OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

gvass1 írta: 2021.03.19. 13:39 Egy kis bulvár:

https://rtl.hu/rtlklub/fokusz/oroszlan- ... oveszethez
Valahogy sosem voltam annyira oda Szonjáért, semmilyen szempontból, de nagyon jó látni, hogy híresség, fegyveres, ráadásul nő, és felvállalja, hogy fegyveres ;)
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

gvass1 írta: 2021.03.19. 13:39 Egy kis bulvár:

https://rtl.hu/rtlklub/fokusz/oroszlan- ... oveszethez
Tök jó kis riport. A kiképzőt látásból ismerem - jó arc! :D

Egy ilyen jól sikerült bulvár riport többet tesz fegyveres sportok démonmentesítéséért, mint tíz sportszövetségi nyilatkozat. “Ha Dr Szöszi is csinálja, akkor nem lehet olyan ijesztő” jeligére.

Kár, hogy iparági irányelvekre hallgatva elvileg csak gásprét lenne szabad Hölgyek kezébe adni... :lol: Hm... pedig tisztára úgy tűnt, hogy a művésznő kezében mintha jól állna a fegyver ;)

Viccet félretéve - az is tecc, hogy nem csak hobbi, hanem tudatosan fektet be a karrierjébe - Keanu Reeves, és Hale Berry közismert példája által inspirálódva.
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

A Banggoodon jött szembe ez az "oil filter".. ez tényleg az? Vagy csak en látom másnak? :D
Screenshot_20210319-202523_Facebook.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Petya357
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 4242
Csatlakozott: 2020.06.15. 15:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Petya357 »

WildBear23 írta: 2021.03.19. 20:28 A Banggoodon jött szembe ez az "oil filter".. ez tényleg az? Vagy csak en látom másnak? :D
Screenshot_20210319-202523_Facebook.jpg
A látszat nem csal ;)
fegyver csőre tekerve, egy lövéssel hangtompítóvá változik az olajcsapda.
Kb ugyanaz, mint a vipera végébe tekert lámpa - gyenge álca. Csak ez éppen 2-8 éves.
Minden bizonnyal valakinek pont ettől áll fel, ha van rá kereslet. :mrgreen:
Si vis pacem - CCCLVII magnum… μολὼν λαβέ
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Filmajánló!

The Outpost.

Az amcsik egyik legnagyobb bakija volt jó magas hegyekkel körbevett völgybe telepíteni a COP Keating nevű előörsöt Afganisztánban.
Volt róla eredeti tálib videó de már nem találtam meg.
COP Keating.jpg
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Versecki Csaba
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2020.06.01. 18:13

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Versecki Csaba »

Friss 19 óra Portfolio cikk -Drámai hangvételű közlemény .... nagyobb lezárást korlatozasokat kér az orvosi kamara !
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Versecki Csaba írta: 2021.03.22. 20:55 Friss 19 óra Portfolio cikk -Drámai hangvételű közlemény .... nagyobb lezárást korlatozasokat kér az orvosi kamara !
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210 ... ara-475268

Nem irígylem a döntéshozókat..
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Versecki Csaba írta: 2021.03.22. 20:55 Friss 19 óra Portfolio cikk -Drámai hangvételű közlemény .... nagyobb lezárást korlatozasokat kér az orvosi kamara !
Minden tiszteletem az orvosoké, de ez nettó baromság. Nem megvalósítható amit írnak. Emellett az előző szigorítások sem vezettek különösebb látható eredményre, akkor minek még jobban szétqrni a maradék gazdaságot?
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.03.23. 05:08 Minden tiszteletem az orvosoké, de ez nettó baromság. Nem megvalósítható amit írnak. Emellett az előző szigorítások sem vezettek különösebb látható eredményre, akkor minek még jobban szétqrni a maradék gazdaságot?
+1

Milyen jól működik a lockdown, például betiltották az éttermeket és kocsmákat, megszűnt nemcsak a Covid, hanem az elhízás és az alkoholizmus is, juhééé.

Ja, nem.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.03.23. 06:07 +1

Milyen jól működik a lockdown, például betiltották az éttermeket és kocsmákat, megszűnt nemcsak a Covid, hanem az elhízás és az alkoholizmus is, juhééé.

Ja, nem.
Lockdownnal együtt is kb fullon van az egeszségügy, kérdés hogy mi lett volna lockdown nélkül.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.03.23. 07:59 Lockdownnal együtt is kb fullon van az egeszségügy, kérdés hogy mi lett volna lockdown nélkül.
Svédországban már mindenki meghalt.

Ja, nem.

Az AGYATLAN lockdown semmire nem megoldás.

10 perc gondolkodással sokkal hatékonyabb és a gazdaságot is kímélő megoldásokat lehetne hozni.

Például mekkora elmebetegnek kell lenni ahhoz, hogy 19 órakor bezárjuk az élelmiszerboltokat+20 órakor kijárási tilalom és NEM látjuk előre, hogy EZZEL 17-19 óra között mekkora zsúfoltságot hozunk létre?

Nem lenne okosabb 22 órától elrendelni az amúgy sem sok értelemmel bíró kijárási tilalmat ÉS a boltokba beengedhető fő/m2 eladótér alapon korlátozásokat bevezetni full tiltás helyett? Esetleg nagyobb boltokban kötelezően fullra járatni a légcserélőket egyúttal?

Mi értelme van bezárni a fodrászt meg a műkörmöst, ahol jellemzően egy ember egyetlen másikkal foglalkozik és nem tömeg van, mert jellemzően időre mennek?

De persze a politikus sosem jár boltba, sosem kellett munkával pénzt keresnie, és a sok-sok okos járványügyi szakember sosem látott még közgazdászt sem.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

WildBear23 írta: 2021.03.23. 07:59 Lockdownnal együtt is kb fullon van az egeszségügy, kérdés hogy mi lett volna lockdown nélkül.
Hogy mi nem lett volna észszerűbb korlátozások mellett, arra van tippem. Államcsőd.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

WildBear23 írta: 2021.03.23. 07:59 Lockdownnal együtt is kb fullon van az egeszségügy, kérdés hogy mi lett volna lockdown nélkül.
Semmi.. ezek az intézkedések semmit nem érnek, vagyis de.. tönkreteszik a gazdaságot és a normális életet..
Én megkaptam itt Coviddal kapcsolatban, de nem ebben a lockdown témában, hogy nem látom át rendesen a dolgokat, csak kis részletét látom.
Te honnan tudod, hogy most fullon van az eü? Főleg az ominózus Covid részleg? Főleg Covidosokkal?
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Az lehet, hogy a Covid osztályok tele vannak, de egy egyszerű ultrahangra vagy ekg-ra nem lehet bejutni épeszű időn belül. Mert telefonon megmondják, hogy nincs időpont különben is ráér a problémám. Szívinfarktusban nyugodtan megdögölhetek.
Az sohasem fog kiderülni hogy a járóbeteg rendelések bezárása miatt hány ember fog meghalni előbb. (és nem covidban).
WildBear23 írta: 2021.03.23. 07:59 Lockdownnal együtt is kb fullon van az egeszségügy, kérdés hogy mi lett volna lockdown nélkül.
"..."
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

smith15 írta: 2021.03.23. 08:15 Semmi.. ezek az intézkedések semmit nem érnek, vagyis de.. tönkreteszik a gazdaságot és a normális életet..
Én megkaptam itt Coviddal kapcsolatban, de nem ebben a lockdown témában, hogy nem látom át rendesen a dolgokat, csak kis részletét látom.
Te honnan tudod, hogy most fullon van az eü? Főleg az ominózus Covid részleg? Főleg Covidosokkal?
A korlátozásokkal kapcsolatos észosztásba én nem szállnék be, de az egészségügyben tényleg szopnak. Én onnan tudom, hogy közeli hozzátartozóm kórházban praktizáló orvos. De onnan is, hogy olyan állapotú embereket (nem COVID-os betegeket) küldenek haza, akiket azelőtt ki nem engedtek volna kórházból.
Sapienti sat.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

nemtokregelni írta: 2021.03.23. 08:45 A korlátozásokkal kapcsolatos észosztásba én nem szállnék be, de az egészségügyben tényleg szopnak. Én onnan tudom, hogy közeli hozzátartozóm kórházban praktizáló orvos. De onnan is, hogy olyan állapotú embereket (nem COVID-os betegeket) küldenek haza, akiket azelőtt ki nem engedtek volna kórházból.
Szopni szopnak,oké. Mindig is szoptak különböző okok miatt. Most a rengeteg felmondás sem tett jót. De nekem is vannak eü-ben dolgozó ismerősök. Van aki azt mondja, hogy összegyűltek, sokan vannak, de a hülye covid protokoll miatt, amúgy nem lenne gázabb, mint máskor és sokan vannak akik azt mondják, hogy csak lézengés van a rendelőben/kórházban.
Engem az zavar ebben, hogy voltak jópáran, akik meghaltak és nagyon sokan vannak, akik szenvednek, mert nem kapják meg időben, vagy egyáltalán az ellátást a hiszti miatt.
De én inkább most ki is szállok, mert ez az egész téma csak felk*rni tud :)
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

smith15 írta: 2021.03.23. 08:15 Semmi.. ezek az intézkedések semmit nem érnek, vagyis de.. tönkreteszik a gazdaságot és a normális életet..
Én megkaptam itt Coviddal kapcsolatban, de nem ebben a lockdown témában, hogy nem látom át rendesen a dolgokat, csak kis részletét látom.
Te honnan tudod, hogy most fullon van az eü? Főleg az ominózus Covid részleg? Főleg Covidosokkal?
Pontosan. a tescsőben kígyózó sorok nem probléma, de egy kulturált helyre beülni nem lehet, ahol az asztalok méterekre vannak egymástól.....
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

smith15 írta: 2021.03.23. 08:57 Szopni szopnak,oké. Mindig is szoptak különböző okok miatt. Most a rengeteg felmondás sem tett jót. De nekem is vannak eü-ben dolgozó ismerősök. Van aki azt mondja, hogy összegyűltek, sokan vannak, de a hülye covid protokoll miatt, amúgy nem lenne gázabb, mint máskor és sokan vannak akik azt mondják, hogy csak lézengés van a rendelőben/kórházban.
Engem az zavar ebben, hogy voltak jópáran, akik meghaltak és nagyon sokan vannak, akik szenvednek, mert nem kapják meg időben, vagy egyáltalán az ellátást a hiszti miatt.
De én inkább most ki is szállok, mert ez az egész téma csak felk*rni tud :)
És mindkettő igaz lehet. Bizonyos osztályokon világvége lehet, míg máshol pangás, mivel nem fogadnak betegeket, vagy simán nem járvány alatt mennek emberek mondjuk anyajegyszűrésre, vagy hallásvizsgálatra. Nem is erről lenne szó, hanem a logikátlan szopatásokról, meg az államcsődről.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

nemtokregelni írta: 2021.03.23. 08:45
Az egészségügyi szempontból nyilatkozók azt felejtik el, hogy ez csak egyetlen szempont. Az élet egy nagyon bonyolult játék.
A korlátozásokat nem lehet hosszú távon fenntartani, mert ha nem dolgoznak az emberek, akkor nincs mit osztogatni. Nem a pénzre gondolok, mert az nem ehető. Déd- és nagyszüleim a pengővel már megtapasztalták: hiába ontotta a bankóprés, ha egyszerűen romba volt döntve az ország, és alig volt mit venni rajta.
Az, hogy "A" csapat dolgozik, "B" csapat pedig karanténban várja, hogy kiosszák neki, amit "A" csapat megtermelt, az fenntarthatatlan.
Emberek millióinak tiltották meg hatalmi szóval, hogy a saját helyzetükön javíthassanak. Az egészséges személyiség pedig olyan, hogy ha nem az értelmére hatnak, vagy nem lát más kiutat, akkor keresni fogja a lehetőséget a lázadásra. Senkitől sem várható el, hogy ölbe tett kézzel várja az éhhalált, vagy "csak" elszegényedjen.
Ülünk a puskaporos hordón és pipázunk: vagy elég a dohány és nagyobb baj nélkül kialszik a pipa, vagy felrobbanunk.
Vagy csitulni fog a járvány, vagy hozzá kell szokni a gondolathoz, hogy előbb vagy utóbb valamilyen formában hagyni kell kitombolni.
A természet ismét megmutatta, hogy ő az erősebb.
Nincs jó megoldás. Sajnálom.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

valahol olvastam, nem tudom ki írta és mikor, hol, nem emlékszem:

"Vajon ennek az emberiség ellen elkövetett világméretű terrorcselekménynek előkerülnek valaha a felelősei? Lesznek akár csak odadobott bűnbakok, akik majd a törvény elé állnak? Vagy most ez csak a főpróba volt, „beszoktatták” az embereket, s ezután már Pavlov kutyáiként automatikusan tudni fogjuk, mit kell tennünk és mi vár ránk, ha nem oltatjuk be magunkat ilyen-olyan, akár csak mondvacsinált „mikroszkopikus élőlények” ellen, amiket majd a gyógyszergyárak a gennymédiával karöltve nap mint nap ránk zúdítanak? Jaj-jaj, olvad a sarki jég is - ki tudja, hogy milyen, évezredek óta szunnyadó húsevő és lassú, rendkívül fájdalmas agyhalált okozó baktériumok, vírusok kerülnek még elő!

Az operációs rendszerek már nem hoznak eleget a konyhára? Bizonyára sokkal nagyobb buli, jobban fizető üzlet az egyre növekvő emberi populáció „egészségével” foglalkozni: most „csak” 2 x 8 milliárd vakcina kell, jövőre már akár a 9 milliárd többszöröse – és, bizony, a jövőben évente többször kell majd oltakozni, hiszen jönnek a mutációk, s a baj csak így, közös összefogással, közös bégetéssel előzhető meg! Vajon mennyibe kerül az embereknek egy adag az életmentő anyagból? 10, 20, 50, 100 dollár? A szakemberek, orvosok meg tapsolva asszisztálnak, hiszen fürdenek, pezsegnek a reflektorfényben, kapják bőségesen majd a támogatást a gyáraktól is. Az sem baj, ha az egyik kijelentés után pár órával egy annak merően ellentmondó jön – a buta köznép úgyis beszopja, más lehetősége amúgy sincs. Nyakunkon a zombi-apokalipszis, készüljetek hát!"
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

mlaca írta: 2021.03.23. 09:56 valahol olvastam, nem tudom ki írta és mikor, hol, nem emlékszem:

"Vajon ennek az emberiség ellen elkövetett világméretű terrorcselekménynek előkerülnek valaha a felelősei? Lesznek akár csak odadobott bűnbakok, akik majd a törvény elé állnak? Vagy most ez csak a főpróba volt, „beszoktatták” az embereket, s ezután már Pavlov kutyáiként automatikusan tudni fogjuk, mit kell tennünk és mi vár ránk, ha nem oltatjuk be magunkat ilyen-olyan, akár csak mondvacsinált „mikroszkopikus élőlények” ellen, amiket majd a gyógyszergyárak a gennymédiával karöltve nap mint nap ránk zúdítanak? Jaj-jaj, olvad a sarki jég is - ki tudja, hogy milyen, évezredek óta szunnyadó húsevő és lassú, rendkívül fájdalmas agyhalált okozó baktériumok, vírusok kerülnek még elő!

Az operációs rendszerek már nem hoznak eleget a konyhára? Bizonyára sokkal nagyobb buli, jobban fizető üzlet az egyre növekvő emberi populáció „egészségével” foglalkozni: most „csak” 2 x 8 milliárd vakcina kell, jövőre már akár a 9 milliárd többszöröse – és, bizony, a jövőben évente többször kell majd oltakozni, hiszen jönnek a mutációk, s a baj csak így, közös összefogással, közös bégetéssel előzhető meg! Vajon mennyibe kerül az embereknek egy adag az életmentő anyagból? 10, 20, 50, 100 dollár? A szakemberek, orvosok meg tapsolva asszisztálnak, hiszen fürdenek, pezsegnek a reflektorfényben, kapják bőségesen majd a támogatást a gyáraktól is. Az sem baj, ha az egyik kijelentés után pár órával egy annak merően ellentmondó jön – a buta köznép úgyis beszopja, más lehetősége amúgy sincs. Nyakunkon a zombi-apokalipszis, készüljetek hát!"
Lopom!
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

RatRace írta: 2021.03.23. 10:00Lopom!
csak óvatosan!
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

mlaca írta: 2021.03.23. 09:56 valahol olvastam, nem tudom ki írta és mikor, hol, nem emlékszem:

"Vajon ennek az emberiség ellen elkövetett világméretű terrorcselekménynek előkerülnek valaha a felelősei? Lesznek akár csak odadobott bűnbakok, akik majd a törvény elé állnak? Vagy most ez csak a főpróba volt, „beszoktatták” az embereket, s ezután már Pavlov kutyáiként automatikusan tudni fogjuk, mit kell tennünk és mi vár ránk, ha nem oltatjuk be magunkat ilyen-olyan, akár csak mondvacsinált „mikroszkopikus élőlények” ellen, amiket
A korlátozások értelméről és gazdasági károkról lehet vitatkozni, de szerintem az ilyen tudománytalan, konteós, oltásellenességre buzdító gyökérségeket talán jobb lenne mellőzni. Ez kb. az a színvonal, mint a sok agyhalott, aki azért nem engedi beoltatni a gyerekét kanyaró és gyermekbénulás ellen, mert szerintük az okozza az autizmust. Ne már, tele vagyunk itt eü-s és értelmiségi fórumtársakkal, ez a fosbukra való.
Sapienti sat.
smith15
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 880
Csatlakozott: 2018.06.09. 12:03
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: smith15 »

mlaca írta: 2021.03.23. 09:56 valahol olvastam, nem tudom ki írta és mikor, hol, nem emlékszem:

"Vajon ennek az emberiség ellen elkövetett világméretű terrorcselekménynek előkerülnek valaha a felelősei? Lesznek akár csak odadobott bűnbakok, akik majd a törvény elé állnak? Vagy most ez csak a főpróba volt, „beszoktatták” az embereket, s ezután már Pavlov kutyáiként automatikusan tudni fogjuk, mit kell tennünk és mi vár ránk, ha nem oltatjuk be magunkat ilyen-olyan, akár csak mondvacsinált „mikroszkopikus élőlények” ellen, amiket majd a gyógyszergyárak a gennymédiával karöltve nap mint nap ránk zúdítanak? Jaj-jaj, olvad a sarki jég is - ki tudja, hogy milyen, évezredek óta szunnyadó húsevő és lassú, rendkívül fájdalmas agyhalált okozó baktériumok, vírusok kerülnek még elő!

Az operációs rendszerek már nem hoznak eleget a konyhára? Bizonyára sokkal nagyobb buli, jobban fizető üzlet az egyre növekvő emberi populáció „egészségével” foglalkozni: most „csak” 2 x 8 milliárd vakcina kell, jövőre már akár a 9 milliárd többszöröse – és, bizony, a jövőben évente többször kell majd oltakozni, hiszen jönnek a mutációk, s a baj csak így, közös összefogással, közös bégetéssel előzhető meg! Vajon mennyibe kerül az embereknek egy adag az életmentő anyagból? 10, 20, 50, 100 dollár? A szakemberek, orvosok meg tapsolva asszisztálnak, hiszen fürdenek, pezsegnek a reflektorfényben, kapják bőségesen majd a támogatást a gyáraktól is. Az sem baj, ha az egyik kijelentés után pár órával egy annak merően ellentmondó jön – a buta köznép úgyis beszopja, más lehetősége amúgy sincs. Nyakunkon a zombi-apokalipszis, készüljetek hát!"
+1!!
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

nemtokregelni írta: 2021.03.23. 10:31 A korlátozások értelméről és gazdasági károkról lehet vitatkozni, de szerintem az ilyen tudománytalan, konteós, oltásellenességre buzdító gyökérségeket talán jobb lenne mellőzni. Ez kb. az a színvonal, mint a sok agyhalott, aki azért nem engedi beoltatni a gyerekét kanyaró és gyermekbénulás ellen, mert szerintük az okozza az autizmust. Ne már, tele vagyunk itt eü-s és értelmiségi fórumtársakkal, ez a fosbukra való.
semmi oltásellenest nem láttam a szövegben, bár valóban, az író ügyesebben fogalmazhatott volna egyes részeken, mert félreérthető.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

nemtokregelni írta: 2021.03.23. 10:31 A korlátozások értelméről és gazdasági károkról lehet vitatkozni, de szerintem az ilyen tudománytalan, konteós, oltásellenességre buzdító gyökérségeket talán jobb lenne mellőzni. Ez kb. az a színvonal, mint a sok agyhalott, aki azért nem engedi beoltatni a gyerekét kanyaró és gyermekbénulás ellen, mert szerintük az okozza az autizmust. Ne már, tele vagyunk itt eü-s és értelmiségi fórumtársakkal, ez a fosbukra való.
+1

Én erőteljesen oltáspárti ÉS agyatlan-lockdown-ellenes vagyok.

Ezért is basz fel az oltakozás körüli anarchia, meg hogy kb. októberben sem kerülök sorra, és nem utazhatok sehova stb.

(És sztem megint a zsidók voltak a legokosabbak:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2021.03.23. 10:36 +1

Én erőteljesen oltáspárti ÉS agyatlan-lockdown-ellenes vagyok.

Ezért is basz fel az oltakozás körüli anarchia, meg hogy kb. októberben sem kerülök sorra, és nem utazhatok sehova stb.

(És sztem megint a zsidók voltak a legokosabbak:-)))
én regisztráltam, és elvileg múlt héten kerültem volna sorra egy online "mikor kerülhetek sorra" becslő oldal alapján. hát, nem kerültem sorra :P
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

mlaca írta: 2021.03.23. 10:34 semmi oltásellenest nem láttam a szövegben, bár valóban, az író ügyesebben fogalmazhatott volna egyes részeken, mert félreérthető.
Határozottan.
mlaca írta: 2021.03.23. 10:38 én regisztráltam, és elvileg múlt héten kerültem volna sorra egy online "mikor kerülhetek sorra" becslő oldal alapján. hát, nem kerültem sorra :P
Egyrészt örülök, hogy ennyire egészséges vagyok, de azért ne 2022-ben kerüljek sorra…
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Poresz írta: 2021.03.23. 10:42 Határozottan.



Egyrészt örülök, hogy ennyire egészséges vagyok, de azért ne 2022-ben kerüljek sorra…
nekem is "csak" magas vérnyomásom van, de vén trotty vagyok a program szerint, talán ezért sorolt előre. de a valóság közbeszólt :P
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2021.03.23. 10:38 én regisztráltam, és elvileg múlt héten kerültem volna sorra egy online "mikor kerülhetek sorra" becslő oldal alapján. hát, nem kerültem sorra :P
https://24.hu/belfold/2021/03/23/magyar ... v-moderna/


405 ezer Astrazeneca vakcinából 260 ezret,
550 ezer Sinopharm védőoltásból 493 ezret,
80 ezer Moderna típusú vakcinából 75 ezret,
1,13 millió Pfizer/BioNTech védőoltásból 939 ezret,
396 ezer Szputnyik V vakcinából 103 ezret


oltottak el.

És erre nincs indok. Ez a bűn. Ha ezt mind eloltoltották volna, AZ MENTETT VOLNA ÉLETEKET, nem a gyökér agyatlan mindentlezárunk majomkodás. Abba csak mind tönkre megyünk.

Egy injekció beadásához nem kell orvos, még nővér sem. Ez baromság, nagyjából bárkit be lehet rá 1 óra alatt tanítani. Munkanélküli annyi mint égen a csillag. Cukorbetegek szézezrei gond nélkül tudják magukat szúrni. Nem agysebészet.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2021.03.23. 10:47 https://24.hu/belfold/2021/03/23/magyar ... v-moderna/


405 ezer Astrazeneca vakcinából 260 ezret,
550 ezer Sinopharm védőoltásból 493 ezret,
80 ezer Moderna típusú vakcinából 75 ezret,
1,13 millió Pfizer/BioNTech védőoltásból 939 ezret,
396 ezer Szputnyik V vakcinából 103 ezret


oltottak el.

És erre nincs indok. Ez a bűn. Ha ezt mind eloltoltották volna, AZ MENTETT VOLNA ÉLETEKET, nem a gyökér agyatlan mindentlezárunk majomkodás. Abba csak mind tönkre megyünk.

Egy injekció beadásához nem kell orvos, még nővér sem. Ez baromság, nagyjából bárkit be lehet rá 1 óra alatt tanítani. Munkanélküli annyi mint égen a csillag. Cukorbetegek szézezrei gond nélkül tudják magukat szúrni. Nem agysebészet.
itt a szigorú nyilvántartáson van a hangsúly, mert nem mindegy, hogy kit mivel oltanak. a beteg kórtörténete is beleszámít, engem pl. nem lehetne olyannal oltani, ami vérrögképződést okozhat, mert sűrű a vérem (keveset iszom), és követni kell pontosan, mikor lettél beoltva, hogy a második adagot akkor kapd, amikor kell. szoftver meg nincs, vagy bugos, mint az online oktató keretrendszer is az. nekem kínai, vagy orosz kéne, de hiába ácsingózok érte (még rímel is :D)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

mlaca írta: 2021.03.23. 10:54 itt a szigorú nyilvántartáson van a hangsúly, mert nem mindegy, hogy kit mivel oltanak. a beteg kórtörténete is beleszámít, engem pl. nem lehetne olyannal oltani, ami vérrögképződést okozhat, mert sűrű a vérem (keveset iszom), és követni kell pontosan, mikor lettél beoltva, hogy a második adagot akkor kapd, amikor kell. szoftver meg nincs, vagy bugos, mint az online oktató keretrendszer is az. nekem kínai, vagy orosz kéne, de hiába ácsingózok érte (még rímel is :D)

nem, itt a szar szervezésen, botrányos nyilvántartásokon van a hangsúly.

Mert ha X embernek Z vakcina nem javallott, akkor ASAP kell hivni a következőt, akinek meg jó, és tolni ezerrel az egészet.

A TAJ-szám alapján mindent, de mindent tudni kell rólad az államnak "EÜ priuszt" illetően.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

gvass1 írta: 2021.03.23. 10:58 nem, itt a szar szervezésen, botrányos nyilvántartásokon van a hangsúly.

Mert ha X embernek Z vakcina nem javallott, akkor ASAP kell hivni a következőt, akinek meg jó, és tolni ezerrel az egészet.

A TAJ-szám alapján mindent, de mindent tudni kell rólad az államnak "EÜ priuszt" illetően.
hja, kéne. sebaj, majd a kövid-22-nél :D
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

mlaca írta: 2021.03.23. 10:34 semmi oltásellenest nem láttam a szövegben, bár valóban, az író ügyesebben fogalmazhatott volna egyes részeken, mert félreérthető.
Nekem is a buta facebookos színvonal szúrt szemet, de inkább nem álltam le vitatkozni. A lényeg, hogy azért nagyjából egyetért mindenki, hogy ebben a formában nagyon dillettánsak a szabályozgatások, és hatalmas károkat okoznak - valszeg sokkal nagyobbakat, mint amit megoldani lennének hivatottak.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Fortitu írta: 2021.03.23. 11:01 Nekem is a buta facebookos színvonal szúrt szemet, de inkább nem álltam le vitatkozni. A lényeg, hogy azért nagyjából egyetért mindenki, hogy ebben a formában nagyon dillettánsak a szabályozgatások, és hatalmas károkat okoznak - valszeg sokkal nagyobbakat, mint amit megoldani lennének hivatottak.
ja, kissé kattintásvadász a szöveg..
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.03.23. 11:01 Nekem is a buta facebookos színvonal szúrt szemet, de inkább nem álltam le vitatkozni. A lényeg, hogy azért nagyjából egyetért mindenki, hogy ebben a formában nagyon dillettánsak a szabályozgatások, és hatalmas károkat okoznak - valszeg sokkal nagyobbakat, mint amit megoldani lennének hivatottak.
A bokaficam veszélyét térd feletti amputálással zárjuk ki éppen.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

gvass1 írta: 2021.03.23. 10:47 https://24.hu/belfold/2021/03/23/magyar ... v-moderna/


405 ezer Astrazeneca vakcinából 260 ezret,
550 ezer Sinopharm védőoltásból 493 ezret,
80 ezer Moderna típusú vakcinából 75 ezret,
1,13 millió Pfizer/BioNTech védőoltásból 939 ezret,
396 ezer Szputnyik V vakcinából 103 ezret


oltottak el.

És erre nincs indok. Ez a bűn. Ha ezt mind eloltoltották volna, AZ MENTETT VOLNA ÉLETEKET, nem a gyökér agyatlan mindentlezárunk majomkodás. Abba csak mind tönkre megyünk.

Egy injekció beadásához nem kell orvos, még nővér sem. Ez baromság, nagyjából bárkit be lehet rá 1 óra alatt tanítani. Munkanélküli annyi mint égen a csillag. Cukorbetegek szézezrei gond nélkül tudják magukat szúrni. Nem agysebészet.
Ha tényleg akkora lenne a baj, akkor fova lett a 694000 adag vakcina?
És miért kellett a multkor elajándékozni a többit?
Azt írják mindenütt hogy még csak 1,5M valahánynál tart az oltás. ez meg 1,87M. vagy ebben a második kör is benne van?
Nekem itt valami nagyon nem stimmel....
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

smith15 írta: 2021.03.23. 08:15 Te honnan tudod, hogy most fullon van az eü? Főleg az ominózus Covid részleg? Főleg Covidosokkal?
A ma reggeli hozzászólásomat az Uzsoki Kórházból írtam. Szóval első kézből.
TurboP írta: 2021.03.23. 08:38 Az sohasem fog kiderülni hogy a járóbeteg rendelések bezárása miatt hány ember fog meghalni előbb. (és nem covidban).
Igen, amikor azt lobogtatják hogy a covid miatt "csak" napi 200 ember hal meg, hozzá kell tenni azokat is, akik az eü. rendszer leterheltsége miatt nem kapnak rendes ellátást.
RatRace írta: 2021.03.23. 09:08 Pontosan. a tescsőben kígyózó sorok nem probléma, de egy kulturált helyre beülni nem lehet, ahol az asztalok méterekre vannak egymástól.....
De, a fertőzés szempontjából Tescoban kígyózó sor is probléma. Mit kezdesz vele? Bezárhatod a Tescot, de akkor helikopterről szórod le a kaját?
A Tescoban legalább maszkban vagy (ami helyesen hordva 90% körül véd), a "kulturált beülős helyen" meg nyilván maszk nélkül fogyasztasz.

A járvány objektív része: a vírus van, a járvány van. A fertőzöttség kb. 2,5%. Ha elengednénk a vírust akkor lenne mondjuk 25%. Vagy 40%.
A járvány szubjektív részre: a nulla lezárás, és a totális lezárás között hol kéne meghúzni a határt?
Élelmiszerbolt mehet, benzinkút mehet. Fegyverbolt? Az is mehet. Étterem nem mehet.
Nyilván a vendéglátósok azt szeretnék, ha az étterem is a "mehet" kategória lenne.
Ezért ez szubjektív, plusz senki nem tudja, hogy "mi lenne, ha...". (a szakemberek sem.)

Magyarország a tízmillió fegyvermester országa volt, a járvány óta a tízmillió virológus országa lett.

A FB-on az egyik itteni (általam tisztelt) fórumtárs osztotta meg, hogy az oltásra sorbanálló embereken maszk van; "miért van rajtuk maszk, amikor úgyis védettek lesznek..?"
Most komolyan, kezdjük el magyarázni hogy a védőoltás után a védettség kialakulásához idő kell?
Tehát nem sokat ér, ha a védőoltással egyszerre elkapod a vírust..?
mlaca írta: 2021.03.23. 09:56 mi vár ránk, ha nem oltatjuk be magunkat ilyen-olyan, akár csak mondvacsinált „mikroszkopikus élőlények” ellen, amiket majd a gyógyszergyárak a gennymédiával karöltve nap mint nap ránk zúdítanak?
Szerinted a vírusok mondvacsináltak, azért, mert szabad szemmel nem látod őket?
A gyógyszergyárak oké, maguk a sátán, a média na igen.. és a független kutatóhelyek?
Egyetemek, akadémiai kutatók? Őket is kilóra megvették, ugye? :)

Nem zúdit rád senki semmit, ha nem kapcsolod be a TV-t, rádiót, nem nézed az Internetet.
Sok embert egyszerűen frusztrálttá tesz a rengeteg ilyen-olyan (általában: olyan) információ.
(És a covid oltás sem kötelező.)
gvass1 írta: 2021.03.23. 10:47 Egy injekció beadásához nem kell orvos, még nővér sem. Ez baromság, nagyjából bárkit be lehet rá 1 óra alatt tanítani. Munkanélküli annyi mint égen a csillag. Cukorbetegek szézezrei gond nélkül tudják magukat szúrni. Nem agysebészet.
Inzulint bőr alá kell beadni, mint pl. a vérrögképződést gátló gyógyszerek nagy részét. Ezt könnyű megtenni, sokat adtam be én is.
A covid19 védőoltást meg felkar izomba. Oda bele lehet törni a tűt, megsértheted a csonthártyát, több adag van egy kiszerelésben, tehát azt is el lehet b.szni (adagolás, sterilitás), én azért nem bíznám "annyi mint égen a csillag" munkanélküliekre.
(+ akkor meg ezen pörögne a net)
mlaca írta: 2021.03.23. 10:54 engem pl. nem lehetne olyannal oltani, ami vérrögképződést okozhat, mert sűrű a vérem (keveset iszom), és követni kell pontosan, mikor lettél beoltva, hogy a második adagot akkor kapd, amikor kell. szoftver meg nincs, vagy bugos, mint az online oktató keretrendszer is az. nekem kínai, vagy orosz kéne, de hiába ácsingózok érte (még rímel is :D)
1. Olyan nincs, hogy "sűrű a véred". Véralvadási zavarod lehet.
2. De nem attól, hogy "keveset iszol". (BTW: miért nem iszol akkor többet? Mert a vízben halak szexelnek..?)
3. Nem lett bizonyítva, hogy az AstraZeneca oltás vérrögképződést okozna.
4. Mi alapján választottad a kínai, vagy orosz oltást? Van tapasztalatod az inaktivált vírusok és majom-adenovírus-vektorok alkalmazásáról?
Beszéltem az ország egyik legjobb immunológusával (egyetemi professzor), ő a fél életét ennek a területnek a tanulmányozásával töltötte, de őszintén beismerte: nem tudna választani a védőoltások között. Mivel előre nem lehet tudni, hogy az esetleges vírusmutációk ellen melyik lesz hatékonyabb.
De nyilván az utca embere nulla (nulla, zéró) hozzáértéssel magabiztosan mond BÁRMIT.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Dunning%E ... hat%C3%A1s
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
qqriq
Peacemaker
Peacemaker
Hozzászólások: 13847
Csatlakozott: 2018.06.04. 20:33
Tartózkodási hely: internet
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Ismeros megkapta a behivot, mondjak hogy x oltas van.
Kozli hogy nem keri mert ize betegsege van az orvosa szerint csak a z oltas ami a legkevesebb kockazatot jelenti szamara.
Olto orvos mondja ez van, irja ala papirt es beadja...
ingyom bingyom tálib-e?
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2021.03.23. 11:21



De, a fertőzés szempontjából Tescoban kígyózó sor is probléma. Mit kezdesz vele? Bezárhatod a Tescot, de akkor helikopterről szórod le a kaját?
A Tescoban legalább maszkban vagy (ami helyesen hordva 90% körül véd), a "kulturált beülős helyen" meg nyilván maszk nélkül fogyasztasz.

Idősáv? Egy légtérben lehető vásárlók száma esetleg?





Szerinted a vírusok mondvacsináltak, azért, mert szabad szemmel nem látod őket?
A gyógyszergyárak oké, maguk a sátán, a média na igen.. és a független kutatóhelyek?
Egyetemek, akadémiai kutatók? Őket is kilóra megvették, ugye? :)

Nem vitaindítónak, de pont most írták hogy az Astra vakcinájának ez engedélyezése körül valami nem smafu..






Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2021.03.23. 11:01 Nekem is a buta facebookos színvonal szúrt szemet, de inkább nem álltam le vitatkozni. A lényeg, hogy azért nagyjából egyetért mindenki, hogy ebben a formában nagyon dillettánsak a szabályozgatások, és hatalmas károkat okoznak - valszeg sokkal nagyobbakat, mint amit megoldani lennének hivatottak.
Életem nagy kérdései™ közé tartozik, vajon nem lenne-e jobb, ha egyszerűen hagynák, hogy megoldjuk az életünket. Az élelmiszer-ellátást sem központilag tervezik és szervezik, és lehet, hogy jobb is… Déd- és nagyszüleink nem dicsérték agyon a jegyrendszert.

Téma és variáció: gvass1 szokta mondogatni:
"- Ön kíván önvédelemre fegyvert tartani?
- Igen, persze!
- De akkor a szomszéd Józsinak is lehet.
- Akkor nem, ticcsákbe!"


Ebben a csapdában vergődünk az élet csillió meg egy területén. Most éppen a járvány miatt: "Úristen, hát mi lenne, ha mindenki eldöntené, hogy bezár-e vagy sem, a fiatalok felvásárolnák a vakcinákat az idősek és betegek elöl…" - "Nehogy már szabadon dönthessen a másik ember, akkor velem mi lesz?!" → A félelmeink rángatnak minket.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Szerinted a vírusok mondvacsináltak, azért, mert szabad szemmel nem látod őket?
- ezt honnan veszed? senki nem állította (még az idézett szövegben sem), hogy _általában_ nem léteznek, de pont azért, mert nem látod őket, nem tudhatod átlagemberként, hogy épp mivel akarnak rajtad pénzt keresni

A gyógyszergyárak oké, maguk a sátán, a média na igen.. és a független kutatóhelyek?
Egyetemek, akadémiai kutatók? Őket is kilóra megvették, ugye? :)
- az egyetemek és az akadémiai kutatók kapják a legtöbb támogatást a gyáraktól, mert ha csak államiból élnének, csődbe mennének egy hét alatt, vagy nem dolgoznának, csak menne a passziánsz. tény, nem fikció! "független" nem létezik semmilyen kontextusban!

Nem zúdit rád senki semmit, ha nem kapcsolod be a TV-t, rádiót, nem nézed az Internetet.
Sok embert egyszerűen frusztrálttá tesz a rengeteg ilyen-olyan (általában: olyan) információ.
(És a covid oltás sem kötelező.)
- persze, be vagy zárva a lakásba, és akkor még ne is netezz. ja, életszerű :D az oltás valóban nem kötelező, csak épp a végén már a lakásból sem mehetsz majd ki igazolás nélkül. de persze, nem kötelező akkor sem..


1. Olyan nincs, hogy "sűrű a véred". Véralvadási zavarod lehet.
- de van, magas a vörös és a fehér vértestek száma

2. De nem attól, hogy "keveset iszol". (BTW: miért nem iszol akkor többet? Mert a vízben halak szexelnek..?)
- orvos mondta. azért nem iszom eleget, mert nem esik jól. nem vagyok szomjas, és nem szeretek félóránként vécére járni főleg akkor, ha épp kocsiban kell ülnöm félnapokat.

3. Nem lett bizonyítva, hogy az AstraZeneca oltás vérrögképződést okozna.
- ezt nem tudhatod, és nem is fogod soha megtudni. dollármilliárdok és gyártók jó hírnevei forognak kockán..

4. Mi alapján választottad a kínai, vagy orosz oltást? Van tapasztalatod az inaktivált vírusok és majom-adenovírus-vektorok alkalmazásáról?
- van, pár évtizede ezzel oltanak :D
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2021.03.23. 11:21
Látod? Ennyivel többet tudsz.
Ha így kiállnának - nem médiaqrv@ politikusok és nem celebek -, és ilyen értetően elmondanának mindent, és lehetne kérdezni, akkor kisebb lenne a felfordulás. Írtam is:
Poresz írta: 2021.03.23. 09:39 Az egészséges személyiség pedig olyan, hogy ha nem az értelmére hatnak, vagy nem lát más kiutat, akkor keresni fogja a lehetőséget a lázadásra.
Felnőttként és partnerként kellene kezelni az embereket.

A média felelőssége pedig hatalmas ebben a felfordulásban: annyira küldetésüknek érzik tájékoztatni a népet, hogy már mindenki idegrendszere le van terhelve az információs zajjal. Ömlik rám az információ, amit háttértudás nélkül nem tudok kezelni - és látom: más is így van vele -, és nem segítenek azzal, hogy elhelyezik a kontextusban. (Megjegyzem: a covid előtt mással játszották ezt.)
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

Poresz írta: 2021.03.23. 11:40
Felnőttként és partnerként kellene kezelni az embereket.
utópia. "nem kéne gyógyszerre inni!" :D
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2021.03.23. 11:28
"Idősáv?"

Volt a nyugdíjasoknak külön idősávjuk. Azt is sokan kritizálták, megszüntették.

"Egy légtérben lehető vásárlók száma esetleg?"

Ja. Szerinted kb. mekkora parasztlázadás lenne belőle, ha ugyanez a sor nem 10db kasszánál állna, hanem 10x ilyen hosszan a bejáratnál?

"Nem vitaindítónak, de pont most írták hogy az Astra vakcinájának ez engedélyezése körül valami nem smafu.."

A "smafu" mást jelent (kb: semmiség).
A kulcsszó: "most írják". A média. :)
Ha eléd tennék az engedélyezés folyamatában keletkezett több ezer oldalnyi doksit, te le tudnál szűrni belőle bármilyen következtetést?
Pl. ha valaki bejelöli, hogy (teoretikus felvetés: ) az engedélyezésnél nem tartották be valamelyik protokollt, te ebből következtetést tudnál levonni az oltás hatékonyságára? :)
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2021.03.23. 11:40 Ha így kiállnának - nem médiaqrv@ politikusok és nem celebek -, és ilyen értetően elmondanának mindent, és lehetne kérdezni, akkor kisebb lenne a felfordulás.
Van egy kedves régi ismerősöm, Boldogkői Zsolt professzor.
Egyetemi tanár, és ő tényleg ért hozzá, nem úgy mint a sok "én jobban tudom" ember, aki utoljára középiskolában tanult a vírusokról, és már akkor sem értette, hogy miért van az rns-ben uracil a timin helyett.
Na, ő rendszeresen szerepel a TV-ben, publikál az Interneten, szakmailag korrekt módon.
Ne tudd meg, hogy hányszor fenyegették már meg.. ígértek neki kést a hasába (sic), feljelentették, etc.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

nemtokregelni írta: 2021.03.23. 10:31 A korlátozások értelméről és gazdasági károkról lehet vitatkozni, de szerintem az ilyen tudománytalan, konteós, oltásellenességre buzdító gyökérségeket talán jobb lenne mellőzni. Ez kb. az a színvonal, mint a sok agyhalott, aki azért nem engedi beoltatni a gyerekét kanyaró és gyermekbénulás ellen, mert szerintük az okozza az autizmust. Ne már, tele vagyunk itt eü-s és értelmiségi fórumtársakkal, ez a fosbukra való.
+1
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2021.03.23. 10:47 405 ezer Astrazeneca vakcinából 260 ezret,
550 ezer Sinopharm védőoltásból 493 ezret,
80 ezer Moderna típusú vakcinából 75 ezret,
1,13 millió Pfizer/BioNTech védőoltásból 939 ezret,
396 ezer Szputnyik V vakcinából 103 ezret


oltottak el.

És erre nincs indok. Ez a bűn. Ha ezt mind eloltoltották volna, AZ MENTETT VOLNA ÉLETEKET
+1
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2021.03.23. 11:51 Van egy kedves régi ismerősöm, Boldogkői Zsolt professzor.
Egyetemi tanár, és ő tényleg ért hozzá, nem úgy mint a sok "én jobban tudom" ember, aki utoljára középiskolában tanult a vírusokról, és már akkor sem értette, hogy miért van az rns-ben uracil a timin helyett.
Na, ő rendszeresen szerepel a TV-ben, publikál az Interneten, szakmailag korrekt módon.
Ne tudd meg, hogy hányszor fenyegették már meg.. ígértek neki kést a hasába (sic), feljelentették, etc.
Sajnálom a professzor urat: "A rossz hír hozója lefejeztetik." Már mindenki ki van idegileg, és benne fedezik fel a bűnbakot, mert: "ők fehérköpenyes politikusok, ők súgnak a politikusoknak, hogy belepofázzanak az életünkbe!" - Jó néhány - egyébként értlemes - ismerősömből már nagyon elegem lett. Alapvető pszichológiai eszközök nincsenek megtanítva az embereknek: "Miért is gondolom ezt?"
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

TurboP írta: 2021.03.23. 08:38 Az lehet, hogy a Covid osztályok tele vannak, de egy egyszerű ultrahangra vagy ekg-ra nem lehet bejutni épeszű időn belül. Mert telefonon megmondják, hogy nincs időpont különben is ráér a problémám. Szívinfarktusban nyugodtan megdögölhetek.
Az sohasem fog kiderülni hogy a járóbeteg rendelések bezárása miatt hány ember fog meghalni előbb. (és nem covidban).
Szia,

Igen, akkora a baj, hogy azok jelentos resze, aki normalisan ultrahangot vagy EKG-t keszitenek, azok most covid osztalyon gyogyitanak.

(Es termeszetesen mivel a magyar allamigazgatas szervezi ezt, ne csodalkozzunk azon, hogy biztos vannak olyan osztalyok, ahonnan elfelejtik atvezenyelni a dolgozok felet, ezert csak lezengenek a fele munka mellett, es persze van sok olyan osztaly is, ahonnan veletlenul a dolgozok 3/4-t vezenyelik at, es a maradek lampast kothet a tokere, hogy a fele munkat elvegezze.)

De, ki fog derulni: amint a KSH nyilvanossagra hozza a halalozasi adatokat, egybol latszani fog, mint ahogy a november vegi-december eleji adatokon mar most latszik:
2017. 48. heti halalozasi szam: 2437
2017. 49. heti halalozasi szam: 2665
2018. 48. heti halalozasi szam: 2559
2018. 49. heti halalozasi szam: 2644
2019. 48. heti halalozasi szam: 2357
2019. 49. heti halalozasi szam: 2561
2020. 48. heti halalozasi szam: 4063
2020. 49. heti halalozasi szam: 4149

Bel
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

gvass1 írta: 2021.03.23. 10:58 nem, itt a szar szervezésen, botrányos nyilvántartásokon van a hangsúly.
Mert ha X embernek Z vakcina nem javallott, akkor ASAP kell hivni a következőt, akinek meg jó, és tolni ezerrel az egészet.
A TAJ-szám alapján mindent, de mindent tudni kell rólad az államnak "EÜ priuszt" illetően.
+1
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

"Ezt könnyű megtenni, sokat adtam be én is.
A covid19 védőoltást meg felkar izomba. Oda bele lehet törni a tűt, megsértheted a csonthártyát, több adag van egy kiszerelésben, tehát azt is el lehet b.szni (adagolás, sterilitás), én azért nem bíznám "annyi mint égen a csillag" munkanélküliekre.
(+ akkor meg ezen pörögne a net)"


Ezzel viszont nem cáfoltad, hogy ez olyan tevékenység lenne, amire NE LEHETNE egy átlagos szellemi és fizikai képességű egységsugarú embert néhány óra alatt megtanítani (kiképezni), EZZEL felszabadítva sokkal értékesebb, képzett egészségügyi munkaerőt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2357
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

WildBear23 írta: 2021.03.23. 11:44
A kulcsszó: "most írják". A média. :)
Ha eléd tennék az engedélyezés folyamatában keletkezett több ezer oldalnyi doksit, te le tudnál szűrni belőle bármilyen következtetést?
Pl. ha valaki bejelöli, hogy (teoretikus felvetés: ) az engedélyezésnél nem tartották be valamelyik protokollt, te ebből következtetést tudnál levonni az oltás hatékonyságára? :)

Én nem, de talán Ők jobban értenek hozzá, mint itt bárki.
https://www.nih.gov/news-events/news-re ... ca-vaccine
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Sziasztok,

Nem tudom ki irta, de szerintem nagyon megfontolando:

Keep calm and carry on.
Viselkedjünk fegyelmezett, értelmes állampolgár módjára.
Ez a hét a Nagy Bejelentések hete lesz, például engedélyeznek egy újabb kínai vakcinát, amelyből jön párezer majd egy-két héten belül, és nézhetjük majd az operatív törzset, amint elmondják, hogy mindig pár százzal több ágy van annál szabadon, mint ahol éppen tartunk.
Ez az egyik dolog, amit igyekezzünk távol tartani józan döntéseinktől.
Baj van. Nagy baj. Nincs ágy, és nincs orvos. Illetve van, csak egy találatot kapott hajót próbálnak víz felett tartani és közben még lőnek is az ágyúkkal. Ne akarjunk kórházba kerülni, mert nem lesz jó nekünk. És nem azért, mert az ott levők nem akarnak mindent megtenni értünk. Meg akarnak. Csak nem tudnak, mert túl vannak terhelve.
A legtöbben nem tudunk odamenni segíteni nekik. Nem értünk hozzá, nem vagyunk beoltva. Azzal tudunk nekik segíteni, hogy nem kerülünk oda. Még néhány hét és jobb lesz. Hogy ez a néhány hét ez 2-3 hét vagy 5-6, az csak rajtunk múlik. Próbáljunk napközben bevásárolni, nem a tömegben, hordjuk azt a kurva maszkot, hagyjunk ki pár halaszthatatlan családi összejövetelt, akkor is, ha Izéke néni megsértődik.
Ne higgyük azt, hogy a következő 2-3 hétben az oltáskampány megállítja a járványt. Nem fogja. Az arra lesz jó, hogy júniusban meg ősszel ne kelljen ugyanazt csinálni, amit most.
Ne higgyük azt, hogy az ilyen meg olyan kormányzati intézkedés ér bármit is. Nem ér semmit, a kormány tehetetlen. Csak magunkra számíthatunk, de ez elég lehet, ha fegyelmezett, értelmes állampolgárok módjára viselkedünk.
Viselkedjünk fegyelmezett, értelmes állampolgár módjára.
Ne hagyjuk a pánikot eluralkodni magunkon, tartsuk távol a józan döntéseinktől.
Nem, az EU nem tartja vissza az oltásokat, emelkedni fog az érkező oltások száma. Romániába az elmúlt hetekben szokásos közel 250000 Pfizer oltás helyett ma majdnem 350000 érkezik. Ez azt jelenti, hogy lakosságarányosan mi is 50-60000 plusz Pfizert kapunk a héten. A következő hetekben ez a szám emelkedni fog. Lesz mindenkinek oltás, aki kér.
Nem, az orvosok, ápolók nem fognak lelépni. Most nem. Végig fogják csinálni. Legyünk nekik hálásak.
Nem, nem fognak szándékosan megölni, meghalni hagyni senkit. Triázs lesz, de nyugodjunk meg, akit meg lehet menteni, meg fogják próbálni megmenteni. Ha nem akarunk "kitriázsolódni" igyekezzünk nem odakerülni. Maszk, kézmosás, távolságtartás, vitamin.
Nemcsak nekünk rossz. A szomszédnak is rossz az üvöltöző kölykeivel. Neki sincs pénze, ő se alszik nyugodtan. Ő is fél. Pont úgy mint mi. A félelem rossz dolog, a pánik még rosszabb. Ne bántsuk egymást.
A csodadoktor hazudik. Nem, nem fog a citromlé, a szódabikarbóna, a rezgőkristály-terápia megmenteni a koronától. Maszk, kézmosás, távolságtartás. Ezek mentenek meg, ha mellé úgy esik jól, hogy szorongatsz egy lila követ, szorongass egy lila követ.
Senki másra nem számíthatunk, csak magunkra és a többi fegyelmezett, értelmes állampolgárra. Igen, a mi feladatunk megvédeni a nem fegyelmezett és nem értelmes állampolgárokat is. Nehéz. De ezzel jár, ha nem születsz hülyének.
Viselkedjünk fegyelmezett, értelmes állampolgár módjára.
Keep calm and carry on.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.03.23. 12:09 "Ezzel viszont nem cáfoltad, hogy ez olyan tevékenység lenne, amire NE LEHETNE egy átlagos szellemi és fizikai képességű egységsugarú embert néhány óra alatt megtanítani (kiképezni), EZZEL felszabadítva sokkal értékesebb, képzett egészségügyi munkaerőt.
Miért kellene cáfolnom..? :-o
Nem az én dolgom.
Ha jó ötletnek tartod, írd meg javaslatként a miniszterelnok@mk.gov.hu -ra.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.03.23. 12:44 Miért kellene cáfolnom..? :-o
Nem az én dolgom.
Ha jó ötletnek tartod, írd meg javaslatként a miniszterelnok@mk.gov.hu -ra.
inkább a kéménybe korommal, több haszna szokott lenni:-)))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2021.03.23. 11:01 Nekem is a buta facebookos színvonal szúrt szemet, de inkább nem álltam le vitatkozni. A lényeg, hogy azért nagyjából egyetért mindenki, hogy ebben a formában nagyon dillettánsak a szabályozgatások, és hatalmas károkat okoznak - valszeg sokkal nagyobbakat, mint amit megoldani lennének hivatottak.
+1

Nem vitatom se a járványt, sem az oltás szükségességét, sem a védekezési intézkedések nagy részének szükségességét.
Az agyament szabályokat vitatom. Ahogy már itt is szerepelt, a "19 órakor zárjuk be a boltot" hogy aztán 16-19 óra között ott tömörüljön mindenki egymás hegyén-hátán? Sokkal egyszerűbb és célszerűbb lenne az alapterületre jutó vásárlók számának maximalizálása, a szűk keresztmetszet okozta palacknyak-effektus elkerülése éppen egy meghosszabbított nyitvatartással lenne lehetséges!
Múlt vasárnap termelői piacon voltam a Szeged Plázában. Bár az összes üzlet zárva volt, a tulajdonosaik lejtmenetben a tönkremenetel felé - de középen a Pláza korzóján egymás sarkára taposott a tömeg, mert végre valami program, piacozni járt mindenki. Mert a termelői piac az lehet, azt szabad, ott nem támad a vírus!

20 óra után nem lehet kimenni sétálni, bringázni, futni a szabadba, a távolságtartási szabályok betartásával SEM. De a parkokban, padokon 20 óra előtt ott lebzsel az ifjúság, tömörülnek, iszogatnak, zenét hallgatnak.

Ezeknek most őszintén, mi értelme van? Azon kívül hogy felb@ssza az agyát rajta minden logikusan gondolkodó ember, az ég adta világon semmi!
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

RatRace írta: 2021.03.23. 12:40 Én nem, de talán Ők jobban értenek hozzá, mint itt bárki.
Igen. És?
Ebből le tudsz vonni bármi következtetést az oltás hatékonyságára vonatkozóan? Nem.

"The DSMB expressed concern that AstraZeneca may have included outdated information from that trial, which may have provided an incomplete view of the efficacy data."
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

bel írta: 2021.03.23. 12:42 Még néhány hét és jobb lesz. Hogy ez a néhány hét ez 2-3 hét vagy 5-6, az csak rajtunk múlik.
Csak erre a részére reagálnék, mert ez szerintem sima hazugság. Ha hazudoznak nekünk, akkor a "mindössze két hétre" megnyugszik az ember kb. Aztán hamar rájön, hogy simán átbaszták, és onnantól oda az a pici meglévő bizalom is ami még volt.
Pár sorral később ezen már finomít az írás, tudom.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

RatRace írta: 2021.03.23. 12:40
which may have provided an incomplete view of the efficacy data

Na, ennek aztán pont nincs túl sok jelentősége. Mármint nem jó, de az a hatékonyság százalék, amire mindenki masztizik, eleve nem összehasonlítható a különböző időben, országban, fertőzöttségi helyzetben végzett próbák miatt.

https://www.youtube.com/watch?v=K3odScka55A
Sapienti sat.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Röhögjünk is azért a retardokon:

https://telex.hu/koronavirus/2021/03/22 ... bankszamla

" egy ismeretlen személy felhívta, hogy a helyi önkormányzat azzal igyekszik segíteni a vírushelyzetben, hogy aki koronavírus-oltásra jelentkezik, az 50 000 forintot kap.

a telefonáló azt mondta az asszonynak, hogy ehhez nem kell mást tennie, mint a bankszámla- és bankkártyaadatait összekészítenie és egy borítékba tennie. Mindezek után a borítékot ki kell dobnia az ablakon, melyet a hivatal munkatársai elvisznek.

Három esetben a sértettek át is adták adataikat a csalóknak, akik ezután több százezer forinttal károsították meg őket."


MUHAHAHAAA
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

mlaca írta: 2021.03.23. 11:34 senki nem állította (még az idézett szövegben sem), hogy _általában_ nem léteznek, de pont azért, mert nem látod őket, nem tudhatod átlagemberként, hogy épp mivel akarnak rajtad pénzt keresni
Az, hogy valamit "nem tudhatsz" nem érv semmi mellett vagy ellen.

"- az egyetemek és az akadémiai kutatók kapják a legtöbb támogatást a gyáraktól, mert ha csak államiból élnének, csődbe mennének egy hét alatt, vagy nem dolgoznának"

Dolgoztál egyetemen, vagy akadémiai kutatóhelyen?
Van állami pénz, vannak pályázatok, ösztöndíjak. És? Emiatt falazni fogsz egy hamis konteónak?
Ha te az államtól kapod a nyugdíjadat, akkor falazni fogsz a mindenkori kormánynak? Mert tőlük kapod a pénzt?

"- persze, be vagy zárva a lakásba, és akkor még ne is netezz."

Nem vagy bezárva, kimehetsz napközben.
Netezhetsz is, de nem kell a konteós oldalakat olvasnod, és mást sem amit nem tudsz megemészteni.

"az oltás valóban nem kötelező, csak épp a végén már a lakásból sem mehetsz majd ki igazolás nélkül. de persze, nem kötelező akkor sem.."

Ez a csúszós leejtő érvelési hiba. Senki nem mondta, hogy nem mehetsz majd ki a lakásból oltás nélkül.
De Te egy társadalomban élsz, nem egy lakatlan szigeten. A társadalom kötelezővé tehet dolgokat, pl. vannak gyerekkori védőoltások is. Vagy azok is a gyárak összeesküvései..?

"2. De nem attól, hogy "keveset iszol". (BTW: miért nem iszol akkor többet? Mert a vízben halak szexelnek..?)
- orvos mondta. azért nem iszom eleget, mert nem esik jól."

És azért, mert Te nem szeretsz vizet inni, fejlesszenek ki Neked egy külön oltást? Vagy mit vársz?
Én meg nem szeretem a tűt, fejlesszenek ki nekem tablettás oltást?
Az hogy Te nem szeretsz inni, az kizárólag a Te szuverén bajod és hülyeséged. Persze a számlát nem csak Te fizeted, ha pl. veseelégtelenség miatt kórházba kerülsz. Meg egy csomó más bajod is lehet tőle.

"3. Nem lett bizonyítva, hogy az AstraZeneca oltás vérrögképződést okozna.
- ezt nem tudhatod, és nem is fogod soha megtudni."

Már megint a "nem tudhatod".
Nem tudhatod, hogy nem sajtból van-e a Hold!
És csak az élelmiszeripar összesküvése, hogy ezt eltitkolják előlünk.

"4. Mi alapján választottad a kínai, vagy orosz oltást? Van tapasztalatod az inaktivált vírusok és majom-adenovírus-vektorok alkalmazásáról?
- van, pár évtizede ezzel oltanak :D"

Téged? Vagy általában?
Ismered a kínai covid-oltás gyártási technológiáját? Pl. milyen módon inaktiválják a vírust?
Elég hatékony az inaktiválás, nem marad benne fertődőképes vírus, amitől megbetegszel?
De eléggé kíméletes is az inaktiválás, hogy eléggé intakt maradjon a tüskefehérje, amit az immunrendszer (a vírus többi részével együtt) megtanul?

Szerinted Te többet értesz a védőoltásokhoz, mint Müler Cecília a fegyverekhez?
Nyilván ő is látott 1-2 krimit, amiben pisztollyal lőttek. Akkor ő most fegyverszakértő lett? Neked ennél több virológiai tudásod van?
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

WildBear23 írta: 2021.03.23. 15:08
Nyilván ő is látott 1-2 krimit, amiben pisztollyal lőttek. Akkor ő most fegyverszakértő lett?
ÉS félt tőlük, mert hangosat durrantak a TV-ben.

Ezek pont a szükséges feltételek, hogy alezredes és főosztályvezető legyen az igrenden.
:-))))))))))))
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

WildBear23 írta: 2021.03.23. 15:13 Látod a hülyeség nem korlátos, mindig vannak még vadabb, és még vadabb konteók.
Vannak, akik tényleg hisznek benne, hogy az oltásban mikrochip van.
miért, nincs? :O
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

WildBear23 írta: 2021.03.23. 15:08 Az, hogy valamit "nem tudhatsz" nem érv semmi mellett vagy ellen.

"- az egyetemek és az akadémiai kutatók kapják a legtöbb támogatást a gyáraktól, mert ha csak államiból élnének, csődbe mennének egy hét alatt, vagy nem dolgoznának"

Dolgoztál egyetemen, vagy akadémiai kutatóhelyen?
Van állami pénz, vannak pályázatok, ösztöndíjak. És? Emiatt falazni fogsz egy hamis konteónak?
Ha te az államtól kapod a nyugdíjadat, akkor falazni fogsz a mindenkori kormánynak? Mert tőlük kapod a pénzt?

"- persze, be vagy zárva a lakásba, és akkor még ne is netezz."

Nem vagy bezárva, kimehetsz napközben.
Netezhetsz is, de nem kell a konteós oldalakat olvasnod, és mást sem amit nem tudsz megemészteni.

"az oltás valóban nem kötelező, csak épp a végén már a lakásból sem mehetsz majd ki igazolás nélkül. de persze, nem kötelező akkor sem.."

Ez a csúszós leejtő érvelési hiba. Senki nem mondta, hogy nem mehetsz majd ki a lakásból oltás nélkül.
De Te egy társadalomban élsz, nem egy lakatlan szigeten. A társadalom kötelezővé tehet dolgokat, pl. vannak gyerekkori védőoltások is. Vagy azok is a gyárak összeesküvései..?

"2. De nem attól, hogy "keveset iszol". (BTW: miért nem iszol akkor többet? Mert a vízben halak szexelnek..?)
- orvos mondta. azért nem iszom eleget, mert nem esik jól."

És azért, mert Te nem szeretsz vizet inni, fejlesszenek ki Neked egy külön oltást? Vagy mit vársz?
Én meg nem szeretem a tűt, fejlesszenek ki nekem tablettás oltást?
Az hogy Te nem szeretsz inni, az kizárólag a Te szuverén bajod és hülyeséged. Persze a számlát nem csak Te fizeted, ha pl. veseelégtelenség miatt kórházba kerülsz. Meg egy csomó más bajod is lehet tőle.

"3. Nem lett bizonyítva, hogy az AstraZeneca oltás vérrögképződést okozna.
- ezt nem tudhatod, és nem is fogod soha megtudni."

Már megint a "nem tudhatod".
Nem tudhatod, hogy nem sajtból van-e a Hold!
És csak az élelmiszeripar összesküvése, hogy ezt eltitkolják előlünk.

"4. Mi alapján választottad a kínai, vagy orosz oltást? Van tapasztalatod az inaktivált vírusok és majom-adenovírus-vektorok alkalmazásáról?
- van, pár évtizede ezzel oltanak :D"

Téged? Vagy általában?
Ismered a kínai covid-oltás gyártási technológiáját? Pl. milyen módon inaktiválják a vírust?
Elég hatékony az inaktiválás, nem marad benne fertődőképes vírus, amitől megbetegszel?
De eléggé kíméletes is az inaktiválás, hogy eléggé intakt maradjon a tüskefehérje, amit az immunrendszer (a vírus többi részével együtt) megtanul?

Szerinted Te többet értesz a védőoltásokhoz, mint Müler Cecília a fegyverekhez?
Nyilván ő is látott 1-2 krimit, amiben pisztollyal lőttek. Akkor ő most fegyverszakértő lett? Neked ennél több virológiai tudásod van?
persze, igazad van, de nem lehet mindenkit meggyőzni, ha gyakran érkeznek egymásnak ellentmondó információk a vírussal és az oltásokkal kapcsolatban. átlag józsef - és ez javarészt a média hibája - már azt se tudja, mit tegyen, mit csináljon, mit ne csináljon, hogy megússza élve ÉS ne legyen lekorlátozva majd az élete..
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

WildBear23 írta: 2021.03.23. 15:13 Látod a hülyeség nem korlátos
shaq1.jpg
Sapienti sat.
Avatar
mlaca
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2018.06.02. 20:00
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: mlaca »

nemtokregelni írta: 2021.03.23. 15:21shaq1.jpg
never go full retard! :DD
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

mlaca írta: 2021.03.23. 15:18 persze, igazad van, de nem lehet mindenkit meggyőzni, ha gyakran érkeznek egymásnak ellentmondó információk a vírussal és az oltásokkal kapcsolatban. átlag józsef - és ez javarészt a média hibája - már azt se tudja, mit tegyen, mit csináljon, mit ne csináljon, hogy megússza élve ÉS ne legyen lekorlátozva majd az élete..
Én erre mondom, hogy egyszerűen túl sok az információ az átlagembernek, nem tudja feldolgozni, ettől frusztrált lesz és egyszerűsít.
Hogy tudná egy átlagember eldönteni, hogy melyik oltás a jó? A szakemberek sem tudják eldönteni!
Azt meg pláne nem, hogy ha ismeretlen irányban mutálódik a vírus, melyik lesz jobb.

Müller Cecília szeretne venni katonaságnak egy 9mm-es géppisztolyt, erre a fegyverboltos visszakérdez hogy 9x17 Browning Short, 9x18 Makarov, 9x19 Para, 9x21 IMI, 9x23?
Nem tudja hogy mi a különbség, frusztrált lesz, és rámutat a 9mm IMI-re, mert az első férjét Imi-nek hívták.

Az átlagember pont annyira ért a vakcinákhoz, mint Müller Cecília a fegyverekhez (nem, két youtube video megnézése még nem jelet tudást, max. a tudás illúzióját).

Egyetértek abban, hogy ez a nagyrészt média felelősége.
Egymás sarkát tapossák, hogy minél előbb leközölhessenek valami SZENZÁCIÓT, "leszámolás az oltóponton" (=az orvos megszámolta hány vakcina maradt), az egyik beoltott megbotlott kifelé menet a küszöbben ("mozgáskoordinációs zavarokat okoz az új vakcina..?!"), és elkáromkodta magát ("mentális zavarokat okoz...") az átlagember meg kapkodja a fejét hogy mi? Mit okoz?

Utánajártam már néhány csodás hírnek, mindig kiderült hogy nem Moszkvában osztogatják a Zsigulit..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára WildBear23 2021.03.23. 16:36-kor.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Chuck Norris
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 753
Csatlakozott: 2018.06.06. 13:15
Tartózkodási hely: Texas, USA

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Chuck Norris »

Ne Facebook-osítsuk teljesen az OFF-ot se légyszi. A konteókra és a politikára itt semmi szükség.
Minden Star Wars filmben főszerepet játszottam.
Én voltam az erő.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2021.03.23. 16:15 Én erre mondom, hogy egyszerűen túl sok az információ az átlagembernek, nem tudja feldolgozni, ettől frusztrált lesz és egyszerűsít.
Hogy tudná egy átlagember eldönteni, hogy melyik oltás a jó? A szakemberek sem tudják eldönteni!
Azt meg pláne nem, hogy ha ismeretlen irányban mutálódik a vírus, melyik lesz jobb.
Már a pandémia megjelenése előtt is ismert és kutatott jelenség volt , hogy egyre szélesebb tömegek körében vált elfogadottá az elfordulás a tudományos-racionális világképtől az új formában megjelenő modern mítoszok felé. Ennek az okairól jól elvitatkozgatnak egymás közt a kutatók, a jelenség azonban már hosszú ideje ismert. Amiben a téma szakértői megegyeznek, az az, hogy a egyre nagyobb a távolság a körülöttünk lévő világ bonyolultsága, és a rá vonatkozó ismeretek között.
Leegyszerűsítve: a globalizált világ gazdasági- és társadalmi folyamatai egyre nehezebben átláthatók az átlagember számára, egy összeesküvés-elmélet már sokkal könnyebben befogadható.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2021.03.23. 17:06 Már a pandémia megjelenése előtt is ismert és kutatott jelenség volt , hogy egyre szélesebb tömegek körében vált elfogadottá az elfordulás a tudományos-racionális világképtől az új formában megjelenő modern mítoszok felé. Ennek az okairól jól elvitatkozgatnak egymás közt a kutatók, a jelenség azonban már hosszú ideje ismert. Amiben a téma szakértői megegyeznek, az az, hogy a egyre nagyobb a távolság a körülöttünk lévő világ bonyolultsága, és a rá vonatkozó ismeretek között.
Leegyszerűsítve: a globalizált világ gazdasági- és társadalmi folyamatai egyre nehezebben átláthatók az átlagember számára, egy összeesküvés-elmélet már sokkal könnyebben befogadható.
A hülyeség olyan egyszerű és érthető lehet amennyire csak akarjuk, mert nem kell helytállónak lennie…

Kétlem, hogy ez új jelenség lenne.
Például ha nem találták meg a megfelelő gombákat, akkor régen sem láthattak boszorkányokat: egyszerűen azért, mert nem voltak. Mégis: olyanokat állítottak, hogy azért lett a gyerek kicsit fura, mert szemmel verték a várandós anyját etc. etc.
Ha térben (kortárs kultúrák) és időben (történelem) körülnézek, akkor azt látom, hogy mindenhol és minden korban vannak többé-kevésbé divatos tévhitek. Összeesküvés-elméletek, természetfeletti jelenségekben való hit, babonaság… - Mindig másképpen mindig ugyanaz a szoftverhiba.

Nem tudom, hogyan lehet kijavítani. Az oktatás részmegoldás: minden jel arra utal, a meggyőződés - amit tanítanak az a valóság többé-kevésbé pontos modellje - nem kikényszeríthető. Lásd: laposföldesek.
Az egyik vesszőparipám, hogy a butaság az esetek nagy részében nem a szellemi képességek hiánya, hanem egy helytelen hozzáállás, magatartás. Ilusztrálom: közelről ismerek olyan embereket, akik mindig mindenben teljesen biztosak. Soha sem jut az eszükbe: "Hogyan ellenőrizhetem le, hogy amit gondolok, az helytálló?" Amikor pedig szembesítik a tévedéseikkel őket, akkor csak a vállaikat vonagatják, épp' hogy nem teszik hozzá: "Na és?" Nincs önkorrekciójuk: lepereg róluk a tapasztalat, hogy tévedtek. - Ez vajon tanult? Végülis minta és példakép van bőven.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

TotoHU írta: 2021.03.23. 17:06 Már a pandémia megjelenése előtt is ismert és kutatott jelenség volt , hogy egyre szélesebb tömegek körében vált elfogadottá az elfordulás a tudományos-racionális világképtől az új formában megjelenő modern mítoszok felé. Ennek az okairól jól elvitatkozgatnak egymás közt a kutatók, a jelenség azonban már hosszú ideje ismert. Amiben a téma szakértői megegyeznek, az az, hogy a egyre nagyobb a távolság a körülöttünk lévő világ bonyolultsága, és a rá vonatkozó ismeretek között.
Leegyszerűsítve: a globalizált világ gazdasági- és társadalmi folyamatai egyre nehezebben átláthatók az átlagember számára, egy összeesküvés-elmélet már sokkal könnyebben befogadható.
Ez nagyon komplex kérdés szerintem. Pl:
- Mert ugye ma bármilyen elmebeteg nyilvánossá teheti és globálisan képes publikálni a nézeteit a közösségi médiának köszönhetően, semmilyen szűrő nincs, ez nem volt így ezelőtt.
- Aztán ott van az is, hogy az ember éhezik valami hitre, mítoszra, mert nehéz azt felfogni, hogy pusztán beszélő majmok vagyunk egy parányi sárgolyón, továbbá biztosak lehetünk a saját halálunkban és jelentéktelenségünkben, a klasszikus vallások pedig kopnak a fejlett társadalmakban.
- Ehhez még adjuk hozzá, hogy mióta fejlődik az ember, az asszociációra képes egyedek jobb eséllyel szaporodtak és maradtak életben a természetben, így aztán mélyen belénk van programozva, hogy ott is összefüggést látunk, ahol nincs.

Ami vicces szerintem, hogy a legnagyobb marhaságokat világgá okádóknak pont az a tudomány teszi lehetővé ezt, amelyet gyakran számos ponton tagadnak. Ez kb. olyan, hogy az SJW-k sem Iránból vagy Észak-Koreából tiltakoznak a jogaik tiprása miatt, ahol esetleg ok is lenne rá, hanem olyan országokból, ahol biztosított a szólásszabadság és az egyenjogúság - pont azért tudnak kiabálni.
Sapienti sat.
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Poresz írta: 2021.03.23. 17:57 Nem tudom, hogyan lehet kijavítani. Az oktatás részmegoldás: minden jel arra utal, a meggyőződés - amit tanítanak az a valóság többé-kevésbé pontos modellje - nem kikényszeríthető. Lásd: laposföldesek.
Az egyik vesszőparipám, hogy a butaság az esetek nagy részében nem a szellemi képességek hiánya, hanem egy helytelen hozzáállás, magatartás. Ilusztrálom: közelről ismerek olyan embereket, akik mindig mindenben teljesen biztosak. Soha sem jut az eszükbe: "Hogyan ellenőrizhetem le, hogy amit gondolok, az helytálló?"
Szerintem lehet megoldás az oktatás, sőt, bármilyen nyomorból vagy babonaságból csak az lehet a kiút. Viszont a kritikus gondolkodást és a tudományos módszert kellene tanítani. Többre menne vele sok ember, mint a deriválással.

A tudományt pedig meg kellene kedveltetni a gyerekekkel jó módszerekkel, mint amilyen pl. a gamifikáció, nem a vastag könyves, érthetetlen, mai vizuális ingereken szocializálódó gyereknek szenvedést okozó metodikát erőltetni.
Sapienti sat.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2021.03.23. 17:06 Már a pandémia megjelenése előtt is ismert és kutatott jelenség volt , hogy egyre szélesebb tömegek körében vált elfogadottá az elfordulás a tudományos-racionális világképtől az új formában megjelenő modern mítoszok felé. Ennek az okairól jól elvitatkozgatnak egymás közt a kutatók, a jelenség azonban már hosszú ideje ismert. Amiben a téma szakértői megegyeznek, az az, hogy a egyre nagyobb a távolság a körülöttünk lévő világ bonyolultsága, és a rá vonatkozó ismeretek között.
Leegyszerűsítve: a globalizált világ gazdasági- és társadalmi folyamatai egyre nehezebben átláthatók az átlagember számára, egy összeesküvés-elmélet már sokkal könnyebben befogadható.
Talán Poresz mondta egyszer(?), hogy a szegénység az külső dolog, a nyomor belülről jön. Ez szerintem igaz a lélekre is. Lehet, hogy valaki nem kapott megfelelő oktatást a körülmények miatt az életében, de attól még meg lehet benne az igény, hogy később ezt pótolja, vagy hogy amihez hozzáfér, abból kihozza, amit csak lehet. És kételkedjen mindig a saját véleményében, nézeteiben, folyamatosan vizsgálja felül azokat, új bizonyítékokat, magyarázatokat keressen.
Azzal vitatkoznék, hogy a babonák, mítoszok, stb új keletű dolgok lennének. (Agnosztikus emberként valamennyire a hitet is ide sorolom, de azért ez érzékenyebb és összetettebb téma, plusz nem is ide való ennek kitárgyalása.) Az ember nagyon nehezen fogadja el, hogy valamit nem ért, és kitalál téves megfigyeléseken, vagy véletlen egybeeséseken alapuló magyarázatokat; elméleteket gyárt. Mindenhol a mintákat keressük, meg az értelmet - ott is, ahol egyáltalán nincs.
Különös pikantériája a dolognak, hogy pont a tudomány fejlődése teszi ezt az egészet nagyon láthatóvá jelenleg. Többszáz éve, sokszorosan bizonyított TÉNYEKET titulálnak emberek simán "hülyeségnek", miközben eszik a vasárnapi rántott húst a sörrel, és nem is értik miről beszélnek. Régen is megvolt ez, sőt!, de nem kaptad az arcodba ennyire. Most a népirtó mikrohullámok segítségével tudja kiposztolni a mikróban melegített rántott húst fogyasztva az összkomfortos lakásából, ahol fűtés, villany, meleg víz van, a Föld körül keringő műholdakon keresztül, hogy a Föld lapos, a techinka ördögtől való - mindezt egy olyan csúcsteljesítményű számítógépen, amivel kis túlzással az emberiség teljes tudását a zsebünkben tartjuk. Mekkora irónia! Az emberiség összes tudása a zsebünkben! És a fejekbe mégis csak a konteó, babona, varázsgyógyítók jutnak el.... Javaslom utánaolvasni a mém elméletnek, a régi világban, amikor még voltak ilyenek, elég érdekes előadást hallgattam a témában.
Szigorúan magánvélemény, de szerintem még hosszú utat kell megtennie az emberiségnek, mire el tudja hagyni a hiteket, vallásokat, babonákat, és esetleg meg tudjuk ÉRTENI valamilyen szinten a - lehet, hogy a fajunk értelmi szintjén igazából megérthetetlen - világot. Addig is két választás marad: vagy hitet választunk, legyen az az enyhén szólva hiányos ismereteken alapuló materializmus, vagy valamely isten tisztelete a sok-sok közül; vagy pedig elfogadjuk, hogy ezekre a kérdésekre jó eséllyel nem tudunk válaszolni, és életünk során nem is fogunk tudni válaszolni. Ez azért nem egyszerű, mert igen kényelmetlen ilyesmit beismerni, elfogadni...
Disclaimer: Nem szeretném a különböző vallások híveit megsérteni, a hit valóban adhat reményt, boldogságot, közösséget, válhat ennek segítségével jó emberré valaki (bár az ellenkezőjére legalább annyi, ha nem több példát lehet felhozni).

U.i.: A meló utáni sör úgy tűnik filozofikussá tesz, így utólag elnézést, és tényleg remélem senkit nem sértettem meg...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2021.03.23. 18:28 Talán Poresz mondta egyszer(?), hogy a szegénység az külső dolog, a nyomor belülről jön.
Egyszer?! Az egyik vesszőparipám, amit gimnazistaként olvastam, hogy a szegénység és a nyomor között az a különbség, hogy a nyomor a lélekben lakozik. Egész vesszőparipa-ménesem van. :-)

Amit írsz, az nagyon tetszik: a tudatlanság és a butaság között az a különbség, hogy a butaság a lélekben lakozik.
Hipotézis: ez…
Fortitu írta: 2021.03.23. 18:28 Lehet, hogy valaki nem kapott megfelelő oktatást a körülmények miatt az életében, de attól még meg lehet benne az igény, hogy később ezt pótolja, vagy hogy amihez hozzáfér, abból kihozza, amit csak lehet. És kételkedjen mindig a saját véleményében, nézeteiben, folyamatosan vizsgálja felül azokat, új bizonyítékokat, magyarázatokat keressen.
Azzal vitatkoznék, hogy a babonák, mítoszok, stb új keletű dolgok lennének. (Agnosztikus emberként valamennyire a hitet is ide sorolom, de azért ez érzékenyebb és összetettebb téma, plusz nem is ide való ennek kitárgyalása.) Az ember nagyon nehezen fogadja el, hogy valamit nem ért, és kitalál téves megfigyeléseken, vagy véletlen egybeeséseken alapuló magyarázatokat; elméleteket gyárt. Mindenhol a mintákat keressük, meg az értelmet - ott is, ahol egyáltalán nincs.
[…]
Szigorúan magánvélemény, de szerintem még hosszú utat kell megtennie az emberiségnek, mire el tudja hagyni a hiteket, vallásokat, babonákat, és esetleg meg tudjuk ÉRTENI valamilyen szinten a - lehet, hogy a fajunk értelmi szintjén igazából megérthetetlen - világot. Addig is két választás marad: vagy hitet választunk, legyen az az enyhén szólva hiányos ismereteken alapuló materializmus, vagy valamely isten tisztelete a sok-sok közül; vagy pedig elfogadjuk, hogy ezekre a kérdésekre jó eséllyel nem tudunk válaszolni, és életünk során nem is fogunk tudni válaszolni. Ez azért nem egyszerű, mert igen kényelmetlen ilyesmit beismerni, elfogadni...
nemtokregelni írta: 2021.03.23. 18:08 - Aztán ott van az is, hogy az ember éhezik valami hitre, mítoszra, mert nehéz azt felfogni, hogy pusztán beszélő majmok vagyunk egy parányi sárgolyón, továbbá biztosak lehetünk a saját halálunkban és jelentéktelenségünkben, a klasszikus vallások pedig kopnak a fejlett társadalmakban.
- Ehhez még adjuk hozzá, hogy mióta fejlődik az ember, az asszociációra képes egyedek jobb eséllyel szaporodtak és maradtak életben a természetben, így aztán mélyen belénk van programozva, hogy ott is összefüggést látunk, ahol nincs.
TotoHU írta: 2021.03.23. 17:06 Már a pandémia megjelenése előtt is ismert és kutatott jelenség volt , hogy egyre szélesebb tömegek körében vált elfogadottá az elfordulás a tudományos-racionális világképtől az új formában megjelenő modern mítoszok felé. Ennek az okairól jól elvitatkozgatnak egymás közt a kutatók, a jelenség azonban már hosszú ideje ismert. Amiben a téma szakértői megegyeznek, az az, hogy a egyre nagyobb a távolság a körülöttünk lévő világ bonyolultsága, és a rá vonatkozó ismeretek között.
Leegyszerűsítve: a globalizált világ gazdasági- és társadalmi folyamatai egyre nehezebben átláthatók az átlagember számára, egy összeesküvés-elmélet már sokkal könnyebben befogadható.
Poresz írta: 2021.03.23. 17:57 Az egyik vesszőparipám, hogy a butaság az esetek nagy részében nem a szellemi képességek hiánya, hanem egy helytelen hozzáállás, magatartás. Ilusztrálom: közelről ismerek olyan embereket, akik mindig mindenben teljesen biztosak. Soha sem jut az eszükbe: "Hogyan ellenőrizhetem le, hogy amit gondolok, az helytálló?" Amikor pedig szembesítik a tévedéseikkel őket, akkor csak a vállaikat vonagatják, épp' hogy nem teszik hozzá: "Na és?" Nincs önkorrekciójuk: lepereg róluk a tapasztalat, hogy tévedtek.
…pszichológiai megoldást igényel. Meg kell tanulni és tanítani elviselni azt az érzést, hogy: "Nem tudom". Mert a butaság a lélekben lakozik. (Te is azt mondod, hogy agnosztikus - "nem tudó" - vagy, nem pedig azt, hogy ateista - "nem hívő".)

Mellékszál: az ember tragikomédiája.
nemtokregelni írta: 2021.03.23. 18:08 Ez kb. olyan, hogy az SJW-k sem Iránból vagy Észak-Koreából tiltakoznak a jogaik tiprása miatt, ahol esetleg ok is lenne rá, hanem olyan országokból, ahol biztosított a szólásszabadság és az egyenjogúság - pont azért tudnak kiabálni.
A kongói kobaltbányában dolgozó gyermekmunkások szülei beperelték többek között az Apple-t és a Google-t, hogy olyan akkumulátorokat használ a készülékeiben, amikhez saját a gyerekeik bányászák a kobaltot. - Apple and Google named in US lawsuit over Congolese child cobalt mining deaths (Guardian)
Az első felháborodásom után - civilizált világban nem dolgoztatnak gyerekeket bányában, a felnőttek munkavédelemére is odafigyelnek, és a balesetbiztosítás a fizetés része - három kellemetlen kérdésem maradt:
1. A bányatársaságot is beperelték? (Lehet: 79 oldalas angol dokumentum van linkelve.)
2. Csak nem a kedves szülők küldik dolgozni a gyerekeiket?
3. Mégis honnan lesz az a gyerek, akit nem tudnak eltartani a szülei? (Feltételezem nem azért dolgoznak iskolába járás helyett, mert PlayStationre gyűjtenek.) A gólya hozza, vagy a káposztaföldön találják?
(Gonoszságért nekem sem kell a szomszédba menni.)
Fortitu írta: 2021.03.23. 18:28 U.i.: A meló utáni sör úgy tűnik filozofikussá tesz, így utólag elnézést, és tényleg remélem senkit nem sértettem meg...
Én s.k. zöld dió likőrrel tudatmódosítok. Egy megismerhetőségi probléma: hogy a bánatba lett ez elsőre ilyen jó? :-)
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Poresz írta: 2021.03.23. 19:40 A kongói kobaltbányában dolgozó gyermekmunkások szülei beperelték többek között az Apple-t és a Google-t,
International Rights Advocates 621 Maryland Avenue NE, Washington DC, 20002 - na, kb. ennyire a kongói analfabéta szülők perelték be azokat a cégeket a saját kútfőből kitalálva ezt :-) és nem is kongói bíróságra kellett menni.

A gyerekgyártás nyomorban témához már volt egy expozém a mennyiség- és minőségorientált szaporodási stratégiákról, illetve forráshiányos helyzetekről az állatvilágban...
Sapienti sat.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Kábellövő patron

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Sziasztok!
Ilyet látott már valaki élőben?
FB_IMG_1616571585272.jpg
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2021.03.23. 17:57 A hülyeség olyan egyszerű és érthető lehet amennyire csak akarjuk, mert nem kell helytállónak lennie…

Kétlem, hogy ez új jelenség lenne.
Például ha nem találták meg a megfelelő gombákat, akkor régen sem láthattak boszorkányokat: egyszerűen azért, mert nem voltak. Mégis: olyanokat állítottak, hogy azért lett a gyerek kicsit fura, mert szemmel verték a várandós anyját etc. etc.
De, ez bizony új jelenség. Butaság és írástudatlanság mindig is volt, de én nem a középkorról beszélek. A 2. vh után mind Keleten mind Nyugaton középpontba került és teljesen elfogadottá vált a tudományos-racionális világkép. Némi túlzással de egymást érték a komoly tudományos áttörések, 50-60 év alatt eljutottunk a lóvontatástól a sugárhajtású repülőkig, az űrrakétákig és az atombombáig. Az 50-es években az emberek többségének az eszébe nem jutott volna a lapos földről szóló baromság, az oltásellenesség, a QAnon-agymenés és az ezerféle idióta összesküvés-elmélet, vagy a tudományos eredmények tényeket nélkülöző, pusztán hitre és közvélekedésre alapozott megkérdőjelezése - amikkel manapság állandóan találkozni. A 20. század közepén a tudósok, mérnökök, asztronauták, stb. voltak a modern hősök, amit mondtak az kb szentírás volt.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Elgurult a gyógyszer bevásárlás közben két embernél Szegeden. Összebalhéztak, az egyik gázpisztolyt rántott.

https://szeged.hu/hirek/41162/eldurvult ... -sugaruton
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2021.03.24. 15:21 Elgurult a gyógyszer bevásárlás közben két embernél Szegeden. Összebalhéztak, az egyik gázpisztolyt rántott.

https://szeged.hu/hirek/41162/eldurvult ... -sugaruton
információtartalom ZÉRUS.

Ez lehet dühös verekedés két idióta között meg jogos védelem is.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
montecarlo
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2018.11.11. 17:24
Tartózkodási hely: Palermo

Régi boxerek

Hozzászólás Szerző: montecarlo »

Nekem is van egy a nagyapám idejéből- OFF topicban válaszolok, én nem akarom eladni.

Elég hasonló a tiedhez, milyen régiek lehetnek szerinted?
2021-03-24 20.09.23.jpg

vato írta: 2021.03.18. 08:40 szép állapotban lévő patent boxer (aka. csendőrboxer) eladó

15eft

boxer.jpg
Avatar
vato
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2156
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:55

Re: Régi boxerek

Hozzászólás Szerző: vato »

montecarlo írta: 2021.03.24. 20:15 Nekem is van egy a nagyapám idejéből- OFF topicban válaszolok, én nem akarom eladni.

Elég hasonló a tiedhez, milyen régiek lehetnek szerinted?

2021-03-24 20.09.23.jpg
Század elejét tippelnék, de csak tipp. Jó ez a mágus felirat :D :lol:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⣴⣶⣶⣤⣤⣤⣤⣶⣶⣶⣶⣶⣶⣦⣤⣤⡀⠀⠀⣶⠀
⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⢿⣿⡿⠟⢻⣿⣿⡟⠛⠛⠛⠉⠙⠛⠋⠀⠈⠉⠀⠈⠉⠁
⢸⣿⠿⠟⠋⠉⠀⢀⣾⡿⠉⠀⠈⠸⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⠹⣿⣷⣤⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠻⠃⠀
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2021.03.25. 07:06 Beszarok... (a komment)
ticcsakbe.jpg
Tökéletesen tipikus agyhalott médiafogyasztó egységsugarű faszbukjúzer.
(lehet, hogy ez fake, de sok pont ugyanilyen darwindíjas szaladgál körülöttünk.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Régi boxerek

Hozzászólás Szerző: Poresz »

vato írta: 2021.03.24. 20:44 Jó ez a mágus felirat :D :lol:
Persze, hisz' a kézrátétel segédeszköze.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2021.03.25. 07:16 Tökéletesen tipikus agyhalott médiafogyasztó egységsugarű faszbukjúzer.
(lehet, hogy ez fake, de sok pont ugyanilyen darwindíjas szaladgál körülöttünk.)
Sajnos nem fake, létező profil.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: Poresz »

Fortitu írta: 2021.03.25. 08:19 Sajnos nem fake, létező profil.
Nem a profil, hanem a hozzászólás fake. Tudod, ironikusan mi is elkezdjük, hogy: "Ticcsákbe!"
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2021.03.25. 08:37 Nem a profil, hanem a hozzászólás fake. Tudod, ironikusan mi is elkezdjük, hogy: "Ticcsákbe!"
Sajnos nem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

gvass1 írta: 2021.03.25. 07:16 Tökéletesen tipikus agyhalott médiafogyasztó egységsugarű faszbukjúzer.
(lehet, hogy ez fake, de sok pont ugyanilyen darwindíjas szaladgál körülöttünk.)
Áhh, ez teljesen reális hogy valaki komolyan így gondolja.
Megdöbbentően ostoba emberk léteznek. Ha csak az oltásra visszatérve: van aki komolyan elhiszi, hogy
chip van benne.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: Poresz »

WildBear23 írta: 2021.03.25. 09:40 Áhh, ez teljesen reális hogy valaki komolyan így gondolja.
Megdöbbentően ostoba emberk léteznek. Ha csak az oltásra visszatérve: van aki komolyan elhiszi, hogy
chip van benne.
Kíváncsi vagyok, a közösségi média mennyire működik egy olyan nagyítóként, ami még torzít is: pár hónapja vettem észre, hogy az ismerőseim java soha vagy alig ír bejegyzést, hozzászólást, és ritkábban lájkolnak. Vagy a sokat emlegetett algoritmus rejti el őket, vagy a Gauss-görbe közepét sikerült passziválni: okos emberek küzdenek hülyékkel. (Vitának nem nevezném: legalábbis én nem használom a "vitát" a "veszekedés" szinonimájaként.)
Avatar
Poresz
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2436
Csatlakozott: 2018.06.05. 09:03

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Poresz »

TotoHU írta: 2021.03.24. 14:56 De, ez bizony új jelenség. Butaság és írástudatlanság mindig is volt, de én nem a középkorról beszélek. A 2. vh után mind Keleten mind Nyugaton középpontba került és teljesen elfogadottá vált a tudományos-racionális világkép. Némi túlzással de egymást érték a komoly tudományos áttörések, 50-60 év alatt eljutottunk a lóvontatástól a sugárhajtású repülőkig, az űrrakétákig és az atombombáig. Az 50-es években az emberek többségének az eszébe nem jutott volna a lapos földről szóló baromság, az oltásellenesség, a QAnon-agymenés és az ezerféle idióta összesküvés-elmélet, vagy a tudományos eredmények tényeket nélkülöző, pusztán hitre és közvélekedésre alapozott megkérdőjelezése - amikkel manapság állandóan találkozni. A 20. század közepén a tudósok, mérnökök, asztronauták, stb. voltak a modern hősök, amit mondtak az kb szentírás volt.
Nem először találkozom ezzel a véleménnyel, és meglátásom szerint manapság divatos is. Pont azért is kezelem óvatosan: mert divatos, tetszik - "volt egy aranykor"-toposz -, és nem éltem akkor.
Apropó, aranykor: mi van, ha mindkettőnknek igaza van? Volt egy ilyen pár évtizedes aranykor. Utána mi lett: abban élünk. Előtte mi volt: érdemes a 19. században a polgári rétegből áldozataikat szedő áltudományokról nem megfeledkezni (frenológia, homeopátia, asztrológia…); arra utaló jeleket is találtam, hogy nem úri passzió volt a hülyeség, mert faluhelyen pedig vallással vegyített babonaság tombolt. (Amire kedves népi hagyományként, érdekességként tekintünk vissza, azt akkor komolyan gondolták.)
A történészeknél a labda.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Poresz írta: 2021.03.25. 10:28 Nem először találkozom ezzel a véleménnyel, és meglátásom szerint manapság divatos is. Pont azért is kezelem óvatosan: mert divatos, tetszik - "volt egy aranykor"-toposz -, és nem éltem akkor.
Apropó, aranykor: mi van, ha mindkettőnknek igaza van? Volt egy ilyen pár évtizedes aranykor. Utána mi lett: abban élünk. Előtte mi volt: érdemes a 19. században a polgári rétegből áldozataikat szedő áltudományokról nem megfeledkezni (frenológia, homeopátia, asztrológia…); arra utaló jeleket is találtam, hogy nem úri passzió volt a hülyeség, mert faluhelyen pedig vallással vegyített babonaság tombolt. (Amire kedves népi hagyományként, érdekességként tekintünk vissza, azt akkor komolyan gondolták.)
A történészeknél a labda.
Igen, és a kulturális antropológusoknál. Ezt a tanulmányt kellett olvasgatnom pár éve, igaz 9 éves, de jó pár megállapítása ma is helytálló. Én is erre alapoztam a véleményemet.

http://www.replika.hu/system/files/arch ... tany_1.pdf
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Poresz írta: 2021.03.25. 10:28 Nem először találkozom ezzel a véleménnyel, és meglátásom szerint manapság divatos is. Pont azért is kezelem óvatosan: mert divatos, tetszik - "volt egy aranykor"-toposz -, és nem éltem akkor.
Apropó, aranykor: mi van, ha mindkettőnknek igaza van? Volt egy ilyen pár évtizedes aranykor. Utána mi lett: abban élünk. Előtte mi volt: érdemes a 19. században a polgári rétegből áldozataikat szedő áltudományokról nem megfeledkezni (frenológia, homeopátia, asztrológia…); arra utaló jeleket is találtam, hogy nem úri passzió volt a hülyeség, mert faluhelyen pedig vallással vegyített babonaság tombolt. (Amire kedves népi hagyományként, érdekességként tekintünk vissza, azt akkor komolyan gondolták.)
A történészeknél a labda.
Ebben én se hiszek, inkább úgy gondolom, hogy az emberek sokezer éve ugyanolyanok, csak más a környezet amiben élnek. Az általános műveltség és életszínvonal pedig soha nem volt még ilyen magasan, bár az amúgy is nagyobb kontrasztot a techinka fejlődése miatt sokkal inkább látjuk. Meg persze sokkal többen vagyunk, tehát a hülyék számossága valóban nagyobb.
Ne feledjük azt sem, hogy a "régi" világban nem készültek videók sem, azt az akkori írástudók szemüvegén keresztül láthatjuk, abból is csak annyit, amit hajlandóak voltak kirakni a kirakatba.
Hogy személyes példát említsek a babonákra, hiedelmekre, nálunk a családban a bicsérdizmus "hódított" vagy 100 évvel ezelőtt.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2021.03.25. 10:44 Igen, és a kulturális antropológusoknál. Ezt a tanulmányt kellett olvasgatnom pár éve, igaz 9 éves, de jó pár megállapítása ma is helytálló. Én is erre alapoztam a véleményemet.

http://www.replika.hu/system/files/arch ... tany_1.pdf
Ezt el fogom olvasni köszi
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: Humor - szánkó csattogástól a pergőtárcsáig

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Poresz írta: 2021.03.25. 10:11 okos emberek küzdenek hülyékkel. (Vitának nem nevezném: legalábbis én nem használom a "vitát" a "veszekedés" szinonimájaként.)
Pontosan.
Ezeket a tulajdonságokat látom:

1. Felületesség. Három sornál hosszabbat nem olvasnak el, pláne nem értelmeznek. Horvátország leállítja az oltást --> kommentek: na ugye észhez tértek, nem asszisztálnak a népírtáshoz, stb. Senki nem nyitotta meg a cikket, hogy Horvátország leállítja az oltást: ideiglenesen, mert elfogyott a vakcina!

2. Agresszió. A kerületi csoportunkban egy hentes megosztotta a termékeit, amiket házhoz is szállít. Volt közötte mícs is, ami egy balkáni/román csevap-féleség. (Birkahússal, nagyon finom.)
Reakciók: "Szarul mehet az üzlet, ha már csomagtartóból árulod a húst!"
Másik: "Ezt add a románoknak! Vagy román vagy te is? Ja, erdélyi magyar, az ugyanaz!"

3. Frusztráció. Ötfajta oltás van, kb. senki nem tudja megmondani, melyik jobb: m-RNS, adenovírus, tüskefehérje: nem értik, ez frusztrálttá teszi őket, izomból/indulatból reagálnak. Otthon vannak, járvány, munkanélküliség: bizonytalanok.

4. Józan ész hiánya. Oltásban lévő chip: minek? Miért akarná Haluska Margit Tiszaburai munkanélkülit Bill Gates bechipelni és követni? Bármilyen hírnél, ami "átlag"-ot tartalmaz (átlagjövedelem, átlagos megtakarítás) jönnek a kommentek: az érdekes, nekem nem ennyi van.. nem fogja fel, hogy átlag. Nem ismeri a szó jelentését (homályosan a mediánnal keveri, persze arról sem tudja hogy mi), wikipédiát nem nézi meg csak fröcsög és gyűlölködik.

5. Arctalanság: ez a netes fórumokra jellemző, de meglepő módon a FB-ra is. 50 kilós kismama (fényképek alapján két tündéri szöszke hajú kislány anyukája) fröcsögve szidja a vitapartnerét.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Marcinko
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2019.02.27. 11:24

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Marcinko »

gvass1 írta: 2021.03.24. 15:25 információtartalom ZÉRUS.

Ez lehet dühös verekedés két idióta között meg jogos védelem is.
"...hallottuk, ahogy ordítják, hogy fegyver van nála. Bár kiderült, hogy »csupán« gázfegyver. Döbbenet, hogy azzal jár valaki vásárolni. Az ember már fél kitenni a lábát."

Döbbenet tényleg. Végül is nem azért hordják az emberek, jobb esetben, hogy önvédelemre használják.
Nem elég a vírus. De még ideggázméregsugárral is gyilkoljuk egymást halomra. Tiszta vadkeleti hangulat. Hova jutottunk. Nem figyelsz a közértben, és vége a tyúxaros életednek.
A 1,5 méter pedig itt duplán érvényes volt. Valaki olvasta Gvass-tól, hogy: "Nyilvánvalóan mindezek ellenére, hogy a legtutibb minél több lövés 1-2 méter közti távon, az totál KO másodperceken belül."
(az mellékes, hogy lövés leadásáról nem volt szó a cikkben) :D
parazstaposo
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2018.06.05. 18:40

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: parazstaposo »

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13485
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

parazstaposo írta: 2021.03.26. 09:53 Ez mennyire magyaros. :|

https://hvg.hu/sport/20210325_Nem_allt_ ... _egymassal
Élesben tárgyalva
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Marcinko
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2019.02.27. 11:24

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Marcinko »

Kriminális kreativitás. Nerf Gun-nak álcázott Glock 19-est találtak egy rajtaütés során Észak Kaliforniában.
2021-03-25_07-53-00.png
2021-03-25_07-53-00.png (615.8 KiB) Megtekintve 26366 alkalommal
2021-03-25_07-53-23.png
2021-03-25_07-53-23.png (619 KiB) Megtekintve 26366 alkalommal
Cikk: https://www.zerohedge.com/political/glo ... -drug-raid
Válasz küldése