Hazai gyártású traumatikus fegyverek

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Lezárt
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Látom nem bírtad ki, pedig nem neked és nem rólad írtam.
Nem baj, már tudom milyen vagy...

WildBear23 írta: 2020.01.24. 14:25 Na, látod, akkor mindenki boldog, és még te is hozzászólhattál valamit..
"..."
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Route.66 írta: 2020.01.24. 20:31 Igen, én már az elsők között beszereztem az acéldobot. Én is ebbe terveztem tölteni a 14-est, csak még be kell szereznem az Orczy úti boltban,
Főmérnök Úr imád segíteni! :lol:
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TurboP írta: 2020.01.24. 21:42 Látom nem bírtad ki, pedig nem neked és nem rólad írtam.
Nem baj, már tudom milyen vagy...
Örülök neki.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

művek-1 írta: 2020.01.24. 21:44 Főmérnök Úr imád segíteni! :lol:
Igen, ez így van. Már sokszor tapasztaltam.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Route.66 írta: 2020.01.25. 01:11 Igen, ez így van. Már sokszor tapasztaltam.
Lesz mit, mert a Fehovára nem tudtam megoldani, hogy kimenjünk, de egy extra szombati nyitvatartást igen, és most szeretném tesztelni, hogy működik a dolog vagy sem. Szombaton, febrár 15-én, szinte minden új termékünk elérhető lesz, még ha emiatt magyarázkodnom is kell. Szóval Tamás 5XL-es pénztárcával jön reményeim szerint! :lol:
79125802_1225230984352608_8216884251044347904_oggg.jpg
20191106_153528.jpg
20191113_105306.jpg
Timot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.09.26. 17:59

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Timot »

művek-1 írta: 2020.01.24. 11:46 Tisztelt Kovizo!

2 darab és nem lehet, nem lenne korrekt azokkal szemben akik február 15-én, szombaton nyitásra odajönnek érte. Az IWAN-keresek olcsóbb Török gyártásút és ha a létszám is feltöltődik, megszünik ez a hiánycikk téma.
Minden tiszteletem a Műveknek az új fejlesztésekért ,de szerintem az nem lesz korrekt a vevőkkel hogy felmegy 10 ember Budapestre és a bolt előtt szembesül hogy ELFOGYOTT az 5db fegyver.Autózott 2-3 órát vett pályamatricát ráment egy szombatja.Lesz ott anyázás rendesen.Az ilyen prémium termékeket lehetne előreutalással megrendelőknek gyártani,szerintem itt a fórumon elmenne az öt darab,pénz előre a zsebben,nincs tumultus,nincs csalódott vevő,de ez persze csak egyéni vélemény.További sok sikert és felpörgetett gyártást ezekre a várt termékekre.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Timot írta: 2020.01.25. 10:27 Minden tiszteletem a Műveknek az új fejlesztésekért ,de szerintem az nem lesz korrekt a vevőkkel hogy felmegy 10 ember Budapestre és a bolt előtt szembesül hogy ELFOGYOTT az 5db fegyver.Autózott 2-3 órát vett pályamatricát ráment egy szombatja.Lesz ott anyázás rendesen.Az ilyen prémium termékeket lehetne előreutalással megrendelőknek gyártani,szerintem itt a fórumon elmenne az öt darab,pénz előre a zsebben,nincs tumultus,nincs csalódott vevő,de ez persze csak egyéni vélemény.További sok sikert és felpörgetett gyártást ezekre a várt termékekre.
Èn màr a szombatnak örülök; pl. nem kell szabadsàgot kivennem, hogy ott lehessek reggel 9-kor a ringben. :D
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Timot írta: 2020.01.25. 10:27 Minden tiszteletem a Műveknek az új fejlesztésekért ,de szerintem az nem lesz korrekt a vevőkkel hogy felmegy 10 ember Budapestre és a bolt előtt szembesül hogy ELFOGYOTT az 5db fegyver.Autózott 2-3 órát vett pályamatricát ráment egy szombatja.Lesz ott anyázás rendesen.Az ilyen prémium termékeket lehetne előreutalással megrendelőknek gyártani,szerintem itt a fórumon elmenne az öt darab,pénz előre a zsebben,nincs tumultus,nincs csalódott vevő,de ez persze csak egyéni vélemény.További sok sikert és felpörgetett gyártást ezekre a várt termékekre.
Ezen gondolkodunk, de ! Ameddig volt félretett fegyver 10-ből ketten jöttek ami nagyon dühítő. Előreutalás, ha időközben meggondolja magát a pénz visszajár, aki meg itt áll a kezében a pénzzel azt elküldjük. A facen tervezek egy előzetes felmérést, hogy jelezzék a vételi szándékukat és eldönti mindenki, hogy megéri vagy sem. Az egész abból indult ki, hogy amúgy is feljönnek a Fehovára és akkor ez + 15 km már nem lényeges. Mindent lehetne jobban csinálni, de munkavállalók hiányában csak ez a kapkodás van. Köszönjük szépen a kollektíva nevében!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Pentastar írta: 2020.01.25. 10:52 Èn màr a szombatnak örülök; pl. nem kell szabadsàgot kivennem, hogy ott lehessek reggel 9-kor a ringben. :D
Nem nehéz elképzelni, hogy az akinek be kell jönni a szabadnapjáról a boltba dolgozni, na az miként emlegeti a hozzátartozómat.
Timot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.09.26. 17:59

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Timot »

művek-1 írta: 2020.01.25. 11:24 Ezen gondolkodunk, de ! Ameddig volt félretett fegyver 10-ből ketten jöttek ami nagyon dühítő. Előreutalás, ha időközben meggondolja magát a pénz visszajár, aki meg itt áll a kezében a pénzzel azt elküldjük. A facen tervezek egy előzetes felmérést, hogy jelezzék a vételi szándékukat és eldönti mindenki, hogy megéri vagy sem. Az egész abból indult ki, hogy amúgy is feljönnek a Fehovára és akkor ez + 15 km már nem lényeges. Mindent lehetne jobban csinálni, de munkavállalók hiányában csak ez a kapkodás van. Köszönjük szépen a kollektíva nevében!
Őszinte leszek erre nem is gondoltam,hogy valaki visszakéri a pénzt?De persze az élet hozhat kényszerhelyzetet bárkinél,de a foglaló gyér jogi ismereteim alapján nem jár vissza,felét utalni felét az üzletben így csak az menne fel félpénzzel akinek biztosan van termék,de természetesen a gyártó dönt,mindenesetre én utalnék szí :roll: vesen és becsszóra nem fogom visszakérni és 10-re ott vagyok érte.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Timot írta: 2020.01.25. 11:54 Őszinte leszek erre nem is gondoltam,hogy valaki visszakéri a pénzt?De persze az élet hozhat kényszerhelyzetet bárkinél,de a foglaló gyér jogi ismereteim alapján nem jár vissza,felét utalni felét az üzletben így csak az menne fel félpénzzel akinek biztosan van termék,de természetesen a gyártó dönt,mindenesetre én utalnék szí :roll: vesen és becsszóra nem fogom visszakérni és 10-re ott vagyok érte.
Nagyon sokan becsaptak minket, félretetették és nem is jelezték, hogy nem jönnek, betelt a pohár. Egykor ment a sírás, hogy lehessen részletre, mindent kijártam, szerződtem és a végén SENKI nem vett részletre semmit. A tárgyhét közepén a facen felmérjük a valós igényeket és mindenki tudni fogja, hogy mekkora az esélye, hogy vásárolni tudjon. Reményeim szerint egyszer megoldódik a munkaerőhiány és vége lesz ennek a horrornak!
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Ha valamire ekkora kereslet van mert kevés a darabszám, akkor az eladónak nem érdeke szöszölni előreutalással / foglalással / részletfizetéssel.
Timot írta: 2020.01.25. 11:54 Őszinte leszek erre nem is gondoltam,hogy valaki visszakéri a pénzt?De persze az élet hozhat kényszerhelyzetet bárkinél,de a foglaló gyér jogi ismereteim alapján nem jár vissza,felét utalni felét az üzletben így csak az menne fel félpénzzel akinek biztosan van termék,de természetesen a gyártó dönt,mindenesetre én utalnék szí :roll: vesen és becsszóra nem fogom visszakérni és 10-re ott vagyok érte.
Timot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.09.26. 17:59

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Timot »

montecarlo írta: 2020.01.25. 14:27 Ha valamire ekkora kereslet van mert kevés a darabszám, akkor az eladónak nem érdeke szöszölni előreutalással / foglalással / részletfizetéssel.
Ránézni a számlámra,utaltak-e ?szerintem nem nagy szöszölés és elkerülhető az üzlet előtt álló vidékről érkezett elégedetlen vásárlók haragja.Ilyen kis szériájú terméknél szerintem ez az opció a korrektebb.Szerintem a gyártó érdeke is a felesleges felutazás elkerülése mert nem biztos hogy a vevő aki egyszer már kidobott az útra 20eft-ot lehet nem megy fel mégegyszer már akkor sem ha telítődik a piac és elméletileg jut neki is.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

művek-1 írta: 2020.01.25. 08:41 Lesz mit, mert a Fehovára nem tudtam megoldani, hogy kimenjünk, de egy extra szombati nyitvatartást igen, és most szeretném tesztelni, hogy működik a dolog vagy sem. Szombaton, febrár 15-én, szinte minden új termékünk elérhető lesz, még ha emiatt magyarázkodnom is kell. Szóval Tamás 5XL-es pénztárcával jön reményeim szerint! :lol: 79125802_1225230984352608_8216884251044347904_oggg.jpg20191106_153528.jpg20191113_105306.jpg

Ezek szerint lesz a kínálatban full acél pitbull is.
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

Nem vagyok egy szaki, előzőleg nem èrtettem, az ùj Pitbull dobforgatàsi gondja a 100-as 14-es tesztnèl tulajdonkèppen miből adòdott? Koszolòdàsbòl? Mert gondolon nem az alu dob miatt. Ha egyèb mechanikai, vàrhatòan a következő szèriàban javìtva lesz, nem?

A màsik kèrdès, hogy a 14-es gumi terhelèst leginkàbb a toknak kell kibìrni ugye (javìtsatok ki ha nem). Erről azt tudni, h az alu tok 100 lövèst biztosan tud. A plusz acèl dob a szettben leginkàbb az acèl anyag miatt hasznos a forgatò koszorùnàl. Azt lehet nyùzni sok lövèssel. Csak kissè összezavart, hogy nemrèg a Művek a topikban az acèl dobot ùgy ajànlotta, hogy a 14-es gumihoz, mikor ennek kapcsàn elvileg nincs jelentősège, mert a dob maga bìrja a nagyobb gumit, ha alu, ha acèl. Max a kopàs miatt nem mindegy.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Igazából terveztem, hogy felmegyek a fehova-ra, Nyitásra meg a Gyöngysor utcába. Mivel nem létszükség így egy úttal le lehet tudni a dolgot. Ha már egy kicsit telítődik a piac talán az árak is mozdulnak lefelé. Vagy valaki megunja és arra rá lehet startolni. :D
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Route.66 írta: 2020.01.25. 15:05 Ezek szerint lesz a kínálatban full acél pitbull is.
A szerződés szerint 2019. december. 15. volt a határidő és nem kaptam egy komplett garnitúrát sem csak ígéretet. Én most úgy látom, hogy 2020. február. 15-én kézbe lehet venni és az első 10 február végéig meglesz, ha Isten is úgy akarja!
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

művek-1 írta: 2020.01.25. 16:02 A szerződés szerint 2019. december. 15. volt a határidő és nem kaptam egy komplett garnitúrát sem csak ígéretet. Én most úgy látom, hogy 2020. február. 15-én kézbe lehet venni és az első 10 február végéig meglesz, ha Isten is úgy akarja!
Minden jó, ha vége jó. Thomaster boldog lesz.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Nagy fenyegetés, milyen gumilövedékes terméket veszel ami nem Keserű? 4Matic a Globservernél, oszt ennyi.

A gyártó nagyon elégedett a sorral, hidd el. A helyedben el sem indulnék vidékről.
Timot írta: 2020.01.25. 14:50 Ránézni a számlámra,utaltak-e ?szerintem nem nagy szöszölés és elkerülhető az üzlet előtt álló vidékről érkezett elégedetlen vásárlók haragja.Ilyen kis szériájú terméknél szerintem ez az opció a korrektebb.Szerintem a gyártó érdeke is a felesleges felutazás elkerülése mert nem biztos hogy a vevő aki egyszer már kidobott az útra 20eft-ot lehet nem megy fel mégegyszer már akkor sem ha telítődik a piac és elméletileg jut neki is.
Timot
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.09.26. 17:59

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Timot »

Szerintem a gyártó akkor lenne elégedett a sorral ha mindenkit ki tudna szolgálni aki az ajtó előtt áll,de hát a tulajdonos által felvázolt körülmények miatt ez nemigen megy.Valószinű nem fogok elindulni mert nem szeretek birkózni a pénzemért,megvárom az előzetes igényfelmérést ha Úgy tünik van esélyem talán,esetleg egy bock jut talán.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

mai gyakorlás a mínuszokban :D

10 méter első két dupla (töltényűrbe dobott golyó+felgumizott betétcső):
(cylinderes choke mind két csőben, fekete kaucsuk profi gumikat használtam)
IMG_0277.JPG
10 méter pár gyors lövés után:
IMG_0278.JPG
inox termosz egy dupla gumis lövés után:)
IMG_0281.JPG
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára vato 2020.01.25. 18:00-kor.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

jah és nagy kár szerintem, hogy alapból nem lehet a betétcsőbe 2 db gumit tenni, kipróbáltam sok tölténnyel (gyengétől kezdődően a nagyon erőssig), hogy belepottyantok egy gumit a felgumizott betétcső elé és mindegyik érezhetően, láthatóan a céltárgyakon is erősebb volt. Nyílván otthon a puskát ilymódon lehet tárolni (duplagumizva) de a követő lövések (ha leszenek?) azok csak egy gumisok.
vato írta: 2020.01.25. 17:53 mai gyakorlás a mínuszokban :D
...
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

vato írta: 2020.01.25. 17:57 jah és nagy kár szerintem, hogy alapból nem lehet a betétcsőbe 2 db gumit tenni, kipróbáltam sok tölténnyel (gyengétől kezdődően a nagyon erőssig), hogy belepottyantok egy gumit a felgumizott betétcső elé és mindegyik érezhetően, láthatóan a céltárgyakon is erősebb volt. Nyílván otthon a puskát ilymódon lehet tárolni (duplagumizva) de a követő lövések (ha leszenek?) azok csak egy gumisok.
Amennyiben 20 mm el hosszabb lenne, már kiszakadna a cső. Van benne egy 36 mm gyorsító gyűrű, így 106 mm-t kellene kifúrni 22 mm átmérőre ami már a falvastagság miatt nem lehetséges.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

művek-1 írta: 2020.01.25. 19:45 Amennyiben 20 mm el hosszabb lenne, már kiszakadna a cső. Van benne egy 36 mm gyorsító gyűrű, így 106 mm-t kellene kifúrni 22 mm átmérőre ami már a falvastagság miatt nem lehetséges.
Köszönöm a valaszt, igy mar ertem hogy miert ilyen hosszú a betétcső. Nem gond, jelenleg is megoldhato az első két lövés duplaval:)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

vato írta: 2020.01.25. 20:08 Köszönöm a valaszt, igy mar ertem hogy miert ilyen hosszú a betétcső. Nem gond, jelenleg is megoldhato az első két lövés duplaval:)


A bock-ot is próbáltad duplával?
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

Ha már dupla gumi...

A már egy ideje kapható Pitbull-t valaki próbálta már dupla gumival? Elvileg az acéldobba befér kettő is.
Mindenki vár valamit...
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

tornas78 írta: 2020.01.26. 09:20 Ha már dupla gumi...

A már egy ideje kapható Pitbull-t valaki próbálta már dupla gumival? Elvileg az acéldobba befér kettő is.
Ilyet én is szeretnék, a 14 mm éppen csak belefér, akkor a 2x12 mm=24 mm az miként fér bele?
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

Route.66 írta: 2020.01.25. 23:33 A bock-ot is próbáltad duplával?
olyanom nincs, de elvileg azzal is működnie kell. Ha duplára töltöm akkor határozottabban kell becsukni a fegyvert mert rugózik egy kicsit a betétcső (mivel előtte van a másik gumi), de ha nem tudod becsukni a bock-ot akkor lenyomod egy picit az első gumit (tegyél rá zsírt erre is) a puskacsőbe és olyan mintha ott sem lenne ;)

végülis így háromra is lehetne tölteni :geek: de gyenge patronoknál az már lehet hogy visszaesést jelentene erőben..
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

művek-1 írta: 2020.01.26. 10:35 Ilyet én is szeretnék, a 14 mm éppen csak belefér, akkor a 2x12 mm=24 mm az miként fér bele?
Megnéztem egy kicsit jobban.... Úgy néz ki, hogy a dupla gumi közvetlenül csak úgy nem férne bele az acéldobba (kilóg a a dobból). De két darab gumi megfelelő méretben megvágva és összeragasztva (epoxi vagy pill.ragasztóval) már bele férhet. És lehet venni gumilövedék betöltőt 12 mm-es gumihoz amivel ezt könnyen be is lehet tölteni, elvileg. Egyébként a 3”-os, acéldobos, alutokos, fekete Keserű Pitbull az alanyfegyver. Szerintem ebbe az acéldobba a 14-es gumit betölteni szerszám nélkül merő kínszenvedés. A 12-es gumi betöltése szerszám nélkül se olyan könnyű. Pontosan most nem tudom megmérni, de a dobfurat átmérője kb. 10 mm.
Mindenki vár valamit...
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

tornas78 írta: 2020.01.26. 11:40 Megnéztem egy kicsit jobban.... Úgy néz ki, hogy a dupla gumi közvetlenül csak úgy nem férne bele az acéldobba (kilóg a a dobból). De két darab gumi megfelelő méretben megvágva és összeragasztva (epoxi vagy pill.ragasztóval) már bele férhet. És lehet venni gumilövedék betöltőt 12 mm-es gumihoz amivel ezt könnyen be is lehet tölteni, elvileg. Egyébként a 3”-os, acéldobos, alutokos, fekete Keserű Pitbull az alanyfegyver. Szerintem ebbe az acéldobba a 14-es gumit betölteni szerszám nélkül merő kínszenvedés. A 12-es gumi betöltése szerszám nélkül se olyan könnyű. Pontosan most nem tudom megmérni, de a dobfurat átmérője kb. 10 mm.
10.5 mm, Tamás korábban kísérletezett vele és itt is publikálta az oldalon, félbevágott 2 darab 12-es gumigolyó összeragasztva.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

tornas78 írta: 2020.01.26. 11:40 Megnéztem egy kicsit jobban.... Úgy néz ki, hogy a dupla gumi közvetlenül csak úgy nem férne bele az acéldobba (kilóg a a dobból). De két darab gumi megfelelő méretben megvágva és összeragasztva (epoxi vagy pill.ragasztóval) már bele férhet. És lehet venni gumilövedék betöltőt 12 mm-es gumihoz amivel ezt könnyen be is lehet tölteni, elvileg. Egyébként a 3”-os, acéldobos, alutokos, fekete Keserű Pitbull az alanyfegyver. Szerintem ebbe az acéldobba a 14-es gumit betölteni szerszám nélkül merő kínszenvedés. A 12-es gumi betöltése szerszám nélkül se olyan könnyű. Pontosan most nem tudom megmérni, de a dobfurat átmérője kb. 10 mm.
ilyen agyalgásokkor kötelező kérdések:
- hany lövést adtál le az utóbbi évben gyakorlásként a gumis fegyvereddel? Kevesebbet, mint 100?
- milyen gyakran gyakorolsz vele? Havi? Kéthavi?
- képes vagy-e rejtésből 3 másodpercen belül előrántani és 3 méterről 2 duplával beletalálni egy mellalakba?


Ha:
- 100 alatti
- 2 havinal ritkabb
- nem

a valaszok, akkor eleve nem is kene gumist onvedelemre alkalmazni, jobban jarsz GÁZRA TÖLTÖTT gaz-riasztoval.

ES nyilvan agyalogni sokgumin, erosebbe tetelen ugyanugy FASZSÁG. Bocs.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Máris élvezetesebb a zozók irtása :lol:
A leghatásosabb többlövetű,nagy gumis lakásvédelmi fegyver még mindig az Onesta Revolverpuska.És most a nevét is sikerült elsőre eltalálni :lol:
Onesta RP.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

gvass1 írta: 2020.01.26. 12:04 ilyen agyalgásokkor kötelező kérdések:
- hany lövést adtál le az utóbbi évben gyakorlásként a gumis fegyvereddel? Kevesebbet, mint 100?
- milyen gyakran gyakorolsz vele? Havi? Kéthavi?
- képes vagy-e rejtésből 3 másodpercen belül előrántani és 3 méterről 2 duplával beletalálni egy mellalakba?


Ha:
- 100 alatti
- 2 havinal ritkabb
- nem

a valaszok, akkor eleve nem is kene gumist onvedelemre alkalmazni, jobban jarsz GÁZRA TÖLTÖTT gaz-riasztoval.

ES nyilvan agyalogni sokgumin, erosebbe tetelen ugyanugy FASZSÁG. Bocs.
Ma reggel fejre és combra kaptam visszapattanó 18-as gumit 5 méterről.A fejre érkező gumi újdonság volt és elég sokáig éreztem a kellemetlen hatását.
Na ja,a gyors és pontos találatot nem lehet überelni tuningolós szarságokkal ami ráadásul lehet,hogy hatástalanabb is lesz. 8-)
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2020.01.26. 12:04 ilyen agyalgásokkor kötelező kérdések:
- hany lövést adtál le az utóbbi évben gyakorlásként a gumis fegyvereddel? Kevesebbet, mint 100?
- milyen gyakran gyakorolsz vele? Havi? Kéthavi?
- képes vagy-e rejtésből 3 másodpercen belül előrántani és 3 méterről 2 duplával beletalálni egy mellalakba?


Ha:
- 100 alatti
- 2 havinal ritkabb
- nem

a valaszok, akkor eleve nem is kene gumist onvedelemre alkalmazni, jobban jarsz GÁZRA TÖLTÖTT gaz-riasztoval.

ES nyilvan agyalogni sokgumin, erosebbe tetelen ugyanugy FASZSÁG. Bocs.
tökigaz
basszus mit gyártson még a Művek h elég legyen a julebuzzancsoknak??
Ben77
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2018.08.24. 10:08

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Ben77 »

művek-1 írta: 2020.01.24. 19:27 Önvédelemre néha napján igen, mindennapi használatra rozsdamentes dobot javasoljuk.
Tehát, alu tok acél dobbal, mehet a 14 mmm "bátran". Nyilván 12-es az a gyakorlásra lenne.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

sodoma írta: 2020.01.26. 12:26 tökigaz
basszus mit gyártson még a Művek h elég legyen a julebuzzancsoknak??
Ilyen tunkolós-plutóniumos-tríciumos-termonukleárist😂
mush.gif
mush.gif (53.15 KiB) Megtekintve 39997 alkalommal
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

gvass1 írta: 2020.01.26. 12:52 Ilyen tunkolós-plutóniumos-tríciumos-termonukleárist😂

mush.gif
tomitesgyári plutonium toltettel :D
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

gvass1 írta: 2020.01.26. 12:04 ilyen agyalgásokkor kötelező kérdések:
- hany lövést adtál le az utóbbi évben gyakorlásként a gumis fegyvereddel? Kevesebbet, mint 100?
- milyen gyakran gyakorolsz vele? Havi? Kéthavi?
- képes vagy-e rejtésből 3 másodpercen belül előrántani és 3 méterről 2 duplával beletalálni egy mellalakba?


Ha:
- 100 alatti
- 2 havinal ritkabb
- nem

a valaszok, akkor eleve nem is kene gumist onvedelemre alkalmazni, jobban jarsz GÁZRA TÖLTÖTT gaz-riasztoval.

ES nyilvan agyalogni sokgumin, erosebbe tetelen ugyanugy FASZSÁG. Bocs.

Azért ez manapság a 80 km/h szeles időkben nem lenne szerencsés a szabadban szembeszélben.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: RatRace »

sodoma írta: 2020.01.26. 12:26 tökigaz
basszus mit gyártson még a Művek h elég legyen a julebuzzancsoknak??
Gábor Áron rézágyúját!
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Mindig az a leghatásosabb, ami éppen neked van ;) Önigazolás

Jól néz ki rajta ez a festés amúgy, pedig nem vagyok a terepminta nagy rajongója.
chucky írta: 2020.01.26. 12:11 Máris élvezetesebb a zozók irtása :lol:
A leghatásosabb többlövetű,nagy gumis lakásvédelmi fegyver még mindig az Onesta Revolverpuska.És most a nevét is sikerült elsőre eltalálni :lol:
Onesta RP.jpg
Avatar
tornas78
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2020.01.01. 11:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: tornas78 »

gvass1 írta: 2020.01.26. 12:04 ilyen agyalgásokkor kötelező kérdések:
- hany lövést adtál le az utóbbi évben gyakorlásként a gumis fegyvereddel? Kevesebbet, mint 100?
- milyen gyakran gyakorolsz vele? Havi? Kéthavi?
- képes vagy-e rejtésből 3 másodpercen belül előrántani és 3 méterről 2 duplával beletalálni egy mellalakba?


Ha:
- 100 alatti
- 2 havinal ritkabb
- nem

a valaszok, akkor eleve nem is kene gumist onvedelemre alkalmazni, jobban jarsz GÁZRA TÖLTÖTT gaz-riasztoval.

ES nyilvan agyalogni sokgumin, erosebbe tetelen ugyanugy FASZSÁG. Bocs.
Először is a fegyver kevesebb mint 2 hete van a birtokomban. Jövő hétre tervezem a felavatását és rendesen bevásároltam hozzá. Így a kérdéseidre a válasz még nem releváns. Másodszor pedig én biztosan nem fogok még abba külön energiát befektetni, hogy még gumigolyókat is vagdossak meg ragaszgassak. 12 mm-és gumit is azért vettem, mert ehhez lehetett beszerezni betöltőt is, és nem lesz még a tököm is szilikonzsíros. Eleddig előltöltős ólmos Alfát és Keserűt használtam tavaly bőven 250 feletti lővésszámmal. És van külön gázrevkó is, amibe azért cserélődnek a patronok. A gázspray-t (JET vagy HAB) egyébként jobban preferálom, így inkább az van nálam legtöbbször.

Egyébként egyetértek veled... - (de ezek szerint mások is kipróbálták a duplagumit és azóta is sokaknak megfordul a fejében a dolog...). Hamarosan biztosan lesz olyan aki dupla Steel devil + marhapatron párosával akarja kipróbálni a legújabb rozsdamentes pitbull-t. Le merem fogadni...
Mindenki vár valamit...
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Ben77 írta: 2020.01.26. 12:42 Tehát, alu tok acél dobbal, mehet a 14 mm "bátran". Nyilván 12-es az a gyakorlásra lenne.
14-es gumi téma: minden gumis revolvernél a tok a gyenge pont. A régi Pitbullommal is próbáltam a 14-es gumit, a harmadik dobnyi lövés közben kettétört a tok. Gondoltam, egyedi anyaghiba. Új Pitbull (még mindig a régi széria), újabb teszt 14-es gumival: megint pont a harmadik dobnyi lövés közben toktörés.

Ezért (is) terveztem az új Pitbullt. Kicsit változott pár részlet a tokon, nem csak esztétikailag, meg hát a jobb anyagminőség. És lám, az új változat, alu tokkal, kibírt 100 lövést a 14-es gumival.

Az új Pitbullban az acél dob elsősorban arra jó, hogy a dobforgató koszorú nem kopik. Az aludobon, aminek a dobforgató koszorúja is alu, azon kopik. Én se vagyok biztos benne hogy a teszten ez a kopás okozta a timing error-t (hiszen egy alapos fegyverpucolástól elmúlt), de az biztos hogy az acéldob (forgatókoszorúja) az örök élet, az aludob meg könnyű a napi viseléshez, és a 14-es gumit ugyanúgy bírja.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

montecarlo írta: 2020.01.26. 13:30 Mindig az a leghatásosabb, ami éppen neked van ;) Önigazolás

Jól néz ki rajta ez a festés amúgy, pedig nem vagyok a terepminta nagy rajongója.
Az én kezemben az de nem sok mindenre írtam még ezt.Amire igen azt is csak sok,sok lövéses próba után.
1db Onesta RP és 8db Alfa revolver van itthon :roll:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

chucky írta: 2020.01.26. 15:41 Az én kezemben az de nem sok mindenre írtam még ezt.Amire igen azt is csak sok,sok lövéses próba után.
1db Onesta RP és 8db Alfa revolver van itthon :roll:
Nyóóóc Alfa??? Minek???
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

művek-1 írta: 2020.01.26. 13:04 Azért ez manapság a 80 km/h szeles időkben nem lenne szerencsés a szabadban szembeszélben.
nalam vidéken full szélcsend van:-)

Ettől függetlenül az év 365 napjából legalább 200-250 olyan van, amikor semmit nem zavar a gazpisztoly hatekonysagan az idojaras. Az erosen szeles napokon persze lecsokken a kozvetlen torkolati gazsugar kb. 1-1,2 méterére a hatékonyság, és aggodni kell a visszajuto gaz miatt is. Aminek persze korantsem akkora a hatasa, mint a direktben telibe kapotté.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

chucky írta: 2020.01.26. 15:41 Az én kezemben az de nem sok mindenre írtam még ezt.Amire igen azt is csak sok,sok lövéses próba után.
1db Onesta RP és 8db Alfa revolver van itthon :roll:
A Glock nem a szabad élet jelképe, ezért nálam otthon elsődleges 4 darab Onesta az ágy mellett közvetlenül. Szilveszterkor ez bizonyult a legmegbízhatóbb és leghatékonyabb eszköznek,csak kevés a 4 lövés a Glockhoz képest, amibe egy 33-as tár van ha nincs más választás. De nemsokára ha Isten is úgy akarja egy a feledés homályába merült korábbi óriásrevolvert ébresztgetünk! Ébredj, ébredj Megamax 6x2 .45!
561933_900.jpg
561933_900.jpg (36.84 KiB) Megtekintve 39880 alkalommal
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

gvass1 írta: 2020.01.26. 16:15 nalam vidéken full szélcsend van:-)

Ettől függetlenül az év 365 napjából legalább 200-250 olyan van, amikor semmit nem zavar a gazpisztoly hatekonysagan az idojaras. Az erosen szeles napokon persze lecsokken a kozvetlen torkolati gazsugar kb. 1-1,2 méterére a hatékonyság, és aggodni kell a visszajuto gaz miatt is. Aminek persze korantsem akkora a hatasa, mint a direktben telibe kapotté.
Sajnos Tökölön ritkán! Mindketten tudjuk miről beszélek, 1 méterről talán nem lehet elrontani, vagy tévedek? :lol:
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

művek-1 írta: 2020.01.26. 16:19 A Glock nem a szabad élet jelképe, ezért nálam otthon elsődleges 4 darab Onesta az ágy mellett közvetlenül. Szilveszterkor ez bizonyult a legmegbízhatóbb és leghatékonyabb eszköznek,csak kevés a 4 lövés a Glockhoz képest, amibe egy 33-as tár van ha nincs más választás. De nemsokára ha Isten is úgy akarja egy a feledés homályába merült korábbi óriásrevolvert ébresztgetünk! Ébredj, ébredj Megamax 6x2 .45!561933_900.jpg
Megamax :o revolverpuskaban verhetetlen lenne otthonvedelemre;)! De miért .45 kaliberben?
380 r blankot gyengenek talalja hozza?
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

vato írta: 2020.01.26. 17:00 Megamax :o revolverpuskaban verhetetlen lenne otthonvedelemre;)! De miért .45 kaliberben?
380 r blankot gyengenek talalja hozza?
A sehol nem kapható .45 knall bármilyen projektet halálra ítél.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: vato »

gvass1 írta: 2020.01.26. 17:05 A sehol nem kapható .45 knall bármilyen projektet halálra ítél.
szerintem is (utána lehetne gyártani az adapterhüvelyeket a 380 r blankhoz..)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

vato írta: 2020.01.26. 17:00 Megamax :o revolverpuskaban verhetetlen lenne otthonvedelemre;)! De miért .45 kaliberben?
380 r blankot gyengenek talalja hozza?
Átalakító hüvely, mint a Meteorithoz kapható lesz, de gondoljunk a két lövedékre is, 2x 130 Joule lenne a fincsi!
DSC00330.JPG
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

gvass1 írta: 2020.01.26. 17:05 A sehol nem kapható .45 knall bármilyen projektet halálra ítél.
Magnum, Keserű Művek és bármikor, bármennyit lehet hozatni, ha jól tévedek. Átalakító hüvely elfogadható kompromisszum?
DSC00338.JPG
DSC00338.JPG (80.48 KiB) Megtekintve 39823 alkalommal
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

vato írta: 2020.01.26. 17:07 szerintem is (utána lehetne gyártani az adapterhüvelyeket a 380 r blankhoz..)
Gyöngysor utcában van vagy 3000 darab eladó!
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

művek-1 írta: 2020.01.26. 17:34 Átalakító hüvely, mint a Meteorithoz kapható lesz, de gondoljunk a két lövedékre is, 2x 130 Joule lenne a fincsi!DSC00330.JPG
Erről beugrott most az Onesta revolverem, amihez az átömlőhöz 7-ről 4-es fém szűkítőket ejtek be pillanatnyilag.
Thomaster említette hogy lehetséges a lövedékkamra mélyebbre furatása a Művekben. Valóban ettől "visszatér" az eredej. Mert ha van lehetőség bevinném és nem kell bajlódnom többet a kipotyogó fémdarabokkal. Az újabb Onesták gyártása már eleve "mélyítetten" történik?
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Pentastar írta: 2020.01.26. 17:43 Erről beugrott most az Onesta revolverem, amihez az átömlőhöz 7-ről 4-es fém szűkítőket ejtek be pillanatnyilag.
Thomaster említette hogy lehetséges a lövedékkamra mélyebbre furatása a Művekben. Valóban ettől "visszatér" az eredej. Mert ha van lehetőség bevinném és nem kell bajlódnom többet a kipotyogó fémdarabokkal. Az újabb Onesták gyártása már eleve "mélyítetten" történik?
Igen, be kell hozni és megszüntetjük a tágulási teret, hoz 30% + energiát, igen már így mennek ki a mostaniak. Nem garantálom, hogy meg lehet várni csak ha előre egyeztetjük.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Thomaster írta: 2020.01.26. 16:12 Nyóóóc Alfa??? Minek???
Fater nézegeti én használom :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

művek-1 írta: 2020.01.26. 17:48 Igen, be kell hozni és megszüntetjük a tágulási teret, hoz 30% + energiát, igen már így mennek ki a mostaniak. Nem garantálom, hogy meg lehet várni csak ha előre egyeztetjük.
Akkor beviszem! Otthagynám, mert járok majd többször a környéken! Köszönöm!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

művek-1 írta: 2020.01.26. 16:19 A Glock nem a szabad élet jelképe, ezért nálam otthon elsődleges 4 darab Onesta az ágy mellett közvetlenül. Szilveszterkor ez bizonyult a legmegbízhatóbb és leghatékonyabb eszköznek,csak kevés a 4 lövés a Glockhoz képest, amibe egy 33-as tár van ha nincs más választás. De nemsokára ha Isten is úgy akarja egy a feledés homályába merült korábbi óriásrevolvert ébresztgetünk! Ébredj, ébredj Megamax 6x2 .45!561933_900.jpg
Egy ekkora dögnek tényleg puskaként lenne szerintem is értelme (de a HDM már korábban fel lett találva.) Pontosabban válltámasz kellene hozzá, a csövet felesleges hosszabbítani. Rejteni úgyse lehet, válltámasszal pedig sokkal stabilabb, gyorsabban, pontosabban lehet célozni. A .45-ös riasztó szinte kihalt kalibernek tekinthető, plusz felveti a kérdést, hogy mit fog művelni, ha valaki egy gumira tölti csak. Az eddigi eszközöknél a 9mmK-nál nincs lineáris összefüggés, próbálni kell. Vagy hát gondolom ki lett. A 9mmK adapter ezt mondjuk megoldja, kérdés, hogy akkor mennyi marad az energiából, ha amúgy .45-ösre lett tervezve a rendszer.
Ha sikerül rá megfogható markolatot tervezni, tehát NEM olyat ami arányos a fegyver méreteivel, hanem ami ergonomikus, akkor biztos megy el belőle jópár darab, mert azért egy ilyen elmebaj felkelti a birtoklási vágyat. Hátránya még, hogy SAO...
Ha tényleg annyira kevés az erőforrás, én mondjuk azt inkább a megkezdett Pitbull projektbe fektetném. Acél dobos alutokos verziók gyártásába, vagy aludobos acél dobforgatós, duplagumis verzióba. Teljesen mindegy, attól függ melyik megoldás az olcsóbb, a lényeg, hogy atombiztos legyen a forgatás, sütés, működés. Igen, tudom, hogy készül most pár darab, kíváncsian várom a tesztek eredményét.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2020.01.26. 18:19 Egy ekkora dögnek tényleg puskaként lenne szerintem is értelme (de a HDM már korábban fel lett találva.) Pontosabban válltámasz kellene hozzá, a csövet felesleges hosszabbítani. Rejteni úgyse lehet, válltámasszal pedig sokkal stabilabb, gyorsabban, pontosabban lehet célozni. A .45-ös riasztó szinte kihalt kalibernek tekinthető, plusz felveti a kérdést, hogy mit fog művelni, ha valaki egy gumira tölti csak. Az eddigi eszközöknél a 9mmK-nál nincs lineáris összefüggés, próbálni kell. Vagy hát gondolom ki lett. A 9mmK adapter ezt mondjuk megoldja, kérdés, hogy akkor mennyi marad az energiából, ha amúgy .45-ösre lett tervezve a rendszer.
Ha sikerül rá megfogható markolatot tervezni, tehát NEM olyat ami arányos a fegyver méreteivel, hanem ami ergonomikus, akkor biztos megy el belőle jópár darab, mert azért egy ilyen elmebaj felkelti a birtoklási vágyat. Hátránya még, hogy SAO...
Ha tényleg annyira kevés az erőforrás, én mondjuk azt inkább a megkezdett Pitbull projektbe fektetném. Acél dobos alutokos verziók gyártásába, vagy aludobos acél dobforgatós, duplagumis verzióba. Teljesen mindegy, attól függ melyik megoldás az olcsóbb, a lényeg, hogy atombiztos legyen a forgatás, sütés, működés. Igen, tudom, hogy készül most pár darab, kíváncsian várom a tesztek eredményét.
+1
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

művek-1 írta: 2020.01.26. 16:19 A Glock nem a szabad élet jelképe, ezért nálam otthon elsődleges 4 darab Onesta az ágy mellett közvetlenül. Szilveszterkor ez bizonyult a legmegbízhatóbb és leghatékonyabb eszköznek,csak kevés a 4 lövés a Glockhoz képest, amibe egy 33-as tár van ha nincs más választás. De nemsokára ha Isten is úgy akarja egy a feledés homályába merült korábbi óriásrevolvert ébresztgetünk! Ébredj, ébredj Megamax 6x2 .45!561933_900.jpg
Ha lesz belőle revolverpuska akkor jöhet! Onestából is az RP a legjobb. A Revenge meg segít ha nem elég :D
IMG_0615.JPG
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Pentastar írta: 2020.01.26. 18:17 Akkor beviszem! Otthagynám, mert járok majd többször a környéken! Köszönöm!
Hívatkozzom rám, hogy én mondtam, hogy díjmentesen megcsináljuk, köszönöm!
Pentastar
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2019.10.20. 13:27

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pentastar »

művek-1 írta: 2020.01.26. 18:48 Hívatkozzom rám, hogy én mondtam, hogy díjmentesen megcsináljuk, köszönöm!
Rendben, külön köszönöm!
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Fortitu írta: 2020.01.26. 18:19 Egy ekkora dögnek tényleg puskaként lenne szerintem is értelme (de a HDM már korábban fel lett találva.) Pontosabban válltámasz kellene hozzá, a csövet felesleges hosszabbítani. Rejteni úgyse lehet, válltámasszal pedig sokkal stabilabb, gyorsabban, pontosabban lehet célozni. A .45-ös riasztó szinte kihalt kalibernek tekinthető, plusz felveti a kérdést, hogy mit fog művelni, ha valaki egy gumira tölti csak. Az eddigi eszközöknél a 9mmK-nál nincs lineáris összefüggés, próbálni kell. Vagy hát gondolom ki lett. A 9mmK adapter ezt mondjuk megoldja, kérdés, hogy akkor mennyi marad az energiából, ha amúgy .45-ösre lett tervezve a rendszer.
Ha sikerül rá megfogható markolatot tervezni, tehát NEM olyat ami arányos a fegyver méreteivel, hanem ami ergonomikus, akkor biztos megy el belőle jópár darab, mert azért egy ilyen elmebaj felkelti a birtoklási vágyat. Hátránya még, hogy SAO...
Ha tényleg annyira kevés az erőforrás, én mondjuk azt inkább a megkezdett Pitbull projektbe fektetném. Acél dobos alutokos verziók gyártásába, vagy aludobos acél dobforgatós, duplagumis verzióba. Teljesen mindegy, attól függ melyik megoldás az olcsóbb, a lényeg, hogy atombiztos legyen a forgatás, sütés, működés. Igen, tudom, hogy készül most pár darab, kíváncsian várom a tesztek eredményét.
Most tervezi Főmérnök Úr! Még semmi nincs kőbe vésve! A DAO nem jó, korábban a DAO Onestánál azt tapasztaltam, hogy hamar kiürült a fegyver és drámaina romlott a szóráskép, pedig az 500 S&W-t is szabadkézből lövöm ami 4300 Joule. Igen, sajnos most nagyon át kell gondolni, hogy mivel foglalkozzunk, mert hiába a legjobb ötlet, ha soha nem tud megvalósúlni. Az a cél, hogy a lehető legtöbb alkatrész csereszabatos legyen a széria Onestával vagy az Onesta revolverpuskával.
vvvvvvvvvv.png
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Pattantyús írta: 2020.01.26. 18:42 Ha lesz belőle revolverpuska akkor jöhet! Onestából is az RP a legjobb. A Revenge meg segít ha nem elég :D
IMG_0615.JPG
Dolgozunk rajta, de hogy mikor kerül boltba az egyenlőre rejtély még előttem is.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

művek-1 írta: 2020.01.26. 19:07 Most tervezi Főmérnök Úr! Még semmi nincs kőbe vésve! A DAO nem jó, korábban a DAO Onestánál azt tapasztaltam, hogy hamar kiürült a fegyver és drámaina romlott a szóráskép, pedig az 500 S&W-t is szabadkézből lövöm ami 4300 Joule. Igen, sajnos most nagyon át kell gondolni, hogy mivel foglalkozzunk, mert hiába a legjobb ötlet, ha soha nem tud megvalósúlni. Az a cél, hogy a lehető legtöbb alkatrész csereszabatos legyen a széria Onestával vagy az Onesta revolverpuskával.vvvvvvvvvv.png
DA/SA megoldás?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Pattantyús
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.06.10. 20:54

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Pattantyús »

művek-1 írta: 2020.01.26. 19:07 Most tervezi Főmérnök Úr! Még semmi nincs kőbe vésve! A DAO nem jó, korábban a DAO Onestánál azt tapasztaltam, hogy hamar kiürült a fegyver és drámaina romlott a szóráskép, pedig az 500 S&W-t is szabadkézből lövöm ami 4300 Joule. Igen, sajnos most nagyon át kell gondolni, hogy mivel foglalkozzunk, mert hiába a legjobb ötlet, ha soha nem tud megvalósúlni. Az a cél, hogy a lehető legtöbb alkatrész csereszabatos legyen a széria Onestával vagy az Onesta revolverpuskával.vvvvvvvvvv.png
Először csak a képet nézve mondom: Mi ez? Thomaster máris teszteli az új gumis nagyrevkót emelt töltettel? XD Brutál :D
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Double action jó lenne bele, ez az SA egy gyötrelem. Akár DAO is felőlem.
Fortitu írta: 2020.01.26. 19:17DA/SA megoldás?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

montecarlo írta: 2020.01.26. 19:58 Double action jó lenne bele, ez az SA egy gyötrelem. Akár DAO is felőlem.
Na pont ezért jó a DA/SA, használod ahogy akarod.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Marcinko
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2019.02.27. 11:24

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Marcinko »

"Ébredj, ébredj Megamax 6x2 .45"
.
23423423.gif
23423423.gif (3.87 MiB) Megtekintve 39724 alkalommal
.
Az igen, tőlem jöhet, van gyakorlásra átalakító hüvely, és .45 is lapul még a fiókban, igaz lassan "megpenészedik". :lol:
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Fortitu írta: 2020.01.26. 19:17DA/SA megoldás?
Nagy bukás volt, a csak DAO működött elfogadhatóan, de ott jöttek a korábban említett problémák.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Pattantyús írta: 2020.01.26. 19:21 Először csak a képet nézve mondom: Mi ez? Thomaster máris teszteli az új gumis nagyrevkót emelt töltettel? XD Brutál :D
500 S&W , nem próbálta még DAO-ban az 5X4300=21500 Jolule-t, mint ahogy sokan mások sem, a lőtéren hullik a vakolat a mennyezetről konkrétan a lövész nyakába! :lol:
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Marcinko írta: 2020.01.26. 20:12 "Ébredj, ébredj Megamax 6x2 .45"
.
23423423.gif
.
Az igen, tőlem jöhet, van gyakorlásra átalakító hüvely, és .45 is lapul még a fiókban, igaz lassan "megpenészedik". :lol:
Barnítva van és ápolva örök élet+ 1 nap!
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

művek-1 írta: 2020.01.26. 17:37 Magnum, Keserű Művek és bármikor, bármennyit lehet hozatni, ha jól tévedek. Átalakító hüvely elfogadható kompromisszum?DSC00338.JPG

Magnumban NINCS.

Hozatni meg nem fog senki azert az 1-2 dobozért, amennyi 1 év alatt eladhato a legyartott Keseru fegyverekhez, amik veletlenul ilyennel mukodtek (Rubber Meteorite). Ha ehhez evi par tucat ilyen gigarevolver esetleg keszul, az ezen semmit sem valtoztat.

Szoval el kene ezt a kihalt kalibert felejteni egyszer es mindorokre IMHO.

Adapterhüvely jogallasa meg szurke, en sem merem arusitani probajel es laminatum nelkul (ugy meg ertelmetlen), es ha azzal bevallottan harmatgyenge es mashova hord...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Megamax-utód

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

Döncsétekmárel hogy milyen töltényűrt rajzoljak :-)

(amúgy én is a 9mm mellett vagyok)

Az elsütőszerkezet egy az egyben marad az Onestáé, csak a tok, tokfedél, dob, dobtengely lesz új. A markolat is marad a régi, ami azt is jelenti hogy az Onesta puska tusa is jó lesz rá. (Előágy persze másik kell.)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

montecarlo írta: 2020.01.26. 19:58 Double action jó lenne bele, ez az SA egy gyötrelem. Akár DAO is felőlem.
Van DA/SA meg DAO Onestám is, egyik se egy célszerű szerkezet. Egyrészt sokszori szétszedés-reszelés-összerakás után lett üzembiztos. Másrészt túl nagy a DA elsütöerő, meg messze van az elsütőbillentyű. Egy kézből jeti mancs nélkül semmit se találsz el. Mondjuk puskaként működhet, de úgy az SA is könnyen kezelhető.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2020.01.27. 07:06 Van DA/SA meg DAO Onestám is, egyik se egy célszerű szerkezet. Egyrészt sokszori szétszedés-reszelés-összerakás után lett üzembiztos. Másrészt túl nagy a DA elsütöerő, meg messze van az elsütőbillentyű. Egy kézből jeti mancs nélkül semmit se találsz el. Mondjuk puskaként működhet, de úgy az SA is könnyen kezelhető.
+1

Mindeketto megbízhatatlan volt es emberi kézzel kezelhetetlen.

(Ha mar varialni akartok, akkor előágyszán ismétlés egy egyszerű kakas-áttétellel. Pump-action revolverpuska amúgy se nagyon van a világon.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

gvass1 írta: 2020.01.27. 07:09 +1

Mindeketto megbízhatatlan volt es emberi kézzel kezelhetetlen.

(Ha mar varialni akartok, akkor előágyszán ismétlés egy egyszerű kakas-áttétellel. Pump-action revolverpuska amúgy se nagyon van a világon.)
Nem variálunk, határidő van. A külső dizájn is marad a régi.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Akkor ezek alapján nekem érdektelen ez a projekt.

Pump-action revolverpuska: HDM, létezik. A kakas-áttételnél arra gondolsz, hogy húzza fel az elsütőszerkezetet az előágyszán, mint a HDM1-nél?
Tudom, nektek nagy a tömege. Hogy áll az a projekt, amiről volt egy kép Thomasterrel, amint egy mini-HDM-en mókol ami állítólag könnyebb lenne. Nem azt kéne inkább nyomatni?

SIma revolverpuska, SA sütéssel: Onesta revolverpuska, létezik

-----------
gvass1 írta: 2020.01.27. 07:09 +1

Mindeketto megbízhatatlan volt es emberi kézzel kezelhetetlen.

(Ha mar varialni akartok, akkor előágyszán ismétlés egy egyszerű kakas-áttétellel. Pump-action revolverpuska amúgy se nagyon van a világon.)
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

gvass1 írta: 2020.01.27. 06:40 Magnumban NINCS.

Hozatni meg nem fog senki azert az 1-2 dobozért, amennyi 1 év alatt eladhato a legyartott Keseru fegyverekhez, amik veletlenul ilyennel mukodtek (Rubber Meteorite). Ha ehhez evi par tucat ilyen gigarevolver esetleg keszul, az ezen semmit sem valtoztat.

Szoval el kene ezt a kihalt kalibert felejteni egyszer es mindorokre IMHO.

Adapterhüvely jogallasa meg szurke, en sem merem arusitani probajel es laminatum nelkul (ugy meg ertelmetlen), es ha azzal bevallottan harmatgyenge es mashova hord...
1, majd én hozatok
2, van róla megfelelő papír, hogy semmi
3, az enyém akkor is olyan lesz :lol: :evil:
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Thomaster írta: 2020.01.27. 07:38 Nem variálunk, határidő van. A külső dizájn is marad a régi.
Nem tudhatjuk mit hoz a jövő, amúgy egy egyszerű mechanizmus ami csak a kakast húzza fel még működhet is.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

montecarlo írta: 2020.01.27. 08:06 Akkor ezek alapján nekem érdektelen ez a projekt.


SIma revolverpuska, SA sütéssel: Onesta revolverpuska, létezik

-----------
LétezETT.
Csak éppen hónapok óta nem kapható:-((((

Új - bizonytalan - fejlesztések helyett a keresett, meglevő termékeket kéne érdemi mennyiségben gyártani. De asszem ez a topik pont nem erről szól:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

gvass1 írta: 2020.01.27. 09:47 LétezETT.
Csak éppen hónapok óta nem kapható:-((((

Új - bizonytalan - fejlesztések helyett a keresett, meglevő termékeket kéne érdemi mennyiségben gyártani. De asszem ez a topik pont nem erről szól:-)))
Keresek vezérigazgatót is!:-)
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Korábbi szándékunkat felülvizsgálva elvetettem a február-hó 15. napjára tervezett nyitva tartást és a hozzá kapcsolódó termékek árusítását. Valóban nem szerencsés a bolt előtt sorban álló emberek látványa 2020-ban, ezért minden marad a régiben! Amint elkészül valamely termékünk azt feltesszük a facera, igény esetén ide is, és ameddig el nem fogy, vásárolhatóak lesznek. Benne lesz a pakliban, mivel piacgazdaság vagyunk, ha jön egy boltos kolléga nyitásra és mind elviszi, akkor más boltokból lehet beszerezni, más árakon. Köszönjük az észrevételeket, megfogadtuk.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

művek-1 írta: 2020.01.27. 11:20 Köszönjük az észrevételeket, megfogadtuk.
Szerintem itt inkább a foglalózást szorgalmazták volna, annak örültek volna, de köszönjük az infót.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

művek-1 írta: 2020.01.27. 11:20 Korábbi szándékunkat felülvizsgálva elvetettem a február-hó 15. napjára tervezett nyitva tartást és a hozzá kapcsolódó termékek árusítását. Valóban nem szerencsés a bolt előtt sorban álló emberek látványa 2020-ban, ezért minden marad a régiben! Amint elkészül valamely termékünk azt feltesszük a facera, igény esetén ide is, és ameddig el nem fogy, vásárolhatóak lesznek. Benne lesz a pakliban, mivel piacgazdaság vagyunk, ha jön egy boltos kolléga nyitásra és mind elviszi, akkor más boltokból lehet beszerezni, más árakon. Köszönjük az észrevételeket, megfogadtuk.
Szerintem is ez a legtisztább.
A rozsdamentes Pitbullból hány darab várható?

Illetve: nincs tervben a Robber Meteorite gyártása?
Az már elég "gyűjtői" áron megy, és egy igen hatékony otthonvédelmi eszköz.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

WildBear23 írta: 2020.01.27. 11:44 Szerintem is ez a legtisztább.
A rozsdamentes Pitbullból hány darab várható?

Illetve: nincs tervben a Robber Meteorite gyártása?
Az már elég "gyűjtői" áron megy, és egy igen hatékony otthonvédelmi eszköz.
ROBBER Meteorite :lol: :lol: :lol:
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Thomaster írta: 2020.01.27. 12:09 ROBBER Meteorite :lol: :lol: :lol:
Igen, ez lenne a neve a Thomaster által áttervezett Rubber Meteorite -nek.. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Fortitu írta: 2020.01.27. 11:41 Szerintem itt inkább a foglalózást szorgalmazták volna, annak örültek volna, de köszönjük az infót.
Már a face-n is kiosztottak, lehet, hogy visszafogjuk a későbbiekben a kommunikációt, nincs emberem aki csinálná, és ha elrontja az én hozzátartozóimat fogják szidni mikor felutazik 200 km-t és kiderül, hogy a másik Kovács János kapta.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

WildBear23 írta: 2020.01.27. 11:44 Szerintem is ez a legtisztább.
A rozsdamentes Pitbullból hány darab várható?

Illetve: nincs tervben a Robber Meteorite gyártása?
Az már elég "gyűjtői" áron megy, és egy igen hatékony otthonvédelmi eszköz.
40 darab majd egyszer.
Nincs, nehezen gyártható volt és csak nyomott árakon, nyereség nélkül lehetett eladni, mindenki, mindent gombokért szeretne extra minőségben aranyból.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Köszönöm!

Az acél Pitbullból mennyi várható?
(Csak hogy mennyire kell sietni a nyitásra. :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: sodoma »

művek-1 írta: 2020.01.27. 12:53 40 darab majd egyszer.
Nincs, nehezen gyártható volt és csak nyomott árakon, nyereség nélkül lehetett eladni, mindenki, mindent gombokért szeretne extra minőségben aranyból.
azert a foglalózás nem kvantumfizika! sima tel.szám vagy egyeb szam alapjan beazonosithato az ember
persze h háborognak, mert felutaznak vidékről koppra, masnap meg ott van a vaterán a cucc.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2020.01.27. 13:08 Köszönöm!

Az acél Pitbullból mennyi várható?
(Csak hogy mennyire kell sietni a nyitásra. :)
"40 darab majd egyszer."
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

WildBear23 írta: 2020.01.27. 13:08 Köszönöm!

Az acél Pitbullból mennyi várható?
(Csak hogy mennyire kell sietni a nyitásra. :)
Nincs nyitástól, ha lesz feltesszük. Jutni fog , nem hinném, hogy nagyon szétkapkodnák a Cnc-s emelt.
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

sodoma írta: 2020.01.27. 13:12 azert a foglalózás nem kvantumfizika! sima tel.szám vagy egyeb szam alapjan beazonosithato az ember
persze h háborognak, mert felutaznak vidékről koppra, masnap meg ott van a vaterán a cucc.
Ne essünk túlzásba , semmiféle vatera, Combat, Férfiak Játékboltja, Önvédelmi Boltok, Majet Bt, Nimrod Derringer stb.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

művek-1 írta: 2020.01.27. 13:19 Nincs nyitástól, ha lesz feltesszük. Jutni fog , nem hinném, hogy nagyon szétkapkodnák a Cnc-s emelt.
Köszönöm.
Egy vidéki fórumtárs kért hogy vegyek neki is egyet, és küldjem el futárral.
Ezért kérdeztem rá, mert ha nagyon szűkös a darabszám, akkor nem szeretném ha a sorban mögöttem lévők meglincselnének mert kettő darabot veszek. :-)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

WildBear23 írta: 2020.01.27. 13:30 Köszönöm.
Egy vidéki fórumtárs kért hogy vegyek neki is egyet, és küldjem el futárral.
Ezért kérdeztem rá, mert ha nagyon szűkös a darabszám, akkor nem szeretném ha a sorban mögöttem lévők meglincselnének mert kettő darabot veszek. :-)
Nem lesz ilyen még mostanában, ha februárban kint lesz az első 10 darab, én elégedett leszek.
Route.66
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2018.06.19. 23:53

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Route.66 »

művek-1 írta: 2020.01.27. 13:21 Ne essünk túlzásba , semmiféle vatera, Combat, Férfiak Játékboltja, Önvédelmi Boltok, Majet Bt, Nimrod Derringer stb.

Bocsánat, 11 óra 20 perckor picit mást olvastuk. Most, akkor az utolsó "parancs" lépett életbe?
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

művek-1 írta: 2020.01.27. 11:20 Korábbi szándékunkat felülvizsgálva elvetettem a február-hó 15. napjára tervezett nyitva tartást és a hozzá kapcsolódó termékek árusítását. Valóban nem szerencsés a bolt előtt sorban álló emberek látványa 2020-ban, ezért minden marad a régiben! Amint elkészül valamely termékünk azt feltesszük a facera, igény esetén ide is, és ameddig el nem fogy, vásárolhatóak lesznek. Benne lesz a pakliban, mivel piacgazdaság vagyunk, ha jön egy boltos kolléga nyitásra és mind elviszi, akkor más boltokból lehet beszerezni, más árakon. Köszönjük az észrevételeket, megfogadtuk.
Megint elengedtél egy jó bevételi forrást!
Lehetett volna árulni VIP jegyeket az üzlet fölötti emeleti ablakoknál lévő "páholyba", magas áron, pattogatott kukoricával és cukormentes Colával, a reggeli nyitást megelőző gladiátor-harc megtekintéséhez.
Esetleg fogadásokat is lehetett volna kötni jó pénzért a nyitás előtt 10 perccel való lezárásig.
Áááhhhhhh, semmi üzleti érzék nincs benned! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ezt nem lehetett kihagyni, így remélem sértődés nélkül helyén kezeled a poént! ;)
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Dönci62 írta: 2020.01.27. 17:59 Megint elengedtél egy jó bevételi forrást!
Lehetett volna árulni VIP jegyeket az üzlet fölötti emeleti ablakoknál lévő "páholyba", magas áron, pattogatott kukoricával és cukormentes Colával, a reggeli nyitást megelőző gladiátor-harc megtekintéséhez.
Esetleg fogadásokat is lehetett volna kötni jó pénzért a nyitás előtt 10 perccel való lezárásig.
Áááhhhhhh, semmi üzleti érzék nincs benned! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ezt nem lehetett kihagyni, így remélem sértődés nélkül helyén kezeled a poént! ;)
Komolyra véve a szót!
Lapát IZS-ből készült Godfather 19M és a török sörétesből átalakított 5,5 mm-es lövedékű 6 mm-es startpatron meghajtású céllövő puska mikorra várható?
művek-1

Re: Hazai gyártású nem-halálos fegyverek

Hozzászólás Szerző: művek-1 »

Route.66 írta: 2020.01.27. 17:51 Bocsánat, 11 óra 20 perckor picit mást olvastuk. Most, akkor az utolsó "parancs" lépett életbe?
Igen, nem lesz sorállás, kakaskodás, ha elkészül valami feltesszük és lehet jönni.
Lezárt