OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

eikonal
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.09.14. 21:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: eikonal »

Blekk Rájgó írta: 2018.12.02. 00:00 Ezért utálom a futárszolgálatokat. Biztos akkor jön, ha nem vagyok otthon.
+1, ha tehetem mindig csomag automataba rendelek. A legtobb 0-24ben mukodik, lehet kartyaval fizetni es nem kell otthon varni a futart akinel vagy lehet kartyazni vagy nem, vagy tud visszaadni vagy nem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

eikonal írta: 2018.12.02. 00:25 +1, ha tehetem mindig csomag automataba rendelek. A legtobb 0-24ben mukodik, lehet kartyaval fizetni es nem kell otthon varni a futart akinel vagy lehet kartyazni vagy nem, vagy tud visszaadni vagy nem.
+1
Csomag automata rulez! Amit lehet oda rendelek én is.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2018.12.02. 00:58 +1
Csomag automata rulez! Amit lehet oda rendelek én is.
Pedig micsoda para volt, amikor az elsőt letelepítettük... 😃😃😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

https://www.liveleak.com/view?t=ki0lC_1543681764

Arab baromarcú majdnem kinyírja az egyik nézőt.Egy kézzel még Csákk Norissz sem szokott lőni AK-val :mrgreen:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
Smoli
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.11.15. 12:10
Tartózkodási hely: BP

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Smoli »

Blekk Rájgó írta: 2018.12.02. 00:00 Ezért utálom a futárszolgálatokat. Biztos akkor jön, ha nem vagyok otthon. Ennyiből jobb a jó öreg Magyar Királyi Posta, majd megyek a cuccért, ha ráérek.
Ez most más volt,ezek nem jöttek egyáltalán,máshova vitték a csomagot...)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

eikonal írta: 2018.12.02. 00:25 +1, ha tehetem mindig csomag automataba rendelek. A legtobb 0-24ben mukodik, lehet kartyaval fizetni es nem kell otthon varni a futart akinel vagy lehet kartyazni vagy nem, vagy tud visszaadni vagy nem.
"falun" nincs csomagautomata! Itt mondjuk ismerem a postásembert meg a futárt is. Bajom nem volt egyikkel sem. Errefelé nem hanyagok.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Blekk Rájgó írta: 2018.12.02. 00:00 Ezért utálom a futárszolgálatokat. Biztos akkor jön, ha nem vagyok otthon. Ennyiből jobb a jó öreg Magyar Királyi Posta, majd megyek a cuccért, ha ráérek.
Részemről az egész online vásárlósdit nem szeretem. A valaki, a valahonnan, a valamit küldi a valamiért. Kicsit sok a kérdőjel ebben.

Amikor vásárolok, akkor megnézem, kipróbálom, megszagolom, körbenyalom. Ha megvan a "kell" érzés, akkor fizetem, és viszem. Ha nincs, akkor hagyom ott. Az online vásárlásnál ez nagyon nincs meg. Ok, hogy vissza lehet küldeni, de:

1. rendeljem meg.
2. otthon, valamikor, valahogy a valamit megkapom.
3. optimális esetben jó a termék, nem optimálisban (mostanában sajnos ez jellemzőbb,...) rossz.
4. vegyem fel a kapcsolatot az eladóval, adjam be a reklamát.
5. indul a párbaj, hogy hajlandó az eladó visszavenni a cókmókot. (tv szerint online vásárlásnál vissza kell vennie, hacsak nem külföldről rendeltünk. Ott szopi van.)
6. Küldjem vissza, saját költségen, saját időben.
7. várjak amíg az eladó méltőztatik reagálni, hogy megkapta, és küldi vissza a pénzt, vagy ad cseredarabot. Mivel az eladónak ez már nem fontos, mert a pénzem már nála van, ezért ez lassú, és nehézkes folyamat lesz, sok utánaérdeklődéssel, sok idegeskedéssel. (mostanság még akkor sem motívált az eladó fél, ha a pénz még nincs nála. Azért, mert alulfizetett, szétnyúzott droid végzi a munkát, és magasról szarik bele. Nemrég én is beleszaladtam egy ilyebe, egy nagy késboltnál. Próbálják korrekten rendezni a hibát, de egyenlőre még fut a játszma. Igaz, hogy a kis megtévesztésük okán az 5000Ft-os vásárlásból 15e Ft-os lett, és a nem beszerezhető árú még most is virít a honlapjukon, de kaptam az új rendelésre 15% kedvezményt, ami talán majd egyszer megjön. Vagy soha a büdös életbe az sem...)
8. Jó esetben nem ugyanazt a szart küldi vissza az eladó, hátha másodjára már nem fogok belemenni a huzavonába, és nem jelentem fel a pittsába...
9... 10... 11...

Konkluzió: Amennyiben nem muszáj, a F...OM!!! vásárol webshopban!!!! Eddig életemben 8 esetben vásároltam így, 3-ban volt szpattyú. Ez 35,5%-os szopattyú arány! Tehát kell a tökömnek a websop! Főleg karácsonykor, amikor kevés a futár!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Martin Riggs írta: 2018.12.02. 11:33 Részemről az egész online vásárlósdit nem szeretem. A valaki, a valahonnan, a valamit küldi a valamiért. Kicsit sok a kérdőjel ebben.

Amikor vásárolok, akkor megnézem, kipróbálom, megszagolom, körbenyalom. Ha megvan a "kell" érzés, akkor fizetem, és viszem. Ha nincs, akkor hagyom ott. Az online vásárlásnál ez nagyon nincs meg. Ok, hogy vissza lehet küldeni, de:

1. rendeljem meg.
2. otthon, valamikor, valahogy a valamit megkapom.
3. optimális esetben jó a termék, nem optimálisban (mostanában sajnos ez jellemzőbb,...) rossz.
4. vegyem fel a kapcsolatot az eladóval, adjam be a reklamát.
5. indul a párbaj, hogy hajlandó az eladó visszavenni a cókmókot. (tv szerint online vásárlásnál vissza kell vennie, hacsak nem külföldről rendeltünk. Ott szopi van.)
6. Küldjem vissza, saját költségen, saját időben.
7. várjak amíg az eladó méltőztatik reagálni, hogy megkapta, és küldi vissza a pénzt, vagy ad cseredarabot. Mivel az eladónak ez már nem fontos, mert a pénzem már nála van, ezért ez lassú, és nehézkes folyamat lesz, sok utánaérdeklődéssel, sok idegeskedéssel. (mostanság még akkor sem motívált az eladó fél, ha a pénz még nincs nála. Azért, mert alulfizetett, szétnyúzott droid végzi a munkát, és magasról szarik bele. Nemrég én is beleszaladtam egy ilyebe, egy nagy késboltnál. Próbálják korrekten rendezni a hibát, de egyenlőre még fut a játszma. Igaz, hogy a kis megtévesztésük okán az 5000Ft-os vásárlásból 15e Ft-os lett, és a nem beszerezhető árú még most is virít a honlapjukon, de kaptam az új rendelésre 15% kedvezményt, ami talán majd egyszer megjön. Vagy soha a büdös életbe az sem...)
8. Jó esetben nem ugyanazt a szart küldi vissza az eladó, hátha másodjára már nem fogok belemenni a huzavonába, és nem jelentem fel a pittsába...
9... 10... 11...

Konkluzió: Amennyiben nem muszáj, a F...OM!!! vásárol webshopban!!!! Eddig életemben 8 esetben vásároltam így, 3-ban volt szpattyú. Ez 35,5%-os szopattyú arány! Tehát kell a tökömnek a websop! Főleg karácsonykor, amikor kevés a futár!
nem akarlak megbántani de ez nagy adag paranoia! az online vasarlas folyamatosan novekszik es sztem sokkal jobb es biztonsagosabb mint ahogy Te leirtad. én abszolut a híve vagyok.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2018.12.02. 12:24 nem akarlak megbántani de ez nagy adag paranoia! az online vasarlas folyamatosan novekszik es sztem sokkal jobb es biztonsagosabb mint ahogy Te leirtad. én abszolut a híve vagyok.
Ezt masszívan cáfolom!
Csak azt veszem így, amit bmnagyon muszáj!

Biztonságos?????? Az eladónak az!!!

Egyébként meg Lóóófaszt! Meg egyél szart, egymilliárd légy nem tévedhet...

A trendekről meg az a véleményem, hogy nem a dolgok működőképessége, hanem a mögéjük helyezett pénz irányítja őket!

Miért trend a webshop? Mert kevesebb költséggel nagyobb forgalom, követjezésképpen sokkal nagyobb haszon érhető el. A mozgatórugó ezen felül pedig az lusta disznó emberek lustasága. Ennyi!

A büdös életbe senki nen fog tudni erről meggyőzni! Sehogyan sem!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
nemtokregelni
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1384
Csatlakozott: 2018.06.10. 14:56

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: nemtokregelni »

Martin Riggs írta: 2018.12.02. 11:33 Részemről az egész online vásárlósdit nem szeretem. A valaki, a valahonnan, a valamit küldi a valamiért. Kicsit sok a kérdőjel ebben.
Disztingválni kell, van amit sokkal jobb online venni, mert itthon egyáltalán nincs vagy választék nincs. Számtalan helyen már simán kapod vissza a pénzt pár klikkelés után, ha pl. nem jön meg. Olyan komoly cég is van, amelyiknél ha bármi gondod van, elnézést kérnek és ők küldenek újra futárt cseredarabbal.
Az online vásárlással rengeteg időt és utánajárást meg lehet takarítani, ha tudod, hogy mit és honnan érdemes venni.
Sapienti sat.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Martin Riggs írta: 2018.12.02. 12:40 Ezt masszívan cáfolom!
Csak azt veszem így, amit bmnagyon muszáj!

Biztonságos?????? Az eladónak az!!!

Egyébként meg Lóóófaszt! Meg egyél szart, egymilliárd légy nem tévedhet...

A trendekről meg az a véleményem, hogy nem a dolgok működőképessége, hanem a mögéjük helyezett pénz irányítja őket!

Miért trend a webshop? Mert kevesebb költséggel nagyobb forgalom, követjezésképpen sokkal nagyobb haszon érhető el. A mozgatórugó ezen felül pedig az lusta disznó emberek lustasága. Ennyi!

A büdös életbe senki nen fog tudni erről meggyőzni! Sehogyan sem!
Téged meggyőzni? ugyan
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

sodoma írta: 2018.12.02. 12:24 nem akarlak megbántani de ez nagy adag paranoia! az online vasarlas folyamatosan novekszik es sztem sokkal jobb es biztonsagosabb mint ahogy Te leirtad. én abszolut a híve vagyok.
Amit lehet én is webshopban veszek meg. Még akkor is, ha esetleg lehet boltban kapni idehaza. Sokszor olcsóbb, meg nem kell elmászni esetleg másik városba érte, meg nem pont munkaidőben van csak nyitva a bolt. Amikor megyek bevásárolni, akkor odalépek az automatához és át is vettem, kész. Vagy melóhelyemre rendelem.
Nagyobb választék, boltból is sokkal több elérhető így, a vevői visszajelzések pedig nagyon hasznosak. Volt nekem is 1-2 rosszabb tapasztalatom, de heti szinten több kisebb-nagyobb rendelésem van (sok ismerősnek is én rendelek, engem kérnek meg), általában mindent meg tudtunk eddig oldani. X napig indoklás nélkül vissza is tudod küldeni, ha mégse tetszik valami.
Valamit persze nem vennék online, de pl van olyan cipő, amiből pontosan tudom, hogy milyen méretű kell, amikor újat kellett vennem, simán megrendeltem. Téligumit is így vettem, átvettem a parkolóban, aztán bedobtam a csomagtartóba. Szívem szerint az élelmiszerboltba is csak megírnám a bevásárlólistát, aztán hozza ki valaki este mire hazaérek. A Tesco mondjuk mintha már kísérletezne ilyesmi szolgáltatással.
Haladni kell a korral, ezek extrém jó dolgok, ha az ember okosan használja.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Fortitu írta: 2018.12.02. 18:25 Amit lehet én is webshopban veszek meg. Még akkor is, ha esetleg lehet boltban kapni idehaza. Sokszor olcsóbb, meg nem kell elmászni esetleg másik városba érte, meg nem pont munkaidőben van csak nyitva a bolt. Amikor megyek bevásárolni, akkor odalépek az automatához és át is vettem, kész. Vagy melóhelyemre rendelem.
Nagyobb választék, boltból is sokkal több elérhető így, a vevői visszajelzések pedig nagyon hasznosak. Volt nekem is 1-2 rosszabb tapasztalatom, de heti szinten több kisebb-nagyobb rendelésem van (sok ismerősnek is én rendelek, engem kérnek meg), általában mindent meg tudtunk eddig oldani. X napig indoklás nélkül vissza is tudod küldeni, ha mégse tetszik valami.
Valamit persze nem vennék online, de pl van olyan cipő, amiből pontosan tudom, hogy milyen méretű kell, amikor újat kellett vennem, simán megrendeltem. Téligumit is így vettem, átvettem a parkolóban, aztán bedobtam a csomagtartóba. Szívem szerint az élelmiszerboltba is csak megírnám a bevásárlólistát, aztán hozza ki valaki este mire hazaérek. A Tesco mondjuk mintha már kísérletezne ilyesmi szolgáltatással.
Haladni kell a korral, ezek extrém jó dolgok, ha az ember okosan használja.
"

" A Tesco mondjuk mintha már kísérletezne ilyesmi szolgáltatással."

Évek óta működik náluk már ez a szolgáltatás a nagyobb Tesco-k vonzáskörzetében. A gond ott van, hogy sokszor nem győzik időben kielégíteni a megrendeléseket.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Fortitu írta: 2018.12.02. 18:25 Amit lehet én is webshopban veszek meg. Még akkor is, ha esetleg lehet boltban kapni idehaza. Sokszor olcsóbb, meg nem kell elmászni esetleg másik városba érte, meg nem pont munkaidőben van csak nyitva a bolt. Amikor megyek bevásárolni, akkor odalépek az automatához és át is vettem, kész. Vagy melóhelyemre rendelem.
Nagyobb választék, boltból is sokkal több elérhető így, a vevői visszajelzések pedig nagyon hasznosak. Volt nekem is 1-2 rosszabb tapasztalatom, de heti szinten több kisebb-nagyobb rendelésem van (sok ismerősnek is én rendelek, engem kérnek meg), általában mindent meg tudtunk eddig oldani. X napig indoklás nélkül vissza is tudod küldeni, ha mégse tetszik valami.
Valamit persze nem vennék online, de pl van olyan cipő, amiből pontosan tudom, hogy milyen méretű kell, amikor újat kellett vennem, simán megrendeltem. Téligumit is így vettem, átvettem a parkolóban, aztán bedobtam a csomagtartóba. Szívem szerint az élelmiszerboltba is csak megírnám a bevásárlólistát, aztán hozza ki valaki este mire hazaérek. A Tesco mondjuk mintha már kísérletezne ilyesmi szolgáltatással.
Haladni kell a korral, ezek extrém jó dolgok, ha az ember okosan használja.
jaja igaz! sok időt és pénzt lehet sporolni vele az biztos. Tesco felénk is jár évek óta. sztem a tobbi is hamarosan megoldja csak nincs elég erőforrás.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Dönci62 írta: 2018.12.02. 18:50 "

" A Tesco mondjuk mintha már kísérletezne ilyesmi szolgáltatással."

Évek óta működik náluk már ez a szolgáltatás a nagyobb Tesco-k vonzáskörzetében. A gond ott van, hogy sokszor nem győzik időben kielégíteni a megrendeléseket.
A Bosszuvagy filmeposzban, hogyan cserkeszik be a noi versenyzoket, hoppa...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2018.12.02. 18:50 "

" A Tesco mondjuk mintha már kísérletezne ilyesmi szolgáltatással."

Évek óta működik náluk már ez a szolgáltatás a nagyobb Tesco-k vonzáskörzetében. A gond ott van, hogy sokszor nem győzik időben kielégíteni a megrendeléseket.
Egyébként a tescoból rendelősben szebb árút kapsz mint a boltjaikban. (Sok gyökér nem túrja, zúzza meg az árút a pultban, hanem raktárról hozzák a friss árút.) Ellenben én nem vásárolok a tescoban, csak nagyon ritkán. Kajából csak minőségit / termelőit veszek. A hipermarketes mérgező szarok már egy ideje nem játszanak nálam. A rák melegágya amit ott élelmiszer gyanánt árulnak.

És már megint oda lyukadtunk ki, hogy nem érdemes rendelni, mert a végeredmény itt sem lesz jó.

Egy időben rendelgettem én is kaját a munkahelyemre. 1,5 év alatt +15kg, 170/100/90-es vérnyomás, cukorbetegség szélén álló vércukor érték, 5*-ös tri glicerid érték, fájdogáló ízületek, közel mozgásképtelen állapot. Ez lett a vége.

Mára megvállogatom mit, hol, és mennyiért veszek meg. Valami egy kicsit is nem tetszik, hagyom ott. Engem már vertek át ekeget, etettek már velem elég szart...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Martin Riggs írta: 2018.12.02. 20:03 Egy időben rendelgettem én is kaját a munkahelyemre. 1,5 év alatt +15kg, 170/100/90-es vérnyomás, cukorbetegség szélén álló vércukor érték, 5*-ös tri glicerid érték, fájdogáló ízületek, közel mozgásképtelen állapot. Ez lett a vége.

Mára megvállogatom mit, hol, és mennyiért veszek meg. Valami egy kicsit is nem tetszik, hagyom ott. Engem már vertek át eleget, etettek már velem elég szart...
Egyetértek, jó ideje kiiktattam a szupermarketek polcait. Vidéki lét, konyhakert: újra tudtam paradicsom-ízű paradicsomot enni, nem a vízízű sz@rt. Meg sokminden mást.

Munkahelyre a kollégák szoktak rendelni ételfutis műanyagtálcás-lefóliázott kaját, valahogy irtóztam tőle, ezek szerint nem alaptalanul. Jó tíz éve munkahely+ételváltás, egy másik genya nyavalya, a reflux is úgy elment, mintha elvágták volna.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Blekk Rájgó írta: 2018.12.02. 21:18 Egyetértek, jó ideje kiiktattam a szupermarketek polcait. Vidéki lét, konyhakert: újra tudtam paradicsom-ízű paradicsomot enni, nem a vízízű sz@rt. Meg sokminden mást.

Munkahelyre a kollégák szoktak rendelni ételfutis műanyagtálcás-lefóliázott kaját, valahogy irtóztam tőle, ezek szerint nem alaptalanul. Jó tíz éve munkahely+ételváltás, egy másik genya nyavalya, a reflux is úgy elment, mintha elvágták volna.
Azért ez nem ennyire egyszerű. Rendelt kajából is tudsz ugyanarról a helyről is sokfélét venni. Csak mekis kajával is lehet fogyni, ha nem léped túl azt a kalóriamennyiséget, amit elhasználsz. Egyébként persze, az a legtutibb, amit az ember magának termel (persze ha tudod mit csinálsz, csúnya dolgokat lehet művelni, lásd botulizmus, mérgesgomba, stb stb).
Na szóval én ezt ennyire nem egyszerűsíteném le, hogy fúj rendelt kaja, meg fúj xy üzlet. Hatalmas a választék. Mozogni kell, nem stresszelni, meg változatosan enni, nem túlzabálni magad, aztán ezt ki hol, hogyan oldja meg, az már másodlagos.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

G.D írta: 2018.12.03. 11:24 Póló :lol:
yeahhh:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Martin Riggs írta: 2018.12.02. 20:03 Egyébként a tescoból rendelősben szebb árút kapsz mint a boltjaikban. (Sok gyökér nem túrja, zúzza meg az árút a pultban, hanem raktárról hozzák a friss árút.) Ellenben én nem vásárolok a tescoban, csak nagyon ritkán. Kajából csak minőségit / termelőit veszek. A hipermarketes mérgező szarok már egy ideje nem játszanak nálam. A rák melegágya amit ott élelmiszer gyanánt árulnak.

És már megint oda lyukadtunk ki, hogy nem érdemes rendelni, mert a végeredmény itt sem lesz jó.

Egy időben rendelgettem én is kaját a munkahelyemre. 1,5 év alatt +15kg, 170/100/90-es vérnyomás, cukorbetegség szélén álló vércukor érték, 5*-ös tri glicerid érték, fájdogáló ízületek, közel mozgásképtelen állapot. Ez lett a vége.

Mára megvállogatom mit, hol, és mennyiért veszek meg. Valami egy kicsit is nem tetszik, hagyom ott. Engem már vertek át ekeget, etettek már velem elég szart...
"Kajából csak minőségit / termelőit veszek."

Te csak azt hiszed! :lol:
A multiknál egyik -másik termék sokkal inkább "termelői" mint azt sok helyen kikiáltják!
Ne akarj ebben vitázni, biztosan tudom, mert ezeket szállítom, nap, mint nap!
Ha magadnak megtermeled távol a várostól (valahol tanyán), főutaktól, légszennyeződéstől, hogy mást ne is említsek, talán említheted a jobb minőséget, egészségesebb alapanyagot, de csak talán!
Nem kell minden maszlagot bekajálni, amit a zöldek, meg az állatvédők nyomatnak! :)
Az, hogy gyors-éttermekből, ipari méretű "főzőhelyekről" étkezik valaki, hát nem csoda, ha hízik, vagy nem érzi túl jól magát!
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Dönci62 írta: 2018.12.03. 19:17 "Kajából csak minőségit / termelőit veszek."

Te csak azt hiszed! :lol:
A multiknál egyik -másik termék sokkal inkább "termelői" mint azt sok helyen kikiáltják!
Ne akarj ebben vitázni, biztosan tudom, mert ezeket szállítom, nap, mint nap!
Ha magadnak megtermeled távol a várostól (valahol tanyán), főutaktól, légszennyeződéstől, hogy mást ne is említsek, talán említheted a jobb minőséget, egészségesebb alapanyagot, de csak talán!
Nem kell minden maszlagot bekajálni, amit a zöldek, meg az állatvédők nyomatnak! :)
Az, hogy gyors-éttermekből, ipari méretű "főzőhelyekről" étkezik valaki, hát nem csoda, ha hízik, vagy nem érzi túl jól magát!
+1!
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Dönci62 írta: 2018.12.03. 19:17 "Kajából csak minőségit / termelőit veszek."

Te csak azt hiszed! :lol:
A multiknál egyik -másik termék sokkal inkább "termelői" mint azt sok helyen kikiáltják!
Ne akarj ebben vitázni, biztosan tudom, mert ezeket szállítom, nap, mint nap!
Ha magadnak megtermeled távol a várostól (valahol tanyán), főutaktól, légszennyeződéstől, hogy mást ne is említsek, talán említheted a jobb minőséget, egészségesebb alapanyagot, de csak talán!
Nem kell minden maszlagot bekajálni, amit a zöldek, meg az állatvédők nyomatnak! :)
Az, hogy gyors-éttermekből, ipari méretű "főzőhelyekről" étkezik valaki, hát nem csoda, ha hízik, vagy nem érzi túl jól magát!
Én itthon eszek hazait (pl. épp abált szalonnát tolok kenyérrel, a szalonna múlt héten még röfögött anyuéknál), de vigasztaljon a dolog, hogy nem léptem a soványodás útjára... :lol:
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Dönci62 írta: 2018.12.03. 19:17 "Kajából csak minőségit / termelőit veszek."

Te csak azt hiszed! :lol:
A multiknál egyik -másik termék sokkal inkább "termelői" mint azt sok helyen kikiáltják!
Ne akarj ebben vitázni, biztosan tudom, mert ezeket szállítom, nap, mint nap!
Ha magadnak megtermeled távol a várostól (valahol tanyán), főutaktól, légszennyeződéstől, hogy mást ne is említsek, talán említheted a jobb minőséget, egészségesebb alapanyagot, de csak talán!
Nem kell minden maszlagot bekajálni, amit a zöldek, meg az állatvédők nyomatnak! :)
Az, hogy gyors-éttermekből, ipari méretű "főzőhelyekről" étkezik valaki, hát nem csoda, ha hízik, vagy nem érzi túl jól magát!
igy van túl van hájpolva ez a termelői f..ság. haverom hivatasos disznovago es vagott olyan helyen ahol a hust a garazsban letettek a foldre a tyukok kibe jártak. a hurkába a maradék rizst lefagyasztották a kovetkezo vágáshoz! az oregasszony a piacon árult/ja a cuccost mint nepszeru termelő. persze a haverom tobbet nem megy oda vágni.
mindenki meg nem tud megtermelni MINDENT. vmit meg qrvara meg se éri. nem fekete/fehér ez sztem.
4000ért termelő töpörtyű? na ne vicc má...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2018.12.03. 21:32
mindenki meg nem tud megtermelni MINDENT. vmit meg qrvara meg se éri. nem fekete/fehér ez sztem.
4000ért termelő töpörtyű? na ne vicc má...
Jah. A szélsőség itt sem alkalmazható megoldás.
Csomó divat irányzat túl van tolva ma, egyél termelőit, egyél bio- öko- izémizé cuccokat. Egy darabig jártam a Lehel piac őstermelői szekciójára, na annyi pudvás krumplit kőkemény paradicsomot vagy beteges gyümölcsöt amit ott rám sóztak, az nem semmi. Be is fejeztem a "vásároljunk termelőtől" sztorit részemről. (Egyszer be is égtem, mert egy céges bográcsozásra szervezőként vásároltam 50 kg "őstermelői krumplit" a Lehelen, aminek a fele pudvás volt, ki kellett dobni és kimenni a CBA-ba hogy tényleg legyen kaja az irodából kiszabadult népeknek a program végére)
Sztem aki nem falun lakik, vagy rendszeresen jár közvetlenül a termelők környékén, és tudja ki a tuti zöldséges, a tuti krumplis, a tuti csirkés, stb stb - annak ez a vonal felejtős. Anyámék falura költöztek 30 éves Pestről, és pontosan tudják mit kinél kell beszerezni. Ott ez nagyon megy, gyönyörű cuccaik vannak mindig otthon, a konyhakerti dolgok meg mindig saját, házi. De meglovagolva a mostanában divatos egészség mániát, sajnos jó biznisz lett ez is, és az ellenőrizetlen őstermelői szektorban túl nagy lett a pénzéhség, ezzel együtt nagyot esett a minőség.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Valamikor volt téma, hogy" WC-re is fegyverrel", hát ő is így ment.
Hiába no' a fegyver veszélyes dolog főkép ha a másik " fegyvert "találja el.
Viccesnek tűnik de az emberi balf@szság egyik példája.

https://24.hu/szorakozas/2018/12/04/viz ... egy-ferfi/
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

regitiszt írta: 2018.12.05. 07:54 Valamikor volt téma, hogy" WC-re is fegyverrel", hát ő is így ment.
Hiába no' a fegyver veszélyes dolog főkép ha a másik " fegyvert "találja el.
Viccesnek tűnik de az emberi balf@szság egyik példája.

https://24.hu/szorakozas/2018/12/04/viz ... egy-ferfi/
Hát igazából ebben semmi vicces nincs :(
Olvastam nemrég egy cikket, hogy hasonló módon sérült katonáknál kísérleteznek péniszátültetéssel.
https://index.hu/tudomany/2018/04/23/pe ... atultetes/
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Fortitu írta: 2018.12.05. 08:46 Hát igazából ebben semmi vicces nincs :(
Olvastam nemrég egy cikket, hogy hasonló módon sérült katonáknál kísérleteznek péniszátültetéssel.
https://index.hu/tudomany/2018/04/23/pe ... atultetes/
Én sem tartom viccesnek annak ellenére, hogy a szerkesztő a szórakozás rovatba rakta.
Úgy látom rosszul fogalmaztam mert másképp értelmezed mint én gondoltam.
Bocsi
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

regitiszt írta: 2018.12.05. 09:10 Én sem tartom viccesnek annak ellenére, hogy a szerkesztő a szórakozás rovatba rakta.
Úgy látom rosszul fogalmaztam mert másképp értelmezed mint én gondoltam.
Bocsi
Valószínűleg pár rejtett tömeggyilkos hajlamú ultra liberális betíttomos gyökérnek ez a történet nagyon mókás, és tetszik. Mondván "megkapta a fegyverrel hadonászó gyökér a magáét..."

Az ilyen elsőre akár mókásnak is látszódó hírek prezentálásakor derül ki, hogy valójában ki kicsoda...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Martin Riggs írta: 2018.12.05. 19:39 Valószínűleg pár rejtett tömeggyilkos hajlamú ultra liberális betíttomos gyökérnek ez a történet nagyon mókás, és tetszik. Mondván "megkapta a fegyverrel hadonászó gyökér a magáét..."

Az ilyen elsőre akár mókásnak is látszódó hírek prezentálásakor derül ki, hogy valójában ki kicsoda...
OK, hogy nem vicces, de azért nem kis gond lehetett az illetőnél fegyverkezelés terén, ha vizelés közben telibe lőtte a műszerét.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Egy csomagkezelő gép az Amazon raktárában kilyukasztott egy medveriasztó spray-t (pepper). A médiában ez persze "Az Amazon robotja gázsprével lefújt 24 dolgozót" című hazugságként jelent meg.

Besz@rok, lassan az Index is rálép a fake news média vonalra?

https://index.hu/techtud/2018/12/07/az_ ... _dolgozot/
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.12.07. 13:06 Egy csomagkezelő gép az Amazon raktárában kilyukasztott egy medveriasztó spray-t (pepper). A médiában ez persze "Az Amazon robotja gázsprével lefújt 24 dolgozót" című hazugságként jelent meg.

Besz@rok, lassan az Index is rálép a fake news média vonalra?

https://index.hu/techtud/2018/12/07/az_ ... _dolgozot/

LOL.
Az index mindig is vastagon fake news fegyverellenes mocsadek volt.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.12.07. 13:18

LOL.
Az index mindig is vastagon fake news fegyverellenes mocsadek volt.
Ez most viszont egy különösen felháborító nettó hazugság. A "gázspray-vel lefújt" az azt jelenti hogy az önvédelmi eszközt rendeltetésszerűen, és irányítottan az emberek ellen használta a gép. Holott erről szó nincs, egyszerű üzemi baleset történt!!

"A 13. kerületben egy háztartási gép rágyújtotta a lakókra a házat, hárman meghaltak" címmel tálalnák azt is, ha egy programozható elektromos sütő műszaki hiba miatt éjszaka kigyullad, és leég egy ház?
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Régi szép időkre emlékeztet ez a videó, amikor Széjer unott feje mellett lődöztünk a Bethlen Gábor GB1-ben, miközben kint sétáltak az emberek. A kutyát nem érdekelte, hogy egy fegyverboltban méteres lángok vannak, és ördögi vigyorral a fejükön emberek lődöznek odabent. :D

Ma már ezt senki nem merné megtenni, mert lenne terrorcselekmény, meg TEK, meg BLIKK, meg júúúújjjjjj!

Ma már csak három alaphírrel tudnak a szennylapok példányszámot növelni. "ma ki lopott?" illetve "hol lőttek / pukkantottak?" valamint "hol folyik a vér patakokban?" A "ma ki baxott a villában?" típusú hírekre már csak ásitozik mindenki... A nagyüzemű, nyilvános, állatszaporodós műsorok ötletét már 30 éve ellőtte a national gerograpic...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Robi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:38

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Robi »

Sok minden nem derül ki a cikkből,de a videó alapján azért látszik pár dolog!
https://hvg.hu/itthon/20181212_Kisebb_f ... gyi_hazban
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Robi írta: 2018.12.12. 11:21 Sok minden nem derül ki a cikkből,de a videó alapján azért látszik pár dolog!
https://hvg.hu/itthon/20181212_Kisebb_f ... gyi_hazban
A fegyverek lehetnek GR-ek is, de a lőszerek között van olyan ami állítólag nagyon fáj...
Képek ehune: http://www.police.hu/hu/hirek-es-inform ... glaltak-le
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Robi írta: 2018.12.12. 11:21 Sok minden nem derül ki a cikkből,de a videó alapján azért látszik pár dolog!
https://hvg.hu/itthon/20181212_Kisebb_f ... gyi_hazban
Roppant nagy fogas, ismetelten, gratulate... 💩
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

The Gent írta: 2018.12.12. 12:24 Roppant nagy fogas, ismetelten, gratulate... 💩
HA elesek (es nem expanzne vagy gaz-r.) akkor azert egy Vz.26 geppisztollyal meg egy AMD-65 gepkarabellyal egeszen csunya dolgokat lehet eloadni akar dzsihadzso megoldas kereteben karacsonyi vasaron, mint Strasbourgban tegnap...
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

gvass1 írta: 2018.12.12. 12:39 HA elesek (es nem expanzne vagy gaz-r.) akkor azert egy Vz.26 geppisztollyal meg egy AMD-65 gepkarabellyal egeszen csunya dolgokat lehet eloadni akar dzsihadzso megoldas kereteben karacsonyi vasaron, mint Strasbourgban tegnap...
Meg hát ugye az a puskagránátnak kinéző valami 0:12-nél... Lehet hogy hatlan, de lehet éles is.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

https://www.liveleak.com/view?t=acYuK_1544547200

Mekkora már?! Két pancser 1méterről nem találja el egymást :lol: :lol:
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

chucky írta: 2018.12.12. 15:21 https://www.liveleak.com/view?t=acYuK_1544547200

Mekkora már?! Két pancser 1méterről nem találja el egymást :lol: :lol:
te, nem fake ez?

Az ablakot tobbszor el kellett volna talalni, ha lovedekes fegyverrel lonek. Es az sem tort be.
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

gvass1 írta: 2018.12.12. 12:39 HA elesek (es nem expanzne vagy gaz-r.) akkor azert egy Vz.26 geppisztollyal meg egy AMD-65 gepkarabellyal egeszen csunya dolgokat lehet eloadni akar dzsihadzso megoldas kereteben karacsonyi vasaron, mint Strasbourgban tegnap...
Ha élesek...de a tobbi vacakbol itelve, sztem nem azok, nade alapbol, milyen mar, hogy a szomszed haragszik rad , aztan felnyom a sunoknel, azok meg minden falidiszedet szepen becsomagolva elviszik... Aztan vagy visszakapod, de inkabb nem.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2018.12.12. 12:53 Meg hát ugye az a puskagránátnak kinéző valami 0:12-nél... Lehet hogy hatlan, de lehet éles is.
Meg a lőszerek 0:17-nél a műanyag tartórácson, hosszabbak kissé mint a 9mm PAK, csappantyúik is épek. Szóval nem biztos, hogy mellényúltak.

A VZ26 bármi lehet, külsőre nem látszik. A tesója itt, G-R, KolArms átalakítás.
vzkicsi.jpg
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2018.12.12. 18:57 nade alapbol, milyen mar, hogy a szomszed haragszik rad , aztan felnyom a sunoknel, azok meg minden falidiszedet szepen becsomagolva elviszik
Egyrészt biztosan van ilyen eset IS, ahol a szomszéd felnyomja a haragosát, az intézkedő rendőrök meg a TEK kihívása előtt sz@rnak bele leellenőrizni hogy pl az adott címen van-e mondjuk fegyverartási engedéllyel rendelkező, és nem egy vadászra készülnek-e rátörni az ajtót? Igen, nyilván ilyen IS. van.
De sztem az ilyen lekapcsolásos történetek mögött inkább mindenféle hárombetűs szervek fedett operatív munkája zajlik, aminek során "látókörébe kerül" a gyűjtögető a hatóságoknak. Ezt mégsem lehet bemondani a hírekben, azt hogy lakossági bejelentés alapján, meg igen.
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2018.12.12. 21:25 Egyrészt biztosan van ilyen eset IS, ahol a szomszéd felnyomja a haragosát, az intézkedő rendőrök meg a TEK kihívása előtt sz@rnak bele leellenőrizni hogy pl az adott címen van-e mondjuk fegyverartási engedéllyel rendelkező, és nem egy vadászra készülnek-e rátörni az ajtót? Igen, nyilván ilyen IS. van.
De sztem az ilyen lekapcsolásos történetek mögött inkább mindenféle hárombetűs szervek fedett operatív munkája zajlik, aminek során "látókörébe kerül" a gyűjtögető a hatóságoknak. Ezt mégsem lehet bemondani a hírekben, azt hogy lakossági bejelentés alapján, meg igen.
Ez is lehet... Gondolom, amit lehet mindent lehallgatnak, meg amit nem lehet, azt is.
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

The Gent írta: 2018.12.12. 21:48 Ez is lehet... Gondolom, amit lehet mindent lehallgatnak, meg amit nem lehet, azt is.
Azt főleg, hiszen az érdekes dolgok ott hangzanak el. Kevesebb "Hozzál kenyeret! Megellett a macskám, stb." dolog közül kell szűrni.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

The Gent írta: 2018.12.12. 21:48 Ez is lehet... Gondolom, amit lehet mindent lehallgatnak, meg amit nem lehet, azt is.
Felőlem tegyék. Ezt a munkáját a jardoknak támogatom.
Szerintem mindenki örül, ha a szomszédja vagy az alatta lakó nem rejteget otthon pár kilónyi TNT-t mindenféle háborús robbanóanyagban, vagy gyűjtöget ellenőrizetlenül géppisztolyokat, gránátokat. Aztán ha egyszer valamit elkúr a gyűjtögető, akkor a levegőbe repül az egész ház. Ilyenre pár éve volt is példa.
Ilyenkor csak imádkozni tudunk, hogy a mi családunk/gyerekünk/a zasszony nem volt éppen ott.
Jobb ha ezeket az arcokat lekapcsolják, és minél előbb.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2018.12.12. 21:59 Jobb ha ezeket az arcokat lekapcsolják, és minél előbb.
Egyetértek. Nem háborús cucc, de pont ekkor voltak tananyagok a különféle robbanóanyagok is, az emléke él bennem:

https://hu.wikipedia.org/wiki/B%C3%A9k% ... ban%C3%A1s

Jó másfél kilométerre voltunk tőle, takarásban. de rohadt nagyot szólt. Nem kívánom senkinek.
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Martin Riggs írta: 2018.12.12. 07:01 Régi szép időkre emlékeztet ez a videó, amikor Széjer unott feje mellett lődöztünk a Bethlen Gábor GB1-ben, miközben kint sétáltak az emberek. A kutyát nem érdekelte, hogy egy fegyverboltban méteres lángok vannak, és ördögi vigyorral a fejükön emberek lődöznek odabent. :D

Ma már ezt senki nem merné megtenni, mert lenne terrorcselekmény, meg TEK, meg BLIKK, meg júúúújjjjjj!

Ma már csak három alaphírrel tudnak a szennylapok példányszámot növelni. "ma ki lopott?" illetve "hol lőttek / pukkantottak?" valamint "hol folyik a vér patakokban?" A "ma ki baxott a villában?" típusú hírekre már csak ásitozik mindenki... A nagyüzemű, nyilvános, állatszaporodós műsorok ötletét már 30 éve ellőtte a national gerograpic...
Háááát igen, a régi szép idők, amikor még a bótban kipróbálhattad, hogy működik-e a játékszer, mielőtt hazavitted.
Nem tudom, hogy Szlejer hogy bírta, de nekem napok múlva is csengett a fülem egy ilyen próba után. :lol:
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2018.12.13. 05:11 Háááát igen, a régi szép idők, amikor még a bótban kipróbálhattad, hogy működik-e a játékszer, mielőtt hazavitted.
Nem tudom, hogy Szlejer hogy bírta, de nekem napok múlva is csengett a fülem egy ilyen próba után. :lol:
Én mindig vettem annyi töltényt, hogy jusson kettő a fülembe is próbakor. 😃
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Dönci62 írta: 2018.12.13. 05:11 Háááát igen, a régi szép idők, amikor még a bótban kipróbálhattad, hogy működik-e a játékszer, mielőtt hazavitted.
Nem tudom, hogy Szlejer hogy bírta, de nekem napok múlva is csengett a fülem egy ilyen próba után. :lol:
Úgy látszik ilyen élménye mindenkinek volt :)
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: Fegyverfotózás (saját fotók)

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2018.12.13. 08:16 Úgy látszik ilyen élménye mindenkinek volt :)
Én 2 éve is próbáltam ki GP-t a gunboxban. Ezért is érdemes oda járni. ;)
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: The Gent »

TotoHU írta: 2018.12.12. 21:59 Felőlem tegyék. Ezt a munkáját a jardoknak támogatom.
Szerintem mindenki örül, ha a szomszédja vagy az alatta lakó nem rejteget otthon pár kilónyi TNT-t mindenféle háborús robbanóanyagban, vagy gyűjtöget ellenőrizetlenül géppisztolyokat, gránátokat. Aztán ha egyszer valamit elkúr a gyűjtögető, akkor a levegőbe repül az egész ház. Ilyenre pár éve volt is példa.
Ilyenkor csak imádkozni tudunk, hogy a mi családunk/gyerekünk/a zasszony nem volt éppen ott.
Jobb ha ezeket az arcokat lekapcsolják, és minél előbb.
Monnyuk ez igy rendben is lenne...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Egy retkes terroristával kevesebb.

https://index.hu/kulfold/2018/12/13/lel ... kovetojet/
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

TotoHU írta: 2018.12.14. 00:43 Egy retkes terroristával kevesebb.

https://index.hu/kulfold/2018/12/13/lel ... kovetojet/
"Olcsón" megúszta! :(
Avatar
swordmanus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1719
Csatlakozott: 2018.06.01. 20:30
Tartózkodási hely: Lajosmizse
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: swordmanus »

Dönci62 írta: 2018.12.14. 05:36 "Olcsón" megúszta! :(
A hatóságok okultak a Breivik esetből... szerintem ilyenkor nem is nagyon törekednek arra, hogy tárgyalás legyen. Még a ny-eu. lakosság sem hőzöng szerintem emiatt, de azért jól bemondják, hogy a rendőr csak önvédelemből. Csak a rend kedvéért.... Nagyon helyesen.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

swordmanus írta: 2018.12.14. 10:56 A hatóságok okultak a Breivik esetből... szerintem ilyenkor nem is nagyon törekednek arra, hogy tárgyalás legyen. Még a ny-eu. lakosság sem hőzöng szerintem emiatt, de azért jól bemondják, hogy a rendőr csak önvédelemből. Csak a rend kedvéért.... Nagyon helyesen.
Valszeg inkább abból tanultak amikor szépen elbarikádozták magukat és háborús övezetet csináltak egy bérházból... De ezt a taktikát követte az SAS is inkább jó pár alkalommal (pl.: iráni nagykövetség), mert sokkal egyszerűbb mint leimádkozni róluk a fegyvert szép szóval. Statisztikailag vajon hány alkalommal működött az utóbbi?
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.12.14. 00:43 Egy retkes terroristával kevesebb.

https://index.hu/kulfold/2018/12/13/lel ... kovetojet/
Akadt egy másik annak tűnő Nürnbergben is:

https://hvg.hu/vilag/20181214_keseles_nurnberg_tamadas

3 nőt késelt le, narancssárga mackóalsóban...ebből sejthetően nem ősbajor parasztlegény lesz ez.

https://www.polizei.bayern.de/news/pres ... tml/289809
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Laserbeak
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2018.06.21. 01:17

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Laserbeak »

Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Yessssz, a kozismertseg:-)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

gvass1 írta: 2018.12.14. 16:57 Yessssz, a kozismertseg:-)
Mit írtál neki?
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

Fortitu írta: 2018.12.14. 18:03Mit írtál neki?

Jogszabalyi definiciot, hogy mi az ontolto es kapszli video linkjet, hogy a Henry puska nem az. Tok udvariasan, de szerencsere ott is tudjak mekkora budos paraszr vagyok, jessz!
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

gvass1 írta: 2018.12.14. 18:08 Jogszabalyi definiciot, hogy mi az ontolto es kapszli video linkjet, hogy a Henry puska nem az. Tok udvariasan, de szerencsere ott is tudjak mekkora budos paraszr vagyok, jessz!
Beszéltek annyi baromságot, hogy harmad időnél kikapcsolatam... Kishíján 12-es duplával...
GYÖKEREK!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Martin Riggs írta: 2018.12.14. 18:40 Beszéltek annyi baromságot, hogy harmad időnél kikapcsolatam... Kishíján 12-es duplával...
GYÖKEREK!
Holott nyilván ők sem örülnek ha valahol összekeverik mondjuk a benzinest dízelessel vagy a szívó motort a turbóval, esetleg kormány helyett vezető kereket írna le valaki.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2018.12.14. 18:52 Holott nyilván ők sem örülnek ha valahol összekeverik mondjuk a benzinest dízelessel vagy a szívó motort a turbóval, esetleg kormány helyett vezető kereket írna le valaki.
Nyelestengelyt a valagukba!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

A 2 éves "migrantenschreck" sztori folytatása.

https://index.hu/kulfold/2018/12/18/bor ... kereskedo/

"A postai csomagküldő szolgálattal továbbított fegyverek, amelyek egy része gumilövedékekkel működik, egy bírósági szakértő megállapítása szerint a nagy torkolati energia miatt potenciálisan alkalmasak az élet kioltására, s ezért Németországban engedélykötelesek"
Avatar
gvass1
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 13484
Csatlakozott: 2018.06.02. 08:46
Tartózkodási hely: Bogotá, Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: gvass1 »

TotoHU írta: 2018.12.19. 08:27 A 2 éves "migrantenschreck" sztori folytatása.

https://index.hu/kulfold/2018/12/18/bor ... kereskedo/

"A postai csomagküldő szolgálattal továbbított fegyverek, amelyek egy része gumilövedékekkel működik, egy bírósági szakértő megállapítása szerint a nagy torkolati energia miatt potenciálisan alkalmasak az élet kioltására, s ezért Németországban engedélykötelesek"

ez nyilvan bullshit, de a sztoriban igazabol az a figyelemremelto, hogy ha nem nyomja melle a náci dumat, akkor le sem szarjak, pedig honapokig (talan 1+ evig is) csinalta. Plusz a magyar hatosagok is tudtak rola, de leszartak sokaig, pedig nyilvanvaloan kereskedelmi tevekenyseget vegzett mindenfajta engedely nelkul.

(Bezzeg a legalisan mukodo kereskedot azt tudjak zaklatni, ha nincs valamihez muanyag laminatum veletlenul.)
Miheztartás végett: küldetéstudatos fasisztoid che guevara, Panzerkommander, erkölcsileg nulla.
Valamint kedvelem, ha GENERALFELDMARSCHALL-nak szólítanak.
G.D
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2091
Csatlakozott: 2018.06.02. 22:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: G.D »

Kép
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon - de nagyon közel van hozzá."
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Mivel úgy is mindjárt szétbasz az ideg, ezé erre NO COMMENT:

Kóros részegsége miatt enyhébb büntetést kaphat Makai Viktória támadója
https://hvg.hu/elet/20181220_Koros_resz ... a_tamadoja
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

borsodi írta: 2018.12.20. 09:57 Mivel úgy is mindjárt szétbasz az ideg, ezé erre NO COMMENT:

Kóros részegsége miatt enyhébb büntetést kaphat Makai Viktória támadója
https://hvg.hu/elet/20181220_Koros_resz ... a_tamadoja
Gecijó ügyvédje van, ha ezt így tényleg komolyan veszi akárki...
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Fortitu írta: 2018.12.20. 10:06 Gecijó ügyvédje van, ha ezt így tényleg komolyan veszi akárki...
Jah, közben meg ahogy olvasom a Kaliberben, a hölgy meg a "fuss el ne küzdj" reklámkampányban vesz részt, miközben ő az élő bizonyíték arra, hogy ő maga sem tudott elfutni, ultrafutó magyar bajnok létére....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

borsodi írta: 2018.12.20. 09:57 Mivel úgy is mindjárt szétbasz az ideg, ezé erre NO COMMENT:

Kóros részegsége miatt enyhébb büntetést kaphat Makai Viktória támadója
https://hvg.hu/elet/20181220_Koros_resz ... a_tamadoja
kapHAT! az ügyész fellebbezni fog. sztem II.fokon megkapja ami jár. Amúgy ha az én csajomat támadta volna meg, akkor kettétéptem volna mint üzbég paraszt a gombharmónikát
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Gaston Glock írta: 2018.12.20. 10:11 Jah, közben meg ahogy olvasom a Kaliberben, a hölgy meg a "fuss el ne küzdj" reklámkampányban vesz részt, miközben ő az élő bizonyíték arra, hogy ő maga sem tudott elfutni, ultrafutó magyar bajnok létére....
Igen, az egy külön vicc...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5414
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Fortitu írta: 2018.12.20. 10:47 Igen, az egy külön vicc...
Sztem pszichésen blokkolt és azért nem tudott elfutni sem. Nem hiszem hogy ne lett volna rá lehetősége, rossz döntések sorozata vezetett ehhez az esethez.

Értem én hogy gondja van az önvédemi eszközökkel - de akkor inkább arra biztatná a nőket hogy járjanak harcművészeti edzésekre, tanuljanak meg küzdeni és valamilyen módon úrrá lenni a pszichés blokkoláson, ami ilyenkor sok emberen erőt vesz.
A fő probléma ez volt, emiatt nem tudott elfutni sem. Egyébként a részeg barmot simán lesprinteli, ha megfelelő időben érzékeli a veszélyt és jól reagál - begyújtja a rakétákat és elhúz.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5786
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TotoHU írta: 2018.12.20. 12:00 Sztem pszichésen blokkolt és azért nem tudott elfutni sem. Nem hiszem hogy ne lett volna rá lehetősége, rossz döntések sorozata vezetett ehhez az esethez.

Értem én hogy gondja van az önvédemi eszközökkel - de akkor inkább arra biztatná a nőket hogy járjanak harcművészeti edzésekre, tanuljanak meg küzdeni és valamilyen módon úrrá lenni a pszichés blokkoláson, ami ilyenkor sok emberen erőt vesz.
A fő probléma ez volt, emiatt nem tudott elfutni sem. Egyébként a részeg barmot simán lesprinteli, ha megfelelő időben érzékeli a veszélyt és jól reagál - begyújtja a rakétákat és elhúz.
Ja nem is erről van szó. A futás egy nagyon jó opció, sőt sokszor a legjobb.
Elhiszem, hogy jót akart, de ez a kampánya így akkor is egy hatalmas baromság.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Fortitu írta: 2018.12.20. 12:16 Ja nem is erről van szó. A futás egy nagyon jó opció, sőt sokszor a legjobb.
Elhiszem, hogy jót akart, de ez a kampánya így akkor is egy hatalmas baromság.
a kiba..tt PCre harap a media meg a tolerancias aldozatossagra. harcias hozzáállás nem kivanatos csak a szelsoseges weblapokon.
birkákat nevelnek mert azok a jó fogyasztók.
eikonal
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.09.14. 21:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: eikonal »

TotoHU írta: 2018.12.20. 12:00 de akkor inkább arra biztatná a nőket hogy járjanak harcművészeti edzésekre
Harcmuveszetek kozott is van sajnos egy rakas olyan ami semmifele hasznalhato tudast nem ad, csak hamis biztonsag erzetet. Ahhoz hogy a dolog mukodjon kell valamifele rendszeres full contact kuzdelem, ellenallast tanusito edzopartnerrel. Akkor meg mar bejon a kepbe a serules veszely meg az egyeb kenyelmetlensegek amik miatt mar kevesen vallaljak. En a grappling alapu kuzdosportokat szoktam ajanlani mint pl brazil jitsu, judo, birkozas (ez utobbit felnottkent mar nehez elkezdeni) ahol nincsenek utesek rugasok, helyette a masik testenek a kontrolallasa a cel. Emelett meg nem art mellette erositeni is (noknek kulonosen), mert akarki akarmit csinal, a fizikai erofoleny mindig is szamitani fog. A dedikaltan onvdelemre kihegyezett, harapjunk/karmoljunk/rugjuk tokon tipusu tanfolyamokban abszolut nem hiszek.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

sodoma írta: 2018.12.20. 13:04 a kiba..tt PCre harap a media meg a tolerancias aldozatossagra. harcias hozzáállás nem kivanatos csak a szelsoseges weblapokon.
birkákat nevelnek mert azok a jó fogyasztók.
+1 Sajnos ez így igaz....
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

eikonal írta: 2018.12.20. 18:05 Harcmuveszetek kozott is van sajnos egy rakas olyan ami semmifele hasznalhato tudast nem ad, csak hamis biztonsag erzetet. Ahhoz hogy a dolog mukodjon kell valamifele rendszeres full contact kuzdelem, ellenallast tanusito edzopartnerrel. Akkor meg mar bejon a kepbe a serules veszely meg az egyeb kenyelmetlensegek amik miatt mar kevesen vallaljak. En a grappling alapu kuzdosportokat szoktam ajanlani mint pl brazil jitsu, judo, birkozas (ez utobbit felnottkent mar nehez elkezdeni) ahol nincsenek utesek rugasok, helyette a masik testenek a kontrolallasa a cel. Emelett meg nem art mellette erositeni is (noknek kulonosen), mert akarki akarmit csinal, a fizikai erofoleny mindig is szamitani fog. A dedikaltan onvdelemre kihegyezett, harapjunk/karmoljunk/rugjuk tokon tipusu tanfolyamokban abszolut nem hiszek.
Pedig ez pont fordítottan igaz, hiszen az utcán nincs tatami, meghajlás, stb... Nem mondom, hogy egy judos, nem tudna megoldani egy ilyen helyzetet, DE ott kiegyenlítettebb a küzdelem mert van gond, tudod, hogy mikor fog elkezdődni...
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Szerintem a legfontosabb a hozzaallas, ha az rossz, akkor minden mas mindegy.

Ebbol az egy szempontbol viszont talan nincs "hamis biztonsagerzet", hiszen ha egy no gondol ra, hogy megvedje magat, mar valoszinuleg atlag folotti eredmenyt ert el, barmilyen harcmuveszetet is valasztott.

Abban persze igazad van, hogy a legnagyobb harcerteket full contact edzessel lehet elerni.

De egy atlag alatti predara vadaszot jo esellyel egy osszehuzott szemoldok is elrettenti. Vagyis legtobbszor nem feltetel a sikeres vedekezeshez a full contact gyakorlas, es ez meg akkor is igaz, ha ahonnan indult ez a beszelgetes, oda pont harckepesseg es nem hamis onbizalom kellett.

Szerintem kifejezetten jok a dedikaltan onvedelemre kihegyezett tanfolyamok (elsodlegesen KravMagara gondolok, de az Arkloki onvedelmi tanfolyamai is jok voltak). Persze elobb-utobb ezek mindegyiken kell vedofelszereles is. :-)

Bel
Avatar
Thomaster
Főmérnök
Főmérnök
Hozzászólások: 2124
Csatlakozott: 2018.06.02. 15:27
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Thomaster »

bel írta: 2018.12.20. 18:49 Szia,

Szerintem a legfontosabb a hozzaallas, ha az rossz, akkor minden mas mindegy.

Ebbol az egy szempontbol viszont talan nincs "hamis biztonsagerzet", hiszen ha egy no gondol ra, hogy megvedje magat, mar valoszinuleg atlag folotti eredmenyt ert el, barmilyen harcmuveszetet is valasztott.

Abban persze igazad van, hogy a legnagyobb harcerteket full contact edzessel lehet elerni.

De egy atlag alatti predara vadaszot jo esellyel egy osszehuzott szemoldok is elrettenti. Vagyis legtobbszor nem feltetel a sikeres vedekezeshez a full contact gyakorlas, es ez meg akkor is igaz, ha ahonnan indult ez a beszelgetes, oda pont harckepesseg es nem hamis onbizalom kellett.

Szerintem kifejezetten jok a dedikaltan onvedelemre kihegyezett tanfolyamok (elsodlegesen KravMagara gondolok, de az Arkloki onvedelmi tanfolyamai is jok voltak). Persze elobb-utobb ezek mindegyiken kell vedofelszereles is. :-)

Bel
Minden tiszteletem a harcművészetek gyakorlóinak, de ha csak az utcai önvédelem a cél, akkor nem egyszerűbb + hatékonyabb egy jó gázspray?
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Thomaster írta: 2018.12.20. 18:53ha csak az utcai önvédelem a cél, akkor nem egyszerűbb + hatékonyabb egy jó gázspray?
Szia,

Azert nem, mert egy spray-nek nincs melysege, nincs benne a "B" terv lehetosege.

Azzal 100%-ig egyetertek, hogy a harcmuveszet _melle_ kell egy spray vagy gp. Foleg azert, mert egy atlag ember evek alatt sem kepes megtanulni sertetlenul tulelni egy keses tamadast, mikozben idealis korulmenyek kozott egy spray-vel nagyon konnyu kivedeni ezt. Viszont sok esetben meg egyaltalan nem segit a spray, mikozben a harcmuveszet meg valamennyit igen.

Bel
eikonal
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.09.14. 21:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: eikonal »

borsodi írta: 2018.12.20. 18:47 Pedig ez pont fordítottan igaz, hiszen az utcán nincs tatami, meghajlás, stb...
Jah, altalaban ez szokott lenni az ellenerv hogy az utcan nincsenek szabalyok es barmit szabad, az en stilusomban meg lehet harapni, meg karmolni meg szemet kinyomni. Csak a kerdes az, hogy ezeket a "halalos" technikakat hanyszor sikerult begyakorolni ellanallas mellett ugy istenigazabol (tenylegesen vegrehajtva az ellenfelen oket)? Mert ha csak compliance drilling megy, ellenallast nem tanusito edzopartnerrel, azaz csak eljatszom hogy ezeket hasznalom, az semmire nem lesz eleg. Sokkal kevesbe szamit hogy az adott kuzdosport mennyire limitalt, mint az hogy mennyire "live" es full contact. Lehet hogy egy boxolonak az arzenalja nagyon limitalt, de azt az eszkoztarat ami van neki, azt tenylegesen tudja hasznalni is.

Nem beszelve arrol, hogy az ilyen dirty technikak hatekonysaga is tul van ertekelve. A korai UFC-ben joforman semmi szabaly nem volt, pl hajat huzni is siman lehetett, es ha a szemet probaltad kinyomni az ellenfelnek azert sem allitottak le a kuzdelmet, csak utolag kellett birsagot fizetni erte. Az egyikuk, Gerard Gordeau elt is ezzel parszor, pl ellenfelet Yuki Nakai-t veglegesen megvakitotta fel szememre, ennek ellenere Nakai nyerte a kuzdelmet.

Ezen kivul amit csak valodi full contact kuzdelem soran lehet rendesen megtanulni az a pozicionalas. Ha eleve egy rossz, nem dominans pozicioban vagyok akkor eleve nincs ertelme beprobalkozni ilyen dolgokkal, mert az ellenfel is meg tudja ezeket csinalni csak o sokkal jobban, valamint sokkal jobban tud vedekezni az en probalkozasim ellen. Grapplingben ezt position over submission elvnek szoktak hivni, azaz ahhoz hogy legyen ertelme barmilyen tamado technikat megprobalni, elobb egy dominans pozicioba kell kerulni hozza.

En az utobbi par evben nyomon kovettem egy harcmuvesz youtubernek (RokasLeo) a palyajat aki 13 evet Aikidozott. Ebbol kb 5-6 evet toltott azzal hogy mesterkent tanitott a sajat dojojaban. Az utobb 2-3 evben elkezdett ketelkedni az Aikido hatekonysagaban es szervezett maganak egy baratsagos MMA-s meccset. Azt vette eszre hogy valos korulmenyek kozott semmit nem tud hasznalni az Aikido tudasabol. Ezutan eltoltott kb masfel evet azzal hogy megprobalta modernizalni az Aikidot. Ezalatt megszolaltatott a csatorjajan tobb onvdelmi szakertot is. Kb. 2 fajta velemeny volt. Egy reszuk azt mondta hogy egy valodi full contact kuzdosport mindent megad amit meg lehet es nincs szukseg kulon onvedelemre kihegyezett tanfolyamokra, a masik reszuk meg azt mondta hogy az onvedelmi tanfolyamok adhatnak nemi pluszt, abban az esetben ha mar eleve tudod hogyan kell kuzdeni, mert azt egy full contact kuzdosport soran mar megtanultad.

Lenyeg hogy a modernizalasi probalkozas utan Rokas azt a kovetkeztest vonta le hogy ha tenyleg mukodokepesse teszi az Aikidot, akkor kb lesz belole egy Judo + birkozas kevereke, es elvesziti az Aikido jelleget. Ennek hatasara veglegesen felhagyott az Aikido oktatassal (ami egyebkent a fo beveteli forrasa is volt neki). Jelenleg egy intenziv MMA-s tanfolyamon vesz reszt Portlandben. Ez a csatornaja ha vki nyomon akarja kovetni: https://www.youtube.com/user/AikidoSiauliai/videos
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eikonal 2018.12.20. 19:56-kor.
eikonal
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.09.14. 21:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: eikonal »

bel írta: 2018.12.20. 18:49
Ebbol az egy szempontbol viszont talan nincs "hamis biztonsagerzet", hiszen ha egy no gondol ra, hogy megvedje magat, mar valoszinuleg atlag folotti eredmenyt ert el, barmilyen harcmuveszetet is valasztott.
Az ilyen tanfolyamoknak szerintem max a nem fizikai kuzdelemmel foglalkozo resze adhat vmi hasznosat. Pszichologiai felkeszultseg, hatarozottsag, "situational awareness", megelozes, deeszkalacio es hasonlok.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Hát van több igazság abban amit írsz, de alapvetően nem értek Veled egyet. A küzdősportok, küzdőművészetek szinte bármelyike tud segítségre lenni egy éles utcai pusztakezes közelharcban. Csak azt nem szabad elfelejteni, hogy ez nem úgy működik, hogy lemegy az ember egy-két edzésre, azután Bruce Lee-nek képzeli magát. Ahogyan minden más sport esetében is, itt is több éves gyakorlás kell hozzá. Egy testépítő sem két-három edzés után jut el oda, hogy hatalmas, szép, kidolgozott izmai legyenek, hanem hosszú hónapok, évek kemény munkája alatt. Ez pont ugyanez az eset.

Nyilvánvalóan vannak keményebb, valós küzdelemhez közelebb álló, meg kevésbé keményebb, inkább sport, vagy látványra hajazó küzdőművészetek. De azt is ki kell választani, többségében tapasztalat útján, hogy kinek melyik a megfelelő, hiszen különböző embereknek különböző technikák, fogások, cselek lehetnek a jók, illetve válhatnak be. A csilli-villi technikák, melyeket a filmeken is látni, többségében egy éles küzdelemben valóban használhatatlanok. Viszont az alap technikák, az egyszerűek egyértelműen hasznosak tudnak lenni.

Alapvetően érdemes olyan küzdőművészetet, vagy sportot választani, ahol a tanoncoknak lehetősége van az edzéseken is küzdelmekre, méghozzá lehetőség szerint védőfelszerelések nélküli küzdelmekre. Ezeken nyilván nem az ellenfél megsemmisítése a cél, viszont remekül lehet gyakorolni, kipróbálni azt, amit az edzésen tanítanak. Van viszont egy dolog, ami a technikai tudástól is hasznosabb szerintem. Az önkontroll. A küzdőművészet gyakorlója ugyanis a hosszú edzések során való küzdelmek alkalmával hozzászokik azokhoz a dolgokhoz, melyek egy pusztakezes küzdelem során előfordulnak. Gondolj bele, egy átlagember szinte retteg attól is, hogy őt hasba vághatják. Egy olyan karatéka, akivel ilyesmi szinte hetente többször is előfordul az edzéseken, viszont fel sem veszi már. Ez egyfelől azért van, mert tudja, hiszen sokszor megtapasztalta, hogy nem kell olyan nagyon félni ettől, hiszen túl fogja élni. Másfelől meg azért, mert hozzászokik az ezzel járó fájdalmakhoz, illetve megtanulja, többségében saját kárán, hogy hogyan tudja valamennyire ellensúlyozni, kontrollálni, legyőzni, leküzdeni. Ahogyan szokták mondani, szinte minden csak gyakorlás kérdése. Ez is.

Tényleg nem mindegy, hogy milyen küzdőművészetet választ valaki. Egyszer láttam egy All Style sportkarate (Kickbox) és Thai box nyílt versenyen való többszörös összecsapást. Vagyis több különböző ember csapott össze egyik és másik stílusból is. Úgy 97 %-ban a Thai Box-osok nyertek. Ráadásul szinte majdhogynem erőfeszítések nélkül, vagy minimális erőfeszítéssel. Nem véletlen. Hiszen ők rengeteget küzdenek edzéseken, ráadásul védőfelszerelések nélkül is, vagy minimális védőfelszerelésben, míg a Kickbox-osok hát nagyon nem. Ezért aztán egy nagyobb ütés után egyszerűen összeroskadtak a fájdalomtól, míg a Thai-osok bírták, tűrték. Nyilván nekik is fájt, ám nem omlottak össze. Ráadásul a túlzott védőfelszerelés használathoz szokott küzdők, több esetben olyan akciókra is vállalkoznak, melyeket védőfelszerelés nélkül tuti nem tennének. Ez pedig problémákat okozhat, ha hozzászoknak egy valódi, jóval nagyobb fájdalmakkal járó küzdelem során.

Az Aikido gyakorlása is többségében páros, tehát valódi ellenféllel zajlik edzéseken, viszont amit csinálnak, az inkább a Judo technikáira emlékeztető, bár attól kifinomultabb. Azonban nem kifejezetten valódi támadás elhárítására valóak, illetve meglehetősen nehezen elsajátíthatóak, hiszen többnyire az ellenfél támadó lendületének, erejének kihasználásán alapul. Ez egy pusztakezes harchoz szokott embernek sem könnyű, nemhogy egy kezdőnek. Ugyanis nagyon pontosan kell időzíteni és szinte majdhogynem előre kell látni, hogy az ellenfeled mivel próbálkozik és pont itt a hiba benne. Hiszen, ha nem az lesz belőle, mint amire gondolsz, vagy akárcsak nem egy szabályos technika, hanem mondjuk egy parasztlengő valami nagydarab falusi fickótól, akkor nagyobb gondot okozhat, mintha esetleg nem tenne semmit ellene, csak megpróbálna elhajolni.

Tehát én amondó vagyok, hogy ha valaki ilyen módon szeretne eljutni egy olyan szintre, hogy valóban meg tudja magát védeni, akkor próbáljon ki többféle küzdősportot is, próbáljon meg rájönni, hogy melyik áll hozzá a legközelebb, melyiket tudja elsajátítani a legjobban, valamint melyik módszerei állhatnak közelebb egy valódi pusztakezes küzdelemhez. És optimális esetben is több év, mire eljut arra a szintre, hogy biztosan meg tudja magát védeni pusztakézzel egy utcai bunyó során, de persze ez nyilván adottság kérdése is. Egy magas, nagydarab, erős ember mindig sokkal jobb esélyekkel indul, mint egy alacsonyabb, kisebb súlyú, vagy pláne egy 50 kg-os nő. És ez sajnos sokszor akkor is igaz, ha a nő pusztakezes harcban képzett, bár ez esetben nyilvánvalóan nagyobb esélyekkel indul egy valódi harcban, legalábbis, ha az ellenfele nem hasonló módon képzett.

Megint más kérdés, ha már fegyverek is előkerülnek. Én azt mondanám, ilyen esetekben pusztakézzel nincs sok esély. Ne az akciófilmekből induljon ki senki, azok nem jó tanácsadók. Ha előkerül egy kés, egy bot, vagy kapa, kasza, sokkal jobb, ha a védekező is elővesz vagy szerez valami hasonlót sürgős gyorsasággal, vagy valóban futni próbál, különben igen jó eséllyel veszíteni fog. Remélhetőleg nem az életét.

És itt jutottunk el arra a pontra, amikor én azt mondom, felesleges azokon agyalni, amit fentebb leírtam. :lol: Sokkal egyszerűbb, ha az illető, aki meg szeretné magát védeni egy esetleges támadás során, beszerez magának egy jó gázspray-t, vagy gázfegyvert, esetleg gumilövedékest. Ezek ugyanis egy 50 kg-os nőnek is meglehetősen nagy esélyt képesek adni, akár egy 100-120 kg-os, 190 cm magas, vagy még nagyobb fickóval szemben is, ha az szükséges. Na ja, a gyakorlás ez esetben is fontos, elsősorban a rántást illetően. És persze nem árt megtanulni, hogy a gázspray-t nem a táska legaljára kell tenni egy zacskóba alaposan becsavarva nehogy beinduljon (nem vicc, az egyik kolléganőm így hordja és képtelen vagyok róla lebeszélni), hanem olyan helyre, ahonnan egy pillanat alatt előkerülhet, amennyiben az szükséges.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
eikonal
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.09.14. 21:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: eikonal »

Gaston Glock írta: 2018.12.20. 22:48 Hát van több igazság abban amit írsz, de alapvetően nem értek Veled egyet. A küzdősportok, küzdőművészetek szinte bármelyike tud segítségre lenni egy éles utcai pusztakezes közelharcban.
Biztos lesz ebbol egy vegelathatatlan vita, de max majd egy ido utan radhagyom a dolgot :)

Egyreszt vannak teljesen hasznalhatlanok amit 100 evig is csinalhatsz akkor sem lesz jo semmire, meg vannak korlatozott modon hasznalhatok, meg valoban hatasosok. Ott van pl a Tai Chi, amit jellemzoen idos emberek szoktak gyakorolni a parkban (lassitott felveteles tancra emlekezteto mozdulatok). Itt altalaban maguk a gyakorloi sem allitjak hogy ennek lenne barmi onvedelmi erteke. A Tai Chi-nek van egyebkent egy Push Hands-nek nevezett variansa is, ahol szoktak sparringolni. A rossz nyelvek szerint ez ugy nez ki mint egy bena Judo, de a sima Tai Chi-nel jobb, mert legalabb valoban fizikailag lokdosik egymast. Vagy ottvan a modern Wushu ami gyakorlatilag ugyanaz mint a nyugati szertorna csak hagyomanyos kinai fegyverekkel vegeznek akrobatikus es latvanyos, de elore megkoreografalt gyakorlatokat amit aztan a birok pontoznak.

Az Aikidorol mar beszeltem Rokas peldajan keresztul hogy mennyire problemas. Lehet hogy egy reszeg parasztot, aki azt sem tudja hol van sikerul elkapni egy csuko feszitessel (de erre se vennek merget), ha eppen olyan a csillag egyuttallas, de nagyon nincs aranyban a befektetett munka a hatasossagaval. Ha 10+ eve csinalod es megis le tud verni egy olyan aki fel evet boxolt, az azt mutatja hogy komoly gondok vannak az adott stilussal modszertanilag vagy technikai szinten. Valamint semmi nem garantalja hogy ujabb 10 ev befektett munka utan barmit javulni fog a helyzet, ha tovabbra is ugyanazzal a rossz modszertannal edzel tovabb.

Aztan van mindenfele no contact, semi contact, point sparring alapu kuzdosport ami lenyeget tekintve olyan mint az olimpiai vivas, azaz eleg hogy az utes soran hozzaerjen az ellenfel a masikhoz, de senkit nem erdekel hogy mekkora ero volt abban az utesben.

Vegul vannak a valodi full contact kuzdosportok, es en ide sorolom az osszes grappling alaput (bjj, judo, birkozas) amiben bar nincsenek utesek es rugasok, de megsem kell visszafogni magad. Azaz minden edzesen lehet max intenzitassal edzeni a masik ellen, relative kicsi serules veszellyel. Es mint mondtam korabban, ez sokkal fontosabb mint az, hogy a teljes technikai repertoar hany szazalekat fedi le a dolog.

Az olyan onvedelmi tanfolyamok, ahol elore eltervezett szituaciokat drilleznek, kooperativ edzopartnerrel (pl megfogom a gallerod, majd te vegrehajtod ezt meg azt a mozdulatsort) velemenyem szerint joforman semmire nem jok. Egy piaci igenyt elegitenek ki. Ha kiternek benne megelozesre, meg konfliktus kezelesre, annak lehet talan valami haszna. Itt van pl Ramsey Dewey egy videoja, aki egy MMA instruktor, https://www.youtube.com/watch?v=aA_Q068vA6Y ahol egy ilyen self defence expert videojat elemzi ki, es mutatja meg hogy mennyire nem mukodik a dolog ellenallas mellett.

Egyebkent a korai UFC-knek a tanulsaga az volt hogy onmagaban grappling tudas ertekesebb mint onmagaban a striking (utes+rugas), mert foldrevinni vkit jellemzoen konnyebb mint talpon maradni. Ha a striker talpon akar maradni, akkor nagyon jo teakdown defencevel kell rendelkeznie hogy vedekezni tudjon a foldreviteli kiserletek ellen. Ez viszont egy grappling skill, foleg a birkozok jok benne. Ha pedig leviszik a strikert a foldre, onnantol kezdve a hosszu, robbanekony mozdulatok alkalmazasi kore beszukul, ezaltal az utesek rugasok erotlenebbe valnak. Egy jo dominans poziciobol (pl mount) persze meg igy is ki lehet vkit utni (viszont az ilyen pozicio felvetele es stabilizalasa szinten grappling skill), de ha 2 ember fetreng a foldon akkor altalaban a birkozo mozdulatok fognak dominalni es az utesek rugasok szerepe lecsokken. Kepzetlen embereknel is sokszor az van, hogy egy-ket parasztlengo utan osszeolelkeznek, a nagyobbik megboritja a masikat, es megy a foldon fetrenges.

De ami miatt en a grapplinget szoktam ajanlani az az, hogy teljes intenzitassal lehet edzeni es nem kell felni a CTE-hez vezeto agyrazkodasoktol mivel nincs fejre mert utes vagy rugas.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Ezek csak kerdesek, mert nagyon nem ertek a judohoz (se a masik kettohoz):

Korabban azt olvastam, hogy a judo ugy alakult ki, hogy a jiujitsu-bol kivettek mindent, ami hatasos, hogy kapjanak egy olyan _sportot_, amit nyugodtan lehet gyakorolni, senkinek sem esik kozben bantodasa. Egyben ezzel sikerult valami olyat is eloallitani, amit a minden harcmuveszetet betilto megszallok engedelyeztek.

Egy masik velemeny szerint a judo legfontosabb resze a ruha, mivel ha mas ruhat viselnek a kuzdok, akkor semmit se tudnak kezdeni a technikaikkal (mas ruha alatt ertendo pl. furdoruha, vagy konnyen szakado ruha).

Illetve amit ellentmondasnak erzek, hogy leszolod a kickbox-ot, mint akik nem kuzdenek eleg kemenyen az edzeseken, mikozben en azt kepzelem, hogy valahol 10-100-szoros kulonbseg kozott lehet egy kickbox es judo edzes kemenysege kozott.

A fenti velemenyeket mennyire osztod? Mert en ugy erzem, hogy szerinted hatasos a judo. Hatasosabb mint a jiujitsu, kickbox, aikido?

Bel
eikonal
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.09.14. 21:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: eikonal »

bel írta: 2018.12.21. 12:41
Korabban azt olvastam, hogy a judo ugy alakult ki, hogy a jiujitsu-bol kivettek mindent, ami hatasos, hogy kapjanak egy olyan _sportot_, amit nyugodtan lehet gyakorolni, senkinek sem esik kozben bantodasa. Egyben ezzel sikerult valami olyat is eloallitani, amit a minden harcmuveszetet betilto megszallok engedelyeztek.
Szia. Igen, a judot kezdetben sokaig Kano jujitsunak hivtak, mivel a jujistsubol alakult ki, azaltal hogy eltavolitottak nehany tulsagosan veszelyesnek itelt technikakat belole. Ez a paradoxon benne, de pont ezaltal valt hatasossa, mivel a maradek technikakat biztonsagosan lehet gyakorolni ellenallas mellett egy valodi ellenfelen, anelkul hogy megserulnetek edzesen. Ahhoz hogy valami jol berogzuljon, es gyakorlatban is alkalmazhato legyen, kell talalni egy biztonsagos modot arra, hogy full contact sparring szituacioban ujra es ujra el lehessen jatszani.
bel írta: 2018.12.21. 12:41 Egy masik velemeny szerint a judo legfontosabb resze a ruha, mivel ha mas ruhat viselnek a kuzdok, akkor semmit se tudnak kezdeni a technikaikkal (mas ruha alatt ertendo pl. furdoruha, vagy konnyen szakado ruha).
Elore bocsatom, hogy en brazil jitsuzom (ami a judo foldharcanak egy sokkal kevesbe limitalt formaja), nem judozom, de nalunk is szokott vita menni errol hogy mennyire jo tulsagosan a gi-re hagyatkonzi. De egyreszt az ev kb. feleben az emberek olyan ruhakat hordanak (kabat, pulover) amiket hasonloan lehet hasznalni mint a gi-t, masreszt nalunk van nogi edzes is pluszban, amikor rovidgatya + kompresszios polo van mindenkin ezaltal a gi-s technikak nem hasznalhatoak.

Egyebkent a gi-s fojtasok jo reszet vegre lehet hajtani egy poloval, sallal, fuggonnyel, biztonsagi ovvel vagy barmilyen textil anyaggal ami nem nyulik nagyon.

Itt van pl ez a video amiben lathato fojtasok nagy reszet a gi-vel nap szinten szoktak alkalmazni edzesen, valos kuzdelem soran.

https://www.youtube.com/watch?v=n5eMDQsZf8g
bel írta: 2018.12.21. 12:41 Illetve amit ellentmondasnak erzek, hogy leszolod a kickbox-ot
Szerintem Gaston szolta le a kickboxot. En azt pont a hatekonyak koze sorolom.
Avatar
bel
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2018.06.02. 07:30
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: bel »

Szia,

Koszi a valaszt, es bocs a kickbox miatt!

Bel
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

kutyatamadas reteklub. kutyakikepzo "szagerto"
Tamadás eseten probaljunk meg szúrós szemmel a tamado kutyara nezni.....
hat b+ johogy nem atkozzuk meg vagy fenygessuk meg az ujjunkal.
deot meg sem emlitik mert annak emlitese pozitiv ertelemben a gennymediaban tilos!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

sodoma írta: 2018.12.21. 18:15 kutyatamadas reteklub. kutyakikepzo "szagerto"
Tamadás eseten probaljunk meg szúrós szemmel a tamado kutyara nezni.....
hat b+ johogy nem atkozzuk meg vagy fenygessuk meg az ujjunkal.
deot meg sem emlitik mert annak emlitese pozitiv ertelemben a gennymediaban tilos!
Hüjjjjjeeeeeee!
Agresszív kutya szemébe nézni szúrósan, kb. annyi, mint a sitten a főgóré szemébe nézni kihívóan!
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Néhány kivétellel lényegében minden kungfu alapja a saolin stílus. Ez a stílus alapvetően a jin és a jang, valamint a külső és a belső tulajdonságokra egyaránt ugyanolyan hangsúlyt helyez, vagyis lényegében a harmónia jellemzi. Az ebből kialakultak viszont zömmel olyanok, melyeket különböző mesterek, a nekik legmegfelelőbbnek vélt vagy gondolt, illetve általuk legjobban elsajátított, esetleg apróbb módon változtatott technikák, tulajdonképpen lebutítására épül. (Persze azt is lehet mondani, hogy a fölösleges dolgokat hagyták el belőle, nézőpont kérdése. :D ) Ennek alapján megkülönböztetünk külső és belső stílusokat. A külső stílusok az erőre és az izmokra, a kemény technikákra helyezik a hangsúlyt, míg a belső stílusok, nevükből is adódóan inkább a belső erőre, összpontosításra, az ún. csi-re helyezik a hangsúlyt. A Tai chi egy belső stílus. Ebből adódóan nincs is igazán komoly izomerőt fejlesztő része, viszont pl. rengeteg meditáció van benne és persze amit Te is említettél, a lassú technikai mozdulatok. Ez valóban messze van egy valós küzdelemtől és tényleg nem jó arra, hogy ezekkel a technikákkal egy éles küzdelem során sikereket érj el. Viszont jó arra, hogy általa megismerd egy kicsit a képességeidet, plusz megtanulhatsz a külvilág kizárásával jól összpontosítani valamire és a helyes meditációt is elsajátíthatod, ami egyébként nem egyszerű és megint csak ember specifikus. Egyáltalán nem haszontalan dolog, csak így, önmagában egyszerűen kevés ahhoz, hogy valós harcban sikert érjél el. Valami más, éles küzdelemhez alkalmasabb stílussal párosítva, mindkét stílusból a megfelelő dolgokat hasznosítva viszont nagyon jól alkalmazható. Ezért írtam, hogy több stílust is érdemes kipróbálni, vagy akár párhuzamban is művelni, hiszen egyik ebben, másik abban tud a segítségedre lenni.

Nem tudom ki az a Rokas. Így az ő példájából sem igazán mondanám, hogy okuljon is bárki. Különösen, hogy bármi más is állhat a hátterében annak amit állít, vagy terjeszt. Leírom megint, hátha így jobban rögzül, különböző embereknek különböző technikák jöhetnek be. Nem mindenkinek fekszik az Aikido, gyakorolhatja akár hány évig. Ráadásul megírtam, hogy az egy különösen nehéz módszer. Meg hát az sem mindegy, hogy ki oktatja és hogyan. Nem tartozom azok közé, akik az Aikidot istenítik, de hogy semmire se lenne jó, na azt én kétlem.

Had kérdezzek valamit; Te vívtál már valaha? Csak azért kérdezem, mert tulajdonképpen leszóltad a vívást, hiszen az árnyékboxokhoz hasonlítottad, ami hát.... nagyon nem. Volt egy barátnőm, akivel közösen vívtunk. Kezdetben utáltuk, mivel kardot, na azt csak messziről láttunk a haladók kezeiben. Amikor mi is kardot kaptunk a kezeinkbe, az első öröm után visszakívántuk a kard nélkül gyakorló időszakot. Bátran kijelenthetem, soha egyetlen kungfu, vagy karate edzésen nem szereztem annyi sérülést, főleg zúzódást, kisebb töréseket, mint a hagyományos kardvívás során. A barátnőm ezek után igen gyorsan abba is hagyta. (Más kérdés, hogy utána meg síeltünk, ami meg hát had ne mondjam, még rosszabb volt.) A mellvéd, kesztyű, védőruha ugyanis megvéd attól, hogy ne serkenjen a véred, vagy ne törjön ripityára a csontod, azonban a karddal való ütéseket ezek ellenére nagyonis érzed. Nem kicsit. Gondold csak el milyen, ha valami fullkontakt edzésen odab.sznak neked valami vékonyabb kesztyűben ököllel és milyen, ha egy acél kardpengével történik ugyanez. Ugye, hogy ugye? És akkor arról még nem is beszéltem, hogy mi van amikor a fejedet találják el. Na ja, rajtad van a védő sisak és persze, hogy az is számít, de azért érzed ám azt is. Szóval maradjunk annyiban, hogy a vívás az nem árnyékbox. Nagyon nem.

Az előre megkoreografált mozdulatsorok arra jók, hogy az ember gyakoroljon. A való életben nyilván nem úgy fogsz harcolni, hogy x ütésre y védést kell csinálnom, mert ezt tanultam. Viszont ad egy alapot, amiből sok-sok gyakorlás után kiindulhatsz. Egy ütés borzasztó gyors, pláne, ha váratlan és pláne, ha esetleg egy képzett embertől kapod. Ilyenkor nincs idő arra, hogy gondolkodjál, hogy akkor most mit fogsz csinálni, mert erre milyen mozdulat vagy mozdulatsor a legmegfelelőbb, ez nem így működik. Viszont a sok év alatt begyakorolt sok mozdulat által mintegy berögzül ez a dolog a testedbe, az agyadba és önkéntelenül, gondolkodás nélkül, mintegy reflex szerűen a rögzült mozdulatokat fogod alkalmazni. Ez erre jó. És de bizony, vannak fogások, cselek, melyek ilyen, vagy olyan helyzetben alkalmazhatóak. Nyilván nincsen garancia arra, hogy pont ilyen vagy pont olyan helyzet fog előállni, viszont épp ezért jó többféle helyzetre is felkészülni.

Ahogyan azt a mondás is tartja; Nincs olyan módszer, ami a szárazföldön úgy megtanít úszni, hogy az a vízben is ugyanolyan jól menjen. A bunyóval ugyanez a helyzet. Tehát bunyózni legjobban bunyó közben tudsz megtanulni. De legalábbis, ha nem bunyóztál még sosem, akkor a tudásod mondjuk úgy kétséges, bármennyit is gyakoroltál, vagy foglalkoztál a témával. Megborítja a másikat és megy a földön fetrengés? Ugyan már. Meg kell nézni, hogy azok, akiknek a foglalkozása az, hogy ha kell akkor élesben is tudjanak bunyózni mit is tanulgatnak és hogyan. Pl. a kommandósok, különleges alakulatok tagjai. Hát nem annyira a lerántásokat meg a földön fetrengéseket gyakorolgatják.

Végezetül megismétlem, ha valaki egy 50 kg-os nő, vagy mondjuk 60+ éves - de ha fiatalabb, nagyobb és erősebb akkor is - és gyorsan szeretné, ha sikeresen meg tudná magát védeni, az sokkal jobb (és sokkal egyszerűbb is), ha vásárol magának egy gázspray-t, vagy gázfegyvert és azzal kezd gyakorolni, mintha azon kezd agyalni, hogy akkor most milyen küzdősportot is kellene megtanulnia, hogy leverje a támadóit. Tehát az efféle agyalgás szerintem felesleges.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

bel írta: 2018.12.21. 12:41
Illetve amit ellentmondasnak erzek, hogy leszolod a kickbox-ot, mint akik nem kuzdenek eleg kemenyen az edzeseken, mikozben en azt kepzelem, hogy valahol 10-100-szoros kulonbseg kozott lehet egy kickbox es judo edzes kemenysege kozott.
Izé.... Az én voltam, de nem leszóltam, hanem véleményt mondtam. Ami egyébként arra alapult, amit tapasztaltam. Nem arról van szó, hogy nem küzdenek elég keményen az edzéseken, hanem hogy teljesen más az edzés módszerük.
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Szép hosszú fejtegetések. Főleg hosszúak. :P De nekem semmi kedvem heti 6 napon edzésre járni. A sitten kigyúrt óriás-kétlábú úgy is kétesélyes, hiszen gyerekkorától, egész életében ezt a "túlélést" csinálja.
Viszont ez a fajta is kiválóan visít a peppertől. Spray elég volt mindig. És a legfontosabb a környezet automatikus figyelése.
Szóval én a harcművészetek helyett az Indiana Jones módszert preferálom.

http://www.youtube.com/watch?v=3I_Ds2ytz4o

Nem vitaalap, csak vélemény... :lol:
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
eikonal
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.09.14. 21:39

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: eikonal »

A csi az a bullshit kategoria, egyszeruen nem letezik ilyen. Olyan mint Tihanyi "doktor" telefonos gerinc mutete. Ahol a csi-nek aramolnia kellene, ott nincs semmi vagy nem az van. Nincs neki semmi fizikai vagy biologiai interpretacioja. Ertelmezheted persze metaforikusan es hasznalhatod olyan fogalmak helyett hogy koncentracio meg stb, de ezzel csak azt ered el hogy misztikusabbnak es ertelmezhetetlenebbnek fog hangazni egy anelkul total jol ertheto fogalom.

A vivast meg egyaltalan nem szoltam le, es nem is az arnyekboxolashoz hasonlitottam, hanem a point sparring alapu kuzdosportok (pl. Shotokan Karate) es a vivas kozott vontam parhuzamot. Egyebkent ha realisztikusabb vivast szeretnel arra ott a HEMA (historical european martial arts) ami gyakorlatilag a kozepkori lovagi hosszukarddal (es egyeb kozepkori fegyverrekkel) torteno vivas. Ahol a cel az hogy minel realisztikusabb legyen, ezert pl. ertekelik az utan uteseket, vagy akar le is lehet fegyverezni az ellenfelet.

Az hogy fegyvert erdemes hordani egy olyan dolog, amivel nem hiszem hogy barki vitatkozni akar egy fegyverforumon.
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Nem érted a lényeget. Azt mondják a léleknek sincs semmi biológiai "interpretációja". Mégis rengeteget emlegetik, sok esetben nem is mindig a vallással kapcsolatosan, sőt, sokszor a nem vallásos emberek is. A csi hasonló. Egy elnevezés a belső erőre. Ki így, ki úgy értelmezi, nem ez a lényeg. Az sem, hogy áramlik, vagy sem. A lényeg, hogy megtaníthat bizonyos dolgokra, miáltal alkalmasabb leszel más dolgokra is. A Saolin ezért jó. Mert nem hagyja ki sem egyiket, sem másikat, hiszen a kettő együtt lett kitalálva eredetileg és nem egyik a másik nélkül. Viszont ez nem jelenti azt, hogy külön-külön értelmetlenek.

Tök mindegy. Rossz párhuzam volt a vívással.
Köszi, de nem. Valamikor volt még a kendo, de ma már az sincs, mert ma már lőni járok. :lol: Mondjuk a kardom az még megvan..... az egyik. De már csak dísz. Letűnt korok emléke. 8-)
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Avatar
Gaston Glock
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2018.06.02. 00:19

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Gaston Glock »

Pithecus írta: 2018.12.21. 22:59 Szóval én a harcművészetek helyett az Indiana Jones módszert preferálom.

http://www.youtube.com/watch?v=3I_Ds2ytz4o

Nem vitaalap, csak vélemény... :lol:
Alap.... :lol:
- Milyen esemény lesz ez Mr. Glock? Formális, vagy társadalmi?
- Taktikai.

8-)
Válasz küldése