Katonai és rendvédelmi

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2020.12.28. 18:28 Mondjuk de.
Pisztolylőszer.
Legalább itt ne higgyünk a legendáknak.
Az expanzív lőszereknél az előírás +50 % kiterjedés és 14-18 inch közötti behatolás.
Lefordítva 1,5 cm átmérőjű lyukat fúr testbe, és jó esetben nem hagyja azt el. Jobban fáj, de ez pszichológiai megállítóerővel együtt teljesen esetleges. Vagy működik, vagy nem.
Kizárólag egy dolog számít, a találat helye. Nem véletlen, hogy a sok találat ellenére az amerikai rendőri fegyverhasználatok közül minden 7. halálos. Ha jó helyen van akkor egyetlen .22 lövedéknek nagyobb megállító ereje van mint x darab 9 mm-esnek.
Erre képes a .22 akkor senkinek ne legyen problémája a 9mm FMJ teljesítményével.
Erősen javaslom a hozzászólások elolvasását is. Rengeteg volt zsaru, EMTs mondja el a véleményét tapasztalatait a . 22 és általában a célballisztikáról. Egyértelműen kirajzolódik, kizárólag az számít hol a találat.
Tehát expanzív lövedék legfontosabb jelentősége a csökkentett átütés. A többi jó masszív marketing.
https://www.youtube.com/watch?v=s6vkBt- ... jf-8KuS8xt
A nagy részét az egyet nem értésnek a többiek már leírták (vérveszteség mértéke/sebessége, szövetroncsolás stb.) a "kizárólag a találat helye számít" féligazsággal kapcsolatban. Hiszen szembe lőve vagy nyaki verőeret eltalálva a 4,5 mm-es légpuska is halálos/remek stophatású, mégsem hord mindenki 631-es Szlávijját*.

Én ehhez még egy szempontot említenék: ha az expanzív lövedék benne marad a testben, akkor annak TELJES MOZGÁSI ENERGIÁJÁT ÉS IMPULZUSÁT átadja, míg az FMJ ennek döntő részét viszi tovább magával. A .22 LR meg ha bent is marad, nagyon kicsi ez a mozgási energia/impulzus.
Nyilván nem hátrarepíti a parasztot mint a filmekben, de ez sima, fizikai ÜTÉS/lökés sem elhanyagolható. Lásd milyen szépen borul a fémcél is, az a kis 9 mm-es lövedék ott azért üt is.


*mert azt harckocsi homlokpáncél átütésére használják, esetleg elefántvadászatra mifelénk. Muhahahaaa
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

aksurv írta: 2020.12.28. 21:01 Az a nem mindegy hogy a luk hol van. Az aortán szarabb ügy 2 mm, mint a tüdőben 2 cm.
Csak az aorta eltalálásának esélye finoman szólva is elenyésző egy valós tűzharcban, hiszen nem célozható, nem látható. Ami célozható az a felsőtest, úgy nagyjából.

Még a fej (ami sokkal-sokkal nagyobb) is nehezen abszolválható stressz alatt rövid lőfegyverrel.

(Meg ahonnan a fejlövést be tudnád vinni, onnan már egy gázpisztoly is hatékony(abb), a magyar rögvalóságba visszatérve:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Az egész innentől megint a nehezen szamszerusithető fájdalom és pszichológiai megállító hatás.
Ez valós es működik, de hogy mikor es mennyire az teljesen esetleges.
Valódi megállításrol akkor beszélhetunk ha találat a test kozepvonalaban az idpa lap nullás zónáiban es azokat összekötő részben van.
Bármilyen képzésnek az lényege hogy akármekkora a gebasz a találatok közül legalább egy itt legyen.
Ha itt van ahogy történt most a rendőrségi ügyben mindegy a kaliber a lövedék meg többi, mert megáll a delikvens.
Ami nem mindegy hogy ne menjen rajta tul a lövedék.
Tehát maximálisan támogatom az expanzív lövedéket csak fordított sorrendben.
Először a csökkentett atutes miatt utána a nagyobb karokozas miatt.
A képzésre költött pénzt időt pedig semmilyen csodalovedekkel nem lehet kiváltani.
Itt volt némi különbség a fegyverek erejében, de kompenzálta a képzésben is létező különbség.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/El_Al_Flight_432_attack
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Pár új részlet a karácsonyi késes rendőr-támadásról. A fazon drog hatása alatt állt, és már meglőve is követte egy (vagy több) emeleten át felfelé a rendőrlányt, csak később tudta megállítani további lövésekkel.
Valszeg ekkor lőhetett bele a szemétledobó ajtajába is, amiről tegnap raktak be ide képeket.

https://telex.hu/belfold/2020/12/29/ujp ... rog-szekta
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2020.12.29. 09:23 Pár új részlet a karácsonyi késes rendőr-támadásról. A fazon drog hatása alatt állt, és már meglőve is követte egy (vagy több) emeleten át felfelé a rendőrlányt, csak később tudta megállítani további lövésekkel.
Valszeg ekkor lőhetett bele a szemétledobó ajtajába is, amiről tegnap raktak be ide képeket.

https://telex.hu/belfold/2020/12/29/ujp ... rog-szekta
Idézve a cikkből:

"A lap úgy tudja: a 35 éves M. Péter viselkedése kiszámíthatatlan volt, ezért lakóhelyén is tartottak tőle."

Pláne drog hatása alatt, még képes lett volna a doki kihozni, hogy a cselekmény időpontjában nem volt beszámítható, ezért kiengedni. Mint pár éve az acélmagvas gumilövedékes Revenge-lövöldözőt. Jobb ez így!
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

aksurv írta: 2020.12.29. 09:15 Az egész innentől megint a nehezen szamszerusithető fájdalom és pszichológiai megállító hatás.
Ez valós es működik, de hogy mikor es mennyire az teljesen esetleges.
Valódi megállításrol akkor beszélhetunk ha találat a test kozepvonalaban az idpa lap nullás zónáiban es azokat összekötő részben van.
Bármilyen képzésnek az lényege hogy akármekkora a gebasz a találatok közül legalább egy itt legyen.
Ha itt van ahogy történt most a rendőrségi ügyben mindegy a kaliber a lövedék meg többi, mert megáll a delikvens.
Ami nem mindegy hogy ne menjen rajta tul a lövedék.
Tehát maximálisan támogatom az expanzív lövedéket csak fordított sorrendben.
Először a csökkentett atutes miatt utána a nagyobb karokozas miatt.
A képzésre költött pénzt időt pedig semmilyen csodalovedekkel nem lehet kiváltani.
Itt volt némi különbség a fegyverek erejében, de kompenzálta a képzésben is létező különbség.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/El_Al_Flight_432_attack
Üdv!

Vesd össze az általad ajánlott találati zónákat úgy általában a fegyverhasználatot szabályzó normákban leírtakkal (lehetőleg támadó végtag és a többi kutyasz.r).

Az arányosság szem előtt tartása mellett talán először ezt kellene néhány fejben helyrerakni.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

aksurv írta: 2020.12.28. 21:01 Az a nem mindegy hogy a luk hol van. Az aortán szarabb ügy 2 mm, mint a tüdőben 2 cm.
Almát almával. Szarabb a tüdőn egy 2cm-es, mint egy 2mm-es. Ugyanez akárhol. Amúgy értem mit mondasz, de igenis ez IS hatásnövelő, de főleg elsősorban a találatelhelyezés számít. A nemátütés vagy ez a fontosabb, teljesen lényegtelen, mert mindkét előny egyszerre megvan a JHP-nél.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Freddy Haflin írta: 2020.12.29. 13:37 Üdv!

Vesd össze az általad ajánlott találati zónákat úgy általában a fegyverhasználatot szabályzó normákban leírtakkal (lehetőleg támadó végtag és a többi kutyasz.r).

Az arányosság szem előtt tartása mellett talán először ezt kellene néhány fejben helyrerakni.
Abba nem mennék bele.
Ez az eset világosan mutatja a szabályozás életszerűségét.
Alapvetően a lőfegyver használata az a halálos erő használata, amig ez nem kerül elfogadásra addig értelmetlen bármiről beszélni.
Pont ennek az elkerülése miatt lenne szükség korszerű non lethal eszközök pl. taser, pepperball, gél, hab alakú spray stb. rendszeresítésére a közrendes állománynál.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

aksurv írta: 2020.12.29. 09:15
Szia,

A Tactical Brief (IDPA ujsag) osszeszedte a legjobb 2020-as cikkeket, es elsonek ezt hozta:
Best Shot Placement for Self Defense

Bel
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

bel írta: 2020.12.30. 18:02 Szia,

A Tactical Brief (IDPA ujsag) osszeszedte a legjobb 2020-as cikkeket, es elsonek ezt hozta:
Best Shot Placement for Self Defense

Bel
Köszi nagyon jó.
Amit én írtam az is hasonlókból származik.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: chucky »

Már elég régóta gondolkodnak rajta :roll: De lehet,hogy keverem és a különleges alakulatok használják már :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

A cikkben erre a mondatra kaptam fel a fejem:
“ front line troops reported that enemy weapons were outranging the 5.56mm weapons of the infantry squad in close combat, especially in Afghanistan, where the majority of adversaries use a 7.62mm weapon such as the AK-47.”
Ez most akkor hogy is? Az AK-ról és a 7,62x39-ról sok jót lehet mondani - pl hogy jobb az átütőképessége, stb - de azt nem, hogy “outrangeli” az 5,56 platformot :shock: az “AK47 lőszer” eredendően pontatlanabb, (nem csak íveltebb a röppályája, de a szél is jobban elviszi). Egyszerűen nem lehet vele olyan messze lőni - pláne AK-ból - legalábbis eredményesen.. vagy itt gépfegyverre gondolnak, és ott ez már nem számít? :?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: zora »

Petya357 írta: 2021.01.03. 16:51 A cikkben erre a mondatra kaptam fel a fejem:
"...in close combat..."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

zora írta: 2021.01.03. 17:01 "...in close combat..."
Ami bullshit ugye.

De ezen amcsi lövészfegyver-csere programok többsége sehovs sem vezető faszverés, pénzégetés, kamu indokokkal.

20 év alatt az összes ilyen 1 db új pisztolyt (2 méretben) eredményezett. Meg egy csomó cikket😂
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

zora írta: 2021.01.03. 17:01 "...in close combat..."
Close combatban outrangingeli. Eleg komoly cikk.... :D
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Petya357 írta: 2021.01.03. 16:51 ...Egyszerűen nem lehet vele olyan messze lőni - pláne AK-ból - legalábbis eredményesen.. vagy itt gépfegyverre gondolnak, és ott ez már nem számít? :?
Szia,

Szerintem 500-800 m kornyeken _sokkal_ jobb az AK iranyzeka.

Marmint ha 1 katona lo 1 katonara, akkor szinte mindegy, de ha pl. egy szakasz lo egy ellenseges szakaszra, akkor szerintem az egyszeru loveszek egyszeru iranyzeka, ami 300 m-en tol nem allithato, az nagyon nagy hatrany, szemben az AK allithato iranyzekaval. Az is igaz, hogy ha szabvanyos szakaszt nezunk, akkor az egyik oldalon ott lesz 3 minimi rendes iranyzekkal es kb 3 raj-mesterlovesz; a masik oldalon meg 3-6 PKM es 1 SZVD, es inkabb ezek fognak szamitani, mint a karabelyok.

Bel
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

bel írta: 2021.01.03. 18:08 Szia,

Marmint ha 1 katona lo 1 katonara, akkor szinte mindegy, de ha pl. egy szakasz lo egy ellenseges szakaszra, akkor szerintem az egyszeru loveszek egyszeru iranyzeka, ami 300 m-en tol nem allithato, az nagyon nagy hatrany, szemben az AK allithato iranyzekaval.

Bel
Nyilt iranyzekot hasznalnak meg mindig? Vagy az optikai nem allithato 300 meternel messzebbre?
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

bel írta: 2021.01.03. 18:08 Szia,

Szerintem 500-800 m kornyeken _sokkal_ jobb az AK iranyzeka.

Marmint ha 1 katona lo 1 katonara, akkor szinte mindegy, de ha pl. egy szakasz lo egy ellenseges szakaszra, akkor szerintem az egyszeru loveszek egyszeru iranyzeka, ami 300 m-en tol nem allithato, az nagyon nagy hatrany, szemben az AK allithato iranyzekaval.
Hacsak nem olyan ostoba valamelyik oldal hogy zárt alakzatba tömörül, akkor ugyanúgy 1 katona kell lőjön 1 katonára.
És 5-800 m-ről, ha nagyjából a terepnek megfelelő gyakorlót visel, vagy más módon álcázza magát, szerintem még észrevenni is nehéz egy átlagos városi embernek a másikat, nemhogy nyílt irányzékkal megcélozni.
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Zotyika írta: 2021.01.03. 21:33 Nyilt iranyzekot hasznalnak meg mindig? Vagy az optikai nem allithato 300 meternel messzebbre?
Szia,

Emennyire en tudom, a leggyakoribb iranyzek diopter, ami 2 allasban hasznalhato, az egyik 50 es 200 m-en pontos, e ketto kozott viszonylag pontos, a masik allas 300 m-re van belove. Ez 400 m kornyeken mar kezd pontatlan lenni, 500 m folott pedig mar nagyon pontatlan.

A masodik leggyakoribb iranyzek az red-dot. Ehhez akar van 3x nagyito, akar nincs, csak egy tavolsagparban jo, jellemzoen ezt is ugy lovik be, hogy 50 es 200 m-en legyen pontos. Letezik mar jopar eve dupla reddot (pl. EOTech XPS3-2, amin a masik pont 500 y tavolsagban pontos, de szerintem ez meg nem nagyon elterjedt.

Az elso kettonel joval kevesbe elterjedtek (meglepodnek, ha tobb mint az 1/10 lenne) a "rendes" tavcsovek (pl. NightForce 1-4 x 24 NXS), ez pl. 600 m-ig igen konnyu es gyors iranyzast tesz lehetove, vagy a NightForce NX8 1-8X24 F1 amivel joval messzebb lehet celozni, de sokkal tobb esz kell hozza (mivel ez nem tavolsagban van skalazva, tehat kell egy tablazat, ami megadja hogy milyen tavolsaghoz melyik segedpontot kell hasznalni).

Bel
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Zotyika írta: 2021.01.03. 21:33 Nyilt iranyzekot hasznalnak meg mindig? Vagy az optikai nem allithato 300 meternel messzebbre?
Úgy tudom, hogy a kapitalisták az M4-én már jellemzően ACOG-ot használnak - egy 4x nagyítású fix optika, BDC-vel.
Ilyesmi szálkereszttel (ez géppuskához/SAW-hoz való):
http://looserounds.com/2019/12/03/under ... g-reticle/

Van egyszerűbb is, az M4-M27-re ilyesmi megy:
EF26BBC7-F01D-46D6-B406-0E24E5570D11.png
Mindkettő működik “sokszáz” méterig - állítani nem kell - a BDC skála adott vonásával kell célozni.

Ezen kívül használnak még 1x red dotot, helyzetfüggően hagyományos távcsövet, éjjellátót, és hőkamerás irányzékot is Diopteres fém irányzék használatát oktatják, a katonák tudják használni - de a szerepe manapság másodlagos.

Az oroszoknál - anyagi okokból - még nincs minden fegyveren ott a Káshtán, Rákursz (nomen est omen! Tényleg így hívják :lol: ), vagy hasonló hazai red dot, de már ott is egyre inkább terjed már az optika. Egyébként saját BDCs cuccuk is van, csak nem terjedt el - ez Dragunov-féle a PSZO- ra hasonlít, de 5,45x39 AK-rá van kalibrálva.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

En a filmekben ugy lattam a gyalogparaszt ott is fem iranyzekot kap, a klasszikus ACOG-ot raadasul nem is igazan szeretik :o
Inkabb elektrooptikai vagy valtoztathato nagyitasu iranyzekot hasznalnak.
Petya357 írta: 2021.01.04. 00:36 Úgy tudom, hogy a kapitalisták az M4-én már jellemzően ACOG-ot használnak - egy 4x nagyítású fix optika, BDC-vel.
Ilyesmi szálkereszttel (ez géppuskához/SAW-hoz való):
http://looserounds.com/2019/12/03/under ... g-reticle/

Van egyszerűbb is, az M4-M27-re ilyesmi megy:
EF26BBC7-F01D-46D6-B406-0E24E5570D11.png

Mindkettő működik “sokszáz” méterig - állítani nem kell - a BDC skála adott vonásával kell célozni.

Ezen kívül használnak még 1x red dotot, helyzetfüggően hagyományos távcsövet, éjjellátót, és hőkamerás irányzékot is Diopteres fém irányzék használatát oktatják, a katonák tudják használni - de a szerepe manapság másodlagos.

Az oroszoknál - anyagi okokból - még nincs minden fegyveren ott a Káshtán, Rákursz (nomen est omen! Tényleg így hívják :lol: ), vagy hasonló hazai red dot, de már ott is egyre inkább terjed már az optika. Egyébként saját BDCs cuccuk is van, csak nem terjedt el - ez Dragunov-féle a PSZO- ra hasonlít, de 5,45x39 AK-rá van kalibrálva.
ingyom bingyom tálib-e?
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

qqriq írta: 2021.01.04. 09:18 En a filmekben ugy lattam
ööö... én fénykardot is láttam a filmekben :lol: Hollywoodra nem esküdnék, mint autentikus forrás ;)
qqriq írta: 2021.01.04. 09:18 a klasszikus ACOG-ot raadasul nem is igazan szeretik :o
Inkabb elektrooptikai vagy valtoztathato nagyitasu iranyzekot hasznalnak.
ez viszont nem lep meg. Próbáltam, és közelre BOTRÁNYOs akár még egy alacsony, 3x-4x nagyítású távcsővel lőni. Közepes, és nagy távolságokon jó választás, de közelharcra súlyos kompromisszum. Biztosan meg lehet tanúlni, de szenvedős, lassú, és megfájdul tőle az ember feje. Láttam már red dotot ACOG tetején is, mint B tervet.
A katona azt használ, amit kap. Lehet, hogy szpesöl forszez kiválaszthatja, hogy aznap éppen mit szeretne, de az átlag Army vagy Marine grunt azzal lő, amit adnak. Küldetés függően van némi konfigurációs lehetőségük, de csak abból gazdálkodhatnak, ami van. LPVO jó választásnak tűnik, de valamiért mégsem terjedt el tömegesen - lehet, hogy sérülékenyebb?
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

megállítóerő az meg mi??? :D

https://www.youtube.com/watch?v=-fBKDAZFpsM
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

vato írta: 2021.01.09. 22:01 megállítóerő az meg mi??? :D

https://www.youtube.com/watch?v=-fBKDAZFpsM
.22-essel kellet volna lőni - artériára.. ;) Ba de komolyra fordítva a szót!

Döbbenetes. Glockkal (min 9x19) többször meglőtték (ebből az egyik fejlövés), szerencsétlennek kilógtak a belei :o , és így is kellet a kutya is ahhoz, hogy elengedje a kést, és Taserezés nélkül még így sem mertek közelebb menni - amit a látottak alapján teljesen megértek. Mit szívhatott ez a nő? :shock: jó anyag lehetett.. b.szki Sarah Connor ÉS a T800-as egy személyben :x :twisted:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
bandligy
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2018.10.02. 09:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bandligy »

Sziasztok,

Önkéntes Honvedelmi Előképzéssel van valakinel tapasztalata?
https://www.iranyasereg.hu/page/ohe

Érdemes megpróbálni (ha csak kiváncsi vagyok és nem akarok, se hivatasos, se tartalekos lenni), vagy úgyis elerhető minden neten?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Swordmanus tudja a legtobbet rola.

Bel
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

bel írta: 2021.01.10. 15:27 Szia,

Swordmanus tudja a legtobbet rola.

Bel
Sajna az is kimerül abban, hogy hívd a lakhely szerint illetékes toborzóirodát.
Ami az elméletet illeti, a Honvédelmi Ismeretek antikváriumban, könyvesboltban és interneten is elérhető.
Ami a gyakorlatot illeti, háááát, mostanában nem valószínű.
Ugyanakkor ez kb. a területvédelmis képzés, csak nem kapsz pénzt. Abban mi a buli? Ha ott úgy érzed, hogy már mindent tudsz, akkor ott is összepakolhatod a cuccod, és beadhatod az A/4-est. Behívástól nem kell tartani: most van annyi munkanélküli tartalékos, meg spéci tartalékos, hogy minden feladatra elegendő.
Szóval én biztos tarcsisnak állnék (álltam is).
De ha nem akarsz szerződni, akkor telefon...
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Capitolium police

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Mi a fene az a piros csíkos izé némelyik fegyveren?
https://gdb.rferl.org/fe1d78d9-58dd-436 ... 1023_s.jpg

E szerint: https://www.thedrive.com/the-war-zone/3 ... itol-siege

azért van, hogy meg tudják különböztetni egymást a "gonosz" fegyveresektől. De akkor miért nincs mindegyiken? Van benne logika, de elsőre fura volt.

(Van hasonló: Franciáknál - akik tömegoszlatásban nagyon jók - karra helyezett valami - piros kötés, stb. - a jel a tüntetők között operáló rendvédelmiseknek, amit adott jelre helyez fel mindegyik, és dolgozik együtt a pajzsosokkal.)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Capitolium police

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Zotyika írta: 2021.01.10. 20:21 Mi a fene az a piros csíkos izé némelyik fegyveren?
https://gdb.rferl.org/fe1d78d9-58dd-436 ... 1023_s.jpg

E szerint: https://www.thedrive.com/the-war-zone/3 ... itol-siege

azért van, hogy meg tudják különböztetni egymást a "gonosz" fegyveresektől. De akkor miért nincs mindegyiken? Van benne logika, de elsőre fura volt.

(Van hasonló: Franciáknál - akik tömegoszlatásban nagyon jók - karra helyezett valami - piros kötés, stb. - a jel a tüntetők között operáló rendvédelmiseknek, amit adott jelre helyez fel mindegyik, és dolgozik együtt a pajzsosokkal.)
A Francia rendőrök alap felszereléséhez tartozik a piros karszalag.....
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Capitolium police

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

RatRace írta: 2021.01.10. 20:45 A Francia rendőrök alap felszereléséhez tartozik a piros karszalag.....
Akkor gondolom ott is hasonló az ok. Ezt nem tudtam, csak a riot controlnál hallottam róla eddig, hogy alkalmazzák.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Nem érdekelnek a zombiefilmek, de erről az jutott eszembe, baszki, félelmetes.

Petya357 írta: 2021.01.09. 23:14 .22-essel kellet volna lőni - artériára.. ;) Ba de komolyra fordítva a szót!

Döbbenetes. Glockkal (min 9x19) többször meglőtték (ebből az egyik fejlövés), szerencsétlennek kilógtak a belei :o , és így is kellet a kutya is ahhoz, hogy elengedje a kést, és Taserezés nélkül még így sem mertek közelebb menni - amit a látottak alapján teljesen megértek. Mit szívhatott ez a nő? :shock: jó anyag lehetett.. b.szki Sarah Connor ÉS a T800-as egy személyben :x :twisted:
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Capitolium police

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Zotyika írta: 2021.01.10. 20:21 Mi a fene az a piros csíkos izé némelyik fegyveren?
https://gdb.rferl.org/fe1d78d9-58dd-436 ... 1023_s.jpg

E szerint: https://www.thedrive.com/the-war-zone/3 ... itol-siege

azért van, hogy meg tudják különböztetni egymást a "gonosz" fegyveresektől. De akkor miért nincs mindegyiken? Van benne logika, de elsőre fura volt.

(Van hasonló: Franciáknál - akik tömegoszlatásban nagyon jók - karra helyezett valami - piros kötés, stb. - a jel a tüntetők között operáló rendvédelmiseknek, amit adott jelre helyez fel mindegyik, és dolgozik együtt a pajzsosokkal.)
Üdv!

Nekem pont ugyanennyire volt furcsa a TEK-logó itthon, de az ok ugyanez volt: egyfajta primitív ellenség-barát (IFF ?) azonosító.
Ők civil ruhás munkáknál használják.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Petya357 írta: 2021.01.09. 23:14 .22-essel kellet volna lőni - artériára.. ;) Ba de komolyra fordítva a szót!

Döbbenetes. Glockkal (min 9x19) többször meglőtték (ebből az egyik fejlövés), szerencsétlennek kilógtak a belei :o , és így is kellet a kutya is ahhoz, hogy elengedje a kést, és Taserezés nélkül még így sem mertek közelebb menni - amit a látottak alapján teljesen megértek. Mit szívhatott ez a nő? :shock: jó anyag lehetett.. b.szki Sarah Connor ÉS a T800-as egy személyben :x :twisted:
Pontosan.
Ezért faszság szt hinni hogy valami csodaexpanziv lőszer megoldja helyetted a problémát.
Ha megnezted volna hozzaszolasokat a. 22 videó alatt ott pl. leirnak olyan esetet ahol a ficko 17 kalasnyikov lovest élt tul.
Az usaban gyilkossag 1/4e 0.22.
Ha ugyanoda megy akkor nyilván a 9 mm expanzív jóval hatekonyabb.
Ha viszont a 0.22 a test kozepvonalban van, a 9 mm meg egy gyenge delta akkor bizony a 0.22 jóval hatekonyabb.
Itt a rendőr 0.45os expanzív lőszer használt.
Volt a kaliberben is róla szó. Ennyire nem elég CSAK eltalalni akár meg később halált okozó talalatokkal is.
https://www.police1.com/officer-shootin ... pnqqHxwMq/
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: smith15 »

aksurv írta: 2021.01.11. 00:10 Pontosan.
Ezért faszság szt hinni hogy valami csodaexpanziv lőszer megoldja helyetted a problémát.
Ha megnezted volna hozzaszolasokat a. 22 videó alatt ott pl. leirnak olyan esetet ahol a ficko 17 kalasnyikov lovest élt tul.
Az usaban gyilkossag 1/4e 0.22.
Ha ugyanoda megy akkor nyilván a 9 mm expanzív jóval hatekonyabb.
Ha viszont a 0.22 a test kozepvonalban van, a 9 mm meg egy gyenge delta akkor bizony a 0.22 jóval hatekonyabb.
Itt a rendőr 0.45os expanzív lőszer használt.
Volt a kaliberben is róla szó. Ennyire nem elég CSAK eltalalni akár meg később halált okozó talalatokkal is.
https://www.police1.com/officer-shootin ... pnqqHxwMq/
Véleményem szerint a "csodaexpanzív" lőszernek továbbra sem az a rendeltetése, hogy öljön öljön öljön. Kétség kívül a nagyobb kiterjedés miatt nagyobb az esélye is, hogy bent halálos sérülést okozzon. Viszont inkább rendeltetésének látom a nagyobb stophatást, illetve még nagyobbnak azt, hogy a lövedék minél nagyobb eséllyel maradjon benne az ellenfélbe, nem menjen át rajta és sebesítsen bajtársat vagy más ártatlanokat.

Én jobban ki vagyok akadva azon, hogy hány esetben nem ér kb semmit a Taser meg a gumilövedék/Bean-bag.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

nezopont kerdese, de vadasz loszereknel es a vilaghaboruban a dumdum/robbano valamint fureszelt/reszelt hegyu lovedekeknel a vetlen sebzest nem tudom ertelmezni.
smith15 írta: 2021.01.11. 07:58 Véleményem szerint a "csodaexpanzív" lőszernek továbbra sem az a rendeltetése, hogy öljön öljön öljön. Kétség kívül a nagyobb kiterjedés miatt nagyobb az esélye is, hogy bent halálos sérülést okozzon. Viszont inkább rendeltetésének látom a nagyobb stophatást, illetve még nagyobbnak azt, hogy a lövedék minél nagyobb eséllyel maradjon benne az ellenfélbe, nem menjen át rajta és sebesítsen bajtársat vagy más ártatlanokat.

Én jobban ki vagyok akadva azon, hogy hány esetben nem ér kb semmit a Taser meg a gumilövedék/Bean-bag.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2352
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: Capitolium police

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Zotyika írta: 2021.01.10. 20:49 Akkor gondolom ott is hasonló az ok. Ezt nem tudtam, csak a riot controlnál hallottam róla eddig, hogy alkalmazzák.
https://vs.hu/kozelet/osszes/a-francia- ... zalag-1119

https://trans.info/hu/igy-kulonboztessu ... tol-176161
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Capitolium police

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Aha. Ez a "kukasmelleny" megfeleloje akkor. En nem pont erre gondoltam, meg 2006-ban (a kozteruleti balhek, MTV ostrom) kapcsan emlekszem arra, hogy a franciak mar regebb ota ugy jartak el tomegrendezvenyeken, hogy civilben ott voltak a tuntetok kozott az elso sorokban, es jelre a hangadok kiemeleset illetve a hatso sorokrol valo levalasztast segitik.

Itt is volt hasonlo probalkozas evekkel kesobb (talan 2018-ban),ami viszont eleg csunyan sikerult,nagytotalban hozta a sajto a "beszivargokat", provokaciot emlegetve.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

smith15 írta: 2021.01.11. 07:58 Véleményem szerint a "csodaexpanzív" lőszernek továbbra sem az a rendeltetése, hogy öljön öljön öljön. Kétség kívül a nagyobb kiterjedés miatt nagyobb az esélye is, hogy bent halálos sérülést okozzon. Viszont inkább rendeltetésének látom a nagyobb stophatást, illetve még nagyobbnak azt, hogy a lövedék minél nagyobb eséllyel maradjon benne az ellenfélbe, nem menjen át rajta és sebesítsen bajtársat vagy más ártatlanokat.

Én jobban ki vagyok akadva azon, hogy hány esetben nem ér kb semmit a Taser meg a gumilövedék/Bean-bag.
Pontosan.
A legtöbb esetben működik a fájdalom es pszichikai stophatas, a hozzaszolas az arról szólt hogy mi a valódi megállító hatás meg akkor is ha csurdig van drogokkal.
En expanzív lőszer legfontosabb tulajdonsaganak pontosan a csökkentett atutest tartom, mert jóval kevésbé fenyeget vétleneket.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Az amcsi filmekben ugy lattam azert hasznalnak expanziv lovedekeket mert becsapodaskor akar duplajara is no az atmerojuk igy gyorsabban le tudjak adni az energiajukat, nagyobb sokkot okoznak. Az hogy kevesbe szalad at az elo szoveten csak side effect.
aksurv írta: 2021.01.12. 06:01 En expanzív lőszer legfontosabb tulajdonsaganak pontosan a csökkentett atutest tartom, mert jóval kevésbé fenyeget vétleneket.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2021.01.12. 09:53 Az amcsi filmekben ugy lattam azert hasznalnak expanziv lovedekeket mert becsapodaskor akar duplajara is no az atmerojuk igy gyorsabban le tudjak adni az energiajukat, nagyobb sokkot okoznak. Az hogy kevesbe szalad at az elo szoveten csak side effect.
ezt kb. múlt héten játszottuk végig, ne pörögjük végig itt újra imho.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nem kovettem figyelemmel, mi lett a konkluzio?
gvass1 írta: 2021.01.12. 10:04 ezt kb. múlt héten játszottuk végig, ne pörögjük végig itt újra imho.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

qqriq írta: 2021.01.12. 10:07 Nem kovettem figyelemmel, mi lett a konkluzio?
2020. dec. 28. 18-órától 2020.12.29. 09:15-ig terjedő hsz.-eket fusd át.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: aksurv »

qqriq írta: 2021.01.12. 09:53 Az amcsi filmekben ugy lattam azert hasznalnak expanziv lovedekeket mert becsapodaskor akar duplajara is no az atmerojuk igy gyorsabban le tudjak adni az energiajukat, nagyobb sokkot okoznak. Az hogy kevesbe szalad at az elo szoveten csak side effect.
A vétlen lövésre meg az sem magyarázat, hogy te életveszélybe voltál.
Tehát gondold végig melyik fontosabb tulajdonság.
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Koszi, tehat a velemenyunk azonos, csak van aki szembol nez a kukkerbe.
gvass1 írta: 2021.01.12. 10:09 2020. dec. 28. 18-órától 2020.12.29. 09:15-ig terjedő hsz.-eket fusd át.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nem kell vegiggondolnom mert olyan veszely nem fenyeget hogy onvedelmi fegyvert kelljen viselnem.
Amennyiben meg ugy hozna a sors hogy fegyverhez kell nyulnom, az lesz a legkissebb problemam hogy merre (nem)megy tovabb a lovedek, de nagy valoszinuseggel slug-ra vagy buck-ra lesz toltve a pumpas...

aksurv írta: 2021.01.12. 10:15 A vétlen lövésre meg az sem magyarázat, hogy te életveszélybe voltál.
Tehát gondold végig melyik fontosabb tulajdonság.
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

qqriq írta: 2021.01.12. 10:19 Nem kell vegiggondolnom mert olyan veszely nem fenyeget hogy onvedelmi fegyvert kelljen viselnem.
Amennyiben meg ugy hozna a sors hogy fegyverhez kell nyulnom, az lesz a legkissebb problemam hogy merre (nem)megy tovabb a lovedek, de nagy valoszinuseggel slug-ra vagy buck-ra lesz toltve a pumpas...
+1
Ezzel sokan ugyanígy vagyunk.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

Újpesti késelős sztori 01:30-tól, kolléganőm is nyilatkozik:
https://mediaklikk.hu/video/kekfeny-2021-01-11-i-adas/
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nem ertek hozza, de agressziv elkovetoknel nem ugy szoktak hogy hasal, kezek tarkon, es hatulrol megbilincsel?
Vagy csak a filmekben csinaljak igy?
G.D írta: 2021.01.12. 11:38 Újpesti késelős sztori 01:30-tól, kolléganőm is nyilatkozik:
https://mediaklikk.hu/video/kekfeny-2021-01-11-i-adas/
ingyom bingyom tálib-e?
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: smith15 »

G.D írta: 2021.01.12. 11:38 Újpesti késelős sztori 01:30-tól, kolléganőm is nyilatkozik:
https://mediaklikk.hu/video/kekfeny-2021-01-11-i-adas/
Véleményem szerint nagyon korrekt volt, maga a riport is, az is hogy (egyelőre) jogosnak hozták ki, meg a hozzáállás is, hogy HP lőszer kéne, meg sörétes, meg non-lethal. Na most vettem ki a kezem a biliből...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

smith15 írta: 2021.01.12. 12:49 Véleményem szerint nagyon korrekt volt, maga a riport is, az is hogy (egyelőre) jogosnak hozták ki, meg a hozzáállás is, hogy HP lőszer kéne, meg sörétes, meg non-lethal. Na most vettem ki a kezem a biliből...
+1
Frankó kis riport volt, tetszős. Jókat mondtak az interjú alanyok, a készítők is jól bemutatták az alap sztorit, felvázolták a problmákat.
Ennek ellenére én sem vagyok optimista. Expanzív lőszer, nemhalálos alternatíva és sörétes ugyan azért nem lesz, amiért nekünk sem lesz szerelt gumis fegyverünk soha.
Mert csak. Mert BM.
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

TotoHU írta: 2021.01.12. 12:59
Ennek ellenére én sem vagyok optimista. Expanzív lőszer, nemhalálos alternatíva és sörétes ugyan azért nem lesz, amiért nekünk sem lesz szerelt gumis fegyverünk soha.
Mert csak. Mert BM.
Mert BM... mert egyszerűbb semmilyen változást nem hagyni. Mert ha engednének bármi változást, akkor bármi gebasz történne amit egy jólképzett újságíró összefüggésbe tudna hozni az újdonsággal, akkor a felelősnek magyarázkodnia kéne. Jó lesz minden úgy ahogy eddig is jó volt.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2021.01.12. 11:38 Újpesti késelős sztori 01:30-tól, kolléganőm is nyilatkozik:
https://mediaklikk.hu/video/kekfeny-2021-01-11-i-adas/
Nagyon jó kis anyag, némi kincstári optimizmussal. Az expanzív lőszer hiánya és a távolról használható nem halálos eszközök említése pedig kifejezetten pozitívum.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Üdv!

Rég nem nézek Kék fény-t, de szerintem is rendben volt a riport (az hogy a riporter "golyó"-tól "töltény"-ig minden kifejezést elmondott nyilván hagyjuk most figyelmen kívül).

A Széna-tér felemlegetése simán megmutatja a BM/ORFK hajlandóságát az újításokra ( még akkor is igaz ez, ha abban a bankfiókban nem biztos, hogy minden úgy történt, ahogy az le lett írva).

Akkor (is) volt olyan SZAKember, aki elkezdte taposni a vezetést az expanzív lőszer rendszeresítése érdekében ( talán már leírtam: a Fiocchi EMB volt akkor a kiszemelt), aztán elsikkadt az egész.

A .12-es srétes a 2006-os események miatt lett "pária", senki meg nem merné felfelé azt kockáztatni, hogy valami olyat akarjon rendszeresíteni, amit eccer már a Gyurcsány-huszárok használtak.
Nagyon régi infóm, hogy a rendőrbotok cseréje is ennek az áldozata lett, erős lobbi volr az ASP rendszerbe állítására, de hát ugye a történelem közbeszólt...

Így ezek az eszközök megjelentek a TEK, majd az Országgyűlési Őrség arzenáljába. Az nyilván demagógia lenne, ha elkezdenénk boncolgatni, hogy ezekre a Parlamentben vagy egy 9 fős taktikai egységnél van nagyobb szükség, vagy a 2 sherrifnél, akit kiküldenek a raptorok közé, mer' Rikárdó megint Frontinra ivott oszt épp baltával farag embert a csáládból.

Örömmel olvastam a Kaliberben a Milipol fizetett hirdetését, bár nem tudom, hogy Jambrich úr -vagy a főnöke- mennyire van becsatornázva (még) a BM-be.
( tapasztalataim szerint jobban járt volna a cég egy nyugalmazott rendőr tábornokkal, mert azok tényleg khm... fogják egymás kezét)

Reménykedek, hogy Milipolék sikeresen lobbiznak azért, hogy néhány milliárd Ft elveszitse a közpénz jellegét, és legyen expanzív lőszer ( mondjuk Action 4), srétes puska ( legyen autentikus: Remington 870, vegyes "tőténnyel"), Axon-testkamera, Taser, pepper spray.

Nnna, nekem most ért bele... 😁
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

Freddy Haflin írta: 2021.01.13. 00:48
A .12-es srétes a 2006-os események miatt lett "pária", senki meg nem merné felfelé azt kockáztatni, hogy valami olyat akarjon rendszeresíteni, amit eccer már a Gyurcsány-huszárok használtak.
Nagyon régi infóm, hogy a rendőrbotok cseréje is ennek az áldozata lett, erős lobbi volr az ASP rendszerbe állítására, de hát ugye a történelem közbeszólt...
Ezzel vitatkoznék kicsit, elismerve, hogy ezek IS befolyásolhatják, de a fő ok szerintem a korlátoltság és a hozzánemértés. Sajnos korábban sem volt szándék ezek rendszeresítésére, a "vipera" az sokak (mind beosztott, mind vezető) szemében kb. fénykard, instant death, ha azzal ütsz, ezért tartanak tőle, a sörétes vadászni van és "ez nem amerika", expanzív lőszer TILOS.... A CZ-ket direkt úgy kérték, hogy legyen rajta manuális biztosító, mert "ez a biztonságosabb"...

A politikai oknak az is ellentmond, hogy a "sima" rendőrök (KR is) a legkevésbé támadhatóak ezzel, hiszen "magánhadseregezve" a TEK meg az OGY őrség van, ezeknél meg van minden, ami 2006-ban előfordult akár szabálytalanul.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Zotyika írta: 2021.01.13. 06:01 .. A CZ-ket direkt úgy kérték, hogy legyen rajta manuális biztosító, mert "ez a biztonságosabb"...

én csak-fesztelenítősekkel találkoztam eddig.

Mondjuk ha cső alá töltve viselik, akkor nem túl nagy difi.

Csak kokas legyen!:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2021.01.13. 06:05 én csak-fesztelenítősekkel találkoztam eddig.

Mondjuk ha cső alá töltve viselik, akkor nem túl nagy difi.

Csak kokas legyen!:-)
Át lehet szerelni, asszem eredetileg így kérték, aztán módosítottak. De igen, Zámbó Jimmy emléke nem halványul!!!
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: G.D »

Zotyika írta: 2021.01.13. 06:29 Át lehet szerelni, asszem eredetileg így kérték, aztán módosítottak.
Ott van a dobozban hozzájuk a biztosítókar, de a fesztelenítővel szerelve jönnek.
Mondjuk az (kis)királyságonként változik hogy pontosan mit kap az állomány, hallottam olyan helyről ahol pl. csak egy tartalék tárat (elvileg 3 van minden fegyverhez) adnak ki mellé, de a dupla tártartót azt kiosztják :lol:
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Freddy Haflin írta: 2021.01.13. 00:48
Reménykedek, hogy Milipolék sikeresen lobbiznak azért, hogy néhány milliárd Ft elveszitse a közpénz jellegét, és legyen expanzív lőszer ( mondjuk Action 4), srétes puska ( legyen autentikus: Remington 870, vegyes "tőténnyel"), Axon-testkamera, Taser, pepper spray.

Nnna, nekem most ért bele... 😁
Nincs más magyarázat, minthogy megállt az idő, és az eseményekre hatással bíró döntéshozók fejében a 70-es évek doktrínája uralkodik még mindig. Ezek valszeg a PA63-at is csak azért cserélték le, mert már nincs belőle utánpótlás. Ha még mindig működne a FÉG, akkor szorgalmasan rendelnék az új PA-kat mind a mai napig, mert hát "megszoktuk azt, jó az".
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Fegyvertervező- és gyártó szakirány indul a kecskeméti GAMF-on. (Ennél közelebb nem tudták volna hozni hozzám, simán megyek is posztgraduális képzésre, már csak poénból is.)
Érdekességképp: mikor én koptattam a padokat, akkor épp semmilyen fegyveres reláció nem volt, de a régi öregek mesélték, hogy anno a hetvenes-nyolcvanas években bizony sok mérnökpalánta ment gyakorlatra az akkor FÉGhez! Van idős barátom is, aki szintén.
https://www.baon.hu/kozelet/helyi-kozel ... n-3527260/
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

G.D írta: 2021.01.13. 08:39 Ott van a dobozban hozzájuk a biztosítókar, de a fesztelenítővel szerelve jönnek.
A dobozát mifelénk oda se adják hozzá.
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Napi sün, a nőverés ddtbk felett nem büntetendő!

https://24.hu/belfold/2021/01/13/konnyu ... y-eljaras/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6100
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Zotyika írta: 2021.01.13. 06:01 a "vipera" az sokak (mind beosztott, mind vezető) szemében kb. fénykard, instant death, ha azzal ütsz,
Ja ezért a véleményért nem kell messzire menni. :D
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

G.D írta: 2021.01.13. 08:39 Ott van a dobozban hozzájuk a biztosítókar, de a fesztelenítővel szerelve jönnek.
Mondjuk az (kis)királyságonként változik hogy pontosan mit kap az állomány, hallottam olyan helyről ahol pl. csak egy tartalék tárat (elvileg 3 van minden fegyverhez) adnak ki mellé, de a dupla tártartót azt kiosztják :lol:
Üdv!

Sőt, a dobozt SE adják ki, mer' még eltűnik...
Valóban 2 tárral adják ki a fegyvereket, a P 07-hez viszont csak szimpla tártartót adnak.

Én is hallottam olyan véleményt, hogy jobb lenne ha biztosítós lenne, mert hogy "biztonságosabb" lenne.
Tehát nem verjük ki a kollégákból a készségszintű fegyverkezelést ÉS fegyvervédelmet, inkább legyen bebiztosított, abból nem lehet baj...😕
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

Zotyika írta: 2021.01.13. 06:01 Ezzel vitatkoznék kicsit, elismerve, hogy ezek IS befolyásolhatják, de a fő ok szerintem a korlátoltság és a hozzánemértés. Sajnos korábban sem volt szándék ezek rendszeresítésére, a "vipera" az sokak (mind beosztott, mind vezető) szemében kb. fénykard, instant death, ha azzal ütsz, ezért tartanak tőle, a sörétes vadászni van és "ez nem amerika", expanzív lőszer TILOS.... A CZ-ket direkt úgy kérték, hogy legyen rajta manuális biztosító, mert "ez a biztonságosabb"...

A politikai oknak az is ellentmond, hogy a "sima" rendőrök (KR is) a legkevésbé támadhatóak ezzel, hiszen "magánhadseregezve" a TEK meg az OGY őrség van, ezeknél meg van minden, ami 2006-ban előfordult akár szabálytalanul.
Oké, de a lényeg a mondatodban is benne van: a MIEINKnek lehet. Mindenki másnak coki.
Nem utolsó sorban az OGYŐ egy relatív kis létszámú egység, tehát ha nincs sok konvertálható közpénz, akkor is rendesen fel lehet szerelni.
A TEK-et nem említem, azt mindenki tudja, hogy ott kánaán van. És én pl. nem irigylem tőlük, hisz speciális a feladatuk, csak ugye az utcai talpasokat is illene helyzetbe hozni.

Az ASP-ről, ill. annak tervezett rendszerbe állításáról az akkori RSZKK egyik (számomra szakmailag hiteles) kiképzője tett említést 2005-ben.

Egyébként azzal abszolút egyetértek, hogy rettenetesen sok szakbarbár/dilettáns van döntési pozícióban. Ma ugye amúgy is a "fortélyos félelem igazgat" a vezérlő elv, tehát mindenki kapaszkodik a székébe, felfelé bólogat, problémát felvetni semmi pénzért tenne.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

gvass1 írta: 2021.01.13. 20:51 Napi sün, a nőverés ddtbk felett nem büntetendő!

https://24.hu/belfold/2021/01/13/konnyu ... y-eljaras/
Amikor elindultak a pletykák, kb. borítékoltam ezt a végeredményt. Most már kicsit megnyugodhatunk, nemzetünk nagyja nem bűnös! :(

Mindig mondom: ha újra születhetnék, nyugállományú rendőr tábornok szeretnék lenni....
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

TotoHU írta: 2021.01.13. 09:00 Nincs más magyarázat, minthogy megállt az idő, és az eseményekre hatással bíró döntéshozók fejében a 70-es évek doktrínája uralkodik még mindig. Ezek valszeg a PA63-at is csak azért cserélték le, mert már nincs belőle utánpótlás. Ha még mindig működne a FÉG, akkor szorgalmasan rendelnék az új PA-kat mind a mai napig, mert hát "megszoktuk azt, jó az".
Üdv!

Azt írtam már korábban, hogy vagy 2 éve vásároltak ÚJ fegyvertokokat a PA-khoz? Igen, a klasszik modellből, az elefántfülesből. Jó, volt némi ápgréd, mert dombornyomott címerrel kérték. :D

Az infók szerint Szlovákiában lettek legyártva, ahol állítólag megdicsérték a beszerzést intézőket, hogy örvendetes, hogy a magyar rendőrségnél mennyire figyelnek a hagyományőrzésre, mert hogy ugye ezek a tokok valamiféle retro díszelgő egységhez kerülnek.
Aztán meg nem akarták elhinni, hogy ezeket fogják utcára vinni...😁
(az infó másodkézi, lehet hogy van benne némi túlzás, de a legyártott tokok valóban léteztek).
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Dél-Koreai kalasnyikovok a finneknek

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/del-kor ... finneknek/


Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2101
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Egy korai mesterlövész, nem gyenge eredményekkel:
https://youtu.be/yJ1L5NNXXek
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Figyelemreméltó, de mi következik ebből a joggyakorlatra? Pacikuki.

https://www.helsinki.hu/strasbourgi-bir ... enyt-sert/
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

5,56×45 mm-es kalasnyikovok

Hozzászólás Szerző: Poresz »

A Varsói Szerződés tagállamaiban hányszor találták fel a kereket, akarom mondani: hányszor fejlesztették ki a 5,56×45 mm-es kalasnyikovot?
Magyaroszág: NGM & NGV (Állítólag a líbiaiak hanyatt estek tőle - "Van 5,56 mm-es kalasnyikov?! Azonnal megvesszük!" -, amikor valamikor 2011-2013 között meglátták a Hadtörténeti Múzeumban.)
NDK: Wieger StG-940
Jugoszlávia: Zastava M80, M85 & M90 (Tudom, hogy nem volt tagja a VSZ-nek, de ide illik.)
Lengyelország: FB wz.96 Beryl (Tudom, hogy akkor már nem volt VSZ, de ide illik.)
Most olvasom…
Petya357 írta: 2021.01.14. 18:16 A szovjeteknek már volt 5,56 AK-juk, de nem adták oda a tervrajzokat - a nemzetközi piacon a konkurencia nem hiányzott, és nekik is kellet a pénz... ezért az NDKban csináltak egy saját fejlesztést, és állítólag sokkal jobb lett, mint az eredeti. Könnyebb, pontosabb, igényesebb. Így született a Wieger.
…a szovjeteknek is volt saját megoldásuk.
Egyáltalán: a VSZ-ben volt valaha két vagy több tagállamnak bármilyen közös fejlesztése? Azon kívül, hogy licenceket kaptak a szovjetektől.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: 5,56×45 mm-es kalasnyikovok

Hozzászólás Szerző: bel »

Poresz írta: 2021.01.15. 14:41 Egyáltalán: a VSZ-ben volt valaha két vagy több tagállamnak bármilyen közös fejlesztése? Azon kívül, hogy licenceket kaptak a szovjetektől.
Szia,

Szojka?

Bel
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: 5,56×45 mm-es kalasnyikovok

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Poresz írta: 2021.01.15. 14:41 A Varsói Szerződés tagállamaiban hányszor találták fel a kereket, akarom mondani: hányszor fejlesztették ki a 5,56×45 mm-es kalasnyikovot?
Magyaroszág: NGM & NGV (Állítólag a líbiaiak hanyatt estek tőle - "Van 5,56 mm-es kalasnyikov?! Azonnal megvesszük!" -, amikor valamikor 2011-2013 között meglátták a Hadtörténeti Múzeumban.)
NDK: Wieger StG-940
Jugoszlávia: Zastava M80, M85 & M90 (Tudom, hogy nem volt tagja a VSZ-nek, de ide illik.)
Lengyelország: FB wz.96 Beryl (Tudom, hogy akkor már nem volt VSZ, de ide illik.)
Most olvasom…

…a szovjeteknek is volt saját megoldásuk.
Egyáltalán: a VSZ-ben volt valaha két vagy több tagállamnak bármilyen közös fejlesztése? Azon kívül, hogy licenceket kaptak a szovjetektől.

Kép*

Ezek azért olyan "barátok" voltak, akik történelmi előzmények okán annyira nem szerették egymást, egyikük medve volt, és időnként bevonultak internacionalista segítséget nyújtani egymás országába. Ja, és az egyikük egy MEDVE volt.


*a képről hiányzó román a legenda szerint éppen az olajat lopja az orosz tankjából.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Freddy Haflin
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2018.07.11. 09:51

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Freddy Haflin »

:D
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: 5,56×45 mm-es kalasnyikovok

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

gvass1 írta: 2021.01.15. 16:31 *a képről hiányzó román a legenda szerint éppen az olajat lopja az orosz tankjából.
Épp akartam kérdezni, hogy hol a lankadt f.sz fogantyús román AK... :-)
Sapienti sat.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: 5,56×45 mm-es kalasnyikovok

Hozzászólás Szerző: Poresz »

gvass1 írta: 2021.01.15. 16:31 Ezek azért olyan "barátok" voltak, akik történelmi előzmények okán annyira nem szerették egymást, egyikük medve volt, és időnként bevonultak internacionalista segítséget nyújtani egymás országába. Ja, és az egyikük egy MEDVE volt.
Igen, azt sejtettem, hogy ez inkább egy (mostoha)testvériség volt. A barátait maga választja az ember…
Másképp mondom.
Ha medve vagyok, és vannak vazallusállamaim - amikben egyébként a medvenyelv kötelezően tanulandó idegen nyelv -, akkor bizony kiadom parancsba, hogy tessék összedolgozni, és az egyik tagállam pályázatán - ami kötelezően mindenki számára meghirdetendő - indulhatnak a többiek mérnökei is. (Jót tesz egy kis verseny.) Hogy ez így is történjen, kinevezek egész jó medve mérnököket kapcsolattartónak minden egyes vazallusom minden egyes haditechnikai vállalatához és intézményéhez, akiknek kötelessége minden projektről tudniuk és beszámolniuk.

FélOFF

Évek óta azon gondolkodom a kelet-német rohambilit látva, hogy ez vajon egy gépészmérnök-hallgató beadandója volt, amit összehányt egy éjszaka alatt…?

OFF
gvass1 írta: 2021.01.15. 16:31 *a képről hiányzó román a legenda szerint éppen az olajat lopja az orosz tankjából.
nemtokregelni írta: 2021.01.15. 20:05 Épp akartam kérdezni, hogy hol a lankadt f.sz fogantyús román AK... :-)
Nekem egy alternatív magyarázat emléke jutott eszembe…
"Nem feledkezhetünk meg a másik román nemzeti hősről, a magyar olvasók kedvencéről, Nicolae Ceauşescuról sem, akit a Nyugat a két lábon járó gerincként ünnepelt, mert nem hódolt be a Szovjetuniónak, és nem vonult be Csehszlovákiába. Mi viszont csak annyit tartunk fontosnak elmondani róla, hogy ez nem hősi ellenállás volt, csak nem nagyon jutott volna pénze a hadsereg elvárt felszerelésére, mert az államvagyont a prosperitás érdekében aranykilincsekbe és -csapokba fektette, amelyeket a palotájában helyezett biztonságba."
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: 5,56×45 mm-es kalasnyikovok

Hozzászólás Szerző: aksurv »


Évek óta azon gondolkodom a kelet-német rohambilit látva, hogy ez vajon egy gépészmérnök-hallgató beadandója volt, amit összehányt egy éjszaka alatt…?
Ennel jobban nem nyulhattal mellé.
Kelet német rohamsisak konkrétan a stahlhelm tovább fejlesztése volt a háború végén. Akkor már nem került gyártásba ők meg szépen elovettek es felhasználták a terveket.
Ez a világ egyik legjobb acél sisakja.

"Ami viszont még hivatalosan kimondva is 1945 előtti átvétel volt, az az új NDK-s rohamsisak. Noha már a KVP idején is próbálkoztak saját fejlesztésű sisakkal, általánosan a szovjetek acélsisakjait használták. 1956-ban azonban a NVA vezetése elővett egy 1943-ban jegelt náci fejlesztést, mely az 1935M és 1942M rohamsisakok repesz-és lövésállóságán volt hivatott javítani. Az Erich Kiesan mérnök táltal 1943-ban terveztett , sajátos formájú, lapított sisakot tovább tökéletesíteték, és a belövési próbán is jól szerepelt, így 1956-ban azt is bevezették. E sisak a NVA védjegyévé vált. "
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: 5,56×45 mm-es kalasnyikovok

Hozzászólás Szerző: Poresz »

aksurv írta: 2021.01.15. 23:08 Ennel jobban nem nyulhattal mellé.
Kelet német rohamsisak konkrétan a stahlhelm tovább fejlesztése volt a háború végén. Akkor már nem került gyártásba ők meg szépen elovettek es felhasználták a terveket.
Ez a világ egyik legjobb acél sisakja.
Csak a kinézetéről mondtam véleményt. :-)
Nos, aminek ennyire rendhagyó formája van, az általában vagy összehányt, vagy annyival jobb is, amennyivel másabb. Belegondolva tényleg a harckocsik döntött páncélja mögötti gondolatmenetet fedezem fel a forma mögött: a lövedék vagy repesz pattanjon le róla, vagy egy nem jön össze, minél több anyag legyen az útjában.
Megkockáztatom, hogy az egyszerűbb forma miatt valószínűleg gyártástechnológia szempontjából is kedvezőbb.
Az gyanús, hogy az ejtőernyősöknek nem ez a legjobb forma, és rákeresve úgy tűnik, tényleg nem ezt kapták.
aksurv
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2018.06.08. 16:12

Re: 5,56×45 mm-es kalasnyikovok

Hozzászólás Szerző: aksurv »

Poresz írta: 2021.01.16. 14:12 Csak a kinézetéről mondtam véleményt. :-)
Nos, aminek ennyire rendhagyó formája van, az általában vagy összehányt, vagy annyival jobb is, amennyivel másabb. Belegondolva tényleg a harckocsik döntött páncélja mögötti gondolatmenetet fedezem fel a forma mögött: a lövedék vagy repesz pattanjon le róla, vagy egy nem jön össze, minél több anyag legyen az útjában.
Megkockáztatom, hogy az egyszerűbb forma miatt valószínűleg gyártástechnológia szempontjából is kedvezőbb.
Az gyanús, hogy az ejtőernyősöknek nem ez a legjobb forma, és rákeresve úgy tűnik, tényleg nem ezt kapták.
Olyan részletekre figyeltek hogy a héjrész lejön a tartórészrol ha katona fennakad a sisakkal.
Nagyban csökkenti a nyaki sérülések esélyét.
Utána meg egyszerűen visszarakja rá.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Shalom!

Izraeli rakétákat és robotrepülőket rendszeresíthet a honvédség

https://magyarnemzet.hu/belfold/izraeli ... eg-9250508

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2021.01.20. 07:05 Shalom!

Izraeli rakétákat és robotrepülőket rendszeresíthet a honvédség

https://magyarnemzet.hu/belfold/izraeli ... eg-9250508

Kép
Pedig a török Bajraktár drónokra fogadni mertem volna, hogy megrendeljük Erdogantól.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

https://www.origo.hu/itthon/20210121-na ... tegia.html

egy cseppet propaganda-kommünikészagú😆
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Zotyika
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2018.06.04. 17:49

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Zotyika »

gvass1 írta: 2021.01.22. 17:13 https://www.origo.hu/itthon/20210121-na ... tegia.html

egy cseppet propaganda-kommünikészagú😆
Én csak arra vagyok kíváncsi, hogy hol és mikor lesz termék. Bármi. Mert bejelentés az van: Lynx, Gidrán, "robottank", CZ, UA, Hirtenberger, Dynamit Nobel....

De ténylegesen gyártott hadiipari cucc az kb. még mindig csak a Komondor, amiből legalább üzemben is van pár darab (bár nem hadi célokra).

A "kecskeméti CZ" elkezdett már termelni? Vagy még csak "Assembled in Hungary"?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Portugál haderő: Benelli SuperNova sörétes rendszeresítése - igazán figyelemreméltó, hogy a rendszeresítés okai közt a DRÓNvadászatot is megemlítik már.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/portuga ... eresitese/

Kép
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Zotyika írta: 2021.01.23. 12:42 Én csak arra vagyok kíváncsi, hogy hol és mikor lesz termék. Bármi. Mert bejelentés az van: Lynx, Gidrán, "robottank", CZ, UA, Hirtenberger, Dynamit Nobel....

De ténylegesen gyártott hadiipari cucc az kb. még mindig csak a Komondor, amiből legalább üzemben is van pár darab (bár nem hadi célokra).

A "kecskeméti CZ" elkezdett már termelni? Vagy még csak "Assembled in Hungary"?
Nem kecskeméti, kiskunfélegyházi.
Amúgy meg jah, mi magyarok nagy bemondásokban mindig erősebbek voltunk mint tettekben.
De most legalább nem a honvédség totális leszerelése és lezüllesztése zajlik, most nem az afgán terroristáknak adjuk oda ingyen a kézifegyvereinket és tankjainkat, meg semmisítjük meg a tüzérségünket.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.01.25. 07:41 Nem kecskeméti, kiskunfélegyházi.
Amúgy meg jah, mi magyarok nagy bemondásokban mindig erősebbek voltunk mint tettekben.
De most legalább nem a honvédség totális leszerelése és lezüllesztése zajlik, most nem az afgán terroristáknak adjuk oda ingyen a kézifegyvereinket és tankjainkat, meg semmisítjük meg a tüzérségünket.
+1 (magyar narancs jelenet a Tanúból ugye...).

Amúgy a T-72-eseket az iraki hadseregen keresztül adtuk az Iszlám Államnak.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2021.01.25. 07:31 Portugál haderő: Benelli SuperNova sörétes rendszeresítése - igazán figyelemreméltó, hogy a rendszeresítés okai közt a DRÓNvadászatot is megemlítik már.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/portuga ... eresitese/

Kép
Jé egy, Hatsan Escort :D
(Szerintem nagyon hasonló)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Salmo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.06.04. 16:58

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Salmo »

Fortitu írta: 2021.01.25. 08:12 Jé egy, Hatsan Escort :D
(Szerintem nagyon hasonló)
Hétvégén lőtéren beszélgettem egy sörétes fegyvereket forgalmazó kereskedővel és szóba került hogy már a kisebb manufakturákat leszámítva
egyre több jó nevű olasz sörétes gyártó törökben gyártat ( nyilván alkatrészt, amit aztán az olasz gyárban összeszerelve tesznek made in Italy-vá)
Lassan igaz lesz itt is, hogy ami nem török sörétes az hamisítvány....... :D :D
Csak akkor megyek lőtérre ha úgy van. De általában úgy van
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Nyilvan, van nyele meg csove es durran, de speciel ennek nem sok koze van a hatsanhoz.
imho

Fortitu írta: 2021.01.25. 08:12 Jé egy, Hatsan Escort :D
(Szerintem nagyon hasonló)
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2021.01.25. 07:31
Kép
Screenshot_2021-01-25-11-00-42-545_org.mozilla.firefox.jpg
A rövideb csőtáras verzióról hirtelen nem találtam képet. De az előágyszán, a tusa, az irányzék, a markolat formája engem erre emlékeztet.
Műszakilag persze más kategória.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

gvass1 írta: 2021.01.25. 07:31 Portugál haderő: Benelli SuperNova sörétes rendszeresítése - igazán figyelemreméltó, hogy a rendszeresítés okai közt a DRÓNvadászatot is megemlítik már.

http://www.kaliberinfo.hu/hirek/portuga ... eresitese/

Kép
A Hatsan nem ezeken az alapokon gyart fegyvert ? vagy csak hasonlit http://www.kaliberinfo.hu/tag/hatsan-es ... er-marine/?
brh562
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2018.06.09. 11:06

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: brh562 »

heheee elobb olvasnom kene nem kommentelnem :):)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4240
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

Köszi, valóban érdekes cikk! :idea:

” A Felszámoló” - akár egy B-kat akciófilm magyar címe is lehetne :lol:
Ezek szerint tekkül így hívják a kommandóst. Ma is tanultam valamit.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13845
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Vajon mikor rendeljuk meg az elso cirkalot es repulogep-hordozot?
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

qqriq írta: 2021.01.31. 07:45 Vajon mikor rendeljuk meg az elso cirkalot es repulogep-hordozot?
A vicc az, hogy nem vicc. :-)
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

qqriq írta: 2021.01.31. 07:45 Vajon mikor rendeljuk meg az elso cirkalot es repulogep-hordozot?
És újra lehet ellentengernagyunk is...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Thomaster írta: 2021.01.31. 09:12 És újra lehet ellentengernagyunk is...
Fehér lovon!!!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Katonai és rendvédelmi

Hozzászólás Szerző: vato »

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Válasz küldése