Dinamikus/szituacios loveszet

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Sparrow írta: 2020.09.07. 10:26 Sörétes steel challenge-t milyen lőszerrel érdemes lőni?
Közben itt visszakeresve, meg tovább olvasgatva az MSSZ szerint fémcélra max 4mm, de engem pont fordítva érdekelne. 21g 2mm elég erős oda?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Sparrow írta: 2020.09.07. 15:12 Közben itt visszakeresve, meg tovább olvasgatva az MSSZ szerint fémcélra max 4mm, de engem pont fordítva érdekelne. 21g 2mm elég erős oda?
Mondom úgy, hogy eddig nem sok steel challenge versenyen voltam, de fémre lőttem már. Chokekkal szerintem elég lehet, amúgy 24g-ost néznék minimum. Cylinderes csővel én személy szerint 28g-os trap lőszerrel mennék.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Fortitu írta: 2020.09.07. 15:24 Mondom úgy, hogy eddig nem sok steel challenge versenyen voltam, de fémre lőttem már. Chokekkal szerintem elég lehet, amúgy 24g-ost néznék minimum. Cylinderes csővel én személy szerint 28g-os trap lőszerrel mennék.
Logikus... A choke-ot eddig bele se vettem a képbe.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Cilinderes csovel 28 grammos remington soret nyero paros :D
Sparrow írta: 2020.09.07. 10:26 Sörétes steel challenge-t milyen lőszerrel érdemes lőni?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Szerintem ne csokolj, jobb a nagyobb terites.
Sparrow írta: 2020.09.07. 15:48 Logikus... A choke-ot eddig bele se vettem a képbe.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

qqriq írta: 2020.09.07. 17:45 Szerintem ne csokolj, jobb a nagyobb terites.
Sajnos a cilinderes csővégem az ajtónyitó "kompenzátor"-os (szóval tiltott), ami meg azon kívül van, az bizony feles szűkítésű...
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Akkor max imp, a mod nekem mar sok volt.
Vagy ha gyors es pontos vagy akkor mindegy :)
Sparrow írta: 2020.09.07. 18:01 Sajnos a cilinderes csővégem az ajtónyitó "kompenzátor"-os (szóval tiltott), ami meg azon kívül van, az bizony feles szűkítésű...
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

En inkabb 32 mint 28 grammossal szoktam, loni, de en ebben is orult vagyok. :-)
De legalabb cilinderes csobol.

Feles szukites eseten foleg esszerubb a 21 vagy 24 gramm, hiszen a nagyobb szukites azt jelenti, hogy ara'nyaiban tobb soret kerul a celzott terulet kozepso 20 cm-ere, mas szoval ugyanannyi tomegu soret celba juttatasahoz kevesebb ossztomeg is eleg.

En nem vettem eszre elonyet a nagyobb soretszemnek steel-challengre, hiszen kisebb soretbol tobb darab van, soretszem merettol fuggetlenul ugyanakkora tomeg fog a celba csapodni. Elmeletben a kisebb soret jobban vesziti az energiajat, de szerintem ez a steel-challenge-es lotavokon a gyakorlatban nem eszlelheto.

Bel
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Jo de Bel saigaval lo, egy pumpasbol a 32 grammos verseny eleg fajdalmas tud lenni ha nincs az ember hozzaszokva :)
bel írta: 2020.09.07. 20:06 Szia,

En inkabb 32 mint 28 grammossal szoktam, loni, de en ebben is orult vagyok. :-)
De legalabb cilinderes csobol.

Feles szukites eseten foleg esszerubb a 21 vagy 24 gramm, hiszen a nagyobb szukites azt jelenti, hogy ara'nyaiban tobb soret kerul a celzott terulet kozepso 20 cm-ere, mas szoval ugyanannyi tomegu soret celba juttatasahoz kevesebb ossztomeg is eleg.

En nem vettem eszre elonyet a nagyobb soretszemnek steel-challengre, hiszen kisebb soretbol tobb darab van, soretszem merettol fuggetlenul ugyanakkora tomeg fog a celba csapodni. Elmeletben a kisebb soret jobban vesziti az energiajat, de szerintem ez a steel-challenge-es lotavokon a gyakorlatban nem eszlelheto.

Bel
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2020.09.07. 20:06 Szia,

En inkabb 32 mint 28 grammossal szoktam, loni, de en ebben is orult vagyok. :-)
De legalabb cilinderes csobol.

Feles szukites eseten foleg esszerubb a 21 vagy 24 gramm, hiszen a nagyobb szukites azt jelenti, hogy ara'nyaiban tobb soret kerul a celzott terulet kozepso 20 cm-ere, mas szoval ugyanannyi tomegu soret celba juttatasahoz kevesebb ossztomeg is eleg.

En nem vettem eszre elonyet a nagyobb soretszemnek steel-challengre, hiszen kisebb soretbol tobb darab van, soretszem merettol fuggetlenul ugyanakkora tomeg fog a celba csapodni. Elmeletben a kisebb soret jobban vesziti az energiajat, de szerintem ez a steel-challenge-es lotavokon a gyakorlatban nem eszlelheto.

Bel
Jaja, én is valahogy így okoskodtam. Ha boltban vásárol az ember, akkor inkább a trapot venném ilyen célra, de valszeg a skeet is full ugyanaz. Valamivel nagyobb lőtávon lehet jelentősége.
Feles szűkítéssel a 21g-os is jó lehet, csak hát pontosabban kell célozni. Ha az áll otthon hegyekben, akkor szerintem jó lesz az. A kisebb visszarúgás lehet kárpótol is a kisebb terítésért.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A Pandur verseny videoi felkerultek a foto.belse.hura.

Szerintem ez volt a legjobb palya. :-)

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

2020 IDPA OB.

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

A múlt hétvégi IDPA OB. videóm.

https://www.youtube.com/watch?v=gBbuP3DVUrM
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Jok lettek a videok!

A 6. 7. palyan miert nem sikerult a csoretoltes?
Tul gyorsan ment elore a szan?

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2020.09.14. 12:14 Szia,

Jok lettek a videok!

A 6. 7. palyan miert nem sikerult a csoretoltes?
Tul gyorsan ment elore a szan?

Bel
Szerintem előbb lenyomta a szánakasztót és csak utána ment a helyére a tár. Háromszor láttam azt hiszem a vidiben. Vagy más okozta a gondot?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Fortitu írta: 2020.09.14. 12:59 Szerintem előbb lenyomta a szánakasztót és csak utána ment a helyére a tár. Háromszor láttam azt hiszem a vidiben. Vagy más okozta a gondot?
Nem használom a szánakasztót.. Belnek lesz igaza, túl gyorsan ment előre a szán, de ha edzésen majd előfordul akkor jobban megvizsgálom, verseny közben nem éreztem fontosnak kideríteni :D
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: 2020 IDPA OB.

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2020.09.14. 10:28 A múlt hétvégi IDPA OB. videóm.

https://www.youtube.com/watch?v=gBbuP3DVUrM
Gratula HCZoli, jók lettek a videók, és a teljesítés is meggyőző. Sokat mond el, ki hogyan - és főleg milyen gyorsan - kezeli a váratlan helyzeteket, akadályt. Riszpekt :!:

Az egykezes pályákkal kapcsolatban megkérdezhetem, hogy miért döntöd meg a fegyvert oldalirányban? Gyenge kéznél értem, a változatlan domináns szem miatt én így csinálom (inkább ösztönösen, sem mint tudatosan), de erős kéznél nem. Vagy pedig “szemet váltok”, akkor pedig egyik kéznél sem szoktam.

Kényelmesebb, vagy stabilabb így? Megszokás? Mindig tanul az ember. Köszi!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: 2020 IDPA OB.

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2020.09.14. 22:34 Gratula HCZoli, jók lettek a videók, és a teljesítés is meggyőző. Sokat mond el, ki hogyan - és főleg milyen gyorsan - kezeli a váratlan helyzeteket, akadályt. Riszpekt :!:

Az egykezes pályákkal kapcsolatban megkérdezhetem, hogy miért döntöd meg a fegyvert oldalirányban? Gyenge kéznél értem, a változatlan domináns szem miatt én így csinálom (inkább ösztönösen, sem mint tudatosan), de erős kéznél nem. Vagy pedig “szemet váltok”, akkor pedig egyik kéznél sem szoktam.

Kényelmesebb, vagy stabilabb így? Megszokás? Mindig tanul az ember. Köszi!
Szia!

Köszi.
Gyenge kéz: jobb szem domináns, igen.
Erős kéz: a céláthelyezést nem csak fordulásból csináltam , hanem a karomat is hoztam beljebb és olyankor fordul befelé a kéz az ízületek miatt.
Ha lazán felemeled a karod akkor kicsit befelé fordulva van a kezed, a vállnak így kényelmes, laza a vállízület... ez jött elő nálam is, nem fordultam ki eléggé...
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: 2020 IDPA OB.

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2020.09.15. 06:51 Szia!

Köszi.
Gyenge kéz: jobb szem domináns, igen.
Erős kéz: a céláthelyezést nem csak fordulásból csináltam , hanem a karomat is hoztam beljebb és olyankor fordul befelé a kéz az ízületek miatt.
Ha lazán felemeled a karod akkor kicsit befelé fordulva van a kezed, a vállnak így kényelmes, laza a vállízület... ez jött elő nálam is, nem fordultam ki eléggé...
Köszi. Megnéztem jobban, és tényleg! Magamtól is rájöhettem volna. Gyenge kéznél nagyobb, és fix a dőlésszög. Erősnél enyhébb szögből indul, és fokozatosan "komolyodik", ahogy elfordulsz. A héten kipróbálom.

Gugliztam egy kicsit, how to. Szilárd biofizikai alapokra fekteve :D eddig ez az okfejtés tünt a leglogikusabbnak:
https://www.youtube.com/watch?v=s0PNAMkipYA
Annyi biztos, hogy az eddigi beállásom nem jó, egykezesnél mindig "párbajozó" pózt vettem fel, nyugger navyseal szerint nem ez az optimális. Teszteljük. A lőlap nem hazudik! ;)

Petya
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: 2020 IDPA OB.

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2020.09.15. 22:32 Köszi. Megnéztem jobban, és tényleg! Magamtól is rájöhettem volna. Gyenge kéznél nagyobb, és fix a dőlésszög. Erősnél enyhébb szögből indul, és fokozatosan "komolyodik", ahogy elfordulsz. A héten kipróbálom.

Gugliztam egy kicsit, how to. Szilárd biofizikai alapokra fekteve :D eddig ez az okfejtés tünt a leglogikusabbnak:
https://www.youtube.com/watch?v=s0PNAMkipYA
Annyi biztos, hogy az eddigi beállásom nem jó, egykezesnél mindig "párbajozó" pózt vettem fel, nyugger navyseal szerint nem ez az optimális. Teszteljük. A lőlap nem hazudik! ;)

Petya
Azt elfelejtettem írni, hogy célfókusszal és két nyitott szemmel lövök ezeken a távolságokon.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Az IDPA vilagbajnoksagra mar lehet jelentkezni!

Oktober 23-an Jaszfelsoszentgyorgyon lesz megrendezve. :-)

Termeszetesen ez egy "posta" verseny, ami azt jelenti, hogy nem csak itt lesz megrendezve, hanem a vilag sok masik pontjan is, a vegen osszegzesre kerulnek az eredmenyek. A nevezesi dij fixen 40 USD, amibol 15 USD-t a vilagszovetseg kap meg.

Bel
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

bel írta: 2020.09.16. 13:12 Sziasztok,

Az IDPA vilagbajnoksagra mar lehet jelentkezni!

Oktober 23-an Jaszfelsoszentgyorgyon lesz megrendezve. :-)

Termeszetesen ez egy "posta" verseny, ami azt jelenti, hogy nem csak itt lesz megrendezve, hanem a vilag sok masik pontjan is, a vegen osszegzesre kerulnek az eredmenyek. A nevezesi dij fixen 40 USD, amibol 15 USD-t a vilagszovetseg kap meg.

Bel
Szia Bel
Lesz lehetőség 5x5 lőni?
Van 1 perverz elképzelésem, és revolverrel lőném a meccset.
Itt jegyezném meg, jó lenne, ha ezt a Classic revolver stílust többen kipróbálnák!
Köszi
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Kajler
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2018.06.15. 12:52

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kajler »

Kolonics írta: 2020.09.16. 13:55 Szia Bel
Lesz lehetőség 5x5 lőni?
Van 1 perverz elképzelésem, és revolverrel lőném a meccset.
Itt jegyezném meg, jó lenne, ha ezt a Classic revolver stílust többen kipróbálnák!
Köszi
Hogy ez mekkora otlet!! vilagverseny tobb helyszinen... :-)))

@Bel: Gyorsan ragoogliztam mi ez a postal match, es en ezt talaltam rola: https://www.idpa.com/idpa-2020-national ... tal-match/ viszont itt 50USD minimum dijrol irnak. Melyik a jo info?

En is orulnek neki, ha addig valaki szervezne egy 5x5-ot... teljes volna az orom, ha Pesten lenne, vagy mar igy is tul sokat kerek?!... ;-)

En mar tamogattam is 1 jelentkezessel a REV diviziot! 8-D Erdekes tapasztalattal lesz gazdagabb barki, aki kiprobalja... nagyon mas mint a felauto... de elismerem hogy nem mindenkinek valo...
üdv.: Kajler
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Itt 40 USD-t irnak (lehet, hogy csak bejelentkezes utan megnyithato).

Az elso meghirdeteskor 50 USD volt a terv (ebbol 25 ment volna a vilagszovettsegnek), de aztan lejjebb vittek az arat.

Igazabol nem en szervezem, (Felho+Bibii), megkerdezem oket az 5x5-rol.

Bel
Kajler
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2018.06.15. 12:52

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kajler »

Koszi a linket! Tok jo hogy maris lehet kovetni rajta a VB allasat! :D (par karaktert vissza kellett torolni a vegerol, kulonben page not found volt..)
Ebbe mar tobbszor belefutottam, hogy az IDPA-sok nem irnak datumot a cikkekbe, es nem tudni melyik jott ki kesobb, ergo melyik az ervenyes az egymasnak ellentmondo infok kozul... de az eredmeny lista miatt valoszinu hogy az amit te kuldtel ;-)
üdv.: Kajler
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kajler írta: 2020.09.16. 14:33 Hogy ez mekkora otlet!! vilagverseny tobb helyszinen... :-)))

@Bel: Gyorsan ragoogliztam mi ez a postal match, es en ezt talaltam rola: https://www.idpa.com/idpa-2020-national ... tal-match/ viszont itt 50USD minimum dijrol irnak. Melyik a jo info?

En is orulnek neki, ha addig valaki szervezne egy 5x5-ot... teljes volna az orom, ha Pesten lenne, vagy mar igy is tul sokat kerek?!... ;-)

En mar tamogattam is 1 jelentkezessel a REV diviziot! 8-D Erdekes tapasztalattal lesz gazdagabb barki, aki kiprobalja... nagyon mas mint a felauto... de elismerem hogy nem mindenkinek valo...
remek ötlet!

+1 érdeklődés revolver divizióra. Egyszer régen csináltam már ilyet - tanusíthatom, hogy az élmény-, és stressz-faktor egyaránt sokkal magasabb, mint egy öntöltőnél. Itthon kallódik valahol 4 db gyorstöltő, a jó öreg 4" .357-es is megvan... Szóval igen :twisted:

+1 jelentkező 5x5-re. Nem csináltam még, de kifejezetten tetszik a maga puritán egyszerűségében. Benchmarkingra tökéletes - a világ méretű Gauss-görbe alatt pontosan hol is található az ember fia. Remélem, hogy lesz számomra egy külön LKNBF (lőkészség nélküli balf.sz) szegmens - valahol félúton az "közveszélyes/DQ", és a "Jerry Miculek/God Level" között - az előbbihez minden bizonnyal közelebb, mint az utóbbihoz... :lol:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Petya357 írta: 2020.09.16. 21:38 remek ötlet!

+1 érdeklődés revolver divizióra. Egyszer régen csináltam már ilyet - tanusíthatom, hogy az élmény-, és stressz-faktor egyaránt sokkal magasabb, mint egy öntöltőnél. Itthon kallódik valahol 4 db gyorstöltő, a jó öreg 4" .357-es is megvan... Szóval igen :twisted:

+1 jelentkező 5x5-re. Nem csináltam még, de kifejezetten tetszik a maga puritán egyszerűségében. Benchmarkingra tökéletes - a világ méretű Gauss-görbe alatt pontosan hol is található az ember fia. Remélem, hogy lesz számomra egy külön LKNBF (lőkészség nélküli balf.sz) szegmens - valahol félúton az "közveszélyes/DQ", és a "Jerry Miculek/God Level" között - az előbbihez minden bizonnyal közelebb, mint az utóbbihoz... :lol:
Hali
Regisztrálj, és át írom az ESP divízióm Revolverre!
Köszi
3 embernél már van értelme....
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

qqriq írta: 2020.09.07. 20:17 Jo de Bel saigaval lo, egy pumpasbol a 32 grammos verseny eleg fajdalmas tud lenni ha nincs az ember hozzaszokva :)
Csak a feedback kedvéért (ha már kérdezgettem) 2mm (9-es szamozas, nem volt nagyobb a boltban pont) 28g 12/70 melior feles szűkítéssel M870-bol jól vizsgázott steel challengen. 23 méteren még borított, és egy trükkös közeli megállítón csak egyszer csinált vétlen döntést (és 30mp-t) :-)

Mod: szóhasználat
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kolonics írta: 2020.09.18. 14:27 Hali
Regisztrálj, és át írom az ESP divízióm Revolverre!
Köszi
3 embernél már van értelme....
OK intézem!
Petya
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Petya357 írta: 2020.09.20. 22:39 OK intézem!
Petya
Szia

Nemzetközi IDPA versenyengedélyed van?
Annak hiányában sajnos nem tudsz majd versenyezni, mert nemzetközi a verseny.....
5x5 -re lesz ott helyben lehetőség....
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kolonics írta: 2020.09.21. 13:01 Szia

Nemzetközi IDPA versenyengedélyed van?
Annak hiányában sajnos nem tudsz majd versenyezni, mert nemzetközi a verseny.....
5x5 -re lesz ott helyben lehetőség....
B+ :o
köszönöm Kolonics sporttárs, hogy szóltál. Ha ez így van, akkor most minden bizonnyal off :(

Mondjuk nekem még mindig nem 100% egyértelmű, hogy ez mit takar:
"Rendezési hozzájárulás 40 USD, vagyis 12000 Ft (előzetesen regisztráltaknak nemzetkozi IDPA versenyengedellyel), helyszíni regisztráció (ha van szabad hely) 13000 Ft " az egyik - számomra szimpatikus :lol: - értelmezés az, hogy a versenyengedély csak az előzetes regisztrációhoz, ergó, a garantált helyhez kell. Ha ez igaz, akkor egy ezressel drágábban még mindig lehet értelme lemenni nemz. versenyengedély nélkül is - vállalva a kockázatot, hogy nem marad hely. Jól értem? Help pls. Az nem érdekel, hogy elküldik-e, vagy sem az eredményeimet Amerikába.

Ha jól értem, hogy mi mivel jár, és lesz 5x5, akkor nekem belefér a kockázat - biztosan nem fogok unatkozni, le lehet tolni a plusz programot öntöltővel és revoverrel is, stb. Még ha le is csúszok az fő attrakcióról, a nemzetközi versenyről, attól még lehet sportbaráti kapcsolatokat létesíteni, ill ápolni. és marad időm a nálam ügyesebbeket nézni - van még mit tanúlnom. Mostanában inkább pontlövő versenyekre jártam - ez meg is látszik...

Magáról a Jaszfelsőszentgyörgyi lőtérről pedig az edzőm konkrétan ódákat zengett, kötelezően megnézendő.

Egyébként mi kell a nemzetközi IDPA versenyengedélyhez? Gondolom, hogy addig már úgysem kaparom össze, de máskor még jól jöhet. Nyilván egy minősítő verseny - bármi más? Az MDLSz tagság is feltétel, vagy opcionális? (MSLSz tag vagok).

Az utóbbi feltétellel kapcsolatban a versenykiírásban az áll, hogy 2000 forintért lehet venni napi búcsúcédulát ;) ez nagyon korrekt hozzáállás.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Pici pontositas: nemzetkozi versenyengedely nelkul is lehet elozetesen regisztralni, de ekkor 13 000 Ft a nevezesi dij (javasolt ekkor is regisztralni). Es persze erre jon ra a +2000 Ft napi versenyengedely az MDLSZnek.

Es igen, jol irta Kolonics: lesz 5x5. (Latszik, hogy nem en vagyok a rendezo, o hamarabb tudta a valaszt. :-))

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2020.09.21. 17:21 Szia,

Pici pontositas: nemzetkozi versenyengedely nelkul is lehet elozetesen regisztralni, de ekkor 13 000 Ft a nevezesi dij (javasolt ekkor is regisztralni). Es persze erre jon ra a +2000 Ft napi versenyengedely az MDLSZnek.

Es igen, jol irta Kolonics: lesz 5x5. (Latszik, hogy nem en vagyok a rendezo, o hamarabb tudta a valaszt. :-))

Bel
Köszönöm Bel, korrekt, és így lesz!
Petya
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Petya357 írta: 2020.09.21. 17:39 Köszönöm Bel, korrekt, és így lesz!
Petya
IDPA.com oldalon kell regisztrálni a nemzetközi ID-ra 1 vagy 3 évre 12.000 Ft az éves ID
Erről a véleményem már korábban leírtam. :) Nekem van, támogatom ennyivel is a szövetséget. Mivel a Posta meccs nemzetközi szinten sorol be, így javasolt a megléte. Attól még, hogy nincs lesz összehasonlítási alap, de jó ha van ....
Utolsó pillanatig el ehet dönteni mivel versenyzel.
ESP-ben gondolkodom még, de mivel a vírus beütött így nekem is csak a 2019 jűsiusi minősítésem van meg arra, szóval azt is újra kell lőni.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: vato »

Petya357 írta: 2020.09.21. 16:47 ....

Magáról a Jaszfelsőszentgyörgyi lőtérről pedig az edzőm konkrétan ódákat zengett, kötelezően megnézendő.
.
.
.
A jászsági texas :mrgreen: jó hely ;)
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A foto.belse.hura felkerultek a Frommer kupa by Bibii IDPA OB felvetelei.

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Kőbányáról forgatott az Itthon vagyok című műsor, minket is megkerestek.
Szóval "benne vagyok a tv-ben"


https://mediaklikk.hu/video/itthon-vagy ... 2-i-adas/

13:00-tól kb.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

IDPA European Championship 2020

Véget ért a verseny! Kicsiny csapatunk becsülettel küzdött! A 14 pálya és a minimum 194 lövés kemény kihívás volt. Kizárás nélkül, minden versenyzőnk a felső harmadban zárta a versenyt.

Győry Viktor
CCP divízió 4. hely
CCP sharpshooter class 1. hely

Illés Tamás
SSP divízió 35. hely
SSP sharpshooter 8. hely

Tatár Zsolt Dzsó
SSP divízió 42. hely
SSP sharpshooter 10. hely
GRATULÁLUNK!
Csatolmányok
eb 1.jpg
eb 1.jpg (70.97 KiB) Megtekintve 32035 alkalommal
eb 2.jpg
eb 2.jpg (94.28 KiB) Megtekintve 32035 alkalommal
eb 3.jpg
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Gratula mindenkinek!

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Gratula a csapatnak!
HCZoli írta: 2020.10.04. 17:59 IDPA European Championship 2020

Véget ért a verseny! Kicsiny csapatunk becsülettel küzdött! A 14 pálya és a minimum 194 lövés kemény kihívás volt. Kizárás nélkül, minden versenyzőnk a felső harmadban zárta a versenyt.

Győry Viktor
CCP divízió 4. hely
CCP sharpshooter class 1. hely

Illés Tamás
SSP divízió 35. hely
SSP sharpshooter 8. hely

Tatár Zsolt Dzsó
SSP divízió 42. hely
SSP sharpshooter 10. hely
GRATULÁLUNK!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Azt a leborult szivarvégit neki.....
;) ;) ;)
"..."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Mai Globus Lövész Klub IDPA Stayin alive 3. versenyvideóm:

https://www.youtube.com/watch?v=tDFFpzmkQsI
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kolonics írta: 2020.09.21. 19:33 IDPA.com oldalon kell regisztrálni a nemzetközi ID-ra 1 vagy 3 évre 12.000 Ft az éves ID
Erről a véleményem már korábban leírtam. :) Nekem van, támogatom ennyivel is a szövetséget. Mivel a Posta meccs nemzetközi szinten sorol be, így javasolt a megléte. Attól még, hogy nincs lesz összehasonlítási alap, de jó ha van ....
Utolsó pillanatig el ehet dönteni mivel versenyzel.
ESP-ben gondolkodom még, de mivel a vírus beütött így nekem is csak a 2019 jűsiusi minősítésem van meg arra, szóval azt is újra kell lőni.
Sziasztok,

utolsó pillanatig nem tudtam, hogyan alakul majd az Okt 23.a, de most végre úgy fest, hogy valóban tudok menni - regisztráltam.

Két hete 100 lövés erejéig leteszteltem a korábban látatlanban bevállalt REV koncepciót - hááát, meglepően gyengén ment forgóval. Elszoktam a Taurusom kemény DA-jától, SA-ban pedig túl lassú. A tokom sem felel meg a követelményeknek, gyorstöltő tartóból is kellene még egy.. Ezek persze mind mind megoldható, kezelhető problémák, de nálam most már annyi sebből vérzik az REV téma, hogy CCP lesz, nem ugrálok - bocs Kolonics sporttárs!

1 squad, 10:00. Ezzel a beosztással értelemszerűen 13:00-ra végzünk, ha jól olvasom a kiírást? Mikor lesz az 5x5? Gondolom, a 13:00-kor kezdődő 2. hullám 😉 vége után? Sajnos 16:00-kor le kell lépnem, nem tudok tovább maradni, úgyhogy az 5x5 még nem biztos.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Thunder »

Sziasztok,

tud segiteni vki, hogy MSSZ minosito mikor es hol lesz november folyaman .223 karabely (nagy kaliberre)?
Szeretnek meg iden vasarolni a meg konnyebb feltetelekkel karabelyt es ehhez meg kell lonom ezt :)
Vizimalac
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2018.09.09. 10:55

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Vizimalac »

Thunder írta: 2020.10.21. 23:59 Sziasztok,

tud segiteni vki, hogy MSSZ minosito mikor es hol lesz november folyaman .223 karabely (nagy kaliberre)?
Szeretnek meg iden vasarolni a meg konnyebb feltetelekkel karabelyt es ehhez meg kell lonom ezt :)
Például TSK Rapid Shooting minősítő verseny november 8-án.
Tokmányos Lomposzaurusz
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Thunder írta: 2020.10.21. 23:59 Sziasztok,

tud segiteni vki, hogy MSSZ minosito mikor es hol lesz november folyaman .223 karabely (nagy kaliberre)?
Szeretnek meg iden vasarolni a meg konnyebb feltetelekkel karabelyt es ehhez meg kell lonom ezt :)
Szia, nemrég mentem végig hasonló stációkon, megosztanám a tapasztalatokat

Minden bizonnyal ezt már tudod, csak a biztonság kedvéért - a nagy kalibert PCC (pistol cartridge carbine)-nel is meg lehet lőni, nem kell puskakaliberűnek lenni a versenynek, hiába .223-ast szeretnél venni! Nagykaliberű minősítés mindkettő. Ezt csak azért mondom, mert nagyon sok lőtéren nem lehet puskalőszerrel lőni, és emiatt versenyeken is alul van reprezentálva a „valódi puska”. PCCvel is pontosan ugyanolyan minősítést lehet szerezni, az MSSznek tökmindegy, és erre lénygesen több alkalom adódik.

Ha tavaly még nem volt ilyn minősítésed, akkor 15 000 forint sápot szednek (mert csak) az "időközi” minősítésért. A versenyeredmények átvezetésének is van ám egy nem kis átfutási ideje, ameddig az MSSz publikálja, ezért érdemes ezzel sietni, ill megsürgetni a szövetséget. Én Májusban (!) lőttem meg a minősítésem, és szeptemberben(!) még mindig nem volt fenn a honlapon. Ott kellet ütnöm az asztalt, hogy keressék ki a papír alapú versenyeredményt, mert másképpen megszívom. Frusztráló élmény volt, de megoldotuk. Rekació a szövetségtől: ezek az időközi minősítések már csak ilyenek…. Erre készülj.

A másik megelepően hosszú átfutású téma a fegyvervizsga. Ha megvan golyós hosszú fegyverre, akkor pipa. Ha nincs meg, akkor ASAP érdemes helyet foglalni, mert Novemberre már lehet, hogy be is teltek a helyek, legalábbis Budapesten biztosan. Viszga nélkül pedig nem írják be. Viszont a vizsgapapírt ott helyben kézbe kapod.

Versenynek tökéletes a Vizimalac sporttárs által megadott. Illetve itt lehet még böngészni: https://www.hunshooting.hu/calendar/month Érdemes belehúzni, mert simán ki lehet csúszni ilyn-olyn fetételekkel a határidőből.

Sok szerencsét! Ha bármi más kérdésed van, szívesen segítek - még frissek az élmények. :D
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Kolonics
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 520
Csatlakozott: 2018.06.02. 09:01

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kolonics »

Petya357 írta: 2020.10.21. 22:30 Sziasztok,

utolsó pillanatig nem tudtam, hogyan alakul majd az Okt 23.a, de most végre úgy fest, hogy valóban tudok menni - regisztráltam.

Két hete 100 lövés erejéig leteszteltem a korábban látatlanban bevállalt REV koncepciót - hááát, meglepően gyengén ment forgóval. Elszoktam a Taurusom kemény DA-jától, SA-ban pedig túl lassú. A tokom sem felel meg a követelményeknek, gyorstöltő tartóból is kellene még egy.. Ezek persze mind mind megoldható, kezelhető problémák, de nálam most már annyi sebből vérzik az REV téma, hogy CCP lesz, nem ugrálok - bocs Kolonics sporttárs!

1 squad, 10:00. Ezzel a beosztással értelemszerűen 13:00-ra végzünk, ha jól olvasom a kiírást? Mikor lesz az 5x5? Gondolom, a 13:00-kor kezdődő 2. hullám 😉 vége után? Sajnos 16:00-kor le kell lépnem, nem tudok tovább maradni, úgyhogy az 5x5 még nem biztos.
Szia
Semmi gond, én sajnos nem tudok résztvenni, ezt jeleztem a szervezőknek.
Azért jó lövöldözést.
“ It Pays To Be A Winner “ by US NAVY SEAL
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Elkeszultek a novemberi SAS versenyhez keszult palyarajzai.

November 21-en szombaton lesz a verseny Gyalon.
Sok kicsi gyors-porgos-realis palya: 11 palya 54 loves.

Hogy ne legyenek a lofegyverek nagyon demonizalva, ezert a palyak kozott lesz 4 olyan, ahol nem-lofegyveres tamadot kell lekuzdeni, meg mielott megolne minket es masokat. Mivel mind a 4 megtortent eset, ezert konkret datummal, helyszinnel, tovabbi leirast tartalmazo linkkel vannak ezek a palyaleirasok.

Egyebkent a palyak ismerosek lehetnek, mert a koronavirus miatt elmaradt korabbi verseny palyai vannak tobbsegeben felhasznalva, de azert persze plusz palyak is bekerultek, mivel addigra nagyobb lesz a Gemini loter.

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2020.10.22. 15:16 Sziasztok,

Elkeszultek a novemberi SAS versenyhez keszult palyarajzai.

November 21-en szombaton lesz a verseny Gyalon.
Sok kicsi gyors-porgos-realis palya: 11 palya 54 loves.

Hogy ne legyenek a lofegyverek nagyon demonizalva, ezert a palyak kozott lesz 4 olyan, ahol nem-lofegyveres tamadot kell lekuzdeni, meg mielott megolne minket es masokat. Mivel mind a 4 megtortent eset, ezert konkret datummal, helyszinnel, tovabbi leirast tartalmazo linkkel vannak ezek a palyaleirasok.

Egyebkent a palyak ismerosek lehetnek, mert a koronavirus miatt elmaradt korabbi verseny palyai vannak tobbsegeben felhasznalva, de azert persze plusz palyak is bekerultek, mivel addigra nagyobb lesz a Gemini loter.

Bel
14-ére be van írva egy verseny a naptáramba, ez abból lett?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Igen, sajnos 14-en meg nem lesz kesz a loter teljesen.

Bel
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Thunder »

Petya357 írta: 2020.10.22. 10:59 Szia, nemrég mentem végig hasonló stációkon, megosztanám a tapasztalatokat

Minden bizonnyal ezt már tudod, csak a biztonság kedvéért - a nagy kalibert PCC (pistol cartridge carbine)-nel is meg lehet lőni, nem kell puskakaliberűnek lenni a versenynek, hiába .223-ast szeretnél venni! Nagykaliberű minősítés mindkettő. Ezt csak azért mondom, mert nagyon sok lőtéren nem lehet puskalőszerrel lőni, és emiatt versenyeken is alul van reprezentálva a „valódi puska”. PCCvel is pontosan ugyanolyan minősítést lehet szerezni, az MSSznek tökmindegy, és erre lénygesen több alkalom adódik.

Ha tavaly még nem volt ilyn minősítésed, akkor 15 000 forint sápot szednek (mert csak) az "időközi” minősítésért. A versenyeredmények átvezetésének is van ám egy nem kis átfutási ideje, ameddig az MSSz publikálja, ezért érdemes ezzel sietni, ill megsürgetni a szövetséget. Én Májusban (!) lőttem meg a minősítésem, és szeptemberben(!) még mindig nem volt fenn a honlapon. Ott kellet ütnöm az asztalt, hogy keressék ki a papír alapú versenyeredményt, mert másképpen megszívom. Frusztráló élmény volt, de megoldotuk. Rekació a szövetségtől: ezek az időközi minősítések már csak ilyenek…. Erre készülj.

A másik megelepően hosszú átfutású téma a fegyvervizsga. Ha megvan golyós hosszú fegyverre, akkor pipa. Ha nincs meg, akkor ASAP érdemes helyet foglalni, mert Novemberre már lehet, hogy be is teltek a helyek, legalábbis Budapesten biztosan. Viszga nélkül pedig nem írják be. Viszont a vizsgapapírt ott helyben kézbe kapod.

Versenynek tökéletes a Vizimalac sporttárs által megadott. Illetve itt lehet még böngészni: https://www.hunshooting.hu/calendar/month Érdemes belehúzni, mert simán ki lehet csúszni ilyn-olyn fetételekkel a határidőből.

Sok szerencsét! Ha bármi más kérdésed van, szívesen segítek - még frissek az élmények. :D

Köszi mindkettőtöknek Vizimalac es Petya!!!
Ez a TSK tényleg ideális lenne és hasznos info, hogy sima 9mm-el meg lehet lőni és nem kell olyan puska pályát keresni, ahol .223-mal lehet lőni ...

Fegyvervizsgám megvan hosszú golyósra, még anno csináltam - de olyan rég volt, hogy nem tudom, hogy én kaptam erről van bizonyítványt és azt kell prezentálni vagy ők meg tudják nézni online adatbázisban, hogy ez nálam pipa?
Másik kérdésem, hogy mivel ugye nincs ilyen fegyverem, mivel tudom meglőni? Persze jó lenne kicsit a minősítő előtt barátkozni a vassal, hogy ne szüzen vegyem kézbe. Erre esetleg vmi ötlet?
Amenniyre kevés helyen lehet .223-mal lőni, végül lehet, hogy mégis PCC lesz a befutó, prakitus okoból. A vicc, hogy ahogy kipróbáltam jó párat .223 karabélyból meg PCC-ből is, sokkal kisebb a hátrarúgása a nagyobb vasnak és könnyebb duplázni, célon tartani. Azért ez egy furcsa felismrés volt :)

Utolsó kérdés: ha átcsúszom jövőre az ügyintézéssel, engedélyekkel és egy sima 14 vagy 16 colos csövű karabély lenne a befuto, tényleg fegyverszobát kell kialakítanom itthon, riasztóval??
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Thunder írta: 2020.10.22. 19:52 Másik kérdésem, hogy mivel ugye nincs ilyen fegyverem, mivel tudom meglőni? Persze jó lenne kicsit a minősítő előtt barátkozni a vassal, hogy ne szüzen vegyem kézbe. Erre esetleg vmi ötlet?

Utolsó kérdés: ha átcsúszom jövőre az ügyintézéssel, engedélyekkel és egy sima 14 vagy 16 colos csövű karabély lenne a befuto, tényleg fegyverszobát kell kialakítanom itthon, riasztóval??
Klubfegyverrel tudod meglőni saját fegyver hiányában a minősítést. És még verseny előtt érdemes gyakorolni a klubfegyverrel, akár többször is.

A jövőre átcsúszás viszont úgymond határeset: mert ami fegyverek a boltokban készleten vannak és le vannak PKLV laminálva B7-re, azok szerintem jövőre is ugyanúgy B7-ként lesznek eladva. Mert nem minősül át, ami már egyszer az, ami. Tehát nem kell gumiszoba és rendőrségre kötött riasztó hozzá. A készlet erejéig. Ami most szó szerint napról napra vészesen apad - ahogy klubtársaim reakcióját látom e törvényi változásokra vonatkozóan.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Thunder írta: 2020.10.22. 19:52 Köszi mindkettőtöknek Vizimalac es Petya!!!
Ez a TSK tényleg ideális lenne és hasznos info, hogy sima 9mm-el meg lehet lőni és nem kell olyan puska pályát keresni, ahol .223-mal lehet lőni ...

Fegyvervizsgám megvan hosszú golyósra, még anno csináltam - de olyan rég volt, hogy nem tudom, hogy én kaptam erről van bizonyítványt és azt kell prezentálni vagy ők meg tudják nézni online adatbázisban, hogy ez nálam pipa?
Másik kérdésem, hogy mivel ugye nincs ilyen fegyverem, mivel tudom meglőni? Persze jó lenne kicsit a minősítő előtt barátkozni a vassal, hogy ne szüzen vegyem kézbe. Erre esetleg vmi ötlet?
Amenniyre kevés helyen lehet .223-mal lőni, végül lehet, hogy mégis PCC lesz a befutó, prakitus okoból. A vicc, hogy ahogy kipróbáltam jó párat .223 karabélyból meg PCC-ből is, sokkal kisebb a hátrarúgása a nagyobb vasnak és könnyebb duplázni, célon tartani. Azért ez egy furcsa felismrés volt :)

Utolsó kérdés: ha átcsúszom jövőre az ügyintézéssel, engedélyekkel és egy sima 14 vagy 16 colos csövű karabély lenne a befuto, tényleg fegyverszobát kell kialakítanom itthon, riasztóval??
Vizsga bizonyítvány: ha van engedélyed, megvan náluk a másolat, egyáltalán nem fogják kérni. Ha mégis, akkor van valahol egy fiókban egy papírod, amit meg kell találni.

9mm PCC: átlalában szabad tömegzár, más a működés totál, pattog valamelyest, de egyáltalán nem veszélyes. Aztán egy 223-as lövedék 40gr, egy 9mm Luger 124gr tipikusan. No persze a sebességek, energiák tökmások, de egy AR15-nek meglepő lehet a kezdők számára mennyire nincs visszarúgása. Hangja, na az van a mindenféle csődíszekkel ;)

Idehaza a PCC mellett szól valóban a jobb kihasználhatóság, mert hány helyen is lehet rendes nagykal puskát használni? Ezekre a 25-50 méteres tipikus távokra full ugyanazt tudja, szinte ugyanazt az élményt adja, csak olcsóbb etetni, sőt ha van 9-es pisztolyod, nem is kell egy újabb fajta lőszerrel bajlódni.

Fegyverszoba: ha nem hiszed el, az már kezd valóságtagadásba csúszni, ami ekkora elmebajnál még érthető is lenne, de IGEN. Az előző komment árnyalja a képet, de IGEN, meg vagyunk szopatva!!!
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: zora »

Fortitu írta: 2020.10.22. 21:13 Vizsga bizonyítvány: ha van engedélyed, megvan náluk a másolat, egyáltalán nem fogják kérni. Ha mégis, akkor van valahol egy fiókban egy papírod, amit meg kell találni.
Tőlem mindig újra kértek mindent, amit korábban már beadtam.
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: zora »

Thunder írta: 2020.10.22. 19:52

Utolsó kérdés: ha átcsúszom jövőre az ügyintézéssel, engedélyekkel és egy sima 14 vagy 16 colos csövű karabély lenne a befuto, tényleg fegyverszobát kell kialakítanom itthon, riasztóval??
Sajnos nem elég a sima riasztó, a jogszabály távfelügyeleti rendszert ír elő.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A hetvegen lesz egy MSSz femparbaj OB, lehet nagykal puskaval is indulni.

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

zora írta: 2020.10.22. 21:17 Tőlem mindig újra kértek mindent, amit korábban már beadtam.
Hát, eltér megyénként, miért is ne térne? :p
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Thunder
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2018.08.15. 22:20

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Thunder »

zora írta: 2020.10.22. 21:23 Sajnos nem elég a sima riasztó, a jogszabály távfelügyeleti rendszert ír elő.
akkor ez reálisan havi átlag 3-6 eFt-tal szamolva, nagyon komoly fegyvertartáshoz kapcsolódó addicionális költséget jelent. Tehát nem elég, hogy adminisztrációra, versenyengedélyre, évenkénti sportorvosira több 10 eFt megy el, ezt még megfejelik 40-70 eFt távfelügyeleti riasztós kötlséggel. Bravó

Ehhez képest a csehek faszán kiálltak amellett, hogy náluk bekerüljön az alkotmányba az alanyi jogú - kvázi USA 2. amendment - fegyvertartási/viselési jog es tudtommal nagyon komoly meccset vivtak azt eu burokratakkal, hogy ezt megtarthassak. Mindezt úgy, hogy nyilvánavalóan az EU-ban egyetlen terrorcselekényt nem követtek el regisztrált vadász/sportlövő fegyverével, tehát csak a media altal felhergelt tomeg lenyugtatasara szolgal a fegyverkontroll szigoritas. Ultragaz ... :(
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: zora »

Thunder írta: 2020.10.23. 00:15 akkor ez reálisan havi átlag 3-6 eFt-tal szamolva, nagyon komoly fegyvertartáshoz kapcsolódó addicionális költséget jelent. Tehát nem elég, hogy adminisztrációra, versenyengedélyre, évenkénti sportorvosira több 10 eFt megy el, ezt még megfejelik 40-70 eFt távfelügyeleti riasztós kötlséggel. Bravó
Úgy valahogy, nekem havi 5000. Még belefér, és tulajdonképpen az egész ingatlant védi.
Szerencsétlen dolog ez, ha a villanyvasutazás vagy a csillagászat lenne a kattanásom, ugyanúgy elvinne minden mozdítható fillért, de mennyivel nyugodtabb lenne az életem.

Ja, egyébként az még pozitívum a tárolóhelyiség kialakításában, hogy a befizetett illeték mértékétől függően elfelejthető a 10/1000-es limit.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Thunder írta: 2020.10.22. 19:52 Fegyvervizsgám megvan hosszú golyósra, még anno csináltam - de olyan rég volt, hogy nem tudom, hogy én kaptam erről van bizonyítványt és azt kell prezentálni vagy ők meg tudják nézni online adatbázisban, hogy ez nálam pipa?
Elvileg igen. A gyakorlatban érhetnek meglepetések. A dupla óvszeres, bolond biztos megoldás: egy szabad órában bemenni a yardra, és kikérni a fegyver vizsga másolatot. 8 napon belül kötelesek kiállítani. Nekem díjmentesen tették, más ugyanerre 3e forintot mondott. Postázhatják is, de ismerve a magyar posta teljesítményét, jobb bemenni érte.Egy dologgal kevesebb, amiért az ember izgulhat a beiratásnál.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Jelen pillanatban az IDPA posta VB allasa:

Sass Gabor: osszetett 12. PCC 6.
Kiss Jozsef: osszetett 44. ESP 2.
Kato Peter: osszetett 48. SSP 6.
Pipcz Zsolt: osszetett 61.
Onodi Balazs: osszetett 413. Junior 3.
Barta Aliz: osszetett 494. Lady 15.

Gratula nekik, es mindenkinek aki reszt vett a versenyen!

Ugyan maga a verseny lezarult tegnap, de afenti eredmenyek meg valtozhatnak, mert meg "csak" 705 versenyzo eredmenye van fent.

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A Mikulas Kupara mar lehet jelentkezni.

Remeljuk, a virus helyzet nem rosszabbodik addig.

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

bel írta: 2020.11.01. 15:00 Sziasztok,

A Mikulas Kupara mar lehet jelentkezni.

Remeljuk, a virus helyzet nem rosszabbodik addig.

Bel
Rendes, MDLSZ IDPA verseny lesz?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

HCZoli írta: 2020.11.01. 15:32 Rendes, MDLSZ IDPA verseny lesz?
Szia,

Igen.

Bel
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

bel írta: 2020.11.01. 18:48 Szia,

Igen.

Bel
Köszi!

Megyünk.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Kép
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

bel írta: 2020.11.04. 19:00 Kép
Regisztráltam, AK klón kipucolva, lőszer élesre hegyezve ;)
A rendezvény hangulatához igazodva, még a panoráma gázmaszkot is bekészítettem - szem és vírusvédelem 2-in-1 :lol:

Kicsit megszeppentem, amikor elolvastam a squad névsort, de hát majd tanulok a nálam ügyesebbektől :? :roll:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2020.11.04. 19:00
MP40-el meg Kar98-al mikor lehet menni aprítani? :P
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Fortitu írta: 2020.11.04. 21:12 MP40-el mikor lehet menni aprítani? :P
3 hét múlva:
https://www.celeritas.hu/loveszklub/ver ... senyek-30-

Mai videó:
https://youtu.be/2cghDGeu5Ps
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Jo lett a video. :-)

Jobban meggondolva, a nem tul tavoli multban en mar lottem ott MP-40-nel IPSC versenyt. :-)
Bizonyitek. :-)

Bel
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

hmmm ez nem te voltál Bel az tuti ... Te többet löttél volna :)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Jó lett a videó, grat!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

GLOBUS IDPA Halloween Cup.

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Mai Globus IDPA Halloween Cup CCP divízióban meglőve.

https://www.youtube.com/watch?v=6snegSeCz8I
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

vato írta: 2020.11.08. 20:07 Na ezt nem néztem meg rendesen, azt hittem klasszik csővége van.. erre gondolom egyediben sok pénzért tudsz csináltatni valami kompenzátort. A gyári eléggé lángrejtőnek néz ki inkább.

Sima AK csővégre én a slant brake-t szoktam javasolni (szalámis :D ) ár érték arányban ez a legjobb szerintem, illetve még az AMD kompi is jó szerintem, olcsón megvan. Itt van egy teszt, slant brake egész jó helyen végzett..

https://www.thetruthaboutguns.com/ak-mu ... reduction/
A sportba válaszolok, mert ide jobban illik.
Köszönöm a kompenzátoros tippeket Vato!

A topiktársaktól is kérdezem - ilyen csővégre tudtok jó kompenzátort? A gyári nekem is inkább lángrejtőnek tűnik.. thx.
Csatolmányok
E2B3220C-5711-4D35-92B4-D7DE0B1DDD08.jpeg
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: GLOBUS IDPA Halloween Cup.

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

HCZoli írta: 2020.11.08. 20:19 Mai Globus IDPA Halloween Cup CCP divízióban meglőve.

https://www.youtube.com/watch?v=6snegSeCz8I
Hangulatos pályák :mrgreen: a videó is meggyőző, gratulálok!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: GLOBUS IDPA Halloween Cup.

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2020.11.08. 20:45 Hangulatos pályák :mrgreen: a videó is meggyőző, gratulálok!
Köszönjük!
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Gondolom akkor most minden verseny el fog maradni. Szóljatok légyszi, ha tudtok biztosat! Edzések mehetnek azért vajon?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
pogessor
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:10

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: pogessor »

Fortitu írta: 2020.11.09. 11:03 Gondolom akkor most minden verseny el fog maradni. Szóljatok légyszi, ha tudtok biztosat! Edzések mehetnek azért vajon?
Rákérdeztem a lőtérnél, ahová járok, s a válasz az, hogy éppen értelmezik az ügyvédek, hogy végülis most mi mit is jelent. Még semmit nem tud biztosan senki...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

pogessor írta: 2020.11.09. 12:57 Rákérdeztem a lőtérnél, ahová járok, s a válasz az, hogy éppen értelmezik az ügyvédek, hogy végülis most mi mit is jelent. Még semmit nem tud biztosan senki...
Ami a Magyar Közlönyben megjelenik majd, azt lehet értelmezni. A min.eln. nyilatkozat pusztán tájékoztatás, nem jogforrás.
Szóval a jogszabály megjelenése után lehet majd pontosabbat mondani. Azon még rengeteg múlik.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

A BelSE mindket tervezett versenye ELMARAD tekintettel a virus es jogi heyzetre. :-(

Tehat a nov.21. SAS es a dec.5 IDPA Mikulas kupa is.

ui. a pontos jogszabalyi szoveg mindegy, nem is akarok kiskapukat keresni benne: szerintem most felelotlenseg barmit is szervezni, ahol elkaphatjak az emberek a virust egymastol.

Bel
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Az elnökségi hírlevél szerint mehetnek a versenyek és edzések. Tehát innentől valóban a szervezőkön múlik, hogy mi lesz megtartva és mi nem. Személy szerint remélem, hogy még eljuthatok lőtérre idén...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: G.D »

Fortitu írta: 2020.11.11. 11:27Személy szerint remélem, hogy még eljuthatok lőtérre idén...
A vasárnapi steel-re is van még csomó üres hely.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

A héten két versenyen vettem részt. Csütörtökön a Globus IDPA Training Day 5-n, ma a BTK IPSC versenyen.
Mindkét alkalommal CZ P10C-vel lőttem. Az idei év az összeszokás része, a távoli lövéseknél még nagyon óvatos vagyok.

IDPA Training Day és BTK IPSC
[url]https://youtu.be/nPja1D12lGI
https://youtu.be/dTdcHmjDPLsI[/url
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Sziasztok,

1. Van valakinek közvetlen tapasztalata a Steiner-féle PCC konverziókkal, a BARK 9x19 fegyverekkel? Minőség, megbízhatóság, mennyire alkalmas sport PCC-nek? Semmi másra nem tervezem használni, csak sportra - emiatt fontos szempont, hogy arra viszont jó legyen 😊


2. Más: Sport PCC-nél mi az optimális csőhossz? A lövedék sebesség variációk IMHO elhanyagolhatóak, igy marad a visszarúgás, mobilitás, indexálás, stb. Nyílt irányzékkel plusz hozzájön az irányzóvonal hossza. Külföldi fórumok/gugli valahol a 10-13”+ kompenzátor közötti optimum értéket ajánlanak. Teljes konszenzus viszont nincs. A hazai viszonyokat figyelembe véve, jövőbiztosabbnak, “betiltésállóbbnak” tűnik a 12” (30 cm) fölötti csőhossz, eddig egyszerű, nem erőltetem a rövidebbeket. De van érezhető előnye/hátránya a 14”, 16”-nak? Pisztolykaliberben, sportra – nem úgy általában 😊 IPSC és IDPA rule bookokban sem láttam min, vagy max csőhossz értéket.

Előre is köszönöm jótanácsokat.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2020.11.23. 23:35 Sziasztok,

1. Van valakinek közvetlen tapasztalata a Steiner-féle PCC konverziókkal, a BARK 9x19 fegyverekkel? Minőség, megbízhatóság, mennyire alkalmas sport PCC-nek? Semmi másra nem tervezem használni, csak sportra - emiatt fontos szempont, hogy arra viszont jó legyen 😊


2. Más: Sport PCC-nél mi az optimális csőhossz? A lövedék sebesség variációk IMHO elhanyagolhatóak, igy marad a visszarúgás, mobilitás, indexálás, stb. Nyílt irányzékkel plusz hozzájön az irányzóvonal hossza. Külföldi fórumok/gugli valahol a 10-13”+ kompenzátor közötti optimum értéket ajánlanak. Teljes konszenzus viszont nincs. A hazai viszonyokat figyelembe véve, jövőbiztosabbnak, “betiltésállóbbnak” tűnik a 12” (30 cm) fölötti csőhossz, eddig egyszerű, nem erőltetem a rövidebbeket. De van érezhető előnye/hátránya a 14”, 16”-nak? Pisztolykaliberben, sportra – nem úgy általában 😊 IPSC és IDPA rule bookokban sem láttam min, vagy max csőhossz értéket.

Előre is köszönöm jótanácsokat.
2. Szerintem teljesen tökmindegy, vedd amelyik tetszik. A rövidebbel valamivel könnyebb manőverezni, de amúgy akármennyire rövid csővel is ugyanúgy fogsz boldogulni IDPA, IPSC veresenyeken.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Petya357 írta: 2020.11.23. 23:35 Sziasztok,

1. Van valakinek közvetlen tapasztalata a Steiner-féle PCC konverziókkal, a BARK 9x19 fegyverekkel? Minőség, megbízhatóság, mennyire alkalmas sport PCC-nek? Semmi másra nem tervezem használni, csak sportra - emiatt fontos szempont, hogy arra viszont jó legyen 😊
Nem konverzió, saját gyártmányuk. Amúgy ha szerencsés vagy akkor jól működik, van aki sikeresen használja Steel Challange-re.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: brh562 »

Siketesen ??? Allandoan megeloz sztem neki van legtob tapasztalata azzal a fegyverrel keresd meg Nemeth Gabort afacen 😁
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Kojak »

brh562 írta: 2020.11.24. 09:50 Siketesen ??? Allandoan megeloz sztem neki van legtob tapasztalata azzal a fegyverrel keresd meg Nemeth Gabort afacen 😁
Igen, rá gondoltam. :) Neki bevált a Bark.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Kojak írta: 2020.11.24. 09:59 Igen, rá gondoltam. :) Neki bevált a Bark.
Remek - nincs annál jobb, mint az s.k. tapasztalat!

PÜben kérhetek másfajta elérhetőséget Németh Gáborhoz pls? Nincs fészem :roll: (ez egy hosszú történet...) :D

köszönöm!
Petya
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Ha valaki a jövőben szeretne elkezdeni IPSC-t lőni:

"IPSC szakág:
Kedves Sporttársak,
Figyelembe véve a tagság különféle visszajelzéseit és konstruktív kritikáját, némileg átalakítottuk az un. Blue Line vizsgát és a hozzá kapcsolódó tematikát, hogy jobban betöltse az elvárt szerepét.
Ennek eredményeképp létrejött az: IPSC LICENC (elméleti és gyakorlati vizsga)
Ehhez összeállítottunk egy kérdés sort - egy online teszt formájában - amelyet mindenki (akár új akár tapasztalt versenyző) otthon ki tud tölteni saját időbeosztásának és preferenciáinak megfelelően. Ilyen formában, ez egyben egy tanulási ill. ismeret frissítési lehetőség mindenki számára, valamint annak a feltétele, hogy a következő évben a sportoló indulhasson IPSC versenyen.
Ezt a tesztet minden regisztrált versenyző kitöltheti, mind az új mind a tapasztaltabb sporttársak a fentebb említett szempontok érvényesülése végett.
Az elméleti részt kiegészítve összeállítottunk egy teljesen új gyakorlati feladatsort is, ami képes bizonyságot adni a vizsgázóink tudásáról. Ezt a gyakorlati sort próbáltuk oly módon megtervezni, hogy az felépíthető és teljesíthető legyen a lőterek többségén legkisebb felszerelés szükséglettel. A feladatok és teljesítésük értékelése egységes minden új versenyzőnk számára.
A tesztekben nagy hangsúlyt helyeztünk a biztonsággal kapcsolatos kérdésekre, továbbá a versenyzés fontosabb gyakorlati aspektusaira.
Reméljük érdekes és hasznos kihívásnak találjátok az új IPSC LICENC elméleti és gyakorlati tesztet, amelyhez sok sikert kívánunk!
Összegezve
- 2021.01.01-től a BlueLine megszűnik, ezáltal a BlueLine engedélyek is eltávolításra kerülnek minden versenyengedélyéről. Azt minden versenyző elveszíti.
- Azon versenyzők, akik 2019.01.01. és 2020.12.15. között sikeresen teljesítettek legalább egy IPSC versenyt, azaz aktív IPSC versenyzők, azok 2021-es évre automatikusan megkapják az IPSC LICENC-t. Tehát a Magyar IPSC Régió tagjai lesznek és indulhatnak IPSC versenyen.
- Ezen versenyzőknek a tagság megtartásának feltétele a következő évre, ha 2021-es évben sikeresen leteszi az IPSC LICENC elméleti online vizsgát.
- Mindenki más számára IPSC versenyen való induláshoz kötelező az elméleti és gyakorlati vizsga sikeres letétele
A szakág kérése
Mivel 2019.01.01. és 2020.12.15. között IPSC versenyt sikeresen teljesített versenyzők nevét és rajtengedélyszámát csak a rendezők által feltöltött eredményjegyzékekből tudjuk leszűrni, így a hibázás a kezdetekkor lehetséges. Kérjük a segítségeteket, hogy amennyiben hibát észleltek azt levélben jelezzétek felénk és igyekszünk mindent a lehető leghamarabb javítani.
Ha a fent írtakkal kapcsolatban kérdésetek merülne fel, kérem bátran keressétek a szakágat, igyekszünk mindenben a segítségetekre lenni.
DVC"

https://mdlsz.com/wp-content/uploads/20 ... 1.docx.pdf
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Kimaradt par ev, de mi ez a hulyeseg hogy a da/sa fegyvert fesztelenitve kell tokba tenni?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

qqriq írta: 2020.11.26. 18:42 Kimaradt par ev, de mi ez a hulyeseg hogy a da/sa fegyvert fesztelenitve kell tokba tenni?
A production divízióra gondoltak ez esetben, ott meg az a szabály DA/SA fegyvereknél, hogy az első lövést leeresztett kakassal revolverezve kell leadni.
Amennyiben DA/SA fegyvert standard vagy open divízióban használsz, választható az állapot.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Sziasztok,

A lövész egyesületünk MSSZ tag, értelemszerűen mindig MSSZ rajtengedélyt váltok ki, az egyesületen keresztül. 2021-től szeretném kiváltani az MDLSz rajtengedélyt IS kiváltani, az MSSZ rajtengedély mellett, DE nem szeretnék egyesületet váltani.

Mi a teendő? Közvetlenül az MDLSZt keressem, vagy mindenképpen kell még egy klub? Az MDLSZ honlapon csak szervezetek számára találtam regisztrációt. Két klub tagdíjat párhuzamosan viszont nem szeretnék fizetni, mert ezt nem használnám ki.

Nem szándékom érzékeny témákat feszegetni, pl melyik a jobb szervezet, stb – egyszerűen csak MSSZ versenyre IS, és MDLSZ versenyre IS szeretnék járni - gazdaságosan, klubváltás nélkül. Pls help.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Petya357 írta: 2020.11.26. 20:59 Sziasztok,

A lövész egyesületünk MSSZ tag, értelemszerűen mindig MSSZ rajtengedélyt váltok ki, az egyesületen keresztül. 2021-től szeretném kiváltani az MDLSz rajtengedélyt IS kiváltani, az MSSZ rajtengedély mellett, DE nem szeretnék egyesületet váltani.

Mi a teendő? Közvetlenül az MDLSZt keressem, vagy mindenképpen kell még egy klub? Az MDLSZ honlapon csak szervezetek számára találtam regisztrációt. Két klub tagdíjat párhuzamosan viszont nem szeretnék fizetni, mert ezt nem használnám ki.

Nem szándékom érzékeny témákat feszegetni, pl melyik a jobb szervezet, stb – egyszerűen csak MSSZ versenyre IS, és MDLSZ versenyre IS szeretnék járni - gazdaságosan, klubváltás nélkül. Pls help.
Nem egyedi, én is találtam mindkét helyen jó sportágakat. A klubod lépjen be az MDLSZ-be is, ennek van egy éves díja. Ha mást nem érint nálatok, akkor beszéld meg, hogy ezt akár hajlandó vagy kifizetni. Persze ez akkor működik ha partner ebben a klubod, különben be kell lépni másik klubba is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
HCZoli
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:21

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: HCZoli »

Petya357 írta: 2020.11.26. 20:59 Sziasztok,

A lövész egyesületünk MSSZ tag, értelemszerűen mindig MSSZ rajtengedélyt váltok ki, az egyesületen keresztül. 2021-től szeretném kiváltani az MDLSz rajtengedélyt IS kiváltani, az MSSZ rajtengedély mellett, DE nem szeretnék egyesületet váltani.

Mi a teendő? Közvetlenül az MDLSZt keressem, vagy mindenképpen kell még egy klub? Az MDLSZ honlapon csak szervezetek számára találtam regisztrációt. Két klub tagdíjat párhuzamosan viszont nem szeretnék fizetni, mert ezt nem használnám ki.

Nem szándékom érzékeny témákat feszegetni, pl melyik a jobb szervezet, stb – egyszerűen csak MSSZ versenyre IS, és MDLSZ versenyre IS szeretnék járni - gazdaságosan, klubváltás nélkül. Pls help.
Keresd meg Bel-t.

Szerintem tud segíteni.
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4241
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Dinamikus/szituacios loveszet

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Fortitu írta: 2020.11.26. 21:09 Nem egyedi, én is találtam mindkét helyen jó sportágakat. A klubod lépjen be az MDLSZ-be is, ennek van egy éves díja. Ha mást nem érint nálatok, akkor beszéld meg, hogy ezt akár hajlandó vagy kifizetni. Persze ez akkor működik ha partner ebben a klubod, különben be kell lépni másik klubba is.
Fortitu, HCZoli, köszönöm mindkét tippet!
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Válasz küldése