OFF topik

A magyar fegyvertartók fóruma

Moderátorok: Chuck Norris, Judge Dredd, Harry Callahan

Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Blekk Rájgó írta: 2019.03.01. 10:14 Ha lesz a zsaruknak esze/kitartása, arra is lesz válasz, mihez kellene a sok sörétes lőszer.
Zsarufüggő, alanyfüggő is. Ha kipróbált csibész az illető vagy nem kitartó a zsaru, ki nem szedik belőle. Pláne ha csak a gyors felderítés, vádemelés, lezárás lesz a fontos. A komának meg 1-2 év múlva ha kijön, máris van egy sörétese és még az a sok fárasztó papírmunka sem kell neki hozzá.
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Blekk Rájgó írta: 2019.03.01. 10:14 Ha lesz a zsaruknak esze/kitartása, arra is lesz válasz, mihez kellene a sok sörétes lőszer.
Valamit biztos találtak még ha a cikkben ezt írták:
"A rendőrök az elkövető otthonában több lőfegyvert és több ezer darab lőszert is lefoglaltak."
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Egy érdekes fegyvertisztításos baleset. :oops:
https://www.liveleak.com/view?t=9PvrL_1551474152
Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
chucky
Forumtag
Forumtag
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2018.08.06. 17:14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: chucky »

Ha nem gyakorolsz,akkor hiába vagy felkészült és tök mindegy miket viselsz... 8-)
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

chucky írta: 2019.03.02. 07:15 Egy érdekes fegyvertisztításos baleset. :oops:
https://www.liveleak.com/view?t=9PvrL_1551474152
Érdemes végigböngészni a leírást előtte (a videó csak a seb tisztítását mutatja). Az idióta egy ÉLES lőszert használt arra, hogy megnézze, működik-e csőretöltés jelző a fegyveren? Nem működött, majd a fegyver ürítése során, amelyet a barom úgy végzett hogy a csőre töltött fegyver csöve a keze felé nézett, a pisztoly elsült és a golyó átlőtte a kezét.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

chucky írta: 2019.03.02. 11:13 Dredd bírós Glock :lol: :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=gIjaoJOoy3U
Ez inkább alien trooperes...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Robi
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:38

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Robi »

Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Hűűűű, mit fog ezen csámcsogni a média???
Már látom előre. :oops:
Sorban kattannak be a sprotlövők.
Újabb ámokfutó sportlövő.
stb.......
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Dönci62 írta: 2019.03.07. 14:43 Hűűűű, mit fog ezen csámcsogni a média???
Már látom előre. :oops:
Sorban kattannak be a sprotlövők.
Újabb ámokfutó sportlövő.
stb.......
jaja tomeges gennymedia recskazas varhato
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

sodoma írta: 2019.03.07. 15:14 jaja tomeges gennymedia recskazas varhato
Jobb lett volna, ha a kőröshegyi völgyhídról ugrik az alatta levő körforgalomba? Azt évente többen választják, mint a lőszerszámolást fejben. Akkor most azt "boncsuk le"?
Vagy jobbat tudok: csak 2x pszichológiai alkalmassági vizsgálat után lehessen rá felhajtani...
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2019.03.07. 15:14 jaja tomeges gennymedia recskazas varhato
Azért lássuk meg. Nem lehet mindenki mellé rendőrt és pszichiátert állítani. Ha nem így, akkor máshogy öli meg magát, erre modern világunkban ezerféle lehetőség van. Sajnálom a bekattant srácot is, és most a lövészetvezetőt is. Ezt lehetetlen kivédeni.
Én jobban szoktam aggódni a bűncselekményeknél használt sportfegyverek miatt, lást pár hónappal ezelőtti békásmegyeri gyilkosság.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

jó ha van írta: 2019.03.07. 15:32 Jobb lett volna, ha a kőröshegyi völgyhídról ugrik az alatta levő körforgalomba? Azt évente többen választják, mint a lőszerszámolást fejben. Akkor most azt "boncsuk le"?
Vagy jobbat tudok: csak 2x pszichológiai alkalmassági vizsgálat után lehessen rá felhajtani...
de aztat nemlehet úgy ELADNI! gennymédia a legkárosabb az ig.rend után. csak nekik nagyobb atom kéne.
Amúgy gondolom ilyenkor felfüggesztik a lőtér használatát míg xarakodnak. Az bevétel kiesés és elmegy a maradék kis kedve is az üzemeltetőnek. Nem elég a napibacakodás, most meg ez...
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

sodoma írta: 2019.03.07. 16:52 de aztat nemlehet úgy ELADNI! gennymédia a legkárosabb az ig.rend után. csak nekik nagyobb atom kéne.
Amúgy gondolom ilyenkor felfüggesztik a lőtér használatát míg xarakodnak. Az bevétel kiesés és elmegy a maradék kis kedve is az üzemeltetőnek. Nem elég a napibacakodás, most meg ez...
Nameg ez után takarítani meg helyreállítani sem egy kellemes meló, nem is részletezem. Azt sem csinálja meg nyilván a rendőrség, a lőtér feladata lesz az is, ha újra használni akarják azt a lőállást meg a környékét...
Pffff...
Avatar
Scaty
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.13. 11:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Scaty »

Ez ma délelőtt történt Debrecenben... többször jártam oda lőni...
https://civishir.hu/helyben-jaro/2019/0 ... ni-loteren
A winchesterek korán halnak… EMC=Evil Machine Company...
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Scaty írta: 2019.03.07. 21:22 Ez ma délelőtt történt Debrecenben... többször jártam oda lőni...
https://civishir.hu/helyben-jaro/2019/0 ... ni-loteren
Nagyon jó, hogy nem vádaskodó a cikk, és nagyon örülök, hogy ezek szerint valóban színvonalas szolgáltatást nyújtanak ott.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
Scaty
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.06.13. 11:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Scaty »

Fortitu írta: 2019.03.07. 21:25 Nagyon jó, hogy nem vádaskodó a cikk, és nagyon örülök, hogy ezek szerint valóban színvonalas szolgáltatást nyújtanak ott.
Tényleg nagyon jó a lőtér, és jók a lövészetvezetők... Nagyon sajnálom őket...
A winchesterek korán halnak… EMC=Evil Machine Company...
Kojak
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 1327
Csatlakozott: 2018.06.04. 10:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Kojak »

Üdv!
4-es kaliberű jelzőfegyverek (26,5 mm) beszerezhetőek Csehországban vagy Lengyelországban szabadon, vagy ott is haditechnikának számítanak?
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Kojak írta: 2019.03.07. 22:14 Üdv!
4-es kaliberű jelzőfegyverek (26,5 mm) beszerezhetőek Csehországban vagy Lengyelországban szabadon, vagy ott is haditechnikának számítanak?
Úgy tudom Csehországban és SK-ban is nagyon nem vásárolhatók meg szabad forgalomban. Lengyeleket nem tudom.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2019.03.08. 08:02 De csak leszarják mert nem vagy egy TEK ami kurvasok karton lőszert rendel folyamatosan sokmilliókért
ismerjuk a hazai fegyverboltok "vasarlobarat" hozzáállását. foleg a zumarex hazai importorenek csufolt ker.i egységét!
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2019.03.08. 08:02 De csak leszarják mert nem vagy egy TEK ami kurvasok karton lőszert rendel folyamatosan sokmilliókért
Van olyan fegyverbolt, aki hiszti nélkül behozza a filléres bizbaszokat, felár-mentesen akár 1db-ot is. Stiftek, pici csavarok, rugók stb. Pedig az elöltöltő és történelmi fegyver igencsak rétegigény :).
zora
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 3322
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:54
Kapcsolat:

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: zora »

Mr. Senki írta: 2019.03.08. 06:56 Az importőr nem idióta, hanem egyszerűen erőlteti magát szét egy rétegigénnyel.

Na de amire reagáltál annak a lényege az volt, hogy behozzák a revolvert, de a hozzá való muníciót nem. Tarthatnának .45 Knall gázrevolvert is. Aztán sírhat hogy nem viszi senki.
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Blekk Rájgó írta: 2019.03.08. 08:46 Van olyan fegyverbolt, aki hiszti nélkül behozza a filléres bizbaszokat, felár-mentesen akár 1db-ot is. Stiftek, pici csavarok, rugók stb. Pedig az elöltöltő és történelmi fegyver igencsak rétegigény :).
Erre inkább nem mondok semmit.
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Szerintem az is baj, hogy odamegyek a kereskedőhöz, és mondom neki ilyen kell, hagynék előleget, tehát biztos vásárló lennék, de nem rendeli meg. Ő egy darabbal nem foglalkozik. Pedig ki is várnám mondjuk mire behozza, kifizetném a felárat, de nem nem rendeli meg. Nah aztán ez már milyen? És akkor szidjuk azt aki behozta szürkén.

zora írta: Na de amire reagáltál annak a lényege az volt, hogy behozzák a revolvert, de a hozzá való muníciót nem. Tarthatnának .45 Knall gázrevolvert is. Aztán sírhat hogy nem viszi senki.
"..."
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

TurboP írta: 2019.03.08. 09:08 Szerintem az is baj, hogy odamegyek a kereskedőhöz, és mondom neki ilyen kell, hagynék előleget, tehát biztos vásárló lennék, de nem rendeli meg. Ő egy darabbal nem foglalkozik. Pedig ki is várnám mondjuk mire behozza, kifizetném a felárat, de nem nem rendeli meg. Nah aztán ez már milyen? És akkor szidjuk azt aki behozta szürkén.
Mondjuk ja ez szimplán köcsögség. Nem hiszem, hogy akkora meló felírni plusz egy tételt, ha a vevő előre fizet.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.03.08. 09:12 Mondjuk ja ez szimplán köcsögség. Nem hiszem, hogy akkora meló felírni plusz egy tételt, ha a vevő előre fizet.
Nagykerbe 1db nem szoktak adni. Az nem kereskedelmi mennyiség.

Ugye a nagyker ár azért annyi amennyi, mert sok tételre rakódik egy tételnyi ügyintézés, miegymás. Ha tételenként menne ez, azt kiskerezésnek hívnák. Ha meg a kufár feltenné a költségeit hasznát a kiskerre, akkor rögtön jönne a szövegelés, hogy drága.

Mondom... Engedélyeket ki lehet váltani, lehet boltot nyitni, és meg lehet mutatni, hogy kell ezt csinálni.

Na de befogom, én csak egy senki vagyok.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Blekk Rájgó írta: 2019.03.08. 08:46 Van olyan fegyverbolt, aki hiszti nélkül behozza a filléres bizbaszokat, felár-mentesen akár 1db-ot is. Stiftek, pici csavarok, rugók stb. Pedig az elöltöltő és történelmi fegyver igencsak rétegigény :).
Van 1db fegyverbolt ahol ilyesmivel foglalkoznak. Nekik ezek szerint ez belefér. Örülni kell ennek.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.03.08. 09:41 Nagykerbe 1db nem szoktak adni. Az nem kereskedelmi mennyiség.

Ugye a nagyker ár azért annyi amennyi, mert sok tételre rakódik egy tételnyi ügyintézés, miegymás. Ha tételenként menne ez, azt kiskerezésnek hívnák. Ha meg a kufár feltenné a költségeit hasznát a kiskerre, akkor rögtön jönne a szövegelés, hogy drága.

Mondom... Engedélyeket ki lehet váltani, lehet boltot nyitni, és meg lehet mutatni, hogy kell ezt csinálni.

Na de befogom, én csak egy senki vagyok.
Kolléga azt mondta, kifizette volna a felárat is.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

zora írta: 2019.03.08. 08:46 Na de amire reagáltál annak a lényege az volt, hogy behozzák a revolvert, de a hozzá való muníciót nem. Tarthatnának .45 Knall gázrevolvert is. Aztán sírhat hogy nem viszi senki.
+1
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.03.08. 09:47 Kolléga azt mondta, kifizette volna a felárat is.
Az igények meg addig tartanak, amíg nem kell értük fizetni.

A boltok jelenleg eléldegélnek abból amit tömegekben el tudnak adni. Ez pedig a gázsprayk, és török kacatok.

Mással eszükben nincs foglalkozni, mert biztosan deficites lesz. Kivétel persze mindig van, de általában így megy.

Meg lehet látni, hogy van felosztva a piac. Minden boktnak megvannak a területei. Egymáséba ritkán gyalogolnak át. Közös keresztmetszet a török gp, és pár gázspray. Persze ott is vannak boltspefikumok.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: RatRace »

Mr. Senki írta: 2019.03.08. 10:39 Az igények meg addig tartanak, amíg nem kell értük fizetni.

A boltok jelenleg eléldegélnek abból amit tömegekben el tudnak adni. Ez pedig a gázsprayk, és török kacatok.

Mással eszükben nincs foglalkozni, mert biztosan deficites lesz. Kivétel persze mindig van, de általában így megy.

Meg lehet látni, hogy van felosztva a piac. Minden boktnak megvannak a területei. Egymáséba ritkán gyalogolnak át. Közös keresztmetszet a török gp, és pár gázspray. Persze ott is vannak boltspefikumok.
November végén rendeltem meg a jégkrém és boltban a Hdr-t,+2 tárat+gumibogyót+pepperballt.
80%előleg befizetés mellett.
December 20 körül megjött a revolver,DE A TÖBBI AZÓTA SEM!
Mindig tolják tovább,majd a jövő héten.
Ezért adtam el a revkót, inkább veszek egy paintballt,ahhoz legalább másnál van minden...
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mr. Senki írta: 2019.03.08. 10:39 Az igények meg addig tartanak, amíg nem kell értük fizetni.

A boltok jelenleg eléldegélnek abból amit tömegekben el tudnak adni. Ez pedig a gázsprayk, és török kacatok.

Mással eszükben nincs foglalkozni, mert biztosan deficites lesz. Kivétel persze mindig van, de általában így megy.

Meg lehet látni, hogy van felosztva a piac. Minden boktnak megvannak a területei. Egymáséba ritkán gyalogolnak át. Közös keresztmetszet a török gp, és pár gázspray. Persze ott is vannak boltspefikumok.
Jaja! ez a jelszava azoknak a boltosoknak akik xarnak a vevőkre, mert megélnek a tömegcikkekből. Segítőkészség: nulla. minden vevő ostoba, fillérb..szó, böfögős bizt.őr.,fegyvermester. Így is hozzá lehet állni.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.03.08. 11:12 Jaja! ez a jelszava azoknak a boltosoknak akik xarnak a vevőkre, mert megélnek a tömegcikkekből. Segítőkészség: nulla. minden vevő ostoba, fillérb..szó, böfögős bizt.őr.,fegyvermester. Így is hozzá lehet állni.
Egyszer beültem egy boltba fél napra. Minden világossá vált.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

RatRace írta: 2019.03.08. 11:11 November végén rendeltem meg a jégkrém és boltban a Hdr-t,+2 tárat+gumibogyót+pepperballt.
80%előleg befizetés mellett.
December 20 körül megjött a revolver,DE A TÖBBI AZÓTA SEM!
Mindig tolják tovább,majd a jövő héten.
Ezért adtam el a revkót, inkább veszek egy paintballt,ahhoz legalább másnál van minden...
Erre mondtam én, hogy kereskedői idiotizmus. A fagyis fő profilját jelentő termékek forgalma/bevétele mellett a HDR50 , meg úgy általában a nemhalálos cuccok szabad szemmel alig láthatóak, de ez azért így nem korrekt.
A rendelési és várható szállítási dátumok pontosan ismerhetők.
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.03.08. 11:26 Egyszer beültem egy boltba fél napra. Minden világossá vált.
Aki dolgozott eladóként az tudja, hogy azért az eladói hisztiben IS van igazság.

mod.: Azért elképzeltem, amikor egy nagydarab faszi szó nélkül fél napra beül egy random boltba vevőket nézni :D
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Fortitu írta: 2019.03.08. 11:37 Aki dolgozott eladóként az tudja, hogy azért az eladói hisztiben IS van igazság.

mod.: Azért elképzeltem, amikor egy nagydarab faszi szó nélkül fél napra beül egy random boltba vevőket nézni :D
Értelemszerűen egyeztetve volt a történet az eladóval. Senkihez semmit nem szóltam, vevőnek látszottam.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

Mr. Senki írta: 2019.03.08. 11:41 Értelemszerűen egyeztetve volt a történet az eladóval. Senkihez semmit nem szóltam, vevőnek látszottam.
Gondoltam azért, csak vicceltem.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mr. Senki írta: 2019.03.08. 11:26 Egyszer beültem egy boltba fél napra. Minden világossá vált.
igen és a jóindulat mutató mennyin állt? 0,1? bocs az offért, én is dolgoztam boltban 3 évig.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.03.08. 11:45 igen és a jóindulat mutató mennyin állt? 0,1? bocs az offért, én is dolgoztam boltban 3 évig.
100% jóindulat volt.
A vevők felét én kidobtam volna a boltból. Ő ezt nem tette.

Jórészt ez volt a jellemző
-bezuhant a boltba, köszönés elfogyott.
-elmakog valami hülyeséget, amiből ki kell hámozni mit is akar.
-megkapja az infókat, amiből nem tud dönteni.
-beszél hülyeségeket, majd vagy kiszédül, vagy vesz valami filléres szarságot.

Ezen felül volt az ugyanilyen, cak arrogáns seggfej modorral fűszerezve, az eladót 2-3szor megalázva. De az ilyet sem dobták ki a boltból.

Aztán volt olyan is, ami annyira ostoba állat volt, hogy a röhögő görcsömet 10 perces cipőfűzéssel álcáztam. Kishíjján gugolva is majd felborultam. De nem akartam a földet csapkodva röhögni, mert az megalázó.

Tudnám még sorolni, de senkit sem érdekel.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
regitiszt
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2018.06.01. 19:12

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: regitiszt »

Mr. Senki írta: 2019.03.08. 11:53 100% jóindulat volt.
A vevők felét én kidobtam volna a boltból. Ő ezt nem tette.

Jórészt ez volt a jellemző
-bezuhant a boltba, köszönés elfogyott.
-elmakog valami hülyeséget, amiből ki kell hámozni mit is akar.
-megkapja az infókat, amiből nem tud dönteni.
-beszél hülyeségeket, majd vagy kiszédül, vagy vesz valami filléres szarságot.

Ezen felül volt az ugyanilyen, cak arrogáns seggfej modorral fűszerezve, az eladót 2-3szor megalázva. De az ilyet sem dobták ki a boltból.

Aztán volt olyan is, ami annyira ostoba állat volt, hogy a röhögő görcsömet 10 perces cipőfűzéssel álcáztam. Kishíjján gugolva is majd felborultam. De nem akartam a földet csapkodva röhögni, mert az megalázó.

Tudnám még sorolni, de senkit sem érdekel.

Több alkalommal mikor ilyen emberekről jöttek szörny mesék kételkedtem. Ha már összeszedtem a pénzt és elmentem a boltba nagyjából tudom, hogy mit akarok venni.( ilyen helyen mégsem 10 deka parizert vesz az ember) Ezek szerint amit most olvasok itt ez a kőkemény valóság, de akkor is nehéz elhinnem. (ez legyen az én bajom)
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: borsodi »

regitiszt írta: 2019.03.08. 12:35 Több alkalommal mikor ilyen emberekről jöttek szörny mesék kételkedtem. Ha már összeszedtem a pénzt és elmentem a boltba nagyjából tudom, hogy mit akarok venni.( ilyen helyen mégsem 10 deka parizert vesz az ember) Ezek szerint amit most olvasok itt ez a kőkemény valóság, de akkor is nehéz elhinnem. (ez legyen az én bajom)
Ez azért van mert te tudod, hogy mit szeretnél. Sőt talán el is tudod mondani, hogy mit szeretnél... A vásárlóink 90%-a impulzus vásárló, akiknek egyrészt fogalma sincs arról, hogy mit szeretne, sokad részt funkcionális analfabéta is idióta is ezért azt sem érti amit olvas és azt sem amit mondanak neki. Egy értelmes mondatot nem tud elmondani, mert hiányzik belőle ez a készség. Ha közben még azt is hiszi magáról, hogy jobban tud valamit akkor meg főleg vicces dolgok szoktak történni. :lol:
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

regitiszt írta: 2019.03.08. 12:35 Több alkalommal mikor ilyen emberekről jöttek szörny mesék kételkedtem. Ha már összeszedtem a pénzt és elmentem a boltba nagyjából tudom, hogy mit akarok venni.( ilyen helyen mégsem 10 deka parizert vesz az ember) Ezek szerint amit most olvasok itt ez a kőkemény valóság, de akkor is nehéz elhinnem. (ez legyen az én bajom)
Még fegyverboltba sem kell menni. Elég elmenni egy bev kp-ba, és ülni kicsit nyugton. Néha röhögő, néha sírógörcsöt lehet kapni a közönségtől. Francnak ide a mozi... Az élet biztosítja ezt ingyen. Amikor a plázaseriffet meglátom, aki Jaba mozgással, kevéske +40kg-os túlsúllyal megy át a screenen, akkor nehéz megállni a visítva röhögést. Stb...
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

sodoma írta: 2019.03.08. 11:12 Jaja! ez a jelszava azoknak a boltosoknak akik xarnak a vevőkre, mert megélnek a tömegcikkekből. Segítőkészség: nulla. minden vevő ostoba, fillérb..szó, böfögős bizt.őr.,fegyvermester. Így is hozzá lehet állni.
Gratulálok.jpg
Gratulálok.jpg (6.57 KiB) Megtekintve 39994 alkalommal
Ja, qrva unalmas már ez a "Az igények eddig tartanak, amíg fizetni nem kell értük" duma és engem pl. rohadtul irritál.
Vannak itt többen akik az igényüknek megfelelően simán letennék előre, akár a teljes vételárat is, még sincs kielégítve az igényük évek óta, ezért megoldják másként és szívesen vesznek egy-egy ilyen lehetőséget, amit valaki így megold számukra.
Nem tudom miért csípi ez sokak szemét, míg a minimális felár és olyat adnak el, egy-két darabot amivel ők szarnak foglalkozni, szarnak beszerezni a vevőnek, elbújva az ilyen és hasonló kifogások mögé!
Évekig foglalkoztam kereskedelemmel úgy beszerzési, mint eladási vonalon és bizony hogy ad a nagyker egy bevált, jó törzs-viszonteladójának akár egy darabot is jóárasítva, ha az tényleg megbízható üzlettárs!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

borsodi írta: 2019.03.08. 12:41 Ez azért van mert te tudod, hogy mit szeretnél. Sőt talán el is tudod mondani, hogy mit szeretnél... A vásárlóink 90%-a impulzus vásárló, akiknek egyrészt fogalma sincs arról, hogy mit szeretne, sokad részt funkcionális analfabéta is idióta is ezért azt sem érti amit olvas és azt sem amit mondanak neki. Egy értelmes mondatot nem tud elmondani, mert hiányzik belőle ez a készség. Ha közben még azt is hiszi magáról, hogy jobban tud valamit akkor meg főleg vicces dolgok szoktak történni. :lol:
Nem akarok ezzel megbántani senkit, minden szakmának, minden hivatásnak megvannak a velejárói és aki választ egy szakmát, hivatást, vállal egy állást, ezt tudnia kell!
Erre van egy régi mondás: " Aki prostituáltnak megy, ne panaszkodjon, ha megb..sszák! "
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: borsodi »

Dönci62 írta: 2019.03.08. 13:06 Nem akarok ezzel megbántani senkit, minden szakmának, minden hivatásnak megvannak a velejárói és aki választ egy szakmát, hivatást, vállal egy állást, ezt tudnia kell!
Erre van egy régi mondás: " Aki prostituáltnak megy, ne panaszkodjon, ha megb..sszák! "
Panaszkodtam én? :lol:
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2019.03.08. 13:06 Nem akarok ezzel megbántani senkit, minden szakmának, minden hivatásnak megvannak a velejárói és aki választ egy szakmát, hivatást, vállal egy állást, ezt tudnia kell!
Erre van egy régi mondás: " Aki prostituáltnak megy, ne panaszkodjon, ha megb..sszák! "
Szerintem senki sem panaszkodott. Csak helyzetismertetés volt. Sokan láthatóan nincsenek, vagy nem akarnak azzal tisztába lenni.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

TotoHU írta: 2019.03.07. 21:29 Ez jogos, az importőr idiotizmusa ellen nem lehet mit tenni.
Végignéztem a témát, ez volt a legrövidebb szólás, ide "válaszolok". ;)
Deja vu.....
Emlékszem mit kaptam mikor meg mertem kifogásolni, hogy valaki autót árul pucér felnikkel. :lol: Pedig az igencsak nem rétegigény volt. Aztán mit kaptam azért, mert ezért ordítani merészeltem, pedig nem is az én házam égett. Kifogásoltam az összes vevő smucig hülyének nézését is, erre jöttek a vicces ellenpéldák... Folytathatnám, de minek. :D
Lényeg a lényeg, "Az igények addig tartanak, amíg ki nem elégítik azokat" és akinek van igénye valamire, az oda megy, ahol megkapja. És ott vesz esetleg mást is.
Mindenesetre egy ciccológus tanulmány írhatna az érdekek és a valóság összefüggéséről a macskák között. :lol:
De azért látom hogy kezd kiegyenlítődni a mezőny... :mrgreen:
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Pithecus írta: 2019.03.08. 14:51 Végignéztem a témát, ez volt a legrövidebb szólás, ide "válaszolok". ;)
Deja vu.....
Emlékszem mit kaptam mikor meg mertem kifogásolni, hogy valaki autót árul pucér felnikkel. :lol: Pedig az igencsak nem rétegigény volt. Aztán mit kaptam azért, mert ezért ordítani merészeltem, pedig nem is az én házam égett. Kifogásoltam az összes vevő smucig hülyének nézését is, erre jöttek a vicces ellenpéldák... Folytathatnám, de minek. :D
Lényeg a lényeg, "Az igények addig tartanak, amíg ki nem elégítik azokat" és akinek van igénye valamire, az oda megy, ahol megkapja. És ott vesz esetleg mást is.
Mindenesetre egy ciccológus tanulmány írhatna az érdekek és a valóság összefüggéséről a macskák között. :lol:
De azért látom hogy kezd kiegyenlítődni a mezőny... :mrgreen:
Na igen az igények. Jah, azok mik is? Mennyiért is? Ááááh annyit az nem ééér...

Mik is a hazai vásárlói szokások? 20Ft-ba kerül a kenyér, de a paraszt gyözködni kezdi a péket, hogy adja neki 10-ért, mert neki annyiért is megéri ám, ő tudja. Meg soha senki nem fogja 20-ért megvenni...

Ilyen a hungarikum álompógár. Konstans k..ajól akar járni. Ezért szopkodja a többség a blekkfrájdáj átbaxodázást. Meglátja az áthúzott tripla árat, majd örömmel verekszik a kasszánál, hogy elvihesse dupláért.

Mert így k...va jól járt. Aztán rájön utólag, hogy nekifutásból k..ták át a fejét a palánkon, és megy sírdogálni boci szemekkel fűhöz fához, hatósegghez, aki ebven látva a saját pénzét, jól büntetni is kezd.

Tehát:
-igény a csillagos ég, és tovább!
-Ár? Micsoda??? Örüljenek, ha ingyeen elviszem a szarjukat!
-Garancia? Örök élet meg egy nap. Az unokám visszaperli ám a vételárat, ha 130 év után meghibásodik benne a rozsda!

No akkor lehet az egész rinyát takarítani az offba.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Pithecus
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2018.06.08. 21:53
Tartózkodási hely: BAZ
Kapcsolat:

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Pithecus »

Mr. Senki írta: 2019.03.08. 17:00 Na igen az igények. Jah, azok mik is? Mennyiért is? Ááááh annyit az nem ééér...

Mik is a hazai vásárlói szokások? ... ....
No akkor lehet az egész rinyát takarítani az offba.
Betaláltam? Na ja, van aki a TV-jóstól kér rontáslevételt, van aki az egyik ostobább vetélkedőtől kapcsol a még ostobábbra, a brazil folytatásosról a mexikóira, stb. Meg van aki normális. Fáj? Így van ez mint '56-tal. :lol: :lol: :lol:
Egyébként egyetértek, lehet a rinyádat - ezzel együtt - offoltatni.
"Olyan nincs hogy valamiből nem lehet kést csinálni."
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mr. Senki írta: 2019.03.08. 17:00 Na igen az igények. Jah, azok mik is? Mennyiért is? Ááááh annyit az nem ééér...

Mik is a hazai vásárlói szokások? 20Ft-ba kerül a kenyér, de a paraszt gyözködni kezdi a péket, hogy adja neki 10-ért, mert neki annyiért is megéri ám, ő tudja. Meg soha senki nem fogja 20-ért megvenni...

Ilyen a hungarikum álompógár. Konstans k..ajól akar járni. Ezért szopkodja a többség a blekkfrájdáj átbaxodázást. Meglátja az áthúzott tripla árat, majd örömmel verekszik a kasszánál, hogy elvihesse dupláért.

Mert így k...va jól járt. Aztán rájön utólag, hogy nekifutásból k..ták át a fejét a palánkon, és megy sírdogálni boci szemekkel fűhöz fához, hatósegghez, aki ebven látva a saját pénzét, jól büntetni is kezd.

Tehát:
-igény a csillagos ég, és tovább!
-Ár? Micsoda??? Örüljenek, ha ingyeen elviszem a szarjukat!
-Garancia? Örök élet meg egy nap. Az unokám visszaperli ám a vételárat, ha 130 év után meghibásodik benne a rozsda!

No akkor lehet az egész rinyát takarítani az offba.
azé minden embert ilyen ostobanak nezni elegge leegyszerusitett világnezet!
The Gent
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1660
Csatlakozott: 2018.06.05. 17:58

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: The Gent »

Mr. Senki írta: 2019.03.08. 11:53 100% jóindulat volt.
A vevők felét én kidobtam volna a boltból. Ő ezt nem tette.

Jórészt ez volt a jellemző
-bezuhant a boltba, köszönés elfogyott.
-elmakog valami hülyeséget, amiből ki kell hámozni mit is akar.
-megkapja az infókat, amiből nem tud dönteni.
-beszél hülyeségeket, majd vagy kiszédül, vagy vesz valami filléres szarságot.

Ezen felül volt az ugyanilyen, cak arrogáns seggfej modorral fűszerezve, az eladót 2-3szor megalázva. De az ilyet sem dobták ki a boltból.

Aztán volt olyan is, ami annyira ostoba állat volt, hogy a röhögő görcsömet 10 perces cipőfűzéssel álcáztam. Kishíjján gugolva is majd felborultam. De nem akartam a földet csapkodva röhögni, mert az megalázó.

Tudnám még sorolni, de senkit sem érdekel.
+1!! Jönnek a hülye telefonok nekem is, mi az, hogy földrészlet, ő az egészet megvette... Miért kis d-vel lett irva, hogy doktor mert ő nagydoktor, sorolhatnam, az idiótaságokat, de minek. A legtöbb ember hülye mint a segg, es ezt a tulajdonságat arrogáns hangnemben adja elő. A lényeg, hogy udvarias hangnemben leoltom az ilyeneket mint a meszet, oszt joccakat...
Mottó :Az élet szar, aztán meghalsz...
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.03.08. 17:54 azé minden embert ilyen ostobanak nezni elegge leegyszerusitett világnezet!
Senki nem mondta, hogy mindet. De sajnos nagyrészük ilyennek látszik. Illetve ezek az ostoba lények jobban láthatóak. A normális elvegyül, nem tűnik fel, ezért a kutya sem veszi észre.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Dönci62 írta: 2019.03.08. 13:00 Gratulálok.jpg
Ja, qrva unalmas már ez a "Az igények eddig tartanak, amíg fizetni nem kell értük" duma és engem pl. rohadtul irritál.
Vannak itt többen akik az igényüknek megfelelően simán letennék előre, akár a teljes vételárat is, még sincs kielégítve az igényük évek óta, ezért megoldják másként és szívesen vesznek egy-egy ilyen lehetőséget, amit valaki így megold számukra.
Nem tudom miért csípi ez sokak szemét, míg a minimális felár és olyat adnak el, egy-két darabot amivel ők szarnak foglalkozni, szarnak beszerezni a vevőnek, elbújva az ilyen és hasonló kifogások mögé!
Évekig foglalkoztam kereskedelemmel úgy beszerzési, mint eladási vonalon és bizony hogy ad a nagyker egy bevált, jó törzs-viszonteladójának akár egy darabot is jóárasítva, ha az tényleg megbízható üzlettárs!
Szívemből szóltál, nincs mit hozzátenni az eddigiekhez! Csak egy sört kérek :).
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Mr. Senki írta: 2019.03.08. 09:43 Van 1db fegyverbolt ahol ilyesmivel foglalkoznak. Nekik ezek szerint ez belefér. Örülni kell ennek.
Viszont a hozzáállásukat lemásolhatnák a többiek!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Blekk Rájgó írta: 2019.03.08. 19:35 Viszont a hozzáállásukat lemásolhatnák a többiek!
Hát tessék hírdetni az igét! :-)
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mr. Senki írta: 2019.03.08. 19:07 Senki nem mondta, hogy mindet. De sajnos nagyrészük ilyennek látszik. Illetve ezek az ostoba lények jobban láthatóak. A normális elvegyül, nem tűnik fel, ezért a kutya sem veszi észre.
HA ezt a gondolatmenetet követjük, akkor az itt fórumozók többsége is ostoba vagy elvegyül, sőt a közvetlen környezeted is. matematikailag.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.03.08. 20:17 HA ezt a gondolatmenetet követjük, akkor az itt fórumozók többsége is ostoba vagy elvegyül, sőt a közvetlen környezeted is. matematikailag.
És nem?
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Mr. Senki írta: 2019.03.08. 19:55 Hát tessék hírdetni az igét! :-)
Komolyan kezd elpattanni bennem valami. Attol mert egy acelfixacios topiktars pont olyat akart venni, amit ok pont meg akartak rendelni, nem kene egekbe magasztalni oket. A jegkremes ismert hozzaallasa mellett is inkabb vasarolok naluk mint a bokor utcaban. Ha nem volt valami, szoltak hogy hosszu lesz. De obudarol 2 eve varok 200db minie-t... szoval ne ferditsunk egyik iranyba se.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mr. Senki írta: 2019.03.08. 20:20És nem?
nemtom nem ismerem a kornyezeted tagjait
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.03.08. 17:00
Tehát:
-igény a csillagos ég, és tovább!
-Ár? Micsoda??? Örüljenek, ha ingyeen elviszem a szarjukat!
-Garancia? Örök élet meg egy nap. Az unokám visszaperli ám a vételárat, ha 130 év után meghibásodik benne a rozsda!

No akkor lehet az egész rinyát takarítani az offba.
Mindegyik állításban van valami. Sajna a mi kis magyar társadalmunk történetileg úgy alakult, ahogy, és ezt az elmúlt viharos pár évtizedet nem lehet csak úgy átlépni. Itt a túlélés ösztöne még mindig nagyon erős az emberekben, ezért ösztönösen spórolni akarunk mindenen.
Nem nevezném ezt mindenáron szarrágásnak, hiszen a nyugati fizetések 30%-áért robotol az átlag magyar, aki ennél többért az szerencsés.
A történelem során többször kinullázták és taccsra tették az embereket teljesen, hol valamelyik idióta ideológia hol a gengszertváltás szabad rablása. A génekben van a túlélési ösztön. Nade politika OFF.
Ki lehet menni a forgalomba és kettő perc alatt meg lehet tapasztalni az ember idegállapotát, stressz szintjét, attitűdjét, kulturális színvonalát. Ez nyilvánul meg mindenhol, a munkahelyeken, boltokban, családokban. Mindenhol.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.03.08. 20:41 nemtom nem ismerem a kornyezeted tagjait
Ilyenkor felmerül a kérdés. Biztos ismered a környezeted tagjait, vagy csak azt gondolod? Mostanában ez a kérdés bennem sokszor felmerül, és általában okkal.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Sparrow írta: 2019.03.08. 20:24 Komolyan kezd elpattanni bennem valami. Attol mert egy acelfixacios topiktars pont olyat akart venni, amit ok pont meg akartak rendelni, nem kene egekbe magasztalni oket. A jegkremes ismert hozzaallasa mellett is inkabb vasarolok naluk mint a bokor utcaban. Ha nem volt valami, szoltak hogy hosszu lesz. De obudarol 2 eve varok 200db minie-t... szoval ne ferditsunk egyik iranyba se.
Helyesbítve: olyanokat hoznak meg (eddig mindent meghoztak), amit megrendeltem. Ami népszerű (pl. Traditional Hawken, revolverek), abból van polcon is. (Mielőtt félreértené bárki: továbbra sem kapok tőlük %-ot :D)

Miniében mekkora kaliber?
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: sodoma »

Mr. Senki írta: 2019.03.08. 20:54 Ilyenkor felmerül a kérdés. Biztos ismered a környezeted tagjait, vagy csak azt gondolod? Mostanában ez a kérdés bennem sokszor felmerül, és általában okkal.
de az is lehet h a Mátrixban vagyunk.pfff
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

sodoma írta: 2019.03.08. 20:59 de az is lehet h a Mátrixban vagyunk.pfff
Ez már nettó gasztonizáció. Vagy maradjunk a témánál, vagy fölösleges a beszélgetés.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

Dönci62 írta: 2019.03.08. 13:00 Ja, qrva unalmas már ez a "Az igények eddig tartanak, amíg fizetni nem kell értük" duma és engem pl. rohadtul irritál.
Vannak itt többen akik az igényüknek megfelelően simán letennék előre, akár a teljes vételárat is, még sincs kielégítve az igényük évek óta, ezért megoldják másként és szívesen vesznek egy-egy ilyen lehetőséget, amit valaki így megold számukra.
Nem tudom miért csípi ez sokak szemét, míg a minimális felár és olyat adnak el, egy-két darabot amivel ők szarnak foglalkozni, szarnak beszerezni a vevőnek, elbújva az ilyen és hasonló kifogások mögé!
Évekig foglalkoztam kereskedelemmel úgy beszerzési, mint eladási vonalon és bizony hogy ad a nagyker egy bevált, jó törzs-viszonteladójának akár egy darabot is jóárasítva, ha az tényleg megbízható üzlettárs!
Pontosan.
Elkezdtem írni egy hosszú hozzászólást, de visszatöröltem, mert nem akarom gerjeszteni a feszkót; ahogy a vevőket, úgy a kereskedőket is lehet általánosítani; nem értenek ahhoz, amit árulnak, nagyképűen, a vevőt lenézve, néha megvezetve próbálják eladni az árut.

Néhányan mint ha a szocialista hiánygazdaságban élnének, "ez van, p.raszt", aztán amikor a vevő megrendeli külföldről:


Kép
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Fortitu
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5788
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:43
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Fortitu »

A jó kereskedő aranyat ér. Nekem is van egy bevált helyem, amit csak lehet ott veszek meg. Rendesek, ismernek, amit tudnak meghoznak, közel van. Hozzáteszem valószínűleg a fél családot az én lőszerfogyasztásom tartja el :D Na a lényeg, hogy az se érdekel, ha valami 5Ft-tal drágább, szívesen támogatom őket.
A még nagyobb kincs az a jó autószerelő. Szerencsére abból is van egy bejáratott helyem, akiben megbízom.
Malo periculosam, libertatem quam quietam servitutem.
jó ha van
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 2103
Csatlakozott: 2018.12.11. 12:16

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: jó ha van »

Fortitu írta: 2019.03.08. 21:34 A jó kereskedő aranyat ér. Nekem is van egy bevált helyem, amit csak lehet ott veszek meg. Rendesek, ismernek, amit tudnak meghoznak, közel van. Hozzáteszem valószínűleg a fél családot az én lőszerfogyasztásom tartja el :D Na a lényeg, hogy az se érdekel, ha valami 5Ft-tal drágább, szívesen támogatom őket.
A még nagyobb kincs az a jó autószerelő. Szerencsére abból is van egy bejáratott helyem, akiben megbízom.
Tabon megoszthatnád! ;)
"Ha lőni akarsz, akkor lőj! Ne a szádat járasd!" Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Avatar
Sparrow
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2018.06.11. 12:12

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Sparrow »

Blekk Rájgó írta: 2019.03.08. 20:58 Helyesbítve: olyanokat hoznak meg (eddig mindent meghoztak), amit megrendeltem. Ami népszerű (pl. Traditional Hawken, revolverek), abból van polcon is. (Mielőtt félreértené bárki: továbbra sem kapok tőlük %-ot :D)

Miniében mekkora kaliber?
577...

De 3 hete rendeltem 308-as softpointot is... a webshop szerint van raktáron...
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Mr. Senki írta: 2019.03.08. 17:00 Na igen az igények. Jah, azok mik is? Mennyiért is? Ááááh annyit az nem ééér...

Mik is a hazai vásárlói szokások? 20Ft-ba kerül a kenyér, de a paraszt gyözködni kezdi a péket, hogy adja neki 10-ért, mert neki annyiért is megéri ám, ő tudja. Meg soha senki nem fogja 20-ért megvenni...

Ilyen a hungarikum álompógár. Konstans k..ajól akar járni. Ezért szopkodja a többség a blekkfrájdáj átbaxodázást. Meglátja az áthúzott tripla árat, majd örömmel verekszik a kasszánál, hogy elvihesse dupláért.

Mert így k...va jól járt. Aztán rájön utólag, hogy nekifutásból k..ták át a fejét a palánkon, és megy sírdogálni boci szemekkel fűhöz fához, hatósegghez, aki ebven látva a saját pénzét, jól büntetni is kezd.

Tehát:
-igény a csillagos ég, és tovább!
-Ár? Micsoda??? Örüljenek, ha ingyeen elviszem a szarjukat!
-Garancia? Örök élet meg egy nap. Az unokám visszaperli ám a vételárat, ha 130 év után meghibásodik benne a rozsda!

No akkor lehet az egész rinyát takarítani az offba.
Nem tudom, honnan vetted a mintát, milyen környezetben forogsz, milyenek az ismerőseid, de ahogy megismertelek, az szerint szvsz nem vagy olyan, aki javarészt ilyen körökben mozogsz!
Vagy rossz a mintavételi sokaságod (ahogy a marketing elnevezésben használják), vagy eltúlzod és nagyon kisarkítod azt a keveset a többihez képest, akikkel ez a tapasztalatod!
Nem vagyok egy csúcsképzett, csak felső körökben megforduló egyén! Vidéki vagyok, közel a fővároshoz, ismerősben/haverban/barátban van ilyen is és olyan is, közeli és távoli ismerősként, aki többszörös milliomos magasan képzett, művelt, stb. és tényleg csóró, de még töredéküknél is csak hébe-hóba találkozok hasonló jelenséggel, mint amit te általánosítasz a magyar lakosságra!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2019.03.09. 02:49 Nem tudom, honnan vetted a mintát, milyen környezetben forogsz, milyenek az ismerőseid, de ahogy megismertelek, az szerint szvsz nem vagy olyan, aki javarészt ilyen körökben mozogsz!
Vagy rossz a mintavételi sokaságod (ahogy a marketing elnevezésben használják), vagy eltúlzod és nagyon kisarkítod azt a keveset a többihez képest, akikkel ez a tapasztalatod!
Nem vagyok egy csúcsképzett, csak felső körökben megforduló egyén! Vidéki vagyok, közel a fővároshoz, ismerősben/haverban/barátban van ilyen is és olyan is, közeli és távoli ismerősként, aki többszörös milliomos magasan képzett, művelt, stb. és tényleg csóró, de még töredéküknél is csak hébe-hóba találkozok hasonló jelenséggel, mint amit te általánosítasz a magyar lakosságra!
Annyit írtam, hogy egy boltban ültem fél napot, és a plázákba néha leülök röhögni.

Figyelem az embereket néha úgy, hogy ők ezt nem tudják. Így megismerhetem valódi énjüket. Ebből jön le a mintavétel. Csak a sok negatív mondat közt elveszett az, hogy az ostobák látszanak, a normálisak kevésbé, vagy nem. Az eloszlásukról csak a fél napos bolti látogatás során adtam infót. Az tragikus volt.

Javaslom mindenkinek, hogy ülljön le a köki gvassológia elé a padra 15-20 percre. Látni fogja miről van szó.

Mondjuk a délpesti régió nem éppen úrinegyed, lehet ezért a sok negatív tapasztalat.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
ZOLKET
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2018.06.10. 18:07

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: ZOLKET »

Mr. Senki írta: 2019.03.09. 07:44 Annyit írtam, hogy egy boltban ültem fél napot, és a plázákba néha leülök röhögni.

Figyelem az embereket néha úgy, hogy ők ezt nem tudják. Így megismerhetem valódi énjüket. Ebből jön le a mintavétel. Csak a sok negatív mondat közt elveszett az, hogy az ostobák látszanak, a normálisak kevésbé, vagy nem. Az eloszlásukról csak a fél napos bolti látogatás során adtam infót. Az tragikus volt.

Javaslom mindenkinek, hogy ülljön le a köki gvassológia elé a padra 15-20 percre. Látni fogja miről van szó.

Mondjuk a délpesti régió nem éppen úrinegyed, lehet ezért a sok negatív tapasztalat.
Több mint húsz éve a kereskedelemben vagyok- ezt alá tudom támasztani amit állítasz. Ez a főváros és a nyugati vidék ahol küzdünk. Az elmúlt 6-7 évben az emberek " tudatos vásárlók" lettek. a kintről vagy licit oldalról vett "még garis" cuccot nem javítjuk és ezért mi vagyunk a szar alakot.
Az xy kerületi polgármesternek is a kezünket tettük szét és nem a lábunkat így a válaszreakció "kicsinálom az egész szar bagázst".
Szintén figyelem az embereket :D :D ha van időm vagy a családra várok megyeszékhely főterein. Sajnos ez van.... basszus engem ki figyelhet :lol:
Az a legszomorúbb, ha a Tiszavirágnak rossz napja van.
Nagyon sajnálatos, ha a tehetségtelenség szorgalommal párosul.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

ZOLKET írta: 2019.03.09. 08:13 Több mint húsz éve a kereskedelemben vagyok- ezt alá tudom támasztani amit állítasz. Ez a főváros és a nyugati vidék ahol küzdünk. Az elmúlt 6-7 évben az emberek " tudatos vásárlók" lettek. a kintről vagy licit oldalról vett "még garis" cuccot nem javítjuk és ezért mi vagyunk a szar alakot.
Az xy kerületi polgármesternek is a kezünket tettük szét és nem a lábunkat így a válaszreakció "kicsinálom az egész szar bagázst".
Szintén figyelem az embereket :D :D ha van időm vagy a családra várok megyeszékhely főterein. Sajnos ez van.... basszus engem ki figyelhet :lol:
Mindenki megfigyel. Elvégre van szemünk, fülünk rákötve egy instabil processzorra, és háttértárra. 😃

Az értelmesebbje ezt utána értelmezi, eltárolja. Az egyszerűbbek meg boldogok maradnak, mert nem fogják fel a körülményeket. Mindkettőnek megvan az előnye, és a hátránya is.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TurboP
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1128
Csatlakozott: 2018.06.01. 22:15

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: TurboP »

Jah csak az én konkrét esetemben egy 400e ft-os vadászpuskáról lett volna szó. Amit külföldön lehetett kapni csak itt nem. És tudtam hogyha valaki behozza nekem az pénzben kerül, hiszen nekem is 2x-er kell kimennem mire be tudom hozni. Nah mindegy végülis nem hozták be, én meg megoldottam másként.

Csak tudod én a saját cégemben a következőképpen intézem ezeket. Ha valaki keres valamit akkor megnézem nagykerben, ha nincs megnézem kiskernél, és adok az ügyfélnek egy árajánlatot. Ha jó neki akkor megveszem és eladom neki. Mindenki jól járt én is kerestem az ügyfél időt spórolt, és tudja hova kell fordulni a garancia esetében. Mondjuk az igaz, hogy nincs üzlethelyiségem, az esetek 95%-ban cégeknek forgalmazok, így a hülyék is nagyjából elkerülnek.

Azt viszont nem tudom megérteni, hogy egy konkrét igény esetében egy vadászbolt miért nem tud mondjuk 5 telefont megereszteni, és azt mondani, hogy igen be tudom hozni (hiszen engedélye van forgalmazásra) és 400-e kerül. Amikor kiszámoltam, hogy 2x-er kimennem Németországba érte az többe jön ki, ha beleszámítom az időmet is, amit elvesztek.

Mr. Senki írta: Az igények meg addig tartanak, amíg nem kell értük fizetni.

A boltok jelenleg eléldegélnek abból amit tömegekben el tudnak adni. Ez pedig a gázsprayk, és török kacatok.

Mással eszükben nincs foglalkozni, mert biztosan deficites lesz. Kivétel persze mindig van, de általában így megy.

Meg lehet látni, hogy van felosztva a piac. Minden boktnak megvannak a területei. Egymáséba ritkán gyalogolnak át. Közös keresztmetszet a török gp, és pár gázspray. Persze ott is vannak boltspefikumok.
"..."
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

:roll:
Csatolmányok
IMG_20190309_140444.jpg
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Avatar
borsodi
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018.06.02. 13:22

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: borsodi »

RatRace írta: 2019.03.09. 14:13:roll:
Még mielőtt valaki azt hinné, hogy újra nyit, csak mondom, hogy tavaly is ennyire voltak felhúzva a rolók...
Sokat gesztikuláló és könnyen szófosást kapó önérzetes bunkó... A cukrászda fura ura. Mosolygó Sátán.
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TurboP írta: 2019.03.09. 10:18 Jah csak az én konkrét esetemben egy 400e ft-os vadászpuskáról lett volna szó. Amit külföldön lehetett kapni csak itt nem. És tudtam hogyha valaki behozza nekem az pénzben kerül, hiszen nekem is 2x-er kell kimennem mire be tudom hozni. Nah mindegy végülis nem hozták be, én meg megoldottam másként.

Csak tudod én a saját cégemben a következőképpen intézem ezeket. Ha valaki keres valamit akkor megnézem nagykerben, ha nincs megnézem kiskernél, és adok az ügyfélnek egy árajánlatot. Ha jó neki akkor megveszem és eladom neki. Mindenki jól járt én is kerestem az ügyfél időt spórolt, és tudja hova kell fordulni a garancia esetében. Mondjuk az igaz, hogy nincs üzlethelyiségem, az esetek 95%-ban cégeknek forgalmazok, így a hülyék is nagyjából elkerülnek.

Azt viszont nem tudom megérteni, hogy egy konkrét igény esetében egy vadászbolt miért nem tud mondjuk 5 telefont megereszteni, és azt mondani, hogy igen be tudom hozni (hiszen engedélye van forgalmazásra) és 400-e kerül. Amikor kiszámoltam, hogy 2x-er kimennem Németországba érte az többe jön ki, ha beleszámítom az időmet is, amit elvesztek.
Így is lehet.
Volt olyan eset van h új autót venne a koma szalonból vmi BMW v mittomén mi volt., ahol elkérnék a 8millás gép40%-át előlegbe, majd 2-6hó múlva jöhet érte. Erre beintett és megvette más országban. Olcsóbban, csak több papírmunka.
Hány üzletben néztek már úgy rám, mint egy darab ...ra. Főleg építőanyag ker.ben.
Ja, igen én frusztrált vagyok, tudom.

Második gp.m vásárlásakor pl. a köv. párbeszéd hangzott el:
Én: jó napot kívánok!
Eladó (morcarcú): Tessék!
Én: jó napot kívánok!
Eladó (morcarcú): Igen?
Én: jó napot kívánok!
Eladó (morcarcú): Jó napot!
Lehet minden vevőt s..fejnek tekinteni - és ebben az furcsakapitalizmusban még csak csődbe sem mennek emiatt- de azé ne má!

Én is foglalkozom ügyfelekkel időnként (14 éve nyugdíjügyintézés közalkalmazottaknak), mindenkihez segítőkészen állok hozzá, aztán utána "amilyen a marha olyan a bőgése"
Nahát.
Avatar
RatRace
Kereskedő
Kereskedő
Hozzászólások: 2355
Csatlakozott: 2018.10.04. 12:42
Tartózkodási hely: Itt-Ott

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: RatRace »

borsodi írta: 2019.03.09. 14:34 Még mielőtt valaki azt hinné, hogy újra nyit, csak mondom, hogy tavaly is ennyire voltak felhúzva a rolók...
Mostanában elcsodálkozom,hogy mennyire pusztul a nagyváros.
Ez meg ott virított az orrom előtt.
Fizetett bér-Troll.
Beépített falazóelem, a legtitkosabb titkosügynök.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Kis életkép a délpesti régióból. Ahol nincs kamera, ott ezt tudja a honpógár.
IMG_20190309_161324.jpg
IMG_20190309_161341.jpg
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

borsodi írta: 2019.03.09. 14:34 Még mielőtt valaki azt hinné, hogy újra nyit, csak mondom, hogy tavaly is ennyire voltak felhúzva a rolók...
Évek óta így áll!
Pedig a régi öregek megbecsült szaküzlete volt!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Mr. Senki írta: 2019.03.09. 18:33 Kis életkép a délpesti régióból. Ahol nincs kamera, ott ezt tudja a honpógár.IMG_20190309_161324.jpgIMG_20190309_161341.jpg
Megkockáztatom, hogy ezeket 95%-ban nem a 25-30 felettiek csinálják!
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Dönci62 írta: 2019.03.09. 18:37 Megkockáztatom, hogy ezeket 95%-ban nem a 25-30 felettiek csinálják!
Nem tudom ki csinálja, mert sajnos nem kaptam rajta egy ilyet sem még.

Viszont a közönség javarésze képes erre. Az iskolában a gyerekek szüleinek nagyrésze nagypofájú, renitens idióta. Konkrétan a rendőrt alpári hangon "leugatta" az egyik ilyen, mert füves területre tette a verdáját. Egyébként volt parkolóhely is, csak 20m-el odébb.

A normálisnak látszóról is kiderült, hogy csak addig normális, amíg látják. Utána pszichopata állat lesz. Mivel a Gyerek környezetét fokozottan figyelem minden lehetséges eszközzel, ezért jó társadalmi keresztmetszetet kaptam ebből is.

Summázva általában a dolgok csak addig szépek, és jók, amíg nem világítunk a felszín alá. Utána többségében rohadással találkozik a szemlélő.

Nem mindig, csak többségében. Vannak normális, értékes emberek is, csak a sok díszfallosz közt kevésbé láthatóak. Itt is van értékes ember nem is egy. És nem csak azokra gondolok, akikkel jó a viszonyom, hanem azok közt is látok ilyet, akikkel egyébként szoktunk itt zörögni. Tehát elfogadom azt is, ha másnak más a világnézete, és gondolkodása. Viszont a kóros, kártékony devianciát, és a szándékos szemétséget nehezen tűröm. Bár az esetek többségében tűrni kell akkor is, ha nem tetszik.

Ellenben a véleményem nem rejtem el. Persze meg lehet győzni annak ellentétéről is, ahogy volt már ilyen a történelemben, csak ahhoz logikus indokok kellenek. A "szerintem hüjje a riksz, mert én úgy gondolom" nem tartozik ide.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

Mr. Senki írta: 2019.03.09. 18:33 Kis életkép a délpesti régióból. Ahol nincs kamera, ott ezt tudja a honpógár.IMG_20190309_161324.jpgIMG_20190309_161341.jpg
Múltkor az 1. emeleti WC-ben valaki konkrétan a WC fülkén belül a csésze mellé a földre ürített nem tudom milyen megfontolásból...
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Olvasva a hsz-eket, már csak azt nem értem, hogy miért nem nyit akkor mindenki fegyverboltot, és robban be a magyar piacra, kiszolgálva a legkülönlegesebb, legegyedibb felhasználói igényeket is - természetesen mindezt nagyon jó áron?
A jelek szerint rengeteg lehetőség van termékekben (fullacél nemhalálos fegyverek) és szolgáltatásokban (felhasználói élmény, egyedi rendelések kielégítése, stb).
A lehetőség mindenki számára adott!
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

TotoHU írta: 2019.03.09. 21:18 Olvasva a hsz-eket, már csak azt nem értem, hogy miért nem nyit akkor mindenki fegyverboltot, és robban be a magyar piacra, kiszolgálva a legkülönlegesebb, legegyedibb felhasználói igényeket is - természetesen mindezt nagyon jó áron?
A jelek szerint rengeteg lehetőség van termékekben (fullacél nemhalálos fegyverek) és szolgáltatásokban (felhasználói élmény, egyedi rendelések kielégítése, stb).
A lehetőség mindenki számára adott!
Bocsi, de miért nyissak boltot azért, mert a kiszemelt fegyvert meg szeretném venni? Egyelőre a boltosok vannak értünk és nem mi őértük. Arra a boltra szavazok (leginkább a pénztárnál), amelyik meghozza, amit szeretnék.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

Blekk Rájgó írta: 2019.03.10. 06:05 Bocsi, de miért nyissak boltot azért, mert a kiszemelt fegyvert meg szeretném venni? Egyelőre a boltosok vannak értünk és nem mi őértük. Arra a boltra szavazok (leginkább a pénztárnál), amelyik meghozza, amit szeretnék.
Tkp egymásért volnánk vagy mifranc. A bótos is ugyanolyan ember mint Te! Nem alsóbbrendű lény, aki kiszolgálja nemesi igényeidet!

Neked az kell amit a kufár hoz, neki meg a pénzed kell. Kölcsönös, egyenlő viszony. Senki sincs senkiért, és mindketten vagytok egymásért.

Ezt a posztkomcsi feudális látást vérből rühellem!
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

Mr. Senki írta: 2019.03.10. 09:08 Neked az kell amit a kufár hoz, neki meg a pénzed kell. Kölcsönös, egyenlő viszony. Senki sincs senkiért, és mindketten vagytok egymásért.

Ezt a posztkomcsi feudális látást vérből rühellem!
Ez ugyan az mint amikor kimegyünk kocsival Németbe' és csodálkozunk hogy itt mindenki mindenkit maga elé enged, elég kitenni az indexet és már mehetünk is, stb.
Miközben persze mi sem engedünk be otthon senkit soha magunk elé, mert az a mi helyünk, megharcoltunk érte.

El vagyunk ájulva hogy az über tüchtig osztrák/mémet kisvárosban a legkisebb boltban is atom kedvesek az eladók, és kinyalják a vevő sejehaját. Bezzeg otthon, ott mindenki pararaszt, ez ám a valami! De valszeg azt már nem vesszük észre, hogy az osztrák vásárlók sem mogorván, úrhatnám stílusban vagy parasztkodva, direkt megalázónak szánt stílusban vér baromságokat böfögve térnek be a boltba. A tisztelet és a jófejség csak oda-vissza működőképes, a szolgáltató legyen bármilyen és bárhol, nem azért van hogy ingyen vezethesse le rajta a frusztrációit mindenki, vagy törölhesse belé a sáros lábát minden paraszt. És még vágjanak is jó képet mindehhez.
Ma reggel tankoltam, a benzinkutas csajnak vagy szar napja volt vagy már lehúzott előtte egy egész éjszakás műszakot, iszonyú fapofával rám se nézve vette el a tankolás nem kevés árát. (Ilyenkor ugye közel egy olcsóbb GP árát hagyjuk a kúton) Mosolyogva szép napot kívántam neki, amire viszont vigyorgással válaszolt.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2019.03.09. 21:18 Olvasva a hsz-eket, már csak azt nem értem, hogy miért nem nyit akkor mindenki fegyverboltot, és robban be a magyar piacra
Ez Neked hogy jött így össze..?
Elégedetlen vagyok pl. a szemétszállítással, menjek el szemetesnek?

Csak megy itt a sztereotípia, hogy a vevők így meg úgy.
Na hát a fegyverboltosok is pont olyan emberek, mint a vevőik, és van közöttük is így, meg úgy.

Az meg szintén unalmas már, hogy "az igények addig tartanak.."
Számtalanszor leírtuk már, hogy sokan hajlandóak lennénk előleget (v. foglalót) fizetni egy megbeszélt, és leírt (!) paraméterű ilyen-olyan cuccra.

Acél Pitbullt mióta várjuk már..?

Ezt a kis kétlövetű Derringert is megcsinálták, egyelőre prototipus szintjén.
A létező gumis fegyverekhez képest egy előnye van, a REJTHETŐSÉG.
Erre milyen minősítéssel akarják forgalmazni..? Múzeálissal, amire nem lehet viselésit kiváltani.
Aztán ha nem fog fogyni, akkor a gyártó:
Kép
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

WildBear23 írta: 2019.03.10. 10:08 Ez Neked hogy jött így össze..?
Elégedetlen vagyok pl. a szemétszállítással, menjek el szemetesnek?

Csak megy itt a sztereotípia, hogy a vevők így meg úgy.
Na hát a fegyverboltosok is pont olyan emberek, mint a vevőik, és van közöttük is így, meg úgy.

Az meg szintén unalmas már, hogy "az igények addig tartanak.."
Számtalanszor leírtuk már, hogy sokan hajlandóak lennénk előleget (v. foglalót) fizetni egy megbeszélt, és leírt (!) paraméterű ilyen-olyan cuccra.

Acél Pitbullt mióta várjuk már..?

Ezt a kis kétlövetű Derringert is megcsinálták, egyelőre prototipus szintjén.
A létező gumis fegyverekhez képest egy előnye van, a REJTHETŐSÉG.
Erre milyen minősítéssel akarják forgalmazni..? Múzeálissal, amire nem lehet viselésit kiváltani.
Aztán ha nem fog fogyni, akkor a gyártó:
Kép
A fegyóbolt azért speciális, mert Aliexpresszről stb. ezeket nem lehet megrendelni. Ha korlátlan postai értékesítés lenne, mindjárt lejjebb menne az "arc". Utálom, mikor általánosítás - mindenvásálósóhergyökér -történik
Haverom bement a "Totoya" sztvári kerbe h vesz egy Avensist. kp. Mit tudnak ajánlani. 5-6 millás (10éve) autóhoz adtak volna egy garnitúra szőnyeget! Megvette Bp.-en! 400e ft árelőnnyel. IJ.
Mr. Senki
Tesztelő
Tesztelő
Hozzászólások: 2463
Csatlakozott: 2018.06.04. 23:47

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Mr. Senki »

TotoHU írta: 2019.03.10. 09:52 Ez ugyan az mint amikor kimegyünk kocsival Németbe' és csodálkozunk hogy itt mindenki mindenkit maga elé enged, elég kitenni az indexet és már mehetünk is, stb.
Miközben persze mi sem engedünk be otthon senkit soha magunk elé, mert az a mi helyünk, megharcoltunk érte.

El vagyunk ájulva hogy az über tüchtig osztrák/mémet kisvárosban a legkisebb boltban is atom kedvesek az eladók, és kinyalják a vevő sejehaját. Bezzeg otthon, ott mindenki pararaszt, ez ám a valami! De valszeg azt már nem vesszük észre, hogy az osztrák vásárlók sem mogorván, úrhatnám stílusban vagy parasztkodva, direkt megalázónak szánt stílusban vér baromságokat böfögve térnek be a boltba. A tisztelet és a jófejség csak oda-vissza működőképes, a szolgáltató legyen bármilyen és bárhol, nem azért van hogy ingyen vezethesse le rajta a frusztrációit mindenki, vagy törölhesse belé a sáros lábát minden paraszt. És még vágjanak is jó képet mindehhez.
Ma reggel tankoltam, a benzinkutas csajnak vagy szar napja volt vagy már lehúzott előtte egy egész éjszakás műszakot, iszonyú fapofával rám se nézve vette el a tankolás nem kevés árát. (Ilyenkor ugye közel egy olcsóbb GP árát hagyjuk a kúton) Mosolyogva szép napot kívántam neki, amire viszont vigyorgással válaszolt.
Igen, ehhez fel kell nőni. Egyébként néha már látni ennek csíráit. Pl dugóban a Y elágazások találkozásakor néha egész sokág megy a zipzárazás. Aztán persze ott is előkerül pár parasztarcú, M. Ricsike szerű vadbarom, de aztán a normálisabbja folytatja a működő rendszert.

Egyébként az ilyen dolgok miatt vagyunk elmaradva a fejletebb országokhoz képest. Ott tolják egymás szekerét amennyiben tudják. Itt ha valaki szarba kerül, lealázzák, és még rúgnak is bele kettőt, mert sokakban ott vannak a sérelmek, és a bosszúvágy. Amikor ezt lehetőség van kiadni, ki is adják. Pedig teljesen értelmetlen. A kicsinyes bosszúk még senkit sem vittek előrébb. Tudom, mert régen én is csináltam ilyet. De tanultam belőle. Értelmetlen volt.
Valaha Martin Riggs voltam, de már csak egy Senki vagyok. Annyira senki, hogy még a fegyverem is "ISMERETLEN".
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2019.03.10. 10:08 Ez Neked hogy jött így össze..?
Elégedetlen vagyok pl. a szemétszállítással, menjek el szemetesnek?
Onnan vettem le, hogy a 10 millió szövetségi kapitány, 10 millió miniszterelnök, 10millió mesterlövész-kommandós és 10 millió fegyvermester országában mindenki mindig kurvára jobban tudja, hogy mi lenne a másik dolga!

Ha ilyen óriási kihagyott ziccert, ennyi elmulasztott lehetőséget, le nem fedett óriási igényeket és piaci rést látunk, akkor miért nem csináljuk mi magunk jobban?
Vagy talán még sincs ott olyan nagy lehetőség, annyi kihagyott ziccer, akkora le nem fedett piaci rés, csak mindig szuperkönnyű megoldás fikázni és a másik f@rkára verni a csalánt? Vagy talán csak az emberi rosszindulat vagy irigység munkálkodik a háttérben?
Én nem tudom.

De azt igen, hogy kritizálni azt kurvára könnyű, bullshitelni bárki tud, köpködni nem nagy kunszt, az nem tesz hozzá semmihez semmit és nem marad utána semmi csak egy rakás dzsuva amit el kell takarítani.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

"Onnan vettem le, hogy a 10 millió szövetségi kapitány, 10 millió miniszterelnök, 10millió mesterlövész-kommandós és 10 millió fegyvermester országában mindenki mindig kurvára jobban tudja, hogy mi lenne a másik dolga! "

Attól, hogy elégedetlen vagyok valamilyen szolgáltatással, még nem fogok elmenni azt csinálni.

Vagy ha Te romlott tojást veszel, akkor megpróbálsz tojást tojni..?

---------------------

Kereskedőben van pozitív példa, pl. az Audaxtrade-s Kristóf.
Vettem tőle úgy Leatherman multitoolt, hogy olcsóbb lett volna a neten megrendelni, de ott bementem, végigtapiztam (mármint a multitool-t :-), és eldöntöttem, hogy egy ilyen kell, most; megérte azt a pár ezer forint különbözetet, hogy rögtön elvihettem a cuccost, plusz ezzel pörgettem egy 100% korrekt kereskedő üzletét.

Mi, vevők a pénzünkkel szavazunk. Plusz azzal, hogy megosztjuk a tapasztalatainkat.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

WildBear23 írta: 2019.03.10. 12:12 Mi, vevők a pénzünkkel szavazunk. Plusz azzal, hogy megosztjuk a tapasztalatainkat.
Itt a pont, bekeretezni és a falra kitenni!
Avatar
raid
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2019.01.25. 22:09

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: raid »

Blekk Rájgó írta: 2019.03.10. 12:19 Itt a pont, bekeretezni és a falra kitenni!
+1
Fizetett besúgó aka titkos-szolgálatos.
"All a man needs is a good cigar, a cup coffee... and an arsenal."
Avatar
TotoHU
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 5417
Csatlakozott: 2018.06.01. 17:37
Tartózkodási hely: Kolumbia
Kapcsolat:

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: TotoHU »

WildBear23 írta: 2019.03.10. 12:12 Mi, vevők a pénzünkkel szavazunk. Plusz azzal, hogy megosztjuk a tapasztalatainkat.
Ezt tapasztalatból tudom. A Derringer projektre (még az Atlas elott) alig páran töltöttük ki az előre jelentkezést. Pedig sokkal többeknek tetszett az ötlet.
De az igények akkor is éppen csak addig tartottak, amíg fizetni nem.kellett volna érte.
Blekk Rájgó
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2018.06.12. 00:28
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: HDR50

Hozzászólás Szerző: Blekk Rájgó »

Sparrow írta: 2019.03.08. 21:58 577...

De 3 hete rendeltem 308-as softpointot is... a webshop szerint van raktáron...
Ezzel lehet, hogy szerencséd lesz, egy lövésztárs most árulja ki a teljes elöltöltő felszerelését. Nem nepperféreg, csak a látása gyengült le. Facén hirdet.
Avatar
WildBear23
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 6101
Csatlakozott: 2018.06.10. 12:50

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: WildBear23 »

TotoHU írta: 2019.03.10. 13:54 A Derringer projektre (még az Atlas elott) alig páran töltöttük ki az előre jelentkezést. Pedig sokkal többeknek tetszett az ötlet.
Ezek szerint a gumis derringer 100e Ft-ért mégsem akkora ötlet.
Nekem még épp beleférne, ha teljesen kompromisszummentes.
Azaz full acél-alu, megbízható, 16mm/100Joule, és viselési kérhető rá.
Minőségben pedig az etalon a régi acél-alu Micromax.
Én erre fizetnék (szerződéssel) előleget, vagy foglalót is.
Többet nekem nem ér, mert feléért-harmadáért van más, működő megoldás; Revenge, Pitbull, Alfa.
*** Rationaliorem legem de armis scribere necesse est!***
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Mr. Senki írta: 2019.03.10. 09:08 Tkp egymásért volnánk vagy mifranc. A bótos is ugyanolyan ember mint Te! Nem alsóbbrendű lény, aki kiszolgálja nemesi igényeidet!

Neked az kell amit a kufár hoz, neki meg a pénzed kell. Kölcsönös, egyenlő viszony. Senki sincs senkiért, és mindketten vagytok egymásért.

Ezt a posztkomcsi feudális látást vérből rühellem!
Azért nem egészen így van!!!
A kufár belőlem és a többi vásárlóból él, így érdeke, hogy minél több elégedett vásárlója legyen.
Ennek érdekében egy kicsit nem árt, ha rugalmasabb és nem csak a beeső tömegek igényeit veszi szem előtt (tudom, ez a jelenleg jövedelmezőbb és kényelmesebb, de a törzsvásárlók akkor is jönnek majd, ha valamilyen "válság" megint felüti a fejét).
Ha Én így gondolkodtam/cselekedtem volna, amikor "kereskedő" voltam, a főnököm hamar kipicsázott volna!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

TotoHU írta: 2019.03.10. 09:52 Ez ugyan az mint amikor kimegyünk kocsival Németbe' és csodálkozunk hogy itt mindenki mindenkit maga elé enged, elég kitenni az indexet és már mehetünk is, stb.
Miközben persze mi sem engedünk be otthon senkit soha magunk elé, mert az a mi helyünk, megharcoltunk érte.

El vagyunk ájulva hogy az über tüchtig osztrák/mémet kisvárosban a legkisebb boltban is atom kedvesek az eladók, és kinyalják a vevő sejehaját. Bezzeg otthon, ott mindenki pararaszt, ez ám a valami! De valszeg azt már nem vesszük észre, hogy az osztrák vásárlók sem mogorván, úrhatnám stílusban vagy parasztkodva, direkt megalázónak szánt stílusban vér baromságokat böfögve térnek be a boltba. A tisztelet és a jófejség csak oda-vissza működőképes, a szolgáltató legyen bármilyen és bárhol, nem azért van hogy ingyen vezethesse le rajta a frusztrációit mindenki, vagy törölhesse belé a sáros lábát minden paraszt. És még vágjanak is jó képet mindehhez.
Ma reggel tankoltam, a benzinkutas csajnak vagy szar napja volt vagy már lehúzott előtte egy egész éjszakás műszakot, iszonyú fapofával rám se nézve vette el a tankolás nem kevés árát. (Ilyenkor ugye közel egy olcsóbb GP árát hagyjuk a kúton) Mosolyogva szép napot kívántam neki, amire viszont vigyorgással válaszolt.
Más a fapofa, udvariatlan, lenéző kiszolgálás, vagy vevő és más az igények felmérése és lehetőségek szerinti kielégítése (még fapofával is), mint azok semmibe vétele más tömegigények miatt!
És most nem szeretném, ha ebből az jönne ki, hogy támadom a Gunbox-ot, vagy a hozzátartozó kereskedelmi lánc bármelyikét is, hiszen nekem velük és a tulajdonosukkal csak kizárólag jó tapasztalataim vannak.
De ha már általánosítunk, hadd tegyem Én is!
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

TotoHU írta: 2019.03.09. 21:18 Olvasva a hsz-eket, már csak azt nem értem, hogy miért nem nyit akkor mindenki fegyverboltot, és robban be a magyar piacra, kiszolgálva a legkülönlegesebb, legegyedibb felhasználói igényeket is - természetesen mindezt nagyon jó áron?
A jelek szerint rengeteg lehetőség van termékekben (fullacél nemhalálos fegyverek) és szolgáltatásokban (felhasználói élmény, egyedi rendelések kielégítése, stb).
A lehetőség mindenki számára adott!
Ha Én szeretem pl. a focit, esetleg jó szintem űzöm is, sőt értek hozzá mind elméletben, mind gyakorlatban, miért kellene stadiont építenem, sportegyesületet létesítenem, hogy ezekről beszéljek, kielégítsem ezekkel szemben támasztott elvárásaimat?????
Avatar
Dönci62
Fórumtag
Fórumtag
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2018.06.10. 10:06

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: Dönci62 »

Mr. Senki írta: 2019.03.10. 10:19 Igen, ehhez fel kell nőni. Egyébként néha már látni ennek csíráit. Pl dugóban a Y elágazások találkozásakor néha egész sokág megy a zipzárazás. Aztán persze ott is előkerül pár parasztarcú, M. Ricsike szerű vadbarom, de aztán a normálisabbja folytatja a működő rendszert.

Egyébként az ilyen dolgok miatt vagyunk elmaradva a fejletebb országokhoz képest. Ott tolják egymás szekerét amennyiben tudják. Itt ha valaki szarba kerül, lealázzák, és még rúgnak is bele kettőt, mert sokakban ott vannak a sérelmek, és a bosszúvágy. Amikor ezt lehetőség van kiadni, ki is adják. Pedig teljesen értelmetlen. A kicsinyes bosszúk még senkit sem vittek előrébb. Tudom, mert régen én is csináltam ilyet. De tanultam belőle. Értelmetlen volt.
Már írtam, de megismétlem: Nem olyannak ismertelek, aki ebbe, ilyen közegbe tartozik, de valahogy nagyon rossz a "mintavételi sokaságod", vagy szereted nagyon kisarkítani valamelyik oldalt, jócskán a másik kárára, nem kicsit általánosítva!!!!!
sodoma
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 1022
Csatlakozott: 2018.06.01. 18:14

Re: OFF topik

Hozzászólás Szerző: sodoma »

TotoHU írta: 2019.03.10. 13:54 Ezt tapasztalatból tudom. A Derringer projektre (még az Atlas elott) alig páran töltöttük ki az előre jelentkezést. Pedig sokkal többeknek tetszett az ötlet.
De az igények akkor is éppen csak addig tartottak, amíg fizetni nem.kellett volna érte.
má bocs h nem akarok finanszírozni egy BIZONYTALAN dolgot. akarok egy elektromos verdát oszt én fizessem a K+F-et?
Amilyen labilis, SZUBJEKTÍV hozzáállása volt az elmúlt években a hazai gyártóknak, ez erősen kidobott lóvé lenne..sztem.
Válasz küldése