó gomb: jelezni hogy CSAK a külső oldalát szórják.

A szemcseszórás célja meg az, hogy a marónyomokat eltüntessék. Amit én láttam, azon a jobb oldalon a dob mögött vannak a legmélyebb nyomok. Arra külön oda kell figyelni, mert az még egy lájtos szórás után is látszik.

stainlesspitbull.jpg
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Thomaster írta: 2020.01.31. 09:41 Mert Te sose tartoztál a többséghez :P
Ez így van, elég nagy teher ez nekem! :lol:
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Thomaster írta: 2020.01.31. 09:50 Homokfúvás (inkább szemcseszórás) előtt:
- tokra rácsavarozva a tokfedél, markolat csavarok helyére ideiglenes csavarok betekerve,
- dobkidöntő kar mindkét tengelye ragasztószalaggal betekerve
- dobnyitó gomb: jelezni hogy CSAK a külső oldalát szórják.

A szemcseszórás célja meg az, hogy a marónyomokat eltüntessék. Amit én láttam, azon a jobb oldalon a dob mögött vannak a legmélyebb nyomok. Arra külön oda kell figyelni, mert az még egy lájtos szórás után is látszik.


stainlesspitbull.jpg
Kinyomtatom és átadom a végrehajtónak!
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Thomaster írta: 2020.01.31. 09:50 Homokfúvás (inkább szemcseszórás) előtt:
- tokra rácsavarozva a tokfedél, markolat csavarok helyére ideiglenes csavarok betekerve,
- dobkidöntő kar mindkét tengelye ragasztószalaggal betekerve
- dobnyitó gomb: jelezni hogy CSAK a külső oldalát szórják.

A szemcseszórás célja meg az, hogy a marónyomokat eltüntessék. Amit én láttam, azon a jobb oldalon a dob mögött vannak a legmélyebb nyomok. Arra külön oda kell figyelni, mert az még egy lájtos szórás után is látszik.


stainlesspitbull.jpg
Sztem szétszedve érdemes küldeni, esetleg rajzon jelölni a szórni kivánt felületeket. A védendő felületek kimaszkolása az Ő feladatuk. Annak idején küldtünk mi is gyöngyszórni cuccokat, hát... a csavarokat úgy megszórták, hogy alig lehetett kivenni. Horony elnyalódva,+ annyi por és egyém ment alá, hogy megszorult a menet.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

RatRace írta: 2020.01.31. 10:13 Sztem szétszedve érdemes küldeni, esetleg rajzon jelölni a szórni kivánt felületeket. A védendő felületek kimaszkolása az Ő feladatuk. Annak idején küldtünk mi is gyöngyszórni cuccokat, hát... a csavarokat úgy megszórták, hogy alig lehetett kivenni. Horony elnyalódva,+ annyi por és egyém ment alá, hogy megszorult a menet.

Itt a zsákfuratban levő csavarok alá nem tud bemenni semmi, úgyhogy nem fog megszorulni. Ha a csavarokat utána ki is kell dobni, az pár forint. A tokfedelet én mindenképp felcsavaroznám, mert védi a belső illeszkedő és súrlódó felületeket. Meg akkor biztos egyforma felülete lesz a tokfedélnek és a környezetének.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Ha valaki tud fegyvermestert Budapest környékén, és volt már vele jó tapasztalata, elérhetőséget küldhetne privátban, köszönöm!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Thomaster írta: 2020.01.31. 11:02 Itt a zsákfuratban levő csavarok alá nem tud bemenni semmi, úgyhogy nem fog megszorulni. Ha a csavarokat utána ki is kell dobni, az pár forint. A tokfedelet én mindenképp felcsavaroznám, mert védi a belső illeszkedő és súrlódó felületeket. Meg akkor biztos egyforma felülete lesz a tokfedélnek és a környezetének.
Üzemben megemlítettem a témabeli felületkezelést, nem aratott osztatlan sikert. Mondtam, hogy nem nekünk kell, hogy tetsszen, hanem a Vevőknek, még ha én a fényes aranyat is szeretem a legjobban!
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

művek-1 írta: 2020.01.31. 13:02 Üzemben megemlítettem a témabeli felületkezelést, nem aratott osztatlan sikert.
Egyik előző munkahelyemen volt egy olyan szaki, aki ha előre megmondta a mérnökurak rajzáról hogy nemleszazúgyjó, akkor nem is lett jó. Aztán lehívta a mérnökurakat, hogy látják, nem jó, megmondtam előre. Egyszer meguntuk, és amíg ő elment ebédszünetre, addig megcsináltuk jól. Rettenetesen megsértődött, hogy mit képzelünk mi hogy megcsináljuk, amikor ő megmondta hogy nem lehet.

Úgyhogy csak remélni tudom, hogy aki viszi a darabokat szemcseszórni meg elektropolírozni, az nem akarja bizonyítani, hogy nemleszazúgyjó. De ha kell, akkor én is elvihetem a cuccot a megfelelő szakcégekhez, ahol ha nem kapnak más utasítást, akkor jól csinálják.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Thomaster írta: 2020.01.31. 13:22 Egyik előző munkahelyemen volt egy olyan szaki, aki ha előre megmondta a mérnökurak rajzáról hogy nemleszazúgyjó, akkor nem is lett jó. Aztán lehívta a mérnökurakat, hogy látják, nem jó, megmondtam előre. Egyszer meguntuk, és amíg ő elment ebédszünetre, addig megcsináltuk jól. Rettenetesen megsértődött, hogy mit képzelünk mi hogy megcsináljuk, amikor ő megmondta hogy nem lehet.

Úgyhogy csak remélni tudom, hogy aki viszi a darabokat szemcseszórni meg elektropolírozni, az nem akarja bizonyítani, hogy nemleszazúgyjó. De ha kell, akkor én is elvihetem a cuccot a megfelelő szakcégekhez, ahol ha nem kapnak más utasítást, akkor jól csinálják.
Ezt lőném ha lehetne, "tudod vannak akik jobban tudják ezt " :lol: :D
Avatar
Marcinko
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2019.02.27. 11:24

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Marcinko »

művek-1 írta: 2020.01.30. 15:55 Egy részét itt, de vannak olyan viszonteladóink akik éves szinten a bevételeink 25%-át hozzák, rájuk is gondolnom kell.
Neveket akarunk hallani...izé...olvasni. :mrgreen:
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

művek-1 írta: 2020.01.31. 13:02 Üzemben megemlítettem a témabeli felületkezelést, nem aratott osztatlan sikert. Mondtam, hogy nem nekünk kell, hogy tetsszen, hanem a Vevőknek, még ha én a fényes aranyat is szeretem a legjobban!
Meg ez az EGR66X is milyen snasszul nézett ki így mattban...

EGR66X_by_Scharm.jpg
EGR66X_by_Scharm.jpg (89.84 KiB) Megtekintve 39990 alkalommal

Juteszembe, azóta se gyártott senki eleve gáz-riasztónak készült rozsdamentes fegyvert. Ezt nemzetközi szinten is keresni fogják... ahol ez eléggé gáz-riasztó a helyi jogszabályok szerint.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Marcinko írta: 2020.01.31. 13:35 Neveket akarunk hallani...izé...olvasni. :mrgreen:
GDPR :twisted:
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Marcinko írta: 2020.01.31. 13:35 Neveket akarunk hallani...izé...olvasni. :mrgreen:
Sztalin
Hruscsov
Kádár János
Feri bácsi
:-)
Feri bácsi.jpg
Feri bácsi.jpg (110.83 KiB) Megtekintve 39980 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2020.01.31. 14:13-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2020.01.31. 13:22 De ha kell, akkor én is elvihetem a cuccot a megfelelő szakcégekhez, ahol ha nem kapnak más utasítást, akkor jól csinálják.
Ha Te elvállalod ezt az utat, akkor ez lenne a legjobb megoldás!
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Thomaster írta: 2020.01.31. 13:42 Meg ez az EGR66X is milyen snasszul nézett ki így mattban...


EGR66X_by_Scharm.jpg


Juteszembe, azóta se gyártott senki eleve gáz-riasztónak készült rozsdamentes fegyvert. Ezt nemzetközi szinten is keresni fogják... ahol ez eléggé gáz-riasztó a helyi jogszabályok szerint.
A hazai gázgumist legfeljebb illegál viszik ki.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Közkívánatra képek a lapát keresztapáról, nagy felbontásban itt:
http://mammutmail.com/hu/download/da78b ... 9529b91151

Első benyomások, lőni még nem tudtam, de arról már úgyis volt beszámoló:
- átalakítás módja: akasztókat a csőben látjátok a képen; kívülről semmi nem árulja el, hogy át van alakítva; elég menő, ahogy működik az hüvelykiemelő
- agyazás: az egyik képen látjátok, hogy a BAIKAL gyári útmutatójában háromféle opciót hoz, bükk, nyár vagy dió - ez dió, gyönyörű a mintája szerintem
- Nagyon szorosan működik még, mert új gondolom
2020-01-31 15.23.12.jpg
2020-01-31 15.23.51.jpg
2020-01-31 15.26.53.jpg
2020-01-31 15.28.03.jpg
2020-01-31 15.28.23.jpg
2020-01-31 15.28.28.jpg
2020-01-31 15.28.37.jpg
2020-01-31 15.30.37.jpg
2020-01-31 15.30.57.jpg
2020-01-31 15.32.20.jpg
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

[quote=montecarlo post_id=28560 time=1580482605 user_id=645]
Közkívánatra képek a lapát keresztapáról, nagy felbontásban itt:
http://mammutmail.com/hu/download/da78b ... 9529b91151

2020-01-31 15.32.28.jpg
2020-01-31 15.33.44.jpg
2020-01-31 15.41.03.jpg
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

montecarlo írta: 2020.01.31. 15:56 Közkívánatra képek a lapát keresztapáról, nagy felbontásban itt:
Gratulálok a fegyverhez!
Ez így tényleg gyűjteményi darab.
Gyakorlatilag (ha itt lenne Bokros doki: de facto :) szerelt gumis duplacsövű. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

WildBear23 írta: 2020.01.31. 16:05 Gratulálok a fegyverhez!
Ez így tényleg gyűjteményi darab.
Gyakorlatilag (ha itt lenne Bokros doki: de facto :) szerelt gumis duplacsövű. :-)
Pedig lakásvédelemre lett gyártva. A csvarhúzót is mellékeljük a fogót meg a villáskulcsot, hogy lehessen szerelni a lőszereket! :D :lol:
20200116_112348.jpg
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

montecarlo írta: 2020.01.31. 15:56 Közkívánatra képek a lapát keresztapáról, nagy felbontásban itt:
http://mammutmail.com/hu/download/da78b ... 9529b91151

Első benyomások, lőni még nem tudtam, de arról már úgyis volt beszámoló:
- átalakítás módja: akasztókat a csőben látjátok a képen; kívülről semmi nem árulja el, hogy át van alakítva; elég menő, ahogy működik az hüvelykiemelő
- agyazás: az egyik képen látjátok, hogy a BAIKAL gyári útmutatójában háromféle opciót hoz, bükk, nyár vagy dió - ez dió, gyönyörű a mintája szerintem
- Nagyon szorosan működik még, mert új gondolom

2020-01-31 15.23.12.jpg2020-01-31 15.23.51.jpg2020-01-31 15.26.53.jpg2020-01-31 15.28.03.jpg2020-01-31 15.28.23.jpg2020-01-31 15.28.28.jpg2020-01-31 15.28.37.jpg2020-01-31 15.30.37.jpg2020-01-31 15.30.57.jpg2020-01-31 15.32.20.jpg
Nagyon szép! Gratulálok hozzá!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

művek-1 írta: 2020.01.31. 13:02 Üzemben megemlítettem a témabeli felületkezelést, nem aratott osztatlan sikert. Mondtam, hogy nem nekünk kell, hogy tetsszen, hanem a Vevőknek, még ha én a fényes aranyat is szeretem a legjobban!
Volt a dolgozóknak valamilyen objektív kifogásuk, vagy csak simán nem tetszett?
Én örömmel kifizetnek egyet előre, amit Thomaster lemattítana (ha ő is vállalja persze).
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

WildBear23 írta: 2020.01.31. 21:10 Volt a dolgozóknak valamilyen objektív kifogásuk, vagy csak simán nem tetszett?
Én örömmel kifizetnek egyet előre, amit Thomaster lemattítana (ha ő is vállalja persze).
+1
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

WildBear23 írta: 2020.01.31. 21:10 Volt a dolgozóknak valamilyen objektív kifogásuk, vagy csak simán nem tetszett?
Én örömmel kifizetnek egyet előre, amit Thomaster lemattítana (ha ő is vállalja persze).
Az én éles fegyverimet látva nem csodálkozom, Volt olyan vélemény, hogy egy precíz rozsdamentes revolvert nem szabad elcsúfítani. Azt sem szeretnénk, ha a méregdrága revolverek a nyakunkon maradnának, vagy utólag kellene szétszedni és polírozni. Röviden, dióhéjban. Előre sosem, mert mi lesz ha megáll a föld közben? :lol: :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

művek-1 írta: 2020.01.31. 21:52 Az én éles fegyverimet látva nem csodálkozom, Volt olyan vélemény, hogy egy precíz rozsdamentes revolvert nem szabad elcsúfítani. Azt sem szeretnénk, ha a méregdrága revolverek a nyakunkon maradnának, vagy utólag kellene szétszedni és polírozni. Röviden, dióhéjban. Előre sosem, mert mi lesz ha megáll a föld közben? :lol: :D
Sok mindentől félek, de attól nem, hogy ebből egy darab is a nyakán maradna..!😉
Akkor legyen igazsagos kompromisszum, 5db ilyen, 5db olyan?
És meglátjuk, melyik fogy el előbb?
(Aki helyesen tippelt, kap egy rekesz sört.😊)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

művek-1 írta: 2020.01.31. 21:52 Az én éles fegyverimet látva nem csodálkozom, Volt olyan vélemény, hogy egy precíz rozsdamentes revolvert nem szabad elcsúfítani. Azt sem szeretnénk, ha a méregdrága revolverek a nyakunkon maradnának, vagy utólag kellene szétszedni és polírozni. Röviden, dióhéjban. Előre sosem, mert mi lesz ha megáll a föld közben? :lol: :D
Nekem ez nem tűnik elcsúfítottnak. :-)
122696907-a-loaded-357-magnum-stainless-revolver-laying-in-it-s-side-on-a-white-background.jpg
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2020.01.31. 21:58 Nekem ez nem tűnik elcsúfítottnak. :-)

122696907-a-loaded-357-magnum-stainless-revolver-laying-in-it-s-side-on-a-white-background.jpg
De, a kompenzátorral ;)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

WildBear23 írta: 2020.01.31. 21:56 Sok mindentől félek, de attól nem, hogy ebből egy darab is a nyakán maradna..!😉
Akkor legyen igazsagos kompromisszum, 5db ilyen, 5db olyan?
És meglátjuk, melyik fogy el előbb?
(Aki helyesen tippelt, kap egy rekesz sört.😊)
Ne már! Február 1-el elvonóra megyek, reporvosi! :lol: :D Kiderűl!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

zora írta: 2020.01.31. 21:58 Nekem ez nem tűnik elcsúfítottnak. :-)

122696907-a-loaded-357-magnum-stainless-revolver-laying-in-it-s-side-on-a-white-background.jpg
Nálam ez játszik! :lol: :D Imádom, aki úgy megy el ebből a világból, hogy ezzel nem lőtt, olyat hagy ki mint a repülés!
20200131_222120[1].jpg
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

művek-1 írta: 2020.01.31. 22:29 Nálam ez játszik! :lol: :D Imádom, aki úgy megy el ebből a világból, hogy ezzel nem lőtt, olyat hagy ki mint a repülés!20200131_222120[1].jpg
Egyébként nem lehetne ezt egy az egyben lemásolni nagygumisnak?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

WildBear23 írta: 2020.01.31. 22:31 Egyébként nem lehetne ezt egy az egyben lemásolni nagygumisnak?
Nem tűnik fel a hasonlóság? :lol: :D
Onesta-4-polir-2-s.jpg
fgabesz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2018.06.19. 21:21
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: fgabesz »

Azért látványos a különbség!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Ugye a pump action betétcsöves megoldást nem engedik. Mi a helyzet a revolverdobos megoldással? Akár puska akár revolver? A Megamaxot nem lehet ilyen megoldással tervezni például?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

fgabesz írta: 2020.01.31. 22:58 Azért látványos a különbség!
Így igaz! Amennyiben az Onesta is 3200 Euró lenne jobban hasonlítana rá, de mivel a Művek mintaboltjában napi árfolyamon számolva csak 124 Euró, ezért nem tökéletes másolat!
onesta_6_nikkel_arnyek_copy.jpg
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

művek-1 írta: 2020.02.01. 09:01 Így igaz! Amennyiben az Onesta is 3200 Euró lenne jobban hasonlítana rá, de mivel a Művek mintaboltjában napi árfolyamon számolva csak 124 Euró, ezért nem tökéletes másolat!onesta_6_nikkel_arnyek_copy.jpg
Mondjuk ha mar csak single action:

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Fortitu írta: 2020.02.01. 00:44 Ugye a pump action betétcsöves megoldást nem engedik. Mi a helyzet a revolverdobos megoldással? Akár puska akár revolver? A Megamaxot nem lehet ilyen megoldással tervezni például?
Korábban már leírtuk, hogy csak egylövetű fegyverbe lehet betétcsövet gyártani, ismétlőbe már nem, sem öntöltőbe, sem önműködőbe. Már 1994-ben kész volt a sorozatlövő Flóbert AKF-94 néven.
akf-93_4.jpg
akf-93_2.jpg
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Thomaster írta: 2020.01.31. 13:42 Juteszembe, azóta se gyártott senki eleve gáz-riasztónak készült rozsdamentes fegyvert. Ezt nemzetközi szinten is keresni fogják... ahol ez eléggé gáz-riasztó a helyi jogszabályok szerint.
Mintha Steel Cop (Alfa) lenne stainlessben gyárilag.
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

nemtokregelni írta: 2020.02.01. 12:52 Mintha Steel Cop (Alfa) lenne stainlessben gyárilag.
+1

700 euro korul, ptb-vel.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

gvass1 írta: 2020.02.01. 13:12 +1

700 euro korul, ptb-vel.
Akkor mi minek adnánk oda 250 Euróért? :lol: :D A ptb nálunk érdektelen.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

művek-1 írta: 2020.02.01. 13:52 Akkor mi minek adnánk oda 250 Euróért? :lol: :D A ptb nálunk érdektelen.
Még.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

gvass1 írta: 2020.02.01. 14:41Még.
A hídon akkor kell átmenni, mikor odaértünk. Lehet, hogy mi visszafordulunk! :lol: :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

művek-1 írta: 2020.02.01. 14:51 A hídon akkor kell átmenni, mikor odaértünk. Lehet, hogy mi visszafordulunk! :lol: :D
Béla bátyám, ha nem haragszik meg; Magának annál a rongyos pár eurónál fontosabb a büszkeség, hogy milyen minőségű
fegyvert gyártott az itthoni önvédelkezők és gyűjtők számára! :)

Komolyra fordítva; nem tervezi, hogy nagyobb piacokon (Nyugat-EU) is forgalmazza az új Pitbullokat?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

WildBear23 írta: 2020.02.01. 17:11 Béla bátyám, ha nem haragszik meg; Magának annál a rongyos pár eurónál fontosabb a büszkeség, hogy milyen minőségű
fegyvert gyártott az itthoni önvédelkezők és gyűjtők számára! :)

Komolyra fordítva; nem tervezi, hogy nagyobb piacokon (Nyugat-EU) is forgalmazza az új Pitbullokat?
Ezen nem gondolkoztam még el.

Nem hiszem, hogy nyugatabbra lenne helye, szerelt gumisban gondolkodom keletebbre, de csak ha majd nem 4 ember munkáját látja el egy , mint ez most van nálunk jelenleg, és nem csak alkalmatlanok jelentkeznek. Sajnos ez most pedig így marad egy darabig.:-(
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

művek-1 írta: 2020.02.01. 17:26 Ezen nem gondolkoztam még el.

Nem hiszem, hogy nyugatabbra lenne helye, szerelt gumisban gondolkodom keletebbre, de csak ha majd nem 4 ember munkáját látja el egy , mint ez most van nálunk jelenleg, és nem csak alkalmatlanok jelentkeznek. Sajnos ez most pedig így marad egy darabig.:-(
Ha lehet PTB-ztetni, akkor a németeknél jó pénz lenne benne.
Az egunon egy darab EGR66X van, 950 EUR-on áll a licit, a Stainless Alfa 630 EUR.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Marcinko
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2019.02.27. 11:24

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Marcinko »

művek-1 írta: 2020.01.30. 14:50 Sorozatgyártott acélpitbull 10 darab februárban és utánna amennyi idő lesz rá. A naptárra nézve még csak január van!:-)
Miért van olyan érzésem, hogy nem pestisrácként, és kapcsolatok nélkül kb annyi esélyem lesz hozzá jutni, mint egy viselésihez élesre. Khm, leszámítva majd a nepperes minimum 2x-es árat. :roll: :)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2020.02.01. 17:50 Ha lehet PTB-ztetni, akkor a németeknél jó pénz lenne benne.
Az egunon egy darab EGR66X van, 950 EUR-on áll a licit, a Stainless Alfa 630 EUR.
Nem lehet, soha nem felelne meg a PTB eloirasoknak, gyakorlatilag full uj fegyver kene.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

WildBear23 írta: 2020.02.01. 17:50 Ha lehet PTB-ztetni, akkor a németeknél jó pénz lenne benne.
Az egunon egy darab EGR66X van, 950 EUR-on áll a licit, a Stainless Alfa 630 EUR.
Olyan erőket és pénzt kötne, és teljesen bizonytalan a végeredmény, hogy inkább nem!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Marcinko írta: 2020.02.01. 18:00 Miért van olyan érzésem, hogy nem pestisrácként, és kapcsolatok nélkül kb annyi esélyem lesz hozzá jutni, mint egy viselésihez élesre. Khm, leszámítva majd a nepperes minimum 2x-es árat. :roll: :)
Az összesen 13 hozzászólásából 2 vel minket savaz, nem rossz arány, de innen ignorálva!
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: zora »

gvass1 írta: 2020.02.01. 14:41Még.
Van valami, amiről nem tudunk? PTB előírásokat vesz át a PKLV, vagy mi leszünk a tizenhetedik Német Szövetségi Tartomány?
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

gvass1 írta: 2020.02.01. 18:17 Nem lehet, soha nem felelne meg a PTB eloirasoknak, gyakorlatilag full uj fegyver kene.
Fentebb írtam érdektelen. Össze kellene bútorozni egy ehte német céggel és úgy lenne rá esély, erre már korábban kértek minket a Micromax esetében, csak nem kötünk mindent, mindenkinek az orrára!:-)
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

zora írta: 2020.02.01. 18:32 Van valami, amiről nem tudunk? PTB előírásokat vesz át a PKLV, vagy mi leszünk a tizenhetedik Német Szövetségi Tartomány?
Senki nem tudja, hogy konkrétan mi lesz, és mikortól, ezért ez szerintem most még csak felesleges hangulatkeltés.
Avatar
Marcinko
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2019.02.27. 11:24

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Marcinko »

művek-1 írta: 2020.02.01. 18:30 Az összesen 13 hozzászólásából 2 vel minket savaz, nem rossz arány, de innen ignorálva!
Hogy-hogy-hogy micsoda? :shock: Hát sajnálom, hogy ez jött le, talán túlzóan érdeklődöm a termékük iránt? Ha ez savazás, akkor bűnös vagyok.
Ugyanitt...van egy eladó Keserű Rubber Meteorite-om, és egy Revenge 14-M-em, érdeklődni priviben...csak viccelek! Bocsánat! :D
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Kedves Művek! Lesz holnap Sniper M19S?
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

mlaca írta: 2020.02.02. 10:31 Kedves Művek! Lesz holnap Sniper M19S?
Kedves Mlaca!

Sajnos még egy párat aludni kell rá, holnap illesztik a csöveket, mire boltba kerül február 15 vagy röviddel előtte, viszont lesz belőle 40 darab single és 10 darab Bock, amiből az egyik rövidcsövű.
20191113_105306.jpg
HW88SA
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.02. 21:31

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: HW88SA »

művek-1 írta: 2020.02.02. 13:20 Kedves Mlaca!

Sajnos még egy párat aludni kell rá, holnap illesztik a csöveket, mire boltba kerül február 15 vagy röviddel előtte, viszont lesz belőle 40 darab single és 10 darab Bock, amiből az egyik rövidcsövű.20191113_105306.jpg
Kedves Művek!

Esetleg itt a fórumon lévők kaphatnának egy kis előnyt a vásárlás kapcsán? Mondjuk legalább előzö este egy jelzést? 😉
Nem aggódnék, hogy megmarad 😀
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

HW88SA írta: 2020.02.02. 20:09 Kedves Művek!

Esetleg itt a fórumon lévők kaphatnának egy kis előnyt a vásárlás kapcsán? Mondjuk legalább előzö este egy jelzést? 😉
Nem aggódnék, hogy megmarad 😀
Kedves HW88SA!

Igen, ha mindenki elfogadja, hogy ez kizárólag itt jelenlévő magánszemélyekre vonatkozik és nem lesz műsor, mint legutóbb! Mint írta mind elmegy azonnal, de ha ezért a gesztusért itt kellemetlenségem lesz, akkor az egész felejtős, a múltkori még él bennem nagyon!
HW88SA
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2018.06.02. 21:31

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: HW88SA »

művek-1 írta: 2020.02.02. 21:19 Kedves HW88SA!

Igen, ha mindenki elfogadja, hogy ez kizárólag itt jelenlévő magánszemélyekre vonatkozik és nem lesz műsor, mint legutóbb! Mint írta mind elmegy azonnal, de ha ezért a gesztusért itt kellemetlenségem lesz, akkor az egész felejtős, a múltkori még él bennem nagyon!
Kedves Művek!

Részemről értem és elfogadom, köszönöm a választ!
Én a múltkori esetről nem tudok és nem akarok senkiben fájó sebeket feltépni. Csak megkérdeztem, mert kedves és nagylelkű gesztus lenne egy szakfórum tagjai felé!
Kellemetlenséget végképp nem akarok senkinek!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

HW88SA írta: 2020.02.02. 21:29 Kedves Művek!

Részemről értem és elfogadom, köszönöm a választ!
Én a múltkori esetről nem tudok és nem akarok senkiben fájó sebeket feltépni. Csak megkérdeztem, mert kedves és nagylelkű gesztus lenne egy szakfórum tagjai felé!
Kellemetlenséget végképp nem akarok senkinek!
Kedves HW88SA!

Előző este felteszem, csak magánfórumozókat várunk, maradni fog, 50 darabot nem visznek el.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Sajnos nincsenek nagyon jó híreim! Ahhoz, hogy nagykereskedelemi árakon is tudjuk a Pitbull-19-et, sajnos árat kellett emelni. A későbbiekben ez az ár sem lesz tartható, nem drasztikusan, de emelkedni fog mint minden más. Szóval Pitbull-19-M alumínium dobbal, bruttó 69.000.-, Pitbull-19-M +1 rozsdamentes dobbal 76.000.- Akit érint a Gyöngysor utcai Mintaboltunkból mostantól vihetőek! A revolverek a Geco töltényekhez lettek beállítva, keményebb csappantyúhoz a kakasrugót elő kell feszíteni, amit díjmentesen elvégzünk, ha egy ilyen drága,minőségi revolverhez akciós töltényeket akar valaki használni.
20200203_133540[1].jpg
20200203_133557[1].jpg
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

művek-1 írta: 2020.02.03. 13:48 Sajnos nincsenek nagyon jó híreim! Ahhoz, hogy nagykereskedelemi árakon is tudjuk a Pitbull-19-et, sajnos árat kellett emelni. A későbbiekben ez az ár sem lesz tartható, nem drasztikusan, de emelkedni fog mint minden más. Szóval Pitbull-19-M alumínium dobbal, bruttó 69.000.-, Pitbull-19-M +1 rozsdamentes dobbal 76.000.- Akit érint a Gyöngysor utcai Mintaboltunkból mostantól vihetőek! A revolverek a Geco töltényekhez lettek beállítva, keményebb csappantyúhoz a kakasrugót elő kell feszíteni, amit díjmentesen elvégzünk, ha egy ilyen drága,minőségi revolverhez akciós töltényeket akar valaki használni.20200203_133540[1].jpg20200203_133557[1].jpg
van hozzá a boltban keserű cnc-s markolat is? vagy lehet azzal kérni?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2125
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

művek-1 írta: 2020.02.03. 13:48 Sajnos nincsenek nagyon jó híreim! Ahhoz, hogy nagykereskedelemi árakon is tudjuk a Pitbull-19-et, sajnos árat kellett emelni. A későbbiekben ez az ár sem lesz tartható, nem drasztikusan, de emelkedni fog mint minden más. Szóval Pitbull-19-M alumínium dobbal, bruttó 69.000.-, Pitbull-19-M +1 rozsdamentes dobbal 76.000.- Akit érint a Gyöngysor utcai Mintaboltunkból mostantól vihetőek! A revolverek a Geco töltényekhez lettek beállítva, keményebb csappantyúhoz a kakasrugót elő kell feszíteni, amit díjmentesen elvégzünk, ha egy ilyen drága,minőségi revolverhez akciós töltényeket akar valaki használni.20200203_133540[1].jpg20200203_133557[1].jpg
jááájjj... gyárilag Alfa logo egy Keserű fegyveren... Szerintem leesztergált 9mmR Blanc hüvelytalpakra kéne kicserélni.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2020.02.03. 14:13 jááájjj... gyárilag Alfa logo egy Keserű fegyveren... Szerintem leesztergált 9mmR Blanc hüvelytalpakra kéne kicserélni.
és az hány munkaóra lenne/fegyver 1/3? Ami hány ezer Ft plusz a bruttó kisker árban?

FÉG-eken is volt Walther feliratú markolat, mégsem Ulm am Donauban készültek, és senki nem is gondolta azt.

Szerintem éppen, hogy tök jó ez a csereszabatosság!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

vato írta: 2020.02.03. 14:04 van hozzá a boltban keserű cnc-s markolat is? vagy lehet azzal kérni?
Igen,plusz 4000, ha az Alfa marad, ott, rögtön lecserélik.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Thomaster írta: 2020.02.03. 14:13 jááájjj... gyárilag Alfa logo egy Keserű fegyveren... Szerintem leesztergált 9mmR Blanc hüvelytalpakra kéne kicserélni.
És ki esztergálja meg őket?
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Thomaster írta: 2020.02.03. 14:13 jááájjj... gyárilag Alfa logo egy Keserű fegyveren... Szerintem leesztergált 9mmR Blanc hüvelytalpakra kéne kicserélni.
ugyan! sztem felesleges. tök jó így. s van belőle bőven.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thomaster írta: 2020.02.03. 14:13 jááájjj... gyárilag Alfa logo egy Keserű fegyveren... Szerintem leesztergált 9mmR Blanc hüvelytalpakra kéne kicserélni.
Én erre inkább büszke lennék, hogy a gyártó nem fél kompatibilisnek lenni az Alfa markolatokkal. Ezzel nem pici szabadságot ad a vevőinek.
Mondjuk az az érdekes helyzet állt elő, hogy nekem is szimpibb az új dizájnú Keserű markolat, amivel még próbáltam a te revolveredet.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

művek-1 írta: 2020.02.03. 13:48 Szóval Pitbull-19-M alumínium dobbal, bruttó 69.000.-, Pitbull-19-M +1 rozsdamentes dobbal 76.000.-
Az nem vészes, főleg hogy így csak +7000,-Ft a plusz rozsdamentes dob.
Úgyhogy a pisztoly 4000,-Ft-tal drágább, de a rozsdamentes dob 8000,-Ft-tal olcsóbb, tehát összességében olcsóbb lett.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2020.02.03. 14:13 jááájjj... gyárilag Alfa logo egy Keserű fegyveren... Szerintem leesztergált 9mmR Blanc hüvelytalpakra kéne kicserélni.
Milyen lenne egy sima, rozsdamentes acél korongra lecserélni?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

WildBear23 írta: 2020.02.03. 15:02 Milyen lenne egy sima, rozsdamentes acél korongra lecserélni?
Vagy lefújni fekete Neolux sprével? :lol:
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

művek-1 írta: 2020.02.02. 13:20 Kedves Mlaca!

Sajnos még egy párat aludni kell rá, holnap illesztik a csöveket, mire boltba kerül február 15 vagy röviddel előtte, viszont lesz belőle 40 darab single és 10 darab Bock, amiből az egyik rövidcsövű.20191113_105306.jpg
jól emléxem h az egycsövű 46e volt? vagy esetleg változik az ára? köszi
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

gvass1 írta: 2020.02.03. 14:21 és az hány munkaóra lenne/fegyver 1/3? Ami hány ezer Ft plusz a bruttó kisker árban?

FÉG-eken is volt Walther feliratú markolat, mégsem Ulm am Donauban készültek, és senki nem is gondolta azt.

Szerintem éppen, hogy tök jó ez a csereszabatosság!
+1
Sapienti sat.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

sodoma írta: 2020.02.03. 14:37 ugyan! sztem felesleges. tök jó így. s van belőle bőven.
KI lett cserélve a gyári Keserű rézlemezre.
Lezárt